PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121

φιλιτσα
21-10-09, 09:42
jeni εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη απο τα mothercare allo site den gnorizw

Access
21-10-09, 10:26
Να ρωτήσω και εγώ, αν έχετε δοκιμάσει κάποιο από τα site που πουλάνε χαλιά εδώ στην Ελλάδα ενδιαφέρομαι να πάρω παιδικό χαλί για το δωμάτιο της κόρης μου και έχω βρεί κάτι αλλά δεν ξέρω τι παίζει από ποιότητα και μεταφορικά.

φιλιτσα
21-10-09, 10:46
τα κοριτσια εχουν γραψει καλα λογια για το σιτε http://www.flycarpet.gr/

καλες αγορες

jenny_v
21-10-09, 11:10
Για παππουτσια ξερετε καποιο site .Εδω τα kickers στοιχιζουν 60-70 ευρω !!
Παρα πολλα λεφτα για 2-3 μηνες..

floraM
21-10-09, 12:14
Εγώ κορίτσια αγόρασα το καρότσι switch της PegPerego Travel system, μαζί με ένα στρωματάκι του πορτ πεμπε, την isofix βάση του καθίσματος αυτοκινήτου και μια λεκανίτσα για να κάνω μπάνιο την μικρή από τα Primimesi.com. Δεν μπορώ να πώ ότι έμεινα ευχαριστημένη. Τα πήρα όλα εκτός από την isofix βάση. Το δέμα ήρθε ανοιγμένο και είχα πάει στην μεταφορική να ελέγξω αν έσπασε τίποτα. Τελικά όλα καλά αλλά πάνω στο voucher είχαν σβήσει την isofix βάση και μου είχα κόψει απόδειξη χωρίς την βάση. Τα λεφτά όμως τα έχουν πάρει όλα από την αρχή. Τους έστειλα e-mail και μου απάντησαν άν θέλω να πάρω κάτι άλλο ή την απλή βάση. Τους λέω ότι δεν θέλω τίποτα άλλο εκτός από την isofix βάση και θα περιμένω. Από τότε τίποτα. Τι e-mail έχω στείλει για να μου απαντήσει πώς πάει η παραγγελία και πότε υπολογίζουν να μου την στείλουν. Έχουν χαθεί και να σας πώ ανησυχώ λίγο. Έστω ένα e-mail να με καθησυχάσει ότι θα μου την στείλε σε 2 μήνες, κάτι. Όσες υπολογίζεται να πάρετε από εκεί, προτίνω μακρυά!!!! Δεν κάνουν καλές συσκευασίες και όπως βλέπετε με προβλήματα!!!! Σε αυτές τις περιπτώσεις τί κάνω βρε κορίτσια; Υπάρχει κάτι ή να θεωρήσω τα λεφτά μου χαμένα;

maria_s
21-10-09, 12:29
Πωπω, είχα σκοπό να ανοίξω θέμα για το primimesi, αλλά μια μέ τη γέννα, μια με τους μαραθώνιους θηλασμούς δεν βρήκα το χρόνο :(
Λυπάμαι πολύ που δεν προειδοποιήσαμε έγκαιρα να μην την πάθετε κι άλλες!
Εγώ είχα παραγγείλει στις 07/06 κούνια, αλλαξιέρα, προίκα, κουβέρτα, κουνουπιέρα με αξιόλογη διαφορά από εδώ (γύρω στα 500 ευρώ φθηνότερα). Όλα εκτός από την κουβέρτα κατέφθασαν μετά από 3 εβδομάδες. Δυστυχώς η αλλαξιέρα ήταν σπασμένη με ανεπανόρθωτες ζημιές και τα κεφαλάρια της κούνιας χτυπημένα με ραγισματιές.
Έστειλα την ίδια μέρα μαιλ και φώτος στην περίφημη τιζιάνα του primimesi και πήρα τηλ. την ιντεράτικα στα κεντρικά να έρθουν να τα πάρουν πίσω για να αντικατασταθούν (και δεν ήρθαν ποτέ!!!). Αλλαξιέρα καινούργια (με μικρά χτυπήματα πάλι αλλά αυτή τη φορά καταφέραμε και τα ψιλοδιορθώσαμε) πήραμε τέλος Ιουλίου. Την περίφημη κουβέρτα την έστειλε τέλος Αυγούστου μετά από αμέτρημα μαιλς. Τέλος Αυγούστου και λίγες μέρες πριν γεννήσω αποφασίσαμε να στήσουμε την κούνια με τα χτυπημένα κεφαλάρια. Τα ξύσαμε, τα στοκάραμε και τα ξαναβάψαμε (μια χαρά τελικά!). Τα κεφαλάρια τελικά τα έστειλαν μέσα Σεπτεμβρίου...ούτε καν μπήκα στον κόπο να ξεστήσω την κούνια...τα έστειλα κατευθείαν στην αποθήκη. Αν μου ζητήσει τα χτυπημένα έχει καλώς, αλλιώς ούτε που θα με ξανακούσει!
Τα κεφαλάρια τα πήρα 3 μήνες μετά την παραγγελία και αφού είχα απειλήσει με νομικές και τραπεζικές διαδικασίες και είχα βριστεί με την τιζιάνα...

Φλόρα μου, πρήξτους με τα μαιλ και ίσως κάποια στιγμή στείλουν τη βάση.
Α παρεπιπτόντως, μίλα με την τράπεζα που ανήκει η κάρτα που πλήρωσες, αναλαμβάνουν αυτή να κυνηγήσουν το πριμιμέσι και να ακυρώσουν την πληρωμή της βάσης. Τουλάχιστον η Κύπρου το κάνει αυτό όπως με είχαν ενημερώσει και κρατάει περίπου ένα μήνα η διαδικασία.

Την ταλαιπωρία μου την πέρασαν πάνω κάτω άλλες 3-4 μανούλες από δω μέσα σε διάφορες παραλλαγές. Λυπάμαι πολύ που δεν σε προλάβαμε πριν παραγγείλεις :(

anna+
21-10-09, 12:54
Να ρωτήσω και εγώ, αν έχετε δοκιμάσει κάποιο από τα site που πουλάνε χαλιά εδώ στην Ελλάδα ενδιαφέρομαι να πάρω παιδικό χαλί για το δωμάτιο της κόρης μου και έχω βρεί κάτι αλλά δεν ξέρω τι παίζει από ποιότητα και μεταφορικά.

Καλησπέρα!
Μόλις πρίν λίγες ώρες έκανα την παραγγελία μου στο http://www.halia.gr
από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τα στοιχεία των ιστοσελίδων και αυτό και το flycarpet ανήκουν στο ίδιο άτομο.
Μόλις λάβω θα σας ενημερώσω.

Αααα και να ενημερώσω πως έλαβα την παραγγελία μου από το mothercare στην ώρα της χωρίς κανένα πρόβλημα ή καθυστέρηση.

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για το ping pong... Παράγγειλα πριν από ένα μήνα απο εκεί κάποια πράγματα για να τα κάνω δώρο στην ξεδέλφη μου στην Κύπρο γιατί το bimbomarket δεν έστελνε Κύπρο και στο ebaby τα περισσότερα είδη δεν ήταν διαθέσιμα αλλά βλέπω πως το παιδί πρώτα θα πάει στο πανεπιστήμιο και μετά θα λάβει το καροτσάκι και τα υπόλοιπα είδη μπεμπέ :evil:

kolibigi
21-10-09, 14:28
Θα μας τρελλάνουν στο marksandspencer μου φαίνεται.
Σ' εμένα έστειλαν mail ότι δεν παραδίδουν Ελλάδα και σε μία άλλη κοπέλα επίσης.
'Υστερα διαβάζω ότι σε άλλες κοπέλες γράφουν ότι παραδίνουν ΑΛΛΑ να διαβάσουμε το πως στο site τους.
Μπαίνω λοιπόν και λέει επί λέξη

You can also place orders in participating UK stores only for deliveries to the destinations listed below:
Greece κπλ κλπ.

δηλαδή παραγγελία μόνο μέσω συγκεκριμένων καταστημάτων (και πουθενά δεν εξηγεί πως)
Ε όποια από σας καταφέρει να παραγγείλει ας το πει και σε μένα να της στήσω άγαλμα.
Αλλά μάλλον νομίζω μας δουλεύουν ψιλό γαζί.
Κι έχει τόσο ωραία πράγματα (και οικονομικά) γμτ !!!

jenny_v
21-10-09, 16:36
Για παππουτσια KIckers η οποια αλλα ειναι καταλληλα για την μικρη;;

φιλιτσα
21-10-09, 21:21
Φιλίτσα εγώ έχω χρεωστική mastercard και την τελευταία φορά που μου το έστειλαν αυτό,είχα ξεχάσει να βάλω λεφτά στην κάρτα.

Η acs τα φέρνει,αν δε σε πετύχουν σπίτι,αφήνουν ειδοποίηση.

εχεις βαλει και κωδικο cvc ? λογικα απ ότι μου ειπαν όλες οι καρτες εχουν αλλα στα μαδερκερ δεν υπαρχει πλαισιο για να το συμπληρωσουμε εσυ το εγραψες ή οχι

floraM
21-10-09, 21:29
Ευχαριστώ για την απάντησή σου Μαρία. Η κάρτα μου είναι Prepaid από την Κύπρου και θα ρωτήσω. Σημερα μου αππάντησε αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα. Μου γράφει:
excuse me but your emails they have not arrived to me for this motive I have not answered. (της έχω στείλει 3 e-mail!!!)
tomorrow it unloads the peg perego and if there are the basic isofixes I send then otherwise you her you tell me thing to do.
hi tiziana
Τα αγγλικά της είναι λίγο χάλια, από ότι κατάλαβα αύριο θα μου έχει μια απάντηση για την βάση. Διαφορετικά πώς παίρνεις τα χρήματά σου πίσω; Και ειδικά με prepaid κάρτα;

stellas
21-10-09, 23:30
εχω παραγγειλει απο μαδερκερ και μου εστειλαν order number,
για την κουριερ δεν μου εστειλαν tracking number για να δω που βρισκονται τα πραγματα, το ζητας να στο στειλουν και δεν μου γραφουν στο μειλ με ποια εταιρια θα ερθει..:roll:

irnadi
21-10-09, 23:51
Μανουλες καλησπερα!
Μολις τωρα διαβασα το θεμα για τις παραγγελιεςμεσω internet.
Εγω παραγγελνω προιοντα της Weleda απο το www.biologisch24.com (http://www.biologisch24.com).
Eιμαι πολυ ευχαριστημενη!Ειναι πολυ τυπικοι και παντα ακριβεις στις ημερομηνιες.

Σχετικα με το http://www.flycarpet.gr εχω να πω πως απο μια ερευνα που εκανα διαπιστωσα τα εξης:
1) Το χαλι που πηρα για το σαλονι μου απο καταστημα της Θεσ/νικης περισυ το βρηκα 80 ευρω πιο ακριβο στο site χωρις τα μεταφορικα
2)Το χαλι της μπεμπας που το πηρα απο το ιδιο καταστημα το βρηκα 10 ευρω πιο φθηνο στο site.

kalamaraki
22-10-09, 00:10
εχω παραγγειλει απο μαδερκερ και μου εστειλαν order number,
για την κουριερ δεν μου εστειλαν tracking number για να δω που βρισκονται τα πραγματα, το ζητας να στο στειλουν και δεν μου γραφουν στο μειλ με ποια εταιρια θα ερθει..:roll:

Θα τους στέιλεις μαιλ στο customersupport@mothercare.com αναφέροντας τον αριθμό παραγγελίας και ότι ζητάς το tracking number για να μπεις να το ψάξεις! Συνήθως στέλνουν με την acs

ΠΕΖΗ
22-10-09, 01:17
Σκέφτομαι να ψωνισω από τα mothercare μεσω internet αλήθεια χρησιμοποιείτε πιστωτική ή χρεωστική κάρτα και γενικά είναι ασφαλής οι αγορές με πιστωτική; Τα mothercare σε πόσο καιρό στέλνουν την παραγγελία;

Kira
22-10-09, 01:48
Κορίτσια εγώ ψώνισα πριν λίγο καιρό απο το γερμανικό http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/startpage-COM-en-BB
και έμεινα πολύ ευχαριστημένη και απο τις τιμές και την εξυπηρέτηση και τα μεταφορικά!Το μόνο μου πρόβλημα ήταν οτι ήταν μόνο στα γερμανικά,και επειδή εγώ δεν έχω ιδέα απο την γλώσσα,έκανα μετάφραση την κάθε σελίδα με το google!:oops:
Είχα παραγγείλει ένα λίκνο με το στρώμα του,και την προίκα του (κουνουπιέρες,πάπλωμα σεντονάκι,μαξιλαράκι,και το γύρω γύρω-δεν θυμάμαι πως λέγεται- που πάει γύρω απο τα κάγκελα) μόνο 120 ευρώ!Μαζί με κάτι άλλα ψιλοπραγματάκια που πήρα και τα μεταφορικά,πλήρωσα 150 ευρώ μόνο!Μου το έστειλαν σε 10 μέρες,ενώ πρίν μου έστελναν συνεχώς ενημερωτικά e-mails με την πορεία της παραγγελιας μου.Ήρθε με ταχυδρομείο,και έίχαν κάνει λάθος στο χρώμα της πρόικας,τους πήρα τηλ ,και μου είπαν να κρατήσω αυτό το σετ,και μου έστειλαν δώρεάν το χρώμα που είχα παραγγείλει αρχικώς!Χθες που μπήκα πάλι στη σελίδα τους,είδα οτι πλέον είναι κ στα Αγγλικά!:D:DΑυτό ήταν το καλύτερο..Έκανα τα ψώνια μου ανάμεσα στα οποία έναν αποστειρωτή,ένα καρεκλακι αυτοκινήτου και ένα γυμναστήριο και τα μεταφορικά τους ήταν 7,50 ευρώ όλα μαζί παρόλο που θα είναι μεγάλο το δέμα!Μου έστειλαν και e-mail σήμερα οτι η παραγγελία μου έχει φύγει! :D

φιλιτσα
22-10-09, 09:31
Κορίτσια εγώ ψώνισα πριν λίγο καιρό απο το γερμανικό http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/startpage-COM-en-BB

καλημερα να σου ζήσει το μωρακι !!!

Ωραιο σιτε ειδα ενα καγκελο ασφαλειας τα στελνει όλα τα προιοντα ξερεις ???
και απο μετα ορικα ???

ευχαριστω

stellas
22-10-09, 10:42
Θα τους στέιλεις μαιλ στο customersupport@mothercare.com αναφέροντας τον αριθμό παραγγελίας και ότι ζητάς το tracking number για να μπεις να το ψάξεις! Συνήθως στέλνουν με την acs
σ'έυχαριστω πολυ καλαμαρακι!!

kalamaraki
22-10-09, 10:47
σ'έυχαριστω πολυ καλαμαρακι!!

Τίποτις!!:D

φιλιτσα
22-10-09, 11:06
τελικα ειχε ξεχασει ο αντρουλης μου να βαλει λεφτα στην καρτα !!!

μιλησα με την μαδερκαερ τωρα και όλα καλα !!!

Πόλυ ευγενικοι όλοι τους αναμενω τωρα την παραγγελια μου για να δουμε ...

ευχομαι να ειναι όλα υπέροχα και ειδη εχω ετοιμασει την δευτερη παραγγελια μου

Βρε κοριτσια στην μιση τιμη πώς γινεται αυτο ??? Πόσο μας κλεβουνε ????

Εχω πάθει πλααααααακα !!!

φιλιτσα
22-10-09, 11:20
Jenny_v χρεωνει για 5-7 μέρες 6λίρες ενώ για 2μέρες 12λίρες! Τα στέλνει με τα ΕΛΤΑ εμένα ήρθαν σε άκριβώς 5 εργάσιμες σε πολύ καλή συσκευασία μέσω του ΕΛΤΑ απλή αποστολή μου τα έφερε ο ταχυδρόμος μας!

καλαμαρακι (αχ και να ειχα ενα ριζοτο με καλαμαρι και γαριδες μιαμ μιαμ) :)
τα νουμερα στα γυναικεια στο ασος πως ειναι ????

επίσης κανα σιτε του ζαρα δεν υπαρχει για ονλινε αγορες ε???

kalamaraki
22-10-09, 14:24
Από όσο έμαθα από φίλους στην αγγλία τα παιδικά βρεφικά ρούχα είναι χωρίς φπα..... για αυτό και είναι φθηνότερα! Βεβαια μεσολαβεί μετά και ο ελληνάρας εισαγωγέας και γίνεται κ#@%ς το θέμα της τιμής τους!

Kira
22-10-09, 16:22
καλημερα να σου ζήσει το μωρακι !!!

Ωραιο σιτε ειδα ενα καγκελο ασφαλειας τα στελνει όλα τα προιοντα ξερεις ???
και απο μετα ορικα ???

ευχαριστω

Σε ευχαριστώ,να σαι καλά επίσης!:)
Ναι,τα στέλνει όλα τα προιόντα!οσο για τα μεταφορικά ,το στάνταρ έιναι 7,50 για Ελλάδα.Αν κάτι είναι πολύ βαρύ η μεγάλο δέμα,σου στέλνει e mail και σε ενημερώνει για την τιμή των μεταφορικών ,και αν συμφωνείς προχωράς στη διαδικασία,αλλιώς όχι.Πάντως κι έτσι ακόμα είναι φθηνά τα μεταφορικά,πιστεύω οτι συμφέρει!Έχει και online chat τις καθημερινές και μπορείς να έχεις άμεση επικοινωνία για ότι απορίες έχεις..

stellas
22-10-09, 16:31
κοριτσια μια και τα ψαχνετε τα sites..
μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω θηλαστρο της medela σε καλη τιμη. ειδα καποια απο Ελλαδα, ξερετε καποια αλλα?

φιλιτσα
23-10-09, 10:45
Το μεντελα ειναι το καλυτερο της αγορας λένε , αλλα οταν το χρησιμοποιησα με απογοητευσε ενω ειχα γαλα και με το επαγγελματικο εβγαζα μισο κιλο με το μεντελα παιδευομουνα πολύ σε σημειο να λεω οτι δεν ειχα γαλα . Το καλυτερο ηταν αυτο που ειχε το Μητερα το οποιο κανει 1000 ευρω πολλα λεφτα ομως .

Δυστυχως δεν ξερω για σαιτ .

Εγω περιμενω με ανυπομονησια να παραλαβω την παραγγελια μου απο το μαδερκερ .Εγκριθηκε εχτες από ποτε να αρχιζω να την αναζηταω ????

liontarina
23-10-09, 11:05
συνήθως σε μια εβδομάδα το αργότερο τα έχεις τα πράγματα.. την τελευταία παραγγελία μου την πήρα από τετάρτη σε τετάρτη και να φανταστεις ότι ήταν και καμια δυο μέρες στο κούριερ της γειτονιάς γιατί για άλλη μια φορά δεν έβρισκαν την διεύθυνσή μου.. η αλήθεια είναι πως μόλις το δέμα περάσει στα σύνορα της ελλάδας ...συνήθως χάνονται τα ίχνη του...lol

liontarina
23-10-09, 11:06
α συνήθως ερχεται με acs οπότε αν δεις και αργούν πήγαινε μια βόλτα από εκει

φιλιτσα
23-10-09, 11:29
α συνήθως ερχεται με acs οπότε αν δεις και αργούν πήγαινε μια βόλτα από εκει

συνήθως χάνονται τα ίχνη του. ???? με τρομαζεις ευτυχως δουλευει η κουμπαρα μου στην αcs οποτε θα την βαλω να το ξεσκονισει χαχαχαχα

Εχω μια αγωνιααααααααααααααααααααααααααααααα

φιλιτσα
23-10-09, 11:32
λιονταρινα τωρα ειδα το τικερακι σου αντε με το καλό να δεις πόσο ομορφες στιγμες σε περιμενουν αλλα μεχρι να γεννησεις οι στιγμες που ζεις τωρα δεν θα τις ξαναζήσεις οποτε κοιμησου και πηγαινε βόλτες γιατι μετα η ζωη σου δεν θα ειναι ΙΔΙα χαχαχ

anna+
23-10-09, 11:37
μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω θηλαστρο της medela σε καλη τιμη. ειδα καποια απο Ελλαδα, ξερετε καποια αλλα?

Καλημέρα δυστυχώς δεν ξέρω site από τα οποία θα μπορούσες να αγοράσεις θήλαστρα (μμμ να τι λείπει από τη λίστα μας) αλλά αν δεν θέλεις οπωσδήποτε καινούριο ρίξε μια ματία στις αγγελίες γιατί αρκετές κοπέλες πουλάνε θήλαστρα.

marandnik
23-10-09, 11:50

Το έψαχνα κι εγώ πριν μερικούς μήνες και είχα βρει στο Amazon αυτό:
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss?url=me%3DA1RR2YJLIFGD1R&field-keywords=medela+swing&x=0&y=0

Είναι το medela swing και το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έξοδα αποστολής περίπου 10 λίρες. Μου έβγαινε πολύ φθηνότερα από τιμές που είχα βρει εδώ στην Ελλάδα. Τελικά όμως δεν το αγόρασα, οπότε δεν ξέρω να σου πω περισσότερα.

anna+
23-10-09, 11:58
Για να μην αγχώνεστε πότε θα έρθει η παραγγελία από το mothercare και αν η acs θα τη φέρει εγκαίρως κάντε το εξής:
Με το courier tracking number που θα σας στείλει η mothercare (προχοχή όχι τον αριθμό της παραγγελίας) θα κάνετε αναζήτηση στην παρακάτω ιστοσελίδα:
http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004_gls_track_trace.htm
Θα βλέπετε λοιπόν την πορεία του πακέτου σας από την Αγγλία στη Γερμανία και μετά στην Ελλάδα.
Μάλιστα στην ίδια ιστοσελίδα θα βρείτε και τον αριθμό φορτωτικής της acs ώστε μετά την άφιξη του πακέτου στην Ελλάδα να μπορείτε να κάνετε tracking μέσω του site της acs.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

Καλές αγορές!!!!

φιλιτσα
23-10-09, 13:22
Για να μην αγχώνεστε πότε θα έρθει η παραγγελία από το mothercare και αν η acs θα τη φέρει εγκαίρως κάντε το εξής:
Με το courier tracking number που θα σας στείλει η mothercare (προχοχή όχι τον αριθμό της παραγγελίας) θα κάνετε αναζήτηση στην παρακάτω ιστοσελίδα:
http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004_gls_track_trace.htm
Θα βλέπετε λοιπόν την πορεία του πακέτου σας από την Αγγλία στη Γερμανία και μετά στην Ελλάδα.
Μάλιστα στην ίδια ιστοσελίδα θα βρείτε και τον αριθμό φορτωτικής της acs ώστε μετά την άφιξη του πακέτου στην Ελλάδα να μπορείτε να κάνετε tracking μέσω του site της acs.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

Καλές αγορές!!!!

Λίγο μονο ???? ξερεις τι εχω παθει ? χαζευω και βλεπω στην σελιδα της μαδερκερ Εκει που λεει αν θελεις να τυπωσεις τιμολογιο

εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 15 /03/2010 !!!!!! και τωρα ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΡΑΚΙΝΚ ΝUMBER EΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΘΑ ΠΑΘΩ

G.Geo
23-10-09, 13:55
Εγώ πήρα ένα καθισματάκι Maxi-cosi από την http://www.olivers-baby-care.co.uk/
στις 21/09 και ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά μου είπαν στις 07/10 ότι έχει κολλήσει στο Τελωνείο στην είσοδο τους στην Αγγλια (τα καθίσματα MAxi-cosi που είχε παραγγείλει η εταιρεία).
Εχθές έστειλα αλλο ένα mail, ρωτώντας τι γίνεται..αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει.
Εχω αγχωθεί πάρα πολύ, αμφιβάλω αν θα το πάρω ποτέ!!
Στο τελωνείο της Αγγλίας γιατί να κολλήσει ρε κορίτσια, πρωτη φορά ειναι που παίρνουν απο την MAxi-cosi καθίσματα..τι να πω..

anna+
23-10-09, 14:04
Λίγο μονο ???? ξερεις τι εχω παθει ? χαζευω και βλεπω στην σελιδα της μαδερκερ Εκει που λεει αν θελεις να τυπωσεις τιμολογιο

εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 15 /03/2010 !!!!!! και τωρα ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΡΑΚΙΝΚ ΝUMBER EΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΘΑ ΠΑΘΩ

Μην ανησυχεις!
Η λανθασμένη ημερομηνία παράδοσης μπορεί να φαίνεται στο site τους για ένα πολυ απλό λόγο.
Κάποιο από τα είδη που παράγγειλες είναι πλέον out of stock (έχει εξαντληθεί) και το σύστημα σου υπολογίζει αυτόματα πότε θα τα λάβεις λαμβάνοντας υποψη πότε θα είναι διαθέσιμο πάλι αυτό το είδος.
Εαν έχεις ήδη λάβει το e-mail που σε ενημερώνει πως η παραγγελία σου είναι dispatched μην ανησυχείς μάλλον πήρες τα τελευταία κομμάτια που είχαν διαθέσιμα αλλά το σύστημα τους δεν το γνωρίζει αυτό :wink:
Όσο για το courier tracking number δε σου το στέλνουν οι ίδιοι θα πρέπει εσύ να τους στείλεις ένα e-mail στο customer support και θα τους ζητήσεις να σου το στείλουν ώστε να μπορείς να παρακολουθείς την εξέλιξη της παραγγελίας σου. Αυτός ο αριθμός θα είναι διαθέσιμος από τη στιγμή που τα πράγματα που παρήγγειλες θα φύγουν από τις εγκαταστάσεις του mothercare και παραδοθούν στην parcel force.
Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο :-D

female
23-10-09, 14:21

Το swing της medela να πάρεις. Όλα τα άλλα είναι επώδυνα και μη αποτελεσματικά. Εγώ είχα χρησιμοποιήσει 2 ηλεκτρικά πριν συν το επαγγελματικό symphony και πραγματικά το swing είναι το καλύτερο απλό θήλαστρο που κυκλοφορεί.Στα φαρμακεία έχει 150Ευρώ, εγώ το πήρα 127,50 από το νετ, με δωρεάν έξοδα αποστολής!

φιλιτσα
23-10-09, 14:39
Μην ανησυχεις!
Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο :-D

πολυ βοηθησες οχι λιγο σε πόσο καιρο δηλαδη φευγουν απο το καταστημα ???

εγω τον ζητησα σημερα και εχτες μου εστειλαν οτι ειναι όλα οκ με την πληρωμη μου

μαλλον βιαζομαι πολυ ε??????????????????????????/

φιλιτσα
23-10-09, 14:43
Να πω και κατι ασχετο ? εχασα την γιαγια μου στις 5 του μηνα και απο τοτε εχω κατι φοβιες οτι θα πεθανω οτι θα μεινω μονη μου ... ουφ δεν μπορω να κοιμηθω φοβαμαι δηλ. ασχετο το τόπικ το ξερω αλλα να το βγαλω απο μεσα μου ηθελα οποτε ευχαριστω που με ακουσατε :)

δεν βρισκω και τις εμοτιον να βαλω ενα που πυροβολω την κεφαλα μου

marandnik
23-10-09, 15:44
Να πω και κατι ασχετο ? εχασα την γιαγια μου στις 5 του μηνα και απο τοτε εχω κατι φοβιες οτι θα πεθανω οτι θα μεινω μονη μου ... ουφ δεν μπορω να κοιμηθω φοβαμαι δηλ. ασχετο το τόπικ το ξερω αλλα να το βγαλω απο μεσα μου ηθελα οποτε ευχαριστω που με ακουσατε :)

δεν βρισκω και τις εμοτιον να βαλω ενα που πυροβολω την κεφαλα μου

Φυσικά και ανθρώπινα είναι αυτά. Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου.
Γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο topic για να το συζητήσεις άνετα και να αισθανθείς καλύτερα; :wink:

matsoulinako
23-10-09, 15:53
Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κάποιος εταιρία που εξυπηρετεί την παράδοση προϊόντων από Αμερικανικά sites που δεν κάνουν International shipping στην Ελλάδα, πχ ΜyUS, Bongo κλπ; SURER SOS !!!!

Kira
23-10-09, 17:33

Δες κι εδώ έχει πολλές επιλογές,εγώ απο εδώ βρήκα το swing http://shop.ebay.co.uk/i.html?Condition=New&_nkw=Medela%20Swing&_dmpt=UK_Baby_Baby_Feeding_Breast_Pads_Pumps_LE&_fln=1&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282

φιλιτσα
23-10-09, 17:35
Φυσικά και ανθρώπινα είναι αυτά. Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου.
Γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο topic για να το συζητήσεις άνετα και να αισθανθείς καλύτερα; :wink:

Ευχαριστω αλλα δεν θελω να να ανοιξω τοπικ , ενιωσα κατι και το ειπα σε ασχετο μερος το ξερω αλλα το ειπα , θα το ξεπερασω ειμαι δυνατη απλα μου ρθε και τοπα . Ουφ ευχαριστω και πάλι

στο θεμα μας τωρα
μου εστειλαν αυτο τα μαδερκερ

have tried to locate your tracking number for your parcel however the order has not been dispatched as yet.

Once the order has been dispatched you will receive a email, please contact us as we can send you your tracking number.

και με πήραν και τηλεφωνο αλλα ημουν στο γυμναστηριο και την ειδα μετα την κλήση .

τι να συμβαινει ????

ευχαριστω για όλα

Καλαμαρααααααακι και αννα + που ειστε να μου δωσετεκουραγιο ;))) θα με καρυδωσει ο αντρουλης μου χαχαχχα

maria_s
23-10-09, 17:35
Ευχαριστώ για την απάντησή σου Μαρία. Η κάρτα μου είναι Prepaid από την Κύπρου και θα ρωτήσω. Σημερα μου αππάντησε αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα. Μου γράφει:
excuse me but your emails they have not arrived to me for this motive I have not answered. (της έχω στείλει 3 e-mail!!!)
tomorrow it unloads the peg perego and if there are the basic isofixes I send then otherwise you her you tell me thing to do.
hi tiziana
Τα αγγλικά της είναι λίγο χάλια, από ότι κατάλαβα αύριο θα μου έχει μια απάντηση για την βάση. Διαφορετικά πώς παίρνεις τα χρήματά σου πίσω; Και ειδικά με prepaid κάρτα;

H tiziana γράφει στα ιταλικά και μετά τα βάζει στον μεταφραστή του google οπότε δεν βγαίνει νόημα :) Σου λέει τη δικαιολογία ότι παραλαμβάνει αύριο από per perego και αν έχει θα σου στείλει, αλλιώς να της πεις τι να κάνει.
Μίλα με Κύπρου, μπορούν να αναλάβουν αυτοί να ακυρώσουν την πληρωμή τουλάχιστον της βάσης. Είχα μιλήσει εγώ και μου είπαν ότι μπορούν να το κάνουν.

maria_s
23-10-09, 17:55
Μανουλες καλησπερα!
Μολις τωρα διαβασα το θεμα για τις παραγγελιεςμεσω internet.
Εγω παραγγελνω προιοντα της Weleda απο το www.biologisch24.com (http://www.biologisch24.com).
Eιμαι πολυ ευχαριστημενη!Ειναι πολυ τυπικοι και παντα ακριβεις στις ημερομηνιες.

Για πιο φθηνά weleda, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από www.bce-europe.com (http://www.bce-europe.com) με ακόμα καλύτερη συσκευασία από biologisch24 και πάντα ακριβείς.

antu
23-10-09, 19:20
εγω απο την bce europe αγοραζω εδω και ενα χρονο και ειναι καταπληκτικοι. Την πρωτη φορα κανανε λαθος και μου βαλανε ενα αφρολουτρο λιγοτερο τους εστειλα emai τους ειπα οτι λειπει το αφρολουτρο και αυτο φαινεται στο βαρος του δεματος απο το courier και την ιδια μερα μου βαλανε την διαφορα στη καρτα και μου στειλαν και κουπουνι 5 ευρω για την επομενη αγορα για συγνωμη. Απλα ειναι επαγγελματιες :p

φιλιτσα
23-10-09, 20:37
ΚΟριτσια οι κολωνιες τίλενε εχετε παρει καμια ?? θα θελα για καθε μερα στη δουλεια μια ευχαριστη

MUMSOFIA
24-10-09, 15:45
κορίτσια την βοήθεια σας, παραγγειλα από το oliver το καθισματάκι recaro με prepaid κάρτα.

έβαλα τα χρήματα από 19/10 - η παραγγελία λέει οκ - αλλά τα λεφτά δεν τα έχει πάρει ακόμα...\

Ξέρετε τι γίνεται???

kalamaraki
24-10-09, 15:47
κορίτσια την βοήθεια σας, παραγγειλα από το oliver το καθισματάκι recaro με prepaid κάρτα.

έβαλα τα χρήματα από 19/10 - η παραγγελία λέει οκ - αλλά τα λεφτά δεν τα έχει πάρει ακόμα...\

Ξέρετε τι γίνεται???

μέσα είσαι ε????? θα τα πω όλα στον γιώργο!!!!!!
κοπελιά τα χρήματα θα τα τραβήξει την ημερα που θα φύγει το πακέτο σου από το μαγαζί τους!!!!! Στείλε ένα μαιλ στην εμιλυ και ρώτησέ την αν έχει φύγει το δέμα σου ή οχι!

υγ είμαι στης μαμάς μου που να σε πάρω τηλ?

MUMSOFIA
24-10-09, 15:58
εστειλα e-mail αλλα δεν μου απάντησαν

στειλε σμσ για το τηλ μαμας σου να σε παρω

κανουν νανι...

το site θυμησε μου που βάζουμε photos

(sorry κοριτσια για τα προσωπικα - εχουμε 2 μερες να τα πούμε)...

MUMSOFIA
24-10-09, 15:59
το e-mail το έστειλα στο contacts -ποιο είναι το e-mail της emily???

kalamaraki
24-10-09, 16:07
εμ...δεν το έχω..το διάγραψα!!!!!!!!
ε κοπελλιά σήμερα σάββατο....κλειστά είναι κάνε υπομονή εως δευτέρα

υγ... www.photobucket.com
μήπως θες και τα στοιχεία σου????

MUMSOFIA
24-10-09, 16:20
ματσ!!!\

το βρήκα thanks...\\

Παντως η παραγγελία από τα Mothercare την έκανα...

Έκανα και κάποιες Χριστουγεννιατικες Αγορές

kalamaraki
24-10-09, 16:24
http://i905.photobucket.com/albums/ac260/MUMSOFIA/fdd9c03b.jpg

και μένα κοιμούνται όλοι κούκλα....
και πόσο κάνει αυτή η βλακειούλα? Θερμαντήρας αυτοκινήτου δεν είναι?
μετά εμένα λες....

φιλιτσα
24-10-09, 20:36
καλαμαραααααααααααααααααααακι καλε δεν μου απαντησες τι ειναια υτο που μου εστειλαν απο τα μαδερκεαρ δες στην πίσω σελιδα σε παρακαλωωωωωωωωωωω

:))

kalamaraki
25-10-09, 01:01
Ευχαριστω αλλα δεν θελω να να ανοιξω τοπικ , ενιωσα κατι και το ειπα σε ασχετο μερος το ξερω αλλα το ειπα , θα το ξεπερασω ειμαι δυνατη απλα μου ρθε και τοπα . Ουφ ευχαριστω και πάλι

στο θεμα μας τωρα
μου εστειλαν αυτο τα μαδερκερ

have tried to locate your tracking number for your parcel however the order has not been dispatched as yet.

Once the order has been dispatched you will receive a email, please contact us as we can send you your tracking number.

και με πήραν και τηλεφωνο αλλα ημουν στο γυμναστηριο και την ειδα μετα την κλήση .

τι να συμβαινει ????

ευχαριστω για όλα

Καλαμαρααααααακι και αννα + που ειστε να μου δωσετεκουραγιο ;))) θα με καρυδωσει ο αντρουλης μου χαχαχχα

έλα βρε...
σόρυ δεν το είχα δει
σε λέει ότι η παραγγελία σου δεν έχει φύγει ακόμα από εκέί και για αυτό δεν μπορούν να σου δώσουν tracking number
και σε λενε μόλις σου στείλουν μαιλ ότι η παραγγελία σου έγινε dispatched να τους στείλεις εσύ ενα μαιλ να ρωτήσεις το tracking number να στο πουν!
επίσης τα νούμερα στο ασος είναι ελαφρά ποιο μεγάλα από το marksandspencer

φιλιτσα
25-10-09, 19:22
ααα ωραια καλαμαρακι ευχαριστω !!!

Δεν εχω δοκιμασει στο μαρκς ρουχα για να ξερω θα παραγγειλω ενα 16 στο ασσος ελπίζω να ειναι large μεγαλο θα δειξει ...

λοιπον σημερα μου δωσανε και ενα σιτε δεν ξερω αν το εχει αναφερει καμια κοπελα ψωνιζει η γυναικα του ξαδελφου μου που ειναι απο Νορβηγια και εχει μεινει ευχαριστημενη βεβαια εχει παιδια που πάνε νηπιο και προνηπιο ριξτε μια ματια ελπίζω να φανει χρησιμο

www.boden.co.uk

καλη εβδομαδα για αυριο :))

ravT
25-10-09, 19:28
Μόλις έκανα παραγγελία παιδικές βαλίτσες για τη μικρή από valitsa.gr. Όταν παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις. Άννα τι έγινε με τα χαλιά?

G.Geo
26-10-09, 08:53
στις 21/09 και ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά μου είπαν (H Emily) στις 07/10 ότι έχει κολλήσει στο Τελωνείο στην είσοδο τους στην Αγγλια (τα καθίσματα MAxi-cosi που είχε παραγγείλει η εταιρεία).
Την Πέμπτη έστειλα αλλο ένα mail, ρωτώντας τι γίνεται..αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει.
Στο τελωνείο της Αγγλίας γιατί να κολλήσει ρε κορίτσια, πρωτη φορά ειναι που παίρνουν απο την MAxi-cosi καθίσματα..τι να πω..
Kalamaraki, εσύ που ψωνίζεις από εκεί, λες να μην μου το στείλουν το κάθισμα??

novpal
26-10-09, 10:04
καλημέρα. Μήπως έχει ψωνίσει καμία απο αυτό το site: http://www.uggbootsuggstopsale.com.au/ ???
έχει αυτές τις μπότες στη μισή τιμή απο ότι σε γνωστό κατάστημα αλλά δεν ξερω μηπως εχει τίποτα επιπλέον φόρους κλπ...

kolibigi
26-10-09, 10:28
ααα ωραια καλαμαρακι ευχαριστω !!!

λοιπον σημερα μου δωσανε και ενα σιτε δεν ξερω αν το εχει αναφερει καμια κοπελα ψωνιζει η γυναικα του ξαδελφου μου που ειναι απο Νορβηγια και εχει μεινει ευχαριστημενη βεβαια εχει παιδια που πάνε νηπιο και προνηπιο ριξτε μια ματια ελπίζω να φανει χρησιμο

www.boden.co.uk

Έριξα μια ματιά και εντυπωσιάστηκα, υπέροχα ρουχαλάκια που ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα.
Οικονομικά μεταφορικά (νομίζω 6 λίρες) και παράδοση σε 8-10 μέρες.
Ωχ άρχισα να νιώθω "φαγούρα" στο χέρι μου :)

φιλιτσα
26-10-09, 10:35
Έριξα μια ματιά και εντυπωσιάστηκα, υπέροχα ρουχαλάκια που ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα.
Οικονομικά μεταφορικά (νομίζω 6 λίρες) και παράδοση σε 8-10 μέρες.
Ωχ άρχισα να νιώθω "φαγούρα" στο χέρι μου :)

xaxaxa εμενα τα ρουχα μου φανηκαν ακριβα σε σχεση με το μαδερκεαρ ..
τα μεταφορικα ειναι λιγα μου ειπε
η ξαδελφη εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη και η ποιοτητα ειναι λεει αψογη !!!

kolibigi
26-10-09, 10:41
xaxaxa εμενα τα ρουχα μου φανηκαν ακριβα σε σχεση με το μαδερκεαρ ..
τα μεταφορικα ειναι λιγα μου ειπε
η ξαδελφη εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη και η ποιοτητα ειναι λεει αψογη !!!
Είναι όντως πιο ακριβά από mothercare, marksandspencer και λοιπά τέτοια μαγαζιά.
Δεν είναι για μαζικές αγορές αλλά για λίγα κομμάτια που θα εντυπωσιάσουν.
Γιαυτό έγραψα ότι είναι οικονομικά τα μεταφορικά τους, δεν αναφέρθηκα στις τιμές των ρούχων.
Καλά όλο το πρωί αυτό το site χαζεύω......

φιλιτσα
26-10-09, 10:44
Είναι όντως πιο ακριβά από mothercare, marksandspencer και λοιπά τέτοια μαγαζιά.
Δεν είναι για μαζικές αγορές αλλά για λίγα κομμάτια που θα εντυπωσιάσουν.
Γιαυτό έγραψα ότι είναι οικονομικά τα μεταφορικά τους, δεν αναφέρθηκα στις τιμές των ρούχων.
Καλά όλο το πρωί αυτό το site χαζεύω......

Na υποθεσω ότι εισαι στο γραφειο και δουλευεις όπως εγω :)))

αχ εγω επαθα ενα σοκ με τις ugg τις μπότες αλλα 400 ευρω και με την εκπρωτη δεν μπορω να δωσω .....ουφ

εχω δει τωρα ενα τσακετ στο asos.com αλλα να ειναι μικρο τι κάνω ??? ουφ

πολυ δουλεια επεσε σημερα χαχα

ravT
26-10-09, 10:47
Γιατί δεν παίρνεις μια μεζούρα να μετρήσεις τις διαστάσεις σου, να ελαχιστοποιήσεις τον κίνδυνο να μη σου κανει?

φιλιτσα
26-10-09, 11:18
Γιατί δεν παίρνεις μια μεζούρα να μετρήσεις τις διαστάσεις σου, να ελαχιστοποιήσεις τον κίνδυνο να μη σου κανει?

Να μετρησω εγω αλλα το ρουχο αναφερει διασταση ????

παρχουν large λαργε που δνε μου κανουν !!

Και ειναι ενα παλτο μαλιαροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο χαχαχα σαν τον γκοτζιλα θα μαι !χαχαχα

Υ.Γ. βαριεμαι τοοοοοοσο πολυ να δουλεψω

που ειναι τα εμοτιονς???

sofaki1978
26-10-09, 11:31
καλημέρα. Μήπως έχει ψωνίσει καμία απο αυτό το site: http://www.uggbootsuggstopsale.com.au/ ???
έχει αυτές τις μπότες στη μισή τιμή απο ότι σε γνωστό κατάστημα αλλά δεν ξερω μηπως εχει τίποτα επιπλέον φόρους κλπ...

δεν γραφει στο σαιτ αν η τιμη ειναι με τον φορο??απο εκει και περα θα ερθει απο αυστραλια και υπαρχει η περιπτωση να σου κολλησει στο τελωνειο και να πρεπει να το εκτελωνισεις.και αγνωστο τι ποσο.....

kalamaraki
26-10-09, 14:14
στις 21/09 και ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά μου είπαν (H Emily) στις 07/10 ότι έχει κολλήσει στο Τελωνείο στην είσοδο τους στην Αγγλια (τα καθίσματα MAxi-cosi που είχε παραγγείλει η εταιρεία).
Την Πέμπτη έστειλα αλλο ένα mail, ρωτώντας τι γίνεται..αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει.
Kalamaraki, εσύ που ψωνίζεις από εκεί, λες να μην μου το στείλουν το κάθισμα??

Το θεωρώ άπίθανο να σε κοροιδέυουν γιατί είναι αξιόπιστοι κατά την γνώμη μου πάντα! Απλά σίγουρα συμβαίνει αυτό που σου λεει .
Μην την αφήνεις σε χλωρό κλαρί ξαναστέιλε μαιλ

φιλιτσα
26-10-09, 14:43
ΚΑΛΑμαρακι εμενα πότε θα γινει ντισπατς η παραγγελεια μου χαχαχα εγκεφαλικο θα παθω !!! εσενα πόσο καιρο σου πήρε ???

maraki85
26-10-09, 19:40
Kαλησπερα και απο μενα.Εγω παρηγγειλα πριν 4 μερες το καροτσι της bebe confort απο το www.e-baby.gr που το βρηκα 220 ευρω πιο φτηνα μαζι με τα μεταφορικα να φανταστειτε.Και σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα καθυστερισει 4-5 μερες το καροτσι γιατι το στειλαν με μια μεταφορικη που δεν ερχεται Ελλαδα και επειδη ειναι δικο τους το λαθος μου ζητησαν χιλια συγνωμη και θα μου στειλουν και ενα δωρο μαζι με το καροτσι!!!

melita
26-10-09, 22:48
Τελικά και εγώ παρέλαβα το καθισματάκι από το pingpong-online.de την προηγούμενη τρίτη. Είχε έρθει στο ταχυδρομείο και πήγα και το παρέλαβα από εκεί. Όλα καλά. Εκανε 10 ημέρες από την ημερομηνία αποστολής του.

novpal
26-10-09, 22:57
δεν γραφει στο σαιτ αν η τιμη ειναι με τον φορο??απο εκει και περα θα ερθει απο αυστραλια και υπαρχει η περιπτωση να σου κολλησει στο τελωνειο και να πρεπει να το εκτελωνισεις.και αγνωστο τι ποσο.....

όχι, δεν το γράφει... σου βγάζει την τιμή με τα μεταφορικά, αλλά δεν αναφέρει τίποτα για φόρους. Είμαι & άσχετη, δεν έχω ξαναψωνίσει απο e-shop εκτός απο κάτι cds απο το amazon... Πως μπορώ να μάθω αν έχει φόρο?

sofaki1978
26-10-09, 23:01
όχι, δεν το γράφει... σου βγάζει την τιμή με τα μεταφορικά, αλλά δεν αναφέρει τίποτα για φόρους. Είμαι & άσχετη, δεν έχω ξαναψωνίσει απο e-shop εκτός απο κάτι cds απο το amazon... Πως μπορώ να μάθω αν έχει φόρο?

εγω οσες φορες εχω ψωνισει απο e-shop συνηθως ο φορος ειναι μεσα.πηγαινε επανω δεξια που λεει contact και ρωτησε τους καλυτερα για σιγουρια.με μια πολυ γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα να γραφει κατι.

novpal
26-10-09, 23:06
εγω οσες φορες εχω ψωνισει απο e-shop συνηθως ο φορος ειναι μεσα.πηγαινε επανω δεξια που λεει contact και ρωτησε τους καλυτερα για σιγουρια.με μια πολυ γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα να γραφει κατι.

οκ, θα το κανω, ευχαριστώ! Α, και κάτι άλλο σχετικά με τα mothercare. Είναι πιο φθηνά να τα παραγγείλεις απ' έξω απ' 'οτι εδώ?

sofaki1978
26-10-09, 23:10
οκ, θα το κανω, ευχαριστώ! Α, και κάτι άλλο σχετικά με τα mothercare. Είναι πιο φθηνά να τα παραγγείλεις απ' έξω απ' 'οτι εδώ?

τραγικα πιο φθηνα.ενδεικτικα θα σου πω οτι αγορασα 3 σουτιεν θηλασμου απο το mothercare αγγλιας 41 ευρω και τα 3.προχτες σε μια βολτα μου στην ερμου ειδα το ενα μονο απο τα σουτιεν μου να κοστιζει 30 ευρω!!!!!!!!και ενα φορμακι για νεογεννητα το ειχε 32 ευρω εδω και εγω το πηρα 16.ουτε να το συζητας,να ψωνισεις!

ravT
26-10-09, 23:11
Όχι δεν είναι πιο φθηνά...Είναι ΠΟΛΥ πιο φθηνά. Σίγουρα κατά 50%. Υπάρχει σχετικό θέμα για να ενημερωθείς.

sofaki1978
26-10-09, 23:11
και 60% καμια φορα ;)

novpal
26-10-09, 23:24
Όχι δεν είναι πιο φθηνά...Είναι ΠΟΛΥ πιο φθηνά. Σίγουρα κατά 50%. Υπάρχει σχετικό θέμα για να ενημερωθείς.

ΣΟΒΑΡΑ??? Πού είναι αυτό το θέμα???
Και ο χρόνος παράδοσης? Έχετε ψωνίσει δηλαδή & εσείς?

sofaki1978
26-10-09, 23:27
εγω ψωνισα μια φορα μεχρι στιγμης αλλα θα ξαναψωνισω.τα παρηγγειλα τετατρη και τα παρελαβα την πεμπτη της επομενης εβδομαδας.εδω εχει παρα πολλες σελιδες να διαβασεις αλλα μην το σκεφτεσαι καν.

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=39109

kalamaraki
27-10-09, 08:14
ΣΟΒΑΡΑ??? Πού είναι αυτό το θέμα???
Και ο χρόνος παράδοσης? Έχετε ψωνίσει δηλαδή & εσείς?

novpal καλημέρα
μπορείς να ψωνίσεις άφοβα είναι άξιοπιστο σαιτ φυσικα, οι χρόνοι παράδοσης είναι 5-7 εργάσιμες μέρες και όταν αργούν συνήθως φταίει η acs εδώ στην ελλάδα. Η διαφορά τιμής ειναι 50-62% συνήθως με τα μεταφορικά μέσα ε!
Καλές αγορές!!!!!!!!!!

φιλιτσα
27-10-09, 08:45
Koριτσια εχω βρει ενα σιτε και εχω παθει πλακα ρουχα για μας σε πολυ καλες θα παραγγειλω ελπίζω μην τη πατησω γιατι φοβαμαι με τις ον λινε συναλλαγες

www.mangooutlet.com

Αν καποια το γνωριζει ας μου πει

φιλιααααααααααα

φιλιτσα
27-10-09, 08:45
στελνει ελλαδα και τα μετα φορικα ειναι περιπου 13 ευρω μια χαραααααααααααααα

MUMSOFIA
27-10-09, 09:46
κορίτσια τελικά, πήρα τηλέφωνο στο oliver και μου είπαν ότι το καθισματάκι δεν μου το έστειλαν ακόμα γιατίήθελαν πρώτα να συμφωνήσω με τα μεταφορικά (λένε ότι είχαν στείλει e-mail), δεν είχα πάρει κάτι τέτοιο...

Όλα καλά θα έρθει Τρίτη θα σας ενημερώσω...

φιλιτσα
27-10-09, 15:30
loipooooooooooon μονη μου τα λέω μονη μου τ ακουω χααχαα εστειλα μηνυμα ξανα στα μαδερκερ εχει φυγει απο χτες με τν gls parcel . Tωρα πόσες μερες κανει η Παρσελ να το φερει Ελλαδα ??

Φλορα
27-10-09, 15:44
Οσον αφορα τις μποτες ugg μπορειτε να τις βρειτε στο e-bay.co.uk με 90 εβρω σχεδον και χωρις τελωνεια και φορους!!!
Για οσες ενδιαφερονται για καροτσια κλπ ριξτε μια ματια και σ αυτο το σαιτ www.pramworld.co.uk .Eγω παραγγειλα το καροτσακι μου απο εκει,αφου βεβαια επικοινωνησα πρωτα τηλεφωνικα μαζι τους.Το κοστος μεταφορας ηταν 20 λιρες με κουριερ στην πορτα μου!!!

Φλορα
27-10-09, 15:49
Συγνωμη ξεχασα να αναφερω οτι μου το εστειλαν στη Σουηδια,ειχα ρωτησει και για Ελλαδα και μου ειπαν οτι αν θελησω στελνουν κι εκει!!!Καλες αγορες!!!

sofaki1978
27-10-09, 15:53
Οσον αφορα τις μποτες ugg μπορειτε να τις βρειτε στο e-bay.co.uk με 90 εβρω σχεδον και χωρις τελωνεια και φορους!!!
Για οσες ενδιαφερονται για καροτσια κλπ ριξτε μια ματια και σ αυτο το σαιτ www.pramworld.co.uk (http://www.pramworld.co.uk) .Eγω παραγγειλα το καροτσακι μου απο εκει,αφου βεβαια επικοινωνησα πρωτα τηλεφωνικα μαζι τους.Το κοστος μεταφορας ηταν 20 λιρες με κουριερ στην πορτα μου!!!

φλωρα σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!!!!βρηκα το maclaren που θελω 230 ευρω!!!!και εδω το βρισκω 420!να υπολογισω περιπου τα ιδια μεταφορικα και εγω ε?θα τους στειλω e-mail!

galera
29-10-09, 04:33
Αν έχουμε πληροφορίες για μεταφορικά εδώ θα ήθελα και εγώ να μάθω.
Εχει πολύ φθηνότερα και το καθισμα αυτοκινήτου που σκεφτόμαστε να αγοράσουμε

Φλορα
29-10-09, 12:27
Για πληροφοριες οσον αφορα τα μεταφορικα η θα παρεις τηλεφωνο η θα στειλεις ερωτηση με μειλ.

ravT
29-10-09, 15:33
Έστειλα mail εγώ και ρώτησα για τα μεταφορικά για Ελλάδα. 39 λίρες για καθισματάκι. 41 είναι για το olivers το οποίο είναι πολυ-τσεκαρισμένο και από εκεί θα το πάρω (σ.σ. ίδια τιμή το κάθισμα στα δυο sites). Κέρδος από 60-120 ευρώ με τα μεταφορικά μέσα.

Επίσης παρέλαβα προ ολίγου τις βαλίτσες της μικρής από valitsa.gr Ημερομηνία παραγγελίας Δευτέρα 26/10, με πήρε τηλ την ίδια μέρα και μου είπε πως θα τις έχω αύριο Τρίτη. Την Τρίτη δεν ήρθαν ποτέ, Τετάρτη αργία και σήμερα πάνω που θα έπαιρνα τηλέφωνο να ακυρώσω την παραγγελία (νευριάζω πολύ όταν με κοροιδεύουν), ήρθαν.
Βέβαια η απόδειξη είναι κομμένη Δευτέρα νωρίς (αφότου μιλήσαμε τηλεφωνικά) και το ότι ήρθαν με Γενική Ταχυδρομική (για την οποία μόνο άσχημα ακούω) με υποψιάζει ότι φταίει η courier και όχι το valitsa.gr

Κάτι τελευταίο...

Άνναααααααααααα με τα χαλιά τι έγινε???

liontarina
29-10-09, 17:59
κορίτσια κανένα site για αγορά ηλεκτρονικών ξέρουμε? είμαι μανιώδης internet shopper.. :)
( και αν μπορουσατε να μου πειτε πως βγαινει αυτό το τικερακι απο κάτω... εχω γεννήσει εδω και τέσσερις μήνες... )

Rav να είσαι σίγουρη οτι φταιει η μεταφορική... εγώ τους ψάχνω κάθε φορά...

φιλιτσα
29-10-09, 19:11
κορίτσια κανένα site για αγορά ηλεκτρονικών ξέρουμε? είμαι μανιώδης internet shopper.. :)
( και αν μπορουσατε να μου πειτε πως βγαινει αυτό το τικερακι απο κάτω... εχω γεννήσει εδω και τέσσερις μήνες... )

ηξερα ενα ειχε αγορασει στην μιση τιμη ο θειος μου μιξερ κενγουντ και τηλεοραση πλασμα ..αλλα δυστυχως εχουν σταματησει την αποστολη δεν ξερω γιατι :(??

ειναι το www.buyandbehappy.de καταπληκτικες τιμες Αν θελετε στειλτε εμαιλ και ενημερωστε μας

Αν πας στο προφιλ κάπου λεει υπογραφη εκει θα βαλεις νεο τικερακι!

φιλια

Olympia99
29-10-09, 19:16
ηξερα ενα ειχε αγορασει στην μιση τιμη ο θειος μου μιξερ κενγουντ και τηλεοραση πλασμα ..αλλα δυστυχως εχουν σταματησει την αποστολη δεν ξερω γιατι :(??

ειναι το www.buyandbehappy.de (http://www.buyandbehappy.de) καταπληκτικες τιμες Αν θελετε στειλτε εμαιλ και ενημερωστε μας

Αν πας στο προφιλ κάπου λεει υπογραφη εκει θα βαλεις νεο τικερακι!

φιλια

Αυτο το site φιλιτσα μου γραφει οτι εχει κλεισει απο τις 30/06/09.

φιλιτσα
29-10-09, 20:34
Αυτο το site φιλιτσα μου γραφει οτι εχει κλεισει απο τις 30/06/09.

κριμα ρε γμτ :(

φιλιτσα
30-10-09, 17:44
παρελαβα σημερα την παραγγελεια μου απο τα μαδερκερ ειναι ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ !!! βεβαια λειπει ενα κομματι και το γραφει και πάνω στο δελτιο αποστολης , σκεφτομαι να τους πω μαζι μ αυτο να μου στειλουν και πιτζαμες θα γλιτωσουν και τα εξοδα αποστολης ...
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

novpal
30-10-09, 19:32

Για να το βγάλεις ή να το αλλάξεις πας "Πίνακας Ελέγχου" & μετά στην στήλη αριστερά "Επεξεργασία Υπογραφής"

novpal
30-10-09, 19:37
Επίσης, αν ενδιαφέρεται καμία για τις μπότες ugg (http://www.uggbootsuggstopsale.com.au), τους ρώτησα για το αν υπάρχουν επιπλέον φόροι & δεν τους είδα πολύ σίγουρους! Άν πάρω μόνη μου σε κανένα τελωνείο λέτε να μου απαντήσουν???

antu
30-10-09, 21:32
novpal αν τους πεις να σημειωσουν πανω στο δεμα gifts και σου το στειλουν με τα αντιστοιχα ελτα μαλλον θα το γλυτωσεις τον εκτελονισμο αλλα αν στα στειλουν με courier ειναι λιγο δυσκολο

Marakious
30-10-09, 21:44
χμμμ!!βρε κοριτσια επειδη και εμενα για καροτσι για www.pramworld.co.uk με βλεπω αν παθει κατι με εγγυηση τι κανω??

Olympia99
30-10-09, 21:55
χμμμ!!βρε κοριτσια επειδη και εμενα για καροτσι για www.pramworld.co.uk (http://www.pramworld.co.uk) με βλεπω αν παθει κατι με εγγυηση τι κανω??

Οι αντιπρόσωποι στην Ελλάδα δεν αναλαμβάνουν επισκευή αν είναι αγορασμένο από το εξωτερικό;;
Γιατί απόδειξη αγοράς φυσικά θα έχεις.

sofaki1978
30-10-09, 23:00
Επίσης, αν ενδιαφέρεται καμία για τις μπότες ugg (http://www.uggbootsuggstopsale.com.au), τους ρώτησα για το αν υπάρχουν επιπλέον φόροι & δεν τους είδα πολύ σίγουρους! Άν πάρω μόνη μου σε κανένα τελωνείο λέτε να μου απαντήσουν???

και εγω αυτο το προβλημα εχω.βρηκα το maclaren techno xlr 193 ευρω με τα μεταφορικα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: αλλα απο αμερικη.το θεμα ειναι οτι τα λεφτα που θα γλιτωσω μηπως μου τα παρει το τελωνειο????????και gift να γραφει αμα ειναι κανενα τσακαλι τελωνειακος την βαψαμε.και αν δεχτει η εταιρεια να γραψει επανω gift.παντως οντως αν τα στειλουνε με απλο ταχυδρομειο ισως δεν περασουν τελωνειο,με courier επιφοβο.ειδικα για καροτσι που ενδιαφερομαι εγω.:(:(:(:(

ravT
30-10-09, 23:19
Στέλνεται ολόκληρο καρότσι με ΕΛΤΑ? Δε νομίζω... Πάντως ο αδελφός μου που ψωνίζει πολύ από Αμερική μου χει πει ότι κάποιες εταιρίες αναφέρουν "Whe dont send gifts". Οπότε ψαχτείτε καλύτερα εντός Ευρώπης.

kalamaraki
31-10-09, 06:36
χμμμ!!βρε κοριτσια επειδη και εμενα για καροτσι για www.pramworld.co.uk με βλεπω αν παθει κατι με εγγυηση τι κανω??

Πολυ απλά θα πάρετε τηλέφωνο τον επίσημο έλληνα αντιπρόσωπο που δίνει η μαμά ξένη εταιρεία και θα το ρωτήσετε ότι αν έχω αγορασμένο από το εξωτερικό από πια χώρα με απόδειξη αγοράς θα με καλύψετε την εγγύήση? Και αν σας πει ότι δεν σας καλύπτει και σας τα μασάει θα στέιλετε μαιλ στην εταιρεία στο εξωτερικό φυσικά και θα αναφέρετε το συμβάν και το όνομα του επίσημου αντιπρόσωπου και θα σας πουν τι να κάνετε!
Η Dionic πάντως που έχει τα peg perego και τα inglesina δέχεται και καλύπτει εγγύηση αγορασμένων από το εξωτερικό!

melita
31-10-09, 10:52
Πολυ απλά θα πάρετε τηλέφωνο τον επίσημο έλληνα αντιπρόσωπο που δίνει η μαμά ξένη εταιρεία και θα το ρωτήσετε ότι αν έχω αγορασμένο από το εξωτερικό από πια χώρα με απόδειξη αγοράς θα με καλύψετε την εγγύήση? Και αν σας πει ότι δεν σας καλύπτει και σας τα μασάει θα στέιλετε μαιλ στην εταιρεία στο εξωτερικό φυσικά και θα αναφέρετε το συμβάν και το όνομα του επίσημου αντιπρόσωπου και θα σας πουν τι να κάνετε!
Η Dionic πάντως που έχει τα peg perego και τα inglesina δέχεται και καλύπτει εγγύηση αγορασμένων από το εξωτερικό!

Προσωπικά είχα ρωτήσει τον αντιπρόσωπο της britax για αγορές μέσω ίντερνετ και μου είχαν αρνηθεί. Άν συμβεί κάτι επικοινωνείς με το κατάστημα ιντερνετ που το αγόρασες και μετά οι ίδιοι θα πρέπει να σου πουν τι θα κάνουν.

madreterra
01-11-09, 09:44
και εγω αυτο το προβλημα εχω.βρηκα το maclaren techno xlr 193 ευρω με τα μεταφορικα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: αλλα απο αμερικη.το θεμα ειναι οτι τα λεφτα που θα γλιτωσω μηπως μου τα παρει το τελωνειο????????και gift να γραφει αμα ειναι κανενα τσακαλι τελωνειακος την βαψαμε.και αν δεχτει η εταιρεια να γραψει επανω gift.παντως οντως αν τα στειλουνε με απλο ταχυδρομειο ισως δεν περασουν τελωνειο,με courier επιφοβο.ειδικα για καροτσι που ενδιαφερομαι εγω.:(:(:(:(

Πάντως εγώ για αποστολή που είχα από το αμερικάνικο ebay για ποσο περίπου 40€ (πληρωμένο με πκ όχι αντικαταβολή) όταν το παρέλαβα στο ταχυδρομείο μου ζήτησαν να πληρώσω 3€ εκτελωνιστικά και δασμούς και να υπογράψω κιόλας

katerinaf
01-11-09, 10:16
Τα Perego τα εισάγει η Περαμάξ και όχι η Ντιονίκ.
Η άποψη της Περαμάξ όπως μου απάντησαν παλαιότερα στο ερώτημα αυτό και συγκεκριμένα για ένα κάθισμα Britax ήταν : "Από τον νόμο ο κάθε πωλητής είναι υποχρεωμένος να καλύπτει με εγγύηση (επισκευής ή αντικατάστασης) + service + ανταλλακτικά τα προϊόντα τα οποία διακινεί. Σαν ΠΕΡΑΜΑΞ αναλαμβάνουμε υπεύθυνα το κόστος αυτό μόνο για προϊόντα τα οποία διακινούμε εμείς και εάν εσείς επιλέξετε να αγοράσετε από άλλη εταιρεία το κόστος αυτό είναι υποχρεωμένος να το αναλάβει αυτός που σας το πούλησε από τα δικά του κέρδη και όχι η δική μας εταιρεία".
Δεν γνωρίζω εάν εξακολουθούν να εφαρμόζουν την ίδια πολιτική ακόμα γιατί αυτό έγινε προ τριετίας, ούτε τι κάνει η Dionic για τα Inglessina αλλά η kalamaraki έχει δίκιο ότι καλό θα ήταν να ρωτάμε κάτι τέτοια.

antu
01-11-09, 11:08
να σας πω την αληθεια δυο καροτσια εχω αγορασει απο εδω και ποτε δεν κρατησα την αποδειξη. Να την κανω τι? Συνηθως τα καροτσια δεν χαλανε στο πρωτο μηνα και αν η εγγυηση ειναι ενα χρονο και αποδειξη να εχετε αντε να την βρειτε. Οσο αφορα το maclaren εχει μια φιλη και χαλασε η ροδα ( μετα απο 2 χρονια) το πηγε στο λητω απο οπου το πηρε και τις το κανανε με μια καθυστερηση 6 μηνων ( τωρα ποιος φταιει το λητω ή η εταιρια δεν ξερω) Ασε που αν μενεις στην Αγγλια και μετακομισεις στην Ελλαδα που θα φτιαξεις το καροτσακι που χαλασε?

sofaki1978
01-11-09, 14:38
Τα Perego τα εισάγει η Περαμάξ και όχι η Ντιονίκ.
Η άποψη της Περαμάξ όπως μου απάντησαν παλαιότερα στο ερώτημα αυτό και συγκεκριμένα για ένα κάθισμα Britax ήταν : "Από τον νόμο ο κάθε πωλητής είναι υποχρεωμένος να καλύπτει με εγγύηση (επισκευής ή αντικατάστασης) + service + ανταλλακτικά τα προϊόντα τα οποία διακινεί. Σαν ΠΕΡΑΜΑΞ αναλαμβάνουμε υπεύθυνα το κόστος αυτό μόνο για προϊόντα τα οποία διακινούμε εμείς και εάν εσείς επιλέξετε να αγοράσετε από άλλη εταιρεία το κόστος αυτό είναι υποχρεωμένος να το αναλάβει αυτός που σας το πούλησε από τα δικά του κέρδη και όχι η δική μας εταιρεία".
Δεν γνωρίζω εάν εξακολουθούν να εφαρμόζουν την ίδια πολιτική ακόμα γιατί αυτό έγινε προ τριετίας, ούτε τι κάνει η Dionic για τα Inglessina αλλά η kalamaraki έχει δίκιο ότι καλό θα ήταν να ρωτάμε κάτι τέτοια.

δηλαδη αν το εχεις αγορασει απο εξωτερικο δεν σε καλυπτει,καλα καταλαβα ε?????εμενα δεν μου φαινεται και τοσο λογικο και νομιμο.δουλευω σε ενα καταστημα με ειδη ταξιδιου και ολες οι εταιρειες που φερνουμε ειναι ξενες(ιταλικες,αμερικανικες,γερμανικες).οταν παρουσιαζετε ενα προβλημα(ροδα, φερμουαρ)και μας το φερνουν για επισκευη ΠΟΤΕ δεν ζηταμε αποδειξη αγορας.αποδειξη ζηταμε μονο αν το προβλημα που εχει το προιον δεν επισκευαζεται και πρεπει να γινει αντικατασταση του προιοντος μονο και μονο για να δουμε ποτε αγοραστηκε και οχι απο που.για να δουμε αν ειναι εντος εγγυησης.και εχουμε κανει πολλες φορες αντικαταστασεις απο προιοντα αγορασμενα απο οπουδηποτε στον κοσμο.παντα σε συνεννοηση με τις εκαστοτε εταιρειες.σε ολα δεν ισχυει το worldwide guaranty????

sofaki1978
01-11-09, 15:39
Πάντως εγώ για αποστολή που είχα από το αμερικάνικο ebay για ποσο περίπου 40? (πληρωμένο με πκ όχι αντικαταβολή) όταν το παρέλαβα στο ταχυδρομείο μου ζήτησαν να πληρώσω 3? εκτελωνιστικά και δασμούς και να υπογράψω κιόλας

ηταν μικρο το ποσο madreterra,μου εχει συμβει και εμενα με παπουτσια απο αμερικη με κοστος 70 δολαρια,πληρωσα 3 ευρω στο ταχυδρομειο.αλλα ολοκληρο καροτσι ?????????θα ρωτησω τελωνειακο για σιγουρια.

haido
01-11-09, 20:41
Γεια σας παιδιά, είναι καταπληκτική η δουλειά που έχετε κάνει σε αυτό το ποστ, ευχαριστούμε! Ψάχνω να αγοράσω ένα γραφειάκι, τύπου τραπεζάκι με 2 καρεκλες για την κορούλα μου, 22 μηνών σήμερα. Δεν θέλω κάτι φτηνό τύπου ΙΚΕΑ, καθώς πρόκειται να δώσουν λεφτά οι παππούδες για τα Χριστούγεννα, θέλω δλδ κάτι καλό! Έψαξα στο http://www.thekidswindow.co.uk/furniture/childrens-desks.htm, και βρήκα μερικά καταληκτικά, όπως το http://www.thekidswindow.co.uk/Selling.asp?product=6857, αλλά δυστυχώς είναι μόνο για UK διαθέσιμο... Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι καλό? Ευχαριστώ πάρα πολύ!

haido
01-11-09, 20:48
Η δική μου συνεισφορά στη λίστα σας αφορά τα ψηφιακά άλμπουμς, έχω χρησιμοποιήσει 2 μέχρι στιγμής προγράμματα (τα 2 πρώτα), από τα οποία έμεινα εξίσου ευχαριστημένη, τα εξής:

- www.blurb.com ( πολύ επαγγελματικό, αλλά λίγο δυσχρηστο, εκτυπώνει και ελληνικά)
- www.tictacphoto.com (εύχρηστο, αλλά όχι ελληνικά, με πολύ τέλεια backgrounds!)
- http://www.cewe-photoworld.co.uk/photobook/
- http://fotoinsight.net/

MUMSOFIA
02-11-09, 10:10
καλημέρα κοριτσία, και καλό μήνα!!!

Το Σάββατο πηρα τα πράγματα από το Mothercare..

Όλα ήταν πολύ όμορφα κορίτσια οι χριστουγεννιάτικες στολες που πήρα είναι πολύ καλές.

Ελενάκι ήρθέ και της Αρτεμις!!!

Τώρα περιμένω και το κάθισμα από το oliver θα σας ενημερώσω

kalamaraki
02-11-09, 10:46
χε χε σε ευχαριστούμε Θεία Σοφία!
Σμουτσ!

φιλιτσα
02-11-09, 14:43
καλημέρα κοριτσία, και καλό μήνα!!!

Το Σάββατο πηρα τα πράγματα από το Mothercare..

Όλα ήταν πολύ όμορφα κορίτσια οι χριστουγεννιάτικες στολες που πήρα είναι πολύ καλές.

Ελενάκι ήρθέ και της Αρτεμις!!!

Τώρα περιμένω και το κάθισμα από το oliver θα σας ενημερώσω

εγω κοριτσια επικοινωνησα με το μαδερκερ για το ειδος που λειπει και μου ειπαν οτι μου επιστρεφουν το ποσον για το ειδος που δεν μου εστειλαν .

θα κανω και αλλη παραγγελεια ελπίζω να μην εχω πάλι τα ιδια :(

jenny_v
02-11-09, 20:04
Ξερετε τι νουμερο παππουτσιου αντιστοιχει στο 20-21 ,στο site του mothercare ?

spyni
02-11-09, 21:28
κοριτσια θα ηθελα να παρω χειροποιητα χαλια για το σπιτι μας....εχετε να προτεινετε κατι, διοτι εδω ειναι απλησιαστα?????ευχαριστω!!!

sofaki1978
02-11-09, 21:32
ριξε μια ματια εδω

http://www.flycarpet.gr/

http://carpet2.gr/shop/products

http://www.halia.gr/

spyni
02-11-09, 21:57
τι τσακαλι εισαι???!!!σε ευχαριστω πολυζ!!

spyni
02-11-09, 22:11
νομιζω εφαγα ηττα!!!και στα 3 μου φανηκαν πανακριβα...η τελοσπαντων για μενα.....
κατι ισως απο εξω..η καποιο στοκ???

maria_s
02-11-09, 23:04
www.carpetvista.gr (http://www.carpetvista.gr)

Δεν έχω ψωνίσει αλλά έχει σούπερ τιμές!

sofaki1978
02-11-09, 23:11
νομιζω εφαγα ηττα!!!και στα 3 μου φανηκαν πανακριβα...η τελοσπαντων για μενα.....
κατι ισως απο εξω..η καποιο στοκ???

δεν εχω κατι αλλο :sad::sad::sad::sad:.

ioanna21
03-11-09, 09:29
Καλημέρα!!!

Για πείτε βρε κορίτσια, απο το olivers θέλω να παραγγείλω 1 καρότσι maclaren και 1 καθισματάκι αυτοκινήτου maxi cosi Axiss.
Είχα στείλει μαιλ και ρώτησα μεταφορικά για το καροτσάκι και μου είχαν πει 40 λίρες αν πάρω και το καθισματάκι θα είναι η ίδια η τιμή στα μεταφορικά???? ή αυξάνεται??

kalamaraki, πιστευω οτι εσύ γνωρίζεις καλά τι θέμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!

ravT
03-11-09, 11:12
Ε δε νομίζω να είναι μόνο 40 τα μεταφορικά και για τα 2 γιατι είναι ογκώδη. Ξαναστειλε mail να ρωτήσεις!

Σχετικά με τα χαλιά (επειδή ψάχνω πολύ αυτές τις μέρες), οι τιμές είναι ικανοποιητικές. Άλλο αν και εγώ θα θελα να ήταν χαμηλότερες.

ΟΛΓΑ79
03-11-09, 12:19
καλημερα και απο μένα!
Εκανα τις πρωτες αγορες μου απο το www.mothercare.com (http://www.mothercare.com) όπως παρα πολλες κοπέλες.
Αγορασα ρουχα εγκυμοσύνης και μωρουδιακά αξιας 300 ευρώ με 17 ευρώ μεταφορικά,ενω εδω θα πληρωνα τα διπλα για να μην πω και παραπάνω
Τα πραγματα εφτασαν με κουριερ μια εβδομαδα μετα την παραγγελεία
Ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένη!!!!!!Κριμα που δεν στελνουν Ελλάδα όλα τα προιόντα τους

matsoulinako
03-11-09, 14:03
Μετά από μεγάλη αναζήτηση για καταστήματα του εξωτερικού που παραδίδουν Ελλάδα βρήκα αυτή τη σελίδα http://greece.internationalshopsonline.com/p/index και ενθουσιάστηκα! Όσον αφορά την αξιοπιστία των συγκεκριμένων καταστημάτων δεν μπορώ να πώ αλλά έχει μέσα Mothercare, Childrensalon, Harrod's , Asos κλπ. Δεν χάνει κανείς τίποτα να ψάξει λιγάκι, έχει ενδιαφέρον !!!!

kalamaraki
03-11-09, 14:03
Καλημέρα!!!

Για πείτε βρε κορίτσια, απο το olivers θέλω να παραγγείλω 1 καρότσι maclaren και 1 καθισματάκι αυτοκινήτου maxi cosi Axiss.
Είχα στείλει μαιλ και ρώτησα μεταφορικά για το καροτσάκι και μου είχαν πει 40 λίρες αν πάρω και το καθισματάκι θα είναι η ίδια η τιμή στα μεταφορικά???? ή αυξάνεται??

kalamaraki, πιστευω οτι εσύ γνωρίζεις καλά τι θέμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!

πω πω έχω γίνει ο αντιπρόσωπος του ολιβερς ε?
χε χε
εμένα μου είχε πει για μικρά πράγματα ότι αν χωράνε στο κουτί του καθίσματος με την άδεια μου να το ανοίξει και να τα βάλει εκεί μέσα.
Βέβαια το καρότσι δεν χωράει στο κουτί του καθίσματος οπώτε μάλλον για διπλά πας αλλά στείλε ένα μαιλ με το τι θες και ρώτα την καλυτερα τι θα σου χρεώσει

magdalia
03-11-09, 16:35
Μηπως καμμια κοπελα γνωριζει κατι για αποστολες απο Αμερικη?Ειναι η ξαδελφη μου εκει και βρηκε το zippy(καροτσι) περιπου 250 δολαρια!!Αν το αγορασει και μου το στειλει ποσο θα ειναι αραγε η χρεωση???Θα περασει και τελωνειο. ?Ας μου πει οποιος γνωριζει κατι σχετικο.

sofaki1978
03-11-09, 16:42
τον ιδιο προβληματισμο εχω και εγω magdalia με ενα maclaren που βρηκα απο αμερικη.αλλα δεν ξερω αν θα το διακινδυνευσω γιατι αν περασει απο τελωνειο τα 100 ευρω τα εχω σιγουρα.αν το κανεις τελικα πες της να το στειλει με usps και ΟΧΙ με courier(π.χ dhl) δηλαδη με απλο ταχυδρομειο και να γραψει επανω gift.αλλα και παλι κανεις δεν σου εγγυαται....

οσο για τα μεταφορικα εμενα η εταιρεια αυτη θα με χρεωνε 100 δολαρια για την αποστολη.

yogini
03-11-09, 21:17
κοριτσια προσοχη απο Αμερικη γιατι μια φορα πληρωσα τα μαλλια της κεφαλης μου με την προικα του μωρού!!! κοστιζαν τα πράγματα 300 ευρω και πληρωσα αλλα 100 για το τελωνειο!

irida85
03-11-09, 21:29
βρε κοριτσια κι εγω θελω να παρω απο αμερικη αυτοκολλητα απο το wallies.com γιατι τα χει 1/3 της τιμης αποτι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα... ειναι γυρω στα 70 δολλαρια και πληρωμη μονο λεει με πιστωτικη... τι να κανω??? το ρισκαρεις με τα τελωνεια κλπ?????????

sofaki1978
03-11-09, 21:31
βρε κοριτσια κι εγω θελω να παρω απο αμερικη αυτοκολλητα απο το wallies.com γιατι τα χει 1/3 της τιμης αποτι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα... ειναι γυρω στα 70 δολλαρια και πληρωμη μονο λεει με πιστωτικη... τι να κανω??? το ρισκαρεις με τα τελωνεια κλπ?????????

ισως την γλιτωσεις με τα αυτοκολλητα irida,σε φακελο δεν θα ειναι???λογικα δεν θα κινησει υποψιες.η αδερφη μου που ειχε αγορασει παπουτσια με 70 δολαρια της τα εκτελωνισαν αλλα πολυ λιγο,3 ευρω.δεν βρηκες τιποτα στο e-bay της αγγλιας????

savropinguinos
03-11-09, 21:31
το κακο ειναι οτι δεν στελνουν ολα τα προϊοντα τα μαδερκερ οπως κ αλλα σαιτ,εκανα γκουγκλ ονλαιν σοπινγκ ιντερνατιοναλ σιπινγκ κ μου βγαζει ενα σαιτ συμφωνα με το οποιο σου δινει διευθυνση στηνΑμερικη κ φροντιζουν μετα αυτοι να σου τα στειλουν με ταχυδρομειο,λετε να ειναι αξιοπιστο?

sofaki1978
03-11-09, 21:32
το κακο ειναι οτι δεν στελνουν ολα τα προϊοντα τα μαδερκερ οπως κ αλλα σαιτ,εκανα γκουγκλ ονλαιν σοπινγκ ιντερνατιοναλ σιπινγκ κ μου βγαζει ενα σαιτ συμφωνα με το οποιο σου δινει διευθυνση στηνΑμερικη κ φροντιζουν μετα αυτοι να σου τα στειλουν με ταχυδρομειο,λετε να ειναι αξιοπιστο?

στην αμερικη η στην αγγλια?????

savropinguinos
03-11-09, 21:33
παντως 4 δεματα που μου εστειλε η νουνα μου απ Αμερικη κ λεγανε γκιφτ δεν πληρωσα τιποτα

irida85
03-11-09, 21:33
επισης να ρωτησω κατι αλλο, αν και ειναι εκτος εποχης!!!!!!!!!
θελω να βρω καποιο σαιτ με φθηνα επιπλα μπαμπου ή τυπου μπαμπου (σα πλαστικο δηλαδη που να μοιαζει με μπαμπου) ξερετε τραπεζακι με πολυθρονιτσες... ειχα ακουσει για καποιους που με 50 ευρω αγορασαν μεσω ιντερνετ ολοκληρο σετ!!!!!!
καμια ιδεα????????

irida85
03-11-09, 21:37
ισως την γλιτωσεις με τα αυτοκολλητα irida,σε φακελο δεν θα ειναι???λογικα δεν θα κινησει υποψιες.η αδερφη μου που ειχε αγορασει παπουτσια με 70 δολαρια της τα εκτελωνισαν αλλα πολυ λιγο,3 ευρω.δεν βρηκες τιποτα στο e-bay της αγγλιας????

σοφακι θελω τα συγκεκριμενα αυτοκολλητα που τα ειδα απο κοντα, δε θελω να ψωνισω στα τυφλα....
αποτι εχω δει εδω σε καταστημα ειναι σε μαρκοστενα διαφανα πλαστικα κουτια... πχ πως τυλιγουν οι αρχιτεκτονες τα τα σχεδια σε κατι μακρια κουτια? καπως ετσι, αλλα λογικα τα μικρα σχεδια θα ναι επιπεδα.......

πρεπει και παλι παροτι ειναι 70 δολλαρια να συνεννοηθω για να γραψουν gift? γιατι δε θελω να μπλεξω... και αντε να συνεννοηθεις κλπ........

sofaki1978
03-11-09, 21:46
σοφακι θελω τα συγκεκριμενα αυτοκολλητα που τα ειδα απο κοντα, δε θελω να ψωνισω στα τυφλα....
αποτι εχω δει εδω σε καταστημα ειναι σε μαρκοστενα διαφανα πλαστικα κουτια... πχ πως τυλιγουν οι αρχιτεκτονες τα τα σχεδια σε κατι μακρια κουτια? καπως ετσι, αλλα λογικα τα μικρα σχεδια θα ναι επιπεδα.......

πρεπει και παλι παροτι ειναι 70 δολλαρια να συνεννοηθω για να γραψουν gift? γιατι δε θελω να μπλεξω... και αντε να συνεννοηθεις κλπ........

καταλαβα...θα ειναι σε κυλινδρο...τι να σου πω irida.εγω στην θεση σου θα τα αγοραζα δηλαδη θα το ρισκαρα.λογω του οτι ειναι 70 δολαρια,αν ηταν απο 100 και πανω θα το σκεφτομουνα.μην σε παρω ομως και στο λαιμο μου και μετα με κυνηγας :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:.

irida85
03-11-09, 21:51
οκ θα δω τι θα κανω... μεχρι 100 δολαρια δηλ ειμαι οκ....
ευχαριστωωωωωωωωωωω

sofaki1978
03-11-09, 21:52
οκ θα δω τι θα κανω... μεχρι 100 δολαρια δηλ ειμαι οκ....
ευχαριστωωωωωωωωωωω

οχι καλε δεν σου ειπα οτι ειναι οκ :D:D:D:D:Dγια εμενα το ειπα οτι αν εκαναν πανω απο 100 δεν θα τα επαιρνα ;)

novpal
03-11-09, 22:09
Κορίτσια, νομίζω θα την πατούσα... Έχω κολλήσει με τις μπότες ugg & βρήκα αυτό το site: http://www.ugg-euro.com/ που τις είχε σε πολύ καλή τιμή, με λίγα μεταφορικά & φυσικά χωρίς επιπλέον φόρους αφού έρχονται απο Ευρώπη.
Αυτό που με προβλημάτισε ήταν οτι σαν mail επικοινωνίας έχει αυτό: tbkgy1385@gmail.com & δεν μου έκανε & πολύ σοβαρό (φαντάζομαι πως μια εταιρεία με δικό της site μπορεί να έχει δικό της e-mail & όχι gmail).
Τεσπα, στην αρχική σελίδα, έχει ένα "SHOPPING NOTICE" που περνάνε κάποια ονόματα & δίπλα γράφει "your order is in proress". Όπως το χάζευα είδα & ένα ελληνικό όνομα & δεν ξέρω πως μου ήρθε & το χτύπησα στο facebook. Όντως βγήκε μια κοπέλα & ευτυχώς είχα την έμπνευση να τη ρωτήσω σχετικά. Το κορίτσι ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΕΑ! Μάλιστα μου είπε πως δεν έχει παραγγείλει ποτέ απο το internet!
Θα το ψάξω λίγο ακόμα για να μου φύγει κάθε αμφιβολία, αλλά τελικά θέλει πολλή πολλή προσοχή!!!

antu
03-11-09, 22:32
καταρχην για αυτοκολλητα εχει σε πολυ καλεσ τιμες στο ebay και πολυ ωραια σχεδια http://stores.shop.ebay.co.uk/e-baBy-2009-UK_PVC-SUPERSIZED_W0QQ_fcidZ80QQ_fsubZ1177595016QQ_sidZ930313116QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322QQgbrZ1
θα ειναι σιγουρα μια απο τις επομενεσ αγορες μου. Αλλα αυτο που μαλλον θα αγορασω τωρα ειναι aerosoles απο την Αμερικη απο το σαιτ της εταιριας μου εχουν πει οτι μπορουν να μου στειλουν στην Ελλαδα δεν ρωτησα τα μεταφορικα, οχι οτι ειναι πολυ ποιο φτηνα οσο οτι εχει πολυ μεγαλυτερη ποικοιλια απο εδω

spyni
03-11-09, 22:45
www.carpetvista.gr (http://www.carpetvista.gr)

Δεν έχω ψωνίσει αλλά έχει σούπερ τιμές!

θα το κοιταξω σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!

spyni
03-11-09, 22:47
δεν εχω κατι αλλο :sad::sad::sad::sad:.

βρε Σοφακι μου δεν πειραζει!!!να εισα καλα κοριτσακι μου.....κατι θα βρω και θα σας πω!!!

sofaki1978
03-11-09, 22:49
βρε Σοφακι μου δεν πειραζει!!!να εισα καλα κοριτσακι μου.....κατι θα βρω και θα σας πω!!!

εγω spyni αγορασα απο παζαρι.2 μεγαλα χαλια,παρα πολυ ομορφα,2,20 *2,80 130 ευρω και τα 2!!!ριξε μια ματια και στην λαικη.

spyni
03-11-09, 23:17
η λαικη μας ειναι φτωχοτατη και δεν εχει τετοια...τωρα ομως που το λες γινεται τεραααστιο παζαρι με χαλια στη γιορτη του Αγ.Νικολαου στα Πατησια!!Να εισαι καλα μου εδωσες ιδεα,αν τελικα δε βρω κατι απο νετ!!

sofaki1978
03-11-09, 23:18
η λαικη μας ειναι φτωχοτατη και δεν εχει τετοια...τωρα ομως που το λες γινεται τεραααστιο παζαρι με χαλια στη γιορτη του Αγ.Νικολαου στα Πατησια!!Να εισαι καλα μου εδωσες ιδεα,αν τελικα δε βρω κατι απο νετ!!

και μην ξεχασεις να παζαρεψεις!!!!!!!!

spyni
03-11-09, 23:24
εχεις δικιο...αν και ειμαι μπουφος σε αυτα!!!θα το προσπαθησω!!
αα τωρα ειδα εισαι εγγυουλα..σου ευχομαι ενα υπεροχα υγιες και καλοτυχο μωρο!!

sofaki1978
03-11-09, 23:26
εχεις δικιο...αν και ειμαι μπουφος σε αυτα!!!θα το προσπαθησω!!
αα τωρα ειδα εισαι εγγυουλα..σου ευχομαι ενα υπεροχα υγιες και καλοτυχο μωρο!!

α και εγω δεν τα καταφερνω στα παζαρια,η μαμα μου τα εκανε :lol::lol::lol::lol:.ναι ειμαι πολυ εγκυος,λιγο εμεινε!να"σαι καλα!

female
03-11-09, 23:28
Κορίτσια καλησπέρα. Ξέρετε κανένα site με λευκά είδη?

sofaki1978
03-11-09, 23:45
Κορίτσια καλησπέρα. Ξέρετε κανένα site με λευκά είδη?

για κοιτα εδω,προχτες κοιτουσα

http://www.spiti-mania.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=3&Itemid=6&Itemid=8

spyni
03-11-09, 23:50
επισης το carpetvista που προτεινε παραπανω η Μαρια εχει πολλα σχεδια και σε πολυ καλες τιμες...

spyni
03-11-09, 23:53
καλα Σοφακι εριξα μια ματια....φανταστικα σχεδια..βεβαια για τιμοκαταλογο μαλλον θα πρεπει να εγγραφεις...

sofaki1978
04-11-09, 00:44
καλα Σοφακι εριξα μια ματια....φανταστικα σχεδια..βεβαια για τιμοκαταλογο μαλλον θα πρεπει να εγγραφεις...

μα δεν εχω κανει εγγραφη και τις βλεπω τις τιμες....:roll::roll::roll::roll:

vickytsoch
04-11-09, 10:36
http://www.linopolis.gr/ για λευκα ειδη..

εχω ψωνισει απο αυτο το μαγαζι (απο το φυσικο καταστημα γιατι ειναι κοντα μου) και η ποιοτητα ηταν πολυ καλη...

spyni
04-11-09, 15:43
μα δεν εχω κανει εγγραφη και τις βλεπω τις τιμες....:roll::roll::roll::roll:

ναι βρε κοριτσακι μου...τωρα τις ειδα και εγω!!μαλλον χτες ημουν πολυ κουρασμενη και δεν μπορουσα να τις ξεχωρισω!!συγγνωμη για την παραπληροφορηση!!!

jenny_v
06-11-09, 18:23
Koριτσια δεν με βοηθατε.. Ξερει καποια κοπελα τι νουμερο αντιστοιχει το 21 σε παππουτσι,με αυτα απο το mothercare ?

novpal
06-11-09, 22:52
Koριτσια δεν με βοηθατε.. Ξερει καποια κοπελα τι νουμερο αντιστοιχει το 21 σε παππουτσι,με αυτα απο το mothercare ?

Εννοείς ποιό αγγλικό νούμερο αντιστοιχεί στο ελληνικό 21??? Αν εννοείς αυτό, έχω ένα ζευγάρι του μικρού που -αν καταλαβα καλά- το 20,5 αντιστοιχεί στο 4. Μή σε πάρω όμως στο λαιμό μου... Γιατί δεν παίρνεις ένα mothercare εδώ να ρωτήσεις τις κοπέλες? Ίσως να σε εξυπηρετήσουν & απο το ίδιο το site που θες να παραγγείλεις.

antu
06-11-09, 22:59
να σου πω εγω τι εκανα. Η κορη μου φοραει 24 οποτε πηρα ενα ζευγαρι 7 παπουτσακια για το σπιτι και ενα αθλητικο 8 ( σε τελικη αναλυση και το 7 να μην την εκανε δεν θα εχανα και τιποτα) αλλα διαπιστωσα οτι το 7 ειναι ισοδυναμο με το 24. Ενας πολυ καλος οδηγος ειναι αυτος http://curezone.com/conversions_shoe_size.asp Ελπιζω να βοηθησα

ΕΛΕΝΗ2006
07-11-09, 10:31
Kορίτσια καλημέρα.μετα απο τις συζητησεις σας εδω μεσα ειπα να παραγγειλω κι εγω απο το mothercare.πηγα σε ενα καταστημα mothercare εδω στο Ηρακλειο,βρηκα τα νουμερα ,ειδα και τη διαφορα στις τιμες (απιστευτες )και εκανα την παραγγελια μου ,περιπου στα 160 ευρω
την Παρασκευη το απογευμα τα παρηγγειλα και σημερα τσουπ..... νατο το δεματακι!!!!τα ρουχαλακια ειναι τελεια,τα παπουτσακια απιστευτα!!!!δεν χορταινω να τα κοιταζω !!!
τωρα λεω να κανω και τη δευτερη παραγγελια μου γιατι χριστουγεννα ερχονται!!!!παντως ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι ψωνιζω mothercare σε τιμες jumbo!!!!

MARILYN
07-11-09, 11:16
Σχετικά με τα αγγλικά νούμερα παπουτσιών μπορείς να δεις και εδώ:
http://www.oneofakindkid.com/shoe-size-chart.html

φιλιτσα
07-11-09, 11:36
εγω κοριτσια της αγορασα νουμερο 8 επειδη φοραει 24,5 και τα σπορτεξ ειναι καλα προς μεγαλα , οι γαλοτσες ειναι τεραστιες στο ιδιο νουμε της εδωσα σε ενα ξαδελφακι που φοραει 26 και της ειναι και μεγαλουτσικες λιγο . Προσεξτε τα νουμερα

φιλιτσα
07-11-09, 11:40
Σχετικά με τα αγγλικά νούμερα παπουτσιών μπορείς να δεις και εδώ:
http://www.oneofakindkid.com/shoe-size-chart.html

πολύ καλος ο οδηγος για 24 νουμ παπουτσι ειναι το 7 φαντασου εγω της πήρα το 8 !!! θα τα εχει του χρονου ή το καλοκαιρι τα σπορτεξ φοριουνται ευτυχως

Επίσης να σας πω οτι τα μοδερκερ δεν αξιζουν τοοοσο για τις ελληνικες τιμες ειναι πολύ ακριβα και δεν παθαιενεις και πλάκα

petalida
07-11-09, 14:15
Κορίτσια, έχω κάνει αγορές από το www.spitimania.gr (http://www.spitimania.gr)
Οι άνθρωποι είναι απίστευτοί!!! Παρα πολυ εξυπηρετικοί, μέσα σε 2-3 μέρες ήρθαν οι παραγγελίες μου όλες τις φορές. Και μια φορά που υπήρξε έλλειψη, αμέσως με ενημέρωσαν και αφαιρέσαμε ότι αργούσε (γιατί βιαζόμουν). Καταπληκτικό e-shop! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ μεγάλη ποικιλία (ζαλίστηκα), πολύ καλές τιμές και το βασικότερο... ανθρώπινη, φιλική εξυπηρέτηση, όχι αυτό το απρόσωπο που έχουν άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα!

kolibigi
07-11-09, 15:26
Κορίτσια, έχω κάνει αγορές από το www.spitimania.gr (http://www.spitimania.gr)
Οι άνθρωποι είναι απίστευτοί!!! Παρα πολυ εξυπηρετικοί, μέσα σε 2-3 μέρες ήρθαν οι παραγγελίες μου όλες τις φορές. Και μια φορά που υπήρξε έλλειψη, αμέσως με ενημέρωσαν και αφαιρέσαμε ότι αργούσε (γιατί βιαζόμουν). Καταπληκτικό e-shop! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ μεγάλη ποικιλία (ζαλίστηκα), πολύ καλές τιμές και το βασικότερο... ανθρώπινη, φιλική εξυπηρέτηση, όχι αυτό το απρόσωπο που έχουν άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα!

Ούτε δικό σου να ήταν το μαγαζί δε θα μίλαγες έτσι.
Ή μήπως είναι?

kalamaraki
07-11-09, 16:58
Έλα μου ντε....!

female
07-11-09, 18:46
Ευχαριστώ κορίτσια. Θα τα κοιτάξω!

petalida
07-11-09, 19:05
Όχι βρε Kolibigi, δεν ειναι δικό μου!!! Χαχα, εμ βέβαια τόσος ενθουσιασμός δεν έχεις κι άδικο! Μήπως να τους ζητήσω ποσοστά για την διαφήμιση? Πάντως πέρα απ την πλάκα ο ενθουσιασμός μου (αν κ "ύποπτα" υπερβολικός το παραδέχομαι) δεν είναι αβάσιμος.

MUMSOFIA
09-11-09, 09:39
κοριτσάκια καλημέρα,
την Παρασκευή μου ήρθε το κάθισμα αυτοκινήτου από το Oliver 185 λίρες με τα μεταφορικά.
αυτο που μας έκανε πολυ καλή εντύπωση ο courrier γιατί δεν μας βρήκε και πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει που να το αφήσει
Πολύ χαίρομαι που με βοηθήσατε άλλη μια φορά!!!

evita79
09-11-09, 10:46
Κοριτσια καλημερα! Ξερει καμια κατι για το childrensalon?δεν εχω χρονο να ψαχνω και θελω να μαθω αν αξιζει να μπεις στη διαδικασια η διαφορα στις τιμες με εδω?σε ποσο τα στελνουν Ελλαδα και τι να προσεξωγενικα! Ευχαριστώ

ravT
09-11-09, 11:11
το συγκεκριμένο site όπως θα παρατήρησες έχει μάρκες τις οποίες οι περισσότερες από εμας δεν είμαστε σε θέση να αγγίξουμε. Θέλω να πιστεύω πως είναι φθηνότερα όμως για τον λόγο που όλα είναι φθηνότερα εκτός Ελλάδος. Αν κάποια κοπέλα μπορεί να σε διαφωτίσει με λεπτομέρειες έχοντας ψωνίσει απο εκεί....

Tjetje
09-11-09, 11:14
Kalhmera -:)

Bre koritsia mh gelasete alla mhpws kamia mporei na moy exhghsei pws agorazeis apo to ebay.com?
exw akousei oti briskeis kala pragmata alla pws xereis oti den 8a se gelasoyn???

vickytsoch
09-11-09, 12:40
εδω ειμαι εγω η e-bay!!!

σου γραφω αμεσως οδηγιες....

vickytsoch
09-11-09, 13:11
λοιπον..

καταρχην καλο ειναι να μπαινεις στο ebay.co.uk γιατι ειναι Αγγλια και εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να πληρωσεις φορους. Κανεις εγγραφη. Ψαχνεις στο search να βρεις τι θες.
καταρχην να σου πω οτι στο εβαυ υπαρχουν 2 τροποι ανα αγορασεις κατι.
με "δημοπρασια" (auction) ή "απευθειας αγορα" (buy now). Δημοπρασια σημαινει οτι για καποιο προιον βαζεις μια τιμη και αν όταν ληξει ο χρονος εχεις τη χαμηλοτερη τιμη το παιρνεις. (τιμη χωρις μεταφορικα).
απευθειας αγορα σημαινει το αγοραζεις αμεσα. Με την τιμη που λεει.

http://i658.photobucket.com/albums/uu308/VICKYTSOCH/diafores/test.jpg
οταν κανεις την αναζητηση εχεις αυτην την οθονη με τα αποτελεσματα. Οταν εισαι στην "καρτελα" που εχω σε μπλε κυκλο , βλεπεις όλα τα αποτελεσματα. Αν πας στη διπλα καρτελα με κοκκινο βελος, βλεπεις μονο τις δημοπρασιες. Αν πας στο πρασινο βελος, βλεπεις μονο αυτα που ειναι για άμεση αγορα. Εκει που λεει sort by: βαζεις με τι σειρα θες να στα εμφανισει. Σε αυτη τη λιστα διπλα απο καθε προιον (αν οταν εκανες εγγραφη εχεις βαλει τη χωρα σου) σου βγαζει και τα μεταφορικα. Αν λεει : non specified, σημαινει ή οτι δεν στελνει ελλαδα ή οτι θα πρεπει να μιλησεις με τον πωλητη να τον ρωτησεις ποσο θα χρεωσει μεταφορικα.

αριστερα αυτο με τις επιλογες και τα κουτακια, ειναι επιπλεον φιλτρα αναλογα με το καθε προιον.

vickytsoch
09-11-09, 13:20
οταν λοιπον βρεις κατι και θελεις να το δεις καλυτερα, πατας πανω στη φωτό ή πανω στο ονομα του προιοντος και σου ανοιγει αυτη η κατρελα.
με κοκκινο κυκλο σου εχω την τιμη. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! δεν ειναι παντα ευρω!!!

http://i658.photobucket.com/albums/uu308/VICKYTSOCH/diafores/test2.jpg
εισαι στην καρτελα descripion. (σου το δειχνω με κοκκινο βελος) .

οταν εισαι εκει απο κατω βλεπεις πληροφοριες για το προιον.
σε πρασινο κυκλο σου εχω το σημειο που βλεπεις απο που ειναι ο πωλητης. Να αποφευγεις χωρες εκτος ΕΕ γιατι μπορει να εχεις φορο. Ο φορος ειναι 20%της αξιας αλλα ο εκτελωνισμος μπορει να ειναι απο 50-200ευρω (η αμοιβη του εκτελωνιστη)

επισης με μπλε σου εχω σημειωσει το σημειο που πατας για να στειλεις μηνυμα στον πωλητη. Καλο ειναι πριν αγορασεις κατι να λεινεις καθε απορια σου με τον πωλητη.

εκει σου εχω σημειωσι και μια καρτελα με πρασινο βελος. που λεει p &p and payments.

vickytsoch
09-11-09, 13:25
στο p & p and payments, βλεπεις ποσο στοιχιζουν τα μεταφορικα, βαζεις τη χωρα σου και σου λεει ακριβως και διπλα σου λεει με τι θα το στειλει.

http://i658.photobucket.com/albums/uu308/VICKYTSOCH/diafores/test3.jpg

στο πχ. Θα το στειλε με ταχυδρομειο που θα πρεπει να υπογραψεις για να το παρεις. (συστημενο δεμα)

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

και στις δυο αυτες καρτελες, αν πατησεις το μπλε κουμπακι που λεει buy now! ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΣΟΓΥΡΙΣΜΑ!!!

αυτα εχω να σας πω...
αλπιζω να βοηθησα εσενα, αλλα και οποια άλλη κοπελα ή κοπέλο (χι χι ) το χρειαζοταν!

vickytsoch
09-11-09, 13:31
αααα...

ξεχασα!!!!

στο εβαυ πληρωνεις συνηθως με πιστωτικη ή καταθεση (αν το επιτρεπει ο πωλητης).
ο πιο ασφαλης τροπος ομως ειναι να πληρωνεις με paypal.
www.paypal.com (http://www.paypal.com)

το paypal ειναι ενας "μεσολαβιτής". Κανεις μια εγγραφη εκει, του δινεις τα στοιχεια της καρτας σου και καθε φορα που κανεις μια αγορα απο ebay , δινεις εντολη στον πωλητη να παρει τα λεφτα του απο το paypal. Αυτο σημαινει οτι δεν δινεις σε όλους τα στοιχεια της καρτας σου. Τα δινεις μια φορα και μονο σε εναν και εκεινος αναλαμβανει να πληρωσει για εσενα. Το paypal σου παιρνει 1,5 ευρω με την εγγραφη και στα δινει πισω με την πρωτη αγορα.
το paypal ειναι εκτος απο χρηματικος μεσολαβιτης και ο δικηγορος σου αν κατι παει στραβά.

καποια στιγμη αγορασα ενα μεταγιον απο αγγλια που δεν μπυ ηρθε ποτέ. Το paypal εκτος απο τις 8000 συγνωμες που μου ειπε μου εδωσε πισω τα χρηματα της αξιας του μεταγιον. (οχι τα μεταφορικα) Μετα απο 2,5 μηνες βεβαια, αλλα τα πηρα!!

αυτα!!

sofaki1978
09-11-09, 13:38
μια χαρα τα ειπες vicky (μανιακη με το e-bay) απλα να λυσω την απορια της tjetje για το πως ξερεις αν θα σε γελασουν.
αν κοιταξεις δεξια στην σελιδα του προιοντος θα δεις που λεει seller info και γραφει το ψευδωνυμο του οπως εδω το shoes-at-shoebase(27) και 96.6 %feedback.το 27 ειναι ποσα feedback (κριτικες με λιγα λογια)εχει ο πωλητης.και το 96.6% ειναι το ποσοστο των θετικων κριτικων που εχει ο πωλητης.απο αυτον τον πωλητη για παραδειγμα μην ψωνισεις.να προτιμας πωλητες με 100 και πανω feedback και απο 98% και πανω θετικες κριτικες.

MARINA75
09-11-09, 13:59
Γεια σας και απο εμενα
λοιπον απο το carpet vista πηρα δυο φανταστικα χαλια και επηδει ηταν πανω απο 600 ευρω νμιζω δεν ειχα και μεταφορικα
ο αντρας επαθε εγκεφαλικο στην αρχη και δεν ηθελε να κανουμε μια τετοια αγορα μεσω ιντερνετ αλλα τα χαλια ειναι φοβερα και ηρθαν και σε 5 μερες αυτα που λετε
φιλια

novpal
09-11-09, 22:51
vickytsoch, είσαι θεά!!! Τόσο καιρό δεν αγόραζα απο το εβαυ γιατί νόμιζα πως έχει μόνο δημοπρασίες. Άσε που δεν ήξερα τι πρέπει να κάνω...
Μια γρήγορη διευκρίνηση -γιατί αρχίζει & το greys anatomy & πρέπει να αφοσιωθώ- τί εννοείς οτι αν κλικάρεις το buy now δεν υπάρχει πισωγύρισμα? Αν δηλ σου φανεί τελικά ακριβό?
Ευχαριστώ

sofaki1978
10-11-09, 00:38
vickytsoch, είσαι θεά!!! Τόσο καιρό δεν αγόραζα απο το εβαυ γιατί νόμιζα πως έχει μόνο δημοπρασίες. Άσε που δεν ήξερα τι πρέπει να κάνω...
Μια γρήγορη διευκρίνηση -γιατί αρχίζει & το greys anatomy & πρέπει να αφοσιωθώ- τί εννοείς οτι αν κλικάρεις το buy now δεν υπάρχει πισωγύρισμα? Αν δηλ σου φανεί τελικά ακριβό?
Ευχαριστώ

οταν θα πατησεις το buy it now θα πρεπει και να το αγορασεις,δεν μπορεις να το ακυρωσεις,θα πρεπει να εισαι απολυτα σιγουρη οτι το θελεις.αλλιως θα σου κανει αναφορα ο πωλητης στο e-bay.
οπως ο πωλητης αξιολογειται και του αφηνεις feedback ετσι θα κανει και αυτος για εσενα και δεν σε συμφερει να εχεις αρνητικη κριτικη.

daisy84
10-11-09, 09:30
Κοριτσάκια 10% στο Mothercare.com έκπτωση!! Ευκαιρία να παραγγείλω όσα έχω κρατήσει μέσα στο καλάθι μου!!!

kalamaraki
10-11-09, 09:32
για πες γιατί και εγώ τόσες μερες αυτό περιμένω....
σου ήρθε κωδικός?

vickytsoch
10-11-09, 10:27
Ευχαριστώ

οταν εισαι στο σημειο αυτο, ξερεις οτι θελεις να ξερεις..

ξερεις μεταφορικα, ξερεις τιμη, ξερεις τροπο αποστολης. Τι σημαινει "αν σου φανει τελικα ακριβο"? ΞΕΡΕΙΣ ΗΔΗ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ!!
γιαυτο λεω, αν εχετε καμια απορια ρψτηστε τον αγοραστη με μαιλ πριν πατησετε το "buy now".

και μια παραπανω εξηγηση. Ο καθε μελος του εβαυ λαμβανει μια "βαθμολογια".
καθε φορα που εσυ αγοραζεις κατι, βαθμολογεις τον πωλητη για την καλη επικοινωνια που ειχατε, για το καλο προιον κτλ κτλ..
καθε φορα που καποιος πουλαει κατι, βαθμολογει τον αγοραστη για το αν ηταν συνεπης, συνεργασιμος κτλ κτλ...

οταν αγοραζεις κατι εχεις την επιλογη να μην αγορασεις κατι απο καποιον που εχει χαμηλη βαθμολογια. Με την ιδια λογικη, αν θελεις να αγορασεις κατι και εχεις χαμηλη βαθμολογια, ειναι επιλογη του πωλητη ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙ!

αν πτησεις buy now και δεν πληρωσεις τελικα και δεν το αγορασεις τελικα, δεν ερχεται η αστυνομια να σε πιασει. Απλα, ο πωλητης θα σου κανει κακη κριτικη και την επομενη φορα που θα βρεις κατι που σου αρεσει, μπορει να μην σου το πουλησουν...

αυτα!! :D

Φλορα
10-11-09, 10:35
Kι εγω φανατικη του ebay!!!Xθες ηρθανε οι μποτες μου,UGG, πολυ ομορφες ζεστες και ανετες!!Τις αγορασα 80 εβρω ενω εδω στη Σουηδια τις βρηκα ακριβως τις ιδιες με 200!!!
Κατι δερματινα ****** παπουτσακια για το μωρο μου τα βρηκα με 9 λιρες ενω ο αντρουλης βιαστηκε και τα πηρε με 27 εβρω!!Γλιτωνεις πολλα λεφτα!!

vickytsoch
10-11-09, 10:38
Κοριτσάκια 10% στο Mothercare.com έκπτωση!! Ευκαιρία να παραγγείλω όσα έχω κρατήσει μέσα στο καλάθι μου!!!

μονο για τους παλιους?? εμεις οι ψαρακες?

ravT
10-11-09, 10:39
Αμ εγώ Έλενά μου δεν περίμενα ο ΒΛΑΚΑΣ και έστειλα παραγγελία Κυριακή και Δευτερα μου έστειλαν κωδικό για -10%... Έστειλα mail μη τυχόν γίνεται να βάλουμε τον κωδικό στην παραγγελία και μου απάντησαν (αμεσότατα) αυτό:

Unfortunately orders cannot be amended once they have been placed. If you would advise us once you have received you goods, an adviser can then refund you the difference. I hope this does not inconvenience you too much.

Εσύ τι καταλαβαίνεις εκτός από το ότι δεν γίνεται να αφαιρεθεί το 10% πλέον? Τη διαδικασία μετά την καταλαβαίνεις?

bloublou
10-11-09, 11:27
Κορίτσια καλημέρα και από μενά.
Φανατική των mothercare χάρη σε εσάς που έμαθα και σας ευχαριστώ.
Ρε κορίτσια με marksandspencer τι γίνεται; Έχει στείλει καμία σας παραγγελία;
Του έστειλα εμαιλ αν στέλνουν Ελλάδα και η απάντηση που πήρα ήταν αυτή
Hi Charitini

Thanks for your email about International delivery.

I've looked into your order and I'm sorry you're having troubles selecting your delivery address. I'm pleased to let you know that we do deliver to Greece.

I can advise you that certain products are excluded from International delivery such as Food, Wine, Flowers, Gift Cards, Hampers, Furniture, Electrical, Lighting, Technology, Large Appliances, Made to Measure shirts and selected beauty products. See individual product details for more information.

I hope this information helps and you have a lovely day.

If we can be of any further help, please feel free to contact us on 0845 609 0200. If you are calling from overseas call us on +44 1925 672 317. Or you can reach us by using the following link http://www.marksandspencer.com/contactus

Kind Regards

Krielan Deby
Marks & Spencer Customer Services
Registered office: Waterside House, 35 North Wharf Road, London, W2 1 NW.
Registered Number: 214436 (England and Wales)

Μόνο που όταν πάνω να βάλω Greece πολύ απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Μήπως κάνω κάτι λάθος;
Ξέρετε κάτι εσείς;
Περιμένω νέα σας. Thanks.

bloublou
10-11-09, 11:29
Α και κάτι άλλο, ξέχασα υπάρχει και ένα σάιτ www.sportsdirect.com με πολύ καλές τιμές σε αθλητικά παππούτσια και ρούχα, μόνο που είχα ότι τα μεταφορικά βγαίνουν λίγο ακριβά. Θα κάνω μία παραγγελία και θα σας πω νεότερα.

Olympia99
10-11-09, 11:34
Kι εγω φανατικη του ebay!!!Xθες ηρθανε οι μποτες μου,UGG, πολυ ομορφες ζεστες και ανετες!!Τις αγορασα 80 εβρω ενω εδω στη Σουηδια τις βρηκα ακριβως τις ιδιες με 200!!!
Κατι δερματινα ****** παπουτσακια για το μωρο μου τα βρηκα με 9 λιρες ενω ο αντρουλης βιαστηκε και τα πηρε με 27 εβρω!!Γλιτωνεις πολλα λεφτα!!

Καλημερα,
Φλορα απο ποια χωρα αγορασες τις UGG;
Εγω ειμαι στην Γερμανια και εδω κοστιζουν γυρω στα 200?

maria_s
10-11-09, 11:53
bloublou μου αποστέλουν ελλάδα μόνο αν η παραγγελία γίνει σε συγκεκριμένο κατάστημα του Ηνωμένου Βασιλείου. Δες εδώ:

http://www.marksandspencer.com/Delivery-Services-Charges-Summary-Delivery-services-Charges-Despatch-Delivery-Help/b/46853031?ie=UTF8&intid=gft_delivery-charges

Αν τους τρελλάνουμε όλες στα μαιλς λέτε να συμπεριλάβουν την Ελλάδα στο online delivery? :)

ΜΑΡΙΑ3481
10-11-09, 12:10
Καλησπέρα..
Ανακάλυψα τέλεια εσώρουχα εγκυμοσύνης...
www.womansmoments.gr (http://www.womansmoments.gr)

kalamaraki
10-11-09, 12:12
Αμ εγώ Έλενά μου δεν περίμενα ο ΒΛΑΚΑΣ και έστειλα παραγγελία Κυριακή και Δευτερα μου έστειλαν κωδικό για -10%... Έστειλα mail μη τυχόν γίνεται να βάλουμε τον κωδικό στην παραγγελία και μου απάντησαν (αμεσότατα) αυτό:

Unfortunately orders cannot be amended once they have been placed. If you would advise us once you have received you goods, an adviser can then refund you the difference. I hope this does not inconvenience you too much.

Εσύ τι καταλαβαίνεις εκτός από το ότι δεν γίνεται να αφαιρεθεί το 10% πλέον? Τη διαδικασία μετά την καταλαβαίνεις?

Δυστυχώς παραγγελιών δεν μπορεί να τροποποιηθεί από τη στιγμή που έχουν τεθεί. Αν θα μας ενημερώσετε, αφού έχετε λάβει εσείς αγαθά, σύμβουλος μπορεί στη συνέχεια επιστροφή σας τη διαφορά. Ελπίζω ότι αυτό δεν ταλαιπωρία σας πάρα πολύ

Φιλενάδα αυτή είναι η μετάφραση από google....άρα..κατά τα λεγόμενα τους θα σου επιστρέψουν τη διαφορά αν τους μιλήσεις μόλις πάρεισ ταα πράγματά σου!!!
τελικά δεν μου είπες θα βγούμε????;-)

bloublou
10-11-09, 12:21
Σε ευχαριστώ maria-s. Θα προσπαθήσω τότε έτσι.

ravT
10-11-09, 12:27
αχαχαχαχαχααχχ! Ναι βρε Ελενάκι ξέρω να μεταφράζω, είπα μήπως έχεις κανει τη διαδικασία. Τεσπα, θα δουμε την άλλη εβδομάδα που θα παραλάβω.

Ναι ωραία θα ναι να βγουμε. Εσυ καμάρα και εγώ πολυτεχνείο που λεει και ο Καρράς! Ααχαχαχαχα

daisy84
10-11-09, 14:24
kalamaraki ναι μου εστειλαν mail με τον κωδικο. εσένα όχι?
έχεις κάνει εγγραφή για newsletter? γιατι όταν βάζω τον κωδικο και πατάω συνέχεια μου λέει στα ποσά που αφαιρεί λόγω έκπτωσης "MC 10% E-mail" οπότε μπορεί να ισχύει ο κωδικός για όσους έχουν δώσει e-mail για newsletter!

μπορώ να αναφέρω εδώ τον κωδικό ή δεν επιτρέπεται???

Tjetje
10-11-09, 14:41
Τελεια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες για το Ebay!!! Οταν ψωνισω κατι θα σας πω!!!!! Καλα ρε vickytsoch εισαι τελεια στις επεξειγησεις σου!!!

vickytsoch
10-11-09, 14:56
το ιδιο λεει και η aggeloudia!!! :)

novpal
10-11-09, 15:21
Καλημερα,

Και εγώ ψάχνω απεγνωσμένα γιατί & εδώ τις έχουν πανάκριβες. Εν τω μεταξύ βρήκα ένα σαιτ απο αυστραλία αλλά δεν δέχονται να τις στείλουν σαν gift οπότε μπορεί να πληρώσω πολλά σε φόρους.
Φλώρα, δώσε μας τα φώτα σου!!!

sofaki1978
10-11-09, 15:42
νομιζω οτι η φλωρα τις αγορασε απο e-bay.

http://cgi.ebay.co.uk/Classic-Aussie-Cardy-Boots-in-Sizes-3-4-5-6-7_W0QQitemZ230393906060QQcmdZViewItemQQptZWomen_s_Shoes?vti=Size%09Size+5&hash=item7b667e791c

http://cgi.ebay.co.uk/IRON-FIST-MUERTE-PUNK-GOTH-WINTER-SHERPA-THUGG-BOOTS_W0QQitemZ360192939741QQcmdZViewItemQQptZWomen_s_Shoes?vti=Size%09Size+5&hash=item92aef34a27

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-DECKERS-CLASSIC-UGGS-SAND-Eu-36-KIDS-UGG-BOOTS-UK-5_W0QQitemZ270332560169QQcmdZViewItemQQptZWomen_s_Shoes?hash=item3ef1138329

Φλορα
10-11-09, 16:31
Καλημερα,

Καλημερα Ολυμπια,
τις αγορασα απο το αγγλικο e-bay,συγκεκριμενα απο εναν πωλητη στην Αγγλια αλλα οπως διαπιστωσα οι μποτες ηρθαν απο Κινα.Οι περσσοτεροι απ οτι καταλαβα αργοτερα ετσι δουλευουν.Θελω να πιστευω οτι ειναι γνησιες!!Ειναι ακριβως ιδιες μ αυτες που πωλουνται εδω 200 εβρω.Μαλιστα πηγα πρωτα τις δοκιμασα για να βεβαιωθω για το νουμερο.Ηταν πανομοιοτυπες!!Εξαλλου επειδη το ψαξα λιγο ολες οι ugg εκει κατασκευαζονται.Παλιοτερα τις εφτιαχναν στην Αυστραλια,τωρα ομως η παραγωγη τους εχει δοθει στην Κινα.Καλες αγορες!!!

Φλορα
10-11-09, 16:36
Συγκεκριμενα το μοντελο που αγορασα εγω λεγεται
BAILEY BUTTON και ειναι οι κοντες με το κουμπακι στο πλαι.

kolibigi
11-11-09, 06:57
bloublou μου αποστέλουν ελλάδα μόνο αν η παραγγελία γίνει σε συγκεκριμένο κατάστημα του Ηνωμένου Βασιλείου. Δες εδώ:

http://www.marksandspencer.com/Delivery-Services-Charges-Summary-Delivery-services-Charges-Despatch-Delivery-Help/b/46853031?ie=UTF8&intid=gft_delivery-charges

Αν τους τρελλάνουμε όλες στα μαιλς λέτε να συμπεριλάβουν την Ελλάδα στο online delivery? :)

Επειδή με καίει κι εμένα το θέμα marksandspencer θα σας πω τι μου έχουν απαντήσει στα απανωτά mail που έχω στείλει
ΔΕΝ στέλνουν Ελλάδα απ' ευθείας, ακόμα. Ίσως το κάνουν μέσα στο 2010.
Αυτό που διαβάζετε για συγκεκριμένα καταστήματα, σημαίνει ότι πρέπει κάποιος δικός σας να πάει στο κατάστημα, να παραγγείλει και μετά αυτοί αναλαμβάνουν την αποστολή. Απαιτείται όμως ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ του αγοραστή.
Οπότε οι έχουσες φίλους/συγγενείς/γνωστούς στην Αγγλία είστε τυχερές.
Οι υπόλοιπες....βράστα Χαράλαμπε

bloublou
11-11-09, 10:24
Tσάμπα το καλάθι που έφτιαξα, άκυρο τελικά, έμεινα με τη χαρά.
Θα περιμένουμε 2010 και βουρ για ψώνια.

Tjetje
15-11-09, 13:26
Καλε ebay fan vickytsoch, 8ελω καποια επεξηγηγση..... Σε μερικα προιοντα δεν αναγαρφει την τιμη .... και εξηγησες οτι μιλας με τον ανθρωπο που το εχει και κανονιζει τα μεταφορικα.... και αντε και κανονισες σε ενα email το ποσο .... πως το πληρωνεις.... ακριβως οτι συμφωνισες.......? Και οταν εχει τιμη .... και πληρωσεις .... η τιμη δεν αλλαζει ποτε σωστα? Και τα μεταφορικα ειναι οτι του καπνισει του κα8ενος? Δηλαδη κατι να κοστιζει 5 ευρω και να ζηταει μεταφορικα τρελα για το μεγεθος και την αποσταση (δηλ να βγαλει απο τα μεταφορικα)?
Στο auction τωρα.... αν χτυπησω κατι και μετα καποιος αλλος χτυπησει πανω απο μενα .... τα χανω τα χρηματα?
Και τελευταια ερωτηση (ελπιζω) πως πληρωνω με paypal? Αν θα ειχες την καλοσυνη να εξηγησεις ετσι ωραια και με σχεδιαγραμμα και αυτο θα ηταν τελειο!!!!
Sorry για τις πολλες ερωτησεις ... αλλα να ... απο Ελλαδα ειμαστε .... και την κομπινα την ξερουμε καλα και την φοβομαστε!!!
Ευχαριστω πολυ!

vickytsoch
15-11-09, 22:16
Καλε ebay fan vickytsoch, 8ελω καποια επεξηγηγση..... Σε μερικα προιοντα δεν αναγαρφει την τιμη .... και εξηγησες οτι μιλας με τον ανθρωπο που το εχει και κανονιζει τα μεταφορικα.... και αντε και κανονισες σε ενα email το ποσο .... πως το πληρωνεις.... ακριβως οτι συμφωνισες.......? Και οταν εχει τιμη .... και πληρωσεις .... η τιμη δεν αλλαζει ποτε σωστα? Και τα μεταφορικα ειναι οτι του καπνισει του κα8ενος? Δηλαδη κατι να κοστιζει 5 ευρω και να ζηταει μεταφορικα τρελα για το μεγεθος και την αποσταση (δηλ να βγαλει απο τα μεταφορικα)?
Στο auction τωρα.... αν χτυπησω κατι και μετα καποιος αλλος χτυπησει πανω απο μενα .... τα χανω τα χρηματα?
Και τελευταια ερωτηση (ελπιζω) πως πληρωνω με paypal? Αν θα ειχες την καλοσυνη να εξηγησεις ετσι ωραια και με σχεδιαγραμμα και αυτο θα ηταν τελειο!!!!
Sorry για τις πολλες ερωτησεις ... αλλα να ... απο Ελλαδα ειμαστε .... και την κομπινα την ξερουμε καλα και την φοβομαστε!!!
Ευχαριστω πολυ!

Τιμη γραφουν μονο αυτα που ειναι για αμεση αγορα. Οσα ειναι για δημοπρασιες δεν γραφουν τιμη, γιατι εσυ θα πονταρεις τιμη.

τι εννοεις αλλαζει η τιμη? αν το δεις σημερα και μπεις να το αγορασεις μετα απο 5 μερες, μπορει και να εχει αλλαξει. Γουστο του και καπελο του. Αν το αγορασεις αμεσως μολις το δεις δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αλλαξει η τιμη μεχρι να φτασεις στο "ταμειο".
ναι τα μεταφορικα ειναι οτι του καπνισει!! αυτος τοσα χρεωνει! θελεις? παρτο.. δεν θες ? βρες άλλο!! στις δημοπρασιες δεν ξερω και πολλα πραγματα. Αλλα το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι πληρωνεις μονο αν κερδισεις την δημοπρασια. Αρα αν δεν την κερδισεις δεν χανεις τιποτα..

αφου κανεις εγγραφη στο paypal θα εχεις ενα name και password.
Οταν αγορασεις κατι απο εβαυ, θα σε ρωτησει πως θα πληρωσεις. Θα πατησεις με πευπαλ. Θα σου ζητησει το name και password και θα τα παρει μονος του απο την καρτα που θα εχεις δηλωσει στο παυπαλ.

novpal
15-11-09, 23:09
Εμένα μάλλον έχει ποτίσει η βαφή & ΔΕΝ μπορώ να συντονιστώ με το ebay!!!
Όχι τίποτα άλλο, έχω λυσσάξει με τις μπότες UGG & δεν μπορώ να βρω άκρη! Γενικώς!

madreterra
15-11-09, 23:28
ισως να ήταν δημοπρασία αυτό που έβλεπες και γι αυτό να άλλαζε η τιμή. Κάθε ένας που χτυπάει ανεβάζει την τιμή ώρα με την ώρα και αυτός που θα δώσει τα πιο πολλά θα κερδίσει.
Οταν ψωνίζεις στο ebay στα δεξία έχει επιλογή ώστε να βλέπεις μόνο τα "buy now" αν και με τις δημοπρασίες μπορείς να πετύχεις καλύτερη τιμή μερικές φορές

sofaki1978
15-11-09, 23:44
με τις δημοπρασιες μπορειτε να κανετε το εξης.ας πουμε ξεκιναει το προιον που θελετε με 0.99 λιρες και ειστε διατεθειμενη να δωσετε γι"αυτο 20 λιρες.βαλτε κατευθειαν 20 λιρες,μην βαζετε 1,20 μετα καποιος που το θελει βαλει 1,60 μετα παλι εσεις 2 λιρες και γινεται συνεχεια αυτο το πραγμα.αν βαλετε κατευθειαν το ποσο που θελετε ο αλλος δεν το ξερει,θα βαζει θα βαζει και θα ειναι συνεχεια outbid μεχρι να φτασει τις 20 λιρες.
τα λεφτα που θα δωσετε στο τελος της δημοπρασιας θα ειναι τα λεφτα που εβαλε ο τελευταιος που εκανε bid,δηλαδη αν ο τελευταιος εχει κανει bid 8 λιρες και τελειωσει η δημοπρασια τοσα θα πληρωσετε,8 λιρες και οχι 20 που ειχατε βαλει απο την αρχη.
προσπαθησα να το πω οσο πιο απλα γινεται αλλα γενικα δεν ειμαι του γραπτου λογου :(:(:(:(.

vickytsoch
16-11-09, 10:20
καλο αυτό δεν το ηξερα.....

Luce
16-11-09, 10:23
Σοφάκι, μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις αυτό; Πως γίνεται ο επιχειρηματίας να πάρει μόνο τις 8 λίρες αφού εσύ το προιόν το χτύπησες με 20 λίρες; Δεν είσαι εσύ ο πλειοδότης της δημοπρασίας με τις 20 λίρες;:roll:

festar
16-11-09, 10:25
Κορίτσια Καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν έχει παραγγείλει καμία από το monsoon.com... θέλω να παραγγείλω, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν στέλνουν Ελλάδα! Μπορεί κάποια να με διαφωτίσει, αν ξέρει?

ravT
16-11-09, 12:59
Μακάρι να έστελνε αλλα δεν...

Φλορα
16-11-09, 16:57
Εμένα μάλλον έχει ποτίσει η βαφή & ΔΕΝ μπορώ να συντονιστώ με το ebay!!!
Όχι τίποτα άλλο, έχω λυσσάξει με τις μπότες UGG & δεν μπορώ να βρω άκρη! Γενικώς!

Που κολλας?Εχει παρα παρα πολλες!!Εγω απο εκει τις πηρα με 80 εβρω(ενω βρηκα ακριβως τις ιδιες με 200)και ειμαι σουπερ ευχαριστημενη!!Βουρ λοιπον για τις μποτες!!

Φλορα
16-11-09, 16:58
Κορίτσια Καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν έχει παραγγείλει καμία από το monsoon.com... θέλω να παραγγείλω, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν στέλνουν Ελλάδα! Μπορεί κάποια να με διαφωτίσει, αν ξέρει?

Αχ πατριωτισσα κι εγω θα θελα αλλα οπως ειπε και η προλαλλησασα δεν.....

sofaki1978
16-11-09, 18:55
Σοφάκι, μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις αυτό; Πως γίνεται ο επιχειρηματίας να πάρει μόνο τις 8 λίρες αφού εσύ το προιόν το χτύπησες με 20 λίρες; Δεν είσαι εσύ ο πλειοδότης της δημοπρασίας με τις 20 λίρες;:roll:

δεν εχει σημασια που εγω θα βαλω 20 λιρες,ο επιχειρηματιας δεν το ξερει αλλωστε,μονο εσυ.οταν ο αλλος βαλει για παραδειγμα 8 λιρες αυτοματα απο το συστημα θα φανει οτι εγω εχω βαλει 8,60(ουσιαστικα κανει bid για εσενα).αν δεν κανει αλλο bid και τελειωσει η δημοπρασια στο 8,60 ειναι δικο σου και αυτο το ποσο πληρωνεις,ασχετα αν εσυ εχεις βαλει 20 εξ'αρχης.παραδειγμα κερδισα μια πετσετα μωρου προχτες.ξεκινησε με 1 δολαριο.εγω εβαλα 10 δολαρια απο την αρχη.η δημοπρασια τελειωσε στα 7,5 δολαρια οποτε το κερδισα εγω πληρωνοντας 7,5 δολαρια.ετσι ειναι το συστημα τους.πλεον βαζω απο την αρχη το ποσο που ειμαι διατεθειμενη να δωσω και δεν το παρακολουθω αλλο.αν κερδισω το κερδισα.ελπιζω να βοηθησα ;).

Luce
17-11-09, 01:19
δεν εχει σημασια που εγω θα βαλω 20 λιρες,ο επιχειρηματιας δεν το ξερει αλλωστε,μονο εσυ.οταν ο αλλος βαλει για παραδειγμα 8 λιρες αυτοματα απο το συστημα θα φανει οτι εγω εχω βαλει 8,60(ουσιαστικα κανει bid για εσενα).αν δεν κανει αλλο bid και τελειωσει η δημοπρασια στο 8,60 ειναι δικο σου και αυτο το ποσο πληρωνεις,ασχετα αν εσυ εχεις βαλει 20 εξ'αρχης.παραδειγμα κερδισα μια πετσετα μωρου προχτες.ξεκινησε με 1 δολαριο.εγω εβαλα 10 δολαρια απο την αρχη.η δημοπρασια τελειωσε στα 7,5 δολαρια οποτε το κερδισα εγω πληρωνοντας 7,5 δολαρια.ετσι ειναι το συστημα τους.πλεον βαζω απο την αρχη το ποσο που ειμαι διατεθειμενη να δωσω και δεν το παρακολουθω αλλο.αν κερδισω το κερδισα.ελπιζω να βοηθησα ;).
Aν βοήθησες λέει!!!! Τώρα το κατάλαβα το σύστημα! Cool! Θα δοκιμάσω την τύχη μου, γιατί σερφάροντας τυχαία είδα πολλά κομμάτια που μου άρεσαν. Θα πρέπει να εξασκηθώ λιγάκι, για να δω πόσο περίπου συνήθως διατίθενται οι άλλοι να πληρώνουν γενικά. Σ'ευχαριστώ πολύ και καλές αγορές!:D

stellasss
17-11-09, 08:36
Καλημέρα κορίτσια! Θέλω να με βοηθήσετε αν μπορείτε! Θέλω να αγοράσω ένα καινούριο καρότσι της Pegperego που είναι στην νέα κολλεξιόν του 2010. Δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμη. Είναι καλύτερα από την Ιταλία λέτε? Αν ναι ξέρετε από πού? Ευχαριστώ!!

pontikaki
17-11-09, 09:15
καλημερα σε ολες. βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι οσες εχετε παραγγειλει απο το mothercare ποσες μερες εκανε να ερθει η παραγγελια? εχω παραγγειλει απο τις 5/11 και επρεπε να εχει ερθει απο 10 μεχρι 14 οπως λεει αλλα ακομη τπτ.απλα η αγωνια μου ειναι να δω αυτα που πηρα!!!!

ravT
17-11-09, 10:36
5-7 εργάσιμες κάνει το mothercare. Επρεπε το αργότερο χθες να το είχες λάβει. Επειδή το πιθανότερο είναι να το έχει η asc και να το καμαρώνει, πάρε τηλ στην asc και πες ότι περιμένεις ένα δέμα από την parcelforce και το όνομά σου και ότι έπρεπε να το ειχες ήδη λάβει.

marandnik
17-11-09, 11:52
Προσπάθησα να ψάξω και τις 41 σελίδες αυτού του topic αλλά μου έσπασαν τα νεύρα. :roll: Οπότε είπα να ρωτήσω καλύτερα: Έχει αγοράσει κάποια από εσάς ηλεκτρικές μικροσυσκευές από το εξωτερικό; Γιατί θέλω να αγοράσω κάποιες τέτοιες από το amazon.com και πάνω που ετοιμαζόμουν να ολοκληρώσω την παραγγελία είδα ότι σε ένα σημείο έγραφε ότι όλες οι συσκευές προορίζονται για χρήση στην Αγγλία και πιθανόν να χρειάζονται μετασχηματιστές για τη χρήση τους σε άλλες χώρες.
Έχουν διαφορετική τάση δικτύου στην Αγγλία από ότι στην Ελλάδα; Έχετε αγοράσει οτιδήποτε ηλεκτρικό από Αγγλία και είχατε κάποιο τέτοιο πρόβλημα;

vagos789
17-11-09, 12:25
Aγγλια,ΗΠΑ,Κυπρος εχουν αλλη πριζα...μπορεις να βαλεις ανταπτορα με πολυ μικρο κοστος.Το προβλημα ειναι περισσοτερο σε τυχον βλαβη αφου μπορει μια συσκευη να μην εχει ερθει εδω ποτε.

marandnik
17-11-09, 13:20
Aγγλια,ΗΠΑ,Κυπρος εχουν αλλη πριζα...μπορεις να βαλεις ανταπτορα με πολυ μικρο κοστος.Το προβλημα ειναι περισσοτερο σε τυχον βλαβη αφου μπορει μια συσκευη να μην εχει ερθει εδω ποτε.

Σ' ευχαριστώ πολύ! :wink:
Ξέρεις πόσες τέτοιες μικροσυσκευές αγορασμένες εδώ από την Ελλάδα έχω πετάξει γιατί δεν έβρισκα την απόδειξη της εγγύησης ή γιατί είχε λήξει η εγγύηση ή γιατί δεν άξιζε τον κόπο να αντικαταστήσω τη βλάβη;
Οι τιμές στο amazon το αγγλικό είναι απίστευτα χαμηλές (ενώ στο γαλλικό και το γερμανικό τα ίδια προϊόντα έχουν πολύ ακριβότερα).

ΟΛΓΑ79
17-11-09, 14:25
Γεια σας κορίτσια!
Λοιπόν εχθές ελαβα απο www.bimbomarket.it (http://www.bimbomarket.it) ενα καρότσι και μια μπανιέρα-αλλαξιέρα.Εμεινα παρα πολύ ευχαριστημένη και απο τιμες και απο εξυπηρετηση.Εφτασαν σε μια εβδομαδα ακριβώς με την UPS.
Επίσης εμείνα πολύ ευχαριστημένη απο το www.mothercare.com www.pharmacy4you.gr (http://www.mothercare.com www.pharmacy4you.gr (φαρμακείο) πήρα μπιμπερο avent και προιόντα penaten και το www.perizitito.gr (http://www.perizitito.gr) που αγόρασα κατι βιβλία εγκυμοσύνης.Σε μια μέρα τα στέλνουν

pontikaki
17-11-09, 15:37
ravT (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=10833) ευχαριστω για την πληροφορια εχω και αλλο δεμα απο την acs και θα παω αυριο οποτε θα τουσ ρωτησω.

maria_s
17-11-09, 17:52
Καλέ κοπέλες, τίποτις αξιόπιστα sites για ρολόγια ξέρετε; :)

melita
17-11-09, 19:54
Καλέ κοπέλες, τίποτις αξιόπιστα sites για ρολόγια ξέρετε; :)

Έχω αγοράσει καλό ρολόι από το e-jewels.gr χωρίς μεταφορικά, με αντικαταβολή και γρήγορη εξυπηρέτηση.

novpal
17-11-09, 21:53
Για όσες έχετε κοριτσάκια, βρήκα -καθώς έψαχνα κάτι άλλο- αυτό το site: http://www.paisleyandposies.com/ που έχει κάτι φανταστικά tutus! Δεν το έψαξα παραπάνω για να ξέρω αν στέλνουν, πως στέλνουν κλπ, αλλά είναι τόσο όμορφα που αν είχα κοριτσάκι θα ήθελα να πάρω ένα!

liontarina
18-11-09, 09:16
κοριτσάκια βρήκα τυχαία αυτό το site

http://www.discountshoppinguk.co.uk/store/mothercare/
που σου δίνει κωδικό για 10% έκπτωση σε αγορές πάνω από 120 λίρες.. αν καμια κοπέλα είναι σε φάση αγοράς ας το χρησιμοποιήσει για να δούμε αν δουλευει..εγώ προς το παρόν έκλεισα από αγορές ... το έχω σηκώσει όλο το μαγαζί...
α .. ο κωδικός μπαίνει στην τελευταία φάση της παραγγελίας..

Tjetje
18-11-09, 11:59
Προσπάθησα να ψάξω και τις 41 σελίδες αυτού του topic αλλά μου έσπασαν τα νεύρα. :roll: Οπότε είπα να ρωτήσω καλύτερα: Έχει αγοράσει κάποια από εσάς ηλεκτρικές μικροσυσκευές από το εξωτερικό; Γιατί θέλω να αγοράσω κάποιες τέτοιες από το amazon.com και πάνω που ετοιμαζόμουν να ολοκληρώσω την παραγγελία είδα ότι σε ένα σημείο έγραφε ότι όλες οι συσκευές προορίζονται για χρήση στην Αγγλία και πιθανόν να χρειάζονται μετασχηματιστές για τη χρήση τους σε άλλες χώρες.
Έχουν διαφορετική τάση δικτύου στην Αγγλία από ότι στην Ελλάδα; Έχετε αγοράσει οτιδήποτε ηλεκτρικό από Αγγλία και είχατε κάποιο τέτοιο πρόβλημα;

Καλημερα,

Κοριτσια εχω μπλεχτει λιγο .... το amazon.co.uk ειναι για καινουργια πραγματα και το ebay πιο πολυ για μεταχειρισμενα σωστα?? Και πως κανονιζεις τα μεταφορικα για το amazon.co.uk ?
Και τελος ειναι safe να δωσουμε τα στοιχεια της καρτας μας στο paypal?

elisabeth
18-11-09, 12:17
καλημερα!να ρωτησω κατι?θελω να κανω αγορα μεσω ιντερνετ αλλα δε θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη καρτα.υπαρχει αλλος τροπος?τι ειναι το paypal και κατα ποσο ειναι ασφαλες?

antu
18-11-09, 12:20
οντως στην Αμερικη και την Αγγλια ειναι διοφορετικες οι πριζες τους. Εγω ειχα παρει psp απο Αγγλια και αγορασα ενα φορτιστη μονο με 10 ευρω. Οσο αφορα το paypal το χρησιμοποιω σχεδον 2 χρονια και μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα.

ΟΛΓΑ79
18-11-09, 14:02
Λοιπον και το amazon και το ebay εχουν και καινούργια και μεταχειρισμένα.Εγω το μονο που εχω εντοπισει και με βολευει περισσότερο το ebay ειναι οτι εχει πιο πολλα πράγματα που στελνουν Ελλάδα.
Οσο για τον τρόπο πληρωμής εγω εγω βγάλει μια προπληρωμένη καρτα απο την τράπεζα κυπρου,την οποια την χρησιμοποιω και στο paypal οπου υπαρχει και σαν πιστωτική οπου δεν εχει paypal.Ειναι πολύ πιο ασφαλές απο μια πιστωτική σίγουρα

vagos789
18-11-09, 15:12
Το paypal προσφερει μια ασφαλεια παραπανω,αλλα οι προπληρωμενες δεν αξιζουν την επιπλεον χρεωση,οτι ασφαλεια εχει μια πιστωτικη εχουν και αυτες.
Οποιαδηποτε μη εξουσιοδοτημενη συναλλαγη στην πιστωτικη σας μπορειτε να την ακυρωσετε εως και 3-6 μηνες μετα.

elisabeth
18-11-09, 15:32
αχ τωρα μπερδευτηκα παραπανω...δηλαδη στο ιντερνετ χρησιμοποιεις μονο πιστωτικη η προπληρωμενη?δεν υπαρχει αλλος τροπος π.χ χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη?
οσες-οσοι εχετε κανει αγορες με πιστωτικη ειχατε ποτε προβλημα?εχω βρει πολυ ωραια πραγματα αλλα δισταζω να χρησιμοποιησω την πιστωτικη μου...

sofaki1978
18-11-09, 15:37
αχ τωρα μπερδευτηκα παραπανω...δηλαδη στο ιντερνετ χρησιμοποιεις μονο πιστωτικη η προπληρωμενη?δεν υπαρχει αλλος τροπος π.χ χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη?
οσες-οσοι εχετε κανει αγορες με πιστωτικη ειχατε ποτε προβλημα?εχω βρει πολυ ωραια πραγματα αλλα δισταζω να χρησιμοποιησω την πιστωτικη μου...

γενικα οπου βλεπετε paypal να μην ανησυχετε καθολου,δεν εχει ακουστει ποτε τιποτα.χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη συνηθως δεχονται μονο ελληνικα σαιτ,ξενα οχι.οποτε η προπληρωμενη η η πιστωτικη ειναι μονοδρομος.βγαλε μια πιστωτικη με μικρο οριο π.χ 500 ευρω .πιστεψε με κανενας χακερ δεν θα κατσει να ασχοληθει με 500 ευρω.εχω ψωνισει απο το αγγλικο mothercare με πιστωτικη και δεν ειχα προβλημα.

elisabeth
18-11-09, 15:47
γενικα οπου βλεπετε paypal να μην ανησυχετε καθολου,δεν εχει ακουστει ποτε τιποτα.χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη συνηθως δεχονται μονο ελληνικα σαιτ,ξενα οχι.οποτε η προπληρωμενη η η πιστωτικη ειναι μονοδρομος.βγαλε μια πιστωτικη με μικρο οριο π.χ 500 ευρω .πιστεψε με κανενας χακερ δεν θα κατσει να ασχοληθει με 500 ευρω.εχω ψωνισει απο το αγγλικο mothercare με πιστωτικη και δεν ειχα προβλημα.

σ ευχαριστω πολυ σοφακι αυτο θα κανω.θα ξεκινησω απο 2 ελληνικα site μηπως δεχονται αντικαταβολη και στα ξενα θα χρησιμοποιησω προπληρωμενη.

youli
18-11-09, 16:20

Δυστυχώς θα σε στεναχωρήσω, αλλά οι χακερς ασχολούνται και με μικρά ποσά. Υποκλέψανε €91 από την κάρτα μου που έχει όριο €300, μεσω paypal. Ευτυχώς όμως δουλέψανε όλα στην εντέλεια και τελικά δεν τα πλήρωσα τα χρήματα (η τράπεζα με ειδοποιεί στο κινητό για κάθε συναλλαγή που γίνεται στο internet, οπότε ακυρώθηκε αμέσως η κάρτα και ξεκίνησε επίσης αμέσως διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal).

sofaki1978
18-11-09, 16:51
Δυστυχώς θα σε στεναχωρήσω, αλλά οι χακερς ασχολούνται και με μικρά ποσά. Υποκλέψανε ?91 από την κάρτα μου που έχει όριο ?300, μεσω paypal. Ευτυχώς όμως δουλέψανε όλα στην εντέλεια και τελικά δεν τα πλήρωσα τα χρήματα (η τράπεζα με ειδοποιεί στο κινητό για κάθε συναλλαγή που γίνεται στο internet, οπότε ακυρώθηκε αμέσως η κάρτα και ξεκίνησε επίσης αμέσως διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal).

σοβαρα????????και μεσω paypal κιολας????????πρωτη φορα το ακουω!!!!μαθαμε και κατι σημερα!καλα και αυτοι 91 ευρω??????ουτε καν 100??????:???:

youli
18-11-09, 17:11
σοβαρα????????και μεσω paypal κιολας????????πρωτη φορα το ακουω!!!!μαθαμε και κατι σημερα!καλα και αυτοι 91 ευρω??????ουτε καν 100??????:???:

Ούτε εγω περίμενα ότι θα γίνει κάτι τετοιο στο paypal, είναι πολύ ασφαλής τρόπος συναλλαγών, αλλά έλα που έγινε. Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά.

ΟΛΓΑ79
18-11-09, 18:48
σοβαρα ε?Γι'αυτο εγω εχω προπληρωμένη τουλαχιστον και καθε φορα βαζω οσα λεφτα θελω να ψωνίσω.Παντως πραγματικά συμφέρουν οι αγορες απο εξωτερικό.Εχω γλυτωσει προς το παρόν πολλα χρήματα

ERIANTON
18-11-09, 20:10
εγω εχω ψωνισει πολλες φορες απο το www.ricardo.gr (http://www.ricardo.gr) εχει ωραια πραγματακια και τσαντουλες ωραιες

pontikaki
19-11-09, 09:29
μη μου λετε τετοια βρε κοριτσια οτι κλεβουν και τις paypal και κατι περιεργα μου λεει ο αντρας μου τωρα τελευταια για κατι λεφτα που πηραν χωρις λογω. και εμεις παντα οταν θελουμε να κανουμε αγορες βαζουμε λεφτα λετε? θα το κοιταξουμε σημερα κιολας, αθελα σας με βοηθησατε πολυ ευχαριστω για αλλη μια φορα!

ravT
19-11-09, 10:31
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά να τα πούμε λίγο σωστά? Κατ αρχήν γι αυτό λέμε ότι ασφαλής είναι οι προπληρωμένες γιατί βάζεις χρήματα όταν θες να κάνεις μια αγορά και ακόμα και να στα τραβήξουν (μάγοι είναι και θα πετύχουν τη μέρα εκείνη?) θα πάρουν μόνο εκείνα. Δεύτερον το paypal είναι μεσολαβητής μεταξύ πωλητή και αγοραστή. Επομένως αν ο πωλητής είναι κλέφτης, το paypal έχει να κάνει μαζί του και όχι ο αγοραστής. Γι αυτό και δεν κλαις τα λεφτάκια σου.

bloublou
19-11-09, 10:40
Koρίτσια θα μπορούσαμε να ανανεώσουμε την λίστα με τα ον λάιν καταστήματα, γιατί βλέπω ότι κατα καιρούς έχουμε αναφερθεί σε διάφορα και καλό θα ήταν να είναι κάπου να τα βλέπουμε να μην τα ψάχνουμε, τι λέτε, αν είναι να το αναλλάβω.
Ευχαριστώ.

ravT
19-11-09, 17:31
Καλέ φυσικά να την ανανεώσεις. Σημείωσε κ από μένα την σελίδα http://www.ostriajewels.com/
Από εκεί αγόρασα πέρυσι πρώτη φορά γούρια για όλους τους συγγενείς μου. Το ίδιο έκανα κ φέτος. Προχθες παρήγγειλα, σήμερα ήρθαν.

kalamaraki
19-11-09, 17:43
Καλέ φυσικά να την ανανεώσεις. Σημείωσε κ από μένα την σελίδα http://www.ostriajewels.com/
Από εκεί αγόρασα πέρυσι πρώτη φορά γούρια για όλους τους συγγενείς μου. Το ίδιο έκανα κ φέτος. Προχθες παρήγγειλα, σήμερα ήρθαν.

Πολύ όμορφα είναι!!

ravT
19-11-09, 17:46
Ναι, πήρα 15 συνολικά (2-3 απ όλα με το 2010 να αναγράφεται),2 κομπολόγια για δώρο και ένα μπρελόκ για δώρο. Είδα εκπληκτικά μπρελόκ, καρφίτσες και σελιδοδείκτες με παραστάσεις από το παλιό αναγνωστικό. Αν είχα κάποιον δασκαλο/α να του κάνω δώρο, σίγουρα θα τα διάλεγα!

melita
19-11-09, 17:52
η τράπεζα με ειδοποιεί στο κινητό για κάθε συναλλαγή που γίνεται στο internet, οπότε ακυρώθηκε αμέσως η κάρτα και ξεκίνησε επίσης αμέσως διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal).

Με ενδιαφερει αυτη η δυνατοτητα ειδοποιησης, πως το ζητας? εχει καποια προμήθεια κ σε ποια τραπεζα ισχύει?

DaF
19-11-09, 18:15
κοριτσια να κανω κι ερωτηση...ηταν να φτασει σημερα η παραγγελια μας απο bimbomarket αλλα τιποτα...αν δεν ερθει κ αυριο ενημερωνω εκεινους ή καποια εταιρια κουριερ εδω;

sofaki1978
19-11-09, 18:56
Με ενδιαφερει αυτη η δυνατοτητα ειδοποιησης, πως το ζητας? εχει καποια προμήθεια κ σε ποια τραπεζα ισχύει?

το εχει η citibank με ενα ευρω το μηνα.
η πειραιως με 0.12 αν sms ειδοποιησης
και eurobank,λενε οτι ειναι δωρεαν αλλα πολυ αμφιβαλλω.

μπορει να το εχουνε και αλλες αλλα αυτες βρηκα με ενα google που εκανα.

marios08
20-11-09, 08:56
το εχει η citibank με ενα ευρω το μηνα.
η πειραιως με 0.12 αν sms ειδοποιησης
και eurobank,λενε οτι ειναι δωρεαν αλλα πολυ αμφιβαλλω.

μπορει να το εχουνε και αλλες αλλα αυτες βρηκα με ενα google που εκανα.

καλημέρα σχετικα με την Eurobank επειδη τυχαίνω να εχω ebanking η ειδοποίηση μέσω μηνύματος είναι δωρεάν.το έχω περίπου 2 μήνες κ έρχονται τα sms χωρις καμία χρέωση.