PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ-ΒΙΝΤΕΟ;

candy1234
18-03-09, 10:32
Καλημέρα...
Πήρα τιμή από φωτογράφο+βίντεο για την βάπτιση μας...Δεν ξέρω αν είναι καλή ή όχι η τιμή...οπότε θα ήθελα γνώμες:
Το πακέτο περιλαμβάνει:
- 70τεμ. φωτογραφίες μικρες
- 1 album (σκέτο)
- 3 φωτογραφίες μέγεθος Α4
- 1 dvd με τις φωτογραφίες μονταρισμένες..σαν βιντεάκι
- Λήψη με 1 κάμερα του μυστηρίου + 3 dvd copies
Σύνολο: 510?.
Για κάθε φωτογραφία που θα ζητήσουμε εξτρά κόστος: 1,50?/τεμ.

Boubouz
18-03-09, 10:41
Καλημέρα,

η προσφορά είναι καλή. Εμείς δώσαμε 600 ευρώ για αυτά που λες χωρίς το μονταρισμένο βιντεάκι. Επίσης, δεν ξέρω που θα κάνετε την βάφτιση αλλά είναι ωραία ιδέα να βγάλετε και κάποιες φωτο πριν (γιατί μετά τα παιδάκια ή κοιμούνται ή είναι ανήσυχα) στην θάλασσα. Εμείς αυτό το κάναμε 5 μέρες μετά. Το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό!!!

Nadia77
18-03-09, 10:49
Εμείς κλεισαμε το ίδιο πακέτο με 80 φωτογραφίες μεσαίου μεγέθους και το αλμπουμ σε στυλ scrapbooking με 400?.
Βεβαια μαλλον παίζει ρόλο ότι είμαι επαρχία.
Αν βαζαμε μικρες φωτογραφίες ηταν 350?

candy1234
18-03-09, 10:51
Δεν θυμάμαι ποιος ήταν...αλλά θα δω όταν πάω σπίτι..απο κάποιες προσφορές φωτογράφων από σχετική έκθεση που είχα πάει..νομίζω μου είχαν δώσει άλλη τιμή..νομίζω καλύτερη από αυτή..θα τα δω όταν πάω στο σπίτι..

greca003
18-03-09, 13:09
:shock: :shock: :shock:

εμεις κλεισαμε κιολας... με βιντεο dvd οσα θελουμε εμεις, φωτογραφος και στο μαγαζι για 1 ωρα, αλμπουμ με τις φωτογραφιες τυπωμενες στις σελιδες του και δε θυμαμαι ποσες φωτογραφιες θα επιλεξουμε εμεις για κορνιζες..

φιλικη τιμη 1200 :shock: :shock: αλλιως 1800!!!

κατι καναμε λαθος μου φαινεται!!!

αλλα ομως ειναι παρα πολυ καλος (τον ειχαμε και στο γαμο)_

vickytsoch
18-03-09, 13:22
αλμπουμ με τις φωτογραφιες τυπωμενες στις σελιδες του και δε θυμαμαι

μηπως μιλας για ψηφιακο αλμπουμ????? Γιατι η τιμη του ψηφιακου αλμπουμ ειναι άλλη απο το κανονικο....

Lucy
18-03-09, 13:27
Καλημέρα...
Πήρα τιμή από φωτογράφο+βίντεο για την βάπτιση μας...Δεν ξέρω αν είναι καλή ή όχι η τιμή...οπότε θα ήθελα γνώμες:
Το πακέτο περιλαμβάνει:
- 1 album (σκέτο)

Καλή είναι η προσφορά, αλλά είναι ακριβό το extra κόστος στις φωτογραφίες και μάλλον εκεί ποντάρει. Εμείς δώσαμε 0,90 στις extra photos και περίπου 700€ Πάντως πήραμε πολύ περισσότερες φωτογραφίες από τις 70 + ακόμη περισσότερες για συγγενείς (γιαγιάδες-παππούδες κτλ)

sandy8
18-03-09, 14:01
εμεις κλεισαμε φωτογραφο 900 ευρω το οποιο περιλαμβανει ψηφιακό αλμπουμ, 4 dvd, και δωρο ψηφιακό άλμπουμ για τον κουμπαρο. Νομιζω ειναι καλα τον ιδιο ειχα και στο γαμο μου.

greca003
18-03-09, 14:11
αλμπουμ με τις φωτογραφιες τυπωμενες στις σελιδες του και δε θυμαμαι

μηπως μιλας για ψηφιακο αλμπουμ????? Γιατι η τιμη του ψηφιακου αλμπουμ ειναι άλλη απο το κανονικο....

αντε ντε και ειχα κολλησει πως λεγεται... ναι αυτο! :wink:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
18-03-09, 14:35
Κορίτσια καλημέρα.
Εγω θεώρησα σωστό να βάλω επαγγελματία φωτογράφο διότι οι φωτο, το video ή το cd είναι κάτι που θα μείνει σε μας και το παιδί μια ζωή. Στο γάμο έπεσα σε φωτ/φο που άρχισε και αυτός τις φαμφάρες περι πνευματικής ιδιοκτησίας (καλό κολπάκι αυτό). Στη βαφτιση ένας συνάδελφος μου συστησε έναν άλλον ο οποίος και καλές τιμές είχε αλλά μας έδωσε και ΔΩΡΕΑΝ όλα τα αρνητικά από τις φωτο της βάφτισης του γιού μου. Στη βάφτιση της κόρης μου μου έδωσε ΟΛΕΣ τις φώτο που είχε τραβήξει σε cd πάλι ΔΩΡΕΑΝ. Το συνολικό κόστος πριν 2 περ.χρ. για τη βάφτιση της κόρης μου (80φωτο σε άλμπουμ, 4 μεγενθυσεις, cd) ήταν 300 ευρώ (290 για την ακρίβεια). Είναι στην Αθήνα κέντρο αν θέλει κάποιος μπορώ να του δώσω τηλ.επικοιν. Περικοπές στη βάφτιση εγώ έκανα από τα λουλούδια. Είχα ρωτήσει για στολισμό βάφτισης και είχαν ξεσαλώσει τα ανθοπωλεία, είχα εκνευρηστει από την εκμετάλευση. Ετσι λοιπόν δεν έβαλα καθόλου και περιττό να σας πω ότι κανείς δε το κατάλαβε σε καμία βάφτιση. Εξάλου ο χώρος ομορφαίνει από τα βαφτιστικά, τις λαμπάδες, τις μπομπονιέρες που στην ουσία όλοι αυτά προσέχουν.

Aυτό είχα απαντήσει σε παρόμοιο θέμα. Αν θες και μένεις Αθήνα στείλε μου π.μ. να σου δώσω τηλ. του καταστήματος να πάρεις μία προσφορά.

bipe21
18-03-09, 16:08
καναμε την βαφτιση της μικρης μας πριν 1,5 μηνα
ψηφιακο αλμπουμ 80 φωτογραφιων , 3 dvd , 1 ευρω η καθε εκτυπωση φωτογραφιας και 2 μεγενθυσεις και συνολο 800 ευρω

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
18-03-09, 19:01
Καλημέρα...
Το πακέτο περιλαμβάνει:
- 1 album (σκέτο)

Eγω 70 φωτο
5 φωτο μεγαλεσ
1 αμπουμ που θα μου τσ διακοσμηση ωρε μεσα και θα τησ βαλει
1 dvdμε μουσικη καταπλικτικη
1 καμερα
1 φωτογραφω
σινολο 450 ευρω

αλα εχω και πιο ικονομικο ακομα
120 φωτο
10 μεγαλεσ
3 ντιβιντι
1 φωτογραφω
1 καμερα
500 ευρω
εκλισα στον πρωτο που ειχα κανει τον γαμο μου και δε θελω να το αλαξω

DREAMCATCHER
18-03-09, 22:41
ρε παιδιααα εγω εδω στο ηρακλειο τα εχω ψα3ει σχεδον ολα και κατω απο 1350 δεν εχω βρει ακομα.... :( :( :( :( πανακριβα

ειναι 150 φωτο 2 dvd kai to almpoym tης νονας
δεν ειναι υπερβολικο????
ηρακλειωτισσες μηπως 3ερετε κανενα φωτογραφειο να προτεινετε λιγο πιο οικονομικο?

Aggeloudia
19-03-09, 08:17
Καλημέρα...
Το πακέτο περιλαμβάνει:
- 1 album (σκέτο)

ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη τιμη την ακουω...Δες δειγματά του και αν ειχες και κανεναν να σου πει αν ειχε κάνει κάτι σαυτόν...ακόμη καλυτερα...

vickytsoch
19-03-09, 10:29
ξαναγραφτηκε παραπανω..

αλλα κοιτα αν μπορεις να κανεις κατι με το 1,50 ανα εξτρα φωτό...

εκει θα σου φυγουν πολλά...
υπολογισε.. Δεν θα δωσεις κατι σε γιαγια- παππου- (μη σου πω και στη δικη σου γιαγια αν ζει..) , στους νονους? εσυ δεν θα θελεις καμια επιπλεον? Για καμια κορνιζουλα...

βεβαια μπορεις και ωραιοτατα να τις σκαναρεις και να πας σε ενα οποιοδηποτε φωτογραφο και να στις κανει... Ιδιως οι μεγαλες θα σκαναριστουν μια χαρα!!!!!!!!!!!!

candy1234
19-03-09, 11:20
Δουλειά του γνωρίζω.. μας έκανε ο ιδιος φωτογραφος καλη δουλεια στον γάμο. Τώρα για το βίντεο..πάλι γνωρίζω δουλεια του..τον είχε η κουμπάρα μου.. Δεν ξέρω όμως πώς να του ζητήσω τα αρχεια σε cd ρε γμτ... έστω αν όχι για όλες που θα τραβήξει, τουλάχιστον για αυτές που θα πάρω εγώ... Κανονικά, δεν τις δίνουν;

ELISA
19-03-09, 12:10
Πριν λίγο, πήρα την εξής προσφορά από μία φωτογράφο "δοκιμασμένη":
70 φωτογραφίες μεγάλες
1 άλμπουμ χειροποίητο (και τοποθετημένες οι φωτογραφίες σαν scrapbooking)
5 μεγενθύσεις
4 dvd

740€
Όμως, η κάθε επανεκτύπωση στοιχίζει 1,90€!

Δεν είναι πάααααααρα πολύ μεγάλη η τιμή της επανεκτύπωσης???
Θέλω τουλάχιστον 100 επιπλέον φωτογραφίες για παππούδες, γιαγιάδες, νονούς και λοιπούς συγγενείς...
Τί ...αντιπρόταση...να της κάνω???

vickytsoch
19-03-09, 12:22
αυτο με τα ανιτγραφα dvd ειναι πολυ κοροιδια πάντως!!!

ο καθένας πια μπορει να κανει αντιγραφα dvd....

hasmouritsa
19-03-09, 17:34
Εγώ για 80 φωτογραφίες 13Χ20, Άλμπου για τους γονείς, Αλμπουμ για τους κουμπάρους (40 τεμ), 5 φωτο 20Χ30, 1 φωτο 30Χ40, 4dvd, 2 άμλπουμ για παππούδες σύνολο 550€, τιμή extra φωτογραφίας 1 €. Μου φαίνεται πολύ καλή τιμή, και κάνει πολύ καλή δουλειά. Τον είχα στο γάμο μου και έμεινα εκπληκτή από το αποτέλεσμα.

ELISA
19-03-09, 20:40
hasmouritsa, μπορείς να μου στείλεις με π.μ. τα στοιχεία του φωτογράφου???

hasmouritsa
20-03-09, 07:56
ELISA, σου έστειλα πμ. κι ελπίζω να το έλαβες. Αν όχι, να μου πεις να σου το στείλω ξανά.

ELISA
20-03-09, 08:18
hasmouritsa, τα έλαβα και σε ευχαριστώ πολύ πολύ! :D

candy1234
20-03-09, 09:23
Εγώ για 80 φωτογραφίες 13Χ20, Άλμπου για τους γονείς, Αλμπουμ για τους κουμπάρους (40 τεμ), 5 φωτο 20Χ30, 1 φωτο 30Χ40, 4dvd, 2 άμλπουμ για παππούδες σύνολο 550?, τιμή extra φωτογραφίας 1 ?. Μου φαίνεται πολύ καλή τιμή, και κάνει πολύ καλή δουλειά. Τον είχα στο γάμο μου και έμεινα εκπληκτή από το αποτέλεσμα.

Θα μπορούσες να μου στείλεις Pm τα στοιχεία του φωτογράφου; Η τιμή περιλαμβάνει και βίντεο; Αθήνα είναι έτσι;

Aggeloudia
20-03-09, 17:24
Κοριτσάκι μου γλυκά επειδη αυτο συζητουσαμε οι "καμενες" απο κακη δουλειά φωτογράφου...(η μini mouse,και εγω...) δειτε δουλειες τους και με τιποτα μην προπληρώσετε οσο και αν επιμενουν για το αντιθετο...
Ουτε δεκάρα τσακιστη αν εβλεπα απο την αρχη αυτο που μου εκανε στον γάμο , θα με πλήρωνε κιολας για ψυχική οδύνη και παρολίγον αποβολή απο την ταραχή...
Ψαξτετο και προπάντων παρτε γνωμες ανθρωπων που εχουν συνεργαστει μαζί τους...Δυστυχώς εγω δεν εχω να σας συστήσω και καλό και οικονομικό... αλλά θα βρειτε και μην ξεχνάτε οτι μπορει τις φωτο να μην τις ξαναδειτε για τουλάχιστον τα πρωτα 10 χρονια...αλλά μετά πο χρονια θα ειναι ενας θησαυρός αναπόλησης...

vickytsoch
20-03-09, 21:25
εγω ξερω εναν πολυ καλο αλλα δεν ξερω ακομα τιμη! για το γαμο δεν μας ειχε παρει και πολλα... (και παλι δεν θυμαμαι πόσα...) είναι πλατεια κολιατσου.. όποια θελει ας με ρωτησει...

κατια81
21-03-09, 10:04
Αυτο που θα ελεγα εγω,ειναι πριν κλεισουμε καποιο φωτογραφο να ζηταμε να δουμε την δουλεια του στις φωτο ,αλλα και στο βιντεο!!!!!
Αυτα τα δυο ειναι που θα μας μεινουν για μια ολοκληρη ζωη!!!!!
Η προσφορα που σου εχει δωσει μου φαινεται αρκετα καλη!!!!!
Αυτο παντως που εχω καταλαβει γενικως τελικα ειναι,πως οτι πληρωνεις παιρνεις!!!!!
Και ιδιως στην περιπτωση αυτη την φωτ/σης και την βιντεο/ψιας!!!!
Ολα παιζουν ρολο......με τι μηχανηματα δουλευει καποιος,τι ποιοτητας ειναι οι φωτογραφιες(πχ.γυαλιτερο,ματ ή μεταξωτο που θεωρειτε το καλυτερο)
και επισης σε τι μηχανηματα ολοκληρωνει την δουλεια του(σε τι μηχανημα τυπωνει τις φωτ/φιες και το μονταζ των dvd και παει λεγοντας!!)
Γι αυτο πιστευω και απ οσα εχουν γραψει και οι υπολοιπες κοπελες,υπαρχουν τοσο μεγαλες διαφορες μεταξυ των φωτογραφων!!!
Πιστευω πως κατι παραπανω αξιζει να δινουμε σε τετοιες περιπτωσεις,αρκει να πληρουν τις προυποθεσεις!!!!Μου φαινεται περιεργο καποιος να δινει το πακετο του 300 ευρω και καποιος αλλος 800!!!!Αρα καποια διαφορα θα υπαρχει......και εκει θελει το ψαξιμο!!!!!!
Ολα αυτα βεβαια δεν ισχυουν στην περιπτωση που καποιον τον ενδιαφερει μονο το οικονομικο κομματι και μενει μονο σε αυτο!!! :wink:
Πιστευω να σε βοηθησα καπως!!! :D
Ευχομαι με το καλο και να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!! :D :D :D :D :D

xazomama
27-03-09, 17:03
Κι εγώ πήρα προσφορά από μια φωτογράφο που διάλεξα λίγο τυχαία απ'τη γειτονιά μου, αλλά η δουλειά της φαίνεται πολύ καλή!
Δουλεύει μαζί και η κόρη της η οποία είναι πιτσιρίκα, φρέσκια με πρόσφατο πτυχίο και πολύ διάθεση και κέφι. Την είδα να δουλεύει στον υπολογιστή και εντυπωσιάστηκα.
Λοιπόν, η προσφορά είναι 550 ευρώ για:
-100 φωτογραφίες σε μεταξωτό χαρτί, 90 μεσαίου μεγέθους (15x21) και 10 μεγάλου μεγέθους (20x25)
-5 ψηφιακά templates μεγέθους 30x30 (template=εκτύπωση που περιέχει 5-6 φωτογραφίες ψηφιακά επεξεργασμένες)
-άλμπουμ μεγάλου μεγέθους
-3 D.V.D.
-άλμπουμ για τη νονά με 30-40 φωτογραφίες μεσαίου μεγέθους.

Και η κάθε επιπλέον φωτογραφία 1 ευρώ.
Και για άλμπουμ ψηφιακό εξ ολοκλήρου, επιπλέον 200 ευρώ (νομίζω).

Πολύ καλές τιμές δεν είναι;

xazomama
27-03-09, 17:04
Ξέχασα να σας πω ότι βρίσκεται σε κεντρικό δρόμο στο Κάτω Χαλάνδρι.
Όποια ενδιαφέρεται, πολύ ευχαρίστως να σας δώσω διεύθυνση και τηλέφωνο.

κατια81
27-03-09, 17:17
Κι εγώ πήρα προσφορά από μια φωτογράφο που διάλεξα λίγο τυχαία απ'τη γειτονιά μου, αλλά η δουλειά της φαίνεται πολύ καλή!
Δουλεύει μαζί και η κόρη της η οποία είναι πιτσιρίκα, φρέσκια με πρόσφατο πτυχίο και πολύ διάθεση και κέφι. Την είδα να δουλεύει στον υπολογιστή και εντυπωσιάστηκα.
Λοιπόν, η προσφορά είναι 550 ευρώ για:
-100 φωτογραφίες σε μεταξωτό χαρτί, 90 μεσαίου μεγέθους (15x21) και 10 μεγάλου μεγέθους (20x25)
-5 ψηφιακά templates μεγέθους 30x30 (template=εκτύπωση που περιέχει 5-6 φωτογραφίες ψηφιακά επεξεργασμένες)
-άλμπουμ μεγάλου μεγέθους
-3 D.V.D.
-άλμπουμ για τη νονά με 30-40 φωτογραφίες μεσαίου μεγέθους.

Και η κάθε επιπλέον φωτογραφία 1 ευρώ.
Και για άλμπουμ ψηφιακό εξ ολοκλήρου, επιπλέον 200 ευρώ (νομίζω).

Πολύ καλές τιμές δεν είναι;

:!: :!: :!: :!: :!: :!: Πολυ καλη!!!!!!!!!!! :D :D

katfan
30-03-09, 16:58
xazomama μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία της φωτογράφου? με ενδιαφέρει η προσφορά αυτη

manoula23
30-03-09, 17:12
Καλησπέρα xazomama μηπως μπορείς να μου στείλεις και εμένα τα στοιχεία της φωτογράφου γιατί είναι πολύ καλή προσφορά και είναι και κοντά μου!

ΛΥΔΙΑΚΙ
31-03-09, 22:51
Kαι εγώ θέλω!!!
Εμένα ο δικός μου που είχα στον γάμο και ήταν φανταστικός μου έδωσε την παρακάτω προσφορά:
-80 photos 13χ18 ή 15χ21
-δειγματολόγιο
-1 άλμπουμ με επικόλληση
-2 dvds
-ένα slide show
-5 photos 20χ30
600 ευρώ και χωρίς dvd (μόνο photos) 350.
Καλά είναι?
Δεν τον ρώτησα όμως πόσο θα μου κοστίσουν οι extra photos..

KAT123
06-04-09, 12:09
Εμένα μου έκανε την παρακάτω προσφορά και θεωρώ ότι είναι πολύ καλή:

100 φωτογραφίες
10 μεγενθύσεις
1 μεγάλο ψηφιακό αλμπουμ
2 πιο μικρά ψηφιακά,
5 DVD
1,00 € η επανεκτύπωση,

σύνολο: 800 ευρώ

ckontsal
06-04-09, 12:11
Αυτό που θα ήθελα να τονίσω και εγώ είναι ότι είναι βασικό να βλέπουμε δουλειά του φωτογράφου και να βεβαιωθούμε ότι θα είναι αυτός που θα εμφανιστεί στο μυστήριο, διότι είναι κοινή πρακτική όταν υπάρχουν πολλά μυστήρια την ίδια μέρα, να εμφανίζονται άλλοι φωτογράφοι. Άρα επιλέγουμε φωτογράφο και όχι φωτογραφικό κατάστημα.
Επίσης θα πρέπει κάποια στιγμή να φανεί και να ξεκαθαριστεί ότι υπάρχει πολλές διακυμάνσεις και διαφοροποιήσεις στο φωτογραφικό προιόν, εξού και οι διαφοροποιήσεις στις τιμές (χωρίς αυτό να αποκλείει φαινόμενα κερδοσκοπίας).

Συλλογισμοί του στυλ «Πήρα την τάδε τιμή από φωτογράφο+βίντεο για την βάπτιση μας - το πακέτο περιλαμβάνει, τόσες φωτογραφίες, τόσα album κλπ. Είναι καλή η τιμή?» είναι τουλάχιστον άστοχοι.

Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω ένα παράδειγμα λίγο απλοϊκό για να το κάνω κατανοητό:
Ψάχνετε ένα αυτοκίνητο, και βρίσκετε ένα με τις εξής προδιαγραφές: 1400 κυβικά, 90 - 100 άλογα, κλιματισμό, αερόσακους, ηλεκτρικά παράθυρα και κεντρικό κλείδωμα Κοστίζει 18.000 Ευρώ. Είναι καλή η τιμή?
Η απάντηση μπορεί να είναι πολύ ακριβή (αν είναι Suzuki Swift που κάνει 11.600), ακριβή (αν είναι Renault Megane που κάνει 16.000), καλή (αν είναι Οpel Tigra που κάνει 19.500), και φτηνή (αν είναι Mercedes που κάνει 25.000).

Έτσι και στην φωτογραφία, και ειδικότερα στην φωτογραφία μυστηρίων υπάρχουν πολλές διακυμάνσεις στην ποιότητα του τελικού αποτελέσματος
Συνεπώς, για να αξιολογήσουμε μία προσφορά για φωτογράφηση, θα πρέπει να ξέρουμε πέρα από τα μετρήσιμα στοιχεία (αριθμός φωτογραφιών κλπ) και ποιοτικά στοιχεία (η ανάλυση των ποιοτικών στοιχείων είναι θέμα ενός ξεχωριστού post).

Χρήστος
(Φωτογράφος και μπαμπάς)

ioanna_k
06-04-09, 12:20
ρε παιδιααα εγω εδω στο ηρακλειο τα εχω ψα3ει σχεδον ολα και κατω απο 1350 δεν εχω βρει ακομα.... :( :( :( :( πανακριβα

δεν ειναι υπερβολικο????
ηρακλειωτισσες μηπως 3ερετε κανενα φωτογραφειο να προτεινετε λιγο πιο οικονομικο?
Καλημέρα!Δεν ξέρω αν έχεις ήδη κλείσει, εγώ έκλεισα στο foto profile, στην Κνωσσού, ψηφιακό βιβλίο με 25 σαλόνια, 4 σετ dvd, 3 μικρά βιβλία για κουμπάρα και 2 χ παππού/γιαγιά, 1 φωτό σε καμβά 40χ50, 1250 ευρώ (+50 ευρώ μεταφορικά γιατί η βάφτιση είνα ρέθυμνο).

ioanna_k
06-04-09, 12:22

δεν ειναι υπερβολικο????
Καλημέρα!Δεν ξέρω αν έχεις ήδη κλείσει, εγώ έκλεισα στο foto profile, στην Κνωσσού, ψηφιακό βιβλίο με 25 σαλόνια, 4 σετ dvd, 3 μικρά βιβλία για κουμπάρα και 2 χ παππού/γιαγιά, 1 φωτό σε καμβά 40χ50, 1250 ευρώ (+50 ευρώ μεταφορικά γιατί η βάφτιση είνα ρέθυμνο).

νεφελη
07-04-09, 09:08
Συμφωνω με τον μπαμπα κ φωτογραφο απολυτα! Να θυμομαστε οτι οι φωτογραφιες κ το βιντεο ειναι που θα μεινουν τελικα για μια ζωη κ σιγουρα θελουμε το καλυτερο. Μια φορα βαφτιζουμε, δινουμε τοσα χαζα λεφτα εδω κ εκει, το να δωσουμε 200-300 ευρω παραπανω για ενα καλυτερο αποτελεσμα χαλαλι..
Εγω παντως ειχα ψαξει παρα πολυ για φωτογραφο, επειδη ακριβως ηθελα το καλυτερο αποτελεσμα κ σε καλη τιμη, γιατι η αληθεια ειναι οτι καποιοι ζητουν κ τρελα. Το αποτελεσμα με δικαιωσε απολυτα!! Καταπληκτικες φωτογραφιες, επεξεργασμενες καλλιτεχινικα κ με τεχνοτροπιες, δυο ετοιμα αλμπουμ (ενα για μας & ενα για τη νονα) & βιντεο (εκκλησια κ μια ωρα τραπεζι) & χυμα φωτογραφιες με 900ε.Κ πραγματικα ολοι μας λενε τι τελεια δουλεια εχει κανει!
Η αδερφη μου απο την αλλη ειχε παει σε καποιον της γειτονιας μας υποτιθεται για καλυτερα κ πιο φτηνα κ το αποτελεσμα ειναι μετριοτατο κ εντελος βασικο επιπεδο.
ΠΡΟΣΟΧΗ στη συμφωνια που θα κανετε για τη διαρκεια, την ποιοτητα του χαρτιου, τις τεχνοτροπιες, τα μεγεθη των φωτογραφιων κ φυσικα για το ποιοι θα ειναι εκει, γιατισ υχνα αλλους περιμενους κ αλλοι ερχονται!! Κ να θυμομαστε οτι ειναι αυτο που μενει στο τελος..