PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σελίδες : [1] 2

ΣΟΦΗ
19-11-08, 23:01
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ.ΨΑΧΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ.ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ?ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ(ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ) ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ(ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ).ΚΟΙΝΩΣ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΛΛΥΨΕΙ Ο,ΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
19-11-08, 23:10
Καλησπερα ΣΟΦΗ!Εγω εχω τη Βατση Θωμαη.Δεν ξερω για εξωσωματικη αν γνωριζει αλλα ειναι πολυ καλη γιατρος.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη!Και τωρα οταν την επισκεπτομαι παλι ευχαριστημενη ειμαι!

ΣΟΦΗ
19-11-08, 23:13
Καλησπερα ΣΟΦΗ!Εγω εχω τη Βατση Θωμαη.Δεν ξερω για εξωσωματικη αν γνωριζει αλλα ειναι πολυ καλη γιατρος.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη!Και τωρα οταν την επισκεπτομαι παλι ευχαριστημενη ειμαι!

ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΧΕΛΙΔΟΝΙ!!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΜ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ????ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΙ :wink: :wink: :wink: :wink:

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
20-11-08, 01:21
Ναι θα ψαξω να βρω το τηλ. της και θα σου το στειλω!!!!

mamageor
20-11-08, 09:47
Καλημερα!! Εγω εχω τον Πραπα...Καλος γιατρος..εμπειρος...και εχει και ενα κεντρο εξωσωματικης το ********... απλα να ξερεις οτι εχει πολυ κοσμο.

ΣΟΦΗ
20-11-08, 13:39
Καλημερα!! Εγω εχω τον Πραπα...Καλος γιατρος..εμπειρος...και εχει και ενα κεντρο εξωσωματικης το ********... απλα να ξερεις οτι εχει πολυ κοσμο.

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ!!!!ΤΟΝ ΠΡΑΠΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΘΕΝΗ?

vickypap
20-11-08, 14:20
οχι τοσο οσο σου περιεγραψα στο πμ για τον ελκοτη.στον πραπα εκανα εξωσωματικη και ολες τις εξετασεις,μεγαλους υπερηχους,αμνιοπαρακεντηση,αυχενικη αιμα ουρα,τα παντα.αλλα ο γιατρος που με παρακολουθουσε ειναι ο ελκοτης.
σκεψου οτι στον πραπα πανε ζευγαρια και απο το εξωτερικο και εχει μια ουρα τεραστια αναμονης.οταν ομως ερθει η σειρα σου ειναι πολυ συζυτισιμος και θα σου λεισει ολοες τις αποριες.
μου εκανε εντυπωση οτι χαρηκε πραγματικα με τα θετικα μου αποτελεσματα,ζητησε φωτο και του πηγα και ενδιαφερεται για την υγεια της μικρης τωρα που ξερει οτι εχει ενα προβλημε με το νεφρο.

mamageor
20-11-08, 16:06
Κοιτα εγω προσωπικα περιμενα στο γραφειο οσο περιμενα και στο γιατρο που ειχα στην Καλαματα ( καθως αν και Θεσσαλονικια ,μενω Καλαματα και επρεπε να με παρακολουθει και εδω ενασ γιατρος). Δε με πειραζε και ιδιαιτερα η αναμονη...μην φανταστεις οτι περιμενεις δηλ. ωρες ατελειωτες. Παντως ειμαι ευχαριστημενη καθως αν και δεν ειχα κανενα προβλημα στη συλληψη, ο τοκετος ηταν πολυ δυσκολος και τελικα γεννησα με εμβρυουλκους και με μια μπεμπα μπλε-μωβ :) Πολυ ψυχραιμος ηταν και με βοηθησε και πολυ η μαια που εχει στο ιατρειο του ..η οποια βρισκεται κοντα σου απο την στιγμη που θα κανεις εισαγωγη...Αυτα αν θες σου στελνω τα στοιχεια του.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
20-11-08, 16:46
Κοριτσια αυτο το ******** που ειναι!Πολυ γνωστο το ονομα ΠΡΑΠΑΣ!

mamageor
20-11-08, 18:01
το ******** ειναι Αγ. Βασιλειου... ο γιατρος που το χει ειναι ο Πραπας ο οποιος εχει ιατρειο στην Ερμου μαζι με τον αδερφο του. Πολυ καλοι και οι 2.. με ειδικοτητα στις εξωσωματικες.

mpimpi
20-11-08, 18:07
nai bgainei k stin tileorasi!! ego pantos den 8elo na ton katigoriso alla den eixa poli kali prosopiki empeiria!! otan eimoun eggios piga na kano ton iperixo gia na do an to moraki mou itan kala (me esteile o giatros mou se auton)kai den emeina euxaristimeni ka8olou. proton eixa rantebou 10 to proi kme pire stis 1!! apo ton poli kosmo k deuteron epeidi perimenan alles toses se oute 10 lepta me eixa teleiosei kai tin eksetasi tin ekane poli epifaneiaka!!pou na min pigaina k sistimeni!!!aisxos gia to onoma pou exei parei. tou to pa bebaia katamoutra oti einai aparadektos k oti se pente lepta den teleionoun mia eksetasi. kai i apantisi tou itan:kiria den eisai i moni gastromeni k me tin peira pou exo arkoun 5 lepta gia na katalabo oti ola pane kala!!!akouson akouson!!fisika piga k allou meta na ksanakano ton uperixo gia na sigoureuto!! auta!! ego kapote stin 8essaloniki pigaina stin euaggelia mplouxou.mia kali ginaikologo kai apo ti ksero asxoleite k me eksosomatikes.

mamageor
20-11-08, 19:39
τι να σου πω ...ισως εγω επειδη τον ειχα και δικο μου γιατρο να ηταν πιο προσεκτικος.... λαθος το ξερω!! Παντως σε μενα ηταν μια χαρα και στην εξεταση β επιπεδου ηταν πολυ προσεκτικος και θυμαμαι κρατησε γυρω στα 20 λεπτα..Τι να σου πω εγω εχω μονο τα καλυτερα να πω αλλα αυτο οπως φαινεται ειναι υποκειμενικο!! Φιλια

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
20-11-08, 20:07
Νομιζα πως ηταν ενα στην οσια ξενη κοντα,στην παπαναστασιου.Ακυρο!Και το ονομα μαλλον απ'την τηλεοραση τοτε.Ευχαριστω!

mamageor
20-11-08, 20:26
Νομιζα πως ηταν ενα στην οσια ξενη κοντα,στην παπαναστασιου.Ακυρο!Και το ονομα μαλλον απ'την τηλεοραση τοτε.Ευχαριστω!

nai to IAKENTRO einai ekei stin osia kseni.... to grafeio tou einai stin ermou ....se berdepsa???:)

ΧΕΛΙΔΟΝΙ
20-11-08, 20:39
Α....Μπραβο.Ναι μπερδευτηκα λιγο!!!!!Εγω εκει εκανα την αμνιοπαρακεντηση και εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Βεβαια δεν ασχοληθηκε και πολυ μαζι μου ,αλλα δεν ηθελα και παραπανω!Μου τον συστησαν ως κορυφη για την Θεσ/νικη!

mamageor
20-11-08, 20:47
kai ego xelidoni mou euxaristimeni kai apo ton b epipedou kai apo ton idio to giatro alla eipame auta einai ipokeimenika...pantos nai exei poli kalo onoma sa giatros.Kai gia tis eksosomatikes exo akousei oti einai poli kalos.

ΣΟΦΗ
20-11-08, 21:21
ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ , ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ.mpimpi ΙΣΩ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ,ΑΠΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ,ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΠΩΣ ΒΙΑΣΤΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ INTERNET , ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΑΠΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.
vickypap ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΑ?
MANAGEOR ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΤΙΜΩΝ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ,ΕΤΣΙ?ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΦΗΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΛΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ******** ΑΠΛΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΠΡΑΠΑ Η ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΕΚΕΙ?

ditop
20-11-08, 22:07
ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΓΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ. ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 12 ΩΡΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙ¶ΥΤΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ.
ΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΓΩ.

ΣΟΦΗ
20-11-08, 22:29
ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΓΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ. ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 12 ΩΡΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙ¶ΥΤΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ.
ΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΓΩ.

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ :evil: ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ , ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ?

ditop
21-11-08, 10:17
ΝΑΙ, ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

vickypap
21-11-08, 10:59
ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ , ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ.mpimpi ΙΣΩ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ,ΑΠΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ,ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΠΩΣ ΒΙΑΣΤΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ INTERNET , ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΑΠΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.
vickypap ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΑ?
MANAGEOR ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΤΙΜΩΝ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ,ΕΤΣΙ?ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΦΗΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΛΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ******** ΑΠΛΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΠΡΑΠΑ Η ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΕΚΕΙ?
γεννησα στον ελκοτη.στον πραπα ημουν μονο για παρακολουθηση στην διαρκεια της εξωσωματικης και εκανα εκει κ ολες τις εξετασεις στην διαρκεια της εγκυμοσυνης,δηλ μεγαλους υπερηχους αμνιο κτλ.
50 € μου επερνε περυσι.νομιζω οτι τωρα ειναι 60.
δεν εχω κανενα παραπονο και οσες ειμασταν στην διαρκεια της εξωσωματικης ειχαμε προτεραιοτητα.

mamageor
21-11-08, 12:24
MANAGEOR ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΤΙΜΩΝ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ,ΕΤΣΙ?ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΦΗΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΛΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ******** ΑΠΛΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΠΡΑΠΑ Η ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΕΚΕΙ?[/quote]

Μη το λες Σοφη μου...δεν εκανα εξωσωματικη και δεν ξερω ποσα ζηταει γι αυτο αλλα για κανονικη επισκεψη μου επαιρνε 30 ή 50 ευρω αναλογα... για την γεννα νομιζω ητα 800 ο φυσιολογικος και 1000 η καισαρικη...πριν 2 χρονια ολα αυτα ετσι...Παρε ενα τηλ. στο ******** να ρωτησεις για σπερμοδιαγραμμα αν θες τα τηλ. τα εχω να σου τα στειλω. Φιλια

ΣΟΦΗ
21-11-08, 14:49

Μη το λες Σοφη μου...δεν εκανα εξωσωματικη και δεν ξερω ποσα ζηταει γι αυτο αλλα για κανονικη επισκεψη μου επαιρνε 30 ή 50 ευρω αναλογα... για την γεννα νομιζω ητα 800 ο φυσιολογικος και 1000 η καισαρικη...πριν 2 χρονια ολα αυτα ετσι...Παρε ενα τηλ. στο ******** να ρωτησεις για σπερμοδιαγραμμα αν θες τα τηλ. τα εχω να σου τα στειλω. Φιλια[/quote]

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ :o :o :o Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΩΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ,ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ,ΚΑΙ ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ,ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ!!!!ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ :wink:

mamageor
21-11-08, 15:07
ΣΟΦΗ σου τα εστειλα με πμ...

Βαλεντινα
22-11-08, 21:39

και εγω αυτη εχω!!ειναι καταπληκτικη γιατρος :D

Λέττα
07-12-08, 08:17
Όποια ξέρει για θεσσαλονίκη, ας μου δώσει συστάσεις για καλό γυναικολόγο-μαιευτήρα. Ο Γκινάλης τί λέει? Κάποιον Τυμπανίδη τον ΄χει κανείς ακουστά? :roll:

Μαρθα
07-12-08, 13:10
Κατά τη διάρκεια της δεύτερης εγκυμοσύνης μου άλλαξα τρεις γιατρούς.

Οταν πήγα στον γυναικολόγο που με παρακολουθεί μέχρι σήμερα ήμουν ήδη 5 μηνών έγκυος. Αυτό που εκτίμησα είναι ότι είναι εξαιρετικός άνθρωπος εκτός από γιατρός.

Πολύ ευχαρίστως να σου δώσω τα στοιχεία του αν ενδιαφέρεσαι με πμ. Το ιατρείο του είναι στη Βούλγαρη πλέον πραγμα που βολεύει πολύ για παρκάρισμα.

Συντονιστής Περιεχομένου
07-12-08, 13:46
Γειά σας,

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης και εδω:

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6999&start=0
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=8892

chris 81
20-01-09, 15:29
Γειά σας κορίτσια επειδή έχω λίγο παιδευτεί με γιατρούς αν έχει καμια από εσας κανέναν καλό γυναικολόγο που να είναι και άνθρωπος να μου συστήσει
θα με βοηθούσε πολύ. Α! Ξέχασα για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι σας ευχαριστώ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

maira07
20-01-09, 23:34
chris υπάρχει σχετικό θέμα. Δες εδώ:

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=495231#495231

chris 81
21-01-09, 11:45
Ευχαριστώ πολύ Tery είμαι καινούρια και δεν τα έχω ψαξει καλά ακόμα.Σόρυ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

panacota
21-01-09, 13:42
Kalimera sas
einai h proti fora pou grafo koritsia alla edo kai kairsas parakoloutho.Eiha dyo apovoles...kai diagnostike epita apo polles exetaseis thromvofilia.Tora prospatho apo to kalokairi alla matai..Vriskomai stin periohi Thessalonikis kai me parakolouthei kapoios giatros Manolis konstantinidis.Ton gnorizei kamia giati eho arhisei na eho tis amfivolies mou.Mias kai den eho pleon kairo gia hasimo....(eimai 35)parakalo na grapsete an xerete kati gia afton an kai eimai se anazitisi neou giatro...
filika
panacota

kiki30
29-03-09, 01:32
ΓEIA σου ..το ξερω οτι εχει περασει πολυς καιρος απο τοτε που εγραψες το μυνημα σου αλλα εγω τωρα αετυχε να τα διαβασω.Τυχαινει να ειμια απο θεσσαλονικη και εγω ..και στο παρελθον ειχα πεσει σε μια γυναικολογο τυρρανο..τελος παντων τωρα εχω εναν υπεροχο γιατρο και ''ανθρωπο''με εχει ξεγεννησει δυο υγειστατα αγορακια,.και ειμια πολυ πολυ ευχαριστημενη γιατι εινια ενας παρα πολυ απλος ανθρωπος που μπορει και σου μιλαει σαν φιλος και οχι σαν ''γιατρος προς ασθενη'' ελπιζω να καταλαβενεται τι θελω να πω.ο γιατρος αυτος λεγεται Δημητριου Αλεξανδρος και εχει ιατρειο στην Β.Ολγας..ενα θελετε περισσοετερες λεπτομερεις μπορειτε να μου στειλετε μυνημα .να ειστε καλα και ευχομαι να βρειτε εναν ''ανθρωπο'' που θα νιωθετε ομορφα και οχι αβολα γιατι ειναι μεγαλη υποθεση να σε ''κοιταει ενας αλλος αντρας εκτος απο τον αντρα σου''πιστυεω να καταλαβατε...

Μαργαρώ
29-03-09, 20:12
Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι και εγώ Θεσσαλονικιά και μετά από πολύ ταλαιπωρία με γιατρούς μου σύστησαν και εμένα έναν γιατρό υπέροχο άνθρωπο, με απίστευτη γαλήνη και ηρεμία που κάθεται σε ακούει, σου εξηγεί και σου απαντά σε ότι σκέφτεσαι και ρωτάς. Είναι ειδικός σε θέματα υπογονιμότητας, υπεύθυνος σε μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και εγώ προσωπικά τον συστήνω ανεπιφύλακτα, λέγεται Νίκος Χριστοφορίδης και το ιατρείο του είναι στην Σοφούλη, αν θελήσεις περισσότερες πληροφορίες ψάξε στο google με το όνομά του ή πες μου να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Εύχομαι πολύ σύντομα να βρεις τον γιατρό που σου "ταιριάζει" και να νιώσεις εμπιστοσύνη και σιγουριά μαζί του.

maria_23
30-03-09, 10:47
Βάτση Θωμαή, Πλατεία Δημοκρατίας 4, τηλ 2310 517013
Απλά ¶νθρωπος με Α κεφαλαίο.
Μία επίσκεψη θα σε πείσει.

ηλιαχτίδα
30-03-09, 11:08
Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι και εγώ Θεσσαλονικιά και μετά από πολύ ταλαιπωρία με γιατρούς μου σύστησαν και εμένα έναν γιατρό υπέροχο άνθρωπο, με απίστευτη γαλήνη και ηρεμία που κάθεται σε ακούει, σου εξηγεί και σου απαντά σε ότι σκέφτεσαι και ρωτάς. Είναι ειδικός σε θέματα υπογονιμότητας, υπεύθυνος σε μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και εγώ προσωπικά τον συστήνω ανεπιφύλακτα, λέγεται Νίκος Χριστοφορίδης και το ιατρείο του είναι στην Σοφούλη, αν θελήσεις περισσότερες πληροφορίες ψάξε στο google με το όνομά του ή πες μου να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Εύχομαι πολύ σύντομα να βρεις τον γιατρό που σου "ταιριάζει" και να νιώσεις εμπιστοσύνη και σιγουριά μαζί του.
Συφμωνώ κι επαυξάνω!

lidiak
31-03-09, 15:22
Καλος ειναι ο γιατρος που ειπες ξερω απο πελατισσες μου αλλα αφου εχεις θρομβοφιλια ηταν σχεδον σιγουρο πως θα αποβαλεις......Εξαρταται τι γιατρο ψαχνεις για εξωσωματικη ή για να ακολουθησεις καποιο σχημα στη διαρκεια του κυκλου σου με ηπαρινες.Ισως πρεπει να δεις και αιματολογο.

Νονντυ
31-03-09, 21:05
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ.ΜΠΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 205.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ.

Markella
18-05-09, 22:16
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ ΩΟΘΗΚΩΝ?

Markella
18-05-09, 22:21
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ,ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

ANNA27!
18-05-09, 22:33
δε νομίζω ότι έχεις τοποθετήσει το θέμα σου στη σωστή θέση!
βάλτο στα ιατρικά και θα σε βοηθήσουν εκεί

eleni+stratoulis
19-05-09, 14:43
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ.ΨΑΧΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ.ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ?ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ(ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ) ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ(ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ).ΚΟΙΝΩΣ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΛΛΥΨΕΙ Ο,ΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.
Σοφη καλημέρα,
Εγω ειχα γυναικολόγο την Τσιβελεκίδου Ελένη και αυτή με ξεγέννησε κιολας. Ειδικεύεται και σε εξωσωματικές αν δεν κανω λαθος.
Ειναι πολύ καλός άνθρωπος και την βρίσκεις πάντα οποτε την χρειάζεσαι.
Φυσικά ειναι και πολύ καλη γιατρός.
Αν θες μπορω να σου στειλω παραπάνω στοιχεία.

ΣΟΦΗ
19-05-09, 16:55
Καλησπέρα!
Έχω βρει γιατρό κοπέλα μου.Σε ευχαριστώ όμως πολύ για το ενδιαφέρον.:D

vickypap
20-05-09, 10:28
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ ΩΟΘΗΚΩΝ?
η εγκυμοσυνη ειτε απο φυσιολογικη συλληψη ειτε απο εξωσωματικη,ειναι το ιδιο.δηλαδη εφοσουν μεινει εγκυος η γυναικα μετα απο εξωσωματικη η οποιαδηποτε μεθοδος υποβοηθουμενης γονιμοποιησης, αντιμετωπιζει τους ιδιους κινδυνους με την γυναικα που εμεινε εγκυος φυσιολογικα.
γι'αυτο ειμαι σιγουρη γιατι το ειχα ρωτησει.
οσο για την αποβολη δεν ειμαι σιγουρη αλλα δεν νομιζω να ευθυνεται το συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων.πιστευω οτι αυτο ισως να εμποδιζει λιγο την φυσιολογικη συλληψη,οχι ομως να επελθει και αποβολη.

maria@
27-05-09, 03:06
κοριτσια και εγω σκεφτομαι να αλλαξω γυναικολογο και μαλλον σκεφτομαι για τον πραπα,εσυ σοφη μου τι εκανες τελικα?θα με ενδιεφερε η αποψη σου γιατι σκεφτομαστε για σμερματευχηση.

maria_23
27-05-09, 10:52
Καλημέρα.
(Χελιδόνι :lol: κάπου ξανάγραψα ότι έχουμε την ίδια γιατρό)

Βάτση, και άγιος ο Θεός που λένε.
¶νθρωπος βασικά, με Α καφαλαίο.
Είτε χρειαστεί να πάς επειγόντως, θα σε δεχτεί, είτε να την ενοχλήσεις στις 3 την νύχτα στο κινητό, κανένα πρόβλημα.
Σε περίπτωση που πάρεις τηλ στο κινητό της κ δεν απαντήσει για τον α ή β λόγο, θα σε καλέσει εκείνη το συντομότερο.
¶ψογη αντιμετώπιση, υπέροχος χαρακτήρας κ πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Να πώ όμως ότι σε όλους τους γυναικολόγους θα περιμένεις στο σαλόνι, πολύς ο κόσμος, πρέπει να εξυπηρετηθούμε όλοι μας.

ΣΟΦΗ
27-05-09, 11:50
κοριτσια και εγω σκεφτομαι να αλλαξω γυναικολογο και μαλλον σκεφτομαι για τον πραπα,εσυ σοφη μου τι εκανες τελικα?θα με ενδιεφερε η αποψη σου γιατι σκεφτομαστε για σμερματευχηση.

Μαράκι τελικά επέλεξα τον Μπόντη.Τουλάχιστον για την εξωσωματική που θα κάνουμε.Θεωρείτε από τους καλύτερους και τον γνωρίζω.Το σκεφτόμουν να πάω γιατί είναι γνωστός και η αλήθεια δεν αισθανόμουν άνετα αλλά επειδή το θέμα είναι λεπτό επέλεξα να αφήσω πίσω τους δισταγμούς.

maria@
27-05-09, 16:42
sofi μου ευχαριστω για την απαντηση,ευχομαι απο δω και περα ολα να σου παν καλα ;) εγω ακομα θα περιμενω μεχρι 3 μηνες και μετα θα προχωρησω σε σπερματευχηση σκεφτομαι...{αναλογα τι θα μας πει και ο γιατρος}γιατι προσπαθουμε 2 χρονια και εχουμε προβλημα με την κινητικοτητα του αντρα μου αλλα σκεφτομαι απο τωρα να παω να συζητησουμε με τον γιατρο που θα επιλεξω,ειμαι λιγακι μπερδεμενη:!:

marser
27-05-09, 17:26
maria@ απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι οταν υπαρχει προβλημα στη κινητικοτητα του σπερματος η σπερματεγχυση δεν βοηθαει
σε αυτες τις περιπτωσεις πας για εξωσωματικη ICSI (μικρογονιμοποιηση)
ευχομαι να τα καταφερεις με τις προσπαθιες σου και να μη χρειαστει να κανεις τπτ
γιατι στο θεμα συλληψης παιζει ρολο και ο παραγοντας τυχη
μακαρι να εισαι τυχερη και να μας εχεις ευχαριστα νεα συντομα

maria@
29-05-09, 01:21
marser μου θα το συζητησω,θα δω τι μου προτινουν οι γιατροι και τι ποσοστο βεβαια.γιατι την κινητικοτητα την κανει λογω φλεγμονης του προστατη και οταν ειμαι στις γονιμες παιρνει αντιβιοση.τωρα εχει ανεβει.δεν ξερω μακαρι οπως λες να μην χρειαστει τιποτα και να μεινω φυσιολογικα:-?

ΣΟΦΗ
29-05-09, 18:05
Μαράκι οι γιατροί θα σας κατευθύνουν και θα σας δώσουν την καλύτερη δυνατή λύση για το πρόβλημά σας.Που ξέρεις ,αφού το πρόβλημα είναι αντιμετωπίσημο με την αντιβίωση μπορεί να μην χρειαστεί καν να κάνεται σπερματέγχυση ή εξωσωματική.Μπορεί να τσακώσετε το μωράκι μόνοι σας:wink:Καλή επιτυχία κοπέλα μου!

maria@
30-05-09, 02:51
MAΚΑΡΙ ΣΟΦΗ ΜΟΥ,ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 2/6 ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.........ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ:(ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΡΧΙΝΗΣΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ;)

BARAKI
01-06-09, 11:53
Γειά σας κορίτσια επειδή έχω λίγο παιδευτεί με γιατρούς αν έχει καμια από εσας κανέναν καλό γυναικολόγο που να είναι και άνθρωπος να μου συστήσει
θα με βοηθούσε πολύ. Α! Ξέχασα για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι σας ευχαριστώ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Απίθανος άνθρωπος , συμφωνώ με την φίλη Βαρβάρα , τέλειο ιατρείο , χαλαρώνεις αμέσως , εξειγεί τα πάντα ότι και αν ρωτήσεις και φυσικά ότι ώρα και αν παρεις τηλέφωνο !!! edit admin

DALIA
01-06-09, 11:56
εγώ πάντως για γιατρό που συνδιάζει και τα 2 δηλ. και πολύ καλή επιστήμονας αλλά και άνθρωπος πάνω απ'ολα είναι για την Κα ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ, θα πήγαινα σε'κεινη αλλά άκουσα για τεράστια αναμονή στα ραντεβού...

mariav
01-06-09, 18:01
Συμφωνώ απόλυτα με την Μαργαρώ και την Ηλιαχτίδα,
για τον Νίκο τον Χριστοφορίδη!!!!
Το ότι έχουμε σήμερα την κορούλα μας το χρωστάμε
στον Νίκο και την Αλεξία(εμβρυολόγο) και σε
όλη την ομάδα του κέντρου εξωσωματικής!!!!!!!!!

leykh
10-06-09, 09:29
Ως φρέσκια στην πόλη και μιας και ο γυναικολόγος μου είναι στην Αθήνα, Ψάχνω γυναικολόγο, με εξειδίκευση στις εξωσωματικές.Έχετε κανέναν να μου προτείνετε? Ποιό είναι το καλύτερο κέντρο εξωσωματικής κατά την γνώμη σας εδω?

Σοφία Τ.
10-06-09, 11:30
Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου συστησω τον δικο μου-λεγεται Κατσικης Ηλιας και εχει πειρα στις εξωσωματικες απο οσο ξερω.Για περισσοτερα αν θες στειλε μου πμ.

leykh
10-06-09, 11:33
Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου συστησω τον δικο μου-λεγεται Κατσικης Ηλιας και εχει πειρα στις εξωσωματικες απο οσο ξερω.Για περισσοτερα αν θες στειλε μου πμ.

μου έχουν πει για τον γιατρό σου.

DALIA
10-06-09, 11:39
Εγώ παρόλλο που δεν έχω τη συγκεκριμένη γιατρό, για την περίπτωση θα σου πρότεινα την Κα ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ...έχει τεράστια εμπειρία...

leykh
10-06-09, 11:40
περισσότερα στοιχεία της έχεις Ντάλια μου??

chris 81
10-06-09, 19:05
Ενας αλλος πολυ καλος και γιατρος μου ειναι ο Ζεπηριδης Λεωνιδας.
Ειναι πολυ καλος ειναι και στο Παπαγεωργιου και πολυ ψαγμενος σε αυτο που κανει.Εαν θελεις πες μου να σου στηλω pm.
Καλη επιτυχια σε οτι και αν διαλεξεις!!!

leykh
11-06-09, 06:22
θα ήθελα πμ.Ευχαριστώ!
Στο Παπαγεωργίου κάνουν εξωσωματικές??

pocoyo
11-06-09, 08:22
επισης ειναι και ο κος Στεργιος Παπαχατζοπουλος που ηταν γιατρος μου και εμεινα 200% ευχαριστημενη βεβαια εγω δεν εκανα εξωσωματικη αλλα ειχα μια υψηλης κινδυνου κυηση αλλα οταν γεννουσα εμεινα 3 βδομαδες στο νοσοκομειο λογω προβληματων και διπλα μου ηταν μια κοπελα που τον ειχε και εκανε εξωσωματικη μαζι του με τριδυμα δεν θα τον αλλαζε μου ειπε οπως και εγω για τους δικους μου λογους ειναι στο Γενεσις αν σε ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω λεπτομερειες

triti&tiheri
11-06-09, 13:11
Kalimera sas
einai h proti fora pou grafo koritsia alla edo kai kairsas parakoloutho.Eiha dyo apovoles...kai diagnostike epita apo polles exetaseis thromvofilia.Tora prospatho apo to kalokairi alla matai..Vriskomai stin periohi Thessalonikis kai me parakolouthei kapoios giatros Manolis konstantinidis.Ton gnorizei kamia giati eho arhisei na eho tis amfivolies mou.Mias kai den eho pleon kairo gia hasimo....(eimai 35)parakalo na grapsete an xerete kati gia afton an kai eimai se anazitisi neou giatro...
filika
panacota

fili mou psakse gia allo giatro...kai ego eiha dio apovoles kai meta diegnosan thromvofilia...tin defteri apovoli tin eiha ston konstantinidi manoli..Epeidi ehasa tin empistosini mou stous giatrous edo piga se enan poli gnosto stin athina.Loisios legetai ....O anthropos einai foveros kai to psahnei para poli....oso gia ton kostantinidi eprepe apo tin istologiki tis protis apovolis pou egrafe ekfilistikes nekroseis kai apo to gegonos oti h apovoli egine tin 12 evdomada na katalavei oti prokeitai gia thromvofilia...tzamba ehasa ena moraki ston Kostantinidi.Ase pou afou ton zorisa kai tou leo giatre ti tha ginei prospathoume toso kairo meta tin 2 apovoli, mou edose kati hapia kai mou eipe an den meineis egios se ena mina ela na kanoume isteroskopisi..les kai mia epemvasi einai oti pio efkolo eidika an den eheis kanei akomi paidi...me enale na kano ena soro perites exetaseis gyro sta 3000 euro se mia gnosti tou mikroviologo...efiga kai akomi fevgo...kanei mono gia efkoles periptoseis....tora vriskomai ston sosto dromo kai elpizo na pane ola kala

Mary Poppins
11-06-09, 13:57
θα ήθελα πμ.Ευχαριστώ!
Στο Παπαγεωργίου κάνουν εξωσωματικές??
Στο Παπαγεωργίου υπάρχει τμήμα εξωσωματικής γονιμοποίησης. Νομίζω ότι Διευθυντής εκεί είναι ο καθηγητής κ. Ταρλατζής. Ψάξ΄το λίγο.

leykh
11-06-09, 14:17
Στο Παπαγεωργίου υπάρχει τμήμα εξωσωματικής γονιμοποίησης. Νομίζω ότι Διευθυντής εκεί είναι ο καθηγητής κ. Ταρλατζής. Ψάξ΄το λίγο.

βεβαίως θα το ψάξω.Αρχίζω τώρα κιόλας!

mariav
11-06-09, 18:19
LEYKH μου,
εγώ έχω εμπειρία απο δύο ICSI!!!
Η πρώτη στόν κέντρο του Μαστρομηνά στήν Αθήνα(Αποτυχημένη)
και η δεύτερη εδώ Θεσσάλονίκη EMBRYOLAB (Γυναικολόγος Χριστοφορίδης Νίκος) Η δεύτερη,...... η κορούλα 16 μηνών!!!!!!
Με παρακολουθούσε όμως μετά το κέντρο, όταν είχα πλέον μια κανονική
εγκυμοσύνη ο κος Διχάλας Γιάννης στο Γένεσης, γιατί ο κος Χριστοφορίδης δεν αναλαμβάνει εγκυμοσύνες. Για το κέντρο ότι και να πω είναι λίγο!!! Τέλεια ομάδα με πολλές επιτυχίες!!!
Έμεινα πολύ ευχαριστημένη, παρόλο το ότι έκανα καισαρική, γιατί την εξωσωματική την αντιμετωπίζουν υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνη.
Μόλις βγήκα απο την κλινική πετούσα!!!!! Ούτε καισαρική κατάλαβα ούτε τίποτα!!!!!! Όλα τέλεια!!!!
Στείλε pm αν θελήσεις πληροφορίες!!!
Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου!!!!!

Μπουμπουλιθρα
11-06-09, 18:49
κοριτσια καλ.η γυναικολογος και ψαγμενη με τελ.εια μηχανηματα ειναι και η Ζαβου Δημητρα στα κουφαλ.ια εχει τροπους δεν ανχωνει και αγαπαει την δουλεια της εχει τον τελευταιο τεχνολογιας υπερ και ειναιο δοκιμασμενη σε δυσκολα .λ.λ

Pavlina's mummy
12-06-09, 00:11
Δεν υπάρχει ιδανικότερος συνδυασμός έμπειρου επιστήμονα αλλά και πιο υπέροχου ανθρώπου από το Νίκο Χριστοφορίδη!!! Επί χρόνια προσπαθούσαμε, η ψυχολογία μας ήταν ισοπεδωμένη, η μία μου σάλπιγγα και η μία ωοθήκη είχαν "πέσει ηρωϊκά" σε μία δήθεν ασφαλή επέμβαση (φυσικά από άλλο γυναικολόγο, υποτίθεται αυθεντία στο είδος) για την αφαίρεση μίας κύστης ενδομητρίωσης την οποία για χρόνια την ερμήνευαν ως ωάριο στην φάση ωορρηξίας!!! Τα καταφέραμε με την πρώτη και μοναδική μας εξωσωματική!!! Και όχι μόνο εμείς!!! Σχεδόν όσοι φίλοι μας πήγαν σε αυτόν τα κατάφεραν με την πρώτη φορά και πιστέψτε με δεν ήταν λίγοι!!! Ότι και να πω γι'αυτόν και την Αλεξία (συνεργάτιδα του εμβρυολόγος, επίσης μοναδικός επιστήμονας και άνθρωπος!!!) είναι λίγο!!! Ο Θεός να τους έχει καλά!!! :D

leykh
12-06-09, 08:27
κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες που μου δώσατε ένα χεράκι βοήθειας της άσχετης!
Έχω αρχίσει ήδη την αναζήτηση γιατρού και όσους μου προτείνατε θα τους επισκευθω σύντομα μέχρι να μου κάνει κάποιος "κλικ"...
Όσο ευκολα ήρθε στον κόσμο η κόρη μου τόσο δύσκολα θα της κάνω αδελφάκι...ουφ!Δεν νομίζω όμως πως χωράει αγχος τωρα αλλά ψάξιμο και πείσμα!
φιλιά σε όλες σας και πάλι σας ευχαριστώ!

Pavlina's mummy
12-06-09, 16:59
Δεν υπάρχει ιδανικότερος συνδυασμός έμπειρου επιστήμονα αλλά και πιο υπέροχου ανθρώπου από το Νίκο Χριστοφορίδη!!! Επί χρόνια προσπαθούσαμε, η ψυχολογία μας ήταν ισοπεδωμένη, η μία μου σάλπιγγα και η μία ωοθήκη είχαν "πέσει ηρωϊκά" σε μία δήθεν ασφαλή επέμβαση (φυσικά από άλλο γυναικολόγο, υποτίθεται αυθεντία στο είδος) για την αφαίρεση μίας κύστης ενδομητρίωσης την οποία για χρόνια την ερμήνευαν ως ωάριο στην φάση ωορρηξίας!!! Τα καταφέραμε με την πρώτη και μοναδική μας εξωσωματική!!! Και όχι μόνο εμείς!!! Σχεδόν όσοι φίλοι μας πήγαν σε αυτόν τα κατάφεραν με την πρώτη φορά και πιστέψτε με δεν ήταν λίγοι!!! Ότι και να πω γι'αυτόν και την Αλεξία (συνεργάτιδα του εμβρυολόγος, επίσης μοναδικός επιστήμονας και άνθρωπος!!!) είναι λίγο!!! Ο Θεός να τους έχει καλά!!! :grin:

Pavlina's mummy
12-06-09, 17:07
Ως φρέσκια στην πόλη και μιας και ο γυναικολόγος μου είναι στην Αθήνα, Ψάχνω γυναικολόγο, με εξειδίκευση στις εξωσωματικές.Έχετε κανέναν να μου προτείνετε? Ποιό είναι το καλύτερο κέντρο εξωσωματικής κατά την γνώμη σας εδω?
Λευκή σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις τόσο εύκολα όσο κι εγώ, εννοώ από τη στιγμή που γνώρισα το Νίκο Χριστοφορίδη!!! Είχα γράψει σχετικά με αυτόν σε άλλο Post. Δεν έχω λόγια να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου για τον εξαιρετικό αυτό ΑΝΘΡΩΠΟ και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ!!! Και το EMVRYOLAB είναι κέντρο πολύ υψηλών προδιαγραφών με απίστευτες επιτυχίες που ξέρουν ακριβώς πως να φερθούν σε γυναίκες με βεβαρυμένη ψυχολογία όπως εμείς!!!

leykh
12-06-09, 21:46
μανούλα της Παυλίνας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!(και για το κουράγιο...)

νικολινακι
13-06-09, 09:52
κοριτσια καλημερα!παρακολουθω καιρο τις συζητησεις κ αποφασισα να ζητησω τη βοηθεια σας.μετα απο 2 παλλινδρομες(η τελευταια ηταν πριν 10 μερες)αποφασισα να ψαξω περισσοτερο το τι φταιει μια κ ο γιατρος μου λεει οτι ηταν τυχαια περιστατικα κ αν ξανασυμβει θα το ψαξουμε.θα ηθελα να μου προτεινετε λοιπον καποιον καλο γυναικολογο γιατι μονο μεσα απο παρομοιες εμπειριες μπορω πια να εμπιστευθω καποιον & οχι απο λογια συγγενων που ψαχνουν απλα κορυφαια ονοματα γιατρων.ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.ευχαριστω που με ακουσατε ή μαλλον που με διαβασατε κ ευχομαι να παρω συντομα απαντηση!

voulasc74
13-06-09, 20:18
μαρια καλησπερα..
εχω κανει μια εξωσωματικη στον πραπα..ανεπιτυχης..και επιδει ψαχνω για γυναικολογο μου ειπαν για τον χριστοφοριδη...εμεινες ευχαριστημενη? τι εννοεις οτι δεν αναλαμβανει εγκυμοσυνες?

voulasc74
13-06-09, 20:21
Λευκή σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις τόσο εύκολα όσο κι εγώ, εννοώ από τη στιγμή που γνώρισα το Νίκο Χριστοφορίδη!!! Είχα γράψει σχετικά με αυτόν σε άλλο Post. Δεν έχω λόγια να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου για τον εξαιρετικό αυτό ΑΝΘΡΩΠΟ και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ!!! Και το EMVRYOLAB είναι κέντρο πολύ υψηλών προδιαγραφών με απίστευτες επιτυχίες που ξέρουν ακριβώς πως να φερθούν σε γυναίκες με βεβαρυμένη ψυχολογία όπως εμείς!!!

pavlina mummy ειχα δει στο αλλο post για τον χριστοφοριδη και απο εκει πηρα τα στοιχεια για να κλεισω ραντεβου...ελπιζω να βοηθησει και μας..!

ΚΑΡΟΛΙΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
14-06-09, 23:28
για εξωσωματική ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ στην Αθήνα και μη κάνεις το λάθος Θεσσαλονίκη και γω απο Θεσσαλονίκη είμαι όσο για γυναικολόγο Μελεούνη Αναστασία τέλεια και αν θες να είναι και στο ΙΚΑ Χαουράνι Ελία ναι μεν ξένος αλλα ο καλύτερος. Οσο για εξωσωματική αυτο που σου είπα έχω 2 στις 2 προσπάθειες επιτυχείς και Σεπτέμβριο πάω και για 3η. Παρεπιπτόντως έχει κέντρο παρακολούθησης και εδω Βούλγαρη 1 τηλ. 2310402885. Εδω επειδή την έχω ψάξει δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο, απάτη!
Πίστεψε με.

νικολινακι
15-06-09, 18:41
κοριτσια εχετε ακουσει για τον τζαφετα στο διαβαλκανικο?μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος κ αλλοι οτι ασχολειται μονο με περιπτωσεις εξωσωματικης η οποια δεν με ενδιαφερει προς το παρον.

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ
15-06-09, 19:21
Πήγα στον Πράπα και έμεινα ευχαριστημενη πριν ενα μηνα,έκανα ενα τεστ παπ για να δω γενικα την συμπεριφορα του και ήταν πολύ συζητησιμος και μου αφιερωσε αρκετο χρονο.Ξεαγχωθηκα, γιατι στον προηγουμενο γιατρο που πηγαινα θεωρουσε τις πολυκυστικές το τελος του κοσμου.

Pavlina's mummy
15-06-09, 23:12
κοριτσια εχετε ακουσει για τον τζαφετα στο διαβαλκανικο?μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος κ αλλοι οτι ασχολειται μονο με περιπτωσεις εξωσωματικης η οποια δεν με ενδιαφερει προς το παρον.
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ ιδιότροπος και δεν είναι καθόλου συζητήσιμος ούτε μπαίνει στον κόπο να εξηγήσει τί πρέπει να κάνεις ή τί ακριβώς σου συμβαίνει. Γενικά στο Διαβαλκανικό την έχουν δει κάπως οι γιατροί της μονάδας υποβοηθούμενης αναπαραγωγής...

Pavlina's mummy
15-06-09, 23:25
pavlina mummy ειχα δει στο αλλο post για τον χριστοφοριδη και απο εκει πηρα τα στοιχεια για να κλεισω ραντεβου...ελπιζω να βοηθησει και μας..!
Είμαι σίγουρη ότι όταν θα πας με το καλό θα καταλάβεις γιατί όσες τον έχουμε εμπιστευτεί τον λατρεύουμε!!! Δεν είναι μόνο το γεγονός ότι μας χάρισε τα παιδιά μας, αν και σίγουρα αυτό είναι το κορυφαίο, αλλά ότι φέρεται πάντα με τόση ευγένεια (όχι με την ψυχρή έννοια της λέξης) υποστηρίζοντάς σε και ψυχολογικά κάτι που θεωρώ απαραίτητο παράγοντα επιτυχίας!!! Είχα την τύχη να με παρακολουθεί και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και ότι κι αν με προβλημάτιζε κατάφερνε να μου το εξηγεί και να με στηρίζει 100%!!! Είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ!!!

Pavlina's mummy
15-06-09, 23:34
μαρια καλησπερα..
εχω κανει μια εξωσωματικη στον πραπα..ανεπιτυχης..και επιδει ψαχνω για γυναικολογο μου ειπαν για τον χριστοφοριδη...εμεινες ευχαριστημενη? τι εννοεις οτι δεν αναλαμβανει εγκυμοσυνες?
Επειδή ο αριθμός των επιτυχιών του στις εξωσωματικές είναι εκπληκτικά μεγάλος (αρκεί να σας πω ότι όλα τα φιλικά μου ζευγάρια (από Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρο και Γερμανία) που τον επισκέφθηκαν έχουν όλοι τους παιδιά εκτός από αυτούς από τα Ιωάννινα που περιμένουν σε δύο μήνες το δικό τους) έχει επικεντρωθεί στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή με αποτέλεσμα να μην αναλαμβάνει να παρακολουθεί εγκυμοσύνες. Αν όμως τα καταφέρετε στο κομμάτι της εξωσωματικής το να βρεις έναν καλό γυναικολόγο - μαιευτήρα είναι σίγουρα πιο εύκολο.

ditop
16-06-09, 17:01
Κατ' αρχίν όσες κοπέλες εχουν πρόβλημα θρομβοφιλίας ή οσες εχουν πολλες α΄ποβολές και δεν ξέρουν την αιτία να επισκευθούν αιματολόγο(εχει μια πολυ καλή στο Παπαγεωργείου) Η θρομβοφιλία αντιμετωπίζεται απο τον ειδικό και οχι από τον γυναικολόγο. Πρεπει να υπάρχει συννενοηση μεταξύ τους για την σωστή αντιπηκτική αγωγή που χρειάζεται η κάθε κοπέλα.
DALIA συμφωνώ οτι η Κισκινίδου είναι τοπ. Εγω την αλλαξα λόγου πολυκοσμίας είχα αγανακτίσει στην πρώτη εγκυμοσύνη. Τη γνωρίζω 20 χρονια και έχει ξεγεννηση τρεις φορές την αδελφη μου και μια εμένα.

mariav
16-06-09, 17:33
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ PAVLINA MUMMY!!!!!
KAI ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ
ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΕΞΙΑ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΙΔΟΥ(ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΣΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!!

mariav
16-06-09, 17:42
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΠΑΥΛΙΝΑ!!!!
ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ Ο
ΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ!!!!

leykh
16-06-09, 21:08
μακάρι...
http://i31.photobucket.com/albums/c368/ellostewie/50DD1F33BD4C1424FBB353809CDE9212.jpg

angelino77
21-06-09, 22:47
Γεια σας και απο εμενα, ειναι η 1η φορα που γράφω στο φορουμ ενω το διαβάζω καιρό. Ήθελα απλώς να αναφέρω και εγώ την εμπειρία μου στο embryolab με τον Ν. Χριστοφορίδη και την Αλεξία. 1η εξωσωματική 2006, εγκυμοσύνη και εναν κούκλο γιο!!!! 2η προσπάθεια, κατεψυγμένα ( 100 % επιτυχία στην απόψυξη) και όπως όλα δειχνουν μεχρι στιγμής μάλλον θα έχουμε 2η εγκυμοσύνη.
Συμπέρασμα, παρα πολύ ευχαριστημένη, εχω συστήσει ανεπιφύλακτα πολύ κόσμο. Είναι ένα πολύ οργανωμένο κέντρο με ανθρώπους με εμπειρία και αγάπη στο μεγάλο έργο που εχουν αναλάβει!!

ΚΑΡΟΛΙΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
23-06-09, 15:51
εγω απο Θεσσαλονίκη είμαι έχω κάνει δύο εξωσωματικές και οι δύο επιτυχείς, ο γυναικολογος μου με στειλε Αθήνα Μαστρομηνά, έχει και κέντρο εδω στη Βούλγαρη 1 2310402885 δεν υπάρχει καλύτερος και ειδικά Θεσσαλονίκη κανένας με την πείρα του και το όνομα του, δες το μετα γυναικολόγους καλούς έχει πολλούς αλλα για εξωσωματική μονο εκεί. με κλειστα μάτια

leykh
23-06-09, 16:08
εγω απο Θεσσαλονίκη είμαι έχω κάνει δύο εξωσωματικές και οι δύο επιτυχείς, ο γυναικολογος μου με στειλε Αθήνα Μαστρομηνά, έχει και κέντρο εδω στη Βούλγαρη 1 2310402885 δεν υπάρχει καλύτερος και ειδικά Θεσσαλονίκη κανένας με την πείρα του και το όνομα του, δες το μετα γυναικολόγους καλούς έχει πολλούς αλλα για εξωσωματική μονο εκεί. με κλειστα μάτια

Ο Μαστρομηνάς έχει κέντρο και εδω?ποιό?

Minnie!
24-06-09, 02:56
Επίσης πολύ καλός και ο Πάντου Γεώργιος θεσ/νικη ''Διαβαλκανικο'''

m_chalm
24-06-09, 14:32
Η υπόθεση γυναικολόγος σηκώνει μεγάλη κουβέντα... Καταρχήν πέρα από σωστός και ψαγμένος επιστήμονας για μένα οφείλει να είναι άνθρωπος που σέβεται πάνω απ' όλα το λειτούργημα που κάνει. Έχασα πολλά ''γόνιμα'' χρόνια από γυναικολόγους που με αποπροσανατόλισαν από τον ένα και μοναδικό στόχο που είχα: να γίνω μανούλα! Δυστυχώς ακόμη προσπαθώ αλλά δεν έχω εγκαταλείψει! Ο γυναικολόγος μου τώρα πια είναι ο κ.Γκινάλης στη Θεσσαλονίκη.

momitsi
25-06-09, 10:44
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ********Σ ΣΤΟΝ ΠΡΑΠΑ-ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ-ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ.ΩΡΑΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ-ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ.

bouklitsa
30-06-09, 10:30
μου έχουν συστήσει το ebryolab έχει καμία προσωπική εμπειρία?

leykh
30-06-09, 10:42
Στο ebryolab κατέληξα κι εγω...

bouklitsa
30-06-09, 10:44
τους εχεις μιλησει?

leykh
30-06-09, 10:50
Σε λίγες μέρες.Θέλεις να σου πω εντυπώσεις?

bouklitsa
30-06-09, 10:52
ναι θα ηθελα

leykh
30-06-09, 11:01
εντάξει.Θα έχεις νέα μου περίπου στις 10/7

m_chalm
30-06-09, 11:41
μου έχουν συστήσει το ebryolab έχει καμία προσωπική εμπειρία?
Φαντάζομαι μιλάς για εξωσωματική? Για το ebryolab έχω ακούσει καλά λόγια και ειδικά γι' αυτόν τον γιατρό Χριστοφορίδη... Προσωπικά όμως έχω επιλέξει την κ.Ζερβακάκου και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

bouklitsa
30-06-09, 11:50
η κ.Ζερβακάκου που ειναι σε ποιο κεντρο?

m_chalm
30-06-09, 13:11
η κ.Ζερβακάκου που ειναι σε ποιο κεντρο?
Δεν είναι σε κέντρο. Δουλεύει μόνη της και ασχολείται μόνο με εξωσωματικές. Εχει εξωτερικό ιατρείο αλλά η παρακολούθηση κλπ γίνονται στο Γένεσις. Δεν ανήκει στην ομάδα εξωσωματικής του Γένεσις του Ταρλατζή. Αυτό το υπογραμμίζω!

myangel
30-06-09, 14:21
Καλησπέρα
αν και δεν έχω κάνει εξωσωματική, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κο Τζαφέτα Γιάννη (είναι και στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο και στο Διαβαλκανικό νομίζω...)

bouklitsa
30-06-09, 20:10
η Ζερβακακου ειναι ηρεμη και ευγενικη?

m_chalm
01-07-09, 11:51
η Ζερβακακου ειναι ηρεμη και ευγενικη?
Είναι υπέροχος άνθρωπος. Σου προσδίδει εμπιστοσύνη, υπευθυνότητα, νιώθεις ότι εκτός από τον σύζυγό σου που αγωνίζεστε για ένα σκοπό είναι και αυτή μαζί σας και κάνει το καλύτερο δυνατό. Θα σου δώσει ελπίδα και αισιοδοξία αλλά με μέτρο και συγκρατημένα.

artemis69
01-07-09, 17:24
η κ.Ζερβακάκου που είναι Αθηνά η Θεσσαλονίκη

bouklitsa
01-07-09, 20:59
για Θεσαλονικη καταλαβα

m_chalm
02-07-09, 11:14
Θεσσαλονίκη είναι κορίτσια.

gourou
23-07-09, 17:51
Στη Ζερβακακου εκανα και εγω την 1τη εξωσωματικη και ηταν πετυχημενη, ο γιος μου κοντευει τα 2 τωρα.Μου αρεσε,δραστηρια γυναικα που ηξερε τι της γινεται.Εγω απλα πηγαινα με εξεταζε και ακολουθουσα τις συμβουλες της,δεν ενοιωθα την αναγκη να με κατανοησει για το τι περναω,να μου συμπαρασταθει κλπ ηθελα μονο να ειναι καλη σε αυτο που κανει,και ηταν!Πολλοι μπορει να ειναι ευγενικοι και να λενε σε καταλαβαινω μπλα μπλα κλπ,ειναι και αυτα μερος της δουλειας τους ομως!Το θεμα ειναι να ειναι σιγουροι και να κανουν οσο καλυτερα γινεται τις εξωσωματικες για να γινει το ονειρο πραγματικοτητα.Εγω τουλαχιστον αυτο εισεπραξα απο την ζερβακακου,σοβαροτητα και οχι πολλα λογια.Και το εργο της φανηκε στον γιο μου!

κατερινα1
29-07-09, 15:39
κοριτσια για το Παπαγεωργιου ξερετε καποιον γυναικολογο να παω?

el79
31-07-09, 16:27
γεια σας κορίτσια για όλους αυτούς τους γιατρούς που αναφέρετε
μπορείτε να μου πείτε αν στην εξέταση στο ιατρείο τους κάνουν τα εξής:

1. Sims-Huhner-Test ή Postcoital-test
2. μέτρηση του pH στο κολπικό έκκριμα
3. Kurzrock - Miller -Test
λεπτομέρειες:
http://www.zissopoulos.gr/sitemap.htm

και γενικά ποιες εξετάσεις σας έχουν κάνει οι γιατροί που προαναφέρατε πριν σας ωθήσουν σε εξωσωματική?
ορμον. εξετάσεις & γενική αίματος, σαλπιγγογραφία, σπερμοδιάγραμμα και τι άλλο?

mamagio
20-08-09, 13:35
Καλημέρα Κορίτσια

Σκοπευουμε να κάνουμε παιδάκι και θα ήθελα να μου συστήσετε ένα καλό γυναικολόγο στην θεσσαλονίκη .Είμαι απελπισμένη γιατί πρόσφατα έμαθα ότι ο γυναικολόγος μου τον οποίο έχω 10 χρόνια έχει πολλά δικαστήρια από ασθενείς και έχω πέσει από τα σύνεφα .

Ευχαριστώ πολύ

DALIA
20-08-09, 13:46
mamagio δες εδώ
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=42585&highlight=%E3%F5%ED%E1%E9%EA%EF%EB%EF%E3%EF%F2+%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%E9%EA%E7

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26103&highlight=%E3%F5%ED%E1%E9%EA%EF%EB%EF%E3%EF%F2+%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%E9%EA%E7

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=34038&highlight=%E3%F5%ED%E1%E9%EA%EF%EB%EF%E3%EF%F2+%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%E9%EA%E7

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=31644&highlight=%E3%F5%ED%E1%E9%EA%EF%EB%EF%E3%EF%F2+%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%E9%EA%E7

mamagio
20-08-09, 13:56
S' eyxaristo poli dalia moy

sofakiTHESS
02-09-09, 12:48
fili mou psakse gia allo giatro...kai ego eiha dio apovoles kai meta diegnosan thromvofilia...tin defteri apovoli tin eiha ston konstantinidi manoli..Epeidi ehasa tin empistosini mou stous giatrous edo piga se enan poli gnosto stin athina.Loisios legetai ....O anthropos einai foveros kai to psahnei para poli....oso gia ton kostantinidi eprepe apo tin istologiki tis protis apovolis pou egrafe ekfilistikes nekroseis kai apo to gegonos oti h apovoli egine tin 12 evdomada na katalavei oti prokeitai gia thromvofilia...tzamba ehasa ena moraki ston Kostantinidi.Ase pou afou ton zorisa kai tou leo giatre ti tha ginei prospathoume toso kairo meta tin 2 apovoli, mou edose kati hapia kai mou eipe an den meineis egios se ena mina ela na kanoume isteroskopisi..les kai mia epemvasi einai oti pio efkolo eidika an den eheis kanei akomi paidi...me enale na kano ena soro perites exetaseis gyro sta 3000 euro se mia gnosti tou mikroviologo...efiga kai akomi fevgo...kanei mono gia efkoles periptoseis....tora vriskomai ston sosto dromo kai elpizo na pane ola kala

καλημέρα σε όλες!!!
θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής. η κάθε μία έχει την προσωπική της εμπειρία από τον γιατρό της και είναι απολύτως σεβαστή!!! δεν θέλω να επηρεάσω καμία αλλά ούτε και την πλευρά των γιατρών θα πάρω καθώς και αυτοί κάνουν τη δουλειά τους.
εγω θα παραθέσω την δική μου εμπειρεία απο τον γιατρό μου.
πριν μείνω έγκυος είχα γυναίκα γυναικολόγο στην οποία πήγαινα μόνο κάθε χρόνο και τεστ παπ. Όμως δεν μου γέμιζε το μάτι για γέννα καθώς ούτε νέες κοπέλες έβλεπα στο ιατρείο της ούτε και κόσμο. οπότε όταν έμεινα έγκυος έμαθα για τον μανώλη και πήγα. κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν εξαιρετικός: με το χιουμορ του, την άνεση που σου έδινε να τον ρωτήσεις τα πάντα χωρίς φόβο αλλά και την σοβαρότητά του όταν και όποτε χρειαζόταν. όποτε είχα κάποιο μικρό πρόβλημα τηλεφωνούσα και με επαιρνε τηλ. μέχρι και στις 12 το βράδυ (για κάτι σημαντικό φυσικά μιλούσα μαζί του την ίδια ώρα). στη γέννα ήταν ακόμα καλύτερος και μου έκανε πολύ εντύπωση. γέννησα με Φ.Τ. αλλά με πρόκληση. παρόλο που κάποια στιγμή φοβήθηκα, καθώς ο μικρός έχανε συχνά παλμούς και ήταν μπλεγμένος πολλές φορές στον λώρο, ήτανε αισιόδοξος για Φ.Τ. βέβαια μου είχε ξεκαθαρίσει ότι αν έφτανε στο απροχώρητο τα πράγματα θα εμπαινα εσπευσμένα για καισαρική. έτσι γέννησα φυσιολογικά, ήταν στην κλινική από το πρωί μέχρι που γέννησα μέχρι τις 5μμ παρόλο που είχε ιατρεία στις 6μμ. άλλος θα προχωρούσε σε καισαρική με το πρώτο καθώς και περισσότερα λεφτά θα έπαιρνε και λιγότερο χρόνο θα έκανε. και φυσικά θα είχε και τη δικαιολογία ότι το μωρό και εγώ θα κινδυνεύαμε για Φ.Τ.
Έχω στείλει πολλά δικά μου άτομα και κυρίως την αδελφή μου και την κουνιάδα μου στην οποία συμπαραστάθηκε πολύ και μετά από 2 αποβολές είναι έγκυος στον 5ο.
Τέλος πάντων, δεν θέλω να επηρεάσω καμία!! Απλά ο δικός μου γιατρός μπορεί να είναι ο καλύτερος για μένα και ο χειρότερος για κάποια άλλη και τούμπαλιν.

φιλικά σοφάκι

Eva5201
04-09-09, 09:37
κορίτσια καλησπέρα! Και γω καινούργια στο φόρουμ, αναζητάω και γω γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη. Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που διάβασα πιο πάνω θα μπορέσετε όμως να μου διευκρινίσετε ποιοι από αυτούς τους οποίους αναφέρατε ειναι στο ΤΕΒΕ και συνεργάζονται με Γένεσις;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

κατερινα1
27-10-09, 00:20
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Ο ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ Ή Ο ΓΚΡΙΜΠΙΖΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ? ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ

marade
06-11-09, 12:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ - ΑΣΤΕΡΙ- ΑΝΘΡΩΠΟ!!! ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ????????????

demi
06-11-09, 12:26
ανεπιφυλακτα επειτα απο αναζητηση χρονων ...τον Ζεπειριδη Λεωνιδα ο οποιος ειναι και στο παπαγεωργιου...
φοβερες γνωσεις ,σπουδαιος ανθρωπος αλλα κλεισε τα πρωτα απογευματινα ραντεβου για να μην περιμενεις...
στην κυριολεξια εσωσε και εμενα και το παιδι μου ενω σε 3 νοσοκομεια δεν βρισκαν ακρη και μου εκαναν πασα ο ενας στον αλλον για να μην παρουν ευθυνη...
μονο ο Λεωνιδας ηταν ακριβης στην διαγνωση του και ανελαβε την ευθυνη ...
Δεν θελω να σου γραψω αλλα γιατι η καθε κοπελα εχει να πει το καλυτερο για τον γιατρο της...
απλα αξιζει να τον γνωρισεις....

sisika
06-11-09, 13:33
Δεν έχει ιδιωτικό ιατρείο?

demi
06-11-09, 13:51
και βεβαια εχει ΑΓ.ΣΟΦΙΑς 34 2310 232 777
δεν ξερω βρε κοριτσια σας λεω οτι εχω καταληξει σε αυτον και μεσα σε 3 μηνες μου εχει αποδειξει οτι αξιζει πραγματικα...
στο ιατρειο του ακουω απιστευτες ιστοριες απο κοπελες που ειχαν ταλαιπωρηθει πολυ οπως εγω...και εκει βρηκαν την λυση τους(τωρα ερχονται με τα μωρακια στην αγκαλια τους)
δεν ξερω τι αλλο να σας γραψω..οτι θελετε πειτε μου...

demi
06-11-09, 13:59
και να γραψω και κατι τελευταιο ...η ξαδερφη μου ειναι γιατρος και πολυ επιτυχημενη(παθολογος)
επειδη ολο το σοι ειναι ιατρικο εχουμε εναν ξαδερφο γυναικολογο και στην αρχη ειχα παει σε αυτον...
επειδη ειναι γιατρος η κοπελα και τους γνωριζει ολους μου λεει ...θα πας στον Λεωνιδα χωρις 2 κουβεντα...
μα τις λεω γιατι αφου ο Γ..... ειναι 1 ξαδερφος μας...
μου λεει ακου να σου πω..εγω ειμαι χαζη που γεννησα εκει(επειτα απο απιστευτα προβληματα που εχει περασει η συγκεκριμενη...)
Δεν την ακουσα....
ως που εφτασα στο αμην και μου τον συστησε και μια κοπελα η nansoulitsa εδω μεσα στο φορουμ σε μια περιοδο που ημουν απογοητευμενη ,απελπισμενη...
ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ειμαι ηδη 4 μηνων χαρη σε αυτον....

Danielaki
14-12-09, 22:22
Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν καποια απο σας γνωριζει τον γυναικολογο Τικα Γεωργιο?Δουλευει στο ΙΚΑ,εχει δικο του ιατρειο στο κεντρο της Θεσσαλονικης και συνεργαζεται με το γενεσις οπου σκοπευω να γενησω.Δε γνωριζω αλλους γυναικολογους γιατι δε χρειαστηκε να επισκευθω καποιον πριν την εγκυμοσυνη μου, αλλα μια κυρια(επισης εγκυος)που περιμενε στο ΙΚΑ για εναν αλλον γυναικολογο,μου ειπε οτι δεν ειναι και πολυ "σοι".Η αληθεια ειναι πως δεν ειμαι ουτε εγω ιδιαιτερα ευχεριστημενη απο τον ιδιο αν κ εχω παει 3-4 φορες μονο στο ιατρειο του γιατι μου δινει την εντυπωση πως ασχολειται πολυ επιφανειακα.Θα προτιμουσα ενα γιατρο πιο κοντα στο σπιτι μου γιατι παρολο που ειμαι στην 27η εβδομαδα κυησης, οι μυρωδιες συνεχιζουν να μου προκαλουν τασεις για εμετο(αποκλειουμε λεωφορεια για τις μετακινησεις μου στο κεντρο) και ο υπερβολικος θορυβος μου προκαλει πονοκεφαλο και δυσφορια και παλι οδηγουμαστε στις τασεις για εμετο!!(οποτε αποκλειουμε και τα ταξι).Βρηκα σε καποιο site εναν γυναικολογο ονοματι Ελκοτης Μιχαηλ που ειναι κοντα στο σπιτι μου(περιοχη Χαριλαου) αλλα ουτε αυτον τον γνωριζω.Αν γνωριζει καποια εστω εναν απ τους δυο αυτους ιατρους παρακαλω να με βοηθησει.

art2009
12-01-10, 21:52
Εγώ γέννησα πριν ένα χρόνο περίπου το δεύτερο παιδάκι μου και με ξεγέννησε ο Πράπας Νίκος .Είναι καθηγητής του ΑΠΘ και τους υπερήχους τους έκανα στο Ιάκεντρο που είναι στην περιοχή της Χαριλάου.Είναι πολύ καλός και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη.Και ως γιατρός είναι καταπληκτικός αλλά και ως άνθρωπος με ενθουσίασε.Και για Β' επιπέδου έμεινα μέσα τουλάχιστον 25-30 λεπτά .Και 3D βέβαια ο υπέρηχος .Να το προτιμήσεις ...θα με θυμηθείς .

jhal
12-01-10, 22:26
Καλησπέρα.
Πριν από 15 μέρες γεννήθηκε το δεύτερο παιδάκι μας , ένα υγιέστατο αγοράκι.
Γιατρός μας η Ρωξάνη Κουτσουρίδου.
Ειδικευθείσα στην Μ. Βρετανία.
Έχει ιατρείο στα Πεύκα (Ρετζίκι).
Μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι ΣΕ ΟΛΑ.
Μας κέρδισε από την πρώτη φορά.
Η γυναίκα μου δεν την αλλάζει για τίποτα.
Το ραντεβού σχεδόν μία ώρα , να σου εξηγήσει τα πάντα, χωρίς αναμονή στο Ιατρείο της λόγω σωστού προγραμματισμού των ραντεβού.

mariatsakiri@gmail.com
12-01-10, 23:24
ΕΙΑ ΣΟΥ ΣΟΦΗ! Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΠΑΤΣΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ, ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΡΜΟΥ (ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

peper
12-01-10, 23:53
Αναγνώστου Ευτυχία, στη Θεσσαλονίκη Αλ. Σβώλου 30. Δεν την αλλάζω με τίποτα. Είναι λαμπρή επιστήμον και πανω από όλα άνθρωπος.

πεόνια
13-01-10, 01:00

ΣΟΦΗ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!! ΣΕ ΠΟΙΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕς? ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ???

πεόνια
13-01-10, 01:05
ΤΟΝ ΜΠΟΝΤΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΟΡΥΦΗ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΟΣ!

peper
13-01-10, 10:50
Ο Μπόντης ασχολήτε κυρίως με εξωσωματικές. Έτυχε να το γνωρίζω μέσα από το προηγούμενο επάγγελμά μου. Φαίνετε λίγο απόμακρος αλλά έχω ακούσει καλά λόγια από τη γιατρό μου. Επίσης έχει και τράπεζα βλαστοκυττάρων.

pegg
13-01-10, 12:08
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΛΑΠΕΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ.ΑΝ ΚΑΙ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ(ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ) ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΥΠΟΨΙΑ)ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΦΑΝΕΙ

Anastasia1
13-01-10, 13:50
ΣΟΦΗ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!! ΣΕ ΠΟΙΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕς? ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ???

Την ξερω εγω. Ειναι η γιατρος μου εδω και 12 χρονια. Τι θελεις να μαθεις?

melisoula
13-01-10, 16:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΛΑΠΕΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ.ΑΝ ΚΑΙ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ(ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ) ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΥΠΟΨΙΑ)ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΦΑΝΕΙ
pegg ριξε μια ματια εδω μηπως και σε βοηθησω λιγο:
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26103&page=10
αν και εγω δεν προχωρησα μαζι του σε σπερματεγχυσεις κτλ επιασα φυσιολογικα και τον ειχα απλως γυναικολογο...
ομως το μεγαλο μου λαθος ειναι οτι και εγω απο την αρχη ειχα καποιες υποψιες αλλα φοβηθηκα να αλλαξω γιατρο στα μεσα της εγκυμοσυνης μου. μετα στον ενατο οταν καταλαβα το λαθος μου ... ηταν πλεον αργα για να αλλαξω... το μονο καλο που μπορω να επισημανω οτι η γραμματεας του - βοηθος του ειναι πολυ καλη, ευγενικη και αξιολογη κοπελα, αλλα δεν αρκει!

pegg
14-01-10, 09:59
pegg ριξε μια ματια εδω μηπως και σε βοηθησω λιγο:
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26103&page=10
αν και εγω δεν προχωρησα μαζι του σε σπερματεγχυσεις κτλ επιασα φυσιολογικα και τον ειχα απλως γυναικολογο...
ομως το μεγαλο μου λαθος ειναι οτι και εγω απο την αρχη ειχα καποιες υποψιες αλλα φοβηθηκα να αλλαξω γιατρο στα μεσα της εγκυμοσυνης μου. μετα στον ενατο οταν καταλαβα το λαθος μου ... ηταν πλεον αργα για να αλλαξω... το μονο καλο που μπορω να επισημανω οτι η γραμματεας του - βοηθος του ειναι πολυ καλη, ευγενικη και αξιολογη κοπελα, αλλα δεν αρκει!

ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΑΓΚΥΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΠΕΡΔΕΜΑ

Ellika
14-01-10, 10:28
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΗΝ ΜΠΙΛΛΗ ΕΛΕΝΗ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΔΗ 3 ΓΙΑΤΡΟΘΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ. ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ.

Ellika
14-01-10, 10:30
ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΑΓΚΥΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΠΕΡΔΕΜΑ

ΠΕΓΚ ΜΟΥ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ? ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ? ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΙΚΑ?
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΟ 2010 ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ:D

pegg
14-01-10, 11:03
ΠΕΓΚ ΜΟΥ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ? ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ? ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΙΚΑ?
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΟ 2010 ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ:D

ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ 3 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ(1 ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ 2 ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ) ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΩ!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ?

πεόνια
14-01-10, 12:02
Την ξερω εγω. Ειναι η γιατρος μου εδω και 12 χρονια. Τι θελεις να μαθεις?

θελω να μαθω αν εμεινε καμμια και γεννησε μαζι της!! τησ εμπειριες σασ γενικά πως ειναι σαν γιατρος!!

melisoula
14-01-10, 16:43
pegg μου,
σου ειπα την γνωμη μου κατα κυριο λογω γιατι και εσυ εγραψες οτι εχεις τις υποψιες σου. οπως σου ειπα δεν ξερω τι κανει στις εξωσωματικες αλλα πιστευω οτι ισως επειδη εχει επιτυχια σ αυτες καβαλησε το καλαμι! εγω που επιασα φυσιολογικα ξενερωσα πολυ με την συμπεριφορα του... πιστευω οτι με εβλεπε και λιγο σαν ?! παντως καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνη μου τονιζε τα καλα της καισαρικης, οτι με τον φυσιολογικο τοκετο ξεχειλωνεις απο κατω και στο σεξ θα εχει επιπτωσεις, οτι αν ημουν γυναικα του δεν θα με αφηνε να γεννησω φυσιολογικα κτλ... προετοιμαζε το εδαφος και φυσικα με καισαρικη μου το πηρε!!! και αμφιβαλω στον εν λογω γιατρο αν εχει γεννησει καμια φυσιολογικα, την εβδομαδα που γεννησα εχω ειχε σχεδον καθε μερα προγραμματισμενες καισαρικες (μου το ειχε πει η γραμματεας του).
βεβαια εσενα αυτα δεν πρεπει να σε απασχολουν με το καλο να μεινεις εγκυος και ολα τα αλλα διορθωνωνται!

Anastasia1
14-01-10, 19:32
θελω να μαθω αν εμεινε καμμια και γεννησε μαζι της!! τησ εμπειριες σασ γενικά πως ειναι σαν γιατρος!!

Κοιτα για να ειναι γιατρος μου 12 χρονια σημαινει οτι ειμαι ευχαριστημενη.
Ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη με συσπασεις και αιμορραγιες. Ολα πηγαν καλα παρολο που γεννησα στην 34η εβδομαδα. Το μωρακι μου ηταν υγιεστατο, γεννησα στο Γενεσις.

Κοιτα ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν θα κατσω να σου πλεξω εγκωμια και τετοια.....
Η αναζητηση γυναικολογου και καθε γιατρου πιστευω ειναι προσωπικο θεμα.

Εγω μπορει να ειμαι τρελλα ευχαριστημενη με την γιατρο μου αλλα καποια αλλη κοπελα μπορει να δυσαρεστηθηκε. Αυτα ειναι πολυ φυσικα και αναμενομενα.

Ευχομαι να βρεις ενα γιατρο πολυ καλο για εσενα
Ο,τι αλλο χρειαστεις μου λες. :wink:

pegg
15-01-10, 08:06
pegg μου,
σου ειπα την γνωμη μου κατα κυριο λογω γιατι και εσυ εγραψες οτι εχεις τις υποψιες σου. οπως σου ειπα δεν ξερω τι κανει στις εξωσωματικες αλλα πιστευω οτι ισως επειδη εχει επιτυχια σ αυτες καβαλησε το καλαμι! εγω που επιασα φυσιολογικα ξενερωσα πολυ με την συμπεριφορα του... πιστευω οτι με εβλεπε και λιγο σαν ?! παντως καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνη μου τονιζε τα καλα της καισαρικης, οτι με τον φυσιολογικο τοκετο ξεχειλωνεις απο κατω και στο σεξ θα εχει επιπτωσεις, οτι αν ημουν γυναικα του δεν θα με αφηνε να γεννησω φυσιολογικα κτλ... προετοιμαζε το εδαφος και φυσικα με καισαρικη μου το πηρε!!! και αμφιβαλω στον εν λογω γιατρο αν εχει γεννησει καμια φυσιολογικα, την εβδομαδα που γεννησα εχω ειχε σχεδον καθε μερα προγραμματισμενες καισαρικες (μου το ειχε πει η γραμματεας του).
βεβαια εσενα αυτα δεν πρεπει να σε απασχολουν με το καλο να μεινεις εγκυος και ολα τα αλλα διορθωνωνται!

:grin::grin::grin:ΣΩΣΤΑ ΑΣ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!

sofita
18-01-10, 21:14
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΗΝ ΜΠΙΛΛΗ ΕΛΕΝΗ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΔΗ 3 ΓΙΑΤΡΟΘΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ. ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ.
Καλη χρονια και σ'εσενα! Ειναι η γιατρος μου εδω και 4 περιπου χρονια και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.

ΚΑΝΑΡΙΝΙ
27-01-10, 16:11
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ.ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΝΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ(ΕΦΑΓΑ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΜΕΤΑ) ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ 5 ΥΠΕΡΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΠΡΟΓΙΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ,ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ,ΑΝΑΡΡΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΙΝΟΜΥΩΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ(ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΕ 4 ΕΚ),ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΕΣ,ΤΙΠΟΤΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΜΑΖΕΨΑ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ(ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΟΜΥΩΜΑ) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ ΝΙΚΟ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΑΠΛΕΣ)ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΥΣΤΕΣ,ΠΗΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΦΥΓΑΝ,ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΝΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ,ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ(ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ) ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.:-P

Pavlina's mummy
28-01-10, 23:18
Σου εύχομαι από ψυχής να τα καταφέρεις!!! Μου θυμίζεις τόσο πολύ όσα κι εμείς περάσαμε μέχρι που επισκεφτήκαμε τον καταπληκτικό αυτό γιατρό και τα καταφέραμε με την πρώτη εξωσωματική μας (μετά από μία σπερματέγχυση χωρίς επιτυχία)!!! Να έχεις πίστη και αισιοδοξία και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα έχετε ευχάριστα. Πίστεψέ με βρίσκεσαι στα καλύτερα χέρια που υπάρχουν αλλά και στην πιο ευγενική ψυχή που έχω συναντήσει!!! Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!!!

Pavlina's mummy
28-01-10, 23:27
Αγαπητό Καναρίνι, σου εύχομαι από ψυχής σύντομα να τα καταφέρετε!! Μου θυμίζετε τόσο πολύ όσα κι εμείς περάσαμε μέχρι που επισκεφτήκαμε τον καταπληκτικό αυτό γιατρό και άνθρωπο (Νίκο Χριστοφορίδη) και τα καταφέραμε με την πρώτη εξωσωματική μας!!! Να έχεις πίστη και αισιοδοξία και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα έχετε ευχάριστα. Πίστεψέ με βρίσκεσαι στα καλύτερα χέρια που υπάρχουν αλλά και στην πιο ευγενική ψυχή που έχω συναντήσει!!! Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!!!:-):-):-)

elsa-78
12-03-10, 03:44
:DΓια σας κοριτσια.Μολις γραφτικα ....αφου Μαρεσε πολυ η παρεα σας εδω.Ειμαι 4 μηνων εγυος στο δεφτερο παιδι μου.Το πρωτο το γεννησα στον αγιο λουκα με καισαρικη σε εναν εξαιρετικο γατρο.Το θεμα μοθ τωρα ειναι οτι γενναω Αυγουστο και ο γιατρος μου μου ανακοινωσε οτι θα λειπει διακοπες και δεν μπορει να με ξεγεννησει.Μου προτεινε να με παραπεμψει στον αντικαταστατη του.Εγω θελω να βρω ομως εναν αλλο γιατρο απο τωρα ετσι ωστε να αποκτησω οικιοτητα,εμπιστοσυνη και οχι να τον δω μια φορα πριν τη γεννα!!!Διαβαζοντας εδω καταλαβα οτι αυτοσ ο Αργυριου στον αγιο λουκα ειναι πολυ καλος!μπορειτε να μου δωσετε λεπτομεριες κι εμενα γι αυτον τον γιατρο?Που ειναι το ιατριο του,τιμες ,τηλεφωνο για ραντεβου?ποσο δυσκολο μου ειναι να εμπιστευτω αλλον γιατρο!!!!Αλλα αφου ο δικοσ μου με κρεμασε τι να κανω?εχω κατα αγχωθει.ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

domnina
12-03-10, 07:22
Έλσα κορίτσι μου με το καλό να υποδεχθείς το δεύτερο μωράκι σου..

Ο γιατρός σου τελικά μόνο σαν γιατρός δεν φέρεται... Τι να πω.. Αυτά είναι ντροπής πράγματα... Στο κάτω κάτω ας γυρίσει για μια μέρα από τις διακοπές του... Έτσι φέρονται στις ασθενείς τους;;;

Εγώ είμαι από Αθήνα και δεν γνωρίζω για γιατρούς στη Θεσσαλονίκη αλλά σίγουρα όλο και κάποια κοπέλα από τη Θεσσαλονίκη είναι μέσα στο φόρουμ οπότε θα σου προτείνουν κάποιον..

Και πάλι με έναν πόνο κορίτσι μου..

ΦΙΛΟΥΔΙ
13-03-10, 11:23
καλημερα κοριτσιαααααααααααααααα

τι κανετε?
ελσα μου εχω γιατρο τον αργυριου στον αγιο λουκα, εξαιρετικος ανθρωπος πρωτα και μετα επιστημονας. ολα τα πρωινα ειναι στον αγιο λουκα και 3 απογευματα της εβδομαδας ειναι στο ιατρειο.ΤΣΙΜΙΣΚΗ 86 54622 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Τηλ.:2310266113.
εαν παρεις στο τηλ θα το σηκωσει η γραμματεας του η οποια η θα σε δωσει να μιλησεις με τον ιδιον η αν δεν μπορει θα σε παραμπεψει σε καποια αλλη στιγμη της ημερας να τηλ η θα σε δωσει τηλ του αγιου λουκα για να μιλησεις με τον γιατρο.
λοιπον οσο για τιμες εγω ακομα δεν ειμαι μανουλα αλλα οταν παω για υπερηχο στον αγιο λουκα παιρνει 30 . καθομαστε μιλαμε, λεω τα προβληματα και ολο μου το ιστορικο και επειτα με βαζει στον υπερηχο με εξεταζει και τελος συζηταμε τι ειδε στον υπερηχο, πως ειμαι, αν ολα πανε καλα και φυσικα επισημαινει την επομενη επισκεψη.
θελω να πω με αυτα που εγραψα παραπανω οτι ειναι καλος ανθρωπος, ηρεμος, πραος, συζητησιμος και καθολου δεν βαριεται να σου λυσει απορια η ακομα να συζητησεις και 2 ωρες μαζι του. κανει χαβαλε, δεχεται οποιαδηποτε κουβεντα, καθεται ανετα και σε υποχρεωνει σχεδον να καθησεις και εσυ ανετα αλλα ιδιαιτερα θελει να σε βλεπει. εγω ειχα παει πριν ενα μηνα περιπου με τον μελλοντα συζυγο μου και ετυχε να καθησουμε ο ενας πισω απο τον αλλον γιατι ο χωρος ειναι μικρος και μας μαλωσε και μετα καθησαμε διπλα διπλα.

αυτα...
οτι αλλο θελησεις μην διστασεις να ρωτησεις
υπαρχουν και αλλα κοριτσια ευχαριστημενα απο τον γιατρο μας.
μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα και θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενη.
να το θυμασαι αυτο...;-)
ελπιζω να σε βοηθησα...οσο μπορεσα!

αντε και με το καλο το δευτερο μωρακι σου...

vasiliki555
23-03-10, 16:19
Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν καποια απο σας γνωριζει τον γυναικολογο Τικα Γεωργιο?Δουλευει στο ΙΚΑ,εχει δικο του ιατρειο στο κεντρο της Θεσσαλονικης και συνεργαζεται με το γενεσις οπου σκοπευω να γενησω.Δε γνωριζω αλλους γυναικολογους γιατι δε χρειαστηκε να επισκευθω καποιον πριν την εγκυμοσυνη μου, αλλα μια κυρια(επισης εγκυος)που περιμενε στο ΙΚΑ για εναν αλλον γυναικολογο,μου ειπε οτι δεν ειναι και πολυ "σοι".Η αληθεια ειναι πως δεν ειμαι ουτε εγω ιδιαιτερα ευχεριστημενη απο τον ιδιο αν κ εχω παει 3-4 φορες μονο στο ιατρειο του γιατι μου δινει την εντυπωση πως ασχολειται πολυ επιφανειακα.Θα προτιμουσα ενα γιατρο πιο κοντα στο σπιτι μου γιατι παρολο που ειμαι στην 27η εβδομαδα κυησης, οι μυρωδιες συνεχιζουν να μου προκαλουν τασεις για εμετο(αποκλειουμε λεωφορεια για τις μετακινησεις μου στο κεντρο) και ο υπερβολικος θορυβος μου προκαλει πονοκεφαλο και δυσφορια και παλι οδηγουμαστε στις τασεις για εμετο!!(οποτε αποκλειουμε και τα ταξι).Βρηκα σε καποιο site εναν γυναικολογο ονοματι Ελκοτης Μιχαηλ που ειναι κοντα στο σπιτι μου(περιοχη Χαριλαου) αλλα ουτε αυτον τον γνωριζω.Αν γνωριζει καποια εστω εναν απ τους δυο αυτους ιατρους παρακαλω να με βοηθησει.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!
ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΩ...ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ..ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΙΤΑΛΙΑ ΕΝΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕ!!!! ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ , ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΟΣ.ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑΣ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΡΕΙ!!!!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΥΧΗ.

Georgia1
22-04-10, 11:26
Κορίτσια γνωρίζεται κάτι για τον Γκουτζιούλη??? Το Ιατρείο του είναι στην κων. Καραμανλή

Σας ευχαριστώ

koufetaki
22-04-10, 12:28
Αναγνώστου Ευτυχία, στη Θεσσαλονίκη Αλ. Σβώλου 30. Δεν την αλλάζω με τίποτα. Είναι λαμπρή επιστήμον και πανω από όλα άνθρωπος.
εχω παλι δεν εχω την καλυτερη γνωμη!απλα το λεω!

an-mary
22-04-10, 22:45
εχω παλι δεν εχω την καλυτερη γνωμη!απλα το λεω!

Κουφετάκι μου, δεν σου άρεσε η Αναγνώστου ως άνθρωπος ή ως επιστήμον; Θα βοηθούσε κάποιες (ίσως κι εμένα) αν διευκρίνιζες από ποια άποψη το λες.

amelie@
22-04-10, 23:44
Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου μήπως και τον ξέρετε..
Επισκέφτηκα πρόσφατα ένα γυναικολόγο που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και λέγεται Δόβας Δημήτρης.
Μου φάνηκε καλός και συζητησιμος αλλά κλασικά έχει και αυτός τεράστια αναμονή για εξωσωματικές κλπ.
Αυτό που δε μου άρεσε είναι οτι για 20 λεπτά συζήτηση μόνο, πήρε επίσκεψη 60 ευρώ.
Ούτε υπέρηχο ούτε τπτ... δεν είναι πολλά; Δηλαδή τι θα ζητάει παρακάτω;;
Έχει ακούσει κάτι κάποια κοπέλα να μου πει μια γνώμη;

an-mary
23-04-10, 09:20
Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου μήπως και τον ξέρετε..
Επισκέφτηκα πρόσφατα ένα γυναικολόγο που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και λέγεται Δόβας Δημήτρης.
Μου φάνηκε καλός και συζητησιμος αλλά κλασικά έχει και αυτός τεράστια αναμονή για εξωσωματικές κλπ.
Αυτό που δε μου άρεσε είναι οτι για 20 λεπτά συζήτηση μόνο, πήρε επίσκεψη 60 ευρώ.
Ούτε υπέρηχο ούτε τπτ... δεν είναι πολλά; Δηλαδή τι θα ζητάει παρακάτω;;
Έχει ακούσει κάτι κάποια κοπέλα να μου πει μια γνώμη;

Δεν τον γνωρίζω, αλλά έχω την εντύπωση ότι όλοι κάπως έτσι λειτουργούν όταν πρόκειται για τέτοιες περιπτώσεις.
Όταν χρειάστηκε να επισκευθώ έναν γεννετιστή στην Αθήνα (είμαι από Θεσ/νική) μόνο για μία συζήτηση του τετάρτου πήρε 100 ευρώ και αυτά τα ίδια μπορούσε να μας τα πει από το τηλέφωνο (τα περισσότερα τα γνωρίζαμε) και όχι να επιμένει να πάμε στην Αθήνα δλδ να πληρώσουμε και αεροπορικά εισητήρια. Η όλη υπόθεση για ένα ραντεβού κόστισε 600 ευρώ και μία μέρα από τις έξι το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ.

taspaa
23-04-10, 09:31
κοριτσια καλημερα!ξερει καποια, κατι να μου πει για τον ζησοπουλο παρμενιων(παπαγεωργιου) ή για τον κατσικη ηλια(ιπποκρατειο)???

amelie@
23-04-10, 11:23
an-mary μου ναι έχεις δίκιο πάρα πολλά λεφτά και όπως είπες και συ τα ξέραμε όσα μας είπε.
Τελικά εσύ πού κατέληξες Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;
Και γω ακόμα ψάχνομαι με τους γιατρούς αλλά θα ήθελα να βρω στη Θεσαλονίκη.

an-mary
23-04-10, 13:14
an-mary μου ναι έχεις δίκιο πάρα πολλά λεφτά και όπως είπες και συ τα ξέραμε όσα μας είπε.
Τελικά εσύ πού κατέληξες Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;
Και γω ακόμα ψάχνομαι με τους γιατρούς αλλά θα ήθελα να βρω στη Θεσαλονίκη.

Τελικά δεν χρειάστηκε ο γεννετιστής. Αλλά αν χρειαζόταν θα έψαχνα στη Θεσσαλονίκη. Το κόστος ήταν πολύ μεγάλο στην Αθήνα. Εκτός ότι φεύγουν σε τιμές οι γιατροί εκεί (όπως σου είπα προηγουμένως αλλά και από ότι έχω ακούσει από μία φίλη) θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε στα έξοδα της όλης διαδικασίας και την διαμονή μας εκεί και τα αεροπορικά εισιτήρια όποτε χρειαζόταν. Και το συμπέρασμά; Μία μόνο φορά στην Αθήνα αντιστοιχεί σε περισσότερες στη Θεσσαλονίκη.

an-mary
23-04-10, 13:17
κοριτσια καλημερα!ξερει καποια, κατι να μου πει για τον ζησοπουλο παρμενιων(παπαγεωργιου) ή για τον κατσικη ηλια(ιπποκρατειο)???

Δεν έχω πάει στο ιατρείο του. Αλλά έχει μία ιστοσελίδα στην οποία δίνει απαντήσεις. Κάποια φορά που χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι, η απάντηση ήταν άμεση και συνέπεπτε με αυτή του γιατρού μου. Για τον Ζησόπουλο Παρμενίων

koufetaki
23-04-10, 15:47
Κουφετάκι μου, δεν σου άρεσε η Αναγνώστου ως άνθρωπος ή ως επιστήμον; Θα βοηθούσε κάποιες (ίσως κι εμένα) αν διευκρίνιζες από ποια άποψη το λες.
σου εξηγω και με πμ απλα ειχε μια φιλη προλακτινη στα υψη την ταλαιπωρησε μερικα χρονακια την εβαλε στην τελικη ευθεια για εξωσωματικη και μολις αλλαξε γιατρο η φιλη μου εμεινε κατευθειαν εγκυος μολις κατεβασε φυσικα την προλακτινη με θεραπεια και τωρα εχει δυο παιδια με φσ πατροπαραδοτο τροπο

nikcat2
29-04-10, 23:33
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΓΟΛΓΟΘΑ
ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΑΡΛΑΤΖΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

lloullou
31-05-10, 11:49
taspaa ο Ζησόπουλος είναι πολύ καλός γιατρός και με πολύ μεγάλη εμπειρία, καθότι είναι πλέον μεγάλος σε ηλικία. να φανταστείς είχε ξεγεννήσει την ξαδέρφη μου πρίν 35 χρόνια!! ξέρω όμως πως πλέον δεν αναλαμβάνει γέννες... έχει μόνο κρατήσει κάποιες παλιές πελάτισσες, μεγάλες σε ηλικία ως επί το πλείστον,για απλές γυναικολογικές εξετάσεις, τεστ ΠΑΠ κλπ... εμένα πάντως ο Ζησόπουλος με σύστησε στον γυναικολόγο που έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη, τον Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο..

kerasaki1
31-05-10, 12:20
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΓΟΛΓΟΘΑ
ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΑΡΛΑΤΖΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αναμονή τεράστια, καθόλου οικείος.Δεν τον χρειάστηκα ως μαιευτήρα, αλλά ως γυναικολόγο για αφαίρεση πολύποδα και δεν τον επέλεξα. Έχω κακές εντυπώσεις...

kerasaki1
31-05-10, 12:24
Ο Μπόντης ασχολήτε κυρίως με εξωσωματικές. Έτυχε να το γνωρίζω μέσα από το προηγούμενο επάγγελμά μου. Φαίνετε λίγο απόμακρος αλλά έχω ακούσει καλά λόγια από τη γιατρό μου. Επίσης έχει και τράπεζα βλαστοκυττάρων.

Ο Μπόντης μπορεί να είναι πολύ καλός επιστήμων όμως προσέξτε. Τελευταία δεν ξεγεννάει ο ίδιος, αλλά στέλνει τους βοηθούς του (Θεοδωρίδη κλπ) και τα παίρνει αυτός. Η κουμπάρα μου έκανε 4 γέννες σε αυτόν και την ξεγέννησε ο ίδιος μόνο στις 2. Στις 2 τελευταίες έστειλε άλλον και η χαζή πήγε στο ιατρείο του και του τα σκασε. Παρεμπιπτόντως 1500 ο φυσιολογικός τοκετός...

MPOUMPOU!
17-06-10, 03:38
γειά σας κορίτσια...ψάχνω έναν γυναικολόγο στη θεσσαλονίκη που να είναι πάνω απ όλα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ... είμαι επιληπτική και ίσως, όταν έρθει εκείνη η ώρα, να έχω δύσκολη εγκυμοσύνη...θέλω να είναι ενας υπεύθυνος άνθρωπος και να μπορώ να βασιστώ στο λόγο του... χρειάζομαι αυτό που λένε ένα γιατρό-τζιμάνι για τα εύκολα και τα δύσκολα....:confused:

kalamaraki
17-06-10, 08:49
taspaa ο Ζησόπουλος είναι πολύ καλός γιατρός και με πολύ μεγάλη εμπειρία, καθότι είναι πλέον μεγάλος σε ηλικία. να φανταστείς είχε ξεγεννήσει την ξαδέρφη μου πρίν 35 χρόνια!! ξέρω όμως πως πλέον δεν αναλαμβάνει γέννες... έχει μόνο κρατήσει κάποιες παλιές πελάτισσες, μεγάλες σε ηλικία ως επί το πλείστον,για απλές γυναικολογικές εξετάσεις, τεστ ΠΑΠ κλπ... εμένα πάντως ο Ζησόπουλος με σύστησε στον γυναικολόγο που έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη, τον Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο..

Ήταν ο γυναικολόγος της μητέρας μου.....και ο πρώτος δικός μου. Εχω τις χειρότερες εντυπώσεις και ευτυχώς ανοιξα τα ματια στην μητέρα μου και εφυγε απο αυτον αλλιως τωρα θα ειχαμε τα χειρότερα.
Εγω εχω τον Βαμβακα κορίτσια αν τον γνωρίζετε ο οποιος ειδικευεται επίσης σε δυσκολες εγκυμοσύνες

myangel
17-06-10, 14:52
γειά σας κορίτσια...ψάχνω έναν γυναικολόγο στη θεσσαλονίκη που να είναι πάνω απ όλα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ... είμαι επιληπτική και ίσως, όταν έρθει εκείνη η ώρα, να έχω δύσκολη εγκυμοσύνη...θέλω να είναι ενας υπεύθυνος άνθρωπος και να μπορώ να βασιστώ στο λόγο του... χρειάζομαι αυτό που λένε ένα γιατρό-τζιμάνι για τα εύκολα και τα δύσκολα....:confused:
πίνω νερό στο όνομά του: Μαμόπουλος Απόστολος. Επίσης δεν είναι τυχαίο ότι συνάδελφοί του τον προτιμούν (γιατρίνες ή γιατροί για τις συζύγους τους). Σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

demi
17-06-10, 15:40
Να πω και εγω για τον Θεοδωριδη οτι επειδη εμεινα πολλες μερες στο νοσοκομειο η συμπεριφορα του και γενικα σαν χαρακτηρας δεν μου αρεσαν καθολου..μα καθολου..σαν χερι ειναι καλος χειρουργος..,στις φυσιολογικες γεννες δεν ξερω..ουτε ειδα ουτε ακουσα..αλλα σαν συμπεριφορα εχει ενα στυλακι απιστευτο..

christine06
17-06-10, 16:07
Εγώ έχω τον Κωνσταντινίδη Μανώλη. Είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι σήμερα. Δε θα μπορούσα φυσικά να στον συστήσω ανεπιφύλακτα γιατί αυτός που για μένα είναι εξαιρετικός για κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να μην είναι καλός. Η γνώμη μου πάντως επειδή τον έχω χρόνια είναι ότι πρόκειται για καλό επιστήμονα, ευχάριστο χαρακτήρα που μπορείς να τον ρωτήσεις άφοβα οτιδήποτε και να τον βρεις ανά πάσα στιγμή. Επίσης να πω ότι δύο φίλες μου αφού ταλαιπωρήθηκαν πολύ με εξωσωματικές τελικά κατάφεραν μαζί του να μείνουν έγκυες φυσιολογικά.

MPOUMPOU!
17-06-10, 16:31
σ' ευχαριστω πολύ myangel..μήπως θα μπορούσες να μου πεις που έχει το ιατρείο του...???

mamabamia
21-06-10, 21:53
εφόσον έχεις επιληψία θα σου πρότεινα να βρεις γιατρό σε κρατικό νοσοκομείο, Παπαγεωργίου ή Ιπποκράτειο.Και φυσικά να ξεκαθαρίσετε από την αρχή ότι θα κάνει μόνον αυτός τον τοκετό είτε εφημερεύει είτε όχι. Συνήθως οι πανεπιστημιακοί μπορούν να το κάνουν αυτό.Σου εύχομαι γρήγορα να μείνεις εγκυούλα!

kanelena
25-06-10, 18:00
Καλημέρα.
(Χελιδόνι :lol: κάπου ξανάγραψα ότι έχουμε την ίδια γιατρό)

Βάτση, και άγιος ο Θεός που λένε.
¶νθρωπος βασικά, με Α καφαλαίο.
Είτε χρειαστεί να πάς επειγόντως, θα σε δεχτεί, είτε να την ενοχλήσεις στις 3 την νύχτα στο κινητό, κανένα πρόβλημα.
Σε περίπτωση που πάρεις τηλ στο κινητό της κ δεν απαντήσει για τον α ή β λόγο, θα σε καλέσει εκείνη το συντομότερο.
¶ψογη αντιμετώπιση, υπέροχος χαρακτήρας κ πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Να πώ όμως ότι σε όλους τους γυναικολόγους θα περιμένεις στο σαλόνι, πολύς ο κόσμος, πρέπει να εξυπηρετηθούμε όλοι μας.

Γεια σας κορίτσια και από μένα...
Μήπως ξέρεις αν εξειδικεύται στις εξωσωματικές?? Θέλω πολύ να πάω με αυτά που ακούω, γιατί η δικιά μου η γυναικολόγος με έχει μπερδέψει πολύ και η λύση για μπεμπέ είναι η εξωσωματική...

Ευχαριστώ πολύ

mademoiselleAnny
25-06-10, 19:06
Χμμμ..να πω και εγω κοριτσια την γνωμη μου...καπου ακουσα για πραπα..εγω εχω την αισθηση πως με εβλεπε σαν 50ευρω(τοτε,δεν ξερω ποσα παιρνει πλεον),κρυος και να με ξεπεταξει μεσα στο 5λεπτο.Επισης μου ειχε δωσει μια θεραπεια και απο την βιασυνη του να τελειωνουμε δεν μου τα ειπε αναλυτικα..οποτε οταν τον πηρα τηλ για μια λεπτομερεια(κατ ' εμε που δεν ειμαι γυναικολογος) την οποια παρελειψε να μου πει ,μου απαντησε αυτο εννοειται!!:evil:οποτε απο το πραπεικο εφυγα διοτι καθολου ευχαριστημενη.
Εχω και αλλες εμπειριες απο αλλους αλλα αυτον αξιζε να τον αναφερω!
Αυτην την στιγμη εχω τον Μπυρο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!!Πολυ καλος και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος και οχι fragokiller!!:lol:

ΡΕΦΕΡΙ
25-06-10, 19:11
koritsia gia thessalonikh .....stefanatos sto Diabalkaniko einai koryfh se ola me megala problhmata kai moy xarise mia korakla me ejvsvmatikh kai tvra pav gia alloi mia fysiologika.

ΡΕΦΕΡΙ
25-06-10, 19:13
stefanatos .....sto diabalkaniko thessalonikhs the best se ola

pocoyo
25-06-10, 19:28
παπαχατζοπουλος ....φοβερος!!!!!!!!!!

koufetaki
25-06-10, 21:19
Χμμμ..να πω και εγω κοριτσια την γνωμη μου...καπου ακουσα για πραπα..εγω εχω την αισθηση πως με εβλεπε σαν 50ευρω(τοτε,δεν ξερω ποσα παιρνει πλεον),κρυος και να με ξεπεταξει μεσα στο 5λεπτο.Επισης μου ειχε δωσει μια θεραπεια και απο την βιασυνη του να τελειωνουμε δεν μου τα ειπε αναλυτικα..οποτε οταν τον πηρα τηλ για μια λεπτομερεια(κατ ' εμε που δεν ειμαι γυναικολογος) την οποια παρελειψε να μου πει ,μου απαντησε αυτο εννοειται!!:evil:οποτε απο το πραπεικο εφυγα διοτι καθολου ευχαριστημενη.
Εχω και αλλες εμπειριες απο αλλους αλλα αυτον αξιζε να τον αναφερω!
Αυτην την στιγμη εχω τον Μπυρο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!!Πολυ καλος και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος και οχι fragokiller!!:lol:
εισαι πολυ τυχερη που εφυγες με μια χμμ θεραπεια.εγω κοντεψα να χασω το μωρο μου και την ζωη μου.την εχω πει στις αρχικες σελ. την ιστορια μου.μακριααααα απο πραπεικο οπως ειπες

myangel
26-06-10, 00:24
σ' ευχαριστω πολύ myangel..μήπως θα μπορούσες να μου πεις που έχει το ιατρείο του...???

Μαμόπουλος
ΜΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ. Περιγραφή, ΤΣΙΜΙΣΚΗ 133 54621 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Τηλ.:2310275601
σόρι για την καθυστέρηση τώρα το είδα... εμένα με καλύπτει πλήρως και μου δημιουργεί αίσθημα εμπιστοσύνης. Κι είδα κι έπαθα με τον προηγούμενο...

mademoiselleAnny
26-06-10, 02:44
εισαι πολυ τυχερη που εφυγες με μια χμμ θεραπεια.εγω κοντεψα να χασω το μωρο μου και την ζωη μου.την εχω πει στις αρχικες σελ. την ιστορια μου.μακριααααα απο πραπεικο οπως ειπες

:|ποπο κοριτσι μου!!ελπιζω ολα καλα.
Βασικα πριν λιγους μηνες που ηθελα να κανω β' επιπεδου-4d(δεν ξερω πως ακριβως το λενε) πηρα τηλ αρκετους γυναικολογους εκ των οποιων και σε ενα γυναικολογικοιατρικο κεντρο something,και μου ειπαν θα με καλεσουν πισω και οντως με καλεσαν-μαλλον η γραμματεας-και με λεει να σας συνδεσω με τον Κ.πραπα (:confused:και σκεφτομαι ελεος:!:αυτον πηρα??διοτι πριν χρονια που ειχα παει εγω ειχε γραφειο με τον αδερφο του)anyway τον ρωταω ποσο κοστιζει το 4d και μου απανταει με υφος ε αυτα δεν λεγοντε απο το τηλ!!σιγα!!λες και του ζητησα το Ε9.και απανταω οκ δε πειραζει και απανταει το αρπακτικο πριν κλεισω το τηλ : 120 (αν θυμαμαι καλα παντως σιγουρα πανω απο 100)!!120 για ενα 4d??ξεφυγαμε λεω εγωωω...

BOBOLINOS
07-07-10, 02:14
Τελικά δεν χρειάστηκε ο γεννετιστής. Αλλά αν χρειαζόταν θα έψαχνα στη Θεσσαλονίκη. Το κόστος ήταν πολύ μεγάλο στην Αθήνα. Εκτός ότι φεύγουν σε τιμές οι γιατροί εκεί (όπως σου είπα προηγουμένως αλλά και από ότι έχω ακούσει από μία φίλη) θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε στα έξοδα της όλης διαδικασίας και την διαμονή μας εκεί και τα αεροπορικά εισιτήρια όποτε χρειαζόταν. Και το συμπέρασμά; Μία μόνο φορά στην Αθήνα αντιστοιχεί σε περισσότερες στη Θεσσαλονίκη.Εμενα η δικια μου ειναι και Αθηνα κ Θεσ/νικη Στριλιγκα Αναστασια λεγεται ειναι πολυ καλος επιστημονας κ ανθρωπος απ'οτι γνωριζω αναλαμβανει κ δυσκολες εγκυμοσυνες .Ειχε αναλαβει να ξεγεννησει την γυναικα του Θεοφανους σε 3η καισαρικη (υπηρχε μια επικυνδηνοτητα απ'οτι μου ειπε )κ νορμαλ τιμες...
καπου διαβασα και για τον Πραπα,(πηγα τον μικρουλη μου για επανεξεταση ικτερου στο Γενεσις) κ τον ακουσα να κανονιζει για τις καλοκαιρινες του διακοπες με ιστιοφορο που θα νοικιασει για κρουαζιερα στα νησια του Αιγαιου πανω απο μηνα.Καπως ετσι βγαινουν αυτα τα γουστα οταν σε βλεπει σαν 100€..

demi
07-07-10, 09:59
ολοι οι γυναικολογοι κανουν τετοιες διακοπες..λογο δουλειας τους βλεπω ολους στο πορτο καρρας σε σουιτες και σε κοτερα...αυτο ομως δεν με ενδιαφερει αρκει να κανουν καλα τη δουλεια τους..βγαζουν πολυ χρημα οι ανθρωποι..ποσοστα απο αυχενικη pap A ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ αιματολογικες χειρουργεια ,βλαστοκυταρα ,κλινικες και οτι προκυψει ...

userdrf
19-07-10, 21:04
ως μαια και εγυος εχω κανει μεγαλη ερευνα και επιπλεον μετα απο χρονια στο παπαγεωργειου εχω δει απειρες ...πατατες απο πολλους γιατρους που αναφερονται παραπανω καθως και απο αυτους του παπαγεωργειοου μονο που εκει τα κουκουλωνουν μονοι τους...
λοιπον εχω να σας συμβουλεψω να τσεκαρετε παντα οτι ο γιατρος σας εχει κανει ολη την ειδικοτητα στο εξωτερικο και εννοω τουλαχιστον 4-5 χρονια και κατα προτιμηση αγγλια. οι περισσοτεροι στους οποιους αναφερεστε τελειωσαν ενα ιπποκρατειο με οχι πανς απο 10 καισαρικεσ και ειναι απλα ..επικινδυνοι! ειναι να μην σου τυχει αν καταλαβαινετε τι εννοω...εγω θα γεννησω στο πουρναροπουλο πυ κατα την γνωμη ολων των μαιων του παπαγεωργειου και των κλινικων ειναι κορυφαιος χειρουργος...καισαρικη σε 15 λεπτα με λαζερ και σπιτι την επομενη μερα περπατωντας αλλα κσερω και μερικους πολυ καλους ακομα, αν θελετε ρωτατε, ευχαριστω

evig
20-07-10, 11:03
Διάβασα και το πμ σου και επειδή με ενδιαφέρει να μάθω περισσότερα για τον Πουρναρόπουλο μπορείς να μου πεις κάποιες λεπτομέρειες όπως, αν είναι αναλυτικός στα ραντεβού του, πως είναι σαν άνθρωπος και σαν συμπεριφορά, αν είναι υπέρ του Φ.Τ. καθώς και τις τιμές για επισκέψεις γεννα κλπ.

kanelena
20-07-10, 18:21
ως μαια και εγυος εχω κανει μεγαλη ερευνα και επιπλεον μετα απο χρονια στο παπαγεωργειου εχω δει απειρες ...πατατες απο πολλους γιατρους που αναφερονται παραπανω καθως και απο αυτους του παπαγεωργειοου μονο που εκει τα κουκουλωνουν μονοι τους...
λοιπον εχω να σας συμβουλεψω να τσεκαρετε παντα οτι ο γιατρος σας εχει κανει ολη την ειδικοτητα στο εξωτερικο και εννοω τουλαχιστον 4-5 χρονια και κατα προτιμηση αγγλια. οι περισσοτεροι στους οποιους αναφερεστε τελειωσαν ενα ιπποκρατειο με οχι πανς απο 10 καισαρικεσ και ειναι απλα ..επικινδυνοι! ειναι να μην σου τυχει αν καταλαβαινετε τι εννοω...εγω θα γεννησω στο πουρναροπουλο πυ κατα την γνωμη ολων των μαιων του παπαγεωργειου και των κλινικων ειναι κορυφαιος χειρουργος...καισαρικη σε 15 λεπτα με λαζερ και σπιτι την επομενη μερα περπατωντας αλλα κσερω και μερικους πολυ καλους ακομα, αν θελετε ρωτατε, ευχαριστω

Μήπως έχει καμιά ιδέα για Βάτση και για Τσιβελεκίδου?? ή για κάποια άλλη γυναίκα γυναικολόγο? δεν έχω κάτι με τους άντρες αλλά έχω συνηθίσει πλέον παρότι παλιά είχα άντρα γυναικολόγο. Για εξωσωματική επίσης κάποια που να εξειδικεύτεται???

Ευχαριστώ!!!

userdrf
20-07-10, 19:32
Διάβασα και το πμ σου και επειδή με ενδιαφέρει να μάθω περισσότερα για τον Πουρναρόπουλο μπορείς να μου πεις κάποιες λεπτομέρειες όπως, αν είναι αναλυτικός στα ραντεβού του, πως είναι σαν άνθρωπος και σαν συμπεριφορά, αν είναι υπέρ του Φ.Τ. καθώς και τις τιμές για επισκέψεις γεννα κλπ.
κοιτα, υπαρχουν αρκετοι ικανοτατοι καθως και πολλοι μετριοι. εγω τον δικο μου τον διαλεξα γιατι τον εχω δει να δουλευει στις εφημερειες του παπαγεωργιου και να σωζει ζωες στο παραπεντε εκει που οι ...καθηγητες ειχαν σηκωσει τα χερια..δεν ειναι τυχαιο οτι στα 40 ηταν διευθυντης σε κρατικο νοσοκομειο στην αγγλια. λεγετε πουρναροπουλος φωτης , τηλ. 6937140852. επισης μου ειχε κανει εντυπωση οτι στις εφημερειες του σπανια βαζαμε καισαρικες, ειχε υπομονη και περιμενε ως τα ξημερωματα.
τωρα για τα ραντεβου του θα σου πω τις εντυπωσεις της κουνιαδας μου γιατι με μενα τα ραντεβου ειναι πολυ συντομα καθως δεν εχω αποριες.. ειναι υπεραναλυτικος και δεν βιαζετε να σε διωξει, δεν βαζει ποτε πανω απο 8-10 ραντεβου την μερα και αφιερωνει τουλαχιστον 30 λεπτα στο καθενα. παιρνει 50 ευρω σε καθε επισκεψη(8-9 συνολικα) και 1000 για τοκετο η καισαρικη και παντα με αποδειξη θες δεν θες.
ειναι τις αγγλικης σχολης στην γεννα που σημαινει οχι πολλες προκλησεις και υπομονη να κατεβει το μωρο μονο του.
στον συστηνω ανεπιφυλακτα...ισως να μην εχει και τοσο σημασια αλλα ειναι βρε παιδι μου και με ενα χαμογελο στο στομα ολη την ωρα! ανοιγει η καρδια σου να μιλας μαζι του!

lloullou
28-07-10, 21:05
kalamaraki αν επιτρέπεται γιατί τόσο άσχημη εμπειρία από τον συγκεκριμένο? δεν τον ξέρω καλά, σου λέω πως ήταν της θείας μου γυναικολόγος πρίν πολλά χρόνια, αλλά είχα τελείως διαφορετική εντύπωση....

maribel
28-07-10, 22:03
Εγώ είχα τον Ζεπειρίδη Λεωνίδα,πολύ ενημερωμένος και μου φέρθηκε σαν άνθρωπος και φίλος.Νομίζω είναι και στο Παπαγεωργίου.

mumtobe
28-07-10, 22:31
κορίτσια ένας εξαίρετος γιατρός που προσπαθεί χωρίς καισαρική είναι ο Δημητρίου Αλέξης. εχω μείνει υπέρ ευχαριστημένη:lol:απο την αντιμετώπιση του καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλα και την ώρα του τοκετού. περίμενε να γεννήσω 3 ώρες και την κουμπάρα μου 12 (χωρίς να πεί τη λέξη καισαρική) και με γέλια και ατάκες, ούτε φόβο, ούτε πανικο:!:
πάνω απ'όλα δεν σε αγχώνει και σου φέρεται σαν την καλύτερη του φίλη. Σωστος σε όλα του και πραγματικά ανθρωπος:cool:

ΝΑΤΑΣΑ621
02-08-10, 12:28
ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ. ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΙΑΣ ΔΥΣΚΟΛΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ
ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑ ΤΕΛΙΚΑ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ

demi
02-08-10, 13:56
ΞΕΡΩ την κορη του κωνσταντουλα η οποια ειναι εξαιρετικος ανθρωπος και την καισαρικη της την εκανε ο πατερας της φυσικα και ηταν ΑΨΟΓΗ απο ολες τις αποψεις...
εγω παω στον Ζεπειριδη που ειναι στο παπαγεωργιου και εχω μονο καλα λογια να πω...

demi
02-08-10, 14:01
και ο κωνσταντινιδης μανωλης ειναι πολυ καλος....εγω εφυγα απο εκει απο μια χαζη παρεξηγηση το μετανιωσα ομως....ειναι πολυ καλος..

ΝΑΤΑΣΑ621
02-08-10, 14:13
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ ΟΤΑΝ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Η ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΙΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ
ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΟΛΙΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΩ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ
Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΙ ΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ.
ΑΙ ΣΕ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΕΚΕΙ

ΣΟΦΗ
02-08-10, 17:40
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ ΟΤΑΝ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Η ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΙΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ
ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΟΛΙΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΩ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ
Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΙ ΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ.
ΑΙ ΣΕ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΕΚΕΙ
Για την Κισκινίδου είχα ακούσει καλά λόγια.Ότι ασχολείται και με δύσκολες περιπτώσεις.Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες.Και μια κοπέλα που δούλευε σε φαρμακείο απέναντι από το ιατρείο της μου είπε ότι μόνο καλά λόγια άκουγε για αυτήν...:roll:
Όσο για τον Κωσταντούλα μια γνωστή μου πίνει νερό στο όνομά του.Της είπαν μόνο εξωσωματική,πήγε σε αυτόν , της έκανε λαπαροσκόπιση(βρήκε το πρόβλημα που είχε) και ύστερα από λίγο έμεινε μόνη της έγκυος.Το μόνο που δεν ξέρω είναι η ηλικία του.Είναι μεγάλος?

madipemi
02-08-10, 18:47
και ο κωνσταντινιδης μανωλης ειναι πολυ καλος....εγω εφυγα απο εκει απο μια χαζη παρεξηγηση το μετανιωσα ομως....ειναι πολυ καλος..

πραγματικα ειναι καλος. Μολις γεννησα το 2ο παιδακι μου με αυτον τον γιατρο. Το μονο ελατωμα ειναι με τις αποδειξεις...
αλλα μαλλον αυτο ειναι γενικο κακο στο ελλαντα σημερα

zounzoun
02-08-10, 20:16
καλησπερα κι απο μενα..... κοριτσια εξαρταται απο τον γιατρο..... εμενα μου ειδνε παντα αποδειξη ακομα και οταν δεν του ζητουσα...... αλλα γενικα σ'αυτη τη χωρα υπαρχει ενα μεγαλο θεμα με τους γιατρους και τις αποδειξεις.....

ΝΑΤΑΣΑ621
02-08-10, 22:34
ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΙΝΑ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ
ΠΗΓΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΥΨΗΛΗ ΡΗΞΗ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΕΝΩ Ο ΑΜΝΙΑΚΟΣ ΣΑΚΟΣ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟΣ ΜΕ ΥΓΡΟ ΘΕΩΡΗΣΕ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!!! ΚΑΙ ΙΟΥΝΙΟΣ ΜΗΝΑΣ
ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΚΩΝΤΑΝΤΟΥΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΦΕΥΓΕ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΕ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΥΨΗΛΗ ΡΗΞΗ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗ. ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Ο ΖΑΒΛΑΝΟΣ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΜΕ ΠΟΝΕΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΕΚΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ. Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ.
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ "ΓΙΑΤΡΟΙ" & ΓΙΑΤΡΟΙ !!!!!
ΕΛΠΙΖΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΣ

mamageor
02-08-10, 23:49
Ki εγω και στα δο μου παιδακια ειχα τον πραπα...και μου φαμηκε εξαιρετικος@ μαλιστα στην κορη μου ειχα πολυ δυσκολο τοκετο κι ομως γεννησα φυσιολογικα χαρη σ ατον...οπως καταλαβαινεται το θεμα ειναι υποκειμενικο!!!

κατερινα1
03-08-10, 00:01
κοριτσια εγω εχω τον Χατζηγεωργιου Κωνσταντίνο. Πολύ ήρεμος άνθρωπος και πολύ καλός.Όσες φορές χρειάστηκε να τον πάρω τηλ.(είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τον μεγάλο υπέρηχο) δεν τον ενόχλησα καθόλου και με μιλούσε σα να ναι δικός μου άνθρωπος.Το πρώτο μου το γέννησα σε άλλον και έφαγα πίκρα.Αυτόν μου τον σύστησαν πολλές κοπέλες που τις ξεγέννησε και ειδικά μια φίλη μου μαία που δούλεψε μαζί του και μου είπε ότι είναι πολύ καλός στο χειρουργείο.¶ΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ

didoge
03-08-10, 00:27
καλημερα κοπελα μου !! ακριβως λογω του θεματος σου σου προτεινω τον γιατρο μου επειδη ειναι συνεργατης στη Β' του ιπποκρατειου ! ξερω παρομοια με σενα περιπτωση που του την εστειλα και ολα πηγαν καλα και η κοπελα ειναι κατενθουσιασμενη ! Δημητρης Γουλής αγιας σοφιας 5 (2310 234300) στον προτεινω ανεπιφυλακτα και θα καταλαβεις εαν πας το γιατι !!
Zounzoun γέννησα πριν ένα χρόνο στο Ιπποκράτειο και ο γιατρός που με ξεγέννησε λεγόταν Γουλής Δημήτρης,είχε εφημερία.Τέλειος άνθρωπος και γιατρός.'Εψαχνα παντού και δεν μπορούσα να βρω που έχει ιατρείο μέχρι που διάβασα το μήνυμά σου.Μπορείς να με ενημερώσεις με pm πόσα παίρνει την επίσκεψη και τον τοκετό?Βλέπεις ετοιμάζομαι για δεύτερη εγκυμοσύνη και θα τον ήθελα να με παρακολουθεί.

mademoiselleAnny
03-08-10, 01:05
Δεν αντεχω να μην το πω! κωνσταντουλα ακουω!!να πως πως ξερω κοπελα που μου ειπε πως την εκοψε κομματι απο την μητρα ζωντανη!!χωρισ αναισθησια χωρις τιποτα,απο τον πονο επαθε σοκ,ετρεμε κσι τσιριξε και ακουστηκε σε ολο το ιατρειο!!και πηγε η γραμματεας και της επιασε το χερι !!!αυτος ανετος ειπε ελα ενταξει μην κανεις ετσι!!:twisted::twisted::twisted:
Μετα απο αυτο η κοπελα δεν μπορεσε να κανει παιδια!!Θα ηταν αμαρτια να μην το πω μιας και ειδα το ονομα αυτουνου!

zounzoun
03-08-10, 01:26
Zounzoun γέννησα πριν ένα χρόνο στο Ιπποκράτειο και ο γιατρός που με ξεγέννησε λεγόταν Γουλής Δημήτρης,είχε εφημερία.Τέλειος άνθρωπος και γιατρός.'Εψαχνα παντού και δεν μπορούσα να βρω που έχει ιατρείο μέχρι που διάβασα το μήνυμά σου.Μπορείς να με ενημερώσεις με pm πόσα παίρνει την επίσκεψη και τον τοκετό?Βλέπεις ετοιμάζομαι για δεύτερη εγκυμοσύνη και θα τον ήθελα να με παρακολουθεί.
καλημερα κοπελα μου μολις σου εστειλα πμ.....πραγματικα ειναι υπεροχος γιατρος και ανθρωπος !! περιμενω νεα σου !! καλη επιτυχια !!

koufetaki
03-08-10, 12:39
Ki εγω και στα δο μου παιδακια ειχα τον πραπα...και μου φαμηκε εξαιρετικος@ μαλιστα στην κορη μου ειχα πολυ δυσκολο τοκετο κι ομως γεννησα φυσιολογικα χαρη σ ατον...οπως καταλαβαινεται το θεμα ειναι υποκειμενικο!!!
αμα εισαι η κουμπαρα της κουμπαρας μου φανερωσου γτ η μονη που τελιωσε εγκυμοσυνη σε αυτον ηταν εκεινη και ειχαμε παει ενα τσουρμο γυναικες μαζι και η κουμπαρα ε!!συγνωμη αλλα ουτε για αστειο δεν μπορω να δεχτω το υποκειμενικο ....μηπως λες για τον μικρο του αδερφο ειναι καλος ανθρωπος του λογου του.

ΝΑΤΑΣΑ621
03-08-10, 13:13
Δεν αντεχω να μην το πω! κωνσταντουλα ακουω!!να πως πως ξερω κοπελα που μου ειπε πως την εκοψε κομματι απο την μητρα ζωντανη!!χωρισ αναισθησια χωρις τιποτα,απο τον πονο επαθε σοκ,ετρεμε κσι τσιριξε και ακουστηκε σε ολο το ιατρειο!!και πηγε η γραμματεας και της επιασε το χερι !!!αυτος ανετος ειπε ελα ενταξει μην κανεις ετσι!!:twisted::twisted::twisted:
Μετα απο αυτο η κοπελα δεν μπορεσε να κανει παιδια!!Θα ηταν αμαρτια να μην το πω μιας και ειδα το ονομα αυτουνου!

ΑΚΟΥ. Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΑΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΖΥΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΠΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ.
Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!!!!!
ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΔΥΝΗΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.
ΑΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ?
ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ? ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΛΙΚ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ
ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ?

demi
03-08-10, 15:09
ΝΑ σας πω την αληθεια εγω λογο απειρων προβληματων γυναικολογικης φυσης εχω παει στην μιση θεσσαλονικη απο γιατρους...
διαβαζω καποια ονοματα και με πιανει αναφυλαξια αλλα σε καποιες κοπελες αυτοι οι ανθρωποι εκαναν καλο..
οποτε επειδη το θεμα ειναι υποκειμενικο...

mamageor
03-08-10, 15:35
αμα εισαι η κουμπαρα της κουμπαρας μου φανερωσου γτ η μονη που τελιωσε εγκυμοσυνη σε αυτον ηταν εκεινη και ειχαμε παει ενα τσουρμο γυναικες μαζι και η κουμπαρα ε!!συγνωμη αλλα ουτε για αστειο δεν μπορω να δεχτω το υποκειμενικο ....μηπως λες για τον μικρο του αδερφο ειναι καλος ανθρωπος του λογου του.

xaxaxaχαχα οχι δε νομιω να ειμαι η κομπαρα της κουμπαρας!!!! για το νικο λεω...κοιτα εγω πιστευω οτι σαν επιστημονας ειναι γατα...τωρα για το στυλ του ναι ειναι διαφορετικος απο τους αλλους...ειναι χυμα θα στα πει χυμα και τσουβαλατα και οχι με τη διαλεκτο που περιμενεις απο ενα γιατρο....κι εμενα η ξαδερφη μου εφυγε απο το νικο γιατι τον πηρε σε μια μερα 12 φορες τηλεφωνο επειδη ειχε αερια...ε στο τελος της ειπε κλ@σε να σου φυγουν και αυτη θυμωσε.....ετσι ειναι , ετσι μιλαει...σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι , ειναι απλο το θεμα...δεν ειμαστε ολοι ιδιοι βρε κοριτσια!!

koufetaki
03-08-10, 23:19
xaxaxaχαχα οχι δε νομιω να ειμαι η κομπαρα της κουμπαρας!!!! για το νικο λεω...κοιτα εγω πιστευω οτι σαν επιστημονας ειναι γατα...τωρα για το στυλ του ναι ειναι διαφορετικος απο τους αλλους...ειναι χυμα θα στα πει χυμα και τσουβαλατα και οχι με τη διαλεκτο που περιμενεις απο ενα γιατρο....κι εμενα η ξαδερφη μου εφυγε απο το νικο γιατι τον πηρε σε μια μερα 12 φορες τηλεφωνο επειδη ειχε αερια...ε στο τελος της ειπε κλ@σε να σου φυγουν και αυτη θυμωσε.....ετσι ειναι , ετσι μιλαει...σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι , ειναι απλο το θεμα...δεν ειμαστε ολοι ιδιοι βρε κοριτσια!!
αμ δεν ειναι το θεμα στο να μου λεγε να κλ@σω,το θεμα ηταν οτι με αφησε χωρις αντιβιωση 3 βδομαδες με υψηλη ρυξη αμνιου και εφοσον τον ελεγα οτι κατι δεν παει κλ.στην κουμπαρα που προαναφερα το μωρακι της ηταν υδροκεφαλο και οταν τελικα διαπιστωθηκε και τους το ειπε το ζορι του ηταν που μιλουσε στο κινητο με τον μαστορα και μια διαφωνια που ειχε για το πλακοστρωτο της αυλης του και οταν του ειπε ο κουμπαρος γιατρε?!!!αυτος τους ειπε ε καλα δεν βλεπετε οτι δεν γινετε τπτ αντε αυριο στο νοσοκ. και θελω και τα 1500 γτ θα κανουμε γεννα και βγηκε απο το δωματιο γεια σου δηλαδη θελεις και αλλες περιπτωσεις μεχρι και η κομμωτρια μου την πατησε και να σου πω εγω τι συμπερασμα εβγαλα δεν ειναι το οτι δεν ειναι καλος επιστημονας οχι,εχει χαζεψει απο τα πολλα λεφτα που βγαζει και δεν ειναι πλεον ανθρωπος γτ κακα τα ψεματα απο το εξωτερικο ερχονται για εξωσωματικες τι να το κανω ομως που εγω κοντεψα να πεθανω και κοντεψα να χασω και το μωρο μου και εφαγα και μια καισαρικη λογο αμελιας.για αυτο λεω μακριαααα

demi
05-08-10, 13:03
Ας ΤΟ ΘΕΣΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩς ΤΟ ΘΕΜΑ....Λοιπον ΕΜΕΝΑ μου αρεσει ο γιατρος να ειναι συντομος και περιεκτικος ...
ΕΣΕΝΑ:σου αρεσει να στα εξηγει αναλυτικα και πολλες φορες..
ΕΜΕΝΑ:μου αρεσει να μου μιλαει τυπικα και δεν θελω ουτε φιλιες ουτε οικιοτητες..
ΕΣΕΝΑ:σου αρεσει να ειναι φιλικος ..
ΕΜΕΝΑ μου αρεσει αν μπορει να μου γλιτωνει και καμια εξεταση για να μην πληρωνω ενα σωρο λεφτα...(ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ η με την ασφαλεια μου
ΕΣΕΝΑ Δεν σε ενδιαφερει γιατιο ειναι το 1 σου παιδι και τα θελεις αψογα
κλπκλπκλπ

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ
07-08-10, 12:06
Μετά από δύο χρόνια άκαρπων προσπαθειών και πολλών εξετασεων (αψογων) μετα την παλλινδρομη απ΄το Σεπτεμβριο του 2008,εχοντας παει στον Καρυδα Χ. και στον Πραπα Νικο,οι οποιοι δεν μου βρισκουν τιποτα,σκεφτομαι από Σεπτεμβρη να παω στον Αργυριου στον Αγιο Λουκά,που εχει πολύ καλό όνομα, είναι γυναικολόγος πολλών γνωστων μου,καθώς διάβασα και απο δω μεσα οτι εχει βοηθησει γυναικες που προσπαθουσαν καιρό.Τι να πω?Ξερω οτι μαλλον ειναι ψυχολογικό,αλλα εχω ανάγκη να εμπιστευτώ κάποιον.

BARAKI
12-08-10, 18:52
Αν ενδιαφερεσαι για δυτ.θεσσαλονικη πηγαινε στον edit admin .Πολυ εξυπηρετικος ,μου ελυσε ολες μου τις αποριες,χωρισ χρονο αναμονης.ΤΕΛΕΙΟΣ....

BARAKI
12-08-10, 19:03
Αν ενδιαφερεσαι για δυτ.θεσσαλονικη πηγαινε στον edit admin .Πολυ εξυπηρετικος ,μου ελυσε ολες μου τις αποριες,χωρισ χρονο αναμονης.ΤΕΛΕΙΟΣ....edit admin

BOBOLINOS
13-08-10, 01:36
αν παλι ενδιαφερεσαι για κεντρο η δικια μου λεγεται Αναστασια Στριλιγκα Συγγρου 48 4ος οροφος τηλ:6944861204 συνεργαζεται και με ομοιοπαθητικο η αδερφη μου που ειχε πολλα προβληματα με ενδομητριωση και ινωμυομματα εμεινε εγκυος αλλα μετα απο ενα δυνατο σοκ που περασε δεν μπορεσε να το κρατησει και να σκεφτεις οτι προσπαθουσε πολυ καιρο πριν και οταν την επεισα να παει στη δικια μου μετα απο 3 μηνες μαθαμε τα ευχαριστα.Δοκιμασε την επειδη εχεις και βεβαρημενο ιστορικο θα σε βοηθησει σιγουρα.Και με αποδειξη χωρις παρακαλια .καλη τυχη.

athina_m
19-08-10, 10:15
Καλημερα εγω ειχα γυναικολογο τον Ν. Πραπα ο οποιος μου εκανε με μεγαλη ευκολια καισαρικη και αποφασισα να αλλαξω γυναικολογο. Εκανα τεστ παπ στον Θεοδωριδη αλλα κατεληξα στον Ζεπειριδη. Ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη μιας και ειμαι σε προσπαθειες για 2ο παιδι.

litsa79
19-08-10, 21:03
Καλημερα εγω ειχα γυναικολογο τον Ν. Πραπα ο οποιος μου εκανε με μεγαλη ευκολια καισαρικη και αποφασισα να αλλαξω γυναικολογο. Εκανα τεστ παπ στον Θεοδωριδη αλλα κατεληξα στον Ζεπειριδη. Ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη μιας και ειμαι σε προσπαθειες για 2ο παιδι.
Αθηνα μου θα σου προτεινα να πας στον Μπυρο.Πολυ εξυπηρετικος και καισαρικη μονο αν ειναι αναγκη

athina_m
20-08-10, 12:12
Αθηνα μου θα σου προτεινα να πας στον Μπυρο.Πολυ εξυπηρετικος και καισαρικη μονο αν ειναι αναγκη

Eχω κανει ηδη μια καισαρικη οποτε με καισαρικη θα γεννησω και το 2ο παιδι. Επισης ηθελα γιατρο που να ειναι στο Παπαγεωργιου. Σε ευχαριστω παντως.

ntina77
20-08-10, 19:26
Και εγω κοριτσια στον Μπυρο πηγαινω και ειμαι πολυ ευχαριστημενη εχω ενα αγγελουδι 18 μηνων και οταν με το καλο ερθει και ενα επομενο παλι εκει θα παω.

ΑΝΝΑ4
23-08-10, 12:31
καλημερα κοριτσια,θα ηθελα να μου προτεινετε καλους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη,σας ευχαριστω!!!!:confused:

rena_myst
23-08-10, 12:36
Ηλιας Κατσικης
Στρ.Καλλαρη 4α
2310 279443
www.drkatsikis.gr (http://www.drkatsikis.gr)

ΑΝΝΑ4
23-08-10, 13:23
[QUOTE=rena_myst;1670755]Ηλιας Κατσικης
Στρ.Καλλαρη 4α
2310 279443
www.drkatsikis.gr (http://www.drkatsikis.gr)[/Q

σε ευχαριστω!!!!

yorkshire
23-08-10, 15:09
Καραμπινας Σταυρος στον Ευοσμο ειναι πολυ καλος!

yorkshire
23-08-10, 15:11
Ηλιας Κατσικης
Στρ.Καλλαρη 4α
2310 279443
Απο ότι έχω ακούσει ξεγενναει στο ιπποκράτειο και το σκέφτομαι το δημόσιο για όταν με το καλο μεινω εγγυος. Στο δημοσιο γεννησες μαζι του? αν ναι πως ηταν?

Dinosdiaman
23-08-10, 16:01
Πολυ καλος ειναι και ο Χαίνογλου στη Βασ. Ολγας.
2310835832. Ξεγεναει στο Γενεσις, περιμενεις αρκετη ωρα στο ιατρειο του γιατι γινεται χαμος αλλα τις εγκυους τις περναει γρηγορα για να φευγουνε......Πολυ καλος στην γεννα.....

ΑΝΝΑ4
23-08-10, 16:31
Μηπως ξερει καποια την κ.ΜΠΙΛΗ ΕΛΕΝΗ?

lucky-sylvester
23-08-10, 17:45
Βραζιώτη Βιολέτα. Είναι στην Πολίχνη, ξεγεννάει σε διαβαλκανικό, γενική και βιοκλινική και είναι πολύ φιλική. Πολύ καλή επιστήμονας και άνθρωπος! Είναι στο Τ.Ε.Β.Ε. και η λίστα των γιατρών του δημοσίου στο ίντερνετ την έχει μέσα...

mimika68
23-08-10, 20:28
Πολυ καλος ειναι και ο Χαίνογλου στη Βασ. Ολγας.
2310835832. Ξεγεναει στο Γενεσις, περιμενεις αρκετη ωρα στο ιατρειο του γιατι γινεται χαμος αλλα τις εγκυους τις περναει γρηγορα για να φευγουνε......Πολυ καλος στην γεννα.....

Συμφωνώ απόλυτα με την επιλογή του Χαΐνογλου και τον προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα. Είναι από τους καλύτερους γιατρούς της Θεσσαλονίκης αλλά το βασικότερο είναι άνθρωπος. Όντως περιμένεις για το ραντεβού σου, πράγμα που γίνεται και σε άλλους γιατρούς φυσικά. Είναι συμβεβλημένος και με τα ταμεία αν σε προβληματίζει το κόστος της επίσκεψης.

myangel
23-08-10, 21:49
Μαμόπουλος Απόστολος
ανεπιφύλακτα

patousaki mou
23-08-10, 22:24
Αργυρίου Θόδωρος.
2310 286130
ειδικευμένος και στον μαστό. φοβερός γιατρός και άνθρωπος πάνω απ'όλα!
το ιατρείο είναι στην Μητροπόλεως με Αριστοτέλους. δεν θυμάμαι αριθμό, δίπλα απο τα Buttler.

ntina77
25-08-10, 21:54
Μπυρος Αποστολος
Λαγκαδα 205-Σταυρουπολη
2310655505

kikileuteris
25-08-10, 23:16
Ζεπειρίδης Λεωνίδας
Είναι στην Αγ.Σοφίας.
Πολύ ψείρας, σε ξεσκονίζει στις εξετάσεις.Πολύ αναλυτικός στις εξηγήσεις του.Πολύ άνθρωπος, δε σε βλέπει σαν το ραντεβού των 20:00.Και είναι και στο Παπαγεωργίου!

sonia17
26-08-10, 00:12
Μηπως ξερει καποια την κ.ΜΠΙΛΗ ΕΛΕΝΗ?
ΜΠΙΛΗ Ν. ΕΛΕΝΗ
Μητροπόλεως 109
2310261196

sonia17
26-08-10, 00:16
ΦΛΩΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Πλ. Συντριβανίου 4
2310278451
Ειναι παρα πολυ καλος δουλεια του.
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Π. Λεβαντή 17 Ν. Κορδελιό
2310760852
Ειναι ο γυναικολογος μου.Ξεγενναει στην Γεννησις.

ΑΝΝΑ4
26-08-10, 10:25
ΜΠΙΛΗ Ν. ΕΛΕΝΗ
Μητροπόλεως 109
2310261196

σε ευχαριστω,αυτα τα εχω μηπως την ξερεις σαν γιατρο?

Giotako
26-08-10, 10:38
Γεωργιαδης Στεργιος,ειναι στην Τσιμισκη κοντα στην Αγ.Σοφιας,δεν θυμαμαι αριθμο.ειναι πολυ καλος ανθρωπος ,κ πολυ καλος γιατρος,κ πολυ βασικο δεν σε κοιταζει σαν χρημα,ξεγενναει στο Γεννεσις

litsa79
26-08-10, 13:04
Αποστολος Μπυρος 2310655505
καταπληκτικος ανθρωπος και πολυ καλος γιατρος

sisika
31-08-10, 09:52
Ηλιας Κατσικης
Στρ.Καλλαρη 4α
2310 279443

Για μενα ο Κτασικης ειναι απαραδεκτος.

toula30
31-08-10, 18:50
κορίτσια, γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον ¶γιο Λουκά; Εϊμαι στην 1η εγκυμοσύνη !

Dinosdiaman
01-09-10, 11:12
Όποια ξέρει για θεσσαλονίκη, ας μου δώσει συστάσεις για καλό γυναικολόγο-μαιευτήρα. Ο Γκινάλης τί λέει? Κάποιον Τυμπανίδη τον ΄χει κανείς ακουστά? :roll:

Ο Χαινογλου ειναι κορυφη και ως γυναικολογος και ως μαιευτηρας.

Βασ. Ολγας ειναι το ιατρειο του
Παρε τηλ να μαθεις περισοτερα εαν θελεις....Εμεις ειμαστε παρα πολυ ευχαριστημενοι μαζι του........

2310835382

anni_e
03-09-10, 17:04
Καλησπέρα! Όντας καινούργια ως εγκυμονούσα επισκέπτομαι τη Λιόλιου Μαντώ. Μήπως γνωρίζει κάποια μανούλα να μου πει τη γνώμη της?

tinkibell
23-09-10, 16:55
Καλησπερα μελουσες μανουλες!!!Ενας πολυ καλος γιατρος στη Θεσσαλονικη ειναι ο Σορτσης Ανδρεας Μητροπολεως 105 στον 3ο, τηλ ιατρειου 2310277070 κιν 6972 706050. Στα ραντεβου του παιρνει 30ευρω, ειναι στο Γενεσις, Διαβαλκανικο και στη Βιοκλινικη ακριβως απεναντι απτο ιατρειο του, 1000 ευρω παιρνει για τη γεννα και αποτι εμαθα το ιδιο κ για την καισαρικη (τις τιμες τις βαζω γιατι πιστευω μας ενδιαφερει ολες μας, οταν ψαχνουμε για εναν καλο γιατρο που δ θα πληρωσουμε μια περιουσια). Εγω οποτε τον χρειαστηκα με εξυπηρετησε την ιδια μερα τα δε επειγοντα που θεωρουσα εγω την ιδια ωρα με φωναζε να παω για εξεταση.Επισης ειναι κ στο ικα ευοσμου.

BOBOLINOS
24-09-10, 16:54
Επισης ειναι κ στο ικα ευοσμου.

Eχε κατά νου ότι τις εγκυμονούσες τις παραπέμπουν "στο κέντρο προστασίας μάνας και παιδιού" ου συγκεκριμμένου ΙΚΑ ,δεν μπορεί να σε παρακολουθήσει αλλά ούτε και να σου γράψει φάρμακα και εξετάσεις.Το προσπάθησα με 1000 τρόπους γιατί η γιατρός είχε φίλο κολλητό στο ίδιο ΙΚΑ και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα όχι ότι δεν ήθελε.Γέννησα πριν 6 μήνες.

πεπα
24-09-10, 23:39
πολυ καλος ειναι ο στεργιος παπαχατζοπουλος . ειμαι πολυ ικανοποιημενη

Σοφία Τ.
30-09-10, 20:57
Για μενα ο Κτασικης ειναι απαραδεκτος.

Γιατι τι σου εκανε?Ειναι ο γιατρος μου και με ξεγεννησε δυο φορες και ειναι μια χαρα...Για πες να μαθουμε.

ntina77
30-09-10, 22:48
Μπυρος Αποστολος 2310655505
Λαγκαδα 205
......ΤΕΛΕΙΟΣ.....

sisika
30-09-10, 23:17
Γιατι τι σου εκανε?Ειναι ο γιατρος μου και με ξεγεννησε δυο φορες και ειναι μια χαρα...Για πες να μαθουμε.

Δεν τον είχα ποτέ ως γιατρο.Εμενα με παρακολυθεί ο ενδοκρινολόγος με τον οποίο συνεργάζεται ο Κατσίκης.Τη μια φορα περίμενα στο Ιπποκράτειο για εξετάσεις κ είχε έρθει μια εγκυος που την παρακολουθούσε ο ιδιος ενδοκρινολογος με μενα κ του ζητησε αν γινοταν να παρει σειρα προτεραιοτητας.Κ φυσικα την εδιωξε λεγοντας:εχω κ γω μωρα να με περιμενουν κυρια μου,τι θελετε?
Το θεωρησα απαραδεκτο.

Αλλη μια φορα αντιμιλησε σε μενα επειδη ειχα παει να κανω τον ορμονολογικο ελεγχο στον ενδοκρινολογο κ περιμενα να μου γραψει παραπεμπτικο ο γιατρος.Κατα λαθος του ομως ειχε ξεχασει ο ενδοκρινολογος να με γραψει στο ημεολογιο του κ ξεχασε οτι θα πηγαινα.Οταν με βλεπει λοιπον ο Κ μου λεει:Τι θελετε εσεις εδω.Δεν εχουμε ραντεβου.Μας3 καθυστερειτε. Φυσικα ο ενδοκρινολογος μου πολυ ηρεμα του ειπε να βγαλει κατι σημειωσεις του γιατρου κ φυσικα εκει ημουν σημειωμενη οτι θα πηγαινα εκεινη τη μερα.Απλα ειχε ξεχασει να μου βγαλει χαρτακι για τα μπουκαλακια του αιματος που θα μου επαιρναν.

Σοφία Τ.
30-09-10, 23:29
Ναι καταλαβαινω την αγανακτηση σου.Και μια και δεν τον ειχες ποτε για γιατρο,δεν μπορεις να γραφεις στο θεμα των γυναικολογων οτι ειναι απαραδεκτος-γιατι καποια κοπελα θα θεωρησει οτι ειναι απαραδεκτος γιατρος, ενω δεν ειναι.

Σου γραφω με ολη μου την φιλικη διαθεση.

sisika
01-10-10, 10:08
Για μένα γιατρός δεν είναι μόνο γνώσεις αλλά κ συμπεριφορά.Δεν μπορεί να μην δίνεις προτεταιότητα σε μια έγκυο να κάνει τις εξετάσεις της.Πριν τον γνωρίσω έτσι οπως τον γνώρισα ήθελα να πάω στο ιατρείο του μιας που ακόμα δεν βρήκα τον ιδανικό γυναικολόγο.Πλέον....
Δεν θέλω να επηρεάσω καμιά κοπέλα.Εξάλλου ο γιατρός είναικαθαρά υποκειμενικό θέμα.

martavani
01-10-10, 10:13
κορίτσια, γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον ¶γιο Λουκά; Εϊμαι στην 1η εγκυμοσύνη !
Αργυριου Χρήστος, απλά καταπληκτικός. Αν θέλεις τα στοιχεία του μπορώ να σου τα στείλω.

Σοφία Τ.
01-10-10, 10:42
Οκ, δεν θα συνεχισω αλλο την κουβεντα.

greta1
02-10-10, 16:01
κοριτσια μηπως ξερετε τον χατζηκαλογιαννη κωνσταντινο? εχει ιατρειο στην εγνατια.
σκεφτομαι να παω και ηθελα να μαθω αν τον εχει καμια να μου πει.

Σοφία Τ.
02-10-10, 18:38
κοριτσια μηπως ξερετε τον χατζηκαλογιαννη κωνσταντινο? εχει ιατρειο στην εγνατια.
σκεφτομαι να παω και ηθελα να μαθω αν τον εχει καμια να μου πει.

Ηταν στο ΙΚΑ καποτε αλλα σαν γιατρος δεν ξερω αν ειναι καλος...

mpempoulini
09-11-10, 17:27
πολυ καλος ειναι ο στεργιος παπαχατζοπουλος . ειμαι πολυ ικανοποιημενη

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟΣ.ΚΑΘΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΕΚΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΜΠΛΑΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ.ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!

gogoant
21-11-10, 17:40
Μετά από δύο χρόνια άκαρπων προσπαθειών και πολλών εξετασεων (αψογων) μετα την παλλινδρομη απ΄το Σεπτεμβριο του 2008,εχοντας παει στον Καρυδα Χ. και στον Πραπα Νικο,οι οποιοι δεν μου βρισκουν τιποτα,σκεφτομαι από Σεπτεμβρη να παω στον Αργυριου στον Αγιο Λουκά,που εχει πολύ καλό όνομα, είναι γυναικολόγος πολλών γνωστων μου,καθώς διάβασα και απο δω μεσα οτι εχει βοηθησει γυναικες που προσπαθουσαν καιρό.Τι να πω?Ξερω οτι μαλλον ειναι ψυχολογικό,αλλα εχω ανάγκη να εμπιστευτώ κάποιον.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
ΑΡΧΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΡΓΥΡΙΟΥ
ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΡΟΥΣ.... ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

BOBOLINOS
22-11-10, 07:38
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
ΑΡΧΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΡΓΥΡΙΟΥ
ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΡΟΥΣ.... ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Καλημέρα θα σου συνιστούσα να ακολουθήσεις την ομοιοπαθητική έχω πολύ κοντινό μου πρόσωπο που ταλαιπωριόταν έντονα και πολύ καιρό με ενδομητριώσεις και χωρίς ιδιαίτερο κόπο με μια απλή αγωγή μέσα σ'ένα 4μηνο έμεινε έγκυος και πήγε πολύ καλά το ίδιο προτίνω και στο Σοφουλικάκι αρκεί να την πιστεύετε.Στο επίσημο site της ομοιοπαθητικής υπάρχουν σχετικά άρθρα για την υπογονιμότητα www.homeopathy.gr.
Τώρα για τον συγκεκριμένο γιατρό που ρωτάτε τον είχε η συνάδελφός μου αλλά δεν ήταν πολύ ευχαριστημένη την ταλαιπώρησε πολύ με εξετάσεις και την αναμονή των ραντεβού
Οτι και αν αποφασίσετε καλή επιτυχία......