PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΟΝΑΔΕΣ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

Dinaki
15-03-09, 19:24
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ.

ΜΟΝΑΔΕΣ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

Α/Α ΜΟΝΑΔΑ ΠΟΛΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ
1 ΑΚΕΣΩ ΑΘΗΝΑ Γ.ΠΙΣΤΟΦΙΔΗΣ
2 ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΑ Μ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ
3 ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΠΟΝΤΗΣ Ι ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΑΡΛΑΤΖΗΣ Β
4 ΤΙΤΑΝΗ ΑΘΗΝΑ ΖΙΩΓΑΣ Β.
5 ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΤΟΣ Κ.
6 ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΑΘΗΝΑ ΞΥΔΙΑΣ Γ.-ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Χ.
7 ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΑΡΟΥΛΗΣ Γ.
8 ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΑΘΗΝΑ ΜΙΝΑΡΕΤΖΗΣ Δ.
9 ΒΙΟΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΜΠΟΤΗΣ Μ.
10 EUROMEDICA ΑΘΗΝΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΑΤΖΑΒΙΝΟΣ Θ.
11 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΕΜ.
12 SERUM ΑΘΗΝΑ ΙΠΠΙΚΟΓΛΟΥ Θ.
13 ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΘΗΝΑ ΛΑΙΝΑΣ ΤΡ.
14 ΜΙΤΩΣΙΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΑΡΚΟΥΛΗΣ Θ.
15 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΗΤΕΡΑ ΑΘΗΝΑ ΚΛΕΝΤΖΕΡΗΣ Λ.
16 ΜΟΝΑΔΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ Α.
17 ΕΜΒΡΥΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΠΑΡΑΣΧΟΣ Θ.
18 ΙΣΤΙΤΟΥΤΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΛΟΥΤΡΑΔΗΣ Δ.
19 ΕΥΓΕΝΙΔΙΟ ΑΘΗΝΑ ΔΗΜHΤΡΟΥΛΗΣ Ν.
20 ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑ ΜΑΝΙΑΣ Ν.
21 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.
22 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΗΤΩ ΑΘΗΝΑ ΣΑΡΡΗΣ Σ.
23 ΜΑΡΙΚΑ ΗΛΙΑΔΗ (ΕΛΕΝΑ) ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΔΗΜΟΣ Γ.
24 ΒΙΟΓΕΝΕΣΙΣ ΛΑΡΙΣΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Ν.
25 ΝΕΟΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΑ ΜΑΜΑΣ Λ.
26 ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ Σ.
27 ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΑΘΗΝΑ ΧΑΣΙΑΚΟΣ Δ.
28 ******** ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΡΑΠΑΣ Ν.
ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΡΑΠΑΣ Ι.
29 IVF GENETICS ΑΘΗΝΑ ΣΟΥΣΗΣ Ι.
30 ΙΑΤΡΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΖΑΦΕΤΑΣ Ι.
31 ΕΜΒΡΥΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΠΑΤΡΑ ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΝ.
32 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΤΡΑ ΦΩΚΑ Μ.
33 ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Ι.
34 ΠΑΝΕΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΡΙΟ ΠΑΤΡΑ ΤΖΙΓΓΟΥΝΗΣ Β.
35 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΑΘΗΝΩΝ(ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ) ΑΘΗΝΑ ΣΙΣΚΟΣ Κ.
36 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΗΤΩ ΜΟΝΑΔΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ ΑΛ.
37 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΕΣΗΝΗΣ Ι.
38 ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΠΑΠΠΑΣ Κ.
39 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΖΗΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
40 ******** ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ Η.
41 ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΟΥΚΑΣ Α.
42 ΚΕΝΤΡΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΔΡΑΜΑ ΜΑΓΓΑΛΟΣ Π.
43 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΝΤΡΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ
ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΦΡΑΙΔΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
44 ΙΑΤΡΕΙΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ
ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΒΟΣ Ι.

inka
15-03-09, 20:52
bravo dinaki!!!!!

mipos tha eprepe kai kapies kopeles na leme kai tin gnomi mas apo tin diki mas empiria(i pou exoume akousei) ite kali ite kaki kai na voithithoume!!!!!!

very good job!!!!

polla filia!!! :)

magdalia
15-03-09, 21:08
Εχω ακουσει τα καλυτερα για το τμημα στο Ελενα. Ολοι οι γιατροι ειναι εξαιρετοι.Το εχουν παραδεχτει πολλοι που ταλαιπωρηθηκαν αρκετα σε αλλα κεντρα διασημων μεγαλογιατρων. Κι εγω εκει πηγα για σπερματεχυση και πετυχε με τη πρωτη!!!
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev286pr___.png (http://pregnancy.baby-gaga.com/)

Dinaki
15-03-09, 21:39
Nομιζω πως μπορει οποια κοπελα θελει να πει τη γνωμη και την εμπειρια της.. Αλλωστε και η λιστα των γιατρων δεν ειναι απορρητη...
Απλα καλο ειναι -ακομα και αν καποια εμπειρια δεν ειναι και τοσο ευχαριστη- να μην ξεχναμε οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και μεμωνομενη και δεν σημαινει οτι αν κατι ασχημο συνεβη σ' εμενα π.χ με καποιον γιατρο θα συμβει και σε καποια αλλη κοπελα.Το λεω για να μην επηρεαζομαστε ουτε απο τα καλα ουτε απο τα ασχημα :D :D :D
Οσο για το Ελενα εχω και εγω ακουσει οτι εχει την καλυτερη μοναδα εξωσωματικης.

EFIMIKEL
16-03-09, 13:57
Κορίτσια.. όταν εγώ έψαχνα για μονάδα.. ένα 90% μου πρότεινε την Εμβρυογένεση.. και απο φίλες.. και γιατροί..

Οντος εκεί πήγα.. ειμαι πολύ ευχαριστημένη.Αψογο περιγάλλον/χώροι..νοσηλευτές/τριες..προσωπικό..γιατροί..παρακολούθηση..τα πάντα ήταν όπως τα ήθελα! Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή για την επιλογή μου.. και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.. και το πιο συμαντικό έμεινα έγκυος από την πρώτη κιόλας προσπάθεια..

Εμβρυογένεσις - Μαρούσι 2106104682

Καλή Επιτυχία!

michel
16-03-09, 16:45
γεια σας,κοριτσια.Βλεπω οτι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις εξωσωματικης,στο Ελενα.
Ειναι ευκολο να μας περιγραψει καποιο κοριτσι,την διαδικασια,και ειδικα,ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΜΕ,για να κανουμε εξωσωματικη η σπερματεγχυση στο Ελενα ????
Βρηκα ενα τηλ,μοναδας εξωσωματικης,αλλα δεν δινουν πληροφοριες απο το τηλεφωνο.Ειμαι επαρχια,και θελω να ξεκινησω,αλλα δεν ξερω απο που.
Να ενημερωσω οτι εκανα ηδη μια σειρα απο ενεσεις,μετα πρεγνυλ,αλλα....δεν το βλεπω....μαλλον αποτυχαμε.Σε λιγες μερες θα αδιαθετησω και αν ειναι...μονο στο Ελενα θελω να παω.

inka
17-03-09, 10:31
Κορίτσια.. όταν εγώ έψαχνα για μονάδα.. ένα 90% μου πρότεινε την Εμβρυογένεση.. και απο φίλες.. και γιατροί..

Οντος εκεί πήγα.. ειμαι πολύ ευχαριστημένη.Αψογο περιγάλλον/χώροι..νοσηλευτές/τριες..προσωπικό..γιατροί..παρακολούθηση..τα πάντα ήταν όπως τα ήθελα! Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή για την επιλογή μου.. και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.. και το πιο συμαντικό έμεινα έγκυος από την πρώτη κιόλας προσπάθεια..

Καλή Επιτυχία!

pion giatro exeis ekei;

michel
17-03-09, 13:49
εχω παει 2 φορες στην Γεωργιαδου,και τα ειπαμε,βεβαια ,τοτε ειχα μονο 2 αποβολες.
Τωρα εχω 3.Και στον προηγουμενο κυκλο,δεν μου βρηκε ο ιατρος μου,καλα ωαρια,γι'αυτο εκανα τις ενεσεις.
Δεν πρεπει να ειναι εξωσωματικος,ομως,η Γεωργιαδου....καπου αλλου θα με στειλει....και αν υπαρχει και λιστα αναμονης....χαιρετα μου τον πλατανο....

Μαρία_32
17-03-09, 14:21
michel σου έστειλα pm

michel
20-03-09, 16:14
Ποια καλη κοπελιτσα ξερει να μου πει,γιατι ο κυκλος μου αλλαξε τοσο πολυ,μεσα σε 4 μηνες,και εχω τρελαθει....
Αυτον τον μηνα,εκανα ενεσεις Πουρεγον,Πρεγνυλ(10η μερα )και επαφη (11η μερα),και αδιαθετησα στις 21 μερες.Ποτέ,μα ποτέ δεν ειχα τοσο μικρο κυκλο.
Που μπορει να οφειλεται αυτο,αραγε? Στον ιατρο που με φορτωσε με τα πουρεγον,δεν θα ξαναπαω,οποτε ..ποιον να ρωτησω,εεε???????????

ΡΟΥΛΑ
20-03-09, 20:14

Καλή Επιτυχία!

Θα συμφωνήσω σε όλα πραγματικά είναι ολοι τους αψογοι.

nikijo
21-03-09, 00:10
Ποια καλη κοπελιτσα ξερει να μου πει,γιατι ο κυκλος μου αλλαξε τοσο πολυ,μεσα σε 4 μηνες,και εχω τρελαθει....
Αυτον τον μηνα,εκανα ενεσεις Πουρεγον,Πρεγνυλ(10η μερα )και επαφη (11η μερα),και αδιαθετησα στις 21 μερες.Ποτέ,μα ποτέ δεν ειχα τοσο μικρο κυκλο.
Που μπορει να οφειλεται αυτο,αραγε? Στον ιατρο που με φορτωσε με τα πουρεγον,δεν θα ξαναπαω,οποτε ..ποιον να ρωτησω,εεε???????????

κ εγω πηρα gonal75 ενεσεις κ pregnyl την 12η μερα κ μου ηρθε την 25η....ενω περιμενα 28-29η....δλδ νωρις...αλλα εσενα παραηταν νωρις... :shock: ....τι σου ειπε ο γιατρος;;;; ΤΟΣΟ νωρις;;;; :roll:

αρα ωορρηξια ειχες την 12η μερα .....κ σε 9 μερες αδιαθετησες...ειναι πολυ μικρο το χρονικο διαστημα του β μισου του κυκλου σου αυτου...
Να τον ρωτησεις τον γιατρο κ ας μην πας ξανα...να δουμε τι θα πει...

marinik27
23-03-09, 22:38
ειμαι απο κρητη εχω δοκιμασει στο μητερα κρητης...σκετη απογοητευση...δεν μας ελεγαν απολυτως τιποτα καμια ενημερωση...αισχος....και αποτυχια...μακρυα!!!!

GEORGI
24-03-09, 00:13
Να προσθέσω και εγώ ένα κέντρο που δεν είδα να υπάρχει στην λίστα????
Νομίζω δηλαδή ότι δεν το είδα....
Κέντρο ΓΕΝΝΗΜΑ, Ευριπίδης Μαντούδης..... το συνιστώ ανεπιφύλακτα πραγματικά τέλειος γιατρός, επιστήμονας και άνθρωπος.....
Επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια...
Μπείτε στο site για πληροφορίες

http://www.gennima.gr/clinic.html

Ο Πελαργός ήρθε σε εμάς με την βοήθεια του κ. Μαντούδη

bobaki
24-03-09, 04:03
H δική μου εμπειρία από το κέντρο γονιμότητας κρήτης είναι τελείως διαφορετική. Μετά από τρεις αποτυχημένες προσπάθειες σε ένα από τα καλύτερα κέντρα των Αθηνών και πλήρως απογοητευμένη αποφάσισα να επισκεπτώ το μητέρα κρήτης. Φιλικό περιβάλλον,εξυπηρετικό προσωπικό και ο γιατρός μου κ. Φ.Μ. εξαίρετος επιστήμονας και άνθρωπος.Έμεινα έγκυος με την ΠΡΩΤΗ προσπάθεια εξωσωματικής!! και τώρα 5 μήνες μετά κρατάω στην αγκαλιά μου τα 2 αγγελούδια μου.Νίωθω μεγάλη ευγνωμοσύνη προς τον γιατρό και το κέντρο και το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου στον γιατρό που μου έδωσε την δυνατότητα να κάνω το ονειρό μου πραγματικότητα.

fatsaki
24-03-09, 15:53
Από προσωπική εμπειρία έχω να πω ότι το ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΕΜ. είναι πολύ καλό. Όπως βλέπετε και στο tickeraki μου είμαι έγκυος και φυσικά πανευτυχής! Πέτυχε με την 2η φορά.Μπορεί να ήταν τύχη μπορεί και όχι!Πάντως έχω να πω ότι ο κος Καπετανάκης (πατέρας & γιός) είναι πολύ καλοί. Υπάρχει υποστήριξη. Καταρχήν σε βάζουν σε μια σειρά.Δεν χρειάζεται να τρέχεις δεξιά και αριστερά να βρεις μικροβιολογικό και οτιδήποτε χρειαστείς υπάρχει εκεί μέσα μιας και διαθέτει όλα τα μηχανήματα. Βέβαια θα πρέπει να βαστάς καλό πορτοφόλι.Και σε ποιο ιδιωτικό όμως δεν είναι έτσι? Άλλωστε μπροστά στο ποθητό αποτέλεσμα ποιος νοιάζεται για τα λεφτά?

Καλή επιτυχία σε όλες τις μελλοντικές μανούλες που θα επισκευτούν οποιοδήποτε από τα προαναφερόμενα κέντρα αναπαραγωγής!!!

MAMMY 2009
29-03-09, 00:10
Εγω την πρωτη μου προσπαθεια την εκανα στο Γενεσις στον Κο Πικουλα,τελειος γιατρος,και ηταν πετυχημενη. Στην πολη μου ακουγεται οτι εχει τα καλυτερα ποσοστα επιτυχιας το Γενεσις.

thaliav
07-04-09, 02:11
κοριτσια τα κατάφερα!!! ...είμαι επιτέλους έγκυος....προσπαθησα πάρα πολύ...απογοητευτικα πολλες φορές...6 αποτυχημένες προσπαθειες!
Μέχρι που βρήκα τον τέλειο (για μένα) γιατρο.Ειμαι από Κρήτη και την 7η προσπάθεια την έκανα στο κεντρο γονιμοτητας κρήτης στο Ηράκλειο.Τις προηγούμενες τις έκανα σε άλλα κέντρα εδώ στην Κρητη και 3 στην Αθήνα.
ειμαι πανευτυχής...δεν το πιστευω...ελπιζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...αλλά εχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου κ. Φραιδακη που με την βοήθεια του Θεου κατάφερε το ακατόρθωτο (έχω αρκετά προβλήματα υγείας και ήταν πολύ δύσκολο να μείνω εγκύος).
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
βοβακι πιστευω οτι με καταλαβαινεις....( έχεις και εσύ ανάλογη εμπειρία στον ιδιο γιατρο)
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ....

dimitroula
29-04-09, 20:37
Κορίτσια καλησπέρα.Είμαι απο Κρήτη.Είδα την λίστα έχω ακούσει για τα περισσότερα κέντρα.Αρχικά είχα σκεφτεί να πάω Αθήνα αλλά μετά άκουσα αρκετά καλά λόγια για το κέντρο γονιμότητας εδώ στο Ηράκλειο.Τελικά ακολούθησα το ένστικτο μου και μου βγήκε σε καλό!Κοριτσάκια μου είμαι έγκυος!Συμφωνώ με την Θάλια και ας μην την ξέρω.Δεν θα μπορέσω ποτέ να εκφράσω την ευγνομοσύνη που νιώθω για τον γιατρό και το προσωπικό του που με στήριξαν τόσο σε όλη την διάρκεια της διαδικασίας και με στηρίζουν ακόμα.Ειμαι λίγων εβδομάδων......Φοβάμαι λιγάκι βέβαια.Ξέρει καμμια κοπέλα να μου πεί πότε θα μου περάσει το άγχος?απο ποιο σημείο και μετά πρέπει να σταματήσω να φοβάμαι?Καλή τυχη σε όλες!

silklady
30-04-09, 21:44
Γεια σας κοριτσια εγω ειμαι 9 εβδομαδων εγκυος με διδυμα απο το κεντρο Γεννημα απεναντι απο το Υγεια στην Κηφισιας στην Αθηνα. Εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις και φυσικα το καλυτερο αποτελεσμα!

sofou
02-05-09, 16:24
Γεια σας κοριτσια εγω ειμαι 9 εβδομαδων εγκυος με διδυμα απο το κεντρο Γεννημα απεναντι απο το Υγεια στην Κηφισιας στην Αθηνα. Εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις και φυσικα το καλυτερο αποτελεσμα!Γεια σας !!!! Υστερα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής στο Ελενα πήγα κι εγώ στο ΓΕΝΝΗΜΑ,σχετικά καινούριο κέντρο με τα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας.Ακουσα για 50% τεράστιο νούμερο (δηλ. η μία στις δύο γυναίκες που θα πάει εκεί θα μείνει έγκυος !!!!!!!!!) Πάρα πολύ ωραίο περιβάλλον,εξαιρετικοί επιστήμονες (εμβρυολόγοι)με τεράστια εμπειρία περιστατικών στο εξωτερικό,και πάνω απ΄όλα άνθρωποι που θα σε ακούσουν και θα κάνουν το καλύτερο για σένα. Ο γιατρός μου είναι ο κύριος Αποστολίδης Χριστόφορος ,ο οποίος αναλλαμβάνει αν υπάρχει επιθυμία όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μέχρι τον τοκετό.Επισκέφτηκα το κέντρο τον Φεβρουάριο, έμεινα κατενθουσιασμένη από τον γιατρό, έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εκεί τέλος Μαρτίου και τώρα είμαι έγκυος στην όγδοη εβδομάδα χάρη σ΄αυτούς !!!!!!!!

http://www.gennima.gr/clinic.html

valia81
02-05-09, 18:04
Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!! Θα συμφωνίσω ότι το ΓΕΝΝΗΜΑ είναι καλό κέντρο!
Δεν έχω κάνει ακόμα την τρίτη μου προσπάθεια εκεί αλλά πήγα την προηγούμενη Δευτέρα στον κ. Μαντούδη και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό!!! Και φυσικά από όλο το κλίμα εκεί μέσα. Δεν αισθάνθηκα ούτε μια στιγμή άσχημα!!!

silklady
05-05-09, 18:03
Και εγω κοριτσια οπως προανεφερα πηγα Γεννημα με τον κο Αποστολιδη, εμεινα με την πρωτη εγκυος αλλα κατεληξε σε ανεβρυικο σακο 8 εβδομαδα εκανα αποξυση . Ο κος Αποστολιδης με εστειλε για εξετασεις αιματος για θρομβοφιλια και βγηκε ετεροζυγη οτι ειμαι στο ΜΗΤΦΡ. Κανω ενεσεις ηπαρινης και με την δευτερη προσπαθεια εμεινα παλι εγκυος με διδυμα, τωρα ειμαι στην 10 εβδομαδα! Οποτε εχω α πω μονο τα καλυτερα για το κεντρο!

ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ
06-05-09, 11:28
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 6 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 6 1/2 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΓΟΡΙ
2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟΛΕΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ (ΤΣΑΜΠΑ -ΤΙΠΟΤΑ)
3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΑ Μ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ (ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ)
ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΤΟΣ Κ. 1 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΣ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ .....
ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΤΟΥΣ...(ΟΙ ΡΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΔΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΡΕ ΓΜΤ...)
ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΨΥΧΙΚΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ.....
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΣΠΙΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΟΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΚΡΙΝΕΙ....!!!

B-FLY
11-05-09, 14:44
koritsia egw ekana tin prwti mou eksosomatiki sto emvryogenesis k.mina mastromina kai petyxe me tin prwti!persi to maio ekana emvryometafora apo katapsiksi,petyxe kai pali, omos katelikse se palindromi!! aurio ksekinaw alli mia prospatheia ston idio giatro! exei ena poly wraio perivallon,filiko kai katharo!oloi einai teleioi kai to kyriotero o mastrominas einai poly euprositos anthropos,filikos kai apantaei se opiadipote aporia!!!eyxomai se oles mas kali epitixia opou kai na pame!!! ki as min ksexname ton teleutaio logo ton exei mono o kalos theos!!!!!

ηλιαχτίδα
13-05-09, 11:20
Να προσθέσω κάποιες μονάδες της Θεσσαλονίκης:
1.Γέννεσις, μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, υπευθ. Ταρλατζής Β.-Μπόντης
2. Embryolab, κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής υπευθ. Χριστοροφίδης - Χατζηπαρασίδου.
3. Κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης, Παλαπέλας Β.

επίσης να σημειώσω ότι η μονάδα στο Παπαγεωργίου δεν λειτουργεί. Υπάρχει κάποιο άτομο για ενημέρωση, αλλά δεν είναι οργανωμένη η μονάδα.

princess_mp
18-05-09, 18:34
επειδή δε βρήκα το ιατρό μου εδώ..θα ήθελα απλά να τον προσθέσουμε αν γίνεται...
το κέντρο λέγεται Κέντρο Εξωσωματικής Αθηνών και ο ιατρός μου λέγεται Βασίλης Αθανασίου..

δε ξέρω τώρα τί να σας πώ! έχει καλά ποσοστά επιτυγχίας απ'ότι λένε..ενώ εγώ ακόμη δεν έχω ακόμη ο πολυπόθητο αποτέλεσμα κατέληξα εδώ λόγω του ιατρού..μου έχουν πεί καλά πράγματα γενικά αλλά όταν τον γνώρησα μου άρεσε και ως άνθρωπος..
έχει και ιστοσελίδα [αν κάποιος το ψάξει με Google θα τη βρεί]...

vasov
18-05-09, 19:03
επειδή δε βρήκα το ιατρό μου εδώ..θα ήθελα απλά να τον προσθέσουμε αν γίνεται...
το κέντρο λέγεται Κέντρο Εξωσωματικής Αθηνών και ο ιατρός μου λέγεται Βασίλης Αθανασίου..

δε ξέρω τώρα τί να σας πώ! έχει καλά ποσοστά επιτυγχίας απ'ότι λένε..ενώ εγώ ακόμη δεν έχω ακόμη ο πολυπόθητο αποτέλεσμα κατέληξα εδώ λόγω του ιατρού..μου έχουν πεί καλά πράγματα γενικά αλλά όταν τον γνώρησα μου άρεσε και ως άνθρωπος..
έχει και ιστοσελίδα [αν κάποιος το ψάξει με Google θα τη βρεί]...

κι εγω στο ιδιο κεντρο πηγαινω, ακομα βεβαια δεν εχω κανει τιποτα αλλα ελπιζω να μεινω εγκυος.

princess_mp
19-05-09, 11:22
κι εγω στο ιδιο κεντρο πηγαινω, ακομα βεβαια δεν εχω κανει τιποτα αλλα ελπιζω να μεινω εγκυος.

vasov kalimera..simera eida to minima sou..vrika to site tou kentrou einai http://www.reproduction.gr
exeis rantevou ayto to mina? egw tha paw xana stis 29:rolleyes:

VASSO96
19-05-09, 12:28
vasov kalimera..simera eida to minima sou..vrika to site tou kentrou einai http://www.reproduction.gr
exeis rantevou ayto to mina? egw tha paw xana stis 29:rolleyes:
princess_mp,κι εγω εκει παω!Μαλιστα ημουν σημερα πρωι πρωι εκει.Ξεκινησα σημερα ενεσεις για σπερματεγχυση.Το αν ειναι καλος ή οχι το αποτέλεσμα θα το δειξει,αν και βεβαια η σπερματεγχυση ετσι κι αλλιως δεν εχει και τεραστια ποσοστα επιτυχιας.
Μου τον συστησε μια συγγενης μου ,που ηταν μεσ το Μητερα (εργαζονταν κει εννοω) και η ιδια εκανε 2 παιδια με εξωσωματικη σ'αυτον.Το καλο που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι οτι ασχολειται προσωπικα μαζι σου,απανταει σε ερωτησεις στα τηλεφωνα και για μενα προσωπικα καλο ειναι οτι θυμαται ποια ειμαι και τι εχω κανει,οταν του τηλεφωνω! Το σημειώνω γιατι ο προηγούμενος γυναικολογος μου (οχι εξωσωσματικος βεβαια ) που τον εχει η μητερα μου και εγω μικρη και ειναι και καλος ως γιατρος,δεν θυμοταν τιποτα!Δηλαδη ειχα κανει υστεροσκοπικη επεμβαση και ξεχασε να μου πει να παρω αντιβιωση μετα την επεμβαση!

princess_mp
19-05-09, 16:23
princess_mp,κι εγω εκει παω!Μαλιστα ημουν σημερα πρωι πρωι εκει.Ξεκινησα σημερα ενεσεις για σπερματεγχυση.Το αν ειναι καλος ή οχι το αποτέλεσμα θα το δειξει,αν και βεβαια η σπερματεγχυση ετσι κι αλλιως δεν εχει και τεραστια ποσοστα επιτυχιας.
Μου τον συστησε μια συγγενης μου ,που ηταν μεσ το Μητερα (εργαζονταν κει εννοω) και η ιδια εκανε 2 παιδια με εξωσωματικη σ'αυτον.Το καλο που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι οτι ασχολειται προσωπικα μαζι σου,απανταει σε ερωτησεις στα τηλεφωνα και για μενα προσωπικα καλο ειναι οτι θυμαται ποια ειμαι και τι εχω κανει,οταν του τηλεφωνω! Το σημειώνω γιατι ο προηγούμενος γυναικολογος μου (οχι εξωσωσματικος βεβαια ) που τον εχει η μητερα μου και εγω μικρη και ειναι και καλος ως γιατρος,δεν θυμοταν τιποτα!Δηλαδη ειχα κανει υστεροσκοπικη επεμβαση και ξεχασε να μου πει να παρω αντιβιωση μετα την επεμβαση!

nai kai egw ayto exw katalavei oti asxoleitai proswpika..
ti na sou pw tha doume oles mazi..pantws egw piga giati akousa apo kapoio diko mou, pou eixe megalo provlima oti einai kalos, paroti den einai kai toso gnwstos vevaia sto evri koino..
ti na pw! to apotelesma tha deixei!;-):shock:

VASSO96
19-05-09, 16:53
καλα..το ειναι καποιος "γνωστος",εξαρταται και απο το αν θελει το "σταριλικι".Καποιους δεν τους αφορα γι'αυτο δεν ειναι γνωστοι.

leykh
10-07-09, 15:10
1. leykh: embryolab Θεσσαλονίκη/Χατζηπαρασίδου Αλεξία

*2*charoula
10-07-09, 15:25
2. charoula: ΜΗΤΕΡΑ Αθήνα/Δημητρόπουλος Κώστας-Προκοπίου Αρίστη

valia81
10-07-09, 15:28
3. valia81: ΓΕΝΝΗΜΑ Αθήνα/Μαντούδης Ευρυπίδης

kales
10-07-09, 15:30
3.Kales , embryoart/Μακρακης-Χασιακος

matou
10-07-09, 15:33
Matou ΑΚΕΣΩ / Μ.Τσιριγωτης / Αθηνα

inka
10-07-09, 15:36
inka GENESIS/k.pantos/Athina

ΟΛΓΑ79
14-07-09, 13:33
Εγώ έκανα την εξωσωματική στον κ. Θάνο Παράσχο και είχα επιτυχια με την πρώτη προσπάθεια

eri
14-07-09, 14:31
Ένα έχω να πώ:
Ινστιτούτο γομιμότητος, Λουτράδης Δημήτρης!!!
Απο προσωπική εμπειρία!Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ!

princess_mp
20-07-09, 20:22

ειχα να μπω πάρα πολύ καιρό και τώρα είδα το μήνυμα σου...
εγώ σε 10μερες μπαίνω στον 3ο μήνα..
η αλήθεια είναι οτι ο ιατρουλης μου το έχει αυτό το touch...
είναι πολύ γλυκός και καλός ως επιστήμονας λένε...
πολλα φιλάκια και κάλή τύχη σε σενα..:razz:

stellasss
20-07-09, 20:26
Συμφωνώ με την Εri! είναι απίστευτος ο γιατρός στο Ινστιτούτο γονιμότητας/Λουτράδης. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια.

thaliav
26-07-09, 01:10
ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)/ ΦΡΑΙΔΑΚΗΣ Μ. /ΚΡΗΤΗ

www.fertilitycrete.gr

Nikolaki
02-08-09, 12:22
geia sas ti kanete?

Nikolaki
02-08-09, 12:45
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΑΝΥΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ 1 ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ:ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ!Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΣΕ ΤΟΝ κ.ΜΑΝΤΟΥΔΗ (ΓΕΝΝΗΜΑ)ΚΑΘΩΣ Κ ΤΟΝ κ.ΠΙΣΤΟΦΙΔΗ(ΑΚΕΣΩ)!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΗΡΣΟΚΟΙΛΗΣ Κ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΠΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΡΘΕΙ!ΧΑΣΑΜΕ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ,ΚΛΑΨΑΜΕ,ΠΟΝΕΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΑΜΕ Κ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΙΓΜΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΘΑΡΡΟΣ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!ΦΙΛΙΑ:rolleyes::rolleyes:

Nikolaki
02-08-09, 12:51
ΚΑΛΑ ΕΣΥ

aggeliki26
03-08-09, 19:19
κοριτσια καλισπερα !ειμαι καινουρια στο φορουμ.μιπωσ ξερει καμια κοπελα για το κεντρο γενετικις στο χαλανδρι?ο γιατρος λεγεται εμμανουηλ καπετανακης,μου τον συστισανε και μου ειπανε οτι ειναι πολυ καλο κεντρο.αν ξερει καμια κοπελα και εχει παει ας μου απαντηση ευχαριστωωωωωωω!

Stella.
23-11-09, 11:07
TO KALYTERO STHN BOREIO ELLADA EINAI TO IAKENTRO STHN 8ESSALONIKH APLA RIXTE MIA MATIA STO BIOGRAFIKO TOY GIATROY MOY
H APOPSH TOY EINAI OTI DEN YPARXEI GYNAIKA POY NA MHN MPOREI NA KANEI PAIDI KAI PRAGMATIKA AYTO EIDA
http://www.iatrorama.gr/docdetgr.php?id=9739

Πενιώ
23-11-09, 15:06
koritsia, emvriogennesi kai mastrominas!!! exo tis mpempes moy stin agkalia mou!

lena1
25-01-10, 13:22
Kales ,

σου έστειλα ενα πμ

XELONITSA
26-01-10, 15:46
Κορίτσια εγώ έχω τον Δημητρούλη Ν. στο Νο 19. (Βιογενετική λέγεται τώρα). Τέλειος γιατρός, ασχολείται μαζί σου πολύ ώρα, δεν σε ξεπετάει.
Σε νοιάζεται και ενδιαφέρεται πραγματικά, ψάχνει τα πάντα είναι ψείρας.
Ελπίζω με τη βοήθειά του και τη βοήθεια του Θεού να αποκτήσω ένα μωράκι που τόσο ονειρεύομαι.
Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι σε υποστηρίζει και ψυχολογικά.

dkamp
29-01-10, 14:38
Και ο Μαστρομηνας δεν παιζεται!

[QUOTE=EFIMIKEL;778083]Κορίτσια.. όταν εγώ έψαχνα για μονάδα.. ένα 90% μου πρότεινε την Εμβρυογένεση.. και απο φίλες.. και γιατροί..

Εμβρυογένεσις - Μαρούσι

kalliroi.
01-02-10, 14:48
γεια σας,

η γνώμη σας για ΕΜΒΡΥΟART & Γιάνναρη Δ. ???

adriani hourdoumi
01-02-10, 16:10
ΓΟΥΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ.ΓΕΝΕΣΙΣ ΠΑΤΡΑ

pegg
02-02-10, 13:34
ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ /ΠΑΛΑΠΕΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

izoldi_1
19-02-10, 22:09
Υπαρχει καποια που να εχει κανει εξωσωματικη στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο Αλεξανδρουπολης ; Αν ναι θα μπορουσε να μου πει σας παρακαλω τις εντυπωσεις της κι οτι περισσοτερο μπορει ( με τον γιατρο Νικολετο στο νοσοκομειο ομως οχι σε κλινικη )

vickoulina
22-02-10, 00:18
Αχ κοριτσακια δεν εχω κανει ακομα καποια κινηση να παω σε γιατρό αλλά μου εχουν συστήσει τον κο Μαργέλη στο Ιασώ. Μου τον σύστησε ο γιατρός που με παρακολουθεί για καποιο προβλημα υγείας που έχω. Το προβλημα μου είναι σοβαρό και σαν επιπλοκές μου έχουν δημιουργηθεί σακχαρώδης διαβήτης και καρδιακή ανεπάρκεια (την οποία ευτυχώς έχω ξεπεράσει).

Ο γιατρός μου, μου είπε οτι ολες οι κοπέλες που παρακολουθει και ηθελαν παιδακι πηγαν στον Μαργέλη.
Έχει πάει καμια από εσας? Δεν είμαι σιγουρη τι θα χρειαστω από αποψη μεθοδου ή αν θα καταφέρω τελικά να κανω μπεμπούλι.

Αν ξερει καμια γι αυτόν τον γιατρό ας μου πει.

moira
22-02-10, 21:50
και εγω σκεφτομαι να κανω στο νικολεττο εξωσωματικη ομως στο ιατριο του. εχω παει μια φορα μου φανηκαν ολα καλλα. εχω κανει ηδη τρεις στη θεσσαλονικη. δεν ξερω παραπανω.

Pavlina
26-02-10, 15:55
Δημητρούλης Νο. 19 ΘΕΟΣ (ο πατέρας του ίδρυσε την πρώτη τράπεζα σπέρματος στην Ελλάδα)
σημείωση: θα τον βρείτε στο δικό του ιατρείο, όχι στο Ευγενίδειο

Pavlina
26-02-10, 16:02
Κορίτσια εγώ έχω τον Δημητρούλη Ν. στο Νο 19. (Βιογενετική λέγεται τώρα). Τέλειος γιατρός, ασχολείται μαζί σου πολύ ώρα, δεν σε ξεπετάει.
Σε νοιάζεται και ενδιαφέρεται πραγματικά, ψάχνει τα πάντα είναι ψείρας.
Ελπίζω με τη βοήθειά του και τη βοήθεια του Θεού να αποκτήσω ένα μωράκι που τόσο ονειρεύομαι.
Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι σε υποστηρίζει και ψυχολογικά.

είμαι σίγουρη ότι θα το αποκτήσεις και όντως είναι πολύ ψείρας.. αν δε μείνεις έγκυος εκεί θα κάνει την τεχνική του μαστιγίου όπως τη λέω εγώ!
έχω 2 παιδιά τώρα πια... και δε θέλω τρίτο.. αλλά του είπα αν ... ΑΝ μείνω ξανά έγκυος δε θα ξαναπάω σε σένα... βαρέθηκα το μαστίγιο (θα κάνεις αυτό, θα κάνεις εκείνο, 8α προσέχεις το άλλο, να κοιτάς το παράλο κ.ο.κ) και το ξεψείρισμα της μαϊμούς!!
Βέβαια και στις 2 εγκυμοσύνες είχα συσπάσεις από τον εκτο μήνα που φτάνανε μέχρι το 100 αλλά τελικα τα καταφέραμε (με τις σωστές οδηγίες και φάρμακα) και γέννησα στην ώρα μου...

miracle!
27-02-10, 12:08
Κορίτσια υπάρχει καμιά που να έχει κάνει εξωσωματική στη Μονάδα Αναπαραγωγικής Ιατρικής του Τζεφεράκου;

parentoula
26-03-10, 11:35
Kορίτσια προσπαθώ χρόνια να κάνω εξωσωματική ....και δεν τα έχω καταφέρει σε πολλά απο τα κέντρα...σκεπτόμουν , μετά απο παρότρυνση φίλων που είχαν και καλή αντιμετώπιση αλλά και θετικά αποτελέσματα , να επισκεπτώ το Ινστιντούτο Γονιμότητας του Δημήτρη Λουτράδη στην Παστερ , πλατεία μαβίλης.
έχει καμμία απο εσάς εμπειρία?

pavlina11
29-03-10, 13:43
γεια σας, κορίτσια. Από προσωπική εμπειρία έχω να πω ότι οι Δρ. Κανακάς / Καθ. Μαντζαβίνος , ΕΜΒΡΥΟΛΑΝΔ, είναι πολύ καλή. Πέτυχε με την 2η φορά. Μπορεί να ήταν τύχη μπορεί και όχι! Έχω να πω ότι και οι δυο είναι πολύ καλοί.

GEORGI
30-03-10, 12:10
Kορίτσια προσπαθώ χρόνια να κάνω εξωσωματική ....και δεν τα έχω καταφέρει σε πολλά απο τα κέντρα...σκεπτόμουν , μετά απο παρότρυνση φίλων που είχαν και καλή αντιμετώπιση αλλά και θετικά αποτελέσματα , να επισκεπτώ το Ινστιντούτο Γονιμότητας του Δημήτρη Λουτράδη στην Παστερ , πλατεία μαβίλης.
Μετά από 13 μήνες περίππου που ασχολήθηκα με εγκυμοσύνες και μωράκια μπήκα για λίγο στα παλιά μου "λημέρια" εδώ που ξημεροβραδιαζόμουν" το διάστημα που προσπαθούσα για μωράκι.
Την μονάδα στην Παστέρ την επισκεύτηκα μία φορά μόνο για έναν υπέρηχο. Μας έστειλε εκεί ο κος Μηλίγκος. Αν συνεχίζαμε με τον κο Μηλίγκο σίγουρα εκεί θα μας έστελνε για εξωσωματική. Εκεί μου έκανε τον υπέρηχο μια γιατρός την οποία είχαμε συναντήσει και στο Αλεξάνδρα (βοηθός του Μηλίγκου) η οποία σαν ύφος και χαρακτήρας δεν μου άρεσε .... έτσι απλά.
Αυτή είναι η εμπειρία μου από αυτό το κέντρο.
Εμείς (το έχω ξαναπεί και πιο πάνω) πήγαμε στο ΓΕΝΗΜΜΑ, στον Ευρυπίδη τον Μαντούδη. Μιλάμε για τον τέλειο επιστήμονα και κυρίως άνθρωπο. Χάρη σε αυτόν σήμερα έχω τα δύο μπουμπουκάκια μου. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.
Επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια, (όπως θα δεις και πιο πάνω και άλλες κοπέλες λένε το ίδιο), χωρίς χρονοβόρες διαδικασίες, σε 2 βδομάδες είχαν γίνει όλα και σε άλλες δύο είχα μια μεγάααάλη χοριακή!!!!
Μακάρι όλες όσες προσπαθούν για μωράκι με την μέθοδο της εξωσωτικής να έχουν την δική μου επιτυχία.
Ήταν όλα πολύ εύκολα. Ξεκίνησα ενέσης την μια Δευτέρα και την επόμενη Δευτέρα έκανα την Pregnil, Τετάρτη Ωοληψία και Σάββατο Εμβρυομεταφορά. Δηλαδή μια βδομάδα μόνο ενέσεις.

stellasss
31-03-10, 17:26
parentoula εγώ μόνο τα καλύτερα έχω να σου πω για τον καθηγητή Λουτράδη! Πέρσι με είχε χειρουργήσει για ένα γυναικολογικό πρόβλημα που είχα και ακριβώς σε ένα χρόνο κρατάω στην αγκαλιά μου τους 2 γιους μου!! Είναι πολύ καλός άνθρωπος, το ίδιο και όλο το προσωπικό στο ινστιτούτο. ΠΉΓΑΙΝΕ και θα δεις από μόνη σου

Mamaka32
02-04-10, 21:39
Γεια σας κορίτσια !! Και εγώ Όλγα στον κ. Θάνο Παράσχο πήγα και είμαι 100% ευχαριστημένη!!

portokalaki
03-04-10, 14:50
Δεδούλης Ευάγγελος στο ΜΗΤΕΡΑ. Εξαιρετικός επιστήμονας, και πάνω από όλα καλός άνθρωπος και με πόλυ καλό χιούμορ. Τον λατρεύω, μου έχει "σταθεί" σε πάρα πολλές περιπτώσεις ακόμα και για άλλους ανθρώπους Θέλει πραγματικά να βοηθάει τον κόσμο. Αγαπάει την δουλειά του..

shakespeare
03-04-10, 16:37
Γεια σας. Μία ερώτηση και από μένα.

Ποιά από αυτά τα κέντρα είναι δημόσια και ποιά ιδιωτικά και βασικά υπάρχουν δημόσια?

Ευχαριστώ.

anastasiat
09-04-10, 13:25
Γεια σας και απο εμένα.
Για το κέντρο εξωσωματικής "Ευγονία" ξέρει καμία να μου πει ;;

anastasiat
09-04-10, 13:26
Ίσως να την ξέρετε και ως Ιατρική Έρευνα .

Mamaka32
09-04-10, 15:30
Γεια σου anastasiat το έχω ακουστα αυτο το κέντρο αλλα δεν έχω προσωπική εμπειρία ..
εγω στο embio medical center (αν το ξέρεις ) πήγενα και είμαι 100% ευχαριστημένη!

Αγγελική30
10-04-10, 23:29
Καλησπέρα anastasiat,
έχεις προσωπικό μήνυμα.

Xara30
11-04-10, 16:12
Καλησπέρα κορίτσια! Πάνε κάποια χρόνια που έχω κάνει την εξωσωματική βέβαια αλλά εγώ ήμουν στην κλινική του Παράσχου Θάνου http://www.ivf-embryo.gr/ εξέραιτος μαιευτήρας και για γυναικολογικά παω και τώρα!

Ρηνούλα
06-06-10, 13:03
Κορίτσια γεια σας.
Σας παρακαλώ πολύ αν κάποια από εσας είχε εμπειρία από το κέντρο εξωσωματικής
ivf-genetics και τον γυναικολόγο Ιάκωβο Σούση να την μοιραστεί μαζί μας.

katerina_mos
10-09-10, 11:03
κοριτσια, γεια σας! ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα να μοιραστω κι εγω τις δικες μου εμπειριες. να ξεκινησω λεγοντας οτι ουτε εγω ουτε ο συζυγος εχουμε καποιο προβλημα...αλλα η εγκυμοσυνη δεν ερχεται φυσιολογικα!!! "ανεξηγητη υπογονιμοτητα", ειπε ο γιατρος. το κεντρο ευγονια, μου το συστησε ο γυναικολογος μου και με παρεπεμψε στον κυριο Λαϊνα, ο οποιος ειναι κ ο δ/ντης του κεντρου. εχω κανει 3 προσπαθειες στο εν λογω κεντρο. στην 1η προσπαθεια ειχαμε θετικο αποτελεσμα χοριακης, αλλα δεν ειχαμε κλινικη εγκυμοσυνη (αδιαθετησα πριν προλαβω να κανω καν τον 1ο υπερηχο)
στην 2η παλι θετικο αποτελεσμα χοριακης, αλλα στην 8η εβδομαδα εξελιχθηκε σε παλινδρομη κυηση
μετα την 2η προσπαθεια, εκανα ελεγχο θρομβοφιλιας και μετα την διαγνωση, μου ειπαν πως θα πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης την επομενη φορα.
3η προσπαθεια: αρνητικο!
απο το κεντρο δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη! ο γιατρος ασχοληθηκε μαζι μου μονο τις 2 πρωτες φορες (15 λεπτα καθε φορα) ενω την 3η δεν μου εδωσε καμια μα καμια σημασια. μας "μιλησε" για 3 λεπτα πριν την εμβρυομεταφορα και κατοπιν...μην τον ειδατε. ειναι πολυ απροσιτος γενικοτερα. να φανταστειτε οτι στην τριτη εξωσωματικη, αν δεν ζητουσα εγω η ιδια τις ενεσεις ηπαρινης, δεν θα μου τις εδινε καν (ξεχασε ειπε!!!)
για την επομενη προσπαθεια μας, λεμε να παμε στο fertilitycrete, το οποιο εχω ακουσει οτι ειναι καλο και οτι ο γιατρος εκει ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα τα ειχα μεσα μου πολυ καιρο!!!
να 'στε καλα και σας ευχομαι συντομα να κρατησετε ολες μικρα αγγελουδια στην αγκαλια σας!!!!

XELONITSA
22-10-10, 11:14
κοριτσια, γεια σας! ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα να μοιραστω κι εγω τις δικες μου εμπειριες. να ξεκινησω λεγοντας οτι ουτε εγω ουτε ο συζυγος εχουμε καποιο προβλημα...αλλα η εγκυμοσυνη δεν ερχεται φυσιολογικα!!! "ανεξηγητη υπογονιμοτητα", ειπε ο γιατρος. το κεντρο ευγονια, μου το συστησε ο γυναικολογος μου και με παρεπεμψε στον κυριο Λαϊνα, ο οποιος ειναι κ ο δ/ντης του κεντρου. εχω κανει 3 προσπαθειες στο εν λογω κεντρο. στην 1η προσπαθεια ειχαμε θετικο αποτελεσμα χοριακης, αλλα δεν ειχαμε κλινικη εγκυμοσυνη (αδιαθετησα πριν προλαβω να κανω καν τον 1ο υπερηχο)
στην 2η παλι θετικο αποτελεσμα χοριακης, αλλα στην 8η εβδομαδα εξελιχθηκε σε παλινδρομη κυηση
μετα την 2η προσπαθεια, εκανα ελεγχο θρομβοφιλιας και μετα την διαγνωση, μου ειπαν πως θα πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης την επομενη φορα.
3η προσπαθεια: αρνητικο!
απο το κεντρο δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη! ο γιατρος ασχοληθηκε μαζι μου μονο τις 2 πρωτες φορες (15 λεπτα καθε φορα) ενω την 3η δεν μου εδωσε καμια μα καμια σημασια. μας "μιλησε" για 3 λεπτα πριν την εμβρυομεταφορα και κατοπιν...μην τον ειδατε. ειναι πολυ απροσιτος γενικοτερα. να φανταστειτε οτι στην τριτη εξωσωματικη, αν δεν ζητουσα εγω η ιδια τις ενεσεις ηπαρινης, δεν θα μου τις εδινε καν (ξεχασε ειπε!!!)
για την επομενη προσπαθεια μας, λεμε να παμε στο fertilitycrete, το οποιο εχω ακουσει οτι ειναι καλο και οτι ο γιατρος εκει ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα τα ειχα μεσα μου πολυ καιρο!!!
να 'στε καλα και σας ευχομαι συντομα να κρατησετε ολες μικρα αγγελουδια στην αγκαλια σας!!!!

Συμφωνω μαζί σου, εκεί έκανα την πρώτη μου εξωσωματική και τον Λαϊνά ούτε που τον είδα, δεν ξέρω καν τη φάτσα του. Το μόνο που τους νοιάζει είναι τα λεφτά. Μακριά από αυτούς..............

kopelia73
24-10-10, 17:44
Συμφωνω μαζί σου, εκεί έκανα την πρώτη μου εξωσωματική και τον Λαϊνά ούτε που τον είδα, δεν ξέρω καν τη φάτσα του. Το μόνο που τους νοιάζει είναι τα λεφτά. Μακριά από αυτούς..............

Γειά σας κι απο μένα. Την Παρασκευή είχαμε για πρώτη φορά ραντεβού με τον κύριο Λαϊνά για ν μιλήσουμε για το θέμα της υπογονιμότητας. Μας κράτησαν στο ιατρείο του περίπου 3 ώρες. Στην αρχή δώσαμε το ιστορικό μας στη μαία του και μετά μιλήσαμε μαζί του πάνω απο μία ώρα... Ασχολήθηκε πολύ μαζί μας. Δεν ξέρουμε όμως ακόμα τί θα κάνουμε.Το σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική στο κέντρο του Λαϊνά, γιατί έχουμε κουραστεί να περιμένουμε...

αγαπουλα
27-12-10, 20:08
Εγω την πρωτη μου προσπαθεια την εκανα στο Γενεσις στον Κο Πικουλα,τελειος γιατρος,και ηταν πετυχημενη. Στην πολη μου ακουγεται οτι εχει τα καλυτερα ποσοστα επιτυχιας το Γενεσις.
ΓΕΙΑ σου μαμυ ,το κεντρο Γενεσις δεν ειναι του κ.Παντου ;πως κ δεν πηγες σε αυτον ;

αγαπουλα
27-12-10, 20:12
εχεις υποψι σου αλλα κεντρα περιοχης αθηνων ;

μαινα
12-01-11, 14:13
Δημητρούλης Νο. 19 ΘΕΟΣ (ο πατέρας του ίδρυσε την πρώτη τράπεζα σπέρματος στην Ελλάδα)
σημείωση: θα τον βρείτε στο δικό του ιατρείο, όχι στο Ευγενίδειο
Pavlina Καλησπέρα.
Μήπως θα μπορουσες να μου δώσεις τηλέφωνο και διεύθυνση του Δημητρούλη;
ευχαριστώ

drosostalida27
18-01-11, 16:49
TO KALYTERO STHN BOREIO ELLADA EINAI TO IAKENTRO STHN 8ESSALONIKH APLA RIXTE MIA MATIA STO BIOGRAFIKO TOY GIATROY MOY
H APOPSH TOY EINAI OTI DEN YPARXEI GYNAIKA POY NA MHN MPOREI NA KANEI PAIDI KAI PRAGMATIKA AYTO EIDA
http://www.iatrorama.gr/docdetgr.php?id=9739

Στελλα συμφωνω απολυτα μαζί σου!! Πηγα κι εγω στο ******** στον κ.Πραπα μετα απο τα καλα λογια που ακουσα απο μια γνωστη μου. Η αληθεια είναι οτι ημουν απελπισμενη γιατι ειχα ηδη προσπαθησει 3 φορες σε αλλο κεντρο στη Θεσσαλονικη με βιολογο που πολυ συχνα αναφερεται στο site. Πηγα λοιπον κρατωντας μικρο καλαθι. Ο κ.Πραπας ειναι πραγματικα κορυφαιος επιστημονας! Απο την πρωτη στιγμη συζητησαμε διεξοδικα το προβλημα της υπογονιμοτητας που αντιμετωπιζα και επειτα απο μια σειρα εξετασεων με διαβεβαιωσε για την επιτευξη της κυησης. Αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι πως δεν βιαστηκε να μου πουλησει-οπως αλλοι- ψευτικες ελπιδες κανοντας με να νιωσω ψυχολογικα καλα, αλλα με απολυτη προσοχη και συνεση εξετασε το προβλημα μου ωστε να μπορεσει τελικα να το αντιμετωπισει. Τωρα είμαι στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και ειμαι ευγνομων που βρεθηκα στα χερια αυτου του ανθρωπου! Κοριτσια μια συμβουλη, εξεταστε πρωτα τις ΓΝΩΣΕΙΣ, την ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ και την ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ του γιατρου στον οποιο εμπιστευεστε αυτο το τοσο μεγαλο και σημαντικο ονειρο της μητροτητας. Στη Ελλαδα ο,τι δηλωσεις εισαι. Εγω παντως δεν ξερω αλλο γιατρο με το βιογραφικο και τις μετεκπαιδευσεις του κ.Πραπα πανω στο θεμα της υποβοηθουμενης αναπαγωγης. Θα τον προτεινα χωρις δευτερη σκεψη!!

daphnig
28-01-11, 18:23
Ο καλύτερος γιατρός για την κάθε μια είναι αυτός που θα σου φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα... Εγώ έκανα μια προσπάθεια μαστρομηνα πριν δυο Χρόνια και δεν ενθουσιάστηκα- το όλο στυλ που δουλευουν, μου φαίνεται λίγο τυποποιημένο και όχι εξατομικευμενο... Φαντάζομαι σε ολα τα μεγάλα κέντρα είναι έτσι... Το αποκορύφωμα της απογοήτευσης ήταν στην ωοληψια και την εμβρυομεταφορα, Όλοι μαζί με τις ρομπες στην ανανηψη.... Έλεος, πρόβατα για σφαγή.... Εμφάνισα και αλλεργία στην ναρκωση, τρελαθηκα στον εμετο, είχα παραισθησεις, και γύρω μου είχα και άλλες 10 κοπέλες να κοιτάζουν... Σε Super market ωοληψιας ένιωσα πως ήμουν...

Άλλοι πάντως έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα απο το ίδιο κέντρο, και έχουν τα καλύτερα λόγια να πουν. Ότι του κάνει κλικ του καθενός ...

efalcon
06-02-11, 11:57
Μετά από 13 μήνες περίππου που ασχολήθηκα με εγκυμοσύνες και μωράκια μπήκα για λίγο στα παλιά μου "λημέρια" εδώ που ξημεροβραδιαζόμουν" το διάστημα που προσπαθούσα για μωράκι.
Την μονάδα στην Παστέρ την επισκεύτηκα μία φορά μόνο για έναν υπέρηχο. Μας έστειλε εκεί ο κος Μηλίγκος. Αν συνεχίζαμε με τον κο Μηλίγκο σίγουρα εκεί θα μας έστελνε για εξωσωματική. Εκεί μου έκανε τον υπέρηχο μια γιατρός την οποία είχαμε συναντήσει και στο Αλεξάνδρα (βοηθός του Μηλίγκου) η οποία σαν ύφος και χαρακτήρας δεν μου άρεσε .... έτσι απλά.
Αυτή είναι η εμπειρία μου από αυτό το κέντρο.
Εμείς (το έχω ξαναπεί και πιο πάνω) πήγαμε στο ΓΕΝΗΜΜΑ, στον Ευρυπίδη τον Μαντούδη. Μιλάμε για τον τέλειο επιστήμονα και κυρίως άνθρωπο. Χάρη σε αυτόν σήμερα έχω τα δύο μπουμπουκάκια μου. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα και τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.
Επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια, (όπως θα δεις και πιο πάνω και άλλες κοπέλες λένε το ίδιο), χωρίς χρονοβόρες διαδικασίες, σε 2 βδομάδες είχαν γίνει όλα και σε άλλες δύο είχα μια μεγάααάλη χοριακή!!!!
Μακάρι όλες όσες προσπαθούν για μωράκι με την μέθοδο της εξωσωτικής να έχουν την δική μου επιτυχία.
Ήταν όλα πολύ εύκολα. Ξεκίνησα ενέσης την μια Δευτέρα και την επόμενη Δευτέρα έκανα την Pregnil, Τετάρτη Ωοληψία και Σάββατο Εμβρυομεταφορά. Δηλαδή μια βδομάδα μόνο ενέσεις.

Μιας και με βοηθήσατε να αποφασίσω, παραθέτω εδώ τη δική μου πρόσφατη εμπειρία από την επίσκεψήμου στο ΓΕΝΝΗΜΑ και από τον κο Μαντούδη. Θα ξεκινήσω το Μάρτιο, καλώς εχόντων, και θα ενημερώσω γιατί θεωρώ ότι αυτό το φόρουμ βοηθά απίστευτα όλες τις γυναίκες, ειδικά αυτές που δε βρίσκουν εξήγηση στο θέμα υπογονιμότητας.

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=80738&highlight=%EC%E1%ED%F4%EF%FD%E4%E7%F2

Να'στε καλά και με μια θετική χοριακή σε όλες μας σύντομα :-D!

sereir
19-02-11, 15:41
ΓΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ forum.
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΣΣΗΝΗ Ι. ? ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ.

Ασημένια
08-03-11, 17:13

Parentoula, εγώ έχω θα σου πρότεινα με τα χίλια να τον επισκεφτείς! Σε εμένα τουλάχιστον είχε την ικανότητα να με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα και στις πιο άσχημες στιγμές! Τώρα είμαι έγκυος 5 μηνών σε δίδυμα και ελπίζω να πάνε όλα καλά! Είναι γλυκύτατος και άρτιος επιστήμονας! Ούτε νιώθεις σε καμία περίπτωση άλλο ένα περιστατικό ανάμεσα στα πολλά!!!! Καλή σου επιτυχία, σε όποια φάση και αν βρίσκεσαι!!!!

ΛΙΝ
08-03-11, 20:36
καλησπερα κοριτσια, εχω ειμαι στο κεντρο του Εμμανουηλ Καπετανακη στο Χαλανδρι, στην 5η προσπαθεια εμεινα εγκυος αλλα δυστιχος παλλινδρομισε

Ευχομε σε ολες μας! που κανουμε προσπαθειες για παιδακι να το αποκτησουμε συντομα!

MEGG
21-03-11, 22:30
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΑΛΛΑ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ ΟΛΙΓΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!
ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΖΙΩΓΑ.(ΤΙΤΑΝΗ)
ΕΚΑΝΑ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..
ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΣ!!

nikol_te
01-04-11, 17:51
Συγνωμη που μπαινω ετσι στο θεμα,αλλα δε βρισκω πουθενα αλλου να γραψω.. τελος παντων..
Θελω πολυ να κλεισω ραντεβου με τον μαστρομηνα στο εμβρυογεννεσις, αλλα οποτε παιρνω στο τηλ 210 6104682, λεει οτι η μοναδα βρισκεται εκτος λειτουργιας!!τι εγινε,κλεισανε??:confused:

φίλη
02-04-11, 02:45
Γεια σας κορίτσια και καλή επιτυχία σε όλες.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη μονάδα εξωσωματικής του νοσοκομείου Αλεξάνδρα και για τους γιατρούς που είναι εκεί (Καλλιανίδης-Σίσκος-Λουτράδης). Επίσης αν κάποια έχει κάνει προσπάθεια εκεί θα με ενδιέφερε πολύ η εμπειρία της.:?:

theresia
03-04-11, 14:02
Οι Θεσσαλονικιές μπορούν να μου γράψουν με πμ που να απευθυνθώ στη Θεσσαλονίκη γιατί σκέφτομαι να μην κάνω άλλη προσπάθεια στη Λάρισα.

xrysa82
03-04-11, 15:22
Γεια σας!
nikol_te (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=25695) εγώ πήρα στο τηλ που λες, απαντησαν αμέσως.. έχω κλείσει και ραντεβού για αύριο.. (μήπως παίρνεις λάθος??????;))

Ήθελα να σας ρωτήσω, σε όλα τα ιδιωτικά κέντρα, τις ενέσεις τις παίρνουμε με κάποιο τρόπο??? ή τις πληρώνουμε κανονικότατα στο φαρμακείο?????

maria ampelokipi
04-04-11, 10:51
Συγνωμη που μπαινω ετσι στο θεμα,αλλα δε βρισκω πουθενα αλλου να γραψω.. τελος παντων..
Θελω πολυ να κλεισω ραντεβου με τον μαστρομηνα στο εμβρυογεννεσις, αλλα οποτε παιρνω στο τηλ 210 6104682, λεει οτι η μοναδα βρισκεται εκτος λειτουργιας!!τι εγινε,κλεισανε??:confused:

Αποκλείεται! σήμερα πήρα και απαντήσανε κανονικότατα

Γεια σας!
nikol_te (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=25695) εγώ πήρα στο τηλ που λες, απαντησαν αμέσως.. έχω κλείσει και ραντεβού για αύριο.. (μήπως παίρνεις λάθος??????;))

Ήθελα να σας ρωτήσω, σε όλα τα ιδιωτικά κέντρα, τις ενέσεις τις παίρνουμε με κάποιο τρόπο??? ή τις πληρώνουμε κανονικότατα στο φαρμακείο?????

Εξαρτάται από το ταμείο σου, ρώτα πρώτα εκεί. Θα σου τις γράψουν στο βιβλιάριο και από κει και πέρα ρώτα αν πρέπει να περάσεις από υγειονομική επιτροπή και επίσης τι ποσοστό των φαρμάκων καλύπτει το κάθε ταμείο

xrysa82
04-04-11, 11:54
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τώρα έπαθα σοκ!!!
δηλαδή ή επιτροπή ή τα πληρώνουμε μόνοι μας??????????????
εγώ ικα έχω.. πω πω..

maria ampelokipi
04-04-11, 13:12
υπάρχει νομίζω thread σχετικό με το ΙΚΑ, για δες αν έχει πληροφορίες που σε αφορούν ή αλλιώς ρώτα κατευθείαν εκεί.
Αξίζει να προσπαθήσεις να σου τα καλύψουν, γιατί είναι αρκετά ακριβά, φτάνουν τις 2000 ευρώ πολλές φορές.

nikol_te
06-04-11, 06:54
τι να πω βρε κορίτσια οταν έπαιρνα εγώ αυτο έλεγε..ίσως έπαιρνα άκυρες ωρες!πάντως με το άλλο τήλ που μου έδωσε
μια κοπέλα,έβγαλα αμέσως γραμμή!
Φιλια

olea
27-11-11, 16:40
Γεια σας. Μία ερώτηση και από μένα.

Ποιά από αυτά τα κέντρα είναι δημόσια και ποιά ιδιωτικά και βασικά υπάρχουν δημόσια?

Ευχαριστώ.
το νοσοκομιο Ελενα ειναι δημοσιο. και εχουν ενα πολυ καλο γιατρο τον κυριο Παπαριστιδης. δεν εχω κανει γιατη κοπηκα στην επιτροπη που περνας. αμα σε ενδιαφερει πες μου.

Nadia 37
22-01-12, 23:31
Γεια σας και απο εμένα.
Για το κέντρο εξωσωματικής "Ευγονία" ξέρει καμία να μου πει ;;
Είμαι 37 ετών και 41 ο άνδρας μου, έχω κανει 2 προσπαθείς η 1η σ ένα μεγάλο κέντρο που αναφέρεται συχνά μέσα στο φόρουμ τελικά δεν πέτυχε , ο γιατρός μας είδε στο πρώτο ραντεβού 5 λεπτά και απο τότε δεν το έχω δει ακόμα.... Η 2η εγινε στο Ευγονια με το κ. Λαινα, ήταν ένας ήρεμος άνθρωπος που έμοιαζε να κατέχει αρκετά καλα το αντικείμενο του, η αλήθεια ειναι οτι απο αυτά που είδε ΟΤΙ είχαν γίνει απο το πρώτο κέντρο ψιλοκουφαθηκε. Για την ιστορία δεν ήταν μόνο παρών αλλα αυτος εκανε την ωοληψια και εμβρυομεταφορα, όλα αυτά φυσικά δεν έχουν καμία σημασία ένα τελεί σημασία ΕΧΕΙ ο μόλις 2 ετών μικρός στέφανουλης μου...

Nadia 37
22-01-12, 23:35
Είμαι 37 ετών και 41 ο άνδρας μου, έχω κανει 2 προσπαθείς η 1η σ ένα μεγάλο κέντρο που αναφέρεται συχνά μέσα στο φόρουμ τελικά δεν πέτυχε , ο γιατρός μας είδε στο πρώτο ραντεβού 5 λεπτά και απο τότε δεν το έχω δει ακόμα.... Η 2η εγινε στο Ευγονια με το κ. Λαινα, ήταν ένας ήρεμος άνθρωπος που έμοιαζε να κατέχει αρκετά καλα το αντικείμενο του, η αλήθεια ειναι οτι απο αυτά που είδε ΟΤΙ είχαν γίνει απο το πρώτο κέντρο ψιλοκουφαθηκε. Για την ιστορία δεν ήταν μόνο παρών αλλα αυτος εκανε την ωοληψια και εμβρυομεταφορα, όλα αυτά φυσικά δεν έχουν καμία σημασία ένα τελεί σημασία ΕΧΕΙ ο μόλις 2 ετών μικρός στέφανουλης μου...

Pateras_wannabe
30-01-12, 17:07
Και εγώ πελάτης του κου Λαινά.¨οντως ο κος Λαινάς είναι το άτομο που θα σου μιλησει εξηγήσει και όντος θα μπει στο χειρουργείο.
Εμεις καθήσαμε με τη σύζυγο μου και μας σύστησε και τα παιδιά τα οποία έιχαν να κάνουν με το χειρουργείο (εμβρυολογους κτλ) και μας εξήγησαν τα πάντα!
Η αλήθεια είναι ότι λέει τα πράγματα όπως ακριβώς είναι (αυτό είναι που με τράβηξε ασχέτος αν δε με σύμφερε-ειχα και μάλλον έχω ακομη :cool: χαμηλη κινητηκότητα!)

kathi
30-01-12, 18:52
καλησπερα σε ολους εμεις λεμε να ξεκινησουμε την 1η προσπαθεια μας στο ιασω με τον κοντοπουλο βασιλη-γιωργο, μεχρι στιγμης στο πρωτο ραντεβου μας ηταν πολυ εξυπηρετικοι, τι να πω τωρα θα δειξει στην πορεια...

MarianS
25-05-12, 20:59
Από το Βιοδημιουργια έχει καμια εμπειρια;

IoliAtore
30-07-12, 20:53
Καλησπέρα! Διάβασα σε παλιότερη απάντηση στο θέμα ότι η μονάδα του Παπαγεωργίου δεν λειτουργεί! Μήπως υπάρχει πιο πρόσφατη ενημέρωση; Έχει πάει κανείς εκεί;;

Πήγε την προηγούμενη εβδομάδα ο άντρας μου για να κάνει τον έλεγχο FISH σπέρματος και μίλησε με τη γενετίστρια που του έλεγε για τον προεμφυτευτικό, κ.λπ. κ.λπ., υποθέσαμε ότι θα το κάναμε (αν χρειαστεί) εκεί!

Έχει και ταμπέλες για Μονάδα Τεχνητής Αναπαραγωγής..

Επίσης για τον καθηγητή τον κο Ταρλατζή έχω ακούσει τα καλύτερα, ότι είναι από τους πρώτους που έφερε την εξωσωματική μαζί με Μπόντη κ.λπ.

Όντως ισχύει ότι δεν μπορεί να πάει κανείς στο Παπαγεωργίου;

eltak
10-01-14, 15:18
καλησπερα κι απο εμενα κοριτσια!!! ειμαι νεα στο Forum.θα μπω σε διαδικασι εξωσωματικης στον ΙάΚεν τρο Αθηνων σε λιγο κατα τον Μαρτη με γιατρο τον κ.Αντωνιου Κων/νο......
Καμια εμπειρια-πληροφορια;;;;;;;;;;;;; :rolleyes:

Nadia 37
23-02-14, 02:19
καλησπερα κι απο εμενα κοριτσια!!! ειμαι νεα στο Forum.θα μπω σε διαδικασι εξωσωματικης στον ΙάΚεν τρο Αθηνων σε λιγο κατα τον Μαρτη με γιατρο τον κ.Αντωνιου Κων/νο......
Καμια εμπειρια-πληροφορια;;;;;;;;;;;;; :rolleyes:

Το κέντρο αυτό έχει παράρτημα και στη θεσσαλονική, Νομίζω ότι όταν πριν κάποιους μήνες είχε ανοίξει ένα θέμα με παράνομα φάρμακα κλπ στη θεσσάλονικη ήταν το εμπλεκόμενο κέντρο εξωσωματικής (η υπόθεση δεν έχει εκδικαστεί ακόμα για να γνωρίζουμε όμως τι και πως έγινε). δες το παρακάτω αρθρο

http://www.e-go.gr/news/article.asp?catid=17826&subid=2&pubid=129365972