PDA

Επιστροφή στο Forum : οι πιο ομορφες παραλιες της Ελλαδας

μαρακικ
17-07-09, 15:47
κοριτσια και αγορια ποιες ειναι οι καλυτερες παραλιες κατα την γνωμη σας?αρχιζω εγω

ελαφονησος λακωνιας (σιμος καταγαλανα νερα καθαρα)
ελαφονησι κρητη (ρηχη απιστευτη παραλια η καλυτερη για παιδακια)
στουπα μεσσηνιας(καλογρια εχω υπεροχες αναμνησεις ωραιο beach bar επαιζε ρεγγκε υπεροχη θαλασσα ζεστη μωλις γυρισα απο κει ημουν εγκυος στην κορη μου)
γλυφαδα κερκυρα (αν δεν παινεψω και τον τοπο καταγωγης μου)
κολυμπηθρες παρος(λευκη αμμουδια λευκα βραχακια και ζεστηηηηη)

elenik
17-07-09, 16:12
Καλαμος Ευβοιας
Καβουροτρυπες Χαλκιδικης
Μικρη Βιγλα Ναξου

ngeo23
17-07-09, 16:13
Κληματαρια Συκιας Χαλκιδικης

eleanax
17-07-09, 16:17
-κάτεργο (φολέγανδρος)
-αγ.νικόλαος (από αγκάλη) (φολέγανδρος)
-καμινάκια+βάτσες (αστυπάλαια)
-λειβάδι (με θέα το κάστρο) (αστυπάλαια)
-παραδείσια (αμοργός)
-αγ.άννα (αμοργός)
-κλέφτικο (μήλος)
-σαρακήνικο (μήλος)
-φυρίπλακα (μήλος)
-αγ.θεοδότη+κουμπάρα (ίος)
-μοναστήρι (πάρος)
-φάρος (σίφνος)
-γαλησσάς (σύρος)
-στάφυλος (σκόπελος)
-λιμνονάρι (σκόπελος)
-πόρτο κατσίκι (λευκάδα)
-αγιοφίλι (λευκάδα)
-κάθισμα (λευκάδα)
-μύρτος (κεφαλλονιά)
-ναυάγιο (ζάκυνθος)
-αγ.νικόλαος (βασιλικός) (ζάκυνθος)

εγώ δε σας βάζω link, να πάτε να τις δείτε από κοντά!

maira95
17-07-09, 16:25
Μυρτος Κεφαλονια
Πετανοι- Κεφαλονια
Λουρδας -Κεφαλονια
Πορτο Κατσικι- Λευκαδα
Ασπρογερακας -Ζακυνθος
Ναυαγιο -Ζακυνθος
Γιδακι -Ιθακη
εντιτ....

http://www.villa-forestata.com/images/myrtos.jpg μυρτος
http://www.greecephotos.gr/gallery/albums/userpics/10402/normal_100_0072.jpg πετανοι
http://www.greecephotos.gr/gallery/albums/userpics/10216/Porto_Katsiki_Port_1.jpg πορτο κατσικι
http://www.clickhere.gr/content/images/wall/asa_navagio_1024x768.jpg ναυαγιο

ngeo23
17-07-09, 16:26
πωπω κοριτσια...που εχετε παει!!τυχερες

eleanax
17-07-09, 16:29
το θέμα είναι πότε θα ξαναπάμε, κλαψ κλαψ, με μωρό σε άγονη γραμμή λέει? μάλλον όχι ε!

maira95
17-07-09, 16:31
εβαλα και φωτογραφιες,βαλτε κι εσεις αν μπορειτε,εγω απο αιγαιο μερια δεν εχω ελθει:(

zoe_360
17-07-09, 17:05
axxx δεν θα ξαναπαμε ποτε στη Γαυδο!!!!

elachl
17-07-09, 18:45
http://www.vatera.gr/index.php

ngeo23
17-07-09, 19:59
Κληματαρια Συκιας Χαλκιδικης

http://i425.photobucket.com/albums/pp331/ngeo23/19972749-1.jpg

souzy
17-07-09, 20:02
Η Βοϊδοκοιλιά στη Μεσσηνία και το Πυργάκι στη Νάξο.

elachl
17-07-09, 20:10
http://images.google.gr/images?hl=el&q=eressos&um=1&ie=UTF-8&ei=irBgSrqgD5j0nQOEyondDA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4

TARA
17-07-09, 21:18
http://images.google.gr/images?hl=el&um=1&sa=1&q=egremni&aq=f&oq=

souzy
17-07-09, 22:42
Ας βάλω κι εγώ την απίστευτη Βοϊδοκοιλιά....
που μετά από ποδαρόδρομο και ταλαιπωρία, όταν φτάσαμε και αντίκρυσα την παραλία έμεινα έτσι :shock::shock::shock::shock::shock:

http://images.google.gr/images?hl=el&um=1&sa=1&q=voidokoilia&aq=f&oq=

TXARA
17-07-09, 22:57
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ-Β.ΕΥΒΟΙΑ
ΠΕΡΟΥΛΙΑ-Ν.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ-ΚΡΗΤΗ
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ.

maira95
17-07-09, 23:13
Ας βάλω κι εγώ την απίστευτη Βοϊδοκοιλιά....
που μετά από ποδαρόδρομο και ταλαιπωρία, όταν φτάσαμε και αντίκρυσα την παραλία έμεινα έτσι :shock::shock::shock::shock::shock:

http://images.google.gr/images?hl=el&um=1&sa=1&q=voidokoilia&aq=f&oq=

...απλα τελεια...

nathael
18-07-09, 09:55
πορτο κατσικι-λευκαδα
αρμενιστης-χαλκιδικη
αι γιαννης-πηλιο

poukis
18-07-09, 10:15
μυρτος(κεφαλλονια)
καβουροτρυπες(χαλκιδικη)
ακτη καλογριας(χαλκιδικη)
ελαφονησι(κρητη)
λαλαρια(σκιαθος)
ναυγαγιο(ζακυνθος)
πορτο καστικι(λευκαδα)

alvadi
18-07-09, 20:36
και γω ψηφίζω Βοϊδοκοιλιά, Ρωμανό και όλα τα παράλια της Πύλου..
http://images.google.gr/images?hl=el&q=%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%89%CE%BD&gbv=2&aq=0&oq=%CE%92%CE%BF%CE%B9%CE%B4
http://84.205.250.69/Portals/2/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B1%20%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE%20%CE%86%CE%BC%CE%BC%CE%BF%CF%82%20(%CE%9C%CE%AC%CF%84%CE%B9%20-%20%CE%B8%CE%AD%CE%B1%20%CE%B1%CF%80%CF%8C%20%CE%A1%CF%89%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C)(1).jpg

Ηλιάννα
18-07-09, 20:59
Ψιλη Αμμος στους Καλους Λιμενες Στο Νοτιο τμημα του Νομου Ηρακλειου
Καθαρη και ρηχη για τα παιδια οτι πρεπει και δεν παει να εχει 15 μποφορ δεν εχει ποτε κυμα
http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.greekhotel.com/crete/heraklion/agiofarago/beach/IU9K9332_s.jpg&imgrefurl=http://www.greekhotel.com/crete/heraklion/heraklion-beaches/home-gr.htm&usg=__iTyyoEa0rFkNomP-aPfliASg-Zk=&h=120&w=180&sz=8&hl=el&start=16&um=1&tbnid=Xwq2KIit8bORPM:&tbnh=67&tbnw=101&prev=/images%3Fq%3D%25CE%25A8%25CE%25B9%25CE%25BB%25CE%25B7%2B%25CE%25B1%25CE%25BC%25CE%25BC%25CE%25BF%25CF%2582,%25CE%25BA%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B9%2B%25CE%25BB%25CE%25B9%25CE%25BC%25CE%25B5 %25CE%25BD%25CE%25B5%25CF%2582%26hl%3Del%26sa%3DG%26um%3D1

Lena + Sourloulou
19-07-09, 01:14
Κλεφτικο στη μηλο... Και πιστεψτε με ειναι πιο ομορφο απο τις φωτογραφιες! http://images.google.gr/images?hl=el&um=1&sa=1&q=%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF+%CE%BC%CE%AE%CE%BB%CE%BF%CF%82&aq=f&oq=

Αλλα και ολες οι παραλιες της Μηλου! Εχω ερωτα μεγαλο με το νησι αυτο...

TXARA
19-07-09, 17:43
ΦΑΛΑΣΕΡΝΑ -ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΟΥΝΤΑ-ΠΑΡΟΣ(ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΙΟΥΛΙΟ-ΑΥΓΟΥΣΤΟ)
ΧΡΥΣΗ ΑΚΤΗ=ΠΑΡΟΣ
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ-ΝΑΞΟΣ
ΚΑΙΑΦΑΣ-ΝΟΜΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
ΑΓΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ -ΠΗΛΙΟ
ΣΥΒΟΤΑ

Λιζα Ν.
23-07-09, 11:59
Πορι-Ανω Κουφονησι (μαλλον ολες οι παραλιες του ειναι σουπερ!)
Εγκρεμνοι- Λευκαδα
Μυλοποτας-Ιος
Ελια- Μυκονος

eleanax
23-07-09, 12:15
Κλεφτικο στη μηλο... Και πιστεψτε με ειναι πιο ομορφο απο τις φωτογραφιες! http://images.google.gr/images?hl=el&um=1&sa=1&q=%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF+%CE%BC%CE%AE%CE%BB%CE%BF%CF%82&aq=f&oq=

Αλλα και ολες οι παραλιες της Μηλου! Εχω ερωτα μεγαλο με το νησι αυτο...

επιτέλους και λίγες κυκλάδες! είναι όντως όλες καταπληκτικές, είχα βάλει κλέφτικο+σαρακήνικο, αλλά και ο παπαφραγκας είναι καταπληκτική και η Αγ.Παρασκευή με τα πράσινα νερά και το κατάλευκο βότσαλο!

myrto
23-07-09, 12:35
Ιταλίδα και Πορί στο Κουφονήσι
Ανω Παξοί
Ψέριμος
Ελαφόνησος
Κεδροδασος στην Κρήτη
Αγ.Αννα στην Αμοργό
Μυλοπόταμος στο Πήλιο
Μηλιές στην Σκόπελο
Αγ.Γεώργιος στη Σύμη
Φυρή Άμμος και Καλαδί στα Κύθηρα

ΜΑΜΑ ΘΟΔΩΡΗ ΑΛΙΚΗΣ
23-07-09, 13:15
Μια και κατάγομαι από Μεσσηνία επιλέγω και εγώ ΒΟΪΔΟΚΟΙΛΙΑ αλλά επίσης παραλίες της ΜΗΛΟΥ
- ΑΜΜΟΥΔΑΡΑΚΙ
- ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ (ειδικά η 2η παρόλο που κάνεις αναρρίχηση για να κατεβοανέβεις)
- ΤΡΙΑΔΕΣ (και οι 3)
- ΦΥΡΙΠΛΑΚΑ (με πολύ καλό beach bar)
- ΤΣΙΓΚΡΑΔΟ (κι αυτό δύσκολο στην κατεβοανάβαση, ειδικά στην ανάβαση)
- ΣΑΡΑΚΙΝΙΚΟ (απίστευτο σεληνιακό τοπίο)

elachl
23-07-09, 13:25
ΠΑΝΤΩς ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ.,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΡΘΕΙ Η ΑΠΛΑ ΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑς ΑΡΕΣΕ?

TARA
23-07-09, 13:54
ΠΑΝΤΩς ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ.,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΡΘΕΙ Η ΑΠΛΑ ΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑς ΑΡΕΣΕ?

Vatera for ever!!!

elachl
23-07-09, 13:58
ε πεστο βρε κοριτσακι μου .εχεις ερθει βατερα?την κυριακη θα παμε.πρωτα ο θεος.αν ειναι ολα καλα..

madq
23-07-09, 14:01
Aχ! Μελίντα με τα πεντακάθαρα νερά σου!!!!....(μυτιλήνη):grin:

elachl
23-07-09, 14:03
ελατε ρε κοριτσια πρωτα με απογοητευετε και μετα τα λετε τα ομορφα....αρα εχετε ερθει...αντε και γω νομιζα οτι ειμαστε εκτος συναγωνισμου...

madq
23-07-09, 14:06
Αντιθέτως, πρώτη στη λίστα...
ή μήπως να αναφέρω και τη Δρότα...εκεί κολυμπούσα με ανοιχτό στόμα για να τρώω τη θάλασσα...τόσο τέλεια ήταν

elachl
23-07-09, 14:07
εκει δεν εχω παει.ποσο ντρεπομαι που δεν εχω εξερευνησει το νησι μου οπως θα ηθελα...

daffy
23-07-09, 14:19
Μαγγανάρι στην Ιο (καταπληκτική παραλία)
Καλαμίτσι στη Χαλκιδική

ΣΜΑΡΑΓΔΑ
23-07-09, 20:41
Λουτρά Κυλλήνης
Σύβοτα
Βοϊδοκοιλιά
Μεθώνη
Γιαννισκάρη (Αχαϊα)
Μαγαζιά (Σκύρος)
Αβλέμωνας (Κύθυρα)

doraki
23-07-09, 22:21
Πρασούδι στην Κέρκυρα (η αγαπημένη παιδική παραλία)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
23-07-09, 22:40
κουκουναριές (σκιάθος)
πόρτο κατσικι (λευκαδα)
ελαφονησι (κρητη)
ναυάγιο (ζακυνθος)

IRINARI
23-07-09, 23:38
Μυλοπόταμος (Πήλιο)
Άγιοι Σαράντα (Πήλιο) - Από τις ωραιότερες παραλίες γενικά
Εγκρεμνοί (Λευκάδα)
Κλέφτικο (Μήλος)
Φαλάσαρνα (Κρήτη)
Ελαφόνησος - Με το ωραιότερο beach bar που πλεον δεν υπάρχει

ΚατερίναΒ
24-07-09, 00:35
Ωραίο θέμα άνοιξες Μαράκι!!!!!
Αλλά έχω να πω ότι μερικές μερικές, ονόματα δεν λέμε, παινευουν το σπίτι τους!!!!
-Γιαλισκάρι, Ικαρία
-Γιάλοβα, Μεσσηνία
-Βοιδοκοιλιά, επίσης
-Φοινικούντα, ξανα επίσης
-Στούπα Μεσσηνιακή μάνη
-Δελφίνι-Σύρος
-Μελόι-Πάτμος
-Γαλάζια λίμνη-Λέρος
-Λάγγερη-Πάρος
-Ολες της Σκοπέλου
-Μια παραλία ένα χλμ μετά τα σφακιά, τι τέλεια που ήταν, ελπίζω να θυμηθώ το όνομά της.
Α ρε Μαράκι, φταίω εγώ τώρα που ονειρεύομαι διακοπές???????
Ασχετο, πότε θα πάμε για καφεδάκι????

μαρακικ
24-07-09, 00:39
Ωραίο θέμα άνοιξες Μαράκι!!!!!
Αλλά έχω να πω ότι μερικές μερικές, ονόματα δεν λέμε, παινευουν το σπίτι τους!!!!
-Γιαλισκάρι, Ικαρία
-Γιάλοβα, Μεσσηνία
-Βοιδοκοιλιά, επίσης
-Φοινικούντα, ξανα επίσης
-Στούπα Μεσσηνιακή μάνη
-Δελφίνι-Σύρος
-Μελόι-Πάτμος
-Γαλάζια λίμνη-Λέρος
-Λάγγερη-Πάρος
-Ολες της Σκοπέλου
-Μια παραλία ένα χλμ μετά τα σφακιά, τι τέλεια που ήταν, ελπίζω να θυμηθώ το όνομά της.
Α ρε Μαράκι, φταίω εγώ τώρα που ονειρεύομαι διακοπές???????
Ασχετο, πότε θα πάμε για καφεδάκι????

φιλεναδα μουουουουουου φευγω αυριο διακοπουλες γυρναω στις 10 του μηνα θα σε παρω οπωσδηποτε τηλ οταν γυρισουμε να τα πουμε!!!!και αν ολα πανε καλα τον οκτωβρη ξεκιναω την δουλιτσα που σου λεγα!!και εννοειται πως η προταση μου υσχιει ακομη ε???

ΚατερίναΒ
24-07-09, 00:48
φιλεναδα μουουουουουου φευγω αυριο διακοπουλες γυρναω στις 10 του μηνα θα σε παρω οπωσδηποτε τηλ οταν γυρισουμε να τα πουμε!!!!και αν ολα πανε καλα τον οκτωβρη ξεκιναω την δουλιτσα που σου λεγα!!και εννοειται πως η προταση μου υσχιει ακομη ε???
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κοριτσάκι μου, πόσο χαίρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ελα εσύ με το καλό και θα τα πούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλά να περάσετε!!!!!!!!!
Κοίτα ναξεκουραστείς!!!!!!!!!!!!!!!!
(πειράζει που χαμογελάω σαν χαζή??????? Μπράβο μου έφτιαξες τη νύχτα!!!!)
Σόρυ που χάλασα λίγο το θέμα!

sisika
06-08-09, 10:30
Αγιος Ισίδωρος for ever!

elachl
06-08-09, 10:33
καλημερα.σου αρεσε σισικα?χαιρομαι.ναι ειναι ομορφη παραλια...

sisika
06-08-09, 12:57
Ηταν πολύ όμορφα,πέρυσι πήγαμε Μυτιλήνη και μείναμε στο Πλωμάρι....

elachl
06-08-09, 13:01
το πλωμαρι ειναι απο τα αγαπημενα μου μερη.θα ξαναρθετε?απο που εισαι?

sisika
06-08-09, 13:04
Από Θεσσαλονίκη είμαι κ πέρυσι μείνεμα 9 μέρες Μυτιλήνη.Η χειρότερη παραλία ήταν η Καλλονή,όπου με τσίμπησε και τσούχτρα.Μια περίεργη,μπλε...Μπλιαχ....Από φαγητό και ούζο το ευχαριστήθηκα.Κ εκανα λαθος που μειναμε Πλωμαρι...Γιατι οταν ειδα τη χωρα της Λέσβου επαθα πλακα.........

elachl
06-08-09, 13:06
καλο ειναι οταν ερχεται καποιος εδω να μενει καπου στη μεση για να μοιραζει τις αποστασεις.οταν με το καλο ξαναερθετε ευχαριστως να βρεθουμε και αν θελετε με περνεται τηλ και για εισιτηρια.να ειστε καλα.φετος θα πατε καπου?

sisika
06-08-09, 13:09
Δεν ήξερα ότι είναι τόσο μεγάλο νησί όταν το κλείσαμε!Μετά είδα ότι είναι το 3ο μεγαλύτερο της Ελλάδας!!!!Πάντως το γυρίσαμε σχεδόν όλο...Φέτος πάμε Χανιά,άλλο μεγάλο μέρος κ αυτό κ έχω αγχωθεί να βγάλω πρόγραμμα!

elachl
06-08-09, 13:10
χα χα!καλες διακοπες..ειναι μεγαλο και εχει και πολλα αυτοκινητα και μηχανακια...

sisika
06-08-09, 13:11
Ακόμα θυμαμαι τις βόλτες στην Ερμού,το καφενεδάκι του Ερμή και το τελευταίο βράδυ την βγαλαμε στε καθισματάκια παραλίας καθισμένοι στο λιμάνι και ψαρεύοντας (μιας που δεν είχαμε ξενοδοχείο)!!!!!

elachl
06-08-09, 13:14
κριμα να μην γνωριζομαστε.θα ερχομουνα στο λιμανι να σας εκανα παρεα...εχεις παιδακια?ωραια η ερμου ε?και ο ερμης μια χαρα....τωρα θυμηθηκα και γω τρωγαμε στον ερμη με τον αντρα μου και την κουνιαδα μου.ειχαμε σχεση τοτε και μολις φυγαμε πηγα σε φαρμακειο και πηρα το τεστ και βγηκε θετικο.γουρι εφερε ο ερμης..

sisika
06-08-09, 13:16
Δεν έχω παιδάκι ακόμα,αρραβωνιασμένη είμαι ακόμα!!

elachl
06-08-09, 13:18
αντε με το καλο!με αγαπη και ομονοια ολα γινονται...

lianakleopatra
06-08-09, 13:35
Πόρτο Κατσίκι (Λευκάδα)
Ελαφόνησος (Λακωνία)
Μικρόγιαλος Πόρου (Λευκάδα)
Χρυσή Αμμος Μαραθοκάμπου (Σάμος)

μαρακικ
06-08-09, 15:04
επανερχομαι με παραλιες απο τις διακοπες μας στην χαλκιδικη αρμενιστης,καλαμιτσι,καβουροτρυπες,νικητη.τελεια απλα τελειαααα ουαααααα(κλαμα που γυρισα πισω)

ΜΑΡΙΤΑ
06-08-09, 16:28
Μυλοπόταμος (Πήλιο)
Άγιοι Σαράντα (Πήλιο) - Από τις ωραιότερες παραλίες γενικά
Εγκρεμνοί (Λευκάδα)
Κλέφτικο (Μήλος)
Φαλάσαρνα (Κρήτη)
Ελαφόνησος - Με το ωραιότερο beach bar που πλεον δεν υπάρχει

Συμφωνώ και επαυξάνωωω!!!

Και συμπληρώνω ΠΑΠΑΝΕΡΟ-ΠΗΛΙΟ Απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!

sisika
06-08-09, 17:12
ΓιΑ Χανιά τι θα προτείνατε?

kanella
06-08-09, 17:30
Ας πω κι εγω:

Εγκρεμνοί -Λευκάδα
Καβουρότρυπες-Χαλκιδική
Πορί και γενικώς παντού- Κουφονήσια (βέβαια πριν χρόνια, τώρα δεν ξέρω αν έγινε in..)
Μπάλος, Ελαφονήσι - Κρήτη
Παξοί- γενικά μικροί κολπίσκοι οπουδήποτε, νοικιάστε μια βαρκούλα
Βάθρες -Σαμοθράκη (ναι δεν ειναι παραλία και τι έγινε??8) φυσικές πισίνες με κρύα τρεχούμενα νερά μέσα στο πράσινο, τι άλλο θέλεις?!)

Vitsi
11-08-09, 18:58
Να με κι εγω......

Μυλοποταμος(Πηλιο)
Αγ.Γεωργιος(Ναξος)
Ναυαγιο(Ζακυνθος)
Λαγανας(Ζακυνθος,οχι για οικογενειες)
Αγ.Αννα(Ναξος)
ΚΑι επειδη μολις χθες γυρισα απο Κεφαλονια :( εχω φρεσκιες τις εξης:

Αντισαμη
Μυρτος
Σκαλα
Πορος(μετα το λιμανι)
Πετανοι

Γενικα ολη η Κεφαλονια εχει μοναδικες παραλιες..........και μονο!!!!!!!!!!!!

Sam
11-08-09, 19:38
Χαλκιδική
Kαλαμίτσι
Καβουρότρυπες
Αρμενιστής
Τριστινίκα
Καρύδι-Βουρβουρού (του γιου μου στην αγαπημένη μου μαμά να πάμε)
Κεφαλονιά
Πετανοί
Σίφνος
Πλατύ Γυαλός
Γλυφό
Φασολού
Θάσος
Παράδεισος
Χρυσή Άμμος
Σάμος
Ψιλή Άμμος
Μεγάλο Σειτάνι
Λιμιώνας
Αντίπαρος
Αι Γιώργης
Μικρό Μοναστήρι

μπα δεν μπορώ να τις θυμηθώ όλες..
όλες οι παραλίες που έχω πάει
έχουν κάτι μοναδικό να μου θυμίσουν ακόμη κι εκείνες που είναι κάπως....
ή με το πέρασμα των χρόνων αποκτήσανε μία ωραιοποιημένη εικόνα στην μνήμη..

toniasid
11-08-09, 23:17
Ποταμός-Γαύδος
Αι Γιάννης-Γαύδος
Σκάλα-Κεφαλλονιά
Γιαννισκάρι-Αχαία
Μύρτος-Κεφαλλονιά
Βοιδοκοιλιά-Μεσσηνία

fraoulopoulitsa
11-08-09, 23:51
εγώ ψηφίζω Παξούς (γενικώς όλο το νησί είναι κουκλίστικο) και καταπράσινο.... και ύστερα Μήλο- υπάρχουν τόσες πολλές παραλίες και η μία είναι καλύτερη από την άλλη, πρέπει να τις δεις όλες , ασχέτως αν κάποιες (π.χ.Τσιγκράδο) είναι της ταλαιπωρίας. Ακόμη θυμάμαι τα διάφανα νερά της Φυριπλάκας...:D:D:D

μαρακικ
12-08-09, 00:27
εγώ ψηφίζω Παξούς (γενικώς όλο το νησί είναι κουκλίστικο) και καταπράσινο.... και ύστερα Μήλο- υπάρχουν τόσες πολλές παραλίες και η μία είναι καλύτερη από την άλλη, πρέπει να τις δεις όλες , ασχέτως αν κάποιες (π.χ.Τσιγκράδο) είναι της ταλαιπωρίας. Ακόμη θυμάμαι τα διάφανα νερά της Φυριπλάκας...:D:D:D

απιθανοι και οι παξοι!!!μηλο μου χουν πει τα καλυτερα και θελω παααρα πολυ να παω

fraoulopoulitsa
12-08-09, 12:46
αν το αποφασίσεις κάποια στιγμή στείλε μου pm να σου προτείνω μέρη να πάς και που να φας καλά και φτηνά...

μαρακικ
12-08-09, 14:29
αν το αποφασίσεις κάποια στιγμή στείλε μου pm να σου προτείνω μέρη να πάς και που να φας καλά και φτηνά...

ευχαριστω φιλη μου ισως καταφερω και παω το 2ο σαβ/κυριακο του σεπτεμβρη αν το καταφερω θα σου στηλω μηνυματακι να μου πεις!φιλια πολλα

efikarag
12-08-09, 14:32
Λευκαδα πιστευω εχει απιστευτες παραλιες,Καθισμα,Πορτο κατσικι,Αγ.Νικητας.Επισης απο τις πιο ομορφες παραλιες που εχω κολυμπησει και εχω πραγματικα ευχαριστηθει ειναι οι Κουκουναριες στη Σκιαθο!

casperαki
17-08-09, 13:30
Απο οσα μερη εχω παει το χειροτερο ηταν Ελαφονησος περασα χαλια , το μερος δεν ειχε τιποτα...αλλα οταν ειδα την παραλια εμεινα με ανοιχτο το στομα...δεν ηξερα οτι υπηρχαν τετοια μερη!!!!!!!!!

lianakleopatra
17-08-09, 14:51
Απο οσα μερη εχω παει το χειροτερο ηταν Ελαφονησος περασα χαλια , το μερος δεν ειχε τιποτα...αλλα οταν ειδα την παραλια εμεινα με ανοιχτο το στομα...δεν ηξερα οτι υπηρχαν τετοια μερη!!!!!!!!!
Εγώ πάλι την λάτρεψα την Ελαφόνησο ακριβώς γιατί είναι μικρή, έχει 4-5 μαγαζιά να κάτσεις , ήρεμη , γαλήνια, μ' ένα όμορφο εκκλησάκι στην άκρη του λιμενοβραχίονα και με μία απο τις καταπληκτικότερες παραλίες της Ελλάδας. Πέρασα πανέμορφα όταν είχα πάει και ήθελα να μείνω κι άλλο! Ημουν και ερωτευμένη βλέπεις τότε!:)

korinaki
07-01-10, 10:10
Γεια σας κοριτσια!Ειδα οτι καποιες απο τις παραλιες του πηλιου ειναι στις προτιμησεις σας.Δεν εχω παει ποτε και σκεφτομαστε με τον αντρα μου το καλοκαιρι να παμε μαζι με τον μικρο μας για διακοπες.Θελαμε καπου σχετικα κοντα στην αθηνα,και να συνδιαζει βουνο και θαλασσα.Λετε οτι ειναι καλη ιδεα να παμε εκει?Εχω βρει εναν ξενωνα 300 μετρα απο την παραλια παπα νερο και 500 μετρα απο την παραλια Αι Γιαννη.Λεγεται Agapitos villas.Εχετε παει?Θελω γνωμες!

ΜΑΡΙΤΑ
07-01-10, 13:17
Γεια σας κοριτσια!Ειδα οτι καποιες απο τις παραλιες του πηλιου ειναι στις προτιμησεις σας.Δεν εχω παει ποτε και σκεφτομαστε με τον αντρα μου το καλοκαιρι να παμε μαζι με τον μικρο μας για διακοπες.Θελαμε καπου σχετικα κοντα στην αθηνα,και να συνδιαζει βουνο και θαλασσα.Λετε οτι ειναι καλη ιδεα να παμε εκει?Εχω βρει εναν ξενωνα 300 μετρα απο την παραλια παπα νερο και 500 μετρα απο την παραλια Αι Γιαννη.Λεγεται Agapitos villas.Εχετε παει?Θελω γνωμες!

Να πάτε οπωσδήποτε!Η παραλία παπα νερό είναι η ομορφότερη του Πηλίου κατά εμέ τουλάχιστον!Έχουμε πάει ήδη 3 φορές στο παπανερό-τη τελευταία μάλιστα με το παιδί και το καταευχαριστήθηκαμε! Είναι δίπλα στο Αι-Γιάννη,πας με τα πόδια και το καρότσι δηλαδή, όπου εκεί έχει μαγαζιά για φαγητό και καφέ. Μπορείς να κάνεις τη βόλτα σου άνετα με το παιδί, μετά το μικρό κοιμάται στο καρότσι και συνεχίζεις το ποτάκι σου με τον αντρούλη σου. Πας με το καρότσι στο δωμάτιο και χωρίς να ξυπνήσεις το παιδί το βάζεις για ύπνο!
Όλα είναι αρμονικά και φέτος μαλλον εκεί θα ξαναπάμε!
Ο ξενώνας που βρήκες είναι κοντά στο camping;

IRINARI
07-01-10, 21:12
Για μένα το Πήλιο είναι από τους ωραιότερους καλοκαιρινούς προορισμούς!
Βέβαια δεν έχω πάει με το μωρό ακόμα εκεί,προσφέρεται όμως για ήρεμες διακοπές.
Και οι παραλίες του,τα νερά του είναι καλύτερα και από νησί.Κορυφαία παραλία για μένα οι Άγιοι Σαράντα (σχετικά άγνωστη μέχρι τώρα γιατί δεν υπήρχε δρόμος).
Να πάτε οπωσδήποτε!

korinaki80
08-01-10, 12:51
Ειδα το θεμα και μπηκα....
Λοιπον μου εχει μεινει η Μηλος με τις απειρες παραλιες της. Δεν ξερω να πω ποια ηταν πιο ωραια (κλεφτικο, σαρακηνικο, φυριπλακα, φυροποταμος, παπαφραγκα, τσιγκραδο....) αξιζει να κανεις το γυρω του νησιου με καραβακι για να δεις παραλιες στις οποιες δεν μπορεις να πας με τα ποδια ή αμαξι. Μετα να πω για την Λευκαδα κλασικα πορτο κατσικι, αγιοφυλι, καθισμα, εγκρεμνοι, Βασιλικη. Στην Κρητη η Αγια Ρουμελη καθως βγαινεις απο το φαραγγι της Σαμαριας ειναι πραγματι μια οαση. (μπαλος, ελαφονησι, κεδροδασος, πρεβελη κ.α ξερω οτι ειναι ωραιες και ειναι στα αμεσα σχεδια μου για επισκεψη). Χαλκιδικη στο Παλιουρι (στον κουρσαρο), στη Σανη, στον Αρμενιστη, καβουροτρυπες. Στην Θασο εξω απο τον Ποτο, ψιλη αμμος, χρυση αμμος. Στην Ηλεια η παραλια του Καιαφα. Α και θα ηθελα παρα πολυ να παω στην παραλια που γυριστηκε το απεραντο γαλαζιο του Λικ Μπεσον στην Αμοσργο (εκεινο το μπλε). Καλοκαιρι και παλι καλοκαιρι.

mitaki
08-01-10, 14:01
Κορίτσια με λιγώσατε μέσα στο καταχείμωνο για καλοκαιρινές διακοπές!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Ποπο, συμφωνώ απόλυτα με Μήλο απίστευτες παραλίες , εξωπραγματικές, όπως επίσης για τον Μπάλο στην Κρήτη, μαγικός μοναδικός εξαιρετικός κάτι που πραγματικά δεν είχα ξαναδεί παρά μόνο στην ταινία "γαλάζια λίμνη"!!!!!!!!
Θέλω καλοκαιράκι :-( :-( :-( και διακοπούλες :sad: :sad: :sad:. Αν δεν υπήρχαν και τα χριστούγεννα και οι απόκριες μέσα στον χειμώνα νομίζω ότι θα πάθαινα κατάθλιψη κάθε χρόνο τέτοια εποχή. :oops: :oops: :oops:

korinaki
08-01-10, 20:29
Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας για το πηλιο αλλα...Καπου διαβασα οτι απο την μερια του Αι Γιαννη,Παπα νερο,Αγιοι σαραντα η θαλασσα ειναι επικινδυνη για παιδια για βαθαινει αποτομα και πολλες φορες εχεδι κυμα..Ειναι οντως ετσι?Αχ ας μην ειναι γιατι θα στεναχωρηθω πολυυυυυυυυ......

Morchelina
08-01-10, 22:52
korinaki, έτσι είναι, η θάλασσα είναι υπέροχη αλλά βαθαίνει και έχει κύμα αλλά με τόσο μικρό παιδί θα είσαι συνέχεια από πάνω έτσι κι αλλιώς. Γίνεται επικίνδυνη για μεγαλύτερα παιδιά πιστεύω που μπορεί να ξεφεύγουν και λίγο της προσοχής. Εμείς είχαμε πάει με το μικρό μας όταν ήταν 4 ετών και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Μέναμε Ζαγορά για δροσιά, δεν αντέχουμε τη ζέστη ως βουνίσιοι, και πηγαίναμε συχνά στους Άγιους Σαράντα. Και λίγο κύμα που είχε ο μικρός έπαιζε με τα κύματα εκεί που σκάγαν και το φχαριστιόταν.

Πάντως από πολλές εξαιρετικές παραλίες που αναφέρονται πιο πάνω η εμπειρία μου είναι ότι οι πιο φιλικές για παιδιά λόγω εύκολης πρόσβασης, ασφάλειας γιατί είναι ρηχές, καθαρότητας του νερού, καλής θερμοκρασίας (!!!) ακόμη και τον Ιούνιο, είναι της Χαλκιδικής. Και δεν χάνεις μπάνιο γιατί όταν φυσάει από τη μια μεριά πας από την άλλη, ιδίως αν είσαι ψηλά στα πόδια. Μόνο από Σκιάθο δεν ξέρω γιατί λόγω πολυκοσμίας δεν έχω πάει.

sweet_february
08-01-10, 23:05
Καλησπερα κι απο εμενα!
Κατα τη γνωμη μου:
Μηλος: Σαρακινικο, Φυριπλακα
Ναξος: Αγια Αννα
Ηρακλεια (1 ωρα μετα τη Ναξο, αποτελει μαζι με τη Σχοινουσα, το Κουφονησι και τη Δονουσα τη λεγομενη "αγονη γραμμη Κυκλαδων" ή "Μικρες Κυκλαδες"): Αγιος Γεωργιος και Λιβαδι. Με σκαφος επισης στην Ηρακλεια Αλιμια (στον πατο μπορειτε να δειτε ενα αεροπλανο το οποιο βρισκεται εκει απο τον Β' Παγκοσμιο πολεμο), Μεριχας και για οσους αντεχουν το βοτσαλο Καρβουνολακκος. Υπενθυμιζω ομως πως στις τρεις τελευταιες πας μονο με σκαφος (την τελευταια φορα που ημουν εγω στο νησι, δηλαδη πριν απο 4 χρονια υπηρχε σκαφος που πληρωνες εισιτηριο και σε πηγαινε).
Νομος Ηλειας: Παραλια Καϊαφα, Θολο, Γιαννιτσοχωρι.
Σταματαω εδω γιατι θα βαλω τα κλαμματα που δεν πηγα σε καμμια απο τις παραπανω φετος!

sofia ka
20-01-10, 20:10
Για μένα το Πήλιο είναι από τους ωραιότερους καλοκαιρινούς προορισμούς!
Βέβαια δεν έχω πάει με το μωρό ακόμα εκεί,προσφέρεται όμως για ήρεμες διακοπές.
Και οι παραλίες του,τα νερά του είναι καλύτερα και από νησί.Κορυφαία παραλία για μένα οι Άγιοι Σαράντα (σχετικά άγνωστη μέχρι τώρα γιατί δεν υπήρχε δρόμος).
Να πάτε οπωσδήποτε!
το beach bar ειναι άπαιχτο όπως και τα γαλαζοπράσινα νερα, διπλα ειναι η Νταμούχαρη και αν έχεις και κανένα βαρκάκι έχει κατι prive :lol: παραλίες που δεν τις βλεπεις πουθενα στον κόσμο.

marigoulio
17-04-10, 23:29
παραλιες νοτια του ρεθυμνου!οι καλυτερες.μου αρεσουν και στη μηλο αλλα τα νερα νοτια αμμουδι δαμνονι σχοιναρια δεν υπαρχουν πουθενα!αν πατε θα με θυμηθητε!

maria- elpida
18-04-10, 10:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ:
ΑΝΤΟΝΙ ΚΟΥΙΝ-ΡΟΔΟΣ
ΤΟΥ ΦΟΝΕΑ ΤΟ ΦΑΡΑΓΓΙ-ΜΑΝΗ (ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!)

ziu_zitsu
04-05-11, 17:41
Να' μαι κι εγωωωωωω

Εγω ψηφιζω δαγκωτο ΠΟΡΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙ:grin::grin::grin:
Το ερωτευτικα σας λεω!!! Μακαρι να πηγαινα καθε χρονο!!! Γενικα η Λευκαδα με παλαβωσε με τις παραλιες της!!!
μετα θα σας πω Καβουροτρυπες, ακτη καλογριας και φυσικα Σιβηρουλα με το ηλιοβασιλεμα της!!!(αν δεν παινεψεις το σπιτι σου....)
Χρυσή αμμο στην Θάσο
και Ναυαγιο στην Ζακυνθο
αλλα:grin::grin::grin::grin: ΛΕΥΚΑΔΑ FOR EVER!!!

PEPI1979
04-05-11, 17:45
Μύρτος -Κεφαλονιά

black_rose
04-05-11, 18:23
ΝΑΥΑΓΙΟ-Ζάκυνθος
ΠΟΡΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙ-Λευκάδα
ΜΥΛΟΠΟΤΑΣ-Ίος
ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΣ-Πήλιο
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ-Χαλκιδική(2ο πόδι)
ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ-Χαλκιδική(2ο πόδι)
ΜΠΑΝΑΝΑ-Σκιάθος
ΑΝΤΟΝΙ ΚΟΥΙΝ-Ρόδος
ΦΑΛΑΣΑΡΝΑ-Χανιά
ΠΡΕΒΕΛΗ-Ρέθυμνο(απλά τέλεια!!!!)
ΜΠΑΛΟΣ-Χανιά
ΛΑΛΑΡΙΑ-Σκιάθος

Και η λίστα δεν έχει τέλος..............

melina_m
04-05-11, 18:34
Να' μαι κι εγωωωωωω

Εγω ψηφιζω δαγκωτο ΠΟΡΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙ:grin::grin::grin:
Το ερωτευτικα σας λεω!!! Μακαρι να πηγαινα καθε χρονο!!! Γενικα η Λευκαδα με παλαβωσε με τις παραλιες της!!!
μετα θα σας πω Καβουροτρυπες, ακτη καλογριας και φυσικα Σιβηρουλα με το ηλιοβασιλεμα της!!!(αν δεν παινεψεις το σπιτι σου....)
Χρυσή αμμο στην Θάσο
και Ναυαγιο στην Ζακυνθο
αλλα:grin::grin::grin::grin: ΛΕΥΚΑΔΑ FOR EVER!!!

χαχαχα αχ αυτή η Λευκάδα !!!!!! :)

η παραλία στο Καλαμίτσι ειναι υπέροχη .... το Κάθισμα μοναδικό οι Εγγρεμνοί
και φυσικά το πόρτο κατσίκι !!!!!

οταν πήγαινα εγώ στους Εγγρεμνούς δεν υπήρχε πρόσβαση μόνο μηχανάκι και ποδαρόδρομος ατελείωτος :grin::grin::grin: αλλά σε δικαίωνε η παραλία και με το παραπάνω :) :grin::grin::grin:

Stellinula
04-05-11, 19:59
Συνεχίζω εγώ....με:

Λιχαδονήσια (ελληνικες σευχέλλες και μαντέψτε είναι μόλις στην έβοια)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDOSMwbOwGFB1ih2ci4hyLW73_uWw5CkqGllug6QN09jNM92km (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.lihadonisiadivingcenter.gr/site/images/stories/lixadonisia01.gif&imgrefurl=http://www.lihadonisiadivingcenter.gr/site/en/perioxh/lihadonisiastroggylh.html&usg=__Uj0hjm8AizLMWsj88DSdwPxc51Y=&h=160&w=200&sz=27&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=1uNFrGhQ9QwPEM:&tbnh=128&tbnw=160&ei=woTBTcrWKs3ysgbI7NTCBQ&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25BB%25CE%25B9%25CF%2587%25CE%25B1%25CE%25B4%25CE%25BF%25CE%25BD%25CE%25B7%25CF%2583%25CE%25B9%25CE%25B1%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dft0%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1024%26bih%3D605%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=389&vpy=134&dur=1991&hovh=128&hovw=160&tx=118&ty=78&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:1,s:0)

Χιλιαδού (επίσης Εβοια)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCk35DylblY0tKyMM3dEH7kx9xKDm7ZkGV3LdYheUmfmY8wub5 (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.in2life.gr/dm_pictures/xiliadou600_108691_4F2953.jpg&imgrefurl=http://www.in2life.gr/escape/weekend/articles/171355/article.aspx&usg=__4ZbEeiWjLuBd7eQWgPmG7l7YRx4=&h=300&w=600&sz=82&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=-TM1xs_4Su1I4M:&tbnh=98&tbnw=196&ei=mYXBTcjeDI7AswbQr9HDBQ&prev=/search%3Fq%3D%25CF%2587%25CE%25B9%25CE%25BB%25CE%25B9%25CE%25B1%25CE%25B4%25CE%25BF%25CF%258D%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D8w0%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1024%26bih%3D605%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=614&vpy=311&dur=2661&hovh=159&hovw=318&tx=160&ty=101&page=1&ndsp=13&ved=1t:429,r:11,s:0)

Πρασονήσι (Ρόδος)

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSF00Xs1PTO9ZNI74frXEfepvrJtblWJQsQAPtG8bCfhwczhJLz (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://olarodos.gr/wp-content/uploads/2011/02/prasonisi.jpg&imgrefurl=http://olarodos.gr/%3Fcat%3D11&usg=__jK5JZOzHeHQ3qdAIGIOk7UclEXU=&h=262&w=350&sz=14&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=ZUPXcHxtwhMNTM:&tbnh=142&tbnw=193&ei=FoXBTZ6OB4f34AaPnrzLBA&prev=/search%3Fq%3D%25CF%2580%25CF%2581%25CE%25B1%25CF%2583%25CE%25BF%25CE%25BD%25CE%25B7%25CF%2583%25CE%25B9%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1024%26bih%3D605%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=354&vpy=252&dur=1468&hovh=194&hovw=260&tx=142&ty=119&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:5,s:0)

Παξοί - Αντιπαξοι

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQOp6fqEoqtVQCRY3slCToAa0RFQoW7ywse1JgFlNRgDScpSHV_2Q (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://static1.bareka.com/photos/medium/923528/antipaxoi-voutoumi-beach.jpg&imgrefurl=http://forum.snowreport.gr/printer_friendly_posts.asp%3FTID%3D14910&usg=__ZeihQizkEfMOIIfeL4d1qEsqtqI=&h=375&w=500&sz=126&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=v30ZlBvUGFOkbM:&tbnh=142&tbnw=193&ei=S4XBTfzBLMTftAb86LHCBQ&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25B1%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BE%25CE%25BF%25CE%25B9%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DGbL%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1024%26bih%3D605%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=157&vpy=101&dur=357&hovh=145&hovw=193&tx=116&ty=116&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:0,s:0)http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRyJBSiHlHR9SAE-ptc-Yw0X2AZcrKzsQoFluNuUdc78INOin2R (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.ifeed.gr/wp-content/uploads/2010/07/paxoi.jpg&imgrefurl=http://www.ifeed.gr/%25CE%25B5%25CF%2580%25CE%25B9%25CE%25BA%25CE%25B1%25CE%25B9%25CF%2581%25CF%258C%25CF%2584%25CE%25B7%25CF%2584%25CE%25B1/%25CE%25B4%25CE%25B9%25CE%25B1%25CE%25BA%25CE%25BF%25CF%2580%25CE%25AD%25CF%2582-2010-%25CE%25B1%25CE%25B9%25CE%25B3%25CE%25B1%25CE%25AF%25CE%25BF-%25CE%25AE-%25CE%25B9%25CF%258C%25CE%25BD%25CE%25B9%25CE%25BF/&usg=__p0IBnXuxcZmiafAj8Oc_6prV_2A=&h=428&w=756&sz=68&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=8s6J_qwVr1h5fM:&tbnh=111&tbnw=196&ei=S4XBTfzBLMTftAb86LHCBQ&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25B1%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BE%25CE%25BF%25CE%25B9%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DGbL%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1024%26bih%3D605%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=542&vpy=328&dur=1473&hovh=169&hovw=299&tx=150&ty=148&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:10,s:0)http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSp-2z2QqamjUAmZKV6cum_gtvhZuBzHGVmYqmd8t8Q6rGaHcV0Sg (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://content-mcdn.feed.gr/filesystem/images/20071026/engine/pegasus_LARGE_t_420_42668__type11491.jpg&imgrefurl=http://www.ethnos.gr/article.asp%3Fcatid%3D11562%26subid%3D11%26pubid%3D56458%26imgid%3D42668&usg=__y7CcLSHLcc2K1tm4SF2miwRDRpI=&h=470&w=502&sz=72&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=Mu06aFq6Ui0BEM:&tbnh=146&tbnw=180&ei=S4XBTfzBLMTftAb86LHCBQ&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25B1%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BE%25CE%25BF%25CE%25B9%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DGbL%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1024%26bih%3D605%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=376&vpy=251&dur=596&hovh=169&hovw=180&tx=104&ty=151&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:5,s:0)

θα επανέλθω και με άλλες!!!!

derbybaby
04-05-11, 20:41
ροδος χαλοου!!
ολη η ακτογραμμη φαληρακιου
αντονι κουιν
αφαντου
τσαμπικα
λινδος (λιμανακι απ.Παυλου)

Κερκυρα Παλαιοκαστριτσα

katerinakriti
04-05-11, 23:05
Μηλος μήλος μήλος! οι καλύτερες παραλίες!λατρεμένο νησί γενικά!
επίσης σούγια , στο νομό χανίων νότια!

chatzico
04-05-11, 23:41
Μήλος δαγκωτό και απόλυτα !!!!

Κάτεργο Φολέγανδρος

Άπελλα Κάρπαθος

Τηγανάκια Αρκιοί

Ασπρονήσι ανάμεσα Λέρος Πάτμος

Ψιλή Άμμος Πάτμος

Ααααχ, Κυκλάδες και ξερό ψωμί και τα Δωδεκάνησα πόρωση......

kel
05-05-11, 01:17
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ:
ΑΝΤΟΝΙ ΚΟΥΙΝ-ΡΟΔΟΣ
ΤΟΥ ΦΟΝΕΑ ΤΟ ΦΑΡΑΓΓΙ-ΜΑΝΗ (ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!)

Maria-Elpida ολοι οι Μανιατες ξερουν το φαραγγι του φονεα. Κατεβαινοντας το φαραγγι της Ντουμαρης (3-4 ωρες) που ειναι αναμεσα στη Στουπα και στην Καρδαμυλη φτανεις στην παραλια του Φονεα.
Για οσους θελουν να τη δουν:

http://www.panoramio.com/photo/15052612
http://www.panoramio.com/photo/15052600
http://www.panoramio.com/photo/15052446

mama-lia
05-05-11, 17:31
Μπέλα-Βράκα στα Σύβοτα!:cool:

roxanne_
05-05-11, 17:53
Εγώ ψηφίζω...

ΚΑΛΑΔΙ Κύθηρα
ΔΙΑΚΟΦΤΙ Κύθηρα
ΜΠΑΛΟΣ Κρήτη
ΨΙΛΗ ΑΜΜΟΣ Σέριφος
ΒΑΓΙΑ Σέριφος
ΓΙΔΑΚΙ Ιθάκη
ΚΑΤΕΡΓΟ Φολέγανδρος

Καλά μπάνια!!:cool:

lianakleopatra
05-05-11, 18:16
1)PORTO KATSIKI ΛΕΥΚΑΔΑ
2)ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ-ΛΑΚΩΝΙΑ
3)ΨΙΛΗ ΑΜΜΟΣ-ΣΑΜΟΣ

riniw 1980
05-05-11, 19:29
1)Καλά Λιμάνια νότιο Ηράκλειο
2)Αντίσαμος Κεφαλλονιά
3)Αγιος Παύλος νότιο Ρέθυμνο

:!:βέβαια δεν έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα!!!

malecon
05-05-11, 20:37
1)Γέρακας στην Ζάκυνθο
2)Καλογριά στον Ν.Αχαϊας
3)Κυλλήνη
4)Κουκουναριές στην Σκιάθο και Καϊαφας στον Ν.Ηλιας (αν και νομίζω κάηκε μεγάλο κομμάτι του δάσους και στις 2 περιοχες :()
5)Γλυφάδα στην Κέρκυρα
6)Χρυσή Άμμος και σάντα μαρίνα στην Πάρο
εκτός συναγωνισμου το Πόρτο Ζόρο στη Ζάκυνθο όπου πέρασα πολλά καλοκαιρια παιδί, αν και η παραλία έχει χαλάσει
....και γενικά όπου είναι αμμουδιά :):):)

maria- elpida
05-05-11, 20:44
Maria-Elpida ολοι οι Μανιατες ξερουν το φαραγγι του φονεα. Κατεβαινοντας το φαραγγι της Ντουμαρης (3-4 ωρες) που ειναι αναμεσα στη Στουπα και στην Καρδαμυλη φτανεις στην παραλια του Φονεα.
Για οσους θελουν να τη δουν:

http://www.panoramio.com/photo/15052612
http://www.panoramio.com/photo/15052600
http://www.panoramio.com/photo/15052446
φυσικα και ΟΛΟΙ οι μανιατες την ξερουν την παραλια!!!!
αναφερομουν στους υπολοιπους μιας και θεωρω οτι ειναι μια πολυ ιδιαιτερη παραλια για να αρεσει σε ολους!

ΥΓ: εχω περασει τελεια εκει!!!

Normani
27-06-12, 16:28
Μαγγανάρι στην Ιο (καταπληκτική παραλία)
Καλαμίτσι στη Χαλκιδική
θα συμφωνισω εδω προσθετοντας και την παραλια του Καιαφα:-o

Χαρά-Μαρία
27-06-12, 17:00
Τι ωραιο θεμα...
-Ελια & Λια, Μυκονος (best of the best)
-Κυλληνη, Πελ/σος
-Ιταλιδα, Κουφονησι
-Αντιπαξοι
-Πορτο κατσικι & εγκρεμνοι, Λευκαδα
και....μη βαρατε....απο Αττικη Λεγραινα....μια χαρα παραλια με αμμο, μικρη φυσικη πισινουλα για τα μωρα...
Η ζακυνθος παιδια καλη ειναι? Καμμια παραλια να προτεινετε???

nantianna
27-06-12, 21:29
Τι ωραιο θεμα!λοιπον....Αγια Αννα Ευβοια,Κορασιδα Ευβοια(μιλαμε για Μαλδιβες στην Ελλαδα-πραγματικα)Βυθουρι Ευβοια(αυτο παιδια πραγματικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ-ψαξτε για φωτο)Βοιδοκοιλια Πυλος(το τελειο ημικυκλιο σχημα σε παραλια)
Πρεβελη Ρεθυμνο
Καλαμος Ν Ευβοια
Σιμος Ελαφονησος(του ονειρου)
Αντισαμος Κεφαλλονια
θα μπορουσα να συνεχισω για ωρες,αλλα με φωναζει η κορη μου......

Skybeam
27-06-12, 21:50
Κάρπαθος ΟΛΕΣ οι παραλίες, δεν έχετε δει πιο εξωτικό μέρος! (δύσκολο νησί).
Νίσυρος, Χρυσή Αμμουδιά (πηγαίνεις με προμήθειες από απόκρημνο μονοπάτι που βλέπει στη θάλασσα)
Νταμούχαρη Πηλίου (με πέτρες μεγάλες, αλλά ό,τι πιο γραφικό υπάρχει και ταβερνάκια στο ομόνυμο λιμανάκι ακριβώς πάνω από τη θάλασσα)

sofi@p
27-06-12, 23:32
οποιαδήποτε παραλία είναι ερημική, χωρίς beach bars και ομπρέλες, κατά προτίμηση με βότσαλο και παγωμένα νερά....
πχ Γυαλισκάρι στην Παλιόχωρα Χανίων
Γλυκά νερά στα Σφακιά
Φυριπλάκα στη Μήλο (μετά την κοτρώνα)
Άγιοι Σαράντα στο Πήλιο.

Ελισα24
28-06-12, 10:22
Τι ωραιο θεμα!λοιπον....Αγια Αννα Ευβοια,Κορασιδα Ευβοια(μιλαμε για Μαλδιβες στην Ελλαδα-πραγματικα)Βυθουρι Ευβοια(αυτο παιδια πραγματικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ-ψαξτε για φωτο)Βοιδοκοιλια Πυλος(το τελειο ημικυκλιο σχημα σε παραλια)
Πρεβελη Ρεθυμνο
Καλαμος Ν Ευβοια
Σιμος Ελαφονησος(του ονειρου)
Αντισαμος Κεφαλλονια
θα μπορουσα να συνεχισω για ωρες,αλλα με φωναζει η κορη μου......

στην Κορασιδα εχω παει, καλη παραλια ειναι (το χρωμα του νερου) αλλα οχι καλε και Μαλδιβες με βοτσαλακι, βατα και δεντρα μεσογειου...:lol:
Η Ελαφονησος μου αρεσει κι εμενα!
Επισης μου αρεσαν πολυ κι εμενα οι παραλιες της Λευκαδας, της Μυκονου και της Ιου...

mama-lia
18-07-12, 11:40
Νάξος: Άγιος Προκόπιος, πεντακάθαρα, δροσερά νερά σε απίστευτο χρώμα.
Πάρος: Santa Maria, στο δεύτερο κολπάκι.
Αντίπαρος: Κακό ρέμα, ήσυχη, καθαρή με μια αγριάδα...

Αχ, Ελλάδα μας να σε αγαπούσαμε λιγάκι....

isabell
18-07-12, 12:04
Βρίκα και Βουτούμι στους Αντίπαξους και Πόρτο-Κατσίκι στη Λευκάδα!!! Απίστευτα νερά!! Ο απόλυτος Παράδεισος θες να μείνεις για πάντα εκεί!!

Shiny Seashell
18-07-12, 12:40
Βρίκα και Βουτούμι στους Αντίπαξους και Πόρτο-Κατσίκι στη Λευκάδα!!! Απίστευτα νερά!! Ο απόλυτος Παράδεισος θες να μείνεις για πάντα εκεί!!

πολλα πολλα like!!!!!!!:razz: για βουτουμι !!!!!!

annamou
04-09-12, 18:19
Πολύ ωραίες παραλίες έχει στο Άστρος Κυνουρίας
http://houdishouses.gr/wp-content/uploads/2012/07/kserophgado1-300x200.jpg
http://houdishouses.gr/wp-content/uploads/2012/07/steki-300x200.jpg
http://houdishouses.gr/wp-content/uploads/2012/07/plaz2-300x200.jpg
Ρίξτε μια ματιά εδώ >>Παραλίες κοντά στην αθήνα (http://houdishouses.gr/paralies-konta-sthn-athina/)

mikio
05-09-12, 11:36
Οι 20 ωραιότερες παραλίες της Κρήτης!

http://www.cretanbeaches.com/nea/Beach-of-the-week/20-kaliteres-paralies-kritis/