PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρούχα για την μαμά από το Internet

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

#ΕΛΕΝΑ#
09-06-10, 13:51
Το ξέρω γιατί εγώ της το ζήτησα. Είμαστε σε συνεννόηση. Της έβαλα link με το τόπικ να δει πόσες φορές έχει αναφερθεί το σάιτ της, και της ζήτησα έκπτωση για τα μέλη. Της άρεσε η ιδέα. Περιμένω απάντηση της.

α...... τοτε ΜΠΡΑΒΟ!!!!!! μακαρι....

ARNIKOL
09-06-10, 13:54
Βίκυ, εγώ ενδιαφέρομαι να παραγγείλω ένα φόρεμα αλλά δεν ανοίγει το site τους. Δεν επείγομαι βέβαια, αλλά είναι ευκαιρία τώρα να κάνω μια δοκιμαστική αγορά.

Χαρα2010
09-06-10, 15:15
Μπράβο Βίκυ! Πολύ καλή η ιδέα σου!

TWINMAMA
09-06-10, 18:23
ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ Βικυ....'εχω βρει 2 που τα θέλω ΚΟΛΑΣΜΕΝΑ αλλά για κάποιο λόγο ούτε και εγώ μπορώ να μπω .... μου λέει ότι το φτιάχνουν.
ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑ

#ΕΛΕΝΑ#
09-06-10, 18:31
μπηκα να δω και εγω φορεματα ουτε εγω μπαινω!!!!

TXARA
10-06-10, 00:47
Σημερα με ενημερωσαν οτι το φορεματακι μου ειναι ετοιμο και θα το στειλουνε με ΤΝΤ.Γνωριζει καποια απο εσας τι πρεπει να κανω απο εδω και περα...?

#ΕΛΕΝΑ#
10-06-10, 12:45
Σημερα με ενημερωσαν οτι το φορεματακι μου ειναι ετοιμο και θα το στειλουνε με ΤΝΤ.Γνωριζει καποια απο εσας τι πρεπει να κανω απο εδω και περα...?

εγω με τντ παρελαβα!!! τιποτα απολυτος απλα να εχει το επιθ σου πανω στο κουδουνι αν δεν σε βρουν θα σου στειλει η τζεσικα μηνυμα οτι δεν σε βρισκουν τοτε θα παρεις τηλ την τντ θα πεις το κωδ παραλ και θα σου το φερουν ! εμενα δεν με εβρισκαν με ενημ η τζεσικα, πηρα τηλ και την ιδια μερα μετα απο 3 ωρες ηρθε το φορεμα,,,

marag
10-06-10, 14:01
Τα χρώματα που σου είπε η mlne με κορυφάιο το πράσινο. Η΄και πολύχρωμο. Δες μία φωτό δική μου (από τη βάφτιση), που δεν είμαι ούτε ασπρουλιάρα, ούτε μαυρισμένη.

http://img34.glitterfy.com/10159/glitterfy0093535944D31.gif (http://www.glitterfy.com/)

Καλά MARIEYA είσαι τέλεια!!!
Με 2 γέννες και μάλιστα μαζεμένες δε πήρες ούτε gr???? :evil::evil:

angel_mammy
10-06-10, 14:04
please delete.

ARNIKOL
10-06-10, 14:09
κορίτσια άνοιξε το site!!! Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

irene77
10-06-10, 14:55
και ανεβηκαν οι τιμες!!

TXARA
10-06-10, 16:59
ΕΛΕΝΑ
ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

MARIAEVA
10-06-10, 17:16
Καλά MARIEYA είσαι τέλεια!!!
Με 2 γέννες και μάλιστα μαζεμένες δε πήρες ούτε gr???? :evil::evil:

Τι λες παιδί μου, σύνολο 26 κιλά πήρα! Αλλά με χαρά και υπερηφάνεια, επιτέλους έφτασα στα κιλά μου προ εγκυμοσύνης και ναιιιι επιτέλους χωράω σε όλα μου τα ρούχα!

vasso st
10-06-10, 19:45
κοριτσια....οντως τις τσιμπησε λιγο τις τιμες:-(:evil:....επισης αλλαξε το νομισμα απο λιρα Αγγλιας σε δολλαριο Αμερικης (η λιρα ειναι πιο φθηνη απο το δολλαριο) και αν η ΒΙΚΥ καταφερει τις διαπραγματευσεις για την εκπτωση, μηπως απλα τελικα μας τα τα δωσει στις παλιες τιμες???:? Ειναι καιρος να ψαξουμε για αλλη κινεζουλα,μηπως?:rolleyes::cool:

irene77
10-06-10, 22:12
κοριτσια....οντως τις τσιμπησε λιγο τις τιμες:-(:evil:....επισης αλλαξε το νομισμα απο λιρα Αγγλιας σε δολλαριο Αμερικης (η λιρα ειναι πιο φθηνη απο το δολλαριο) και αν η ΒΙΚΥ καταφερει τις διαπραγματευσεις για την εκπτωση, μηπως απλα τελικα μας τα τα δωσει στις παλιες τιμες???:? Ειναι καιρος να ψαξουμε για αλλη κινεζουλα,μηπως?:rolleyes::cool:

νομιζω οτι η κινεζουλα μεταφραζει πλεον την σελιδα μας και τις παρατσιμπησε τις τιμες!!

ox κοριτσια βλακεια μαλον λεω μαλλον απλα με την αλλλαγη νομισματος μου φανηκε οτι αυξηθηκαν νομιζω τελικα πως οχι!

dinaki88
11-06-10, 02:56
εγώ νομίζω σε ένα που μου αρέσει ότι ανέβηκε 3 ευρώ αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα την παλιά τιμή
πώς σας φαίνεται αυτό?
είμαι μελαχρινή αλλά δεν έχω μαυρίσει ακόμα, ελπίζω ως τη βάφτιση να τα καταφέρω.
επίσης δεν είμαι και κόκκαλο, αλλά ό,τι κιλά περισσεύουν είναι από τη μέση και κάτω δυστυχώς
τα παπούτσια με τρέλαναν και τα βρήκα σε σαιτ και θα τα παραγγείλω κι αυτά
ακούω γνώμες
http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=737

vasso st
11-06-10, 07:22
πολυ ωραιο φαινεται το φορεμα!! Ανετο, αερινο, καλοκαιρινο!!! Τα παπουτσια (επειδη ειναι το φετιχ μου) μπορεις να μου πεις πως τα ανακαλυψες?? Μπορεις να βαλεις link με το site?

TWINMAMA
11-06-10, 08:17
Ακόμα δεν που ανοίγει το site, εσας? θελω το 6322 και το 1670 και μαλλον το 1729.

Αννουλιτσα
11-06-10, 14:35
Κοριτσια μαλλον ακριβιναν τα ρουχα.....
Το 1762 που ηθελα να παραγγειλω και ειχα μιλησει μαζι τους ειχε 29,99 (λιρες νομιζω) και τωρα λεει 54,99... Τι εγινε??

#ΕΛΕΝΑ#
11-06-10, 14:36
εγώ νομίζω σε ένα που μου αρέσει ότι ανέβηκε 3 ευρώ αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα την παλιά τιμή

καλα το δικο μου πηγε 87,79 δηλ σχεδο 8 ευρω παραπανω:evil: α να μην πω τιποτα:evil:, τι εγινε αντι να κανει προσφορες που εχει δουλεια:evil: απο εμας!!!τωρα αρχισε να τα ναβαζει:mad::evil:??? καλα.......

#ΕΛΕΝΑ#
11-06-10, 14:38
Κοριτσια μαλλον ακριβιναν τα ρουχα.....
Το 1762 που ηθελα να παραγγειλω και ειχα μιλησει μαζι τους ειχε 29,99 (λιρες νομιζω) και τωρα λεει 54,99... Τι εγινε??

απλα αλλαξε την τιμη σε δολλαριο τωρα βρες μετατροπεα νομισματν και δες ποσο ακριβινε, αλλα και παλι βαλε λιγα στην αποστολη βαλε λιγο στην μεφορα χρηματ βαλε λιγα η αυξηση, δεν παω καλυτερα να παρω απο εδω στις εκπτωσεις να ειμαι και σιγουρη οτι θα μου παει.......

vasso st
11-06-10, 20:56
Ακόμα δεν που ανοίγει το site, εσας? θελω το 6322 και το 1670 και μαλλον το 1729.
Το site μου ανοιγει κανονικα! Εβαλα τον κωδικο σου 6322 και δεν το βρισκει(λεει οτι δεν υπαρχει ή οτι δεν ανηκει σε δικο τους φορεμα) Τα αλλα 2 ανοιξαν(ωραια ειναι:wink:)
Κοριτσια, οντως τα ανεβασε παρα την μετατροπη σε δολλαριο απο λιρα!:twisted::(

dinaki88
11-06-10, 21:00
τα παπούτσια είναι και για μένα φετίχ, απλά δεν είχα ιδέα πως να τα βρώ και ως γνώστρια της αγγλικής απλά γκούγκλαρα ribbon lace sandals
και ιδού τα αποτελέσματα της αναζήτησης
http://www.thefind.com/apparel/info-ribbon-lace-up-sandal#filter[sortby]=price_asc&page=1
εγώ θα το πάρω από εδώ
http://www.pierresilber.com/rstnsandal6.html
δηλαδή λέτε ότι δε συμφέρει πιά?
δεν έχω ψάξει καθόλου έξω και δε μπορώ να κάνω σύγκριση

vasso st
11-06-10, 21:10
Dinaki88, αν σε παιρνει ο χρονος, περιμενε να δουμε τι θα καταφερει και η συμφορουμιτισσα ΒΙΚΥ αλλιως..υπολογισε αν σε συμφερει! Με αρρωστησες τωρα!(με την καλη την εννοια) παω να χαζεψω στο σιτε σου με τα παπουτσια!!!!:D:D:D

dinaki88
11-06-10, 21:41
ασε κι εγώ είχα χαζέψει με τα παπούτσια...
η βίκυ πότε περίπου θα ξέρει, πρέπει τέλος του μήνα να παραγγείλω...

Καλαματα
12-06-10, 10:15
Θα μου στείλεις πμ με το όνομα του μαγαζιού?

ΑΧ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ!!:p

ΒΙΚΥ
15-06-10, 09:06
Κορίτσια καλημέρα, συγνώμη για την καθυστέρηση, έλειπα εκτός Αθηνών, μόλις γύρισα και τσέκαρα τα μάιλ μου, δεν έχω οριστική απάντηση, με ρωτάει για ποσοστό εκπτωσης και της έγραψα τουλάχιστον 10%. Τιμές δεν πρόλαβα να τσεκάρω. Πάντως το δολάριο είναι φτηνότερο από την λίρα. Μόλις έχω νεώτερα θα σας πω.

#ΕΛΕΝΑ#
15-06-10, 12:59
txara τελικα πηρες τα φορεματα....???

dinaki88
15-06-10, 16:07
Βίκυ μου αν έχεις απάντηση πριν το τέλος του μήνα θα με σώσεις...
Ευχαριστούμε όλες για την πρωτοβουλία.

nonito
15-06-10, 17:50
Απίστευτο...Παρακολουθώ το forum καιρό, και έχω βρει και το site της jessica εδώ και αρκετό καιρό και έψαχνα να βρω κάποιον που να έχει παραγγείλει για να μάθω αν είναι οκ το site. Χάρηκα παααρα πολύ που έχετε πάρει φορεματάκια.Ελπίζω να καταφέρετε και την έκπτωση να επωφεληθούμε όλες. Για όσες ενδιαφέρονται έχω εντοπίσει και πολύ ωραία φορέματα στο www.promgirl.com/. Τρομερά σχέδια και απίθανα χρώματα.

dinaki88
15-06-10, 18:10
nonito
το φόρεμα που έχω ποστάρει εγώ παραπάνω στη jessica αν διαλέξεις το all dresses στο σαιτ που προτείνεις είανι το δεύτερο που είναι και σε έκπτωση και ενώ εγώ θα το πάρω 55 δολλάρια κανονικά κάνει 150
έχω χ@στεί από τη χαρά μου τώρα:)

nonito
15-06-10, 19:38
nonito
το φόρεμα που έχω ποστάρει εγώ παραπάνω στη jessica αν διαλέξεις το all dresses στο σαιτ που προτείνεις είανι το δεύτερο που είναι και σε έκπτωση και ενώ εγώ θα το πάρω 55 δολλάρια κανονικά κάνει 150
έχω χ@στεί από τη χαρά μου τώρα:)
Ωχ!Όντως είναι ολόιδιο!!!Πω πω θέλει πολύ προσοχή..είπαμε να κάνουμε έξυπνη και οικονομική κίνηση, μη μας πιάσουνε και κότσους...Εγώ θα κάνω γάμο και βάφτιση μαζί και σκέφτομαι να βάλω ένα νυφικό φουντωτό με τα όλα του στην εκκλησία, να μου φύγει η μανία του νυφικού και ένα κοντό φόρεμα με τούλι στο τραπέζι...σκέφτομαι κάτι τέτοιο:
http://www.promgirl.com/_img/PRODUCTS/500/PromGirl-478070309.jpg (τραπέζι
http://www.jessicabrides.com/lib/showimg.asp?tb=Product&id=1376 (εκκλησία)
για πείτε σχόλια...

η φραουλιτσα μου
15-06-10, 19:51
εμενα μου αρεσει το 2ο ειναι πολυ σικατο κ σαν χρωμα το λευκο του ταιριαζει απολυτα, αλλα κ ενα σμαραγδι θα το εδειχνε τελειως διαφορετικο.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20100223/n/fraoulitsa/dt/-5/k/a7b0/age.png
(http://www.TickerFactory.com/)

apo+mpempa
15-06-10, 20:16
Ωχ!Όντως είναι ολόιδιο!!!Πω πω θέλει πολύ προσοχή..είπαμε να κάνουμε έξυπνη και οικονομική κίνηση, μη μας πιάσουνε και κότσους...Εγώ θα κάνω γάμο και βάφτιση μαζί και σκέφτομαι να βάλω ένα νυφικό φουντωτό με τα όλα του στην εκκλησία, να μου φύγει η μανία του νυφικού και ένα κοντό φόρεμα με τούλι στο τραπέζι...σκέφτομαι κάτι τέτοιο:
για πείτε σχόλια...

Αυτό που διάλεξες για την εκκλησία ειναι πολύ ωραίο!!!! Μου αρεσει η ζωνη που εχει.

Στο άλλο σαιτ το promgirl.com εχει πολλά (για να μην πω όλα) που τα εχει και η jessica. Από κει τα αντιγραφει η κινεζουλα ή οι άλλοι τα πουλανε πιο ακριβα τα ιδια? ε?

TXARA
15-06-10, 20:50
Χτες παρελαβα το φορεμα και εγω απο τη jessica.Ειλικρινα ειναι παρα πολυ καλο ανελπιστα καλο θα ελεγα.Λιγο μεγαλο βεβαια αλλα δεν ευθυνεται η jessica αλλα εγω γιατι απο τοτε που το παρηγγειλα εχασα 4 κιλα,αλλα οκ θα το στενεψω λιγο.

Ντέμπορα
17-06-10, 01:02
Επιτέλους σήμερα παρέλαβα και εγώ από την Κινεζούλα μετά από μεγάλη καθυστέρηση βέβαια τα φορέματα μου. Τα υφάσματα ήταν πολύ καλά , τα χρώματα όπως τα ζήτησα , πάρα πολύ καλοραμένα, φοδραρισμένα το ένα ε'ιχε και λεπτομέρειες με παγέτες πολύ προσεγμένα ...έπαθα πλάκα ...κι εμένα θέλουν λίγο στένεμα ...αλλά δεν θα έχω πρόβλημα πιστεύω ....μάλλον άξιζε τον κόπο ...γιατί με αυτά τα χρήματα δεν ξέρω αν θα έβρισκα κάτι τόσο καλοραμένο ...

dinaki88
17-06-10, 02:37
ε δε μπορώ να μη σπαμάρω
πείτε τώρα πώς χάνετε κιλά εσείς
κι εγώ σκέφτομαι τι νούμερο να παραγγείλω. οριακά είμαι στο δευτερο πιο μικρό(6?)αλλά σε δύο μήνες, δε θα χάσω τπτ εγώ?
:(
πήρατε μεγαλύτερο για να είστε σίγουρες και το στενεύετε έξω αν είναι?
πόσο πάει το στένεμα?

TXARA
17-06-10, 02:56
οχι εγω ειχα μετρηθει και ειχα στειλει ακριβως τα μετρα μου,απλα μετα αδυνατισα.Το κοστος για το στενεμα δεν το ξερω ακριβως αλλα φανταζομαι οτι δεν θα μου παρει πανω απο 20 ευρω.

ΒΙΚΥ
17-06-10, 08:10
Σήμερα μου απάντησε η ίδια η Jessica, έως τώρα μιλούσα με κάποια Sunny, μου γράφει λοιπόν πως δεν έχει την δυνατότητα να κάνει περεταίρω καλύτερες τιμές επειδή προσπαθεί όσο το δυνατόν τα υφάσματα που χρησιμοποιεί να είναι κοντά στο brand της φωτογραφίας.
Έχω ήδη παραγγείλει το δικό μου, μόλις το λάβω θα βάλω φώτο.

Χαρα2010
17-06-10, 09:03
Κοριτσάκια όσες έχετε παραλάβει βάλετε αν γίνεται καμια φωτογραφία ώστε να δουμε και οι υπόλοιπες την ποιότητα των φορεμάτων!

Ευχαριστώ πολύ!

irene77
17-06-10, 14:04
Κοριτσάκια όσες έχετε παραλάβει βάλετε αν γίνεται καμια φωτογραφία ώστε να δουμε και οι υπόλοιπες την ποιότητα των φορεμάτων!

Ευχαριστώ πολύ!

Nai βρε κοριτσια το ειχα ξαναπει παλιοτερα αλλα δε εβαλε καμια!! ας δουμε κατι

Ντέμπορα
17-06-10, 23:06
Εγώ σήμερα πήγα το φόρεμα στην μοδίστρα για να μου το στενέψει λίγο και έμεινε άφωνη από την ραφή. Εγώ δεν της είπα από που το πήρα ....και εκείνη μου είπε ότι το ύφασμα είναι καλό και το ράψιμο εξαιρετικό από έξω σιφόν από μένα φόρεμα σατέν και φόδρα ...μου είπε ότι έιχε πολύ δουλειά και σαν ράψιμο αλλά και το κέντημα στο χέρι με τις παγιετούλες.....μου είπε χαρακτηριστικά πως είναι ράψιμο που το κάνουν πια μόνο σε ακριβά νυφικά .....γιατί έχει πολύ δουλειά και κοστίζει πολύ ....βέβαια το συγκεκριμένο φόρεμα ήταν από την σειρά νυφικών της jESSICA και ...έτσι εξηγείται και γιατί το φτιάχνανε 2 μήνες κοντά ....μετά την βάπτιση θα βάλω φωτο όσων έχω φτιάξει και του φορέματος .....γιατί δεν έχω χρόνο πολύ και δεν έχω ξαναανεβάσει φωτο άλλη φορά

MARIAEVA
18-06-10, 00:26
για πείτε σχόλια...

Oμορφο το νυφικο, αλλα το φορεμα τα σπάει!

marag
18-06-10, 00:36
Oμορφο το νυφικο, αλλα το φορεμα τα σπάει!

:grin::grin::grin:

MARIAEVA
18-06-10, 00:39
Πού εισαι ρε φιλενάδα, σε έχω χάσει τελευταία!
Φόρεμα έχεις πάρει?

marag
18-06-10, 00:41
Πού εισαι ρε φιλενάδα, σε έχω χάσει τελευταία!
Φόρεμα έχεις πάρει?

Όχι ακομα!!!
Όπως έχεις καταλάβει είμαι της τελευταίας στιγμής..

ARNIKOL
18-06-10, 09:59
http://www.jessicabrides.com/lib/showimg.asp?tb=Product&id=1306Αυτό σας αρέσει; Το παρήγγειλα δοκιμαστικά. Αν είναι καλό θα το φορέσω βέβαια του χρόνου που θα γίνω νονά.

marag
18-06-10, 14:31
Αυτό ναι ! είναι πολύ ωραίο

dinaki88
18-06-10, 14:49
Τέλειο, bridesmaids είναι?
Δε νομίζω να το είδα
Τ Ε Λ Ε Ι Ο

ARNIKOL
21-06-10, 09:41
Όχι, στα νυφικά είναι. Μακάρι να βγεί τόσο καλό όσο φαίνεται...

#ΕΛΕΝΑ#
22-06-10, 17:52

Ευχαριστώ πολύ!

εγω πηρα αυτο το φορεμα http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3617 αυτο ειναι το φορεμα μου http://yfrog.com/0lgmqj το βαζω να δεις ραφες και ποιοτητα βεβαια θελει λιγο σιδερωμα!!! εγω τελικα το πουλαω βρηκα αλλο απο PARANOIA και θα βαλω εκεινο...ειναι πιο απλο για βαπτιση που το θελω...

#ΕΛΕΝΑ#
23-06-10, 22:47
Κοριτσια

http://img9.imageshack.us/img9/6695/promgirl479322309.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/promgirl479322309.jpg/)

αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις ανοιξετε γιατι δεν φαινονται καλα.
κασπερακι που εισαι??? να σε ρωτησω το φορεμα αυτο που το βρηκες σε καποιο ελληνικο μαγαζι η σιτε???

dinaki88
23-06-10, 23:01
ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?
δε θέλω να κρίνω κανέναν, είμαι και πολύ μικρή για κάτι τέτοιο, οπότε μην παρεξηγηθείτε
αλλα γιατί για βάφτιση οι μισες τουλάχιστον από εσάς ψάχνετε κάτι σε μάξι
δεν είναι πολύ γκράντε για μια βάφτιση που είναι και συνήθως πρωί ή νωρίς το απόγευμα..
Ειδικά για καλοκαίρι, που προσωπικά βαφτίζω τη μικρή, αν και ξετρελάθηκα με κάτι τουαλέτες στο μήκος και του στυλ της προηγούμενης φωτογραφίας,αλλά σε μονόχρωμες, δε θα το επέλεγα γιατί εκτός που θα πεθάνω από τη ζεστη, είχα την εντύπωση ότι τέτοια φορέματα φοριούνται μόνο σε επίσημες εκδηλώσεις και άντε γάμους

Επειδή έχω άσχημη εμπειρία με το φόρουμ, και παλι δν κριτικάρω τις επιλογές σας, ξέρω ότι ειδικά αυτό το ζήτημα είναι θέμα γούστου, αλλά θέλω να με διαφωτίσετε...
Μπήκα μικρή στα"βάσανα¨και δν έχω ιδέα!
Το μόνο που ρωτάω είναι αν συνηθίζεται να φοριέται κάτι τόσο "επίσημο"(φαντάζομαι οι περισσότεροι πιστεύουν ότι κατά βάση είναι πιο επίσημα τέτοιου είδους φορέματα-έχω δει ότι μερικές κοπέλες επιλέγουν και από την κατηγορία νυφικά για παράδειγμα)

#ΕΛΕΝΑ#
23-06-10, 23:20
δεν ξερω πως πρεπει να πανε οι καλεσμενη σ'ενα γαμο η βαπτισια ομως η μητερα εχει την υποχρεωση να ειναι καλοντυμενη στην βαπτιση του μικρου της... αν μιλας για μενα η βαπτιση ειναι 20.00 ωρα και θα βγουμε εξω μετα ...ναι εγω ψαχνω κατι καλο και γενικα σ'εμας στο σοι παμε καλοντυμενοι σε βαπτισια και γαμους και οχι με φορεματα μπανιου η φορμες..... ειναι σημαντικο γεγονος ετσι πρεπει να εισαι και επισημα ντυμενη....

ολγακι
23-06-10, 23:26
ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?
δε θέλω να κρίνω κανέναν, είμαι και πολύ μικρή για κάτι τέτοιο, οπότε μην παρεξηγηθείτε
αλλα γιατί για βάφτιση οι μισες τουλάχιστον από εσάς ψάχνετε κάτι σε μάξι
δεν είναι πολύ γκράντε για μια βάφτιση που είναι και συνήθως πρωί ή νωρίς το απόγευμα..
Ειδικά για καλοκαίρι, που προσωπικά βαφτίζω τη μικρή, αν και ξετρελάθηκα με κάτι τουαλέτες στο μήκος και του στυλ της προηγούμενης φωτογραφίας,αλλά σε μονόχρωμες, δε θα το επέλεγα γιατί εκτός που θα πεθάνω από τη ζεστη, είχα την εντύπωση ότι τέτοια φορέματα φοριούνται μόνο σε επίσημες εκδηλώσεις και άντε γάμους

Επειδή έχω άσχημη εμπειρία με το φόρουμ, και παλι δν κριτικάρω τις επιλογές σας, ξέρω ότι ειδικά αυτό το ζήτημα είναι θέμα γούστου, αλλά θέλω να με διαφωτίσετε...
Μπήκα μικρή στα"βάσανα¨και δν έχω ιδέα!
Το μόνο που ρωτάω είναι αν συνηθίζεται να φοριέται κάτι τόσο "επίσημο"(φαντάζομαι οι περισσότεροι πιστεύουν ότι κατά βάση είναι πιο επίσημα τέτοιου είδους φορέματα-έχω δει ότι μερικές κοπέλες επιλέγουν και από την κατηγορία νυφικά για παράδειγμα)
κοιτα..ολα ειναι υποκειμενικα..σιγουρα η μαμα ,οπως και η νονα να φοραει κατι καλο..οχι απαραιτητα μαξι.εγω ας πουμε πηρα κατι μεχρι το γονατο,αλλα δειχνει καλο,οχι σαν τα φορεματακια που πας απλα μια βολτα η σε μια γιορτη

katerinak
23-06-10, 23:26
εγω παλι θεωρω οτι ναι μεν επισημο αλλα οχι να βγαζει κ ματι.κατι χαριτωμενο κ ομορφο ειναι αρκετο

SOUL21
24-06-10, 00:54
Κοριτσια καλησπέρα!
Την ανοιξη-καλοκαιρι του 2011 λεμε να κανουμε κ εμείς τον γαμο κ τα βαφτίσια μαζι!Κανω λοιπον την ερευνα σχετικα με μπομπονιερες, ρουχα κτλ!Επειδη δεν μπόρεσα να διαβασω ολες τις σελιδες θα ηθελα να μου πειτε αν εχει πάρει κάποια απο εσάς νυφικό απο το jessicabrides κ ποιες οι εντυπώσεις σας?Η ποιότητα κτλ?
Εχω σοκαριστει με τις τιμες που βλέπω κ εννοειται πως αν ειναι τοσο καλα οσο φαινονται σκοπεύω να πάρω απο εκει το νυφικό μου! Αν κ εχω να χάσω καμια 25αρια κιλά!
Δεν εχω σκοπω να κατσω να μου πιασουν για ακομα μια φορα τον κ##ο μου!!
Λογω δυσκολης εγκυμοσυνης δεν πηγαινα στην δουλεια κ στο σπιτι αφου δεν ειχα internet δεν εκανα την αναλογη ερευνα!Οποτε ολα τα βρεφικα ειδη τα αγορασα απο εδω!Καταλαβαινεται φανταζομαι τι εχω πληρωσει!Και τωρα που σας ανακαλυψα τραβαω τα μαλλια μου με τις διαφορες των τιμων!!!!
Οποτε ποιος ο λογος να δωσω 1.5-2 χιλιαρικα γιατι τοσο ειναι η ταριφα εδω στην επαρχια για ενοικιαση νυφικου την στιγμη που με 200 ευρουλακια βρισκω αυτο που θέλω?Περιμενω τις εντυπωσεις σας!

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 01:14
Κοριτσια καλησπέρα!
Την ανοιξη-καλοκαιρι του 2011 λεμε να κανουμε κ εμείς τον γαμο κ τα βαφτίσια μαζι!Κανω λοιπον την ερευνα σχετικα με μπομπονιερες, ρουχα κτλ!Επειδη δεν μπόρεσα να διαβασω ολες τις σελιδες θα ηθελα να μου πειτε αν εχει πάρει κάποια απο εσάς νυφικό απο το jessicabrides κ ποιες οι εντυπώσεις σας?Η ποιότητα κτλ?
Εχω σοκαριστει με τις τιμες που βλέπω κ εννοειται πως αν ειναι τοσο καλα οσο φαινονται σκοπεύω να πάρω απο εκει το νυφικό μου! Αν κ εχω να χάσω καμια 25αρια κιλά!
Δεν εχω σκοπω να κατσω να μου πιασουν για ακομα μια φορα τον κ##ο μου!!
Λογω δυσκολης εγκυμοσυνης δεν πηγαινα στην δουλεια κ στο σπιτι αφου δεν ειχα internet δεν εκανα την αναλογη ερευνα!Οποτε ολα τα βρεφικα ειδη τα αγορασα απο εδω!Καταλαβαινεται φανταζομαι τι εχω πληρωσει!Και τωρα που σας ανακαλυψα τραβαω τα μαλλια μου με τις διαφορες των τιμων!!!!
Οποτε ποιος ο λογος να δωσω 1.5-2 χιλιαρικα γιατι τοσο ειναι η ταριφα εδω στην επαρχια για ενοικιαση νυφικου την στιγμη που με 200 ευρουλακια βρισκω αυτο που θέλω?Περιμενω τις εντυπωσεις σας!

κοιτα εγω πηρα απο την τζεσικα φορεμα αυτο που βλεπεις στην φωτο ειναι νυφικο εγω το πηρα σε κοραλι με προοπτικη να κοψω την ουρα και αν δεν μου αρεσε ουτε τοτε θα το εκανα κοντο θα ηταν πολυ ωραιο εγω το ηθελα σε βαπτιση βεβαια ετσι οπως ειναι δεν θα το εβαζα ποτε με ουρα ας ειναι και βραδυ... λοιπον το φορεμα μου ηρθε παρα πολυ ωραιο επεσε στα μετρα ακριβος απλα ηταν πιο πολυ φουντωτο απο οτι στην φωτο ετσι πηγα μια βολτα στα μαγαζια και βρηκα αλλο μακρυ και επειδη μου αρεσει να ψωνιζω ετσι και το πηρα και θα βαλω εκεινο τελικα...εγω λεω να παρεις απο εκει πραγματικα αξιζει τα λεφτα σου και αν δεν σου αρεσει πανω σου το πουλας και μπορεις να παρεις αλλο αντε να χαλασες 300 και για τα δυο και πολλα λεω αλλα θα εχεις τελειο φορεμα που θα αξιζει 3000,,, να σου πω και το αλλο η φιλη μου παντρευ οκτωβρη και ηδη εκλεισε φορεμα θα το αγορασει 2500 και τις ειπαν θα ερθει σε 1 μηνα:shock: απο ιταλια:shock: και τις λεω καλα εισαι σιγουρη οτι θα ειναι απο ιταλια η μηπως απο ΚΙΝΑ και αυτη εκει τα παραγγελνουν ειμαι σιγουρη και εχουν κερδος 2800...:evil: μετα!!! οποτε μην χαρισεις τα λεφτα σου κρατα για σενα!!! εκει μπορεις να παρεις και για παρανυμφακια ωραια φορεματακια....με το καλο ο γαμος σας...

SOUL21
24-06-10, 01:32
Ελενα μου σ'ευχαριστω για την απάντηση!
Μαλλον κατι τετοιο θα γινει !Σκεφτομαι να παραγγειλω κατι δοκιμαστικα καποιο φορεμα μαλλον γιατι νυφικο δεν σκεφτομαι να βαλω στα κιλα που ειμαι τωρα!χαχαχα! Το φορεμα σου πολυ ωραιο παντως.....Να σε ρωτησω επισης για το κοστος των μεταφορικων καθως κ για το τελωνειο,πως γινεται να το αποφυγουμε?
Η φιλη σου στανταρ νυφικο απο Κινα περιμενει!!Μιλαμε για μεγαλο κλεψιμο εδω στην Ελλαδιτσα σιγα να μην το φερουν απο Ιταλια!!!!!

nonito
24-06-10, 01:34
Λοιπόν κορίτσια παρήγγειλα!!Μόλις έστειλα τη φόρμα της παραγγελλίας στη jessica , έχω παραγγείλει το 8070 ακριβώς όπως το βλέπετε στη photo και είμαι όλο αγωνία γιατί αν βγει μάπα το νυφικό θα πρέπει να δώσω κανα διχίλιαρο στην Ελλαδίτσα μας για νυφικό...άντε να δούμε..

dinaki88
24-06-10, 01:36
δεν ξερω πως πρεπει να πανε οι καλεσμενη σ'ενα γαμο η βαπτισια ομως η μητερα εχει την υποχρεωση να ειναι καλοντυμενη στην βαπτιση του μικρου της... αν μιλας για μενα η βαπτιση ειναι 20.00 ωρα και θα βγουμε εξω μετα ...ναι εγω ψαχνω κατι καλο και γενικα σ'εμας στο σοι παμε καλοντυμενοι σε βαπτισια και γαμους και οχι με φορεματα μπανιου η φορμες..... ειναι σημαντικο γεγονος ετσι πρεπει να εισαι και επισημα ντυμενη....

Για άλλη μια φορά νομίζω ότι παρεξηγήθηκε αυτό που θέλω να πω...
Κατά πρώτον εγώ να πω ότι είναι η πρώτη βάφτιση που θα πάω μετά τη βάφτιση μου και του αδερφού μου όταν ήμουν 2. Γι'αυτό ρωτάω τι ακριβώς παίζει είμαι άσχετη..
πρώτον, εγώ θα είμαι η μαμά, όχι καλεσμένη.
θέλω να φορέσω αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=737 που νομίζω ότι δε θεωρείται ούτε φορεμα μπάνιου, ούτε φόρμα και ναι είναι ως το γόνατο, έχω ψηλά πόδια είμαι μικρή για κάτι που να καλύπτει περισσότερο, νομίζω ότι μπορώ να το υποστηρίξω και θα φαίνεται αρκετά "καλό"επάνω μου.
δεύτερον δε μιλησα προσωπικά.
τρίτον η βάφτιση είναι κι εμένα 20.00 και θα βγούμε έξω μετά, αλλά δε νομίζω ότι το φόρεμα που διάλεξα είναι πρωινό πχ.
εμένα μου άρεσαν κι αυτά, http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2374
http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2265
http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2365
και πάνω σε αυτό τον προβληματισμό μου που να καταλήξω ρώτησα αν θα πρέπει να πάρω κάτι σαν το κοντό ή κάτι τόσο γκράντε..
Δεν ξέρω, έιχα την εντύπωση ότι τα μακριά που μου αρεσουν θα θεωρούνταν νορμάλ σε γάμο ή σε ρεβεγιόν ή σε κανά επίσημο δείπνο.
Δεν είπα ότι θα πάω με τζιν, έλεος..
Μου λέτε ότι μια μάμα θεωρείται φυσιολογικό να πάει κάπως έτσι ντυμένη(δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά δεν ξέρω..)
p.s.δεν ξέρω αν η ηλικία παίζει ρόλο σε τέτοιες επιλογές, ρωτάω γενικότερα. Πάντως είμαι 21.

dinaki88
24-06-10, 01:39
α και άμα θεωρείτε ότι αυτό που επέλεξα όντως δείχνει ότι πάω για βόλτα ας πούμε και "δεν κάνει" πείτε το, δεν έχω κανέναν να με διαφωτίσει μη γίνω ρεζίλι!

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 01:41
Ελενα μου σ'ευχαριστω για την απάντηση!
Μαλλον κατι τετοιο θα γινει !Σκεφτομαι να παραγγειλω κατι δοκιμαστικα καποιο φορεμα μαλλον γιατι νυφικο δεν σκεφτομαι να βαλω στα κιλα που ειμαι τωρα!χαχαχα! Το φορεμα σου πολυ ωραιο παντως.....Να σε ρωτησω επισης για το κοστος των μεταφορικων καθως κ για το τελωνειο,πως γινεται να το αποφυγουμε?
Η φιλη σου στανταρ νυφικο απο Κινα περιμενει!!Μιλαμε για μεγαλο κλεψιμο εδω στην Ελλαδιτσα σιγα να μην το φερουν απο Ιταλια!!!!!

κοιτα αν παρεις νυφικο εχει κορσε σε ολα τα νυφικα οπως το φορεμα μου μαζευει την κοιλια τελειαααα....;)!!!! τα μεταφορικα ειναι αναλογα με το βαρος εγω εδωσα 40 ευρω ηταν 2 κιλα μου ειπε η τζεσικα οταν ηρθε η συσκευασια εγραφε 1.5 κ τωρα τοσα θα δωσεις και εσυ μαλλον!!!! τελωνειο δεν εχει.... αν παρεις φορεμα βαλε την τιμη του συν 4ο ευρω μεταφορικα και αν δεν εχεις paypal 10 ευρω western union, τιποτα αλλο...
και εγω αυτο βλεπω να εχουν ραψει το φορεμα κινεζικα χερακια και οχι ιταλικα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

SOUL21
24-06-10, 01:43
nonito περιμενω νεα σου μολις παραλαβεις το νυφικο σου ευχομαι να ειναι οπως το περιμενεις!Δεν ξερω γιατι αλλα εδω κ 2 ωρες προσπαθω να μπω στην σελιδα jessicabrides αλλα δεν μου την ανοιγει!Μολις καταφερω να το δω θα σου πω εντυπωσεις!

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 01:49
..
Κατά πρώτον εγώ να πω ότι είναι η πρώτη βάφτιση που θα πάω μετά τη βάφτιση μου και του αδερφού μου όταν ήμουν 2. Γι'αυτό ρωτάω τι ακριβώς παίζει είμαι άσχετη..
θέλω να φορέσω αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=737
τρίτον η βάφτιση είναι κι εμένα 20.00 και θα βγούμε έξω μετά,
εμένα μου άρεσαν κι αυτά, http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2374
και πάνω σε αυτό τον προβληματισμό μου που να καταλήξω ρώτησα αν θα πρέπει να πάρω κάτι σαν το κοντό ή κάτι τόσο γκράντε..
Δεν ξέρω, έιχα την εντύπωση ότι τα μακριά που μου αρεσουν θα θεωρούνταν νορμάλ σε γάμο ή σε ρεβεγιόν ή σε κανά επίσημο
Μου λέτε ότι μια μάμα θεωρείται φυσιολογικό να πάει κάπως έτσι ντυμένη(δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά δεν ξέρω..)
p.s.δεν ξέρω αν η ηλικία παίζει ρόλο σε τέτοιες επιλογές, ρωτάω γενικότερα. Πάντως είμαι 21.

κοιτα εκει θα δεις αναλογα με το σωμα σου αν εισαι παχουλουλα βαζεις κατι αρκετα κλειστο να μην ξεχιλιζουν αν εισαι απο τις τυχερες και εισαι αδυνατη θα βαλεις καποιο φορεμα που θεωρεις εσυ οτι θα ειναι ωραιο πανω σου... εμενα ολα μου αρεσαν!!! απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις γιατι γουστα ειναι αυτα... απλα η γνωμη μου μην βαλεις μονο μαυρο φορεμα σε βαπτιση βαλε κατι πιο χαρουμενο....;)

dinaki88
24-06-10, 01:50
εδωσες 40 ευρώ για 2 κιλά φόρεμα????
μπερδεύτηκα

dinaki88
24-06-10, 01:51
δεν είναι πολλά?
p.s. όποια με βοηθήσει με την απορία μου σχετικά με τα maxi mini midi θα το εκτιμούσα...
δεν έχω παραγγείλει ακόμα, οπότε προλαβαίνω πριν κάνω ένα μεγάλο λάθος:)

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 01:59
δεν είναι πολλά?
p.s. όποια με βοηθήσει με την απορία μου σχετικά με τα maxi mini midi θα το εκτιμούσα...
δεν έχω παραγγείλει ακόμα, οπότε προλαβαίνω πριν κάνω ένα μεγάλο λάθος:)

ναι τοσα εδωσα!!!! γιαμενα δεν ηταν πολλα και τα εδωσα... τωρα πιστευω απο κινα ερχονται!!! εδω πηρα σε μαγαζι με βαπτιστικα και για 10 μπουκαλακια να μου τα φερει απο ιλισια ως ρεντη μου ζητησε 16 ευρω:evil: τι να πω καλα ειναι και τα 40 απο κινα που κανει και μερες να ερθει.... θα βαλεις καποια να σε μετρησει και θα τις στειλεις αυτα που ζηταει στο σιτε..και αυτη θα το ραψει ακριβος....

SOUL21
24-06-10, 02:00
Βρε Ελενα μου να σε ρωτησω κατι ακομα αλλα μην γελασεις γιατι μιλαμε οτι ειμαι κ πολυ ασχετηηηη!!!!!!!!!!Η πληρωμη paypal πως ακριβως γινεται?Παω στην τραπεζα κ τους λεω θελω μια καρτα paypal με 300 ευρω πχ δηλαδη?
Γιατι μιλαμε εγω το UFO μεχρι κ πριν σας ανακαλυψω τα αγοραζα ολα απο Ελλαδα!
Οσο για την ερωτηση σου dinaki88 σχετικα με το ποιο ειναι το καταλληλοτερο φορεμα για μια βαπτιση μακρυ,κοντο κτλ η αποψη μου είναι οτι η καθεμια εχει διαφορετικο γουστο κ στυλ απο την αλλη οποτε σαφως κ δεν γινεται να συμπιπτουν οι αποψεις μας παντα!Εγω να φανταστεις βγαινω για καφε με μακρια φορεματα που η κολλητη μου θα τα εβαζε μονο σε μια βραδυνη εξοδο!Οχι οτι ειναι επισημα αλλα το στυλ της ειναι διαφορετικο!Οποτε η καθεμια μας πιστευω οτι ειναι προτιμοτερο να φορεσει αυτο που της ταιριαζει κ την κανει να νιωθει ανετα!Παντως οταν καταφερω να δω τα φορεματα σου θα σου πω κ εγω την αποψη μου!

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 02:07
Βρε Ελενα μου να σε ρωτησω κατι ακομα αλλα μην γελασεις γιατι μιλαμε οτι ειμαι κ πολυ ασχετηηηη!!!!!!!!!!Η πληρωμη paypal πως ακριβως γινεται?Παω στην τραπεζα κ τους λεω θελω μια καρτα paypal με 300 ευρω πχ δηλαδη?
Γιατι μιλαμε εγω το UFO μεχρι κ πριν σας ανακαλυψω τα αγοραζα ολα απο Ελλαδα!
Οσο για την ερωτηση σου dinaki88 σχετικα με το ποιο ειναι το καταλληλοτερο φορεμα για μια βαπτιση μακρυ,κοντο κτλ η αποψη μου είναι οτι η καθεμια εχει διαφορετικο γουστο κ στυλ απο την αλλη οποτε σαφως κ δεν γινεται να συμπιπτουν οι αποψεις μας παντα!Εγω να φανταστεις βγαινω για καφε με μακρια φορεματα που η κολλητη μου θα τα εβαζε μονο σε μια βραδυνη εξοδο!Οχι οτι ειναι επισημα αλλα το στυλ της ειναι διαφορετικο!Οποτε η καθεμια μας πιστευω οτι ειναι προτιμοτερο να φορεσει αυτο που της ταιριαζει κ την κανει να νιωθει ανετα!Παντως οταν καταφερω να δω τα φορεματα σου θα σου πω κ εγω την αποψη μου!
γιατι να γελασω τι λες και εμεις οσο ζουμε μαθαινουμε!!!
κοιτα απο οτι εμαθα με pay pal πας στην τραπεζα και ζητας να σου βγαλουν μια προπληρωμενη καρτα με το ποσο που θελεις μεσα....η εκτος αν εχεις πιστωτικη...και απο εκει και περα ανταλλασεται καποια στοιχεια με την κινεζα απλα εγω δεν ηθελα να μπλεκω με καρτες πηγα στο ταχυδρομειο εδωσα 10 ευρω και ησυχασα....γιαυτο και δεν ξερω πως ακριβος λειτουργει μια καρτα τετοιου ειδους:cry:!!!

dinaki88
24-06-10, 02:09
ευχαριστώ το εκτιμώ.
Γενικά μιλούσα ξέρω ότι είναι θέμα στυλ και γούστου αλλα δεν ξέρω ΣΥΝΗΘΩΣ σε μια βάπτιση η μαμά τι φοράει...Φαντάζομαι ότι το να πάω με σορτσάκι, αν και σατενοειδές, που είναι το στυλ μου θα φανεί παράξενο...
Φαντάζομαι τώρα καταλαβαίνετε..
Μα δεν καταλαβαίνω εμένα 40 ευρώ που λέει ο λόγος(λίγο παραπάνω)κάνει όλο το φόρεμα...Άρα άντε να μην πάει 2 κιλά, 1 θα είναι σίγουρα, αρα θα δώσω κοντά 65 ευρώ?
νόμιζα ότι παραπάνω λέγανε οι κοπέλες ότι είναι αστείο το ποσό για τα μεταφορικά:(

dinaki88
24-06-10, 02:11
Α τώρα το είδα...χεχε..γενικα φοράω μόνο μαύρα, οπότε το μάτι μου εκεί πήγε..αν δεν έβρισκα το κοντό άσπρο, να σας πω δε με ένοιαζε και καθόλου
Πάντως στα λόγια μου έρχεστε, υπάρχουν κάποιου είδους "προσδοκίες"στο τι φοράει ή όχι η μαμά..

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 02:11
ευχαριστώ το εκτιμώ.
Γενικά μιλούσα ξέρω ότι είναι θέμα στυλ και γούστου αλλα δεν ξέρω ΣΥΝΗΘΩΣ σε μια βάπτιση η μαμά τι φοράει...Φαντάζομαι ότι το να πάω με σορτσάκι, αν και σατενοειδές, που είναι το στυλ μου θα φανεί παράξενο...
Φαντάζομαι τώρα καταλαβαίνετε..
Μα δεν καταλαβαίνω εμένα 40 ευρώ που λέει ο λόγος(λίγο παραπάνω)κάνει όλο το φόρεμα...Άρα άντε να μην πάει 2 κιλά, 1 θα είναι σίγουρα, αρα θα δώσω κοντά 65 ευρώ?
νόμιζα ότι παραπάνω λέγανε οι κοπέλες ότι είναι αστείο το ποσό για τα μεταφορικά:(
ναι αν ειναι 1 κιλο παει 20 ευρω συν το φορεμα πες 40 συνολο 60 !!! μια χαρα δεν ειναι εδω ποσα θα δωσεις για ενα τετοιο φορεμα 100 και βαλε...οποτε καλα ειναι η κινεζουλα μας....

SOUL21
24-06-10, 02:16
Για να καταλαβω το western union ειναι ενα ειδος αντικαταβολης?Οταν πας να παραλαβεις απο ταχυδρομειο πληρωνεις το φορεμα+μεταφορικα+10ε(western union)?Καλο αυτο!!!!Εμαθα κατι κ σημερα!Γιατι κ εγω να σου πω την αληθεια μου δεν θελω να μπλεξω με καρτες κτλ!
Ελενα σ'ευχαριστω για ακομα μια φορα για τις πολυτιμες πληροφοριες!!!!!!!!:):)http://www.parents.gr/forum/images/icons/icon7.gif

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 02:16
λοιπον κοριτσια καλη και η παρεα σας ομως πρεπει να κοιμηθω θα ξυπνησουν αυριο τα μωρα και εγω ακομα θα κοιμαμαι.... :p οχι τιποτα αλλο αλλα μετα ολη μερα σαν την ωραια κοιμωμενη θα ειμαι.....:lol:
καληνυχτα.....

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 02:21
Για να καταλαβω το western union ειναι ενα ειδος αντικαταβολης?Οταν πας να παραλαβεις απο ταχυδρομειο πληρωνεις το φορεμα+μεταφορικα+10ε(western union)?Καλο αυτο!!!!Εμαθα κατι κ σημερα!Γιατι κ εγω να σου πω την αληθεια μου δεν θελω να μπλεξω με καρτες κτλ!
Ελενα σ'ευχαριστω για ακομα μια φορα για τις πολυτιμες πληροφοριες!!!!!!!!:):)http://www.parents.gr/forum/images/icons/icon7.gif

ι αυτοι τα μεταφερουν για σενα, πριν την παραγγελεια μολλης λαβει η κινεζα τα χρηματα τοτε αρχιζει να ραβει το φορεμα, απλα εσυ πρεπει να τις στειλεις το κωδικο του φορεματος να σου πει ποσα ακριβος χρηματα θελει να τις τα στειλεις και μετα να σου πει σε ποιο ονομα να στειλεις τα χρηματα !!!ουτος η αλλιως η παυπαλ εχει καποιο ποσο που ζηταει στην αρχη...οποτε τα 10 ευρω δεν ειναι πολλα...τιποτα οτι θελεις ρωτα να σε βοηθισω....;)

SOUL21
24-06-10, 02:25
Καληνυχτα Ελενα μαλλον θα σε ακολουθησω!!!!

Οσο για τις προσδοκιες του τι θα φορεσει η "μαμα":εμενα προσδοκια μου ειναι οταν θα παω σε μια βαπτιση η μαμα να φοραει ενα ρουχο κ οχι το ρουχο να την φοραει!Αν εσυ πχ νιωθεις ανετα με ενα σορτς θα προτιμουσα να σε εβλεπα μ'αυτο παρα να σε δω μεσα σε ενα φορεμα που δεν νιωθεις ανετα!Θα δω παντως κ τα φορεματα αυριο κ θα σου πω!

Καληνυχτα σε ολες!!!!!!!!

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 02:27
α...οταν πας και τα στειλεις θα σου δωσουν αντιγραφο εκει θα εχει 10ψηφιο αριθ αυτο θα το στειλεις στην κινεζα για να παει να παρει τα χρηματα της...και θα σε ενημερωσει αν τα ελαβε και θα αρχισει να σε ρωταει ολα και ετσι θα γινει και η παραγγελεια δεν ειναι κατι δυσκολο λιγο χρονο θελει και υπομονη μονο γιατι εχουμε 6ωρες διαφορα...

SOUL21
24-06-10, 02:28
Ελενα μην σε κουραζω αλλο θα τα πουμε αυριο κ μου λυνεις τοτε κ τις υπολοιπες αποριες!!!

SOUL21
24-06-10, 02:35
Δηλαδη επικοινωνω με την κινεζουλα κ της λεω θελω το ταδε φορεμα αποστολη ελλαδα κ τροπο πληρωμης western union k αυτη μου δινει τον λογαριασμο της παω ταχυδρομειο να κανω καταθεση κτλ κτλ?Αν ειναι ετσι απο βδομαδα ειμαι για παραγγελια!Τελειααααααααα!!!!!

ΕΛΕΝΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Danai81
24-06-10, 02:41
Και έψαχνα για άτομα που είναι online...Στο θέμα της βάπτισης τα βρήκα?? :p
Κορίτσια ωραίο θέμα! και πολύ όμορφες επιλογές! Και το site αυτο με τα φορέματα δεν το είχα ξαναδεί και μου άρεσε! Εγω την ζουζούνα μου λέω να τη βαφτίσω το Σεπτέμβρη-Οκτώμβρη, αλλά σίγουρα θα σας συμβουλευτώ!

SOUL21
24-06-10, 02:49
Και ναι μας βρηκες στο θεμα της βαπτισης!!!!!!!
Μονο που εγω θα αποχωρησω γιατι η μπεμπουλα το πρωι θα θελει παιχνιδια.....
κ εγω θα κουτουλαω δεξια κ αριστερα!!!!!!!!!χαχαχα!
Θα τα πουμε ξανα ομως γιατι κ εγω ψαχνω πληροφοριες σχετικα με το γαμο-βαπτιση!!!!!!!

Καληνυχτα σε ολες!!!!!!!!

Danai81
24-06-10, 02:56
Καληνύχτα Αθηνά! Και εγώ θα πήγαινα για ύπνο, απλά ειπα να πω ένα γεια στις "ξενύχτισσες"!! ελπιζω να τα ξαναπούμε. άλλωστε θα σας χρειαστώ σίγουρα! Φιλιά πολλά!

vasso st
24-06-10, 06:59
α και άμα θεωρείτε ότι αυτό που επέλεξα όντως δείχνει ότι πάω για βόλτα ας πούμε και "δεν κάνει" πείτε το, δεν έχω κανέναν να με διαφωτίσει μη γίνω ρεζίλι!
dinaki, δεν υπαρχουν κανονες πουθενα! Σαφως -ενα παραπανω και σαν μαμα, προσεξε το ντυσιμο σου να μπορεις να το υποστηριξεις και να νιωθεις καλα, να ειναι τετοιο που δεν θα "προσβαλει" τον χωρο και τους καλεσμενους. Αν δηλαδη μια μαμα, ειναι οικονομικα αδυναμη να αγορασει φορεμα ή τουαλετα ή μια αλλη μαμα βαφεται & ντυνεται πολυ εντονα λογω στυλ κ χαρακτηρα, θα τις κατηγορησουμε?
Στην δικη σου περιπτωση, λογω ηλικιας, ειναι πολυ ομορφο το πρωτο φορεματακι (το κοντο ασπρο) και αν ο παπας δεν εχει προβλημα (γιατι καποιοι παπαδες, βαζουν αυστηρους κανονες) και εσυ νιωθεις ανετα ετσι, ε, τοτε βαλε το σορτσακι σου (τωρα που μπορεις κ δεν παρεξηγεισαι!!) με μια ωραια τουνικ απο πανω (για πιο κυριλε-οχι σουτιεν ή μπουστακι:wink:), ωραια αξεσουαρ κ ωραια πεδιλακια!!! Με το καλο!:)

vasso st
24-06-10, 07:00
Καληνυχτα Ελενα μαλλον θα σε ακολουθησω!!!!

Οσο για τις προσδοκιες του τι θα φορεσει η "μαμα":εμενα προσδοκια μου ειναι οταν θα παω σε μια βαπτιση η μαμα να φοραει ενα ρουχο κ οχι το ρουχο να την φοραει!Αν εσυ πχ νιωθεις ανετα με ενα σορτς θα προτιμουσα να σε εβλεπα μ'αυτο παρα να σε δω μεσα σε ενα φορεμα που δεν νιωθεις ανετα!
Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!

vasso st
24-06-10, 07:09
Αθηνα83, και εγω σκεφτομαι νυφικο απο την κινεζουλα :cool::wink: ! Εχω ψαξει στο ιντερνετ και εχω αποθηκευσει φωτο νυφικων που μου αρεσαν και οταν ερθει η ωρα θα της στειλω αυτο που μου αρεσει να μου το ραψει.
Το paypal, ειναι ασφαλης τροπος πληρωμης αγορων μεσω διαδικτυου και χωρις κοστος! Δεν εχει υπαρξει ποτε αναφορα κλοπης στοιχειων προσωπικων ή καρτας διοτι ειναι παγκοσμιο, εγκυρο και ασφαλες! Εγω χρησιμοποιω την καρτα μισθοδοσιας μου αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις προπληρωμενη ή πιστωτικη. Ακολουθεις τα βηματα και κανεις τη διαδικασια. Ο αλλος τροπος ειναι western union ή moneygram (με χρεωση)
Καλες αγορες!!

nonito
24-06-10, 09:22
nonito περιμενω νεα σου μολις παραλαβεις το νυφικο σου ευχομαι να ειναι οπως το περιμενεις!Δεν ξερω γιατι αλλα εδω κ 2 ωρες προσπαθω να μπω στην σελιδα jessicabrides αλλα δεν μου την ανοιγει!Μολις καταφερω να το δω θα σου πω εντυπωσεις!

Εννοείται ότι μόλις παραλάβω θα ενημερώσω και θα βάλω και photo. Πω πω αγωνίαααα

Nefelirene
24-06-10, 09:25
Dinaki88 δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά και εγώ που κοντέυω τα 32σε πληροφορώ ότι στην βάφτιση της κόρης μου ένα απλό φορεματάκι είχα πάρει απο Attrativo και τέλος ,βέβαια ήταν Κυριακή μεσημέρι και μετά είχαμε βγεί μόνο οι στενοι συγγενείς για φαγητό αλλά δεν ξέρω πρέπει να το έχεις και μέσα σου και να υποστηρίζεις τέτοια ρούχα.Να πω την αμαρτία μου ίσως επειδή δουλεύει η μαμά μου χρόνια σε τέτοιο κατάστημα και τα έβλεπα τα έχω ψιλοσιχαθεί και δεν τα αντέχω.:?Πάντως και η νονά απλό φόραγε κοντό φορεματακι ακόμα και στο γάμο μου η κουμπάρα μου απλό κόντό φόραγε.

nonito
24-06-10, 09:30
Για άλλη μια φορά νομίζω ότι παρεξηγήθηκε αυτό που θέλω να πω...
θέλω να φορέσω αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=737 που νομίζω ότι δε θεωρείται ούτε φορεμα μπάνιου, ούτε φόρμα και ναι είναι ως το γόνατο, έχω ψηλά πόδια είμαι μικρή για κάτι που να καλύπτει περισσότερο, νομίζω ότι μπορώ να το υποστηρίξω και θα φαίνεται αρκετά "καλό"επάνω μου.
τρίτον η βάφτιση είναι κι εμένα 20.00 και θα βγούμε έξω μετά, αλλά δε νομίζω ότι το φόρεμα που διάλεξα είναι πρωινό πχ.
Δεν ξέρω, έιχα την εντύπωση ότι τα μακριά που μου αρεσουν θα θεωρούνταν νορμάλ σε γάμο ή σε ρεβεγιόν ή σε κανά επίσημο δείπνο.
Δεν είπα ότι θα πάω με τζιν, έλεος..

Κοίτα dinaki και εγώ συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια που λένε πως πρεπει να ντυνόμαστε σύμφωνα με το στυλ μας και την προσωπικότητά μας. Τώρα απ' ότι κατάλαβα είσαι ένα νεο κορίτσι 21 χρονών, με όμορφο σώμα και δεν καταλαβαίνω γιατί πρεπει ντε και καλά να βάλεις μακρύ σατέν φόρεμα, το οποίο θα είναι βαρύ και θα θυμίζει κάποια άλλη κοπέλα και όχι εσένα..Εγώ είμαι 28 με κανονικό σώμα αλλα λυσάω στα maxi , μ' αρέσουν πολύ και τα φοράω συνέχεια, οπότε θα ήταν απόλυτα φυσιολογικό να επιλέξω κάτι αντίστοιχο σε ένα επίσημο event. Εγώ νομίζω πως το φορεματάκι το λευκό με τιην κορδέλα είναι σούπερ, είναι κομψό και αεράτο και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι μπορείς να το φορέσεις στη βάφτιση.Με ωραίο μαλλί και καλό πέδιλο θα είναι σούπερ..Α!Μπορείς να το φτιάξεις σε ότι χρώμα θες, μην κολλάς με το λευκό..Σκέψου το και σε ένα κοραλλί, ή σιέλ αν είσαι μελαχρινή...μη σου πω και κίτρινο...αλλά γνώμη μου είναι όχι μαύρο..πολύ συνηθισμένο και είσαι και μικρή οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος..

lina
24-06-10, 09:48
Κι εγώ τα μαύρα τα έχω συνδέσει με πένθος οπότε νομίζω ότι οτιδήποτε εκτός από μαύρο. Αλλά για να πω και γω κάτι, χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ. Στη βάφτιση, πρωταγωνίστρια είναι η νονά και το μωρό. Η μαμά πρέπει να είναι περιποιημένη και λίγο πρακτικά ντυμένη. Σκεφτείτε όλες τις φωτογραφίες που θα βγείτε σκυμμένη ντύνοντας το μωρό. Εμένα π.χ. θα με ενοχλούσε να φαίνεται το στήθος μου από ένα φόρεμα ή να κυκλοφορώ σαν madame μέρα μεσημέρι. Εγώ τουλάχιστον, έτσι σκέφτηκα στις βαφτίσεις...Αυτά για να βοηθήσω όσες ΔΕΝ θέλουν να είναι επίσημα ντυμένες. Για τις υπόλοιπες...χαρά στο κουράγιο σας και να το απολαύσετε!!!

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 12:07
Δηλαδη επικοινωνω με την κινεζουλα κ της λεω θελω το ταδε φορεμα αποστολη ελλαδα κ τροπο πληρωμης western union k αυτη μου δινει τον λογαριασμο της παω ταχυδρομειο να κανω καταθεση κτλ κτλ?Αν ειναι ετσι απο βδομαδα ειμαι για παραγγελια!Τελειααααααααα!!!!!

ΕΛΕΝΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βημα 1ο λες στην κινεζουλα τι φορεμα θελεις!
ρωτας τιμη μαζι με τα μεταφορικα!
βημα2ο τις λες εισαι ελλαδα θα πληρωσεις με (western union) αν τελικα θα τα στειλεις μεσω ταχυδρομειου...
θα σου στειλει τα στοιχεια της(ΠΡΟΣΟΧΗ δεν ειναι τζεσσικα) καποιο κινεζικο
βημα 3ο θα τα γραψεις θα πας ταχυδρομειο θα πεις για αποστολη χρηματων μεσω western union θα σου δωσουν να συμπληρωσεις ενα εντυπο....το συμπληρωνεις εκεινη την στιγμη
οταν γινει η αποστολη χρηματων θα παρεις ενα αντιγραφο που θα εχει 10 ψηφια πανω ειναι ο κωδικος αποστολης,αυτο το θελει η κινεζουλα για να τα παραλλαβει....
βημα4ο θα τις στειλεις το 10ψφ αριθ μαζι με τα στοιχεια σου(διευθ,ονομα τηλ κτλ) προσοχη δωστης ονομα αυτο που λεει το κουδουνι σας αν εχει του συζυγου τοτε γραψε του συζυγου...(εμενα γραφει μονο του συζυγου και δεν με βρηκε στο κουδουνι ο κουριερ και εφυγε και το δεμα ηταν στα αζητητα)
βημα 5ο α βαλεις καποια να σε μετρισει λεει αναλυτικα στο σιτε θα τις τα στειλεις και απο εκει και περα θα σε ρωταει ξανα και ξανα μεχρι να ειναι ο.κ και σταδιακα θα σε ενημερωνει για την πορεια της παραγγελειας.... αυτα δεν ειναι δυσκολο,,, δυστιχος με pay pal δεν ξερω την διαδικασια ακριβος μονο αυτα που εγραψα πιο πανω...τωρα αν καποιοα κοπελα ξερει ας το πει πιο αναλυτικα!!! να ξερεις και εκει....:grin:

vatraxaki
24-06-10, 12:48
γεια σας κοριτσια!!!
εχει φοβερα φορεματα η σελιδα που βαλατε και ειμαι σε σκεψη να παραγγειλω αλλα φοβαμαι λιγο.
ΕΛΕΝΑ οταν λες μιλας με την κινεζουλα στο τηλ;η μεσω μαιλ;
δεν μπορω να κανω απο το σαιτ απευθειας παραγγελια;
τα μεταφορικα ποσο ειναι;
με τα νουμερα;θα μετρηθω;
οσες εχετε παραγγειλει τα εχετε παραλαβει ολες;η εγινε σε καμια κατι και χαθηκαν και τα λεφτα και το φορεμα;

#ΕΛΕΝΑ#
24-06-10, 13:53
γεια σας κοριτσια!!!
εχει φοβερα φορεματα η σελιδα που βαλατε και ειμαι σε σκεψη να παραγγειλω αλλα φοβαμαι λιγο.
ΕΛΕΝΑ οταν λες μιλας με την κινεζουλα στο τηλ;η μεσω μαιλ;
δεν μπορω να κανω απο το σαιτ απευθειας παραγγελια;
τα μεταφορικα ποσο ειναι;
με τα νουμερα;θα μετρηθω;
οσες εχετε παραγγειλει τα εχετε παραλαβει ολες;η εγινε σε καμια κατι και χαθηκαν και τα λεφτα και το φορεμα;

κοιτα και εγω παρηγγειλα με την σκεψη οτι παιζω τζοκερ αν δεν ερθει ο.κ τα εχασα και αν ερθει θα εχω φορεμα....:twisted: εγω παρηγγειλα και ολοι εδω μου ελεγαν α...ενταξη πες γεια στα λεφτακια σου...και εγω ετσι πιστευα μεχρι που ηρθε το φορεμα, τωρα αν καποια παραγγελεια δεν γινει η χαθει δεν ξερω εγω παντως το πηρα το φορεμα μου και ηταν ωραιο αλλα επειδη οπως λες και εσυ φοβομουν οτι δεν θα ερθει διαλεξα ενα φορεμα χωρις πολλες σκεψεις, βλακεια μου επρεπε να διαλεξω με την ησυχια μου...
μιλαω με μαιλ, τηλεφ οχι δεν ξερω και τοσο καλα αγγλικα...
μεταφορικα αναλογα το φορεμα....
ναι θα μετρηθεις μονη σου ,τουλαχιστον ετσι εκανα εγω....

vasiliki40
24-06-10, 14:50
Κοριτσια
Λεω να το ραψω το φορεμα
Πειτε πιο προτιματε.Δεν ειμαι και αδυνατουλα!Υψος 1,70/οποτε τα φορεματα ειναι με βαση τι θα μου παει οχι τι θα διαλεγα αν ειχα σωμα!!!Εχω και μια φωτο του τι θα διαλεγα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ αλλα δυστυχως...θα φαινομουν σαν ζυμαρακι.ΕΙναι το τελευταιο με τα σχεδια...
Τελος παντων τωρα μην στεναχωριεμαι!
Τα χρωματα δεν ειναι αυτα στις φωτο θα διαλεξω οταν αποφασισω.Περιμενω!!!

http://img695.imageshack.us/img695/980/promgirl348310309.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/promgirl348310309.jpg/)
http://img694.imageshack.us/img694/9481/6579.th.jpg (http://img694.imageshack.us/i/6579.jpg/)
http://img30.imageshack.us/img30/4424/1278posidts.th.jpg (http://img30.imageshack.us/i/1278posidts.jpg/)
http://img30.imageshack.us/img30/888/1276amtydts.th.jpg (http://img30.imageshack.us/i/1276amtydts.jpg/)

και τα αγαπημενα μου αλλα εκτος λιστα...:-(

http://img10.imageshack.us/img10/7799/promgirl499458272.th.jpg (http://img10.imageshack.us/i/promgirl499458272.jpg/)
http://img9.imageshack.us/img9/6695/promgirl479322309.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/promgirl479322309.jpg/)

αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις ανοιξετε γιατι δεν φαινονται καλα.

Το πρώτο , το βρίσκω φοβερά σικ , ακόμα και για παχουλές!!ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ..

vatraxaki
24-06-10, 15:43
κοιτα και εγω παρηγγειλα με την σκεψη οτι παιζω τζοκερ αν δεν ερθει ο.κ τα εχασα και αν ερθει θα εχω φορεμα....:twisted: εγω παρηγγειλα και ολοι εδω μου ελεγαν α...ενταξη πες γεια στα λεφτακια σου...και εγω ετσι πιστευα μεχρι που ηρθε το φορεμα, τωρα αν καποια παραγγελεια δεν γινει η χαθει δεν ξερω εγω παντως το πηρα το φορεμα μου και ηταν ωραιο αλλα επειδη οπως λες και εσυ φοβομουν οτι δεν θα ερθει διαλεξα ενα φορεμα χωρις πολλες σκεψεις, βλακεια μου επρεπε να διαλεξω με την ησυχια μου...
μιλαω με μαιλ, τηλεφ οχι δεν ξερω και τοσο καλα αγγλικα...
μεταφορικα αναλογα το φορεμα....
ναι θα μετρηθεις μονη σου ,τουλαχιστον ετσι εκανα εγω....
σ'ευχαριστω πολυ θα κατσω να τα δω με την υσηχια μου γιατι ειναι και παρα πολλα αν κι εχω βαλει καποιο στο ματι αλλα σκεφτομαι να παρω δυο ενα για που θα γινο κουμπαρα κι ενα για την βαπτιση του μπεμπη μας!

SOUL21
24-06-10, 18:21
Καλησπέρα κοριτσια!
Ελενα με κατατόπισες πλήρως οσον αφορα την αγορα φορεματος απο την κινεζουλα!Αν κ εγινα κουραστικη σ'ευχαριστω για ακομα μια φορα!

Σκεφτομαι να παραγγείλω καποιο φορεμα ετσι ωστε να δω την ποιοτητα, πως στρωνει ,κτλ.Αν κ φανταζομαι φορεμα με νυφικο εχουν εντελως διαφορετικη ραφη!Απο την αλλη λεω να παραγγειλω ενα νυφικο δοκιμαστικα στα μετρα της αδερφής μου 3-4 ποντους μεγαλυτερο ετσι ωστε να βαλω στοχο να χασω τα κιλα για να μπω στο νυφικό κ να μην πανε κ χαμενα τα λεφτουδακια μου γιατι τωρα με την κριση ολα πρεπει να τα υπολογιζουμε!Θα σας ενημερωσω παντως οτι κ να κανω!!!

dinaki88 τα 2 λευκα φορεματα μου αρεσαν παρα πολυ!!!!!!!!!

nonito φανταστικο κ το νυφικο σου!!!!!!!!!Αγωνιω κ εγω μαζι σου!!!Μακαρι να ειναι οπως δειχνει!Μολις παραλαβεις ενημερωσε με!!!!

vasso st λες αν της στειλουμε φωτογραφια να μπορει να μας ραψει αυτο που θελουμε?Πολυ ωραια νυφικα εχει κ ο pronovias......AAA μου εβαλες ιδεες!!!Λες να μας σωσει η κινεζα?Καλες αγορες κ σ'εσενα!!!!!!!!!!!

vasso st
24-06-10, 19:28
vasso st λες αν της στειλουμε φωτογραφια να μπορει να μας ραψει αυτο που θελουμε?Πολυ ωραια νυφικα εχει κ ο pronovias......AAA μου εβαλες ιδεες!!!Λες να μας σωσει η κινεζα?Καλες αγορες κ σ'εσενα!!!!!!!!!!!
Αθηνα μου, σιγουρα το κανει! Σε προηγουμενες σελιδες το ειχε αναφερει αλλη κοπελα και η κινεζουλα της απαντησε θετικα. Και εγω με pronovias εχω παθει πλακα!!

dinaki88
24-06-10, 19:36
ευχαριστώ κορίτσια, με διαφωτίσατε πραγματικά..
Το θέμα του χρώματος είναι λυμένο, φοράω μόνο συγκεκριμένα χρώματα(μαύρο κυρίως και άσπρο)δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να βάλω κάτι το οποίο δεν είναι εγώ όπως ειπατε..Τα φορέματα που σας έδειξα θα τα ένιωθα μια χαρά πάνω μου και πιστεύω θα τα φορούσα, δεν θα με φορούσαν, αλλά το πρόβλημα μου ήταν αν θα πάρω τα μάξι ή το πιο κοντό..
Καλά δεν θα έβαζα σορτσάκι γιατί μετά η πεθερά κι ο πεθερός θα πήγαιναν στο νοσοκομείο με συγκοπή:)
Ευχαριστώ που με βοηθήσατεεεεεεεεεεεε

#ΕΛΕΝΑ#
25-06-10, 00:29
σ'ευχαριστω πολυ θα κατσω να τα δω με την υσηχια μου γιατι ειναι και παρα πολλα αν κι εχω βαλει καποιο στο ματι αλλα σκεφτομαι να παρω δυο ενα για που θα γινο κουμπαρα κι ενα για την βαπτιση του μπεμπη μας!

θα σου ελεγα αν ακομα εχεις χρονο παρε για αρχη ενα να δεις πρωτα αν θα σου αρεσει!!!! και μετα αν τελικα σου αρεσει απο αποψη ραφης και υφασματος.... τοτε παιρνεις και το δευτερο.....;)

#ΕΛΕΝΑ#
25-06-10, 00:32
Καλησπέρα κοριτσια!
Ελενα με κατατόπισες πλήρως οσον αφορα την αγορα φορεματος απο την κινεζουλα!Αν κ εγινα κουραστικη σ'ευχαριστω για ακομα μια φορα!

τιποτα τι λες!!! οτι αλλο θελεις ειμαστε εδω.... :-)

dinaki88
27-06-10, 02:37
κορίτσια σίγουρα δεν περνάνε τελωνείο τα ρούχα και πληρώνεις τον κούκο αιδόνι...
φοβάμαι λίγο...
θα παραγγείλω μεθαύριο γι'αυτό..

katerinak
27-06-10, 16:15
Αθηνα μου, σιγουρα το κανει! Σε προηγουμενες σελιδες το ειχε αναφερει αλλη κοπελα και η κινεζουλα της απαντησε θετικα. Και εγω με pronovias εχω παθει πλακα!!

Ναι το κανει,τη ρωτησα γαι αενα κ ειπε 65 ευρω,αλλα δεν το αποφασισα κ τωρα δεν προλαβαινω,παντως λεω να βρω ενα που μ αρεσει πολυ κ να της πω να μου το ραψει

dinaki88
27-06-10, 21:41
έλενα μου
δεν ξέρω αν είδες την ερώτηση μου, επειδή παραγγέλνω αύριο, είναι 100% σίγουρο ότι δε θα πάρω μια μέρα ένα τηλ. ότι ο εκτελωνισμός θα μου φάει κανά κατοστάρικο?

alex4
27-06-10, 22:24
Γεια σας κορίτσια άλλη μία άσχετη στη παρέα σας!

Ποιά είναι η κινεζούλα? το site αυτό δηλ της Jessica που λέτε είναι το αυθεντικό ή της κινέζας? Οι τιμές είναι αυτές που αναγράφει? Και ποιό είναι το email της?

Εγώ βαφτίζω το γιο μου 19 Αυγούστου, λίγο χλωμό να προλάβω να παραγγείλω κάτι. Αλλά για να το ξέρω για άλλες περιπτώσεις.

alex4
27-06-10, 22:27
Α! και Ντινάκι το άσπρο φόρεμα είναι ΤΕΛΕΙΟ για βάφτιση.

#ΕΛΕΝΑ#
27-06-10, 23:02
έλενα μου
δεν ξέρω αν είδες την ερώτηση μου, επειδή παραγγέλνω αύριο, είναι 100% σίγουρο ότι δε θα πάρω μια μέρα ένα τηλ. ότι ο εκτελωνισμός θα μου φάει κανά κατοστάρικο?

εγω τουλαχιστν δεν πληρωσα τιποτα, παρ'ολο που οταν πηρα στην τντ μου ειπε η κοπελα οτι ειναι στο αεροδρομειο για εκτελωνισμο.... μου ηρθε το φορεμα και απλα εδωσα 5 ευρω στο κουριερ (tips)... πιστευω πως ειναι μεσα στην τιμη που δινεις για την μεταφορα.....(δηλαδη στα 40 ευρω που δινεις ) με το καλο να λαβεις το φορεμα! τελικα ποιο θα παρεις???

Ρεζι
27-06-10, 23:57
γεια σας κοριτσια
οταν λαβετε το φορεμα ενημερωστε μας για να ξερουμε κι εμεις τι παιζει με την κινεζα.
παντως οι τιμες ειναι σουπερ

dinaki88
28-06-10, 03:37
το άσπρο το κοντό με τη μαύρη κορδέλα τελικά.
ευχαριστώ για την απάντηση, θα το παραγγείλω άμεσα και θα ενημερώσω για το τι έγινε

vasso st
28-06-10, 06:52
Γεια σας κορίτσια άλλη μία άσχετη στη παρέα σας!

Ποιά είναι η κινεζούλα? το site αυτό δηλ της Jessica που λέτε είναι το αυθεντικό ή της κινέζας? Οι τιμές είναι αυτές που αναγράφει? Και ποιό είναι το email της?

Εγώ βαφτίζω το γιο μου 19 Αυγούστου, λίγο χλωμό να προλάβω να παραγγείλω κάτι. Αλλά για να το ξέρω για άλλες περιπτώσεις.
Απο οσο θυμαμαι(παει καιρος που εχω διαβασει ολες τις σελιδες απο την αρχη) μια κοπελα ειπε οτι η Jessica ηταν στο ebay και μετα ανοιξε δικο της ανεξαρτητο site το οποιο εδρευει Κινα και οι ιδιοι ειναι κινεζοι. Δεν ξερω τι εννοεις αυθεντικο...Οι τιμες ειναι αυτες που αναγραφει, μπορεις να της στειλεις φωτο απο αλλο φορεμα που μπορει να εχεις βρει στο διαδυκτιο και να σου πει αν μπορει να στο ραψει και το mail της ειναι στη σελιδα της www.jessicabrides.com (http://www.jessicabrides.com) Kαλα ψωνια!!!

vasso st
28-06-10, 06:54
γεια σας κοριτσια
οταν λαβετε το φορεμα ενημερωστε μας για να ξερουμε κι εμεις τι παιζει με την κινεζα.
παντως οι τιμες ειναι σουπερ
Αν ανατρεξεις σε προηγουμενες σελιδες, θα διαβασεις σχολια απο κοπελες που εχουν παραλαβει. Παααρα πολλες κοπελες εχουν παραγγειλει :);)

#ΕΛΕΝΑ#
28-06-10, 08:39
το άσπρο το κοντό με τη μαύρη κορδέλα τελικά.
ευχαριστώ για την απάντηση, θα το παραγγείλω άμεσα και θα ενημερώσω για το τι έγινε

ωραιο φορεματακι ειναι αυτο;):p!!!! με το καλο να το παραλαβεις και με το καλο να βαπτισεις το αγγελουδι σου!!!!:razz::p

alex4
28-06-10, 09:33
Απο οσο θυμαμαι(παει καιρος που εχω διαβασει ολες τις σελιδες απο την αρχη) μια κοπελα ειπε οτι η Jessica ηταν στο ebay και μετα ανοιξε δικο της ανεξαρτητο site το οποιο εδρευει Κινα και οι ιδιοι ειναι κινεζοι. Δεν ξερω τι εννοεις αυθεντικο...Οι τιμες ειναι αυτες που αναγραφει, μπορεις να της στειλεις φωτο απο αλλο φορεμα που μπορει να εχεις βρει στο διαδυκτιο και να σου πει αν μπορει να στο ραψει και το mail της ειναι στη σελιδα της www.jessicabrides.com (http://www.jessicabrides.com) Kαλα ψωνια!!!

Ευχαριστώ πολύ vasso. :D

SOUL21
28-06-10, 09:53
κοριτσια επεστρεψα!!!!!!!!!!
Λοιπον την Παρασκευη πριν φυγω εστειλα μνμ στο jessicabrides την ρωτησα για ενα φορεμα ποια η τιμη με τα μεταφορικα κ οτι θελω να πληρωσω με western union κ καποιες αλλες λεπτομερειες σχετικα με το φορεμα!Μεχρι σημερα δεν εχω λαβει απαντηση της!Γιατι?Ειναι λογικη αυτην η καθυστερηση στην απαντηση της?

#ΕΛΕΝΑ#
28-06-10, 12:38
κοριτσια επεστρεψα!!!!!!!!!!
Λοιπον την Παρασκευη πριν φυγω εστειλα μνμ στο jessicabrides την ρωτησα για ενα φορεμα ποια η τιμη με τα μεταφορικα κ οτι θελω να πληρωσω με western union κ καποιες αλλες λεπτομερειες σχετικα με το φορεμα!Μεχρι σημερα δεν εχω λαβει απαντηση της!Γιατι?Ειναι λογικη αυτην η καθυστερηση στην απαντηση της?
δεν ξερω τι εγινε αλλα να ξερεις οτι εχουμε 6 ωρες διαφορα, και δεν απανταει αμεσως εκτος αν στελνεις νυχτα,,,

SOUL21
28-06-10, 12:54
Απορω κ εγω μεγαλη η καθυστερηση παντως αν σκεφτεις απο την Παρασκευη!
Σημερα ξαναεστειλα θα δειξει μεχρι το βραδυ λογικα πρεπει να εχω παρει απάντηση! Ωραιο το φορεμα που πουλας κριμα που δεν ειμαι αδυνατη......

#ΕΛΕΝΑ#
28-06-10, 13:08
Απορω κ εγω μεγαλη η καθυστερηση παντως αν σκεφτεις απο την Παρασκευη!
Σημερα ξαναεστειλα θα δειξει μεχρι το βραδυ λογικα πρεπει να εχω παρει απάντηση! σιγουρα θα εχεις δεν νιμιζω να θελει να χασει πελατισα....Ωραιο το φορεμα που πουλας κριμα που δεν ειμαι αδυνατη......
ευχαριστω....

ΒΙΚΥ
15-07-10, 12:29
Απογοήτευση τελικά -για μένα- η Jessica.....
46 μέρες μετά την παραγγελία και το φόρεμα ακόμα να ρθει...
Της είχα διευκρινίσει πριν την παραγγελία μετά την παραγγελία, πάρα-πολλές φορές οτι δεν θα μπορώ να παραλάβω μετά τις 16 Ιουλίου, με διαβεβαίωσε οτι θα είναι εδώ ΠΡΙΝ τις 16, σήμερα και μετά από πολλές πιέσεις μου έστειλε το tracking list της ΤΝΤ που φαίνεται οτι το έστειλε ΣΗΜΕΡΑ! Το πακέτο θα είναι εδώ την Τρίτη και αν! και εγώ το Σάββατο πετάω και θα επιστρέψω το Σεπτέμβριο.... Ευτυχώς που πλήρωσα με PAYPAL και θα πάρω τα λεφτά μου πίσω!

panaxan
15-07-10, 21:57
νομιζω οτι θα το εχεις μεχρι την τριτη..με αεροπλανο ερχονται οποτε θα το παρεις ...απλα σου το εβγαλε ξινο.

panaxan
15-07-10, 22:00
Ψαχνω και εγω φορεμα για μια βαφτιση που ειμαι καλεσμενη και γενικα για να το φορεσω και σε εναν γαμο.Το νουμερο μου ειναι 52 και θα ηθελα να ειναι και καλο αλλα οχι πολυ φορτωμενο και προσιτο.
Τι μου προτεινετε?Μενω αμπελοκηπους αττικης
Σας ευχαριστω

user 584
02-08-10, 18:45
edit admin
(http://www.provagamou.gr/index.php?menu_id=55&action=article_inner&art_id=125)

fairy28
05-08-10, 03:06
λοιπόν κορίτσια φωτιές που ανάβετε με αυτό το site!!θέλω βοήθεια.....αρχές οκτωβρίου παντρεύει ο καλός μου ένα ζευγάρι και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας
μου άρεσε πολύ το 1729 αλλά θα μπορέσει να το φτιάξει σε μακρύ, ή αν το αφήσω έτσι κοντό πάει για την περίσταση που το θέλω?επίσης μου άρεσε το 1816 και τέλος το 2036!!όλα σε χρώμα μπλε σκούρο....ναι μου έχει "κάτσει" κάπως αυτό το χρώμα.....είμαι καστανή και έχω μαυρίσει αρκετά οπότε λέω πως θα μου πηγαίνει...επειδή ο γάμος είναι οκτώβριο δεν μου πάει να βάλω πολύ ανοιχτόχρωμο....
περιμένω γνώμες ποιο από τα 3???και προτείνετε και κανένα άλλο χρώμα έτσι για να δω!!!

fg102
05-08-10, 10:52
Αθηνα83, και εγω σκεφτομαι νυφικο απο την κινεζουλα :cool::wink: ! Εχω ψαξει στο ιντερνετ και εχω αποθηκευσει φωτο νυφικων που μου αρεσαν και οταν ερθει η ωρα θα της στειλω αυτο που μου αρεσει να μου το ραψει.
Το paypal, ειναι ασφαλης τροπος πληρωμης αγορων μεσω διαδικτυου και χωρις κοστος! Δεν εχει υπαρξει ποτε αναφορα κλοπης στοιχειων προσωπικων ή καρτας διοτι ειναι παγκοσμιο, εγκυρο και ασφαλες! Εγω χρησιμοποιω την καρτα μισθοδοσιας μου αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις προπληρωμενη ή πιστωτικη. Ακολουθεις τα βηματα και κανεις τη διαδικασια. Ο αλλος τροπος ειναι western union ή moneygram (με χρεωση)
Καλες αγορες!!

το western union δεν ειναι και τοσο ασφαλεσ προτιμιστε paypal!

fairy28
05-08-10, 11:33
λοιπόν κορίτσια φωτιές που ανάβετε με αυτό το site!!θέλω βοήθεια.....αρχές οκτωβρίου παντρεύει ο καλός μου ένα ζευγάρι και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας
μου άρεσε πολύ το 1729 αλλά θα μπορέσει να το φτιάξει σε μακρύ, ή αν το αφήσω έτσι κοντό πάει για την περίσταση που το θέλω?επίσης μου άρεσε το 1816 και τέλος το 2036!!όλα σε χρώμα μπλε σκούρο....ναι μου έχει "κάτσει" κάπως αυτό το χρώμα.....είμαι καστανή και έχω μαυρίσει αρκετά οπότε λέω πως θα μου πηγαίνει...επειδή ο γάμος είναι οκτώβριο δεν μου πάει να βάλω πολύ ανοιχτόχρωμο....
περιμένω γνώμες ποιο από τα 3???και προτείνετε και κανένα άλλο χρώμα έτσι για να δω!!!

αχ καλέ βοηθείστε με κι εμένα.......περιμένει η κινεζούλα να της στείλω τελική απάντηση:razz:

#ΕΛΕΝΑ#
05-08-10, 22:02
ωηφιζω 2036 τελειο και οτι πρεπει για γαμο....

alex4
06-08-10, 00:34
Μ'αρέσει πολύ το 1729. Αν σου πάνε τα μακρυά, κάντο μακρύ.

fairy28
06-08-10, 01:04
ωηφιζω 2036 τελειο και οτι πρεπει για γαμο....

έλενα??στο χρώμα που το έχει η φωτό??ή σε σκούρο μπλε??

#ΕΛΕΝΑ#
06-08-10, 01:22
έλενα??στο χρώμα που το έχει η φωτό??ή σε σκούρο μπλε??
καλυτερα το μπλε η λιγο πιο ανοιχτο προς τυρκουαζ ισως ;) ροζ ειναι καλοκαιρινο χρωμα και ειναι και ο γαμος οκτωμβριος μηνας οποτε σιγουρα οχι πολυ ανοιχτο χρωμα αλλα οχι και μαυρο το μπλε ειναι αρκετα καλο....:p

ARNIKOL
06-08-10, 09:16
Καλημέρα! Λοιπόν κορίτσια, για μένα η jessica ήταν σκέτη απογοήτευση. το ύφασμα ήταν βαρύ, ζεστό, καμία σχέση με τη φωτογραφία. Εκεί φαινόταν λεπτό, αέρινο... τι να σας πω... τι να σας πω... σκέτη απογοήτευση! Αυτό τα λέει όλα, νομίζω.

fairy28
06-08-10, 11:11
ευχαριστώ πολύ πολύ για τη βοήθεια σας!!!!

#ΕΛΕΝΑ#
06-08-10, 11:37
Καλημέρα! Λοιπόν κορίτσια, για μένα η jessica ήταν σκέτη απογοήτευση. το ύφασμα ήταν βαρύ, ζεστό, καμία σχέση με τη φωτογραφία. Εκεί φαινόταν λεπτό, αέρινο... τι να σας πω... τι να σας πω... σκέτη απογοήτευση! Αυτό τα λέει όλα, νομίζω.
εμενα με ειχε ρωτησει τι υφασμα θελω...:!:

ARNIKOL
06-08-10, 11:42
Εγώ ζήτησα αυτό που έβλεπα με την τιμή που αναγραφόταν.

victoria09
14-09-10, 18:36
Εγώ παρέλαβα πριν λίγες μέρες το φόρεμα που παρήγγειλα και είμαι πολύ ευχαριστήμενη.Ηρθε 2 βδομάδες νωρίτερα από ότι είχα ζητήσει και ήταν πάνω στα μέτρα που τις είχα στείλει.Είναι αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618 (http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618)
χωρίς ουρά γιατι κάνω γαμοβάφτιση και ήθελα να είμαι πιο άνετη.Σκεφτόμουν να το παραγγείλω σε σατέν να δείχνει πιο φόρεμα αλλα φοβήφηκα και το ζήτησα όπως της φωτογραφίας.

katerinak
14-09-10, 19:18
Εγώ παρέλαβα πριν λίγες μέρες το φόρεμα που παρήγγειλα και είμαι πολύ ευχαριστήμενη.Ηρθε 2 βδομάδες νωρίτερα από ότι είχα ζητήσει και ήταν πάνω στα μέτρα που τις είχα στείλει.Είναι αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618 (http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618)
χωρίς ουρά γιατι κάνω γαμοβάφτιση και ήθελα να είμαι πιο άνετη.Σκεφτόμουν να το παραγγείλω σε σατέν να δείχνει πιο φόρεμα αλλα φοβήφηκα και το ζήτησα όπως της φωτογραφίας.

ειναι καταπληκτικο!κ σε κοντο για αλλη περιπτωση!τι υφασμα ειναι κ ποσο πηγε;

victoria09
14-09-10, 20:38
Και εγώ πιστέυω οτί σε άλλο χρώμα και κοντο θα είναι τέλειο.Είναι ταφτάς και μου στοίχισε 130Ε.Νομίζω οτι σε σατέν θα είναι πιο αέρινο αν το θες για φόρεμα.

vasso st
15-09-10, 06:59
Ωραιος ο ταφτας,κοριτσια...Μου αρεσει πολυ γιατι "στεκεται" ωραια! Με το σατεν, διαγραφονται ολα... Καλοφορετο!!!!

victoria09
15-09-10, 09:19
vasso st σ΄ευχαριστώ
Πράγματι στέκεται πολύ ωραία ,αν κάποια κοπέλα όμως το θέλει σαν φόρεμα ίσως είναι υπερβολικό γι΄αυτό πρότεινα το σατέν.

ΒΙΚΥ
10-12-10, 17:03
Να σας δείξω και το δικό μου, αν και καθυστερημένα, πολύ!
Μετά από μεταποίηση αφού αν και το παρείγγειλα σε medium ήταν πολύ μεγαλύτερο.

http://i189.photobucket.com/albums/z232/antigon/VIKI1.jpg http://i189.photobucket.com/albums/z232/antigon/VIKI.jpg

katerinak
10-12-10, 18:03
Να σας δείξω και το δικό μου, αν και καθυστερημένα, πολύ!
Μετά από μεταποίηση αφού αν και το παρείγγειλα σε medium ήταν πολύ μεγαλύτερο.

http://i189.photobucket.com/albums/z232/antigon/VIKI1.jpg http://i189.photobucket.com/albums/z232/antigon/VIKI.jpg

ωραιο φαινεται!ηταν οπως στη φωτο που το ειδες;

flora-flora
11-12-10, 10:47
Και αυτο υπεροχο οχι απο το σαιτ που λεμε το βρηκα τυχαια στο ιντερνετ!Το δεξι φορεμα το φουξια.
http://img14.imageshack.us/img14/9468/amarisso.jpg (http://img14.imageshack.us/i/amarisso.jpg/) Εγώ πάλι θα το προτιμούσα μάξι και το σκίσιμο να είναι πιο στο πλάι και το μπούστο να τόνιζε λίγο περισσότερο κατά τα αλλά το χρωματάκι καλό είναι !!! το φούξια ας πούμε για μένα θα ήταν τέλειο με ψηλοτάκουνο ασήμι πέδιλο !!!! αλλά γούστα είναι αυτά !!!!!:p

ΒΙΚΥ
12-12-10, 15:20
ωραιο φαινεται!ηταν οπως στη φωτο που το ειδες;

Το ύφασμα και το κέντημα ναι ήταν όπως στη φωτογραφία.
Στη φωτογραφία ήταν maxi αλλά ήταν too much για μένα, παρόλο που έγινα κουμπάρα, έτσι το ζήτησα κοντό.

Δήμητρα Π.
12-12-10, 15:55
http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=proms2011

Κοριτσια εμενα μου αρεσει το μπλε και θα προσπαθησω πολυ να το εχω για τη βαφτιση της κορης μου το Μαιο. Πως σας φαινεται;;;;; Θα ηθελα πολυ νακουσω γνωμες!!!!!

Δήμητρα Π.
12-12-10, 15:56
Α, αυτο που μου αρεσει ειναι στη σελιδα 25.................
Φιλια!

ΒΙΚΥ
12-12-10, 16:44
http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=proms2011

Κοριτσια εμενα μου αρεσει το μπλε και θα προσπαθησω πολυ να το εχω για τη βαφτιση της κορης μου το Μαιο. Πως σας φαινεται;;;;; Θα ηθελα πολυ νακουσω γνωμες!!!!!

Το θαλασσί λες ε?! ΤΕ-ΛΕΙ-Ο !!!! Και το χρώμα του και το σχέδιο και το κέντημα ΌΛΑ!!!
Με το καλό!!!

Δήμητρα Π.
12-12-10, 16:59
Ναι ναι Βικουλα αυτο! ΤΟ θεμα ειναι αν θα το βρω εδω στην Ελλαδα γιατι αυτο ειναι το international site του Δημητριου και πιθανον καποια κομματια να μην τα φερουν Ελλαδα! Αν το βρω, θα του βαλω τιραντακια στο ιδιο χρωμα, ασημι peep-toe ασημι τσαντακι και ασημι εσαρπα! Και ετοιμη η μαμα!

nikol1981
15-01-11, 14:39
εχω ερωτευτει αυτο το φορεμα http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD564670

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

cristina112
15-01-11, 19:18
εχω ερωτευτει αυτο το φορεμα http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD564670

Αν το θέλεις για βάφτιση,σου δίνω το λόγο μου ότι κανείς δεν θα προσέξει ούτε τη νονά,ούτε το μωρό!!!
Είναι όντως τέλειο!!Αρκεί βέβαια να μην έχει ο παπάς,αλλά και οι καλεσμένοι,κανένα πρόβλημα καρδιάς!!:lol::lol::lol:

peny
15-01-11, 20:40
Φανταστικό το φόρεμα!!!!! Αλλά δεν έιναι λίγο ρίσκο τόσα χρήματα για κάτι που ούτε το έχεις δεν απο κοντά ούτε το έχεις δοκιμάσει?

bellissima
15-01-11, 22:32

Τέλειο το φόρεμα!

mama xrysa
16-01-11, 08:48
Α ρε κοριτσια φωτιες μου αναψατε με αυτό το σαιτ το κινεζικο...βαφτιζω εναν μπεμπη τον Μαιο βαφτιζω καποια στιγμη το καλοκαίρι και την μπέμπα μου και παντρευεται και η κολλητη μου τον Ιούλιο οπότε θελω πολλά φορέματα!!Λάτρεψα αυτό: http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3742 και λέω να το τολμήσω και αναλογα το αποτελεσμα να κοιταξω και για τις αλλες περιπτωσεις.πως σας φαινεται;
Οσες παραγγείλατε φορεμα σε σατεν πως ηταν;φαινόταν φθηνο;

Μελία
16-01-11, 14:23
Α ρε κοριτσια φωτιες μου αναψατε με αυτό το σαιτ το κινεζικο...βαφτιζω εναν μπεμπη τον Μαιο βαφτιζω καποια στιγμη το καλοκαίρι και την μπέμπα μου και παντρευεται και η κολλητη μου τον Ιούλιο οπότε θελω πολλά φορέματα!!Λάτρεψα αυτό: http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3742 και λέω να το τολμήσω και αναλογα το αποτελεσμα να κοιταξω και για τις αλλες περιπτωσεις.πως σας φαινεται;

Τέλειο το φόρεμα, και εγώ το χαλβάδιαζα για ένα γάμο που έχω το καλοκαίρι :D
Θεωρώ όμως ότι είναι ταφτάς και όχι σατέν, μου κάνει "βαρύ" ύφασμα για σατέν.

mama xrysa
16-01-11, 16:52
χαχαχα!!τωρα που είδα το μηνυμα σου καταλαβα οτι είχα γραψει σατεν αντι για ταφτα!Ταφτα ηθελα να γραψω!

MARIAEVA
16-01-11, 17:25

είναι πολύ ωραίο, αλλά μου φαίνεται too much για μαμά σε βάφτιση!!!!
αλλά ναι, είναι super!!!

MARIAEVA
16-01-11, 17:26

είνια κ αυτό πολύ όμορφο, αλλά προσωπικά θα το προτιμούσα σε κοντό!
σε τι χρώμα σκέφτεσαι να το πάρεις???

mama xrysa
16-01-11, 17:34
λεω για καποιο γκρί η σκουρο μπλε.Μου αρεσει και αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2841 για την μερα που θα γινω νονα σε καποιο αλλο χρωμα όμως

MARIAEVA
16-01-11, 17:36
λεω για καποιο γκρί η σκουρο μπλε.Μου αρεσει και αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2841 για την μερα που θα γινω νονα σε καποιο αλλο χρωμα όμως

θα μου άρεσε πολύ σε ασημί, έχεις δίκιο!!!
και το δεύτερο φόρεμα είναι πολύ ωραίο.

αν είναι καλοκαίρι, θα ήταν πολύ εντυπωσιακό και σε φούξια!!!

MARIAEVA
16-01-11, 17:37
αν βαφτίζεις βέβαια κοριτσάκι!!
η και σε λευκό!
η νονά μας φόραγε λευκά και ήταν θεά!!!

mama xrysa
16-01-11, 17:44
αγορακι θα βαφτισω αλλα το φουξια αν και μου αρεσει είναι πολύ εντονο για μενα..δεν ξερω τι χρωμα θα του ταιριαζει...αλλα μαλλον θελει κατι εντονο..ωστοσο επειδη η βαφτιση θα γινει σε μοναστηρι με βολευει γιατι είναι κλειστουτσικο μπροστα!

MARIAEVA
16-01-11, 17:50
τότε θα είναι ωραίο και ένα γαλάζιο....:lol:

Ev
16-01-11, 19:23
λοιπον θα ηθελα να ρωτησω τα εξης

1) ειδα ωραια φορεματα στα σαιτς του Δημητριου και του Προνοβια.
α) εχετε ψωνισει απο εκει?
β) εχουν τωρα εκπτωσεις?
γ) αξιζουν τα φορεματα τους και απο τι τιμες ξεκινανε?
δ) πρεπει να κατεβω Ερμου? Υπαρχουν αλλα καταστηματα..?Γενικα εχουν ποικιλια

2) αν αποφασησω να ραψω εχετε καμια καλη μοδιστρα σε περιοχες Γαλατσι και τριγυρω ...αν ναι ποσο παιρνει (στειλτε μου πμ)....

3) Αξιζει να ραψεις ή να αγορασεις τελικα και ποιο συμφερει?

cristina112
16-01-11, 19:29
αγορακι θα βαφτισω αλλα το φουξια αν και μου αρεσει είναι πολύ εντονο για μενα..δεν ξερω τι χρωμα θα του ταιριαζει...αλλα μαλλον θελει κατι εντονο..ωστοσο επειδη η βαφτιση θα γινει σε μοναστηρι με βολευει γιατι είναι κλειστουτσικο μπροστα!

Θα πρέπει να ρίξεις κάτι στους ώμους σου,γιατί οι καλόγριες δεν θα εκτιμήσουν ιδιαίτερα το ωραίο σου γούστο!!Και αν πάλι όντως ρίξεις κάτι,θα δυσκολευτείς στις κινήσεις σου.Κατά τα άλλα το φόρεμα είναι πολύ όμορφο.:)

nikol1981
16-01-11, 21:21
Φανταστικό το φόρεμα!!!!! Αλλά δεν έιναι λίγο ρίσκο τόσα χρήματα για κάτι που ούτε το έχεις δεν απο κοντά ούτε το έχεις δοκιμάσει?

να σας πω την αληθεια θα το ραψω μαλλον.μπορει να μην ειναι πουα να το κανω μονοχρωμο αλλα η ζωνη θα μεινει σιγουρα. το βρηκα τυχαι κ νομιζω οτι ταιριαζει με το φορεμα που πηρα στην μπουμπου μου για νατην παμε στην εκκλησια
για δειτε το
http://boutiqueforchildren.com/Tag/Girl/MONNALISA-5884/311968-6554.html

nikol1981
16-01-11, 21:25
να σας πω την αληθεια θα το ραψω μαλλον.μπορει να μην ειναι πουα να το κανω μονοχρωμο αλλα η ζωνη θα μεινει σιγουρα. το βρηκα τυχαι κ νομιζω οτι ταιριαζει με το φορεμα που πηρα στην μπουμπου μου για νατην παμε στην εκκλησια
για δειτε το
http://boutiqueforchildren.com/Tag/Girl/MONNALISA-5884/311968-6554.html

ωχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια λαθος φορεμα σας ανεβασα για μενα..........μ,αρεσει κ αυτο αλλα δεν θα ραψω αυτο ενα πουα μπλε με ασπρες βουλες κ μια κοκκινη ζωνη

mama xrysa
16-01-11, 21:55
ωχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια λαθος φορεμα σας ανεβασα για μενα..........μ,αρεσει κ αυτο αλλα δεν θα ραψω αυτο ενα πουα μπλε με ασπρες βουλες κ μια κοκκινη ζωνη

ε βαλε ντε το σωστο να το δούμε!

mama xrysa
16-01-11, 21:57
Θα πρέπει να ρίξεις κάτι στους ώμους σου,γιατί οι καλόγριες δεν θα εκτιμήσουν ιδιαίτερα το ωραίο σου γούστο!!Και αν πάλι όντως ρίξεις κάτι,θα δυσκολευτείς στις κινήσεις σου.Κατά τα άλλα το φόρεμα είναι πολύ όμορφο.:)

Εννοείς οτι είναι τολμηρο;επειδη είναι αμανικο;σημερα μιλούσα με την μαμα και θα βαλει λέει στραπλες!αμα είναι να την πουν σε καποια να την πουνε σε αυτην!!!χαχαχαχα!!!

cristina112
16-01-11, 22:58
Εννοείς οτι είναι τολμηρο;επειδη είναι αμανικο;σημερα μιλούσα με την μαμα και θα βαλει λέει στραπλες!αμα είναι να την πουν σε καποια να την πουνε σε αυτην!!!χαχαχαχα!!!

Όχι,δεν το θεωρώ τολμηρό...κι εγώ τέτοια φοράω.Απλά στο λέω επειδή θα γίνει σε μοναστήρι και οι καλόγριες πιστεύω πως είναι πιο σκληροπυρηνικές από κάποιους παπάδες που φωνάζουν.Και μη νομίζεις πως θα την πούνε στην μαμά μόνο...την συγκεκριμένη μέρα θα είσαι πιο σημαντικό πρόσωπο από εκείνη(καταλαβαίνεις τί εννοώ)και θα πρέπει να είσαι σχετικά σεμνή.Για τα δικά τους τα δεδομένα μιλάω πάντα.:)

nikol1981
17-01-11, 09:46
αυτο ειναι το σωστο http://www.edressme.com/dots-mini-28.html

ARNIKOL
17-01-11, 10:00
Παιδιά ,έχω παραγγείλει από essica και δεν το ξανακάνω το λάθος. Καμία σχέση αυτό που παρέλαβα με αυτό που έδειχνε στη φώτο. Για να ράψετε πάντως θα σας πρότεινα και αυτό το site: www.net-a-porter.com (http://www.net-a-porter.com) Επειδή θα παντρέψω και θα βαφτίσω το καλοκαίρι, σκέφτομαι να ράψω αυτό:http://cache.net-a-porter.com/images/products/94286/94286_fr_l.jpg
Μιλάμε έχω πάθει με αυτό το χρώμα. Μου αρέσει τρελά!Ποια είναι η γνώμη σας;

culte
17-01-11, 10:21
πολύ ωραίο αρνικόλ μου!!! να το ράψεις να το ράψεις!!!!

ARNIKOL
17-01-11, 10:27
Να το ράψω να το ράψω, αλλά θα μου το βγάλει η μοδίστρα όπως το βλέπω...;Είναι λίγο ρίσκο κι αυτό...

culte
17-01-11, 10:29
αυτό που το βρήκες????

αν είναι καλή μοδίστρα μπορεί και καλύτερο καθώς θα είναι ακριβώς στα μέτρα σου...

ARNIKOL
17-01-11, 10:34
Στο www.net-a-porter.com (http://www.net-a-porter.com). Έχει και άλλα φανταστικά αλλά πανάκριβα! Γιαύτο

ARNIKOL
17-01-11, 10:35
προτείνω το ράψιμο...

culte
17-01-11, 10:36
http://www.net-a-porter.com/product/99774

ντόινγκ!!!!!!!

ARNIKOL
17-01-11, 10:44
μην τα κοιτάς μην τα κοιτάς!χαχαχα

mama xrysa
17-01-11, 11:21
Όχι,δεν το θεωρώ τολμηρό...κι εγώ τέτοια φοράω.Απλά στο λέω επειδή θα γίνει σε μοναστήρι και οι καλόγριες πιστεύω πως είναι πιο σκληροπυρηνικές από κάποιους παπάδες που φωνάζουν.Και μη νομίζεις πως θα την πούνε στην μαμά μόνο...την συγκεκριμένη μέρα θα είσαι πιο σημαντικό πρόσωπο από εκείνη(καταλαβαίνεις τί εννοώ)και θα πρέπει να είσαι σχετικά σεμνή.Για τα δικά τους τα δεδομένα μιλάω πάντα.:)

Τι να βαλω δηλαδη η γυναικα;για μενα είναι πολύ σεμνο...μηπως να παω καμμια βδομαδα νωριτερα στο μοναστηρι να μου δωσουν κανενα δικό τους ρουχαλακι;

αυτο ειναι το σωστο http://www.edressme.com/dots-mini-28.html

Αυτό μαλιστα, είναι πολύ ωραιο!!

Παιδιά ,έχω παραγγείλει από essica και δεν το ξανακάνω το λάθος. Καμία σχέση αυτό που παρέλαβα με αυτό που έδειχνε στη φώτο. Για να ράψετε πάντως θα σας πρότεινα και αυτό το site: www.net-a-porter.com (http://www.net-a-porter.com) Επειδή θα παντρέψω και θα βαφτίσω το καλοκαίρι, σκέφτομαι να ράψω αυτό:http://cache.net-a-porter.com/images/products/94286/94286_fr_l.jpg
Μιλάμε έχω πάθει με αυτό το χρώμα. Μου αρέσει τρελά!Ποια είναι η γνώμη σας;

το φορεμα είναι τελειο, αλλα φανταζομαι οτι θελει διαστασεις ...οδοντογλυφιδας, τις εχεις;
Για πες τις εντυπωσεις σου απο το jessica;εχεις φωτογραφια απο αυτό που παρελαβες;δεν ηταν καλά ραμμενο η η ποιοτητα του υφασματος δεν ηταν καλη;

http://www.net-a-porter.com/product/99774

ντόινγκ!!!!!!!

Ειρηνη κλεισε το παραθυρο, μπάζει!!!!!

ARNIKOL
17-01-11, 11:27
μαμά χρύσα, θα το βρω και θα στο δείξω. Στη φώτο έδειχνε αέρινο... στην πραγματικότητα ήταν ταφτάς, άκαμπτο, ξέρεις τώρα.
Διαστάσεις οδοντογλυφίδας όχι δεν έχω...καμία σχέση. Ελπίζω όμως μέχρι τον Ιούλιο να έχω αποκτήσει...χαχα

mama xrysa
17-01-11, 11:36
Μακαρι, μακαρι στο ευχομαι γιατι το φορεμα είναι μαγεία!

no doubt
17-01-11, 11:41
Koιτάξτε αυτό
http://cgi.ebay.co.uk/Karen-Millen-cream-pink-waterfall-silk-dress-16-BN_W0QQitemZ250727098316QQcategoryZ63861QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6428202411300293727
Στο ίδιο χρώμα, ολομέταξο και υπέροχο.
Μακάρι να ήταν το νούμερό μου...

culte
17-01-11, 11:42
τέλειο αλλά λίγο πιο απλό νομίζω.....

ARNIKOL
17-01-11, 11:48
Koιτάξτε αυτό
http://cgi.ebay.co.uk/Karen-Millen-cream-pink-waterfall-silk-dress-16-BN_W0QQitemZ250727098316QQcategoryZ63861QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6428202411300293727
Στο ίδιο χρώμα, ολομέταξο και υπέροχο.
Μακάρι να ήταν το νούμερό μου...
Το έχω σε μαύρο.

cristina112
17-01-11, 11:49
Arnnikol τέλειο το χρώμα του φορέματος!Και ειδικά για καλοκαίρι που θα έχεις μαυρίσει!
Μama xrysa θα μπορούσες να βάλεις ένα ωραίο μπολερό,ίσα ίσα για την ώρα του μυστηρίου.Πριν και μετά,εννοείται ότι τα πετάς όλα!!Στο λέω φιλικά,γιατί έχω πετύχει παπά ο οποίος μετά την βάφτιση μας κράτησε μισή ώρα και μας έκραζε όλους ανεξαιρέτως και ειδικότερα τη νονά και την μαμά,γιατί ήταν καλοκαίρι και τολμήσαμε να πάμε χωρίς κελεμπία που τα καλύπτει όλα!!!Εγώ,έλεγε,άνθρωπος δεν είμαι,δεν ζεσταίνομαι??Αλλά κοιτάξτε πώς έχω έρθει!!Μα χρυσέ μου,εσύ επέλεξες να γίνεις ιερέας... εμείς τί χρωστούσαμε τόση ώρα κάτω από τον ήλιο(διότι το εκκλησάκι είναι μινιατούρα και μέσα ήταν όλοι κι όλοι 20 άνθρωποι)ντάλα μεσημέρι,μέσα στο κατακαλόκαιρο??Όλοι είχαν εκνευριστεί και φώναζαν ότι τέτοιοι παπάδες διώχνουν τον κόσμο από την εκκλησία.Γι'αυτό σου λέω να μην το ρισκάρεις,αν δεν ξέρεις τον παπά,γιατί θα πάτε και σε μοναστήρι.:)

love4four
17-01-11, 11:52
μαμά χρύσα, θα το βρω και θα στο δείξω. Στη φώτο έδειχνε αέρινο... στην πραγματικότητα ήταν ταφτάς, άκαμπτο, ξέρεις τώρα.
Διαστάσεις οδοντογλυφίδας όχι δεν έχω...καμία σχέση. Ελπίζω όμως μέχρι τον Ιούλιο να έχω αποκτήσει...χαχα

Πολύ πολύ όμορφο το φόρεμα που ανέβασες... εύχομαι να μπορέσει να στο ράψει η μοδίστρα. Μην ξεχνάς ότι το ντραπέ που κάνει στην κοιλίτσα "χαρίζει" και "κρύβει" μέχρι έναν βαθμό κάποιες ατέλειες... Επίσης: το χρώμα του δέρματος που φαίνεται στην φωτό θα θέλει και λίγο (πολύ λίγο) μαυρισματάκι, να μην είσαι τελείως λευκή δλδ... Με το καλό !!!:grin:

ARNIKOL
17-01-11, 12:07
Πολύ πολύ όμορφο το φόρεμα που ανέβασες... εύχομαι να μπορέσει να στο ράψει η μοδίστρα. Μην ξεχνάς ότι το ντραπέ που κάνει στην κοιλίτσα "χαρίζει" και "κρύβει" μέχρι έναν βαθμό κάποιες ατέλειες... Επίσης: το χρώμα του δέρματος που φαίνεται στην φωτό θα θέλει και λίγο (πολύ λίγο) μαυρισματάκι, να μην είσαι τελείως λευκή δλδ... Με το καλό !!!:grin:
Κοίτα, ούτε πολύ μελαμψή είμαι ούτε άσπρη, κάτι ενδιάμεσο...:-)

dreammum
17-01-11, 12:09
Εμενα μου αρεσουν το κοκκινο και το μωβ. Περισσότερο το μωβ που ειναι πιο αερινο. Το ασπρο ειναι αρκετα αυστηρό εκτός και αν αυτό ειναι το στυλ σου.

κι εμένα αυτά μου αρέσουν!:)

ARNIKOL
17-01-11, 12:11
Arnnikol τέλειο το χρώμα του φορέματος!Και ειδικά για καλοκαίρι που θα έχεις μαυρίσει!
Μama xrysa θα μπορούσες να βάλεις ένα ωραίο μπολερό,ίσα ίσα για την ώρα του μυστηρίου.Πριν και μετά,εννοείται ότι τα πετάς όλα!!Στο λέω φιλικά,γιατί έχω πετύχει παπά ο οποίος μετά την βάφτιση μας κράτησε μισή ώρα και μας έκραζε όλους ανεξαιρέτως και ειδικότερα τη νονά και την μαμά,γιατί ήταν καλοκαίρι και τολμήσαμε να πάμε χωρίς κελεμπία που τα καλύπτει όλα!!!Εγώ,έλεγε,άνθρωπος δεν είμαι,δεν ζεσταίνομαι??Αλλά κοιτάξτε πώς έχω έρθει!!Μα χρυσέ μου,εσύ επέλεξες να γίνεις ιερέας... εμείς τί χρωστούσαμε τόση ώρα κάτω από τον ήλιο(διότι το εκκλησάκι είναι μινιατούρα και μέσα ήταν όλοι κι όλοι 20 άνθρωποι)ντάλα μεσημέρι,μέσα στο κατακαλόκαιρο??Όλοι είχαν εκνευριστεί και φώναζαν ότι τέτοιοι παπάδες διώχνουν τον κόσμο από την εκκλησία.Γι'αυτό σου λέω να μην το ρισκάρεις,αν δεν ξέρεις τον παπά,γιατί θα πάτε και σε μοναστήρι.:)
Πράγματι στις Μονές είναι λίγο αυστηρά τα πράγματα. Ευτυχώς σε μια βάπτιση είχαμε πάει προετοιμασμένοι... μας είχε προειδοποιήσει ο παπάς όμως...:-)

love4four
17-01-11, 12:12
Κοίτα, ούτε πολύ μελαμψή είμαι ούτε άσπρη, κάτι ενδιάμεσο...:-)

Σταράτη δλδ που λένε και στο χωριό μου ! Άρα μια χαρά σου πάει το χρώμα. Πρόσεξε το μαλλί να κάνει αντίθεση (να μην είναι πλατινέ... αν και δεν μου κάνεις για πλατινέ εσύ με τα posts σου)... ξέρω: στο τέλος θα με βρίσεις !!!!

ARNIKOL
17-01-11, 12:18
χαχαχα... ε θα σου στείλω φώτο να με δείς. Πολύ σκούρο καστάνο μαλλί έχω μακρί σπαστό.Λες να κάνω καμιά ανταύγεια; Μου το πρότεινε η κομμώτρια...

ARNIKOL
17-01-11, 13:00
http://www.jessicabrides.com/lib/showimg.asp?tb=Product&id=1306 (http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=1306)
Μαμά Χρύσα αυτό είχα παραγγείλει...

love4four
17-01-11, 13:07
χαχαχα... ε θα σου στείλω φώτο να με δείς. Πολύ σκούρο καστάνο μαλλί έχω μακρί σπαστό.Λες να κάνω καμιά ανταύγεια; Μου το πρότεινε η κομμώτρια...

Δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πως έχει παρέλθει η εποχή της ανταύγειας. Το θεωρώ λίγο "πασέ". Εκτός αν μιλάμε για κοντό μαλλί σε αγορίστικο στυλ όλο μεζ με σκούρα βάση (στυλ Μελέτη ένα πράγμα), που έχει υφάκι... Εσύ δεν ανήκεις εκεί !
Πιο όμορφο και πιο πλούσιο δείχνει ένα ομοιόμορφο χρώμα σε κεφάλι καλοχτενισμένο -- είναι και πιο εύκολο το μακιγιάζ....:roll:

Μα τί είχε ο πρωϊνός χυμός ????

ARNIKOL
17-01-11, 13:14
Έχεις οίστρο σήμερα ε;

Δήμητρα Π.
23-01-11, 23:17
Κοριτσια φορεματα Jenny Packham φερνει καποιο καταστημα στην Ελλαδα;;;;;;;

ARNIKOL
24-01-11, 09:51
Να προτείνω και άλλο ένα site με ρούχα σχετικά οικονομικά που είδα χθες σε ένα περιοδικό: www.lizboni.gr (http://www.lizboni.gr) .Λογικά όσες είστε από Αθήνα θα το ξέρετε. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα, αλλά δε χάνετε τπτ να ρίξετε μια ματιά.

bellissima
25-01-11, 14:28
Σε αυτή την σελίδα έχει 10 προτάσεις για ντύσιμο. Μου αρέσουν η πρόταση 2,5 και 10. Όχι ότι τα άλλα δεν μου αρέσουν απλά ακόμα έχω κοιλίτσα...(που να φύγουν τα 30 κιλά της εγκυμοσύνης...) Ποια είναι η γνώμη σας? Ξέρετε κάποιο μαγαζί να έχει παρόμοια φορέματα? Εαν δεν δοκιμάσω δεν ξέρω πως θα είναι πάνω μου....
http://www.e-gynaika.gr/2010/02/what-to-wear-at-thechristening/

culte
25-01-11, 14:33
το 2 μου αρέσει..τυπου raxevski μου κάνει!
το 5 μου φαίνεται δεν κάνει για παραπανίσα κιλά
το 10 είναι too much για μένα!!!!

ballou
25-01-11, 14:46
To 2 είναι ωραίο, αν και με χαλάει η δαντέλα του.

Το 5 μου αρέσει πολύ και πιστεύω ότι θα κρύβει τα "κιλάκια"

Το 10 με ΤΙΠΟΤΑ (sorry:-()

bellissima
25-01-11, 15:44
Ευχαριστώ κορίτσια, θα πρέπει να πάω να δοκιμάσω κάποια για να δω κιόλας τι πάει σε μένα...

love4four
26-01-11, 14:30
Ανακάλυψα σήμερα ένα συμπαθητικό site με γυναικεία φορέματα... τώρα έχει και εκπτώσεις www.lustforlove.net (http://www.lustforlove.net)

kipriana
27-01-11, 08:29
Μηπως ξερει καμια σας που μπορω να βρω το 2 ?Ειμαι και εγω σε αυτη τη φαση plus εγκυος..

mama xrysa
27-01-11, 08:53
ΚΙπριανα εδω στο εχω: http://www.polyvore.com/one_vintage_lavender_dress_net-a-porter.com/thing?id=8448276 αλλα πριν παθεις εγκεφαλικό με την τιμη σκέψου οτι υπάρχουν πολλά φορεματα σε αυτο το στυλ στην αγορα!
Α, εμενα μου αρεσει το 2, το 4 για όποια εχει το ανάλογο κορμί μου αρεσει πολύ!το 5 και το 8!

kipriana
28-01-11, 08:12
ΚΙπριανα εδω στο εχω: http://www.polyvore.com/one_vintage_lavender_dress_net-a-porter.com/thing?id=8448276 αλλα πριν παθεις εγκεφαλικό με την τιμη σκέψου οτι υπάρχουν πολλά φορεματα σε αυτο το στυλ στην αγορα!
Α, εμενα μου αρεσει το 2, το 4 για όποια εχει το ανάλογο κορμί μου αρεσει πολύ!το 5 και το 8!
οντως ειναι πανακριβο αλλα αν δειτε την πλατη δεν κανει για βαφτιση.αν καμια ξερει καταστημα online με τετοια φορεματακια ας μας βοηθησει.

mama xrysa
28-01-11, 08:21
οντως ειναι πανακριβο αλλα αν δειτε την πλατη δεν κανει για βαφτιση.αν καμια ξερει καταστημα online με τετοια φορεματακια ας μας βοηθησει.

ποια πλάτη;δεν εχει πλάτη!!!χαχαχαχα!!

Δήμητρα Π.
31-01-11, 16:23
http://www.vardas.gr/default.asp?static=122&category=17&id=621

Πώς σας φαινεται;;;;

misspigi
31-01-11, 16:54
http://www.vardas.gr/default.asp?static=122&category=17&id=621

Πώς σας φαινεται;;;;
μου αρεσει παρα πολυ. κριμα που δεν εχω χασει τα κιλα μου να το παρω και εγω. και η τιμη παρα πολυ καλη.

Δήμητρα Π.
31-01-11, 16:56
Σκεφτομαι να παω να το παρω απτο Βαρδα για να το φορεσω για τη βαφτιση της κορης μου. Εψαχνα κατι ξεχωριστο και νομιζω πως ειναι καλη σαν επιλογη

Δήμητρα Π.
31-01-11, 16:59
Μωρε φοβαμαι μονο μην ειναι πολυ απλο για τη βαφτιση του παιδιου μου.....

katerinak
31-01-11, 17:06
δεν ειναι απλο.το προτιμω απο κατι υπερβολικες τουαλετες που δεν ταιριαζουν καθολου λες κ παει καποια σε δεξιωση

Δήμητρα Π.
31-01-11, 17:09
Λες μωρε Κατερινουλα;;;;; Σευχαριστω, θελω λιγο σπρωξιμο και δυο ενθαρρυντικα σχολια μεχρι να παρω την αποφαση και να παω να το παρω!

misspigi
31-01-11, 17:10
Μωρε φοβαμαι μονο μην ειναι πολυ απλο για τη βαφτιση του παιδιου μου.....
λαθος κανεις. δεν ειναι απλο. ειναι κομψο και καθολου κραυγαλεο. εξαλλου συμφωνω με την kateriank οτι δεν χρειαζεται να εισαι σαν την Παναγια της Τηνου (μεγαλη η χαρης της) για να καταλαβουν οτι βαπτιζεις το παιδι σου. να το παρεις χωρις δευτερη κουβεντα.

Δήμητρα Π.
31-01-11, 17:19
Ευχαριστω πολυ και σενα misspigi μου!!!ΘΑ το παρω, ας παει και το παλιαμπελο!

mama xrysa
31-01-11, 17:48
Δημητρα μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!βεβαιωσου ομως οτι ο παπας δεν είναι πολύ κολλημενος και στην πει!κατα τα αλλα γκρινω, ειναι τελειο!

Δήμητρα Π.
31-01-11, 17:51
Ευχαριστω πολυ mama xrysa για την απαντηση σου! E και να πει τιποτα ο παπας θαναι αργα! Εγω θα το φορω ηδη!χεχεχεχεχε!

Marigoula
31-01-11, 18:04
Δημητρα μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!βεβαιωσου ομως οτι ο παπας δεν είναι πολύ κολλημενος και στην πει!κατα τα αλλα γκρινω, ειναι τελειο!

Συμφωνώ γιατί πρεπει να είναι και ελαφρώς κοντούλι!!! χιχιιι :))
Απλό μια φορά δεν είναι....;)

nikol1981
31-01-11, 23:46
ειναι πολυ ωραιο.κ μενα δεν μου αρεσουν τα φορτωμενα

cristina112
01-02-11, 00:36
Πολύ ωραίο φορεματάκι...όμως καλού κακού,πάρε και κανένα υπογλώσσιο για τον παπά!!!;)

Δήμητρα Π.
01-02-11, 11:43
Xaxaxaxaxaxa!!!!Αχ μωρε Χριστινουλα, μεκανες και γελασα!:p:p:p Ο παπας μας ειναι τρεντυ και ελπιζω να μη με μαλωσει πολυ!:lol::lol::lol:

PASOUMI
01-02-11, 12:17
ειναι σουπερ κ πολυ κομψο! και δεν ειναι καθολου απλο, ισα ισα.
Καλη επιλογη και το μαγαζι. Εμενα τα ωραιοτερα φορεματα μου ειναι απ το Βαρδα και τα εχω καταευχαριστηθει!

culte
01-02-11, 12:21
εμένα δεν μου αρέσει η τριχρωμία, αλλα γούστα ειναι αυτά.....

Δήμητρα Π.
01-02-11, 12:25
Thanks pasoumaki!!!! Παντως κοριτσόπουλά μου πολυ σας ευχαριστω που μου λετε την αποψη σας. Γιατι ναι μεν εμενα μου αρεσει, αλλα και μια δυο τρεις επιπλεον γνωμες παντα μετρανε. ειμαι και ανασφαλης παναθεμα με. Σκεφτομαι: Καλα, εμενα μου αρεσει. Αν ομως το εχω δει στραβα το θεμα, και το φορεματακι απλα μου φαινεται ωραιο ενω στην ουσια ειναι κιτς ή ακυρο για βαπτιση;;;; Τι κανουμε τοτε οεο;;;; Γιαυτο ας απευθυνθω στις parentoμαμαδες για να εχω και το κεφαλι μου ησυχο!

Δήμητρα Π.
01-02-11, 12:28
Και αρνητικες αποψεις δεκτες. Εξαλλου δημοκρατια εχουμε!

ARNIKOL
01-02-11, 13:11
Δήμητρα, πολύ ωραίο!! Είναι λίγο κοντό όμως ή ιδεά μου είναι;

Δήμητρα Π.
01-02-11, 13:16
Τι να σου πω Arnikol μου! Θα παω να το δοκιμασω και ο Θεος Βοηθος! Αν ειναι πολυ κοντο εννοειται και δε θα το παρω, σα σκυλου θαμαι! Διαφορετικα θα το χτυπησω, δε μου γλιτωνει!

katerinak
01-02-11, 13:33
Λες μωρε Κατερινουλα;;;;; Σευχαριστω, θελω λιγο σπρωξιμο και δυο ενθαρρυντικα σχολια μεχρι να παρω την αποφαση και να παω να το παρω!

κομψο νεανικο αξιοπρεπες!

vatraxaki
05-02-11, 13:12
γεια σας!
κοριτσια να ρωτησω εχει παραγγειλει καμια σας φορεμα απο κινα;
ειναι καλα;στρωνουν οπως στις φωτο που δειχνουν;
και ποσο κοστιζει το τελωνιο;

revythaki
05-02-11, 14:42
Τι εννοεις απο Κινα βατραχακι?Μεσω ebay?

victoria09
05-02-11, 20:30
γεια σας!
κοριτσια να ρωτησω εχει παραγγειλει καμια σας φορεμα απο κινα;
ειναι καλα;στρωνουν οπως στις φωτο που δειχνουν;
και ποσο κοστιζει το τελωνιο;

Αv εννοείς απο το jessicabrides παρηγγειλα για γαμοβαφτιση αυτο http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618 στελνοντας μετρα μου και ηταν τέλειο.Οσοι ξερανε δεν το πιστέυανε μου έστρωνε τέλεια ακόμα και στο μηκος ηταν οσο επρεπε γιατι στη φορμα παραγγελιας αναφερεις και το υψος του παπουτσιου που θα φορεσεις. Αλλες κοπελες απο εδω εγραψαν οτι τους καθυστερησε την παράδοση γιαυτό και εγώ έιχα δωσει ημερομηνια πιο νωρις απο οτι το χρειαζομουνα.Μου ηρθε με courier στο σπιτι και πληρωσα 5 ευρω εξοδα εκτελωνισμου
Ελπιζω να βοηθησα!

efalcon
05-02-11, 20:47
Σε αυτή την σελίδα έχει 10 προτάσεις για ντύσιμο. Μου αρέσουν η πρόταση 2,5 και 10. Όχι ότι τα άλλα δεν μου αρέσουν απλά ακόμα έχω κοιλίτσα...(που να φύγουν τα 30 κιλά της εγκυμοσύνης...) Ποια είναι η γνώμη σας? Ξέρετε κάποιο μαγαζί να έχει παρόμοια φορέματα? Εαν δεν δοκιμάσω δεν ξέρω πως θα είναι πάνω μου....
http://www.e-gynaika.gr/2010/02/what-to-wear-at-thechristening/

...η βάφτιση είναι ένα ξεχωριστό γεγονός και το φόρεμα πρέπει να είναι μοναδικό (τα 2 & 5 είναι πολύ συνηθισμένα). Αν το ράψεις, απλά προτίμησε ένα πιο μοδάτο χρώμα όπως το λαδί ανοιχτό ή το μπλε (αν βαφτίζεις αγόρι) ή το βαθύ πορτοκαλί (αν βαφτίζεις) κορίτσι.

Εννοείται ότι τα λουλούδια ΔΕΝ τα βάζουμε, είναι περιττά και πρέπει να συνδιαστεί με μία ωραία ημιδιάφανη εσάρπα για ακόμα πιο όμορφο αποτέλεσμα.
Να σας ζήσει.

paros99
05-02-11, 21:26
Τι να σου πω Arnikol μου! Θα παω να το δοκιμασω και ο Θεος Βοηθος! Αν ειναι πολυ κοντο εννοειται και δε θα το παρω, σα σκυλου θαμαι! Διαφορετικα θα το χτυπησω, δε μου γλιτωνει!

Απλά ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!! Μου αρέσει ΤΡΕΛΑ!!!!!!

bellissima
06-02-11, 23:06
...η βάφτιση είναι ένα ξεχωριστό γεγονός και το φόρεμα πρέπει να είναι μοναδικό (τα 2 & 5 είναι πολύ συνηθισμένα). Αν το ράψεις, απλά προτίμησε ένα πιο μοδάτο χρώμα όπως το λαδί ανοιχτό ή το μπλε (αν βαφτίζεις αγόρι) ή το βαθύ πορτοκαλί (αν βαφτίζεις) κορίτσι.

Εννοείται ότι τα λουλούδια ΔΕΝ τα βάζουμε, είναι περιττά και πρέπει να συνδιαστεί με μία ωραία ημιδιάφανη εσάρπα για ακόμα πιο όμορφο αποτέλεσμα.
Να σας ζήσει.
Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου και τις ευχές σου, ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα φορέσω, θα ήθελα πρώτα να δοκιμάσω κάποια κομμάτια να δω και τι μου πηγαίνει γιατί στην φωτο φαίνεται όμορφο, αλλά δεν ξέρω πως θα στρώσει πάνω μου...

ARNIKOL
07-02-11, 10:54
Αv εννοείς απο το jessicabrides παρηγγειλα για γαμοβαφτιση αυτο http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618 στελνοντας μετρα μου και ηταν τέλειο.Οσοι ξερανε δεν το πιστέυανε μου έστρωνε τέλεια ακόμα και στο μηκος ηταν οσο επρεπε γιατι στη φορμα παραγγελιας αναφερεις και το υψος του παπουτσιου που θα φορεσεις. Αλλες κοπελες απο εδω εγραψαν οτι τους καθυστερησε την παράδοση γιαυτό και εγώ έιχα δωσει ημερομηνια πιο νωρις απο οτι το χρειαζομουνα.Μου ηρθε με courier στο σπιτι και πληρωσα 5 ευρω εξοδα εκτελωνισμου
Ελπιζω να βοηθησα!
Δηλ Βικτωρία έμεινες ευχαριστημένη; Τι ύφασμα ήταν; Στο ίδιο χρώμα και μήκος το παρήγγειλες;

victoria09
07-02-11, 14:54
Εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Το υφασμα -ταφτας- και το χρωμα ηταν οπως της φωτογραφίας.Σκεφτόμουν να το κάνω σατεν και ιβουαρ αλλα φοβηθηκα κυριως το χρωμα γιατι αλλιως φαινεται στο δειγματολογιο και αλλιως απο κοντά.Το μηκος ηταν μακρυ στα μετρα που τους εστειλα.Αν θες στειλε μου με πμ το mail σου μηπως καταφερω να σου στειλω φωτο.

#ΕΛΕΝΑ#
07-02-11, 15:08
Ελπιζω να βοηθησα!
εχουμε παρει το ιδιο φορεμα...και εγω το ειχα παρει σε κοραλι πριν ενα χρονο πραγματικαπολυ καλη δουλεια τους και εδω στην ελλαδα με αυτα τα χρηατα ουτε υφασμα δεν αγοραζεις ποσο μαλλον φορεμα!!!!!!!!

vatraxaki
13-02-11, 16:38
κοριτσια μηπως εχει παραγγειλει καμια απο αυτο το σαιτ;
http://www.edressit.com/Main/Catalog.aspx?dID=1&cID=1
αν πειτε μου την γνωμη σας!
ειναι αγγλικο;

vasso st
14-02-11, 13:00
κοριτσια μηπως εχει παραγγειλει καμια απο αυτο το σαιτ;
http://www.edressit.com/Main/Catalog.aspx?dID=1&cID=1
αν πειτε μου την γνωμη σας!
ειναι αγγλικο;

Πολυ ωραια φορεματα εχει vatraxaki! Το σιγουρο ειναι οτι εχει ελληνικα νουμερα στον πινακα με τα μεγεθη!!

vasso st
14-02-11, 13:03
Η κουμπαρα μου παραγγειλε απο το www.lightinthebox.com (http://www.lightinthebox.com) το νυφικο της( το περιμενουμε ακομα, μας ειπαν μεχρι μεσα Μαρτιου και ηταν αμεσοι στις απαντησεις των μηνυματων που στειλαμε και αρκετα βοηθητικοι). Εγω ειχα δει στο jessica φορεμα που θα την παντρεψω αλλα το ιδιο το βρηκα φθηνοτερα σε αλλα site. Οταν βρω χρονο θα σας γραψω τις διευθυνσεις

vatraxaki
14-02-11, 23:57
περιμενουμε τα σαιτ!
εγω βρηκα κι αυτο και κοιταω απο κινα κι αυτο http://www.tidebuy.com/Wholesale-Evening-Dresses-4353/5/

kipriana
15-02-11, 07:31
Μηπως εχετε δει κανενα φορεμα για την βαπτιση μας με μανικι?κοντο ή μακρυ?θα γινει η βαπτιση σε μοναστηρι και ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα.αν δειτε κατι πειτε και σε μενα το επαρχιωτακι γιατι εδω δεν βρισκω κατι

ARNIKOL
15-02-11, 09:05
http://images1.starbagsfashion.gr/LH2Uploads/DefaultItemPics/578_2.jpg
Kipriana κάτι τέτοιο σου αρέσει; Είναι το στυλ σου;
www.starbagsfashion.gr (http://www.starbagsfashion.gr)

mama xrysa
15-02-11, 11:38
κιπριανα εγω για βαφτιση σε μοναστηρι θα παραγγειλω αυτο:http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2013 σκεφτομαι και για κανενα μπολερο εκεινη την ωρα , αν εισαι η μαμα μπορεις και εσαρπα!

cristina112
15-02-11, 11:46
κιπριανα εγω για βαφτιση σε μοναστηρι θα παραγγειλω αυτο:http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2013 σκεφτομαι και για κανενα μπολερο εκεινη την ωρα , αν εισαι η μαμα μπορεις και εσαρπα!

Υπέροχο φόρεμα και άπαιχτο χρώμα!!!:D

#ΕΛΕΝΑ#
15-02-11, 11:52
εγω ειδα οτι αυτα τα φορματα ειναι χωρις εξοδα οποτε σκεφτομαι να παρω αυτο για ενα γαμο που εχω http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3694

culte
15-02-11, 11:55
πανέμορφα φορέματα!!!!!!!!!!!!

mama xrysa
15-02-11, 11:57
Χριστινα ευχαριστω!!!Ελενα νομιζω αυτα τα εχει σε στανταρ μεγεθη, τα υπόλοιπα στα κανει και στα μετρα σου.

#ΕΛΕΝΑ#
15-02-11, 12:01
Χριστινα ευχαριστω!!!Ελενα νομιζω αυτα τα εχει σε στανταρ μεγεθη, τα υπόλοιπα στα κανει και στα μετρα σου.

α ναι!! λετε να μην εχει νουμερα??? δεν εστειλα ακομα εμαιλ παντως εμενα το θεμα ειναι λιγο το στηθος μια και θηλαζω ακομα:(

cristina112
15-02-11, 12:02
εγω ειδα οτι αυτα τα φορματα ειναι χωρις εξοδα οποτε σκεφτομαι να παρω αυτο για ενα γαμο που εχω http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3694

Άσε,μην το πάρεις καλύτερα...θα επισκιάσεις τη νύφη!!!;):lol:

#ΕΛΕΝΑ#
15-02-11, 12:07
Άσε,μην το πάρεις καλύτερα...θα επισκιάσεις τη νύφη!!!;):lol:

μπα ειναι η ξαδερφουλα μου κ ειναι πραγματικα πολυ πολυ ομορφη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να γινει:p:p:p:p
ωραιο δεν ειναι???

cristina112
15-02-11, 12:15
μπα ειναι η ξαδερφουλα μου κ ειναι πραγματικα πολυ πολυ ομορφη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να γινει:p:p:p:p
ωραιο δεν ειναι???

Yπέροχο είναι!!Σ'αυτό το χρώμα να το πάρεις!

ΡΙΑ84
15-02-11, 12:19
ΦΟΒΕΡΟ!!!!

glitter
15-02-11, 14:11

Όντως πανέμορφο φόρεμα! Ο ταφτάς πάντα στέκεται ωραία!! :) Τι εποχή θα το φορέσεις? Είναι πολύ ωραίο το μωβ, αλλά δε θα σου συνιστούσα αυτή την απόχρωση για κατακαλόκαιρο. Αυτό μπορείς να το βάλεις ως την άνοιξη και από το φθινόπωρο πάλι. Το καλοκαίρι θα πρότεινα πιο ανοιχτό μωβ ή λιλά, όπως είναι το μαξιλάρι πάνω δεξιά. Βέβαια πάρε ό,τι σου αρέσει, στο είπα καλοπροαίρετα και χωρίς παρεξήγηση, γιατί η μαμά μου είναι επαγγελματίας μοδίστρα (μου έραψε μέχρι και το νυφικό!!) και από εκείνη ξέρω κάποια πράγματα για τα υφάσματα και τους συνδυασμούς χρωμάτων.

#ΕΛΕΝΑ#
15-02-11, 14:53
Όντως πανέμορφο φόρεμα! Ο ταφτάς πάντα στέκεται ωραία!! :) Τι εποχή θα το φορέσεις? Είναι πολύ ωραίο το μωβ, αλλά δε θα σου συνιστούσα αυτή την απόχρωση για κατακαλόκαιρο. Αυτό μπορείς να το βάλεις ως την άνοιξη και από το φθινόπωρο πάλι. Το καλοκαίρι θα πρότεινα πιο ανοιχτό μωβ ή λιλά, όπως είναι το μαξιλάρι πάνω δεξιά. Βέβαια πάρε ό,τι σου αρέσει, στο είπα καλοπροαίρετα και χωρίς παρεξήγηση, γιατί η μαμά μου είναι επαγγελματίας μοδίστρα (μου έραψε μέχρι και το νυφικό!!) και από εκείνη ξέρω κάποια πράγματα για τα υφάσματα και τους συνδυασμούς χρωμάτων.

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!
ο γαμος αργει λιγο θελω ακριβος το ιδιο χρωμα η το μαξιλαρι που λες το σκεφτικα και εγω ακομα δεν εχω καταληξει ...απλα τωρα που ειναι σε προσφορα να το παρω γιατι μετα πολυ φοβαμαι δεν θα εχει...απλα δεν ξερω αν ισχυει για ελλαδα πολυ λιγα μου φαινονται βρε κοριτσια για τετοιο φορεμα μονο 36 ευρω....τζαμπα ειναι αλλα ξερω κ εγω πρεπει να στειλω εμαιλ να μαθω...

kipriana
15-02-11, 15:19
http://images1.starbagsfashion.gr/LH2Uploads/DefaultItemPics/578_2.jpg
Kipriana κάτι τέτοιο σου αρέσει; Είναι το στυλ σου;
www.starbagsfashion.gr (http://www.starbagsfashion.gr)

μου αρεσει αλλα δεν υπαρχει στο site.βεβαια επιδη ειμαι και εγκυος θα ηθελα κατι πιο αναλαφρο στην κοιλια αλλα δεν με πειραζει δεν εχω μπολυ μεγαλη κοιλια ακομη