PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορές μέσω internet!!! E-shops

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121

dimitrab.
09-03-11, 13:43
Ωραιο λογοπαιγνιο!!! :D
Fox-faux leather!!! :lol::lol::lol:
Ή μηπως οντως μπερδευτηκες Κελλυ μου;

Κοριτσια σημερα εχει στο Gymboree 30% εκπτωση σε ολα τα ειδη

Φαντασου να σκοτωναν τοσο αλεπουδακια για να φτιαχνουν καναπε!! τρομεροοοο!!

kalamaraki
09-03-11, 13:46
αααα και κατι αλλο να ρωτησω τις εμπειρες μανουλες...
εχω ενα καροτσι και θελω κ ενα 2ο απλο και ελαφρι τυπου maclaren techno xlr αλλα ο μικρος μου ειναι 14 μηνων και ειδα και αυτο το ωραιο ποδηλατακι http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-Deluxe-Green/dp/B002ECE3IM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1292234819&sr=8-4
η ερωτηση μου ειναι : για την ηλικια του προτεινετε καλητερα ποδηλατακι ή βολευει καλητερα καροτσι??
ευχαριστωωωω! :-)

Εγω δεν θα το επαιρνα για δευτερο ελαφρυ καροτσι το ΠΟΔΗΛΑΤΑΚΙ....
Γιατι εγω πχ τωρα σταματησα να το χρησιμοποιω το καροτσι που εγινε 2μιση χρονων.... Αλλο το καροτσάκι που ξαπλωνει κανονικα και το σκεπάζεις και αλλο ενα ποδηλατακι που πεφτει η πλατουλα του...
Αν ψαχνεις για κοροτσάκι νομιζω πως θα απογοητευτεις με την χρηση του ποδηλάτου....γνωμη μου
Εχεις ακομα πολυ χρονο μπροστα σου μεχρι να μπορεσεις να τον παρεις απο το χερι και να πατε βολτα/δουλειες πεζοί.

Φαντασου να σκοτωναν τοσο αλεπουδακια για να φτιαχνουν καναπε!! τρομεροοοο!!

ε μα δεν μπορω χαχαχαχαχαχαχαχα :rolleyes:

Raw_Shooter
09-03-11, 13:53
Kalamaraki μιας που σε βρήκα να σε ρωτήσω τη λίστα την ανανέωσες?Γιατί ψάχνω για τα πασχαλιάτικα και ενδιαφέρομαι για πωλητές ebay.Ευχαριστώ πολύ πολύ!!

pasxalitsa v
09-03-11, 13:54
καλαμαρακι ειναι και στο παιδι...καποια δεν καθονται καθολου στο καροτσι...

kalamaraki
09-03-11, 13:56
Kalamaraki μιας που σε βρήκα να σε ρωτήσω τη λίστα την ανανέωσες?Γιατί ψάχνω για τα πασχαλιάτικα και ενδιαφέρομαι για πωλητές ebay.Ευχαριστώ πολύ πολύ!!

:oops::oops:
Οχι δεν εχω βρει τον χρονο....
ζητώ συγνωμη...θα το κανω σημερα...θα προσπαθησω τουλαχιστον!
Η λιστα παντως ειναι στην υπογραφη μου αν ψάχνεις τα μαγαζια με τα εποχιακα οπως το www.myseason.gr κτλπ

καλαμαρακι ειναι και στο παιδι...καποια δεν καθονται καθολου στο καροτσι...

Ναι αλλα ακριβως επειδη ειπε ψαχνω για δευτερο καροτσι...για αυτο της το ειπα... αλλους σκοπους εξυπηρετει το καροτσι αλλους το ποδηλατο
Σκεψου να εχεις ενα 14μηνων μωρο και να θες να πας να πληρωσεις τη δεη πχ....και τσουλατο αυτο στο πεζοδρομιο....

Μπα....

evhgiorgos
09-03-11, 13:59
Κορίτσια μόλις έκανα παραγγελία από eastendcosmetics.Έχει τεράστια διαφορά σε τιμές για οδοντόβουρτσες,οδοντόπαστες,αφρούς ξυρίσματος.Πριν κάποιες μέρες κάποια κοπέλα έγραψε πως παρήγγειλε και αναρωτιέμαι πόσες περίπου μέρες κάνουν να έρθουν;

Raw_Shooter
09-03-11, 14:00
Μ'αρέσει που ζητάς και συγγνώμη!!!!!!!!!Πας καλά?Απλώς ελεγα να δω τίποτα ρούχα για τα αδελφάκια των βαφτισιμιών από ebay.

stellaTD
09-03-11, 14:00
χμμμμ εχεις δικιο βρε καλαμαρακι απλα το σκεφτομουν γιατι εχω ηδη ενα καροτσι και ηθελα κατι για βολτουλα να το διασκεδαζει κιολας και να μπορω να τον αφηνω να περπαταει μιας και λυσαει να ειναι ελευθερος οταν ειμαστε εξω.
ουφ! θα το σκεφτω λιγο ακομη........

kelli79
09-03-11, 14:25

ουπς δικιο εχεις ενταξει μη με παρεξηγεις ιδιο μυαλο χειμωνα καλοκαιρι+μωρο 3 μηνων + δουλεια εεεε το εκαψα

camouflage
09-03-11, 14:36
χμμμμ εχεις δικιο βρε καλαμαρακι απλα το σκεφτομουν γιατι εχω ηδη ενα καροτσι και ηθελα κατι για βολτουλα να το διασκεδαζει κιολας και να μπορω να τον αφηνω να περπαταει μιας και λυσαει να ειναι ελευθερος οταν ειμαστε εξω.

Καθώς εμένα τα διδυμα ειναι 21 μηνων και πλησιαζει ο καιρος που θα καταργησουν το καροτσι (ηδη καθονται με δυσκολία) πιστευω οτι το ποδηλατακι ειναι πολυ χρησιμο γιατι και βολτα παει και χαιρεται πανω σε αυτο και στις κουνιες το παιρνεις και οταν λυσαει και κουραζεται κανει ποδηλατο βαζοντας τα ποδια κατω ή το σπρωχνεις εσυ. Και οταν μεγαλωσει κανει κανονικα ποδηλατο πλεον (βγαζεις τα προστατευτικα οπως δειχνουν και οι φωτος στο αμαζον).

good luck
09-03-11, 14:42
ουπς δικιο εχεις ενταξει μη με παρεξηγεις ιδιο μυαλο χειμωνα καλοκαιρι+μωρο 3 μηνων + δουλεια εεεε το εκαψα

Με 3 μηνων μωρο + δουλεια, αφου μπαινεις και στο φορουμ και ψαχνεις και για καναπε στο νετ, μονο συγχαρητηρια εχω να σου δωσω!!! :D

aggelomarios
09-03-11, 15:19
Βρε κοριτσια θελω να μοιραστω μαζι σας εναν πολυ σοβαρο προβληματισμο μου...
(πλακα κανω αλλα θα ηθελα την αποψη σας). Αγορασα κατι μεσω ebay, το πληρωσα αμεσως, ολα καλα και ολα ωραια...μου στελνει email ο τυπος (περι μαγαζιου προκειται) και μου λεει ολα good αλλα εγω feedback θα σου αφησω ΑΦΟΥ παραλαβεις και μου αφησεις εσυ feedback :confused:
Sorry δηλαδη αλλα δεν ειναι λιγακι κουλο, δεν ειναι σαν εκβιασμος? Εμενα το feedback μου εξαρταται απο διαφορετικους παραγοντες...μου εχει συμβει ηδη 2 φορες και μαλιστα τη μια ενω εγω του αφησα feedback, αυτος οχι...
Εσας σας εχει συμβει κατι παρομοιο??? Μηπως να εστελνα κανα mailaκι στο ebay??

Active Member
09-03-11, 15:24
(πλακα κανω αλλα θα ηθελα την αποψη σας). Αγορασα κατι μεσω ebay, το πληρωσα αμεσως, ολα καλα και ολα ωραια...μου στελνει email ο τυπος (περι μαγαζιου προκειται) και μου λεει ολα good αλλα εγω feedback θα σου αφησω ΑΦΟΥ παραλαβεις και μου αφησεις εσυ feedback :confused:
Sorry δηλαδη αλλα δεν ειναι λιγακι κουλο, δεν ειναι σαν εκβιασμος? Εμενα το feedback μου εξαρταται απο διαφορετικους παραγοντες...μου εχει συμβει ηδη 2 φορες και μαλιστα τη μια ενω εγω του αφησα feedback, αυτος οχι...

ειναι λιγο 'εκβιασμος' αλλα ως προς το εξης: επειδη πολυς κοσμος (αγοραστες) δεν αφηνει feedback (τους καλους πωλητες τους ενδιαφερει πολυ) σου λεει, για να σε 'δεσμευσω' οτι θα μου αφησεις feedback θα σου βαλω οταν μου βαλεις κι εσυ...αυτο....δεν ειναι οτι περιμενει να δει τι θα του γραψεις για να γραψει αντιστοιχα. Σε περιπτωση που συμβει αυτο...μιλας με ebay

maria_s
09-03-11, 15:27
περπαταει - περπαταει απο 10 μηνων.
αυτο σκεφτομουν κ εγω και το συγκεκριμενο πεφτει η πλατουλα πισω σε περιπτωση που το παρει ο υπνος. μηπως καποια το εχει παρει? σε καποιας το μνμ το ειδα αλλα τελικα δεν καταλαβα αν το πηρε ή οχι...??

εγώ το είχα πάρει αυτό το ποδηλατάκι...αλλά δεν πέφτει η πλάτη...
απλά είναι ένα ποδηλατάκι πιο άνετο θα το έλεγα για πιο μικρές ηλικίες και αργότερα βγαίνει η πλάτη και γίνεται κανονικό ποδηλατάκι με βοηθητικές...

aggelomarios
09-03-11, 15:28
Αυτο, Ραννια, δεν το ειχα σκεφτει...αν ειναι ομως ετσι γιατι αυτος που του αφησα feedback δεν μου αφησε???

mantinop
09-03-11, 15:34
Κοριτσάρες παρέλαβα τα αυτοκόλλητα για το ματάκι του μικρού μου από το ebay και θέλω να ευχαριστήσω δημόσια την AGE που μου τα βρήκε:D
Έφτασαν σήμερα σε άριστη κατάσταση και θέλω αν μπορείτε να μου πείτε πως να κάνω καλό feedback στον πωλητή γιατί ήταν άψογος;)

Όποιο κορίτσι ενδιαφέρεται για τέτοιου είδους αγορά (εύχομαι καμιά σας) να μου πει να της δώσω τα στοιχεία.

Ράνια και εσένα σε ευχαριστώ για τις πρωϊνές οδηγίες:D

STELLA08
09-03-11, 15:55
Δεν ξέρω αν το έχουμε στη λίστα, αλλά κοιτάξτε εδώ, απίθανα κυλοτάκια για κορίτσια. Στο τσακ είμαι να αγοράσω http://clothes.shop.ebay.co.uk/Girls-Clothing-/11462/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=200&_ssn=meg246horses&_trksid=p3911.c0.m282

Active Member
09-03-11, 15:55
Αυτο, Ραννια, δεν το ειχα σκεφτει...αν ειναι ομως ετσι γιατι αυτος που του αφησα feedback δεν μου αφησε???

Για τον ιδιο μιλαμε? Αν οχι...στειλτου μηνυμα να σου αφησει feedback...δεν εχουν ολοι οι πωλητες την ιδια τακτικη παντως....

τιποτα, να σαι καλα! :)

kalamaraki
09-03-11, 16:00
Μ'αρέσει που ζητάς και συγγνώμη!!!!!!!!!Πας καλά?Απλώς ελεγα να δω τίποτα ρούχα για τα αδελφάκια των βαφτισιμιών από ebay.

Καλά ντε...μη βαράς! 8-)

απλά είναι ένα ποδηλατάκι πιο άνετο θα το έλεγα για πιο μικρές ηλικίες και αργότερα βγαίνει η πλάτη και γίνεται κανονικό ποδηλατάκι με βοηθητικές...

Ακριβως για αυτο στο ειπα Στελλα.....
επειδη ζητησες καροτσάκι, δεν ξερω τι να σου πω εγω δεν το κοβω ευχρηστο. Πηρε ο πατερας μου περυσι στη μικρη τετοιο ποδηλατακι....
Εγω το τσουλαγα ολη την ωρα και εμενα δεν μου φάνηκε ευχρηστο και ευέλικτο...Εσενα μπορει και να σε βολέψει
Αλλα με τιποτα δεν αντικαθιστά το καροτσι...
Αρα ουσιαστικά ψάχνεις για ποδήλατο αν θες να τον αφηνεις να ξεσκάει λιγο...
Γιατι εγω πχ δεν μπορω να με φανταστω να το μανουβραρω αυτο που ειχα και να παω να αγοράσω ψωμι με την μικρη πανω....χλωμό!

kalamaraki
09-03-11, 16:05
Δεν ξέρω αν το έχουμε στη λίστα, αλλά κοιτάξτε εδώ, απίθανα κυλοτάκια για κορίτσια. Στο τσακ είμαι να αγοράσω http://clothes.shop.ebay.co.uk/Girls-Clothing-/11462/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=200&_ssn=meg246horses&_trksid=p3911.c0.m282

Σου εχω αριστο πωλητη, πήρα προχθες ρουχαλακια απο αυτον
εχει 7αδα βρακακια μοδερκερ σε πολυ καλη τιμη http://cgi.ebay.co.uk/Ex-Store-7-pack-Girls-days-week-Cotton-Briefs-/250782341447?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item80101791fb

good luck
09-03-11, 16:11
...

.......δεν ειναι οτι περιμενει να δει τι θα του γραψεις για να γραψει αντιστοιχα. Σε περιπτωση που συμβει αυτο...μιλας με ebay

Το εχω ξαναγραψει αλλα δεν το προσεξε κανεις ως συνηθως :) .
Οι πωλητες ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ FEEDBACK ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!
Μην φοβαστε. Το μονο που μπορoυν να κανουν ειναι να απαντησουν κατω απο το δικο σας σχολιο αλλα αυτο δεν μετραει σαν αρνητικο feedback για σας.

Αggelosmarios εχω ρωτησει ηδη στο ebay και επιτρεπεται να το κανουν... :(

STELLA08
09-03-11, 16:16
Σου εχω αριστο πωλητη, πήρα προχθες ρουχαλακια απο αυτον
εχει 7αδα βρακακια μοδερκερ σε πολυ καλη τιμη http://cgi.ebay.co.uk/Ex-Store-7-pack-Girls-days-week-Cotton-Briefs-/250782341447?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item80101791fb

Από αυτόν τον πωλητή πήρα φανελάκια. Αλήθεια τα βρακάκια είναι μοδερ;

kalamaraki
09-03-11, 16:19
Από αυτόν τον πωλητή πήρα φανελάκια. Αλήθεια τα βρακάκια είναι μοδερ;

Το γραφει κατω στις παρατηρήσεις αλλα αν δεις και την συσκευασια φαιινεται

Ex Mothercare 5 Pack Gilrs Cotton Briefs (rrp£5)

Colourful days of the wek designs

100% cotton

Machine washable and can be tumble dried

2-3 Years Height up to 98cm waist 50cm

3-4 Years Height up to 104 Waist 52cm

5-6 years Height up to 116cm Waist 56cms

£4.99 Including postage

good luck
09-03-11, 16:20
Aggelosmarios σου παραθετω και το mail που μου εστειλαν

Hello,

Thank you for writing to eBay's Customer Support. This is Alexander and
I am pleased to have the opportunity to assist you with your concern.

First, please be informed that sellers can no longer leave neutral or
negative feedback for buyers. This change was introduced to help improve
buying experience on eBay so buyers will not leave the site after
receiving negative feedback.

Of course you can choose not to leave feedback at all if your feel your
seller should not earn a positive feedback.

I really do appreciate your patience and understanding on this matter
and I wish you nothing but success on your future eBay transactions.

Warm regards,

Alexander S.
eBay Customer Support Team

aggelomarios
09-03-11, 16:26
Ευχαριστω good luck, απλα το θεμα μου ειναι κατα ποσο επιτρεπεται να σου λεει ο πωλητης οτι θα σου αφησει feedback ΑΦΟΥ του αφησεις εσυ? Δεν ειναι καπως εκβιαστικο αυτο ακομα και εαν το κανει μονο και μονο για να του αφησεις εσυ?Εξαλλου το δικο μου feedback ως αγοραστη εξαρταται κυριως απο την ταχυτητα πληρωμης κατι που ο πωλητης μπορει να το διαπιστωσει αμεσα...

kalamaraki
09-03-11, 16:47
Ευχαριστω good luck, απλα το θεμα μου ειναι κατα ποσο επιτρεπεται να σου λεει ο πωλητης οτι θα σου αφησει feedback ΑΦΟΥ του αφησεις εσυ? Δεν ειναι καπως εκβιαστικο αυτο ακομα και εαν το κανει μονο και μονο για να του αφησεις εσυ?Εξαλλου το δικο μου feedback ως αγοραστη εξαρταται κυριως απο την ταχυτητα πληρωμης κατι που ο πωλητης μπορει να το διαπιστωσει αμεσα...

εχεις δικιο, και μενα δεν μου εχει ξανασυμβει στις 20αγορες που εχω κανει εως τωρα απο το εμπευ

θα εστελνα γραμματακι εγω...

female
09-03-11, 17:17

Αχ γιατί το είπες αυτό το τελευταίο???Μόλις έβαλα παραγγελία στο gymboree:p

maria1976
09-03-11, 17:57
Κοριτσάρες παρέλαβα τα αυτοκόλλητα για το ματάκι του μικρού μου από το ebay και θέλω να ευχαριστήσω δημόσια την AGE που μου τα βρήκε:D
Έφτασαν σήμερα σε άριστη κατάσταση και θέλω αν μπορείτε να μου πείτε πως να κάνω καλό feedback στον πωλητή γιατί ήταν άψογος;)

Όποιο κορίτσι ενδιαφέρεται για τέτοιου είδους αγορά (εύχομαι καμιά σας) να μου πει να της δώσω τα στοιχεία.

Φιλεναδα στειλε μου τον πωλητη γιατι και εμεις εχουμε ξεπουληθει με τα eye-patch

kolibigi
09-03-11, 18:00
Εννοείς το αμερικάνικο?

mantinop
09-03-11, 18:09
Φιλεναδα στειλε μου τον πωλητη γιατι και εμεις εχουμε ξεπουληθει με τα eye-patch

Εγώ αγόρασα αυτά
http://cgi.ebay.co.uk/OPTICLUDE-BOYS-GIRLS-ORTHOPTIC-EYE-60-PATCHES-MINI-/200430474915?pt=UK_Health_Beauty_VisionGlasses_Lenses_SM&hash=item2eaa9656a3

την επόμενη θα δοκιμάσω και αυτά
http://www.amazon.co.uk/Opticlude-Orthoptic-Girls-Patches-Coloured/dp/B004NI85ES/ref=sr_1_3?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1299678463&sr=1-3

όπως και να το δεις οι τιμές είναι πολύ πιο συμφέρουσες από την Ελλάδα;)

good luck
09-03-11, 18:14
Εννοείς το αμερικάνικο?

Ναι, υπαρχει κι'αλλο; Για πειτε μου!

kolibigi
09-03-11, 18:17
Ναι, υπαρχει κι'αλλο; Για πειτε μου!
Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο, απ' όσο έχω ψάξει τουλάχιστον.
Το αμερικάνικο το φοβάμαι για το ρίσκο του τελωνείου.
Αλλά δεν παίζονται τα gymboree γμτ

stellaTD
09-03-11, 18:40

για απλη βολτουλα παραλια κυριως το θελω αλλα αν το παρει ο υπνος να μην τον κουβαλαω στα χερια...αρα η πλατη δεν πεφτει αρκετα ωστε να ¨ξαπλωσει¨?

camouflage ακριβως το ιδιο σκεφτομαι αλλα μη μου φυγουν κ τα χερια αν κοιμηθει....

kalamaraki ειναι πολυ ανεμοδουρα οταν βγαινουμε εξω,ποσο μαλλον οταν ανοιξει και ο καιρος που δεν θα καθεται στο καροτσι παρα μονο αν κουραζεται.

...θα το σκεφτω...

ευχαριστω για τις συμβουλες σας!!!

pocoyo
09-03-11, 18:41
Εγώ αγόρασα αυτά
http://cgi.ebay.co.uk/OPTICLUDE-BOYS-GIRLS-ORTHOPTIC-EYE-60-PATCHES-MINI-/200430474915?pt=UK_Health_Beauty_VisionGlasses_Lenses_SM&hash=item2eaa9656a3

την επόμενη θα δοκιμάσω και αυτά
http://www.amazon.co.uk/Opticlude-Orthoptic-Girls-Patches-Coloured/dp/B004NI85ES/ref=sr_1_3?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1299678463&sr=1-3

όπως και να το δεις οι τιμές είναι πολύ πιο συμφέρουσες από την Ελλάδα;)
εγω αγορασα αυτα απο αμαζον αλλα προσοχη δεν στελνουν ελλαδα πρεπει να σταλουν σε αγγλικη διευθυνση και κανουν γυρω στις 2-3 βδομαδες αποστολη αλλα συμφερουν πολυ

Access
09-03-11, 18:42

τίποτα κοριτσάκι μου ελπίζω να πάνε όλα καλά με την θεραπεία του μικρού :D:D
για το θετικό feedback θα πάς στο myebay -summary εκεί θα βρείς στα
Buying reminders κάτι που να γράφει I need to leave feedback for ...items πατάς εκεί και σε βγάζει σε μια καρτέλα με τις αγορές που έχεις κάνει και εκκρεμεί το feedback απλά ακολουθείς τις οδηγίες

μερικές σελίδες πίσω ο χρήστης ΜΑΡΙΤΑ (σμουτς Μαριτάκι) έχει βάλει το λινκ από ένα πωλητή του ebay που έχει gymboree αν θυμάμαι καλά έχει και δωρεάν μεταφορικά από ένα ποσό και πάνω ;-);-)

Κορίτσια μόλις έκανα παραγγελία από eastendcosmetics.Έχει τεράστια διαφορά σε τιμές για οδοντόβουρτσες,οδοντόπαστες,αφρούς ξυρίσματος.Πριν κάποιες μέρες κάποια κοπέλα έγραψε πως παρήγγειλε και αναρωτιέμαι πόσες περίπου μέρες κάνουν να έρθουν;

εγώ αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ήλπιζα ότι Τρίτη Τετάρτη θα τα είχα αλλά .....ο καιρός δεν μου έκανε την χάρη :evil::evil: ελπίζω ο ταχυδρόμος να μας κάνει την χάρη και να περάσει αύριο (λέμε τώρα)

ΕΡΩΤΗΣΗ κανά site με παιδικά σεντόνια και παπλωματοθήκες παίζει ???

tella
09-03-11, 18:43
Κορίτσια θέλω τα φώτα σας...
Θέλω να πάρω στη βαφτισιμιά μου φορεματάκι για το Πάσχα και σκέφτομαι αν βρω κάτι καλό να το πάρω από το νετ, για να μπορέσω να της πάρω και παπουτσάκια (χώρια φυσικά η λαμπάδα...)... αλλά κολλάω λίγο στο ότι ίσως να μην είναι γνωστή μάρκα... μου άρεσαν πολύ αυτά:
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Adorable-Linen-Dress-Pants-12-18-24-mths-/250783174505?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item80101951a7#ht_2839wt_1138
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Rose-Print-Glitter-Trim-Dress-12-18-24-mths-/290537208861?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item895f941746#ht_3441wt_1138
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Adorale-Summer-Dress-2-3-4-5-6-6X-Years-/290541397882?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item895f9f5ee6#ht_2798wt_1138
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Adorable-Tulip-Print-Dress-2-3-4-5-6-6X-/250784880385?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item80101c2f79#ht_4018wt_1138

αλλά δε ξέρω...
πρώτον από ποιότητα τι λένε αυτά?
δεύτερον αν είναι καθόλου γνωστή αυτή η μάρκα εδώ στην Ελλάδα?
... τι άλλη μάρκα θα μου προτείνατε να κοιτάξω που να την ξέρουν εδώ λίγο?
Αλλιώς θα καταλήξω να ψάχνω πάλι λαπέν, αλλουέτ και ραξέφσκι και θα τα πληρώσω ακριβά... αλλά δε θέλω και να με παρεξηγήσει η κουμπάρα μου (αν και δεν είναι του χαρακτήρα της να παρεξηγείται, αλλά θέλω να αποκλείσω κάθε πιθανότητα...)
Παπουτσάκια λέω να παραγγείλω από pediped ή αλλιώς agatha αν βρω κάπου... για δώστε τα φώτα σας αν έχετε διάθεση! :-)

kolibigi
09-03-11, 18:51

μερικές σελίδες πίσω ο χρήστης ΜΑΡΙΤΑ (σμουτς Μαριτάκι) έχει βάλει το λινκ από ένα πωλητή του ebay που έχει gymboree αν θυμάμαι καλά έχει και δωρεάν μεταφορικά από ένα ποσό και πάνω ;-);-)

Εννοούσα ότι δεν έχω βρει ευρωπαικό επίσημο gymboree
Στο ebay έχω βρει κι εγώ 2-3 πωλητές, αλλά δεν έχω ψωνίσει από κάποιον ακόμα γιαυτό δεν τους έχω αναφέρει.

litsat
09-03-11, 19:56
κοριτσια απο sport direct (μεσω myukmail )να επιλεξω standard η 24hours delivery?
Εχει σημασια?

Ακυρο εβγαλα ακρη

female
09-03-11, 19:58
Θέλω να πάρω στη βαφτισιμιά μου φορεματάκι για το Πάσχα και σκέφτομαι αν βρω κάτι καλό να το πάρω από το νετ, για να μπορέσω να της πάρω και παπουτσάκια (χώρια φυσικά η λαμπάδα...)... αλλά κολλάω λίγο στο ότι ίσως να μην είναι γνωστή μάρκα... μου άρεσαν πολύ αυτά:
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Adorable-Linen-Dress-Pants-12-18-24-mths-/250783174505?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item80101951a7#ht_2839wt_1138
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Rose-Print-Glitter-Trim-Dress-12-18-24-mths-/290537208861?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item895f941746#ht_3441wt_1138
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Adorale-Summer-Dress-2-3-4-5-6-6X-Years-/290541397882?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item895f9f5ee6#ht_2798wt_1138
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Adorable-Tulip-Print-Dress-2-3-4-5-6-6X-/250784880385?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item80101c2f79#ht_4018wt_1138

αλλά δε ξέρω...
Αλλιώς θα καταλήξω να ψάχνω πάλι λαπέν, αλλουέτ και ραξέφσκι και θα τα πληρώσω ακριβά... αλλά δε θέλω και να με παρεξηγήσει η κουμπάρα μου (αν και δεν είναι του χαρακτήρα της να παρεξηγείται, αλλά θέλω να αποκλείσω κάθε πιθανότητα...)
Παπουτσάκια λέω να παραγγείλω από pediped ή αλλιώς agatha αν βρω κάπου... για δώστε τα φώτα σας αν έχετε διάθεση! :-)

Καλησπέρα. Εγώ παρέλαβα από αυτόν τον πωλητή. Πήρα αυτά τα 2 φορέματα για την δικιά μου βαφτιστήρα
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Navy-Sailor-Dress-2-3-4-5-6-6X-years-/250769467584?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item800ff45181

http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Summer-Dress-Gypsy-Style-Bolero-4-5-6-6X-Yr-/250774265442?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010055a61

Το πρώτο είναι απίθανο με τέλεια ραφή και πολύ καλό ύφασμα (η μαμά μου ξέρει από μοδιστρική και υφάσματα).
Το δεύτερο είναι πολύ όμορφο αλλά το ύφασμα είναι ποπλίνα. Από μέσα τιραντάκι και χωρίς το μπολερό είναι απλό και μπορεί να φορεθεί και καθημερινό. Αλλά από ραφή επίσης σκίζει.
Να σου πω...Από ραξέβσκι ψώνισα στον γιο μου πριν λίγες μέρες από το νετ και έχει πολύ καλές τιμές και αρκετές προσφορές. Ρίξε μια ματιά στο ονλάιν σοπ.
Προσωπικά δεν θα με πείραζε αν η νονά μου φέρει ρουχαλάκια που δεν είναι λαπέν ή allouete. Στις εποχές που ζούμε αυτό είναι απαίτηση και τελοσπάντων είναι πεταμένα λεφτά κατά την γνώμη μου για τόσο μικρά παιδάκια.Εγώ ψωνίζω στον μικρό μου από εκεί αλλά δεν θεωρώ κανέναν υποχρεωμένο να δώσει 50 Ευρώ για μια σταλιά πουκαμισάκι.
Επίσης τα Αμερικάνικα Ρούχα είναι πολύ καλά σε ραφή και σε σχέδια οπότε δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να φοράει το παιδί μου κάτι που στην τελική δεν θα το φοράει και κανένα άλλο παιδί.

maria1976
09-03-11, 20:03
εχω παρει δυο φορεματακια για την μικρη μου rare editions εχουν πολυ ωραιο σχεδιο αλλα στο κατω μερος που ειχαν τουλι ηταν σκληρο και της το εβγαλα γιατι την ενοχλουσε. απο υφασμα τι να σου πω εμας ηταν βαμβακερο νορμαλ μου φανηκε.
http://cgi.ebay.com/NWT-Girls-3T-Rare-Editions-Pink-Paris-Easter-Dress-NEW-/370489808990?pt=US_Baby_Toddler_Girls_Clothing&hash=item5642e9d85e

chatzico
09-03-11, 20:10

Μου έχει συμβεί 4-5 φορές, να έχω πληρώσει, ο πωλητής να έχει στείλει τα ψώνια μου, να μην έχω ακόμα παραλάβει και εκείνος να μην έχει αφήσει φιντμπακ. Κάνα 2 μου είπαν το ίδιο, όταν στείλεις θα σου στείλω και μάλιστα automated feedback, το έκαναν. Οι περισσότεροι άφησαν αμέσως μόλις τους έστειλα μύνημα. Ο κανόνας είναι να μην δώσεις φιντμπακ αν δεν παραλάβεις. Τώρα περί εκβιασμού, δεν ξέρω. Προφανώς θέλουν και αυτοί να εξασφαλίσουν το θετικό φιντμπακ.........

αλλά δε ξέρω...

Έχω παραγγείλει 3 φορεματάκια RARE EDITIONS, δεν έχω παραλάβει ακόμα, αλλά μου άρεσαν πολύ. Τα BONNIE JEAN είναι επιεικώς ΕΞΑΙΣΙΑ, κοιτάζω να πάρω για τα γενέθλιά της τον Μάιο. Είναι μακράν ωραιότερα από τα πρώτα, για μένα.

pasxalitsa v
09-03-11, 20:12
αν δεν ψωνισεις παρα πολλα ρουχα δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα τελωνειου...

αλλά δε ξέρω...
τα φορεματακια φαινονται υπεροχα...γιατι να παρεξηγηθει?? ισα ισα δεν θα τα φοραει αλλο κοριτσακι και τα σχεδια ειναι super....
για παπουτσακια δεν ξερω να σου πω...τωρα αρχισα να παρακολουθω παλι το θεμα μετα απο πολυ πολυ καιρο....

kolibigi
09-03-11, 20:33
Βρε κορίτσια τι εκπληκτικά φορέματα είναι αυτά τα bonnie jean και rare edition?
Έχω χαζέψει !!!!

andigo
09-03-11, 20:38
Βρε κορίτσια τι εκπληκτικά φορέματα είναι αυτά τα bonnie jean και rare edition?
Έχω χαζέψει !!!!

Άσε φωτιές άναψαν βραδυάτικα:p:p:p. Πάλι θα στραβωθώ μπροστά στο PC

tella
09-03-11, 20:56
Αχ κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες σας!!! Μάλλον θα το τολμήσω!!! Τι να πω, μου φαίνονται και εμένα υπέροχα!
Female κοίταξα και στα raxevsky, έχω πάρει μάλιστα και είναι τέλεια (ειδικά τα disney έχουν φοβερή ποιότητα!), απλά οι τιμές για τα ρουχαλάκια της τρέχουσας σεζόν είναι λίγο τσιμπημένα, με την έννοια ότι αν πάρω φορεματάκι 65 ευρώ και καμιά λαμπάδα 10-15 ευρώ (αλήθεια, πόσο πάνε, ούτε ξέρω), δε θα μπορέσω να πάρω παπουτσάκια και ζακετούλα και ήθελα να κάνω σετάκι... θα ξανακοιτάξω πάντως!!!
Αυτά τα bonnie jean πάντως είναι υπεροχααααααααα... τίποτα αντίστοιχα για αγοράκια βρε παιδιά!!!
Άσχετο... έχω ετοιμάσει και ένα καλαθάκι από gymboree... για να δούμε, θα τα πάρω ή θα αντισταθώ, χαχαχ???
Ευχαριστώ και πάλι (και τα κορίτσια που έβαλαν πρώτες το λινκ με αυτά τα υπέροχα ρουχαλάκια!!!)

kornilia
09-03-11, 20:59
ξερουμε μεχρι ποτε ειναι το -30% στα gymboree; πηγα τωρα και φορτισα τη prepaid μου, αλλα τα χρηματα θα φανουν αυριο το απογευμα.

tella
09-03-11, 21:01
ξερουμε μεχρι ποτε ειναι το -30% στα gymboree; πηγα τωρα και φορτισα τη prepaid μου, αλλα τα χρηματα θα φανουν αυριο το απογευμα.

Στο mail του γράφει "for a limited time only" :rolleyes:

kornilia
09-03-11, 21:02
αυτο το ειδα και στο site κι ελεγα μηπως ξερει καμμια κατι πιο συγκεκριμενο. σημερα ξεκινησε η προσφορα;

tella
09-03-11, 21:04
αυτο το ειδα και στο site κι ελεγα μηπως ξερει καμμια κατι πιο συγκεκριμενο. σημερα ξεκινησε η προσφορα;

Μπα, πιο συγκεκριμένο δε ξέρω... το mail πάντως με τη προσφορά εμένα μου ήρθε σήμερα...:) αχ, τι να κάνω δε ξέρω... :confused:

kornilia
09-03-11, 21:13
εγω εχω βαλει στο ματι εδω και μερες ενα φουστανακι για τη κορη μου, για πριν τη βαφτιση. ελπιζω να το προλαβω μεχρι αυριο και να μην εξαφανιστει το μεγεθος της.

Γατουλα
09-03-11, 21:19
καλα οι πωλητες μας αφηνουν feedback???? δε το ηξερα καλε!!!!

kornilia
09-03-11, 21:22
μας αφηνουν και να το ζητας οταν δεν σου το αφηνουν, γιατι λειτουργει οπως το δικο τους. αν ζητησεις κατι καποια στιγμη απο ενα πωλητη, θα μετρησει παρα πολυ το σκορ σου. βεβαια πλεον οι πωλητες δεν μπορουν να μας αφηνουν ουδετερα ή αρνητικα, αλλα οσο πιο πολλα καλα σχολια εχεις, τοσο το καλυτερο.

mantinop
09-03-11, 21:32
εγω αγορασα αυτα απο αμαζον αλλα προσοχη δεν στελνουν ελλαδα πρεπει να σταλουν σε αγγλικη διευθυνση και κανουν γυρω στις 2-3 βδομαδες αποστολη αλλα συμφερουν πολυ

Που είδες ότι δεν στέλνουν Ελλάδα? το βάζω στο καλάθι και δεν μου βγάζει πρόβλημα....και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά;)

chatzico
09-03-11, 21:32
καλα οι πωλητες μας αφηνουν feedback???? δε το ηξερα καλε!!!!

Βρε γατούλα, είσαι φοβερή !!!!!!!!!!!

Αφού έχει γραφτεί ότι αν έχεις καλό feedback σαν αγοραστής, μπορείς να 'ψήσεις' έναν πωλητή που δεν στέλνει Ελλάδα να σου στείλει. Νομίζω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές στο τόπικ, είναι το ατού σου για να τον πείσεις.

(Δεν κοροιδεύω, εντάξει, μην παρεξηγηθούμε κιόλας, μου αρέσει η στίξη σου, είναι πολύ εκφραστική!!!!!)

tatianaki
09-03-11, 21:43
κοριτσακια, για πειτε μου ειναι καλο αυτο http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-IRT-3020-Thermometer/dp/B001Q3LWKW ??? δεν θελω να δωσω πανω απο 30-35 ευρουλακια, εχω αλλα 2 τετοια αυτιου που βγηκαν μαπα...
το εχει παρει καμια σας???
πλιζ χελπ ειμαι στο τσακ να το παρω, εχω τον μικρο με πυρετο κ δεν με αφηνει ο ταρζαν καθολου να του βαζω το κανονικο θερμομετρακι.. τη νυχτα πηγε να το πεταξει κατω απο τα νευρα του..γαργαλιεται κιολασ..

tatianaki
09-03-11, 21:47
α, καποια κοπελα ρωτησε για το σαιτ bonprix.gr, το εχει κ σε αλλες χωρες, η μαμα μου που μενει Ουκρανια πηρε πολλες φορες απο εκει, εχει ωραια μαγιο λεει..απλα μου ειπε οτι πρεπει να κοιταμε τα σχολια κατω απο καθε ρουχο, αλλα στο ελληνικο σαιτ δεν ειδα σχολια, μαλλον δεν πολυαγοραζουν εκει..
οποια κοπελα θελει να αγορασει κατι ακριβουτσικο, ας μου δωσει το λινκ μηπως το βρω στο ρωσικο σαιτ να της πω τα σχολια...
αυταααααααααα...

spyni
09-03-11, 21:47
κοριτσακια, για πειτε μου ειναι καλο αυτο http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-IRT-3020-Thermometer/dp/B001Q3LWKW ??? δεν θελω να δωσω πανω απο 30-35 ευρουλακια, εχω αλλα 2 τετοια αυτιου που βγηκαν μαπα...
πλιζ χελπ ειμαι στο τσακ να το παρω, εχω τον μικρο με πυρετο κ δεν με αφηνει ο ταρζαν καθολου να του βαζω το κανονικο θερμομετρακι.. τη νυχτα πηγε να το πεταξει κατω απο τα νευρα του..γαργαλιεται κιολασ..

kai εμεις της Braun εχουμε, ειμαστε μεχρι τωρα πολυ ικανοποιημενοι, μαλιστα με βολεψε απιστευτα και με τα δυο μωρουλια...τι εννοεις βγηκαν μαπα??της ιδιας εταιριας??παντως η τιμη σουπερ...εγω το ακριβοπληρωσα στο χωριο μου...

chatzico
09-03-11, 21:53
Κορίτσια, θέλω ένα θερμόμετρο κουζίνας, για ζαχαροπλαστική και για τον φούρνο (ψητά και γλυκά), κατά προτίμηση, δύο σε ένα, αν όχι, άντε να πάρω δύο. Είχα δεί στο Cookshop

http://www.cookshop.gr/Products.aspx?nodeSerial=001001001002003008&nodeId=134

αλλά μου είχαν φανεί 'τσιμπημένα'. Μήπως έχει πάρει κάποια από εσάς ?

tatianaki
09-03-11, 22:09
kai εμεις της Braun εχουμε, ειμαστε μεχρι τωρα πολυ ικανοποιημενοι, μαλιστα με βολεψε απιστευτα και με τα δυο μωρουλια...τι εννοεις βγηκαν μαπα??της ιδιας εταιριας??παντως η τιμη σουπερ...εγω το ακριβοπληρωσα στο χωριο μου...
οχι της μπραουν, ειχα ενα AVG νομιζω το πηρα 40 ε κ ενα πιο παλια πριν γεννησω απο το λητω, παλι γνωστη μαρκα, λεω οτι ειναι μαπα γιατι δεν δειχναν σωστη θερμοκρασια, οταν π.χ. το παιδι ψηνοταν στο πυρετο το ενα εδειχνε 37,3 το αλλο 38, ενω ειχε 39,8 :shock:..μεγαλη αποκλιση..καθε φορα διαφορετικες μετρησεις..το πηρα δωρο το AVG στη κολλητη μου, ε σημερα που ηταν το μωρο της ζεστο το εβαλε κ εδειχνε 36,8, εχω το κανονικο εδειξε 38,2..οποτε λεω μην τη πατησω παλι..
ποιο μοντελο εχεις, spyni?????????????

kalamaraki
09-03-11, 22:56
Κορίτσια, θέλω ένα θερμόμετρο κουζίνας, για ζαχαροπλαστική και για τον φούρνο (ψητά και γλυκά), κατά προτίμηση, δύο σε ένα, αν όχι, άντε να πάρω δύο. Είχα δεί στο Cookshop

http://www.cookshop.gr/Products.aspx?nodeSerial=001001001002003008&nodeId=134

αλλά μου είχαν φανεί 'τσιμπημένα'. Μήπως έχει πάρει κάποια από εσάς ?

Για ριξε μια ματιά και αν δεν βρεις κατι ψάξε τις μάρκες που εχει το cookshop

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+thermometer%2Ci%3Akitchen&keywords=food+thermometer&ie=UTF8&qid=1299704032#/ref=sr_nr_p_6_3?rh=k%3Afood+thermometer%2Cn%3A11052681%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=11052681&keywords=food+thermometer&ie=UTF8&qid=1299704045&rnid=367777011

maanton
09-03-11, 23:22
Εγώ παρήγγειλα στις 4/3 και σήμερα έλαβα ειδοποιητήριο να πάω να παραλάβω συστημένο. Μάλλον αυτό είναι, δεν περιμένω κάτι άλλο.

maanton
09-03-11, 23:29
Εγώ έχω πάρει αυτό της Braun (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=oss_product) και το θεωρώ μακράν την καλύτερη αγορά που έχω πραγματοποιήσει το τελευταίο εξάμηνο (από άποψη ποιότητας αλλά και τιμής σε σχέση με Ελλάδα).

chatzico
09-03-11, 23:30
Καλησπέρα. Εγώ παρέλαβα από αυτόν τον πωλητή. Πήρα αυτά τα 2 φορέματα για την δικιά μου βαφτιστήρα
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Navy-Sailor-Dress-2-3-4-5-6-6X-years-/250769467584?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item800ff45181

http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Summer-Dress-Gypsy-Style-Bolero-4-5-6-6X-Yr-/250774265442?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010055a61

Το πρώτο είναι απίθανο με τέλεια ραφή και πολύ καλό ύφασμα (η μαμά μου ξέρει από μοδιστρική και υφάσματα).

Άσε φωτιές άναψαν βραδυάτικα:p:p:p. Πάλι θα στραβωθώ μπροστά στο PC

Αχ, μωρέ Ελε ......... Άμα λέω εγώ ότι είστε ανάφτρες !!!!!!!!!! Είπα να περιμένω να δώ τι θα βγάλει αυτός ο πωλητής ακόμα - τον έχω αποθηκευμένο, χι, χι, χι - αλλά δεν συγκρατήθηκα και πήρα αυτό

Βέβαια, πότε θα το βάλει η μικρή είναι μια εύλογη απορία, γιατί για φέτος δεν το κόβω, αλλά πολύ μου αρέσει ...

Για ριξε μια ματιά και αν δεν βρεις κατι ψάξε τις μάρκες που εχει το cookshop

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+thermometer%2Ci%3Akitchen&keywords=food+thermometer&ie=UTF8&qid=1299704032#/ref=sr_nr_p_6_3?rh=k%3Afood+thermometer%2Cn%3A11052681%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=11052681&keywords=food+thermometer&ie=UTF8&qid=1299704045&rnid=367777011

Ευχαριστώ πολύ !!! Λέω, μήπως έχει πάρει κάποια, να πει αν είναι ευχαριστημένη.

Δεν είναι σούπερ να ψωνίζεις από το ζεστό σου σπιτάκι σχεδόν ότι χρειάζεσαι, σε σούπερ τιμές ? Ευχαριστώ για άλλη μια φορά τον Θεό του Ιντερνετ και τις ευγενείς συμφορουμίτισες του τόπικ εδώ !!!!!!!!!!!!

Ι love you all !!!!!!!!!!!

tatianaki
09-03-11, 23:58
Εγώ έχω πάρει αυτό της Braun (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=oss_product) και το θεωρώ μακράν την καλύτερη αγορά που έχω πραγματοποιήσει το τελευταίο εξάμηνο (από άποψη ποιότητας αλλά και τιμής σε σχέση με Ελλάδα).

αχ, χιλια ευχαριστω μααντον, αυτο θα παρω, τελος..

ουπς, με το ebaymania, στη καρτα εχουν μεινει μονο 13 ευρω, πρεπει να περιμενω να γινουμε λιγο καλυτερα να παω να τη φορτωσω..γιατι αμα παει ο αντρας μου και παρει το χαρτακι με τελευταιες κινησεις λογαριασμου, δεν το γλυτωνουμε το εγκεφαλικουλι..:oops::oops::oops:

μια τελευταια ερωτησουλα, τα μεταφορκα δωρεαν εβαλες, ε???ποσες μερες εκανε να ερθει???

marsolan
10-03-11, 00:07
Κοριτσια...
στις 8 Μαρτιου ειχα estimate delivery ενος θερμομετρου medisana απο amazon.co.uk...μεσω royal mail.Δενε χω παραλαβει ακομη
Να περiμενω μεχρι Παρασκευη λετε κι αν δεν ερθει να στειλω μεηλ???
Εντωμεταξυ μια κρεμαστρα 4 λιρων ειχε estimate delivery 9 Μαρτιου και ηρθε μια χαρα...
Να του ριξω κι ενα κραξιματακι που στελνουν με απλο ταχυδρομειο αντικειμενο κοστους σχεδον 45 ευρω κι ακομη το περιμενω??

ρ1ρ1
10-03-11, 04:19
[QUOTE=tatianaki;1938157]α, καποια κοπελα ρωτησε για το σαιτ bonprix.gr, το εχει κ σε αλλες χωρες, η μαμα μου που μενει Ουκρανια πηρε πολλες φορες απο εκει, εχει ωραια μαγιο λεει..απλα μου ειπε οτι πρεπει να κοιταμε τα σχολια κατω απο καθε ρουχο, αλλα στο ελληνικο σαιτ δεν ειδα σχολια, μαλλον δεν πολυαγοραζουν εκει..
ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΕΙΑ ΕΧΩ,ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΑ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΑΠ ΤΟ BONPRIX ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ,ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕς ΦΟΡΜΕς ΚΑΙ ΜΑΛΟΝ ΤΗ ΠΑΤΗΣΑ,ΕΓΩ ΔΛΔ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 48 Η LARGE Σ ΑΥΤΑ ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΑΩ?]

ρ1ρ1
10-03-11, 04:38
εγω παραγκειλα χτες.κι εμενα μ αρεσαν οσα ειχε απο ποιοτητα και τιμες,οσο τουλαχιστον δειχνουν στις φωτο.ακομα δε τα χω παραλαβει για να σου πω τι παιζει κι ειναι πρωτη φορα που ψωνιζω ετσι.εμενα παλι μου στειλαν οχι ενα αλλα 7 μαιλ οτι πηραν τη παραγκελεια,τους πηρα τηλ.σταθερο ευτυχως γιατι θα στελναν κατα δικο τους λαθος την ιδια παραγκελεια 7 φορες.μηπως ξερεις απο τα νουμερα του?ακουσα οτι εχει μεγαλες φορμες στα νουμερα και ανχωθηκα μαλον για επιστροφη τα βλεπω.φοβαμαι μη μου ειναι τεραστια,την εχω πατησει με το λαρεντουτ,ηταν για δυο σα κι εμενα.φοραω 48 ελληνικο η λαρτζ τι νουμερο επρεπε να παραγκειλω απο κει μηπως ξερεις?

ρ1ρ1
10-03-11, 04:46
εγω παραγκειλα χτες.κι εμενα μ αρεσαν οσα ειχε απο ποιοτητα και τιμες,οσο τουλαχιστον δειχνουν στις φωτο.ακομα δε τα χω παραλαβει για να σου πω τι παιζει κι ειναι πρωτη φορα που ψωνιζω ετσι.εμενα παλι μου στειλαν οχι ενα αλλα 7 μαιλ οτι πηραν τη παραγκελεια,τους πηρα τηλ.σταθερο ευτυχως γιατι θα στελναν κατα δικο τους λαθος την ιδια παραγκελεια 7 φορες.μηπως ξερεις απο τα νουμερα του?ακουσα οτι εχει μεγαλες φορμες στα νουμερα και ανχωθηκα μαλον για επιστροφη τα βλεπω.φοβαμαι μη μου ειναι τεραστια,την εχω πατησει με το λαρεντουτ,ηταν για δυο σα κι εμενα.φοραω 48 ελληνικο η λαρτζ τι νουμερο επρεπε να παραγκειλω απο κει μηπως ξερεις? καλημερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε ψωνισει απο αυτο το ηλεκτρονικο καταστημα
http://www.bonprix.gr/bg/home.htm;jsessionid=AC5986881D2E73DB3C7424018F264EF6

ψαχνωντας για ελληνικα sites επεσα τυχαια πανω σε αυτο. Το οποιο μου κινησε το ενδιαφερον γιατι εχει πολυ ωραια κομματια σε λογικες τιμες.

Ο ενδοιασμος μου ειναι οτι ενω εκανα εγγραφη των στοιχειων μου για να ανοιξω λογαριασμο και ενω μου εγραψε οτι θα παρετε ενα μηνυμα στο ηλεκτρονικο σας ταχυδρομειο με τις οδηγιες ενεργοποιησης του λογαριασμου εγω τετοιο μηνυμα δεν πηρα ποτε. Και αναρωτιεμαι μηπως τελικα εχει κλεισει το ηλεκτρονικο αυτο καταστημα.

pocoyo
10-03-11, 08:02
Που είδες ότι δεν στέλνουν Ελλάδα? το βάζω στο καλάθι και δεν μου βγάζει πρόβλημα....και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά;)
στο καλαθι μπαινει μια χαρα......οταν προχωρας την παραγγελια μεχρι τελος σου βγαζει με ωραια κοκκινα γραμματα οτι το συγκεκριμενο προιον δεν στελνεται στη συγκεκριμενη διευθυνση............:sad:

Γατουλα
10-03-11, 08:05
καλημερα!!!!!
ΚΑΛΑΜΑΡΙ κλπ κλπ
1.ανακαλυψα οτι εχω ηδη θετικο φιντμπακ απο μερικους χαχαχαχχα
2.πως λεω στους υπολοιπους καντε φιντμπακ?????? στα ευκολα τα χανω, για βοηθεια?????

Active Member
10-03-11, 08:10
καλημερα γατουλα....στειλτους μηνυμα

chatzico
10-03-11, 08:15
καλημερα!!!!!
ΚΑΛΑΜΑΡΙ κλπ κλπ
2.πως λεω στους υπολοιπους καντε φιντμπακ?????? στα ευκολα τα χανω, για βοηθεια?????

Παω στο my-ebay, στα won-purchased και στο αντικείμενο για το οποίο θέλω να ζητήσω feedback, τέρμα δεξιά κάτω από το actions, κλικάρω more actions και μετα κάνω contact seller. Στην επόμενη σελίδα, στο Select Topic, επιλέγω other και του γράφω μύνημα ...............

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!!

STELLA08
10-03-11, 08:18
Καλημέρα, για τη διακιά μου από τον ίδιο πωλητη πήρα αυτά τα τρία κομμάτια και είναι τέλεια. Μάλιτσα ο πωλητής έχει κατεβάσει και τα μεταφορικά του γιατί τότε ήταν 7 ευρώ. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Καταπληκτική ποιότητα ρούχων!!!
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Summer-Capri-Set-12-18-24-months-/250772526761?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item801000da3a
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Pink-Sailor-Capri-Set-12-18-24-months-/250779980660?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010123c3e
http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Sailor-Capri-Set-3-6-9-12-1-8-24-mths-/250783165552?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010194d8a

pasxalitsa v
10-03-11, 08:28
Κοριτσια...
στις 8 Μαρτιου ειχα estimate delivery ενος θερμομετρου medisana απο amazon.co.uk...μεσω royal mail.Δενε χω παραλαβει ακομη
Εντωμεταξυ μια κρεμαστρα 4 λιρων ειχε estimate delivery 9 Μαρτιου και ηρθε μια χαρα...
Να του ριξω κι ενα κραξιματακι που στελνουν με απλο ταχυδρομειο αντικειμενο κοστους σχεδον 45 ευρω κι ακομη το περιμενω??
μαρσολαν μπορει να εφυγαν απο διαφορετικη αποθηκη...εγω θα ελεγα να περιμενεις...λογικα θα ειναι στο ταχυδρομειο...λογω καιρου θα καθυστερησαν...

stellaTD
10-03-11, 08:44
τι ειναι feedbak ? (πεταχτηκα κ εγω..)

καπου σε καποια σελιδα μια κοπελα ειχε βαλει τη δ/.νση καποιων μεταφραστικων προγραμματων εκτος του google. μηπως μπορει να τα ξαναβαλει γιατι δεν βρισκω σελιδα?
thnk's

Tjetje
10-03-11, 08:46
Κοριτσια δωστε κανενα καλο σαιτ για αγοριστικα ρουχαλακια και μαγιο!!!

Active Member
10-03-11, 08:49
τι ειναι feedbak ? (πεταχτηκα κ εγω..)

ειναι η αξιολογηση που αφηνει ο αγοραστης στον πωλητη και αντιστροφα.

stellaTD
10-03-11, 08:54
α ρε Πατρινια , αστερι,
κατι μου ελεγε οτι εσυ θα απαντουσες!
ευχαριστωωω!:-)

aggelomarios
10-03-11, 09:05
αχ, χιλια ευχαριστω μααντον, αυτο θα παρω, τελος..

ουπς, με το ebaymania, στη καρτα εχουν μεινει μονο 13 ευρω, πρεπει να περιμενω να γινουμε λιγο καλυτερα να παω να τη φορτωσω..γιατι αμα παει ο αντρας μου και παρει το χαρτακι με τελευταιες κινησεις λογαριασμου, δεν το γλυτωνουμε το εγκεφαλικουλι..:oops::oops::oops:

μια τελευταια ερωτησουλα, τα μεταφορκα δωρεαν εβαλες, ε???ποσες μερες εκανε να ερθει???

Τατιανακι και εγω το ιδιο με την maanton αγορασα κι εχω να πω κι εγω τα καλυτερα....ειναι πολυ ευκολο και γρηγορο...μεχρι να το βαλω στο αυτι του μωρου και να το καταλαβει εχει ενδειξη...ο δε μεγαλος μου στην αρχη χτυπιοτανε αλλα τωρα το βαζει μονος του...αξιοπιστες ενδειξεις γιατι στην αρχη χρησιμοποιουσα και υδραργιρικο για να ειμαι σιγουρη και ενδειχναν παρομοιες ενδειξεις...
Κι εγω με δωρεαν μτφ μου ηρθε πολυ γρηγορα σε 5 εργασιμες -- ειχα παραγγειλει και ανταλλακτικα, κοιτα μηπως παρεις κι εσυ (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00008J1YB/ref=oss_product αυτο ειναι το Link) για να μην τρεχεις αν και τα 20 με τα οποια ερχεται το θερμομετρο εμας μας εβγαλαν για 2 3ημερα κρυωματακια και μας εχουν περισσεψει κιολας. Παντως για να πω την αληθεια μου δεν αλλαζα καθε φορα ανταλλακτικο, το καθαριζα με οινοπνευμα και το χρησιμοποιουσα κανα 2 φορες ακομα (μηπως ειμαι λιγο τσιπης???)

stellaTD
10-03-11, 09:38
http://www.amazon.co.uk/Trumpette-Johnnys-Baby-Boy-Socks/dp/B000ZMB232/ref=sr_1_190?s=baby&ie=UTF8&qid=1299742369&sr=1-190

εχει παρει καμια αυτα τα παπουτσακια? ειναι για μεσα το σπιτι και επειδη εμενα ο δικος μου οτιδηποτε του εχω παρει με σολα τα βγαζει σκεφτομουν κατι τετοιο.

Access
10-03-11, 09:43
http://www.amazon.co.uk/Trumpette-Johnnys-Baby-Boy-Socks/dp/B000ZMB232/ref=sr_1_190?s=baby&ie=UTF8&qid=1299742369&sr=1-190

εχει παρει καμια αυτα τα παπουτσακια? ειναι για μεσα το σπιτι και επειδη εμενα ο δικος μου οτιδηποτε του εχω παρει με σολα τα βγαζει σκεφτομουν κατι τετοιο.
δεν στέλνει το αμαζον καλή μου παιδικά παπούτσια δυστυχώς (τσέκαρα και το συγκεκριμένο δεν το στέλνει)

καλημέρα είπα ?? δεν είπα :D:D

edit αν θες παντόφλες χωρίς σόλα δοκίμασε από το ebay αυτόν τον πωλητή http://stores.ebay.co.uk/shoeszoo έχουμε αγοράσει αρκετές από εδώ :grin:

efrossyni
10-03-11, 09:45

τα συγκεκριμενα τα εχει παρει η αδερφη μου και δεν ειναι παπουτσακια ειναι καλτσες απλα εχουν τα κορδονακια για εφε... ειναι πολυ γερα ομως και δε φευγουν απο το ποδι ευκολα
Καλημερα!!

efrossyni
10-03-11, 10:09
Эй, вчера я купила красивое платье для крещения своего ребенка девушка.
Я пробовал его на нее, и она выглядит удивительным. Я купил его у http://www.taufe-taufkleid.de (http://www.taufe-taufkleid.de/)
Его действительно очень хороший магазин для покупок в интернете.
Здесь я положил ее образ надеюсь, что вы все это нравится.

http://www.taufkleid-taufanzug.de/media/catalog/product/cache/2/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/l/1/l13_6_1.jpg

WTF????????????????

Access
10-03-11, 10:15
έλα μωρέ μην χαλάς το στόμα σου :mrgreen::mrgreen::rolleyes::rolleyes: θα στρώσει με μια αναφορούλα του έκανα ήδη μία :evil::evil:

mantinop
10-03-11, 10:22
Τι έγινε καλέ? μας την πέσανε?:rolleyes:

Λοιπόν για τα αυτοκόλλητα από το αμαζόν δεν θα προχωρήσω την παραγγελία γιατί αυτά που θέλω δεν τα έχει σε στοκ...οπότε κάποια άλλη στιγμη θα κάνω το πείραμα;)

Θα ξαναπαραγγείλω από το ebay γιατί έμεινα ευχαριστημένη και σας το συστήνω ανεπιφύλακτα;)

Έκανα και μία παραγγελία για διάφορα είδη ζαχαροπλαστικής και χρώματα από το http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk/ και σήμερα μου έστειλαν μύνημα ότι έφυγαν από εκεί:D

efrossyni
10-03-11, 10:27

Λοιπόν για τα αυτοκόλλητα από το αμαζόν δεν θα προχωρήσω την παραγγελία γιατί αυτά που θέλω δεν τα έχει σε στοκ...οπότε κάποια άλλη στιγμη θα κάνω το πείραμα;)

Θα ξαναπαραγγείλω από το ebay γιατί έμεινα ευχαριστημένη και σας το συστήνω ανεπιφύλακτα;)

Έκανα και μία παραγγελία για διάφορα είδη ζαχαροπλαστικής και χρώματα από το http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk/ και σήμερα μου έστειλαν μύνημα ότι έφυγαν από εκεί:D

αχ εχω παρει κι εγω απο εκει και ειναι τελεια τα πραγματα...

spyni
10-03-11, 10:39

ακριβως αυτο εχω και εγω!!επισηξς το θεωρω την καλυτερη αγορα μας!!!ελπιζω να σε προλαβαμε....

culte
10-03-11, 10:44
ακριβως αυτο εχω και εγω!!επισηξς το θεωρω την καλυτερη αγορα μας!!!ελπιζω να σε προλαβαμε....

και γω! δεν το αλλάζω με κανένα!

tamar
10-03-11, 10:50
Τόσο καλό είναι;

STELLA08
10-03-11, 10:52
Κορίτσια μόλις μου ήρθαν τα φανελάκια που έλεγα μέσα σε 5 μέρες. Τελικά να ι είναι μοδερκεαρ

culte
10-03-11, 10:52
Τόσο καλό είναι;

εμένα με έχει σώσει...ακόμη και όταν κοιμάται της το βάζω στο αυτάκι και δεν ξυπνάει!

και το έχω τσεκάρει με θερμόμετρο νοσοκομειακό όταν είχε πάθει η μικρή αμυγδαλίτιδα και είχε φθάσει 40!

spyni
10-03-11, 11:11
εμένα με έχει σώσει...ακόμη και όταν κοιμάται της το βάζω στο αυτάκι και δεν ξυπνάει!

και το έχω τσεκάρει με θερμόμετρο νοσοκομειακό όταν είχε πάθει η μικρή αμυγδαλίτιδα και είχε φθάσει 40!

επισης μας εσωσε...και τα δυο μικρακια μας αρρωστησαν πριν ενα μηνα με την ιωση με τον πολυ υψηλο πυρετο και επαιρνα διαρκως θερμοκρασια χωρις καν να τα ενοχλησω...μας εφτανε η ενοχληση του πυρετου!!!η κορη μας το βαζει και μονη της-ειναι 2,5 χρονων-...νομιζω αξιζει τα λεφτα του σιγουρα!!!

tatianaki
10-03-11, 11:14

και γω! δεν το αλλάζω με κανένα!

Ευχαριστω καλα μου κοριτσια, με προλαβατε, πηγα να το παρω, αλλα δεν φτανουν τα λεφτουλια στη καρτα, κ ειμαστε κ με μυξες σπιτι, ποτε θα βγω, οεο??
off topic, αμα ο καιρος ειναι καλος, οπως σημερα, γινεται να βγω με το παιδι καροτσαδα (βλεπε να φορτωσω τη καρτα ), μονο μυξα εχουμε, εχτες δεκατα..γινεται???

Τατιανακι και εγω το ιδιο με την maanton αγορασα κι εχω να πω κι εγω τα καλυτερα....ειναι πολυ ευκολο και γρηγορο...μεχρι να το βαλω στο αυτι του μωρου και να το καταλαβει εχει ενδειξη...ο δε μεγαλος μου στην αρχη χτυπιοτανε αλλα τωρα το βαζει μονος του...αξιοπιστες ενδειξεις γιατι στην αρχη χρησιμοποιουσα και υδραργιρικο για να ειμαι σιγουρη και ενδειχναν παρομοιες ενδειξεις...
Κι εγω με δωρεαν μτφ μου ηρθε πολυ γρηγορα σε 5 εργασιμες -- ειχα παραγγειλει και ανταλλακτικα, κοιτα μηπως παρεις κι εσυ (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00008J1YB/ref=oss_product αυτο ειναι το Link) για να μην τρεχεις αν και τα 20 με τα οποια ερχεται το θερμομετρο εμας μας εβγαλαν για 2 3ημερα κρυωματακια και μας εχουν περισσεψει κιολας. Παντως για να πω την αληθεια μου δεν αλλαζα καθε φορα ανταλλακτικο, το καθαριζα με οινοπνευμα και το χρησιμοποιουσα κανα 2 φορες ακομα (μηπως ειμαι λιγο τσιπης???)

εμενα το υδραργικο δεν θελει να το βλεπει..
σιγα βρε μην εισαι και τσιπης, δεν το χρησιμοποιεις και σε δεκα διαφορετικα παιδακια... εγω πιστευω μπορει να χρησιμοποιηθει κ παραπανω φορες..
στα αλλα 2 θερμομετρα που ειχα δεν ειχε αυτα τα ανταλακτικουλια, ελεγε απλα να καθαριζεις μετα απο καθε χρηση με οινοπνευμα...:confused:

stellaTD
10-03-11, 11:22
ευχαριστω πολυ κοριτσαρες!
AGE θα κοιταξω στο ebay :-)

aggelomarios
10-03-11, 11:28
Τατιανακι αυτο της Braun δεν νομιζω οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις ανταλλακτικα...αν διαβασεις στην περιγραφη του θερμομετρου λεει New ultra soft and gentle tip is warmed up for accuracy and extra comfort...υποτιθεται οτι αυτα τα ανταλλακτικα ζεσταινουν την ακρη του θερμομετρου ωστε να εχει σωστη θερμοκρασια οταν τοποθετειται στο αυτι...οσο για την καροτσαδα ασε...εμεις ειμαστε κλεισμενες εδω και 5 μερες στο σπιτι παρολο που η μικρη ειναι πολυ καλυτερa και κοντευω να σαλταρω!!! Κοντευω να αγορασω ΟΛΟ το ebay!!!!!!!

aggelomarios
10-03-11, 11:45
Βρε κοριτσια που αγορασατε τα pyrex απο amazon με 10λιρες νομιζω...αυτα ειχαν καπακια???

tatianaki
10-03-11, 11:46
Τατιανακι αυτο της Braun δεν νομιζω οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις ανταλλακτικα...αν διαβασεις στην περιγραφη του θερμομετρου λεει New ultra soft and gentle tip is warmed up for accuracy and extra comfort...υποτιθεται οτι αυτα τα ανταλλακτικα ζεσταινουν την ακρη του θερμομετρου ωστε να εχει σωστη θερμοκρασια οταν τοποθετειται στο αυτι...οσο για την καροτσαδα ασε...εμεις ειμαστε κλεισμενες εδω και 5 μερες στο σπιτι παρολο που η μικρη ειναι πολυ καλυτερa και κοντευω να σαλταρω!!! Κοντευω να αγορασω ΟΛΟ το ebay!!!!!!!

αυτο δεν το ηξερα για τα ανταλλακτικα..
δηλαδη δεν κανει να βγουμε????

culte
10-03-11, 11:50
αυτο δεν το ηξερα για τα ανταλλακτικα..
δηλαδη δεν κανει να βγουμε????

Θέλει ανταλλακτικά εννοείται!

αλλά τα βρίσκεις πολύ φτηνά στο αμαζον...

Tjetje
10-03-11, 11:54
Κουκλες ειναι και για μεγαλους το θερμομετρο αυτο?

aggelomarios
10-03-11, 11:54
Καλε tatianaki...παρε το παιδι και πηγαινε μια βολτιτσα...καλο θα του κανει ο καθαρος αερας (αρκει βεβαια να ειναι απυρετο!!!!)...εμενα ειναι πολυ νινακι ακομα, ουτε 4 μηνων δεν ειμαστε!
tjetje, ναι ειναι για ολη την οικογενεια!!!

marilia12
10-03-11, 11:55
εγω δεν τους ζηταω να μου αφησουν feedback. Πολλοι πωλητες βεβαια μου εχουν αφησει.

Γατουλα
10-03-11, 12:12
Τα πυρεξ ειχαν καπακια
Να πω οτι ζουσα και χωρις αυτα!!!

ευχαριστω για το ινφο για το φιντμπακ!!!!!

ΜΗΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ ξαναβαλετε τις λεξεις εδω μεσα rare edition playmates bonnie gin (το χασα) και ολα τα συναφη

Πλιζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ δεν προλαβαινουμε να τα φορεσουμε!
Απο τοτε που εμπλεξα μαζι σας ....να @##$@ την οικονομια που κανουμε χαχχαχα
Βαρεθηκα να γεμιζω τη προπληρωμενη
ευτυχως το μαντκο δε βαζει τιποτα που να μου αρεσει πια
πρεπει να μου κλειδωσετε το εβαυ

κοιμαμαι στις 2 γιατι χαζευω και ειμαι ζομπι ολη μερα

και το κλου????

αμα παω σπιτι και δειξω στην Α τα ΤΡΙΑ δεματακια της που μου ηρθανε σημερα
ΟΛΑ ΜΑΖΙ και ειναι ολα υπεροχα, ο Β θα σκυλιασει και μαλλον θα μας δειρει και
θα εχει απολυτο δικιο!!!!!!

ΥΓ.η πλακα ειναι οτι ηρθανε ολα οσα πηρα σε used!!! ειναι ολα υπεροχα
το κλου μια ιρλανδεζα με 2 σορτσακια
ελεγε το 1 αχρησιμοποιητο το αλλο ελαχιστο
οπως τα ειπε ειναι
και???? μου εβαλε και ενα μπλουζακι καινουργιο!!!!!!

Διωξτε μεεεεεεε
χαχαχχα μπαναρισμα για εβαυ-χολικ εχουμε?????

culte
10-03-11, 12:16
Κουκλες ειναι και για μεγαλους το θερμομετρο αυτο?

για όλους εννοείται!

mor@ki_K
10-03-11, 12:34
Καλημέρα κορίτσια!!!!
Να σας ρωτήσω, κανένα site με είδη κολυμβητηρίου γνωρίζετε?

aggelomarios
10-03-11, 12:45
Καλημέρα κορίτσια!!!!

Τι θες ακριβως???

mor@ki_K
10-03-11, 12:48
Α σορυ ξεχασα να διευκρινίσω...
Σκέφτομαι να ξεκινήσω την μικρή μου κολυμβητήριο και θελω να κοιτάξω γα εξοπλισμο κολύμβησης και να δω για τιμες.

aggelomarios
10-03-11, 12:57
Μολις πριν λιγο αγορασα σκουφακι κολυμβητηριου για το γιο μου απο αυτον τον αγοραστη
http://stores.ebay.co.uk/Ishka-Sports?_rdc=1 ηταν αρκετα οικονομικα και σε μερικα εχει και δωρεαν μτφ αλλα περισσοτερα οταν παραλαβω
μαγιο αγορασα απο εδω http://stores.ebay.co.uk/Sweetpea-Junior?_rdc=1 του πηρα 2 και μαζι με τα μτφ μου βγηκε περιπου 10ευρω, τα παρελαβα χθες τα ειχα παραγγειλει την 01/03 και ειναι μια χαρα....

Γατουλα
10-03-11, 13:04
και καποιο αλλο ειναι , ενα σαιτ με κολυμβητικα!
καλαμαρι πες αλευρι βρε?

tatianaki
10-03-11, 13:16
Καλε tatianaki...παρε το παιδι και πηγαινε μια βολτιτσα...καλο θα του κανει ο καθαρος αερας (αρκει βεβαια να ειναι απυρετο!!!!)...εμενα ειναι πολυ νινακι ακομα, ουτε 4 μηνων δεν ειμαστε!
tjetje, ναι ειναι για ολη την οικογενεια!!!
ειχα κανει το λαθος κ πηρα τον αντρα μου κ του ειπα οτι θα βγουμε..φωνες κ κακο, μαζι κ η πεθερα!!! πωωωωωωωω, με ζαλισαν, οτι θα αρρωστησει παλι.:confused::(.τι μ@λ@κιες..:evil:στο μπαλκονι κατσαμε για κανα 20λεπτο..κ εμεις 3 μερες μεσα, δεν παει αλλο, δεν κουραζεται κ δεν κοιμαται, εχτες μου κοιμηθηκε 20 λεπτα το μεσημερι, τα χαπια μου..
αυριο ομως θα βγω κ θα γεμισω τη καρτουλα μου, θα παρω το θερμομετρακι κ κατι γυαλακια του μικρου που με περιμενουν στο εβαυ!!!:p

stellaTD
10-03-11, 13:33
http://www.stepgym.com/en/index.php
εχει καμια σας αγορασει τα συγκεκριμενα αθλητικα?απο που και ποσο? πως σας φανηκαν?
ειδα διαφημιση και λεω....
¨προλαβαινω να κανω τιποτα μεχρι να βγουμε με μαγιο στην παραλια?¨
:confused::confused::D:D:D

culte
10-03-11, 15:11
http://www.stepgym.com/en/index.php
εχει καμια σας αγορασει τα συγκεκριμενα αθλητικα?απο που και ποσο? πως σας φανηκαν?
ειδα διαφημιση και λεω....
¨προλαβαινω να κανω τιποτα μεχρι να βγουμε με μαγιο στην παραλια?¨
:confused::confused::D:D:D

τα αγόρασε μια συνάδελφος και είναι πολύ ευχαριστημένηηηηηηηηηηηηηηηη

Access
10-03-11, 15:14
Βρε κοριτσια που αγορασατε τα pyrex απο amazon με 10λιρες νομιζω...αυτα ειχαν καπακια???

είχανε είχανε όπως σου απάντησε η Γατούλα εμένα με έχουν βολέψει για μικρο .......μαγειρέματα :D όπως και για ζέσταμα στον φούρνο (μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το καπάκι για αυτό)

και σήμερα κοιτούσα στον Σκλα....τή τις τιμές γιατί ήθελα να πάρω και κάποια άλλα σε μεταλλικό αυτή την φορά ΄όπως αυτό http://www.amazon.co.uk/Pyrex-Classic-Rectangular-Roaster-26X19cm/dp/B000W9E3T8/ref=sr_1_7?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=kitchen&ie=UTF8&qid=1299761782&sr=1-7 το αγόρασα μαζί με τα πυρέξ και μου άρεσε πολύ η ποιότητα του, λέω να το πάρω και σε μεγαλύτερο οπότε πήγα να δω τι παίζει από τιμές

αμαζόν 3 κατσαρόλες 10,60 λίρες
σκ... 1 κατσαρόλα (η μεγάλη ) 16,00 Ευρουλάκια
http://www.amazon.co.uk/Pyrex-Piece-Round-Casserole-Casseroles/dp/B000TAUPXI/ref=pd_bxgy_kh_text_b
αμαζον 2 ταψιά γυάλινα http://www.amazon.co.uk/Pyrex-Rectangular-Roaster-Glass-Piece/dp/B002DGTLAE/ref=cm_cr_pr_pb_t 14,36 λίρες
σκ.... 1 ταψί 14, κάτι Ευρουλάκια
μην κάνω τις ισοτιμίες καταλάβατε την διαφορά ............

φυσικά αυτά που ήθελα δεν τα είχε αλλά είδα παρόμοια μιας άλλης γνωστής μάρκας στην Ελλάδα (ξέρετε ποιά λέω);) που δεν έχουν καμιά σχέση σε ποιότητα και φυσικά οι τιμές έχουν ξεφύγει

Καλημέρα κορίτσια!!!!
παιδικά εννοείς ??
δες εδώ http://www.swimbabes.co.uk/ έχω ψωνίσει γυαλιά ηλίου και κροκς για την μικρά

aggelomarios
10-03-11, 15:43
Sorry για το πρηξιμο βρε κοριτσια αλλα ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα 2?
http://www.amazon.co.uk/Pyrex-Piece-Bowl-0-5L-Bowls/dp/B000TARBC6/ref=sr_1_2?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=kitchen&ie=UTF8&qid=1299761782&sr=1-2
και
http://www.amazon.co.uk/Pyrex-Piece-Round-Casserole-Casseroles/dp/B000TAUPXI/ref=pd_bxgy_kh_text_b
Οκ εχουν ψιλοδιαφορετικες διαστασεις...εσεις εχετε αγορασει τα πρωτα ετσι???
Εχουν και τα 2 καπακια????

mantinop
10-03-11, 15:55
Τα πρώτα είναι μπωλ και δεν έχουν καπάκια.

Τα δεύτερα είναι κατσαρολάκια και έχουν καπάκι :D

kalamaraki
10-03-11, 16:18
καλημερα!!!!!
ΚΑΛΑΜΑΡΙ κλπ κλπ

Αν δεν έβγαλες ακρη, θα στα πω το απογευμα οκ?
φιλια τρελοκομειο μου

Δωσε βρε λινκ με τα αυτοκολλητα να χαζεψουμε και εμεις :cool:

και καποιο αλλο ειναι , ενα σαιτ με κολυμβητικα!
καλαμαρι πες αλευρι βρε?

Πολυ με ψάχνεις σημερις....τι εκανα παλι???

marsolan
10-03-11, 16:20
εμενα οπως εχω ξαναπει με εχουν βολεψει πολυ τα πυρεξακια..
Στο μεγαλο χωραει αρκετο φαγητο για 2 ατομα.
Επισης μπορεις να βαλεις εκει μεσα σαλατα κι αν περισσεψει κατι..τσακ σκεπαζεις με το καπακι.
Ζεσταινω φαγητο κατευθειαν απο ψυγειο στον φουρνο μικροκυματων..
και βασικα εγω τα πηρα και για να διατηρω το φαγητο του παιδιου...
Τα καπακια δε...μπορουν να χρησιμοποιηθουν και ως πιατακι!!

Οπως ειχα αναφερει εξισου ευχαριστημενη ειμαι και με την κατσαρολα της pyroflam..

mantinop
10-03-11, 16:50
Δωσε βρε λινκ με τα αυτοκολλητα να χαζεψουμε και εμεις :cool:

Καλαμαράκι αυτοκόλλητα επιθέματα για το ματάκι ενοώ...:( λόγω στραβισμού:(

kalamaraki
10-03-11, 16:51
Καλαμαράκι αυτοκόλλητα επιθέματα για το ματάκι ενοώ...:( λόγω στραβισμού:(

ζητώ ταπεινα συγνωμη.....νομιζα αλλα εννοούσες :oops:

mantinop
10-03-11, 16:56
Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη...εγώ δεν το έγραψα ξεκάθαρα;)

good luck
10-03-11, 17:27
Aggelosmarios (παρηγγειλες τελικα; ) ή οποια αλλη κοπελα γνωριζει, θελω βοηθεια για το shutterfly.
Τελειωσα το project. Και τωρα;;; :confused:
Δεν βρισκω ακρη πως να το μετατρεψω σε photobook και να το παραγγειλω! :?:
Ειμαι και μελαγχροινη τρομαρα μου! Δεν εχω δικαιολογια! :lol:

kalamaraki
10-03-11, 17:30
Ειμαι και μελαγχροινη τρομαρα μου! Δεν εχω δικαιολογια! :lol:

Τι λες..Μπορεις να λες αυτο που λεω και εγώ....

Εχω μάμά ξανθια ....αρα εχω το γονιδιοοοοοοοοο χαχαχαχαχα :mrgreen::mrgreen:

μη παρεξηγηθει καμιά ξανθιά τωρα....πλακιτσα κανουμε:cool:

good luck
10-03-11, 17:39
Τι λες..Μπορεις να λες αυτο που λεω και εγώ....

Εχω μάμά ξανθια ....αρα εχω το γονιδιοοοοοοοοο χαχαχαχαχα :mrgreen::mrgreen:

μη παρεξηγηθει καμιά ξανθιά τωρα....πλακιτσα κανουμε:cool:

Τωρα που το λες τη γιαγια μου αν την κοιταζες στον ηλιο, ψιλοξανθια την ελεγες! lol :mrgreen:

kalamaraki
10-03-11, 17:44
Τωρα που το λες τη γιαγια μου αν την κοιταζες στον ηλιο, ψιλοξανθια την ελεγες! lol :mrgreen:

:razz::razz: ειδες>??? για ολα υπάρχει λυση χαχαχα 8-)

aggelomarios
10-03-11, 18:05
Good luck...πανω δεξια λεει save και order...παντας το order και αυτο ηταν!!!!
Αλλιως εαν δεν υπαρχει κατι τετοιο πες μου σε ποια σελιδα εισαι, τι γραφει για να σε βοηθησω...
Η' μηπως μονο εχεις κανει upload τις photo σου????

p3n
10-03-11, 19:17
Καλημερα!!!!
παρειγειλα αυτα τα κομματια για τη βαπτιση του μικρου μου για να τον παμε ετσι στην εκκλησια!!!μολις τα παραλαβω 8α σας πω εντυπωσεις!!! :D
https://www.poshtotsonline.co.uk/node/470
https://www.poshtotsonline.co.uk/node/357

καλησπέρα,

τα παρελαβες?πως σου φανηκαν? ψαχνω και γω για τον γιο μου ρουχαλακια. και θα ηθελα να μαθω απο ποιοτητα πως ηταν?

good luck
10-03-11, 19:29
Good luck...πανω δεξια λεει save και order...παντας το order και αυτο ηταν!!!!
Αλλιως εαν δεν υπαρχει κατι τετοιο πες μου σε ποια σελιδα εισαι, τι γραφει για να σε βοηθησω...
Η' μηπως μονο εχεις κανει upload τις photo σου????

Oxi, ειχα ετοιμασει κανονικα το βιβλιο. Πανω δεξια μου ελεγε save ή next και πατησα next για να τελειωσω και το εξωτερικο μερος οποτε μετα βγαινει το order.
Σ'ευχαριστω πολυ-πολυ! :D
Πηγες απο τα ετοιμα ή απο τα custom?

tamar
10-03-11, 19:44
Tί είναι αυτό βρε παιδιά;

aggelomarios
10-03-11, 20:40
Oxi, ειχα ετοιμασει κανονικα το βιβλιο. Πανω δεξια μου ελεγε save ή next και πατησα next για να τελειωσω και το εξωτερικο μερος οποτε μετα βγαινει το order.
Σ'ευχαριστω πολυ-πολυ! :D
Πηγες απο τα ετοιμα ή απο τα custom?

Απο τα custom...μου αρεσει να παιδευομαι;)
Πως σου φανηκε σαν site?

Tamar ειναι site για τη δημιουργια photobook..

maanton
10-03-11, 20:48
Εγώ πάλι, πειράζει που ούτε με οινόπνευμα το κάνω αλλά με χαρτοπετσέτα στη χάση και στη φέξη και χρησιμοποιώ ένα για όλο τον κύκλο μιας ασθένειας; :razz:

Παρέλαβα σήμερα από eastendcosmetics.co.uk (http://www.eastendcosmetics.co.uk/). Όλα άψογα και γρήγορα, η παραγγελία μου ήταν στις 4/3 Παρασκευή πρωί και έλαβα σήμερα. Προσεγμένο δεματάκι δεν έπαθαν τίποτε οι σκιές. Μόνο που αντί να μου βάλουν μία οδοντόκρεμα αξίας 0,88€, μου έβαλαν ένα επιπλέον κραγιόν maybelline 1,11€ και ένα διπλό σετ οδοντόβουρτσες colgate αξίας 1,20€.
Ε, δε θα διαμαρτυρηθώ, καλύτερα μου ήρθε! Επίσης, το makeup Που παρήγγειλα λίγο στο περίπου γιατί δεν ήμουν σίγουρη για την απόχρωση μου ήρθε κουτί και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, τρελές τιμές λέμε!
Δε θυμάμαι ποιά κοπέλα ανακάλυψε το site, να ναι καλά όμως!
Τα μεταφορικά είναι πολύ καλά και θα ξαναπαραγγείλω σίγουρα.

aggelomarios
10-03-11, 20:57
Οκ με επεισες...δεν ειμαι τσιπης!!!!:lol::lol::lol:

kalamaraki
10-03-11, 22:20
Πριν αρχίσουμε τις ερωτήσεις και βομβαρδίζεται το θεμα με τοσα πολλά ποστ που μένουν αναπάντητα , περάστε απο εδώ-->Οδηγίες για τα πάντα (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943)

Οτι e-shop υπάρχει στη παρακάτω λιστα καταστημάτων εχει δοκιμαστεί και ειναι αξιόπιστο ως προς την παράδοση των προιόντων.Σε αυτά που εχει παρατηρηθει αργοπορία παραδόσεων ή κακό costumer service υπάρχει σχόλιο απο διπλα

Λιστα καταστημάτων
http://dl6.glitter-graphics.net/pub/645/645906hmoluktu9a.gif (http://www.glitter-graphics.com) http://dl6.glitter-graphics.net/pub/645/645906hmoluktu9a.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Χαλιά
http://www.flycarpet.gr δωρεάν μεταφορικά
http://www.halia.gr δωρεάν μεταφορικά
http://www.e-tapis.gr
http://www.carpet2.gr
www.carpetvista.gr (http://www.carpetvista.gr)
http://www.velentzas.com.gr/index.html

Φωτιστικά
http://www.inspiredbylight.co.uk
http://www.edirectory.co.uk/pf/880/index/
http://www.toys.gr
http://www.mytoys.de Μεταφορικά 15ευρώ

Διακόσμηση παιδικού δωματίου
http://www.cosycorner.gr
http://www.funtosee.com
http://www.mytoys.de
www.sticky.gr (http://www.sticky.gr) δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50ευρώ
www.wallies.gr (http://www.wallies.gr)
http://www.my-fantasyroom.de/

Προίκα μωρού
(καροτσάκια, καθισματάκια αυτοκινήτου, επιπλάκια, καρέκλες φαγητού, είδη μπάνιου, ενδοεπικοινωνίες κ.λπ.)
http://www.huggababy.co.uk
http://www.ebaby.it & www.ebaby.gr (http://www.ebaby.gr)
http://www.kidsroom.de
http://www.babysecurity.co.uk/
http://www.babymonitorsdirect.co.uk/
http://www.bimbomarket.it/en/ Μεταφορικά 23,90ευρώ
http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/start-DE-de-BB
http://www.kindersitze-shop.de/
http://www.olivers-baby-care.co.uk/ Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.pinklining.co.uk/ (τσάντες αλλαγής)
http://www.thekidswindow.co.uk/ (αποκριάτικα κοστούμια κ.λπ)
http://www.costumecraze.com/Baby-Costumes-p2.html (αποκριάτικες στολές)
http://www.babynatural.gr/
http://www.babybirds.co.uk/shop/index.php
http://www.babykind.co.uk/index.htm
http://www.myblankets.com/
http://www.swimbabes.co.uk/
http://www.rimbalzo.co.uk/
http://www.babygurgles.co.uk/
http://www.mybabycenter.gr/
http://www.gro.co.uk/
http://www.bumpto3.com/
http://www.littletumblers.com/faq/ (προστατευτικό κάλυμα για τραπεζάκια σαλονιού)(Δεν εχει αγοράσει κανείς αλλά στέλνει Ελλάδα με 50δολλάρια περίπου)
http://www.ebaby.gr/Το ιδιο με το ιταλικό ebaby.it
www.kidztravelshop.co.uk (http://www.kidztravelshop.co.uk)
http://diapercakes.gr/ (http://diapercakes.gr/)
www.narlis.gr (http://www.narlis.gr) (Βαφτιστικά είδη, μπομπό κτλπ)
http://www.christening-gowns.com/βαφτιστικά κ.α Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.thedreambag.co.uk
http://www.pramworld.co.uk/ Μεταφορικά ανάλογα το δέμα
http://www.bedebyes.com
http://www.bambinoworld.de
www.babycare.nl (http://www.babycare.nl)
http://www.lullabys.co.uk/
http://www.auxtresorsdesbambins.com
http://www.pedleybaby.co.uk/
http://www.itsababy.co.uk/
http://www.babywearing.gr
http://www.gymboree.com15μερες με 20δολλάρια μεταφορικα
http://www.letoshop.gr Μεταφορικα 3ευρώ
http://www.koukou.grΔωρεαν μεταφορικά για αγορές ανω των 40ευρώ
http://www.kidsgallery.gr
www.perfectoys.gr (http://www.perfectoys.gr)
http://www.slingrings.com
http://www.perithilasmou.gr
http://www.naturespurest.co.uk/ 40 λίρες για μεγάλη παραγγελία (δύο κούτες)
http://www.babysmobile.de/ 23,20 euro
http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk Με διάφορα BPA free προιόντα
http://www.happyhippie.gr.
http://www.minerva.gr
http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=11134&RefStoryID=11280&ProductID=254Πιπίλες BPA free της MAM με το ονομα του μωρου σας πανω.
http://www.jellybabys.co.uk/
http://dinkyinc.co.uk/
http://www.cradleandall.co.uk/
http://www.ubershop.co.uk/Διάφορα είδη οπως πάνες, κρέμες κτλπ
http://www.babyartikel.de/Τα μεταφορικά 19,90ευρώ ερχονται με κουριερ

Ρουχισμός & Υποδήματα για όλη την οικογένεια
www.asos.com (http://www.asos.com) (ρουχισμός για όλη την οικογένεια,τσάντες ρολόγια διάφορα)
www.boden.co.uk (http://www.boden.co.uk) (ρουχισμός για όλη την οικογένεια)
http://www.yoox.com/ (είδη για όλη την οικογένεια)
http://www.kickers.co.uk
http://www.justdresses.co.uk (http://www.justdresses.co.uk)
http://www.notjustboyssuits.co.uk/index.asp (επίσημα ρουχαλάκια για αγοράκια)
http://www.childrensalon.co.uk/ (επώνυμα παιδικά ρούχα)
http://www.inch-blue.com/uk/ (παιδικά παπουτσάκια τύπου robeez) Μεταφορικά 2ευρώ
http://www.robeez.co.uk (παπουτσάκια) Μεταφορικά 5 ευρώ το ένα ζευγάρι αλλιώς δωρεάν για δυο ζευγάρια και πάνω
www.dpam.com (http://www.dpam.com)
http://www.bravissimo.com/default.aspxεσωρουχα κτλπ
www.seraphine.co.uk (http://www.seraphine.co.uk)ρουχα εγκυμοσύνης
http://www.isabellaoliver.com/womens-clothes (γυναικεία ρούχα και ρούχα εγκυμοσύνης)
www.quizclothing.co.uk (http://www.quizclothing.co.uk)
www.newlook.co.uk (http://www.newlook.co.uk)Υπάρχει θέμα με τις παραδόσεις ολων των τεμαχιων και επιστροφής χρημάτων
http://www.promod.eu/
http://www.allsaints.com/
www.nursingbra-shop.co.uk (http://www.nursingbra-shop.co.uk)(σουτιέν θηλασμού)
www.thematernityshop.co.uk (http://www.thematernityshop.co.uk)
www.mouyer.gr (http://www.mouyer.gr)
http://www.jshoppers.com/
http://www.lasenza.co.uk/ εσώρουχα κτλπ Μεταφορικά 7,95ευρώ
http://www.figleaves.com εσώρουχα μητρότητας κτλπ
http://www.dorothyperkins.com
http://www.sportsdirect.com
http://www.punkbabyclothes.net/
http://www.mplouzakia.eu/greece/shop/stampes
www.rimbalzo.co.uk (http://www.rimbalzo.co.uk)
www.eastbay.com (http://www.eastbay.com)Ισως πληρώσετε Τελωνείο καθως εδρέυει στις Ηνωμένες Πολιτειες Αμερικής
www.javari.co.uk (http://www.javari.co.uk)
http://www.romanticgowns.com νυφικα
http://www.wholesale-weddingdress.com coctail dresses
http://www.crocs.com/home/homepage,default,pg.html
http://www.ziggys.biz/index.php
http://www.lakoo.gr/
http://www.fenastock.gr/Πολυ κακό costumer support και καθολου καλή επικοινωνία με τον πελάτη, μεγάλη προσοχή!
www.myshoe.gr (http://www.myshoe.gr)
http://www.minoglou.com
http://www.esprit.eu/Μεταφορικα 5ευρώ
http://www.dress-for-less.com Επωνυμο ρουχο Outlet Μεταφορικα 10ευρώ
www.sugarbullets.co.uk (http://www.sugarbullets.co.uk)
www.kidsbrandsdirect.com (http://www.kidsbrandsdirect.com)
www.mini-raxevsky.com (http://www.mini-raxevsky.com)
http://www.victoriassecret.com/
www.ecofashionrocks.com (http://www.ecofashionrocks.com)Μεταχειρισμένα επώνυμα ρουχα σε καλή και άριστη κατάσταση
www.salopeta.com Ελληνίδα που προσφέρει εναντι αμοιβης την υπηρεσία personal shopper Πληροφορίες για εξοδα αποστολής και αμοιβή-προμήθεια εδώ http://www.salopeta.com/personal-shopper.php Εχει παρατηρηθει ελλειψη έγκαιρης επικοινωνίας με τους πελάτες,μη ενημερωση σχετικά με ελλειψεις στις παραγγελιες .
http://www.swimbabes.co.ukΜεταφορικά 8λίρες ή 4 λίρες αναλογα το πακέτο
http://www.minimoonsailors.co.uk/Γυαλια, μαγιο και crocks Παράδοση σε 9μέρες
http://www.mangooutlet.comΠαράδοση σε 4-5εργ.μέρες μεταφορικά 10-15ευρώ
http://www.littlelinens.co.uk
http://www.adventino.co.uk
http://www.evans.co.ukρουχαλάκια για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες
http://www.yoursclothing.co.ukρουχαλάκια για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες
http://usa.tommy.com/tommy
http://www.foot-wear.gr
http://stores.ebay.co.uk/STORK-BEYOND_BOYS-18-24M-2T_W0QQrtZncQQ_fsubZ1642939016QQ_sidZ546295826QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14?_trksid=p4634.c0.m14.l1581&_pgn=2Ρουχα Gap παιδικά μεσω ebay
http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/Products.php Διάφορα βρεφικά ειδη
http://adams.co.uk
http://www.casadelbambino.com (http://www.casadelbambino.com/)
http://www.undercoverexperience.co.uk/
http://www.charlesclinkard.co.uk/ Μεταφορικά 6 λίρες
http://www.mandco.com/ Μεταφορικά 7,5 λίρες
http//www.shoesforkids.co.uk (http://www.shoesforkids.co.uk)Παιδικά παπούτσια Μεταφορικα 5λίρες για το πρωτο ζευγάρι και μετά προσθέτει αναλόγως
http://www.wallis.co.uk
http://www.lizardfootwear.com/εξειδικευμένα παπούτσια για trekking, ορειβασία
http://www.wiggle.co.uk Προιόντα αθλητισμου γενικα, ποδηλασιας κτλπ αθλητικά ρουχα, παπουτσια κτλπ
http://www.myseason.gr/αποκριάτικες στολές και άλλα
http://www.cindaclothing.co.uk/ Φορέματα κ.α.
http://www.thepyjamafactory.com/index.phpΠαιδικές Πιτζαμες,ομπρέλες ειδη για το φαγητο, παιδικά σεντόνια και ενηλίκων πιτζαμες
http://www.allobebe.frΜονο στα γαλλικα(σε αλλους ήρθαν σε ενα μηνα τα πράγματα ,σε αλλους σε 9μερες)
http://www.schuh.co.uk/Υποδήματα
http://www.branch309.co.uk/display_item_size.asp?size=UK%207&gender=f&size_display=%207&order=default&count=20&show_all=0Υποδήματα
http://www.allsaints.com/Ρουχισμος
http://www.joebrowns.co.uk/Ρουχισμος
http://www.everydaymaternity.com/Ρουχισμος Εγκυμοσύνης
http://www.mamaka.eu/eshop/mama-nursing-maternity-fashion-c-1_21.htmlΡουχισμος Εγκυμοσύνης
http://www.das-tropenhaus.de/Ειδη για το σπιτι κ.α Μεταφορικά 12ευρώ(σαιτ μονο στα Γερμανικά)
http://www.pediped.com/Home/home.aspxΠαιδικά παπούτσια
http://www.cradleandall.co.uk/
http://www.orchestra.fr/Μονο στα γαλλικά, στέλνει Ελλάδα με 25,9ευρώ
http://www.mamaway.co.uk
http://www.boohoo.com/Γυναικεία ενδύματα με 6,99λιρες μετααφορικά
http://www.goddiva.co.uk/Γυναικεια φορέματα με περιπου 11λιρες μεταφορικά
http://www.elinens.co.uk/shop/bedding/childrens-bedding/index.html
http://www.fashionkid.co.uk/29-boys-shoesΜεταφορικά 4λιρες
http://www.azshop.gr/shop/productsΜε κουριερ

Ηλεκτρικές - Ηλεκτρονικές συσκευές - Αναλώσιμα
http://www.e-shop.gr
http://www.emimikos.gr/shop/
http://www.pixmania.com
http://www.photoagora.com
http://www.plaisio.gr
http://www.perfectshop.gr
http://www.apothema.gr/
http://www.katerelos.gr
http://www.electroniki.gr/
http://www.kotsovolos.gr/site/Καποια μέλη αντιμετώπισαν προβλήματα με παραδόσεις και τη διαθεσιμότητα των προιόντων που παραγγείλανε...Για αυτο τσεκάρετε πρώτα αν υπάρχει διαθεσιμότητα του προιόντος που θελετε!!
www.nespresso.gr (http://www.nespresso.gr) δωρεάν μεταφορικά
www.eurobatteries.co.uk (http://www.eurobatteries.co.uk)
www.comelectric.gr (http://www.comelectric.gr)
http://www.plus4u.gr
www.kolomvounis.gr (http://www.kolomvounis.gr)

Ειδη για την κουζίνα κτλπ
http://www.thespiceshop.co.uk./ μπαχαρικά
http://www.cookplanet.com/index.php?language=fr ειδη κουζινας κτλπ
http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk Μεταφορικά 6,77λίρες
http://www.filter-outlet.eu/φιλτρα ψυγειων
http://www.britishcornershop.co.uk/shop.asp

Ξενοδοχεία
http://www.hotels.de
http://www.booking.com
http://www.hotelz.gr
http://el.hotels.com

Διάφορα
http://www.perfectshop.gr
www.eim.ebay.gr (http://www.eim.ebay.gr) Ελληνική εκδοση ebay
http://www.edirectory.co.uk/pf/880/index/
http://www.sunnysideup.gr/index.aspδιαφορα δωράκια γκατζετάκια
www.valitsa.gr (http://www.valitsa.gr)(βαλίτσες είδη ταξιδίου τσάντες)
www.eshop21.gr (http://www.eshop21.gr)
http://www.i-nique.com/default.aspδιάφορα είδη ταξιδιού και άλλες θήκες για κινητά, Laptop και άλλα ηλεκτρονικά
www.toys-shop.gr (http://www.toys-shop.gr)
http://www.partydelights.co.uk Είδη πάρτυ
http://www.only4kids.gr Ειδη πάρτυ
www.hippychick.com (http://www.hippychick.com)
http://www.etsy.comΛειτουργει με διάφορους sellers , αναζητάμε πάντα 100% feedback και υπάρχουν και Ελληνες πωλητές μεσα επίσης.
http://www.vistaprint.co.uk/σφραγίδες,μπλουζάκια κ' επαγγελματικές κάρτες**Κάποια μέλη αντιμετώπισαν πρόβλημα παράδοσης/καθυστέρησης.
http://stores.shop.ebay.co.uk/My-Wendy-House__W0QQ_armrsZ1Μεταφορικά ανάλογα με το είδος.
www.myshop.com.gr (http://www.myshop.com.gr)Πληρωμή με αντικαταβολή
www.e-bath.gr (http://www.e-bath.gr)
http://www.householdinnovations.co.uk
www.mobilefun.co.uk (http://www.mobilefun.co.uk)
www.e-amo.gr (http://www.e-amo.gr)Αναλώσιμα εκτυπωτών
www.airtickets.gr (http://www.airtickets.gr)
www.lightinthebox.com (http://www.lightinthebox.com)
http://www.pedleybaby.co.uk
http://www.allposters.comΠοστερς κάρτες ημερολόγια κ.α
http://www.my-baby-shop.com/cgi-bin/public.cgiΣταμπες σε μπλουζακια σε ποτήρια σε οτιδήποτε!!
http://www.thelosouvlakia.grΣουβλακια....
http://www.athensdelivery.grΣουβλακια....
http://www.unicef.gr/products.php
http://www.tsokaktsis-solar.gr/Φωτοβολταικά κ.α
http://www.bigstore.gr/Χριστουγεννιάτικα ειδη κ.α
http://www.edenilluminazione.org/epages/62033157.sf/en_GB/?ViewObjectID=568656Φωτιστικά κ.α
http://www.supershop.grΔιαφορα ειδη για το σπιτι κτλπ
http://www.ggshop.gr/Διάφορα ειδη για το σπίτι, Χριστουγεννιατικα κτλπ
http://www.play.com/Διαφορα ηλεκτρονικά,γκατζετάκια, ειδη ρουχισμου κτλπ
http://www.superflowers.gr/Σποροι και διαφορα άλλα
http://www.getitnow.grΔιάφορα είδη computer, αξεσουάρ αναλώσιμα κτλπ
http://www.worldofsweets.de/Ειδη σοκολάτας κτλπ(Μονο στα γερμανικά)

Amazon
Μιλάμε πάντα να έχουμε επιλεγμένο πωλήτή το Αμαζον, οι υπολοιποι πωλητές και δεν στέλνουν ολοι Ελλάδα και χρεώνει ο καθενας τους οτι θελει.
http://www.amazon.co.ukTo Αγγλικο amazon ως πωλητής(οχι οι αλλοι sellers) στελνει πολλα απο τα προιόντα του με τιμη εκκίνησης μεταφορικων στις 6,24λιρες (Σε παραγγελίες ανω των 25λιρών δεν εχει μεταφορικα προς στιγμήν)
Επίσης μπορειτε να βλέπετε
και στο Γαλλικο www.amazon.fr (http://www.amazon.fr)
και στο Γερμανικο www.amazon.de (http://www.amazon.de) , βεβαια εκει τα μεταφορικα ειναι 17ευρώ και 16ευρώ αντίστοιχα...
Με το αμερικάνικο www.amazon.com (http://www.amazon.com) να προσέχετε καθως αν στειλει καποια πράγματα (που τα περισσότερα δεν τα στέλνει) θα περάσει τελωνειο το δεματακι σας

Πάνες
http://www.panes.gr
http://www.thecottonnappycompany.co.uk/επαναχρησιμοποιούμενες πάνες κτλπ

Βιολογικά προϊόντα περιποίησης
email: bemadreterra@yahoo.gr (weledα και nature - friends // ζητήστε κατάλογο).
http://www.bio-naturel.de/
http://www.bce-europe.com/ μεταφορικά 7,90ευρώ
http://www.healthypeach.com/
http://www.violey.de/
http://www.mumstheword.com/
http://www.mybeautystore.de/ (weleda)
http://www.ecobaby.co.uk/index.aspxΠολύ κακό customer support service πελατών
http://www.biologisch24.com/ (http://www.biologisch24.com/)
www.yourhealthfoodstore.co.uk (http://www.yourhealthfoodstore.co.uk)(Φυτικά φαρμακευτικά και καλλυντικά προϊόντα)
http://www.ecobaby.gr/ Μεταφορικά 4ευρώ
http://www.ecofamily.gr/ Μεταφορικά 5ευρώ
www.iloveburt.com (http://www.iloveburt.com)
www.sunnyside.gr (http://www.sunnyside.gr)
www.biosophy.gr (http://www.biosophy.gr)
www.rozmarino.gr (http://www.rozmarino.gr)
http://www.iherb.com/ Μεταφορικά 4 δολάρια
www.babykind.co.uk Μεταφορικά 3λίρες
http://www.apo-rot.de/

Online φαρμακεία
http://www.chemistdirect.co.ukΠαλια ειχε παρουσιασει καθυστέρηση δεμάτων επικοινωνιας κτλπ, τωρα τελευταια αγορασαν μελη και εμειναν ευχαριστημενοι.
http://www.pharmazon.gr/
http://www.pharmacy4u.gr/
http://www.himalayadirect.com/default.asp
http://www.healthspan.co.uk/default.aspx
http://www.e-farmacy.gr/
www.rozmarino.gr (http://www.rozmarino.gr)Βρεφικά Καλλυντικά σαπουνάκια και κηραλοιφές χωρις καθολου χημικά
http://www.healthzone.gr
www.naturalnursey.com (http://www.naturalnursey.com)Μεταφορικά 5λίρες
http://www.iherb.com/εως 1360γρ παραγγελια 4δολλάρια μεταφορικα
http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?cPath=90_200&products_id=3653
http://www.homehealth-uk.com/τεστ εγκυμοσύνης και ωορρηξίας
http://www.pharmacyallday.com/
http://www.evitamins.com/Κατάστημα βιταμινών
http://apothekenschnaeppchen.com/bin/geossql.pl?Sid=snap Μεταφορικά 12ευρώ(Μονο στα γερμανικά)

Καταστήματα καλλυντικών και αρωμάτων & είδη κομμωτηρίου styling e.t
www.fragrancedirect.co.uk (http://www.fragrancedirect.co.uk)Ζητάνε σκαναρισμένο λογαριασμο ΔΕΚΟ για επιβεβαιωση διεύθυνσης.
www.fragrancex.com (http://www.fragrancex.com) δωρεάν μεταφορικά **Τελευταία παρουσιάζει πολυ μεγάλες καθυστερήσεις στις παραδόσεις του, αργουν τα δέματα πολυ!!Προσοχη εχουν αργησει τωρα δυο μηνες!!
www.feelunique.com (http://www.feelunique.com) δωρεάν μεταφορικά
http://eu.strawberrynet.com/main.aspx?region=GR δωρεάν μεταφορικά
http://www.cheapsmells.com
http://www.mybeautystore.de/ (http://www.mybeautystore.de/)
http://www.wowhaircare.com/διαφορα ειδη για τα μαλλια Προσοχή εχουν ενα θεματάκι με τις παραδόσεις...και λιγο φτωχό customer support για αυτο πρωτα ενα μειλ να τσεκάρετε αν υπάρχουν τα προιόντα
www.hqhair.com (http://www.hqhair.com) 8ευρώ μεταφορικά
www.dermadoctor.com (http://www.dermadoctor.com)Μεταφορικά 19,95ευρώ
http://www.lookfantastic.com (http://www.lookfantastic.com)
www.frenchi.gr (http://www.frenchi.gr)
http://www.e-creativegroup.gr
http://www.hellascosmetique.gr
http://www.cliphair.co.uk/
http://www.halfpriceperfumes.co.uk/
http://www.escentual.com/
http://www.directcosmetics.com/Μεταφορικά 5,5λίρες
http://www.eastendcosmetics.co.uk/

Online Καταστήματα Οπτικών Ειδών
http://www.masterlens.com/ProductInfo.aspx?id=941532
http://www.glassesshop.com/
http://www.eye-shop.gr/EYE-SHOP/GR/default.asp
http://www.lenscatcher.com/EU/
www.lens.com (http://www.lens.com) Με 20δολλάρια μεταφορικά
www.otticanet.com (http://www.otticanet.com) Μεταφορικά 11ευρώ
www.framesdirect.com (http://www.framesdirect.com)
http://www.sunglasses-shop.co.ukΜεταφορικά 7ευρώ
http://www.koumpios.gr
www.alfalens.gr (http://www.alfalens.gr)
https://www.contactlenses.co.uk/index.php

Κοσμήματα και Ρολόγια
http://www.oro.gr
www.tze.gr (http://www.tze.gr)
www.ostriajewels.gr (http://www.ostriajewels.gr)
www.kosmima.gr (http://www.kosmima.gr)
http://www.e-men.gr/index.php
http://www.e-silver.gr
www.e-men.gr (http://www.e-men.gr)
http://www.e-women.gr
http://www.silverforest.gr

Ψηφιακά & Χειροποίητα άλμπουμ και ημερολόγια
www.artpoint.gr (http://www.artpoint.gr) (χειροποίητα άλμπουμ)
www.blurb.com (http://www.blurb.com) (πολύ επαγγελματικό και άψογο customer-service)
www.tictacphoto.com (http://www.tictacphoto.com)
http://fotoinsight.net/
www.foto.com (http://www.foto.com)
http://www.e-professionalphoto.gr

Βιβλία
http://www.psichogios.gr/ (http://www.psichogios.gr/)
http://www.perizitito.gr/home.php?xi...7bc3f43215c3ba (http://www.perizitito.gr/home.php?xid=cd54540e842c5526c47bc3f43215c3ba)
http://www.patakis.gr/ (http://www.patakis.gr/)
http://www.e-shop.gr/ (http://www.e-shop.gr/)
http://www.kedros.gr/ (http://www.kedros.gr/)
http://www.protoporia.gr/ (http://www.protoporia.gr/)
http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/ (http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/)
www.papasotiriou.gr (http://www.papasotiriou.gr)
www.eleftheroudakis.gr (http://www.eleftheroudakis.gr)
http://www.kyknos.com/ (http://www.kyknos.com/)
http://www.envelope.co.uk/ Χαρτικά φάκελοι κ.α
www.ebooks.gr (http://www.ebooks.gr)
http://www.powells.com/
http://www.minoas.gr/
http://www.bookdepository.co.uk/

Μηχανές Σύγκρισης τιμών e-shops
http://www.scroutz.gr/
http://shopping.pathfinder.gr/
http://www.eprice.gr/
http://www.pricegrabber.com/
http://www.tigerdirect.com/
http://www.bizrate.com/
http://www.pricerunner.co.uk/

Μετατροπέας νομισμάτων
http://www.xe.com/ucc

Εταιρειας μεταφοράς δεμάτων με tracking number

ΕΛΤΑ
http://www.elta-courier.gr/trackit/"]http://www.elta-courier.gr/trackit

DHL
http://www.dhl.de/en/paket/kundenser...erfolgung.html

UPS
http://www.ups.com/content/gr/en/index.jsx

http://www.reviewcentre.com/
reviews σχετικα με την φερεγγυοτητα των σαιτ , εχει πολλα απο την λιστα μας και μη!

http://greece.sendit.to/shops/clothes/
http://greece.internationalshopsonline.com/p/index
site που λεει σε ποιες χωρες παραδιδει το καθε on line καταστημα και ειδικοτερα στην Ελλαδα
Σημειωση: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΑΙΤ,ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΩΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ , ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ!!

Λίστα Καταστημάτων για αγορές μέσω www.myukmail.co.uk

http://www.mothercare.com/
http://www.marksandspencer.com/
http://stores.ebay.co.uk/lancashirewallpapers
http://stores.ebay.co.uk/brandedlighting
http://www.pumpkinpatch.co.uk
http://www.vertbaudet.co.uk/
http://www.clothingattesco.com/

Σαίτ με εκπτωτικά κουπόνια για αγορες μεσω ιντερνετ σε διάφορα μαγαζια με την βοήθεια του damosp
(σε καποια ισως χρειαστει να γινετε μέλη)

*www.myvouchercodes.co.uk

*www.vouchercodes.co.uk

*www.vouchercodes.com

*www.retailmenot.com/view/iherb.com

*http://www.whatson4littleones.co.uk/pages/newsletters/special_offers_nov07.asp#LETTER.BLOCK8

*http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.php?t=237548

Site για μετατροπή μεγεθών ρουχων

http://www.onlineconversion.com/clot...oes_womens.htm

http://www.convertworld.com/en/shoe-size/

Και μετα απο τοοοοοσα ψώνια....μαλλον θα μας χρειαστει και ενας
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ!! Να και το λινκ χε χε
http://www.dikigoros.com

kalamaraki
10-03-11, 22:23
Ebay
"O Δεκάλογος του Νεου Ebayer" -->Εδώ (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1730227&postcount=9978)
Πως βρισκουμε στο ebay.co.uk προιόντα που στέλνονται Ελλάδα ---->Εδώ (http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1744134&postcount=11079)

Πωλητές στο ebay που αγορασαν μέλη και εμειναν ευχαριστημένοι

http://myworld.ebay.co.uk/lulu_3112/
http://stores.ebay.co.uk/us-element θηκες για κινητα κι οχι μονο
http://stores.ebay.co.uk/cindys-little-kingdom πυτζαμακια κι αλλα
http://stores.ebay.co.uk/The-Baby-Foot μποτουλες παιδικες με γουνα
http://myworld.ebay.co.uk/amberpal&s...RID θεραπευτικα κολιε υπνοσακκοι και παιδικα ρουχα
http://shop.ebay.co.uk/fionas_love/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg= Καλύμματα θήκες για κινητά υπολογιστές κτλπ
http://shop.ebay.co.uk/vintage*engli...&_trksid=p3686 Χάρτινα φαναράκια και αλλα πολλά
http://shop.ebay.co.uk/tortoys123/m....&_trksid=p3686 δωρακια για παρτυ
http://shop.ebay.co.uk/rockstarprint/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686τσαντες σχολικες και μη
http://shop.ebay.co.uk/mywendyhouseshop/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686 βαλιτσα τρουνκι,καθρεφτης για το πισω καθισμα και αλλα
http://shop.ebay.co.uk/buabuos_deals/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ρουχα GAP
http://stores.ebay.co.uk/Health-in-the-Post σπρει με προπολη για το λαιμο
http://shop.ebay.co.uk/healthpharm_ukpharmacy/m.html? θερμομετρο
http://myworld.ebay.co.uk/golfgear4less/ υπνοσακκους
http://stores.ebay.co.uk/Hunnysuckle-Baby ποτηρακια
http://stores.ebay.co.uk/Underground-health κρεμα egyptian magic
http://myworld.ebay.co.uk/*fancy-dress*/ hanna montana στολη
http://myworld.ebay.co.uk/jimbobsjoblots/ παιχνιδακια για δωρακια σε γενεθλια
http://shop.ebay.co.uk/pandoras.boxx/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Καλσονάκια παιδικά και αλλα
http://stores.ebay.co.uk/1066-Sales
http://myworld.ebay.co.uk/kateshiatsu Καλλυντικά Mac
http://shop.ebay.co.uk/beauty-supplies-online/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p4340 Παπουτσάκια και άλλα
http://shop.ebay.co.uk/crave-clothing/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p4340 Ρουχαλάκια και άλλα
http://shop.ebay.co.uk/dananatree/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686 Παπουτσάκια και αλλα
http://stores.ebay.co.uk/littletiddlywinksΡουχαλάκια και άλλα
http://myworld.ebay.co.uk/lcdkings/ Οθόνες για λαπτοπ κτλπ
http://stores.ebay.co.uk/shoeszooΠαντοφλάκια δερμάτινα και άλλα
http://stores.ebay.co.uk/mandarin-duck Παντοφλάκια δερμάτινα και άλλα
http://stores.ebay.co.uk/Mini-Feet-ShoesΠαντοφλάκια δερμάτινα και άλλα
http://stores.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoesΠαντοφλάκια δερμάτινα και άλλα
http://shop.ebay.co.uk/the-appleman/m.htmlΘήκες κινητών και αλλα
http://shop.ebay.co.uk/curioustoysonline/m.htmlΔιάφορα χριστουγεννιατικα και αλλα
http://stores.ebay.co.uk/bagred2010Σουτιεν θηλασμου
http://shop.ebay.com/yougainmore/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A4026&rt=nc&_dmd=2&_trksid=p3911.c0.m14&_vc=1Παντοφλάκια, τσαντακια και αλλα παιδικα
http://shop.ebay.co.uk/aurutele/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικα ρουχα, εσώρουχα κτλπ
http://stores.ebay.co.uk/Essential-Aroma-Crafts/Cake-decorating-and-Baking-/_i.html?_fcid=80&_fsub=18485238&_jgr=0&_localstpos=&_sc=1&_sid=220228474&_sop=15&_stpos=&gbr=1Ειδη ζαχαροπλαστικής, κουζίνας κτλπ
http://shop.ebay.co.uk/a-fashion-thing/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686 Ειδη ρουχισμου κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/socks-uwear-uk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Εσώρουχα,κάλτσες κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/aldkiltmakers/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ειδη ρουχισμου,αξεσουάρ κ.α
http://shop.ebay.co.uk/888wanrong/m.htmlΠαπουτσια για ολους
http://shop.ebay.com/meganssiliconemolds2009/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ειδη κουζινας,ζαχαροπλαστικής κ.α
http://shop.ebay.com/partyanimalonline/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=Χρωματα ζαχαροπλαστικής,icing κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/rainbowtastic11/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικό ρουχο
http://shop.ebay.co.uk/canal.boat/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ιδιαίτερα εσωρουχα κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/rivieratrading/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Διαφορα αντρικα αξεσουάρ κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/prams4729/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ειδη ρουχισμου κ.α
http://shop.ebay.co.uk/zolla2000/m.htmlΔιαφορα, εδω εχει εσωρουχα 24-36μηνων με κοπιτσες.
http://shop.ebay.co.uk/wickedstock4u/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ειδη ρουχισμου κ.α
http://shop.ebay.co.uk/bestgoods2010/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=Απιθανα ρολόγια σε χαμηλες τιμες κ.α
http://clothes.shop.ebay.co.uk/Clothes-Shoes-Accessories-/11450/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=&_ssn=dananatree&_trksid=p3911.c0.m282Παιδικά Παπουτσια κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/leonardshears/m.htmlΡουχισμος κ.α
http://shop.ebay.co.uk/capricorn1.demon/m.htmlΡουχισμος κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/crave-clothing/m.htmlΠαιδικος ρουχισμος κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/beauty-supplies-online/m.htmlΠαιδικα παπουτσια κ διαφορα
http://shop.ebay.co.uk/jenny250582/m.htmlΠαπουτσια για ολους
http://shop.ebay.co.uk/pandapocket06/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Αυτοκόλλητα τοιχου κ.α
http://shop.ebay.co.uk/diva2379/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Teething Bling -κολιέ/μασητικό
http://shop.ebay.co.uk/martinam2002/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικος ρουχισμος κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/nappies_store/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικος ρουχισμος,εσωρουχα,σεντονια και διαφορα
http://shop.ebay.co.uk/ajl766/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικος Ρουχισμος και παπουτσια
http://shop.ebay.co.uk/digitizing4you/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Πινακες κ ****** παντοφλάκια
http://shop.ebay.co.uk/iulistar/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686διαφορα..
http://shop.ebay.co.uk/studentdaughter2010/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικος ρουχισμος κ παπουτσια
http://shop.ebay.co.uk/chichi-fashion/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Σκουλαρικια κ ρολλόγια
http://shop.ebay.co.uk/niklovesrats/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικος ρουχισμος κ διαφορα μπεμπε
http://shop.ebay.co.uk/sonnenpiste/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παλια Βινύλια μουσικης
http://shop.ebay.co.uk/brentwoodessex/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικά παπουτσια
http://shop.ebay.co.uk/auctionshop1/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Διάφορα
http://shop.ebay.co.uk/greenchildofmine/m.htmlΔιαφορα Bebe μασητικά κτλπ
http://shop.ebay.co.uk/louis057780/m.htmlΔιαφορα παιδικα & Bebe ρουχα μπουκαλια.**Λιγο μονο προσοχή μαζι του δεν συνιθίζει να κανει combined postage για αυτο στειλτε του ενα γραμμα πρωτα.
http://shop.ebay.co.uk/antiquelook/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=Ρουχισμος κ.α
http://shop.ebay.co.uk/no-19/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Διαφορα
http://shop.ebay.co.uk/5814karen/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Αποκριατικες στολες κ.α
http://shop.ebay.co.uk/yinlin20112010/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=Ρολλόγια παιδικά κ ενηλίκων
http://shop.ebay.co.uk/colourfulbabyworld_2010/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Πρωτότυπα κολλανακια/καλτσες/καλσονακια παιδιων Ρουχα κ.α.
http://stores.ebay.co.uk/Designer-Kids-and-BabyΠαιδικος ρουχισμος αξεσουαρ κ.α
http://shop.ebay.co.uk/bellebellyuk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Breastfeeding/nursing belly band
http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Clothing-/14738/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=&_ssn=babies_high_street_brands&_trksid=p3911.c0.m282Εσωρουχα, κορμακια φορμακια κ.α
http://shop.ebay.co.uk/nooshooz68/m.htmlΠαπουτσια Clarks κ.α
http://stores.ebay.co.uk/hunnysucklebabyΔιαφορα ειδη bebe ρουχισμος κ.α
http://shop.ebay.co.uk/x-deannab-x/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686ιαφορα ειδη bebe
http://stores.ebay.co.uk/Get-WivvitΠαιδικος ρουχισμος απο 2εως 13χρονων
http://stores.ebay.co.uk/Cooking-GoodΕιδη Κουζίνας κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/jt7535/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικος ρουχισμος κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/babyboom2000a/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Αξεσουάρ καροτσιων κ.α
http://shop.ebay.co.uk/emanueleroman/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Καρότσια
http://health-beauty.shop.ebay.com/Health-Beauty-/26395/i.html?_catref=1&_dmd=2&_fln=1&_ssn=aphrohead_bookstore_usa&_trksid=p3911.c0.m282&_vc=1Κολώνιες & βιβλια
http://shop.ebay.co.uk/rapidresol/m.htmlΕίδη γραφειου, μελάνια εκτυπωτών
http://shop.ebay.co.uk/bvstock/m.htmlΓυναικεια & Αντρικά εσώρουχα
http://stores.ebay.co.uk/magic-toastΡουχισμος Σπορ εξαρτηματα καμερων κτλπ
http://shop.ebay.co.uk/ecell_accessorize/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Μαγαζί ηλεκτρονικών,κινητών κ.α
http://shop.ebay.co.uk/chez1009/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ρουχα πιτζαμες κ.α
http://shop.ebay.co.uk/yvonnej999/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ειδη ζαχαροπλαστικής κ.α
http://shop.ebay.co.uk/megansbitsnbobs/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Συλλεκτικά παιχνίδια, ειδη μοντελισμου κ.α
http://shop.ebay.co.uk/sweetpeajunior/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=Διάφορα ρουχα,αξεσουάρ bebe
http://shop.ebay.com/sivisss/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A4413&rt=nc&_dmd=2&_trksid=p3911.c0.m14&_vc=1Διάφορα
http://stores.ebay.co.uk/swallowhealthydietΔιάφορα
http://shop.ebay.co.uk/buyincoins_au/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Διάφορα ηλεκτρονικα & Παιδική λάμπα Χελώνα
http://stores.ebay.co.uk/Soup-DragonΔιάφορα παιδικά είδη
http://stores.ebay.co.uk/zig-zag-childrens-clothingΠαιδικός ρουχισμός απο 0 εως 10χρονών
http://stores.ebay.co.uk/Lynton-LeisureΡουχισμός για ολη την οικογένεια
http://stores.ebay.co.uk/Little-TiddlywinksΒρεφικός ρουχισμός
http://stores.ebay.co.uk/LYNWOOD-FASHIONSΓυναικεια υποδήματα
http://stores.ebay.co.uk/babysleepshopΥπνόσακοι απο 0 εως 36μηνών
http://stores.ebay.co.uk/babieshighstreetbrandsΒρεφικός και παιδικός ρουχισμος εως 3 χρονών
http://stores.ebay.co.uk/heymama-outletshop?_rdc=1Ρούχα για εγκύους και θηλάζουσες
http://stores.ebay.co.uk/MikDanShop?_rdc=1Διάφορα ειδη για το σπιτι, παιδια κτλπ
http://stores.ebay.co.uk/Fiore-UK-HosieryΓυναικεια καλσον
http://shop.ebay.co.uk/blue-water-sports-uk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Διάφορα είδη
http://stores.ebay.co.uk/partybagdelightsΕιδη πάρτυ
http://stores.ebay.co.uk/worldofcostumesandtoysΠαιχνίδια στολές κτλπ
http://stores.ebay.co.uk/themagictoyshopΛουτρινα παιχνίδια
http://stores.ebay.co.uk/techspabeautysalonequipmentΕίδη αισθητικών
http://stores.ebay.co.uk/tattooshop2Είδη αισθητικών
[/URL]Αποκριάτικες στολές και διάφορα ειδη bebe
(http://shop.ebay.co.uk/littlebabas2010/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686)Διάφορα cookie cutters κ.α.
Ρουχα Rare Editions & Bonnie Jean
[URL="http://stores.ebay.co.uk/Web-Optics?_rdc=1"] (http://shop.ebay.co.uk/babylanduk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686)Γυαλιά Ηλίου
http://shop.ebay.co.uk/alexk1056/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικά ρουχα
http://shop.ebay.co.uk/cartoonclothing/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ρουχα με cartoon παιδικά
http://shop.ebay.co.uk/thailand_goodies_express/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Ρουχα με cartoon παιδικά από Ταιλάνδη
http://shop.ebay.co.uk/designer-kids-baby/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικά παπούτσια και ρουχισμος αξεσουάρ κ.α.
http://shop.ebay.co.uk/sanriouk2009/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Διάφορα είδη παιδικά και μη
http://shop.ebay.co.uk/littlesunflowers/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικός ρουχισμός και γυαλιά Baby Banz & Kidz Banz
http://shop.ebay.co.uk/nmcd45/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686Παιδικός ρουχισμός κ παπούτσια κ.α
http://shop.ebay.co.uk/26nicky/m.html?_trksid=p4340.l2562Παιδικός ρουχισμός
http://shop.ebay.co.uk/georgie*porgie*little*miss*muffit/m.html?_trksid=p4340.l2562Παιδικός ρουχισμός
http://shop.ebay.co.uk/dressingkidsshop/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686 Ρουχαλάκια Gymboree
http://shop.ebay.co.uk/johnson999rooster/m.html?_trksid=p4340.l2562Αξεσουάρ και ποδόσακοι για καρότσια
http://shop.ebay.co.uk/ecell_accessorize/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=Αξεσουάρ,θήκες κτλπ Κινητών
http://stores.ebay.co.uk/lillieslingerieΠιτζάμες,εσώρουχα κ.α
http://stores.ebay.co.uk/notebookbitzΟθονες,αξεσουάρ laptop κ.α.
http://stores.ebay.co.uk/wflonlineΚουκλες αρκουδάκια κ.α.
http://stores.ebay.co.uk/Household-HeavenΕιδη οικιακής χρησης

kalamaraki
10-03-11, 22:27
Διαχώρισα τις λιστες καθως ξεπεράσαμε τους 50.000χαρακτήρες που επιτρεπονται ανα ποστ
Οποια κοπελλα εχει καποιο μαγαζι/πωλητη αν θελει ας μου τον στειλει εχω περιθώριο εως και 24ωρες να επεμβω στη λιστα.

zoniadim
10-03-11, 22:54
Διαχώρισα τις λιστες καθως ξεπεράσαμε τους 50.000χαρακτήρες που επιτρεπονται ανα ποστ
Οποια κοπελλα εχει καποιο μαγαζι/πωλητη αν θελει ας μου τον στειλει εχω περιθώριο εως και 24ωρες να επεμβω στη λιστα.

Kalamaraki είσαι θεϊκό μαλάκιο!!.. Μπράβο, καλή δουλειά!

p3n
10-03-11, 22:54
Εγώ πάλι, πειράζει που ούτε με οινόπνευμα το κάνω αλλά με χαρτοπετσέτα στη χάση και στη φέξη και χρησιμοποιώ ένα για όλο τον κύκλο μιας ασθένειας; :razz:

Παρέλαβα σήμερα από eastendcosmetics.co.uk (http://www.eastendcosmetics.co.uk/). Όλα άψογα και γρήγορα, η παραγγελία μου ήταν στις 4/3 Παρασκευή πρωί και έλαβα σήμερα. Προσεγμένο δεματάκι δεν έπαθαν τίποτε οι σκιές. Μόνο που αντί να μου βάλουν μία οδοντόκρεμα αξίας 0,88€, μου έβαλαν ένα επιπλέον κραγιόν maybelline 1,11€ και ένα διπλό σετ οδοντόβουρτσες colgate αξίας 1,20€.
Ε, δε θα διαμαρτυρηθώ, καλύτερα μου ήρθε! Επίσης, το makeup Που παρήγγειλα λίγο στο περίπου γιατί δεν ήμουν σίγουρη για την απόχρωση μου ήρθε κουτί και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, τρελές τιμές λέμε!
Δε θυμάμαι ποιά κοπέλα ανακάλυψε το site, να ναι καλά όμως!
Τα μεταφορικά είναι πολύ καλά και θα ξαναπαραγγείλω σίγουρα.

εγω ακομα περιμενω...να ερθει. και εκανα πριν απο σενα!
εντωμεταξυ αυτα που ανεφερες οτι στα εβαλαν εξτρα τα πηρα εγω...lol ελπιζω να μην μπερδευτηκαν!χαχα

pasxalitsa v
10-03-11, 23:10
κοριτσια επειδη δεν προλαβαινω να διαβασω τα παλια...:oops:
μια γρηγορη ερωτηση για shutterfly...
πως ξερω ποσες φωτογραφιες πρεπει να επιλεξω για το photobook Που θα διαλεξω???
ευχαριστωωωω πολυυυυ

good luck
10-03-11, 23:27
Απο τα custom...μου αρεσει να παιδευομαι;)
Πως σου φανηκε σαν site?

Tamar ειναι site για τη δημιουργια photobook..

Κι'εγω το ιδιο. Δεν εχω μετρο συγκρισης γιατι πρωτη φορα κοιταζω κατι τετοιο αλλα μου φανηκε πολυ ωραιο.
Δεν προλαβα χτες να κανω παραγγελια με τον κωδικο σου γιατι με ετρεχε το μωρο και εσκασα. Σημερα λοιπον μου ηρθε κωδικος για 50% αντι για 20% που εχει το site. Ετσι το πηρα αποφαση.
Σ'ευχαριστω για την ενημερωση και τη βοηθεια. Μολις ερθουν θα τα ξαναπουμε. :D

maanton
10-03-11, 23:31
εγω ακομα περιμενω...να ερθει. και εκανα πριν απο σενα!
εντωμεταξυ αυτα που ανεφερες οτι στα εβαλαν εξτρα τα πηρα εγω...lol ελπιζω να μην μπερδευτηκαν!χαχα
χαχα, λες να σου ρθει οδοντόκρεμα; Αν είναι έτσι, εσένα έριξαν :rolleyes:

good luck
10-03-11, 23:33
κοριτσια επειδη δεν προλαβαινω να διαβασω τα παλια...:oops:
μια γρηγορη ερωτηση για shutterfly...
πως ξερω ποσες φωτογραφιες πρεπει να επιλεξω για το photobook Που θα διαλεξω???
ευχαριστωωωω πολυυυυ

Απο σενα εξαρταται. Το site σου δινει τη δυνατοτητα σε καθε σελιδα να βαλεις απο 1 εως 12 νομιζω, αναλογως βεβαια και το μεγεθος που θα επιλεξεις ωστε να μην ειναι πολυ μικρουλες.
Επισης το αλμπουμ εχει 20 σελιδες αλλα μπορεις να προσθεσεις οσες θελεις, οποτε αυξανεται ο αριθμος των φωτογραφιων που μπορεις να βαλεις.

p3n
10-03-11, 23:37
χαχα, λες να σου ρθει οδοντόκρεμα; Αν είναι έτσι, εσένα έριξαν :rolleyes:

τους εστειλα email, εγω ειχα παραγγειλει απο 29/2!!αργησαν παρα πολυ!

pasxalitsa v
10-03-11, 23:41
good luck σ ευχαριστω!!!

zouzounel
11-03-11, 00:08
καλησπέρα,

τα παρελαβες?πως σου φανηκαν? ψαχνω και γω για τον γιο μου ρουχαλακια. και θα ηθελα να μαθω απο ποιοτητα πως ηταν?

για δες...
τα ίδια ρουχαλάκια παρήγγειλα κι εγώ για τον γιο μου από το fashion kid
http://www.fashionkid.co.uk/5-piece-smart-suits/12-boys-5-piece-cream-suit.html

ειναι το ίδιο με αυτό και λιγο πιο φθηνο:
https://www.poshtotsonline.co.uk/node/470

πάντως η φωτογραφία το αδικεί! παρέλαβα σήμερα και ειναι καταπληκτικό! όποιος το είδε, ξετρελλαθηκε!

πήρα και αυτό για την κόρη μου, για τη βάπτισή της:
http://www.fashionkid.co.uk/party-girl-dress/94-floral-white-pink-party-girls-dress.html

πολύ χαριτωμένο, με φρου φρου εσωτερικά που δε φαίνονται στη φωτογραφία!

Εδωσα 4 λίρες μεταφορικά και παρέλαβα σε 10 μέρες.

Νομιζω ότι δεν το εχουμε στη λίστα το fashion kid και αξίζει τον κόπο.

maanton
11-03-11, 00:14
τους εστειλα email, εγω ειχα παραγγειλει απο 29/2!!αργησαν παρα πολυ!

Αφού σε εμένα το έστειλαν αμέσως, δεν έχουν λόγο να καθυστερήσουν το δικό σου. Προφανώς είναι θέμα των αγαπημένων μας ΕΛΤΑ.

farfalina 09
11-03-11, 01:13
Δεν προλαβα χτες να κανω παραγγελια με τον κωδικο σου γιατι με ετρεχε το μωρο και εσκασα. Σημερα λοιπον μου ηρθε κωδικος για 50% αντι για 20% που εχει το site. Ετσι το πηρα αποφαση. :D

τελωνειο δεν περνανε αυτα? νομιζω ειναι αμερικανικο....

good luck
11-03-11, 01:39
NαιΑμερικανικο ειναι.
Κοιτα οποιος ελαβε μεχρι τωρα δεν πληρωσε κατι. Ο θεος βοηθος!!! :grin:

farfalina 09
11-03-11, 02:17
τελωνειο δεν περνανε αυτα? νομιζω ειναι αμερικανικο....
ε, να παραγγειλω κιεγω που το μονιμο αγχος μου ειναι το τελωνειο..
κ κατι ακομα.
οι παραγγελιες που κανατε τι κοστος περιπου ειχαν,μηπως ηταν μικρες κ γιάυτο δεν τις σταματησαν?:confused::confused:

good luck
11-03-11, 03:14
Το κακο ειναι οτι εχει αρκετα μεταφορικα.
Σχεδον οσο ειναι το κοστος των βιβλιων.
Επισης με την εγγραφη σου εχεις δωρεαν 50 φωτογραφιες. :D

Aggelos Marios ειχες καποια εκπτωση στα μεταφορικα;

kolibigi
11-03-11, 07:49
Ίσως έχει αναφερθεί πάλι αλλά δεν το βρήκα με μία πρόχειρη αναζήτηση.
Όσες έχετε παραγγείλει από το αμερικάνικο gymboree, τι ποσό θεωρείτε "ασφαλές" για να ελαχιστοποιήσω την περίπτωση να πληρώσω τελωνείο?

aggelomarios
11-03-11, 08:58
Οχι δεν ειχα εκτωση στα μτφ, ειχα γενικη εκπτωση -20% με τον κωδικο που μου εστειλαν + -20% του site για τα photobook...good luck νομιζω το 50% που σου εστειλαν δεν αναφερεται σε photobook αλλα σε canvas. Οσο για τις τιμες εγω πληρωσα 40$ (δηλαδη 30Ε) μαζι με τα μτφ για 25σελιδες με σκληρο εξωφυλλο, τιμη απολυτα λογικη καθως το ιδιο ποσο ειχα δωσει στο foto και 40ευρω στο tictac το οποιο παρεπιπτοντως και δεν εχω παραλαβει ακομα απο 16/02 που παρηγγειλα και 22/02 που το εστειλαν!!!!!! Παντως το shutterfly εαν γραφτεις στο newsletter του συχνα πυκνα στελνει προσφορες, σχεδον καθε βδομαδα...ετσι ειχα κανει κι εγω και περιμενα μεχρι να μου στειλουν την προσφορα που ηθελα...οσο για τελωνειο δεν ξερω...αν θελετε περιμενετε μεχρι να παραλαβω (απο εκει η παραγγελια μου εφυγε 07/03)

tamar
11-03-11, 09:01
http://cgi.ebay.co.uk/MACLAREN-TECHNO-XLR-BLACK-CHAMPAGNE-BRAND-NEW-/280641995526?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item4157910306#ht_902wt_1139

Nα το πάρω; Ειναι πιο φτηνό με διαφορά. Στο pramworld εχει 265 λίρες.
Εδω 180. Να το πάρω ή λέτε να παίζει κάποια απάτη;

aggelomarios
11-03-11, 09:06
http://cgi.ebay.co.uk/MACLAREN-TECHNO-XLR-BLACK-CHAMPAGNE-BRAND-NEW-/280641995526?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item4157910306#ht_902wt_1139

Να σε πω....θα πεταχτεις μεχρι Γλασκωβη???? Γιατι λεει only pick up, no post!!!!
:p:p:p

aggelomarios
11-03-11, 09:06
Καλημερα ειπα???? Δεν ειπα....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ....:lol::lol::lol:

tamar
11-03-11, 09:15
Να σε πω....θα πεταχτεις μεχρι Γλασκωβη???? Γιατι λεει only pick up, no post!!!!
:p:p:p

Eπικοινώνησα χθες μαζί τους και μου είπαν πως δεν έχουν πρόβλημα να το στείλουν Ελλάδα με 0 μεταφορικά. Να τους εμπιστευτώ ή θα χαθεί στο δρόμο;

stellaTD
11-03-11, 09:19
ποσα € ειναι 265 λιρες?

aggelomarios
11-03-11, 09:21
Eπικοινώνησα χθες μαζί τους και μου είπαν πως δεν έχουν πρόβλημα να το στείλουν Ελλάδα με 0 μεταφορικά. Να τους εμπιστευτώ ή θα χαθεί στο δρόμο;

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????:confused::confused::confused:
Καλα και γιατι γραφουν οσα γραφουν....κοιτα για να χαθει δεν νομιζω γιατι αντικειμενο τετοιου ογκου μονο με courrier μπορουν να το στειλουν αρα θα υπαρχει χαρτι αποστολης και tracking no, μπορεις να τους ρωτησεις και με ποια εταιρεια θα το στειλουν πριν το αγορασεις...απλα εμενα με ανησυχει οτι προσφερονται να το στειλουν και μαλιστα δωρεαν ενω γραφουν αλλα...μπορει βεβαια και να μην εχουν βρει αλλον αγοραστη και σου λεει προκειμενου να μας μεινει ασ δωσουμε και 30λιρες βρε παιδι μου!!!! Παντως ειναι οντως πολυ ομορφο!!!

aggelomarios
11-03-11, 09:23
ποσα € ειναι 265 λιρες?

308.176E .... http://www.xe.com/ucc/convert.cgi?Amount=265&From=GBP&To=EUR
:wink:

stellaTD
11-03-11, 09:24
δε συμφερει να το παρεις απο Ελλαδα ή δεν υπαρχει εδω?

tamar
11-03-11, 09:27
δε συμφερει να το παρεις απο Ελλαδα ή δεν υπαρχει εδω?

Είναι πολύ πιο ακριβό.Δυστυχώς.

Πάντως feedback έχει 100% θετικό

aggelomarios
11-03-11, 09:29
Παντως να σου πω την αληθεια μου tamar αγοραστης που αλλαζει τοσο ευκολα γνωμη εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη...Επικοινωνησε ξανα μαζι του και ζητα του λεπτομερειες δηλ. με ποιον τροπο θα το στειλει, ποια εταιρεια και εαν θα του δωσουν tracking no...το καλο ειναι οτι ebay και paypal σου παρεχουν καποια ασφαλεια αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...ας πουν και οι υπολοιπες τη γνωμη τους!!!!

tamar
11-03-11, 09:32
Παντως να σου πω την αληθεια μου tamar αγοραστης που αλλαζει τοσο ευκολα γνωμη εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη...

Πωλητής εννοείς...Κάτι δεν μου πάει καλά κι εμένα αλλά δεν ξέρω τι...
Θα ψωνίσω και πρώτη φορά από το ιντερνετ και δεν θέλω να την πατήσω. Απο την άλλη με 100% θετικά σχόλια τί στο καλό;Εγώ θα είμαι η γκαντέμω;...

aggelomarios
11-03-11, 09:34
Να σε πω...το feedback του δεν ειναι μονο ως πωλητη απ'οτι ειδα...τα περισσοτερα ειναι ως αγοραστη.

tamar
11-03-11, 09:36
Παντως να σου πω την αληθεια μου tamar αγοραστης που αλλαζει τοσο ευκολα γνωμη εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη...Επικοινωνησε ξανα μαζι του και ζητα του λεπτομερειες δηλ. με ποιον τροπο θα το στειλει, ποια εταιρεια και εαν θα του δωσουν tracking no...το καλο ειναι οτι ebay και paypal σου παρεχουν καποια ασφαλεια αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...ας πουν και οι υπολοιπες τη γνωμη τους!!!!

Ναι, αυτό θα κάνω καλού κακού...

tamar
11-03-11, 09:37
Να σε πω...το feedback του δεν ειναι μονο ως πωλητη απ'οτι ειδα...τα περισσοτερα ειναι ως αγοραστη.

Α! Πώς το βλέπεις αυτό;

culte
11-03-11, 09:37
άμα έχει paypal δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα :)

aggelomarios
11-03-11, 09:41
Α! Πώς το βλέπεις αυτό;

Κλικαρεις το 29 διπλα στο αστερακι και σου βγαζει ολα τα feedback...αν τα διαβασεις καταλαβαινεις σε ποια ηταν αγοραστης και σε ποια πωλητης....
Culte εχεις δικιο σε αυτο απλα αλλα λεει στην περιγραφη του ο πωλητης και εντελως αλλα στην ιδια....μη γινει καμια στραβη και το κοριτσακι ειναι σε ευαισθητη περιοδο, δεν κανει να συγχιζεται!!!! (το κοριτσακι ειναι χαιδευτικο, μην παρεξηγηθουμε!!!)

tamar
11-03-11, 09:46
Κλικαρεις το 29 διπλα στο αστερακι και σου βγαζει ολα τα feedback...αν τα διαβασεις καταλαβαινεις σε ποια ηταν αγοραστης και σε ποια πωλητης....
Culte εχεις δικιο σε αυτο απλα αλλα λεει στην περιγραφη του ο πωλητης και εντελως αλλα στην ιδια....μη γινει καμια στραβη και το κοριτσακι ειναι σε ευαισθητη περιοδο, δεν κανει να συγχιζεται!!!! (το κοριτσακι ειναι χαιδευτικο, μην παρεξηγηθουμε!!!)

Ναι βρε. Δεν παρεξηγούμαι. Εδώ με βοηθάτε να ξεστραβωθώ, για παρεξηγήσεις είμαστε;

aggelomarios
11-03-11, 09:49
Παντως να ξερεις οτι εαν πληρωσεις με paypal και γινει καμια στραβη μπορεις να καταφυγεις στο resolution centre της εν λογω υπηρεσιας και κατα μεγαλη πιθανοτητα θα παρεις πισω τα λεφτα σου...απλα γιατι να μπεις σε αυτη τη διαδικασια. Μιλα μαζι της, δες τι απαντησεις θα σου δωσει πες τα εδω στα κοριτσια που καποιες εχουν διδακτορικο στο ebay και καποια ακρη θα βγει ;)
(αχ τρομαρα μου, δινω και συμβουλες!!! εμ δεν ξυπναει και αυτη η μπεμπα να ξεκολλισω απο τον υπολογιστη!!!)

tamar
11-03-11, 09:56
Thanks. Πάω να ανοίξω λογαριασμό στην Πειραιώς για να έχω και prepaid και τα λέμε το μεσημέρι...αν έχω νεότερα...

kolibigi
11-03-11, 10:04
Ίσως έχει αναφερθεί πάλι αλλά δεν το βρήκα με μία πρόχειρη αναζήτηση.
Όσες έχετε παραγγείλει από το αμερικάνικο gymboree, τι ποσό θεωρείτε "ασφαλές" για να ελαχιστοποιήσω την περίπτωση να πληρώσω τελωνείο?
Παραθέτω την απάντηση της maria1976, που λύνει την απορία μου.
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1917913&postcount=19987
Αν έχετε κάνει αγορές κι άλλες κοπέλες, παρακαλώ πείτε μας ποσό και αν σας έπιασε το τελωνείο.

Anastasia
11-03-11, 10:08
Καλημέρα!Έχω ψηθεί και εγώ με αυτά που βλέπω να αρχίσω ιντερνετικές αγορές (το μόνο που μένει είναι να ψηθεί και ο άντρας μου!) Του είπα να βγάλουμε μια προπληρωμένη κάρτα και άρχισε ερωτήσεις -Που να πάω;-Τι κάρτα; κτλ. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε;

kornilia
11-03-11, 10:16
μου εφερε η κουμπαρα μου κατι ρουχαλακια για τη μικρη απο το http://www.azshop.gr/shop/products, τα οποια δεν μου πολυαρεσαν κι εκανα αλλαγη. εχω να πω οτι μπορει να μην ειναι και πολυ του γουστου μου τα ρουχα τους, αλλα απο εξυπηρετηση παιρνουν αριστα! εστειλαν κουριερ να τα παραλαβει απο το σπιτι μου και σε 2 ημερες μου εφεραν τα καινουργια, πληρώνοντας μια φορα εξοδα αποστολης. μου εδωσαν και tracking number.

vouraikos
11-03-11, 10:16
κοριτσια μου, απο που θα μπορουσα να βρω εναν αναπτηρα δωρο για τον καλο μου????

kornilia
11-03-11, 10:18
κοριτσια μου, απο που θα μπορουσα να βρω εναν αναπτηρα δωρο για τον καλο μου????

δες εδω. ειναι δοκιμασμενο e-shop κι εχει πολυ καλη εξυπηρετηση.

vouraikos
11-03-11, 10:28
δες εδω. ειναι δοκιμασμενο e-shop κι εχει πολυ καλη εξυπηρετηση.

kornilia μου, που να δω??

ravT
11-03-11, 10:32
Θα ψωνίσω και πρώτη φορά από το ιντερνετ και δεν θέλω να την πατήσω. Απο την άλλη με 100% θετικά σχόλια τί στο καλό;Εγώ θα είμαι η γκαντέμω;...

Έχε το νου σου γιατί όπως φαίνεται έχει κάνει μόνο 5 πωλήσεις, αν κρίνουμε από το feedback.
Δεν κοιτάμε μόνο πόσο τοις % έχει αλλά και πόσες πωλήσεις έχει. Εγώ δεν ξέρω αν θα ρίσκαρα να μπω στη διαδικασία. Και πιστεύω πως είναι ιδιώτης άρα δε ξέρω αν σκοπεύει να στο στείλει απ τη στιγμή που λεει παραλαβή απ το σπίτι ας πουμε... Ψαξτο λιγο

kornilia
11-03-11, 10:46
kornilia μου, που να δω??

χαχαχα!!! ελα καλε! αμα μυριζες λιγο τα νυχια σου, θα το εβρισκες!

http://www.luxe.gr/eidi-kapnistou/anaptires-lighters.html

vouraikos
11-03-11, 11:17
χαχαχα!!! ελα καλε! αμα μυριζες λιγο τα νυχια σου, θα το εβρισκες!

http://www.luxe.gr/eidi-kapnistou/anaptires-lighters.html

χαχα!! ευχαριστω πολυ! εχει πραγματικα ωραια πραγματα!

good luck
11-03-11, 11:18

Αν διαβασεις προσεκτικα γραφει το εξης:

feel free to contact me to view. If you wish you can organise courier at your own expense.

Δε θα σε χρεωσει για πακεταρισμα κλπ. Αυτο εννοει.
Το κουτι του XLR ειναι αρκετα μεγαλο. Ρωτα διαστασεις για α υπολογισεις τιμη. Σιγουρα απο 35 λιρες και πανω.

good luck
11-03-11, 11:24
Aggelosmarios eixe 50% με ενα κωδικο που μου εστειλαν σε mail. Δηλ.20% που κανει το site και επιπλεον 30% οποτε ηταν πολυ οικονομικο. Δυστυχως ο κωδικος ηταν προσωπικος και για μια μονο φορα.
Σ'ευχαριστω και παλι που μας ενημερωσες. Δισταζα να παραγγειλω γιατι ηταν πολυ ακριβα.

aggelomarios
11-03-11, 11:57
Τιποτα κοριτσακι...γι'αυτο ειμαστε εδω αλλωστε!!!
Αντε, να παραλαβουμε να ανταλλαξουμε εντυπωσεις!

ΟΛΓΑ79
11-03-11, 12:43
Γειας σας!!!
Χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!!!Εχω μπλοκάρει...
Ψανχω παιδικα στρωματακια για τα διδυμακια μου?Εχετε κανενα site να μου προτείνετε?

ΚΑΡΔΙΑ
11-03-11, 13:02
Γεια σας, γεια σας, γεια σας!
Μετά από αρκετές μέρες (10 εάν δεν απατώμαι) που δεν είχα πρόσβαση στο ιντερνετ, σας ξαναδιαβάζω!
απλά να πω ότι στο μεταξύ παρέλαβα από το γερμανικό αμαζον το εξής καρεκλάκι αυτοκινήτου: http://www.amazon.de/Maxi-Cosi-68900091-Reflection-Autokindersitz-Kollektion/dp/B000OA0240/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1299841285&sr=8-1
όλα άψογα για μία ακόμα φορά
και ήρθε και μέσα στα χιόνια!!!!

spiribarce
11-03-11, 13:49
Κοριτσια...
Το παρελαβες γιατι το ζητησα και εγω αλλα κι εγω δεν εχω παραλαβει τιποτα ενω ηταν να ερθει 9 Μαρτιου? τους εστειλες μαιλ η περιμενεις?

efrossyni
11-03-11, 14:08
Καλημέρα!!!
έχω αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000HK89GA/ref=oss_product δύο φορές. Είναι μέσα στο κουτί του ακόμα δεν το έχω ανοίξει καν, το πήρα για την αδερφή μου που το ήθελε και τελικά της έφεραν ένα άλλο δώρο ..
οπότε το χαρίζουμε!
Αν το θέλει καμία κοριτσούδα ας μου στείλει πμ.
Μπορώ να σας το στείλω με κουριερ εγώ αν μένουμε μακρια, δεν έχω πρόβλημα, έχω σύμβαση μέσω της δουλειάς μου..:wink:

stellaTD
11-03-11, 14:23
εγωωωωωωωωωωω προλαβα?
θα αρεσει στην ανηψια μου
να στο πληρωσω ομως οχι ετσι
εσεις το πληρωσατε

tatianaki
11-03-11, 14:57

κοιτα κ εδω http://stores.ebay.co.uk/babyproductsstore , πριν κανα χρονο πηρα απο εκει κ ολα οκ!!
οσο για το καροτσι εγω προσωπικα θα το ρισκαρα, επειδη δεν εχει πολλες πωλησεις δεν θα ειναι κ απατεωνας.. μπορει να ειναι στην αρχη..ρισκαρα πολλες φορες με τετοιους πωλητες κ ολα οκ..ειναι στη μεση κ παυπαλ, οποτε..;)

kalamaraki
11-03-11, 15:13

Και εγω ταμαρ θα το ξανασκεφτομουνα....εχει πολυ λιγες πωλήσεις ...

Παντως να ξερεις οτι εαν πληρωσεις με paypal και γινει καμια στραβη μπορεις να καταφυγεις στο resolution centre της εν λογω υπηρεσιας και κατα μεγαλη πιθανοτητα θα παρεις πισω τα λεφτα σου...απλα γιατι να μπεις σε αυτη τη διαδικασια. Μιλα μαζι της, δες τι απαντησεις θα σου δωσει πες τα εδω στα κοριτσια που καποιες εχουν διδακτορικο στο ebay και καποια ακρη θα βγει ;)
(αχ τρομαρα μου, δινω και συμβουλες!!! εμ δεν ξυπναει και αυτη η μπεμπα να ξεκολλισω απο τον υπολογιστη!!!)

Ετσι ετσι να παιρνουν και άλλα κοριτσια τα ηνία!!;)

Καλημέρα!Έχω ψηθεί και εγώ με αυτά που βλέπω να αρχίσω ιντερνετικές αγορές (το μόνο που μένει είναι να ψηθεί και ο άντρας μου!) Του είπα να βγάλουμε μια προπληρωμένη κάρτα και άρχισε ερωτήσεις -Που να πάω;-Τι κάρτα; κτλ. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε;

Σχεδόν ολες οι τραπεζες εχουν και εκδίδουν προπληρωμένες πιστωτικες , κανε μια ερευνα στο ιντερνετ γραφωντας προπληρωμένη πιστωτική ή prepaid card και δες σε καθε τραπεζα ποιες ειναι οι χρεώσεις φόρτισης χρημάτων και πηγαινε στην τραπεζα και ζητα να σου βγαλουν μια. Συνηθως παιρνει 10λεπτά μονο. Σε συμφερει επισης να εκδωσεις μια σε τραπεζα που εχεις ηδη λογαριασμο ωστε να κανεις και internet banking και να την φορτιζεις με χρηματα απο την θαλπωρη του σπιτιου σου παρα να τραβιεσαι καθε φορα στο ατμ να βαλεις χρηματα.

μου εφερε η κουμπαρα μου κατι ρουχαλακια για τη μικρη απο το http://www.azshop.gr/shop/products, τα οποια δεν μου πολυαρεσαν κι εκανα αλλαγη. εχω να πω οτι μπορει να μην ειναι και πολυ του γουστου μου τα ρουχα τους, αλλα απο εξυπηρετηση παιρνουν αριστα! εστειλαν κουριερ να τα παραλαβει απο το σπιτι μου και σε 2 ημερες μου εφεραν τα καινουργια, πληρώνοντας μια φορα εξοδα αποστολης. μου εδωσαν και tracking number.

Τι λες να το βαλω δηλαδη στη λιστα?

Γεια σας, γεια σας, γεια σας!
Μετά από αρκετές μέρες (10 εάν δεν απατώμαι) που δεν είχα πρόσβαση στο ιντερνετ, σας ξαναδιαβάζω!
απλά να πω ότι στο μεταξύ παρέλαβα από το γερμανικό αμαζον το εξής καρεκλάκι αυτοκινήτου: http://www.amazon.de/Maxi-Cosi-68900091-Reflection-Autokindersitz-Kollektion/dp/B000OA0240/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1299841285&sr=8-1
όλα άψογα για μία ακόμα φορά
και ήρθε και μέσα στα χιόνια!!!!

Με γιες με γιες!!!

kornilia
11-03-11, 15:22
Τι λες να το βαλω δηλαδη στη λιστα?

να το βαλεις. να στηριξουμε και τα ελληνικα e-shop που αξιζουν

aggelomarios
11-03-11, 15:36
Αχ kalamaraki μου, να'σαι καλα...
Δε σου κρυβω οτι εσενα και την AGE σας διαβαζα με καποιο δεος στην αρχη (μη γελατε, εχω το συνδρομο της μαθητριας!!!) και προσεχα μην πω καμια κοτσανα...δεν μπορεις να φανταστεις τη χαρα μου οταν 2-3 φορες ετυχε να μου απαντησεις εσυ και η AGE!!!
(αυτα ειναι τα συμπτωματα της λεχωνας με τον εγκλεισμο!!!!:p:p:p)

aggelomarios
11-03-11, 15:40
Παρεπιπτοντως...εχω το εξης προβλημα...απο tictacphoto δεν εχω παραλαβει ακομα (ημερομηνια αποστολης 22/02). Τους ειχα στειλει mail και μου ελεγαν να περιμενω εως 10/03...τοιαυτην ημερομηνια παρηλθεν και τους εστειλα mail σημερα! Δυστυχως το εν λογω site δεν εχει paypal και πληρωσα κανονικα με πιστωτικη....τι μπορει να γινει σε αυτη την περιπτωση??

katinaki
11-03-11, 15:44
Γατούλαα..
Τι κάνεις βρε κορίτσι μου και σου απαντούν απο m&co??
Απο εχτές στέλνω ανα μια ώρα μειλ (εντάξει το βράδυ κοιμήθηκα...:lol:) και απαξιούν..ούτε να με φτήσουν..
Μήπως γράφεις κάποια λέξη κλειδί??
Ουφ κουράστικα με τους αγγλους θα βρω άλλη αγορά δεν με θέλει..πρέπει στην άλλη ζωή να ήμουν αγγλίδα δωσίλογος...

efrossyni
11-03-11, 15:58
Γατούλαα..
Απο εχτές στέλνω ανα μια ώρα μειλ (εντάξει το βράδυ κοιμήθηκα...:lol:) και απαξιούν..ούτε να με φτήσουν..
Ουφ κουράστικα με τους αγγλους θα βρω άλλη αγορά δεν με θέλει..πρέπει στην άλλη ζωή να ήμουν αγγλίδα δωσίλογος...

δοκίμασε και σε αυτό το μειλ... μου το ειχαν δωσει εμενα πριν απο κανα μηνα για οταν εχω προβλημα με το κεντρικο τους μειλ.
Hello

We were upgrading our system and it appears that some emails have failed to reach us.
If you have any further issues please feel free to email my personal address which is lflanagan@mackays.co.uk (lflanagan@mackays.co.uk)

kalamaraki
11-03-11, 16:01
να το βαλεις. να στηριξουμε και τα ελληνικα e-shop που αξιζουν

Εγινε κυρια μου θα το προσθέσω! :cool:

Αχ kalamaraki μου, να'σαι καλα...
Δε σου κρυβω οτι εσενα και την AGE σας διαβαζα με καποιο δεος στην αρχη (μη γελατε, εχω το συνδρομο της μαθητριας!!!) και προσεχα μην πω καμια κοτσανα...δεν μπορεις να φανταστεις τη χαρα μου οταν 2-3 φορες ετυχε να μου απαντησεις εσυ και η AGE!!!
(αυτα ειναι τα συμπτωματα της λεχωνας με τον εγκλεισμο!!!!:p:p:p)

Αντε βρε...σιγα τους καρδιναλλιους.....;)
Και εγω τον πρωτο καιρο μονο διαβαζα ή πεταγα κοτσάνες.....οι σελιδες ειναι διαθέσιμες μπες να χαζέψεις χε χε

Παρεπιπτοντως...εχω το εξης προβλημα...απο tictacphoto δεν εχω παραλαβει ακομα (ημερομηνια αποστολης 22/02). Τους ειχα στειλει mail και μου ελεγαν να περιμενω εως 10/03...τοιαυτην ημερομηνια παρηλθεν και τους εστειλα mail σημερα! Δυστυχως το εν λογω site δεν εχει paypal και πληρωσα κανονικα με πιστωτικη....τι μπορει να γινει σε αυτη την περιπτωση??

Χαρά μου να απαντά οπου ξέρω και οποτε ειμαι εδω ,αλλά ακομα καλυτερα να τα μαθαινεται οι περισσότερες να εχετε γνωσεις γιατι πχ εγω ειμαι παντελως ανιδεη στα σαιτ των φωτο....
Βεβαια τωρα αφου δεν εχει πευπαλ....θα πρεπει να το κυνηγήσεις μεσω της τράπεζας σου ,ειναι εφικτο, κανεις μια αιτηση για αμφισβητηση πληρωμης αλλα παιρνει λιγο χρονο να σου στειλουν τα λεφτα, στην γιουρομπανκ που ειχα ενα θεμα περυσι μου ειχαν πει σε 2-3μήνες τα λεφτα...
Ρωτα ξανα τα κοριτσια εδω μη το ξερει καποια αλλη...

Γατούλαα..

Ενας απο τους λογoυς που δεν εχω παραγγείλει ακομα απο αυτους....
Το πολυ κακο customer service.....

ΚΑΡΔΙΑ
11-03-11, 16:08
Με γιες με γιες!!!

ευχαριστούμε κοριτσάκι!!
είναι πολύ χαρούμενος ο μικρός μου γιατί τώρα έχει το ίδιο καρεκλάκι με την αδελφή του το οποίο σημαίνει ότι μεγαλώνει!!

aggelomarios
11-03-11, 16:10
Kalamaraki δηλαδη ΠΑΡΟΛΟ που εχω παραγγειλει μπορω να αμφισβητησω την πληρωμη?
Βρε κοριτσια εγω εχω παραγγειλει 2 φορες απο Mandco και ολα ηταν ΑΨΟΓΑ...μεσα σε 5 μερες τα ειχα τα πραγματα και μαλιστα την πρωτη φορα μου εστειλαν μια παιδικη μπλουζα 2 φορες και οταν τους το ειπα μου ειπαν να την κρατησω (καλα, 4λιρες εκανε)...τι να πω katinaki...πρεπει να εισαι γκαντεμοσαυρος!!!! (οπως εγω με το tictac)

aggelomarios
11-03-11, 16:13
Το mymemory εχει -50% στα photobook με τον κωδικο MUMSDAY + δωρεαν μτφ

kalamaraki
11-03-11, 16:14
ευχαριστούμε κοριτσάκι!!
είναι πολύ χαρούμενος ο μικρός μου γιατί τώρα έχει το ίδιο καρεκλάκι με την αδελφή του το οποίο σημαίνει ότι μεγαλώνει!!

Ετσι ετσι, ωραιοτατο παντως το καθισμα σας!!

Βρε κοριτσια εγω εχω παραγγειλει 2 φορες απο Mandco και ολα ηταν ΑΨΟΓΑ...μεσα σε 5 μερες τα ειχα τα πραγματα και μαλιστα την πρωτη φορα μου εστειλαν μια παιδικη μπλουζα 2 φορες και οταν τους το ειπα μου ειπαν να την κρατησω (καλα, 4λιρες εκανε)...τι να πω katinaki...πρεπει να εισαι γκαντεμοσαυρος!!!! (οπως εγω με το tictac)

Ναι βρε εννοειτε, λεγεται ετσι η κινηση , αλλα στο χαρτι θα εξηγησεις για ποιο λογο αμφισβητεις την πληρωμη κτλπ αναλυτικα, αλλα παιρνει περισσοτερο χρονο....

agakir
11-03-11, 16:14
καλησπερα κοριτσια,

σας διαβαζω λιγο καιρο τωρα και σας θαυμαζω για τις γνωσεις σας πανω στις ιντερνετικες αγορες.
θελω να μου πειτε καποια αξιοποστα site για την αγορα παιδικων παπουτσιων, αν στελνουν ελλαδα και αν γνωριζετε τι μεταφορικα χρεωνουν;
σας ευχαριστω εκ των προτερων....

katinaki
11-03-11, 16:15
δοκίμασε και σε αυτό το μειλ... μου το ειχαν δωσει εμενα πριν απο κανα μηνα για οταν εχω προβλημα με το κεντρικο τους μειλ.
Hello

We were upgrading our system and it appears that some emails have failed to reach us.
If you have any further issues please feel free to email my personal address which is lflanagan@mackays.co.uk (lflanagan@mackays.co.uk)

θα δοκιμάσω και εκεί...:?

Ενας απο τους λογoυς που δεν εχω παραγγείλει ακομα απο αυτους....
Το πολυ κακο customer service.....

εχεις δίκαιο αγαπητό καλαμάρι!!

Μωρέ μια χαρά έρχονται τα πράγματα και γρήγορα δεν αντιλέω αλλά αν χρειατείς κάτι και πρέπει να σε "εξυπηρετήσουν"...εκεί είναι ένα θέμα..και άλλα μέλη (εκτός της Γατούλας..κάτι έχει η αύρα των μειλ της..χαχα) ζορίζονται στην επικοινωνία..

kalamaraki
11-03-11, 16:25
καλησπερα κοριτσια,

σας διαβαζω λιγο καιρο τωρα και σας θαυμαζω για τις γνωσεις σας πανω στις ιντερνετικες αγορες.
θελω να μου πειτε καποια αξιοποστα site για την αγορα παιδικων παπουτσιων, αν στελνουν ελλαδα και αν γνωριζετε τι μεταφορικα χρεωνουν;

Τωρα θα σας μαλώσω ολες....καλα καλε μπηκε νεο αιμα και δεν το κατευθύνεται??

Αγακιρ καλως ήρθες , η λιστα με τα τσεκαρισμένα και αξιοπιστα eshop βρισκεται στην υπογραφη μου και στην υπογραφη και αλλων κοριτσιων, οπως η AGE, η maria_s, η kikileyteris η kornilia . Την ανανεωνουμε μια φορα το μηνα πια γιατι εχει γινει πολυ σεντονι
Ειναι χωρισμενη ανα ενοτητες προιοντων
Ψαξε στην ενοτητα ρουχισμου εκει εχουμε τα σαιτ με τα παπουτσια αλλα γενικοτερα θελει λιγο να τα ψάξεις για να παρεις μια ιδεα

τωρα σαιτ για παπουτσια εχω να προτεινω στα πεταχτα το www.shoesforkids.co.uk

marsolan
11-03-11, 16:30
Το παρελαβες γιατι το ζητησα και εγω αλλα κι εγω δεν εχω παραλαβει τιποτα ενω ηταν να ερθει 9 Μαρτιου? τους εστειλες μαιλ η περιμενεις?

σημερα ηρθε χαρτακι να παω απο ΕΛΤΑ.Ελπιζω να ειναι αυτο!

katinaki
11-03-11, 16:32
Καλέ καραμάρι μας πρόλαβες!!!
Αγαπητή agakir καλως ήρθες και καλά ψώνια.
Επίσης δες και αυτό http://www.javari.co.uk (http://www.javari.co.uk/homepage/ref=topnav_gw_gw?ie=UTF8&pf_rd_m=A9UMZ77PKDFNW&pf_rd_s=headerbanner&pf_rd_r=0TCTZ0HR8KXD8Q24S0A0&pf_rd_p=225386067&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0)
το έχω προτείνει και άλλες φορές έχει κατ'εμέ πολύ καλές τιμές και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα. Είναι στην οικογένεια του amazon και είναι πολύ αξιόπιστο.

female
11-03-11, 16:42
Γειά σας κοριτσάρες. Χάθηκα μερικές μέρες. Στεναχώριες μεγάλες περνώ. Έκλεψαν από εμένα και την μητέρα μου κοσμήματα από το σπίτι. Συνολικής αξίας περίπου 50.000 Ευρώ. Ηθικό δίδαγμα? Πάντα να κλειδώνεται τις πόρτες (αν όχι παραβιάζονται πολύ πολύ εύκολα), μην αφήνετε αγνώστους μες το σπίτι και προσοχή σε Γυφτοβουλγάρες...σόρυ για το οφ τόπικ.
Εντομεταξύ παρέλαβα από www.bodytalk.gr (http://www.bodytalk.gr) ρούχα για το γυμναστήριο. Όλα άψογα. Καλαμαράκι βάλτο στην λίστα μας.

Access
11-03-11, 16:47
Καλέ καραμάρι μας πρόλαβες!!!
Αγαπητή agakir καλως ήρθες και καλά ψώνια.
Επίσης δες και αυτό www.javari.co.uk (http://www.parents.gr/forum/www.javari.co.uk)
το έχω προτείνει και άλλες φορές έχει κατ'εμέ πολύ καλές τιμές και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα. Είναι στην οικογένεια του amazon και είναι πολύ αξιόπιστο.
katinaki μου το javari δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην Ελλάδα μόνο ενηλίκων δέχεται όμως Ελληνική πιστωτική (φυσικά):grin: οπότε αν έχμε γνωστό στην Αγγλία επωφελούμαστε καθότι η ποιότητα και οι τιμές είναι άψογες :D:D

aggelomarios :D:Dαυτά τα συμπτώματα να τα κοιτάξεις :mrgreen::mrgreen::mrgreen: το πάθαινα και εγώ στο σαμιαμιδοκόριτσο μου και δες που κατάντησα :lol::lol:

όλες κάπως μαθαίνουμε εν καιρό, εγώ να δείς κοτσάνες που έλεγα:lol::lol: ....έβλεπα ebay και λάκιζα :lol::lol:

agakir καλώς ήρθες στην παρέα μας

η παραγγελία μου από το eastendcosmetics.co.uk. άφαντη όπως επίσης και ένα μαξιλάρι που παρήγγειλα για την μικρά από ένα νέο site :cry::cry: είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα του εδώ ταχυδρομείου και θα χ@#τω σύντομα μαζί τους

επαναφέρω την ερώτηση γιατί μάλλον κανένας δεν την είδε :D:D

κανα site με οικονομικά σεντόνια και παπλωματοθήκες που να στέλνει Ελλάδα σε λογικές τιμές έχμε ?? ( για παιδικά ενδιαφέρομαι)

kalamaraki
11-03-11, 16:50
Γειά σας κοριτσάρες. Χάθηκα μερικές μέρες. Στεναχώριες μεγάλες περνώ. Έκλεψαν από εμένα και την μητέρα μου κοσμήματα από το σπίτι. Συνολικής αξίας περίπου 50.000 Ευρώ. Ηθικό δίδαγμα? Πάντα να κλειδώνεται τις πόρτες (αν όχι παραβιάζονται πολύ πολύ εύκολα), μην αφήνετε αγνώστους μες το σπίτι και προσοχή σε Γυφτοβουλγάρες...σόρυ για το οφ τόπικ.
Εντομεταξύ παρέλαβα από www.bodytalk.gr (http://www.bodytalk.gr) ρούχα για το γυμναστήριο. Όλα άψογα. Καλαμαράκι βάλτο στην λίστα μας.

Τουλαχιστον να ειναι μονο τετοιες οι χασουρες σας....

Εμεις τα βάζουμε σε θυριδα στην τραπεζα ελλαδος και οπωτε θελουμε κατι παμε και το βγαζουμε με την μαμα μου, εχουμε δυο κλειδια αλλα η θυριδα δεν ανοιγει μονο με το ενα θελει και τα δυο...;) οποτε και να το κλεψουν στη μια δεν παιζει...

θα το βαλω οκ!!

Anastasia
11-03-11, 16:53
Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι για την ενημέρωση για τις προπληρωμένες κάρτες. Κατιανάκι κρίμα για τα κοσμήματα αλλά και εγώ θα ήθελα να πω μια συμβουλή οφ τοπικ. Να τα κρύβετε καλά μέσα στο σπίτι σε σημεία που μόνο εσείς ξέρετε. Εγώ έτσι έσωσα τα δικά μου.

tamar
11-03-11, 16:54
Koρίτσια ευχαριστώ. Μάλλον θα το αποφύγω και θα πάρω το καρότσι από το itsababy.

kalamaraki
11-03-11, 17:00
katinaki μου το javari δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην Ελλάδα μόνο ενηλίκων δέχεται όμως Ελληνική πιστωτική (φυσικά):grin: οπότε αν έχμε γνωστό στην Αγγλία επωφελούμαστε καθότι η ποιότητα και οι τιμές είναι άψογες :D:D

aggelomarios :D:Dαυτά τα συμπτώματα να τα κοιτάξεις :mrgreen::mrgreen::mrgreen: το πάθαινα και εγώ στο σαμιαμιδοκόριτσο μου και δες που κατάντησα :lol::lol:

όλες κάπως μαθαίνουμε εν καιρό, εγώ να δείς κοτσάνες που έλεγα:lol::lol: ....έβλεπα ebay και λάκιζα :lol::lol:

η παραγγελία μου από το eastendcosmetics.co.uk. άφαντη όπως επίσης και ένα μαξιλάρι που παρήγγειλα για την μικρά από ένα νέο site :cry::cry: είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα του εδώ ταχυδρομείου και θα χ@#τω σύντομα μαζί τους

κανα site με οικονομικά σεντόνια και παπλωματοθήκες που να στέλνει Ελλάδα σε λογικές τιμές έχμε ?? ( για παιδικά ενδιαφέρομαι)

εδω εισαι εσυ και μια καλησπερα δε λες.....???

θα σε βγάλω απο την κλικα κανονισε την πορεια σου κιουρια μου!!!!:-P

kalamaraki
11-03-11, 17:02
Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι για την ενημέρωση για τις προπληρωμένες κάρτες. Κατιανάκι κρίμα για τα κοσμήματα αλλά και εγώ θα ήθελα να πω μια συμβουλή οφ τοπικ. Να τα κρύβετε καλά μέσα στο σπίτι σε σημεία που μόνο εσείς ξέρετε. Εγώ έτσι έσωσα τα δικά μου.

Παρακαλώ δεν κανει τιποτα και εγω ψάχνομαι να βγαλω δευτερη του συζήγου

Koρίτσια ευχαριστώ. Μάλλον θα το αποφύγω και θα πάρω το καρότσι από το itsababy.

Ταμαρ μου καλα θα κανεις....δεν ειναι και λιγα τα λεφτα που θα εδινες!

Access
11-03-11, 17:03
εδω εισαι εσυ και μια καλησπερα δε λες.....???

θα σε βγάλω απο την κλικα κανονισε την πορεια σου κιουρια μου!!!!:-P

καλησπέρα καλησπέρα !!!!:D:D
την θές την καρτούλα σου και εσύ( και εγώ μαζί για το οφφ τοπικ ) σμουτς :D:D

aggelomarios
11-03-11, 17:04
Συγνωμη κοριτσια επαιξε στο topic θεμα με προπληρωμενες???? Ενδιαφερομαι να βγαλω τουλαχιστον για τις αγορες εκτος paypal...κρατανε προμηθεια οι τραπεζες για τη χρηση???

kornilia
11-03-11, 17:06
αυτη της Κυπρου που εχω εγω, κραταει 1 ευρω σε καθε φορτιση

aggelomarios
11-03-11, 17:08
Καθε φορα που βαζεις χρηματα δηλαδη???? οχι σε καθε αγορα ε???

kalamaraki
11-03-11, 17:09
καλησπέρα καλησπέρα !!!!:D:D
την θές την καρτούλα σου και εσύ( και εγώ μαζί για το οφφ τοπικ ) σμουτς :D:D

Τουλαχιστον να την φαω και στο σωστο θεμα να αξιζει μωρε χαχαχα
:rolleyes::rolleyes:

Συγνωμη κοριτσια επαιξε στο topic θεμα με προπληρωμενες???? Ενδιαφερομαι να βγαλω τουλαχιστον για τις αγορες εκτος paypal...κρατανε προμηθεια οι τραπεζες για τη χρηση???

Ναι κρατανε αναλογα την τραπεζα
πχ η γιουρομπανκ κραταει για φορτιση απο 1εως 100 ευρω 1ευρω
για παραπανω εως 500ευρω 2 ευρω
και μετα παει στα 5ευρω

δεν λεει ειναι ακριβη αλλα με βολευει γιατι εκει εχουμε το ταμιευτηριο μας

kornilia
11-03-11, 17:09
οχι σε καθε αγορα. μονο οταν βαζεις χρηματα.

tamar
11-03-11, 17:23
Εγώ σήμερα άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιως και μου δώσανε κωδικούς για να ενεργοποιήσω την prepaid. Αχ κορίτσια δεν κρατιεμαι. Θέλω να ψωνίσω για το μπέμπη μου. Αρχικά καροτσάκι και μετά ρουχαλάκια. Θέλω ο,τι πιο trendy!!!

spiribarce
11-03-11, 17:34
καλησπερα κοριτσια,

Συγκεκριμενο σαιτ δεν ξερω αλλα αν πας στη λιστα με τα ε-σοπ που εχει συνηθως το καλαμαρακι η και καποιες αλλες κοπελες στο τελος διπλα στην υπογραφη τους θα βρεις πολλες πληροφοριες. Επισης δες και αυτο το λινκ, που ποσταραν τα κοριτσια σε αλλο τοπικ για να εισαι σιγουρη για σωστες αγορες.
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=67896

spiribarce
11-03-11, 17:41
Παρεπιπτοντως τωρα ειδα οτι εχετε ηδη απαντησει......τεσπα

female
11-03-11, 17:45

AGE ρίξε μια ματιά εδώ
http://www.thewhitecompany.com/category.aspx?id=1000793

Δεν έχω παραγγείλει και έχει μικρή ποικιλία σε παιδικά αλλά μπορεί κάτι να βρεις. Στέλνει Ευρώπη αλλά δεν ξέρω πόσα είναι τα μεταφορικά.
Σεντόνια και παπλωματοθήκες είχα πάρει τις προάλλες από το άμαζον για τα παιδιά της συνυφάδας μου. Κοίταξε και εκεί.
Επίσης δες σε e-bay και mytoys.com

female
11-03-11, 17:48
Επίσης κοίταξε και εδώ
http://www.elinens.co.uk/shop/bedding/childrens-bedding/index.html

aggelomarios
11-03-11, 17:57
Αχ θα καταστραφω....μεχρι και BAKUGAN θα αγορασω απο το ebay!!!!!

Access
11-03-11, 18:33
σε ευχαριστώ πολύ female :D

litsat
11-03-11, 18:59

Age εγω ειχα παρει παπλωματοθηκες απο mytoys.de καλη ποιοτητα και τιμη. Ειχα παρει κι αλλα πραγματα (παπλωμα, μπλουζακια κ.α)
Μεταφορικα 15 ευρω.

irida85
11-03-11, 19:02
hello κορες!!!!!!!!!!!!!!!! επανηλθα!!!!
μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν εχει ψωνισει καμια απο το http://www.justkidsstore.com/ ?????? μονο ενα ποστ υπαρχει μιας κοπελας....

velissa
11-03-11, 19:06
Για να αποφύγω την προμήθεια στις προπληρωμένες έχω κάνει το εξής: άνοιξα έναν δεύτερο λογαριασμό στην Άλφα, τον συνέδεσα με την ήδη υπάρχουσα visa μου (χρεωστική κάρτα) και τον έκανα πρωτεύον. Το ότι είναι πρωτεύον σημαίνει ότι όταν δίνω τον αριθμό της κάρτα μου για μια πληρωμή, τραβιούνται χρήματα από τον πρωτεύοντα λογαριασμό. Και τους δύο λογαριασμούς μπορώ να τους χειρίζομαι μέσω ιντερνετ. Οπότε όταν θέλω να αγοράσω κάτι, μεταφέρω το αντίστοιχο ποσό μέσω e-banking από τον έναν λογαριασμό στον άλλον (στον πρωτεύοντα) και κάνω την πληρωμή. Έτσι η visa μου φαίνεται να έχει κάθε φορά έχει μόνο τα χρήματα που απαιτούνται για την συγκεκριμένη αγορά και δεν πληρώνω καμιά προμήθεια στην τράπεζα. Μπορεί να ακούγεται περίπλοκο, αλλά η διαδικασία είναι απλή.

Γατουλα
11-03-11, 20:35
αποφευγω το μαντκο
τις πυζαμες
τα φορεματα
ειμαι εβαυ-χολικ

και δεν ειναι οφ τοπικ:D

εχτες ψωνισα μια πυζαμα
παπουτσακια εχ-μαδερ
σημερα μπλουζα εχ-μαδερ
και επονται

thampelina
11-03-11, 21:02
ρε κοριτσια παραγγηλα απο το ιντερνετ απο ελληνικο καταστημα γνωστο.,
ειταν σε προσφορα τα ρουχα,εγραφε μεν οτι αλαγες δεν γινοντε...
ηρθαν τα ρουχα συμερα,...μεγαλα μου ηταν και δεν καμια σχεση με της φωτο.
πηρα τηλ,για να γυρισω τα 2 απο τ 3.αλλαειπαν οτι δεν γινοντε αλλαγες
και ρωτω εγω τωρα...ειναι νομιμοαυτο?????το οτι δεν δεχοντε πισω
για απλος το λενε αυτοι επειδη ετσι τους βολευει??
και εξωτερικο που ζουσα..και αλλαγες γινονται και σου δινουν τα λεφτα πισω!!

kalamaraki
11-03-11, 21:04
αποφευγω το μαντκο
τις πυζαμες
τα φορεματα
ειμαι εβαυ-χολικ

και δεν ειναι οφ τοπικ:D

εχτες ψωνισα μια πυζαμα
παπουτσακια εχ-μαδερ
σημερα μπλουζα εχ-μαδερ
και επονται

χαχαχα να ανοιξω τοπικ με θεμα

Anonymus Ebay-holics?????

χαχαχαχαχα

κρυβε λογια κρυβε λογια....

kornilia
11-03-11, 21:17
ρε κοριτσια παραγγηλα απο το ιντερνετ απο ελληνικο καταστημα γνωστο.,
ειταν σε προσφορα τα ρουχα,εγραφε μεν οτι αλαγες δεν γινοντε...
ηρθαν τα ρουχα συμερα,...μεγαλα μου ηταν και δεν καμια σχεση με της φωτο.
πηρα τηλ,για να γυρισω τα 2 απο τ 3.αλλαειπαν οτι δεν γινοντε αλλαγες
και ρωτω εγω τωρα...ειναι νομιμοαυτο?????το οτι δεν δεχοντε πισω
για απλος το λενε αυτοι επειδη ετσι τους βολευει??
και εξωτερικο που ζουσα..και αλλαγες γινονται και σου δινουν τα λεφτα πισω!!

απ' οσο γνωριζω αυτο ειναι παρανομο. ειδικα για τις εξ αποστασεως πωλησεις. λογικα δικαιουσαι και τα χρηματα σου πισω. γραψε μας ποιο ειναι το e-shop, για να προσεχουμε κι εμεις.

thampelina
11-03-11, 21:22
απ' οσο γνωριζω αυτο ειναι παρανομο. ειδικα για τις εξ αποστασεως πωλησεις. λογικα δικαιουσαι και τα χρηματα σου πισω. γραψε μας ποιο ειναι το e-shop, για να προσεχουμε κι εμεις. to fulah sugah byskordas ειναι...τωρα τ λετε να κανω???λεω να στηλωενα ωραιοτατο εμαιλ..και βλεπουμε...!

dimitrab.
11-03-11, 21:24
χαχαχα να ανοιξω τοπικ με θεμα

Anonymus Ebay-holics?????

χαχαχαχαχα

κρυβε λογια κρυβε λογια....

Και εγω μεσα...:) η κατασταση ειναι εκτος ελεγχου...

kalamaraki
11-03-11, 21:27
Και εγω μεσα...:) η κατασταση ειναι εκτος ελεγχου...

ασε....ασε.....

δεν τολμάω να σας βαλω το τι πηρα μεσα σε 2 μερες.....θα φριξετε χχαχαχα

kalamaraki
11-03-11, 21:29
Λήγει σε μια ωραααααααααααααα ειναι πολύ καλά!

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260747206754&category=156801&_trksid=p5197.c0.m619

bebutsiko
11-03-11, 21:31
τα καλυτερα σεντονια , παπλωματοθηκες κτλ για εμας κ το μωρο μας τα βρηκα στο zara home

kalamaraki
11-03-11, 21:34
τα καλυτερα σεντονια , παπλωματοθηκες κτλ για εμας κ το μωρο μας τα βρηκα στο zara home

Nαι αλλά μονο αυτά που ειναι με πάνω απο 300κλωστές νήματα αξιζουν.....τα υπολοιπα ειναι σαν τσιγαροχαρτα και σκληρα. Γνωμη μου

spyni
11-03-11, 21:37
γνωριζετε αν εγινε κατι με το i herb????δε με αφηνει να προχωρησω την παραγγελια μου...μου γραφει international airmail not available

μαμαλευτερακι
11-03-11, 21:38
κορίτσια ψάχνω να αγοράσω τζελ κυτταρίτιδας κτλ για τοπικό αδυνάτισμα ξέρετε κανένα φτηνό σαιτ ?;););) ευχαριστωωωωωωω
πολύ έρχεται καλοκαιράκι:oops::oops::oops::oops::|:|:|:|

bebutsiko
11-03-11, 21:52
Nαι αλλά μονο αυτά που ειναι με πάνω απο 300κλωστές νήματα αξιζουν.....τα υπολοιπα ειναι σαν τσιγαροχαρτα και σκληρα. Γνωμη μου

εχεις δικιο καλαμαρι, τα περκαλι

agakir
11-03-11, 21:53
Σας ευχαριστω κοριτσαρες!!!

Εχω και εγω ενα αγορακι 2.5χρονων και με ενδιαφερουν οι συμφερουσες αγορες και μεσα απο εσας καταλαβα πως ειναι οι ιντερνετικες.
Ποσο μαλλον για εμενα που ζω επαρχια και συγκεκριμενα Πατρα. Αισχροκερδεια σε ολο το μεγαλειο!!!
Να ειστε καλα και να χερεστε τις οικογενειες σας....

(άλλα) φρούτα!
11-03-11, 21:58
Spyni, μάλλον έχεις ξεπεράσει το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος ανά παραγγελία (1360 γρ. αν δεν έχει αλλάξει κάτι)

spyni
11-03-11, 22:07
Spyni, μάλλον έχεις ξεπεράσει το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος ανά παραγγελία (1360 γρ. αν δεν έχει αλλάξει κάτι)

kαλα, εχεις απολυτο δικιο κοριτσακι...εβαζα εβαζα...ουτε το κοιταξα...νομιζα οτι απλα θα πληρωνα παραπανω ως εξοδα αποστολης...σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

agakir
11-03-11, 22:07
σας θαυμαζω για τις γνωσεις και τις εμπειριες σας πανω στο θεμα...πολυ περισσοτερο ομως γιατι ειστε παντα προθυμες να βοηθησετε τους αδαης (βλεπε εμενα).
ελπιζω συντομα να πραγματοποιησω την πρωτη μου αγορα και να μεταφερω και εγω την εμπειρια μου...
αληθεια με τι θα ηταν καλυτερα να ξεκινησω με παυπαλ η καποια χρεωστικη;
αν εχω καταλαβει καλα το ebay δεχεται paypal ενω το amazon χρεωτικη ..και δωρεαν μεταφορικα σε καποια ειδη.

bebutsiko
11-03-11, 22:17
μπορεις να βγαλεις μια προπληρωμενη, την οποια θα περασεις κ στο paypal k θα τα κανεις ολα με μια καρτα

kolibigi
11-03-11, 22:37
Έλαβα μέηλ από Littlewoods Europe.
10% έκπτωση και δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 25 ευρώ.
Παραθέτω τμήμα του μέηλ που δίνουν και τους κωδικούς που θα χρησιμοποιήσετε

Free delivery terms and conditions.
Free delivery is subject to a minimum €25 order value. Enter XV986 at the checkout.
10% off terms and conditions.
10% off is subject to a minimum €25 order value. Enter XV699 at the checkout.
These offers can be used singularly or together on orders placed before 3rd April 2011.
-------------------------------------------------------------------------------

Επίσης σήμερα παράγγειλα από ebay φοβερά gymboree. Ο πωλητής (γυναίκα) είναι Ιρλανδία.
Φοβερή και άμεση επικοινωνία, 100% θετική αξιολόγηση και μου έστειλε ένα κατεβατό μέηλ για ευχαριστώ και επειδή ξόδεψα αρκετά με χρέωσε 10 ευρώ μεταφορικά με συστημένο δέμα.
Της είπα ότι θα τη συστήσω σε όλες τις "φίλες" μου.... εσάς δηλαδή :)
Θα περιμένω να παραλάβω και θα σας πω να μπει στη λίστα

female
11-03-11, 22:45
Καλέ δώσε μας τον πωλητή να χαζέψουμε!

kolibigi
11-03-11, 22:51
Καλέ δώσε μας τον πωλητή να χαζέψουμε!
Μετά χαράς :)

http://stores.ebay.co.uk/mam22-gymboree-dolls?_rdc=1

aggelomarios
12-03-11, 00:26
Περιττο να σας πω οτι ηδη ετοιμασα καλαθακι απο littlewoods αλλα επειδη δεν μου περνει τον κωδικο για free μτφ μιλησα με το live advisor και θα περιμενω mail τους...οχι παιζουμε:cool:8-)

astarti
12-03-11, 00:40
andraki mou είχες ρωτήσει για ηλεκτρική κουβέρτα???Εγώ αγόρασα για τους γονείς μου που ήθελαν από το amazon αυτήν http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002QS61NO/ref=oss_product και μέχρι τώρα έχει βγει μια χαρά...Επειδή πωλητής δεν ήταν το amazon μου βγήκε 44 λίρες με τα μεταφορικά...Ήταν από τις πιο φθηνές που βρήκα...
Επίσης αγόρασα από ebay κάτι εσώρουχα για την αδερφή μου και ο πωλητής μου τα έστειλε 25 Φλεβάρη αλλά ακόμα τίποτα δεν έχω παραλάβει...2 βδομάδες για να ρθουν από Αγγλία δεν είναι too much???Ότι άλλο έχω παραγγείλει γενικά από ebay μου έχει έρθει πιο σύντομα...Τι να πω???Να ναι λόγω καιρού???Πάντως ο πωλητής έχει 100% feedback και είναι top rated seller οπότε δεν νομίζω να φταίει αυτός...Από βδομάδα λέω να στείλω κανένα email αν δεν έχει έρθει τίποτα..Πάντως τα εσώρουχα ήταν πολύ όμορφα και φοβερή τιμή...Επειδή η αδερφή μου έχει μεγάλο στήθος εδώ τα ακριβοπληρώνει οπότε αν βγουν καλά θα σωθεί...!!:lol::lol::lol:

good luck
12-03-11, 00:43
Age δυστυχως οικονομικα δεν ειναι αλλα ειναι απλα τελεια!!!

Μια φιλη μου πηρε αυτο και ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει! Στην πραγματικοτητα ειναι ακομα πιο ομορφο.
Και στελνει Ελλαδα.

http://www.toysbythebundle.co.uk/baby-cot-bedding---fisher-price-precious-planet-duvet-bumper-sheet-dust-ruffle-18543-p.asp

good luck
12-03-11, 00:46
...Πάντως τα εσώρουχα ήταν πολύ όμορφα και φοβερή τιμή...Επειδή η αδερφή μου έχει μεγάλο στήθος εδώ τα ακριβοπληρώνει οπότε αν βγουν καλά θα σωθεί...!!:lol::lol::lol:

Δε μας λες ποιος ειναι ο πωλητης γιατι κι'εγω το ιδιο θεμα εχω. (42DD-E :cry: )