PDA

Επιστροφή στο Forum : Συναντηση στον Πειραια

dora
14-01-09, 20:08
Πειραιωτισσες και κορες των γειτονικων δημων που εισαστε???
Καιρο εχει να γινει καμια συναντηση στον Πειραια.. Τι θα γινει θα κανονισουμε τιποτα?? :lol: :lol: :lol:

angela
15-01-09, 12:41
Για τον συγκεκριμένο παιδοτοπο στον Πειραιά που εχουμε ξαναπαει ειμαι και εγώ μέσα, μονο να γίνει η συνάντηση απο τον Φεβρουάριο, γιατι μεχρι τότε τα ΣΚ μας ειναι κλεισμένα!!!

dora
15-01-09, 15:52
Ελεγα για τωρα κοντα μεσα στον Ιανουαριο μιας και ο Φλεβαρης προβλεπεται ψιλογεματος και δεν ξερουμε και τι αλλο θα διοργανωθει εν οψη αποκριων. Και σκεφτομουν και γω τον παιδοτοπο που λετε :lol: :lol:

lenagr1
15-01-09, 18:02
και εμείς μέσα βρε κορίτσια, τώρα πια που καθαρίσαμε και μάνα και κόρη από την γαστρεντερίτιδα!!!

dora
15-01-09, 21:25
Για πειτε καμια ημερομηνια να βολευει ... εγω σκεφτομουν για πρωι (δεν ξερω αν εξυπηρετει.. αλλα σκεφτομαι το παρκινγκ στον Πειραια για βραδυ και τρομαζω :cry: )

Vann
16-01-09, 10:13
εχει εναν ψιλο καλο στο Μοσχατο κ αν θελετε μπορω να ρωτησω εαν ειναι κλεισμενος,καποιο σ/κ,α επισης εχει κ παρκιν απ εξω,εαν κανονισετε για πρωι εμεις δυστυχως δεν μπορουμε,εχουμε κολυμβητηριο

angela
16-01-09, 12:56
Αν είναι για Πειραιά για απογευμα καθημερινής ειμαστε μέσα .
Επίσης και για οποιοδήποτε άλλον εκει ή κοντά εκει.
Τα ΠΣΚ μας ειναι κλεισμένα....αχ ειμαστε πολυ buzy :roll: :? :(

Vann
16-01-09, 12:58
zana1911 δεν το ξερω εαν καπνιζουν μεσα,μια φορα ειχα παει κ δεν θυμαμαι καθολου κ δυστυχως στοΝ Πειραια δεν εχουμε κ πολλους παιδοτοπους

Vann
16-01-09, 12:59
μολις θυμηθηκα αλλον εναν παιδοτοπο που ειναι στο Πασαλιμανι,εκει δεν εχω παει ποτε αλλα μπορω να παω να ρωτησω,εαν σας ενδιαφερει

dora
16-01-09, 18:32
Για αυτη την Κυριακη λες?
Εγω μπορω.. Οπως επισης μπορω και την αλλη Πεμπτη το απογευμα. Εχω ρεπο.

lenagr1
16-01-09, 20:04
αυτη την Κυριακή γιορτάζει ο μπαμπάς μας και εμείς δεν μπορούμε. Θα προτιμούσα την άλλη Πέμπτη το απόγευμα.
Μεταξύ μας προτιμώ τις καθημερινές.

dora
16-01-09, 20:26
Για να πω την αληθεια και για μενα καθημερινη ειναι καλυτερα

dora
17-01-09, 11:04
Ωχ ναι παιδια την Κυριακη ειναι 18 γιορταζει και ο δικος μας μπαμπας και ασχτα αν λειπει δεν μπορω εγω να λειπω απο το σπιτι.. (θα πρεπει αν μη τι αλλο να σηκωνω τα τηλεφωνα :lol: ) Οποτε να πουμε για Πεμπτη 22/2? Ποσες ειναι μεσα?

angela
17-01-09, 12:19
Για αυτη την Κυριακη λες?
Εγω μπορω.. Οπως επισης μπορω και την αλλη Πεμπτη το απογευμα. Εχω ρεπο.
ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΙ ΛΕΤΕ;;;; ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ!!!

angela
17-01-09, 12:46
Για Πέμπτη οκ απο μένα

Άντζελα οκ για καθημερινή?
Ασε με μένα :cry: γιατι μου φορτώσανε και άλλα .... αχ αυτοι οι σύλλογοι!!! :?
Σημερα ομως ακυρώθηκε κατι και πηρα τηλεφωνο στο παιδοτοπο και μου ειπαν οτι μπορουμε να παμε, άρα μετά τις 6 θα ειμαστε εκει!!!

Κανας άλλος;;; :wink:

dora
17-01-09, 17:08
Μπορει να ερθω.. Εχω κανονισει κατι αλλα δεν ειναι σιγουρο ακομα.. Αμα ακυρωθει θα ερθω. :D

jena
17-01-09, 21:51
Τώρα το είδα... κανονίστηκε κατι???? Ενδιαφέρομαι κι εγώ - αλλά καθημερινές τι ώρα μπορείτε? εγώ μέχρι να σχολάσω και να πάρω το παιδί πάει 6-7. Μήπως είναι αργά? (μέχρι να έρθω στο μαγαζι θα παει 7-8)... ή μήπως το κάνατε σήμερα και τσάμπα μιλάω???? :lol:

dora
18-01-09, 00:50
Σημερα εγινε οντως συναντηση... ειχε και θεμα μαλιστα.. Ηταν πιτσα-παρτι :lol: :lol:
Περασαμε σουπερ και φαγαμε και πιτσες.. :lol: :lol:

Αλλα αν τα κοριτσια ενδιαφερονται εγω μπορω να ξανασυναντηθουμε την Πεμπτη.. παντως μην φανταστεις οτι 7 ειναι αργα.. καπου εκει φανταζομαι θα συναντησουμε..

dora
18-01-09, 11:23
Εγω ειπα μεσα.. αλλωστε συνεχεια βγαινουμε.. Τι εδω τι εκει.. μακρυα δεν ειναι..

angela
18-01-09, 20:19
Αχ περάσαμε υπέροχα και τελικά μια απλη συνάντηση εγινε παρτυ-πιτσα!!!
Ο γιος μου ξετρελλάθηκε και επεσε ξερός για υπνο μετά με το χαμογελο στα χειλη!!!Αυτό θα πει ευτυχία!!! :D
Ευχαριστουμε Αρτεμουλα για ολα :wink:

Για αυτή την Πέμπτη μάλλον δεν θα μπορέσω ομως με μας ποτε μη λες ποτέ!!! :roll:

dora
19-01-09, 01:00
:lol: :lol: κανεις δεν ξερει τι γινεται κοριτσακιμου.. και εμεις που ειπαμε ναι ανθρωποι ειμαστε.. μπορει και να μην παμε και να πας εσυ που λες οτι δεν μπορεις.. κατι περιμενω απο σενα.. (κατι περιμενω απ΄ολες σας.. ενα μειλ if you remember)

Vann
19-01-09, 09:09
για την Πεμπτη εμαστε μαλλον κ εμεις μεσα τι ωρα στις 7?

ELENA K.
19-01-09, 09:26
Καλημέρα ! ¨Ηταν όντως πολύ καλή η ¨θεματική" συνάντηση pizza που κάναμε ! Να το επαναλάβουμε ! Εμείς δυστυχώς είμαστε απο εχθές με πυρετό οπότε λίγο χλωμό το βλέπω για Πέμπτη ! :( Επιφυλάσομαι για την επόμενη φορά ! :wink:

lenagr1
19-01-09, 12:04
ευελπιστούμε και εμείς για Πέμπτη!! Θα τα πούμε από κοντά!! Δεν πιστεύω να μην αφήσατε χώρο και για άλλες pizzes την Πέμπτη???? :lol: :lol:

BEBE
19-01-09, 16:25
Τελικά Πέμπτη περίπου 7

που όμως ?

dora
19-01-09, 16:26
Δεν θα το ξενυχτησουμε παλι την Πεμπτη.. δουλευουμε την Παρασκευη.... 7 νομιζω ειναι καλα.. (κοιμουνται κιολας τα ατιμα :lol: )

BEBE
19-01-09, 16:35
Ok πρώτα Ο Θεός θα ειμαστε και εμείς.

Να φέρουμε πίτσες αλήθεια ή πλάκα κάνετε ?

Ξέρουμε τιμούλες παιδότοπου ? :oops:

dora
19-01-09, 16:39
Καλε δεν θα τις παρουμε τις πιτσες θα τις παραγγειλουμε.. :lol:
Τιμες να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι ο γιος μου πηρε ενα καρο βλακειες (σοκολατες, σακουλες κλπ κλπ εγω ηπια διαφορα (οχι λιγμενα για να μην οαρεξηγουμε..) οποτε δεν ξερω τι εκανε ποσο..

lenagr1
19-01-09, 17:11
το μόνο πρόβλημά μας παιδιά είναι αυτό, μην εμφανιστούν μεζεκλίκια στο τραπέζι!! η δικιά μου και εγώ δηλ. δεν κάνει να τρωμε σοκολάτες και γλυκά, για αυτό αν μου επιτρέψει η αρτεμούλα θα φέρω μόνο το γιαουρτάκι της και κανενα φρουτάκι για να την ελέγχω, τωρα αν αργότερα τσιμπήσει κανα κομματι πιτσα, ε ενταξει δεν θα της το απαγορέψω και αυτο. Αλλά ειλικρινά δεν τρωμε ουτε πατατογαριδάκια ουτε σοκολάτες και για λόγους υγιεινής διατροφής αλλά και γιατί η μικρή μου έχει χοληστερινη 218 παρακαλώ!!
Από μικρό στα βάσανα το ζουζουνάκι μου!

dora
19-01-09, 22:00
Τωρα αυτο δυσκολο να στο υποσχεθουμε... Η Αρτεμουλα σιγουρα δεν θα βγαλει αλλα ας πουμε ο δικος μου επερνε 2-2 τις σοκολατες εκεινη την ημερα.. :cry:

Aggeloudia
19-01-09, 22:46
Τι παιζει για Πέμπτη;
Πιτσα;;;;;;;;
Μεσα...
Για πέστε περισσότερα,,,
θα ερθω με Σισινι!!!!!!!!!

dora
21-01-09, 01:00
:lol: :lol: δεν ειπα οτι θελω παιδακι μου... Οτι πρεπει ειπα.. :lol:

angela
21-01-09, 14:52
Για να κανουμε και μια νέα συνάντηση την Κυριακή βρε τσουπρες γιατι χρειάζομαι μια ακομη ψυχολογική υποστήριξη :oops: :wink: http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?p=500116#500116
Για δηλώστε τις συμμετοχές σας παρακαλώ!
Μόνη μου θα με αφήσετε;;; :wink: :roll:

jena
21-01-09, 19:16
Αχ angela μακαρι να μπορούσα την Κυριακή... :(

Για αύριο τελικά ισχύει στον Πειραια????

BEBE
21-01-09, 23:35
αχ μη μου το κανετε αυτό κάνω δίαιτα .......................

πώς θα σας γνωρίσω ? καλά τη Δωρα τη ξέρω τις υπολοιπες ?

BEBE
22-01-09, 10:34
Ωραία και που βρίσκεται ακριβώς ? παραλιακά ?

Σόρυ σας έπρηξα

dora
22-01-09, 12:52
Ειναι αρκετα μεσα προς πειραικη σχεδον φτανεις στο τελος, λιγο πριν τον τον "Διασημο" (την ψαροταβερνα..) Πανω σε μια μεγαλη στροφη.. Την ταβερνα που εχει απο κατω δεν θυμαμαι πως την λενε.

jena
22-01-09, 13:55
πώς θα σας γνωρίσω ? καλά τη Δωρα τη ξέρω τις υπολοιπες ?

Κι εγώ την ιδια απορια έχω.... :? και δεν ξέρω ΚΑΜΙΑ σας... :?

Aggeloudia
22-01-09, 16:10
Κοριτσάρες...θαρθω και εγω...
Θα πάρω το Σισινι μου και θαρθω...
Επειδη δεν προλαβαινω να το διαβάσω οοοολο απο την αρχή...σας παρακαλώ ας μου απαντησει κάποιος στα σημεια...
1. καπνίζου...;
2. που ειναι;
3. Πως το λένε...;
4. Εχει εισοδο...(ή οτι καταναλώσουμε...ετσι πληροφοριακά...δεν θα κανει την διαφορά αυτό...!)
5. ...Αυτά...αααα και τι ώρα και μερα...
Ευχαριστώ ...

jena
22-01-09, 16:14
Aggeloudia:
CHILDREN'S PLAYLAND
Ακτή Θεμιστοκλέους 278
Πειραική

Οι οδηγίες της doras: Ειναι αρκετα μεσα προς πειραικη σχεδον φτανεις στο τελος, λιγο πριν τον τον "Διασημο" (την ψαροταβερνα..) Πανω σε μια μεγαλη στροφη.. Την ταβερνα που εχει απο κατω δεν θυμαμαι πως την λενε.

ΣΗΜΕΡΑ 19:00

BEBE
22-01-09, 16:16
Θα πάρω παραλία παραλία και θα σας βρω :wink:

Aggeloudia
22-01-09, 16:19
Aggeloudia:
CHILDREN'S PLAYLAND
Ακτή Θεμιστοκλέους 278
Πειραική

Οι οδηγίες της doras: Ειναι αρκετα μεσα προς πειραικη σχεδον φτανεις στο τελος, λιγο πριν τον τον "Διασημο" (την ψαροταβερνα..) Πανω σε μια μεγαλη στροφη.. Την ταβερνα που εχει απο κατω δεν θυμαμαι πως την λενε.

ΣΗΜΕΡΑ 19:00

Καλά ΔΕΝ παιζεσαι...
I'll be there!!!!!!!

dora
23-01-09, 00:11
Ευτυχως που ο γιος μου εχει συνηθισει με την ξινη μανα και συμπαθησε δεοντος την ξινη Ζανα και ετσι ειπαμε και καμια κουβεντα... Thanks για το μπειμπισιτινγκ ξινη :lol:
Κοριτσια πολυ χαρηκα που σας γνωρισα.. (οσες δεν ηξερα)
Jena που θα παει θα θυμηθω.. :lol:
Παντως καθε φορα και καλυτερα... σημερα ηταν πολυ λαος..

BEBE
23-01-09, 00:18
Ηταν πολύ ωραία. Ο Φιλιππος πολύ χαρούμενος. Ηθελε να σταματησουμε στον Πειραιά να δούμε τις βάρκες. :lol:

Σας ευχαριστώ όμορφες και εσενα Αρτεμις για τη φιλοξενία

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
23-01-09, 08:38
Κοριτσάκια εγώ ευχαριστώ.....
Και χάρηκα που σας γνώρισα.

Ντόρα , ξινή ξινή η φίλη μας..... αλλα βράχος.... ( πουντηνα τώρα να απαντήσει. )

jena
23-01-09, 08:51
Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, περάσαμε πολύ ωραία... να το ξανακανουμε σύντομα!
Αρτεμούλα ευχαριστούμε!

Vann
23-01-09, 09:40
κοριτσια καλημερααααααααααααααααααα
χθες περασαμε πολυ ωραια,λεω στην κορη μου σημερα το πρωι,σ αρεσε χθες στον παιδοτοπο,περασες καλα?κ μου απανταει μαμα να ξανα παμε 100φορες,κ της λεω ενταξει αγαπη μου με επεισες.
Ζανα μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,για την μανουλα μου,αλλα τα λες αυτα επειδη δεν ειναι δικη σου μανα :lol:
ας την ειχες κι ας μου ελεγες :lol:
κοριτσια χαρηκα που ηρθα χθες,κ γνωρισα κι αλλες κοπελες,ελπιζω να το ξανα επαναλαβουμε :lol:

lenagr1
23-01-09, 10:01
καλημέρα συμφορουμίτισσες, όπως έλεγε και η zana χθες! Περιττο, αλλά και εμείς περάσαμε φανταστικά. Τελικά όπως σου είπα Αρτεμούλα μια δεύτερη φορά θα μας έπειθε, πιο πολύ για να εξοικιωθούμε με τον κόσμο και με τα παιχνίδια!! Σε ευχαριστούμε για την φιλοξενία και τις πιτσες, οι οποίες μετά, χαρτί και καλαμάρι στον μπαμπά. Με το που μπηκαμε στο σπίτι τα είπε όλα "-Έφαγα και πιτσα μπαμπα" "Ναι?" της λέει εκείνος "-ελπίζω όχι πολύ!!" και με κοιταγε ο μπαμπας με μισο μάτι, για να δείτε τι τραβάω η δυσμοιρη!! :lol: :lol:
Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και που ξαναείδα μερικές, και να το επαναλαμβάνουμε που και που! Εμείς πάντως δηλωνουμε θαμώνες, όποτε έχουμε χρόνο θα την κάνουμε για ένα καφεδάκι πιο συχνά.

Επίσης! καημένη zanaμικρή τι έπαθες?? περαστικά σας- δεν της δίνεις κανένα δαμάσκηνο, λιώσε της το με λίγη μπανάνα σαν πουρε ή φτιάξε της φρουτόκρεμα με αυτά. Ίσως την βοηθήσει!

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
23-01-09, 10:20
Φιλενάδα μου τι έπαθες,,,,,,, τι έπαθε το μικρό... ολα καλά..

θα σε πάρω τηλέφωνο.

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
23-01-09, 10:31
Ευτυχως που ο γιος μου εχει συνηθισει με την ξινη μανα και συμπαθησε δεοντος την ξινη Ζανα και ετσι ειπαμε και καμια κουβεντα... Thanks για το μπειμπισιτινγκ ξινη :lol:
Κοριτσια πολυ χαρηκα που σας γνωρισα.. (οσες δεν ηξερα)
Jena που θα παει θα θυμηθω.. :lol:
Παντως καθε φορα και καλυτερα... σημερα ηταν πολυ λαος..

Ντόρα,,τρέχα γιαυτό που σού είπα ρώτησα τον άντρα μου και του φαίνεται ότι αν δεν έχεις πάει μέσα στα τρία χρόνια δεν έχεις δικαίωμα να το πάρεις.

Τα χαρτιά που θέλεις είναι . Φυλλάδιο, Πιστοποιητικό οικ. κατάστασης, και απο τα Μητρώα ( Δευτέρας Μεραρχίας 18) Μηχανογραφικό με την υπηρεσία. β' Μεραρχίας 18

Vann
23-01-09, 10:46
Ζανα πολλα περαστικα σας,το χαμομηλι ειναι πολυ καλο,η πρασοσουπα,κ το αχλαδι ισως ενα απο αυτα να της αρεσει λιγο κ να την βοηθησουν,το καταλαβαινω απολυτα το μικρο γιατι ειμαι κ εγω ομοιοπαθης
α κ αν μπορεις βαζε ωμο το λαδι πανω απο το φαγητο της,η μαγειρεψετ ο για 5λεπτα να ειναι σχεδον ωμο.

dora
23-01-09, 11:17
Να ναι κι σημερα... τελικα δεν πηγα για δουλεια :lol: Τωρα ξυπνησα :lol:
Αρτεμουλα θα ρωτησω πρωτα τον αντρα μου αν το παιρνουμε μην παω τσαμπα.. Θυμαμαι οτι μια φορα πηραμε ενα επιδομα για το παιδι αλλα δεν ξερω αν ηταν αυτο...

Aggeloudia
23-01-09, 13:18
Ευχαριστούμε πολύ πολύ για ολα εχθες...
Αρτεμούλα για την ...πίτσα και τον ομορφο χωρο...
και το Σνι μου ζητησε να μεταφέρω στους νεους του φίλους την αγάπητου και την ικανοποιηση του για το παιχνίδι...
Επειδή ου γαρ ερχεται μόνο του...Αλτσάιμερ λέγεται κι αλλιώς...δεν θελω να αδικίσω καμια με το να ξεχάσω το ονομά της αλλά ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ χωρις ΟΥΤΕ μια δόση υπερβολής στα λεγόμενά μου...Με βοηθήσατε να φυγει η μαυρίλα απο τον θειο μου :( :cry:

Θα τα ξαναπούμε συντομα :!: :!: :!: :!: :!: :D :D

dora
23-01-09, 16:06
Σκεφτηκα επειδη αρχισαμε να μαζευομαστε οι Πειραιωτισσες ... αλλα επειδη τις κανονιζουμε στο τσακ μπαμ και πολλοι δεν προλαβαινουν να προγραμματισουν η να το δουν και περα απο τις συναντησεις που θα γινουν στο ενδιαμεσο μεχρι να γινει αυτη να κανουμε μια συναντηση την οποια θα την προγραμματισουμε λιγο καιρο νωριτερα..

Τι λετε για Κυριακη 15 Φλεβαρη? Πρωι???
Βολευει? νομιζω 3 βδομαδες ειναι αρκετες να το δουν ολοι..
Μπορουμε επισης να μαγειρεψουμε και να κανουμε εναν μπουφε μονες μας, ετσι να ωστε να μην εχουμε το αγχος του μεσημεριανου φαγητου... Τι λετε?
Περιμενω..

ELENA K.
23-01-09, 16:53
Α μου αρέσει αυτό ! Θεματική συνάντηση "λουκούλειο γεύμα" . Πολύ καλή ιδέα Ντόρα ! Εγώ συμφωνώ ! Αντε γιατί την χθεσινή την έχασα με τις αρρώστιες ! :D

Vann
23-01-09, 16:57
τωρα για να πω την αληθεια μην περιμενετε κ απο μενα να μαγειρεψω,δεν ειναι κ το καλυτερο μου :cry: ντρεπομαι που το λεω,αλλα ψεμματα να πω?
αχ κοριτσια μην το κανονισουμε για πρωι,εμεις τα σ/κ εχουμε κολυμβητηριο

ELENA K.
23-01-09, 16:59
Eντάξει θα σε καλύψουμε :lol: :lol: αν και νομίζω ότι θες να ακούσεις παινέματα γιατί εγώ άλλα έχω καταλάβει αν κρίνω απο την πίτσα που έφαγα απο τα χεράκια σου ! :wink:

Vann
23-01-09, 17:02
Δεν θελω να χανει μαθηματα με τιποτα,μπορει να ερθουμε μετα, κατα τις 1
απλα μετα ειναι πολυ κουρασμενη η μικρη,θα δουμε ομως,θα προσπαθησουμε παλι να ερθουμε
Ασε που εχω θεμα κ με το μαγειρεμα :lol: πειραζει εαν εγω φερω απο τα goody's :lol:

dora
23-01-09, 18:44
Ρε παιδια μισο γιατι μαλλον παρεξηγησατε τις προθεσεις μου :lol: :lol: :lol:
Οταν λεω να μαγειρεψουμε... :lol: :lol:
Δεν εννοω να αρχισουμε τα παστιτσια και τις πρασοπιτες...
Εννοω να πραγματα που ολοι μπορουμενα κανουμε... Πχ
Μπομπα σαντουιτσακια..
Σφολιατοειδη..(και ο ΚΑΝΑΚΗΣ καλος... με τα χερακια σας θα ανοιξετε τη σακουλα..) :lol:
καμια σαλατα για τους γονεις (σιγα μην φανε τα πιτσιρικια)
Αν φερουμε ολοι απο κατι οσοι ερθουμε πιστευω πως θα γινει ενας αξιοπρεπεστατος μπουφες... παραγγελνουμε και 3-4 πιτσες εκεινη την ωρα και ειμαστε οκ..

Για την ωρα εγω δεν εχω προβλημα, απλα ρωτησα... Αν σας βολευει καλυτερα απογευμα το κανουμε απογευμα..

iliana
24-01-09, 21:44
καλλιο αργά παρά ποτέ...απ΄τις σπάνιες δικές μου ευκαιρίες να γνωρίσω κορίτσια του φόρουμ και περάσαμε με τη μικρή μου υπέροχα..χαρήκαμε κι οι δυο πολύ..αν και δεν πρόλαβα να τις γνωρίσω όλες τις μαμάδες καλά, θέλω να πω ότι ομορφήνατε τις ώρες μας..και στην Αρτεμούλα: ευχαριστούμε για όλα και για το ζεστό της χαμόγελο-ψυχή.....zannoula περαστικά και θα τα ξαναπούμε..πολλά φιλιά σε όλες και στ΄ αγγελούδια σας..

angela
24-01-09, 22:41
Σκεφτηκα επειδη αρχισαμε να μαζευομαστε οι Πειραιωτισσες ... αλλα επειδη τις κανονιζουμε στο τσακ μπαμ και πολλοι δεν προλαβαινουν να προγραμματισουν η να το δουν και περα απο τις συναντησεις που θα γινουν στο ενδιαμεσο μεχρι να γινει αυτη να κανουμε μια συναντηση την οποια θα την προγραμματισουμε λιγο καιρο νωριτερα..

Τι λετε για Κυριακη 15 Φλεβαρη? Πρωι???
Βολευει? νομιζω 3 βδομαδες ειναι αρκετες να το δουν ολοι..
Μπορουμε επισης να μαγειρεψουμε και να κανουμε εναν μπουφε μονες μας, ετσι να ωστε να μην εχουμε το αγχος του μεσημεριανου φαγητου... Τι λετε?
Περιμενω..

Αμάν βρε φιλενάδα που τις βρίσκεις παντα αυτές τις ημερομηνίες που κατι σοβαρο έχω (έχει εκλογές ο σύλλογος λέμε!!!) :roll: :?

dora
25-01-09, 23:22
Αμαν και συ με τους συλλογους σου... Και αμα δεν πας τι εγινε? Δεν θα γινουν χωρις εσενα οι εκλογες? Εδω υποχρεωτικη δεν ειναι η ψηφος στις δημοτικο-βουλευτικες.. :lol:

angela
26-01-09, 11:23
Αμαν και συ με τους συλλογους σου... Και αμα δεν πας τι εγινε? Δεν θα γινουν χωρις εσενα οι εκλογες? Εδω υποχρεωτικη δεν ειναι η ψηφος στις δημοτικο-βουλευτικες.. :lol:
Αντιπροεδρος ειμαι φιλενάδα!!! αν δεν παω μαλλον δεν θα γινουν οι εκλογές :wink:

ELENA K.
26-01-09, 11:30
Eγώ πάντως είμαι μέσα σε ότι συμφωνήσετε είτε με φαγητό είτε χωρίς !!! :lol: :lol:

Νινεττα
26-01-09, 14:02
Αν ειναι πρωι θα ερθω και εγω με το παιδι :D

alvadi
26-01-09, 14:24
Πολύ πιθανό να έρθω και γω!

dora
27-01-09, 17:59
Ωραια να συγκεντρωσουμε τις συμμετοχες να δουμε ποσες ειμαστε?

1. Dora + Χαρης (θα φερω πιροσκι με λουκανικανι ) :lol:

lenagr1
27-01-09, 18:48
1. Dora + Χαρης (θα φερω πιροσκι με λουκανικανι ) :lol:
2. lenagr1 + Εύα

(και εμείς θα φέρουμε κάτι ακόμα δεν έχω σκεφτεί τι, ίσως muffins ολικής με σοκολάτα και άλλα χαμηλών λιπαρών, έχουμε καιρό μεχρι τοτε ) τον λόγο τον ξέρετε :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Νινεττα
27-01-09, 21:02
1. Dora + Χαρης (θα φερω πιροσκι με λουκανικανι )
2. lenagr1 + Εύα
3.Νινεττα + Αλεξανδρος(ρολακια με φιλαδελφεια και ζαμπον)

ELENA K.
28-01-09, 09:19
1. Dora + Χαρης (θα φερω πιροσκι με λουκανικανι )
2. lenagr1 + Εύα
4. Ελενα + Μάριος ( κάτι σφολιατοειδές αλλά δεν ξέρω ακριβώς ακόμα )

Vann
28-01-09, 09:31
. Dora + Χαρης (θα φερω πιροσκι με λουκανικανι )
2. lenagr1 + Εύα
5.Vann+eva(μαλλον πιτσακια θα φερω)

Portishead
28-01-09, 10:04
Sorry που μπαινω σφηνα.
Τον παιδοτοπο αυτον τον κλεινετε αποκλειστικα για σας ?
Μπορω να στειλω και την γυναικα μου αν τα καταφερει ή ειστε prive ?

dora
28-01-09, 11:25
Και εννοειτε οτι δεν ειναι μονο για Πειραιωτες.. Απλα μιας και εμεις ειμαστε απο την περιοχη το διοργανονουμε εδω που μας βολευει καλυτερα... Ευπροσδεκτοι ειναι ολοι.

jena
28-01-09, 11:27
Κοριτσια κι εγώ ειμαι μέσα αλλα δεν μπορώ να πω από τοσο νωρις, οταν πλησιασουν οι μέρες θα το σιγουρέψω.
Ανυπομονώ να σας ξαναδώ!

Portishead
28-01-09, 12:35
ΟΚ.Μεσα.
Αλλα οταν λετε πρωι ? Τι ωρα δλδ ?
Μονος ενδοιασμος (αλλα αυτο το εχουμε γενικοτερα με τους παιδοτοπους) ειναι μην αρπαξουμε καμια ιωση.
Δλδ. οτι γλυτωνουμε απο τον παιδικο...μην το παρουμε απο εκει.
Γενικα ειναι τιγκα στα πιτσιρικια ?
Οι γονεις ειναι συνειδητοποιημένοι (δε λεω για σας) ή τα φερνουν εκει και με 40 πυρετο να παιξουν ?
Αυτα με απασχολουν.
Ισως περασω και μια βολτα να "κοψω" κινηση μια μερα :roll:

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
28-01-09, 12:45
Αντε κορίτσια μαζευτείτε και γώ ξέρετε βάζω τις πίτσες

Vann
28-01-09, 12:46
Εμενα δυστυχως απο την προηγουμενη φορα,τσιμπησε ενα συναχι κ ειμαστε με σιροπια κ σταγονες,αλλα δυστυχως ειναι μεσα στο προγραμμα ολα αυτα.
και εσυ Portishead πιο πολυ πρεπει να ανησυχεις για το σχολειο παρα για τον παιδοτοπο,γιατι ισως μερικοι γονεις τα στελνουν αναγκαστικα τα παιδια τους αρρωστα στον παιδικο,αλλα να τα πανε στον παιδοτοπο αρρωστα τοτε πρεπει να εισαι τελειως ανεγκεφαλος

lenagr1
28-01-09, 13:09
Αντε κορίτσια μαζευτείτε και γώ ξέρετε βάζω τις πίτσες

αχ βρε Αρτεμις είσαι σκέτος πειρασμός, άσε που ήταν πολύ νοστιμές την άλλη φορά που φάγαμε, η δικιά μου (λόγω της διατροφής που της κάνω) μου λέει συνέχεια, να πάμε μαμά στο παιδότοπο να φάμε και πιτσα!!

Portishead
28-01-09, 13:14
Εμενα δυστυχως απο την προηγουμενη φορα,τσιμπησε ενα συναχι κ ειμαστε με σιροπια κ σταγονες,αλλα δυστυχως ειναι μεσα στο προγραμμα ολα αυτα.
και εσυ Portishead πιο πολυ πρεπει να ανησυχεις για το σχολειο παρα για τον παιδοτοπο,γιατι ισως μερικοι γονεις τα στελνουν αναγκαστικα τα παιδια τους αρρωστα στον παιδικο,αλλα να τα πανε στον παιδοτοπο αρρωστα τοτε πρεπει να εισαι τελειως ανεγκεφαλος

Ευτυχως...1 χρονο και κατι τωρα δεν μας εχει φερει τίποτα απο τον παιδικο σταθμο.
Σε παιδοτοπο εχουμε παει συνολικα 2 φορες....κιαυτο αφου τσεκαραμε απεξω οτι μεσα εχει το πολυ 2-3 πιτσιρικια.
Τεσπα...ισως επιστρεψω με μια αλλη προταση που μου περασε τωρα απο το νου....

dora
29-01-09, 00:05
Και ο δικος μου εχει μυξες και εκανε και 2 μερες πυρετο αλλα ειπε ο γιατρος οτι ειναι γενικευμενη ιωση της εποχης..
Και σιγουρα δεν ητανα πο τον παιδοτοπο γιατι νοσησε αρκετες μερες μετα ουτε απ΄το σχοκλειο γιατι δεν πηγε καθολου.. :cry:
και γω κατα τις 11.. για πιο νωρις χλωμο

renik
29-01-09, 08:31
Πειραιώτισες, δέχεστε και Αθηναίες στην παρέα σας????σκέφτομαι επειδή τρέχαμε πιο παλιά με τη μητέρα μου και δεν είχα χρόνο να έρθω σε καμιά συνάντηση σας ως τώρα ότι είναι ευκαιρία επιτέλους να σας γνωρίσουμε εγώ και ο κυριάκος μου!!! τώρα ο μπουφές ,μου είναι λίγο πρόβλημα καθότι δεν φημίζομαι για τις ικανότητες μου στη μαγειρική αλλά λέω να το προσπαθήσω ή στην ανάγκη να σώσω την κατάσταση με καμιά σακούλα κανάκη!!θα δούμε ....
οπότε:
1.Dora + Χαρης (θα φερω πιροσκι με λουκανικανι )
2. lenagr1 + Εύα (κάτι light)
6. zana (λεω να κάνω 2 μπόμπες διαφορετικών γεύσεων-ναπάλμ μη βγούνε μόνο).
7. renik και κυριάκος

μπορείτε να μου πείτε τι ωρα τελικά θα συναντηθούμε και που?για να το βρω και στο χάρτη τις επόμενες μέρες!΄φιλιά σε όλες!

Portishead
29-01-09, 09:39
Κανενας συζηγος θα ερθει ? ? ?

Portishead
29-01-09, 09:50

Ο δικός μου όταν δεν δουλεύει έρχεται ΠΑΝΤΑ καθότι είναι αυτοκόλλητος με την κόρη του.
Και τι σε πειράζει να είσαι ο μόνος (αν λείπει ο δικός μου)?
Θα σε πιάσουμε στο πίτσι πίτσι και θα σε αναδομήσουμε (τώρα τρίβω τα χέρια μου αλλά δεν υπάρχει ανάλογο εμότικον να το βάλω).
:lol: :lol: :lol:
Παρε να εχεις.... http://www.wfanclub.com/images/emo/w_hands.gif

Panoz
29-01-09, 10:01

Εμένα επιτρέψτε μου να κάνω μία πιο σοβαρή ερώτηση. Η φυστικοπεθερά θα είναι; :lol: Σόρρυ αλλά χωρίς φυστικοπεθερά δε λέει :twisted:

Καλό ακούγετε. Ενδεχομένως να πάρω την κοράκλα και να πεταχτούμε, αλλά μην περιμένετε να σας φτιάξω και φαι... :roll:

Panoz
29-01-09, 10:04
Who is φυστυκοπεθερά?

α καλά εσύ έχεις μείνει πολύ πίσω! Τρέξε στην ενότητα Σχέσεις και διάβασε το thread με τις πεθερές.

Panoz
29-01-09, 12:25
Λυπήσου με καλή μου κυρία και κάνε μου μια περιληψούλα μη χάσω και τη δουλίτσα μου :cry: (τη δουλεία μου μάλλον αλλά τεςπα)

:shock:

alvadi
29-01-09, 12:55
Εκτός απρόοπτου....

7. renik και κυριάκος
8.Pam +τέκνα (κατι σε κρουασάν έτοιμα από φούρνο)

gakos
29-01-09, 13:17
Δέχεστε επισκέψεις και από επαρχία(Λαμία) ; Παίζει να κατεβώ εκείνο το ΣΚ στον Πειραιά στην αδερφή μου και να έχω και την μικρή μου μαζί

7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα

dora
01-02-09, 07:50
Παιδια τι γινεται? Πως παει το θεμα? Τελικα εκλεισε για πρωι?

ΒΙΚΥ
01-02-09, 09:21
ΩΠΑ ΤΗΣ!!!!! :lol: :lol: :lol:

Καλέ ΕΜΕΝΑΝΕ γιατί δεν μου στέλνει ΚΑΝΕΙΣ ένα π.μ.??? :shock: Ενημερώστε λέμε!

Λοιπόν! Θα φέρω μια τούρτα ΕΚΠΛΗΞΗ! :lol: :wink:

7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα (τούρτα έκπληξη)

Aggeloudia
01-02-09, 09:26
ΩΠΑ ΤΗΣ!!!!! :lol: :lol: :lol:

Καλέ ΕΜΕΝΑΝΕ γιατί δεν μου στέλνει ΚΑΝΕΙΣ ένα π.μ.??? :shock: Ενημερώστε λέμε!

Λοιπόν! Θα φέρω μια τούρτα ΕΚΠΛΗΞΗ! :lol: :wink:

7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
11. Παιζει και εμεις με το Σσισινι αν και ειναι πολύ μικρό το τσαμενο για τετοιους χώρους αλλά θα το παλέψω...Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες :lol: :!:

ΒΙΚΥ
01-02-09, 09:32
Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες :lol: :!:

έχω πέσει στα πατώματα με την γλώσσα έξω Aggeloudia !!!!!

Τι ώρα θα έρθεις? Να είναι ζεστές οι κρέπες ε? Θα στις κρατάω εγώ τις κρέπες εσύ θα έχεις και το παιδί ε?! :wink:

Aggeloudia
01-02-09, 10:25
Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες :lol: :!:

έχω πέσει στα πατώματα με την γλώσσα έξω Aggeloudia !!!!!

Τι ώρα θα έρθεις? Να είναι ζεστές οι κρέπες ε? Θα στις κρατάω εγώ τις κρέπες εσύ θα έχεις και το παιδί ε?! :wink:

Με το 1...με το 2... με το 3 ...ΕΚΛΕΙΣΕ....ΚΡΕΠΕΣ

Ευχαριστώ ΒΙΚΥ για την βοηθειά σου...
Θα ειναι και καμια 10 μεγάλες κρεπάρες...Δεν μπορω να κρατάω και το 10κιλο Σισινι και τις κρέπες....Γιατι μεσα στην σακουλα με τις κρεπες λέω να βαλω και ενα ταψάκι των 20 ατομων με τσιζ κεικ...ΛΕΓΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ αλλά νομιζω οτι δεν το θελετε....
Τι κριμα που εισαστε σε διαιτα...ΤΙ ΚΡΙΜΑ :cry:
Η φίλη μου η Jena ομως δεν ειναι....
Νομιζω πως και η ΒΙΚΥ δεν ειναι σε διαιτα...

ΒΙΚΥ
01-02-09, 10:33
Επίτηδες το ΚΑΝΕΙΣ????

Μιά ο ΠΑΡΛΙΑΡΟΣ εχθές με τα τσίζκέικ μιά σήμερα ΕΣΥ! Θα πεθάνω η γυναίκα!!!

10 ΚΡΕΠΕΣ??? Δεν νομίζω οτι θα φτάσουν... :roll:

fotinip
01-02-09, 10:42
Αχ πόσο σας ζηλεύω!!!!
Πόσο θα θελα να μπορούσα και εγώ να έρθω...
Και τι ωραίες λιχουδιές ετοιμάζετε???
Κρίμα που δεν έρχομαι, γιατί δεν κάνω δίαιτα και θα τα τσάκιζα όλα!!!!
Καλά να περάσετε!!!!

Aggeloudia
01-02-09, 11:02
Επίτηδες το ΚΑΝΕΙΣ????

Μιά ο ΠΑΡΛΙΑΡΟΣ εχθές με τα τσίζκέικ μιά σήμερα ΕΣΥ! Θα πεθάνω η γυναίκα!!!

10 ΚΡΕΠΕΣ??? Δεν νομίζω οτι θα φτάσουν... :roll:

Ελα που κόβω φλέβες και για τα 2!!!!!!!!!
Καλά ο Παρλιάρος χτες...ΕΓΡΑΨΕ ΠΑΛΙ.....
Του φουρνου δεν μουκατσε πολύ καλά, αλλά τα άλλα ηταν ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
πΡΟΑΠΑΘΩ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΙΑ ΠΙΟ LIGHT εκδοχη του τσιζ κεικ και μαλλον τα κατάφερα....Θα δω τι θα κάνω...αναλόγως με τα κεφια και τον χρονο...Παντως κρεπες θα φερω...10 ειναι λίγες λές εεεε;;;
Πόσες να φτιάξω;;;;;

ΒΙΚΥ
01-02-09, 11:39
.Παντως κρεπες θα φερω...10 ειναι λίγες λές εεεε;;;
Πόσες να φτιάξω;;;;;

Κοίτα.... τώρα με φέρνεις σε δύσκολη θέση.... εμμμμ .... οι συμμετοχές μέχρι στιγμής είναι 10 μαζί με την δική σου 11 δηλαδή από μία ο καθένας , εσύ δεν θα φας! χα-χα-χ-αχ-αχα-χα-χα!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε πειράζω!!!! Μια χαρά είναι 10! Ε! δεν νομίζω να χωράει παραπάνω το ταψί!

jena
01-02-09, 12:25
... κοιτα τωρα τι μου κάνετε... οπωσδηποτε πρεπει να τα καταφερω να ερθω... οχι για μενα, για το παιδί...

Κοιτα 10 κρεπες νομίζω οτι φτανουν για τη Βικυ και μενα... ελπιζω να κανουν διαιτα οι περισσοτερες...

:lol: :lol:

Aggeloudia
01-02-09, 13:00
Καλά πέσατε διάνα...Η zana 1911 ειναι ΟΝΤΩΣ σαν στιλος της ΔΕΗ...Η jena πάει απο κοντά με ενα υπέροχότατο σώμα που πολλές θα ζηλευαν...Την Βικυ δεν την εχω δει αλλά την φαντάζομαι απο τα γραφόμενά της ψηλή και λεπτή...και καλή...και όμορφη...
Λοιπόν, το αποφάσισα θα φτιάξω 10 μεγάλες που στα πάρτυ και στα τραπέζια τις κόβω στη μεση και πάλι μεγάλες ειναι... :wink:
:!: :!: :!: :!: :!:
Για ριξτε μια υπενθυμηση ποτε , που, ωρα;;;

dora
01-02-09, 13:09
Εγω κανω τη διαιτα της ... κρεπας... Οποτε θα φαω μονο κρεπες.. :lol: :lol:

ΒΙΚΥ
01-02-09, 16:23
:lol!: :lol: :lol: Aggeloudia ανυπομονώ να δω το ύφος σου μόλις με δεις! :lol: :lol: :lol:

Όσο για την αγαπητή και φίλτατη ΖΑΝΑ επειδή ΚΑΙ εγώ την ξέρω, φαντάσου να ξεκινήσει η κρέπα από το στόμα να φτάσει στο στομαχάκι της :lol: Θα έχει ξεχάσει οτι την έφαγε :lol:

DORA Κάτω τα χέρια απότ τις κρέπες! ΝΤΑΞ??!! Άντε μην γίνει της πειρατείας εδώ μέσα! :evil:

dora
02-02-09, 02:15
Εσυ να τα αφησεις κατα μερος τα σισινια... εχεις να προσεχεις το χαρη οσο εγω θα προσεχω τις κρεπες.. (να τρωει η μανα και του παιδιου να μην δινει) :lol: :lol:

Panoz
02-02-09, 09:42
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου, γύρω στις 11 το πρωί

Κάτσε για εκείνη την Κυριακή είναι το πανηγύρι; Εγώ νόμιζα γι' αυτήν που μας πέρασε.

Vann
02-02-09, 09:49
ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Νομιζω οτι δικαιουμαι να φαω περισσοτερο απο ολους ε???????
κ ειπαμε εχω στοχο να μην μπαινω σε ρουχα αλλα σε κελεμπια μεχρι να γεννησω :D

dora
02-02-09, 23:05
Μην μου πεις οτι πηγατε κιολας? :(

Nanou
04-02-09, 12:07
7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
11. Παιζει και εμεις με το Σσισινι αν και ειναι πολύ μικρό το τσαμενο για τετοιους χώρους αλλά θα το παλέψω...Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες Laughing Exclamation
12.Nanou με το Θωμα (δεν ξερω ακομα τι θα φτιαξω μαλλον κατι σε μακαρονοσαλατα)

Nanou
04-02-09, 12:11
Παιζει και εμεις με το Σσισινι αν και ειναι πολύ μικρό το τσαμενο για τετοιους χώρους αλλά θα το παλέψω...Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες Laughing Exclamat :!:

οχι μπορει να γκρινιαζω για τα κιλα αλλα διαιτουσα δεν ειμαι και δεν θα το παιξω. :wink:

dora
05-02-09, 08:43
Βρε συ νανου εδω εχει χυθει αιμα παραπανω για τις κρεπες της Aggeloudia και συ μιλας για διαιτα?

Nanou
05-02-09, 13:23
αυτο λεω και dora μου! θα γινει σφαγη. μπορει μεχρι τωρα να μην εχω δοκιμασει απο τις περιβοητες κρεπες αλλα ειμαι φαν τους οποτε... μην ξενας η λοχεια ειναι την εγκυμοσυνη :wink: ολο μας μυριζει και με δικαιολογια τον θηλασμο....κατι τρωμε

lenagr1
05-02-09, 14:24
πάλι εγώ θα σας σώσω με τις light λιχουδιές μου!!! οι οποίες παρεπιπτώντος είναι και νόστιμες, να μην περιαυτολογήσω!!
:lol: light και νόστιμο :?: :?: τουλαχιστον θα τρώγεται! ε! δεν είμαι και ο Παρλιάρος :lol: :lol:

Έλσα
08-02-09, 13:35
7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
11. Παιζει και εμεις με το Σσισινι αν και ειναι πολύ μικρό το τσαμενο για τετοιους χώρους αλλά θα το παλέψω...Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες Laughing Exclamation
13. Ελισάβετ + Γιάννης (δεν ξέρω τι θα φτιάξω)

Panoz
08-02-09, 16:03
7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
14. Πάνος και κόρη (καμία πάριζα θα την έφερνα :))

Aggeloudia
08-02-09, 21:04
Συντονισμός "παρτιων"
Μολις εμαθα για το παρτυ της κουμπαρας μου που θα γινει την Κυριακη το μεσημερι...αρα...καπουτ απο μενα κρεπες...Ας φτιάξει...γιαυτη τη φορά...καποιος αλλος για να μην μεινεται με την γλυκα και καποια αλλη φορα επενορθωνω...
Σορρυ αλλά παρτυ κουμπαρας ειναι αυτο...δεν λεει να μην παμε...
:cry: :cry: :cry:

ΒΙΚΥ
09-02-09, 15:38
Συντονισμός "παρτιων"
Μολις εμαθα για το παρτυ της κουμπαρας μου που θα γινει την Κυριακη το μεσημερι...αρα...καπουτ απο μενα κρεπες...Ας φτιάξει...γιαυτη τη φορά...καποιος αλλος για να μην μεινεται με την γλυκα και καποια αλλη φορα επενορθωνω...
Σορρυ αλλά παρτυ κουμπαρας ειναι αυτο...δεν λεει να μην παμε...

Θα χει κρέπα στις κουμπάρας? Αν είναι να γίνει εκεί η συνάντηση! Δεν νομίζω να έχει καμιά πρόβλημα! Ε?! κορίτσια???

Α! Αν έχει γιορτή-γενέθλια η κουμπάρα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! :wink:

Aggeloudia
09-02-09, 18:15
Αχχχχ Βικάκυ...και που ναξερες ποια ειναι η κουμπάρα!!!!!!!!
Θα ειχες στησει αντισκοινο αποξω και θα πειριμενες να ερθει η μερα για να μπουκάρεις με καμια 10αρια ταπεράκια στα χερια για να πάρεις και μαζί σου...Θα σου πω απο κοντά :wink:
Ναι γεννεθλιά η κόρουλα της εχει και πρεπει να πάμε...
Θα μας ξαναδοθει η ευκαιρία...Εγω δεν ξεχνω...Ειμαι Σκορπίνα και ελέφαντας...

ΒΙΚΥ
10-02-09, 08:23
Αχχχχ Βικάκυ...και που ναξερες ποια ειναι η κουμπάρα!!!!!!!!
Θα ειχες στησει αντισκοινο αποξω και θα πειριμενες να ερθει η μερα για να μπουκάρεις με καμια 10αρια ταπεράκια στα χερια για να πάρεις και μαζί σου...Θα σου πω απο κοντά :wink:
Ναι γεννεθλιά η κόρουλα της εχει και πρεπει να πάμε...
Θα μας ξαναδοθει η ευκαιρία...Εγω δεν ξεχνω...Ειμαι Σκορπίνα και ελέφαντας...

Μμμμμμ, πόσο μου αρέσουν τα κουίζ!!!! Δεν είμαι Σκορπίνα αλλά φημίζομαι για την "συνδετική μου σκέψη" (γιατί να το κρύψουμε άλλωστε?) Μνήμη καλή έχω αν και επιλεκτική, θυμάμαι πράγματα που με εντυπωσίασαν και με ενδιαφέρουν γι αυτό κάποια στιγμή θα πω τι πιστεύω για την εν λόγω κουμπαριά! Έως τότε να ευχηθώ στη κορούλα της κουμπάρας πολύχρονη και γερή να μιάξει της μαμάς, και στην κουμπάρα ότι φτιάχνει να έχει κάτι ΠΡΙΓΚΗΠΙΚΟ!!!! :wink:

http://dl6.glitter-graphics.net/pub/311/311006leype47vjr.gif (http://www.glitter-graphics.com)

A! Και Γευστικό κοινώς taste! :wink: :wink: :wink: :wink:

Aggeloudia
10-02-09, 08:45
Εεεεεεε ΠΡΟΣΚΗΝΩ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΒΙΚΥ...ΑΠΑΛΛΟΥ ΕΙΣΑΙ...

ΣΠΙΤΣΛΕΣ (Κολησαν οι αγγλικοι χαρακτηρες και κοιτα πως τογραψα :lol: :lol: :lol: :lol: )

ΥΓ...δεν εχω και απο αυτά τα καραγκιοζάκια που ανεβοκατεβάζουν τα χερια...πανω κάτω...πανω κάτω να το βαλω...

lenagr1
11-02-09, 12:11
Aχ βρε μάνα τι τραβάς και εσύ!! περαστικά σας! κριμα να μην είναι η μικρή zanoula μαζί μας!! Ελπίζω να της περάσει γρήγορα

dora
12-02-09, 10:03
Ζανα :lol: :lol:
Με βαζεις σε πειρασμο... μηπως να ανεβασω και γω ενα πυρετο στον μικρο να τον αφησω στη γιαγια για να φερω τα πιροσκακια??? :lol:

lenagr1
12-02-09, 10:56
7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
14. Πάνος και κόρη (καμία πάριζα θα την έφερνα )

τελικά μόνο light που δεν θα φτιάξω!! βρήκα μια απιθανη τουρτίτσα για τα πιτσιρίκια καθώς και θα φτιάξω κεφτεδάκια, τι σοϊ χασάπης είναι ο μπαμπάς μας, αφού όλοι θα κάνετε σφολιατοειδή και ψωμοειδή, είπα να πρωτοτυπήσω.

lenagr1
12-02-09, 10:58
7. renik και κυριάκος
9.gakos+Ιωάννα
10.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
11. Nanou με το Θωμα (δεν ξερω ακομα τι θα φτιαξω μαλλον κατι σε μακαρονοσαλατα)
12. Ελισάβετ + Γιάννης (δεν ξέρω τι θα φτιάξω)
13. Πάνος και κόρη (καμία πάριζα θα την έφερνα )

τελικά μόνο light που δεν θα φτιάξω!! βρήκα μια απιθανη τουρτίτσα για τα πιτσιρίκια καθώς και θα φτιάξω κεφτεδάκια, τι σοϊ χασάπης είναι ο μπαμπάς μας, αφού όλοι θα κάνετε σφολιατοειδή και ψωμοειδή, είπα να πρωτοτυπήσω.

ξέχασα να βγάλω το σισίνι -θα λείπει λόγω κουμπάρας-!! :lol: :lol:

underage
12-02-09, 12:56
Εμείς είμαστε με πυρετό από χτες :x :x :x
Αν μέχρι την Πέμπτη το βράδυ δεν πέσει, δεν θα την φέρω μη κολλήσει κανένα παιδάκι κάτι.
Μπορεί να την αφήσω στο μπαμπά της την Κυριακή το πρωί και να φέρω τις μπόμπες που έταξα :D

Πάλι βρε φιλενάδα?????? Θα σε πάρω τηλ. το βράδυ?
Σ/Κ μάλλον θα είμαστε Καμίνια, οπότε παίζει πιθανότητα να έρθουμε κι εμείς.

Portishead
12-02-09, 13:03
Για να πω την μαυρη μου αληθεια...περασα ενα απογευμα απο κατω...για να κοψω κατασταση.
Τρομαξα !
Τιγκα στο πιτσιρικι....εξαερισμος 0...και τα τζαμια-ζελατινες απο τα χνωτα να εχουν γινει φιμε.
Ηταν σα να αναβε λεζαντα απ'εξω : "Εδω η καλη Ιωση"

:roll: :roll: :roll:

Portishead
12-02-09, 13:08
Από που πέρασες? από το children's playland?
Γιατί αν πέρασες από κάτω είναι αδύνατο να είδες αυτά που λες

Απο κατω...και ανεβηκα και πανω.
Πανω στην στροφη δεν ειναι ? πριν το Σταυρο ?
Που απο την πλευρα της Θαλλασας αντι για τζαμαρια...εχει κατι ζελατινες ?

underage
12-02-09, 13:10
Για ριξτε μια υπενθυμηση ποτε , που, ωρα;;;

Κυριακή 15 Φεβρουαρίου, γύρω στις 11 το πρωί

CHLDRENS PLAYLAND
Ακτή Θεμιστοκλέους 278
πειραική
τηλ: 2104186732

Δεχόμαστε με ή χωρίς φαγητά :lol: :lol: (εσύ όμως φέρε τις κρέπες και θα σου προσέχω εγώ το σισινι)

Αν έρθουμε, θα φέρω πατατοσαλάτα τι λέτε και για μακαρόνια φούρνου?

underage
12-02-09, 13:31
Τιγκα στο πιτσιρικι....εξαερισμος 0...και τα τζαμια-ζελατινες απο τα χνωτα να εχουν γινει φιμε.

Τα παιδιά δεν φαίνονται με τίποτα, είναι μέσα.

Αυτό που περιγράφεις (πολύ σωστά) είναι το μπαλκόνι, το οποίο απομονώνεται από τον υπόλοιπο παιδότοπο με συρόμενες τζαμαρίες, όπως έχουμε στα σπίτια μας.
Εκεί έξω λοιπόν έχει σκαμπό και κανα δυο τραπεζάκια και βγαίνουν οι γονείς με τον καφέ τους και ξεχαρμανιάζουν...
Δεν βρέχονται αλλά κρυώνουν αμά δεν φορέσουν μπουφάν

Τώρα το φιμέ, ζελατίνες είναι σε έναν πολυσύχναστο δρόμο, μπροστά στη θάλασσα, με τον ήλιο όλη την ημέρα να το βαράει, όπως και να το κάνεις τη θολούρα τους θα την έχουν.

Αφού είναι ο δρόμος σου πέρνα κάποια στιγμή να ανέβεις να δεις το χώρο η ίδια, γιατί λογικό είναι να θέλουμε το καλύτερο για το παιδί μας.
Εγώ έχω πάει εκεί τον μπέμπη που δεν ήταν ακόμα τριών μηνών και τον θήλασα κι όλας, μέχρι πάνες και μωρομάντηλα για τους "ξεχασιάρηδες" διαθέτει το κατάστημα

Portishead
12-02-09, 13:35
Προς θεου....δεν κατηγορησα το μαγαζι.
Απλα ετσι οπως το ειδα (μεσα δεν μπηκα...που να παρκαρω να μπω ? :lol: με αλαρμ....μεχρι μπροστα στην εισοδο εφτασα και ειδα μιλουνια πιτσιρικια).
Αυτο που λετε για την τζαμαρια....ΟΚ δεν το ξερα.
Απλα ειμαι λιγο αρνητικα προκατειλημενος με τους παιδοτοπους :(

Εξαερισμο εχει ?

jena
12-02-09, 13:37
Ναι Πανο, εχουν δικιο τα κοριτσια, μια φορα εχω παει και δεν ηταν ετσι οπως περιγραφεις...

Εγω παιδια δε λουφαρω, ακομα δεν ξερω αν θα τα καταφερω... τελευταια στιγμη θα ξερω. Αν ερθω θα φερω κατι ετοιμο κατι απο φουρνο.

underage
12-02-09, 13:44
Απλα ετσι οπως το ειδα (μεσα δεν μπηκα...που να παρκαρω να μπω ? :lol: με αλαρμ....μεχρι μπροστα στην εισοδο εφτασα και ειδα μιλουνια πιτσιρικια).
Απλα ειμαι λιγο αρνητικα προκατειλημενος με τους παιδοτοπους :(

Εξαερισμο εχει ?

Sorry για το "η ίδια" :roll:

Δεν είπαμε ότι κατηγόρησες το μαγαζί, απλώς σου εξηγήσαμε την δομή του.

Κι εγώ ήμουν αρνητική για τους παιδότοπους μέχρι που άκουσα την παιδίατρο "Πόπη Βλάχου" μια μεγάλη σε ηλικία καθηγήτρια πανεπιστημίου η οποία έλεγε όχι στο δρόμο ναι στον παιδότοπο!!! Περισσότερο κινδυνεύει το παιδί από τα μικρόβια που έχει μια υπαίθρια παιδική χαρά παρά ένας παιδότοπος.

Για τον εξαερισμό να σου πω την μαύρη αλήθεια δεν παρατήρησα, ας απαντήσει η Ζανα που έχει πάει περισσότερες φορές

ΒΙΚΥ
12-02-09, 14:35
Δυστυχώς πρέπει να ακυρώσω :( Καλά να περάσετε!

ELENA K.
12-02-09, 14:37
Eμένα μου φάνηκε λίγο περίεργο το να πάρκαρες με alarm και να είδες πιτσιρίκια ! Δεν φαίνονται με τίποτα απο κάτω !
Ο εξαερισμός είναι πολύ καλός στο χώρο που είναι τα παιδιά και στο χώρο που καπνίζουν οι μεγάλοι απλά δεν χρειάζεται για τον λόγο που είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω ! Οτι είναι στην ουσία έξω απο τον χώρο του παιδότοπου ! Οπως και να χει καλύτερα να πας ο ίδιος για να καταλάβεις ! :)

Aggeloudia
12-02-09, 15:04

Βικάκι τι εγινε;;;Ολα καλά;;;;

Vann
12-02-09, 16:54
μαλλον ουτε εμεις θα ερθουμε,γιατι δυστυχως αρρωστησαμε :cry:
εαν δεν ξανα κανει πυρετο,ισως να την φερω,διαφορετικα ειναι κριμα να κολλησουμε κ τα αλλα παιδακια

dora
12-02-09, 17:28
Χωρις να θελω να γινω κυνικη και κακια φιλε μου μαλλον μας δουλυεις..
Εδω λες οτι ολη αυτη την φρικτη κατασταση την ειδες με τα ματια σου.. εφοσον ανεβηκες πανω..

Και αμεσως μετα λες οτι δεν ανεβηκες γιατι δεν βρηκες να παρκαρεις..

Απλα ετσι οπως το ειδα (μεσα δεν μπηκα...που να παρκαρω να μπω ? με αλαρμ....μεχρι μπροστα στην εισοδο εφτασα και ειδα μιλουνια πιτσιρικια).
Απλα ειμαι λιγο αρνητικα προκατειλημενος με τους παιδοτοπους

Εξαερισμο εχει ?

Ακομα κι αν εφτανες μεχρι την εισοδο του συγκεκριμενου παιδοτοπου.. (η ταμπελα του οποιου φαινεται πολυ καλα ωστε να κανεις λαθος και οντως εκει δεν υπαρχει αλλος παιδοτοπος..) δεν υπηρχε περιπτωση να δεις οχι πιτσιρικια αλλα μετα βιας θα διεκρινες μια σκαλα, .. Ομως δυστυχως με τα αλαμρ ουτε την εισοδο του παιδοτοπου δεν εισαι σε θεση να δεις .. γιατι εγω οταν πηγα πρωτη φορα εκανα γυρω γυρω το τετραγωνο για να δω που ειναι η εισοδος (με τα ποδια οχι με το αυτοκινητο) γιατι πολυ απλα η εισοδος εκει που ειναι δεν φαινεται.. :lol:

Οποτε προτου προσπαθησεις να κανεις δυσφημιση σε οποιοδηποτε μαγαζι καλο θα ειναι να πας πρωτα ουτως ωστε τουλαχιστον να γινεις πιστευτος εστω απο αυτους που δεν εχουν παει ποτε και που δεν ξερουν τον χωρο.. :lol: :lol:

καλη συνεχεια

Portishead
12-02-09, 20:21
Χωρις να θελω να γινω κυνικη και κακια φιλε μου μαλλον μας δουλυεις..
Εδω λες οτι ολη αυτη την φρικτη κατασταση την ειδες με τα ματια σου.. εφοσον ανεβηκες πανω..

Και αμεσως μετα λες οτι δεν ανεβηκες γιατι δεν βρηκες να παρκαρεις..

Απλα ετσι οπως το ειδα (μεσα δεν μπηκα...που να παρκαρω να μπω ? με αλαρμ....μεχρι μπροστα στην εισοδο εφτασα και ειδα μιλουνια πιτσιρικια).
Απλα ειμαι λιγο αρνητικα προκατειλημενος με τους παιδοτοπους

Εξαερισμο εχει ?

Ακομα κι αν εφτανες μεχρι την εισοδο του συγκεκριμενου παιδοτοπου.. (η ταμπελα του οποιου φαινεται πολυ καλα ωστε να κανεις λαθος και οντως εκει δεν υπαρχει αλλος παιδοτοπος..) δεν υπηρχε περιπτωση να δεις οχι πιτσιρικια αλλα μετα βιας θα διεκρινες μια σκαλα, .. Ομως δυστυχως με τα αλαμρ ουτε την εισοδο του παιδοτοπου δεν εισαι σε θεση να δεις .. γιατι εγω οταν πηγα πρωτη φορα εκανα γυρω γυρω το τετραγωνο για να δω που ειναι η εισοδος (με τα ποδια οχι με το αυτοκινητο) γιατι πολυ απλα η εισοδος εκει που ειναι δεν φαινεται.. :lol:

Οποτε προτου προσπαθησεις να κανεις δυσφημιση σε οποιοδηποτε μαγαζι καλο θα ειναι να πας πρωτα ουτως ωστε τουλαχιστον να γινεις πιστευτος εστω απο αυτους που δεν εχουν παει ποτε και που δεν ξερουν τον χωρο.. :lol: :lol:

καλη συνεχεια

Με επιασες !
Ειπα ψεμματα.
:oops:
Τα πιτσιρικια τα ειδα μπροστα απο την ταβερνα με τους γονεις τους οποτε υπεθεσα οτι απο εκει ερχοντουσαν...οσο για την σταθμευση..σταματησα πανω στην Ακτη Θεμιστοκλεους ακριβως απεναντι απο την πολυκατοικια.
Ζητω συγνωμη για την συγχηση και την δυσφημηση που προκαλεσα.
Και μετα απο αυτη την "ηληθια" ενεργεια μου ζητω ξανα συγνώμη και αποχωρώ.
Ειμαι αδικαιολογητος.
:roll:

underage
12-02-09, 21:04
Με επιασες !Ειπα ψεμματα.:oops:

Ζητω συγνωμη για την συγχηση και την δυσφημηση που προκαλεσα.
Και μετα απο αυτη την "ηληθια" ενεργεια μου ζητω ξανα συγνώμη και αποχωρώ.
Ειμαι αδικαιολογητος.
:roll:

Μωρέ από την αρχή σε καταλάβαμε ότι έλεγες ψέματα :lol: αλλά θέλαμε να σε κάνουμε να το παραδεχτείς :lol: ....
Παραδέξου το δεν είσαι γεννημένος ψεύτης, αν ήσουν δεν θα μπορούσαμε να σε πιάσουμε :lol:
Νομίζω ότι η συγνώμη σου θα γίνει δεκτή από τους υπεύθυνους του καταστήματος...
.......Δεν δέχομαι την λέξη "αποχωρώ", μετά από τη συγνώμη και αφού σου εξηγήσαμε την δομή του καταστήματος,είσαι εύπροσδεκτος την Κυριακή να συμμετάσχεις στο πάρτυ.
Θα φέρεις όμως μια κούτα MARTINI (αλά Κλουνεϊ :lol: )
Τώρα για το "αδικαιολόγητος" δεν το σχολιάζω!

Κάτι άλλο στην στροφή πως πάρκαρες? πλάκα κάνω δεν θέλω απάντηση!!!!!

gakos
12-02-09, 23:58
Κορίτσια δυστηχώς και εγώ δεν κατεβαίνω Πειραιά(αν και το περίμενα πως και πως εδώ και 1 μήνα), γιατί οι ανιψιές μου έχουν ίωση αμυγδαλίτιδας και μπορεί να κολλήσει και η μικρή μου .

7. renik και κυριάκος
9.ΒΙΚΥ+Σύζυξ+τέκνα
10. Παιζει και εμεις με το Σσισινι αν και ειναι πολύ μικρό το τσαμενο για τετοιους χώρους αλλά θα το παλέψω...Αν ερθουμε να φερω κρέπες με ζαμπόν -τυρι και κρεμα γαλακτος η θα το παιξετε ολες διαιτουσες Laughing Exclamation
11.Nanou με το Θωμα (δεν ξερω ακομα τι θα φτιαξω μαλλον κατι σε μακαρονοσαλατα)
12. Ελισάβετ + Γιάννης (δεν ξέρω τι θα φτιάξω)
13. Πάνος και κόρη (καμία πάριζα θα την έφερνα )

Καλή διασκέδαση

dora
13-02-09, 00:42
Σκεφτηκες οτι μπορει να ειχαν παρτυ?? Συνηθως στα παρτι υπαρχει ομαδικη αποχωρηση..
Anyway φερε τα Μαρτινι και θα συγχωρεθεις.. ολοι κανουμε λαθη αλλα πλεον οπως εχουμε γινει το θεμα δεν ειναι να μην λεμε βλακειες, αλλα τουλαχιστον αν λεμε βλακειες να ειμαστε πραγματικα προσωπα..
Και γω λεω βλακειες αλλα τουλαχιστον ολοι ξερουν οτι "υπαρχω" οτι ειμαι αυτη που δηλωνω πως ειμαι και πανω απο 200 μελη με εχουν συναντησει τουλαχιστον μια φορα στη ζωη τους.. (βασικο αυτο..)
Οποτε σε περιμενουμε στην συναντηση της Κυριακης.

ΥΓ. Εκτος απροοπτου θα ερθουν και καποιες φιλες μου.

Nanou
13-02-09, 00:54
.....αλλα τουλαχιστον ολοι ξερουν οτι "υπαρχω" οτι ειμαι αυτη που δηλωνω πως ειμαι και πανω απο 200 μελη με εχουν συναντησει τουλαχιστον μια φορα στη ζωη τους.. (βασικο αυτο..)
Οποτε σε περιμενουμε στην συναντηση της Κυριακης.
μ'αρεσε πολυ dora :wink:

dora
13-02-09, 01:16
Για να μην πω οτι τουλαχιστον 30 μελη εχουν ερθει και στο σπιτι μου .. :lol:

renik
13-02-09, 07:27
Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς μάλλον ούτε εμείς θα μπορέσουμε να έρθουμε γιατί από χθες το βράδυ ο Κυριάκος μου έχει διαλυθεί στην διάρροια και στον εμετό και είναι κρίμα να κολλήσουμε και κανένα άλλο παιδάκι και να ταλαιπωρηθεί και εκείνο όπως εμείς. :cry: αν βέβαια δω ότι το Σαββάτο είμαστε μια χαρά θα αλλάξουν τα σχέδια και την κυριακή θα είμαστε μαζί σας(θα φέρω καλτσουνια).Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά...

ΒΙΚΥ
13-02-09, 07:39
:cry: :cry: :cry: Περαστικά κοριτσάκια! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!

Vann
13-02-09, 09:09
Εμεις σιγουρα δεν θα ερθουμε γιατι κ χθες ανεβασαμε 39πυρετο,ηρθε ο γιατρος κ μας ειπε οτι εχουμε ιωση,οποτε κ καλυτερα να ειναι, εαν ερθουμε σιγουρα θα σας κολλησουμε, :cry: καλα να περασετε

lenagr1
13-02-09, 10:20
Εμείς τελικά (η μικρή δηλαδή) έχει μια "ωραιοτάτη " πυώδη αμυγδαλύτιδα, τρόμαξα που μου έδειξε ο γιατρός το απόστημα στις αμυγδαλές της :shock: . Οπότε ούτε που το διανοούμε να την φέρω σε επαφή με άλλη παιδάκια, έστω και αν παίρνει 3-4- μέρες αντιβίωση.
Στο μεταξύ με άκουσε ο άντρας μου που μίλαγα στο τηλ. με την μάνα μου για τις μπόμπες που έχω παραγγείλει στο φύρναρη να μου κάνει και ζήλεψε αισχρά.
Μου δήλωσε ότι θέλει να'ρθει κι αυτός στην συνάντηση (φυσικά όπου βλέπει φαγητό πέφτει "ελαφρώς" μετα μούτρα το παλληκάρι μου :lol: ), οπότε θα πρωτοτυπήσουμε............. θα έρθουμε εγώ με τον άντρα μου.... χωρίς τη μικρή όμως :D :D :D .

Λοιπόν δέχομαι προσφορές για baby-sitting.............. ελάτε κορίτσια σφαχτήτε στην ποδιά μου :lol: :lol:

τι να πω βρε μαμαζανα!!! πρωτότυπο και αυτό άντί να πάτε κάπου σαν ζευγάρι κανονίζετε να έρθετε στον παιδότοπο!!!ε, ναι λοιπόν είστε φοβεροί!

ELENA K.
13-02-09, 10:28
Zanoula τον Γιάννη τον αγκαζάρω εγώ απο τώρα για τον Μάριο ! Ξέρεις πολύ καλά πόσο αδυναμία του έχει και ότι μόνον με αυτόν παίζει !
Οπότε ο Γιάννης έκλεισε !!!! :D :D

alvadi
13-02-09, 10:51

Και ΄γω ακυρώνω.... την επόμενη φορά ελπίζω να τα καταφέρουμε!

ELENA K.
13-02-09, 12:15
Σε φαϊ κάτι θα παίξει ! Τώρα αν θα είναι σπέσιαλ δεν ξέρω ! Αν και ο άντρας σου πουλάκι μου είναι βολικός άνθρωπος !!! :D :D

dora
13-02-09, 17:09
Βρε παιδια τι γινεται με τις ιωσεις?
Η μανα μου εχει απο την Τεταρτη το βραδυ μια ιωση με πυρετο (ευτυχως ειχα κανονισει αδεια και δεν ηρθε το παιδι σε επαφη μαζι της) και μιλαγα με μια φιλη μου που δουλευει σε σταθμο και λεει εχουν αποδεκατιστει με μια ιωση με πυρετο και διαρροιες.. Το ιδιο μου ειπαν και απο το σταθμο του μικρου και γι αυτο δεν τον παω..
Εμενα αρχισε να τρεχει η μυτη μου ξαφνικα πριν 1 ωρα.. και ελπιζω να ειμαστε καλα μεχρι την Κυριακη.. Ο Θεος βοηθος.. (οχι τιποτα αλλο αλλα μετα θα πρεπει να φαω μονη μου και ολα τα πιροσκακια που παρηγγειλα να μου φτιαξει ο φουρνος (τι νομιζατε με τα χερακια μου? :lol: )

lenagr1
13-02-09, 17:17
εγώ γύρισα άρον άρον από την δουλειά γιατί η κυρία που κρατάει την Εύα ήταν χάλια και έπρεπε να φύγει!! ελπίζω η Ευα μου να μην έχει κολλήσει!

renik
13-02-09, 21:56
εμείς τελικά σίγουρα δεν θα έρθουμε, ανεβάσαμε και πυρετό σήμερα μαζί με τα άλλα και ο παιδίατρος είπε ότι είναι ίωση , κρίμα να κολλήσει και κανένα άλλο παιδάκι
Καλά να περάσετε και περιμένουμε να μας πείτε πως περάσατε!!!

Panoz
14-02-09, 09:59
Να σας πω κάτι ρε κοπέλες. Γυναίκες δέχεστε; Να φέρω και το γυναικάκι; :)

lenagr1
14-02-09, 10:07
μάλλον θα έπρεπε να ρωτήσεις αν δεχόμαστε άντρες!! χαχαχα
όλοι καλοί προσέλθουν!

Νινεττα
14-02-09, 12:11
Λυπαμαι μα πρεπει να ακυρωσω και εγω :(
ελπιζω να τα καταφερουμε την επομενη φορα.Θελω πολυ να παω τον Αλεξανδρο στον παιδοτοπο της Αρτεμουλας.Απο το σαιτ και απο οσα εχω ακουσει απο τα κοριτσια εδω,πρεπει να ειναι παρα πολυ καλος παιδοτοπος!
Καλη διασκεδαση σε οσους πανε τελικα,και περαστικα στα αρρωστα παιδακια!

Nanou
14-02-09, 15:44
τι εγινε; επιδημια επεσε; μην ερθω και ειμαι μονη με τον μικρο!

dora
14-02-09, 16:48
Εμεις προς το παρον κραταμε την κρατηση και ο Θεος βοηθος.. :lol: :lol: :lol:

Panoz
15-02-09, 17:12
Πολύ ωραία ήταν και επιτέλους σας γνωρίσαμε :)

Πάρα πολύ όμορφη και η ιδέα με τα φαγητά. Την επόμενη φορά θα σας φτιάξω και εγώ τίποτα... που λέει ο λόγος :)

underage
15-02-09, 19:38
Μπαίνω από δανεικό η/υ.

Περάσαμε καταπληκτικά, ιδίως τα καλύτερα για την nanou, εύχομαι περαστικά στα πιτσιρίκια που αναγκάστηκαν οι μανούλες να ακυρώσουν, λόγω ασθενίας :)

ευχαριστούμε το μαγαζί για την περιποίηση :wink:

lenagr1
16-02-09, 09:28
χάρηκα πολύ που γνώρισα καινούργια άτομα και είδα και τις παλιες ίδιες "βαρετές" :lol: :lol: φυσιογνωμίες, βλεπε zana και dora και αρτεμούλα!!!πλάκα κάνω βέβαια κορίτσια, όλα ήταν φανταστικά και ειλικρινά περάσαμε υπέροχα για αυτό να το ξανακάνουμε.
Από τώρα βάζω στο μυαλό μου τι να φτάξω την επόμενη φορά!! κατι σε πρόχειρο μουσακά ίσως?? :lol: :lol:

Nanou
16-02-09, 10:07
καλημερα κοριτσια :) ωλαια ηταν οπως λεει και ο μικρος. να το ξανακανουμε συντομα. χαρηκα για τα νεα προσωπα που γνωρισα,underage, ελσα,zana και για οσες δεν ηρθαν αυτες εχασαν :wink:
για οσες δεν μπορεσαν να ερθουν επειδη τα ζουζουνια τους ηταν αρρωστα περαστικα τους. ευχαριστω και την Αρτελουλα για την φιλοξενια.

jena
16-02-09, 10:21
Περασατε τελεια ε???????
Γκρρρρ...
Περαστικά στα αρρωστακια...
Ελπιζω να ξανακανονιστει συντομα και για μας που δεν ηρθαμε!!!!

Καλη εβδομαδα σε ολους!!!

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
16-02-09, 11:00
χάρηκα πολύ που γνώρισα καινούργια άτομα και είδα και τις παλιες ίδιες "βαρετές" :lol: :lol: φυσιογνωμίες, βλεπε zana και dora και αρτεμούλα!!!πλάκα κάνω βέβαια κορίτσια, όλα ήταν φανταστικά και ειλικρινά περάσαμε υπέροχα για αυτό να το ξανακάνουμε.
Από τώρα βάζω στο μυαλό μου τι να φτάξω την επόμενη φορά!! κατι σε πρόχειρο μουσακά ίσως?? :lol: :lol:

Ευχαριστώ κορίτσια και αγόρια είδαμε και τον ΠΑΝΟΖ , ευχαριστώ ιδιαίτερα την βαρετή φίλη lenagr για τα πιο άθλια κεφτεδάκια που έχω φάει.\\

ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΡΗΓΟΡΑ!

Θα μπορούσαμε να περάσουμε καλύτερα αν δεν είχαμε την ΖΑΝΑ και τη ΝΤΟΡΑ να χορεύουν όλη την ώρα και να μας επιδεικνύουν τις ΚΟΡΜΑΡΕς ...ΤΟΥς Ε τι δίκιο δεν έχω.?

lenagr1
16-02-09, 11:48

Ευχαριστώ κορίτσια και αγόρια είδαμε και τον ΠΑΝΟΖ , ευχαριστώ ιδιαίτερα την βαρετή φίλη lenagr για τα πιο άθλια κεφτεδάκια που έχω φάει.\\

ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΡΗΓΟΡΑ!

Θα μπορούσαμε να περάσουμε καλύτερα αν δεν είχαμε την ΖΑΝΑ και τη ΝΤΟΡΑ να χορεύουν όλη την ώρα και να μας επιδεικνύουν τις ΚΟΡΜΑΡΕς ...ΤΟΥς Ε τι δίκιο δεν έχω.?

xaxaxa συνταγή από την πεθερά μου, τετοια μου έκανε και με έπεισε να πάρω τον γιο της!!! για να τον ξεφορτωθεί από τον δικό της καναπέ και να τον φορτωθώ εγώ στον δικό μου! :roll: :roll:
στην στέλνω σε πμ "βαρετη" μου φιλενάς!!

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ
16-02-09, 13:40
Αγαπητή Λένα.. μπήκα μέσα στο μήνυμα και το μόνο που είδα ήταν

ΑΥΤΆ Καλημέρα.

Που είνια ΟΕΟ η συνταγή...... και μου πέφτουν τα σάλια... Μην περιμένεις βέβαια να αποκρυπτογραφήσω τη λέξη ΑΥΤΑ δεν βγαίνει με τίποτα η συνταγή :D :D :D .

Οσο για σένα Ζανούλα....... όλο φιγούρα είσαι...... Αχώνευτη.~ :twisted:

dora
16-02-09, 17:50
Ποια κεφτεδακια και κουραφεξαλα...
Εγω θελω παλι εκεινο το γλυκακι που φαγαμε στο τελος και ακομα μου τρεχουν τα σαλια... Το υπολοιπο τι εγινε? Εγω δεν πηρα τιποτα για το σπιτι.. Ποια "χοντρη" το καβατζωσε? Να το επιστρεψει και γρηγορα μαλιστα.. :lol: :lol:
Οντως η ιδεα με το μπουφε - ρεφενε ηταν απεχτη (μπραβο μου και παλι..) Ειδατε πως μαζευτηκαν? Εφτασε να φαει ολος ο παιδοτοπος.. Εγω παντως μπορει να παω και σημερα μπας και εχει μεινει γλυκακι απο τα χτες.. :lol: :lol:
Επισης εφαγα και κατι τυροπιτακια πολυ ωραια..
Αν ηταν χειροποιητα θελουμε συνταγη.. Αν ηταν του φουρνου να μας πειτε που ειναι.. :lol:

Panoz
16-02-09, 22:11
Εγω θελω παλι εκεινο το γλυκακι που φαγαμε στο τελος και ακομα μου τρεχουν τα σαλια... Το υπολοιπο τι εγινε? Εγω δεν πηρα τιποτα για το σπιτι.. Ποια "χοντρη" το καβατζωσε? Να το επιστρεψει και γρηγορα μαλιστα.. :lol: :lol:

αχαχα Δόρα για την μηλόπιτα λες; Η γυναίκα ξέρει περισσότερα να σας πει που την πήρε. Εγώ πάλι ρε γμτ δεν έφαγα, γιατί είμαι προκατειλημμένος αρνητικά για τις μηλόπιτες και δε μου αρέσουν, αλλά αυτή μου λέει καμία σχέση με τις συνηθισμένες μηλόπιτες είναι πολύ ωραία.

underage
16-02-09, 23:24

αχαχα Δόρα για την μηλόπιτα λες; Η γυναίκα ξέρει περισσότερα να σας πει που την πήρε. Εγώ πάλι ρε γμτ δεν έφαγα, γιατί είμαι προκατειλημμένος αρνητικά για τις μηλόπιτες και δε μου αρέσουν, αλλά αυτή μου λέει καμία σχέση με τις συνηθισμένες μηλόπιτες είναι πολύ ωραία.

όχι η dora είχε φτιάξει ένα γλυκό με μπισκότα και σαντυγί
....αλλά και η μηλόπιτα ήταν θεική, τρία κομμάτια έφαγα, ενώ από το γλυκό της doras μόνο ένα, δεν είχα χώρο να φάω άλλο έπρεπε να ζητήσω να πάρω σε ταπεράκι για το σπίτι.....
:wink:

dora
17-02-09, 00:44
Καλε δεν το ειχα φτιαξει εδω εκεινο το γλυκακι... Αν το ειχα φτιαξει εγω σιγα μην εφτανε μεχρι τον παιδοτοπο... :lol: :lol:

Η Lenagr1 το εφτιαξε... Αααα θα σας μαλωσω.. μπερδεψατε τα μπουτια σας.. Εγω τα πιροσκι απο το φουρνο της γειτονιας εφερα.. :oops: :oops: :oops:

renik
17-02-09, 07:56
Kαλημέρα!!!! μπράβο βρε παιδιά που περάσατε τόσο ωραία!!ο μπουφές έκανε θραύση βλέπω ε? :lol: ελπίζω στην επόμενη συνάντηση που θα κάνετε να είμαστε και εμείς μια χαρά και να καταφέρουμε να έρθουμε!!κοιτούσα την κυριακή το ρολόι και ήταν 10:30 και σκεφτόμουν "προλαβαίνω να παω!!!" , αλλά δεν έλεγε να αφήσω το παιδί στη μαμά έτσι που ήταν :? ελπίζουμε να τα καταφέρουμε στην επόμενη συνάντηση να σας γνωρίσουμε και από κοντά!φιλιά πολλάααα

lenagr1
17-02-09, 09:51
Καλε δεν το ειχα φτιαξει εδω εκεινο το γλυκακι... Αν το ειχα φτιαξει εγω σιγα μην εφτανε μεχρι τον παιδοτοπο... :lol: :lol:

Η Lenagr1 το εφτιαξε... Αααα θα σας μαλωσω.. μπερδεψατε τα μπουτια σας.. Εγω τα πιροσκι απο το φουρνο της γειτονιας εφερα.. :oops: :oops: :oops:

Καλημέρα,
ναι εγώ το έφτιαξα, αλλά μετά η Αρτεμούλα μου έδωσε πίσω ότι είχε περισσέψει. Αν και της είπα να το κρατήσει.
Που να το ήξερα αγαπητή dora ότι θα πήγαινες χθες το απογευμα.
Μην ανησυχείς την επόμενη φορά ειδική παραγγελία για σένα και τον Χαρούλη!! ένα ταψί για πάρτη σας

Φιλάκια

Panoz
17-02-09, 15:06
Ε μα τα καλύτερα έχασα δηλαδή; Τι σκατά έφαγα; Μόνο ένα μισό κεφτεδάκι (το άλλο μισό το έφαγε η κόρη) και μερικά τυροπιτοειδή;

Την επόμενη φορά σας υπόσχομαι να είμαι περισσότερο οργανωμένος :)

ELENA K.
17-02-09, 15:35
Εγώ πάντως μετάνιωσα που δεν πήρα πίσω αυτά που περίσευαν γιατί τελικά ο δικός μου άντρας έμεινε νηστικός ! Βέβαια ας πρόσεχε ! Ας ερχόταν να φάει !

dora
18-02-09, 01:45
Πανο τα βγαζαμε στη ζουλα οπως καταλαβες για να μην μας τα φας... :lol: :lol: Ας προσεχες.. αυτα παθαινει οποιος μπαστακωνεται στην καρεκλα του και δεν πηγαινοερχεται συχνα πυκνα να δει τι καινουργιο βγαζει ο μπαξες.. :lol: Εγω ειχα τον Χαρουλη που με πηγαινε βολτες περα δωθε και ολα τα επερνα ειδηση...

Δεν πηγα τελικα βρε κοριτσακι γιατι ο Χαρης ξεκινησε τις μυξες απο χτες..
Επρεπε να το καβατζωσω εκεινη την ωρα το ταψακι (ποιος θα το επερνε ειδηση.. την πατησα.. :cry: )
Οποτε την επομενη φορα φερε το ταψακι με το γλυκο παλι και επειδη ειμαι καλη θα σου φερω κι εγω ενα ταψακι... αδειο για να μην σου λειψει.. :lol: :lol: :lol:

lenagr1
18-02-09, 09:49
Καλημέρα!!

αχ, τι καλή!!! :lol: :lol: :lol: dorούλα!!

εγώ πάντως θα την κάνω απόψε για καφεδάκι, όσοι πιστοί προσέλθουν!!

dora
19-02-09, 02:38
Εμεις δυστυχως ειμαστε σε καραντινα γιατι οι μυξες μας αρχισαν να γινονται πολλες.. Αφου για να καταλαβαιτε ερχεται μονος του να του τις σκουπισω ο καημενος.. :cry: Και ολα αυτα γιατι σκεφτηκαμε μετα απο 1 μηνα να τον ξαναπαμε στο σχολειο.. που δηλαδη και να τον πηγαιναμε.. Η φιλη μου το πηγε σημερα το πρωι και το απογευμα εκανε πυρετο.. ελεος δηλαδη..

renik
18-03-09, 11:18
Πειραιώτισσες !!!! τι έγινε βρε κορίτσια??? Δεν θα κανονίσετε καμιά συνάντηση τώρα που είμαστε και εμείς καλά (φτου φτου μην μας ματιάσω!!) να σας γνωρίσουμε και από κοντά??? Dora, Ζana εσείς που είστε στο να τα συντονίζετε αυτά για αναλάβετε δράση!!! :)

lenagr1
19-03-09, 10:09
zanoula δεν το κανονίζεις για αυριο? σήμερα πρέπει να πάμε την γιαγιά μας στο εξοχικό και δεν θα έχουμε προλάβει να επιστρέψουμε για να πιουμε καφεδάκι παρεούλα? Αύριο πολύ ευχαρίστως να βρεθούμε και να τα πούμε. Ειμασταν λίγο πιεσμένες αυτό το διάστημα και το έχουμε ανάγκη να πάμε για παιχνίδι.

renik
19-03-09, 10:20
Ναι zanoula γίνεται να το κανονίσουμε για αύριο που μας εξυπηρετεί και εμάς καλύτερα??

lenagr1
19-03-09, 10:30
zanoula μαλλον δεν θα προλάβουμε σήμερα, και κατά 90% εκτός απροόπτου να κατέβουμε αυριο.(θα στείλω μνμ) renik αν μπορέσεις ελα να σε γνωρίσουμε αυριο μαζί με τον Κυριάκο σου!! το πιο πιθανό είναι να περάσουμε.

renik
19-03-09, 10:50
Ζανα μακάρι να τα καταφέρεις να έρθεις και αύριο ,λενάκι θα σου στείλω αύριο πμ να κανονίσουμε πάνω κάτω τι ώρα θα πας να έρθουμε και εμείς

lenagr1
19-03-09, 10:53
εμείς παμε συνήθως κατά τις 19:00. Αλλά θα μιλήσουμε για να το σιγουρέψουμε.

renik
19-03-09, 11:12
Απλά παίρνω το αμάξι του μπαμπά μου και δεν θέλω να του κάνω κατάσχεση 2 μέρες συνεχόμενες.
Αλλά θα το κάνω :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

ΟΚ το ξανασυζητάμε και αύριο για να κανονίσουμε πάνω κάτω την ώρα!!!φιλιά πολλά!!

Vann
19-03-09, 11:17
Zana ισως καταφερουμε εμεις να ερθουμε σημερα,κατα τι ωρα θα πας?

ELENA K.
19-03-09, 12:12
Δεν ξέρω αν είδες το mail μου καλή μου Ζανούλα ! Με την βλακεία που μου προέκυψε ! Επειδή βλέπω ότι υπάρχει ζήτηση και για αύριο μήπως θες να το κάνουμε αύριο ? Σήμερα λογικά θα μπορέσω απλά φοβάμαι ότι αντί για 6,30-7.00 που μου είπε αυτός έρθει κατά τις 8 ! Για το μεταφορικό μας μην αγχώνεσαι υπάρχουν και λεωφορεία και ταξί !
Δεν θέλω να εξαρτηθεί απο εμένα το θέμα ! Και αύριο λογικά μπορώ μετά τις 7.30 ! Για πες, το αφήνουμε για σήμερα και ότι γίνει ? Το κάνουμε αύριο ? :roll:

ELENA K.
19-03-09, 12:20
Kαι γω το ελπίζω !!!! Οπότε άκυρο για σήμερα έτσι ???? Είμαι και λίγο ξανθιά γι΄αυτό !!! :lol: :lol: :lol:

lenagr1
19-03-09, 12:26
bravo βρε κοριτσια, άντε να τα πουμε απο κοντά αυριο!! όλες μαζι!!

lenagr1
19-03-09, 12:39
ουπς ευτυχως που ειδοποίησες, εμείς τοτε από Δευτέρα!!

ELENA K.
19-03-09, 12:43
Λοιπόν αφού έγινε έτσι , εγώ Ζανούλα θα προσπαθήσω για σήμερα όπως και να χει γιατί το έχω ανάγκη ! Ελπίζω μην με κρεμάσει ο τύπος ! Αν μπορείς και συ και όποια άλλη κοπέλα τα λέμε εκεί ! Μπορούμε όμως να κανονίσουμε και μια συναντησούλα και απο Δευτέρα ! :wink:

renik
19-03-09, 23:29
ζάνα ευτυχώς που πήρες τηλ και ρώτησες για αύριο...οπότε από δευτέρα κανονίζουμε!!!

dora
20-03-09, 01:55
Αφηστε το καλυτερα απο δευτερα κορες.. Εγω αυριο και την Κυριακη εχω υπηρεσια (μαζευτηκαν αυτο το ΣΚ επειδη ελειπα τα 2 προυγουμενα διακοπουλες 10 μερες) και ο Χαρουλης ειναι και ψιλοσυναχωμενος..
καντε το την επομενη εβδομαδα να ερθουμε κι εμεις :cry:

Aggeloudia
20-03-09, 08:24
και εμεις και εμεις...αμα ειναι για συναντηση!!!!!

lenagr1
09-04-09, 10:00
Καλημέρα,
εμείς θα κατεβουμε το απογευματάκι για καφέ στον παιδότοπο!!
όσοι πιστοί προσέλθουν!!!

Συντονιστής Org
23-11-09, 14:36
Αγαπητά μέλη γειά σας!

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.
Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3

θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε
είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε
είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,
θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο www.parentscafe.gr

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )
ή
- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr
με το εξής κείμενο
"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.
Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:
(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

ευχαριστούμε!