PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψάχνω για "οικονομικό" φωτογράφο

kalamaraki
25-05-09, 10:00
Καλημέρα σας κορίτσια, ήθελα να σας πω τον πόνο μου...
Ετοιμάζω γάμο&βάφτιση στις 12/9 αλλά με δυο τρακαρίσματα που μας έτυχαν από την αρχή της χρονιάς φάγαμε όλα τα λεφτά που είχαμε στην άκρη για να φτιάξουμε τα οχήματα....τράκαρε ο αντρούλης με την μηχανή και μετά από ένα μήνα τράκαρα εγώ το αμάξι μας..:(:( Θα κάνω μόνη μου μπομπό 300τεμ. και προσκλήσεις γιατί το ταμείο μας είναι μείον αλλά....πρέπει να βρω φωτογράφο και όποιον έχω ρωτήσει μου έχουν πει κατι εξωφρενικές τιμες για τον προυπολογισμό μου... από 1400? εώς 2400?... και έχω απογοητευτέι ότι δεν θα μπορέσω να βρω τίποτα :roll: ΄Μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε..? Μπορώ να δώσω το πολύ μέχρι 1000? δυστηχώς :roll: :roll:
Βασίζομαι στην βοήθεια σας... Σώστε με :(:(!!

vickytsoch
25-05-09, 11:49
Δεν ξερω τι να πω...

η ξαδερφη μου εκανε τη βαφτιση εχτες με 650 και ψηφιακο αλμπουμ. (χωρις δεξιωση..)

εσεις εκει πανω εχετε ξεφυγει!!!!

kalamaraki
25-05-09, 11:50
α καλά.... αυτό το μόνο σίγουρο!!!

chrysa.ps
25-05-09, 12:00
κι εγω πακετο αλμπουμ ψηφιακο και ενα ιδιο για τη νονα, φωτογραφίες και βιντεο 650€. Φωτο Παγκος λέγεται το φωτογραφείο κα ειναι πίσω απο την Καμάρα.Τον ιδιο ειχα και στο γαμο μου που στοιχισαν οι φωτο, 1 αλμπουμ ψηφιακό ακι 2 ιδια μικρά και βιντεο 1400 €. Ο ιδιοκτήτης ειναι βεβαια ψιλογνωστός μας αλλα γενικά οι τιμές του ειναι καλές

afroditi_
25-05-09, 13:38
Ενα μεγαλο χαρουμενο χαμογελαστο γεια σε ολες τις μανουλες. Τι ηταν αυτα που διαβασα κοριτσια,μου εχει πεσει το σαγονι. Τι τιμες ειναι αυτες?συγνωμη βαπτιση θα κανετε η γαμο? εγω σε οσους φωτογραφους ρωτησα μου ειπαν οι ανθρωποι γυρω στα 400ε με πληρη καλυψη στην εκκλησια,100 φωτογραφιες, 2 dvd,5-10 μεγενθυσεις, κ αν θελω καλυψη κ στο κεντρο επιπλεον 200ε για μια ωρα video κ 70 φωτο. Για ψαχτειτε λιγο παραπανω γιατι ειναι κριμα τοσα λεφτα.

marilia12
25-05-09, 13:48
Ενα μεγαλο χαρουμενο χαμογελαστο γεια σε ολες τις μανουλες. Τι ηταν αυτα που διαβασα κοριτσια,μου εχει πεσει το σαγονι. Τι τιμες ειναι αυτες?συγνωμη βαπτιση θα κανετε η γαμο? εγω σε οσους φωτογραφους ρωτησα μου ειπαν οι ανθρωποι γυρω στα 400ε με πληρη καλυψη στην εκκλησια,100 φωτογραφιες, 2 dvd,5-10 μεγενθυσεις, κ αν θελω καλυψη κ στο κεντρο επιπλεον 200ε για μια ωρα video κ 70 φωτο. Για ψαχτειτε λιγο παραπανω γιατι ειναι κριμα τοσα λεφτα.

Ακριβως το ιδιο ποσο μου εδωσε ο φωτογραφος για βαφτιση σε νησι για το ιδιο πακετο.
Τι τιμες ειναι αυτες που ζητανε σε περιοδο κρισης?Κανενας φωτογραφος απο οσους ειδα δεν μας ζητησαν τετοια ποσα

anthula
25-05-09, 14:01
Κορίτσια ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα....το καλαμαράκι δεν μας είπε αν είναι με ψηφιακό άλμπουμ ή χύμα οι φώτο;
Θα πάει νωρίτερα στο σπίτι της και μετά στο γλέντι;
Θα κάνει στούντιο; ας μην ξεχνάμε πως είναι δύο τα μυστήρια και αν στείλει συνεργείο ο φωτογράφος θα τους πληρώσει εξτρά για το δεύτερο.
Συμφωνώ καλαμαράκι πως το 2400 είναι άκρως εξωφρενικό αλλά και με 1000 κορίτσι μου ειδικά αν θέλεις και άλμπουμ μάλλον δεν θα βρεις (και με βίντεοκάλυψη), ίσως αν τις πάρεις χύμα τις φώτο αλλά και πάλι :-?

sissy82
25-05-09, 14:08
Εγώ έκλεισα σε phototech που ειχα κανει και το γαμο μου κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη..650 ευρώ με 3 dvd-χειροποίητο άλμπουμ(δε μου αρέσουν τα ψηφιακά)-50 εξτρά φωτο..με ψηφιακό αλμπουμ έβγαινε 100 ευρώ συν.

rita-
25-05-09, 16:43
και εγώ πάντως με 600ε είχα πλήρη κάλυψη και με βιντεο και ψηφιακό άλμπουμ. ο συγκεκριμένος πάει και επαρχία (μέχρι πέρσι τουλάχιστον). στο γάμο μας έκανε φοβερή δουλεια. αν θες, στειλε πμ για λεπτομέρειες.

irene2006
26-05-09, 10:18
Καλημέρα. Απ'ότι κατάλαβα έγινε παρανόηση. Ενώ ψάχνεις για γαμοβάφτιση σου δίνουμε τιμές μόνο για βάφτιση. Εγώ έχω να σου προτείνω το εξής που έκανε και η κουμπάρα μου. Έκλεισε επαγγελματία φωτογράφο και βίντεο τράβηξε ο αδελφός της. Στη συνέχεια έδωσε το κασετάκι στο φωτογράφο της και της το έντυσε πολύ όμορφα κλιπ, τραγούδια κλπ. έτσι της βγήκε πολύ φθηνότερα. Αν θέλεις πες μου να σου στείλω πμ με τα στοιχεία του φωτογράφου τους.

marilia12
26-05-09, 12:53
Κορίτσια ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα....το καλαμαράκι δεν μας είπε αν είναι με ψηφιακό άλμπουμ ή χύμα οι φώτο;
Θα πάει νωρίτερα στο σπίτι της και μετά στο γλέντι;
Συμφωνώ καλαμαράκι πως το 2400 είναι άκρως εξωφρενικό αλλά και με 1000 κορίτσι μου ειδικά αν θέλεις και άλμπουμ μάλλον δεν θα βρεις (και με βίντεοκάλυψη), ίσως αν τις πάρεις χύμα τις φώτο αλλά και πάλι :-?

Ανθουλα μου εχεις απολυτο δικιο αλλα απο την αλλη μερια σκεψου οτι 1000Ε ειναι ο μεσος μηνιαιος μισθος σημερα. Μην πω οτι η σημερινη γενια μιλαει για 700Ε.
1000Ε ειναι παρα πολλα.

anthula
26-05-09, 13:00
Συμφωνώ Μαρίλλια έχεις δίκαιο, όμως δυστυχώς δεν πάει έτσι το πράγμα και το ξέρουμε όλοι.
Το νυφικό που το φοράμε ελάχιστες ώρες πόσο κάνει; τα λουλούδια επίσης.....
Εγώ πιστεύω πως σε καθετί που κάνουμε καλά είναι να σκεφτόμαστε τα οικονομικά μας όπως κάνει και το καλαμαράκι και από εκεί και πέρα ο καθένας απλώνεται όσο τον παίρνει.
Εδώ τώρα που βαφτίσαμε την μικρή οι τιμές για το φορεματάκι έφταναν μέχρι 300?....τι συζητάμε από εκεί και πέρα....το παιδικό το φόρεμα πιο ακριβό από το δικό μου που θα το βάλει ελάχιστες φορές.

ψαράκι
26-05-09, 16:20
Έχουμε ξεφύγει ΕΝΤΕΛΩΣ παιδιά...

Κι οι διάφοροι επαγγελματίες εκμεταλεύονται το "τρεντ", είναι πολύ απλό! Κι όσο υπάρχουν πελάτες που δίνουν όσο όσο και μπαίνουν στο τρυπάκι του "να πάρω και ψηφιακό άλμπουμ (τι να το κάνεις ρε?), να πάρω και λαγουδάκι να μου μοιράζει τις μπομπονίερες, να κάνω και θέμα στη βάφτιση", τόσο θα μας "γδύνουν"...

Εμείς αποφασίσαμε να έχουμε μόνο φωτογραφίες (δηλ. χωρίς βιντεο και όλα τα άλλα τα συναφή), γιατί το σκέφτηκαμε από δω, το σκεφτήκαμε από κει και είπαμε "τι να τις κάνουμε όλες αυτές τις φωτό και τα βιντεο? Εμείς δηλ. που έχουμε 5 φωτό από την βάφτιση μας πόσες φορές τις είδαμε? Και τι πάθαμε, που ήταν 5?"
Και την φωτογράφηση την ανέλαβε ένας φίλος που έχει ψώνιο με την φωτογραφία.

Η βάφτιση έγινε την Κυριακή, και δεν μετάνιωσα καθόλου που δεν είχαμε βιντεο, γιατί και να είχαμε θα υπήρχε η είκονα (μια χαρά... πλάκα θα είχε), αλλά από ήχο θα ακούγονταν μια χάβρα... αφού κάποιοι (όπως γίνεται συνήθως) μίλαγαν και χαχάνιζαν... Αφού μου ήρθε να διακόψω το μυστήριο (που μόνο μυστήριο δεν ήταν) και να τους πετάξω έξω... Έτσι κι αλλιώς θα τα λέγαμε μετά στη μάσα!
Τέλος πάντων... Κι όλα αυτά επειδή ήταν το 1ο παιδί και δεν είχαμε κάνει ανοιχτό γάμο! Στο δεύτερο (όταν έρθει με το κάλο) ότι είναι να γίνει θα γίνει σε ένα beach bar χύμα με 20-30 άτομα το πολύ!

marilia12
26-05-09, 17:21
Έχουμε ξεφύγει ΕΝΤΕΛΩΣ παιδιά...

Κι οι διάφοροι επαγγελματίες εκμεταλεύονται το "τρεντ", είναι πολύ απλό! Κι όσο υπάρχουν πελάτες που δίνουν όσο όσο και μπαίνουν στο τρυπάκι του "να πάρω και ψηφιακό άλμπουμ (τι να το κάνεις ρε?), να πάρω και λαγουδάκι να μου μοιράζει τις μπομπονίερες, να κάνω και θέμα στη βάφτιση", τόσο θα μας "γδύνουν"...

Ψαρακι τα ειπες ολα και συμφωνω απολυτα μαζι σου.Υπαρχει μεγαλη εκμεταλλευση στο θεμα γαμος βαφτιση γεννηση παιδιου.

vickytsoch
26-05-09, 22:51
ναι..
κοριτσια μην ξεχνατε όμως οτι μιλαει για 2 μυστηρια και 1 δεξιωση...

ειναι 2 τα μυστηρια....

kalamaraki
27-05-09, 08:02
Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πααααρα πολύ για την βοήθεια σας. Τελικά είπαμε με τον αντρούλη αφού ζοριζόμαστε οικονομικά τώρα πολύ γιατι όλα τα έξοδα θα τα κάνουμε εμεις, λέμε να κάνουμε μονο βιντεο πριν στα σπίτια και στα μυστήρια και στο γλέντι, και χύμα καμιά 100αρια φωτος και ένα συμβατικό αλμπουμ. Είπαμε να κάνουμε το ψηφιακό αργότερα που θα έχουμε χρήματα ή... να με βοηθήσεις εσύ vickytsoch:rolleyes: να βγάλω καμιά άκρη μετά τον γάμο με τα προγράμματα αυτά που δουλέψατε και κάνατε αλμπουμάκια...ε?

kalamaraki
27-05-09, 08:04
Εγώ έκλεισα σε phototech που ειχα κανει και το γαμο μου κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη..650 ευρώ με 3 dvd-χειροποίητο άλμπουμ(δε μου αρέσουν τα ψηφιακά)-50 εξτρά φωτο..με ψηφιακό αλμπουμ έβγαινε 100 ευρώ συν.

και εγώ για αυτούς σκέφτομαι να πάω αλλά στο υποκατάστημα Καλαμαριάς , εχεί παέι καμία να μου πει γνώμη από την δουλειά τους?

elena76
28-05-09, 10:23
Κορίτσια τι να πώ, δεν ξέρω πως την έχουν δεί οι φωτογράφοι!

Εγώ θα βαπτίσω στην Κορώνη κ το πιο λογικό ήταν να ψάξω κάποιον από Καλαμάτα!
Το πιο φθηνό πακέτο ήταν 800€! Ε, για επαρχία νομίζω είναι υπερβολικό το νούμερο!

Ένας άλλος δε, μου είπε 6€ η φωτογραφία!

Οπότε κι εμείς αποφασίσαμε να βάλουμε 2-3 φίλους να τραβήξουν φωτος και έναν άλλο βιντεο, κ μετά τα συγκεντρώνουμε όλα κ τα πάμε για μοντάζ!
Κάνουμε κ μια επεξεργασία στις φωτο κ μια χαρά!

¶ντε γιατί τα έχω πάρει!

Εύη
28-05-09, 16:05
Eγώ που έκανα γάμο και βάπτιση στη Θεσσαλονίκη η καλύτερη τιμή που βρήκα ύστερα από έρευνα αγοράς ήταν 1900 Ε. Πήρα όμως ολοκληρωμένο πακέτο με 4dvd, 4 ψηφιακά άλμπουμ γάμου, 2 ψηφιακά άλμπουμ βάπτισης και 220 φωτογραφίες στο χέρι. Η δουλειά πάντως ήταν άψογη και έμεινα υπερευχαριστημένη.

irencat
23-06-09, 16:13
Καλησπέρα!
Αναζητώ φωτογράφο για τη βάπτιση του γιου μου, κατά προτίμηση από Βόρεια Προάστια γιατί η βάπτιση θα γίνει στην ¶νοιξη. Ενδιαφέρομαι κυρίως για την κάλυψη της τελετής, γιατί τραπέζι δεν θα κάνουμε, μόνο ένα κοκτέιλ μπουφε στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας. Στη Ν. Σμύρνη μου ζήτησαν 700Ε για αναλογικό άλμπουμ+dvd και 1100 για ψηφιακό άλμπουμ+dvd και μου φάνηκαν πολλά...
Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι, ας μου στείλει πμ.
Ευχαριστώ :)

logoelen
24-06-09, 18:17
TO 2007 EIXA ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 600 ΕΥΡΩ ΜΕ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ ΑΛΜΠΟΥΜ.ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ 100 ΦΩΤΟ ,3 DVD, ΑΛΜΠΟΥΜ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ 1 ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΤΟ(ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ) ΚΑΙ ΑΛΠΟΥΜ ΜΙΚΡΟ ΜΕ ΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ 450 ΕΥΡΩ

mmdad
29-06-09, 00:39
Εμεισ δωσαμε 450 ευρω το 2008 (για βαπτηση) για 100 φωτο, 2 dvd και το CD με ολες τις φωτογραφιες που ειχε βγαλει. Οπρωτος φωτογραφος που ειχαμε βρει ειχε πει οτι θα επελεγε αυτος ποις φωτογραφιες θα μας βγαλει και θα τις κολλαγε σε αλμπουμ !!!
(Το DVD το αντεγραψα μετα και το μοιρασα)

αγγέλικα..
17-12-10, 12:40
πρόσφατα βάπτισα το μωρό μου και συστήνω ανεπιφύλακτα το φωτογραφο. Τα πακέτα του ξεκινάνε από 600euro edit admin
Μας έκανε και πολύ καλή δουλειά με το βίντεο του παιδιού

μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα στοιχεία του?

stavy1
15-04-12, 01:22
Καλησπερα θα ηθελα να με βοηθησει καποιος εαν γνωριζεται φωτογραφους για γαμος οικονομικους περιοχη αθηνα νοτια προαστια εαν γινεται.....εχω ρωτησει και οι τιμες ειναι 1400 και πανω..με ενδιαφερει και ψηφιακο αλμπουμ,αλλα οι τιμες αυτες ειναι φοβερες....:cry:...εαν γνωριζεται καποιον...ευχαριστω πολυ πολυ..:grin:

korrina
15-04-12, 13:39
Καλησπερα θα ηθελα να με βοηθησει καποιος εαν γνωριζεται φωτογραφους για γαμος οικονομικους περιοχη αθηνα νοτια προαστια εαν γινεται.....εχω ρωτησει και οι τιμες ειναι 1400 και πανω..με ενδιαφερει και ψηφιακο αλμπουμ,αλλα οι τιμες αυτες ειναι φοβερες....:cry:...εαν γνωριζεται καποιον...ευχαριστω πολυ πολυ..:grin:

μην τρελαθούμε ρώτησα εγώ τον δικό μου και οι τιμές του ξεκινουν από 600 ευρώ και φώτο και video.Κάνει και ψηφιακό άλμπουμ.Σου στέλνω πμ το τηλ και τα στοιχεία του να πάρεις προσφορά

tsioubal
15-04-12, 20:39
http://www.soby.gr/t.services

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=3094

Βάζουν πλέον διάφορες προσφορές.

Sofiade
15-04-12, 20:54
Υπερβολικές μου φαίνονται αυτές οι τιμές! Ο δικός μας φωτογράφος που έκανε και το γάμο της αδερφής μου (πολύ καλή δουλειά!) μας είπε τιμή 950 ευρώ, που περιλαμβάνει βίντεο και φωτογράφιση στην εκκλησία και στο τραπέζι και ψηφιακό άλμπουμ και DVD. Αν σε ενδιαφέρει, πες μου να σου στείλω ΠΜ με τα στοιχεία του.

stavy1
16-04-12, 15:32
axxx euxaristw poly ean ginetai steilte mou ta stoixeia tou fwtografoy sto e-mail mou stavy.s@hotmail.com
tha parw til ama einai na kleisw....eyxaristw poluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:-):o

stavy1
16-04-12, 15:34
Υπερβολικές μου φαίνονται αυτές οι τιμές! Ο δικός μας φωτογράφος που έκανε και το γάμο της αδερφής μου (πολύ καλή δουλειά!) μας είπε τιμή 950 ευρώ, που περιλαμβάνει βίντεο και φωτογράφιση στην εκκλησία και στο τραπέζι και ψηφιακό άλμπουμ και DVD. Αν σε ενδιαφέρει, πες μου να σου στείλω ΠΜ με τα στοιχεία του.
steilta moy ta steixa na rwtisw me endiaferei....euxaristw polu..:wink:

stavy1
16-04-12, 15:36
μην τρελαθούμε ρώτησα εγώ τον δικό μου και οι τιμές του ξεκινουν από 600 ευρώ και φώτο και video.Κάνει και ψηφιακό άλμπουμ.Σου στέλνω πμ το τηλ και τα στοιχεία του να πάρεις προσφορά
stele moy sto e-mail mou na rwtisw teleia giati eixa apogoithetei.....tha perimenw..euxaristw pragmatika...:D

mama35+
17-04-12, 14:45
Μόλις είδα αυτήν την προσφορά:
http://tsoonami.gr/deal/450e-gia-ena-plires-kai-oloklirwmeno-paketo-kalypsis-gamoy-i-baptisis--gia-na-apothanatisete-tis-pio/958

και νομίζω ότι η τιμή είναι εξαιρετική.
Εγώ έχω ψωνίσει από συνεργάτες της TSOONAMI και έχω μείνει ευχαριστημένη στο παρελθόν.

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσουν.
Καλή φωτογράφιση!

stavy1
17-04-12, 22:47
Μόλις είδα αυτήν την προσφορά:
http://tsoonami.gr/deal/450e-gia-ena-plires-kai-oloklirwmeno-paketo-kalypsis-gamoy-i-baptisis--gia-na-apothanatisete-tis-pio/958

και νομίζω ότι η τιμή είναι εξαιρετική.
Εγώ έχω ψωνίσει από συνεργάτες της TSOONAMI και έχω μείνει ευχαριστημένη στο παρελθόν.

Ελπίζω να σε εξυπηρετήσουν.
Καλή φωτογράφιση!
Σε ευχαριστω πολυ που μου το βρηκες φοβερη προσφορα....
Θα το κοιταξω....
Σε ευχαριστω πολυ...........:-)

paros
20-04-12, 12:28
εαν σε ενδιαφερει μπορεις να ρωτησεις και τον δικο μου..
εχει πακετα απο 350 ευρω για την βαπτιση που ξερω..
για γαμο και βαπτιση δεν γνωριζω,γιατι τα εκανα ξεχωριστα..
ειναι στην αθηνα στο κεντρο και το τηλ ειναι 210-3817161..
και το σημαντικοτερο γιατι πολλοι την εχουν πατησει ετσι, ειναι οτι δινει το αρχειο σε ψηφιακη μορφη για να μπορεις να εκτυπωσεις οποτε θες.. το τονιζω γιατι την εχουν πατησει ετσι πολλοι..τους κρατανε το αρχειο και μετα για να δωσουν φωτογραφιες σε γιαγιαδες,θειους κλπ τους ζητανε τριπλασιες τιμες..

mama35+
20-04-12, 19:06
Σε ευχαριστω πολυ που μου το βρηκες φοβερη προσφορα....
Θα το κοιταξω....
Σε ευχαριστω πολυ...........:-)

Ρίξε μια ματιά και σε αυτήν την προσφορά

http://www.deals2day.gr/pages/deals/gamos-baftisi/10-e-ekpt-fotografisi-gamou-h-vaftisis-studio-vip-17-04-2012/

Εϊναι η εποχή τώρα που όλοι θα κάνουν εκπτωτικές προσφορές οπότε προτού κλείσετε, ρωτήστε και για καλύτερες τιμές.

mama35+
20-04-12, 19:07
http://www.supergold.gr/deal/default/photogenicapril-12?redirectUrl=deal%2Fdefault%2Fphotogenicapril-12%26utm_medium%3DaffiliateAPI%26utm_source%3DLinkwise%26chId%3D8518087%26aflId%3D752&utm_medium=affiliateAPI&utm_source=Linkwise&chId=8518087&aflId=752&showSplashPopup=true

και αυτό φαίνεται πολύ καλό (Photogenic στο Χαλάνδρι)

elpida123
03-05-12, 13:27
πρόσφατα βάπτισα το μωρό μου και συστήνω ανεπιφύλακτα το φωτογραφο. Τα πακέτα του ξεκινάνε από 600euro edit admin
Μας έκανε και πολύ καλή δουλειά με το βίντεο του παιδιού

Κι εγώ σε αύτον πήγα! Ο άνθρωπος κάνει εξαιρετική δουλειά και είναι και πολύ διαπραγματεύσιμος με τις τιμές! Εμένα μου έκανε και τον γάμο μου και την βάπτιση του μωρού!

physcomum
03-05-12, 14:51
Καλημέρα σας κορίτσια, ήθελα να σας πω τον πόνο μου...
Ετοιμάζω γάμο&βάφτιση στις 12/9 αλλά με δυο τρακαρίσματα που μας έτυχαν από την αρχή της χρονιάς φάγαμε όλα τα λεφτά που είχαμε στην άκρη για να φτιάξουμε τα οχήματα....τράκαρε ο αντρούλης με την μηχανή και μετά από ένα μήνα τράκαρα εγώ το αμάξι μας..:(:( Θα κάνω μόνη μου μπομπό 300τεμ. και προσκλήσεις γιατί το ταμείο μας είναι μείον αλλά....πρέπει να βρω φωτογράφο και όποιον έχω ρωτήσει μου έχουν πει κατι εξωφρενικές τιμες για τον προυπολογισμό μου... από 1400? εώς 2400?... και έχω απογοητευτέι ότι δεν θα μπορέσω να βρω τίποτα :roll: ΄Μήπως έχετε κάποιον να μου προτείνετε..? Μπορώ να δώσω το πολύ μέχρι 1000? δυστηχώς :roll: :roll:
Βασίζομαι στην βοήθεια σας... Σώστε με :(:(!!
Πριν 2 χρόνια απο τους πιο οικονομικους ήταν το webphoto στην Καλαμαριά.Βάφτιση νομίζω έπαιρνε 450.

polina26
22-09-12, 19:15
κορίτσια εμένα ο φωτογράφος μου μου έδωσε ειδική προσφορα για την βάφτιση της κόρης μου 250 ευρώ μόνο για μένα γιατί εκεί έκανα και τον γάμο μου... μου έκανε πολύ καλή δουλειά και η προσφορά του είναι τέλεια 2 dvd επεξεργασμένα και 50 φωτογραφίες και άλμπουμ. για όποια ενδοιαφέρετε παίρνει κανονικά 400 ευρώ και έχει καλό πακέτο. είναι στην νέα μηχανιώνα θεσσαλονίκης όποια θέλει ας μου στείλει πμ για να της στείλω τηλεφωνο

melsas
26-09-12, 23:19
κορίτσια εμένα ο φωτογράφος μου μου έδωσε ειδική προσφορα για την βάφτιση της κόρης μου 250 ευρώ μόνο για μένα γιατί εκεί έκανα και τον γάμο μου... μου έκανε πολύ καλή δουλειά και η προσφορά του είναι τέλεια 2 dvd επεξεργασμένα και 50 φωτογραφίες και άλμπουμ. για όποια ενδοιαφέρετε παίρνει κανονικά 400 ευρώ και έχει καλό πακέτο. είναι στην νέα μηχανιώνα θεσσαλονίκης όποια θέλει ας μου στείλει πμ για να της στείλω τηλεφωνο
ενδιαφέρομαι εγώ! τα Χριστούγεννα θα γίνω νονά και επειδή η κουμπάρα μου δεν το'χει πολύ με το ιντερνετ ψάχνω κι εγώ...
και επειδή τα οικονομικά τους είναι πολύ πολύ χάλια ψάχνουν κάτι οικονομικό...
Μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του με πμ? Ευχαριστώ!!!

marianna123
04-10-12, 15:55
Εγώ θα προτεινα τον Δημήτρη ο οποίος είναι πρώτα απ'όλα καταπληκτικός άνθρωπος!!Μπορειτε να δειτε τη δουλειά του και μετά να αποφασισετε!!
http://karageorgosphotography.gr/wedding-stories/

elpida123
25-10-12, 23:56
Από προσωπική εμπειρία εγώ έχω να προτείνω το whiteproject. Μου έκαναν καταπληκτική δουλειά και θα ξαναπάω εκεί σίγουρα το καλοκαιράκι που λέμε να κάνουμε την βάφτιση του δεύτερου! ¶ψογη συνεργασία και χαζεύουμε ακόμα και τις φωτογραφίες και τα βίντεο! Σας τον συστήνω ανεπιφύλακτα! www.whiteproject.gr ,αν θέλετε να δείτε δουλειά του.

THAGINOMAMA1
29-10-12, 20:01
elpida & marianna 123 (ποσο μοιάζουν τα nickname σας!!!) τα κορίτσια είναι θεσσαλονίκη !!!!!!!!!!!
Σημασία δεν έχει το φθηνά, αλλά το καλά. και αυτό για μάτια της καθεμιάς μας παίζει πολύ. Όσοι δεν έχουν γνώση, όλα ωραία θα τα βρουν. Όσοι ξέρουν όμως καταλαβαίνουν. Το φθηνότερο ποτέ δεν είναι το καλύτερο και το ακριβότερο συχνά δεν αξίζει τα λεφτά του.

Cooker
30-10-12, 07:12
Θα εχεις παρει τις απαντησεις που ζητας,εγω στην δικη μας βαφτιση θα παρω μια φιλη μου που εχει χομπι την φωτογραφια και ειναι πολυ καλη σε αυτο που κανει.Οταν της το προτεινα,τσιριζε απο την χαρα της!Δεν θελει χρηματα,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην την πληρωσω για τον χρονο της και την δουλεια της!Και τα υλικα της φυσικα!Με τον αντρα μου εχουμε σκεφτει το ποσο των 500 ευρω.Πως σας φαινονται?Λιγα ή πολλα?Θα μας βγαλει μονο φωτο,αλλα η δουλεια της πραγματικα ειναι εξαιρετικη!Μηπως να δωσουμε κατι παραπανω?

polina26
30-10-12, 08:52
Θα εχεις παρει τις απαντησεις που ζητας,εγω στην δικη μας βαφτιση θα παρω μια φιλη μου που εχει χομπι την φωτογραφια και ειναι πολυ καλη σε αυτο που κανει.Οταν της το προτεινα,τσιριζε απο την χαρα της!Δεν θελει χρηματα,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην την πληρωσω για τον χρονο της και την δουλεια της!Και τα υλικα της φυσικα!Με τον αντρα μου εχουμε σκεφτει το ποσο των 500 ευρω.Πως σας φαινονται?Λιγα ή πολλα?Θα μας βγαλει μονο φωτο,αλλα η δουλεια της πραγματικα ειναι εξαιρετικη!Μηπως να δωσουμε κατι παραπανω?

είναι αρκετά για μένα.. αλλα αν άξιζε δώστε τα

mirtoula4
30-10-12, 08:58
ο φωτογράφος που πήρα στη βάφτιση του γιου μου πρόσφατα μου πήρε 200!!όχι για μένα, έχει τέτοιο οικονομικό πακέτο . Είναι στις Συκιές , δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα...

THAGINOMAMA1
30-10-12, 18:29

Με τόσα παίρνεις επαγγελματία φωτογράφο ΚΑΙ εικονολήπτη και θα έχεις εγγυημένα καλό αποτέλεσμα.

Cooker
31-10-12, 10:46
Με τόσα παίρνεις επαγγελματία φωτογράφο ΚΑΙ εικονολήπτη και θα έχεις εγγυημένα καλό αποτέλεσμα.

Αληθεια??Δεν ξερω τι τιμες παιζουν στην αγορα,αλλα στην πολη μας ειχα ακουσει για τιμες της ταξης 1500 (φωτο και βιντεο) για βαφτιση και 3000-4000 για γαμο....:???:!Απο τριτους εχω ακουσει τιμες,δεν ειχα ρωτησει ποτε και μου φανηκε μια λογικη τιμη τα 500ε....!Μαλλον εχουν πεσει πολυ οι τιμες....

polina26
31-10-12, 11:07
:shock::shock::shock:
είναι πολλά αυτα τα λεφτά που έχεις ακούσει
εγώ πλήρωσα για το γάμο σε επαγγελματια φωτογράφο 550 απο 800 που παίρνει και 250 για την βάφτιση απο 400 που παίρνει και μου έκανε καλή ττιμή γιατί όλο το σοι εκεί πάει
Αληθεια??Δεν ξερω τι τιμες παιζουν στην αγορα,αλλα στην πολη μας ειχα ακουσει για τιμες της ταξης 1500 (φωτο και βιντεο) για βαφτιση και 3000-4000 για γαμο....:???:!Απο τριτους εχω ακουσει τιμες,δεν ειχα ρωτησει ποτε και μου φανηκε μια λογικη τιμη τα 500ε....!Μαλλον εχουν πεσει πολυ οι τιμες....

elpida123
31-10-12, 23:33
sumfono, simasia exei to kala! O fotografos pou eixa kai proteino sundiazei aplos kai logikes times kai i douleia tou itan exairetiki! den ton epeleksa epeidi itan o ftinoteros, alla epeidi mou arese polu i douleia tou. Vevaia den kruvo pos to gegonos oti auto sunduazotan me oikonomiki timi, me xaropoiise idiaiteros! :) Pantos prosopika to epsaksa polu me tous fotografous giati vrisko pos einai auto pou sou menei apo ekeini tin mera!!

melsas
03-11-12, 15:22
ο φωτογράφος που πήρα στη βάφτιση του γιου μου πρόσφατα μου πήρε 200!!όχι για μένα, έχει τέτοιο οικονομικό πακέτο . Είναι στις Συκιές , δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα...

Μυρτούλα, μπορείς να μου στείλεις πμ? Θα βαφτίσω τον μικρό μου κατά το Μάιο, αλλά δε βλάπτει να ψάχνω από τώρα. Και μένω και Συκιές

Η κουμπάρα μου τελικά έκλεισε με 290 ευρω σε έναν συμμαθητή του άντρα μου, στην Ολυμπιάδος. Νομίζω 200 φωτο χωρίς άλμπουμ. για ψηφιακό θελει 50ευρω παραπάνω. και της ειπα, αυτές που είναι να πάρω εγώ ως νουνά, να δώσει αυτή όσα χρήματα μπορεί και θα βάλω εγώ τα υπόλοιπα για να μου το κάνει ψηφιακό. τι να τις κάνω τις απλές φωτο???

dora123
07-01-13, 13:51
melsas ειδα οτι μου ειχες ζητησει το τηλ της φωτογραφου αλλα δυστυχως δεν εμπαινα παρα μονο για να δω τα πμ μου.
Θα σου στειλω το τηλ της για τη δικη σας βαφτιση.

Και για οποιον αλλον ενδιαφερεται, παιρνει 230 ευρω για βαφτιση, βιντεοσκοπηση κ φωτογραφιση, 5οο ευρω για γαμο.

zina13
31-01-13, 13:07
mporeis se parakalw na mou steileis to til tou fwtografou.EYXARISTW!!

lucky mom
31-01-13, 17:20
melsas ειδα οτι μου ειχες ζητησει το τηλ της φωτογραφου αλλα δυστυχως δεν εμπαινα παρα μονο για να δω τα πμ μου.
Θα σου στειλω το τηλ της για τη δικη σας βαφτιση.

Και για οποιον αλλον ενδιαφερεται, παιρνει 230 ευρω για βαφτιση, βιντεοσκοπηση κ φωτογραφιση, 5οο ευρω για γαμο.
γεια! σε ποια περιοχή είναι ο φωτογράφος?
μπορείς να μου στείλεις το τηλ?

dora123
31-01-13, 23:37
κοριτσι δυστυχως η φωτογραφος ειναι θεσσαλονικη...

neraidoyla
11-02-13, 21:54
κοριτσι δυστυχως η φωτογραφος ειναι θεσσαλονικη...

μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια του;

dora123
12-02-13, 18:13
Σου εστειλα πμ!
Αν καποια κοπελα ενδιαφερεται για θεσσαλονικη κ γειτονικους νομους κ δεν πηρε στοιχεια, ας μου το θυμισει!

ελλη αλικη
29-03-13, 11:03
καλημερα κοριτσια!!!μια φιλη μου εκανε βαπτιση και γαμο σε φωτογραφο στη μηχανιωνα ο οποιος αναλαμβανει σε ολη την ελλαδα εκδηλωσεις,,και ηταν καταπληκτικος και στη δουλεια του και σαν ανθρωπος!!!!και παρα πολυ οικονομικος και η ποιοτητα τελεια!!!εμεις ενθουσιαστηκαμε με την χαμηλη τιμη και την αψογη δουλεια του!!!:p

Alexia1985
26-03-14, 14:16
Κοριτσια βοήθεια! Μένω στην Αθήνα και ψάχνω για φωτογράφο με ψηφιακό άλμπουμ και να μην ξεπερνάει τα 300-350¤.ζηταω πολλα ε;
Ειναι δύσκολες οι εποχές και ακόμα κι αυτα ειναι ζορι να τα δώσουμε..αν έχετε κάτι υπόψιν με χαρά θα ηθελα να με βοηθήσετε!! Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

arieta
26-03-14, 19:02
Να ρωτήσω κορίτσια, ακόμα δίνετε 300-400 άρες σε φωτογράφους για να τραβήξουν μερικές φωτογραφίες?!

Αν έχετε τέτοιο θάρρος , πείτε σε κάποιο φίλο ή συγγενή να τραβήξει μερικές φωτογραφίες , δεν είναι ανάγκη να είναι στημένες .Από τις διακοπές μας άσχημες φωτογραφίες βγάζουμε για να θυμόμαστε τις στιγμές? Δεν είναι ανάγκη να είναι κάποιος επαγγελματίας για να βγάλει φωτογραφίες ( Που ακόμα και αυτοί που σας ζητάνε 300-400 ευρώ ή παραπάνω αμφίβολο είναι αν είναι φωτογράφοι "επαγγελματίες" με σπουδές ή στούντιο, πολλοί έχουν μάθει ότι βγαίνει χοντρό μεροκάματο σε γάμους και βαφτίσεις , παίρνουν μια μηχανή χωρίς να ξέρουν περισσότερο από σας για αρπαχτές...)

Ούτε μου είναι χρήσιμες 200 και 300 φωτογραφίες για να θυμάμαι μια βάφτιση. 10-15 όμορφες φωτογραφίες σε ένα όμορφο άλμπουμ και τελείωσε...

maria ampelokipi
27-03-14, 09:41
εμένα πάντως στη βάφτιση της μικρής μας η φωτογράφιση, μαζί με εκτύπωση 70 φωτογραφιών σε διάσταση 15x20 (μεγάλες δηλαδή) και 5 φωτογραφιών σε διάσταση 20x30 (μέγεθος Α4) και μαζί το στικ με όλες τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν (γύρω στις 400 και σε υψηλή ανάλυση, ώστε να τις τυπώσουμε μόνοι μας ή όπου αλλού θέλαμε) μας κόστισε 230 ευρώ. Αν δεν κάνω διαφήμιση (θα μας πει ο admin) ο φωτογράφος λέγεται Πέττας και είναι στου Ζωγράφου. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι, μας έστησε πολύ ωραία και μας διόρθωνε όταν χρειαζόταν, ακόμα και τον γιο μας τον έβαλε με κέφι να ποζάρει (άθλος για παιδάκι 3.5 ετών!) και τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

κοκκινοσκουφίτσα
27-03-14, 10:31
[QUOTE=maria ampelokipi;2657624]εμένα πάντως στη βάφτιση της μικρής μας η φωτογράφιση, μαζί με εκτύπωση 70 φωτογραφιών σε διάσταση 15x20 (μεγάλες δηλαδή) και 5 φωτογραφιών σε διάσταση 20x30 (μέγεθος Α4) και μαζί το στικ με όλες τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν (γύρω στις 400 και σε υψηλή ανάλυση, ώστε να τις τυπώσουμε μόνοι μας ή όπου αλλού θέλαμε) μας κόστισε 230 ευρώ. Αν δεν κάνω διαφήμιση (θα μας πει ο admin) ο φωτογράφος λέγεται Πέττας και είναι στου Ζωγράφου. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι, μας έστησε πολύ ωραία και μας διόρθωνε όταν χρειαζόταν, ακόμα και τον γιο μας τον έβαλε με κέφι να ποζάρει (άθλος για παιδάκι 3.5 ετών!) και τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Το θέμα είναι που μένει η κοπέλλα...δεν θα φέρει κάποιον από την άλλη άκρη. Ολοι έχουμε κάποιον γνωστό φωτογράφο...:confused: :?: :?::confused:Εγώ πάντως την 'πάτησα΄ στο γάμο μας & ηλθε ένας φίλος που ήξερε να τραβάει φωτό & βίντεο...ε όλα ήταν υποφωτισμένα...θέλει & τα σωστά εργαλεία πιστεύω...όχι μόνο μια καλή μηχανή...& αφού την πάτησα, στις 2 βαφτίσεις των παιδιών μου ήλθε επαγγελματίας & έτσι πήγαν όλα καλά

arieta
27-03-14, 18:47
Το θέμα είναι που μένει η κοπέλλα...δεν θα φέρει κάποιον από την άλλη άκρη. Ολοι έχουμε κάποιον γνωστό φωτογράφο...:confused: :?: :?::confused:Εγώ πάντως την 'πάτησα΄ στο γάμο μας & ηλθε ένας φίλος που ήξερε να τραβάει φωτό & βίντεο...ε όλα ήταν υποφωτισμένα...θέλει & τα σωστά εργαλεία πιστεύω...όχι μόνο μια καλή μηχανή...& αφού την πάτησα, στις 2 βαφτίσεις των παιδιών μου ήλθε επαγγελματίας & έτσι πήγαν όλα καλά[/QUOTE]

Αν είναι κάποιος να δώσει του κόσμου τα χρήματα για φωτογραφίες , τουλάχιστον αυτό πρέπει να κοιτάξει, να απευθύνεται σε επαγγελματία , με γνωσεις , εμπειρία και κατάλληλο εξοπλισμό, όχι σε κάποιον με μια μέτρια μηχανή και χωρίς εμπειρία που ζητά και αστρονομικά ποσά! Προσοχή, γιατί κυκλοφορούν και αρκετοί τέτοιοι...