PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121

kornilia
10-10-10, 11:40
Ax τι ομορφα που είναι. Η μικρή μου που είναι 99 cm λετε να την κάνουν αυτα που είναι size 95? Tι φόρμα εχουν? Ή μήπως είναι πολύ bebe ? Aν είναι να πάρω για τον μπεμπούλη που έρχεται μόνο.

εμενα η δικια μου ειναι 70 εκ. και της πηρα το πιο μικρο. της ειναι λιγο μεγαλο βεβαια ακομα, αλλα θα το χαρει ολο το χειμωνα. ειναι πολυ ελαστικο παντως.

zoniadim
10-10-10, 11:41
Για το e-bay...
Πρέπει πάντα να ρωτάμε τα μεταφορικά??
Όταν γίνεται δημοπρασία μπορεί ο χρόνος να μην επιτρέπει να πειρμένουμε. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Οπωσδήποτε! Εγώ έτσι την πάτησα και τελικά μόλις το χτύπησα είδα οτι δεν στέλνει ατην Ελλάδα (ήταν η πρώτη μου αγορά!..). Όσο και να παρακάλεσα τον seller να μου το στείλει ήταν ανένδοτος και τελικά με τα πολλά κράτησα την υπόσχεσή μου και το πλήρωσα. Ο seller τότε αποφάσισε να ακυρώσει την αγορά και να μου στείλει τα λεφτά πίσω και τα περιμένω ακόμα!

α πα πα γλωσσοκοπανες!!!

καλε δουλευω λεμε,πριν λιγο ηρθα,3 σελιδες γεμισατε!!:D

zoniadim αυτα τα κορμακια θελεις.για τον υπνο????

http://www.carters.com/carters/baby-girl-pajamas/carters-baby-girl-pajamas,default,sc.html?start=12&sz=12

Ναι!!! Μόνο που αυτά δεν τα στέλνει στην Ελλάδα!....

baila
10-10-10, 11:47
κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας και την εμπειρια σας
κερδισα την 1η μου δημοπρασια στο ebay αλλα δυστυχως στο γερμανικο...και δεν ξερω γερμανικα
κουτσα στραβα πατησα εκει που λεει να πληρωσεις και -μαλλον- επελεξα τον τροπο πληρωμης other

μετα μου εστειλε ενα μηνυμα το ιμπει 'ευχαριστουμε που αγορασατε το ταδε αντικειμενο'
τελικα τι εγινε; μηπως ειχα δωσει στοιχεια πιστωτικης και πληρωθηκε;
ή θα συνενοηθω με τον πωλητη;
αν ειναι ετσι μπορω να ζητησω να πληρωσω με πειπαλ;
εχω λογαριασμο αλλα δεν το εχω χρησιμοποηησει

ελπιζω να μη σας μπερδεψα

Active Member
10-10-10, 12:09
Κοιταζω εγω...σα καλο μου φαινεται...εχει και personal shopper!

Λοιπον....αν μπει κανεις και στην ιστοσελιδα τους http://www.skypax.com (http://www.skypax.com/), λεει οτι μπορουν να σου αγορασουν απευθειας αυτοι τα πραγματα που θες (αρα λυνεται το θεμα με τις πιστωτικες). Για online αγορες εχουν ελαχιστη αμοιβη 29 λιρες, για να πανε στο καταστημα το ιδιο 49, αλλα η αμοιβη τους ειναι 15% των αγορων. Επισης εχει 12 λιρες εγγραφη. Αυτο που δεν ειδα (στελνω mail για να μαθουμε) ειναι τα μεταφορικα για Ελλαδα.

Λοιπον...μου απαντησαν σχετικα με τα μεταφορικα για Ελλαδα, το εξης:

Hi Rania,
Do you know roughly the dimensions/weight of the consignment you are looking
to send?
As a rough guide for shipping to Greece:

It would be £13 for 1kg (Airmail / Signed for on Delivery)
It would be £18 for 2kg (Airmail / Signed for on Delivery)

It would be £50 for 10kg - (DHL/fully tracked)
I hope this helps.

Kind Regards

Marcus
Skypax.com

maria_s
10-10-10, 12:11
χμμμ...37,50 λίρες μέχρι 30 κιλά θέλει το my uk mail...

Active Member
10-10-10, 12:14
Αλλα! Το UK mail δεν εχει personal shopper....δλδ θα εχουμε προβλημα με τις καρτες (στα μαγαζια που δε δεχονται ελληνικες πιστωτικες), ετσι δεν ειναι ?

maria_s
10-10-10, 12:25
έχει μόνο που το fee τους εξαρτάται από το ύψος της παραγγελίας:

Payments - Some retailers will only accept a UK credit card. In these cases, we are able to place the order on your behalf directly with the merchant.

αυτό γράφει στο σαϊτ τους...

Active Member
10-10-10, 12:26
α μαλιστα....

SOUL21
10-10-10, 12:32
Κοριτσια να πω κατι?Μπορει να ειναι εντελως ακυρο αλλα θα το πω....
Για παραδειγμα το mothercare εχει την επιλογη να παραγγειλεις μεσω ιντερνετ κ να πας να τα παρεις απ'το μαγαζι ετσι δεν ειναι?Αν λοιπον κανεις την παραγγελια πληρωσεις κ στειλεις την parcelforce να τα παρει κ να στα στειλει γινεται?'Η θα ζητησουν κ ταυτοτητα?
Λεω εγω τωρα....
Aκομα μια ερωτηση:για τον ακατονομαστο,οταν λετε οτι μπορουμε να παραγγειλουμε κ να πληρωσουμε εμεις ,με τι καρτα?paypal δεν δεχεται,μπορω εγω για παραδειγμα να πληρωσω με την προπληρωμενη ή οχι?

Active Member
10-10-10, 12:34
Εγω ρωτησα στη Γενικη ταχυδρομικη (εχει ο θειος μου υποκαταστημα) και μου ειπε οτι δε γινεται να στειλει καποιον ο αντιπροσωπος στην Αγγλια να το παρει (δε ξερω ποιος ειναι βεβαια).

Ο ακατανομαστος δεχεται και ελληνικη πιστωτικη απευθειας.

zoniadim
10-10-10, 13:08
χμμμ...37,50 λίρες μέχρι 30 κιλά θέλει το my uk mail...

Νομίζω οτι υπάρχει και ένας φόρος 17,5%, δηλαδή φτάνει 44 και κάτι ψιλά λίρες. Πάντως εγώ την εγγραφή μου την έκανα και σκοπεύω να ψωνίζω από τον ακατανόμαστο (σε πρώτη φάση) με μια φίλη, ώστε να μας έρθει γύρω στα 35 ευρώ αποστολή στην καθεμία.

zoniadim
10-10-10, 13:10
Επίσης για δείτε αν το http://www.parcel2go.com/
σου δίνει τη δυνατότητα να πάει κάποιος από το κατάστημα και να παραλάβει (δεν το κάνω εγώ γιατί πάω να φάω στη μανούλα μου!)

maria_s
10-10-10, 13:20
έχεις δίκιο, ξέχασα τον φόρο

το parcel2go είναι μια υπηρεσία που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις τον κούριερ που σε συμφέρει καλύτερα...άρα είναι θέμα αν ο εκάστοτε κούριερ μπορεί να πάει να τα πάρει από κατάστημα, κατά συνέπεια έχουμε:
1) το εκάστοτε κατάστημα αν μπορεί να παραδώσει κατευθείαν σε κούριερ
2) αν ο εκάστοτε κούριερ μπορεί να πάει να παραλάβει

Δηλ. θα πρέπει να το δούμε ανά περίπτωση (π.χ. μάδερ-παρσελφορς)

antu
10-10-10, 13:34
αν γινεται αυτο μηπως μπορουν να πανε να τα παρουν απο to marks and spencer? γιατι νομιζω οτι αυτη σου παρεχουν την υπηρεσια να σου τα ετοιμασουν και να πας να τα παρεις. Μηπως πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε? Καποια που ξερει καλα αγγλικα ας στειλει ενα mail στη parcel2go να τους πει οτι θελουμε καποια διευθυνση τους να μας στελνουν τα πραγματα μας κλπ κλπ μηπως και μας βοηθησουνε. Εξαλλου ειμαστε πολλα ατομα και πιστευω οτι κατι μπορει να γινει

christy28
10-10-10, 13:39
Καλημερα κοριτσακια!!!

Μηπως εχετε ανακαλυψει κανενα site με μπιμπερο dr brown?

mpempou
10-10-10, 14:15
Γεια σας και πάλι, μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι το my toys στέλνει 2 καθίσματα αυτοκινητου μαζί κάτι λέγατε για παραγγελιες πάνω από 200 ευρώ ότι έχει πρόβλημα αλλα δεν θυμάμαι τι... αν θυμαται κάποια-κάποιος να με βοηθήσει.. ευχαριστωωωω

Clelia
10-10-10, 14:18
christy απο το www.letoshop.gr (http://www.letoshop.gr) ειχα βρει κατι γυαλινα, αλλα ειναι τεραστια 250 μλ. Και που εψαξε ο συζυγος στην αγορα το ικροτερο dr brown'w που βρηκε ηταν 200μλ. Να δουμε αν ξερουν οι συμφορουμιτισες...

Raw_Shooter
10-10-10, 14:24
Κορίτσια από πού μπορώ να αγοράσω αθλητικά nike παιδικά πιο φθηνά?Α.... Και για να αγοράσω και για μένα τη δύστηχη κάτι μιας και όλα τα λεφτά πάνε στη μικρή , πείτε μου κανένα site με γυναικείες τσάντες!Ευχαριστώ!!!

arleta
10-10-10, 14:34
Καλημερα κοριτσακια!!!

christy απο το www.letoshop.gr (http://www.letoshop.gr) ειχα βρει κατι γυαλινα, αλλα ειναι τεραστια 250 μλ. Και που εψαξε ο συζυγος στην αγορα το ικροτερο dr brown'w που βρηκε ηταν 200μλ. Να δουμε αν ξερουν οι συμφορουμιτισες...

dr browns μπιμπερό υπάρχει 100ml το μικρότερο σε γυάλινο....
και τα μεγάλα τα bpa-free είναι μέχρι 250ml.....
εγώ είχα παραγγείλει από το www.thesoftlanding.com (http://www.thesoftlanding.com) και τα είχα βρει και σε προσφορά....
αλλά αν μπεις στο site dr browns θα σου βγάλει από κει site που μπορείς να παραγγείλεις.....

πάντως προσοχή για το αν είναι bpa-free αυτά που πουλάνε στην Ελλάδα....

novpal
10-10-10, 15:01
Καλημερα κοριτσακια!!!

Για δες:
http://www.mybabycenter.gr/index.php?target=products&product_id=29834
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=dr+browns+bpa+free

αλλά και για άλλα bpa free προϊόντα δες και εδώ (νομίζω στέλνει ελλάδα) http://www.vupbaby.co.uk/

maria_s
10-10-10, 15:50
Συνομιλία με parcel2go:

Maria: Can you please tell me whether you can pick up from a UK store (e.g. Mothercare, M&S) and deliver to Greece?
Brian: If they have a collection point then yes - or if the courier driver will know where to go such as a reception etc. You'd need to have the company agree to do this, package the item and be willing to print the labels.

maria_s
10-10-10, 15:51
έχω ήδη στείλει και ερώτηση στο μαδερ...έχουν ήδη δυνατότητα να παραγγείλεις ονλινε και να παραλάβεις από κατάστημα, και τους ρώτησα αν μπορεί να πάει να παραλάβει κουριερ και τι χαρτιά χρειάζεται...αναμένουμε λοιπόν...

christy28
10-10-10, 15:51
clelia αν παρω μικροτερα για ποσο καιρο θα βολεψουν? μια φιλη μου εχει 2 1/2 μηνων μωρο και μου λεει οτι του φτιαχνει 150 ml γαλα. Ασε που τα θελω για μια ωρα αναγκης αφου θελω να θηλασω. Και εγω για γυαλινα ψαχνω, τα φοβαμαι τα πλαστικα, πριν λιγο καιρο το bpa σε λιγο κατι αλλο...

Θα ψαξω στα σαιτ που προτινατε και επανερχομαι... Ευχαριστω για τις απαντησεις

christy28
10-10-10, 15:55
clelia εχει και μικροτερα γυαλινα
http://www.mybabycenter.gr/index.php?target=products&product_id=29836

SOUL21
10-10-10, 16:02
έχω ήδη στείλει και ερώτηση στο μαδερ...έχουν ήδη δυνατότητα να παραγγείλεις ονλινε και να παραλάβεις από κατάστημα, και τους ρώτησα αν μπορεί να πάει να παραλάβει κουριερ και τι χαρτιά χρειάζεται...αναμένουμε λοιπόν...

Αντε να δουμε τι απαντηση θα μας δωσουν κ απο εκει.....
Τελικα δεν ηταν κ τοσο ακυρη η ερωτηση μου..:mrgreen::mrgreen:
Να ηταν τοσο απλη η λυση ομως κ να μην την ειχαμε βρει?Μακάρι αλλα δεν το βλεπω.....
Απ'την αλλη αφου σου δινουν την δυνατοτητα να παραγγειλεις κ να πας να τα παρεις τι στο καλο?Τι τους ενδιαφερει αυτους ποιος θα τα παρει?

Βρε κοριτσια θα ρωτησω ποιο συγκεκριμενα,αν κ η Ραννια απαντησε αλλα επειδη δεν τα παω κ τοσο καλα με καρτες κτλ..
Εγω που εβγαλα προπληρωμενη στην Πειραιως μπορω να ψωνισω απο τον ακατονομαστο?

elphi
10-10-10, 16:03
Νομίζω οτι υπάρχει και ένας φόρος 17,5%, δηλαδή φτάνει 44 και κάτι ψιλά λίρες. Πάντως εγώ την εγγραφή μου την έκανα και σκοπεύω να ψωνίζω από τον ακατανόμαστο (σε πρώτη φάση) με μια φίλη, ώστε να μας έρθει γύρω στα 35 ευρώ αποστολή στην καθεμία.

17,5% ήταν το VAT (το ΦΠΑ τους δηλαδή, το οποίο τώρα νομίζω ότι αυξήθηκε ή θα αυξηθεί και εκεί). Όπως όμως λέει στη σελίδα τους με τα rates
All prices include VAT where applicable except our Express Courier and Economy Courier tariffs. EU destinations served by these services will have VAT added to the price.
στο European road services το VAT περιλαμβάνεται.

maria_s
10-10-10, 16:37
Αντε να δουμε τι απαντηση θα μας δωσουν κ απο εκει.....
Τελικα δεν ηταν κ τοσο ακυρη η ερωτηση μου..:mrgreen::mrgreen:
Να ηταν τοσο απλη η λυση ομως κ να μην την ειχαμε βρει?Μακάρι αλλα δεν το βλεπω.....
Απ'την αλλη αφου σου δινουν την δυνατοτητα να παραγγειλεις κ να πας να τα παρεις τι στο καλο?Τι τους ενδιαφερει αυτους ποιος θα τα παρει?

Βρε κοριτσια θα ρωτησω ποιο συγκεκριμενα,αν κ η Ραννια απαντησε αλλα επειδη δεν τα παω κ τοσο καλα με καρτες κτλ..
Εγω που εβγαλα προπληρωμενη στην Πειραιως μπορω να ψωνισω απο τον ακατονομαστο?

το πρόβλημα που βλέπω είναι το εξής:
όταν παραγγέλνεις μέσω parcel2go σου δίνει επιλογή ποια μέρα θα πάει ο κούριερ να πάρει το δέμα και πρέπει να είναι ημερομηνία που να είσαι σίγουρη ότι το δέμα θα έχει φτάσει στο κατάστημα. Μέχρι εκεί καλά...για να πάρει όμως ο κούριερ το δέμα, θα πρέπει να έχει πάνω το πακέτο την ετικέτα και τα παραστατικά, τα οποία και πρέπει να εκτυπωθούν στο τέλος της παραγγελίας μέσω parcel2go. Δηλ. θέλει πολύ καλή συννενόηση με το κατάστημα ότι κάποιος θα λάβει τα λινκς με τις ετικέτες από εσένα, θα τις εκτυπώσει και θα τις κολλήσει έγκαιρα και πριν ο κούριερ πάει να παραλάβει. Η ετικέτα του παρσελφορς έχει συγκεκριμένη ημερομηνία και αν δεν είναι έτοιμο τη μέρα που πάει ο κούριερ, αρνείται να παραλάβει την επόμενη με χθεσινή ημερομηνία στο πακέτο. Πρέπει να ξαναγίνει όλη η διαδικασία, δηλ. να ενημερώσεις parcel2go, να σου στείλει άλλες ετικέτες, να τις στείλεις στο κατάστημα, να τις εκτυπώσει και να τις κολλήσει πριν από την επόμενη το πρωί που θα πάει ο κούριερ...:roll:
πραγματικά έχω ελάχιστες ελπίδες ότι θα δεχθούν κάτι τέτοιο (έστειλα και μαιλ στο m&s)...είδομεν...

sternchen
10-10-10, 16:47
fragrancex, παρήγγειλα σήμερα από εκεί.
Εύχομαι απλά να έρθουν, και ας αργήσουν πολύ.
Δεν παρήγγειλα πολλά, μόνο 2 αρώματα, αξίας γύρω στα 65 ευρώ.
Έχω δει κάποια ωραία φωτιστικά στο e-bay, για να δούμε, γιατί εδώ είναι όλα πανάκριβα.
Καλή συνέχεια στις αγορές σας!!!

katinaki
10-10-10, 16:52
το πρόβλημα που βλέπω είναι το εξής:
όταν παραγγέλνεις μέσω parcel2go σου δίνει επιλογή ποια μέρα θα πάει ο κούριερ να πάρει το δέμα και πρέπει να είναι ημερομηνία που να είσαι σίγουρη ότι το δέμα θα έχει φτάσει στο κατάστημα. Μέχρι εκεί καλά...για να πάρει όμως ο κούριερ το δέμα, θα πρέπει να έχει πάνω το πακέτο την ετικέτα και τα παραστατικά, τα οποία και πρέπει να εκτυπωθούν στο τέλος της παραγγελίας μέσω parcel2go. Δηλ. θέλει πολύ καλή συννενόηση με το κατάστημα ότι κάποιος θα λάβει τα λινκς με τις ετικέτες από εσένα, θα τις εκτυπώσει και θα τις κολλήσει έγκαιρα και πριν ο κούριερ πάει να παραλάβει. Η ετικέτα του παρσελφορς έχει συγκεκριμένη ημερομηνία και αν δεν είναι έτοιμο τη μέρα που πάει ο κούριερ, αρνείται να παραλάβει την επόμενη με χθεσινή ημερομηνία στο πακέτο. Πρέπει να ξαναγίνει όλη η διαδικασία, δηλ. να ενημερώσεις parcel2go, να σου στείλει άλλες ετικέτες, να τις στείλεις στο κατάστημα, να τις εκτυπώσει και να τις κολλήσει πριν από την επόμενη το πρωί που θα πάει ο κούριερ...:roll:
πραγματικά έχω ελάχιστες ελπίδες ότι θα δεχθούν κάτι τέτοιο (έστειλα και μαιλ στο m&s)...είδομεν...

ζήσε Μαι μου να φας τριφύλλι..σίγα μην μπούν σε αυτή την διαδικασία...
Αλλά άγγλοι είναι αυτοί μπορεί να μας εκπλήξουν..

Κορίτσια έχει αγοράσει καμιά απο babybutt? Ερχεται με ελτά και πόσες μέρες περίπου?

katinaki
10-10-10, 16:54

είναι 37,5 συμπεριλαμβάνονται οι φόροι το επιβεβαίωσα με την χρέωση της κάρτας..

Clelia
10-10-10, 17:00
clelia αν παρω μικροτερα για ποσο καιρο θα βολεψουν? μια φιλη μου εχει 2 1/2 μηνων μωρο και μου λεει οτι του φτιαχνει 150 ml γαλα. Ασε που τα θελω για μια ωρα αναγκης αφου θελω να θηλασω. Και εγω για γυαλινα ψαχνω, τα φοβαμαι τα πλαστικα, πριν λιγο καιρο το bpa σε λιγο κατι αλλο...

Θα ψαξω στα σαιτ που προτινατε και επανερχομαι... Ευχαριστω για τις απαντησεις
Έλα κοπέλα μου: εγώ τα ήθελα μικρότερα για να με βολέψουν περισσότερο και κυρίως για ώρα ανάγκης, αφού θηλάζω αποκλειστικά. Όσες φορές έχω αντλήσει, τα έβαλα στο μπιμπερό. Βέβαια είναι μεγάλα μπιμπερό και η ποσότητα που έχω βάλει δεν τα γεμίζει, αλλά σκασίλα μου, την δουλειά μου θέλω να κάνω με γυάλινα και dr brown's, που είχα ακούσει καλά λόγια...
Γμτ δεν είχα δει την σελίδα με τα μικρά γυάλινα μπιμπερό... Τώρα ξέμεινα με τα μεγάλα, αλλά δεν πειράζει, θα τα χρησιμοποιήσουμε αργότερα :D...

maria_s
10-10-10, 17:03
όσο το ψάχνω, τόσο τείνω προς my uk mail...πέιτε απόψεις...

katinaki
10-10-10, 20:26

εγω Μαράκι μια φορά εδωσα 57λίρες και έκανα εγγραφή για 1 χρόνο..πιστεύω οτι μια χαρά είναι θα πληρώνω μόνο μεταφορικά κάθε φορά ίσως και την προμήθεια τους αν δεν βρούμε άλλο τρόπο απο εκεί που δεν παίρνουν την πιστωτική μας.

marsolan
10-10-10, 20:38
ζήσε Μαι μου να φας τριφύλλι..σίγα μην μπούν σε αυτή την διαδικασία...
Αλλά άγγλοι είναι αυτοί μπορεί να μας εκπλήξουν..

Κορίτσια έχει αγοράσει καμιά απο babybutt? Ερχεται με ελτά και πόσες μέρες περίπου?

μια χαρα το babybutt,ερχεται με ελτα συστημενο,δεν προσεξα ποσο κανει να ερθει,αλλα ακριβως γι αυτο-επειδη δεν θορυβηθηκα θεωρω οτι κανει ευλογο χρονικο διαστημα.
να πω 5-6 εργασιμες???καπου εκει.

kiriaki76
10-10-10, 20:57
κοριτσια γεια σας!
βρηκα μια σελιδα με παπουτσια...fenastock.λεγετε.την εχετε ακουστα???μπορω να παραγγειλω?τη λετε?

mpempou
10-10-10, 21:12
Γεια σας και πάλι, μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι το my toys στέλνει 2 καθίσματα αυτοκινητου μαζί κάτι λέγατε για παραγγελιες πάνω από 200 ευρώ ότι έχει πρόβλημα αλλα δεν θυμάμαι τι... αν θυμαται κάποια-κάποιος να με βοηθήσει.. ευχαριστωωωω

Aκυρο τώρα το είδα ότι δεν στέλνει.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω 2 Maxi-Cosi Tobi μήπως ξέρετε να μου πείτε από που με συμφέρει πιο πολύ? ευχαριστώ

mpempou
10-10-10, 21:17
κοριτσια γεια σας!
βρηκα μια σελιδα με παπουτσια...fenastock.λεγετε.την εχετε ακουστα???μπορω να παραγγειλω?τη λετε?

είναι στην λίστα αλλα έχει αυτό το σχόλιο διπλα:

http://www.fenastock.gr/ Πολυ κακό costumer support και καθολου καλή επικοινωνία με τον πελάτη, μεγάλη προσοχή!!

Δεν έχω πάρει κάτι προσωπικά....

zaharini
10-10-10, 23:10
Γεια σας!! Λοιπόν, αυτές τις μέρες έκανα διάφορες αγορές...
Εκτός από τα αμάνικα φορμάκια που παρήγγειλα από αγγλικο ebay, παρήγγειλα και από το αμερικάνικο μακρυμάνικα carter's παρακαλώ (sofaki με παρέσυρες..ελπίζω να μην πληρώσω τελωνείο, δεν έχω ξαναπάρει από Αμερική...)
Επίσης ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία από lasenza πυτζαμάκια που έχει προσφορά 1+1 δώρο.
Από mandco δεν έκανα τελικά παραγγελία,γιατί με ενδιέφερε για μπουφάν κυριώς αλλά τελικά πήρα από Esprit το Σάββατο. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες τις πόλεις (εγώ Γιάννενα πήγα), αλλά είχε τα παιδικά χειμερινά 50% (το ωραίο είναι ότι στη βιτρίνα αναγράφανε την κανονική τιμή) και έτσι πήραμε ωραίτατο κοτλε΄μπουφανάκι με επένδυση και κεντημένα λουλουδάκια 28 ευρώ. Είχε και αρκετά σχέδια με 20 εύρω αλλά αυτό μας άρεσε πιο πολύ!!!

Αυτά προς το παρόν, θα σας ενημερώσω για νεότερα και καλή συνέχεια σε όσες αγωνίζονται για να βρεθεί τρόπος παραγγελίας από Αγγλία!

efrossyni
10-10-10, 23:27

Εκανα παραγγελια απο ακατοναμαστο.... Πηγαν στη διευθυνση μου στο myukmail, μου στειλανε μειλ οτι λαβανε δεμα και αν θελω να μου στο στειλουν και τους απαντησα θετικα. Αυτο εγινε πεμπτη στις 4 το μεσημερι. Παρασκευη 11 το πρωι μια κουτα ηταν στην πορτα μου !!! 37 λιρες ομως... Βεβαια ηταν πολλα τα πραγματα και τα ειχα μοιραστει με μια φιλη μου.. Αλλα κοριτσια δεν παιζεται η ποιοτητα του και οι τιμες σε σχεση με εδω.

Active Member
10-10-10, 23:29
Ευφροσυνη,

ποσα κιλα/διαστασεις το δεμα?

sofaki1978
10-10-10, 23:33
Γεια σας!! Λοιπόν, αυτές τις μέρες έκανα διάφορες αγορές...
Εκτός από τα αμάνικα φορμάκια που παρήγγειλα από αγγλικο ebay, παρήγγειλα και από το αμερικάνικο μακρυμάνικα carter's παρακαλώ (sofaki με παρέσυρες..ελπίζω να μην πληρώσω τελωνείο, δεν έχω ξαναπάρει από Αμερική...)
Επίσης ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία από lasenza πυτζαμάκια που έχει προσφορά 1+1 δώρο.
Από mandco δεν έκανα τελικά παραγγελία,γιατί με ενδιέφερε για μπουφάν κυριώς αλλά τελικά πήρα από Esprit το Σάββατο. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες τις πόλεις (εγώ Γιάννενα πήγα), αλλά είχε τα παιδικά χειμερινά 50% (το ωραίο είναι ότι στη βιτρίνα αναγράφανε την κανονική τιμή) και έτσι πήραμε ωραίτατο κοτλε΄μπουφανάκι με επένδυση και κεντημένα λουλουδάκια 28 ευρώ. Είχε και αρκετά σχέδια με 20 εύρω αλλά αυτό μας άρεσε πιο πολύ!!!

Αυτά προς το παρόν, θα σας ενημερώσω για νεότερα και καλή συνέχεια σε όσες αγωνίζονται για να βρεθεί τρόπος παραγγελίας από Αγγλία!

απο που ψωνισες???απο το eoutlet4u????τα στελνουν με απλο ταχυδρομειο,πιστευω πως δεν θα σταματησει τελωνειο.και ειναι και μικρη παραγγελια,30 δολαρια.

efrossyni
10-10-10, 23:35
Ευφροσυνη,

ποσα κιλα/διαστασεις το δεμα?

Δεν ξερω ποσα κιλα ηταν... Μπορουσα παντως να το σηκωσω γιατι ειχε μεσα μονο ρουχα... Ηταν ομως μεγαλο. (Περιμενε. Παω να το μετρησω). 50*40*35

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!

MARILYN
10-10-10, 23:38
Δεν ξερω ποσα κιλα ηταν... Μπορουσα παντως να το σηκωσω γιατι ειχε μεσα μονο ρουχα... Ηταν ομως μεγαλο. (Περιμενε. Παω να το μετρησω). 50*40*35

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!

Ποιά είναι η βαλίτσα μεταφοράς; Θα μπορούσες να μου βάλεις λινκ γιατί θέλω κι εγώ να τον πάρω αύριο από εκεί;

sofaki1978
10-10-10, 23:38

εχουν εκπτωτικο κωδικο για -9 ευρω σε αυτο το ποσο.τον εβαλες?(allobebe)

katinaki
10-10-10, 23:39
Εκανα παραγγελια απο ακατοναμαστο.... Πηγαν στη διευθυνση μου στο myukmail, μου στειλανε μειλ οτι λαβανε δεμα και αν θελω να μου στο στειλουν και τους απαντησα θετικα. Αυτο εγινε πεμπτη στις 4 το μεσημερι. Παρασκευη 11 το πρωι μια κουτα ηταν στην πορτα μου !!! 37 λιρες ομως... Βεβαια ηταν πολλα τα πραγματα και τα ειχα μοιραστει με μια φιλη μου.. Αλλα κοριτσια δεν παιζεται η ποιοτητα του και οι τιμες σε σχεση με εδω.

την επόμενη μέρα ήρθαν???:shock: εμένα ειχαν κάνει 6 μέρες κ τις 2 φορές..
ναι 37 λίρες είναι και 1 σακουλάκι να αγορασουμε γιάυτο συμφερει μόνο με μεγάλα δεματα η να το μοιραστεις οπως εσυ.

Active Member

Δλδ ρε κοριτσια, αυτα που λετε με τα ογκομετρικα.....:?:

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!ΚΙ εγω τοσο τον πηρα απο το http://www.mybabycenter.gr (http://www.mybabycenter.gr/) (μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου, που επι της ουσιας με 2-3 ευρω στο εδινε δωρο)

sofaki1978
Ποιά είναι η βαλίτσα μεταφοράς; Θα μπορούσες να μου βάλεις λινκ γιατί θέλω κι εγώ να τον πάρω αύριο από εκεί;

:lol::lol::lol:marilyn καλη μου δεν σου εβαλα την τσαντα μεταφορας στα λινκ προχτες??????ειναι που εγω δεν την αγορασα!:mrgreen:

efrossyni
10-10-10, 23:41

http://www.allobebe.fr/beaba-babycook-bag-prune_1_BB050032122.html

christy28
βρε κοριτσια ποιος ειναι ο ακατανομαστος? προσπαθω να μπω στο κλιμα.
Μολις εκανα τις παραγγελιες μου απο bce και babybutt!!!
Θα αρχισω να ψαχνω στο ebay για την ενδοεπικοινωνια angelcare. Θα χρειαστω την βοηθεια σας για να μην κανω καμια βλακεια!!!!

sofaki1978

ΚΙ εγω τοσο τον πηρα απο το http://www.mybabycenter.gr (http://www.mybabycenter.gr/) (μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου, που επι της ουσιας με 2-3 ευρω στο εδινε δωρο)

Ραννια η βαλιτσα μεταφορας εχει 28 ευρω!!!!:roll:

το καλυτερο deal παει στην efrossyni :mrgreen:!

sofaki1978
10-10-10, 23:42
Μολις εκανα τις παραγγελιες μου απο bce και babybutt!!!
Θα αρχισω να ψαχνω στο ebay για την ενδοεπικοινωνια angelcare. Θα χρειαστω την βοηθεια σας για να μην κανω καμια βλακεια!!!!

πρωτη φορα απο bce????εκπτωτικο κωδικο εβαλες?

katinaki
10-10-10, 23:43
[QUOTE=Ραννια;1737222]Δλδ ρε κοριτσια, αυτα που λετε με τα ογκομετρικα.....:?:

δεν ισχυει στο my uk mail η ογκομετρικη χρεωση αυτη η διαφορα με τα αλλα. ειναι στανταρτ η χρεωση μεχρι 30 κιλα ασχετα διαστασεις.

MARILYN
10-10-10, 23:44
:lol::lol::lol:marilyn καλη μου δεν σου εβαλα την τσαντα μεταφορας στα λινκ προχτες??????ειναι που εγω δεν την αγορασα!:mrgreen:

όχι δεν μου τον έβαλες, αλλά μου φαίνεται ακριβή αν και είναι τέλεια....

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARILYN http://www.parents.gr/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1737219#post1737219)

http://www.allobebe.fr/beaba-babycoo...050032122.html (http://www.allobebe.fr/beaba-babycook-bag-prune_1_BB050032122.html)

Ευχαριστώ!!!

sofaki1978
10-10-10, 23:46
όχι δεν μου τον έβαλες, αλλά μου φαίνεται ακριβή αν και είναι τέλεια....

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARILYN http://www.parents.gr/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1737219#post1737219)

http://www.allobebe.fr/beaba-babycoo...050032122.html (http://www.allobebe.fr/beaba-babycook-bag-prune_1_BB050032122.html)

Ευχαριστώ!!!

οχι δεν σου το εβαλα λογω της τιμης του.εγω δεν την αγορασα.

Active Member
10-10-10, 23:47
Ραννια η βαλιτσα μεταφορας εχει 28 ευρω!!!!:roll:

το καλυτερο deal παει στην efrossyni :mrgreen:!

α! Πηρες και τη βαλιτσα ευφροσυνη? Εγω οχι :(:(:(:(

sofaki1978
10-10-10, 23:51
κοριτσια το wallis εχει δωρεαν μεταφορικα με αγορες απο 30 λιρες και πανω.ο κωδικος ειναι OCTOBER και ισχυει μεχρι αυριο βραδυ(11/10).

http://www.wallis.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/TopCategoriesDisplay?storeId=12557&catalogId=33058

efrossyni
10-10-10, 23:53
α! Πηρες και τη βαλιτσα ευφροσυνη? Εγω οχι :(:(:(:(

Την πηρα γιατι σκεφτηκα οτι ολο και καπου μπορει να παμε εκδρομουλα... Και δεν μου αρεσει να τα κουβαλαω ολα σε σακουλες... Επισης θα ειναι καλυτερο οταν θα τελειωσει η χρηση του να τον αποθηκευσω για να τον δανεισω στην αδερφη μου που γενναει σε 5 μηνες και μετα να μου τον δωσει πισω οταν θα κανω εγω το δευτερο!! χαχαχαα !
Βασικα ηταν και μια κουκλα η βαλιτσουλα...

Active Member
10-10-10, 23:55
Τελεια ειναι!!!!!!

MARILYN
10-10-10, 23:56
Την πηρα γιατι σκεφτηκα οτι ολο και καπου μπορει να παμε εκδρομουλα... Και δεν μου αρεσει να τα κουβαλαω ολα σε σακουλες... Επισης θα ειναι καλυτερο οταν θα τελειωσει η χρηση του να τον αποθηκευσω για να τον δανεισω στην αδερφη μου που γενναει σε 5 μηνες και μετα να μου τον δωσει πισω οταν θα κανω εγω το δευτερο!! χαχαχαα !
Βασικα ηταν και μια κουκλα η βαλιτσουλα...

Σωστά το σκέφτηκες!!!!
Μέχρι πότε θα δίνουμε φαγητά στον ατμό;:?:
Τί χρώμα πήρες τον ατμομάγειρα και το βαλιτσάκι;

efrossyni
10-10-10, 23:59
Σωστά το σκέφτηκες!!!!
Μέχρι πότε θα δίνουμε φαγητά στον ατμό;:?:
Τί χρώμα πήρες τον ατμομάγειρα και το βαλιτσάκι;

Τα πηρα στο λεγομενο "γυφτικο" χαχαχα! Το Gypsy.. μωβ με λευκο και την βαλιτσουλα prune.

Active Member
11-10-10, 00:00
α κι εγω αυτο πηρα....γαματο!

efrossyni
11-10-10, 00:01
α κι εγω αυτο πηρα....γαματο!

μεγια μας!!!!

christy28
11-10-10, 00:06
πρωτη φορα απο bce????εκπτωτικο κωδικο εβαλες?
Βεβαια!! Απο εσας το διαβασα, εβαλα τον κωδικο για 10% τον βρηκα στο ιντερνετ μετα απο δικη σας συμβουλη!
Να δω με το ebay τι ψαρια θα πιασω...

nikol1981
11-10-10, 00:18
http://www.allobebe.fr/beaba-babycook-bag-prune_1_BB050032122.html
Mipws exei na gyrisw tin selida sta agglika?gt apo gallika vrase ryzi

kornilia
11-10-10, 00:18

το mothercare

zoniadim
11-10-10, 00:20
Τώρα που βρέθηκε λύση με τον ακατανόμαστο μπαίνω στο site για να φτιάξω καλάθι και δεν βρίσκω πολλά ενδιαφέροντα πράγματα!... Τα νέα σχέδια είναι λίγο χάλια (για αγόρι 4 μηνών) και στα παλιά που είναι ωραία δεν έχει νούμερα!!!!! Τι έγινε ρε παιδιά;;;;!!!!!!!!!!...............

efrossyni
11-10-10, 00:21
Mipws exei na gyrisw tin selida sta agglika?gt apo gallika vrase ryzi

δυστυχως δεν εχει... αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις το google translator

nikol1981
11-10-10, 00:23
δυστυχως δεν εχει... αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις το google translator

Eyxaristw

christy28
11-10-10, 00:23
το mothercare
Ευχαριστω!!!

kornilia
11-10-10, 00:27
Ευχαριστω!!!

ε, μια πορτα ειμαστε. αμα δε βοηθησει η μια την αλλη... χα! χα!

nikol1981
11-10-10, 00:29
το mothercare
Egw pira formakia k oytzamakia to kalokairi teleia sto stegnwtirio den epa8an tipota,alla akriva.piga eida ta xeimwniatika den mou arese tipota k gia na parw ena forema me kalson k blouza eftana 60euro.apo to outlet tha parw marasil me ligotera xrimata.aaaa pira ena roz motgomery roz apo ta benetton 29.90 wraio

kornilia
11-10-10, 00:34
η ποιοτητα τους δεν αμφισβητειται. γι' αυτο αλλωστε κοιταμε πως θα ψωνισουμε απο κει. καλοφορετα ολα τα καινουργια σας! εγω τις παρηγγειλα αυτα εχθες. 37 ευρω και τα δυο με τα εξοδα.

http://www.mandco.com/Sets/Heart-top-and-shorts-set/invt/3962067red
http://www.mandco.com/invt/3962024purple

roni
11-10-10, 04:42
... το my toys στέλνει 2 καθίσματα αυτοκινητου μαζί κάτι λέγατε για παραγγελιες πάνω από 200 ευρώ ότι έχει πρόβλημα αλλα δεν θυμάμαι τι...

Aκυρο τώρα το είδα ότι δεν στέλνει...

mpempou, το ότι δε στέλνει παραγγελίες πάνω από 200 ευρώ το είδες στο site του mytoys ή το ανέφερε κάποια κοπέλα εδώ στο forum; Ψάχνω κι εγώ για καθισματάκια και ενδιαφέρομαι.

Να ρωτήσω επίσης, αν κάποια ξέρει, όταν κάνεις checkout στο mytoys, σου προσαρμόζει την τιμή σε ελληνικό ΦΠΑ; (κάτι αναφέρει στους όρους χρήσης)

zaharini
11-10-10, 08:08
απο που ψωνισες???απο το eoutlet4u????τα στελνουν με απλο ταχυδρομειο,πιστευω πως δεν θα σταματησει τελωνειο.και ειναι και μικρη παραγγελια,30 δολαρια.

Από ebay! Και εγώ έτσι θέλω να ελπίζω...

sophi s
11-10-10, 09:59
καλα αυτα ειναι τελεια! αυτη τη στιγμη που μιλαμε το φορει η κορη μου! της εχω παρει ενα φουξια με ασπρα πουα κι ενα σκοιυρακι στο ποπο!

Κορνηλία μου, αυτά τα κολλάν μπορούν να φορεθούν και κάτω απ το παντελόνι? Μ ενδιαφέρει για τις κρύες μέρες του χειμώνα, όταν βγαίνουμε έξω να φορά κάτι ζεστό κάτω απ τα jeans που είναι πολύ βολικά χωρίς να χρειάζεται κάποιο πιο χοντρό παντελόνι.

kornilia
11-10-10, 10:07
Κορνηλία μου, αυτά τα κολλάν μπορούν να φορεθούν και κάτω απ το παντελόνι? Μ ενδιαφέρει για τις κρύες μέρες του χειμώνα, όταν βγαίνουμε έξω να φορά κάτι ζεστό κάτω απ τα jeans που είναι πολύ βολικά χωρίς να χρειάζεται κάποιο πιο χοντρό παντελόνι.

νομιζω πως ναι, γιατι ειναι κολαν και ειναι και αρκετα ζεστα.

elphi
11-10-10, 10:18
Τόσο γρήγορα;;; Ακόμη και στο site τους λένε 2-5 εργάσιμες.

Το βάρος το γράφουν οι εταιρίες courier πάνω στις ετικέτες που κολλάνε στο κουτί ή στα αποκόμματα που σου δίνουν. Αν τα έχεις μπορείς ίσως να το βρεις από εκεί.

Δλδ ρε κοριτσια, αυτα που λετε με τα ογκομετρικα.....:?
Σου απάντησε και το κατινάκι. Να προσθέσω μόνο ότι δεν ισχύει αν επιλέξεις αποστολή με European Road Services - Single Box Consignments. Απλά έχει έχει ένα περιορισμό στις διαστάσεις του δέματος (είναι αρκετά μεγάλο βέβαια). Προσοχή όμως!!! Με όλους τους άλλους τρόπους αποστολής και το my uk mail χρεώνει με βάση και το ογκομετρικό βάρος.

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
11-10-10, 10:33
ΖΟΝΙΑDIM θα ηθελα να με ενημερωσεις αν μπορεις τι λυση βρεθηκε για αγορες απο mothercare.

katinaki
11-10-10, 10:45
Κοριτσάκια καλημέρα!!
Να σας πω εσεις που έχετε ψωνίσει και περισσότερα..έχετε πάρει ρουχαλάκια απο tesco?Η ποιότητα είναι ΟΚ γιατί έχει καταπλικτικές τιμές. Επίσης στα νούμερα η φόρμα είναι περίπου σα του ακατανόμαστου ή πιο στενή/φαρδιά?

kelli79
11-10-10, 11:10
καλημερουδια κοριτσια μηπως υπαρχει κωδικος για Μ&CO?

MUMSOFIA
11-10-10, 11:28
κορίτσια βοήθηστε με λίγο με τον ακατανόμαστο πως βρήκαμε λύση..........

maria_s
11-10-10, 11:40

ποια υπηρεσία κούριερ επέλεξες και ήρθε την άλλη μέρα;
οδικώς είναι 37,5 ευρώ αλλά υποθέτω έρχονται σε καμιά βδομάδα...

πως δήλωσες στο my uk mail την επιλογή του κούριερ;
έφτασε το πακέτο από μαδερ, σου έστειλαν τις διαστάσεις του και αποφάσισες τι σε συμφέρει;

αν δεν σου κάνει κόπο, περιέγραψέ μας με περισσότερες λεπτομέρειες όλη την διαδικασία...να'σαι καλά :-D

δεν ισχυει στο my uk mail η ογκομετρικη χρεωση αυτη η διαφορα με τα αλλα. ειναι στανταρτ η χρεωση μεχρι 30 κιλα ασχετα διαστασεις.

αυτό ισχύει για ένα πακέτο οδικώς (37.5 λίρες):
Prices are door to door and apply for consignments of just one box, weighing no more than 30kg in weight. The maximum
length of any parcel is 1.5m, maximum length + girth combined cannot exceed 300cm. Transit times vary by destination and
typically range from 2-5 working days.

Για παραπάνω πακέτα (50 λίρες τα πρώτα 15 κιλά+1,35 λίρες/κιλό):

Typical transit times are 2-5 working days to major cities. Outlying areas may take longer. Prices are door to door and apply
for consignments up to 250kg total weight. Single pieces cannot weigh more than 70kg. Maximum length per piece is 2
metres, with a maximum length plus girth cannot exceed 330cm. The minimum weight per parcel is 8kg; any parcel weighing
less than this will be charged at 8kg. Volumetric weight will be charged on all shipments. To calculate this, multiply the length,
width and depth in centimetres by 6000. For example, a box with dimensions 50cm x 40cm x 40cm would be calculated as 50
x 40 x 40 = 80000. Then, divide the answer by 6000, in this example 80000 / 6000 = 13.3. The volumetric weight is 13.3kg,
which will be the chargeable weight if the parcel weighs less than this. If the parcel weighs more than 13.3kg, the gross
weight would be charged. All goods carried in accordance with our terms and conditions of carriage. Copies of which are
available on request.

η απορία μου είναι η εξής:
παραγγέλνω από 3 μαγαζιά με λιγότερο από 10 κιλά το καθένα, οκ; μετά το my uk mail μου τα συσκευάζει σε ένα πακέτο λιγότερο από 30 κιλά και πέφτω στην πρώτη κατηγορία; ή μου στέλνει 3 και πέφτω στη δεύτερη;
καμιά εμπειρία έχουμε;

maria_s
11-10-10, 11:49
Κοριτσάκια καλημέρα!!
Να σας πω εσεις που έχετε ψωνίσει και περισσότερα..έχετε πάρει ρουχαλάκια απο tesco?Η ποιότητα είναι ΟΚ γιατί έχει καταπλικτικές τιμές. Επίσης στα νούμερα η φόρμα είναι περίπου σα του ακατανόμαστου ή πιο στενή/φαρδιά?

χθες που έψαχνα ποια μαγαζιά δίνουν επιλογή για διαφορετική billing από shipping address, το tesco δεν μου έδινε :( βρήκες λύση ή έχεις αγγλική πιστωτική με στοιχεία διεύθυνσης στο uk?

katinaki
11-10-10, 11:52
παραγγέλνω από 3 μαγαζιά με λιγότερο από 10 κιλά το καθένα, οκ; μετά το my uk mail μου τα συσκευάζει σε ένα πακέτο λιγότερο από 30 κιλά και πέφτω στην πρώτη κατηγορία; ή μου στέλνει 3 και πέφτω στη δεύτερη;
καμιά εμπειρία έχουμε;

Στο σαιτ λεει:

Is all my mail sent individually or do you combine it into one parcel?
We will always consolidate your mail into one parcel, unless you request otherwise. This will enable discounts of your shipment, as heavier shipments have a lower charge per kilogram.

Λογικά απο 3 μαγαζιά θα το κάνουν 1 αλλά απο το τρίτο πακέτο και μετά μρεώνεται 2λίρες το κάθε πακέτο..

Merchandise Consolidation - FREE for first two parcels, then £2 per additional parcel.*

katinaki
11-10-10, 11:54
χθες που έψαχνα ποια μαγαζιά δίνουν επιλογή για διαφορετική billing από shipping address, το tesco δεν μου έδινε :( βρήκες λύση ή έχεις αγγλική πιστωτική με στοιχεία διεύθυνσης στο uk?

@@#$%)!(@! μην τους πω και τπτ άλλο...
Περιμένω να μου απαντήσουν απο το my uk για το κόστος να πληρώνουν αυτοί και αν συμφέρει..άλλο τρόπο δεν έχω βρει δυστυχώς

efrossyni
11-10-10, 11:57
Λοιπόν... κι εγώ έτσι νόμιζα ότι θα γίνει. Ότι θα με ειδοποιησουν για να αοπφασίσω ποια υπηρεσία αποστολής προτιμώ.
Αλλά δεν έγινε έτσι. Είχα παραγγείλει ένα σκασμό πράγματα απο μαδερ και ένα πιο μικρο κουτακι απο Weleda. Μου στειλανε λοιπον μειλ οτι εχω 2 δεματα χωρις να αναφερουν κιλα η διαστασεις. Τους απαντησα ζητωντας τους να με ενημερωσουν για τα κιλα ωστε να επιλεξω ποια υπηρεσια αποστολης θελω.
Μου απαντησαν ενα ξερό "forwarding will cost 37.50". Ουτε να επιλεξω ουτε τιποτα.... Πληρωσα και την αλλη μερα το μεσημερι ηταν σπιτι μου με DHL.
Τώρα ομως σκεφτομαι να τους στειλω ενα μειλ να με ενημερωσουν για ποιο λογο δεν εχουν πια επιλογες στη αποστολη. Εχει αλλαξει κατι? Αν εγω θελω να χρησιμοποιησω απλο ταχυδρομειο δηλαδη δεν μπορω?

ποια υπηρεσία κούριερ επέλεξες και ήρθε την άλλη μέρα;
οδικώς είναι 37,5 ευρώ αλλά υποθέτω έρχονται σε καμιά βδομάδα...

πως δήλωσες στο my uk mail την επιλογή του κούριερ;
έφτασε το πακέτο από μαδερ, σου έστειλαν τις διαστάσεις του και αποφάσισες τι σε συμφέρει;

αν δεν σου κάνει κόπο, περιέγραψέ μας με περισσότερες λεπτομέρειες όλη την διαδικασία...να'σαι καλά :-D

αυτό ισχύει για ένα πακέτο οδικώς (37.5 λίρες):
Prices are door to door and apply for consignments of just one box, weighing no more than 30kg in weight. The maximum
length of any parcel is 1.5m, maximum length + girth combined cannot exceed 300cm. Transit times vary by destination and
typically range from 2-5 working days.

Για παραπάνω πακέτα (50 λίρες τα πρώτα 15 κιλά+1,35 λίρες/κιλό):

Typical transit times are 2-5 working days to major cities. Outlying areas may take longer. Prices are door to door and apply
for consignments up to 250kg total weight. Single pieces cannot weigh more than 70kg. Maximum length per piece is 2
metres, with a maximum length plus girth cannot exceed 330cm. The minimum weight per parcel is 8kg; any parcel weighing
less than this will be charged at 8kg. Volumetric weight will be charged on all shipments. To calculate this, multiply the length,
width and depth in centimetres by 6000. For example, a box with dimensions 50cm x 40cm x 40cm would be calculated as 50
x 40 x 40 = 80000. Then, divide the answer by 6000, in this example 80000 / 6000 = 13.3. The volumetric weight is 13.3kg,
which will be the chargeable weight if the parcel weighs less than this. If the parcel weighs more than 13.3kg, the gross
weight would be charged. All goods carried in accordance with our terms and conditions of carriage. Copies of which are
available on request.

καμιά εμπειρία έχουμε;

maria_s
11-10-10, 11:58
Στο σαιτ λεει:

Is all my mail sent individually or do you combine it into one parcel?
We will always consolidate your mail into one parcel, unless you request otherwise. This will enable discounts of your shipment, as heavier shipments have a lower charge per kilogram.

Λογικά απο 3 μαγαζιά θα το κάνουν 1 αλλά απο το τρίτο πακέτο και μετά μρεώνεται 2λίρες το κάθε πακέτο..

Merchandise Consolidation - FREE for first two parcels, then £2 per additional parcel.*

μάλιστα...ωραία...

έστειλες στο my uk mail συγκεκριμένη αξίας παραγγελίας για να σου πουν αν μπορούν να πληρώσουν; μου απάντησαν χθες ότι η αμοιβή τους εξαρτάται από το τι θα παραγγείλεις και την αξία τους...

maria_s
11-10-10, 12:00
Λοιπόν... κι εγώ έτσι νόμιζα ότι θα γίνει. Ότι θα με ειδοποιησουν για να αοπφασίσω ποια υπηρεσία αποστολής προτιμώ.
Αλλά δεν έγινε έτσι. Είχα παραγγείλει ένα σκασμό πράγματα απο μαδερ και ένα πιο μικρο κουτακι απο Weleda. Μου στειλανε λοιπον μειλ οτι εχω 2 δεματα χωρις να αναφερουν κιλα η διαστασεις. Τους απαντησα ζητωντας τους να με ενημερωσουν για τα κιλα ωστε να επιλεξω ποια υπηρεσια αποστολης θελω.
Μου απαντησαν ενα ξερό "forwarding will cost 37.50". Ουτε να επιλεξω ουτε τιποτα.... Πληρωσα και την αλλη μερα το μεσημερι ηταν σπιτι μου με DHL.
Τώρα ομως σκεφτομαι να τους στειλω ενα μειλ να με ενημερωσουν για ποιο λογο δεν εχουν πια επιλογες στη αποστολη. Εχει αλλαξει κατι? Αν εγω θελω να χρησιμοποιησω απλο ταχυδρομειο δηλαδη δεν μπορω?

μήπως επιλέγουν αυτοί αναλόγως της παραγγελίας ποιος είναι ο ποιο οικονομικός τρόπος αποστολής; μήπως στην δική σου περίπτωση ήταν express courier γιατί τα κιλά ήταν λίγα; μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ...

efrossyni
11-10-10, 12:02
μήπως επιλέγουν αυτοί αναλόγως της παραγγελίας ποιος είναι ο ποιο οικονομικός τρόπος αποστολής; μήπως στην δική σου περίπτωση ήταν express courier γιατί τα κιλά ήταν λίγα; μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ...

Δεν έχω ιδεα... Τα κιλα παντως ηταν λιγα οντως γιατι ηταν ρουχα.. Παντως επειδη ειμασταν 2 μας βολεψε πολυ.
Αν δηλαδη μπορουμε και απο δω να συνδιαζουμε παραγγελιες με κοπελες που μενουν κοντα.. θα ηταν τελειο.
Ανατολικα και Νοτια Προαστια καμια?? χαχαχα

maria_s
11-10-10, 12:03
τώρα που το είδα, με express courier στο έστειλαν...

maria_s
11-10-10, 12:04
Δεν έχω ιδεα... Τα κιλα παντως ηταν λιγα οντως γιατι ηταν ρουχα.. Παντως επειδη ειμασταν 2 μας βολεψε πολυ.
Αν δηλαδη μπορουμε και απο δω να συνδιαζουμε παραγγελιες με κοπελες που μενουν κοντα.. θα ηταν τελειο.

παιανία εγώ :mrgreen:

efrossyni
11-10-10, 12:06
παιανία εγώ :mrgreen:

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Οπωσδηποτε να συνδιασουμε παραγγελια!! Οταν αποφασισεις οτι θελεις πραγματα...πες μου να αρχισω να κοιταω παλι.. Μην κοιτας που μολις ψωνισα.. Πηρα καποια πραγματα ενδεικτικα.. δεν εχω τελειωσει!
Στειλε μου pm αν θες να κανονισουμε..

MUMSOFIA
11-10-10, 12:13

Δηλαδή για να καταλάβω.. sorry.. βάζεις διευθυνση στο myukmail και το όνομα σου?

katinaki
11-10-10, 12:15

Τώρα έχω αρχίσει να μπερδεύομαι τελέιως. Λοιπόν ακριβώς το ίδιο παρείγειλα απο μαδερ τα κέρατα μου τους είπα να το στείλουν και μου λένε ακριβώς το ίδιο 37,5 (ήταν κούτα μεγάλη νουνου φανταστείτε και βαριά γιατι είχε προσφορά μωρομάντηλα παμπερσ και πηρα 9 πακέτα με 7 λίρες)
Ηρθε με κουριερ στην πόρτα μου μετά απο 6 μέρες περίπου δεν θυμάμαι την εταιρεία παντως όχι DHL. Μετά απο καμιά 20αρια μέρες παίρνω λίγα ακόμη απο μαδερ που είχα ξεχάσει ήταν μια μικρή σακουλίτσα..τπτ δλδ μου λένε πάλι 37,5 και εκει ρώτησα αν είναι το πιο οικονομικο και μου είπαν ναι αυτό είναι δεν σε αφήνει να επιλέξεις και πάλι ήρθε με την ίδια κουριερ μετά απο 6 μέρες..Τελικά τι γίνεται με τις χρεώσεις ταρίφα έιναι?

efrossyni
11-10-10, 12:18
Τώρα έχω αρχίσει να μπερδεύομαι τελέιως. Λοιπόν ακριβώς το ίδιο παρείγειλα απο μαδερ τα κέρατα μου τους είπα να το στείλουν και μου λένε ακριβώς το ίδιο 37,5 (ήταν κούτα μεγάλη νουνου φανταστείτε και βαριά γιατι είχε προσφορά μωρομάντηλα παμπερσ και πηρα 9 πακέτα με 7 λίρες)
Ηρθε με κουριερ στην πόρτα μου μετά απο 6 μέρες περίπου δεν θυμάμαι την εταιρεία παντως όχι DHL. Μετά απο καμιά 20αρια μέρες παίρνω λίγα ακόμη απο μαδερ που είχα ξεχάσει ήταν μια μικρή σακουλίτσα..τπτ δλδ μου λένε πάλι 37,5 και εκει ρώτησα αν είναι το πιο οικονομικο και μου είπαν ναι αυτό είναι δεν σε αφήνει να επιλέξεις και πάλι ήρθε με την ίδια κουριερ μετά απο 6 μέρες..Τελικά τι γίνεται με τις χρεώσεις ταρίφα έιναι?

ελα ρε....θα στειλω μειλ να μας διευκρυνισουν...
Αν παρεις παντως εναν κουβα πραγματα τοτε συμφερει...
Αλλα εμενα μου τα εφεραν σε μια μερα..

efrossyni
11-10-10, 12:23
Δηλαδή για να καταλάβω.. sorry.. βάζεις διευθυνση στο myukmail και το όνομα σου?

Ανοιγεις λογαριασμο...και σου δινουν μια διευθυνση Αγγλιας την οποια χρησιμοποιεις ως shipping address.

tella
11-10-10, 13:25
Εμένα κορίτσια δε μου απάντησαν ακόμα από το M&Co για τα λεφτά μου. Τίποτα μιλάμε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση! Έχω στείλει τέσσερα μηνύματα. Μόλις έστειλα το πέμπτο πολύ νευριασμένο πλέον! Αν δεν έχω απάντηση αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο... τι να πω πια... Από την τράπεζά μου μου είπαν ότι δεν μπορώ να ακυρώσω την πληρωμή και μια ενδεχόμενη επιστροφή χρημάτων από το μαγαζί θα κάνει καμιά δεκαριά μέρες για να πραγματοποιηθεί. Είμαι πολύ απογοητευμένη... ποτέ ξανά από αυτό το μαγαζί!!! Είπαμε, τα λάθη είναι ανθρώπινα, αλλά όχι και να σε γράφουν κανονικά!!! Και μιλάμε για 120 ευρώ, όχι αστεία...

katinaki
11-10-10, 13:47
Κορίτσια μου απάντησαν απο my uk για τις πληρωμές.
Κοινώς στο νεχτ έχουμε θέμα που δεν λύνεται εύκολα...Απο ότι κατάλαβα μάλλον μας λεεί ασχετα αν δεν μπορούμε να αλλάξουμε την billing address σε Ελλάδα να δοκιμάζουμε την παραγγελία και σπάνια υπάρχει προβλημα. Εαν μας βγάλει πρόβλημα ή μη αποδοχή τοτε τους στέλνουμε την λίστα και παραγγελνουν αυτοί. Ξαναστέλνω γιατι για κόστος δεν αναφέρουν καθόλου..

Hi,

Unfortunately we cannot order from Next – they insist on residential addresses.

Other stores wouldn’t be a problem. In the first instance, try placing the order first. There is rarely a problem.

If the order is rejected, please email over a full list of what you would like to order, and we will advise the procedure.

mpempou
11-10-10, 13:52
[QUOTE=roni;1737350]mpempou, το ότι δε στέλνει παραγγελίες πάνω από 200 ευρώ το είδες στο site του mytoys ή το ανέφερε κάποια κοπέλα εδώ στο forum; Ψάχνω κι εγώ για καθισματάκια και ενδιαφέρομαι.

κάτι είχε αναφερθεί κάποια στιγμή εδω αλλα δεν θυμάμαι τι ακριβώς.Τωρα για αυτο που ηθελα αν κατάλαβα καλά με την μετάφραση που έκανα έλεγε ότι δεν στέλνει το καθισματάκι λόγο όγκου η κάτι τέτοιο...

ΑΜΙ
11-10-10, 13:52
κοριτσια γεια σας!
ΠΡΙΝ ΛΊΓΟ ΚΑΙΡΌ ΕΊΧΕ ΜΊΑ ΠΡΟΣΦΟΡΆ ΜΕ 2 ΠΡΟΙΌΝΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΉ ΤΟΥ ΕΝΌΣ ΚΑΙ ΠΉΡΑ 2 ΑΘΛΗΤΙΚΆ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΆΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΝΈΝΑ ΠΑΠΟΎΤΣΙ)1 ΑΣΙΚΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥΜΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ 60 ΕΥΡΩ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΣΕ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΥΧΕ...

maria_s
11-10-10, 13:55
Κορίτσια μου απάντησαν απο my uk για τις πληρωμές.
Κοινώς στο νεχτ έχουμε θέμα που δεν λύνεται εύκολα...Απο ότι κατάλαβα μάλλον μας λεεί ασχετα αν δεν μπορούμε να αλλάξουμε την billing address σε Ελλάδα να δοκιμάζουμε την παραγγελία και σπάνια υπάρχει προβλημα. Εαν μας βγάλει πρόβλημα ή μη αποδοχή τοτε τους στέλνουμε την λίστα και παραγγελνουν αυτοί. Ξαναστέλνω γιατι για κόστος δεν αναφέρουν καθόλου..

Hi,

Unfortunately we cannot order from Next – they insist on residential addresses.

Other stores wouldn’t be a problem. In the first instance, try placing the order first. There is rarely a problem.

If the order is rejected, please email over a full list of what you would like to order, and we will advise the procedure.

εγώ καταλαβαίνω ότι το νεξτ δεν στέλνει στο my uk mail, άσχετα αν θα πληρώσουν αυτοί ή εμείς :roll: we have a problem houston!

katinaki
11-10-10, 13:58
εγώ καταλαβαίνω ότι το νεξτ δεν στέλνει στο my uk mail, άσχετα αν θα πληρώσουν αυτοί ή εμείς :roll: we have a problem houston!

καλά για το next ναι μάλλον το ξεχνάμε ή ψάχνουμε κάτι άλλο..
Για τα υπόλοιπα όμως καταστήματα υπάρχει λύση. Για να δώ θα μου πούνε και το κοστος τι στο καλό κρυφό το έχουν.

mpempou
11-10-10, 14:01
Kορίτσια καταλαβαίνω το ότι βρέθηκε σχεδόν η λύση για τις αγορές μας από Aγγλία μονοπωλεί την συζήτηση (ευχάριστα βεβαια) αλλα εγώ να ξαναρωτήσω αν μπορεί κάποια να μου πει από που με συμφέρει να πάρω κάθισμα αυτοκινητου????? Πάντως κορίτσια μπράβο, σας βγάζω το καπέλο είστε τσακάλια...;)

zoniadim
11-10-10, 14:03
ΖΟΝΙΑDIM θα ηθελα να με ενημερωσεις αν μπορεις τι λυση βρεθηκε για αγορες απο mothercare.

κορίτσια βοήθηστε με λίγο με τον ακατανόμαστο πως βρήκαμε λύση..........

My UK mail

katinaki
11-10-10, 14:05
Kορίτσια καταλαβαίνω το ότι βρέθηκε σχεδόν η λύση για τις αγορές μας από Aγγλία μονοπωλεί την συζήτηση (ευχάριστα βεβαια) αλλα εγώ να ξαναρωτήσω αν μπορεί κάποια να μου πει από που με συμφέρει να πάρω κάθισμα αυτοκινητου????? Πάντως κορίτσια μπράβο, σας βγάζω το καπέλο είστε τσακάλια...;)

:):):) για ριξε μια ματιά στο ebaby και στο bimomarket (στέλνουν σίγουρα..)
Τώρα και οι πιο έμπειρες θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν!

kalamaraki
11-10-10, 14:05

Δεν υπάρχει καποιο συγκεκριμένο σαιτ που τα εχει ολα τα καθίσματα φθηνότερα ,ειναι αναλογα ποια μαρκα θες...ποιο μοντέλο θες. αλλος το εχει φτηνα και αλλος οχι ακομα και στο εξωτερικο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι φτηνοτερα απο Ελλαδα....
Πρεπει να αποφασίσεις πρωτα εσυ μαρκα και μετα να κανεις μια ερευνα αγορας στα σαιτ που εχει η λιστα μας. Ειναι πολλα και δεν θυμάμαι να στα αναφέρω αλλα η λιστα βρισκεται στην υπογραφη μου απο κατω.
Ελπιζω να σε βοήθησα.

kalamaraki
11-10-10, 14:09
http://www.pramworld.co.uk/ Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.olivers-baby-care.co.uk/ Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.babysecurity.co.uk/

Για δες σε αυτα τα τρια για αρχη

katinaki
11-10-10, 14:12
A!! Επίσης κοίτα στο σαιτ του Ναρλή www.narlis.gr είναι στην Καβάλα αλλά στέλνει σε όλη την Ελλάδα με ελάχιστα μεταφορικά εγω πλήρωσα 4ευρώ και η φίλη μου στην Κρήτη 6. Εχει κάποιες πολύ καλές προσφορές πιο καλές και απο εξωτερικό ακόμη σε όλα τα επόνυμα. Εγώ πήρα τριο καρότσι κικο σε τιμή που δεν βρήκα πουθενά αλλού!

mpempou
11-10-10, 14:24
katinaki και kalamaraki ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας θα τα κοιτάξω τώρα. Eνδιαφέρομαι για δυο Maxi-Cosi Tobi red.... ευχαριστώ πάντως:D

kalamaraki
11-10-10, 14:34
katinaki και kalamaraki ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας θα τα κοιτάξω τώρα. Eνδιαφέρομαι για δυο Maxi-Cosi Tobi red.... ευχαριστώ πάντως:D

Με ενα προχειρο ψάξιμο
Τα εχει εδω αλλα οχι στο χρωμα που θες....κοιταξε τα ομως!
http://www.pramworld.co.uk/category/788/Maxi_Cosi_9_Months_to_4_Years

και τα εχει και εδω .............
http://www.olivers-baby-care.co.uk/brands/maxi-cosi/maxi-cosi-tobi-car-seat-2010-collection.html

Υπολόγισε και για δυο καθίσματα περίπου στα 80-90λίρες μεταφορικα. Βεβαια καλο ειναι επειδη αν θυμάμαι καλα δεν εχουν την ελλαδα ως χωρα αποστολής για να σου βγαλει το κοστος στη σελίδα πρεπει να επικοινωνήσεις μαζι τους με μειλ ζητώντας τους να σου πουν για αυτα τα δυο καθίσματα τι κοστος αποστολής θα εχεις.
Ελπιζω να σε βοήθησα....

katinaki
11-10-10, 14:38
εχουμε λοιπόν και το κόστος στο περίπου..δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να παραγγέλνουν αυτοί

Hi,

It would depend, but typically it’s 11% of the total paid, rounded up to the nearest Pound.

mpempou
11-10-10, 14:40
Με ενα προχειρο ψάξιμο
Τα εχει εδω αλλα οχι στο χρωμα που θες....κοιταξε τα ομως!
http://www.pramworld.co.uk/category/788/Maxi_Cosi_9_Months_to_4_Years

και τα εχει και εδω .............
http://www.olivers-baby-care.co.uk/brands/maxi-cosi/maxi-cosi-tobi-car-seat-2010-collection.html

Υπολόγισε και για δυο καθίσματα περίπου στα 80-90λίρες μεταφορικα. Βεβαια καλο ειναι επειδη αν θυμάμαι καλα δεν εχουν την ελλαδα ως χωρα αποστολής για να σου βγαλει το κοστος στη σελίδα πρεπει να επικοινωνήσεις μαζι τους με μειλ ζητώντας τους να σου πουν για αυτα τα δυο καθίσματα τι κοστος αποστολής θα εχεις.
Ελπιζω να σε βοήθησα....

ευχαριστω πολυ το βλεπω τωρα...

zoniadim
11-10-10, 14:41
Τώρα που βρέθηκε λύση με τον ακατανόμαστο μπαίνω στο site για να φτιάξω καλάθι και δεν βρίσκω πολλά ενδιαφέροντα πράγματα!... Τα νέα σχέδια είναι λίγο χάλια (για αγόρι 4 μηνών) και στα παλιά που είναι ωραία δεν έχει νούμερα!!!!! Τι έγινε ρε παιδιά;;;;!!!!!!!!!!...............\

Και συνεχίζω: σήμερα πέρασα από τον ακατανόμαστο για να τσεκάρω νούμερα και τιμές και είδα οτι έχει πολύ ωραιότερα σχέδια στα ολόσωμα πυζαμάκια απ'οτι στο αγγλικό site!!!!!! Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει!.....

maria_s
11-10-10, 14:42
εχουμε λοιπόν και το κόστος στο περίπου..δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να παραγγέλνουν αυτοί

Hi,

It would depend, but typically it’s 11% of the total paid, rounded up to the nearest Pound.

χμ, εξαρτάται πόσα γλυτώνουμε να τα πάρουμε από έξω. Εννοώ, αν πληρώνουμε 100 για αξία 150, τότε πληρώνοντας 111 (συμπεριλαμβανομένης της αμοιβής τους) συν τα μεταφορικά...ξέρω γω, μια η άλλη μου φαίνεται :-?

maria_s
11-10-10, 14:43
\

Και συνεχίζω: σήμερα πέρασα από τον ακατανόμαστο για να τσεκάρω νούμερα και τιμές και είδα οτι έχει πολύ ωραιότερα σχέδια στα ολόσωμα πυζαμάκια απ'οτι στο αγγλικό site!!!!!! Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει!.....

πόσο πιο ακριβά τα είχε εδώ; :mrgreen:

zoniadim
11-10-10, 14:46
πόσο πιο ακριβά τα είχε εδώ; :mrgreen:

Ότι πάρεις 34,5 ευρώ (3 ολόσωμα πυζαμάκια ή 7 μακρυμάνικα εσώρουχα). Ταρίφα!....

katinaki
11-10-10, 14:49
Ότι πάρεις 34,5 ευρώ (3 ολόσωμα πυζαμάκια ή 7 μακρυμάνικα εσώρουχα). Ταρίφα!....

2,5 φορές πάνω δλδ..είναι κλέφτες συγνώμη κιολας

ΑΜΙ
11-10-10, 14:50
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΟ PRAM WORLD? ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΗΣ CHICCO ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!

katinaki
11-10-10, 15:01
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΟ PRAM WORLD? ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΗΣ CHICCO ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!

Προσπάθησα να κάνω μια εικονική αλλά λεει θα επικοινωνίσουν για το κόστος.
Θα πρέπει να τους στείλεις mail μάλλον.

kalamaraki
11-10-10, 15:06

Στειλτους ενα μειλ αναφέροντας ποιο καρότσι ακριβως θελεις να παρεις και ρωτώντας τους ποσα ειναι τα μεταφορικα για την πολη σου. Συνήθως απαντουν εντος της ημέρας. Μεχρι πριν ηταν περιπου 35-45λιρες τα μεταφορικα τους για τα μεγάλα κουτια-δέματα

Christie
11-10-10, 15:31
Σήμερα εκανα παραγγελια στο www.cheapsmells.com (http://www.cheapsmells.com) 3 αρωματα συνολικο κοστος με μεταφορικα 84 ευρω..

Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις και αν αξιζει να το βαλουμε στη λιστα..

Παντως ενημερωτικα οι τιμες του ειναι πολυ καλες και τα μεταφορικα μονο 1,20 ευρω το τεμαχιο με απλο ταχυδρομειο...

Ειναι η πρωτη μου ιντερνετικη αγορα, ελπιζω να μην εκανα καμια γκαφα χεχε...

kalamaraki
11-10-10, 15:53
Μολις αγορασα απο ebay δυο καλσονάκια χοντρα για την μικρη με 8ευρώ μαζι με τα μεταφορικα τιμή τζάμπο δηλαδη
για δειτε τα εχει και αλλα πολλα σε πολυ ομορφα σχέδια!
http://cgi.ebay.co.uk/2-pairs-new-girls-funky-tights-age-7-8-years-/130432455944?pt=Girl_s_Clothing&hash=item1e5e615508

ΚΑΡΔΙΑ
11-10-10, 15:57
Μολις αγορασα απο ebay δυο καλσονάκια χοντρα για την μικρη με 8ευρώ μαζι με τα μεταφορικα τιμή τζάμπο δηλαδη
http://cgi.ebay.co.uk/2-pairs-new-girls-funky-tights-age-7-8-years-/130432455944?pt=Girl_s_Clothing&hash=item1e5e615508

μπράβο βρε καλαμαράκι!! και ψάχνω καλτσονάκια για την μικρή......πάω για ψώνια!!!!!

Γατουλα
11-10-10, 15:58
δε θελω δε θελω δε θελω
μας κανουν ολα
αααααααααααααααααααααααα

Active Member
11-10-10, 16:03

Πες μου ποιο καθισματακι θες ....

Γατουλα
11-10-10, 16:08
εγω παντως επειδη εχω πηξει απο τις πληροφοριες, οταν κατασταλαξουν ολα, θα ηθελα αν μπορουμε να γραψουμε λιγο αναλυτικα το τι και πως και φυσικα το κοστος

kalamaraki
11-10-10, 16:10

Το εχει ηδη πει στην προηγουμενη σελιδα
Θελει το Maxi Cosi Tobi Red δυο τεμάχια

Active Member
11-10-10, 16:11
αααα οκ...καπου θα το προσπερασα ετσι οπως διαβαζα........ διαγωνια

kalamaraki
εγω παντως επειδη εχω πηξει απο τις πληροφοριες, οταν κατασταλαξουν ολα, θα ηθελα αν μπορουμε να γραψουμε λιγο αναλυτικα το τι και πως και φυσικα το κοστος

Και εγω αυτο περιμένω...να κατασταλάξει το θεμα , τι και πως και ποσο και να τα βαλουμε κατι...γιατι πολυ μπερδεγουει εγινε!

maria_s

Εχμ με μια μικρή αμοιβή, σου στέλνω ανάλυση στο μαιλ σου :p :mrgreen:

kalamaraki
11-10-10, 16:12
αααα οκ...καπου θα το προσπερασα ετσι οπως διαβαζα........ διαγωνια

χμ.....διαγώνια...? Νεος τροπος...μήπως θηλάζεις?
χεχε

Active Member
11-10-10, 16:12
χαχαχα...εννοω μεσες-ακρες !

Γατουλα
11-10-10, 16:13
χαχαχαχα κοιτα μη του δωσεις το ποντικι μονο!!!!
μαριωωωωω εμμμμ χμμμμμμμ βασικα θελω να κανω και μια συγκριση με το παντελονακι σταιλ να δουμε διαφορα!

maria_s
11-10-10, 16:13
Και εγω αυτο περιμένω...να κατασταλάξει το θεμα , τι και πως και ποσο και να τα βαλουμε κατι...γιατι πολυ μπερδεγουει εγινε!

τσάμπα ανάλυση κάνω 2 μέρες τώρα ρε φιλενάδα; :roll:

καλά θα σας τα εξηγήσω όταν βγάλω τελικά συμπεράσματα...προς το παρόν, δώστε μου σαιτς που δεν στέλνουν Ελλάδα για να τσεκάρω αν έχουν θέμα με διαφορετικό shipping/billing address. Φτιάχνω λίστα γιατί θα παίξει ρόλο και αυτό αν μας συμφέρει το my uk mail.

kalamaraki
11-10-10, 16:14
χαχαχα...εννοω μεσες-ακρες !

χαχα ειπα και εγω το κοριτσι μπορει να θηλάζει...να ειναι ξαπλωτο με το νινι της...ε και το λαπτοπακι να το εχει και εκεινο ξαπλωτο!

kalamaraki
11-10-10, 16:15
τσάμπα ανάλυση κάνω 2 μέρες τώρα ρε φιλενάδα; :roll:

καλά θα σας τα εξηγήσω όταν βγάλω τελικά συμπεράσματα...προς το παρόν, δώστε μου σαιτς που δεν στέλνουν Ελλάδα για να τσεκάρω αν έχουν θέμα με διαφορετικό shipping/billing address. Φτιάχνω λίστα γιατί θα παίξει ρόλο και αυτό αν μας συμφέρει το my uk mail.

οκ αφεντικο της ανάλυσης χαχαχαχαχαχα
εγω θελω αυτο το σαιτ..... www.diapers.com και αυτο www.carters.com

maria_s
11-10-10, 16:16
χαχαχαχα κοιτα μη του δωσεις το ποντικι μονο!!!!
μαριωωωωω εμμμμ χμμμμμμμ βασικα θελω να κανω και μια συγκριση με το παντελονακι σταιλ να δουμε διαφορα!

το εχω στα υπόψη μου κυρία μου :)

και τώρα που είπες ποντίκι...πως γίνεται από 115 τετραγωνικά σπίτι, φουλ στα παιχνίδια και στα αντικείμενα, το σούργελό μου να τρώει κόλλημα με το ποντίκι και να το γλύφει λες και είναι παγωτό;;;; :rolleyes: Αμάν τι παιδί έβγαλα!

Γατουλα
11-10-10, 16:16
εχω ενα θεματακι.....βοηθειστε με....
εχω παθει κορεσμο!
να πω οτι δε τρελαινομαι με τιποτα πια?????
δε παω καλα
δε μπορω οι αλλες κλαιγονται γιατι πηγαν 10 π στο χρονο και δεν εχουν ρουχα και εγω γιατι πηγε 3,5π και μια απο τα ιδια!
χαχαχαχα θα βγω στο ebay με κατηγορια NWHT!!!!
without tags χαχαχαχα δε ξερω πως το γραφουν!!!

kalamaraki
11-10-10, 16:17
Gatoulaaaaaaaaaaa τι ειναι τα π????????

εντιτ...................το κατάλαβα...σορυ:rolleyes::rolleyes:

Active Member
11-10-10, 16:18
Α ναι? Εμενα πλεον που οπου παμε παιρνει μαζι και το τηλεκοντρολ της τηλεορασης? πως το εχεις αυτο? :)

ΑΜΙ
11-10-10, 16:18
κορίτσια το ότι αγoράζεται απο ebay.co.uk σημαινει οτι στέλνουν όλοι ελλάδα ή πρέπει να ρωτήσουμε τους πωλητές πρώτα?

maria_s
11-10-10, 16:19
οκ αφεντικο της ανάλυσης χαχαχαχαχαχα
εγω θελω αυτο το σαιτ..... www.diapers.com (http://www.diapers.com) και αυτο www.carters.com (http://www.carters.com)

αυτά είναι αμέρικα ε; θα τα μελετήσω το βράδυ και θα σου πω!

αν τα carters πάντως μας εξυπηρετούν, φωτιά στον ακατανόμαστο!!! πωπω νομίζω ερωτεύτηκα ένα πυτζαμάκι :lol::lol::lol::lol:

maria_s
11-10-10, 16:20
Α ναι? Εμενα πλεον που οπου παμε παιρνει μαζι και το τηλεκοντρολ της τηλεορασης? πως το εχεις αυτο? :)

χαχαχαχαχαχαχαχα και τι σε περιμένει ακόμα!!!!

katinaki
το εχω στα υπόψη μου κυρία μου :)

και τώρα που είπες ποντίκι...πως γίνεται από 115 τετραγωνικά σπίτι, φουλ στα παιχνίδια και στα αντικείμενα, το σούργελό μου να τρώει κόλλημα με το ποντίκι και να το γλύφει λες και είναι παγωτό;;;; :rolleyes: Αμάν τι παιδί έβγαλα!

γκατζετακιας θα γίνει...σε 3-4 χρόνια θα μας λέει πως να παραγγέλνουμε απο Αγγλία...χαχα

kornilia
εχω ενα θεματακι.....βοηθειστε με....
εχω παθει κορεσμο!
να πω οτι δε τρελαινομαι με τιποτα πια?????
δε παω καλα
δε μπορω οι αλλες κλαιγονται γιατι πηγαν 10 π στο χρονο και δεν εχουν ρουχα και εγω γιατι πηγε 3,5π και μια απο τα ιδια!
χαχαχαχα θα βγω στο ebay με κατηγορια NWHT!!!!
without tags χαχαχαχα δε ξερω πως το γραφουν!!!

NWOT τo γραφουν

Γατουλα
εμενα ο Β εχει φαει απαγορευτικο απο το λαπτοπ!
ποτε ξανα, ποτε
αγορασα οθονη, εφτιαξα το ρημαγμενο πληκτρολογιο

το καρτερς ειναι αμερικα και δε στελνουν αλλου
μπορει το uk mail?

Γατουλα
11-10-10, 16:22
AYTO! μεσα! ποσες φουστες εχει και καν δεν εχουμε βαλει
αει σιχτηρ να παω να αγορασω καλτσονακια να ξεδωσω??????

Γατουλα
11-10-10, 16:23
δε με λετε...πριν παραγγειλετε κατι και πατησετε οκ, να δινετε μια μερα και στις αλλες χαχαχχαχα!
Ηλιουπολη....ερχομαι οπου και να ερθει το δεμα!

Γατουλα
11-10-10, 16:43
ΠΟΝΤΟΙ καλε!!! αυτο με καιει!
μονο mm καταλαβενετε εσεις?????

fragola
11-10-10, 17:11

Το πήρα κι εγώ!:D

kalamaraki
11-10-10, 17:13
αυτά είναι αμέρικα ε; θα τα μελετήσω το βράδυ και θα σου πω!

αν τα carters πάντως μας εξυπηρετούν, φωτιά στον ακατανόμαστο!!! πωπω νομίζω ερωτεύτηκα ένα πυτζαμάκι :lol::lol::lol::lol:

ποιο πιτζαμάκι καλε....εγω τα ερωτευτηκα οοοοοολα!!
και απο το νταιπερς...........αχ αχ αχ

kalamaraki
11-10-10, 17:16
εμενα ο Β εχει φαει απαγορευτικο απο το λαπτοπ!
ποτε ξανα, ποτε
αγορασα οθονη, εφτιαξα το ρημαγμενο πληκτρολογιο

το καρτερς ειναι αμερικα και δε στελνουν αλλου
μπορει το uk mail?

α που εισαι εσενα σε ηθελα......θελω οθονη λαπτοπ για τον πατερουλη μου, βεβαια εναι αρχαιο το λαπτοπ του , το 2005 το πηρε αλλα κατα τα αλλα δουλευει ρολοι. για στειλε λινκ απο που την πηρες εσυ να του την κανω δωρο με τον αδερφο μου τα χριστουγεννα.

AYTO! μεσα! ποσες φουστες εχει και καν δεν εχουμε βαλει
αει σιχτηρ να παω να αγορασω καλτσονακια να ξεδωσω??????

να πας να παρεις ειναι πανεμορφα ποιο φτηνα απο του τζαμπο...στο τζαμπο εχουν 5 ευρώ αυτα με τα σχεδια!

ΠΟΝΤΟΙ καλε!!! αυτο με καιει!
μονο mm καταλαβενετε εσεις?????

ναι καλε...το καταλαβαμε....πα παπ απαπαπα

Το πήρα κι εγώ!:D

Μπράβο Φραουλιτσα μου! Δεν ειναι πανέμορφα??? Τα ερωτευτηκα!

alphae
11-10-10, 17:49
Παιδιά ο προβληματισμός μου τελευταία είναι μήπως αναλωνόμαστε πολύ στην αναζήτηση καταστημάτων και τελικά ψωνίζουμε πολύ περισσότερα απο όσα πραγματικά χρειάζονται τα παιδιά μας; Λέω τώρα ...υπολογίζοντας τον χρόνο που καταναλώνω κοιτάζοντας κοιταζοντας κοιτάζοντας ηλεκτρονικές βιτρίνες και υπολογίζοντας έξοδα αποστολής και περιμένοντας απαντήσεις για το αν στέλνει η δε στέλνει κάποιος στην Ελλάδα!!! Λίγο κουράστηκα, τον πανικό αυτό των αγορών αντιλήφτηκε και η Σαλοπέτα και εγιναν όλα αυτά που έγιναν... Εγώ λέω να κουλάρω λίγο...

kalamaraki
11-10-10, 17:53
ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
να σας ρωτήσω................
μπηκα στην σελίδα της www.kickers.co.uk.,,,,,,,,,,,,,
Να συγκρινω τιμες με εμπευ..........
ρε σεις................λεει ντελιβερι το eu......7λιρες...............
και με αφήνει να προχωρήσω την παραγγελια...................ενω εχω βαλει γκριιιιιισ
λετε να στελνει?????????
Εχει κατι τρελλες τιμες!

Access
11-10-10, 18:28
ναι βρε κοπελιάαααααα έχω αγοράσει στέλνει στο Ελλάντα 6-10 εργάσιμες ;)

anna+
11-10-10, 18:34
Kαλησπέρα σε όλες σας!!!
Χθες το βράδυ έκανα την παραγγελία μου από Μ&S και μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν έχει έρθει κάποιο mail πως δεν μπορούν να κάνουν δεκτή την πληρωμή που έγινε με ελληνική πιστωτική κάρτα οπότε ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά.
Τώρα σκέφτομαι να κάνω και μια μικρή συμπληρωματική παραγγελία από το Μ&CO και έτοιμη η γκαρνταρόμπα μας. Το μόνο που δε βρήκα στις βόλτες μου στις "ηλεκτρονικές βιτρίνες" είναι κανένα φορεματάκι για πιο επίσημες περιστάσεις (γιορτές, βόλτες κ.λπ.) . Έψαξα στο just dresses αλλά όσα μου άρεσαν παραήταν επίσημα και το σημαντικότερο ήταν αμάνικα. Οπότε συνεχίζω το ψάξιμο και βλέπουμε - θα κάνω και καμιά βόλτα και σε κανένα κατάστημα γιατί με τούτα και με κείνα θα ξεχάσω πως είναι να πηγαίνω και στα μαγαζιά :lol:

Access
11-10-10, 18:37
θα κάνω και καμιά βόλτα και σε κανένα κατάστημα γιατί με τούτα και με κείνα θα ξεχάσω πως είναι να πηγαίνω και στα μαγαζιά :lol:
:twisted::twisted: αυτό είναι το ζητούμενο !!!!! χαχαχαχαχα

zoniadim
11-10-10, 18:39
α πα πα γλωσσοκοπανες!!!

καλε δουλευω λεμε,πριν λιγο ηρθα,3 σελιδες γεμισατε!!:D

zoniadim αυτα τα κορμακια θελεις.για τον υπνο????

http://www.carters.com/carters/baby-girl-pajamas/carters-baby-girl-pajamas,default,sc.html?start=12&sz=12

sofaki από το carters πως πλήρωσες; Δέχονται ελληνική πιστωτική; (αν και αυτοί δεν είναι σαν τους κολλημένους Άγγλους!....)

kalamaraki
11-10-10, 18:43
ναι βρε κοπελιάαααααα έχω αγοράσει στέλνει στο Ελλάντα 6-10 εργάσιμες ;)

ε τωρα πεσμου οτι το εχουμε και στη λιστα....να αυτομουτζωθώ!!
Τα βρηκα ποιο φτηνά απο εμπευ.......αυτό http://www.kickers.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_3_302_275632_-1_68502_63002
Δεν ειναι πανέμορφα???????

anna+
11-10-10, 18:45
:twisted::twisted: αυτό είναι το ζητούμενο !!!!! χαχαχαχαχα
:lol::lol::lol:

Access
11-10-10, 18:46
Τα βρηκα ποιο φτηνά απο εμπευ.......αυτό http://www.kickers.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_3_302_275632_-1_68502_63002
βασικά ξεκίνα :mrgreen::mrgreen: (είναι στην λίστα):mrgreen::mrgreen: είναι υπέροχα !!!!
(από προσωπική εμπειρία αν το καμάρι σου χτυπάει τα παπούτσια μπροστά θα έχεις προβληματάκι αν τα θές για κάθε μέρα ..........τα δικά μας τα φόρεσε 2 εβδομάδες και παρότι δεν πάθαν τίποτα, μπροστά έχουν "ξεφλουδίσει" )

kalamaraki
11-10-10, 18:50
βασικά ξεκίνα :mrgreen::mrgreen: (είναι στην λίστα):mrgreen::mrgreen: είναι υπέροχα !!!!
(από προσωπική εμπειρία αν το καμάρι σου χτυπάει τα παπούτσια μπροστά θα έχεις προβληματάκι αν τα θές για κάθε μέρα ..........τα δικά μας τα φόρεσε 2 εβδομάδες και παρότι δεν πάθαν τίποτα, μπροστά έχουν "ξεφλουδίσει" )

χμ...............για καθε μερα τα θελω ναι...για τις μερες με το νορμαλ κρυο, για τις κρυες μερες θα της παρω μια μποτα ψηλή....
Λες ε?? Απο τα καλοκαιρινά της ειμαι πολυ ευχαριστημενη παντως και ελεγα να δοκιμάσω και τα χειμωνιάτικα! Βεβαια....σαν παιδι τα χτυπαει....

kalamaraki
11-10-10, 18:54

Και για να μη ξεχνιομαστε................
εμοτικον που αυτομουτζώνεται.........να χαζούλα καλαμαράκι!

katinaki
11-10-10, 19:08
βρε κοπελούδες βλέπω συννέχεια αυτούς τους κάδους για τις πάνες. Εχει πάρει καμία? Αξίζει να έχεις κάτι τέτοιο ή είναι απο τα πολύ περιτά? Εχετε να μου προτείνεται κάποιο συγκεκριμένα?

zoniadim
11-10-10, 19:19
βρε κοπελούδες βλέπω συννέχεια αυτούς τους κάδους για τις πάνες. Εχει πάρει καμία? Αξίζει να έχεις κάτι τέτοιο ή είναι απο τα πολύ περιτά? Εχετε να μου προτείνεται κάποιο συγκεκριμένα?

Εγώ προσωπικά το θεωρώ περιττό έξοδο. Τι θα πάθουν τα σκουπίδια μας αν φιλοξενούν και μερικές πάνες!!!! Αν πάλι σου μυρίζουν το Jumbo έχει κάτι σακούλες που βάζεις τις πάνες μέσα και τέλος!

Access
11-10-10, 19:27
χμ...............για καθε μερα τα θελω ναι...για τις μερες με το νορμαλ κρυο, για τις κρυες μερες θα της παρω μια μποτα ψηλή....
Λες ε?? Απο τα καλοκαιρινά της ειμαι πολυ ευχαριστημενη παντως και ελεγα να δοκιμάσω και τα χειμωνιάτικα! Βεβαια....σαν παιδι τα χτυπαει....
τι να σου πω σαν παπούτσι είναι γερό πράγμα το βλέπεις ότι είναι αντοχής αλλά το δέρμα χάλασε μπροστά αν θές το βράδυ να βγάλω φώτο να το δεις, προσωπικά για κάθε μέρα δεν θα ξανα αγοράσω :(

kalamaraki
11-10-10, 19:32
τι να σου πω σαν παπούτσι είναι γερό πράγμα το βλέπεις ότι είναι αντοχής αλλά το δέρμα χάλασε μπροστά αν θές το βράδυ να βγάλω φώτο να το δεις, προσωπικά για κάθε μέρα δεν θα ξανα αγοράσω :(

Ναι οντως με εβαλες σε σκεψεις γιατι μου άρεσαν πολυ αυτα και ελεγα να της τα παρω αυριο.... Εγω φευγω σε λιγο παω Κοζανη, θα φτασω κατα τις 10 ε μεχρι να την κοιμισω...πες 11. Αν σε προλαβω στειλτη μου στο φεις ή στο τζιμειλ. Φιλακια

Lioula
11-10-10, 19:35
sofaki από το carters πως πλήρωσες; Δέχονται ελληνική πιστωτική; (αν και αυτοί δεν είναι σαν τους κολλημένους Άγγλους!....)

Δεν νομιζω οτι στελνουν Ελλαδα....γμτ!και εχει ωραια ρουχακια!

alphae
11-10-10, 19:48
Τώρα σκέφτομαι να κάνω και μια μικρή συμπληρωματική παραγγελία από το Μ&CO και έτοιμη η γκαρνταρόμπα μας. :lol:
Ποιο είναι αυτό;;;

Access
11-10-10, 20:05
http://www.mandco.com/

Active Member
11-10-10, 20:17
Και τωρα ενα ευχαριστο (μουσικο :cool:) διαλλειμα!

Γνωστος του αφεντικου του αντρα μου (πολυ γνωστος ομως...του στυλ τρωνε καθε Κυριακη μαζι οικογενειακως) ιδιοκτητης αλυσιδας βρεφικων ειδων, που η εταιρεια του ασχολειται με 2 αντικειμενα, ειπε στο αφεντικο οτι:
" την τη μια επιχειρηση την εχω για χομπυ και την αλλη....για να τρεχει το μετρητο" (! αυτη ηταν η ακριβης του εκφραση). Ποιος ειναι?ε?ε?ε?

Η απαντηση μονο σε Π.Μ. :mrgreen:

Καταλαβατε? Μας βλεπουν και γελανε και απο πανω τα ζωα!

thirgini
11-10-10, 20:41
οχι δεν σου το εβαλα λογω της τιμης του.εγω δεν την αγορασα.

σε αυτο το site βρε παιδια 2 προιοντα που συγκρινα δεν συμφερουν με τιποτα!!!

maria_s
11-10-10, 21:17

η καλύτερη μου αγορά! πάω να πλύνω, ταίσω, κοιμήσω σούργελο και επανέρχομαι να σου πω!

και να ψάξω και τα σαιτς του καλαμαρακίου μέχρι να φτάσει Κοζάνη :mrgreen:

katinaki
11-10-10, 21:35
η καλύτερη μου αγορά! πάω να πλύνω, ταίσω, κοιμήσω σούργελο και επανέρχομαι να σου πω!

και να ψάξω και τα σαιτς του καλαμαρακίου μέχρι να φτάσει Κοζάνη :mrgreen:

περιμένω...θέλω και εγώ να πλύνω και να κοιμήσω αντε να ερθει η μπέμπα μου..

Ράννια αφου τρεχουν/ουμε ας βάλω και "εμάς" και τα σκάμε..κάλα λέει και αυτός.

mpempou
11-10-10, 21:37

εκανες κατι για μενα?????:(

christy28
11-10-10, 21:54
Παρηγγειλα χθες απο το babybutt ενα στρωμα και κατι κουβερτουλες. Ενω ειχα ρωτησει πριν λιγες μερες τα μεταφορικα και μου απαντησαν οτι το κοστος θα ηταν 35 ευρω. Εκανα χθες την παραγγελια και εγραφε στο τελος οτι θα μου στειλουν μειλ με το κοστος των μεταφορικων, το οποιο μολις το ελαβα εξεπλαγειν γιατι τα μεταφορικα ειχαν αυξηθει στα 41 ευρω.
Τους εστειλα αμεσως μειλ με παραπονα και ευτυχως μου το αλλαξαν το ποσο.
Ο,τι θελουν χρεωνουν μου φαινεται....

sofaki1978
11-10-10, 23:29
σε αυτο το site βρε παιδια 2 προιοντα που συγκρινα δεν συμφερουν με τιποτα!!!

δεν συμφερουν ολα.εγω beaba αξεσουαρ παραγγειλα,ομαδικη παραγγελια με αλλα 7 κοριτσια:mrgreen:.και τα παραγγειλαμε γιατι δεν τα βρισκαμε ελλαδα.γενικα τα γαλλικα σαιτ ειναι ακριβα.συγκρινα τιμες με το γαλλικο αμαζον και τιμες ελλαδας και καποια πραγματα τα ειχαν διπλασια τιμη.:shock::shock::shock:

sofaki1978
11-10-10, 23:32
να στειλετε μειλ στα σαιτ που σας εβαλε το καλαμαρακι,το diapers kai to carter's μπας και στειλουν ελλαδα.αλλα με νορμαλ μεταφορικα οπως το gymboree.

zoniadim δεν στελνει ελλαδα αυτο το σαιτ.απλα σου εβαλα φωτο για να δω τι ψαχνεις.απλα δεν προλαβα να το ψαξω μπας και σου βρω τιποτα.

maria_s
11-10-10, 23:33
περιμένω...θέλω και εγώ να πλύνω και να κοιμήσω αντε να ερθει η μπέμπα μου..

Ράννια αφου τρεχουν/ουμε ας βάλω και "εμάς" και τα σκάμε..κάλα λέει και αυτός.

ο μικρός ταλιμπάν τελικά κοιμήθηκε 11 παρά 10 από τις 9.30!!!! κοιμήσου όσο μπορείς κατινάκι μου!!!!

λοιπόν, είχα πάρει αυτό τον κάδο:

http://www.bimbomarket.it/gb/en/sangenic-hygiene-plus-nappy-wrapper-P16146.htm
από το συγκεκριμένο σαϊτ.
παίρνει ανταλλακτικές κασέτες:

http://www.bimbomarket.it/gb/en/multipack-sangenic-hygiene-plus-refill-P16279.htm

και συμφέρει να κάνεις γερή παραγγελία γιατί έχει τσιμπημένα μεταφορικά αλλα΄είναι σούπερ αξιόπιστο.
Η κάθε κασέτα μας διαρκούσε κάνα μήνα παρόλο που το καμάρι μου χ$ζόταν 7-8 φορές τη μέρα αλλά άλλες τόσες (και παραπάνω) πιπί του :roll:

Όσο θήλαζε αποκλειστικά ο μικρός και δεν είχαμε εισάγει τις στερεές (6 μήνες δηλ.), δεν μύριζε καθόλου! μετά την εισαγωγή στερεών (χαχαχα εκεί να δεις τι σε περιμένει!), το χρησιμοποιούμε μόνο για τα τσίσα του.

εμένα με διευκόλυνε γιατί δεν άνοιγα/έκλεινα χειμωνιάτικα μπαλκόνι να πετάω σκουπίδια και δεν είχαμε καθόλου οσμές στο σπίτι....

maria_s
11-10-10, 23:34
ωρέ θαλασσινό με δουλεύεις;;;; τα σαιτς που μου έδωσε δεν στέλνουν εκτός US!!!!

sofaki1978
11-10-10, 23:35
τι εμαθα σημερα απο φιλη???????????????????

Millions of Products Eligible for Free Delivery With a Spend of Over GBP25 at Amazon.co.uk

Amazon.co.uk today introduced its free delivery service for customers in 17 European countries. Millions of items from Amazon.co.uk's stores are eligible for free delivery which is available on all orders over GBP25.

In October 2009, Ireland became the first country outside the UK to benefit from free delivery at Amazon.co.uk. The countries in which the service will also be available from today include:

- Italy - Greece - Norway

- Spain - Belgium - Luxembourg

- Poland - Sweden - San Marino

- Netherlands - Denmark

- Portugal - Finland

sofaki1978
11-10-10, 23:39
ο καδος για τις πανες συμφερει απο αμαζον.καδος και 6 κασετες 28 λιρες.και αν ειναι οντως ετσι οπως τα γραφω στο πιο πανω μηνυμα δωρεαν μεταφορικα!

http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Sangenic-Hygiene-Starter/dp/B002L213KQ/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1286829364&sr=8-3

και τα 3 ανταλλακτικα

http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Sangenic-Months-Refills/dp/B0018O2NXY/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1286829490&sr=1-1-fkmr0

αν και τα ανταλλακτικα τα βαζει και πιο φθηνα,10 λιρες τις ειχα παρει.

sofaki1978
11-10-10, 23:42
τελικα ισχυουν τα δωρεαν μεταφορικα,αλλα πρεπει να επιλεξετε το κουτακι FREE super saver delivery εκει που λεει choose your delivery options.

sofaki1978
11-10-10, 23:45
ωρέ θαλασσινό με δουλεύεις;;;; τα σαιτς που μου έδωσε δεν στέλνουν εκτός US!!!!

οχι δεν στελνουν μαλλον μπερδευτηκε!

Active Member
11-10-10, 23:45
paypal εχει το αμαζον?

maria_s
11-10-10, 23:46
μάλιστα...carters έχει στο άμαζον γιατί ερωτεύτηκα και μου ράγισε η καρδιά;

άτιμο καλαμαρίδιο!!!

sofaki1978
11-10-10, 23:46
οχι Ραννια δεν δεχεται paypal.

Active Member
11-10-10, 23:47
οχι Ραννια δεν δεχεται paypal.

ελα ρε!!!!!!!

maria_s
11-10-10, 23:47
α δείτε απάντηση μάδερ...μας πήραν χαμπάρι καλέ! :)

Dear Mrs Maria ,

Thank you for your recent e-mail

At the present time, overseas deliveries will not be resuming as before.

We have hundreds of Mothercare franchise stores around the world and are constantly opening new ones. You can find out if there's one near you via our Store Finder on our website where you'll also find all their contact details.

http://store.mothercare.com/international

Alternatively you could, as many of our international customers have seen to have started doing, find a UK shipping company to receive and then deliver to you.

Kind Regards

sofaki1978
11-10-10, 23:52
zoniadim για κοιτα

http://cgi.ebay.com/Nwt-Carters-Puppy-Love-Sleeper-NB-3M-6M-9M-/390231292895?pt=US_Baby_Toddler_Boys_Clothes&var=&hash=item99ab7e3191 δωρεαν μεταφορικα

http://cgi.ebay.com/NWT-Carters-1-Pc-Romper-Pajamas-Puppies-Dogs-3-6-mo-/230513787124?pt=US_Baby_Toddler_Boys_Clothes&hash=item35abb140f4

http://cgi.ebay.com/NEW-BOYS-CARTERS-LITTLE-BEAR-PAJAMAS-BIB-6M-3-6-9M-NWT-/380261964835?pt=US_Baby_Toddler_Boys_Clothes&vti=Size%096-9+Months&hash=item9757629ccc 3 δολαρια μεταφορικα

http://cgi.ebay.com/NWT-Carters-Infant-Footed-Sleeper-Sz-6-9m-NEW-/150456340044?pt=US_Baby_Toddler_Boys_Clothes&hash=item2307e58e4c 9 δολαρια μεταφορικα

Active Member
11-10-10, 23:56
εκανες κατι για μενα?????:(

http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Forward-Facing-Group-Tango/dp/B001LYI34E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby&qid=1286830432&sr=8-1

Κοιτα εδω....και νομιζω εχει δωρεαν μεταφορικα....τσεκαρε το ομως ....

maria_s
11-10-10, 23:57
απάντηση m&s στην ερώτησή μου αν μπορεί κούριερ να πάρει την παραγγελία από κατάστημά τους:

Dear Ms S

Thank you for your email about store collection.

You can have anybody pick your order up from store but our couriers can't do this as they only deliver to store or to your home address.

You can have a family member collect your order but they must take identification and the proof of purchase.

Thank you for taking the time to contact us and I am sorry for any inconvenience caused.

If we can be of any further assistance, please visit our help page at: http://help.marksandspencer.com (http://help.marksandspencer.com/). Alternatively, you can call us on 0845 609 0200 or +44 1925 672 317 if you’re calling from overseas. Thanks again for getting in touch.

καταλάβατε τίποτα;

Active Member
11-10-10, 23:59
Για χυλοπιτα το κοβω....

sofaki1978
12-10-10, 00:01
το αμαζον δεν στελνει καθισματα αυτοκινητου αυτης της κατηγοριας .μονο 0 -9 κιλα.

Active Member
12-10-10, 00:04
Καααααααααλα ... δε το χω καθολου το αμαζον λεμε .....

Access
12-10-10, 00:13
την τύχη μου μέσα πριν μερικές ώρες παράγγειλα από το amazon το είδα το κουτάκι αλλά δεν αναρωτήθηκα η ξανθιά τι θέλει εκεί .............γρρρρρρρρρρρρρρρρ
ερώτηση αν με το επι πληρωμή ταχυδρομείο κάνουν σχεδόν ένα μήνα να έρθουν αυτά που αγόρασα, με το δωρεάν πόσο θα κάνει ????? :rolleyes::rolleyes:

katinaki
12-10-10, 00:16
Μαράκι και Σοφάκι ευχαριστώ πολύ για τους κάδους!! θα τα δω αύριο γιατι με πήρε λίγο και έγυρα...
Καληνύχτα σε όλους!

sofaki1978
12-10-10, 00:27
katinaki εγω και μια γνωστη μου που εχουμε τον καδο η κασετα δεν μας κραταει παραπανω απο 8 μερες.η μαρια κατι μαγικα κανει και της κραταει μηνα και παραπανω :mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!

dimitrab.
12-10-10, 02:31
Κοριτσια αν είναι εύκολο τα link για τις γαλότσες γιατι ψάχνω ώρα πόσες σελίδες και δεν τα έχω πετύχει πουθενά.

poukis
12-10-10, 07:40
καλημέρα!μια και βλέπω ότι βάζουμε και πωλητές από το ebay να βάλω και εγώ την "δικιά" μου πωλήτρια!έχει φοβερές τιμές και πουλάει και μεταχειρισμένα σε πολύ καλες τιμές και όλα είναι επώνυμα!
είναι δοκιμασμένη με πολλές αγορές από εμένα!

http://stores.ebay.co.uk/Ciennas-Boutique

ΜΑΡΙΤΑ
12-10-10, 08:19

Αχ βρε καλαμαράκι!!Αχ!!Τι μου κάνεις;;;;έχω ήδη αγοράσει 60 ευρώ πράγματα από το M&Co, 37 ευρώ φόρμες φλίς από το Boden και όλα αυτά μέσα στο Σαβ/κο....αλλά τα καλσονάκια είναι τέλεια λέμε!!Α ρε καλαμαράκι...

katinaki
12-10-10, 10:02
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ!! Τον χτύπησα τον κάδο απο το amazon με δωρεάν μεταφορικά. Ελπίζω να μην έχουμε μπει στις στερεές τροφές όταν θα έρθει...:mrgreen:
Καλά δεν μπορώ να το συνηθίσω το amazon καθόλου..πως μπορείς να βλέπεις ποιά έρχονται Ελλάδα καλέ?

kelli79
12-10-10, 10:16
καλημερουδια το www.monsoon.co.uk εχει εκπτωσεις 50% αααα κ μεταφορικα 7.95λιρες καλα ψωνια

ravT
12-10-10, 10:22
Μη μας αναστατώνεις χωρις λόγο... Δεν στέλνει Ελλάδα το Monsoon...
http://www.monsoon.co.uk/help/delivery-information/page/delivery/

Γατουλα
12-10-10, 10:25
χαχαχα καλημερα κοριτσια!!!

kelli79
12-10-10, 10:28
Μη μας αναστατώνεις χωρις λόγο... Δεν στέλνει Ελλάδα το Monsoon...
http://www.monsoon.co.uk/help/delivery-information/page/delivery/
αν τους στειλεις μειλ και τους πεις τι ακριβως θελεις παιζει να στο στειλει εμενα μου στειλαν 2 φορεματα και 3 μπλουζες αφου τους ενημερωσα τι ακριβως θελω και κανονισαν με μεταφορικη απλα πληρωσα τα μεταφορικα και το ποσο με εμβασμα

Access
12-10-10, 10:31
αν τους στειλεις μειλ και τους πεις τι ακριβως θελεις παιζει να στο στειλει εμενα μου στειλαν 2 φορεματα και 3 μπλουζες αφου τους ενημερωσα τι ακριβως θελω και κανονισαν με μεταφορικη απλα πληρωσα τα μεταφορικα και το ποσο με εμβασμα
πόσο ήταν τα μεταφορικά???

edit Καλημερούδια !!!

ravT
12-10-10, 10:31
Και πόσο ακριβώς πήγε το μαλλί? Μεταφορικά - έμβασμα? Και αν επιτρέπεται τι ποσό ήταν η αγορά?

ΑΜΙ
12-10-10, 10:36
Κορίτσια καλημέρα για πείτε μου πως καταλαβαίνεις απο το ebay.co.uk. οτι στέλνει ελλάδα?

pocoyo
12-10-10, 10:42
επειδη δεν εχω ιδεα πως κανουμε αγορες απο το amazon.co.uk;;;;;;;;;;;;;;;

Γατουλα
12-10-10, 10:45
τι εμαθα σημερα απο φιλη???????????????????

Millions of Products Eligible for Free Delivery With a Spend of Over GBP25 at Amazon.co.uk

Amazon.co.uk today introduced its free delivery service for customers in 17 European countries. Millions of items from Amazon.co.uk's stores are eligible for free delivery which is available on all orders over GBP25.

In October 2009, Ireland became the first country outside the UK to benefit from free delivery at Amazon.co.uk. The countries in which the service will also be available from today include:

- Italy - Greece - Norway

- Spain - Belgium - Luxembourg

- Poland - Sweden - San Marino

- Netherlands - Denmark

- Portugal - Finland

το Amazon.co.uk μπορουμε να το χρησιμοποιουμε αφοβα?

katinaki
12-10-10, 10:50
Σχετικά με τις αγορές απο Αγγλία λέω να συμμαζέψω τις πληροφορίες που έχουμε βρεί γιατι είναι όλα σκόρπια και γίνεται χαμός. Με το my-uk-mail λοιπόν υπάρχει η λύση σε όλες μας σχεδόν τις αγορές. θα γράψω διαδικασία και κόστος αναλυτικά.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ:

Πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους http://www.my-uk-mail.co.uk/ αρχικά και να κάνουμε εγγραφή. (πολύ απλό πατάμε join now)

Μολις γραφτούμε και πληρώσουμε (χρησιμοποιούν RBS WorldPay, θα αναφέρω ποιο κάτω το κόστος) μας έρχεται ένα Mail οπου μας ζητούν κάποιες πληροφορίες. Αυτές είναι οι εξίς:

αν θέλουμε να μας στέλνουν αυτόματα τα δέματα ή να περιμένουν δική μας εντολή
να διαλέξουμε ένα BOX number (είναι 4φιος αλλά για να μην μπλέκουμε με το αν είναι διαθέσιμος ή όχο τους λέμε να βάλουν έναν διαθέσιμο)
να δώσουμε ενα password για τον λογαριασμό μας σε περίπτωση που έχουμε τηλεφωνική επικοινωνία να υπάρχει ταυτοποίηση
Αν θέλουμε να μας σκανάρουν έγγραφα (βάζουμε no documents αφού εμείς δέματα θα έχουμε μόνο)
Τέλος, για να είναι καλυμμένοι θέλουν σκαναρισμένα την ταυτότητα μας και ένα (οποιδήποτε όμως) λογαριασμό για την πιστοποίηση της διευθυνσης μας.

Μέσα στην ίδια εργάσιμη μέρα ή την επόμενη μας στέλνουν την διεύθυνση που θα έχουμε. Προσοχή θέλει σε κάθε παραγγελία να βάσουμε πάντα το Box No γιατί θα υπάρχει μεγάλη καθυστέριση μέχρι να το βρούνε μετά. Ο λογαριαμός είναι έτοιμος και μπορούμε απο την ίδια μέρα να στείλουμε.

Κάνουμε μια παραγγελία απο τα μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα βάζουμε την διεύθυνση που μας έχουνε δώσει και το δέμα πάει σε συτούς.
Οταν φτάσει στέλνουν ένα mail οτι στο Box No τάδε έχετε ένα δέμα πείτε μας αν θέλετε να το προωθήσουμε ή να το κρατήσουμε. Αν έχουμε και άλλα περιμένουμε αλλιώς σβου.
Σε περίπτωση που έχουμε και άλλα όταν τελειώσουμε τους λέμε να τα στείλουν και αυτοί τα κάνουν ένα δέμα όλα και τα στέλνουν
Μολις δώσουμε εντολή να φύγουν μας στέλνουν μειλ για το κόστος της αποστολής και πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους εκεί που λεεί Top UP και να πληρώσουμε τα μεταφορικά. Μετά το δέμα φεύγει και έρχεται σε εμάς. Η δική μου εμπειρία είναι 6 μέρες περίπου αλλά έχει φτάσει και σε μια μέρα απο μια κοπέλα εδώ.

ΚΟΣΤΟΣ:

Το κόστος της εγγραφής είναι 7 λίρες και μετά αν θέλουμε για 1 μήνα είναι 10 λίρες ο μήνας (σύνολο 17) ή αν θέλουμε εγγραφή για χρόνο 50 λίρες (σύνολο 57). Ο χρόνος συμφέρει πολύ παραπάνω αν δεν θέλουμε να το χρισημοποιήσουμε για 1-2 φορές.
Το κόστος των αποστολών είναι αναλυτικά στο σαιτ τους http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm υπάρχει το απλό ταχυδρομίο μέχρι 2κιλά, express courier, economy courier και European Road. Υπάρχει ένα μπέρδεμα εδώ η αλήθια είναι..απο δική μου εμπειρία μου τα στέλνουν με κόστος 37,5 λίρες μέσω Εuropean Road οπου και αυτή η χρέωση είναι στανταρτ μέχρι 30 κιλά δέμα χωρίς να υπάρχουν ογκομετρικά και τα σχετικά. Οι άλλες επιλογές με κούριερ έχουν πινακάκια με αναλυτικό κόστος ανα κιλό αλλά πρέπει να ξέρεις τις διαστάσεις και το βάρος του δέματος σου. Νομίζω με ένα μειλ όταν έρθει η ώρα της χρέωσης θα μαθαίνουμε τι συμφέρει.
Τώρα τα 2 πρώτα δέματα γίνεται το consolidation δωρεάν από το τρίτο και μετά υπάρχει μια χρέωση 2 λίρες.
Σχετικά με τα καταστήματα που δεν δέχονται Ελληνική πιστωτική. Υπάρχει η δυνατότητα να παραγγέλνουν αυτοί για εμάς στέλνοντας τους μια λίστα αυτά που θέλουμε. Το κόστος απο ότι μου είπαν είναι περίπου 11% της παραγγελίας. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NEXT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ..μόνο για όλα τα άλλα.

Οπως μου είπαν και αυτοί ασχετα με το αν δεν σε αφήνει να βάλεις billing address Ελληνική να προσπαθούμε την παραγγελία κανονικά, υποστιρίζουν οτι σπάνια υπάρχει πρόβλημα, και σε περίπτωση που δεν μας αφήσει να προχωρήσουμε ή μας στείλουν μειλ οτι δεν την δέχονται τότε να στέλνουμε στο my-uk την λίστα για να ψωνίζουν αυτοί.
Αυτά ελπίζω να μην ξέχασα κάτι...:shock:

Access
12-10-10, 10:52
μάλιστα...carters έχει στο άμαζον γιατί ερωτεύτηκα και μου ράγισε η καρδιά;

άτιμο καλαμαρίδιο!!!
γενικώς το amazon δεν στέλνει Ελλάδα παιδικά παπούτσια και ρούχα
Paypal δεν δέχεται γιατί το συγκεκριμένο σύστημα δημιουργήθηκε εξαρχής για ασφαλείς αγορές από το ebay, οπότε λογικό να μην δέχεται να χρησιμοποιήσει το σύστημα πληρωμής ενός ανταγωνιστή. :-D

pocoyo πρέπει να κάνεις εγγραφή πρώτα να δηλώσεις τον αριθμό της κάρτας σου (για να μπορέσεις να προχωρήσεις την πληρωμή όταν αγοράσεις κάτι)
επιλέγεις τι θέλεις το βάζεις στο καλάθι προχωράς για να δεις αν στέλνει Ελλάδα και με τι μεταφορικά (αυτό στο λέει σχεδόν στο τέλος) μπορείς να τσεκάρεις το συνολικό ποσό με ισοτιμία ευρώ (μην φοβάσαι δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις χωρίς να το καταλάβεις) :mrgreen::mrgreen:

ΑΜΙ στο advance search έχει επιλογή
τσεκάρεις το available to Greece

kelli79
12-10-10, 10:53
μεταφορικα μου ζητησαν 7.95λιρες ψωνισα πραγματα αξιας 83 λιρες και μου εφτασαν σημερα σε αψογη συσκευασια επισης το topshop στελνει Ελλαδα αλλα εχει μονο γυναικεια

Access
12-10-10, 10:57
το Amazon.co.uk μπορουμε να το χρησιμοποιουμε αφοβα?
τι εννοείς άφοβα?? είναι ένα από τα μεγαλύτερα e-shop (βασικά το μεγαλύτερό) ειδικά αν ο πωλητής είναι το amazon τα μεταφορικά είναι φθηνότερα
Το μόνο άσχημο είναι ότι χρεώνει 23% ΦΠΑ αυτόν της Ελλάδας :sad:

Γατουλα
12-10-10, 10:58
μπραβο κατινακι για την αναλυση
τωρα για το κοστος??????

Γατουλα
12-10-10, 10:59
οποτε δεν ειναι η τιμη που βλεπω στην αρχη δηλαδη...οκ....δεν εχω χρονο να ψαχνω και εκει!

kelli79
12-10-10, 11:02
Αλλα μαγαζια που μπορει να σας ενδιαφερουν για ψωνια αλλα δεν τα στελνουν Ελλαδα ειναι www.argos.co.uk www.debenhams.co.uk

kelli79
12-10-10, 11:05
Επισης το www.harrods.co.uk στελνει Ελλαδα

Γατουλα
12-10-10, 11:05
παει το καλαμαρι......ψωνιζει!

klarabela
12-10-10, 11:09
Σας παρακολουθώ σιωπηλά και πήρα το θάρρος να γράψω(πρώτη φορά).
Θα μπορούσατε να μου πείτε κανένα site για γυναικεία παπούτσια?

maria_s
12-10-10, 11:22
Σχετικά με τις αγορές απο Αγγλία λέω να συμμαζέψω τις πληροφορίες που έχουμε βρεί γιατι είναι όλα σκόρπια και γίνεται χαμός. Με το my-uk-mail λοιπόν υπάρχει η λύση σε όλες μας σχεδόν τις αγορές. θα γράψω διαδικασία και κόστος αναλυτικά.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ:

Πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους http://www.my-uk-mail.co.uk/ αρχικά και να κάνουμε εγγραφή. (πολύ απλό πατάμε join now)

Μολις γραφτούμε και πληρώσουμε (χρησιμοποιούν RBS WorldPay, θα αναφέρω ποιο κάτω το κόστος) μας έρχεται ένα Mail οπου μας ζητούν κάποιες πληροφορίες. Αυτές είναι οι εξίς:

αν θέλουμε να μας στέλνουν αυτόματα τα δέματα ή να περιμένουν δική μας εντολή
να διαλέξουμε ένα BOX number (είναι 4φιος αλλά για να μην μπλέκουμε με το αν είναι διαθέσιμος ή όχο τους λέμε να βάλουν έναν διαθέσιμο)
να δώσουμε ενα password για τον λογαριασμό μας σε περίπτωση που έχουμε τηλεφωνική επικοινωνία να υπάρχει ταυτοποίηση
Αν θέλουμε να μας σκανάρουν έγγραφα (βάζουμε no documents αφού εμείς δέματα θα έχουμε μόνο)
Τέλος, για να είναι καλυμμένοι θέλουν σκαναρισμένα την ταυτότητα μας και ένα (οποιδήποτε όμως) λογαριασμό για την πιστοποίηση της διευθυνσης μας.

Μέσα στην ίδια εργάσιμη μέρα ή την επόμενη μας στέλνουν την διεύθυνση που θα έχουμε. Προσοχή θέλει σε κάθε παραγγελία να βάσουμε πάντα το Box No γιατί θα υπάρχει μεγάλη καθυστέριση μέχρι να το βρούνε μετά. Ο λογαριαμός είναι έτοιμος και μπορούμε απο την ίδια μέρα να στείλουμε.

Κάνουμε μια παραγγελία απο τα μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα βάζουμε την διεύθυνση που μας έχουνε δώσει και το δέμα πάει σε συτούς.
Οταν φτάσει στέλνουν ένα mail οτι στο Box No τάδε έχετε ένα δέμα πείτε μας αν θέλετε να το προωθήσουμε ή να το κρατήσουμε. Αν έχουμε και άλλα περιμένουμε αλλιώς σβου.
Σε περίπτωση που έχουμε και άλλα όταν τελειώσουμε τους λέμε να τα στείλουν και αυτοί τα κάνουν ένα δέμα όλα και τα στέλνουν
Μολις δώσουμε εντολή να φύγουν μας στέλνουν μειλ για το κόστος της αποστολής και πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους εκεί που λεεί Top UP και να πληρώσουμε τα μεταφορικά. Μετά το δέμα φεύγει και έρχεται σε εμάς. Η δική μου εμπειρία είναι 6 μέρες περίπου αλλά έχει φτάσει και σε μια μέρα απο μια κοπέλα εδώ.

ΚΟΣΤΟΣ:

Το κόστος της εγγραφής είναι 7 λίρες και μετά αν θέλουμε για 1 μήνα είναι 10 λίρες ο μήνας (σύνολο 17) ή αν θέλουμε εγγραφή για χρόνο 50 λίρες (σύνολο 57). Ο χρόνος συμφέρει πολύ παραπάνω αν δεν θέλουμε να το χρισημοποιήσουμε για 1-2 φορές.
Το κόστος των αποστολών είναι αναλυτικά στο σαιτ τους http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm υπάρχει το απλό ταχυδρομίο μέχρι 2κιλά, express courier, economy courier και European Road. Υπάρχει ένα μπέρδεμα εδώ η αλήθια είναι..απο δική μου εμπειρία μου τα στέλνουν με κόστος 37,5 λίρες μέσω Εuropean Road οπου και αυτή η χρέωση είναι στανταρτ μέχρι 30 κιλά δέμα χωρίς να υπάρχουν ογκομετρικά και τα σχετικά. Οι άλλες επιλογές με κούριερ έχουν πινακάκια με αναλυτικό κόστος ανα κιλό αλλά πρέπει να ξέρεις τις διαστάσεις και το βάρος του δέματος σου. Νομίζω με ένα μειλ όταν έρθει η ώρα της χρέωσης θα μαθαίνουμε τι συμφέρει.
Τώρα τα 2 πρώτα δέματα γίνεται το consolidation δωρεάν από το τρίτο και μετά υπάρχει μια χρέωση 2 λίρες.
Σχετικά με τα καταστήματα που δεν δέχονται Ελληνική πιστωτική. Υπάρχει η δυνατότητα να παραγγέλνουν αυτοί για εμάς στέλνοντας τους μια λίστα αυτά που θέλουμε. Το κόστος απο ότι μου είπαν είναι περίπου 11% της παραγγελίας. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NEXT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ..μόνο για όλα τα άλλα.

Οπως μου είπαν και αυτοί ασχετα με το αν δεν σε αφήνει να βάλεις billing address Ελληνική να προσπαθούμε την παραγγελία κανονικά, υποστιρίζουν οτι σπάνια υπάρχει πρόβλημα, και σε περίπτωση που δεν μας αφήσει να προχωρήσουμε ή μας στείλουν μειλ οτι δεν την δέχονται τότε να στέλνουμε στο my-uk την λίστα για να ψωνίζουν αυτοί.
Αυτά ελπίζω να μην ξέχασα κάτι...:shock:

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!! Εγώ καλού κακού, φτιάχνω τη λίστα των καταστημάτων που δεν δέχονται billing adress διαφορετικό του shipping address.

kelli79
12-10-10, 11:29
Επισης το www.tedbaker.com στελνει Ελλαδα τα βρισκω σιγα σιγα γι αυτο τα γραφω ενα ενα ορισμενα εχουν γυναικεια παιδικα και αντρικα καποια αλλα μονο γυναικεια ή παιδικα

Access
12-10-10, 11:30
Σας παρακολουθώ σιωπηλά και πήρα το θάρρος να γράψω(πρώτη φορά).
Θα μπορούσατε να μου πείτε κανένα site για γυναικεία παπούτσια?
καλώς ήρθες !!!
ούυυυυυυυυ πολλά !!!

http://www.javari.co.uk/
http://www.amazon.co.uk/
http://www.myshoe.gr/
http://www.charlesclinkard.co.uk/ φτάνουν??? :mrgreen::mrgreen:

Rula
12-10-10, 11:34
Κορίτσια, το κατάστημα Next που ακριβως βρίσκεται στην Αθήνα; Έχει ποικιλία ή μόνο λίγα πράγματα;

christy28
12-10-10, 11:36
Βρε κοριτσακια σας βολεψε ο καδος για τις πανες? Μενω σε μεζονετα και θα αλλαζω το μωρο και στους 2 οροφους, πρεπει να παρω 2 καδους? Ποσο κρατανε τα ανταλλακτικα?
Εαν ειναι χρησιμη αγορα να παραγγειλω τωρα που το αμαζον εχει δωρεαν μεταφορικα.

Οσον αφορα την ενδοεπικοινωνια την βρισκω και στο αμαζον μαλλον πιο ακριβα λογω του +ΦΠΑ αλλα φοβαμαι το ebay γιατι δεν ξερω να το χρησιμοπιω. Σας παραθετω τους συνδεσμους μηπως μπορει καποια κοπελα να με συμβουλεψει απο που με συμφερει να την προμηθευτω.

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=sr_1_cc_2?ie=UTF8&qid=1286839029&sr=1-2-catcorr

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-Movement-Monitor-/130441082331?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5ee4f5db

dimitrab.
12-10-10, 11:38
Κοριτσια αν είναι εύκολο τα link για τις γαλότσες γιατι ψάχνω ώρα πόσες σελίδες και δεν τα έχω πετύχει πουθενά.

Mήπως τα θυμάστε?

ΜΑΡΙΤΑ
12-10-10, 11:39

Καλαμαράκι τα έχει και εδώ τα παπούτσια που είδες από kickers με 6 λίρες μεταφορικά....αν σε ενδιαφέρει...

http://www.charlesclinkard.co.uk/images/products/zoom/1286193381-26678900.gif
Είναι πολυ όμορφα όντως...εμείς ακόμα δε τα έχουμε φορέσει τα δικά μας γιατί έχουμε βολευτεί με τα geoxάκια μας!Αλλά ανυπομονούμε να τα βάλουμε!!

katinaki
12-10-10, 11:46
Σχετικά με το κόστος των αποστολών my-uk-mail. Ας κρατήσουμε το 37,5λίρες μέχρι 30 κιλά δέμα γιατί τόσο έχουμε χρεωθεί όλοι όσοι το έχουμε χρησιμοποιήσει και αν στην πορεία υπάρξει κάτι διαφορετικό θα το αναφέρουμε. Απλά για να υπάρχει ένας μπούσουλας για τον υπολογισμό του συνολικού κόστους.

Access
12-10-10, 11:47
Βρε κοριτσακια σας βολεψε ο καδος για τις πανες? Μενω σε μεζονετα και θα αλλαζω το μωρο και στους 2 οροφους, πρεπει να παρω 2 καδους? Ποσο κρατανε τα ανταλλακτικα?
Εαν ειναι χρησιμη αγορα να παραγγειλω τωρα που το αμαζον εχει δωρεαν μεταφορικα.

Οσον αφορα την ενδοεπικοινωνια την βρισκω και στο αμαζον μαλλον πιο ακριβα λογω του +ΦΠΑ αλλα φοβαμαι το ebay γιατι δεν ξερω να το χρησιμοπιω. Σας παραθετω τους συνδεσμους μηπως μπορει καποια κοπελα να με συμβουλεψει απο που με συμφερει να την προμηθευτω.

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=sr_1_cc_2?ie=UTF8&qid=1286839029&sr=1-2-catcorr

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-Movement-Monitor-/130441082331?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5ee4f5db
νομίζεις :mrgreen::mrgreen: στο ebay η τιμή μπορεί να είναι χαμηλή αλλά τα μεταφορικά είναι 22 λίρες δηλαδή 87,99 λίρες
στο amazon η τιμή είναι μαζί με τα μεταφορικά (αν επιλέξεις μεταφορικά δεν ξέρω με το δωρεάν πόσες μέρες κάνουν να έρθουν οπότε έβαλα μεταφορικά) και τον φόρο 23% σύνολο 80,29 λίρες
άρα ............. :mrgreen::mrgreen:

katinaki
12-10-10, 11:52

Αυτό είναι διαφορετικό μοντέλο? γιατί είναι ποιο φτηνό..

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-baby-Monitor-colour-LCD-screen-/130432122946?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5e5c4042

katinaki
12-10-10, 11:54
Ακυρο δεν έχει το pad..τώρα το είδα

sofaki1978
12-10-10, 11:56
εγω παντως δεν βλεπω την ελλαδα στις χωρες που στελνει προιντα το debenhams.:roll:

We now offer international delivery to France, Germany, Spain, Sweden, United States, Australia and New Zealand, for the latest style and offer news from Debenhams sign up (http://w.shopdebenhams.com/nms/jsp/webForm.jsp?fo=InternationalSubscription) now for our international emails.

zoniadim
12-10-10, 11:58
Δεν νομιζω οτι στελνουν Ελλαδα....γμτ!και εχει ωραια ρουχακια!

zoniadim δεν στελνει ελλαδα αυτο το σαιτ.απλα σου εβαλα φωτο για να δω τι ψαχνεις.απλα δεν προλαβα να το ψαξω μπας και σου βρω τιποτα.

Το ξέρω βρε οτι δεν στέλνει στην Ελλάδα! Εγώ ρώτησα αν δέχεται ελληνική πιστωτική! :wink:

sofaki ευχαριστώ για το ψάξιμο στο ebay!

sofaki1978
12-10-10, 12:04
Το ξέρω βρε οτι δεν στέλνει στην Ελλάδα! Εγώ ρώτησα αν δέχεται ελληνική πιστωτική! :wink:

sofaki ευχαριστώ για το ψάξιμο στο ebay!

οχι δεν δεχεται,μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις.

kelli79
12-10-10, 12:17
εγω παντως δεν βλεπω την ελλαδα στις χωρες που στελνει προιντα το debenhams.:roll:

We now offer international delivery to France, Germany, Spain, Sweden, United States, Australia and New Zealand, for the latest style and offer news from Debenhams sign up (http://w.shopdebenhams.com/nms/jsp/webForm.jsp?fo=InternationalSubscription) now for our international emails.

ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ

maria_s
12-10-10, 12:25

Αν μπορούμε να ψωνίσουμε με paypal, τότε λύνεται το πρόβλημα διαφορετικού shipping/billing address :mrgreen:

Εγώ έστειλα το παρακάτω μαιλ στην Κύπρου. Δοκιμάστε να το στείλετε στις υπόλοιπες τράπεζες που συνεργάζεστε. Το πρόβλημα του διαφορετικού billing address δεν είναι του εκάστοτε καταστήματος αλλά της τράπεζας καταλαβαίνω εγώ. Μόλις πάρω απάντηση θα ενημερώσω.

Καλημέρα,
Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω την προπληρωμένη κάρτα μου για να κάνω αγορά σε online shop του Ηνωμένου Βασιλείου με διεύθυνση παράδοσης στο Ηνωμένο Βασίλειο. Κάποια online shops όμως δεν μου δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξω διαφορετική διεύθυνση τιμολόγησης. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου ανεξαρτήτως αν η διεύθυνση τιμολόγησης είναι σε άλλη χώρα και κατά συνέπεια διαφορετική από την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στα στοιχεία της κάρτας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Access
12-10-10, 12:30
ερώτηση για το uk mail address όσον αφορά το consolidation
πες πως αγοράζω την συνδρομή για ένα μήνα και την πρώτη εβδομάδα ψωνίζω από 3 μαγαζιά .........οκ εκεί πληρώνεις +2 λίρες για να σου ενώσουν το δέμα .......αν την επόμενη εβδομάδα ψωνίσω από ακόμα 2 τότε ξανα ισχύει το καθεστώς τα 2 πρώτα δωρεάν ?? ή αρχίζουμε και πληρώνουμε για κάθε δέμα που κάνουν consolidation????
είμαι ξανθιά ???? ναι :D:D

maria_s
12-10-10, 12:31
Λοιπόν το debenhams δίνει επιλογή για billing address στην ελλάδα και μετά σου ζητάει να δηλώσεις delivery address UK γιατί δεν κάνει delivery εδώ.
Οπότε μπορούμε να παραγγείλουμε μέσω my uk mail

maria_s
12-10-10, 12:33
ερώτηση για το uk mail address όσον αφορά το consolidation
πες πως αγοράζω την συνδρομή για ένα μήνα και την πρώτη εβδομάδα ψωνίζω από 3 μαγαζιά .........οκ εκεί πληρώνεις +2 λίρες για να σου ενώσουν το δέμα .......αν την επόμενη εβδομάδα ψωνίσω από ακόμα 2 τότε ξανα ισχύει το καθεστώς τα 2 πρώτα δωρεάν ?? ή αρχίζουμε και πληρώνουμε για κάθε δέμα που κάνουν consolidation????
είμαι ξανθιά ???? ναι :D:D

αν έχω καταλάβει καλά, τα πρώτα 2 δωρεάν και από το τρίτο και μετά είναι 2 λίρες ανά δέμα ανά αποστολή
ΔΗΛΑΔΗ αν τα 2 που ψώνισες την δεύτερη εβδομάδα θα σταλούν ξεχωριστά, τότε αυτά είναι πάλι δωρεάν.
Βγάζω νόημα η μελαχροινή; :mrgreen:

zoniadim
12-10-10, 12:40

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ!

maria_s
12-10-10, 12:47
Εγώ έστειλα το παρακάτω μαιλ στην Κύπρου. Δοκιμάστε να το στείλετε στις υπόλοιπες τράπεζες που συνεργάζεστε. Το πρόβλημα του διαφορετικού billing address δεν είναι του εκάστοτε καταστήματος αλλά της τράπεζας καταλαβαίνω εγώ. Μόλις πάρω απάντηση θα ενημερώσω.

Καλημέρα,
Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω την προπληρωμένη κάρτα μου για να κάνω αγορά σε online shop του Ηνωμένου Βασιλείου με διεύθυνση παράδοσης στο Ηνωμένο Βασίλειο. Κάποια online shops όμως δεν μου δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξω διαφορετική διεύθυνση τιμολόγησης. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου ανεξαρτήτως αν η διεύθυνση τιμολόγησης είναι σε άλλη χώρα και κατά συνέπεια διαφορετική από την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στα στοιχεία της κάρτας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Καλά λατρεύω Κύπρου! Μέσα σε 10 λεπτά με πήραν τηλέφωνο ρε κορίτσια!!!!

Έχουμε και λέμε: Η τράπεζα δεν τραβάει κανένα ζόρι αν το billing address είναι εκτός Ελλάδος. Το πρόβλημα μπορεί να το έχει μόνο το ονλινε κατάστημα, στην περίπτωση που θελήσει να κάνει verify ότι η διεύθυνση αποστολής είναι valid συγκρίνοντας την με την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στην κάρτα.
Το παλληκάρι από Κύπρου μου είπε ότι κάποια καταστήματα το κάνουν, κάποια όχι. Άρα ανά περίπτωση δοκιμάζουμε. Αν το κατάστημα δεχθεί την παραγγελία, τότε όλα καλά και η τράπεζα καλύτερα :mrgreen:

ΦΥΓΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

katinaki
12-10-10, 12:59
αν έχω καταλάβει καλά, τα πρώτα 2 δωρεάν και από το τρίτο και μετά είναι 2 λίρες ανά δέμα ανά αποστολή
ΔΗΛΑΔΗ αν τα 2 που ψώνισες την δεύτερη εβδομάδα θα σταλούν ξεχωριστά, τότε αυτά είναι πάλι δωρεάν.
Βγάζω νόημα η μελαχροινή; :mrgreen:

Αν μέσα στον μήνα ψωνίσεις απο 6 μαγαζιά αλλά θέλεις στο τέλος να σου έρθει ένα δέμα τότε θα τα 2 πρώτα δωρεάν και μετά απο το τρίτο 2λίρες το δέμα. Δλδ για 6 δέματα και 1 τελική αποστολή είναι 8λίρες επιπλέον.
αν τα κάνεις ανα 2 θα πληρώνεις κάθε φορά 37,5 μεταφορικά.

ΜΑΡΙΤΑ
12-10-10, 13:00
Καλά συγνώμη...τη Παρασκευή έκανα παραγγελία από M&Co και σήμερα ήρθε σπίτι μου το πακέτο!!!Μα είναι δυνατόν τόσο γρήγορα;;;;
Πολλά μπράβο τουλάχιστον για τη ταχεία μεταφορά τους!!!Τώρα το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τη ποιότητα και τα νούμερα....

katinaki
12-10-10, 13:01
Καλά λατρεύω Κύπρου! Μέσα σε 10 λεπτά με πήραν τηλέφωνο ρε κορίτσια!!!!

Έχουμε και λέμε: Η τράπεζα δεν τραβάει κανένα ζόρι αν το billing address είναι εκτός Ελλάδος. Το πρόβλημα μπορεί να το έχει μόνο το ονλινε κατάστημα, στην περίπτωση που θελήσει να κάνει verify ότι η διεύθυνση αποστολής είναι valid συγκρίνοντας την με την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στην κάρτα.
Το παλληκάρι από Κύπρου μου είπε ότι κάποια καταστήματα το κάνουν, κάποια όχι. Άρα ανά περίπτωση δοκιμάζουμε. Αν το κατάστημα δεχθεί την παραγγελία, τότε όλα καλά και η τράπεζα καλύτερα :mrgreen:

ΦΥΓΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ναι αυτό μου είπαν και οι άλλοι. Το ΝΕΧΤ πχ το κάνει το verification και δεν σε αφήνει, τα υπόλοιπα λένε δεν ασχολούνται συνήθως. Μονο αν κάνεις παραγγελία κάπου θα μάθεις τελικά..

sofaki1978
12-10-10, 13:08
ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ

ααααα σορυ!

gio_kx
12-10-10, 13:15
Καλά συγνώμη...τη Παρασκευή έκανα παραγγελία από M&Co και σήμερα ήρθε σπίτι μου το πακέτο!!!Μα είναι δυνατόν τόσο γρήγορα;;;;
Πολλά μπράβο τουλάχιστον για τη ταχεία μεταφορά τους!!!Τώρα το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τη ποιότητα και τα νούμερα....
Εγώ απο την προηγούμενη τρίτη και ακόμη περιμένω...Αθήνα είσαι?Εγώ Θεσσαλονίκη...
Τα ελτά σου το φέρανε?

Access
12-10-10, 13:15

ωχ εμένα μου έστειλαν ότι έφυγαν την Πέμπτη και δεν ήρθαν ακόμα χαχαχ
άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες !!!!

πλυντήριο βάζουμε σήμερα εε???? :mrgreen::mrgreen:

kornilia
12-10-10, 13:16
κι εγω εκανα μια παραγγελια τη Παρασκευη το βραδυ κι ακομα δεν εχει φυγει απ' αυτους.

kornilia
12-10-10, 13:20
επισης εχω νευρα με τη la redoute. ειδα κατι εσωρουχακια στο καταλογο που κοστιζουν 17,50 η τριαδα και μπαινω στο αγγλικο τους site και τα βλεπω 12 ευρω! και φυσικα δεν στελνουν Ελλαδα!