PDA

Επιστροφή στο Forum : φωτογραφιες-βιντεο απο φιλους

fistikaki
23-04-09, 19:00
ειμαι ψιλοστεναχωρημενη....:(

μου ειπε ο αντρας μου οτι τελικα, δε μας παιρνει για φωτογραφο στη βαφτιση του μωρου... 800 ευρω που ζητανε ολοι, πανω κατω, δε θελει να τα δωσουμε εκει.. εχουμε λεει αλλες αναγκες...

γμτ... ατιμη οικονομικη κριση... οκ, δεν εχει και αδικο....

τες πα...

καμια συμβουλη απο μαμαδες που βρεθηκαν σε ιδια θεση με μενα?
λεει ο αντρας μου "θα τραβαω εγω φωτο και βιντεο" και του ειπα να το ξεχασει... ετσι θα χασει ολη τη βαφτιση...
θα αγκαρεψουμε κανα φιλο

πειτε μου οτι εχει συμβει και σε σας..........
γμτ... δε μπορω να το χωνεψω οτι δε θα εχουμε φωτογραφο... :???:

Μαμά Ελένης και Χριστίνας
23-04-09, 19:03
Λοιπον . Οι φωτογραφιες ειναι σημαντικες για τη βαφτιση
και το βιντεο ! διοτι αυτα θα τα εχει το παιδι και εσεις αναμνηστικα!
Εαν εχετε καποιον φιλο που εχει ''χερι'' και στη φωτογραφηση
και στο βιντεο , παρακαλεσε τον αν μπορει να σας κανει την
εξυπηρετηση . Δεν ειναι κακο . Σιγουρεψου ομως οτι εχει καλο
χερι , για να μη στενοχωριεσαι μετα .
Ε!!! στην αναγκη ταξε του να καθισει κοντα στην πεθερα σου !!!!!

23-04-09, 19:05
Ρε φυστικε ! Μου ρθε μια ιδεα . Εχεις καμμια ακρη
σε καμμια απο τις σχολες φωτογραφιας .??? Οι τελειοφοιτοι
σπουδαστες , μπορουν να κανουν τη φωτογραφηση και
ενας δικος σας το βιντεο ! Τι λες ???

fistikaki
23-04-09, 19:05
δε μπορω να ξερω αν καποιος τραβαει καλα....

:(

livinath
23-04-09, 19:06
Φιστικάκι, γνώμη μου πάντα φυσικά... Μήπως είναι καλλίτερα να κόψετε από κάτι άλλο σε σχέση με τη βάφτιση και να βάλετε φωτογράφο;; Όχι τίποτα άλλο αλλά ούτε η μπομπονιέρα ούτε το προσκλητήριο θα μείνει, οι φωτογραφίες είναι το μόνο που θα μείνει να δει και το παιδί αργότερα και είναι κρίμα να μην είναι καλή δουλειά (εκτός αν βρείτε κάποιον φίλο που να του αρέσει και να το κάνει καλά ;) ). Αλήθεια οικονομικότερος φωτογράφος δεν υπάρχει; Νόμιζα ότι για βαφτίσεις παίρνουν λιγότερα...!

23-04-09, 19:07
Ε αν του εχεις θαρρος , πες μεταξυ σοβαρου και αστειου
οτι θα τον φας αν δεν ειναι καλες !

fistikaki
23-04-09, 19:07
δεν εχω καμια ακρη με σχολες φωτογραφιας... και δεν εχουμε και καθολου γνωστους φωτογραφους ρε γμτ...

23-04-09, 19:08
Παντως ο αδερφος μου τον Οκτωβριο πληρωσε
450 ευρω σε φωτογραφιες και 2 dvd. Πολλες φωτο μαλιστα!

23-04-09, 19:08
Πολλα δεν ειναι 800 ???? Εψαξες και καπου αλλου?
Ρωτησες και σε κανεναν αλλο ??

fistikaki
23-04-09, 19:09
απο που να κοψουμε βρε liv ?
τις μπομπονιερες τις εχουμε παραγγειλει ηδη, τα προσκλητηρια τα εφτιαξα εγω,απο το τραπεζι δεν δεχεται ο αντρας μου να κοψουμε...
αρα........

αδιεξοδο

23-04-09, 19:09
Σορρυ ασχετο . Τι μπομπο εκανες τελικα γιατι
εχασα επεισοδια ?

fistikaki
23-04-09, 19:10
το πιο φτηνο που βρηκα ηταν 550, ολοι οι αλλοι 7,8 κατοσταρικα...

fistikaki
23-04-09, 19:10
ναι, ετοιμες οι μπομπο (τις παρηγγειλα δηλαδη....)

23-04-09, 19:11
Τι σχεδιο ? Λες ?

23-04-09, 19:11
Αυτος με 550 γιατι δεν ειναι καλος ?

fistikaki
23-04-09, 19:13
αυτος καλος ειναι...
ο αντρας μου δε θελει.....................
και δεν εχω ορεξη να τσακωθω.... και τι να πω, κοψε το λαιμο σου και δωστα???

chrysa.ps
23-04-09, 19:14
ελα μωρέ,μια καλή φωτογραφική μηχανή κανει θαύματα σήμερα. Μην αγχώνεσαι καθόλου, όντως και εμεις ετοιμαζόμστε για βάφτιση την άλλη εβδομάδα. Ο φωτογράφος θα μας πάρει 650 ευρώ για βιντεο, δείγματα και 2 αλμπουμ ενα για εμάς και ένα για την νονά.
Όλοι δυσκολευόμαστε, απο οπου μπορούμε νά γλιτώσουμε χρ'ηματα θα το κάνουμε. Εγω έκνα μονη μου μπομπονιέρες, προσκλητήρια και στολισμό για να γλιτώσω λεφτά.
Όλα καλα θα πάνε, ζητα απο καποιον συγγενή να ερθει απο νωρίς στην εκκλησια για να φωτογραφηθείτε όσο το μωρό ειναι ευδιαθετο και καποιον άλλον να τραβάει βίντεο και μια χαρα αποτελεσμα θα έχεις.
Καλή βάφτιση!!

Δεν θελει γενικα φωτογραφο , ή δεν θελει τον
συγκεκριμενο ?

nenoula
Mην στενοχωριέσαι , αρκεί να σου πώ ότι στην βάφτιση της ανηψιάς μου τον φεβρουάριο ήρθε ο φωτογράφος...έβγαλε φωτογραφίες, αλλα σε ολες τις φωτογραφίες φάινονται καμια 30αριά επίδοξοι φωτογράφοι (μεταξύ αυτών και εγώ) και το μωρό εκτός ελαχίστων περιπτώσεων χάλια...όπως καταλαβαίνεις οι φωτογραφίες του ήταν άθλιες.... ενώ οι δικές μας μαζέυτηκαν περίπου στις 1500 φωτογραφίες και στα 10 βίντεο..όλα πολύ ωραία!!!!! πραγματικά !! και είχε και πολύ πλάκα αφού έγινε το μοντάζ με αποτέλεσμα φανταστικό...

myrto
23-04-09, 19:15
Εγώ δεν πήρα φωτογράφο ούτε στο γάμο ούτε στη βάφτιση, δεν έχω καμία ιδιαίτερη αδυναμία στις φωτογραφίες γάμου και βάφτισης που βλέπω, ούτε είχα σκοπό να κάνω κανένα σούπερ-άλμπουμ. Επίσης μου τη σπάνε αφάνταστα οι προβολείς των φωτογράφων μεσα στις εκκλησίες. Φωτογραφίες μου τράβηξαν μερικοί φίλοι που βγάζουν ωραίες φωτογραφίες και μερικοί άλλοι τράβηξαν από μόνοι τους και μου τις έδωσαν. Τα αποτέλεσμα δεν είναι τίποτα εξαιρετικό. Είναι μερικές πολύ καλές φωτογραφίες και ένα σωρό μέτριες.Δεν είναι όμως καθόλου στημένες, το οποίο το εκτιμώ πολύ. Είναι λίγο καλύτερες από τις φωτογραφίες που έχω από διακοπές, γιορτές και γεννέθλια.....

fistikaki
23-04-09, 19:17
Mην στενοχωριέσαι , αρκεί να σου πώ ότι στην βάφτιση της ανηψιάς μου τον φεβρουάριο ήρθε ο φωτογράφος...έβγαλε φωτογραφίες, αλλα σε ολες τις φωτογραφίες φάινονται καμια 30αριά επίδοξοι φωτογράφοι (μεταξύ αυτών και εγώ) και το μωρό εκτός ελαχίστων περιπτώσεων χάλια...όπως καταλαβαίνεις οι φωτογραφίες του ήταν άθλιες.... ενώ οι δικές μας μαζέυτηκαν περίπου στις 1500 φωτογραφίες και στα 10 βίντεο..όλα πολύ ωραία!!!!! πραγματικά !! και είχε και πολύ πλάκα αφού έγινε το μοντάζ με αποτέλεσμα φανταστικό...

εκει παταει και ο αντρας μου...
στο γαμο μας ειχαμε δωσει ενα σωρο λεφτα στο φωτογραφο και οι φωτογραφιες του και το βιντεο ηταν αθλια... πολυ κακογουστα παναθεμα τον!!
ευτυχως τραβαγαν και φιλοι μας ταυτοχρονα, αλλιως θα χαμε φωτο και βιντεο απο το γαμο του καραγκιοζη!!!

nenoula
23-04-09, 19:20
είδες??? όλα καλά θα πάνε λοιπόν μην αγχώνεσαι!!!!!!!!! όλοι πλέον πάμε με μια φωτ. μηχανή παντού..απαθανατίζουμε τα πάντα... έτσι θα γίνει και τώρα!!!!

jena
23-04-09, 19:21
Γλυκο μου πινατ, θα ψαξω να βρω αυτον που εκανε τις δικες μου (περιπου 350 ευρω) και θα σε πιμιασω αμεσα, οκ?

Κατα τα αλλα, μη στεναχωριεσαι καθοοολου!
Στη βαφτιση που εγινα νονα, ο φωτογραφος μπερδευτηκε και δεν ηρθε... ευτυχως ο αντρας μου τραβηξε κατι λιγες, αλλα οχι και πολυ καλες (εγω ημουν παντα αυτη που εβγαζε φωτογραφιες-αλλα ημουν απασχολημενη εκεινη τη μερα!)

Στο γαμο μου οι φωτογραφος ηταν απαισια (και ακριβη), οι μοναδικες (λιγες) φωτο που βλεπονται ειναι απο φιλους!

Αν δεν βρεις ακρη, θα βαλεις οοοολους τους γνωστους σου να τραβανε (πολλες φωτογραφιες), θα στηθειτε κανονικα οπως σας στηνουν οι επαγγελματιες και απο φωτο ουουουου θα΄χεις να διαλεγεις!

23-04-09, 19:21
Αν με βαλεις να καθησω διπλα στην πεθερα σου
ερχομαι εγω!

fistikaki
23-04-09, 19:23
Αν με βαλεις να καθησω διπλα στην πεθερα σου
ερχομαι εγω!

σ αυτο πληρωνεις, δε σε πληρωνω.........

nenoula
23-04-09, 19:37
:lol: :lol: :lol: φυστικάκι!!! πάρα πολύ καλό!!!

elachl
23-04-09, 20:35
α ρε φυστικακι να μην ειμαστε κοντα.ο αδερφος μου κανει τετειες δουλειες.τζαμπα θα στα εκανε.ετσι για ευχαριστω που μας ανεβαζεις τη διαθεση καθε μερα!εμεις 700 δωσαμε γιατι ο συζυγοε δεν χωνευει τον αδερφο μου και τελικα εβλεπα δουλεια του και τρεχανε τα σαλια μου γιατι ο επαγκελματιας ολο μαλακιες εκανε τελικα!

nianiaro
23-04-09, 23:57
ειμαι ψιλοστεναχωρημενη....:(

μου ειπε ο αντρας μου οτι τελικα, δε μας παιρνει για φωτογραφο στη βαφτιση του μωρου... 800 ευρω που ζητανε ολοι, πανω κατω, δε θελει να τα δωσουμε εκει.. εχουμε λεει αλλες αναγκες...

γμτ... ατιμη οικονομικη κριση... οκ, δεν εχει και αδικο....

τες πα...

καμια συμβουλη απο μαμαδες που βρεθηκαν σε ιδια θεση με μενα?
λεει ο αντρας μου "θα τραβαω εγω φωτο και βιντεο" και του ειπα να το ξεχασει... ετσι θα χασει ολη τη βαφτιση...
θα αγκαρεψουμε κανα φιλο

πειτε μου οτι εχει συμβει και σε σας..........
γμτ... δε μπορω να το χωνεψω οτι δε θα εχουμε φωτογραφο... :???:

Σε ποια περιοχή και πότε θα γίνει η βάπτιση;

fistikaki
24-04-09, 00:46
σαρωνιδα... 9/5

ειπε θα τραβηξει βιντεο ενας ξαδερφος μου... ξερει λεει, καλα

το οτι ειναι κουτσος, με ποδι στο γυψο, ειναι επιβαρυντικο στοιχειο, λετε???

ωωωωωωωωωωωωωωωωωωχ μανα μου........ τι βρισιδι εχω να φαω απο το φυστικι οταν μεγαλωσει!!

ANABELA
24-04-09, 01:40
αχ φυστικακι προτιμω να μη κανω τραπεζι παρα να μην εχω φωτογραφο!οι ερασιτεχνες φιλοι μου ειναι ασχετοι.ειμαι κι εγω ψωνιο με φωτογραφιες κ βιντεο κ καταλαβαινεις!

μπορεις να βρεις καλυτερη τιμη.με 300 η 400ε χωρις αλμπουμ φυσικα ειναι καλη τιμη.αγοραζεις εσυ ενα αλμπουμ κ κολλας τις φωτο.
εμενα μου περνει ψηφιακο αλμπουμ με 4 dvd 600e κ δωρο κολαζ φωτο της μικρης.κ 30 νομιζω φωτογ στο χερι εξτρα!για ψαξε καλυτερα βρε κοριτσι μου.

evgenia
24-04-09, 02:06
Νομίζω ότι παίζει λίγο ρόλο και η τύχη, ειδικά αν δεν είναι δοκιμασμένος ο φωτογράφος. Στο γάμο μου, ο φωτογράφος έκανε χάλια δουλειά (και θεωρείται εξπέρ...) και οι καλύτερες φωτογραφίες που έχουμε είναι θείων, ξαδέλφων και φίλων! Βίντεο τράβηξαν μόνο φίλοι και είναι τέλειο! Στη βάφτιση όμως, η φωτογράφος δεν ήρθε και όλες οι φωτογραφίες που τραβήχτηκαν ήταν χάλια. Δεν νομίζω δηλ. να αξίζει ούτε μία! Το βίντεο (πάλι από τον ίδιο φίλο) είναι μία χαρά. Εντάξει, δεν είναι επαγγελματική δουλειά, αλλά έχει μείνει στο αρχείο για τα παιδιά.

Μη στεναχωριέσαι πάντως αν δεν κλείσεις φωτογράφο, fistikaki! Σίγουρα θα υπάρχουν πολλές φωτογραφίες και βίντεο που θα μείνουν, είτε είναι άριστες καλλιτεχνικά, είτε όχι!

melina_m
24-04-09, 02:48
βαζεις γνωστους και φίλους και σου τραβάνε όλοι φωτογραφίες και στο τέλος ξεχωίζεις όσες θες και πας σε ένα καλό φωτογραφίο και σου κάνουν και ρετουσαρίσματα και ότι αλλο θές το αποτέλεσμα θα είναι τέλειο ........
να μην ξεχάσεις να κανετε και μερικές ασπρόμαυρες !!!!!

να πατε να βγάλετε και φωτογραφίες και εκτος εκκλησίας.....

εμένα στο γάμο μου οι φωτογραφίες δεν μου άρεσαν καθόλου ....το βίντεο αξιζε μόνο.
στον αρραβώνα τον είχαμε κάνει μεταξύ φίλων σε μαγαζί έξω και τραβαγε φωτο ο αδερφός μου και όλες οι φωτογραφίες είναι πολύ ωραίες.....

KAT123
24-04-09, 09:01
Φυστικάκι να σε ρωτήσω κάτι. Σκέφτηκες το ενδεχόμενο κάποιων δόσεων?
Εμείς έτσι θα κάνουμε γιατί και εμείς είμαστε λίγο έως πολύ στενά οικονομικά, η βάφτιση όπως το υπολογίζω θα μας βγει περίπου στα 3500 χιλιαρικάκια ζεστά ζεστά, μην σου πω και παραπάνω.
Ακου λοιπόν τι κάναμε. Πήγαμε στον φωτογράφο, είδαμε δουλειά του και μας είπε 800 ευρώ, (100 φωτο, 3 ψηφιακά αλμπουμ, 5 dvd + βιντεοσκόπηση). Του δώσαμε 150 ευρω προκατ, αλλά 350 την ημέρα της βάφτισης, και τα υπόλοιπα μετά από 1 μηνα από την ημέρα της βάφτισης. Και έτσι δεν θα μας πέσουν όλα μαζεμένα.

Μίκα
24-04-09, 09:20
Βρε κορίτσια, τι τιμές είναι αυτές; :shock::shock::shock:

800 ευρώ για φωτο;;

Επαρχία και πάλι επαρχία!!!

Στη βάφτιση του μεζεδακίου, δώσαμε 300 για φωτογραφίες (κάποιες από αυτές πολύ καλλιτεχνικές, καθότι ο φωτογράφος είναι και λίγο φευγάτος) και το βίντεο το τράβηξε ο αδελφός μου, με προτροπή μάλιστα του ιδιου του φωτογράφου!!

Τι να πω φυστικάκι...

άσχετο. πως θα φωνάζουμε τώρα το φυστικάκι;;;

vickytsoch
24-04-09, 13:00
επειδη εχω φτιαξει ενα ψηφιακο αλμπουμ για εναν φιλο που δεν ειχε φωτογραφο στη βαφτιση ξερω να σου πω οτι το θεμα με τις φωτο απο φιλους ειναι ο φωτισμος..

μια χαρα ειναι οι φωτό αλλα συνηθως ο φωτισμος της εκκλησιας δεν επαρκει για καλη φωτογραφιση. Γιαυτο και οι φωτό που λενε η nenoula και η jena ειναι καλες. Γιατι μπορει το χερι και η οπτικη γωνια του φωτογραφου να ηταν χαλια και των φιλων να ηταν καλυτερη αλλα υπηρχαν τα φωτα του ειδικου...

καταλαβες...
Παντως μην στεναχωριεσαι...
καλό θα ειναι και απο φιλους.. Κι αν θες σου στηνω εγω ενα ψηφιακο αλμπουμ σε photobook και εχεις και αλμπουμ. (αρκει να μου αφησεις χρονο ε...)

τι διαολο.. Θα γλυτωσει τοσα λεφτα αμα δωσει και 40 ευρω για photoalmum θα εχει θεμα???

miamama
24-04-09, 13:12
φιστικάκι συγγραφέα!!!!(ο άντρας μου λέει ότι είσαι γεννημένη συγγραφέας!!!!)
βρες κάνα φίλο καλό να τραβήξει!!!
έτσι έκανα εγώ κι ο άντρας μου σε κολλητούς μας στην βάφτιση του παιδιού τους, εγώ τις φότο και ο άντρας μου την κάμερα.
καλά πολύ ωραία!!!
όχι να το παινευτώ αλλά καλλιτεχνικές οι φότο!!!
λέπτομέρεια σταυρός,στολισμός, λαμπάδα και άλλα.
τράβηξαν κι άλλοι φίλοι...χάλια!!!:)
αν ήμουν αθήνα θα ερχόμουν εγώ!!!!μόνο με ένα πιάτο φαγητό και θα ήμουν ικανοποιημένη!!!
πάντως κι εμείς που λέμε για βάφτιση το καλοκαίρι δεν βλέπω να έχουμε χρήμματα ούτε για το δώρο του κουμπάρου!!!

fistikaki
24-04-09, 13:15
οχι για δωρο κουμπαρας εχουμε κανονισει...
χτες ημουν αρκετα στεναχωρημενη μ αυτο... το θεμα του φωτογραφου εννοω...
σημερα το σκεφτομαι καλυτερα... δε πειραζει, θα βρουμε ακρη...

eleniza
24-04-09, 13:25
Κοριτσια καλημερα.Οι τιμες που γραφετε εδω ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!! Ψαχνω τωρα κι εγω (Ηρακλειο κρητης) και βρηκα μονο εναν με 800 αλλα δουλεια χαλια!Παντου ζητανε 1000-1200 ακομα και 1350.Ελεος πια...Μηπος να ερθω Αθηνα για τη βαφτηση?

Christie
24-04-09, 13:25
Εμας παντως ο δικος μας για τη βαφτιση μας πηρε γυρω στα 550 ευρω... Αλμπουμ με 80 φωτο, εξτρα μεγαλες φωτο (δε θυμαμι ποσες) και 2 DVD (μπορει να μας εδωσε κι αλλο δε θυμαμαι)... Ποιοτητα τελεια..

Τον ιδιο ειχαμε και στο γαμο μας...

Το αλμπουμ δε στο φτιαχνει με κατι υπεροχα κολαζ και σχεδιακια σε στυλ scrapbooking....

Τα 800 ευρω παντως πολλα μου φαινονται....

fistikaki
24-04-09, 13:32
ακουστε τον ατιμο αντρα, τι μου κανε μολις τωρα!!!!

με κατι επιδοματα που ειναι να παρει, μας μενουν περιπου 1000 ευρω....

και μου λεει.........

"διαλεξε, φωτογραφος στη βαφτιση, ή διακοπες τον Ιουνιο????"

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chrysa.ps
24-04-09, 13:41
α! τι δίλλημα ειναι αυτό τώρα?εγω να σου πω την αλήθεια θα διάλεγα μάλλον τον φωτογράφο. Διακοπές μπορείς να πας και του χρόνου.Αλλα απο την άλλη με μια καλή φωτογραφική μηχανη κάνεις θαύματα..

eleniza
24-04-09, 13:42
Παντα βρισκετε μια λυση!Παρτε το φιστικακι σας και καντε διακοπουλες..

fistikaki
24-04-09, 13:44
δε ξερω....... εχω κολλησει τωρα...

αυτο που εκανε ηταν τεραστια @@@στια... ακου διλλημα τωρα

chrysa.ps
24-04-09, 13:50
κι εγω θα συμφωνήσω με την eleniza!!
πήγαινε διακοπές να ξεκουραστείς και μην σκέφτεσαι τίποτα!!

Ν76
24-04-09, 14:09
ΛΟΙΠΟΝ ΦΥΣΤΙΚΑΚΙ, ΑΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ.
ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΟΦΙΕΣ ΚΑΙ DVD. ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ, ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ΕΧΘΕΣ ΚΟΙΤΑΖΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ. ΤΩΡΑ, ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΒΕΒΑΙΑ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΠΑΤΑΛΗ, ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ, ΤΙΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ, ΤΙΣ ΚΟΙΤΑΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ...

miamama
24-04-09, 14:10
διακόπες ναι!!!!!!!!!!! κάνας φωτογράφος φίλος ρε παιδιά????????????????

nenoula
24-04-09, 14:11
Fistikaki...διακοπεσ δαγκωτο...γιατι με δικη σας φωτογραφικη μηχανή θα λέχετε και φωτο με το μωρακι σας στις πρωτες του διακοπες!!!!!!!!!!! ΤΕΛΟΣ!!!

fistikaki
24-04-09, 14:12
αμα δειτε το βιντεο απο το γαμο μου, θα κλαιτε και θα γελατε μαζι.... πολυ χαλι

αλλα, ειδα και φωτο και βιντεο απο βαφτιση παιδιου μιας φιλης μου και ζηλεψα... τοσο ωραιες!!!

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
24-04-09, 14:14
Θα του πεις ότι προτιμάς φωτογράφο στη βάφτιση, θα πάρεις τα 1000 ευρώ, θα βρείς φωτογράφο με 300- 400 ευρώ, θα σου μείνουν γύρω στα 600 και θα πας και διακοπές τον Ιούνιο. (τον Ιούνιο είναι όλα πιο φτηνά)
Είμαι της άποψης να μην αγκαρέψεις κανέναν φίλο για φωτο και βίντεο. Είναι κάτι που θα σου μείνει μια ζωή, εξάλλου όπως έγραψε και άλλη μια κοπέλα είναι και ο φωτισμός που προσθέτουν στην εκκλησία για την ποιότητα της φωτο. Αν θες πάρε μια προσφορά και από εδώ:210 3817161. Για όλα υπάρχει λύση

irene_555
24-04-09, 14:24
Στη Σαρωνιδα ειναι φανταστικααααα.Θα ειναι ονειρο.....
Επειδη κι'εγω δεν θα εχω φωτογραφο θα μαζεψω θεμα απο τις φωτογραφικιες των καλεσμενων και θα δωσω απο 1 φωτογραφικη(μιας χρησεως)σε καθε τραπεζι!!!!Αποκλειεται να μην εχουμε και καποιες καλες......
Δαγκωτο διακοπες!!!!!!!!!!

ΕΛΙ
24-04-09, 14:36
ΕΓΩ ΦΙΣΤΙΚΑΚΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑΛΕΓΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΠΩΣ ΔΙΑΛΕΓΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ.

vickytsoch
24-04-09, 14:51
εγω θα διαλεγα φωτογραφο...

γιατι φανταζομαι οτι ουτε και εκεινος θα αντεξει ενα ολοκληρο καλοκαιρι χωρις διακοπες και θα πάτε τελικα... χι χι χι

πάντως (χωρις να θελω να μπλεκομαι στα οικονομικά σας, εσυ ξερεις ...) εχεις σκεφτει το ενδεχομενο πραγματικά να μην βγαινετε οικονομικα?? δηλαδη τον κατηγορουμε τον ανθρωπο αλλα απο εναν μηδενικο τραπεζικο λογαριασμο τι θα βγαλει?? Και παλι ζητω συγνωμη, δεν θελω να σε προσβαλω. Αλλα μηπως εχει και λιγο δικαιο? Μια χαρα θα την κανουν οι φιλοι τη δουλεια...

myrto
24-04-09, 15:16
Δια-κο-πες, δια-κο-πες!!!!!!!!!!

Την έχω ξαναβάλει αλλά δε βλάπτει!

http://i243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/diafora/italida.jpg

fistikaki
24-04-09, 15:27
το οτι εχει δικιο, ειναι στανταρ...

τι να πρωτοκανουμε με ενα μισθο 3 νοματαιοι, συν 2 γατια συν 1 πιτ μπουλ...
συν του οτι εγω φετος (και του χρονου και του παραχρονου λογικα) λογω μωρου δουλευω ελαχιστα...
συν του οτι ειχαν πει τα πεθερικα μου οτι θα πληρωσουν για τη βαφτιση και μας πουλησαν, οποτε θα τα κανουμε ολα μαζι...
συν του οτι, σε τραπεζι και μπομπονιερες δε καναμε τσιγγουνιες...

ενα δικιο το εχει...
(και δυο, μη σου πω....)

nikol28
24-04-09, 15:33
fistikaki κλείσε τον πιο φθηνό φωτογράφο, και πες ότι θέλεις μόνο κάμερα, (λογικά θα φέρει φωτισμό για να παίρνει καλά video)(και θα σου βγεί και πιο φθηνα) πες και σίγουρα 2 φίλους (αυτό το λέω γιατί την έχω πάθει στον αραβώνα μου είχα 2 δικούς μου γιατι δεν μας περίσσευαν,ο ένας έλεγε άσε ρε έχω τέτοια φωτογραφική που απο εσένα ούτε να εμφανίσουμε τις φοτο δεν θα θέλουμε και τελικά αυτός με την σούπερ μηχανή ξέχασε να βάλει φιλμάκι το ζώον(ο κουνιάδος μου ήταν) ευτυχώς έβγαλε καμμια 10αριά φωτό ο αδερφός μου κι έχω ενθύμιο) για φωτογραφία και μια χαρά...

ΕΛΙ
24-04-09, 15:33
Α ΦΥΣΤΙΚΑΚΙ ΜΟΥΡΘΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ.
ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΚΑΛΟ Ε;;;;;;;;;;;

fistikaki
24-04-09, 15:37
ναι καλα, ο βροντοσαυρος δε ξερει να χρησιμοποιει το καζανακι στο μπανιο, θα ξερει να τραβαει φωτογραφιες...
αυτη ακομα δεν εχει καταλαβει πως γινεται να τραβαμε βιντεο απο τα κινητα.. οποτε τραβαμε βιντεο φωναζει "μιλα καλε, τι το κρατας στον αερα το τηλεφωνο???"

jena
24-04-09, 15:45
Ε... κοπελια σε λαθος θεμα εισαι!!!!:lol:

Μα πως γινεται ο βροντοσαυρος να κολλαει ΠΑΝΤΟΥ.... Οποιο θεμα και να ανοιξεις, υπαρχει μια ιστορια της!:lol:

fistikaki
24-04-09, 15:50
παντου υπαρχει ο βροντ, εκτος απο το μονο μερος που θα επρεπε να υπαρχει....

στη γη...........

jena
24-04-09, 15:53
παντου υπαρχει ο βροντ, εκτος απο το μονο μερος που θα επρεπε να υπαρχει....

στη γη...........

Βαθια? Σαν καροτο που ακουσα να λεει και μια ταλαιπωρημενη νυφη?:lol:

Ηλιάννα
24-04-09, 16:10
Στη βαφτιση του Μητσου ειχα κλεισει για dvd και φωτο με ψηφιακο αλμπουμ
Δωσαμε προκαταβολη και μετα στερεψαν τα φραγκα
Απλα δεν πηγα να τα παρω(ενημερωσα τον ανθρωπο)και εναμιση χρονο μετα πηγα και τα πηρα και τον πληρωσα
Δεν ειχε ετοιμασει τιποτα ωστε να τα εχει χρεωθει και οταν του τα ζητησα τα ετοιμασε
ΜΑλιστα βγηκα και τυχερη γιατι επεσε η τιμη στα ψηφιακα αλμπουμ και γλιτωσα 200 ευρω
Δεν λεω οτι ειναι η καλυτερη λυση αλλα σου λεω τι ειχα κανει εγω

tzoutzouka
24-04-09, 16:38
σαρωνιδα... 9/5

ειπε θα τραβηξει βιντεο ενας ξαδερφος μου... ξερει λεει, καλα

το οτι ειναι κουτσος, με ποδι στο γυψο, ειναι επιβαρυντικο στοιχειο, λετε???

ωωωωωωωωωωωωωωωωωωχ μανα μου........ τι βρισιδι εχω να φαω απο το φυστικι οταν μεγαλωσει!!

Σαρωνίδα??? 9/5??? Σοβαρά μιλάς??? Σαρωνίδα 10/5 βαφτίζω εγώ την κόρη μου!!!

Θα σε βρω οπωσδήποτε, δεν ανησυχώ. Η που θα ακολουθήσω τα φυστίκια που θα έχουνε πέσει ή θα ακούσω το "νάιν νάιν" και θα πεταχτώ απ' τους θάμνους χιχιχιχιχιχουχουχουχουχου

fistikaki
24-04-09, 17:27
κοιτα να δεις, που θα βγουμε και συγγενεις στο τελος....

nimar
25-04-09, 00:43
Φυστικακι να σου πω κατι? Ο,τι κι αν αποφασισετε τελικα για φωτογραφο, οπου κι αν καταληξετε, ειτε οι φωτογραφιες ειναι απο επαγγελματια ειτε απο φιλους, γραψε εσυ μια δικη σου ατακα κατω απο καθε φωτογραφια, ξερεις, μια συντομη περιγραφη των γεγονοτων, και το μικρο σου φυστικι θα εχει το πιο ΤΕΛΕΙΟ αλμπουμ που μπορει κανεις να φανταστει! Τη φανταζομαι να διαβαζει μετα απο χρονια τι εχει γραψει η μαμα της, κι αυτο δε θα μπορει να συγκριθει ουτε με την πιο τελεια ποζα του καλυτερου φωτογραφου!!!

XΡΙΣΤΙΝΑ
27-04-09, 21:30
συμφωνω με την bebos ...
Bασικα κι εμεις για οικονομικους λογους δεν θα παρουμε φωτογραφο και ηταν δικια μου επιλογη!Εχω επιστρατευσει κοσμο αρκετο και για βιντεο και για καμερα..μια χαρα!!

XΡΙΣΤΙΝΑ
27-04-09, 21:31
κι εγω 10/5 βαπτιζω!εκτος αθηνων ομως

stella-alex
30-04-09, 10:35
φυστικακι εγω παντως θα προτεινα να παρετε φωτογραφο...τα λευτα κανεις δεν τα δινει ολα μαζι...μεχρι να γινει κ η δουλεια!!!!!
ειναι κατι που γινετε μια φορα,οσο για τισ διακοπες...εχεις τοσα χρονια μπροστα σου...κ πιστεψε με...δεν μπορει ολο κ κανα 2ημερο ή 4ημερο θα πατε στην αδεια του(αυτος επειδη θα δουλευει θα θελει περισσοτερο)
σκεψου το παντως...εγω δεν θα ηθελα να μου πει αργοτερα το παιδι "καλα ρε μανα,φωτο απο την βαπτιση μου δεν εχεις?" ή "προτειμησες τις διακοπες απο τις φωτο?":confused:
ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ...ΕΤΣΙ?ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ...ΔΙΟΤΙ Κ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΤΑΙ!ΑΛΛΟΣΤΕ ΕΙΜΑΙ FAN ΤΟΥ ΦΥΣΤΙΚΙΟΥ!;)

fistikaki
30-04-09, 11:17
τι να παρεξηγηθεις παιδι μου? επειδη ζητησα τη γνωση σου?? καλα κανεις και τη λες...
(συμφωνα και γω αλλωστε...) αλλα το ξανασυζητησαμε με τον αντρα μου και δεν τον βλεπω ζεστο...

εχω ηδη αρχισει να λεω σε φιλους και γνωστους να ερθουν στη βαφτιση με τον εξοπλισμο τους!!!! καμερες φωτογραφικες μηχανες, ολο το πακετακι!!

αφου τους λεω "μια που θα σας ταισουμε μετα, καντε το ν αξιζει!!! χεχεχεχεεχε"

XΡΙΣΤΙΝΑ
30-04-09, 12:20
ετσι φυστικακι μην στεναχωριεσαι..δεν εγινε και τπτ.Θα βγουν πολλες φωτογραφιες και ωραιες!!Κι αμα τις τραβανε και φιλοι το χαμογελο θα ειναι και πιο αυθεντικο!!χαχαχαχ...γνωμη μου παντα...μια που ειχα ενα θεμα παντα με τις φωτογραφιες!!Με το καλο να βαφτισουμε τα παιδακια μας

fistikaki
30-04-09, 12:21
ναι μωρε, ετσι ειναι...
ασε που μπορει να κερδισουμε και κανα τζοκερ αυτες τις μερες... και θα φερω τον κοπολλα να τραβηξει βιντεο!!!

XΡΙΣΤΙΝΑ
30-04-09, 13:24
εχεις προαισθημα φυστικακι?μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα!αντε κι εμεις μ'ενα λαχειο!

miamama
30-04-09, 13:30
τον κόπολα για βίντεο και τον mario testino για φότο!!!!
μακάρι παναγίτσα μου!!!
όχι που μετράμε και το τελευταίο euro!!!

fistikaki
30-04-09, 13:43
προαισθημα δεν εχω, αφραγκια εχω...

αααααααααχ... τι να τα κανεις τα λεφτα, αμα δεν εχεις μια!!!!

Κατερίνα 23
30-04-09, 14:05
Λοιπόν....να πω κι εγώ..με όλο το θάρρος...
Εμείς αρχές Ιουλίου που βαφτίζουμε ΚΑΙ παντρευόμαστε (είμαστε με πολιτικό παντρεμένοι). ΔΕΝ θα έχουμε φωτογράφο!! Από άποψη...
Μέχρι σήμερα σε ότι γάμους και βαφτίσια έχουμε πάει, όποτε μας έλεγαν μετά να δούμε το βίντεο λέγαμε "Όχι ρε @@@στη μου.." από μέσα μας και το βίντεο του αρραβώνα μας που τράβηξαν συγγενείς....δεν έχω ιδέα κατά που βρίσκεται σήμερα και ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ!!
Τώρα....για το γάμο μας και για το τραπέζι μετά θεωρούμε τη βιντεοσκόπηση πεταμένα λεφτά, δεν το συζητώ.
Όσο για τη βάφτιση που θα γίνει την ίδια μέρα στη συνέχεια του γάμου, προβληματιστήκαμε πάαααρα πολύ, γιατί πρόκειται για ενθύμια του μπέμπουρα!
Αλλά καταλήξαμε στο συμπέρασμα, ότι κι από θείους, συγγενείς και φίλους θα έχει βίντεο και φωτογραφίες μέσα στην εκκλησία,...... και θα έχει και μετά στο τραπέζι με την ησυχία μας όσες θέλει από τις δικές μας μηχανές...... και ήδη έχει τόσες φωτό από τη ζωή του που κάποια στιγμή θα μας πει : "Έτσι από περιέργεια, ζούσατε όλα αυτά τα χρόνια με μια μηχανή περασμένη στο χέρι;;"

Άλλωστε κι εμείς έχουμε φωτό από τη βάφτισή μας, ασπρόμαυρες ίσως, κακοφωτισμένες...τι έγινε...δεν σε συγκινούν το ίδιο με μια τέλεια επαγγελματική φωτό;;;
Τι θα έλεγες στη δική σου μητέρα, που ήξερες ότι δεν της περρίσευαν και προτίμησε να χάσει τις διακοπές της για να σου βγάλει καλές φωτογραφίες..εεεε;;....τι θα έλεγες;;;.... Δεν θα της έλεγες "Ρε , μάνα...ας πήγαινες διακοπές κι ας είχα 100 ερασιτεχνικές φωτό για να θυμάμαι τη βάφτισή μου"
Δεν θα το έλεγες;;;;;

fistikaki
01-05-09, 11:46
καλα τα λες βρε κατερινακι... δεν εχεις αδικο..

αλλα μωρε... ξερω γω...

μη λεω ψεμματα, δε θα με χαλαγε να ηξερα οτι θα γινει επαγγελματικη δουλεια