PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

elachl
13-06-09, 10:10
καλημερα!επειδη οπως ξερετε δουλευω σε τουριστικο γραφειο και επειδη ξερω οτι αυτην την περιοδο κανονιζετε τις διακοπες σας οτι απορια εχετε σχετικα με δρομολογια μπορειτε να με ρωτατε.παιρνω ενημερωση καθε μερα απο ολες τις ναυτιλιακες εταιριες και μπορω να σας πω και για καινουρια δρομολογια οποτε θα αποφυγετε ασκοπες μετακινησεις και χιλιομετρα.θα χαρω να σας βοηθησω καπου αν μπορω.περιμενω ερωτησεις σας!:razz:

μαμαλευτερακι
13-06-09, 15:06
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΆΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ

ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑΜΑ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΗΜΕΡΟ ΤΑΞΙΔΙ?
ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 1 ΧΡΟΝΟΥ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ …………

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ?????????????
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΤΗΝΟΥ ..

elenik
13-06-09, 17:54
Εγω ... εγω :D
Θελω εισητηρια για αρχες Αυγουστου - πιθανοτατα 7- και επιστροφη τελος Αυγουστου - 28 μαλλον .
2 Εν+2 παιδια +1 τουτου. Ποιο ειναι πιο ασφαλη γιατι ακουω πολλα και τρεμω και ποσο το συνολο? Α. για Ναξο :-D

Κατερίνα 23
13-06-09, 18:07
Εγώ θέλω μόνο να σε ευχαριστήσω που παλιότερα με είχες βοηθήσει με κάτι που έψαχνα, μου απάντησες γρήγορα και ήταν πράγματι έτσι όπως μου τα είπες...

elachl
14-06-09, 16:17
κοριτσια μου θα σας απαντησω αυριο που θα παω στο γραφειο.σημερα δεν δουλευω.μαμα λευτερακι απο πειραια θα ξεκινησεις ε?δηλαδη να πατε και να φυγετε χωρις διανυκτερευση ε?θα σου πω.κατερινα χαιρομαι που βοηθησα.να ειστε καλα.ελενικ παρομοιως αυριο θα σου πω.φιλια

μαμαλευτερακι
14-06-09, 23:45
Από Πειραιά ? δεν ξερώ υπάρχει και άλλο λιμάνι ? που να βολεύει καλυτέρα ?

Ναι μας ενδιαφέρει για να πάμε πρωί και επιστρέψουμε βραδύ
μονό για το τάμα στην πανάγια θέλουμε να πάμε…….

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ

elachl
15-06-09, 10:00
καλημερα σας.ξεκιναω με τη μαμαλευτερακι.εριξα μια ματια.ναι υπαρχει ημερησιο ταξιδι.βεβαια θα πρεπει να μου πεις ακριβως ημερομηνια για να σου πω πιο συγκεκριμενα.λοιπον υπαρχει ταχυπλοο της χελενικ το οποιο φευγει 7:25 και φτανει 10:45.μετα φευγει απο εκει 17:30 και επιστρεφει πειραια 20:35.καλο δεν ειναι?επισης ειδα οτι υπαρχει και απο ραφηνα κατι που βολευει.οτι αλλο θες ρωτα με.

elachl
15-06-09, 10:15
ελενικ μου αποτι βλεπω εχει αρκετα δρομολογια.για τη μπλου σταρ δεν μπορω να σου πω τιμες γιατι δεν εχουμε συμβαση αλλα αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι η χελενικ η οποια φευγει 7:30 και φτανει 11:15.ο ενηλικας εχει 49ευρω το ατομο και το παιδι 25 ευρω.το τουτου εχει 82,50.αν τα βγαλεις με επιστροφη με τα χαι σπιντ της χελενικ εχουν ολα μαζι 448 ευρω.εχει και πρωι και βραδυ να επιστρεψεις απο εκει τις ημερομηνιες που μου εδωσες.η να φυγεις δηλαδη απο ναξο 11:30 και να φτασεςι πειραια 15:15 η να φυγεις 20:15 και να φτασεις 23:45.για τη μπλουσταρ δες εδω:http://www.bluestarferries.gr/intro.htmοτι αλλο θες ρωτα με

elachl
15-06-09, 10:16
κατερινακι μου απο τα εμιρατα χαιρομα να βοηθαω αν μπορω.να εισαι καλα...

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
15-06-09, 12:52
elachl, καλημέρα, θέλω και εγώ βοήθεια!
Ψάχνω δρομολόγια από Αγ. Κων/νο για Σκόπελο και επιστροφή με αμάξι (14-21/8) . Τα δρομολόγια της Ηelenic seaways δε με βολευουν, ψάχνω της GA ferries που όταν τηλεφωνώ στην εταιρία όλο μου λένε από βδομάδα, ότι έχουν απεργία και τέτοια. Θα ήθελα να δεις αν στο δικό σου σύστημα έχεις παραπάνω πληροφορίες. Ευχαριστώ πολύ!

elachl
15-06-09, 12:56
που ειναι ο αγ κωνσταντινος καλη μου?:oops:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
15-06-09, 13:03
Είναι πριν τον Βόλο, ένα λιμάνι που εξυπηρετεί τις Σποράδες (Αλόννησος, Σκιάθος, Σκόπελος, Σκύρος).

elachl
15-06-09, 13:19
καλο μου κοριτσι οντως δεν υπαρχει τιποτα με τη GA υπαρχει η χελενικ μεχρι 17/06.μετα βλεπω τη χελας σπιντ καθε μερα 15:00 και φτανει 17:20.αυτο εξυπηρετει?αν βρω κατι αλλο θα σου πω τις επομενες μερες.14-21 ιουλιου η αυγουστου?

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
15-06-09, 13:34
Σ΄ευχαριστώ, το δρομολόγιο που μου γράφεις νομίζω δε μπαίνει αμάξι. Γι΄αυτό περιμένω την GA η οποία ακόμη δεν έχει βάλει δρομολόγια, νόμιζα μήπως εσύ εκεί έχεις κάποια εσωτερική πληροφόρηση. 14-21 /8 θέλω. Ευχαριστώ πάντως!

elachl
15-06-09, 13:41
παρε τηλ στο 2104121001 για τη σι τζετ να μαθεις περισσοτερα.δρομολογια γιαυτες τις ημερομηνιες υπαρχουν παντως.αν μαθω για τη GA θα σου πω.φιλια

vatraxaki
15-06-09, 13:45
ελενη μου την συζητηση αυτη ειχαμε με την παρεουλα μας να ρωτησω ο μικρος μου πληρωνει εισητηριο κανονικα;λεμε για σκιαθο να παμε

elachl
15-06-09, 13:46
τα μωρακια μεχρι 5 ετων συνηθως αναλογα και την εταιρια παιρνουν εισιτηριο ασφαλεια το οποιο ειναι υποχρεωτικο για να ταξιδεψουν.δεν πληρωνουν τιποτα απλα πρεπει να υπαρχουν στη λιστα των επιβατων για λογους ασφαλειας.

vatraxaki
15-06-09, 13:48
ναι αλλα αν κλεισω με ιντερνετ με ρωταει αριθμο επιβατων χωρις να με ρωταει ηλικια πως θα το διευκρινισω;

elachl
15-06-09, 13:56
συνηθως ρωτανε ηλικια.καπου θα δεις να λεει ινφαντ.εγω δεν δουλευω ιντερνετ ναυτιλικα εχουμε αλλο συστημα αλλα δες το καλα μην σου χρεωσει ενηλικα.

μαμαλευτερακι
15-06-09, 14:56
καλημερα σας.ξεκιναω με τη μαμαλευτερακι.εριξα μια ματια.ναι υπαρχει ημερησιο ταξιδι.βεβαια θα πρεπει να μου πεις ακριβως ημερομηνια για να σου πω πιο συγκεκριμενα.λοιπον υπαρχει ταχυπλοο της χελενικ το οποιο φευγει 7:25 και φτανει 10:45.μετα φευγει απο εκει 17:30 και επιστρεφει πειραια 20:35.καλο δεν ειναι?επισης ειδα οτι υπαρχει και απο ραφηνα κατι που βολευει.οτι αλλο θες ρωτα με.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ

ΑΠΟ 17 ΈΩΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΑ

ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ?

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ?

ΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ? Η ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ?
Η ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑΞΙ ?

ΟΠΟΙΟΙ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΛΕΝΗ………..

STAUROULA
15-06-09, 15:19
μαμαλευτερακι
Ττι να το κανεις το αυτοκινητο στην Τηνο?εμας δεν μας χρειαστεικε , ειχαμε παει και εμεεις ημερησια και αφου κατεβηκαμε απο το πλοιο πηγαμε με τα ποδια στην εκκλησια και προσκηνησαμε ειναι πολυ κοντα (παρε βεβαια καροτσι για τον μικρο) δεν θα προλαβεις και πολλα πραγματα αν εχει κοσμο, εμεις πειγαμε προσκηνησαμε μετα πηγαμε μια βολτα στα σοκακια ηπιαμε καφε μετα φαγητο και μετα παλι στο πλοιο για επιστροφη.για μια μερα δεν θες αυτοκινητο τσαμπα εξοδα, εχει και πλοιο και απο Ραφηνα οπως σωστα λεει η ελενη και κερδιζεις περιπου μιση ωρα και κατι απο εκει απο οπου σε βολευει.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 λοιπον επειδη και εμεις θα παμε Σκοπελο φετος και εχω κλεισει ηδη τα εισητηρια θα σου πω οτι απο Αγιο κωνσταντινο εχει μονο με αυτοκινητο πλοιο το highspeed 1 και κοστιζουν 44 το ατομο τα παιδια μεχρι 5 ετων δωρεαν και το αυτοκινητο 90 ευρω.
τα δρομολογια ειναι για Σαβ/ριακο 15.00 και φτανει 17.35 καθημερινες νομιζω 12.00 το μεσσημερι αναχωρηση και για επιστροφη για σκ παλι 17.50 και φτανει 20.30 περιπου για καθημερινες γυρω στις 15.00, αλλοα πλιοο για αυτοκινητο απο εκει δεν υπαρχει μετα εχει απο Κυμη αλλα εχει δρομολογια μονο Τριτη και Σαββατο απο Βολο δεν ξερω.

αυτα ελπιζω να βοηθησα

μαμαλευτερακι
15-06-09, 15:36
Δεν κατάλαβα από πού και ποιες ώρες ?
Δεν θέλω να πάω σκόπελο εγώ…

44 ευρώ για Τήνο το άτομο το εισιτήριο

STAUROULA
15-06-09, 16:18
μαμαλευτερακι
Ττι να το κανεις το αυτοκινητο στην Τηνο?εμας δεν μας χρειαστεικε , ειχαμε παει και εμεεις ημερησια και αφου κατεβηκαμε απο το πλοιο πηγαμε με τα ποδια στην εκκλησια και προσκηνησαμε ειναι πολυ κοντα (παρε βεβαια καροτσι για τον μικρο) δεν θα προλαβεις και πολλα πραγματα αν εχει κοσμο, εμεις πειγαμε προσκηνησαμε μετα πηγαμε μια βολτα στα σοκακια ηπιαμε καφε μετα φαγητο και μετα παλι στο πλοιο για επιστροφη.για μια μερα δεν θες αυτοκινητο τσαμπα εξοδα, εχει και πλοιο και απο Ραφηνα οπως σωστα λεει η ελενη και κερδιζεις περιπου μιση ωρα και κατι απο εκει απο οπου σε βολευει.

ayto afora esena

stellast
15-06-09, 16:41
STAUROULA που πηρες τηλ και εκλεισες εισητηρια για σκοπελο απο αγ.Κωνσταντινο?

STAUROULA
15-06-09, 16:50
απο ενα πρακτορειο στην γειτονια μου.

stellast
15-06-09, 16:51
μπορεις να μου πεις τηλ? γιατι οπου και αν παιρνω μου λενε οτι ακομα δεν εχουν βγει τα δρομολογια για αυγουστο.

elachl
15-06-09, 19:01
καλησπερα κοριτσια.μαμα λευτερακι η τιμη ειναι 88 ευρω πηγαινε -ελα το ατομο.το μωρο δεν πληρωνει.δεν συμφερει να δωσεις 155ευρω για το αυτοκινητο για μιση μερα αλλα δεν ξερω πως μπορεις να μετακινηθεις εκει.οσο για τα δρομολογια της GA μπορειτε να μπειτε http://www.gaferries.gr/ η ακομα να παρετε τηλ στο 2104582640 που ειναι τα κεντρικα γραφεια μηπως ξερουν αν θα μπουν δρομολογια και ποτε?

elachl
16-06-09, 09:31
καλημερα.αλλη κοπελα?

elachl
16-06-09, 10:59
ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.καντε καμια ερωτηση.ολες εχετε κανονισει τις διακοπες σας?

stellast
16-06-09, 11:22
elachl εγω ενδιαφερομαι για αυγουστο 8 με 16 απο αγ.κωνσταντινο για σκοπελο να δω τα δρομολογια και να κλεισω εισητηρια , στα τηλ.που εχω παρει μου λενε οτι δεν εχουν βγει ακομα τα δρομολογια.

elachl
16-06-09, 11:27
λοιπον υπαρχει στις 08/08 ενα πλοιο speed cat 1 στις 1500 και φτανει στις 1720.επιστρεφει το ιδιο στις 18/08 1200 και φτανει στις 1420.αν δεν σου κανουν αυτα πες μου ποια εταιρια ειναι για να βαλει αλλα να σου πω το τηλ στα κεντρικα να ρωτησεις αν θα μπουν αλλα και ποτε!

stellast
16-06-09, 11:31
εγω παιρνω τηλ στο αλκυων , αλλα μονο ενα πλοιο υπαρχει δηλ? 15.00 ειναι λιγο αργα ποιο νωρις δεν υπαρχει δρομολογιο?

STAUROULA
16-06-09, 11:32
stellast
καλημερα ακου να δεις τι γινεται με τα εισητηρια για Σκοπελο.

εγω τα εισητηρια τα πηα στα χερια μου πριν απο 20 μερες, τοτε ειχα μπει στο ιντερνετ και ειχα δει τα δρομολογια και τα εβγαζε κανονικα πηρα λοιπον στο πρακτορειο στην γειτονια μου και τα εκλεισα γιατι φοβηθηκα οτι δεν θα εβρισκα θεση για το αυτοκινητο, παω να μπω παλι στα δρομολογια την Παρασκευη για μια φιλη που ηθελε και αυτη να παει
Σκοπελο το καλοκαιρι και δεν εμφανιζε τιποτα τους παιρνω λοιπον τηλεφωνο και μου λενε δεν εχουν βγαλει ακομα τα δρομολογια αρχιζω που λες και φωναζω στο τηλεφωνο οτι εγω εχω ηδη βγαλει εισητηρια και δεν πιστευω να μην ισχισει το δρομολογιο και οτι τα εχω πληρωμενα και αλλα τετοια μου ειπαν μα πως τα βγαλατε αφου εμεις δεν εχουμε ακομα τελως παντων να μην στα πολυλογο μετα απο 5 τηλεφωνα μου ειπαν οτι ισχειουν τα εισητηρια μου αλλα για καποιους λογους που δεν μου εξηγησαν προτιμουν να βγαζουν τα δρομολογια μονο για την τρεχων εβδομαδα οποτε για αυτο δεν βλεπεις τιποτα.

τωρα γιατι το κανανε αυτο δεν ξερω για να παρουνε λεφτα τι να πω....παντως εγω τους παιρνω τηλεφωνο μερα παρα μερα δεν υπαρχει μου λενε περιπτωση να ακυρωθει το δρομολογιο μου ας κανουνε κανενα αστειο με το αυτοκινητο θα μπουκαρω μεσα στην εταιρια τους.

STAUROULA
16-06-09, 11:34
εγω παιρνω τηλ στο αλκυων , αλλα μονο ενα πλοιο υπαρχει δηλ? 15.00 ειναι λιγο αργα ποιο νωρις δεν υπαρχει δρομολογιο?

ενα υπαρχει με αυτοκινητο αυτο που σου λεω οτι εκλεισα αλλο απο Αγιο Κωνσταντινο οχι και εχει μονο ενα δρομολογιο καθημεριινα αυτα που λεει η Ελενη ειναι μονο επιβατες οχι αυτοκινητα

elachl
16-06-09, 11:39
στελα μου δεν βλεπω κατι αλλο αλλα αν σου ειπαν οτι θα μπουν και αλλα πες μου ποι εταιρια σου ειπανε να παρουμε να δουμε ποτε θα τα βαλει.σταυρουλα τα τελευταια χρονια συμβαινει αυτο που λες .τα βαζουνε στα πλανα πολυ αργα οποτε καποιος πχ που θελει να ερθει απο το εξοτερικο πως θα ειναι σιγουρος?πες μου σε παρακαλω για ποια εταιρια κρατας εισητηρια.απο τη στιγλη μου εχεις εισιτηρια βγαλει οτι και να γινει τους πας δικαστικα και σε αποζημιωνουν βαρβατα.ποια εταιρια ειναι?

stellast
16-06-09, 11:40
ωραια τα πληρωνουμε πανακριβα και δεν υπαρχουν και δρομολογια θα ψαξω και απο Βολο να δω τι γινεται.
Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον

elachl
16-06-09, 11:41
στελα απαντησε μου σε παρακαλω σου ειπανε οτι θα μπουν και αλλα η οχι?απο βολο προσ σκοπελο και το αναποδο εχει διαθεσιμα μεχρι 06/07 προς το παρον

stellast
16-06-09, 11:42
δεν ξερω εταιρεια απλα μου δωσανε τηλ απο τα πρακτορεια αλκυων που ειναι στον Αγ.κωνσταντινο και στην αθηνα

stellast
16-06-09, 11:43
elachl μου ειπανε οτι δεν εχουν βγει ακομα τα δομολογια

STAUROULA
16-06-09, 11:44
ελενη της HELLAS FERRIES ειναι το HIGHSPEED 1.θα εχουν δρομολογια σιγουρα απλα τα βγαζουν σιγα σιγα

elachl
16-06-09, 11:47
α μαλιστα.δηλαδη τα ειχανε διαθεσιμα και τωρα οχι ε?απο τη στιγμη που τα εχεις βγαλει μην ανησυχεια.και δω γινοτανε κατι τετοια κουφα στη νελ που δουλευα 7 χρονια.στελα μου σου ειπανε οτι θα βαλουνε και αλλα δρομολογια η ειναι μονο αυτο το γρηγορο που δεν βαζει αυτοκινητα.παρε σε παρακαλω τηλ και διευκρινισε το αυτο.αν δεν μπει αλλη εταιρια να κανονισεις κατι αλλο.αλλα αφου εχει βγαλει η σταυρουλα περιμενε λιγο οταν τα ξαναβαλουνε θα μπορεις να κανεις και συ εκδοση.οκ?

stellast
16-06-09, 12:06
βρηκα και αλλη εταιρεια που εχει 9,30 το πρωι με αυτοκινητο και θα βγαλουν και αλλα δρομολογια απο δευτερα απο αγ.κων/νο οποτε ολα οκ

elachl
16-06-09, 12:44
ενταξει λοιπον.οτι θες εδω ειμαστε οκ?

STAUROULA
16-06-09, 13:03
stellast ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΒΡΗΚΕς?

elachl
16-06-09, 13:05
ΠΑΝΤΩς ΕΓΩ ΓΙΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΗ.ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΛΕΝΙΚ 9:30 ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 21/06 ΠΡΟς ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ.ΠΑΡΕ ΞΑΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙς ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΘΕς.ΜΗΠΩς ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ ΓΙΑΥΤΕς ΤΙς ΜΕΡΕς ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΙς?

stellast
16-06-09, 13:07
το τηλ ειναι 2235031614 belays travel αν το γραφω καλα

2αγοράκια
16-06-09, 16:56
elachl σ ευχαριστουμε.
Εγω θελω να σε ρωτησω το εξης:θα παμε κρητη(λιμανι Ηρακλειο) στις 29/08 κ θα γυρισουμε 04/09.Βρηκα οτι η minoan με ημερησια δρομολογια πηγαινε ελα με αυτοκινητο κ 2 μικρα παιδια (ο ενας 3 κ ο αλλος 5 μηνων) κοστιzει γυρω στα 242e.Ξερεις αν το κανουν(προσφορα δηλαδη) κ αλλες εταιρειες?πχ η ανεκ?

Και παλι σ ευχαριοστω!!

elachl
16-06-09, 19:31
καλησπερα.στελλα μαλλον αυτη η εταιρια εκτελει τοπικα δρομολογια και δεν την βλεπουμε εμεις αλλα οκ οτι σε βολευει.φιλη μου για το ηρακλειο ναι εβαλα αυτες τις ημερομηνιες στην ανεκ.σου κανει εκπτωση στα ατομα και στο αυτοκινητο στο πηγαινε-ελα αλλα βγαινει 263 ευρω οποτε εσυ βρηκες με 242.χωρις καμπινα ομως ετσι?μιλαω για απλα εισητηρια.

elachl
17-06-09, 11:43
αλλη κοπελα?

ELISA
17-06-09, 13:02
Να ρωτήσω και εγώ κάτι?
Υπάρχει δρομολόγιο αππό τον Αγιο Κωνσταντίνο προς το Νότιο Πήλιο? Για να μην κάνουμε όοοοοοοολη την διαδρομή μέσω Βόλου...

elachl
17-06-09, 13:11
μεχρι 20/06 εχει για σκοπελο σκιαθο γλωσσα και αλλονησο.μετα μονο για σκιαθο και σκοπελο.αυτα βλεπω εγω.δεν ξερω αν υπαρχουν τοπικα δρομολογια.παρε σε ενα τηλ που εχουν γραψει τακοριτσια πιο πανω.μπελευς τραβελ να ρωτησεις.

ELISA
17-06-09, 13:27
μεχρι 20/06 εχει για σκοπελο σκιαθο γλωσσα και αλλονησο.μετα μονο για σκιαθο και σκοπελο.αυτα βλεπω εγω.δεν ξερω αν υπαρχουν τοπικα δρομολογια.παρε σε ενα τηλ που εχουν γραψει τακοριτσια πιο πανω.μπελευς τραβελ να ρωτησεις.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

2αγοράκια
17-06-09, 15:32
καλησπερα.στελλα μαλλον αυτη η εταιρια εκτελει τοπικα δρομολογια και δεν την βλεπουμε εμεις αλλα οκ οτι σε βολευει.φιλη μου για το ηρακλειο ναι εβαλα αυτες τις ημερομηνιες στην ανεκ.σου κανει εκπτωση στα ατομα και στο αυτοκινητο στο πηγαινε-ελα αλλα βγαινει 263 ευρω οποτε εσυ βρηκες με 242.χωρις καμπινα ομως ετσι?μιλαω για απλα εισητηρια.
Ναι, χωρις καμπινα.
Και παλι σ ευχαριστω για τον χρονο σου

zouzou
18-06-09, 16:52
μπορεις να μου πεις για Μυτιληνη λογω εντοπιοτητας κιολας εαν υπαρχει ο Κεντερης
για Αύγουστο μιλαμε παντα ή καποιο γρηγορο και το κοστος για 2 ατομα και 1 παιδι
2,5 ετων & αυτοκινητο μετ" επιστροφης ? Εχω παει σε πρακτορειο αλλα εαν δεν τα
κλεισεις ουτε στο περιπου δεν σου λενε

ifi79
18-06-09, 17:24
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ

ΑΠΟ 17 ΈΩΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΑ

ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ?

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ?

ΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ? Η ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ?
Η ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑΞΙ ?

ΟΠΟΙΟΙ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΛΕΝΗ………..

Ζω στην Τήνο (για λίγο ακόμα).
Για το κόστος των εισιτηρίων δεν μπορώ να σου πω άμεσα γιατί λόγω επαγγέλματος δεν πληρώνω εισιτήριο.
Αν είναι να πάτε μόνο για το τάμα, όχι, μην πάρετε αυτοκίνητο. Δε χρειάζεται να νοικιάσετε κιόλας.
Το πλοίο πιάνει στο έξω λιμάνι και η απόσταση μέχρι την εκκλησία είναι περίπου 15 λεπτά με τα πόδια. Θα έχει ζέστη όμως, είναι και η ανηφόρα, θα έχετε και τον Λευτεράκι... Στο λιμάνι υπάρχουν ταξί κατά τις αφίξεις των πλοίων. Αν δεν βρείτε, πηγαίνετε στον πρώτο λιμενικό που θα συναντήσετε στο λιμάνι και ζητήστε του να καλέσουν ταξί από το λιμεναρχείο. Θα σας εξυπηρετήσουν.
Καλό ταξίδι!

elachl
18-06-09, 19:33
ζουζου.απανταω σε σενα που ρωτησες για τα ταχυπλοα στελνουν το νησος χιος εδω αλλα το στελνουν απο συρο μυκονο χιο οποτε αργει καπως.επιπλεον δεν κανεο εκπτωση στο αλε-ρετουρ.επισης με μια ματια που εριξε για τον αυγουστο δεν βρισκεις δικλινη καμπινα επειδη ειναι μονο 8-10 στο πλοιο και τις εχουν κλεισει.ειναι δυσκολο αυτην την περιοδο να βρεις πηγαινε ελα με αυτοκινητο για αυγουστο.εκτος αν πετυχεις κατι με το λισος της ανεκ που κανει 12-13 ωρες αλλα εχει και εκπτωση.η με το μυτιληνη που κανει 12 ωρες της νελ αλλα ειναι επισης δυσκολο να βρεις.πρεπει να το αναθεσεις σε καπιο πρακτορειο γνωστο σου να ψαχνει συνεχεια.οσο για τα πρακτορεια ειναι υποχρεωμενα να σου κανουν κρατηση ακομα και αν δεν τα παρεις δεν επιβαρυνεσαι τιποτα.η δουλεια τους ειναι να ρωτας και να απαντανε.απλα ειναι τα πραγματα.το κεντερης εψαξα και ειδα οτι κανει ενδωκυκλαδικα δρομολογια οπως συρο σεριφο και σιφνο αλλα οχι απο πειραια.κανει δηλαδη το γυρο των κυκλαδων.ελπιζω να βοηθησα.αλλη κοπελα?

elachl
19-06-09, 10:37
αλλος?

vatraxaki
19-06-09, 11:14
Ελενη sos για πες γιατι μπερδευτηκα για κερκυρα ακτοπλοικα εισητηρια πρεπει να κοψω απο πριν η κοβουν εκει;

elachl
19-06-09, 11:44
τι εννοεις αγαπη μου.στειλε πμ να μου πεις απο που ξεκινας για κερκυρα να σου πω δρομολογια.μεσα στο πλοιο δεν βγαζουν εισιτηρια.απαγορευετε.συνηθως εχουν απεξω λυομενο η καθε εταιρια.θες να τα βγαλεις τελευταια στιγμη?αν δεν βρεις?γραψε λεπτομεριες για να καταλαβω

vatraxaki
19-06-09, 11:47
απο ηγουμενιτσα θελω να παω αλλα μου ειπαν οτι μπορω να κοψω κι απο εκει κι εγω αυτο ειπα κι αν δεν βρω;

elachl
19-06-09, 12:13
βατραχακι συγνωμη που αργησα αλλα μου την επεσε το ερορ.εχει αρκετα δρομολογια αποτι ειδα αλλα πρεπει να εισαι σιγουρη οτι θα βρεις για τη μερα που θες.παντως μεσα στο πλοιο δεν βγαζουν.υπαρχει νομος και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙελπιζω να βοηθησα.

elachl
21-06-09, 18:22
αλλη κοπελα?ρωτηστε και σας απανταω αυριο

pax
21-06-09, 23:20
Ελένη, γεια σου.
Σκεφτόμαστε μέσα Ιουλίου για Μυτιλήνη ή Χίο από Β. Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, Καβάλα ή Αλεξανδρούπολη. Τι δρομολόγια υπάρχουν;
Δεν μας πειράζει να ταξιδέψουμε νύχτα σε καμπίνα. Αυτοκίνητο δεν θα έχουμε στο πλοίο, θα νοικιάσουμε εκεί.
Από Μυτιλήνη για Χίο πόση ώρα κάνει, αν πούμε δλδ. να το συνδυάσουμε;
Στη Μυτιλήνη πού προτείνεις παραλία με αμμουδιά για να παίζει η μικρή;
Επίσης σκεφτόμαστε να κάνουμε καμμιά μονοήμερη εκδρομούλα και στην Τουρκία, Σμύρνη κτλ. Αν το γραφείο που δουλεύεις εκδίδει εισιτήρια και για τέτοιες εκδρομές, στείλε μου σε πμ τα στοιχεία του για να σας προτιμήσουμε, μια και προσφέρεις αφιλοκερδώς τις πληροφορίες :)
Ευχαριστώ πολύ!

pax
21-06-09, 23:22
Και κάτι ακόμη, επειδή είμαι και έγκυος. Το Νοσοκομείο της Λέσβου τι λέει;

elachl
21-06-09, 23:34
καλησπερα παξ.τα δρομολογια θα στα γραψω αυριο.αυτοκινητο εχουμε εμεις αν θες.εκει που δουλευω εννοω εχουμε και αυτοκινητα.για χιο ειναι 3 ωρες.στα βατερα ειναι καλα που ειναι και το ξενοδοχειο του γραφειου και η ταβερνα.θεωρειτε η καλυτερη παραλια .επισης στην πετρα κοντα στο μολυβο ειναι και στον αγιο ισηδωρο στο πλωμαρι.το νοσοκομειο εχει κανει ανακαινιση και ειναι καλο.μην ανυσυχεις.ειναι πολυ καλη η εξυπηρετηση.στελνω πμ.

mselini
22-06-09, 12:43
Ελένη, εγώ δεν χρειάζομαι βοήθεια γιατί τυχαίνει να έχω συνάδελφο που ο άντρας της έχει πρακτορείο και με εξυπηρετεί εκείνη. ΄Ηθελα όμως να σε ευχαριστήσω για την προθυμία σου να βοήθήσεις όποια από εμάς το χρειάζεται.
Τέτοιες χειρονομίες σπανίζουν στην εποχή μας.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

pax
22-06-09, 15:37
Ευχαριστώ πολύ, Ελένη!
Μπορείς να μου πεις και για επιστροφή τις ώρες, και πότε φτάνει;
Όταν κλείσουμε εισιτήρια θα σου πω τις ημερομηνίες για το αυτοκίνητο. Μικρό θέλουμε, μόνο να έχει και πίσω ζώνη για το καρεκλάκι.
Οι γονείς μου όταν είχαν πάει Μυτιλήνη νοίκιασαν ένα Daihatsu και πήγαν σ΄ένα εξωκλήσι, και τους λέει ο παπάς: μ' αυτό το νταϊχατσέλι ανεβήκατε εδώ πάνω;!
Τα λέμε!

elachl
22-06-09, 19:19
σιγα κοπελια.δεν εκανα τιποτα.παξ καλυτερα μικρο.τι να το κανεις το μεγαλο?οτι δεν καταλαβες για τα εισιτηρια ρωτα με.απλα δεν ξερω αν τελικα θα ερθεις απο καβαλα η θεσσαλονικη.οτι θες ρωτα με παλι..

angels
23-06-09, 11:06
καλημερα!επειδη οπως ξερετε δουλευω σε τουριστικο γραφειο και επειδη ξερω οτι αυτην την περιοδο κανονιζετε τις διακοπες σας οτι απορια εχετε σχετικα με δρομολογια μπορειτε να με ρωτατε.παιρνω ενημερωση καθε μερα απο ολες τις ναυτιλιακες εταιριες και μπορω να σας πω και για καινουρια δρομολογια οποτε θα αποφυγετε ασκοπες μετακινησεις και χιλιομετρα.θα χαρω να σας βοηθησω καπου αν μπορω.περιμενω ερωτησεις σας!:razz:

kalhmera!!!
ψαχνω καμπινα απο πειραι για σαμο στις 3 αυγούστου με το πλοιο νησος μυκονος. εχω δυο μικρα παιδακια και χωρις καμπινα δεν νομιζω να τα καταφερω να παω διοτι που θα τα κυνηγαω τοσες ωρες. μηπως μπορεις να με βοηθησεις. δεν βρισκω τιποτα!! ειναι μονο ενα καραβι που παει σαμος και εχουν ολα κλειστει!!! αλλα ξερω παντα καποιες τις κρατανε για δικους τους ανθρωπους. μηπως ξερεισ κατι!!! σε ευχαριστω πολυ οτι και αν γινει |!!!!

angels

elachl
23-06-09, 11:13
ΓΙΑ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ Η ΒΑΘΥ?λοιπον ειτε για καρλοβασι ειτε για βαθυ υπαρχουν ακομα κρατησεις.μεχρι τις 26/06 θα υπαρχουν μετα ακυρωνονται.το πιθανοτερο ειναι να βρεις κατι αλλα θα πρεπει να πας σε καποιο πρακτορειο που να εισαι πελατισσα και να εμπιστευεσαι και να τους πεις να κοιτανε συνεχεια απο σημερα μεχρι την παρασκευη μηπως πεσει καποια κρατηση,οταν λεω συνεχεια εννοω συνεχεια.να εχουν το δρομολογιο στο κομπουτερ και μολις ακυρωθει κατι να το αρπαξουν αμεσως.θα το βλεπω και γω αλλα γραψε μου ενα τηλεφωνο να σε παρω αμεσως,και πες μου τι ακριβως ζητας.δικλινο η τερτακλινο?ελπιζω να γινει κατι..

Ηλιάννα
23-06-09, 12:13
elachl σ ευχαριστουμε.
Εγω θελω να σε ρωτησω το εξης:θα παμε κρητη(λιμανι Ηρακλειο) στις 29/08 κ θα γυρισουμε 04/09.Βρηκα οτι η minoan με ημερησια δρομολογια πηγαινε ελα με αυτοκινητο κ 2 μικρα παιδια (ο ενας 3 κ ο αλλος 5 μηνων) κοστιzει γυρω στα 242e.Ξερεις αν το κανουν(προσφορα δηλαδη) κ αλλες εταιρειες?πχ η ανεκ?

Και παλι σ ευχαριοστω!!

Η ΑΝΕΚ εχει στα ημερησια δρομολογια το αυτοκινητο στη μια διαδρομη δωρεαν,νομιζω οτι θα σου βγει πιο οικονομικα με ΑΝΕΚ
Ριξε μια ματια εδω http://www.anek.gr/greek/offers/eso_imer_her.html

elachl
23-06-09, 12:24
ηλιανα μου στις συγκεκριμενες διαδρομες που θελει η κοπελα δεν εχει δωρεαν αυτοκινητο.ειναι βραδυνα δρομολογια.

Ηλιάννα
23-06-09, 23:22
:confused:Ουπς γκαφα ηθελα να κανω και την εξυπνη....

με βλεπω συμμετοχη στη "Ρομπα 2009":shock:

elachl
24-06-09, 09:04
οχι βρε κοριτσακι να βοηθησεις ηθελες.!!!!

angels
24-06-09, 12:10
karlobasi

elachl
24-06-09, 12:27
ΕΧΕΙΣ ΠΜ.ΤΟ ΠΗΡΕς?

elachl
24-06-09, 20:24
ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ?

angels
25-06-09, 10:45
elenaki kalimera!!! pragmatika eniosa poli oraia xues me tin prothimia sou na boithiseis. tetoioi anuropoi spanizoyn !!! se eyxaristv polu kai mproabo sou!!

christina
25-06-09, 11:21
Να ρωτήσω κι εγω...?

Ενδιαφερομαστε απο Λαύριο για Λήμνο αρχες Αυγουστου, είμαστε 4 άτομα, 2 εμεις και τα παιδιά..θελω να μαθω ποια πλοια φευγουν κ αν υπάρχει κανενα τηλεφωνο να κλεισω εισητηρια..επειδή θα χρειαστουμε κ καμπίνα για αυτο τον λόγο.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

salomi
25-06-09, 12:45
elachl εγω δεν θελω πληροφοριες για καποιο δρομολογιο αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω κατι που ισως να γνωριζεις. εχω βρει μια πτηση που μας βολευει για σαντορινι με επιστροφη απευθειας απο θεσσαλονικη σε ενα site που λεγεται airtickets.gr για να το κλεισω ομως πρεπει να κανω ηλεκτρονικη κρατηση (δεν θα υπαρχει εισητηριο, παω απευθειας για τσεκ ιν) και για να το πληρωσω πρεπει να δωσω πιστωτικη. ειναι ασφαλες? να την δωσω την πιστωτικη μου?το γνωριζεις το εν λογο site?εχει ενα τηλ στο οποιο πηρα και ειναι οντως εταιρεια που λεγεται airtickets αλλα μου ειπαν για aegean που ειναι η πτηση μονο με πιστωτικη. αν γνωριζεις βοηθησε με γιατι θελω να το κλεισω, αλλιως οποια αλλη κοπελα ξερει ας μου πει. ευχαριστω!

STAUROULA
25-06-09, 12:57
salomi ετσι ειναι οντως υπαρχει αυτη η εταιρια και το κλεινεις μονο ηλεκτρονικα και σου ερχεται με e-mail η κρατηση το εκτυπωνεις και με αυτο πας στο τσεκ ιν, αλλα αφου θα πας με aegean γιατι δεν τα κλεινεις απευθειας απο αυτην απο το site της? απο προσωπικη πειρα ξερω οτι στο ιντερνετ για aegean εχει μια εκπτωση δλδ κερδιζεις περιπου κανενα 20ευρω με επιστροφη απο οτι σε πρακτορειο απλα σου λενε οτι το site εχει καποιου ιδους προσφορα εγω το ειχα τσεκαρει ετσι γιατι μετα που πηρα σε ενα πρακτορειο και ρωτησα για το ιδιο δρομολογιο μου ειχαν πει κατι παραπανω σε χρηματα

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕ αν τα κλεισεις μεσω ιντερνετ δεν ακυρωνονται ουτε μπορεις να αλλαξεις δρομολογιο εξου και οι καλυτερες τιμες

elachl
25-06-09, 13:13
κοριτσια συγνωμη για την καθυστερηση.ψαχνω και σας απανταω αμμεσα

elachl
25-06-09, 13:22
χριστινα υπαρχουν αρκετα δρομολογια ολα με τη νελ.τηλ 2104115015.εχει στις 3 5 7 10 12 14 17 αυγουστου.καποιες μερες εχει και 2 πρωι απογευμα.οταν ξερεις κατι παραπανω ρωτα για να γινω πιο συγκεκριμενη.σε συμφερει να επιλεξεις το παναγια θαλασσινη που φευγει 1100 και φτανει 2030.τιμη 60 το ατομο και τα παιδια μηδενικα εισιτηρια ανευ αξιας.αν εχετε αυτοκινητο ειναι 99 ευρω.οτι αλλο θες ρωτα με μολις εισαι πιο σιγουρη για τις μερες.

elachl
25-06-09, 13:25
μα ουτως η αλλιως σαλομι μου και με την ετζιαν να κλεισεις μεσω ιντερνετ παλι με πιστωτικη πληρωνεις.ειτε να τα κλεισεις μονη σου ειτε σε πρακτορειο διοτι στα αεςροδρομια πληρωνεις παραπανω.μην φοβασαι.ετσι λειτουρηγει και η ετζιαν.ισως το πρακτορειο να βαζει πανω και την προμηθεια συστηματως.καλυτερα κλειστα μονη σου.τα ιντερνετικα οπως και αν τα κλεισεις.δεν ακυρονωνται.παιρνεις πισω κατι ψιχουλα απο φορους και αν θα τα παρεις.πρεπει να εισαι απολυτως σιγουρη οταν τα κλεινεις αλλιως χανεις τα λεφτα σου οκ?ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ?

christina
25-06-09, 13:40
χριστινα υπαρχουν αρκετα δρομολογια ολα με τη νελ.τηλ 2104115015.εχει στις 3 5 7 10 12 14 17 αυγουστου.καποιες μερες εχει και 2 πρωι απογευμα.οταν ξερεις κατι παραπανω ρωτα για να γινω πιο συγκεκριμενη.σε συμφερει να επιλεξεις το παναγια θαλασσινη που φευγει 1100 και φτανει 2030.τιμη 60 το ατομο και τα παιδια μηδενικα εισιτηρια ανευ αξιας.αν εχετε αυτοκινητο ειναι 99 ευρω.οτι αλλο θες ρωτα με μολις εισαι πιο σιγουρη για τις μερες.

σε ευχαριστω πολύ πολύ
με ενδιαφέρει να δώ και για καμπίνα, για 2 Αυγούστου ή 3 Αυγουστου και κατά προτίμηση να φεύγαμε βράδυ ώστε να κοιμηθουν τα παιδιά. Αρα με καμπίνα για 4 άτομα πόσο στοιχίζει περιπου? θελω να δω αν συμφερει να φυγουμε απο κει, ειδάλλως Βολο, θα πληρώσουμε βενζίνη, 80ευρώ τα 2 άτομα +αυτοκινητο...

Θα παρω να ρωτησω σε ευχαριστω

elachl
25-06-09, 13:45
στις 02/08 ειναι ο ταξιαρχης 2000 και φτανει 550.δεν στο συνιστω.δεν εχει και καμπινες.καλυτερα το πρωινο.

salomi
25-06-09, 14:18
ευχαριστω και την Σταυρούλα και την elachl!θα τα κλεισω απο το site της aegean.

elachl
25-06-09, 20:11
θα σκασω αν δεν βρω θεσεις στην ειντζελς για καρλοβασι.θα βρω που θα παει....

elachl
26-06-09, 14:27
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:-D

elachl
27-06-09, 12:01
δεν θελετε τιποτα αλλο?

culte
27-06-09, 13:19
ελένη σε ποιο πρακτορείο δουλεύεις? μέσα στη Μυτιλήνη? αν ήξερα θα σου έλεγα να μου βγάλεις εσύ τα εισιτήρια, ψάχναμε και δεν βρίσκαμε για επιστροφή καμπίνα και αυτοκίνητο. τελικά βρήκαμε με το Χίος. αλήθεια το Μύκονος τι έγινε?

elachl
27-06-09, 13:22
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ.ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ.το χιος ειναι αδερφακι του μυκονος και το στελνουνε εδω τωρα ενω το μυκονος παει στη σαμο.δεν θα το πιστεψεις πριν λιγο ηρθε μια κοπελα που μενει στη γερα και γνωριστηκαμε που ειναι μελος.τι καλα!μολις ερθεις περιμενω τηλ.

culte
27-06-09, 13:29
σιγουρα! φιλακια...

elachl
29-06-09, 11:27
θελετε αλλες πληροφοριες?ενοειτε οτι το θεματακι θα ισχυει και για τις διακοπες χριστουγεννων η πασχα η οτι αλλο θελετε!

Νινεττα
04-07-09, 21:58
καλησπερα και ευχαριστούμε για την καλή σου διάθεση για βοήθεια!
Μηπως ξέρεις τι υπάρχει για Σέριφο απο Πειραιά για αυτη την Πατασκευη και επιστροφή την Κυριακή?
Λεμε να φύγει ο Λευτέρης με το παιδί το πρωί (για να μην χασουν όλη την ημερα και να κάνουν και κανενα μπανάκι)και εγω μετά την δουλειά,δηλαδή μετα τις 16.30
να παω να τους βρώ.
Και τι τιμές?Ο μικρος ειναι 6.5 χρονων πληρωνει κανονικά?

elachl
05-07-09, 08:46
καλημερα κοριτσαρα.δεν εχω χρονο να σου πω πολλα.ηρθα εκτακτως στο γραφειο.ειδα οτι εχει 7:25 πρωι και φτανει 11:50.και για σενα η 17:30 και φτανει 19:15 η 18:00 και φτανει 20:25.το παιδακι 6,5 πληξρωνει μισο εισητηριο.τιμες ξερω μονο με των 18:00 που εχουμε συμβαση.43ευρω ενηλικας 21,50 το παιδικο.

Νινεττα
05-07-09, 14:09
ατσα!και προθυμη και γρηγορη!!!!
ευχαριστωωωωω!

elachl
18-07-09, 10:33
up!:-P:razz::p:-D;)

elachl
31-07-09, 11:57
.....................

DALIA
31-07-09, 12:02
elech μπορείς να δεις και δρομολόγια βασικά τιμές θέλω και για αυτοκίνητο από Γλύφα για Ευβοια.
Επίσης αν μπορείς να δεις Πευκί σποράδες ?

elachl
31-07-09, 12:04
που ειναι η γλυφα?μηπως εχει αλλο ονομα γιατι δεν το βγαζει αυτο?που ειναι αυτο το μερος?

elachl
31-07-09, 12:05
απο πευκη εχει αλλα γινε πιο συγκεκριμενη.σποραδες που ακριβως?

DALIA
31-07-09, 12:11
άστω κοριτσάκι για γλυφα...λογικά πρέπει να ειναι υπερβολικα φθηνά.
Σποράδες θέλουμε να πάμε Σκιάθο και Σκόπελο.
Και αν μπορείς να δεις αν σε κατεβάζουν στη χώρα

elachl
31-07-09, 12:25
απο πευκη σκιαθο και σκοπελο δεν εχει δρομολογια.το ειδα.εισαι σιγουρη?εχεις ξαναπαει?αν ειχε θα τα εβλεπα...

DALIA
31-07-09, 12:51
προφανώς έχει μικρούτσικα πλοιαράκια που είναι τοπικά...
οκ μικρή μου πάντως ευχαριστώ που ασχολήθηκες

elachl
31-07-09, 12:53
για το πικα αν βαλεις στο γουγλη τα ονοματα των νησιων σιγουρα θα εχει τουριστικα γραφεις και τλ.βρισκεις και παιρνεις και ρωτας..φιλακια νταλακι..

DALIA
31-07-09, 12:54
τι είναι το πικα

miamama
31-07-09, 13:18
η γλύφα είναι στον βόλο...ο αγιόκαμπος είναι στην εύβοια.
έχει κάθε μισή ώρα φέρυ.
δεν θυμάμαι μέχρι τι ώρα το βράδυ όμως.
από πευκί για σποράδες έχει καραβάκια μικρά,καικάκια.

miamama
31-07-09, 13:20
τιμή με το αυτοκίνητο είναι πολύ φθηνά από γλύφα.
κάνα 15-20Ε με οδηγό-συνοδηγό.

elachl
31-07-09, 13:36
τοπικα εννοουσα.συγνωμη ρε νταλια..

DALIA
31-07-09, 13:39
από πευκί για σποράδες έχει καραβάκια μικρά,καικάκια.

miamama αυτά τα καραβάκια σε πάνε σε συγκεκριμένο μέρος Σκάθο και Σκόπελο?
επίσης ήθελα να σε ρωτήσω μπορείς να φύγεις πρωί και να γυρίσεις βράδυ?

τοπικα εννοουσα.συγνωμη ρε νταλια..

άντε βρε ζητάς και συγνώμι...
εγώ η ξανθιά που δεν καταλαβα τι εννοείς φταίω

miamama
31-07-09, 13:44
δεν είμαι σίγουρη γιατί κι εγώ δεν έχω πάει ποτέ.
χίλιες φορές έχω πάει ιστιαία κι ακόμα δεν αξιώθηκα να πάω σποράδες.
σε λιγό έρχεται ο άντρας μου και θα τον ρωτήσω.
νομίζω ότι μπορείς να πας για ημερήσια βόλτα.

vasdeli
31-07-09, 14:10
DALIA όταν ταξιδέψαμε εμείς από Αγιόκαμπο,Εύβοια για Γλύφα τα εισιτήρια (αυτοκίνητο και οικογένεια) έκαναν γύρω στα 25 ευρώ. Είναι κάτι τοπικά πλοιαράκια, οι γνωστες παντόφλες, 2 διαφορετικά και έχουν τακτά δρομολόγια, κάθε 1 ώρα περίπου.

DALIA
31-07-09, 14:11
κοριτσια ευχαριστω για τις πληροφοριες

miamama
31-07-09, 14:14
το καραβάκι πάει σκιάθο-σκόπελο-αλόνησσο.
ωραία είναι να πάς κουκουναριές στην σκιάθο για μπάνιο και για φαγητό.
μετά το απόγευμα το καραβάκι σε παίρνει το απόγευμα για πευκί πίσω.
και κατά 99% θα δείτε δελφίνια στην διαδρομή.
αυτά έμαθα από τον σύζηγο.

elachl
31-07-09, 14:28
χαιρομαι που το θεματακι μου ειχε τετοια απηχηση και ελπιζω να τα χιλιασει.λυπαμαι που δεν εχω καταφερει να βρω καμπινα για την ειντζελς.θα συνεχισω να ψαχνω μερι την ημερομηνια ταξιδιου.ισως ακυρωσει κανενας...:-(

pax
06-08-09, 17:53
Ελένη, τώρα που επιστρέψαμε από τις διακοπές θέλω να σε ευχαριστήσω για τη βοήθειά σου στα δρομολόγια και στην ενοικίαση αυτοκινήτου. Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα κι από κοντά. Η Μυτιλήνη είναι πολύ όμορφο νησί, το συστήνω ανεπιφύλακτα!

pax
06-08-09, 17:59
Α, και κάτι άλλο για όσες/όσους δεν το ξέρουν: όταν αγοράζεις εισιτήρια online, τουλάχιστον με τη ΝΕΛ, δεν υπάρχει τρόπος να κλείσεις και θέση. Αν δεν συνεννοηθείς με τουριστικό γραφείο, σου κλείνουν αυτόματα όποια θέλουν. Εμείς είχαμε κλείσει σε δίκλινη καμπίνα και όταν πήγαμε στο εκδοτήριο λίγο πριν την αναχώρηση, ανακαλύψαμε ότι μας είχαν βάλει σε ξεχωριστές δίκλινες με τον άντρα μου, ενώ είχαμε τον ίδιο αριθμό κράτησης. Ευτυχώς για την επιστροφή πήγαμε εγκαίρως σε γραφείο και κλείσταμε την ίδια καμπίνα.

elachl
12-08-09, 10:01
καλημερα!ειρηνη σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...δεν εκανα τιποτα το ιδιαιτερο..και γω χαρηκα .τι κανει το αγκελουδι σου?πολλα φιλια.η εγκυμοσυνη καλα?να ρωτησω κατι?τι καιρο κανει στην αυστρια?γιαυτο που με ρωτησες μεσω πμ ολα καλα.ετσι ητανε αυτο που ξερεις αλλα εγω δεν το ηξερα..

pax
12-08-09, 15:14
Γεια σου Ελένη! Σου στέλνω πμ

elachl
01-10-09, 11:42
καλημερα και καλο μηνα!γιορτες ερχονται ολο και καπου ισως θελετε να πατε.εννοειτε οτι το θεμα ισχυει.ευχαριστω!

2αγοράκια
01-10-09, 12:07
Καλημερα κ καλο μηνα!!
Ερωτηση :Εκλεισα μεσω της aegean εισητηρια της μαμας μου για Σαμο κ συγκεκριμενα με μια προσφορα που κανει αυτες τις ημερες με 55,01ε πηγαινε-ελα.
Επειδη θαμπωθηκα με την τιμη:idea:, δεν ειδα οτι εγραφε οτι οι πτησεις ειναι με αλλη εταιρια.Μετα πηρα τηλ την aegean να ζητησω διευκρινησεις κ μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν ισχυει κ οτι εχει γινει λαθος στην σελιδα.
Σε ρωταω αν εχεις ακουσει κατι γι αυτο.

Φιλια:lol:

elachl
01-10-09, 12:11
εσυ τα εκλεισες μεσω της σελιδας της ετζιαν η απο απο αλλη σελιδα?με ποια εταιρια εκλεισες τελικα?απο οτι ειδα υπαρχουν δρομολογια αθηνα σαμο.με ετζιαν για γινε λιγο πιο σαφης..

2αγοράκια
01-10-09, 12:26
sorry εχεις δικιο!!:cool:

Τα εκλεισα μεσω της σελιδας της aegean.Αν δεις ειναι καποιες πτησεις με θαυμαστικο διπλα.
Κοιτα πχ το παρακατω λινκ
https://eticket.aegeanair.com/itd/itd/DoAirSearch

Και βαλε ημερ πχ 05/11/09.Εκει θα σου βγαλει το προγραμμα πτησεων, ειναι οι πτησεις με θαυμαστικο.

elachl
01-10-09, 12:32
η σελιδα της ετζιαν ειναι για εισητηρια μονο με ετζιαν..ποια ειναι η αλλη εταιρια?αποκλειετε!μονο τζιαν βγαζουμε μεσα απο εκει...

2αγοράκια
01-10-09, 12:38
Γι αυτο τους πηρα κ τηλεφωνο!!Μου ειπαν οτι ειναι λαθος..Θα σας πω οταν ταξιδεψει.

Σ ευχαριστω παντως

elachl
01-10-09, 12:40
πηρα τηλ τωρα και το διευκρινησα..αυτο εχει να κανει με τον τυπο του αεροσκαφους και οχι οτι ειναι αλλη εταιρια..με ετζιαν πεταει .οκ?μην ανησυχεις

2αγοράκια
01-10-09, 12:44
Ευχαριστω, και εγω τοτε πηρα τηλεφωνο γιατι με εφαγε ο αντρας μου οτι ειναι φθηνα γιατι μισθωνουν low cost εταιριες.:roll:

elachl
01-10-09, 12:47
αντρες....

elachl
08-10-09, 00:11
up!,,,,,,,,,

ilonka19
08-10-09, 15:00
Εξηγήστε μου κάτι απλό προσπαθώ να δω τιμές της aegean Θεσσαλονίκη-Αθήνα και η τιμή με επιστροφή για εμένα και το παιδί είναι 220 όταν είναι με επιστροφή ενώ όταν είναι απλή μετάβαση Θεσσαλονίκη Αθήνα και απλή μετάβαση Αθήνα Θεσσαλονίκη είναι 210? Επίσης τι ξέρετε για την athens airways? Είναι αξιόπιστη εταιρεία?

elachl
08-10-09, 16:47
καλησπερα!συμβαινει αυτο που λες.καλυτερα να τα βγαλεις ξεχωριστα...οσο για την αθενς μια χαρα ειναι.εχει πολυ κινηση!

elachl
21-10-09, 09:53
up!..........................

michel
22-10-09, 15:03
ελακι,θα ταξιδεψω αυτο το σαβ/κο στον Πορο.Δεν εχω κανονισει ακομα τιποτα.Ποτε εχει καραβι απο Πειραια,και ποτε εχει για επιστροφη την κυριακη απογευμα.Στο ιντερνετ δεν μπορεσα να βρω ουτε δρομολογια,ουτε τιμες εισιτηριων.Αν εχεις την καλοσυνη....

.ευχαριστω εκ των προτερων!!

elachl
22-10-09, 15:30
θα σου πω στις 6 που θα παω γραφειο παλι.οκ?

elachl
22-10-09, 15:32
επισης να ενημερωσω οτι απο σημερα εβγαλε προσφορες για εσωτερικο και εξωτερικο η olympic air!μιλαμε για πολυ καλες τιμες!οποιος προλαβει θα ειναι τυχερος...

ΝΟΥΝΟΥ
22-10-09, 15:51
τι γλυκια κοπελα που εισαι ευχαριστουμε πολυ.εμεις με τον αντρα μου ταξιδευουμε συχνα εξωτερικο τουλ.1 φορα τον χρονο(φετος που σαλταρα ηταν 2)ξερεις καποιο σαιτ που να κανει προσφορες αλλα χωρις να δωσεις ημερομηνιες.δλδ δεν με ενοχλει αν θα παω για το πασχα η το καλοκαιρι η τα χριστουγεννα ...αρκει να πετυχω καλη τιμη.ξερεις κατι?ευχαριστω εκ των προτερων

ΝΟΥΝΟΥ
22-10-09, 15:52
αεροπορικα εννοω....

elachl
22-10-09, 18:53
νουνου δες εδω
www.airtickets.gr (http://www.airtickets.gr)

elachl
22-10-09, 18:59
michel
24/10
8:00
9:30
12:00 2 πλοια
13:00
17:00
18:00

25/10
8:00
12:00
12:45
13:00
17:00

25/10 επιστροφη
7:30
11:30
15:35
15:45
19:15
21:00 εχει μονο 56 εισητηρια.πρεπει να σπευσεις
ολα τα δρομολογια ειναι με hellenic seaways
δεν γινονται κρατησεις μονο εκδοσεις επειδη ειναι κοντινη ημερομηνια
τηλ 2104199000

michel
22-10-09, 19:29
ευχαριστω πολυ,καλη μου! παιρνω τωρα τηλεφωνο!

ΝΟΥΝΟΥ
22-10-09, 22:44
κι εγω ευχαριστω πολυ

evikat
22-10-09, 23:37
καλησπερα... Μηπως μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο μπορει να γινει το ταξιδι Θεσσαλονίκη-Σαμος? Μου είπαν ότι υπαρχει καράβι μέσω καβάλας. Ισχύει?

elachl
22-10-09, 23:38
ναι!θα σου πω αυριο πιο συγκεκριμενα.οκ?περιπου ποτε θες εσυ?

evikat
23-10-09, 00:13
μέχρι την επομενη Τετάρτη

elachl
23-10-09, 00:15
θα σου πω το πρωι που θα παω γραφειο....ποσα ατομα ειστε και αν θελετε καμπινα η οχι πες μου..θες και τιμες?

Χριστιάνα
23-10-09, 01:09
Γεια σου elachl!!!
εγω θα ηθελα να μου πεις εαν υπαρχει καποια προσφορα απο Αθηνα για Κυπρο [Λαρνακα ή Παφο] με οποιαδηποτε εταιρεια!Ενδιαφερομαι για τον Νοεμβρη γυρω στις 15-20 ..
Σ`ευχαριστω!:p

margyt
23-10-09, 01:11
Καλησπέρα Ελένη,
Για ταξίδι με αεροπλάνο Ελλάδα τί χαρτιά χρειάζονται για το μωρό που είναι αβάπτιστο;
Ευχαριστώ.

Χριστιάνα
23-10-09, 01:11
Ξεχασα να σημειωσω..
one way πτηση για ενα ατομο.
παω μονιμα!

elachl
23-10-09, 10:14
margyt χρειαζετε το βιβλιαριο υγειας του παιδιου!

elachl
23-10-09, 10:21
evikat το εψαξα.απο θεσσαλονικη εχει ενα δρομολογιο 26/10 19:00 αλλα φτανει την αλλη μερα 18:15.το εισητηριο ειναι 40ευρω
απο καβαλα εχει:23/10 20:00 φευγει 15:00 φτανει βαθυ τιμη 38ευρω
28/10 20:00 φτανει 14:35 καρλοβασι τιμη 38 ευρω
30/10 20:00 φτανει 15:00 βαθυ τιμη 38 ευρω
δεν εχουν βγει αλλα δρομολογια προς το παρον

elachl
23-10-09, 10:26
XRISTIANA μπες στο www.airitickets.gr (http://www.airitickets.gr) θα σου βγαλει ολες τις εταιριες απο το φθηνοτερο στο ακριβοτερο.ειναι πολυ αξιοπιστη σελιδα.απλα προσεξε να τικαρεις με διαθεσιμοτητα οκ?

margyt
23-10-09, 15:47
margyt χρειαζετε το βιβλιαριο υγειας του παιδιου!

:D Ευχαριστώ πολύ Ελένη μου.

evikat
23-10-09, 16:31
Και για Ικαρία τι ξέρουμε? Πάλι από Θεσσαλονίκη

elachl
23-10-09, 16:52
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕΤΑ ΤΙς 1800.ΟΚ?

elachl
23-10-09, 18:14
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΙΚΑΡΙΑ

elachl
23-10-09, 18:17
ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΛΥΜΠΑΚΗ ΜΕΣΩ ΑΘΗΝΩΝ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ

elachl
12-11-09, 09:06
το θεματακι ισχυει.μην ξεχνιομαστε

pontikaki
17-12-09, 11:06
Ελενη μου καλημερα μπορεις να με βοηθησεις?
Θελω να κοιταξεις τι δρομολογια υπαρχουνε για 8 και 9 Ιανουαριου απο Μυτιληνη για Θεσ/κη ηΑθηνα (ωρες πλοια και κοστος) και επιστροφη 26 η 27 Ιανουαριου απο Θεσ/κη η Αθηνα.
Σε ευχαριστω εκ των προτερων

elachl
17-12-09, 11:09
καλημερα.με πλοιο θες?θεσσαλονικη -αθηνα δεν υπαρχει πλοιο

elachl
17-12-09, 11:15
κατσε να τα παρω με τη σειρα
μυτιληνη-θεσσαλονικη εχει μονο 08/01 λισσος 8:00 πρωι
φτανει 22:30
τιμη ιχ 117
δικλινη 120 αν κοπει το ενα στρατιωτικο.
09/01 δεν εχει

elachl
17-12-09, 11:22
για αθηνα
08/01 νησος χιος φευγει 6:45 το πρωι.φτανει 16:15
τιμη 36,50 χωρις καμπινα 18,50 στρατιωτικο παιδι ασφαλεια σκετη
ιχ 98,00 ευρω
δικλινη 85,50 το ατομο.δεν εχει στρατιωτικο

09/01 νησος χιος 6:45 τα ιδια παλι
09/01 λισσος 18:00 φτανει 7:00
τιμες 72,00 για σενα 39,00 στρατιωτικο 98,00 ιχ

elachl
17-12-09, 11:25
26/27 απο θεσσαλονικη δεν εχουν βγει ακομα
απο αθηνα
26/01΄λισσος 19:00 ιδιες τιμες
27/01 νησος χιος 18:30 ιδιες τιμες
27/01 μυτιληνη 19:00 φτανει 7:00
ιχ 98,00 καμπινα -υπαρχουν μονο 5- 40,00 το στρατιωτικο 57,00 για σενα
οτι αλλο θες παρε τηλ

ALIKOYLA
10-02-10, 15:05
γεια σου,ψαχνω για αεροπορικα για σητεια κρητης για το ασχα,αναχωρηση μεγαλη πεμπτη μετα το μεσημερι και επιστροφη δευτερα του πασχα,α πο αθηνω φευγουμε,2 ενηλικες και η μικρη.κοιταω στο air ticket και μου βλαζει μονο για ηρακλειο.μου ειπαν οτι η scy scanner παει σητεια αλλα μου βγαζει δρομολογια μονο σαββατοκυριακα.ξερεις αν βαζουν προσθετα δρομολογια ηια σητεια το πασχα ή αν παει καποια άλλη εταιρεια εκει?ευχαριστω για οποια πληροφορια μου δωσεις!!!

elenik
12-02-10, 11:16
ειναι καποιες εταιρειες που αν κλεισω τωρα για καλοκαιρι τα κλεινω μιση τιμη.
Δεν θυμαμαι ποιες για πειτε?

elachl
12-02-10, 13:52
αλικουλα το airtickets ειναι πολυ εγκυρο σαιτ..θεωρω οτι αν θα υπηρχαν προσθετα δρομολογια θα ειχαν ηδη μπει
elenik για εξωτερικο η εσωτερικο προορισμο θες?

ALIKOYLA
12-02-10, 14:04
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!

axileas
13-02-10, 17:14
mhpos xerete an iparxoyn hdh h tha iparxoyn argotera eisithria ploioy kata protimhhs grhgoroy apo sifno gia paro stis 20 ioynioy kiriakh? h kapia alh kontinh hmera?

axileas
16-02-10, 11:37
στα ελληνικα λοιπον:μηπως ξερετε αν εχουν βγει τα δρομολογια απο σιφνο για παρο συγκεκριμενα στις 20 ιουνιου κυριακη?ευχαριστω

elachl
16-02-10, 12:12
ΑΠΟ ΣΙΦΝΟ-ΠΑΡΟ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ 17-02 ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
θα χρειαστει να κανετε υπομονη μεχρι να βγουνε
ειναι νωρις ακομα

mary77
25-02-10, 00:40
να σε ρωτησω αμα κλεισω και την επιστροφη για πλοιο θα εχω καποια εκπτωση?μιλαω για θεσ/νικη-ροδο με blue star για ιουλιο.ευχαριστω!

elachl
25-02-10, 09:44
ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΕ BLUE STAR ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΠΑΡΕ ΣΤΟ 2251025346
TSOLOS TRAVEL

mary77
26-02-10, 18:30
ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΕ BLUE STAR ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΠΑΡΕ ΣΤΟ 2251025346
TSOLOS TRAVEL

ευχαριστω:-D

ada9
10-04-10, 18:25
Ελένη βοήθεια μπαινω σε διαφορα site με δρομολογια πλοιων και τιμες για Τζια και δεν μου βγάζει!
θέλω για Παρασκευή 30/4 απο Λαυριο για Τζια 2 ενηλικες και βρεφος + αυτοκίνητο και επιστροφή 2/5 πάλι Λαύριο !αν μπορεις πες μου δρομολόγια και ποσο θα κοστίσει!ευχαριστώ

elachl
10-04-10, 18:42
πειραζει να σου πω δευτερα πρωι?επειδη δεν δουλευω σαββατο απογευμα και κυριακη...συγνωμη...θα επιστρεψω τη δευτερα πρωι

Αννουλιτσα
10-04-10, 18:57
Μιας που( απο ολα οσα διαβασα παραπανω) εισαι τοσο ευγενικη και εξυπηρετικη θα θελα και γω να σε ρωτησω κατι.
Τον Αυγουστο σκοπευουμε να ταξιδεψουμε για Σαντορινη ...υπαρχει περιπτωση απο τωρα να μπορεσω να βρω φθηνα αεροπορικα εισητηρια?(ξερω ακριβως τις ημερομηνιες) Και αν ναι με ποιον τροπο?
Βλεπεις με το πλοιο ειναι πολλες οι ωρες , ειδικα απο Θεσ/νικη ..εκτος και αν ερθουμε Αθηνα που απο οσο ξερω ειναι 9 ωρες περιπου
Ευχαριστω...............

elachl
10-04-10, 20:51
καλησπερα!μπες στο www.airtickets.gr

εχει ολες τις εταιριες απο το φθηνοτερο ναυλο και ειναι εγκυρο..θα σου πω και γω απο δευτερα,οκ?

ada9
11-04-10, 02:05
πειραζει να σου πω δευτερα πρωι?επειδη δεν δουλευω σαββατο απογευμα και κυριακη...συγνωμη...θα επιστρεψω τη δευτερα πρωι
δεν βιάζομαι!σ ευχαριστώ!

Αννουλιτσα
11-04-10, 16:37
καλησπερα!μπες στο www.airtickets.gr (http://www.airtickets.gr)

εχει ολες τις εταιριες απο το φθηνοτερο ναυλο και ειναι εγκυρο..θα σου πω και γω απο δευτερα,οκ?
Ενταξει...σ ευχαριστω πολυ

elachl
12-04-10, 14:08
ADA9 ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΔΡΟΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ 30/04...
ΩΡΕΣ:
8:30
14:15
16:45
20:15
21:30
ΕΤΑΙΡΙΕς:ΚΑΡΥΣΤΙΑ Ν.Ε(2224025145)
GOYTOS LINES(2106135422)
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΜΕς ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΑ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΕΣΥ

ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ:
ΥΠΑΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΤΗΣ ΝΕΛ 22:45-23:59(ΤΑΧΥΠΛΟΟ)
ΤΙΜΕς 7,60 ΑΤΟΜΟ
ΒΡΕΦΟς 0
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΑΝ ΕΙΧΕ Η ΤΙΜΗ ΘΑ ΗΤΑΝ 23,30
ΤΗΛ ΝΕΛ 2104115015-2104113722
ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩς 01/05 20:00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗς GOYTOS LINES(ΜΗΠΩς ΒΡΕΙς ΘΕΣΗ ΓΙΑΥΤΟ)

ada9
12-04-10, 22:41
ADA9 ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΔΡΟΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ 30/04...
ΩΡΕΣ:
8:30
14:15
16:45
20:15
21:30
ΕΤΑΙΡΙΕς:ΚΑΡΥΣΤΙΑ Ν.Ε(2224025145)
GOYTOS LINES(2106135422)
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΜΕς ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΑ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΕΣΥ

ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ:
ΥΠΑΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΤΗΣ ΝΕΛ 22:45-23:59(ΤΑΧΥΠΛΟΟ)
ΤΙΜΕς 7,60 ΑΤΟΜΟ
ΒΡΕΦΟς 0
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΑΝ ΕΙΧΕ Η ΤΙΜΗ ΘΑ ΗΤΑΝ 23,30
ΤΗΛ ΝΕΛ 2104115015-2104113722
ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩς 01/05 20:00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗς GOYTOS LINES(ΜΗΠΩς ΒΡΕΙς ΘΕΣΗ ΓΙΑΥΤΟ)
Σ ευχαριστώ πολύ!η επιστροφή δεν βολευει, οπότε μάλλον άκυρο η Τζια!

elachl
12-04-10, 22:53
οτι αλλο θες ρωτα με..οκ?

marigoulio
17-04-10, 23:23
μηπως μπορεις να μου πεις μηπως εχει πλοιο απο ηρακλειο για ναξο απο ιουνιο?:D
ευχαριστω!

ismeni
17-04-10, 23:52
ελένη καλησπέρα
θελουμε να παμε ιθάκη το τριήμερο του αγίου πνέυματος. μπορεις να μου πεις δρομολόγια; αναχώρηση σάββατο 22/5 με επιστροφή δευτέρα 24/5.
ευχαριστώ

elachl
18-04-10, 03:18
θα σας απαντησω αμεσα κοριτσακια!

elachl
19-04-10, 11:30
μαριγιουλιο δεν βρηκα καθολου δρομολογια απο ηρακλειο για ναξο!θελω να μαθεις αν το λιμανι στη ναξο εχει καποιο ονομα...ισως ετσι βρω κατι...
ισμηνη απο ποιο λιμανι θελεις να δω?

ismeni
19-04-10, 11:32
ισμηνη απο ποιο λιμανι θελεις να δω?

ελένη καλημέρα
ούτε ξερω. δωσε μου ολες τις επιλογες που εχω και τις τιμές, εαν είναι δυνατο.

elachl
19-04-10, 11:41
επειδη υπαρχουν πολλα λιμανια γινε λιγο πιο συγκεκριμενη...
πχ απο πατρα που ειδα εχει 12:30 με strintzis lines το κεφαλοννια τη μερα που θες..
τιμες δεν μπορω να δω επειδη δεν εχω συμβαση με αυτες τις εταιριες αλλα αν μπεις στο σαιτ τους θα βρεις τηλεφωνα πρακτορειων τους να ρωτησεις...
απο πιο αλλο λιμανι να δω?απο πειραια δεν εχει

ismeni
19-04-10, 11:42
από κιλήνη ξερω εχει
και από πού αλλού;

elachl
19-04-10, 11:59
και ομως απο κυληνη δεν εχει τιποτα..επειδη εγω τα μερη εκει περα δν τα ξερω γιαυτο σου λεω να μου πεις εσυ αφετηριες να σου πω εγω δρομολογια

DALIA
19-04-10, 12:32
ελένη μου μήπως ξέρεις αν φέτος βάλουν πλοίο Θεσ/νικη-Κρήτη ?

elachl
19-04-10, 12:59
DALIA ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΧΑΝΙΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ

ismeni
28-04-10, 10:32
και ομως απο κυληνη δεν εχει τιποτα..επειδη εγω τα μερη εκει περα δν τα ξερω γιαυτο σου λεω να μου πεις εσυ αφετηριες να σου πω εγω δρομολογια

εχει δρομολογια από πάτρα και αστακο για ιθακη

εγω στο βαθυ θελω να παω.

πες μου σε παρακαλω και τιμές

elachl
28-04-10, 10:46
τωρα με μπερδεψες...απο πειραια για βαθυ?στη σαμο τελικα θες να πας?

ismeni
28-04-10, 10:49
καλέ δεν εγραψα πειραιά....
πατρα
αστακος

Το Βαθύ είναι η πρωτεύουσα της Ιθάκης από τον 16ο αιώνα και το κυριότερο λιμάνι της.

elachl
28-04-10, 10:57
απο αστακο δεν βρηκα τιποτα..απο πατρα σου απαντησα σε πιο πανω ποστ,,
επιστροφη 24/05 εχει 2 καραβια
7 πρωι και 1600 απογευμα..τι μες δεν ξερω..πρεπει να παρεις το strintzis lines

ismeni
28-04-10, 11:00
ελένη ευχαριστώ πολύ

maira95
28-04-10, 11:11
από κιλήνη ξερω εχει
και από πού αλλού;

απο κυλληνη τα πλοια πανε μονο Ζακυνθο και Κεφαλονια!

εχει δρομολογια από πάτρα και αστακο για ιθακη

εγω στο βαθυ θελω να παω.

πες μου σε παρακαλω και τιμές

http://www.strintzisferries.gr/strintzis/patra.html

και τα τηλεφωνα στον Αστακο!
Λιμεναρχείο Αστακού τηλ.: 26460 41052

ismeni
28-04-10, 11:14
απο κυλληνη τα πλοια πανε μονο Ζακυνθο και Κεφαλονια!

http://www.strintzisferries.gr/strintzis/patra.html

και τα τηλεφωνα στον Αστακο!
Λιμεναρχείο Αστακού τηλ.: 26460 41052

ευχαριστώ

τιμές ξέρεις;

maira95
28-04-10, 11:42
ευχαριστώ

τιμές ξέρεις;

http://www.strintzisferries.gr/strintzis/timespatra.html

παρε κι ενα τηλεφωνο για περαιτερω λεπτομερειες

Ainos Travel 26710 22333

ALIKOYLA
28-04-10, 13:03
[QUOTE=DALIA;1536675]ελένη μου μήπως ξέρεις αν φέτος βάλουν πλοίο Θεσ/νικη-Κρήτη ?[/QUOTE

dalia μου,επιδη το ψαχνω κι εγω για κρητη,ξερω οτι εχει σιγουρα αεροπλανο για ηρακλειο και σητεια σιγουρα.απο αθηνα η aegean κοστιζζει περιπου 300ευρω 2 ενηλικες και 1 παιδι.κοιτα το αν σε ενδιαφερει!

DALIA
28-04-10, 15:02
ΑLIKOULA ευχαριστώ πολύ, βασικά έλεγα για πλοίο, ξέρεις τα μπογαλάκια μας στο αμάξι...

evikat
28-04-10, 15:44
καλησπερα
μηπως μπορουμε να δουμε αν υπαρχει δρομολογιο Θεσσαλονικη-μυτιληνη για τον Αυγουστο και ποσες ωρες ειναι?

elachl
28-04-10, 18:07
υπαρχουν δρομολογια καθε δευτερα 19:00 με θεοφιλος νελ 15 ωρες
και ξημερωματα σαββατου 1:00 με ανεκ 14,50 ωρες(λισσος)

pashalitsa
12-06-10, 22:32
Ωραία λοιπόν, θέλω να πάω Κρήτη Χανιά στις 26/6 με το ημερήσιο της ΑΝΕΚ και να γυρίσω επίσης με ημερήσιο στις 3/7 με την ΑΝΕΚ. Θα είμαστε 2 ενήλικες, μια φοιτήτρια και ένα μωρό 3 χρονών (το δικό μου :grin:). Επίσης 2 αυτοκίνητα, απλά ΙΧ. Θέλω 1 καμπίνα και στα δυο δρομολόγια, είτε με διπλό κρεβάτι είτε με 2 μονά, εξωτερική.
Αυτό που δεν ξέρω είναι πως να δηλώσω τα άτομα για να μου έρθει πιο οικονομικά (π.χ. νομίζω ότι δεν συμφέρει να δηλώσω το μωρό στην καμπίνα γιατί θα μου το χρεώσουν σε τιμή ενηλίκου). Αν πάω με ημερήσιο και γυρίσω βράδυ (γιατί θέλω το Έλυρος), θα έχω την ίδια έκπτωση στο αυτοκίνητο; Μήπως θα μπορούσες να μου βγάλεις ένα κόστος και πες μου (αν θες)με π.μ. σε ποιο πρακτορειο δουλεύεις;

antonia2008
13-06-10, 10:55
καλημερα..μηπως ξερεις για ικαρια αεροπλανα???

elachl
13-06-10, 10:56
καλημερα..απο που ?απο αθηνα?θα σου πω αυριο που θα ειμαι στο γραφειο.οκ?

DALIA
14-07-10, 12:53
ελένη μου θα ήθελα να μάθω τιμές για Πειραιάς ή Ραφήνα ( δεν με απασχολεί ) 14ή 15 Αυγούστου για Χανιά, επιστροφή 21/8, 2 ενήλικες, 1 παιδί 4,5 ετών και αυτοκίνητο.

elachl
15-10-10, 18:39
καλησπερα.ειχα καιρο να δω το θεματακι.αν ξεχασα να απαντησω σε καποιον ζητω συγνωμη..θα εγινε λογω φουριας..παμε ξανα λοιπον..

elachl
02-02-11, 16:46
καλησπερα..οπου μπορω να βοηθησω στη διαθεση σας!

ΡΙΑ84
04-02-11, 11:17
Καλημερα!!μπορεις να μας πεις και για αεροπλανα??θελω να παω Αθηνα (*απο Κερκυρα)θα παρω μαζι μου την μικρη(3μηνων)και ισως τον μικρο(2,5 χρονων) πως μπορω να βρω οικονομικο δρομολογιο???(δεν με νοιαζει η ημερ/νια τον Φεβρ. η Μαρτη??)

elachl
04-02-11, 12:07
ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕΡΙΚΑ ΣΑΙΤ

www.airtickets.gr (http://www.airtickets.gr)
www.aegeanair.com (http://www.aegeanair.com)
www.olympicair.com (http://www.olympicair.com)
www.vivatravel.gr (http://www.vivatravel.gr)

www.travelplanet24.gr (http://www.travelplanet24.gr)
www.flights.gr (http://www.flights.gr)
μπαινεις και κανεις αναζητηση και οπου βρεις την καλυτερη τιμη κλεινεις τα εισητηρια με πιστωτικη καρτα.να εισαι πολυ προσεκτικη γιατι για να τα αλλαξεις θα δωσεις μεγαλη χρηματικη επιβαρυνση

elen07
16-02-11, 00:38
Καλησπέρα,ήθελα να σε ρωτήσω απο Πειραιά για Πάρο που κυμαίνονται οι τιμές για τον μήνα Ιούλιο,είμαστε 2 ενήλκες,2 παιδιά και το αυτοκινητο

elachl
16-02-11, 07:45
θα δω και θα σου πω..

maria.tst
16-02-11, 08:53
Καλημέρα!
Σκεφτόμαστε να πάμε ένα τριήμερο στο εξωτερικο απο 5/3/11-7/3/11. Κοιταξα μεσω ιντερνετ αλλά ολες οι οργανομένες εκδρομές ξεκινούν απο Παρασκευή 4/3 πρωί. Γνωρίζεις κάτι διαφορετικό; Θα μπορούσαμε να φύγουμε απο Παρασκευη μεσημεράκι αλλά δεν βρίσκω ΤΙΠΟΤΑ :(

elion
16-02-11, 11:50
Σου έχω και εγώ ερώτηση, την ερχόμενη εβδομάδα που είναι η πανελλαδική απεργία 23/2 τα καράβια θα είναι δεμένα στο λιμάνι;
Στις μέρες που ζούμε μόνο έτσι θα επιβιώσουμε βοηθώντας ο ένας τον άλλο, μπράβο για αυτό που κάνεις και ας προσπαθήσουμε όλοι να συμβάλλουμε με όποιο τρόπο μπορούμε.
Ευχαριστώ

elachl
16-02-11, 12:01
Καλησπέρα,ήθελα να σε ρωτήσω απο Πειραιά για Πάρο που κυμαίνονται οι τιμές για τον μήνα Ιούλιο,είμαστε 2 ενήλκες,2 παιδιά και το αυτοκινητο
κοριτσι μου τα δρομολογια ειναι μεχρι τελος μαρτιου προςτο παρον.δεν εχουν βγει τα επομενα..

elachl
16-02-11, 12:03
Καλημέρα!
Σκεφτόμαστε να πάμε ένα τριήμερο στο εξωτερικο απο 5/3/11-7/3/11. Κοιταξα μεσω ιντερνετ αλλά ολες οι οργανομένες εκδρομές ξεκινούν απο Παρασκευή 4/3 πρωί. Γνωρίζεις κάτι διαφορετικό; Θα μπορούσαμε να φύγουμε απο Παρασκευη μεσημεράκι αλλά δεν βρίσκω ΤΙΠΟΤΑ :(
θα πρεπει να απευθηνθεις στα μεγαλα γραφεια
πχ balakakis
day rise
zorbidis
pyramis

δεν ξερω κατι αλλο να σου πω σχετικα με αυτο το θεμα..
παρε και κανενα τηλεφωνο
ισως εχουν βγαλει κατι που δεν υπαρχει στο νετ:wink:

elachl
16-02-11, 12:07
σχετικα με την απεργια που λες ακομα δεν εχουμε καμια επισημη ενημερωση..μαλλον δευτερα θα μαθουμε..

κοριτσια μην ξεχνατε αν θελετε διακοπες στη μυτιληνη ρωτηστε με οτι θελετε..θα χαρω να βοηθησω και να βρεθουμε!

elen07
16-02-11, 22:08
κοριτσι μου τα δρομολογια ειναι μεχρι τελος μαρτιου προςτο παρον.δεν εχουν βγει τα επομενα..
Σε ευχαριστώ,το φαντάστικα ό,τι θα είναι νωρίς ακόμα.

sissy82
05-05-11, 23:12
σχετικα με την απεργια που λες ακομα δεν εχουμε καμια επισημη ενημερωση..μαλλον δευτερα θα μαθουμε..

κοριτσια μην ξεχνατε αν θελετε διακοπες στη μυτιληνη ρωτηστε με οτι θελετε..θα χαρω να βοηθησω και να βρεθουμε!
Καλησπέρα μήπως γνωρίζεις τα δρομολογια των πλοίων από Καβάλα Μτιήνη κι αντοιστιχα για το μήνα Αύγουστο?Ευχαριστώ!

elachl
06-05-11, 10:29
καλημερα.οχι δεν εχουνε βγει ακομα του αυγουστου!

marianna28
06-05-11, 22:30
Καλησπέρα. Θα μπορούσες να μου πεις από πότε θα ισχύσει η μείωση των τιμών , γιατί θέλω να κλείσω για Φολέγανδρο με γρήγορο για 17/6 και πίσω 19/6 , από Πειραιά, και δεν ξέρω τι να κάνω, να περιμένω ή όχι? Ευχαριστώ:confused:

epang
06-06-11, 11:35
elachl καλημέρα!

Θέλω να σε ρωτήσω για πλοίο για ΑΝΑΦΗ.
- ποιά πλοία πάνε και πόσες ώρες διαρκεί το ταξίδι με κάθε πλοίο
- έχει κανένα από Ραφήνα
- ποιές μέρες έχει δρομολόγια
- πόσο κοστίζει 2 ενήλικες (+ παιδί 5ετών) σε εξωτερική καμπίνα δίκλινη
- πόσο κοστίζει αμάξι 1300κε
- πόσο κοστίζει μηχανάκι 50κε
Ευχαριστώ πολύ πολύ...

ziu_zitsu
23-06-11, 16:07
γεια σου elachl!
μια ερωτηση για μια φιλη που δεν εχει προσβαση στον νετ..
απο Θεσσαλονικη για Σαμο εχει καραβια ετσι?
Ξερεις δρομολογια για Αυγουστο και ποσο κοστιζουν? Νομιζω για Καρλόβασι ενδιαφερεται..

ALIKOYLA
24-06-11, 15:08
καλησπερα!!να σε ρωτησω κι εγω κατι?για ηρακλειο απο πειραια,τι με συμφερει?για βραδινο δρομολογιο θελω,2 ενηλικες,1 παιδι, 1 βρεφος και 1 τουτου.με συμφερει θεσεις στο σαλονι ή καμπινα δικλινη,γιατι για τετρακλιμη δεν νομιζω να συμφερει.μου παν οτι οι μινωικες κανουν κατι εκπτωσεις με μια καρτα αλλα στο σαιτ τους δεν βρηκα κατι.ξερεις?ευχαριστω

elachl
01-09-11, 07:09
καλημερα.ζηταω συγνωμη απο τις 3 κοπελες που δεν μπορεσα να απαντησω εγκαιρως..ειχα παρα πολυ δουλεια και φετος και ξεχαστηκα..συγνωμη .οτιδηποτε αλλο θελετε τωρα που χαλαρωσαμε ρωτηστε..

stafroditi2353
01-09-11, 09:12
ηθελα να επιβεβαιωσουμε λιγο τα δρομολογια αστακο-ιθακη, ιθακη-αστακο και τις τιμες για ατομα και αυτοκινητο . σευχαριστω πολυυυυ

marie.
02-02-12, 14:28
καλησπερα,λιγο νωρις αλλα θα ηθελα ενδεικτικα μια τιμη αν ξερεις να μου πεις για εισητηρια πλοιου απο το λιμανι του πειραια προς ναξο τον ιουλιο
:)

olympics
28-03-12, 14:25
Καλησπέρα! Να σε ρωτήσω κι εγω κάτι;
Για Χανιά από Πειραιά,τι με συμφέρει; Θέλω εισιτήρια με μετ επιστροφή. Για βραδινο δρομολόγιο, 4 ενήλικες, 1 παιδί 3,5 ετών, 1 βρέφος και 1 αυτοκίνητο (πες μου ξεχωριστά την τιμή του αυτοκινήτου). Με συμφέρει θέσεις στο σαλόνι (και να πάρω τα καρότσια των παιδιών για να κοιμηθούν), καμπίνα δίκλινη (για τα παιδιά) και θέσεις στο σαλόνι για τους υπολοίπους; ή τετράκλινη και θέσεις στο σαλόνι για τους υπολοίπους; Ξέρεις αν κάνουν καθόλου εκπτώσεις στα εισιτήρια λόγω ανεργίας; ή με καμιά κάρτα; Ενδιαφέρομαι για την μεγάλη Πέμπτη βράδυ.
Ευχαριστώ πολύ!

ioannam
20-08-12, 13:04
καλημερα στη Μυτιληνη
θελω να ρωτησω αφου εισαι η πλεον αρμοδια πως να ερθουμε,τι συμφερει και ποτε Μυτιληνη το Σεπτεμβρη
θελουμε να προσκυνησουμε στον Αγιο Ραφαηλ που τοσο αγαπαμε και στο Μανταμαδο στον Αρχαγγελο
συμφερει αεροπορικως?
με πλοιο εχει και fast ferries?
και που να μεινουμε?
η μικρη ειναι 2 ετων
λεμε για 4ημερο
και τι να δουμε?αξιοθεατα
πηγαμε διακοπες 11 μερες Μεσσηνια τον Ιουλιοεπομενως δεν ειμαστε για πολλα εξοδα
πιο πολυ να προσκυνησουμε θελω και μηπως δουμε και την Ηγουμενη

ioannam
23-08-12, 11:44
καμια βοηθεια για μυτιλήνη?