PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121

petalouditsa
19-02-11, 16:19
επανερχομαι με ebay...
τελικα αποφάσισα να τα παρω τα παπούτσια κ τα ειδε κ η νυφη μ κ θελει κ αυτη 1 ζευγαρι.
εχουμε κ λεμε του στελνω μην οτι θελω 2 ζευγαρια αλλα να μου κανει καλυτερη τιμη στα εξοδα αποστολής για το 2ο ζευγαρι.
μου εστειλε χρεωστικό μηνυμα με μια σχετικη εκπτωση ΑΛΛΑ στο μαιλ οι χρεώσεις αναγράφονται ως εξεις 22.99 (1ζευγαρι + 37.00 αποστολη)
δηλαδη το δευτερο ζευγαρι δεν φαινεται πουθενα.
του στελνω απανωτά μην να μου διαιρέσει τα ποσα ετσι ωστε να φαίνεται οτι αγοραζω 2 ζευγαρια κ κανει οτι δεν καταλαβαίνει.
μου στελνει παλι το ιδιο χρεωστικο..
εν το μεταξύ το βραδι πετάω κ δεν μπορω να ασχολουμε αλλο με αυτον τον τυπο κ του το ειπα οτι δεν εχω αλλο χρονο.
ειναι λαθος η σκεψη μου οτι πρεπει να φαίνονται κ τα 2 ζευγαρια?

κ άφαντος ο κινεζος...

female
19-02-11, 16:37
Petalouditsa μου έχει τύχει πολλές φορές να αγοράσω 2-3πράγματα από κάποιον και να φαίνονται μόνο τα 2πχ. ή το 1. Τελευταία πήρα τα γυαλιά kidsbanz, crocs για τον μικρό και την θήκη των γυαλιών και η θήκη δεν φαινόταν καν στο κατάστημα του πωλητή. Του την ζήτησα, μου είπε ό,τι την έχει, με χρέωσε και μου τα έστειλε όλα.
Το ίδιο έγινε και με κάποια αυτοκόλλητα που παρήγγειλα για μια φίλη μου. Πρόβλημα δεν είχαμε.
Τέλος με τον συγκεκριμένο Κινέζο επικοινώνησα και εγώ γιατί θέλω ένα ζευγάρι για δώρο και ενώ του έγραψα χθες το μεσημέρι μου απάντησε τα ξημερώματα. Λογικό, έχουμε διαφορά ώρας!

petalouditsa
19-02-11, 16:51
δηλ λεσ να μην εχω προβλημα ε?να τον πληρώσω να τελειώνουμε?
παντως στην επικοινωνία του ειναι χαλια,αργει παρα πολυ.

female
19-02-11, 16:55
Δεν ξέρω αν αυτό είναι επικίνδυνο και αν καλύπτεσαι από το e-bay. Αλλά ακόμη και αν δεν καλύπτεσαι μπορείς να ακυρώσεις την πληρωμή στο πέιπαλ.
Βρε οι Κινέζοι δεν μιλάνε καλά Αγγλικά και αυτά που μιλάνε άντε να τα καταλάβεις. Έκανα παλιότερα ξεναγήσεις σε Κινέζους και παραπονέθηκαν στην συνοδό τους ό,τι δεν με καταλάβαιναν γιατί τα Αγγλικά μου είναι πολύ καλά. Αναγκάστηκα να μιλάω πολύ απλά για να με πιάνουν. Επίσης είναι και η διαφορά της ώρας που έχει να κάνει.

zoniadim
19-02-11, 16:57
καλημερα παραγγειλα απο www.photomemories.gr (http://www.photomemories.gr) τη δευτερα και ενω γραφουν παραδοση σε 5 εργασιμες παρελαβα πεμπτη πρωι πολυ καλη δουλεια ωραια χρωματα κλπ πολυ ευχαριστημενη πραγγειλα το α5 δε θυμαμαι ακριβως διαστσεις 32 σελιδες γυρω στις 50 φωτο 14 ευρω +5 ευρω εξοδα αποστολης με κουριερ στην πορτα μου και αντικαταβολη δε ετρεχα πουθενα

Χαρά το άλμπουμ πως είναι; Τυπωμένο πάνω σε χαρτόνι ή είναι τυπωμένο σαν περιοδικό;

Τι έγινε ρε κορίτσια; Μπήκα να διαβάσω για on line αγορές και είδα μια ολόκληρη σελίδα με χαιρετούρες, που έκανε η καθεμία τις σπουδές της, που σύχναζε κ.λ.π. !!!!!!.........

petalouditsa
19-02-11, 17:00
δηλαδη αν πληρωσω 2 κ παρω 1 πως θα βρω το δικιο μ μεσω paypal αφου δεν θα φαινεται πουθενα οτι πληρωσα για 2.
αποριες μια υστερικιας.

mama xrysa
19-02-11, 17:04
για διαβαστε λίγο εδω:http://dinatos.blogspot.com/2011/02/online.html για να εχουμε και το νου μας!!!

female
19-02-11, 17:05
Το πέιπαλ σου ζητάει εξηγήσεις γιατί θέλεις να πάρεις τα χρήματά σου πίσω? Δεν είμαι σίγουρη αλλά δεν νομίζω πως ρωτάνε.

MUMSOFIA
19-02-11, 17:15
Κορίτσια μήπως έχουμε κανένα κωδικό με έκπτωση για το Mandco...

aggelomarios
19-02-11, 17:16
nice to meet you Elli!!! ;)

να σε πώ .. ρίξε μια ματιά κι εδώ .. http://www.karamanis.com.gr/koufeta/
εγώ πήρα απο εκεί τα κουφέτα μου ..
η επιχείρηση είναι οικογενειακή και η εξυπηρέτηση σούπερ!!! και ειλικρινά τα κουφέτα είναι φρεσκότατα και υπέροχα .. αν θυμάμαι καλά τα είχα πάρει 7? το κιλό .. ο Χατζηγιαννάκης ήθελε νομίζω 16 ? το κιλό τότε ..
άμα πάς .. να δοκιμάσεις αυτά με το κουμ κουάτ μέσα .. έβαζα 3 μέσα στη μπομπο και 6 έτρωγα εγώ x 250 μπομπο = .. :oops: :oops: :lol: :lol:
τα έχει σε γαλάζιο και ρόζ .. άσε που μου δίνανε να δοκιμάζω απο 3 στην κάθε γεύση .. είχε μουδιάσει η γλώσσα μου .. :lol: :lol:

PS .. δεν έχω καμία σχέση με την εν λόγω εταιρεία .. !!! .+-

Τα κουφετα του ηταν ****** ή σκληρα οπως τα συνηθισμενα?

aggelomarios
19-02-11, 17:19

Τον χρησιμοποιησα χθες,553859 -15%. Τον ειχε αναφερει μια αλλη κοπελα πριν καποιες μερες...:wink:

aggelomarios
19-02-11, 17:21
Χαρά το άλμπουμ πως είναι; Τυπωμένο πάνω σε χαρτόνι ή είναι τυπωμένο σαν περιοδικό;

Τι έγινε ρε κορίτσια; Μπήκα να διαβάσω για on line αγορές και είδα μια ολόκληρη σελίδα με χαιρετούρες, που έκανε η καθεμία τις σπουδές της, που σύχναζε κ.λ.π. !!!!!!.........

Συγνωμην, απλα παρασυρθηκαμε ολιγον τι...:oops:
Οσο για το αλμπουμ...εχεις βρει κανενα site που να εκτυπωνει πανω σε χαρτονι? Το foto.com παντως εκτυπωνει σε λεπτη σελιδα...τωρα περιμενω απο tictac
Αν παντως βρει καποιος εκτυπωση σαν σε χαρτονι ας το πει γιατι με ενδιαφερει.

MUMSOFIA
19-02-11, 17:32
Τον χρησιμοποιησα χθες,553859 -15%. Τον ειχε αναφερει μια αλλη κοπελα πριν καποιες μερες...:wink:

Ευχαριστώ πολύ,πολύ!!!!

tzo28
19-02-11, 17:36
Βρε κοριτσια μπαινω στο myToys.de αλλα δεν βγαζω ακρη...δεν υπαρχουν αγγλικα;
Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα αλλαγη γλωσσας...αν ξερει καποια ας βοηθησει!!!

female
19-02-11, 17:41
Μπες στο mytoys.com για Αγγλικά!

Rula
19-02-11, 17:44
Βρε κοριτσια μπαινω στο myToys.de αλλα δεν βγαζω ακρη...δεν υπαρχουν αγγλικα;
Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα αλλαγη γλωσσας...αν ξερει καποια ας βοηθησει!!!

Το mytoys.com είναι το ίδιο site στα αγγλικά

tzo28
19-02-11, 17:49
Τι χαζη που είμαι...ευχαριστω!!! :oops::oops::oops:

vatraxaki
19-02-11, 17:52
καλησπερα πριν εψαχνα να βρω εκπτωτικο κουπονι για amazon και βρηκα δυο σαιτ με εκπτωτικα κουπονια από 50000 ηλεκτρονικά καταστήματα όπως το Amazon, ebay, Alibris και άλλα περισσότερο ή λιγότερο γνωστά. Τα κουπόνια αυτά είναι κάποιοι κωδικοί τους οποίους πληκτρολογείς στο αντίστοιχο πεδίο που σου υποδεικνύεται από το ηλεκτρονικό κατάστημα τη στιγμή που κάνεις την αγορά.
τα σαιτ ειναι το
http://www.retailmenot.com/

http://www.fatwallet.com/

μπορει να τα εχετε ξαναπει αλλα τα βρηκα και σας τα βαζω!

τελικα δεν βρηκα ομως αυτο που εψαχνα αν καποια εχει εκπτωτικο κουπονι για αγορα απο amazon που αφορα γενικη εκπτωση στο ποσο κι οχι σε συγκεκριμενα προιοντα και δεν το χρειαζεται θα της ημουν υποχρεη!

kornilia
19-02-11, 18:00

Σοφακι δοκιμασε το SORRY. δινει -20%

tatianaki
19-02-11, 18:02

Δεσ εδω http://www.limepress.gr/index.php?sec=about, ειναι σε χαρτονι αλλα απο σχεδια δεν λεει πολλα...
;)

Nanouka
19-02-11, 18:03
Τα κουφετα του ηταν ****** ή σκληρα οπως τα συνηθισμενα?
ήταν όπως ακριβώς και του Χατζηγιαννάκη!! καμία διαφορά!!!! ;)

κακό είναι αυτό ???????? απαγορεύεται ???

aggelomarios
19-02-11, 18:07
Αθηνά απο που ειχες παρει κουτακια για τη βαφτιση?
Τιμη θυμασαι?

Nanouka
19-02-11, 18:09
Αθηνά απο που ειχες παρει κουτακια για τη βαφτιση?
Τιμη θυμασαι?
adorex .. νομίζω τα είχα πάρει 35 λεπτά το ένα .. αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη .. !! :(

Clelia
19-02-11, 18:22
Παντως στο www.foto.com (http://www.foto.com) - που εγινα ενθερμη οπαδος αφου εμαθα το συστημα τους και το παιζω στα δαχτυλα - με μια χρεωση 5 ευρω σου στιαχνουν αλμπουμ με γυαλιστερες σελιδες, οχι απλο χαρτι. Νομιζω χαρτονι χρησιμοποιουν στα ψηφιακα αλμπουμ, οχι στα photobooks που φτιαχνουμε στα διαφορα sites.
Δεν ειναι κακο να βρισκουμε γνωστους ή συμφορουμιτες με ιδιες εμπειριες με εμας, αλλα καλο ειναι η επικοινωνια που δεν εχει σχεση με το τοπικ να γινεται με πμ. Φτασαμε τις 600+ σελιδες με e-shops, αν βαλουμε και τα προσωπικα μας, θα παει 1000 σελιδες και θα το στειλουν αρχειο το θεμα.

zoniadim
19-02-11, 18:45
Συγνωμην, απλα παρασυρθηκαμε ολιγον τι...:oops:
Οσο για το αλμπουμ...εχεις βρει κανενα site που να εκτυπωνει πανω σε χαρτονι? Το foto.com παντως εκτυπωνει σε λεπτη σελιδα...τωρα περιμενω απο tictac

Όχι, ετοιμάζω ένα photobook από το photomemories και θα ήθελα να αποφύγω το χαρτόνι. Μου φαίνεται σαν να έχουν εκτυπώσει τις φωτογραφίες και να τις έχουν κολλήσει με UHU πάνω στο χαρτόνι!!!
Παντως στο www.foto.com (http://www.foto.com) - που εγινα ενθερμη οπαδος αφου εμαθα το συστημα τους και το παιζω στα δαχτυλα - με μια χρεωση 5 ευρω σου στιαχνουν αλμπουμ με γυαλιστερες σελιδες, οχι απλο χαρτι. Νομιζω χαρτονι χρησιμοποιουν στα ψηφιακα αλμπουμ, οχι στα photobooks που φτιαχνουμε στα διαφορα sites.
Δεν ειναι κακο να βρισκουμε γνωστους ή συμφορουμιτες με ιδιες εμπειριες με εμας, αλλα καλο ειναι η επικοινωνια που δεν εχει σχεση με το τοπικ να γινεται με πμ. Φτασαμε τις 600+ σελιδες με e-shops, αν βαλουμε και τα προσωπικα μας, θα παει 1000 σελιδες και θα το στειλουν αρχειο το θεμα.

Είσαι ευχαριστημένη από το foto.com; Το photomemories δεν με τρέλλανε! Το πρόγραμμα δεν έχει πολλές δυνατότητες και όσο το φορτώνεις τόσο περισσότερο κρεμάει.

Έτσι είναι βρε κορίτσια, αν θέλετε πείτε τα με πμ ή στον ειδικό χώρο του forum

Γατουλα
19-02-11, 18:50
το μεμορις με κουρασε λιγο παραπανω, μονο υπερ του συγκριτικα με φοτο.κομ οτι στριβεις τις φωτο, τουλαχιστον στο φοτο δε μπορεσα να το κανω.
ΚΑι τα 2 οσο μεγαλωνε το φομπουκ αρχισαν να κοιμουνται..
αλλα περνoντας το δωρεαν φοτομπουκ απο μεμορις που εφτιαξα για το 2010 των μικρων, αχχχχχχ, ο δημιουργος μετραει στο τελος χαχαχα, αυτοι εκτυπωση κανουν!!!!!! :D :D :D

ΥΓ. ευχαριστω τα κοριτσια που βοηθησαν στο να παρω το δωρεαν φοτομπουκ!

aggelomarios
19-02-11, 19:05
Η δικη μου εμπειρια απο το foto.com ηταν καλη -- απο τι στιγμη που καταφερα να στειλω το photobook στο server τους! Ειναι ιδιαιτερα ευχρηστο με πολλες επιλογες και καλες τιμες (για 20σελ. με γυαλιστερο τελειωμα,σκληρο εξωφυλλο σε οριζοντιο Α4 εδωσα καπου 25ευρω). Απλα μου φανηκε αρκετα λεπτη η σελιδα αν και η εκτυπωση και τα χρωματα ηταν πολυ καλα. Τωρα περιμενω απο tictac οπου ηταν πιο ακριβο (τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα 30σελ.)
περιπου 45ευρω
Το memories πολυ καρβουνο βρε παιδακι μου για να φορτωσεις τις φωτο και να ξεκινησεις οποτε τα παρατησα!

Γατουλα
19-02-11, 19:08
η εκτυπωση για μενα και στα 2 ηταν το ιδιο ακριβως!
απο εκει και περα ειναι θεμα software και τι παρεχουν στο πελατη για τη δημιουργια

maanton
19-02-11, 19:08
Αν δε σε πειράζει να περιμένεις, στις 24/2 έχει -20% με τον κωδικό 558133.

χαρα25
19-02-11, 19:52
εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενο απο το photomemories το εξωφυλλο ειναι σκληρο και τα φυλλα μεσα δεν ειναι σαν περιοδικο ειναι λιγο πιο σκληρο αλλα πολυ ωραιοκαι οι σελιδες γυαλιστερες και ολα τελεια και μια χαρα δεν αρχισε καθολου να φορτωσει φωτο εγω ανεβασα 1200 φωτο σε πολυ λιγα λεπτα απο τη γαμο-βαφτηση που εφτιαξα κατι φωτομπουκ για συγγενεις. στο φωτο.κομ δεν εχω μπει να πω την αληθεια μου για να εχω αποψη αλλα το μεμορις ηταν πολυ καλο και πολυ εξυπηρετικη

Nanouka
19-02-11, 20:11
εμμμμμμμμμμμμ .. νομίζω ότι μέχρι τα μεσάνυχτα της Κυριακής έχει 30% σε όλα τα είδη .. έτσι έλεγε το e-mail που μου έστειλαν εχθές ..
επίσης, σε μία κάρτα που μου έστειλαν μαζί με την παραγγελία, λέει ότι την Πέμπτη 24/02/2011 θα έχει 20% σε όλα !! .. promo code 558133, ο ίδιος για όλους ;)

δέν ξέρω όμως εάν μπορεί να το χρησιμοποιήσεις για νέα παραγγελία .. :roll: :roll: :roll:

aggelomarios
19-02-11, 20:18
Συγνωμη βρε κοριτσια...νομιζω οτι αλλο ειναι το photomemories και αλλο το memories...
το πρωτο ειναι ελληνικο το αλλο usa...
Εγω αναφερομουν στο memories...

χαρα25
19-02-11, 20:47
εγω αναφερομε στο ελληνικο photomemories συγνωμη δεν ηξερα οτι υπαρχει και usa

madipemi
19-02-11, 21:10
:oops:
λοιπον παλι εγωωωωω!

ο κυριος κινεζουλης μου εστειλε invoice αναφερομαι στην αγορα μου απο το ioffer.com στο λογαριασμο του παυπαλ στα τσιν τσαν τσον κινεζικα...
μας κανει αυτο ή ζηταω αγγλικο???

Access
19-02-11, 22:25
κακό είναι αυτό ???????? απαγορεύεται ???

βασικά ναι, αντιτίθεται στους κανόνες του φόρουμ και μπορείς να φάς αναφορά για οφ τοπικ και κάρτα ;);)
κοίταξε εδώ το θέμα είναι για αγορές μέσω internet και όχι για το πως και που περάσαμε τα νιάτα μας αν θες μπορείς να ανοίξεις ένα αντίστοιχο θέμα στο καφέ ή να τα πείτε σε π.μ.

και ασφαλώς όλες μας κάποιες στιγμές έχουμε ξεφύγει αλλά όταν ο άλλος μας κάνει παρατήρηση δεν ζητάμε και τον λόγο ζητάμε συγνώμη και προχωράμε παρακάτω

αφενός είμαστε καμιά 30 άρια άτομα εδώ μέσα που συμμετέχουμε καθημερινά φαντάσου η καθεμία από εμάς να έγραφε το άσχετο της πόσες σελίδες θα είχε φτάσει αυτό το θέμα, αφετέρου αν το θέμα γίνει τσατ θα μαζέψουμε όλες μας τα κουβαδάκια και θα μας πάνε στην διπλανή παραλία (καφέ) και δεν νομίζω ότι το θέλει κανένας αυτό ;)
πάντα φιλικά
Εύα

Φλορα
19-02-11, 22:31
Πετάω, πετάω !!!!!!!!!!!!!!!!

Κέρδισα μόλις τώρα αυτά τα γυαλιά ηλίου

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=180625704462&si=RJd%252FgG1qhfJqbbfsJlZEI5a5Q7s%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

Είχα τα ίδια - αγορασμένα γύρω στα 250 ευρώ προ 1,5 έτους - και μου τα είχε σπάσει το καμάρι μου.

Πετάω, πετάω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
πες μου οτι και τα δικα σου ειναι σπασμενα στον βραχιονα?Πολυ καλη αγορα,μπραβο!!!

scorpiaki
19-02-11, 23:27
Βρε κοριτσια ας μην ημαστε τοσο αποτομες,υπαρχουν μελη που δεν ξερουν να κανουν αναζητηση στο θεμα , και μην περιμενουμε οποιος ανακαλυπτει το θεμα να καθεται και να διαβαζει τις 650 σελιδες και να μην εχει αποριες!
Αρα μυνηματα με δοσεις ειρωνιας δεν βοηθανε κανενα. Και το λεω γιατι κι εγω στην αρχη ζοριστηκα λιγο μεχρι να μαθω (να ευχαριστησω και το καλαμαρι για την βοηθεια ). Εαν μπορουμε να απαντησουμε ας το κανουμε αν παλι οχι δεν χρειαζεται να σχολιαζουμε.
Ειμαι οφ σορρυ.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!:shock::shock::shock:

χαρα25
19-02-11, 23:35
θα ηθελα να ρωτησω το εξης σε ποια τραπεζα βγαζω paypal?
και κατι ακομα για να αγορασω κατι πρεπει η καρτα αυτη να εχει χρηματα μεσα η τα βαζω μετα?

Active Member
19-02-11, 23:47
θα ηθελα να ρωτησω το εξης σε ποια τραπεζα βγαζω paypal?
και κατι ακομα για να αγορασω κατι πρεπει η καρτα αυτη να εχει χρηματα μεσα η τα βαζω μετα?

Λογαριασμο στο paypal ανοιγεις εδω
https://www.paypal.com/gr

πρεπει να εχει χρηματα μεσα η καρτα ή να ειναι πιστωτικη ....

χαρα25
19-02-11, 23:52
Λογαριασμο στο paypal ανοιγεις εδω
https://www.paypal.com/gr

πρεπει να εχει χρηματα μεσα η καρτα ή να ειναι πιστωτικη ....

δηλαδη θα μπω εδω και θα ανοιξω΄λογαριασμο και λεφτα πως θα βαζω???

Active Member
20-02-11, 00:00
δηλαδη θα μπω εδω και θα ανοιξω΄λογαριασμο και λεφτα πως θα βαζω???

Θα μπεις και θα φτιαξεις εναν λογαριασμο. Θελει 2-3 μερες για να ενεργοποιηθει. Θα συνδεσεις την καρτα σου με το λογαριασμο αυτον (στο site που σου εδωσα θα το κανεις αυτο) και λεφτα θα βαζεις στην καρτα .....

Active Member
20-02-11, 00:04
http://www.naftemporiki.gr/markets/quotegraph.asp?id=EURGBP%3DX&ctime=1M&cperiodicity=D&cstyle=L

Λοιπον κοριτσια!

Λιγο ψιλα γραμματα βεβαια, αλλα θα το πω....

οταν θελουμε να κανουμε μια παραγγελια απο Αγγλια, καλο ειναι να κοιταζουμε την ισοτιμια λιρας-ευρω στο παραπανω site. Μη το γελατε!

Παραδειγμα,

αν εχω ενα καλαθι 50 λιρων και εκανα την αγορα στις 25/1/2011, οι 50 λιρες βγαινουν 55,55 ευρω. Αν την ιδια αγορα την εκανα στις 15/2/2010, οι 50 λιρες βγαινουν 60 ευρω....δλδ ειναι 4,5 ευρω η διαφορα.

Στο site αυτο υπαρχει ενα γραφημα της ισοτιμιας ανα μερα. Απο ο,τι φαινεται, εχει ανοδικη ταση το ευρω εναντι της λιρας, οποτε οσες εχετε σκοπο να βαλετε παραγγελια, καθυστερηστε το 2-3 μερες...θα πεσει η τιμη της λιρας.

miamama
20-02-11, 00:15
κορίτσια έχει παραγγείλει κανείς πρόσφατα από το etsy.com? είχε κάποιο πρόβλημα?μεταφορικά πόσο?

vatraxaki
20-02-11, 00:16
σ'ευχαριστουμε για την πληροφορια Ραννια!
να ρωτησω κι εγω κατι που ειμαι ασχετη απο ebay;
βρηκα κατι που θελω να παρω αλλα γραγει οτι το στελνει μονο Αγγλια υπαρχει περιπτωση να του στειλω μαιλ αν το στελνει ελλαδα;
η τζαμπα κοπος;

χαρα25
20-02-11, 00:17
Θα μπεις και θα φτιαξεις εναν λογαριασμο. Θελει 2-3 μερες για να ενεργοποιηθει. Θα συνδεσεις την καρτα σου με το λογαριασμο αυτον (στο site που σου εδωσα θα το κανεις αυτο) και λεφτα θα βαζεις στην καρτα .....

θα σε ρωτησω κατι ακομα γιατι ειμαι και ξανθια να δω αν καταλαβα καλα
εγω εχω ενα λογαριασμο στην εθνικη ταμιευτηριου θα ενεργοποιησω το λογαριασμο στο σαιτ που μου εδωσες και μολις ενεργοποιηθει θα βαζω λεφτα στη καρτα μου και θα περνω οσα χρειαζομαι να τα βαζω στην paypal σωστα??? πες μου ναι να χαρω

Active Member
20-02-11, 00:17
κορίτσια έχει παραγγείλει κανείς πρόσφατα από το etsy.com? είχε κάποιο πρόβλημα?μεταφορικά πόσο?

http://www.etsy.com (http://www.etsy.com/)Λειτουργει με διάφορους sellers , αναζητάμε πάντα 100% feedback και υπάρχουν και Ελληνες πωλητές μεσα επίσης.

αυτο ειναι το σχολιο στη λιστα....κατι αλλο εγω προσωπικα δε ξερω....

litsat
20-02-11, 00:19
http://www.naftemporiki.gr/markets/quotegraph.asp?id=EURGBP%3DX&ctime=1M&cperiodicity=D&cstyle=L

Λοιπον κοριτσια!

οταν θελουμε να κανουμε μια παραγγελια απο Αγγλια, καλο ειναι να κοιταζουμε την ισοτιμια λιρας-ευρω στο παραπανω site. Μη το γελατε!

Παραδειγμα,

αν εχω ενα καλαθι 50 λιρων και εκανα την αγορα στις 25/1/2011, οι 50 λιρες βγαινουν 55,55 ευρω. Αν την ιδια αγορα την εκανα στις 15/2/2010, οι 50 λιρες βγαινουν 60 ευρω....δλδ ειναι 4,5 ευρω η διαφορα.

Στο site αυτο υπαρχει ενα γραφημα της ισοτιμιας ανα μερα. Απο ο,τι φαινεται, εχει ανοδικη ταση το ευρω εναντι της λιρας, οποτε οσες εχετε σκοπο να βαλετε παραγγελια, καθυστερηστε το 2-3 μερες...θα πεσει η τιμη της λιρας.

Thanks Ραννια , καλο δεν το ηξερα , εγω παντα υπολογιζα 1.20 τη λιρα και στο περιπου τα εβγαζα παντα:roll::oops:.

Active Member
20-02-11, 00:20
θα σε ρωτησω κατι ακομα γιατι ειμαι και ξανθια να δω αν καταλαβα καλα
εγω εχω ενα λογαριασμο στην εθνικη ταμιευτηριου θα ενεργοποιησω το λογαριασμο στο σαιτ που μου εδωσες και μολις ενεργοποιηθει θα βαζω λεφτα στη καρτα μου και θα περνω οσα χρειαζομαι να τα βαζω στην paypal σωστα??? πες μου ναι να χαρω

χαχαχα ολες ξανθιες ημασταν στην αρχη! μην αγχωνεσαι! ;)

Λοιπον....για αρχη ανοιξε ενα λογαριασμο στο paypal....σε μερικες μερες θα σου ερθει επιβεβαιωση του λογαριασμου. Εκει θα σου ζητησει το νουμερο της πιστωτικης σου καρτας. απο κει και περα....αν θες να αγορασεις κατι και να το πληρωσεις με paypal....
Πας στη σελιδα της πληρωμης, πατας τροπο πληρωμης το paypal και σε πεταει κατευθειαν στην ιστοσελιδα της paypal οπου σου ζηταει επιβεβαιωση της πληρωμης....

miamama
20-02-11, 00:21
http://www.etsy.com (http://www.etsy.com/)Λειτουργει με διάφορους sellers , αναζητάμε πάντα 100% feedback και υπάρχουν και Ελληνες πωλητές μεσα επίσης.

αυτο ειναι το σχολιο στη λιστα....κατι αλλο εγω προσωπικα δε ξερω....
κι εγώ το είδα αυτό...αλλά λέω μήπως έχουμε κάνα νεότερο...
ευχαριστώ πάντως.

Active Member
20-02-11, 00:24
βρηκα κατι που θελω να παρω αλλα γραγει οτι το στελνει μονο Αγγλια υπαρχει περιπτωση να του στειλω μαιλ αν το στελνει ελλαδα;
η τζαμπα κοπος;

να στειλεις! ειδικα αν εχεις 100% feedback μετραει και μπορει να σου πει οτι το στελνει....

Thanks Ραννια , καλο δεν το ηξερα , εγω παντα υπολογιζα 1.20 τη λιρα και στο περιπου τα εβγαζα παντα:roll::oops:.

ναι οκ....1,20 ειναι πολυ....οποτε, λιγοτερα πληρωσες ολες τις φορες....
Νομιζω ειναι σημαντικο να το κοιταμε, ειδικα αν βαζουμε μεγαλες παραγγελιες. Πχ, εγω ειχα βαλε καλαθι 300 λιρων καποια στιγμη...αυτο θα μπορουσε να μου βγαλει 30-35 ευρω διαφορα....Δε με χαλασε!

marsolan
20-02-11, 00:29
ευχαριστώ πάντως.

το etsy.com ειναι καπως σαν το ebay απλα τα προιοντα τους ειναι κατεξοχην χειροποιητα ή vintage..
παιζουν λοιπον πολλοι πωλητες και τα μεταφορικα ποικιλουν απο πωλητη σε πωλητη.
Ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ειναι πωλητες απο Αμερικη...
Εγω σε παραγγελιες μου ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα/
Απλα ειχε μεγαλο χρονο παραδοσης οτι ερχοταν απο μακρυα

Nanouka
20-02-11, 00:32

Λοιπον κοριτσια!

Παραδειγμα,

εγώ παίρνω το συνολικό ποσό και μετά πάω στον λατρεμένο κύριο γούγλη και το γράφω ..
π.χ. 30 gbp to euro και μου βγάζει το ποσό .. νομίζω ότι πάει βάση της εκάστοτε ισοτιμίας .. ή κάμνω λάθος ?? :roll: :roll: :roll:
τώρα το να πολλαπλασιάσω, διαιρέσω, προσθέσω, αφαιρέσω νομίζω ότι είναι μπερδευτικό (για εμένα την ξανθιά ) I ΛΟΒ Google .. με φροντίζει :lol: :D

χαρα25
20-02-11, 00:33
χαχαχα ολες ξανθιες ημασταν στην αρχη! μην αγχωνεσαι! ;)

Λοιπον....για αρχη ανοιξε ενα λογαριασμο στο paypal....σε μερικες μερες θα σου ερθει επιβεβαιωση του λογαριασμου. Εκει θα σου ζητησει το νουμερο της πιστωτικης σου καρτας. απο κει και περα....αν θες να αγορασεις κατι και να το πληρωσεις με paypal....
Πας στη σελιδα της πληρωμης, πατας τροπο πληρωμης το paypal και σε πεταει κατευθειαν στην ιστοσελιδα της paypal οπου σου ζηταει επιβεβαιωση της πληρωμης....

θα ειναι οι πρωτες μου αγορες οπως καταλαβες και εχω πολυ αγχος

λοιπον κανω λογαριασμο και καπου μου εχει τις εξης επιλογες

μεταφορα χρηματων απο το τρααπεζικο μου λογαριασμο για λογαριασμο παιπαλ

παι αμεσα χρησιμοποιωντας παιπαλ σε ολο το κοσμο

τι πρεπι να διαλεξω το πρωτο???

εγω εχω τραπεζικο οχι πιστωτικη ενημερωτικα πλιζ σωσε με πελαγωσα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

dimitrab.
20-02-11, 00:46

εγω εχω τραπεζικο οχι πιστωτικη ενημερωτικα πλιζ σωσε με πελαγωσα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

πρεπει να εχεις καρτα νομιζω γιατι σκεψου απλα οτι το πειπαλ ειναι ο τροπος πληρωμης στο διαδικτυο χωρις να δινεις τα στοιχεια της καρτας σου σε καθε eshop

Nanouka
20-02-11, 00:49
το paypal απ όσο γνωρίζω (απο ένα a-mail που μου είχανε στείλει) πλέον συνδέεται και με bank acc .. νομίζω δε χρειάζεται να έχει credit card ντέ και καλά .. :roll: :roll:

χαρα25
20-02-11, 00:53
αχ μπερδευτικα παλι δλδ αν δεν εχωπιστωτικη δε μπορω να βγαλω paypal?

Active Member
20-02-11, 00:54

εφ' οσον δεν εχεις πιστωτικη, πρεπει να κανεις μεταφορα χρηματων απο τον λογαριασμο σου.

το paypal απ όσο γνωρίζω (απο ένα a-mail που μου είχανε στείλει) πλέον συνδέεται και με bank acc .. νομίζω δε χρειάζεται να έχει credit card ντέ και καλά .. :roll: :roll:

Κι εγω ετσι νομιζω, αλλα δεν ειμαι σιγουρη γιατι τον λογαριασμο τον εχω ανοιξει 4-5 χρονια και απο τοτε δεν ξαναασχοληθηκα....

Active Member
20-02-11, 00:55
εγώ παίρνω το συνολικό ποσό και μετά πάω στον λατρεμένο κύριο γούγλη και το γράφω ..
π.χ. 30 gbp to euro και μου βγάζει το ποσό .. νομίζω ότι πάει βάση της εκάστοτε ισοτιμίας .. ή κάμνω λάθος ?? :roll: :roll: :roll:
τώρα το να πολλαπλασιάσω, διαιρέσω, προσθέσω, αφαιρέσω νομίζω ότι είναι μπερδευτικό (για εμένα την ξανθιά ) I ΛΟΒ Google .. με φροντίζει :lol: :D

δε ξερω κατα ποσο ειναι ενημερωμενο. με βαση δλδ την ισοτιμια της καθε ημερας εννοω....παω να δω και επανερχομαι!

Νομιζω εχει την ισοτιμια της χτεσινης μερας. Τεσπα....ασχετα με τον τροπο που το υπολογιζει κανεις... εχει σημασια η ισοτιμια γιατι βγαζει μεγαλη διαφορα...και το καλο με το λινκ που εδωσα ειναι οτι βλεπεις την ταση....

χαρα25
20-02-11, 01:02
νομιζω τα καταφερα τωρα σε 2-3 μερες θα ξερω ελπιζω να τα καταφερα

σας ευχαριστω πολυ και πιο πολυ τη ρανια που ασχολητε τοση ωρα μαζι μου

Active Member
20-02-11, 01:04
Σιγα βρε! Γι' αυτο ειμαστε εδω....

χαρα25
20-02-11, 01:12
τουλαχιστον να τα εκανα σωστα αν και δε μου ζητησε ακομα το λογαριασμο της τραπεζας και αυτο με ανησυχη αλλα θα περιμενω να δω αν δε τα καταφερω θα παω σε τραπεζα να ρωτησω μπας και καταφερω κατι

Active Member
20-02-11, 01:15
Δε νομιζω να ξερουν κατι στην τραπεζα...

Ειναι πολυ απλα βρε....θα δεις οταν θα κανεις την πρωτη πληρωμη....

dimitrab.
20-02-11, 01:19
τουλαχιστον να τα εκανα σωστα αν και δε μου ζητησε ακομα το λογαριασμο της τραπεζας και αυτο με ανησυχη αλλα θα περιμενω να δω αν δε τα καταφερω θα παω σε τραπεζα να ρωτησω μπας και καταφερω κατι

Βγαλε και μια προπληρωμενη αφου θα πας στην τραπεζα για να εχεις ησυχο το κεφαλακι σου!!
Αντε και καλα ψωνια:)

χαρα25
20-02-11, 01:20
μακαρι ακομα αγχωμενη ειμαι φανταζομαι ολες ετσι ησασταν μεχρι τη πρωτη παραγγελια ε???

χαρα25
20-02-11, 01:22
ευχαριστω πολυ αλλα θα κανω την εξης ερωτηση αφου σας ειπα ημουνα χρονια ξανθια
τι ειναι η προπληρωμενη???
πραγματικα συγνωμη αν σας εχω ζαλισει αλλα ειμαι τελειος ασχετη

Nanouka
20-02-11, 01:23
μακαρι ακομα αγχωμενη ειμαι φανταζομαι ολες ετσι ησασταν μεχρι τη πρωτη παραγγελια ε???
άντε καλέ!!!! εμένα χτύπαγε το τηλέφωνο και πίστευα ότι με παίρνουν απο την τράπεζα να μου πούν ότι υπερχρεώθηκε η κάρτα .. εφιάλτης!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nanouka
20-02-11, 01:25
είναι μία κάρτα σάν πιστωτική την οποία όμως πάς εσύ και τη γεμίζεις στην τράπεζα με τα ποσά που θέλεις να έχει ..
απλά θα πρέπει να είσαι αρκετά προσεκτική και να γνωρίζεις το υπόλοιπο της κάρτας σου έτσι ώστε να μπορείς να αγοράζεις χωρίς κανένα πρόβλημα ..
το καλό με την προπληρωμένη είναι ότι ξέρεις τι χαλάς και ξέρεις τι έχεις για να χαλάσεις σε αντίθεση με την πιτωτική που χαλάς αβέρτα .. ;)

χαρα25
20-02-11, 01:28
αααα μαλλον αυτο θα κανω γιατι εγω απο τωρα το εχω παθει το εγκεφαλικο ομως οπως ειπα και παραπανω δεν εχω πιστωτικη εχω απλο λογαριασμο σε τραπεζα

dimitrab.
20-02-11, 01:29

Απλα ειναι μια καρτα η οποια βαζεις εσυ οσα χρηματα θελεις πχ 100 ευρω και ψωνιζεις με αυτα. Μολις τα ξοδεψεις πρεπει να την ξαναβαλεις χρηματα για να ψωνισεις. Ετσι δεν μπορει να σε υπερχρεωσουν:)

Active Member
20-02-11, 01:33
αααα μαλλον αυτο θα κανω γιατι εγω απο τωρα το εχω παθει το εγκεφαλικο ομως οπως ειπα και παραπανω δεν εχω πιστωτικη εχω απλο λογαριασμο σε τραπεζα

Γιατι εχεις παθει εγκεφαλικο βρε Χαρα? :confused::confused::confused:

χαρα25
20-02-11, 01:36
γιατι φοβαμαι λιγακι επειδη δε το εχω ξανακανει 5 φωτομπουκ εφτιαξα σε ελληνικο σαιτ και να φανταστεις πληρωσα με αντικαταβολη και παλι ετρεμα μεχρι να ερθουν ειμαι ο λιγον τι φοβιτσιαρα τι να κανω καρκινακι βλεπετε χαχαχαχα

dimitrab.
20-02-11, 01:43
Θελω να παραγγειλω απο iherb κοριτσια κατι βιταμινες solgar. Γνωριζετε τα προιοντα τους ειναι καλά εννοω αυθεντικά?

Active Member
20-02-11, 01:44
βρε τοσες αγορες εχουμε κανει εδω περα....καλα εγω προσωπικα το εξασκω το σπορ αρκετα χρονια....ξερεις κανεναν να την πατησε? Εξαρταται και απο που αγοραζεις βεβαια....αν και μεσω paypal ...απο οπου κι αν αγορασεις δεν υπαρχει προβλημα...οποτε...το πολυ πολυ, το χειροτερο που μπορει να σου συμβει ειναι να στειλεις ενα μειλ να παρεις πισω τα λεφτα σου...τα λεφτα δε τα χανεις με τιποτα....

χαρα25
20-02-11, 01:47
ουφ σα να ησυχασα λιγο σ ευχαριστω παρα πολυ
θελω να σου κανω μια προσωπικη ερωτηση σου στελνω πμ

sofaki1978
20-02-11, 01:48
Θελω να παραγγειλω απο iherb κοριτσια κατι βιταμινες solgar. Γνωριζετε τα προιοντα τους ειναι καλά εννοω αυθεντικά?

αυθεντικοτατα!!!!!εχω ψωνισει παρα πολλες φορες!!!!:-P

dimitrab.
20-02-11, 01:58
αυθεντικοτατα!!!!!εχω ψωνισει παρα πολλες φορες!!!!:-P

ευχαριστω πολυ.Στελνω παραγγελια. Διαβαζω τελευταια καθηστερησεις στις αποστολες.
Ποσο κανουν συνηθως? Μεσα λεει 7 με 10 μερες.

sofaki1978
20-02-11, 02:04
ευχαριστω πολυ.Στελνω παραγγελια. Διαβαζω τελευταια καθηστερησεις στις αποστολες.
Ποσο κανουν συνηθως? Μεσα λεει 7 με 10 μερες.

παρελαβα χθες μεσα σε 7 εργασιμες!!!!!συνηθως 10 μερες κανουν να ερθουν εκτος απο την παραγγελια που εδωσα λιγο πριν τα χριστουγεννα που εκανε 17 μερες.

εαν ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνεις βαλε εκπτωτικο κωδικο για να σου αφαιρεσει -5 δολαρια.η θα κανεις google η μπορεις να χρησιμοποιησεις τον δικο μου εκπτωτικο για -5 δολαρια ΥΑΚ026(ειναι κωδικος ανταμοιβης για εμενα :D)

dimitrab.
20-02-11, 02:28
παρελαβα χθες μεσα σε 7 εργασιμες!!!!!συνηθως 10 μερες κανουν να ερθουν εκτος απο την παραγγελια που εδωσα λιγο πριν τα χριστουγεννα που εκανε 17 μερες.

εαν ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνεις βαλε εκπτωτικο κωδικο για να σου αφαιρεσει -5 δολαρια.η θα κανεις google η μπορεις να χρησιμοποιησεις τον δικο μου εκπτωτικο για -5 δολαρια ΥΑΚ026(ειναι κωδικος ανταμοιβης για εμενα :D)

Ευχαριστω πολυ αλλα βρηκα ηδη ενα κωδικο και το πηρε. Εχει επιπλεον 6% εκπτωση μεχρι 28 Φεβ. επισης.

sofaki1978
20-02-11, 02:35
ναι εχει 6% και με τρωει το χερι να ξαναψωνισω!!!!:p

leman
20-02-11, 08:40
καλημερα, το toysurus στελνει ελλαδα? και αν ναι ειναι αξιοπιστο? καπου ειχα δει κατι, αλλα τωρα δεν το βρισκω. και κατι αλλο. στη λιστα δεν αναφερει σαιτ με παιχνιδια μονο. ποιο προτεινετε οι πιο εμπειρες?

female
20-02-11, 08:41
η τζαμπα κοπος;

Ναι μπορεί. Μου έχει τύχει 3-4 φορές. Πρόσφατα 2 φορές σε δημοπρασίες.

mama xrysa
20-02-11, 09:05
Ραννια πολύ χρησιμο αυτο!Ευχαριστω!

roni
20-02-11, 09:16
.....αν θες να αγορασεις κατι και να το πληρωσεις με paypal....

Ραννια, κι εγώ ευχαριστώ πολύ. Θα έκανα την ίδια ερώτηση!!!;)

Rula
20-02-11, 09:52
ευχαριστώ πάντως.

Εγώ έχω ψωνίσει πολλές φορές από ΕΤSY και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Είναι σαν το ebay. Προσέξτε μόνο να έχουν οι πωλητές καλό feedback και διαβάστε τα feedback τους. Εκεί υπάρχουν και πολλοί αγοραστές που έχουν στείλει φωτογραφία από το προΙόν που αγόρασαν οπότε έχεις και πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Σοφία17
20-02-11, 10:20
κοριτσια καλημερα
θελω να αγορασω το maclaren xlr και η πιο συμφερουσα τιμη που εχω βρει ειναι στο itasbaby.co.uk(238 λιρες). εχει παραγγειλει καποια απο εκει? να το εμπιστευτω?
στο Site δεν αναφερει ποιας χρονιας μοντελο ειναι, αλλα οταν τουσ εστειλα mail μου ειπαν οτι ειναι του 2011.
και κατισχετικο με τα καροτσια. εχει χρησιμοποιησει καμια τα silver cross?
σε reviews που εψαξα δεν ηταν και πολυ υψηλα τα νουμερα του, σε σχεση με το maclaren. ειμαι σε διλλημμα...

Τελικα πρωχώρησες στην αγορά? γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το Maclaren xlr.
Επίσης το συγκεκριμμένο site στελνει Ελλάδα με 30 λίρες?

maanton
20-02-11, 10:33
Κοριτσούδες το dorothyperkins (http://www.dorothyperkins.com) έχει την εβδομάδα 20-27/2 -20% με τον κωδικό DPVIPPD.

miamama
20-02-11, 15:24
ευχαριστώ κορίτσια για το etsy.com...
τόσο καιρό μου αρέσουν τα πράγματα και δεν το επιχειρούσα...
είστε "κακή" επιρροή !!!!χαχα
θα με χωρίσει ο άντρας μου!

πάντως εγώ με το paypal έχω συνδέσει χρεωστική κάρτα visa.

Clelia
20-02-11, 15:53
Είσαι ευχαριστημένη από το foto.com; Το photomemories δεν με τρέλλανε! Το πρόγραμμα δεν έχει πολλές δυνατότητες και όσο το φορτώνεις τόσο περισσότερο κρεμάει.
Κοίταξε, είναι το μοναδικό site με φωτος που χρησιμοποίησα, θεώρησα πιο εύκολο το σύστημά του από τα άλλα που κατά καιρούς προσπάθησα. Και επειδή έκανα 10 ώρες την πρώτη φορά να φτιάξω ημερολόγιο, ενώ την επόμενη φορά που πήρα το κολάι το τελείωσα σε χρόνο dt (όπως και με το photobook) εδώ θα επιμείνω... Δεν είμαι για πολλά-πολλά να δοκιμάζω sites με φωτογραφίες.
Το www.foto.com (http://www.foto.com) στέλνει πολύ όμορφα photobooks, με σκληρό εξώφυλλο και φύλλα (αν επιλέξεις glossy) γυαλιστερά, λίγο πιο σκληρά από περιοδικού. Σου ξαναλέω, ένθερμη οπαδός του έγινα...

Raw_Shooter
20-02-11, 19:29
Κορίτσια όταν η κόρη μου φοράει παπούτσια us6 , στο αμερικάνικο δηλαδή uk τι νούμερο φοράει?

Geonutr
20-02-11, 20:27
κοριτσαρεςςςςςςςςς...μια χελπ πλιζ....ψαχνω για καροτσακι ελαφρυ,μεχρι 150 ευρα κ αν γινεται να ξαπλωνει κιολας -αρεσει στη μικρη,την κοιμιζει(ζηταω πολλα?):mrgreen:..εχω ενα 3ροδο αλλα δεν παλευεται..

miamama
20-02-11, 20:31
το δικό μας το πήρα από τo ebaby.gr,κοίτα εκεί...
δεν ξαπλώνει η πλάτη όμως. quinny zapp.
καλό είναι και το chicco lite way.

χαρα25
20-02-11, 20:44
κλελια φανταστικο το φωτο.κομ ειχες δικιο και μ αρεσει πολυ που ειναι στα ελληνικα

irida85
20-02-11, 21:10
hellooo
κοριτσια εαν ενδιαφερεται καμια εχω βρει μια πολλη καλη προσφορα στο εβαυ
ειναι μια δημοπρασια που ληγει σε 16 λεπτα
7 αδα κοντομανικα bodysuits λευκα νο 18-24 απο marks and spencer
εχω ηδη ρωτησει για μεταφορικα για ελλαδα και τελικη τιμη ειναι 8.99 λιρες....
τελικα ομως δε θα τα παρω
οποτε οποια τα θελει ας τρεξει!!!!!!!!!!!!!!!

http://cgi.ebay.co.uk/BNWTS-M-S-PETIT-BEBE-BODYSUITS-SHORT-SLEEVE-7-PACK-/400195150677?pt=Baby_Clothing&hash=item5d2d7d6355

irida85
20-02-11, 21:12
12 λεπτα ακομα!!!!!!!!!!

terreza
20-02-11, 22:24
Τελικα πρωχώρησες στην αγορά? γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το Maclaren xlr.
Επίσης το συγκεκριμμένο site στελνει Ελλάδα με 30 λίρες?

Τελικα αποφασισα να παρω το quest γιατι θελω ενα καλοκαιρινο ελαφρυ.
Επειδη αυτο που θελω δε μπορουσα να το βαλω στο καλαθι τους εστειλα μαιλ και περιμενω απαντηση.
και ναι τα μεταφορικα ειναι 30 λιρες.

Access
20-02-11, 23:13
hellooo
κοριτσια εαν ενδιαφερεται καμια εχω βρει μια πολλη καλη προσφορα στο εβαυ
ειναι μια δημοπρασια που ληγει σε 16 λεπτα
7 αδα κοντομανικα bodysuits λευκα νο 18-24 απο marks and spencer
εχω ηδη ρωτησει για μεταφορικα για ελλαδα και τελικη τιμη ειναι 8.99 λιρες....
τελικα ομως δε θα τα παρω
οποτε οποια τα θελει ας τρεξει!!!!!!!!!!!!!!!

http://cgi.ebay.co.uk/BNWTS-M-S-PETIT-BEBE-BODYSUITS-SHORT-SLEEVE-7-PACK-/400195150677?pt=Baby_Clothing&hash=item5d2d7d6355
κοριτσάκι μου μόνο μία μικρή διευκρίνηση εφόσον ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα, εσύ ρώτησες και είπε ότι θα σου τα στείλει και σου έχει δώσει και τιμή για Ελλάδα (έχεις το μαίλ του που σου έστειλε μέσω της φόρμας του ebay)αν χτυπήσει κάποιος άλλος από Ελλάδα που δεν έχει εκ των προτέρων συνεννοηθεί μαζί του μπορεί είτε να αρνηθεί να τα στείλει ή να χρεώσει όοοοσο θέλει ;)οπότε είναι ρίσκο

vatraxaki
20-02-11, 23:35
κοριτσια να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ebay;
αν κλεισει μια δημοπρασια με πολυ χαμηλη τιμη ο πωλητης ειναι αναγκασμενος να το δωσει;η μπορει να αρνηθη επειδη ειναι λιγα τα λεφτα που εκλεισε η δημοπρασια;

sofaki1978
21-02-11, 00:46
κοριτσια να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ebay;
αν κλεισει μια δημοπρασια με πολυ χαμηλη τιμη ο πωλητης ειναι αναγκασμενος να το δωσει;η μπορει να αρνηθη επειδη ειναι λιγα τα λεφτα που εκλεισε η δημοπρασια;

πρεπει να κανει ρυθμιση και να φαινεται στην δημοπρασια αυτο που λες.εαν δεν λεει τιποτα ειναι υποχρεωμενος να το στειλει.νομιζω λεγεται reserve price.

zoniadim
21-02-11, 00:52
Κοίταξε, είναι το μοναδικό site με φωτος που χρησιμοποίησα, θεώρησα πιο εύκολο το σύστημά του από τα άλλα που κατά καιρούς προσπάθησα. Και επειδή έκανα 10 ώρες την πρώτη φορά να φτιάξω ημερολόγιο, ενώ την επόμενη φορά που πήρα το κολάι το τελείωσα σε χρόνο dt (όπως και με το photobook) εδώ θα επιμείνω... Δεν είμαι για πολλά-πολλά να δοκιμάζω sites με φωτογραφίες.
Το www.foto.com (http://www.foto.com) στέλνει πολύ όμορφα photobooks, με σκληρό εξώφυλλο και φύλλα (αν επιλέξεις glossy) γυαλιστερά, λίγο πιο σκληρά από περιοδικού. Σου ξαναλέω, ένθερμη οπαδός του έγινα...

Thanx Clelia, το επόμενο photobook θα είναι από εκεί!

Active Member
21-02-11, 00:58
Με αφορμη ενα περαστατικο που εγινε τις προηγουμενες μερες...και αφου προβληματιστικα πολυ για το αν η αντιδραση μου ηταν λανθασμενη, θελω να πω το εξης:

Μπραβο σε ολες τις κοπελες που ασχολουνται με τις ιντερνετικες αγορες και δινουν τις πληροφοριες για ο,τι βρισκουν (προσφορες, εκπτωτικους κωδικους, χαμηλες τιμες σε προιοντα που στα μαγαζια βιτρινας τα αγοραζουμε πανακριβα!).

Μπραβο που δεν εκμεταλλευεστε για προσωπικο οικονομικο οφελος ολες αυτες τις πληροφοριες!

Keep walking συναγωνιστριες! :mrgreen:

irida85
21-02-11, 01:29
κοριτσάκι μου μόνο μία μικρή διευκρίνηση εφόσον ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα, εσύ ρώτησες και είπε ότι θα σου τα στείλει και σου έχει δώσει και τιμή για Ελλάδα (έχεις το μαίλ του που σου έστειλε μέσω της φόρμας του ebay)αν χτυπήσει κάποιος άλλος από Ελλάδα που δεν έχει εκ των προτέρων συνεννοηθεί μαζί του μπορεί είτε να αρνηθεί να τα στείλει ή να χρεώσει όοοοσο θέλει ;)οπότε είναι ρίσκο

ναι φυσικα ρωτησα, μου ειπε οτι το κοστος για ελλαδα ειναι 4 λιρες....

τωρα αυτο που λες οτι μπορει να χρεωσει οοοτι θελει το σκεφτηκα κι εγω,μιας και εχει αναφερθει κι εδω αλλα τηλεφωνησα προφατα στην εξυπηρετηση πελατων του εβαυ και τους ρωτησα ακριβως αυτο, αν μπορει ενας πωλητης να χρεωσει οοοσο θελει μεταφορικα και μου απαντησαν οτι αυτο δε συμβαινει και οτι αν παρατηρησω κατι τετοιο, δηλάδη αν μου χρεωσει καποιος πχ 10 λιρες μεταφορικα και οταν ερθει το δεμα μου με την αποδειξη γραφει σημαντικα μικροτερο ποσο (γιατι υπαρχουν και τα εξοδα συσκεασιας,βενζινη κλπ) τοτε μπορω να κανω "καταγγελια" για τον πωλητη αυτον. οπως μου το εξηγησε καταλαβα οτι πανω στο δεμα δειχνει ποσα λεφτα εδωσε στο ταχυδρομειο ο πωλητης... κατι σαν τη τιμη που υπαρχει πανω στα γραμματοσημα τα ελληνικα το καταλαβα εγω.... βεβαια επειδη ποτε δε μου ζητησαν υπερβολικα χρηματα για εξοδα αποστολης ποτε δεν το εψαξα... τωρα αν εχει παραλαβει καμια απο εβαυ προσφατα, ας δει πανω στο φακελο αν υπαρχει οντως καποια τιμη... εγω περιμενω κατι δεματακια και θα θυμηθω να κοιταξω........... αλλα εκτος αυτου παντα ο πωλητης κραταει την αποδειξη του ταχυδρομειου ωστε να σου πει αν χαθει το δεμα κλπ οτι το εστειλε κλπ οποτε αν εχει αμφιβολια καποιος μπορει να ζητησει αντιγραφο της αποδειξης αυτης....
επι της ευκαιριας τα λεω ολα αυτα, γαιτι ειχα ξεχασει να σας τα πω οταν πηρα τηλ στο εβαυ.........

ΥΓ καποιος το χτυπησε παντως! αν ηταν απο εδω ας μας πει τι μεταφορικα του χρεωσε......

ELENI 27
21-02-11, 02:11
χρειαζομαι βοηθεια απο τις πιο εμπειρες!θελω να αγορασω ενα απο τα δυο(avent´-beaba|)apo to internet!που να κοιταξω?ευχαριστω

marsolan
21-02-11, 02:20
για τον αβεντ κοιτα amazon.co.uk πρωτα
για τον beaba κοιτα στο allobebe.fr

Access
21-02-11, 08:05
ναι φυσικα ρωτησα, μου ειπε οτι το κοστος για ελλαδα ειναι 4 λιρες....

τωρα αυτο που λες οτι μπορει να χρεωσει οοοτι θελει το σκεφτηκα κι εγω,μιας και εχει αναφερθει κι εδω αλλα τηλεφωνησα προφατα στην εξυπηρετηση πελατων του εβαυ και τους ρωτησα ακριβως αυτο, αν μπορει ενας πωλητης να χρεωσει οοοσο θελει μεταφορικα και μου απαντησαν οτι αυτο δε συμβαινει και οτι αν παρατηρησω κατι τετοιο, δηλάδη αν μου χρεωσει καποιος πχ 10 λιρες μεταφορικα και οταν ερθει το δεμα μου με την αποδειξη γραφει σημαντικα μικροτερο ποσο (γιατι υπαρχουν και τα εξοδα συσκεασιας,βενζινη κλπ) τοτε μπορω να κανω "καταγγελια" για τον πωλητη αυτον. οπως μου το εξηγησε καταλαβα οτι πανω στο δεμα δειχνει ποσα λεφτα εδωσε στο ταχυδρομειο ο πωλητης... κατι σαν τη τιμη που υπαρχει πανω στα γραμματοσημα τα ελληνικα το καταλαβα εγω.... βεβαια επειδη ποτε δε μου ζητησαν υπερβολικα χρηματα για εξοδα αποστολης ποτε δεν το εψαξα... τωρα αν εχει παραλαβει καμια απο εβαυ προσφατα, ας δει πανω στο φακελο αν υπαρχει οντως καποια τιμη... εγω περιμενω κατι δεματακια και θα θυμηθω να κοιταξω........... αλλα εκτος αυτου παντα ο πωλητης κραταει την αποδειξη του ταχυδρομειου ωστε να σου πει αν χαθει το δεμα κλπ οτι το εστειλε κλπ οποτε αν εχει αμφιβολια καποιος μπορει να ζητησει αντιγραφο της αποδειξης αυτης....
επι της ευκαιριας τα λεω ολα αυτα, γαιτι ειχα ξεχασει να σας τα πω οταν πηρα τηλ στο εβαυ.........

ΥΓ καποιος το χτυπησε παντως! αν ηταν απο εδω ας μας πει τι μεταφορικα του χρεωσε......
πράγματι υπάρχει τιμή επάνω στα Αγγλικά γραμματόσημα μπορεί όμως να ισχυριστεί (όπως το κάνουν μερικοί ότι περιλαμβάνει και τα έξοδα συσκευασίας τώρα εντάξει εμένα σωστό μου κάνει γιατί η σακούλα και οι φυσαλίδες κάτι κάνουν και αυτές αλλά όχι να χρεώνει και ότι θέλει )
Αλλά εγώ άλλο εννοούσα, καλό είναι εφόσον ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα πρίν χτυπάμε κάτι να ρωτάμε την τιμή για τα μεταφορικά και να κρατάμε το μήνυμα που μας έχει στείλει μέχρι να παραλάβουμε.

το ότι εσένα σου είπε 4 λίρες δεν σημαίνει ότι αν το συγκεκριμένο αντικείμενο το χτυπούσε κάποιος άλλος εγώ π.χ όπως προέτρεπε το χθεσινό σου μήνυμα ο πωλητής θα το έστελνε Ελλάδα και αν τελικά το έστελνε προφανώς δε θα με χρέωνε 4 λίρες εκτός από το ότι μπορεί και να μου την έλεγε γιατί δεν ρώτησα πρώτα
(δεν έχω πιεί καφέ ακόμα ναι) :mrgreen::mrgreen:

bebutsiko
21-02-11, 08:59
εχουμε αγορασει το Philips AVENT SCD510 DECT Baby Monitor απο την αγγλια (απο ενα καταστημα , δεν θυμαμαι πιο, στο ιντερνετ)πριν ενα χρονο, τοτε κοστιζε 40 ευρω +40 μεταφορικα, τοτε μας φανηκε εξαιρετικη τιμη σε σχεση με τα 120 ευρω που εχει εδω σε ολα τα καταστηματα, στο amazon το εχει 40 λιρες με 0 μεταφορικα....οποια χρειαζεται ενδοεπικοινωνια το προτεινω ανεπιφυλακτα, ειναι απλα εξαιρετικο, χωρις παρεμβολες, ακουγεται ακομη κ η ανασα του παιδιου

χθες δοκιμασα κ εγω το foto.com εφτιαξα ενα φωτο μπουκ για πλακα κ το βρηκα πολυ ευκολο κ ωραιο, θα κανουμε κ εμεις αλμπουμ εκει

ΜΑΡΙΤΑ
21-02-11, 09:42
δε ξερω κατα ποσο ειναι ενημερωμενο. με βαση δλδ την ισοτιμια της καθε ημερας εννοω....παω να δω και επανερχομαι!

Νομιζω εχει την ισοτιμια της χτεσινης μερας. Τεσπα....ασχετα με τον τροπο που το υπολογιζει κανεις... εχει σημασια η ισοτιμια γιατι βγαζει μεγαλη διαφορα...και το καλο με το λινκ που εδωσα ειναι οτι βλεπεις την ταση....

Καλημέρα!
Χρησιμοποιώ το μήνυμα σου Ράννια μου απλά για να αναφέρω τι κάνω εγώ σε κάθε αγορά μου...πηγαίνω στο www.xe.com και κάνω τη μετατροπή. Και βάζω ακριβώς τα χρήματα που μου δίνει η μετατροτή συν κάτι ψιλά για έξοδα συναλλάγματος της κάρτας...

Επίησης παράγγειλα χτες το βράδυ από asos και σήμερα έγινε despached...μα είναι δυνατόν αυτό; Ελπίζω να πέτυχα το νούμερο γιατί έψαχνα για μπουφάν σα τρελή σε όλα τα σάιτς...

Καλές αγορές!

irida85
21-02-11, 09:46
πράγματι υπάρχει τιμή επάνω στα Αγγλικά γραμματόσημα μπορεί όμως να ισχυριστεί (όπως το κάνουν μερικοί ότι περιλαμβάνει και τα έξοδα συσκευασίας τώρα εντάξει εμένα σωστό μου κάνει γιατί η σακούλα και οι φυσαλίδες κάτι κάνουν και αυτές αλλά όχι να χρεώνει και ότι θέλει )
Αλλά εγώ άλλο εννοούσα, καλό είναι εφόσον ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα πρίν χτυπάμε κάτι να ρωτάμε την τιμή για τα μεταφορικά και να κρατάμε το μήνυμα που μας έχει στείλει μέχρι να παραλάβουμε.

το ότι εσένα σου είπε 4 λίρες δεν σημαίνει ότι αν το συγκεκριμένο αντικείμενο το χτυπούσε κάποιος άλλος εγώ π.χ όπως προέτρεπε το χθεσινό σου μήνυμα ο πωλητής θα το έστελνε Ελλάδα και αν τελικά το έστελνε προφανώς δε θα με χρέωνε 4 λίρες εκτός από το ότι μπορεί και να μου την έλεγε γιατί δεν ρώτησα πρώτα
(δεν έχω πιεί καφέ ακόμα ναι) :mrgreen::mrgreen:

εννοειται οτι το καλυτερο ειναι πρωτα να ρωταμε τα μεταφορικα και μετα να παραγγελνουμε.... αλλα να σε ρωτησω, εφαγα φλας τωρα, το μυνημα που εστειλα στο πωλητη το βλεπω μονο εγω κατω κατω στη σελιδα???????? εσεις δεν το ειδατε οταν εβαλα τη δημοπρασια??????

η ερωτηση ηταν postage to Greece
και η απαντηση 4 pounds

Questions and answers about this item

Q: Please give me postage to Greece. Thanks!
A: Hi thanks for ypur question to send by airmail small packets would cost £4.00 Regards Joan
15 Feb, 2011

αρα ο οποιοσδηποτε απο ελλαδα ηταν κατοχυρωμενος............. γιαυτο και εβαλα το λινκ, για καλο το εκανα.......
εκτος κι αν τα μυνηματα που στελνουμε ειναι προσωπικα................... κατι σαν πμ...........

ενιγουει, εγω νομιζω οτι αν ηταν "κυριος" ο πωλητης σε ολους τα ιδια ποστατζ θα εδινε για ελλαδα... αλλα αυτο δεν το ξερεις απο πριν........

Access
21-02-11, 09:49
Με αφορμη ενα περαστατικο που εγινε τις προηγουμενες μερες...και αφου προβληματιστικα πολυ για το αν η αντιδραση μου ηταν λανθασμενη, θελω να πω το εξης:

Μπραβο σε ολες τις κοπελες που ασχολουνται με τις ιντερνετικες αγορες και δινουν τις πληροφοριες για ο,τι βρισκουν (προσφορες, εκπτωτικους κωδικους, χαμηλες τιμες σε προιοντα που στα μαγαζια βιτρινας τα αγοραζουμε πανακριβα!).

Μπραβο που δεν εκμεταλλευεστε για προσωπικο οικονομικο οφελος ολες αυτες τις πληροφοριες!

Keep walking συναγωνιστριες! :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Keep walking !!!!
μακάρι να μπορέσουμε να ξυπνήσουμε όσο περισσότερο κόσμο μπορούμε γιατί η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο πλέον πραγματικά..... τις περισσότερες φορές νομίζω ότι οι Έλληνες επιχειρηματίες με περνάνε για ........πρόβατο :D:D

τώρα όσον αφορά τους ανθρώπους που ψωνίζουν από το εξωτερικό σε εξευτελιστικές τιμές και μετά μεταπωλούν πράγματα είτε εδώ είτε κάπου αλλού θεωρώντας ότι αφού αυτές οι τιμές παίζουν στην Ελλάδα τόσο θα το δώσω τι να πω

.... στις αρχές όταν το έβλεπα με στεναχωρούσε και τουλάχιστον εδώ προσπαθούσα διακριτικά (καλά και μερικές φορές όχι διακριτικά :twisted: ) να ενημερώσω το υποψήφιο "θύμα" αλλά και τον πωλητή ότι δεν είναι σωστό αυτό που κάνει, αλλά πλέον πραγματικά δεν
... όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί νομίζω ότι όταν κάποιος ενδιαφέρεται να κάνει οικονομία στο πορτοφόλι του αλλά και να μην τον κοροϊδεύουν (μπεεεεεεε):D θα πρέπει να αρχίσει να ψάχνετε και το δεν ξέρω δεν μπορώ που να ασχολούμαι τώρα (το έχω ακούσει άπειρες φορές από φίλες μου στο real life) ιδίως όταν υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα πρόθυμοι να βοηθήσουν σε κάθε απορία είναι αν μη τι άλλο ένδειξή ότι θές να σε περνάνε πρόβατο οπότε κακό του κεφαλιού σου :cry::cry:

ευχαριστώ πολύ κόρες για τις πληροφορίες και την βοήθεια που μοιραστήκατε:D:D

Access
21-02-11, 09:53
η ερωτηση ηταν postage to Greece
και η απαντηση 4 pounds

Questions and answers about this item

Q: Please give me postage to Greece. Thanks!
A: Hi thanks for ypur question to send by airmail small packets would cost £4.00 Regards Joan
15 Feb, 2011

αρα ο οποιοσδηποτε απο ελλαδα ηταν κατοχυρωμενος............. γιαυτο και εβαλα το λινκ, για καλο το εκανα.......
εκτος κι αν τα μυνηματα που στελνουμε ειναι προσωπικα................... κατι σαν πμ...........

ενιγουει, εγω νομιζω οτι αν ηταν "κυριος" ο πωλητης σε ολους τα ιδια ποστατζ θα εδινε για ελλαδα... αλλα αυτο δεν το ξερεις απο πριν........
:oops::oops::oops::oops: συγνώμη καλό μου είμαι στουρνάρ δεν είδα ότι ο πωλητής απάντησε δημόσια :oops::oops: δεν ήξερα καν πως μπορεί να γίνει αυτό :oops::oops: οπότε υπέθεσα ότι το μήνυμα για τα μεταφορικά στο έστειλε σε mail για αυτό επέμενα τόσο .......το στουρναρ :mrgreen::mrgreen: έτσι έχεις δίκιο εφόσον τα μεταφορικά αναγράφονται δημόσια δεν μπορεί ούτε να αρνηθεί ούτε να χρεώσει παραπάνω

irida85
21-02-11, 10:07
χιχιχιχι καλο μου πρασινο προβατακι!!!!!!!!!!!!!!!!
κι εγω νομισα οτι δε φαινονται δε ολους αυτα που βλεπω εγω!!!!!!!!!!
κισις!!!!!!!!!

efrossyni
21-02-11, 10:21
χιχιχιχι καλο μου πρασινο προβατακι!!!!!!!!!!!!!!!!
κι εγω νομισα οτι δε φαινονται δε ολους αυτα που βλεπω εγω!!!!!!!!!!
κισις!!!!!!!!!

ειχα παει μια φορα σε ενα μεγαλο καταστημα στο πικερμι.... πολυ μεγαλο μαγαζι και γνωστο. Θελαμε να δοκιμασουμε τα καροτσακια πριν τα παραγγειλουμε απο το ιντερνετ. Η πωλητρια ηταν πραγματικα φανταστικη, μας εξυπηρετησε τελεια και οταν τη ρωτησα τιμες μου τις ελεγε και σε καθε απαντηση της εγω της ελεγα :shock: !!!! στο ιντερνετ το εχω βρει τοσο.. πιασαμε λοιπον την κουβεντα για το θεμα και μου ειπε οτι γνωριζει σχετικα και οτι πολλοι γονεις πανε αλλα λιγοι αγοραζουν. Προσπαθω μου λεει να το εξηγησω στα αφεντικα... αλλα δεν το καταλαβαινουν οτι ετσι χανουν πελατες... Βγαζουν λεει τρομερο κερδος ποσα αδιανοητα... Να φανταστειτε η κοπελα ντρεποτανε να μας πει τις τιμες!
Κι εγω εχω γνωστες που βαριουνται να ασχοληθουν και τα παιρνουν ολα διπλασια τιμη απο εδω. Και μετα γκρινιαζουν για τα λεφτα που δινουν. Επισης εχω γνωστη που της ειπα να της παραγγειλω το γαλα για το μωρο στη μιση τιμη και η απαντηση ηταν οτι δε θελει να παραγγειλει απο το ιντερνετ γαλα και να το ρισκαρει μηπως και καλα εχει τιποτα και το δωσει στο μωρο της. Προσπαθησα να της εξηγησω οτι απο φαρμακειο θα το παρουμε απλα online αλλα δεν το καταλαβαινε. Δηλαδη στο φαρμακειο της γειτονιας της πως νομιζει οτι φτανει το γαλα? Εχει τιποτα εργαστηρια πισω ο φαρμακοποιος και το φτιαχνει φρεσκο?
δεν επεμεινα γιατι ο καθενας πραττει ως νομιζει..αλλα ειναι κριμα..
off topic αλλα ηθελα να τα πω :)

Γατουλα
21-02-11, 10:28
παρελαβα Κροκς!!!! Τελεια!!!

fragola
21-02-11, 10:31
παρελαβα Κροκς!!!! Τελεια!!!

Κι εγώ παρέλαβα, τέλεια όντως, απλά... μεγάλα! Η κόρη μου φοράει το 30, πήρα το 29-31 και είναι τεράστια! Του άντρα μου οι σαγιονάρες όμως ήταν πολύ καλές στο νούμερο. Τώρα περιμένω μια άλλη παργγελία με δικές μου, για να δούμε...

Γατουλα
21-02-11, 10:34
χαχα αυτο θα το διαπιστωσω το απογευμα!!!! και εγω για τη μικρη τα βλεπω μεγααααλα αλλα αφου φοραει 22-23 δε θα της επαιρνα το 21-22 πηρα το 23-24

fragola
21-02-11, 10:36
χαχα αυτο θα το διαπιστωσω το απογευμα!!!! και εγω για τη μικρη τα βλεπω μεγααααλα αλλα αφου φοραει 22-23 δε θα της επαιρνα το 21-22 πηρα το 23-24

Ελπίζω να της είναι καλά...

Γατουλα
21-02-11, 10:39
τωρα τι να σου πω οτι της κανουν ακομα τα περσινα 21 απο το καρφουρ????
ασεεεεεεεεεεε
μιλαμε για ποδααααααρααααα

μινουλα
21-02-11, 10:48
Κοριτσακια καλημερα
Να κανω μια ερωτηση γιατι εχω λιγο αγχωθει. Εχω κανει λογαριασμο στο myukmail, εχω παραγγειλει καποια πραγματακια, εχουν παει εκει, ολα καλα. Παρηγγειλα και απο mothercare μια μεγαααλη παραγγελια, την Τεταρτη 16/2. Ακομη το myukmail δεν μου εστειλε μειλ οτι τα παρελαβε. Το θεμα ειναι οτι ο λογαριασμος μου ληγει στις 24/2 και αγχωνομαι μηπως δεν προλαβει να μου τα στειλει μεχρι τοτε και χρεωθω 2 φορες τα 37,5 λιρες. (ελπιζω να μην τα λεω μπερδεμενα). Μηπως θα επρεπε να στειλω κανα μειλ στο mothercare? Τι να κανω;

Access
21-02-11, 11:02
Κοριτσακια καλημερα
Να κανω μια ερωτηση γιατι εχω λιγο αγχωθει. Εχω κανει λογαριασμο στο myukmail, εχω παραγγειλει καποια πραγματακια, εχουν παει εκει, ολα καλα. Παρηγγειλα και απο mothercare μια μεγαααλη παραγγελια, την Τεταρτη 16/2. Ακομη το myukmail δεν μου εστειλε μειλ οτι τα παρελαβε. Το θεμα ειναι οτι ο λογαριασμος μου ληγει στις 24/2 και αγχωνομαι μηπως δεν προλαβει να μου τα στειλει μεχρι τοτε και χρεωθω 2 φορες τα 37,5 λιρες. (ελπιζω να μην τα λεω μπερδεμενα). Μηπως θα επρεπε να στειλω κανα μειλ στο mothercare? Τι να κανω;
όταν έκανες την παραγγελία στο mothercare λογικά θα σου δώσαν και τράκινγ νο κάνεις λόγκ ιν στον λογαριασμό σου στο μοδερ και βλέπεις το στάτους της παραγγελίας σου (εφόσον δείχνει ότι η παραγγελία παρελήφθη) στην συνέχεια επικοινωνείς με το my uk mail και τους ξαναρωτάς για τα πράγματα και τι θα γίνει αν δεν προλάβουν να σου τα στείλουν μέχρι να έρθει η παραγγελία σου (γιατί να χρεωθείς 2 φορές το 37,5 λίρες αυτά είναι τα μεταφορικά ναι ) για την συνδρομή αν έκανες μηνιαία πλήρωσες 17 νομίζω λογικά αν έχω καταλάβει καλά θα ξαναπληρώσεις μόνο τον επόμενο μήνα πάλι συνδρομή όχι όλο το πόσο άλλα τις 7 λίρες σωστά ???

χαρα25
21-02-11, 11:32
κοριτσακια θελω να ριξω και εγω μια ματια στο mothercare που να κοιταξω?? mothercare.com?

aggelomarios
21-02-11, 11:33
Καλημερα κοριτσια!!!
Εχουμε κανα site με φωτογραφικες μηχανες εκτος απο amazon & ebay?
Ο γιοκας μου το εκανε το θαυμα του και στην olympus θελουν 165ευρα για να τη φτιαξουν!!! (ουτε καινουργια δεν εκανε τοσο)

ΑΜΙ
21-02-11, 11:39
Καλημερα κοριτσια!!!
Ο γιοκας μου το εκανε το θαυμα του και στην olympus θελουν 165ευρα για να τη φτιαξουν!!! (ουτε καινουργια δεν εκανε τοσο)

πριν μερικές μέρες ειδα εδω στο φορουμ με τις αγοραπωλησίες μια κοπέλα και πουλούσε μία κανον σε πολύ καλή τιμή για ρίξε μία ματιά!

aggelomarios
21-02-11, 12:07
Eυχαριστω ami αλλα εαν λες αυτη που ειδα ειναι πολυ μεγαλη, εγω θελω μια κανονικη compact...ευχαριστω παντως!:razz:

χαρα25
21-02-11, 12:15
μια βοηθεια και σε μενα:((((

μινουλα
21-02-11, 14:00
όταν έκανες την παραγγελία στο mothercare λογικά θα σου δώσαν και τράκινγ νο κάνεις λόγκ ιν στον λογαριασμό σου στο μοδερ και βλέπεις το στάτους της παραγγελίας σου (εφόσον δείχνει ότι η παραγγελία παρελήφθη) στην συνέχεια επικοινωνείς με το my uk mail και τους ξαναρωτάς για τα πράγματα και τι θα γίνει αν δεν προλάβουν να σου τα στείλουν μέχρι να έρθει η παραγγελία σου (γιατί να χρεωθείς 2 φορές το 37,5 λίρες αυτά είναι τα μεταφορικά ναι ) για την συνδρομή αν έκανες μηνιαία πλήρωσες 17 νομίζω λογικά αν έχω καταλάβει καλά θα ξαναπληρώσεις μόνο τον επόμενο μήνα πάλι συνδρομή όχι όλο το πόσο άλλα τις 7 λίρες σωστά ???

Χμ, τωρα που το σκεφτομαι, εχεις δικιο, το πολυ πολυ να μου ζητησουν να πληρωσω την συνδρομη για εναν ακομη μηνα. Οπως και ναχει, σε ευχαριστω για την απαντηση. :D
Απο το Mothercare δεν εχει φυγει ακομη, γραφει οτι φευγει απο τη μερα που εκανα την παραγγελια σε 4-5 εργασιμες μερες, ισως και να προλαβω οριακα.

Γατουλα
21-02-11, 14:04
Xara, ναι

kalamaraki
21-02-11, 16:36
Eυχαριστω ami αλλα εαν λες αυτη που ειδα ειναι πολυ μεγαλη, εγω θελω μια κανονικη compact...ευχαριστω παντως!:razz:

εγω θα κοιτουσα αμαζον.....

zoniadim
21-02-11, 17:38
Κοριτσακια καλημερα

Το mothercare θα σου στείλει mail όταν στείλει τα πράγματά σου. Θα βρίσκονται την επόμενη στο myUKmail. Το πρόβλημα θα υπάρχει αν δεν τα στείλει όλα μαζί το mothercare (το συνηθίζει) και περιμένεις π.χ. 1 σαλιάρα 1 βδομάδα!!! (έτσι την έπαθα εγώ!!!!). Σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις τη συνδρομή και του επόμενου μήνα ή κάνεις την ετήσια και ησυχάζει το κεφάλι σου!!!

zoniadim
21-02-11, 17:41
κοριτσακια θελω να ριξω και εγω μια ματια στο mothercare που να κοιταξω?? mothercare.com?

Ναι mothercare Αγγλίας (http://www.mothercare.com/b/42764041/278-1136176-4742128?_encoding=UTF8&mcb=core). Μόνο που δεν στέλνει στην Ελλάδα

chatzico
21-02-11, 17:53
πες μου οτι και τα δικα σου ειναι σπασμενα στον βραχιονα?Πολυ καλη αγορα,μπραβο!!!

Μάγος είσαι ?

Αν έβρισκα άλλον βραχίονα, θα τα έφτιαχνα γιατί τα είχα σε άλλο χρώμα, που μου άρεσε πολύ. Όχι ότι παραπονιέμαι όμως για την αγορά μου.....

chatzico
21-02-11, 18:00
το δικό μας το πήρα από τo ebaby.gr,κοίτα εκεί...
δεν ξαπλώνει η πλάτη όμως. quinny zapp.
καλό είναι και το chicco lite way.

Και εμείς το chicco lite way, πολύ πρακτικό.

χαρα25
21-02-11, 18:07
Ναι mothercare Αγγλίας (http://www.mothercare.com/b/42764041/278-1136176-4742128?_encoding=UTF8&mcb=core). Μόνο που δεν στέλνει στην Ελλάδα

υπαρχουν και mothercareπο στελνουν ελλαδα???

bitchoni
21-02-11, 18:13
Καλημερα κοριτσια!!!

Καλησπέρα!
Το Σεπτέμβρη πήρα μία lumix ΤΖ-10 από τον Κατερέλο http://katerelos.gr/. Αν και έχω ψωνίσει αρκετές μικροσυσκευές & ηλεκτρονικά από amazon, κοτσόβολο και pixmania, όσον αφορά τη φωτογραφική ήμουν λίγο πιο επιφυλακτική λόγω εγγύησης κυρίως. Είχα πληρώσει με αντικαταβολή και γενικά έμεινα πολύ ικανοποιημένη από εξυπηρέτηση. Επίσης, η τιμή ήταν η χαμηλότερη που βρήκα σε ελληνικό site.

kalamaraki
21-02-11, 18:16
υπαρχουν και mothercareπο στελνουν ελλαδα???

Οχι δεν υπαρχει μοδερκερ που στελνει ελλαδα, εχουν διακοψει τις αποστολές παγκοσμιως εκτος της χωρας τους την Αγγλια.

Φλορα
21-02-11, 18:52
Μάγος είσαι ?

Αν έβρισκα άλλον βραχίονα, θα τα έφτιαχνα γιατί τα είχα σε άλλο χρώμα, που μου άρεσε πολύ. Όχι ότι παραπονιέμαι όμως για την αγορά μου.....
Το μοντελο αυτο εχει προβλημα με τον βραχιονα....ετσι τουλαχιστο διαβασα σε μερικα φορουμ...εγω λοιπον παρηγγειλα μια μαιμου απο το ioffer για να αντικαταστησω τον βραχιονα,καθοτι στην Ελλαδα μου ζητουσαν 60 ευρουδακια!!!τα περιμενω τωρα,ελπιζω ο κινεζος να στειλει τα σωστα!!!

astarti
21-02-11, 19:22
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι????Είχα αγοράσει την προσφορά του groupon για photobook από photomemories και χθες το τελείωσα και θα το στείλω...Από ότι διάβασα μείνατε ευχαριστημένες από την εκτύπωση ε???Ουφ, γιατί το χω ένα άγχος...Πάντως εμένα δεν μου αργούσε καθόλου, μια χαρά δούλευε το σύστημα..Βέβαια δεν κατέβασα και πολλές φώτο...Γύρω στις 200 και χρησιμοποίησα γύρω στις 150..Επίσης κάτι ανέφερε η Γατούλα για δωρεάν photobook από αυτό το site...Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ακόμα ή όχι??Αν ναι θα με ενδιέφερε...
Πάντως μιας και πήρα το κολάι λέω να φτιάξω και άλλα...Το επόμενο site που προτείνετε είναι το foto.com ε???
Πήρα κι εγώ τα kindbanz για την μικρή μου από ebay και τα περιμένω....Ξεμυαλίστηκα καλέ, φαίνονται τόσο όμορφα...Ανυπομονώ να έρθουν...:lol::lol: Αναμένω και μια ηλεκτρική σκούπα από γερμανικό amazon για την μαμά μου...Ελπίζω να βγει καλή γιατί ποιός την ακούει μετά..:rolleyes::rolleyes:

TXARA
21-02-11, 19:31
Καλησπέρα
Υπάρχει καμμία κοπέλα που έχει παραγγείλει και από το foto.com και από το photomemories να μου πει τις διαφορές?Εγώ μέχρι τώρα έκανα 3 photobook από το photomemories αλλά εάν είναι καλό και το foto θα ήθελα να το δοκιμάσω.
Ευχαριστώ

μινουλα
21-02-11, 19:40
Το mothercare θα σου στείλει mail όταν στείλει τα πράγματά σου. Θα βρίσκονται την επόμενη στο myUKmail. Το πρόβλημα θα υπάρχει αν δεν τα στείλει όλα μαζί το mothercare (το συνηθίζει) και περιμένεις π.χ. 1 σαλιάρα 1 βδομάδα!!! (έτσι την έπαθα εγώ!!!!). Σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις τη συνδρομή και του επόμενου μήνα ή κάνεις την ετήσια και ησυχάζει το κεφάλι σου!!!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το πολυ πολυ να πληρωσω αλλο ενα μηνα.

χαρα25
21-02-11, 20:00
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το πολυ πολυ να πληρωσω αλλο ενα μηνα.

συγνωμη βρε κοριτσια γιατι μπερδευτικα αφου τα mothercare δε στελνπουν ελλαδα εσυ πως περιμενεις πραγματα???

anastasaki
21-02-11, 20:13
κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα τη βοηθεια απο τις έμπειρες κοπελες που ψωνιζουν απο το ebay.
Αγορασα ενα αντικειμενο το οποίο αν και ηταν τέλεια συσκεασμενι ήταν ελλατωματικο και ο πωλητης δεν αναγνωριζει το γεγονος. Συγκεκριμενα θέλει να μοθ επιστρέψει το μισό από το ποσο που κοστιζει το αντικειμενο,
Τον ειπα ότι θα τον κανω ανρητικό feedback, αλλα επειμενει στο μισο ποσό
τι αλλο πρεπει να κανω???

Active Member
21-02-11, 20:18
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1915953&postcount=1263

Κοριτσια κοιταξτε το παραπανω λινκ. Αφορα αγορες απο το http://www.alibaba.com (http://www.alibaba.com/). Λεπτομερειες θα γραψω το βραδυ, γιατι τωρα θα παω το παιδι για υπνο....

μινουλα
21-02-11, 20:47
συγνωμη βρε κοριτσια γιατι μπερδευτικα αφου τα mothercare δε στελνπουν ελλαδα εσυ πως περιμενεις πραγματα???
Χαρα, για τις αγορες απο Αγγλια που δεν στελνουν Ελλαδα, υπαρχουν καποιες υπηρεσιες που πληρωνεις μηνιαια ή ετησια συνδρομη και στα στελνουν εκεινοι. Εγω χρησιμοποιησα το myukmail.

edit: δες αυτο το λινκ για τις αποριες σου. Και γω πρωτη φορα το χρησιμοποιω!!
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

kerasaki1
21-02-11, 20:49
βρε κορίτσια, έχω το εξής πρόβλημα. Συνέδεσα μια νέα προπληρωμένη με το Paypal, μου κάνανε κράτηση 1,50 ευρώ, επιβεβαίωσα στη συνέχεια αλλά δεν μπορώ να κάνω αγορές. Δε μου δείχνει ως υπόλοιπο το υπόλοιπο της κάρτας, αλλά το 1,50 ευρώ.Τους έστειλα mail αλλά επειδή βιάζομαι μη χάσω μια κολώνια μήπως έχετε καμιά ιδεα τι συμβαίνει;

evi_at
21-02-11, 21:07
καλησπερα! μηπως ξερετε αν μπορω να διαγραψω το λογαριασμο μου απο το paypal? δεν προκειται να το χρησιμοποιησεω και για να ειμαι ασφαλης λεω να το διαγραψω.γινεται? πληζζζζζζζζζζζζ απαντηστε μου

(άλλα) φρούτα!
21-02-11, 21:07
kerasaki1, στο paypal βλέπεις τις χρεώσεις της κάρτας σου (ή και πιστώσεις από τυχόν επιστροφές).
Μόνο τις ''κινήσεις'' δηλαδή, όχι το υπόλοιπο σου.
Για περισσότερα χρειάζεται e-banking.

Access
21-02-11, 21:10

Κοριτσια κοιταξτε το παραπανω λινκ. Αφορα αγορες απο το http://www.alibaba.com (http://www.alibaba.com/). Λεπτομερειες θα γραψω το βραδυ, γιατι τωρα θα παω το παιδι για υπνο....
αν μπορείς να αγοράσεις και λιανική από εκεί θα είναι ζουπερρρρ είχα βρει παλιότερα κάτι μαϊμού gymboree και gap καλλίτερα και από τα αυθεντικά :D:D

marsolan
21-02-11, 21:16

μωρε Ραννια...στο μυαλο μου εισαι???
Σημερα εφαγα τα ματια μου εκει μεσα!!!
Γεια σου ρε Μαρααααα!!!
Γραψε,γραψε λεπτομερειες...θα περιμενω:p

Mara-76
21-02-11, 21:38
λολ καλε χαιρεετε..απλα να τονισω κατι...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο,τι επωνυμο βρειτε παο κινα..ειναι μαιμουδιες...ξηγουμεθα για να μην παρεξηγουμεθα.. επισης στον τροπο πληρωμης δεχονται και bank transfer..

ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τσεκαρετε πρώτα τυχον εξοδα τελωνειου και δασμους. το ψαχνει ο αντρας μου αλλα νομιζω οτι εχουμε υπογραψει κατι μνημονια με κινα και γιναμε..πολύ κολλητοί... μουαχαχαχαχχαχα και επισης αν ειναι λιγα κοματια ζητηστε τους συσκευασια δωρου..νομιζω οτι ειναι σε συσκευασια δωρου και καλα απο την ξαδερφη νομ κιν απο κινα δεν εχει τελωνειο και εχτρα κοστη..λεπτοιμερειες απο αυριο που θα τσεκαρω

bebutsiko
21-02-11, 21:44
κοριτσια θυμηστε μου ποιο ηταν το κινεζικο ε σοπ απ οπου ειχατε αγοαρασει μπουφαν κ παπουτσια. μποτες , καπαρντινες..
ειχε γινει μια συζητηση πριν λιγο καιρο αλλα δεν μπορω να τα βρω
plzzzzz

Active Member
21-02-11, 23:29
αν μπορείς να αγοράσεις και λιανική από εκεί θα είναι ζουπερρρρ είχα βρει παλιότερα κάτι μαϊμού gymboree και gap καλλίτερα και από τα αυθεντικά :D:D

μωρε Ραννια...στο μυαλο μου εισαι???
Σημερα εφαγα τα ματια μου εκει μεσα!!!
Γεια σου ρε Μαρααααα!!!
Γραψε,γραψε λεπτομερειες...θα περιμενω:p

λολ καλε χαιρεετε..απλα να τονισω κατι...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο,τι επωνυμο βρειτε παο κινα..ειναι μαιμουδιες...ξηγουμεθα για να μην παρεξηγουμεθα.. επισης στον τροπο πληρωμης δεχονται και bank transfer..

ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τσεκαρετε πρώτα τυχον εξοδα τελωνειου και δασμους. το ψαχνει ο αντρας μου αλλα νομιζω οτι εχουμε υπογραψει κατι μνημονια με κινα και γιναμε..πολύ κολλητοί... μουαχαχαχαχχαχα και επισης αν ειναι λιγα κοματια ζητηστε τους συσκευασια δωρου..νομιζω οτι ειναι σε συσκευασια δωρου και καλα απο την ξαδερφη νομ κιν απο κινα δεν εχει τελωνειο και εχτρα κοστη..λεπτοιμερειες απο αυριο που θα τσεκαρω

Μαρα ειναι σιγουρο αυτο? Θα σου πω γιατι ρωταω!

Λοιπον, εγω αυτο το ανακαλυψα το 2008, οπου βλεπω ενα φιλο με κινητο, ενα ΝΟΚΙΑ, που δεν εγραφε ΝΟΚΙΑ ομως πανω. Του λεω...τι ειναι αυτο? Αυτο μου λεει, ειναι ενα ΝΟΚΙΑ τηλ....αγορασμενο απο το εργοστασιο (μεσω alibaba) που φτιαχνει η ΝΟΚΙΑ τα κινητα της. Αλλα, το εργοστασιο φτιαχνει ακομα ποσα κομματια, χωρις να βαζει την ταμπελιτσα ΝΟΚΙΑ και τα πουλαει κοψοχρονια! Επι τοις ουσιας, δλδ....μονο το ταμπελακι λειπει!

Δεν εχω ψωνισει ποτε κατι....αλλα βλεπω πχ, το QUINNY να το χει σε εξεφτελιστικη τιμη! Της ταξης των 100 δολλαριων(73 euros) για παραγγελια ενος κομματιου! Δλδ, και μουφα να ειναι....νομιζω αξιζει τη δοκιμη!

maanton
21-02-11, 23:34

Αν δεν κάνω λάθος, το alibaba είναι για χονδρέμπορους, δηλαδή ποσότητες, έτσι δεν είναι;
Και πάλι, υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε ποσοστό φορολόγησης τελωνείου ανά είδος, πχ παιδικά υποδήματα; Γιατί ο ΦΠΑ είναι δεδομένος, βάζουν ένα 23% αλλά για τη φορολογία δεν ξέρω...

maanton
21-02-11, 23:51
Είμαι ενθουσιασμένη και για μια φορά ακόμη χαρούμενη που έχω επιλέξει το amazon για πολλές από τις αγορές μου.

Στις 7/12 παρήγγειλα ένα ασύρματο σταθερό τηλέφωνο Panasonic αξίας 23 λιρών περίπου.
Σήμερα, διαπίστωσα ότι ενώ οι μπαταρίες δουλεύουν, η βάση δε τις φορτίζει. Μπαίνω λοιπόν στο amazon Και διαπιστώνω ότι το περιθώριό μου για επιστροφή του προϊόντος και αξίωση σχετικού refund έχει παρέλθει από 31/1.
Τους αποστέλλω λοιπόν email αναλύοντας το πρόβλημά μου και ζητώντας όχι βέβαια refund, αλλά οδηγίες ώστε να επικοινωνήσω με την Panasonic.
Μου απαντούν εντός μισαώρου, αποστέλλοντας μου ένα Link ώστε να αποστείλλω μήνυμα στην εν λόγω εταιρεία. Ακολουθώντας το Link, διαπιστώνω ότι εξυπηρετούν μόνο πελάτες Ηνωμένου Βασιλείου και Ιρλανδίας.
Ξαναστέλνω λοιπόν μήνυμα, πάλι μη αξιώνοντας κάτι από αυτούς, απλώς εξηγώντας τους το πρόβλημα επικοινωνίας που αντιμετωπίζω με την Panasonic ως μη κάτοικος Η.Β.
Πάλι εντός μισαώρου, μου απαντούν ότι μου αποστέλλουν νέα συσκευή χωρίς χρέωσή μου και μάλιστα με dispatch αύριο κιόλας! :cool:

Βέβαια, σε αυτό πιστεύω ότι έχει παίξει ρόλο το γεγονός ότι παραγγέλνω συχνά το τελευταίο τρίμηνο και δεν τους έχω ενοχλήσει ποτέ με διαμαρτυρίες του στυλ "καθυστέρησε το δέμα μου".

Όπως και να έχει, το amazon γνωρίζει πως να έχει ευχαριστημένους πελάτες και επιβεβαίωσε την προτίμησή μου.

Active Member
21-02-11, 23:56
Αν δεν κάνω λάθος, το alibaba είναι για χονδρέμπορους, δηλαδή ποσότητες, έτσι δεν είναι;

Aναλογα τον πωλητη. Σε καθε πωλητη αναφερεται και η ελαχιστη παραγγελια σε τεμαχια που πρεπει να παρεις. Πολλοι εχουν ελαχιστη παραγγελια 1 τεμαχιο.

Και πάλι, υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε ποσοστό φορολόγησης τελωνείου ανά είδος, πχ παιδικά υποδήματα; Γιατί ο ΦΠΑ είναι δεδομένος, βάζουν ένα 23% αλλά για τη φορολογία δεν ξέρω...

Νομιζω οτι ισχυει ο,τι ισχυει για καποιον που ψωνιζει απο το www.ebay.com (http://www.parents.gr/forum/www.ebay.com)
Γιατι να ειναι διαφορετικο σε αυτη τη περιπτωση? Δε ξερω....

maanton
22-02-11, 00:09
Νομιζω οτι ισχυει ο,τι ισχυει για καποιον που ψωνιζει απο το www.ebay.com (http://www.parents.gr/forum/www.ebay.com)
Γιατι να ειναι διαφορετικο σε αυτη τη περιπτωση? Δε ξερω....
Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω ψωνίσει εκτός Ε.Ε. για να διαπιστώσω τις χρεώσεις.

Active Member
22-02-11, 00:35
Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω ψωνίσει εκτός Ε.Ε. για να διαπιστώσω τις χρεώσεις.

Ουτε κι εγω....αλλα νομιζω εχει να κανει με την αξια του προιοντος...δεν εχω καταλαβει τι ακριβως παιζει...

marsolan
22-02-11, 00:45
Ουτε κι εγω....αλλα νομιζω εχει να κανει με την αξια του προιοντος...δεν εχω καταλαβει τι ακριβως παιζει...

εγω εχω ψωνισει απο Αμερικη
-οτι ερχεται απο iherb δεν εχω πλερωσει τιποτε εξτρα.
-απο ebay.com πηρα κατι θερμος μπουκαλια δεν ξεπερναγαν τα 50 ευρω,ηρθαν συστημενα-πληρωσα 3 ευρω/Οταν μου τα ξαναεστειλε σε αντικατασταση λογω σπασιματος δεν πληρωσα τιποτε..ηρθαν απλα
-απο amazon.com βιβλιο δεν πληρωσα τιποτε-ηρθε απλο
-απο mercola.com 2 παραγγελιες δεν ξεπερναγαν τα 50 ευρω,ηρθαν συστημενα-πληρωσα 3 ευρω
-απο etsy.com σκουφακια,αναγραφομενο ποσο κατω των 50 ευρω,ηρθαν απλο-δενπληρωσα τιποτε.

Μεχρι τωρα εχω πληρωσει μονο οτι ηρθε συστημενο ενα μικρο ποσο εκτελωνισμου!!

Περιμενω απο Κινα σε καμποσο καιρο,σιγουρα μικρο πακετακι,κατω απο 40 ευρω...θα δειξει!!

alicia
22-02-11, 07:38
Kαλημέρα! Μήπως ξερετε τι φορμα εχουν τα παιδικα kickers?Θελω να παραγγείλω απ'το ομώνυμο site αλλά δυσκολο να τους παω σε καταστημα να δοκιμασουν.

Evelina-A
22-02-11, 08:18
reepect στο amazon και από μένα και για τις τιμές. Παρήγγειλλα και μου ήρθε σε μέρες το lego zoo που στην Ελλαδα το έβρισκα 134 ευρώ σε 5 καταστήματα .Στο κουκου δεν το συζητώ , έκανε 180λιανική και 160μέσω internet. Το πήρα μόνο 67 ευρώ και χωρίς μεταφορικά!!

Φλορα
22-02-11, 08:34
κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα τη βοηθεια απο τις έμπειρες κοπελες που ψωνιζουν απο το ebay.
Αγορασα ενα αντικειμενο το οποίο αν και ηταν τέλεια συσκεασμενι ήταν ελλατωματικο και ο πωλητης δεν αναγνωριζει το γεγονος. Συγκεκριμενα θέλει να μοθ επιστρέψει το μισό από το ποσο που κοστιζει το αντικειμενο,
Τον ειπα ότι θα τον κανω ανρητικό feedback, αλλα επειμενει στο μισο ποσό
τι αλλο πρεπει να κανω???
εγω σε παρομοια περιπτωση,δεν αναγνωριζε κι αυτος οτι μου χε στειλει λαθος αντικειμενο,αφου του εστειλα φωτο και μετα απο ατελειωτα μνμ αναγκαστηκα να ανοιξω case..μετα απ αυτο συμμορφωθηκε και τα βρηκαμε.......πες του οτι θα ανοιξεις case αν δε σου στειλει ολο το ποσο....

catherine78
22-02-11, 09:12
Καλημερα κοριτσια.Παραγγειλα ενα βιβλιο απο Amazon uk 6/2 ,μου το εστειλαν απ' οτι λενε 7/2 με royal mail και επρεπε να το ειχα παραλαβει μεχρι τις 14/2.Το βιβλιο ομως ειναι ακομη αφαντο.:(Τι μπορω να κανω?Εχει συμβει και σε καποια αλλη κοπελα κατι αντιστοιχο με το amazon?

anastasaki
22-02-11, 09:34
πως ανοιγεις case? τι περιπου ειναι αυτό?

sophi s
22-02-11, 09:54
Kαλημέρα! Μήπως ξερετε τι φορμα εχουν τα παιδικα kickers?Θελω να παραγγείλω απ'το ομώνυμο site αλλά δυσκολο να τους παω σε καταστημα να δοκιμασουν.

Εγώ έχω πάρει kickers και έχουν μάλλον άνετη φόρμα. Ο Ιάσονας φοράει 23 νούμερο και το αντίστοιχο UK 6 του είναι πολύ άνετο. Θα τα φοράει για πολύ καιρό ακόμα εάν δεν κάνει κάποιο άλμα ανάπτυξης. Να φανταστείς ένα ζευγάρι Diesel UK 6 αθλητικά του έρχονται ακριβώς και μόλις τώρα τα καταργήσαμε και φοράει το 7, αλλά τα kickers είναι σαφώς πιο μεγάλα στη φόρμα τους. Έχω και ένα ζευγάρι μποτάκια timberland UK 6 και είναι πιο άνετα κι απ αυτά. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη μάρκα για να κάνω άλλες συγκρίσεις, ελπίζω να σε βοήθησα με αυτά τα στοιχεία.

Γατουλα
22-02-11, 10:05
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι????Είχα αγοράσει την προσφορά του groupon για photobook από photomemories και χθες το τελείωσα και θα το στείλω...Από ότι διάβασα μείνατε ευχαριστημένες από την εκτύπωση ε???Ουφ, γιατί το χω ένα άγχος...Πάντως εμένα δεν μου αργούσε καθόλου, μια χαρά δούλευε το σύστημα..Βέβαια δεν κατέβασα και πολλές φώτο...Γύρω στις 200 και χρησιμοποίησα γύρω στις 150..Επίσης κάτι ανέφερε η Γατούλα για δωρεάν photobook από αυτό το site...Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ακόμα ή όχι??Αν ναι θα με ενδιέφερε...
Πάντως μιας και πήρα το κολάι λέω να φτιάξω και άλλα...Το επόμενο site που προτείνετε είναι το foto.com ε???
Πήρα κι εγώ τα kindbanz για την μικρή μου από ebay και τα περιμένω....Ξεμυαλίστηκα καλέ, φαίνονται τόσο όμορφα...Ανυπομονώ να έρθουν...:lol::lol: Αναμένω και μια ηλεκτρική σκούπα από γερμανικό amazon για την μαμά μου...Ελπίζω να βγει καλή γιατί ποιός την ακούει μετά..:rolleyes::rolleyes:

ειχε προσφορα και δε την ειδα???
ντροπη μου!

για το δωρεαν ειχε μια προσφορα για λιγο καιρο το φοτομεμορις αν κανεις 5 νεα μελη, με αυτο το καταφερα!
η εκτυπωση ειναι ιδια και στα δυο! πολυ καλη!

alicia
22-02-11, 10:16
Εγώ έχω πάρει kickers και έχουν μάλλον άνετη φόρμα. Ο Ιάσονας φοράει 23 νούμερο και το αντίστοιχο UK 6 του είναι πολύ άνετο. Θα τα φοράει για πολύ καιρό ακόμα εάν δεν κάνει κάποιο άλμα ανάπτυξης. Να φανταστείς ένα ζευγάρι Diesel UK 6 αθλητικά του έρχονται ακριβώς και μόλις τώρα τα καταργήσαμε και φοράει το 7, αλλά τα kickers είναι σαφώς πιο μεγάλα στη φόρμα τους. Έχω και ένα ζευγάρι μποτάκια timberland UK 6 και είναι πιο άνετα κι απ αυτά. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη μάρκα για να κάνω άλλες συγκρίσεις, ελπίζω να σε βοήθησα με αυτά τα στοιχεία.

Αν με βοήθησες λέει! Σ'ευχαριστώ πολυ!

Γατουλα
22-02-11, 10:17
Καλησπέρα
Υπάρχει καμμία κοπέλα που έχει παραγγείλει και από το foto.com και από το photomemories να μου πει τις διαφορές?Εγώ μέχρι τώρα έκανα 3 photobook από το photomemories αλλά εάν είναι καλό και το foto θα ήθελα να το δοκιμάσω.
Ευχαριστώ

το λογισμικο του φοτο μου φανηκε λιγο πιο ευκολο και με περισσοτερα background. το φοτομεμορις εχει το γυρισμα σε γωνια τις φωτο που δε το βρηκα στο φοτο.
Εκτυπωση ακριβως ιδια...νομιζω στο φοτο μπορεις να βαλεις και τιτλο στο πλαινο του μπουκ.
Αυτα εν ολιγοις, συγκρινεις τιμες και αναλογα.
Εγω σπαστικα λιγο με το φοτο, αλλα για δωρεαν φοτομπουκ παλουκωθηκα και εφτιαξα ενα με ...90 σελιδες!!!!
Εγινε τελειο και φυσικα τους χρωσταω ενα ευχαριστω!!!!

chatzico
22-02-11, 10:23
Το μοντελο αυτο εχει προβλημα με τον βραχιονα....ετσι τουλαχιστο διαβασα σε μερικα φορουμ...εγω λοιπον παρηγγειλα μια μαιμου απο το ioffer για να αντικαταστησω τον βραχιονα,καθοτι στην Ελλαδα μου ζητουσαν 60 ευρουδακια!!!τα περιμενω τωρα,ελπιζω ο κινεζος να στειλει τα σωστα!!!

Μήπως μπορείς να μου πείς λεπτομέρειες ?

fairytale
22-02-11, 10:35
το λογισμικο του φοτο μου φανηκε λιγο πιο ευκολο και με περισσοτερα background. το φοτομεμορις εχει το γυρισμα σε γωνια τις φωτο που δε το βρηκα στο φοτο.
Εκτυπωση ακριβως ιδια...νομιζω στο φοτο μπορεις να βαλεις και τιτλο στο πλαινο του μπουκ.
Εγω σπαστικα λιγο με το φοτο, αλλα για δωρεαν φοτομπουκ παλουκωθηκα και εφτιαξα ενα με ...90 σελιδες!!!!

Καλημέρα!!!
μια και σε βλέπω εξπέρ επί του θέματος....δυο ερωτησούλες:
πως στο καλό το έφτιαξες με 90 σελίδες και μένα στις 60 σταματάει??????
επίσης τυχαίνει και σε άλλους ή μόνο σε μένα όταν προσθέτω τις φωτο απο το φάκελο του πισι, να μου τις βάζει ανακατεμένες?????:confused:

α και κάτι ακόμα!!! ποιόν τύπο φοτομπουκ επιλέγεις? λέω να κάνω το prestige.

Γατουλα
22-02-11, 10:42
το πρεστιζ ναι, εχω κανει Α4 και τωρα το τετραγωνο
εχει κουμπακι βρε που προσθετει σελιδες μολις τελειωσουν, ψαξε λιγο στη μπαρα
επισης για το ανακατεμα
ειπες να σου κανει αυτο προτυπο
εγω εκατσα μονη μου ολο και το εκανα μια μια σελιδα
φωτο, ποσες φωτο, πως θα εμφανιστουν, τι θα βαλω αποπισω κλπ
εμαθες να τις ριχνεις και ολοκληρη φωτο σα background?
τις καλυτερες τις εβαζα σε ολοκληρη σελιδα
3 βδομαδες δουλεια εκανα χαχαχα να μη το παινευτω??????
πονεσε ο τουτος μου καθε βραδυ!

Γατουλα
22-02-11, 10:43
αν προσθετεις φωτο απο το πισι, πανε στο τελος
εχει κατω αριστερα και ενα κουμπακι νομιζω το κιτρινο αστερι, με αυτο αφαιρει οτι εχεις χωσει ηδη στο μπουκ σου και βγαζεις λιγο ακρη!

liontarina
22-02-11, 10:46
κορίτσια μου θέλω βοήθεια.. μια φίλη φεύγει για Αμερική και ψάχνω eshops με ρούχα για την μπέμπα και μένα... εχω σκεφτει τα gap, old navy, polo, hilfiger
any good ideas?????????????

fairytale
22-02-11, 10:48
το πρεστιζ ναι, εχω κανει Α4 και τωρα το τετραγωνο
εχει κουμπακι βρε που προσθετει σελιδες μολις τελειωσουν, ψαξε λιγο στη μπαρα
επισης για το ανακατεμα
ειπες να σου κανει αυτο προτυπο
εγω εκατσα μονη μου ολο και το εκανα μια μια σελιδα
φωτο, ποσες φωτο, πως θα εμφανιστουν, τι θα βαλω αποπισω κλπ
εμαθες να τις ριχνεις και ολοκληρη φωτο σα background?
τις καλυτερες τις εβαζα σε ολοκληρη σελιδα
3 βδομαδες δουλεια εκανα χαχαχα να μη το παινευτω??????
πονεσε ο τουτος μου καθε βραδυ!

ναι δίπλα που γράφει add pages...ωστόσο όταν φτάσει στις 60 μου λέει στοπ κυρά μου! και όντως στην περιγραφή τους το λέει οτι είναι μέχρι 60!
χμμμμ.....για να το ψάξω καλύτερα!!!
ναι κι εγώ μόνη μου το πάω το θέμα....στον αυτόματο όλο βλακείες κάνει!!!
το πλάγιο Α4 θα κάνω εγώ και έχω βάλει background προς το παρόν τα ροζουλιά που έχει! μόλις τελειώσω με τις φωτό θα αρχίσω να προσθέτω και κλιπαρτ,κλπ!!!

ΠΕΝΟΥΛΑ
22-02-11, 11:01
καλημερα σας!!!
παρελαβα απο εδω http://www.sophiasstyle.com/
ενα φουστανακι εφτασε μετα απο ενα μηνα χωρις να πληρωσω τελωνειο με απλο ταχυδρομειο

επισης να πω για τα pediped οτι εχω παραλαβει 4 φορες ,ποτε δεν πληρωσα τελωνειο και ερχονται με fedex σε 3 εργασιμες

λεω να τολμησω και απο gymboree εχει ωραια ρουχαλακια αλλα εχει 20$ μεταφορικα
νομιζω οτι καποιο κοριτσακι ειπε κατι για 1,5 ή κανω λαθος??

Access
22-02-11, 11:05
κορίτσια μου θέλω βοήθεια.. μια φίλη φεύγει για Αμερική και ψάχνω eshops με ρούχα για την μπέμπα και μένα... εχω σκεφτει τα gap, old navy, polo, hilfiger
any good ideas?????????????
αχχχχχχχχχχχχχ παιδικά http://www.gymboree.com/index.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374303003787&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1298365448951

http://girlsdressshop.com/

Active Member
22-02-11, 11:13
http://www.planet-sports.com/

Κοριτσια καλημερα!

Παρελαβα απο το παραπανω site . Ολα καλα! Για να θυμησω λιγο την περιπτωση....

Μεταφορικα 3,90
Ερχονται με DHL απο Γερμανια, αλλα οχι ΕΛΤΑ. Και στο σπιτι με DHL ηρθαν.
Για νεες εγρραφες εχει εκπτωτικο κουπονι -10euros για αγορες ανω των 50.
Τα παπουτσια που πηρα ειχαν εδω 100 προ εκπτωσεων, 70 με τις εκπτωσεις και τα πηρα 45. Προσθεσα και ενα ζευγαρι καλτσες των 5 ευρω για να αξιοποιησω το εκπτωτικο κουπονι, και τελικα πηρα...παπουτσια+καλτσες...40 ευρω! καλο ε? :mrgreen:

http://www.planet-sports.com/images/products/medium/m_asics_charcoal_shoes_womens_greypink.jpg

ωραια ε? :):):)

stellaTD
22-02-11, 11:22

Κοριτσια καλημερα!

Μεταφορικα 3,90
Τα παπουτσια που πηρα ειχαν εδω 100 προ εκπτωσεων, 70 με τις εκπτωσεις και τα πηρα 45. Προσθεσα και ενα ζευγαρι καλτσες των 5 ευρω για να αξιοποιησω το εκπτωτικο κουπονι, και τελικα πηρα...παπουτσια+καλτσες...40 ευρω! καλο ε? :mrgreen:

http://www.planet-sports.com/images/products/medium/m_asics_charcoal_shoes_womens_greypink.jpg

υπαρχει αντικαταβολη ή καταθεση σε αρ.λογ.τραπ.σε αυτο το site ??

Active Member
22-02-11, 11:26
υπαρχει αντικαταβολη ή καταθεση σε αρ.λογ.τραπ.σε αυτο το site ??
χμ....δε ξερω....

miamama
22-02-11, 11:31
ωραία παπούτσια ράννια,μεγιές!!
να ρωτήσω πόσο καιρό κάνουν να έρθει παραγγελία από τα gymboree?τα μεταφορικά πόσο είναι?

kornilia
22-02-11, 11:32

Κοριτσια καλημερα!

Μεταφορικα 3,90

τελειο το παπουτσι και πολυ εξυπνη αγορα! καλοφορετα!

irida85
22-02-11, 11:40

αυτο το μαγαζι το ειδατε οτι πλεον στελνει ελλαδα ετσι??? ειχα ρωτησει πριν κανα 6μηνο και δενε στελναν και γυρω στα χριστουγεννα μου στειλαν μαιλ οτι πλεον στελνουν... αλλα τα μεταφορικα ειναι πολλαααααααααα

liontarina
22-02-11, 11:41
αχχχχχχχχχχχχχ παιδικά http://www.gymboree.com/index.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374303003787&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1298365448951

thanks age.. τα κοιταξα και αυτα .. ψάχνω όμως ρούχα για τον παιδικό του χρόνου,.. δηλαδή χειμωνιάτικα και δυστυχώς έχουν όλα μικρή ποικιλία..θα ήθελα να κάνω μόνο μία παραγγελία για να μην τρελάνω την κοπέλα με τις πολλές παραλαβές αλλά δεν βλέπω να το αποφεύγω..4

Access
22-02-11, 11:43
να ρωτήσω πόσο καιρό κάνουν να έρθει παραγγελία από τα gymboree?τα μεταφορικά πόσο είναι?
#19922 (http://parents.gr/forum/showpost.php?p=1916851&postcount=19922) δύο ποστ ποίο πάνω είναι βρε κοπελιά έλεος :confused:

Active Member
22-02-11, 11:44

τελειο το παπουτσι και πολυ εξυπνη αγορα! καλοφορετα!

Ευχαριστω κοπελουδες μου!

liontarina
22-02-11, 11:45
ραννια ... φοβερό το πατουμενο... ευτυχώς που σου το έστειλαν μονο με dhl γιατί ακόμα θα το εψαχνες στα ελτα της έλληνος...
εγω παρήγγειλα μια σκούπα από το ΄amazon και με πήραν τηλ πρωι πρωι να μου πουν να πάω να το παρω γιατι ήρθαν και δεν με βρήκαν... εγώ βέβαια ήμουν όλη μέρα σπίτι.. με βρίσκούν μόνο όταν το δέμα είναι μικρό.. τα μεγάλα δεν τα κουβαλούν...

Access
22-02-11, 11:46
αυτο το μαγαζι το ειδατε οτι πλεον στελνει ελλαδα ετσι??? ειχα ρωτησει πριν κανα 6μηνο και δενε στελναν και γυρω στα χριστουγεννα μου στειλαν μαιλ οτι πλεον στελνουν... αλλα τα μεταφορικα ειναι πολλαααααααααα
ναι βρε κοριτσάκι μου όπως και το gymboree στέλνει αλλά η κοπελιά λέει ότι θα πάει η φίλη της Αμερική για αυτό της το έγραψα :D:D

silia29
22-02-11, 11:49
κοριτσια θυμηστε μου ποιο ηταν το κινεζικο ε σοπ απ οπου ειχατε αγοαρασει μπουφαν κ παπουτσια. μποτες , καπαρντινες..
ειχε γινει μια συζητηση πριν λιγο καιρο αλλα δεν μπορω να τα βρω
plzzzzz

Αυτό μάλλον εννοείς..
http://www.everyday-trade.com/

Κορίτσια επειδή βλέπω πως ψάχνετε αγορές από κίνα κλπ.. Λοιπόν δασμούς και τελωνεία δεν πληρώνετε τίποτα πέρα από 4 ευρώ που είναι στάνταρ fee.. Επίσης δεν παίζει ρόλο η αξία των αγορών σας. Εμείς είχαμε μαζευτεί 5-6 άτομα, κάναμε παραγγελία 900 ευρώ και πληρώσαμε πάλι 4 ευρώ.
Επειδή έχουμε παραγγείλει αρκετες φορές πάντα αυτά πληρώνουμε

irida85
22-02-11, 11:49
ναι βρε κοριτσάκι μου όπως και το gymboree στέλνει αλλά η κοπελιά λέει ότι θα πάει η φίλη της Αμερική για αυτό της το έγραψα :D:D
καλε γενικα μιλαω............ δε θυμομουν αν ξερετε οτι στελνει ελλαδα..........

miamama
22-02-11, 11:52

#19922 (http://parents.gr/forum/showpost.php?p=1916851&postcount=19922) δύο ποστ ποίο πάνω είναι βρε κοπελιά έλεος :confused:

περιμένω να απαντήσει κάποιος που έχει παραγγείλει και να μας πει αν είναι 20 δολλάρια η παραγγελία ή 1.5Ε...και πόσο καιρό κάνει...:neutral:

ΜΑΡΙΤΑ
22-02-11, 11:55

Εγώ που προχώρησα τη παραγγελία μου έβγαλε 40 δολλάρια μεταφορικά...Έτσι νομίζω πως δε συμφέρει, έβαλα 6 τεμάχια και μου βγήκε σύνολο 126ευρώ, 20 ευρώ το ένα περίπου!

Γενικά αν θέλετε να δείτε πόσα είναι τα μεταφορικά πολύ απλά κάνετε μια εικονική παραγγελία...τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ!

sofaki1978
22-02-11, 11:58
thanks age.. τα κοιταξα και αυτα .. ψάχνω όμως ρούχα για τον παιδικό του χρόνου,.. δηλαδή χειμωνιάτικα και δυστυχώς έχουν όλα μικρή ποικιλία..θα ήθελα να κάνω μόνο μία παραγγελία για να μην τρελάνω την κοπέλα με τις πολλές παραλαβές αλλά δεν βλέπω να το αποφεύγω..4

εγω ψωνισα της κορης μου απο εδω αλλα μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις,μου ειχαν πει οτι το συστημα τους δεν δεχεται καρτες εξωτερικου(εκτος και αν το αλλαξανε).3 φορες εχω παραγγειλει,σε 2 μερες παραδιδουν με ups(αριστερα εχει επιλογες για να μην τα δεις ολα,βαλε το νουμερο που θελεις).τα πιο οικονομικα ειναι τα carter's.

http://www.diapers.com/product/category.aspx?categoryid=9&categoryname=Clothing+%26+Shoes&queryfrom=category&filtername=Shop+For&filtervalue=Girls

edit την ημερα που ψωνισα εγω το νουμερο 2 της κορης μου ειχα 16 σελιδες επιλογες απο ρουχα,τωρα εχει 8.δεν θα βρεις πολλα πραγματα.....

Access
22-02-11, 11:59
καλε γενικα μιλαω............ δε θυμομουν αν ξερετε οτι στελνει ελλαδα..........
στο ebay καλή μου στο ebay :mrgreen::mrgreen: αυτά τα ρούχα τα έχω ερωτευτεί :mrgreen::mrgreen:

liontarina γενικώς ψάχνοντας παλαιότερα αν συμφέρει τελικά η αγορά από Αμερική ή από την Αγγλία είχα αποκομίσει την αίσθηση ότι στα παιδικά οι Αμερικάνοι τα έχουν ακριβότερα (δεν υπολογίζω τα μεταφορικά) για τις τιμές τους μιλάω οπότε Αγγλία και πάλι Αγγλία για παιδικά ρούχα

(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ) :D:roll: ξέρεις τι θα έκανα εγώ ?? θα έψαχνα Αμερικάνικα φόρουμ σαν το δικό μας με μαμάδες που συζητούν για τιμές και από που αγοράζουν, παλιότερα έτσι είχαμε εντοπίσει διάφορα online καταστήματα στη Αγγλία που αν και δεν στέλναν στην Ελλάδα κάποιες από εμάς που είχαν γνωστό μπόρεσαν να ψωνίσουν (τότε δεν είχαμε δοκιμάσει το myukmail)

sofaki1978
22-02-11, 12:02

http://www.gymboree.com/our_company/help_template.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254237&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1298350875851#otherIntnl

liontarina
22-02-11, 12:09
στο ebay καλή μου στο ebay :mrgreen::mrgreen: αυτά τα ρούχα τα έχω ερωτευτεί :mrgreen::mrgreen:

liontarina γενικώς ψάχνοντας παλαιότερα αν συμφέρει τελικά η αγορά από Αμερική ή από την Αγγλία είχα αποκομίσει την αίσθηση ότι στα παιδικά οι Αμερικάνοι τα έχουν ακριβότερα (δεν υπολογίζω τα μεταφορικά) για τις τιμές τους μιλάω οπότε Αγγλία και πάλι Αγγλία για παιδικά ρούχα

(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ) :D:roll: ξέρεις τι θα έκανα εγώ ?? θα έψαχνα Αμερικάνικα φόρουμ σαν το δικό μας με μαμάδες που συζητούν για τιμές και από που αγοράζουν, παλιότερα έτσι είχαμε εντοπίσει διάφορα online καταστήματα στη Αγγλία που αν και δεν στέλναν στην Ελλάδα κάποιες από εμάς που είχαν γνωστό μπόρεσαν να ψωνίσουν (τότε δεν είχαμε δοκιμάσει το myukmail)

εχεις δίκιο age.. είναι πιο φθηνα στην αγγλία γιατι νομίζω δεν έχουν καθόλου φόρους.. πάντως αν δεις και το site της gap και της hilfiger θα βρεις τρομερες διαφορές από εδω και αν μπορεις να γλιτώσεις τα μεταφορικά οπως στην δική μου περίπτωση αξίζει...τα έχω χρυσοπληρώσει αυτά τα ρούχα εδώ γιατι μου αρέσουν πολύ και για μένα και για την μικρή...
όσο για την ιδέα με τα αμερικάνικα φόρουμ... εγραψες πάλι...πάω για ψάξιμο...
ευχαριστώωωωωω

chatzico
22-02-11, 12:26
Θα ήθελα να ευχαριστήσω το μέλος katinaki για την ευγενική της χειρονομία, να χαρίσει το 2ο ζευγάρι μπότες, που της έστειλε το αμαζον από λάθος, το οποίο και δεν αναγνώριζε (κακό δικό του).

Οι μπότες είναι πραγματικά πολύ ζεστές και μαλακές, ότι καλύτερο για τις μέρες που έχει πολύ κρύο.

Σαν αποδέκτρια του δώρου, την ευχαριστώ πολύ.

Συγγνώμη αν είμαι οφ τοπικ.

Stellinula
22-02-11, 12:35
Κοριτσια παρήγγειλα και εγώ απο το boohoo.com....Περιμένω να έρθουν τα φουστανάκια μου....

4 φουστάνια μακρυά μαζί με τα μεταφορικά 75 λίρες/85 ευρώ...Είναι ακριβά???

stellaTD
22-02-11, 12:38
Έχεις πολύ ωραίες πληροφορίες για το άμαζον,με μια ματιά που έριξα.Πιστεύω ότι αν ρίξεις μια ματιά και εδώ θα βρεις κι άλλες πληροφορίες και για άλλα σάιτ,ebay πχ.

Εγώ ακόμη το άμαζον δεν του έχω πάρει το κολάι.Με το ebay ουουουουουουου

βρε μαμα του λευτερακι σου (φανταζομαι!) ,ή όποια αλλη μαμα μπορει να μου απαντησει, να σε ρωτησω κατι, εσυ που το κατεχεις το αθλημα?ebay και amazon ή απο οποιοδηποτε site κ αν αγορασεις μπορεις να πληρωσεις αντικαταβολη ή σε καποια τραπεζα?Εγω ως ΑΣΧΕΤΗ απο αγορες του εξωτερικου (τη γλωσσα την ρυθμισαμε με μεταφραστικο,οπως ειπε κ αλλη συμφορουμισα) αυτο το paypal πως το ρυθμιζεις. Φανταζομαι εχει αναφερθει ξανα αυτη η διευκρυνηση αλλαειναι πολλες οι σελιδες ρε κοριτσια...soooorrrryyyy:-(

ravT
22-02-11, 12:42
Ναι βρε Στέλλα... 2 σελίδες πίσω η Ράννια προσπάθησε πολύ να εξηγήσει στη Χαρά τα του paypal...

liontarina
22-02-11, 12:44
εγω ψωνισα της κορης μου απο εδω αλλα μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις,μου ειχαν πει οτι το συστημα τους δεν δεχεται καρτες εξωτερικου(εκτος και αν το αλλαξανε).3 φορες εχω παραγγειλει,σε 2 μερες παραδιδουν με ups(αριστερα εχει επιλογες για να μην τα δεις ολα,βαλε το νουμερο που θελεις).τα πιο οικονομικα ειναι τα carter's.

http://www.diapers.com/product/category.aspx?categoryid=9&categoryname=Clothing+%26+Shoes&queryfrom=category&filtername=Shop+For&filtervalue=Girls

edit την ημερα που ψωνισα εγω το νουμερο 2 της κορης μου ειχα 16 σελιδες επιλογες απο ρουχα,τωρα εχει 8.δεν θα βρεις πολλα πραγματα.....
ναι δεν έχει πολλα... ειναι κακή η εποχή... ευχαριστώ πολύυυ

Access
22-02-11, 12:47
βρε μαμα του λευτερακι σου (φανταζομαι!) ,ή όποια αλλη μαμα μπορει να μου απαντησει, να σε ρωτησω κατι, εσυ που το κατεχεις το αθλημα?ebay και amazon ή απο οποιοδηποτε site κ αν αγορασεις μπορεις να πληρωσεις αντικαταβολη ή σε καποια τραπεζα?Εγω ως ΑΣΧΕΤΗ απο αγορες του εξωτερικου (τη γλωσσα την ρυθμισαμε με μεταφραστικο,οπως ειπε κ αλλη συμφορουμισα) αυτο το paypal πως το ρυθμιζεις. Φανταζομαι εχει αναφερθει ξανα αυτη η διευκρυνηση αλλαειναι πολλες οι σελιδες ρε κοριτσια...soooorrrryyyy:-(
αυτό το διάβασες ??? μελέτησε το και επέστρεψε με απορίες ;);)
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1673845#post1673845
edit αν σου έβαζα και το λικν καλά θα ήταν

και για να απαντήσω στην ερώτηση σου πολύ σπάνια, ιδίως το amazon δέχεται πιστωτική μόνο και το ebay καλλίτερα και ασφαλέστερα είναι να ψωνίζεις μέσω Paypal

irida85
22-02-11, 12:53

κι εγωωωωωωωωωωωωωωωωω τρομερα ρουχα!!!! δενε χω ξαναδει τοσο ωραια.... τωρα ψαχνουμε ενα πασχαλινο συνολακι!!!!!!!!!!! χαχαχα

αυτο το everyday-trade δεν εχει τιμες....... ή εγω δε παω καλα?

εντιτ: οκ το βρηκα, στελνεις μαιλ κ σου λενε τιμες.... αλλα δεν ειναι χρονοβορο ολο αυτο? γιατι δε βαζουν τιμες πανω???? κ προφανως σου λενε κ μεταφορικα αναλογα με το τι παρεις ε?

staci74
22-02-11, 13:02
περιμένω να απαντήσει κάποιος που έχει παραγγείλει και να μας πει αν είναι 20 δολλάρια η παραγγελία ή 1.5Ε...και πόσο καιρό κάνει...:neutral:

Επειδή έχω παραγγείλει πολλές φορές από Gymboree, παραγγελίες μέχρι τα $125 είναι $20 έξοδα αποστολής με το standard delivery. Συνήθως σε 2 εβδομάδες είναι εδώ.

silia29
22-02-11, 13:03
κι εγωωωωωωωωωωωωωωωωω τρομερα ρουχα!!!! δενε χω ξαναδει τοσο ωραια.... τωρα ψαχνουμε ενα πασχαλινο συνολακι!!!!!!!!!!! χαχαχα

αυτο το everyday-trade δεν εχει τιμες....... ή εγω δε παω καλα?

εντιτ: οκ το βρηκα, στελνεις μαιλ κ σου λενε τιμες.... αλλα δεν ειναι χρονοβορο ολο αυτο? γιατι δε βαζουν τιμες πανω???? κ προφανως σου λενε κ μεταφορικα αναλογα με το τι παρεις ε?

ακριβώς.. Μεταφορικά δεν έχει πολλά.. Απλά όσο περισσότερα πάρεις τόσο καλύτερη τιμή πετυχαίνεις στο συνολο της παραγγελίας.. Και όντως είναι λίγο χρονοβόρο

camouflage
22-02-11, 13:04

Στο ebay.co.uk ή το αμερικάνικο τα βρίσκεις; μπορεις να δώσεις λινκ καποιου πωλητη; ευχαριστώ!

Access
22-02-11, 13:17
Στο ebay.co.uk ή το αμερικάνικο τα βρίσκεις; μπορεις να δώσεις λινκ καποιου πωλητη; ευχαριστώ!
έχει και τα δύο εγώ προτιμώ το Αγγλικό γενικώς μπορείς να δείς αυτόν εδώ τον πωλητή http://stores.ebay.co.uk/Playmates-Traditional-Childrenswear έχει πολύ καλό feedback αλλά αν βάλεις σαν Keyword την λέξη Bonnie Jean θα σου βγάλει και άλλους πωλητές

tella
22-02-11, 13:18
Ουυυυ φτάσαμε στις σιξ σιξ σιξ σελίδες... ουυυ ουυυ ουυυ... :-))

Μόλις παρέλαβα το άλμπουμ από το http://www.saal-digital.de/... δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη... η εκτύπωση αν και είναι τεχνικά καλή, το αποτέλεσμά της δεν είναι, φαίνονται μαύρα-σκούρα στίγματα στις περισσότερες φωτογραφίες, ειδικά όσες έχω κάνει μεγάλες ή ζουμ... δεν πιστεύω να φταίνε οι φωτογραφίες μου, αλλά τι να πω... κατά τ' άλλα οι σελίδες είναι ωραίες, χοντρότερες από περιοδικό, σαν χαρτόνι ας πούμε... επίσης το καλό είναι το ότι ανοίγει φλατ και είναι ωραίες οι φωτό που πιάνουν δύο σελίδες (αν ήταν φυσικά και καλή η εκτύπωση...) το πρόγραμμα είναι εύχρηστο αλλά έχει λίγες σχετικά επιλογές σε layout, backround, εφέ και τέτοια... το καλό είναι ότι είχε δωρεάν μεταφορικά και ήρθε σε 6 ημέρες...
δε νομίζω όμως να ξαναπαραγγείλω...
Edit... για να μην παρεξηγηθώ... δεν το συστήνω ;-)
τώρα θα δοκιμάσω και το fotoinsight... για να δούμε :-)

dimitrab.
22-02-11, 13:26
Αυτό μάλλον εννοείς..
http://www.everyday-trade.com/

Κορίτσια επειδή βλέπω πως ψάχνετε αγορές από κίνα κλπ.. Λοιπόν δασμούς και τελωνεία δεν πληρώνετε τίποτα πέρα από 4 ευρώ που είναι στάνταρ fee.. Επίσης δεν παίζει ρόλο η αξία των αγορών σας. Εμείς είχαμε μαζευτεί 5-6 άτομα, κάναμε παραγγελία 900 ευρώ και πληρώσαμε πάλι 4 ευρώ.
Επειδή έχουμε παραγγείλει αρκετες φορές πάντα αυτά πληρώνουμε

Μηπως παιζει ρολο ο ογκος? Ας πουμε αν παργγειλουμε ενα καροτσι πάλι 4 ευρώ θα πληρωσουμε?

silia29
22-02-11, 13:33
Μηπως παιζει ρολο ο ογκος? Ας πουμε αν παργγειλουμε ενα καροτσι πάλι 4 ευρώ θα πληρωσουμε?

κοίτα η παραγγελία που είχαμε βάλει των 900 ευρώ είχε όγκο γιατί είχε φαντάσου καμια 10αρια μπουφαν, πέντε αθλητικά παπούτσια, καπαρτίνα, μπλούζες, τσάντες και άλλα. Ε νομίζω ένα καροτσι, λιγότερο΄χώρο πιάνει;)

sofiamk
22-02-11, 13:40
Κορίτσια καλησπέρα!
Είχα καιρό να μπω και τι να δω... 666 σελίδες;;; αθεόφοβες!!! :)
Στο θέμα μας: βρήκα το παρακάτω σάιτ σουζ-τρέιντερ τελεία κομ.
Μα γιατί μου βγάζει αστεράκια;;;;;;;;
Έχει πολλά... παπούτσια, ζώνες, πορτοφόλια και τσάντες που τόοοοσο μου αρέσει να αγοράζω.
Ερώτηση λοιπόν: Μήπως έχει κάποια ψωνίσει από εκεί να μου πει αν έμεινε ευχαριστημένη; Είναι πολύ μαϊμού ή αξίζουν τα λεφτά τους;
Και κάτι τελευταίο: έψαχνα να βρω τη συγκεντρωτική λίστα με τα προτεινόμενα site, έψαξα 5-6 σελίδες πίσω αλλά τίποτα. Δεν την ξανα-"σηκώνετε" γιατί βολεύει το μαζεμένο;
Ευχαριστώωωωω.

silia29
22-02-11, 13:43
Κορίτσια καλησπέρα!
Στο θέμα μας: βρήκα το παρακάτω site: ************ τελεία κομ. Μα γιατί μου βγάζει αστεράκια;;;;;;;;

Έχει πολλά... παπούτσια, ζώνες, πορτοφόλια και τσάντες που τόοοοσο μου αρέσει να αγοράζω.
Ερώτηση λοιπόν: Μήπως έχει κάποια ψωνίσει από εκεί να μου πει αν έμεινε ευχαριστημένη; Είναι πολύ μαϊμού ή αξίζουν τα λεφτά τους;
Και κάτι τελευταίο: έψαχνα να βρω τη συγκεντρωτική λίστα με τα προτεινόμενα site, έψαξα 5-6 σελίδες πίσω αλλά τίποτα. Δεν την ξανα-"σηκώνετε" γιατί βολεύει το μαζεμένο;
Ευχαριστώωωωω.

για ξαναγράψτο δεν φαίνεται τίποτα

sofiamk
22-02-11, 13:46
το ξαναέγραψα στα ελληνικά. Με πολλά edit.
γιατί μου βγάζει αστεράκια;
shoes-
trader
com

katinaki
22-02-11, 13:47
Θα ήθελα να ευχαριστήσω το μέλος katinaki για την ευγενική της χειρονομία, να χαρίσει το 2ο ζευγάρι μπότες, που της έστειλε το αμαζον από λάθος, το οποίο και δεν αναγνώριζε (κακό δικό του).

Οι μπότες είναι πραγματικά πολύ ζεστές και μαλακές, ότι καλύτερο για τις μέρες που έχει πολύ κρύο.

Σαν αποδέκτρια του δώρου, την ευχαριστώ πολύ.

Συγγνώμη αν είμαι οφ τοπικ.

Να σαι καλά και να τις χαρείς!!
Αφου δεν ήθελαν!

Κορίτσια αυτό με το alibaba το διαβάζω τις τελευταίες μέρες θα το τολμήσει καμία??
Εγω μπαίνω αλλά χάνομαι λίγο δεν μπορώ να ψάξω σωστά μάλλον...
Αν έχετε τπτ καινούριο ενημερώστε να βρώ και εγώ χρόνο να ασχοληθώ βασικά...

catherine78
22-02-11, 13:58
Ευχαριστώωωωω.

Καλημερα,δες σελ.663 το ποστ 19877 της kalamaraki.Τα e-shop ειναι στην υπογραφη της.

miamama
22-02-11, 14:01
Επειδή έχω παραγγείλει πολλές φορές από Gymboree, παραγγελίες μέχρι τα $125 είναι $20 έξοδα αποστολής με το standard delivery. Συνήθως σε 2 εβδομάδες είναι εδώ.

ευχαριστώ...τα βρήκα και στο ebay φθηνότερα.

sofiamk
22-02-11, 14:07
Καλημερα,δες σελ.663 το ποστ 19877 της kalamaraki.Τα e-shop ειναι στην υπογραφη της.
Ευχαριστώ!
Για το shoes - trader καμία;

kikileuteris
22-02-11, 14:08

Λευτέρης είναι ο άντρας μου:mrgreen:

Είδα ότι με πρόλαβαν οι παλιότερες και σου απάντησαν. Αν μελετήσεις τα λινκ που έχει στην υπογραφή του το καλαμαράκι και κάποιες άλλες κοπέλες, είμαι σίογυρη ότι θα είσαι οκ. Αν όχι ξαναρωτάς;).

Τις λίστες και τις οδηγίες τις έχω κι εγώ στην υπογραφή μου αν και είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποια ανανέωση θα θέλουν.

kalamaraki
22-02-11, 17:55
reepect στο amazon και από μένα και για τις τιμές. Παρήγγειλλα και μου ήρθε σε μέρες το lego zoo που στην Ελλαδα το έβρισκα 134 ευρώ σε 5 καταστήματα .Στο κουκου δεν το συζητώ , έκανε 180λιανική και 160μέσω internet. Το πήρα μόνο 67 ευρώ και χωρίς μεταφορικά!!

για δωσε μας κανενα λινκ να χαζεψουμε και εμεις καλε :-D

Καλημερα κοριτσια.Παραγγειλα ενα βιβλιο απο Amazon uk 6/2 ,μου το εστειλαν απ' οτι λενε 7/2 με royal mail και επρεπε να το ειχα παραλαβει μεχρι τις 14/2.Το βιβλιο ομως ειναι ακομη αφαντο.:(Τι μπορω να κανω?Εχει συμβει και σε καποια αλλη κοπελα κατι αντιστοιχο με το amazon?

Να τους στειλεις μειλ αναφερομενη στον κωδικο της παραγγελιας σου λεγοντας οτι δεν εχει ερθει ακομα, το πιθανοτερο ειναι να σου προτεινουν να σου γυρισουν τα χρηματα σου ή να σου αποστειλουν νέο απο την αρχη.

καλημερα σας!!!
ενα φουστανακι εφτασε μετα απο ενα μηνα χωρις να πληρωσω τελωνειο με απλο ταχυδρομειο

αν θες μου το στελνεις σε πμ να μη το χασω εως την επομενη ανανέωση :-D

Κοριτσια καλημερα!

Τελεια με γιες με γιες
στειλε μου το αν θες σε πμ :-D

Κοριτσια παρήγγειλα και εγώ απο το boohoo.com....Περιμένω να έρθουν τα φουστανάκια μου....

4 φουστάνια μακρυά μαζί με τα μεταφορικά 75 λίρες/85 ευρώ...Είναι ακριβά???
Πλακα κανεις μια χαρα τα πηρες για 4 φορέματα γυναικεια :mrgreen:

ευχαριστώ...τα βρήκα και στο ebay φθηνότερα.

Συμφωνω και επαυξάνω

kalamaraki
22-02-11, 18:03
Κορίτσια καλησπέρα!
Στο θέμα μας: βρήκα το παρακάτω σάιτ σουζ-τρέιντερ τελεία κομ.
Μα γιατί μου βγάζει αστεράκια;;;;;;;;
Ευχαριστώωωωω.

Ο λογος που δεν ανεβάζουμε τη λιστα καθε μερα ή μερα παρα μερα ειναι γιατι ειναι τοσο μεγάλη πια που και πιανει μια σελιδα εικονικα, και σαν ογκος δεδομένων ειναι πια τεράστια και για να μην επιβαρρύνουμε το ήδη σερνομενο σαιτ(που καθε μερα πέφτει και ξαναπέφτει...:roll:) την ανεβάζουμε σποραδικά καθε δυο τρεις βδομάδες περιπου.

Αλλά την λιστα την εχουν στην υπογραφη τους εγω , η AGE,η maria_s, η kikileyteris,η kornilia και ισως και αλλα κοριτσια που μου διαφευγουν τώρα.

Οτι αλλο χρειαστεις εδώ ειμαστε

chatzico
22-02-11, 18:09
καλημερα σας!!!

επισης να πω για τα pediped οτι εχω παραλαβει 4 φορες ,ποτε δεν πληρωσα τελωνειο και ερχονται με fedex σε 3 εργασιμες

Από το sophiasstyle, τι μεταφορικά πλήρωσες ? 10 ή 26 δολλάρια ?

aggelomarios
22-02-11, 18:47
το ξαναέγραψα στα ελληνικά. Με πολλά edit.
γιατί μου βγάζει αστεράκια;
shoes-
trader
com

Μηπως εννοεις http://www.soletrader.co.uk/ ????

zoniadim
22-02-11, 18:49
Να γιατί μου κόλλησε το photomemories, είναι του διαβόλου!!!!! Είναι τυχαίο οτι βρίσκομαι στη σελίδα 666 του εν λόγω τόπικ!!!!!!.... :twisted::twisted::twisted:

astarti
22-02-11, 18:57
ειχε προσφορα και δε την ειδα???
ντροπη μου!

για το δωρεαν ειχε μια προσφορα για λιγο καιρο το φοτομεμορις αν κανεις 5 νεα μελη, με αυτο το καταφερα!
η εκτυπωση ειναι ιδια και στα δυο! πολυ καλη!

Καλέ μην φανταστείς ότι την είχε τώρα την προσφορά...Πριν κανένα εξάμηνο την είχε αλλά έληγε το κουπόνι τέλος του μηνός και αποφάσισα επιτέλους να κάτσω να το φτιάξω...:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Κι εγώ μόνη μου το έφτιαξα αλλά ήταν λιγότερες οι σελίδες..:p:p
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου...Επίσης αυτό με το prestige που λέτε είναι για το άλλο το foto.com έτσι???Γιατί ψιλομπερδεύτηκα λιγάκι...Στο photomemories δεν είδα κάπου τέτοια επιλογή...

aggelomarios
22-02-11, 18:57
Παραλαβαμε κι εμεις τα babybanz μας σημερα...μολις 5 μερες μετα την παραγγελια (και παρεμβαλοταν και Σ/Κ) τσουπ στην πορτα μας! Ο καλος μας κος ταχυδρομος μας εκανε τη χαρη και δεν τρεχαμε στα ταχυδρομεια!!!!
Παντως οταν θα βλεπω μωρο στο δρομο με baby ή kidsbanz θα αναρωτιεμαι αν η μανουλα του ειναι συμφορουμιτισσα!!!!

aggelomarios
22-02-11, 19:00

Μόλις παρέλαβα το άλμπουμ από το http://www.saal-digital.de/... δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη... η εκτύπωση αν και είναι τεχνικά καλή, το αποτέλεσμά της δεν είναι, φαίνονται μαύρα-σκούρα στίγματα στις περισσότερες φωτογραφίες, ειδικά όσες έχω κάνει μεγάλες ή ζουμ... δεν πιστεύω να φταίνε οι φωτογραφίες μου, αλλά τι να πω... κατά τ' άλλα οι σελίδες είναι ωραίες, χοντρότερες από περιοδικό, σαν χαρτόνι ας πούμε... επίσης το καλό είναι το ότι ανοίγει φλατ και είναι ωραίες οι φωτό που πιάνουν δύο σελίδες (αν ήταν φυσικά και καλή η εκτύπωση...) το πρόγραμμα είναι εύχρηστο αλλά έχει λίγες σχετικά επιλογές σε layout, backround, εφέ και τέτοια... το καλό είναι ότι είχε δωρεάν μεταφορικά και ήρθε σε 6 ημέρες...

Tella εμενα ακομα να μου στειλουν απο tictacphoto! Μολις σημερα εγινε dispatced αρα βαλε 3-4 μερες ακομα!:rolleyes:

dimitrab.
22-02-11, 19:03
Mπορει να το εχουμε ξαναπει αλλα να ρωτησω, αν μπορουμε να βαλουμε δυο καρτες στο paypal?
Και αν ναι οταν θελω να πληρωσω μεσω paypal μου βγαζει πια καρτα θελω να επιλέξω?
Επισης οσες χρησιμοποιηται προπληρωμενη πειραιως χρεωνει κατι επιπλεον για καθε συναλλαγη?

Φλορα
22-02-11, 19:05
Μήπως μπορείς να μου πείς λεπτομέρειες ?
Tι λεπτομερειες θελεις,για την παραγγελια μου στο ioffer η κατι αλλο?

Φλορα
22-02-11, 19:15
πως ανοιγεις case? τι περιπου ειναι αυτό? θα πας εδω...
http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUsNextGen
μετα εδω...

What can I do when I get an item that's not as described? (http://javascript<b></b>:{};)

θα σου βγαλει τις προσφατες αγορες.....επιλεγεις την προβληματικη...
συνεχιζεις και σε βγαζει σ ενα λινκ
open a case......και σε καθοδηγει μετα βημα βημα......
ανοιγεις θεμα και περιμενεις απαντηση απο τον πωλητη ,αν δεν απαντησει αναλαμβανει το ebay...παιρνει λιγες μερες αλλα παντα εχει αποτελεσμα!!Σε μενα τουλαχιστο....
Διαβασε λιγο γι αυτο και θα καταλαβεις περι τινος προκειται...εχουν γινει πολλες αναφορες και εδω,κανε μια αναζητησουλα.....

sofaki1978
22-02-11, 19:19
Mπορει να το εχουμε ξαναπει αλλα να ρωτησω, αν μπορουμε να βαλουμε δυο καρτες στο paypal?
Και αν ναι οταν θελω να πληρωσω μεσω paypal μου βγαζει πια καρτα θελω να επιλέξω?
Επισης οσες χρησιμοποιηται προπληρωμενη πειραιως χρεωνει κατι επιπλεον για καθε συναλλαγη?

ναι μπορεις να βαλεις 2 καρτες και καθε φορα θα σε ρωταει απο ποια να βγαλει(θα σου εμφανιζει τα 4 τελευταια ψηφια της καρτας).

dimitrab.
22-02-11, 19:24
ναι μπορεις να βαλεις 2 καρτες και καθε φορα θα σε ρωταει απο ποια να βγαλει(θα σου εμφανιζει τα 4 τελευταια ψηφια της καρτας).
Ευχαριστω Σοφάκι:)

Φλορα
22-02-11, 19:32

Ναι εε,κριμα στενοχωρηθηκα λιγο :( γιατι το προτεινα...η αληθεια βεβαια οτι εγω δεν ειχα προβλημα στην εκτυπωση,εκανα κι εγω δισελιδες φωτογραφιες αλλα τι να πω εμεινα πολυ ευχαριστημενη,ισως γιατι οι φωτο ηταν απο επαγγελματια....
Για μενα βεβαια πρωτοπορει το fujidirekt (γερμανικο κι αυτο) σε φωτομπουκ που δυστυχως ομως δεν στελνει Ελλαδα,προς το παρον τουλαχιστο......

Σοφία17
22-02-11, 20:15
Καλησπέρα. Ψάχνω να παραγγείλω το maclaren xlr σε πράσινο απο Αγγλία αλλά δεν μπορω να βρω το χρώμα.Αν το πετύχετε τυχαία πείτε μου το site pls....

http://shop.babyworld.co.uk/images/xt_pics/maclaren_xlr_travelsystem30.jpg

irida85
22-02-11, 20:33
και ναι συνεβη το αδιανοητο.... απο εβαυ αγγλιας παραλαμβανα σε 10 μερες ακριβως κ απο αμαζον και γενικα απο αγγλια, οοοοοοοοοομως 2 δεματακια μου που εφυγαν 17 πεμπτη απο αγγλια, σημερα ηταν στο σπιτι μου (ναι τα εφερε ο ταχυδρομος-αλλα ηταν μικρα) γιουπιιιιιιιιιιιιιιιι

καλαμαριδιον ξαναψωνισα απο το πωλητη με τα καλσον που εχουμε τον "jemsox" http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190500232521&var=490012762546&ssPageName=STRK:MEWNX:IT 3 ευρω το ενα (στη τετραδα τοσο βγαινει) και ειναι φανταστικα, ποιοτητα, σχεδιο... αν και αυτη τη φορα δε μου εστειλαν τα εικονιζομενα, καλυτερα ομως γιατι τα ειχα ηδη και μου αρεσε που πηρα αλλο σχεδιο, αλλα το αναφερω...... δηλαδη ιδια ποιοτητα αλλα οχι το εικονιζομενο σχεδιο ακριβως

επισης πετυχα αυτο το συνολακι απο νεξτ http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270704285122&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

μα και του ιδιωτη και του Business seller να φτασουν ιδια μερα ακριβως? πολλη συμπτωση....

chatzico
22-02-11, 20:42
Κορίτσια, ψάχνω για κάθισμα αυτοκινήτου που να κοιτά ανάποδα για τον 1,5 ετών γιό μου - υπάρχει σχετικό τόπικ που αναδεικνύει την ασφάλεια αυτού του τύπου μέχρι την ηλικία των 4 ετών τουλάχιστον.

Έχω μπερδευτεί. Από το pramworld βλέπω μόνο τα besafe (belted ή με isofix). Στο carseat.se έχει αρκετά (με μεταφορικά 55 ευρώ), έχω ανταλλάξει μυνήματα για το ποιό είναι καλύτερο για το αυτοκίνητό μου αλλά τελικά, κατά τον εκπρόσωπο τους, 4 είναι καλά (από τα 8-9 νομίζω που έχει το σαιτ)!!!!

Έχει πάρει καμμιά σας ανάποδο κάθισμα ? Αν ναι, ποιό και από που ? Μήπως θυμάστε και μεταφορικά ?

tella
22-02-11, 21:12
Tella εμενα ακομα να μου στειλουν απο tictacphoto! Μολις σημερα εγινε dispatced αρα βαλε 3-4 μερες ακομα!:rolleyes:

Θα περιμένω τις εντυπώσεις σου!!! Μου φαίνεται θα κάνω 5-6 φωτοβιβλία σε διάφορα σάιτ για να καταλήξω :D

Ναι εε,κριμα στενοχωρηθηκα λιγο :( γιατι το προτεινα...η αληθεια βεβαια οτι εγω δεν ειχα προβλημα στην εκτυπωση,εκανα κι εγω δισελιδες φωτογραφιες αλλα τι να πω εμεινα πολυ ευχαριστημενη,ισως γιατι οι φωτο ηταν απο επαγγελματια....
Για μενα βεβαια πρωτοπορει το fujidirekt (γερμανικο κι αυτο) σε φωτομπουκ που δυστυχως ομως δεν στελνει Ελλαδα,προς το παρον τουλαχιστο......

Σιγά καλέ, γιατί να στεναχωρηθείς???:D
Εγώ το site το βρήκα από διάφορα τεστ ποιότητας που έχουν γίνει, έχει βγει νικητής σε διάφορα τεστ υποτίθεται, οπότε είπα να δοκιμάσω...αν είναι να στεναχωρηθεί κάποιος, ας το κάνουν αυτοί :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Θα κάνω και αλλού για να δω αν το πρόβλημα είναι οι φωτογραφίες μου, αν και δε νομίζω, είναι βγαλμένες στη μεγαλύτερη ανάλυση και όσο και να κάνω "ζουμ" στον υπολογιστή μου, τις δείχνει μια χαρά... το άλλο κουφό είναι ότι μερικές τις έχουν τέλειες και κάποιες άλλες με αυτά τα στίγματα (στο ίδιο πάνω κάτω μέγεθος...).. μήπως φταίει το ότι επέλεξα ματ εκτύπωση? Μήπως εσύ πήρες τη γυαλιστερή (hochglanz) και γι' αυτό βγήκε καλύτερο? Δεν ήθελα να το ρισκάρω γιατί έβγαινε περίπου διπλή τιμή... :rolleyes:

good luck
23-02-11, 02:48
Καλησπέρα. Ψάχνω να παραγγείλω το maclaren xlr σε πράσινο απο Αγγλία αλλά δεν μπορω να βρω το χρώμα.Αν το πετύχετε τυχαία πείτε μου το site pls....

http://shop.babyworld.co.uk/images/xt_pics/maclaren_xlr_travelsystem30.jpg

Σοφια με το καλο να ερθει το μωρακι σου :D
Κι'εγω το εψαχνα.
Δυστυχως ομως ο κωδικος που ζητας εχει καταργηθει. Και απορω γιατι...
Το καφε ροζ ή το καφε γαλαζιο ειναι πολυ δεσμευτικά αν εχεις σκοπο να κανεις κι'αλλο παιδακι.
Αν το βρεις καπου θα ειναι παλιο μοντελο.

TXARA
23-02-11, 02:57

Eυχαριστω παρα παρα πολυ.

Γατουλα
23-02-11, 07:52
Κορνιλια, ΝΑΙ το πρεστιζ ειναι για το fotο

mama xrysa
23-02-11, 08:26
παρελαβα προχθες καποια πραγματακια www.cakescookiesandcraftshop.co.uk.Ολα (http://www.cakescookiesandcraftshop.co.uk.Ολα) πολύ ωραια αλλα μετα που χαζευα λίγο στο αμαζον για παρομοια πραγματα ειδα οτι ειχε πολλά απο αυτα που εχει και το σαιτ σε πολύ πιο φθηνες τιμες..και εχει και πολλά μεταφορικα το cakescookiesandcraftshop.Μαλλον την επόμενη φορα θα προτιμησω να ψαξω λίγο παραπάνω στο αμαζον και να παρω απο κει.

maria1976
23-02-11, 08:32
κοριτσια εχω παραγγειλει και παραλαβει ηδη τρεις φορες απο τα gymboree. λοιπον συμφερει να γραφτειτε μελος και να περιμενετε να σας στειλει προσφορα για τα μελη συνηθως 20-30% μεσω κωδικου που ομως ειναι προσθετικα οτι αλλης προσφορας εχει το site.
για παραδειγμα εχω παρει κολαν και μπλουζακια της μικρης με 4 δολλαρια!!
επισης τα μεταφορικα πανε αναλογα με το ποσο ετσι στα 100 δολαρια ειναι νομιζω 30Ε ομως εγω για παραδειγμα ψωνισα πραγματα αξιας 250 δολαριων και ειχα και μια προσφορα 100 δολαρια εκπτωση ετσι οταν εβαλα το κουπονι αυτοματως επεσε και η τιμή των μεταφορικων.
τα ρουχα φτανουν μεσω ταχυδρομειου σε 15 μερες max. μου εχουν ερθει και σε λιγοτερο απο εβδομαδα.
το μονο που ρισκαρεις και εχω σταθει τυχερη μεχρι τωρα ειναι το τελωνειο.

Stellinula
23-02-11, 09:23
Εχθες κορίτσια έκανα παραγγελία απο το apo-rot.de πρώτη φορά...

Γάλα Novalac IT των 800γρ....14,95? το καθε ένα και εδώ στην Ελλάδα τα 400γρ έχουν 16,80?....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...

Ελπίζω να μου έρθουν όμως...περιμένω!!!

efrossyni
23-02-11, 09:25
Κορίτσια, ψάχνω για κάθισμα αυτοκινήτου που να κοιτά ανάποδα για τον 1,5 ετών γιό μου - υπάρχει σχετικό τόπικ που αναδεικνύει την ασφάλεια αυτού του τύπου μέχρι την ηλικία των 4 ετών τουλάχιστον.

Έχω μπερδευτεί. Από το pramworld βλέπω μόνο τα besafe (belted ή με isofix). Στο carseat.se έχει αρκετά (με μεταφορικά 55 ευρώ), έχω ανταλλάξει μυνήματα για το ποιό είναι καλύτερο για το αυτοκίνητό μου αλλά τελικά, κατά τον εκπρόσωπο τους, 4 είναι καλά (από τα 8-9 νομίζω που έχει το σαιτ)!!!!

Έχει πάρει καμμιά σας ανάποδο κάθισμα ? Αν ναι, ποιό και από που ? Μήπως θυμάστε και μεταφορικά ?

Καλημέρα!!
εμείς πήραμε από το carseat.se πριν μια βδομαδα το Britax hi-way το χρώμα το cowmooflage... Μετά από πάααρα πολλές συνομιλίες με τους ανθρώπους εκεί, είχαμε και πρόβλημα γιατί το αμάξι μας δεν είναι και πολύ μεγάλο και αυτά τα καθίσματα πιάνουν περισσότερο χώρο... Πάντως η μικρή είναι πολύ ευχαριστημένη και φαίνεται να το έχει βολευτεί! Στο pramworld δε θα βρεις, γενικά δεν κυκλοφορούν πολύ...κρίμα πάντως γιατί πρέπει ο κόσμος να ενημερωθεί για την ασφάλεια...στη Σουηδία πάντως το επιβάλλει ο νόμος.. Δεν ξέρω τι αυτοκίνητο έχετε αλλά καλό θα είναι να το αναφέρεις στον Hakan στο carseat.se γιατί θα σου προτείνει κάθισμα που να ταιριάζει στις ανάγκες σου!
Συμπληρώνω ότι στην Ελλάδα το μόνο που υπάρχει είναι της Besafe το isocombi και πήγαμε και το δοκιμάσαμε στο αυτοκίνητό μας... Δεν υπήρχε! Τεράστιο! 'Επρεπε το κάθισμα το μπροστινό να το πάω τόσο μπροστά κόντευα να βγω απο το παράθυρο! Έχουμε mazda 2. Επίσης είχε και 550 ευρώ... Πάντως αν έχετε μεγάλο αυτοκίνητο είναι από τα καλύτερα καθίσματα και στο carseat δεν είναι τόοοοσο ακριβό..

chatzico
23-02-11, 09:48
Καλημέρα!!
εμείς πήραμε από το carseat.se πριν μια βδομαδα το Britax hi-way το χρώμα το cowmooflage... Μετά από πάααρα πολλές συνομιλίες με τους ανθρώπους εκεί, είχαμε και πρόβλημα γιατί το αμάξι μας δεν είναι και πολύ μεγάλο και αυτά τα καθίσματα πιάνουν περισσότερο χώρο... Πάντως η μικρή είναι πολύ ευχαριστημένη και φαίνεται να το έχει βολευτεί! Στο pramworld δε θα βρεις, γενικά δεν κυκλοφορούν πολύ...κρίμα πάντως γιατί πρέπει ο κόσμος να ενημερωθεί για την ασφάλεια...στη Σουηδία πάντως το επιβάλλει ο νόμος.. Δεν ξέρω τι αυτοκίνητο έχετε αλλά καλό θα είναι να το αναφέρεις στον Hakan στο carseat.se γιατί θα σου προτείνει κάθισμα που να ταιριάζει στις ανάγκες σου!
Συμπληρώνω ότι στην Ελλάδα το μόνο που υπάρχει είναι της Besafe το isocombi και πήγαμε και το δοκιμάσαμε στο αυτοκίνητό μας... Δεν υπήρχε! Τεράστιο! 'Επρεπε το κάθισμα το μπροστινό να το πάω τόσο μπροστά κόντευα να βγω απο το παράθυρο! Έχουμε mazda 2. Επίσης είχε και 550 ευρώ... Πάντως αν έχετε μεγάλο αυτοκίνητο είναι από τα καλύτερα καθίσματα και στο carseat δεν είναι τόοοοσο ακριβό..

Τώρα μιλάμε για το απόλυτο blackout. Τα κορίτσια (marsolan, bebutsiko), τις οποίες ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκρισή τους, μου σύστησαν to besafe από ελληνικό σαιτ, σε πολύ καλύτερη τιμή από το σουηδικό σαιτ.

Με προβλημάτισες όμως με τις διαστάσεις του. Δηλαδή πόσα εκατοστά είναι το μάκρος του ?

Ουφ, πάλι καλά που υπάρχετε και εσείς, γιατί αλλιώς θα είχα φλιπάρει εντελώς.

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

efrossyni
23-02-11, 10:09
Τώρα μιλάμε για το απόλυτο blackout. Τα κορίτσια (marsolan, rannia, bebutsiko), τις οποίες ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκρισή τους, μου σύστησαν to besafe από ελληνικό σαιτ, σε πολύ καλύτερη τιμή από το σουηδικό σαιτ.

Με προβλημάτισες όμως με τις διαστάσεις του. Δηλαδή πόσα εκατοστά είναι το μάκρος του ?

κι εμεις σε αγαπάμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
είναι σίγουρα το besafe το rear facing? γιατί υπάρχουν πολλά.. Όσο για το μέγεθος εμείς πήγαμε στο alouette planet στο πικέρμι και το δοκιμάσαμε επιτόπου στο αυτοκίνητό μας. Αν είναι να κάνεις μια τέτοια αγορά είναι υποχρεωμένοι να σε αφήσουν να το δοκιμάσεις... Για το δικό μας αυτοκίνητο πάντως ήταν πάρα πολύ μεγάλο. Και να φανταστείς ότι εγώ είμαι 153 !! νάνος! και μπροστά δε χωρούσα να καθήσω... Σκέψου ότι θα το κρατήσεις αρκετά χρόνια το κάθισμα αυτό και θα πάτε και ταξίδια, δε θα μπορείς να κάθεσαι πάντα πίσω... Αν παντως σου χωράει είναι πάρα πολύ καλό κάθισμα!

efrossyni
23-02-11, 10:16
Τώρα μιλάμε για το απόλυτο blackout. Τα κορίτσια (marsolan, rannia, bebutsiko), τις οποίες ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκρισή τους, μου σύστησαν to besafe από ελληνικό σαιτ, σε πολύ καλύτερη τιμή από το σουηδικό σαιτ.

έχουν δίκιο για την τιμή πάντως... στο σουηδικό πάει πάνω από 500 με τα μεταφορικά και εδώ το βρίσκεις και 440 από ότι κοίταξα λιγάκι...

Φλορα
23-02-11, 10:34
Θα περιμένω τις εντυπώσεις σου!!! Μου φαίνεται θα κάνω 5-6 φωτοβιβλία σε διάφορα σάιτ για να καταλήξω :D

Σιγά καλέ, γιατί να στεναχωρηθείς???:D
Εγώ το site το βρήκα από διάφορα τεστ ποιότητας που έχουν γίνει, έχει βγει νικητής σε διάφορα τεστ υποτίθεται, οπότε είπα να δοκιμάσω...αν είναι να στεναχωρηθεί κάποιος, ας το κάνουν αυτοί :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Θα κάνω και αλλού για να δω αν το πρόβλημα είναι οι φωτογραφίες μου, αν και δε νομίζω, είναι βγαλμένες στη μεγαλύτερη ανάλυση και όσο και να κάνω "ζουμ" στον υπολογιστή μου, τις δείχνει μια χαρά... το άλλο κουφό είναι ότι μερικές τις έχουν τέλειες και κάποιες άλλες με αυτά τα στίγματα (στο ίδιο πάνω κάτω μέγεθος...).. μήπως φταίει το ότι επέλεξα ματ εκτύπωση? Μήπως εσύ πήρες τη γυαλιστερή (hochglanz) και γι' αυτό βγήκε καλύτερο? Δεν ήθελα να το ρισκάρω γιατί έβγαινε περίπου διπλή τιμή... :rolleyes:
ναι τη γιαλιστερη πηρα μου βγηκε λιγο ακριβο,άλλα πολυ καλο...δε θυμαμαι ποσο γιατι ταυτοχρονα ειχα κανει και στο αλλο...
εγω παντως θα εστελνα ενα μειλ ετσι για να βγω απο την απορια....

Φλορα
23-02-11, 10:40

εγω εχω το maxi cosi mobi,ειναι αναποδο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη....μηπως ειναι μεσα σ αυτα που σου συστησε ο Χοκαν
Bεβαια το χω παρει απο εδω οποτε δεν μπορω να σου συστησω καποιο σαιτ...

Γατουλα
23-02-11, 10:44
maxi cosi tobi απο
mytoys.de τα ειχα βρει τοτε 170 ευρα

maria_s
23-02-11, 10:46
Καλημέρα σας! Τρέχω με τη δουλειά αλλά όλο και σας διαβάζω.

έχω ερώτηξη για τα κοριτσόπουλα που χρησιμοποιούν myukmail: Κοριτσάρες, δοκιμάσατε τελικά να παραγγείλετε πάνες από άμαζον; Για πείτε εμπειρίες.
Είμαστε 4 εδώ στο γραφείο και προσπαθούμε να καταλάβουμε μέχρι τι όγκο μας συμφέρει να παραγγείλουμε ολ τουγκεδερ.

χουρχουρίνι
23-02-11, 10:47
Εχθες κορίτσια έκανα παραγγελία απο το apo-rot.de πρώτη φορά...

Γάλα Novalac IT των 800γρ....14,95? το καθε ένα και εδώ στην Ελλάδα τα 400γρ έχουν 16,80?....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...

Ελπίζω να μου έρθουν όμως...περιμένω!!!
Θα σου έρθουν βρε κοριτσάκι, μην αγχώνεσαι. Τα μεταφορικά πόσο ήταν;

ΠΕΝΟΥΛΑ
23-02-11, 10:51
Από το sophiasstyle, τι μεταφορικά πλήρωσες ? 10 ή 26 δολλάρια ?

καλημερα
τα μεταφορικα ειναι 26$ βαζοντας ομως εκπτωτικο κωδικο FREESQJ γινονται 18$
και για την επομενη παραγγελια σου , σου στελνει κωδικο για 20% εκπτωση

Stellinula
23-02-11, 11:06
Θα σου έρθουν βρε κοριτσάκι, μην αγχώνεσαι. Τα μεταφορικά πόσο ήταν;

10 ευρώ για Ελλάδα!!!;)

bloublou
23-02-11, 11:07

Αυτό το σάιτ στέλνει Ελλάδα, τι μεταφορικά έχει;

ravT
23-02-11, 11:08
παρελαβα προχθες καποια πραγματακια www.cakescookiesandcraftshop.co.uk.Ολα (http://www.cakescookiesandcraftshop.co.uk.Ολα) πολύ ωραια αλλα μετα που χαζευα λίγο στο αμαζον για παρομοια πραγματα ειδα οτι ειχε πολλά απο αυτα που εχει και το σαιτ σε πολύ πιο φθηνες τιμες..και εχει και πολλά μεταφορικα το cakescookiesandcraftshop.Μαλλον την επόμενη φορα θα προτιμησω να ψαξω λίγο παραπάνω στο αμαζον και να παρω απο κει.

Χρυσάκι, τα χες βρει στο Αμαζον για μένα αλλά θυμάσαι που δεν τα έστελνε Ελλάδα τελικά? Και εγώ αναγκάστηκα και τα πήρα από το site. Τα περιμένω ακόμα. Και τα Χριστούγεννα μου είχαν αργήσει...

Καλημέρα σας! Τρέχω με τη δουλειά αλλά όλο και σας διαβάζω.

έχω ερώτηξη για τα κοριτσόπουλα που χρησιμοποιούν myukmail: Κοριτσάρες, δοκιμάσατε τελικά να παραγγείλετε πάνες από άμαζον; Για πείτε εμπειρίες.
Είμαστε 4 εδώ στο γραφείο και προσπαθούμε να καταλάβουμε μέχρι τι όγκο μας συμφέρει να παραγγείλουμε ολ τουγκεδερ.

Κοριτσάρα, εγώ τις προάλλες πήρα στην ουσία μόνο πάνες (κάτι ψιλολόγια δε μετράνε). 10 οικονομικές συσκευασίες και 4 newborn 1 και απ έξω έγραφε βάρος 25 κιλά. Δεν είμαι σίγουρη ότι τελικά αξίζει μόνο για τόσες συσκευασίες...