PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121

marsolan
29-09-10, 13:10
Κορίτσια καλημέρα. Σε 1,5 μήνα έρχεται και η δικιά μας η μπουμπού και κάνω τα τελευταία απαραίτητα ψώνια. Έχω αφήσει λοιπόν για τελευταία τα μπουκάλια για το γάλα. Στο γιο μου πριν 3,5 χρόνια χρησιμοποιούσα τα γυάλινα chicco καθώς δεν υπήρχαν τότε της avent. Ερώτηση: τα avent μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για νεογέννητο??
εσείς κορίτσια που είστε γνώστες της αγγλικής αγοράς από που λέτε να προμηθευτώ τέτοια μπουκάλια σε καλύτερη τιμή??

sweetmama,με το καλο το μωρακι σου.Τα avent ειναι καταλληλα για νεογεννητο.Να προτιμησεις την κιτρινη σειρα,που ειναι pes το πλαστικο και bpa free.εχει μπουκαλια των 125 μλ,των 260 και των 330 μλ.Υπαρχουν και οι αναλογες θηλες.Γενικα μπορεις να τα βρεις πολυ οικονομικα στο amazon.co.uk αλλα και στο ebay.co.uk.
Ειναι πολυ καλα,δεν φθειρονται!

my_Kelly
29-09-10, 13:11
Το ξαναστελνω μπασ και το δειτε:cry::cry::

Κοπελιά δες αυτό το θέμα
http://parents.gr/forum/showthread.php?t=70718

Access
29-09-10, 13:15
Το ξαναστελνω μπασ και το δειτε:cry::cry::
κοριτσάκι μου δεν είναι πως δεν το είδαμε είναι που δεν ξέρουμε τι να πούμε σε τέτοιες περιπτώσεις.
Πάντως αν το δέμα δεν έχει επιστρέψει στην Αμερική σίγουρα το έχουν "παραπέσει" υπάλληλοι των ΕΛΤΑ δεν θα είναι η πρώτη φορά.
Θα ρωτήσω κάποιον γνωστό μου πως μπορείς να κινηθείς σε αυτή την περίπτωση αλλά μην περιμένεις πολλά μια και το δέμα είναι χωρίς σήμανση
Πάντως καλλίτερα είναι να μαζευτείτε πολλές και να κάνετε επώνυμα και ομαδικά την καταγγελία. (θα σας γράψω το απόγευμα που)

Lioula
29-09-10, 13:26
Σας ευχαριστω πολυ και συγνωμη ρε κοριτσια!αλλα εχω πληρωσει και με καιει!συγνωμη και παλι!

xiaouita
29-09-10, 13:48
α...........το f & G είναι το κουτουπιέ !!!!
διάβασε εδώ

Widths Explained
In the UK we have a width fitting system for Clarks and Start Rite shoes. Widths generally range from D to H where D is the narrowest width, E, then F is the industry standard width (fits c80% of children) and G and H are the wider widths respectively.

Μέρες δεν ξέρω, έγραψα παραπάνω ότι έχω παραγγείλει άλλα δεν έχω παραλάβει ακόμα :D Λογικά σε 6-10 μέρες έρχονται τα πράγματα από Αγγλία

Εχω παραγγειλει κι εγω 2 ζευγαρια clarks για τον μικρο μου! Οταν τα παραλαβω θα σας πω και εγω ποσες μερες εκαναν!
Εσυ AGE ποτε εβαλες παραγγελια??

Access
29-09-10, 13:56
Χθες λίγο πριν σας το ποστάρω χεχεχεχε (να προλάβω να ψωνίσω πρώτα) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

xiaouita
29-09-10, 14:04
Χθες λίγο πριν σας το ποστάρω χεχεχεχε (να προλάβω να ψωνίσω πρώτα) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ειπα και εγω οτι ανακαλυψα ενα καλο site για clarks παιδικα και με προλαβες!!!!:D:D
Σημασια εχειοτι το βρηκαμε;)(FUN των clarks)

.....ασχετο! Με το next ti ginete???Μου εφεραν στην βαφτιση του μικρου δωρα απο το next στον Πειραια!! Ξερει καμμια αν εχει διαφορες στις τιμες (μεγαλες εννοω) και σε ποικιλια?? Εχω μπει στο site τους αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ολα στο Ελλαντα!!! Εχει παει καμμια στο μαγαζι εδω??

ΤΑΤΗ
29-09-10, 14:07
Μα τι λεμε τωρα?! Το καροτσι που πηρα ειχε 1100 στα μαγαζια και το πηρα 450.

Εχω παρει τηλεορασεις, βιντεοκαμερες, φωτογραφικη μηχανη, GPS, σκουπες, πολλα πολλα! τερμα τα μαγαζια για μενα....τωρα ανακαλυψα και το ZARA! καλα....μαυρα ματια θα κανουν οι μαγαζατορες :P

Επειδή ψάχνω για τηλεόραση μπορείς να μου πεις απο που την πήρες εσύ να ρίξω μια ματιά???

bloublou
29-09-10, 14:08
Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Μια ερώτηση επειδή θέλω να παραγγείλω απο salopeta, και έχω κόλλήσει με τα νούμερα, τα next με τα mothercare έχουν την ίδια φόρμα ή είναι πιο μεγάλα. ο γιος μου έχει ύψος 93 και 14,500 κιλά το καλοκαίρι είχα πάρει από mothercare 2-3 και είναι εντάξει, έλεγα τώρα να πάρω 3-4 από next λέτε να είναι πολύ μεγάλα τα μπλουζάκια;

Γατουλα
29-09-10, 14:15
το νεχτ εδω εχει κλασσικα λιγοτερη ποιοκιλια απο του ιντερνετ
ισως και περσινα μοντελακια παραλληλα
διπλες τιμες
μεγεθος θα ελεγα οτι ειναι παρομοιο με μαδερκερ, κατι τις ιιιιισως μικροτερο του νεχτ
το σαμιαμιδι τωρα ευελπιστω να φορεσει το 18-24!!!!

kalamaraki
29-09-10, 14:49
Γεια σας κοριτσιαααααααααααααα!!
Πω πω λειπω και εχει παρει φωτια το θεμα μας χε χε
Και αγορες για ρολεξ....εγω περιμενω να μου δωσει η μαμα μου το δικο της.....γιατι τα λεφτα που εχω θα αγοράσω σπιτι καλυτερα χαχαχαχα

Φιλακια πολλα σε ολες
Καλες και εξυπνες αγορες!!!!!!!!

MUMSOFIA
29-09-10, 14:54
Καλά θα τρελάθώ o!!!!!!!!!!!! o!!!!!!!!! kalamaraki... είσαι εδώ???

Active Member
29-09-10, 14:55
Επειδή ψάχνω για τηλεόραση μπορείς να μου πεις απο που την πήρες εσύ να ρίξω μια ματιά???

Τη μια την πηρα μεσω http://www.skroutz.gr (http://www.skroutz.gr/), απο 1800 ευρω που ειχε στα μαγαζια 1000.

Κοιτα και στο ebay παντως ....

Access
29-09-10, 14:58
Ειπα και εγω οτι ανακαλυψα ενα καλο site για clarks παιδικα και με προλαβες!!!!:D:D
Σημασια εχειοτι το βρηκαμε;)(FUN των clarks)

Νομίζω ότι θα γίνω και εγώ, μου αρέσει που έχει διάφορα μεγέθη στα κουτουπιέ γιατί έχουμε ένα θεματάκι :D:D

ίδωμεν σε μερικές μέρες που θα έρθουν τα πράγματα θα σας πω!!!

p3n
29-09-10, 14:59
μετα απο 1.5 μηνα επιτελους εφτασαν τα αρωματα απο το fragrancex!!!!

kalamaraki
29-09-10, 15:09
Καλά θα τρελάθώ o!!!!!!!!!!!! o!!!!!!!!! kalamaraki... είσαι εδώ???

Εδω ειμαι ζουζουνα μουυυυυυυυυυυυυυ
σε ιντερνετ καφε .....ακομη περιμενω για ιντερνετ...ασε πικρα!!!

σορυ για το οοοοοοφ τοπικ αντμιν μουυυυυυυυυυυ:rolleyes:

ΚΑΡΔΙΑ
29-09-10, 16:07
Εδω ειμαι ζουζουνα μουυυυυυυυυυυυυυ
σε ιντερνετ καφε .....ακομη περιμενω για ιντερνετ...ασε πικρα!!!

σορυ για το οοοοοοφ τοπικ αντμιν μουυυυυυυυυυυ:rolleyes:

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ !!!!!!!!!

xiaouita
29-09-10, 16:10
το νεχτ εδω εχει κλασσικα λιγοτερη ποιοκιλια απο του ιντερνετ
ισως και περσινα μοντελακια παραλληλα
διπλες τιμες
μεγεθος θα ελεγα οτι ειναι παρομοιο με μαδερκερ, κατι τις ιιιιισως μικροτερο του νεχτ
το σαμιαμιδι τωρα ευελπιστω να φορεσει το 18-24!!!!

Δηλ. να μαζεψω παραγγελια για Salopeta? Γιατι ειναι ολιγον τσουχτερη!! Συμφερει για next? Και πρεπει να στρωθω να καταλαβω και το paypal, εχω ανοιξει λογαριασμο και απο τοτε τιποτα δεν εχω ψωνισει με αυτον τον τροπο!!

female
29-09-10, 16:16
Παράγγειλα από sportsdirect
Ωστόσο περιμένω παραγγελεία και από BCE Europe
Για να δούμε...
Τρελλαίνομαι να περιμένω!!!

Γατουλα
29-09-10, 16:51
χιαουιτα δεν εισαι κοντα σε κανενα απο τα 2 νεχτ εδω να δεις και απο κοντα
αναλογα τη παραγγελια να σου πω...
συμφερει αν δεν υπαρχει εδω
συμφερει αν ειναι αρκετα
εγω παω απο εκει σαββατο να τσεκαρω μπας και εχει καμια εκπτωση λογω αγγλικου νεχτ με εκπτωσεις
μου ειπανε καπου οκτωβρη νοεμβρη θα κανουν για μια βδομαδα
αλλα πια?? εχω τηλ αλλα ολο φαξ βγαζει το ρημαδι!

Γατουλα
29-09-10, 16:53
ρε σεις εγω που περιμενω τη καινουργια προπληρωμενη της κυπρου και ολο δεν ερχεται ???
η αλλη χαθηκε! δε μου ηρθε στην ανανεωση της
την ακυρωσα
ζητησα καινουργια και ακομα
μετα να τη δεσω ιντερνετ να τη δεσω paypal
αντε ξανα μανα!!!!
και εχω ετοιμα για foto.com και περιμενωωωωωωωωω

female
29-09-10, 16:54
Κόρες αυτά τα clarks υπάρχουν στην Ελλάδα και αν ναι σε τι τιμές κυμαίνονται???Δεν έχω δει πουθενά στην Κρήτη.
Καλαμαράκιον καλώς όρισες βρε ψυχή!!

xiaouita
29-09-10, 17:04
χιαουιτα δεν εισαι κοντα σε κανενα απο τα 2 νεχτ εδω να δεις και απο κοντα
αναλογα τη παραγγελια να σου πω...
συμφερει αν δεν υπαρχει εδω
συμφερει αν ειναι αρκετα
εγω παω απο εκει σαββατο να τσεκαρω μπας και εχει καμια εκπτωση λογω αγγλικου νεχτ με εκπτωσεις
μου ειπανε καπου οκτωβρη νοεμβρη θα κανουν για μια βδομαδα
αλλα πια?? εχω τηλ αλλα ολο φαξ βγαζει το ρημαδι!

Γατουλα μου μενω Βορεια και δεν ειναι ευκολο! Αν παω καμμια μερα στην δουλεια να τους δω (Αιγαλεω) παιζει να προλαβω να περασω απο Πετρου Ραλλη (στο Carrefur δεν ειναι??)
Αν ακουσεις για εκπτωσεις ριξε σημα παντως!!

Γατουλα
29-09-10, 17:06
μωρε σαββατο θα παω, δε βαριεσαι σιγουρα θα παρω απο καρφουρ, αλλα τοτε το σημα θα ειναι αργα
αν οχι θα τους ζητησω το σωστο τηλεφωνο!

maria_s
29-09-10, 18:10
τσακάλια μου έχω ερωτήσεις:

1) έχει παραγγείλει καμιά από www.johnlewis.com? (ποια μου είμαι ότι στέλνει αλλά πρέπει να ρωτήσω μεταφορικά;) αν ναι, που κυμαίνονται τα μεταφορικά;

2) έχει εντρυφήσει καμιά στις χρεώσεις του paypal? Διάβαζα την παράγραφο Fees στο User Agreement και μου σηκώθηκε η τρίχα!!! Ειδικά στην αλλαγή νομίσματος, πέρα από το επίσημο exchange rate κοτσάρει και ένα επιπλέον 2,5%!!!

με πρόχειρους υπολογισμούς, για μεγάλες παραγγελίες, τελικά ίσως να μη συμφέρει τόσο η σαλοπέτα...για πείτε γνώμες...

bella fata
29-09-10, 18:16
κοριτσια ειναι φοβερο!!!!!ακομη να παραλαβω το δεμα μου απο bce europe απο τις 16.9 που εφυγε απο κει. προχθες τη δευτερα πηγα στα ελτα (ν.μακρης) να δω μπας και, αλλα ειπανε δεν τους εχει φτασει κατι. κ παλι χθες πηρα τηλ. εκει μηπως εφτασε αλλα ιδια η απαντηση. εν τω μεταξυ να εχω στειλει 3-4 απελπισμενα mail στο bce και να ζηταω στο τελευταιο track id. ευτυχως απαντησαν (αν κ αργα)τωρα απογευμα δινοντας κ το track id, και λεγοντας οτι εχει φτασει ελλαδα 17 με 18 σεπτ το δεμα ελλαδα.παιρνω τηλ εξυπηρετηση ελτα για αναζητηση με το κωδικο κ τι μου λενε!!!! το συστημα δειχνει οτι το δεμα βρισκεται καταστημα ν.μακρης απο 21.9.

maria_s
29-09-10, 18:18
κοριτσια ειναι φοβερο!!!!!ακομη να παραλαβω το δεμα μου απο bce europe απο τις 16.9 που εφυγε απο κει. προχθες τη δευτερα πηγα στα ελτα (ν.μακρης) να δω μπας και, αλλα ειπανε δεν τους εχει φτασει κατι. κ παλι χθες πηρα τηλ. εκει μηπως εφτασε αλλα ιδια η απαντηση. εν τω μεταξυ να εχω στειλει 3-4 απελπισμενα mail στο bce και να ζηταω στο τελευταιο track id. ευτυχως απαντησαν (αν κ αργα)τωρα απογευμα δινοντας κ το track id, και λεγοντας οτι εχει φτασει ελλαδα 17 με 18 σεπτ το δεμα ελλαδα.παιρνω τηλ εξυπηρετηση ελτα για αναζητηση με το κωδικο κ τι μου λενε!!!! το συστημα δειχνει οτι το δεμα βρισκεται καταστημα ν.μακρης απο 21.9.

ελτα ή ταχυμεταφορές; εδώ είναι δύο διαφορετικά καταστήματα...

maria_s
29-09-10, 18:19
άκυρο...

bella fata
29-09-10, 18:26
ελπιζω να μην εχουν παθει τπτ τα καλλυντικουλια τοσο καιρο.. τι να τους πεισ!!! τελοσπαντων

bella fata
29-09-10, 18:28
εγω με pay pal πληρωσα. ηταν η πρωτη μου αγορα απο ιντερνετ

marsolan
29-09-10, 18:42
σχετικα με το paypal,και χωρις να ειμαι ειδικη απλα οπως το εχω καταλαβει εγω:
στη σαλοπετα πχ εγω πληρωσα ακριβως το ποσο που κοστιζε η παραγγελια μου+τα δικα της εξοδα(αμοιβη,μεταφορικα).Το ιδιο εχει συμβει και σε οποιοδηποτε αλλο "καταστημα" εχω κανει χρηση paypal.
Νομιζω οτι αυτα τα επιβαρυνεται ο κατοχος που προσφερει τη υπηρεσια.Γιατι οταν ρωτησα την Μαρια αν μπορω να την πληρωσω πχ μεσω καρτας μου ειπε οτι οι κρατησεις εις βαρος της ειναι μεγαλυτερες απ'οτι του paypal.
Μπορει βεβαια και να κανω λαθος!Ας με διορθωσει καποιος!

maria_s
29-09-10, 18:47
σχετικα με το paypal,και χωρις να ειμαι ειδικη απλα οπως το εχω καταλαβει εγω:
στη σαλοπετα πχ εγω πληρωσα ακριβως το ποσο που κοστιζε η παραγγελια μου+τα δικα της εξοδα(αμοιβη,μεταφορικα).Το ιδιο εχει συμβει και σε οποιοδηποτε αλλο "καταστημα" εχω κανει χρηση paypal.
Νομιζω οτι αυτα τα επιβαρυνεται ο κατοχος που προσφερει τη υπηρεσια.Γιατι οταν ρωτησα την Μαρια αν μπορω να την πληρωσω πχ μεσω καρτας μου ειπε οτι οι κρατησεις εις βαρος της ειναι μεγαλυτερες απ'οτι του paypal.
Μπορει βεβαια και να κανω λαθος!Ας με διορθωσει καποιος!

ναι έχεις δίκιο, για την σαλοπέτα επιλέγοντας αγορά αγαθών και όχι προσωπική συναλλαγή, τότε δεν υπάρχει έξτρα χρέωση. Αλλά δεν συμφέρει από την άποψη ότι η μετατροπή του νομίσματος γίνεται σύμφωνα με το επίσημο exchange rate των τραπεζών συν 2.5% εξτρα χρέωση του paypal...

kornilia
29-09-10, 18:51
ετσι ειναι, οπως τα λες. γιατι μια φορα που πουλησα κατι μεσω ebay, πληρωσα ενα πολυ μικρο ποσο στο paypal. υπαρχουν ομως και καποιοι "εξυπνοι" που τα χρεωνουν στον πελατη και φυσικα μου συνεβει σε ελληνικο site. συγκεκριμενα την περασμενη εβδομαδα εβγαλα ακτοπλοϊκα εισητηρια που κοστιζαν 80 ευρω μεσω πιστωτικης και 82 αν εκανα χρηση του paypal. οξω οι γιουφτοι!

Active Member
29-09-10, 19:00
Μολις εκανα μια αγορα απο ebay.fr
(http://cgi.ebay.fr/BEABA-Robot-Babycook-Gipsy-/150493866138?pt=FR_YO_Bebe_Repas_BiberonsChauffeBiberons&hash=item230a22289a),

Tη προμηθεια του paypal τη πληρωσε ο πωλητης.

roni
29-09-10, 21:18
καλησπέρα σε όλους

καινούρια στο forum αλλά σας διαβάζω όποτε έχω ευκαιρία. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα robeez. Είχα δει σε παλιότερα post πως κάποιες τα είχαν δοκιμάσει. Σκεφτόμουν να τα πάρω κι εγώ για τα ζουζούνια μου που μόλις άρχισαν να περπατάνε (αντί κάλτσας), κι ήθελα να ρωτήσω αν βόλεψαν και ποιο τύπο έχετε πάρει.

Τώρα για τα site, ποια η διαφορά των site robeez.co.uk και robeez.com; (εκτός από τη μεγάλη διαφορά τιμής-19 λίρες το ένα-34 ευρώ το άλλο για το ίδιο παπούτσι.) Αν παραγγείλεις από το co.uk σου τα χρεώνει σε λίρες ή επειδή στέλνει Ελλάδα χρεώνει ευρώ; (Παρεμπιπτόντως, το link από τη λίστα με βγάζει σε σελίδα λάθους)

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έφυγα off topic, πρωτάρα είπαμε.

mama xrysa
29-09-10, 21:55
http://cgi.ebay.co.uk/Avent-Travel-Bag-Black-/320563593482?pt=UK_HealthBeauty_Other_RL&hash=item4aa314410a#ht_2319wt_912

αυτη δεν ειναι; γλιτωνεις γυρω στα 20 ευρω αν δεν κανω λαθος

http://viewitem.eim.ebay.gr/PHILIPS_AVENT_Travelbag_Negro__NUEVO/380267727109/item

Στο ebay με 87 ευρω με τα εξοδα αποστολης

kornilia μου,δυστυχως με τα μεταφορικα και την μετατροπη σε ευρω δεν κερδιζει τιποτε,ισα-ισ βγαινει 94 ευρω!!

tσου
71+7,99=79.00 GBP = 91.8929 EUR

edit άσχετο η λίρα έπεσε

Koιτσάκια μου ευχαριστώ πολύ που ψάξατε.Δυστυχώς με το e bay δεν το χω πολύ οπότε θα το ψαξω.Αλλά 23 ευρώ εξοδα αποστολής ρε παιδάκι μου απο Ελληνικό σάιτ;Κατάντια!

Φλορα
29-09-10, 22:16
Κοριτσια απο το amazon.com εχει παραγγειλει καμμια.....πληρωνεις τελωνειο?

mama xrysa
29-09-10, 22:37
Να ρωτήσω κάτι η άσχετη;Για να επικοινωνήσω με τον πωλητη στο e bay για τα έξοδα αποστολής του γράφω και το Item number; τι άλλο πρέπει να αναφέρω;

smaco
29-09-10, 22:45
Εχει χρησιμοποιήσει καμμιά κοπέλα ή γνωρίζει κπ πληροφορία (καλή ή κακή) για αυτό το καρότσι;http://www.ebaby.gr/graco-1/trekko-eanuooe-orbit-graco.html
Λέτε να υπάρχει και πιο φτηνά από αυτή την ιστοσελίδα;
Προτείνετε κάποιο άλλο ανάλογο;

kornilia
29-09-10, 22:47
θα μπεις στη περιγραφη του ειδους που σε ενδιαφερει και θα πατησεις το link για να στειλεις το μηνυμα σου και ο πωλητης βλεπει οτι ρωτας για το συγκεκριμενο ειδος. αν δεν αναφερει απο την αρχη τα εξοδα για Ελλαδα, πρεπει να ρωτησεις καταρχας αν στελνει Ελλαδα

manini
29-09-10, 23:07
Πάντως σχετικά με τις παραγγελίες από fragrancex, νομίζω είναι καλή ιδέα να μαζευτούμε όλες μαζί... κι εγώ δεν έχω παραλάβει από 23/08 που έχω παραγγείλει... Αν θέλετε, αναλαμβάνω την επικοινωνία για όσες μαζευτούμε. Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και μετά θα στείλω email.

sofaki1978
30-09-10, 00:36

φλορα μου προσπαθησα καποιες φορες να ψωνισω αλλα βαρεθηκα να πηγαινω ενα βημα πριν την πληρωμη για να δω αν στελνουν.και δεν εστελνε κανεις αυτα που με ενδιεφεραν.ααα βρηκα μια φορα κατι που ηθελα και στελνανε ελλαδα αλλα με τραγικα πολλα μεταφορικα.και φυσικα υπαρχει και το θεμα τελωνειο παντα.......

Active Member
30-09-10, 00:39
Να ρωτήσω κάτι η άσχετη;Για να επικοινωνήσω με τον πωλητη στο e bay για τα έξοδα αποστολής του γράφω και το Item number; τι άλλο πρέπει να αναφέρω;

γραψτο...δε χανεις τιποτα....ο,τι βοηθεια θες στο ebay πες μου .... αξιζει τον κοπο

TXARA
30-09-10, 00:44
γνωριζει καμμια κανενα site για ανδρικα αθλητικα της Nike?
ευχαριστω

Active Member
30-09-10, 00:58
Εγω το πα και το ξαναλεω...Ο,ΤΙ θελετε υπαρχει στο ebay

sofaki1978
30-09-10, 01:01
και εγω 3 χρονια τωρα e-bay και ξερο ψωμι!πρωτα κοιταω εκει και μετα ολα τα αλλα σαιτ!:wink:

my_Kelly
30-09-10, 08:15
Το Νο 38 στα αγγλικά παπούτσια ποιο είναι καλεεεεεε?????????:confused::confused::confused::confused:

smaco
30-09-10, 08:20
Ψάχνοντας πληροφορίες για τα παπουτσια garvalin,της οποίας μου άρεσαν π.χ. αυτά http://www.designershoesforkids.co.uk/size7boys.asp?RSstartat=1&kw= (τα δύο πρώτα και όχι μόνο!) βρήκα και αυτό το μαγαζάκι: http://www.lillifoot.co.uk/ για περιπτώσεις ανάγκης.Δεν έχω ψωνίσει αλλά σαν εναλλακτική έχει κπ παραπάνω μαρκες από κπ άλλα.

Γιατί όλα είναι στην Αγγλία;;;;

kornilia
30-09-10, 08:25
Το Νο 38 στα αγγλικά παπούτσια ποιο είναι καλεεεεεε?????????:confused::confused::confused::confused:

το 5 και το 5,5

my_Kelly
30-09-10, 08:40
το 5 και το 5,5

Ευχαριστώ kornilia μου! Το βρήκα κι εγώ ψάξε ψάξε!:D

vereniki
30-09-10, 09:14
Τώρα για τα site, ποια η διαφορά των site robeez.co.uk και robeez.com; (εκτός από τη μεγάλη διαφορά τιμής-19 λίρες το ένα-34 ευρώ το άλλο για το ίδιο παπούτσι.) Αν παραγγείλεις από το co.uk σου τα χρεώνει σε λίρες ή επειδή στέλνει Ελλάδα χρεώνει ευρώ; (Παρεμπιπτόντως, το link από τη λίστα με βγάζει σε σελίδα λάθους)

Δεν ξέρω αν είναι βολικά δεν έχω παρει αλλά τα λιμπίζομαι! Μια φορά που έλεγα να παραγγείλω σκέφτηκα να πάρω από το αγγλικό site με τις λίρες που είναι πιο φτηνα, αλλά όταν στην χώρα αποστολής επέλεγα Ελλάδα μου έβγαζε την τιμή σε ευρω, πιο ακριβά δηλαδή. Αντί για 19 λίρες, 34 ευρω. Τσαντίστηκα και δεν πήρα..Δες και τα inch blue είναι στο ίδιο στυλ πιο φτηνα..

Φλορα
30-09-10, 09:27
φλορα μου προσπαθησα καποιες φορες να ψωνισω αλλα βαρεθηκα να πηγαινω ενα βημα πριν την πληρωμη για να δω αν στελνουν.και δεν εστελνε κανεις αυτα που με ενδιεφεραν.ααα βρηκα μια φορα κατι που ηθελα και στελνανε ελλαδα αλλα με τραγικα πολλα μεταφορικα.και φυσικα υπαρχει και το θεμα τελωνειο παντα.......

αυτο πια να φτανεις στο τελευταιο βημα και να βλεπεις οτι δεν στο στελνει!!!!Εχεις δικιο,ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες απλα ανρωτιομουν αν εκτος απο τα δυσβασταχτα μεταφορικα,πληρωνεις και τελωνειο!!!Κριμα και εχει τοσο ωραια πραγματα!!

Τhanks παντως!!

Φλορα
30-09-10, 09:29
και εγω 3 χρονια τωρα e-bay και ξερο ψωμι!πρωτα κοιταω εκει και μετα ολα τα αλλα σαιτ!:wink:
Συμφωνωωωωωω!!!!

Access
30-09-10, 10:02
τσακάλια μου έχω ερωτήσεις:

1) έχει παραγγείλει καμιά από www.johnlewis.com? (http://www.johnlewis.com?) (ποια μου είμαι ότι στέλνει αλλά πρέπει να ρωτήσω μεταφορικά;) αν ναι, που κυμαίνονται τα μεταφορικά;

εγώ το είπα καλό μου δές τι γράφει εδώ
http://www.johnlewis.com/Help/Help.aspx?HelpId=11#outside

Do you deliver or send products outside the United Kingdom?
We cannot currently deliver to the Republic of Ireland or send products outside the UK, including BFPO addresses. However, John Lewis Oxford Street has an export department, so if you purchase goods through them they will be able to help you. Call them on (0044) 20 3073 0624 or email them at Export_Oxford_Street@johnlewis.co.uk for more information. We also reserve the right not to deliver orders if we believe the address is not secure, for example, to a communal postal address or PO Box. If this affects an order you place, we will notify you as soon as possible.

Σε μια επικοινωνία που είχα μαζί τους παλιά μου είπαν ότι εξαρτάται από το βάρος οπότε τους στέλνουμε τα προιόντα που θέλουμε να πάρουμε και μας δίνουν προσφορά για τα μεταφορικά

Ομοίως τα περισσότερα πράγματα δεν τα στέλνει οπότε τι να το κάνω τζάμπα η χαρά ...........

κολλήσαμε κολλήσαμε:mrgreen::mrgreen: ???

irida85
30-09-10, 10:36
ageeeeeeeeeeeeeeee
εστειλα μαιλ στο τεσκο και μου ειπαν οτι δε δεχονται ξενες πιστωτικες!!!!!!!!!!!!!!!! μηπως εκανα λαθος το μαγαζι? ποιοι σου ειχαν πει οτι με μια αλλαγη θα τη δεχτουν τη καρτα σου????????

επεισης θελω να διαμαρτυρηθω για το www.mastercare.gr (http://www.mastercare.gr) εντελως απαραδεκτο καταστημα..........

Access
30-09-10, 10:57
ageeeeeeeeeeeeeeee
εστειλα μαιλ στο τεσκο και μου ειπαν οτι δε δεχονται ξενες πιστωτικες!!!!!!!!!!!!!!!! μηπως εκανα λαθος το μαγαζι? ποιοι σου ειχαν πει οτι με μια αλλαγη θα τη δεχτουν τη καρτα σου????????

επεισης θελω να διαμαρτυρηθω για το www.mastercare.gr (http://www.mastercare.gr) εντελως απαραδεκτο καταστημα..........

είμαι σίγουρη ότι ήταν η tesco αλλά δεν μπορώ να βρώ το Mail λές να το πέταξα η ηλίθια??
Τι να πω μπορεί να άλλαξε κάτι .........
τους έγραψες αναλυτικά τι θές να κάνεις?? σαν να είναι ηλίθιοι?? (που είναι)

irida85
30-09-10, 11:04
νομιζω το εξηγησα, τι να σου πω...........
αν το βρεις καλως! μακαρι να τους το ξαναρωταγες μαλιστα... αν δε σε βαζω σε κοπο!

my_Kelly
30-09-10, 11:17
κολλήσαμε κολλήσαμε:mrgreen::mrgreen: ???

'Οχι απλά κολλήσαμε.... ΚΑΗΚΑΜΕ να λες!!!!!! Από το πρωί κοιτάω μπότες-μποτάκια-μποτίνια-πατίνια και αυτά που μου αρέσουν είναι καμιά 70αριά. Πάει θα φαληρίσω γμτ.

female
30-09-10, 11:21
Παράγγειλα από sportsdirect
Ωστόσο περιμένω παραγγελεία και από BCE Europe
Για να δούμε...
Τρελλαίνομαι να περιμένω!!!

Λάθος από shoeforkids παράγγειλα!

alphae
30-09-10, 11:54
Age απ' ότι καταλαβαίνω είχες πρόβλημα με Tesco να πληρώσεις με την κάρτα σου; Γιατί και εγώ γράφτηκα προκειμένου να πάρω κάποια πράγματα και να τα στείλουν σε κάποιον φίλο στο Λονδίνο που θα μείνει για κανένα μήνα. Απλά δεν το έκανα γιατί δεν εμειναν και πολλά νούμερα στα ρούχα τους είχαν και 20% εκπτωση!!! Φαντάζεστε δεν έμεινε τίποτα! Ήθελα να σε ρωτήσω age αν γνωρίζεις αν επαναλαμβάνουν σχέδια και αν φέρνουν καινούρια σχέδια μήπως και προλάβω όσο ο φίλος παραμένει Αγγλία!
Κατα τα άλλα μια και το είχαμε συσιτήσει και στο παρελθόν ακόμη ψάχνω φλις φόρμα για τον ύπνο!

female
30-09-10, 12:05
Για τα clarks βρε γνωρίζει καμιά?

maria_s
30-09-10, 12:13
εγώ το είπα καλό μου δές τι γράφει εδώ
http://www.johnlewis.com/Help/Help.aspx?HelpId=11#outside

Do you deliver or send products outside the United Kingdom?
We cannot currently deliver to the Republic of Ireland or send products outside the UK, including BFPO addresses. However, John Lewis Oxford Street has an export department, so if you purchase goods through them they will be able to help you. Call them on (0044) 20 3073 0624 or email them at Export_Oxford_Street@johnlewis.co.uk for more information. We also reserve the right not to deliver orders if we believe the address is not secure, for example, to a communal postal address or PO Box. If this affects an order you place, we will notify you as soon as possible.

Σε μια επικοινωνία που είχα μαζί τους παλιά μου είπαν ότι εξαρτάται από το βάρος οπότε τους στέλνουμε τα προιόντα που θέλουμε να πάρουμε και μας δίνουν προσφορά για τα μεταφορικά

το είδα αυτό και στενοχωρήθηκα :( δεν μου έχουν απαντήσει και στο μαιλ από χθες το πρωί :(

Access
30-09-10, 12:13
'Οχι απλά κολλήσαμε.... ΚΑΗΚΑΜΕ να λες!!!!!! Από το πρωί κοιτάω μπότες-μποτάκια-μποτίνια-πατίνια και αυτά που μου αρέσουν είναι καμιά 70αριά. Πάει θα φαληρίσω γμτ.
απαπααααααααααα και εσύ στην ουρά για Online δικηγόρο !!!!

Age απ' ότι καταλαβαίνω είχες πρόβλημα με Tesco να πληρώσεις με την κάρτα σου; Γιατί και εγώ γράφτηκα προκειμένου να πάρω κάποια πράγματα και να τα στείλουν σε κάποιον φίλο στο Λονδίνο που θα μείνει για κανένα μήνα. Απλά δεν το έκανα γιατί δεν εμειναν και πολλά νούμερα στα ρούχα τους είχαν και 20% εκπτωση!!! Φαντάζεστε δεν έμεινε τίποτα! Ήθελα να σε ρωτήσω age αν γνωρίζεις αν επαναλαμβάνουν σχέδια και αν φέρνουν καινούρια σχέδια μήπως και προλάβω όσο ο φίλος παραμένει Αγγλία!
Κατα τα άλλα μια και το είχαμε συσιτήσει και στο παρελθόν ακόμη ψάχνω φλις φόρμα για τον ύπνο!

παλιά σίγουρα πάνω από 6 μήνες είχα στείλει μαιλ στην tesco λέγοντας τους ότι έχω ένα φίλο στην Αγγλία (λέμε τώρα) και θα με ενδιέφερε να αγοράσω πράγματα από το Online Κατάστημα τους αλλά ήθελα να πληρώσω με την δική μου πιστωτική (που είναι καταχωρημένη στην Ελλάδα) τους ρώτησα αν μπορώ να το κάνω αυτό (αν δέχονται δηλαδή πιστωτική κάρτα άλλων χωρών) και μου απάντησε μια καλή κυριούλα ότι το σύστημά τους δεν μπορεί να κάνει εγγραφή εκτός Αγγλίας αλλά κάρτα ξένη δέχονται και αν μπορούσα να γραφτώ με τα στοιχεία του φίλου μου και να της στείλω mail για να το "φτιάξει" αυτή από το σύστημα.
Όλη αυτή η επικοινωνία έγινε πολύ παλιά μπορεί τώρα να έχει αλλάξει κάτι
Πάντως για να είμαι σίγουρη ότι κατάλαβαν τι θέλω να κάνω τους τα έγραψα όπως τα γράφω παραπάνω απλά και με πολλές σάλτσες (γιατί είναι και ηλίθιοι) :twisted:
ούτε εγώ έχω βγάλει άκρη με τα φλίς ελπίζω να αρχίσει να δέχεται παραγγελίες η σαλοπέτα πριν πιάσουν τα κρύα (εκείνο το σιτε που μου έστειλες δεν???)

marsolan
30-09-10, 18:59
κοριτσια εχει καταντησει γραφικο αλλα...για αλλη μια φορα τι κοτσοι πιανομαστε οι Ελληνες.Μα καλα,Ωνασηδες πρεπει να θεωρουμαστε ολοι.
Το ιδιο μπουφαν που στο ακατανομαστο Αγγλιας εχει 14 λιρες εδω εχει 37 ευρω!!!!!!Ξαναελεος!!Κι υστερα δεν συμφερει η Σαλοπετα????και η καθε Σαλοπετα δηλαδη!!!
Εγω το πηρα αποφαση....τερμα οι αγορες στο Ελλαντα.
Θα κλεινω καθε αλλαγη σεζον ενα παμφθηνο εισιτηριακι για Λονδινο,θα πηγαινω σε ενα b&b ενα 2ημερο και μιλαμε θα σαρωνω την αγορα.Με τα λεφτα που θα χαλασω εδω για το παιδι θα βγαζωτη διαφορα για το ταξιδι και θα μου περισσευουν...εκει καταντησαμε!!!!
Αειντε...γιατι νευριασα παλι!!!
(κι οσο σκεφτομαι οτι αν δεν ειχα μαθει το φορουμ θα πηγαινα σαν το προβατο...:evil:)

maria_s
30-09-10, 19:16
χεχε πλακα πλακα με τον σύζυγο ψάχνουμε για τριήμερο στο Λάντον τον Γενάρη που έχει και εκπτώσεις :)

alphae
30-09-10, 19:39
ούτε εγώ έχω βγάλει άκρη με τα φλίς ελπίζω να αρχίσει να δέχεται παραγγελίες η σαλοπέτα πριν πιάσουν τα κρύα (εκείνο το σιτε που μου έστειλες δεν???)

To site το ανανεώνουν αυτές τις μέρες και δεν λειτουργεί μετά τις 3/10 λένε!

alphae
30-09-10, 19:42
Παιδιά μήπως κανείς σας ξέρει απο που μπορώ να παραγγείλω rollers (παπούτσια με ρόδες-πατίνια) σε μικρό νούμερο???

Προτειμώ αυτά με 4 ροδες δύ μπροστά και 2 πίσω (λίγο παλαιότερα ήταν μόδα αυτά, όμως τα θεωρώ πιο ασφαλή)

Μήπως πήρε το μάτι κάποιου απο εσας?

maria_s
30-09-10, 19:45
To site το ανανεώνουν αυτές τις μέρες και δεν λειτουργεί μετά τις 3/10 λένε!

για ποιο σαιτ λέτε βρε κοριτσούδια;

marsolan
30-09-10, 19:50
χεχε πλακα πλακα με τον σύζυγο ψάχνουμε για τριήμερο στο Λάντον τον Γενάρη που έχει και εκπτώσεις :)

καλα...το σκεφτεσαι ακομη???:cool:Εγω εγινα για φετος και για το καλοκαιρι που ερχεται θα γεμισω λογω βαφτισης αλλα για τα επομενα χειμερινα(κατεξοχην του παιδιου,εμεις εχουμε πλουσια γκαρνταρομπα ας μην ανανεωθει αμεσα) δεν βρισκω αλλη λυση,χαχαχα!!!
στην επαρχια δε τα πραγματα ειναι 3χειροτερα.καμια λυση,μονο καποιοι μπορει να σου δωσουν πιστωση λογω φερεγγυοτητος και ονοματος που λεμε αλλα αυτοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα...
Μου ελεγε φιλη μου οτι στην Αγγλια εχουν ριξει τιμες στα μπαρακια και το 2ο ποτο δωρεαν...εδω ακομη και τωρα σε θαμωνες τα μαγαζια ουτε σφηνακι δεν κερνανε
Γι αυτο...αεροπλανακι και Γηραια Αλβιωνα ή Γερμανια ακομη και για τα γαλατα που λεμε:twisted:

ravT
30-09-10, 20:33
Χθες πηγα στους ακατονομαστους και 1η φορά ρε γμτ μου άρεσαν τοοοοσα πολλά ρουχαλάκια και όλα τα παιχνίδια ELC...
Και το μάτι μου πήγε σ αυτό ακριβώς που λες marsolan. Σε ένα πολύ όμορφο μπουφανάκι. Κοιτάζω, 39 ευρώ. Μπαίνω στο αγγλικό, 14 λίρες... Σιχτιρ...

Προχθές παρήγγειλα ανεφοδιασμό από nespresso.gr (1η φορά, μέχρι τώρα πήγαινα στο κατάστημα) Σήμερα παρέλαβα (εντός 3 εργάσιμων δηλαδή) με speedex αντικαταβολή και δωρεάν μεταφορικά. Αξίζει για μεγάλη παραγγελία. Υπερευχαριστημένη.

maria_s
30-09-10, 20:36
εγώ παραγγέλνω στάνταρ από nespresso.gr παρόλο που δουλεύω σχετικά κοντά στο μαγαζί του ψυχικού...
μετά τα 40 ευρώ (4 κουτιά δηλ. των 10 καψουλών (το σκότωσα;)) έχει δωρεάν μεταφορικά...μια χαρά...αν παραγγείλεις και πριν το μεσημέρι τα έχεις την επόμενη, αλλιώς τη μεθεπόμενη...

maria_s
30-09-10, 20:39
όσο για το ακατανόμαστο ένα θα πω....ΘΕΛΩ ΠΥΤΖΑΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΩΡΑ!!!! στο τσακ είμαι να πάρω την επόμενη πτήση για λονδίνο (το ίδιο θα μου κοστίσει και θα πιω και ένα καπουτσίνο στο covent garden βρε παιδί μου!)...

που παρεμπιπτόντως...το καπουτσίνο στο κοβεντ γκαρντεν έχει πιο φθηνά από ότι στην πλατεία της παιανίας...(καλά για το κολωνάκι δεν το συζητώ)....

ravT
30-09-10, 20:39
Εγώ είμαι επαρχία βρε, γι αυτό ας πουμε άργησαν. Είναι μια χαρά οι 3 εργάσιμες για 450 χλμ μακριά!

maria_s
30-09-10, 20:41
Εγώ είμαι επαρχία βρε, γι αυτό ας πουμε άργησαν. Είναι μια χαρά οι 3 εργάσιμες για 450 χλμ μακριά!

μια χαρά δε λες τίποτα!!!

οφ τόπικ: σήμερα δοκίμασα και το νέο σπεσιαλ εντισιον...12αρι...

ravT
30-09-10, 20:41
Α! Τώρα που πες πυτζαμάκια, πέθανα στα γέλια διαβάζοντας χθες ταμπελάκι
"Αγοράστε ΔΥΟ τριάδες φορμάκια κ πάρτε το 3ο στη μισή τιμή"
ΓΕΛΟΙΟΙ

Active Member
30-09-10, 20:49
γενικως ρε κοριτσια.....στη ζιμπαμπουε ζουμε! Παρηγγειλα χτες απο Γαλλια μεσω ebay κατι, κανω την πληρωμη αυτοματα μεσω paypal, επιλεγω ελλαδα για μεταφορικα, ολα ωραια και καλα, και μου στελνει σημερα μηνυμα ο τυπος οτι δεν κανουν αποστολες στην ελλαδα και οτι μου επιστρεφει τα χρηματα.....αει σιχτιρ!

Βρηκα και ενα site αμερικανικο και μαζεψα στο καλαθι ποσα φανελακια και κορμακια , και μου βγαζει μεταφορικα 33USD. Ηθελα να δω τι διαφορα....βαζω για αποστολη στην ιταλια...12!!!

Active Member
30-09-10, 20:54
παντως για ριξτε μια ματια εδω .... εχει καλες τιμουλες και ωραια πραγματακια

http://www.saliara.com (http://www.saliara.com/)

kornilia
30-09-10, 21:22
καλα, δειτε αυτο:http://www.mymiraclebaby.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=BA11011YL&Category_Code=SET&Product_Count=6
ψαχνω να κανω ενα δωρο σε μια φιλη που μολις γεννησε και το ειχα δει σε ελληνικο site 130 ευρω χωρις εξοδα κι αυτοι το δινουν 103 δολαρια με τα εξοδα! οχι οτι τα διαθετω κι αυτα για τη συγκεκριμενη περιπτωση, αλλα το ειδα και νευριασα!

Access
30-09-10, 21:28
Ερώτησης
έχω βρεί στο ebay.co.uk κάποια πραγματάκια από τον ίδιο πωλητή είπα να αρχίσω με εύκολα οπότε είναι buy it now στέλνει στο Ελλαδιστάν από ότι βλέπω έχει ας πούμε μεταφορικά 2,50 λίρες + 1,5 για κάθε item η ερώτηση μου είναι του στέλνω μαιλ πριν για να του πω θέλω αυτά πόσο κάνει η θέλω να μου τα αποστείλει μαζί ?? η τα αγοράζω και καταλαβαίνει ........με κάποιο τρόπο τι πρέπει να με χρεώσει ???
pls help !!!

Φλορα
30-09-10, 21:38
Ερώτησης
έχω βρεί στο ebay.co.uk κάποια πραγματάκια από τον ίδιο πωλητή είπα να αρχίσω με εύκολα οπότε είναι buy it now στέλνει στο Ελλαδιστάν από ότι βλέπω έχει ας πούμε μεταφορικά 2,50 λίρες + 1,5 για κάθε item η ερώτηση μου είναι του στέλνω μαιλ πριν για να του πω θέλω αυτά πόσο κάνει η θέλω να μου τα αποστείλει μαζί ?? η τα αγοράζω και καταλαβαίνει ........με κάποιο τρόπο τι πρέπει να με χρεώσει ???
pls help !!!
Eγω οσες φορες πηρα διαφορα πραγματα απο τον ιδιο πωλητη,δεν εστειλα μειλ αλλα προστεθηκαν αυτοματα τα μεταφορικα οταν πληρωσα και τα δυο.Ελπιζω να σε βοηθησα....

maria_s
30-09-10, 21:38
Ερώτησης
pls help !!!

στείλε του μήνυμα λέγοντας του τους κωδικούς των αντικειμένων και ζητώντας να επιβεβαιώσει αποστολή στην ψωροκώσταινα και πόσα είναι τα μεταφορικά. ρώτα τον τι θέλει να του βάλεις σαν υποσημείωση στην πληρωμή σου για να καταλάβει ότι θα σταλούν μαζί...

by the way, διάβασε status φιλίτσας στο face :mrgreen:

kornilia
30-09-10, 21:40
στη διαδικασια των δημοπρασιων πρεπει να επικοινωνησεις μαζι του και να του πεις οτι θες τα συγκεκριμενα ειδη, δινοντας και το item number του καθενος, ωστε να ξερει ακριβως για ποια ενδιαφερεσαι και να περιμενει να δει ποια τελικα θα κερδισεις. στο buy now τα πραγματα ειναι πολυ πιο ευκολα. τα αγοραζεις ολα και μετα διαλεγεις ενα απο αυτα να πληρωσεις κι εκει σου λεει οτι εχεις αγορασει και τα υπολοιπα και πατας το ask total from seller και περιμενεις να σου ερθει ενα mail με το link που σε βγαζει αμεσως στη φορμα πληρωμης.

alphae
30-09-10, 21:51
για ποιο σαιτ λέτε βρε κοριτσούδια;

Tουτο εδώ βρε...http://www.toysbythebundle.co.uk/

Access
30-09-10, 21:54
α..............ήσασταν κατατοπιστικότατες σας μερσώ απεριορίστως :mrgreen::mrgreen:
πάω για shopping now :mrgreen:

maria_s
30-09-10, 21:59
τι ψωνάς σήμερα;

good luck
30-09-10, 22:05
Για τα clarks βρε γνωρίζει καμιά?

Τι θελεις να μαθεις;

Active Member
30-09-10, 22:08
Ερώτησης
pls help !!!

καλο ειναι να του στειλεις ενα mail για να του κανεις παζαρια στα μεταφορικα...πιστεψε με...πιανει! Να μη στα παει αθροιστικα....

maria_s
30-09-10, 22:25
Κόρες, ξέρουμε κάνα πωλητή στο ebay που να έχει αυθεντικές τσάντες;

Access
30-09-10, 22:29
τι ψωνάς σήμερα;
πιτζάμες για την μικρή what else οι περσινές είναι σαν να μπήκαν στο πλύσιμο ..............(λές να μπήκαν???)
Η συμφουρμίτισα Ραννια μου άνοιξε ένα καινούργιο κόσμο με τις οδηγίες της για το ebay ..............xaxaxaxa

Active Member
30-09-10, 22:31
Ευχαριστηση μου :lol:

maria_s
30-09-10, 22:31
α! δεν θα παραγγείλεις μέσω σαλοπέτας; βρήκες τίποτα από ebay?

Access
30-09-10, 22:36
θα πάρω βρε απλά κοιτάω γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές στις τιμές και με τόσα που θέλω να πάρω ανεβαίνουν πολύ τα φεε οπότε κοιτάω μπας και κόψω κατι :p

maria_s
30-09-10, 22:40
και γω προσπαθώ να κόψω, γι'αυτό ψάχνω την τσάντα στο ebay ;)

baila
30-09-10, 22:40
κοριτσια καλησπερα,
τι γινεται οταν παραγγελνεις συσκευες απο αγγλια; ειναι μονο για τις δικες τους μπριζες;
αν ναι τι κανεις; υπαρχουν ανταπτορες; που;

ευχαριστω

kornilia
30-09-10, 22:42
υπαρχουν ανταπτορες σε ολα τα καταστηματα με ηλεκτρολογικα ειδη.

Active Member
30-09-10, 22:43
Υπαρχουν ανταπτορες. Πιθανως να εχει και στο πλαισιο...δεν ειναι κανενα σπουδαιο εξαρτημα...ευκολα θα βρεις .... σε καταστηματα με ηλεκτρονικα σιγουρα

baila
30-09-10, 22:46
οκ ευχαριστω, γιατι παρηγγειλα κατι και μετα το σκεφτηκα, αλλα υπαρχει λυση ευτυχως

female
30-09-10, 23:24
Καλησπέρα.
Βρε κορίτσια τα προιόντα από BCE Europe με τι εταιρία έρχονται εδώ?
Όταν κάνω track online δείχνει ό,τι τώρα 3 μέρες δεν μπορούν να με βρουν.
Που θα αναζητήσω το δέμα καλέ???

maria_s
30-09-10, 23:41
ταχυμεταφορές ελτά Ελέ μου!

female
30-09-10, 23:56
ταχυμεταφορές ελτά Ελέ μου!

Ωχ ωχ ωχ!!!
Το βαλιτσάκι (αυτό το περιβόητο με τα δείγματα των νέων μητέρων, το θυμάσαι??) το είχα παραγγείλει όταν ήμουν στον 5ο μήνα και μου το παρέδωσαν όταν ο μικρός ήταν 10 μηνών!!!
ΛΑΜΠΡΟΤΑΤΑ!!!
Πώς θα το αναζητήσω? Εννοώ με τον αριθμό μεταφορικής που μου έχουν δώσει από Αγγλία?
Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου:D

maria_s
30-09-10, 23:59
εγώ πάλι πάω με χαμόγελο (καλά με έμαθαν πια!) και λέω είμαι η τάδε, μένω εκεί και περιμένω δέμα (με περισσή χαρά το τελευταίο!)...χαρτάκι έχετε; με ρωτούν...όχι λέω, είπα να ρωτήσω μια και περνούσα από δω..και τους βάζω και ψάχνουν :)

sofaki1978
01-10-10, 00:02
εγώ πάλι πάω με χαμόγελο (καλά με έμαθαν πια!) και λέω είμαι η τάδε, μένω εκεί και περιμένω δέμα (με περισσή χαρά το τελευταίο!)...χαρτάκι έχετε; με ρωτούν...όχι λέω, είπα να ρωτήσω μια και περνούσα από δω..και τους βάζω και ψάχνουν :)

μαρια και εγω περιμενω απο bce.στο ταχυδρομειο να παω και να κανω αναπαραγωγη τα οσα λες???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

maria_s
01-10-10, 00:08
Αν θυμάμαι καλά γιατί πάει καιρός, στις ταχυμεταφορές πήγαινα (εδώ στην παιανία είναι δύο διαφορετικά γραφεία με τα ελτα)...

sofaki1978
01-10-10, 00:14
Αν θυμάμαι καλά γιατί πάει καιρός, στις ταχυμεταφορές πήγαινα (εδώ στην παιανία είναι δύο διαφορετικά γραφεία με τα ελτα)...

εδω εχει μονο ταχυδρομειο της κακιας ωρας............:roll::roll::roll::roll:

maria_s
01-10-10, 00:17
ε κάπου αλλού θα υπάγεστε...

sofaki1978
01-10-10, 00:19
ε κάπου αλλού θα υπάγεστε...

στον πλανητη Αρη :mrgreen:!

maria_s
01-10-10, 00:24
χεχεχε

novpal
01-10-10, 00:48
Μισώ το ebay!!! Όποια γράψει εγχειρίδιο με ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγίες προς άσχετους και ανεπίδεκτους μαθήσεως ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΖΩ!!!

good luck
01-10-10, 00:49
κοριτσια καλησπερα,
τι γινεται οταν παραγγελνεις συσκευες απο αγγλια; ειναι μονο για τις δικες τους μπριζες;
αν ναι τι κανεις; υπαρχουν ανταπτορες; που;

ευχαριστω

Γεια σου κοριτσακι μου, πως εισαι; :D
Εδω βρηκα τον φτηνοτερο με μεγαλη διαφορα απο αλλου. Αν ομως δεν εχεις κοντα σου, θα βρεις σιγουρα σε ενα καταστημα ηλεκτρολογικων.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751347

sofaki1978
01-10-10, 00:53
Μισώ το ebay!!! Όποια γράψει εγχειρίδιο με ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγίες προς άσχετους και ανεπίδεκτους μαθήσεως ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΖΩ!!!

ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ E-BAY :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!

το μελος Ραννια εχει γραψει αναλυτικα λιγες σελιδες πιο πισω........

Active Member
01-10-10, 00:53
χαχαχαχ τα 'κονομησα :P

mary77
01-10-10, 02:51
το γραφω τωρα για να το δειτε οι πρωινες...
μολις εστειλε η μαρια(σαλοπετα)τους νεους κανονισμους.
μεσα σε ολα πλεων η αμοιβη της ειναι στανταρ 30 λιρες......γραφει μεχρι 300λιρες αγορα 30 λιρες αμοιβη και απο εκει και πανω το 15%

συγνωμη κιολας πριν λιγες μερες λεγαμε οτι υπαρχη κριση,ψωνιζουμε απο εξω για πιο φθηνα και η μαρια ανεβαζει τις τιμες????λυπαμε.......τα θεωρω πολλα!!!!!!

επισης βαζει οριο στα μαγαζια,μεχρι 2 μαγαζια μεχρι 300λιρες και αν ειναι παραπανω ποσο μεχρι 4......

τελος παντων ειμαι σιγουρη οτι ολες θα λαβεται το μειλ το πρωι...

κριμα.....αυτο αρχισε για να βοηθησει τις κοπελες στην ελλαδα και φυσικα να πληρωθει και για αυτην την εξυπηρετηση,δυστηχως βλεπω οτι πλεων το εχει κανει επαγγελμα........και παλι λυπαμε,νομιζω οτι ειναι η τελευταια φορα που ψωνισα.....

α επισης εχουν αυξηθει τα μεταφορικα σε 22λιρες

roni
01-10-10, 03:50
Δεν ξέρω αν είναι βολικά δεν έχω παρει αλλά τα λιμπίζομαι! Μια φορά που έλεγα να παραγγείλω σκέφτηκα να πάρω από το αγγλικό site με τις λίρες που είναι πιο φτηνα, αλλά όταν στην χώρα αποστολής επέλεγα Ελλάδα μου έβγαζε την τιμή σε ευρω, πιο ακριβά δηλαδή. Αντί για 19 λίρες, 34 ευρω. Τσαντίστηκα και δεν πήρα..Δες και τα inch blue είναι στο ίδιο στυλ πιο φτηνα..

Ευχαριστώ vereniki. Και εμένα το ίδιο μου κάνει με τα ευρώ. Τα inch blue τα έχει δοκιμάσει κανείς; (ξέρω ότι είναι στη λίστα, αλλά κάποιο feedback για το πώς είναι)

Γατουλα
01-10-10, 07:38
νομιζω οτι πλεον επιβαλεται και η συνολικη παραγγελια μεταξυ μας
μας βλεπω με νεο τοπικ που να ετοιμαζουμε την παραγγελιια!!!!
πχ Αθηνα Μαδερκερ και Νεχτ.....συμπληρωστε!!!!

marios08
01-10-10, 07:59
το γραφω τωρα για να το δειτε οι πρωινες...
μολις εστειλε η μαρια(σαλοπετα)τους νεους κανονισμους.
μεσα σε ολα πλεων η αμοιβη της ειναι στανταρ 30 λιρες......γραφει μεχρι 300λιρες αγορα 30 λιρες αμοιβη και απο εκει και πανω το 15%

συγνωμη κιολας πριν λιγες μερες λεγαμε οτι υπαρχη κριση,ψωνιζουμε απο εξω για πιο φθηνα και η μαρια ανεβαζει τις τιμες????λυπαμε.......τα θεωρω πολλα!!!!!!

επισης βαζει οριο στα μαγαζια,μεχρι 2 μαγαζια μεχρι 300λιρες και αν ειναι παραπανω ποσο μεχρι 4......

τελος παντων ειμαι σιγουρη οτι ολες θα λαβεται το μειλ το πρωι...

κριμα.....αυτο αρχισε για να βοηθησει τις κοπελες στην ελλαδα και φυσικα να πληρωθει και για αυτην την εξυπηρετηση,δυστηχως βλεπω οτι πλεων το εχει κανει επαγγελμα........και παλι λυπαμε,νομιζω οτι ειναι η τελευταια φορα που ψωνισα.....

α επισης εχουν αυξηθει τα μεταφορικα σε 22λιρες

Πως μπορουμε να σας βοηθησουμε?

Η υπηρεσια που προσφερουμε ειναι του προσωπικου αγοραστη. Μπορειτε να επισκευτητε οποιοδηποτε online κατάστημα στην Αγγλια οπως το Mothercare (http://www.mothercare.com/) ή το Next (http://www.next.co.uk/) και να μας πειτε ποια κομματια θελετε να αγορασουμε εμεις για εσας και να σας τα στειλουμε.Εσεις απλα μας στελνετε ενα ενα τα κομματια που θελετε με την ηλικια για το καθε ρουχο κλπ και εμεις τα παραγγελνουμε και τα αποστελουμε.
Εμεις μπαινουμε στο online καταστημα,βλεπουμε αν υπαρχουν σε στοκ σας λεμε το ποσο που εχει μαζευτει και αναλογα το ποσο υπαρχει και η αναλογη αμοιβη.
Ποσο χρεωνουμε?

μεχρι 300 λιρες ειναι 30 λιρες
πανω απο 300 λιρες ειναι το 15% της παραγγελιας.

Ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

Η αποστολη γινεται με κουριερ με την εταιρια Parcel2Go (http://www.parcel2go.com/)
Η τιμη του κουριερ ειναι 22 λιρες (http://www.parcel2go.com/service/parcelforce---euro-48---up-to-10kg.aspx)μεχρι και 10 κιλα.Η τιμη ανεβαινει στις 29 λιρες (http://www.parcel2go.com/service/parcelforce---euro-48---up-to-25kg.aspx)μεχρι 25 κιλα.

Μπορω να παραγγειλω οτι θελω?
Κατα κανονα δεν αναλαμβανουμε αποστολη απο μεγαλα προιοντα οπως κουνιες,καροτσια κλπ αλλα σε περιπτωση που σας ενδιαφερει κατι τετοιο επικοινωνηστε μαζι μας για να δουμε αν μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε.

Πως ολοκληρωνετε η παραγγελια?
Η καταθεση των χρηματων γινεται μονο μεσω Paypal στο payment@salopeta.com
Εμεις περνουμε τα χρηματα απο το Paypal (http://www.paypal.com/) μεσα σε 3-5 μερες και κανουμε αμεσα την παραγγελια.Με το που τα παραλαβουμε απλα τσεκαρουμε οτι εχουν σταλει τα σωστα κομματια,τα πακεταρουμε και σας τα στελνουμε.
Τι πληροφοριες χρειαζοντε για την αποστολη?
Χρειαζομαστε το Ονομα σας, την διευθυνση σας και ενα τηλεφωνο για να μπορεσει να επικοινωνησει το κουριερ μαζι σας οταν το δεμα σας φτασει στην Ελλαδα και ειναι ετοιμο για παραδοση.
Αν την στιγμη που ειμαστε ετοιμοι να επικοινωνησουμε με το κουριερ να παρει το δεμα σας δεν εχουμε το τηλεφωνο σας ΔΕΝ θα μπορεσουμε να το στειλουμε και δημιουργηθει καθυστεριση.
Ποσο χρονο παιρνει η ολη διαδικασια και η αποστολη?
Με το που ετοιμασουμε και πακεταρουμε την παραγγελια σας, το κουριερ θελει 2 μερες για να ερθει να τα παραλαβει.Δηλαδη αν παρουμε τα πραγματα την Δευτερα το νωριτερο που θα τα παραλαβει το κουριερ ειναι την Τεταρτη.Η αποστολη στην Ελλαδα παιρνει οτιδηποτε απο 5 μεχρι 10 μερες παντα συμφωνα με τις πληροφοριες που μας δινει το κουριερ.
Συνολο απο την στιγμη που εποικοινωνησετε μαζι μας και το να τα παραλαβετε κοντα στις 2 εβδομαδες εαν δεν υπαρχουν καθυστερισεις και η παραγγελεια ειναι απο ενα μαγαζι μονο.
Θελω να παραγγειλω πραγματα απο παραπανω απο ενα μαγαζια,γινεται?
Ναι γινεται, με περιορισμο μεχρι 2 μαγαζια για παραγγελειες εως 300 λιρες και μεχρι 4 για πανω απο 300 λιρες.
Τα εξοδα αποστολης απο το μαγαζι σε εμας ειναι πληρωμενα απο εμας μονο για το ενα καταστημα.Η επιβαρυνση ειναι δικη σας για τα επομενα. Επισης σε αποστολη μεγαλων πραγματων που τα εξοδα αποστολης ειναι στις 10 λιρες η επιβαρυνση ειναι παλι δικη σας.
Μπορω να παραγγειλω μπουκαλια,πανες, παιχνιδια?
Φυσικα
Πως να σας στειλω την παραγγελια με τα πραγματα που θελω?
Στειλτε στο εμαιλ μας maria@salopeta.com μια λιστα με τα πραγματα που θελετε με το νουμερο, το ποσα κομματια θελετε, το χρωμα(αν υπαρχουν πολλες επιλογες). Μπορειτε να μας δωσετε τα κομματια με το λινκ του καθενος ή με τον κωδικο αρκει να μπορουμενα τα βρουμε με τις πληροφοριες που μας δινετε.
Εκτος απο τα κομματια που θελετε σας παρακαλουμε να μας δωσετε αλλα 5 κομματια σε περιπτωση που δεν ειναι διαθεσιμο καποιο απο αυτα που εχετε στην λιστα σας οταν παμε να κανουμε την αγορα αλλιως δεν θα μπορεσουμε να εκπληρωσουμε την παραγγελια σας.

Τι γινεται αν χαθει το δεμα με τα πραγματα μου?
Δυστυχως δεν μπορουμε να αναλαβουμε ευθυνη αν χαθει ενα δεμα σας.Θα κανουμε τα αδυνατα δυνατα να το εντωπισουμε με την βοηθεια της εταιριας κουριερ και επιστρεφετε το ποσο των 50 λιρων μονο.Το κουριερ διαθετει δυνατοτητα ασφαλησης του δεματος που εξασφαλιζει την επιστροφη ολου του ποσου του κοστους του δεματος.Η τιμη ειναι αναλογα με το ποσο του περιεχομενου του δεματος,για ενα δεμα 150 λιρες η ασφαλεια ειναι 7,5 λιρες.

οι όροι νομίζω έχουν γίνει πολύ "καταχρηστικοί"!

Ευτυχώς μέσα σε εισαγωγικα πρόλαβα να κάνω παραγγελία, όλα έχουν ανέβει!!!!
Δικαιωμά της είναι το ξέρω να βάζει όσο θέλει τις τιμές αλλά νομίζω αλλιώς ξεκίνησε όλη αυτή η κατάσταση.

Νομίζω ότι τώρα αφού έγινε επάγγελμα θα μπορούμε να "σχολιαζουμε" την Υπηρεσία ΣΑΛΟΠΕΤΑ σαν την οποιαδήποτε υπηρεσία που κυκλοφορεί στο Ιντερνετ. Τονίζω ποιο πάνω κάποια σημεία που έχουν αλλάξει προς τα πάνω!!

zoniadim
01-10-10, 08:18
Πως μπορουμε να σας βοηθησουμε?

Η υπηρεσια που προσφερουμε ειναι του προσωπικου αγοραστη. Μπορειτε να επισκευτητε οποιοδηποτε online κατάστημα στην Αγγλια οπως το Mothercare (http://www.mothercare.com/) ή το Next (http://www.next.co.uk/) και να μας πειτε ποια κομματια θελετε να αγορασουμε εμεις για εσας και να σας τα στειλουμε.Εσεις απλα μας στελνετε ενα ενα τα κομματια που θελετε με την ηλικια για το καθε ρουχο κλπ και εμεις τα παραγγελνουμε και τα αποστελουμε.
Εμεις μπαινουμε στο online καταστημα,βλεπουμε αν υπαρχουν σε στοκ σας λεμε το ποσο που εχει μαζευτει και αναλογα το ποσο υπαρχει και η αναλογη αμοιβη.
Ποσο χρεωνουμε?

μεχρι 300 λιρες ειναι 30 λιρες
πανω απο 300 λιρες ειναι το 15% της παραγγελιας.

Ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

Η αποστολη γινεται με κουριερ με την εταιρια Parcel2Go (http://www.parcel2go.com/)
Η τιμη του κουριερ ειναι 22 λιρες (http://www.parcel2go.com/service/parcelforce---euro-48---up-to-10kg.aspx)μεχρι και 10 κιλα.Η τιμη ανεβαινει στις 29 λιρες (http://www.parcel2go.com/service/parcelforce---euro-48---up-to-25kg.aspx)μεχρι 25 κιλα.

Μπορω να παραγγειλω οτι θελω?
Κατα κανονα δεν αναλαμβανουμε αποστολη απο μεγαλα προιοντα οπως κουνιες,καροτσια κλπ αλλα σε περιπτωση που σας ενδιαφερει κατι τετοιο επικοινωνηστε μαζι μας για να δουμε αν μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε.

Πως ολοκληρωνετε η παραγγελια?
Η καταθεση των χρηματων γινεται μονο μεσω Paypal στο payment@salopeta.com
Εμεις περνουμε τα χρηματα απο το Paypal (http://www.paypal.com/) μεσα σε 3-5 μερες και κανουμε αμεσα την παραγγελια.Με το που τα παραλαβουμε απλα τσεκαρουμε οτι εχουν σταλει τα σωστα κομματια,τα πακεταρουμε και σας τα στελνουμε.
Τι πληροφοριες χρειαζοντε για την αποστολη?
Χρειαζομαστε το Ονομα σας, την διευθυνση σας και ενα τηλεφωνο για να μπορεσει να επικοινωνησει το κουριερ μαζι σας οταν το δεμα σας φτασει στην Ελλαδα και ειναι ετοιμο για παραδοση.
Αν την στιγμη που ειμαστε ετοιμοι να επικοινωνησουμε με το κουριερ να παρει το δεμα σας δεν εχουμε το τηλεφωνο σας ΔΕΝ θα μπορεσουμε να το στειλουμε και δημιουργηθει καθυστεριση.
Ποσο χρονο παιρνει η ολη διαδικασια και η αποστολη?
Με το που ετοιμασουμε και πακεταρουμε την παραγγελια σας, το κουριερ θελει 2 μερες για να ερθει να τα παραλαβει.Δηλαδη αν παρουμε τα πραγματα την Δευτερα το νωριτερο που θα τα παραλαβει το κουριερ ειναι την Τεταρτη.Η αποστολη στην Ελλαδα παιρνει οτιδηποτε απο 5 μεχρι 10 μερες παντα συμφωνα με τις πληροφοριες που μας δινει το κουριερ.
Συνολο απο την στιγμη που εποικοινωνησετε μαζι μας και το να τα παραλαβετε κοντα στις 2 εβδομαδες εαν δεν υπαρχουν καθυστερισεις και η παραγγελεια ειναι απο ενα μαγαζι μονο.
Θελω να παραγγειλω πραγματα απο παραπανω απο ενα μαγαζια,γινεται?
Ναι γινεται, με περιορισμο μεχρι 2 μαγαζια για παραγγελειες εως 300 λιρες και μεχρι 4 για πανω απο 300 λιρες.
Τα εξοδα αποστολης απο το μαγαζι σε εμας ειναι πληρωμενα απο εμας μονο για το ενα καταστημα.Η επιβαρυνση ειναι δικη σας για τα επομενα. Επισης σε αποστολη μεγαλων πραγματων που τα εξοδα αποστολης ειναι στις 10 λιρες η επιβαρυνση ειναι παλι δικη σας.
Μπορω να παραγγειλω μπουκαλια,πανες, παιχνιδια?
Φυσικα
Πως να σας στειλω την παραγγελια με τα πραγματα που θελω?
Στειλτε στο εμαιλ μας maria@salopeta.com μια λιστα με τα πραγματα που θελετε με το νουμερο, το ποσα κομματια θελετε, το χρωμα(αν υπαρχουν πολλες επιλογες). Μπορειτε να μας δωσετε τα κομματια με το λινκ του καθενος ή με τον κωδικο αρκει να μπορουμενα τα βρουμε με τις πληροφοριες που μας δινετε.
Εκτος απο τα κομματια που θελετε σας παρακαλουμε να μας δωσετε αλλα 5 κομματια σε περιπτωση που δεν ειναι διαθεσιμο καποιο απο αυτα που εχετε στην λιστα σας οταν παμε να κανουμε την αγορα αλλιως δεν θα μπορεσουμε να εκπληρωσουμε την παραγγελια σας.

Τι γινεται αν χαθει το δεμα με τα πραγματα μου?
Δυστυχως δεν μπορουμε να αναλαβουμε ευθυνη αν χαθει ενα δεμα σας.Θα κανουμε τα αδυνατα δυνατα να το εντωπισουμε με την βοηθεια της εταιριας κουριερ και επιστρεφετε το ποσο των 50 λιρων μονο.Το κουριερ διαθετει δυνατοτητα ασφαλησης του δεματος που εξασφαλιζει την επιστροφη ολου του ποσου του κοστους του δεματος.Η τιμη ειναι αναλογα με το ποσο του περιεχομενου του δεματος,για ενα δεμα 150 λιρες η ασφαλεια ειναι 7,5 λιρες.

οι όροι νομίζω έχουν γίνει πολύ "καταχρηστικοί"!

Ευτυχώς μέσα σε εισαγωγικα πρόλαβα να κάνω παραγγελία, όλα έχουν ανέβει!!!!
Δικαιωμά της είναι το ξέρω να βάζει όσο θέλει τις τιμές αλλά νομίζω αλλιώς ξεκίνησε όλη αυτή η κατάσταση.

Νομίζω ότι τώρα αφού έγινε επάγγελμα θα μπορούμε να "σχολιαζουμε" την Υπηρεσία ΣΑΛΟΠΕΤΑ σαν την οποιαδήποτε υπηρεσία που κυκλοφορεί στο Ιντερνετ. Τονίζω ποιο πάνω κάποια σημεία που έχουν αλλάξει προς τα πάνω!!

Τι καλά!...

alphae
01-10-10, 08:58
Παιδιά είναι πάρα πολλά, καιρός να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, καμιά άλλη Ελληνιδα που θέλει να κάνει αυτή τη δουλεια; Είναι σαν την περίπτωση που λέγαμε για τα μαγαζιά που έχονται στην Ελλάδα και πουλάν διπλάσιες τιμές. Η χρέωση κατα τη γνώμη μου έπρεπε να αυξάνεται ανάλογα με τα καταστήματα που καλείται να ψωνίσει. Αν της λές φέρε μου πέντε -έξι ρουχαλάκια απο τεσκο γιατί 30 ευρώ; Αν τις πω ψώνισε μου απο 3-4 ηλεκτρονικά καταστήματα είναι τελείως διαφορετικό. Εγώ σ' συτές τις χρεωσεις +μεταφορικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ!! Η Μαρία προσάρμοσε τη δουλεία της στη δική μας υπερζήτηση! Λειτουργεί μονοπωλιακά γιατί δεν έχουμε εναλλακτική λύση ! Έτσι δεν συμβαίνει παντού;;;

silia29
01-10-10, 09:04
Παιδιά είναι πάρα πολλά, καιρός να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, καμιά άλλη Ελληνιδα που θέλει να κάνει αυτή τη δουλεια; Είναι σαν την περίπτωση που λέγαμε για τα μαγαζιά που έχονται στην Ελλάδα και πουλάν διπλάσιες τιμές. Η χρέωση κατα τη γνώμη μου έπρεπε να αυξάνεται ανάλογα με τα καταστήματα που καλείται να ψωνίσει. Αν της λές φέρε μου πέντε -έξι ρουχαλάκια απο τεσκο γιατί 30 ευρώ; Αν τις πω ψώνισε μου απο 3-4 ηλεκτρονικά καταστήματα είναι τελείως διαφορετικό. Εγώ σ' συτές τις χρεωσεις +μεταφορικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ!!

έχεις απόλυτο δίκιο!! Και καταλαβαίνω και την θέση της Μαρίας, γιατί όλη αυτή η διαδικασία είναι χρονοβόρα και στρεσογόνα, αλλά.... Όταν βλέπεις ότι η ζήτηση αυξάνεται το θεωρώ άδικο να αυξάνεις τις τιμές σου, μόνο και μόνο επειδή καταλαβαίνεις πως έχεις "πέραση". Τεσπα, για μένα τουλάχιστον πάει και αυτή η λύση (όχι τίποτα άλλο, μόνο μια φορά πρόλαβα και παρήγγειλα). :-(

marios08
01-10-10, 09:04
Παιδιά είναι πάρα πολλά, καιρός να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, καμιά άλλη Ελληνιδα που θέλει να κάνει αυτή τη δουλεια; Είναι σαν την περίπτωση που λέγαμε για τα μαγαζιά που έχονται στην Ελλάδα και πουλάν διπλάσιες τιμές. Η χρέωση κατα τη γνώμη μου έπρεπε να αυξάνεται ανάλογα με τα καταστήματα που καλείται να ψωνίσει. Αν της λές φέρε μου πέντε -έξι ρουχαλάκια απο τεσκο γιατί 30 ευρώ; Αν τις πω ψώνισε μου απο 3-4 ηλεκτρονικά καταστήματα είναι τελείως διαφορετικό. Εγώ σ' συτές τις χρεωσεις +μεταφορικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ!!

συμφωνώ..και δεν μπορώ να καταλάβω για να υπάρχει το 15% προμήθεια στις αγορές που θα κάνω?μπορεί να λειτουργούν έτσι και τα άλλα "καταστήματα" δεν αντιλέγω. αλλα ρε παιδιά το όλο θέμα ξεκίνησε στο να βοηθήσει εμάς και με αυτό να βοηθηθεί και η ίδια για να βγάζει χρήματα. τώρα όμως κατέληξε στο να έχει γίνει "ενα" με τις διαφορες άλλες υπηρεσιες..
Ετσι χάνουμε και αυτή την έλπιδα που είχαμε για λίγο ποιο οικονομικές αγορές απο εξωτερικο!!!
Α ρε Ελλάδα αθάνατη!!

ravT
01-10-10, 09:54
Ωραία...Τώρα είναι που μου είναι αδύνατον να παραγγείλω μέσω σαλοπέτας...
Μας έμεινε το ταξιδάκι στα λονδίνα...

ELENI 27
01-10-10, 10:01
Ωραία...Τώρα είναι που μου είναι αδύνατον να παραγγείλω μέσω σαλοπέτας...
Μας έμεινε το ταξιδάκι στα λονδίνα...

μηπωσ να κανουμε θεμα ανα περιοχη για το πιεσ θελουν να παραγγειλλουν και οσεσ προκειται να πανε αγγλια????οντωσ πλεον δεν συμφερει πρεπει να κανουμε τισ παραγγελιεσ 2-2!!!!:p

irida85
01-10-10, 10:02
κοριτσια δυστυχως ετσι λειτουργει η οικονομια, οταν αυξανει η ζητηση αυξανουν και οι τιμες!
οταν μαλιστα υπαρχει μονοπωλιο τοτε ο αλλος κανει οοοοοοοοτι θελει με τις τιμες του!!!!!!!!!!!!!!!!
αν ειναι να τα αγοραζουμε απο αγγλια με ελληνικες τιμες ποιο το νοημα?????????

κριμα πολυ κριμα για την κυρια σαλοπετα μας γιατι υποτιθεται οτι ηθελε να "βοηθησει"....
αλλα τελικα ολα γινονται για το χρημα και τιποτα παραπανω ας μη γελιομαστε...............
βεβαια καταλαβαινω οτι δεν θα το κανει τσαμπα, εννοειται αλλα μηπως το παρακανε?????
ας πουμε οτι θελω 10 ρουχαλακια που κανουν 100 λιρες (γιατι ποσες απο μας μπορουν να δωσουν 300 λιρες για ρουχα μονομιας??)
+30 αμοιβη +22 μεταφορικα = 152 λιρες ή 180 ευρω περιπου........

MARILYN
01-10-10, 10:05
συμφωνώ..και δεν μπορώ να καταλάβω για να υπάρχει το 15% προμήθεια στις αγορές που θα κάνω?μπορεί να λειτουργούν έτσι και τα άλλα "καταστήματα" δεν αντιλέγω. αλλα ρε παιδιά το όλο θέμα ξεκίνησε στο να βοηθήσει εμάς και με αυτό να βοηθηθεί και η ίδια για να βγάζει χρήματα. τώρα όμως κατέληξε στο να έχει γίνει "ενα" με τις διαφορες άλλες υπηρεσιες..
Ετσι χάνουμε και αυτή την έλπιδα που είχαμε για λίγο ποιο οικονομικές αγορές απο εξωτερικο!!!
Α ρε Ελλάδα αθάνατη!!

Το 15% είναι η αμοιβή της...πώς αλλιώς θα μπορούσε να το κάνει;
Να έβαζε πάγια αμοιβή εννοείς;
Άσε που τα μαγαζιά εδώ δουλεύουν με 1000% κέρδος!!!

irida85
01-10-10, 10:12
μπορουσε να κανει πολλα πραγματα αν αληθεια θελει να μας διευκολυνει ωστε να μπορουμε να παραγγελνουμε μεσω εκεινης........... γιατι αν καποια κοπελα εχει τη δυνατοτητα να δωσει χρηματα για ρουχαλακια, της περισσευουν με λιγα λογια, τα δινει και στο ελλαντα.... υποτιθεται ομως οτι ψαχναμε γαι κατι "οικονομικο"........

θα μπορουσε πχ να βαλει 10% ή να χρεωσει λιγοτερο να μεταφορικα...

επισης, συγνωμη κι ολας αλλα,τα μαγαζια εδω δε βγαζουν 100000% κερδος.......αλλα τα πουλανε διπλη τιμη, πχ κατι που κανει 10 λιρες το πουλανε 20 ευρω! αλλα τωρα και η σαλοπετα το ιδιο προκειται να κανει, πραγματα που κοστιζουν 100 λιρες τα πουλαει 180 ευρω!!!!!

MARILYN
01-10-10, 10:16
μπορουσε να κανει πολλα πραγματα αν αληθεια θελει να μας διευκολυνει ωστε να μπορουμε να παραγγελνουμε μεσω εκεινης........... γιατι αν καποια κοπελα εχει τη δυνατοτητα να δωσει χρηματα για ρουχαλακια, της περισσευουν με λιγα λογια, τα δινει και στο ελλαντα.... υποτιθεται ομως οτι ψαχναμε γαι κατι "οικονομικο"........

επισης, συγνωμη κι ολας αλλα,τα μαγαζια εδω δε βγαζουν 100000% κερδος.......αλλα τα πουλανε διπλη τιμη, πχ κατι που κανει 10 λιρες το πουλανε 20 ευρω! αλλα τωρα και η σαλοπετα το ιδιο προκειται να κανει, πραγματα που κοστιζουν 100 λιρες τα πουλαει 180 ευρω!!!!!

Σωστά κι αυτά που λες, αλλά αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσε να χρεώσει λιγότερα μεταφορικά; Αλλιώς λογικά θα έπρεπε να τα στέλνει με ταχυδρομείο και μάλλον μία ή άλλη θα είναι...Λογικά ψιλοστάνταρ θα είναι οι τιμές...
Εσείς που ψωνίζετε από Αγγλία από καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα, σας χρεώνουν πιο λίγα μεταφορικά; Πόσο περίπου;

Μήπως υπάρχει καμία πιο φθηνή κούριερ που έχετε χρησιμοποιήσει;

Γατουλα
01-10-10, 10:18
αντε και αγοραζω 300 λιρες
+30 λιρες + 22λιρες
συνολο 352 λιρες = 405 ευρω
+10% που χανω απο αποδειξεις ελλαδας = 445 ευρω
Εδω πχ ΝΕΧΤ 300 λιρες κοστιζουν 600 ευρω...κερδιζω
αλλα αμα παω 1η μερα εκπτωσεων???? ειναι 300 ευρω!
η επιλογη δικη μας λοιπον!!!!!

irida85
01-10-10, 10:29
Σωστά κι αυτά που λες, αλλά αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσε να χρεώσει λιγότερα μεταφορικά; Αλλιώς λογικά θα έπρεπε να τα στέλνει με ταχυδρομείο και μάλλον μία ή άλλη θα είναι...Λογικά ψιλοστάνταρ θα είναι οι τιμές...
Εσείς που ψωνίζετε από Αγγλία από καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα, σας χρεώνουν πιο λίγα μεταφορικά; Πόσο περίπου;

Μήπως υπάρχει καμία πιο φθηνή κούριερ που έχετε χρησιμοποιήσει;

να χρεωνε τα μεταφορικα οσο ακριβως κοστιζουν, οχι παραπανω αυτο εννοουσα.........
με ταχυδρομειο δε ξερω, αλλα μου εχουν πει οτι ειναι ακριβο για τοσα πολλα κιλα και συμφερει η κουριερ parcel2go....... που ερχεται και στη πορτα της!
τα καταστηματα που στελνουν ελλαδα χρεωνουν αναλογως τι παιρνεις, καθισματακι ή ρουχα.... δε νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε.....

MARILYN
01-10-10, 10:31
Κατάλαβα. Δυστυχώς είδα στο site parceltogo και για Ελλάδα είναι τόσο όσο λέει τα μεταφορικά γιατί επιβαρύνονται με το φπα τους που είναι 15%
:sad::sad::sad:

mary77
01-10-10, 10:43
καλημερα!τα μεταφορικα ενταξει το τσεκαρα και εγω με την παρσελ εγω θεωρω πολυ μεγαλη την αμοιβη που ζηταει.
πρεπει με το ζορι να ψωνισω 300 λιρες για ναμην χασω!!!!!!ε οχι οπως ειπε και η ιριδα εγω μπορει να θελω 5 πραγματα που κανουν 100 λιρες τα αλλα δηλαδη γιατι να τα δωσω?για την ψυχη της μανας μου που λεμε καμια φορα???

το σωστο θα ηταν εφοσον ηθελε να βοηθησει και οχι να το κανει επαγγελμα να περνει 10% σαν αμοιβη.το πιο δικαιο βασικα.στην τελικη ολα γινονται μεσα απο το ιντερνετ και ολα ερχονται στην πορτα της,δεν την εφαγαν οι δρομοι,ακομα και η κουριερ!!!!
αλλα αμα εχεις την ελληνικη νοοτροπια,δεν την χανεις σε οποια χωρα και να μενεις,εγω αυτο καταλαβα.

irida85
01-10-10, 10:50
τα μεταφορικα ειναι οκ λοιπον? παλι καλα....

καλα λεει η μαιρη! δεν την εφαγαν και οι δρομοι................

zoniadim
01-10-10, 10:50
κοριτσια δυστυχως ετσι λειτουργει η οικονομια, οταν αυξανει η ζητηση αυξανουν και οι τιμες!
οταν μαλιστα υπαρχει μονοπωλιο τοτε ο αλλος κανει οοοοοοοοτι θελει με τις τιμες του!!!!!!!!!!!!!!!!
αν ειναι να τα αγοραζουμε απο αγγλια με ελληνικες τιμες ποιο το νοημα?????????

κριμα πολυ κριμα για την κυρια σαλοπετα μας γιατι υποτιθεται οτι ηθελε να "βοηθησει"....
αλλα τελικα ολα γινονται για το χρημα και τιποτα παραπανω ας μη γελιομαστε...............
βεβαια καταλαβαινω οτι δεν θα το κανει τσαμπα, εννοειται αλλα μηπως το παρακανε?????
ας πουμε οτι θελω 10 ρουχαλακια που κανουν 100 λιρες (γιατι ποσες απο μας μπορουν να δωσουν 300 λιρες για ρουχα μονομιας??)
+30 αμοιβη +22 μεταφορικα = 152 λιρες ή 180 ευρω περιπου........

Έτσι λειτουργεί η ελληνική οικονομία!..
Εννοείται οτι η κυρία σαλοπέτα δεν μπήκε σ'αυτό το χώρο για να μας εξυπηρετήσει, προς Θεού, για να έχει προσωπικό κέρδος το κάνει (θεμιτό, δε λέω).
Μπορούμε κάλλιστα να κάνουμε ένα ωραιότατο εμπάργκο και να επαναφέρει τις τιμές τις εκεί που ήταν! Και αν δει οτι δεν την συμφέρει, ας τα παρατήσει. Η λογική (ο παραλογισμός μάλλον) της αρπαχτής ας τελειώσει εδώ. Δε γίνεται να θησαυρίσει από τις πρώτες 10 παραγγελίες! Μας γλύκανε αρχικά και τώρα τσούζει! Ούτε εγώ προσωπικά μπορώ να δώσω τόσα!...

kikileuteris
01-10-10, 10:53
καλημερα!τα μεταφορικα ενταξει το τσεκαρα και εγω με την παρσελ εγω θεωρω πολυ μεγαλη την αμοιβη που ζηταει.
πρεπει με το ζορι να ψωνισω 300 λιρες για ναμην χασω!!!!!!ε οχι οπως ειπε και η ιριδα εγω μπορει να θελω 5 πραγματα που κανουν 100 λιρες τα αλλα δηλαδη γιατι να τα δωσω?για την ψυχη της μανας μου που λεμε καμια φορα???

το σωστο θα ηταν εφοσον ηθελε να βοηθησει και οχι να το κανει επαγγελμα να περνει 10% σαν αμοιβη.το πιο δικαιο βασικα.στην τελικη ολα γινονται μεσα απο το ιντερνετ και ολα ερχονται στην πορτα της,δεν την εφαγαν οι δρομοι,ακομα και η κουριερ!!!!
αλλα αμα εχεις την ελληνικη νοοτροπια,δεν την χανεις σε οποια χωρα και να μενεις,εγω αυτο καταλαβα.

Θα συμφωνήσω απόλυτα!Και κανείς δεν είπε να το κάνει τζάμπα ή να μη βγάλει, ή να μην το κάνει επάγγελμα.Αλλά είναι όπως λες η κλασσική νοοτροπία του Έλληνα.
Επένδυσε καλή μου στην ποσότητα!Μην περιμένεις από 2 πχ παραγγελίες να βγάλεις τα καλά λεφτά, αλλά από 4!Στο τέλος, θα έχεις πολύ περισσότερο κέρδος έτσι!;)

Σκεφτείτε, αν ήταν πιο φτηνά αυτά που ζητάει η σαλοπέτα, δε θα παραγγέλνατε περισσότερες και περισσότερα?

SOUL21
01-10-10, 10:54
Κοριτσια ξυπνησα το πρωι κ ελαβα το μνμ της Μαριας!!!!Μου χαλασε ολη την μερα!!!!
Ελεος δηλαδη!!!!
Συμφωνω με ολα οσα γραψατε!!!!

ΚΑΡΔΙΑ
01-10-10, 10:54
Καλημέρα σε όλους!!

Μια ερώτηση παρακαλώ: τα παιδικά νούμερα της camper πως είναι?? έχω δει ένα πολύ ωραίο για την μικρή μου στο site της mouyer.gr με τιμή € 45,50....... τί λέτε?
camper δεν έχω πάρει ποτέ αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ άνετα και γενικά μου αρέσει το στυλ
το θέμα μου είναι ότι αυτή την στιγμή φοράει καθαρό 28 και τα παπούτσια είναι για χειμώνα......να της πάρω το 29 ή η camper έχει μεγάλες φόρμες....??

ευχαριστώ!!!

mary77
01-10-10, 10:58
Έτσι λειτουργεί η ελληνική οικονομία!..
Εννοείται οτι η κυρία σαλοπέτα δεν μπήκε σ'αυτό το χώρο για να μας εξυπηρετήσει, προς Θεού, για να έχει προσωπικό κέρδος το κάνει (θεμιτό, δε λέω).
Μπορούμε κάλλιστα να κάνουμε ένα ωραιότατο εμπάργκο και να επαναφέρει τις τιμές τις εκεί που ήταν! Και αν δει οτι δεν την συμφέρει, ας τα παρατήσει. Η λογική (ο παραλογισμός μάλλον) της αρπαχτής ας τελειώσει εδώ. Δε γίνεται να θησαυρίσει από τις πρώτες 10 παραγγελίες! Μας γλύκανε αρχικά και τώρα τσούζει! Ούτε εγώ προσωπικά μπορώ να δώσω τόσα!...

Θα συμφωνήσω απόλυτα!Και κανείς δεν είπε να το κάνει τζάμπα ή να μη βγάλει, ή να μην το κάνει επάγγελμα.Αλλά είναι όπως λες η κλασσική νοοτροπία του Έλληνα.
Επένδυσε καλή μου στην ποσότητα!Μην περιμένεις από 2 πχ παραγγελίες να βγάλεις τα καλά λεφτά, αλλά από 4!Στο τέλος, θα έχεις πολύ περισσότερο κέρδος έτσι!;)

Σκεφτείτε, αν ήταν πιο φτηνά αυτά που ζητάει η σαλοπέτα, δε θα παραγγέλνατε περισσότερες και περισσότερα?

συμφωνω και με τις 2!!!!!!!!

Access
01-10-10, 11:02
λοιπόν συμφωνώ απόλυτα με το.......εμπάργκο :D:D

όπως λέει και η φίλη irida παραπάνω ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας αξιολογεί τις υπηρεσίες του όσο θέλει

νομίζω ότι ήμουν από τα πρώτα αν όχι το πρώτο άτομο που παράγγειλαν από την συγκεκριμένη υπηρεσία άλλα πλέον θεωρώ ότι εν μέσω οικονομικής κρίσης τα πράγματα θα έπρεπε να διαφοροποιούνται προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω
Προσωπικά μόλις ακύρωσα μια παραγγελία που είχα κάνει θέλοντας να σκεφτώ αν τελικά όλο αυτό με συμφέρει
Δυστυχώς φοβάμαι ότι με τα νέα δεδομένα το ίδιο θα κάνουν και αρκετά άτομα που θέλανε να παραγγείλουν

SOUL21
01-10-10, 11:03
Νομιζω πως απο εδω κ περα συμφερει να κανουμε παραγγελιες 4 ατομα τουλαχιστον!!!
Για παραδειγμα μια παραγγελια 600 λιρων εχει προμηθεια 15% δηλαδη 90 λιρες/4=22.5
Η καθεμια θα εχει αγορασει ρουχα αξιας 150 λιρων+22.5(αμοιβη)+5.5(μεταφορικα)=178λιρες

Πριν την αλλαγη που εκανε ηταν 150+20(αμοιβη)+18(μεταφορικα)=188

ΤΑΤΗ
01-10-10, 11:07
Τι κρίμα..Και ετοιμαζόμουν και εγώ..Και τώρα κορίτσια τι κάνουμε??Εκτός απο το εμπάργκο στην σαλοπέτα και στα εντός συνόρων μαγαζιά?Δεν έχουμε άλλη εναλλακτική..Μήπως πρέπει να αρχίσουμε ξανά να ψάχνουμε άλλα ''μαγαζάκια του διαδικτύου'' που να στέλνουν στο Ελλάντα??Μην μου πείτε πως δεν έχω άλλη λύση και ή θα αφήσω το μωρό μου γυμνό ή θα πληρώσω μια περιουσία???

irida85
01-10-10, 11:07
ακριβως οπως λεει η age!!! λογω κρισης υποτιθεται πεφτουν οι τιμες δεν ανεβαινουν! συμφωνα απολυτα με ολα οσα ειπατε!!!!!!!!
ενω ετοιμαζα παραγγελια, τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να παρω απο σαλοπετα!!!!!!!! αν ριξει τη προμηθεια της τοτε καλως..........

εμπαργκο λοιπον!!!!!!!!

mary77
01-10-10, 11:08
Νομιζω πως απο εδω κ περα συμφερει να κανουμε παραγγελιες 4 ατομα τουλαχιστον!!!
Για παραδειγμα μια παραγγελια 600 λιρων εχει προμηθεια 15% δηλαδη 90 λιρες/4=22.5
Η καθεμια θα εχει αγορασει ρουχα αξιας 150 λιρων+22.5(αμοιβη)+5.5(μεταφορικα)=178λιρες

ναι αλλα 600 λιρες παραγγελια τι βαρος θα εχει?σιγουρα κατω απο 10 κιλα?

ΤΑΤΗ
01-10-10, 11:10

Έτσι όπως τα λες ναι συμφέρει 4 άτομα..Λοιπόν ετοιμαζόμουν να κάνω παραγγελία με την αδερφή μου..Υπάρχει καμία κοπέλα απο Πάτρα που να ενδιαφέρεται??Ας μου στείλει πμ

irida85
01-10-10, 11:10

πρεπει ομως να ναι μεχρι 25 κιλα! και επισης αντε να συνενοηθουν 4 κοπελες.......

SOUL21
01-10-10, 11:11
Δεν ξερω αλλα ρουχα ειναι.....πανω απο 10 κιλα μου φαινεται οτι δυσκολα θα ζυγιζουν!!
Σιγουρη δεν ειμαι απλα υποθετω.....

SOUL21
01-10-10, 11:15
Καλα σιγουρα irida85 εχεις δικαιο στο κομματι της συννενοησης υπαρχει μεγαλη δυσκολια!!!

mary77
01-10-10, 11:17
και παλι 22,5 λιρες για 150 αγορες ειναι πολλα,αλωστε αυτο δεν λεγαμε και πριν λιγο καιρο,οτι τωρα με την κριση πρεπει να μειωσει λιγο τις τιμες???
δηλαδη γιατι να μπουμε εμεις στο τρυπακι
1)να βρουμε 4 ατομα
2)να κανουμε ισοποσες αγορες για να μην υπαρχη θεμα με την αμοιβη
3)να γινει συννενοησει μεταξυ 4 και να μην υπαρχη προβλημα στην παραγγελια(μπερδεματα κλπ)
4)να γινει η πληρωμη????οπως και να το κανεις αγνωστες μεταξυ αγνωστων

το καλυτερο ειναι εμπαργκο και αμα θελει να μειωσει τις τιμες της.

MARILYN
01-10-10, 11:22
ναι αλλα 600 λιρες παραγγελια τι βαρος θα εχει?σιγουρα κατω απο 10 κιλα?

Κι εγώ το ίδιο θα ρωτούσα...μπορεί και πάνω από 20κιλά αν έχει και παπούτσια...

irida85
01-10-10, 11:26
και παλι 22,5 λιρες για 150 αγορες ειναι πολλα,αλωστε αυτο δεν λεγαμε και πριν λιγο καιρο,οτι τωρα με την κριση πρεπει να μειωσει λιγο τις τιμες???
δηλαδη γιατι να μπουμε εμεις στο τρυπακι
1)να βρουμε 4 ατομα
2)να κανουμε ισοποσες αγορες για να μην υπαρχη θεμα με την αμοιβη
3)να γινει συννενοησει μεταξυ 4 και να μην υπαρχη προβλημα στην παραγγελια(μπερδεματα κλπ)
4)να γινει η πληρωμη????οπως και να το κανεις αγνωστες μεταξυ αγνωστων

παιδια αποκλειεται να μη ξεπερασει τα 10 κιλα!!!!!!!!!!! μιλαμε για 4 ατομα και ποσοτητες.........

και εχει απολυτο δικιο η mary77 γιατι να τρεχουμε εμεις?????????? να μειωσει τη προμηθεια και να κανουμε η καθεμια τη δικια της παραγγελια!!!!!!!!!!! αλλο αν καποιες τυχει και μενουν κοντα να τα στειλει μαζι........ αλλα γιατι να μπουμε εμεις σε αυτη τη διαδικασια που στο κατω κατω τη πληρωνουμε γιαυτο ακριβως το λογο???????????

MARILYN
01-10-10, 11:28
Ξαναρωτάω εγώ βέβαια, αλλά βρε κορίτσια υπάρχει πιο φθηνή μεταφορική;
Εδώ εγώ παραγγέλνω το γάλα της μικρής από Γερμανία και μου χρεώνει μόνο 9,99? μέχρι 10 κιλά!....
Η Αγγλία είναι τόσο ακριβή;

litsat
01-10-10, 11:29
Κριμα κι εγω ηθελα να παραγγειλω πρωτη φορα απο σαλοπετα για το γιο μου αλλα τωρα................
Ευτυχως εχω παραγγειλει λιγα πραγματα απο mytoys.de και τα περιμενω αμεσα.Ευχαριστω που μου ανοιξατε τα ματια.
Εδω ειμαι σας διαβαζω συχνα αλλα δεν ειχα τι να γραψω τοσο καιρο αφου αγορες δεν εκανα.
Εαν δεν παραγγελει καμμια σας για τον επομενο δεκαπενθημερο πιστευω πως θα ριξει τις τιμες. Αφου η εργασια της εξαρταται απολυτα απο εσας. Εσεις ειστε ο"εργοδοτης".
Δεν βαζω τον εαυτο μου γιατι δεν προλαβα τελικα να παραγγειλω.

irida85
01-10-10, 11:31
ισως, λεω ισως, τα διαφορα μαγαζια που στελνουν συνεχεια προιοντα να εχουν "συμφωνια" με καποια μεταφορικη κι ετσι να χρεωνουν λιγοτερο.........
και ΙΣΩΣ να μπορουσε να το κανει και η σαλοπετα αυτο αν εψαχνε λιγο, αλλα ισως επαναπαυθηκε στην parcel2go γιατι πανε σπιτι της και τα παιρνουν........

SOUL21
01-10-10, 11:37
Μαλλον πρεπει να της στειλουμε ενα mail κ να της γραψουμε ολα αυτα.....ισως λεω εγω τωρα, καταλαβει!!!Και εγω ετοιμαζα παραγγελια τωρα με μια αλλη κοπελα κ μου κοπηκε η φορα!!!
Μαλλον πρεπει να κανουμε καλυτερη αναζητηση στο internet κ να βρουμε μαγαζια που να στελνουν Ελλαδα?

kornilia
01-10-10, 11:39
βρε κοριτσια να πω κατι αλλο; γιατι δεν διοργανωνουμε εδω μεσα, μεταξυ μας ενα παζαρι με ο,τι εχει να πουλησει η καθε μια; δηλαδη σκεφτομαι οτι αν πουλησω τα ρουχα των παιδιων μου που τους εχουν μικρινει (αυτα που ειναι σε καλη κατασταση βεβαια) σε μια συμβολικη τιμη, τοτε θα αποκομισω τα χρηματα για να παρω μεγαλυτερα απο μια αλλη μανουλα. ενταξει τα ρουχα θα ειναι used, αλλα και ποια απο εμας δεν εχει φορεσει ρουχα στο παιδι της που της εχει δωσει καποιος αλλος; δεν ξερω, νομιζω οτι εχει μια λογικη. να βοηθησουμε η μια την αλλη. στη τελικη αυτο δεν κανουμε πολλες φορες μεσω ebay;

SOUL21
01-10-10, 11:41

Η καλυτερη λυση νομιζω ειναι αυτη!!!!
Αμα δεν εχει καμια παραγγελια απο εδω κ περα να δουμε θα τις ριξει τις τιμες ή οχι?

βρε κοριτσια να πω κατι αλλο; γιατι δεν διοργανωνουμε εδω μεσα, μεταξυ μας ενα παζαρι με ο,τι εχει να πουλησει η καθε μια; δηλαδη σκεφτομαι οτι αν πουλησω τα ρουχα των παιδιων μου που τους εχουν μικρινει (αυτα που ειναι σε καλη κατασταση βεβαια) σε μια συμβολικη τιμη, τοτε θα αποκομισω τα χρηματα για να παρω μεγαλυτερα απο μια αλλη μανουλα. ενταξει τα ρουχα θα ειναι used, αλλα και ποια απο εμας δεν εχει φορεσει ρουχα στο παιδι της που της εχει δωσει καποιος αλλος; δεν ξερω, νομιζω οτι εχει μια λογικη. να βοηθησουμε η μια την αλλη. στη τελικη αυτο δεν κανουμε πολλες φορες μεσω ebay;

Συμφωνω!!!!!!

mary77
01-10-10, 11:49
Μαλλον πρεπει να της στειλουμε ενα mail κ να της γραψουμε ολα αυτα.....ισως λεω εγω τωρα, καταλαβει!!!Και εγω ετοιμαζα παραγγελια τωρα με μια αλλη κοπελα κ μου κοπηκε η φορα!!!
Μαλλον πρεπει να κανουμε καλυτερη αναζητηση στο internet κ να βρουμε μαγαζια που να στελνουν Ελλαδα?

ειμαι σιγουρη οτι εχει ενημερωθει.....

Γατουλα
01-10-10, 11:50
αυτο γινεται ηδη αρκετες φορες στις αγγελιες μας

Active Member
01-10-10, 11:51
Έτσι όπως τα λες ναι συμφέρει 4 άτομα..Λοιπόν ετοιμαζόμουν να κάνω παραγγελία με την αδερφή μου..Υπάρχει καμία κοπέλα απο Πάτρα που να ενδιαφέρεται??Ας μου στείλει πμ

Γεια σου ΤΑΤΗ. Εγω και η αδερφη μου ενδιαφερομαστε...αν ειναι κανονιζουμε....

kornilia
01-10-10, 11:51
Συμφωνω!!!!!!

εγω το σκεφτομαι μερες αυτο. υπαρχουν αλλες κοπελες που συμφωνουν για να το ξεκινησουμε;

kornilia
01-10-10, 11:53
αυτο γινεται ηδη αρκετες φορες στις αγγελιες μας

ναι, αλλα επειδη εχω βαλει αγγελιες και βλεπω οτι δεν "προχωρανε", ειπα να δραστηριοποιηθουμε λιγο περισσοτερο.

SOUL21
01-10-10, 11:54
Ναι ναι εγω θελω!!!!Χρειαζομαι αρκετα πραγματακια για την μικρη μου

Γατουλα
01-10-10, 11:55
και εμενα πολλες φορες το εχω σκεφτει
ποσα εχω δωσει ετσι
βρεφικα ρηλαξ αποστειρωτες ολα τα εδωσα
αλλα το ηθελα βασικα....σε τριδυμομανουλα τ απασαρα δε το μετανοιωσα
μετα ολο και εχω καποιο παιδακι και δινω
και φυσικα μου δινουν
οποτε ολα καλα
ε μετα θελω να ψωνισω και εγω λιγουλια, να μη ψωνισω η μανουλα?

kornilia
01-10-10, 11:58
λοιπον επειδη φευγω τωρα να παω να παρω το πριγκηπακο μου απο το σχολειο, θα ανοιξω νεο θεμα μεσα στις αγγελιες το μεσημερι που θα εχω λιγο ησυχια. μεχρι τοτε οσοι πιστοι προσελθετε! soul21 αν εχεις το χρονο και θες, ξεκινα εσυ αν εχεις τιποτα για πουλημα.

SOUL21
01-10-10, 12:02
Ωραια θα κανω ενα ξεκαθαρισμα τα ρουχα της μικρης μου κ βαζω αγγελια!!!!

ΚΑΡΔΙΑ
01-10-10, 12:08
Και εμένα θα με ενδιέφερε!! Έχω δώσει τα άπειρα ρούχα σε φίλες (και φυσικά δεν το μετάνιωσα) αλλά έχω και άλλα τόσα που μπορώ να δώσω. Δεν είναι όμως δύσκολο το θέμα του bazaar? Πως εννοείτε? Να βάζουμε φωτό??

Επίσης επανέρχομαι στο θέμα μου που με "καίει".....

Καλημέρα σε όλους!!

Μια ερώτηση παρακαλώ: τα παιδικά νούμερα της camper πως είναι?? έχω δει ένα πολύ ωραίο για την μικρή μου στο site της mouyer.gr με τιμή € 45,50....... τί λέτε?
camper δεν έχω πάρει ποτέ αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ άνετα και γενικά μου αρέσει το στυλ
το θέμα μου είναι ότι αυτή την στιγμή φοράει καθαρό 28 και τα παπούτσια είναι για χειμώνα......να της πάρω το 29 ή η camper έχει μεγάλες φόρμες....??

ευχαριστώ!!!

alex74
01-10-10, 12:40
Καλημερα! Να πω και εγω 2-3 πραγματακια σε σχεση με το ζητημα που δημιουργηθηκε και οχι μονο...

1. Σας ευχαριστουμε που μας ανοιγετε τα ματια! Κοριτσια, κανετε καταπληκτικη δουλεια! Να ειστε σιγουρες οτι ειμαστε πολλες αυτες που σας διαβαζουμε και "εκμεταλλευομαστε" τις γνωσεις σας ακομη και αν δεν ποσταρουμε πολυ συχνα...λογω τεμπελιας...:oops::oops::oops:

2. Μολις παρελαβα την παραγγελια μου απο το http://www.mandco.com. Ειναι ενα site που εχει προτεινει η marsolan (αν δεν κανω λαθος). Κοριτσια, εχετε το υποψιν σας. Καλη ποιοτητα, ομορφα ρουχαλακια, σχετικα λιγα μεταφορικα (7,5 λιρες και οχι 22! :) ), καλη συσκευασια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ειχα παρει και αρκετες προσφορες και ουσιαστικα ο μικρος θα βγαλει χειμωνα με περιπου 100 ευρω...

3. Για το θεμα που δημιουργηθηκε με την Σαλοπετα...Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πρεπει να ξαναπαραγγειλει κανεις. Μονο ετσι θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες αν θελει να εξακολουθησει να εχει το "επαγγελμα" της. Για σκεφτειτε το και λιγο αλλιως. Με μια παραγγελια την ημερα (30 το μηνα), η συγκεκριμενη κυρια θα βγαζει 900 λιρες το μηνα χωρις να βγει απο την πορτα του σπιτιου της. Δεν ειναι και ασχημα,ετσι δεν ειναι?
Προφανως, αντεδρασε στην υπερζητηση που δημιουργηθηκε μεσω φορουμ με την γνωστη ελληνικη νοοτροπια: "ο,τι προλαβουμε και αρπαξουμε". Στο χερι μας ειναι να το δεχτουμε ή να το αλλαξουμε. Για τις τιμες του ακατανομαστου δεν εχουμε μπορεσει να κανουμε πολλα γιατι ψωνιζει ολη η Ελλαδα απο εκει και εμεις ειμαστε σταγονα στον ωκεανο. Απο την Σαλοπετα, ομως, ψωνιζει κυριως το φορουμ. Αρα, εχουμε μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη.
Καλο θα ηταν, επισης, να μην παραγγελνουμε 2-3 κοπελες μαζι γιατι ετσι ποτε δε θα αλλαξουν οι τιμες. Βεβαια, ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει...

4. Σημερα θα μιλησω με μια γνωστη μου που ζει χρονια στην Αγγλια. Να της προτεινω να οργανωσει μια υπηρεσια αναλογη με αυτη της Σαλοπετας? Ξερω οτι ειναι μαμα τριων παιδιων σε σχολικη ηλικια και η ιδια δεν δουλευει. Αν θεωρειτε οτι ειναι καλη ιδεα να το προτεινω, γνωριζετε ποια μεταφορικη μπορει να δωσει τα χαμηλοτερα μεταφορικα?

kikileuteris
01-10-10, 12:45
4. Σημερα θα μιλησω με μια γνωστη μου που ζει χρονια στην Αγγλια. Να της προτεινω να οργανωσει μια υπηρεσια αναλογη με αυτη της Σαλοπετας? Ξερω οτι ειναι μαμα τριων παιδιων σε σχολικη ηλικια και η ιδια δεν δουλευει. Αν θεωρειτε οτι ειναι καλη ιδεα να το προτεινω, γνωριζετε ποια μεταφορικη μπορει να δωσει τα χαμηλοτερα μεταφορικα?

Νομίζω ότι η parcel2go έχει αναφερθεί ως η πιο φθηνή.

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-10, 12:51
Γεια σας και από εμένα!

Ίσως θα ήταν καλό να ''ακούσουμε'' και τον αντίλογο της Μαρίας πάνω στο θέμα...δηλαδή μπορεί να είναι αλλιώς τα πράγματα από ό,τι νομίζουμε και εννοώ πιο δύσκολο, πιο χρονοβόρο και για αυτό να αύξησε την αμοιβή της...Και εγώ συμφωνώ μαζί σας ότι έτσι γίνεται πολύ ακριβό το θέμα εξάλου το είχαμε αναλύσει και πιο παλιά σχετικά με το κόστος της υπηρεσίας και το αν κερδίζουμε τελικά. Σίγουρα πάντως τώρα έρχεται μία ή άλλη...αλλά θα ήθελα να μάθω και την δική της άποψη στο θέμα...
Έχω ψωνίσει πολλά από Αγγλία και χειμωνιάτικα πέρισυ και καλοκαιρινά και παπούτσια...και νομίζω όμως πως αν ψάξουμε καλύτερα στην Ελλάδα βρίσκουμε και ευκαιρίες.
Χτες αγόρασα παπούτσια της μικρής μου Kickers 35 ευρώ...ήταν περσινό σχέδιο και τα είχε βάλει μισοτιμής! Στην Αγγλία δε βρίσκεις κάτω από 45 λίρες (το έχω ψάξει γιατί μου αρέσουν πολύ!)
Τη Τρίτη ψώνισα από το Gap outlet 2 παντελόνια και 3 μπλούζες 36 ευρώ...είχε 9 ευρώ ένα τέλειο τζην!
Θέλω να πω ότι σίγουρα η Ελλάδα είναι ακριβή, και σίγουρα η Αγγλία έχει πολλές επιλογές και πολύ πιο φθηνά ρούχα αλλά όχι και να μας έρχεται μία η άλλη στις τιμές! Απλά θέλει πολύ ψάξιμο....

kornilia
01-10-10, 12:59
Και εμένα θα με ενδιέφερε!! Έχω δώσει τα άπειρα ρούχα σε φίλες (και φυσικά δεν το μετάνιωσα) αλλά έχω και άλλα τόσα που μπορώ να δώσω. Δεν είναι όμως δύσκολο το θέμα του bazaar? Πως εννοείτε? Να βάζουμε φωτό??

ναι, να βαζουμε φωτο και τις τιμες μας. ακριβως οπως στις αγγελιες.

petalouditsa
01-10-10, 13:00
καιρο εχω να μπω..κ βλέπω η σαλοπετα καβάλησε το καλαμι.αλλα πρεπει να καταλάβει οτι οποιος θελει τα πολλα χανει κ τα λιγα.
δεν εχετε βρε κοριτσια κανα φιλο αγγλια να τον βαλετε στο επάγγελμα?
εγω εχω εναν να του το πω??:rolleyes:

kornilia
01-10-10, 13:02
φιλεναδα εσυ θα στηριξεις το bazaar μας;

petalouditsa
01-10-10, 13:06
επισης...
πηρα χτες εναν υπνόσακο απο τα mother (απο αλλαγη εννοειτε)
ειναι τετοιου τυπου-http://www.mothercare.com/Girls-Sleepy-Elephant-Walk-In-Sleeper/dp/B003UAFOVW/sr=1-51/qid=1285927291/ref=sr_1_51/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core
βολεύει ??τον εχει χρησιμοποιήσει καμια σας?εχω διαβασει καλα λογια για τους φλισ αλλα δεν ειχε ωραια σχεδια κ πηρα αυτον.
δεν εχω κοψει τα ταμπελακια να τον αλλαξω να παρω φλισ?

female
01-10-10, 13:06
Τι θελεις να μαθεις;

Αν υπάρχουν στην Ελλαδίτσα και σε τι τιμές κυμαίνονται!

novpal
01-10-10, 13:08
ακριβως οπως λεει η age!!! λογω κρισης υποτιθεται πεφτουν οι τιμες δεν ανεβαινουν! συμφωνα απολυτα με ολα οσα ειπατε!!!!!!!!
ενω ετοιμαζα παραγγελια, τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να παρω απο σαλοπετα!!!!!!!! αν ριξει τη προμηθεια της τοτε καλως..........

εμπαργκο λοιπον!!!!!!!!

Έλεος πια! Μέσα σε αυτήν την κατάσταση που επικρατεί, έχω 2 περιπτώσεις ανθρώπων που έχασαν τη δουλειά τους και τα μαζεύουν για Αγγλία (ο ένας με γυναίκα και μωρό) μπας και βρούν κάτι καλύτερο! Μιλάμε άνθρωποι με πτυχία και καλές δουλειές που φεύγουν χωρίς καν να έχουν βρει δουλειά εκεί, τόσο χάλια τα πράγματα! Ειλικρινά θα τους μιλήσω για τη σαλοπέτα μήπως και αποφασίσουν να κάνουν αυτοί κάτι τέτοιο! Άντε για να συνέλθουν μερικοί...

petalouditsa
01-10-10, 13:09
φιλεναδα εσυ θα στηριξεις το bazaar μας;

αμε..γιατι οχι κ τα δικα μας τα πιο πολλα ειναι αφόρετα γιατι με ειχε πιασει λύσσα κ υπερφόρτωσα τη ντουλαπα της,χωρις λογο!

female

Δεν χρειάστηκε ευτυχώς. Ήρθε το πρωί το δεματάκι μου. Όλα μια χαρά και με φόρτωσαν με δείγματα οι Άγγλοι. Πολύ ανοιχτοχέρηδες και είχα σχηματίσει άλλη γνώμη:cool:

maria_s
λοιπόν συμφωνώ απόλυτα με το.......εμπάργκο :D:D

όπως λέει και η φίλη irida παραπάνω ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας αξιολογεί τις υπηρεσίες του όσο θέλει

νομίζω ότι ήμουν από τα πρώτα αν όχι το πρώτο άτομο που παράγγειλαν από την συγκεκριμένη υπηρεσία άλλα πλέον θεωρώ ότι εν μέσω οικονομικής κρίσης τα πράγματα θα έπρεπε να διαφοροποιούνται προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω
Προσωπικά μόλις ακύρωσα μια παραγγελία που είχα κάνει θέλοντας να σκεφτώ αν τελικά όλο αυτό με συμφέρει
Δυστυχώς φοβάμαι ότι με τα νέα δεδομένα το ίδιο θα κάνουν και αρκετά άτομα που θέλανε να παραγγείλουν

Συμπληρωματικά στην αγαπητή age, θα ήθελα να πω ότι θα καταλάβαινα τις χρεώσεις/αμοιβές αν και οι υπηρεσίες ήταν ανάλογες. Εξηγώ:

Με απλούς υπολογισμούς, για μένα που θέλω συγκεκριμένα κομμάτια που μόνο από Αγγλία μπορώ να πάρω, η εξυπηρέτηση της Μαρίας είναι πολύτιμη καθώς σε μεγάλες παραγγελίες με συμφέρει (άλλωστε μία θα έκανα τώρα και μία την άνοιξη και πάνω από 300 ευρώ η καθεμιά) ΑΛΛΑ να λειτουργεί σωστά! Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να έχω ρίξει ΤΑ παρακάλια εδώ και 3 εβδομάδες να δεχθεί παραγγελία μου και η απάντηση (δημόσια κιόλας στο facebook group) να είναι ότι δεν μπορεί να διαχειριστεί παραγγελίες γιατί έχει πήξει και ότι το παυπαλ καθυστερεί τα χρήματα κλπ. κλπ. Δηλ. δεν είναι η κολλητή μου που την αγγάρεψα να μου κάνει χάρη! Είναι επαγγελματίας (αφού πληρώνεται και μάλιστα αδρά κατά τη γνώμη μου) και θα πρέπει να φέρεται αναλόγως!!! Άμεση ανταπόκριση στα μαιλς μας, άμεσες καταχωρήσεις των παραγγελιών και συνεχής ενημέρωσή μας για της πορεία των παραγγελιών μας μέχρι και αυτές να μας αποσταλλούν (τελικό στάδιο πληρωμένο από εμάς!).

Οι αντιρρήσεις μου λοιπόν δεν είναι στις χρεώσεις. Είναι στο service που παρέχεται. Το οποίο δεν είναι του επιπέδου των χρεώσεων που καλούμαστε να πληρώσουμε...

kornilia
01-10-10, 13:11
λοιπον κοριτσια, το bazzar ειναι γεγονος! κι οπως ειπα και πριν... οσοι πιστοι προσελθετε!

maria_s
01-10-10, 13:11
επισης...
πηρα χτες εναν υπνόσακο απο τα mother (απο αλλαγη εννοειτε)
ειναι τετοιου τυπου-http://www.mothercare.com/Girls-Sleepy-Elephant-Walk-In-Sleeper/dp/B003UAFOVW/sr=1-51/qid=1285927291/ref=sr_1_51/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core
βολεύει ??τον εχει χρησιμοποιήσει καμια σας?εχω διαβασει καλα λογια για τους φλισ αλλα δεν ειχε ωραια σχεδια κ πηρα αυτον.
δεν εχω κοψει τα ταμπελακια να τον αλλαξω να παρω φλισ?

απίστευτα βολικός! το φλις είναι συνθετικό και μπορεί να ενοχλήσει το λουλούδι σου ενώ αυτός που πήρες είναι τέλειος! πόσο τον είχε αν επιτρέπεται;

xiaouita
01-10-10, 13:31
Αν υπάρχουν στην Ελλαδίτσα και σε τι τιμές κυμαίνονται!

Για τα clarks μιλαμε? Δεν ξερω αν υπαρχουν στην Ελλαδα τα παιδικα (στο Μall δεν εχει παντως στο καταστημα τους) Τα εχω δει μονο Ολλανδια και οι τιμες απο οσα εχω δει ειναι περιπου 45-65Ε εκει! Ειχα παρει στην βαφτιστηρα μου και τα βολευτικε πολυ και απο ποιοτητα και αντοχη ειναι πολυ καλα! Δεν ξερω αν βοηθησα....

zoniadim
01-10-10, 13:34
Ίσως θα ήταν καλό να ''ακούσουμε'' και τον αντίλογο της Μαρίας πάνω στο θέμα...δηλαδή μπορεί να είναι αλλιώς τα πράγματα από ό,τι νομίζουμε και εννοώ πιο δύσκολο, πιο χρονοβόρο και για αυτό να αύξησε την αμοιβή της...

Tο forum είναι ανοιχτό για όλους! Αν θέλει ας απαντήσει (που δεν το βλέπω!..)

xiaouita
01-10-10, 13:36
απίστευτα βολικός! το φλις είναι συνθετικό και μπορεί να ενοχλήσει το λουλούδι σου ενώ αυτός που πήρες είναι τέλειος! πόσο τον είχε αν επιτρέπεται;

Απο αλλαγη πηρα και εγω εναν τετοιο απο το Mall! Νομιζω 30Ε το εχει, αλλα στο Mall ειχε ενα μονο σχεδιο (γκρι - βαριεμε να βρω το link:oops::))
Απο που το πηρες αυτο? εχω ακομα κατι και μπορει να το αλλαξω;)!

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-10, 14:12
Τα Clarks δεν υπάρχουν στη Ελλάδα δυστυχώς...και αν υπήρχαν σίγουρα θα ήταν πανάκριβα...εγώ τα αγόρασα από το ebay εάν θέλεις να τα αποκτήσεις και εσύ. Και υπάρχει και το σάιτ που έλεγε η AGE νομίζω, που έχει κάποια σχέδια...

Μήπως, λέω μήπως .... έμαθε η σαλοπέτα που θέλουμε να κάνουμε μαζικές παραγγελίες και αποφάσισε να αυξήσει τις τιμές για να αυξήσει το κέρδος της;;;Λέω εγώ τώρα.....

ΜΑΡΙΤΑ
01-10-10, 14:13
Επίσης όσες μένετε κοντά στη Καλλιθέα, αν και λογικά θα το ξέρετε ήδη, τα kickers έχουν 50% έκπτωση στα περσινά σχέδια...

ELENI 27
01-10-10, 14:24
καλησπερα κοριτσια!!!θα ηθελα να με βοηθησετε με το foto.com!!!!!παραγγελνω το αλμπουμ και μου το στελνουν εντυπο η ειναι ολα ψηφιακα?ποσα μετεφορικα χρεωνουν?ειστε ευχαριστημενεσ με τισ υπηρεσιεσ τουσ?:p

petalouditsa
01-10-10, 14:26

29.5ο τον πηρα!
το νουμερακι λεσ να ειναι καλο? 9-12 πηρα που ειναι μεχρι 80ποντους.
η μικρη τωρα ειναι 72.να παρω τον μεγαλυτερο?

mpempou
01-10-10, 14:39
Ευχαριστώ vereniki. Και εμένα το ίδιο μου κάνει με τα ευρώ. Τα inch blue τα έχει δοκιμάσει κανείς; (ξέρω ότι είναι στη λίστα, αλλά κάποιο feedback για το πώς είναι)

Τα είχα πάρει όταν ξεκίνησε να περπατάει και την βόλεψαν πολύ είναι σαν να μην φοράει παπούτσια... πολύ καλά:)

petalouditsa
01-10-10, 14:46
Απο αλλαγη πηρα και εγω εναν τετοιο απο το Mall! Νομιζω 30Ε το εχει, αλλα στο Mall ειχε ενα μονο σχεδιο (γκρι - βαριεμε να βρω το link:oops::))
Απο που το πηρες αυτο? εχω ακομα κατι και μπορει να το αλλαξω;)!

εμενα ρωτας?
κ εγω εναν γκρι πηρα (τετοιο σχεδιο)http://www.mothercare.com/Unisex-Farm-Bright-Sleepsuits-3pk/dp/B003UG2004/sr=1-127/qid=1285933509/ref=sr_1_127/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core
,απλα δεν υπηρχε λινκ κ εβαλα το μωβ!
2.5 tog ειναι ζεστο για τωρα ετσι?

marios08
01-10-10, 14:47
Το 15% είναι η αμοιβή της...πώς αλλιώς θα μπορούσε να το κάνει;
Να έβαζε πάγια αμοιβή εννοείς;
Άσε που τα μαγαζιά εδώ δουλεύουν με 1000% κέρδος!!!

εαν κάνεις 50 λιρες αγορα θα δωσεις προμήθεια μαζί σχεδον το 80%
ενα κάνεις 100 θα δώσεις προμήθεια 30%
χωρίς τα μεταφορικα..

marios08
01-10-10, 14:49

σωστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MARILYN
01-10-10, 14:54
εαν κάνεις 50 λιρες αγορα θα δωσεις προμήθεια μαζί σχεδον το 80%
ενα κάνεις 100 θα δώσεις προμήθεια 30%
χωρίς τα μεταφορικα..

καταλαβα!:???:

xiaouita
01-10-10, 15:15
εμενα ρωτας?
κ εγω εναν γκρι πηρα (τετοιο σχεδιο)http://www.mothercare.com/Unisex-Farm-Bright-Sleepsuits-3pk/dp/B003UG2004/sr=1-127/qid=1285933509/ref=sr_1_127/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core
,απλα δεν υπηρχε λινκ κ εβαλα το μωβ!
2.5 tog ειναι ζεστο για τωρα ετσι?

Αχ ναι!! Εσενα ρωτησα:oops: Αλλα κατα λαθος εβαλα quote την maria_s! Αυτον πηρα και εγω! Εμενα ο μπεμπης ειναι 76 εκ. και του πηρα το 9-12 γιατι δεν θελω να του ειναι τεραστιο (θα ειναι και αβολο). Γιάυτο ρωτησα για αλλο σχεδιο, για να του παρω αλλοενα πιο μεγαλο για μετα τους 12μ.
Ναι για τωρα ειναι αρκετα ζεστο!

mariahn
01-10-10, 15:22
Καλημερα! Να πω και εγω 2-3 πραγματακια σε σχεση με το ζητημα που δημιουργηθηκε και οχι μονο...

1. Σας ευχαριστουμε που μας ανοιγετε τα ματια! Κοριτσια, κανετε καταπληκτικη δουλεια! Να ειστε σιγουρες οτι ειμαστε πολλες αυτες που σας διαβαζουμε και "εκμεταλλευομαστε" τις γνωσεις σας ακομη και αν δεν ποσταρουμε πολυ συχνα...λογω τεμπελιας...:oops::oops::oops:

2. Μολις παρελαβα την παραγγελια μου απο το http://www.mandco.com. Ειναι ενα site που εχει προτεινει η marsolan (αν δεν κανω λαθος). Κοριτσια, εχετε το υποψιν σας. Καλη ποιοτητα, ομορφα ρουχαλακια, σχετικα λιγα μεταφορικα (7,5 λιρες και οχι 22! :) ), καλη συσκευασια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ειχα παρει και αρκετες προσφορες και ουσιαστικα ο μικρος θα βγαλει χειμωνα με περιπου 100 ευρω...

3. Για το θεμα που δημιουργηθηκε με την Σαλοπετα...Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πρεπει να ξαναπαραγγειλει κανεις. Μονο ετσι θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες αν θελει να εξακολουθησει να εχει το "επαγγελμα" της. Για σκεφτειτε το και λιγο αλλιως. Με μια παραγγελια την ημερα (30 το μηνα), η συγκεκριμενη κυρια θα βγαζει 900 λιρες το μηνα χωρις να βγει απο την πορτα του σπιτιου της. Δεν ειναι και ασχημα,ετσι δεν ειναι?
Προφανως, αντεδρασε στην υπερζητηση που δημιουργηθηκε μεσω φορουμ με την γνωστη ελληνικη νοοτροπια: "ο,τι προλαβουμε και αρπαξουμε". Στο χερι μας ειναι να το δεχτουμε ή να το αλλαξουμε. Για τις τιμες του ακατανομαστου δεν εχουμε μπορεσει να κανουμε πολλα γιατι ψωνιζει ολη η Ελλαδα απο εκει και εμεις ειμαστε σταγονα στον ωκεανο. Απο την Σαλοπετα, ομως, ψωνιζει κυριως το φορουμ. Αρα, εχουμε μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη.
Καλο θα ηταν, επισης, να μην παραγγελνουμε 2-3 κοπελες μαζι γιατι ετσι ποτε δε θα αλλαξουν οι τιμες. Βεβαια, ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει...

Καλύτερα δεν θα μπορούσες να τα πείς. Συμφωνώ και επαυξάνω!Και εγώ θα μιλήσω με δυο φίλες μου (μια Ελληνίδα και μια Αγγλίδα) αν θα τις ενδιέφερε να ασχοληθούν με κάτι τέτοιο έστω part-time γιατί δουλεύουν ή αν γνωρίζουν άλλα άτομα που θα τα ενδιέφερε ένας καλός μισθός με λίγη- κατά τη γνώμη μου- κούραση.

alphae
01-10-10, 16:24
Παιδιά ας μη γελιόμαστε, η Σαλοπέτα προτίμησε να έχει 10 παραγγελίες των 30 λιρών απο 20 των 16. Η αύξηση της είναι πάνω απο 40%!!!! Δηλαδή θέλησε να μειώσει τον κόπο της και να βγάζει τα ίδιά. Όμως μαλλον δεν υπολόγισε σωστά μια και οι περισσότερες απο εμάς δεν θα πάρουμε τίποτα και φοβάμαι πως αντι να δει τα έσοδα της να παραμένουν ίδια και ο κόπος της μισός, μάλλον δεν θα βγάλει ούτε τα μισά!!!!! και πολλά λέω. Παιδιά το άλλο λάθος της είναι πως υπολογίζει με αγγλικά μεγέθη, δηλαδή πως οι 16 λίρες αγγλικές είναι περιπου 18,5 ευρώ! και οι 30 λίρες φαντάζομαι γύρω στα 35 ευρώ. Οι βασικοί μισθοί στην Ελλάδα είναι το πολύ 600 ευρώ και στην Αγγλία 1500!! Η Σαλοπέτα τι νομίζει πως ψωνίζουμε απο Αγγλία απο ψώνιο? Ψωνίζουμε γιατί δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε στην εδώ αγορά! Μ' αυτή τη λογική έπρεπε να λειτουργεί και αυτή! Όμως όπου και να πάει ο Ελλην θα παραμείνει 'Ελλην! Και φυσικά ότι ανεβαίνει κατεβαίνει! Γιατί μια αυξηση της ταξεως του +40% είναι πρόκληση!!!!!!!!

Xeniav
01-10-10, 16:54
Ετοιμαζόμουν κι εγώ να κάνω παραγγελία μόλις έδινε το οκ για την ζουζούνα μου και όχι μόνο αλλά δεν υπάρχει περίπτωση! Εγώ πάντως έχω καταλήξει στο συμπέρασμα, παρακολουθώντας το forum όλο τον καιρό και τσεκάροντας τα site που κατά καιρούς προτείνονται ότι υπάρχουν λύσεις χωρίς να έχουμε την ανάγκη της Σαλοπέτας. Π.χ. τις τελευταίες μέρες βρήκα παπουτσάκια από το www.shoesforkids.com που προτείνατε, και έκανα για πρώτη φορά παραγγελία από το dpam τη Δευτέρα και σήμερα είχα τα πραγματάκια μου σπίτι (και μένω και σε νησί). Και η ποιότητα πάρα πολύ καλή.
Λίγο ψάξιμο θέλει κορίτσια! Να μην μας περνάν και για κορόιδα!!! ;)

kornilia
01-10-10, 16:57
ποσα εξοδα σου χρεωσε το dpam αν επιτρεπεται;

smaco
01-10-10, 17:36
...Χτες αγόρασα παπούτσια της μικρής μου Kickers 35 ευρώ...ήταν περσινό σχέδιο και τα είχε βάλει μισοτιμής! Στην Αγγλία δε βρίσκεις κάτω από 45 λίρες (το έχω ψάξει γιατί μου αρέσουν πολύ!)
Τη Τρίτη ψώνισα από το Gap outlet 2 παντελόνια και 3 μπλούζες 36 ευρώ...είχε 9 ευρώ ένα τέλειο τζην!
Θέλω να πω ότι σίγουρα η Ελλάδα είναι ακριβή, και σίγουρα η Αγγλία έχει πολλές επιλογές και πολύ πιο φθηνά ρούχα αλλά όχι και να μας έρχεται μία η άλλη στις τιμές! Απλά θέλει πολύ ψάξιμο....

Aχ,να σε ρωτήσω από πού ψώνισες τα kickers;

kolibigi
01-10-10, 17:40

Ψώνισα την προηγούμενη εβδομάδα από το boden.co.uk
Οι αγορές μου έκαναν 183 λίρες και με χρέωσε και 6 λίρες μεταφορικά, σύνολο 189.
Η Σαλοπέτα είναι πανάκριβη, κρίμα γιατί ήθελα πολύ να ψωνίσω από το next

Xeniav
01-10-10, 17:45
ποσα εξοδα σου χρεωσε το dpam αν επιτρεπεται;

19? αλλά άξιζε τον κόπο για την παραγγελία που έκανα

marsolan
01-10-10, 17:56

αλεξ,δεν το προτεινα εγω μια αλλη κοπελα ηταν...ομως ναι,εχει ωραια πραγματακια.

Σχετικα με την σαλοπετα.

Μολις μπηκα στο μεηλ μου και ειδα το μνμ...φανταστηκα τι θα ακολουθουσε εδω..:twisted::twisted:
κοριτσια και αγορια....οι νεες ρυθμισεις χτυπανε τις μικρες παραγγελιες δυστυχως!Οι μεγαλες παραγγελιες δεν εχουν καμια διαφορα.
η προμηθεια της ηταν και παλια 15% για μεγαλες παραγγελιες.
Η δικια μου ας πουμε ηταν πραγματικα μεγαλη!Ηταν 600 λιρες απο 2 μαγαζια.Η αμοιβη της και τα μεταφορικα εφτασαν τις105 λιρες.Η κουτα που ηρθε ηταν 12 κιλα.Θεωρω οτι για την ποσοτητα των ρουχων-παπουτσιων που πηρα η τιμη του καθε κομματιου αυξηθηκε γυρω στη μιαμιση λιρα.
Και παλι κερδισμενη βγηκα....γιατι μενω επαρχια κι οχι Αθηνα και δεν μπορουσα να πειμενω εκπτωσεις
αλλα και Αθηνα να κατεβαινα ηθελα αναλογα εξοδα και τι θα εβρισκα διαθεσιμο ετσι????Και οι τιμες στο ακατανομαστο τουλαχιστον δεν ειναι απλα διπλες,ειναι κατι τι παραπανω!!!
Σκοπο να ξαναπαραγγειλω αμεσα δεν εχω....ααααν το κανω θα ειναι του χρονου παλι τετοια εποχη και μεγαλη ποσοτητα (και μπορει και οχι μεσω σαλοπετας)
Αλλα,ναι...οι μικρες παραγγελιες δεν αξιζει πλεον να γινονται απο εκει.(Μεταξυ μας,θεωρω οτι ουτε πριν αξιζε για λιγα κομματια)

Αν δεν αλλαξει τους ορους της...βλεπω οι δουλειες της να πεφτουν.
Κι οσο για την συμπεριφορα που ειπαν καποια κοριτσια,συμφωνω οτι οταν εισαι επαγγελματιας...πρεπει να λειτουργεις ετσι...δεν υπαρχει δικαιολογια...αν δεν μπορεις να το υποστηριξεις...τοτε δυσκολα τα πραγματα:rolleyes:

MARILYN
01-10-10, 18:09
Η σαλοπέτα βρε κοριτσια μπορεί να απαντήσει εδώ, ή θα θεωρηθει διαφήμιση και θα φάει ban;

ravT
01-10-10, 18:32
Δε νομίζω πως έχει κάτι να πει έτσι κ αλλιώς. Εκείνη θέλει τόσα, εμείς δε μπορούμε να τα δώσουμε, φινίτο...

zoniadim
01-10-10, 18:48
Δε νομίζω πως έχει κάτι να πει έτσι κ αλλιώς. Εκείνη θέλει τόσα, εμείς δε μπορούμε να τα δώσουμε, φινίτο...

Έτσι είναι, γι'αυτό βρείτε όλους τους γνωστούς σας στην Αγγλία και πείστε τους να κάνουν κάτι για εμάς!...
Μήπως να ξανασκεφτούμε την περίπτωση www.my-uk-mail.co.uk/;

alphae
01-10-10, 19:18
Επαναλαμβάνω πως αυτό που θα μπορούσε να κάνει για να κερδίσει κόπο είναι να χρέωνει ανάλογα με τα σιτε που ζητάς πράγματα, δηλ 1 σιτε 16 λίρες 2 20λίρες κτλ! Κάθε άλλη αύξηση είναι απαράδεκτη!

Active Member
01-10-10, 20:41
Λοιπον! Ο θειος μου εχει courier....θα τον ρωτησω τι μπορει να γινει και πως...και μολις μαθω θα σας πω!

sophi s
01-10-10, 20:42

Eίχα πάρει εγώ πέρσι το χειμώνα 3 ζευγάρια απ το inch blue. Πολύ όμορφα σχέδια και μας βόλεψαν πολύ μέσα στο σπίτι, αλλά και έξω όταν δεν περπατούσε καλά ακόμα και δεν πηγαίναμε μακρινές βόλτες με τα πόδια γιατί είναι μαλακά. Απ όσο θυμάμαι είχαν έρθει αρκετά γρήγορα και χωρίς προβλήματα στο σπίτι.

katinaki
01-10-10, 20:52
2 μέρες τώρα έκανα λίστα για να στείλω στην σαλοπετα όταν δώσει το ΟΚ. Και πριν την αυξηση έβρισκα λίγο ακριβούτσικη την προμήθεια αλλά με το my-uk-mail είχα πλακωθεί γιατί είναι αγενέστατοι και λεω ας τα δώσω σε ελληνίδα και αφου ψωνίζουν τα κορίτσια απο εδώ. Πραγματικά απαράδεκτες αυξήσεις. Πρέπει να μαζέψεις μεγάλη παραγγελία και πάλι πολύ ακριβά. Είπαμε να γλυτώνουμε χρήματα όχι να μας βγαίνει με μια μικρή διαφορά. Κρίμα πολύ κρίμα...και η αλήθια είναι δύσκολο να συντονιστούν 4 ατομα για να κάνουν 1 παραγγελία..
..Επίσης να πω οτι το mothercare Ελλάδας..απαράδεκτες τιμές...δλδ τι να πω.
Φαγώθηκε η κουμπάρα μου να πάρει κάτι πραγματάκια για την μπέμπα και της έλεγα πάμε στα Jumbo καλύτερα μην τα δώσεις εκέι είναι πολύ ακριβά..τεσπα 24,5 φορμάκι που στην Αγγλία κάνει 7 λίρες..

Active Member
01-10-10, 20:56
Έτσι είναι, γι'αυτό βρείτε όλους τους γνωστούς σας στην Αγγλία και πείστε τους να κάνουν κάτι για εμάς!...
Μήπως να ξανασκεφτούμε την περίπτωση www.my-uk-mail.co.uk/ (http://www.my-uk-mail.co.uk/);

Τι ακριβως παιζει με αυτο?

katinaki
01-10-10, 21:00
Τι ακριβως παιζει με αυτο?

Ειναι μια εταιρεία που σου παρέχει μια διέυθυνση στην Αγγλία την οποία την βάζεις στην παραγγελία που θα κάνεις πχ. απο mothercare και τα πάνε εκέι και μετά αυτοί σου τα στέλνουν Ελλάδα. Πληρώνεις 17λίρες εγγραφή που είναι για 1 μήνα και μετά 10 λίρες ανα μήνα που ανανεώνεις. τα μεταφορικά είναι 37,5 λίρες. (εγώ πάντως 2 φορές που το χρησιμοποίησα με διαφορετικά δέματα το ένα πολύ μεγάλο και το άλλο μικρούλικο η χρέωση ήταν ίδια).

sophi s
01-10-10, 21:07
...Χτες αγόρασα παπούτσια της μικρής μου Kickers 35 ευρώ...ήταν περσινό σχέδιο και τα είχε βάλει μισοτιμής! Στην Αγγλία δε βρίσκεις κάτω από 45 λίρες (το έχω ψάξει γιατί μου αρέσουν πολύ!)

Aχ,να σε ρωτήσω από πού ψώνισες τα kickers;

Εγώ πήρα πριν λίγο καιρό απ το www.kickers.co.uk μποτάκια με 25 λίρες το ζευγάρι. Τώρα νομίζω έχει βγάλει απ τα sales τα συγκεκριμένα σχέδια ωστόσο σίγουρα θα ξαναβάλει. Απλά πρέπει να μπαίνεις να τσεκάρεις. Και στο www.javari.co.uk βάζει τακτικά προσφορές στα kickers αλλά δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην ελλάδα. Μόνο εάν έχεις κάποιον στην Βρετανία να τα παραλάβει για σένα και να στα στείλει.

Active Member
01-10-10, 21:09
Ειναι μια εταιρεία που σου παρέχει μια διέυθυνση στην Αγγλία την οποία την βάζεις στην παραγγελία που θα κάνεις πχ. απο mothercare και τα πάνε εκέι και μετά αυτοί σου τα στέλνουν Ελλάδα. Πληρώνεις 17λίρες εγγραφή που είναι για 1 μήνα και μετά 10 λίρες ανα μήνα που ανανεώνεις. τα μεταφορικά είναι 37,5 λίρες. (εγώ πάντως 2 φορές που το χρησιμοποίησα με διαφορετικά δέματα το ένα πολύ μεγάλο και το άλλο μικρούλικο η χρέωση ήταν ίδια).

http://www.anglogreek.com/

Λοιπον, θα παρω δευτερα τηλ και σε αυτο (εχει γραφεια στην αθηνα) να δω τι παιζει ....

roni
01-10-10, 21:31
Eίχα πάρει εγώ πέρσι το χειμώνα 3 ζευγάρια απ το inch blue. .... .

Τα είχα πάρει όταν ξεκίνησε να περπατάει και την βόλεψαν πολύ είναι σαν να μην φοράει παπούτσια... πολύ καλά:)

Ευχαριστώ κορίτσια. Λέω να τα δοκιμάσω.

MARILYN
01-10-10, 21:36

Ναι αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται...γιατί για μικρές παραγγελίες στην σαλοπέτα θα πληρώσουμε 52 λίρες και εδώ 54,5 την πρώτη φορά...άλλωστε δεν θα κάνουμε κάθε μήνα αγορές....οποτε θα πληρώνουμε και άδικα τις 10 λίρες...

katinaki
01-10-10, 22:16
Ναι είναι ακριβά και γι' αυτό δεν ανανέωσα κιόλας. Είναι πολύ αγενείς στην επικοινωνία τσακώθηκα μαζί τους και 37,5 χρέωση είναι πολλά..μακάρι να βρούμε κάτι άλλο..

MARILYN
01-10-10, 22:22
Ναι είναι ακριβά και γι' αυτό δεν ανανέωσα κιόλας. Είναι πολύ αγενείς στην επικοινωνία τσακώθηκα μαζί τους και 37,5 χρέωση είναι πολλά..μακάρι να βρούμε κάτι άλλο..

Γιατί τσακώθηκες; Τί έκαναν; Δεν είναι τυπικοί σε ότι λένε;

female
01-10-10, 22:29
Για τα clarks μιλαμε? Δεν ξερω αν υπαρχουν στην Ελλαδα τα παιδικα (στο Μall δεν εχει παντως στο καταστημα τους) Τα εχω δει μονο Ολλανδια και οι τιμες απο οσα εχω δει ειναι περιπου 45-65Ε εκει! Ειχα παρει στην βαφτιστηρα μου και τα βολευτικε πολυ και απο ποιοτητα και αντοχη ειναι πολυ καλα! Δεν ξερω αν βοηθησα....

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κάποτε ήταν ακριβά και στην Αγγλία τα συγκεκριμένα και επειδή τώρα τα βλέπω και πολύ καλές τιμές αναρωτιέμαι αν υπάρχουν στην Ελλάδα.

mitsi1
01-10-10, 23:10
Απαραδεκτη η Σαλοπετα, ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω...Αντι να μειωνονται οι τιμες αυξανονται;;;; Πού το ειδε γραμμενο οτι εχουμε να δινουμε "προμηθειες" παραπανω για λιγα κομματια που θελουμε να παρουμε;;; Και ποιος μπορει να κανει παραγγελια 300 ευρω ή και παραπανω για να τον συμφερει η αμοιβη της;;;; Προλαβα και παρηγγειλα πριν κανενα 2μηνο ρουχα για ολο το χειμωνα, πυτζαμες, ζιπουνακια, μπλουζες, μπουφαν, τζιν και ολα μαζι με την τοτε αμοιβη της ηταν 220 ευρω και πηρα παρα πολλα. Δηλαδη πρεπει να παραγγειλω το μισο μαδερκεαρ Αγγλιας για να παει η παραγγελια μου 300 ευρω. Το θεωρω τραγικο να θελει να μας εκμεταλλευτει ετσι στυγνα. Σιγουρα δεν μας εκανε την εξυπηρετηση απο την "καλη της την καρδια" αλλα νομιζω οτι η προηγουμενη προμηθεια της ηταν υπεραρκετη. Στο κατω κατω οπως ειπε και αλλη κοπελα παραπανω στην πορτα της πηγαιναν τα ρουχα και απο την πορτα της εφευγαν. Να αφιερωνει 30 λεπτα σε καθε παραγγελια;;;; Ουτε τοσο δε νομιζω να ασχολειται. Επισης θα συμφωνησω με τη Μαρια οτι η εξυπηρετηση ειναι χαλια, προχειροτητα και ερασιτεχνισμος σε ολο το μεγαλειο. Εμενα εκανε η παραγγελια μου να ερθει 1 μηνα!!!!!!!!!!! Αφου αγχωθηκα οτι χαθηκε και μαζι και 22ο ευρω μου...Της εστελαν συνεχεια μειλ και μου απαντουσε πολυ καθυστερημενα σε σημειο που να αρχισω να εχω αμφιβολιες γι αυτο που εκανα, να ψωνισω δηλ απο αγνωστο ατομο μεσω ιντερνετ. Αυτα τα λιγα, συγχιστηκα πολυ...

katinaki
01-10-10, 23:28
Γιατί τσακώθηκες; Τί έκαναν; Δεν είναι τυπικοί σε ότι λένε;

Ειχε φτάσει το δέμα απο mothercare και ενώ εβλεπα στο στατους απο το site του mothercare οτι το είχαν παραλάβει δεν με ενημέρωνε κανείς οτι έχει φτάσει και αν θέλω να προχωρήσουν σε αποστολή. Τους έστειλα ένα μειλ δεν απαντούν κάνω υπενθιμηση λίγο πιο επιθετικα και απαντούν απαθέστατα οτι έχει φτάσει εδώ και 3 μέρες. Τι να πώ..λέω πρέπει να με ενημερώσετε γιατι τα πράγματα είναι πληρωμένα και έχουν αξία, οτι έχω πληρώσει για κάποιες υπηρεσίες και περιμένω να έχω ενημέρωση κτλ κτλ και απαντά με ειρωνία: "το δέμα είναι ΟΚ περιέχει μωρουδιακά ρούχα. Υπάρχει κάτι μεγαλύτερης αξίας το οποίο λείπει απο το δέμα σας? Παρακαλώ ενημερώστε μας αν θέλετε να το κρατήσουμε ή να το στείλουμε σε εσάς." Δεν ξέρω αλλά εγω προσωπικά νευριασα πολύ..ίσως και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης..

MARILYN
01-10-10, 23:33
Ειχε φτάσει το δέμα απο mothercare και ενώ εβλεπα στο στατους απο το site του mothercare οτι το είχαν παραλάβει δεν με ενημέρωνε κανείς οτι έχει φτάσει και αν θέλω να προχωρήσουν σε αποστολή. Τους έστειλα ένα μειλ δεν απαντούν κάνω υπενθιμηση λίγο πιο επιθετικα και απαντούν απαθέστατα οτι έχει φτάσει εδώ και 3 μέρες. Τι να πώ..λέω πρέπει να με ενημερώσετε γιατι τα πράγματα είναι πληρωμένα και έχουν αξία, οτι έχω πληρώσει για κάποιες υπηρεσίες και περιμένω να έχω ενημέρωση κτλ κτλ και απαντά με ειρωνία: "το δέμα είναι ΟΚ περιέχει μωρουδιακά ρούχα. Υπάρχει κάτι μεγαλύτερης αξίας το οποίο λείπει απο το δέμα σας? Παρακαλώ ενημερώστε μας αν θέλετε να το κρατήσουμε ή να το στείλουμε σε εσάς." Δεν ξέρω αλλά εγω προσωπικά νευριασα πολύ..ίσως και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης..

Α κατάλαβα...από οργάνωση κιαυτοί αστα να πάνε....

p3n
01-10-10, 23:56
αν θελετε να προσθεσετε το http://stores.ebay.co.uk/LULLABY-BABES
αγορασα καποια πραγματακια κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!ηρθαν πολυ γρηγορα τα πραγματα!προκειται να ξαναγορασω.
εχει πιπιλες, teethers,ποτηρακια,μπολακια,κουταλακια κτλ της disney Κυριως

arleta
02-10-10, 00:13
κοριτσια..... φανελάκια από που μπορώ να παραγγείλω;;;;
εννοώ αυτά που κουμπώνουν από κάτω.....

kornilia
02-10-10, 00:17
για τι ηλικια ψαχνεις; πουλαει μια κοπελα απο εδω κατι unisex στη συσκευασια τους. εδω ειναι:http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1725486#post1725486

ELENI 27
02-10-10, 01:32
καλησπερα!!!το θεωρω περριτο να σχολιασω την απαραδεκτη συμπεριφορα τησ σαλοπετα,με εχετε καλυψει πληρωσ!!θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε κανει παραγγελιεσ απο foto.com!!!!!!!!!!!!!!!!!μεινατε ευχαριστημενεσ?μεταφορικα?ειμαι στισ τελευταιεσ μερεσ του μηνα μου και εχω τρελλεσ αυπνιεσ!!!!!:p

TXARA
02-10-10, 02:34
εγω εχω παραγγειλει απο το photomemories και ηταν αψογοι.τωρα ετοιμαζομαι να παραγγειλω και αλλο ενα εφοσον ειδα τις ατελειες μου και βελτιωσα την σχεδιαστικη μου ικανοτητα.μεχρι τελος του μηνα με ενα συγκεκριμενο κωδικο εχει εκπτωση 30%.

maria_s
02-10-10, 03:10
Λοιπον! Ο θειος μου εχει courier....θα τον ρωτησω τι μπορει να γινει και πως...και μολις μαθω θα σας πω!

περιμένουμε νέα σου :)

kalamaraki
02-10-10, 03:45

Με βρισκεις απολυτα σύμφωνη.....
Το θεμα εχει λήξει...δεν υπάρχει καν λογος να μιλήσει εδω...δεν ειμαστε δικαστήριο, σαν σωστή επιχειρηματιας αποφάσισε αυτα που αποφάσισε.... Και εμεις θα πράξουμε αναλόγως την τσέπη μας....

Ουτε μια στο εκατομύριο.....

περιμένουμε νέα σου :)

Εδω εισαι εσυ..?

maria_s
02-10-10, 03:46
Εδω εισαι εσυ..?

το θέμα είναι γιατί είσαι συ εδώ :) τον έβαλες για νάνι τον συζυγούλη; :rolleyes:

kalamaraki
02-10-10, 03:52
γιες γιες....κοιμαται ροχαλίζει και εγω ψωνιζω τσαντα για λαπτοπάκι απο αμαζον χε χε!

miriki
02-10-10, 03:57

Είναι τέλεια! Πήρα δύο ζευγάρια για τον δικό μου και ένα σετ δώρο για ένα άλλο μωράκι και τα καταευχαριστηθήκαμε!!

maria_s
02-10-10, 04:01
γιες γιες....κοιμαται ροχαλίζει και εγω ψωνιζω τσαντα για λαπτοπάκι απο αμαζον χε χε!

δώσε λινκ και γω πρέπει να πάρω μία και όλο το ξεχνάω...

kalamaraki
02-10-10, 04:16
Εμενα απο κοντά μου άρεσαν οι belkin http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_p_6_1?rh=k%3Abelkin+laptop+bag%2Cn%3A340831031%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=340831031&keywords=belkin+laptop+bag&ie=UTF8&qid=1285981926&rnid=419151031 και τα πουλαει και το αμαζον σαν πωλητης...
Θελω την μπεζ....http://www.amazon.co.uk/Belkin-Core-Messenger-Notebooks-F8n112eaDNA/dp/B001V9KMLG/ref=sr_1_9?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=computers&ie=UTF8&qid=1285981933&sr=1-9 εδω στο πλαισιο 42ευροπουλα εκει 20λιρες +6,18 λιρες μεταφορικά συνολο 26λίρες δηλαδή.............29,82ευρόπουλα....Γλυτώνω 12ευρώ..!

catherine78
02-10-10, 07:18
Και εγω παραγγειλα απο photomemories και ειμαι πληρως ικανοποιημενη.Ο κωδικος είναι summer 2010,για παραγγελίες μέχρι τέλος Οκτωβρίου (30%).

kikileuteris
02-10-10, 07:41
Εμενα απο κοντά μου άρεσαν οι belkin http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_p_6_1?rh=k%3Abelkin+laptop+bag%2Cn%3A340831031%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=340831031&keywords=belkin+laptop+bag&ie=UTF8&qid=1285981926&rnid=419151031 και τα πουλαει και το αμαζον σαν πωλητης...
Θελω την μπεζ....http://www.amazon.co.uk/Belkin-Core-Messenger-Notebooks-F8n112eaDNA/dp/B001V9KMLG/ref=sr_1_9?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=computers&ie=UTF8&qid=1285981933&sr=1-9 εδω στο πλαισιο 42ευροπουλα εκει 20λιρες +6,18 λιρες μεταφορικά συνολο 26λίρες δηλαδή.............29,82ευρόπουλα....Γλυτώνω 12ευρώ..!

kalamaraki να σε ρωτήσω, μήπως ξέρεις.Και όποια ξέρει δηλαδή.
Θέλω να πάρω δώρο στον αδερφό μου έναν ωραίο χαρτοφύλακα για το σχολείο.Και καλό.
Μπορείς να με παραπέμψεις κάπου?

mantinop
02-10-10, 09:34
Κορίτσια αυτό που έκανε η σαλοπέτα είναι επιεικώς απαράδεκτο. Αλλά φταίμε εμείς που πέσαμε με τα μούτρα. Η προμήθειά της ήταν απ' την αρχή τσιμπημένη και εμείς δεν διαμαρτυρηθήκαμε οπότε βρήκε "ψαχνό" και όρμησε. Συν το γεγονός ότι χάνουμε πια και από τις αποδείξεις.
Είχα φτιάξει το καλάθι για τα χειμωνιάτικα του μικρού και ευτυχώς δεν είχα στείλει την παραγγελία ακόμα.
Προτείνω όσες διαφωνούμε με την κίνηση που έκανε να αυξήσει την προμήθεια να διαγραφούμε από την σελίδα της στο φατσοβιβλίο έτσι ώστε να καταλάβει ότι οι πελάτες δυσαρεστήθηκαν και δεν πρόκειτε να ξαναψωνίσουν. Εγώ ήδη το έκανα.
Να σας ενημερώσω ακόμα ότι το καρεκλάκι αυτοκινήτου που παρήγγειλα από το pram world θα αργήσει πολύ, είναι σε έλλειψη....παρόλο που στην σελίδα τους δεν το έγραφε πουθενά:evil: ήδη τρέχει η 2η βδομάδα και δεν το έχουν ακόμα παραλάβει στις αποθήκες τους. Αυτό για μένα είναι κακό σέρβις...

μινουλα
02-10-10, 10:06
Και εγω παραγγειλα απο photomemories και ειμαι πληρως ικανοποιημενη.Ο κωδικος είναι summer 2010,για παραγγελίες μέχρι τέλος Οκτωβρίου (30%).
Κοριτσια να σας ρωτησω. Εχω κανει παραγγελια απο blurb.com για 2 ψηφιακα αλμπουμ, και με κωδικο που ηταν μεχρι 30/9 μου βγηκαν και τα 2 με μεταφορικα και 240 σελιδες 63 ευρω. Εσεις βρισκετε καλυτερες τιμες για ψηφιακα, και τι αν επιτρεπεται; Θελω να συγκρινω, να δω αν με συμφαιρει να παρω απο αλλου την επομενη φορα.

Salopeta
02-10-10, 12:38
Καλημερα σας!

Παιρνω μονο 2 λεπτα να σας γραψω καποια πραγματα για την υπηρεσια που προσφερω για αγορες απο την Αγγλια με χρεωση προσωπικου αγοραστη.

Πηρα ενα ανωνυμο εμαιλ μεσω της φορμας της σελιδας μου που αναρωτιεται αν η υπηρεσια που προσφερω ειναι νομιμη.
Απλα θα ηθελα να ξεκαθαρισω,σε ολους τους φιλους και φιλες που με εχουν υποστηριξει μεχρι τωρα,οτι η υπηρεσια που προσφερω ειναι 100% ΝΟΜΙΜΗ.:mrgreen:

Λυπαμε που δυσαρεστω τον κακεντρεχη φιλο/φιλη που μου εστειλε ανωνυμα το μυνημα αυτο.Αλλα η υπηρεσια ειναι αναγνωρισιμη απο τον νομο σαν επιχειρηση και πολλα μαγαζια οπως το Debenhams αλλα και απο την Αμερικη προσφερουν ακριβως την ιδια υπηρεσια για τον κοσμο που θελει καποιος αλλος να του ψωνισει τα πραγματα που επιθυμει.

Η νομιμοτητα της υπηρεσιας ειναι συμφωνα με τους Αγγλικους νομους οπου ειναι και η εδρα.Ακομα κι ο λογαριασμος του Paypal που χρησιμοποιουμε ειναι business ωστε να επιτρεποντε μεγαλη μεταφορα ποσων αλλα και για να εγκριθει αυτη η υπηρεσια εχουμε δηλωσει ολες τις πληροφοριες της εταιριας ακομα και τις νομικες:mrgreen:.

Σας ευχαριστω πολυ και παλι για την υποστηριξη και καλες ιντερνετικες αγορες απο οπου και αν τις κανετε.
Αν ακομα εχετε αποριες νομικου ειδους μπορω να σας φερω σε επικοινωνια με τον δικηγορο μας.

Μαρια-Σαλοπετα(και οχι ανωνυμα):mrgreen:

maria_s
02-10-10, 12:51

μπράβο βρε αγάπη μου! θα μπω να την δω και γω...να'σαι καλά!

arleta
02-10-10, 13:01
για τι ηλικια ψαχνεις; πουλαει μια κοπελα απο εδω κατι unisex στη συσκευασια τους. εδω ειναι:http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1725486#post1725486

θέλω για 2 χρονών....
ευχαριστώ πολύ πάντως.....!!!!!!!!!!

Χαρα2010
02-10-10, 13:56
Θεωρω την Μαρια-Σαλοπετα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!! Αφου μπηκε στον "κοπο" να μας εξηγησει για την νομιμοτητα της εταιρειας της θα μπορουσε να πει εστω δυο λογια και για την αδικαιολογητα κατ' εμε αυξηση των τιμων της! Το θεωρω (απο την στιγμη που εχει τοσο συζητηθει το θεμα) τουλαχιστον προσβλητικο για τα ατομα που αγορασαν η επροκειτο να αγορασουν (όπως εγω) απο εκεινη. Ειναι δηλαδη σαν να λεει εσεις παραπονεθητε οσο θελετε και εγω σας γραφω στα παλια μου τα παπουτσια! Ειχα σκοπο να αγορασω μεσω εκεινης παρα πολλα πραγματα για τον μικρο αλλα τωρα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση μαλιστα την ειχα προτεινει και σε δυο φιλες μου.
Πηγα σημερα σε outlet και βρηκα πολυ ωραια πραγματα σε πολυ καλες τιμες. Θελω να πω οτι μπορουμε να βρουμε σαν αγοραστες και αλλες λυσεις οι οποιες και να μας συμφερουν!

maria_s
02-10-10, 14:04
Χαρά μου, Αθήνα είσαι; σε ποιο outlet πήγες;

mitsi1
02-10-10, 14:09
θα τρελαθουμε τελειως...Μπηκε βρε κοριτσια η Σαλοπετα να μς πει οτι ειναι νομιμη;;;; Παμε καλα;;; Για ενα ανωνυμο μειλ μπηκε στον κοπο να μας "ξεκαθαρισει" το ποσο νομιμη ειναι και για ολα οσα εχουν γραφτει για την απαραδεκτη αυξηση των τιμων της τηρει σιγην ιχθυος;;;; Δεν το καταλαβαινω αυτο ειλικρινα...Δεν εννοω να δικαιολογηθει για το οτι αυξησε την προμηθεια της αλλα να πει κατι...οχι το "περναω στο ντουκου το θεματακι". Θεωρει οτι θα εχει πελατισσες πορολη την αυξηση. Προτεινω να μην ξαναψωνισει καμια απο δω...Ξανασυγχιστηκα!!!!!!!!!!

mitsi1
02-10-10, 14:21
Χαρά μου, Αθήνα είσαι; σε ποιο outlet πήγες;

Σου απαντω Μαρω γι αυτο που μου ειπες στο τοπικ του Σεπτεμβριου, μια που ειμαι εδω. Ενα μηνα παρακαλω εκανε η παραγγελια μου, αφου εφτασα στο σημειο να μετανοιωσω που παραγγειλα, κοντεψε να μπει ο Σεπτεμβρης και να μην εχουν ερθει και ειχα παραγγειλει και καλοκαιρινα. Τα παρηγγειλα γυρω στις 10 Ιουλιου και ηρθαν μετα το 15Αυγουστο.

maria_s
02-10-10, 14:23
Δεν μου το είχες πει ρε κοριτσάκι :( Χειμώνιασε! Και δεν έχω άλλα λεφτά να ψωνίσω του παιδιού!!! :(

Salopeta
02-10-10, 14:32
Καλησπερα σας και παλι!

Δεν εχω υποχρεωσει κανεναν να αγορασει μεσω της υπηρεσιας μας και νομιζω οτι δεν υποχρεωουμε να εξηγησω για πιο λογο αυξησα της τιμες μου μεσα σε αυτο το φορουμ απο την στιγμη που δεν ειναι δικο μου και ουδεποτε το χρησιμοποιησα για να διαβασω το παραπονα και σχολια μιας που οι μεχρι τωρα πελατησες μου ξερουν πως να επικοινωνουν μαζι μου.

Υπαρχει εμαιλ επικοινωνιας για αυτο οπου μπορειτε να ρωτησετε για τον λογο αυξησης των τιμων.

Δυστυχως δυσαρεστηθηκαν καποιοι φιλοι/φιλες και λογικο ειναι αλλα επειδη εχω και εγω καποιες χρεωσεις απο τον paypal επρεπε να βαλω καποιες αλλους παραμετρους οπως την αυξηση της αμοιβης, τον περιορισμο μαγαζιων για να μπορεσει να ειναι πιο κερδοφορο για εμενα.Ακομα και αν αυτο σημαινει οτι θα χασω τις μικρες παραγγελιες.
:D

Δεν μπηκα να κανω διαφημιση και ΝΑΙ μπηκα στον ΚΟΠΟ να μπω να γραψω οτι αυτο που κανω δεν ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ γιατι ετσι ενιωθα οτι επρεπε να κανω οπως εσεις νιωθετε με τοσο σθενος οτι αυτο που κανω ειναι ΄απαραδεκτο΄κλπ κλπ

Δικαιωμα σας να ψωνησετε απο οπου επιθυμειτε και οπου σας ευχαριστει βρε παιδια ελεος δλδ!Δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας για αυτο.

:D
Και παλι ευχαριστω για την υποστηριξη μεχρι στιγμης

Καλη σας μερα:mrgreen:

Χαρα2010
02-10-10, 14:39
Αθηνα ειμαι. Πήγα στο ORCHESTRA που ειναι στο Ελληνικο Τιτανων 27. Σημερα με ενημερωσαν ότι μπορεις να βγαλεις και καρτα η οποια κοστιζει 25Ε το χρονο και να εχεις εκτωση 50% ολο το χρονο στο outlet. Επισης στην περιοδο των εκπτωσεων εχουν παντα bazar και βαζουν όλα τα ειδη με 5Ε το κομματι! Εχω παει στο Outlet του Marks & Spencer που ειναι στην Αθήνα και εχω παρει εκτος των αλλων και ολοσωμα εσωρουχακια με 3,5Ε την πενταδα πρεπει ομως να πετυχεις την περιπτωση γιατι δεν εχουν παντα!

maria_s
02-10-10, 14:42
Μαρία, κάνε και ένα κόπο να απαντήσεις στα μαιλς σου σε παρακαλώ για να ξέρουμε τι κάνουμε...ευχαριστώ!

Χαρά μου σε ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω...το ουτλετ του μαρκς που είναι, θυμάσαι;

Χαρα2010
02-10-10, 15:23
Ειναι Μητροπολεως και Αιολου στο Μοναστηρακι κοντα στον Σταθμο του ηλεκτρικου. Στο ιδιο πολυκαταστημα ειναι και το outlet της GAP!

kalamaraki
02-10-10, 15:28
Κοριτσια επιτέλους αγορασα λαπτοπακι χε χε σημερα το πρωι! Τωρα το εγκαινιάζω γραφωντας που αλλου εδω μέσα!
Θελω την βοήθεια σας.................
Θελω να αγοράσω τσάντα θήκη για το λαπτοπάκι....εδω ειναι ακριβες οι ωραιες
Θελω ποντικάκι αλλα παλι εδω ειναι ακριβα 60ευρώ για ποντικι με πλήκτρα ιντερνετ (το μπρος πισω ειναι πολυ βολικό το ατιμο και θελω τετοιο το απλο ποντικι με ξενερώνει) και θελω και βαση για το λαπτοπάκι ...............
Που να τα ψάξω οεο???????????
Αμαζον απογοτευτηκα κυριως για το ποντικι.........ιδια τιμη με ελλαντα....γμτ...
Καμμια ιδεα?

kalamaraki
02-10-10, 15:32
Αθηνα ειμαι. Πήγα στο ORCHESTRA που ειναι στο Ελληνικο Τιτανων 27. Σημερα με ενημερωσαν ότι μπορεις να βγαλεις και καρτα η οποια κοστιζει 25Ε το χρονο και να εχεις εκτωση 50% ολο το χρονο στο outlet. Επισης στην περιοδο των εκπτωσεων εχουν παντα bazar και βαζουν όλα τα ειδη με 5Ε το κομματι! Εχω παει στο Outlet του Marks & Spencer που ειναι στην Αθήνα και εχω παρει εκτος των αλλων και ολοσωμα εσωρουχακια με 3,5Ε την πενταδα πρεπει ομως να πετυχεις την περιπτωση γιατι δεν εχουν παντα!

Χαρά και εγω στο ορκεστρα ετσι πηρα τεσσερα συνολο για την μικρη φουστα μπλουζα, μπλουζα παντελονι καπρι, τουνικ σορτσ και μπλουζα καπρι παντελονι στην τρελλη τιμή των 20ευρω... Δηλαδη 8 κομμάτια , 4 μπλουζες τουνικ και 4 παντελονια σορτς και καπρι στην ξεφτιλα βεβαια τα πηρα για του χρονου το καλοκαιρι αλλα δεν με χαλασε...τα χειμωνιατικα ειχαν τελειωσει οταν πηγα! Στην αποδειξη εγραφε τελική εκπτωση 185ευρώ :mrgreen::mrgreen: νομιζω...χαχαχαχα Φαντάσου τι κερδος βγάζουν....γκρρρρρ!:evil:

marandnik
02-10-10, 16:10
Κοριτσια επιτέλους αγορασα λαπτοπακι χε χε σημερα το πρωι! Τωρα το εγκαινιάζω γραφωντας που αλλου εδω μέσα!
Θελω την βοήθεια σας.................
Θελω να αγοράσω τσάντα θήκη για το λαπτοπάκι....εδω ειναι ακριβες οι ωραιες
Θελω ποντικάκι αλλα παλι εδω ειναι ακριβα 60ευρώ για ποντικι με πλήκτρα ιντερνετ (το μπρος πισω ειναι πολυ βολικό το ατιμο και θελω τετοιο το απλο ποντικι με ξενερώνει) και θελω και βαση για το λαπτοπάκι ...............
Που να τα ψάξω οεο???????????
Αμαζον απογοτευτηκα κυριως για το ποντικι.........ιδια τιμη με ελλαντα....γμτ...
Καμμια ιδεα?

e-shop.gr είδες για ποντίκια;
http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=0&category=%D0%CF%CD%D4%C9%CA%C9%C1&filter-2236=1

Βάση, δεν συνιστώ να πάρεις. Είχα πάρει κι εγώ (από το e-shop κι αυτή) αλλά τη βρήκα εντελώς άχρηστη. Δεν ξέρω και που την έχω πετάξει για να στην έδινα.:roll:

mary77
02-10-10, 16:14
ωραια αφου θελει ετσι η μαρια-σαλοπετα ας κανει καποια τον κοπο και ας της στειλει ενα μειλ για να δουμε για πιο λογω αυξησε τις τιμες που ηταν ηδη τσιμπημενες.και να γινεται ας γραψει εδω την απαντηση,δεν μπορουμε να στειλουμε 40 μειλ.
ετσι απλα για να δουμε την δικαιολογια.

kikileuteris
02-10-10, 16:16
kalamaraki να σε ρωτήσω, μήπως ξέρεις.Και όποια ξέρει δηλαδή.
Θέλω να πάρω δώρο στον αδερφό μου έναν ωραίο χαρτοφύλακα για το σχολείο.Και καλό.
Μπορείς να με παραπέμψεις κάπου?

Παιδιά μπορείτε πλιζ να με βοηθήσετε???????????