PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ/ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ/ ΝΙΚΑΙΑ

candy1234
05-02-09, 15:02
Καλημέρα...
Μήπως γνωρίζετε καμία ωραία ταβέρνα για 80-90 άτομα για την βάπτιση του μπέμπη μας; Θα γίνει τον Ιούνιο και έχω μπει στην διαδικασία της αναζήτησης απο τώρα. Θα ήθελα στις ανωτέρω περιοχές ή ακόμη και Χαιδάρι...αλλά να μην είναι πολυ ...τσουχτερή..(μέχρι 20?)

Ευχαριστώ πολύ!

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
05-02-09, 15:09
Εγω ειχα κανει τον γαμο μου σε ταβερνα στο αιγαλεω
παρμαξης με το φοβερο μπιφτεκι εκει θα κανω τη βαπτιση τησ κορης μου
η τιμη ειναι 15 το ατομο
περιλαμβανη
σαλατα τιροπιτακια πατατες τζατζικη μπιφτεκια παιδακια και κρασι
εμεις ειχαμε φουσκοσει και δε μπορουσαμε να φαμε αλο!!αφησαμε πολλα ειναι πολυ καλα τα φαγιτα του θα με θημηθης !!!

vip
05-02-09, 20:03
Συγνώμη για το άσχετο του θέματος, αλλά μήπως το candy είναι υποκοριστικό κάποιου ονόματος? Γιατί θα βγάλω τη μπέμπα μου Κωνσταντία, και το έχω σκεφτεί σαν εναλλακτικό όνομα για να τη φωνάζω: Candy

elenik
05-02-09, 21:22
Βασιλης στο θεατρο ή Παρκο δεν θυμαμαι 'Βεγγος" . Ανεβαινοντας την Γρηγοριου Λαμπρακη πριν τις φυλακες δεξια . Clasic :wink:

anastasia272002
06-02-09, 08:47
καλημερα σε ολους..εχω παρα πολυ καιρο να γραψω γιατι που χρονος ελευθερος!!τεσπα.. εμεις λοιπον κανονισουμε να βαφτισουμε την μπεμπα 4 ιουλιου που θα ειναι 8 μηνων στο παρεκκλησι του αγιου φιλιππου στη Νικαια.Και επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αναζηταμε και μεις λυση για τραπεζι 60 ατομων καπου κοντα και οικονομικα..Εγω μενω κορυδαλλο και να σου πω την αληθεια εχει καποιες ταβερνες εδω γυρω αλλα δεν με ενθουσιαζουν, βασικα γιατι ειναι κλειστος χωρος και θα ηθελα καπου με κηπο.Αυτο για το "θανασης Βεγγος" θα το ψαξω μπας και βρω κατι ωραιο.
Εκει που θα γινει η βαφτιση στον λοφο της Δεξαμενης εχει ενα παρα πολυ ωραιο χωρο οπου γινονται δεξιωσεις με θεα ολο τον πειραια αλλα οι τιμες που μας εδωσε με φπα ειναι η μια 31 και η αλλη 38 ευρω το ατομο, χωρις δυνατοτητα μουσικης γιατι στους αλλους χωρους θα γινεται παραλληλα και δεξιωση γαμου.
επειδη ειμαι και γω σε αναζητηση θα σε ενημερωσω αν βρω κατι, please πες μου και συ αν βρεις κατι αξιολογο στις γυρω περιοχες.

Lina28
06-02-09, 11:03
Έκανα τη βάπτιση της μικρής μου στο Μεζεδοπωλείο "Άγγελος" που είναι στην Καραϊσκάκη στο Χαιδάρι, κοντά στην Ιερά οδό. Βασικά είναι πολύ καλός ο κ.Άγγελος, πολύ συζητήσιμος. Η τιμή κατ'άτομο ήταν (περσινό καλοκαίρι) 20 ευρώ, αλλά παίζει αναλόγως τις αλλαγές που θα ήθελες στο μενού. Κήπο βέβαια δεν έχει άλλα σε εμάς μας αρέσει πάρα πολύ το φαγητό του.....

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
06-02-09, 15:20
καλημερα σε ολους..εχω παρα πολυ καιρο να γραψω γιατι που χρονος ελευθερος!!τεσπα.. εμεις λοιπον κανονισουμε να βαφτισουμε την μπεμπα 4 ιουλιου που θα ειναι 8 μηνων στο παρεκκλησι του αγιου φιλιππου στη Νικαια.Και επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αναζηταμε και μεις λυση για τραπεζι 60 ατομων καπου κοντα και οικονομικα..Εγω μενω κορυδαλλο και να σου πω την αληθεια εχει καποιες ταβερνες εδω γυρω αλλα δεν με ενθουσιαζουν, βασικα γιατι ειναι κλειστος χωρος και θα ηθελα καπου με κηπο.Αυτο για το "θανασης Βεγγος" θα το ψαξω μπας και βρω κατι ωραιο.
Εκει που θα γινει η βαφτιση στον λοφο της Δεξαμενης εχει ενα παρα πολυ ωραιο χωρο οπου γινονται δεξιωσεις με θεα ολο τον πειραια αλλα οι τιμες που μας εδωσε με φπα ειναι η μια 31 και η αλλη 38 ευρω το ατομο, χωρις δυνατοτητα μουσικης γιατι στους αλλους χωρους θα γινεται παραλληλα και δεξιωση γαμου.
επειδη ειμαι και γω σε αναζητηση θα σε ενημερωσω αν βρω κατι, please πες μου και συ αν βρεις κατι αξιολογο στις γυρω περιοχες.
εχω παει εκει σε γαμο και ειναι φανταστικα
γιατι δε κανεισ εκει κετερικ πιο οικονομικα θα σου στηχιση

elenik
07-02-09, 01:54
καλημερα σε ολους..εχω παρα πολυ καιρο να γραψω γιατι που χρονος ελευθερος!!τεσπα.. εμεις λοιπον κανονισουμε να βαφτισουμε την μπεμπα 4 ιουλιου που θα ειναι 8 μηνων στο παρεκκλησι του αγιου φιλιππου στη Νικαια.Και επειδη τα οικονομικα μας ειναι χαλια αναζηταμε και μεις λυση για τραπεζι 60 ατομων καπου κοντα και οικονομικα...

Στον Αγ. Φιλιππα στο Παυσιλιπον κοιταξες? Εχει κηπο με περγκολα :wink:

candy1234
09-02-09, 09:33
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα κοιτάξω στην Λαμπράκη να το δω το μαγαζί!
Είναι ανοιχτό; Σε κήπο; Θέτρο Βέγγος; Δεν το ξέρω...θα το ψάξω όμως..Βασίλης λέγεται η ταβέρνα; Χμμ...θα το ψάξω!

underage
09-02-09, 13:02
Επίσης ωραίο μαγαζί είναι το Ανορθόγραφο, Παύλου Μελά και Αγ. Βαρβάρας στον Κορυδαλλό, εκεί ήθελα να κάνω τον αρραβώνα μου, αλλά δεν έχει πάρκινγκ. Μπορεί να γυρνάς 2 ώρες και να μην βρεις να παρκάρεις

elenik
10-02-09, 01:46
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα κοιτάξω στην Λαμπράκη να το δω το μαγαζί!
Είναι ανοιχτό; Σε κήπο; Θέτρο Βέγγος; Δεν το ξέρω...θα το ψάξω όμως..Βασίλης λέγεται η ταβέρνα; Χμμ...θα το ψάξω!

Ο Βασιλης ειναι κλειστο :? Δεν καταλαβα οτι ηθελες ανοιχτο. Δεν ειναι πανω στην Γρηγοριου Λαμπρακη. Πλαταιων ειναι η οδος αν θυμαμαι καλα.

Με κηπο εγραψα το Παυσιλιπον για τον Αγ. Φιλιππα .

candy1234
10-02-09, 08:36
Κοίτα...αν το μαγαζί κλιματίζεται και έχει ωραιο περιβάλλον, δεν με πειράζει να είναι και κλειστό..αρκεί να μην είναι αποπνηχτικό. Το άλλο στο Αιγάλεω έχει κήπο;

stavroulitsa
10-02-09, 09:12
Καλημέρα σας,
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και παρακολουθώ τα καταπληκτικά πράγματα που γράφετε και κάνετε εδώ και καιρό.
Σχετικά με ταβέρνες έχω να σας πω ότι ο "Βασίλης" βρίσκεται στην οδό Κολοκοτρώνη στον Κορυδαλλό, είναι ο δρόμος που περνάει από την δεξιά πλευρά του Ταξιάρχη μόνο που κατεβαίνει. Είναι στην αρχή του δρόμου ψηλά προς τις φυλακές. Εχει πολύ ωραίο φαγητό και για το καλοκαίρι έχει και χώρο έξω.
Εγώ είχα κάνει τη βάφτιση του γιου μου στο Χαϊδάρι, στο "Πέστο κ' έγινε" στη Στρατηγού Καραϊσκάκη 17, Πλατεία Ηρώων. Δεν έχει κήπο, το καλοκαίρι βγάζει τραπέζια στην πλατεία απέναντι, όμως για τέτοιες περιπτώσεις κλείνεις μέσα που έχει και ζωντανή μουσική από 2-3 μουσικούς. Το φαγητό είναι πάρα πολύ καλό (εμείς από τότε πηγαίνουμε συχνά) και οικονομικό. Πέρασε να δεις. Αλλη περίπτωση είναι στην πλατεία Αγ. Γεωργίου στον Κορυδαλλό ο "Κυρ Αντώνης". Ωραίο φαγητό αλλά από τιμές δεν ξέρω (δεν έχει αυλή).
Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα ξαναεπανέλθω.

elenik
10-02-09, 09:40
Κοίτα...αν το μαγαζί κλιματίζεται και έχει ωραιο περιβάλλον, δεν με πειράζει να είναι και κλειστό..αρκεί να μην είναι αποπνηχτικό. Το άλλο στο Αιγάλεω έχει κήπο;

Ειναι πολυ ευχαριστος χωρος και απο οτι διαβασα εχει και εξω. :lol: :oops: Δεν εχει τυχει να παω καλοκαιρι (συνηθως τοτε παμε Αφιδναι :wink: )

Portishead
10-02-09, 10:55
Εχω να προτεινω τον "Mπεμπη" στο Χαιδαρι.
Πολυ καλες τιμες...αλλα προπαντων πολυ καλο φαγητο (ψητα) και με κηπο.
Ειναι πανω απο την Καβαλας και θυμιζει εξοχη.
Καναμε το τραπεζι εκει μετα την βαφτιση...αλλα δεν ξερω αν χωρανε τοσα πολλα ατομα που λες.
Εμας μας ενδιεφερε να εινα ικανονικη ταβερνα ας εινα ικαι μικρη και οχι "φασον" μαγαζι για γαμους και εκδηλώσεις.

Τερμα Ιερα Οδος....περνας απεναντι την Εθνικη και ειναι εδω --->
http://img23.imageshack.us/img23/9820/xartisig9.th.jpg (http://img23.imageshack.us/my.php?image=xartisig9.jpg)

anastasia272002
16-02-09, 08:40
το Παυσιλυπον το είδα και μου άρεσε αλλά ψάχνουμε πιο οικονομικά :cry:
λόγω αφραγκίας..το μενού που μας πρότεινε με φπα βγαίνει το ένα 31 και το άλλο 38 ευρώ.
Χτες πήγα στον Μπέμπη στο Χαιδάρι και φάμε, να δούμε και το μέρος.Μας άρεσε, αλλά ο υπεύθυνος μας είπε ότι δεν μπορεί να το κλείσουμε για 60-70 άτομα γιατί έχει και στανταρ πελατεία, μέχρι 45 άτομα μας δίνει..κρίμα :cry:

Virginia
16-02-09, 09:51
Η "ΠΙΣΙΝΑ" ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ, ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ 27Ε ΤΟ ΑΤΟΜΟ, ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΑΓΗΤΟ!!!

ΚατερίναΒ
16-02-09, 10:00
Καλημέρα!!!!!!!
Ο Βασίλης στο πλάι έχει και άλλο χώρο, νομίζω ότι είναι ανοιχτός! Εχει πραγματικά πολύ ωραίο φαγητό. Είναι εκεί που σου λεει η Σταυρουλίτσα. Η βάπτιση που θα γίνει (δεν θυμάμαι αν το ανέφερες κάπου). Στο Χαιδάρι κάνε μια βόλτα έχει αρκετά. Επίσης και το ανορθόγραφο είναι πολύ καλό, βρίσκεται στον κορυδαλλό. Ενα άλλο εξίσου καλό, είναι και στην Αγία Βαρβάρα, απέναντι από την εκκλησία του Πρ. Ηλία, δεν θυμάμαι πως το λένε (ειναι το μοναδικό απέναντι από την εκκλησία από την πάνω μεριά) αλλά είναι πάντα γεμάτο και αυτό είναι οικονομικό.
Πες μας που θα γίνει η βάπτιση μηπως σκεφτούμε καποιο άλλο πιο κοντά.

Virginia
16-02-09, 10:02
Η "ΠΙΣΙΝΑ" ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ,
ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ,
ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΒΕΒΑΙΑ
ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ 27Ε ΤΟ ΑΤΟΜΟ,
ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΑΓΗΤΟ!!!

http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=6381&postdays=0&postorder=asc&start=90&sid=57b0e8c8190767e881d1f363a70d7d5e

candy1234
16-02-09, 11:49
Η βάπτιση θα γίνει στο Κερατσίνι... Αυτό το μαγαζί στην Αγία Βαρβάρα το ξέρω...είχαν κάνει την βάπτιση οι κουμπάροι μου εκει...όντως πολύ καλό και είχε και ζωντανή μουσική... Ρώτησα και στον "Τάσο" στο Αιγάλεω (Μ. Αλεξάνδρου αν γνωρίζεται) Μου είπαν ένα πλούσιο μενού συμπεριλαμβανομένων αναψυκτικών και ποτών ..18?. Θα πάω όμως πρώτα και απο τον Βασίλη (Κορυδαλλός) γιατί άκουσα καλά λόγια και για αυτό...όπως και σε ένα άλλο στον Κορυδαλλο στην οδό Αθηνάς

anastasia272002
16-02-09, 12:24
για το 'πισινα' στο δασος χαιδαρίου που θα βρω πληροφορίες???

ΚατερίναΒ
16-02-09, 12:39
Σε ποιο στην Αθηνάς, δεν έχει κάτι εκεί. Για πες να σου πούμε γνώμη. Αυτά στην Μ. Αλεξάνδρου δεν τα είχα σκεφτεί, ναι είναι ωραια και εκεί και οικονομικά όπως λες!
Κερατσίνι, χμμμμ νομίζω ότι πηγαίναμε σε μια ταβέρνα με τον άντρα μου που μας άρεσε, θα τον ρωτήσω και θα σου πω!

SODIA
18-02-09, 10:26
Εμείς κάναμε πέρυσι τη βάφτιση της μικρούλας μας στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια και μετά τραπέζι στο Ρακόμελο που είναι στο Χαιδάρι στην οδό Καραισκάκη. Έχει ένα όμορφο κήπο, καλό και πολύ φαγητό(αφού όλοι είχαν σκάσει ήδη από τα ορεκτικά) και πολύ καλό σέρβις.

candy1234
18-02-09, 12:25
Εμείς κάναμε πέρυσι τη βάφτιση της μικρούλας μας στον Άγιο Φίλιππο στη Νίκαια και μετά τραπέζι στο Ρακόμελο που είναι στο Χαιδάρι στην οδό Καραισκάκη. Έχει ένα όμορφο κήπο, καλό και πολύ φαγητό(αφού όλοι είχαν σκάσει ήδη από τα ορεκτικά) και πολύ καλό σέρβις.

Και απο τιμές, τι λέει;

anastasia272002
18-02-09, 17:23
ρακόμελο ε??? θα πάω να το δω :D :D :D :D

SODIA
20-02-09, 11:01
Με δύο μεγάλες σαλάτες στα τέσσερα άτομα, τέσσερα ορεκτικά (αρκετά μεγάλα πιάτα) και ένα κυρίως πιάτο (διάλεγαν οι καλεσμένοι ανάμεσα σε μπιφτέκι, μπριζολάκια και κοτόπουλο) ωραία σερβιρισμένο με πατάτες και σως, αναψυκτικά, μπύρες, κρασί και νερό 24 ευρώ το άτομο. Αν θέλαμε, μπορούσαμε να μην επιλέξουμε ένα κυρίως πιάτο αλλά ποικιλία κρεατικών και θα ήταν αρκετά, αφού όπως είπα και μόνο με τα ορεκτικά και τις σαλάτες είχαμε ήδη χορτάσει. Τότε νομίζω πως θα πήγαινε περίπου 4 ευρώ φθηνότερα το άτομο. Πάντως σε όλους άρεσε και ο χώρος και το φαγητό. Βέβαια μόνο για φαγητό. Δεν νομίζω ότι μπορείτε να χορέψετε στο συγκεκριμένο μαγαζί. Δεν ξέρω τι γίνεται με τον εσωτερικό χώρο.

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
20-02-09, 12:00
Εγω εκει που παντευτηκα σε ταβερνα με πολυ καλα ψυτα και σερβιρισμα

δυο σαλατεσ για 4 ατομα
4 ορεκτικα
τζατζικι
πατατεσ τιγανιτεσ
παιδακια
μπιφτεκια
κρασι
αναψιχτικα
νερο
μονο 15 το ατομο
μπιφτεκι με ονομα απο το 1956 το μαγαζι

λεγετε ΠΑΡΜΑΞΗΣ στο ΑΙΓΑΛΕΩ

SODIA
20-02-09, 13:29
candy 1234 αν βρεις πληροφορίες για το Βασίλη πες μας, γιατί φέτος που θα βαφτίσω την 2η κορούλα μου λέω να κάνω το μυστήριο στο Πέραμα οπότε θέλω κάτι για τραπέζι Νίκαια, Κορυδαλλό, Κερατσίνι.

SODIA
20-02-09, 13:40
Ξέχασα και το εξής. Στην Πισίνα είχαμε πάει να ρωτήσουμε πέρισυ. Ωραίος είναι ο χώρος αλλά μας προβλημάτισε η πισίνα για τα μικρά παιδιά. Επίσης επειδή δεν είχαμε πολλά άτομα (γύρω στα 70) μας είπε ότι επειδή κλείνει το χώρο για 100 άτομα και πάνω έπρεπε να πληρώσουμε 10 ευρώ για τα 30 άτομα που δεν είχαμε ώστε να συμπληρώσουμε τα 100 άτομα. Δηλαδή 300 ευρώ επιπλέον χωρίς λόγο. Βέβαια δεν ξέρω, μπορεί φέτος να έχει αλλάξει τακτική.

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
20-02-09, 14:59
Επειδησ εχω δουλεψη σε ξενοδοχειο
γιατι λενε οταν δε κλισεισ και τα αλα 30 ατομα τα πληρωνησ;;
ειναι εκμεταλευση αυτη
διοτι αλιοσ ειναι να ειχαν κλησαη αλοι την εκδιλοσει πιο πρωστα και αλιοσ ειναι να την εχεισ κληση εσυ
αφου τα φαγιτα και τα πιοτα θα ειναι οσα ειναι και θα πλιρωθουν γιατι αυτη η εκμεταλευση;;
εγω θα παω στην ταβερνα που ειχα παει στο γαμο μου και ειμε πολυ ευχαριστημενη απο ολα τουσ!!!

Nineta81
22-02-09, 14:37
Αυτο το ΠΑΡΜΑΞΗΣ που είναι ? Μπορεις να χορεψεις κιολας? Εγω εμαθα για το ΚΑΤΡΟΥΤΣΟ στην Νικαια που ειναι πολυ οικονομικο

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
22-02-09, 15:01
Αυτο το ΠΑΡΜΑΞΗΣ που είναι ? Μπορεις να χορεψεις κιολας? Εγω εμαθα για το ΚΑΤΡΟΥΤΣΟ στην Νικαια που ειναι πολυ οικονομικο
Ειναι στο ΑΓΑΛΕΩ
Δεν εχει ζωντανη μουσικη
εγω στο γαμο μου χορεψαμε
ειμασταν 120 ατομα
ΚΑΤΡΟΥΤΣΟ δε το ξερω

anastasia272002
23-02-09, 08:32
στο Βασίλη στον Κορυδαλλό πήγαμε και ρωτήσαμε, περίπου 17 ευρώ το άτομο βγαίνει αλλά χωρίς αν θυμάμαι καλά τα ποτά μέσα.Θα επιβεβαιώσω και θα σας πω!!! :)

ΚατερίναΒ
23-02-09, 09:22
Ασχετο με τη βάπτιση της Candy, ο Κατρούτσος λένε ότι είναι φοβερή ταβέρνα και οικονομική.

Nineta81
23-02-09, 16:52
Ασχετο με τη βάπτιση της Candy, ο Κατρούτσος λένε ότι είναι φοβερή ταβέρνα και οικονομική.

Kai ego to akousa! Pou einai akrivos?

ΚατερίναΒ
23-02-09, 16:54
Είναι στην οδό Ταρσού αν δεν κάνω λάθος, πάντως είναι παράλληλη με την 28ης Οκτωβρίου.
Δεν μαζευόμαστε οι συντοπίτισες να κάνουμε μια μάζωξη εκεί? Οχι τιποτ'άλλο να επιβεβαιώσουμε τις καλές τις φήμες! :lol: :lol:

candy1234
24-02-09, 12:37
Εγώ μέσα είμαι για συγκέντρωση στο εν λόγω μαγαζί..να δούμε και τι έχει κιόλας βρε αδελφέ..και μήπως καταλήξουμε εκεί τελικά..Στο Παρμάξις δεν κατάφερα να πάω ακόμη αλλά ρώτησα τον σύζυγο (απο Αιγάλεω είναι) και μου είπε καλά λόγια..Βέβαια, αν δεν πάω να το δω...και να δοκιμάσω...δεν μπορώ να εκφέρω άποψη (ε, το τερπνον μετα του ωφελίμου) :lol:

candy1234
09-03-09, 08:41
Καλημέρα..
Πήγα τελικά στον Παρμαξή να δω και μου είπε τα εξής:
*Για 4 άτομα:
- Σατζίκι
- Ρώσικη
- Τυροσαλάτα
- Πατάτες
- Φέτα
και για κάθε άτομο ή μπιφτέκι μερίδα ή 250γρ. αρνί. Μέσα στην τιμή αναψυκτικά και ποτα.
Τον ρώτησα αν έχει κανένα κολοκυθάκι, κανένα τυροπιτάκι, γιατί πολύ σαλατικό βρε παιδί μου (ρώσικη, τυροσαλάτα, σατζίκι) και δεν ξέρω κατά πόσο θα χορτάσει ο κόσμος διότι είναι και λίγο παγίδα αυτό με το αρνί..των 250γρ. Μπορεί σε μερικούς να "τύχει" κανένα κόκκαλο...ξέρετε τι εννοώ. Μου είπε οτι δεν έχει τέτοια μεζεδάκια. Η τιμή του: 18,00?.
Τελικά, έκλεισα σε άλλο μαγαζί, στο Κερατσίνι. Λέγεται "Νικολης". Εντάξει, σαν μαγαζί (ειδικά απέξω...δεν λέει και πολλά). Μέσα οκ..είναι ταβέρνα με άνεση χώρου. Το μενού που μου προσφέρει είναι το εξής:
Για τα 4 άτομα:
- Πατάτες
- Φέτα
- 3πλη σαλάτα
- Λουκάνικο 20 εκατοστών
- Κοντοσούβλι
- Κολοκυθάκια και μελιτζάνες τηγανητά
- Τυροπιτάκια
- Σατζίκι
Και για τον καθένα:
ή μερίδα με 4 μεγάλα μπιφτέκια (τα είδα και τα δοκίμασα, σούπερ)
ή μπριζόλα χοιρινή
ή μερίδα κεμπάπ (3 τεμάχια)
ή κοτόπουλο στήθος φιλέτο
και για μετά γιαούρτι με μέλι και αυτό φοβερό
Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται αναψυκτικά και ποτά.

ΚατερίναΒ
09-03-09, 13:20
Καλημέρα, μη το συζητάς, είναι αρκετά αυτά που σου προσφέρει. Εμένα πάντως μου φαίνονται πολλά! Που είναι το μαγαζί?
Αντε με το καλό η βάπτιση!!!!!

ΕΛΙ
09-03-09, 15:31
Πάντως αυτό με τα άτομα είναι παγίδα.Να προσέξεις να τα βάλουν όλα γιατί πολλοί άλλα σου λένε και άλλα κάνουν.

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
09-03-09, 21:04
κοριτσια δεν ειναι πολα τα φαγιτα για 18 το ατομω
ξερετε τη κερδοσ εχουν στα 18 ευρω το καθε ατομο; νομιζουμε οτι ειναι πολα
απλοσ οταν κανουν τα υλικα 500 ευρω θα βγαλη 2000 υσπραξη καταλαβενετε τη κερδοσ εχει

candy1234
10-03-09, 14:26
Εγώ πάντως με το μενού που προανέφερα του έριξα την τιμή στα 14?/άτομο..όσο για τα φαγητά δεν παίζει περίπτωση να μην βγάλει αυτά που έχουμε πει...έλεος..δηλαδή...είναι και γνωστός..so..

kanella
17-05-09, 13:48
Σήμερα πήγαμε και ειδαμε τον χώρο, όντως πολύ ωραίος, δυστυχώς δεν ήταν η υπεύθυνη εκει να μας πει τιμές κλπ.Sodia, εσυ λες κανατε τη βάφτιση εκει, αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι τι εποχή ηταν ? Εμας ειναι Ιούλιο μεσημέρι αυτό που με απασχολεί ειναι οτι ναι μεν ειναι ωραίος ο κήπος και όλα αυτά αλλα αν έχει πράγματι πολύ ζέστη ίσως ειναι καλύτερα να εισαι μεσα με κλιματισμο...

SODIA
20-05-09, 16:11
kanella, εμεις κάναμε το τραπέζι βράδυ τον Ιούλιο και ήταν πολύ καλά. Έτυχε και εκείνη τη μέρα να μην κάνει πολύ ζέστη και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Αλλά για μεσημέρι στον κήπο νομίζω ότι θα σκάσετε. Αφού και για βρ΄δυ το σκεφτόμουν εγώ. Πάντως εμείς ρωτήσαμε πρόσφατα για να κάνουμε φέτος το τραπέζι για τη βάφτιση της δεύτερης κόρης μας και δεν μας δίνουν τον κάτω χώρο που μας είχαν δώσει και πέρυσι και που είναι πιο ανοικτός και μας άρεσε περισσότερο (μάλιστα μας είπαν ότι χαρισματικά θα μας κάνουν το τραπέζι. Κυριακή βράδυ δεν δίνουν το χώρο) και το έχουν ψιλοακριβύνει κιόλας. 25 ευρώ όλα εκτός από τις μπύρες που κάνουν 3 ευρώ η κάθε μία. Μου την έδωσε και μένα και θα πάω αλλού.

kanella
20-05-09, 20:00
ευχαριστώ για την απάντηση!
Ναι αν ειναι έτσι με τις μπύρες δεν λέει , καθόλου μάλιστα!!
Αύριο θα πάμε απο εκεί, για να δούμε..
Αλλιώς αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά ευπρόσδεκτο!!

dora
20-05-09, 22:55
Αυτο με τα ποτα να μην το ρισκαρετε.. να κλεισετε τιμη με ολα τα ποτα - αναψυκτικα πληρωμενα γιατι εκει κλεβουν οι περισσοτεροι.. Ειδικα αυτο με τις μπυρες σημαινει οτι το κρασι που θα σας βγαλουν θα ειναι μαπα οποτε θα αναγκαστει ο κοσμος να παραγγειλει μπυρες .Μου ελεγε γνωστος μου που δουλευε παλιοτερα σε ταβερνα οτι επιτηδες εβγαζαν χαλια κρασι (με συμφωνια σαν αυτη που ειπατε) και ακομα κι οταν ο πελατης ελεγε αφου το κρασι ουτως η αλλως δεν θα το πληρωσουμε θα φερω δικο μου, το δεχοταν αφηναν μια ταμιζανα για αυτον που το εφερνε και το υπολοιπο το ξιδιαζαν για να παρει μπυρες ο κοσμος.

kanella
26-05-09, 12:26
Ειδικα αυτο με τις μπυρες σημαινει οτι το κρασι που θα σας βγαλουν θα ειναι μαπα οποτε θα αναγκαστει ο κοσμος να παραγγειλει μπυρες

Εννοείται αυτό, ποτέ δεν εχω πετύχει καλό κρασί σε τέτοιες περιπτώσεις και σίγουρα οι περισσότεροι το καλοκαίρι προτιμούν μπύρα.
Τελικά ρωτήσαμε και στον 'Άγγελο στο Χαϊδάρι, είχε επιλογή 3 μενού 17, 18 και των 20 ευρώ (με ολα τα ποτά και μπύρες μέσα στην τελευταία τιμή). Το θέμα ειναι οτι ειναι κλειστό και οτι εκείνη την μέρα έχει και άλλη βάφτιση...
Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα ειναι στενάχωρα και απο άποψη φασαρίας κλπ.
Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα και ο χρόνος τρέχει...

candy1234
19-10-09, 10:39
Καλημέρα!!!
Θα ήθελα τη βοήθεια σας... Η κουμπάρα μου ψάχνει για μεζεδοπωλείο 150 ατόμων στις περιοχές που αναφέρω στο Τϊτλο του Θέματος. Θα της βαπτίσουμε εμείς την μικρούλα της και έχει αγχωθεί γιατί την περίοδο που θα γίνει η βάπτιση δεν της κλείνουν τα περισσότερα που έχει βρει. Πιο συγκεκριμένα, η βάπτιση θα γίνει 2 Ιανουαρίου και είναι λίγο δύσκολο να της κλείσουν εκείνη την ημέρα, καθώς ούτως ή άλλως οι περισσότεροι περιμένουν πως θα έχουν εκ των πραγμάτων δουλειά. Μήπως ξερέτε κανένα μαγαζί που να μας έχει διαφύγει; Για πείτε...θέλουμε κ ζωντανή μουσική!!!
Thks!!!

AFRODITH
12-11-09, 14:03
κοριτσαρεσ μου από Αθήνα βοήθεια .
λοιπόν κάνω γάμο -βάφτιση τον Μάιο στον άγιο Φίλιππα Νίκαια .
θέλω να μου πείτε προτάσεις για "δεξίωση" μετά κοντά εκεί στην περιοχή Νίκαια –κορυδαλλό –Πειραιά -Κερατσίνι κάπου εκεί .
μην μου πείτε για το παυσιλιον το ξέρω και είναι και αυτό μια καλή ιδέα αφού είναι πολύ κοντά και ..... το έχω δει .
θέλω και καμία άλλη γνώμη είτε μαγαζί με κήπο είτε ....ότι διποτε πείτε μου προτάσεις .

yogini
17-11-09, 10:29
Θες δεξιωση δεξιωση η και κανενα μεζεδοπωλείο; Εγω οταν κοιτούσα ειχα δει ενα ωραιο και γνωστο μαζαγι στο Χαϊδάρι. Καλα και Κορυδαλλο εχουμε παρα πολλα μεζεδοπωλεία ταβέρνες.

AFRODITH
17-11-09, 10:44
επιτέλους μια απάντηση !!!!
θα είναι μεσημέρι και θέλω κάτι χαλαρό αλλά να μπορεί να εχει έστω και μια μικρή πιστουλα (χώρο) για να φέρουμε και καμία βόλτα .
αν δεν θες να πεις όνομα μπορείς να στείλεις πμ?

yogini
17-11-09, 11:28
Εγω δεν το έκανα Κορυδαλλό βλέπω ομως δεξιωσεις τα ΣΚ με βαφτισεις εδω γύρω. Βλέπω στο Ανορθόγραφο αλλα εκει δεν νομιζω να χορευουν, στην Πασιφάη που ειναι Κρητικά....μεχρι και στο Meli Melo εχω δει που εκει εχει σιγουρα πίστα. Αν εισαι Κορυδαλλιωτισα πηγαινε και ρωτα σε καποιο μαγαζι που σου αρεσει, δεν εχεις να χάσεις τιποτα. Στο Χαιδαρι ενα ωραιο δεν θυμαμαι καθολου το ονομα ρε γμτ :(

stavroulitsa
17-11-09, 12:38
Καλημέρα, εγώ τη βάπτιση του γιου μου την έκανα στο Χαϊδάρι στο Πες το κι έγινε. Είναι στη Στρ. Καραϊσκάκη. Πάρα πολύ ωραίο φαγητό (να σκεφτείς ότι από εκεί και πέρα πηγαίνουμε συχνά), και αν κλείσεις μέσα έχει και ζωντανή μουσική με 2-3 μουσικούς και μικρή πίστα για να "φέρετε και καμία βόλτα".
Από εκεί και πέρα και το Ανορθόγραφο στον Κορυδαλλό στην οδό Αγ. Βαρβάρας είναι καλό και με ωραίο φαγητό. Στην πλατεία Αγ. Γεωργίου ο Κυρ-Αντώνης, στις φυλακές Κορυδαλλού "ο Βασίλης" στην οδό Κολοκοτρώνη.
Αν μου έρθουν και άλλα θα επανέλθω.

eleftheriak
17-11-09, 16:06
κοριτσαρεσ μου από Αθήνα βοήθεια .
λοιπόν κάνω γάμο -βάφτιση τον Μάιο στον άγιο Φίλιππα Νίκαια .
θέλω να μου πείτε προτάσεις για "δεξίωση" μετά κοντά εκεί στην περιοχή Νίκαια –κορυδαλλό –Πειραιά -Κερατσίνι κάπου εκεί .
μην μου πείτε για το παυσιλιον το ξέρω και είναι και αυτό μια καλή ιδέα αφού είναι πολύ κοντά και ..... το έχω δει .
θέλω και καμία άλλη γνώμη είτε μαγαζί με κήπο είτε ....ότι διποτε πείτε μου προτάσεις .
Με το καλό!Εχω να σου προτεινω την ταβέρνα του Μαγγινα στο Κερατσινι στην Λ.Δημοκρατίας κοντά στο Sprider καθαρό και φιλικό περιβάλον με πολυ καλη μουσική και κεφι ο χόρος είναι για περίπου 300 άτομα

AFRODITH
17-11-09, 16:46
ευχαριστώ κορίτσια για τις προτάσεις .θ ψάξω όταν έρθει ο αντρούλης μου πίσω από το ταξίδι .eleftheriak εγώ γέννησα 02/02/09 και ήμουνα στην θέση σου τέτοια εποχή ,με το καλό το καινούργιο μωράκι .

christy28
03-02-11, 15:55
καλησπερα κοριτσια! θα κανω την βαφτιση της μπουμπους μου τελος Αυγουστου στον Αγιο Φιλιππα και ψαχνω ενα μεζεδοπωλειο με κηπο στην γυρω περιοχη. Εχετε κατι να μου προτείνεται?

ΥΓ θα προτιμουσα να εχει και μουσικη για να ριξουμς και κανενα χορο!!!

christy28
03-02-11, 16:01
καλησπερα κοριτσια! θα κανω την βαφτιση της μπουμπους μου τελος Αυγουστου στον Αγιο Φιλιππα και ψαχνω ενα μεζεδοπωλειο με κηπο στην γυρω περιοχη. Εχετε κατι να μου προτείνεται?

ΥΓ θα προτιμουσα να εχει και μουσικη για να ριξουμς και κανενα χορο

stellavr
17-02-11, 20:16

ΥΓ θα προτιμουσα να εχει και μουσικη για να ριξουμς και κανενα χορο

Εγώ πάντως που θα κάνω τη βάπτιση της μπέμπας και το γάμο στις 5 Ιουνίου μετα θα κανω το τραπέζι στο "Βασίλη" στον Κορυδαλλό. Εχει αυλή και καλό φαγητό. Από τιμές δεν ξέρω ακόμα αλλά αν θέλεις θα μαθω και θα σου πω.

mosdeu
13-04-11, 14:48
Εγώ πάντως που θα κάνω τη βάπτιση της μπέμπας και το γάμο στις 5 Ιουνίου μετα θα κανω το τραπέζι στο "Βασίλη" στον Κορυδαλλό. Εχει αυλή και καλό φαγητό. Από τιμές δεν ξέρω ακόμα αλλά αν θέλεις θα μαθω και θα σου πω.

μπορεις να μου πεις που ακριβως ειναι και να μου πεις και τιμες

vasso st
15-04-11, 10:02
Εμεις δοκιμασαμε απο αυτο το μαγαζι για να κανουμε το τραπεζι του πολιτικου μας γαμου αλλα....ουτε απο το φαγητο ουτε απο τις τιμες του μειναμε ευχαριστημενοι και εννοειται δεν κλεισαμε εκει!

kelly_mad
30-09-11, 20:02
Καλησπερα,ψαχνω και γω για μια γνωστη για ταβερνα για βαφτιση με ζωντανη μουσικη κυριακη μεσημερι για περιοχες Νικαια,κορυδαλλο,πειραια,χαιδαρι,Μοσχατο.Αλλα θελω κατι οικονομικο μπορειτε να με βοηθησετε;

kelly_mad
01-10-11, 19:45
Ενδιαφερομαι και γω γι αυτες τις περιοχες τελικα εσεις βρηκατε κατι με ζωντανη μουσικη και οικονομικο;

Lady Fraise
04-10-11, 12:42
Ενδιαφερομαι και γω γι αυτες τις περιοχες τελικα εσεις βρηκατε κατι με ζωντανη μουσικη και οικονομικο;

Καλησπέρα Kelly mad. Επειδή κι εγω έχω χειμερινή βάπτιση και προφανώς είμαστε γειτονισσες, σε ενημερώνω για τα εξής:
1) τα περισσότερα μαγαζια δεν σου κλείνουν όλο το μαγαζί και βάζουν 2-3 βαπτισεις μαζι και αντι για βάπτιση, γίνεται του "Κουτρούλη ο γαμος"... Είχα κακή εμπειρία με της αδερφής μου τις βαπτισεις που επιλέξαμε τις ταβέρνες του Σχιστου και άκουσον άκουσον! Ανεξάρτητα αν μερακλωνες με τα τραγούδια αυτοί φώναζαν στο μικρόφωνο "τώρα να σηκωθεί η βάπτιση του μικρού Βαγγέλη", "τώρα να σηκωθεί η βάπτιση της μικρής Ευτερπης" και άλλες σκηνές απείρου καλους! Απο φαγητο; Γατοτροφη!
2) αν επιλέγεις λίγο πιο αξιοπρεπείς καταστάσεις (τύπου κτήμα) χρειάζεσαι τα μαλλιοκεφαλα σου γιατί υπάρχει η εξής νοοτροπία: "δεν με νοιάζει ποσά άτομα θα φέρεις, πολλα η λίγα, για να σου διατεθεί το μαγαζί με το καλημέρα σας χρειάζομαι ΧΧΧ λεφτά" ε, σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς δεν τα σκορπιζεις κι έτσι! Ήδη για το τραπέζι του γάμου μας πήραν 60 το άτομο, ας μην είμαστε τόσο large και στη βάπτιση
3) η επομενη λύση είναι τραπέζι στο σπίτι αλλα αν καλέσετε catering δεν σου φτάνουν 2500 ευρω για 100 άτομα. Χωριά τη βαβουρα, το χάος που θα αφήσουν όλοι πίσω τους, οποτε απορρίπτεται!
4) κατεληξα λοιπόν μετα απο τη βοήθεια των κοριτσιών απο τις εμπειρίες τους σε 3 μαγαζια. Στον Βασίλη στο Κορυδαλλό που έχει πολυ ζήτηση και κάθε Κυριακή γίνεται χαμός, στο πες το κι έγινε στο Χαιδαρι που φημίζεται για το καλο φαγητο αλλα πάσχει απο parking και στον Μπάμπη-Λευτέρη στον Άνω Κορυδαλλο αλλα εκει γύρω δεν υπάρχει ψυχή και υπάρχουν μόνο κάτι περιεργοι τύποι που βγαίνουν δέκα δέκα απο κάτι αυθαίρετα και ψιλό σκιαζεσαι...
(υπομονή τελειωνω)
Παρολαυτα επισκέφτηκα την τελευταία ταβέρνα τυχαία σε γάμο που έγινε προχτές και το φαγητο ήταν απλό και εξαιρετικό. Φρέσκο κρέας (οι ιδιοκτήτες έχουν χασαπικο πολυ καλο στη περιοχή), περιβάλλον ανακαινισμένο με ντυμένες λευκές καρέκλες, ζωντανό προγράμμα, πολυ καλές υποδομές, χωρίς καμία υποχρέωση στα άτομα ( αρκεί να είναι ένα λογικό νούμερο, όχι 20 άτομα) και αρκετός χώρος ανάμεσα στους καλεσμένους, χωρίς να είναι παστωμενοι σαν σαρδέλες. Στο ζουμί τώρα, η τιμη είναι 18-20 ευρω και το φαγητο περισσεύει στα τραπέζια.
Note: δεν μου άρεσαν οι λουλουδουδες και δεν ξέρω αν του ζητήσω να μην υπάρχουν αν θα το κάνει...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: κανε κάτι να μην πεΤαξεις τα λεφτά σου γιατί όλο και πιο σπάνια ακούς να κάνουν τραπέζι στις βαπτισεις!!! Αυτο που μένει είναι ότι τιμας τους καλεσμένους σου και εν τελει έχεις όλη τη καλή διάθεση να διαθέσεις κάποια χρήματα. Σίγουρα οι καλεσμένοι σου θα ευχαριστηθουν οποία κι αν είναι η επιλογή σου. Ο κόσμος περιμένει πως και πως να παει σε τέτοια event να ξεσκασει!

Βοηθησα; :)
Sorry για το τερααααστιο post

Myrtle
05-10-11, 09:39
Να προτείνω κι εγώ μια ταβέρνα στον Κορυδαλλό που ξέρω ότι αναλαμβάνει τραπέζια γάμων ή βαφτίσεων (αν και δεν είναι μόνο αυτή η δουλειά τους).

Λέγεται Τσιφλικ Μπαχτσέ και η διεύθυνση είναι Παύλου Μελά 44 νομίζω. Έχει πολίτικο φαγητό και όλα τα πιάτα είναι πολύ νόστιμα. Έχουν κι άλλο ένα κατάστημα στο Γκάζι. Η οδός είναι Τριπτολέμου, αλλά αριθμό δεν θυμάμαι. Βέβαια, επειδή δεν είναι πολύ μεγάλη σε μέγεθος χρειάζεται κράτηση και δεν ξέρω αν μπορούν να βάλουν πάνω από 100 άτομα... Κάποιες μέρες έχει και διάφορα events: ζωντανή μουσική, οριεντάλ χορό και διάφορες άλλες... σωλομονικές! :D

Τηλέφωνο δεν ξέρω, αλλά το σάιτ τους είναι αυτό (http://www.tsiflikmpahtse.gr/). Οι τιμές μέχρι πρότινος ήταν λίγο τσιμπημένες, αλλά τώρα τις έχουν ρίξει πολύ! :)

kelly_mad
05-10-11, 12:28
Καλησπέρα Kelly mad. Επειδή κι εγω έχω χειμερινή βάπτιση και προφανώς είμαστε γειτονισσες, σε ενημερώνω για τα εξής:
1) τα περισσότερα μαγαζια δεν σου κλείνουν όλο το μαγαζί και βάζουν 2-3 βαπτισεις μαζι και αντι για βάπτιση, γίνεται του "Κουτρούλη ο γαμος"... Είχα κακή εμπειρία με της αδερφής μου τις βαπτισεις που επιλέξαμε τις ταβέρνες του Σχιστου και άκουσον άκουσον! Ανεξάρτητα αν μερακλωνες με τα τραγούδια αυτοί φώναζαν στο μικρόφωνο "τώρα να σηκωθεί η βάπτιση του μικρού Βαγγέλη", "τώρα να σηκωθεί η βάπτιση της μικρής Ευτερπης" και άλλες σκηνές απείρου καλους! Απο φαγητο; Γατοτροφη!
2) αν επιλέγεις λίγο πιο αξιοπρεπείς καταστάσεις (τύπου κτήμα) χρειάζεσαι τα μαλλιοκεφαλα σου γιατί υπάρχει η εξής νοοτροπία: "δεν με νοιάζει ποσά άτομα θα φέρεις, πολλα η λίγα, για να σου διατεθεί το μαγαζί με το καλημέρα σας χρειάζομαι ΧΧΧ λεφτά" ε, σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς δεν τα σκορπιζεις κι έτσι! Ήδη για το τραπέζι του γάμου μας πήραν 60 το άτομο, ας μην είμαστε τόσο large και στη βάπτιση
3) η επομενη λύση είναι τραπέζι στο σπίτι αλλα αν καλέσετε catering δεν σου φτάνουν 2500 ευρω για 100 άτομα. Χωριά τη βαβουρα, το χάος που θα αφήσουν όλοι πίσω τους, οποτε απορρίπτεται!
4) κατεληξα λοιπόν μετα απο τη βοήθεια των κοριτσιών απο τις εμπειρίες τους σε 3 μαγαζια. Στον Βασίλη στο Κορυδαλλό που έχει πολυ ζήτηση και κάθε Κυριακή γίνεται χαμός, στο πες το κι έγινε στο Χαιδαρι που φημίζεται για το καλο φαγητο αλλα πάσχει απο parking και στον Μπάμπη-Λευτέρη στον Άνω Κορυδαλλο αλλα εκει γύρω δεν υπάρχει ψυχή και υπάρχουν μόνο κάτι περιεργοι τύποι που βγαίνουν δέκα δέκα απο κάτι αυθαίρετα και ψιλό σκιαζεσαι...
(υπομονή τελειωνω)
Παρολαυτα επισκέφτηκα την τελευταία ταβέρνα τυχαία σε γάμο που έγινε προχτές και το φαγητο ήταν απλό και εξαιρετικό. Φρέσκο κρέας (οι ιδιοκτήτες έχουν χασαπικο πολυ καλο στη περιοχή), περιβάλλον ανακαινισμένο με ντυμένες λευκές καρέκλες, ζωντανό προγράμμα, πολυ καλές υποδομές, χωρίς καμία υποχρέωση στα άτομα ( αρκεί να είναι ένα λογικό νούμερο, όχι 20 άτομα) και αρκετός χώρος ανάμεσα στους καλεσμένους, χωρίς να είναι παστωμενοι σαν σαρδέλες. Στο ζουμί τώρα, η τιμη είναι 18-20 ευρω και το φαγητο περισσεύει στα τραπέζια.
Note: δεν μου άρεσαν οι λουλουδουδες και δεν ξέρω αν του ζητήσω να μην υπάρχουν αν θα το κάνει...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: κανε κάτι να μην πεΤαξεις τα λεφτά σου γιατί όλο και πιο σπάνια ακούς να κάνουν τραπέζι στις βαπτισεις!!! Αυτο που μένει είναι ότι τιμας τους καλεσμένους σου και εν τελει έχεις όλη τη καλή διάθεση να διαθέσεις κάποια χρήματα. Σίγουρα οι καλεσμένοι σου θα ευχαριστηθουν οποία κι αν είναι η επιλογή σου. Ο κόσμος περιμένει πως και πως να παει σε τέτοια event να ξεσκασει!

Βοηθησα; :)
Sorry για το τερααααστιο post

Σ ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σου και τις πολυτιμες πληροφοριες σου,τελικα ομως δε καταλαβα σε ποια κατεληξες;