PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ;

Νατασούλα
01-04-09, 12:02
Κορίτσια καλημέρα.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αμέσως μετά την ωορρηξία είναι λογικό να πρήζεται το στήθος;
Έκανα ωορρηξία την 12η μέρα του κύκλου μου (κύκλος 28 ημερών) και από την επομένη κιόλας ένιωσα το στήθος μου να διογκώνεται και να πονάει όπως ακριβώς όταν αδιαθετώ.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει, μήπως έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα κάτι ανάλογο; Συνήθως πρήζεται 7-10 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου και όχι τόσο κοντά στην ωορρηξία και όχι τόσο έντονα (προχθές το βράδυ ξύπνησα από την ενόχληση)!!!!!!!!!!

tstella
01-04-09, 12:15
Καλημέρα :) .
Και σε μένα έχει τύχει μερικές φορές να πρήζεται το στήθος μου από την ημέρα της ωορρηξίας.Παραξενεύτηκα και εγώ,γιατί όπως και σε σένα πάντα πρηζόταν περίπου 1 εβδομάδα πριν αδιαθετήσω.

michel
01-04-09, 12:47
εμενα αυτο μου ειχε συμβει την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος(αλλα το εχασα).Ηταν ενα σημαδι,οτι ειχε γινει το θαυμα.
Σε ολους τους υπολοιπους κυκλους,που δεν ειχε γινει τιποτα,το στηθος φουσκωνε κανονικα,7 μερες πριν την περιοδο.

μακαρι να εχει γινει το θαυμα,σε σενα αυτη τη φορα!!!!!υπομονη,προς το παρον και ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!!!

κατια81
01-04-09, 13:05
Κι εμενα μου πρηστηκε το στηθος αυτον το μηνα αμεσως μετα την ωορηξια και μαλιστα υπερβολικα!!!!! :shock:
Μου εχει ξανασυμβει αλλη μια φορα,ενω παντα γινετε 7 ημερες πριν την περιοδο!!
Τι να πω......δεν ξερω εαν ειναι καποιο συμπτωμα.......αυριο κανονικα περιμενω........θα δουμε τι θα γινει και θα σε ενημερωσω!!!
Αν και πιστευω πως η καθε γυναικα εχει τα δικα της συμπτωματα,αλλα μιας και αυτον το μηνα συμπασχουμε,ευχομαι να ειναι καλο σημαδι και για τις δυο μας!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

christy28
01-04-09, 14:10
Εμένα μου έτυχε στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες, άσχετα αν δεν ολοκληρώθηκαν λόγω αποβολών. Το στήθος μου πρήστηκε 2 μέρες μετά την ωορρηξία, μαζί με ξυνίλες, αδυναμία και υπνηλία. Όλοι μου έλεγαν ότι αποκλείεται να έχω συμπτώματα από τόσο νωρίς αλλά εγώ τα είχα.
Εχεις ξεκινήσει προσπάθειες για μωρό?

Νατασούλα
01-04-09, 14:19
Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Δεν έχω άγχος, καθόλου θα έλεγα αυτή τη φορά. Και αγχός που είχα τους προηγούμενους μήνες, έγινε κάτι; Οπότε ας ηρεμήσω, μήπως και έχω κανά τυχερό.
Είμαστε στον 4ο μήνα εντατικών προσπαθειών με παρακολούθηση γόνιμων ημερών, ευτυχώς τις βρίσκω αμέσως μέσω του θερμοδιαγράμματος αλλά και λόγω των πόνων χαμηλά στην κοιλιά εκείνη την μέρα.
Όσο για τις ξυνίλες που είπες Christy28 εγώ χθές το βράδυ ξύπνησα με μια αδιαθεσία στο στομάχι και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μετά. Βέβαια δεν έδωσα και πολύ σημασία γιατί κάνω και δίαιτα και σκέφτηκα μήπως πεινάω.... :D :D :D . Το ξέρω πώς ακούγεται αστείο αλλά έτσι είναι.
Δεν ήξερα πάντως ότι μπορείς να νιώσεις τόσα πολλά συμπτώματα από τόσο νωρίς!!!!!!!!!! Εσύ όμως ξέρεις καλύτερα, αφού τα έχεις περάσει πριν από μένα. Λογικά αν έγινε η σύλληψη την 12η μέρα και τώρα είμαι στην 16η, έχουν περάσει μόνο 4 μέρες. Μάλλον είναι μικρό το χρονικό διάστημα. Θα δείξει πάντως.

Νατασούλα
01-04-09, 14:24
Κάτια λές να έγινε κανά θαύμα; Περιμένω να μου πείς, εύχομαι πάντως ότι καλύτερο για όλες μας.
Michel τί να πώ, είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει. Εύχομαι να είναι πάντως κάτι θετικό.

despina77
02-04-09, 13:25
και σε εμενα αυτο το μηνα συνεβη πρωτη φορα!!!εγω ομως εχω και αλλα περιεργα, οπως εντονο πονο χαμηλα στα γυανικολογικα ομοιο με αυτο οταν περιμενω περιοδο και εχω κρυωσει.Εχω και κατι λιγα πονακια στη μεση πισω αλλα το μπροστα και πολυ χαμηλα με εχει τρελανει...ισως να κρυωσα με αυτες τις αλλαγες του καιρου..περιμενω περιοδο στις 8/4 και οι πονοι εχουν ηδη μια εβδομαδα που με ταλαιπωρουν..

Νατασούλα
02-04-09, 21:30
Δεσποινάκι εύχομαι όλες αυτές οι αναστατώσεις, να σημαίνουν κάτι θετικό!!!!!!!!!! Μακάρι, περιμένω να μου πείς μιας και εσύ περιμένεις περίοδο νωρίτερα από εμένα (εγώ στις 14/4).
Να πώ πάντως την αλήθεια, εγώ δεν αισθάνομαι τίποτα άλλο, μόνο ότι έχει πρηστεί πολύ το στήθος μου και δεν μπορώ να το ακουμπήσω.
Ο χρόνος όμως θα δείξει!!!!!!!!!!

despina77
03-04-09, 11:45
εμενα παλι το στηθος μου δεν μπορω να πω οτι ειναι τοσο πρησμενο, απλα οταν το ακουμπω ποναει.Να πω την αληθεια επειδη το θεωρω σιγουρο συμπτωμα αυτο πιστευω οτι ουτε και αυτο το μηνα θα ειμαι εγκυος.

christiana08
03-04-09, 11:49
Εμενα,κοριτσια μου το στηθος μου ειναι πρησμενο απο την δευτερη μερα ωορρυξιας (γυρω στις 8 Μαρτιου),μεχρι και σημερα και χθες μου τελειωσε η περιοδος. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: