PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

pegi
05-04-08, 14:21
Γεια σας κοριτσια!
Θα ηθελα να ρωτησω οσες ειναι απο θεσσαλονικη,αν εχουν υποψιν τους κανενα καλο παιδιατρο που να ναι στις δυτικες συνοικιες,να ερχεται και στο σπιτι αν γινεται κατι εκτακτο.ειμαι νεα μανουλα και η κλινικη οσους εχει ειναι πολυ μακρια και δε με ενθουσιασαν κιολας.
ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ.....ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

manina
05-04-08, 17:31
σου στέλνω pm,έχω τη λύση :wink:

ΕΥΗ Γ
06-04-08, 16:35
manina τι λυση εχεις?πες μου και μενα να ξερω γιατι η παιδιατρος μας δεν ερχεται σπιτι,σε περιπτωση εκτακτης αναγκης πρεπει να παμε σε νοσοκομειο..

manina
06-04-08, 16:36
σου στέλνω μήνυμα Εύη...

Εβελύνα
15-02-09, 13:32
Κορίτσια μένω Ωραιόκαστρο.Κάποιον καλό παιδίατρο ,φιλικό στο θηλασμό και γνώστη των τροφικών αλλεργιών του μωρού γνωρίζετε; Έχω αυτοκίνητο και μπορώ να κινηθώ και στην ευρύτερη δυτική Θεσ/νίκη αν δεν βρεθεί κάτι καλό στο Ωραιόκαστρο.Ευχαριστώ

sandy8
18-02-09, 15:12
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Εβελύνα
18-02-09, 16:52
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Αναμένω και προσμένω. :D

sandy8
18-02-09, 17:50
ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΛΕΞΙΔΗ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.

Εβελύνα
18-02-09, 20:15
ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΛΕΞΙΔΗ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.
Γράψε τηλ. και διεύθυνση.Σε ευχαριστώ πολύ.

sandy8
19-02-09, 13:39
ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 6973498809 ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΕΘΕΙΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

TERATAKI
25-02-09, 22:00
Κορίτσια μένω Ωραιόκαστρο.Κάποιον καλό παιδίατρο ,φιλικό στο θηλασμό και γνώστη των τροφικών αλλεργιών του μωρού γνωρίζετε; Έχω αυτοκίνητο και μπορώ να κινηθώ και στην ευρύτερη δυτική Θεσ/νίκη αν δεν βρεθεί κάτι καλό στο Ωραιόκαστρο.Ευχαριστώ

γεια σου
εγω εχω μια πολυ καλη παιδιατρο στο κορδελιο ερχεται και στο σπιτι και ειναι πολυ υπερ του θηλασμου αν θελεις να σου στειλω τα στοιχεια της

sandy8
28-02-09, 19:25
εβελυνα τι εκανες τελικα με παιδιατρο, βρηκες κανενα??

sofia_p
28-02-09, 22:29
ΕΒΕΛΥΝΑ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ SUPER!!! :D

Εβελύνα
04-03-09, 22:00
ΕΒΕΛΥΝΑ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ SUPER!!! :D
Δεν καταλαβαίνω πως μπορώ να διαβάσω τα pm μου :roll:

Εβελύνα
04-03-09, 22:22
Δε φαίνεται να έχω κάποιο μήνυμα.Δεν μου το στέλνεις με e-mail;
Σε ευχαριστώ

sofia_p
05-03-09, 19:40
Λεγεται δαουκοπουλος δημητρης,τηλ.695050. :D αν πας περιμενω εντυπωσεις.

Εβελύνα
06-03-09, 11:39
Λεγεται δαουκοπουλος δημητρης,τηλ.695050. :D αν πας περιμενω εντυπωσεις.
Χαίρομαι ιδιαιτέρως διότι το συγκεκριμένο γιατρό τον συνέστησε και η φαρμακοποιός στην οδό Κομνηνών στον άντρα μου όταν τη ρώτησε που πηγαίνει τα παιδιά της.Τώρα που παιρνω και από αλλού το εχέγγυον ότι είναι καλός θα τον επισκεφθώ σίγουρα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

sofia_p
06-03-09, 22:52
Και εγω πηγα σε πολλους μεχρι που μου το συστησε μια φιλη που μεγαλωσε και τα 3 παιδια της ,και ακουσα τα καλλητερα.το ιατρειο του ειναι παρα πολυ ωραιο,και καθαρο.το μονο ισως προβλημα που μπορει να σου τυχει ειναι να περιμενεις λιγο παραπανω :? απο την ωρα που εκλεισες ραντεβου,αλλα αυτο δεν συμβαινει παντα.ολες θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας :P

mantarini
10-03-09, 12:26
Καλημέρα σε όλες!! Εγώ είμαι στο μήνα μου και περιμένω με αγωνία την άφιξή του / της μπέμπη / μπέμπας! (Μιας και δεν έχουμε δει το φύλο του μωρού).Eπειδή μένουμε Μετέωρα, λέγαμε να πάμε στον ιατρό Π. Καλκασίνα - το ιατρείο του είναι εδώ στην πλατεία Μετεώρων. Μήπως έχει ακούσει καμιά κάτι για το συγκεκριμένο ιατρό;; ή ίσως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον άλλο εδω κοντά;;; Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε γνώμη σας.....

ser_asimina
19-04-09, 12:49
καλησπερα χρονια πολλα χριστος ανεστη..μενω θεσσαλονικη και μολις γεννησα το πρωτο μου μπεμπη..θα ηθελα να μαθω απο καποια μανουλα για παιδιατρο μια και δεν εχω καποιον υποψιν και αν ειναι δυνατον να ειναι στο ικα ..μενω δυτικα..ευχαριστω

Giotako
16-09-09, 23:14
Καλησπερα,ξερει καμια κοπελα απο δυτικη θεσσαλονικη παιδιατρο?κ αν ναι απο ποτε χρειαζεται?

ΕΥΗ Γ
29-09-09, 23:15
Καλησπερα σε ολους τους γονεις!!

θα ηθελα αν γνωριζετε να μου προτεινετε καποιον καλο παιδιατρο,αν ειναι δυνατον και νεογνολογο,ο οποιος εκτος απο το ιατρειο του,να ειναι προθυμος να ερθει και στο σπτι αν χρειαστει..σε κανενα μηνα γενναω διδυμα και θα ηθελα να εχω τις παραπανω δυνατοτητες για αυτα..

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

LA LATINA
09-09-10, 20:15
ΔΑΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ !!!
3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΕΧΩ , ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ, ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ! ΣΤΙΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΦΥΣΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΠΟΡΗΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ...
ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΣΟΙ ΜΕΝΕΤΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ, ΕΓΩ 3 ΑΛΛΑΞΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΔΑΟΥΚΟΠΟΥΛΟ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΕΞ.... ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ...
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

thalassa
07-11-10, 12:27
ΔΑΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ !!!
3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΕΧΩ , ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ, ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ! ΣΤΙΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΦΥΣΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΠΟΡΗΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ...
ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΣΟΙ ΜΕΝΕΤΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ, ΕΓΩ 3 ΑΛΛΑΞΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΔΑΟΥΚΟΠΟΥΛΟ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ ΕΞ.... ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ...
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

στελλα σου εστειλα πμ

sissy82
02-02-11, 16:16
Θα ήθελα αν σας ήταν εύκολο να μου συστήσετε έναν καλό παιδίατρο από δυτ. Θεσσαλονίκη ο οποίος δεν δίνει με το παραμικρό φάρμακα.

giotaki83
02-02-11, 16:18
Καλή είναι σίγουρα η μαυρομιχάλη μαρία στο εύοσμο,αλλά για τα φάρμακα που λες δεν μπορώ να σου εγγυηθώ γιατί δεν γνωρίζω. Πάντως σαν επιστήμονας είναι πολύ καλή..

pokopikos
02-02-11, 16:26
Στους Αμπελόκηπους είναι ο γιατρός που πάμε αν ενδιαφέρεσαι πες να σου στείλω τα στοιχεία του.

sissy82
02-02-11, 16:30
Στους Αμπελόκηπους είναι ο γιατρός που πάμε αν ενδιαφέρεσαι πες να σου στείλω τα στοιχεία του.

Σου στέλνω πμ.

sissy
02-02-11, 16:55
Αν ενδιαφέρεσαι για Αμπελόκηπους ο Γίδαρης είναι πολύ καλός και η Πούλιου επίσης

omenakos
11-02-11, 14:56
πολυ καλος παιδιατρος στους Αμπελοκηπους και Ανθρωπος ειναι ο Χατζηδακης Κων/νος. Μας εσωσε το παιδι μας απο πνευμονια που δεν ειχε διαπιστωθει απο προηγουμενη παιδιατρο.

Giotako
11-02-11, 15:14
καλησπερα κοριτσια,εμενα μου συστησαν την Αποστολιδου Κυριακη στην Μενεμενη,οποτε την χρειαστηκα για το σπιτι ηρθε χωρις κανενα προβλημα κ ειναι πολυ αναλυτικη σε ολα,εξεταζει αρκετη ωρα το παιδι κ γενικα μεχρι στιγμης δεν ειχαμε κανενα προβλημα

Dinosdiaman
11-02-11, 15:39
Καλή είναι σίγουρα η μαυρομιχάλη μαρία στο εύοσμο,αλλά για τα φάρμακα που λες δεν μπορώ να σου εγγυηθώ γιατί δεν γνωρίζω. Πάντως σαν επιστήμονας είναι πολύ καλή..

Κι εμεις την Μαρια εχουμε και ειμαστε πολυ ικανοποιημενοι.....Ειναι στον Ευοσμο, Σμυρνης.

kalliopaki
11-02-11, 15:41
Στη γενική κλινική που γέννησα γνώρισα έναν παιδίατρο που "ταίριαξε" πολύ στη δική μου φιλοσοφία. Είναι νέος, ήρεμος και καθησυχαστικός, φιλικός και προσιτός.
Είναι στον Εύοσμο και πραγματικά θα τον επέλεγα εάν δεν έμενα Καλαμαριά. Εκτίμησα πολύ το γεγονός ότι εξηγούσε τα πάντα απλά και με υπομονή χωρίς να σε γεμίζει άγχος.

Για να έχουμε σφαιρική άποψη (δεν μου αρέσει να εκθειάζω απλώς), στα αρνητικά βάζω ότι με κάλεσε κανά δυο φορές στο κινητό, σαν follow up, που από τη μία το βρήκα γλυκό αλλά ίσως και γιατί ήθελε πελάτες. Έρχεται σπίτι σε όλες τις περιοχές μου είχε πει.

Εάν κάποια ενδιαφέρεται ας που πει να της στείλω τα στοιχεία του.

marandnik
11-02-11, 16:37
πολυ καλος παιδιατρος στους Αμπελοκηπους και Ανθρωπος ειναι ο Χατζηδακης Κων/νος. Μας εσωσε το παιδι μας απο πνευμονια που δεν ειχε διαπιστωθει απο προηγουμενη παιδιατρο.

Γιατρέ; Είναι τιμή μας που σας έχουμε μέλος στο φόρουμ μας. Κοπιάστε....:cool:

zizi23
17-08-11, 19:17
Καλησπερα κοριτσια εχετε να μου προτεινετε καποιον καποια παιδιατρο στη θεσσαλονικη και κατα προτιμηση δυτικα??Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

taz18
17-08-11, 21:38
η κα Πουλιου στους αμπελοκηπους

zizi23
17-08-11, 21:43
η κα Πουλιου στους αμπελοκηπους
Δωσε μου γενικες πληροφοριες με πμ αν μπορεις.Ποσο εμπειρη ειναι?αν γνωριζει για θηλασμο αν ερχεται σπιτι κλπ.Ευχαριστω πολυ!

taz18
17-08-11, 21:44
οκ. στελνω

mamabamia
27-10-11, 11:08
κορίτσια έχετε να μου συστήσετε καλό παιδίατρο στη δυτική θεσσαλονίκη που να είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ; Έχω βρει τη λίστα με τους γιατρούς αλλά δεν έχω ακούσει για κάποιον από αυτούς και ούτε στο forum βρήκα αναφορές για το όνομά τους!!! Γεννάω την άλλη βδομάδα και θέλω έναν καλό παιδίατρο για το μωράκι μου.
Οι γιατροί είναι:
αρβανιτίδης νικόλαος--αμπελόκηποι
κεραμιδά μαρία--αμπελόκηποι
σαραφίδου σοφία--άνω ηλιούπολη
ναβροζίδη ελένη--εύοσμος
νίκα βασιλική--εύοσμος
στογιαννίδου μαρία--εύοσμος
σταυρακάκη σοφία--νεάπολη
ελευθεριάδου φωτεινή--νεάπολη
μποτσιάροβα όλγα--σταυρούπολη
σούρκοβα νίνα--σταυρούπολη
Ξέρει κάποια μανούλα για κάποιον από αυτούς;

eleana82
27-10-11, 11:10
και ο κιακος ιωανν.νομιζω ειναι του ικα στο κορδελιο ειναι(ειναι ο παιδιατριος μας)

Ευάκι
27-10-11, 11:38
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=101394 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=101394)
Καλημέρα δες εδώ

eleana82
15-11-11, 16:32
κοριτσια μηπως γνωριζεται καποιον απ αυτους τους παιδιατρος???θελω να αλλαξω παιδιατρο και ψαχνω τωρα καποιον απτο ταμειο μου!!!
ΑΝΕΓΡΟΝΟΥ ΚΟΡΤΕΣΑ
ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΡΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

mirtoula4
15-11-11, 18:00
Κορίτσια κανέναν παιδίατρο Δυτική θεσσαλονίκη που να είναι ΑΚΟΜΑ συμβεβλημένος με Δημόσιο ΟΠΑΔ?Γιατί ξέρω και γω καλούς αλλά έφυγαν από το Δημόσιο και δεν είναι μόνο ότι πληρώνεις την επίσκεψη αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν μπορούν πλέον να γράψουν φάρμακα-εμβόλια και έτσι γίνονται πάρα πολλά τα έξοδα. Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε κάποιον καλό έστω και αν πληρώνετε κάποια μικρή επίσκεψη αλλά να είναι συμβεβλημένος με ΟΠΑΔ.

tzo28
19-11-11, 17:38
Κορίτσια κανέναν παιδίατρο Δυτική θεσσαλονίκη που να είναι ΑΚΟΜΑ συμβεβλημένος με Δημόσιο ΟΠΑΔ?Γιατί ξέρω και γω καλούς αλλά έφυγαν από το Δημόσιο και δεν είναι μόνο ότι πληρώνεις την επίσκεψη αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν μπορούν πλέον να γράψουν φάρμακα-εμβόλια και έτσι γίνονται πάρα πολλά τα έξοδα. Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε κάποιον καλό έστω και αν πληρώνετε κάποια μικρή επίσκεψη αλλά να είναι συμβεβλημένος με ΟΠΑΔ.

Ο δικός μας παιδιατρος ειναι στην Ευκαρπια και ειναι φοβερος.Ειναι στον ΟΠΑΔ αν και πλεον πληρωνουμε 30 ευρω επισκεψη.Τα εμβολια παντως μας τα γραφει κανονικα.
Να σου πω οτι ειναι υπερ του θηλασμου και δεν δινει φαρμακα με το παραμικρο.Ειναι πολυ καλος με το μικρο και μας εξηγει τα παντα αναλυτικα οποτε εχουμε αποριες.Αν σ΄ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω τα στοιχεια του.

Evagelia1979
08-12-11, 16:49
Μπορεί κάποια μανούλα να μου προτείνει παιδίατρο ΙΚΑ στη Δυτική Θεσσαλονίκη , κατά προτίμιση Σταυρούπολη - Εύοσμο - Αμπελοκήπους?
Έρχεται στον κόσμο η κορούλα μας στις 6.1.12 και αρχήσαμε να ψάχνουμε.
Δύο κυρίες εδώ στη γειτονιά μου, (Σούρκοβα και Μποτσιάροβα) τις ξέρει κανείς??

eirini25
22-12-11, 20:45
Ευαγγελία κι εγώ για το ίδιο ψάχνω μένουμε κοντά,εγώ έχω πητ 9/2.Αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ με αν θέλεις!

Evagelia1979
23-12-11, 13:05
Ευαγγελία κι εγώ για το ίδιο ψάχνω μένουμε κοντά,εγώ έχω πητ 9/2.Αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ με αν θέλεις!

Μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να μάθω πληροφορίες ούτε από το forum ούτε από τη γειτονιά (γνωστοί φαρμακεία κτλ...). Θα πάμε με τον άντρα μου από βδομάδα να τις δούμε και τις δύο και θα σου γράψω εντυπώσεις!!

χριστίνα θεσσ
23-12-11, 14:42
Κοριτσια μηπως ξερει ή εχει τον Κο Γρηγοριαδη;ειναι Ηλιουπολη το ιατρειο αν δεν κανω λαθος...

eirini25
23-12-11, 22:32
Θα περιμένω ευχαριστώ!Πάντως μια απ τις δυο μου είπε μια γειτόνισσα οτι πήγαινε την κόρη της και ήταν πολύ καλή,πάντα σήκωνε το τηλ(γιατι πολλούς δεν τους βρήσκεις όταν τους χρειάζεσαι) αλλα δεν θυμάμαι το όνομα μόνο οτι εχει ρώσσικη προφορά.

saxpa
23-12-11, 23:16
Ο δικός μας παιδιατρος ειναι στην Ευκαρπια και ειναι φοβερος.Ειναι στον ΟΠΑΔ αν και πλεον πληρωνουμε 30 ευρω επισκεψη.Τα εμβολια παντως μας τα γραφει κανονικα.
Να σου πω οτι ειναι υπερ του θηλασμου και δεν δινει φαρμακα με το παραμικρο.Ειναι πολυ καλος με το μικρο και μας εξηγει τα παντα αναλυτικα οποτε εχουμε αποριες.Αν σ΄ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου δωσω τα στοιχεια του.

Ο Παπαγεωργίου σωστά??!!!!!!

Υπέροχος άνθρωπος!Υπέρ του θηλασμού!Και τον βρίσκεις όποτε τον χρειάζεσαι!..ακόμα και που παραθέριζε...και οι ορμόνες μου παίζανε με την αυπνία ήταν σύμμαχος μου για να θηλάσω το παιδί μου και να μην τα παρατήσω!:p

tzo28
24-12-11, 00:37
Σωστα!!!
Φοβερος γιατρος και φοβερος ανθρωπος...οσο για το θηλασμο δεν το συζηταω!
Με στηριξε παρα πολυ απο την αρχη!

jo89
24-12-11, 00:49
ενας πολυ καλος γιατρος ειναι και ο ΓΙΔΑΡΗΣ στους αμπελοκηπους...εξαιρετικος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος

mariakiordeve
13-03-12, 12:05
κοριτσια θελω την βοηθεια σας!ψαχνω το τηλεφωνο του Παπαγεωργιου Γεωργιου στην Ευκαρπια.εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος και δεν εχω τηλ επικοινωνιας.ειμαι νεα μαμα και η παιδιατρος που πηγα την μπεμπα μου δεν με ικανοποιησε.ψαχνω καποιον καλο γιατι πλησιαζει ο καιροσ για το πρωτο εμβολιο.

saxpa
13-03-12, 17:54
Παπαγεωργίου Γεώργιος
2310681303
6949405050

υπέρ του θηλασμού και γενικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!

mariakiordeve
13-03-12, 19:18
Παπαγεωργίου Γεώργιος
2310681303
6949405050

υπέρ του θηλασμού και γενικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!

Σευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.θα παρω τωρα κιολας τηλ.

Evagelia1979
15-03-12, 16:38

Τελικά διαλέξαμε με κριτήριο το ότι είναι στον ΕΟΠΠΥ και πολύ κοντά στο σπίτι μας την Μποτσιάροβα - Χαρίση Όλγα στην Ιατρού Γωγούση.
Όταν η μικρή μας έγινε 1 βδομάδας την φέραμε σπίτι να τη δει, να την εξετάσει κτλ. Έκατσε καμιά ώρα και δεν μπορώ να πω, ασχολήθηκε πολύ με την μικρή και είχε διάθεση να λύσει ότι απορίες είχαμε. Για αυτή την επίσκεψη μας χρέωσε 70€, χωρίς απόδειξη φυσικά..
Κλείνοντας μήνα πήγαμε στο ιατρείο της χωρίς όμως ραντεβού μέσω ΕΟΠΠΥ γιατί είχε ήδη συμπληρώσει 50 άτομα εκείνη την εβδομάδα, κάτι όμως που δεν μας το είπε στο τηλέφωνο όπως όφειλε και τελικά της πληρώσαμε την επίσκεψη 20€ με απόδειξη αυτή τη φορά. Από τότε μας κλείνει το ραντεβού 1 μήνα νωρίτερα για να μην έχουμε πρόβλημα. Αυτό που μου έκανε πολύ κακή εντύπωση είναι ότι δεν σταματάει στιγμή να χτυπάει το τηλέφωνό της για ραντεβού κτλ και μια και δεν έχει γραμματέα, πιο πολύ μιλάει στο τηλέφωνο παρά εξετάζει και αποσυντονιζόμαστε και εμείς και αυτή. Επίσης συνέχεια παραπονιέται για το νέο σύστημα και για το ότι τους έχουν ακόμα απλήρωτους από τον Ιανουάριο.
Όσον αφορά το θηλασμό( θηλάζω αποκλειστικά),ενώ στην αρχή ήταν πολύ θετική και με υποστήριξε, στη συνέχεια μας συμβούλεψε να δώσουμε συμπλήρωμα όταν της εξηγήσαμε ότι έκλαιγε πολύ ένα διάστημα μάλλον λόγο κολικών αλλά θεώρησε πιο πιθανό να μη φτάνει το γάλα μου. Τελικά έδωσα στη μπέμπα μου συνολικά 2 βδομάδες almiron HA1 120ml την ημέρα(30ml τέσσερις φορές το 24ωρο) θηλάζοντας μετά μανίας όλη μέρα και μόλις ένιωσα ότι το γάλα μου αυξήθηκε της το σταμάτησα.
Την περασμένη βδομάδα κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο! Όλα πήγαν καλά αλλά και πάλι τα τηλέφωνα χτυπούσαν ασταμάτητα, (ευτυχώς η μπέμπα δεν εκνευρίζεται εύκολα). Όταν σε κάποια στιγμή της είπαμε ότι η μικρούλα αρνείται να πάρει πιπίλα μας είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να μάθει να παίρνει γιατί θα έχουμε πρόβλημα τον άλλο μήνα που το γάλα μου δεν θα φτάνει και θα πρέπει να πάρει πάλι συμπλήρωμα και δεν θα δέχεται το μπιμπερό!Τα πήρα στο κρανίο!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν της έδωσα σημασία και ούτε και πρόκειται να ξαναδώσω συμπλήρωμα έτσι χωρίς σοβαρό και λόγο!Ας κάνει αυτή τα εμβόλια, ας εξετάζει το μωρό να βλέπουμε ότι μεγαλώνει σωστά και το θέμα του θηλασμού και της διατροφής ας το αφήσει επάνω μου.Εξάλλου οι καμπύλες ανάπτυξης δείχνουν ξεκάθαρα ότι η μπέμπα μου τα πάει περίφημα!!!

despinageo
21-03-13, 13:54
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Σύντομα θα γίνω μανούλα για πρώτη φορά και όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει να αγχώνομαι... Ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα καλό παιδίατρο στη δυτική Θεσσαλονίκη που να είναι και του ΕΟΠΠΥ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

stella261011
21-03-13, 14:43
καλησπερα σε ολες!να σας ρωτησω κατι,ποσα πληρωνετε στον-ην παιδιατρο σας επισκεψη /εμβολιο?ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες απο τη δικια μας ΑΛΛΑ αν και ειναι στον εοπυ γιατι μας ζηταει 40 ευρω καθε φορα???πολλα δεν ειναι?20 δεν θα επρεπε να μας ζηταει?αισθανομαι πολυ μαλ....κας καθε φορα που φευγω γιατι 22 μηνες τωρα δεν ξερω και γω ποσα εχουμε δωσει...αποδειξη μας δινει συνηθως.επειδη ειμαι δυτικη θεσ/νικη σκεφτομαι τον Παπαγεωργιου ,ποσο παιρνει ομως επισκεψη?και μαλλον δεν ειναι στον εοπυυ φανταζομαι.

Giotako
22-03-13, 11:14
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Σύντομα θα γίνω μανούλα για πρώτη φορά και όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει να αγχώνομαι... Ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα καλό παιδίατρο στη δυτική Θεσσαλονίκη που να είναι και του ΕΟΠΠΥ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

καλημερα,εγω πηγαινω εδω κ 3χρονια στην κ.Αποστολιδου Κυριακη,ειναι στην μενεμενη,ειμαι αρκετα ευχαριστημενη,την βρισκεις στο τηλ.παντα,επισκεψη οταν γεννησα επαιρνε 35 κ εδω κ 1 χρονο περ.παιρνει 30ε. σε ποια περιοχη μενεις?

despinageo
26-03-13, 11:43
Ευχαριστώ για την απάντηση. Μένω στην Ιωνία οπότε μάλλον θα πρέπει να βρω κάποιον που να έρχεται εδώ ή να πηγαίνουμε εμείς... Σκεφτόμουν τον Δαουκόπουλο στο Ωραιόκαστρο... Γενικά διάβασα καλά σχόλια...Πόσο παίρνει επίσκεψη μπορεί να μας πει κάποια;

nikidel
28-03-13, 14:28
Θα ήθελα και 'γω τα φώτα σας!!!Πήγαινα το μωρό μου σε μία πολύ καλή παιδίατρο αλλά φεύγει εξωτερικό και αυτός που μου πρότεινε είναι ανατολικά και δε με βολεύει. έκλεισα ραντεβού για το επόμενο εμβόλιο στη Εξαδακτύλου στο Ωραιοκαστρο. Την 'εχει κανείς? εντυπ'ωσεις???Η άλλη μου επιλόγή ήταν η Σαραντάρη στον εύοσμο αλλά είναι πιο μακριά και είπα να δοκιμάσω την Εξαδακτύλου!

nikidel
30-03-13, 00:57
Ουδείς???Μήπως ν'ανησυχήσω????

stella261011
15-04-13, 17:47
τελικα η τιμη για την επισκεψη στον κ Παγεωργιου ειναι 30 ευρω για ενα και 50 για δυο τεκνα.σκοπευω να παω οποτε θα σας πω εντυπωσεις.

eirini25
07-05-13, 22:57
κι εγώ ενδιαφέρομαι για καλό παιδίατρο κοντά στους Αμπελόκηπους.όποια ξέρει ας βοηθήσει!Ο Παπαγεωργίου που διάβασα πιο πάνω που είναι?γενικά όποια γνωρίζει ας δώσει πληροφορίες!γιατί θέλω επειγόντος να αλλάξω παιδίατρο!!!!!!!!

first time mommy
31-07-13, 20:40
ενας πολυ καλος γιατρος ειναι και ο ΓΙΔΑΡΗΣ στους αμπελοκηπους...εξαιρετικος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος

Όντως ο Γίδαρης είναι εξαίρετος άνθρωπος πάνω απ' όλα και τον αγαπάν πολύ και τα παιδιά! Η δική μας, αν και είναι μικρούλα, όποτε τον βλέπει γελάει σαν τρελή! Έρχεται σπίτι σου όποτε θέλεις, κανονίζει τα ραντεβού για τα βρεφάκια ώρες που δεν είναι εκεί άλλα παιδιά, πάντα μα πάντα διαθέσιμος στο τηλέφωνο, υποστηρικτικός πολύ στο θηλασμό και η ηρεμία του γαληνεύει και το παιδί και τους γονείς! Όσοι μένετε δυτικά, να τον προτιμήσετε! Απίστευτος άνθρωπος!

vicky1510
14-10-13, 16:38
κοριτσια ψαχνω καλη/ο παιδιατρο νεαπολη συκιες πολιχνη σας παρακαλω επειδη δεν γνωριζω καθολου οποια ξερει περιμενω απαντηση ευχαριστω

rafaela.
10-02-14, 09:11
ρε παιδια τα σχόλια σας για το συγκεκριμένο παιδίατρο είναι από το 2008..για εμας τις δυσμοιρες που γιναμε μανουλες το 2014 είναι λίγο θέμα..διάβασα κι εγώ τόσα οπλλά για το συγκεκριμένο παιδίατρο και μια και η μπουμπού μας είναι 20 ημερών και μια που μένω στην πολίχνη πήρα στο ιατρείο του τηλέφωνο δεν το σήκωσε κανένας, πήρα και στο κινητό τα ίδια.πέρασαν βέβαια και 6 χρόνια αλλά δεν είναι πια παιδίατρος ο άνθρωπος?ενημερώστε κι εμάς...μεγαλώσατε τα παιδιά σας..και αντί να μας δίνετε εμάς τις νεότερες τώρα συμβουλές εξαφανιστήκατε!!ωραιές είστε!!!:p

rafaela.
19-02-14, 09:41

ποιος ειναι?δωστε στοιχεια παιδια..δεν ειναι κακο..αλλιως δεν εχει νοημα το φορουμ.

stelkaz
27-02-14, 12:25
γεια σας! είμαι κι εγώ σε αναζήτηση παιδίατρου στη δυτική θεσσαλονίκη, διάβασα καλά σχόλια για τον κ.Γίδαρη και την κ.Πούλιου στους Αμπελόκηπους, τον κ.Δαουκόπουλο στο Ωραιόκαστρο, την κ.Σαραντάρη στον Εύσομο... δεν ξέρω που να καταλήξω... καμία βοήθεια? όσες γνωρίζουν μήπως θα μπορούσαν να μου πουν αν έχουν κάποια σύμβαση με ΕΟΠΠΥ, αν έρχονται σπίτι αν χρειαστεί, αν γνωρίζετε κόστος επίσκεψης, οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύ χρήσιμη!!! ευχαριστω!!! :)

Ευάκι
29-04-14, 09:54
Κορίτσια πλέον στη δυτική Θεσσαλονίκη είναι ελάχιστοι οι παιδίατροι στον ΕΟΠΠΥ. Μπείτε στο site του ΕΟΠΠΥ ή όπως αλλιώς το λένε και βρείτε ποιοι είναι συμβεβλημένοι. Ελάχιστοι και σε μερικούς δήμους κανένας. Όταν ήταν τα πολυϊατρεία του ΕΟΠΠΥ κάτι γινόταν. Τώρα ούτε ξέρω τι γίνεται. Πήγα σε 2 συμβεβλημένους Σταυρούπολη και Αμπελόκηπους, αλλά δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα.