PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ!!!!

Σελίδες : 1 [2] 3

marlen
15-10-09, 02:03
κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις
αυτό το άρωμα το έιχα πριν δεκα χρόνια στην αγγλία, θυμάμαι ότι με΄είχα ξετρελάνει αλλά είναι πολύ βαρύ! γενικώς μου αρέσουν τα πολύ βαριά! από τότε έχω να το μυρίσω οπότε δε μπορω να το παρομοιάσω με κάποιο άλλο!
τώρα λοιπόν μπαίνω στο φλαουλοτέτοιο και συμπληρώνω κάποια φόρμα και όλη η δουλειά γίνεται μεσω νετ; και δίνω στοιχεία κανονικά, γιατί είμαι και καχύποπτη μ΄ αυτά τα πράγματα!!!!

υπόσχομαι πάντως να εντρυφύσω στο θέμα μιας και όλα δείχνουν οτι αξίζει οπότε στέλλα για τη λίστα που λες είμαι μέσα!!!

ΚΑΡΔΙΑ
15-10-09, 09:04
Έχω την εντύπωση ότι μέχρι στιγμής έχουμε μιλήσει για το fragrancex.com και το strawberrynet.com
Τα υπόλοιπα τουλάχιστον που έχουν αναφερθεί, έχει παραγγείλει καμία κοπέλα?
Προσωπικά βρίσκω πιο φτηνό το fragrancex.com και ήδη έχω κάνει 2 παραγγελίες.
Και άλλες 10 τόσες έχουν κάνει συνάδελφοι από το γραφείο.
Στο fragrancenet.com που είχα στείλει ένα μήνυμα, μου είπαν ότι δεν στέλνουν Ελλάδα ακόμα, αλλά μπορεί σύντομα να αρχίσουν.
Πάντως εξακολουθούν και μου στέλνουν ενημερωτικά, οπότε κάποια στιγμή θα δούμε εάν έβαλαν και την Ελλάδα στην λίστα.
Εάν έχω αφήσει κάποια άλλα σιτε απέξω, πείτε μου.

vagos789
15-10-09, 12:54
Υπάρχει πουθενά στο ιντερνετ κάτι που να αναφέρεται στους δασμούς? θέλω να ξέρω σε περίπτωση που υπερβούμε το ποσό πόσο θα είναι το κόστος και αν ισχύει το ίδιο και από άλλες χώρες πλήν Ε.Ε. , π.χ. από Χονγκ Κονγκ

Λογικο αιτημα, αλλα δυστυχως δεν παιζει κατι τετοιο,ολα ειναι φλου και στο περιπου λογω πολυνομιας και διαφθορας.

kerasaki1
16-10-09, 00:58
Παρέλαβα κι εγώ από fragrance τη δευτέρα. Όλα καλά,αλλά το κουτάκι της eternity γράφει ότι είναι made in Usa.;;;Τι σημαίνει αυτό;

ΚΑΡΔΙΑ
16-10-09, 10:25
Παρέλαβα κι εγώ από fragrance τη δευτέρα. Όλα καλά,αλλά το κουτάκι της eternity γράφει ότι είναι made in Usa.;;;Τι σημαίνει αυτό;

ότι είναι κατασκευασμένο στην Αμερική προφανώς.....

tver100
16-10-09, 11:37
Καλημέρα.
Μέχρι στιγμής απο FeelUnique.com στην Αγγλία, εχω πάρει (με δωρεάν παράδοση με Αγγλικό ταχυδρομείο και μετά με ΕΛΤΑ) :
Moschino I Love Love Eau De Toilette Spray 50ml (http://www.feelunique.com/p/Moschino-I-Love-Love-Eau-De-Toilette-Spray-50ml.html) ,Vitabiotics Feroglobin B12 Liquid Iron 200ml (http://www.feelunique.com/p/Vitabiotics-Feroglobin-B12-Liquid-200ml.html) και τα δύο για την γυναίκα μου και http://www.feelunique.com/healthy-living/healthy-living-aromatherapy--relaxation-flower-remedies.html. Επίσης περιμένω και, μην σας φανεί περίεργο, μουρουνόλαδο (ναι,ναι) το οποίο ακόμη περιμένω και μάλλον τα δικά μας ΕΛΤΑ θα τα έσπασαν γιατί το δεματάκι με το Moschino είχε την μυρωδιά του. Εμαι λίγο εκτός θέματος, αλλά να συνεχίσω και με την παραλαβή του Floradix Liquid Iron Formula From Salus Haus (http://www.chemistdirect.co.uk/floradix-liquid-iron-formula-from-salus-haus_1_37646.html) που περιμένω απο το κατάστημα αυτό.

bloublou
16-10-09, 12:46
Πραγματικά αυτό που προτείνει ο trev100 έχει πολύ καλές τιμές, έχει παραγγείλει άλλη κοπελιά; trev100 πόσες μέρες κάνει η παραγγελία να παραδοθεί; έχει έξοδα αποστολής; είνια η πρώτη φορά που αγοράζεις από εκεί; Για πες μας λεπτομέρειες.

spyni
16-10-09, 14:00
εμενα παλι μου φανηκε πιο ακριβο...δεν ξερω,τουλαχιστον σε αυτα που με ενδιεφεραν...

kerasaki1
16-10-09, 14:13
ΚΑΡΔΙΑ,ρωτάω αν διαφέρει το άρωμα από το αυθεντικό το γαλλικό. Εννοείται ότι είναι κατασκευασμένο στις ΗΠΑ

Aggeloudia
16-10-09, 14:15
Ναι οντως μπήκα και ειδα πιο φθηνά κατάτι, καλλυντικά αλλά σιγουρα δεν πληρωνεις μεταφορικά;;;

ravT
16-10-09, 14:17
Πωπω...Έχω πάθει πλάκα! Βρήκα στο fragrance-x το άρωμα που η μαμά μου παίρνει εδώ 100 ευρώ με 42... Του αδελφού μου που κοστίζει 75 με 27! Του πατέρα μου που σίγουρα έχει πάνω από 70 με 35... Όσες έχετε ψωνίσει από εκεί, τα αρώματα είναι τα ίδια σίγουρα? Μυρίζουν ίδια?
Ε, νομίζω θα το τολμήσω

Aggeloudia
16-10-09, 14:26
Περιμενω να μουρθουνε...αλλες κοπέλες που ψωνισαν απο κει ειπαν πως ειναι πανομοιοτυπα και μάλιστα ειχα συζητηση με μια πωλήτρια σε στάντ της estee lauder και μου ειπε πως αμα θελω να τις πάω τα προιοντα -οταν μουρθουν...- για να τα πιστοποιησει...(να δει αν ειναι αυθεντικά...)

ravT
16-10-09, 14:31
Μωρέ μήπως είναι μαιμουδιά...Ξέρω γω...Το φοβάμαι λίγο...

Aggeloudia
16-10-09, 14:38
Περιμενε και θα σου πω...υπομονη...θα μουρθουν οπου ναναι...τοοοοοσα χρονια με τα καλλυντικά...θα τα καταλάβω...Ασε που τις ξερω τις μυρωδιές...ειναι σαν το ουισκυ...αν πινεις χροοονια το ιδιο, την μπομπα την καταλαβαινεις...
Παντως εχουν ξαναπάρει απαυτά τα site και εχουν να πουν καλά λογια...

ravT
16-10-09, 14:40
Ναι, εννοείται ότι το καταλαβαίνεις το κανονικό. Θα περιμένω!

casperαki
16-10-09, 14:43
Pos θα το πιστοποιησει η πωλητρια οτι ειναι αυθεντικα???Εμενα σαν πρωτη σκεψη ειναι οτι θα πει πως ειναι μουφα...λογικο δεν ειναι?
Παντως το fragrancex ειναι πολυ πιο φτηνο (ειδικα σε αρωματα) απο το φραουλονετ.Απλα το φραουλονετ ερχετε πιο γρηγορα...εχω παραγγειλει απο fragrancex την περασμενη Δευτερα...5-10-09 και μολις χτες φυγανε ....
Ενω απο φραουλονετ πηρα για αδελφη μου κατι πραγματα και Δευτερα εκανα παραγγελια Τριτη ειχαν ηδη φυγει!

ΚΑΡΔΙΑ
16-10-09, 15:16
ΚΑΡΔΙΑ,ρωτάω αν διαφέρει το άρωμα από το αυθεντικό το γαλλικό. Εννοείται ότι είναι κατασκευασμένο στις ΗΠΑ

Λογικά δεν πρέπει να διαφέρει!! Πολλές μάρκες υποτίθεται made in france κατασκευάζονται αλλού. Αυτό φαντάζομαι δεν σημαίνει ότι δεν είναι αυθεντικά.

Πωπω...Έχω πάθει πλάκα! Βρήκα στο fragrance-x το άρωμα που η μαμά μου παίρνει εδώ 100 ευρώ με 42... Του αδελφού μου που κοστίζει 75 με 27! Του πατέρα μου που σίγουρα έχει πάνω από 70 με 35... Όσες έχετε ψωνίσει από εκεί, τα αρώματα είναι τα ίδια σίγουρα? Μυρίζουν ίδια?
Ε, νομίζω θα το τολμήσω

Και εγώ έτσι την έπαθα και το fragrancex έχει αυξήσει τις πωλήσεις του από φίλους και γνωστούς.:p Όσον αφορά αυτά που παρέλαβα εγώ είναι αυθεντικότατα και η μυρωδιά σε όλα ίδια.

Pos θα το πιστοποιησει η πωλητρια οτι ειναι αυθεντικα???Εμενα σαν πρωτη σκεψη ειναι οτι θα πει πως ειναι μουφα...λογικο δεν ειναι?
Παντως το fragrancex ειναι πολυ πιο φτηνο (ειδικα σε αρωματα) απο το φραουλονετ.Απλα το φραουλονετ ερχετε πιο γρηγορα...εχω παραγγειλει απο fragrancex την περασμενη Δευτερα...5-10-09 και μολις χτες φυγανε ....
Ενω απο φραουλονετ πηρα για αδελφη μου κατι πραγματα και Δευτερα εκανα παραγγελια Τριτη ειχαν ηδη φυγει!

Όντως αυτή η αναμονή του fragrancex......!!!
"Άντρα θέλω τώρα τον θέλω" είμαι μόλις παραγγέλνω.

spyni
16-10-09, 15:32
παντως εγω που τα παρελαβα και τα δοκιμασα ολα μου φαινονται ιδια, μυριζουν ιδια και κρατανε και πολυ!!!τα φοραω χρονια και τα 3 και νομιζω θα καταλαβαινα τη διαφορα, οπως λεει και η Αγγελουδια!!εγω παντως συντομα θα παραγγειλω για τους δικους μου τα χριστουγεννιατικα δωρα!

2αγοράκια
16-10-09, 15:49
Να κανω κ εγω μια χαζη ερωτηση?Αν ηταν μουφες δεν θα τους εκλειναν αλλες εταιριες?

casperαki
18-10-09, 00:50
mou ηρθε ειδοποιητηριο απο ελτα την παρασκευη !!δευτερα παραλαβη!Απο φραουλονετ!φανταστικο.Δςυτερα εκανα παραγγελια κ Παρασκευη ηρθε χαρτακι!!!Δυστυχως ομως δεν ειναι για μενα τα καλουδια αλλα παραγγελια αδελφης μου...εκαψα και εγω κοσμο!!!
ΑΠο το fragrance ακοοοοοομα,,,,τιποτα....
Και παραγγελια εκανα 5 του μηνος///////

casperαki
19-10-09, 22:56
λοιπον!Με το φραουλονετ ολα οκ!Και πολυ γρηγορα ηρθαν και χωρις εξοδα αποστολης και κυριοτερο τα προιοντα ειναι σιγουρα γνησια για οσες ισως ακομα δισταζουν να παραγγειλουν!
Παρελαβα σημερα τα πραματα και τα πηγα στην αδελφη μου που ειναι δικα της!ολα ακριβως ιδια οπως αυτα που επερνε απο χοντος!Μοναχα γλιτωσε 60 ευρω !!Δοκιμασα και εγω απο τα καλουδια και ολα ηταν τελεια!!!!
Ανυπομονω να παραγγειλω τα δικα μου!!!!
Απο το fragrance ακομα τιποτα...εχουν περασει 2 βδομαδες....ναι μεν ειναι φτηνοτερα αλλα αυτη η αναμονη και να μην εχεις δυνατοτητα να δεις που ειναι το δεμα με εκνευριζει.Μονο για αρωματα που δεν τα βιαζεσε ειναι καλο μιας και ειναι πολυ πολυ πιο φτηνα τα αρωματα απο το φραουλονετ.ΓΙα κρεμες προτιμω την φραουλα και ας πληρωνω 2-3 ευρω παραπανω(ειμαι ανυπομονη τι να κανω???!!)

ΚΑΡΔΙΑ
20-10-09, 09:32
Αυτή η αναμονή πια!!! έχεις δίκιο casperaki.
Αν και είμαι υπέρμαχος του fragrancex και ήδη έχω κάνει 2 παραγγελίες και ετοιμάζομαι για την τρίτη, δεν μπορώ να περιμένω. ΤΑ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΑΑΑΑΑΑ

christy28
20-10-09, 15:20
προσπαθω να κανω παραγγελια απο το fragrance και παραγγελια μου χρεωνει 11ευρω μεταφορικα με το πλοιο. νομιζα οτι ειναι δωρεαν.... ετσι δεν ειχατε πει?

GIOYLA
20-10-09, 15:56
θελω και εγω να παραγγειλω αλλα τα αγγλικα μου δεν με βοηθανε καθολου δεν μπορω να καταλαβω που πρεπει να πατησω για να κανω την παραγγελια θα σκασω σας παρακολουθω απο την αρχη και ζηλευω τρομερα ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!και φανταζομαι οτι και αλλες κοπελες θα ειναι στην θεση μου γι'αυτο ελεγα δεν μας γραφετε αναλυτικα πια ειναι τα βηματα που πρεπει να κανουμε,αν μπορειτε και γινετε

casperαki
20-10-09, 15:56
Πατας εκει που λεei COUPON την λεξη FREE ...

christy28
20-10-09, 15:58
πωπω εκανα βλακεια δεν το πατησα. τι να κανω τωρα?

casperαki
20-10-09, 16:09
Patas ολα αυτα που θελει να αγορασεις και προστιθονται στο καλαθι σου πατωντας ADD TO CART.Οταν το πατας σε μεταφερει στο καλαθι σου αν θελεις να ψωνισεις και αλλα πατας πανω αριστερα που λεει CONTINUE SHOPPING αλλιως αν τελειωσες με ψωνια πατας PROCEED TO CHECKOUT πανω δεξια.
ΠΡΙΝ ΠΑΣ στο checkout ΠΑΤΑΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ FREE εκει που γραφει Have a coupon or gift certificate?απο κατω απο αυτην την μικρη φραση εκει ενα κενο τετραγωνο και γραφεις FREE kai πατας APPLY.Ετσι δεν σου χρεωνουν μεταφορικα.Οκ?Υστερα πατας proceed to checkout.
Εκει γραφεις τα στοιχια σου.Γραφει 1. Billing Address ....η διευθυνση που χρεωνετε μαλλον η καρτα...λογικα το σπιτι σου βαζεις και τα στοιχια σου.Αν η καρτα ειναι σε αλλο ονομα γραψε το ονομα του κατοχου.Αν δεν ξερεις να μεταφρασεις που λεει διευθυνση ονομα κτλ πες μου να στα πω με την σειρα.
Υστερα γραφει 2.Shipping address.....διευθυνση αποστολης...Το συμπληρωνεις εαν ειναι διαφορετικη διευθυνση απο το παραπανω.Αλλιως αν ειναι ιδια διευθυνση τσεκαρεις το μικρο κουτακι που λεει Use same information as billing. Που σημαινει να χρησιμοποιηθει η ιδια διευθυνση με την διευθυνση παραπανω(που χρεωνετε η καρτα)
πιο κατω λεει 3. Gift Box...εαν το θελει για δωρο δηλαδη να το τυλιξουν.Αν ναι τσεκαρε το μικρο κουτακι και στο κενο μπορεις να γραψεις οτι μνμ θελεις για το δωρακι σου.
Παρακατω λεει 4. Shipping Method...Πως θα τα στειλουν.Εσυ θα πατησεις
Worldwide Standard Shipping (7 - 12 Business Days) - FREE
ειναι για ολες τις χωρες και ΔΩΡΕΑΝ.
Πιο κατω 5. Payment Information που βαζεις τα στοιχια της καρτας.
Pay by Credit Card ...πληρωμη με πιστωτικη καρτα
Pay by PayPal πληρωμη με το παιπαλ εχει και αλλες 2 επιλογες αλλα ειναι με ταχυδρομικη επιταγη αν σ ενδιαφερει να στο εξηγησω.

casperαki
20-10-09, 16:10
πωπω εκανα βλακεια δεν το πατησα. τι να κανω τωρα?

Τα αγορασες τα πραγματα?προχωρησε η παραγγελια σου?

christy28
20-10-09, 16:13
Τα αγορασες τα πραγματα?προχωρησε η παραγγελια σου?
ναι η βλαμμενη.... νομιζα οτι θα ηταν προσφορα και εληξε! τους εστειλα εμαιλ μηπως μπορουν να το προσθεσουν ή να ακυρωσω την παραγγελια.
Μου χρεωσαν 11 ευρω μεταφορικα με το πλοιο

GIOYLA
20-10-09, 16:14
:lol:Σε ευχαριστω πολυ, επιτελους θα μπορω να παραγγειλω και εγω:D:D:D:lol:

casperαki
20-10-09, 16:15
εφοσον χρεωθηκες και εστειλες μνμ δεν μπορεις να κανεις και τιποτε αλλο.
Περιμενε τι θα σου απαντησουν και εκεινοι.
Αν ξαναπαραγγειλεις θα εχεις το νου σου!

casperαki
20-10-09, 16:16
:lol:Σε ευχαριστω πολυ, επιτελους θα μπορω να παραγγειλω και εγω:D:D:D:lol:

Αν δυσκολευτεις πες μου.οκ?

christy28
20-10-09, 16:46
εφοσον χρεωθηκες και εστειλες μνμ δεν μπορεις να κανεις και τιποτε αλλο.
Περιμενε τι θα σου απαντησουν και εκεινοι.
Αν ξαναπαραγγειλεις θα εχεις το νου σου!
Σε ευχαριστω!! την εκανα την βλακεια μου

ravT
20-10-09, 17:16
Χθες έκανα παραγγελεία από fragranceX 3 αρώματα. Δεν βιάζομαι να τα παραλάβω και είναι πάρα πολύ φθηνά. Μεταφορικά δεν πληρώνω γιατί στο apply coupon έγραψα τη λέξη free. Μου έχει αποσταλεί και κωδικός με τη χρήση του οποίου έχεις έκπτωση 10% στο σύνολο αλλά προτίμησα τα δωρεάν μεταφορικά. Τον κωδικό αυτό μπορώ να τον χρησιμοποιήσω εντός 10 ημερών. Οπότε αν παραλάβω μέχρι τότε, δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι ευχαριστημένη θα κάνω νέα παραγγελεία. Σήμερα θα ψαχνώ στο φραουλονέτ για άλλα προιόντα (εκτός αρωμάτων γιατί είναι ακριβότερο...)
Ευχαριστώ που μας ανοίγετε τα μάτια!

mor@ki_K
20-10-09, 17:20
Patas ολα αυτα που θελει να αγορασεις και προστιθονται στο καλαθι σου πατωντας ADD TO CART.Οταν το πατας σε μεταφερει στο καλαθι σου αν θελεις να ψωνισεις και αλλα πατας πανω αριστερα που λεει CONTINUE SHOPPING αλλιως αν τελειωσες με ψωνια πατας PROCEED TO CHECKOUT πανω δεξια.
ΠΡΙΝ ΠΑΣ στο checkout ΠΑΤΑΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ FREE εκει που γραφει Have a coupon or gift certificate?απο κατω απο αυτην την μικρη φραση εκει ενα κενο τετραγωνο και γραφεις FREE kai πατας APPLY.Ετσι δεν σου χρεωνουν μεταφορικα.Οκ?Υστερα πατας proceed to checkout.
Εκει γραφεις τα στοιχια σου.Γραφει 1. Billing Address ....η διευθυνση που χρεωνετε μαλλον η καρτα...λογικα το σπιτι σου βαζεις και τα στοιχια σου.Αν η καρτα ειναι σε αλλο ονομα γραψε το ονομα του κατοχου.Αν δεν ξερεις να μεταφρασεις που λεει διευθυνση ονομα κτλ πες μου να στα πω με την σειρα.
Υστερα γραφει 2.Shipping address.....διευθυνση αποστολης...Το συμπληρωνεις εαν ειναι διαφορετικη διευθυνση απο το παραπανω.Αλλιως αν ειναι ιδια διευθυνση τσεκαρεις το μικρο κουτακι που λεει Use same information as billing. Που σημαινει να χρησιμοποιηθει η ιδια διευθυνση με την διευθυνση παραπανω(που χρεωνετε η καρτα)
πιο κατω λεει 3. Gift Box...εαν το θελει για δωρο δηλαδη να το τυλιξουν.Αν ναι τσεκαρε το μικρο κουτακι και στο κενο μπορεις να γραψεις οτι μνμ θελεις για το δωρακι σου.
Παρακατω λεει 4. Shipping Method...Πως θα τα στειλουν.Εσυ θα πατησεις
Worldwide Standard Shipping (7 - 12 Business Days) - FREE
ειναι για ολες τις χωρες και ΔΩΡΕΑΝ.
Πιο κατω 5. Payment Information που βαζεις τα στοιχια της καρτας.
Pay by Credit Card ...πληρωμη με πιστωτικη καρτα
Pay by PayPal πληρωμη με το παιπαλ εχει και αλλες 2 επιλογες αλλα ειναι με ταχυδρομικη επιταγη αν σ ενδιαφερει να στο εξηγησω.

Κασπεράκι για ποιο site λες τώρα? Δώσε την διεύθυνση να πάρουμε και εμείς!!!
Υ.Γ. τα αγόρασες μέσω πιστωτικής ή μέσω αντικαταβολής?...γιατί πιστωτική δεν έχουμε ακόμα:?

casperαki
20-10-09, 21:51
Κασπεράκι για ποιο site λες τώρα? Δώσε την διεύθυνση να πάρουμε και εμείς!!!
Υ.Γ. τα αγόρασες μέσω πιστωτικής ή μέσω αντικαταβολής?...γιατί πιστωτική δεν έχουμε ακόμα:?

Ayta poy εγραψα αναλυτικα ειναι για το www.fragrancex.com
Exei poly pio fthna aromata
Yparxei kai to strawberrynet.com opoy exe ipio ftina kalidika apo tin ellada.
kai ta 2 einai xoris metaforika.APLa sto fragrance grafeis tin leksi FREE.
Diavase olo to thema apo tin arxi na deis ti leme.
To kalitero poy boreis na kaneis na pas na vgaleis mia PROPLIROMENI karta apo kapoia trapeza.Tis vazeis osa lefta einai poy thes na psoniseis kai eisai asfalis!Me antikataboli den nomizo oti ginete(adikatavoli einai poy plironeis me tin paralavi sosta?)
Vgale mia karta einai poly kalo.Ego piga sthn eurobank.Kai tin xrisimopoio.Etsi kai kati stravo na ginei me xakers ktl i karta moy den einai pistotiki!!!kai den exei lefta para mono otan thn gemizo ego gia amesa psonia!

spyni
20-10-09, 22:21
και εγω με την prepaid κανω αγορες 3 χρονια τωρα και ολα καλα μεχρι στιγμης..ειναι πολυ βολικη και δεν ξεφευγεις πααρα πολυ!

vickytsoch
20-10-09, 23:30
η aggeloudia γιατι πληρωσε μεταφορικα????

Aggeloudia
21-10-09, 10:42
Πλήρωσα μεταφορικά;
Ποτε γιατι δεν μουχουν ερθει ακομα να ξερω...
Μεχρι στιγμης μου κράτησαν απο την προπληρωμένη το ακριβες κοστος των προιοντων...
Κατσε να δω γιατι εχω ουρα απο πισω μου απο κοσμο που περιμενει να ορμιξει...:lol::lol::lol::lol::lol:
Το εχω κανει το γραφειο, καλλυντικάδικο...:lol::lol::lol:

fragola
21-10-09, 13:53
Παιδιά, έχω παραγγείλει κι εγώ ένα άρωμα δοκιμαστικά από το fragrancex και περιμένω! Αχ, δεν περνάνε οι μέρες!!!

mor@ki_K
21-10-09, 14:10
Κασπεράκι θα πάω αύριο κιολας να βγάλω!!!
Καλά δεν το πιστευω βρήκα το άρωμα μου στα 20 ευρώ!!!!
Σέυχαριστώ πολύ κοπέλα μου, θα προσπαθήσω να το κανω βήμα-βήμα.
(ειχα μπερδευτεί με το "φραουλονετ" που έγραψες)

casperαki
21-10-09, 14:11
Παιδιά, έχω παραγγείλει κι εγώ ένα άρωμα δοκιμαστικά από το fragrancex και περιμένω! Αχ, δεν περνάνε οι μέρες!!!

Χαλαρωσε!!!εχεις μελλον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καθε μερα βλεπω το κουτι αν εχω το πολυποθητο χαρτακι απο ΕΛΤΑ...αλλα ακομα...περιμεεεενω..
Οσες θελετε να κανετε τα δωρα σας για χριστουγεννα απο εκει-κατι διαβασα πιο πανω-καλο θα ηταν να συντομευουν τις αγορες...πιστευω μεσα στον Νοεμβριο να κανουν την παραγγλεια και να μην περιμενουν τελευται στιγμη.Σοβαρα γιατι θα μεινετε χωρις δωρακια.
και γω που θα κανω δωρα απο εκει θα τα παραγγειλω μεσα νοεμβριου για να ειμαι σιγουρη.

fragola
21-10-09, 21:33
Χαλαρωσε!!!εχεις μελλον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καθε μερα βλεπω το κουτι αν εχω το πολυποθητο χαρτακι απο ΕΛΤΑ...αλλα ακομα...περιμεεεενω..

Καλέ δεν το παρήγγειλα τώρα, το ταχυδρόμησαν στις 9/10 κι ακόμα τίποτα... Ουφ!!!:roll:

casperαki
21-10-09, 22:27
ego απο 5-10 περιμενω!!!για αυτο λεω υπομονηηηηη

ΚΑΡΔΙΑ
22-10-09, 11:40
Και εγώ που περιμένω από τις 02/10????? Αχ casperaki μου, πόση υπομονή πιά???
Αφού σκέφτομαι από τώρα να παραγγείλω την επόμενη κολώνια μου, ώστε να την έχω τον επόμενο μήνα που θα την χρειαστώ.....:p:p:p

Aggeloudia
22-10-09, 12:08
Γενικώς κατα μεσω ορο, πόσο καιρο κάνουν να ερθουν απο φραγκρανς;;;
Δηλαδή εγω που εκανα 14-10 να περιμενω με την καινούρια χρονιά;;;:D:confused::rolleyes::(:?::shock::roll::eek:...οοολα τα καραγκιοζάκια θα τα βαλω γιατι εχω οοοολα τα συναισθηματα!!!!!!!!!!

xuito
22-10-09, 12:17
Κι εγώ στις 13/10 έβαλα παραγγελία...και περιμένω...8)

Aggeloudia
22-10-09, 12:18
Αρα πρωτα θα σουρθει εσενα...!!!!
ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!

xuito
23-10-09, 09:13
Σκεφτείτε ότι 7-12 εργάσιμες ημέρες (όπως λέει ότι παίρνει με το απλό ταχυδρομείο) μεταφράζονται σε πάνω από 3 εβδομάδες ημερολογιακές...σνιφ!
Πάντως βρε κορίτσια , στην πρώτη παραγγελία που έβαλα , την έκανα Πέμπτη και το χαρτάκι ήρθε την επόμενη Τρίτη δηλ. σε 4 ημέρες!!!
Λες να στέλνουνε τα πρώτα γρήγορα για να ενθουσιαστούμε και μετά...περίμενε κυρία μου , δεν φτάνει που αγοράζεις τσάμπα, βιάζεσαι κιόλας??? ;-)

mor@ki_K
23-10-09, 09:16
αχ μην μας λες τέτοια...

ΚΑΡΔΙΑ
23-10-09, 09:25
Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Λοιπόν δεν ξέρω πως, αλλά βρήκα και νέο site που ίσως ενδιαφέρει. Είναι το www.feelunique.com (http://www.feelunique.com) και έχει και τα βερνίκια Essie που έψαχνα καιρό. Έκανα ήδη την πρώτη παραγγελία και περιμένω. Δεν έχει έξοδα αποστολής, οι τιμές που αναφέρει περιλαμβάνουν τα έξοδα. Σε κολώνιες γενικά νομίζω είναι λίγο πιο ακριβό ΑΛΛΑ θέλει ψάξιμο. Για παράδειγμα βρήκα κολώνια που το fragrancex είχε τα 50 ml πιο φτηνά κατά 10€ αλλά τα 100 ml τα είχε το feelunique πιο φτηνά κατά 5€. Καλύτερα λοιπόν να έχετε ανοιχτές και τις δύο σελίδες και να τσεκάρετε.
Πωπω έχει ήδη αναστενάξει η κάρτα μου αλλά δεν το βάζω κάτω:p:p:p

mor@ki_K
23-10-09, 09:48
Αυτό όμως τα έχει σε αγγλική λίρα που είναι πιο ακριβή από το ευρώ, ενώ το προηγούμενο site τα έχει όλα σε ευρώ.

ΚΑΡΔΙΑ
23-10-09, 09:52
έχει επιλογή πάνω δεξιά για ποιο νόμισμα θέλεις να σου εμφανίζει

mor@ki_K
23-10-09, 09:54
α οκ συγνώμη δεν το πρόσεξα, μόνο στην αρχική μπήκα...

casperαki
23-10-09, 11:39
Σκεφτείτε ότι 7-12 εργάσιμες ημέρες (όπως λέει ότι παίρνει με το απλό ταχυδρομείο) μεταφράζονται σε πάνω από 3 εβδομάδες ημερολογιακές...σνιφ!
Πάντως βρε κορίτσια , στην πρώτη παραγγελία που έβαλα , την έκανα Πέμπτη και το χαρτάκι ήρθε την επόμενη Τρίτη δηλ. σε 4 ημέρες!!!
Λες να στέλνουνε τα πρώτα γρήγορα για να ενθουσιαστούμε και μετά...περίμενε κυρία μου , δεν φτάνει που αγοράζεις τσάμπα, βιάζεσαι κιόλας??? ;-)

mallon etixe~emea 1i paraggelia einai......
ypomoni!!!!

ravT
23-10-09, 11:51
Βρε εσεις... Λένε 7-14 εργάσιμες παράδοση. Άρα έχουμε καιρό ακόμα. Αρώματα είναι, δεν είναι 1ης ανάγκης! Ας έρθουν κ ας αργήσουν λίγο!

kook
23-10-09, 12:18
Εγω κοριτσια παρηγγειλα απο το Fragrancex.com και εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Αγορασα το the beat-burberrys 50μλ 22ευρω ενω στα hondos εχει 55 ευρω!! Μιλαμε για μεγαλη διαφορα! Εκτελωνιστικα εξοδα δεν ειχε και ουτε εξοδα ταχυδρομειου αφου χρησιμοποιησα το κουπονι "Free". Επισης χτες παρηγγειλα απο το amazon.co.uk το ψηφιακο τεστ ωορρηξιας της clear blue 17 ευρω!! Μαζι με τα ταχυδρομικα παει 24 ευρω, που στα φαρμακεια εδω κανει 50+!!

Aggeloudia
23-10-09, 15:08
Παρελαβε καμια;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλά...δεν ξεμενω κιολας αλλά φοβαμε μηπως δεν ερθουν και την πατησω...!!!!!!!!
Δεν νομιζω να υπάρχει τετοια περιπτωση ομως...εεε;;;;;;

ΚΑΡΔΙΑ
23-10-09, 15:26
Ξέχασα να σας πω, χτες μου ήρθε ο λογαριασμός της τράπεζας. Όλα χρεωμένα σωστά και μάλιστα επειδή με είχαν χρεώσει με μια κολώνια που τελικά δεν έστειλαν (ανέφεραν τεχνικό λόγο, ότι δηλαδή όταν πήγαν να πακετάρουν διαπίστωσαν ότι δεν είναι εντάξει το κουτί) είχαν αφαιρέσει το ποσό από τον λογαριασμό την ίδια μέρα.

Aggeloudia
23-10-09, 20:50
Να μείνω ησυχη δηλαδή...!!!!!!!!!!!!!

vickytsoch
23-10-09, 20:53
κοιμησου ...ανησυχη!!!!

:mrgreen: :mrgreen:

Aggeloudia
24-10-09, 13:00
Ναι φτιάξεμε τωρα...φτιάξε με...να κλαίω τα 100 ευρουλάκια...

elenik23
24-10-09, 19:44
Τι γνωμη εχετε για τα προιοντα ομορφιας που παραγγελνεις μεσω καταλογου?Εχετε δοκιμασει καποια απο αυτα?Πως θα σας φαινοταν αν μια γνωστη σας που ειναι γραμμενη σε μια τετοια εταιρια(βλεπε oriflame)σας προτεινε να παραγγειλετε?

tver100
25-10-09, 01:12
Πραγματικά αυτό που προτείνει ο trev100 έχει πολύ καλές τιμές, έχει παραγγείλει άλλη κοπελιά; trev100 πόσες μέρες κάνει η παραγγελία να παραδοθεί; έχει έξοδα αποστολής; είνια η πρώτη φορά που αγοράζεις από εκεί; Για πες μας λεπτομέρειες.

Ζητώ συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά δεν μπαίνω συχνά στο site. Πρέπει να έχω κάνει πάνω απο 12 παραγγελίες μέχρι τώρα στο www.feelunique.com και μέχρι στιγμής όλα εντάξει. Είναι γρήγοροι στις απαντήσεις τους εφόσον βέβαια στείλεις την ερώτηση στο σωστό τμήμα! Τα έξοδα περιλαμβάνονται στην τιμή του προιόντος. Μου έτυχε να έρθουν πράγματα μέσα σε τέσσερις ημέρες απο την αποστολή τους και άλλα που τα ταχυδρόμησαν πιο πριν να τα παραλάβω 12 ημέρες μετά τα πρώτα! Για να δω τι γίνεται, έκανα μια παραγγελία και πλήρωσα περίπου 7 ευρώ σε μεταφορικά για να έχω track number (αριθμό αποστολής και παρακολούθησης) και μαντέψτε: Ηταν η παραγγελία στα Ιωάννινα πριν 5 ημέρες, πριν 3 ήταν Αρτα και εγω που μένω δίπλα σχεδόν στο ταχυδρομείο δεν εχω πάρει ακόμη ειδοποίηση!!! Αρα ολη η καθυστέρηση είναι μετά την παράδοση στα ΕΛΤΑ.

ΚΑΡΔΙΑ
25-10-09, 11:57
Θα τρελαθώ!! Χτες πήγαμε στο factory και μέσα στον χαμό που κυνηγούσα τα παιδιά, έριξα μια ματιά στο gallerie de baute και είχε amor amor - cacharel 100ml 92 ευρώ ενώ το είχα παραγγείλει από το fragrancex σχεδόν 32 ευρώ (άσχετο που τελικά δεν μου το έστειλαν γιατί είχε πρόβλημα το κουτί - τώρα με ενημέρωσαν ότι έκαναν νέες παραλαβές και μπορούν να το στείλουν εάν το παραγγείλω πάλι.
Πάντως για μία ακόμα φορά ένιωσα πολύ ωραία που γλυτώνω κάποια χρήματα!!

ΚΑΡΔΙΑ
25-10-09, 12:00
Ζητώ συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά δεν μπαίνω συχνά στο site. Πρέπει να έχω κάνει πάνω απο 12 παραγγελίες μέχρι τώρα στο www.feelunique.com (http://www.feelunique.com) και μέχρι στιγμής όλα εντάξει. Είναι γρήγοροι στις απαντήσεις τους εφόσον βέβαια στείλεις την ερώτηση στο σωστό τμήμα! Τα έξοδα περιλαμβάνονται στην τιμή του προιόντος. Μου έτυχε να έρθουν πράγματα μέσα σε τέσσερις ημέρες απο την αποστολή τους και άλλα που τα ταχυδρόμησαν πιο πριν να τα παραλάβω 12 ημέρες μετά τα πρώτα! Για να δω τι γίνεται, έκανα μια παραγγελία και πλήρωσα περίπου 7 ευρώ σε μεταφορικά για να έχω track number (αριθμό αποστολής και παρακολούθησης) και μαντέψτε: Ηταν η παραγγελία στα Ιωάννινα πριν 5 ημέρες, πριν 3 ήταν Αρτα και εγω που μένω δίπλα σχεδόν στο ταχυδρομείο δεν εχω πάρει ακόμη ειδοποίηση!!! Αρα ολη η καθυστέρηση είναι μετά την παράδοση στα ΕΛΤΑ.

Καλά γελάω πολύ με τον εαυτό:rolleyes: μου!!! Και εγώ που νόμιζα ότι ανακάλυψα τον τροχό!! Εδώ η κοπέλα το έχει ξανά αναφέρει το feelunique.com και εγώ στον κόσμο μου!
Να προσθέσω μόνο ότι μόλις μου ήρθε ειδοποίηση ότι η παραγγελία μου έγινε dispatched, άρα σε λίγες μερούλες το νύχι ξαφνικά θα αποκτήσει χρώμα (χιχιχιχιχιχι - λόγω βερνικιών essie....)

Aggeloudia
25-10-09, 12:04
Τα essie , ΚΑΡΔΙΑ, δεν τα εχει ο Χοντος;;;
Γιατι νομιζω πως τα εχω δει εκει;;;
Τα εχει ακριβά;;;

ΚΑΡΔΙΑ
26-10-09, 08:59
Καλημέρα Aggeloudia μου!
Τα έχει? Εγώ απεγνωσμένα τα έψαχνα σε Χόντο και Gallerie και η απάντηση ήταν η ίδια "θα τα βρείτε μόνο σε κομμωτήρια και κέντρα αισθητικής"
Για αυτό και τα παρήγγειλα. Εσύ που τα είδες?
Τα πήρα 9 ευρώ το καθένα με τα έξοδα αποστολής μέσα.

Aggeloudia
26-10-09, 13:24
Για να μη σου λεω βλακιες, θα δω επιστεμενως στο Χοντο και θα σου πω...

vickytsoch
26-10-09, 15:20
θα δω επιστεμενως στο Χοντο και θα σου πω...

πως φαινεται ο μορφωμενος ο αθρωπος!!!!

πως την χρησιμοποιει την ελληνικη!!!! :mrgreen:

Aggeloudia
26-10-09, 15:57
Ναι ...το σκοτωσα...σορυ...δεν το παρατήρησα.

elenik23
26-10-09, 16:08
Μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για την oriflame?
Εχετε δοκιμασει καποιο προιον?Μολις εγινα μελος και επειδη βλεπω πως ειστε ειδικες στο θεμα μακιγιαζ θα ηθελα την αποψη σας.Για να ειμαι ειλικρινης δεν το εκανα μονο για να αγοραζω τα δικα μου φθηνοτερα ,αλλα και για να βγαζω ενα χαρτζιλικι μιας και δεν εργαζομαι .Ευχαριστω προκαταβολικα.

ΚΑΡΔΙΑ
26-10-09, 16:18
Μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για την oriflame?
Εχετε δοκιμασει καποιο προιον?Μολις εγινα μελος και επειδη βλεπω πως ειστε ειδικες στο θεμα μακιγιαζ θα ηθελα την αποψη σας.Για να ειμαι ειλικρινης δεν το εκανα μονο για να αγοραζω τα δικα μου φθηνοτερα ,αλλα και για να βγαζω ενα χαρτζιλικι μιας και δεν εργαζομαι .Ευχαριστω προκαταβολικα.

Να σου πω, είναι καλά τα προϊόντα. Παλιά είχα εγγραφεί και εγώ και έπαιρνα, αλλά μετά από λίγο καιρό σταμάτησα. Επίσης δεν μπορούσα να προωθώ γιατί δεν μου πήγαινε αυτό το στυλ (δηλαδή να μαζεύω φίλες και να δειγματίζω) αλλά και γιατί δεν είχα το χρόνο επειδή εργάζομαι αρκετές ώρες. Εφόσον εσύ δεν εργάζεσαι, ίσως να είναι πιο εύκολο.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

elenik23
26-10-09, 16:30
ΚΑΡΔΙΑ,σε ευχαριστω πολυ .
Κι εμενα με προβληματιζει λιγο το πως ακριβως θα τα προωθω.Παντως δεν σκοπευω να κανω επιδειξεις.Εχω σκεφτει απλα να το πω στις συγγενεις ,φιλες,κουμπαρες κ.λ.π. και αν ενδιαφερονται να τους δειχνω τον καταλογο,χωρις πιεση.Εσενα προσωπικα θα σε ενοχλουσε αν μια γνωστη σου ,σε ρωτουσε αν θελεις να της παραγγειλεις κατι?
Πιστευω πως ειναι ασχημο οταν προσπαθεις να πουλησεις κατι που ειναι πολυ ακριβο ή κακής ποιότητας.Δεν εχω ξανακανει κατι παρομοιο και γι αυτο ειμαι λιγο αγχωμενη.

ΚΑΡΔΙΑ
26-10-09, 16:34
Φυσικά δεν θα με ενοχλούσε, αλλά έχει σημασία και ο τρόπος που το λες.
Για παράδειγμα, με έπαιρνε τηλέφωνο μια γνωστή και με ρώταγε συνέχεια εάν ήθελα κάτι (πριν γραφτώ) και ενώ είχα δουλειά, έπρεπε να ακούω κάθε φορά τις προσφορές και τί καλά προϊόντα είναι κτλ.
Εκείνη βέβαια είναι δημόσιος υπάλληλος και στην ουσία αυτό το έκανε από το γραφείο της.
Εάν είσαι απλά ενημερωτική όλα καλά πιστεύω. Και εφόσον θα απευθύνεσαι σε συγγενείς κτλ

elenik23
26-10-09, 16:52
Φυσικά δεν θα με ενοχλούσε, αλλά έχει σημασία και ο τρόπος που το λες.
Για παράδειγμα, με έπαιρνε τηλέφωνο μια γνωστή και με ρώταγε συνέχεια εάν ήθελα κάτι (πριν γραφτώ) και ενώ είχα δουλειά, έπρεπε να ακούω κάθε φορά τις προσφορές και τί καλά προϊόντα είναι κτλ.
Εκείνη βέβαια είναι δημόσιος υπάλληλος και στην ουσία αυτό το έκανε από το γραφείο της.
Εάν είσαι απλά ενημερωτική όλα καλά πιστεύω. Και εφόσον θα απευθύνεσαι σε συγγενείς κτλ

Και παλι σ'ευχαριστω για τις απαντησεις σου.:-P

ΚΑΡΔΙΑ
26-10-09, 16:54
Παρακαλώ!!! Ότι θέλεις στην διάθεσή σου

tver100
27-10-09, 09:55
Καλά γελάω πολύ με τον εαυτό:rolleyes: μου!!! Και εγώ που νόμιζα ότι ανακάλυψα τον τροχό!! Εδώ η κοπέλα το έχει ξανά αναφέρει το feelunique.com και εγώ στον κόσμο μου!
Να προσθέσω μόνο ότι μόλις μου ήρθε ειδοποίηση ότι η παραγγελία μου έγινε dispatched, άρα σε λίγες μερούλες το νύχι ξαφνικά θα αποκτήσει χρώμα (χιχιχιχιχιχι - λόγω βερνικιών essie....)

Να ενημερώσω οτι δεν είμαι κοπέλα :D(δεν μπορώ να καταλάβω απο που έβγαλες το συμπέρασμα). Σημειώνω και αυτό τον κατάλογο http://www.ukbeautystores.com/direct-cosmetics.html που βρήκα, αλλά δεν τα έχω κοιτάξει ολα.
Επίσης να σας ενημερώσω για την αγορά απο http://www.chemistdirect.co.uk του http://www.chemistdirect.co.uk/floradix-liquid-iron-formula-from-salus-haus_1_37646.html το οποίο χρησιμοποιεί πολύ η γυναίκα μου για την έλλειψη σιδήρου. Το παρέλαβα χθές, αμέσως μετά την επικοινωνία μου με το κατάστημα για να ρωτήσω για το που βρίσκονται. Ενημερωτικά τα 250ml του προιόντος έχουν από 15 Ευρώ και πάνω στα φαρμακεία.

Επίσης μια και είμαι μισός εκτός θέματος να ρωτήσω, έχει αγοράσει κανείς καναπέδες (η έπιπλα γενικώς) από Αγγλία; Ενδιαφερόμαστε για τύπου Chesterfield καναπέδες.

ΚΑΡΔΙΑ
27-10-09, 10:41
Να ενημερώσω οτι δεν είμαι κοπέλα :D(δεν μπορώ να καταλάβω απο που έβγαλες το συμπέρασμα).

ΟΥΠΣΣΣΣ ζητώ ταπεινά συγνώμη......:oops::oops::oops:

Aggeloudia
27-10-09, 14:25
Φτουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μα ποιος ειμαι ...!!!(πειτε μου εναν αρχιγκαντεμη στα καρτουνς)...
Μολις τωρα επέστρεψα στο σπιτι απο το γραφειο και ΕΙΔΑ ΤΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ....
ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil:

ΚΑΡΔΙΑ
27-10-09, 14:31
Τουλάχιστον έχεις κάτι να περιμένεις κοριτσάκι μου....
Εγώ έκανα την παραγγελία στις 02/10 και έχουμε 27/10 και καμία ειδοποίηση.
Αχ βρε fragranxeX AXAXAXAXAX
Για να δούμε πότε θα φτάσει το feelunique.com.......

Aggeloudia
27-10-09, 14:55
Γιατι ομως τοσο πολύ σου τα αργησαν;;;.Το feelunique.com, ειναι καλυτερο απο το fragrance;;;

ΚΑΡΔΙΑ
27-10-09, 15:02
Έλα ντε!!! Και αυτή την φορά δεν μου έδωσαν tracking number για να το ψάχνω....γκρρρρρρρρρρ
Εξαρτάται ποιο από τα δύο είναι καλύτερο. Θέλει ψάξιμο για να δεις τιμές.
Απλά το feelunique είχε τα βερνίκια που ήθελα, για αυτό τα παρήγγειλα από εκει.

Aggeloudia
27-10-09, 15:06
tester ποιο αλλο εχει;;;ξερεις εσυ που εισαι πιο μεσα στα πράγματα;;;

ΚΑΡΔΙΑ
27-10-09, 15:09
Εάν εννοείς για το feelunique, δεν έχει tester. Έχει κανονικές συσκευασίες

Aggeloudia
27-10-09, 15:12
Ναι...εννοω ποιο αλλο απαυτά που ξερουμε εχει tester...Εχει κάποιο άλλο;;;

fragola
27-10-09, 15:17
Κορίτσια, σήμερα πήρα το μαγικό χαρτάκι για το ταχυδρομείο (παραγγελία 9/10), θα πάω αν μπορέσω την Πέμπτη! Για να δούμε...

2αγοράκια
27-10-09, 15:18
Φτουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μα ποιος ειμαι ...!!!(πειτε μου εναν αρχιγκαντεμη στα καρτουνς)...
Μολις τωρα επέστρεψα στο σπιτι απο το γραφειο καιΕΙΔΑ ΤΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ....
ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil:
xαχαχαχαα
Με το καλο!!

υγ εγω ειχα το κοκαλακι της νυχτεριδας μαλλον.Το ειδα το πακετακι στη πυλωτη!!!(αν κ επικυνδυνο αυτο...τελος παντων)

fragola
27-10-09, 17:04
xαχαχαχαα
Με το καλο!!

υγ εγω ειχα το κοκαλακι της νυχτεριδας μαλλον.Το ειδα το πακετακι στη πυλωτη!!!(αν κ επικυνδυνο αυτο...τελος παντων)

Και? Όλα καλά?

mor@ki_K
27-10-09, 19:02
Κορίτσια σήμερα πήγα και έβγαλα 1 προπληρωμένη viza και με το που ήρθα σπίτι παρρήγγειλα από τo fragrancex 4 αρώματα(από τα οποία το ένα είναι tester) και 1 make-up της cliniqe!!!
Μου στείλαν e-mail με τον αριθμό και θα περιμένω για το μαγικό χαρτάκι!!!
Στο e-mail δείχνει κανονικά την παραγγελεία μου.
Να σας ρωτήσω, με το που γίνετε η παραγγελεία κατευθείαν παίρνουν τα χρήματα από την κάρτα ή μετά από ώρα?
1η φορά έβγαλα και δεν γνωρίζω από αυτά...

ravT
27-10-09, 19:08
Κατ'αρχην αμέσως δεν μπορούσαν να σου τα τραβήξουν γιατί τα χρήματα φαίνονται το απόγευμα. Κάπου τέτοια ώρα δηλαδή. Αλλά για το συγκεκριμένο site δεν γνωρίζω μιας και δεν το κοιταξα. Άλλα sites τραβάνε χρήματα μόλις διώχνουν την παραγγελία.

mariantinos
27-10-09, 19:17
ΚΑΡΔΙΑ,σε ευχαριστω πολυ .
Κι εμενα με προβληματιζει λιγο το πως ακριβως θα τα προωθω.Παντως δεν σκοπευω να κανω επιδειξεις.Εχω σκεφτει απλα να το πω στις συγγενεις ,φιλες,κουμπαρες κ.λ.π. και αν ενδιαφερονται να τους δειχνω τον καταλογο,χωρις πιεση.Εσενα προσωπικα θα σε ενοχλουσε αν μια γνωστη σου ,σε ρωτουσε αν θελεις να της παραγγειλεις κατι?
Πιστευω πως ειναι ασχημο οταν προσπαθεις να πουλησεις κατι που ειναι πολυ ακριβο ή κακής ποιότητας.Δεν εχω ξανακανει κατι παρομοιο και γι αυτο ειμαι λιγο αγχωμενη.

Εγώ απ αυτές τις εταιρίες προτιμώ την **** είναι καλύτερη απ την όριφλειμ.για μένα μιλάω πάντα.έτσι;

2αγοράκια
28-10-09, 11:41
Και? Όλα καλά?

Ναι, ηταν καλα πακεταρισμενα.Λεω επικυνδυνο γιατι ηταν σε κοινη θεα, θα μπορουσε να το παρει οποιοσδηποτε...ευτυχως το ειδα νωρις!!

Aggeloudia
28-10-09, 13:33
Καλάααα...σου αφησαν το δεμα φατσα φορα εξω;;;
Πως γινεται αυτό...;;;
Και αν κάποιος το βουτούσε;;;

2αγοράκια
28-10-09, 14:55
Mαλλον με εχουν παρει και τα ελτα χαμπαρι οτι ειμαι τεμπελα...σιγα μην ερθει αυτη στα ελτα...χαχαχαχα

fragola
28-10-09, 17:31
Ναι, ηταν καλα πακεταρισμενα.Λεω επικυνδυνο γιατι ηταν σε κοινη θεα, θα μπορουσε να το παρει οποιοσδηποτε...ευτυχως το ειδα νωρις!!

Βασικά εννοούσα αν τα προϊόντα ήταν όπως τα περίμενες, γνήσια, κλπ...

2αγοράκια
28-10-09, 18:55
Πηρα ενα make up της clinique το οποιο το ειχα κ πριν και μου φαινεται ιδιο, οπως και το αρωμα που αγορασα.Παντως ηταν σε πολυ καλη κατασταση για το ταξιδι που καναν:D:D
Για τη γνησιοτητα τους...δε ξερω,θελω να πιστευω οτι ειναι original.Το εχω ξαναρωτησει, αν ηταν αντιγραφες θα τους κραταγανε ανοιχτους??Πραγματικα δε ξερω, αλλα εμενα μου φανηκαν ιδια.

Aggeloudia
29-10-09, 14:35
Λοιπόν...ΑΝΑΦΟΡΑ!!!!!!!!!

Τα παρέλαβα και δεν πλήρωσα 3 ευρω που κατά καιρούς έχω διαβάσει πως πληρώσατε...
ΔΕΝ ΠΛΉΡΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΠΛΈΟΝ...

Τα αρώματα ήταν μέσα στο κουτί τους και οοολα αυτά μέσα σε αφρώδες υλικό για να μη σπάσουν...!!!!!
Μουρθε λυποθυμιά απο τη χαρά μου...
Τωρα το θεμα ειναι η κρέμα...εμ...τι να πω...μου φαινεται λίγο μουφα...!!!!

Δηλαδή του κουτι ειναι λίγο μαλακό...οχι οπως ειναι τα κουτιά απο τις κρέμες...Τα χρωμματα του κουτιου ειναι λίγο θαμπά και το κυριοτερο ειναι πως εχει οδηγιες στα Ελληνικά...
Η LANCOME δεν εχει οδηγίες στα Ελληνικά...!!!!!
και μαλιστα τυπωμενα στο κουτι...αυτο μου εκανε πολύ εντυπωση...

Μεσα η κρέμα δεν μπορω να καταλάβω -γιατι την συγκεκριμενη δεν την εχω ξαναπάρει- αλλά...τι να πω...!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...(κρατάω επιφυλαξη...)

Τα αρωμματα ειναι περα για περα αληθινά και ΑΠΙΘΑΝΑ!!!!!!!!

casperαki
29-10-09, 14:47
παρελαβα κια εγω σημερα ΕΠΙΤΕΟΛΟΥΣ τα δειγματακια αρωματων απο το fragrancex.Αντιθετως απο το φραουλονετ το ελτα το αφησε μεσα στο κουτι με τα γραμματα!??!@!!χωραγε γιατι ηταν δειγματακια..σε περιπτωση ομως μεγαλων συσκευασιων τι ΓΙΝΕΤΕ????
Τα αρωματα θα τα δοκιμασω πιο μετα γιατι μαγειρευω .Προλαβα και εβαλα το davidof για γυναικες και ενω εχω ακουσει τα καλυτερα μου μυριζε απαισια και με ανακατευε αυτη η γλυκια μυρωδια.Πλυθηκα και ακομα μυριζω....ΤΛπ...
Δεν το χαρηκα τοσο την παραλαβη μου γιατι εκεινη την ωρα ξεφορτωνα τα πραγματα απο σουπερ το μωρο εκλαιγε και ο σκυλος ουρλιαζε απο πανω.......

Aggeloudia
29-10-09, 14:52
Καλοφοοοοοοορετα....καλοφόοοοοοοορετα!!!!!!!!!!
Με τα μεγαλύτερα κουτιά σου έρχεται ειδοποιητήριο να πας να το παραλάβει απο τα ΕΛΤΑ...
Συγνώμη...πήρες άρωμα που δεν το ειχες δοκιμάσει...ακόμη και αν το είχες μυρίσει σε άλλον ...πάνω σου μπορει να ...βρωμάει...!!!!Μου εχει τυχει...

ravT
29-10-09, 15:26
Αντε καλοφόρετα κορίτσια. Να σας πω, για να μη γυρναω στις πίσω σελίδες (πάλι), μπορείτε να μου θυμήσετε ημερομηνία παραγγελίας να δω τι να περιμένω?

Υ.Γ. Αυτό με τα αρώματα ισχύει. Άρωμα εκπληκτικό φορεμένο από ξάδελφο, όταν το πήρα για τον πατέρα μου δεν μου έκανε καμία αίσθηση

fragola
29-10-09, 15:34
Λοιπόν...ΑΝΑΦΟΡΑ!!!!!!!!!

Τα παρέλαβα και δεν πλήρωσα 3 ευρω που κατά καιρούς έχω διαβάσει πως πληρώσατε...
ΔΕΝ ΠΛΉΡΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΠΛΈΟΝ...

Τα αρώματα ήταν μέσα στο κουτί τους και οοολα αυτά μέσα σε αφρώδες υλικό για να μη σπάσουν...!!!!!
Μουρθε λυποθυμιά απο τη χαρά μου...
Τωρα το θεμα ειναι η κρέμα...εμ...τι να πω...μου φαινεται λίγο μουφα...!!!!

Δηλαδή του κουτι ειναι λίγο μαλακό...οχι οπως ειναι τα κουτιά απο τις κρέμες...Τα χρωμματα του κουτιου ειναι λίγο θαμπά και το κυριοτερο ειναι πως εχει οδηγιες στα Ελληνικά...
Η LANCOME δεν εχει οδηγίες στα Ελληνικά...!!!!!
και μαλιστα τυπωμενα στο κουτι...αυτο μου εκανε πολύ εντυπωση...

Μεσα η κρέμα δεν μπορω να καταλάβω -γιατι την συγκεκριμενη δεν την εχω ξαναπάρει- αλλά...τι να πω...!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...(κρατάω επιφυλαξη...)

Τα αρωμματα ειναι περα για περα αληθινά και ΑΠΙΘΑΝΑ!!!!!!!!

Κι εγώ παρέλαβα (είναι η μέρα μας!!! :D) ένα άρωμα που είχα παραγγείλει για τον άντρα μου, το οποίο ήταν μαζί με αφτερ σέιβ και αφρόλουτρο και δείχνει απόλυτα κανονικό!!! Τώρα, για την κρέμα τί να πω... Αλλά υπάρχει περίπτωση να έχουν τα μισά γνήσια και τα μισά μαϊμού?

ΚΑΡΔΙΑ
29-10-09, 16:28
:-DΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ που παραλάβατε !!!!:-D

Καλοφόρετα κορίτσια!
Εγώ τίποτα ακόμα και έχω παραγγείλει από τις 02/10 και έφυγε από ότι λένε στις 12/10.
Το θέμα είναι ότι την πρώτη φορά είχε tracking number ενώ τώρα όχι.

Άντε και τελειώνει η κολώνια μου.......!!!!!

ravT
29-10-09, 17:12
Στο mail που στείλανε γράφανε ότι για να επιτευχθεί η δωρεάν αποστολή τα στέλνουν με τρόπο που δεν μπορούν να πάρουν tracking number. Γι αυτό και αργούνε κιόλας.

ΚΑΡΔΙΑ
29-10-09, 17:47
Μα και η πρώτη μου παραγγελία ήταν δωρεάν μεταφορικά και είχε tracking number.
Στην εταιρεία μου, οι μισοί που παρήγγειλαν είχαν tracking number και οι άλλοι μισοί όχι.
Τί να πω? Θα πάω μάλλον αύριο από το ταχυδρομείο να ρωτήσω αλλά δεν ξέρω εάν χωρίς χαρτάκι μπορούν να μου πουν κάτι.

Aggeloudia
29-10-09, 19:10
Αντε καλοφόρετα κορίτσια. Να σας πω, για να μη γυρναω στις πίσω σελίδες (πάλι), μπορείτε να μου θυμήσετε ημερομηνία παραγγελίας να δω τι να περιμένω?

Υ.Γ. Αυτό με τα αρώματα ισχύει. Άρωμα εκπληκτικό φορεμένο από ξάδελφο, όταν το πήρα για τον πατέρα μου δεν μου έκανε καμία αίσθηση

14-10 εγινε η παραγγελία και παρέλαβα 29-10...εεεεε, καλά ειναι καμια 15αριά μερες...

Τα αρωματα ειναι πολύ προσωπικά και οπως εχω ξαναγράψει οταν εργαζομουν ως μουσική παραγωγός στο studio πριν απο μενα εκανε εκπομπή μια κοπέλα που φορουσε το angel-tiery migler...

ΕΜΕΤΟΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ ΜΕΣΑ...ανοιγα πορτες-παράθυρα δεν υπήρχαν- για να ξεβρωμίσει...ΕΦΙΑΛΤΗΣ...

Δεν της πήγαινε ΚΑΘΟΛΟΥ...ΤΙΙΙΙ ΚΟΛΗΜΑ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΜΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΩΜΑ...δεν μπορω να καταλάβω..."ΚΥΡΑΜΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ...ΤΙ ΤΟ ΦΟΡΑΣ...!!!!!!"
Στο Χοντο κανα μηνα μετά...στην εισοδο...μια κοπελα...promoter του αρωματος...να σας ψεκάσω το νεο αρωμα του ....μπλα μπλα μπλα...

Και πριν προλάβει να μου πει ποιο ειναι ειχα απλώσει καρπό και μου ειχε ψεκάσει...
ΘΕΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και αφου μου λεει ποιο ειναι μουρχεται λυποθυμιά ...μουρθε σιχασιά αλλά μυριζε ΤΕΕΕΕΕΛΕΙΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κεντρική ιδεα...μην αποκλείεται ΠΟΤΕ καποιο αρωμα αν δεν το βαλετε...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΞΕΔΙΠΛΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΣΑΣ......(τσσσσσσ...τι εγραψα πάλι...!!!!!:-D)

casperαki
30-10-09, 01:13
oxi δεν το ειχα μυρισει ποτε....αλλα ελεγα οτι για να μου λενε πολλοι τι ωραιο που ειναι!!!Δεν πηρα κανονικο μπουκαλι αλλα δειγματακια των 2 ευρω .Πηρα και αλλα αλλα κανενα δεν εκανε κλικ!Δεν τα ειχα μυρισει ποτε γιατι δεν εχω ορεξη να κατεβενω χοντος να μυριζω ενα σωρο.ασε που μετα μπερδευομαι κιολας....
Κουφο αλλα παρειγγηλα με βαση το ονομα τι μου αρεσε!!!!αλλα τελικα κανενα δεν αξιζε τον κοπο...ετοιμαζω νεα παρτιδα δειγματακια!!!!!δεν ειναι πολλα τα λεφτα κ αν δεν τα θελω και αυτα θα τα δωσω σε αδελφες φιλες:
Τουλαχιστον του αντρα μου του αρεσαν τα δικα του τα δειγματακια και θα παρω μεγαλα μπουκαλια!!!
Εγω εκανα παραγγελια 5-10 και παρελαβα σημερα (χχτες βασικα μιας και ειναι περασμενες 12 .) 30-10

Vitsi
30-10-09, 02:38
Κοοοοοοοοοοοοοοορεεεςςςς,
Και γω παρελαβα σημερα απο fragrance και ηταν ολα τελεια....
Οι μυρωδιες απ τις κολωνιες μου φανηκαν ολοιδιες,αφου τις ειχα και στο παρελθον.
Εβαλα και το μπαμπα μου στο κολπο και παρηγγειλε κολωνια που δεν υπαρχει πλεον στην Ελλαδα....

Αυτα...και επεται συνεχεια!!!!:) :)

bloublou
30-10-09, 16:46
Κορίτσια μετά από όσα είχα διαβάσει εδώ ρίσκαρα και έτσι έκανα παραγγελία της 23/10 στο Strawberrynet τρεις κρέμες προσώπου τησ clarins για τη μαμά μου και ένα κονσίλερ της estee lauder για μένα, θα σας πω μόνο ότι εδώ για τις κρέμες η μητέρα μου θα έπρεπε να δώσει 190 Ευρώ και με την παραγγελία κέρδισε 90 Ευρώ. Χθες ήρθε το χαρτάκι από ΕΛΤΑ και σήμερα τα είχαμε στα χέρια μας, ήταν κανονικά στα κουτάκια τους, με διαφάνεια μέσα κλεισμένα, όπως είναι πραγματικά , δεν είδα τίποτε διαφορετικό. Πολλοί γρήγοροι κια με 90 Ευρώ στην τσέπη. Η καημένη η μαμά μου είχε πάρει clarins μια φορά μόνο αλλά λόγο χρημάτων δεν ξαναπήρε, χάρη σε σας όμως και σας ευχαριστώ, έχει τις κρεμούλες της και τα λεφτάκια της.

Aggeloudia
30-10-09, 19:49
Βρε κοριτσια ...τι να πω...!!!!!:roll:
Μηπως τελικά ειναι της φαντασίας μου;;;
Το φραουλονετ ειναι αλλο απο το φραγκρανς, και αρα δεν μπορω να κρινω...
Αμα παραλάβει καμία αλλη κρεμικό απο το φραγκρανς...ριξτε ενα σφυριγμα να τεστάρουμε κουτιά...!!!!

Vitsi
31-10-09, 15:04
Καλε το φραουλονετ ειναι πολυ πιο γρηγορο,οσον αφορα τις αποστολες,αλλα εχει σημαντικες διαφορες στις τιμες.....
Απ την αλλη,δεν μπορω ν ΠΕΡΙΜΕΝΩ και 3εβδομαδες απο fragrancex,αλλα τι να κανω...

Ας οψεται η οικονομικη κριση!!!!!!!!!!!! :)

ilonka19
31-10-09, 17:35
http://www.feelunique.com/
http://eu.strawberrynet.com/
http://www.cheapsmells.com/ χρεώνει μεταφορικά (μικρό ποσό)
http://www.fragrancex.com/
http://www.fragrancedirect.co.uk/

Aggeloudia
31-10-09, 18:40
Αυτο το site http://www.fragrancedirect.co.uk/ εχει μεταφορικα; (http://www.fragrancedirect.co.uk/)
κατι λεει για 8 ευρω το πρωτο κομματι κλπ....

ilonka19
31-10-09, 22:59
Eixa paraggeilei prin apo kairo. Den ehei free shipping. Ti defteri fora kathisterisan poly kai etsi den ksanapareiggeila.

Aggeloudia
31-10-09, 23:01
Δηλαδή ειναι πολλά τα μεταφορικά;
Θυμασαι ποσα πλήρωσες;;;
Ποσες μερες εκαναν να στα στειλουν ;;;

ilonka19
01-11-09, 18:18
Παρήγγειλα από αρκετούς μήνες οπότε δε θυμάμαι μεταφορικά, 5-6 ευρώ νομίζω ήταν. Έκαναν 3 βδομάδες να φτάσουν. Τώρα μπαίνω πού και που μήπως δω καμία καλή προσφορά.
Τώρα πριν από τα Χριστούγεννα θέλω να παραγγείλω μέσω ιντερνετ τα δώρα.

xuito
02-11-09, 19:55
Παρέλαβα σήμερα από fragrancex , έχοντας παραγγείλει 13/10, όλα σούπερ!!!
Τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω τα δωράκια για τα Χριστούγεννα , μπας και προλάβουν να έρθουν!!!

ravT
03-11-09, 13:11
Άρα εγώ που παρήγγειλα στις 19/10 κοντεύω ε?
Άντε να δουμε...

ΚΑΡΔΙΑ
03-11-09, 13:23
Εγώ τίποτα ακόμα........................................
Παρήγγειλα 02/10 και φορτώθηκαν 12/10.

ravT
03-11-09, 13:36
Γιατί δεν στέλνεις ένα mail? Εμένα μου έστειλαν την επομένη και μου είπαν ότι τα έστειλαν.

ΚΑΡΔΙΑ
03-11-09, 13:41
Ξέρεις πόσα e-mail έχω στείλει? Και απαντάνε γρήγορα, απλά η απάντησή τους είναι η ίδια: ότι σε κάποιες χώρες λόγω τελωνείων, οι αποστολές καθυστερούν
Τουλάχιστον της φίλης μου που παρήγγειλε και δεν της ήρθαν, μας απάντησαν ότι επιστράφησαν πίσω για κάποιο άγνωστο λόγο.
Τα δικά μου τίποτα ακόμα!

Aggeloudia
03-11-09, 15:01
Υπομονή...
Κατι μεσα μου μου λεει πως μεχρι την Παρακευή θα ...ψεκάζεσαι...:lol:

ΚΑΡΔΙΑ
03-11-09, 15:06
Λες κοριτσάκι μου?
Μακάρι!!!
Εντωμεταξύ περιμένω αυτή από fragrance, μία με μανώ και κολώνια από feelunique και παρήγγειλα και laredoute.
Να δω τί λογαριασμός κάρτας θα μου έρθει!!!

Aggeloudia
03-11-09, 15:08
Το φιλγιουνικ-...κοιτα πως το εγραψα...χαχαχα...- εχει εξοδα αποστολής;;;;

ΚΑΡΔΙΑ
03-11-09, 15:10
Όχι, οι τιμές που δίνει είναι "delivered" άρα σθμπεριλαμβάνονται τα έξοδα αποστολής.

Aggeloudia
03-11-09, 15:12
Και στο αλλο το http://www.fragrancedirect.co.uk/...εχεις ιδέα;;;;
Ποιο αρωμα πήρες απο το φιλγιουνικ;;;

ΚΑΡΔΙΑ
03-11-09, 15:29
Δεν το ξέρω αυτό το site!! Πως μου διέφυγε???
Από to feelunique πήρα Elizabeth Arden - Green Tea - SPICED.
Μπαίνω σε πειρασμό όμως τώρα πάλι με αυτό που είπες.....

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
03-11-09, 18:45
Τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω τα δωράκια για τα Χριστούγεννα , μπας και προλάβουν να έρθουν!!!

Καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν πλήρωσες κάτι για εκτελωνισμό ή απλά ήρθαν με το ταχυδρομείο στο σπίτι σου;

kerasaki1
03-11-09, 20:41
Βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω, όσες από σας έχετε παραγγείλει πάνω από 1 φορά στο fragrancex, τον κωδικό με το εκπτωτικό κουπόνι πού τον βάλατε στη 2η παραγγελία σς για να έχετε την έκπτωση;

ngeo23
04-11-09, 00:16
να ρωτησω κατι και εγω...αυτα που ερχονται απο αμερικη εχουν και εξτρα χρεωση λογω τελωνειου ή απλα καθυστερουνε;
εγω παρήγγειλα απο strawberrynet και ηρθαν σε μια βδομαδα ακριβως τελεια!και με εκπτωση και με δωρακι.
παντως οι τιμες στο fragrancex ηταν πιο χαμηλες απλα ηθελα να ρωτησω πριν κανω την παραγγελια αν εισαστε ΟΚ με τη χρεωση ή αν υπαρχει κατι εξτρα που δεν φαινεται λογω τελωνειου

fragola
04-11-09, 08:01
να ρωτησω κατι και εγω...αυτα που ερχονται απο αμερικη εχουν και εξτρα χρεωση λογω τελωνειου ή απλα καθυστερουνε;
εγω παρήγγειλα απο strawberrynet και ηρθαν σε μια βδομαδα ακριβως τελεια!και με εκπτωση και με δωρακι.
παντως οι τιμες στο fragrancex ηταν πιο χαμηλες απλα ηθελα να ρωτησω πριν κανω την παραγγελια αν εισαστε ΟΚ με τη χρεωση ή αν υπαρχει κατι εξτρα που δεν φαινεται λογω τελωνειου

Εγώ που πήρα ένα σετ άρωμα με κρέμες δεν είχα έξοδα τελωνείου ή κάτι άλλο...

xuito
04-11-09, 10:18
Καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν πλήρωσες κάτι για εκτελωνισμό ή απλά ήρθαν με το ταχυδρομείο στο σπίτι σου;

όχι Αφροδιτάκι , δεν πλήρωσα τίποτα για εκτελωνισμό. Έχω παραγγείλει 4
φορές συνολικά από fragrancex , και πάντα ένα-ένα τα αρώματα γιατί φοβάμαι μήπως περάσει τελωνείο αν η αξία είναι μεγάλη. Πάντως αφού
έτσι κι αλλιώς δεν πληρώνεις έξοδα αποστολής , μπορείς να παραγγέλνεις
ένα-ένα....:-P

Ο ταχυδρόμος αφήνει ειδοποιητήριο στο κουτί και πάω ταχυδρομείο για παραλαβή, άψογη συσκευασία by the way...

xuito
04-11-09, 10:21
Βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω, όσες από σας έχετε παραγγείλει πάνω από 1 φορά στο fragrancex, τον κωδικό με το εκπτωτικό κουπόνι πού τον βάλατε στη 2η παραγγελία σς για να έχετε την έκπτωση;

Άστο , δυστυχώς δεν παίζει!!! Όταν πας να κάνεις apply κάποιο κουπόνι
σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις μόνο ΕΝΑ, δηλαδή ή θα βάλεις το κουπόνι που σου έστειλαν ή θα ΄βάλεις το κουπόνι FREE που είναι χωρίς έξοδα αποστολής . Ετσι όπως το είδα επειδή τα έξοδα αποστολής είναι γύρω στα 10 δολλάρια , και το κουπόνι ήταν αν θυμάμαι καλά ή 5 δολλάρια ή 5% έκπτωση , είδα ότι συμφέρει περισσσότερο να πατήσει FREE για να γλιτώσεις τα έξοδα αποστολής...

ravT
04-11-09, 10:39
Και εγώ έτσι το υπολόγισα, ότι συμφέρει να γλιτώσεις τα μεταφορικά και έβαλα free

mor@ki_K
04-11-09, 13:16
Και γω κορίτσια!
Αφήστε που εγώ πρόσεξα πως η έκπτωση 10% είναι μόνο για USA.
Τουλάχιστον έτσι έγραφε το e-mail μου.
Και κατάλαβα πως ή θα πάρεις το κουπόνι 10% ή θα γράψεις τη λέξη Free- που φυσικά συμφέρει πιο πολύ.
Εμένα μου καθυστερήσαν να μου πάρουν τα χρήματα από την κάρτα και τελικά μου τα έστειλαν από Αμερική στις 2/11 οπότε να υποθέσω πως κατά τις 20 του μηνός θα τα πάρω.

Η αλήθεια είναι πως με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω και άλλη παραγγελία...
Αλλά περιμένω να δω αν είναι τα γνήσια αρώματα και το make-up της cliniqe που παρήγγειλα...Και αν όλα πάνε καλά, θα την αδειάσω όλη την αποθήκη!
Από frangrancex έκανα την παραγγελία.

ngeo23
04-11-09, 21:40
όχι Αφροδιτάκι , δεν πλήρωσα τίποτα για εκτελωνισμό. Έχω παραγγείλει 4
φορές συνολικά από fragrancex , και πάντα ένα-ένα τα αρώματα γιατί φοβάμαι μήπως περάσει τελωνείο αν η αξία είναι μεγάλη. Πάντως αφού
έτσι κι αλλιώς δεν πληρώνεις έξοδα αποστολής , μπορείς να παραγγέλνεις
ένα-ένα....:-P

Ο ταχυδρόμος αφήνει ειδοποιητήριο στο κουτί και πάω ταχυδρομείο για παραλαβή, άψογη συσκευασία by the way...

τι εννοεις οτι δεν πληρωνεις μεταφορικα;;;

ravT
04-11-09, 23:07
Τι να εννοεί καλέ? Ότι δεν πληρώνεις μεταφορικά. Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις και τι πρέπει να κάνεις για να μη χρεωθείς μεταφορικά. Η θυσία για αυτό όμως είναι να καθυστερουν να έρθουν.

xuito
05-11-09, 09:14
τι εννοεις οτι δεν πληρωνεις μεταφορικα;;;

Στο Fragrancex , αν κάνεις apply το κουπόνι FREE έχεις δωρεάν μεταφορικά (για απλό ταχυδρομείο μιλάμε).

ngeo23
05-11-09, 13:03
Τι να εννοεί καλέ? Ότι δεν πληρώνεις μεταφορικά. Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις και τι πρέπει να κάνεις για να μη χρεωθείς μεταφορικά. Η θυσία για αυτό όμως είναι να καθυστερουν να έρθουν.

καλα, ειμαι ερωτευμενη αλλα δεν το εχασα τοσο!!!
εννοω τι κανεις για να μη χρεωθεις γιατι ειναι πολλεεεεεες οι σελιδες ρε παιδια!!!!
αλλα τι να κανω, θα καθισω να δω!
γνωριζει κανενας μεχρι τι ποσο μπορω να παραγγείλω για να μην περασουν απο τελωνειο;
ποσο ειναι το μεγιστο ποσο που δωσατε ;

ngeo23
05-11-09, 13:04
Στο Fragrancex , αν κάνεις apply το κουπόνι FREE έχεις δωρεάν μεταφορικά (για απλό ταχυδρομείο μιλάμε).

ποιο ειναι αυτο το κουπονι και που το βρισκεις; σου στελνουν κατι με email;

συγγνωμη για τα πολλα αλλα οι φιλες-αδερφη-μαμα με εχουν ζαλισει με παραγγελιες και δεν ξερω τι να κανω

ngeo23
05-11-09, 13:06

τι ποσο ηταν; γιατι εγω αυτα που θελω βγαινουν περιπου 200? και μηπως ειναι πολλα σκεφτομαι και παιξει κατι απο τελωνειο

ravT
05-11-09, 13:41
Βρε συ...Δεν είναι κουπόνι κουπονένιο. Λέει στο στάδιο της παραγγελίας κάπου "apply coupon" και γράφεις τη λέξη FREE. Έτσι γλιτώνεις τα μεταφορικά. Το γράφει κιόλας στα ποσά αναλυτικά. Σήμερα παρέλαβα και εγώ που παράγγειλα 20/10. Όλα τέλεια! Ζήλεψαν και οι υπόλοιποι και ετοιμάζομαι για νεα παραγγελία. Η δική μου παραγγελία ήταν 102 ευρώ, δε θέλω να υπερβώ κατά πολύ αυτό το ποσό. Επίσης ζήτησέ το ως gift ωστε να ελαχιστοποιηθεί ο κίνδυνος τελωνείου αλλά και πάλι...
Κάνε έναν κόπο να διαβάσεις όλο το θέμα.

xuito
05-11-09, 13:48
ποιο ειναι αυτο το κουπονι και που το βρισκεις; σου στελνουν κατι με email;

συγγνωμη για τα πολλα αλλα οι φιλες-αδερφη-μαμα με εχουν ζαλισει με παραγγελιες και δεν ξερω τι να κανω

Όχι, δεν σου στέλνουν κάτι , απλά με το που μπάινεις στο site πάνω-πάνω γράφει :
FREE SHIPPING ANYWHERE IN THE WORLD :Use coupon code "FREE"

Έτσι , μόλις βάλεις την παραγγελία σου , αριστερά στην οθόνη που είναι
το σημείο για τα κουπόνια γράφεις τη λέξη FREE , πατάς το κουμπί "apply coupon" και αμέσως εξαφανίζεται το κόστος μεταφορικών!

ngeo23
05-11-09, 13:57
Βρε συ...Δεν είναι κουπόνι κουπονένιο. Λέει στο στάδιο της παραγγελίας κάπου "apply coupon" και γράφεις τη λέξη FREE. Έτσι γλιτώνεις τα μεταφορικά. Το γράφει κιόλας στα ποσά αναλυτικά. Σήμερα παρέλαβα και εγώ που παράγγειλα 20/10. Όλα τέλεια! Ζήλεψαν και οι υπόλοιποι και ετοιμάζομαι για νεα παραγγελία. Η δική μου παραγγελία ήταν 102 ευρώ, δε θέλω να υπερβώ κατά πολύ αυτό το ποσό. Επίσης ζήτησέ το ως gift ωστε να ελαχιστοποιηθεί ο κίνδυνος τελωνείου αλλά και πάλι...
Κάνε έναν κόπο να διαβάσεις όλο το θέμα.

ααααααααααααααααααααα!
μπραβο ρε κοριτσια!
θα κανω τον κοπο, μετα το σιδερο το μεσημερι γιατι με φαγανε και οι αλλες!

Kira
05-11-09, 15:46
Κορίτσια,με έχει φάει η αγωνία..
Έχω παραγγείλει απο 12 /10 κάποια αρώματα απο fragrancex και δεν έχουν έρθει ακόμα!Μου εστειλαν και e-mail να γράψω review για αυτά τα προιόντα που παρέλαβα,και όταν τους απάντησα οτι δεν τα έλαβα ακόμα,μου έστειλαν αυτό:
Thank you for your email and recent purchase from FragranceX.com. I do
apologize that you have not received your order yet.

Some packages can be held by customs for inspections and they are not
always timely in notifying the recipient.

Your package was sent by International air mail through the United States
Postal service and they do not provide a tracking service at this time.

Packages not received by our customers are always returned to us, but we
must allow time for them to travel. We do appreciate your patience as this
is out of our control.

We look forward to serving you again soon.

H βλακεία ήταν οτι αντί να τα παραγγέλνω ένα ένα,πήρα προιόντα 100 ευρώ! Το βλέπω να πληρώνω τα μαλλιά της κεφαλής μου,:shock: ή αλλιώς..τί γίνεται;Θα τα λάβω ποτέ;

Aggeloudia
05-11-09, 15:54
Kανε υπομονη...και εγω 100 ευρω ειχα και τα πήρα μετά απο 20 μερες σχεδόν...
Την επομενη φορά σπάστην στα 2 ...
Με το καλο...το καλο πράμα αργει να ερθει...!!!!

Kira
05-11-09, 16:46
Kανε υπομονη...και εγω 100 ευρω ειχα και τα πήρα μετά απο 20 μερες σχεδόν...
Την επομενη φορά σπάστην στα 2 ...
Με το καλο...το καλο πράμα αργει να ερθει...!!!!

Δεν πλήρωσες τίποτα τελωνείο ε;:confused: Ήρθαν με ταχυδρομείο η με κουριερ;Αχ,κάνω υπομονή,τί άλλο;:(
Ελπίζω μονο να ρθει,κι ας αργήσει..
Την επομένη ένα ένα δεν το συζητώ..

ngeo23
05-11-09, 16:59
μολις εδωσα παραγγελια απο fragrancex 90? και απο fragrancedirect 30?!
θα φρικαρει ο συζυγος αλλα για μενα ηταν μια κρεμα 26? για ματια shiseido που strawberry την ειχε 42?, ενα tester για την αδερφη μου (μπορει και για μενα...χι χι χι) ενα αρωμα για μαμα δωρο, μια μασκαρα ysl 9? απο fragrancedirect και ενα αρωμα που εδω δνε υπαρχει πια γιατι ειναι συλλεκτικο!
αντε να δουμε.
εγραψα free οπως ειπατε και gift
φιλακια

αχ, καπου στις δοκιμες στα ζωα κουραστηκα και τα παρατησα αλλα πιστευω να κρατησα το ζουμι και να τα καταφερα με τις παραγγελιες!

Aggeloudia
05-11-09, 18:45
Δεν πλήρωσες τίποτα τελωνείο ε;:confused: Ήρθαν με ταχυδρομείο η με κουριερ;Αχ,κάνω υπομονή,τί άλλο;:(
Ελπίζω μονο να ρθει,κι ας αργήσει..
Την επομένη ένα ένα δεν το συζητώ..

Ηρθε ειδοποιηση με το ταχυδρομειο και πήγα και το πηρα...
Καποιες κοπελες πλήρωσαν 3 ευρω στο ταχυδρομειο...εγω δεν τα πλήρωσα..ποιος ξερει!!!!!

ilonka19
05-11-09, 18:56
Παρήγγειλα πριν από μια εβδομάδα από το cheapsmells και ηρθε σημερα με κουριερ

tver100
06-11-09, 14:11
FragranceX παραλαβή σήμερα, τα 3 απο τα τέσσερα δεματάκια-παραγγελίες. Ολα για την σύζυγο. Τα πιο πολλά σε τέστερ συσκευασίες. Το μεσημέρι θα της τα παραδώσω για δοκιμή. Η αποστολή είχε γίνει στις 22/10/2009.

Επίσης ζητώ συμβουλή για κρέμα για τους μαύρους κύκλους στα μάτια. Της παίρνω μια του Κορρέ με τριαντάφυλλο και επίσης της πήρα απο Lavera (αν θυμάμαι καλά) μια με τριαντάφυλλο επίσης. Αλλα παραπονιέται οτι δεν κάνουν τίποτα. Παρακαλώ για σοβαρές-αποτελεσματικές προτάσεις.

Επίσης για μερικά βιολογικά προιόντα (σαμπουάν-κρέμες) απο Αγγλία, ειδικά σαμπουάν της nelson και με δωρεάν μεταφορικά (και γρήγοροι στις αποστολές τους) στην διεύθυνση www.eherbal.co.uk (http://www.eherbal.co.uk). Μου παρέδωσαν μέσα σε τρείς ημέρες.

Επίσης για καμιά πετρούλα για το λαιμό στο www.earthly-gems.co.uk (http://www.earthly-gems.co.uk)
και αυτοί εντός τριών ημερών παράδοση!

Απο το halfpriceperfumes.co.uk ακόμη περιμένω μια παραγγελία απο τις 23/10/2009.

Τελευταίο. Το feelunique.com μου ξαναστέλνει δωρεάν μια παραγγελία που χάθηκε + ενα 5% έκπτωση για επόμενη αγορά.

ΚΑΡΔΙΑ
06-11-09, 14:55
Έχω παραγγείλει απο 12 /10 κάποια αρώματα απο fragrancex και δεν έχουν έρθει ακόμα!Μου εστειλαν και e-mail να γράψω review για αυτά τα προιόντα που παρέλαβα,και όταν τους απάντησα οτι δεν τα έλαβα ακόμα,μου έστειλαν αυτό:

is out of our control.

H βλακεία ήταν οτι αντί να τα παραγγέλνω ένα ένα,πήρα προιόντα 100 ευρώ! Το βλέπω να πληρώνω τα μαλλιά της κεφαλής μου,:shock: ή αλλιώς..τί γίνεται;Θα τα λάβω ποτέ;

Μην ανησυχείς! Και εγώ παρήγγειλα την πρώτη φορά 126€ αλλά ήρθαν χωρίς πρόβλημα. Την πρώτη φορά με tracking number, τώρα χωρίς trucking number. Απλά τώρα άργησαν πολύ να έρθουν. Είχα παραγγείλει στις 02/10, φορτώθηκαν στις 12/10 και ήρθαν σήμερα. Μάλιστα χτες που πέρασα από το ταχυδρομείο, με απογοήτευσαν λέγοντάς μου ότι δεν έχει έρθει κάτι και ότι λογικά θα έπρεπε γιατί είναι πολύς καιρός. Σήμερα όμως ήρθαν κανονικά και στο γραφείο μάλιστα! Χωρίς χαρτάκι να πάω να παραλάβω. Αυτό θα το έκανε η καλή κυρία στο ταχυδρομείο που πήγα χτες και είδε το ύφος μου όταν μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι. :p

Υπομονή...
Κατι μεσα μου μου λεει πως μεχρι την Παρακευή θα ...ψεκάζεσαι...:lol:

Είσαι φοβερή !! Όπως το είπες έγινε!! Παρασκευή ψεκάζομαι!! Διάβασε παραπάνω να δεις τελικά τί έγινε.

Τελευταίο. Το feelunique.com μου ξαναστέλνει δωρεάν μια παραγγελία που χάθηκε + ενα 5% έκπτωση για επόμενη αγορά.

Και εμένα!! Είχα παραγγείλει 2 βερνίκια και 1 κολώνια από feelunique. Το 1 βερνίκι ήρθε σπασμένο. Τους ρώτησα τί γίνεται και αμέσως μου είπαν θα μου το στείλουν πάλι. Δεν μπορώ να πω, άψογη εξυπηρέτηση.

xuito
06-11-09, 14:58
Επίσης ζητώ συμβουλή για κρέμα για τους μαύρους κύκλους στα μάτια. Της παίρνω μια του Κορρέ με τριαντάφυλλο και επίσης της πήρα απο Lavera (αν θυμάμαι καλά) μια με τριαντάφυλλο επίσης. Αλλα παραπονιέται οτι δεν κάνουν τίποτα. Παρακαλώ για σοβαρές-αποτελεσματικές προτάσεις.

Ίσως είμαι εκτός θέματος , αλλά πρέπει να πω ότι η γυναίκα σου είναι ΠΟΛΥ τυχερή! Σκέφτομαι την πιθανότητα του να ερευνούσε ο δικός μου σύζυγος συμβουλή για κρέμα για τους μαύρους κύκλους στα μάτια μου και με πιάνουν τα γέλια........:mrgreen: . Τέλος πάντων επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα , κάθε συμβουλή δεκτή!

Kira
06-11-09, 18:42
Αχ,μακάρι όλα να πάνε καλά και να τα παραλάβω..next week..

tver100
06-11-09, 22:23
Ίσως είμαι εκτός θέματος , αλλά πρέπει να πω ότι η γυναίκα σου είναι ΠΟΛΥ τυχερή! Σκέφτομαι την πιθανότητα του να ερευνούσε ο δικός μου σύζυγος συμβουλή για κρέμα για τους μαύρους κύκλους στα μάτια μου και με πιάνουν τα γέλια........:mrgreen: . Τέλος πάντων επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα , κάθε συμβουλή δεκτή!

Εχει ενα σύμμαχο, πολύ γνωστό στις γυναίκες και αποτελεσματικό στους άνδρες. Την γκρίνια! :lol: Αλλά πέρα απο την πλάκα, η γυναίκα μου δεν έχει την ευχέρεια χρήσης ούτε κι την μύγα του ψαξίματος που έχω εγω. Επίσης με λίγο ευχάριστω ψάξιμο και ειδικά σε γυναικρατούμενο φόρουμ μπορείς να βρείς χρήσιμα πράγματα. Κάθε συμβουλή δεκτή.

vickytsoch
06-11-09, 23:13
καλε εγω τον εβαλα να κανει ενεσεις λιποδιαλυσης στα ματια!! απο γκρινια αλλο τιποτα!!

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
07-11-09, 00:15
Μόλις τέλειωσα με τα χιστουγεννιάτικα δώρα της οικογένειας και των κουμπαρων...Από fragrancex κολώνιες με σχεδόν 180 ευρώ!Ελπίζω να παραλάβω πριν από τα Χριστούγεννα.
Επίσης ίσως πρέπει να ανοίξουμε topic για να προτείνουμε η μία στην άλλη κρέμες κ.λπ.Εγώ δεν χρησιμοποιώ κάποια καλή κρέμα και τώρα που ανακάλυψα αυτά τα site λέω να αλλάξω και περιποιηση δέρματος...

Aggeloudia
07-11-09, 11:44
Στο ειπα ΚΑΡΔΙΑ...μου ερχοταν η υπέροχη μυρωδιά του αρωματός σου...
Αντε και καλά ψεκάσματα!!!!!!!!!!

Πάμε για την επομενη παραγγελία...!!!!!!!!!

natexo
07-11-09, 22:57
Να από που μου'ρχονται αυτές οι ευωδιές... ΖΗΛΕΥΩ!!!!!! Θέλω και εγώ........ Σύντομα θα σας ενημερώσω για τα κατορθώματά μου... Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τις πληροφορίες, είναι άκρως κατατοπιστικές. Άντε, και καλά μας ψώνια...

μπαμπι
08-11-09, 18:39
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΦΤΗΝΑ ΚΑΛΗΝΤΙΚΑ.TA ORIFLAME ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΛΟΙ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΟΥΗΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΕΧΕΙ ΚΑΛΗΝΤΙΚΑ ΜΕ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΧΥΛΙΣΜΑΤΑ,ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΑΚΟΜΗ ΣΑΜΠΟΥΑΝ, ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΑ,ΦΟ ΜΠΙΖΟΥ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΟΛΑ ΣΕ ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΚΟΜΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΣΕΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΑΛΗΝΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.( ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΧΑΜΗΛΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ORIFLAME ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ(ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ) ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΩΛΟΥΝΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕ ΠΜ.

iro
10-11-09, 09:32
ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ - *χειροκροτήματα έκστασης και ενθουσιασμού*

Παρέλαβα χθες την παραγγελία από το fragrance - με ημερομηνία παραγγελίας στις 23/10. Απίστευτη συσκευασία, όλα στην εντέλεια, αρώματα και κρέμες πέρα από κάθε αμφιβολία αυθεντικά.

Με 130 ευρώ 5 κομμάτια - στην Αθήνα έπαιρνα τα 2 (και σε μικρότερες συσκευασίες).

Μπράβο τους!

Aggeloudia
10-11-09, 14:32
iro...οι κρέμες πως σου φάνηκαν;;;
Εχω μια μικρή ενσταση...για πες...για πες...!!!!!

iro
10-11-09, 14:54
iro...οι κρέμες πως σου φάνηκαν;;;
Εχω μια μικρή ενσταση...για πες...για πες...!!!!!

Όχι κρέμες περιποίησης προσώπου - κρέμες σώματος ίδιες με τα αρώματα που αγόρασα.

Άσε, το έχω "κόλλημα": μαζί με το άρωμα φοράω πάντα και την ίδια κρέμα σώματος, για αποτέλεσμα διαρκείας. :)

Για πες όμως, τι σε έχει προβληματίσει με τις κρέμες;

ngeo23
10-11-09, 15:20
μολις παρελαβα απο fragrancedirect το αρωμα, μασκαρα και λιπ γλος ολα τελεια, η παραγγελια εγινε στις 6/11 και σε 4 μερες εδω!
καλα το αρωμα φανταστικο, εδω δεν υπαρχει, συλλεκτικο της chopard, τα αλλα εδω περιπου 50? και το πηρα 15?, μασκαρα ysl 10? και λιπ γκλος 2,5?!

Kira
10-11-09, 15:41

is out of our control.

τελικά κορίτσια μου φυγε ένα βάρος!!!ήρθαν σήμερα.Τα παρέλαβα ταχυδρομείο,όλα καλά,μια χαρά συσκευασμένα,και αυθεντικότατα!
Δεν πλήρωσα τίποτα παραπάνω τελωνεία κτλ.:D
Πήρα ένα dolce & gabbana κόκκινο τη μεγάαααλη συσκευασία,ένα μπλέ αντρικό κι αυτό μεγάλη συσκευασία,και το placticidy (κρέμα για αδυνάτισμα,κυτταρίτιδα) του christian Dior).Όλα μαζί ΜΟΝΟ 98 ευρώ!!!
Καλωσήρθα στο club των εθισμένων στο fragrancex!!!!:p:D:D

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
10-11-09, 15:42
Μόλις μου έστειλαν e-mail ό,τι οι παραγγελίες μου (την έσπασα σε 2) φορτώθηκε στις 9/11 και ταξιδεύει αλλά δεν έχει tracking number...Αυτό σημαίνει πως μπορεί να χαθεί και δεν θα μπορώ να την αναζητήσω έτσι;
Για να δούμε τι θα δούμε...

Αγγελούδια γιατί θέλεις πληροφορίες για τις κρέμες;Δεν είσαι ικανοποιημένη;Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι κι εγώ να παραγγείλω όταν μου τελειώσουν.

Κορίτσια για προτείνετε καλή σειρά περιποιήσης προσώπου...

ΚΑΡΔΙΑ
11-11-09, 13:28
Γειά σας!!!
Χτες έτυχε να βρεθώ σε αεροδρόμιο και έριξα μια ματιά στα γρήγορα στην κολώνια που είχα πάρει του άντρα μου από fragrancex - Cool Water Davidof - 125 ml - περίπου ? 20. Η τιμή στο αεροδρόμιο ήταν ? 47 και ? 53 αναλόγως που ταξίδευες.
Για μία ακόμα φορά εννοείται χάρηκα για την επιλογή.
Επίσης, μου ήρθε μέσα σε 4 ημέρες η αντικατάσταση του βερνικιού που είχα παραλάβει από την feelunique. Όλα μια χαρά.

christy28
11-11-09, 16:32
Μολις παρελαβα 2 αρωματα απο το fragrancex.
Το δικο μου μια χαρα, στην ζελατινα του, ολα οκ. Του αντρα μου ηταν χωρις ζελατινα και ανοιγμενο απο πανω. πως θα ξερω αν δεν ειναι ηδη χρησιμοποιημενο? σκεφτομαι να τους γραψω παραπονα...
Τι λετε? αν και δεν τα καταφερνω τοσο καλα στα αγγλικα.

ravT
11-11-09, 16:45
Μήπως είχες κάνει λάθος και είχες ζητήσει tester για τον άνδρα σου? Κοίταξε το ιστορικό παραγγελιών ή την επιβεβαίωση παραγγελίας στο mail σου. Αν δεν έχεις ζητήσει κατα λάθος tester εννοείτε να στείλεις mail να παραπονεθείς.

fragola
11-11-09, 20:29
Μολις παρελαβα 2 αρωματα απο το fragrancex.
Το δικο μου μια χαρα, στην ζελατινα του, ολα οκ. Του αντρα μου ηταν χωρις ζελατινα και ανοιγμενο απο πανω. πως θα ξερω αν δεν ειναι ηδη χρησιμοποιημενο? σκεφτομαι να τους γραψω παραπονα...
Τι λετε? αν και δεν τα καταφερνω τοσο καλα στα αγγλικα.

Ναι, μάλλον τεστερ θα είναι, για δες την παραγγελία...

Aggeloudia
12-11-09, 08:46
Ετσι οπως το περιγράφεις tester θα ειναι και φυσικά σε συμφέρει αν ειναι για μεσα στο σπιτι που λέμε...

Να σας πω τον προβληματισμό μου για τις κρέμες να μου πειται την αποψη σας...
Το εχω γράψει και πιο πάνω...
Τα αρωματα ειναι πιο σουπερ και απο σουπερ...και μαλιστα επειδη ειναι κάποια απ αυτά tester πλακωνομαι και βαζω αρκετό και δεν το τσιγκουνευομαι και χωρις υπερβολή στο δρομο με εχουν σταματισει πολλοι μεσα σαυτους μια γιαγιά που μου ανεπτιξε την θεωρει..."βαζε παιδάκι μου αρματα ...βάζε...πολύ ωραια μυριζει...ετσι να κρατάτε τους αντρες...μπράβο..."-ειχα βαλει αυτό http://www.fragrancex.com/products/_lid_W-am-pid_1349W-am-cid_Perfume__products.html σχετικά παλιοτερο ..γιαυτό της αρεσε...

Λοιπον σχετκά με το κρεμικό εχω να πω ...
Το κουτι μου φανικε Κινεζιά...εδω να πω πως εχω πολύ καιρό να πάρω Lancome και εχω "χασει" την εξελιξη των κουτιών της και της ποιοτητας...
Η ζελατίνα καλή αλλά αυτό που μου τράβιξε την προσοχή ειναι πως σε μια πλευρά του κουτιου οι οδηγίες ειναι ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...Δεν σας κάνει εντυπωση;;;
Μεσα δεν ειχε το σπατουλάκι που εχουν ολες οι κρεμες σε βαζα...Αυτά πως σας ακουγονται;;;

xuito
12-11-09, 09:34
Ναι, μάλλον τεστερ θα είναι, για δες την παραγγελία...

Κορίτσια εγώ στην πρώτη παραγγελία , είχα ζητήσει tester και ήρθε σε κανονική συσκευασία , σε κουτί και μέσα σε ζελατίνα σφραγισμένη , απλά είχε την ένδειξη "demonstration" πάνω στο μπουκάλι. Μάλλον έχει γίνει κάοιο λάθος και σου έστειλαν ανοιχτό άρωμα,,

2αγοράκια
12-11-09, 10:20
Ετσι οπως το περιγράφεις tester θα ειναι και φυσικά σε συμφέρει αν ειναι για μεσα στο σπιτι που λέμε...

Να σας πω τον προβληματισμό μου για τις κρέμες να μου πειται την αποψη σας...
Το εχω γράψει και πιο πάνω...
Τα αρωματα ειναι πιο σουπερ και απο σουπερ...και μαλιστα επειδη ειναι κάποια απ αυτά tester πλακωνομαι και βαζω αρκετό και δεν το τσιγκουνευομαι και χωρις υπερβολή στο δρομο με εχουν σταματισει πολλοι μεσα σαυτους μια γιαγιά που μου ανεπτιξε την θεωρει..."βαζε παιδάκι μου αρματα ...βάζε...πολύ ωραια μυριζει...ετσι να κρατάτε τους αντρες...μπράβο..."-ειχα βαλει αυτό http://www.fragrancex.com/products/_lid_W-am-pid_1349W-am-cid_Perfume__products.html σχετικά παλιοτερο ..γιαυτό της αρεσε...

Το κουτι μου φανικε Κινεζιά...εδω να πω πως εχω πολύ καιρό να πάρω Lancome και εχω "χασει" την εξελιξη των κουτιών της και της ποιοτητας...
Η ζελατίνα καλή αλλά αυτό που μου τράβιξε την προσοχή ειναι πως σε μια πλευρά του κουτιου οι οδηγίες ειναι ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...Δεν σας κάνει εντυπωση;;;
Μεσα δεν ειχε το σπατουλάκι που εχουν ολες οι κρεμες σε βαζα...Αυτά πως σας ακουγονται;;;
Καλημερα, μπορεις να τους στειλεις ενα μαιλ με αυτα που μας λες?Ειμαι ετοιμη να αγορασω και με ζωνουν τα φιδια με αυτα που μας λες.
Ειμαι περιεργη τι θα σου απαντησουν

fragola
12-11-09, 11:26

Εγώ είχα πάρει κάποτε μάσκαρα λανκόμ από το ebay και μου φάνηκε ύποπτη η συσκευασία (είχε και αυτή μάλιστα ελληνικά) αλλά και η υφή της... Πήγα λοιπόν στον Χόντο δήθεν ότι ενδιαφέρομαι να αγοράσω μάσκαρα στο σταντ της λανκόμ και είδα ότι είχε κάποιες διαφορές η συκευασία και πείστηκα ότι δεν ήταν γνήσια! Την επέστρεψα λοιπόν και πήρα τα λεφτά μου πίσω! Το ίδιο να κάνεις κι εσύ, να πάς στον Χόντο και να στεκάρεις τη συσκευασία, αν γράφει ελληνικά, κλπ...

christy28
12-11-09, 16:54
δεν ειχα παραγγειλει tester γιάυτο απορω που ηρθε ορθανοιχτο. χωρις ζελατινα και με ανοιχτο το πανω μερος. απορω γιατι. εστειλα μειλ με παραπονα. Αναμενω απαντηση

fragola
13-11-09, 15:40
Παρήγγειλα ένα άρωμα στις 4-11 και ήρθε σήμερα!!! Πολύ πιο γρήγορα αυτή τη φορά...

Lioula
16-11-09, 16:23
ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ!ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ?ΑΝ ΟΧΙ ΣΕ ΠΟΙΑ SITEΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΡΕΜΑ ΗΜΕΡΑΣ ΑΡΩΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣΚΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ!ΒΟΗΘΕΙΑ...

Kira
16-11-09, 17:32
Στο site που σίγουρα δεν πληρώνεις έξοδα αποστολής είναι το fragrancex,κι αυτό μόνο αν όταν επιλέξεις τα προιόντα που θέλεις , γράψεις μέσα στο κουτάκι που γράφει: Have a coupon or gift certificate?
την λέξη"FREE"
Επειδή όμως είναι απο Αμερική ,μην κάνεις παραγγελία πάνω απο 150$ (γύρω στα 100 ευρώ) για να μην έχεις πρόβλημα με το τελωνείο..
Αφού τα μεταφορικά είναι δωρεάν,σπάσε την παραγγελία σε μικρά ποσα.;)
Ελπίζω να βοήθησα..

ada9
16-11-09, 21:12
τελικά παρήγγειλα κι εγώ από το Hellascosmetics το αρωμά μου!το D&G the one, ta 50 ml 47? και 6 ? εξοδα αποστολής!στα χοντος εχει 84!!θα το στείλουν με acs!ελπίζω μόνο να μην είναι μαϊμου!ειδωμεν!!!!
θα σας ενημερώσω!

mor@ki_K
16-11-09, 21:32
Εγώ ακόμα περιμένω να μου έρθουν. Στις 2/11 έγινε η παραγγελία...

ada9
16-11-09, 21:40
Μου εγραφε οτι θα παραδοθούν σε 10-15 εργάσιμες!αν ειναι να γλιτώσω 30? δε με χαλάει να περιμένω!για το μόνο που ανυσηχώ είναι να μην είναι μαιμού!εσύ εχεις ξαναπαραγγείλει?

Kira
16-11-09, 22:43
τελικά παρήγγειλα κι εγώ από το Hellascosmetics το αρωμά μου!το D&G the one, ta 50 ml 47? και 6 ? εξοδα αποστολής!στα χοντος εχει 84!!θα το στείλουν με acs!ελπίζω μόνο να μην είναι μαϊμου!ειδωμεν!!!!
θα σας ενημερώσω!

Συγγνώμη που επεμβαίνω,αλλα στο fragrancex τα 50ml τα έχει μόνο 33,20,και δωρεάν μεταφορικά! κοίτα τιμές.. http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_T-am-pid_61199W__products.html
Για επόμενες σου αγορές..
Κι εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα και τρελάθηκα!:D

ada9
17-11-09, 00:39
Συγγνώμη που επεμβαίνω,αλλα στο fragrancex τα 50ml τα έχει μόνο 33,20,και δωρεάν μεταφορικά! κοίτα τιμές.. http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_T-am-pid_61199W__products.html
Λοιπόν, το ξερω οτι εχει πιο φθηνα, ΑΛΛΑ δεν ξέρω αγγλικά γρι!:oops: οποτε φοβήθηκα μην κάνω καμια βλακεία, επιπλέον δεν εχει τρόπο πληρωμής με αντικαταβολή!με πιστωτικες και καρτες γενικά δεν τα πάω καθόλου καλά!

candy1234
17-11-09, 09:19

Έχει αγοράσει καμία κοπέλα απο αυτή τη σελίδα; Είναι γνήσια τα αρώματα; Ή θα είναι σκέτο οινόπνευμα;;;;

ravT
17-11-09, 10:30
Βρε κορίτσια γιατί δεν διαβάζετε λιιιιγο παραπίσω? Οι περισσότερες έχουμε αγοράσει από αυτή τη σελίδα, τα αρώματα είναι πολύ φθηνά και είναι εντελώς μα εντελώς γνήσια.

mor@ki_K
17-11-09, 13:44
Μου ήρθε το πολυπόθητο χαρτάκι!!!!!

Θα σας πω το απόγευμα εντυπώσεις από τα προϊόντα!
Μακάρι να αξίζουν και να είναι τα γνήσια!
Να σας πω, μου ήρθε σε φωτοτυπία το δελτίο και όχι εκείνο το κλασσικό πράσινο χαρτάκι από ΕΛΤΑ αλλά έχει τα στοιχεία της εταιρίας πάνω οπότε μάλλον είναι οκ.

Δείτε γύρω στην 11η σελίδα για οδηγίες πως να ψωνίσετε.
Εγώ έβγαλα χρεωστική κάρτα.

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
18-11-09, 10:01
Μόλις παρέλαβα από fragranceX,μου τα έφερε ο ταχυδρόμος στην πόρτα μου.Όλα καλά αλλά 3 από τις κολώνιες είναι χωρίς ζελατίνα αλλά γεμάτο μπουκάλι.Δεν είχα παραγγείλει tester.Συγκεκριμένα ειναι οι εξής:cool water γυναικεία και αντρική και η HUGO.Όλα τα άλλα είναι μια χαρά με τις ζελατινούλες τους.Τι να κάνω τώρα που τις παρήγγειλα για δώρο και ντρέπομαι να τις δώσω έτσι;
Θα στείλω e-mail να ρωτήσω γιατί μου τα έστειλαν έτσι.Πάντως ήταν πολύ φτηνά,μήπως τα συγκεκριμένα είναι μούφα?
Τα παρήγγειλα 4/11 και παρέλαβα σήμερα!

fragola
18-11-09, 10:13
Μόλις παρέλαβα από fragranceX,μου τα έφερε ο ταχυδρόμος στην πόρτα μου.Όλα καλά αλλά 3 από τις κολώνιες είναι χωρίς ζελατίνα αλλά γεμάτο μπουκάλι.Δεν είχα παραγγείλει tester.Συγκεκριμένα ειναι οι εξής:cool water γυναικεία και αντρική και η HUGO.Όλα τα άλλα είναι μια χαρά με τις ζελατινούλες τους.Τι να κάνω τώρα που τις παρήγγειλα για δώρο και ντρέπομαι να τις δώσω έτσι;
Θα στείλω e-mail να ρωτήσω γιατί μου τα έστειλαν έτσι.Πάντως ήταν πολύ φτηνά,μήπως τα συγκεκριμένα είναι μούφα?
Τα παρήγγειλα 4/11 και παρέλαβα σήμερα!

Να τους ρωτήσεις βέβαια!!! Δεν πιστεύω ότι ένα "μαγαζί" μπορεί να έχει κάποια μούφα και κάποια αυθεντικά, ή είναι όλα αυθεντικά ή όλα μούφα! Πάντως, στο 2ο άρωμα που πήρα ήταν η ζελατίνα λίγο σκισμένη (κι εγώ την έχω για δώρο:oops:), αλλά φαίνεται ότι είναι συσκευασμένο. Ίσως σε κάποια με τις μεταφορές, αποθηκεύσεις, κλπ να ταλαιπωρείται - σκίζεται η ζελατίνα και να την πετάνε, αλλά δεν είναι σωστό...

Περιμένουμε την aggeloudia και την christy28 να μας που αν είχαν κάποιο νέο...

mor@ki_K
18-11-09, 13:25
Αχ κορίτσια πήγα χθες το απόγευμα και τις πήρα και είναι τέλειες!!!!!!
Μοσχομύριζα όλο το βράδυ!
Παρήγγειλα 4 κολώνιες, οι 2 ήταν με ζελατίνη και οι άλλες όχι.
Αυτό με παραξένεψε αλλά όταν τις μύρισα ήταν οι γνησιότατες!
Μπορεί στην Αμερική να μην βάζουν σε μερικές ζελατίνη.
Το make-up της cliniqe δεν έχει Ελληνικά πάνω οπότε οκ.
Αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό, θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα σας πω εντυπώσεις.
Δεν έχω πάει κάπου να το δω ή να δω την υφή του για να συγκρίνω οπότε αν θα είναι μούφα, θα βγάλω αμέσως σπυριά!

ΠΕΖΗ
18-11-09, 13:35
΄

Πάντως επειδή τώρα πρόσφατα αγόρασα μάσκαρα της lancome από τα hondos στη μια πλευρά της συσκευασίας είχε ελληνική επεξήγηση του προιόντος. Σημειωτέον ότι αυτό μου έχει ξανασυμβεί απλά δε θυμάμαι αν είναι σε προιον της συγκεκριμένης εταιρέιας.
Σκεφτομαι να κάνω μια παραγγελία κρέμα ημέρας, όταν θα την παραλάβω θα σας πω!;)

xuito
18-11-09, 19:56
Πάντως , κορίτσια , εγώ που παρήγγειλα 4 διαφορετικές κολώνιες σε 4 διαφορετικές αποστολές και η μία ήταν και tester και ΟΛΕΣ είχαν ζελατίνα...

ΚΑΡΔΙΑ
19-11-09, 08:32
Μια φίλη παρέλαβε χτες κούτα από fragrancex με πολλές κολώνιες και κρέμες. Η αξία ήταν πάνω από 300 ευρώ και δεν πλήρωσε τίποτα παραπάνω, ούτε τελωνείο, ούτε στο ταχυδρομείο. Έτυχε? Τί να πω?

ravT
19-11-09, 14:00
Σήμερα έλαβα και τη 2η παραγγελία που από fragranex και ήταν και πάλι με ζελατίνα. Κανονικότατα. Περιμένω και την 3η από εβδομάδα και νομίζω σήμερα θα στείλω ακόμα μια με τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μου.

Aggeloudia
19-11-09, 14:43
Λοιπον..καλημερα...1000 συγνωμη για την καθυστέρηση αλλά απο την Παρασκευή 13-11 ψηνόμαστε στον πυρετο τα 3/4 της οικογένειας ...
Την Δευτέρα κρεβατώθηκα και εγω...ειμαι ομως καααααπως καλυτερα και σας γράφω...

Λοιπο εχουμε και λεμε...
Ζελατινι δεν ειχε κανενα γιατι ηταν οοοολα tester...(ειρωνεια...αρώματα που χρησοπλήρωνα χρονια στους Αφους Χοντο τα βρηκα οοολα σε tester με 12-16 ευρω το μπουκάλι των 100 ml...αρα τα τσιμπισα ολα..) αυτά ηρθαν τελεια συσκευασμένα μεσα σε αφρώδες υλικό σε μεγάλο κουτι και το καθενα σε λευκό κουτι και με τα καπάκια τους να λείπουν, πραμα το οποιο και γνώριζα...(σιγά τα οα!!)

Τα αρώματα ειναι πιο αυθεντικά και απο αυθεντικά...καμια αμφιβολία περι τουτου-τα χρησιμοποιω πολλά χρονια εναλάξ...

Παω να ανοιξω την κρεμα και βλέπω τα Ελληνικά και εκει αρχιζουν τα πρωτα καμπανάκια να βαρουν...
Ολοκληρη Αμερική και μας υπολογίζει βάζοντας πρωτη μουρη τα Ελληνικά μετά Αγγλικά και μετά Γαλλικά σε κάθε πλευρά;;;Μου φάνηκε λίγο κάπως...το θεμα ειναι πως ειναι η 1 φορά που αγοράζω την συγκεκριμένη κρεμα και αρα δεν μπορω να καταλάβω τα περι μουφας...

Ανοιγω την ζελατινα και ανοιγω το κουτι και μετά το καπάκι...απο μεσα στα βαζα εχει και ενα αλλο πλαστικό που το τραβάς απο ενα γλωσσάκι...ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ....
Παρατήρησα πως λιγη ποσοτητα κρέμας ειχε βγει απο το πλαστικό-προστατευτικο καπάκι εξω σαν να ειχε ξεχειλίσει
και 3 ελειπε το σπατουλάκι που εχουν οοολες οι κρεμες σε βαζα για να μην μεταφερουμε μικροβια στην κρεμα βαζοντας τα δακτυλα στο βαζο...Αυτά...πως σας φαινονται;;;

Παντως δεν με σταναχωρησε και πολύ γιατι οι κρεμες δεν με πολυαφορουν...παιρνω και απο το φαρμακειο και καποιες πιο φθηνες απο τον Χοντο οπως clarains η bioderm αλλά εκει που θα εκαγα ηαν αν τα αρωματα ηταν μουφα αλλά ευτυχώς οχι απλώς δεν ηταν αλλά οπως εχω ξαναγράψει βάζω και λιγο πιο πολύ (δεν το τσιγκουνεύομαι...13 ευρω τα 125 ml...!!!)και μεχουν σταματισει να με ρωτησουν για το αρωμα γιατι εμενα δεν κρατανε...

kerasaki1
19-11-09, 22:19
Ήρθε το πολυπόθητο χαρτάκι. Αύριο παραλαμβάνω τη 2η παραγγελία μου. Θέλω να πιστελυω ότι τα αρώματα είναι γνήσια.H αλήθεια είναι ότι την 1η φορά παρήγγειλα για την αδερφή μου την eternity και για μένα μια της J Lo και ρε κορίτσια δε μένει πάνω μας, δεν τις μυρίζουμε καθόλου. Βέβαια, δεν τις έχουμε ξαναχρησιμοποιήσιε για να μπορούμε να πιστοποιήσουμε την αυθεντικότητα τους. Η Anais της μαμάς μου,όμως, μυρίζει ακόμη πάνω στην μπλούζα μου 3 μέρες αφότου ψεκάστηκα. Αυριο περιμένω και κραγιόν, για να δούμε....

Kira
20-11-09, 11:12
Τελικά βρε κορίτσια τί πιστευετε,τα καλλυντικά του fragrancex είναι αυθεντικά;να παραγγείλω;

kalamaraki
20-11-09, 11:27
και εγώ θέλω να μάθω...καίγομαι να πάρω κρέμες προσώπου...!

fragola
20-11-09, 14:49
Όσο πάει γίνεται και πιο γρήγορα η παράδοση! 3η παραγγελία, ένα τέστερ κι ένα κανονικό στη ζελατίνα του ήρθε σήμερα, ενώ η αποστολή έγινε 12/11! Μια χαρά! Με τις κρέμες τελικά τί γίνεται? Αλλά είναι δυνατόν να είνα τα αρώματα αυθεντικά και οι κρέμες όχι? Ποιά είναι τότε η αξιοπιστία της εταιρείας?

kerasaki1
20-11-09, 15:26
Το άρωμα ήρθε μέσα ση ζελατίνα άθικτο. Το ίδιο και το κραγιόν στη γνωστή συσκευασία. Τι να πω;Εύχομαι να είναι γνήσια.Πάντως απόδειξη δε στέλνουν...

ngeo23
20-11-09, 17:00
απο fragrancex εκανα παραγγελια 20/10 και χθες 19/11 μου εστειλαν μειλ οτι εφυγαν...να δω θα φτασουν;;;;

ΠΕΖΗ
20-11-09, 17:08
Μόλις έκανα την παραγγελία μου, για αρχή μια κρεμούλα που την έχω ξαναδοκιμάσει για να δω αν έχει διαφορά, αν και στις κρέμες πώς να κάνουν νοθεία ή απομίμηση..άντε στα αρώματα..αν και από ότι είδα κοπέλες ψωνίζουν και είναι μια χαρά ευχαριστημενες..

Θα σας ενημερώσω όταν παραλάβω..ελπίζω να μην αργήσυν πολυ!!!

fragola
20-11-09, 18:42
Παιδιά, αν κάνεις register στο fragrancex, μαζεύεις πόντους ανάλογα με το ποσό και κερδίζεις μελλοντικές εκπτώσεις! Μάλιστα αν πάρεις προϊόντα 1000 δολαρίων εξασφαλίζεις έκπτωση 10%!!! Κρίμα, εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι κι έχω κάνει ήδη 3-4 παραγγελίες, τους έχασα αυτούς τους πόντους...

ilonka19
21-11-09, 14:13
Πέρασα χτες από Χόντος και πρόσεξα πόσες πολλές πωλήτριες προωθούν τα καλλυντικά (μισθός+ένσημα+μπόνους) λογικό είναι μετά τα καλλυντικά να κοστίζουν όσο κοστίζουν. Επομένως ειναι λογικό τα ηλεκτρονικά καταστήματα να έχουν πολύ χαμηλότερες τιμές και τα προϊόντα τους να είναι αυθεντικά. Το μόνο που θέλει προσοχή με τις αγορές από το ιντερνετ είναι να μην αρχίσεις και αγοράζεις πράγματα που δε χρειάζεσαι με το σκεπτικό ότι στα καταστήματα τα έχουν πολύ πιο ακριβά.

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
22-11-09, 19:45
ΛΟιπόν μου απάντησαν πως επειδή είναι outlet μερικές φορές συμβαίνει να μην υπάρχει ζελατίνα και αν θέλω μπορώ να τα επιστρέψω με έξοδα αποστολής δικά μου...Πάντως οι κολώνιες είναι αυθεντικές.

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
22-11-09, 19:46
Παιδιά, αν κάνεις register στο fragrancex, μαζεύεις πόντους ανάλογα με το ποσό και κερδίζεις μελλοντικές εκπτώσεις! Μάλιστα αν πάρεις προϊόντα 1000 δολαρίων εξασφαλίζεις έκπτωση 10%!!! Κρίμα, εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι κι έχω κάνει ήδη 3-4 παραγγελίες, τους έχασα αυτούς τους πόντους...
Όταν λες register εννοείς να έχουμε κωδικό και password;

hlektra9
22-11-09, 20:03
Γεια σας κορίτσια!
Εχω κάνει κι εγώ αρκετές πραγγελίες απο Strawberrynet (απο το 2004 που το ανακάλυψα). Πολύ καλή και ταχύτατη εξυπηρέτηση. Έτυχε να κάνω παραγγελία Πέμπτη και να έρθουν τα προϊόντα την Δευτέρα! Πως γίνεται, δεν ξέρω. Επίσης απαντάνε αμέσως στα mail!
Προχθές έκανα την πρώτη μου παραγγελία στο Fragancex και είμαι περίεργη να δω πότε θα έρθει η μάσκα που περιμένω!
Ανακάλυψα πριν 2-3 μήνες και ένα άλλο site παρόμοιο με το Strawberrynet και έχω την εντύπωση οτι πρόκειται για την ίδια εταιρία με διαφορετικό όνομα! Έχουν ακριβώς τα ίδια προϊόντα, με τις ίδιες τιμές! Έδρα είναι η Κίνα και σ' αυτή τη περίπτωση. Λέγεται Beautive.

fragola
23-11-09, 11:13
Όταν λες register εννοείς να έχουμε κωδικό και password;

Ναι, και να κάνεις παραγγελίa αφού έχεις κάνει log in...

Lioula
23-11-09, 11:30
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ FRAGANCEX!ΣΤΑ ΧΟΝΤΟΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 103 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ 65!ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

kalamaraki
23-11-09, 12:48
το γελοίο είναι οτι δεν χρειάζομαι τίποτα τώρα , τα πήρα από σεφορά τον σεπτέμβρη αλλά κοιτόντας τις τιμές με τρώει το ποντικι μου να πάρω,,,,,,,

fragola
23-11-09, 12:50
το γελοίο είναι οτι δεν χρειάζομαι τίποτα τώρα , τα πήρα από σεφορά τον σεπτέμβρη αλλά κοιτόντας τις τιμές με τρώει το ποντικι μου να πάρω,,,,,,,

Όχι να μην πάρεις!!!:D Το ότι τα βρίσκουμε πιο φτηνά δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε άσκοπες αγορές...

kalamaraki
23-11-09, 12:51
ναι καλε...λέω απλά ότι με ξύνει το ποντίκι μου....
μπάινω κάθε μέρα και λέω ..."μόλις τελειώσει η κρέμα μου , αυτήν θα πάρω της biotherm γιατί ελλάντα δεν είχα λεφτά να την αποκτήσω...!" και κάνω όνειρα!

μπαμπι
23-11-09, 19:31
κοριτσια καλησπερα, νακανω καποιες ερωτησεις? τα καλληντικα αυτα απο που ερχονται απο κινα? γιατι ετσι νομιζω πωσ ειπε μια κοπελα? αρα ειστε σιγουρες οτι ειναι γνησια? εννοω οτι κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι απο γαλλια τα αρωματα ιταλια?και σε τι διαφερουν αυτα που αγοραζετε απο τα σαιτ που αναφερατε με αυτα που πωλουντε στους δρομους και φερουν την γνησια ονομασια,συσκευασια,περιτυλιγμα ταινια κουτι και οσμη?α και κατι ακομη εχουν εγγυηση επιστροφης χρηματων η εγγυηση επιστροφης προιοντος? σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας.

fragola
23-11-09, 20:40
κοριτσια καλησπερα, νακανω καποιες ερωτησεις? τα καλληντικα αυτα απο που ερχονται απο κινα? γιατι ετσι νομιζω πωσ ειπε μια κοπελα? αρα ειστε σιγουρες οτι ειναι γνησια? εννοω οτι κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι απο γαλλια τα αρωματα ιταλια?και σε τι διαφερουν αυτα που αγοραζετε απο τα σαιτ που αναφερατε με αυτα που πωλουντε στους δρομους και φερουν την γνησια ονομασια,συσκευασια,περιτυλιγμα ταινια κουτι και οσμη?α και κατι ακομη εχουν εγγυηση επιστροφης χρηματων η εγγυηση επιστροφης προιοντος? σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας.

Τα αρώματα έρχονται από Αμερική αλλά κατασκευάζονται κανονικά στη χώρα τους (πχ. Γαλλία, Γερμανία) κανονικά όπως αυτά που πωλούνται κι εδώ. Αυτά που πωλούνται στους δρόμους άμα τα προσέξεις έχουν κάποιες διαφορές, δεν είναι ολόιδια, είμαι "μαϊμού" κοινώς, και το άρωμά τους δεν είναι ακριβώς το ίδιο, είναι κάτι σαν αυτό... Έχουν εγγύηση επιστροφής χρημάτων αλλά πληρώνεις εσύ τα έξοδα αποστολής, οπότε δεν ξέρω αν συμφέρει να επιστρέψεις κάτι... Μπορείς να κάνεις μια μικρή δοκιμαστική παραγγελία να δεις και μόνη σου...

ravT
24-11-09, 00:07
Όταν φορας ένα άρωμα ή όταν ένα δικό σου πρόσωπο φοράει ένα άρωμα είσαι σε θέση να καταλαβαίνεις αν ειναι αυθεντικό ή όχι. Έχω παραγγείλει και παραλάβει 5 αρώματα και περιμένω άλλα τόσα. Όλα ανεξαιρέτως ήταν αυθεντικότατα. Επίσης αυτά που αναφέρεις για τους πλανόδιους δεν είναι ακριβή. Έχει πάρει η μητέρα μου ένα και ήταν άθλια απομίμηση όσον αφορά τη συσκευασία και ελεινό όσον αφορά το άρωμα αυτό καθεαυτό.

μπαμπι
24-11-09, 11:29
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΑ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΕΜΕΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΗΣ ORIFLAME TA ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕς ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ.

Aggeloudia
24-11-09, 14:19
Τα αρωματα της oriflame δυστυχώς δεν εχουν καμια διάρκεια...
Οτι εχω πάρει απο εξω ειναι ακριβως σαν αυτά που παιρνω χροοοοονια τωρα απο τον Χοντο...

Ειναι οικονομικά της oriflame( οταν εργαζομουν στην τηλεόραση μου ερχοντουσαν σακουλες και σακουλες απο αυτά και ομολογώ πως τα περισσοτερα ηταν καλά...) αλλά η διάρκεια των αρωματων ηταν πολύ μικρή...

ravT
24-11-09, 14:31
Φίλη μου έχουμε κατανοήσει από την αρχή την προσπάθεια που κάνεις να μας πείσεις για την oriflame. Και εγώ μέχρι πριν 1 χρόνο ήμουν μέλος αλλά δεν συγκρίνονται τα αρώματα αυτά με τα άλλα ούτε και οι κρέμες...

mama tou kostantinoulh
24-11-09, 15:02
Κορίτσια παρακολουθώ με ενδιαφέρον τη συζήτηση εδώ και μέρες και έχω να πω πως τελικά με....ΠΕΙΣΑΤΕ (αλλο που δεν ήθελα)! Ε ναι λοιπον παρήγγειλα 1 άρωμα τεστερ, 1 scrub της Clinique και 1 maskara από το fragrancex. Ειδομεν. Πάντως εψαχνα να βρω και 1 μασκα μαλλιων της Kerastase αλλά ήταν out of stock. Κανένα site για να βρουμε φτηνες μάσκες και προιοντα Kerastase έχετε? Δεν θέλω να δίνω πάλι 40? για 1 μάσκα στο κομμωτηριο και έχω αρχίσει να ξεμένω.

μπαμπι
24-11-09, 16:03
κοριτσια δεν προσπαθω να σας πεισω για κατι το οποιο δεν θελετε να γνωρισετε εαν δεν το εχετε δοκιμασει και εγω επερνα χρονια διαφορα αρωματα επωνυμα αλλα ειπα να δοκιμασω και κατι αλλο.αλλωστε τα οικονομικα των περισσοτερων φανταζομαι αρχιζουν και στενευουν.

mor@ki_K
24-11-09, 17:51
Εγώ πάντως πάλι έκανα παραγγελία των 150 ευρώ!
Πήρα ένα σωρό αρώματα τα οποία τα μισά είναι για δώρα Χριστουγέννων.
Έχω καταευχαριστηθεί το "M" της Mariah Carey, που ο ανδρούλης μου μου πήρε ακριβώς πριν από 1 χρόνο το 30 ml μπουκάλι 60 ευρώ, και γω πήρα των 100 ml, 20 ευρώ!!!!

Μα καλά έχω τρελλαθεί και είναι το γνησιότατο!!!
Δοκίμασα και το make-up της cliniqe και είναι απλώς σούπερ!
Σας το συστήνω να παραγγείλετε από frangranceX χωρίς δισταγμό.

kalamaraki
24-11-09, 17:54
κοριτσια δεν προσπαθω να σας πεισω για κατι το οποιο δεν θελετε να γνωρισετε εαν δεν το εχετε δοκιμασει και εγω επερνα χρονια διαφορα αρωματα επωνυμα αλλα ειπα να δοκιμασω και κατι αλλο.αλλωστε τα οικονομικα των περισσοτερων φανταζομαι αρχιζουν και στενευουν.

Όπως και να έχει η συζήτησή μας αφορά τα καλλυντικά την αγορά τους μέσω νετ και τα σαιτ αυτά και οχι την προώθηση της εκάστοτε εταιρείας oriflame αν δεν απατώμαι!
Αρα καλύτερα να συζητήσεις για τα προιόντα αυτά κάπου αλλού!

2αγοράκια
24-11-09, 18:09
Kαι εγω γενικα δοκιμαζω ευκολα καλλυντικα, αλλα δυτυχως τα oriflame ουτε τα αρωματα αλλα ουτε και τα καλλυντικα τους δεν εχουν διαρκεια.Αν θα ψωνισω απο καταλογο θα ειναι μονο της αβον κ αυτο γιατι θελω να βοηθησω μια φιλη μου, αλλα και γιατι ειναι καλυτερα στη διαρκεια κ στο αποτελεσμα απ οτι η οριflame.

spyni
24-11-09, 20:59
Kαι εγω γενικα δοκιμαζω ευκολα καλλυντικα, αλλα δυτυχως τα oriflame ουτε τα αρωματα αλλα ουτε και τα καλλυντικα τους δεν εχουν διαρκεια.Αν θα ψωνισω απο καταλογο θα ειναι μονο της αβον κ αυτο γιατι θελω να βοηθησω μια φιλη μου, αλλα και γιατι ειναι καλυτερα στη διαρκεια κ στο αποτελεσμα απ οτι η οριflame.

συμφωνω απολυτα μαζι σου!!ειναι η αδελφη μου στην Αβον και οντως εχει καλυτερα απο οριφλαμε, μαλιστα οι κρεμες της ειναι βραβευμενες και καποιες χωρις παραμπενς- ηταν η ξαδελφη μου!!(οικογενειακως στις κρεμες και τα αρωματα) τελοσπαντων....ειναι και τι παει στον καθε τυπο δερματος!!

Kira
24-11-09, 22:12
Κορίτσια,έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή κρέμα προσώπου;Θέλω να πάρω απο fragrancex που τις έχει σε καλύτερες τιμές απ'ότι εδώ στην Ελλάδα.Είμαι 32 και έχω λιπαρό δέρμα με τάση ακμής.Και καμία κρέμα για τα μάτια;Δεν έχω μαυρους κύκλους ή σακούλες,μόνο λεπτές ρυτίδες έκφρασης στο πλάι..:)

μπαμπι
24-11-09, 22:18
ο λογος που πηρα το θαρρος και εγραψα στο θεμα αυτο ηταν ο τιτλος πολυ ποιο φτηνα καληντικα.... σας ευχαριστω παντως για τις αποψεισ στις απαντησεις οποιες και εαν ηταν αυτες

mor@ki_K
25-11-09, 00:37
Μην μου στεναχωρείτε την μπάμπι μου!!!!!

Έλα μωρε κούκλα μου, δεν πειράζει δεν έγινε και τίποτα.
Απλά έτυχε να μιλάμε για site καλλυντικών και όχι για εταιρίες τύπου oriflame.
Δημόσια συζήτηση είναι, ο καθένας μπορεί να λέει τις προτάσεις του.

marialina
25-11-09, 13:58
καλέ κορίτσια το site που λέτε έχει προϊοντα της ROC και καλλυντικά max factor επειδή μπήκα και δεν τα είδα. Μήπως είμαι τυφλή;;;;

Aggeloudia
25-11-09, 14:33
Notos σημερα 30% σε ολα τα αρωματα και 20% στις κρεμες και τα υπολοιπα καλλυντικά

ilonka19
25-11-09, 20:41
Στο fragrancex αναφέρονται τα tester. Σε τι διαφέρουν από τα κανονικά. Λύστε μου την απορία γιατί θέλω να παραγγείλω σήμερα.

papadanna
25-11-09, 21:08
Γεια σου ilonka. Αν ακουμπήσεις με το ποντίκι σου τη λέξη tester στο άρωμα που θέλεις, σου δίνει την περιγραφή. Ουσιαστικά λέει ότι είναι ακριβώς το ίδιο άρωμα αλλά μπορεί να μην έχει κουτί ή καπάκι επειδή προορίζεται για δείγμα. Έχω παραγγείλει tester από το fragrancex, μου ήρθε σε κουτί το οποίο όμως έγραφε for demonstration only και δεν είχε καπάκι. Αν το θέλεις για σένα, να παραγγείλεις tester, συνήθως έχουν μεγάλες διαφορές στις τιμές.
Καλά ψώνια!

stelaki
26-11-09, 17:19
βρε κοριτσια γεια σας. εχω κανει προσφατη παραγγελια απο το φραουλονετ και μου ζηταει αντιγραφο λογαριασμου για την προπληρωμενη βιζα που θελω να χρεισιμοποιησω. εχουν ζητησει και απο εσας? ποια χρησημοποιει προπληρωμενη βιζα?

Lioula
26-11-09, 17:58
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ FRAGANCEX ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ?ΞΕΡΕΤΕ?

fragola
26-11-09, 19:15
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ FRAGANCEX ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ?ΞΕΡΕΤΕ?

Όχι...

Lioula
26-11-09, 19:18
[QUOTE=fragola;1401919]Όχι...[/QUOT

ΟΧΙ?ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ 10% ΤΗΣ ΑΞΙΑΣ?ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ?

ravT
26-11-09, 22:32
Φίλη μου έχουμε πει ότι δυστυχώς επιλεγεις ή έκπτωση ή δωρεάν μεταφορικά. Και συμφέρει καλύτερα να μην πληρώσεις μεταφορικά. Για να γίνει αυτό πρέπει να γράψεις τη λέξη FREE εκεί που λέει apply coupon.
Χθες ήρθε και η 4η παραγγελία μου, περιμένω την 5η και ετοιμάζομαι να κάνω την 6η...

vickytsoch
26-11-09, 23:17
ποσες μερες κανει να ερθει απο FRAGANCEX?

εκανα παραγγελια εχτες...

ravT
26-11-09, 23:25
7-14 εργάσιμες Βικάκι αλλά φτου να μη το ματιάσω παραγγελία 9/11 ήρθε 16/11, παραγγελία 13/11 ήρθε 25/11. Θεωρώ ότι είναι καλά.

vickytsoch
26-11-09, 23:27
οκ!!
εγω για χριστουγεννιατικα δωρα τα πηρα.. τι διαολο!! μεχρι τις γιορτες θα ερθουν..... :)

spyni
26-11-09, 23:28
και εγω εκανα πριν λιγο!!ελπιζω να τα εχουμε για τα Χριστουγεννα.....

ΚΑΡΔΙΑ
27-11-09, 09:10
Καλημέρα !!
Εγώ παρήγγειλα από fragrancex στις 16/11, φορτώθηκαν στις 18/11 και είναι από τις 23/11 στην Αθήνα. Πήρα χτες στο τηλέφωνο εξυπηρέτησης κοινού των ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι έχει φτάσει στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου. Αυτά βέβαια επειδή΄είχε tracking number. Που δεν έχει πάντα, τον λόγο δεν τον ξέρω. Πήγα σήμερα περιχαρής να παραλάβω (δεν μου έχει έρθει χαρτί ακόμα αλλά ξέρω το νούμερο) αλλά στο ταχυδρομείο έκαναν αναβάθμιση συστήματος και θα αρχίσει η εξυπηρέτηση του κοινού μετά τις 09:30. Φτου!
Ανυπομονώ και να φανταστείτε ότι είναι και οι 3 κολώνιες για δώρα που έχω παραγγείλει.
Αυτή ήταν η 3η παραγγελία και σίγουρα θα ακολουθήσει και άλλη.
Μια συμβουλή: Εάν η παραγγελία σας είναι μεγάλη, δηλαδή 200-300 ευρώ, συμφέρει περισσότερο να ζητήσετε έκπτωση 10% μέσω του κουπονιού και να πληρώσετε μεταφορικά. Εάν είναι μικρή, φυσικά συμφέρει να ζητήσεις δωρέαν έξοδα αποστολής.

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
28-11-09, 00:27
Λοιπόν σήμερα πήγα μια βόλτα σε SEPHORA και ΧΟΝΤΟ και οι κολώνιες που πήρα από FRAGRANCEX έκαναν 480,00 και εγώ τις πήτα 180,00!!!!!Είναι όλες αυθεντικότατες και τα δώρα των Χριστουγέννων θα ενθουσιάσουν τους παραλήπτες τους!

Επίσης θα ήθελα να επισημάνω και κάτι άλλο.Όταν παρέλαβα την παραγγελία μου σας έκανα παράπονα για συσκευασίες χωρίς ζελατίνα και μάλιστα τους έστειλα και e-mail.Οι κολώνιες χωρίς ζελατίνα ήταν οι εξής:Cool Water γυναικείο και αντρικό και το HUGO.Και στο SEPHORA και στο ΧΟΝΤΟ οι συγκεκριμένες κολώνιες πωλούνται χωρίς ζελατίνα άρα δεν ήταν σφάλμα της FRAGRANCEX...

Καληνύχτα σας και φιλάκια...

hlektra9
02-12-09, 18:25
βρε κοριτσια γεια σας. εχω κανει προσφατη παραγγελια απο το φραουλονετ και μου ζηταει αντιγραφο λογαριασμου για την προπληρωμενη βιζα που θελω να χρεισιμοποιησω. εχουν ζητησει και απο εσας? ποια χρησημοποιει προπληρωμενη βιζα?

Έχω κάνει αρκετές φορές παραγγελία απο Strawberrynet με προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας Κύπρου. Ποτέ δεν μου ζήτησαν κάτι τέτοιο!

hlektra9
02-12-09, 19:20
[QUOTE=μπαμπι;1398428]κοριτσια καλησπερα, νακανω καποιες ερωτησεις? τα καλληντικα αυτα απο που ερχονται απο κινα? γιατι ετσι νομιζω πωσ ειπε μια κοπελα? αρα ειστε σιγουρες οτι ειναι γνησια? εννοω οτι κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι απο γαλλια τα αρωματα ιταλια?και σε τι διαφερουν αυτα που αγοραζετε απο τα σαιτ που αναφερατε με αυτα που πωλουντε στους δρομους και φερουν την γνησια ονομασια,συσκευασια,περιτυλιγμα ταινια κουτι και οσμη?α και κατι ακομη εχουν εγγυηση επιστροφης χρηματων η εγγυηση επιστροφης προιοντος? σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας.[/QU

Το Strawberrynet, σαν εταιρία, έχει έδρα την Κίνα. Πριν μερικά χρόνια όλες οι παραγγελίες ερχότανε απο εκεί. Εδώ και 3 χρόνια έχει "υποκαταστήματα" και στην Αμερική και Σουηδία. Έτσι τώρα πια τα αρώματα έρχονται απο Αμερική ή Σουηδία. Ίσως και απο αλλού. Τα καλλυντικά έρχονται απο Κίνα. Μπορείς να το διαπιστώσεις και απο το track number. Γράφει HK (δηλ. Hong Kong), SE (απο Σουηδία έρχεται το άρωμα που παρήγγειλα χθές) κ.τ.λ. Αυτό δεν σημαίνει οτι τα καλλύντικά που πουλάει είναι Κινέζικα. Τα εισάγει απο τις αντίστοιχες χώρες. Ό,τι έχω πάρει μέχρι στιγμής είναι γνήσιο. Έχεις δικαίωμα επιστροφής των καλλυντικών (τα αρώματα δεν επιστρέφονται), δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες μέρες. Τα αρώματα που πουλάνε στους δρόμους έχω ακούσει ότι δεν είναι γνήσια. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα αρκετά! Αν θέλεις κάτι άλλο, εδω είμαι!

hlektra9
02-12-09, 19:34

Κάποια στιγμή είχα επιστρέψει μια κρέμα της μητέρας μου (είχανε στείλει κάτα λάθος την ελαφριά έκδοση της Capture R6080 του Dior) και πλήρωσα 6 ευρώ για συστημένο (για να είμαι σίγουρη ότι θα φτάσει στον προορισμό του). Νομίζω οτι δεν είναι πολλά με τις τιμές που έχουν - ασε που δεν μου ξανατυχε κάτι τέτοιο.
Όσο για τα αρώματα, αναφέρω παραπάνω οτι δεν γίνονται αλλαγές γιατί στην χθεσινή παραγγελία μου, υπήρχε σχετική επισήμανση. Δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε παλιότερες παραγγελίες. Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάτι σχετικά, ας μας δώσει τα φώτα της please!

ΠΕΖΗ
11-12-09, 12:16
Όπως σας είχα γράψει παρήγγειλα στις 20-11 μία κρεμούλα από το fragrances , μου στείλαν μείλ στις 25-11 και μου έγραψαν ότι έστειλαν το πακετάκι μου. Από τοτε κάθε μέρα κοιτάω το γραμματοκιβωτιο μου μήπως και ερθει κάνα ειδοποιητήριο αλλά τζίφος. Τα λεφτά τα έβαλα σε χρεωστική και τραβηχτηκαν φυσικά κανονικά με την αποστολή του δέματος. Χθες είπα να τους στείλω ένα μείλ μήπως και υπάρχει περιπτωση να επέστρεψε πίσω ή αν μπορεί ακόμη και να χάθηκε το δεματάκι μου. Υπάρχει περίπτωση από τις 25-11 να μην έχει φτάσει ακόμη Ελλάδα???
Μου φαίνεται ότι πάει τζαμπα το 50 αρικο γαμώτο...:-(
Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα τέτοια καθυστέρηση??

Lioula
11-12-09, 12:20
Όπως σας είχα γράψει παρήγγειλα στις 20-11 μία κρεμούλα από το fragrances , μου στείλαν μείλ στις 25-11 και μου έγραψαν ότι έστειλαν το πακετάκι μου. Από τοτε κάθε μέρα κοιτάω το γραμματοκιβωτιο μου μήπως και ερθει κάνα ειδοποιητήριο αλλά τζίφος. Τα λεφτά τα έβαλα σε χρεωστική και τραβηχτηκαν φυσικά κανονικά με την αποστολή του δέματος. Χθες είπα να τους στείλω ένα μείλ μήπως και υπάρχει περιπτωση να επέστρεψε πίσω ή αν μπορεί ακόμη και να χάθηκε το δεματάκι μου. Υπάρχει περίπτωση από τις 25-11 να μην έχει φτάσει ακόμη Ελλάδα???
Μου φαίνεται ότι πάει τζαμπα το 50 αρικο γαμώτο...:-(
Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα τέτοια καθυστέρηση??

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΕΖΗ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟΤΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ 25/11 ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΕΙΛ ΟΤΙ ΕΦΥΓΕ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!

ΠΕΖΗ
11-12-09, 12:24
Αχ βρε lioula ευχαριστώ για την απάντηση σου, απλά μου φάνηκαν πολλές οι ημέρες από την ημέρα απόστολής και ανησύχησα....άντε καλώς τα δέχτηκες τα πραγματάκια σου, θα περιμένω και γω με ανυπομονησία, ίσως φτάσουν και μενα αυτες τις ημέρες!!!

ravT
11-12-09, 12:24
ΠΕΖΗ το δέμα κάνει 7-14 εργάσιμες για να έρθει στα χέρια σου. Από τις 25 που το έστειλαν έχουν περάσει 13 μέρες. Επομένως φυσιολογικά Δευτέρα-Τρίτη θα σου έρθει ειδοποιητήριο.

elachl
11-12-09, 12:25
κοριτσια σοσ!ρωταει το αφεντικο μου ποσο κανει η dolce gabbana αντρικη τα 100ml?περιμενω απαντηση για να του πω

ΠΕΖΗ
11-12-09, 12:27
rav μου το ξέρω ότι κάνει τόσο απλά επειδή διάβασα προηγουμενα ποστ όπως και δικό σου νομίζω που ήταν πιο σύντομες οι παραδόσεις γι αυτό και θορυβήθηκα. Άσε που λέω από μέσα μου από τις 25 τόσες μέρες κάνουν τα ταχυδρομεία??? Αν και με Αμερική δεν εχω καναεπικοινωνήσει.Αντε να μου έρθει η κρέμα γιατί όχι τίποτε άλλον έχω ξεμείνει με ένα δείγμα και την παλέυω δεν την παλευω λίγες μέρες ακομη:lol: