PDA

Επιστροφή στο Forum : ΩΡΛ (ΠΑΙΔΟΩΡΛ)

karfori's baby
05-03-08, 13:48
Έχετε υπόψη σας κάποιον καλό ΩΡΛ στο Παίδων Πεντέλης ή κάποιον στα γύρω προάστεια που να δέχεται (ει δυνατόν) ταμείο Δημοσίου;
Η παιδίατρος μας βρήκε υγρό στα αυτάκια του μικρού και μας ζήτησε να τον δεί ΩΡΛ για να μην του δώσει αντιβίωση αν δεν είναι απόλυτη ανάγκη.
Εντωμεταξύ, πρέπει να κάνουμε και ακουόγραμμα, γιατί στον έλεγχο του μαιευτηρίου έχει ένα (-) στο αριστερό αυτί και πρέπει να το ελέγξουμε, αλλά αυτό θα πρέπει να γίνει αφού αντιμετωπιστεί το θέμα με το υγρό. Έχει κάνει κάποια από σας στο παιδάκι της ακουόγραμμα και πού; Η παιδίατρος μου είπε ότι στο Παίδων Πεντέλης δεν κάνουν ακουόγραμμα και δε θέλω να "μπλέξω" με τα άλλα νοσοκομεία (Αγία Σοφία-Αγ. Κυριακού).

nikoletta123
05-03-08, 18:11
στο παιδων πεντελης εχει εναν πολυ καλο ΩΡΛ.Σαραβακο τον λενε.σ'αυτον πηγαινω και εγω τα παιδια μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

karfori's baby
05-03-08, 22:47
Σ΄ευχαριστώ πολύ! :wink:

ASma
29-09-08, 10:59
Γεια σας! Γνωρίζετε τον Σαραβάκο , γιατρό στο ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ??? Χρειάζομαι το τηλέφωνό του στο ιατρείο (αν κάνει) για να δει τον μικρό μου.Ευχαριστώ

Souloumpamia
29-09-08, 11:05
Αυτό είναι το site του νοσοκομείου. Έχει τα τηλέφωνα που μπορείς να πάρεις για γενικές πληροφορίες/ραντεβού, σίγουρα θα μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν.

http://www.pentelischildrenhospital.gr/main.htm

Φιλικά,
Μ.

THEODOSI
06-02-09, 17:05
Εάν γνωρίζει κανείς κάποιον πραγματικά καλό ΩΡΛ ο οποίος χειρουργεί σε κάποιο από τα δημόσια νοσοκομεία παίδων θα ήθελα να μου δώσει τα στοιχεία του προκειμένου να κλείσω ραντεβού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.

voula_2
06-02-09, 18:53
Σου΄στέλνω πμ

voula_2
06-02-09, 18:58
σου στέλνω πμ

goofy
07-02-09, 13:06
Σε ποια περιοχη είσαι;Ο δικός μας φαίνεται προς το παρόν πολύ καλός, δεν ξέρω βέβαια αν χειρουργεί στο Παίδων (μπορώ να τον ρωτήσω) και είναι στην Παιανία...

VickyB.
09-02-09, 08:47
Ο Κουδουμνάκης στο Αγία Σοφία - Παίδων είναι καταπληκτικός. Είναι αναπληρωτής διευθυντής. Μπορείς να κλείσεις ένα απογευματινό ραντεβού για να δει το παιδί πιο άμεσα.

ismeni
06-07-09, 11:41
ΝΑΙ ο σαραβάκος. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

fragola
16-07-09, 14:30
Έχετε να μου συστήσετε έναν καλό (παιδο) ΩΡΛ (κατά προτίμηση με σύμβαση Δημοσίου) στην Αθήνα?

Ευχαριστώ!

fragola
16-07-09, 16:53
Καμία πρόταση?

marilu
16-07-09, 16:57
μήπως ο παιδίατρος σας ξέρει ρωτήστε τον, δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον

Αθηνά
24-08-10, 12:53
Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με κάποιον καλό ωρλ?
κατά προτίμηση να είναι σε κάποιο απο τα ΠΑΙΔΩΝ.
Ψάχνω γιατι το ζουζούνι μου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ με αμυγδαλίτιδες (9 επεισόδια σε 1 χρόνο όλα με 40-41 πυρετό και αντιβίωση, μια φορά νοσηλευτήκαμε κιόλας για ενδοφλέβια, χαλια δηλαδή).
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.

jesgk
24-08-10, 13:38
Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με κάποιον καλό ωρλ?
κατά προτίμηση να είναι σε κάποιο απο τα ΠΑΙΔΩΝ.
Ψάχνω γιατι το ζουζούνι μου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ με αμυγδαλίτιδες (9 επεισόδια σε 1 χρόνο όλα με 40-41 πυρετό και αντιβίωση, μια φορά νοσηλευτήκαμε κιόλας για ενδοφλέβια, χαλια δηλαδή).
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.
Eξαιρετικός ειναι ο Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης, αν θες σου στέλνω στοιχεια με πμ, εγχειρησε αμυγδαλές-κρεατάκια το γιο μου, έχει κ ιδιωτικό ιατρειο στη λεωφ. Κηφισίας

Αθηνά
24-08-10, 14:11
Eξαιρετικός ειναι ο Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης, αν θες σου στέλνω στοιχεια με πμ, εγχειρησε αμυγδαλές-κρεατάκια το γιο μου, έχει κ ιδιωτικό ιατρειο στη λεωφ. Κηφισίας
Αν μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας θα με εξυπηρετούσες αφάνταστα!!!
Πήρα για τηλεφωνικό ραντεβού με τον συγκεκριμένο γιατρό, διαβασα εδω στο φορουμ καλές γνώμες γι' αυτόν, αλλα το πρωτο διαθέσιμο είναι 7/9 :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου :)

jesgk
24-08-10, 15:17
Αν μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας θα με εξυπηρετούσες αφάνταστα!!!
Πήρα για τηλεφωνικό ραντεβού με τον συγκεκριμένο γιατρό, διαβασα εδω στο φορουμ καλές γνώμες γι' αυτόν, αλλα το πρωτο διαθέσιμο είναι 7/9 :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου :)
Μπορεί σίγουρα να σε δεχθεί νωρίτερα στο προσωπικό του ιατρείο, σου στέλνω πμ

konka
02-10-10, 12:23
καλημέρα κορίτσια! Εχω κ εγώ ένα πρόβλημα με τον γιό μου. Πρίν ένα μήνα νοσηλέυτηκε στο ΠΑΓΝΗ Ηρακλείου με δύσπνοια κ κορεσμό 92! Είναι 2,5 ετών και τη νύχτα ροχαλίζει και κάνει άπνοιες!!!
Ο ΩΡΛ που τον είδε μου είπε ότι πρέπει να αφαιρεθούν κρεατάκια, αμυγδαλές και υγρό απο το αφτί, μέσα στο χειμώνα! Μας είπε κατευθειάν κ για φακελάκι κ τα πήρα στο κρανίο!! Βγαίνοντας απο το νοσοκομείο επισκεφτήκαμε άλλον ένα ΩΡΛ και μας είπε ότι το παιδί δεν έχει υγρό στο αφτί, βγάλαμε ακτινογραφία κ μας είπε ότι τα κρεατάκια είναι 3ου βαθμού κ χρειάζεται αφαίρεση! Ο ίδιος γιατρός μας σύστησε κ κάποιον άλλο γιατρό ως πάρα πολύ καλό για να τον δεί κ αυτός! Πήγαμε κ σε αυτόν κ μας είπε: υγρό στο αφτί δεν έχει, τα κρεατάκια του δεν έχουν πρόβλημα αλλά οι αμυγδαλές του ενώ ΄φαίνονται μικρές...δεν είναι! Αν χρειαστεί χειρουργίο δεν θα τον χειρουργήσει για κρεατάκια αλλά για τις άπνοιες κ τις αμυγδαλές!
Τώρα σκέφτομαι να πάω κ σε κάποιον άλλο μήπως συμπίπτει καμία ΄διάγνωση!!!
ο κάθενας το μακρύ του κ το κοντό του!!!!
Εχω μπερδευτεί κ αγχωθεί γιατί βλέπω το μικρό μου ότι ζορίζεται πολύ στον ύπνο του! Σκέφτομαι να ανέβω Αθήνα σε κάποιο Παίδων αλλά δεν ξέρω τίποτα, ούτε που είναι, ούτε τους γιατρούς...τίποτα! Διάβασα για Σαραβάκο κ Κουδουμνάκη! Στείλτε μου σας παρακάλώ πληροφορίες κ τηλέφωνα!!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

katdimnik
15-02-11, 11:58
καλημέρα,

μόλις έκλεισα ραντεβού με ΩΡΛ στο Παίδων Πέντέλης και συγκεκριμένα με τον κ. Καραματζάνη.
Μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς περισσότερα γαι τον συγκεκριμένο;

Ευχαριστώ

ismeni
15-02-11, 12:06
καλημέρα,

μόλις έκλεισα ραντεβού με ΩΡΛ στο Παίδων Πέντέλης και συγκεκριμένα με τον κ. Καραματζάνη.
Μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς περισσότερα γαι τον συγκεκριμένο;

Ευχαριστώ

απο το παιδων πεντελης μονο τον σαραβάκο ξερουμε
ειναι πιο παλιος απο τον καραματζάνη
και αναισθησιολόγο προτιμήστε την κυρία Ρίζου!!!!!!

Φαίη06
15-02-11, 12:09
Δεν το πιστεύω.μόλις σήμερα έκλεισα ένα ραντεβού στο παίδων Πεντέλης με τον κύριο Σαραβάκο γιατί έχουμε 8έμα με τα αυτιά της,έχουμε παρατηρήσει με την δασκάλα της οτι μάλλον δεν ακούει καλά.κι εμένα μου κλείσανε ραντεβού στις 4/4!!!

LA PUPA
15-02-11, 12:18
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ Ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ. Η ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΥΟΣΙΤΙΔΕΣ

katdimnik
15-02-11, 16:29
απο το παιδων πεντελης μονο τον σαραβάκο ξερουμε
ειναι πιο παλιος απο τον καραματζάνη
και αναισθησιολόγο προτιμήστε την κυρία Ρίζου!!!!!!

Δυστυχώς, το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού του Σαραβάκου ήταν για Μάιο...

ysar
15-02-11, 22:34
Ο γιοε μου 3,5 ετων ροχαλιζει στον υπνο του, και καμια φορα ακουγεται και στο ξυπνιο ηχος. Εγω εκανα μικρος αφαιρεση κρεατακια. Δεν ξερω αν εχει σχεση ...
Ο παιδιατρος λεει δεν εχει κρεατακια, αλλα ψαχνουμε και ΩΡΛ σε καποιο Παιδων στην Αθηνα.
Στο Αγ Σοφια και Αγλαια Κυριακου ξερετε καποιον?
Να μην βαλει χωρις λογο για εγχειρηση το παιδι.

ismeni
16-02-11, 08:51
Ο γιοε μου 3,5 ετων ροχαλιζει στον υπνο του, και καμια φορα ακουγεται και στο ξυπνιο ηχος. Εγω εκανα μικρος αφαιρεση κρεατακια. Δεν ξερω αν εχει σχεση ...
Ο παιδιατρος λεει δεν εχει κρεατακια, αλλα ψαχνουμε και ΩΡΛ σε καποιο Παιδων στην Αθηνα.

σαραβάκος
στο παίδων πεντέλης (πιο ησυχο, πιο καθαρο, πιο καλό)

αξίζει τον κοπο να περιμένεις μεχρι το μάιο (που εχει ραντεβού) για να σε δει.

soevan07
16-02-11, 09:13
ismene ξέρεις εαν ο Σαραβάκος έχει ιδιωτικό ιατρείο;

Eαν ναι, μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις
τα στοιχεία του με πμ;

Στο παίδων Πεντέλης δεν μας βολεύει γιατί εργαζόμαστε
και δεν μπορούμε πρωινές ώρες! :?

Έχουμε κι εμείς πρόβλημα με την μικρή
με ροχαλητό και ωτίτδες και πρέπει να την δει ωρλ.

Tις προάλλες πήγαμε σε έναν ωρλ του Αγλ.Κυριακού
(Μπαϊρ......λέγεται)
και δεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι:

Mας είπε με μεγάλη ευκολία για χειρουργείο
για τις αμυγδαλές της μικρής
χωρίς να μας έχουν δημιουργήσει ΠΟΤΕ πρόβλημα
μέχρι τώρα!

Για τα αυτιά και τη μύτη πήγαμε...
...και μας έβγαλε σκάρτες και τις αμυγδαλές!

Είναι μεγάλες λέει και πρέπει να βγούν! :shock:

Εγώ ξέρω οτι οι αμυγδαλές όταν είναι υγιείς
καλό είναι να υπάρχουν γιατί ενισχύουν την άμυνα του οργανισμού!!

Anyway, πρέπει να πάμε σε άλλον παιδο-ωρλ!

ismeni
16-02-11, 09:23
ismene ξέρεις εαν ο Σαραβάκος έχει ιδιωτικό ιατρείο;

Eαν ναι, μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις
τα στοιχεία του με πμ;

Στο παίδων Πεντέλης δεν μας βολεύει γιατί εργαζόμαστε
και δεν μπορούμε πρωινές ώρες! :?

Έχουμε κι εμείς πρόβλημα με την μικρή
με ροχαλητό και ωτίτδες και πρέπει να την δει ωρλ.

Tις προάλλες πήγαμε σε έναν ωρλ του Αγλ.Κυριακού
(Μπαϊρ......λέγεται)
και δεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι:

Mας είπε με μεγάλη ευκολία για χειρουργείο
για τις αμυγδαλές της μικρής

Για τα αυτιά και τη μύτη πήγαμε...
...και μας έβγαλε σκάρτες και τις αμυγδαλές
οι οποίες ΠΟΤΕ δεν μας έχουν δημιουργήσει πρόβλημα
μέχρι τώρα!

Είναι μεγάλες λέει και πρέπει να βγούν! :shock:

Εγώ ξέρω οτι οι αμυγδαλές όταν είναι υγιείς
καλό είναι να υπάρχουν γιατί ενισχύουν την άμυνα του οργανισμού!!

Anyway, πρέπει να πάμε σε άλλον παιδο-ωρλ!

δεν ξερω τηλέφωνο ιατρείο, δεν ξερω καν αν εχει...

μπορειτε να παρετε μια μερα άδεια να πάτε το παιδί στον γιατρο;
μπορείτε να πατε στα απογευματινα ραντεβού του παιδων 9κατοπιν τηλεφωνήσματος) ή να πάτε σε μερα εφημεριας, δευτερα ή πέμπτη... απόγευμα. εφημερια το παίδων της πεντελης εχει και καθε δευτερη κυριακή, αλλα πρεπει να ξέρεις πια κυριακή.

soevan07
16-02-11, 09:27
δεν ξερω τηλέφωνο ιατρείο, δεν ξερω καν αν εχει...

μπορειτε να παρετε μια μερα άδεια να πάτε το παιδί στον γιατρο;
μπορείτε να πατε στα απογευματινα ραντεβού του παιδων 9κατοπιν τηλεφωνήσματος) ή να πάτε σε μερα εφημεριας, δευτερα ή πέμπτη... απόγευμα. εφημερια το παίδων της πεντελης εχει και καθε δευτερη κυριακή, αλλα πρεπει να ξέρεις πια κυριακή.

Για πρωινή άδεια είναι δύσκολο....
αλλά εαν έχει απογευματινά ραντεβού θα πάμε σε αυτά.

ΟΚ
Τhank you!! ;)

ismeni
16-02-11, 09:33
Για πρωινή άδεια είναι δύσκολο....
αλλά εαν έχει απογευματινά ραντεβού θα πάμε σε αυτά.

ΟΚ
Τhank you!! ;)

τα απογευματινα νομιζω ειναι επι πληρωμη...

soevan07
16-02-11, 09:49
τα απογευματινα νομιζω ειναι επι πληρωμη...

To ξέρω....ούτως ή άλλως και στο ιδιωτικό του
θα πληρώναμε.

Ευχαριστώ και πάλι! ;)

YΓ: Το μικρό του όνομα μήπως το θυμάσαι;
Σαραβάκος.........
μήπως είναι αυτός;
http://www.giatroinet.gr/index.php?doctor=2978

mamvas
17-02-11, 09:25

Εμεις γνωριζουμε και τον Τσακανικο διευθυντη στο αγλαια και τον κουδουμνακη αναπληρωτη διευθυντη στο αγ.σοφια. Πολυ καλοι και οι δυο. Απλα χειρουργηθηκαμε στον κουδουμνακη γιατι προτιμουσα το αγ σοφια απο το αγλαια. Πολυ καλο αποτελεσμα, χωρις ιδιαιτεςρη ταλαιπωρια στο νοσοκομειο. Οι επομενες 10 μερες ηταν πολυ δυσκολες στο σπιτι, αλλα αξιζε τον κοπο.

ismeni
17-02-11, 09:30
To ξέρω....ούτως ή άλλως και στο ιδιωτικό του
θα πληρώναμε.

Ευχαριστώ και πάλι! ;)

YΓ: Το μικρό του όνομα μήπως το θυμάσαι;
Σαραβάκος.........
μήπως είναι αυτός;
http://www.giatroinet.gr/index.php?doctor=2978

νομιζω, αλλα δεν ειμαι σιγουρη...

Αγγελίνα_2
07-03-11, 10:49
Καλημέρα και καλή Σαρακοστή. Επαναφέρω το θέμα λόγω των πολλαπλών επεισοδίων οξείας μέσης ωτίτιδας του μεγάλου μου γιου (5η φορά πριν λίγες μέρες από τον Νοέμβριο!)

Τον έχω πάει στην Πρίτζα και η παιδίατρός μας μου πρότεινε τον Μεταξά, που είναι και διευθυντής της αντίστοιχης κλινικής στο Παπαγεωργίου. Επίσης, έχω υπ' όψιν και τον Μέγα, στον οποίο εγχειρίστηκε η κόρη των κουμπάρων μας.

Έχετε εμπειρία από αυτούς τους γιατρούς? Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον άλλο? Η παιδίατρος μας είπε να αναλογιστούμε το ενδεχόμενο της επέμβασης για να τοποθετησθούν σωληνακια, κι όπως καταλαβαίνετε, έχουμε θορυβηθεί και χρειαζόμαστε άμεσα γνώμη ειδικού.

ismeni
07-03-11, 11:19
Καλημέρα και καλή Σαρακοστή. Επαναφέρω το θέμα λόγω των πολλαπλών επεισοδίων οξείας μέσης ωτίτιδας του μεγάλου μου γιου (5η φορά πριν λίγες μέρες από τον Νοέμβριο!)

Τον έχω πάει στην Πρίτζα και η παιδίατρός μας μου πρότεινε τον Μεταξά, που είναι και διευθυντής της αντίστοιχης κλινικής στο Παπαγεωργίου. Επίσης, έχω υπ' όψιν και τον Μέγα, στον οποίο εγχειρίστηκε η κόρη των κουμπάρων μας.

Έχετε εμπειρία από αυτούς τους γιατρούς? Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον άλλο? Η παιδίατρος μας είπε να αναλογιστούμε το ενδεχόμενο της επέμβασης για να τοποθετησθούν σωληνακια, κι όπως καταλαβαίνετε, έχουμε θορυβηθεί και χρειαζόμαστε άμεσα γνώμη ειδικού.

κι οπως εχω αναφερει απαρπάνω
σαραβάκος
στο παίδων πεντέλης (πιο ησυχο, πιο καθαρο, πιο καλό)

δεν υπαρχει λογος να ανησυχείτε. είναι μια απλη επέμβαση και ηρεμει και το παιδί κι εσεις!

Αγγελίνα_2
07-03-11, 11:51
Σε ευχαριστώ Ισμήνη μου, αλλά δεν μπορώ να κατεβώ Αθήνα...γι' αυτό ρωτώ για Θεσσαλονίκη.

kiknaki
07-03-11, 12:26
Ενδιαφέρεσαι μόνο για μέσα στην πόλη της Θεσσαλονίκης ή και στα περίχωρα? Ανατολικά συγκεκριμένα.

Αγγελίνα_2
07-03-11, 12:29
Όπου να 'ναι, καλή μου, Αθήνα δεν μπορώ να τρέχω, γιατί έχω και το μωρό.

kiknaki
07-03-11, 12:42
Σου έχω στείλει πμ

Αγγελίνα_2
07-03-11, 13:14
To έλαβα και σε ευχαριστώ πολύ!

στελλαμ
09-03-11, 10:22
Κορίτσια ξέρετε κάποιον Γεωργίκο στο Παίδων? Μου τον σύστησαν για τον γιο μου.

Συντονιστής Ε
15-03-11, 03:28
Δειτε και εδω
Γιατροι (εκτος γυναικολογων και παιδιάτρων) ΟΠΑΔ & ΟΑΕΕ που δεχονται με το ΙΚΑ (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84244)

ALIKOYLA
24-03-11, 20:04
Κορίτσια ξέρετε κάποιον Γεωργίκο στο Παίδων? Μου τον σύστησαν για τον γιο μου.

πειτε μου κι εμενα για αυτον.θα παω τη τεταρτη για να δουμε τα κρεατακια της μεγαλης μου.ευχαριστω!!!!

ALIKOYLA
28-03-11, 20:38
πειτε μου κι εμενα για αυτον.θα παω τη τεταρτη για να δουμε τα κρεατακια της μεγαλης μου.ευχαριστω!!!!

κανενα νεο για αυτον?εεεεεεεεεεεεεε?

stavserfa
29-04-11, 07:39
Καλημέρα σας,
συγνώμη που επαναφέρω το θέμα αλλά θα ψάχνω για έναν καλό ωρλ για το παιδί .Διάβασα για τον κ.Τσακανικο στο αγλαια και τον κ.κουδουμνακη στο αγ.σοφια. Ήθελα να ρωτήσω αν έχουνε ιδιωτικά ιατρεία ; πως θα μπορούσα να επικοινωνήσω για να κλείσω ραντεβού άμεσα ;Θα μπορούσατε να μου δώσετε τα τηλέφωνα επικοινωνίας τους ;
Ευχαριστώ προκαταβολικά .

mamavicky
23-09-11, 11:09
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ Ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ. Η ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΥΟΣΙΤΙΔΕΣ
καλημέρα! μπορεις να μου πείς όλες σου τις εντυπώσεις? κ εμενα μου εδωσε το κινητο του να κανονησουμε χειρουργείο.φακελακι ζητησε?πως ηταν απεναντι στο παιδι? σε εσάς? είχατε κανένα προβλημα μετα? μεις παμε συστημενοι αλλα ρε γμτ δεν ξερω κατι ατι δεν ξερω τι με χαλαει σε αυτον.

mamavicky
23-09-11, 14:52
ο ασφαλιστής μας πρότεινε τον Μακριπίδη Κων/νο απο ιασω general κ ευρωκλινικη παιδων.τον ξερει κανεις?

mamavicky
26-09-11, 09:25
κανενας?
βρε LA PUPA?????????????

mamavicky
27-09-11, 10:08
UPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

ριτα79
27-09-11, 10:16
mamavicky δεν τον γνωριζω τον γιατρο που ρωτας αλλα δεν καταλαβαινω με ποια λογικη προτεινει ο ασφαλιστης γιατρο...
Παρε τη γνωμη του παιδιατρου σου και αν θες πληροφοριες για γιατρο του παδων υπαρχουν πολλα ονοματα που εχουν ξανασυζητηθει στα διαφορα ποστ.
Εμεις ειχαμε επισκεφτει τον Χουλακη στο Αγια Σοφια.

mamavicky
27-09-11, 11:17
οχι εγω τον ρωτησα.αυτον που μου προρεινε η παιδιατρος 2 ατομα απο εδω μου ειπαν μακρυα γιατι ειναι χασαπης.για τον καραμπινο ρωταω κ ιδιαιτερα την la pupa.

mamavicky
27-09-11, 11:19
υπαρχει κινδυνος απο αυτη την επεμβαση? ολοι λενε κ καλα ειναι επεμβαση ρουτινας αλλα δεν μπορω να παψω να το σκεφτομαι.....

ALIKOYLA
29-09-11, 21:18
οχι η επεμβαση εδν ειναι επικυνδινη.βεβαια πρεπει το παιδι να ειναι καλα ,δηλ.2 βδομαδες απυρετο για να του κανουν ναρκωση.εμεις ειαμε δυο ακυρωσεις για αυτο το λογο.

xara1
06-11-11, 20:15
Ξέρεις κανένας να μου προτείνει κάποιον καλό ΩΡΛ? Ο μικρός ταλαιπωρείται από ωτίτιδες με αποτέλεσμα να μην ακούει πια καλά. Έχουμε πάει ήδη σε 2 αλλά το θέμα μας παραμένει. Κανένας καλός στην Αθήνα? Περιοχές, κέντρο, Πειραια, αιγάλεω, Χαιδάρι, Νίκαια, Κερατσίνι, Κορυδαλλός, Μοσχάτο, ....

Βασικά εκτός από Βόρεια Προάστεια γιατί μας πέφτουν πολύ μακρυα. Εκτός αν κάποιος είναι εγγύηση...

mafalda@
06-11-11, 22:29
Έχουμε και εμείς θέμα με τα αυτακια μας. Τον πάμε σε ιδιώτη, διευθυντή παιδοΩΡΛ σε μεγάλο ιδιωτικο μαιευτήριο-νοσοκομείο. Ακουογραμμα-τυμπανογραμμα επίσκεψη, 60¤. Στο ιατρείο του. Μετα μου έχουν πει 2 ονόματα στο Παίδων. Αυτοί δεν έχουν ιατρεία.

elenik
09-11-11, 01:14
Αχ αχ τι μου θυμισες. Περισι απο Φθινοπωρο μεχρι Καλοκαιρι περναμε αντιβίωση . Το τυμπανόγραμα εβγαινε μια ευθεία γραμμη κι εγω στα πρόθυρα νευρικης κρίσης .
Μεχρι και τα σωληνακια ηταν στις επιλογες μας.

Ωσπου βρηκα μια γιατρο που με 2 επισκεψεις σωθηκα (οσοι με ξερουν εδω μεσα ξερουν πως δεν υπαρχει περιπτωση να συστήσω έτσι άνθρωπο).
Κι ομως να ειναι καλα η κοπελα με γλιτωσε απο μια ταλαιπωρια 7 ετων (η τελευταια ειχε καταληξει οτι η μονη λυση ειναι σωληνακια στο αυτι για 1-7 ετη)

Οποτε με κλειστα τα ματια σου προτεινω

ΚΟΝΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΟΣ
ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 48 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
THΛ: 2105780275

Επειδη εγω μπερδευτηκα λιγο να την βρω επιβεβαιωσε τηλεφωνικα την διευθυνση . Κατι ειχαν αλλαξει και στο ιντερνετ ελεγε την παλια . Δεν ξερω πως λεγεται η οδος ξερω απλα οτι ειναι στα beauty shop του Περιστεριου απο πισω.

Ισως δεν ειναι ακριβως στις περιοχες που ζητας αλλα προσωπικα δεν θα πηγαινα ξανα αλλου. Ισως καποια κοπελα εχει καποια πιο κοντινη σου.

Νομιζω οτι ειναι και με ΤΕΒΕ αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Στην λιστα παντως του ΙΚΑ δεν ειναι (στο λεω γιατι απο τιμουλα τσιμπαει λιγακι ) .

Συμβουλη: Ελενξτε λιγο το σιναχι. Εμεις απο εκει την παταγαμε
Δες εδω : http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1942934&postcount=140
και εδω http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=1954637&postcount=655
http://www.parents.gr/forum/showpost.php?p=2114861&postcount=713

,

Alex Cross
09-11-11, 07:10
Καλημέρα. Πάρα, μα πάρα πολύ καλός είναι ο Διονύσης Πρωτόπαπας στον Πειραιά. Είναι, ιατρός ωρλ, Χειρουργός παίδων και ενηλίκων. Ηταν για πολλά χρόνια διευθυντής στο Τζάνειο και είναι δ/ντής στο Metropolitan. Καταπληκτικός άνθρωπος και επιστήμονας, επεξηγηματικός, υπομονετικός, έμπειρος, όχι ακριβός (60 ευρώ η επίσκεψη) και πάντα με απόδειξη. Εμείς τον έχουμε οικογενειακώς, μικροί και μεγάλοι. Το ιατρείο του είναι επί της Ηρώων Πολυτεχνείου, στο κέντρο του Πειραιά. Εάν θέλεις περισσότερα στοιχεία, πολύ ευχαρίστως να σου δώσω.

mamavicky
25-01-12, 14:21
μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο.εχει υγρο στο αυτι και δεν αναπτυσεται σωστα ο εγκεφαλος λεει.οποτε παμε μαλλον καρφι για καραμπινο στο παιδων.
εχουμε ομως και ιδιωτικη ασφαλεια και μπορουμε να το κανουμε και ευρωκλινικη.
εσεις τι θα προτιμουσατε?
ποια η αποψη σας-αν εχετε τωρα τελευταια για το παιδων?( εννοω για ελλειψεις και τα λοιπα)
ευχαριστω.

mamavicky
30-01-12, 18:14
κοριτσια αυριο μπαινουμε και εμεις στο αγλαια. την επεμβαση θα την κανει ο μιχαλης τσακανικος. τον γνωριζει καμια σας? μου φανηκε πολυ για τα λεφτα ρε παιδι μου ο τυπος αλλα μας τον συστησε ο νονος του αντρα μου που δουλευει εκει.ελπιζω τουλαχιστον να ειναι πολυ καλος σαν γιατρος.και αν εχετε τον θεο σας τι μου ειπε για το 300 αρι που ζητησε? εγω εχω αναλαβει μια υποχρεωση απεναντι σας και εσεις απεναντι σε εμενα.
μωρε ας μην ηταν για το παιδι μου αλλα για μενα πχ και θα του εριχνα ενα βρισιδι ολο δικο του και θα του εδινα να ξαναθυμηθει και τον ορκο του ιπποκρατη.
εχει ακουσει καμια σας για αυτον?

ALIKOYLA
01-02-12, 09:01
εμενα που εκανε αλλος την επεμβαση την ιδια ταριφα ζητησε.παντως για λεφτα μιλησαμε αφου συνηλθε το παιδι και μετα,οχι εκ των προτερων αν και τον ειχα ρωτησει.καλη επιτυχια να εχετε και υπομονη,δεν ειναι τοσο τραγικ η η αναρψση.περαστικα σας!

mamavicky
02-02-12, 15:33
κορίτσια επιτέλους την κάναμε!
τέλος καλό όλα καλά.
αν το ήξερα θα το είχα κάνει και νωρίτερα αλλα φοβόμουν την γενική αναισθησία.

mamavicky
06-02-12, 18:32
πριν μια εβδομαδα βγάλαμε τα κρεατάκια μας. η μικρή τώρα έχει ίωση (βήχα) και την πήγαμε σε παιδίατρο η οποία επιμένει πως το παιδί μετά την επέμβαση θα έπρεπε να παίρνει αντιβίωση.
εσείς μετά την επέμβαση πήρατε κάποια αντιβίωση? σας παρακαλώ απαντήστε μου ώστε να πάρω τον ωρλ τηλ και να μου πεί τι να κάνω.
ευχαριστώ.

mamavicky
06-02-12, 18:35
οχι η επεμβαση εδν ειναι επικυνδινη.βεβαια πρεπει το παιδι να ειναι καλα ,δηλ.2 βδομαδες απυρετο για να του κανουν ναρκωση.εμεις ειαμε δυο ακυρωσεις για αυτο το λογο.
εμένα πάντως ο γιατρός την έκανε ενώ το παιδί ήταν με βήχα-ίωση και ωτίτιδα-η αναισθησιολόγος τώρα που τα σκέφτομαι όλα πιο καθαρά φαινόταν πως δεν ήθελε να προχωρήσουμε.....
τι να πω να διακινδύνεψε το μωρό μου για 300 κολοευρώ?

eleni_k
06-02-12, 19:15
πριν μια εβδομαδα βγάλαμε τα κρεατάκια μας. η μικρή τώρα έχει ίωση (βήχα) και την πήγαμε σε παιδίατρο η οποία επιμένει πως το παιδί μετά την επέμβαση θα έπρεπε να παίρνει αντιβίωση.
εσείς μετά την επέμβαση πήρατε κάποια αντιβίωση? σας παρακαλώ απαντήστε μου ώστε να πάρω τον ωρλ τηλ και να μου πεί τι να κάνω.
ευχαριστώ.

Ναι, πήραμε αντιβίωση νομίζω για οκτώ ημέρες.
Μετά την επέμβαση, επρεπε για μία εβδομάδα να μείνουμε σπίτι για να την προφυλάξουμε από ιώσεις όπως είπε ο ωρλ.

εμένα πάντως ο γιατρός την έκανε ενώ το παιδί ήταν με βήχα-ίωση και ωτίτιδα-η αναισθησιολόγος τώρα που τα σκέφτομαι όλα πιο καθαρά φαινόταν πως δεν ήθελε να προχωρήσουμε.....
τι να πω να διακινδύνεψε το μωρό μου για 300 κολοευρώ?

Κι εμείς ακυρώσαμε μία φορά την επέμβαση λόγω ίωσης μια εβδομάδα πριν την προγραμματισμενη ημ/νία (τριήμερο με πυρετό μόνο). Παιδίατρος του ΠΑΙΔΩΝ μας είπε ότι ακόμα κι αν ο ωρλ ήθελε να την βάλει στο χειρουργείο, εμείς να απαιτήσουμε να μεταφερθεί το ραντεβού σε άλλη ημερομηνία. Ευτυχώς μας το είπε από μόνος του.

mamavicky
06-02-12, 20:32
μάλιστα οπότε ρισκάραμε....τώρα τον πήρα και τον ρώτησα για αντιβίωση και μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο να πάρουν όλα τα παιδια αντιβίωση.
καμιά άλλη μανούλα να μας πεί αν πήρε αντιβίωση?

ALIKOYLA
07-02-12, 08:52
μάλιστα οπότε ρισκάραμε....τώρα τον πήρα και τον ρώτησα για αντιβίωση και μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο να πάρουν όλα τα παιδια αντιβίωση.
καμιά άλλη μανούλα να μας πεί αν πήρε αντιβίωση?

κι εμεις πηραμε αντιβιωση μαλιστα 2 μπουκαλια amoxil.ομως οταν τελειωσε το πρωτο μπουκαλι,εκανε αλλεργια και σταματησαμε.τυχαιο μαμαβικυ μην αγχωθεις.

marilina
07-02-12, 09:16
καλημερα μανουλες,
εχω την μικρη μου που ειναι δεν ειναι αρρωστη ροχαλιζει πολλες φορες σαν τρενο!μου χει κανει και απνοιες(συνηθως οταν εχει και ιωση). Ο παιδιατρος μια φορα μου ειπε πως εχει υπερτροφικες αμυγδαλες.Επειδη εχει και σχεδον συνεχεια διογκωμενους λεμφαδενες ειπαμε να την παμε να την δει ενας ΩΡΛ. Πηρα στο 1535 αλλα ραντεβου πλεον μπορω να κλεισω απο 3 Μαρτιου. Ερωτηση: σε ποιον γιατρο να παω?ξερετε καποιον καλο?

ευχαριστωγια τον χρονο σας!
καλημεραααααααααα

mamavicky
07-02-12, 13:26
UPPPPP

xanthi9
09-02-12, 10:41
καλημερα μανουλες,
εχω την μικρη μου που ειναι δεν ειναι αρρωστη ροχαλιζει πολλες φορες σαν τρενο!μου χει κανει και απνοιες(συνηθως οταν εχει και ιωση). Ο παιδιατρος μια φορα μου ειπε πως εχει υπερτροφικες αμυγδαλες.Επειδη εχει και σχεδον συνεχεια διογκωμενους λεμφαδενες ειπαμε να την παμε να την δει ενας ΩΡΛ. Πηρα στο 1535 αλλα ραντεβου πλεον μπορω να κλεισω απο 3 Μαρτιου. Ερωτηση: σε ποιον γιατρο να παω?ξερετε καποιον καλο?

ευχαριστωγια τον χρονο σας!
καλημεραααααααααα

καλημερα πηγαμε τη Δευτερα στο παιδων αγια σοφια ειχαμε ραντεβου με τον κ.Μιχαηλ Χουλάκη ο οποιος ειναι ο διευθυντης της ΩΡΛ παιδων αγια σοφια (μας τον συστησε ο παιδιατρος , μας ειπε ομως αν δεν βρουμε με αυτον να μας δει ο κ.Κουδουμνακης ) τελικα βρηκαμε με τον Χουλακη για τον οποια μονο καλα λογια εχω να πω φοβομουν μηπως πεσω σε κανεναν χασαπη που με το παραμικρο θα μου ελεγε για εγχειρηση αλλα δεν ηταν ετσι , πηγα και τα δυο τα παιδια ηλικιας 6 και 2.5 ο μεγαλος παρουσιαζε απνοια και μεχρι τωρα περασε 4 αμυγδαλιτιδες , ο μικρος παλι ροχαλιζει σαν 10 γερους και εχει μονιμα σαλια στο στομα .Οταν εξετασε τον μεγαλο για αμυγδαλες μου ειπε οτι για να βγουν θα πρεπει το παιδι να παρουσιαζει επι τρια χρονια αμυγδαλιτιδες και με συχνοτητα 3 επεισοδια το χρονο και ετσι μου ειπε να κανω υπομονη μεχρι του χρονου αλλα οταν ειδε τα κρεατακια εκει σηκωσε τα χερια ψηλα και δεδομενου οτι εχει απνοια μου εξηγησε οτι αυτο ειναι ανυσηχητικο γιατι δουλευει περισσοτερο η καρδια αφου μενει χωρις οξυγονο το εγκεφαλος και θα πρεπει να τα βγαλουμε ετσι του ειπα να βγαλουμε και τις αμυγδαλες μαζι και το κανονισαμε για 29/02 .Ο μικρος παλι ειναι σε χειροτερη μοιρα απο τον μεγαλο αλλα μου ειπε ασε να παει 3 πλακωσε τον το καλοκαιρι στα θαλασσινα μπανακια και τον ξαναβλεπω απο Σεπτεμβρη. Τι να σου πω ηταν πολυ καλος με τα παιδια και μας εξηγησε παρα πολλα πραγματα

tzini
17-02-12, 17:37
υπάρχει κάποιος γονιός
που έχει γνώμη/έχει εμπειρία από τον συγκεκριμένο παιδοωρλ?

patou
17-02-12, 18:17
Εγώ έχω τις εξής απορίες:
Θα καθήσει το παιδί για την εξέταση στο γιατρό?
Πρέπει να του έχω βγάλει ακτινογραφία ή θα πηγαινοέρχομαι πάλι απο τον ωρλ στον ακτινολόγο?
Πώς ξέρω οτι δεν θα το βάλει για χειρουργείο χωρίς να είναι πραγματικά απαραίτητο?

Τα φώτα σας οι παλαιότερες!!!!

tzini
18-02-12, 11:57
kάποιος?

ALIKOYLA
18-02-12, 20:45
Εγώ έχω τις εξής απορίες:
Θα καθήσει το παιδί για την εξέταση στο γιατρό?
Πρέπει να του έχω βγάλει ακτινογραφία ή θα πηγαινοέρχομαι πάλι απο τον ωρλ στον ακτινολόγο?
Πώς ξέρω οτι δεν θα το βάλει για χειρουργείο χωρίς να είναι πραγματικά απαραίτητο?

Τα φώτα σας οι παλαιότερες!!!!

το αν θα καθηει το παιδακι σου,εξαρταται απο το ιδιο.αν εννοεις την εξεταση του ορυλλα ,δεν ειναι κατι δσκολο τα αυτια του κουταει.αν σου κανει τυμπανογραμμα,εξαρταται απο το μηχανημα.το παιδων εχει το μηχανημα που ειναι γρηγορο οποτε δεν ειναι δυσκολο να κατσει ενα παιδακι συνεργασιμο 3 ετων.τωρα για τις ακτινογραφιες αν πας στο παιδων,λογικα θα σου πουν να βγαλεις εκει.αν ομως πας απλα για εξεταση και εχεις προσφατες ακτινογραφιες,λογικα θα τις δεχτει ο ορυλλα.η μονη λυση για να δεις αν το χειροπυργειο ειναι παραιτητο παρε 2 γνωμες,εγω αυτο ειχα κανει.και διαλεξα να κανω την επεμβαση μετα στο παιδων και οχι ιδωτικα αφου ειχα δει ενα γιατρο στο παιδων και ενα που δουλευε σε ιατρικο κεντρο.ελπιζω να βοηθησα γιατι δεν πολυκαταλαβα τι προβλημα εχεις.

patou
19-02-12, 10:41
Σ' ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες!
Εμείς δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα αλλά ο παιδίατρος μου είπε να τον δει ένας ΩΡΛ γιατι ακούει να μιλάει λίγο απο τη μύτη χωρίς να είναι άρρωστος.
Λέω να τον πάω σε ιδιώτη γιατρό μια και τον καλύπτει η ασφάλειά μας.
Ο μικρός είναι 3 ετών, συνεργάσιμος, αλλά δεν ήξερα αν η εξέταση είναι επίπονη και αν πρέπει να του έχω βγάλει απο πριν ακτινογραφίες.

Όσο για τη δεύτερη γνώμη, έχεις δίκιο, θα πάρω οπωσδήποτε!
Ευχαριστώ και πάλι

marh
29-03-12, 21:16
εγώ έχω να σου συστήσω τον κ. Αρτοπουλο Μηνά από το ΜΗΤΕΡΑ, εξαιρετικός επιστήμονας, πολύ κοντά στα παιδιά και πάνω από όλα άνθρωπος. Είχα απευθυνθεί και σε ιατρούς΄Δημοσίου (κυκλοφορούν τα ονόματά τους στο parents) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη γιατί η συμπεριφορά τους ήταν απαράδεκτη. ο κ. Αρτόπουλος είναι επαγγελματίας αλλά ξέρει και να φέρεται και είναι και κατατοπιστικός, έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από τον γιατρό (τον οποίο μου τον σύστησε άλλος γιατρός) αλλά και από το νοσοκομείο!τον συστίνω ανεπιφύλακτα!

katia,
01-04-12, 10:16
Καλημερα μανουλες,μηπως ξερει κανεις καποιον καλο παιδοωρλ στην ευρωκλινικη παιδων?

κατσαρόλα
24-04-12, 13:45
Καλησπέρα.Θα ρωτήσω ίσως κάτι χαζό για τις πιο παλιές μαμαδες/Εχω ένα αγοράκι 16 ημερών και η παιδίατρος που το είδε απλά με ΄ρωτησε αν τρομαζει με δυνατούς ήχους.Εμείς δεν το έχουμε δοκιμάσει και δεν είπε τίποτα άλλο ούτε και σημείωσε κάτι στο βιβλιάριο.Από την κλινική το μόνο που γράφει είναι ότι δεν έγιναν ωτοακουστικές εξετάσεις.Έχω τρελαθεί να βαραω πράγματα και νιωθω ότι τον ταράζω..Τρόμαξε 2 φορές με κάποιους δυνατούς ήχους αλλά γενικά δεν τον ενοχλούν οι ήχοι.Θα πρέπει να ανησυχήσω;Μήπως καποια μπορεί να μου πει;Ευχαριστώ πολύ..

ALIKOYLA
25-04-12, 12:18
Καλησπέρα.Θα ρωτήσω ίσως κάτι χαζό για τις πιο παλιές μαμαδες/Εχω ένα αγοράκι 16 ημερών και η παιδίατρος που το είδε απλά με ΄ρωτησε αν τρομαζει με δυνατούς ήχους.Εμείς δεν το έχουμε δοκιμάσει και δεν είπε τίποτα άλλο ούτε και σημείωσε κάτι στο βιβλιάριο.Από την κλινική το μόνο που γράφει είναι ότι δεν έγιναν ωτοακουστικές εξετάσεις.Έχω τρελαθεί να βαραω πράγματα και νιωθω ότι τον ταράζω..Τρόμαξε 2 φορές με κάποιους δυνατούς ήχους αλλά γενικά δεν τον ενοχλούν οι ήχοι.Θα πρέπει να ανησυχήσω;Μήπως καποια μπορεί να μου πει;Ευχαριστώ πολύ..

δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωθεις.απλα ηθελε να ελεγξει αν ακουει το απιδακι σου.νομιζω οτι δεν χρειαζεται να το ταραζεις.θα το καταλαβεις σιγουρα αν χτυπα ΞΥΛΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΛΑ.ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.

klonos80
26-04-12, 18:45
ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΙΔΟ ΩΡΛ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ?

κατσαρόλα
29-04-12, 10:44
δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωθεις.απλα ηθελε να ελεγξει αν ακουει το απιδακι σου.νομιζω οτι δεν χρειαζεται να το ταραζεις.θα το καταλαβεις σιγουρα αν χτυπα ΞΥΛΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΛΑ.ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.

Έχεις δίκιο..Σε ευχαριστώ πολύ..Θα ηρεμήσω..

christine gorilaki
02-05-12, 14:24
Γεια σας και απο εμενα!
Νεα στην ομαδα και προσπαθω να μαθω!

Μια ερωτηση για καποιον που ξερει:

Εχετε ακουστα καποιον ΩΡΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΙΟΥΜΠΑΣ. Ειναι στην Ευρωκλινικη Παιδων και στο Ιασω Παιδων.

Θελω να τον επισκεφτουμε με τον μικρο μου (20 μηνων). Αναπνεει συνεχεια απο το στομα, ακουγετε μερα νυχτα η ανασα του, ροχαλιζει και ωρες ωρες σα να σταματα η ανασα του.

Υποθετω κρεατακια και αμυγδαλες οπως και μας ειπε η παιδιατρος μας.

Γνωριζετε κατι?

Ευχαριστω:-)

uz_01
02-05-12, 20:32
Καλησπέρα,

δεν ξερω αυτόν που λες αλλά εγώ θα σου συστηνα τον Θωμα Νικολόπουλο. Είναι ο ΩΡΛ του δικού μου παιδιού και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

papaki2
08-05-12, 21:47
Καλησπερα κοριτσια. Ο γιος μου , περιπου 5 χρονων παθαινει συνεχεια ωτιτιδες κ πλεον εχει μαζεψει υγρο που εχει πηξει και πηγα σε 2 ωρυλα που ειπαν για χειρουργειο κρεατακια κ αμυγδαλες. Μαλιστα απο τις συνεχεις ωτιτιδες εχει παθει λεει και εναν ηπιο εκφυλισμο των τυμπανικων μεμβρανων το οποιο δεν διορθωνεται αλλα δεν εχει και καμια σοβαρη συνεπεια. ΟΙ γιατροι που επισκεφτηκα ειναι ο μπουρας νικολαος και αηδονης Ιωαννης στη Θεσσαλονικη. Γνωριζετε τους συγκεκριμενους γιατρους? ή καποιον αλλον απο θεσσαλονικη. Ειναι λιγο επειγον το θεμα γιατι το υγρο εχει γινει πλεον τζελ. Σας ευχαριστω πολυ

elenita
09-07-12, 12:35
καλημέρα-καλησπέρα
έχει καμιά μανούλα πάει το παιδάκι της στο αττικό νοσοκομείο
σε ωτορινολαρυγγολόγο για παιδάκια....
αν ναι θα ήθελα εντυπώσεις...!!!
ευχαριστώ

!vanessa!
19-11-12, 15:43
Καλησπερας σας,εχω ενα αγορακι 2 ετων και σε λιγοτερο απο 1 χρονο επαθε 4 ωτιτιδες...ειμαι πολυ ανησυχη!Γνωριζεται καποιον παιδο ωρλ στη Λαρισα?

marilu
24-12-12, 19:35
Καλησπέρα

Χρόνια πολλά σε όλους, εμείς έχουμε θέμα με κυψελίδα απο το ενα αφτι και θελει αφαίρεση οπωσδήποτε γιατι ειναι πολύ μας ειπε η παιδίατρος και το παιδί δεν ακούει τόσο καλά. Μου είπε οτι γίνεται επιτόπου στο ιατρείο. Εχετε κάποιον καλό στα νότια προάστεια προπάντων οικονομικό? Ειδα πιο πάνω και για τον Σαραβάκο που λέτε στο Παίδων Πεντέλης. Αλλα η αληθεια ειναι οτι για κατι τοσο τυπικο δεν θα ηθελα να περιμενω τοσο πολύ!

della
16-01-13, 22:57
Καλησπερα σε ολες και ολους.
Την Πεμπτη που περασε δηλ.πριν6μερες καναμε καθαρισμο αυτιων στον 21μηνωνγιο μου.Πηγαμε στον ωρλ που. συνεργαζεται με το μαιευτηριο που ειχα γεννησει(ρεα)και ειχε σφραγισει τοτε το βιβλιαριο του μικρου.Λεγεται Νικολοπουλος Ηλιας και εχει ιατρειο στο Χαιδαρι.Ηταν απιστευτα υπομονετικος μιας και ο γιος μου "χαλασε"τον κοσμο.Του φερθηκε αψογα και στο τελος παιξανε κιολας κι ας ειχε κοσμο απ'εξω.Μας εδωσε λεπτομερεις οδηγιες για μετα.Εξεταση+καθαρισμο αυτιων+τυμπανογραμμα=20¤.Δεχεται και με ταμια αλλα τοτε σου κλεινουν ραντεβου.Μειναμε απολυτα ικανοποιημενοι.

barbie2000
15-05-13, 13:23
Kαλημέρα!
Γνωρίζετε κανέναν ω.ρ.λ στην περιοχή Κορυδαλλού- Νικαίας για να πάω την κόρη μου. προφανώς χρειάζεται καθάρισμα στα αυτάκια της...πάλι....
Πριν χρόνια την είχα πάει στο Παίδων, αλλά έλεγα μήπως βρω κάποιον συμβεβλημένο και πάω.
Ευχαριστώ.

ioannam
15-05-13, 13:46
στην πάτρα καλό ωρλ ξερετε?

pashalitsa
06-06-13, 09:52
Την κόρη μου την έχουν δει 5-6 ΩΡΛ και όλοι συμφωνούν ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμυγδαλές κρεατάκια. Προχθές είδαμε και τον κύριο Σαραβάκο ο οποίος αποφάσισε να προσπαθήσει με ισχυρή θεραπεία να αντιμετωπίσουμε το υγρό στα αυτιά και βλέπουμε, μήπως και αποφύγουμε παρακέντηση και σωληνάκια στα αυτιά.

Από όσους γιατρούς είδα μου άρεσε ο κύριος Παρπούνας και ο κύριος Σαραβάκος, παρόλο που ο τελευταίος είναι ναι απότομος αλλά δε με νοιάζει αυτό, βλέπω και νιώθω ότι είναι πάρα πολύ έμπειρος. Ο κος Παρπούνας είπε για χειρουργείο για όλα άμεσα. Ο κύριος Σαραβάκος έχει άλλη άποψη, είναι πιο συντηρητικός και εγώ έχω μπερδευτεί...

Αν έχετε πληροφορίες για όποιον από τους δυο γιατρούς θα το εκτιμούσα πολύ... Το βιάζομαι γιατί έχω κλείσει ραντεβού με τον κύριο Παρπούνα για χειρουργείο σε περίπου 25 μέρες και δεν ξέρω τί να κάνω...

cateyes
06-06-13, 10:38
Kαλημέρα!
Γνωρίζετε κανέναν ω.ρ.λ στην περιοχή Κορυδαλλού- Νικαίας για να πάω την κόρη μου. προφανώς χρειάζεται καθάρισμα στα αυτάκια της...πάλι....
Πριν χρόνια την είχα πάει στο Παίδων, αλλά έλεγα μήπως βρω κάποιον συμβεβλημένο και πάω.
Ευχαριστώ.

Κι εγώ ψάχνω παιδω.ρ.λ. στην ίδια περιοχή. Είμαι πολύ στενοχωρημένη! Ο γιος μου (σχεδόν 7 ετών) έπαθε ωτίτιδα, την οποία δεν καταλάβαμε εγκαίρως, διότι δεν πόναγε εσωτερικά, αλλά εξωτερικά το πτερύγιο του αυτιού και πίσω ακριβώς από το αυτί. Όταν τον εξέτασε η παιδίατρος, μου είπε πως μάζεψε υγρό πίσω από το αυτί του και πως είναι αρκετά σοβαρό! Παίρνει Zinadol 250 mg (και θα παίρνει για 10 ημέρες) και σκέφτομαι να τον πάω μετά να τον δει παιδω.ρ.λ.
Έχετε ξανακούσει για τέτοια ωτίτιδα; Έχει τύχει σε κάποια από εσάς; Δε σας κρύβω ότι φοβάμαι! Ο μικρός παίρνει αντιβίωση από τη Δευτέρα, αλλά πονά το ίδιο (δεν αντέχει ούτε να ακουμπά κανείς το πτερύγιο του αυτιού!). ¶λλα συμπτώματα (π.χ. πυρετός, ατονία, κοκκινίλα πίσω από το αυτί δεν έχει), δεν πονά συνεχόμενα, παρά μόνο αν ακουμπήσει κάποιος η τραβήξει το πτερύγιο του αυτιού!
Ψάχνω για παιδ.ω.ρ.λ, αλλ΄λα λέω να τον πάω αφού ολοκληρώσει την θεραπεία.

eleni_k
06-06-13, 11:43
Πασχαλιτσα, ο Σαραβακος αφαίρεσε τα κρεατακια της κόρης μου πριν δύο χρόνια περίπου. Είναι συντηρητικός κ δεν βάζει εύκολα παιδάκια στο χειρουργείο (και πολύ σωστά κατά την γνώμη μου). Αν κ η μικρή έκανε υποτροπιαζουσες ωτιτιδες όλη την χρονιά, εκείνος επέμενε να περιμένουμε, ήταν πέντε χρόνων κ ήταν στο όριο ηλικιακά να απορροφήσει ο οργανισμός τα κρεατακια από μόνος του. Στην δική μας περίπτωση το χειρουργείοήταν μονόδρομος από ένα σημείο κ μετά, άλλες μαμάδες όμως με το ίδιο πρόβλημα κ ίδια ηλικία παιδιού κατάφεραν στο τέλος να το αποφύγουν ακολουθώντας συντηρητική θεραπεία. Όταν τελικά καταλήξαμε στο χειρουργείο, ήξερα ότι έτσι έπρεπε να γίνει. Ξέρω ότι ταλαιπωρείται το παιδί κι εσείς, όταν όμως είχα βρεθεί στην θέση σας εμπιστευτηκα τον κ. Σαραβακο κ δεν το μετάνιωσα. Περαστικά στο μικρό σου!

ΒΕΡΑ
06-06-13, 23:12
Την κόρη μου την έχουν δει 5-6 ΩΡΛ και όλοι συμφωνούν ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμυγδαλές κρεατάκια. Προχθές είδαμε και τον κύριο Σαραβάκο ο οποίος αποφάσισε να προσπαθήσει με ισχυρή θεραπεία να αντιμετωπίσουμε το υγρό στα αυτιά και βλέπουμε, μήπως και αποφύγουμε παρακέντηση και σωληνάκια στα αυτιά.

Από όσους γιατρούς είδα μου άρεσε ο κύριος Παρπούνας και ο κύριος Σαραβάκος, παρόλο που ο τελευταίος είναι ναι απότομος αλλά δε με νοιάζει αυτό, βλέπω και νιώθω ότι είναι πάρα πολύ έμπειρος. Ο κος Παρπούνας είπε για χειρουργείο για όλα άμεσα. Ο κύριος Σαραβάκος έχει άλλη άποψη, είναι πιο συντηρητικός και εγώ έχω μπερδευτεί...

Αν έχετε πληροφορίες για όποιον από τους δυο γιατρούς θα το εκτιμούσα πολύ... Το βιάζομαι γιατί έχω κλείσει ραντεβού με τον κύριο Παρπούνα για χειρουργείο σε περίπου 25 μέρες και δεν ξέρω τί να κάνω...

Σας είπε ο Παρπούνας για χειρουργείο και άμεσα? Καλοκαιριάτικα? Μου κάνει πάρα πολύ εντύπωση γιατί εμάς μας παρακολουθεί από 18μηνών και κάθε χρόνο είχε υγρό όλη τη χρονιά και τέτοια εποχή μας έλεγε δεν κάνουμε χειρουργεία ... κάνουμε ΠΟΛΛΑ μπάνια!!!! Πάντα το Σεπτέμβριο έφευγε το υγρό μέχρι πέρσυ το Σεπτέμβριο που κάναμε χειρουργείο και βάλαμε σωληνάκια. Μας είπε ότι κρατάνει 10-12 μήνες και τώρα έχει πέσει το ένα και περιμένουμε πώς και πώς να πέσει και το άλλο για να κάνουμε μπάνια χωρίς να φοβόμαστε. Εγώ διαφωνώ με το να κάνετε χειρουργείο μέσα στο κατακαλόκαιρο ... θα έχετε θέμα να μη μπει υγρό στο αφτί και είναι ταλαιπωρία. Αλλά επειδή το Παρπούνα τον έχω για προσεχτικό σε αυτά τα πράγματα ... ίσως σε εσάς να είναι απαραίτητο. Τον Παρπούνα τον εμπιστεύομαι και θεωρώ ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος και γλυκός με τα παιδιά.

pashalitsa
07-06-13, 01:46
Σας είπε ο Παρπούνας για χειρουργείο και άμεσα? Καλοκαιριάτικα? Μου κάνει πάρα πολύ εντύπωση γιατί εμάς μας παρακολουθεί από 18μηνών και κάθε χρόνο είχε υγρό όλη τη χρονιά και τέτοια εποχή μας έλεγε δεν κάνουμε χειρουργεία ... κάνουμε ΠΟΛΛΑ μπάνια!!!! Πάντα το Σεπτέμβριο έφευγε το υγρό μέχρι πέρσυ το Σεπτέμβριο που κάναμε χειρουργείο και βάλαμε σωληνάκια. Μας είπε ότι κρατάνει 10-12 μήνες και τώρα έχει πέσει το ένα και περιμένουμε πώς και πώς να πέσει και το άλλο για να κάνουμε μπάνια χωρίς να φοβόμαστε. Εγώ διαφωνώ με το να κάνετε χειρουργείο μέσα στο κατακαλόκαιρο ... θα έχετε θέμα να μη μπει υγρό στο αφτί και είναι ταλαιπωρία. Αλλά επειδή το Παρπούνα τον έχω για προσεχτικό σε αυτά τα πράγματα ... ίσως σε εσάς να είναι απαραίτητο. Τον Παρπούνα τον εμπιστεύομαι και θεωρώ ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος και γλυκός με τα παιδιά.

Ναι κι εμένα μου εκανε εντύπωση... Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 και σκέφτομαι μήπως και το ξεπεράσουμε σιγά σιγά το πρόβλημα αν και οι αμυγδαλές είναι τεράστιες ούτως ή άλλως [το βλέπω κι εγώ η ίδια που είμια άσχετη δηλαδή]. Ο Παρπούνας θεωρεί ότι δεν έχουμε περιθώρια αναβολής και αναμονής γιατί αρχίζει να δημιουργείται λέει σοβαρό πρόβλημα στο τύμπανο... Τον έκοψα για σοβαρό επιστήμονα, εξάλλου γι΄αυτό ρωτάω γι΄αυτούς τους δυο γιατρούς και όχι για τόσους άλλους που είδα...

Πάντως αν με την ισχυρή θεραπεία που της έδωσε ο Σαραβάκος καταφέρει και φύγει το υγρό και γλιτώσουμε τουλάχιστον σωληνάκια, παρακεντήσεις κλπ, σημαίνει ότι πραγματικά ο Σαραβάκος ξέρει ακριβώς τί κάνει... Μου αρέσει που είναι σταθερός και αποφασιστικός σε αυτό που πιστεύει, ΟΚ είναι ιδιότροπος και απότομος αλλά δε θα τον παντρευτώ, το παιδί μου θα χειρουργήσει οποτε δε με νοιάζει...

Κάτι άλλο που μου τριβελίζει το μυαλό και δεν ξέρω αν είναι και κοτσάνα ή όχι, είναι ότι ο Σαραβάκος είναι πολύ μεγάλος και δεν ξέρω αν κατέχει πιο σύγχρονες τεχνικές...

ΒΕΡΑ
07-06-13, 09:41
Ναι κι εμένα μου εκανε εντύπωση... Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 και σκέφτομαι μήπως και το ξεπεράσουμε σιγά σιγά το πρόβλημα αν και οι αμυγδαλές είναι τεράστιες ούτως ή άλλως [το βλέπω κι εγώ η ίδια που είμια άσχετη δηλαδή]. Ο Παρπούνας θεωρεί ότι δεν έχουμε περιθώρια αναβολής και αναμονής γιατί αρχίζει να δημιουργείται λέει σοβαρό πρόβλημα στο τύμπανο... Τον έκοψα για σοβαρό επιστήμονα, εξάλλου γι΄αυτό ρωτάω γι΄αυτούς τους δυο γιατρούς και όχι για τόσους άλλους που είδα...

Πάντως αν με την ισχυρή θεραπεία που της έδωσε ο Σαραβάκος καταφέρει και φύγει το υγρό και γλιτώσουμε τουλάχιστον σωληνάκια, παρακεντήσεις κλπ, σημαίνει ότι πραγματικά ο Σαραβάκος ξέρει ακριβώς τί κάνει... Μου αρέσει που είναι σταθερός και αποφασιστικός σε αυτό που πιστεύει, ΟΚ είναι ιδιότροπος και απότομος αλλά δε θα τον παντρευτώ, το παιδί μου θα χειρουργήσει οποτε δε με νοιάζει...

Κάτι άλλο που μου τριβελίζει το μυαλό και δεν ξέρω αν είναι και κοτσάνα ή όχι, είναι ότι ο Σαραβάκος είναι πολύ μεγάλος και δεν ξέρω αν κατέχει πιο σύγχρονες τεχνικές...

Πάντως για να το είπε ο Παρπούνας πρέπει να ισχύει! Εμάς δε μας έκανε χειρουργείο αμέσως ... το περίμενε πολύ...

pashalitsa
08-06-13, 14:18
Καλησπερα κοριτσια. Ο γιος μου , περιπου 5 χρονων παθαινει συνεχεια ωτιτιδες κ πλεον εχει μαζεψει υγρο που εχει πηξει και πηγα σε 2 ωρυλα που ειπαν για χειρουργειο κρεατακια κ αμυγδαλες. Μαλιστα απο τις συνεχεις ωτιτιδες εχει παθει λεει και εναν ηπιο εκφυλισμο των τυμπανικων μεμβρανων το οποιο δεν διορθωνεται αλλα δεν εχει και καμια σοβαρη συνεπεια. ΟΙ γιατροι που επισκεφτηκα ειναι ο μπουρας νικολαος και αηδονης Ιωαννης στη Θεσσαλονικη. Γνωριζετε τους συγκεκριμενους γιατρους? ή καποιον αλλον απο θεσσαλονικη. Ειναι λιγο επειγον το θεμα γιατι το υγρο εχει γινει πλεον τζελ. Σας ευχαριστω πολυ

ΑΑΑΧ, τα ίδια μου έχουν περιγράψει κι εμένα γι΄αυτό και ψάχνω κι εγώ να τη χειρουργήσω τη μικρή...

Ευχαριστώ τις κοπέλες που με βοήθησαν με τις πληροφορίες τους, αν ξέρει και κανείς άλλος κάτι να μου πει για Παρπούνα και Σαραβάκο...

ster
27-08-13, 23:44
Κορίτσια αν γνωρίζετε να μου πείτε το τηλέφωνο του Σαραβάκου του ιδιωτικού του ιατρείου όμως και που το έχει.
Επίσης έχετε να μου συστήσετε κάποιον από ΜΗΤΕΡΑ ή ΙΑΣΩ ΠΑΙΔΩΝ?

Perlitsa
02-09-13, 14:54
Κορίτσια αν γνωρίζετε να μου πείτε το τηλέφωνο του Σαραβάκου του ιδιωτικού του ιατρείου όμως και που το έχει.
Επίσης έχετε να μου συστήσετε κάποιον από ΜΗΤΕΡΑ ή ΙΑΣΩ ΠΑΙΔΩΝ?

Στο Ιασώ Παίδων χειρουργεί ο κ.Χουλάκης.
Εμείς εκεί κάναμε κρεατάκια και σωληνάκια αφού γύρισα 4 διαφορετικούς ΩΡΛ.
Ήταν μέχρι πέρισυ διευθυντής στο παιδο-ΩΡΛ του Αγία Σοφία και τώρα έχει ιδιωτικο ιατρείο ση Βασ. Σοφίας απέναντι από το Μέγαρο Μουσικής.
Είναι εξαιρετικός άνθρωπος, έχει φοβερή εμπειρία και σου αποπνέει μεγάλη σιγουριά

ster
03-09-13, 00:29
Στο Ιασώ Παίδων χειρουργεί ο κ.Χουλάκης.
Εμείς εκεί κάναμε κρεατάκια και σωληνάκια αφού γύρισα 4 διαφορετικούς ΩΡΛ.
Ήταν μέχρι πέρισυ διευθυντής στο παιδο-ΩΡΛ του Αγία Σοφία και τώρα έχει ιδιωτικο ιατρείο ση Βασ. Σοφίας απέναντι από το Μέγαρο Μουσικής.
Είναι εξαιρετικός άνθρωπος, έχει φοβερή εμπειρία και σου αποπνέει μεγάλη σιγουριά

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου δίνεις.
Να φανταστώ ότι είναι μεγάλος σε ηλικία?
Το ανιψάκι μου πρέπει να βγάλει αμυγδαλές και κρεατάκια και είδε τον κ. Λιούμπα από το ΙΑΣΩ ΠΑΙΔΩΝ και η αδερφή μου θέλει να πάρει εννοείται και δεύτερη γνώμη.
Αν θέλεις πες μου την εμπειρία σου από την νοσηλεία του παιδιού στο ΙΑΣΩ. Εμεινες ευχαριστημένη? Είχες κάποιο παράπονο? Και αν επιτρέπεται πόσο περίπου κόστισε η επέμβαση? Γενικά διαφώτισέ με λίγο.
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Perlitsa
03-09-13, 12:32
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου δίνεις.
Να φανταστώ ότι είναι μεγάλος σε ηλικία?
Το ανιψάκι μου πρέπει να βγάλει αμυγδαλές και κρεατάκια και είδε τον κ. Λιούμπα από το ΙΑΣΩ ΠΑΙΔΩΝ και η αδερφή μου θέλει να πάρει εννοείται και δεύτερη γνώμη.
Αν θέλεις πες μου την εμπειρία σου από την νοσηλεία του παιδιού στο ΙΑΣΩ. Εμεινες ευχαριστημένη? Είχες κάποιο παράπονο? Και αν επιτρέπεται πόσο περίπου κόστισε η επέμβαση? Γενικά διαφώτισέ με λίγο.
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.
Αν και δεν συνηθίζω να συστήνω γιατρούς, ο συγκεκριμένος πραγματικά έίναι υπόδειγμα.Η ηλικία του δεν πρέπει να είναι πάνω από 60.Και εγώ τον βρήκα μόνη μου ψάχνοντας και μου τον σύστησε και η παιδίατρός μου.
Η μικρή χειρουργήθηκε κατά τις 12 το μεσημέρι, κράτησε 1 ώρα και το βράδυ της ίδιας μέρας βγήκαμε με ένα παιδί να πετάει !!!. Κανένα απόλύτως παράπονο από το Ιασώ, όλοι εξυπηρετικότατοι και με το παραπάνω. Η αμοιβή του γιατρού ήταν ¤500, η αναισθησιολόγος φοβερή με την μικρή όπου ήμουν και εγώ μαζί της μέχρι να κοιμηθεί ¤250 και το Ιασώ ¤700.
Στην επόμενη επίσκεψη που πήγαμε ο γιατρός δεν πήρε χρήματα και με το χέρι στην καρδιά τον συστήνω

ster
03-09-13, 14:41
Αν και δεν συνηθίζω να συστήνω γιατρούς, ο συγκεκριμένος πραγματικά έίναι υπόδειγμα.Η ηλικία του δεν πρέπει να είναι πάνω από 60.Και εγώ τον βρήκα μόνη μου ψάχνοντας και μου τον σύστησε και η παιδίατρός μου.
Η μικρή χειρουργήθηκε κατά τις 12 το μεσημέρι, κράτησε 1 ώρα και το βράδυ της ίδιας μέρας βγήκαμε με ένα παιδί να πετάει !!!. Κανένα απόλύτως παράπονο από το Ιασώ, όλοι εξυπηρετικότατοι και με το παραπάνω. Η αμοιβή του γιατρού ήταν ¤500, η αναισθησιολόγος φοβερή με την μικρή όπου ήμουν και εγώ μαζί της μέχρι να κοιμηθεί ¤250 και το Ιασώ ¤700.
Στην επόμενη επίσκεψη που πήγαμε ο γιατρός δεν πήρε χρήματα και με το χέρι στην καρδιά τον συστήνω

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Θα πώ στην αδερφή μου να κλείσει και σήμερα κιόλας ραντεβού.
Κατά την γνώμη σου που είναι καλύτερα να τον δεί? Στο ΙΑΣΩ ή στο ιδιωτικό του ιατρείο? Το λέω από την άποψη μήπως χρειαστεί κάποιες εξετάσεις (πχ ακτινογραφία?? δεν ξέρω κιόλας) γιατί ο κ. Λιούμπας τον εξέτασε μόνο οπτικά.

Perlitsa
03-09-13, 15:05
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Θα πώ στην αδερφή μου να κλείσει και σήμερα κιόλας ραντεβού.
Κατά την γνώμη σου που είναι καλύτερα να τον δεί? Στο ΙΑΣΩ ή στο ιδιωτικό του ιατρείο? Το λέω από την άποψη μήπως χρειαστεί κάποιες εξετάσεις (πχ ακτινογραφία?? δεν ξέρω κιόλας) γιατί ο κ. Λιούμπας τον εξέτασε μόνο οπτικά.
Όταν είχε δει την κόρη μου πρώτη φορά στο Παίδων μας είχε στείλει για ακτινογραφία.
Ίσως όμως δεν χρειάζεται γιατί έχει σίγουρα καλύτερα μηχανήματα στο ιατρείο του σε σχέση με το Παίδων, από εκεί και πέρα θα σας πει.
Να πάρετε Δευ-Τετ-Παρασκευή στο τηλ του ιατρείου του 2107752777 να κλείσετε ραντεβού και από εκεί και πέρα θα σας καθοδηγήσει.
Ρωτήστε κιόλας αν χρειάζεται ακτινογραφία ώστε να την βγάλετε και να πάτε με αυτή, μην πηγαίνετε μπρος πίσω άδικα και χάνετε χρόνο

ster
03-09-13, 15:13
Οπότε θα της πώ να κλείσει κατευθείαν στο ΙΑΣΩ έτσι ώστε αν χρειαστεί κάποια ακτινογραφία να την κάνει επιτόπου εκεί. Δεχεται επίσκεψη στο ΙΑΣΩ, έτσι δεν είναι?
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Perlitsa
03-09-13, 15:32
Οπότε θα της πώ να κλείσει κατευθείαν στο ΙΑΣΩ έτσι ώστε αν χρειαστεί κάποια ακτινογραφία να την κάνει επιτόπου εκεί. Δεχεται επίσκεψη στο ΙΑΣΩ, έτσι δεν είναι?
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!
Δεν γνωρίζω εάν δέχεται στο Ιασώ αλλά θα σας πει.
Καλέστε στο ιατρείο του και θα σας καθοδηγήσει εκείνος.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

thalea
23-12-13, 12:13
Ίσως φανεί χρήσιμη η τελευταία μου εμπειρία και σε άλλες μαμάδες.
Πριν από μια εβδομάδα αφαιρέσαμε κρεατάκια και αμυγδαλές στο γιο μου, 3 ετών. Έχω να πω, ότι όλα πήγαν ανέλπιστα καλά.
Επίσης, παρόλο που ο γιατρός φαίνεται-είναι (?) λίγο μεγάλος σε ηλικία, η προσέγγισή του ήταν άψογη τόσο με το μικρό, που δε φάνηκε να δυσανασχετεί καθόλου, ακριβώς το αντίθετο, όσο και ιατρικά και εξηγώ: διάρκεια επέμβασης λιγότερο από μια ώρα, ο γιος μου βγήκε την ώρα ακριβώς που ξυπνούσε, άρχισε να μιλάει σχεδόν αμέσως, την επόμενη μέρα άρχισε να τρώει (ό,τι επιτρέπεται φυσικά) χωρίς πρόβλημα, δεν είχε ενοχλήσεις και πόνους, σα να μην έγινε ποτέ τίποτα και μέσα σε μια εβδομάδα πήρε συνολικά τρεις δόσεις depon και προληπτικά αντιβίωση. Το ίδιο και στο παιδάκι που χειρουργήθηκε αμέσως μετά από εμάς και μείναμε μαζί για τη μία μέρα στο νοσοκομείο. Όλα άψογα και τον ευχαριστώ από την καρδιά μου για τη στάση του. Αν μπορώ να βοηθήσω κάποια μαμά με λεπτομέρειες για να μην αγχώνεται πολύ με την επέμβαση, χαρά μου.
Επίσης, θεωρώ τα ποσά των ιδιωτικών κλινικών απίστευτη κλεψιά. Είχαμε επισκεφτεί και άλλους γιατρούς για να κάνουμε και εμείς την έρευνά μας. Ζητούσανε 2.000-3.000 ανάλογα με την ιδιωτική ασφάλιση που είχαμε, ήταν λιγότερο "φιλικοί" με το παιδί, και πρέπει να πω επίσης, ότι το οικονομικό δεν ήταν κριτήριο για εμάς. Δε με ενδιαφέρει να πληρώσω ουσιαστικά τη διαμονή μας στο νοσοκομείο, ειδικά για μια επέμβαση τόσο "απλή" σε σχέση με άλλες, ούτε καν με ασφάλεια. Επειδή δεν είναι όλοι οι γιατροί του δημοσίου ίδιοι, να τονίσω για να διαχωρίσω, ότι ο γιατρός μας δε ζήτησε ούτε αρχικά, ούτε στο τέλος λεφτά. Με δική μας πίεση πριν φύγουμε, δέχθηκε ένα μικρό (απίστευτα μικρό) δώρο για ευχαριστώ. ¶ψογος σε όλα και καλός στη δουλειά του. Νά' ναι καλά.

mafalda@
03-01-14, 08:02
καλημέρα! Μπορείτε να μου πείτε αν γνωριζετε την κα. Ντινοπουλου; Νομίζω συνεργάζεται με Ευρωκλινικη

ster
06-02-14, 14:44
Κορίτσια SOS! Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πεί το κινητό του Σαραβάκου?? Λέω κινητό γιατί δεν μπορούμε να τον βρούμε πουθενά αλλού, χειρουργήθηκε το ανιψάκι μου και η αδερφή μου ξέχασε να ζητήσει το κινητό του.

maria ampelokipi
07-02-14, 10:04
Κορίτσια SOS! Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πεί το κινητό του Σαραβάκου?? Λέω κινητό γιατί δεν μπορούμε να τον βρούμε πουθενά αλλού, χειρουργήθηκε το ανιψάκι μου και η αδερφή μου ξέχασε να ζητήσει το κινητό του.

6977012707

ster
07-02-14, 15:10
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Τελικά όλα καλά, τον βρήκαμε..

Psi
24-02-14, 15:53
ο παιδίατρος μας είπε πως το αυτάκι της μικρής είναι γεμάτο κερί και δε μπορεί να δει αν η αμυγδαλίτιδα που έπεσε έχει επηρεάσει και τα αυτιά. Από πολύ μικρή είχε ευαισθησία με μαζεμένο κερί και ο γιατρός είχε απαγορέψει μπατονένες, μόνο λίγο λαδάκι. Τώρα ας είπε να πάμε σε έναν ΩΡΛ να το καθαρίσει. Έχετε καμία εμπειρία επί θέματος? Αξίζει να πάω μέχρι το νοσοκομείο για κάτι τέτοιο ή να πάω σε έναν οποιοδήποτε ΩΡΛ? Ο κ. Σαραβάκος γνωρίζετε αν θα ασχοληθεί με το θέμα ή αν θα το βρει αστείο.....?

oneiraki
24-02-14, 19:36
Ειχαμε παει εμεις στο παιδων πεντελης για αυτο. Δεν ειναι τιποτα σαν διαδιακασια δεν ξερω αν αξιζει νανπληρωσεις ιδιωτικα για κατι τετοιο.

στελλαμ
13-03-14, 17:51
Κάποιος καλός παιδοωρλ σε Καματερό, Αγιούς Αναργύρους, Ίλιον, Πετρούπολη;

malecon
13-03-14, 18:18
Κάποιος καλός παιδοωρλ σε Καματερό, Αγιούς Αναργύρους, Ίλιον, Πετρούπολη;

Στα Α. Πατησια σε ενδιαφερει?

στελλαμ
13-03-14, 18:50
Ναι, θα με ενδιεφερε

malecon
13-03-14, 21:43
Ναι, θα με ενδιεφερε
Βικυ Λάιου, 2102029842. Στην γωνία στο τέλος της Πατησίων, απέναντι από την Αγια Βαρβάρα, εκελι που είναι και η Διάγνωση
Βλέπει και παιδάκια, εμείς έχουμε πάει τον μικρό, 2χρ, δύο φορές
Έχε μόνο στο νου σου ότι αργούν λίγο τα ρβ της, οπότε αν κλείσεις πιο αργά το απόγευμα μπορεί να έχει συσσωρευθεί καθυστέρηση

στελλαμ
14-03-14, 20:07
ευχαριστω πολυ

annaplani
19-04-14, 13:56
Καλημέρα! Έχει και η δική μου κορούλα κρεατάκια και μας είπαν ότι πρέπει να αφαιρεθούν. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε τα στοιχεία του Σαραβάκου; Και κάτι ακόμα: ξέρετε πόσο είναι περίπου το κόστος για την επέμβαση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Tjetje
31-05-14, 14:44
Καλημέρα! Έχει και η δική μου κορούλα κρεατάκια και μας είπαν ότι πρέπει να αφαιρεθούν. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε τα στοιχεία του Σαραβάκου; Και κάτι ακόμα: ξέρετε πόσο είναι περίπου το κόστος για την επέμβαση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Και εμενα θα με ενδιεφερε να μαθω αλλα οταν λες κοστος? Σε δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι ο κος Σαραβακος? Εννοεις μαυρα, φακελακι? Παιζει ακομα αυτο το φαινομενο?

Myrto Tsag
19-06-14, 18:39
διάβασμα όλες τις αναρτήσεις, τα κύρια ονόματα που αναφαίρονται εδώ-σε δημόσια νοσοκομεία- είναι των κυρίων:

Παίδων Πεντέλης : Σαραβάκο
Παίδων Γουδί (Αγία Σοφία+ Αγ.Κυριακ) : Τσακανίκας, Πουρπούνας, Χουλιάρας, Κουμουνδάκης

Εμένα η παιδίατρος μου είπε για 2 που δεν τους βρηκα στο forum. Έχετε μήπως κάποια εμπειρία απο τους ωριλάδες Χέλμη Γιωργο (Αγ.Σοφια) ή Καραματζάνη Λευτ. (Π.Πεντέλης)????

Ο γιος μου πρέπει να μπει άμεσα για χειρουργείο, νο οικονομικη κατασταση (τι..περίεργο στις μέρες μας, ε??!!) για ιδιωτικο νοσοκ, και ψαχνόμαστε!!!

σας ευχαριστώω!!!