PDA

Επιστροφή στο Forum : ΨΑΧΝΩ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ SOS !!

katianaki
13-03-09, 13:36
καλησπερα σε ολες τις μανουλες ..θα ηθελα τα φωτα σας γιατι εγω ειμαι πολυ νεα μανουλα και κολυμπαω στα απατα ακομα!!
πολυ συντομα θα κανω τη βαπτιση του μικρου μου..
και ψαχνω ενα εκκλησακι καπου κοντα στην Αθηνα με χωρο παρκιν και κοντα σε θαλασσα!
κατι σαν παρεκκλησι.Θελω η κολυμπιθρα να ειναι εκτος της εκκλησιας συνεπως μιλαμε για μικρο εκκλησακι.
Σας παρακαλω ειλικρινα οποιες μανουλες εχουν κατι υπ'οψιν τους ας με βοηθησουν μιας κι εγω ειναι αδυνατο με το μωρο και χωρις μεσω να κανω βολτες προς αναζητηση!!
περιμενω απαντησεις ..σας με μεγαλη αγωνια!!
:roll:

GEMINI
13-03-09, 13:49
ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
Η ΣΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΦΟ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΘΕΑ , ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑΟΥ.

katianaki
13-03-09, 14:45
Η ΣΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΦΟ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΘΕΑ , ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑΟΥ.

αυτο στο πορτο ραφτη δεν εχει παρκιν το σκεφτηκαμε κι εμεις!
το αλλο στην ραφηνα πως να το βρω???

afroditi_
13-03-09, 14:49

το αλλο στην ραφηνα πως να το βρω???Ειναι ο Αγιος Νικολαος κ ειναι ακριβως πανω απο το λιμανι.

katianaki
13-03-09, 15:45

το αλλο στην ραφηνα πως να το βρω???Ειναι ο Αγιος Νικολαος κ ειναι ακριβως πανω απο το λιμανι.

ΠΩΠΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ..
ΕΙΝΑΙ SUPER TO BRHKA ΣΤΟ GOOGLE ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΛ ΕΚΕΙ??
ΨΑΧΝΩ ΣΤΟ 11888 ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ .

afroditi_
13-03-09, 17:56
Παρε απο Δευτερα τηλ την αρχιεπισκοπη, θελω να πιστευω οτι θα βρεις ακρη ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

kkorina
13-03-09, 18:34

ΠΩΠΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ..
ΕΙΝΑΙ SUPER TO BRHKA ΣΤΟ GOOGLE ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΛ ΕΚΕΙ??
ΨΑΧΝΩ ΣΤΟ 11888 ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ .

Αφήστε το κορίτσια, μην το σκέφτεστε... Αυτό το εκκλησάκι είναι πραγματικά τέλειο, έχουν γυριστεί ταινίες, διαφημίσεις κλπ, βρίσκεται όμως σε απόσταση τριακοσίων (ούτε) μέτρων από το σπίτι του πρωθυπουργού, και τα τελευταία χρόνια δεν γίνονται εκεί ούτε γάμοι ούτε βαφτίσεις. Όλο το οικοδομικό τετράγωνο είναι γεμάτο περιπολικά και τελευταία φορά που πέρασα από το δρόμο μπροστά από το εκκλησάκι μ' έβγαλαν και φωτογραφία!!!!

Helenitsa
16-03-09, 13:51
Πολύ ωραίο είναι το εκκλησάκι του Προφήτη Ηλία στην Ανω Ηλιούπολη (αστυνομικά) Εχει "πιάτο" όοοολη την Αθήνα - Πειραιά και εκεί λειτουργεί ένας υπέροχος παπάς - καταπληκτικός άνθρωπος, πραγματικά Άγια μορφή ο πατέρας Στυλιανός Καρπαθίου. Επίσης δίπλα ακριβώς έχει και μαγαζί για το τραπέζι όποιος θέλει.. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!! :D :D :D

vickytsoch
16-03-09, 14:00
δεν εχει θαλασσα όμως............

Helenitsa
17-03-09, 09:54
δεν εχει θαλασσα όμως............

Aα ειναι προϋπόθεση? Δεν το 'ξερα... :oops:

εριφυλλη
01-04-09, 00:08
καλησπερα σε ολες τις μανουλες ..θα ηθελα τα φωτα σας γιατι εγω ειμαι πολυ νεα μανουλα και κολυμπαω στα απατα ακομα!!
και ψαχνω ενα εκκλησακι καπου κοντα στην Αθηνα με χωρο παρκιν και κοντα σε θαλασσα!
κατι σαν παρεκκλησι.Θελω η κολυμπιθρα να ειναι εκτος της εκκλησιας συνεπως μιλαμε για μικρο εκκλησακι.
Σας παρακαλω ειλικρινα οποιες μανουλες εχουν κατι υπ'οψιν τους ας με βοηθησουν μιας κι εγω ειναι αδυνατο με το μωρο και χωρις μεσω να κανω βολτες προς αναζητηση!!
καλησπερα ειμαι νεο μελος και βαπτιζω και γω τα παιδακια μου ενα πολυ ομορφο εκκλησακι και χωρο εξω και απο κατω θαλασσα ειναι ο Αγιος Νικολαος στο Λαγονησι δεν ξερω αν βγαζει εξω κολυμπιθρα αλλα ειναι πολυ μικρο και με ομορφο χωρο μπορεις αν θελεις να το δεις στην ιστοσελιδα www.anthopoleia.gr

ΚατερίναΒ
01-04-09, 02:00

Καλησπέρα, με το καλό η βάπτισή σας!
Εχουμε εξοχικό στη Ραφήνα και όντως είναι ο Άγιος Νικόλαος. Αν πας μια μέρα στη ραφήνα λίγο πριν στρίψεις για να πας στο λιμάνι θα δεις μια μεγάλη εκκλησία, μπες εκεί και ρώτα τον παπά για το εκκλησάκι. Σίγουρα θα σε πληροφορήσει. Μάλιστα εμείς κλείσαμε για το τραπέζι στο ξενοδοχείο Αύρα (δεν κάνω διαφημιση) που είναι στο λιμάνι, αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στέιλω πμ. Το λέω από την άποψη αν θα κάνεις τραπέζι μετά θα ήταν ωραία να είναι κοντά η αίθουσα. Σορυ για το μεγάλο ποστ!

παπακι72
02-04-09, 08:01
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΟ ΠΑΡΚΙΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

olympics
06-04-09, 01:42
Ο προφήτης Ηλίας στην Κερατέα (Πηγαίνοντας για Λαύριο αριστερά στο φανάρι πριν την ΔΕΗ). Δεν νομίζω να γίνονται βαπτίσεις έξω. Όμως, θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με τον φωτογράφο σου γι' αυτό το θέμα! Ο δικός μας φωτογράφος μας είπε, ότι οι φωτογραφίες αν η βάπτιση είναι πρωί και έχει ήλιο συνήθως, δεν είναι πολύ καλές γιατί: α) το φως του ήλιου είναι πολύ σκληρό με αποτέλεσμα να βγαίνουν αρκετές με καμένα σημεία, β) δεν μπορούν να φτιάξουν το φως, όπως τους εξυπηρετεί, γιατί είναι φυσικό εκτός, αν έχει μεγάλες ομπρέλες, και γ) ο κόσμος βγαίνει στις περισσότερες φωτογραφίες ιδρωμένος αν κάνει πολύ ζέστη, με κλειστά μάτια, με γυαλιά ηλίου ή και με σακούλες κάτω από τα μάτια λόγω της σκιάς του ηλίου. Εάν η βάπτιση είναι απόγευμα κοντά στην δύση του ηλίου, τότε το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό!

Εδώ έχω εισάγει φωτογραφίες του Πρ. Ηλία:
http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=19033&highlight=
Ελπίζω να σε βοήθησα.

fenaki
06-04-09, 11:56

δεν ξερω αν βρηκες αλλα ενα πολυ ωραιο εκκλησακι ειναι στο δρομο για καλαμο πανω στο λοφο ειναι απο πετρα και βλεπεις θαλασσα και μπορεις να κανεις και μπουφε εξω απο την εκκλησια