PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποια είναι τα πρώτα συμπτώματα εγκυμοσύνης??

Σελίδες : [1] 2 3 4

Χαριτίνη
21-09-09, 19:23
Καλησπέρα σε όλες!!!
Είμαι καινούρια στο forum και πήρα την απόφαση να γραφτώ επειδή έμπαινα συχνά ως επισκέπτρια και με βοηθούσαν αυτά που διάβαζα!!!
Για να μην γίνομαι κουραστική θα μπω στο θέμα μου:wink:
Προσπαθούμε σχεδόν 1 χρόνο με τον σύζυγο μου να μείνω έγκυος, στις 23 Ιουνίου μαθαίνω ότι είμαι έγκυος μετά απο περίοδο!!Δυστυχώς όταν ήμουν 2 μήνών και πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα δεν υπήρχε έμβρυο και έκανα αναρόφηση:sad:Η γιατρός μου είπε μετά απο 3 μηνές να ξαναπροσπαθήσουμε πάλι..αρχές Σεπτεβρίου ξεκινήσαμε πάλι ελεύθερα μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά θέε μου!!

Η ερώτηση μου είναι ότι το στήθος μου άρχισε να πρήζεται 15 μέρες πριν και πονάω αρκετά στην κοιλίτσα μου πριν να μου έρθει η περίοδος.Η τελευταία μου περίοδος ήταν 30/08/2009 και κύκλος μου είναι 28-32 ημέρες.Απλά τα συμπτώματαπεριόδου μου εμφανίστηκαν πολύ νωρίτερα απο ότι κανονικά , να φανταστείτε στην 13 μέρα άρχισε να πρήζεται και πριν μια έβδομάδα είχαμε έρθει σε επαφή με τον άντρα μου!!
Αυτό θεώρείται πρώιμο σύμπτωμα εγκυμοσύνης???:oops:
Περιμένω να με διαφωτίσετε
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων:smile:
Χαριτίνη

agentP
21-09-09, 19:59
Πρησμένο στήθος και πονάκια περιόδου είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης, όπως και η εύκολη κούραση και η υπνηλία. Κάνε υπομονή λίγες μέρες και κάνε τεστ. (Brake a leg!:wink:όχι στην κυριολεξία)

Olympia99
21-09-09, 20:06
Κι εγω το πρωτο συμπτωμα εγκυμοσυνης που ειχα παντα ηταν πρηξιμο και τσιμπιματακια στο στηθος.
Συμφωνω να περιμενεις λιγες μερες και να κανεις ενα τεστ.
Σου ευχομαι καλη τυχη και πολλα +++++++

Χαριτίνη
21-09-09, 20:07
Se euxaristo para polu Zeta gia tin apantisi sou!!:-)
Apla mou kanei entiposi to gegonos oti stin 13 mera moy xekinise na prizetai to stithos mou to opoio den exei xanasumvei
Skeftomai les na einai ormoniko i symptoma??
Apla meta apo tin palindromi kiisi pou eixa tora xekinisame na prospathoume:wink:
To test pisteuo oti einai ligo noris akoma na to kano den xero eimai mperdemeni:sad:

Χαριτίνη
21-09-09, 20:09
Κι εγω το πρωτο συμπτωμα εγκυμοσυνης που ειχα παντα ηταν πρηξιμο και τσιμπιματακια στο στηθος.
Συμφωνω να περιμενεις λιγες μερες και να κανεις ενα τεστ.
Σου ευχομαι καλη τυχη και πολλα +++++++
Ax makari na pane ola kala:))
Oti exo ena fovo ton exo giati i giatros mou eixe pei oti meta apo mia palindromi meneis pio eukola eguos!!!
Tha deixei ;)

Χαριτίνη
21-09-09, 20:20
Koritsia na rotiso kai kati akoma??
Sorry an ginomai kourastiki...
Apla apo tote po xekinise na prizetai to stithos mou exo kai arketa kolpika aspra ugra

chrissag
21-09-09, 20:50
Koritsia na rotiso kai kati akoma??
Sorry an ginomai kourastiki...
Apla apo tote po xekinise na prizetai to stithos mou exo kai arketa kolpika aspra ugra

τα ιδια συμπτωματα ειχα και εγω και αυτο πουμου ειχε κανει εντυπωση ηταν ποσο νωρις ξεκινησαν, πόνοι περιοδου, λευκα υγρα και ελαχιστα το στηθος μου. Ευχομαι να ερθουν τα πραγματα οπως επιθυμεις. Οσο για τα τεστ καλυτερα να περιμενεις τουλαχιστον 1 ημερα πριν την περιοδο (που σου ευχομαι να μην ερθει για τους επομενους 9 μηνες).

Χαριτίνη
21-09-09, 21:00
τα ιδια συμπτωματα ειχα και εγω και αυτο πουμου ειχε κανει εντυπωση ηταν ποσο νωρις ξεκινησαν, πόνοι περιοδου, λευκα υγρα και ελαχιστα το στηθος μου. Ευχομαι να ερθουν τα πραγματα οπως επιθυμεις. Οσο για τα τεστ καλυτερα να περιμενεις τουλαχιστον 1 ημερα πριν την περιοδο (που σου ευχομαι να μην ερθει για τους επομενους 9 μηνες).
Se euxaristo polu glukia mou:-P
Apla i agonia einai toso ekneuristiki;)
Alla i koilitsa mou tha elega oti ponaei aketa kapoies fores!!!
Auto pou mou kanei entiposi einai oti xekinisan ola polu noris:?

Νατασούλα
21-09-09, 22:28
Γεια σας κορίτσια.
Καταρχήν να ευχηθώ να πάρετε τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα σε λίγες μέρες!!!!!!!
Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα. Εγώ για παράδειγμα δεν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος παρά μόνο όταν είχα καθυστέρηση. Η αλήθεια είναι πώς το μόνο σύμπτωμα που παρατήρησα αλλά νόμιζα πώς είναι προεόρτια της περιόδου ήταν το έντονα πρησμένο στήθος μου καμιά 15αριά μέρες πριν. Τίποτα άλλο!!!!!!!!! Περίμενα κανονικά την περίοδό μου. Κάποιες άλλες κοπέλες μπορεί να έχουν και άλλα συμπτώματα και γι' αυτό είπα ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Γνώμη μου είναι να μην ασχολείστε με τα συμπτώματα και να είστε χαλαρές. Βέβαια είναι λίγο δύσκολο αλλά έπτσι πρέπει να γίνει. Γιατί ελπίζω να ξέρετε πώς το άγχος δεν κάνει καλό.
Φιλάκια και εύχομαι να μάθουμε σύντομα τα καλύτερα νέα!!!!!!!!

mairi.g
21-09-09, 23:04
kalispera se oles tis kopeles!yparxei kamia mesa?

αγγελικι
21-09-09, 23:15
χαριτινη μου χωρισ να θελω να σε απογοητευσω τα συμπτωματα που μασ περιγραφεισ εγω τα εχω οτν εχω ωορεξια και αφου εισαι στην 13η μερα μηπωσ ειναι η ωορεξια σου?δεν θελω να σε βαλω σε αρνητικεσ σκεψεισ απλα δεσ το σαν να μην συμβαινει τιποτα για να μην μπεισ στην διαδικασια ειμαι δεν ειμαι απο τοσο νωρισ και μετα απογοητευτεισ και η απογοηευση φευγει αλλα η ταλαιπωρια και το αγχοσ του πριν ειναι χειροτερο...σου μιλαω σαν παθουσα...λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια που περασεσ αλλα ευχομαι να εχεισ το καλυτερο επιθυμητο αποτελεσμα...να μασ πεισ τα νεα ε?

island
22-09-09, 08:39
Καλημέρα Χαριτίνη μου!
Αυτό το σύμπτωμα το είχα κι εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος!
Το στήθος μου είχε πρηστεί 13-14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.
Και όσο πλησίαζε η ημερομηνία περιόδου εμφανίζονταν πολύ έντονα οι φλέβες πάνω του.
Κατά τα άλλα δεν είχα κάτι άλλο διαφορετικό από τα συμπτώματα περιόδου. Πονάκια στη κοιλιά και στη μέση
Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι έγκυος :p

nala
22-09-09, 10:11

Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχήν chrissag σου εύχομαι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου και για το μωράκι!!
Κι εγώ ακριβώς αυτά τα συμπτώματα έχω και περιμένο γύρω στις 28-29/9/09 να αδιαθετήσω. Είναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας που κάνουμε ελεύθερα γιατί μέρχρι τον Αύγουστο έπαιρνα αντισυλληπτικά... Λέτε να έχω ελπίδες??
(Χαριτίνη, αν είμαστε έγκυος και οι δύο (μας το έυχομαι) και όλα μας πάνε καλά θα γεννήσουμε μαζι!!)

Χαριτίνη
22-09-09, 10:55
Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχήν chrissag σου εύχομαι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου και για το μωράκι!!
Κι εγώ ακριβώς αυτά τα συμπτώματα έχω και περιμένο γύρω στις 28-29/9/09 να αδιαθετήσω. Είναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας που κάνουμε ελεύθερα γιατί μέρχρι τον Αύγουστο έπαιρνα αντισυλληπτικά... Λέτε να έχω ελπίδες??
(Χαριτίνη, αν είμαστε έγκυος και οι δύο (μας το έυχομαι) και όλα μας πάνε καλά θα γεννήσουμε μαζι!!)

Μακάρι, το εύχομαι ολόψυχα να μας συμβεί απο μια εγκυμοσύνη και μετά θα μιλάμε μέσω του forum για το πως θα προχωράει της κάθε μια η εγκυμοσύνη:lol:
Αλλά και αν δεν είμαστε δεν θα απογοητευτούμε;-)
Πάντως τις ίδιες μέρες περιμένουμε να αδιαθετήσουμε και οι δύο:razz:

Χαριτίνη
22-09-09, 10:57
Καλημέρα Χαριτίνη μου!
Αυτό το σύμπτωμα το είχα κι εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος!
Το στήθος μου είχε πρηστεί 13-14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.
Και όσο πλησίαζε η ημερομηνία περιόδου εμφανίζονταν πολύ έντονα οι φλέβες πάνω του.
Κατά τα άλλα δεν είχα κάτι άλλο διαφορετικό από τα συμπτώματα περιόδου. Πονάκια στη κοιλιά και στη μέση
Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είσαι έγκυος :p

Island σε ευχαριστώ για την απάντηση :p
Ευχόμαι να ερθει η επιθυμητή εγκυμοσύνη μέχρι τότε υπομονή:-|

xara1
22-09-09, 11:09
χαριτίνη και nala και εγώ περιμένω την ίδια μέρα με σας. 28/09. Κάτι μικρούς πόνους περιόδους τους έχω αλλά τίποτα άλλο. Εύχομαι να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα και για τους τρεις μας

Χαριτίνη
29-09-09, 21:38
Kalispera se oles!!!
Apla ithela na sas grapso oti dustuxos mou irthe i periodos ...
Stin arxi den to kruvo apogoiteutika alla ti kanoume allo para mono upomoni!!!
Euxomai stis upoloipes kopeles pou prospathoun na exoun ta epithimita apotelesmata!!!!
Apla to mono pou mou kanei entiposi einai oti eimai stin 3 mera periodou kai to stithos mou sunexizei na einai prismeno..ti na po..oi oromones mou ta exoun paixei ...

Χαριτίνη
30-09-09, 15:43
Γεια σας κορίτσια.
Καταρχήν να ευχηθώ να πάρετε τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα σε λίγες μέρες!!!!!!!
Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα. Εγώ για παράδειγμα δεν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος παρά μόνο όταν είχα καθυστέρηση. Η αλήθεια είναι πώς το μόνο σύμπτωμα που παρατήρησα αλλά νόμιζα πώς είναι προεόρτια της περιόδου ήταν το έντονα πρησμένο στήθος μου καμιά 15αριά μέρες πριν. Τίποτα άλλο!!!!!!!!! Περίμενα κανονικά την περίοδό μου. Κάποιες άλλες κοπέλες μπορεί να έχουν και άλλα συμπτώματα και γι' αυτό είπα ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Γνώμη μου είναι να μην ασχολείστε με τα συμπτώματα και να είστε χαλαρές. Βέβαια είναι λίγο δύσκολο αλλά έπτσι πρέπει να γίνει. Γιατί ελπίζω να ξέρετε πώς το άγχος δεν κάνει καλό.
Φιλάκια και εύχομαι να μάθουμε σύντομα τα καλύτερα νέα!!!!!!!!
Νατασούλα Καλησπέρα
Θα ήθελα να σε ρωτησώ κάτι ..αν μπορείς να με βοηθήσεις καλώς:wink:
Τελικά μου ήρθε η περίοδος και είμαι στην 4 μέρα...αλλά το στήθος μου συνεχίζει να είναι πρησμένο και αρχίζω να έχω συμπτώματα περίοδου όπως και όταν το περιμένω..αλλά είμαι στο τέλός περιόδου μου..
Τι μπορεί να σημαίνουν όλα αυτά??:-?

koufetaki
30-09-09, 22:40
οταν λαχταρας πολυ μια εγκυμοσυνη ανεβαινει η προλακτινη σου για να καταλαβετε εχεις ολα τα συμπτωματα μιας εγκυμοσυνης αλλα δεν εχεις μωρακι εγω την πατησα ετσι πριν μεινω εγκυος στο τριτο μου καποιο μηνα μεχρι και σταγονες γαλα ετρεχε το στηθος μου.συμβουλη μου ειναι να πιεσετε τον εαυτο σας να μην σκεφτετε την επερχομενη εγκυμοσυνη οσο αυτο ειναι δυνατο το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ετσι μου ηρθε το μικρο μου μετα απο 11 χρονια διαφορα με το δευτερο.εαν εχεις ανεβασμενη προλακτινη δεν μπορεις να μεινεις εγκυος ουτε με εξωσωματικη για αυτο χαλαρωστε και καντε πολυ σεξ:roll:

nicolina
06-11-09, 14:22
καλησπέρα σας..ισως να ειναι πολυ νωρις αλλα εχουμε ελευθερες επαφεσ εδς και μια εβδομαδα και σε γονιμες μερεσ..ηδη απο την πρωτη φορα εχω πονους χαμηλα οι οποιοι μεταφερονται και στα πλαγια,στη μεση στα νεφρα δεν μπορω να πω κι εγω ακριβως..συχνοουρια και σφιξιμο στο στομαχι..ισως να ειναι κα ψυχολογικο..δεν ξερω..

adriani hourdoumi
06-11-09, 14:40
νικολινα ειναι οντως λιγο νωρις αλλα ποτε δεν ξερεις υπομονη μεχρι την πρωτη μερα καθηστερισης καλη επυτιχια

Maria!
06-11-09, 14:41
Nicolina ελπίζω όλα να σου πάνε καλά και να μείνεις σύντομα έγκυος. Θα σου πρότεινα να μην το σκέφτεσαι καθόλου και όταν με το καλό είναι να έρθει , θα έρθει. Πιστεύω ότι το άγχος είναι ότι χειρότερο σε αυτή τη φάση. Εγώ πάντως το μόνο που είχα ήταν μικρούς πόνους περιόδου , αλλά δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να οφείλονται σε εγκυμοσύνη.

SOFIA31
22-12-09, 22:59
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 29/11 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΥΚΛΟΥ 25 ΜΕΡΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ. ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ. ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ PREDICTOR.ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ? ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ!!

LUVELINA
22-12-09, 23:42
ειναι πιθανο να εισαι εγκυος. εαν υπολογιζω σωστα περιμενεις στις 24 -12 αρά εχεις ακόμη 3 μερες μεχρι την ημερομηνια που ειναι να αδιθετησεις. εαν κανεισ αλλό τεστ παρε κλεαρ μπλου ακόμη καλύτερα κάνε χωριακη στις 24 . περιμένουμε ν'εα σου, χαρμόσυνα

NENOS
22-12-09, 23:57
καλησπέρα και από εμένα την κυριακή ήταν η ωορρηξία μου, και ακόμα και σημερα το στηθος μου είναι πολύ ευαίσθητο αλλά όχι πρησμενο και έχω ακόμα τραβήγματάκια στις ωοθήκες απο την παρασκευή πριν την ωορρηξία μεχρι και σήμερα, να σκέφτομαι θετικά ή είναι υπερβολικό?

ΝΟΥΝΟΥ
23-12-09, 00:10
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 29/11 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΥΚΛΟΥ 25 ΜΕΡΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ. ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ. ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ PREDICTOR.ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ? ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ!!

οταν βγαινει η γραμμη εστω και αχνη ειναι θετικο.!!!!!αντε με το καλο και καλα χριστουγεννα!

domnina
23-12-09, 06:34
Σοφία μου εγώ θα σου πρότεινα να είσαι λίγο επιφυλακτική. Απ' ότι έχω διαβάσει εδώ το συγκεκριμένο τεστ δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστο. Άλλωστε το συγκεκριμένο δεν δείχνει πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης.

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να αδιαθετήσεις και εάν δεν σου ρθει να κάνεις μια χοριακή που είναι 100% αξιόπιστη.

Νένος, δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς για να έχεις οποιοδήποτε σύμπτωμα. Η θετική σκέψη δεν έβλαψε βέβαια ποτέ κανέναν οπότε συνέχισε να σκέφτεσαι θετικά και να απολαύσεις τα Χριστούγεννα!

SOFIA31
23-12-09, 07:18
domnina, εχεις δικιο,πρεπει να ειμαι επιφυλακτικη αλλα να σου πω την αληθεια ειμαι ετοιμη να βγω στο μπαλκονι και να φωναξω οτι περιμενω παιδακι!!!! Εκανα παλι το πρωι και βγηκε και αυτο θετικό και η γραμμουλα ειναι πιο εντονη απο την γρεμμη στο χθεσινο τεστ αλλα και παλι δεν βγαζει ματι!! Λεω να περιμενω 2 μερες και να ξανακανω. Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

magda TS
23-12-09, 16:42
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!
ΓΡΑΦΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ! ΔΥΟ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΕΣ!!!! ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!! ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΑΧΝΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΜΟΥΝ!!! ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!! ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!!! ΓΙΑΤΙ ΟΣΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΝ!!
ΑΑΑ!!! ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΣΩΣΤΑ!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΚΟΟΛ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ! ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!

SOFIA31
24-12-09, 17:34
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΗΔΗ!!!!!ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΤΕΣΤ PREDICTOR ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΑΧΝΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ. ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΓΗΚΕ ΛΕΥΚΟ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ,ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ. ΕΤΣΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ. ΣΙΓΟΥΡΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!

LUVELINA
24-12-09, 18:56
ΝΑ ΥΠΟΘΈΣΩ PREDICTOR.Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ. 2 ΤΕΣΤ ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΑ, 3ΤΟ ΤΕΣΤ 1 ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣ ΘΕΤΙΚΟ, ΧΩΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΗΜΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ..
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΛΑΘΟΥΣ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ...ΜΗΠΩΣ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΤΕΣΤ.... ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΛΕΑΡ ΜΠΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΨΕΥΔΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

NENOS
24-12-09, 21:51
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΗΔΗ!!!!!ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΤΕΣΤ PREDICTOR ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΑΧΝΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ. ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΓΗΚΕ ΛΕΥΚΟ, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΑ,ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ. ΕΤΣΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ. ΣΙΓΟΥΡΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!

εμένα μου φαίνεται λίγο δύσκολο και τα 3 να βγήκαν λάθος, μήπως ήταν καμία βιοχημικη?
μην απογοητεύεσαι, εύχομαι σε όλες μας ο άγιος βασίλης να μας φέρει δώρο ένα μωράκι

SOFIA31
25-12-09, 09:58
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ. ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ CLEAR BLUE ΚΑΙ ΟΧΙ PREDICTOR. ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.

Ανδρομέδα
26-12-09, 04:12
ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΠΡΕΝΤΙΚΤΟΡ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ.... ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΕΝΤΙΚΤΟΡ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

Ηλιάννα
26-12-09, 10:20
Κοριτσια καλημερα και χρονια πολλα

Το εχω πει και το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω

Παμε αμεσως για χοριακη,γιατι να δινουμε πεταμενα λεφτα σε τεστ που δεν ειναι αξιοπιστα;;;Ενω με μια χοριακη ξερεις στα σιγουρα

Στο πρωτο μου παιδι ειχα παρει ενα διπλο clearblue αν θυμαμαι καλα
Κανω το πρωτο με βραδυνα ουρα και 5-6 μερες καθυστερηση και βγηκε θετικο και κανω το επομενο το πρωι μολις ξυπνησα και βγηκε αρνητικο

Μετα αμεσως χοριακη και ειχα ξεκαθαρα αποτελεσματα

Στο δευτερο ηθελα στη γιορτη του συζυγου να ξερω αν ειμαι ή οχι αλλα ηταν 6 μερες πριν την μερα που περιμενα περιοδο,εκανα χοριακη και ειχα το θετικο αποτελεσμα

Το ιδιο και με το τριτο,χοριακη 4 μερες πριν
Στο τριτο τωρα 5 μερες καθυστερηση και δεν πιστευα αυτο που εβλεπα ειχα παθει σοκ....

martha8
26-12-09, 10:50
Ηλιάννα μου να σου ζήσουν!!!!
Αντε και με ένα κοριτσάκι τώρα γιατί ...... πολύ σόβρακο βρε παιδί μου...!!!! :)
Αστειεύομαι!!!! Με το καλό να έρθει και το τέταρτο!!!! ;)

Ηλιάννα
26-12-09, 11:43
:)Με το καλό να έρθει και το τέταρτο!!!! ;)

Eυχαριστω πολυ Μαρθα

Fani77
26-12-09, 18:46
καλησπέρα και χρόνια πολλά.

να ρωτήσω κι εγώ κάτι;;
πριν από λίγες μέρες και μόλις 5 μέρες αφού είχαμε κάνει σεχ με τον άντρα μου σε γόνιμη μέρα είχα μια έντονη υπόταση, σχεδόν λιποθύμησα χωρίς να συντρέχει κάποιος άλλος λόγος (κούραση, έλλειψη φαγητού κλπ). με συνέφεραν οι φίλες μου και μετά από 2 μέρες πήγα για εξετάσεις αίματος. τόσο οι φίλες μου (που είναι γιοτροι) όσο και η μικροβιολόγος με ρώτησαν μήπως παίζει να είμαι έγκυος. Ωστόσο ήταν πολύ νωρίς για να δείξει έστω και η χοριακή. εν τω μεταξύ και κάποιες επόμενες μέρες έχω ατονία και γενικά νιώθω λίγο χάλια.
πιθανώς είναι ψυχολογικό επειδή τρόμαξα λίγο εκείνη τη βραδιά.
είχε καμία τέτοιο σύμπτωμα τόσο νωρίς μέσα στον κύκλο;;;
Αυτά. περιμένω περίοδο ως την παραμονή πρωτοχρονιάς...
πολλές ευχες σε όλες

Diimitris
08-01-10, 19:38
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ... ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, ΣΤΙΣ 30 & 31 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ, ΑΠΟ ΤΟΤΕ Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΚΚΡΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΝΝΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ (ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΑΦΗ) ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ Η ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΕΧΩ ΑΝΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΟΡΕΣΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΥΡΓΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΗΣΕΙ Ή ΣΧΙΣΤΕΙ, ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ, ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΟ ΜΟΡΙΟ ΜΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΝΟΥΣΙΑΣΤΕΙ (ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΝΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΣΕ ΠΕΡΙΣΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΡΕΥΣΕΙ ΥΓΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ? :-(:sad::sad:

margi
08-01-10, 21:38
Dimitris, δεν νομίζω να παίζει εγκυμοσύνη. Εγώ απλά θα σου συνιστούσα να κάνει η φίλη σου εξέταση κολπικού υγρού, γιατί τα συμπτώματα αυτά είναι ύποπτα για κολπίτιδα.

magda TS
08-01-10, 21:47
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ MARGI ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ!!! ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΓΡΑ? ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΑΙ ΑΟΣΜΑ. ΠΟΝΑΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΕΞ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΟΛΠΙΤΙΔΑΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ? ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΕΡΙΟΔΟ? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ!! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ.

catherine23
10-01-10, 18:51
geia sas koritsia!!
eipa na grapsw kai gw tis apories mou apopse...
perimena kanonika periodo stis 2/01, alla stis 27/12 eida kati kafe simadia, ta opoia kratisan gia 1.5 mera..stin arxi nomiza oti adia8etisa, den itan omws periodos. ta kafe simadia ksanaemfanistikan xtes kai simera, kai eilikrina den kserw ti akrivws sumbainei.. apokleietai na einai periodos!! lete na uparxei pi8anotita egkumosunis??? kanonika exw 9 meres ka8usterisi, kai den kserw pws kratiemai kai den kanw ena test...:?
eixe kamia apo sas paromoia empeiria?:confused:

xanp
10-01-10, 18:53
κάνε ένα τεστ και εσύ καλέ να ξέρεις τι γίνετε.

GIOANDY
11-01-10, 12:07
CATHERINE23 τι έγινε?εκανες το τεστ?περιμενουμε νέα σου!!!!ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Marigoula
11-01-10, 12:25
Κοριτσάκι μου κι εγώ είχα 1-2 μέρες κάτι λίγα ροζ καφέ αχνά και τελικά ήμουν έγκυος, κάνε μια χοριακή για να είσαι 100% σίγουρη και πάρε το γιατρό σου! Καλά αποτελέσματα!!!

Χαριτίνη
20-01-10, 01:35
Κορίτσια καλησπέρα!!
Καταρχήν να ευχηθώ σε όλες το νέο έτος να φέρει σε όλες ένα υγιές μωράκι!!:)
Επειδή έχω πολύ καιρό να μπώ στο forum θέλω να σας θυμίσω ποια είμαι..είχα μια παλίνδρομη κύηση και μάλιστα με περίοδο.. μετά απο αυτό είχα αγχωθεί μήπως και δεν ξαναμείνω έγκυος!!
Η γιατρός μου μας βοήθησε πάρα πολύ σε αυτό ...με χαλάρωνε πάρα πολύ!!!Μας είχε πει ότι μέσα σε ένα εξάμηνο θα έχω ξαναμείνει..ήταν τόσο σίγουρη..να θυμίσω τον Ιούνιο είχα την παλίνδρομη και πίστευε ότι μέχρι τον Δεκέμβριο θα είχα ξαναμείνει...έρχεται ο Δεκέμβριος αλλά τίποτα..είχαμε κλείσει με τον άντρα μου για πρωτοχρονιά να φύγουμε ένα ταξίδι για 6 μέρες....πριν φύγουμε είχα αδιαθετήσει και είχε χαλάσει τόσο η ψυχολογία μου γιατί δεν ήμουν έγκυος όπως είχε πει και η γιατρός..ευτυχώς στο ταξίδι δεν είχα περίοδο τουλάχιστον;) μάλιστα ήταν και γόνιμες που αυτό το ανακάλυψα μετά το ταξίδι..όταν γυρίσαμε είχαμε κλείσει ραντεβού στην γιατρό για να κάνω τεστ παπ..ο άντρας μου την ρωτούσε μήπως έπρεπε να κάνουμε εξετάσεις και μας έλεγε ότι δεν υπάρχει λόγος θα μείνω έγκυος και να μην υποβάλλουμε τον εαυτό μας σε τέτοια ταλαιπωρία ...με είχε δει και πόσο στεναχωρημένη ήμουν μάλιστα μου έλεγε ότι λόγω ηλικίας (30) προλαβαίνω να κάνω μέχρι και 15 παιδιά χαριτολογώντας..:lol:
Να μην πολυλογώ άλλο νόμιζα ότι στον υπέρηχο θα έβλεπε αν ήμουν έγκυος αλλά τίποτα γιατί ήταν πολύ νωρίς..όταν φύγαμε απο την γιατρό τότε είδα πότε ήταν οι γόνιμες μου ..αλλά θεώρησα λάθος ημερομηνία περιόδου μου και σήμερα που θυμήθηκα που το είχα γράψει ανακάλυψα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Τα συμπτώματα μου ακριβώς ίδια με την περίοδο και μάλιστα επειδή είχα τους πόνους και υγρά φορούσα και σερβιετάκι μήπως μέρα με την μερα μου έρθει αλλά ευτυχώς ΔΕΝ ΗΡΘΕ!!
Αυτό που με έκανε να υποψιαστώ μήπως είμαι ήταν την Κυριακή το πρωί που ζήτησα από τον άντρα μου μιλφέι:-P:-P:-P:-P:-P
Τέλος, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι είτε αγχωμένη είτε χαλαρή όταν είναι να έρθει θα έρθει....όταν έμπαινα στο forum και διάβαζα όχι άγχος όχι εκείνο όχι το άλλο με εκνέυριζε...εγώ αυτό που έχω να πω είναι να είστε όπως θέλετε να είστε και σίγουρα μα πολύ σίγουρα θα έρθει!!!!!!
Αρκεί να υπάρχει πίστη..τίποτα άλλο...επίσης έκανα και ένα τάμα στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου:)...και σήμερα ανέφερα όλο το όνομα της!!
Συγνώμη αν σας κούρασα...:?

magda TS
20-01-10, 09:34
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!:):):)

Χαριτίνη
20-01-10, 10:06
Se euxaristo para polu magdoula mou kai makari panagia mou na pane ola kala auti ti fora!!!
Oso gia sena pisteuo oxi apla to pisteuo alla eimai sigouri ola tha sou pane kala kai einai thema minon na xanameineis grigora EGUOS!!!
Polla filiaaa:lol:

lidia 4
20-01-10, 10:40
Κορίτσια καλησπέρα!!
Καταρχήν να ευχηθώ σε όλες το νέο έτος να φέρει σε όλες ένα υγιές μωράκι!!:)
Επειδή έχω πολύ καιρό να μπώ στο forum θέλω να σας θυμίσω ποια είμαι..είχα μια παλίνδρομη κύηση και μάλιστα με περίοδο.. μετά απο αυτό είχα αγχωθεί μήπως και δεν ξαναμείνω έγκυος!!
Η γιατρός μου μας βοήθησε πάρα πολύ σε αυτό ...με χαλάρωνε πάρα πολύ!!!Μας είχε πει ότι μέσα σε ένα εξάμηνο θα έχω ξαναμείνει..ήταν τόσο σίγουρη..να θυμίσω τον Ιούνιο είχα την παλίνδρομη και πίστευε ότι μέχρι τον Δεκέμβριο θα είχα ξαναμείνει...έρχεται ο Δεκέμβριος αλλά τίποτα..είχαμε κλείσει με τον άντρα μου για πρωτοχρονιά να φύγουμε ένα ταξίδι για 6 μέρες....πριν φύγουμε είχα αδιαθετήσει και είχε χαλάσει τόσο η ψυχολογία μου γιατί δεν ήμουν έγκυος όπως είχε πει και η γιατρός..ευτυχώς στο ταξίδι δεν είχα περίοδο τουλάχιστον;) μάλιστα ήταν και γόνιμες που αυτό το ανακάλυψα μετά το ταξίδι..όταν γυρίσαμε είχαμε κλείσει ραντεβού στην γιατρό για να κάνω τεστ παπ..ο άντρας μου την ρωτούσε μήπως έπρεπε να κάνουμε εξετάσεις και μας έλεγε ότι δεν υπάρχει λόγος θα μείνω έγκυος και να μην υποβάλλουμε τον εαυτό μας σε τέτοια ταλαιπωρία ...με είχε δει και πόσο στεναχωρημένη ήμουν μάλιστα μου έλεγε ότι λόγω ηλικίας (30) προλαβαίνω να κάνω μέχρι και 15 παιδιά χαριτολογώντας..:lol:
Να μην πολυλογώ άλλο νόμιζα ότι στον υπέρηχο θα έβλεπε αν ήμουν έγκυος αλλά τίποτα γιατί ήταν πολύ νωρίς..όταν φύγαμε απο την γιατρό τότε είδα πότε ήταν οι γόνιμες μου ..αλλά θεώρησα λάθος ημερομηνία περιόδου μου και σήμερα που θυμήθηκα που το είχα γράψει ανακάλυψα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Τα συμπτώματα μου ακριβώς ίδια με την περίοδο και μάλιστα επειδή είχα τους πόνους και υγρά φορούσα και σερβιετάκι μήπως μέρα με την μερα μου έρθει αλλά ευτυχώς ΔΕΝ ΗΡΘΕ!!
Αυτό που με έκανε να υποψιαστώ μήπως είμαι ήταν την Κυριακή το πρωί που ζήτησα από τον άντρα μου μιλφέι:-P:-P:-P:-P:-P
Τέλος, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι είτε αγχωμένη είτε χαλαρή όταν είναι να έρθει θα έρθει....όταν έμπαινα στο forum και διάβαζα όχι άγχος όχι εκείνο όχι το άλλο με εκνέυριζε...εγώ αυτό που έχω να πω είναι να είστε όπως θέλετε να είστε και σίγουρα μα πολύ σίγουρα θα έρθει!!!!!!
Αρκεί να υπάρχει πίστη..τίποτα άλλο...επίσης έκανα και ένα τάμα στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου:)...και σήμερα ανέφερα όλο το όνομα της!!
Συγνώμη αν σας κούρασα...:?
Συγχαρητήρια Χαριτίνη να έχεις μια καλη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Μου έδωσες πολυ κουράγιο διαβάζοντας την ιστορία σου.Εχω τόοοοοσο πολύ αγχος ,έκανα κ εγω τις ίδιες σκέψεις με εσένα..

Dimitroulaa
20-01-10, 13:29
Xaritini,

Eilikrina i istoria sou einai para poli aisiodoksi,sigxaritiria,euxomai oti kalitero se sena k sto bebe sou!!!!Makari oles mas na exoume kapoia stigmi tin tixi tin diki sou. Polu xairomai otan diavazw tetoia! Egw prospathw 11 mines gia mwraki (istoria pou tin exw anaferei se allo forum) alla distixws mexri stigmis tipota!!! Na sou pane ola teleia k na apolafseis oso mporeis tin egkimosini sou!!!!Na sai kala pou tin moirastikes mazi mas ayti tin xara sou!!!!
Filia!!!!

marilou3
21-01-10, 17:44
καλησπερα σε ολες, εχω απελπιστει λιγακι!!!!!!!!!ταχω παιξει βασικα....εχω κυκλο 25 ημερων, λιγο μετα την περιοδο μου ειχα πολυ εντονεσ τσιμπιες στο στηθος μου και κατι ενοχλησεισ αριστερα δεξια χαμηλα στην κοιλια,λεω ωορηξια....δεν εχουν σταματησει απο τοτε και ολο γινονται και πιο εντονα.στο στηθος πιο πολυ. περιμενω να ΜΗΝ ερθει στις 23....αυτες τισ μερες ειδα και λευκα πυκτα υργα αοσμα.στο στηθος μου παρατηρησα αυτα τα σπυρακια που εχουν αναφερθει, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπηρχαν και πριν... παναγια μου εχω ανχοθει τρελα. σορι αν σασ ζαλιζω.ας μου απαντησει καποια συντομα pleeeease. νομιζω οτι χανω το μυαλο μου

ranioula
22-01-10, 08:54
Χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος, αλλά από όσα έχω διαβάσει εδώ και έχω ακούσει γενικότερα ... τα συμπτώματα αυτά μοιάζουν πολύ (πάρα πολύ θα έλεγα) με εγκυμοσύνη ...και τα έχεις και πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα!
Πότε είχες ελεύθερες επαφές?
Υπάρχουν τεστ που μετά την 5η μέρα της σύλληψης δείχνουν...
Αν πάλι μπορεί να περιμένεις 2-3 μέρες, κάνε υπομονή και άν έχεις καθυστέρηση ...κάνε μια χοριακή!
Σου εύχομαι ολόψυχα και ολόθερμα να είσαι έγκυος!!!!!

marilou3
22-01-10, 11:26
Χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος, αλλά από όσα έχω διαβάσει εδώ και έχω ακούσει γενικότερα ... τα συμπτώματα αυτά μοιάζουν πολύ (πάρα πολύ θα έλεγα) με εγκυμοσύνη ...και τα έχεις και πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα!
Πότε είχες ελεύθερες επαφές?
Υπάρχουν τεστ που μετά την 5η μέρα της σύλληψης δείχνουν...
Αν πάλι μπορεί να περιμένεις 2-3 μέρες, κάνε υπομονή και άν έχεις καθυστέρηση ...κάνε μια χοριακή!
Σου εύχομαι ολόψυχα και ολόθερμα να είσαι έγκυος!!!!!
Καλημερα και σε ευχαριστω πολυ που απαντησες, με εχει φαει το ανχοσ. εκανα την προηγουμενη εβδομαδα τεστ...αρνητικοτατο...αλλα ειδα και τον κυκλο μου σε αυτους τουσ υπολογιστες γονιμων ημερων που υπαρχουν και ητανε να μου ερθουν στισ 20 βαση αυτου.λεσ?πω πω ανχοσ ανχοσ. θελουμε παρα πολυ ενα μωρακι.

ranioula
22-01-10, 12:02
marilou, το τεστ που έκανες την προηγούμενη εβδομάδα, λογικό είναι να μην έδειξε πιθανή εγκυμοσύνη, αφού περιμένεις να αδιαθετήσεις μετά τις 20 ...οπότε τώρα είναι η ώρα του τέστ ...
Δεν είναι βέβαια και πολύ αξιόπιστα απ' ότι έχω διαβάσει, αλλά θα το λάβεις περισσότερο υπόψη σου από το προηγούμενο!
Στις συμβουλές καλή είμαι ... (περιμένω να αδιαθετήσω στις 27-28 του μήνα και θέλω από σήμερα να ξεκινήσω τα τεστ ...μόνο και μόνο για την ελπίδα ενός θετικού αποτελέσματος !!!!)
έχουμε πάθει μια ομαδική παράκρουση με τα τεστ και τασυμπτώματα εγκυμοσύνης ....ή είναι η ιδέα μου ??? :D

marilou3
22-01-10, 12:57
marilou, το τεστ που έκανες την προηγούμενη εβδομάδα, λογικό είναι να μην έδειξε πιθανή εγκυμοσύνη, αφού περιμένεις να αδιαθετήσεις μετά τις 20 ...οπότε τώρα είναι η ώρα του τέστ ...
Δεν είναι βέβαια και πολύ αξιόπιστα απ' ότι έχω διαβάσει, αλλά θα το λάβεις περισσότερο υπόψη σου από το προηγούμενο!
Στις συμβουλές καλή είμαι ... (περιμένω να αδιαθετήσω στις 27-28 του μήνα και θέλω από σήμερα να ξεκινήσω τα τεστ ...μόνο και μόνο για την ελπίδα ενός θετικού αποτελέσματος !!!!)
έχουμε πάθει μια ομαδική παράκρουση με τα τεστ και τασυμπτώματα εγκυμοσύνης ....ή είναι η ιδέα μου ??? :D
δεν το συζητω, το ανχοσ ειδες τι κανει...παιδακι μου εγω να δεισ τι εχω παθει...παντως κρατησου για το τεστ ειδες και εγω που το εκανα νωρις μου ειπες οτι ηταν.κρατησου κοριτσακι. σου ευχομαι οτι ποθεις ...στην κοιλιτσα σου να το βρεις!!!!!!!!!!εαν δεν μου ερθει μεχρι αυριο θα κανω αλλο ενα.....θα σας ενημερωσω εννοειτε:-D:-D:-D

ranioula
22-01-10, 14:09
Δε νομίζω να κρατηθώ ... έχω ένα περισσευούμενο στο σπίτι και μέσα στο ΣΚ θα το κάνω και ό,τι θέλει ας δείξει ...
Το ξέρω δεν είναι παιχνίδι ...αλλά είναι μεγάλος πειρασμός να έχεις το τέστ στο συρτάρι ...;-)

ranioula
22-01-10, 14:11
Μαριλού μου, και γω σου εύχομαι να είσαι έγκυος τώρα που μιλάμε και να μας πεις γρήγορα τα ευχάριστα!!!

marilou3
22-01-10, 14:28
Μαριλού μου, και γω σου εύχομαι να είσαι έγκυος τώρα που μιλάμε και να μας πεις γρήγορα τα ευχάριστα!!!
ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου...περιμενω και εγω νεα σου..ευχαριστα!!!!!!!!!:-P

matina25
22-01-10, 14:54
καλη επιτυχια κοριτσια σας ευχομαι! περιμενω να διαβασω τις εξελιξεις!
εγω περιμενω περιοδο σημερα η αυριο...αντε να δουμε καναμε τπτ? εμεις προσπαθουμε απο το καλοκαιρι κ απο τοτε αν εχω κανει τεστ κ αν εχω περασει απογοητευσεις! γι'αυτο κρατιεμαι κ περιμενω...:confused:

sweet_february
22-01-10, 15:06
Καλησπερα κοριτσια!
Λοιπον, απανταω σε ολες σας! Πιανω ενα - ενα τα ερωτηματα!
1) Συμπτωματα εγκυμοσυνης: Καταρχην να ξερετε πως ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα! Υπαρχουν γενικα γυναικες που το καταλαβαινουν απο την 1η μερα της συλληψης που λεει ο λογος και αλλες (οπως εγω καλη ωρα) που δεν 'πα να βρεχει.. Δεν καταλαβαινουν τιποτα! Εγω ξεκινησα με μεγαααααλη υπνηλια και συμπτωματα περιοδου (πρησμενο στηθος, τσιμπηματακια στην κοιλια χαμηλα) και συνεχισα με τρομερες ναυτιες και εμετους που ελεγα πως ειναι απο το αγχος ή μου εχει πεσει ο αιματοκριτης! (Δεν ειχα σταθερο κυκλο για να βασιστω στην καθυστερηση). Τελικα, μια που πηγα στο γυναικολογο και μια που εκλεισα ραντεβου για αυχενικη (οπως πολυ σωστα καταλαβατε, το ανακαλυψα στον 3ο μηνα!)
2) Τεστ εγκυμοσυνης: Χωρις να εχω σκοπο να δυσφημισω τα predictor θελω απλα να σας πω πως εγω εκανα στον 3ο μηνα της εγκυμοσυνης (δηλαδη τον Αυγουστο του 2008) και παρ'ολ'αυτα βγηκε αρνητικο.. Η χοριακη που εκανα για να παω στο γιατρο ειχε βγει 6000 και ομως το τεστ δεν το ανιχνευσε! Λυπαμαι αλλα εγω δεν εμπιστευομαι αυτη την εταιρεια πια γιατι εχω ακουσει ασχημα λογια και απο αλλες κοπελες. Καλυτερα clearblue και ιδανικα χοριακη σε μικροβιολογικο εργαστηριο!
3) Παλλινδρομη και νεα εγκυμοσυνη: Να ξερετε πως απο τη στιγμη που το σωμα σας "εμαθε τον τροπο" να συλλαμβανει, μια νεα εγκυμοσυνη ειναι πολυ πιο ευκολη απο οσο νομιζετε! Απλα θελει περισσοτερη προσοχη το 1ο τριμηνο μεχρι να "δεσει" καλα το σπορακι!
Ελπιζω να βοηθησα! Καλη εγκυμοσυνη σε οσες ειναι ηδη εγκυουλες και με ενα μωρακι γρηγορα σε οσες το επιθυμουν!

ranioula
22-01-10, 15:09
εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Σεπτέμβρη, αλλά δεδομένης της κατάστασης των γυναικολογικών μου, δε βλέπω να γλιτώνω την εξωσωματική ...απλά εύχομαι να γίνει κανένα θαύμα και να μείνω φυσιολογικά ... έχω τάξει λαμπάδα, βαφτίσια κλπ!

ranioula
22-01-10, 15:11
Ματινάκι, καλή επιτυχία στην προσπάθεια !!!
Εύχομαι μέσα στο ΣΚ να έχουμε ευχάριστα νεα, αν όχι όλες, έστω κάποιες από μας!!!

marilou3
23-01-10, 03:03
κοριτσια μου τι να πω.....εκανα τεστ χθες το απογευμα clearblue!!! τιποτα αρνητικοτατο,πιο αρνητικο δεν γινεται.να σκασω ειμαι. πολυ στεναχωρια, αλλα απο περιοδο τιποτα.

marilou3
23-01-10, 03:04
καλη επιτυχια στις υπολοιπες κοπελιτσες.!!!!!τι να κανουμε τον αλλο μηνα....

marilou3
23-01-10, 03:06
καλη επιτυχια κοριτσια σας ευχομαι! περιμενω να διαβασω τις εξελιξεις!
εγω περιμενω περιοδο σημερα η αυριο...αντε να δουμε καναμε τπτ? εμεις προσπαθουμε απο το καλοκαιρι κ απο τοτε αν εχω κανει τεστ κ αν εχω περασει απογοητευσεις! γι'αυτο κρατιεμαι κ περιμενω...:confused:

ευχομαι να μην σου ερθει για....9 ολοκληρουσ μηνεσ;););););)

Ellemphriem
23-01-10, 07:22
Καλησπέρα σε όλες!!!
Είμαι καινούρια στο forum και πήρα την απόφαση να γραφτώ επειδή έμπαινα συχνά ως επισκέπτρια και με βοηθούσαν αυτά που διάβαζα!!!
Για να μην γίνομαι κουραστική θα μπω στο θέμα μου:wink:
Προσπαθούμε σχεδόν 1 χρόνο με τον σύζυγο μου να μείνω έγκυος, στις 23 Ιουνίου μαθαίνω ότι είμαι έγκυος μετά απο περίοδο!!Δυστυχώς όταν ήμουν 2 μήνών και πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα δεν υπήρχε έμβρυο και έκανα αναρόφηση:sad:Η γιατρός μου είπε μετά απο 3 μηνές να ξαναπροσπαθήσουμε πάλι..αρχές Σεπτεβρίου ξεκινήσαμε πάλι ελεύθερα μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά θέε μου!!

Η ερώτηση μου είναι ότι το στήθος μου άρχισε να πρήζεται 15 μέρες πριν και πονάω αρκετά στην κοιλίτσα μου πριν να μου έρθει η περίοδος.Η τελευταία μου περίοδος ήταν 30/08/2009 και κύκλος μου είναι 28-32 ημέρες.Απλά τα συμπτώματαπεριόδου μου εμφανίστηκαν πολύ νωρίτερα απο ότι κανονικά , να φανταστείτε στην 13 μέρα άρχισε να πρήζεται και πριν μια έβδομάδα είχαμε έρθει σε επαφή με τον άντρα μου!!
Αυτό θεώρείται πρώιμο σύμπτωμα εγκυμοσύνης???:oops:
Περιμένω να με διαφωτίσετε
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων:smile:
Χαριτίνη

Αντε να μπω και εγω να πω την εμπειρια μου.....για μενα το ΜΟΝΟ συμπτωμα που ηταν εκτος φυσιολογικου κυκλου ηταν ενας εντονος πονος (σαν τραβηγμα) οταν τεντωνομουν αριστερα κατω στην κοιλια.....(ηταν εκει που κολησε το αυγουλι τελικα).....ολα τα αλλα ηταν εντονοτερα σημαδια αναμενωμενης περιοδου. Δηλαδη, πονακια στην κοιλια (λιγο πιο εντονα), πονος στο στηθος ο οποιος βεβαια κρατησε 1 μηνα :oops::oops: σχεδον.....και τιποτα αλλο......το τεστ το εκανα 1 μερα μετα που ηταν να ερθει η περιοδος......ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας.......

arleta
23-01-10, 20:37
για ζαλαδες κ στομαχι χαλια με εντονη κουραση εχει να πει τιποτα καμια σας;;; περιμενω κ περιοδο κ δεν ερχεται....
αντε να δουμε!!!!!!!

Χαριτίνη
23-01-10, 21:14
UOTE=bounitsa;1455793]για ζαλαδες κ στομαχι χαλια με εντονη κουραση εχει να πει τιποτα καμια σας;;; περιμενω κ περιοδο κ δεν ερχεται....
αντε να δουμε!!!!!!![/QUOTE]
Emena pantos bounitsa mou lene gia test thetikooooo;);)
Makari na pane ola etsi opos ta theleis giati auta pou grafeis einai sumptomata egimosinis afou exeis kai kathisterisi!!!
Perimenoume nea sou!!!!:p:p

arleta
23-01-10, 21:23
λεω μηπως εχει ξεκουρδιστει κανα θυρωειδη παλι η μου λειπουν βιταμινες... δε ξερω!!! τεστ εκανα τη προηγουμενη εβδομαδα αλλα ηταν πολυ νωρις. αρνητικο ητανε...
αμα με εχει αφησει εγκυο με μια φορα μονο τι να πω;;;; γινεται;;; αμαν αυτος ο ανθρωπος!!!!!!!!!!!

matina25
23-01-10, 21:29
καλη επιτυχια κοριτσια! μακαρι ολα να μας πανε καλα κ γρηγορα γιατι δεν αντεχονται αλλες απογοητευσεις!:roll:
εγω ακομα περιμενω...σημερα 1η μερα καθυστερηση-5-6 μερες πρησμενο στηθος κ πονακια πολυ ελαφρια στην κοιλια (δηλαδη κ συμπτωματα περιοδου...:confused:) τιποτα αλλο...μπαινω σε πειρασμο για τεστ αλλα κρατιεμαι με νυχια κ με δοντια γιατι την εχω ξαναπατησει με καθυστερηση...μακαρι παναγιτσα μου αυτη τη φορα να ειναι καθηστερηση εγκυμοσυνης! θα περιμενω λιγες μερες ακομα οσο αντεξω...

matina25
24-01-10, 21:54
τελικα μ ηρθε περιοδος σημερα τ'απογευμα...απογοητευτηκα ακομα 1 φορα...:-( παμε για τον επομενο μηνα παλι!
ευχομαι κοριτσια να εισαστε εσεις εγκυουλες κ να διαβασουμε τα ευχαριστα συντομα να παρουμε κουραγιο οτι θα ερθει κ η σειρα μας!:-)

Dimitroulaa
25-01-10, 10:00
Καλημερα κοριτσια,
Εγω περιμενω στις 28 και μετραω τις μερες αντιστροφα σαν τον φανταρο. Απο συμπτωματα τιποτα το ιδιαιτερο περα απο πονους στην κοιλια περιοδου. Πριν 4 μερες ειχα κατι τραβηγματακια αριστερα αλλα θεωρω οτι ειναι προεορτια της περιοδου. Προσπαθω να παραμενω ηρεμη και να την περιμενω ετσι ωστε αν δεν ερθει (μακαρι!!!!) να βγω στους δρομους με πανο και να το φωναζω!!!! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!!!

georgia1974
25-01-10, 10:19
Καλημερα και απο μενα κοριτσακια μου !!!!
Εγω μετα απο 3 χρονια προσπαθιων και πολλων απογοητευσεων ξαναρχισαμε δυναμικα προσπαθιες απο αυτο τον μηνα γιατι μια επεμβαση ( ενδωμιτριωση, με αφαιρεση ωοθηκης και σαλπιγγας) μας πηρε πισω αρκετα και κυριως ψυχολογικα .....
Ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα μεσα απ την καρδια μου !!!!!

ranioula
25-01-10, 12:37
Καλημέρα, κορίτσια ...περιμένω γύρω στις 28-01 να αδιαθετήσω...
εδώ και λίγες μέρες πονάω χαμηλά στην κοιλιά μου, αλλά όχι αριστερά, ούτε δεξιά, κυρίως στο κέντρο ...τι μπορεί να σημαίνει αυτό ?
Δε θέλω πάλι να ξεσηκωθώ για εγκυμοσύνη και να απογοητεύτώ ...
Αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει να έχω τραβήγματα στο κέντρο της κοιλιάς μου και χαμηλά !

Dimitroulaa
25-01-10, 12:46
Ranioula

Perimenoume tin idia mera.Koita to travigma stin koilia tha mporouse na einai simptwma egkimosinis alla tha mporouse episis na einai k simptwma periodou. Egw opws egrapsa parapanw prospathw na peisw ton eayto mou oti stis 28 perimenw periodo k oxi oti mporei na eimai egkyos etsi wste na elattwsw agxos mou,oso mporei na ginei ayto!!!!Eyxomai pantws na exeis thetika apotelesmata, apla meine iremi k prospathise na min ksesikwnesai prin akoma vevaiwtheis. Elpizw na min me pareksigeis alla prepei na eimaste psixraimes k prosgeiwmenes!!!!Filakia, oti kalitero euxomai!!!!!

ranioula
25-01-10, 12:54
Το ξέρω Δημητρούλα μου και δεν σε παρεξηγώ!
Δεν πρέπει να βασιζόμαστε σε τέτοιου είδους ενδείξεις, αλλά να περιμένουμε καθυστέρηση ...
απλά ανησύχησα, γιατί συνήθως πριν την περίοδο πονάω είτε αριστερά, είτε δεξιά και όχι ακριβώς στο κέντρο!
Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σύντομα μαμά!!!

Dimitroulaa
25-01-10, 12:56
Μακαρι να εισαι, το ευχομαι ολοψυχα!!!!Να μας κρατας ενημερες!!!!!

marilou3
28-01-10, 11:41
κοριτσιααα τελικα εμεισ ειμαστε εγκυος.....δεν μπορω να το πιστεψω, επαθα σοοοοκ, παροτι προσπαθουμε, αλλα απο την χαρα .....τωρα εχω ανχωθει πιο πολυ,αν μπορουν οι μαμαδες και μη, να με ενημερωσουν τι πρεπει να κανω και τι οχι.τωρα εχω πιο πολυ ανχος απο πριν .

Dimitroulaa
28-01-10, 11:44
Καλημερα κοριτσακια,

Εγω σημερα κανονικα περιμενω περιοδο κ συμφωνα με την παραδοση της μου ερχονται πρωι μολις ξυπνησω (δηλαδη ξυπναω παντα απο τους πονους). Σημερα λοιπον δν υπαρχει κανενας πονος οπως επισης κ καμμια περιοδος. Δεν κρατηθηκα λοιπον (τι πρωτοτυπο) και πηρα ενα clear blue το οποιο κ εκανα κ το οποιο εδειξε ενα πεντακαθαρο αρνητικο. Το κοιταω, το ξανακοιταω μπας κ αλλαξει, μηπως εμφανιστει μια αχνη γραμμουλα κατι να με κανει να χαρω αλλα μπααααααααα....εκει παραμενει αρνητικοτατο!!!! Πολυ απογοητευτηκα που καταβαθος ηταν σαν να το ηξερα οτι θα βγει αρνητικο αλλα ηθελα να διαψευστω!Μακαρι ολες οι υπολοιπες που προσπαθειτε να το εχετε πετυχει,αφου δν μπορω να χαρω με μενα να χαρω με καποια αλλη να παρω κ κουραγιο!Φιλια!!!

Dimitroulaa
28-01-10, 11:47
Συγχαρητηριααα, μπραβο ,μπραβο μπραβο!!!!!Οτι καλυτερο ευχομαι,εισαι πολυ τυχερη!!!!!Να μην αγχωνεσαι καθολου ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει καταλληλα!!!!Με εκανες να χαρω παρα πολυ!!!!Συγχαρητηρια ξανα!!!!!

katepin
28-01-10, 12:34
κοριτσιααα τελικα εμεισ ειμαστε εγκυος.....δεν μπορω να το πιστεψω, επαθα σοοοοκ, παροτι προσπαθουμε, αλλα απο την χαρα .....τωρα εχω ανχωθει πιο πολυ,αν μπορουν οι μαμαδες και μη, να με ενημερωσουν τι πρεπει να κανω και τι οχι.τωρα εχω πιο πολυ ανχος απο πριν .

Συγχαρητήρια!
Είμαι καινούργια αλλά καιρό τώρα σας παρακολουθώ. Εύχομαι με ένα πόνο. Ο γυναικολόγος σου θα σε καθοδήγηση για τα πάντα. Φυσιολογικά θα σου γράψει να κανείς αιματολογικές εξετάσεις και ς μετά από 2 εβδομάδες από την καθυστέρηση θα ακούσετε την καρδούλα του. Σου εύχομαι σε 9 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλια σου ένα υγιέστατο ζουζουνάκι.
Σήμερα θα πάω να κάνω και εγώ τεστ γιατί έχω 2 μέρες καθυστέρηση και δεν αντέχω άλλο.

arleta
28-01-10, 13:40
νομιζω πως κι εγω οδευω για ενα δευτερο μωρο....
θα δειξει... περιμενω τη χοριακη να βγει!!!!!!!

SKEK
28-01-10, 13:47

Συγχαρητήρια!! Να μην αγχώνεσαι να τρως υγιεινά και να ξεκουράζεσαι. Μίλα με τον γιατρό σου για φολικό οξύ και βιταμίνες εγκυμοσύνης. Δεν σε ξέρω αλλά πραγματικά χάρηκα και συγκηνήθηκα. Σου εύχομαι τα καλύτερα και μια εύκολυ εγκυμοσύνη!!:-D:-D

patousitsas
28-01-10, 13:49

Με το καλό!!!! Τέτοια να ακούμε μόνο!!!! :lol:

katerina 22
28-01-10, 13:51
Kalhspera se oles sas!!!egw dn eimai kainouria xaxaxa!!!loipon as mou pe i kapoia ti mporei na symvainei?apo tis 16/01 exei prhstei poly to sththos mou kai ponaei... periodo perimenw stis 5/01.mporei na ksekinhsan toso nwris ta symptwmata periodou?????

matina25
28-01-10, 14:49
marilou3 συγχαρητηρια!!!!!!!!! :D:D:D δεν χρειαζεται αγχος τωρα θα πας στο γιατρο κ θα απαντησει σε ολες τις ερωτησεις σου! πολυ χαρηκα κ ας μη σε ξερω! :) μας εδωσες κουραγιο να βαλουμε τα δυνατα μας κ αυτο το μηνα!
bounitsa περιμενουμε κ σενα να μας πεις τα ευχαριστα! καλη τυχη να ερθει κ το δευτερο μωρακι που θελεις!;)

KATERINAMAR
28-01-10, 16:55
marilou3, συγχαρητήρια και από εμένα! Εύχομαι καλή και ήσυχη εγκυμοσύνη! Διάβαζα νωρίτερα την μικρή ιστορία σου για τα συμπτώματα και την καθυστέρηση και αντιλήφθηκα ότι μοιάζουν πολύ με τα δικά μου! Εγώ περιμένω περίδο στις 29 με 30/01. Σήμερα μπήκα στον πειρασμό και έκανα ένα τεστ self clear, το οποίο βγήκε αρνητικό ξεκάθαρα! Λίγο απογοητεύθηκα, αλλά διαβάζοντας ότι και τα δικά σου τεστ βγήκαν αρνητικά και μάλιστα κοντά στην ημερομηνία που περίμενες να αδιαθετήσεις, πήρα λίγο τα πάνω μου. Είναι αυτό που λέμε ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! το μόνο σύμπτωμα που μπορώ να πω ότι έχω είναι ο πόνος στο στήθος, εκτός και αν είναι της φανατασίας μου! Φιλιά πολλά και με το καλό το μωράκι σου!

marilou3
29-01-10, 00:08
κοριτσια πραγματικα με συγκινητε και σασ ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου,ευχομαι σε οοοοολες ανεξαιρετωσ τα πιο θετικα αποτελεσματα. χαιρομαι που ειμαι στην παρεα σασ και τελικα ναιιιιιι....το forum αυτο ειναι γουρλιδικο....μεσα απο την καρδια μου σασ ευχομαι τα καλυτερα και σασ ευχαριστω για τις ευχες σας.είμαι σιγουρη οτι ο απορειες μου θα ειναι απεραντες....και ο φοβοσ μου επισησ...μικροσ,αλλα υπάρχει τι να κανουμε;....

marilou3
29-01-10, 00:20
marilou3, συγχαρητήρια και από εμένα! Εύχομαι καλή και ήσυχη εγκυμοσύνη! Διάβαζα νωρίτερα την μικρή ιστορία σου για τα συμπτώματα και την καθυστέρηση και αντιλήφθηκα ότι μοιάζουν πολύ με τα δικά μου! Εγώ περιμένω περίδο στις 29 με 30/01. Σήμερα μπήκα στον πειρασμό και έκανα ένα τεστ self clear, το οποίο βγήκε αρνητικό ξεκάθαρα! Λίγο απογοητεύθηκα, αλλά διαβάζοντας ότι και τα δικά σου τεστ βγήκαν αρνητικά και μάλιστα κοντά στην ημερομηνία που περίμενες να αδιαθετήσεις, πήρα λίγο τα πάνω μου. Είναι αυτό που λέμε ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! το μόνο σύμπτωμα που μπορώ να πω ότι έχω είναι ο πόνος στο στήθος, εκτός και αν είναι της φανατασίας μου! Φιλιά πολλά και με το καλό το μωράκι σου!

ναι και εγω δεν ηθελα να πεταω στα συννεφα για να μην φαω τα μουτρα μου,οποτε πηγα και εκανα χοριακη β,ενημερωθηκα παρα πολυ απο εδω μεσα και απο αλλεσ κοπελεσ και μπορω να πω ηταν η καλυτερη βοηθεια, γιατι οσο να πεισ δεν τα πολυσυζητας, και εδω υπαρχουν πολλες εμπειριες και γνωμες και η καθε μια απο μασ για τον ιδιο σκοπο ζει οποτε η μια βοηθαει την αλλη. οσο για τα τεστ.....συγνωμη αλλα καθολου εγκυρα....εκανα τρια, ενα self clear και δυο clear blue. ημουν τοσο σιγουση οτι δεν ειμαι που ελεγα αντε να μου ερθει να παμε για τον επομενο μηνα, περιμενα περιμενα τιποτα.... 2-3 μερες μετα την καθυστερηση ειχα αιμα καφε σκουρο για 2 μερες ,λιγο,και σταματησε και ολο ελεγα, τωρα θα μου ερθει τωρα θα μου ερθει και τιποτα. ωσπου το πηρα αποφαση και λεω θα κανω β χοριακη. η να μου ερθει η οχι ειχα εκνευριστει ασε:oops: και οταν ακουσα τα αποτελεσματα τρελαθηκα. δεν το περιμενα γιατι ειχα και πονουσ περιοδου οποτε λεω θα μου ερθει....την εκανα πιο πολυ για να μου φυγει εντελωσ απο μεσα μου η ιδεα γιατι λεω μπορει να το προκαλω και μονη μου, ξερω και γω.τοσα γινονται. και τελικα....ενα ΜΩΡΑΚΙ..Σου ευχομαι να εχεισ το αποτελεσμα που θελεισ μεσα απο την καρδια μου. ολεσ οι κοπελες ειστε αξιολατρευτες

marilou3
29-01-10, 00:22
marilou3 συγχαρητηρια!!!!!!!!! :D:D:D δεν χρειαζεται αγχος τωρα θα πας στο γιατρο κ θα απαντησει σε ολες τις ερωτησεις σου! πολυ χαρηκα κ ας μη σε ξερω! :) μας εδωσες κουραγιο να βαλουμε τα δυνατα μας κ αυτο το μηνα!
bounitsa περιμενουμε κ σενα να μας πεις τα ευχαριστα! καλη τυχη να ερθει κ το δευτερο μωρακι που θελεις!;)

ποτε να μην το βαζεισ κατω , η θεληση ειναι μεγαλη δυναμη. σου ευχομαι οτι καλυτερο.:lol:

marilou3
29-01-10, 00:24
Συγχαρητήρια!! Να μην αγχώνεσαι να τρως υγιεινά και να ξεκουράζεσαι. Μίλα με τον γιατρό σου για φολικό οξύ και βιταμίνες εγκυμοσύνης. Δεν σε ξέρω αλλά πραγματικά χάρηκα και συγκηνήθηκα. Σου εύχομαι τα καλύτερα και μια εύκολυ εγκυμοσύνη!!:-D:-D

μου εδωσε φολικο οξυ για βιταμινες δεν μου ειπε ακομα, θα του το αναφερω, ακομα ειμαι στην φαση των εξετασεων.....:lol:. σε ευχαριστω παρα πολυ

marilou3
29-01-10, 00:27
Συγχαρητήρια!
Είμαι καινούργια αλλά καιρό τώρα σας παρακολουθώ. Εύχομαι με ένα πόνο. Ο γυναικολόγος σου θα σε καθοδήγηση για τα πάντα. Φυσιολογικά θα σου γράψει να κανείς αιματολογικές εξετάσεις και ς μετά από 2 εβδομάδες από την καθυστέρηση θα ακούσετε την καρδούλα του. Σου εύχομαι σε 9 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλια σου ένα υγιέστατο ζουζουνάκι.
Σήμερα θα πάω να κάνω και εγώ τεστ γιατί έχω 2 μέρες καθυστέρηση και δεν αντέχω άλλο.

σε ευχαριστω παρα πολυ, τι εγινε τελικα με το τεστ σου? ευχομαι να πηγαν ολα οπωσ τα θεσ. ναι ειμαι στην φαση των εξετασεων τωρα..... ξερετε αν μπορω να τισ κανω στο ΙΚΑ? η πρεπει να παω σε ιδιωτικο;

marilou3
29-01-10, 00:30
Συγχαρητηριααα, μπραβο ,μπραβο μπραβο!!!!!Οτι καλυτερο ευχομαι,εισαι πολυ τυχερη!!!!!Να μην αγχωνεσαι καθολου ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει καταλληλα!!!!Με εκανες να χαρω παρα πολυ!!!!Συγχαρητηρια ξανα!!!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ, εγω θα ελεγα να κανεις καλυτερα μια εξεταση αιματος δεν τα εμπιστευομαι τα τεστ. μετα απο αυτο που επαθα....

marilou3
29-01-10, 00:31

καλα αποτελεσματα..........:-D

katepin
29-01-10, 07:57
Χθες έκανα 2 τεστ (1 είχε λήξη και το είδα μετά). Βρήκαν θετικά. Αύριο θα πάω να κάνω μια χορειακή και να κλείσω ραντεβού με γυναικολόγο από βδομάδα.
marilou3 (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=22876) Λογικά μπορείς στο ΙΚΑ απλά εάν δεν κάνω λάθος πρέπει να κλείσεις ραντεβού και δεν ξέρω ποσό χρόνο αναμονή έχουν.
Θα σου έλεγα να τις κάνεις τώρα καλύτερα ιδιωτικά γιατί ειδικά στην αρχή κανείς διάφορα που δεν τις επαναλαμβάνεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Τις επόμενες - γιατί κάθε 2 μήνες περίπου θα κανείς γενικές αίματος και ούρων- τις κάνεις εάν θες στο ΙΚΑ που προλαβαίνεις να πάρεις και ραντεβού.
Εύχομαι σε όλες θετικά αποτελέσματα το γρηγορότερο δυνατόν.

Dimitroulaa
29-01-10, 10:20
Δυστυχως αδιαθετησα χτες το βραδυ, η απογοητευση σε ολο της το μεγαλειο οσο κ αν προσπαθουσα να ειμαι ηρεμη και να μην με παιρνει απο κατω. Και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορω να μιλησω σε κανεναν, για ολους ολα ειναι τελεια! Οτι καλυτερο κοριτσακια σε ολες!!

katepin
29-01-10, 11:09
Δυστυχως αδιαθετησα χτες το βραδυ, η απογοητευση σε ολο της το μεγαλειο οσο κ αν προσπαθουσα να ειμαι ηρεμη και να μην με παιρνει απο κατω. Και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορω να μιλησω σε κανεναν, για ολους ολα ειναι τελεια! Οτι καλυτερο κοριτσακια σε ολες!!

Ξερώ ότι είναι εύκολο να λες μην αγχώνεσαι, μην στενοχωριέσαι, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις και να μην το σκέφτεσαι.
Σκέψου μόνο θετικά. Κοίτα προς και όχι πίσω. Μια νέα ευκαιρία ξεκινά. Σου εύχομαι ολόψυχα αυτός ο νέος κύκλος να είναι και ο τυχερός.

errika1964
29-01-10, 11:28
Καλημερα κοριτσια,τον δεκεμβριο προχωρησα σε εξωσωματικη δυστιχως ομως στις 21/12 ηρθε περιοδος η οποια κρατησε 15 ημερες με πολυ λιγο αιμα.Μεχρι σημερα δεν εχω αδιαθετηση κοντευω να τρελαθω.Ο κυκλος μου κραταει 33 ημερες και λογικα εχω καθυστερηση 7 ημερες.Υπαρχει καμμια παρομοια περιπτωση?

KATERINAMAR
29-01-10, 12:24
Υπομονή για τον επόμενο μήνα Dimitroula μου! Οι μέρες περνάνε γρήγορα! Ξέρω ότι η απογοήτευση σου είναι μεγάλη άλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα!!! Και εγώ έκανα στις 28/01 ένα τέστ το οποίο βγήκε αρνητικό και καταλαβαίνεις! Μια από τα ίδια σε συναισθήματα! Αύριο περιμένω την ακατανόμαστη και η ψυχολογία στα πατώματα. Εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός και για τις δυό μας αλλά σε όλες όσες επιθυμούν κάτι αντίστοιχο!

KATERINAMAR
29-01-10, 12:39
Καλημερα κοριτσια,τον δεκεμβριο προχωρησα σε εξωσωματικη δυστιχως ομως στις 21/12 ηρθε περιοδος η οποια κρατησε 15 ημερες με πολυ λιγο αιμα.Μεχρι σημερα δεν εχω αδιαθετηση κοντευω να τρελαθω.Ο κυκλος μου κραταει 33 ημερες και λογικα εχω καθυστερηση 7 ημερες.Υπαρχει καμμια παρομοια περιπτωση?

Errika μου δυστυχώς δεν μπρορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά ξέρω όμως περιπτώσεις που μετά από αποτυχημένη εξωσωματική, ακολούθησε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη λόγω της απώλειας του άγχους! Μήπως ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία και συνέβη το πολυπόθητο χωρίς να το καταλάβεις? Στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά! Βέβαια μπορείς να κάνεις μια χοριακή ή να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου. Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

katerina 22
29-01-10, 12:46
koritsakia as mou apanthsei kai mena kapoia!!!!!

katerina 22
29-01-10, 12:55
Kalhspera se oles sas!!!egw dn eimai kainouria xaxaxa!!!loipon as mou pe i kapoia ti mporei na symvainei?apo tis 16/01 exei prhstei poly to sththos mou kai ponaei... periodo perimenw stis 5/01.mporei na ksekinhsan toso nwris ta symptwmata periodou?????

KATERINAMAR
29-01-10, 12:58

Katerinaki συγγνώμη! Εμπειρικά μιλώντας και από αυτά που ακούω γενικότερα, τα συμπτώματα της περιόδου συνήθως ξεκινάνε μία ή δύο μέρες νωρίτερα. Εσύ έχεις από νωρίς ένα πολύ βασικό σύμπτωμα της εγυμοσύνης (πρησμένο στήθος). Ελπίζω να είναι αυτό που επιθυμείς! Λογικά περίοδο περιμένεις 5/02 και όχι 5/01 που γράφεις. Δηλαδή έχει 7 μέρες ακόμα να περιμένεις! Και δεν περνάνε οι ριμάδες!!!! Πάντως μην μπεις στον πειρασμό και κάνεις τεστ από τόσο νωρίς! Εγώ την έκανα την βλακεία και τώρα έχω ένα αρνητικό τεστ στο ενεργητικό μου για αυτόν το μήνα και φυσικά μεγάααααααλη απογοήτευση!!!

katerina 22
29-01-10, 13:01
nai sorry 5/02!ax makari!oxi den kanw test edw kai 4mhnes apogohteuomai...tha kratithw auth th fora!!elpizw kai sena na ginei auto pou potheis!!!euxaristw..tha ta poume

KATERINAMAR
29-01-10, 13:06
Ξερώ ότι είναι εύκολο να λες μην αγχώνεσαι, μην στενοχωριέσαι, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις και να μην το σκέφτεσαι.
Σκέψου μόνο θετικά. Κοίτα προς και όχι πίσω. Μια νέα ευκαιρία ξεκινά. Σου εύχομαι ολόψυχα αυτός ο νέος κύκλος να είναι και ο τυχερός.
Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ! τί ωραίο συναίσθημα! Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη μέσα από την καδριά μου!!! Είναι το πρώτο σου παιδί? Εσύ πέρα από την καθυστέρηση είχες κάποια άλλα συμπτώματα?

Dimitroulaa
29-01-10, 14:14
Katepin,
S'eyxaristw gia ta kala sou logia, thelw na pistevw oti ola ontws tha pane kala. Kai se sena oti kalitero.
Katerinamar, ayto pou me kanei k stenaxwriemai perissotero einai oti ton epomeno mina kleinoume enan olokliro xrono prospatheiwn, isws oxi entatikwn apo tin arxi alla sinolika 1 xronos eleftheris epafis. Eseis poso kairo prospatheite??Makari na einai tixeros ontws o epomenos minas giati eilikrina oso pernaei o kairos egw agxwnomai akoma pio polu stin idea oti mporei k kati na simvainei. Makari ola na pane opws emeis ta pothoume. Filakia!!!!

KATERINAMAR
29-01-10, 14:30
Katepin,
S'eyxaristw gia ta kala sou logia, thelw na pistevw oti ola ontws tha pane kala. Kai se sena oti kalitero.
Katerinamar, ayto pou me kanei k stenaxwriemai perissotero einai oti ton epomeno mina kleinoume enan olokliro xrono prospatheiwn, isws oxi entatikwn apo tin arxi alla sinolika 1 xronos eleftheris epafis. Eseis poso kairo prospatheite??Makari na einai tixeros ontws o epomenos minas giati eilikrina oso pernaei o kairos egw agxwnomai akoma pio polu stin idea oti mporei k kati na simvainei. Makari ola na pane opws emeis ta pothoume. Filakia!!!!
Ο ένας χρόνος προσπαθειών δεν λέει τίποτα αν οι προσπάθειες δεν είναι εντατικές. Εμείς ένα χρόνο κάναμε ελεύθερα χωρίς να υπολογίζω ούτε μέρες ούτε τίποτα. Φυσικά δεν είχα μείνει έγκυος. Έλεγα θα το αφήσω και άν είναι να συμβεί έχει καλώς. Αργότερα όμως αναρωτήθηκα μήπως κάτι δεν πάει καλά και δεν είμαστε από τα τυχερά ζευγάρια. Έτσι είπαμε να κάνουμε τις μέρες που υπολογίζω γόνιμες. Με αυτόν τον τρόπο έμεινα έγκυος στην δεύτερη προσπάθεια αλλά η εγκυμοσύνη δεν πήγε καλά και παλινδρόμησε την 8η εδβομάδα δυστυχώς. Τώρα με το νέο έτος είπαμε να ξαναπροσπαθήσουμε και με λίγα λόγια ο Ιανουάριος ήταν ο πρώτος μήνας εντατικών προσπαθειών. Τι να πω, προσπαθώ να αυξήσω τις πιθανότητες. Βέβαια η διαδικασία μετρήματος δημιουργεί άγχος αλλά δεν ξέρω τελικά πώς πρέπει να το χειριστώ. Γιαυτό σου λέω μην απογοητεύεσαι με το χρονικό διάστημα που έχει περάσει, αν μάλιστα το διάστημα αυτό είναι πολύ χαλαρό.

Dimitroulaa
29-01-10, 15:19
Katerinmar,

Den mporeis na fantasteis poso kouragio mou dinei i istoria sou,lipamai para poli gia tin atixia pou eixes me tin egkimosini sou. Emeis i alitheia einai oti distixws logw douleias mporei na erthoume se epafi 1-2 fores stis gonimes k ayto oxi akrivws tin 14h mera pou lene, oi ipoloipes fores einai se mi gonimes meres. Apla ayto to mina i gonimi mera simfwna me to imerologio itan h 14h k emeis eixame epafi 12 k 16 k perimena oti isws na ginei kapoio thayma. Den thelw na mpleksw me giatrous,programmata,farmaka, k epipleon agxos (pou an xreiastei vevaia tha ginei). Sou euxomai mesa apo tin kardia mou oti kalitero k eimai sigouri oti enas apo tous amesa epomenous mines tha einai o tixeros sou k ola tha pane teleia!!!!Eyxaristw polu polu polu!!!!

jeni-jeni
29-01-10, 22:06
γεια σας,θα ηθελα λιγακι τα φωτα σας σε καποιο θεμα...
εχω μεινει εγκυος μια φορα και εχω μια κορουλα 3,5 χρονων..
το σκεφτομαι για δευτερο παιδακι βασικα αλλα οχι τωρα...τελος παντων...
πριν μια εβδομαδα λοιπον (την ημερα που πεθανε η γιαγια μου,λεω μηπως ητανε απο στεναχωρια,γι αυτο το γραφω) πηγα καποια στιγμη στην τουαλετα και ειδα λιγο κοκκινο αιμα,ενω δεν περιμενα περιοδο...
αλλα και την επομενη μερα παλι περιπου 2 φορες την ημερα εκεινη οπως και την προηγουμενη παλι ειδα αιμα...αυτο ητανε ολο,το ειπα σε 2 φιλες μου και η μια μου ειπε οτι και στις 2 κορουλες της οταν ειχε μεινει εγκυος ειχε δει αιμα οπως και εγω..
εν το μεταξυ εχω 2-3 μερες που εχω καποιες αναγουλες (στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα ουτε αναγουλες,ουτε ζαλαδες,ουτε τιποτα..)
και κατι αλλο,εχω μια νυστα ολη μερα αλλο πραγμα,τωρα ας πουμε που ειναι 10 το βραδυ κοιμαμαι ορθια (συνηθως κοιμαμαι στι; 12 με 1 καθε βραδυ)
περιμενω περιοδο 9 φεβρουαριου,δεν εχω βεβαια σταθερο κυκλο,οποτε θυμαται ερχετε αλλα λεω...ετσι για να λεωποτε περιμενω..
βασικα δεν εχω καθε μηνα οωρριξια ετσι μου ειχε πει η γυναικολογος..

λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης??
μηπως και ειμαι??βασικα δεν ηθελα αυτη τη στιγμη κατι τετοιο αλλα αν ειμαι καλως να ερθει εννοειτε....:p

περιμενω τις αποψεις σας και τις γνωσεις σας σε αυτο το θεμα....

eri
30-01-10, 12:02
γεια σας,θα ηθελα λιγακι τα φωτα σας σε καποιο θεμα...
εχω μεινει εγκυος μια φορα και εχω μια κορουλα 3,5 χρονων..
το σκεφτομαι για δευτερο παιδακι βασικα αλλα οχι τωρα...τελος παντων...
πριν μια εβδομαδα λοιπον (την ημερα που πεθανε η γιαγια μου,λεω μηπως ητανε απο στεναχωρια,γι αυτο το γραφω) πηγα καποια στιγμη στην τουαλετα και ειδα λιγο κοκκινο αιμα,ενω δεν περιμενα περιοδο...
αλλα και την επομενη μερα παλι περιπου 2 φορες την ημερα εκεινη οπως και την προηγουμενη παλι ειδα αιμα...αυτο ητανε ολο,το ειπα σε 2 φιλες μου και η μια μου ειπε οτι και στις 2 κορουλες της οταν ειχε μεινει εγκυος ειχε δει αιμα οπως και εγω..
εν το μεταξυ εχω 2-3 μερες που εχω καποιες αναγουλες (στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα ουτε αναγουλες,ουτε ζαλαδες,ουτε τιποτα..)
και κατι αλλο,εχω μια νυστα ολη μερα αλλο πραγμα,τωρα ας πουμε που ειναι 10 το βραδυ κοιμαμαι ορθια (συνηθως κοιμαμαι στι; 12 με 1 καθε βραδυ)
περιμενω περιοδο 9 φεβρουαριου,δεν εχω βεβαια σταθερο κυκλο,οποτε θυμαται ερχετε αλλα λεω...ετσι για να λεωποτε περιμενω..
βασικα δεν εχω καθε μηνα οωρριξια ετσι μου ειχε πει η γυναικολογος..

λετε να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης??
μηπως και ειμαι??βασικα δεν ηθελα αυτη τη στιγμη κατι τετοιο αλλα αν ειμαι καλως να ερθει εννοειτε....:p

περιμενω τις αποψεις σας και τις γνωσεις σας σε αυτο το θεμα....

Καλημέρα jeni-jeni!Και εγώ είμαι μαμά 2 παιδιών και μέχρι χθες είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό με εσένα.Και εγώ αναρωτιώμουνα τί ήταν εκείνο το αίμα.Μέχρι και στον γιατρό πήγα αλλά μου είπε ότι δεν έβλεπε κάτι ανησυχητικό...Οι μέρες περνούσαν και περίοδος πουθενά!Στην 4η ημέρα καθυστέρησης έκανα τεστ ψηφιακό εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικότατο.Μετά από 10 μέρες ξαναέκανα και βγήκε θετικότατο.Η χοριακή έδειξε 3090 μονάδες!!!!!Δεν ξέρω τί ήταν το αίμα αλλά ξέρω ότι είμαι στην 5η εβδομάδα κύησης!!!!!!!!!

jeni-jeni
30-01-10, 12:10
Καλημέρα jeni-jeni!Και εγώ είμαι μαμά 2 παιδιών και μέχρι χθες είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό με εσένα.Και εγώ αναρωτιώμουνα τί ήταν εκείνο το αίμα.Μέχρι και στον γιατρό πήγα αλλά μου είπε ότι δεν έβλεπε κάτι ανησυχητικό...Οι μέρες περνούσαν και περίοδος πουθενά!Στην 4η ημέρα καθυστέρησης έκανα τεστ ψηφιακό εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικότατο.Μετά από 10 μέρες ξαναέκανα και βγήκε θετικότατο.Η χοριακή έδειξε 3090 μονάδες!!!!!Δεν ξέρω τί ήταν το αίμα αλλά ξέρω ότι είμαι στην 5η εβδομάδα κύησης!!!!!!!!!

καλημερα!!πολυ ωραια χαιρομαι για σενα...:p,με το καλο να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο!!!
εγω δεν ξερω βασικα αν πρεπει να κανω τεστ ακομα,θα δειξει αραγε?ακομα δεν εχω καθυστερηση,στις 9 περιμενω να μου ερθει...
εχω ξεπουληθει στα τεστ,δεν θεεεεεεεεεελω αλλα τεστ και λεω να περιμενω καλυτερα λιγο ακομα....αν και δεν εχω σταθερο κυκλο,τι να περιμενω?αφου δεν προκειτε να ερθει κανονικα??
εχω ακουσει οτι βγαλανε καποια τεστ που δειχνουνε πριν απο την καθυστερηση....γνωριζεις κατι τετοιο???

marilou3
31-01-10, 10:19
Χθες έκανα 2 τεστ (1 είχε λήξη και το είδα μετά). Βρήκαν θετικά. Αύριο θα πάω να κάνω μια χορειακή και να κλείσω ραντεβού με γυναικολόγο από βδομάδα.
marilou3 (http://www.parents.gr/forum/member.php?u=22876) Λογικά μπορείς στο ΙΚΑ απλά εάν δεν κάνω λάθος πρέπει να κλείσεις ραντεβού και δεν ξέρω ποσό χρόνο αναμονή έχουν.
Θα σου έλεγα να τις κάνεις τώρα καλύτερα ιδιωτικά γιατί ειδικά στην αρχή κανείς διάφορα που δεν τις επαναλαμβάνεις κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Τις επόμενες - γιατί κάθε 2 μήνες περίπου θα κανείς γενικές αίματος και ούρων- τις κάνεις εάν θες στο ΙΚΑ που προλαβαίνεις να πάρεις και ραντεβού.
Εύχομαι σε όλες θετικά αποτελέσματα το γρηγορότερο δυνατόν.

συνχαρητηριαααααααα μπραβο. σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.περιμενω νεα μετα τον γιατρο.....

katepin
01-02-10, 09:03
Περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα της χορικής (για να το επιβεβαιώσω δηλαδή) και θα κλείσω εάν είναι όλα καλά ραντεβού με τον γυναικολόγο.
Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και σε αυτήν ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.
Δεν πόναγε η κοιλιά μου, δεν πρήστηκε το στήθος μου (1 -2 μέρες μετά τις γόνιμες μέρες έγινε λίγο ευαίσθητο αλλά και αυτό το σύμπτωμα έφυγε μετά). Λίγη παραπάνω κούραση ίσως, αδικαιολόγητη μη όρεξη για γλυκά (εγώ είχα πάντα όρεξη για γλυκά) και ξαφνική τριχόπτωση. τώρα που το σκέφτομαι
Στην πρώτη εγκυμοσύνη αντίθετα ήμουν σίγουρη ότι είχα μείνει έγκυος πριν κάνω το τεστ. Πόναγε πολύ η κοιλιά μου, μια εβδομάδα πριν αδιαθετήσω και παρά παρά πολύ έντονα (σαν σε κολικό περιόδου).
Τι να πω δυο ακραίες περιπτώσεις (εάν ισχύει ότι είμαι έγκυος και τώρα)
Εύχομαι σε όλους μας καλά αποτελέσματα

katerina 22
01-02-10, 13:08
Geia sas kai pali...prwta apola euxomai se oles na ginei auto pou pragmatika potheite!!!loipon egw opws exw ksanapei perimenw periodo 5/02 kai apo 16/01 exei prhstei poly to sththos mou!mesa sto s/k eixa tous ponous sthn koilia opws otan paw na adiathethsw kai arketa ponakia sth mesh!!yparxoun paromoioi ponoi kai sthn egkymosunh"???ax peite mou....

vassouli
01-02-10, 13:56
Geia sas kai pali...prwta apola euxomai se oles na ginei auto pou pragmatika potheite!!!loipon egw opws exw ksanapei perimenw periodo 5/02 kai apo 16/01 exei prhstei poly to sththos mou!mesa sto s/k eixa tous ponous sthn koilia opws otan paw na adiathethsw kai arketa ponakia sth mesh!!yparxoun paromoioi ponoi kai sthn egkymosunh"???ax peite mou....

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ..
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ 10/2 ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΨΙΛΟΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ?ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ???ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΤΣΙ...PLEASE HELP ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΑΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..

jeni-jeni
01-02-10, 14:14
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ..
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ 10/2 ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΨΙΛΟΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ?ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ???ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΤΣΙ...PLEASE HELP ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΑΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..

γεια σου!!εγω δεν ειχα τα ιδια συμπτωματα,και λεω ειχα γιατι απο χθες ειμαι μια χαρα,τερμα και οι αναγουλες και ολα,λιγακι υπνηλια μου εχει μεινει..
αλλα θα δειξει..
αυτο ακριβως που λες να μην τα παιρνεις σαν συμπτωματα και μετα απογοητευτεις...να εισαι χαλαρη μεχρι τις 10/2 και να περιμενεις να δεις αν θα σου ερθει,αν εχεις σταθερο κυκλο σιγουρα θα σου λυθει η απορια πολυ γρηγορα..εμενα αυτην ειναι η ταπεινη μου γνωμη...γιατι και εγω ειχα βιωσει καποιες απογοητευσεις (οχι πολλες βεβαια) αποφασισα να χαλαρωσω στο τελος και ετσι εμαθα οτι ειμαι εγκυος!!:p

ranioula
01-02-10, 14:36
Γειά σας και από μένα!
Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα κατάφεραν και καλή τύχη σε όλες εμάς που ακόμη προσπαθούμε!:!:
Ήθελα να γράχω αυτό το post για όσες κοπέλες ψάχνουν εναγωνίως τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης, όπως έκανα και γω, πριν καλά καλά να έχω καθυστέρηση!
Το μήνα που μας πέρασε περίμενα να αδιαθετήσω στις 28-01 και ήδη από τις 16-01 είχα αρχίσει να έχω "περίεργα συμπτώματα".
Τα συμπτώματα ξεκίνησαν με το στομάχι ... ελαφρύς πόνος, μικρές αναγούλες, καούρες και ενοχλήσεις σε κάποια φαγητά.
Την επόμενη εβδομάδα, οι ενοχλήσεις συνεχίστηκαν στο στομάχι και άρχισαν και τα πονάκια χαμηλά, τραβήγματα στην κοιλιά και πόνος στη μέση ...παρόμοιος με αυτόν της περιόδου.
Έλεγα διαρκώς στον εαυτό μου "λες να είμαι έγκυος?" και βαθιά μέσα μου το πίστευα ... Λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, είχα τρομερή κούρααση και υπνηλία, πρήξιμο και ενόχληση στο στήθος και πυρετό 37,0 -37,5. Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι αυτή τη φορά τα είχαμε καταφέρει και ανυπομονούσα να περάσουν οι μέρες για να κάνω το τέστ εγκυμοσύνης και να βεβαιωθώ. Είχα σκεφτεί ακόμη και για το πως να το ανακοινώσω στον άντρα μου και στους γονείς μας! Τέτοια σιγουριά ...:oops:
Είχα όλα τα συμπτώματα και όχι στη φαντασία μου!
Να σκεφτείτε ότι από τον πόνο στην κοιλιά ξύπνησα ένα βράδυ στα καλά καθούμενα!
Στις 28-01 έκανα τεστ ...αρνητικό!
Και στις 29-01 αδιαθέτησα! Η απογοήτευσή μου αφάνταστη!
Κατά τη γνώμη μου, μην εμπιστέυεστε τα συμπτώματα!
Δεν μπορούν να σας πουν κάτι ...Μάλλον επειδή είναι πολύ νωρίς ακόμη!
Και επειδή το στομάχι μου εξακολουθεί να με ενοχλεί, μάλλον θα πρέπει να το κοιτάξω σε γαστρεντερολόγο!!!:evil:

KATERINAMAR
01-02-10, 14:51
Γειά σας και από μένα!
Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα κατάφεραν και καλή τύχη σε όλες εμάς που ακόμη προσπαθούμε!:!:
Ήθελα να γράχω αυτό το post για όσες κοπέλες ψάχνουν εναγωνίως τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης, όπως έκανα και γω, πριν καλά καλά να έχω καθυστέρηση!
Το μήνα που μας πέρασε περίμενα να αδιαθετήσω στις 28-01 και ήδη από τις 16-01 είχα αρχίσει να έχω "περίεργα συμπτώματα".
Τα συμπτώματα ξεκίνησαν με το στομάχι ... ελαφρύς πόνος, μικρές αναγούλες, καούρες και ενοχλήσεις σε κάποια φαγητά.
Την επόμενη εβδομάδα, οι ενοχλήσεις συνεχίστηκαν στο στομάχι και άρχισαν και τα πονάκια χαμηλά, τραβήγματα στην κοιλιά και πόνος στη μέση ...παρόμοιος με αυτόν της περιόδου.
Έλεγα διαρκώς στον εαυτό μου "λες να είμαι έγκυος?" και βαθιά μέσα μου το πίστευα ... Λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, είχα τρομερή κούρααση και υπνηλία, πρήξιμο και ενόχληση στο στήθος και πυρετό 37,0 -37,5. Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι αυτή τη φορά τα είχαμε καταφέρει και ανυπομονούσα να περάσουν οι μέρες για να κάνω το τέστ εγκυμοσύνης και να βεβαιωθώ. Είχα σκεφτεί ακόμη και για το πως να το ανακοινώσω στον άντρα μου και στους γονείς μας! Τέτοια σιγουριά ...:oops:
Είχα όλα τα συμπτώματα και όχι στη φαντασία μου!
Να σκεφτείτε ότι από τον πόνο στην κοιλιά ξύπνησα ένα βράδυ στα καλά καθούμενα!
Στις 28-01 έκανα τεστ ...αρνητικό!
Και στις 29-01 αδιαθέτησα! Η απογοήτευσή μου αφάνταστη!
Κατά τη γνώμη μου, μην εμπιστέυεστε τα συμπτώματα!
Δεν μπορούν να σας πουν κάτι ...Μάλλον επειδή είναι πολύ νωρίς ακόμη!
Και επειδή το στομάχι μου εξακολουθεί να με ενοχλεί, μάλλον θα πρέπει να το κοιτάξω σε γαστρεντερολόγο!!!:evil:
Έχεις απόλυτο δίκιο! Και εγώ ένιωθα ότι είχα συμπτώματα, κάτι πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, κάτι πονάκια στο στήθος και έλεγα ,ότι σε συνδιασμό με τις επαφές που είχα αυτό το μήνα, ότι πέτυχα την εγκυμοσύνη! Αμ δε! Περίμενα να αδιαθετήσω στις 30/1 και τελικά αδιαθέτησα σήμερα πρωί πρωί. Καταλαβαίνετε!!!:( Βέβαια κάποια έντονα συμπτώματα που ξεκινάνε νωρίς και νιώθεις ότι τα αισθάνεσαι καθαρά και δεν τα φαντάζεσαι απλώς, αυτά μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης. Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (που τελικά βέβαια δεν πήγε καλά) είχα πραγματικά πρησμένο στήθος και έντονο πόνο σε σημείο που δεν μπορούσα να το ακουμπήσω. Από πότε ξεκίνησε όλο αυτό δεν θυμάμαι γιατί τότε δεν ήμουν ψιλιασμένη, αλλά γενικά αν πρόκειται πραγματικά για εγκυμοσύνη, το καταλαβαίνεις από το πόσο έντονα είναι τα συμπτώματα αυτά.

katerina 22
01-02-10, 15:15
DEN KSERW KORITSIA ALLA PISTEUW OTI YPARXOUN KAI SYMPTWMATA POU VGAINOUN ALITHINA.EMENA PRWTH FORA MOU XEI TYXEI NA PONAW TOSO IDIA OPWS OTAN KSYPNAW APO TON PONO TA VRADIA POU PAW TOUALETA KAI MOU ERXONTAI....TI GINETAI?LEW NA KANW TEST AURIO TO PRWI...4MERES NWRITERA DLD

Dimitroulaa
01-02-10, 15:36
Katerina 22

Egw tha se simvouleva na min kaneis test apo twra,sou euxomai mesa apo tin kardia mou na eisai egkyoula alla min to kaneis. Ksereis kammia fora otan kati to theloume para polu dimiourgei to idio mas to mualo simptwmata. K egw to idio aisthanomouna me sena k 28 pou perimena ekana test: ARNITIKOTATO-to apogeyma stis 28 mou irthane. Perimene na exeis prwta kathisterisi k meta pigaine gia test, giati an den eisai (pou egw sou euxomai to antitheto) tha apogoiteyteis polu k einai asximo sinaisthima ayto!!!Min me pareksigeis,entelws filika sta lew.Filia k oti kalutero!!!

georgia1974
01-02-10, 15:38
Κοριτσακια μου γεια σας ,

εμεις ειμαστε στα 3 χρονια προσπαθιων με μια προσφατη εξωσωματικη που τελικα δεν την ολοκληρωσα λογω ενδομιτριωσης και κυστικου μορφωματος ( που μου στοιχησαν την δεξια ωοθηκη και σαλπιγγα )..
Τελος παντων αυτα τελιωσαν μετα απο πολλες ταλαιπωριες και αρκετο ψυχικο σωματικο και οικονομικο κοστος... Δυστηχως και εγω εχω υπαρξη αρκετες φορες κατα φαντασιαν εγκυος δηλαδη ειχα ολα τα συμπτωματα ακομη και αρκετες μερες καθυστερησης και στο τελος ερχοταν πανυγηρικα η περιοδος.....απλα θα ηθελα να σας πω οτι καλυτερα να ειμαστε ηρεμες οσο μπορουμε και γινετε φυσικα και να μην υποβαλλουμε τον ευατο μας σε αυτην την διαδικασια γιατι μονο κακο μας κανει....Εγω παντως προσπαθω να ειμαι ηρεμη και coooooolllll οσο γινετε παντα....
Σας ευχομαι τα καλυτερα και συντομα να ανακοινωνουμε η μια στην αλλη τις εγκυμοσυνες μας !!!!!!

STELLA08
01-02-10, 15:45
Όταν έμεινα έγκυος δεν είχα κανένα σύμπτωμα από τα συνηθισμένα. Ούτε όρεξη ούτε αναγούλες ούτε τίποτα. Δεκαπέντε όμως με είκοσι μέρες πριν την ημερομηνία της περιόδου μου πονούσε το στήθος μου. Δεν είχε πρηστεί απλά πονούσε πολύ. Σε βαθμό που το βράδυ προσπαθούσα να το βάλω κάπως ώστε να μπορέσω να κοιμηθώ χωρίς να πονάω. Ήμουν δε τόσο σίγουρη πως δεν ήμουν έγκυος που έκανα κανονικά έρωτα με τον άντρα μου. Τεστ εγκυμοσύνης έκανα απλά για να το κάνω επειδή το είχα στο σπίτι και μάλιστα 3 μέρες πριν την περίοδό μου και βγήκε θετικό. Έπαθα την πλάκα μου γιατί ήμουν σε περίοδο διακοπών και το τι κουβαλούσα καθημερινά δεν λέγεται. Έκανα μπάνιο κανονικά βουτιές και άλλα.
Και είχα και έναν φόβο μην έχω κάνει κακό στο παιδί.

papakoulakou
01-02-10, 21:32
Γεια σας κορίτσια, έχω μια απορία, ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι λίγο αίμα? και αν ναι δεν υπαρχει περιπτοση να λειπει αυτο το συμπτωμα?

jeni-jeni
01-02-10, 23:27
Γεια σας κορίτσια, έχω μια απορία, ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι λίγο αίμα? και αν ναι δεν υπαρχει περιπτοση να λειπει αυτο το συμπτωμα?

γεια σου...:p
εγω οταν εμεινα εγκυος στην κορη μου δεν ειχα αιμα,ουτε κανενα αλλο συμπτωμα,πριν λιγες μερες ειχα αιμα και καποια αλλα ''συμπτωματα'' αν διαβασεις πιο πανω που εχω γραψει..και γι αυτο αναρωτιεμαι και εγω..:confused::confused::confused::confused::confused: ειμαι?????
δεν ειναι απαραιτητο απ οσο γνωριζω το να εχεις αιμα,τουλαχιστον με οσες φιλες μου εχω κουβεντιασει στις 10 ειχανε αιμα οι 2...
δηλαδη μπορει ναι να εχεις, μπορει και οχι..
πιστευω να σε καλυψα..;)

papakoulakou
02-02-10, 00:05
σε ευχαριστω. καταλαβα τιποτα δεν ειναι στανταρ. ακομα και τα τεστ:confused:

KATERINAMAR
03-02-10, 10:16
Από όσο ξέρω, το αίμα είναι ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης και μάλιστα λέγεται ότι συμβαίνει όταν τοποθετείται το γονιμοποιημένο ωάριο στη μήτρα. Το αίμα αυτό λογικά δεν πρέπει να είναι πολύ. Ίσως μια δυό μέρες και μετά σταματάει. Εύχομαι να είσαι έγκυος!

Βικτωρια1882
03-02-10, 12:18
Κορίτσια καλημέρα!!!
Είμαι καινούργιο μέλος στην παρέα και επιθυμώ να μάθω από πρώην ή νυν εγκυούλες τα συμπτώματά τους γιατί το αύριο της χοριακής μου φαίνεται πολύ μακρινό και βασανιστικό. Για 6η φορά έκανα εμβρυομεταφορά στις 23/01/2010 (4 βλαστοκύστες) αφού πρώτα έκανα προεμφυτευτικό έλεγχο λόγω του ότι είμαι 40+. Το ενδομήτριο ήταν 9,5-11. Μέχρι χθες είχα όλα τα συνήθη συμπτώματα. Χθές όμως μου έφυγε το ένα. Ο πόνος στο στήθος ελαττώθηκε. Έχω διαρκή πονοκέφαλο αλλά αυτό μου συνέβαινε κι άλλες φορές. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος τη στιγμή που σχεδόν χάθηκε το βασικό σύμπτωμα?

Ευχομαι σ΄αυτές που περιμένουν να έχουν καλά αποτελέσματα,
Σ΄αυτές που είναι εγκυούλες να χαρούν την αναμονή τους και καλή λευτεριά και σ' όλες τις μανούλες να χαίρονται το δώρο που τους έδωσε ο Θεός.

argyro30
03-02-10, 16:09
Κορίτσια καλημέρα!!!
Είμαι καινούργιο μέλος στην παρέα και επιθυμώ να μάθω από πρώην ή νυν εγκυούλες τα συμπτώματά τους γιατί το αύριο της χοριακής μου φαίνεται πολύ μακρινό και βασανιστικό. Για 6η φορά έκανα εμβρυομεταφορά στις 23/01/2010 (4 βλαστοκύστες) αφού πρώτα έκανα προεμφυτευτικό έλεγχο λόγω του ότι είμαι 40+. Το ενδομήτριο ήταν 9,5-11. Μέχρι χθες είχα όλα τα συνήθη συμπτώματα. Χθές όμως μου έφυγε το ένα. Ο πόνος στο στήθος ελαττώθηκε. Έχω διαρκή πονοκέφαλο αλλά αυτό μου συνέβαινε κι άλλες φορές. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος τη στιγμή που σχεδόν χάθηκε το βασικό σύμπτωμα?

Ευχομαι σ΄αυτές που περιμένουν να έχουν καλά αποτελέσματα,
Σ΄αυτές που είναι εγκυούλες να χαρούν την αναμονή τους και καλή λευτεριά και σ' όλες τις μανούλες να χαίρονται το δώρο που τους έδωσε ο Θεός.
Θεωρω πως δεν υπαρχουν στανταρ συμπτωματα,η αδερφη μου και στις 2 εγκυμοσυνες δεν ειχε τιποτε εκτος απο την καθυστερηση.Εγω ομως τους τελευταιους μηνες εχω ολα τα συμπτωματα,χωρις καν καθυστερηση,τα οποια καταληγουν σε περιοδο!!!..οπως καταλαβαινεις δεν πιστευω σε συμπτωματα,κανε υπομονη(το ξερω ειναι πολυ δυσκολο),μεχρι αυριο και σου ευχομαι αυτη η χοριακη να ειναι τεραστια!!!!

ultraviolet
03-02-10, 23:42
ειχα καθυστερηση αλλα για μενα δεν ηταν συμπτωμα γιατι δεν ειχα σταθεροτατο κυκλο. αλλα ενιωθα πολυ βαρυ το στηθος μου και μια αναταραχη στην κοιλια μου, γρηγορα μετα το θετικο τεστ, ηρθε και η υπνηλια και η ανακατωσουρα..

eleniturkey
04-02-10, 22:07
kalispera..eimai kainougia sto site...edw kai 6 mines eimai pantremeni kai prospathoume me tn antro mou alla mpaaaaa tipota...exw statheri periodo kathe 28 meres...mia poli mikri kisti stin deksia oothiki alla apo osa mou eipe o giatros den uparxi kapoio problima....to thema einai oti prin 4 xronia ekana egxirisi kistis stin deksia ootiki....o giatros mou prin apo 3 mines mou eipe oti iparxi periptwsi na exei kolisi i salpiga kai na min apelefteronete to wario....gia auto ton logo me eipe na kanoume labaroskopisi...den kserw ti na kanw eimai toso apogoiteymeni.........ZITW SYGNWMI POU DEN MPORW 1 NA GRAPSW ME ELLINIKOUS XARAKTIRES KAI 2 GIA TA ELLINIKA MOU POU DEN EINAI APSOGA....XAIRETISMOUS SE OLES APO TIN PANEMORFI SMYRNI TURKEY

gresi
05-02-10, 11:07
καλημερα κοριτσια. το σκεφτηκα πολυ πριν γραψω γιατι δεν θελω να φιρτωσω καμια με τισ σκεψεισ μου, απλα καποια πραγματα δεν μπορω να τα πω σε γυναικεσ που δεν περνανε τα ιδια. ηταν να μου ερθει 3/2 και ακομα αφαντη, καταλαβαινω οτι ειναι πολυ νωρισ ακομα συν οτι εχω τα κλασσικα συμπτωμα περιοδου ,επισκεφτομαι το wc, πολυ συχνα για να ελεγχω. με εχει πιασει μια αρνηση και δεν κανω τεστ, αρνουμαι μα πιστεψω κατι θετικο. αλλωστε οι πονοι της περιοδου δεν με αφηνουν να παρασυρθω. αφηστε που εχω βαλει τα κλαματα, μου βγαινει ολη η ενταση. sorry βρε κοριτσια .

ellain
05-02-10, 11:57
eleniturkey καλωσηρθες! κοιτα, κατα την γνωμη μου αν τον γιατρο σου τον εμπιστευεσαι νομιζω πως θα πρεπει να ακολουθησεις την συμβουλη του, δεν υπαρχει τιποτα να σε φοβιζει, μην στεναχωριεσαι!

gresi μου ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση, περιμενα 03/02, δεν εχει ερθει ομως ουτε σε εμενα ουτε σε εσενα. Αρα οσο δεν ερχεται ελπιζουμε. Γιατι στεναχωριεσαι τοσο? Ακομα κι αν ερθει θα παμε για τον αλλο μηνα. Γιατι να κλαις?
Επισης οσο για τα κλασικα συμπτωματα που λες, αυτα ειναι και της εγκυμοσυνης, πρησμενο στηθος, πονακια στην κοιλια. Παρτο πιο χαλαρα και κανε κανενα τεστακι σημερα-αυριο (εγω θα κανω αυριο ! )
αντε και καλα μας αποτελεσματα!

gresi
05-02-10, 12:10
καλα αποτελεσματα!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μου βγηκε ολη η ενταση ellain, για αυτο. εχεισ και εσυ τα ιδια συμπτωματα σαν περιοδο ?

sweet_february
05-02-10, 12:35
καλα αποτελεσματα!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μου βγηκε ολη η ενταση ellain, για αυτο. εχεισ και εσυ τα ιδια συμπτωματα σαν περιοδο ?
Ακριβως τα ιδια ειχα κι εγω + το κλαμμα! Κανε ενα τεστ γρηγορα!!:D;)

gresi
05-02-10, 12:41
να σου πω την αληθεια δεν θελω ακομα,δεν το αντεχω-φοβαμαι. η πλακα ειναι οτι μου εστειλε τωρα μηνημα στο κινητο μια εταιρεια με βρεφικα για εκπτωση -50%. σιγουρα καποιοσ μου κανει κολπα!!!!!!!

ellain
05-02-10, 12:48
xaxaxaxa gresi!!παιζουν με την υπομονη μας!!
κοιτα 2-3 μερες πριν αδιαθετησω ειχα πονακια στην κοιλια στο κεντρο, δεξια, αριστερα,λεω σιγουρα θα μου ερθει, ομως σημερα ειναι πιο αραια, ειναι πρησμενο το στηθος μου(οπως ολες τις φορες πριν αδιαθετησω) μονο που ποναει πιο πολυ και γενικα εχω μια περιεργη αισθηση στην κοιλια, πρηξιμο. Ακομα κι αν δεν ειναι εγκυμοσυνη, τα συμπτωματα υπαρχουν, μαζι με την καθυστερηση παει να πει κρυωσα ή κατι τετοιο. Δεν μπορει να ειναι της φαντασιας μας. Απλα το κακο ειναι οτι μπερδευονται ευκολα με της περιοδου. Εγω αποφασισα οτι θα κανω το τεστακι αυριο (με 2-3 μερες καθυστερηση) κι αν βγει θετικο, παω βουρρρ για χοριακη. Αν αδιαθετησω ως αυριο ή βγει αρνητικο το τεστ, δεν πειραζει, παμε για τον αλλο μηνα. Αλλο ενα ευχαριστο δεκαημερο εντατικης γυμναστικης (με πιανεις? ;) )
Εσυ τι εχεις?

KATERINAMAR
05-02-10, 13:01
kalispera..eimai kainougia sto site...edw kai 6 mines eimai pantremeni kai prospathoume me tn antro mou alla mpaaaaa tipota...exw statheri periodo kathe 28 meres...mia poli mikri kisti stin deksia oothiki alla apo osa mou eipe o giatros den uparxi kapoio problima....to thema einai oti prin 4 xronia ekana egxirisi kistis stin deksia ootiki....o giatros mou prin apo 3 mines mou eipe oti iparxi periptwsi na exei kolisi i salpiga kai na min apelefteronete to wario....gia auto ton logo me eipe na kanoume labaroskopisi...den kserw ti na kanw eimai toso apogoiteymeni.........ZITW SYGNWMI POU DEN MPORW 1 NA GRAPSW ME ELLINIKOUS XARAKTIRES KAI 2 GIA TA ELLINIKA MOU POU DEN EINAI APSOGA....XAIRETISMOUS SE OLES APO TIN PANEMORFI SMYRNI TURKEY
Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι! Αφού ο γιατρός σου δεν σε ανησυχεί, να μην φοβάσαι τίποτα. Άλλωστε το διάστημα των έξι μηνών δεν είναι καθόλου μεγάλο για να φοβάσαι. Εξάλλου υπάρχει και η άλλη σάλπιγγα που κάνει τη δουλειά της και αποτελεί δίοδο για το ωάριο. Δυστυχώς δεν έχω κάτι πιό εξειδικευμένο να σου πω! Εύχομαι τα καλύτερα.

KATERINAMAR
05-02-10, 13:08
gresi και ellain σας εύχομαι καλά αποτελέσματα και στις δυό σας. Πάντως έχετε και οι δύο έντονα συμπτώματα και μάλλον πως δεν είναι περίοδος! Στην θέση σας πάντως θα με είχε φάει η αγωνία. Αυτόν το μήνα εγώ είχα δύο μέρες καθυστέρηση και ήμουνα στο τσακ να κάνω τεστ την τρίτη μέρα, αλλά δεν πρόλαβα, με πρόλαβε "αυτή"!!!! Οπότε πάω για τον άλλο μήνα. Εύχομαι πολλά πολλά+++++++++++++

gresi
05-02-10, 14:41
και εγω ευχομαι τα θετικοτερα για ολες μας. ellain να σου πω ενιωσα απο πολλες μερες πριν τις ενοχλησεις της περιοδου, λιγες μερες μετα την ωορηξια. αλλα εντονα τις τελευταιες μερες. σιγουρα τα συμπτωματα δεν τα φανταζομαστε. υπαρχουν. δεν εχω καθολου κεφι, και σημερα εχω καουρα στο στομαχι. ξερεις τι με προβληματιζει- οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια μα ιδια με την περιοδο! για αυτο δεν παω να κανω τεστ.
συν οτι δεν μου μυριζει κατι ουτε εχω λιγουρες,μην πω οτι δεν εχω και ορεξη!τα μονο λοιπον δεδομενα που εχω ειναι μια μικρη καθυστερηση και συμπτωματα ιδια με περιοδο. αν και σημερα τα πονακια δεν ειναι συνεχομενα.μονο αμα δω οτι φουσκωνω θα μπω στη σκεψη χχχ:razz::idea:!!!!προσπαθουμε περιπου 1.5 χρονο, μπορει λοιπον και να κρυωσα.:rolleyes::mad: παντως σας ευχαριστω ολες που διαβαζεται τον πονο μου (μας).
εllain, μας ευχομαι + + τεραστια!!! ΚΑΤΕΡΙΝΑΜΑΡ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΚΑΙ ΦΑΙΗ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!

ellain
05-02-10, 15:13
KATERINAMAR σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σου, μακαρι να βγουν αληθινες!!

gresi ετσι κι αλλιως τα συμπτωματα ειναι απλες ενδειξεις, αποδειξη θα ειναι μονο το τεστ, μην σου πω μονο η χοριακη. Αν γενικα δεν εχεις καθυστερησεις, θα σου ελεγα να κανεις ενα τεστ, οπως θα κανω κι εγω αλλωστε. Τωρα αν ειναι κρυωμα και ερθει η περιοδος, τι να κανουμε? keep walking. Αν ομως ειναι εγκυμοσυνη, γιατι να με τρωει η αγωνια και να γεμιζω αγχος? Εδω πολλες κοπελες κανουν τεστ πριν καν εχουν καθυστερηση...Ειτε ειμαι ειτε οχι καλυτερα να το ξερω μια και καλη.
Α και το οτι προσπαθειτε 1.5 χρονο τι σημαινει? Αφου καποια στιγμη θα ερθει, μπορει να ηρθε λοιπον η στιγμη ;)

gresi
05-02-10, 15:22
ellain sorry:oops: , δεν θελω να σε γεμισω αγχος.-λοιπον ολα καλα. και ειναι σωστη η φιλοσοφια σου, παντως στο + θα σου πω που να πας για να χεις την εκπτωση!!!χαχαχα:p περιμενω με αγωνια και τα δικα σου +++++. πραγματικα ευχομαι να ειμαστε και οι δυο!!
(αυτο με την γυμναστικη ειχε πολυ πλακα!-τι μονο 15 μερες?!)
δεν κανεις πρωτη το τε:pστ να παρω και εγω κουραγιο!!!!!

gresi
05-02-10, 15:34
και παλι ellain συγνωμη αν σε τσατισα με τις δικες μου βλακειες. σκεφτομαστε θετικα και θα δεις που ειναι και +.

ellain
05-02-10, 16:00
gresi μου θα σε μαλωσω!! τι να με τσαντισεις βρε???αυτο καταλαβες απο τα λογια μου??? Ισως ακουστηκα λιγο σκληρη, αλλα ετσι ειμαι με τον εαυτο μου γιατι αλλιως κινδυνευω να παραχαιδευομαι. Ειμαι εδω στην Κυπρο μονη μου με τον αντρα μου και δεν εχω την μαμα μου, τις φιλες μου, κανεναν, οποτε ολα τα αγχη στην ουσια τα περναω μονη μου, γιατι δεν θελω να αγχωνω και τον αντρα μου, καλυτερα ενας απο τους δυο τουλαχιστον να ειναι χαλαρος.
Εγω σου ειπα θα κανω το τεστ αυριο πρω πρωι (εκτος και μας προλαβουν τα γεγονοτα, αν δηλαδη ως αυριο μου ερθει, πραγμα που απευχομαι). Αν ειμαι, αν και δεν μπαινω στο ιντερνετ το σαββατοκυριακο για αποτοξινωση, θα μπω να σου το πω, να παρεις κουραγιο!!! Αντε βρε, μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει να τελειωνουμε!!
Οσο για την γυμναστικη, κανει καλο!!! ;)

gresi
05-02-10, 16:11
τελεια. και εγω δεν θελω να αγχωσω κανενα! λοιπον κανονισε θα ερθεις αθηνα και θα παμε για μωρουδιακα!!!!περιμενω τα καλα αποτελεσματα!!

ellain
05-02-10, 16:28
χαχαχαχαχαχαχα οκ! εγινε!! ανταποδιδω τις ευχες για καλα αποτελεσματα!και κυριως αισιοδοξη σκεψη! :)

gresi
06-02-10, 10:16
ellai σημερα απογοητευτικα, κοιτα να εισαι εσυ+!! καλη επιτυχια

ellain
06-02-10, 16:43
gresi μου δεν πειραζει, ας μοιραστουμε τωρα το δικο μου + και τον αλλο μηνα το δικο σου. εκανα χοριακη σημερα και βγηκε θετικη, νομιζα πως μετα απο αυτο το αγχος μου θα τελειωνε, αλλα τελικα ειμαι περισσοτερο αγχωμενη απο χθες! Θα πανε ολα καλα? Τι πρεπει να κανω τωρα? και διαφορα αλλα τα οποια φανταζομαι θα λυθουν με τις μερες που θα περνουν....μακαρι να πανε ολα καλα και για τις δυο μας και για οσες κοπελες ακομα προσπαθουν!

vassouli
06-02-10, 21:27
κοριτσια help.....
περιμενω περιοδο 8/2 και εχω αρχισει να τρελαινομαι οπως καθε μηνα μερικες μερες πριν την αναμονη...αυτη τη φορα ομως εχω μπερδευτει πολυ...εχθες εκανα τεστ κ φυσικα βγηκε αρνητικο το στηθος μου ομως ποναει πολυ ενω συνηθως 1 με 2 μερες πριν σταματαει ο πονος συν οτι σημερα ζαλιζομαι...δεν ξερω τι να υποθεσω α...ποναει κατα διαστηματα η κοιλια κ η μεση μου...μηπως ειναι η φαντασια μου????????

KATERINAMAR
08-02-10, 10:44
Ellain μου, συγχαρητήρια πολλά πολλά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη!!!! Είναι η πρώτη σου ή έχεις και άλλο παιδάκι?

KATERINAMAR
08-02-10, 10:49
Vassouli, υπομονή κορίτσι μου! Καμιά φορά τα τεστ δεν καταφέρνουν να ανιχνεύσουν σωστά την ορμόνη και γι'αυτό βγάζουν αρνητικό αποτέλεσμα. Να σκέφτεσαι θετικά αλλά πάλι και έγκυος να μην είσαι, μην απογοητεύεσαι γιατί πάμε για τον επόμενο μήνα. Εγώ πάντως έτσι λέω και στον εαυτό μου για να μην με παίρνει από κάτω. Παρόλα αυτά, εύχομαι τις επόμενες μέρες να έχει θετικό αποτέλεσμα!!

gresi
08-02-10, 11:00
ellain ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EIMAI ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!!
ΤΕΛΕΙΑ -ΤΕΛΕΙΑ, ΜΗΝ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΑΓΟΡΙ Η ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ!!

xxx
08-02-10, 11:42
ellain ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
στα υπολοιπα κοριτσια υπομονη.

αυτο το μηνα στη μεση του κυκλου μου ειχα απιστευτο πονο απο την ωορρηξια και πρηξιμο. εβαλα γυρω στο 1 1/2 κιλο. μετα το περας την ωορρηξιας ενιωσα μεν πιο αναλαφρη αλλα το πρηξιμο συνεχιζει σε συνδιασμο με πονακια περιοδου χαμηλα στην κοιλια οπως αυτα οταν ειχα μεινει εγκυος. μου φαινεται σχεδον απιθανο να ειμαι γιατι ειναι δυνατον να το αισθανομαι πχ 2 μερες μετα τη συλληψη???
περιοδο μεριμενω τελος αυτης της εβδομαδας οποτε θα δουμε...

εχω παραγγειλει και παραλαβει τα τεστ εγκυμοσυνης απο αμερικη.
/www.accuratepregnancytests.com
τα εχετε χρησιμοποιησει? ειναι αξιοπιστα?

ellain
08-02-10, 12:43
katerina μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες, κυριως το θεμα της τελειομηνης εγκυμοσυνης με αγχωνει. Ουτε στις πανελληνιες δεν ειχα τετοιο φοβο, μηπως δεν παει κατι καλα. Ειναι το πρωτο και ειναι ολα πρωτογνωρα.

gresi μου, σε ευχαριστω πολυ και ειλικρινα ανταποδιδω να σου ερθει συντομα το πολυποθητο + . Οσο για αγορι ή κοριτσι, ειναι ακομα πολυυυυυυυ νωρις, αν ολα πανε καλα ως τοτε θα σε ενημερωσω στα σιγουρα. Να μη χαθουμε, θα συνεχιζω να γραφω εδω και θα βλεπω νεα σου, I'm watching you χαχαχαχαχαχαχα.
υ.γ. θα ερθω Ελλαδα κατα τον Αυγουστο, εχεις υπομονη να περιμενεις? Πού ξερεις? Μπορει ως τοτε να αγορασουμε και για σενα μωρουδιακα!

xxx εχω να σου πω απο προσωπικη προσφατη εμπειρια οτι ειχα και εχω τρομερο πρηξιμο και βαρος χαμηλα απο νωρις, δηλαδη καμια εβδομαδα πριν περιμενω περιοδο, δεν ξερω αν σε κατι μπορει να σε βοηθησει, παντως σου ευχομαι να ειναι αυτο που επιθυμεις ;)

gresi
08-02-10, 16:53
ellain εννοειται οτι θα περιμενω τον αυγουστο, και αν ειναι αγορι θα σου ερθω εγω με κορη για να συμπεθεριασουμε. αλλωστε για αυτο ειπα να καθυστερησω για κανενα μηνα για να εχουν μια καποια διαφορα ηλικιας χχχχ! παρολο αυτα τα δυσκολα περασαν, τωρα διανυεις μια ωραιοτατη περιοδο της ζωης σου, απολαυσε την.

matina25
10-02-10, 16:42
συγχαρητηρια ellain!!!!!!!! σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ συντομα να κρατας το μωρακι σου:D αντε κ στα δικα μας!;)

kopelia73
10-02-10, 17:31
Καλησπέρα κορίτσια.
Διαβάζω τα μηνύματά σας εδώ και 4-5 ημέρες και ήθελα να γράψω,αλλά θεωρούσα οτι θα έγραφα συνηθισμένα πράγματα. Τώρα όμως ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ μαζί σας την αγωνία μου. Αυτές τις μέρες έχω ανακατωσούρες με έντονη τάση για εμετό. Περίοδο περίμενα απο χθες και ενώ έχω σταθερό κύκλο, δεν έχει έρθει ακόμα. Έχω όλα τα συμπτώματα για περίοδο. Χθες έκανα και ένα τεστ clearblue και βγήκε αρνητικό και η αλήθεια είναι οτι απογοητεύτηκα γιατί προσπαθούμε 5-6 μήνες με τον άντρα μου.Ανακατωσούρες δεν είχα όμως ποτέ πριν την περίοδο και μάλιστα πριν τόσες μέρες. Μια φίλη μου που με είδε σήμερα να ανακατεύωμαι μόλις έφαγα μου είπε οτι ίσως να είμαι έγκυος. Υπάρχει περίπτωση να έδειξε λάθος το τεστ? Να περιμένω προφανώς να περάσουν 2-3 μερούλες ακόμα και μετά να κάνω β-χοριακή?Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν!!! Και συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος.

xxx
11-02-10, 13:24
kopelia73, ναι υπαρχει περιπτωση να μην μπορεσε ακομη να το πιασει ακομη το τεστ. επανελαβε το σε 2 μερες ...και καλα σου αποτελεσματα

GIOANDY
11-02-10, 14:54
ας μου πει οποια κοπελα γνωριζει..μανουλα ή μη...περιμενω περιοδο κ φυσικα ελπιζω να μην ερθει!νοιωθω κατι τραβηγματα μεσα στην κοιλια ψηλα στο υψος του αφαλου δεν ειναι ασχημος πονος ομως κατι χαλαρο κ στιγμιαιο τι ειναι αυτο κ το εχει νοιωσει καμια???ειναι συμπτωμα περιοδου?δεν το εχω ξανανοιωσει ετσι εντονα.ασ μου πει καποια.....

xxx
11-02-10, 15:03
συνηθως οι πονοι εγκυμοσυνης ειναι χαμηλα και ειναι οπως οταν σου ερχεται περιοδος. επειδη ομως δεν ειναι σε ολες το ιδιο....δεν ξερω τι αλλο να σου πω... ελπιζω και εγω μαζι σου να μην εμφανιστει :)

GIOANDY
11-02-10, 15:14
μακαρι βρε κοπελα μου αλλα αυτο το τραβηγμα απο μεσα τι να ειναι?

kopelia73
11-02-10, 15:16
Θα το επαναλάβω αύριο. Πάντως περίοδος δεν έχει έρθει ακόμα και η τάση για εμετό είναι πιό έντονη κάποιες στιγμές. Μακάρι να είμαι έγκυος! Θα απογοητευτώ αν βγει αρνητικό το τεστ, αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

xxx
11-02-10, 15:29
μακαρι βρε κοπελα μου αλλα αυτο το τραβηγμα απο μεσα τι να ειναι?

τι να σου πω ..και εγω στην ιδια φαση ειμαι :)
δευτερα-τριτη αν δεν μου ερθει η περιοδος θα κανω τεστ και βλεπουμε...

kopelia73 εισαι ενα βημα πιο κοντα! αντε περιμενουμε νεα.

μεχρι τοτε βασει και της συμβουλης της γυναικολογου μην ζοριζεστε και πολυ!!

kopelia73
11-02-10, 16:39
τι να σου πω ..και εγω στην ιδια φαση ειμαι :)
δευτερα-τριτη αν δεν μου ερθει η περιοδος θα κανω τεστ και βλεπουμε...

kopelia73 εισαι ενα βημα πιο κοντα! αντε περιμενουμε νεα.

μεχρι τοτε βασει και της συμβουλης της γυναικολογου μην ζοριζεστε και πολυ!!

Στην ίδια αγωνία βρισκόμαστε όλες. Κι εγώ περιμένω νέα απο σένα και απο όποια άλλη περιμένει να περάσουν οι μέρες για να μάθει ένα ναι ή ένα όχι.

kopelia73
11-02-10, 23:28
ellain ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
στα υπολοιπα κοριτσια υπομονη.

αυτο το μηνα στη μεση του κυκλου μου ειχα απιστευτο πονο απο την ωορρηξια και πρηξιμο. εβαλα γυρω στο 1 1/2 κιλο. μετα το περας την ωορρηξιας ενιωσα μεν πιο αναλαφρη αλλα το πρηξιμο συνεχιζει σε συνδιασμο με πονακια περιοδου χαμηλα στην κοιλια οπως αυτα οταν ειχα μεινει εγκυος. μου φαινεται σχεδον απιθανο να ειμαι γιατι ειναι δυνατον να το αισθανομαι πχ 2 μερες μετα τη συλληψη???
περιοδο μεριμενω τελος αυτης της εβδομαδας οποτε θα δουμε...

εχω παραγγειλει και παραλαβει τα τεστ εγκυμοσυνης απο αμερικη.
/www.accuratepregnancytests.com
τα εχετε χρησιμοποιησει? ειναι αξιοπιστα?

Τελικά αυτά τα τεστ τα χρησιμοποίησες? Έδειξαν κάτι? Εγώ πήρα ένα τεστ απο το φαρμακείο, αλλά αρνούμαι να το κάνω ακόμα. Λέω να περιμένω μέχρι την Κυριακή. Φοβάμαι μήπως απογοητευτώ.

GIOANDY
12-02-10, 09:45
συγνωμη αλλα θα ηθελα τη συμβουλη σας περιμενα χθες ή σημερα περιοδο κ δεν εχει ερθει κ δεν εχω τα γνωστα συμπτωματα περιοδου που παντα εχω.το στηθος μου πρηζεται ολο κ περισσοτερο κ αυτη δεν λεει να φανει..σταματησα να ελπιζω για εγκυμοσυνη γιατι κ το πρωινο τεστ βγηκε αρνητικο!τι μπορω να κανω απο δω κ περα εκτος απο υπομονη???

yulunga
12-02-10, 09:48
συγνωμη αλλα θα ηθελα τη συμβουλη σας περιμενα χθες ή σημερα περιοδο κ δεν εχει ερθει κ δεν εχω τα γνωστα συμπτωματα περιοδου που παντα εχω.το στηθος μου πρηζεται ολο κ περισσοτερο κ αυτη δεν λεει να φανει..σταματησα να ελπιζω για εγκυμοσυνη γιατι κ το πρωινο τεστ βγηκε αρνητικο!τι μπορω να κανω απο δω κ περα εκτος απο υπομονη???

εγω θα σου προτεινα να πας να κανεισ μια χοριακη. τοσες και τοσες κοπελες εχουν πει την εμπειρεια τουσ με αρνητικα λανθασμενα τεστ . στο κατω κατω να εισαι σιγουρη και μετα αν και αυτη βγει αρνητικη θα ηρεμησεις και θα περιμενεισ τον επομενο κυκλο (ποιοσ μιλαει ε!). το ξερω δυσκολο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως..
και εγω φιλοσσοφησα λιγο τα δικα μου χθες..ειμουνα στενοχωρημενη και λοιπα. ποσες στιγμες χανουμε ετσι! στην τελικη εχουμε τους αντρες μασ και ειμαστε αγαπημενοι..καποια στιγμη θα ερθει και το μωρακι..ολα τα ασχημα ειναι προσωρινα.

GIOANDY
12-02-10, 09:54
δεν ξερω δεν εχω ξανακανει χοριακη..δεν ειναι νωρις ομως?θελω να πω ενταξει δεν εχω τοσο μεγαλη καθυστερηση για να παω ασε που μετα ειμαι σιγουρη οτι θα πεσω ψυχολογικα...αληθεια αυτη την εξεταση την κανεις οποιαδηποτε ωρα της ημερας ή μονο πρωι πρεπει?

mpap
12-02-10, 10:09
δεν ξερω δεν εχω ξανακανει χοριακη..δεν ειναι νωρις ομως?θελω να πω ενταξει δεν εχω τοσο μεγαλη καθυστερηση για να παω ασε που μετα ειμαι σιγουρη οτι θα πεσω ψυχολογικα...αληθεια αυτη την εξεταση την κανεις οποιαδηποτε ωρα της ημερας ή μονο πρωι πρεπει?

καλημέρα !!!

ειμαι η Μαρία και μελος σε παλιοτερο τοπικ συμπτωματα εγκυμοσύνης

Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα...αν αντεχεις;) για χοριακη , αν δεν σου ερθει μεχρι και αυριο ...τοτε κανεις μια , ηοποια γινεται οποτε θελεις....οποιαδηποτε ωρα της ημερας ;)...δεν παιζει ρόλο η ωρα !

Σου εύχομαι να ΜΗΝ σου ερθει και ενα τεράστιο +

GIOANDY
12-02-10, 10:13
μαρακι σε ξερω εννοω καπου εχουμε ξανασυναντηθει..σε ευχαριστω παντως ειλικρινα για την ωραια ευχουλα!εχω ενα τεστακι σελφ κλιαρ κρυμμενο στο σπιτι κ λεω να το κανω κ αυτο οταν σχολασω..

mpap
12-02-10, 10:18
μαρακι σε ξερω εννοω καπου εχουμε ξανασυναντηθει..σε ευχαριστω παντως ειλικρινα για την ωραια ευχουλα!εχω ενα τεστακι σελφ κλιαρ κρυμμενο στο σπιτι κ λεω να το κανω κ αυτο οταν σχολασω..

να σαι καλα κορίτσι :D

κοιτα μια συμβουλη έχω να σου δώσω ...(απο προσωπικη εμπειρια)....κάνε τεστ ή χοριακη όποτε νιωσεις.....μην φοβασαι την απογοητευση....γιατι και στην τελικη και αρνητικο να είναι .....σκέψου οτι και η διαδικασια (της προσπαθειας)...είναι άκρως διασκεδαστικη εεε??? ;)

γενικα χαλαρωσε και απολαυσε ακομα και το αρνητικο ;););)

GIOANDY
12-02-10, 10:20
αχ να χα λιγη απ την αισιοδοξια σου..να σαι καλα παντως!!!!

mpap
12-02-10, 10:24
αχ να χα λιγη απ την αισιοδοξια σου..να σαι καλα παντως!!!!

χαχαχαχχα...κοιτα κοριτσι κ εγω ημουν και απαισιοδοξη και απογοητευομουν και ΟΛΑΑΑ αυτα....ηρθε καποια στιγμη όμως που ''το φιλοσοφησα'' και ειπα ΥΓΕΙΑ πανω απ ολα , να ειμαστε καλα με τον συντροφο μου...και οταν έρθει με το καλο το μπεμπε θα το καψουμε χαχαχαχαχα!!!

απλα καταλαβαινω το αγχος σου καθως συνηθως τα συμπτωματα της περιοδου ειναι ιδια με της εγκυμοσυνης στις περισσοτερες γυναικες ...οποτε λογικο να αγωνιάς....κ εγω οταν ειναι να αδιαθετησω η αγωνια βαράει κοκκινα ;)

GIOANDY
12-02-10, 12:50
μολις εκανα κ το τεστ του φαρμακειου αρνητικοτατο...δεν ξερω σηκωνω τα χερια ψηλα!!!

kopelia73
12-02-10, 16:24
Καλησπέρα και πάλι κορίτσια.
Τελικά δεν έκανα τεστ γιατί σήμερα πρωί πρωί ήρθε η "κυρία" περίοδος. Στενοχωρήθηκα πολύ γιατί το σκεφτόμουν πολύ έντονα ότι ίσως να είμαι έγκυος. Δεν πειράζει. Δεν το βάζουμε κάτω. Θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες και ο Θεός βοηθός...Το Καλοκαίρι σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική καθώς το πρόβλημα της χαμηλής κινητικότητας που έχει ο σύζυγος δεν φαίνεται να λύνεται άμεσα. Καλή επιτυχία σε όσες το θέλουν πολύ και να έχετε ευχάριστα αποτελέσματα όσες περιμένετε σύντομα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση αυτές τις μέρες. Θα είμαι εδώ για να χαίρομαι με τις χαρές σας.

mpap
13-02-10, 09:11
μολις εκανα κ το τεστ του φαρμακειου αρνητικοτατο...δεν ξερω σηκωνω τα χερια ψηλα!!!

δεν πείραζει κούκλα μου.... ;)

ετσι μπράβο !!!...έχετε όλο τον καιρό μπροστά σας να προσπάθειτε και να απολαυσετε τις προσπαθειες σας ;)

zaki
13-02-10, 17:58
θα ηθελα κι εγώ την γνώμη σας, αν καποια μπορεί να με διαφωτίσει...Περιμένω περίοδο στις 19-20/2. Τις 2-3 τελευταίες μέρες έχουν αρχίσει πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, λίγο διαφορετικά κ από περιόδου και από κρυωματος.. χτες μάλιστα ένιωθα και σαν μούδιασμα χαμηλά στην κοιλιά, έχω πιο πολλά υγρά από προηγούμενους μήνες κ την προηγούμενη βδομάδα επαθα 2 φορές ζαλάδες- ουσιαστικά στο μέσω της περιόδου που είναι λίγο άσχετο...τον προηγούμενο μήνα αποδείχθηκε οτι ήμουν κατα φαντασία έγκυος μιας κ παλι νομιζα οτι είχα συμπτώματα..αυτό το μήνα όμως μου φαίνονται πιο ουσιαστικά τα συμπτώματα..τι λέτε? είχε καμία παρομοια?

zaki
13-02-10, 18:57
ξεχασα κ κατι που θεωρω βασικο, δεν μπορω με τιποτα να κουμπωσω κανενα απο τα τζιν μου..δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε..δεν λεω εχω παρει κανενα κιλακι αλλα απο την προηγουμενη βδομαδα ως τωρα τοση διαφορα?!?..

mpap
16-02-10, 13:10
ξεχασα κ κατι που θεωρω βασικο, δεν μπορω με τιποτα να κουμπωσω κανενα απο τα τζιν μου..δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε..δεν λεω εχω παρει κανενα κιλακι αλλα απο την προηγουμενη βδομαδα ως τωρα τοση διαφορα?!?..

αυτο μπορεί να οφείλεται στην κατακράτηση που συμβαινει λιγο πριν -κατα τη διαρκεια της περιόδου....εμενα μου συμβαινει και στην ωορρυξια....απλα μαλλον δεν προσεξες λιγακι με αλατι κ γλυκα και πρηστηκες λιγακι ;)

τωρα για τα υγρα ή εισαι σε ωορρυξια ή έχεις καμια κολπιτιδα-τραχηλιτιδα κ ισως θα πρεπει να το κοιταξεις ;)

kopelia73
17-02-10, 20:03
XXX έκανες το τεστ? Τί έγινε? Περιμένουμε νέα σου.

SOFIA31
17-02-10, 22:41
ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΝΟΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΙΜΑ ΒΓΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΛΕΥΚΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΗΤΑΝ Η 17Η ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΜΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΥΓΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ. ΜΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 37 ΚΑΙ 37,4.

mikio
17-02-10, 22:50
ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΝΟΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΙΜΑ ΒΓΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΛΕΥΚΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΗΤΑΝ Η 17Η ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΜΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΥΓΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ. ΜΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 37 ΚΑΙ 37,4.

Τα ίδια συμπτώματα ΑΚΡΙΒΩΣ(!!!!) και επίσης σύλληψη αργότερα...αφού ο γιατρός μου άλλαξε την ΤΕΡ για 1 εβδομάδα αργότερα! Πονάκια που όλο έλεγα "τώρα θα αδιαθετήσω" πολλά υγρά που λογικά αν δεν υφίσταται εγκυμοσύνη δεν έχεις σε αυτή τη φάση του κύκλου και έβαλα και θερμόμετρο για να σιγουρευτώ! Όταν είδα το 37 σιγουρεύτηκα! Το αποτέλεσμα είναι ο 6 μηνών μπέμπης μου! Με το καλό Σοφάκι!!! ;) Χοριακή κατευθείαν!

SOFIA31
17-02-10, 22:54
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ?

mikio
17-02-10, 23:01
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ?

Με την καθυστέρηση κάνεις και την χοριακή! Εγώ σύμφωνα με το γιατρό είχα ΤΕΡ 3/11 αλλά επειδή είχα αδιαθετήσει κανονικά 26/10 έκανα το 1ο τεστ με καθυστέρηση όπως νόμιζα... αλλά τελικά διαψεύστηκα! Και χοριακή με δική μου πρωτοβουλία γιατί το τεστ ήταν αχνό στις 2/12 δλδ σύμφωνα με το γιατρό 1 μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο!!! Και βγήκε θετική 66 μονάδες!
Εσένα με καθυστέρηση 1 μέρα θα δείξει σίγουρα! Από το να δώσεις και να ξαναδώσεις λεφτά σε 1-2 τεστ μες στο νερό κάνε μια χοριακή να ξεμπερδεύεις! Αν έχεις ασφάλεια τη γράφεις κιόλας στο βιβλιάριο και την κάνεις και δωρεάν.

mikio
17-02-10, 23:06
Και κάτι άλλο αν όντως έχεις πάντα κύκλο 28 ημερών... :lol: Βάζω και στοίχημα ότι η σύλληψη έγινε μακριά από τη ωορρηξία οπότε ετοίμασε ένα κουτί βάλε μέσα το αποτέλεσμα της χοριακής, δύο ροζ (ξέρω τι σου λέω) σοσονάκια και κάνε τα δώρο στο σύζυγο!!! ;)

SOFIA31
17-02-10, 23:06
ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ. ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ 3 ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΑ ΜΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ! ΠΑΝΤΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΝΕΑ! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΑΜΕΣΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΗ!

mikio
17-02-10, 23:08
Καλή επιτυχία! Και καλή σου νύχτα! Αν και χλωμό το κόβω να κοιμηθείς... Θυμάμαι και τα δικά μου!!! :lol:

SOFIA31
17-02-10, 23:10
ΜΑΚΑΡΙ!!ΛΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΡΟΖ ΣΟΣΟΝΑΚΙΑ?ΑΝ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΓΚΥΡΟΤΑΤΗ ΠΗΓΗ, ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ!! ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΟΥ ΟΡΙΣΕΙ ΑΠΛΑ ΜΕΡΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!

SOFIA31
17-02-10, 23:11
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΝΥΧΤΑ!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ!

mikio
17-02-10, 23:14
ΜΑΚΑΡΙ!!ΛΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΡΟΖ ΣΟΣΟΝΑΚΙΑ?ΑΝ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΝ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΓΚΥΡΟΤΑΤΗ ΠΗΓΗ, ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ!! ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΟΥ ΟΡΙΣΕΙ ΑΠΛΑ ΜΕΡΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!

:lol: Aν πέσω μέσα και στα δύο να τρέξω να παίξω ένα τζόκερ! Σε κανένα 4μηνο δλδ φεύγω για Χαβάη!!! :lol:

mikio
17-02-10, 23:15
Πάω-πάω έχω κι ένα μωρό! :lol: Με το καλό σε όλα τα κορίτσια να κοιμούνται με τις κότες εξαιτίας ενός μπεμπονιού!

SOFIA31
18-02-10, 09:39
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ! ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΛΛΟΥ!!

ranioula
18-02-10, 09:44
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ! ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΛΛΟΥ!!

καλά αποτελέχματα σου εύχομαι ...να τις χιλιάσεις (τις μονάδες της χοριακής εννοώ)!!!
Μην έχεις άγχος...όλα θα πάνε καλά ...
Περιμένουμε νέα σου!!!:p

mikio
18-02-10, 09:49

Aκόμααααα??? Έχω σκάσει από την αγωνία μου!!!! Έχεις ακόμα συμπτώματα τύπου "θα έρθει η ρημάδα αλλά με κρατάει σε αγωνία"?
Δε χάνεις τίποτα (μόνο μερικά ευρώπουλα...) γιατί σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος (που δεν υπάρχει περίπτωση βάζω το χέρι μου στη φωτιά η γυναίκα!) η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Προσπαθείτε καιρό? Άντε απάντησε και φύγε λεμέεεε!!!

mikio
18-02-10, 09:50
καλά αποτελέχματα σου εύχομαι ...να τις χιλιάσεις (τις μονάδες της χοριακής εννοώ)!!!
Μην έχεις άγχος...όλα θα πάνε καλά ...
Περιμένουμε νέα σου!!!:p

Νώρις είναι για να τις χιλιάσει αλλά προβλέπω με τη μία να τις εκατοστήσει! Φυσικά μετά με το καλό να τις χιλιάσει και πάει λέγοντας....!!!! Και να βρεθεί με ένα μπεμπόνι να κάνει "ουαααα!!!" να δει κι αυτή τη γλύκα!!! :lol:

ranioula
18-02-10, 09:55
Νώρις είναι για να τις χιλιάσει αλλά προβλέπω με τη μία να τις εκατοστήσει! Φυσικά μετά με το καλό να τις χιλιάσει και πάει λέγοντας....!!!! Και να βρεθεί με ένα μπεμπόνι να κάνει "ουαααα!!!" να δει κι αυτή τη γλύκα!!! :lol:

σε πάω...δυστυχώς δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή μέχρι σήμερα...οπότε δεν ξέρω και πολλά για τις τιμές ...η ατυχία μου είναι πως δεν είχα ποτέ καθυστέρηση πάνω από 2-3 μέρες, οπότε πάντα με προλάβαινε η "καταραμένη"!!!:|

SOFIA31
18-02-10, 09:57
ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΣΟ ΧΘΕΣ.ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ, ΤΩΡΑ ΦΥΣΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ!!

mikio
18-02-10, 10:00
σε πάω...δυστυχώς δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή μέχρι σήμερα...οπότε δεν ξέρω και πολλά για τις τιμές ...η ατυχία μου είναι πως δεν είχα ποτέ καθυστέρηση πάνω από 2-3 μέρες, οπότε πάντα με προλάβαινε η "καταραμένη"!!!:|

Καιρό κι εσύ ε?? Μια μέρα θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις. Το μπεμπόνι εννοώ... Όταν πεις "Δε θέλω παιδί ρεεεε!!!" στις θειάδες και στα σόγια που ρωτάνε αδιάκριτα "μα πότε επιτέλους θα κάνετε ένα μωρό???" τσουπ θα σκάσει μύτη! Το θέμα είναι να το πιστέψεις κι εσύ!
(ότι δε θες παιδί, ότι μια χαρά περνάς και μόνη σου με τον αντρούλη σου, ότι θα τα κάψεις τα ρημάδια τα λεφτά σου, ότι σε όσους δε στέλνει ο Θεός παιδιά στέλνει ο διάολος ανήψια... κλπ... κλπ) :lol:

mikio
18-02-10, 10:04
ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΣΟ ΧΘΕΣ.ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ, ΤΩΡΑ ΦΥΣΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ!!

Φύσα καλέ, κακό δεν κάνει να κρυώσει λίγο παραπάνω αλλά η τρέλα είναι ο καλύτερος σύμμαχος σε τέτοιες περιπτώσεις! Όπως λέω και στην κοπελιά παραπάνω ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑ!!! Έχω κάνει απίστευτα πράματα επί του θέματος... έχω πει ακόμα πιο απίστευτα... κι έχω και μερικά ληγμένα τεστ εγκυμοσύνης και ωορρηξίας! Τώρα μετά τον τοκετό η περίοδος είναι άστα-βράστα οπότε λέω να αρχίσω να κατουράω μερικά να περάσει η ώρα!!! :lol:
Πέρα από την πλάκα... ακόμα δε χρόνισες τις προσπάθειες καλέ, οπότε δεν παίζει άγχος!!!

SOFIA31
18-02-10, 10:06
ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ! ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΦΩΝΗ ΛΕΕΙ:ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ.ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΕΛΩ. ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ 1000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ!!ΚΑΚΟ ΣΟΙ!! ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ!!ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ!!

mikio
18-02-10, 10:17
ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ! ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΦΩΝΗ ΛΕΕΙ:ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ.ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΕΛΩ. ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ 1000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ!!ΚΑΚΟ ΣΟΙ!! ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ!!ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ!!

Χμμ...ναι αυτό το "από μέσα μου" είναι ένα θέμα...
Κι αυτό το "να φύγετε να πάτε αλλού" να δεις θέμα που θα γίνει Μ.Μ. (μετά μωρού)
Προς το παρόν χαλαρώστε, βγαίνετε, κοιμηθείτεεεεε(!!!!!) και πείτε στον άντρα σας ότι όσο στρίγκλες-νευρικές-υστερικές (άτιμα ξενύχτια) κι αν γίνετε κάποτε στη ζωή σας κατά βάθος τους αγαπάτε! Ψάξτε και για κανένα καλό νευρολόγο! :lol:
ΠΟΥ ΚΛΑΙΣ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΣΟΥ ΜΗ X... ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!!
Είπαμε θα έρθει!

ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ???? ΕΦΥΓΕΣ!!!!!!!

SOFIA31
18-02-10, 10:25
ΦΕΥΓΩ!ΦΕΥΓΩ!! ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ!!

KATERINAMAR
18-02-10, 10:34
Συμφωνώ με την mikio, είσαι σίγουρα έγκυος!!!Τα υγρά είναι συμπτώματα καθώς και το πρησμένο στήθος!! Γιά την θερμοκρασία, δεν το συζητώ!!!! Συγχαρητήρια λοιπόν εκ των προταίρων!!!!!!

mikio
18-02-10, 10:37
Σοφία ακόμα online είσαι!!!! Όσο πιο αργά πας τόσο πιο αργά θα ξέρεις!!! Με έσκασες!!!

ckyvimathious
18-02-10, 11:04
Geia sas koritsia kai apo emena.kai egw eixa akrivws ton idio kuklo me thn sofia kai thn hmera pou perimena na adiathethsw eixa akrivws ta idia symptvmata , dhladh ponous periodou , ponous sth mesh kai polla ugra pou den ta eixa se alles periptvseis...Phra ena test sthn prvth hmera kathusteriseis kai tsoup...mia axnh grammoula..thn epomenh mera ekana kai xoriakh..twra einai 5 mhnvn egkuos!Ante kala apotelesmata sou euxomai...:p

zaki
18-02-10, 11:34
σοφια ενημερωσε μας, μου φαινεται πως θα ακουσουμε ευχαριστα σημερα!! :)

SOFIA31
18-02-10, 12:13
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!!!!

zaki
18-02-10, 12:15
καλα, παρτους ενα τηλεφωνακι εσύ κατα τις 7..

ranioula
18-02-10, 12:18
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!!!!

συγγνώμη που θα γίνω περιέργη και αδιάκριτη ... αλλά έχω αγωνία για σένα...σαν να πρόκειται για μένα!!! δεν κάνεις κανένα τεστ???

zaki
18-02-10, 12:19
εγώ αυριο περιμενω, εκανα τεστακι κ βγηκε αρνητικο. μαλλον παει κι αυτός ο μηνας...

SOFIA31
18-02-10, 12:21
ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΕΚΑΝΑ 3 ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΕΣΤ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ!

ranioula
18-02-10, 12:32
ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΕΚΑΝΑ 3 ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΕΣΤ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ!

έχεις δίκιο ... δεν ήθελα να σε παρασύρω σε αυτό το μαρτύριο των τεστ! κάνουμε όλες μαζί υπομονή μαζί σου και σου στέλνουμε ευχές και θετική ενέργεια!!! εγώ τον περασμένο μήνα είχα όλα τα συμπτώματα και ήμουν σίγουρη ότι είμαι...τελικά μου ήρθε και κόντεψα να μείνω!!!
Από τότε είπα δεν θα θα ξαναψάξω συμπτώματα - ΤΕΛΟΣ! Ότι και να γίνει, θα είμαι ψύχραιμη και δεν θα το συνδέω με εγκυμοσύνη!!!
Τώρα περιμένω στις 27/2 ...
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!:roll:

SOFIA31
18-02-10, 12:52
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟ ΣΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ) ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ 17Η ΜΕΡΑ.ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΕΓΙΝΕ? ΜΑΚΑΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ!ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΨΗΛΑ!!!! ΕΝΩ ΑΥΤΗΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΣΧΕΤΗ, ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

mikio
18-02-10, 13:18
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟ ΣΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ) ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ 17Η ΜΕΡΑ.ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΕΓΙΝΕ? ΜΑΚΑΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ!ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΨΗΛΑ!!!! ΕΝΩ ΑΥΤΗΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΣΧΕΤΗ, ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Πού στην ευχή το έχω ξαναγράψει... Εγώ είχα αγκαλιά το ημερολόγιο πριν από κάθε επαφή να σημειώνω, να μετράω και να ξαναμετράω. Μέρα παρά μέρα και να σημειώνω και τις βάρδιες του άντρα (στρατιωτικός) μου μην τυχόν και περάσουν 3 μέρες χωρίς επαφή. Μέχρι εκείνο τον μήνα που πνιγόμουν στις υποχρεώσεις και φιλοξένησα όλα τα Σκ κόσμο στο σπίτι. Ούτε που θυμάμαι αν και πότε είχαμε επαφές... Νόμιζα ότι δεν είχαμε καν επαφή... Φυσικά είναι κι ο μόνος μήνας που δε σημείωσα στο ημερολόγιο (φτου!να μην μπορώ να υπολογίσω πότε τον συνέλαβα τον αντάρτη!!!) και ποτέ δεν έκανα ακροβατικά να σου πω την αλήθεια... Έμεινα έγκυος ακριβώς επειδή ήμουν πολύ απασχολημένη για να μείνω έγκυος! :lol: Τύπου "σιγά να μην αφήσω το γάμο να πάω για πουρνάρια...."

zaki
18-02-10, 13:42
Ετσι ειναι και πιστευω πως οταν κ αν μπορεσουμε να το βαλουμε όλες καλά στο μυαλο μας πως δεν πρεπει να μας γινεται εμμονη θα τα καταφερουμε...αλλα καθε μηνα οσο πλησιαζουν οι μερες λιγο το ενα συμπτωμα λιγο το αλλο μας τρελαίνει...

SOFIA31
18-02-10, 14:31
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ????

ranioula
18-02-10, 14:36
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ????

σε νιώθω...και γω θα πέθαινα από αγωνία! Πάρε κανένα τηλέφωνο το απόγευμα και παρακάλεσε τους να σου πουν ... αλλιώς βγες έξω να πάρεις αέρα ...κανένα σινεμαδάκι είναι καλή ιδέα νομίζω!

SOFIA31
18-02-10, 14:38
ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ?ΑΝ ΗΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

ranioula
18-02-10, 14:44
ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ?ΑΝ ΗΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

η βραδυνή βάρδια συνήθως είναι άλλη από την πρωϊνή ... και εγώ το έχω κάνει για κάτι αποτελέσματα που περίμενα ...τους πήρα και παρακάλεσα να μου πουν αν έχουν βγει ...μου είπαν τελικά! οπότε ποτέ δεν ξέρεις...δε χάνεις τίπτα να πάρεις...:roll:

mikio
18-02-10, 17:33
Πάντως κι εμένα να περάσω την επόμενη μου είχαν πει... Κι εγώ πέρασα την ίδια βραδιά και τα πήρα! Σιγά μην άντεχα! Βέβαια η κλινική ήταν δίπλα στο σπίτι μου αλλά και πάλι τηλέφωνο θα έπαιρνα δε μου τη γλίτωναν!! :lol:
Tη θυμάμαι πάντως αυτή την αναμονή! Κάπνισα κάμποσα τσιγάρα και μετά φυσικά που είδα το αποτέλεσμα μαχαίρι. Αν ξαναμέινω έγκυος και περιμένω πάλι χοριακή παίζει να το ξαναρχίσω όσο θυμάμαι την αγωνία! Και μετά να το ξανακόψω! :lol:

SOFIA31
18-02-10, 21:35
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ!!ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΜΙΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ....

mikio
18-02-10, 22:51
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ!!ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΜΙΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ....

Αχ βρε κοριτσάκι σε νιώθω! Εύχομαι το αποτέλεσμα να σε αποζημιώσει!! ;) Καλό ξημέρωμα! Όσο για το πώς να περάσεις την ώρα σου αν δεν έχεις καμιά δουλίτσα σέρφαρε εδώ. Μπες στο ψυχολογία και συμπεριφορά των νεογνών και των νηπίων ώστε αν το αποτέλεσμα δεν σου αρέσει να πεις και δόξα τω Θεώ! :lol:

SOFIA31
18-02-10, 23:46
ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ! ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ!ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ 100 ΦΟΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ.

mikio
19-02-10, 16:24
Σοφία εύχομαι καλή επιτυχία για σήμερα. Πιο απόγευμα θα πάμε τον μπεμπίκο στο γιατρό γιατί είναι λίγο αρρωστούλης και μπορεί να λείπω... Δε σου κρύβω ότι έχω την αγωνία σου!

SOFIA31
19-02-10, 18:28
MIKIO MOY, ΕΛΠΙΖΩ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΑΝΑ ΑΝΕΜΟΓΚΑΣΤΡΙ.ΘΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΓΑΛΑ, ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ!!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ!ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΛΛΑ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ.ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ.ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ.

mikio
19-02-10, 21:23
Σοφία μου κι εγώ το ελπίζω! Πολύ στεναχωρήθηκα γιατί σε καταλαβαίνω... Κι ακόμα περισσότερο που ίσως βιάστηκα κι εγώ να χαρώ και να σου δώσω κι εσένα ελπίδα. Έπρεπε να ήμουν πιο συγκρατημένη. Άλλα κι αυτά τα ρημάδια τα συμπτώματα!!! Ήμουν τόσο σίγουρη, που με το που γυρίσαμε μπήκα να πανηγυρίσω. Σε όλο το γυρισμό το έλεγα στον άντρα μου.

Το θέμα είναι αυτή η απογοήτευση να κρατήσει μόνο όσο κρατάει και η ρημάδα η περίοδος που στο θυμίζει. Και μετά ανανεωμένη πας για τον επόμενο μήνα! Εγώ η τρελή μετά από κάθε περίοδο πήγαινα σε ένα μαγαζί με φθηνά εσώρουχα και έλεγα στην πωλήτρια που ήταν με την κοιλιά τούρλα "Μέχρι να σου μοιάσω θα ψωνίζω! Μακάρι να μου βγάλετε και κάρτα μέλους!!" Και μου έλεγε ότι αυτό χρειάζεται! Τρέλα και να μην το βάζω κάτω! Αυτό σε συμβουλεύω κι εγώ!

SOFIA31
20-02-10, 10:18
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΚΑΑΠΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΜΙΑ ΡΗΜΑΔΑ ΠΕΡΙΟΔΟ!!

anna1978
25-02-10, 14:08
Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση! Ξεκινήσαμε την προσπάθεια για παιδάκι με τον άντρα μου! Πήρα λοιπόν ένα τέστ ωορρηξίας clear blue για να είμαι πιό σίγουρη για τις μέρες αλλά τίποτα! Έκανα και τα 7 τέστ(είμαι σίγουρη οτι το έκανα ολόσωστα) αλλά τίποτα! Να σημειώσω οτι έχω πολυκυστικές ωοθήκες αλλά ο κύκλος μου είναι πάντα σταθερός 27-28 μέρες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έδειξε τίποτα το τέστ, να μην είχα καν ωορρηξία; Πάντως είχαμε επαφή την 11η και 14η μέρα του κύκλου. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο έκτοτε παρά μόνο οτι τη 16η μέρα είχα λίγο έντονους πόνους περιόδου. Όχι οτι περιμένω να γίνει με τη μία, απλά το αναφέρω! Ότι είναι να γίνει θα γίνει όποτε θέλει ο θεός! Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε! Είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλά διαβάζω τις απόψεις σας καιρό!!

KATERINAMAR
25-02-10, 14:45
anna μου καλως ήρθες! Καταρχήν να σου πω καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου για μωράκι. Όσο αναφορά το τεστ ωορρηξίας και αφού λες ότι το έκανες ολόσωστα, μπορεί η ωορρηξία σου να έγινε αργότερα. Πάντως και μια φίλη μου είχε πάρει και εκείνη τεστ, δεν πέτυχε ωορρηξία με το ένα κουτί και αναγκάστηκε να αγοράσει και δεύτερο και τελικά την πέτυχε την 21 μέρα του κύκλου. Ήταν για εκείνη αναπάντεχο αφού έχει σταθερό κύκλο. Τί να πείς!!!!

anna1978
25-02-10, 14:54
katerinamar ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου! Ομολογώ οτι το σκέφτηκα αλλά δεν το έκανα γιατί λέω..δε μπορεί! Είναι δυνατόν να αργήσει τόσο πολύ; Αλλά τελικά αφού μου λές οτι συμβαίνει, θα το κάνω τον επόμενο μήνα για να δώ!! Εύχομαι σε όλες με ένα μωράκι σύντομα και χωρίς άγχος!!!:lol:

cubanita
25-02-10, 21:31
Κορίτσια καλησπέρα! Αν μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας, εστω και λιγο...Ο κύκλος μου είναι 30 ημερων...Ειχα επαφες την 14, 16, και 18 μερα...Από τη 18η με έχει πιασει ένας πόνος σα σουβλια και ταυτόχρονα τσούξιμο στο αριστερο στηθος, σχεδον πισω απο τη θηλή, και σήμερα (20η μέρα) εγινε αρκετα έντονος. Αλλα μόνο στο αριστερό στηθος, το δεξί έχει κάποια ευαισθησία, αλλα φυσιολογική...
Ωορηξια απ' ότι καταλάβα πρεπεί να ήταν 14-15 μέρα...
Υπάρχει περίπτωση να είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνης αυτός ο πόνος?

cubanita
26-02-10, 20:18
...και σημερα, 21η μερα, εχω πονους περιόδου στη δεξια πλευρα και εντονες ενοχλησεις στη μεση...ωορηξια δεν ειναι παντως γιατι έκανα τεστ. Τι να πω...??????

sailing
26-02-10, 20:52
καλησπέρα κορίτσια..είμαι παλιά στο forum αλλά μετά από δύο χρόνια προσπαθειών είχα λίγο κουραστεί και χαλαρώσει, και έτσι απέφευγα να το σκέφτομαι και να μιλάω γενικά γι' αυτό. Σήμερα όμως παρατήρησα κάτι που μου έκανε εντύπωση και θα ήθελα αν κάποια ξέρει κάτι να με βοηθήσει..Έχω πάρα πολύ άστατο κύκλο και τελευταία περίοδο στις 14-02-10.Αυτή τη φορά κράτησε μόνο 5 μέρες και μου έκανε και εντύπωση. Αμέσως μετά είχαμε αρκετές επαφές με τον άντρα μου αλλά την τελευταία επαφή την είχαμε πριν από τρείς ημέρες. Σήμερα όμως είδα πολύ λίγο αίμα μόνο που ήταν καφέ. Αυτό με προβλημάτησε γιατί αν ήταν καθαρό θα πίστευα ότι είναι εμφύτευση. Τώρα όμως δεν ξέρω τι να σκεφτώ.. αν ξέρει κάποια τι μπορεί να συμβαίνει ας μου πει.. ευχαριστώ πολύ..

αννα82
27-02-10, 02:54
Κοριτσια καλημέρα!
πριν 3 μήνες το στηθος μου πρηστηκε είχα κατι πονακια αρκετα πριν την αναμενομενη περιοδο το αποτελεσμα ήταν ότι αποφασησε ο κυκλος μου να αλλαξει και απο απολυτα σταθερός 28 ημερών να γινει 23 το πρώτο μηνα 25 το δευτερο 22 τον τριτο.(το μόνο καλό είναι ότι δεν μένω με την αγωνία αν είμαι ή όχι αφού μου κάνει τηνεκπληξη νωρίτερα και ας μην την θέλω)
διαβασα καποια στιγμη απο εδω που έλεγε ότι τις γονιμές μερες τις μετραμε από την αναμενόμενη περίοδο μειον 14 μερες και όχι από την πρώτη μέρα που θα αδιαθετήσουμε.
αν μπορει ας με βοηθήσει καποια κοπελα εγώ τωρα από που να τις ριμαδομετρήσω και αν ειναι μειον 14απο την επομενη που να ξερω αφου χάλασε ο κυκλος μου ποτε θα είναι?βέβαια εγω για αυτο το μηνα μετρησα και απο την καλη και απο την αναποδη και παμε 2 βδομάδες εντατικα για να μην χασουμε καμια περιπτωση.

σορρυ για το μεγολο ποστ και ευχαριστω

sailing
27-02-10, 16:43
όπως σου τα είπανε είναι άννα μου. εφόσον όμως έγινε αυτό με τον κύκλο σου υπολόγιζε την νωρίτερη ημερομηνία που μπορεί να σου έθει (στην περίπτωσή σου 22η ημέρα). υπάρχουν επίσης πολλές ιστιοσελίδες που σου κάνουν αυτόματα τον υπολογισμό που χρειάζεσαι..σου λέω ένα ενδεικτικά..

www.fskilkis.gr/index.php?option=com_womancalendar&action=render&josDate=2008-05-26&josMP=29&josML=4

καλή επιτυχία..

αννα82
27-02-10, 20:32
όπως σου τα είπανε είναι άννα μου. εφόσον όμως έγινε αυτό με τον κύκλο σου υπολόγιζε την νωρίτερη ημερομηνία που μπορεί να σου έθει (στην περίπτωσή σου 22η ημέρα). υπάρχουν επίσης πολλές ιστιοσελίδες που σου κάνουν αυτόματα τον υπολογισμό που χρειάζεσαι..σου λέω ένα ενδεικτικά..

www.fskilkis.gr/index.php?option=com_womancalendar&action=render&josDate=2008-05-26&josMP=29&josML=4 (http://www.fskilkis.gr/index.php?option=com_womancalendar&action=render&josDate=2008-05-26&josMP=29&josML=4)

καλή επιτυχία..

σε ευχαριστω γιατι απο τοτε που δεν είναι 28ημερών εχασα την μπαλα.
καλη επιτυχία και σε εσένα sailing και σε όλες τις κοπέλες. και από ότι είδα αδιαθ.την ίδια ημερομηνία όποτε πανω κατω μαζι θα περιμένουμε.αντε να δουμε τι θα γίνει και αυτό το μήνα

kounelitsa
27-02-10, 21:56
...και σημερα, 21η μερα, εχω πονους περιόδου στη δεξια πλευρα και εντονες ενοχλησεις στη μεση...ωορηξια δεν ειναι παντως γιατι έκανα τεστ. Τι να πω...??????

Να σας πώ κι εγώ την εμπειρία μου, μήπως βοηθήσει...με κύκλο 28-29 ημερών έιχα ωορηξία την11 μέρα που πιάσαμε και τη μπουμπου....
Μετά από καμια εβδομάδα ξεκίνησε το πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος...περίεργοι πόνοι χαμηλά μια αριστερά και μια δεξιά....το στήθος μου πόναγε πολυ και είχα ΤΡΟΜΕΡΗ όρεξη!!! Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό αλλά έτρωγα σαν τρελη..(ναι από τόσο νωρίς..) Έκανα 3 clear blue....ARNHTIKA...έκανα 2 self clear(που δέιχνουν 5 μέρες πριν)...αρνητικά...τέλος με το 3ο self clear (έτσι δε λέγονται??..κοίτα να δεις τα ξέχασα...) το μεσημέρι βγήκε μια αχνηηηηηηηηηηη γραμμή ενώ αυτό που είχα κάνει το πρωί ήταν αρνητικότατο!!! Περίμενα 2-3 ώρες και το επόμενο που έκανα ήταν ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ!!! Δεν το ήξερα βέβαια ότι μέσα στη μέρα υπάρχει διαφορά στο αποτέλεσμα του τεστ....

Κορίτσια μου σας εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ μέσα από την καρδιά μου και να ξέρετε ότι το μωράκι σας όπου να ναι έρχεται!!!!!!!!!!:razz::razz::razz:

αννα82
02-03-10, 08:13
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!!Αφού εξάντλησα όλες τις πιθανές γόνιμες μέρες με κύκλο 23-25 ημερών αλλά και με 28ημερών(γιατί μπορεί να απόφασίσει αυτό το μήνα να επανέλθει στα φυσιολογικά) και με τελευταία γόνιμη την σημερινή διαπίστωσα εχτές που το σκεφτόμουν ότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα ωορηξίας μέχρι τώρα, ενώ κάθε μήνα κάποιο από τα συμπτώματα θα υπάρχει όπως και τέλος Δεκέμβρη που τα είχα όλα μαζι, αρκετα νωρίς και στην υπερβολή τους μέχρι που νόμιζα ότι είμαι έγκυος.
Πάντως αυτό το μήνα θα προσπαθήσω να μην έχω άγχός και βλέπουμε

Καλή μέρα σε όλες τις χαρούμενες μανούλες και στις μέλλουσες χαρούμενες μανούλες!!!

jennny
02-03-10, 10:08
Καλημέρα!Μήπως ξέρει κάποια από σας να μου πεί άν το filicine ή το Eviol προκαλούν ναυτίες?Μου τα έδωσε ο γιατρός για να προετοιμάσω το σώμα μου για νινάκι αλλά έχω τρελαθεί τις τελευταίες 3 μέρες στην αναγούλα (πράγμα σπάνιο για μένα) χώρια που έχω έναν πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου...Βέβαια την Πέμπτη ήμουν στον γιατρό και δεν είχαμε τίποτα...Έχω και τον καλό μου που ονειρεύεται εγκυμοσύνες σχεδόν κάθε βράδυ...Νομίζω ότι θα τρελαθώ δεν μπορώ να ξεκολλήσω το μυαλό μου...:confused:

Nasel
02-03-10, 11:02
Καλημέρα, πρωτάρα και εγώ στο forum θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου και τις απορίες μου. Με τον σύντροφό μου κάνουμε ελεύθερα έρωτα από τον Αύγουστο που μας πέρασε και ακόμα τίποτα.. Ξέρω θα μου πείτε δεν είναι πολύς καιρός, αλλά για να σας πω την αλήθεια μου πίστευα ότι θα ήταν κάτι εύκολο «έλα μωρέ σε κάνα δυο μήνες θα μείνω έγκυος», αμ που δε!! Περνάνε οι μήνες και εγώ μετράω μέρες, θερμοκρασίες, σκέφτομαι γέννες, βαφτίσια, χαρές και άλλα πολλά που δεν λένε να ξεκολλήσουν από το μυαλό μου. Δεν θα ήθελα να σας κουράσω άλλο αν και θα μπορούσα να πω πάρα πολλά για αυτή την περίοδο της ζωής μου. Λοιπόν.. αποφάσισα τον μήνα που μας πέρασε να κάνω το τεστ ωορρηξίας όπου ‘χαμογέλασε’ την 12η μέρα με κύκλο 27-28 ημερών, εννοείται αμέσως πιάσαμε δουλεία ;-). Περιμένω να αδιαθετήσω στις 15/03, μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά από χθες νιώθω ένα βάρος-πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου. Λέτε να έγινε το θαύμα??

Λιζα14
02-03-10, 11:05
Καλημέρα!Μήπως ξέρει κάποια από σας να μου πεί άν το filicine ή το Eviol προκαλούν ναυτίες?Μου τα έδωσε ο γιατρός για να προετοιμάσω το σώμα μου για νινάκι αλλά έχω τρελαθεί τις τελευταίες 3 μέρες στην αναγούλα (πράγμα σπάνιο για μένα) χώρια που έχω έναν πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου...Βέβαια την Πέμπτη ήμουν στον γιατρό και δεν είχαμε τίποτα...Έχω και τον καλό μου που ονειρεύεται εγκυμοσύνες σχεδόν κάθε βράδυ...Νομίζω ότι θα τρελαθώ δεν μπορώ να ξεκολλήσω το μυαλό μου...:confused:
καλημερα!εμενα ο γιατρός μου έδωσε filicine αφού είχα μείνει ήδη έγκυος αλλά δεν θυμάμαι κάποια παρενέργεια.και σε κάποια γνωστή μου που προσπαθούσε να μείνει έγκυος έπερνε αυτά τα χάπια αλλά τίποτα.γιατί δεν διαβάζεις τις παρενεργειες κ πάρε και το γιατρο ένα τηλέφωνο!

αννα82
02-03-10, 12:10

να σου πω την αληθεια εγω το eviol το επαιρνα για θεραπεία για τα μαλλια πριν πολυ καιρο δεν ηξερα οτι είναι και για να προετοιμάσουν για εγκυμοσύνη εγω παντως δεν ειχα τιποτα απο παρενεργειες με το συγκεκριμένο.

Nasel
02-03-10, 12:16
Jennny μου επειδή filicine (φυλλικό οξύ) παίρνω εδω και αρκετα χρόνια όπως και σίδηρο ποτέ δεν μου έχουν παρουσιασθεί τέτοιου είδους παρενέργειες. Πάντως από ότι έχω ακούσει ειδικά το φυλλικό οξύ κάνει πάρα πολυ καλό στις μέλλουσες μαμάδες. Σου ευχομαι γρήγορα να γίνεις μανούλα!!!

jennny
02-03-10, 12:24
Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις απαντήσεις σας!Το καλύτερο είναι να μιλήσω με τον γιατρό μου από το να κουράζω το μυαλό μου με υποθέσεις.Να 'σαι καλά Nasel μου για την ευχή σου...

rounti
06-03-10, 11:23
Καλημέρα και από εμένα :) διαβάζω εδώ και καιρό τις συζητήσεις σας και είπα πλέον να μπω και εγώ στην παρέα σας :)

Έχω ένα προβληματάκι (που στο τέλος δεν θα ξέρω αν το φαντάζομαι ή είμαι στην πραγματικότητα έγκυος :???:) Με τον άντρα μου κάνουμε ελεύθερα εδώ και 2 1/2 μήνες τις τελευταίες μέρες έχω πόνο χαμηλά στην αρχή νόμιζα ότι ήταν λόγω ωορρηξίας αλλά όταν κάναμε πάλι πονούσα μέσα πάλι στο ίδιο ύψος, περίοδο περιμένω 18-20/03 (και ελπίζω να μην έρθει)... το στήθος μου έχει αρχίσει και με πονάει ενώ θα έπρεπε πολύ πιο μετά (η ωορρηξία έχει τελειώσει) και κάνω και δίαιτα (διατροφή όχι εξαντλητικά πράγματα) και δεν χάνω και γραμμάριο ενώ θα πρέπε :twisted::twisted: εντομεταξύ επειδή έχω πάντα θερμοκρασία 35.3 - 35.7 διάβασα κάπου που λέει ότι ανεβαίνει και η θερμοκρασία του σώματος έβαλα χθες το βράδυ θερμόμετρο και ήταν στο 36.4 !! φυσιολογικό μεν για άλλους αλλά για μένα που έχω πάντα 35 ξέρω κι εγώ...:???: έκανα ένα τεστ αλλά το παραθυράκι που λέει αν το τεστ έγινε σωστά ήταν θαμπή η γραμμή (μάλλον πατάτα θα έκανα!!) δεν ξέρω τι να κάνω περιμένω αναγκαστικά να πάει 18 του μήνα αλλά θα σκάσω!!!!!!!:(:(

mariazei
06-03-10, 11:36
rounti...καπωσ ετσι ξεκινησαν τα συμπτωματα τησ δικησ μου εγκυμοσυνησ...!
με πονο χαμηλα στην κοιλια,πρησμενο στηθοσ κ πρωινη αναγουλα.τοτε βεβαια νομιζα πωσ ηταν συμπτωματα περιοδου κ πωσ ξεκινησαν καπωσ νωρισ αλλα τελικα ηταν εγκυμοσυνη!!! τεστ βεβαια εκανα την 4η μερα καθυστερησησ...οποτε κανε λιγη υπομονη και μην αγχωνεσαι!!! με το καλο...!!!

rounti
06-03-10, 11:46
σε ευχαριστώ πολύ mariazei αναγούλες δεν έχω αλλά έχω ζαλάδα που και πού αλλά και πάλι δεν δίνω σημασία γιατί πολλές φορές μπορεί να με πιάσει λόγω κούρασης ή επειδή έχω χαμηλό σίδηρο και πρόβλημα στο θυρεοειδή το παθαίνω ... πάντως ελπίζω να είναι και εμένα λόγο εγκυμοσύνης !!!

GIOANDY
06-03-10, 22:01
κοριτσια γεια σας, εγω περιμενω στις 12/3 αλλα θελω να ρωτησω το εξης:πολλες κοπελες που εμειναν εγκυος σαν πρωτο συμπτωμα ειχαν το πρηξιμο κ τον πονο στο στηθος.θελω λοιπον να σας ρωτησω οταν λετε πονο στο στηθος εννοειται απο το πρηξιμο κ πονο ολου του στηθους ή στη θηλη???ρωταω γιατι εγω παντα πριν την περιοδο εχω πρηξιμο κ πονο σε ολοκληρο το στηθος ομως αυτο το μηνα εχω εντονο πονο στη θηλη συγκεκριμενα...ειπα δεν θα ψαχτω ιδιαιτερα αυτο το μηνα αλλα αυτο μου εκανε εντυπωση!

manolya
06-03-10, 22:43
Θα ήθελα να σου παραθέσω την δική μου εμπειρία που είναι και πολύ πρόσφατη.Τις ημέρες μετά την ωορρηξία άρχισα να έχω κάποια συμπτώματα κάπως διαφορετικά από τις προηγούμενες φορές,δηλαδή πρησμένο και βαρύ στήθος αλλά που με πονούσε κυρίως στην θηλή,φλέβες που διαγράφονταν εντονότερες από ποτέ,πόνους περιόδου,ναυτία δύο φορές,και εναλλαγή συναισθημάτων που θα αδυνατούσε ακόμη και ο Φρόυντ να εξηγήσει.Τα συμπτώματα τα απέδιδα στην φαντασία μου,στις ορμόνες που είχα πάρει στην διάρκεια της εξωσωματικής και κατά κανένα λόγο σε εγκυμοσύνη.Προς μεγάλη έκπληξή μου πίστεψέ το είναι εγκυμοσύνη και μάλιστα με την πρώτη προσπάθεια.Εύχομαι να σε βοήθησα και να έχεις τα ίδια θετικά αποτελέσματα.

GIOANDY
06-03-10, 23:39
σ ευχαριστω manolya να εισαι καλα κ με το καλο το νινακι σου!!!!:p:p

kisha
07-03-10, 17:31
καλησπερα κοριτσια!πονοι στις θηλες ειναι συνηθως της εγκυμοσυνης!!!