PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

dimidana
22-07-09, 16:22
αγαπημένα μου κορίτσια, προχθες αγόρασα τις πορτοκαλί πάνες Pampes simply dry με τις οποίες η μικρή συγκάηκε. νομίζω ότι είναι οι χειρότερες πάνες που τις έβαλα ποτέ άρα επιστρέφω στις baby dry. αυτά ήταν τα νέα μου και η εισαγωγή μου.
τώρα ας χτυπήσουμε την ακρίβεια!!!!
σήμερα πήγα μαρινόπουλο γιατί είχα κουπόνι αποκλειστικά για εκεί και βλέπω ότι έχει όλες τις πάνες -20%. αγοράζω λοιπόν μια κούτα active fit (γιατί δεν είχε baby dry στο νούμερό μας) και συν την έκπτωση είχε και στίκερ -5 ευρώ. τελική τιμή για τις 68 πάνες 16,54 ευρώ! και μιλάω για τις "ακριβές" πάνες.
οι "φτηνές" τώρα κόστισαν 7,49 τα 26 κομμάτια. αν κάνουμε μια απλή διαίρεση θα δούμε ότι οι "ακριβές" στοιχίζουν περίπου 24 λεπτά κατά την προσφορά ενώ οι "φτηνές" σχεδόν 29 λεπτά η μια:shock:
ποιες είναι λοιπόν η φτηνές και ποιες οι ακριβές;;;

dimidana
22-07-09, 16:34
αγαπημένα μου κορίτσια, προχθες αγόρασα τις πορτοκαλί πάνες Pampes simply dry με τις οποίες η μικρή συγκάηκε. νομίζω ότι είναι οι χειρότερες πάνες που τις έβαλα ποτέ άρα επιστρέφω στις baby dry. αυτά ήταν τα νέα μου και η εισαγωγή μου.
σήμερα πήγα μαρινόπουλο γιατί είχα κουπόνι αποκλειστικά για εκεί και βλέπω ότι έχει όλες τις πάνες -20%. αγοράζω λοιπόν μια κούτα active fit (γιατί δεν είχε baby dry στο νούμερό μας) και συν την έκπτωση είχε και στίκερ -5 ευρώ. τελική τιμή για τις 68 πάνες 16,54 ευρώ! και μιλάω για τις "ακριβές" πάνες.
οι "φτηνές" τώρα κόστισαν 7,49 τα 26 κομμάτια. αν κάνουμε μια απλή διαίρεση θα δούμε ότι οι "ακριβές" στοιχίζουν περίπου 24 λεπτά κατά την προσφορά ενώ οι "φτηνές" σχεδόν 29 λεπτά η μια:shock:
και συμπληρώνω: επειδή η αιτιολόγηση της εταιρίας ήταν η διαφορά στο μέγεθος της συσκευασίας εγώ απαντώ: αφού δεν βγαίνουν οι πορτοκαλί σε οικονομική συσκευασία εγώ με τη μικρή θα συγκρίνω!;)

bessy
22-07-09, 17:37
Σημερα και αυριο -20% στις βρεφικες πανες και στις ακρατειας
στο carrefour μαρινοπουλος

elachl
22-07-09, 17:58
ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΑ ΜΠΕΙΜΠΥ ΝΤΡΑΙ 76 κομματια μεσα με στικερ και εκπτωση και κουπονι 13,90 απο βεροπουλο.βγηκαν και μωρομαντηλα πορτοκαλι.5,21 τα τρια πακετα

ismeni
22-07-09, 19:04
είδα στη διαφήμιση carrefour και carrefour μαρινόπουλος ΤΕΤΑΡΤΗ και ΠΕΜΠΤΗ 20% έκπτωση σε όλες τις πάνες

kalamaraki
22-07-09, 21:25
Πήγα και πήρα δυο συσκευασίες Libero από 19,60? αρχική -4,5? στικερ -20% μου βγήκαν 12,48? τελική

fin04159
22-07-09, 22:01
Πήρα και εγώ 3 μεγάλες συσκευασίες Λίμπερο 19,60 ευρώ (αρχική τιμή) - 4 ευρώ (στίκερ) - 4 ευρώ (κουπόνι) - 2,32 (20% έκπτωση) = 9,28

menia25
22-07-09, 22:29
και συμπληρώνω: επειδή η αιτιολόγηση της εταιρίας ήταν η διαφορά στο μέγεθος της συσκευασίας εγώ απαντώ: αφού δεν βγαίνουν οι πορτοκαλί σε οικονομική συσκευασία εγώ με τη μικρή θα συγκρίνω!;)[/QUOTE]

η πορτοκαλι εχουν μικρο πακετο με 7,49 οι 26 και μεγάλο πακετο με 12.99 οι 50

Γατουλα
22-07-09, 22:41
ok και εγω μαρινοπουλο για baby dry με στικερ 5 ευρω και 20% εκπτωση
εχω και κουπονι 5 ευρω
ααααα δε γινεται! δε το δεχεται!
γιατι??????????????????
δε κλπ κλπ προσπαθει δευτερη ταμιας να περαζσει και το κουπονι ....δε γινεται
εγω συνεχιζω....ερχεται και τριτη που με κολλησε γιατι δεν ηξερα
ξερετε η προσφορα -20% ειναι του προμηθευτη και για αυτο δε δεχεται και το κουπονι
τι να πω και εγω, σας τα αφηνω!!!! και εφυγα
θα βρω λεω αλλη προσφορα
σπιτι ακουω διαφημιση το -20% του μαγαζιου
τα νευρα μου
αυριο θα παω μαλλον καρφουρ να δω τι θα γινει, ισως και βεροπουλο που ειπατε

Νασια
22-07-09, 22:46
κοριτσια δοκιμαστε και του λιντλ τις πανες ειναι οικονομικες και τελειες!!!!!!! απο ολες τις πλευρες τις εχει αλλαξει οι προηγουμενες που ειχε μεχρι την ανοιξη περιπου μυριζαν λιγο αλλα αυτες ειναι φτηνες εχουν 9.46 το πακετο και εχει 44 πανες μεσα .. σουπερρρρρρρρρρρρρ σας λεω εγω που εχω ενα παιδι με τις πιο τρελες αλλεργιες .... ακομα και στις πανες μου ειχε κανει ....

dimidana
22-07-09, 23:38
ok και εγω μαρινοπουλο για baby dry με στικερ 5 ευρω και 20% εκπτωση
εχω και κουπονι 5 ευρω
ααααα δε γινεται! δε το δεχεται!
γιατι??????????????????
δε κλπ κλπ προσπαθει δευτερη ταμιας να περαζσει και το κουπονι ....δε γινεται
και εγώ φίλη γατούλα προσπάθησα να δώσω κουπόνι αλλά δεν το δέχτηκαν:x
θα γλύτωνα άλλα 3 ευρώ άρα θα έφτανα τελική τιμή 13,54. τέσπα! άλλη φορά;-)
όσο για την οικονομική πορτοκαλί συσκευασία εγώ δεν την έχω δει σε κανένα σούπερ μάρκετ...

Ηλιάννα
23-07-09, 00:09
Εγω εστειλα στο Carrefour τον πατερα μου και πηρε δυο συσκευασιες 20,95 -20% και δεν δεχτηκαν το κουπονι
Πηρα τηλεφωνο και τους λεω γιατι δεν το δεχτηκαν και μου ειπαν να παω απο εκει να μου τακτοποιησουν το θεμα
Απ οτι εχω καταλαβει η Pambers κανει εκπτωση στο σουπερμαρκετ 5 ευρω στην τιμη που το αγοραζει,το σουπερ κανει την προσφορα 20%(δικο τους προβλημα),τα κουπονια που δινουμε εμεις θα τα παρουν αυτοι απο την pambers,αρα τι προβλημα εχουν;;;
Εγω σκεφτομαι να παρω αυριο τηλεφωνο στην pambers και να τους πω τι εγινε να δω τι θα μου πουν κι αυτοι
Μπηπως να γινει οργανωμενο το εγκλημα(να τηλεφωνησουμε πολλες)να τους ταρακουνησουμε....!!!
Και στα Carrfour δεν θα μπορεσω να παω αυτες τις μερες,μαλον απο βδομαδα:roll:

Γατουλα
23-07-09, 00:11
μωρε αυριο αν προλαβω θα την κανω τη φασαρια!!!

Ηλιάννα
23-07-09, 00:39
Ελπιζω να το θυμηθω και να παρω κι εγω

menia25
23-07-09, 01:48
κοριτσια δοκιμαστε και του λιντλ τις πανες ειναι οικονομικες και τελειες!!!!!!! απο ολες τις πλευρες τις εχει αλλαξει οι προηγουμενες που ειχε μεχρι την ανοιξη περιπου μυριζαν λιγο αλλα αυτες ειναι φτηνες εχουν 9.46 το πακετο και εχει 44 πανες μεσα .. σουπερρρρρρρρρρρρρ σας λεω εγω που εχω ενα παιδι με τις πιο τρελες αλλεργιες .... ακομα και στις πανες μου ειχε κανει ....

ΤΙΣ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ. ΤΙΣ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΗΣ LIBERO.

dimitraz
23-07-09, 08:39
Πράγματι είναι πολύ καλές, λίγο χοντροκομμένες όμως βρε παιδί μου..εγώ αναγκστικά παίρνω πάμπερς για να είναι λίγο πιο κομψός..

marialina
23-07-09, 11:38
εγώ ρε κορίτσια πάντα στο carrefour παίρνω και το 20% που κάνουν με την κάρτα club αλλά και πάντα δέχονται το κουπόνι

Μπουμπουλιθρα
23-07-09, 11:43
κοριτσια δεν ξερω εαν ειμαι ασχετη θελω να αγορασω σλιγκ αλλα ειδα εναν γυρω στα 70 ευρω μηπως ξερει καμια οικονομικους και σε τι μαγαζια μπορω να τα βρω;

kalamaraki
23-07-09, 11:59
Εδώ θα βρεις ποιο οικονομικούς http://www.babywearing.gr/Shopping/RingSling/Shopping_RingSling.htm Η Στέλλα είναι καταπληκτικός άνθρωπος τα ράβει η ίδια και στο στέλνει σπίτι! Είναι μέλος στο φόρουμ μας

miamama
23-07-09, 12:13
καλά που είπατε για το -20% στον μαρινόπουλο, γιατί δεν είδα διαφήμηση.
ευτήχως που υπάρχει το τόπικ!!
πάντως βρε κορίτσια με την libero είμαι πολύ ευχαριστημένη, ούτε διαρροές, ούτε μυρωδιές.τελικά η pampers έχει μόνο όνομα.
άσε που είναι η μόνη που μου στέλνει κουπόνια.

kalamaraki
23-07-09, 12:18
Είναι όντως καλύτερες οι Libero, και μένα είχε βγάλει σπιθουράκια με τις Pampers αλλά οι Pampers είναι ποιο λεπτές να πάρει και όχι τόσο χοντροκομένες σαν τις Libero , το μόνο κακό που βρίσκω. Και εγώ μόνο Libero αγοράζω μόνο αν έχω κουπόνι θα πάρω από τις άλλες.
Α τους το έχω στείλει και σε μαιλ αυτήν την παρατήρηση....

Γατουλα
23-07-09, 12:22
αγαπαει ο θεος τον κλεφτη αγαπαει και τον νοικοκυρη!
βαζε βγαζε εχτες τις πανες και με το τσακωμο που εκανε, ξεχασε να μου αντιλογισει μια εκπτωση! δηλ 4,09 δικα μου!
καλα να παθουνε και ευθυνη δε φερω

παω να δω αν θα καταφερω το συνδιασμο και στα 3 σημερα!
κουπονι+στικερ+20%

kalamaraki
23-07-09, 12:22
Δεν πειράζει δεν θα τους λείψουνε!!!
Καλή επιτυχία!!!

elachl
23-07-09, 12:24
ΓΑΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 25/07

ismeni
23-07-09, 12:26
πάντως βρε κορίτσια με την libero είμαι πολύ ευχαριστημένη, ούτε διαρροές, ούτε μυρωδιές.τελικά η pampers έχει μόνο όνομα.
άσε που είναι η μόνη που μου στέλνει κουπόνια.

κι εγώ ψηφίζω libero. η pampers Μόνο όνομα πουλάει. δε λέω είανι κομψες... αλλά δε με νοιάζει.
ναι η Libero είναι συνεπής με τα κουπόνια. ενώ την Pampers... αντε να την πετύχεις 1η του μηνα.

kat05
23-07-09, 12:29
Κορίτσια, καταγγέλλω Μαρινόπουλο όπου διαφήμιζε 20% έκπτωση αλλά στο ταμείο χρεώνουν κανονικά... Δυστυχώς το διαπίστωσα αργά για να διαμαρτυρηθώ...!

elachl
23-07-09, 12:32
ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΣΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ Η ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ....μακραν η καλυτερη σαυτα.και στις πανες ειναι καλη,εχε χαρη που ο συζυγος θελει τα παμπρερς.στο βεροπουλο χτες ειδα ενα ταμπελακι οτι τα μπειμπιγκου εχουν χαμηλη τιμη.ειχαν και στικερ-2.το χτυπησα στο μηχανημα και το εβγαλε 5 και κατι....

bessy
23-07-09, 16:51
Σημερα παρελαβα κουπονια libero, πηγα στον μαρινοπουλο και πηρα μια μικρη συσκευασια easy up
Αρχικη τιμη 10,35 - 2,50 το κουπονι =7,85
και παρατηρω οτι το -20% ειναι 1,57
τελικη 6,28 δηλαδη την εκπωση την δικη τους την κανουνε αφου αφαιρεθει το κουπονι
Γιατι να μη γινεται το αντιθετο???Πρωτα η εκπτωση και μετα το κουπονι???
Μου φαινεται μας μυριστηκαν και κανουν απατεωνιες!!!

sofia27
23-07-09, 17:02
Μονο με την καρτα του μαρινοπουλου σου κανουν την εκπτωση 20%

Γατουλα
23-07-09, 17:23
ενταξει δε μπορεις να τους υποχρεωσεις με ποια σειρα θα στα αφαιρεσουν
συνηθως το ποσοστο εκπτωσης ειναι επι της τελικης τιμης οποτε και εγω θα εβγαζα πρωτα το κουπονι

τελικα δε χρειαστηκα να τσακωθω, περασα απο ενα δικο μας, κωκωσης-ηλιουπολη και ειχε και αυτος 20% και στικερ 5 ευρω στα μεγα συσκευασιες
το ρεζουμε, 88 τεμαχια------10,95!!!!!!!

melita
23-07-09, 18:53
Πάντως εάν οι πάνες έχουν στίκερ -4 ευρώ και δεχθούν και το κουπόνι συμφέρει καλύτερα από την έκπτωση -20% στα καρφούρ.

dimitraz
23-07-09, 19:22
ενταξει δε μπορεις να τους υποχρεωσεις με ποια σειρα θα στα αφαιρεσουν
συνηθως το ποσοστο εκπτωσης ειναι επι της τελικης τιμης οποτε και εγω θα εβγαζα πρωτα το κουπονι

τελικα δε χρειαστηκα να τσακωθω, περασα απο ενα δικο μας, κωκωσης-ηλιουπολη και ειχε και αυτος 20% και στικερ 5 ευρω στα μεγα συσκευασιες
το ρεζουμε, 88 τεμαχια------10,95!!!!!!!
Μιλάμε για τα παμπερς συσκευασία τζάμπο? Και τα πήρες σήμερα απο τον ΚΟΚΚΩΣΗ?? Τρέχω αύριο να προλάβω, αν δεν τα πήρες όλα..Φαντάζομαι κάνουν σε όλους την έκπτωση??

Γατουλα
23-07-09, 22:30
χαχαχα τρεχα και ελπιζω να βρεις
μη φοβασαι ειμαστε σε διαφορετικες κατηγοριες , πηρα σε 4 και 5 baby dry
τωρα για πιο μικρα δε κοιταξα καταλαβαινεις
αλλα ριξε μια ματια, κοντα εισαι

dora
24-07-09, 02:19
Νομιζω πως τις συσκευασιες τζαμπο της βγαζουν απο το 4 και πανω.. Δεν θυμαμαιποτε να εχω δει μικροτερα νουμερα οσα χρονια αγοραζω.
Αυτο με τα στικερ κ το κουπονι το εχω παθει κι εγω παλιοτερα (δεν μου στελνουν πλεον απο καμια εταιρια) Μου ειπαν οτι οταν το προιον εχει ηδη εκπτωση απο την εταιρεια η ιδια η εταιρια δεν δεχεται αλλη εκπτωση για το συγκεκριμενο ειδος. Αλλα ας παρει καποια να το διευκρινησει.

Εγω παντως με τα παμπερς δεν ειχα ποτε προβλημα ενω με τα λιμπερο τη νυχτα ειδικα ειχαμε διαρροες.. Απο την αλλη στα βρακακια εχω βολευτει καλυτερα τα λιμπερο κι ας ειναιλιγο πιο χοντρομενα. Βεβαια τωρα που τα φορουσε συνεχεια (λεγαμε να κοψουμε τα τσισα) παρατηρησα οτι στην περιοχη που ειναι το λαστιχο βγαζει κοκκινιλα και ειχε φαγουρα. Πηρα τα παμπερς και παλι στην περιοχη που ειναι το λαστιχο εκανε τα ιδια.. Εχει να κανει μαλλον με το οτι δεν εφαρμοζει πολυ καλα σε εκεινο το σημειο. Πηραμε παλι τα κανονικα και ηρεμισε το παιδι.

GEMAKOAL
24-07-09, 02:27
πηγα σημερα καρφουρ κ στην μεγαλη συσκευασια των παμπερς (κουτι)
,απο το κουτι φαινοταν να εχουν ξεκολλησει κατι ......να ταν το στικερ των 4 ευρω ??????????????
οπως και να χει πηραμε πανες (για 2 )και στο συνολο γλιτωσαμε 32 ευρω ! καλα ειναι .....
βγαινοντας λεω στον αντρα μου .........αυριο τρωμε πανες κοκκινιστες !!!!

Γατουλα
24-07-09, 09:02
χαχαχαχα να σαι καλα!!!!!!!

τωρα ειδα και την υπογραφη σου για πες????? δε σταματησες??? εγκυμοσυνη , γεννα??????

dimitraz
24-07-09, 10:58
χαχαχα τρεχα και ελπιζω να βρεις
μη φοβασαι ειμαστε σε διαφορετικες κατηγοριες , πηρα σε 4 και 5 baby dry
τωρα για πιο μικρα δε κοιταξα καταλαβαινεις
αλλα ριξε μια ματια, κοντα εισαι
Νομίζεις..με τέτοια κοιλιά που έχει θα ξοδέψω ένα μεγάλο πακέτο νο3 που έχω, και αρχίζω νο4 γιατί ήδη αρχίσαν οι διαρροές απο το πλάι. Είναι επισήμως και ο πρώτος χοντρός στην οικογένεια..

miamama
24-07-09, 12:10
πήγε ο άντρας μου χθές στο μαρινόπουλο, δέχθηκαν και τα κουπόνια και την έκπτωση όλα.
μια μεγάλη συσκευασία με τίκερ -4Ε(που για να το βρει έψαχνε στο βάθος),κουπόνι -4Ε και -20%. πολύ φθηνό βγήκε.
και 2 μικρές συσκευασίες με κουπόνι -2Ε και -20%.
βάλαμε και την πρώτη συμμετοχή για τον διαγωνισμό της libero, επιτέλους.

EFH
24-07-09, 13:07
η libero δεχεται το κουπονι μαζι με το στικερ και την εκπτωση 20 %
το προβλημα ειναι με την pampers στο carrefour, δεν δεχεται το στικερ 5.00 ευρω μαζι με το κουπονι

μου ηρθε και sms σημερα απο παμπερς για την εκπτωση 5.00 ευρω

elachl
24-07-09, 13:13
σημερα σου ηρθε εφη μου?εμας γιατι δεν μας στελνουν οι κοπανοι?καλα πες τους σχεδον τελειωσανε....εδω ηδη εξαντληθηκαν.το τελευταιο πηρα εγω προχθες....μονο ο βεροπουλος τα φερνει.αβ και ατλαντικ δεν τα εχουνε φερει.ειναι εκτος λιστας για εδω...

EFH
24-07-09, 13:19
ναι πριν μιση ωρα ηρθε απο το 1111. να σπεύσω λεει στα σουπερ μαρκετς

εχ ω σπευσει εδω και 2 εβδομαδες :)

elachl
24-07-09, 13:21
χα χα!ειναι τελειως γκαου!ας οψετε ο αντρας μου που θελει τα παμπερς αλλιως θα τους ειχα ξαποστειλει προ πολου..η μπειμπιλινο μου αρεσει εμενα.συνεπεια ακριβεια τιμη και ωραια δωρα....και ποιοτητα φυσικα...

EFH
24-07-09, 13:27
εγω να πω την αληθεια ακολουθω παντα τις προσφορες.
αυτο που εχει εκπτωση και κουπονι παιρνω.
μου αρεσουν οι παμπερς τα μπειμπιλινο. τα λιμπερο οχι τοσο γιατι ειναι χοντροκομμενα και ειχα και καποιες διαρροες

ismeni
24-07-09, 13:42
χα χα!ειναι τελειως γκαου!ας οψετε ο αντρας μου που θελει τα παμπερς αλλιως θα τους ειχα ξαποστειλει προ πολου..η μπειμπιλινο μου αρεσει εμενα.συνεπεια ακριβεια τιμη και ωραια δωρα....και ποιοτητα φυσικα...

δεν καταλαβαίνω γιατί "ακούς" τον άντρα σου! πάρε κορίτσι μου αυτές που σ' αρέσουν. πιο φτηνές είναι οι babylino (να μια καλή δικαιολογία). βρες μια δικαιολογία και κάνε κουμάντο εσύ στον κ... της μικρής!!!!

έλα1 έλα! πολύ αέρα πήρανε! εμείς είμαστε το ισχυρό φύλο!!!!

elachl
24-07-09, 13:44
αχ ισμηνακι δεν ξερεις τι εστι μπαμπας σε ρολο μαμας...ο δικος μας ειναι ετσι...ουτε στον εχθρο μου που λενε....εχει και τα θετικα του αλλα.....αν ακουσετε εγκλημα στη μυτιληνη.γυναικα σκοτωσε τον αντρα της εγω θα ειμαι...χα χα!γιατι τον ακουω?δεν καταλαβες καλο μου.οτι δεν του αρεσει περνει σακουλιτσα το ριχνει μεσα και το ξαποστελνει...

ismeni
24-07-09, 13:49
αχ ισμηνακι δεν ξερεις τι εστι μπαμπας σε ρολο μαμας...ο δικος μας ειναι ετσι...ουτε στον εχθρο μου που λενε....εχει και τα θετικα του αλλα.....αν ακουσετε εγκλημα στη μυτιληνη.γυναικα σκοτωσε τον αντρα της εγω θα ειμαι...χα χα!γιατι τον ακουω?δεν καταλαβες καλο μου.οτι δεν του αρεσει περνει σακουλιτσα το ριχνει μεσα και το ξαποστελνει...

βάλε τις πάνες babylino στη συσκευασία των pampers...
γιατί βρε παιδί μου τέτοιο κόλλημα; ξέρει πόση οικονομία θα κάνει χρησιμοποιώντας babylino; ένα πακέτο επιπλέον...
αααα δεν μπορώ εγώ έτσι... θα σου πώ κάτι που δεν ακούγεται όμορφα. (δεν το συνεριζόμαι και ουτε μου αρέσει) ποιός αγοράζει τις πάνες; αυτός θα διαλέγει τι θα φοράει το παιδί.

elachl
24-07-09, 13:53
ισμηνακι την περασμενη κυριακη μου αφησε η παξ ενα πακετο αλλη μαρκα.δεν ηταν γνωστη.το ανοιγω και το βαζω στο ραφι.περνει σακουλα και τα ριχνει μεσα και μου λεει να τα δωσω αλλου...δεν τρωγεται σου λεω.και γω της χαρισα 2 κλιπ πιπιλας κικο.ηταν πανω στις κρεμες φαριν λακτε νουνου...ειναι εγκυος στο δευτερο οποτε θα τα χρειαστει...οσο για τον αντρα μου αστον γιατι δεν μπορω να μαλωνω...ψαχνω προσφορες και τελειωνει η υποθεση...α και δεν ειναι χαζος.τα γνωριζει και τα διαβαζει.τις προαλλες πηρε ο πεθερος μου καταλαθος και μου λεει τι πανες εδωσες στη μανα μου?του λεω ρωτα αλλους.δεν τις πηρα εγω...δεν τρωγεται με τιποτα ωρες ωρες..(1 μικρο πακετο πηρε μην φανταστεις οτι ξοδευτηκαν κιολας)

annia
24-07-09, 14:04
ρε κοριτσια εμενα με τις λιμπερο μου ειχε συγκαει ρε γαμωτο..οσο ηταν νεογεννητη και της ειχα παρει ολα καλα..αλλα οταν της πηρα για 7-18αν δεν κανω λαθος συγκαηκε...

vatraxaki
25-07-09, 13:22
κοριτσια δοκιμασε καμια τα πορτοκαλι παμπερς;ειναι καλα η μαπα;

elachl
25-07-09, 13:27
βατραχακι εγω ισως παρω τα μωρομαντηλα τα πορτοκαλι.για παμπερς δεν νομιζω..προτιμω τα πρασινα..

mariantinos
25-07-09, 13:32
Καλησπέρα κορίτσια.δεν ξέρω αν το αναφέρατε αλλά τα κουκου έχουν μεγάλες προσφορές σε πολλά είδη.

vatraxaki
25-07-09, 13:35
βατραχακι εγω ισως παρω τα μωρομαντηλα τα πορτοκαλι.για παμπερς δεν νομιζω..προτιμω τα πρασινα..
α εχει και μωρομαντηλα;δεν το ηξερα ποσο εχουν;
κι εγω τα πρασινα προτιμω οταν παιρνω γενικως προτιμω τα λιμπερο.

elachl
25-07-09, 13:36
τα 3 πακετα 5,21 στο βεροπουλο τα ειδα..

annia
25-07-09, 13:36
πηρα μωρομαντηλα σημερα θα τα χρησιμοποιησω λογικα απο αυριο...3πακετα των 72τμχ 5,49αν δεν κανω λαθος τα πηρα...

kalamaraki
25-07-09, 17:03
Σήμερα πήγα Καρφουρ, λοιπόν στην είσοδο στη ρεσεψιον γράφει σε ανακοίνωση ότι με τα προιόντα της Προκτερ & Γκαμπλ που είναι σε -20% ή με στίκερ δεν δέχονται επιπλέον εκπτωτικό κουπόνι!
Επισης να σας ρωτησω κατι? Τα μωρομάντηλα Nivea είναι τα χειρότερα γεμάτα παραμπέν, τα πάμπερς είναι ακριβά νομίζω 5,5? τα τρια γιατί δεν αγοράζεται τα Τζόνσον? Εχουν κάτι ? Ρωτάω μηπως έχω χασει επεισόδιο και δεν είναι καλά

annia
25-07-09, 17:06
εγω αγοραζω και τζονσον αλλα ιδια τιμη εχουμ αυτα που παιρνω ροζ-πρασινο οποτε ειπα να δοκιμασω και τα καινουργια της παμπερς...

kalamaraki
25-07-09, 17:08
Είπα και εγώ... ακούω όλο μωρομάντηλα παμπερς και λέω μήπως έχασα κανένα επεισόδιο! Δεν έχουν ίδια τιμή... τα τρια της τζόνσον είναι στα 4.8? και τα τρια της παμπερς είναι σχεδόν πάντα στα 5.5? αν θυμάμαι καλά. Θα μου πεις σιγά για μισό ευρώ... ε μισό ευρώ από εδώ μισό από εκεί

annia
25-07-09, 17:13
εγω απο το σουπερ μαρκετ που ψωνιζω τα συγκεκριμενα της τζονσον τα εχει 5,56..και εγω τα κοιταω αυτα μην νομιζεις

kalamaraki
25-07-09, 17:15
ρε συ λες να κάνω τόσο λάθος? πάω να δω την απόδειξη και επιστρέφω

kalamaraki
25-07-09, 17:17
Λοιπόν το βρήκα....
Μωρομάντηλα Τζόνσον 2+1 τα μπλε-ροζ ή τα πράσινα-ροζ 4,72? από Καρφουρ προχθες!
Μα ο λόγος που δεν τα παίρνω τα παμπερς είναι γιατί γλιτώνω σχεδόν ένα ευρώ

annia
25-07-09, 17:19
στο ξανα λεω και εγω τζονσον παιρνω πρασινο-ροζ..αλλα τα εχει 5,50Εαπο τον γαλαξια...απλα εχουν βγει καινουρια πορτοκαλι μωρομαντηλα της παμπερς και ειπα να τα δοκιμασω ετσι κι αλλιως ιδια τιμη εχουν..

kalamaraki
25-07-09, 17:21
αααααααα είπαμε δεν στροφάρω αυτές τις μέρες...! τρέχω να προλάβω τις ετοιμασίες του γάμου και δεν κοιμάμαι καλά! Χίλια σόρυ.... σε έπρηξα!

annia
25-07-09, 17:24
οχι βρε δεν πειραζει..αλλα δεν μπορω να καταλαβω αυτη την διαφορα στο ενα σ.μαρκκετ 4,80και στο αλλο 5,50τσ τσ τσ..κλεφτες..

kalamaraki
25-07-09, 17:27
Α καλα ο Γαλαξίας είναι ακριβό σούπερ.. πέρυσι μέναμε Δραπετσώνα και με την κοιλιά τούρλα ζοριζόμουν κάθε φορά να πηγαίνω με το αμάξι μακριά στον Σκλαβενίτη...ε πήγαινα στον Γαλαξία στη γειτονιά μου και πάντα ήταν ακριβότερο το καλάθι μου!

melita
25-07-09, 17:36
Συγκρίνοντας σ.μ. και τιμές λέω να κάνουμε με λίστα με τα πιο φθηνά και πιο ακριβά σ.μ. Για παράδειγμα, σε μερικά προιόντα τα καρφούρ είναι πανάκριβα, μόνο οι προσφορές τους μπορει να αξίζουν λίγο.

Γατουλα
25-07-09, 18:11
δε μου λετε , εγω που παιρνω μωρομαντηλα απο το τζαμπο μηπως δε πρεπει????Μια χαρα ειναι οπτικα και μυρωδια τωρα για παραπερα δεν εχω ιδεα
παντως ειναι 1,5 το ενα, τα πιο φτηνα απο ολα

kalamaraki
25-07-09, 18:17
Εγώ αγοράζω συνέχεια πράγματα για το σπίτι, για διακόσμηση για το νοικοκυριό από τα τζάμπο, και εσώρουχα αγόραζα πριν ανακαλύψω το mothercare το αγγλικό σαιτ.Αλλά εγώ σαν Έλενα για μένα τα έχω αγοράσει για την τσάντα μου αλλά για την μπουμπού όχι... Θα μου πεις και τα δυο έχουν συντηριτικά και διάφορα μέσα και θα έχεις απόλυτα δίκιο αλλά και πάλι δεν το αγοράζω για την μικρή μου , παίρνω το φουξ και το βάζω στην τσάντα μου για μένα ή το αφήνω στο αμάξι μου να έχω πάντα υγρό μαντιλάκι. Ούτε χαρτοπετσέτες πάιρνω από εκέι ούτε μαντίλια

TasNat
25-07-09, 18:29
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΥΔΙΜΩΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ "365" ΑΠΟ ΤΑ ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ. ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΙΟ ΑΡΩΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ. ΤΕΛΟΣ, Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ. Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 1.10 ΕΥΡΩ (ΠΕΡΙΠΟΥ).

kalamaraki
25-07-09, 18:34
χμ... ενδιαφέρον ακούγεται, μόνο που δεν έχω κοντά μου βασιλόπουλο και ζήτημα να έχω πάει μια φορά στου Ικεα το κατάστημα πέρυσι αν θυμάμαι καλα

TasNat
25-07-09, 19:05
ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΒ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ??? ΤΟ ΙΚΕΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ! :)

kalamaraki
25-07-09, 19:13
Σορύ από γρηγοράδα το εγραψα, μένω καλαμαριά τέρμα προς Αι Γιάννη και τα μόνα δυο βασιλόπουλους που εχω παρει χαμπάρι είναι ένας 10 λεπτά με το αμάξι και ο αλλος στο εμπορικό κέντρο που είναι και το ΙΚΕΑ της Θεσσαλονίκης στα Ανατολικά της πόλης μας

TasNat
25-07-09, 19:26
ΜΑΛΙΣΤΑ...ΑΣΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΒ ΕΔΩ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ... ;)

kalamaraki
25-07-09, 19:36
θα το κάνω γιατί είχα παρει τότε την τελευταιά φορά κατι υγρά μαντίλια για καθαρισμό τουαλέτας πολύ φθηνά και πολύ καλά μου έχουν βγει να φανταστείς ακόμα έχω λίγα στο κουτάκι τους

annia
25-07-09, 20:16
ξεχασα να πω οτι στον γαλαξια εχει τις κουτες παμπερς 4,4+και 5 μονο 16,48αν δεν κανω λαθος θα παρω την δευτερα γιατι εχω τωρα...εχω και κουπονακι -3,00μια χαρα..

dimitraz
26-07-09, 00:54
Εγώ που πήρα τις προάλλες είχαν 20 ευρώ γιατί είχαν πάνω το γνωστό αυτοκόλλητο των 5 ευρώ..Εκτός αν έχουν επιπλέον έκπτωση όπως Κοκώση που πήγα αλλά δεν βρήκα νο4 γιατί τα είχε πάρει όλα η Γατούλα!!!!

elachl
26-07-09, 00:58
γεια σας.σχετικαμε τα μωρομντηλα τζονσονς τα παιρνω και γω.4,28 απο βεροπουλο το μπλε ροζ 2και 1δωρο...

Γατουλα
26-07-09, 01:10
αντε βρε , εγω 2 4αρια βρηκα baby dry και πηρα! και ενα 5αρι!
απο active fit δεν ειχε τιποτα εεε?

ο κοκωσης παντως βγαζει συχνα τα παμπερς με -20%

dimitraz
26-07-09, 01:20
Είχε αλλά έχουν την ίδια τιμή και έχει 20 λιγότερα μέσα. Ακόμα δεν τα χρειάζεται αφού δεν κινείται ιδιαίτερα..δηλαδή καθόλου..δηλαδή συνέχεια κοιμάται..Μωρέ ψήνομαι για υφασμάτινες πάνες, σιγά σιγά σε κανένα μήνα θα το κάνω το τόλμημα..

Spiroulina
26-07-09, 23:04
Κοριτσια δειτε και αυτη την προσφορα:
http://www.atlantic.gr/gr/articles.asp?p=20005-861&bk-p=1-7&status=dtl&dfltpg=offers_mag.asp

-30% στα μωρομαντηλα Baby Care απο 27/7 εως 29/7...:D

Γατουλα
27-07-09, 15:24
τα πηρα 5,80 περιπου - 1,77
επισης εχει προσφορα απορυπαντικο προδερμ με εκπτωση 20% και δωρο το μαλακτικο 1λτ

ΦΑΙΔΡΑ
27-07-09, 15:41
Εγώ αγοράζω συνέχεια πράγματα για το σπίτι, για διακόσμηση για το νοικοκυριό από τα τζάμπο, και εσώρουχα αγόραζα πριν ανακαλύψω το mothercare το αγγλικό σαιτ.Αλλά εγώ σαν Έλενα για μένα τα έχω αγοράσει για την τσάντα μου αλλά για την μπουμπού όχι... Θα μου πεις και τα δυο έχουν συντηριτικά και διάφορα μέσα και θα έχεις απόλυτα δίκιο αλλά και πάλι δεν το αγοράζω για την μικρή μου , παίρνω το φουξ και το βάζω στην τσάντα μου για μένα ή το αφήνω στο αμάξι μου να έχω πάντα υγρό μαντιλάκι. Ούτε χαρτοπετσέτες πάιρνω από εκέι ούτε μαντίλια

έχει αγοράσει από το Αγγλικό σαιτ του Mothercare?????
έχω προσπαθήσει και δεν μπορώ
έχω δίδυμα και καταλαβαίνεις

marialina
27-07-09, 15:45
Το careffour έχει 20% σε όλα τα γαλατα τα εβαπορέ!!!!!!!

ΦΑΙΔΡΑ
27-07-09, 16:46
ευχαριστώ !!!!!!
πάει ο σύζυγος τρέχοντας

marialina
27-07-09, 16:53
Εγώ πήρα 2 κούτες νουνου kid από 7,52ευρώ σε 6ευρώ. Είχα και 1 κουπόνι -1 ευρώ όποτε η μια κούτα μου ήρθε 5 ευρώ και 6 ευρώ η άλλη. Σύνολο 11ευρώ από 15ευρώ!!!

elachl
27-07-09, 19:34
εμεις πινουμε το νουνου κιντ 1 λιτρο.το παιρνω απο το βασιλοπουλο 1,48.εχω και κατι κουπονια -0,20 λεπτα αρα τελικη τιμη 1,28

EFH
28-07-09, 10:02
Το careffour έχει 20% σε όλα τα γαλατα τα εβαπορέ!!!!!!!

εχει και στους καφεδες 20% και σημερα
πολυ σημαντικο κερδος εχουμε και απο αυτο :mrgreen:

mariadrama
28-07-09, 15:45
εγω σημερα κοριτσια εκανα τα χαρτια μου για το επιδοτουμενο προγραμμα της forthnet και το επιδοτουμενο Laptop ειναι για κάτοικους Κεντρικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας, Θράκης και Νησιών Ανατολικού Αιγαίου. εχει δυο κατηγοριες την απλη και την Plus εγω ειμαι στην δευτερη λογω ανεργιας . ετσι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα και μια ωρα σε κινητα θα πληρωνε συνολο 25 ευρω τον μηνα χωρις παγιο οτε . ( απλα πρεπει να προπληρωσω για ενα χρονο ) και το laptop μου βγαινει 159, ευρω και απο οτι ειχα αξιζει γυρω στα 500.
για το Plus προγραμμα εκτος απο τους ανεργους το δικαιουνται και αλλες ομαδες οπως οι οικον μεταναστες οι πολυτεκνοι , μονογονεικες οικογενειες και ατομα πανω απο 65 . εγω το εκανα και στο ονομα της πεθερας μου ( ετσι θα γλιτωνει τα μισα απο οσα δινει σημερα στα τηλ και απλα το ιντερνετ δεν θα το χρησιμοποιει ) και ετσι θα παρουμε αλλο ενα laptop με 159 ευρω. κοιταξτε περισσοτερα στην σελιδα της forthnet οπως και να χει αξιζει τον κοπο .

antu
28-07-09, 20:27
τι ειναι αυτο το προγραμμα της forthnet μπορεισ να μου πεις σε παρακαλω?

mariadrama
29-07-09, 00:03
αντιγραφω απο την σελιδα της forthnet
Η Forthnet παρέχει Επιδοτούμενες Υπηρεσίες σε συγκεκριμένους νομούς της Ελλάδας, στα πλαίσια της δράσης «Χρηματοδότηση επιχειρήσεων για την ανάπτυξη της ευρυζωνικής πρόσβασης στις Περιφέρειες της Ελλάδας» του Επιχειρηματικού προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» (ΚτΠ).
για περισσοτερες πληροφοριες κοιτα στην σελιδα
ειναι επιδοτηση απο την ευρωπαικη ενωση μη νομιζεις οτι απλα τους επιασε πονος στην forthenet και μας λυπηθηκαν :-)

QUOTE=antu;1139659]τι ειναι αυτο το προγραμμα της forthnet μπορεισ να μου πεις σε παρακαλω?[/QUOTE]

stellas
29-07-09, 01:28
εγω σημερα κοριτσια εκανα τα χαρτια μου για το επιδοτουμενο προγραμμα της forthnet και το επιδοτουμενο Laptop ειναι για κάτοικους Κεντρικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας, Θράκης και Νησιών Ανατολικού Αιγαίου. εχει δυο κατηγοριες την απλη και την Plus εγω ειμαι στην δευτερη λογω ανεργιας . ετσι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα και μια ωρα σε κινητα θα πληρωνε συνολο 25 ευρω τον μηνα χωρις παγιο οτε . ( απλα πρεπει να προπληρωσω για ενα χρονο ) και το laptop μου βγαινει 159, ευρω και απο οτι ειχα αξιζει γυρω στα 500.

το λαπτοπ στο προγραμμα που λες βγαινει στα: Τιμή Φορητού Υπολογιστή με Επιδότηση plus:184,80? , σωστα?
το 159 ? που το βρηκες και το ψαχνω?

mariadrama
29-07-09, 11:34
στη Ροδο εχουμε 13% αντι για 19 ετσι βγαινει 159

elachl
29-07-09, 11:38
και γω πηρα χτες και ρωτησα αλλα εχω κανει ηδη την αιτηση απο 01/07 και εχω ηδη αγορασει λαπ τοπ οποτε...αν κανω αλλαγη στα στοιχεια θα πρεπει να περιμενω παλι 40 μερες για να γινει η συνδεση η οποια θα μπει τις επομενες μερες...δυστυχως υπο αυτες τις συνθηκες το εχω χασει...

mariadrama
29-07-09, 16:44
με βιαβεβαιωσαν οτι δεν θα μεινω χωρις ιντερνετ η τηλ ισως καποιες ωρες την ημερα της ενεργοποιησης μου ειπαν πως θελει 3 εβδομαδες η ενεργοποιηση για να δουμε

elachl
29-07-09, 19:34
http://www.atlantic.gr/gr/home.asp?p=2-1επισης πηρε ασυρματο τηλ για το σπιτι απο το γερμανο 12,90ευρω sagem

pwlina
29-07-09, 22:52
Ελενη τι γινεται με τα ατλαντικ εκει? Πηγα ψωνισα πριν μια βδομαδα για το παιδι πραγματα πληρωσα πανω απο 30 ευρω μου δωσανε μια κανατα νερου δωρο πολυ ωραια, σημερα πηγα κ πηρα τρια γαλατα απο 1,49 το καθε ενα κ μου δωσανε δωρο μια ψευτοξυλινη να το πω μπιζουτιερα μετρια σε μεγεθος. Λεω στην ταμια τι ειναι παλι αυτο? Μου λεει δωρο κ λεω πως τα περνω αυτα με της αγορες μου? γιατι κ την προηγουμενη φορα μου δωσατε μια κανατα. Κ μου ειπε οτι το σουπερ μαρκετ κανει διαφορα δωρα σε πελατες.. Ωραια πραγματα δηλαδη μπραβο μπραβο παντα τετοια!!!!

Γατουλα
29-07-09, 22:55
ψωνιζεται με καρτα???? γιατι στο δικο μας, τσιφουτια!

elachl
30-07-09, 10:01
Ελενη τι γινεται με τα ατλαντικ εκει? Πηγα ψωνισα πριν μια βδομαδα για το παιδι πραγματα πληρωσα πανω απο 30 ευρω μου δωσανε μια κανατα νερου δωρο πολυ ωραια, σημερα πηγα κ πηρα τρια γαλατα απο 1,49 το καθε ενα κ μου δωσανε δωρο μια ψευτοξυλινη να το πω μπιζουτιερα μετρια σε μεγεθος. Λεω στην ταμια τι ειναι παλι αυτο? Μου λεει δωρο κ λεω πως τα περνω αυτα με της αγορες μου? γιατι κ την προηγουμενη φορα μου δωσατε μια κανατα. Κ μου ειπε οτι το σουπερ μαρκετ κανει διαφορα δωρα σε πελατες.. Ωραια πραγματα δηλαδη μπραβο μπραβο παντα τετοια!!!!
τι κανεις κοριτσαρα?ολα καλα?λοιπον η κανατα που λες θα πρεπει να ειναι της νεστλε και να τους εχει περισεψει.την δινανε πριν 2 φυλαδια νομιζω.οσο για τη μπιζουτιερα δεν ξερω.ισως ειναι απο παλια.δεν θυμαμαι.το ατλαντικ το επισκεπτομαι σπανια πλεον ετσι οπως το κανανε εδω.μικρο και ουτε καν κρεοπωλειο δεν εχει...εδω δεν ειναι καθολου κουβαρνταδες....

stellas
31-07-09, 13:18
κοριτσια πειτε που εχει πανες με εκπτωση, μειναμε λεμε!!!!!!!!!!

elachl
31-07-09, 13:24
στα αβ -20%στις κουτες παμπερς τζαμπο...αν εχεις κουπονι βγαινει πιο φτηνα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
31-07-09, 14:17
http://www.carrefour.gr/gr/asp/active_spot.asp?L=1&N=

Με -70% μπορείτε να πάρετε υπέροχα μαγιο disney, ρουχαλάκια και παπουτσάκια για τα παιδάκια σας. Νομίζω συμφαίρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

bessy
31-07-09, 16:13
Σημερα μου στειλανε κουπονια pampers μετα απο παρα πολυ καιρο!
Και τα τρια ειναι των 5 ευρω για οικονομικες συσκευασιες!
Περιεργα πραγματα!
Μηπως πεσανε οι πωλησεις???

Γατουλα
31-07-09, 16:35
πηγαινε τωρα για ανευρεση τζαμπο συσκευασια με 5 ευρω στικερακι και 20% εκπτωση!!!!!!

τα ιδια και σε μενα! δε βαριεσαι οσα δινουν καλα ειναι!

bessy
31-07-09, 16:41
Βρε γατουλα το δεχονται το κουπονι μαζι με την εκπτωση?
Κατι εγραφε μια κοπελα για το μαρινοπουλο οτι δεν γινεται!
Ισχυει για τις jumbo συσκευασιες γιατι δειχνει τις αλλες πανω στα κουπονια???

ΤΙΤΗ
31-07-09, 17:00
δούλευα σε σουπερ μάρκετ και αυτό που έχω να σου πώ είναι οτι το στικερ που έχει το προιόν, δεν έχει καμία σχέση με το κουπόνι που έχεις εσύ.είναι απαράδεκτοι αν δεν σου το παίρνουν και πές τους μέχρι και καταγγελία θα τους κάνεις αν δεν σου το πάρουν και θα δείς για πότε θα μαζευτούν.άντε γιατι τα έχω πάρει με τις εξυπνάδες τους.και στην τελική αν εσένα λήγει το κουπόνι και πρέπει να το χρησιμοποιήσεις σήμερα που αυτοι έχουν μόνο προιόντα με στικερ,τι θα γίνει; θα σου πουν να πάς αλλόυ;

bessy
31-07-09, 17:20
Εχεις δικιο, δεν το ειχα σκεφτει ετσι......
Θα παω με τζαμπουκα.....
Kι αν μου πουνε τιποτα θα τους αρχισω στις γρηγορες....

http://dl10.glitter-graphics.net/pub/250/250350r63xiepjjp.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Οριστε μας....!!!!

Γατουλα
31-07-09, 17:35
Bessy πηγα τη μια μερα ΜΑρινοπουλο και αρνηθηκαν. Το αφησα!
την αλλη το βρηκα σε αλλο δικο μας ΣΜ στην Ηλιουπολη. Το περασαν!
Απλα θελει λιγο ψαξιμο με τους βλακες!

Spiroulina
01-08-09, 13:51
Χαμος γινοταν χθες στα carrefour με το -70% στα ρουχα και στα παπουτσια...
Οπως επισης και στα κλιματιστικα μαρκας carrefour οπου επερνες ενα συν αλλο ενα στην μιση τιμη...
Εχει πολλες προσφορες και νομιζω αξιζει να ψωνισεις τωρα καποια πραγματα που ισως χρειαζεσαι...:D

elachl
01-08-09, 13:55
σπιρουλινα συμφωνω.καλημερα κιολας.το μονο προβλημα ειναι οτι τωρα στις εκπτωσεις πρεπει να παιρνουμε 2 μισθους και για να ψωνιζουμε και για να περναμε το μηνα.χαχα!

kalamaraki
01-08-09, 13:58
Και εγώ πήγα για άσχετο λόγο χθες στα καρφουρ και πήρα στην μικρή τζην φούστα με 3? και δυο μπλουζάκια σαν πουλοβεράκια φθινοπωρινά με άλλα 6? σύνολο 9? η αρχική τους ήταν (9,90 επί 3 κομμάτια) 29,7?. Νομίζω καλά τα πήρα ε?

annia
01-08-09, 16:16
κοριτσια δοκιμασα τα πορτοκαλι παμπερς μωρομαντηλα εχουν πολυ ωραιο αρωμα ειναι αρκετα απαλα και καθαριζουν πολυ καλα και ευκολα,σημερα θα δοκιμασω και τις πορτοκαλι πανες..

melita
01-08-09, 19:28
Ξέρετε έως πότε ισχύει το 70% στα καρφούρ?

fin04159
01-08-09, 22:18
εως 1/8/09

mama tou kostantinoulh
02-08-09, 07:53
Σημερα μου στειλανε κουπονια pampers μετα απο παρα πολυ καιρο!
Και τα τρια ειναι των 5 ευρω για οικονομικες συσκευασιες!
Περιεργα πραγματα!
Μηπως πεσανε οι πωλησεις???

Κι εμενα μου στειλανε 3 κουπόνια των 2 ευρώ όμως! όσο για την εκπτωση: Την προηγούμενη εβδομάδα στον Σκλαβενίτη ειχε και 20% και -5€ δηλ. η jumbo συσκευασια πήγαινε περίπου 16€ (απο 25€). Αυτή τη βδομάδα ειχαν μονο το -5€ (δηλ. 20€ η συσκευασία). Πάντως εγώ πήρα 2 κουτια να βγάλω το μήνα. Ότι και ναναι καλά ειναι!

annia
02-08-09, 13:23
κοριτσια δοκιμασα και τις πορτοκαλι πανες και ειναι πολυ καλες δεν μου εχει κοκκινισει καθολου και ουτε διαρρροες εχουμε μιας και πινουμε 2λιτρα νερο την ημερα..και ειναι και πιο λεπτες απο τις αλλες πανες της παμπερς α και ποιο οικονομικες..εγω παιρνω το 5νουμ εχει 44τμχ μεσα και εχει 12,99

pwlina
02-08-09, 23:04
τι κανεις κοριτσαρα?ολα καλα?λοιπον η κανατα που λες θα πρεπει να ειναι της νεστλε και να τους εχει περισεψει.την δινανε πριν 2 φυλαδια νομιζω.οσο για τη μπιζουτιερα δεν ξερω.ισως ειναι απο παλια.δεν θυμαμαι.το ατλαντικ το επισκεπτομαι σπανια πλεον ετσι οπως το κανανε εδω.μικρο και ουτε καν κρεοπωλειο δεν εχει...εδω δεν ειναι καθολου κουβαρνταδες....

Οχι δεν ειναι της νεστλε μια αλλη μαρκα ελεγε το κουτι δεν θυμαμαι ποια, θα δω κ θα σου πω! Κατα τα αλλα καλα ειμαι, εχουμε καιρο να τα πουμε, φιλια στη μαριανθη!!

mariadrama
05-08-09, 16:54
κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι δεν εχω αγορασει στην ζωη μουθ ποτε Pampers και θελω να τα δοκιμασω τωρα , τα κουπονια ισχυουν και για τις συσκευασιες jumbo?

annia
05-08-09, 16:56
εγω να σου πω την αληθεια μου οσες φορες και να εχω παρει συσκευασια τζαμπο παντα μου το περναει το κουπονι οποτε λογικα θα υσχυει..ξερει μηπως καμια αλλη κοπελα υπαρχουν κουπονια για τα νεα παμπερς τα πορτοκαλι?

dimidana
05-08-09, 17:52
κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι δεν εχω αγορασει στην ζωη μουθ ποτε Pampers και θελω να τα δοκιμασω τωρα , τα κουπονια ισχυουν και για τις συσκευασιες jumbo?
γίνεται δεκτό αλλά αφού δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ γιατί παίρνεις τη μεγαλύτερη συσκευασία;;;:shock: πάρε μια μικρή για αρχή. αν δεν σου αρέσουν;

mariadrama
05-08-09, 23:17
αν δεν μου αρεσουν θα τα δωσω σε μια φιλη μου που τα χρησιμοποιει δεν θα πιασουν τοπο ;-)
γίνεται δεκτό αλλά αφού δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ γιατί παίρνεις τη μεγαλύτερη συσκευασία;;;:shock: πάρε μια μικρή για αρχή. αν δεν σου αρέσουν;

bessy
06-08-09, 08:22
Λοιπον επεσε στα χερια μου το φυλλαδιο του Μασουτη-
εχει δωρο μια παιδικη σκηνη με την αγορα 3 συσκευασιων pampers (οικονομικες συσκευασιες)
Αν και το βρηκα λιγακι ακριβο μπορει να τη χτυπησω.............

EFH
06-08-09, 08:55
Την προσφορα με το 20% την εχει τωρα το mymarket μεχρι τις 11/8

Πηρε καμια σας απο εκει παμπερς με στικερ και με κουπονι? (ή δεν το δεχονται σαν τα carrefour?)
μου στειλανε 2 κουπονια πενταευρα και λεω να το εκμεταλευτω
ρωταω για να μην τρεχω να τσακωνομαι παλι τζαμπα :lol:

dora
06-08-09, 15:42
Στα Adam's (στον Πειραιά και δεν ξερω που αλλου εχει) ολα τα ρουχα μεχρι 5 ευρω.. χειμωνιατικα και καλοκαιρινα.
Και δεν ειναι μουφα.. 2 ευρω εχουν ολα τα αξεσουαρ (καπελα, τσαντες, γυαλια, κλπ).
Παπουτσια (αγκαλιας κ κανονικα) 5 ευρω
Ρουχα ολα 5 ευρω.. και τα σετακια δεν πωλουνται ξεχωριστα.. 5 ευρω ολο.
Οποια ομως ενδιαφερεται να παει συντομα.. η προσφορα αρχισε χτες.. εγω πηγα σημερα και βρηκα οτι ηθελα κ νουμερα. Αμφιβαλλω ομως αν θα εχει μεινει τιποτα μεχρι το Σαββατο (κ περυσι ετσι εγινε σε 3-4 μερες εξαντληθηκαν ολα και οχι με τοσο χαμηλες τιμες.)

kalamaraki
06-08-09, 16:27
Καλησπέρα κούκλες, λοιπόν το δημοσιεύω εδώ για να το δει κόσμος.
Οποιες έχετε παιδικά επιπλάκια ΙΚΕΑ το μοντέλο HENSVIK αυτά τα άσπρα με την τσαχπινιά την κυματιστή ,σας ενημερώνω ότι το Lidl την Πέμπτη 13/8 έχει προσφορά ένα επιπλάκι ραφιέρα σχεδόν όμοιο με την σειρά του ΙΚΕΑ. Για δείτε το http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages...0813.p.rafiera και το παγκάκι του http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages...090813.p.pagos εγώ ψήνομαι για το παγκάκι!

ismeni
06-08-09, 21:59
http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20090813.p.rafiera

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20090813.p.pagos

oikat
06-08-09, 22:47
Την προσφορα με το 20% την εχει τωρα το mymarket μεχρι τις 11/8

Πηρε καμια σας απο εκει παμπερς με στικερ και με κουπονι? (ή δεν το δεχονται σαν τα carrefour?)
μου στειλανε 2 κουπονια πενταευρα και λεω να το εκμεταλευτω
ρωταω για να μην τρεχω να τσακωνομαι παλι τζαμπα :lol:

πηρα σημερα και το περασαν κανονικα. τα πηρα 16,79 - 5

EFH
07-08-09, 09:17
σε ευχαριστω πολυ oikat για την απαντηση σου :-)
θα παω κι εγω ;-)

11,79 για 88 τεμαχια ειναι πολλλυυυ καλα

miamama
07-08-09, 11:55
ωραία αυτά τα έπιπλα στο lidl!!!

σήμερα και αύριο -20% στα απορυπαντικά πλυντηρίου στα carrefour μαρινόπουλο.

oikat
07-08-09, 12:06
σε ευχαριστω πολυ oikat για την απαντηση σου :-)
θα παω κι εγω ;-)

11,79 για 88 τεμαχια ειναι πολλλυυυ καλα

πηγα και σημερα να παρω 2η κουτα και η κοπελα ρωτησε τη διευθυντρια και της ειπε οχι! Την αφησα την κουτα. Θα ξαναπαω το απογευμα μηπως ειναι η χθεσινη κοπελα.... γκρρρρ τα νευρα μου λες και το κουπονι δε θα το πληρωθουν απο τη παμπερς ή θα κατσει να ελεξει η παμπερς τι αγορασε ο καταναλωτης. Απαραδεκτοι!

elachl
07-08-09, 12:08
πηγεναι βεροπουλο.το παιρνανε...παντως ρε κοριτσια πειτε μου αν το ειδατε και σεις .τα παμπερς τζαμπο ειναι πολυ πιο λεπτα απο τα αλλα.με τη μια γεμιζει και θελει αμεσως αλαγμα...τι λετε?εχετε προσεξει αυτο που λεω?

dimidana
07-08-09, 12:42
Μόλις μίλησα με αντιπρόσωπο της Pampers στο τηλέφωνο και η θέση της εταιρίας είναι με λίγα λόγια ότι το κουπόνι πρέπει να γίνει δεκτό από τους ταμίες αλλά από την άλλη η Pampers δεν μπορεί να τους πιέσει να το δεχτούν. εμείς μπορούμε απλά να αφήνουμε την συσκευασία στο ταμείο αν δεν δέχονται το κουπόνι ή να ζητάμε τον προϊστάμενο του s/m για να μας εξηγήσει τη λογική τους σχετικά με τα κουπόνια...
μετά από μια μικρή πίεση σίγουρα θα αλλάξουν τακτική;)

EFH
07-08-09, 13:23
Στο καρφουρ δεν το δεχονταν με τπτ, πηγα και στον προισταμενο. Με εκνευρισαν παρα πολυ.

Τελικα σημερα πηγα στο mymarket και ολα οκ.
μονο που βρηκα μια κουτα μόνο babydry 88 τεμ.

παντως ειναι απαραδεκτο oikat στο ιδιο το σουπερμαρκετ να κανουν την μια ετσι και την αλλη αλλιως.
λες και θα τα βαλουν απο την τσεπη τους τα 5 ευρω :twisted:

Τα αλλα supermarket εχω την εντυπωση πως δεν εχουν πλεον το 20 % (ή κανω λαθος :roll: ;; )

elachl
07-08-09, 13:27
το εχει ο βασιλοπουλος μεχρι 12/08 νομιζω.δεν μοι ειπατε ομως τη γνωμη σας για τα παμπερς τζαμπο.τα επιπλα του λιντλ θα τα παρω και γω

EFH
07-08-09, 13:31
ναι εχεις δικιο, σευχαριστω, κοιταξα τον κα;ταλογο στο σαιτ http://www.ab.gr/2_products/plus-magazine/times/index.html

ravT
07-08-09, 14:24
Δηλαδή ο βασιλόπουλος στις jumbo συσκευασίες έχει και -5 ευρώ και -20%? Με την κάρτα ή χωρίς?

elachl
07-08-09, 14:27
με καρτα φυσικα...αν εχεις και κουπονι παει πιο κατω

ravT
07-08-09, 14:37
Ελένη, η κάρτα βγαίνει απευθείας όπως στο Μαρινόπουλος ή όχι? Μου φαίνεται πρέπει να δραστηριοποιηθώ να κυνηγαω όλες τις προσφορές...

otis
07-08-09, 14:57
Δηλαδή ο βασιλόπουλος στις jumbo συσκευασίες έχει και -5 ευρώ και -20%? Με την κάρτα ή χωρίς?

EΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΝ JUMPO ΜΕ 88 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟ ΒΑΒΥDRAY ΑΠΟ ΚΑΡΦΟΥΡ ΚΑΙ ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗ 16.97!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΔΗΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ΤΟ ΠΗΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΠΟΝΙ........
ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!:razz::razz::razz::razz:

otis
07-08-09, 14:59
Ελένη, η κάρτα βγαίνει απευθείας όπως στο Μαρινόπουλος ή όχι? Μου φαίνεται πρέπει να δραστηριοποιηθώ να κυνηγαω όλες τις προσφορές...
:lol:

otis
07-08-09, 15:00

ΣΕ ΟΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ Η ΚΑΡΤΑ.ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.
ΕΓΨ ΕΧΨ ΣΕ ΚΑΡΦΟΥΡ,ΜΑΣΟΥΤΗ,ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ

ravT
07-08-09, 15:13
88 κομμάτια 17 ευρώ??? Χθές είδα στον Βερόπουλο 68 κομμάτια 20 ευρώ (σ.σ. 25 δηλαδή!)
Να βάλω τα κλάματα τώρα ή σε λίγο? Βλέπετε πηγαίνει ο μπαμπάς μας σούπερ και δεν μπορώ να τον βάζω να πηγαίνει σε όλα να τσεκάρει τιμές...

paparouna
07-08-09, 15:24
Κοριτσια, ζητω συγνωμη αν εχει συζητηθει το θεμα ηδη, αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας εχει δοκιμασει αυτες τις καινουριες πανες της pampers που λεγονται just dry (αν δεν κανω λαθος...) και διαφημιζονται για φθηνες!

otis
07-08-09, 15:25
88 κομμάτια 17 ευρώ??? Χθές είδα στον Βερόπουλο 68 κομμάτια 20 ευρώ (σ.σ. 25 δηλαδή!)
Να βάλω τα κλάματα τώρα ή σε λίγο? Βλέπετε πηγαίνει ο μπαμπάς μας σούπερ και δεν μπορώ να τον βάζω να πηγαίνει σε όλα να τσεκάρει τιμές...
ΝΑΙ...88 ΚΟΜΜΑΤΙΑ........................ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ismeni
07-08-09, 15:25
και ρωτάω...γιατί δεν θυμάμαι. πόσο είχαν παράδειγμα οι πάνες libero και ta pampers... πριν την οικονομική κριση, πριν τα κουπόνια, πριν τα στικεράκια;
εσυ Πρόεδρε elachl... θυμάσαι;

otis
07-08-09, 15:26
κοριτσια δοκιμασα και τις πορτοκαλι πανες και ειναι πολυ καλες δεν μου εχει κοκκινισει καθολου και ουτε διαρρροες εχουμε μιας και πινουμε 2λιτρα νερο την ημερα..και ειναι και πιο λεπτες απο τις αλλες πανες της παμπερς α και ποιο οικονομικες..εγω παιρνω το 5νουμ εχει 44τμχ μεσα και εχει 12,99

...............

otis
07-08-09, 15:27
Κοριτσια, ζητω συγνωμη αν εχει συζητηθει το θεμα ηδη, αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας εχει δοκιμασει αυτες τις καινουριες πανες της pampers που λεγονται just dry (αν δεν κανω λαθος...) και διαφημιζονται για φθηνες!

ΤΙΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ??????????????

ismeni
07-08-09, 15:27

τις πορτοκαλί λες; διαβασα (πιο πανω στο ίδιο post) ότι είναι λευκές, με ένα σχεδιάκι μπροστά και πιο λεπτές. κάποιες τις βρήκαν απορροφητικές, κάποιες είχαν διαρροή.
λογικό...για να είναι πιο φθηνές, θα είανι πιο λεπτές και χωρίς χρώμα. έτσι κι αλλιώς...δεν φαίνονται!
ωραία λεει είανι τα πορτοκαλί μωρομάντηλα.

ravT
07-08-09, 15:34
Τις πορτοκαλί τις λένε simply dry, και απ το όνομα θα έπρεπε να είναι απορροφητικές! Τώρα για φθηνές... 44τμχ, 13 ευρώ? Εμείς ακόμα παίρνουμε τις new baby, 17 ευρώ τα 54 τμχ, το Νο 3 όμως. Τώρα πρέπει να αλλάξουμε μοντέλο, λόγω κιλών και δεν ξέρω αν θα πάρω active fit, baby dry ή simply dry.

stellas
07-08-09, 15:51
ravT και μεις φοραμε το Νο 3 στα baby dry ομως, τα 64 τεμ 19,9 (χωρις εκτπωσεις)
ξερει καμια αν εχει σε αυτο το Νο συσκευασια jumbo????
στο αρβανιτιδη που αναφερατε εχει -20% εκπτωση?
otis τα 88 τεμ.που πηρες ποιο νουμερο??

paparouna
07-08-09, 16:00
Ευχαριστω βρε κοριτσια για την αμεση ενημερωση!Τι να πω?Ειστε ενημερωμενες για τα παντα!!!Θα τις δοκιμασω και θα σας πω κι εγω την άποψή μου!Ελπιζω να μην εχουν χαλασει και πολυ την ποιότητά τους προκειμενου να τις πουλανε και φθηνοτερα...Όσο για το χρωμα δεν με απασχολει καθολου!Αυτο που με νοιαζει ειναι να κανουν τη δουλειά τους!Ούτως ή άλλως, δε φαινονται!!

oikat
07-08-09, 16:40
χαιρομαι efh που δεν ειχες προβλημα.

dimidana θα το εχω υποψιν αυτο που σου ειπαν απο τη παμπερς για να το λεω στον εκαστοτε δ/ντη.

Το -20% εκτος απο τα σουπερ που ειπαν τα κοριτσια το ειδα και στο γαλαξια και δε ξερω αν ισχυει ακομη στο σκλαβενιτη.

Nadine
07-08-09, 16:47
..........

mariantinos
07-08-09, 17:22
τις πορτοκαλί λες; διαβασα (πιο πανω στο ίδιο post) ότι είναι λευκές, με ένα σχεδιάκι μπροστά και πιο λεπτές. κάποιες τις βρήκαν απορροφητικές, κάποιες είχαν διαρροή.
λογικό...για να είναι πιο φθηνές, θα είανι πιο λεπτές και χωρίς χρώμα. έτσι κι αλλιώς...δεν φαίνονται!
ωραία λεει είανι τα πορτοκαλί μωρομάντηλα.

Τα πορτοκαλί τα δοκίμασα.εντάξει μου άρεσε το άρωμα γιατί όλα τα αλλά τα βαρέθηκα αλλά ενώ έχουν μέσα 72 τεμάχια είναι ΠΙΟ ΜΊΚΡΑ ΑΠΌ ΌΛΑ ΤΑ ΥΠΌΛΟΙΠΑ ΜΩΡΌΜΑΝΤΊΛΑ! Επίσης όταν τα τραβάς βγαίνουν ένα ένα μεμονωμένα.έτσι χρειάζονται περισσότερα.πχ εγώ με 2 που είναι κολλημένα κάνω την δουλειά μου αλλά με ένα ένα που βγαίναν αυτα ήθελα 3-4 !φουστιααααα!

ismeni
07-08-09, 17:36
Τις πορτοκαλί τις λένε simply dry, και απ το όνομα θα έπρεπε να είναι απορροφητικές! Τώρα για φθηνές... 44τμχ, 13 ευρώ? Εμείς ακόμα παίρνουμε τις new baby, 17 ευρώ τα 54 τμχ, το Νο 3 όμως. Τώρα πρέπει να αλλάξουμε μοντέλο, λόγω κιλών και δεν ξέρω αν θα πάρω active fit, baby dry ή simply dry.

πόσα κομμάτια είναι τα πράσινα Pampers νούμερο 3 και πόσο κάνουν;

οι πράσινες είανι οι κλασικές pampers! νομίζω αυτές να πάρεις. επίσης μπορέις να κάνεις τη διαίρεση ποσό με κομμάτια και να δεις ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ποιες σε συμφέρουν.
εχω την εντύπωση πάντως ότι οι κίτρινες pampers δεν συμφέρουν οικονομικά με τις αντίστοιχες πράσινες. δηλαδή... αγοράζοντας το νούμερο 2 κίτρινες και το νούμερο 2 πράσινες, τα κομμάτια είναι διαφορετικά, η τιμή διαφορετική κάνοντας όμως τη διαίρεση με το ποσό... νομιζω πιο οικονομικές βγαίνουν οι πράσινες pampers.

ερώτηση; εχεις δοκιμάσει libero ή babylino; γενικά είναι πιο οικονομικές. εκτος αν το ερεθιζουν το παιδί.

ismeni
07-08-09, 17:40
Τα πορτοκαλί τα δοκίμασα.εντάξει μου άρεσε το άρωμα γιατί όλα τα αλλά τα βαρέθηκα αλλά ενώ έχουν μέσα 72 τεμάχια είναι ΠΙΟ ΜΊΚΡΑ ΑΠΌ ΌΛΑ ΤΑ ΥΠΌΛΟΙΠΑ ΜΩΡΌΜΑΝΤΊΛΑ! Επίσης όταν τα τραβάς βγαίνουν ένα ένα μεμονωμένα.έτσι χρειάζονται περισσότερα.πχ εγώ με 2 που είναι κολλημένα κάνω την δουλειά μου αλλά με ένα ένα που βγαίναν αυτα ήθελα 3-4 !φουστιααααα!

μα εννοείται βρε κορίτσια!!! για να είανι πιο φθηνά, μηκράινουν ή την ποσότητα, ή τον όγκο!!!! μας κοροιδεύουν, δεν μας λυπούνται λόγω οικονομικής κρίσης. χαζες είανι οι εταιρείες να χάσουνε χρήματα; και οι περισσότερες από εμάς κοιτάζουμε τις τιμές, βλέπουμε στο ταμπελάκι την χαμηλότερη και "τσιμπάμε". παρασειρόμαστε και δεν βλέπουμε ποσότητα ή όγκο.

η σύγκριση στις τιμές πρέπει να γίνεται σε ΙΔΙΑ πράγματα.

ravT
07-08-09, 17:49
Καλή μου Ισμήνη σ ευχαριστώ αλλά της φοράμε pampers εξ αρχής και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα. Γι αυτό και δεν τις αλλάζω. Να πω την αλήθεια είχε πάρει η μαμά μου μια συσκευασία baby dry και δεν μου άρεσαν καθόλου. Είπα αμάν να τελειώσουν. Γι αυτό λέω θα δοκιμάσω. Και βλέπουμε...

ismeni
07-08-09, 17:56
κι εμένα σε καμία μάρκα δεν είχε προβλημα, όλες την βολέυουνε ΕΚΤΟΣ από τα μωβ τα pampers που την ερεθίζουν. κι έχω δοκιμάσει τα πάντα, από Pampers, libero, babylino έως lidl, carrefour, dia.
εγώ πότε δεν κόλλησα σε μία μάρκα. ότι πάνα αγοράζω είανι με εκπτωτικό κουπόνι. αν τύχει και δεν εχω κουπόνι, αγοράζω Lidl. εξ' ίσου πολύ καλές. δεν είανι ότι δεν αγαπάω τη μικρή ή δεν με νοιάζει... απλώς δεν κολλάω "στη μάρκα". είμαι βέβαια τυχερή, που τίποτα δεν την ενοχλεί.
αφού μπορούμε να κάνουμε και στις πανες οικονομία, γιατί να μην κάνουμε;

ravT
07-08-09, 18:06
Καλέ ούτε εγώ κολλάω στις μάρκες! Απλά επειδή δεν έχουμε προς το παρόν πρόβλημα (ερεθισμό, διαρροές κ.λπ), δεν θέλω να κάνω πειράματα. Να μεγαλώσει λίγο και βλέπουμε. Άλλωστε προτιμώ να κάνω από δικά μας πράγματα οικονομία και όχι από της μπέμπας.
Να στε καλά εσείς που μας ανοιγετε τα μάτια!

dimidana
07-08-09, 19:39
και συμπληρώνω: επειδή η αιτιολόγηση της εταιρίας ήταν η διαφορά στο μέγεθος της συσκευασίας εγώ απαντώ: αφού δεν βγαίνουν οι πορτοκαλί σε οικονομική συσκευασία εγώ με τη μικρή θα συγκρίνω!;)
στις 22-7-09 είχα αναρτήσει αυτή την απάντηση σχετικά με τις πορτοκαλί Pampers. έκανα τους υπολογισμούς μου και...

elachl
07-08-09, 19:47
ισμηνη γιαυτο που ρωτησες!απο νωρις αλαξα τα κιτρινα και παιρνω τα πρασινα πακετα.ηταν κοροιδια τα κιτρινα.πιο λιγα και πιο ακριβα.μεχρι το νο 2 πηγαμε/εχει και 3.για τις τιμες αν σου πω δεν θυμαμαι πριν 2,5 χρονια αλλα παντα χτυπαω προσφορε οποτε δεν μου φαινεται και πολυ η διαφορα,,,ειδα οτι αλαξανε τα πρασινα πακετα.τα κανανε πιο μικρα .αντι για 56 εχουν 48 μεσα και νομιζω ιδια τιμη...θα το τσεκαρω ξανα και θα σας πω..

oikat
07-08-09, 20:52
πηγα παλι στο my market στη χθεσινη κοπελα. Παλι το περασε και με θυμοταν χθες... ολα μια χαρα.

Εχω παρει το 4+ και το 5 ηταν χωρις την εκπτωση. Δεν βγαινει με -5;

ismeni
07-08-09, 20:56
ισμηνη γιαυτο που ρωτησες!απο νωρις αλαξα τα κιτρινα και παιρνω τα πρασινα πακετα.ηταν κοροιδια τα κιτρινα.πιο λιγα και πιο ακριβα.μεχρι το νο 2 πηγαμε/εχει και 3.για τις τιμες αν σου πω δεν θυμαμαι πριν 2,5 χρονια αλλα παντα χτυπαω προσφορε οποτε δεν μου φαινεται και πολυ η διαφορα,,,ειδα οτι αλαξανε τα πρασινα πακετα.τα κανανε πιο μικρα .αντι για 56 εχουν 48 μεσα και νομιζω ιδια τιμη...θα το τσεκαρω ξανα και θα σας πω..

ΑΥΤΟ λέω κι εγώ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ. Ελένη μου συμφωνούμε!!!!!
εγώ ούτε καν χρησιμοποιησα κίτρινα. εξ' αρχης πήρα νούμερο 2 libero ή pampers... δεν θυμάμαι.
μήπως αλλαξες νούμερο και σου φάινεται ότι ελάττωσαν τα κομμάτια στις πράσινες; γιατί όσο μεγαλώνουν τα νούμερα,τα κομμάτια ελαττώνονται.
πριν αρχίσουν τα εκπτωτικά στικεράκια... πόσο εκαναν τα pampers ή τα libero;

otis
07-08-09, 23:10
ravT και μεις φοραμε το Νο 3 στα baby dry ομως, τα 64 τεμ 19,9 (χωρις εκτπωσεις)
ξερει καμια αν εχει σε αυτο το Νο συσκευασια jumbo????
στο αρβανιτιδη που αναφερατε εχει -20% εκπτωση?
otis τα 88 τεμ.που πηρες ποιο νουμερο??

ΗΤΑΝ ΟΙ BABY-DRAY No 4 maxi 7-18 kila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xazomama
08-08-09, 22:02
Σήμερα ανακάλυψα ότι ο Σκλαβενίτης έχει στα μεγάλα πακέτα Babylino σε κάποια συγκεκριμένα νούμερα (είδα στο 4 και το 4+) έκπτωση 3 ευρώ.
Από 16,80 - 13,80 ευρώ και με ένα κουπόνι που είχα -4 ευρώ, έδωσα 9,80 για το μεγάλο πακέτο!!!
Προσοχή! Δεν έχει στικεράκι πάνω στο πακέτο και δε φαίνεται η προσφορά. Είναι ένα ταμπελάκι πάνω στο ράφι και εντελώς τυχαία το είδα...

pwlina
09-08-09, 01:21
Kαμια εκπτωση σε πανα εχουμε? Σε μασουτη η μαρινοπουλο που θα παω τη δευτερα??

τζινα
09-08-09, 08:20
o vasilopoulos exthes eixe 20% stis panes

antu
09-08-09, 11:26
κοριτσια εσεις που ειστε απο θεσσαλονικη τον Βασιλαγα το ξερετε ? εχει παμπερσ νουμερο 3 2συσκευασιες των 60 τεμ αν δεν κανω λαθος 28 ευρω ενω το listerin το μεγαλο το στοματικο διαλυμα το πηρε προχθες ο αδερφος περιπου 3,5 ευρω και στο σουπερ μαρκετ εχει γυρα στα 7. Εχει οντος τοσο καλες τιμες?

πιτσούνα
09-08-09, 15:47
κοριτσια εσεις που ειστε απο θεσσαλονικη τον Βασιλαγα το ξερετε ? εχει παμπερσ νουμερο 3 2συσκευασιες των 60 τεμ αν δεν κανω λαθος 28 ευρω ενω το listerin το μεγαλο το στοματικο διαλυμα το πηρε προχθες ο αδερφος περιπου 3,5 ευρω και στο σουπερ μαρκετ εχει γυρα στα 7. Εχει οντος τοσο καλες τιμες?
Το είδα και εγώ στο φυλλάδιο, το έχω μπροστά μου. Pampers active fit No 3 midi 2*68 τεμ. 4-9 κιλά 27,51Ε, και pampers μωρομάντηλα 4*72τεμ. 6,90Ε. Δεν ξέρω για τα μωρομάντηλα πόσο έχουν στα σούπερ μάρκετ. Νομίζω ότι κάνει εισαγωγή στα προϊόντα του από Βουλγαρία, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ φθηνός.

antu
09-08-09, 17:40
οντος ειναι απο την Βουλγαρια γιατι ο αδερφος μου πηραν κοκα κολα και ηταν στα βουλγαρικα με μια μεταφραση Ελληνικη. Παντως μου ειπε οτι εχει φανταστικες τιμες. Γι αυτο ρωτο μηπως ξερει καμια. Τα επωνυμα προιοντα τι διαφορα μπορει να εχουν?

πιτσούνα
09-08-09, 18:10
Δεν νομίζω να έχει και ιδιαίτερη διαφορά, να μην σε πω και καθόλου. Απλά πιστεύω πως εδώ στην Ελλάδα τα σούπερ έχουν αποθρασυνθεί. Έχω ακούσει πως το ίδιο πράγμα εδώ πωλείται πολύ ακριβότερα από το εξωτερικό. Είχα δει κάτι εκπομπές (νομίζω Ευαγγελάτο) που συγκρίνανε το ίδιο πράγμα σε 2-3 διαφορετικές χώρες, και με την Ελλάδα, και όπως πάντα, πρωταθλητές στην ακρίβεια...

pwlina
09-08-09, 23:41
Η βουλγιαρια ειναι διπλα μου κ εχω παει μονο μια φορα, εχει φθηνα πραγματα δεν μπορω να πω, αλλα δεν τα εμπιστευομαι αμα παρεις κατι κ σου χαλασει θα πρεπει να το κουβαλας παλι πισω αμα θες να κανεις επιστροφη? Οταν πηγα την πρωτη φορα το μικρο μου ηταν 3μηνων, πηγα σε ενα μαγαζι με ειδη μπεμπε, ειδα τα μεγαλα παμπερς τα 100κομματια το νο1 που πουλαει ο μασουτης στη χονδρικη 20ε, αλλα εκει εχουν μονο μπλε παμπερς απο οτι ειδα τετοια ειναι η συσκευασια τους δεν ξερω γιατι, ειπα να παρω αλλα λεω ασε μετα μην παθει κ κανενα ερεθισμο, γιατι οταν χρεισημοποιεις ενα πραγμα πρωτη φορα δεν ξερεις. Ειχε κρεβατακι με στρωμα, ενωμενο με αλλαξιερα κ συρταριερα που ειχε 4συρταρια 300ε. Ολα φευγανε μολις μεγαλωσει το παιδι κ γινοταν μονο κρεβατι. εδω στην ελλαδα περνουμε μονο 300 το κρεβατι κ χωρις στρωμα μερικες φορες. Πηρα τελικα ενα εκπεδευτικο παπλωματακι με κατι παιχνιδακια απο πανω 15ε κ ενα μπιμπερο της κικο 2.50ε, αυτα τα δυο. Το ιδιο μπιμπερο τις κικο απο τα κου-κου 6,50ε το ειχα αγορασει. Ε ΚΑΘΗΣΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ? ΠΟΥ ΠΑΜΕ?? 1000% κερδος εχουνε κ συγνωμη αμα προσβαλω καποιον που εχει τετοιο μαγαζι.

poukis
10-08-09, 08:43
καλημερα σας...Σχετικα με τον βασιλαγα εχω να πω οτι εχει φοβερες τιμες...εχω αγορασει παρα πολλα προιοντα σε τιμες μισες απο τα κανονικα...πχ colgate οδοντοκρεμα 3action 100ml μονο 1?!!!! η συσκευασια φυσικα δεν εχει τιποτα ελληνικο επανο της αλλα ιταλικα κ αγγλικα αλλα δεν χανουμε και τιποτα!!!
νομιζω οτι πρεπει να στιρηξουμε ολοι τετοιες προσπαθειες γιατι εχω ακουσει (δεν ξερω εαν ειναι ραδιο αρβυλα) οτι οι αντιπροσωπίες εδω τον πανε κοντρα γιατι τους κανει "ρεζιλη" με τις τιμες που πουλαει... το sait του ειναι το http://www.cash-carry.gr. ειναι λιγο χαλια...αλλα εχει καποια τηλεφωνα που μπορειτε να ρωτησε με ποια καταστηματα στην περιοχη σας συνεργαζετε.....

antu
10-08-09, 20:26
παντως η coca cola ειχε τρομερη διαφορα στη τιμη αλλα καμια στη γευση. Τι να πω? Θα παω και θα δω. Τα μωρομαντηλα τι διαφορα να εχουν, ειτε pampers,ειτε lidl, ειτε AB τα ιδια χημικα εχουν.

fotoula
10-08-09, 22:50
το ΑΒ μέχρι πότε έχει έκπτωση στις πανες?

dimitra1978
11-08-09, 00:13
Στις προσφορές του ΑΒ γράφει -20% και στην φώτο έχει τα pampers active fit έως 12/8 δεν ξέρω αν θα συνεχιστεί.
http://www.ab.gr/2_products/plus-magazine/times/index.html

melita
11-08-09, 00:16
Πήγα σήμερα ΑΒ, πήρα baby dry τα 88 τεμ.20 ευρώ, -5 το κουπόνι της εταιρείας - 4 η έκπτωση 20%, δηλ. μου βγήκαν γύρω στα 11 ευρώ. Πολύ καλά.

dimitra1978
11-08-09, 00:22
-5 είχες δικό σου κουπόνι ή αυτό που γράφει επάνω? Εγώ έχω κουπόνι -5 θα το δεχτούν? Είναι μόνο στα συγκεκριμμένα pampers ή σε όλα τα νούμερα-σχέδια.

elachl
12-08-09, 11:51
κοριτσια σπεσατε για παμπερς γιατι οπως ανεφερα και πιο πανω μικρινανε τις συσκευασιες και αποτι πληροφορηθηκα εγινε και ανατιμηση οποτε τρεχτε να προλαβετε τα παλια πακετα με περισσοτερα κομματια και καλυτερη τιμη...

melita
12-08-09, 12:31
-5 είχες δικό σου κουπόνι ή αυτό που γράφει επάνω? Εγώ έχω κουπόνι -5 θα το δεχτούν? Είναι μόνο στα συγκεκριμμένα pampers ή σε όλα τα νούμερα-σχέδια.

Και δικό μου κουπόνι 5 ευρώ, και η έκπτωση της εταιρείας.

miamama
12-08-09, 13:00
κορίτσια έχει σε κάνα σούπερμάρκετ αυτές τις μέρες έκπτωση τα libero?
ξεμένουμε!!!
ο γαλαξίας πόσο τα έχει?τα έχει πιο φθηνά?
εδώ δεν έχουμε γαλαξία αλλά έχει εκεί που πάμε διακοπές!!
ξέρει κανείς?

μαμαλευτερακι
12-08-09, 14:09
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΜΑΣΟΥΤΗ ΧΤΕΣ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΙΣ ΕΧΕΙ 19.85
- 4 ΕΥΡΩ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ
ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΥΠΟΝΙ -5 ΕΥΡΩ
ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ 10. 85 TO ENA

ΠΗΡΑ 2 ΚΟΥΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΤIΣ ΠΗΡΑ ΝΟΜΙΖΩ

ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ……… ΧΙΧΙΙΧΙΧΙ
....\..

μαμαλευτερακι
12-08-09, 14:11
Πήγα σήμερα ΑΒ, πήρα baby dry τα 88 τεμ.20 ευρώ, -5 το κουπόνι της εταιρείας - 4 η έκπτωση 20%, δηλ. μου βγήκαν γύρω στα 11 ευρώ. Πολύ καλά.
ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ 20 % ΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ ΘΑ ΤΗΣ ΤΑ ΔΕΧΤΟΥΝ /?

μαμαλευτερακι
12-08-09, 14:12
κοριτσια σπεσατε για παμπερς γιατι οπως ανεφερα και πιο πανω μικρινανε τις συσκευασιες και αποτι πληροφορηθηκα εγινε και ανατιμηση οποτε τρεχτε να προλαβετε τα παλια πακετα με περισσοτερα κομματια και καλυτερη τιμη...

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΕΛΑΒΑ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ -ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΈΣΤΕΙΛΕΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

melita
12-08-09, 14:13
είναι έως τις 12/8, αλλά τσέκαρέ το κιόλας στο site του αβ. Εμένα το δέχτηκε η ταμίας το κουπόνι. Σε άλλα σ.μ. δεν το δέχονται.

elachl
12-08-09, 14:20
μεχρι σημερα ειναι οι προσφορες του αβ .αυριο φρεσκιες προσφορες.μαμαλευτερακι να εισαι καλα.μεχρι 14/08 οσα προλαβεις να δωσεις.μετα ληγουνε.φιλακια

miamama
12-08-09, 14:23
κορίτσια για libero δεν ξέρετε ε?
όλες παμπερς παίρνετε?
αχ!!!

μαμαλευτερακι
12-08-09, 14:24
είναι έως τις 12/8, αλλά τσέκαρέ το κιόλας στο site του αβ. Εμένα το δέχτηκε η ταμίας το κουπόνι. Σε άλλα σ.μ. δεν το δέχονται.
DH

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ -4 ΕΥΡΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑ ΚΟΥΠΟΝΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ
-20% ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ
ΚΑΙ -5 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΟΥΠΟΝΙ ?

μαμαλευτερακι
12-08-09, 14:25
κορίτσια για libero δεν ξέρετε ε?
όλες παμπερς παίρνετε?
αχ!!!

ΚΑΛΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΩΝ ΜΑΣΟΥΤΙΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΜΠΕΡΟ

miamama
12-08-09, 14:28
δεν έχουμε μασούτη!

μαμαλευτερακι
12-08-09, 14:29
ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ?

melita
12-08-09, 14:51
DH

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ -4 ΕΥΡΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑ ΚΟΥΠΟΝΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ
-20% ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ
ΚΑΙ -5 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΟΥΠΟΝΙ ?

Ακριβώς, -5 ευρώ πάνω στην πάνα, συν τα υπόλοιπα.

stellitsa1978
12-08-09, 15:46
Λοιπόν μανούλες θα ήθελα τα φώτα σας... Θέλω να αγοράσω μωρομάτηλα, επιθεματα, πανες, πανακια καθαρισμου στηθους, απορρυπαντικα για μωρουδιακα και διαφορα τετοια. Τι μαρκες να πάρω για ειναι καλά και οικονομικα?????? Ευχαριστώωωωωωωωωω

http://dl.glitter-graphics.net/pub/1609/1609241l112z5anfq.gif (http://www.glitter-graphics.com)

kalamaraki
12-08-09, 15:58
Θα σου πω τι παίρνω εγώ και εσύ αποφασίζεις. Μωρομάντηλα τα φθηνότερα επώνυμα είναι τα τζόνσον η τριάδα ροζ-μπλε ή ροζ-πράσινο 4,72?,(προσπάθησε αν θες να μην έχουν parabens μέσα γιατί θα τα χρησιμοποιείς συνέχεια) επιθέματα αν και πέρασε καιρός ποιο φθηνά ήταν του τζόνσον που τα πουλάνε και στο σούπερ αλλά είναι κομματάκι χοντρά ενώ τα κικο που είναι ποιο ακριβά κατά πολύ είναι ποιο ντελικάτα, βεβαια ε΄χει και η Νουκ στο καρφούρ αλλά δεν ξέρω από ποιότητα γιατι δεν αγόρασα πολλα είχα στοκ τα κικο και της τζόνσον. Πάνες ολες οι μάρκες καλές είναι απλα σε κάποια παιδάκια βγάζουν ερεθισμούς εμέις σταματήσαμε τα pampers γιατί έβγαζε κοκκινήλες κάτω, πάίρνω libero και babylino και είναι μια χαρά αν και σκέφτομαι να πάρω και του lidl να τα δοκιμάσω γιατί πολλά κορίτσια τα χρησιμοποιούν και δεν έχουν εμφανίσει κάτι. Πανάκια καθαρισμού στήθους είχα πα΄ρει ένα κουτί της κικο, μετά είδα ότι δεν χρειάζεται τζάμπα έξοδο...και καθάριζα το στήθος μου και τις θηλές μου με ενα βρεγμένο πανάκι κάθε φορά! Απορυπαντικό τώρα έπαιρνα και από τα δύο και Proderm και Persil και είχα μείνει μέσα στις άκρες ικανοποιημένη αν και έχω την εντύπωση ότι το persil βγαίνει ποιο φθηνό, αγοράζω όποιο έχει προσφορά. Σκόνη πήρα μια φορά και μου έμενε στα ρούχα και δεν ξαναπήρα αλλά έχει ακριβώς το ίδιο κόστος .Αρκάδι δεν πήρα ποτέ γιατί δεν διατίθομαι κάθε φορά να αραιώνω την σκόνη για να βάλω πληντύριο.
Αυτά απο την δική μου εμπειρία
Καλές αγορές και με το καλό να δεχτέις το μπεμπέ σου

stellitsa1978
12-08-09, 16:03
Σε ευχαριστώ πάρα πολυ! http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1537/1537392s5z2lrhvb0.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ravT
12-08-09, 16:36
Πήγα και εγώ η κακομοίρα χθες, έβγαλα κάρτα στο ΑΒ να πάω να πάρω pampers. Πριτς! Πουθενά jumbo συσκευασία! Πάω σήμερα σε άλλο ΑΒ, πουθενά και εκεί! Ρωτάω αν δεν φέρνουν ή αν τελείωσαν, και μου είπαν πως τελείωσαν. Αμ τι περίμενες κυρά μου? Τελευταία μέρα προσφορών να βρείς? Τώρα θα περιμένω να βγάλει προσφορά ο Μαρινόπουλος να πάω την ίδια μέρα! Καλέ, εσείς που είστε εξπέρ, ενημερώστε!

stellitsa1978
12-08-09, 16:43
Οι προσφορες στα σουπερ μαρκετ ειναι μονο με τις κάρτες τους?????? http://dl3.glitter-graphics.net/pub/367/367723t86xg6mmfj.jpg (http://www.glitter-graphics.com)

elachl
12-08-09, 18:36
φιλη ραβ εμεις τα γραφουμε απο την πρωτη μερα.οποτε μπορεις να διαβαζεις λιγο τα ποστα μας για να εισαι παντα ενημερωμενη...στελιτσα να σου πω και γω?λοιπον μωρομαντηλα παιρνω τα τζονσονς μπλε-ροζ 4,28 τα τρια πακετα απο βεροπουλο.σχετικα με θηλασμο επιθεματα κτλ δεν ξερω δεν θηλασα οποτε δεν εχω ιδεα..επισης να σου πω για 2 προσφορες του ατλαντικ μεχρι 18/08.με 2 προδερμ οποιαδηποτε δωρο ενα μαλακτικο προδερμ 1 λιτρο..αξιας 7,28.επισης με ενα απορυπαντικο προδερμ 2,8λιτρα δωρο ενα μαλακτικο προδερμ 2λιτρα αξιας 4,45.για πανες μπορεις να παρεις τηλ τις εταιριες να σου στελνουν κουπονια.ειδικα η μπειμπιλινο στελνει αμμεσα!για την προσφορα που ρωτας με την καρτα μονο μπορεις να τις παρεις!φιλια.καλα ψωνια!

stellitsa1978
12-08-09, 18:48
Ευχαριστώωωωωω! http://dl7.glitter-graphics.net/pub/2210/2210747c2zvyz0iry.png (http://www.glitter-graphics.com)

otis
12-08-09, 19:56
Πήγα και εγώ η κακομοίρα χθες, έβγαλα κάρτα στο ΑΒ να πάω να πάρω pampers. Πριτς! Πουθενά jumbo συσκευασία! Πάω σήμερα σε άλλο ΑΒ, πουθενά και εκεί! Ρωτάω αν δεν φέρνουν ή αν τελείωσαν, και μου είπαν πως τελείωσαν. Αμ τι περίμενες κυρά μου? Τελευταία μέρα προσφορών να βρείς? Τώρα θα περιμένω να βγάλει προσφορά ο Μαρινόπουλος να πάω την ίδια μέρα! Καλέ, εσείς που είστε εξπέρ, ενημερώστε!

ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ???????????
ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙ ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗ????

TasNat
12-08-09, 21:19
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕΣ! ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΠΑΝΕΣ SIMPLY DRY ΤΩΝ PAMPERS, ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ 3 SUPERMARKET, CAREFOUR, AB KAI ΚΟΚΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΡΙΚΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ! ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

kalamaraki
12-08-09, 21:58
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕΣ! ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΠΑΝΕΣ SIMPLY DRY ΤΩΝ PAMPERS, ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ 3 SUPERMARKET, CAREFOUR, AB KAI ΚΟΚΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΡΙΚΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ! ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Αν έχετε μασούτη και εκεί τις είδα εγώ

pelagia
12-08-09, 22:29
Γεια σου , προσφατα μου τα πηρε η μαμα μου για τον μπεμπη απο τον Βεροπουλο.

dimitraz
13-08-09, 00:10

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!
Εγώ τις πήρα απο τον Σκλαβενίτη

xazomama
13-08-09, 09:48

Kι εγώ στον Σκλαβενίτη τις είδα.

EFH
13-08-09, 10:29

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Αν έχετε μασούτη και εκεί τις είδα εγώ

Γεια σου , προσφατα μου τα πηρε η μαμα μου για τον μπεμπη απο τον Βεροπουλο.

Εγω τα είδα στο Mymarket

ravT
13-08-09, 11:40
Ευχαριστώ κορίτσια, αλλά στην Αθήνα δεν έχουμε Αρβανιτίδη ή Μασούτη

mpouki
13-08-09, 11:45
Και στο Γαλαξία έχει τα πορτοκαλί pampers. Και επισής έχει και έκπτωση 20% στις κούτες jumbo (μέχρι 22/08 μου είπαν) και δέχεται και το κουπόνι των 5 ευρώ. Επίσης έχει το νεοματ τη σκόνη τις 100 μεζούρες 14,69 ευρώ και -20% δηλαδή 11,75. Και έκπτωση 20% στα παιχνίδια, είδη κουζίνας, υαλικά κλπ. Εγώ της πήρα ένα ωραίο τηλεφωνάκι fisher price από 19,90 με 15,92 ευρώ.

EFH
13-08-09, 12:19
Ευχαριστώ κορίτσια, αλλά στην Αθήνα δεν έχουμε Αρβανιτίδη ή Μασούτη

ο Αρβανιτιδης ειναι στον ομιλο 'ελομας'
Πατα στον χαρτη παρακατω και θα δεις στην περιοχη σου ποιοι αλλοι ειναι στον ομιλο
http://www.elomas.gr/gr/map_flash.htm

Και στο Γαλαξία έχει τα πορτοκαλί pampers. Και επισής έχει και έκπτωση 20% στις κούτες jumbo (μέχρι 22/08 μου είπαν) και δέχεται και το κουπόνι των 5 ευρώ. Επίσης έχει το νεοματ τη σκόνη τις 100 μεζούρες 14,69 ευρώ και -20% δηλαδή 11,75. Και έκπτωση 20% στα παιχνίδια, είδη κουζίνας, υαλικά κλπ..

ευχαριστoυμε mpouki ;)

miamama
14-08-09, 12:52
ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ?

τώρα τό είδα το μύνημα...
κέρκυρα
θα πάμε σήμερα να πάρουμε λίμπερο, έχουμε ένα κουπονάκι ακόμα!!!

elachl
14-08-09, 13:20
πηγαινε αβ.θα παρεις 100 ποντους.χι χι.καλημερα

miamama
14-08-09, 13:37
έχει πόντους με τα λίμπερο?
τέλεια
καλημέρα ελενάκι!!!

elachl
14-08-09, 13:51
100 ποντους παρακαλω..μιση δωροεπιταγη χιχι!στα αβ...

μαμαλευτερακι
14-08-09, 14:57
Καλησπέρα και από την Λάρισα πήγα σήμερα γαλαξία έχει τις καινούργιες πάνες το Νο5 12.99ευρω τα 44 κομμάτια οποίες φοράνε παμπερς να πάτε..

Επίσης αγόρασα στα DIA μωρομαντηλα παμπερς 3 *72 =4.22 ευρώ

Παντού υπάρχουν προσφορές δεν ξέρω αν το κάνετε εσείς αλλά εγώ ψωνίζω από ολα τα μάρκετ αυτό που με συμφέρει

miamama
14-08-09, 18:46
πάνε οι πόντοι, ήταν για την μεγάλη συσκευασία κι εμείς πήραμε μια μικρή για το ταξίδι!!
φτού!!!!
εγώ παρακολουθώ αβ,μαρινόπουλο και dia, είναι κοντά μου!!!

elachl
14-08-09, 19:06
μαμαλευτερακι και γω αυτο κανω.μιαμαμα δεν πειραζει.αλλη φορα .εγω παντως παιρνω παντα μεγαλα πακετα αλλα παμπερς

miamama
14-08-09, 19:09
κι εγώ μεγάλα παίρνω,αν και μου στέλνουν κουπόνια και για μικρές συσκευασίες.
οπότε τα χρησιμοποιώ όλα.
δεν μπορώ να παίρνω πακετάκι,πακετάκι.
και στο γάλα και στα μωρομάντηλα έτσι κάνω.
ποσότητες!!!

ismeni
15-08-09, 00:18
Λοιπόν μανούλες θα ήθελα τα φώτα σας... Θέλω να αγοράσω μωρομάτηλα, επιθεματα, πανες, πανακια καθαρισμου στηθους, απορρυπαντικα για μωρουδιακα και διαφορα τετοια. Τι μαρκες να πάρω για ειναι καλά και οικονομικα?????? Ευχαριστώωωωωωωωωω

http://dl.glitter-graphics.net/pub/1609/1609241l112z5anfq.gif (http://www.glitter-graphics.com)

μωρομάντηλα: τα τζονσονς νομίζω έχουν παραμπεν. ωραία είναι τα προδερμ. επίσης του ντία και του λιντλ! τα ντια εχουν πολύ ωραίο αρωμα.
επιθέματα: αγόρασε της τζονσον γιατί έχουν αυτοκόλλητα που κολλάνε στο σουτιεν και δεν γλυστράνε.
πάνες: ξεκίνα με νούμερο 2 (το νούμερο 1 δεν αξίζει οικονομικά) οποιασδήποτε μάρκας. ολα καλά είναι. όσο είναι πολύ μωρό, αγόραζε γνωστες μάρκες λιμπερο, μπειμπιλινο κλπ μετά αλλάζεις σε λιντλ!
πανάκια καθαρισμού στήθους: δεν χρειάζεσαι. το σαπούνι και το νέρο κανουν καλύτερη δουλειά
απορρυπαντικό: το περσιλ και το προδερμ είναι πολύ καλά. το αρκάδι, δεν διαλύεται στο πλυντήριο και αφήνει σκόνη στη θηκη του πλυντηρίου.
για να πλένεις το μωρό, προδερμ μέχρι 1 ετους. θεωρείται το καλύτερο.

σηματινό σε αυτό το ποστ θα βρεις τηλέφωνα εταιρειών να σου στέλνουν κουπόνια. οτι κουπόνι εχεις να το χρησιμοποιείς, λιμπερο, μπειμπιλινο, παμπερς κλπ

ismeni
15-08-09, 00:31

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=39758

mariadrama
15-08-09, 22:36
συγγνωμη ismeni Αλλα σε καποια σημεια διαφωνω :-)
πάνες: ξεκίνα με νούμερο 2 (το νούμερο 1 δεν αξίζει οικονομικά) οποιασδήποτε μάρκας. παρε ενα πακετο νο1 γιατι αν το μωρακι σου γεννηθει μικρο οπως το δικο μου θα εχετε τρομερες διαρροες στην κλινικη ;-)
πανάκια καθαρισμού στήθους: δεν χρειάζεσαι. το σαπούνι και το νέρο κανουν καλύτερη δουλειά κανουν καλη δουλεια αλλα αφυδατωνουν την επιδερμιδα και μπορει να κανεις ραγαδες και και πληγες και πονουν πολυ γι αυτο μετα απο το σαπουνι και το νερο βαλε λιγη bebanthol δεν εχει parabens και θα σου χρειαστει και για το μωρακι σου
απορρυπαντικό: το περσιλ και το προδερμ είναι πολύ καλά. ειναι μεσα στα χημικα δοκιμασε καλυτερα το planet ,
το αρκάδι, δεν διαλύεται στο πλυντήριο και αφήνει σκόνη στη θηκη του πλυντηρίου. το αρκαδι δεν το βαζουμε ποτε απευθειας σε μορφη σκονης στο πλυντηριο πρωτα το διαλυουμε με χλιαρο νερακι και το βαζουμε η στη θηκη ειτε κατευθειαν στον καδο αλλα αν δεν καθαριζεις συχνα το πλυντηριο με ξυδι και σοδα ενδεχεται το αρκαδι να σου καταστρεφει την αντισταση . επισης το αρκαδι μπορεις να το χρησιμοποιησεις παντου απο πλυσιμο των πιατων μεχρι σφουγγαρισμα.
tip στους επιμονους λεκεδες βαζε πανω λιγη σοδα φαγητου τριψε τους και μετα στο πλυντηριο διαφορετικα οι πρωτοι λεκεδες απο τα κακακια δεν φευγουν με τιποτα.

[B]σ
αυτα τα λιγα φιλακια

pelagia
15-08-09, 22:55
ΜαριαΔραμα το planet λες για το υγρο η το κανονικο απορρυπαντικο?

mariadrama
15-08-09, 23:27
χρησιμοποιω την σκονη προς το παρον
ΜαριαΔραμα το planet λες για το υγρο η το κανονικο απορρυπαντικο?

dimitraz
16-08-09, 00:18
συγγνωμη ismeni Αλλα σε καποια σημεια διαφωνω :-)
αυτα τα λιγα φιλακια
πως καθαρί ζεις το πλυντήριο με ξύδι και σόδα??

mariadrama
16-08-09, 02:21
επειδη ειναι αργα και η μικρη λαγοκοιμαται σου κανω copy And paste απο το blog http://noikokyrokoritso.blogspot.com/2009/05/blog-post_31.html

1: Σαν πρώτη φορά που επιχειρείτε να καθαρίσετε τις σωληνώσεις σας, θα χρειαστείτε μία μεγάλη κούπα διατανθρακικής σόδας, δύο κούπες άσπρο ξύδι, και ένα-δύο λίτρα βραστό νερό.
Ρίχνετε την σόδα στη θήκη του απορρυπαντικού, και σιγά σιγά (επειδή αφρίζει) προσθέτετε το ξύδι.
Μετά προσθέτετε και το βραστό νερό λίγο λίγο (επειδή αφρίζει ακόμα πιο πολύ), και βάζετε το πλυντήριο να ολοκληρώσει έναν πλήρη κύκλο πλύσης στην υψηλότερη θερμοκρασία του. Συνήθως αυτή είναι 90 με 95 βαθμούς ανάλογα με την παλαιότητα της συσκευής.
Το καλό που σας θέλω είναι να έχετε αφήσει ανοιχτό παράθυρο του μπάνιου και να μην είστε κοντά όταν τα πρώτα νερά θα αντληθούν από τον κάδο γιατί η βρώμα είναι ανυπόφορη!
Μετά το τέλος της πλύσης μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε και να καθαρίσετε το φίλτρο, και κρατήστε την ψυχραιμία σας. Μην πείτε ότι δεν σας προειδοποίησα..
QUOTE=dimitraz;1177544]πως καθαρί ζεις το πλυντήριο με ξύδι και σόδα??[/QUOTE]

kel
17-08-09, 19:25
Δε ξερω αν βοηθαω καμια μανουλα γιατι εγω δεν εχω μωρο αλλα σημερα στο μεγαλο Σκλαβενιτη στη στροφη του Περαματος στον Πειραια ηταν μια κοπελα της Pampers και ελεγε σε μια κοπελα που ειχε μωρο οτι σημερα εκτος απο τα εκπτωτικα stickers που ειχαν επανω οι πανες εκανε εξτρα εκπτωση 5 ευρω στις δυο συσκευασιες.
Επισης στα Planet ειχαν σε ολα 1+1 δωρο ακομη και στη μεγαλη συσκευασια σκονης 72 μεζουρες που την ειχε 18 και κατι ευρω επαιρνες 2 οπως επισης και στα κουτια με ταμπλετες πλυντηριου πιατων επαιρνες 1+1 και μαλιστα η καθεμια ειχε επανω και στικερ -1,5 ευρω.

annia
19-08-09, 11:43
καλημερα θα ηθελα οποια κοπελα γνωριζει να μου απαντησει..εχω κουπονια για παμπερς ολες τις οικονομικες συσκευασιες εκτος τις πορτοκαλι..αλλα επειδη εγω πλεον εχω βολευτει με τις πορτοκαλι πανες γινετε να δωσω αυτο το κουπονι??υσχυει?? http://dl3.glitter-graphics.net/pub/76/76473esp8ywk6zm.gif (http://www.glitter-graphics.com)

elachl
19-08-09, 12:06
αννια καλημερα.εφοσων λεει για ολες τις συσκευασιες δεν νομιζω να εχεις προβλημα..γιατι δεν ρωτας στο 8001123000 καλυτερα?

μαμαλευτερακι
19-08-09, 14:52
καλημερα θα ηθελα οποια κοπελα γνωριζει να μου απαντησει..εχω κουπονια για παμπερς ολες τις οικονομικες συσκευασιες εκτος τις πορτοκαλι..αλλα επειδη εγω πλεον εχω βολευτει με τις πορτοκαλι πανες γινετε να δωσω αυτο το κουπονι??υσχυει?? http://dl3.glitter-graphics.net/pub/76/76473esp8ywk6zm.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Εγώ φοράω λιμπερο αλλά προχτές μου έστειλε 3 κουπόνια των 5ερω παμπερ είπα να και να δοκιμάσω και τις καινούργιες πορτοκαλί πάνες….

Πήγα στο ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

α .ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΝΑ 2 ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΠΑΜΕΡΣ 200ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΡΑ 12 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΟΡΑ (Ελένη αυτά που μου έστειλες εσύ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ )

β. 3 ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ -15 ΕΥΡΩ ΈΚΠΤΩΣΗ

γ. ΚΑΘΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΝΕΙ 12. 99

δ , ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ 3 ΤΖΑΜΠΟ ΜΑΜΠΕΡ ΔΩΡΟ ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

ΟΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΣΑ 36. 99 ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ

ΚΑΙ
ΜΕ ΤΑ 12 ΕΥΡΩ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΤΡΙΑΔΕΣ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΑΜΠΕΡ ΑΠΟ
6 . 22ΕΥΡΩ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ

dimitraz
19-08-09, 15:11
Δε νομίζω, αφού το διευκρινιζει πως ισχύει μόνο για τα μπέιμπι ντράι και τα άκτιβ φιτ και τα ίζι απ

VENETIA
19-08-09, 17:10
ΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΟΥΝΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛ ΙΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ..
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΝΝΟΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ JUMBO?
ΔΕΙΧΝΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΣΑΚΚΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ? ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΞΕΡΕΤΕ?

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 6Ε ΣΤΟΝ ΜΑΣΟΥΤΗ ΠΛΑΝΕΤ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΚΤΛ. 1+1+ΔΩΡΟ 2 ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ(ΣΑΝ WETTEX)

PANTVS EXV ZALISTEI ME AYTES TI ΠΑΝΕΣ!!!!!! ΣΑΝ ΤΗΝ ΧΑΖΗ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΠΟΡΟΣΤΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΠΟΣΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΚΟΥΠΟΝΙ, ΨΩΡΙΣ ΚΟΥΠΟΝΙ, ΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ+ΚΟΥΠΟΝΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΤΛ.
ΑΓΟΡΑΖΩ ΚΑΙ ΛΙΒΕΡΟ ΟΠΟΤΕ....

elachl
19-08-09, 18:50
μαμαλευτερακι σκονη τους εκανες καλε.παει ο βασιλο θα κλεισει.με σενα και με μενα χα χα!τα κουπονια υσχυουν και για τα τζαμποκουτια βενετια...

VENETIA
19-08-09, 19:44
μαμαλευτερακι σκονη τους εκανες καλε.παει ο βασιλο θα κλεισει.με σενα και με μενα χα χα!τα κουπονια υσχυουν και για τα τζαμποκουτια βενετια...
σωποα ρε!ξερεις ποσα των 5ε εχω? και εχει και επιπ λε ον αλ λα 5 η εταιρεια!!!!!
θα παω να τα παρω να μην ληξουνε!!
ευχαριστωωωωω

elachl
19-08-09, 19:47
αν σου περισευει κανενα στειλε και σε μενα.αν δεν τα θες φυσικα.εμενα στο βεροπουλο κανονικα μου τα πηρανε τις προαλλες.3 κουτες πηρα αλλα τωρα τελειωσανε σχεδον....

elachl
19-08-09, 20:25
http://www.atlantic.gr/gr/home.asp?p=2-1

μαμαλευτερακι
20-08-09, 12:52
Κορίτσια και στον γαλαξία που πήγε φίλη μου και στον βασιλόπουλο τα παίρνουν τα κουπόνια των -5ευρω και για τις πορτοκαλί συσκευασίες ΠΑΜΠΕΡΣ δεν διαβάσατε παραπάνω τι έκανα?
από 12.99 μου βρήκαν 7.99 το κουτί και μου έδωσαν και δώρο μια παιδική σκηνή
ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΑΓΩ ΔΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ
ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ

μαμαλευτερακι
20-08-09, 13:46

Καλή μου Ελένη
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΟΠΟΙ
ΝΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΕΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ………….!!!!!!!!

ΧΙΧΙΙΧΙΧΙΧΙΧΙ

bessy
20-08-09, 18:53
Ρισκαρεις να βαλεις ξανα pampers στον Λευτερακη???
Δεν ειχε συγκαει παλιοτερα?
Κι αν τον ξαναπειραξουν τι θα τις κανεις τοσες πανες???

Εγω παντως της φοραω απο ολες τις μαρκες και δεν εχει παθει τιποτα!
Αναλογα τα κουπονια και τις προσφορες.....
Βεβαια τωρα εχουμε μπλοκαρει(πολυ αποθεμα στην ντουλαπα)!
Οχι τιποτα αλλο αλλα οπου ναναι θα βαλει το 20% ο μαρινοπουλος.......

μαμαλευτερακι
20-08-09, 21:06
Ρισκαρεις να βαλεις ξανα pampers στον Λευτερακη???
Δεν ειχε συγκαει παλιοτερα?
Κι αν τον ξαναπειραξουν τι θα τις κανεις τοσες πανες???

Εγω παντως της φοραω απο ολες τις μαρκες και δεν εχει παθει τιποτα!
Αναλογα τα κουπονια και τις προσφορες.....
Βεβαια τωρα εχουμε μπλοκαρει(πολυ αποθεμα στην ντουλαπα)!
Οχι τιποτα αλλο αλλα οπου ναναι θα βαλει το 20% ο μαρινοπουλος.......

ΠΛΕΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΚΑΚΙΑ
πάντα μετά το αυγό το πρωί χιχιχιιχ
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ………..!!!!!!!!!!!!1

προς το παρών δεν αντιμετώπισα ούτε είδα κάποιο ερεθισμό με τις πορτοκαλί,
με τις πράσινες και τις ακτιφ φιτ είχαμε φοβερό πρόβλημα όντος

ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΟΔΟΥΣ ΛΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΙΜΠΕΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ

Ξέρεις καλή μου μπεσι διαβάζω που άλλη βάζουν μέχρι και λιντλ
Και λέω ας δοκιμάσω και εγώ και αν δεν μου έκαναν στην κουνιάδα μου που φοράει παμπερς στην τιμή που τις αγόρασα με την προσφορά οπότε δεν θα έβγαινα χαμένη

annia
20-08-09, 21:20
να κανω μια ερωτηση η πανες λιντλ ποσο εχουν??οι οικονομικες συσκευασιες.. http://dl3.glitter-graphics.net/pub/76/76473esp8ywk6zm.gif (http://www.glitter-graphics.com)

μαμαλευτερακι
20-08-09, 21:46
Από ότι έχω διάβαση 56 =10 ευρώ δεν ξερώ σίγουρα πάντως

ΤΙΤΗ
20-08-09, 22:13
να κανω μια ερωτηση η πανες λιντλ ποσο εχουν??οι οικονομικες συσκευασιες.. http://dl3.glitter-graphics.net/pub/76/76473esp8ywk6zm.gif (http://www.glitter-graphics.com)εγώ παίρνω απο 7-18 κιλά αν δεν κάνω λάθος και τα 50 τεμ έχουν 9,65.και εγώ ήμουν διστικτική αλλα μία δοκιμή με έπεισε:wink:

μαμαλευτερακι
20-08-09, 23:12
εγώ παίρνω απο 7-18 κιλά αν δεν κάνω λάθος και τα 50 τεμ έχουν 9,65.και εγώ ήμουν διστικτική αλλα μία δοκιμή με έπεισε:wink:

Εγώ ψάχνω πάντα την προσφορά στα λιμπερο με κουπόνια -4ευρω κ
Έκπτωση προμηθευτή – 4ευρω
Και το -20 % από των μαρινοπουλο
και συνήθως μου βγαίνουν τα 56κοματια Κοντά στα 10 ευρώ

νομίζω πως είναι καλά

ΤΙΤΗ
20-08-09, 23:20
Εγώ ψάχνω πάντα την προσφορά στα λιμπερο με κουπόνια -4ευρω κ
Έκπτωση προμηθευτή – 4ευρω
Και το -20 % από των μαρινοπουλο
και συνήθως μου βγαίνουν τα 56κοματια Κοντά στα 10 ευρώ

νομίζω πως είναι καλά
μπράβο μακάρι να μπορούσα να το έκανα και εγώ αλλα εκτός του οτι δεν μου στέλνουν πλέον κουπόνια, θα πρέπει να είμαι πάαααααρα πολυ τυχερή να βρώ στον μαρινόπουλο την συκευασία που θέλω και ειδικά όταν είναι σε προσφορά.οπότε πάω στο λιντλ και βρίσκω πάντα

μαμαλευτερακι
20-08-09, 23:37
μπράβο μακάρι να μπορούσα να το έκανα και εγώ αλλα εκτός του οτι δεν μου στέλνουν πλέον κουπόνια, θα πρέπει να είμαι πάαααααρα πολυ τυχερή να βρώ στον μαρινόπουλο την συκευασία που θέλω και ειδικά όταν είναι σε προσφορά.οπότε πάω στο λιντλ και βρίσκω πάντα

Δεν ξερώ πάντα βρίσκω και κουπόνια ποτέ μου στέλνουν και πότε από γνωστές που δεν φοράνε λιμπερο
κάνω το κουμάντο μου και έχω αποθήκη και πάντα έχω 4-5 πάκα
οπότε ξανά κυνηγώ την προσφορά με την σκέψη ότι δεν χαλάνε
ξερώ πως με αυτών τον τρόπο κλείνω τα λεφτά μου αλλά σε βάθος χρόνου κερδίζω
Το κάνω για όλα τα ψώνια του σπιτιού είναι τακτική της μητέρας μου πάντα έχω αποθήκη σε όλα
Προσπαθώ να μην ξεμένω ποτέ

ΤΙΤΗ
20-08-09, 23:39
σωστή σε βρίσκω και μακάρι να μπορούσα να το έκανα και εγώ.

μαμαλευτερακι
20-08-09, 23:45
σωστή σε βρίσκω και μακάρι να μπορούσα να το έκανα και εγώ.

Δεν είναι δύσκολο απλά θα σου πάρει Κανά δυο μήνες μέχρι να μπεις σε σειρά αλλά είναι πολύ καλό εγώ από τότε που το εφάρμοσα κερδίζουμε πολλά χρήμα και έχω και τα ντουλάπια μου πάντα γεμάτα.
Κάθε φορά που πληρώνετε ο άντρας μου βγάζουμε τους λογαριασμούς στην άκρη και τλ έξοδα παιδίατρο ξέρεις τώρα αναπάντεχα έξοδα
και ότι περισσεύει τα κρατώ για τις προσφορές εγώ και κάνω κουμάντο ώστε να έχουμε πάντα ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΤΩΡΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ

ismeni
20-08-09, 23:48
να κανω μια ερωτηση η πανες λιντλ ποσο εχουν??οι οικονομικες συσκευασιες.. http://dl3.glitter-graphics.net/pub/76/76473esp8ywk6zm.gif (http://www.glitter-graphics.com)

χτες αγόρασα...
50 τεμάχια ?9,65 νούμερο 4, μάρκα toujours ροζ χρώμα (το νούμερο 5 είναι σε μπλε χρώμα)
τέλειες!!!!

EFH
21-08-09, 10:12
σημερα και αυριο
carrefour-μαρινοπουλος
γαλα εβαπορε+καφεδες -20%

elachl
21-08-09, 10:20
βεροπουλος -15% σε παντεν(σαμπουαν-μαλακτικες) με -80λεπτα στικερ και κουπονι στο ραφι -1,5ευρω μου βγηκε 1,42 το μπουκαλι!καλο?

VENETIA
21-08-09, 11:11
Δεν είναι δύσκολο απλά θα σου πάρει Κανά δυο μήνες μέχρι να μπεις σε σειρά αλλά είναι πολύ καλό εγώ από τότε που το εφάρμοσα κερδίζουμε πολλά χρήμα και έχω και τα ντουλάπια μου πάντα γεμάτα.
Κάθε φορά που πληρώνετε ο άντρας μου βγάζουμε τους λογαριασμούς στην άκρη και τλ έξοδα παιδίατρο ξέρεις τώρα αναπάντεχα έξοδα
και ότι περισσεύει τα κρατώ για τις προσφορές εγώ και κάνω κουμάντο ώστε να έχουμε πάντα ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΤΩΡΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ

ΤΙ ΩΡΑΙΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΕ ΠΡΗΖΕΙ ΠΩΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΤΛ...
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ..ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΑΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ Π.Χ. ΤΟ ΦΡΙΣΟΛΑ 14.32!!!!!ΕΝΩ ΣΤΟ CARREFOUR EXEI 12KATI!!!! E.OXI!!!!!
ΘΑ ΤΟ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑ ΙΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙ..ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

ΤΟΥ ΛΙΝΤΛ ΟΙ ΠΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ (ΣΕ ΠΑΧΟΣ) ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΙΟ "ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ"..ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΟΜΩΣ!
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Ή ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΠΑΙΡΝΩ LIDL. MIA XARA EINAI!!!

annabel
21-08-09, 12:19
Κοριτσια εαν εχετε ALDI στην περιοχη σας,εχει τις MYLOVE 7-18KG 80 πανες
15 ευρω.Η ποιοτητα ειναι αριστη!Ξεκιναει απο 4kg τις 90 15euro
www.aldi-greece.gr

yola
21-08-09, 13:05
χτες αγόρασα...
50 τεμάχια ?9,65 νούμερο 4, μάρκα toujours ροζ χρώμα (το νούμερο 5 είναι σε μπλε χρώμα)
τέλειες!!!!

Kι εγώ τις ίδιες παίρνω εδώ και 6 μήνες και είναι πραγματικά πολύ καλύτερες από τις baby dry pampers. Κρίμα που δεν τις είχα ανακαλύψει νωρίτερα και ξοδέψαμε μια μικρή περιουσία στον κάδο απορριμάτων.