PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25

AGELIK
13-07-11, 09:43
καλημερα κοριτσια!
Liontarina Sofia μια χαρα ειναι τα νεα σου.Με το καλο!!

Liontarina sofia
13-07-11, 10:05
Ευχαριστω AGELIK μου

luckystar
13-07-11, 10:39
Κοριτσια εχω νεα!
Ειχα αγωνια και εκανα τελικα τεστ στο σπιτι σημερα(το ξερω οτι μου ειχατε πει να μην κανω,αλλα δεν κρατηθηκα).
Κοριτσια βγηκε θετικο!τηλεφωνησα αμεσως στο κεντρο και μου ειπαν να κανω σημερα χοριακη ,προγεστερονη και οιστραδιολη.Και τωρα περιμενω.
Ελπιζω ολα να πανε καλα..:wink:

luckystar
13-07-11, 10:42
liontarina Sofia μια χαρα ειναι οι εξετασεις σου!Ολα καλα θα πανε,μην ανησυχεις!!8-)
Οσο για τις ωοληψιες δε νομιζω οτι ο Πα..ς κανει.Εμενα μου την εκανε ενας αλλος γιατρος,πολυ ευγενικος και δεν καταλαβα και τιποτα μετα.Κοιμηθηκα υπο τους ηχους του "Time after time" της Σιντυ Λοπερ και ξυπνησα στο δωματιο.Δεν ειναι τιποτα..

Liontarina sofia
13-07-11, 11:02
LUCKYSTAR ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ !!!!!!!!!
ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ !!
ΝΑ ΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luckystar
13-07-11, 11:08
Σ ευχαριστω πολυ βρε Sofia,αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη.Δεν εχει βγει ακομα η χοριακη αρα δε βγαζω συμπερασματα ακομη.εξαλλου,ειναι παρα πολυ νωρις ακομα.Με το που θα εχω την τιμη θα σας γραψω!;)

maria ampelokipi
13-07-11, 11:11
για να δείχνει θετικό το τεστ εγκυμοσύνης, ετοιμάσου για πολύ καλή τιμή χοριακής!

palmoma
13-07-11, 11:14
Σ ευχαριστω πολυ βρε Sofia,αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη.Δεν εχει βγει ακομα η χοριακη αρα δε βγαζω συμπερασματα ακομη.εξαλλου,ειναι παρα πολυ νωρις ακομα.Με το που θα εχω την τιμη θα σας γραψω!;)

Βρε ετοίμασε το βανάκι για τα δίδυμα σου λέωωωω. Αααχ ειμαι πολύ χαρούμενη κοριτσακι για σένα...πολύ...να είσαι ψυχραιμη και ολα θα πανε καλά.

salvation
13-07-11, 11:18
Κοριτσια εχω νεα!
Ειχα αγωνια και εκανα τελικα τεστ στο σπιτι σημερα(το ξερω οτι μου ειχατε πει να μην κανω,αλλα δεν κρατηθηκα).
Κοριτσια βγηκε θετικο!τηλεφωνησα αμεσως στο κεντρο και μου ειπαν να κανω σημερα χοριακη ,προγεστερονη και οιστραδιολη.Και τωρα περιμενω.

Μπράβο βρε lucky! Ελπίζω να είσαι τυχερή και να το γιορτάσουμε! Άντε καλά αποτελέσματα! Αν και αφού το έδειξε το τεστ, θα έχεις καλή χοριακή!

salvation
13-07-11, 11:19
Σοφάκι, ούτε εμένα μου την έκανε ο Πάντος και νομίζω κι εγώ ότι γενικά δεν κάνει αυτός.

AGELIK
13-07-11, 11:29
luckystar Συγχαρητηρια! Ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι πολυ καλη η χοριακη για να βγαινει το τεστ θετικο.Μπραβο με το καλο.Περιμενουμε νεα σου...

markar
13-07-11, 11:38
Κοριτσια εχω νεα!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ!!! Με το καλό, κοριτσάκι!!!

AGELIK
13-07-11, 11:42
κοριτσια ξερει καμια κοπελα να μου πει ποια ειναι η διαδικασια στο βραχυ πρωτοκολλο? Ποτε αρχιζεις εννεσεις, ποσες μερες ?

vasiliki83
13-07-11, 11:48
Κοριτσια εχω νεα!

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!ολα καλα απο δω και περα να περιμενεις μια μεγαλη χοριακη.....:):)

roula1981
13-07-11, 11:58
Καλημερα κοριτσακια μου!

Σας διαβαζω αρκετο καιρο μιας κ εγω εκανα τη 2η εξωσωματικη μου σε αυτο το κεντρο!

Την Παρασκευη 8/7 καναμε εμβρυομεταφορα σε 3 εμβρυα 4ης ημερας και τωρα ειμαι στην αναμονη!!!

Να ευχηθω σε ολες μας καλα αποτελεσματα !!!!!

Luckystar συγχαρητηρια κοπελα μου!!! Να ακουσεις ενα 3ψηφιο νουμερο και να εχεις μια ευχαριστη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Αληθεια στις ποσες μερες απο την εμβρυομεταφορα εκανες το τεστακι? (χμ εχω αγορασει κ εγω τεστακι αλλα το σκεφτομαι!!!!)

Liontarina sofia πολυ καλα τα πας !!! Οσο για την ωοληψια...σε ρωτανε ποιος θελεις να στην κανει...εγω ζητησα να την κανει ο Παντος...αλλα αυτο ειχε σαν αποτελεσμα ΠΟΛΥ αναμονη....ετσι κ αλλιως υπαρχει πολυ αναμονη σε αυτο το κεντρο για οτιδηποτε θες να κανεις....ποσο μαλλον να στο κανει κ ο Παντος....

maria ampelokipi
13-07-11, 11:59
κοριτσια ξερει καμια κοπελα να μου πει ποια ειναι η διαδικασια στο βραχυ πρωτοκολλο? Ποτε αρχιζεις εννεσεις, ποσες μερες ?

αρχίζεις την πρώτη μέρα περιόδου την καταστολή, την τρίτη μέρα προσθέτεις και την διέγερση, από την 5η μέρα πας για αιμοληψία και μετά μέρα παρά μέρα αιμοληψία-υπέρηχο, μέχρι να σου πουν να κάνεις την pregnyl και μετά από 36 ώρες πας για ωοληψία. Αυτά!

Liontarina sofia
13-07-11, 12:15
Ευχαριστω Ρουλα μου σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη !
Luckystar εχει δικιο η Μαρια για να εδειξε το τεστ θα εχεις παρα πολυ καλη χοριακη !
Πες μας το νουμερο να χαρουμε !

Κοριτσια εχω ολο αποριες το ξερω αλλα εσας εχω
Χρειαζεται να τους παω πιστοποιητικο γαμου?Δε μου χουν πει κατι για αυτο
Απλα ειδα μια κοπελα στο Κεντρο και το ειχε μαζι της σημερα για αυτο ρωταω

roula1981
13-07-11, 12:19
Ευχαριστω Ρουλα μου σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη !
Luckystar εχει δικιο η Μαρια για να εδειξε το τεστ θα εχεις παρα πολυ καλη χοριακη !
Πες μας το νουμερο να χαρουμε !

Κοριτσια εχω ολο αποριες το ξερω αλλα εσας εχω
Χρειαζεται να τους παω πιστοποιητικο γαμου?Δε μου χουν πει κατι για αυτο
Απλα ειδα μια κοπελα στο Κεντρο και το ειχε μαζι της σημερα για αυτο ρωταω

οτι αποριες εχεις να ρωτας.....

Θελουν ναι....αλλα ειναι τοσο εξυπνοι που στο λενε τελευταια στιγμη
Δυστυχως αυτα τα χαρτια εχουν ισχυ 6 μηνες μονο...αλλα επειδη κ μενα μου το ειπαν τελευταια στιγμη (παρασκευη μεσημερι που με πηραν να μου πουν οτι Δευτερα στις 7 θα γινει η ωοληψια) και δεν πρλαβαινα να βγαλω καινουριο....δεχονται και ..."ληγμενο¨να εχει εκδοθει δηλαδη προ 6 μηνων...

AGELIK
13-07-11, 12:26
maria ampelokipi σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Την πρωτη μερα της περιοδου κανεις οιστραδιολη - καποια αλλη εξεταση αιματος ή ετσι απλα ξεκινας χωρις εξετασεις?

salvation
Κορίτσια, εμένα δεν μου ζήτησαν πιστοποιητικό γάμου, μόνο τις ταυτότητές μας. Απλά σε κάτι χαρτιά που συμπληρώσαμε έπρεπε να γράψυμε το έτος που παντρευτήκαμε.

Liontarina sofia
Εννοεις θελουν επικυρωμενα 6 μηνων?Γιατι μονο αντιγραφα εχω εγω.Ποτε δε πηρα πρωτοτυπο απο το ληξιαρχειο
Δηλαδη η επικυρωμενη κοπια που εχω δε τους κανει?
Μα τι τρελα ειναι αυτα?

roula1981
13-07-11, 12:29
Κορίτσια, εμένα δεν μου ζήτησαν πιστοποιητικό γάμου, μόνο τις ταυτότητές μας. Απλά σε κάτι χαρτιά που συμπληρώσαμε έπρεπε να γράψυμε το έτος που παντρευτήκαμε.

εμενα μου ζητησαν...οτι να ναι τελικα χεχεχε

Κοπελα μου διαβαζα την περιπετειουλα σου χτες και ηθελα να σου πω την ιστορια μιας φιλης μου....

Εκανε σπερματεγχυση και στις 14 μερες (Παρασκευη επεφτε) κανει χοριακη...11....περιττο να σου πω πως περασε το σκ...τα ειχαμε βαψει ολα μαυρα... ε..στις 22 Μαρτιου γεννησε την κουκλιτσα της...

Σου ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ να εχεις την ιδια καταληξη !!:)

roula1981
13-07-11, 12:32
Εννοεις θελουν επικυρωμενα 6 μηνων?Γιατι μονο αντιγραφα εχω εγω.Ποτε δε πηρα πρωτοτυπο απο το ληξιαρχειο
Δηλαδη η επικυρωμενη κοπια που εχω δε τους κανει?
Μα τι τρελα ειναι αυτα?

επικυρωμενα εννοειται!!! Απλα...εχει ημερομηνια επικυρωσης πανω...και αυτο ισχυει για 6 μηνες....μετα τους 6 μηνες πρεπει να βγαλεις αλλο....

Μην αγχωνεσαι ομως δεχοντε και παλιο!! Σιγουρο αυτο που σου λεω! Αν παλι εχεις αμφιβολιες παρε ενα τηλεφωνακι πανω να τους ρωτησεις!!!

Μην αγχωνεσαι με αυτα! Συγκεντρωσου στο στοχο σου με πολλη αισιοδοξια !!!

salvation
13-07-11, 12:35
Roula μακάρι να είμαι κι εγώ από αυτές τις περιπτώσεις. Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, ξέρω ότι δεν βοηθάει, αλλά πραγματικά είναι πολύ δύσκολο. Είχα στο μυαλό μου ότι συνήθως δεν πετυχαίνει η εξωσωματική με την πρώτη και ότι μπορεί να ξαναχρειαστεί, αλλά ελπίζεις, κάνεις όνειρα. Ελπίζω αύριο να δούμε ότι προχωράει. Μακάρι οι ευχές όλων σας να βοηθήσουν!

roula1981
13-07-11, 12:39
Roula μακάρι να είμαι κι εγώ από αυτές τις περιπτώσεις. Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, ξέρω ότι δεν βοηθάει, αλλά πραγματικά είναι πολύ δύσκολο. Είχα στο μυαλό μου ότι συνήθως δεν πετυχαίνει η εξωσωματική με την πρώτη και ότι μπορεί να ξαναχρειαστεί, αλλά ελπίζεις, κάνεις όνειρα. Ελπίζω αύριο να δούμε ότι προχωράει. Μακάρι οι ευχές όλων σας να βοηθήσουν!

κοριτσακι μου ειλικρινα στο ευχομαι!!!

Ξερω ακριβως πως νιωθεις ...δυστυχως και μενα η 1η μου εξωσωματικη δεν ειχαι αισιο τελος....και μου πηρε 7 μηνες να μαζεψω τα κομματια μου και να ξαναπροσπαθησω ...σου ευχομαι ομως σε λιγες να χαμογελας!!!!!!!!!!

giota stab
13-07-11, 13:12
Καλημερα κοριτσακια μου!

Σας διαβαζω αρκετο καιρο μιας κ εγω εκανα τη 2η εξωσωματικη μου σε αυτο το κεντρο!

Την Παρασκευη 8/7 καναμε εμβρυομεταφορα σε 3 εμβρυα 4ης ημερας και τωρα ειμαι στην αναμονη!!!

Να ευχηθω σε ολες μας καλα αποτελεσματα !!!!!

Luckystar συγχαρητηρια κοπελα μου!!! Να ακουσεις ενα 3ψηφιο νουμερο και να εχεις μια ευχαριστη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Αληθεια στις ποσες μερες απο την εμβρυομεταφορα εκανες το τεστακι? (χμ εχω αγορασει κ εγω τεστακι αλλα το σκεφτομαι!!!!)

Liontarina sofia πολυ καλα τα πας !!! Οσο για την ωοληψια...σε ρωτανε ποιος θελεις να στην κανει...εγω ζητησα να την κανει ο Παντος...αλλα αυτο ειχε σαν αποτελεσμα ΠΟΛΥ αναμονη....ετσι κ αλλιως υπαρχει πολυ αναμονη σε αυτο το κεντρο για οτιδηποτε θες να κανεις....ποσο μαλλον να στο κανει κ ο Παντος....

Γεια σου κοριτσακι μου και σε ολα τα κοριτσια..καλα νεα να εχουμε..και εγω την παρασκευη εκανα εμβρυομεταφορα και απο εχτες εχω πονους πςριοδου και πονανε τα γεννετικα οργανα οταν γελαω γενικος οταν ζοριζομε..πηρα στο κεντρο και μου ειπαν οτι ειναι απο το εντερο και να παω να με δουνε..εσυ πως εισαι?

Εγω κοριτσια την εστηλα με φαξ την λιξιαρχικη πραξη γαμου

maria ampelokipi
13-07-11, 13:16
maria ampelokipi σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Την πρωτη μερα της περιοδου κανεις οιστραδιολη - καποια αλλη εξεταση αιματος ή ετσι απλα ξεκινας χωρις εξετασεις?

απλά ξεκινάς. Εγώ όμως είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα εξετάσεις ορμονικές για να μπορέσουν να δουν ποιο πρωτόκολλο θα μου έδιναν.

roula1981
13-07-11, 13:16
Γεια σου κοριτσακι μου και σε ολα τα κοριτσια..καλα νεα να εχουμε..και εγω την παρασκευη εκανα εμβρυομεταφορα και απο εχτες εχω πονους πςριοδου και πονανε τα γεννετικα οργανα οταν γελαω γενικος οταν ζοριζομε..πηρα στο κεντρο και μου ειπαν οτι ειναι απο το εντερο και να παω να με δουνε..εσυ πως εισαι?

Εγω κοριτσια την εστηλα με φαξ την λιξιαρχικη πραξη γαμου

κι εγω εχω πονους περιοδους αλλα εχω και θεμα με το εντερο...πηρα και μου εδωσαν ενα σιροπι...ευτυχως δεν ποναω στα γεννητικα οργανα ουτε οταν γελαω κλπ....

αλλα εχουν δικιο μαλλον ειναι απο το εντερο σου...τουαλτεα πας κανονικα? Ποτε θα πας να σε δουνε?

luckystar
13-07-11, 13:20
Κοριτσια μου,πηρα τα αποτελεσματα.Η χοριακη ειναι 141!Νομιζω οτι ειναι καλος αριθμος.Δοξα τω Θεω,φαινονται καλα τα πραγματα.Φανταζομαι θα χρειαστει να επαναλαβω την εξεταση.

Θελω να σας ευχαριστησω ολες μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου για τις ζεστες σας κουβεντες και για την υποστηριξη.Δεν περιμενα ποτε οτι θα βρω εδω μια τοσο πολυτιμη παρεα.

Μακαρι να δωσει ο Θεος για ολες τις κοπελες να πανε ολα καλα.
Πιστευω πως αν εγινε(οπως φαινεται μεχρι τωρα)για μενα,μπορει να γινει για ολες τις κοπελες.Πριν ενα χρονο ημουν χαμενη,εξαντλουσα σιγα σιγα ολα τα περιθωρια, η εξωσωματικη (οσο δυσκολη) μου εδωσε ελπιδα για κατι υπεροχο στη ζωη μου.Μην απογοητευεστε ,ολα θα γινουν.ΟΛΑ!!

Σας ευχαριστω παρα πολυ!!:wink:

giota stab
13-07-11, 13:27
κι εγω εχω πονους περιοδους αλλα εχω και θεμα με το εντερο...πηρα και μου εδωσαν ενα σιροπι...ευτυχως δεν ποναω στα γεννητικα οργανα ουτε οταν γελαω κλπ....

αλλα εχουν δικιο μαλλον ειναι απο το εντερο σου...τουαλτεα πας κανονικα? Ποτε θα πας να σε δουνε?

Παω τουαλετα δεν εχω προβλημα αλλα σημερα ποναγα..Τρωο και τα κερατα μου..τωρα ειμαι καλητερα αν ποναω θα παω αυριο..ποτε θα κανης τεστ?

giota stab
13-07-11, 13:28
Κοριτσια μου,πηρα τα αποτελεσματα.Η χοριακη ειναι 141!Νομιζω οτι ειναι καλος αριθμος.Δοξα τω Θεω,φαινονται καλα τα πραγματα.Φανταζομαι θα χρειαστει να επαναλαβω την εξεταση.

Θελω να σας ευχαριστησω ολες μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου για τις ζεστες σας κουβεντες και για την υποστηριξη.Δεν περιμενα ποτε οτι θα βρω εδω μια τοσο πολυτιμη παρεα.

Πιστευω πως αν εγινε(οπως φαινεται μεχρι τωρα)για μενα,μπορει να γινει για ολες τις κοπελες.Πριν ενα χρονο ημουν χαμενη,εξαντλουσα σιγα σιγα ολα τα περιθωρια, η εξωσωματικη (οσο δυσκολη) μου εδωσε ελπιδα για κατι υπεροχο στη ζωη μου.Μην απογοητευεστε ,ολα θα γινουν.ΟΛΑ!!

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!! Ποτε ηταν να κανης κανονικα χοριακη?

roula1981
13-07-11, 13:35
Παω τουαλετα δεν εχω προβλημα αλλα σημερα ποναγα..Τρωο και τα κερατα μου..τωρα ειμαι καλητερα αν ποναω θα παω αυριο..ποτε θα κανης τεστ?

παλι καλα εγω δεν παω ....πιιιφ

μου ειπε σε 14-15 μερες χοριακη....οποτε Παρασκευη 22/7 ουυυυυυυυυφ

roula1981
13-07-11, 13:37

κοριτσακι μου απο οτι καταλαβα....εισαι 9η μερα απο εμβρυομεταφορα ε? ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ η τιμη της χοριακης!! Συγχαρητηριαααααααααααα

Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη γεματα χαμογελα!!!

Μακαρι ολες να ακολουθησουμε!!!! Οσο δυσκολη περιπτωση και να ειναι η καθε μια μας!

giota stab
13-07-11, 13:38
παλι καλα εγω δεν παω ....πιιιφ

και εγω παρασκευη...πως περναι ο καιρος???

roula1981
13-07-11, 13:40
και εγω παρασκευη...πως περναι ο καιρος???

αμ παιρναει??? ελα μου ντε...ειμαι κ αρκετα νευρικη εκ φυσεως...φαντασου οτι ουτε τις πρωτες 4 μερες αντεξα εντελως καναπε-κρεββατι....εκανα τα γυρω γυρω μου μεσα στο σπιτι!!!

Ειναι κ αυτοι οι πονοι περιοδου σαν κραμπες...ερχονται 2-3 φορες τη μερα απο εχτες...και φευγουν....18/7 θα περιμενα να αδιαθετησω κανονικα...και οσο πλησιαζουν οι μερες με ζωνουν τα φιδια !!!

luckystar
13-07-11, 13:50
giota stab ειναι η 10η μερα.Βασικα,ειχα κανει κι εχθες αλλο ενα και ειχε βγει κι αυτο θετικο,αλλα νομιζα οτι ηταν λαθος.Το δευτερο που εκανα σημερα ειναι 5 μερες νωριτερα απο την ημερα που μου ειπαν.Δεν αντεχα να περιμενω.Ηξερα βεβαια οτι ηταν νωρις,αλλα το εκανα γιατι ειχα αγωνια.ελπιζω στο επομενο τεστ να εχει ανεβει!

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες!

AGELIK
13-07-11, 13:51
luckystar Συγχαρητηρια.!! Τελεια! Μπραβο! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη, να την χαρεις και σου ευχομαι ολα να σου πανε τελεια........

Liontarina sofia
13-07-11, 13:52
Και παλι συγχαρητηρια τελειο το νουμερο Luckystar !!!!

luckystar
13-07-11, 13:53
roula 1981 σε καταλαβαινω απολυτα..:wink:

salvation
13-07-11, 13:54
Lycky!!! Συγχαρητήρια, παραείσαι έγκυος!!! Μπράβο! Καλή συνέχεια από εδώ και πέρα και προσοχή ε? Λες να έχεις δίδυμα??? Στο εύχομαι! Φιλάκια

luckystar
13-07-11, 13:54
AGELIK να εισαι καλα.σ ευχαριστω παρα πολυ!Ευχομαι να εχεις κι εσυ πολυ καλα νεα συντομα!!

Liontarina sofia
13-07-11, 13:56
Luckystar παιζει να εχεις και διδυμα αν ειναι απο τωρα τοσο ψηλη η χοριακη σου!

Liontarina sofia
13-07-11, 13:57
Ειναι η πρωτη σου εξωσωματικη?

luckystar
13-07-11, 13:58
salvation κοριτσι μου, σ ευχαριστω πολυ!Να σου πω,δεν το σκεφτομαι ακομη.Αν δε δω και την επομενη να ανεβαινει,δεν το λεω πουθενα(ειστε οι πρωτοι ανθρωποι που το μαθαινετε μετα τον αντρα μου).
Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,συντομα να γινεις μανουλα!

Ειπαμε:Αφου συνεβη σ εμενα,ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα συμβει και σε σενα!

luckystar
13-07-11, 14:00
sofia ναι.
Εχω κανει ομως και 3 IUI (σπερμ/σεις),χειρουργειο για σοβαρης μορφης ενδομητριωση και ειχα και μια βιοχημικη στο παρελθον.αυτα!

markar
13-07-11, 17:24
giota stab ειναι η 10η μερα.Βασικα,ειχα κανει κι εχθες αλλο ενα και ειχε βγει κι αυτο θετικο,αλλα νομιζα οτι ηταν λαθος.Το δευτερο που εκανα σημερα ειναι 5 μερες νωριτερα απο την ημερα που μου ειπαν.Δεν αντεχα να περιμενω.Ηξερα βεβαια οτι ηταν νωρις,αλλα το εκανα γιατι ειχα αγωνια.ελπιζω στο επομενο τεστ να εχει ανεβει!

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες!

Σε βλέπω για διδυμομάνα. Μπράβο και πάλι!!!

luckystar
13-07-11, 17:40
Σ ευχαριστω πολυ markar!Εσυ τι κανεις κοπελα μου?

Παουλίνα
13-07-11, 19:06
Καλημερα κοριτσια !
Μετα το σημερινο υπερηχο (11 ελπιζω να μου παρουν) περιμενω την οιστραδιολη για να δουμε αν θα παω για ωοληψια Παρασκευη η Σαββατο
Ενδομητριο 9χιλ νομιζ καλο ειναι
Ο Παντος κανει τις ωοληψιες κοριτσια?

Liontarina Sofia καλή επιτυχία σου εύχομαι, να πάνε όλα καλά!!!!!!

Παουλίνα
13-07-11, 19:14
Lucky Star τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!!! Μπράβο, πολύ καλή χοριακή, άντε καλή εγκυμοσύνη και για σένα.
Salvi τα ακούς? Και εσύ το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις αύριο...θα έχει ανέβει σίγουρα!!!!!! Μην απογοητεύεσαι, δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμη!!!!! Περιμένω τα νέα σου αύριο!!

markar
13-07-11, 20:29
Σ ευχαριστω πολυ markar!Εσυ τι κανεις κοπελα μου?

Καλά είμαι luckystar μου, σ' ευχαριστώ. Τώρα αισίως στην 33η εβδομάδα. Πήγαμε και με την αδερφή μου κι εμείς στον Πάντο, αν είδες, και από Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσει την προσπάθειά της ελπίζω να έχει την τύχη σου!!! Φιλιάαα!

salvation
13-07-11, 20:53
Lucky Star τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!!! Μπράβο, πολύ καλή χοριακή, άντε καλή εγκυμοσύνη και για σένα.
Salvi τα ακούς? Και εσύ το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις αύριο...θα έχει ανέβει σίγουρα!!!!!! Μην απογοητεύεσαι, δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμη!!!!! Περιμένω τα νέα σου αύριο!!

Ευχαριστώ Πασχαλίτσα! Μακάρι να έχω κι εγώ καλά νέα αύριο...

salvation
13-07-11, 20:55

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

luckystar
13-07-11, 22:19
Salvation εχω αγωνια για σενα αυριο!!Σου ευχομαι με το καλο τριψηφια χοριακη μεχρι το ταβανι!!!Να μας γραψεις ενταξει??
:wink:

vasiliki83
13-07-11, 23:28
salvation καλη επιτυχια για αυριο....σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη :):)
και καλη επιτυχια σε ολες μας!!!:):)

roula1981
14-07-11, 08:39
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Ευχαριστω!!! Και εσυ σημερα να δεις τεραστιο νουμερο χοριακης!!! Περιμενουμε νεα σου!!!

Liontarina sofia
14-07-11, 09:00
Καλημερα κοριτσια !
Salvi περιμενουμε τη μεγαλη χοριακη σου !!
Εγω πηγα στο Κεντρο 7 και 5 ειδε και Σαββατο ωοληψια ...

roula1981
14-07-11, 09:05
Καλημερα κοριτσια !

καλη επιτυχια κοριτσακι!!! Να εισαι ηρεμη κ αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα!!!

luckystar
14-07-11, 09:08
L.Sofia μια χαρα ειναι ο αριθμος,θα βαλεις και καταψυξη!!Με το καλο!Μην ανησυχεις για τιποτα,ειναι πολυ απλη διαδικασια,ουτε που θα το καταλαβεις!!:cool::cool:

mrt
14-07-11, 09:30
καλημερα κοριτσια

Lucky συγχαρητηρια κοπελα μου !!! εισαι μαλλον δυδιμομανουλα!!!
με το καλο να ειχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Καλημερα κοριτσια !
Σοφακι μου μια χαρα ολα !!! αντε κ κανα 2 μπορει να κρυβονται οποτε
καλα εισαι νομιζω..
αντε καλη αυγουλομαζωξη το Σαββατο!!!

Σαλβακι μου αγαπημενο περιμενω με ανυπομονησια !!!!

salvation
14-07-11, 09:45
[QUOTE=Liontarina sofia;2086253]Καλημερα κοριτσια !
Εγω πηγα στο Κεντρο 7 και 5 ειδε και Σαββατο ωοληψια ...[/QUOTE

Μπράβο Σοφάκι! Μια χαρά προχωράς!

salvation
14-07-11, 09:48
Κορίτσια σας ευχαριστώ για τη θετική σας σκέψη! Ελπίζω τα νέα μου να είναι ενθαρρυντικά!

Liontarina sofia
14-07-11, 09:57
Ευχαριστω κοριτσια !
Luckystar για καταψυξη δε νομιζω παω για προεμφυτευτικη σαν τη Salvi το μονο που προσευχομαι ειναι να εχω και γω 2-3 υγιη
Μετα κοριτσια εχει πονο?

luckystar
14-07-11, 10:24
mrt σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.Να εισαι καλα!

L.Sofia θα σου πω ειλικρινα:εγω δεν καταλαβα τιποτα.Αλλα και να πονεσεις λιγακι,μην ανησυχεις.Το λες στις κοπελες και σου κοπανανε ενεσουλα τσακ μπαμ και δεν καταλαβαινεις τιποτα!Η σου δινουν αναλγητικο απο το στομα και σου περναει αμεσως!
Παντως την ιδια αγωνια ειχα κι εγω..Σε καταλαβαινω.Αλλα οταν τελειωσεις θα δεις ποσο απλο ηταν!

AGELIK
14-07-11, 10:38
καλημερα κοριτσια. Salvation ευχομαι ολα να εξελιχτουν τελεια.Περιμενουμε την μεγαλη χοριακη σου.!!!
L.Sofia πας πολυ καλα.Αντε με το καλο και η αυγουλομαζωξη.
Vasiliki83 ερχεται η μεγαλη μερα.Αυριο θα ακουσουμε τα ευχαριστα.Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι τα καλυτερα, αν και ειμαι σιγουρη οτι ολα πανε τελεια.

roula1981
14-07-11, 10:45
Ευχαριστω κοριτσια !
Luckystar για καταψυξη δε νομιζω παω για προεμφυτευτικη σαν τη Salvi το μονο που προσευχομαι ειναι να εχω και γω 2-3 υγιη
Μετα κοριτσια εχει πονο?

κοριτσακι μου εγω οταν μπηκα στο χειρουργειο τους ειπα οτι την προηγουμενη φορα ποναγα πολυ και μου εβαλαν επιτοπου υποθετο λιγο πριν τη ναρκωση....μετα εγω ειχα ενοχλησεις η αληθεια ειναι αλλα ανεκτες....να ξερεις οτι οσο περισσοτερα αυγουλακια σου παρουν τοσο περισσοτερες ενοχλησεις εχεις μετα....τπτ το σπουδαιο ομως....φαντασου οτι μετα πηγαμε με τον αντρουλη μου για καφεδακι κ τοστακι...ειχα κ μια γλυκια "ζαλαδα" απο τη ναρκωση χεχεχε

Liontarina sofia
14-07-11, 11:01
Ειστε υπεροχες ολες χιλια ευχαριστω !

mariannao
14-07-11, 11:05
καλημερα κοριτσια!!!καλη επιτυχια σε ολες με μεγαλες χοριακες!!!μια ερωτηση ποσο κοστιζει η εξωσωματικη?γνωριζει καμια κ για τα δημοσια?πληρωνουμε τιποτα?ευχαριστω πολυ!

roula1981
14-07-11, 11:16
Ειστε υπεροχες ολες χιλια ευχαριστω !

απλα να εχεις υπομονη γιατι εχει αρκετη αναμονη,,,, να φανταστεις εγω εφτασα στο κεντρο 7 κ κατι...8 παρα μπηκα στο δωματιο και κατα τις 10κ μιση με πηραν ...βεβαια ειχα ζητησει κ τον Παντο να κανει την ωοληψια....ισως αυτο να φταιει
Το καλο ειναι οτι ερχεται μια μαια στο δωματιο σου κανει καρδιογραφημα και μετα περναει ο καρδιολογος και σε ακροαζεται.

Σου δινουν μια πολυ trendy αμφιεση χειρουργειου εντελως see through αλλα μην προβληματιστεις, τυλιξου με την πικε κουβερτουλα που εχουν διπλωμενη πανω στο κρεββατι.

Ο κυριουλης, ο αναισθησιολογος ειναι πολυ καλος θα δεις, και πολυ γλυκος

roula1981
14-07-11, 11:21
καλημερα κοριτσια!!!καλη επιτυχια σε ολες με μεγαλες χοριακες!!!μια ερωτηση ποσο κοστιζει η εξωσωματικη?γνωριζει καμια κ για τα δημοσια?πληρωνουμε τιποτα?ευχαριστω πολυ!

καλημερα κοριτσακι και καλη επιτυχια σε οτι διαλεξεις!!!

Δεν γνωριζω για τα δημοσια...ουτε διαδικασιες ουτε τιμες...το μονο που εχω διαβασει απο αλλες κοπελες ειναι οτι εν μερει γινεσαι και αντικειμενο εκ μαθησης για τους μαθητευομενους γιατρους.

Τωρα στα ιδιωτικα οι τιμες κυμαινοντε...στο συγκεκριμενο κεντρο που αναφερεται το τοπικ κοστιζει περιπου 3800

για την ακριβεια...150 το 1ο ραντεβου..3 αιμοληψιες για μετρηση οιστραδιολης κ υπερηχο (διαδικασια παρακολουθησης διεγερσης) 75€
160 την μερα της ωοληψιας για καρδιολογο-αναισθησιολογο
3500€ τη μερα της εμβρυομεταφορας...

Liontarina sofia
14-07-11, 11:25
Καλα το ποσο πρησμενη ειναι η κοιλια μου ειναι απιστευτο!
Ουτε οταν ειχα μεινει εγκυος δεν ηταν ετσι !5 μηνων φαινομαι χωρις υπερβολη
Α η ovitrelle γινεται και αυτη στη κοιλια η πισω?

roula1981
14-07-11, 11:45
Καλα το ποσο πρησμενη ειναι η κοιλια μου ειναι απιστευτο!
Ουτε οταν ειχα μεινει εγκυος δεν ηταν ετσι !5 μηνων φαινομαι χωρις υπερβολη
Α η ovitrelle γινεται και αυτη στη κοιλια η πισω?

κι εγω ετσι ημουν κ ποναγα και πολυ....αλλα με την ωοληψια ειλικρινα ξελαφρωσα!!!

Στην κοιλιτσα γινεται!! Ακριβως την ωρα που σου ειπαν

Liontarina sofia
14-07-11, 12:03
Ευχαριστω Ρουλα μου
Σαλβι μου κανενα νεο??

salvation
14-07-11, 12:33
Roula, θα σε βάλουμε ταμείο εσένα! Τα υπολόγισες όλα!
Σοφάκι τπτ ακόμα! Ε μάλλον θα με πάρουν αργά, όπως και την άλλη φορά.
Η ovitrelle κανονικά, όπως τις άλλες ενέσεις. Εγώ πόναγα πολύ το πρωί της ωορηξίας, πριν τα πάρουν και μου είχανε κάνει παυσίπονη ένεση ενδοφλέβια πριν βγω από το χειρουργείο, αλλά επειδή ξαναπόναγα, μου είπαν να πάω να φάω και να πάρω παυσίπονο. Κάτι σαν πόνος περιόδου ήταν. Το φούσκωμα άσε, είχα ίδια κοιλιά με την αδελφή μου που είναι 3 μηνών έγκυος. Όχι ότι φυσιολογικά έχω επίπεδη κοιλιά, έτσι? Βάλε τα κιλά, βάλε το πρήξιμο, έγινα κούκλα!

roula1981
14-07-11, 12:43
Roula, θα σε βάλουμε ταμείο εσένα! Τα υπολόγισες όλα!
Σοφάκι τπτ ακόμα! Ε μάλλον θα με πάρουν αργά, όπως και την άλλη φορά.
Η ovitrelle κανονικά, όπως τις άλλες ενέσεις. Εγώ πόναγα πολύ το πρωί της ωορηξίας, πριν τα πάρουν και μου είχανε κάνει παυσίπονη ένεση ενδοφλέβια πριν βγω από το χειρουργείο, αλλά επειδή ξαναπόναγα, μου είπαν να πάω να φάω και να πάρω παυσίπονο. Κάτι σαν πόνος περιόδου ήταν. Το φούσκωμα άσε, είχα ίδια κοιλιά με την αδελφή μου που είναι 3 μηνών έγκυος. Όχι ότι φυσιολογικά έχω επίπεδη κοιλιά, έτσι? Βάλε τα κιλά, βάλε το πρήξιμο, έγινα κούκλα!

κοριτσακι μου τα μαζευαμε ευρω ευρω ειλικρινα....οποτε καταλαβαινεις !!!

Καλα αποτελεσματα !!!!!!! Στο κεντρο πηγες να την κανεις?

salvation
14-07-11, 14:52
Πάει κορίτσια, τελείωσε. Το βράδι είπαν θα με πάρει και ο Πάντος. Πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου και να προχωρήσω μπροστά. Αυτό κι αν είναι δύσκολο...

luckystar
14-07-11, 14:54
Οχι βρε salvation.Τι να σου πω.Λυπαμαι παρα πολυ.

tsiglas
14-07-11, 15:04
Πάει κορίτσια, τελείωσε. Το βράδι είπαν θα με πάρει και ο Πάντος. Πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου και να προχωρήσω μπροστά. Αυτό κι αν είναι δύσκολο...

Λυπαμαι παρα πολυ...ελπιζα οτι θα ειχες ευχαριστα νεα...δεν σε ξερω καθολου κι ομως αντιλαμβανομαι τον πονο σου...κανε οτιδηποτε σε κανει να αισθενθεις καλυτερα...εμεις (οι σιωπηλοι) κ ολοι αυτοι που σου συμπαραστεκοταν τοσο καιρο θα ειμαστε διπλα σου στις καλες κ στις κακες...λυπαμαι πραγματικα...οσο πιο γρηγαρα ξεσπασεις τοσο πιο γρηγορα θα βρεις την δυναμη να συνεχησεις...η "ελπιδα" ειναι πιο δυνατη απο την "απογοητευση"...συνεχησε να ελπιζεις κ ολα θα πανε καλα...

roula1981
14-07-11, 17:12

:sad::sad:

κουραγιο κοριτσακι....οτι και να πουμε ειναι λιγο...εχω βρει στη θεση σου και σε καταλαβαινω απολυτα....

giota stab
14-07-11, 17:30
:sad::sad:

κουραγιο κοριτσακι....οτι και να πουμε ειναι λιγο...εχω βρει στη θεση σου και σε καταλαβαινω απολυτα....

και εγω κοριτσακι μου εχω βρεθη στην θεση σου...κουραγιο.......

Πως εισαι ρουλα?εγω τα νευρα μου ποναω συνεχεια σαν περιοδο..μαλων θα μου κατεβουν....

roula1981
14-07-11, 17:41
και εγω κοριτσακι μου εχω βρεθη στην θεση σου...κουραγιο.......

Πως εισαι ρουλα?εγω τα νευρα μου ποναω συνεχεια σαν περιοδο..μαλων θα μου κατεβουν....

συνεχεια οχι...αλλα πολυ συχνα ναι !!!

Μην απογοητευεσαι...εγκυμοσυνη και περιοδος εχουν τα ιδια συμπτωματα!!!

giota stab
14-07-11, 17:54
συνεχεια οχι...αλλα πολυ συχνα ναι !!!

Μην απογοητευεσαι...εγκυμοσυνη και περιοδος εχουν τα ιδια συμπτωματα!!!

τα νευρα μου αυτη η αναμονη!!!!ειπα να παρω ενα τεστ απο το φαρμακειο αλλα το μετανιωσα

roula1981
14-07-11, 17:56
τα νευρα μου αυτη η αναμονη!!!!ειπα να παρω ενα τεστ απο το φαρμακειο αλλα το μετανιωσα

για να δειξει θα πρεπει η χοριακη να ειναι πανω απο 25μοναδες...

αν νομιζεις οτι δεν αντεχεις κανε απλα 2 μερες νωριτερα χοριακη...12η-13η μερα μετα την εμβρυομεταφορα δηλαδη...

αλλα οπως και να χει τωρα ειναι ΠΟΛΥ νωρις...

σε καταλαβαινω απολυτα παντως !

salvation
14-07-11, 18:01
Κορίτσια, ναι στεναχωριέμαι πολύ, αλλά είμαι σίγουρη ότι κάπως θα βρω τη δύναμη και θα συνεχίσω. Είστε ζωντανό παράδειγμα ότι έτσι γίνεται.

roula1981
14-07-11, 18:16
Κορίτσια, ναι στεναχωριέμαι πολύ, αλλά είμαι σίγουρη ότι κάπως θα βρω τη δύναμη και θα συνεχίσω. Είστε ζωντανό παράδειγμα ότι έτσι γίνεται.

ειχατε κανει και προγεννητικο??? που σημαινει ακομα περισσοτερες πιθανοτητες....τι κριμα ρε γμτ....ποπο καθε φορα που ακουω κατι δυσαρεστο ειναι σα να ξαναζω τα δικα μου....
Εγω ειχα ταλαιπωρηθει 10 μερες περιπου με χοριακη που τσουκου τσουκου ανεβαινε και τελικα μπουμ στα ταρταρα....

Αγαπη μου οσο πιο γρηγορα ξεσπασεις....οντως τοσο πιο γρηγορα θα ξανασταθεις ορθια....και μια φιλκη συμβουλη....οσο μπορεις για ψυχολογικους λογους βασικα...μην αφηνεις χρονο να πηγαινει "χαμενος"

Holly
14-07-11, 18:33
Κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας.Εκανα υπερυχο σημερα για να δουμε αν ολα ειναι καλα για να ξεκινησω εξωσωματικη το Σεπτεμβρη, και μου βρηκανε μια κυστη στην ωοθηκη.Εχω κλεισει ραντεβου αυριο με τον προσωπικο μου γυναικολογο να με δει κι αυτος,απο το νοσοκομειο που μου κανανε τον υπερυχο δεν μου ειπανε τιποτα ουτε διαστασεις ουτε πως θα φυγει(και μετα σου λενε γιατι παει ο κοσμος και τα σταζει στα ιδιωτικα κεντρα)παρα μονο μου δωσανε ενα χαρτι για να κανω και και καποιους δεικτες προληπτικα.Εχει τυχει σε καμια σας να βγαλει κυστη??

roula1981
14-07-11, 19:09
Κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας.Εκανα υπερυχο σημερα για να δουμε αν ολα ειναι καλα για να ξεκινησω εξωσωματικη το Σεπτεμβρη, και μου βρηκανε μια κυστη στην ωοθηκη.Εχω κλεισει ραντεβου αυριο με τον προσωπικο μου γυναικολογο να με δει κι αυτος,απο το νοσοκομειο που μου κανανε τον υπερυχο δεν μου ειπανε τιποτα ουτε διαστασεις ουτε πως θα φυγει(και μετα σου λενε γιατι παει ο κοσμος και τα σταζει στα ιδιωτικα κεντρα)παρα μονο μου δωσανε ενα χαρτι για να κανω και και καποιους δεικτες προληπτικα.Εχει τυχει σε καμια σας να βγαλει κυστη??

κοριτσακι μου ο πιο σωστος συμβουλος θα ειναι σιγουρα ο γιατρος....υπαρχουν διαφορων ειδων κυστες και καποιες απο αυτες φευγουν μονες τους με την περιοδο!!! Ελπιζω να ειναι τετοιου ειδους και η δικη σου και να φυγει για τα καλα!!!

Gemini85
14-07-11, 19:30
Salvation λυπάμαι πολύ...Βγάλε τη στεναχώρια σου όσο πιο γρήγορα μπορείς για να ξεκινήσεις πάλι γεμάτη κουράγιο και αισιοδοξία... Είμαστε δίπλα σου!

markar
14-07-11, 19:54
Οχι ρε γμτ. Salvation να ξέρεις πολύ στενοχωρήθηκα. Μου θύμισε κάποιες περιπτώσεις της αδερφής μου. Και ξέρω πώς νιώθεις, η ίδια μου έλεγε "μακάρι να κόβονται οι ελπίδες από την αρχή παρά αυτό το ναι μεν αλλά...". Σήμερα μπήκα μόνο και μόνο για να μάθω τα νέα σου. Όμως δυνατά πάμε για τα επόμενα, άντε μήπως συναντηθείτε και με την αδερφή μου από Σεπτέμβρη, είναι και καλή εποχή να μείνετε έγκυες να γεννήσετε μέχρι Ιούνιο πριν αρχίσουν οι τρελές ζέστες και να βγάζετε τα μπεμπάκια σας βόλτα του χρόνου το καλοκαίρι. Θα δεις, όλα θα πάνε καλά. Προς το παρόν, κοίτα να ξεκουραστείς και να το ρίξεις έξω, να πας διακοπές! Φιλιά

Παουλίνα
14-07-11, 19:56
Salvi, το ξέρω πως αισθάνεσαι τώρα, θα είναι πολύ δύσκολο το ξέρω, αλλά πρέπει να κοιτάξεις μπροστά και να ξαναπροσπαθήσεις.....Όσο πιο γρήγορα κοιτάξεις να ξαναξεκινήσεις, τόσο πιο γρήγορα θα το ξεπεράσεις θα δεις.....Καλό κουράγιο σου εύχομαι από εδώ και πέρα

antonia 1980
14-07-11, 22:10
καησπερα κοριτσια διαβαζω τις ιστοριες σας και τις αγωνιες που εχετε ολες σας και σας καταλαβαινω απολυτα ,περσι τετοιο καιρο εκανα και εγω την εξωσωματικη μου και περιμενα τα αποτελεσματα γυρω στις 20 ιουλιου εμαθα οτι ειμαι εγκυος μεχρι να το μαθω ομως μεγαλη αγωνια τρεξιματα εξετασεις κ.τλ,περασα μια δυσκολη εγκυμοσυνη μπορω να πω με πολλους εμετους μεχρι να κλεισω τον 4 μηνα ,μετα με την καμπυλη ζαχαρου ητανε τσιμπημενο ,διατροφη απο ειδικο διατροφολογο και συνεχιζαμε καλα παραμονη πρωτοχρωνιας μπαινω στο νοσοκομειο με πολλες συσπασεις να μην τα πολιλογο εκατσα 1,5 μηνα ,μπηκα στην 27 εβδομαδα και γεννησσα 33 και 6 μερες τα διδυμακια μου ,προωρα μπηκανε θερμοκιτιδα για 1 μηνα περιπου ,τωρα ειναι 5 μηνων και ολα ειναι μια χαρα .Θελω με την σειρα μου να σας πω οτι θελουν ολα υπομονη και κουραγιο ,ολα γινονται στον χρονο τους και με την βοηθεια του θεου.
θελω σε ολες σας να σας πω καλη δυναμη συντομα να εχετε στην κοιλιτσα σας αυτο που θελει καθε γυναικα,να γινεται μανουλεςςςςςςςςςςς...
καλη συνεχεια εχετε εμπιστοσυνη στους γιατρους που εσεις επιλεγεται η καθε μια .
εμεινα αρκετα ευχαριστημενη απο το γεννεσις και απο την μαια μου που μου σταθηκε και ψυχολογικα 1.5 μηνα στο νοσοκομειο
σας φιλω

salvation
14-07-11, 22:26
antonia να χαίρεσαι τα μωράκια σου, και μπράβο που μπαίνεις να μας ενθαρρύνεις!
Με πήρε ο Πάντος και μου είπε ότι ήταν βιοχημική, και να κάνω υστεροσαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση. Έχει κάνει κάποια κοπέλα?
Επίσης, μου είπε ότι σε 2-3 μέρες θα αδιαθετήσω και όταν τελειώσω με τις εξετάσεις να ξαναμιλήσουμε.
Περιμένουμε καμιά χοριακή αυτές τις μέρες?

antonia 1980
14-07-11, 22:31
ΥΣΤΕΡΟΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ εχω κανει εχεις ενα αρκετα δυνατο πονο περιοδου ,δεν ξερω κατα ποσο πονας οταν αδιαθετεις ,αλλα ειναι συντομη εξεταση ,σου βαζουν ενα φαρμακο μεσα να δουνε την ροη να περναει μεσα απο τα οργανα σου να δουνε αν ειναι τιπιτα βουλομενο

Holly
15-07-11, 00:20
Salvation η σαλπιγγογραφια δεν ειναι τιποτα,εγω ειχα διαβασει τερατα και πηγα εντρομη και ετοιμη να πονεσω πολυ και δεν καταλαβα τιποτα,σου ριχνουν υγρο,ιωδιο νομιζω για να δουν τη διαδρομη που κανει, αν περναει απο τις σαλπιγγες.Ειχα παρει βεβαια και παυσιπονο μια ωρα πριν.Ειναι πολυ γρηγορη διαδικασια,εγω περιμενα να πονεσω και ο πονος δεν ηρθε ποτε.

Holly
15-07-11, 00:25
Οσο για την υστεροσκοπηση δεν εχω κανει αλλα μου εχουνε πει πως γινεται με μεθη οπως η ωοληψια,αρα δεν καταλαβαινεις τιποτα.

AGELIK
15-07-11, 08:01
καλημερα κοριτσι! Salvation πραγματικα στεναχωρηθηκα και λυπαμαι πολυ.Αυτο που περνας το περασα στην πρωτη εξωσωματικη και με χωριακη 10ης ημερας 42 .Μου ειπαν ολα καλα, καλη χοριακη κ.τ.λ. Μετα ηρθε η μειωση της χοριακης-βιοχημικη κυηση ειπαν.Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι το εχω περασει.Πηρα την χαρα και μετα...
Αλλα θα σου δωσω μια συμβουλη.Πραγματι πρεπει να ξεσπασεις ειτε σε καλματα ειτε σε κατι αλλο σιγα σιγα να φευγει απο μεσα σου.Πρεπει αμεσα να βαλεις τον επομενο στοχο για να φυγουν τα παλια απο το μυαλο και να συνεχιζεις να στεφτεσε τα καλα που θα ερθουν ,γιατι σιγουρα θα ερθουν.Για την καθε κοπελα ειτε γρηγορα ειτε πιο αργα. Να εχεις στο μυαλο σου οτι θα ερθουν, να το πιστεψεις και ετσι θα γινει.Ειμαστε διπλα σου σε αυτη την διαδρομη η μια διπλα στην αλλη.
Επισης θα σου ελεγα να πας διακοπες ωστε να ξεχαστεις και να περασεις ομορφα(και αυτο το ειχα κανει και βοηθησε)
Τωρα οσο αφορα την σαλπιγγογραφια μη σε ανησυχει καθολου, δεν ειναι τιποτα ,ειναι αυτο που περιγραφουν παραπανω τα κοριτσια, γινεται γρηγορα, εγω δεν πονεσα.Και για την υστεροσκοπηση ειναι σαν ενα μικρο χειρουργειο.Γινεται με μεθη.Βαζουν μια μικρη καμερα και βλεπουν οπως ακριβως ειναι η μυτρα.Ειναι πολυ σημαντικη εξεταση.Μπορει να μην βρουν τιποτα, μπορει να βρουν κατι και να το βγαλουν.Εμενα μου βρηκαν ενα μικρο διαφραγματακι.Το εβγαλαν.Δεν πονεσα.Λιγες μερες αιματακι και ολα καλα.Μπορουν να βρουν με την υστεροσκοπηση πολυποδα-συμγυσεις ή και τιποτα.Εγω το πηρα σε DVD για να το εχω για το αρχειο μου.Να σου πω εγω πιστευω οτι ειναι σημαντικο να κανουμε ολες τις εξετασεις μηπως κατι βρουν και το διορθωσουν και μετα ολα να πανε τελεια.Εχει υπομονη ,κουραγιο , κοιτα μπροστα και ολα θα ερθουν για ολες μας.Συγνωμη αν σας κουρασα.

mrt
15-07-11, 08:42
Με πήρε ο Πάντος και μου είπε ότι ήταν βιοχημική, και να κάνω υστεροσαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση. Έχει κάνει κάποια κοπέλα?

οκ την υστεροσκοπηση την καταλαβαινω (εχω κανει 2) , αλλα την σαλπιγγογραφια
τι την θελει? αφου δεν κανουμε φυσικη συλληψη??? και καθολου σαλπιγγες
να μην ειχες δεν θα μας προβληματιζε.. εχω κανει 1 σαλπιγγογραφια κ
πονεσε ΠΑΡΑ πολυ !!! αλλες πονανε αλλες παλι οχι..

η υστεροσκοπηση μ αρεσει γιτι γινεται με μεθη κ ως γνωστο junkie
μ αρεσει :)
γνωριζεις τον εσωτερικο σου κοσμο.. σου δινουν κ αναμνηστικο dvd..

Liontarina sofia
15-07-11, 09:04
Και γω ακριβως την ιδια σκεψη ειχα με την ΜΡΤ.Γιατι ζηταει σαλπιγγογραφια αφου στην εξωσωματικη δε παιζουν ρολο
Οσο για την υστεροσκοπηση και γω εχω κανει και δεν ειναι απολυτως τιποτα
Μονο χρηματικη ειναι η ταλαιπωρια δεν ποναει

palmoma
15-07-11, 10:15
Κατ'αρχάς να πω και εγώ με την σειρά μου στην Salvation ότι λυπάμαι πολύ για το αρνητικό τελικά αποτέλεσμα. Όμως όπως προείπαν και όλα τα κορίτσια έχασες μια μάχη...αλλά δεν το βάζεις κάτω. Παραμένεις επικεντρωμένη στον στόχο και βεβαιώνεσαι οτι όλα θα πάνε καλά...

Εγω δεν ειμαι στο ΓΕΝΝΕΣΙΣ, αλλα σας διαβάζω συχνά και παίρνω κουράγιο και δύναμη και χαίρομαι για τα θετικά σας. Θέλω απλά να πω...οτι στο δικο μου κέντρο, διαβαζα σε μια φωτογραφία μωρού (από αυτές που στέλνουν οι γονείς για να ευχαριστήσουν) "Έπαιζα κρυφτούλι 15 χρόνια..." Τρελλάθηκα οταν το διάβασα...ενιωσα απεριόριστο σεβασμό και θαυμασμό γι'αυτή την αγνωστη γυναίκα που το παλεψε τόσο πολύ και τα κατάφερε. Νομίζω οτι όλες μας ξέρουμε να αγωνιζόμαστε και να βρίσκουμε την δύναμη που κρύβουμε μέσα μας. Σου εύχομαι και εσένα να την βρεις και να προχωρήσεις και πάλι μπροστά.

Όσο για την σαλπιγγογραφία...και εγώ δεν πόνεσα οταν έκανα...(στο ΛΗΤΩ την είχα κανει)...αλλά και εγώ δεν αντιλαμβάνομαι γιατί στην ζητάει τώρα....;:confused:

roula1981
15-07-11, 11:14
Απλα θεωρω οτι πρεπει να ξερει αυτος που κανει τη σαλπιγγογραφια....αν ειναι γνωστης τοτε ολα οκ!!!

Εγω ειχα παρει ενα παυσιπονο πιο πριν και την ειχα κανει σε εναν ακτινολογο που ειδικευεται σε αυτο και με ειχε στειλει ο γιατρος μου σε αυτον...μετα τη σαλπιγγογραφια ενιωσα για 10 λεπτα λιγο εντονους πονους περιοδο αλλα μετα ολα οκ!!!

Παντως και εγω απορω γιατι σου τη συστεινει salvation μου να την κανεις....μηπως τελικα φαινοντε και αλλα πραγματα απο τη σαλπιγγογραφια που δεν τα ξερουμε??? Ουφ τι να πω....Καλη δυναμη κοριτσακι μου

markar
15-07-11, 11:55
Επίσης, μου είπε ότι σε 2-3 μέρες θα αδιαθετήσω και όταν τελειώσω με τις εξετάσεις να ξαναμιλήσουμε.
Περιμένουμε καμιά χοριακή αυτές τις μέρες?

Εχει κάνει η αδερφή μου υστεροσαλπιγγογραφία salvation. Της είχαν πει ότι θα λιποθυμήσει από τον πόνο αλλά πήγε στο ΜΗΤΕΡΑ και την έκανε και δεν κατάλαβε σχεδόν τίποτα, παρόλο που είχε απόφραξη σαλπίγγων και λογικά θα έπρεπε να πονέσει πολύ. Δεν ξέρω αν την κάνει και ο Πάντος. Υστεροσκόπηση έκανε δύο φορές σε κάποιον άλλο γιατρό - νομίζω στον Μαστρομηνά - και δεν πόνεσε καθόλου, είναι σαν απόξεση και γίνεται με νάρκωση. Μην ανησυχείς, αν σου είπε πως πρέπει να τα κάνεις, να τα κάνεις για να πάει πρίμα η επόμενη φορά. Αλλά για να μπορέσεις να κάνεις τα μπάνια σου τώρα ασ'τες από Σεπτέμβρη είναι η γνώμη μου. Μετα την υστεροσκόπηση για καμιά δεκαριά μέρες δε θέλει μπάνια στη θάλασσα ούτε επαφές. Καλή συνέχεια!

markar
15-07-11, 12:03
οκ την υστεροσκοπηση την καταλαβαινω (εχω κανει 2) , αλλα την σαλπιγγογραφια
τι την θελει? αφου δεν κανουμε φυσικη συλληψη??? και καθολου σαλπιγγες
να μην ειχες δεν θα μας προβληματιζε.. εχω κανει 1 σαλπιγγογραφια κ
πονεσε ΠΑΡΑ πολυ !!! αλλες πονανε αλλες παλι οχι.

Απ' ό,τι ξέρω και από την αδερφή μου στην αρχή δεν είχε πρόβλημα με τις σάλπιγγες αλλά η απόφραξη ξεκίνησε μάλλον από κάποια φλεγμονή που της προκλήθηκε από τις πολλές αποτυχημένες βιοχημικές κυήσεις, σαν αυτή της Salvation. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να βρουν κάποια φλεγμονή γιατί οι σάλπιγγες είναι σε σημείο που μόνο με σαλπιγγογραφία φαίνεται πώς είναι. Επίσης αν ήταν ένα εξωμήτριο που αποβλήθηκε νωρίς μπορεί επίσης να κάνει κάποια φλεγμονή στις σάλπιγγες. ΝΟμίζω ότι είναι σωστός ο Πάντος και θέλει να την καλύψει πλήρως τη Salvi ώστε να προλάβει οποιοδήποτε πρόβλημα μπορεί να προκύψει αργότερα.
Επίσης αν έχεις υδροσάλπιγγες πρέπει να τις αφαιρέσεις γιατί μπορεί να είναι πρόβλημα για την ομαλή πορεία της εγκυμοσύνης. Ο Πάντος τις προάλλες επέμενε σε αυτό στην αδερφή μου και ζήτησε τις σαλπιγγογραφίες για να δει αν είναι υδροσάλπιγγες και μας είπε ότι όταν υπάρχει απόφραξη έχουν την τάση να γίνονται υδροσάλπιγγες γι αυτό και στο μέλλον δεν αποκλείεται να τις ξαναδούμε. Αυτά.

markar
15-07-11, 12:09
Α! Τώρα την πήρα τηλ. και μου είπε και τον ακτινολόγο στο ΜΗΤΕΡΑ που έκανε τις σαλπιγγογραφίες. Λεγεται Κιακίδης. Επειδή όμως έχει περάσει λίγος καιρός και απ' ό,τι μου είπε ήταν λίγο μεγάλος σε ηλικία αλλά πολύ καλός, ρώτα αν συνεργάζεται ακόμα με το νοσοκομείο.

tsiglas
15-07-11, 14:13
Α! Τώρα την πήρα τηλ. και μου είπε και τον ακτινολόγο στο ΜΗΤΕΡΑ που έκανε τις σαλπιγγογραφίες. Λεγεται Κιακίδης. Επειδή όμως έχει περάσει λίγος καιρός και απ' ό,τι μου είπε ήταν λίγο μεγάλος σε ηλικία αλλά πολύ καλός, ρώτα αν συνεργάζεται ακόμα με το νοσοκομείο.

Salv..η συζυγοσ την σαπλιγγογραφια την εκανε στην Διαγνωση στην αθηνα κ πραγματικα δεν πονεσε καθολου...στα 350 ε νομιζω...

Liontarina sofia
15-07-11, 14:27
Εγω αυριο το πρωι παω για την ωοληψια
Ο Θεος να βαλει το χερι του
Σας φιλω

vasiliki83
15-07-11, 14:44
Σας φιλω

ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα πανε θα το δεις....:)μην αγχωνεσαι καθολου.....θα περιμενουμε νεα σου αυριο!!

roula1981
15-07-11, 15:03
Σας φιλω

καλη επιτυχια κοριτσακι με πολλα και καλα γονιμοποιημενα εμβρυακια!!!!

markar
15-07-11, 16:51
Σας φιλω

Θα το βάλει, θα το βάλει. Ολα θα πάνε καλά. Καλή επιτυχία!!!

salvation
15-07-11, 20:32
Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και για τα καλά σας λόγια. Ξέρετε πόσο δύναμη παίρνεις από κάποιον που μπορεί να καταλάβει απόλυτα πώς νιώθεις και να έρθει στην θέση σου.
Η σαλπιγγογραφία εξετάζει και μήτρα, δεν εξετάζει μόνο σάλπιγγες. Να σας πω την αλήθεια, την ημέρα που πήγα για τον τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψία, μου λέει ο γιατρός "πολύ καλό ενδομήτριο, έχεις κάνει υστεροσκόπηση?", λέω όχι, "σαλπιγγογραφία", λέω όχι. Μου λέει μάλιστα, εντάξει όλα καλά θα πάνε ... Όταν πήγαμε σπίτι, λέω στον άντρα μου, βρε έρωτα μήπως έπρεπε να τις έχω κάνει αυτές τις εξετάσεις, αλλιώς γιατί με ρώτησε? Ε μετά το ψιλοξέχασα. Εχθές που μου το είπε ο Πάντος το θυμήθηκα. Τέλος πάντων, τώρα είναι αργά.
Θα προσπαθώ να γεμίζω τις μέρες μου για να μην σκέφτομαι και ελπίζω στο μέλλον να γίνουν πραγματικότητα τα όνειρά μας κορίτσια!
Στο γένεσις μια φωτογραφία γράφει, ευχαριστώ τον κο Πάντο που έκανε ευτυχισμένους τους γονείς μου μετά από 17 χρόνια!!! respect! Και κλαίω κι εύκολα...

salvation
15-07-11, 20:35
Σας φιλω

Λιονταρίνα μου, όλα θα πάνε καλά!!! Να είσαι ήρεμη, δεν είναι τίποτα! Σε φιλώ

antonia 1980
15-07-11, 21:01
Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και για τα καλά σας λόγια. Ξέρετε πόσο δύναμη παίρνεις από κάποιον που μπορεί να καταλάβει απόλυτα πώς νιώθεις και να έρθει στην θέση σου.
Η σαλπιγγογραφία εξετάζει και μήτρα, δεν εξετάζει μόνο σάλπιγγες. Να σας πω την αλήθεια, την ημέρα που πήγα για τον τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψία, μου λέει ο γιατρός "πολύ καλό ενδομήτριο, έχεις κάνει υστεροσκόπηση?", λέω όχι, "σαλπιγγογραφία", λέω όχι. Μου λέει μάλιστα, εντάξει όλα καλά θα πάνε ... Όταν πήγαμε σπίτι, λέω στον άντρα μου, βρε έρωτα μήπως έπρεπε να τις έχω κάνει αυτές τις εξετάσεις, αλλιώς γιατί με ρώτησε? Ε μετά το ψιλοξέχασα. Εχθές που μου το είπε ο Πάντος το θυμήθηκα. Τέλος πάντων, τώρα είναι αργά.
Θα προσπαθώ να γεμίζω τις μέρες μου για να μην σκέφτομαι και ελπίζω στο μέλλον να γίνουν πραγματικότητα τα όνειρά μας κορίτσια!
Στο γένεσις μια φωτογραφία γράφει, ευχαριστώ τον κο Πάντο που έκανε ευτυχισμένους τους γονείς μου μετά από 17 χρόνια!!! respect! Και κλαίω κι εύκολα...

Ax τις εχω δει ολες τις φωτο και εχω συγκινηθει ολες εχουμε την δικη μας ιστορια αλλα κοινο στοχο ,θα ερθει και σε εσενα πιστη θελει και κουραγιο ...;-)
αλλα και τσεπη:-P:-P

salvation
15-07-11, 21:30
Ax τις εχω δει ολες τις φωτο και εχω συγκινηθει ολες εχουμε την δικη μας ιστορια αλλα κοινο στοχο ,θα ερθει και σε εσενα πιστη θελει και κουραγιο ...;-)
αλλα και τσεπη:-P:-P

Άσε antonia, ειδικά εμείς με τον προεμφυτευτικό, με βλέπω για δάνειο. Και έτσι όπως πάνε τα πράγματα από το κακό στο χειρότερο... ας μην τα σκέφτομαι προς το παρόν!

mrt
15-07-11, 21:49
Σας φιλω
Koριτσακι μου καλη επιτυχια αυριο !!! να εχεις πολλα πολλα και καλα
αυγουλακια !!!

Άσε antonia, ειδικά εμείς με τον προεμφυτευτικό, με βλέπω για δάνειο. Και έτσι όπως πάνε τα πράγματα από το κακό στο χειρότερο... ας μην τα σκέφτομαι προς το παρόν!
Λες αν παμε κ οι 2 σε μια τραπεζα να μας κανουν κατι καλυτερο στους
τοκους ή στις δοσεις??? να παρουμε ρε παιδι μου ενα δανειο "πακετο" ;)
xaxaxxaxaxaxaxaxaxxax

palmoma
15-07-11, 22:54
Σας φιλω

ΟΥΦ πρόλαβα; Πρόλαβα...κι ας μην το δεις το μήνυμα...καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου. Όλα καλά θα πάνε.

luckystar
16-07-11, 11:37
L.sofia με το καλο κοριτσι μου,ολα θα πανε καλα!!
;)

luckystar
16-07-11, 11:47
Κοριτσια βγηκε και η 2η χοριακη. περιμενα να ειναι πιο ψηλα,οι αλλοι μου λενε καλη ειναι,αλλα πρεπει σε 4 μερες να επαναλαβω και να εχει τουλαχιστον 3πλασιαστει.Ειναι λιγο οριακα τα πραγματα.Εγω τα βλεπω μαυρα.

Νιωθω σαν να ειμαι επιβατης σε τρενακι συναισθηματων.Ξερετε,απο αυτα που ειναι στα λουνα παρκ.Μια πανω,μια κστω.Και τα κατω,ειναι πολυ αποτομα,πιστεψτε με..

markar
16-07-11, 13:01
Κοριτσια βγηκε και η 2η χοριακη. περιμενα να ειναι πιο ψηλα,οι αλλοι μου λενε καλη ειναι,αλλα πρεπει σε 4 μερες να επαναλαβω και να εχει τουλαχιστον 3πλασιαστει.Ειναι λιγο οριακα τα πραγματα.Εγω τα βλεπω μαυρα.

Νιωθω σαν να ειμαι επιβατης σε τρενακι συναισθηματων.Ξερετε,απο αυτα που ειναι στα λουνα παρκ.Μια πανω,μια κστω.Και τα κατω,ειναι πολυ αποτομα,πιστεψτε με..

Ελα βρε, μην απογοητεύεσαι, όσο περνά ο καιρός δεν ανεβαίνει με τον ίδιο ρυθμό η χοριακή, ολα καλά θα πάνε

salvation
16-07-11, 17:10

Lucly, άρχισες πάρα πολύ καλά! Δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα! Αν κάτι δεν πήγαινε καλά, θα στο λέγανε. Ηρέμησε και μην αγχώνεσαι καθόλου! Είμαι σίγουρη ότι θα τα πας πολύ καλά!

roula1981
16-07-11, 17:32

κοριτσακι μου ειχες 141 να θυμαμαι καλα....
προτου απογοητευτεις σκεψου οτι η χοριακη πρεπει να ανεβαινει κατα 60% περιπου κα8ε μιαμιση μερα...

Τι νουμερο ειχες σημερα?

luckystar
16-07-11, 20:47
Λοιπον,το αποφασισα.Θα παω μια βολτα,θα τσακισω κι ενα παγωτο (που εχω να φαω εδω και 2 μηνες-απαραδεκτο!!:lol:),να παρω και λιγο αερα και ο,τι γινει.Ο,τι θελει ο Θεος.
Σας ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη κοριτσια,να ειστε καλα!!

AGELIK
18-07-11, 08:10
καλημερα κοριτσια!! luckystar ηρεμησε και να μην βλεπεις τιποτα μαυρο.Αντιθετα ολα ειναι μια χαρα.Να ξερεις δεν αναιβαινει παντα με τον ιδιο ρυθμο.Καλα εκανες και πηγες μια βόλτα να αλαξει η διαθεση σου.Το μωρακι σε θελει ηρεμη αυτο να σκεφτεσε.

luckystar
18-07-11, 09:34
AGELIK σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!καλημερα!

Liontarina sofia
18-07-11, 09:42
Καλημερα κοριτσια και ευχαριστω που με σκεφτεστε !
Luckystar πως εισαι??Να εισαι ηρεμη.Αν εχει διπλασιαστει η δευτερη χοριακη δεν ειναι ολα καλα??
Οσο για μενα,το Σαββατο εκανα την ωοληψια και μου ειπαν το απιστευτο νουμερο των 22 ωαριων !!
Δε το πιστευα με τιποτα.Αφου τους εβαλα και ξανατσεκαρανε.
Εχθες με πηρανε και μου παν οτι γονιμοποιηθηκαν τα 13.
Νομιζω ειναι πολυ καλα κοριτσια ε?
Αν και για μενα επειδη οπως και η Salvation εχω την προεμφυτευτικη απλα προσευχομαι να προχωρησουν και να βρουμε τελικα 3 γερα.

AGELIK
18-07-11, 10:16
Μπραβο Liontarina Sofia. Τελιος αριθμος.Απο 13 γονιμοποιημενα να εισαι σιγουρη οτι ολα θα πανε τελεια.Να σκεφτεσε θετικα.Θα σου μεινουν και για καταψυξη.

luckystar
18-07-11, 14:28
L.Sofia πολυ καλο αριθμο εχεις!Σου το χα πει οτι θα βαλεις και καταψυξη!Μπραβο κοπελα μου,αντε,με το καλο και στην εμβριομεταφορα και μετα ολα καλα να πανε!!;)

Gemini85
18-07-11, 15:33
Liontarina Sofia μπράβο! Πολύ καλός ο αριθμός σου! Άντε τώρα μπαίνεις στην περίοδο της αναμονής..καλή επιτυχία κι από μένα!;)

Angelik εσύ ξεκίνησες ενέσεις τελικά? Εγώ ξεκίνησα χτες, λες να συμπέσουμε καθόλου?

tsiglas
18-07-11, 15:54
κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση????

η συζυγος (οπως κ εγω) ειπαμε να παμε για χοριακη αυτη την παρασκευη 12η μερα απο την εμβρυομεταφορα κ οχι την δευτερα 15η μερα (οπως μας ειπαν στο γενεσης)

υπαρχει καποιο προβλημα????

ο λογος που το θελουμε αυτο ειναι για να εχουμε το σαββατοκυριακο μπροστα μας σε περιπτωση.....ουτε να το γραψω δεν.........:confused:

roula1981
18-07-11, 16:08
Λιονταρινα ΠΑΡΑ Πολυ καλος ο αριθμος !!! Ευχομαι τακαλυτερα!!!

Τσιγκλα μπορειτε να την κανετε την εξεταση την παρασκευη φυσικα και θα δειξει !! Ευχομαι καλη επιτυχια !!!

Liontarina sofia
18-07-11, 16:24
Ευχαριστω κοριτσια !!

vasiliki83
18-07-11, 17:14
Καλημερα κοριτσια και ευχαριστω που με σκεφτεστε !
Luckystar πως εισαι??Να εισαι ηρεμη.Αν εχει διπλασιαστει η δευτερη χοριακη δεν ειναι ολα καλα??
Οσο για μενα,το Σαββατο εκανα την ωοληψια και μου ειπαν το απιστευτο νουμερο των 22 ωαριων !!
Δε το πιστευα με τιποτα.Αφου τους εβαλα και ξανατσεκαρανε.
Εχθες με πηρανε και μου παν οτι γονιμοποιηθηκαν τα 13.
Νομιζω ειναι πολυ καλα κοριτσια ε?
Αν και για μενα επειδη οπως και η Salvation εχω την προεμφυτευτικη απλα προσευχομαι να προχωρησουν και να βρουμε τελικα 3 γερα.

τελεια ειναι κοριτσακι!!!ολα καλα θα πανε θα εχεις και στη καταψυξη...μια χαρα :) αντε με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα!!!

vasiliki83
18-07-11, 17:16

να μην νιωθεις ετσι κοριτσακι ολα καλα πανε και θα το δεις κι εσυ....χαλαρωσε βγες καμμια βολτουλα και θα δεις πως ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ :D:D

vasiliki83
18-07-11, 17:18
κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση????

η συζυγος (οπως κ εγω) ειπαμε να παμε για χοριακη αυτη την παρασκευη 12η μερα απο την εμβρυομεταφορα κ οχι την δευτερα 15η μερα (οπως μας ειπαν στο γενεσης)

υπαρχει καποιο προβλημα????

ο λογος που το θελουμε αυτο ειναι για να εχουμε το σαββατοκυριακο μπροστα μας σε περιπτωση.....ουτε να το γραψω δεν.........:confused:

να σκεφτεστε θετικα....σιγουρα θα δειξει απλα μπορει να μην ειναι τοσο ανεβασμενη οσο θα ηταν την 15η μερα....να εισαι σιγουρος πως θα εχετε πολυ καλα αποτελεσματα:D να μην αγχωνεστε οσο μπορειτε και ολα θα γινουν!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ευχομαι!!!:D:D:D:D

luckystar
18-07-11, 21:02
tsiglas νομιζω 12 μερες ειναι καλα.Απλα μπορει να μην ειναι τοσο ψιλη η τιμη γιατι ειναι λιγο νωρις. αν ειναι θετικο(που σας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου) σιγουρα θα δειξει κατι.Καλα αποτελεσματα!

salvation
18-07-11, 21:22
tsiglas καλή επιτυχία! Να την κάνετε!
Σοφάκι, σου έγραψα στο άλλο! :wink:
Lucky, πώς τα πας? Κανένα συμπτωματάκι?

luckystar
18-07-11, 23:41
salvation δε μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα συμπτωματα.Μονο πρησμενο στηθος και μερικα πονακια.Κατα τα αλλα,παω στη δουλεια κανονικα,προσπαθω να μην κουραζομαι ομως και δεν κανω δουλειες στο σπιτι.αυτα!Σ ευχαριστω που ρωτας!

Εσυ πως τα πας κοπελα μου?Τι σου ειπαν απο το κεντρο?

AGELIK
19-07-11, 08:23
καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Gemini85 περιμενω να δω αν αυτη την εβδομαδα θα ερθει η περιοδος για να αρχισω.Εγω κανω το βραχυ πρωτοκ. Εσυ? Τωρα αν αρχισω τις ενεσεις και εγω θα περασουμε παρεα την διαδικασια. Τι λες?

salvation
19-07-11, 09:32
salvation δε μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα συμπτωματα.Μονο πρησμενο στηθος και μερικα πονακια.Κατα τα αλλα,παω στη δουλεια κανονικα,προσπαθω να μην κουραζομαι ομως και δεν κανω δουλειες στο σπιτι.αυτα!Σ ευχαριστω που ρωτας!

Εσυ πως τα πας κοπελα μου?Τι σου ειπαν απο το κεντρο?

Εννοείται να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις δουλειές!!!
Εμένα από το κέντρο δεν μου είπαν τπτ, να κάνω τις εξετάσεις και μετά να τα ξαναπούμε. Αλλά τις αφήνω για Σεπτέμβριο. Θα ξεκουραστώ, θα ηρεμήσω, θα πάρω τα πάνω μου και ξανά προς τη δόξα τραβά που λέμε!
Gemini Καλή Αρχή! Όλα να σου πάνε καλά μέχρι τέλους!
Agelik άντε να πάρεις κι εσύ σειρούλα!

Gemini85
19-07-11, 11:41
Εννοείται να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις δουλειές!!!
Εμένα από το κέντρο δεν μου είπαν τπτ, να κάνω τις εξετάσεις και μετά να τα ξαναπούμε. Αλλά τις αφήνω για Σεπτέμβριο. Θα ξεκουραστώ, θα ηρεμήσω, θα πάρω τα πάνω μου και ξανά προς τη δόξα τραβά που λέμε!
Gemini Καλή Αρχή! Όλα να σου πάνε καλά μέχρι τέλους!
Agelik άντε να πάρεις κι εσύ σειρούλα!

Ευχαριστώ πολύ Salvi !Κ εσύ άστα τώρα και ξεκινάς Σεπτέμβριο δυναμικά όπως και άλλες κοπέλες...και είπαμε....ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ για όλες μας;)

Gemini85
19-07-11, 11:42
καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Gemini85 περιμενω να δω αν αυτη την εβδομαδα θα ερθει η περιοδος για να αρχισω.Εγω κανω το βραχυ πρωτοκ. Εσυ? Τωρα αν αρχισω τις ενεσεις και εγω θα περασουμε παρεα την διαδικασια. Τι λες?
Μακάρι να σου έρθει τότε για να μαστε μαζί και ν ανταλλάζουμε τις ιατρικές μας απόψεις χαχαχα! Έχουμε γίνει εξπέρ, όχι τίποτ άλλο!

AGELIK
19-07-11, 11:52
Σε ευχαριστω πολυ Salvation.Η αληθεια ειναι οτι σε αυτη την φαση που βρισκεσαι πρεπει να ηρεμησεις να ξεκουραστεις και να ανανεωθεις.Το εχω περασει και εγω 2 φορες και σε καταλαβαινω.Και εγω διακοπες ειχα παει για μερικες μερες.Θα δεις θα ηρεμησεις και με το καλο απο Σεπτεμβρη ολα θα πανε καλα.!
Gemini85 καλα θα ειναι να ειμαστε μαζι ,να τα λεμε τον Αυγουστο οι δυο μας και να ανταλλασουμε αποψεις.

luckystar
19-07-11, 12:55
Salvation κανε τις διακοπουλες σου,ξεκουρασου γιατι του χρονου δε θα μπορεις να πας πουθενα!Να μου το θυμηθεις,ολα θα πανε πολυ καλα!!

Liontarina sofia
19-07-11, 12:59
Καλημερα κοριτσια.
Με πηραν απο το Κεντρο απο τα 13 προχωρησαν τα 11 που πανε για προεμφυτευτικο στο Χωρεμειο.
8-9 μου πε οτι ηταν πολυ καλα.Ελπιζω να εχω 3 γερα λοιπον για την Πεμπτη
Ουφ τωρα αρχιζει η αγωνια

AGELIK
19-07-11, 13:05
Μπραβο LiontarinaSofia.!!!Τα νεα σου ειναι τελεια.Ειμαι σιγουρη οτι απο τοσα πολλα σιγουρα θα μπορεσεις να καταψυξεις κιολας.Θα δεις ολα θα πανε τελεια.Μην αγχωνεσε και αγωνιας, ειδες μεχρι τωρα ολα πανε πολυ πολυ καλα, και θα δεις που θα πανε μεχρι τελους τελεια και ετσι θα μπορεσεις να κρατησεις στα χερια σου το μωρακι που ονειρευεσαι.Στο ευχομαι απο καρδιας.

maria ampelokipi
19-07-11, 13:08
η λιονταρίνα πάει για προεμφυτευτικό έλεγχο, άρα από αυτά που πάνε για έλεγχο κάποια θα καταστραφούν και κάποια θα είναι πάσχοντα, οπότε έχει δίκιο να είναι συγκρατημένη. Εγώ εύχομαι να είναι αρκετά για να κάνεις τώρα μια καλή προσπάθεια και κυρίως η προσπάθεια αυτή να πετύχει!

Liontarina sofia
19-07-11, 13:34
Ευχαριστω κοριτσια.
Ναι εμεις με την μεσογειακη και τον προεμφυτευτικο δυστυχως εχουμε ακομα μια ανηφορα: το ποσα τελικα ειναι γερα...

vasiliki83
19-07-11, 13:45
Ευχαριστω κοριτσια.
Ναι εμεις με την μεσογειακη και τον προεμφυτευτικο δυστυχως εχουμε ακομα μια ανηφορα: το ποσα τελικα ειναι γερα...

μην αγχωνεσαι θα δεις πως θα εχεις γερα εμβρυακια για να γινει η εμβρυομεταφορα....υπομονη και θετικη σκεψη......ολα καλα θα πανε:D

Liontarina sofia
19-07-11, 13:54
Σ'ευχαριστω Βασιλικη μου

luckystar
19-07-11, 15:10
Sofia Ολα θα πανε μια χαρα!Γιατι να σκεφτεσαι αρνητικα?σκεψου ακομη ποσες κοπελες τα εχουν καταφερει,γιατι θα εισαι μια απο αυτες!!;)

Liontarina sofia
19-07-11, 15:30
Luckystar με προεμφυτευτικη δεν εχω ακουσει να τα εχουν καταφερει (αντε 2-3 απο δημοσιευματα) γι'αυτο ανησυχω ...
Μακαρι να με βοηθησει η τυχη !

mrt
19-07-11, 16:58
Luckystar με προεμφυτευτικη δεν εχω ακουσει να τα εχουν καταφερει (αντε 2-3 απο δημοσιευματα) γι'αυτο ανησυχω ...
Μακαρι να με βοηθησει η τυχη !
Εγω ξερωωωωωωω εγω ξερωωωωωωωωω!!!
2 τις εχω γνωρισει προσωπικα !!! κ αλλες 4 απο φορουμ!!!! αν θες σου λεω
και ονοματα !!!
ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!! ΑΚΟΥΣ?????????

luckystar
19-07-11, 17:08
Μπραβο mrt πες τα!Ακους Sofia??
Θα τα καταφερεις!!!

Liontarina sofia
19-07-11, 17:16
Μυρτω μου !!!!!
Αληθεια εχεις βρει και εδω στο forum??
Μολις πηρα μια ανασα τωρα :)

mrt
19-07-11, 21:49
ναι αμε και εδω μεσα !!
ειναι η "Εφη" χμχμχμ εχει ψευδονυμο eft
εχει δυδιμα αγορακια..
κ ξερω κ αλλες απο αλλα φορουμ (επισης αν θες σου λεω)
επισης γνωρισα στην Κρητη μια κοπελα πριν 3 μηνες.. με ειχε παει ο
γιατρος μου να την γνωρισω για να παρω θαρρος.. ειχε ενα αγορακι 1 ημερας..
το ειχε αγκαλια κ ηταν μια '' τελεια'' εικονα

Liontarina sofia
20-07-11, 11:11
Kαλημερα κοριτσια.
Αυριο παω για την εμβρυομεταφορα.Απο την εμπειρια σας ειναι πολυωρη η αναμονη οπως και με την ωοληψια ή περιμενεις λιγοτερο?
Θα ερθει ο γυναικολογος μου και δεν θελω να τον εχω με τις ωρες να περιμενει.

AGELIK
20-07-11, 11:17
καλημερα κοριτσια! LiontarinaSofia σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια.Εχε θετικη σκεψη και ολα θα πανε τελεια!

vasiliki83
20-07-11, 12:39
Kαλημερα κοριτσια.
Αυριο παω για την εμβρυομεταφορα.Απο την εμπειρια σας ειναι πολυωρη η αναμονη οπως και με την ωοληψια ή περιμενεις λιγοτερο?

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ για αυριο κοριτσι....οσο για την αναμονη εγω δεν περιμενα πολυ μολις πηγα με ετοιμασαν μου εξηγησαν καποια πραγματα για μετα και για τα φαρμακα και μετα καναμε την εμβρυομεταφορα....μολις τελειωσε με αφησαν 40 λεπτα ξαπλα να χαλαρωσω και μετα ετοιμαστηκα και εφυγα....μην αγχωνεσαι για τπτ να σκεφτεσαι πως θα εχεις τα μωρακια σου μεσα στην κοιλιτσα σου και πως ολα θα πανε καλα!!!! :D:D:D

Liontarina sofia
20-07-11, 13:16
Ευχαριστω πολυ κοριτσια !!

antonia 1980
20-07-11, 14:52
Kαλημερα κοριτσια.

Η διαδικασια ειναι ολιγολεπτη το θεμα ειναι ποση δουλεια εχει και ποσσες γυναικες θα ειναι στην θεση σου εκεινη την ημερα.;)

salvation
20-07-11, 17:26
Στην εμβρυομεταφορά περίμενα 1 ώρα. Μετά ετοιμάστηκα, σε 10 λεπτά ήρθε ο Πάντος και σε άλλα 10 λεπτά είχαμε τελειώσει. Μετά κάθησα 1 ωρίτσα. Μην αγχώνεσαι για τον γιατρό σου. Μόνο εσύ να είσαι ήρεμη Σοφάκι, μην σκέφτεσαι τίποτα. Καλή επιτυχία και με πολλά υγιή σου εύχομαι!

Liontarina sofia
21-07-11, 16:27
Ola kala!Evala 3 Gera k 2 katapsiksi.O Theos voithos!!

newbie G
21-07-11, 17:22

καλή τύχη :-)

luckystar
21-07-11, 20:01
Αντε,με το καλο Sofia!Το δυσκολο περασε τωρα!Να ξεκουραζεσαι και να σκεφτεσαι θετικα!!;)

vasiliki83
21-07-11, 23:52

καλη επιτυχια να χεις και καλα αποτελεσματα!!!να θυμασαι πως δεν θελει αγχος να σκεφτεσαι πως εχεις 3 εμβρυακια μεσα στην κοιλιτσα σου!!!:D:D κι εγω 3 εβαλα και εχω και δυο στην καταψυξη και την δευτερα θα μαθω αν εχω 1 η 2 μεσα μου οποτε κι εσυ θα τα πας πολυ καλα και θα περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου!!!:D

AGELIK
22-07-11, 09:14
καλημερα κοριτσια! LiontarinaSofia μην ανησυχεις καθολου.Ειδες και γερα βρεθηκαν και καταψυκτηκαν και 2.Μπραβο! Ολα θα πανε τελεια.Να εισαι αισιοδοξη , θετικη και ηρεμη.Θα δεις σε λιγες μερες θα εχουμε τα ευχαριστα νεα και απο εσενα.Ευχομαι τα καλυτερα απο καρδιας.
Vasiliki83 πως τα πας? Αντε σε 2 μερες με το καλο θα μαθουμε και ποσα μωρακια εχεις στην κοιλιτσα σου.Ετσι τετοια ευχαριστα να ακουμε.Φιλια

tsiglas
22-07-11, 22:39
tsiglas νομιζω 12 μερες ειναι καλα.Απλα μπορει να μην ειναι τοσο ψιλη η τιμη γιατι ειναι λιγο νωρις. αν ειναι θετικο(που σας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου) σιγουρα θα δειξει κατι.Καλα αποτελεσματα!

Μιας κ εμεις ειμαστε στο γενεσης (αν κ το εχω αναφερει ειδη στο ποστ μου "ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ"

Χοριακη = 34,46 στην 12η μερα απο την εμβρυομεταφορα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μου ειπαν απο το γενεσης οτι ειναι θετικο (αλλα λιγο χαμιλο) να επαναλαβουμε την δευτερα μαζι με ορμονικες...

Βοηθα παναγιτσα μου να πανε ολα καλα!!!!!!

Liontarina sofia
22-07-11, 23:19
Sugxarhthria me to kalo!!!!!!!

vasiliki83
22-07-11, 23:45

τι κανεις κοριτσι?πως νιωθεις?ελπιζω να ξεκουραζεσαι και να εισαι ηρεμη....απολαυσε το και σκεψου θετικα....;)

Liontarina sofia
23-07-11, 09:57
Kala eimai exei arxisei h agwnia Kai to metrima ouf...

salvation
23-07-11, 10:39
Μιας κ εμεις ειμαστε στο γενεσης (αν κ το εχω αναφερει ειδη στο ποστ μου "ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ"

Χοριακη = 34,46 στην 12η μερα απο την εμβρυομεταφορα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μου ειπαν απο το γενεσης οτι ειναι θετικο (αλλα λιγο χαμιλο) να επαναλαβουμε την δευτερα μαζι με ορμονικες...

Βοηθα παναγιτσα μου να πανε ολα καλα!!!!!!

tsiglas, λίγη υπομονή ακόμα! Μην ξεχνάς ότι την κάνατε 12 μέρα, κανονικά θα πηγαίνατε Δευτέρα, έτσι δεν είναι? Η Πασχαλία μας ξεκίνησε με 25 και κάτι, και μετά ανέβηκε μια χαρά! Άντε μετά από τόσο αγώνα, να σας πάνε όλα καλά μωρέ. Λίγη υπομονή ακόμα μόνο!

tsiglas
23-07-11, 11:08
tsiglas, λίγη υπομονή ακόμα! Μην ξεχνάς ότι την κάνατε 12 μέρα, κανονικά θα πηγαίνατε Δευτέρα, έτσι δεν είναι? Η Πασχαλία μας ξεκίνησε με 25 και κάτι, και μετά ανέβηκε μια χαρά! Άντε μετά από τόσο αγώνα, να σας πάνε όλα καλά μωρέ. Λίγη υπομονή ακόμα μόνο!

Ναι δευτερα ηταν κανονικα...συμφωνα με τα στανταρ της Διαγνωσης οτιδηποτε πανω απο 5,38 θα ηταν θετικο για την 12η μερα (ετσι ενημερωτικα)...κ απο οτι λενε αυτοι στην 3η εβδομαδα οτι πανω απο 50...λιγο μου φαινεται!!!!:confused:

luckystar
23-07-11, 11:14
Εχει δικιο η salvation ,tsiglas.Πρεπει να λαβετε υπ οψιν οτι κανατε νωρις τη χοριακη!αρα,προσπαθηστε να κανετε λιγο υπομονη μεχρι την επομενη χοριακη.Εξαλλου υπαρχουν περιπτωσεις με κοπελες που ξεκινησαν με μικροτερο νουμερο και πηγαινουν θαυμασια!
Καταλαβαινω το αγχος κι εγω το εχω περασει και ξερω.Αλλα περναει ο καιρος!!;)

luckystar
23-07-11, 11:58
Και κατι ακομη.Να ξερεις οτι στη χοριακη δεν παιζει και πολυ ρολο η αρχικη τιμη(αρκει να ειναι πανω απο 5),οσο ο ρυθμος αυξησης.Αρα μαλλον θα σας ζητησουν να κανετε αλλες δυο τουλαχιστον μετρησεις.Καλη συνεχεια ευχομαι!!;)

markar
23-07-11, 13:25
luckystar, πώς πας; Είδες το έμβρυο στον υπέρηχο ή όχι ακόμα;

Gemini85
23-07-11, 15:08
tsiglas συγχαρητήριααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μια χαρά είναι η χοριακή σας για τέτοια μέρα! Τώρα ξεκουραστείτε και απολάυστε το μετά από τόση ταλαιπωρία!

luckystar
23-07-11, 16:47
markar παω καλα μεχρι στιγμης,δοξα τω Θεω.Υπερηχο την Τριτη θα κανω και θα σας πω πως πηγε!

markar
23-07-11, 17:35
markar παω καλα μεχρι στιγμης,δοξα τω Θεω.Υπερηχο την Τριτη θα κανω και θα σας πω πως πηγε!

Μπράβο! Χαίρομαι, ματάκια μου. Με το καλό!!!:)

vasiliki83
23-07-11, 17:54
Kala eimai exei arxisei h agwnia Kai to metrima ouf...

μην αγχωνεσαι και να σκεφτεσαι θετικα....ολα θα πανε καλα θα το δεις...εισαι ξαπλα?

luckystar
23-07-11, 19:11
Σ ευχαριστω παρα πολυ markar!!

giota stab
23-07-11, 19:16
Γεια σας κοριτσια..τα νεα μου δεν ειναι καλα την 8 μερα μετα την εμβρυομεταφορα εκανα χοριακη 37,8 και την τριτη 5,8 και σημερα αδιαθετισα :confused: :confused: :confused: Σας ευχομαι να πανε ολα καλα σε εσας :p

Και τωρα ο γιατρος μου ζηταει να κανο εξετασεις που ειναι πολυ ακριβες θρομβοφιλια ιστεροσκοπηση καριοτιπο

vasiliki83
23-07-11, 23:15
Γεια σας κοριτσια..τα νεα μου δεν ειναι καλα την 8 μερα μετα την εμβρυομεταφορα εκανα χοριακη 37,8 και την τριτη 5,8 και σημερα αδιαθετισα :confused: :confused: :confused: Σας ευχομαι να πανε ολα καλα σε εσας :p

Και τωρα ο γιατρος μου ζηταει να κανο εξετασεις που ειναι πολυ ακριβες θρομβοφιλια ιστεροσκοπηση καριοτιπο

λυπαμαι κοριτσι μου αλλα μην τα παρατας!!!ευχομαι ολα να πανε καλα και με το καλο να ξεκινησεις την νεα σου προσπαθεια!!!!

luckystar
23-07-11, 23:36
giota stab λυπαμαι παρα πολυ που ακουω αυτο που περνας.Δεν ξερω τι πραγματικα να σου πω για να βοηθουσα λιγακι.Αυτο που μπορω να σου ευχηθω,ειναι να το ξεπερασεις οσο πιο γρηγορα γινεται ,να παρεις μια βαθια ανασα και να συνεχισεις!!Πιστευω αφου κατι ξεκινησε,τοτε ισως τη λυση να την βρεις μεσα απο αυτες τις εξετασεις,να το αντιμετωπισεις και σε λιγο καιρο,να πανε ολα καλα!

salvation
24-07-11, 10:06

giota σε καταλαβαίνω, το ίδιο έζησα κι εγώ πριν 2 εβδομάδες. Μην σκύψεις το κεφάλι ούτε για μια στιγμή. Θα προχωρήσουμε. Έχω βέβαια στιγμές που με παίρνει από κάτω, αλλά γενικά σκέφτομαι το μέλλον. Κι εγώ θα κάνω τις εξετάσεις μου από Σεπτέμβριο και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Θα πάω τον Αύγουστο πολλές διακοπές, θα ηρεμήσω πολύ, θα χαλαρώσω, θα κοιτάω όλη μέρα τη θάλασσα και ελπίζω ότι του χρόνου το καλοκαίρι να μην μπορούμε να πάμε διακοπές κοριτσάκι μου!!! Όλα θα πάνε καλά...!

luckystar
24-07-11, 16:40
Salvation σου το λεω απο τωρα:Του χρονου δε θα μπορεις να πας διακοπες,ακους??;)
Γι αυτο πηγαινε φετος!!:lol:

AGELIK
25-07-11, 08:32
καλημερα σε ολους! Tsiglas συγχαρητηρια! Μπραβο! Μην αγχονεστε καθολου.Ολα θα πανε τελεια.Μετα απο τετοια προσπαθεια χαλαρωστε και ηρεμηστε.Εγω πιστευω ειναι καλη η χοριακη και μην ξεχνας οτι την κανατε νωρις.
giotastab σε καταλαβαινω απολυτα.Στην πρωτη μου προσπαθεια 10η μερα 42,5 πολυ καλα, μετα 30.Το εχω ζησει και σε καταλαβαινω.Πηγαινε διακοπες με τον ανδρα σου,χαλαρωστε και δυναμικα ξανα απο φθινοπωρο στον στοχο σας.Οσο για τις εξετασεις αυτες σε συμβουλευω οτι πρεπει να τις κανεις οποσδηποτε , ειναι πολυ σημαντικες.

AGELIK
25-07-11, 08:39
Gemini85 ,μαλλον δεν θα ειμαστε μαζι.Τι να κανω τωρα βρηκε να μην κατεβαινει η περιοδος.Οταν δεν την θες ερχετε και οταν την θες δεν κατεβαινει.Δεν πειραζει καθε εμποδιο για καλο.Μπορει να ειναι και καλυτερα .Διοτι αυτος ο χρονος ηταν πολυ κουραστικος 2 εξωσωματικες ,γιατροι, εξετασεις .....Ισως ειναι καλυτερα για να χαλαρωσοθμε λιγο πριν την 3 προσπαθεια.Απλα την δουλεια σκεφτομαι ξερεις....

salvation
25-07-11, 09:49
Salvation σου το λεω απο τωρα:Του χρονου δε θα μπορεις να πας διακοπες,ακους??;)
Γι αυτο πηγαινε φετος!!:lol:

Ευχαριστώ lucky!!! Μακάριιιι! Φιλάκια

salvation
25-07-11, 09:55
Gemini85 ,μαλλον δεν θα ειμαστε μαζι.Τι να κανω τωρα βρηκε να μην κατεβαινει η περιοδος.Οταν δεν την θες ερχετε και οταν την θες δεν κατεβαινει.Δεν πειραζει καθε εμποδιο για καλο.Μπορει να ειναι και καλυτερα .Διοτι αυτος ο χρονος ηταν πολυ κουραστικος 2 εξωσωματικες ,γιατροι, εξετασεις .....Ισως ειναι καλυτερα για να χαλαρωσοθμε λιγο πριν την 3 προσπαθεια.Απλα την δουλεια σκεφτομαι ξερεις....

Agelik, έχεις κάνει ήδη 2 προσπάθειες μέσα στο 2011? Πώς τις πρόλαβες βρε θηρίο? Επίσης, έχεις κάνει θρομβοφιλία? Εγώ ρώτησα και τον γυναικολόγο μου, ο οποίος μου είπε ότι θα την κάνω μόλις δω την πρώτη θετική χοριακή, και ο Πάντος μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Πήγα μόνη μου και την έκανα σε ένα ιδιωτικό, όπου δεν ήξερα καν τί να τους πω. Μου είπε η κοπέλα στο εργαστήριο τέλος πάντων και έκανα κάποιες τιμές, τις οποίες μου τις είπε γονιδιακές, και μου είπε ότι αν αυτές δείξουν κάτι, τότε θα κάνεις και περαιτέρω. Αυτές βγήκαν ok.
giota stab, εσένα από θρομβοφιλία τί σου είπε να κάνεις?

AGELIK
25-07-11, 13:22
salvation , την πρωτη προσπαθεια την εκανα 12/2010 και την δευτερη 04/2011Οταν λεω αυτος ο χρονος καταλαβαινεις εννοω απο Σεπτεμβριο μεχρι τωρα.Διοτι εμεις Σεπτεμβριο ανακαλυψαμε οτι υπαρχει προβλημα και απο τοτε ολες οι εξετασεις κ.τλ....
Εχω κανει ολες τις εξετασεις και θρομβοφιλια,καρυοτυπο και υστεροσκοπηση.Δεν νομιζω οτι υπαρχει τιποτα αλλο.Εκτος αυτο που διαβασα εδω για τον ελεγχο ιστου περιοδου.Τι λετε βρε κοριτσια αξιζει τον κοπο να την κανω και αυτην την εξετασει?

AGELIK
25-07-11, 13:40
vasiliki83 περιμενω με αγωνια τα νεα σου.................

tsiglas
25-07-11, 15:54
καλημερα σε ολους! Tsiglas συγχαρητηρια! Μπραβο! Μην αγχονεστε καθολου.Ολα θα πανε τελεια.Μετα απο τετοια προσπαθεια χαλαρωστε και ηρεμηστε.Εγω πιστευω ειναι καλη η χοριακη και μην ξεχνας οτι την κανατε νωρις.
giotastab σε καταλαβαινω απολυτα.Στην πρωτη μου προσπαθεια 10η μερα 42,5 πολυ καλα, μετα 30.Το εχω ζησει και σε καταλαβαινω.Πηγαινε διακοπες με τον ανδρα σου,χαλαρωστε και δυναμικα ξανα απο φθινοπωρο στον στοχο σας.Οσο για τις εξετασεις αυτες σε συμβουλευω οτι πρεπει να τις κανεις οποσδηποτε , ειναι πολυ σημαντικες.

Σημερα 15η μερα Χοριακη 72,93 (απο 34,46 πριν 3 μερες)

Μιλησα με γενεσης συμφωνα με αυτους ολα πανε καλα...
νεα χοριακη παλι την πεμπτη.....
ευχομαι ολα να πανε καλα........
ενταξει δεν λεω χαρηκα αλλα....................................
ΔΕΝ με αφηνει να χαρω με την ψυχη μου ρε γαμ@τ@.......:lol::oops::lol::oops::lol::oops::lol:

luckystar
25-07-11, 16:14
tsiglas αφου αυξανεται,μην ανησυχεις!Οσο για τις χοριακες καταλαβαινω την αγωνια σου ,αλλα να προσπαθησετε να σκεφτεστε θετικα και ολα θα πανε καλα!Ειναι βεβαια αρκετη η αγωνια μεχρι την επομενη εξεταση,το ξερω,το χω περασει,αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Μονο υπομονη και ολα θα ειναι μια χαρα!;)

vasiliki83
25-07-11, 16:27
Σημερα 15η μερα Χοριακη 72,93 (απο 34,46 πριν 3 μερες)

Μιλησα με γενεσης συμφωνα με αυτους ολα πανε καλα...
νεα χοριακη παλι την πεμπτη.....
ευχομαι ολα να πανε καλα........
ενταξει δεν λεω χαρηκα αλλα....................................
ΔΕΝ με αφηνει να χαρω με την ψυχη μου ρε γαμ@τ@.......:lol::oops::lol::oops::lol::oops::lol:

ειναι πολυ καλα!!!!αφου ανεβαινει να χαιρεσαι και να σκεφτεσαι τα καλυτερα!!!! ολα θα πανε καλα!!μπορεις να χαρεις και καντο......η χοριακη ειναι πολυ καλη!!!:D:D:D:D:D:D:D

salvation
25-07-11, 21:56
salvation , την πρωτη προσπαθεια την εκανα 12/2010 και την δευτερη 04/2011Οταν λεω αυτος ο χρονος καταλαβαινεις εννοω απο Σεπτεμβριο μεχρι τωρα.Διοτι εμεις Σεπτεμβριο ανακαλυψαμε οτι υπαρχει προβλημα και απο τοτε ολες οι εξετασεις κ.τλ....
Εχω κανει ολες τις εξετασεις και θρομβοφιλια,καρυοτυπο και υστεροσκοπηση.Δεν νομιζω οτι υπαρχει τιποτα αλλο.Εκτος αυτο που διαβασα εδω για τον ελεγχο ιστου περιοδου.Τι λετε βρε κοριτσια αξιζει τον κοπο να την κανω και αυτην την εξετασει?

http://www.locus-medicus.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=164:subfertility-research&Itemid=72

Agelik διάβασε αυτό μήπως σε βοηθήσει. Ο γιατρός τί σου λέει?

salvation
25-07-11, 21:58
tsiglas, προχωράτε μια χαρά! Κατανοητή η αγωνία βεβαίως, αλλά πιστεύω ότι αν το χαρείτε λίγο θα βοηθήσετε και το εμβρυάκι να πάρει την ανηφόρα για τα καλά!:smile:

Liontarina sofia
26-07-11, 09:21
Καλημερα
Μονο εγω εμεινα να περιμενω χοριακη ε??
Vasiliki τι εγινε ??

vasiliki83
26-07-11, 11:51
Καλημερα
Μονο εγω εμεινα να περιμενω χοριακη ε??
Vasiliki τι εγινε ??

καλημερα!!!ποτε με το καλο θα κανεις την χοριακη σου??:D:D αντε να ακουσουμε και τα δικα σου ευχαριστα νεα!!!!εγω πηγα χθες στον γιατρο και ειδαμε μια κουκιδα:D:D:Dκαι την καρδουλα του!!!!η συγκινηση δεν περιγραφεται...ευχομαι μονο να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!!!!ολα καλα μας ειπε ο γιατρος και σε 2 εβδομαδες θα ξαναπαω.....:D

Liontarina sofia
26-07-11, 11:54
Μπραβο Βασιλικη μου πολυ χαιρομαι !!
Εγω 2/08 θα κανω αργω ακομα
Αλλα ηθελα να ρωτησω σημερα 6η μερα εμβρυομεταφορας, το φουσκωμα της κοιλιας μου δεν εχει φυγει
Εχω κοψει αλατια (σε σημειο που Κυριακη επεσε παρα πολυ η πιεση μου) αλλα το φουσκωμα παραμενει !!

tsiglas
26-07-11, 12:56
Αλλα ηθελα να ρωτησω σημερα 6η μερα εμβρυομεταφορας, το φουσκωμα της κοιλιας μου δεν εχει φυγει
Εχω κοψει αλατια (σε σημειο που Κυριακη επεσε παρα πολυ η πιεση μου) αλλα το φουσκωμα παραμενει !!

Το φουσκωμα παμαμενει κ στην συζυγο μου 16 μερα απο την εμβυομεταφορα κ μετα απο θετικη χοριακη γιαυτο μην σε απασχολη....

Βασιληκη πολυ χαιρομαι για σενα......μα παρα πολυ....ολα καλα θα πανε....τα δυσκολα περασανε....ξερω ομωσ οτι σε ολους εμας το αγχος
στεκει καλα....

vasiliki83
26-07-11, 13:05

εγω το φουσκωμα το ειχα και το εχω ακομη οποτε μην αγχωνεσαι ειναι καλο σημαδι....:D:D

vasiliki83
26-07-11, 13:07
Το φουσκωμα παμαμενει κ στην συζυγο μου 16 μερα απο την εμβυομεταφορα κ μετα απο θετικη χοριακη γιαυτο μην σε απασχολη....

Βασιληκη πολυ χαιρομαι για σενα......μα παρα πολυ....ολα καλα θα πανε....τα δυσκολα περασανε....ξερω ομωσ οτι σε ολους εμας το αγχος
στεκει καλα....

μην αγχωνεστε καθολου....ειναι ΘΕΤΙΚΟ!!!! χαρειτε το και θα δεις πως η επομενη χοριακη θα ναι πολυ πιο πανω....εδω υπηρξαν εγκυμοσυνες που ξεκινησαν πολυ πιο χαμηλα και αφου ανεβαινει να ξερεις πως ειναι καλο....:D:

Liontarina sofia
26-07-11, 13:13
Μακαρι να εχω και γω την τυχη σας μακαρι !!

vasiliki83
26-07-11, 13:47

να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα γινουν....θα δεις πως σε μια βδομαδα που θα πας να κανεις την χοριακη σου θα ειναι θετικη και θα πλεεις σε πελαγη ευτυχιας!!!!:D μην αγχωνεσαι....δεν θελει αγχος να σκεφτεσαι πως στην κοιλιτσα σου εχεις ενα η και περισσοτερα μωρακια.....αντε με το καλο να ακουσουμε τα πολυ ευχαριστα νεα σου....:D:D:D:D:D

Liontarina sofia
26-07-11, 14:06
Ευχαριστω Βασιλικη μου ποσο καλο μου κανουν τα λογια σου !!

vasiliki83
26-07-11, 15:10
Ευχαριστω Βασιλικη μου ποσο καλο μου κανουν τα λογια σου !!

επειδη τα περασα κι εγω μπορω να καταλαβω πως νιωθεις και γι'αυτο μπορω να σου πω πως δεν χρειαζεται αγχος ειναι οτι χειροτερο.....σκεψου θετικα και θα δεις πως θα σε βοηθησει παρα πολυ!!!εμενα τουλαχιστον με βοηθησε πολυ!!! θα δεις ποσο γρηγορα θα περασει αυτη η βδομαδα και θα περιμενεις τα αποτελεσματα που θα ειναι σιγουρα ΘΕΤΙΚΑ!!!!:D:D

tsiglas
26-07-11, 15:18

Καλε πια τυχη...Κατσε ξαπλα...ξεκουραση....χαλαρα....τηλεοραση,dvd,μουσικουλα...χαιδεψε την κιλιτσα σου...μιλησε στα εμβυακια σου....βαλε κ τον συζυγο μαζι εκει να χαζολογατε...κ πιστεψεμε...

ΟΛΑ καλα θα πανε....(Ποιος μιλαει...ο mister αγχος!!!!!)

Liontarina sofia
26-07-11, 15:41
21/07 εκανα την εμβρυομεταφορα.
31/07 ειναι τα γενεθλια μου (αυτο θεωρειται 10η ή 11ή μερα)??
Να τολμησω τεστ η οχι τι λετε??

vasiliki83
26-07-11, 16:01
21/07 εκανα την εμβρυομεταφορα.
31/07 ειναι τα γενεθλια μου (αυτο θεωρειται 10η ή 11ή μερα)??
Να τολμησω τεστ η οχι τι λετε??

θα ειναι πολυ νωρις κοριτσι μου και μπορει να ναι χαμηλη και τζαμπα να στεναχωρεθεις....κανε υπομονη και αν πια τοσο δεν αντεχεις τι να πω ευχομαι να ναι τα καλυτερα γενεθλια της ζωης σου!!!εγω σημερα γιορταζω διπλα γιατι εχθες ειδα το μωρακι μου στον υπερηχο και γιατι σημερα εχω κι εγω τα γενεθλια μου!! και πραγματικα ειναι τα ωραιοτερα γενεθλια της ζωης μου!!!ετσι λοιπον θα ευχηθω μεσα απο την καρδια μου και για σενα τα ιδια!!!:D:D:D

tsiglas
26-07-11, 16:10
θα ειναι πολυ νωρις κοριτσι μου και μπορει να ναι χαμηλη και τζαμπα να στεναχωρεθεις....κανε υπομονη και αν πια τοσο δεν αντεχεις τι να πω ευχομαι να ναι τα καλυτερα γενεθλια της ζωης σου!!!εγω σημερα γιορταζω διπλα γιατι εχθες ειδα το μωρακι μου στον υπερηχο και γιατι σημερα εχω κι εγω τα γενεθλια μου!! και πραγματικα ειναι τα ωραιοτερα γενεθλια της ζωης μου!!!ετσι λοιπον θα ευχηθω μεσα απο την καρδια μου και για σενα τα ιδια!!!:D:D:D

:p:lol::-P:razz:;-):eek::);)χρονια σου πολλα να τα 1000λιασεις με το μωρακι σου παρεα

λιονταρινα παρε παραδειγμα απο εμας που φαγοθηκε η γυναικα μου να κανουμε χοριακη την 12η μερα (οχι πως εγω δεν ηθελα)...ηταν χαμιλη (34,46...φαντασου εσυ την 10η μερα) μας χαλασε καπως (οχι οτι δεν χαρηκαμε) κ οταν καναμε κανονικα την 15η μερα ειχαμε μια σχεδον φυσιολογικη τιμη (72,93) κ ξανα παλι χοριακη σε 2 μερες...γιατι να αγχονεσαι αδικα κ τσαμπα τα χρηματα....
Βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου.....

Αν αννοεις να κανεις τεστ εγκυμοσυνης κ οχι χοριακη δεν θα στο συνηστουσα γιατι τα τεστ για να δειξουν θετικο αποτελεσμα θα πρεπει η χοριακη σου να ειναι πανο απο 50 μοναδες πραμα δυσκολο στην 10η μερα....

Liontarina sofia
26-07-11, 16:11
XRONIA POLLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αχ οντως πρεπει να ειναι τα ωραιοτερα σου γενεθλια !!
Να χεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να σαι παντα τοσο χαρουμενη οσο εισαι σημερα !!

vasiliki83
26-07-11, 16:21
XRONIA POLLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αχ οντως πρεπει να ειναι τα ωραιοτερα σου γενεθλια !!
Να χεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να σαι παντα τοσο χαρουμενη οσο εισαι σημερα !!

να εισαι καλα κοριτσακι μου και εσυ με το καλο να μαθεις τα ευχαριστα νεα ολα θα πανε καλα θα το δεις.....:D:D

vasiliki83
26-07-11, 16:23
:p:lol::-P:razz:;-):eek::);)χρονια σου πολλα να τα 1000λιασεις με το μωρακι σου παρεα

λιονταρινα παρε παραδειγμα απο εμας που φαγοθηκε η γυναικα μου να κανουμε χοριακη την 12η μερα (οχι πως εγω δεν ηθελα)...ηταν χαμιλη (34,46...φαντασου εσυ την 10η μερα) μας χαλασε καπως (οχι οτι δεν χαρηκαμε) κ οταν καναμε κανονικα την 15η μερα ειχαμε μια σχεδον φυσιολογικη τιμη (72,93) κ ξανα παλι χοριακη σε 2 μερες...γιατι να αγχονεσαι αδικα κ τσαμπα τα χρηματα....
Βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου.....

Αν αννοεις να κανεις τεστ εγκυμοσυνης κ οχι χοριακη δεν θα στο συνηστουσα γιατι τα τεστ για να δειξουν θετικο αποτελεσμα θα πρεπει η χοριακη σου να ειναι πανο απο 50 μοναδες πραμα δυσκολο στην 10η μερα....

ευχαριστω πολυ και σε εσας ευχομαι τα καλυτερα και μια τεραστια χοριακη για να σας φυγει το αγχος επιτελους.....:D

Liontarina sofia
26-07-11, 16:41
Δικιο εχετε ειναι νωρις.
Αλλα θελω να ρωτησω εφοσον την εκανα 21/07 μετραει σαν 1η μερα??
Γιατι χοριακη μου ειπαν στο Κεντρο να κανω μετα απο 12 μερες
Μετραω απο 21/07 η απο την επομενη?

tsiglas
26-07-11, 16:56
Δικιο εχετε ειναι νωρις.
Αλλα θελω να ρωτησω εφοσον την εκανα 21/07 μετραει σαν 1η μερα??
Γιατι χοριακη μου ειπαν στο Κεντρο να κανω μετα απο 12 μερες
Μετραω απο 21/07 η απο την επομενη?

Αχ σαν την γυναικα μου εισαι...χαχαχα.....
Απο την επομενη φυσικα στησ 2/8 εισαι για χοριακη κανονικα...
Εγω θα σου προτεινα να πας στις 4/8 (την τρελανα τωρα θα με κραξει...)

Liontarina sofia
26-07-11, 16:58
02/08 εννοεις μη μου προσθετεις μερες!!!!!!!!!!
Αμα ηταν 12 θα ειχα φουνταρει χαχα!!!

luckystar
26-07-11, 19:16
L.Sofia καταλαβαινω πολυ την αγωνια σου,την εχω περασει.Για το τεστακι νωρις ειναι δυσκολο να εκφρασω αποψη. μπορω να σου πω την δικη μου περιπτωση.Εγω εκανα τεστ στο σπιτι την 9η μερα και μετα την αλλη μερα αλλα δυο. ολα ειχαν βγει θετικα,και με εστειλε ο γιατρος για χοριακη την 10η μερα.Ενω ηταν μια χαρα ψιλη,πρεπει να παραδεχτω οτι το ψιλομετανοιωσα που πηγα τοσο νωρις για χοριακη γιατι μετα ειχα μεγαλη αγωνια για την αυξηση της.Τελικα ολα καλα μεχρι τωρα,(ειναι διδυμακια!σημερα το μαθαμε:grin::grin:),αλλα η αγωνια παραμενει παντα.. τι να κανουμε,φανταζομαι ολες οι κοπελες οταν μενουν εγκυες,μια αγωνια την εχουν!
Καλη επιτυχια κοριτσι μου,ολα να πανε καλα και σε ολες τις κοπελες,με το καλο ο,τι επιθυμουν!!;-)

markar
26-07-11, 20:08
L.Sofia καταλαβαινω πολυ την αγωνια σου,την εχω περασει.Για το τεστακι νωρις ειναι δυσκολο να εκφρασω αποψη. μπορω να σου πω την δικη μου περιπτωση.Εγω εκανα τεστ στο σπιτι την 9η μερα και μετα την αλλη μερα αλλα δυο. ολα ειχαν βγει θετικα,και με εστειλε ο γιατρος για χοριακη την 10η μερα.Ενω ηταν μια χαρα ψιλη,πρεπει να παραδεχτω οτι το ψιλομετανοιωσα που πηγα τοσο νωρις για χοριακη γιατι μετα ειχα μεγαλη αγωνια για την αυξηση της.Τελικα ολα καλα μεχρι τωρα,(ειναι διδυμακια!σημερα το μαθαμε:grin::grin:),αλλα η αγωνια παραμενει παντα.. τι να κανουμε,φανταζομαι ολες οι κοπελες οταν μενουν εγκυες,μια αγωνια την εχουν!
Καλη επιτυχια κοριτσι μου,ολα να πανε καλα και σε ολες τις κοπελες,με το καλο ο,τι επιθυμουν!!;-)

Αχου, μπράααβοοο! Είδες που σ' τα λεγα ότι θα είναι δίδυμα. Αντε με το καλό, σου εύχομαι κιόλας να είναι ένα κι ένα σαν τα δικά μου και να ξεμπλέξεις με μία γέννα. Να είσαι πάντα καλά

vasiliki83
26-07-11, 21:51

κοριτσακι απο την επομενη μερα της εμβρυομεταφορας μετρας τις μερες!!! κανε λιγο υπομονη θα περασουν οι μερες....

AGELIK
27-07-11, 08:35
καλημερα σε ολους.Salvation σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.Το site αυτο ειναι πολυ καλο.Οσο για τον γιατρο που εχω τωρα ειχε πει οτι δεν χρειαζεται αλλη εξεταση.Σημερα θα τον παρω τηλ για να τον ρωτησω και για αυτην την εξεταση.Αυτος ο γιατρος λεει οτι η αγωγη που μου ειχε δωθει δεν ηταν σωστη (μακρυ πρωτ) διοτι εχω θυροιδιτηδα και δεν κανει να πιεζουμε ωοθηκες.Εμενα με εφτανε 6500 οιστραδιολη .Αυτο λεει οτι ειναι λαθος , και δεν μου εδειναν ουτε αντιπικτικες ουτε κορτιζονη που λεει οτι τις χρειαζομαι πολυ διοτι εχω αυξημενω ανοσοποιητικο λογω θυροιδη.
Εγω την παρασκευη παιρνω αδεια για ενα μηνα.Δεν εχω internet σπιτι ,τωρα θα βαλω.Θα προσπαθησω να σας παρακολουθω ωσπου να μπει το internet απο αλλου.Αν δεν μπορω θα παρω τηλ την vasiliki να μαθαινω νεα.
Καλα αποτελεσματα Liontarina Sofia το ευχομαι απο καρδιας.Ολα καλα θα πανε tsiglas μην αγχονεσαι καθολου.Φιλια πολλα σε ολους και σε ολες.Ευχομαι σε ολους μας τα καλυτερα και το ονειρο να γινει πραγματικοτητα.Φιλια πολλα !!!

salvation
27-07-11, 09:06
Agelik, ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα! Να ψάξεις όλες τις λύσεις, κι εγώ από μόνη μου ψάχνω γιατί και οι γιατροί καμιά φορά ίσως δεν μας προσέχουν ιδιαίτερα, έχουν φόρτο εργασίας, οπότε καλό είναι να ξέρουμε κάποια πράγματα κι εμείς.
Lucky!!! Συγχαρητήρια! Τα λατρεύω τα διδυμάκια! Είναι και ο άντρας μου δίδυμος και υπάρχει φοβερό δέσιμο με τον αδελφό του.
Καλημέρα σε όλους!

tsiglas
27-07-11, 09:23

Ναι το διορθωσα....

luckystar
27-07-11, 09:29
Σ ευχαριστω βρε salvation μου!Κι εσυ να εισαι καλα!!:wink:

Liontarina sofia
27-07-11, 11:00
Luckystar την δικη σου ιστορια ειδα και σκεφτηκα να κανω το τεστ !!
Με το καλο τα διδυμακια σου αχ τι ωραια νεα !!

luckystar
27-07-11, 13:54
L.Sofia κοιτα,να το κανεις το τεστακι,απλα οπως σου ειπα να προσεξεις,ενταξει?Μην αγχωθεις,γιατι ειναι νωρις κοριτσι μου,και κανονικα μονο η χοριακη θα σου πει.Και κατι αλλο.Προσεξε μην εχεις κανει καμια pregnyl ή ovutrelle τωρα κοντα επειδη περιεχουν χοριακη γοναδ/νη(HCg).Αναλογα τις μοναδες,κανει απο 7-15 μερες να αποβληθει απο τον οργανισμο κι αν δεν εχει προλαβει,ισως δειξει θετικο το τεστ ανιχνευοντας την ενεση και οχι την πραγματικη τιμη της χοριακης σου!
Με συγχωρεις για τις πολλες πληροφοριες ,απλα επειδη κι εγω οταν ειδα το θετικο,το εψαξα πρωτα για να ειμαι σιγουρη και βεβαια ξαναεκανα τεστ την αλλη μερα πριν παω για χοριακη.
Καλη επιτυχια κοριτσι μου,μεσα απο την καρδια μου!!;)

Liontarina sofia
27-07-11, 14:03
Ovitrelle εκανα πριν την ωοληψια 14/07 ηταν.
Ποσο θα θελα να χα την τυχη σου !

nikka
27-07-11, 14:24
Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούργιο μέλος, 37 ετών. Είμαι στο κρεβάτι, στην τρίτη ημέρα της εμβρυομεταφοράς σε πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Από χθες έχω μικρό και συνεχόμενο πόνο χαμηλά στην κοιλιά, αλλά ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ. Εξάλλου είναι πολύ νωρίς για θετική ή αρνητική ένδειξη. Ξέρει καμία τι ακριβώς επιτρέπεται να κάνω και τι όχι αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά; Φοβάμαι και τη σκιά μου. Σηκώνομαι από το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα. Ο γιατρός λέει ότι είμαι υπερβολική, όμως εγώ δεν μπορώ να το ελέγξω, είναι ψυχολογικό.

vasiliki83
27-07-11, 15:01
καλημερα σε ολους.Salvation σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.Το site αυτο ειναι πολυ καλο.Οσο για τον γιατρο που εχω τωρα ειχε πει οτι δεν χρειαζεται αλλη εξεταση.Σημερα θα τον παρω τηλ για να τον ρωτησω και για αυτην την εξεταση.Αυτος ο γιατρος λεει οτι η αγωγη που μου ειχε δωθει δεν ηταν σωστη (μακρυ πρωτ) διοτι εχω θυροιδιτηδα και δεν κανει να πιεζουμε ωοθηκες.Εμενα με εφτανε 6500 οιστραδιολη .Αυτο λεει οτι ειναι λαθος , και δεν μου εδειναν ουτε αντιπικτικες ουτε κορτιζονη που λεει οτι τις χρειαζομαι πολυ διοτι εχω αυξημενω ανοσοποιητικο λογω θυροιδη.
Εγω την παρασκευη παιρνω αδεια για ενα μηνα.Δεν εχω internet σπιτι ,τωρα θα βαλω.Θα προσπαθησω να σας παρακολουθω ωσπου να μπει το internet απο αλλου.Αν δεν μπορω θα παρω τηλ την vasiliki να μαθαινω νεα.
Καλα αποτελεσματα Liontarina Sofia το ευχομαι απο καρδιας.Ολα καλα θα πανε tsiglas μην αγχονεσαι καθολου.Φιλια πολλα σε ολους και σε ολες.Ευχομαι σε ολους μας τα καλυτερα και το ονειρο να γινει πραγματικοτητα.Φιλια πολλα !!!

με το καλο κοριτσακι μου να παρεις αδεια να χαλαρωσεις και να περασεις τελεια!!!και να γυρισεις πισω με γεματες μπαταριες και οτι θες θα μιλαμε στο τηλ καλα??κανε καμμια βουτια και για εμας!!!:D:D

luckystar
27-07-11, 20:41
L.sofia γιατι να μην πανε ολα καλα?Σκεψου θετικα!!Εγω ετσι σκεφτομαι!Ποτε ειναι να κανεις χοριακη με το καλο?

luckystar
27-07-11, 20:46
nikka καλωσορισες!Λοιπον,αν με ρωτας,καλα κανεις!Αν νιωθεις εσυ πιο ηρεμη οταν προσεχεις,να το κανεις.Η ηρεμια ειναι πιο σημαντικη.Εγω οταν σταματησα να τρωω αλατι απο την πρωτη κιολας ενεση ,ολοι μου ελεγαν οτι δε χρειαζεται απο τοσο νωρις.Για εμενα ομως αυτο ηταν καλο.Μου εκανε και καλο και ενιωθα και πιο..ξεφουσκωτη,αν με καταλαβαινεις.Αρα,να κανεις αυτο που σε ηρεμει(αρκει να ειναι μεσα στα ορια της λογικης και να μην πανικοβαλλεσαι!!).Ολα θα πανε καλα!Ο καιρος περναει γρηγορα!:wink:

tsiglas
28-07-11, 16:21
Κ το ΑΓΧΟΣ συνεχιζεται

Νεα χοριακη 18η μερα απτην εμβρυομεταφορα
107 μοναδες...
Ναι μεν ανεβαινει αλλα εχω αρχιση να ανησυχο!!!!!!!!!!!:oops::oops::oops:
(12η μερα 34,46 - 15η μερα 72,93 - 18η μερα 107)
Τα νευρα μου το μαρτυριο της σταγονας.....:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Μιλησα με την μαια μου ειπε οτι καλο ειναι που ανεβαινει αλλα η τιμη ειναι χαμιλη...
Το απογευμα θα με παρει ο Παντος να μας πει την γνωμη του............................

Κοριτσια εχεται ακουση καποια ιστορια παρομοια?????????

markar
28-07-11, 17:43
Κ το ΑΓΧΟΣ συνεχιζεται

Νεα χοριακη 18η μερα απτην εμβρυομεταφορα
107 μοναδες...
Ναι μεν ανεβαινει αλλα εχω αρχιση να ανησυχο!!!!!!!!!!!:oops::oops::oops:
(12η μερα 34,46 - 15η μερα 72,93 - 18η μερα 107)
Τα νευρα μου το μαρτυριο της σταγονας.....:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Μιλησα με την μαια μου ειπε οτι καλο ειναι που ανεβαινει αλλα η τιμη ειναι χαμιλη...
Το απογευμα θα με παρει ο Παντος να μας πει την γνωμη του............................

Κοριτσια εχεται ακουση καποια ιστορια παρομοια?????????

Tsiglas υπομονή. Στην αδερφή μου είχε τύχει. Κανονικά πρέπει κάθε 2-3 μέρες να διπλασιάζονται οι τιμές. Δυστυχώς στην περίπτωση της αδερφής μου δεν εξελίχθηκε αλλά πάρε κουράγιο από την περίπτωση της ΠΑΣΧΑΛΙΑΣ που κάποια στιγμή έκοψε ταχύτητα και μετά οι τιμές απογειώθηκαν. Δε μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο παρά μόνο υπομονή και θετική σκέψη.
Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Παουλίνα
28-07-11, 19:30
Tsiglas καλησπέρα, καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου, γιατί θυμάμαι εκείνες τις μέρες.. το άγχος ήταν πολύ έντονο!!! Θα σου πω τις δικές μου τιμές, μήπως βοηθήσω λίγο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα έπρεπε να είναι ίδιες, ο κάθε οργανισμός αντιδρά εξάλλου διαφορετικά.
12η μέρα (από την εμβρυομεταφορά) 27,53, 14η μέρα 56,10, 16η μέρα 142,52 20η μέρα 714,52 και 23η μέρα 2093,86.
Ελπίζω να σας πάνε όλα καλά, πάντως καλό είναι να υπάρχει ηρεμία, ο σύζηγός μου ήταν σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά και έτσι και έγινε. Το ίδιο ελπίζω και για σας, να είσαστε το ίδιο τυχεροί...
Lucky Star, πάρα πολύ χάρηκα όταν διάβασα ότι έχεις διδυμάκια, ελπίζω να έχεις εύκολη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά!!!!! Εγώ ένα μωράκι έχω τελικά, ενώ είχαν πιάσει και τα τρία έμβρυα, αλλά δεν μεγαλώσανε τα δυο..Τώρα είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών και όλα πάνε καλά, ευτυχώς!!
Liontarina SOfia σου εύχομαι καλά αποτελέσματα....θετικά πάνω απ΄όλα!!!!!!!!!!!! Περιμένω τα νέα σου..

tsiglas
28-07-11, 20:06
Tsiglas καλησπέρα, καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου, γιατί θυμάμαι εκείνες τις μέρες.. το άγχος ήταν πολύ έντονο!!! Θα σου πω τις δικές μου τιμές, μήπως βοηθήσω λίγο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα έπρεπε να είναι ίδιες, ο κάθε οργανισμός αντιδρά εξάλλου διαφορετικά.
12η μέρα (από την εμβρυομεταφορά) 27,53, 14η μέρα 56,10, 16η μέρα 142,52 20η μέρα 714,52 και 23η μέρα 2093,86.
Ελπίζω να σας πάνε όλα καλά, πάντως καλό είναι να υπάρχει ηρεμία, ο σύζηγός μου ήταν σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά και έτσι και έγινε. Το ίδιο ελπίζω και για σας, να είσαστε το ίδιο τυχεροί...

Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα....
Μολις πηρα μια ανασα αν κ πριν τα γραψεις ειχα παει πισω στις σεληδες κ τα ειχα διαβασει......ευχομαι ο θεος να βαλει το χερι του κ να πανε ολα καλα....
Ο Παντος ακομα αφαντος....

salvation
28-07-11, 20:44
tsiglas, θα σε πάρει ο Πάντος, αφού στο είπανε. Εμένα με είχε πάρει μια φορά στις 11 το βράδι.
Αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε. Όλα καλά!

luckystar
28-07-11, 22:02
Πασχαλια μου ποσο χαρηκα που σε ακουσα!Ειχα καιρο!Χαιρομαι πολυ που πας καλα,ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!Και βεβαια ξερεις,προσοχη,προσοχη και παλι προσοχη!Και σιγα σιγα θα το..φαμε το πρωτο τριμηνο!;)

luckystar
28-07-11, 22:02
tsiglas σας ευχομαι ολα να πανε καλα!!

antonia 1980
29-07-11, 07:45
lacky star συνχαρητηρια να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη....και οχι πολλα γλυκα

tsiglas
29-07-11, 09:08
Τελικα με πηρε ο Παντος κατα της 9....
Για 18η μερα ειναι λεει χαμιλη η τιμη....
Νεα χοριακη την δευτερα.........κ ο θεος βοηθος.....
Σας ευχαριστω ολους....

markar
29-07-11, 11:15
Σας ευχαριστω ολους....

Θα βοηθήσει... Να έχεις πίστη. Ζήτα του το καλύτερο και θα σας δώσει τη λύση. Ευχές για το αίσιο αποτέλεσμα!

luckystar
29-07-11, 13:08
antonia 1980 σ ευχαριστω πολυ!Να εισαι καλα και ο,τι επιθυμεις!!

tsiglas υπομονη μεχρι τη Δευτερα.Ειναι δυσκολο,αλλα πρεπει να κανετε λιγο υπομονη.Σας ευχομαι ολα να πανε καλα!

vasiliki83
29-07-11, 14:42
Σας ευχαριστω ολους....

υπομονη και ολα μπορουν να γινουν...ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να χετε μια πολυ καλη χοριακη

salvation
31-07-11, 10:58
tsiglas, εύχομαι να σας πάνε όλα καλά αύριο, να έχει ανέβει πολύ η χοριακή!!!

Liontarina sofia
31-07-11, 17:07
Ouf!! 2 meres akoma....

vasiliki83
31-07-11, 18:30
Ouf!! 2 meres akoma....

ειδες που περασαν οι μερες???αντε κοριτσακι σε δυο μερες θα μαθεις τα πιο απιστευτα νεα....ευχομαι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακη :D:D:D:D

Liontarina sofia
31-07-11, 20:07
Euxaristw vasiliki mou mono giafto proseuxomai!!!

salvation
31-07-11, 21:09

Πέρασαν οι μέρες Σοφάκι! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!

markar
31-07-11, 22:47

Καλή επιτυχία!!! :lol:

vasiliki83
31-07-11, 23:48

να εισαι σιγουρη πως αυτη την ημερομηνια δεν θα την ξεχασεις ποτε!!!:D:D μην αγχωνεσαι μια μερα εμεινε....:D:D:D:D

Liontarina sofia
01-08-11, 10:39
Χιλια ευχαριστω κοριτσια !!

luckystar
01-08-11, 11:07
Sofia με το καλο!!!Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!;)

Liontarina sofia
01-08-11, 11:49
Απο την αγωνια μου με εχει πιασει τρεμουλο και ζαλιζομαι και ακομα εχω 24 ωρες !!

tzina39
01-08-11, 12:28
Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούργιο μέλος, 37 ετών. Είμαι στο κρεβάτι, στην τρίτη ημέρα της εμβρυομεταφοράς σε πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Από χθες έχω μικρό και συνεχόμενο πόνο χαμηλά στην κοιλιά, αλλά ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ. Εξάλλου είναι πολύ νωρίς για θετική ή αρνητική ένδειξη. Ξέρει καμία τι ακριβώς επιτρέπεται να κάνω και τι όχι αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά; Φοβάμαι και τη σκιά μου. Σηκώνομαι από το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα. Ο γιατρός λέει ότι είμαι υπερβολική, όμως εγώ δεν μπορώ να το ελέγξω, είναι ψυχολογικό.

nikka, το σταδιο που περνας το περασα πριν περιπου 20 μερες. Κ εγω ενοιωθα λιγο πονο στις ωοθηκες αλλα ειναι φυσιολογικο. Ημουν ξαπλα τις περισσοτερες ωρες τις 3 πρωτες μερες κ μετα εκανα πολυ λιγα πραγματα στο σπιτι. Πολυ ελαφριες δουλειες . κανενα φαγητο κ τετοια, χωρις να σηκωνω βαρος φυσικα. Μου απαγορευσαν ομως ρητα την οδηγηση για 4 μερες τουλαχιστον. Επισης μου εκοψε η γιατρος το αλατι ηδη απο την ωοληψια. Κ' παρ'ολο που νομιζω οτι δεν ξεκουραστηκα αρκετα η πρωτη χοριακη μου το Σαββατο εδειξε 80!!!!! Οποτε μην ανησυχεις! ολα καλα θα πανε!