PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστηματα για φορεματα Θεσσαλονικη

renata
29-04-09, 00:54
Κορίτσια απο Θεσσαλονίκη τη βοήθειά σας
Ψάχνω φόρεμα για τη βάπτιση που είναι σε 26 μέρες απο τώρα και δεν εχω πολύ χρόνο για ψάξιμο στα μαγαζιά μένω δυτικά και με βολεύει το κέντρο και η εδώ περιοχή έχετε κάτι υπόψιν?
Θέλω κάτι όχι πολύ φορτωμένο αλλα να μην ξεπερνάει σε τιμή τα 300 ευρόπουλα
Μου είπανε για τα σίνεμα τα ξέρει καμία λέτε εκεί να βρώ κατι σε αυτά τα λεφτα?

katsampaki
29-04-09, 17:46
geia sou renata!
to kserw egw to magazi...ontws exei poly wraia kommatia alla nomizw oti isws einai kai ligo pio akriba giati fernei kai apwnyma kommatia!
allo magazi pou tha mporouses na deis einai to bequeen pou einai stin mitropolews konta sta fenafresh
allo i fena
kai ena akomi ta karen millen (tsimiski kai paylou mela)pou einai pio oikonomika sigoura(ennow me 300euro exeis olles epiloges)!
allo ena pou thimithika einai to fan fan i fun fun grafetai, den thimamai, stin mitropolews apenanti apo social cafe stin mitropoli.
autaaaaaaaaaaaaaaaa pros to paron!

katsampaki
29-04-09, 17:50
aaaaaaaaaaaaaaaa!
ksexasa na prosthesw ton mitropoulo stin mitropolews kai to akentriko tou katastima einai sti neapoli konta stin kentriki ekklisia!
twra leptomereies apo odous den kserw!

manoula giorgou
29-04-09, 18:37
renata μου μπορώ να σου προτείνω τα εξής
1)Τον Τασο Μητρόπουλο στο Cosmos
2)Ta cinema πανακριβα..απο 600 έως όσο θες
3)Το μαγαζί Maestri στην αρχη της Τσιμισκή αριστερά πρός ΧΑΝΘ μεριά
4)Πολύ ωραία πράγματα έχει ένα μαγαζί στην Νεάπολη απέναντι από την εκκλησία,το midway
5)Μπορείς να πας στη ΦΕΝΑ στην Εγνατία και στον Σαπίδη που είναι παραδίπλα νομίζω
6)Πολύ ωραία κ καλές τιμές έχει ένα μαγαζί στην Μητροπόλεως, λίγο παραπέρα από το Social,πηγαίνοντας προς Παύλου μελά η κατεύθυνση στα αριστερά σου.
Έχω πολλά ακόμα στο μυαλό μου..θα επανέλθω εάν δεν βολευτείς!!! Καλά ψώνια!

saxpa
29-04-09, 20:46
τι να το κάνεις καλέ το φόρεμα τέτοια μέρα....????....φόρα εκεί φορμίτσες να είσαι άνετη.....:lol::lol::lol::lol:

chrysa.ps
29-04-09, 20:54
εγω παντως πηρα ενα ωραιότατο φορεματακι απο το zara σε γκρι απόχρωση balloo. Και στο zara εχει ποικιλία και μια χαρα τιμούλες

evi_mik
29-04-09, 23:15
Πολύ ωραία κ καλές τιμές έχει ένα μαγαζί στην Μητροπόλεως, λίγο παραπέρα από το Social,πηγαίνοντας προς Παύλου μελά η κατεύθυνση στα αριστερά σου.
Το μαγαζι λέγεται Μουρλο Κούκου.
Εγώ αγόρασα φόρεμα από τα MAESTRI.
Ήταν το δεύτερο φόρεμα που αγόρασα από το συγκεκριμένο μαγαζί και δεν το μετάνιωσα καμία από τις δύο. Τιμή 320 ολομέταξο πολύ λιτό με άψογη εφαρμογή!
Επίσης πρέπει να πώ ότι οι κοπέλες θα σου προτίνουν κάτι που θα σου ταιριάζει. Εγώ πήγα για άλλο κομμάτι, πριν μου το δώσουν να το δοκιμάσω μου έδωσαν και αυτό που τελικά αγόρασα λέγοντας "αυτό θα σου ταιριάξει καλύτερα"

nicole23
29-04-09, 23:28
Το μαγαζι λέγεται Μουρλο Κούκου.
Εγώ αγόρασα φόρεμα από τα MAESTRI.
Ήταν το δεύτερο φόρεμα που αγόρασα από το συγκεκριμένο μαγαζί και δεν το μετάνιωσα καμία από τις δύο. Τιμή 320 ολομέταξο πολύ λιτό με άψογη εφαρμογή!
Επίσης πρέπει να πώ ότι οι κοπέλες θα σου προτίνουν κάτι που θα σου ταιριάζει. Εγώ πήγα για άλλο κομμάτι, πριν μου το δώσουν να το δοκιμάσω μου έδωσαν και αυτό που τελικά αγόρασα λέγοντας "αυτό θα σου ταιριάξει καλύτερα"
καλησπέρα. που είναι τα MAESTRI?

manoula giorgou
30-04-09, 00:36
Λοιπόν nicole,σκέψου οτι είσαι πάνω στην Τσιμισκή στην Χανθ,προχωράς πρός κέντρο κέντρο,εβερεστ ας πούμε.είσαι όλο τσιμισκή,περνάς την Εθνικής Αμύνης και μετά από κάποια μέτρα τώρα 50 είναι 100,200!!θα σε γελάσω.Είναι 2 μεγάλες βιτρίνες με τα πιό φανταστικά φορέματα που θα δεις ποτέε.Κι εγώ ήθελα φόρεμα απο εκει για την βάφτιση του μπεμπαρα μου αλλα τώρα θα κάνουμε γαμοβάφτιση οποτε πανε τα ονειρα!!Σνιφ σνιφ

nicole23
30-04-09, 00:41
Λοιπόν nicole,σκέψου οτι είσαι πάνω στην Τσιμισκή στην Χανθ,προχωράς πρός κέντρο κέντρο,εβερεστ ας πούμε.είσαι όλο τσιμισκή,περνάς την Εθνικής Αμύνης και μετά από κάποια μέτρα τώρα 50 είναι 100,200!!θα σε γελάσω.Είναι 2 μεγάλες βιτρίνες με τα πιό φανταστικά φορέματα που θα δεις ποτέε.Κι εγώ ήθελα φόρεμα απο εκει για την βάφτιση του μπεμπαρα μου αλλα τώρα θα κάνουμε γαμοβάφτιση οποτε πανε τα ονειρα!!Σνιφ σνιφ

Εννοείς καθώς προχωράμε από την κάτω πλευρά? δηλ. στα αριστερά μας? νομίζω ότι κατάλαβα. Όντως έχει ωραία βιτρίνα, αλλά μου φαίνεται ότι έχει πολύ μικρά νούμερα... Φοβάμαι ότι θα πάω και θα μου πουν "δεν έχουμε ρούχα για εσας..." (τα κιλά της εγκυμοσύνης με έχουν ρίξει :sad:)

renata
30-04-09, 00:58
κορίτσια συγγνώμη με μπερδέψατε για το μαεστρι
εγώ έρχομαι απο δυτικά απο πλατεία Αριστοτέλους ας πούμε απο την μεριά που είναι τα μαρκς εν σπένσερ κατευθύνομαι προς αρχές Τσιμισκή προς Χανθ και είναι απο αυτη τη μεριά ή την απέναντι?
Και κάτι ακόμη διαθέτω μέχρι 300 ευρώ θα βρώ κάτι ή θα είναι όλα απο εκεί και πάνω(σας θυμίζω οτι δεν έχω χρόνο μην ψάχνομαι άδικα)...

manoula giorgou
30-04-09, 01:15
Απο την απέναντι.Φαντάζομαι θα εχει κάτι σε αυτην την τιμη,δεν στο υπογράφω κιολας..!!Αν θες θα ψάξω σε ενα περιοδικο γαμου που πηρα τωρα μια βιοτεχνια βραδινων ενδυματων καπου στην Πτολεμαιου,Συγγρου δεν θυμαμαι το οποιο εχει πολυ ωραια κι εντυπωσιακα φορεματα σε καλυτερες τιμες λογω θεσης κ λογω του οτι ειναι βιοτεχνια.

μικρή κινέζα
30-04-09, 11:53
Καλημέρα κορίτσια!!! Ετοιμάζομαι κ εγώ για βάφτιση κ θέλω να βγω στα μαγαζιά!!! Με σώζετε με τα μαγαζιά που προτείνετε!!! :)
Εγώ σκεφτόμουν κ το ESTEL. Έχει κάποια ωραία φορεματάκια κ απ'όσο θυμάμαι καλές τιμούλες! Το μαγαζί ήταν στην Ερμού κοντά στο Βυζάντιο αλλά πέρασα προχθές κ είχε ταμπέλα ότι μεταφέρεται προσωρινά στην Πτολεμαίων! Πού είναι αύτη η Πτολεμαίων;;;;

Genie
30-04-09, 12:08
Καλημέρα! Εγώ θα προτείνω ένα μαγαζί στην γωνία ακριβώς Εθνικής Αμύνης και Τσιμισκή.
Βέβαια έχει αλλάξει η επωνυμία απο τότε που ψώνισα εγώ για τα βαφτίσια μας, φαντάζομαι ότι το έχουν οι ίδιοι και κάναν ανακαίνιση. Αν όντως ισχύουν αυτά που φαντάζομαι, ήταν πολύ φθηνότερο απο το Μaestri, πολύ εξυπηρετικοί, με μεγάλη ποικιλία παρά το μέγεθος του καταστήματος, και την βιτρίνα και με ποικιλία στα νούμερα.
Λίγο πιο πέρα με κατεύθυνση προς κέντρο στο δεξί χέρι έχει ανοίξει και μαγαζί dragona, ρίξε μια ματιά και κει.
καλή επιτυχία

μικρή κινέζα
07-05-09, 13:27
Γεια σας κορίτσια! Βγήκα μια βόλτα στα μαγαζιά να δω τί θα πάρω για τη βάφτιση! Ένα έχω να πω..... Α Π Ο Γ Ο Η Τ Ε Υ Σ Η ! ! !
Εκτός του ότι δεν με ενθουσίασε κάποιο φόρεμα ιδιαίτερα, δεν μου έκανε κ κανένα! Όλα ήταν φυσιολογικά στο σώμα κ στο στήθος στενά! Αλλά γενικότερα δεν υπήρχαν νούμερα!
Θα δω κ αύριο τί θα βρω! Πιστεύω να φανώ πιο τυχερή!

happymama2
08-05-09, 05:02
Γιατί δεν πας και μια βόλτα στη Raxevsky να δεις τι σχεδια έχει φέτος?

μικρή κινέζα
08-05-09, 20:19
happymama2 είδα στο site τους τη καινούρια collection αλλά δεν με ενθουσίασε κάτι!

Πάντως σήμερα βρήκα φόρεμα :)))
Στον Σαπίδη στην Εγνατία! Πολύ μεγάλη ποικιλία είχε! Η αλήθεια είναι ότι στο τέλος προσπαθούσα να διαλέξω ανάμεσα σε 3 φορέματα! ;)
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως όσα φορέματα δοκίμασα κανένα δεν άγγιξε τα 300 ευρώ! Πολύ καλές τιμές κ πολύ μεγάλη ποικιλία!!! Ενθουσιάστηκα! :) (φαίνεται ε;;; ) :D

παπί
08-05-09, 23:28
τι χρησιμο τόπικ! και εγω τα ιδια αναρωτιέμαι..θα κάνω τις επόμενες ημέρες μια βόλτα απο αυτά που λέτε...για το Μουρλοκούκου που ξέρω συμφωνώ απόλυτα!!! ωραία ρούχα πάντα!! αυτόν τον Σαπίδη δεν τον ήξερα αλλά θα πάω να δω και εκεί...στη Φενα πάντως βρε κορίτσια δεν με ενθουσίασε κάτι...πολύ αμπιγέ τα βρήκα για πρωϊνή βάφτιση

happymama2
08-05-09, 23:31
Πόσο το πηρες μικρη κινεζα? Από νουμερα τι λεει, εχει για ευσωμες οπως είμαι εγώ?

μικρή κινέζα
09-05-09, 11:46
happymama2 από 235 μου το άφησε 220 χωρίς να της το ζητήσω! (Λες να με συμπάθησε;;; ) :D
Τώρα από νούμερα δεν ξέρω πώς τα υπολογίζουν σ'αυτά τα φορέματα... το δικό μου γράφει πάνω GR 52 (έχει κ για άλλες χώρες τα νούμερα. Σε περίτωση που εσύ τα υπολογίζεις με βάση κάποια άλλη χώρα να σου τα πω!) Εγώ πάντως είμαι 1.70 και 76 κιλά!
Α...Επίσης είδα κ ένα άλλο ταμπελάκι πάνω στο φόρεμα που γράφει 2XL !

renata
10-05-09, 03:03
τελικά πήρα φόρεμα απο το midway του mischalis 300 ευρόπουλα πολύ όμορφο απλό και αρκετά μοντέρνο όπως το θελα,στο χρώμα της άμμου με πετρούλες στο λαιμό(έχει κάτι σαν κολάρο να το πω?)στο χρώμα του ήλεκτρου και του χρυσού και τις ίδιες πέτρες τις 'εχει και γύρω απο ένα άνοιγμα που κάνει ανάμεσα στο στήθος θα ανεβάσω φωτό όταν το πάρω γιατι το έχουνε κρατήσει για επιδιόρθωση....Πάντως στο κατάστημα έχει τέλεια πράγματα...
Αααααα βρε κορίτσι ξέρει καμια να μου πεί τί μπορώ να κάνω με κάτι σαν σημαδάκια που σπυράκια που είχα βγάλει παλαιότερα στην πλάτη μου?δεν θέλω να φαίνεται έτσι....

saxpa
10-05-09, 09:19
ΚΟΛΑΡΟ??????????......:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χμ...όσο για την πλάτη γιατί δεν κοιτάζεις κάτι σε εσάρπα στην ίδια απόχρωση του φορέματος????...ή σε μπολερό...αλλά θα μου άρεζε νομίζω καλύτερα σε εσάρπα....

μικρή κινέζα
10-05-09, 10:44
renata εγώ θα πρότεινα να πας μια βόλτα στα Hondos σ'αυτές τις κοπέλες που σε βάφουν κ να ζητήσεις να σου βάλουν κάποιο make-up στα σημαδάκια που έχεις κ αν δεις ότι τα καλύπτει παίρνεις το make-up. Δοκίμασε 2-3 μάρκες εκεί πέρα κ όποιο τα καλύπτει καλύτερα, παίρνεις αυτό! ;)
Δηλαδή τα μοντέλα πώς βγαίνουν στη πασαρέλα;;; Οι περισσότερες έχουν ένα σωρό σημαδάκια κ δεν φαίνεται τίποτα με αυτά που τους βάζουν! :)

happymama2
10-05-09, 23:42
Μικρή κινέζα, ευχαριστώ. ΄Οταν θα βγω για φόρεμα, θα πάω μια βόλτα από εκεί. Και αν χάσω και κανένα κιλό, θα είναι ακόμη καλύτερα.
Renata, γιατί δε δοκιμάζεις make-up της coverderm? Εχω ακούσει ότι υπάρχει ένα που καλύπτει πολύ!

manoula giorgou
12-05-09, 01:21
εγω επειδη εχω φιλη που δουλευει στα χοντος,ειναι στα αρτεκο που ειναι επαγγελματικα,εχουν ενα σπρευ που η φιλη μου το δινει ολο για γαμους,σε νυφες δηλαδη γιατι ειναι πολυ καλυπτικο για το σωμα.επισης κανε καμια απολεπιση ή πέρνα καμια βολτα απο τα φαρμακεια που κ εκει βρισκεις πολυ καλα,φαρμακευτικα κ εξειδικευμενα προϊοντα.

παπί
12-05-09, 13:53
τελικά πήρα φόρεμα απο το midway του mischalis 300 ευρόπουλα πολύ όμορφο απλό και αρκετά μοντέρνο όπως το θελα,στο χρώμα της άμμου με πετρούλες στο λαιμό(έχει κάτι σαν κολάρο να το πω?)στο χρώμα του ήλεκτρου και του χρυσού και τις ίδιες πέτρες τις 'εχει και γύρω απο ένα άνοιγμα που κάνει ανάμεσα στο στήθος θα ανεβάσω φωτό όταν το πάρω γιατι το έχουνε κρατήσει για επιδιόρθωση....Πάντως στο κατάστημα έχει τέλεια πράγματα...
Αααααα βρε κορίτσι ξέρει καμια να μου πεί τί μπορώ να κάνω με κάτι σαν σημαδάκια που σπυράκια που είχα βγάλει παλαιότερα στην πλάτη μου?δεν θέλω να φαίνεται έτσι....

που ειναι το μαγαζί renata; οσο για τα σημαδάκια συμφωνώ για ελαφρύ μακιγιάζ μην λερωθεί και το ρούχο

DALIA
12-05-09, 13:55
renata μου πάααααααααρα πολύ ωραία κομμάτια έχει το midway στη Νεάπολη, είναι ακριβώς απέναντι από τον Αι Γιώργη...

υ.γ: χα χα χα μόλις διάβασα ότι πήρες ήδη

nicole23
14-05-09, 09:48
καλημέρααα!! έχει ψωνίσει καμιά σας από το Γεράνια? ήρθε ένα διαφημιστικό στα χέρια μου και μου άρεσαν αρκετά τα φορέματα που είδα.:-) (σε 16 μέρες βαπτιζόμαστε και ακόμα ρούχο δεν έχω πάρει :()

παπί
14-05-09, 11:33
καλημέρααα!! έχει ψωνίσει καμιά σας από το Γεράνια? ήρθε ένα διαφημιστικό στα χέρια μου και μου άρεσαν αρκετά τα φορέματα που είδα.:-) (σε 16 μέρες βαπτιζόμαστε και ακόμα ρούχο δεν έχω πάρει :()

στο παρελθόν έχω ψωνίσει πολλές φορές...είχε πάντα ωραία πράγματα οπότε φαντάζομαι οτι ακόμη θα έχει...δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια βόλτα

myangel
14-05-09, 15:42
Γεράνια, silhouette, veluso
Πρ. Κορομηλά γενικώς απ την αρχή της ως το τέλος έχει τόσο ωραία καταστήματα
στις τιμές που συζητάς μέχρι και ο Βάρδας κι ο Καρούζος έχουν φορέματα

mamavaso
14-05-09, 15:43
εγώ στο άσχετο βρήκα ένα μαγαζί στην Τούμπα, στην Λαμπράκη, λέγεται ΠΑΛΛΑΣ. Απλά τέλειο, αποκλείεται να μη βρείς κάτι να σου αρέσει. Πολύ εξυπηρέτηση, νορμάλ τιμές και νούμερα!!

nicole23
14-05-09, 15:55
στο παρελθόν έχω ψωνίσει πολλές φορές...είχε πάντα ωραία πράγματα οπότε φαντάζομαι οτι ακόμη θα έχει...δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια βόλτα

ευχαριστώ παπί!

nicole23
14-05-09, 16:05
εγώ στο άσχετο βρήκα ένα μαγαζί στην Τούμπα, στην Λαμπράκη, λέγεται ΠΑΛΛΑΣ. Απλά τέλειο, αποκλείεται να μη βρείς κάτι να σου αρέσει. Πολύ εξυπηρέτηση, νορμάλ τιμές και νούμερα!!

που κοντά είναι?

mamavaso
14-05-09, 22:03
Είναι Γρ.Λαμπράκη 198, κοντά στα Expert, πολύ κοντά στον κόμβο για περιφερειακό στα Κωνσταντινοπολίτικα. Πάντως αξίζει τον κόπο, έχει πολλά πράγματα για όλα τα γούστα. Μόνο αν ψάχνεις πολύ κυριλέ τουαλέτα δε θα βρείς

nicole23
14-05-09, 22:56
Είναι Γρ.Λαμπράκη 198, κοντά στα Expert, πολύ κοντά στον κόμβο για περιφερειακό στα Κωνσταντινοπολίτικα. Πάντως αξίζει τον κόπο, έχει πολλά πράγματα για όλα τα γούστα. Μόνο αν ψάχνεις πολύ κυριλέ τουαλέτα δε θα βρείς

ευχαριστώ!!!;-)

LIOYLA
15-05-09, 11:21
kalimera koritsia

kai ego baftiso tin koroyla moy tin alli kyriaki kai jero poso diskolo einai na breis forema
na sas proteino ena magazi me poli kales times stin smyrnhs 8 legete sofi-sophie evening & cocktail dresses einai kato apo ta konstantinopolitika
kalh epitixia

Ευδοξια
16-05-09, 15:27
Κοριτσια, επεσε στα χερια μου ενα εντυπο με ρουχα του Νικου Σιδηροπουλου και ειναι ΦΑ..ΝΤΑ..ΣΤΙ..ΚΑ!!!!!.Μπηκα και στο site του και εχει φορεματα και παππουτσια το ενα καλυτερο απο το αλλο.Ειναι στη Θεσσαλονικη και το site ειναι www.designbynikos.gr.Το μονο κακο ειναι οτι δεν αναφερει τιμες.Εσεις που ειστε απο Θεσσαλονικη αν σας παει ο δρομος προς τα εκει, δεν μας ενημερωνεται και εμας,ετσι για να μας φυγει και η απορια.

manoula giorgou
17-05-09, 22:16
πολυ καλο ευδοξια ...καλο ανεκδοτο!!!ενα εχω να σας πω...ειχα παει πριν ενα χρονο ψαχνοντας φορεμα για τον πολιτικο μου κ δεν ειχα προβλημα για το ποσο που θα δινα,οχι κ 1000 ευρω βεβαια.Αυτη εκει μεσα ηταν μια μαλ......η,ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ,δεν ηθελε να μου δωσει τιποτα να δοκιμασω γιατι ημουν εγκυος κ τζαμπα κοπος κ φοβοταν μη τα σκισω:shock::shock::shock::shock::shock:,ειχε ολο φωτο απο τραγουδιαρες στο μαγαζι κ αυτη φεροταν λες κ ηταν δεν ξερω εγω ποια..Περιττω να πω οτι ημουν στον τεταρτο μηνα,64 κιλα κ φορουσα τα ρουχα μου small απο πριν,γιατι ηταν ολα φορεματακια κ ελαστικα.Τιμες απο 400 κ πανω,κ δεν θα ξεχασω ποτε την εξης απαντηση ¨στα κιλα που ησαστε,φοβαμαι οτι θα πρεπει να κανετε παραγγελια,ησαστε πολυ γεματη για τα ρουχα μας:shock::shock::shock::shock::shock::shock:¨Και ξανατονιζω 1.70 με 64 κιλα τεσσαρων μηνων εγκυος.Σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα τα θυμηθηκα κ τρελαθηκα...ειναι τρελοι.

marelia
18-05-09, 01:56
κορίτσια καλημέρα,
θα μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου μαζί σας. πήρα ένα καταπληκτικό φόρεμα από ένα μαγαζί στη Λ.Στρατού για τη βάπτιση της μικρούλας μου και πολύ το ευχαριστήθηκα. λογικότατες τιμές, μεγάλη ποικιλία, και το βασικότερο ευγένεια στην εξυπηρέτηση, κάτι το οποίο σπανίζει απο ότι διάβασα και στα μηνύματά σας. το μαγαζί λέγεται Τζούλια και είναι στο 8 της Λ.Στρατού.

Ευδοξια
18-05-09, 14:42
πολυ καλο ευδοξια ...καλο ανεκδοτο!!!ενα εχω να σας πω...ειχα παει πριν ενα χρονο ψαχνοντας φορεμα για τον πολιτικο μου κ δεν ειχα προβλημα για το ποσο που θα δινα,οχι κ 1000 ευρω βεβαια.Αυτη εκει μεσα ηταν μια μαλ......η,ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ,δεν ηθελε να μου δωσει τιποτα να δοκιμασω γιατι ημουν εγκυος κ τζαμπα κοπος κ φοβοταν μη τα σκισω:shock::shock::shock::shock::shock:,ειχε ολο φωτο απο τραγουδιαρες στο μαγαζι κ αυτη φεροταν λες κ ηταν δεν ξερω εγω ποια..Περιττω να πω οτι ημουν στον τεταρτο μηνα,64 κιλα κ φορουσα τα ρουχα μου small απο πριν,γιατι ηταν ολα φορεματακια κ ελαστικα.Τιμες απο 400 κ πανω,κ δεν θα ξεχασω ποτε την εξης απαντηση ¨στα κιλα που ησαστε,φοβαμαι οτι θα πρεπει να κανετε παραγγελια,ησαστε πολυ γεματη για τα ρουχα μας:shock::shock::shock::shock::shock::shock:¨Και ξανατονιζω 1.70 με 64 κιλα τεσσαρων μηνων εγκυος.Σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα τα θυμηθηκα κ τρελαθηκα...ειναι τρελοι.

Τετοιου ειδους συμπεριφορες απο πωλητριες, ειναι, αν μη τι αλλο, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!!!

daffy
18-05-09, 16:51
Κορίτσια μπορείτε να δείτε και στο Φένα στοκ στο φοίνικα, όλο τον μαίο έχουν προσφορά 1+1. Δηλαδή πέρνεις 2 κομάτια και πληρώνεις αυτό που έχει την μεγαλύτερη τιμή. Εγώ για την βάφτιση του μικρού μου βολεύτηκα από τα Φένα. οπότε και σας τα προτείνω ανεπιφύλακτα.:D

μικρή κινέζα
18-05-09, 18:33

ΑΑΑΑ.... Καταπληκτικά! Πού είναι αυτό το μαγαζί να περάσω καμια βόλτα αν προλάβω.... έτσι για να σπάσω τα νεύρα της πωλήτριας! Εμένα αν μου συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο τους περιποιούμαι για τα καλά! Γιααα δώστε μου τη διεύθυνση......
manoula giorgou πότε πήγες εσύ; τώρα πρόσφατα ή έχει καιρό;

μικρή κινέζα
18-05-09, 18:37
Ξαναδάβασα το ποστ σου κ είδα πως είχες πάει πριν ένα χρόνο!
Ελπίζω να είναι ακόμα εκεί αυτή η πωλήτρια κ να μην έχει φύγει! Αν κ πιστεύω ένα-δυο άτομα να είπαν στο αφεντικό της το πως συμπεριφέρεται, θα έχει πάρει πόδι (που λέμε κ στο χωριό μου) :)

manoula giorgou
19-05-09, 00:33
αχ μιλαμε ηταν απιστευτη η ...μανιολα για να το πω διπλωματικα..ασε που εκεινη την περιοδο που εψαχνα φορεμα για τον πολιτικο ειχα συναντησει πολυ παρομοιες συμπεριφορες,αν κ οχι τοσο τραβηγμενες.Πολυ μα πολυ ευγενικη ηταν μια κυρια στον τασο μητροπουλο στο κοσμος,που εχει ρουχαρες..κ μου λεγε για να καταλαβω τι εστι ΚΙΛΑ πως εκεινη στην εγκυμοσυνη της ειχε παρει 36:shock::shock::shock::shock::shock:

nicole23
19-05-09, 01:03
Αν διαθέτετε αρκετά, πάτε και από ντενιζ ελευθερίου . Από κει πήρα το νυφικό μου. Είχε θυμάμαι υπέροχα φορέματα, και αν είχα χάσει τα κιλά μου θα πήγαινα να ρίξω μια ματιά.

nicole23
27-05-09, 23:20
τελικά πήρα από γεράνια. έχει πολύ ωραία φορέματα, απλά και ανάλαφρα. στο παρα πέντε!!

Nutella
22-07-10, 01:45
Κορίτσια τι χρήσιμο θέμα!!!!! Και εγώ ετοιμάζομαι για την βάπτιση της μικρής και δεν ήξερα που να πάω!!!! Είχα και εγώ κατα νου το Γεράνια και χαίρομαι που ακούω και απο εσάς καλά λόγια!
Θα φτιάξω έναν χάρτη με τα καταστηματα που λέτε, να επισκευτώ όσα προλάβω!!!

Ελπίζω να μην πετύχω καμιά αγενέστατη πωλήτρια, μιας και είμαι 10 κιλά πάνω απο το κανονικό μου και δυσκολεύομαι να βρω ρούχα. Και είναι ένα θέμα που με ενοχλεί πολύ, δεν ξέρω πως θα αντιδάσω εάν "μου την πει" καμιά πωλήτρια!

bouklitsa
11-04-11, 13:50
αχ κοριτσια ΣΟΣ. βαπτιζω το μωρακι μου σε ενα μηνα και δεν βρισκω ρουχα για μενα. πηγα στο DAK, FAN FAN MISCHALIS ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΑ (θα ηθελα κατι καλο, χωρις υπερβολες, κατα προτιμηση μιντι)

ARNIKOL
11-04-11, 13:58
αχ κοριτσια ΣΟΣ. βαπτιζω το μωρακι μου σε ενα μηνα και δεν βρισκω ρουχα για μενα. πηγα στο DAK, FAN FAN MISCHALIS ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΑ (θα ηθελα κατι καλο, χωρις υπερβολες, κατα προτιμηση μιντι)
Στη Raxevsky;

bouklitsa
11-04-11, 14:00
Στη Raxevsky;
ουτε εκει, τα φετινα δεν ειναι ωραια..

ARNIKOL
11-04-11, 14:03
Σαν τα περσινά όντως δεν είναι...

bouklitsa
11-04-11, 14:04
συμφωνεις και συ, ε??? και το ειχα για σιγουρο, αλλα δεν εκατσε.

ARNIKOL
11-04-11, 14:06
Μια μάρκα YAZZ την ξέρεις; Δεν ξέρω αν υπάρχουν καταστήματα, αλλά πέρσι είχα πάρει από κει το φόρεμά μου για τη βάφτιση του μικρού μου τον Ιούνιο. ήταν πάνω από το γόνατο, με έναν ώμο και κοραλλί μονόχρωμο. Απλό αλλά εντυπωσιακό λόγω χρώματος. Γενικά αυτή η μάρκα έχει ωραία κομμάτια. Αν μπορείς να τη βρείς...

bouklitsa
11-04-11, 14:07
Θα την ψαξω

ARNIKOL
11-04-11, 14:14
Θα μπορούσες να κοιτάξεις και στην Άννα Ρίσκα αν και είναι ακριβή. Δεν ξέρω τι έχει φέτος γιατί έκλεισε εδώ Καρδίτσα.

bouklitsa
11-04-11, 14:19
Θα μπορούσες να κοιτάξεις και στην Άννα Ρίσκα αν και είναι ακριβή. Δεν ξέρω τι έχει φέτος γιατί έκλεισε εδώ Καρδίτσα.
αχ ναι την ειχα ξεχασει. σε ευχαριστω πολυ

myangel
11-04-11, 14:55
δες και Ράνια Ξανθοπούλου και γενικά στην Προξένου Κορομηλά...
ανάλογα και τι ψάχνεις.. κλασσικό? μοντέρνο? χρωματιστό? κυριλέ? υπερπαραγωγή?

supermama
11-04-11, 15:15
πανω στην ερμου εχει κατι ωραια μαγαζακια. απεναντη απτον οτε ξεκινανε ως την εκκλησια της Αγ Σοφιας. και εννοητε σε αυτα της Αγ Σοφιας μετα προς τα κατω

bouklitsa
11-04-11, 19:14
κοριτσια ευχαριστω με βοηθατε πολυ, γιατι εχει κολλησει το μυαλο μου.

κλειώ αθ.
12-04-11, 12:34

Ωραία ρούχα είχε πέρισυ (δεν ξέρω τι παιζει στη φετινή collection) το κατάστημα Vestis (Είναι στην Ερμού απέναντι από τον Καπετάνιο και πρόσφατα άνοιξε ένα και στον Εύοσμο).
Επίσης νορμάλ τιμές έχει και το κατάστημα Guardaroba (Αγίας Σοφίας).
Μια φίλη μου πήρε φοβερό φόρεμα για το γάμο του αδερφού της από ένα μαγαζί στην αρχή της οδού Λαγκαδά (λίγο μετά από τα saturn) το VIttorio D' Italia.
Φυσικά είναι και όλα τα παραπάνω που ανέφεραν τα κορίτσια.

κλειώ αθ.
12-04-11, 12:40

Λοιπόν... για να μην ξαναναφέρω τα μαγαζιά που είπαν τα κορίτσια πιο πάνω, τα οποία έχουν όντως φοβερά ρούχα, προσθέτω στη λίστα τρία ακόμη:

Vestis, στην Ερμού (απέναντι από τον Καπετάνιο). Μην τρομάξεις με αυτά που έχει στη βιτρίνα. Μέσα έχει ωραία κομμάτια.
Vittorio D'Italia, στην αρχή της οδού Λαγκαδά, λίγο μετά τα Saturn.
Guardaroba, στην Αγίας Σοφίας

bouklitsa
13-04-11, 17:15
Λοιπόν... για να μην ξαναναφέρω τα μαγαζιά που είπαν τα κορίτσια πιο πάνω, τα οποία έχουν όντως φοβερά ρούχα, προσθέτω στη λίστα τρία ακόμη:

Vestis, στην Ερμού (απέναντι από τον Καπετάνιο). Μην τρομάξεις με αυτά που έχει στη βιτρίνα. Μέσα έχει ωραία κομμάτια.
Vittorio D'Italia, στην αρχή της οδού Λαγκαδά, λίγο μετά τα Saturn.
Guardaroba, στην Αγίας Σοφίας

ευχαριστω, το vestis θα το επισκεφτω αυριο κιολας. παντα το προσπερναω λογω βιτρινας!!!!!!!