PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

efitsa
09-06-10, 21:58
εστειλα εγω !
σου στελνω πμ

efitsa
09-06-10, 22:00
εχω στειλει εγω και η efitsa

και εγω ειχα προβλημα,στειλε εδω

http://mymarket.metro.com.gr/component/option,com_contact/task,view/contact_id,1/Itemid,54/lang,el/
:cool::cool::cool::cool::cool::cool:

xiaouita
09-06-10, 22:05
εχω στειλει εγω και η efitsa

και εγω ειχα προβλημα,στειλε εδω

http://mymarket.metro.com.gr/component/option,com_contact/task,view/contact_id,1/Itemid,54/lang,el/

Thαnk you!!! Αυριο πρωι-πρωι!

sandy8
09-06-10, 23:38
Εμεις μαξιλαρακια για τις καρεκλες πηραμε απο τα Ικεα αλλα περυσι δε ξερω αν τα εχει φετος, νομιζω γυρω στα 6 ευρω το ενα.

ΚΑΡΔΙΑ
10-06-10, 08:59
Το ίδιο θέμα είχα και εγώ με τα μαξιλάρια. Έβρισκα με 20-25 ευρώ στην καλύτερη περίπτωση και σκεφτόμουν αυτό: Μια περιουσία για μαξιλάρια???
Και τελικά βρήκα στο Jumbo. Μια εποχή είχε φέρει τα μεγάλα για τις μεγάλες ξύλινες καρέκλες (ψηλή πλάτη) με 10 ευρώ το ένα. Είχε σε πορτοκαλί και λαχανί. Έγινανα ανάρπαστα και σας πληροφορώ ότι τα βάζω στο πλυντήριο. Πλύνε, βάλε που λένε και μια χαρά!
Astarti τα συστήνω ανεπιφύλακτα, αρκεί να τα φέρει πάλι (εγώ τα είχα πάρει πέρσι)

savropinguinos
10-06-10, 11:44
ρε κοριτσια ποτε θα βγαλουν προσφορα στα λιμπερο ,ενα διαστημα βγαζανε ολα τα σουπερ κ τωρα τπτ,αντε κ εχω κουπονια!ισχυουν γ τα αδιαβροχα γ τη θαλασσα,ξερετε? Αθηναιες ειστε τυχερες εχει στοκατζιδικα μαγαζια απο ολες τις εταιρειες ,εδω πανω τπτ...

Myrto Tsag
10-06-10, 12:35
Astarti αγορασα πριν σχεδόν ένα μηνα μαξιλαρακια για καρεκλες του μπαλκονιού μου με 4 ευρώ;-) το ένα απο ένα μαγαζακι στο Παγκράτι, αν σε βολεύει η περιοχή στείλε μου πμ για να ψαξω την αποδειξη να σου πω στοιχεία (είχε και με 3 ? αλλά ήταν λιγο φουσκωτά και δεν με βολευαν στις δικές μου καρεκλες)

maestria
10-06-10, 12:40
Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε, αλλά πήρα παντοφλάκια για τον μικρό, τύπου crocs, από τα Carrefour, με 6,90?!!!

Τα φόρεσε και περπατάει πολύ άνετα. Άσε που είναι μούρλια με τα παντοφλάκια. Όσο δεν μ' αρέσουν σε ενήλικες αυτά, στα μικρά είναι φοβερά.

kalamaraki
10-06-10, 12:42
Ηθελα και εγω να της τα παρω...αλλα με εκοψαν καποια κοριτσια εδω μεσα που ειπαν οτι τα μη γνησια , βρωμανε με τον ιδρώτα....και επειδη η μικρη μου ηδη βρωμαει...χμ ιδρώνει ηθελα να πω χε χε κολλησα και δεν της τα πηρα....
Για πες εντυπωσεις αργοτερα αμα ειναι να της τα παρω!!

to adraki mou!
10-06-10, 13:08
κοριτσια επειδη ψαχνω απεγνωσμενα τις θηκες που κανουν γρανιτες και μου ειπε μια φιλη μου οτι θα τις βαλουν δωρο σε καποια δημητριακα μηπως εχετε δει κατι το ειδε σε διαφημηση στην τηλεοραση.....

Ο καθενας το βιολι του και εγω το χαβα μου χαχαχ
οχι τιποτ αλλο αλλα θα τελειωσουν και η φραουλες και μετα θα κανω γρανιτες οτι να ναι!!!!!!

efitsa
10-06-10, 14:21
Thαnk you!!! Αυριο πρωι-πρωι!
εστειλαν σε καμια σας απαντηση?
γιατι σε μενα οχι!!!!!!!:x

sofaki1978
10-06-10, 14:21
ουτε σε εμενα!:evil::evil::evil::evil:

evi155
10-06-10, 17:07
Ο καθενας το βιολι του και εγω το χαβα μου χαχαχ
οχι τιποτ αλλο αλλα θα τελειωσουν και η φραουλες και μετα θα κανω γρανιτες οτι να ναι!!!!!!

Μια καλή ιδέα που αναφέρθηκε εδώ είναι να κόψεις κομματάκια αρκετές και να τις βάλεις στην κατάψυξη!

xiaouita
10-06-10, 18:12
[QUOTE=sofaki1978;1602254]ουτε σε εμενα!:evil::evil::evil::evil:[/QUO

ουτε και σε εμενα φυσικα!!!!!!!!!:evil:

litsat
10-06-10, 19:32
Καμμια απαντηση απο my market................... μαλλον μας αγνοησαν...............:evil::evil::evil:

sofaki1978
10-06-10, 19:34
Καμμια απαντηση απο my market................... μαλλον μας αγνοησαν...............:evil::evil::evil:

δεν πειραζει!!:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ολα εδω πληρωνονται!:twisted:

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΙΑ!

Geonutr
10-06-10, 20:57
δεν ξερω αν το προτεινε καμμια κοπέλα, αλλά μολις γυρισα απο τα Leroy Merlin και ειχε τα κανονικά μαξιλάρια για καρέκλες 7 ευρω και κάτι ψιλά..νομιζω ειναι καλη τιμη!!

efitsa
10-06-10, 20:59
παω να βαλω τον μικρο για υπνο...
οτι πειτε ειμαι μεσα!!!!!!
ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!!!!!:evil::evil::evil:

anitapolonia
10-06-10, 21:40
bre koritsia tora edixne stin tv ....awrio kai sawatto libero -50% sto carrefour ,nomizo katalawa kala

theolvas
10-06-10, 21:50
bre koritsia tora edixne stin tv ....awrio kai sawatto libero -50% sto carrefour ,nomizo katalawa kala

καλα καταλαβες..το ειπαν κ στον αντρα μου στο μαρινοπουλο ν κοσμου.αν παιρνουν κ κουπονια,με βλεπω να πηγαινω με φορτηγο.......

χ#@#@ το my market,αφου σας φτυσαν κιολας,κ βουρ για μαρινοπουλο.......

MARILYN
10-06-10, 21:56
τσεκάρετε και με Μαρινόπουλο τις αρχικές τιμές γιατί την προηγούμενη φορά διαπίστωσα ότι ο Μαρινόπουλος τις είχε πιο φθηνά από τα Carrefour κατά 1,00?...
Μετά σου λεει ότι είναι ίδιας ιδιοκτησίας...ότι θέλουν κάνουν..

sofaki1978
10-06-10, 22:05
το θεμα ειναι να παιρνουν και τα κουπονια.......:roll::roll:

anitapolonia
10-06-10, 22:07
makari koritsia jiati kseminame apo panes emis , awrio proi proi na pao sto carrefour me to moro na do ti pezei , elpizo na perasune kai kuponia an kai den to wlepo ( to carrefour kanei pu kai pu kolpa me ta kuponia)

efitsa
10-06-10, 22:11
φτουυυυυυυυυ!!!!!!!:rolleyes:
γιατι δεν περιμενα λιγο ακομη!....

xiaouita
10-06-10, 22:38
Φτουυυυυυυ και απο μενα!!!!!!!!!!! Τα νευρα μου!!!! Τουλαχιστον σημερα πηγα στον ΑΒ που ειναι κοντα μου και ειχε τα Babylino με sticker -4Ε και μου πηρανε φυσικα και το κουπονι 4Ε και τα πηρα τσαμπα!
Δεν θα μεινει στο Carrefur τιποτα!!!!!!:):):)

litsat
10-06-10, 22:52
Φτουυυυυυυ και απο μενα!!!!!!!!!!! Τα νευρα μου!!!! Τουλαχιστον σημερα πηγα στον ΑΒ που ειναι κοντα μου και ειχε τα Babylino με sticker -4Ε και μου πηρανε φυσικα και το κουπονι 4Ε και τα πηρα τσαμπα!
Δεν θα μεινει στο Carrefur τιποτα!!!!!!:):):)

Ειδες αν ειχαν σε ολα τα νουμερα στικερ?
Θα παω κι εγω αυριο

ravT
10-06-10, 22:55
Μόνο libero ή όλες οι πάνες?

MARILYN
10-06-10, 22:55
Δεν νομίζω να παίρνουν κουπόνια γιατί την άλλη φορά που είχαν -40% δεν δέχονταν κουπόνια και μου είχαν πει ότι θα δέχονται μόνο με -20% ή -30%...
Αλλά λόγω κρίσης δεν ξέρουμε μακάρι να το άλλαξαν!!!
Όποια κοπέλα πάει αύριο το πρωί ας μας πει!!!

anitapolonia
10-06-10, 23:00
ravT LIBERO mono

sofaki1978
10-06-10, 23:20
νομιζω το καλαμαρακι ειχε πει οτι οταν εχουν την εκπτωση με την καρτα club τοτε δεχονται κουπονια.αλλα σιγουρη δεν ειμαι...........

που εισαι kalamaraki???????????????

maestria
10-06-10, 23:37
Ηθελα και εγω να της τα παρω...αλλα με εκοψαν καποια κοριτσια εδω μεσα που ειπαν οτι τα μη γνησια , βρωμανε με τον ιδρώτα....και επειδη η μικρη μου ηδη βρωμαει...χμ ιδρώνει ηθελα να πω χε χε κολλησα και δεν της τα πηρα....
Για πες εντυπωσεις αργοτερα αμα ειναι να της τα παρω!!

Κορίτσι καθόλου δεν μυρίζουνε. Προς το παρόν βέβαια μόνο στο μπαλκόνι, δεν έχουμε πάει θάλασσα, κλπ.
Αλλά καταβρέχουμε κιόλας με το λάστιχο και ούτε γλυστράει με τα παντοφλάκια, ούτε βγαίνουν ευκολα (που το φοβόμουν), γενικά περπατάει πιο άνετα.

Και -ας μην ξεχνάμε ότι- τ' αυθεντικά έχουν 24? τουλάχιστον! :shock:

Στα προτείνω.

kalamaraki
11-06-10, 00:11
νομιζω το καλαμαρακι ειχε πει οτι οταν εχουν την εκπτωση με την καρτα club τοτε δεχονται κουπονια.αλλα σιγουρη δεν ειμαι...........

που εισαι kalamaraki???????????????

Πακέταρα βαλίτσες, σιδέρωσα
Εδω ειμαιιιιιιιιιιιιιιιιι
Ναι ετσι ειναι , δεχονται κουπονια οταν αφορά εκπτώσεις που γινονται με την κάρτα καρφουρ, οταν οι προσφορές εκπτώσεις αφορουν ειδη χωρις κάρτα καρφουρ δεν δεχονται επιπλέον κουπονια!
Ειστε σιγουρες βρε,,,,,,,,,,,,? -50%????????????????

kalamaraki
11-06-10, 00:12
Κορίτσι καθόλου δεν μυρίζουνε. Προς το παρόν βέβαια μόνο στο μπαλκόνι, δεν έχουμε πάει θάλασσα, κλπ.
Αλλά καταβρέχουμε κιόλας με το λάστιχο και ούτε γλυστράει με τα παντοφλάκια, ούτε βγαίνουν ευκολα (που το φοβόμουν), γενικά περπατάει πιο άνετα.

Και -ας μην ξεχνάμε ότι- τ' αυθεντικά έχουν 24? τουλάχιστον! :shock:

Στα προτείνω.

Α ωραια τοτε! Θα παω αυριο να τα δω αν προλάβω ευχαριστωωωωωωωωωωωω

MARILYN
11-06-10, 00:22
http://www.carrefour.gr/dayoffer.aspx?a_id=184

Είναι -50%!!!!!

sofaki1978
11-06-10, 00:23
αλλα δεν παιρνουν κουπονια......:-?:-?:-?:-?

kalamaraki
11-06-10, 00:24
Α πα πα!! Σφαγή θα γινει χαχαχαχα
Κριμα και δεν θα παω αυτη τη φορα~!

kalamaraki
11-06-10, 00:25
Ελα ρε Σοφακι....κουτι των 18 ευρώ θα το παρεις 9ευρώ με 58τεμαχια....
Καλά ειναι~!

MARILYN
11-06-10, 00:30
αλλα δεν παιρνουν κουπονια......:-?:-?:-?:-?

Πού κατάλαβες ότι δεν παίρνουν κουπόνια;:sad:

sofaki1978
11-06-10, 00:32
Ελα ρε Σοφακι....κουτι των 18 ευρώ θα το παρεις 9ευρώ με 58τεμαχια....
Καλά ειναι~!

μπα εχω καλομαθει:lol::lol::lol::lol:!

προτιμω 18,40 -50% 9,20 -5 ευρω κουπονι 4,20:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!

MARILYN
11-06-10, 00:34
Τελικά νομίζω ότι ο πιο καλός είναι ο Βασιλόπουλος που παίρνει κουπόνια πάντα σε όλα τα είδη...

sofaki1978
11-06-10, 00:36
βασιλοπουλος-βεροπουλος-σκλαβενιτης-γαλαξιας.αυτοι παιρνουν και κουπονια......

kalamaraki
11-06-10, 00:37
Ναι ρε Σοφάκι -σορυ για το ρε ε? -
αλλα αν το σκεφτεις λιγο, τα κουπονια που εχουμε συνήθως ειναι των 2 και των 3ευρώ σωστα. Ε τα κουπονια αναλογουν σε ενα 20% της τιμης αρα οταν εχουν -20% και δινω και κουπονάκι ειναι στο συνολο -40%
Εχω παρατηρήσει το ποσο της εκπτωσης των 20% με τα κουπονια και ειναι περιπου το ιδιο ποσο σε πακέτο των 18 -19ευρώ
Αρα και παλι με το -50% εισαι κερδισμένη!

MARILYN
11-06-10, 00:40
βασιλοπουλος-βεροπουλος-σκλαβενιτης-γαλαξιας.αυτοι παιρνουν και κουπονια......

Εμείς εδώ έχουμε μόνο έναν Βασιλόπουλο κιαυτός με το σταγονόμετρο φέρνει τα μικρά νούμερα στις προσφορές...δυστυχώς...
Οποτε με τα Carrefour μάλλον με συμφέρει...κιας μου μείνουν τα κουπόνια, τι να γίνει...ας ελπίσουμε ότι μέχρι τέλους του μήνα θα βγάλει κανένας Μασούτης ή Βασιλόπουλος...

sofaki1978
11-06-10, 00:41
Ναι ρε Σοφάκι -σορυ για το ρε ε? -
αλλα αν το σκεφτεις λιγο, τα κουπονια που εχουμε συνήθως ειναι των 2 και των 3ευρώ σωστα. Ε τα κουπονια αναλογουν σε ενα 20% της τιμης αρα οταν εχουν -20% και δινω και κουπονάκι ειναι στο συνολο -40%
Εχω παρατηρήσει το ποσο της εκπτωσης των 20% με τα κουπονια και ειναι περιπου το ιδιο ποσο σε πακέτο των 18 -19ευρώ
Αρα και παλι με το -50% εισαι κερδισμένη!

ναι βρε το ξερω αλλα ειναι ψυχολογικο:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!εχω και εγω τα ψυχολογικα μου:twisted:!επιπλεον ειναι το γαμωτο και το γεγονος οτι ληγουν τελος ιουνιου τα κουπονια που εχω.

το "ρε" ελευθερα :-D:-D:-D:-D

good luck
11-06-10, 00:51
Noμίζω οτι καπου το ξαναναφεραμε. Σε καθε υποκαταστημα κανουν ότι
τους καπνισει. Εδω παιρνουν ΠΑΝΤΑ κουπόνια ότι προσφορα και να'χουν. :?

sofaki1978
11-06-10, 00:53
Noμίζω οτι καπου το ξαναναφεραμε. Σε καθε υποκαταστημα κανουν ότι
τους καπνισει. Εδω παιρνουν ΠΑΝΤΑ κουπόνια ότι προσφορα και να'χουν. :?

ποιο καταστημα?ποιας περιοχης?

xiaouita
11-06-10, 00:56
Ειδες αν ειχαν σε ολα τα νουμερα στικερ?
Θα παω κι εγω αυριο

Ειδα οτι ειχε σιγουρα στο Νο4, δεν προσεξα αλλα νουμερα! Εμενα φοραει ακομα το 3 που δεν ειχε καθολου αλλα ειχα 1 κουπονακι που ληγει και σκεφτηκα οτι με τη φορα που εχει παρει ο μπουμπουκος μου συντομα θα τα χρειαστουμε!:shock::)
...Και τσουπ! τα τσακωσα!!!!!!!!:)

savropinguinos
11-06-10, 09:04
καλημέρα ,μολις γυρισα απο το καρφουρ στο city gate στη Θεσσαλονικη , λοιπον ,κουπονια δεν περνούν διοτι δεν ειναι προσφορα με την καρτα κλαμπ καρφουρ αλλα ειναι ετοιμη φιξ εκπτωση ,ετσι μου ειπαν.... πηγα στις 8.25 και περιμενα να ανοιξουν ,με πλησιασε μια κοπελα και με ρωτησε τι ωρα ανοιγει το καταστημα (με εκοψε οτι ημουν για τα λιμπερο αχαχαχαα) ,πηγαμε μαζι στο ραφι ,πηρε 2 μεσαιες συσκευασιες των 60 τεμαχιων 4 νούμερο αυτή ,1 μεγκα και μια των 60 εγω ,εμφανιστηκε και μια φιλη μου πηρε τα ιδια με εμενα και ενας κυριος πηρε μια μεγκα και τελος τα 4αρια!!!! ολα τα αλλα ηταν μεγάλα,βγάλανε και 2 παλετες εκεινη την ωρα μα ηταν ολα πολυ μεγάλα,ρωτησα στο ταμειο εαν εχουν και αλλα 4αρια κ δεν ξέρανε....πολυ λιγα κομματια παντως κοριτσια και πήγα και πρώτη ....οποτε τρέξτε!!!!
καλημέρα!!!

kalamaraki
11-06-10, 09:05
Ολες λειπετε στη μαχη της πανας βρε?????????
Καλημεραααααααααααααα

kalamaraki
11-06-10, 09:06
Αντε σε καλή μερια!!! χε χε

elachl
11-06-10, 09:09
καλημερα..ειμαι εξαλη παλι με το ατλαντικ..πρωι πρωι αμεσως αμεσως να μου πουνε οτι επειδη ειναι μπλε τιμη τα babygo τα βρακακια δεν παιρνουν κουπονια..
τελικα ω τι θαυμα το μηχανημα τα περναει..μεταεγινε αλλη βλακεια..
ελεγε στο ραφι 7,91 με την εκπτωση-2,5 το κουπονι επρεπε να τα παρω 5,41 αλλα η ταμιακη τα εβγαζε αλλιως..πρωτα την αρχικη τιμη μετα μειον το κουπονι και μετα η εκπτωση οποτε εβγαινε 5,91...δηλαδη χρεωθηκα επιλεον 1,50..:evil::evil:

good luck
11-06-10, 09:09
ποιο καταστημα?ποιας περιοχης?

Καβαλα & Δραμα.
Κομματακι μακριά. :D

litsat
11-06-10, 09:46
Ειδα οτι ειχε σιγουρα στο Νο4, δεν προσεξα αλλα νουμερα! Εμενα φοραει ακομα το 3 που δεν ειχε καθολου αλλα ειχα 1 κουπονακι που ληγει και σκεφτηκα οτι με τη φορα που εχει παρει ο μπουμπουκος μου συντομα θα τα χρειαστουμε!:shock::)
...Και τσουπ! τα τσακωσα!!!!!!!!:)

Μολις γυρισα απο βασιλοπουλο και οντος εχει τα babylino ν 4 (μονο) με στικερ -4 ευρω την οικονομικη συσκευασια δηλαδη 12.80 εαν εχεις και κανα κουπονι παει 8.80. Μια χαρα...........
Επισεις εχει και τη Φαριν Λακτε ΝΟΥΝΟΥ με 2 ευρω αντι για 3 που εχει κανονικα.

elachl
11-06-10, 09:56
εγω την πηρα 1,40 την φαριν λακτε..ειχα κουπονι 0,60 λεπτα.χαχα

litsat
11-06-10, 10:17
εγω την πηρα 1,40 την φαριν λακτε..ειχα κουπονι 0,60 λεπτα.χαχα
Κι εγω τοσο την πηρα ειχα 3 κουπονακια και πηρα 3 νουνου;-);-);-)

elachl
11-06-10, 10:26
παντως απο το ατλαντικ με πηρανε πριν λιγο..πρωτα λεει αφαιρειτε το κουπονι και μετα η εκπτωση..οπως τους συμφερει δηλαδη.γκρρρρρρρρρ

kalamaraki
11-06-10, 10:33
Ετσι κάνουν και στο Βεροπουλο....

elachl
11-06-10, 10:48
δεν μου εχει ξανατυχει..συνηθως ετσι οπως τα υπολογιζω ετσι βγαινουνε..τι να πω?
ασε που το ατλαντικ ειναι πανακριβο..γενικοτερα./.

demi
11-06-10, 11:11
carrefour -50% ta libero!!!!!!!!!αψογα θα ελεγα...

anitapolonia
11-06-10, 11:20
kalimera koritsia , sto carrefour tis neas jionias den mu dextikane ekptotika kuponia jia libero .....ti prototipo to perimena etsi kai alios.pandos apo panes itane tinga ta rafia me ola ta numera

xuito
11-06-10, 11:32
Εστειλα τον άντρα μου στο carrefour για Libero και του είπα να πάει και νωρίς...άντε να δούμε τι πουλιά θα πιάσει! Την άλλη φορά που είχε -30% στα pampers , πάλι του έιπα να πάει νωρίς , αλλά οταν πήγε είχαν εξαφανιστεί τα 4+...

natexo
11-06-10, 11:38
kalimera koritsia , sto carrefour tis neas jionias den mu dextikane ekptotika kuponia jia libero .....ti prototipo to perimena etsi kai alios.pandos apo panes itane tinga ta rafia me ola ta numera

Όντως τα κουπόνια δεν τα δέχονται γιατί είναι προσφορά της libero. Πήγα και εγώ (στο κατάστημα της Αγ. Παρασκευής) η καλή σου κουνάμενη αλλά... (Μη φάω είχανε γλάρο...) Ρώτησα κιόλας. Πάντως 9,21 δεν είναι και άσχημα... Έχω να σημειώσω οτι είχαν μόνο 1 τεμ νούμερο 4, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Βάζουν την προσφορά χωρίς να γεμίσουν τα ράφια. Α! είχαν και τα χαρτιά delica -35%.

Γατουλα
11-06-10, 11:39
μαλιστα!!! δε βλεπω να προλαω τιποτις !!
αλλα ειδα και -20% σε ποδηλατα που θελουμε οσωνουπω
οποτε παμε οπως και δηποτε!!!!!

sofaki1978
11-06-10, 11:54
ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

εστειλα χτες το βραδυ μειλ στην carrefour για τα κουπονια και τι μου απαντησε????????????

Kαλημέρα,

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα κουπόνια σας παράλληλα με την προσφορά.
Απλά να γνωρίζετε ότι μαζί με το προιόν πρέπει να δοθεί και το κουπόνι.

Ευχαριστώ,

MARILYN
11-06-10, 11:58

εστειλα χτες το βραδυ μειλ στην carrefour για τα κουπονια και τι μου απαντησε????????????

Kαλημέρα,

Ευχαριστώ,
καλα μιλαμε δεν παιζεσαι!!!!
το θεμα ειναι να μην τα απορριπτει το συστημα τους....:-(:-(:-(

Γατουλα
11-06-10, 11:58
στα λογια ολοι καλοι ειναι!

MARILYN
11-06-10, 12:00
ναι μωρε γιατι μετα τι θα κανουμε; θα δαρθουμε στο ταμειο;:mrgreen:

savropinguinos
11-06-10, 12:02
καλα μιλαμε δεν παιζεσαι!!!!
το θεμα ειναι να μην τα απορριπτει το συστημα τους....:-(:-(:-(

παντως εμενα δεν μου τα περασαν,ουτε της φιλης μου...και μαλιστα συζητουσαμε πολυ ωρα με την ταμια για αυτο το θεμα (δεν ειχε αλλους πελατες) γιατι ειχε κ αυτη μικρο μωρο...

natexo
11-06-10, 12:03

Kαλημέρα,

Ευχαριστώ,

Αντε, καλά.... Με τα ίδια μου τα μάτια είδα το σύστημα να το απορρίπτει το κουπόνι. Α!!! Θα γίνει σφαγή... ΜΠΡΑΒΟ Σοφάκι!!! Ευχαριστούμε!!!

elachl
11-06-10, 12:03
γατονι που εχει προσφορα σε ποδηλατα?εγω πηρα ενα της κλερμοντ..ειναι βιοτεχνια στη θεσσαλονικη..φοβερο για τη μικρη 14αρι 80 ευρω..ειναι με ισιο τιμονι σαν mountain bike

savropinguinos
11-06-10, 12:12
klermont?καλε τετοιο ειχα πριν 15 χρονια!!!!

elachl
11-06-10, 12:15
clermont λεγεται..ειναι στη θεσσαλονικη..εχει και σαιτ..
και μαλιστα εψαχνα το συγκεκριμενο ποδηλατο αλλα στη μυτιληνη το ειχανε 12αρι και ητανε μικρο λογω υψους της μικρης και το βρηκα τελικα στην καλλονη το 14αρι..

savropinguinos
11-06-10, 12:22
clermont λεγεται..ειναι στη θεσσαλονικη..εχει και σαιτ..
και μαλιστα εψαχνα το συγκεκριμενο ποδηλατο αλλα στη μυτιληνη το ειχανε 12αρι και ητανε μικρο λογω υψους της μικρης και το βρηκα τελικα στην καλλονη το 14αρι..
ναι με σι ειναι ,εγω το εγραψα λαθος

Labrinoula
11-06-10, 12:30
Στα Carrefour-Μαρινοπουλος σημερα τα Libero 50%

marlen
11-06-10, 12:52
ναι βρε το ξερω αλλα ειναι ψυχολογικο:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!εχω και εγω τα ψυχολογικα μου:twisted:!επιπλεον ειναι το γαμωτο και το γεγονος οτι ληγουν τελος ιουνιου τα κουπονια που εχω.

το "ρε" ελευθερα :-D:-D:-D:-D

γεια σας κ απο μένα,
πήραμε κ εμείς τις πάνες μας σήμερα παο καρφούρ αλλά δεν ξέρουμε πού να τις βάλουμε!!!!:roll:
ναι ναι πήραμε πολλές!!!!

σοφάκι τα κουπόνια που λήγουν μήν τα πετάς, γιατί προχτές στο σκλαβενίτη μου είπανε οτι τα δέχονται απλά να μην έχει περάσει η ημερομηνία που γράφει για το κατάστημα!!!! αυτό στο λέω μετά πάσης βεβαιότητας αλλά μόνο για σκλαβενίτη!!!;)

Γατουλα
11-06-10, 12:53
δε με ξεπερνας εμενα! ειχα 1,5 ντουλαπα στοκ το θεο μου!!!!!
τωρα ειμαι στα 3/4!!!!! αλλα μερα δε φοραμε πια!!!!

anemoni
11-06-10, 12:56

Και ο Σκλαβενίτης το ίδιο, απ΄ ό,τι μου είπε ο άντρας μου που μόλις μου μίλησε στο τηλέφωνο!

sofaki1978
11-06-10, 12:57
Και ο Σκλαβενίτης το ίδιο, απ΄ ό,τι μου είπε ο άντρας μου που μόλις μου μίλησε στο τηλέφωνο!

αληθεια???????ε θα παω σκλαβενιτη!σε ποιο καταστημα?

elachl
11-06-10, 12:57
γατονι που εχει εκπτωσεις στα ποδηλατα?

kalamaraki
11-06-10, 12:59
Στο καρφουρ Ελενη -20% σημερα και αυριο σε ολα παιδικα, μπεμπε ενηλικων

theolvas
11-06-10, 13:05
σοφάκι τα κουπόνια που λήγουν μήν τα πετάς, γιατί προχτές στο σκλαβενίτη μου είπανε οτι τα δέχονται απλά να μην έχει περάσει η ημερομηνία που γράφει για το κατάστημα!!!! αυτό στο λέω μετά πάσης βεβαιότητας αλλά μόνο για σκλαβενίτη!!!;)

..κι αυτο εχει να κανει με το καθε καταστημα.καποιοι τα παιρνουν,καποιοι οχι.στο δικο μας σκλαβενιτη (ν κοσμου) δεν τα παιρνουν ουτε τη μερα που ληγουν

sofaki1978
11-06-10, 13:21
μιλησα με τον σκλαβενιτη στην βαρη και οντως τα εχουν μιση τιμη.και μαλιστα η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε αν θελω να μου κρατησει πανες για να μην παω τζαμπα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!

τα εχω ηδη υπολογισει!

θα παρω 8 πακετα Νο 4 οικονομικη 45 ευρω!!!!!!!(εχω κουπονια)

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!:-P

savropinguinos
11-06-10, 13:30
μιλησα με τον σκλαβενιτη στην βαρη και οντως τα εχουν μιση τιμη.και μαλιστα η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε αν θελω να μου κρατησει πανες για να μην παω τζαμπα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!

τα εχω ηδη υπολογισει!

θα παρω 8 πακετα Νο 4 οικονομικη 45 ευρω!!!!!!!(εχω κουπονια)

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!:-P

τα δεχονται?το καρφουρ οχι :(

sofaki1978
11-06-10, 13:32

ΠΑΝΤΑ μου παιρνουν τα κουπονια!3 φορες το εω κανει,τελευταια φορα τελος απριλη!

θα παω και θα σας πω!

theolvas
11-06-10, 13:35

μια κοπελα πριν καμια δεκαρια μηνυματα ειπε οτι εστειλε μειλ κ της ειπαν οτι τα δεχονται...

savropinguinos
11-06-10, 13:38
το διαβασα αυτο με το ειμαιλ αλλα εγω που πηγα το πρωι δεν τα πηραν

sofaki1978
11-06-10, 13:39
μια κοπελα πριν καμια δεκαρια μηνυματα ειπε οτι εστειλε μειλ κ της ειπαν οτι τα δεχονται...

εγω ειμαι η κοπελα!!!:mrgreen:ετων 32!

αν θελετε στειλτε μου το μειλ σας να σας στειλω την απαντηση τους ωστε να την εκτυπωσετε και να πατε.

theolvas
11-06-10, 13:45
εγω ειμαι η κοπελα!!!:mrgreen:ετων 32!

αν θελετε στειλτε μου το μειλ σας να σας στειλω την απαντηση τους ωστε να την εκτυπωσετε και να πατε.

κοπελα σε σχεση μ εμενα που ειμαι 36+ πλεον.........
θα σου στειλω πμ με το μειλ μου,αν δε σου ειναι κοπος....

angela
11-06-10, 13:48

ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!!! εμεις ευτυχως βγαλαμε πριν λιγες μέρες και τις νυχτερινες πανες αρα σωθηκαμε οικονομικώς!!! :)

savropinguinos
11-06-10, 13:49
εδω καλε οι αλλες λενε κοπελες τις 50 νταρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anemoni
11-06-10, 13:57
αληθεια???????ε θα παω σκλαβενιτη!σε ποιο καταστημα?

Εκείνος πήρε από Χαλάνδρι.

Για τα ποδήλατα που είπατε, δεν ξέρω αν απάντησε κάποιος άλλος, έχει το Καρφούρ (Χαλανδρίου, δεν ξέρω για τα άλλα), πήρα χθες στον μικρούλη μου και είναι πανευτυχής σήμερα!!!!! Η έκπτωση ήταν 20 ή 22 %, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Γατουλα
11-06-10, 14:01
ανεμονη τι τιμουλα τα παιδικα ποδηλατα? μαλλον αυριο θα παω να δω
δε νομιζω να προλαβω πανα!!!!

Ηλιάννα
11-06-10, 14:03
Ουτε κι εμενα μου πηραν τα κουπονια:evil::evil:
Ποτε θα βγαλει ο ΑΒ που δεχεται κουπονακια;;;;

maestria
11-06-10, 14:26
ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!!! εμεις ευτυχως βγαλαμε πριν λιγες μέρες και τις νυχτερινες πανες αρα σωθηκαμε οικονομικώς!!! :)

Όντως σωθήκατε, από πολλές απόψεις!
Εγώ έχω τις πάνες του lidl και μου κάνουνε, οπότε βγαίνει οικονομικά!

Αλλά και το να γλιτώσεις το "καθάρισμα" είναι σωτηρία!!! :mrgreen:

kalamaraki
11-06-10, 14:30
Εγω τελειωνω (απολύομαι) με την δουλεια μου στις 15/6 και θα βαλω μπρος την επομενη μερα...μπας και γλιτώσουμε κανενα ευρω γιατι ο χειμωνας προβλέπεται δύσκολος !!!

arleta
11-06-10, 14:41
Ουτε κι εμενα μου πηραν τα κουπονια:evil::evil:
Ποτε θα βγαλει ο ΑΒ που δεχεται κουπονακια;;;;

λογικα ειναι να βαλει τελος του μηνα... το φυλλαδιο με τις προσφορες που εχει βγαλει για τωρα ισχυει μεχρι 16/6... στο επομενο ισως εχει...
εδω στη Σπαρτη εχουμε μονο βασιλοπουλο και ατλαντικ και παρακολουθω τις προσφορες... ο βασιλοπουλος βγαζει καθε τριμηνο ή δυομιση μηνες.... και τωρα ειμαστε στο τριμηνο..... μονο μην αλλαξει κατι λογο της καμπανιας που κανανε με τη φηθηνουπολη που εβαλαν 50% στα libero.... κι ετσι λογο αυτου μηπως αργησουν λιγο....
ελπιζω πως οχι παντως γιατι τα κουπονακια μου ληγουν 30/6........
:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

maestria
11-06-10, 14:52
Εγω τελειωνω (απολύομαι) με την δουλεια μου στις 15/6 και θα βαλω μπρος την επομενη μερα...μπας και γλιτώσουμε κανενα ευρω γιατι ο χειμωνας προβλέπεται δύσκολος !!!

Kι εγώ θα κάνω μια προσπάθεια φέτος, αν και μάλλον δύσκολο, γιατί είναι μικρούλης.
Αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!

Τι καλά να γλιτώσω τα θκατάκια για 1 χρόνο! :mrgreen:

Ηλιάννα
11-06-10, 15:55
ελπιζω πως οχι παντως γιατι τα κουπονακια μου ληγουν 30/6........
:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?
Τα δικα μου ειναι 30/07....:-?

arleta
11-06-10, 15:57
Τα δικα μου ειναι 30/07....:-?

3 φυλλαδια με προσφορες σε παιρνει να περιμενεις.... μη σου πω τεσσερα........
εγω πρεπει να βιαστω~!!!!!!!!!!!!!!!

Ηλιάννα
11-06-10, 16:07
3 φυλλαδια με προσφορες σε παιρνει να περιμενεις.... μη σου πω τεσσερα........
εγω πρεπει να βιαστω~!!!!!!!!!!!!!!!
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sofaki1978
11-06-10, 16:25
λοιπον γυρισα απο σκλαβενιτη!!!!

απολογισμος!

8 πακετα πανες Νο 4 και 5,συνολο 468 τεμαχια 46,60 ευρω, δηλαδη 9 λεπτα η καθεμια.φυσικα με κουπονια.

επισης μωμαντηλα babycare αυτα που ειναι συσκευασια με 3 τμχ και γραφει - 5 ευρω με εκπτωση -1 ευρω δηλαδη 3,90 και δωρο μια μικροτερη συσκευασια με 20 μωρομαντηλα.

νομιζω την χτυπησα την ακριβεια!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kalamaraki
11-06-10, 16:26
Ετσι ετσι !!!!!!!!!! Ευγε τεκνο Σοφια!!!!!!!
χαχαχαχα καλοφόρετες!!!!!!!!!!

Γατουλα
11-06-10, 16:26
ευγε νεα!!! αρε παμε ΚΑΙ σκλαβενιτη!

kalamaraki
11-06-10, 16:27
Πω πω και ελεγα φευγω σημερα για Αθηνα, δεν προλαβαινω καρφουρ
Θα παω αυριο Σκλαβενιτη χε εχ!!! Εχει κοντα στην πεθερά μου!!

sofaki1978
11-06-10, 16:30
η απαντηση του my market στο μειλ που εστειλα και εκανα παραπονα που δεν παιρνουν τα κουπονια

Αγαπητή κυρία Σοφία καλησπέρα σας,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το email σας αναφορικά με τις πάνες Libero. Για εμάς η επικοινωνία με τους πελάτες μας είναι σημαντική, ιδιαίτερα όταν για κάποιο λόγο υπάρχει oποιοδήποτε πρόβλημα στην εξυπηρέτηση.

Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι επρόκειτο για μια τεχνική αδυναμία, η οποία έχει λυθεί. Ευχαριστούμε πολύ που μας επισημάνατε το πρόβλημα και σας περιμένουμε στα καταστήματά μας για να εξαργυρώσετε τα κουπόνια σας κανονικά.

sofaki1978
11-06-10, 16:31
μονο που αργησανε:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

evi155
11-06-10, 17:07
η απαντηση του my market στο μειλ που εστειλα και εκανα παραπονα που δεν παιρνουν τα κουπονια

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το email σας αναφορικά με τις πάνες Libero. Για εμάς η επικοινωνία με τους πελάτες μας είναι σημαντική, ιδιαίτερα όταν για κάποιο λόγο υπάρχει oποιοδήποτε πρόβλημα στην εξυπηρέτηση.

Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι επρόκειτο για μια τεχνική αδυναμία, η οποία έχει λυθεί. Ευχαριστούμε πολύ που μας επισημάνατε το πρόβλημα και σας περιμένουμε στα καταστήματά μας για να εξαργυρώσετε τα κουπόνια σας κανονικά.

Τουλάχιστον ήταν ευγενικοί και απάντησαν σωστά. :)

sofaki1978
11-06-10, 17:15
σας εχω κι αλλα νεα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!εστειλα παλι μειλ στα καρφουρ(μετα την απαντηση οτι δεχονται κουπονια)και τους ειπα οτι το πρωι που πηγα στα καρφουρ νεας ιωνιας δεν δεχτηκαν τα κουπονια.η απαντηση τους....

Kυρία Π.....,

Ζητάμε συγνώμη για την ταλαιπωρία.
Το Carrefour Νέας Ιωνίας έχει ήδη ενημερωθεί και θα γίνουν δεχτά τα κουπόνια σας παράλληλα με την έκπτωση.

Με εκτίμηση,

megeve
11-06-10, 17:20
Eγω αγορασα απο το Carrefour πανες σημερα με 50% και εδωσα και τα κουπονια,το συστημα δεν παιρνει και εκτωση και κουπονι αλλα πρεπει να πας στο ταμειο και να αγορασεις τις πανες και τους πεις να ακυρωσουνε την εκπτωση και να παρουν το κουπονι και μετα πας στην υποδοχη(εξ. πελατων) και σου κανουν εκει την εκπτωση 50%,οπυ σου επιστρεφουν το 50% σε μετρητα.Εμενα μια κοπελα μου το ειπε απο την υποδοχη.

sofaki1978
11-06-10, 17:22
Eγω αγορασα απο το Carrefour πανες σημερα με 50% και εδωσα και τα κουπονια,το συστημα δεν παιρνει και εκτωση και κουπονι αλλα πρεπει να πας στο ταμειο και να αγορασεις τις πανες και τους πεις να ακυρωσουνε την εκπτωση και να παρουν το κουπονι και μετα πας στην υποδοχη(εξ. πελατων) και σου κανουν εκει την εκπτωση 50%,οπυ σου επιστρεφουν το 50% σε μετρητα.Εμενα μια κοπελα μου το ειπε απο την υποδοχη.

πω πω ζαλιστηκα:mrgreen::mrgreen:!κανουν την ζωη τους τοσο δυσκολη!:roll::roll:αλλα εστω και ετσι......τι να κανεις!

sofaki1978
11-06-10, 17:23
megeve ποιο καταστημα?

megeve
11-06-10, 17:24
Στον Αλιμο

Γατουλα
11-06-10, 17:35
ανωμαλια ειναι ολο αυτο αλλα τελως παντων! αφου το δεχονται!
να ξερουμε την αλλη φορα τι να τους λεμε χαχαχαχαχα

stellitsa1978
11-06-10, 17:42
Θα πάω Καλλιθεα και Μοσχατο και θα σας πω.....

Spiroulina
11-06-10, 17:46
Βρε κοριτσια ελεος....
Ουτε οι υπαλληλοι του Μαρινοπουλου δεν ξερουν τι τους γινεται!!!
Σημερα πηγα και πηρα και'γω μπολικες πανες Libero,εδωσα 80€.
Τα κουπονια δεν μου τα περασαν,για τους γνωστους λογους...
Διαβαζοντας ομως εδω οτι σε μερικα καταστηματα σας τα πηραν,πηρα τηλ. την εξυπηρετηση πελατων 801 802 5000 και μου ειπαν οτι δεν δεχονται τα κουπονια οταν υπαρχει παραλληλη προσφορα και θα βρει τον μπελα του ο καθε υπαλληλος που το κανει κτλ κτλ...
Θυμηθηκα την Σοφια που της ηρθε απαντηση απο το καρφουρ Ν.Ιωνιας και τους το ανεφερα,αλλα λεει πρεπει να κανω επωνυμη καταγγελια για το συγκεκριμενο καταστημα και κατι κουφα!!!
Οταν τους ειπα οτι το διαβασα στο φορουμ μας,δεν το δεχτηκαν και ειπαν οτι στα φορουμ ο καθενας γραφει οτι θελει....
Θυμωσα τοσο πολυ που της ειπα της υπαλληλου να παει να μαθει να κανει καλα την δουλεια της και της το εκλεισα καταμουτρα!!
Μωρε καλα κανω και παω στον Μαρινοπουλο μονο σε προσφορες....
Σκλαβενιτης και παλι Σκλαβενιτης!!!!!!!!!!!!!!!

sofaki1978
11-06-10, 17:49
Βρε κοριτσια ελεος....
Ουτε οι υπαλληλοι του Μαρινοπουλου δεν ξερουν τι τους γινεται!!!
Σημερα πηγα και πηρα και'γω μπολικες πανες Libero,εδωσα 80?.
Τα κουπονια δεν μου τα περασαν,για τους γνωστους λογους...
Διαβαζοντας ομως εδω οτι σε μερικα καταστηματα σας τα πηραν,πηρα τηλ. την εξυπηρετηση πελατων 801 802 5000 και μου ειπαν οτι δεν δεχονται τα κουπονια οταν υπαρχει παραλληλη προσφορα και θα βρει τον μπελα του ο καθε υπαλληλος που το κανει κτλ κτλ...
Θυμηθηκα την Σοφια που της ηρθε απαντηση απο το καρφουρ Ν.Ιωνιας και τους το ανεφερα,αλλα λεει πρεπει να κανω επωνυμη καταγγελια για το συγκεκριμενο καταστημα και κατι κουφα!!!
Οταν τους ειπα οτι το διαβασα στο φορουμ μας,δεν το δεχτηκαν και ειπαν οτι στα φορουμ ο καθενας γραφει οτι θελει....
Θυμωσα τοσο πολυ που της ειπα της υπαλληλου να παει να μαθει να κανει καλα την δουλεια της και της το εκλεισα καταμουτρα!!
Μωρε καλα κανω και παω στον Μαρινοπουλο μονο σε προσφορες....
Σκλαβενιτης και παλι Σκλαβενιτης!!!!!!!!!!!!!!!

μετα το μειλ που μου λεγανε οτι δεχονται κουπονια πηρα τηλεφωνο στο 801 κατι....και μου ειπε το ιδιο που σου ειπε και εσενα,οτι δεν γινονται και τα 2 μαζι.οποτε ξαναεστειλα και τους ειπα οτι στην νεα ιωνια δεν τα δεχτηκαν και μου απαντησαν αυτο που εγραψα πιο πανω.

και εγω εχω κοψει τον μαρινοπουλο εδω και 2 μηνες........

MARILYN
11-06-10, 18:10
Αχ βρε κορίτσια ολόκληρο σίριαλ πια με τα Carrefour...
Ευτυχώς τα κουπονάκια μου είναι για τον Ιούλιο οπότε θα περιμένω τον Βασιλόπουλο μπας και βγάλει κάτι...
Δεν πάω να συγχηστώ άδικα...

Spiroulina
11-06-10, 18:46
Ο Σκλαβενιτης τα δεχεται τα κουπονια και ας εχει το 50%,ρωτησε ο αντρας μου στην υποδοχη ενος καταστηματος.Δεν ειχε ομως κουπονακια μαζι του,οποτε θα παμε μαζι και ετσι θα τα αξιοποιησω κιολας...
Γιατι να μην το γνωριζα νωριτερα και να μην πηγαινα Μαρινοπουλο σημερα????

Lioula
11-06-10, 19:19
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ!ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ....ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΙ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ Ο ΜΑΣΟΥΤΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ PAMBERS 20% ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ?

eleana82
11-06-10, 20:20
βρε κοριτσια πηγα βασιλοπουλο αλλα δεν ειχε καθολου babylino!!!

stellitsa1978
11-06-10, 20:37
Ο Σκλαβενιτης τα δεχεται τα κουπονια και ας εχει το 50%,ρωτησε ο αντρας μου στην υποδοχη ενος καταστηματος.Δεν ειχε ομως κουπονακια μαζι του,οποτε θα παμε μαζι και ετσι θα τα αξιοποιησω κιολας...
Γιατι να μην το γνωριζα νωριτερα και να μην πηγαινα Μαρινοπουλο σημερα????

Εχει 50% ο Σκλαβενιτης?

theolvas
11-06-10, 20:40
Εχει 50% ο Σκλαβενιτης?

ετσι λενε τα κοριτσια.στου ν κοσμου ομως μου ειπαν οτι δεν εχει,ουτε θα εχει για ενα μηνα...(κ μαλλον ειναι ο μοναδικος σκλαβενιτης που δε κανει)τι να πεις????μαλλον διαλεξα να μεινω σε λαθος περιοχη....

stellitsa1978
11-06-10, 20:42
Θα το ερευνισω Λια και θα σο πω!

theolvas
11-06-10, 21:01
Θα το ερευνισω Λια και θα σο πω!

ναι,κ αν εχουν καπου κοντα σου,πες να παω....

sofaki1978
11-06-10, 22:33
στο χαλανδρι και στην βαρη παντως στον σκλαβενιτη εχουν μιση τιμη.και επειδη σημερα μου ηρθαν κουπονια libero θα παει αυριο η αδερφη μου ζωγραφου να μου παρει αλλα 3 πακετα αν εχουν και εκει 50%.οποτε θα σας πω.

Sofia_m
11-06-10, 23:01
χαχα! σοφακι σε εντοπισα!!
πηγα σκλαβενιτη ... παιρνουν κουπονια κ ισχυει κ η εκπτωση! απλα στο σταντ γραφει απ΄ευθειας την τελικη τιμη κ δεν φαινεται οτι ειναι προιον προσφορας. δηλ γραφει 9 κατι την μεγαλη συσκευασια. εγω πηρα 6 κ με τα κουπονια εδωσα 38,70

savropinguinos
11-06-10, 23:11

εγω γ 7,5 ευρω (3 κουπονια των 2,5) δεν το κανω ολο αυτο,χαλαλι τους ,ας πιουν ενα καφεδακι στην υγεια μου !χαχαχαχαχαχα

Pytheas
11-06-10, 23:18
Αυτό που είδα σήμερα στο Carrefour δεν το είχα ξαναδεί... σχεδόν κάθε καρότσι είχε μέσα πάνες Libero!!
Έδωσα περίπου ?36 για 4 μεγάλες συσκευασίες (4 Χ ?9,20 = ?36,80), απίθανο! Στοκάραμε πάνες για αρκετό καιρό, ελπίζω στο μεταξύ να προκύψουν κι άλλες προσφορές ή κουπόνια γιατί τα πράγματα είναι δύσκολα...

savropinguinos
11-06-10, 23:24
αληθεια οσες πηγατε ,ειχε ολα τα νουμερα?εγω οταν πηγα το πρωι με τη φιλη μου (στο ανοιγμα ) 4 ανθρωποι πηραμε ολα τα 4σαρια ,ολο κ ολο 7 κοματια ηταν ,ειδαμε δυο παλετες με λιμπερο μα ολες ηταν 6 κ 7αρια?γτ εχω την εντυπωση οτι το 4 καλυπτει μαεγαλο φασμα κιλών ,πχ η δικια μου ειναι 16 μηνων σχεδον αλλα ακομη 9 κιλα κ φοραει 4 εδω και πολυ καιρο,παντα οπου εχει προσφορα αυτο το νουμερο τελειωνει παντα,χωρις να θελω να κανω διαφημιση,μονο στον Βασ. τελευταια που ειχε μιση τιμη βγαζανε συνεχεια νουμερα απο την αποθηκη

ασχετο , Ο Βεροπουλος εχει -20% στα παμπερς

sofaki1978
11-06-10, 23:54
πηγα σκλαβενιτη ... παιρνουν κουπονια κ ισχυει κ η εκπτωση! απλα στο σταντ γραφει απ΄ευθειας την τελικη τιμη κ δεν φαινεται οτι ειναι προιον προσφορας. δηλ γραφει 9 κατι την μεγαλη συσκευασια. εγω πηρα 6 κ με τα κουπονια εδωσα 38,70

εγω φιλεναδα 8 πακετα 46 ευρω!και αυριο λεω να αγορασω αλλα 3!

MARILYN
12-06-10, 00:07
Αλήθεια το νούμερο 4 για πόσους μήνες χρησιμοποιείται;
Ξέρω ότι είναι ανάλογα με την ανάπτυξη και τα κιλά του παιδιού, αλλά στο περίπου....;;;

tatianaki
12-06-10, 00:19

ξερει καποιος μεχρι ποτε ισχυει η εκπτωση στο Σκλαβενιτη???
εχω τον μικρο με ιωση, δεν προλαβαινω να παω αυριο..:-(:-(:-(

sofaki1978
12-06-10, 00:31
ξερει καποιος μεχρι ποτε ισχυει η εκπτωση στο Σκλαβενιτη???
εχω τον μικρο με ιωση, δεν προλαβαινω να παω αυριο..:-(:-(:-(

τους ρωτησα σημερα αλλα δεν ξερανε.αυριο που θα ξαναπαω θα ρωτησω και θα σας πω!

tatianaki
12-06-10, 00:43
τους ρωτησα σημερα αλλα δεν ξερανε.αυριο που θα ξαναπαω θα ρωτησω και θα σας πω!
να'σαι καλα...ελπιζω δεν τελειωνει αυριο...:confused:

sofaki1978
12-06-10, 00:50
Αλήθεια το νούμερο 4 για πόσους μήνες χρησιμοποιείται;
Ξέρω ότι είναι ανάλογα με την ανάπτυξη και τα κιλά του παιδιού, αλλά στο περίπου....;;;

εγω ξεκινησα το Νο 4 στους 3 1/2 μηνες που η μικρη ηταν 5,400 και ειχα ξεμεινει απο το Νο 3.τις βολευτηκα και δεν ξαναπηρα 3 παρολο που υπηρχε περιθωριο.τωρα η κορη μου ειναι σχεδον 6 μηνων,ζυγιζει 6,700 και θα το εχουμε πολυ καιρο αυτο το νουμερο.αν σκεφτεις οτι το βαζει η κολλητη μου στην 10 μηνων κορη της που ζυγιζει σχεδον 10 κιλα......για αρκετους μηνες θα ελεγα........

MARILYN
12-06-10, 00:55
εγω ξεκινησα το Νο 4 στους 3 1/2 μηνες που η μικρη ηταν 5,400 και ειχα ξεμεινει απο το Νο 3.τις βολευτηκα και δεν ξαναπηρα 3 παρολο που υπηρχε περιθωριο.τωρα η κορη μου ειναι σχεδον 6 μηνων,ζυγιζει 6,700 και θα το εχουμε πολυ καιρο αυτο το νουμερο.αν σκεφτεις οτι το βαζει η κολλητη μου στην 10 μηνων κορη της που ζυγιζει σχεδον 10 κιλα......για αρκετους μηνες θα ελεγα........

Εμένα στους 2 μήνες ζύγιζε 5820γρ :-o και φοράμε το 3...
Αλλά δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσουμε το 4...απλά μην φορτωθώ πολλά 4άρια γιατί την βλέπω ότι αναπτύσεται πολύ γρήγορα...μήπως να ξεκινήσω να στοκάρω και 5άρια; Σε 4άρια υπολόγισα ότι έχω γύρω στους 5 μήνες:-o:-o
Μιλάμε για πολύ στοκ!!!:lol::lol::lol:

desperate_mary
12-06-10, 01:03
Εμένα στους 2 μήνες ζύγιζε 5820γρ :-o και φοράμε το 3...
Αλλά δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσουμε το 4...απλά μην φορτωθώ πολλά 4άρια γιατί την βλέπω ότι αναπτύσεται πολύ γρήγορα...μήπως να ξεκινήσω να στοκάρω και 5άρια; Σε 4άρια υπολόγισα ότι έχω γύρω στους 5 μήνες:-o:-o
Μιλάμε για πολύ στοκ!!!:lol::lol::lol:

Το 4 ειναι απο 7 ως 14 κιλα. Νομιζω θα το φορανε αρκετο καιρο...

astarti
12-06-10, 03:05
Καλά κορίτσια στα carrefour δεν ξέρουν τι τους γίνεται μου φαίνεται..Λοιπόν στο carrefour λάρισας μου δέχτηκαν το κουπονάκι μου...Βέβαια οι οικονομικές συσκευασίες είχαν τελειώσει και είχε μόνο μικρές και πήρα νο5 γιατί 4 έχω αρκετά από την προσφορά του Μασούτη..:D:D
Πάω η καλή σου στο σταντ με την προβολή της λιμπερο και ήταν εκεί 2 κυρίες και λέω θέλω νο5 άλλα δεν έχει, μου λένε έχει θα σας δώσω και ανοίγει την κούτα και μου δίνει...Οι μικρές είχαν στικέρ -2 ευρώ άρα από 10,34 πήγαν στα 8,34 και τους λέω έχω και κουπόνια και μου λένε δεν νομίζω να τα δεχτούν γιατί η προσφορά είναι 50% αλλά εσείς δώστε τα στο ταμείο για καλό και για κακό..Είχα 2 κουπονάκια των -2 ευρώ και είχα πάρει 3 μικρές συσκευασίες...Αφήνω λοιπόν τα κουπονάκια πάνω στα λιμπερο και περιμένω, χτυπάει την πρώτη συσκευασία, χτυπάει το κουπονάκι κανονικά και δεν λέει τίποτα αλλά έκανε βλακεία η ταμίας και χτύπησε αμέσως μετά και το δεύτερο κουπόνι πριν χτυπήσει την δεύτερη συσκευασία και το δεύτερο δεν το δέχτηκε το σύστημα οπότε μου το έδωσε πίσω....Βέβαια αυτό το καταλάβαμε εκ των υστέρων με τον Νίκο γιατί η ταμίας νόμιζε ότι δεν της έπαιρνε και δεύτερο κουπόνι το σύστημα...Οπότε θα πάω πάλι αύριο και αν έχει νο5 θα πάρω ένα ακόμα και θα δώσω και το κουπονάκι μου...Άρα η μικρή συσκευασία μου βγήκε 8,34-4,17=4,17-2ευρώ κουπονάκι=2,17!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D
Εντωμεταξύ το ξέρετε ότι η προσφορά πιάνει και τις πάνες λιμπερο για την θάλασσα, τις αδιαβροχες??????????Είχε μείνει ένα τελευταίο πακέτο και επειδή αύριο λέμε να πάμε για μπανάκι ;);) λέω δεν τις παίρνω να τις δοκιμάσω????Από 3,20 που έκαναν τις πήρα 1,60!!!!!!!!!!!!Οπότε αύριο θα πάρω και ένα ακόμα πακετάκι αν έχει βέβαια...

good luck
12-06-10, 03:21
...
Εντωμεταξύ το ξέρετε ότι η προσφορά πιάνει και τις πάνες λιμπερο για την θάλασσα, τις αδιαβροχες??????????...

Mη γελάσετε μαζι μου αλλά σε τι ακριβώς χρησιμευουν αυτες οι πάνες;;;
Εγω εχω ενα μωρακι 5 μηνων και φανταζομουν οτι πηγαινοντας στην παραλία θα της εβγαζα την πανούλα πριν μπουμε στο νερακι και το πολυ-πολύ να ουρούσε στη θάλασσα. Βγαινοντας θα την ξεπλενα και θα της φορουσα στεγνη πανα.
Κατι μου διαφευγει;;;

female
12-06-10, 09:13
Το 4 ειναι απο 7 ως 14 κιλα. Νομιζω θα το φορανε αρκετο καιρο...

Δεν είναι απόλυτο. Ο μικρός μου είναι 12,5 κιλά περίπου και το 4άρι όπως και το 4+ του πέφτουν μικρά. Φοράει το 5 τώρα και 1 μήνα.

female
12-06-10, 09:26
Κορίτσια στην προσφορά του Μαρινόπουλου για τις πάνες Λίμπερο, δέχτηκαν σε εσάς κουπόνια?
Σε εμένα χθες όχι!!!
Επίσης να ενημερώσω ό,τι η προσφορά -1 Ευρώ για τις βρεφικές κρέμες ΝΟΥΝΟΥ ισχύει και στον Μαρινόπουλο. Η προσφορά είνα της εταιρίας και όχι των Σούπερ Μάρκετ. Το αναφέρω γιατί κάποια ανέφερε ό,τι ισχύει για το ΑΒ.

scorpiaki
12-06-10, 10:00
Mη γελάσετε μαζι μου αλλά σε τι ακριβώς χρησιμευουν αυτες οι πάνες;;;
Εγω εχω ενα μωρακι 5 μηνων και φανταζομουν οτι πηγαινοντας στην παραλία θα της εβγαζα την πανούλα πριν μπουμε στο νερακι και το πολυ-πολύ να ουρούσε στη θάλασσα. Βγαινοντας θα την ξεπλενα και θα της φορουσα στεγνη πανα.
Κατι μου διαφευγει;;;

Και γω το ιδιο πιστευα!
Ενημερωστε και μας για να μαθαινουμε.

stellitsa1978
12-06-10, 10:21
Eιναι πάνα βρακακι που δεν φουσκώνουν με το νερο. Εχουν και ωραια σχεδια!
http://www.baby.gr/images/products/libero/swimpant_7-12_250.jpg

Libero Swimpants: Ξένοιαστο καλοκαίρι για παιδιά και γονείς!!
Το καλοκαίρι μπήκε για τα καλά και όλο και περισσότερες οικογένειες με μικρά παιδιά επισκέπτονται την θάλασσα ή ακόμα και τις πισίνες. Το θέμα του αν το μωρό πρέπει να φοράει πάνα, μαγιό ή να κολυμπάει γυμνό είναι κάτι που απασχολεί πολλούς γονείς. Το να κολυμπάει γυμνό είναι σίγουρα πολύ καλύτερο σαν αίσθηση αλλά σε πολλές περιπτώσεις μπορεί να μην είναι το ιδανικό. Το κολύμπι με κοινή πάνα φυσικά δεν είναι εφικτό ενώ τα απλά μαγιό δεν αποτρέπουν τις διαρροές. Έτσι, τα Libero παρουσιάζουν την νέα πάνα-μαγιό Libero Swimpants, ένα είδος μαγιό μιας χρήσης με λειτουργία παρόμοια με αυτή της κοινής πάνας βρακάκι.
Τα Libero Swimpants είναι λοιπόν μία πάνα-μαγιό που κρατά στο εσωτερικό της υγρά και …στερεά!! Το πλεονέκτημά της είναι ότι δεν απορροφά τόσα υγρά όσα μια κοινή πάνα, πράγμα που σημαίνει ότι το παιδί μπορεί να κολυμπήσει με αυτήν χωρίς να γίνει βαρύ και δυσκίνητο. Η μεγαλύτερη διαφορά της σε σύγκριση με τα κοινά μαγιό είναι ότι μένει στην θέση της, κρατώντας τα πάντα στο εσωτερικό της και δεν χρειάζεται να την πλύνεις. Έτσι, οι επισκέψεις στην θάλασσα γίνεται πιο ευχάριστες και για τους γονείς!!
Αλλά και για τα παιδάκια που κολυμπούν όλη την χρονιά σε πισίνες τα Libero Swimpants είναι η καλύτερη λύση. Προσφέρουν ασφάλεια κατά των ανεπιθύμητων διαρροών και ταυτόχρονα άνεση στις κινήσεις.
Τα Libero Swimpants εφαρμόζουν όπως τα Libero Up&Go και είναι το ίδιο άνετα! Και επιπλέον, έχουν όμορφα καλοκαιρινά σχεδιάκια που παραπέμπουν σε μαγιό. Κυκλοφορούν σε δύο μεγέθη small 7-12kg και medium 10-16kg σε συσκευασίες των 10 και 9 τεμαχίων αντίστοιχα. Θα τα βρείτε σε επιλεγμένα καταστήματα, συνήθως τοποθετημένα σε stands κοντά στα αντιηλιακά ή τις παιδικές πάνες.
Με τα νέα Libero Swimpants, οι μικροί σας κολυμβητές μπορούν να κολυμπούν και να παίζουν στην παραλία με άνεση αλλά και προστασία κατά των διαρροών. Έτσι, οι εκδρομές στην θάλασσα γίνονται το ίδιο ευχάριστες και για τα παιδιά αλλά και για τους γονείς .

stellitsa1978
12-06-10, 10:22
http://www.baby.gr/images/products/libero/swimpant_7-12_250.jpg

elachl
12-06-10, 10:30
κοριτσια δηλαδη ειναι για να κανει μπανιο το παιδι η για την παρταλια να καθεται?η δικια μου ειναι 16 κιλα..θα της κανουνε?για τη ηλικια ειναι?

stellitsa1978
12-06-10, 10:46
Και για τα δυο ειναι. της κανει οριακα το νουμερο 2.

theolvas
12-06-10, 10:54
δειτε εδω...μηπως τα θελει καμια.....http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1604520#post1604520

efitsa
12-06-10, 13:10
κοριτσιαααααα!
με στειλαν απαντηση απο τα μυ μαρκετ

επροκειτο λεει για τεχνικο προβλημα που λογω της επισημανσης μου το λυσανε:rolleyes:
κ μας περιμενουν στα καταστηματα τους να εξαργυρωσουμε τα κουπονια!
και τωρα που εγω τις πηρα τις πανες?τι κανω???:confused:

efitsa
12-06-10, 13:14
ωχ!τωρα ειδα οτι απαντησανε κ στο σοφακι ....:?

elachl
12-06-10, 13:27
τις πας πισω τις κανεις επιστροφη και τις ξαναπερνας..

good luck
12-06-10, 14:02

Πήγα σημερα και τους ειπα οτι μου εστειλαν e-mail απο τα κεντρικα οτι η όλ διαδικασια πρεπει να γινει με αυτον τον τροπο και ΠΑΓΩΣΑΝ. Με κοιταζαν σαν ηλιθιοι και συμφωνησαν ΑΜΕΣΩΣ!
Ναι βεβαια πηγαινετε και θα το τακτοποιησουμε. Με ρωτησαν κι'όλας αν
στην ερωτηση μου προς τα κεντρικα αναφερθηκα σε συγκεκριμενο υπάλληλο κλπ και αφου πηρα πανες (οτι ειχαν αφησει δηλαδη) πηγα στην υποδοχη και μου εδωσαν το 50% πίσω.
Μπραβο στη megeve και στην κοπελα που εστειλε mail στα κεντρικα.

ERIANTON
12-06-10, 14:33
Κι εγώ αυτή την εντύπωση έχω, αλλά δεν ήμουν σιγουρη για να τους το πω. Στην είσοδο δεν είδα καμία πινακίδα ούτε κάποιος μου ζήτησε να αφήσω τν τσάντα. Όταν έβγαινα "χτύπησε" μάλλον κάποιο barcode από κάτι που είχα μέσα στην τσάντα μου και η κοπέλα μου ζήτησε να ρίξειμια ματιά. Της την έδειξα απλά λεγοντας "οκ, καταλαβάινω πως πρέπει να έχουν γινει κλοπές, αλλά μάλλον κάτι δεν πάει καλά με το συναγερμό σας".

Έβαλε μέσα το χέρι της και ανακάτεψε τα υπάρχοντά μου, τα οποία είναι άπειρα. Πάλι καλά που δεν τη γύρισε και ανάποδα. Ένοιωσα πολύ μεγάλη αμηχανία, και η υπάλληλος έδειχνε και αυτή αμήχανη και πρέπει να την είχαν εξαναγκάσει να το κάνει, έδειχνε ευγενική κατά τα άλλα, ξέρω γω;

Ήθελα να το αναφέρω και εδώ, στην περίπτωση που έχει συμβεί αυτό και σε άλλους. Το ξέρω πως έπρεπε να κάνω φασαρία, αλλά περισσότερο σοκαρίστηκα και ένοιωσα πολύ άσχημα. Δυστυχώς theolvas δεν αντιδρώ όπως πρέπει, όταν πρέπει.:oops: Ίσως φταίει η ανατροφή ,μου, η "καθώς πρέπει" :-)

Εκείνη τη στιγμή αποφάσισα να μην ξαναπατήσω στα jumbo, όπου δεν έχω πάει και πολλές φορές, να πω την αλήθεια. Τώρα που το σκέφτομαι, μού' ρχεται να ξαναπάω, με την ίδια τσάντα-χάος, να ξαναχτυπήσει στην πόρτα, να μου ξαναζητήσουν να την ψάξουν, για να τους βάλω αυτή τη φορά τις φωνές...Αλήθεια, καταγγελία εκ των υστέρων γινεται;

Σορρυ για το off-topic!
γεια σας !!ηθελα να καταγγειλω και εγω ακριβως το ιδιο περιστατικο για το jumbo παγκρατιου.ειχα παει πριν ενα μηνα 3 συνεχομενες φορες για να περασει η ωρα μου.πηγαινα τον αντρα μου σε ενα φυσιοθεραπευτηριο στο παγκρατι και για να μην γυρναω στο σπιτι και με τρωνε οι δρομοι επερνα μαζι μου το μικρακι μου και χαζευα εκει μια ωριτσα.τις δυο φορες ψωνησα ενα συνολο 70 ευρω και την τριτη εκανα μονο βολτα και χαζευα τα παντα.βγαινοντας ειδα τον υπευθηνο που με κοιταζε περιεργα και φτανωντας στην πορτα χτυπησε ο ιδιος τον συναγερμο και το καταλαβα.
ερχετε και με σταματαει ο σεκιουριτας και μου λεει ευγενικα"
-με συγχωρειτε μηπως εχετε στην τσαντα σας κατι με barcode?τσιχλες?καραμελες?
-οχι,απανταω.
-μηπως μπορειτε να ανοιξετε την τσαντα σας?
-συγνωμη,του λεω, αυτο το κατι που και καλα ενεργοποιησε τον συναγερμο χτυπαει μονο κατα την εξοδο απο το καταστημα?οταν μπηκα δεν χτηπησε κανενας συναγερμος.
-τι να σας πω?μου λεει.....
με τα απο δυο μερες ξαναπηγα.ο προισταμενος ηταν εξω απο το καταστημα και καπνιζε.τον κοιταω καλα καλα και αυτος με κοιταζε το ιδιο.φτανω στη πορτα με το καροτσι να μπω μεσα περναω την εισοδο και ξαναβγαινω εξω.για να δω μηπως ενεργοπιησει κατι αυτον τον συναγερμο,τιποτα.εννοειται οτι η τσαντα μου περιειχε οτι ακριβως και την τελευταια φορα που ειχα παει.ο προισταμενος με κοιταγε παραξενεμενος.με το που ξαναμπαινω μεσα παω μπροστα του και τα ακουσε.μου εκανε τον ανηξερο και του ειπα σας ειδα εκεινη την μερα που ησασταν πισω απο τον παγκο.και ξερω πολυ καλα οτι με τα προιοντα δεν χτυπαει συναγερμος.αφου δεν τα απομαγνητιζει κανεις.τωρα εννοειται οτι εαν ξανασυμβει θα μας γραψουν οι εφημεριδες :lol:

evi155
12-06-10, 15:36
γεια σας !!ηθελα να καταγγειλω και εγω ακριβως το ιδιο περιστατικο για το jumbo παγκρατιου.ειχα παει πριν ενα μηνα 3 συνεχομενες φορες για να περασει η ωρα μου.πηγαινα τον αντρα μου σε ενα φυσιοθεραπευτηριο στο παγκρατι και για να μην γυρναω στο σπιτι και με τρωνε οι δρομοι επερνα μαζι μου το μικρακι μου και χαζευα εκει μια ωριτσα.τις δυο φορες ψωνησα ενα συνολο 70 ευρω και την τριτη εκανα μονο βολτα και χαζευα τα παντα.βγαινοντας ειδα τον υπευθηνο που με κοιταζε περιεργα και φτανωντας στην πορτα χτυπησε ο ιδιος τον συναγερμο και το καταλαβα.
ερχετε και με σταματαει ο σεκιουριτας και μου λεει ευγενικα"
-με συγχωρειτε μηπως εχετε στην τσαντα σας κατι με barcode?τσιχλες?καραμελες?
-οχι,απανταω.
-μηπως μπορειτε να ανοιξετε την τσαντα σας?
-συγνωμη,του λεω, αυτο το κατι που και καλα ενεργοποιησε τον συναγερμο χτυπαει μονο κατα την εξοδο απο το καταστημα?οταν μπηκα δεν χτηπησε κανενας συναγερμος.
-τι να σας πω?μου λεει.....
με τα απο δυο μερες ξαναπηγα.ο προισταμενος ηταν εξω απο το καταστημα και καπνιζε.τον κοιταω καλα καλα και αυτος με κοιταζε το ιδιο.φτανω στη πορτα με το καροτσι να μπω μεσα περναω την εισοδο και ξαναβγαινω εξω.για να δω μηπως ενεργοπιησει κατι αυτον τον συναγερμο,τιποτα.εννοειται οτι η τσαντα μου περιειχε οτι ακριβως και την τελευταια φορα που ειχα παει.ο προισταμενος με κοιταγε παραξενεμενος.με το που ξαναμπαινω μεσα παω μπροστα του και τα ακουσε.μου εκανε τον ανηξερο και του ειπα σας ειδα εκεινη την μερα που ησασταν πισω απο τον παγκο.και ξερω πολυ καλα οτι με τα προιοντα δεν χτυπαει συναγερμος.αφου δεν τα απομαγνητιζει κανεις.τωρα εννοειται οτι εαν ξανασυμβει θα μας γραψουν οι εφημεριδες :lol:

Ακριβώς τα ίδια δηλαδή με μένα !

E, λοιπόν τι χαζομάρα, δεν το είχα σκεφτεί ότι μπαίνοντας δεν χτύπησε ο συναγερμός και στη δική μου τσάντα! Τον ενεργοποίησαν μέσα από το κατάστημα :evil::evil::evil:

Δεν κρατιέμαι και θα γράψω κάτι που συνέβη σε γνωστή μου: Αγόρασε από το jumbo, δεν ξέρω από ποιο υποκατάστημα, ένα παιχνίδι, το οποιο χάλασε την επόμενη μέρα (και αυτό από όσο έχω καταλάβει αυτό δεν συμβαίνει σπάνια). Οκ, την άλλη μέρα το πρωί κάποια στιγμή από τη δουλειά της βρήκε λίγο χρόνο και έστειλε ένα μείλ στο κατάστημα για να παραπονεθεί. Η κινησή τους ήταν θεόκουφη: Κοινοποίησαν το μέιλ στον διευθυντή της (αφού έψαξαν και έμαθαν πού δουλεύει και πώς λένε τον διευθυντή της) και γράφοντάς του ότι "η τάδε υπάλληλος, αντί να εργάζεται, στέλνει email από το γραφείο σας" !!!! Αντί να ζητήσουν συγγνώμη, βγήκα από πάνω, και έψαξε και τα δεδομένα της κοπέλας για να την απειλήσουν! Αυτό κι αν είναι παράνομο!!!:evil::evil::evil:

Νομίζω πως σύντομα θα γίνουν πολλές επίσημες καταγγελίες...

evi155
12-06-10, 15:43
Παιδιά τη συζήτηση για τα jumbo και γενικά για άδικη συμπεριφορά καταστημάτων προς τους πελάτες τους, επειδή είναι off-topic, τη μετέφερα εδώ για όσους θέλουν να συνεχίσουν:

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1604684#post1604684

Δεν ξέρω αν το έκανα σωστά... πείτε μου αν είναι!

stellitsa1978
12-06-10, 16:51
Στον Μαρινοπουλο Μοσχατου ουτε για δείγμα λιμπερο. Μονο νουμερο 7. Πηρα από τον Σκλαβενιτη up&go μικρη συσκευσια απο 10,42 μονο 3,42. Ειχε -5 ευρώ και το κουπόνι -2 ευρώ.

η φραουλιτσα μου
12-06-10, 17:34
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!!!!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Ο ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΣ LIBERO 50% .

eirtap
12-06-10, 22:24
ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ Ο ΜΑΣΟΥΤΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ PAMBERS 20% ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ?

Η προσφορά με τα μωρομάντηλα ήταν μέχρι 10/06. Η έκπτωση έληξε νωρίτερα.

MUMSOFIA
12-06-10, 23:44
κορίτσια εγώ αυτες τις πάνες βρακάκια για την θάλασσα τα είχα πάρει και με εκπτωτικό κουπόνι μια και το κουπόνι της libero γραφεί για οποιαδήποτε πάνα έτσι από 3,50 το είχα πάρει σχεδόν 1,00 ευρώ.:)

MARILYN
12-06-10, 23:47
κορίτσια εγώ αυτες τις πάνες βρακάκια για την θάλασσα τα είχα πάρει και με εκπτωτικό κουπόνι μια και το κουπόνι της libero γραφεί για οποιαδήποτε πάνα έτσι από 3,50 το είχα πάρει σχεδόν 1,00 ευρώ.:)

Σωστήηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!
;-);-);-)

arleta
13-06-10, 00:01

μια χαρα τιμη το 1 ευρω!!!!!
σε βολεψαν αυτες οι πανες;;;;
αξιζουν το κοπο;;;;;
λεγα να αφησω τον μικρουλη μου ελευθερο στη παραλια, αλλα αν ειναι βολικες αυτες..... να το ξανασκεφτω.......

MUMSOFIA
13-06-10, 00:16
τις φοράω στον μικρό μετά το μπάνιο για να παίξει στην αμμουδιά άφοβα !!! Να πω την αλήθεια τις βολευτικα και πέρσι
Γνώμη μου πάρε ένα πακετάκι να το δοκιμάσεις

arleta
13-06-10, 00:19
τις φοράω στον μικρό μετά το μπάνιο για να παίξει στην αμμουδιά άφοβα !!! Να πω την αλήθεια τις βολευτικα και πέρσι
Γνώμη μου πάρε ένα πακετάκι να το δοκιμάσεις

εννοεις αφοβα απο μικροβια κτλ;;;;
ετσι οπως ψωνιζουμε εμεις, κοψωχρονια (τη σκοτωσα τη λεξη;), προσφορα + κουπονια.... θα παρω ενα πακετο να δω!!!!!!!!

xiaouita
13-06-10, 00:46

Κοριτσια εμενα δεν μου εχουν απαντησει:-(! Τι να κανω?? Εχω την αποδειξη αλλα εμενα η @#%^ η ταμιας μου πηρε τα κουπονια και δεν μου εκανε την εκπτωση!! Και τωρα δεν εχω κουπονια! Τι να παω να τους πω??

xiaouita
13-06-10, 00:50

Μπραβο!!! καλη ιδεα γιατι εχω στοκαρει τοσες πανες που δεν θα προλαβουμε να τις φορεσει:shock:, ενω απο αυτες εχω παρει 1 πακετο αλλα θα τις χρειαστω! Και εχουν περισσεψει και κατι κουπονακια libero!;) Φυσικα θα παω ΑΒ που δεν μου εχουν πει ποτε οχι σε κουπονια!!! Δεν θα αντεξω αλλη συγχηση!!!!!!!!

sofaki1978
13-06-10, 11:30
Κοριτσια εμενα δεν μου εχουν απαντησει:-(! Τι να κανω?? Εχω την αποδειξη αλλα εμενα η @#%^ η ταμιας μου πηρε τα κουπονια και δεν μου εκανε την εκπτωση!! Και τωρα δεν εχω κουπονια! Τι να παω να τους πω??

θα τις πας πισω και θα σου βγαλουν πιστωτικο.και θα τις ξαναψωνισεις με -40.

xiaouita
13-06-10, 15:40
θα τις πας πισω και θα σου βγαλουν πιστωτικο.και θα τις ξαναψωνισεις με -40.

Ευχαριστω Σοφακι μου!!!!!!!

melita
14-06-10, 08:03
Κορίτσια, εγώ πήρα από το τζάμπο προχθές ένα γιογιο και στο φυλλάδιο τους με προιόντα της fisher price το είχε 5 ευρώ φθηνότερα. Όταν πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν ισχύουν αυτές οι τιμές καθώς έχει γίνει ανατίμηση!

theolvas
14-06-10, 08:09
sofaki1978,σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια...χαρη σ εσενα πηρα πανες για ενα χρονο με τα χρηματα 4 μηνων!!!!!!!!!

savropinguinos
14-06-10, 08:51
προσωπικα το αποφευγω το τζαμπο ,μετα την ταλαιπωρια με το ελλατωματικο παιχνιδι που πηγα 3 φορες γτ τη μια ειχαν περασει 20 λεπτα απο το ωραριο τους,την αλλη δεν ηταν η καταλληλη μερα και την τελευταια που το αλλαξε αφου μιση ωρα προσπαθουσε να το φτιαξει....

MUMSOFIA
14-06-10, 09:07
Την Παρασκευη πήρα πάνες απο Carrefour -50% libero, δεν είχε το νουμερο μας πήρα 1 νουμερο μεγαλύτερο λέτε να δέχονται αλλαγές???

sofaki1978
14-06-10, 10:34
sofaki1978,σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια...χαρη σ εσενα πηρα πανες για ενα χρονο με τα χρηματα 4 μηνων!!!!!!!!!

τελικα εβγαλες ακρη????απο που ψωνισες????:mrgreen:

Ηλιάννα
14-06-10, 11:13
Την Παρασκευη πήρα πάνες απο Carrefour -50% libero, δεν είχε το νουμερο μας πήρα 1 νουμερο μεγαλύτερο λέτε να δέχονται αλλαγές???
Μια φορα που ειχα κανει κι εγω λαθος εγινε η εξης διαδικασια που δεν με συνεφερε(ειχα χασει και την αποδειξη αλλα με θυμοταν η κοπελα)
Αν οι πανες εκαναν 20 ευρω τις ειχα παρει με 20% στα 16,ειχα και κουπονι 3 ευρω στα 13
Τις επεστρεψα αφου ειχε ληξει η εκπτωση και μου τα κρατησαν για 13 ευρω,χωρις να μου δωσουν πισω το κουπονι φυσικα και το αλλο πακετο το πηρα στην κανονικη τιμη
Εχασα δηλαδη και την εκπτωση και το κουπονι:evil:

Νομιζω οτι ειναι καλυτερα να πας στην υποδοχη με την αποδειξη και να παρεις τα χρηματα σου πισω και αν θελεις να αγορασεις αλλες στην αρχικη τιμη

sofaki1978
14-06-10, 11:30
Μια φορα που ειχα κανει κι εγω λαθος εγινε η εξης διαδικασια που δεν με συνεφερε(ειχα χασει και την αποδειξη αλλα με θυμοταν η κοπελα)
Αν οι πανες εκαναν 20 ευρω τις ειχα παρει με 20% στα 16,ειχα και κουπονι 3 ευρω στα 13
Τις επεστρεψα αφου ειχε ληξει η εκπτωση και μου τα κρατησαν για 13 ευρω,χωρις να μου δωσουν πισω το κουπονι φυσικα και το αλλο πακετο το πηρα στην κανονικη τιμη

Νομιζω οτι ειναι καλυτερα να πας στην υποδοχη με την αποδειξη και να παρεις τα χρηματα σου πισω και αν θελεις να αγορασεις αλλες στην αρχικη τιμη

αυτο που κανουν δεν ειναι σωστο.το εχω κανει και εγω στο my market,επεστρεψα πανες που ειχαν 30% εκπτωση και ειχα δωσει και κουπονι,με την εκπτωση εκαναν 6 ευρω και - 2,5 το κουπονι τις πηρα 3,5.στην υποδοχη μου επεστρεψαν τα 6 ευρω.αν μου επεστρεφαν 3,5 θα ζητουσα και το κουπονι.γιατι οπως τα εγραψες ηλιαννα εκεινοι βγηκαν κερδισμενοι.......

Ηλιάννα
14-06-10, 12:18
Το ξερω Σοφακι αλλα καταλαβα τι εγινε αφου ειχα φυγει και μαλιστα τους ειπα και ευχαριστω για την εξυπηρετηση:???:

Εγω να σου πω περιμενα οτι θα μου ελεγαν φερε ενα πακετο 4αρι που θελεις και θα κανουμε αμεσως την αλλαγη με το 5αρι
Αλλα κανουν οτι τους συμφερει:sad:

anastasaki
14-06-10, 14:33
κοριτσια μετα απο τις συμβουλες σας για την χρηση εκπτωτικων κουπονιων στα καρφουρ, τους εξηγησα στην υποδοχη τι ακριβως γινεται και αφου τηλεφωνησαν στον οικονομικο διευθυντη τους, τα δεχτηκαν τα κουπονια!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΕΓΚΑΝ,
Σουζα καθησαν ολες οταν τις ειπα οτι εχει δημοσιευθει σε σαιτ και οτι απαντησαν τα κεντρικα της καρφουρ, αγορασα συνολικα 4 πακετα στα οποια μου αφαιρεσαν πρωτα τα κουπονια και μετα μου επεστρεψαν σε μετρητα το 50% της αξιας απο τις πανες

maestria
14-06-10, 14:38
κοριτσια μετα απο τις συμβουλες σας για την χρηση εκπτωτικων κουπονιων στα καρφουρ, τους εξηγησα στην υποδοχη τι ακριβως γινεται και αφου τηλεφωνησαν στον οικονομικο διευθυντη τους, τα δεχτηκαν τα κουπονια!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΕΓΚΑΝ,
Σουζα καθησαν ολες οταν τις ειπα οτι εχει δημοσιευθει σε σαιτ και οτι απαντησαν τα κεντρικα της καρφουρ, αγορασα συνολικα 4 πακετα στα οποια μου αφαιρεσαν πρωτα τα κουπονια και μετα μου επεστρεψαν σε μετρητα το 50% της αξιας απο τις πανες

ΜΠΡΑΒΟ!!!
Έτσι, να κάνει νικηφόρα βήματα το καταναλωτικό κίνημα!!!

stellitsa1978
14-06-10, 15:07
Σε ποιο καρφουρ?

kornilia
14-06-10, 15:08
επειδη τα εχω παρει χοντρα με τις τιμες στα βρεφικα γαλατα, το εχω ψαξει πάρα πολυ. συγκεκριμενα για το aptamil που δινω στη μικρη μου. στην αρχη βρηκα ενα γερμανικο site που ειχε απιστευτα εξοδα αποστολης, μετα βρηκα δυο αγγλικα, που η τιμη ηταν συμφερουσα απο 10 τεμαχια και πάνω. τελικα κατεληξα στο e-bay. υπαρχει ενα online φαρμακειο που σου στελνει 3 τεμαχια των 900γρ. 44,15 ευρω μαζι με τα εξοδα. μπορει κανεις να ψωνισει και εκτος e-bay. για οποιον ενδιαφερεται ο συνδεσμος ειναι:

www.oneclickpharmacy.co.uk

anastasaki
14-06-10, 18:10
γεια σου στελιτσα εισαι καλα?
απο θεσσαλονικη συγκεκριμενα απο καρφουρ-μαρινοπουλος της θερμης,
δεν μπορω να υπολογισω ομως, ποσο ακριβως κερδισα, επειδη ,μου αφαιρεσε πρωτα τα κουπονια απο το αρχικο της τιμης που ηταν 18,60, πληρωσα το συνολο χωρις το 50% και στη συνεχεια πηγαμε στην υποδοχη και μου επεστρεψαν 37 και κατι λεπτα ευρω

arleta
14-06-10, 18:17
οι εκπτωσεις ξερετε ποτε ξεκινανε;;;;;;;;;;
πως και πως τις περιμενω........
αργουνε;;;;;;;;;;;;;;

stellitsa1978
14-06-10, 18:17
Μια χαρά αναστασακι μου εσυ τι κάνεις? Παντως κορίτσια η προσφορά του Σκλαβενιτη στα λιμπερο ειναι απιστευτη. Τα βρακακια Νο5 από 10,42 με κουπονι μονο 3,42 το πακετο!!!

stellitsa1978
14-06-10, 18:18
οι εκπτωσεις ξερετε ποτε ξεκινανε;;;;;;;;;;
πως και πως τις περιμενω........
αργουνε;;;;;;;;;;;;;;

Ολοι κάτι έχουν! Αν δεις τις βιτρίνες όλοι έχουν 10ημερα προσφορών και τέτοια!

arleta
14-06-10, 18:22
Ολοι κάτι έχουν! Αν δεις τις βιτρίνες όλοι έχουν 10ημερα προσφορών και τέτοια!

Μαλιστα!!!!
σε ευχαριστω........
:p:p:p:p:p

stellitsa1978
14-06-10, 18:24
Σε φωτισα χαχχα. Αυγουστο κανονικα αλλα λογω κρίσης τους βλέπω σε 2-3 εβδομάδες.

Ηλιάννα
14-06-10, 19:28
15 Ioυλιου ξεκιναν κανονικα αλλα οπως ειπε και η stellitsa ολοι εχουν το κατιτις τους

Εγω πηγα Μαρινοπουλο σημερα και νευριασα....
Πηγα να παρω ταμπλετες για το πλυντηριοπιατων Calgonit με -30%
Εχει λοιπον ταμπελακι πανω τους "Στα δυο το 3ο δωρεαν"
Ειχα σκοπο να παρω δυο αρα λεω ας παρω τρια να το παρω τσαμπα
Αμ δε....το συστημα περνουσε μονο την εκπτωση
Και γιατι ρε ηλιθιες δεν βγαζετε τις ταμπελιτσες να μην μπερδευεομαι;;;
Τελικα πηρα και τις τρεις 28+14 δωρο επι 3 στα 20 ευρω περιπου

Και οπως περνουσα απο τις πανες βλεπω τα ραφια με τις Libero ΓΕΜΑΤΑ και το -50% φαρδυα πλατυα σε καθε νουμερο μπροστα
Κι εγω ηθελα να δω τι θα μου πουν ενω δεν ηθελα πανες και ρωταω την ταμια "Οι Libero εχουν ακομα -50%;;;"
και αυτη με υφακι "Οχι βεβαια μεχρι το Σαββτο ηταν "
"Εε τοτε να πας να βγαλεις τα ταμπελακια γιατι ειναι γεματο με -50%"

"Ενταξει δεν προλαβαν τα κοριτσια...."
Στις 16:30 παρακαλω,8 ωρες ανοιχτο το καταστημα:?

ladycat
14-06-10, 20:04
μαλλον ηλιαννα μου δεν προλαβαν τα κοριτσια γιατι δεν ειναι 8ωρες αλλα 4ωρες στα περισσοτερα μαγζια πλεον κ μεχρι να γεμισουν κ να αλλαξουν της τιμες δεν προλαβαν να αλλαξουν τα ταμπελακια μην τα βαζετε με τα κοριτσια που δουλευουν καμια φορα θα ηταν καλο να διαβαζετε κ τα ταμπελακια

anastasia&marilou
14-06-10, 20:38
στα my market εχει τις limbero 40%εκπτωση...μεχρι και 26 νομιζω...!

Ηλιάννα
14-06-10, 21:26
μαλλον ηλιαννα μου δεν προλαβαν τα κοριτσια γιατι δεν ειναι 8ωρες αλλα 4ωρες στα περισσοτερα μαγζια πλεον κ μεχρι να γεμισουν κ να αλλαξουν της τιμες δεν προλαβαν να αλλαξουν τα ταμπελακια μην τα βαζετε με τα κοριτσια που δουλευουν καμια φορα θα ηταν καλο να διαβαζετε κ τα ταμπελακια

Αυτο ακριβως λεω οτι διαβασα τα ταμπελακια....:rolleyes:,το αν ειναι 4ωρο ή 8ωρο δεν αφορα τους καταναλωτες και αυτο που βλεπουμε στο ραφι
Το να ειναι ενα ραφι με πανες απο εδω μεχρι εκει κατω στο διαδρομο που ειναι απεναντι απο τα ταμεια σε μικρο καταστημα(2 ταμεια ολα κι ολα)σημαίνει οτι καποιος δεν κανει καλα τη δουλεια του(υπηρχαν πανω απο 6-7 ταμπελακια"Libero -50%"):confused:

miamama
14-06-10, 23:31
σήμερα πήρε ο άντρας μου πάνες από τον μαρινόπουλο,ίσχυε κανονικά το 50%...αλλά είχε μόνο μικρές...καλές κι αυτές...
κουπόνια δεν δέχτηκαν όμως!!!
τι να τους πεις?πάλι τα ίδια!!

hara pallini
15-06-10, 00:48
Σημερα πηρα απο σκλαβενιτη πανες με κουπονι σκλαβενιτη η συσκευασια νουμερο 5 με τις 56 πανες -10 ευρω, δηλαδη τελικη τιμη 9,κατι και φυσικα μου αφαιρεσαν και το κουπονι των 2,5 στο ταμειο. Καταλαβαινετε οτι το κερδος ηταν πολυ πανω απο 50% και φυσικα δεν πηρα μονο 1 πακετο γιατι καταναλωνουμε πολλες ακομα. (Η μικρη συσκευασια θα μου ηταν πολυ ασυμφορη!)
Ομως να πω οτι υπηρχαν εκπτωσεις και στα παμπερς, απλα οχι τοσο μεγαλες...

MUMSOFIA
15-06-10, 08:31

Κορίτσια έχετε δίκαιο.. τελικα αφου μου είπαν λάθος στο τηλέφωνο ότι θα κάνουν αλλαγή νούμερο - εκει τα άλλαξαν...
τα πήρα πίσω προτιμω να τα δώσω παρά αυτή την κοροιδία

Τέλοσπαντων επειδή ο μικρός είναι 12,5 κιλά και το 4 είναι μέχρι 14 λέω να το δοκιμάσω και βλέπω ,...

eleana82
15-06-10, 10:46
κοριτσια ο μασουτης απο αυριο εχει προσφορα τα babylino με στικερ -4 ευρω και - 20% και βγαινει 11,5 ευρω!!! δεν ξερω ομως αν δεχονται και κουπονι???

melita
15-06-10, 13:24
15 Ioυλιου ξεκιναν κανονικα αλλα οπως ειπε και η stellitsa ολοι εχουν το κατιτις τους

Εγω πηγα Μαρινοπουλο σημερα και νευριασα....
Πηγα να παρω ταμπλετες για το πλυντηριοπιατων Calgonit με -30%
Εχει λοιπον ταμπελακι πανω τους "Στα δυο το 3ο δωρεαν"
Ειχα σκοπο να παρω δυο αρα λεω ας παρω τρια να το παρω τσαμπα
Αμ δε....το συστημα περνουσε μονο την εκπτωση
Και γιατι ρε ηλιθιες δεν βγαζετε τις ταμπελιτσες να μην μπερδευεομαι;;;
Τελικα πηρα και τις τρεις 28+14 δωρο επι 3 στα 20 ευρω περιπου

Και οπως περνουσα απο τις πανες βλεπω τα ραφια με τις Libero ΓΕΜΑΤΑ και το -50% φαρδυα πλατυα σε καθε νουμερο μπροστα
Κι εγω ηθελα να δω τι θα μου πουν ενω δεν ηθελα πανες και ρωταω την ταμια "Οι Libero εχουν ακομα -50%;;;"
και αυτη με υφακι "Οχι βεβαια μεχρι το Σαββτο ηταν "
"Εε τοτε να πας να βγαλεις τα ταμπελακια γιατι ειναι γεματο με -50%"

"Ενταξει δεν προλαβαν τα κοριτσια...."
Στις 16:30 παρακαλω,8 ωρες ανοιχτο το καταστημα:?

Πάντως αυτό το στα 3 παίρνεις το 1 δώρο είναι μεγάλη μούφα αφού όσες φορές και να δοκίμασα δεν το περνούσε το σύστημα.

ΑΡΓΥΡΩΦΩΤΗΣ
15-06-10, 13:26
κοριτσια μου ηρθε φυλλαδιο του μασουτη σημερα και απο 16/06 εως 17/7 εχει:
1. αν αγορασεις μια οικονομικη συσκευασια libero και ενα πακετο μωρομαντηλα libero 64 τεμ. - 30% με την καρτα μασουτη
2. - 20% στισ πανες libero swim pants με την καρτα μασουτη
3. αγοραζοντας μια οικονομικη ή jumbo συσκευασια pampers παιρνεις αλλη μια - 40% με την καρτα μασουτη
4. babylino economy - 20% με την καρτα μοσουτη
5. μωρομαντηλα babycare 3 τεμαχια 4,66

sofaki1978
15-06-10, 13:28
κοριτσια μου ηρθε φυλλαδιο του μασουτη σημερα και απο 16/06 εως 17/7 εχει:
1. αν αγορασεις μια οικονομικη συσκευασια libero και ενα πακετο μωρομαντηλα libero 64 τεμ. - 30% με την καρτα μασουτη
2. - 20% στισ πανες libero swim pants με την καρτα μασουτη
3. αγοραζοντας μια οικονομικη ή jumbo συσκευασια pampers παιρνεις αλλη μια - 40% με την καρτα μασουτη
4. babylino economy - 20% με την καρτα μοσουτη
5. μωρομαντηλα babycare 3 τεμαχια 4,66

πολυ καλες προσφορες!κριμα που δεν εχουμε μασουτη στην αθηνα.παντως για οποια κοπελα ενδιαφερεται ο σκλαβενιτης εχει τα μωρομαντηλα babycare τα 3 τεμαχια 3,90.

july
15-06-10, 13:37
λοιπόν κορίτσια κάποια ρώτησε αν μαζί με το sticker -4€ στις babylino παίρνουν και το κουπόνι!εγώ το δίνω πάντα εδώ και 1,5 χρόνο και εκτός μιας φοράς πάντα μου το δέχονται και στον σκλαβενίτη και στο carefour!δεν επιτρέπεται βέβαια αλλά οι ταμίες πάντα το δέχονται!επομένως πληρώνω τις πάνες την μεγάλη συσκευασία 8€ και κάτι!και μια φορα που είχαν sticker -7€ τις είχα πληρώσει 5,80€!

savropinguinos
15-06-10, 13:56
καλησπέρα κοριτσια,εχθες πηγα Βασιλοπουλο ,ειπα να δοκιμασω αυτε τις σουιμπαντς της Λιμπερο κ εδωσα κουπονια των 2,5 ευρω,ρωτησα δεν ηξερε κ η ταμιας ,ηταν λιγο διστακτικη ,τελικα το δοκιμασε κ περασαν απο το συστημα ,τελικη τιμη 74 λεπτά χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τουλαχιστον κ μουφα να ειναι πες οτι πεταξα 1,50 ευρω!!!!

sofaki1978
15-06-10, 22:51
πηγα σημερα σκλαβενιτη και ειχε ακομα τις libero μιση τιμη.επισης ειχε και αυτες τις swimpants σχεδον μιση τιμη,ειχαν αρχικη τιμη 3,22 και εκαναν 1,50 εκπτωση δηλαδη τις πηρα 1,72.και πηρα 3 πακετα.

τατιανακι τους ρωτησα μεχρι ποτε θα εχουν εκπτωση και μου ειπαν οτι δεν ξερουν,δεν εχουν καποια ενημερωση.

tatianaki
15-06-10, 23:06
πηγα σημερα σκλαβενιτη και ειχε ακομα τις libero μιση τιμη.επισης ειχε και αυτες τις swimpants σχεδον μιση τιμη,ειχαν αρχικη τιμη 3,22 και εκαναν 1,50 εκπτωση δηλαδη τις πηρα 1,72.και πηρα 3 πακετα.

τατιανακι τους ρωτησα μεχρι ποτε θα εχουν εκπτωση και μου ειπαν οτι δεν ξερουν,δεν εχουν καποια ενημερωση.

πηγα κ εγω σκλαβενιτη τη Δευτερα, πηρα μπολικα ειχα κ κουπονακια των 5€, οποτε...
αλλα ρε γμτ δεν εχουν εδω swimpants στον Κηφισσο στο Σκλαβενιτη...κριμα..:sad::-x
εμενα μου ειπαν τα κοριτσια οτι η προσφορα ληγει στισ 15, δηλαδη σημερα :(

MUMSOFIA
15-06-10, 23:09
καλησπέρα κοριτσια,εχθες πηγα Βασιλοπουλο ,ειπα να δοκιμασω αυτε τις σουιμπαντς της Λιμπερο κ εδωσα κουπονια των 2,5 ευρω,ρωτησα δεν ηξερε κ η ταμιας ,ηταν λιγο διστακτικη ,τελικα το δοκιμασε κ περασαν απο το συστημα ,τελικη τιμη 74 λεπτά χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τουλαχιστον κ μουφα να ειναι πες οτι πεταξα 1,50 ευρω!!!!

και εγώ το ιδιο έκανα στο Βασιλόπουλο

MARILYN
15-06-10, 23:56
Ξέρει καμία σας αν στον Μασούτη δέχονται τα κουπόνια;
Και στην προσφορά των Pampers που το 2ο το παίρνεις -40% θα δέχονται 2 κουπόνια ή 1;
Λογικά 2 δεν πρέπει να δέχονται;

natexo
16-06-10, 01:33
Κορίτσια, βλέποντας ότι όλες λίγο πολύ αντιμετωπίζουμε ένα "θεματάκι" με τα κουπόνια προτείνω να κάνουμε ομαδικά mail με παράπονα, αντί για μεμονωμένα. Έτσι θα φαίνεται ο όγκος των πελατών που είναι δυσαρεστημένοι και πιθανούς χαμένους πελάτες. Να'χουν το φόβο, λιγουλάκι... Ναι μεν οι περισσότερες απαντήσεις ήταν θετικές ως προς τα κουπόνια αλλά υπήρξαν και οι "..." καχύποπτοι (να το πω...) που υποστήριξαν ότι στο forum γράφει ο καθένας τα δικά του. Στην τελική τους τα πληρώνουμε, δε μας τα χαρίζουν. Φανταστείτε τι κέρδος έχουν που κάνουν προσφορές - 50%...

sandy8
16-06-10, 08:36
Ξέρει καμία σας αν στον Μασούτη δέχονται τα κουπόνια;
Και στην προσφορά των Pampers που το 2ο το παίρνεις -40% θα δέχονται 2 κουπόνια ή 1;
Λογικά 2 δεν πρέπει να δέχονται;

Απο ποτε ειναι η προσφορα στα pampers του Μασουτη?

MARILYN
16-06-10, 08:51
απο σημερα μεχρι 17/07
δεν ειναι δηλ. μονο για λιγες ημερες!

kalamaraki
16-06-10, 09:32
Καλημέρα κορίτσια, οσον αφορά τον Μασουτη δεχεται κανονικά τα κουπόνια οση και αν ειναι η έκπτωση , οπως και αν ειναι με κάρτα ή χωρίς! Το ξερω γιατι απο εκει ψωνίζω σχεδον καθε φορά.
Α επισης χτες πηγα Καρφουρ, ειχα μια δωροεπιταγη των 10ευρώ, και περνώντας απο τα παμπερς ειδα παλι το χαρτάκι για τις Λιμπερο -50% και παω στην ταμία και την ρωτάω και μου λεει ισχύει ακομα η έκπτωση και μου κλεινει το ματι......της λεω εισαι σιγουρη?
Και μου λεει ναι αφου πριν περασα καποια κουτια....!!! Παω και εγω και βλεπω ειχε αποοοοο ολα τα νουμερα ηταν φισκα η προβολή, πηρα δυο κουτάκια βρακάκια και ναι οντως μου αφαίρεσε το 50% .
Σας το λεω μηπως εχει και σημερα...ξεχασα να ρωτήσω εως ποτε!

poukis
16-06-10, 10:19
καλημερα σας!!!ενα καλο νέο!!μολις γύρισα απο τον Μασούτη. πηγα να πάρω την προσφορα για τα babylino. παω να τα πάρω και βλέπω με μεγάλα γράμματα 50% εκπτωση τα babylino απο 17-19/06!!!! πήγα ρώτησα την υπεύθυνη και μου το επιβεβαίωσε!!! οπότε αύριο παμε να κάνουμε ντου ξανα!!!

sandy8
16-06-10, 10:28
καλημερα σας!!!ενα καλο νέο!!μολις γύρισα απο τον Μασούτη. πηγα να πάρω την προσφορα για τα babylino. παω να τα πάρω και βλέπω με μεγάλα γράμματα 50% εκπτωση τα babylino απο 17-19/06!!!! πήγα ρώτησα την υπεύθυνη και μου το επιβεβαίωσε!!! οπότε αύριο παμε να κάνουμε ντου ξανα!!!

Τελεια η προσφορα αλλα δε θα επρεπε να τα αναρτησουν στο site τους γιατι δεν γραφει τιποτα ουτε για τα pampers ουτε για τα babylino εκτος αν δεν τα ειδα.

mpouki
16-06-10, 10:39
Ο Μασούτης τα έχει στο φυλλάδιο που μοιράζει. Κι εγώ τώρα τα είδα. Αλλά στη σελίδα του το φυλλάδιο έχει να ανανεωθεί από το Μάιο

kalamaraki
16-06-10, 10:54
Ο μασουτης εχει ενα θεματακι με την ιστοσελιδα του δυστηχως....δεν ανανεώνεται τακτικα!

Επισης θα ήθελα δημοσια να ευχαριστήσω το μελος damosp που ήρθε απο την Ν.Ιωνια εως τα Μελισσια την Κυριακη..για να μου δώσει τα δυο θερμόμετρα που πηγε και αγορασε για μενα!!!
Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω Δαμιανε για τον κοπο σου!!!:D:D:D:D

stellitsa1978
16-06-10, 11:04
Χτες στον Σκλαβενιτη στην Καλλιθεα ειχα θεμα. Πηρα 5 συσκευασιες Λιμπρο βρακακια - 5 ευρω και εδωσα κουπόνια. Μια χαρά το περασε το συστημα αλλα αλλου ήταν το πρόβλημα. Ηρθε η υπευθηνη και άρχισε να ουρλιάζει. Αφου εχουμε προσφορα μου ειπε δεν παιρνουμε κουπονια. Της ειπα ευγενικα οτι ηρθα και το πρωι και πηρα άλλα 3. Φωναζε σαν να την εσφαζαν. (Το καταστημα ειναι μικρουλι συνοικιακο)Της ειπα απλα οτ δεν θα ξαναψωνισω εκει και οτι θα πηγαινω στον καινουργιο Σκλαβενιτη στις Τζιτζιφιες (18 στρεματα). Μολις εκανα να φυγω μου ειπε αντε για τελευταια φορά πάρτα. Δεν μιλησα και τα πήρα. 2,90 το πακετο από 10,40. Δεν καταλαβα από την τσεπη της τα πληρώνει?

kalamaraki
16-06-10, 11:05
Ειναι χαζες μωρε.....τι να πω! Εγω δεν ξαναπηγαινα!!

STELLA08
16-06-10, 11:06
Μέχρι σήμερα ο Βασιλόπουλος έχει τις 2 εξάδες γάλατα neslac junior με 2,75 έκπτωση. Πήγα σήμερα, πήρα 2 εξάδες και δέχτηκαν και 2 κουπόνια του 1 ευρώ που είχα. Έτσι αντί για 10 ευρώ και κάτι πλήρωσα 5 ευρώ περίπου.

marilu
16-06-10, 11:18
Stellitsa1978, πότε άνοιξε αυτός ο Σκλαβενίτης που λες στη Τζιτζιφιές, μήπως είναι αυτό επι της Θησέως? Αλλά αυτό υπήρχε χρόνια τώρα

stellitsa1978
16-06-10, 12:40
Στην σταση Ιζολα απέναντι από το sprider. Μεσα στον μηνα θα ανοιξει. Θεορατο!

marilu
16-06-10, 15:02
Ευχαριστώ, ασε που έχουμε καταντήσει να τρώμε ολόκληρο απόγευμα αν πάμε σε κανένα τεράστιο supermarket, έχει όμως και την πλάκα του, τρελαίνομαι εγώ προσωπικά.

Sorry πάλι ξέφυγα.

Pytheas
16-06-10, 15:09
Δεν καταλαβα από την τσεπη της τα πληρώνει?

Τα κουπόνια εξαργυρώνονται από την εταιρεία ανεξάρτητα με την τιμή με την οποία πούλησε τις πάνες το σούπερ-μάρκετ. Είτε οι πάνες ήταν σε προσφορά είτε όχι, το κουπόνι θα πρέπει να ισχύσει. Από τη στιγμή που το σούπερ μάρκετ θα παρουσιάσει στην εταιρεία π.χ. 20 κουπόνια, θα λάβει το ποσό που αναγράφουν αυτά.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δημιουργούν θέμα με τα κουπόνια και τις μειωμένες τιμές... χαμένοι δεν βγαίνουν ούτως ή άλλως!

anemoni
16-06-10, 15:13
Κι εμένα στο Καρφούρ Χαλανδρίου πάντως δεν μου εξαργύρωσαν κουπόνια σε μέρα που είχε έκπτωση. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου, αλλά άμα σου λέει ο άλλος "αυτή είναι η πολιτική μας" τι να του πεις;;;;;

ravT
16-06-10, 15:15
Να του πεις να φάει την πολιτική του

sofaki1978
16-06-10, 15:16
Κι εμένα στο Καρφούρ Χαλανδρίου πάντως δεν μου εξαργύρωσαν κουπόνια σε μέρα που είχε έκπτωση. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου, αλλά άμα σου λέει ο άλλος "αυτή είναι η πολιτική μας" τι να του πεις;;;;;

και εμενα ετσι μου ειπαν στο my market οτι ειναι η πολιτικη τους.και μετα που εστειλα μειλ στα κεντρικα μου ειπε ο κυριουλης να παρω τα κουπονακια μου και να παω να ψωνισω.....μην μασατε,την εχουμε βρει την ακρη και τον τροπο.και απο οτι εχω καταλαβει οταν βαζει ο μαρινοπουλος μιση τιμη βαζει και ο σκλαβενιτης.

xiaouita
16-06-10, 16:55
Μην μασατε!!! Τα κουπονια ειναι "επιστρεφομενης αξιας" απο τις εταιριες που μας τα διαθετουν!!!! Δεν μας κανουν καμμια εκπτωση αυτοι γιατι τα λεφτα τους τα περνουν απο τις εταιριες! Ξεκινηστε να φωναζουμε ολες και θα δεις για ποτε θα αλλαξουν τα πραγματα κα οι πολιτικες τους!!!!

eleana82
16-06-10, 17:50
κοριτσια ο μασουτης δεχεται κουπονια στις babylino, εγω ειχα 2 και πηρα δυο πακετα!!!!!

kerasaki1
16-06-10, 18:12
Κορίτσια, ξέρετε τίποτα για εκπτώσεις στο Raxevsky;

MARILYN
16-06-10, 18:58
κοριτσια ο μασουτης δεχεται κουπονια στις babylino, εγω ειχα 2 και πηρα δυο πακετα!!!!!

και εχει 50% και στις μικρες συσκευασιες;

poukis
16-06-10, 19:27
και εχει 50% και στις μικρες συσκευασιες;

οχι σημερα εχει την προσφορα...17 μεχρι 19 /06 θα εχει το 50%. νομιζω οτι ελεγε για ολες τις συσκευασιες...

eleana82
16-06-10, 19:51
ποτε εχει 50% και δεν το ξερω????αφου εγω σημερα πηγα και πηρα με -20% και με στικερ -4 ευρω και -4 ευρω κουπονι!!

elachl
16-06-10, 20:04
καλησπερα..στα hondos με ενα pantene δωρο ενα παρεο!

poukis
16-06-10, 20:22
ποτε εχει 50% και δεν το ξερω????αφου εγω σημερα πηγα και πηρα με -20% και με στικερ -4 ευρω και -4 ευρω κουπονι!!

πηγα σημερα στο καταστημα καλαμαριας να παρω την προσφορα και εγω ετοιμαζανε για αυριο τα χαρτακια για το 50%. ρωτησα την κοπελα και μου ειπε

MARILYN
16-06-10, 20:24

Αυτή είναι η προσφορά που ισχύει για ένα μήνα και είναι στο φυλλάδιο, αλλά κάποια κοπέλα είπε για -50% για 2 μέρες...θα δείξει αν είναι αύριο...
Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να πάω σήμερα οπότε ίσως είμαι τυχερή αύριο...μακάρι

poukis
16-06-10, 20:27
ναι τωρα εαν μου ειπαν ψεματα και εμενα σας λεω και εγω τωρα...γιατι και εγω θα την εχω πατησει...

MARILYN
17-06-10, 06:15
http://www.ab.gr/2_products/index.php

έχει τις active fit, easy up & new baby -20%
Από όσο κατάλαβα μόνο τις μικρες....αλλά που θα πάω σήμερα θα σας πω!

savropinguinos
17-06-10, 08:58
μαιρυλιν ρωτησα εχθες ,η ταμιας μου ειπε κ πι μεγαλες μα το καρτελακι ελεγε μονο γ τις μικρές :( δεν δοκιμασα να παρω γτ τα κουπονια μου ειναι γ μεγαλες ,αμα δοκιμασεις γραψε αμα ειναι να πεταχτω να παρω ,εχω προβλημα με την ανοιχτη πανα ,δεν καθεται με τπτ και χρειαζομαι επειγοντως βρακακια....

poukis
17-06-10, 09:23
καλημερα!!μολις γυρισα απο Μασούτη...!!!!!
οικονομικη συσκευασια 18,38 -4 εκπτωση μασουτη
14,38 - 50% εκπτωση μασούτη
7,19 - 4 κουπονι
3,19 ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ!!!

μικρή συσκευασια 9,67 - 50% εκπτωση μασούτη
- 2,5 κουπονι
2,34 ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ!!!
Νομίζω τζάμπα!!! εχει ολες τις συσκευασιες 50% και οι οικονομικες εχουν και 4? εκπτωση!!
Τρέξτεε!!!

kalamaraki
17-06-10, 09:26
Ευγε ευγε poukis!!! Κοψοχρονιά τα πήρες χαχαχα
Λεγοντας εκπτωση μασουτη εννοεις στικερ ε?

poukis
17-06-10, 09:36
ναι ναι...ειναι τα 4 ? που έχει στις οικονομικες ολο τον μηνα

elenaκι
17-06-10, 09:45
Κορίτσια, ξέρετε τίποτα για εκπτώσεις στο Raxevsky;

Εδώ και αρκετές μέρες έχει 25%.
Ο Fokas επίσης έχει ξεκινήσει εκπτώσεις σε διάφορες μάρκες, πχ geox 20%.

MARILYN
17-06-10, 09:45
Αφήνω την μικρή στην μάνα μου και έφυγα για Μασούτηηηηηηη!!!!!!!!!!
χαχαχα
:p:p:p

MARILYN
17-06-10, 21:34
Κορίτσια μέχρι το Σάββατο το -50% στα Babylino στον Μασούτη!!!

Ζουζού1982
18-06-10, 00:59
Στο Μασούτη οι μεγάλες συσκευασίες εχουν και τικεράκι -4 ευρώ.πήρα μεγάλη συσκευασία με 62 πάνεςτελική τιμή 3,20. Ναι απίστευτο. αρχική 18,38 μείον 4 = 14,38 και μείον το 50 τοις εκατό 7,19 και είχα και εκπτωτικό κουπόνι 4 ευρώ και μου βγήκε τελική τιμή 3,19. αύριο πάω και για άλλο ένα πακέτο καθότι έχω και άλλο κουπόνι.

LIAGIAN
18-06-10, 01:01
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΤΙΚΕΡ -4!ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ?

MUMSOFIA
18-06-10, 09:26
στα carrefour σήμερα -40 % always & - 20% pampers

pasxalitsa v
18-06-10, 10:27
καλημερα κοριτσια....
τιποτα για babylino υπαρχει??? θελω να τα δοκιμασω...

mumsofia ξερεις αν ισχυει κ για τα μαρινοπουλος?

eleana82
18-06-10, 10:51
τα babylino τα εχει ο μασουτης - 50% οχι ομαρινοπουλος

pasxalitsa v
18-06-10, 11:21
μενω αθηνα.....και δεν εχουμε μασουτη.........:mrgreen:
για τα pampers ρωταω αν ισχυει και για τα καρφουρ μαρινοπουλος ή μονο για τα καρφουρ....

melita
18-06-10, 11:36
http://www.ab.gr/2_products/index.php

eleana82
18-06-10, 11:42
μενω αθηνα.....και δεν εχουμε μασουτη.........:mrgreen:
για τα pampers ρωταω αν ισχυει και για τα καρφουρ μαρινοπουλος ή μονο για τα καρφουρ....

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ!!!

sandy8
18-06-10, 11:51
Καλημερα σας κοριτσια σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη απο καταναλωτικης αποψης, λοιπον ακουστε..
Ψωνισα απο Μασουτη babylino αρχικη τιμη
18.38-4 ευρω στικερ=14.38
14.38 - εκπτωση 50%= 7.19
7.19 - 4 ευρω κουπονι = 3.19 το πακετο ΣΟΥΠΕΡ

και το αλλο

7.19 - 2 ευρω κουπονι = 5.19 το πακετο

Πολυ καλη προσφορα!!!!
Τρεξτε ολες Μασουτη μεχρι αυριο ισχυει.

MARILYN
18-06-10, 12:03
Καλημερα σας κοριτσια σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη απο καταναλωτικης αποψης, λοιπον ακουστε..
Ψωνισα απο Μασουτη babylino αρχικη τιμη
7.19 - 4 ευρω κουπονι = 3.19 το πακετο ΣΟΥΠΕΡ

και το αλλο

7.19 - 2 ευρω κουπονι = 5.19 το πακετο

Πολυ καλη προσφορα!!!!
Τρεξτε ολες Μασουτη μεχρι αυριο ισχυει.

Τα κουπόνια των 2? λένε για μικρές συσκευασίες...εσύ είχες και για μεγάλη ή στο πέρασαν απλώς;

kalamaraki
18-06-10, 12:48
Ειναι ανάλογα σε τι ταμεια θα πεσεις....Εμενα μου τα περνάνε οπως να ναι!

arleta
18-06-10, 13:10
Τα κουπόνια των 2? λένε για μικρές συσκευασίες...εσύ είχες και για μεγάλη ή στο πέρασαν απλώς;

εγω τα κουπονια libero των 2 κ 2,5 ευρω τα δινω για τις μεγαλες συσκευασιες... δεν αναφερει πανω το κουπονι οτι ειναι για μικρη συσκευασια... γραφει οτι ειναι για οποιαδηποτε συσκευασια ανοιχτης πανας ή up & go....
μονο των 5 ευρω γραφει οτι ειναι για μεγαλη συσκευασια ανοιχτης πανας...
αυτο συμφερει περισσοτερο.....

sandy8
18-06-10, 13:12
Ειναι ανάλογα σε τι ταμεια θα πεσεις....Εμενα μου τα περνάνε οπως να ναι!

Ακριβως οπως τα λεει το καλαμαρακι ηταν μια χρυση ταμιας (μεγαλης ηλικιας γυρω στα 50) κ ταν εξυπηρετικοτατη κ μου ειπε κ μπραβο ωραια αγορα τα πηρες πολυ φθηνα.