PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφίες από τα σπίτια μας!

Σελίδες : [1] 2 3 4

mpimpi
16-11-08, 17:09
re paidia mono ta domatia apo ta mikroulia mas bazoume....giati den kanoume k ena 8ema me ta salonia mas!!!etsi na pernoume k idees diakosmiseis. tora 8a mou peite esi den ebales. prospa8o alla to stournari den mporo na anebaso foto k 8elo para poli. an mou eksigisete bima bima 8a anebaso k dikies mou...k to 8elo toso poli!!!!

vazelaki
17-11-08, 08:31
επειδή εγω εχω τον μικρό ακόμα στο δωμάτιο μου και δεν εχω φτιάξει το δωμάτιο του :cry: .
Το σαλόνι μου

(http://www.glitterfy.com/)

mpimpi
17-11-08, 17:47
elpizo na ta katafera

http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00278.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00277.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00276.jpg

mpimpi
19-11-08, 01:24
se kammia sas den arese to 8ema apo ti katalaba. krima den peirazei. :cry:

Nanouka
19-11-08, 09:01
.. ή μπορεί να βαριόμαστε να συμμαζέψουμε τον αμάζευτο απο παιχνίδια, μολύβια, ψίχουλα, ρούχα για να βγάλουμε μια καθωσπρέπει φωτό :lol: :lol: :lol:

vazelaki
19-11-08, 10:18
επειδή εγω εχω τον μικρό ακόμα στο δωμάτιο μου και δεν εχω φτιάξει το δωμάτιο του :cry: .
Το σαλόνι μου
http://i279.photobucket.com/albums/kk152/antoula/057.jpg
και η θέα απο τη βεράντα μου:
http://i279.photobucket.com/albums/kk152/antoula/067.jpg

Ursa Major
19-11-08, 10:23
Σας έχω πει οτι το χόμπυ μου είναι η εσωτερική διακόσμηση;

Κοίτα τωρα διαφορά σε στυλ.
Τίγκα στο κρύσταλλο η μία, λιτό και απέριττο το άλλο σαλόνι
Πάντως ο βωμός κυριαρχεί και στα δύο καθιστικά.
:lol: :lol: :lol:

Ursa Major
19-11-08, 10:32
http://i7.photobucket.com/albums/y272/winterwine/grafeio004.jpg
Το ενυδρείο μου

http://i7.photobucket.com/albums/y272/winterwine/verandacorner.jpg
Η γωνιά που πίνω καφέ το πρωί

Ekabn
19-11-08, 10:57
Σας έχω πει οτι το χόμπυ μου είναι η εσωτερική διακόσμηση;
Κοίτα τωρα διαφορά σε στυλ.
Τίγκα στο κρύσταλλο η μία, λιτό και απέριττο το άλλο σαλόνι
Πάντως ο βωμός κυριαρχεί και στα δύο καθιστικά.
:lol: :lol: :lol: Έτσι είμαστε εμείς οι βάζελοι ρε, απλοί άνθρωποι. Οι επιτυχίες δε μας άλλαξαν (πςςςςςςςςςςςςςς)

vazelaki πολύ ωραίο και το τηλεσκόπιο, το χρησιμοποιείτε; ζηλεύω

gerakina
19-11-08, 11:01
ursa τι μπαλκόνι είναι αυτό???Τέλειο!

Ursa Major
19-11-08, 11:02
Έτσι είμαστε εμείς οι βάζελοι ρε, απλοί άνθρωποι. Οι επιτυχίες δε μας άλλαξαν (πςςςςςςςςςςςςςς)
Α, Εκάβη μην το πας ποδοσφαιρικά.
Δηλαδή εμένα που το καθιστικό μου είναι τίγκα στο χαλί και στο ξαπλωτικό, δείχνει πως είμαι χανούμι;

vazelaki
19-11-08, 11:06
Έτσι είμαστε εμείς οι βάζελοι ρε, απλοί άνθρωποι. Οι επιτυχίες δε μας άλλαξαν (πςςςςςςςςςςςςςς)
:)

vazelaki πολύ ωραίο και το τηλεσκόπιο, το χρησιμοποιείτε; ζηλεύω
το χρησιμοποιούμε ναί,πιο πολύ ο σύζυγος (που κατανοεί και πιο καλά τους πλανήτες και ξέρει που να κοιτάξει,ενω εμένα της άσχετης πρέπει να μου πουν που να κοιτάξω :roll: :lol: :lol: )βέβαια δεν είναι επαγγελματικό δηλαδη πολυ καλό αλλά για ερασιτέχνες μια χαρά είναι :wink:

Ekabn
19-11-08, 11:08
Α, Εκάβη μην το πας ποδοσφαιρικά.
Δηλαδή εμένα που το καθιστικό μου είναι τίγκα στο χαλί και στο ξαπλωτικό, δείχνει πως είμαι χανούμι;Είσαι; (πρόσεχε τί θα πεις, είμαστε δύο)

Ursa Major
19-11-08, 11:09
Ναι, οικογενειακή παράδοση Εκάβη μου ....

micnat
19-11-08, 11:13
Ρε vazelaki που μένεις κορίτσι μου;;;;;;;;;; Φοβερή θέα!!!!

Ursa, κερνάς καφέ τα πρωϊνά;;; Κι ας είσαι χανούμι :lol:

Ursa Major
19-11-08, 11:15
Ursa, κερνάς καφέ τα πρωϊνά;;; Κι ας είσαι χανούμι :lol:
Κερνάω καφέδες, μπουλκουμέδες, κουρκουμπίνια, κοπιάστε :lol: :lol: :lol:

Serba
19-11-08, 11:17
τι είναι μπουλκουμέδες;

MARGIO
19-11-08, 11:22
Eγω eχω ερωτευτει τη θεα απ'τη βεραντα σου vazelaki.Εγω γιατι να βλεπω την απεναντι πολυκατοικια ε? :cry:

vazelaki
19-11-08, 11:27
micnat.MARGIO κερνάω καφεδάκι στη βεράντα.θα σας κόψει λίγο το κρύο με αυτόν τον καιρό βέβαια αλλα αφου σας αρέσει τόσο πολύ νομίζω δεν θα σας πειράξει :lol: :lol: :lol:

mata
19-11-08, 11:29
Κορίτσια σούπερ τα σπιτάκια σας!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:

Ειρήνη
19-11-08, 11:38
και η θέα απο τη βεράντα μου:
http://i279.photobucket.com/albums/kk152/antoula/067.jpg

Vazelidio...

Τι θέα είναι αυτή καλέ...? Και θέα και θάλασσα?! Δύο σε ένα δηλαδή όπως λέμε εμ σαμπού έμ κοντίσιονερ??!!! :lol: :lol: ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΩ σε σας... πειράζει?! :lol:

vazelaki
19-11-08, 11:42
Τι θέα είναι αυτή καλέ...? Και θέα και θάλασσα?! Δύο σε ένα δηλαδή όπως λέμε εμ σαμπού έμ κοντίσιονερ??!!! :lol: :lol: ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΩ σε σας... πειράζει?! :lol:
Και βέβαια... αν και Νίκαια βλέπω :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fysalida
19-11-08, 11:43
vaselaki αν και είμαι ολυμπιακάκι ελπίζω να με κεράσεις εναν καφέ στο μπαλκονάκι σου...εε;;;
πολύ ξεκούραστη εικόνα...θέλω και εγώ!!!!!!

Eley8eria
19-11-08, 11:45
Καλά ρε Βαζελάκι θα μας τρελάνεις? Τι θέα ειναι αυτη που μένεις?
Μαρεσε το σαλονι σου επισης που ειναι έτσι minimal, τελειο!

Christie
19-11-08, 11:45
Όντως πολυ ωραια θέα, εισαι πολυ τυχερη :D :D ...

Ursa μιας και εισαι ειδικη επι της εσωτερικης διακοσμησης στειλε καμια φωτο απο το σαλονακι σου να παρουμε κι εμεις καμια ιδεα :D

Ursa Major
19-11-08, 11:48
Ursa μιας και εισαι ειδικη επι της εσωτερικης διακοσμησης στειλε καμια φωτο απο το σαλονακι σου να παρουμε κι εμεις καμια ιδεα :D
Οχι βρε Κρίστυ δεν είμαι ειδική, αλίμονο, έχω σπουδάσει ενα φεγγάρι σκηνογραφία και μου αρέσει γενικά να φτιάχνω σκηνικά, καθιστικά, σπίτια, είναι χόμπυ είπαμε.

Christie
19-11-08, 11:53
Το καταλαβα οτι ειναι χομπυ, απλα ορισμενοι ανθρωποι εχουν εμφυτη την αισθηση της διακοσμησης και του ωραιου, πραγμα που εμενα με δυσκολευει λιγο καποιες φορες και τρελαινομαι να παιρνω ιδεες :D

Κοριτσια ωραια τα σαλονια σας παντως και τακτοποιημενα (εννοωντας οτι δεν ειναι παιδοτοποι) :P :P ... Αν τα καταφερω θα βαλω κι εγω μια φωτο (αφου πρωτα συμμαζεψω) :wink:

livinath
19-11-08, 11:56
τι είναι μπουλκουμέδες;

Ursa, σου έκανε μια ερώτηση το κορίτσι, δεν θα απαντήσεις;;

Ursa Major
19-11-08, 12:01
χαχαχαααα livinath άν δεν κάνατε παράθεση, θα έκανα edit.
:lol: :lol: :lol:

livinath
19-11-08, 12:04
Α, όχι!! Τέτοια απάντηση σε τέτοια ερώτηση πρέπει να γίνει λήμμα!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vazelaki
19-11-08, 12:17
Χαίρομαι που σας αρέσει.
και σε εμένα αρέσει :D
Κοριτσια ωραια τα σαλονια σας παντως και τακτοποιημενα (εννοωντας οτι δεν ειναι παιδοτοποι)
Ακόμα γιατι ο δικός μου είναι μικρός προς το παρόν σε λίγους μήνες θα ανοίξει και ο δικός μας παιδότοπος :lol: :lol: :lol:

Ursa Major
19-11-08, 12:35
vazelaki η θάλασσα είναι φοβερή θέα.
Αν είχες και φυτά θα ήταν τέλεια βεράντα (την είπα την κακία μου) :P
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Christie
19-11-08, 12:37
Ασε και στο δικο μου μπαλκονι ουτε πρασινο φυλλο δεν υπαρχει.. Δεν ειμαι καθολου καλη στην κηπουρικη και τα ξεχναω να τα περιποιηθω, ασε που δεν μπορω να κυνηγαω τη μικρη με τα χωματα...

Nantia
19-11-08, 13:29
ρε κοριτσια τωρα τι μου κανετε προσπαθω να βρω φωτος απο το σπιτι μου
χχαχαχα
εβαλα μια απο το παιδικο δωματιο

εβαλα το περσινο μου δεντρακι

Τωρα τι λειπει???
Το σαλονι το μπανιο και η κρεββατοκαμαρα

α ναι ξεχασα την απιστευτη θεα που εχω και απο το μπαλκονι
χαχαχαχαχα( ΤΟΝ ΑΠΕΝΑΝΤΗ)

Βαζελακι σου ερχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

αλλα εχω λουλουδακιααααααααααααααα

Κοριτσια τα σπιτακια σας φοβερα............. και πεντακαθαρα

Αυτα για την ωρα θα επανελθω

elias-christina
19-11-08, 13:34
Βρε Ναντια δεν βλεπουμε τιποτα! Που ειναι?

Βαζελακι τελειοοοοοοοοο!

Ursa Major τι να πω για το μπαλκονι??? Απολυτως τιποτα!
Βαλε κ το σαλονι σου το ανατολιτικο...

Εγω θα σας βαλω αυριο που θα τελειωσω με καθαρισματα κ στολισματα..
Υποσχομαι!

Nantia
19-11-08, 13:43
[quote="elias-christina"]Βρε Ναντια δεν βλεπουμε τιποτα! Που ειναι?

χαχα
οχι βρε σε αυτο το ποστ....................

χαχαχαχαχαχα

γενικα μιλουσα

Ursa Major
19-11-08, 15:14
Επειδή δεν έχω εδώ φωτο απ'το ονταλικ καθιστικό, να μια φωτο απ΄την τουαλέτα μας

http://i7.photobucket.com/albums/y272/winterwine/couple_loo.jpg

Είμαστε πολύ δεμένη οικογένεια.

Αντιγόνη
19-11-08, 15:22
Επειδή δεν έχω εδώ φωτο απ'το ονταλικ καθιστικό, να μια φωτο απ΄την τουαλέτα μας

Είμαστε πολύ δεμένη οικογένεια.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αυτό που λέμε cheek to cheek ε?
(Αλλά το πίσω cheek... :lol: )

renata
19-11-08, 15:32
πολύ ωραία τα σαλόνια σας θα ανεβάσω κι εγώ φωτό απο το στολισμένο μου σαλόνι προσεχώς....

fotinip
19-11-08, 17:58
Λοιπόν...πιστεύω να τα καταφέρω και να δείτε κάποιες φωτο από το σπίτι μου.....
admin edit
το καθιστικό με τον πολυσυζητημένο (με μερικές από εσάς :D ) καναπέ γωνία!!!!!

admin edit
το σαλόνι

admin edit
η τραπεζαρία

mpimpi
19-11-08, 20:12
fantastiko fotinip poli oraio gousto!!!!

Skybeam
19-11-08, 20:15
Ωραία τα σπίτια σας κορίτσια! Vazelaki πού μένεις κορίτσι μου, τι ωραία θέα είναι αυτή!

mpimpi
19-11-08, 20:19
nai vazelaki fantastiki 8ea!!!molis stoliso gia xristougenna 8a sas balo kainourgies foto!!!!

elias-christina
19-11-08, 20:28
Φωτεινη πολυ ωραιο το σπιτι σας. Ταιριαζουν τα γουστα μας...

fotinip
19-11-08, 20:33
elias-christina και mpimpi σας ευχαριστώ!!!

vazelaki και γω θέλω καφέ στη βεράντα λέμε!!!!
Γαύρους δέχεστε???

Skybeam
19-11-08, 20:36
Fotinip ο καναπές με τα λουλουδια στις μαξιλάρες 70's τελείως! Τρελλαίνομαι λέμε, μ' αρέσει παααααααρα πολύ!

fotinip
19-11-08, 20:37
Αχ και να ξερες τι τράβηξα μ΄αυτόν τον καναπέ..
2 φορές πήγε και ήρθε...αλλά τελικά έμεινε!!!!
Χαίρομαι που σου αρέσει..και μένα το ίδιο :wink:

Skybeam
19-11-08, 20:42
:D

micnat
19-11-08, 22:28
Μπράβο Φωτεινή!!!! Τέλειος καναπές! Να τον χαρείτε!!!!!!!!!!!! Από εκεί βλέπεις τα χιονισμένα βουνά;;;;;;

fotinip
19-11-08, 22:37
Όχι ακριβώς από κει...από δίπλα είναι το παράθυρο αν πρόσεξες!!!! :D
Κόλλησες με τα χιονισμένα βουνά εεε????
Έλα καμιά βόλτα να τα δείτε από κοντά!!!!
Είναι πολύ ωραία αυτή την εποχή!!!!!

DALIA
19-11-08, 23:36
fotinip πολυ ωραιο το σπιτι σου.Εχεις ολοιδιο τζακι με την αδερφη μου και σχεδιο και χρωμα :o

dora
20-11-08, 02:26
Κοριτσια δεν θελω να σας χαλασω το θεμα..
τα σαλονια σας ειναι οντως υπεροχα.. Αλλα μηπως ετσι δειχνουμε στον κλεφτη τι θα παρει αμα μπει?? Θα μου πεις και ποιος ξερει που μενω??
Ελα μου ντε?? Διαδικτυο ειναι εδω ολα ειναι πιθανα..

vazelaki
20-11-08, 07:40
Αν είχες και φυτά θα ήταν τέλεια βεράντα (την είπα την κακία μου) :P
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ναι θα ήταν αλλά εκευρίζομαι με το μάζεμα των φύλλων αλλα πιο πολύ απο το σημάδι που αφήνουν γλάστρες-πιατάκια ή οι βάσεις με τα ροδάκια για να ακουμπάνε σε αυτα ολα τα προαναφερθέντα και γίνεται το πλακάκι χάλι μαύρο....(και δεν βγαίνει με τίποτα)οπότε καλύτερα χωρίς :wink:

Βαζελακι σου ερχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

σε περιμένω

Βαζελακι τελειοοοοοοοοο!

:) :) :)
να μια φωτο απ΄την τουαλέτα μας

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
fantastiko fotinip poli oraio gousto!!!!
Συμφωνώ και επαυξάνω...
Ωραία τα σπίτια σας κορίτσια! Vazelaki πού μένεις κορίτσι μου, τι ωραία θέα είναι αυτή!
θα σου πω με πμ :wink:

Γαύρους δέχεστε???
κανονικά όχι,αλλά υπάρχουν εξαιρέσεις :lol: :lol: και για να σας κάνω λίγο ακόμα να θέλετε τράβηξα και την αλλη μεριά εχθές το απόγευμα και σας την ποστάρω
Από εκεί βλέπεις τα χιονισμένα βουνά;;;;;;
εγω τα βλέπω απο εδώ (λίγα βέβαια ακόμα :D ):
http://i279.photobucket.com/albums/kk152/antoula/002.jpg

iro
20-11-08, 07:56
Κοριτσια δεν θελω να σας χαλασω το θεμα..
τα σαλονια σας ειναι οντως υπεροχα.. Αλλα μηπως ετσι δειχνουμε στον κλεφτη τι θα παρει αμα μπει?? Θα μου πεις και ποιος ξερει που μενω??
Ελα μου ντε?? Διαδικτυο ειναι εδω ολα ειναι πιθανα..

Καλημέρα σε όλες μας!

Σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο πράγμα :shock:
Μήπως είναι λίγο ριψοκίνδυνο; Το σπίτι μας είναι σαν άσυλο... γιατί να το βλέπουν όχι μόνο οι καλοπροαίρετες καρδιές - όπως εσείς - αλλά και τυχόν γλοιώδη καθάρματα - όπως άλλοι άσχετοι - ;

Συγχωρέστε μου το ξενέρωμα που σας προκαλώ. Το λέω με όλη μου την αγάπη ;)

Φιλικά,
Ηρώ

elias-christina
20-11-08, 08:18
Kαλημερα σας.
Κοριτσια προσωπικα με εχει κουρασει ολο αυτο... Μην δειξω το παιδι μου, μην δειξω το σπιτι μου...
Αρχισα να νοιωθω πως κανω ασχημα που βρισκομαι εδω μεσα...
Τελοσπαντων δεν θελω να χαλασω το ωραιο θεμα.
Καλημερα σε ολες!

mammy
20-11-08, 08:55
fotinip έχουμε και τον ίδιο πίνακα στο σαλόνι;; :wink:

dimt
20-11-08, 09:12
ΑΠΛΑ.... ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ!!!!!!!Ευγε κορίτσια!!! (Εγω δεν ξέρω πως να βάζω φωτο :( )

fotinip ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ "ΖΕΣΤΟ" ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ!!! Οπως εσύ.....να ζήσετε να το χαρείτε κοριτσάρα μου!!!

vazelaki τρομερό και φοβερό!!!! Ασε που έχουμε σχεδόν την ίδια τραπεζαρία και το ίδιο τραπέζι σαλονιού!!! :wink: :wink: :wink: (αχχχχ αν δεν ταιριάζαμε που λένε και οι παλιοί) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ursa Major εμένα γιατί δεν με έχεις στο ενυδρείο???? ε?ε? (αλλά έχεις δίκαιο βρε, που να χωρέσει μια όρκα)! Πάντως κι εσύ φαν των φυτών βλέπω! Ευγε! :wink:

micnat
20-11-08, 12:15
Βαζελάκι, σου είπα;;; Μετακομίζωωωωωωωω! Σου έρχομαι! Έχεις χώρο για 3 παιδιά και 2 ενήλικες;;;;:lol: :lol: :lol:

Εντάξει, έχω κι εγώ θέα από το σπίτι μου αλλά στην τσιμεντούπολη, όχι στον παράδεισο.......

Πότε σε βολεύει να έρθω;;; :D

vazelaki
20-11-08, 12:32
Βαζελάκι, σου είπα;;; Μετακομίζωωωωωωωω! Σου έρχομαι! Έχεις χώρο για 3 παιδιά και 2 ενήλικες;;;;:lol: :lol: :lol:

Εντάξει, έχω κι εγώ θέα από το σπίτι μου αλλά στην τσιμεντούπολη, όχι στον παράδεισο.......

Πότε σε βολεύει να έρθω;;; :D
Εχω,εχω..... :D οποτε θες :wink:

yogini
20-11-08, 14:16
Για Βαζελόσπιτο σούπερ :D :D

Ekabn
20-11-08, 14:33
dora ψυχραιμία, δε δείχνουμε τίποτα το σοβαρό. Εγώ ας πούμε δε θα βάλω τον πίνακα του βανγκοχ που από πίσω του είναι κρυμμένο το χρηματοκιβώτιο με τα διαμάντια, ούτε φυσικά μπορεί κανείς να δει ότι στο μεσαίο μαξιλάρι του μεγάλου καναπέ κρύβεται το παλίμψηστο που μου'δωσε ο παππούς μου ο παπάς με τα οικοπεδάκια στη Μύκονο. Εξάλλου πώς θα μπορούσε να ξέρει κανείς ότι μένω Βαλτετσίου 42 στον έκτο και το κλειδί το βάζουμε πάντα στην τρίτη γλάστρα του διαδρόμου (αυτή με τα μωβ λουλούδια);;; Μην είμαστε υπερβολικοί

nea mamaka
20-11-08, 14:36
dora ψυχραιμία, δε δείχνουμε τίποτα το σοβαρό. Εγώ ας πούμε δε θα βάλω τον πίνακα του βανγκοχ που από πίσω του είναι κρυμμένο το χρηματοκιβώτιο με τα διαμάντια, ούτε φυσικά μπορεί κανείς να δει ότι στο μεσαίο μαξιλάρι του μεγάλου καναπέ κρύβεται το παλίμψηστο που μου'δωσε ο παππούς μου ο παπάς με τα οικοπεδάκια στη Μύκονο. Εξάλλου πώς θα μπορούσε να ξέρει κανείς ότι μένω Βαλτετσίου 42 στον έκτο και το κλειδί το βάζουμε πάντα στην τρίτη γλάστρα του διαδρόμου (αυτή με τα μωβ λουλούδια);;; Μην είμαστε υπερβολικοί

:D :D :D :D
Tην ίδια γλάστρα έχουμε;
Χι, χι, χι, χι............

Ekabn
20-11-08, 14:54
Όχι ρε συ, αφού το'χουμε ξαναπεί, εσύ το κλειδί το βάζεις στα γεράνια, εγώ στις ορτανσίες, έπειτα εσένα το χρηματοκιβώτιο μπορεί να το'χεις πίσω απ'το Μονέ, αλλά τα μετρητά δεν είναι στον καναπέ αλλά στο κουτί του καφέ στην κουζίνα, δεύτερο ντουλάπι αριστερά, μην τα μπερδεύουμε

micnat
20-11-08, 15:15
Εκάβη, με στέλνεις :lol: :lol:

DALIA
20-11-08, 15:15
Ρε κορίτσια ψυχραιμία.Μια κουβέντα είπε η κοπέλα, εξέφρασε την γνώμη της.Για ποιο λόγο τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοση ειρωνεία? :!: :!: :!: :!: :!:

nea mamaka
20-11-08, 15:17
Καμιά ειρωνία δεν υπάρχει!
Απλά διακωμωδούμε λιγάκι το φόβο της για να τον ξεπεράσει!!
Δεν νομίζω οτι ειναι κακο αυτο!

elias-christina
20-11-08, 15:19
Bρε κοριτσια δεν λεω πως ενα αρρωστημενο μυαλο με τα στοιχεια που κατα καιρους δινουμε μπορει να μας βρει ευκολα....
Απλα λεω οτι κατ'αυτον τον τροπο ουτε στην κανονικη μας ζωη μπορουμε να ζησουμε, ειναι τραγικο να σκεφτομαστε συνεχεια ετσι!
Η Δωρα φυσικα εχει δικιο αλλα εγω δεν δεχομαι να μην μπορω να αναπτυξω φιλιες ακομα κ απο εδω μεσα...που βρηκα "καλες" φιλες...

Τωρα εγω μπερδευτηκα... σε ποιανης το κλειδι ειναι που ειπαμε??? :lol: :lol:
Χρηματοκιβωτια δεν αναλαμβανω παντως!!! Δεν το κατεχω το αθλημα!! :lol:

Και φυσικα ειναι μια τελειως αθωα πλακα.

DALIA
20-11-08, 15:24
π :lol: :lol: :lol: :lol: Πάντως εγώ το δικό μου κλειδί το βάζω στην παπουτσοθηκη της διπλανής μου κάθε Παρασκευή :lol: :lol: :lol:

Ekabn
20-11-08, 15:24
Όχι παιδιά, να πω την αλήθεια εγώ είμαι με τη Δώρα, δηλαδή κι εγώ είμαι κάπως κλασομπανιέρα όταν πρόκειται να βάλω τέτοια πράγματα στο ίντερνετ, καθόλου δεν το ειρωνεύομαι αυτό που είπε, δεν εννοώ κάτι συγκεκριμένο με το αυτό που έγραψα έτσι μου'ρθε, μου φάνηκε αστείο και το'γραψα.
Πάντως, κι εγώ (και η Δώρα φαντάζομαι) καταλαβαίνουμε ότι είναι υπερβολικοί οι φόβοι μας, απλώς δε νικώνται έτσι εύκολα. Οπότε συνεχίστε, πολύ μ'αρέσει το θέμα, σόρι αν σας αναστάτωσα, ε μου'ρθε μια ακόμα κοτσάνα ρε παιδί μου, να μην την πω κι αυτή; :D :D :D

DALIA
20-11-08, 15:43
Εμένα θα μου πει κάποιος πως βάζετε τις φωτο? Ε να μην βαλω και'γω?
Εκάβη αντε στη βραση κολλαει το σιδερο, θα ξεπερασουμε τις φοβιες μας!!!

Ekabn
20-11-08, 15:48
Ντάλια, τις φοβίες τις ξεπερνάμε, τη βαρεμάρα να βγάζω φωτογραφίες (και την άγνοια να τις φορτώσω βεβαίως βεβαίως) να δω πώς θα τις ξεπεράσω.

Πάντως να πω την αλήθεια, θέλω να σας βάλω μια φωτογραφία από τη βιβλιοθήκη μου όπου επικρατεί ΤΟ απόλυτο χάος, είναι τα βιβλία σε δυο σειρές σε βάθος, τα cd όλα μαζί, τα χαρτιά γιατρών, πτυχία, ιστορίες κάπου, δεν ξέρω πού, δε βρίσκω τίποτα και πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξω μια καινούρια που να πιάνει περισσότερο χώρο και να τα έχει απλωμένα και θέλω προτάσεις ξυλουργών, επιπλαδικων και τέτοια, αν έκανε καμιά εδώ πέρα πρόσφατα νέα βιβλιοθήκη (και με ντουλάπια κάτω κάτω και με γραφείο αν γίνεται και με θέσεις για cd, dvd και γενικώς με ό,τι αξεσουάρ,πόρτες και τέτοια) πολύ θα με ενδιέφερε

nea mamaka
20-11-08, 15:51
Bρε κοριτσια δεν λεω πως ενα αρρωστημενο μυαλο με τα στοιχεια που κατα καιρους δινουμε μπορει να μας βρει ευκολα....
Απλα λεω οτι κατ'αυτον τον τροπο ουτε στην κανονικη μας ζωη μπορουμε να ζησουμε, ειναι τραγικο να σκεφτομαστε συνεχεια ετσι!
Η Δωρα φυσικα εχει δικιο αλλα εγω δεν δεχομαι να μην μπορω να αναπτυξω φιλιες ακομα κ απο εδω μεσα...που βρηκα "καλες" φιλες...

Τωρα εγω μπερδευτηκα... σε ποιανης το κλειδι ειναι που ειπαμε??? :lol: :lol:
Χρηματοκιβωτια δεν αναλαμβανω παντως!!! Δεν το κατεχω το αθλημα!! :lol:

Και φυσικα ειναι μια τελειως αθωα πλακα.

Κοιτα καμιά μερα ψάχνοντας για τα δικά μας κλειδιά, στις δικές μας γλάστρες, βάλεις το δικό σου κλειδί σε λάθος γλάστρα! :!:

Afroditi D
20-11-08, 15:57
Βάσια ... λέγε εσυ που ειναι το κλειδάκι σας ... και αν ξυπνησεις κανενα πρωι και λείπει η νυφη μου .... μην βάλεις τις φωνες κ τα κλάματα ... :lol:

(πάντως λύτρα δεν θα ζητησουμε ... (οχι την Μάρω παιδάκι μου)... λύτρα €€€€ ...)

fotinip
20-11-08, 20:38
DALIA, dimt ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!!
mammy ίδια γούστα, ε?
Να σας πω την αλήθεια με αγχώσατε λίγο μ΄αυτά που γράφετε σχετικά με το να βάζουμε φωτο από τα σπίτια μας...Λέτε να έκανα βλακεία????
Άντε τώρα θα με φάει το άγχος μ΄αυτή τη σκέψη.... :(
Τέλοσπάντων....

elias-christina
20-11-08, 20:53
Φωτεινη μου γι'αυτο στεναχωρεθηκα κ εγω γιατι κατα καιρους εβαλα πολλες φωτο... Και αγχωθηκα!
Τελοσπαντων ας χαλαρωσουμε λιγο, δεν πειραζει.
Ο λογος που γραφω ειναι να σε ξεαγχωσω!
Μην μου στεναχωριεσαι κ εχεις κ ωραιο σπιτι... :lol:

fotinip
20-11-08, 21:21
Φωτεινη μου γι'αυτο στεναχωρεθηκα κ εγω γιατι κατα καιρους εβαλα πολλες φωτο... Και αγχωθηκα!
Τελοσπαντων ας χαλαρωσουμε λιγο, δεν πειραζει.
Ο λογος που γραφω ειναι να σε ξεαγχωσω!
Μην μου στεναχωριεσαι κ εχεις κ ωραιο σπιτι... :lol:

Σε ευχαριστώ!!!!
Να σαι καλά!!!!

maryp
20-11-08, 21:37
DALIA, dimt ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!!
mammy ίδια γούστα, ε?
Να σας πω την αλήθεια με αγχώσατε λίγο μ΄αυτά που γράφετε σχετικά με το να βάζουμε φωτο από τα σπίτια μας...Λέτε να έκανα βλακεία????
Άντε τώρα θα με φάει το άγχος μ΄αυτή τη σκέψη.... :(
Τέλοσπάντων....

αστη καμια μέρα ακομα και σβήσε την μετά... να μη σε τρώει το άγχος... :wink:

mpimpi
20-11-08, 23:47
ego pantos den agxonome ka8olou!!!siga kanapedes k trapezakia balameden balame tous eautous mas me esorouxa!!!!tora an kanenas idonoblepsias blepei kanapedes k trelenete ti na po!!!! :lol: :lol: :lol: (plaka kano) pantos den agxonome. an einai na ginei kati mporei na dei ta stoixeia mas k na mas brei opoios einai tsakali sauta xoris foto ktl!ego pantosmolis stoliso 8a ksanabalo fotos.filia!!!

helen18
21-11-08, 03:05
εγω παντως σκευτομαι να ανοιξω ενα ποστ που να λεγετε
ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΙς ΤΑΥΤΟΤΗΤΕς ΜΑΣ.....ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ!!!!
( σε αντιγραφο) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

RENAH
21-11-08, 08:10
Για Βαζελόσπιτο σούπερ :D :D

Ekabn
21-11-08, 10:47
tora an kanenas idonoblepsias blepei kanapedes k trelenete ti na po!!!! :lol: :lol: :lol: (plaka kano)ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! Εγώ είμαι ο ηδονοβλεψίας που λες, τρελαίνομαι να βλέπω σπίτια, αυτόν τον καναπέ με τα λουλουδάκια πολύ τον εκτίμησα (αν και το πορτοκαλί είναι κάπως έντονο για μένα, πάντως πολύ σούπερ)
Πάντως χωρίς πλάκα κι εγώ δε νομίζω να υπάρχει κίνδυνος, άντε βάλτε καμιά άλλη φωτο κι αφήστε την πάρλα

elias-christina
21-11-08, 12:58
Αποφασισα να βαλω κ εγω...

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_3004.jpg

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_2995.jpg

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_2998.jpg

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_3000.jpg

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_3001.jpg

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_3005.jpg

fotinip
21-11-08, 13:01
elias-christina ΤΕΛΕΙΟ!!!!
Όντως τα γούστα μας ταιριάζουν...
Και ο νεροχύτης βλέπω π ε ν τ α κ ά θ α ρ ο ς !!!!!!
ΕΥΓΕ!!!!! :D

elias-christina
21-11-08, 13:08
Σε ευχαριστω Φωτεινη μου...
Σου ειπα, αφου θα ενιωθα εγω καλα στο δικο σου διαμερισμα σιγουρα θα ενιωθες κ συ στο δικο μου! Καταλαβα οτι εχουμε κοινα γουστα. :D

Christie
21-11-08, 13:11
Κοριτσια πολυ ωραια τα σπιτια σας και διακοσμημενα με γουστο :wink:

blue
21-11-08, 13:49
αχ κοριτσια τι ωραιο θεμα που βαλατε!!

Σαν ψωναρα κι εγω θα βαλω τις δικε μας φωτο!
Θαυμαστε!!! :shock: :shock:
:twisted: :twisted: :twisted:
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home001.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home002.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home003.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home004.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home005.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home006.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home3001.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home3002.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/005.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/003.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/002.jpg

DALIA
21-11-08, 14:08
elias-christina, blue είναι πολύ ωραια τα σπίτια σας αλλά η πέτρα ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

vickypap
21-11-08, 14:12
τελειο το σπιτι σας.
εχοθμε τον ιδιο αποστειρωτη(γινεται και ατμομαγειρας το ξερεις)
θελω και εγω να βαλω φωτο και το σπιτι μου που μ'αρεσει παρα πολυ αλλα και την βαφτιση της μικρης αλλα δεν μπορω δεν μου το επιτρεπει ο σερβερ στην δουλεια :cry: :cry: :cry:

elias-christina
21-11-08, 14:25
Ευχαριστω πολυ...
Στην δικη μας πριπτωση η πετρα μπηκε εξ ολοκληρου απο μας (εμενα κ τον αντρα μου)!
Και ειναι πανευκολο!!!

blue
21-11-08, 14:34
τελειο το σπιτι σας.
εχοθμε τον ιδιο αποστειρωτη(γινεται και ατμομαγειρας το ξερεις)
θελω και εγω να βαλω φωτο και το σπιτι μου που μ'αρεσει παρα πολυ αλλα και την βαφτιση της μικρης αλλα δεν μπορω δεν μου το επιτρεπει ο σερβερ στην δουλεια :cry: :cry: :cry:

thanks!!!
το ξερω ναι οτι γινεται ατμομαγειρας ασε που δε ξερω πως να το χρησιμοποιω ομως!!! :P :P :P :P

εχεις οδηγιες χρησης???? :P :P :P :P

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
21-11-08, 14:42
blue,τι κανεις;;;;;;Να σου ζησει η κορακλα!!!!
Βρε κοριτσια πολυ ωραια τα σπιτια σας!!!Μπραβο σας!!!!!

blue
21-11-08, 14:47
χριστινακιιιιιιι!!!

καλα καλα ειμαι!!!
εσυ?????? να σου ζησει κι εσενα ο παιδαρος!!εκει που περσι λεγαμε ποτε θα μεινουμε εγκυουλες τωρα εχουμε τα μπεμπουλινια αγκαλιτσα!!

απιστευτο ε????? πως τα περνατε εσεις με το μικρουλι σας??

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
21-11-08, 15:07
Και εγω αυτο σκεφτομουν.....πως περναει ετσι ο καιρος!!!!!
Παντως ειναι κουκλαρα η κορακλα σου....
Ο μικρουλης μου ειναι αγγελακι.....κοιμαται ολο το βραδυ και γενικα ειναι πολυ ησυχος....... :D
Ελπιζω και εσενα το ιδιο!!!

MARGIO
21-11-08, 15:17
Τελεια τα σπιτια σας κοριτσια! elias-christina να ρωτησω κατι?απο που πηρες αυτο που βαζεις τα μπουκαλια να στραγγίζουν?ενθουσιαστηκα!

blue
21-11-08, 15:26
Και εγω αυτο σκεφτομουν.....πως περναει ετσι ο καιρος!!!!!
Παντως ειναι κουκλαρα η κορακλα σου....
Ο μικρουλης μου ειναι αγγελακι.....κοιμαται ολο το βραδυ και γενικα ειναι πολυ ησυχος....... :D
Ελπιζω και εσενα το ιδιο!!!

κι εμενα το ιδιο ...ολη τη νυχτα νανι !!! αφου πολλοι μου λενε οταν ερχονται σπιτι... καλα αυτο το μωρο ειναι σαν να μην υπαρχει...παρα πολυ ησυχη, μη τη ματιασω!! :P :P

ΧΡΙΣΤΙΝΑ
21-11-08, 15:28
Τελεια τα σπιτια σας κοριτσια! elias-christina να ρωτησω κατι?απο που πηρες αυτο που βαζεις τα μπουκαλια να στραγγίζουν?ενθουσιαστηκα!

Και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω....

Blue, σου στελνω πμ γιατι το θεμα ειναι ασχετο με αυτα που λεμε!!!Μη τους το χαλασω!!!

blue
21-11-08, 15:32

Και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω....

Blue, σου στελνω πμ γιατι το θεμα ειναι ασχετο με αυτα που λεμε!!!Μη τους το χαλασω!!!
συγνωμη ναι μη το χαλασουμε το τοπικ...
παντως αυτο με τα μπιμπερο μ'αρεσει κι εμενα!!!

mpizoudaki
21-11-08, 16:17
vazelaki ερωτευτηκα το μπαλκονι σου και τη θεα που εχεις και blue ερωτευτηκα το ηλιολουστο και γεματο φυτα σπιτι σου.Κοριτσια ειναι υπεροχα τα σπιτια σας ολονων μπραβο σας.Εγω δεν ξερω πως βαζουν οποτε δε μπορω να συμμετεχω.

elias-christina
21-11-08, 16:30
Ειναι της BEABA κ τα φερνουν τα premaman σιγουρα αν κ εγω το πηρα απο καταστημα που δεν υπαρχει στην Ελλαδα.
Καλε εγω ξεχασα να βαλω απο το μπαλκονιμου φωτο???
Θα βαλω να δειτε κ τον δικο μου κηπο! :lol: :lol: :lol:

snowwhite
21-11-08, 17:11
blue εχουμε ιδιο ψυγειο και ιδια κρεβατοκαμαρα :D :D

τέλειο το σπίτι σου και της elias-christina επίσης!

και είσαστε και καλές νοικοκυρές :D :D :D :D

hasmouritsa
21-11-08, 17:40
Τα σπίτια σας είναι υπέροχα! Μράβο σε όλες σας, για την φινέτσα και το γούστο... :!: :!: :!:

vatraxaki
21-11-08, 18:40
αχ κοριτσια τι ωραιο θεμα που βαλατε!!

Σαν ψωναρα κι εγω θα βαλω τις δικε μας φωτο!
Θαυμαστε!!! :shock: :shock:
:twisted: :twisted: :twisted:
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home001.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home002.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home003.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home004.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home005.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home006.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home3001.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/home3002.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/005.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/003.jpg
http://i338.photobucket.com/albums/n402/bluetang/002.jpg
blue μηπως εβγαλες φωτο απο το δικο μου σπιτι;
εχουμε ακριβως τα ιδια επιπλα ιδιους καναπεδες,τραπεζαρια,κρεβατοκαμαρα
απο το eurohouse τα πηρες;

blue
21-11-08, 18:49
xaxaxax

ναι απο το eurohouse τα πηρα!!!
για βαλε φωτο να συγκρινουμε!! :P :P :P

vatraxaki
21-11-08, 18:52
μολις κανω γενικη θα βγαλω μεχρι και ο πινακας ειναι παρομοιος και ολοι με κοροιδευαν για την αφηρημενη τεχνη :lol: :lol:

yls
22-11-08, 08:07
Υπέροχα τα σπίτια σας κορίτσια! :lol:

Blue & vaselaki σούπερ τα σπίτια σας! :lol:

Aggeloudia
22-11-08, 11:21
Κοριτσάαααααρες...το ενα καλύτερο απο το άλλο τα σπίτια σας.
Μπράβο...Κάθε μια με διαφορετικό γούστο ...
Μπράβο...Πολύ cozy και ηλιόλουστα...
Να τα χαιρεστε και να ακουστούν ευχομαι περισσότερες παιδικές φωνούλες εκει μεσα...
Εμένα ειναι υποδιάληση λόγω του Στέλιου αλλά μια θα την βάλω και εγω...σε λίγο!!!!!!!

vazelaki
22-11-08, 12:31
Να τα χαιρεστε και να ακουστούν ευχομαι περισσότερες παιδικές φωνούλες εκει μεσα...
θα ακουστουν στο παρτυ των γενεθλίων μας και στη γιορτη μας επισης :D
Αυτές που εννοείς μας είναι αχρείαστες εμάς προς το παρόν :shock: :lol: :lol: :lol:

athinabr
22-11-08, 15:45
Κοριτσια τα σπιτια σας ειναι τρελα!!Πολυ ομορφα και καλογουστα.Τωρα ζηλεψα!!Μολις τελειωσω τη γενικη και φτιαξω και το δενδρο θα βαλω και εγω!! :wink:

fysalida
22-11-08, 17:02
καλά έχω πάθει πλάκα τώρα ή μάλλον η blue ήρθε και φωτογράφισε την κουζίνα μου...μπλέ δεν μπορείς να φανταστείς..έχουμε τα ίδια ακριβώς ντουλάπια τα ίδια πλακάκια..τι να λέμε τώρα ακόμη και η θέση του νεροχύτη σου είναι ίδια και στο δικό μου σπίτι.. :lol: ευτυχώς το υπόλοιπο σπίτι διαφέρει αρκετά απο το δικό μου αλλιώς θα είχα αμφιβολίες :lol: :lol: :lol:
elias-christina πολύ ωραίο το σπιτάκι σου..ζεστό και φιλικό

elias-christina
22-11-08, 17:12
Ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!
Τι γινετε βρε κοριτσια? γιατι κολλησαμε? βαλτε τα σπιτακια σας, ειναι πολυ ωραιο να βλεπουμε τα γουστα η μια της αλλης!

micnat
22-11-08, 18:37
Μπράβο σε όλες σας για τους όμορφους χώρους που έχετε διαμορφώσει!!!

Εγώ για να βάλω φωτογραφίες θα πρέπει πρώτα να ταχτοποιώ για κανένα μήνα και να φέρω και μπογιατζή :lol: :lol: :lol: :lol: ή να τις περάσω στο photoshop πρώτα!!!!!!

Το βράδυ αν προλάβω θα ανεβάσω φωτό από τις ξυλουργικές κατασκευές μας για να πάρει ιδέες η Εκάβη για βιβλιοθήκη που λέει.

Καλά, τα σπίτια σας μοιάζουν του περιοδικού, έχω κομπλάρει εντελώς μα εντελώς μιλάμε...

elias-christina
22-11-08, 18:41
το δικο μου του περιοδικου??? :lol: :lol: :lol:
ε, οχι κ ετσι! 8)

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
22-11-08, 19:04
καλά έχω πάθει πλάκα τώρα ή μάλλον η blue ήρθε και φωτογράφισε την κουζίνα μου...μπλέ δεν μπορείς να φανταστείς..έχουμε τα ίδια ακριβώς ντουλάπια τα ίδια πλακάκια..τι να λέμε τώρα ακόμη και η θέση του νεροχύτη σου είναι ίδια και στο δικό μου σπίτι.. :lol: ευτυχώς το υπόλοιπο σπίτι διαφέρει αρκετά απο το δικό μου αλλιώς θα είχα αμφιβολίες :lol: :lol: :lol:
elias-christina πολύ ωραίο το σπιτάκι σου..ζεστό και φιλικόΜαλλον θα ηταν ο ιδιος εργολαβος!!!!!!Παντως κοριτσια πολυ ωραια τα σπιτια σας :) :) :) :) :) Οταν θα κανω κι εγω τη γενικη θα σας το στειλω!

manina
23-11-08, 11:06
εγω παντως σκευτομαι να ανοιξω ενα ποστ που να λεγετε
ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΙς ΤΑΥΤΟΤΗΤΕς ΜΑΣ.....ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ!!!!
( σε αντιγραφο) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ρε συ αρια.....αμαν πια με τα εκκαθαριστικαααααααααααα :lol: :lol: :lol:

mpizoudaki
23-11-08, 15:50
να και το δικο μας σπιτι
http://i449.photobucket.com/albums/qq219/mpizoudaki_photos/DSC01526.jpg

mpizoudaki
23-11-08, 15:53
http://i449.photobucket.com/albums/qq219/mpizoudaki_photos/DSC01527.jpg
http://i449.photobucket.com/albums/qq219/mpizoudaki_photos/DSC01531.jpg
http://i449.photobucket.com/albums/qq219/mpizoudaki_photos/DSC01533.jpg
http://i449.photobucket.com/albums/qq219/mpizoudaki_photos/DSC01528.jpg
http://i449.photobucket.com/albums/qq219/mpizoudaki_photos/DSC01534.jpg

micnat
23-11-08, 16:17
Ο καλός μου έχει χόμπυ την μαραγκική :D Πριν παντρευτούμε φτιάξαμε οι δυό μας το τραπέζι της τραπεζαρίας μας γιατί δε βρίσκαμε στην αγορά κάτι που να αξίζει και να έχουμε τα λεφτά να το πάρουμε. Το φτιάξαμε οι δυό μας με 1 μήνα σκληρή δουλειά τα απογεύματα. Το αποτέλεσμα

http://img152.imageshack.us/img152/2224/dsc6553ty0.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=dsc6553ty0.jpg)
Στην κουζίνα μας όπως βλέπετε δεν φαίνεται καθόλου ο πάγκος από τα πράγματα :lol: :lol:

Τα βιβλία μας τα έχουμε σε κάτι τέτοια ράφια χειροποίητα κι αυτά.
Στις κατασκευές του από εδώ και πέρα δεν είχε τη βοήθειά μου γιατί ή ήμουν έγκυος ή θήλαζα :lol: :lol:

http://img153.imageshack.us/img153/7226/dsc6558vu4.jpg (http://img153.imageshack.us/my.php?image=dsc6558vu4.jpg)

Στο σύνθετο έχουμε στα ντουλάπια επάνω διάφορα σερβίτσια, ποτήρια κλπ, στα κάτω ντουλάπια έχουν τα παιδιά βιβλία και παιχνίδια, και στα συρτάρια είναι τα cd. Είναι 2 ίδια κομμάτια. Του πήρε κανένα 2μηνο...

http://img47.imageshack.us/img47/5376/dsc6554xi1.jpg (http://img47.imageshack.us/my.php?image=dsc6554xi1.jpg)

Το τελευταίο του δημιούργημα είναι η πέργκολα στο μπαλκόνι μας με σοφίτα/"δεντρόσπιτο" για τα παιδιά :D Αυτό πήρε αρκετό καιρό, 3 μήνες;;

http://img444.imageshack.us/img444/2222/200804280985yd5.jpg (http://img444.imageshack.us/my.php?image=200804280985yd5.jpg)

Athena
23-11-08, 18:47
Και το δικο μας...

http://i13.photobucket.com/albums/a264/athena2togo/IMG_7104.jpg
http://i13.photobucket.com/albums/a264/athena2togo/IMG_7105.jpg
http://i13.photobucket.com/albums/a264/athena2togo/IMG_7106.jpg
http://i13.photobucket.com/albums/a264/athena2togo/IMG_7107.jpg

mpimpi
23-11-08, 21:01
athena poli prototipo to spiti sou!!!marese poli!!exei to diko tou stil oxi san ta dika mas pou ligopoli moiazoun!!!bravo!!!!

myrto
23-11-08, 23:43
Να και το δικό μου...Είναι λίγο, πως να το πω για να μη με θίξω...μμμ, ''φοιτητικό'' σε σχέση με τα υπόλοιπα, αλλά αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει!!!

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010143-2.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010146-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010148-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010150-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010151-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010155-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010156-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010158-1.jpg

Aggeloudia
23-11-08, 23:56
bizoudaki
Πολύχρωμο το σπιτάκι σας και με ιδιαίτερο στίλ.Μπράβο πολύ ωραίο
φιλενάδα micnat επικερδέστατο το χόμπυ του άντρα σοτ και γλυτώνεται και λεφτά με αυτό τον τρόπο...ΟΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΞΥΛΟΣΠΙΤΟ.....Α-Π-Ι-Θ-Α-Ν-ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Athena έχεις σπουδάσει κομμωτική;;;Κάτι ειδα ...κούκλες κομμωτικής σε κάποια γωνιά...Πολύ ωραιο το σπίτι σου.Το παιδικό...πολύ ξεχωριστό!!!!!
Μου αρέσει που κάθε σπιτικό εχει την πινελιά της καθε μιας μας και το κάνει ιδιαίτερο και ξεχωριστό...Το δικό μου δεν θα σας αρέσει γιατί μάλλον θα το βρειτε...βαρύ με αυτα που έχω βάλει μέσα...Δεν θα σας αρέσει αποτι εχω δει...
Και ολα τα υπολοιπα σπίτι -δεν θυμάμαι τα ονοματα των κοριτσιών...ειδα πολλά σπίτια.... :oops: σορυυυυυυυυ!!!!!!!!!-ειναι ενα κι ενα.
Μπραβο κοριτσάρες μου.Ομορφα και με την προσωπικότητα της καθεμιάς.....

myrto πολύ μικρές φωτο έβαλες...Μου βγηκε το μάτι να καταλάβω τι βλέπω..Βάλε μεγαλύτερες γιατι το σπίτι σου εχει ενδιαφέρον

micnat
24-11-08, 00:35
Συμμάζεψα λίγο, οπότε να και φωτό από το σαλόνι μας...

Το τζάκι το έφτιαξε κι αυτό ο αντρούλης μου, την εστία αγόρασε και το μάρμαρο κομμένο εννοείται... :wink:

http://img249.imageshack.us/img249/1751/dsc6577cs7.jpg (http://img249.imageshack.us/my.php?image=dsc6577cs7.jpg)

Ο λατρεμένος μου καναπές :D Συνήθως στο τραπεζάκι βρίσκονται καμμιά 10αριά βιβλία των παιδιών, αυτοκινητάκια, ποτηράκια, ζωγραφιές κλπκλπκλπ

http://img266.imageshack.us/img266/7716/dsc6575vu1.jpg (http://img266.imageshack.us/my.php?image=dsc6575vu1.jpg)

elias-christina
24-11-08, 08:02
Να και το δικό μου...Είναι λίγο, πως να το πω για να μη με θίξω...μμμ, ''φοιτητικό'' σε σχέση με τα υπόλοιπα, αλλά αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει!!!

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010143-2.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010146-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010148-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010150-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010151-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010155-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010156-1.jpg

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/P1010158-1.jpg

Μυρτω εγω το σπιτι σου θα το χαρακτηριζα παιχνιδιαρικο!
Πολυ ωραιο!
Ποιες μεινανε? Α! ναι η Micnat επισης παιχνιδιαρικο!
Με πολυ αγαπη για κατασκευες σας βλεπω, μπραβο. το σπιτακι τελειο!
Μπιζουδακι ωραιο κ το δικο σας, με πολλα χρωματα.
Αθηνα ειχα κ εγω την ιδια απορια... κομμωτρια? Μ'αρεσει αυτο το στυλ μοντερνο-ρετρο (το λεω καλα?) πρεπει να ειναι παλιο σπιτι, ανακαινισμενο? ή κανω λαθος? πολυ μ'αρεσουν αυτα τα σπιτια!

micnat
24-11-08, 09:18
Πάντως βρε κορίτσια ένα έχω να πω!!! Σας ευχαριστώ, με κάνατε και μάζεψα το σπίτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κόμπλαρα τόσο πολύ με το πόσο τακτοποιημένα είναι τα δικά σας και είχα στενοχωρηθεί :oops:

Και εχτές το βράδυ κοιτούσα το σαλόνι μου και είδα πως δεν ήταν και τόοοοσο κακό και έκανα ένα γρήγορο συμμάζεμα και να!
Πραγματικά σας ευχαριστώ :lol: :lol:

Αθηνά, Μυρτώ πολύ μου άρεσαν τα σπίτια σας!!! Ωραία χρώματα!!!!!
Μυρτώ, οι ριγέ πολυθρόνες είναι υπέροχες!!!

Μπιζουδάκι, και το δικό σου είναι πολύ όμορφο! Αυτό το βάψιμο που έχεις σε κάποιους τοίχους πως το έχεις κάνει;

Για τις υπόλοιπες έχω ήδη πει! Μπράβο! :wink:

Ekabn
24-11-08, 17:09
Κι εμένα μου άρεσαν πολύ της Αθηνάς και της Μυρτώς. Μυρτώ πώς αποφάσισες αυτό το βάψιμο στον τοίχο; Εννοω τους μεμονωμένους τοίχους που βάφτηκαν σε διαφορετικό χρώμα και βέβαια ο τοίχος στο παιδικό δωμάτιο, τί απίθανος! Μόνη σου διάλεξες τα χρώματα και τα σχέδια; Θέλω κι εγώ αλλά φοβάμαι ρε παιδί μου, μ'αρέσουν κάτι χρώματα λίγο κουλά,αλλά και τα δικά σου τολμηρά είναι όμως φαίνονται τόσο όμορφα... μπράβο. Αθηνά, τί κ α τ α π λ η κ τ ι κ ή κουζίνα είναι αυτή;;;; Θέλω κι εγώ, για πες πού την πήρες!!! Σκεφτόμουνα να την κάνω κόκκινη, ο άντρας μου ψιλοφρίκαρε, νομίζω με το πράσινο θα συμφωνήσει ακόμη κι αυτός. Φανταστικό μπράβο.

Micnat, τί να πω... Όχι πες μου ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!! Μπράβο για τον άντρα σου! Μου φαίνεται πολύ εντυπωσιακό να κάνει κάποιος τέτοια πράγματα μόνος του, και τη μεγαλύτερη κοτσάνα να φτιάξει, όταν μάθω ότι την έκανε μόνος του αμέσως μεταμορφώνεται στα μάτια μου. Βέβαια, το πρόβλημα δε μου το έλυσες (και μου γέννησες μεγάλες ελπίδες ρε micnat), γιατί είναι ο άντρας σου, αν ήταν ο κυρ Φώτης ο μαραγκός να τον έπαιρνα κι εγώ κάτι γινότανε, πρέπει να βρω λύση ρε γμτ, δεν αντέχω με το μπάχαλο. Ξέρει κανείς αν το ικέα έχει συμβούλους για βιβλιοθήκες όπως έχει και στις κουζίνες; Που τους πας την κάτοψη του σπιτιού και σου κάνουν αυτοί το σχέδιο και την υλοποίηση; Κάτι τέτοιο άκουσα.

Athena
24-11-08, 17:34
Σαε ευχαριστουμεεεε.Λοιπον τις κουκλες τις μαζευει ο αντρας μου(κανει συλλογη) μαζι με τα π[αιχνιδια που φαινονται στις βιτρινες του '30-'50 κυριως.
Ναι το σπιτι ειναι το ισογειο 3οροφης οικιας του '30.Το ανακαινισαμε ολοκληρωτικα.Η κουζινα ειναι δικο μας σχεδιο.
Οπως και να εχει ειναι πολυ ομορφο σπιτι αλλα σε λαθος περιοχη...δυστυχως σκοπευουμε να το νοικιασουμε για επαγγελματικη στεγη και εμεις να βγουμε προς τα εξω να ανοιξει ο οριζοντας μας.... :roll:

elias-christina
24-11-08, 17:49
Aθηνα αν επιτρεπεται σε ποια περιοχη?

Athena
24-11-08, 17:55
Aθηνα αν επιτρεπεται σε ποια περιοχη?ιλισια.

elias-christina
24-11-08, 19:52
Ειναι ωραια περιοχη. Ετσι οπως ειπες κεντρο καταλαβα εντελως κεντρο.
Ιλισσια-Παγκρατι περιχωρα ειμαστε κεντρο-αποκεντρο.

myrto
24-11-08, 21:46
Ευχαριστούμε!!!
Εκάβη, τα χρώματα εγώ τα διάλεξα αλλά χρειάστηκε να δώσω σκληρή μάχη με τον μπογιατζή γιατί όταν του τα έδειξα μου είπε ''ΟΧΙ,ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ!'' :shock: :shock: :shock:
Και επίσης η ιδιοκτήτρια μάλλον θα πάθει εγκεφαλικό όταν καποτε φύγουμε,το παιδικό το έχω περάσει 3 χέρια!!!
Βασικά όταν θέλεις έντονα χρώματα καλό είναι να βάφεις ένα τοίχο, η ένα Γ..., ιδιαίτερα αν έχεις και μορφολογικό λόγο πχ εσοχή, αλλιώς είναι πολύ βαρύ...Βάψε παντως, μην το φοβάσαι, το πολύ πολύ αν δε σ'αρέσει το ξαναβάφεις!

myrto
24-11-08, 21:47
Α, Αθηνά το σπίτι σου μου άρεσε πολύ-πολύ! Έχει πολύ προσωπικότητα!

Ekabn
25-11-08, 10:03
ο αντρας μου(κανει συλλογη) μαζι με τα π[αιχνιδια που φαινονται στις βιτρινες του '30-'50 κυριως.αααααα, κάτι μου θυμίζει αυτό... ο άντρας μου μάζευε στρουμφάκια όταν ήταν μικρός και ήθελε να τα φέρει σπίτι. Δε μπορώ να τα ξεσκονίζω αυτά ρε παιδιά, άσε που είναι καρακίτς. Οπότε λέω να του δείξω την κουζίνα σου, αλλά το σκέφτομαι γιατί είναι φάτσα κάρτα αυτά τα πλαισιάκια που είχε κι αυτός τα στρουμφάκια και μπορεί να'χουμε άλλα.
Ναι το σπιτι ειναι το ισογειο 3οροφης οικιας του '30.Το ανακαινισαμε ολοκληρωτικα.Η κουζινα ειναι δικο μας σχεδιο.Και ποιός την έφτιαξε; Και πώς αποφασίσατε να την κάνετε πράσινη; θέλω να πω ρε παιδί μου πήγατε και κοιτάξατε διάφορα σχέδια και χρώματα και τελικά τη φτιάξατε όπως σας ταιριάζει υποθέτω, αλλά πού πήγατε αν πήγατε; ρωτάω πολλά ε;
Οπως και να εχει ειναι πολυ ομορφο σπιτι αλλα σε λαθος περιοχη...δυστυχως σκοπευουμε να το νοικιασουμε για επαγγελματικη στεγη και εμεις να βγουμε προς τα εξω να ανοιξει ο οριζοντας μας.... :roll:Ο ορίζοντάς σας θα ανοίξει αν βγείτε προς τα έξω, αλλά το ταβάνι θα'ρθει κάπως πιο κοντά, για σκέψου το κι αυτό. Τα παλιότερα σπίτι που'ναι πιο ψηλοτάβανα έχουν άλλη χάρη ρε παιδί μου, αυτά τα καινούρια τα κλειστοφοβικά δεν πιάνουν μία μπροστά τους

Ekabn
25-11-08, 10:08
Εκάβη, τα χρώματα εγώ τα διάλεξα αλλά χρειάστηκε να δώσω σκληρή μάχη με τον μπογιατζή γιατί όταν του τα έδειξα μου είπε ''ΟΧΙ,ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ!'' :shock: :shock: :shock:
Δηλαδή, ήταν τελείως δική σου έμπνευση το χρώμα; Καλά ρε παιδιά, υποκλίνομαι! Δεν το'χω με τίποτα. Δε μπορώ να σκεφτώ τέτοια πράματα με τίποτα.
Και επίσης η ιδιοκτήτρια μάλλον θα πάθει εγκεφαλικό όταν καποτε φύγουμε,το παιδικό το έχω περάσει 3 χέρια!!!
Δηλαδή, το παιδικό το έβαψες;Ο μπογιατζής που λέγαμε έκανε τέτοια δουλειά; Σαν αυτοκόλητα μου φαίνονται, σαν ψεύτικα, είναι τέλειο.

myrto
25-11-08, 10:23
Όχι, το παιδικό το ζωγράφισα εγώ, το μοτίβο ήταν από ένα σουπλά του Habitat που το πειραξα στο photoshop...κοιτα, είναι και η δουλειά μου, μην εντυπωσιάζεσαι άδικα! :D

Nantia
25-11-08, 10:31
κοριτσια φοβερα τα σπιτια σας. Η καθεμια εχει το δικο της στυλ και εχει βγαλει την δικη της προσωπικοτητα στην διακοσμηση του σπιτιου της.

Αθηνα μου εχω μια προτιμηση στο σπιτι σου γιατι και εγω κανω διαφορες συλλογες. Απο κουτια απο πορσελανινες κουκλες απο σπιτακια.... Μου αρεσαν πολυ οι μινιατουρες στο τοιχο σου.

Μυρτο μου το σπιτι σου ειναι τοσο χαρουμενο μπραβο κοριτσι μου δειχνει οτι εισαι αισιοδοξος και χαρουμενος ανθρωπος.

Μιcnat η κουζινα σου φοβερη καλε τι ωραιο φωτιστικο!!!!!! Και το δεντροσπιτο φοβεροοοο τυχερα τα παιδακια σου και εσυ φυσικα που ο ανδρουλη σου ειναι χρυσοχερης :D :D

Μπιζουδακι μου και το δικο σου το σπιτι ειναι ξεχωριστο με πολλα χρωματα και φαντασια..

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ....

Ekabn
25-11-08, 10:32
Έλα ρε πλάκα κάνεις, τί να μην εντυπωσιάζομαι, μου φαίνεται απίθανο. Ή ίσως πάω σε πολύ μπανάλ σπίτια, δεν το αποκλείω. Όλοι έχουν πάρει αυτές τις φάσες απ'το μάδερκέαρ για τους τοίχους, βαρέθηκα να τα βλέπω.

mpizoudaki
25-11-08, 11:24
Πάντως βρε κορίτσια ένα έχω να πω!!! Σας ευχαριστώ, με κάνατε και μάζεψα το σπίτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κόμπλαρα τόσο πολύ με το πόσο τακτοποιημένα είναι τα δικά σας και είχα στενοχωρηθεί :oops:

Και εχτές το βράδυ κοιτούσα το σαλόνι μου και είδα πως δεν ήταν και τόοοοσο κακό και έκανα ένα γρήγορο συμμάζεμα και να!
Πραγματικά σας ευχαριστώ :lol: :lol:

Αθηνά, Μυρτώ πολύ μου άρεσαν τα σπίτια σας!!! Ωραία χρώματα!!!!!
Μυρτώ, οι ριγέ πολυθρόνες είναι υπέροχες!!!

Μπιζουδάκι, και το δικό σου είναι πολύ όμορφο! Αυτό το βάψιμο που έχεις σε κάποιους τοίχους πως το έχεις κάνει;

Για τις υπόλοιπες έχω ήδη πει! Μπράβο! :wink:

εκανα τεχνοτροπια με ειδικη μπογια και σφουγγαρακι.Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

micnat
25-11-08, 13:17
Micnat, τί να πω... Όχι πες μου ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!! Μπράβο για τον άντρα σου! Μου φαίνεται πολύ εντυπωσιακό να κάνει κάποιος τέτοια πράγματα μόνος του, και τη μεγαλύτερη κοτσάνα να φτιάξει, όταν μάθω ότι την έκανε μόνος του αμέσως μεταμορφώνεται στα μάτια μου. Βέβαια, το πρόβλημα δε μου το έλυσες (και μου γέννησες μεγάλες ελπίδες ρε micnat), γιατί είναι ο άντρας σου, αν ήταν ο κυρ Φώτης ο μαραγκός να τον έπαιρνα κι εγώ κάτι γινότανε, πρέπει να βρω λύση ρε γμτ, δεν αντέχω με το μπάχαλο. Ξέρει κανείς αν το ικέα έχει συμβούλους για βιβλιοθήκες όπως έχει και στις κουζίνες; Που τους πας την κάτοψη του σπιτιού και σου κάνουν αυτοί το σχέδιο και την υλοποίηση; Κάτι τέτοιο άκουσα.

Σ'ευχαριστώ, κι εγώ νοιώθω πολύ περήφανη για τις κατασκευές του!!

Όσο για λύση στο πρόβλημά σου, εμείς αυτό που κάναμε ήταν να βρούμε το χώρο στον οποίο θα βάζαμε τις βιβλιοθήκες/ράφια οπότε παίρναμε τα μέτρα, μετά λέγαμε τι θέλουμε να βάζουμε εκεί και βγάζαμε τις διαστάσεις του ραφιού και όσο για το σύνθετο, του είχα πει πως θέλω οπωσδήποτε ντουλάπια για να βάζουμε πράγματα που δε θα σκονίζονται και εκείνος σκέφτηκε τα συρτάρια για τα cd όπου έβαλε και μηχανισμό για ανοιγοκλείνει εύκολα.
Σκέφτεσαι λοιπόν τι περίπου θες, σε τι διαστάσεις, παίρνεις καμμιά φωτογραφία από περιοδικό ή από εδώ και πας στον κυρ Φώτη το μαραγκό και στο φτιάχνει!!!!!!!!!!! Ή καλύτερα έρχεται εκείνος σπίτι σου και παίρνει τα μέτρα...Για το ΙΚΕΑ δεν ξέρω αν έχει συμβούλους, πάρτους ένα τηλέφωνο και ρώτα τους!!!!!!!!!!

Νάντια σ'ευχαριστώ για το σχόλιο σου! :D

Ekabn
25-11-08, 13:28
Σ'ευχαριστώ, κι εγώ νοιώθω πολύ περήφανη για τις κατασκευές του!!
Όσο για λύση στο πρόβλημά σου, εμείς αυτό που κάναμε ήταν να βρούμε το χώρο στον οποίο θα βάζαμε τις βιβλιοθήκες/ράφια οπότε παίρναμε τα μέτρα, μετά λέγαμε τι θέλουμε να βάζουμε εκεί και βγάζαμε τις διαστάσεις του ραφιού και όσο για το σύνθετο, του είχα πει πως θέλω οπωσδήποτε ντουλάπια για να βάζουμε πράγματα που δε θα σκονίζονται και εκείνος σκέφτηκε τα συρτάρια για τα cd όπου έβαλε και μηχανισμό για ανοιγοκλείνει εύκολα.
Σκέφτεσαι λοιπόν τι περίπου θες, σε τι διαστάσεις, παίρνεις καμμιά φωτογραφία από περιοδικό ή από εδώ και πας στον κυρ Φώτη το μαραγκό και στο φτιάχνει!!!!!!!!!!! Ή καλύτερα έρχεται εκείνος σπίτι σου και παίρνει τα μέτρα...Για το ΙΚΕΑ δεν ξέρω αν έχει συμβούλους, πάρτους ένα τηλέφωνο και ρώτα τους!!!!!!!!!!Μωρέ συμφωνώ, αλλά έχω ψιλοπήξει γιατί νομίζω ότιείναι ατέλειωτα αυτά που πρέπει να βάλω εκεί και δεν ξέρω τί να πρωτοκάνω. πρέπει να οργανωθούμε, σωστά τα λες, θα κάτσω να μετρήσω διαστάσεις, άντε να τελειώνουμε, με ενέπνευσες micnat, θενξ. Και πάλι συγχαρητήρια για όλα (όχι μόνο στον άντρα σου, κι εσύ βοήθησες, μην ξεχνιόμαστε), ειδικά το τραπέζι της κουζίνας μου άρεσε πολύ. Α, έχουμε και κάτι κοινό, κι εμένα ο πάγκος στην κουζίνα είναι τίγκα στις συσκευές και τα διάφορα, άλλη πίκραααααα :))))))))))

Athena
26-11-08, 21:57
Και ποιός την έφτιαξε; Και πώς αποφασίσατε να την κάνετε πράσινη; θέλω να πω ρε παιδί μου πήγατε και κοιτάξατε διάφορα σχέδια και χρώματα και τελικά τη φτιάξατε όπως σας ταιριάζει υποθέτω, αλλά πού πήγατε αν πήγατε; ρωτάω πολλά ε;
Οπως και να εχει ειναι πολυ ομορφο σπιτι αλλα σε λαθος περιοχη...δυστυχως σκοπευουμε να το νοικιασουμε για επαγγελματικη στεγη και εμεις να βγουμε προς τα εξω να ανοιξει ο οριζοντας μας.... :roll:Ο ορίζοντάς σας θα ανοίξει αν βγείτε προς τα έξω, αλλά το ταβάνι θα'ρθει κάπως πιο κοντά, για σκέψου το κι αυτό. Τα παλιότερα σπίτι που'ναι πιο ψηλοτάβανα έχουν άλλη χάρη ρε παιδί μου, αυτά τα καινούρια τα κλειστοφοβικά δεν πιάνουν μία μπροστά τουςΜαραγκος την εφτιαξε απο σχεδιο που του δειξαμε με αρχιτεκτονικη του '70.Πρασινη λακα επιλεξαμε για τον συνδιασμο της με το μωβ του τοιχου....μωρε για το αλλο...ειναι σκοτεινο ομως και μου λειπει ο ηλιος...

micnat
26-11-08, 22:52
Εκάβη το τραπέζι ναι, είναι πολύ εντυπωσιακό όταν φαίνεται η επιφάνεια :lol: :lol: Προσπαθούμε με νύχια και με δόντια να το κρατάμε καθαρό!!!

Ο πάγκος την έχει πατήσει...

Αθηνά, είναι ο αγαπημένος μου συνδυασμός το μωβ με το πράσινο, με τρελλαίνει!!! Μπράβο για το σπίτι σας, είναι πολύ όμορφο!!!

KOSLEN
26-11-08, 23:19
μπραβο πολυ ωραια ολα!!!
athena μπορεις να μου πεις για το πρασινο απο ποια εταιρια ειναι και το νουμερο;

ευχαριστω εκ των προτερων.

Aggeloudia
26-11-08, 23:33
Να βάλω και εγω το τσαρδί μας...;;;Αυτό ειναι απο το σαλόνι...το σερβάν με τον καθρέπτη και τις φωτο

http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909004600x450.jpg

Γωνιά απο την τραπεζαρία...

http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909009600x450.jpg[/IMG
Οι μάσκες που με κόπο μαζευω εδω και καιρό!

[img]http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909007600x450.jpg

Αποψη σαλονιού...

http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909006600x450.jpg

και λίγο απο κουζίνα...Το αρκούδι στον τοιχο απο γυαλί ειναι απο την λοαμπάδα του Σισινιού της βάπτησης...
http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909013600x450.jpg

Aggeloudia
26-11-08, 23:35
Δεν βγηκε ο τοιχος με την ανάμνηση απο το χανι μουν...Τα καδράκια δειχνουν Βιένη που πήγαμε χάνι μουν

http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909013600x450.jpg

Aggeloudia
26-11-08, 23:37
...αυτό ειναι το σωστό...Λάθος φωτογραφία...

http://i356.photobucket.com/albums/oo1/marimaria_2008/gfhkfgbb909009600x450.jpg

Nantia
27-11-08, 09:53
Aggeloydia το σπιτι σου με φινετσα και στυλ μπραβο τελειο ειναι πολυ γκλαμουρατο........
Μου αρεσε πολυ ο καθρεφτης στον μπουφε σου. Αληθεια τα ροζ λουλουδια και τα κιτρινα ειναι αληθινα ή ψευτικα. Εχω μια τρελα με τα λουλουδια.....Καλα και η συλλογη με τις μασκες πολυ ωραια σου ευχομαι να την μεγαλωσεις......Και ο πινακας στο σαλονι σου εδεσε αρμονικα με ολο τον χωρο τελειος.....

Aggeloudia
27-11-08, 13:47
Nantia ευχαριστώ πολύ...
Τα λουλούδια ειναι ψευτικά και τα λένε μεταξωτά...δεν πιστευω πως ειναι μεταξωτά, αλλά πλένονται κανονικότατα και τα εχω απο τοτες που παντρευτηκα το 2004. Μου αρέσουν πάρα πολύ τα λουλούδια μεσα στο σπίτι αλλά μόνο οι ορτανσίες και οι ορχιδεες οι οποίες είναι και πολύ ευπαθη λουλούδια αλλά και πολύ ακριβά...γιαυτό πήρα τα ψευτικά τα οποία δειχνουν αληθινά...και κοτσάρισα και μια ντουζίνα κίτρινα τριαντάφυλά που ειναι το νόμο χρώμα απο το τριαντάφυλλο που μου αρέσει

micnat
27-11-08, 14:24
Aggeloudia μπράβο κοριτσάρα μου!!!!!!!!! Πολύ μουράτο το σπίτι σου....

Πως τα ξεσκονίζεις όλα αυτά;;;; :lol: :lol: :lol: Πολύ όμορφος ο καθρέφτης, και εντυπωσιάστηκα και από τον τοίχο σου! Μοιάζει να είναι σφουγγαράτος αν και άσπρος, εκτός αν φταίνε οι ρακές που έχω πιεί :wink:

irenef
27-11-08, 15:42
Αποφασισα να βαλω κ εγω...

http://i306.photobucket.com/albums/nn269/elias-christina/IMG_3004.jpg

Τέλειο το ενυδρείο σου!
Απο που το πήρες?

elias-christina
27-11-08, 15:45
απο ενα κανονικο petshop oταν πας ζητα το σαν στρογγυλο ενυδρειο
ή φενκ σουι. το συγκεκριμενο ειναι των 90 λιτρων.

irenef
27-11-08, 16:32
οκ ευχαριστω πολυ . Μου αρεσουν πολυ τα ενυδρεια ειδικα τα στρογγυλα
και ηθελα να παρω κι εγω ενα για το σπιτι μας.

irenef
27-11-08, 16:47
απο ενα κανονικο petshop oταν πας ζητα το σαν στρογγυλο ενυδρειο
ή φενκ σουι. το συγκεκριμενο ειναι των 90 λιτρων.
Τώρα το είδα είσαι από Λεμεσό? Εγώ είμαι από Λάρνακα! :D :D :D

elias-christina
27-11-08, 16:52
Aχ επιτελους...
Να μπουν κ αλλες απο Κυπρο, μηπως κανουμε κ εμεις καμια συναντηση!

Ειμαι μιση μιση, εμενα εως τα 25 στην Ελλαδα κ παντρευτηκα Κυπρο.

irenef
27-11-08, 16:58
Ελα πατριδααααα!

Μένεις Κυπρο δηλαδή τώρα?
Εγώ το αντιθετο παντρευτηκα και τωρα μενω Αθηνα! :lol:

elias-christina
27-11-08, 17:02
Παλι δλδ δεν "τσατιζει" συναντηση!!!!
Και η φιλη μου η Jean ειναι Λεμεσιανη παντρεμενη στην Αθηνα.
Εσεις θα κανετε συναντησεις εγω οχι παλι! :cry: ¨κλαψ κλαψ :lol:

irenef
27-11-08, 17:11
:D :D
τι να κανουμε εμεις στη ξενιτια!!! χα χα
Ετσι κι αλλιως εγω τωρα γεννησα και ειναι λιγο δυσκολες οι συναντησεις.

Δεν εχει αλλες συγχωρκανες απο Κυπρο?

elias-christina
27-11-08, 17:15
Εχει μια-δυο νομιζω... :roll:

Nena
28-11-08, 10:44
Και γω γεννημα θρέμα Λεμεσιανή αν και με μαμά γέννημα θρέμα Αθηναία θεωρούμε μισή μισή.

athinabr
28-11-08, 17:31
Να και το δικο μου σπιτακι!!!
http://img34.glitterfy.com/333/glitterfy-flpbk28093235633834.gif (http://www.glitterfy.com/) http://img34.glitterfy.com/333/glitterfy-flpbk28093742557034.gif (http://www.glitterfy.com/)
Ελπιζω να σας αρεσει!! :D

Aggeloudia
28-11-08, 21:02
Τέλειο κοριτσι το σπιτικό σου...Πολύ σικάτο...μπράβο...ωραιο στύλ εχεις...μπράβο πραγματικά...αν και με ζάλισαν οι φωτο ετσι όπως αλλάζουν αλλά φαινεται η καλογουστιά...!!!!!!!!

Jean
28-11-08, 21:07
Παλι δλδ δεν "τσατιζει" συναντηση!!!!
Και η φιλη μου η Jean ειναι Λεμεσιανη παντρεμενη στην Αθηνα.
Εσεις θα κανετε συναντησεις εγω οχι παλι! :cry: ¨κλαψ κλαψ :lol:

:lol: :lol: :lol: Xaxaxaxaxa!! Mου βγηκαν τα ματια να καταλαβω τι εγραψες!! Αμα θες κοπελια να το μιλας καλα το κυπριακο να τονιζεις και την προφορα. Δεν λεμε τσατιζει, λεμε τσιαττιζει... Ετσι παχυ παχυ, χορταστικο!! :lol: :lol:
Ναι, κορουες κι εγω απο Λεμεσο (εχοντας κλεισει μια 10ετια πια στην Αθηνα)

Μηπως να ανοιξουμε ξεχωριστο τοπικ να τα "λαλουμεν" οι Κυπριες (αντε και οι μισες-μισες, οι μιγαδες που λενε...)

maryp
28-11-08, 21:10
ωωωωωχ μάνα μου... :lol: :lol: :lol:

Jean
28-11-08, 21:13
ωωωωωχ μάνα μου... :lol: :lol: :lol:

Αϊ μαρη!!

Aggeloudia
28-11-08, 21:13
Ναι και εμεις που ζήσαμε εκει και αγαπήσαμε την Κυπρο όσο τυποτε άλλο, να συγοντάρουμε...Λατρεία η Κυπρος και δη η Λεμεσσός...Αλλο πράμα...Πειτε τίποτα να τα ξαναθυμηθώ βρε κορίτσια γιατι πάνε και χρόνια...Ευτυχώς εχω τον κουμπάρο μου που ειναι Αμοχωστιανός (τουβγαλα το μάτι στην ορθογραφία...) και μου μιλάει Παφιτικα να εξασκούμε :D :D :D

Jean καλά σεκοψα για Κυπραία...Πολύ χαίρομαι...χαιρομαι διπλά...
:!: :!: :!:

Jean
28-11-08, 21:16
Αγγελουδια, ενα σου λεω το πατρικο μου απεχει 3 λεπτα απο την ακτη Lady's mile οποτε οπως αντιλαμβανεσαι μπορει και να συμφαγαμε καμια φορα σε καμια απο τις βρωμοταβερνες της παραλιας και να μην το πηραμε χαμπαρι!! :lol:

Jean
28-11-08, 21:19
Ναι και εμεις που ζήσαμε εκει και αγαπήσαμε την Κυπρο όσο τυποτε άλλο, να συγοντάρουμε...

Ε κι εσυ Κυπρια θεωρεισαι βρε, (αντε κατα το εν τριτο) δεν θα τα χαλασουμε...Once in Cyprus (που λενε και στο χωριο μου) και γινεσαι Κυπρια!

elias-christina
28-11-08, 21:21
Και γω γεννημα θρέμα Λεμεσιανή αν και με μαμά γέννημα θρέμα Αθηναία θεωρούμε μισή μισή.

Βρε βρε μαζευομαστε!!!!! Ωραια... Νενα κ εγω μιση μιση αλλα αντιστροφα..
Μπαμπας Ελλαδιτης, μαμα Λεμεσιανη αλλα εγω γεννημενη μεγαλωμενη εως τα 25 στην Αθηνα. Ας οψεται ο ερωτας που με εφερε στην Λεμεσο!

elias-christina
28-11-08, 21:23
Νενα τωρα Αθηνα? Αγγελουδια ποσο εμεινες? Για δουλεια?

Jean
28-11-08, 21:25
Ας οψεται ο ερωτας που με εφερε στην Λεμεσο!

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

th@lia
28-11-08, 21:40
Κοριτσια εγω δεν εχω καμια σχεση με την κυπρο ειμαι ποθ#$τοκαλαμαρου!!Αλλα εχω μια καλη πολυ καλη φιλη κυπραια που ειναι και Λεμεσσανη και εχω βγει και στα μαγαζια σας εκει που ειναι και πολυ ωραια!!Και επισης εμενε και πολλα χρονια η αδερφη μου εκει!οποτε μαρεσει η Κυπρος και την αγαπω!Ποτε δεν ξεχνω!! :wink: Θα με παιζετε???

Nena
28-11-08, 21:47
Ατε ρε κορουες, Ησασταν Λεμεσό τζε επροτιμήσατε να μένετε Αθήνα? 5 χρόνια για σπουδές τζιαμέ τζε ήθελα που τες πρώτες μέρες να φύω. Και να φανταστείτε ότι κάθε καλοκαίρι σχεδόν ήμουν Αθήνα, ήμουν εξοικειωμένη, αλλά οι ρυθμοί ζωής, η κίνηση, τα μέσα, οι πολυκατοικείες κλπ δεν αντέχονται. Όσο νάναι για να μεγαλώσεις παιδάκια είναι πολύ καλύτερα στην Κύπρο. Αλλά ας μην πω άλλα για να μην μου επιτεθούνε οι πανταχού Αθηναίες. :D

th@lia
28-11-08, 22:01
Ετσι ειναι!!Και η αδερφη μου που ειχε τα παιδια εκει και πηγαν σχολειο 3 χρονια και μετα γυρισαν Αθηνα τα ιδια λεει!!Και τωρα τι να πει το μετανιωσε?Ενω μπορουσαν και να μεινουν εκει!!!

Jean
28-11-08, 22:02
Ατε ρε κορουες, Ησασταν Λεμεσό τζε επροτιμήσατε να μένετε Αθήνα? 5 χρόνια για σπουδές τζιαμέ τζε ήθελα που τες πρώτες μέρες να φύω.

:lol: :lol: :lol: :lol: πωπω Νενα πηρες φορες, τα πες κι ολα μαζεμενα, αντε να βγαλουν ακρη οι εξ Ελλαδος συμφορουμιτισσες :lol: :lol:

Δεν παρεξηγειται κανεις γι' αυτα που ειπες...Ολοι ξερουμε οτι η Αθηνα δεν αντεχεται αλλα ολοι ειμαστε εδω κολλημενοι για τους δικους του λογους ο καθενας...

Thalia που*&*καλαμαρου μου εσυ!! Φυσικα και θα σε παιζουμε... Επισης οποιος εχει φιλο κυπριο θεωρειται κυπριος... (το εχω παραξηλωσει μου φαινεται... :lol: :lol: )

th@lia
28-11-08, 22:09
Ευχαριστω κορουες!!! :lol: :lol:

Nantia
28-11-08, 22:24
Κοριτσια συμφορουμιτισες Κυπριες και μη να σας την χαλασω λιγο την κουβεντουλα :lol: :lol: :lol:

Τι να κανω σημερα καθαρισα το σπιτακι μου και ειπα να το φωτογραφισω γιατι αυριο δεν θα ξερω παλι πως θα ειναι ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/IMG_1914-1.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/IMG_1921-1.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/IMG_1919-1.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/IMG_1916-1.jpg
http://i468.photobucket.com/albums/rr50/nantia_photo/IMG_1929-1.jpg

milver
28-11-08, 22:36
Nena τί μου θύμισες!!!!
Πήγα 5ήμερη στην Κύπρο και μου άρεσε πολύ ο τρόπος που μίλαγαν.
Τη λάτρεψα την Κύπρο,πραγματικά......
Jean,Nena σας ζηλευωωωωω.

Ναντια ωραίο το σπίτι σου!!!Μεζονέτα?

Nantia
28-11-08, 22:45
Ευχαριστω Μilver :D
ναι μεζονετα ειναι......

ΑΑ και εγω εχω παει κυπρο πριν 5 χρονια περιπου την γυρισα σχεδον ολη (εκτος απο κατεχομενα) και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ομορφη. Εμενα στην παφο............

maryp
28-11-08, 22:47
κι εγώ είχα πάει Λευκωσία το 2000... Θα με παίζετε??? Ο άντρας μου έχει έναν πολύ καλό του φίλο που ζει εκεί, έχει παντρευτεί Κύπρια, έχουν 6 παιδιά και ένα επίπεδο ζωής που εδώ δεν το ονειρευόμαστε καν!

Nena
28-11-08, 22:54
6 παιδια? να τους ζήσουν. Αχ και γω θελω 6 παιδάκια :roll: Πραγματικά νομίζω ότι είναι καλύτερα εδώ και από οικονομικής απόψεως και υπάρχει και λιγο πρασινο οσο νάναι, ανάπνέεις βρε παιδί μου.. Αλλά νομίζω ότι πρεπει να ανοίξουμε άλλο topic γιατί χάσαμε το θέμα foto apta spitia mas.

Aggeloudia
28-11-08, 23:23
Σωστό ..πάω νανοιξω

yls
29-11-08, 10:35
Νάντια πολύ ωραίο το σπίτι σου!

mpimpi
29-11-08, 16:47
loipon stolisa kai eipa na balo na deite!!bebaia akoma den teleiosa allaparte mia geusi!!!
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00414.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00417.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00418.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00416.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00419.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00421.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00423.jpg
http://i347.photobucket.com/albums/p445/xosafla/DSC00424.jpg

Aggeloudia
30-11-08, 10:55
mpimpiΠολύ όμορφο το σπιτικό σου, μικρή μου...Χρηστουγεννιάτικό και περιποιημένο...Μπράβο...
Μου αρέσει η κουζίνα σου...τα χρώματα...τι ειναι αυτό που κρεέμεται απο το παράθυρο της κουζίνας;;;Δεν μπορώ να το καταλάβω...

fotinip
30-11-08, 11:01
Aggeloudia φαντάζομαι είναι μια ωραία μοντέρνα κουρτίνα!!!!!
Μπράβο mpimpi!!!!!πολύ χριστουγεννιάτική ατμόσφαιρα..
Πρέπει και γω να στολίσω!!!!

mpimpi
30-11-08, 11:05
ειναι κροσσια! ειναι πολυ ευκολο να τα κανεις ετσι. πηρα κουρτινα κροσσια και της εκανα αυτο το σχεδιο. λογω οτι η κουζινα εχει σκουρα χρωματα οτι κουρτινα κ να εβαζα ηταν σκοτεινη. ετσι αποφασισα να δοκιμασω τα κροσσια. στην αρχη δεν τα ειχα δεμενα ετσι κ δεν ειχα ενθουσιαστει.τωρα ειναι καπως καλυτερα. παντως ειναι πιο φωτεινη!!

fotinip
30-11-08, 11:10
Μόνη σου τα έπλεξες και έδωσες σχήμα??
Είναι πολύ ωραία και έξυπνη σκέψη!!!!
Μπράβο!!!

mpimpi
30-11-08, 12:13
ναι μονη μου. αν σας πω απο που το σκεφτηκα θα γελατε. θυμαστε καποτε που ειχε μοδα να πιανεις ετσι τα μαλλια με μικρα λαστιχακια?? ε μια χρονια ετσι τα ειχα κανει τα μαλλια μου για ενα γαμο και ειπα ας το δοκιμασω και στην κουρτινα!!!καλο ε???

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
30-11-08, 16:21
Εξυπνο εξυπνο.Πολυ ωραιο πραγματι!!!Αχ ζηλευω που στολισατε!Αντε να δουμε ποτε θα αξιωθω κι εγω η ανεπροκοπη :!: :!: :!: :!: :!:

helen18
30-11-08, 19:19
Να και το δικό μου αν και δεν το έχω φτιάξει ακόμα,θέλει λίγο αραίωμα,γιατί μαζεύτηκε πάλι πολλή σαβούρα.
http://img34.glitterfy.com/335/glitterfy-flpbk30131117440434.gif (http://www.glitterfy.com/)
και τα πλεκτά που φτιάχνω.
http://img34.glitterfy.com/335/glitterfy-flpbk30114605230434.gif (http://www.glitterfy.com/)

Athena
30-11-08, 20:50
[quote="Nena"]

Athena
30-11-08, 20:52
Ατε ρε κορουες, Ησασταν Λεμεσό τζε επροτιμήσατε να μένετε Αθήνα? 5 χρόνια για σπουδές τζιαμέ τζε ήθελα που τες πρώτες μέρες να φύω. Και να φανταστείτε ότι κάθε καλοκαίρι σχεδόν ήμουν Αθήνα, ήμουν εξοικειωμένη, αλλά οι ρυθμοί ζωής, η κίνηση, τα μέσα, οι πολυκατοικείες κλπ δεν αντέχονται. Όσο νάναι για να μεγαλώσεις παιδάκια είναι πολύ καλύτερα στην Κύπρο. Αλλά ας μην πω άλλα για να μην μου επιτεθούνε οι πανταχού Αθηναίες. :DΑΑΑΑ!ωραια η Λεμεσος,αλλα θα πω τα χειροτερα για τους Κυπριους...ειχα παει να δουλεψω σεζον σε εστιατοριο-μπαρ και καλαμαρου με ανεβαζαν,π@.... μας κατεβαζαν τις Αθηναιες...τετοιο κομπλεξ μονο εκει το εχω συναντησει..βραδυ εφυγα..τοσο ασχημα δεν εχω νιωσει σε δουλεια...κατα τ αλλα μας λατρευουν... :roll:

Jean
30-11-08, 21:14
ΑΑΑΑ!ωραια η Λεμεσος,αλλα θα πω τα χειροτερα για τους Κυπριους...

Καλο ειναι να μην χαρακτηριζουμε εναν ολοκληρο λαο εξαιτιας καποιων μεμονωμενων περιστατικων... (παρεπιπτοντως το "καλαμαρου" δεν ειναι βρισια)

Κι εγω οταν πρωτορθα στην Αθηνα βρεθηκαν ανθρωποι που με ρωτησαν γιατι φοραω σταυρο (αφου οι Κυπριοι ειναι μουσουλμανοι :shock: )
και πως τα μιλαω τοσο καλα τα ελληνικα αφου στην Κυπρο μιλανε Αγγλικα και Τουρκικα (πραγμα που το θεωρω χειροτερο απ' το π***ανα που σε ειπαν εσενα) αλλα δεν εφυγα νυχτα... και δεν εχω να πω τα χειροτερα για τους Αθηναιους.

sabrina
30-11-08, 21:16
Να και το δικό μου αν και δεν το έχω φτιάξει ακόμα,θέλει λίγο αραίωμα,γιατί μαζεύτηκε πάλι πολλή σαβούρα.
http://img34.glitterfy.com/335/glitterfy-flpbk30131117440434.gif (http://www.glitterfy.com/)
και τα πλεκτά που φτιάχνω.
http://img34.glitterfy.com/335/glitterfy-flpbk30114605230434.gif (http://www.glitterfy.com/)

ελένη πανέμορφα τα κεντηματά σου!!!!!!!!!!!
καλέ τεμέτερον εισαι?????????????? :D

Skybeam
30-11-08, 21:19
Κι εγω οταν πρωτορθα στην Αθηνα βρεθηκαν ανθρωποι που με ρωτησαν γιατι φοραω σταυρο (αφου οι Κυπριοι ειναι μουσουλμανοι :shock: )

καλά πώς τους ήρθε και στο είπαν αυτό...

Jean
30-11-08, 21:34

καλά πώς τους ήρθε και στο είπαν αυτό...

Ηταν ή ανιστορητοι ή αμορφωτοι ή απλως ειρωνες και κακοι αλλα δεν εχει σημασια τι ακριβως απο τα παραπανω. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι σε ολους τους λαους θα βρει κανεις ολες τις παραπανω κατηγοριες ανθρωπων...Λεει κατι αυτο για το συνολο των κατοικων της χωρας;
Εν πασει περιπτωσει, ας μην πιανουμε χωρο σ' ενα ασχετο τοπικ μιλωντας γι' αυτα. Ειδα κατι που νομιζω οτι οφειλα να απαντησω γιατι θιχτηκα. Δεν εχω κατι αλλο να πω, εκτος απο το οτι βλεπω πανεμορφα και καλογουστα σπιτια. Μπραβο κοριτσια!

Athena
30-11-08, 21:39
....

Jean
30-11-08, 21:45
....

καλαμαραδες ελεγαν στα παλια χρονια οσους εγραφαν και μιλουσαν καλα ελληνικα, τους μορφωμενους δηλαδη. Οι ελληνες λοιπον ηταν καλαμαραδες και ο επιθετικος προσδιορισμος επεβιωσε μεχρι σημερα κι ετσι χαρακτηριζουν ολους τους εξ Ελλαδος ακομη και σημερα. Ετσι αποκαλουν και τον αντρα μου και τους γαμπρους μου που ειναι ολοι Αθηναιοι αλλα δεν θιγεται κανεις.
Περαν τουτου το "δεν συμπαθουν γενικα τους Ελληνες" δεν το δεχομαι. Γενικα εχω ενα προβλημα με τα "γενικα". Αλλα φυσικα ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θελεις και το σεβομαι...
Περαστικα στο γιο σου by the way...

elias-christina
01-12-08, 08:02
Καλημερα σας...
Θα μπω κ εγω στην συζητηση σας αν κ δεν μ'αρεσουν οι εντασεις κ συζητησεις τετοιου ειδους.
Προσωπικα ειμαι μιση μιση, εζησα 25 χρονια στην Αθηνα κ 5 εως τωρα στην Κυπρο. "Ρατσισμο" εζησα κ εκει κ εδω.
Ετυχε στις 11 την νυχτα να μας πεταξουν απο ταξι στην Λεωφ. Αλεξανδρας γιατι ο ταξιτζης καταλαβε οτι η μαμα μου ειναι Κυπρια.
Ετυχε επισης να ακουσω στην Κυπρο την εξης κουβεντα "Πουστοκαλαμαρου που ηρθες κ πηρες την δουλεια των δικων μας παιδιων"
Εχω κ αλλα πολλα τετοια παραδειγματα.
Θελω να καταληξω στο εξης: ανθρωποι αμορφωτοι κοινωνικα (γιατι αυτο εχει σημασια) βρισκονται παντου, αυτο δεν σημαινει οτι εκπροσωπουν ολοκληρους λαους. Να με συγχωρεσετε που επεμβηκα αλλα θεωρησα σκοπιμο να δειξω κ τις δυο πλευρες του νομισματος.
Καλημερα σε ολες!

Jean
01-12-08, 09:16
Δεν λεμε κατι διαφορετικο Χριστινα. Εινα θεμα ανθρωπου και κι οχι λαου. Ηλιθιοι υπαρχουν παντου. Αυτο ας πουμε με τη δουλεια που σου ειπαν, θα το ακουσεις κι εδω απο Αθηναιους που λενε για τα παιδια που ερχονται απο την επαρχια να δουλεψουν (δεν μας φταναν τα 5.5 εκατομμυρια που ειμαστε ηρθαν κι οι "βλαχοι" και και και...) Ρατσισμο θα νιωσεις και στην επαρχια οταν με τις αθηναϊκες πινακιδες σου βλεπεις τους αστυνομικους να εχουν λυσσαξει σωνει και ντε να σου βρουν παραπτωμα...
Κι εγω εχω ακουσει σποντες επειδη θελω να δωσω ΑΣΕΠ και καλα οτι "δεν μας φταναν τα ιδια" Ξεχναμε τους εκατονταδες Ελλαδιτες εκπαιδευτικους που υπηρετουν στην Κυπρο και βολευτηκαν μια χαρα (χωρις εξετασεις χωρις επετηριδες 20 χρονων; ) Δεν μπαινω ομως σε τετοιες διαδικασιες και καλο ειναι κανενας να μην μπαινει. Σε καθε λαο θα βρεις ανιστορητους ή απλως κοινωνικα αμορφωτους οπως ειπες κι εσυ, οι ταμπελες ομως με ενοχλουν πολυ. Το "εχω να πω τα χειροτερα για τους Κυπριους" σαν Κυπρια με περιλαμβανει κι εμενα μεσα και εγω δεν εβρισα ποτε κανεναν, δεν τον κατεβασα νυχτα απο το ταξι μου, δεν του ειπα οτι μας καταλαμβανει τις θεσεις εργασιας, δεν αμφισβητησα κανενος την ηθικη... Γενικα με ενοχλουν οι γενικοι αφορισμοι... Οι πατρινιες ειναι ετσι, οι Αθηναιες αλλιως, οι ποντιοι ειναι χαζοι, οι Σκωτσεζοι τσιγκουνηδες, οι Αγγλοι γκευ και παει λεγοντας... Βασει ποιας λογικης εξηχθησαν τετοια συμπερασματα δεν μπορω να καταλαβω αλλα ειμαστε νεοι ανθρωποι και μρφωμενοι και καλο ειναι να μην διαιωνιζουμε τις μλκς των παλιων...

gerakina
01-12-08, 10:01
nantia πολύ χουχουλιάρικο το σπιτάκι σου!Αλλά δεν το κρύβω πως το παιδικό σου με ξετρέλανε!!
mpimpi ωραία ιδέα η κουρτίνα και πολύ ζεστά τα χρώματα στο σαλόνι.
helen18 υπέροχο σπίτι υπέροχα κεντήματα!!Μπράβο στα χεράκια σου!

Nantia
01-12-08, 10:06
Νάντια πολύ ωραίο το σπίτι σου!

Ευχαριστω πολυ :D :D :D :D

Γερακινα μου και εσενα ευχαριστω

Προσπαθησα να δωσω ζεστασια στο χωρο...........

Να σας πω και κατι αλλο κοριτσια εχω τρελα με την διακοσμηση και γενικα επειδη βαριεμαι ευκολα καθε 1 μηνα περιπου κανω αλλαγες στην διακοσμηση και στα επιπλα.. (ναι εγω ειμαι αυτην που κουναω μονη μου τραπεζαρια μπουφε και καναπεδες και γενικα φερνω τα πανω κατω :? :? )

Nantia
01-12-08, 10:09
[quote="gerakina"]!Αλλά δεν το κρύβω πως το παιδικό σου με ξετρέλανε!!
quote]

Γερακινα μου το παιδικο το ξαναλλαξα χαχα
Εβγαλα την ροζ βελετζα γιατι μας επιασε βηχας και εμενα και την μικρη (πολυ σκονη μαζευει) και εχω παραγγειλει χαλι στυλ μοκετας ολο ροζ (ανοιχτο) και θα μας ερθει την Τεταρτη.... :D :D :D

Jean
01-12-08, 10:09
Εμενα το δικο μου σπιτι ειναι μινιμαλ αισθητικης (με λιγα λογια αποτελειται απο επιπλα- κουρτινες και ηλεκτρικα ειδη) Οταν τελειωσαμε το χτισιμο του σπιτιου μας πριν 5 χρονια ειχα πει (λογω στενοτητας οικονομικης) οτι δεν θελω να βιαστω με τα διακοσμητικα και να παρω οτι να' ναι μονο και μονο για να μην ειναι το σπιτι γυμνο... ) Ε, λοιπον 5 χρονια μετα δεν υπαρχει ουτε ενα καδρο,ουτε ενας πινακας, ουτε ενα φωτιστικο δαπεδου, ουτε ενας καθρεφτης (δεν κανω πλακα, ο μονος καθρεφτης που υπαρχει στο σπιτι βρισκεται στο μπανιο)... Μια το ενα μια το αλλο... Οταν εχω λεφτα δεν μου αρεσει τιποτα κι οταν δεν εχω βλεπω τα παντα μπροστα μου...

Οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει λογος να σας βαλω φωτος...εχετε ξαναδει ολες φανταζομαι τοιχους και ταβανια... :lol: :lol:

Nantia
01-12-08, 10:12
jean μου μια καλη ιδεα ειναι να αγοραζεις πραγματα για το σπιτι σου στις εκπτωσεις ...... Σταμπαρε κατι που σου αρεσει απο τωρα και αγορασε το στις εκπτωσεις μπορει και με 50% εκπτωση αξιζει να ψωνιζουμε πραγματα που δεν ειναι πρωτης αναγκης στις εκπτωσεις....... Εγω εχω σταμπαρει ενα μαγαζι στο κοσμος και στις εκπτωσεις ολο και κατι περνω για το σπιτακι μου σε πολυ καλες τιμες....... :lol: :lol:

elias-christina
01-12-08, 10:28
Δεν λεμε κατι διαφορετικο Χριστινα. Εινα θεμα ανθρωπου και κι οχι λαου. Ηλιθιοι υπαρχουν παντου. Αυτο ας πουμε με τη δουλεια που σου ειπαν, θα το ακουσεις κι εδω απο Αθηναιους που λενε για τα παιδια που ερχονται απο την επαρχια να δουλεψουν (δεν μας φταναν τα 5.5 εκατομμυρια που ειμαστε ηρθαν κι οι "βλαχοι" και και και...) Ρατσισμο θα νιωσεις και στην επαρχια οταν με τις αθηναϊκες πινακιδες σου βλεπεις τους αστυνομικους να εχουν λυσσαξει σωνει και ντε να σου βρουν παραπτωμα...
Κι εγω εχω ακουσει σποντες επειδη θελω να δωσω ΑΣΕΠ και καλα οτι "δεν μας φταναν τα ιδια" Ξεχναμε τους εκατονταδες Ελλαδιτες εκπαιδευτικους που υπηρετουν στην Κυπρο και βολευτηκαν μια χαρα (χωρις εξετασεις χωρις επετηριδες 20 χρονων; ) Δεν μπαινω ομως σε τετοιες διαδικασιες και καλο ειναι κανενας να μην μπαινει. Σε καθε λαο θα βρεις ανιστορητους ή απλως κοινωνικα αμορφωτους οπως ειπες κι εσυ, οι ταμπελες ομως με ενοχλουν πολυ. Το "εχω να πω τα χειροτερα για τους Κυπριους" σαν Κυπρια με περιλαμβανει κι εμενα μεσα και εγω δεν εβρισα ποτε κανεναν, δεν τον κατεβασα νυχτα απο το ταξι μου, δεν του ειπα οτι μας καταλαμβανει τις θεσεις εργασιας, δεν αμφισβητησα κανενος την ηθικη... Γενικα με ενοχλουν οι γενικοι αφορισμοι... Οι πατρινιες ειναι ετσι, οι Αθηναιες αλλιως, οι ποντιοι ειναι χαζοι, οι Σκωτσεζοι τσιγκουνηδες, οι Αγγλοι γκευ και παει λεγοντας... Βασει ποιας λογικης εξηχθησαν τετοια συμπερασματα δεν μπορω να καταλαβω αλλα ειμαστε νεοι ανθρωποι και μρφωμενοι και καλο ειναι να μην διαιωνιζουμε τις μλκς των παλιων...

Με τα λεγομενα μου ηθελα απλως να πω πως αυτα συμβαινουν παντου κ παντα, και δεν υπαρχει λογος να γενικευουμε...
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Φιλακια Κυπραιες κ Ελλαδιτισες! Ελληνες ειμαστε ολοι!
PEACE!!! :lol: :lol: :lol:

th@lia
01-12-08, 10:35

Εσυ παλι αυτο το συμπερασμα πως το εβγαλες?

Jean
01-12-08, 10:39

:lol: :lol: :lol: Ελα να μπαινουν κι οι Ποντιες στο παιχνιδι να γινουμε κουλουβαχαρτα!! Κυπριακα, ποντιακα, (καμια απο Κρητη ρε παιδια;; ) να γινει εδω ο πυργος της βαβελ! :lol: :lol:

athinabr
01-12-08, 10:44
Εμενα με ξεχασατε? :cry: Με τη συζητησει για Κυπρο-Ελλαδα φυγατε απο το θεμα και δε προσεξατε το δικο μου το σπιτακι!!! :(

th@lia
01-12-08, 10:46
Ναι ρε jean μου καλα τα λες αλλα οι Αγγλοι ειναι gay?????κρυο εεεεε?

Γενικα ολοι αυτοι οι χαρακτηρισμοι ειναι εντελως λαθος!!Παντου υπαρχουν θα βρεθουν ανθρωποι που θα αναφερουν καποιους τετοιους χαρακτηρισμους!Ειδικα το θεμα Ελλαδα-Κυπρος ειναι πααρα πολυ μεγααααλο!!
Βεβαια το ιδιο θα μπορουσαμε να πουμε Βορεια Ελλαδα-Νοτια Ελλαδα!!!Ποντιοι-Θρακιωτες και ολα τα συναφη!!
Παντως ειμεις εδω στην Β. Ελλαδα απο το ποταμι και πανω δηλαδη και οσοι ημαστε Ποντιοι ήμαστε καλυτεροι απο ολον τον υπολοιπο πλανητη και απο τους gay Αγγλους!!!Για να μην το παω και τοπικιστικα ετσι????

Αααα ναι στο θεμα μας τα σπιτια!!Κοριτσια το χω σκυλοβαρεθει το σπιτι μας!!Θελω να τα αλλαξω και οταν το αλλαξω θα το βαλω, τι να βαλω φωτογραφια?δεν φτανει που το βλεπω καθε μερα να μπαινω και εδω παλι να το ξαναβλεπω!!Εεεε ποτε!!

athinabr
01-12-08, 10:47
Ευχαριστω αγγελουδια για τα καλα σου λογια!!! :D
Th@lia εγω ειμαι τεμετερον αλλα ζω νοτια!!! :D

Jean
01-12-08, 10:48
jean μου μια καλη ιδεα ειναι να αγοραζεις πραγματα για το σπιτι σου στις εκπτωσεις ...... Σταμπαρε κατι που σου αρεσει απο τωρα και αγορασε το στις εκπτωσεις μπορει και με 50% εκπτωση αξιζει να ψωνιζουμε πραγματα που δεν ειναι πρωτης αναγκης στις εκπτωσεις....... Εγω εχω σταμπαρει ενα μαγαζι στο κοσμος και στις εκπτωσεις ολο και κατι περνω για το σπιτακι μου σε πολυ καλες τιμες....... :lol: :lol:

Ναντια οσες φορες εχω μαζεψει λεφτα για να παρω κατι που θελω συνηθως τα δινω σε ...γιατρους η σε ζημιες οποτε το εκοψα το σπορ...

Nantia
01-12-08, 11:53
Εμενα με ξεχασατε? :cry: Με τη συζητησει για Κυπρο-Ελλαδα φυγατε απο το θεμα και δε προσεξατε το δικο μου το σπιτακι!!! :(

Ασε athinabr η συζητηση για την κυπρο εκανε να περασουν τα σπιτακια μας απαρατηρητα χααχχαχα

Λοπον το σπιτακι σου φοβερο Μου αρεσε πολυ ο πινακας διπλα στο ενυδρειο και φυσικα και το τεραστιο ενυδρειο σου...........

athinabr
01-12-08, 12:19

Ασε athinabr η συζητηση για την κυπρο εκανε να περασουν τα σπιτακια μας απαρατηρητα χααχχαχα

Λοπον το σπιτακι σου φοβερο Μου αρεσε πολυ ο πινακας διπλα στο ενυδρειο και φυσικα και το τεραστιο ενυδρειο σου...........

:D :D :D :D :D

helen18
01-12-08, 15:08

Tεμέτερον δεν ξέρω το σημαίνει αλλά απ΄ότι κατάλαβα είναι Πόντια ε?
Δεν είμαι όχι..πρ'άγματι πως το έβγαλες το συμπέρασμα,μόνο οι Πόντιες πλέκουν? :D
Όταν έχω χρόνο θα ΄βγάλω κι άλλες φωτογραφίες από πλεκτά,να δεις .
Τώρα δεν πλέκω γιατί δεν έχω χρόνο με το Parents που έμπλεξα. :lol:

Εγώ όλα τα έχω από τότε που παντρεύτηκα εδώ και 14 χρόνια,γι΄αυτό και οι καναπέδες είναι βεντάλια,ήταν της μόδας τότε...και το σύνθετο...
Περιμένω να μεγαλώσει λίγο ο μικρός μου και θα τα αλλάξω γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου πια.

ELENA1974
01-12-08, 15:22
το sABRINA ποντιακο ειναι? :lol:
και εγω τεσετερον

yls
01-12-08, 19:31
Εμενα το δικο μου σπιτι ειναι μινιμαλ αισθητικης (με λιγα λογια αποτελειται απο επιπλα- κουρτινες και ηλεκτρικα ειδη) Οταν τελειωσαμε το χτισιμο του σπιτιου μας πριν 5 χρονια ειχα πει (λογω στενοτητας οικονομικης) οτι δεν θελω να βιαστω με τα διακοσμητικα και να παρω οτι να' ναι μονο και μονο για να μην ειναι το σπιτι γυμνο... ) Ε, λοιπον 5 χρονια μετα δεν υπαρχει ουτε ενα καδρο,ουτε ενας πινακας, ουτε ενα φωτιστικο δαπεδου, ουτε ενας καθρεφτης (δεν κανω πλακα, ο μονος καθρεφτης που υπαρχει στο σπιτι βρισκεται στο μπανιο)... Μια το ενα μια το αλλο... Οταν εχω λεφτα δεν μου αρεσει τιποτα κι οταν δεν εχω βλεπω τα παντα μπροστα μου...

Οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει λογος να σας βαλω φωτος...εχετε ξαναδει ολες φανταζομαι τοιχους και ταβανια... :lol: :lol:

Μια από τα ίδια!! :lol: :lol:

Athena
01-12-08, 20:48
....

καλαμαραδες ελεγαν στα παλια χρονια οσους εγραφαν και μιλουσαν καλα ελληνικα, τους μορφωμενους δηλαδη. Οι ελληνες λοιπον ηταν καλαμαραδες και ο επιθετικος προσδιορισμος επεβιωσε μεχρι σημερα κι ετσι χαρακτηριζουν ολους τους εξ Ελλαδος ακομη και σημερα. Ετσι αποκαλουν και τον αντρα μου και τους γαμπρους μου που ειναι ολοι Αθηναιοι αλλα δεν θιγεται κανεις.
Περαν τουτου το "δεν συμπαθουν γενικα τους Ελληνες" δεν το δεχομαι. Γενικα εχω ενα προβλημα με τα "γενικα". Αλλα φυσικα ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θελεις και το σεβομαι...
Περαστικα στο γιο σου by the way...το κομπλεξικοι πηγαινε στους αντρε που περναγαν και μας κοιταζαν λες και ημασταν ουφο επειδη ειχαμε ερθει απο Αθηνα.Οι γυναικες δεν συμπεριφερονταν ετσι.Αλλωστε οποιος νυχτα περπατει .... πατει! :wink: :lol: οι αναμνησεις μου ηταν οι χειροτερες παντως.Ειναι μεγαλη κουβεντα οι σχεσεις ελλαδας-κυπρου...και δεν θελω να ανοιξω μια τετοια κουβεντα....λαθος που γενικευσα,αν γενικευσα.ηθελα να αναφερω μια εμπειρια μου στην κυπρο.

Σε ευχαριστω για το Μαριουλη...

Ekabn
02-12-08, 11:10
Συγνώμη που θα συμβάλλω στη διατήρηση του τριθεματικού θέματος αλλά πρέπει να το πω:
ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΑΙΗ (μακάρι να'ταν)

myrto
02-12-08, 11:11
Που είναι οι φωτογραφίες από τα σπίτια οέο;;;;;

athinabr
02-12-08, 13:21
Που είναι οι φωτογραφίες από τα σπίτια οέο;;;;;

Στο θεμα μας,κοριτσια!Ελεοοοοςςςς!!! 8) :lol: :lol:

daffy
02-12-08, 14:24
Κορίτσια να βάλω και εγώ μια φωτογραφία από το καθιστικό μας, sorry αλλά δεν έχω στολίσει ακόμα. :D :D :D :D :D :D

http://i400.photobucket.com/albums/pp81/jimistko/kathistiko.jpg

Jean
02-12-08, 14:28
Daffy με δουλευεις; :shock: :shock: :shock: :shock:
Χωρισε τον αντρα σου, σε παιρνω εγω!! (το σπιτι ειναι στο ονομα σου;; )

maraki 1
02-12-08, 14:31
daffy αυτό είναι το καθημερινό σας καθιστικό ή το επίσημο? Το 1ο ή το 2ο?

christiana08
02-12-08, 14:37
Daffy,με υιοθετεις :?: .Pleaseeeeeeeeeeeeeeeee,θα ειμαι πολυ καλο παιδι................................................. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

daffy
02-12-08, 14:38
Jean το σπίτι στο όνομα μου είναι αλλά να χωρίσω τον άντρα μου...μμμμ λες??

maraki 1 αυτο είναι το καθημερινό μας το 2ο. Τα άλλα δωμάτια θα σας τα βάλω αύριο. :D :D :D :D

christiana08 θα το σκεφτώ. :D

Serba
02-12-08, 14:40
daffy, τον Ειρηνικό βλέπεις;

maraki 1
02-12-08, 14:40
daffy με κόμπλαρες τώρα πώς να βάλω εγώ φώτο από το φτωχικό μου?
Και κανόνισε please να είναι στολισμένο στις επόμενες φωτογραφίες που θα βάλεις για να δούμε πώς είναι και στολισμένο.

Christie
02-12-08, 14:41
daffy, τον Ειρηνικό βλέπεις;

Οντως τι απιθανη θεα ειναι αυτη :shock: :shock: ... Και ολη η διακοσμηση σουπερ :wink: :wink:

Aggeloudia
02-12-08, 14:46
Καλά δεν εχω δει ωραιότερο σπιτι εδω μέσα...Μπράβο κοριτσάκι...ΑΠΙΘΑΝΟ...Βάζω και εγώ υποψηφιότητα για υιοθεσία...και δεινω και το μεριδιο μου απο σπίτι στο Ναυπλιο...Εεεεε πες ναι πες ναι...

Πέρα απο τα αστεία...μπράβο daffy...να ζήσεται ευχομαι εκει μέσα ΜΟΝΟ ευτυχοσμένες στιγμές...

fysalida
02-12-08, 14:55
daffy συγχαρητηρια..κέρδισες το βραβείο του ωραιότερου σπιτικού.
Μου θυμίζει κατι σπίτια που έχω δεί σε αμερικάνικες ταινίες γυρισμένες στην Καλιφόρνια και τον μιτσ μπιουκαναν στην καυτή αμμο να περιμένει να προσφέρει τις υπηρεσίες του :lol: :lol: :lol:

mpimpi
02-12-08, 15:01
ναι ρε daffy τι ειναι αυτο παλατι με 8εα τον θερμαικο???που εισαι να ρθω να μεινω μαζι σου!!!! καλα μας εστειλες ολους τωρα!!!!και μεις χαιρομαστε με τις παραγκες μας δεν το πιστευω!!! βαλε φωτος απο ολο το σπιτι γρηγορα!!!μια φορα να παθουμε το εγκεφαλικο οχι λιγο λιγο!!!!!

baduz
02-12-08, 15:19
Daffy,

Είναι τέλειο το σπίτι σου, μπράβο.
Εύχομαι να έχεις ευτυχισμένες στιγμές εκεί!

DALIA
02-12-08, 15:27
daffy εγω στο ειπα και προσωπικα θα στο πω και δημοσια.Τέλειο το σπιτάκι σου αλλα... του λειπει το χρωμα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

elias-christina
02-12-08, 15:40
Ρε παιδια.... επαθα πλακα...
Νταφυ το σπιτι των ονειρων μου....!!!!
Αν μου πεις οτι ειναι κ η κρεβατοκαμαρα σας ετσι, με αυτες τις βεραντες κ αυτη την θεα.... παναγια μου τι ωραιο σπιτι...
ΤΕΛΕΙΟ!!!! Και σε ζηλευω, με την καλη εννοια βεβαια.
Τα θερμα μου συγχαρητηρια, περνεις το πρωτο βραβειο.
Ποια ωραια θαλασσα βλεπετε????

sofia_nefeli
02-12-08, 15:44
τσ τσ τσ σιγαααα το σπιτι εχω δει κ καλυτερο!
ρε συ! daffy σε σενα μιλαω!! τι μας κοτσαρες ΤΗΝ ΣΠΙΤΑΡΩΝΑ σου στη μουρη? ε?
πωπο ρε daffy και τι δε θα δινα να ειχα τη θεα σου!
χειμωνας στο τζακι να φυσαει εξω και να ακουγεται η θαλασσα κ εγω στο τζακι με κρασι και τυρια......πωπωπωπωπω
παρε τη φωτο σου απο εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elias-christina
02-12-08, 15:44
Α! ναι Θερμαικος...
Πωπω απιστευτο!!!

ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ
02-12-08, 16:20
Daffy,με υιοθετεις :?: .Pleaseeeeeeeeeeeeeeeee,θα ειμαι πολυ καλο παιδι................................................. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ααααα δεν το συζητω εμενα θα υιοθετηση,θα ειμαι καλυτερο παιδι απο εσενα :lol:
θα καθομαι εκει στην πολυθρονα διπλα στο τζακι και δεν θα μιλαω καθολου,θα σηκωνομαι μονο για τουαλετα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

athinabr
02-12-08, 17:35
Να σας πω κοριτσια!!Δε τη ζηλευω,ξερεις τι ειναι να βρεχει εξω,ολοι να χαιρονται τη θεα των αστραπων και των βροντων και εσυ να σκεφτεσαι:"Ρε γμτ,κωλος θα μου γινουν παλι τα τζαμια" 8) Ειναι καταπληκτικο το σπιτι σου daffy,να το χαιρεσαι με την οικογενεια σου!! :D :D

christiana08
02-12-08, 17:45

ααααα δεν το συζητω εμενα θα υιοθετηση,θα ειμαι καλυτερο παιδι απο εσενα :lol:
θα καθομαι εκει στην πολυθρονα διπλα στο τζακι και δεν θα μιλαω καθολου,θα σηκωνομαι μονο για τουαλετα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγω θα της καθαριζω και τα τζαμια που θα γινονται κ#$#ς απο την βροχη.χαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vatraxaki
02-12-08, 18:38
Daffy μου εγω δεν κανω καν αιτηση για υιοθεσια αυριο μαζευω τα μπογαλακια μου και σου 'ρχομαι κανονησε να εχεις αναψει και το τζακι ε;
:lol: :lol: :lol: :lol:

νούφαρο
02-12-08, 19:06
daffy από επαγγελματική διαστροφή :shock: :shock: πίτα :shock: :shock: στην παρανομία είστε :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν δεν κάνω λάθος πρώτα (ενιαία κατασκευή εξαρχής) "κλείσατε" τον η/μ και μετά τη βεράντα (βλ. δοκάρια που τρέχουν παράλληλα σε πολύ κοντική απόσταση, διαφορετικό πάτωμα, επικλινής στέγη αλουμινοκατασκευή σε ανοιχτή βεράντα).

Προσωπικά λόγω και του επαγγέλματος (καθημερινά ασχολούμαι με σπίτια -κάνουμε πράξη τα σπίτια των όνειρων σας) εξετάζω άν ένα σπίτι είναι ωραίο από την εξωτερική του όψη (και πιστεύω ότι οι πρόσθετες κατασκευές αλλοιώνουν τη μορφή και το χαρακτήρα/ταυτότητα του κτιρίου.
Εσωτερικά ο κάθε ιδιοκτήτης βάζει την προσωπική σφραγίδα του (γούστο, καλαισθησία / συλλογές, κλπ.). Κορίτσια όλα τα σπίτια είναι ωραία γιατί είναι τα ΣΠΙΤΙΑ μας, οι ζεστές φωλιές μας, η βάση μας (εκεί που αρχίζουν και τελειώνουν όλα).
Παρόλα αυτά οφείλω να ομολογήσω ότι η θέα σου daffy είναι αξεπέραστη!!

christiana08
02-12-08, 19:22
daffy από επαγγελματική διαστροφή :shock: :shock: πίτα :shock: :shock: στην παρανομία είστε :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν δεν κάνω λάθος πρώτα (ενιαία κατασκευή εξαρχής) "κλείσατε" τον η/μ και μετά τη βεράντα (βλ. δοκάρια που τρέχουν παράλληλα σε πολύ κοντική απόσταση, διαφορετικό πάτωμα, επικλινής στέγη αλουμινοκατασκευή σε ανοιχτή βεράντα).

Προσωπικά λόγω και του επαγγέλματος (καθημερινά ασχολούμαι με σπίτια -κάνουμε πράξη τα σπίτια των όνειρων σας) εξετάζω άν ένα σπίτι είναι ωραίο από την εξωτερική του όψη (και πιστεύω ότι οι πρόσθετες κατασκευές αλλοιώνουν τη μορφή και το χαρακτήρα/ταυτότητα του κτιρίου.
Εσωτερικά ο κάθε ιδιοκτήτης βάζει την προσωπική σφραγίδα του (γούστο, καλαισθησία / συλλογές, κλπ.). Κορίτσια όλα τα σπίτια είναι ωραία γιατί είναι τα ΣΠΙΤΙΑ μας, οι ζεστές φωλιές μας, η βάση μας (εκεί που αρχίζουν και τελειώνουν όλα).
Παρόλα αυτά οφείλω να ομολογήσω ότι η θέα σου daffy είναι αξεπέραστη!!

Ασε καλε τις επαγγελματικες διαστροφες,μια χαρα ειναι το σπιτι της κοπελας....

yls
02-12-08, 20:54
Ντάφυ....ό,τι και να πω είναι λίγο...Μου έκοψε την ανάσα η φωτογραφία που έβαλες!

daffy
02-12-08, 21:15
Κοριτσια σας ευχαριστω πολύ για τα καλα σας λόγια αλλα αυτό ειναι το σπίτι των ονείρων μου. Τέτοιο είπε ότι θα μου κάνει ο άντρας μου για αυτό τον παντρεύτηκα χαχα :D :D :D :D :D. Παρόλο που έχει και τις παρανομίες ένα τέτοιο σπίτι φανταζόμουνα πάντα. Χίλια συγνώμη αν σας παραπλάνησα αλλα νόμιζα ότι φαινόταν η διάθεση μου για πλάκα.
Σας υπόσχομαι όμως ότι θα βάλω φωτογραφίες από το σπίτι μου, όταν μαζέψω την απλώστρα από το σαλόνι και τα ρούχα από τα καλοριφέρ. Και όσο για την θέα μου αυτή τη στιγμή βλέπω το κόκκινο πουά μποξεράκι του απέναντι και δεν είναι ο Μπραντ Πιτ. :D :D :D :D :D

christiana08
02-12-08, 21:30
Σου ευχομαι να το αποκτησεις συντομα,κουκλα μου.Παω να αδειασω τις βαλιτσες,τις ειχα ετοιμες να σου'ρθω.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ELENA1974
02-12-08, 21:53
Εγω δεν εχω φωτο απ το εσωτερικο, σας βαζω το εξωτερικο του σπιτιου μας . Αυτο παντως δεν ειναι το σπιτι των ονειρων μου! Ειναι ακομα καλυτερο!
http://img396.imageshack.us/img396/1426/115vr3.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=115vr3.jpg)
http://img396.imageshack.us/img396/115vr3.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img396/115vr3.jpg/1/)

Aggeloudia
02-12-08, 22:11
Κοριτσια σας ευχαριστω πολύ για τα καλα σας λόγια αλλα αυτό ειναι το σπίτι των ονείρων μου. Τέτοιο είπε ότι θα μου κάνει ο άντρας μου για αυτό τον παντρεύτηκα χαχα :D :D :D :D :D. Παρόλο που έχει και τις παρανομίες ένα τέτοιο σπίτι φανταζόμουνα πάντα. Χίλια συγνώμη αν σας παραπλάνησα αλλα νόμιζα ότι φαινόταν η διάθεση μου για πλάκα.
Σας υπόσχομαι όμως ότι θα βάλω φωτογραφίες από το σπίτι μου, όταν μαζέψω την απλώστρα από το σαλόνι και τα ρούχα από τα καλοριφέρ. Και όσο για την θέα μου αυτή τη στιγμή βλέπω το κόκκινο πουά μποξεράκι του απέναντι και δεν είναι ο Μπραντ Πιτ. :D :D :D :D :D

Καλά...δεν παιζεσαι :lol: :lol: ...Κάτι κατάλαβε κάποια απο μας που είπε να το βάλεις ξανα φωτό το σπίτι και στολισμένο χριστουγεννιάτικα αλλά δεν πήγε τοοοοσο μακριά το μυαλό μου...
Πάντως σου ευχομαι απο καρδιάς να το αποκτίσεις σύντομα...

maryp
02-12-08, 22:13
Κορίτσια να βάλω και εγώ μια φωτογραφία από το καθιστικό μας, sorry αλλά δεν έχω στολίσει ακόμα. :D :D :D :D :D :D

http://i400.photobucket.com/albums/pp81/jimistko/kathistiko.jpg

daffy την τηλεόραση πάνω στο τζάκι???? αν είναι δυνατόν!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

maria70
02-12-08, 22:17
και μενα αυτο στραβα μου εκατσε....ασε που η τεμπελα ακομη δεν εχει βαλει κουρτινες :lol: :lol:

maryp
02-12-08, 22:20
αμ το άλλο??? το αρκουδίσιο πάνω δεξιά απ΄το τζάκι???? απαπαααααα!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: