PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Anastasia
18-02-10, 08:53
Πήγα χθες το απόγευμα στο στη Μητροπόλεως (θεσσαλονίκη) και είχε πολύ λίγα πράγματα και τα περισσότερα βεβε. Μετά όμως τρέχοντας πρόλαβα και τα καινούργια Benneton στη Τσιμισκή (απέναντυ από τα Εβερεστ) και επιτέλους βρήκα το πολυπόθητο μπουφάν μόνο με 18Ε. Έχει ακόμη μερικά σε μπέζ χρώμα για όποια ενδιαφέρεται.

Ηλιάννα
18-02-10, 15:53
Κοριτσια να ρωτησω οσες καταφεραν να βγαλουν γραμμη στηη Pambers τον Γεναρη και τον Φεβρουαριο,εχουν ερθει τα κουπονια σας;;;
Εμενα τιποτα,τζαμπα καθομουν και περιμενα να βγαλω γραμμη;;;;

theolvas
18-02-10, 15:58
...ετσι ειχε γινει κ με μενα πριν δυο τρεις μηνες,κ μετα μου ηρθαν 3 φακελοι σε μια μερα....

Ηλιάννα
18-02-10, 16:31
Καλεσα πριν λγιο στο 8001123000 και η κοπελα δεν ηξερε γιατι δεν ειναι το αρμοδιο τμημα και μου ειπε να καλεσω στο 2109287368 για να μαθω
Η συγκεκριμενη κοπελα μου ειπε οτι απο 01/03/10 δεν θα ισχυει πλεον η τηλεφωνικη γραμμη για κουπονια και ο μονος τροπος ειναι αν ειμαστε μελη του PampersVillagge θα μας στελνουν μεχρι το παιδι να γινει 18 μηνων(οτι πηρα πηρα δηλαδη)
Οταν πηρα στην αλλη γραμμη (2109287368) μου ειπε ο κυριος που μιλησα μαζι του οτι του Ιανουαριου θα ερθουν μεχρι τις 20 του μηνα και του Φλεβαρη τον Μαρτιο,και μαλλον δεν τα εχω λαβει ακομα γιατι ειμαι επαρχια(με τα ποδια ερχονται;;;;)
Οταν τον ρωτησα αυτο περι καταργησης τς γραμμης για κουπονια μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και οτι θα κανω κανονικα κληση την πρωτη εργασιμη στις 9 το πρωι
Τωρα τι ακριβως ισχυει δεν ξερω ελπιζω τουλαχιστον να μην τα καταργησουν γιατι τα παιδια μου και μετα τους 18 μηνες χρειαζονται πανες

Αν θελει καποια αλλη κοπελα ας παρει τηλεφωνο να δουμε τι θα τις πουν να διασταυρωσουμε πληροφοριες

mamakoulino
18-02-10, 19:31
παντως κοριτσια αυτη η ενημερωση που γινεται εδω ειναι πολυ χρησιμη!εγω πηρα pampers jumbo με -5ευρω επειδη το ειχα διαβασει εδω..αν και στην επαρχια παρόλο που εχουμε πανω απο 10 μεγαλα super markets μονο στο βεροπουλο εφεραν πολυ λιγα κομματια&πολυ συγκεκριμενα νουμερα!τωρα θα ηθελα μωρομαντηλα pampers,ξερει καμμια για καποια προσφορα ή δεν υπαρχει κατι;

sofaki1978
18-02-10, 19:32
παντως κοριτσια αυτη η ενημερωση που γινεται εδω ειναι πολυ χρησιμη!εγω πηρα pampers jumbo με -5ευρω επειδη το ειχα διαβασει εδω..αν και στην επαρχια παρόλο που εχουμε πανω απο 10 μεγαλα super markets μονο στο βεροπουλο εφεραν πολυ λιγα κομματια&πολυ συγκεκριμενα νουμερα!τωρα θα ηθελα μωρομαντηλα pampers,ξερει καμμια για καποια προσφορα ή δεν υπαρχει κατι;

χθες που πηγα στο my market ειχε μωρομαντηλα pampers τα 3 τεμαχια 5 ευρω(2+1 δωρο και επιπλεον στικερ - 1 ευρω)

MARILYN
18-02-10, 19:37
Οι συσκευασίες jumbo σε τι νούμερα βγαίνουν;

mamakoulino
18-02-10, 19:46
Δυστυχως my market δεν εχουμε!:(ευχαριστω ομως για την πληροφορια!
οι jumbo συσκευασιες που ηρθαν σε μας ηταν το νο4 82 πανες&το νο568!ισως στην αθηνα σε μεγαλα σ.μαρκετ να φερνουν κ με περισσοτερες πανες!

MARILYN
18-02-10, 19:54
Εμείς δεν έχουμε ούτε καν Βερόπουλο...και φυσικά ούτε my market...
Οπότε χλωμό το βλέπω για μεγάλες συσκευασίες...:-(
Δεν μπορεί όμως θα βγάλουν κάτι και τα carrefour..

melisoula
18-02-10, 22:17
λοιπον κοριτσια στον βασιλαγα η μεγαλη συσκευασια pambers baby dry κανει 12 ? το μονο κακο οτι δεν παιρνουν κουπονια!!!

oikat
19-02-10, 00:24
από μαρινόπουλο μου ήρθαν σήμερα κουπόνια για παμπερς, αριελ κλπ.

Ο σκλαβενίτης σε ορισμένα παμπερς εχει έξτρα -1,5

Οι προσφορές αυτές της πρόκτερ ισχύουν μέχρι 13/3

mamakoulino
19-02-10, 08:43
για μωρομαντηλα pampers υπαρχουν εκπτωτικα κουπονια;

EFH
19-02-10, 08:46
υπαρχουν αλλα μια φορα πηρα με το κουτι στο μαιευτηριο και δεν τα ξαναδα απο τοτε :sad:

anastasaki
19-02-10, 11:46
melisoula ειναι πραγματικα φθηνα στον βασιλαγα.
εγω με κουπονι αγορασα απο το μασουτη παμπερς ντραι Νο4 70τμχ 16,85, μπορεις δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες για τα τμχ το Νο κλπ. του Βασιλαγα, ευχαριστω

melisoula
19-02-10, 12:19
melisoula ειναι πραγματικα φθηνα στον βασιλαγα.
εγω με κουπονι αγορασα απο το μασουτη παμπερς ντραι Νο4 70τμχ 16,85, μπορεις δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες για τα τμχ το Νο κλπ. του Βασιλαγα, ευχαριστω

δεν προσεξα νουμερα κτλ γιατι το εχουμε κοψει την ημερα το παμπερ και εχω αποθεμα για ενα το βραδυ που χρησιμοποιω. αλλα η μεγαλη συσκευασια (οχι η jumbo) κοστιζει 12ευρω. παρεπιπτωντως αν εισαι επαγγελματιας πχ εχεις εστιατοριο , ενοικιαζομενα διαμερισματα , καφετερια κτλ δηλωνεις τα στοιχεια σου κοβεις τιμολογιο και εχεις εκπτωση 20% σε όλα προιοντα. δλδ 12 - 20%= 9.6 ευρω. !!! βασικα και καποιος γνωστος να εχει ανοιξει καρτελα μπορεις να επωφεληθεις την εκπτωση , γιατι δεν ειναι με καρτες οπως στο μακρο, απλα λες το επιθετο και κοβουν τιμολογιο στο στοιχεια του. τα simple dry τα μωρομαντηλα τα πηρα 1 € (με εκπτωση 20%)

ekotsifi
19-02-10, 12:56
ΕΡΩΤΗΣΗ, στα μακρο το έχει ψάξει κανένας λόγω χονδρικής αν συμφέρει από εκει να ψωνίζεις. Γλυτώνεις τίποτες?

MARILYN
19-02-10, 12:59
δεν προσεξα νουμερα κτλ γιατι το εχουμε κοψει την ημερα το παμπερ και εχω αποθεμα για ενα το βραδυ που χρησιμοποιω. αλλα η μεγαλη συσκευασια (οχι η jumbo) κοστιζει 12ευρω. παρεπιπτωντως αν εισαι επαγγελματιας πχ εχεις εστιατοριο , ενοικιαζομενα διαμερισματα , καφετερια κτλ δηλωνεις τα στοιχεια σου κοβεις τιμολογιο και εχεις εκπτωση 20% σε όλα προιοντα. δλδ 12 - 20%= 9.6 ευρω. !!! βασικα και καποιος γνωστος να εχει ανοιξει καρτελα μπορεις να επωφεληθεις την εκπτωση , γιατι δεν ειναι με καρτες οπως στο μακρο, απλα λες το επιθετο και κοβουν τιμολογιο στο στοιχεια του. τα simple dry τα μωρομαντηλα τα πηρα 1 ? (με εκπτωση 20%)

Λίγο προσοχή με τα τιμολόγια. Τιμολόγιο για pampers μπορείς να κόψεις ΜΟΝΟ όταν εμπορεύεσαι και ο ίδιος pampers!...
Οι επαγγελματίες δεν μπορούν να κόβουν τιμολόγια για προϊόντα που δεν σχετίζονται με την επιχείρησή τους...μόνο αν αφορά κάποιες δαπάνες που κάνουν αλλά οι πάνες δεν θεωρούνται δαπάνες επιχείρησης για όλες τις επιχειρήσεις...;)

Nadine
19-02-10, 13:36
Κορίτσια στο Μαρινόπουλο ισχύει η προσφορά για τα pampers..?

mamakoulino
19-02-10, 14:04
Αν εννοεις για τα pampers jumbo συσκευασια -5ευρω,ναι ισχυει,αρκει να εχει φερει&η συσκευασια να γραφει πανω την εκπτωση!

anitapolonia
19-02-10, 14:50
kalimera koritsia , piga sto carrefour pira pampers no 4 siskiewasija jumbo me 82 panes mesa ..... 25 e - 5 e to sticker -10 % ekptosi tu carrefour kai - 2,5 e kuponi pu iha . to kuponaki mu to perasane kanonika kai wgikie to pakieto 16,60 e

melisoula
19-02-10, 16:06
marilyn, μπορει πανες να μην αγορασα γιατι δεν χρειαζομουν αλλα στα μωρομαντηλα ισχυε η ιδια εκπτωση, δεν ξερω τι πολιτικη ακολουθουν αλλα εμενα δεν με χαλασε!!! και πως μπορει να ξερει η πωλητρια στην επιχειρηση μου πχ εστιατοριο δεν παρεχω σαν εξυπηρετησει καποιες πανες δωρεαν . πχ σε πολλες καφετεριες εχουν σερβιετακια , ταμπον κτλ
βεβαια εγω αναλογιστηκα και το αλλο: πηρα απο τον μασουτη libero , 10.18 αρχικη - 40% εκπτωση - 2 στικερακι - 2.5 κουπονι, τα αγορασα 2.5 ευρω περιπου. για να πουλανε τοσο φτηνα φαντασου ποσο πραγματικα κοστιζουν και σε αλλες περιπτωσεις μας τα χρυσοπουλανε!!!

MARILYN
19-02-10, 17:30
marilyn, μπορει πανες να μην αγορασα γιατι δεν χρειαζομουν αλλα στα μωρομαντηλα ισχυε η ιδια εκπτωση, δεν ξερω τι πολιτικη ακολουθουν αλλα εμενα δεν με χαλασε!!! και πως μπορει να ξερει η πωλητρια στην επιχειρηση μου πχ εστιατοριο δεν παρεχω σαν εξυπηρετησει καποιες πανες δωρεαν . πχ σε πολλες καφετεριες εχουν σερβιετακια , ταμπον κτλ
βεβαια εγω αναλογιστηκα και το αλλο: πηρα απο τον μασουτη libero , 10.18 αρχικη - 40% εκπτωση - 2 στικερακι - 2.5 κουπονι, τα αγορασα 2.5 ευρω περιπου. για να πουλανε τοσο φτηνα φαντασου ποσο πραγματικα κοστιζουν και σε αλλες περιπτωσεις μας τα χρυσοπουλανε!!!

Μα δεν είναι θέμα πωλήτριας αν θα ελέγξει κάτι για να κοψει τιμολόγιο ή όχι...ειναι θέμα ΕΦΟΡΙΑΣ. Σε περίπτωση ελέγχου τσεκάρουν αν στην επιχείρησή σου χρησιμοποιείς τα προϊόντα για τα οποία έκοψες τιμολόγια...
Γιαυτό δεν είπα ότι δεν γίνεται να κόψεις τιμολόγιο απλώς ότι θέλει προσοχή από κάθε έναν που έχει κάποιο κατάστημα τι θα κόψει τιμολόγιο. Δεν μπορούμε τα έξοδα που κάνουμε για το σπίτι για παράδειγμα να κόβουμε τιμολόγιο για να τα περνάμε σαν έξοδα στο μαγαζί μας...Εάν ήταν έτσι τότε όλα μας τα πράγματα και τρόφιμα θα τα πέρναμε τουλάχιστον 19% φθηνότερα αφού θα εκπίπτει το ΦΠΑ από τα έξοδα της επιχείρησης...είναι καθαρά ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ θέμα. Και φυσικά άπαξ και κοπεί ένα τιμολόγιο αγοράς πρέπει να περαστεί στα βιβλία γιατί όταν γίνει έλεγχος σε αυτόν που το πούλησε θα γίνει έλεγχος και σε αυτόν που το αγόρασε δηλ. η λεγόμενη διασταύρωση.
Όσο για το ότι μας τα χρυσοπουλάνε δεν διαφωνώ καθόλου! Δυστυχως ο τελευταίος που την πληρώνει είναι πάντα ο καταναλωτής...

ravT
19-02-10, 17:49
Έχει δικιο η κοπέλα, προσέξτε τι κόβετε στα τιμολόγιά σας. Κ η μαμά μου ψωνίζει από σουπερ μαρκετ επαγγελματιών κ για το σπίτι αλλά γο αυτά κόβει απόδειξη.

MARILYN
19-02-10, 17:57
Μα και αν δεν είστε σίγουρες για κάτι απλά ρωτήστε τον λογιστή σας!!!
Τι τους πληρώνουμε άλλωστε;;)

antu
19-02-10, 19:36
εχει ενα σουπερ μαρκετ αν.θεσσαλονικη λεγετε discount δεν ξερω αν το ξερετε αλλα στα επωνυμα εχει αρκετες καλες τιμες. Τα kellogs nesquik της nestle τα εχει 2,99 ενω αλλου τα βρισκω γυρω στο 3,4, τα μωρομαντηλα pampers τα πορτοκαλι τα εχει 1,98 ενω εχουν προτινομενει 2,70 αν δεν κανω λαθος και τις μπανανες τις ειχε προχθες 1 ευρω. Ασε που καθε λιγο και λιγακι βγαζει προσφερες το Αριελ το μεγαλο το ειχα παρει 13,5

sofaki1978
19-02-10, 19:48
λοιπον το εχουμε γραψει στο θεμα "αγορες μεσω internet "αλλα ειπα μηπως σας ενδιαφερει και εσας.αφορα τα γαλατα σε σκονη milupa.να διευκρινησω οτι ειναι αγγλικο σαιτ και πληρωμες μεσω πιστωτικης.

εχει το γαλα το aptamil 1 τα 900 γραμμαρια 11 ευρω που εδω το εχουν 28 ευρω.φυσικα αν αγορασετε 1 δεν συμφερει γιατι θα σας κοστισει 30 ευρω το κουτι.αν αγορασετε ομως 10 θα κοστισει μαζι με τα μεταφορικα 157 ευρω αντι για 280 ευρω εδω.το μονο που αλλαζει ειναι οι συσκευασια.το σαιτ για οποια ενδιαφερεται ειναι αυτο

http://www.britsuperstore.com/

maria77777
20-02-10, 00:43
κοριτσια καλησπερα.ο βασιλοπουλος εχει -10τις εκατο σε παμπερς (επιπλεον της προσφορας της εταιρειας) και -20 σε μπειμπιλινο.αυτα!

mamakoulino
20-02-10, 08:04
Και ο βεροπουλος εχει -10% στα pampers περαν της προσφορας της συσκευασιας!να ρωτησω και κατι αλλο:εκτος απο τα γαλατα&τα γιαουρτακια advance ειναι καποια αλλη εταιρια που να δινει καποιο δωρακι αν μαζεψεις προιοντα της;;;;:?:

elachl
20-02-10, 08:45
ΜΑΜΑΚΟΥΛΙΝΟ ΚΑΙ Η ΛΙΜΠΕΡΟ ΔΙΝΕΙ..
ΚΑΙ Η ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΛΑΜΠ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΕΝΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΞΥΛΙΝΟ ΚΟΥΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ
ΑΜΑ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

mamakoulino
20-02-10, 09:11
thanks για την πληροφορια!:-)

ravT
20-02-10, 10:09
Ποια καλή κοπέλα θα μου πει τι κάνω με τα advance για να κερδίσω τι?
Απ ότι κατάλαβα όλα τα σουπερ έχουν και το 10% επιπλέον στα πάμπερς.

elachl
20-02-10, 10:33
παιρνεις τη στη δελτα 8001199800
ζητας τις καρτελες και συμπληρωνεις κυβους απο γαλα και γιαουρτι
δικαιουσαι στους 6 μηνες στους 12 και στους 18.συνολικα 3 δωρακια

eleana82
20-02-10, 10:41
παιρνεις τη στη δελτα 8001199800
ζητας τις καρτελες και συμπληρωνεις κυβους απο γαλα και γιαουρτι
δικαιουσαι στους 6 μηνες στους 12 και στους 18.συνολικα 3 δωρακια

τι ειναι αυτο βρε κοριτσια γιατι κ εμεις τρωμε γιαουρτι δελτα

eleana82
20-02-10, 10:57
οκ πηρα τηλ.και μου εξηγησανε! μου ειπανε οτι πρεπει να παιρνεις και μια φορα τον μηνα για να σου στελνουν και κουπονια!!! αυτο δεν το ηξερα!!!

arleta
20-02-10, 13:04
παιζει πουθενα καμια προσφορα σε libero πανες;;;;;

stellitsa1978
20-02-10, 13:08
http://www.ab.gr/2_products/plus-magazine/times/index.html

didimakia2008
20-02-10, 14:26
Σήμερα στα carrefour μωρομάντηλα babycare η συσκευασια των 3τριων 3,43. Επίσης με τα babylino δινανε και κουπόνια των 4 και των 2 ευρω για τις μεγαλες και τις μικρές συσκευσίες αντιστοιχα.

kalamaraki
20-02-10, 16:53
Σήμερα στα carrefour μωρομάντηλα babycare η συσκευασια των 3τριων 3,43. Επίσης με τα babylino δινανε και κουπόνια των 4 και των 2 ευρω για τις μεγαλες και τις μικρές συσκευσίες αντιστοιχα.

Και εγώ πηγα και συναντήθηκα και με την Marilyn χε χε! Και εγώ αυτα θα έγραφα για τα παμπερς αλλα σημειωνω το εξης ....
Εφερε μπλουζάκια μακρυμάνικα μακο λεπτα για ανοιξη με πολυ ομορφα σχεδιάκια τα τρια μαζι...κάθεσται? 5,90ευρώ...!! Πήρα δυο τριάδες μια σε αποχρώσεις του μωβ και μια σε αποχρωσεις του ροζ ειναι οτι πρέπει για καθε μερα που γινεται σαν μουτζούρης και πηρα και δυο παντελονάκια λεπτα μακο για πιτζαμουλες με 6,9ευρώ ΝΟμιζω συμφερουν και αξιζει να τα δειτε! Σπευσατε

eleana82
20-02-10, 17:32
Και εγώ πηγα και συναντήθηκα και με την Marilyn χε χε! Και εγώ αυτα θα έγραφα για τα παμπερς αλλα σημειωνω το εξης ....
Εφερε μπλουζάκια μακρυμάνικα μακο λεπτα για ανοιξη με πολυ ομορφα σχεδιάκια τα τρια μαζι...κάθεσται? 5,90ευρώ...!! Πήρα δυο τριάδες μια σε αποχρώσεις του μωβ και μια σε αποχρωσεις του ροζ ειναι οτι πρέπει για καθε μερα που γινεται σαν μουτζούρης και πηρα και δυο παντελονάκια λεπτα μακο για πιτζαμουλες με 6,9ευρώ ΝΟμιζω συμφερουν και αξιζει να τα δειτε! Σπευσατε

Που στο μαρινοπουλο η στα καρφουρ:confused:

elachl
20-02-10, 17:48
ελενα τα κυβακια εινα\ι στα αντβανς γιαουρτακια μονο στο ενα απο τα δυο πανω πανω

kalamaraki
20-02-10, 23:33
Που στο μαρινοπουλο η στα καρφουρ:confused:

Στο καρφουρ βρε εννοούσα!

MARILYN
20-02-10, 23:43

Ήταν ωραία συνάντηση με την Καλαμαράκι!!! Σύντομη αλλά όμορφη! Και το κοριτσάκι της μια ΚΟΥΚΛΑ!!! :D:D:D
Επέστρεψα στο σπιτάκι μου επιτέλους!!!
Στον δρόμο προς το ΙΚΕΑ πάντως είδα αρκετά μαγαζιά με πολύ καλές εκπτώσεις!

mamakoulino
21-02-10, 12:56
μηπως ξερει καποια τι δωρακια δινει η libero με τα barcodes,σε ποιες ηλικιες&αν ερχονται ολα μαζι;:)

female
21-02-10, 15:36
Βρε κορίτσια πώς μπορώ να πάρω τα δώρα από το libero?Όταν μου έστειλαν την καρτέλα δεν είχα barcodes και τώρα που έχω δεν ξέρω πως να τους χρησιμοποιήσω. Μπήκα στο σάιτ τους αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει τι πρέπει να κάνω?

anastasaki
21-02-10, 15:42
ουτε εγω γνωριζω, αλλα τηλεφωνησε τους αυριο και πες μας και εμας τις καινουργιες αν θελεις, το τηλεφωνο ειναι στο σαιτ τους

female
21-02-10, 15:56
Αυτό είναι το τηλ 800 11 542376
Θα τους πάρω αύριο και θα σας πω!

sofaki1978
21-02-10, 16:19
εγω εκανα την βλακεια και την πεταξα την καρτελα.πως μου ηρθε δεν ξερω,και η ντουλαπα μου ειναι γεματη πανες libero:(:(:(:(:(.

stellitsa1978
21-02-10, 18:35
http://www.5ae.gr/docs/GALAXIAS.pdf

stellas
22-02-10, 00:55
kalimera koritsia , piga sto carrefour pira pampers no 4 siskiewasija jumbo me 82 panes mesa ..... 25 e - 5 e to sticker -10 % ekptosi tu carrefour kai - 2,5 e kuponi pu iha . to kuponaki mu to perasane kanonika kai wgikie to pakieto 16,60 e

το 10%του μαρινοπουλου μεχρι ποτε ισχυει, για ποιες συσκευασιες pampers?

savropinguinos
22-02-10, 08:17
καλημέρα ,στο Βεροπουλο το Σαββάτο ειχε το Προδερμ το υγρο γ τα ρουχα 7 Ευρώ (1+1 δωρο)

ravT
22-02-10, 09:07

Δεν είναι του Μαρινόπουλου, είναι της εταιρίας. Ξέρω σίγουρα πως είναι στις jumbo συσκευασίες που έχουν και στίκερ -5 ευρώ. Και ο Βερόπουλος έχει επιπλέον 10% οπότε το χουν όλα τα σουπερ. Πήγα το Σάββατο, είχα κ κουπόνια -5 ευρώ και βγήκε η κούτα περίπου 13 ευρω. Μισή τιμή δηλαδή.

Γατουλα
22-02-10, 09:23
και εγω πηρα εκπτωση οπως παραπανω σε αλλο ΣΜ

anastasaki
22-02-10, 11:49
το 10% υσχυει (10!@%υσχυει) μονο για τις ακτιβφιτ συσκευασιες, οι οποιες το Νο4 που αγοραζω εγω εχουν μονο 68τμχ.

Γατουλα
22-02-10, 11:58
οχι!!!! εγω μονο baby dry παιρνω!

MUMSOFIA
22-02-10, 13:31
κοριτσια το mini raxefsky βάλανε -70% - απλά δεν τα αλλάζουνε μια και έχουν τετοια έκπτωση - μπουφαν με 25,00 ? περίπου

Anastasia
22-02-10, 13:54
Γεια σας!
Αύριο έχω ευκαιρία να κατεβώ στην κεντρική αγορά της Θεσσαλονίκης. Εχουν μείνει μαγαζιά με προσφορές σε παιδικά ρούχα και παπούτσια; Εμάθα ότι άρχισαν να βγάζουν τα καινούργια. Που μου προτείνετε να πάω για παιδικά με μεγάλη έκπτωση; Ο χρόνος μου είναι περιορισμένος και θέλω να οργανώσω την τελευταία μου εξόρμηση με εκπτωσιακά.
Ευχαριστώ.

πουλακι1989
22-02-10, 14:05
κοριτσια καλημερα!ειμαι στο εξωτερικο και σημερα που πηγα σουπερ μαρκετ ειδα παμπερς τα 150 τεμαχια με 25 ευρω (το νουμερο 4 που φοραει ο γιος) σε 2 εβδομαδες ερχομαι ελλαδα συμφερει να τα παρω απο δω?ο γιος μου ειναι ελλαδα με τους παπουδες μιας και εγω σπουδαζω εξωτερικο και δε θυμαμαι ακριβως ποσο πανε στην ελλαδα..μπορει να με διαφωτισει καμια??ευχαριστω..α ξεχασα να πω πως φοραμε μονο παμπερς γιατι τα αλλα λεει τον ερεθιζουν..ουφ!συμφερει αυτη η αγορα λοιπον?

stellitsa1978
22-02-10, 14:45
Πήρα σημερα στο gelato ρουχαλάκι στο 1/3 της τιμης.

kalamaraki
22-02-10, 14:47
εγώ πάλι εχω παρει τα πάντα για του χρονου εκτος απο κάλτσες και καλσόν...
Ξερει καμια να μου πει που να παω να τα παρω εκπτωτικά, φοράμε συνέχεια φουστες και θελω τουλάχιστον 7 καλσον και 10 ζευγάρια κάλτσες

stellitsa1978
22-02-10, 14:53
Στο ζαρα πήγα πριν λίγες μερες κάλτσες με εκτπτωση.

MARILYN
22-02-10, 15:19
Από αύριο ο Μασούτης έχει βγάλει νέο φυλλάδιο.
Τα babylino πακέτο economy pack τα έχει 12,22? αντί 17,46?. Αν δώσουμε και κουπονάκι μια χαρά νομίζω θα είναι...σωστά;

STELLA08
22-02-10, 15:24
κοριτσια καλημερα!ειμαι στο εξωτερικο και σημερα που πηγα σουπερ μαρκετ ειδα παμπερς τα 150 τεμαχια με 25 ευρω (το νουμερο 4 που φοραει ο γιος) σε 2 εβδομαδες ερχομαι ελλαδα συμφερει να τα παρω απο δω?ο γιος μου ειναι ελλαδα με τους παπουδες μιας και εγω σπουδαζω εξωτερικο και δε θυμαμαι ακριβως ποσο πανε στην ελλαδα..μπορει να με διαφωτισει καμια??ευχαριστω..α ξεχασα να πω πως φοραμε μονο παμπερς γιατι τα αλλα λεει τον ερεθιζουν..ουφ!συμφερει αυτη η αγορα λοιπον?

Αν συμφέρει λέει... εδώ θέλεις 20 ευρώ για τα 40 κομμάτια. Να τα πάρεις λέω

Σοφία 7
22-02-10, 15:37
Τα Libero δίνουν δώρο με τα barcodes ένα πάνινο βιβλιαράκι.Τα έχω μαζέψει κι αύριο θα τα ταχυδρομήσω να μου το στείλουν.Ξέρετε με την ευκαιρία πώς θα μου στείλουν νέα κουπόνια γιατί αυτά που μου είχαν στείλει τελείωσαν;

Σοφία 7
22-02-10, 15:39
μηπως ξερει καποια τι δωρακια δινει η libero με τα barcodes,σε ποιες ηλικιες&αν ερχονται ολα μαζι;:)

Δίνουν δώρο ένα πάνινο βιβλιαράκι.Επειδή τα κουπόνια που μου είχαν στείλει τελείωσαν τι πρέπει να κάνω για να μου στείλουν νέα;

eleana82
22-02-10, 15:40
μηπως ξερετε αν τα pampers δινου δωρα αν μαζεψεις μπαρκοντς

mamina
22-02-10, 15:50
Nai και εγώ στο Ζαρα πήρα πρίν απο 2 βδομάδες ομως , και κάλτσες και καλτσόν.
Τότε είχε αρκετά τώρα δεν ξέρω.

mamakoulino
22-02-10, 15:51
Δίνουν δώρο ένα πάνινο βιβλιαράκι.Επειδή τα κουπόνια που μου είχαν στείλει τελείωσαν τι πρέπει να κάνω για να μου στείλουν νέα;

thanks!πηρα τηλ τελικα &μου ειπαν τι δινουν!τα νεα κουπονια δεν ερχονται αυτοματα καθε μηνα;δυστυχως δεν γνωριζω κατι παραπανω..κανε ενα τηλ.80011542376!
Για τα pampers δεν ξερω,αν γνωριζει καποια αλλη μανουλα ας μας διαφωτισει!:-)

ANDEDANTINOS
22-02-10, 17:00

KALAMARAKI ΓΙΑ ΤΙ ΗΛΙΑΚΙΑ ΕΙΑΝΙΑ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ

EΥΧΑΡΙΣΤΩ

kalamaraki
22-02-10, 17:06
KALAMARAKI ΓΙΑ ΤΙ ΗΛΙΑΚΙΑ ΕΙΑΝΙΑ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ

EΥΧΑΡΙΣΤΩ

Για όλες βρε απο 0-3μηνών ξεκινάνε!

mary77
22-02-10, 17:06
Γεια σας!
Αύριο έχω ευκαιρία να κατεβώ στην κεντρική αγορά της Θεσσαλονίκης. Εχουν μείνει μαγαζιά με προσφορές σε παιδικά ρούχα και παπούτσια; Εμάθα ότι άρχισαν να βγάζουν τα καινούργια. Που μου προτείνετε να πάω για παιδικά με μεγάλη έκπτωση; Ο χρόνος μου είναι περιορισμένος και θέλω να οργανώσω την τελευταία μου εξόρμηση με εκπτωσιακά.
Ευχαριστώ.

κοπελα μου για κεντρο δεν ξερω τι εχει μεινει,το σαββατο που πηγα κοσμος τα μπενετον που ειχαν 70 και 80%ειχαν πολλα ρουχα ακομα.
στο πρεναταλ τιποτα 10-20 κομματια.
μηπως καμια βολτα απο τον φωκα ή το νοτος?

Anastasia
22-02-10, 21:10
Ευχαριστώ για την απάντηση mary77. Ελπίζω να τα καταφέρω αύριο να βρω ευκαιρίες στο λιγοστο χρόνο που διαθέτω.

theolvas
22-02-10, 21:46
εγώ πάλι εχω παρει τα πάντα για του χρονου εκτος απο κάλτσες και καλσόν...
Ξερει καμια να μου πει που να παω να τα παρω εκπτωτικά, φοράμε συνέχεια φουστες και θελω τουλάχιστον 7 καλσον και 10 ζευγάρια κάλτσες

στο calzedonia εχει καλτσες 1,50 κ καλσον 3 ευρω

eirtap
22-02-10, 22:45
Κορίτσια, από αύριο και μέχρι 20/3 στο Μασούτη έχει 30% έκπτωση σε αρκετά προιόντα. Μέσα σ'αυτά: πάνες Babylino, πάνες Libero up and go, μπισκοτόκρεμα Νουνού, φαρίν λακτέ τα φακελάκια Νουνού, γάλα Neslac 1+ και διάφορα άλλα. Ρίξτε μια ματιά στο φυλλάδιο :!:

Σοφία 7
22-02-10, 23:22
thanks!πηρα τηλ τελικα &μου ειπαν τι δινουν!τα νεα κουπονια δεν ερχονται αυτοματα καθε μηνα;δυστυχως δεν γνωριζω κατι παραπανω..κανε ενα τηλ.80011542376!
Για τα pampers δεν ξερω,αν γνωριζει καποια αλλη μανουλα ας μας διαφωτισει!:-)

Ευχαριστώ.Θα τηλεφωνήσω να μου στείλουν.

Kira
23-02-10, 18:07
Τα Libero δίνουν δώρο με τα barcodes ένα πάνινο βιβλιαράκι.Τα έχω μαζέψει κι αύριο θα τα ταχυδρομήσω να μου το στείλουν.Ξέρετε με την ευκαιρία πώς θα μου στείλουν νέα κουπόνια γιατί αυτά που μου είχαν στείλει τελείωσαν;

Εμένα κάθε μήνα μου στέλνουν απο μόνοι τους..
Μήπως ξερεις πόσα barcodes χρειάζονται για το δώρο;;

theolvas
23-02-10, 18:18
Εμένα κάθε μήνα μου στέλνουν απο μόνοι τους..
Μήπως ξερεις πόσα barcodes χρειάζονται για το δώρο;;

καλησπερα...πεντε!!!!πρεπει να εχεις κ την ειδικη καρτελα...

MARILYN
23-02-10, 18:21
Σήμερα έψαξα σε όλα τα μάρκετ Μασούτης στην πολη μου και δεν βρήκα πουθενά Babylino No 3 σε συσκευασία Economy που είχε προσφορά.
Μάλλον δεν βγάζει η Babylino ή απλά τα έκρυψαν...είχε όλο από Νο 4 και πάνω.:(
Κρίμα γιατί τα έχει με 30% έκπτωση.

oikat
23-02-10, 19:04

27/2 .

agtog
23-02-10, 21:12
Στο orchestra outlet στην Τιτάνων στο Ελληνικό, μετά το Πράκτικερ αριστερά (μετά το mothercare και απέναντι από το Ήρα) όλα τα ρούχα χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά 5 Ευρώ από σήμερα και μέχρι 6 Μαρτίου (αν και δεν νομίζω να μείνει τίποτα μέχρι τότε). αύριο θα ξαναπάω, αισθάνομαι τύψεις που δεν πήρα αρκετά. Επίσης στο Ήρα καλοκαιρινά φορεματάκια (καλά) με 50% έκπτωση (γύρω στα 30 ευρώ τα περισσότερα). Καλά ψώνια!!!

Kira
23-02-10, 23:09
καλησπερα...πεντε!!!!πρεπει να εχεις κ την ειδικη καρτελα...

Καλησπέρα! αν σου πω οτι την καρτέλα μου την έστειλαν την πρώτη φορά που μου έστειλαν κουπόνια απο όταν έκανα εγγραφή στο site τους, μαζί με ένα ερωτηματολόγιο,κι εγώ απάντησα στο ερωτηματολόγιο και την επέστρεψα μαζί του, φυσικά άδεια απο barcodes, τί θα πεις;;;;;;;;;:oops: οτι είμαι ηλίθια,ναι,και θα χεις δίκιο..:lol:

astarti
24-02-10, 02:37
Εγώ κορίτσια είχα γραφτεί εδώ και πολύ καιρό στο Pampers Village αλλά μέχρι τώρα δεν μου είχε έρθει κανένα κουπόνι. Προχθές όμως μου ήρθε ένας φάκελος με κουπόνια πάμπερς, χωρίς να έχω τηλεφωνήσει, μαζί με ένα βιβλιαράκι του Pampers Village. Οπότε μήπως τελικά είχε δίκιο η κοπέλα του πάμπερς που είπε στο μέλος "Ηλιάννα" ότι θα σταματήσει η γραμμή και θα στέλνουν σε όσους έχουν γραφτεί στο site τους???Πάντως εμένα μου έκανε εντύπωση που μου ήρθαν τα κουπονάκια και το συνέδεσα με αυτό που έγραψε η Ηλιάννα οπότε όσες δεν έχετε γραφθεί να γραφθείτε μπας και αρχίσουν να σας στέλνουν...

stellitsa1978
24-02-10, 11:17
Koρίτσια καλημέρα. Εχει πάει καμια στο ηρα στον Πειραιά που ειναι και στοκ?

Ηλιάννα
24-02-10, 12:46
Εγώ κορίτσια είχα γραφτεί εδώ και πολύ καιρό στο Pampers Village αλλά μέχρι τώρα δεν μου είχε έρθει κανένα κουπόνι. Προχθές όμως μου ήρθε ένας φάκελος με κουπόνια πάμπερς, χωρίς να έχω τηλεφωνήσει, μαζί με ένα βιβλιαράκι του Pampers Village. Οπότε μήπως τελικά είχε δίκιο η κοπέλα του πάμπερς που είπε στο μέλος "Ηλιάννα" ότι θα σταματήσει η γραμμή και θα στέλνουν σε όσους έχουν γραφτεί στο site τους???Πάντως εμένα μου έκανε εντύπωση που μου ήρθαν τα κουπονάκια και το συνέδεσα με αυτό που έγραψε η Ηλιάννα οπότε όσες δεν έχετε γραφθεί να γραφθείτε μπας και αρχίσουν να σας στέλνουν...
Μου ειχε πει οτι θα ερχονται αναλογα με την ηλικια του μωρου,τα πρωτα στους 4μηνες,τωρα θα δουμε την Τριτη αν θα μας δωσουν κουπονια ή οχι
Τα δικα μου του Ιανουαριου και του Φεβρουαριου δεν εχουν φανει ακομα!

theolvas
24-02-10, 13:19
Καλησπέρα! αν σου πω οτι την καρτέλα μου την έστειλαν την πρώτη φορά που μου έστειλαν κουπόνια απο όταν έκανα εγγραφή στο site τους, μαζί με ένα ερωτηματολόγιο,κι εγώ απάντησα στο ερωτηματολόγιο και την επέστρεψα μαζί του, φυσικά άδεια απο barcodes, τί θα πεις;;;;;;;;;:oops: οτι είμαι ηλίθια,ναι,και θα χεις δίκιο..:lol:
παρτους τηλ κ πες τους να σου ξαναστειλουν...κι εγω ετσι την ειχα πατησει στην αρχη...στο πρωτο παιδι μαθαινεις.....

MUMSOFIA
24-02-10, 15:26
Koρίτσια καλημέρα. Εχει πάει καμια στο ηρα στον Πειραιά που ειναι και στοκ?

Ειναι στο πύργο του Πειραιά . Κοντά στο λιμάνι

Απλά απο προσωπική επαφή οι πωλήτριες δεν είναι και ότι καλύτερο

stellitsa1978
24-02-10, 15:58
Ξερω που λές. Ειναι στοκ? Μακρας στοας 2 μου ειπαν

sia77
26-02-10, 09:05
http://www.carrefour.gr/dayoffer.aspx?a_id=184

sia77
26-02-10, 09:14
http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.a.Super

vatraxi
26-02-10, 09:30
Κορίτσια αν άκουσα καλά από χθες ξεκίνησε το μπουκοτάζ σε γερμανικά καταστήματα και προιόντα. Το lidl και το aldi δεν είναι γερμανικά??? Επίσης ξέρετε αν είναι γερμανικά τα pampers?? Εγώ πάντως αν και παίρνω πάνες από το lidl δεν ψώνισα και ούτε πρόκειται.!

ravT
26-02-10, 09:31
Ναι, γερμανικά είναι και τα δυο σουπερ μάρκετ

MARILYN
01-03-10, 00:17

stellitsa1978
01-03-10, 11:00
Kαλημέρα και καλό μηνα. Το Σαββατ στα καρφουρ πήρα την mega libero συσκευασια κα δεν δέχτην το κουπόνι -4 γιατι δεν το έπαιρνε το συστημα μου ειπαν!

savropinguinos
01-03-10, 11:07
Kαλημέρα και καλό μηνα. Το Σαββατ στα καρφουρ πήρα την mega libero συσκευασια κα δεν δέχτην το κουπόνι -4 γιατι δεν το έπαιρνε το συστημα μου ειπαν!

την Παρασκευη πηγαμε στο Κρφουρ ,πηρα μια τζαμπο συσκευασια με -5 ευρω και ειχα κουπονι που μου ειχανε στειλει τα Καρφουρ κ ρωτησα στο ταμειο κ μου ειπε η ταμιας οταν την ρωτησα εαν αναφερεται σε καποια συσκευασια συγκεκριμενη ¨εμεις τα περναμε οπως και να εχει" ,σζητΗΣΑΜε λιΓΟ κ ειχε Κ ΑΥΤη μικΡΟ Μωρο :)

evita79
01-03-10, 11:15
Koυπονια παμπερς πηρε καμια? εγω μια ωρα προσπαθουσα και τιποτα...

melisoula
01-03-10, 11:16
μηπως ξερετε ποσο εχει η ντουλαπα μπαλκονιου?

mary77
01-03-10, 12:27
Koυπονια παμπερς πηρε καμια? εγω μια ωρα προσπαθουσα και τιποτα...

μια κοπελα το ανεφερε εδω πριν λιγες μερες και δυστηχως ειχε δικιο......παει η κριση χτυπησε και τα παμπερς....
πηρα εγω και μου ειπαν οτι πλεων μονο απο το παμπερς βιλατζ θα ερχονται κουπονια,της ειπα οτι ειμαι γραμμενη παρα πολυ καιρο αλλα δεν εχω λαβει ποτε και μου ειπε ειναι 3 φορες τον χρονο περιπου αναλογα με την αναπτυξη του παιδιου..............

theolvas
01-03-10, 12:37
...η δελτα παντως συνεχιζει να στελνει για το advance...

theolvas
01-03-10, 12:39
την Παρασκευη πηγαμε στο Κρφουρ ,πηρα μια τζαμπο συσκευασια με -5 ευρω και ειχα κουπονι που μου ειχανε στειλει τα Καρφουρ κ ρωτησα στο ταμειο κ μου ειπε η ταμιας οταν την ρωτησα εαν αναφερεται σε καποια συσκευασια συγκεκριμενη ¨εμεις τα περναμε οπως και να εχει" ,σζητΗΣΑΜε λιΓΟ κ ειχε Κ ΑΥΤη μικΡΟ Μωρο :)

ειναι να πεσεις στην υπαληλλο που εχει την καλη διαθεση να σ εξυπηρετησει...μερικες κανουν σαν να ειναι δικο τους το μαγαζι κ το κουπονι αφαιρειται απο το μισθο τους...καποιες κι εμενα μου εχουν φερθει παρα πολυ καλα.........

ROARY
01-03-10, 13:18
μια κοπελα το ανεφερε εδω πριν λιγες μερες και δυστηχως ειχε δικιο......παει η κριση χτυπησε και τα παμπερς....
πηρα εγω και μου ειπαν οτι πλεων μονο απο το παμπερς βιλατζ θα ερχονται κουπονια,της ειπα οτι ειμαι γραμμενη παρα πολυ καιρο αλλα δεν εχω λαβει ποτε και μου ειπε ειναι 3 φορες τον χρονο περιπου αναλογα με την αναπτυξη του παιδιου..............

Και να φανταστείς ότι στην Αγγλία τα πουλάνε μισή τιμή! και εμείς εδώ ζητιανεύουμε για κουπόνια! Έχε χάρη που οι άλλες μάρκες της κάνουν σύγκαμα:evil: και αναγκάζομαι να παίρνω pampers...

kat05
01-03-10, 13:23
H Pampers πλέον θα δίνει κουπόνια είτε με εγγραφή στο pampers village είτε μέσω των σούπερμαρκετ. Σταμάτησαν να στέλνουν στα σπίτια είπαν διότι ήταν πολύ περίπλοκη η διαδικασία!

ekotsifi
01-03-10, 13:26
Τελικά, συμφέρει όποιος μπορεί να ψωνίζει από μάκρο? είδα προσφορές για pampers 12.45? δώρο 3 πακέτα μωρομάντηλα? Είναι τελικός καλύτερα από εκεί για όλα τα προϊόντα?

eleana82
01-03-10, 13:35
H Pampers πλέον θα δίνει κουπόνια είτε με εγγραφή στο pampers village είτε μέσω των σούπερμαρκετ. Σταμάτησαν να στέλνουν στα σπίτια είπαν διότι ήταν πολύ περίπλοκη η διαδικασία!

γι αυτο εγω επαιρνα τηλ. στην εταιρια και δεν απαντουσανε, αρα τωρα θα πρεπει να γραφτουμε εκει για να μας στειλουν;:confused:

Anastasia
01-03-10, 16:11
Γειά σας
Τηλεφωνούσα και εγώ για τα κουπόνια στην παμπερς από τις 9:15 εώς τις 9:45 περίπου και συνεχως μιλούσε η γραμμή. Κρίμα γιατί καλό θα ήταν να πάρουμε τα κουπονάκια. Πρίν από λίγο καιρό γραφτηκα και στο κλαμπ αλλά ακόμη τίποτα. Μόνο τα Babylino μου έστειλαν αμέσως κουπόνια!

ΝΟΥΝΟΥ
01-03-10, 16:47
κοριτσια μια απο τα ιδια στην παμπερς με ενημερωσαν σημερα το πρωι πως δεν θα ξαναστειλουν κουπονια σπιτι μας αλλα ο λογος δεν ειναι επειδη ειναι περιπλοκη η διαδικασια αλλα γιατι καποιες κοπελες επαιρναν και εβριζαν που δεν στελναν σε ολους κουπονια(προφανως τελειωναν) και ετσι την πληρωνουμε ολες οι υπολοιπες...κριμα (αυτο μου το ειπε η κοπελα που σηκωσε το τηλ).

beba09
01-03-10, 17:43
κορίτσια babylino, και οικονομικότερα και κουπόνια στέλνουν συνέχεια και δεν έχω πρόβλημα με σύγκαμα.

evita79
02-03-10, 10:41
κοριτσια μια απο τα ιδια στην παμπερς με ενημερωσαν σημερα το πρωι πως δεν θα ξαναστειλουν κουπονια σπιτι μας αλλα ο λογος δεν ειναι επειδη ειναι περιπλοκη η διαδικασια αλλα γιατι καποιες κοπελες επαιρναν και εβριζαν που δεν στελναν σε ολους κουπονια(προφανως τελειωναν) και ετσι την πληρωνουμε ολες οι υπολοιπες...κριμα (αυτο μου το ειπε η κοπελα που σηκωσε το τηλ).
Και σε μενα τα ιδια ειπαν...οτι και καλα γινοταν χαμος και ηταν αδικο για οσες δεν επαιρναν,οποτε θα συνεχισουν να στελνουν 3-4 φορες το χρονο και οτι προσφορα βγαλουν στα supermarket.Κλαυτα Χαραλαμπε δηλαδη...

stellitsa1978
02-03-10, 12:45
Θα δουν οτι θα πεσουν οι πωλήσεις έτσι. Πχ εγώ ψωνίζω οτι έχω κουπονι σε πανες.

eleana82
02-03-10, 13:06
κορίτσια babylino, και οικονομικότερα και κουπόνια στέλνουν συνέχεια και δεν έχω πρόβλημα με σύγκαμα.

να ρωτησω λιγο για να μου στειλουν κουπονια babylino πρεπει να τηλεφωνησω η να γραφτω στο κλαμπ τους;

kalamaraki
02-03-10, 13:12
να ρωτησω λιγο για να μου στειλουν κουπονια babylino πρεπει να τηλεφωνησω η να γραφτω στο κλαμπ τους;

εγώ εκανα και τα δυο...με δυο διαφορετικες διευθυνσης μια δικη μου μια πατρικου μου και μου ερχονται διπλα !!!!!!!!!!

eleana82
02-03-10, 13:52
εγώ εκανα και τα δυο...με δυο διαφορετικες διευθυνσης μια δικη μου μια πατρικου μου και μου ερχονται διπλα !!!!!!!!!!

θα κανω και γω το ιδιο, θα βαλω τη δικια μου και του αδερφου μου!!!

beba09
02-03-10, 15:55

Σου στέλνω το Link για να μπεις να γραφτείς, είναι αρκετά απορροφητικά και ειλικρινά εμένα η μπεμπούλα δεν διαμαρτύρεται και κοιμάται το βράδυ από τις 10 μέχρι τις 6 το πρωί με την ίδια πάνα. Επίσης είναι μαλακά και άρα ξέρεις πότε έχει κάνει τσισάκια.

http://www.babylino.gr/babyclub.php

vereniki
02-03-10, 16:15

Καλή ιδέα!! Θα το εφαρμόσω!

EFH
03-03-10, 10:28
επιστροφη 15% απο τα carrefour:

http://cata-online.fr/carrefour_gr/x7/ecata.html

vickytsoch
03-03-10, 10:53

κι εγω το ιδιο εχω κανει...

αλλα εγω εχω δωσει και σαν ονομα το ονομα της μανας μου και σαν ημ/νια γεννησης την ημερομηνια γεννησης τους αδεφου μου (με 29 χρονια διαφορά...) :wink:

(ρε καλαμαρακι, πολυ μοιαζουμε εμεις οι δυο...)

vickytsoch
03-03-10, 10:55
Και να φανταστείς ότι στην Αγγλία τα πουλάνε μισή τιμή! και εμείς εδώ ζητιανεύουμε για κουπόνια! Έχε χάρη που οι άλλες μάρκες της κάνουν σύγκαμα:evil: και αναγκάζομαι να παίρνω pampers...

εγω θα παω ενα ταξιδι ρουμανια τον μαρτη. Επειδη ξερω οτι τα παντα εκει ειναι πολυ πιο φθηνά, λεω να παρω και μια αδεια βαλιτσα μαζι μου και να την γεμισω πανες στο γυρισμο... :lol: :lol::wink:

kalamaraki
03-03-10, 10:57
κι εγω το ιδιο εχω κανει...

αλλα εγω εχω δωσει και σαν ονομα το ονομα της μανας μου και σαν ημ/νια γεννησης την ημερομηνια γεννησης τους αδεφου μου (με 29 χρονια διαφορά...) :wink:

(ρε καλαμαρακι, πολυ μοιαζουμε εμεις οι δυο...)

εμ....το ειχα καταλάβει ντε! Τα μεγάλα μυαλά συναντιούνται!

kalamaraki
03-03-10, 10:58
εγω θα παω ενα ταξιδι ρουμανια τον μαρτη. Επειδη ξερω οτι τα παντα εκει ειναι πολυ πιο φθηνά, λεω να παρω και μια αδεια βαλιτσα μαζι μου και να την γεμισω πανες στο γυρισμο... :lol: :lol::wink:

χαχααχαχαχαχα
συγνώμη αλλα σε φαντάζομαι να προσπαθεις να κλεισεις την βαλιτσα χαχαχαχα!

elachl
03-03-10, 11:00
βαλτε με στο κλαμπ των μεγαλων μυαλων!χαχα!

ismeni
03-03-10, 11:26

μπορέις να γραφτείς και με το συζηγικό και με το πατρικό όνομα. και στο σπίτι σου να ερχονται εις διπλούν και χώρια στο πατρικό σου σπίτι.
αρα 3πλα κουπόνια

female
03-03-10, 11:35
Κορίτσια ξέρετε αν η νουτρίτσια ή η νουνού στέλνουν κουπόνια?

elachl
03-03-10, 11:44
ΝΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.ΟΙ ΝΟΥΝΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ 0,60 ΛΕΠΤΑ

eleana82
03-03-10, 12:08
η nestle στελνει;

evita79
03-03-10, 13:53
Ναι στελνει και η nestle παρε τηλ να σου στειλουν

eleana82
03-03-10, 14:16
ευχαριστω!!!

evita79
03-03-10, 14:19
ευχαριστω!!!
εβαλα και αγγελια πριν λιγο,δες μηπως σου κανει κατι απ αυτα που δινω;)

Ηλιάννα
03-03-10, 17:33
Tελικα ειχε δικιο η κοπελα που μου το ειχε πει στο τηλεφικο τους κεντρο
Το θεμα ειναι τα κουπονια του Γεναρη και Φεβρουαριου τα εχετε λαβει ή μονο τα δικα μου χαθηκαν;;;

vatraxi
03-03-10, 17:54
Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο 1η Φεβρουαρίου και ήρθανε μόλις σήμερα.!

ΜΑΜΑΕΦΗ
03-03-10, 18:19
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα οι πανες και τα μωρομαντιλα εχουν 19% φπα αφου ειναι για το κρατος ειδος πολιτελειας!!!! σημερα λοιπον ακουσατε τα νεα μετρα απο 19% παει21% το φπα αρα επενδυστε σε πανες γιατι η τιμη ανεβαινει συντομα!!!!

Rosalita
03-03-10, 18:30
Ουφ...αυτό μας έλειπε! 21% ΦΠΑ.......

Σοφία Τ.
03-03-10, 18:35
Eνα απο τα ελαχιστα θετικα του να μενω σε νησι ειναι οτι εχουμε χαμηλοτερο ΦΠΑ και απο οτι ακουσα δεν το πειραξουν...

female
03-03-10, 18:40
Eνα απο τα ελαχιστα θετικα του να μενω σε νησι ειναι οτι εχουμε χαμηλοτερο ΦΠΑ και απο οτι ακουσα δεν το πειραξουν...

Σε ποιο νησί να μετακοιμίσω??????

STELLA08
03-03-10, 18:42
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα οι πανες και τα μωρομαντιλα εχουν 19% φπα αφου ειναι για το κρατος ειδος πολιτελειας!!!! σημερα λοιπον ακουσατε τα νεα μετρα απο 19% παει21% το φπα αρα επενδυστε σε πανες γιατι η τιμη ανεβαινει συντομα!!!!

Έχεις δίκιο! Μας κάναν και τις πάνες είδος πολυτελείας λες και υπάρχουν άλλοι τρόποι να κρατάμε στεγνό το παιδί μας, είδος πολυτελείας λες και είναι μπουκάλια με ουίσκι. Μου φαίνεται ότι τελικά θα ξαναγυρίσουμε στα τριγωνάκια που μας βάζαν οι μανάδες μας.

anitapolonia
04-03-10, 09:51
kalimera koritsia , apo simera sto vasilopoulo oles panes BABYLINO -40% , jia dite kai to filadio

theolvas
04-03-10, 10:00
Έχεις δίκιο! Μας κάναν και τις πάνες είδος πολυτελείας λες και υπάρχουν άλλοι τρόποι να κρατάμε στεγνό το παιδί μας, είδος πολυτελείας λες και είναι μπουκάλια με ουίσκι. Μου φαίνεται ότι τελικά θα ξαναγυρίσουμε στα τριγωνάκια που μας βάζαν οι μανάδες μας.

..κι εγω το σκεφτηκα,αλλα μετα θα κανουν ειδος πολυτελειας τ απορρυπαντικα.......

sofaki1978
04-03-10, 10:03
kalimera koritsia , apo simera sto vasilopoulo oles panes BABYLINO -40% , jia dite kai to filadio

ααα πολυ ωραια!εχω και κουπονια babylino,θα τα δεχτουν αραγε?δεν εχω ψωνισει ποτε απο βασιλοπουλο.

anitapolonia
04-03-10, 10:20
panda dehiete kuponia o vasilopoulos alla na pao to mesimeri kai na su po sigora

anitapolonia
04-03-10, 10:21
parepiptondos mu persewune 3 kuponakia an hriazete kamia kopela ta stelno

sofaki1978
04-03-10, 10:22
panda dehiete kuponia o vasilopoulos alla na pao to mesimeri kai na su po sigora

ααα σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!:D:D

sofaki1978
04-03-10, 10:23
parepiptondos mu persewune 3 kuponakia an hriazete kamia kopela ta stelno

αληθεια?μπορεις να μου τα στειλεις?ποτε ληγουν?

anitapolonia
04-03-10, 10:24
sofaki perimene na do

anitapolonia
04-03-10, 10:25
30 apriliou , ine 2 kuponia ton 2,5 e ta thes?

sofaki1978
04-03-10, 10:26
30 apriliou , ine 2 kuponia ton 2,5 e ta thes?

ναι αμε!σου στελνω πμ με την διευθυνση μου!

anitapolonia
04-03-10, 10:29
ok, an prolawo na sta stilo simera alios awrio

sofaki1978
04-03-10, 10:30
οκ σε ευχαριστω πολυ!!!!!

MARILYN
04-03-10, 13:25
Ο Βασιλόπουλος στην Κομοτηνή δέχεται κουπόνια για τα babylino που είναι σε προσφορά -40%!!! Οπότε λογικά θα δέχοντε και στα υπόλοιπα καταστήματα..:D

Anastasia
04-03-10, 14:32
Κορίτσια ο Βασιλόπουλος έχει -40% και στις μικρές συσκευασίες;
Έχω δύο κουπόνια με έκπτωση 2 ευρώ στις μικρές συσκευασίες οπότε αν κάποια γνωρίζει ας μου απαντήσει.
Ευχαριστώ

sofaki1978
04-03-10, 14:33
γραφει οτι συμμετεχουν ολες οι συσκευασιες αλλα η φωτο δειχνει την μεγαλη.μακαρι να ειναι για ολες:cry:.

Anastasia
04-03-10, 15:25
Nαι σοφάκι1978 αυτό είδα και εγώ. Αν κάποια πάρει μικρή συσκευασία με έκπτωση ας μας ενημερώσει.

anitapolonia
05-03-10, 14:52
ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΚΙΕΤΑ ΒΑΒΥΛΙΝΟ ΕΧΟΥΝΕ ΕΚΠΤΟΣΗ 40% ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΑΚΙΑ . ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ

stellitsa1978
05-03-10, 15:20
Επίσης ο Βασιλόπουλος εχει -30% την μπισκοτοκρεμα της μιλουπα.

tzia
05-03-10, 15:48
ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΚΙΕΤΑ ΒΑΒΥΛΙΝΟ ΕΧΟΥΝΕ ΕΚΠΤΟΣΗ 40% ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΑΚΙΑ . ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ
στο φυλλάδιο δείχνει μόνο το Νο4-Ισχύει και για μικρότερα νούμερα?

Anastasia
05-03-10, 19:32
Ευχαριστώ για την ενημέρωση anitapolonia.

MARILYN
05-03-10, 19:47
Στον Βασιλόπουλο που πήγα εγώ πάντως οι μικρές συσκευασίες babylino με Νο2 & 3 ήταν εξαφανισμένες...
Αποκλείεται να τελειωσαν...μάλλον τις είχαν σηκώσει...ρώτησα κι όλας και μου είπαν ότι δεν υπήρχαν...
Που θα κατεβώ Θεσ/νίκη την Τετάρτη θα δω μήπως έχει εκεί..

ravT
05-03-10, 20:15
Βρε συ περίμενε να γεννήσεις, μη φορτώνεσαι με πάνες γιατί μπορεί να μη τις δέχεται όλες το δερματάκι του.

MARILYN
05-03-10, 21:17
Βρε συ περίμενε να γεννήσεις, μη φορτώνεσαι με πάνες γιατί μπορεί να μη τις δέχεται όλες το δερματάκι του.

Βρε πήρα από όλες τις μάρκες και όχι πολλές...
Μία συσκευασία μικρή θέλω babylino....
Είμαι ανυπόμονη ε; Ασόψετε η ακρίβεια...:( γιαυτό κοιτώ τις προσφορές...όταν θα τις χρειάζομαι μετά σιγά μη βρίσκω...θα τις ακριβοπληρώνω...

olympics
05-03-10, 22:37
στο φυλλάδιο δείχνει μόνο το Νο4-Ισχύει και για μικρότερα νούμερα?

Στο φυλλάδιο γράφει ότι στην ενέργεια αυτή συμμετέχουν όλες οι συσκευασίες babylino (κάτω από την φωτογραφία με ψιλά γράμματα)!

sunset
07-03-10, 03:29
Γιατι στα ατλαντικ την τελευταια εβδομαδα δεν δειχνει καθολου τις προσφορες?

eleana82
07-03-10, 11:01
Πηγα προχθες βραδυ στο βασιλοπουλο και δεν ειχε μεινει καμια συσκευασια babylino, ουτε για δειγμα.Μαλλον επρεπε να τρεξω πιο νωρις!!!!!!

vickytsoch
07-03-10, 11:34
το premaman στα Μελισσια εχει 70% σε όλα τα χειμερινα...

(και απο οτι ειδα εχει πολλά!! κριμα για εκεινη γμτ, αλλα παλι καλα για εμας!!)

sotiria2008
07-03-10, 14:16
Κοριτσια τα καρφουρ και μαρινοπουλοσ εχουν καλεσ τιμεσ σε παρα πολλα προιοντα και σου επιστρεφουν το 15% πισω.Πηγα χθεσ πηρα γαλατα,τυρι,σαλαμι,αναψυκτικα κ.α και στο τελοσ μου δωσανε 5 ευρω δωροεπιταγη για τισ επομενες αγορεσ και ηδη εχω πολλουσ ποντουσ για να παρω και αλλη δωροεπιταγη την αλλη φορα.ισχυει μεχρι 27 Μαρτιου.

ravT
08-03-10, 10:56

Κορίτσια σπεύσατε!

ekotsifi
08-03-10, 10:59
κορίτσια καλημέρα, απευθύνομαι σε αυτούς που έχουν κάρτα μάκρο. Pampers οικονομικές συσκευασίες 12,45 στις 3 συσκευασίες δώρο 3 πακέτα μωρομάντηλα.!!!! Συμφέρει!!!!!!!!

kalamaraki
08-03-10, 11:16
Και για να το βαλουμε γιατι ισως καποιες δεν μπουν στη σελιδα του καρφουρ......

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ -20%!!!!!!!!

ekotsifi
08-03-10, 11:24
Λάμπες οικονομίας 80% της Philips από amazon.co.uk το πακέτο(3) 14? περίπου, έδω στην ελλάδα 11? η Μια!!!!!!!!

zouzounel
08-03-10, 11:30

Στο σαιτ δείχνει μόνο τις λιμπερο. Μονο για αυτές ισχύει η έκπτωση ή για όλες τις πάνες? (εμεις χρησιμοποιούμε pampers baby dry)

ravT
08-03-10, 11:43
Όλες zouzounel. Το λέει.

Γατουλα
08-03-10, 11:54
αντε παλι να τρεχουμε χαχαχαχα

Ο Σκλαβενιτης ενημερωτικα εδω και μερες εχει παμπερς με -15% (17,40 το μεγαλο) και σημερα ειδα -3ευρω τα λιμπερο up&go τα μικρα. Βασικα τα παμπερς τα προτιμησα γιατι βρηκα και συσκευασιες που λενε +25% προιον και ενα κουπωνακι 2 ευρω και βολευτηκαμε παλι
σημερα πηρα τις τελευταιες με +25%!!!!!

marilina
08-03-10, 12:01
γατουλα εσυ παιρνεις ολες τις πανες και δεν μπορουμε να βρουμε καμμια??
(μαριλιτα απο το προηγουμενο φορουμ)

Γατουλα
08-03-10, 12:02
χαχαχαχαχα, μαριλιτα εσυ εισαι ακομα στο 1-2 , εγω στο 4-5!!!!! οποτε δε τσακωνομαστε!!!!!
φιλια και απο εδω!!!!!

marilina
08-03-10, 12:09
οχι καλε ειμαστε στο 3 και 4!!!

Γατουλα
08-03-10, 12:10
5 μηνων?????? τι τα ταιζεις καλεεεεεεεεε
η Α ακομα στο 4 ειναι!!!!!!! (παμπερς εεεεε)

zouzounel
08-03-10, 12:10
Όλες zouzounel. Το λέει.

ναι μωρε, λεει "πανες βρεφικές κλπ κλπ...", αλλά στη φωτο δείχνει λιμπερο, γι' αυτό ειπα να ρωτήσω...
anyway θα πάω έτσι κι αλλιώς σχολώντας να δω, thx!...

marilina
08-03-10, 12:11
θα παω καρφουρ για πανεςςςςςςςςςςςςςςς!!το εδειξε και η τιβι!

marilina
08-03-10, 12:12
5 μηνων?????? τι τα ταιζεις καλεεεεεεεεε
η Α ακομα στο 4 ειναι!!!!!!! (παμπερς εεεεε)

στο 4 ειναι ο μπεμπης(7 κιλα ειναι)δεν του κανει το 3
η μπεμπα 3(5600)
παμπερς

Χιονατη
08-03-10, 12:17
εάν ενδιαφέρει καμία μανούλα,

στο benetton Χαλανδρίου έχει απίθανα ρούχα της προηγούμενης σεζόν-χειμερινά- με 60% έκπτωση και τουλαχιστον μέχρι προχθές είχε ποικιλία σε νούμερα και σχέδια
(γιατί στης αγίας παρασκευής που εχει 80% έκπτωση είχαν μείνει πολύ λίγα κομμάτια- για ηλικίες μεχρι 18 μηνών);-)

eleana82
08-03-10, 12:58

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γιατι ειχε πολυ καιρο να βαλει -20%!!!θα παω σιγουρα να παρω.:grin::grin::grin:

Spiroulina
08-03-10, 14:16
Εγω παντως που χρησιμοποιω κυριως Babylino προτιμω να παω στον Βασιλοπουλο που εχει εως τις 20 του μηνος μειον 40% στις πανες αυτες,παρα στον Μαρινοπουλο που εχει σημερα και αυριο μειον 20% σε ολες τις πανες,περιλαμβανομενων και των Βabylino...
Με λιγα λογια,δεν συμφερει να παρεις Babylino σημερα στον Μαρινοπουλο...:D

mamakoulino
08-03-10, 16:16
Οντως ειχε πολυ καιρο να βαλει!ασε που νομιζω οτι τις εβαζε -25% ενω τωρα -20%...Εγω πηγα το μεσημερακι,μετα την ενημερωση εδω απ τα κοριτσια!:-)Thanks!:-)

ravT
08-03-10, 16:20
20 είχε πάντα, όχι 25...

sofaki1978
08-03-10, 16:44
τις pampers που τις ειχαν με -5 ευρω εκπτωση θα εχουν επιπλεον -20% η δεν ισχυει πλεον το -5?

tatianaki
08-03-10, 16:45
τις pampers που τις ειχαν με -5 ευρω εκπτωση θα εχουν επιπλεον -20% η δεν ισχυει πλεον το -5?
ΑΥΤΟ ΘΑ ΡΩΤΑΓΑ Κ ΕΓΩ!!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ???

Γατουλα
08-03-10, 16:45
αν βρειτε! με -5 ειχε μονο active fit που δε τις παιρνω καθολου

Γατουλα
08-03-10, 16:46
και ισχυουν και τα 2 και κουπονι δικο σου αν εχεις! απο εκει και περα αν δε θελουν???? αλλοτε τα δεχονται ολα αλλοτε οχι

neogenitaki
08-03-10, 19:01
κορίτσια το καρφούρ έχει 20% εκπτωση σε όλες τις πάνες με καρτα κλαμπ καρφούρ!!!

mamakoulino
08-03-10, 20:39
Και το -5 της συσκευασιας&το -20%ισχυει,εγω ετσι τις πηρα..:smile:

ravT
08-03-10, 22:50
Λοιπόν...Πήγα και βρήκα παμπερς baby dry mega συσκευασία, τουτέστιν 120 πάνες και με το -20% και κουπόνι 3 ευρώ τις πήρα στην τιμή των 80. Καλά ήταν...

sotiria2008
08-03-10, 23:14
πηγα στο καρφουρ και πηρα 2 συσκευασιεσ mega baby dry απο 36 και κατι αρχικη βγαινανε 69 και κατι με 2 κουπουνια των 3 ευρω που μοιραζε εκει μια κυρια κατεβηκε στα 63 και κατι και με το 20% ειχα 12 ευρω μειον τελικη 51 ευρω για 2 mega συσκευασιεσ των 108 παμπερσ η καθεμια.

vatraxi
09-03-10, 07:53
κορίτσια καλημέρα, απευθύνομαι σε αυτούς που έχουν κάρτα μάκρο. Pampers οικονομικές συσκευασίες 12,45 στις 3 συσκευασίες δώρο 3 πακέτα μωρομάντηλα.!!!! Συμφέρει!!!!!!!!

Καλημέρα.!! Ισχύουν τα κουπόνια pampers στα macro????

MUMSOFIA
09-03-10, 09:09
κορίτσια πήγα σήμερα Βασιλόπουλο στο Παγκράτι και είχε αρκετές πάνες - γιατί δεν ήξεραν ότι ισχυεί το -40% και στις μικρές συσκευασιές - παίρνουν και τα κουπόνια - πήρα 3 πακέτά μικρά σχεδόν 10,00 όλα ( με την έκπτωση και τα κουπόνια)
Ευχαριστώ κοριτσάκια για την πάντα σωστή ενημερωση!!

ekotsifi
09-03-10, 10:05
Καλημέρα.!! Ισχύουν τα κουπόνια pampers στα macro????

δυστηχώς αυτό δεν το γνωρίζω

MARILYN
09-03-10, 10:59
Τηλεφώνησα στα makro Θεσ/νίκης και δέχονται κουπόνια για όλες τις πάνες που έχουν!!!!

Οπότε λογικά πρέπει να συμφέρει!!!!;)

Άντε και καλά ψώνια σε όσες πάνε!:p

vatraxi
09-03-10, 11:36
Eυχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας.!

kalamaraki
09-03-10, 11:43
Τηλεφώνησα στα makro Θεσ/νίκης και δέχονται κουπόνια για όλες τις πάνες που έχουν!!!!

Οπότε λογικά πρέπει να συμφέρει!!!!;)

Άντε και καλά ψώνια σε όσες πάνε!:p

Τα δέχονται ναι αλλα κοβουν το ΦΠΑ απο αυτα να ξερετε....!

kat05
09-03-10, 12:03
Μήπως υπάρχει κάποιος/α που να γνωρίζει από ταμεία σούπερμαρκετ;;
Ρωτάω διότι πήρα από Μαρινόπουλο δύο πακέτα baby dry pampers, είχαν 17,55 ευρώ αρχική, δέχθηκαν το κουπόνι μου των 2 ευρώ για ένα από αυτά και η απόδειξη γράφει 3,51 ευρώ έκπτωση στο ένα πακέτο και 3,11 στο άλλο (το είδα τώρα που ήρθα σπίτι).
Δεν είναι για τα 40 λεπτά διαφορά, απλά ήθελα να ξέρω τι γίνεται...

mpouki
09-03-10, 16:10
kat05 καλά κάνεις και ρωτάς και εγώ θα τα έπαιρνα αν μου συνέβαινε κάτι παρόμοιο. Αλλά μάλλον αν δεις στην απόδειξη σου αφαίρεσε πρώτα τα 2 ευρώ του κουπονιού οπότε πήγε το πακέτο 15,55 ευρώ και μετά έκανε την έκπτωση -20 %. Οπότε η έκπτωση για το ένα πακέτο που έδωσες το κουπόνι ήταν 3,11, και για το πακέτο που το πήρες με κανονική τιμή ήταν 3,51ευρω.

kat05
09-03-10, 19:03
Σωστή σε βρίσκω!! καλά, ντηπ για ντηπ από μαθηματικά... Κρίμα η 1η δέσμη... Mpouki αποτι βλέπω συμβαδίζουμε και στα μωρά μας και στην εγκυμοσύνη. Σ' ευχαριστώ και καλή συνέχεια!!

panaxan
09-03-10, 19:06
kat05 καλά κάνεις και ρωτάς και εγώ θα τα έπαιρνα αν μου συνέβαινε κάτι παρόμοιο. Αλλά μάλλον αν δεις στην απόδειξη σου αφαίρεσε πρώτα τα 2 ευρώ του κουπονιού οπότε πήγε το πακέτο 15,55 ευρώ και μετά έκανε την έκπτωση -20 %. Οπότε η έκπτωση για το ένα πακέτο που έδωσες το κουπόνι ήταν 3,11, και για το πακέτο που το πήρες με κανονική τιμή ήταν 3,51ευρω.

Αυτο ακριβως εγινε!!

EFH
10-03-10, 10:07
αντιθετα,
ο βασιλοπουλος εχω παρατηρησει πως αφαιρει τα κουπονια στο τελος,
και εχω την εντυπωση πως ετσι μας συμφερει πιο πολυ....

παραδειγμα:
για ενα προιον που κανει 10 ευρω, του γινεται εκπτωση 20%, και εχουμε και κουπονι 2 ευρω....
στο carrefour θα πληρωσουμε 6,4 ευρω
ενω στο ΑΒ 6 ευρω .....

anastasaki
10-03-10, 10:36
και εγω πηγα χτες βασιλοπουλο και πηρα τις μπειμπιλινο τα κουπονια τα αφεραισε μετα την εκπτωση, ετσι με εναν προχειρο υπολογισμο που εκανα μου βγηκε 10λεπτα η πανα. Για να υπολογισω αν πραγματικα ειναι φθηνες οι πανες κανω με το κινητο μου τη διαιρεση του ποσου που συοιχιζουν δια/ τον αριθμο που περιεχει η καθε συσκευασια π.χ.15ευρω που στοιχιζει η συσκευασια δια/ 64 πανες = 23λεπτα περιπου η καθε πανα. Μονο ετσι ξερεις τι σου γινεται

Anastasia
10-03-10, 12:42
Ακριβώς αυτό κάνω και εγώ Anastasaki!

Γατουλα
10-03-10, 17:19
και εγω αυτο εχω παρατηρηση, πρωτα εκπτωση μετα κουπονι

καλο ειναι τελικα να συγκρινουμε και ποσες πανες εχουν μεσα τα κουτια κοριτσια
εχτες κοιταζα και ειχα την αισθηση οτι ειναι ακριβα τα λιμπερο! Ναι μεν ενθερμη οπαδος, αλλα ειναι πιο μπουγιο και χωρανε πολυ λιγοτερα

σκεφτομαι το mega πακετο
108 πανες 25,5 ευρω με την εκπτωση
το τζαμπο πακετο το 4, 88 πανες
το πηρα 25,99-5-3(κουπονι)-1,5 (????) (ασχετοοοοοοοο που ειναι το 20%???????@#$#@#@$$)
αρα 16,5 και τελικα συνεφερε πιο πολυ!!!!

με κομπιουτερακια θα ψωνιζουμε στο τελος!!!!!

anastasaki
10-03-10, 17:33
κοριτσια εγω παντος μονο οταν διαιρω την τελικη τιμη (με την εκπτωση), με τα τεμαχια του πακετου, καταλαβαινω ποσο αγοραζω την μια πανα και ετσι συγκρινω. Ειναι ο πιο ακριβης τροπος υπολογισμου .

Kira
10-03-10, 22:01
Να ρωτήσω κάτι κορίτσια;Στον Βασιλόπουλο,την οικονομική συσκευασία Babylino νούμερο 4,πόσο την πάιρνετε;και τώρα που έχει 40% έκπτωση που λέτε,το γράφει κάπου στο ράφι,ή μόνο στο ταμείο την βγάζουν;Γιατι εδώ στο νησί που μένω,κοστίζουν 17,50,και τώρα που υποτίθεται είναι η έκπτωση,πάλι την ίδια τιμή γράφει.

anastasaki
10-03-10, 22:23
αν θυμαμαι καλα το -40% ισχυε μεχρι χθες

sofaki1978
10-03-10, 22:54
μεχρι χθες?μα ειναι στον καταλογο του 15ημερου,μεχρι 20 μαρτιου λεει το φυλλαδιο,οχι τιποτα αλλο αλλα μονο γι"αυτο θα παω αυριο βασιλοπουλο και δεν ειναι και κοντα μου:cry::cry::cry::cry::cry:.

nxd
10-03-10, 23:07
μεχρι χθες?μα ειναι στον καταλογο του 15ημερου,μεχρι 20 μαρτιου λεει το φυλλαδιο,οχι τιποτα αλλο αλλα μονο γι"αυτο θα παω αυριο βασιλοπουλο και δεν ειναι και κοντα μου:cry::cry::cry::cry::cry:.

Εγω πηγα σημερα το πρωι στο βασιλοπουλο(Πατρα) και η προσφορα ισχυει μεχρι τις 20/3 γιατι ρωτησα τις κοπελες και δεχονται και κουπονια.
Καλα ψωνια...:D!

sofaki1978
10-03-10, 23:12
Εγω πηγα σημερα το πρωι στο βασιλοπουλο(Πατρα) και η προσφορα ισχυει μεχρι τις 20/3 γιατι ρωτησα τις κοπελες και δεχονται και κουπονια.
Καλα ψωνια...:D!

ευχαριστωωωωωωω!εχω και κουπονακια!!!να σας ρωτησω κοριτσια κατι λιγο ασχετο,πανα βρακακι μετα τον χρονο χρησιμοποιουμε?η δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιησουμε?:roll::roll::roll:

Anastasia
11-03-10, 09:49
Ανάλογα με το παιδί. Αν γίνει 1 χρονών και δεν ξαπλώνει ευκολα για να το αλλάξεις τοτε οι πάνες βρακάκι είναι η ιδανική λύση. Εγώ χρησιμοποιούσα πολύ στο γιο μου γιατί ήταν αρκετά ζωηρος. Επίσης νιώθούν και ότι μεγαλώνουν και φοράνε βρακάκι όπως οι μεγάλοι!

Γατουλα
11-03-10, 09:52
εμενα δε με βολευουν
και ειχα παει τον Β στο σταθμο με πανα βρακακι και δεν ηθελαν και αυτες γιατι δεν ειναι ευκολο να τα αλλαζουν......

savropinguinos
11-03-10, 11:51
κοριτσια να ρωτησω κατι?το νο 4 τα ακτιβ φιτ εχουν 50 κομματια?παραπανω δεν ειχαν?πηγα εχθες στρατιωτικο πρατηριο κ ειχε τη μεγαλη συσκευασια με 50 κομματια 14 ευρεώ κ κάτι...άλλαξαν οι συσκευασίες?

savropinguinos
11-03-10, 11:55
και κατι αλλο κ σορρυ που καταχραζομαι το θεμα...τις βαζω νο 4 μπευμπι ντραι ενω ειναι απο 7 μεχρι 18 κιλα νομιζω η μικρη ειναι 8 κιλα αλλα αμα τα δειτε της ειναι μικρα ,ειμαστε γ 4+ δεν μπορω να καταλαβω...

mamakoulino
11-03-10, 14:35
K γω παντως baby dry εβαζα νο4 γιατι ηταν γυρω στα 8,5κιλα αλλα δεν του εκαναν..ειμαστε 9κιλα τωρα κ βαζω baby dry no5 για 11-25κιλα...τι να πω;;;;;;:o

female
11-03-10, 15:04
Ωχ λέτε να μην του κάνει το 4+ που του πήρα????Εμένα είναι 10,5 κιλά ο μικρός και με το 4άρι είναι ο μισός ποπός μας έξω αλλά το 4+ δεν το έχουμε ακόμη ανοίξει! Και έχω 3 μεγάλες οικονομικές συσκευασίες!

ira_thess
11-03-10, 15:37
female (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=9989),
ο δικος μου ειναι 11 κιλα και 80 εκ. τωρα. Δεν του κανουν εδω και καιρο 4+ αφου εχει παρα πολυ μεγαλα μπουτια. Αλλιως θα του εκαναν. Εγω αγοραζω πλεον μονο 5 και καποιες φορες και 5+.
Αν ο δικος σου δεν εχει πολυ μεγαλα μπουτια θα του κανουν και 4+

nxd
11-03-10, 15:59
Κοριτσια ηθελα να σας πω για κατι που παρατηρησα(εκτος και αν το ξερετε ηδη).
Τη δευτερα πηγαμε με τον αντρα μου στα carrefour να παρουμε πανες για το μικρο επειδη τις ειχε προσφορα -20% και επειδη ειχα κουπονακια για babylino ειπα με να το επωφελιθουμε.
Δεν ειχαν ομως γεμισει ακομα τα ραφια και ετσι πηραμε μονο 3 μικρες συσκευασιες με αρχικη 9,87 το ενα.
Την προηγουμενη εβδομαδα εντωμεταξυ ειχε παει ο αντρας μου στο βασιλοπουλο και μια πωλητρια του ειπε οτι η προσφορα που υπαρχει στις πανες ειναι μονο για τη μεγαλη συσκευασια.
Δεν το εψαξα δυστυχως και το αφησα.
Χτες ομως διαβαζοντας σας ειδα οτι η προσφορα ισχυει για ολες τις πανες και ετσι πηρα τηλ στο βασιλοπουλο για να δω τι το διαφορετικο ισχυει στο καταστημα της Πατρας.
Τελικα ολα καλα μιλησα με μια κοπελα η οποια μου ειπε οτι και η προσφορα ισχυει για ολες τις πανες και οτι δεχονται και κουπονια.
Πηγαμε τελικα και αδειασαμε τα ραφια.
Πηρα 15 πακετα και μεγαλυτερα νουμερα και για ολα ειχα -2 ευρω μου βγηκαν πραγματικα τσαμπα(κουπονια μη νομιζετε οτι μου εστειλε η εταιρια,απλα υπηρχαν στα carrefour εκει που ηταν οι πανες και ευτυχως που τα ειδε ο αντρουλης μου).
Αυτο που μου εκανε ομως πραγματικα εντυπωση ειναι η αρχικη τιμη.
Η ιδια πανα στα carrefour 9,87 και στο βασιλοπουλο 8,60!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το εχετε προσεξει?
Εμεις παθαμε σοκ παντως γιατι η διαφορα μας φανηκε τεραστια.
Οταν ξαναπαω παντως στα carrefour θα δω τη τιμη γιατι υποψιαζομαι μηπως η τιμη αλλαζει οταν μπαινουν σε προσφορα.
Συγνωμη αν σας κουρασα.

ΚΑΡΔΙΑ
11-03-10, 16:08
Και εμένα πάντως στον Βασιλόπουλου της Εθνικής (Ν.Ερυθραία) την Τρίτη το απόγευμα μου είπαν ότι ισχύει μόνο για τις μεγάλες συσκευασίες.
Προφανώς όπου πέσεις!!

arleta
11-03-10, 16:35
ρε κοριτσια, ο βασιλοπουλος μονο τις πανες babylino εχει προσφορα;;; η ισχυει για ολες τις μεγαλες συσκευασιες και για libero και για pampers;;;

sofaki1978
11-03-10, 16:47
ρε κοριτσια, ο βασιλοπουλος μονο τις πανες babylino εχει προσφορα;;; η ισχυει για ολες τις μεγαλες συσκευασιες και για libero και για pampers;;;

μονο τις babylino -40% και -10% τις pampers.

arleta
11-03-10, 16:49
ευχαριστω σοφακι...

Kira
11-03-10, 18:32
Να ρωτήσω κάτι κορίτσια;Στον Βασιλόπουλο,την οικονομική συσκευασία Babylino νούμερο 4,πόσο την πάιρνετε;και τώρα που έχει 40% έκπτωση που λέτε,το γράφει κάπου στο ράφι,ή μόνο στο ταμείο την βγάζουν;Γιατι εδώ στο νησί που μένω,κοστίζουν 17,50,και τώρα που υποτίθεται είναι η έκπτωση,πάλι την ίδια τιμή γράφει.

Τελικά,πόσο τις παίρνετε;;

female
11-03-10, 19:09
female (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=9989),
ο δικος μου ειναι 11 κιλα και 80 εκ. τωρα. Δεν του κανουν εδω και καιρο 4+ αφου εχει παρα πολυ μεγαλα μπουτια. Αλλιως θα του εκαναν. Εγω αγοραζω πλεον μονο 5 και καποιες φορες και 5+.
Αν ο δικος σου δεν εχει πολυ μεγαλα μπουτια θα του κανουν και 4+

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ε από μπουτάκια καλά πάμε, αρκετά φουσκωτά είναι και εμάς!
Το 4άρι από το 4+ έχει μεγάλη διαφορά???

ravT
11-03-10, 20:49
Δες εδώ για τα νούμερα

http://www.pampers.gr/gr_GR/diapers-wipes-training-pants

ira_thess
11-03-10, 22:31
Ευχαριστώ για την απάντηση! Ε από μπουτάκια καλά πάμε, αρκετά φουσκωτά είναι και εμάς!
Το 4άρι από το 4+ έχει μεγάλη διαφορά???
εχει διαφορα...αλλα στα μπουτια όχι τοσο μεγαλη διαφορα εχει δυστιχως :sad: Μονο για αυτο τον λογο επρεπε να αλλαξω το νουμερο που φοραμε πριν 1-2 μηνες (αν και στην μεση το νουμερο 5 του ειναι μεγαλουτσικο αλλα στα μπουτια δεν του κανει καθολου το 4+)... Τι να σου πω; Θα καταλαβεις αν κανει για το δικο σου μωρακι μονο οταν θα δοκημασεις. Ελπιζω θα βολευτεις αφου εχεις και μεγαλη ποσοτητα ακομα ;-)

female
12-03-10, 10:04
Ευχαριστώ ira! Το ελπίζω μην πάνε στράφι!

demi
12-03-10, 10:51
ΣΤΟ στρατιωτικο πρατηριο βλεπετε διαφορα στις τιμες/?

savropinguinos
12-03-10, 12:18
ΣΤΟ στρατιωτικο πρατηριο βλεπετε διαφορα στις τιμες/?

επειδη δεν πηγαινω συχνα αλλα επειδη δεν τις βαζω συνεχεια πανες μιας χρησης ρωτησα κ εχθες αλλα δεν πηρα απαντηση , συσκευασια ακτιβ φιτ μεγαλη (τεμαχια 50?) (μηπως τις μίκρυναν?) 14 ευρω κ κατι...

παλαιοτερα που ειχα παρει μπειμπυ ντραι ηταν κανα δυο ευρω πιο φτηνα..

ROARY
12-03-10, 12:58
http://i907.photobucket.com/albums/ac279/boxofkiki/1-1.jpg

sunset
13-03-10, 03:28
Το Ατλαντικ γιατι εδω και μερες εχει λευκη σελιδα στις προσφορες? Ξερετε κατι?

kalamaraki
13-03-10, 07:37
Γιατι το ατλαντικ , η Αφροδιτη φτιαχνουν εδω και μια βδομαδα το ΦΠΑ και τελειωνουν αυτο σκ με υπερωριες.....!

mama2
13-03-10, 23:35
Καλημερα μαμαδες!!Ο Σκλαβενιτης εχει εκπτωση -7 ευρω στις πανες μπειμπιλινο.Επισης να τονισω οτι δεχονται και κουπονια,δηλ πηρα τη μεγαλη συσκευασια(16,80-7,00-4,0=5,80!!!)

sofaki1978
13-03-10, 23:36
Καλημερα μαμαδες!!Ο Σκλαβενιτης εχει εκπτωση -7 ευρω στις πανες μπειμπιλινο.Επισης να τονισω οτι δεχονται και κουπονια,δηλ πηρα τη μεγαλη συσκευασια(16,80-7,00-4,0=5,80!!!)

ξερεις για ποσο καιρο θα το εχει????

oikat
13-03-10, 23:41
ξερεις για ποσο καιρο θα το εχει????

μέχρι 22 και μόνο για τις μεγάλες συσκευασίες

sofaki1978
13-03-10, 23:42
μέχρι 22 και μόνο για τις μεγάλες συσκευασίες

σε ευχαριστω πολυ.να δω ποτε θα φτιαξουνε σαιτ.......

melita
14-03-10, 20:55
αύριο και μεθαύριο -30% στις πάνες στα καρφούρ.

kalamaraki
14-03-10, 22:07
αύριο και μεθαύριο -30% στις πάνες στα καρφούρ.

Μειον 30%...............?
Αφου καθε φορα το κανει μονο -20%? Συν οτι την Δευτερα και την Τριτη που μας περασε ειχε τις πανες -20%................
Παντως στο σαιτ τους δεν λεει τιποτις!
Επαιξε διαφήμιση στη τηλεοραση?

siburaki
14-03-10, 22:15
Καλησπέρα σας, μου φέρανε απο το Μάκρο της Βουλγαρίας pampers baby active 96 τεμαχια με 16,00 ευρώ η συσκεύασια.

MARILYN
14-03-10, 23:16
Κι εμένα μία υπάλληλος μου είπε την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα βγάλει τις πάνες -30% σύντομα. Αλλά δεν είπε πότε....

Άρα ίσως να ισχύει...;)

peony
15-03-10, 00:48
Iσχύει - 30% στα pampers μόνο, τις σερβιέτες always και τα σερβιετάκια alldays - μόλις το έβγαλαν στο σάιτ... και πήραμε ήδη γύρω στα 6 πακέτα την προηγούμενη βδομάδα ρε γμτ...

MARILYN
15-03-10, 00:53
Γράφει όμως ότι δεν συμμετέχουν οι πάνες simply dry. Μήπως εννοούν τις baby dry; Μάλλον ε; Άρα θα είναι μόνο για τις active fit...:-(

ΝΟΥΝΟΥ
15-03-10, 01:13
οι simply dry ειναι οι πορτοκαλι οι φτηνες και οχι οι πρασινες

MARILYN
15-03-10, 09:17
οι simply dry ειναι οι πορτοκαλι οι φτηνες και οχι οι πρασινες

Αχ σωστά δίκιο έχεις!!!

eleana82
15-03-10, 10:40
πηρα κ εγω την προηγουμενη βδομαδα αρκετα πακετα, να ξερα....

neogenitaki
15-03-10, 14:07
κοριτσια δευτέρα και τριτη το καρφούρ έχει -30τοις εκατό στα πάμπερς

Evelina-A
15-03-10, 14:17
πήρα και εγώ 3 κούτες και αυριο που πληρώνομαι αν μείνουν θα πάρω αλλες 3!

gimnasio
15-03-10, 19:14
ξέρει καμιά στο Βύρωνα για 3 μαγαζιά που πουλάν με 10 ευρώ παιδικά, ανδρικά και γυναικεία επί Φορμίωνος;

theolvas
15-03-10, 19:35
ξέρει καμιά στο Βύρωνα για 3 μαγαζιά που πουλάν με 10 ευρώ παιδικά, ανδρικά και γυναικεία επί Φορμίωνος;
μου ειπαν οτι ειναι στη φορμιονος ψηλα κι οτι καποια απο τα ρουχα ειναι επωνυμα.δεν εχω παει ακομα...

Ηλιάννα
15-03-10, 20:16
Κοριτσια κουπονια pambers δεχονται στα Carrefour τελικα,οχι τιποτα αλλο αλλα ληγουν 31/03 και ειναι ευκαιρια να τα εκμεταλευτω

gimnasio
15-03-10, 22:17
μου ειπαν οτι ειναι στη φορμιονος ψηλα κι οτι καποια απο τα ρουχα ειναι επωνυμα.δεν εχω παει ακομα...

από ποιότητα; τι σου είπαν;

theolvas
15-03-10, 22:38
μου παρουσιασαν το μαγαζι σαν κελεπουρι...δεν προλαβα ομως να παω.για επωνυμα μιλησαν....τι να σου πω...

Σοφία 7
15-03-10, 23:11
κοριτσια δευτέρα και τριτη το καρφούρ έχει -30τοις εκατό στα πάμπερς

Αγόρασα κι εγώ σήμερα 5 πακέτα!!