PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25

tsiglas
01-08-11, 12:56
Απο την αγωνια μου με εχει πιασει τρεμουλο και ζαλιζομαι και ακομα εχω 24 ωρες !!

Εγω νσ δεις τι αγωνια εχω.............τραβαω τα μαλια μου........
Θα φαω τα λυσσακαμου....

Liontarina sofia
01-08-11, 13:13
Tsiglas σημερα κανατε επαναληπτικη?

vasiliki83
01-08-11, 13:53
Απο την αγωνια μου με εχει πιασει τρεμουλο και ζαλιζομαι και ακομα εχω 24 ωρες !!

φυσιολογικο ειναι αυτο που νιωθεις κοριτσακι μου εγω οταν πηγα να παρω τα αποτελεσματα ετρεμα τοσο πολυ που η κοπελα στο μικροβιολογικο μ'εβαλε να κατσω και να πιω νερο πρωτα.....ειναι λογικο ομως να σκεφτεσαι πως εφτασε επιτελους η μερα και δεν αλλαζει τπτ.....και ειμαι πολυ σιγουρη πως αυριο θα χοροπηδαμε ολοι μαζι για τα ευχαριστα νεα σου.....:D:D:D:D

vasiliki83
01-08-11, 13:55
Εγω νσ δεις τι αγωνια εχω.............τραβαω τα μαλια μου........
Θα φαω τα λυσσακαμου....

σημερα ειναι η επαναληψη της χοριακης???μην αγχωνεσαι....ευχομαι να εχει τριπλασιαστει!!!!!:D:D:D

tsiglas
01-08-11, 15:09
σημερα ειναι η επαναληψη της χοριακης???μην αγχωνεσαι....ευχομαι να εχει τριπλασιαστει!!!!!:D:D:D

Nαι.......μακαρι.........αντε να δουμε............

God help us.............................................

Liontarina sofia
01-08-11, 15:48
Μακαρι Βασιλικη μου μακαρι να εχω τη δικη σου τυχη !!!

vasiliki83
01-08-11, 15:57

θα εχεις τυχη και πολυ μαλιστα και σου ευχομαι να χεις πολυ μεγαλυτερη απο την δικη μου χοριακη!!!:D:D:D

toniagr
01-08-11, 15:59
tsigla καλη επιτυχια.......

tsiglas
01-08-11, 16:55
tsigla καλη επιτυχια.......

Απο 107 18η μερα
σημερα 21η μερα 545 μοναδες...
Παρολαυτα η μαια απο το Γενεσης μου ειπε οτι ειναι αρκετα χαμηλα
κ θα πρεπει να κανουμε υπερηχο για να δουμε αν εχουμε εξωμητριο...
Να σας πω οτι χαιρομαι....θα πω ψεματα......

markar
01-08-11, 23:05
Tsiglas δεν είμαι γιατρός αλλά μπορώ να σου πω ότι δεν είναι καθόλου χαμηλό. Φαίνεται καλή και γρήγορη εξέλιξη. Δεν ξέρω τι περίμενε ο γιατρός αλλα οι τιμές σας 4πλασιάστηκαν, μάλλον 5πλασιάστηκαν μέσα σε 3 μέρες. Τι άλλο να περιμένει κανείς; Δε μου φαίνεται εξωμήτριο, συγνώμη κιόλας δεν είμαι γιατρός αλλά πιστεύω ότι είναι σούπερ τα νέα σου. Στον υπέρηχο δεν είναι σίγουρο ότι θα φανεί κάτι ακόμα αλλά αν η γυναίκα σου δεν έχει πόνους στη μέση ή καφέ εκκρίσεις δύσκολα το κόνω για εξωμήτριο, γιατί η ξαδέρφη μου είχε και πόναγε φριχτά σχεδόν από την πρώτη μέρα της σύλληψης. Εγώ πιστεύω σε 2-3 μέρες ακόμα θα μπορέσετε να δείτε το έμβρυο και θα το δείτε κανονικά στη μήτρα. Μην απογοητεύεσαι. Στην αδερφή μου που τελικά δεν είχε παει καλά ανέβαινε με το σταγονόμετρο, δηλ. ποτέ δε διπλασιαζόταν η τιμή και 500 είχε φτάσει μετά από ένα μήνα. Ασχετο: και τελικά δεν είχε ούτε καν εξωμήτριο απλά κάποια στιγμή άρχισαν να πέφτουν οι τιμές και η κύηση διακόπηκε.
Δώσε κουράγιο στη γυναίκα σου και ελπίδα, εγώ (θυμήσου το) κόβω το κεφάλι μου ότι είναι πολλή καλή η τιμή. Καλό βράδυ και να ξεκουραστείτε!

vasiliki83
02-08-11, 07:55

καλημερα κοριτσακι....εφτασε η μεγαλη μερα.....καλα αποτελεσματα να εχεις και με μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακη!!!!:D:D:D:D ευχομαι η σημερινη μερα να ειναι η καλυτερη σου!!!!!!!περιμενουμε νεα σου......

Liontarina sofia
02-08-11, 08:52
Βασιλικη μου σ'ευχαριστω τοσο πολυ που με σκεφτεσαι !!!!!
Εδωσα αιμα αλλα το αποτελεσμα αργει
Κατα τις 7 :(
Που θα παει περασαν τοσες μερες θα περασουν λιγες ωρες ..

mrt
02-08-11, 09:11

Mα γιατι τοσο πολυ? Στο Γενεσις εκανες την χοριακη??? εκει μονο αργουν!!!
αχ Σοφουλα θα σκασουμε .. αλλα δεν πειραζει αφου ολα θα πανε καλα :)

Καλημερα

roula1981
02-08-11, 09:13

κοριτσακι μου αυτες οι ωρες ειναι σαν αιωνιοτητα το ξερουμε ολες καλα!!! Μα γιατι τοσο αργα??? δεν τους πιεσες να τα βγαλουν λιγο νωριτερα??? πιιιιφ υπομονη κοριτσακι μου και αυτο το καλοκαιρι να ειναι το καλυτερο της ζωης σου!!!

markar
02-08-11, 09:30

Καλή επιτυχία!!!

vasiliki83
02-08-11, 09:48
[QUOTE=Liontarina sofia;2102290]Βασιλικη μου σ'ευχαριστω τοσο πολυ που με σκεφτεσαι !!!!!
Που θα παει περασαν τοσες μερες θα περασουν λιγες ωρες ..[/QUO \

γιατι τοσο πολυ ρε συ??δεν πειραζει αντεξες τοσες μερες λιγες ωριτσες ειναι μονο....υπομονη και το απογευμα θα πλεεις σε πελαγη ευτυχιας :D:D:D:D σου στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια.....:D:D:D:D

Liontarina sofia
02-08-11, 10:02
Λες Βασιλικη μου ??
Φοβαμαι μη φαω καμμια μεγαλη ηττα και κλαιω ....

Liontarina sofia
02-08-11, 10:11
Ευχαριστω Μarkar !

Liontarina sofia
02-08-11, 10:12
Mrt roula ευχαριστω !!
Ναι και τα 2 διαγνωστικα εδω που ρωτησα μου ειπαν την ιδια ωρα δεν ειχα επιλογη δυστυχως ....

newbie G
02-08-11, 10:43
Λες Βασιλικη μου ??

Καλέ μη σκέφτεσαι έτσι! :o

tsiglas
02-08-11, 11:17
εγώ (θυμήσου το) κόβω το κεφάλι μου ότι είναι πολλή καλή η τιμή. Καλό βράδυ και να ξεκουραστείτε

ΜΑΚΑΡΙ.....Καναμε υπερηχο κ μαλιστα χθες (που να αντεχα περισσοτερο)
Ο γυναικολος που τον καναμε (ειναι κ ιδικος στις εξωσωματικες κ δεν ειναι στο γενεσης) μας ειπε κ αυτος οτι οι τιμες ειναι χαμηλες δεν ειδε κατι που θα φανερωνε εξωμητριο (αν και πολυ νωρις γιαυτο.Για να το δει ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ οι μοναδες να ειναι πανω απο 4000-5000)....
Επιστροφη την πεμπτη για χοριακη κ αναλογα τις τιμες κ υπερηχο....
ευχομαι να βοηθηση ο ΘΕΟΣ να πανε ολα καλα.....

vasiliki83
02-08-11, 11:19
Λες Βασιλικη μου ??

μην σκεφτεσαι τετοια....να σκεφτεσαι πως το απογευμα θα παρεις τα πιο υπεροχα αποτελεσματα που πηρες στην ζωη σου!!!!:D:D εγω ειμαι σιγουρη πως θα χεις μια πολυ μεγαλη χοριακη......:D:D:D:D

roula1981
02-08-11, 12:17
εγώ (θυμήσου το) κόβω το κεφάλι μου ότι είναι πολλή καλή η τιμή. Καλό βράδυ και να ξεκουραστείτε

Ο γυναικολος που τον καναμε (ειναι κ ιδικος στις εξωσωματικες κ δεν ειναι στο γενεσης) μας ειπε κ αυτος οτι οι τιμες ειναι χαμηλες δεν ειδε κατι που θα φανερωνε εξωμητριο (αν και πολυ νωρις γιαυτο.Για να το δει ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ οι μοναδες να ειναι πανω απο 4000-5000)....

κατασταση για γερα νευρα!!!! τι να πω περα απο υπομονη???

Βασικα πανω απο 3000 μοναδες φαινεται σακος ανετοτατα...

Σας ειπε κατι για το ενδομητριο? αν ειναι διογκομενο δηλαδη η τιποτα παρομοιο?

staxi
02-08-11, 12:31
καλημερα μπορω να σας ρωτησω κατι;
νομιζετε οτι ειναι καλύτερο να κανει καποιος εξωσωματικη στον τοπο που μενει ή να μετακινηθει στην Αθηνα;
και επίσης ποσο σιγουρο ειναι οτι τα παιδια απο την εξοσωματικη δεν θα εχουν καποιο προβλημα (διαβασα οτι συχνα εχουν το συνδρομο νταουν) τι ξερετε σχετικά; σας ευχαριστω

newbie G
02-08-11, 12:48
καλημερα μπορω να σας ρωτησω κατι;
νομιζετε οτι ειναι καλύτερο να κανει καποιος εξωσωματικη στον τοπο που μενει ή να μετακινηθει στην Αθηνα;
και επίσης ποσο σιγουρο ειναι οτι τα παιδια απο την εξοσωματικη δεν θα εχουν καποιο προβλημα (διαβασα οτι συχνα εχουν το συνδρομο νταουν) τι ξερετε σχετικά; σας ευχαριστω

Όπως αισθάνεται καλύτερα η κάθε μία. Οι περισσότερες πάνε Αθηνα όταν ή δεν υπάρχουν αξιόλογοι (ή και καθόλου) γιατροί εξωσωματικής στον τόπο τους ή όταν έχουν ήδη κάνει 1-2 αποτυχημένες προσπάθειες. Δεν ξέρω που βρίσκεσαι, πάντως και στη Θεσσαλονίκη έχει πολύ καλά κέντρα εξωσωματικής.
Προσωπικά δεν θα επέλεγα να μετακινηθώ πουθενά, γιατί εμένα έτσι με βολεύει. Το να έπρεπε να μετακινηθώ θα μου πρόσθετε άγχος και το άγχος είναι το τελευταίο που χρειαζόμαστε στην περίπτωσή μας.

Για το σύνδρομο down σε σχέση με την εξωσωματική, δεν έχω ακούσει τίποτα, αλλά μου φαίνεται μάλλον ράδιο αρβύλα. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είνια ότι επειδή συνήθως εξωσωματική κάνουν γυναίκες που δεν είναι και στο άνθος της ηλικίας τους, οι δείκτες τους ίσως να είναι λίγο ανεβασμένοι. Αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα ήταν κι αν έμεναν έγκυες φυσιολογικά.

staxi
02-08-11, 12:51
ευχαριστω για την απαντηση
αναρωτιεμαι εαν η μετακινηση επιτρεπεται μετα την εξωσωματικη ή μπορει να δημιουργησει επιπλοκές.
επίσης μηπως γνωριζετε εαν η εξωσωματικη εχει επιπλοκές στη μητερα σε θεματα υγειας;

newbie G
02-08-11, 12:57
ευχαριστω για την απαντηση
αναρωτιεμαι εαν η μετακινηση επιτρεπεται μετα την εξωσωματικη ή μπορει να δημιουργησει επιπλοκές.
επίσης μηπως γνωριζετε εαν η εξωσωματικη εχει επιπλοκές στη μητερα σε θεματα υγειας;

Δεν υπάρχει πρόβλημα να μετακινηθείς αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά, μέσα στις απόμενες 24 ώρες δηλαδή. Αλλά μόλις πας σπίτι σου, θα ξαπλώσεις και θα ξεκουράζεσαι για 3-4 μέρες. Μέχρι να γίνει η εμφύτευση δηλαδή.

Επιπλοκές δεν υπάρχουν, εκτός κι αν πάθεις υπερδιέγερση και χρειαστεί να νοσηλευτείς (υπάρχουν και τέτοιες περιτπωσεις). Τώρα από κει και πέρα, ορμόνες παίρνεις, κάποιες λενε οτι πρήζονται... εγώ δεν έπαθα τίποτα. Υποτίθεται ότι τα φάρμακα είναι νέας τεχνολογίας και ότι περιστατικά καρκίνων που μπορεί να εμφανιστούν είναι καθαρά συμπτωματικά και δεν συσχετίζονται με την εξωσωματική.

markar
02-08-11, 13:11

Τι να πω; Γιατρός δεν είμαι, αλλά πιστεύω ότι ο Θεός θα βοηθήσει. Αλλά εφόσον δεν είναι εξωμήτριο (που κι εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν είναι γιατί αυτό θα ήταν το πιο εφιαλτικό σενάριο) όλα θα πάνε καλά!Λίγη υπομονή ακόμα...

Α, ρώτησα και το δικό μου γιατρό και μου είπε ότι καμιά φορά στην εξωσωματική επειδή μπορεί να πιάσουν αρχικά περισσότερα από ένα έμβρυα, μπορεί αρχικά να είναι πιο αυξημένες οι τιμές της χοριακής και μετά να πέσει λίγο ο ρυθμός ανάπτυξης αν μείνει μόνο το ένα. Εσάς πάντως αυξήθηκαν αρκετά μέσα σε 3 μέρες. Δεν ξέρω, αυτό βλέπω. Βέβαια πάντα οι ειδικοί έχουν άλλη πείρα, εγώ μόνο απ' ό,τι ξέρω από εμπειρία, γνωστούς, συγγενείς και φίλους

stepanale
02-08-11, 14:33
Γεια σας! Εχω αποκτήσεο διδυμα από εξωσωματική σο Γενεσις και επειδή βλέπω την αγωνία όλων σας αποφασισα να σας εμψυχώσω και να σας βοηθήσω όσο μπορώ κ εσάς που προσπαθείτε από την αρχή αλλά και όσες μόλις μείνατε έγκυες. Γιατί η αγωνίσ των μαμάδων δεν τελειώνει ποτέ. Και ένα παιδί από εξωσωματική είναι διπλά πολύτιμο. Γι αυτό πρεπει να προσεχετε και να ακούτε το γιατρό σας. Εγώ στον Πάντο βρήκα τη λύση που έψαχνα επί δεκα χρόνια. Πήγα σε αρκετούς γιατρούς, άλλους καλούς κ άλλους λιγοτερο ευσυνείδητους αλλά ο Πάντος κ οι συνεργατες του μού εδωσαν τη λύση. Μάλιστα με τη μία μαία τη Μαρω δεθηκα πάραπολύ. Με βοήθησε κ στις αποτυχίες μου αλλά και στην επιτυχία μου. Ενιωθα τοση σιγουριά δίπλα της που δε μ΄ ενοιαζε κ να μη δω τον Πάντο σε ένα ραντεβού. Αλλά ολες είναι εξαιρετικές. Τι θέλω να πω, πέρα από τις συμβουλές που πιστεύω με καλή θέληση δίνουν οι συμμετεχοντες στο φορουμ, εσεις που ειστε σε αγωνία ή εχετε απορίες ή εχετε πέσει ψυχολογικά μη βασανίζεστε. Παρτε τηλεφωνο στο κεντρο κ εκφραστε τις απορίες, τους προβληματισμούς σας, τους φόβους σας. Εκείνοι ξέρουν καλύτερα κ να δείτε που κι εσείς θα νιώσετε καλύτερα μιλωντας τους. Εγώ π.ψ. Επαιρνα κ για να κλάψω ακόμη. Κανείς δε με κοροιδεψε, το εβλεπαν πολύ σοβαρά κ μου εδιναν δικιο κ είδα ότι αλλες φορες που επρεπε να ανησυχώ δεν εδινα σημασία, ενώ μεγαλοποιούσα ασήμαντα πράγματα. Επίσης να ξερερε ότι το Γενεσις παρεχει κ ψυχολογική υποστηριξη δωρεάν, είναι πολύ σημαντικό να μιλησετε με την κα Κολοβάκη. Και θυμηθείτε, όλες μαόλες εφοσον προσπαθείτε θα βρείτε λύση αργά γρηγορα, εγω βρηκα μετα από 10 χρόνια αλλά τώρα που κρατώ τα παιδιάμου αγκαλιά νιώθω ότι δεν πέρασα ταλαιπωρίες, τα εχω ξεχασει΄ όλα. Είμαι στη διάθεσή σας γισ ό,τι θελήσετε. Καλά αποτελέσματα σε όλες!

Evg
02-08-11, 15:35
Πολύ ωραία τα λες. Κ γω θα πω σύντομα την ιστορία μου μήπως κ βοηθήσω κάποια. Πριν 3 χρόνια κάναμε εξωσωματική στο γέννεσις χωρίς όμως επιτυχία(Αύγουστος '08). Ακολούθησε εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων εμβρύων χωρίς πάλι επιτυχία(Σεπτέμβρης '08). Ανεξήγητη υπογονιμότητα το πόρισμα. Μετά από αυτό το ταμείο ήταν μείον κ είπαμε να περιμένουμε λίγους μήνες. Εν τω μεταξύ μου είπαν για κέντρο εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο κ έκλεισα ένα ραντεβού, έτσι να βρίσκεται. Πήγα, ανοίξαμε φάκελο, ξανά κάποιες εξετάσεις κ μας βάλανε για εξωσωματική το Σεπτέμβρη '09. Για να μην περιμένουμε όμως τόσο αποφασίσαμε να κάνουμε κ μια σπερματέγχυση που ήταν κ πολύ πιο οικονομική(δεν είχαμε κάνει πριν την εξωσωματική γιατί τα ποσοστά επιτυχίας ήταν πολύ μικρά). Κάνουμε λοιπόν 3/6/09 κ 18/6/09 ενώ ήμαστα διακοπές σε νησί κάναμε κ χοριακή στο εκεί νοσοκομείο κ ήταν ΘΕΤΙΚΟ το αποτέλεσμα. Τώρα ο γιος μας είναι 17,5 μηνών κ το Σεπτέμβρη έχω νέο ραντεβού για αδερφάκι(επλίζω). Ήταν μάλλον θέμα timing που δεν έμεινα έγκυος με την εξωσωματική ίσως κ παραπάνω άγχους. Αυτά.
Καλή επιτυχία κ καλά αποτελέσματα σε όλες.

tsiglas
02-08-11, 15:38
Τι να πω; Γιατρός δεν είμαι, αλλά πιστεύω ότι ο Θεός θα βοηθήσει. Αλλά εφόσον δεν είναι εξωμήτριο (που κι εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν είναι γιατί αυτό θα ήταν το πιο εφιαλτικό σενάριο) όλα θα πάνε καλά!Λίγη υπομονή ακόμα...

Α, ρώτησα και το δικό μου γιατρό και μου είπε ότι καμιά φορά στην εξωσωματική επειδή μπορεί να πιάσουν αρχικά περισσότερα από ένα έμβρυα, μπορεί αρχικά να είναι πιο αυξημένες οι τιμές της χοριακής και μετά να πέσει λίγο ο ρυθμός ανάπτυξης αν μείνει μόνο το ένα. Εσάς πάντως αυξήθηκαν αρκετά μέσα σε 3 μέρες. Δεν ξέρω, αυτό βλέπω. Βέβαια πάντα οι ειδικοί έχουν άλλη πείρα, εγώ μόνο απ' ό,τι ξέρω από εμπειρία, γνωστούς, συγγενείς και φίλους

Ναι το εχω ακουση κ γω αυτο...αλλα σε εμας τους ανυσηχη το οτι στην 21η μερα η μοναδες της χοριακης θα πρεπει να ειναι περισσοτερες ισως κ απο 2.000 (κ οχι σε περιπτωσεις με δυδημα η τριδημα που ειναι ακομα περισσοτερες) κ εμας ειναι μολις 545...κατι τετοιο τους θυμηζει εξωμητριο...τωρα ισως το εμβρυακη μας να παλευη να σωθει κ ολα να πανε καλα (το ευχομαι).......
Ο γυναικολογος χθες που εκανε τον υπερηχο ρωτησε την συζυγο για πονους χαμηλα (τους οποιος δεν εχει ιδιετερα κ αυτο ειναι καλο) κ για πριξημο στο στηθος (το οποιο εχει κ αυτο της ειπε ειναι πολυ καλο)
Τι να πω ας βαλει ο Θεος το χερι του να μην επιβεβαιωθουν οι ανυσηχιες μας.......

markar
02-08-11, 15:59
Ναι το εχω ακουση κ γω αυτο...αλλα σε εμας τους ανυσηχη το οτι στην 21η μερα η μοναδες της χοριακης θα πρεπει να ειναι περισσοτερες ισως κ απο 2.000 (κ οχι σε περιπτωσεις με δυδημα η τριδημα που ειναι ακομα περισσοτερες) κ εμας ειναι μολις 545...κατι τετοιο τους θυμηζει εξωμητριο...τωρα ισως το εμβρυακη μας να παλευη να σωθει κ ολα να πανε καλα (το ευχομαι).......
Ο γυναικολογος χθες που εκανε τον υπερηχο ρωτησε την συζυγο για πονους χαμηλα (τους οποιος δεν εχει ιδιετερα κ αυτο ειναι καλο) κ για πριξημο στο στηθος (το οποιο εχει κ αυτο της ειπε ειναι πολυ καλο)
Τι να πω ας βαλει ο Θεος το χερι του να μην επιβεβαιωθουν οι ανυσηχιες μας.......

To παλεύει δε λες τίποτα και είναι πολύ συγκινητικό. Κοίτα να μην απογοητευτείτε και όσο μπορεί η γυναίκα σου να μη σκέφτεται τίποτα μέχρι να ξαναπάτε στο γιατρό. Υπομονή και όλα θ απάνε καλά!

Liontarina sofia
02-08-11, 18:37
B xoriaki 29.Oriako. De xerw an prepei na xarw

newbie G
02-08-11, 18:52

Μην απογοητεύεσαι! Σε ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είσαι;

Φίλη μου ξεκίνησε με χοριακή 30 που μάλιστα δεν διπλασιαζόταν, αλλά σήμερα το αγοράκι της είναι 2 ετών. Κάνε λίγη υπομονή.

tsiglas
02-08-11, 19:05

Κ φισυκα δεν ξερεις!!!!!!Αλλα θα πρεπει να χαρεις γιατι πηρες μια θετικη χοριακη που ακομα ειναι νωρις να κρινεις-ξερεις πως θα εξεληχθει...
Για φαντασου ολες αυτες τις κοπελες που παιρνουν ενα "0"
Κ εμεις θυμασαι???με 34,46 στην 12η ξεκινησαμε κ εχουμε φταση εκει που εχουμε φταση μη ξεροντας ακομα τι εχουμε κ τι κανουμε.....
Γιαυτο κ μονο υπομονη-ναι,αγωνια-ναι αλλα αγχως-οχι με θετικη χοριακη εστω κ ωριακα....γιαυτο σε παροτρυνα να μη κανεις χοριακη 2 αλλα 4 Αυγουστου για να εχεις καλυτερη εικονα...Τωρα στη 12η μερα ειναι πολυ νωρις για χαρες κ λυπες εχεις πορεια μποστα σου κ απο την καρδια μου ευχομαι να πανε καλα ολα κ γρηγορα....

tsiglas
02-08-11, 19:07
Μην απογοητεύεσαι! Σε ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είσαι;

Φίλη μου ξεκίνησε με χοριακή 30 που μάλιστα δεν διπλασιαζόταν, αλλά σήμερα το αγοράκι της είναι 2 ετών. Κάνε λίγη υπομονή.

Αν θες γραψε μας λιγα λογια απο την εμπειρια σου με την φιλη σου γιατι αυτοι με τις χαμηλες χοριακες γινομαστε ολο κ περισσοτεροι.....

Liontarina sofia
02-08-11, 19:10
Tsiglas simera mou pan sot kentro na thn kanw.Mpainw Kai gw sto club me to marturio ths stagonas

newbie G
02-08-11, 19:17
Αν θες γραψε μας λιγα λογια απο την εμπειρια σου με την φιλη σου γιατι αυτοι με τις χαμηλες χοριακες γινομαστε ολο κ περισσοτεροι.....

Δεν ξέρω λεπτομέρειες. Δεν το συζητούσε και πολύ όταν συνέβη. Απλά πέρσι μου το είπε, που είχα μια παλίνδρομη και φαινόταν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με τη χοριακή μου, για να μου δώσει κουράγιο. Μου είπε ότι η δική της ήταν στάσιμη σχεδόν για μια βδομάδα και το είχε σίγουρο ότι θα το'χανε το μωράκι. Μετά το έταξε και ξαφνικά η χοριακή της άρχισε να ανεβαίνει. Τα 2α γενέθλια του Άγγελου-Ραφαήλ ήταν πριν από 1μισυ μήνα.

markar
02-08-11, 19:30

Φυσικά και να χαρείς. Δε σου είπαν ότι είναι εγκυμοσύνη; Πάνω από 10 είναι ξεκάαθαρη η κύηση. Να το χαρείς και να βγεις να το γιορτάσεις!

Liontarina sofia
02-08-11, 19:32
Nai thetiko mou pan all a einai xamilo.Euxaristw markar

salvation
02-08-11, 19:41

Λιονταρίνα μου, όλα καλά πάνε! Και η Πασχαλία με πιο χαμηλό είχε αρχίσει και τα πήγε μια χαρά! Θα σου γράψω αύριο, δεν έχω καλή σύνδεση. Φιλάκια πολλά, να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη!!!

luckystar
02-08-11, 21:29
Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε οσες κοπελες περνατε την αγωνια σας με τις χοριακες,να πανε ολα καλα.Μακαρι να δωσει ο Θεος και να εχετε ανοδο στις τιμες σας!κανετε λιγη υπομονη,ξερω οτι ειναι μαρτυριο,πιστεψτε με κι εγω το εχω περασει.Με το καλο κοπελες μου!

vasiliki83
02-08-11, 22:54

κοριτσακι μου ειναι θετικο μην απογοητευεσαι....ποτε θα ξανακανεις χοριακη? ποσες φορες ξεκινησαν με χαμηλη χοριακη και εξελιχθηκαν ολα καλα.... μην απογοητευεσαι να δεις πως η επομενη χοριακη θα ναι πολυ ανεβασμενη σου ευχομαι ολοψυχα μια τεραστια χοριακη :D:D

Liontarina sofia
03-08-11, 10:44
Vasiliki μου αυριο θα κανςω την επομενη,ειμαι αισιοδοξη ομως πιστευω οτι θα ανεβει ειδα και τη Πασχαλια που ξεκινησε χαμηλα και προχωραει μια χαρα

vasiliki83
03-08-11, 13:24
Vasiliki μου αυριο θα κανςω την επομενη,ειμαι αισιοδοξη ομως πιστευω οτι θα ανεβει ειδα και τη Πασχαλια που ξεκινησε χαμηλα και προχωραει μια χαρα

το βασικο ειναι οτι ειναι θετικο.....να σκεφτεσαι θετικα κοριτσι μου και θα δεις αυριο οτι θα χει ανεβει....αλλωστε δεν ειναι λιγες οι φορες που ξεκινησαν χαμηλα και εξελιχθηκαν μια χαρα!!!!:D:D:D

tsiglas
04-08-11, 09:06
αυριο θα κανςω την επομενη,ειμαι αισιοδοξη ομως πιστευω οτι θα ανεβει ειδα και τη Πασχαλια που ξεκινησε χαμηλα και προχωραει μια χαρα

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εχεις μια υπεροχη χοριακη....
Κ εμεις σημερα χοριακη κ αν ολα πανε καλα κ ανεβει αρκετα το απογευμα παλι υπερηχο.......ουφφφφ θα κανω :oops::oops::oops::oops::oops:....ΜΠΑΜΜΜΜΜΜΜ

staxi
04-08-11, 09:23
καλημερα να σας ρωτησω κατι εσας που εχετε περισσότερη πείρα. προσπαθουμε 5 μηνες για παιδακι. καναμε εξετασεις και ο γιατρος μας προτρεπει να παμε αμεσως για εξωσωματικη (ειμαστε καποιας ηλικιας......) σκεφτομαι μηπως ειναι πολύ νωρις. ποια η γνωμη σας

Liontarina sofia
04-08-11, 09:32
Tsigla ευχαριστω και σε σας ελπιζω σημερα να εχει εκτοξεφθει και να φυγει το πολυ αγχος επιτελους !!

markar
04-08-11, 10:47
καλημερα να σας ρωτησω κατι εσας που εχετε περισσότερη πείρα. προσπαθουμε 5 μηνες για παιδακι. καναμε εξετασεις και ο γιατρος μας προτρεπει να παμε αμεσως για εξωσωματικη (ειμαστε καποιας ηλικιας......) σκεφτομαι μηπως ειναι πολύ νωρις. ποια η γνωμη σας

Όταν λες "κάποιας ηλικίας" τι εννοείς; Γιατί κι εγώ άνω των 35 τα έκανα τα παιδιά μου και δε μου επέβαλε κανείς εξωσωματική. 5 μήνες δεν είναι πολλοί. Δοκιμάσατε άλλες μεθόδους; Αν όμως είστε και οι δύο άνω των 40 - 45 ίσως δεν πρέπει να χάνετε χρόνο γιατί τότε πέφτει η φυσική γονιμότητα (ιδίως της γυναίκας)

markar
04-08-11, 12:40
Tsigla, Liontarina Sofia έχουμε κανένα ευχάριστο νέο; ή είναι πολύ νωρίς ακόμα; Το απόγευμα βγαίνουν τα αποτελέσματα; Σας μιλάει ο ίδιος ο Πάντος στο τηλέφωνο;Αυτό είναι πολύ καλό, γιατί στην αδερφή μου σε όσα κέντρα και να πήγαινε την ενημέρωναν οι συνεργαζόμενοι με την 'αυθεντία' γυναικολόγοι. Άλλο είναι να έχεις όμως απευθείας επικοινωνία με αυτόν που πληρώνεις - και ειδικά χρυσοπληρώνεις :)

Liontarina sofia
04-08-11, 12:42
To απογευμα θα ξερω ουφ αγωνια παλι....

karkinaki
04-08-11, 14:05
aman βρε λιονταρινα !!
θα μας φαει η αγωνια μαζι σου! ποια μερα της εμβρυομεταφορας ειχες κανει τη χοριακη;;;;;;;

Liontarina sofia
04-08-11, 14:55
12η οπως μου χαν πει στο κεντρο
Σημερα ειναι 14η

karkinaki
04-08-11, 15:05
ok ειναι μεν χαμηλη αλλα καθολου κακη για 12ημερα....θα ελεγα να εισαι συγκρατημενα αισιοδοξη!!!!!!!!

οπως και να χει ομως.....................εισαι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τελεια και παυλα!
ευχομαι καλο διπλασιασμο σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Liontarina sofia
04-08-11, 15:06
Σ'ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!!!

vasiliki83
04-08-11, 15:26
Σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εχεις μια υπεροχη χοριακη....
Κ εμεις σημερα χοριακη κ αν ολα πανε καλα κ ανεβει αρκετα το απογευμα παλι υπερηχο.......ουφφφφ θα κανω :oops::oops::oops::oops::oops:....ΜΠΑΜΜΜΜΜΜΜ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!ευχομαι η σημερινη χοριακη να εχει τα καλυτερα αποτελεσματα!!!!!

vasiliki83
04-08-11, 15:27
To απογευμα θα ξερω ουφ αγωνια παλι....

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!! να δεις που σημερα θα εχει ανεβει πααααααρρρρααααα πολυ!!!!!!!!!!!! καλη επιτυχια και περιμενουμε τα καλυτερα για σημερα...:D:D:D:D

tsiglas
04-08-11, 15:45
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!ευχομαι η σημερινη χοριακη να εχει τα καλυτερα αποτελεσματα!!!!!

Χοριακη στην 24η μερα 1.492 απο 545 που ηταν την 21η μερα...σχεδον τριπλασιαστηκε!!!
Τελικα μαλλον ολα πανε καλα....Ο γυναικολογος μας ειπε ξανα χοριακη την τριτη (να αναιβουν κ αλλο οι μοναδες) κ υπερηχο....
Αρχιζει να σκαει σιγα σιγα το χειλακι μου...;)

newbie G
04-08-11, 16:11
Χοριακη στην 24η μερα 1.492 απο 545 που ηταν την 21η μερα...σχεδον τριπλασιαστηκε!!!
Τελικα μαλλον ολα πανε καλα....Ο γυναικολογος μας ειπε ξανα χοριακη την τριτη (να αναιβουν κ αλλο οι μοναδες) κ υπερηχο....

Όλα καλά λοιπόν. Μπορείς να πάρεις ανάσα τώρα. :lol:

Liontarina sofia
04-08-11, 16:18
Μπραβο !!!!!!!!!!!
Τελεια νεα Tsiglas αντε να το γιορτασετε σημερα !!!!!!!!!!

karkinaki
04-08-11, 16:34

αμαν ρε παιδια τι θριλερ διαβαζουν τα ματακια μου;;;;;;;;:shock::shock::shock::shock::shock:

μπραβο σας!!!!!!!!! αιντε πηρατε μπρος!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

καλο ΥΠΕΡΗΧΟ!! λοιπον!!!:smile:

karkinaki
04-08-11, 16:35
Μπραβο !!!!!!!!!!!
Τελεια νεα Tsiglas αντε να το γιορτασετε σημερα !!!!!!!!!!

και συ λιονταρινα ευχομαι να το γιορτασεις σημερα:)

vasiliki83
04-08-11, 16:46

ΜΠΡΑΒΟ!!!!:D:D:D:D:D αντε επιτελους να χαρειτε!!!!!με το καλο να ανεβουν κι αλλο οι μοναδες και να πατε να δειτε το μωρακι σας....!!!!!ΧΑΜΟΓΕΛΑ......:D:D

markar
04-08-11, 17:08

SUPER!!! Μπράβο! Βρε να με ακούτε εμένα! Τι έλεγα;

anna.tzi
04-08-11, 17:16
Βρε κοριτσια...εσεις που κανατε εξωσωματικη, η ωοληψία πονάει? Με εχει πιασει πανικος.
και τί ειναι αυτη η μέθη? μηπως τα νιωθεις ολα αλλα δεν μπορεις να κουνηθεις ή να τους το πεις? βοηθειααααααααα

newbie G
04-08-11, 17:34
Βρε κοριτσια...εσεις που κανατε εξωσωματικη, η ωοληψία πονάει? Με εχει πιασει πανικος.
και τί ειναι αυτη η μέθη? μηπως τα νιωθεις ολα αλλα δεν μπορεις να κουνηθεις ή να τους το πεις? βοηθειααααααααα

H μέθη είναι ενα είδος ελαφριάς νάρκωσης. Η ωοληψία δεν πονάει εφόσον είσαι αναίσθητη, αλλά μπορεί μετά να έχεις ένα μούδιασμα ή πιάσιμο (σαν να 'χεις κάνει 300 κοιλιακούς) :lol: ή σαν πονάκια περιοδου για 1-2 μέρες. Μη πανικοβάλεσαι, δεν είναι τίποτα. Θα σου δώσει ο αναισθησιολογος κάτι πολύ καλό από Άμστερνταμ και θα ταξιδέψεις. :mrgreen:

Liontarina sofia
04-08-11, 19:03
Phge 73 apo 29.Nomizw oti mporw na xarw !!

vasiliki83
04-08-11, 19:09

φυσικα και μπορεις να χαρεις κοριτσακι μου!!!!:D:D:D:D ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

mrt
04-08-11, 19:09

Yyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssssssssssssssssssssss

ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Σοφακι !!!!!!!

παρα μα παρα πολυ καλα!!!!!!!!!!!!!!!!
τωρα μπορω να χαρω ακομα κι εγω ;)

αχ εισαι εγκυουλα βρε!!!

mrt
04-08-11, 19:11
Αντε βρε Σοφακι να δουμε ασπρη μερα !!!! τι σου ειπαν απο
το κεντρο? ξανα επαναληψη?

vasiliki83
04-08-11, 19:12

Να μην ανησυχεις καθολου εγω δεν καταλαβα τιποτα στην ωοληψια το μονο που αισθανομουν μετα ηταν λες και ειχα πιει κανα δυο ποτηρακια!!ασε που κραταει πολυ λιγα λεπτακια οποτε δεν καταλαβαινεις τιποτα και μετα εχεις κατι μικρα πονακια σαν περιοδου αλλα δεν σε ενοχλουν ισα ισα που τα καταλαβαινεις.... μην φοβασαι....ποτε ξεκινας?σε τι φαση εισαι τωρα?

Liontarina sofia
04-08-11, 19:15
Ton giatro mou phra.Xana th Deftera.De to pisteuw akoma

mrt
04-08-11, 19:18
Να το πιστεψεις!!! εισαι εγκυος σε εξωσωματικη , που εγινε και ΠΓΔ
και ειναι και η πρωτη σου !!!!! ΤΕΛΕΙΑ !!!Πιο τελεια δεν γινεται!!!
Συγχαρητηρια κοριτσακι !!!! με το καλο στην επαναληψη !!!

vasiliki83
04-08-11, 19:33
Ton giatro mou phra.Xana th Deftera.De to pisteuw akoma

πιστεψε το κοριτσι....εισαι ΕΓΚΥΟΣ:D:D:D!!!!!!!!!!!

Liontarina sofia
04-08-11, 19:37
Euxaristw an den eixa kai sas !!Siginithika twra!!!Mrt eisai h epomeni ton allo mina!!!Vasiliki mou me to kalo to mwraki sou!!!

Evg
04-08-11, 23:21
Συγχαρητήρια κ από μένα. Αν κ τα πέρασα πριν 2 χρόνια νιώθω την αγωνία σας κ χαίρομαι σα να ήταν δικά μου τα αποτελέσματα. Κ μεις πάλι το Σεπτέμβρη για δεύτερο, να του κάνουμε αν μπορέσουμε αδερφάκι.

stepanale
05-08-11, 08:51
Bravo se oles gia tis epitixies sas!

mrt
05-08-11, 09:35
Euxaristw an den eixa kai sas !!Siginithika twra!!!Mrt eisai h epomeni ton allo mina!!!!

σε ευχαριστω Σοφακι μου !!! με τοσο θετικη ενεργεια απο μια τοσο προσφατη
εγκυούλα σαν κι εσενα .. νομιζω κι εγω καλα θα τα παω.. χιχιχι θελω να πω πως
πιστευω αυτην την φορα θα κανω εμβρυομεταφορα!!! 8) δεν ξερω για το αποτελεσμα..
αλλα το να εχω κανει 7 ωοληψιες και 0 εμβρυομεταφορες ειναι καπως.. :(
αυτην την φορα ομως εσπασες την κακοτυχια και μας ανοιξες τον δρομο με την
Σαλβι!!! δεν ξερω αλλα ετσι το βλεπω.. :)

newbie G
05-08-11, 10:31

Μπράβο Σοφία!!! :grin:

Liontarina sofia
05-08-11, 10:52
Ευχαριστω Newbie και συ γρηγορα !
Μρτ σου απαντησα στο αλλο

karkinaki
05-08-11, 11:45
Νομιζω πλεον Σοφια, οτι η χοριακη σου ειναι αξιοπρεπεστατη και δικαιουσε να γελασει το χειλακι σου:grin::grin::grin::grin::grin::grin:

να εχεις μια καλοτυχη και ευτυχισμενη εγκυμοσυνη;-)

enio
05-08-11, 11:46
Ευχαριστω Newbie και συ γρηγορα !
Μρτ σου απαντησα στο αλλο

Μπραβο κοριτσακη μου συγχαρητηρια να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη η χοριακη σου ειναι πολυ καλη!!!!

Liontarina sofia
05-08-11, 12:32
Ευχαριστω παρα πολυ κοριτισα και σεις οτι επιθυμειτε με το καλο και γρηγορα !!!

markar
05-08-11, 13:11
ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ, Σοφάκι!!!

Liontarina sofia
05-08-11, 13:46
Ευχαριστω Μarkar !!!

tsiglas
05-08-11, 15:47
Ευχαριστω Μarkar !!!

Μπραβο....συγχαρητηρια....ολα καλα λοιπον.....παρα πολυ ωραια!!!:-P:-P:-P

jackrussel
05-08-11, 16:14
με το καλο ολα κοριτσια
οπως εχω ξαναπεο απεκτησα τον γιο μου με εξωσωματικη στον παντο, να ναι καλα, θελω να ρωτησω στην περιπτωση τη δικη σας τι προβλημα υπηρχε?

εμενα λεει ηταν του συζηγου και καναμε μικρογονιμοποιηση,,,τα σπερματοζωαρια συνολικα ηταν 32,000,000 με 31% κινητικοτητα, εγω δεν ειχα κανενα προβλημα

θεωρειτε με αυτα που ξερετε εαν ειναι οντως απαγορευτικο απιθανο με τετοιες τιμες να επιτευχθει μια εγκυμοσυνη φυσιολογικα?

τι ξερετε απο την εμπειρια σας?

luckystar
06-08-11, 12:45
Μπραβο tsiglas,Μπραβο Sofia!!Με το καλο ,ολα να πανε μια χαρα και του χρονου να εχετε τα παιδακια σας στην αγκαλια!!

Liontarina sofia
08-08-11, 19:04
H xoriakh epese sto 6.Paei to oneiro.

vasiliki83
08-08-11, 19:27

κοριτσακι μου μην στεναχωριεσαι λυπαμαι πολυ ομως μην το βαζεις κατω....

tas78
08-08-11, 20:16
καλησπερα

newbie G
09-08-11, 08:14

Κρίμα :-(

tsiglas
09-08-11, 10:22

Κριμα βρε λιονταρινα....κ εγω που πιστευα οτι θα πανε ολα καλα.....κριμα...

Εμεις παλι σημερα χοριακη.....αντε να δουμε...μπας κ κανω κανα μπανιο...

vasiliki83
09-08-11, 12:26
Κριμα βρε λιονταρινα....κ εγω που πιστευα οτι θα πανε ολα καλα.....κριμα...

Εμεις παλι σημερα χοριακη.....αντε να δουμε...μπας κ κανω κανα μπανιο...

καλη επιτυχια για σημερα και ευχομαι να ειναι ακομη πιο μεγαλη απο την προηγουμενη:D:D:D:D

vasiliki83
09-08-11, 20:30
καλη επιτυχια για σημερα και ευχομαι να ειναι ακομη πιο μεγαλη απο την προηγουμενη:D:D:D:D

τι εγινε με τα αποτελεσματα??τα πηρατε η οχι ακομη??

tsiglas
10-08-11, 03:32
τι εγινε με τα αποτελεσματα??τα πηρατε η οχι ακομη??

Ναι...
Δοξα ο θεος ολα καλα...χθες χοριακη 5.175 καναμε υπερηχο κ ειδαμε οτι ειναι ενδωμητριο κ σακο...ολα καλα.....!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

markar
10-08-11, 08:37
Ναι...
Δοξα ο θεος ολα καλα...χθες χοριακη 5.175 καναμε υπερηχο κ ειδαμε οτι ειναι ενδωμητριο κ σακο...ολα καλα.....!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ti eixa pei? ti eixa pei? dexomai sigxaritiria:)

markar
10-08-11, 08:40

oxi re gmt :(

tsiglas
10-08-11, 10:59
ti eixa pei? ti eixa pei? dexomai sigxaritiria:)

Ναι ευτυχος ειχες δικαιο

karkinaki
10-08-11, 11:50

μενουμε στο θετικο, οτι εγινε εμφυτευση και οτι η μητρα λαδωθηκε! τωρα ειναι λογικο να σαι πληγωμενη και λυπημενη...λυπαμαι πολυ, αλλα Σοφια θα γινει , αν μεινεις κονταστο στοχο σου θα γινει..μπορει ν αμην ειχε καλη δυναμικη το εμβρυο...:cry:

karkinaki
10-08-11, 11:54
με το καλο ολα κοριτσια
οπως εχω ξαναπεο απεκτησα τον γιο μου με εξωσωματικη στον παντο, να ναι καλα, θελω να ρωτησω στην περιπτωση τη δικη σας τι προβλημα υπηρχε?

εμενα λεει ηταν του συζηγου και καναμε μικρογονιμοποιηση,,,τα σπερματοζωαρια συνολικα ηταν 32,000,000 με 31% κινητικοτητα, εγω δεν ειχα κανενα προβλημα

θεωρειτε με αυτα που ξερετε εαν ειναι οντως απαγορευτικο απιθανο με τετοιες τιμες να επιτευχθει μια εγκυμοσυνη φυσιολογικα?

τι ξερετε απο την εμπειρια σας?
λοιπον , ηπροσωπικη μου εμπειρια ηταν οτι με 10 εκτομμυριακαι κινηση 55% εγω εμεινα φυσιολογικα εγκυος το δεκεμβριο που μας περασε, βεβαια στις 5 μερες καθυστερησης αδιαθετησα αλλα δεν εχει σημασια το θεμα ειναι οτι 1 βρηκε το δρομο του...αρα με 33 εκατομμυρια, αν ειχατε και λιγοοοο παραπανω κινηση δεν ειναι καθολου μα καθολου απιθανο να δωσει εγκυμοσυνη!!!!!!!ενα μετριο σπερμα δεν ειναι ποτε μα ποτε στειρο!!!

βοηθα την κινηση καρνιτινη, εβιολ Ε και πολλα αντιοξειδωτικα φρουτα, λαχανικαβασιλικος πολτος

vasiliki83
10-08-11, 12:46
Ναι...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D τωρα αρχιζουν τα καλυτερα....!!!!!!

luckystar
10-08-11, 14:25
Sofia λυπαμαι παρα πολυ που το διαβασα.Ειναι πολυ λογικο να εισαι στεναχωρημενη τωρα.Το μονο που μπορω να σου πω ειναι να κανεις κουραγιο και υπομονη και κυριως NA MHN TO ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ!το ξερω,ειναι δυσκολο.Το ειχα περασει κι εγω αυτο με προηγουμενη προσπαθεια.
Ευχομαι ολα να πανε καλα!

luckystar
10-08-11, 14:25
tsiglas συγχαρητηρια!Να ειστε καλα και με το καλο το μωρακι σας!

vasiliki83
18-08-11, 14:40
παιδια μιλησα με την aggelik εχετε χαιρετησματα ολοι!!!!:D:D

linaraki
25-08-11, 17:17
Koritsia kalispera. Exo kairo na mpo. Pao simera na paro tis enesoules apo to giatro kai na xekiniso aurio me to kalo pou einai i 21 mera kai eimai entelos agxomeni!!!! Kamia alli pou na einai stin idia fasi?

vasiliki83
25-08-11, 17:52
Koritsia kalispera. Exo kairo na mpo. Pao simera na paro tis enesoules apo to giatro kai na xekiniso aurio me to kalo pou einai i 21 mera kai eimai entelos agxomeni!!!! Kamia alli pou na einai stin idia fasi?

καλη επιτυχια σου ευχομαι και να χεις τα καλυτερα αποτελεσματα!!!

Evg
26-08-11, 17:14

Όχι ακόμα αλλά πιθανόν να ξεκινήσω κατά τις 8-10/9 που περιμένω να αδιαθετήσω. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Think positive;)

linaraki
26-08-11, 22:51
Koritsia kalispera. Simera ekana tin proti daronda, telika den itan tipota kai agxonomoun alla eutixos ola mia xara. Evg kali arxi na exeis kai esi!

Evg
26-08-11, 23:40
Koritsia kalispera. Simera ekana tin proti daronda, telika den itan tipota kai agxonomoun alla eutixos ola mia xara. Evg kali arxi na exeis kai esi!
ίσως τελικά με πάει πίσω γιατί πήρα σήμερα αποτελέσματα από χλαμύδια κ έλεγε ασθενώς θετικόν. αν χρειαστεί θεραπεία κ επανάληψη της εξέτασης τη χάνω μάλλον την επόμενη περίοδο. ούτε καλά καλά ξέρω τι είναι τα χλαμύδια κ πώς κολάς. Την εξέταση την έκανα 1 μέρα αφού γυρίσαμε από διακοπές. Μπορεί να κόλησα κάτι εκεί. Θα δούμε από βδομάδα. Ίσως καλύτερα, να ξεκινήσει κ ο μικρός μου παιδικό να μπούμε σε ένα πρόγραμμα κ να είμαι κ άνετη. όλα καλά όπως κ να'χει

tsiglas
27-08-11, 11:05
Καλησπερα κ απο μενα...χαθηκαμε ε???????

Τα νεα μου δεν ειναι καλα....μετα απο 7 διαβολοβδομαδες σημερα καθαρησαμε την συζηγο.....
Ακομα δεν ξερουμε αν ειχαμε κυηση χωρις εμβυο η παληδρομιση....
Τεραστια ταλεπορεια αγχος σε καθε εξεταση καθε υπερηχο μια προχορουσε μια οχι κ τελικα δεν εφταναν ολα αυτα καναμε κ αποξεση........
Τι να πω τα λογια ειναι περιτα........σκ@τ@........

salvation
27-08-11, 22:05
Όχι ρε συ TSIGLAS! Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη, όντως ταλαιπωρηθήκατε πάρα πολύ. Κρίμα, νόμιζα πως θα είχαν πάει όλα καλά. Υπομονή... έχετε κατεψυγμένα? Δεν θυμάμαι... Καλή συνέχεια να έχουμε. Εγώ θα προγραμματίσω σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση και βλέπουμε. Έχουμε αγώνα μπροστά μας! Καλά κουράγια!
Linaraki ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Gemini85
27-08-11, 23:42

Καλή αρχή!! Τίποτα δεν είναι οι ενέσεις, θα δεις! Μακρύ πρωτόκολλο κάνεις,ε?

Gemini85
27-08-11, 23:44
Καλησπερα κ απο μενα...χαθηκαμε ε???????

Τα νεα μου δεν ειναι καλα....μετα απο 7 διαβολοβδομαδες σημερα καθαρησαμε την συζηγο.....
Ακομα δεν ξερουμε αν ειχαμε κυηση χωρις εμβυο η παληδρομιση....
Τεραστια ταλεπορεια αγχος σε καθε εξεταση καθε υπερηχο μια προχορουσε μια οχι κ τελικα δεν εφταναν ολα αυτα καναμε κ αποξεση........
Τι να πω τα λογια ειναι περιτα........σκ@τ@........

Κρίμα...δεν ξέρω τι να πω... παρακολουθούσα το θέμα σου και έιχα χαρεί πολύ. Μην το βάζετε κάτω όμως...σκέψου οτι ηταν γραφτο να γίνει. Εσεις να είστε καλά και όλα θα γίνουν.

mgre
28-08-11, 16:20
κσλησπερα και απο μενα ειμαι καινουργια στο foum και θα ηθελα την βοηθεια σας. εχω κανει μια αποτυχημενη εξωσωματικη στο γεννεσις με τον μπαθρελλο ,εχω κανει ολες τις εξετασεις εκτος υστεροσκοπησης και ειναι ολα φυσιολογικα.στο σπερμοδιαγραμμα βρεθηκε το μικροβιο e-coli.παιζει σημαντικο ρολο στην ποιοτητα των ωαριων,ξερεται καποιον ουρολογο να μου συστυσετε .

linaraki
29-08-11, 23:30
Koritsia kalispera. Gemini ap'oti exo katalavei makri protokolo kano. Tetarti mera simera kai mia xara mexri stigmis kai etsi elpizo na sinexisei mono kati mikra ponakia eixa xamila. Evg opos les kai esi kalitera ligo pio meta na eisai kai esi pio xalari kai na figei kai to mikrovio. Ego pantos koritsia den perimena na kano moni mou tis eneseis. Kapote tis fovomoun polli alla afou mou ekane tin proti o farmakopoios kai eida pos tis kanei apo ekei kai pera tis kano moni mou na min exo kai anagi kai kanena. Kalo vradi se oles!

tsiglas
30-08-11, 09:42
Όχι ρε συ TSIGLAS! Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη, όντως ταλαιπωρηθήκατε πάρα πολύ. Κρίμα, νόμιζα πως θα είχαν πάει όλα καλά. Υπομονή... έχετε κατεψυγμένα? Δεν θυμάμαι... Καλή συνέχεια να έχουμε. Εγώ θα προγραμματίσω σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση και βλέπουμε. Έχουμε αγώνα μπροστά μας! Καλά κουράγια!
Linaraki ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Αστα να πανε...οχι δεν εχουμε κατεψυγμενα.......
Τωρα το προγραμμα λεει εξετασεις κ θεραπεια για μην τυχον βελτιωση της ποιοτητας του σπερματος, 4 μηνες ελευθερα με παρακαλουθηση απτον γυναικολογο για σωστη ημερα ωορηξιας κ αν κ παλι τιποτα τοτε θα προχορισουμε στην 2η προσπαθεια......εχουμε αγονα μπροστα μας.....

mrt
31-08-11, 08:17
tsiglas υπομονη !!! Δυστυχως μπηκαμε σε εναν χορό κ αναγκαστηκα χορευουμε ..
κουραγιο κ υπομονη!!!

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι ???
τι γνωμη εχετε για τους γυναικολογους του κεντρου???
ειστε ευχαριστημενες? ποιος θεωρητε πως ειναι ο καλυτερος κατα την γνωμη σας???

εμενα μου εχει κατσει στραβα ο Σφακιανουδ... εσας???

salvation
31-08-11, 09:55
tsiglas υπομονη !!! Δυστυχως μπηκαμε σε εναν χορό κ αναγκαστηκα χορευουμε ..
κουραγιο κ υπομονη!!!

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι ???
τι γνωμη εχετε για τους γυναικολογους του κεντρου???
ειστε ευχαριστημενες? ποιος θεωρητε πως ειναι ο καλυτερος κατα την γνωμη σας???

εμενα μου εχει κατσει στραβα ο Σφακιανουδ... εσας???

Εμ εγώ δεν τους ξέρω καν! Καλημέρα!

salvation
31-08-11, 09:56
Τωρα το προγραμμα λεει εξετασεις κ θεραπεια για μην τυχον βελτιωση της ποιοτητας του σπερματος, 4 μηνες ελευθερα με παρακαλουθηση απτον γυναικολογο για σωστη ημερα ωορηξιας κ αν κ παλι τιποτα τοτε θα προχορισουμε στην 2η προσπαθεια......εχουμε αγονα μπροστα μας.....

Tsiglas, ελπίζω να σας "κάτσει" και να μην χρειαστεί άλλη προσπάθεια! Κι εγώ προχωράω σε εξετάσεις (σαλπιγγογραφία-υστεροσκόπηση) και προχωράμε! Αγώνα δεν λες τίποτα...

linaraki
31-08-11, 10:04
Koritsia kalimera. mrt oute ego xero kanenan. Exei arxisei idi na simvainei auto pou den ithela to na min exo diathesi gia tipota, me tis palioormones pou epireazoun ti diathesi mas!

salvation
31-08-11, 11:46
Koritsia kalimera. mrt oute ego xero kanenan. Exei arxisei idi na simvainei auto pou den ithela to na min exo diathesi gia tipota, me tis palioormones pou epireazoun ti diathesi mas!

linaraki άσε τις ορμόνες σου να κάνουν πάρτι. Μία ένεση παραπάνω, μια μέρα πιο κοντά στο όνειρο! Εγώ αυτό σκεφτόμουνα και πέρασαν οι μέρες πολύ ωραία, άσχετα από το αποτέλεσμα.

linaraki
31-08-11, 13:16
linaraki άσε τις ορμόνες σου να κάνουν πάρτι. Μία ένεση παραπάνω, μια μέρα πιο κοντά στο όνειρο! Εγώ αυτό σκεφτόμουνα και πέρασαν οι μέρες πολύ ωραία, άσχετα από το αποτέλεσμα.

nai auto skeftomai kai ego kai pou tha paei tha perasoun oi meres!!!

jackrussel
31-08-11, 13:19

τι θεραπεια κανετε για βελτιωση σπερματος?

tsiglas
31-08-11, 15:38
τι θεραπεια κανετε για βελτιωση σπερματος?

Η θεραπεια οριζεται απο τα αποτελεσματα που θα δωσουν οι εξετασεις σε ειδικο κεντρο σπερμολογιας (σπερμοδιαγραμα (εχω κανει 9) καλιεργια σπερματος (εχω κανει 1) διαγνωση μικροβιων κ καποια αλλα που δεν τα γνωριζω καν) καριοτυπος κτλ....
Αναλογα με το προβλημα κ η θεραπεια.....τωρα αν ρωτας τι ειχα εγω....
Βαρια ασθενοσπερμια (16.000.000 με 1%κινητικοτητα οπου μετα απο 7 μερες EVIOL, TABRIN, CILICINE ειχα 20.000.000 με 10% κινητικοτητα) με εντεροκοκο στο σπερμα (καλλιεργια σπερματος) τον οποιο δεν καταπολεμησα οπως κ ωφειλα μιας κ ο εξωσωματικος στο αττικο νοσ. (ο πονηρος) μου ειπε να μην ασχοληθο (αντιθετα με τον ουρολογο κ τον μικροβιολογο (Λεκκας, Sperm Lamb κος Βουλγαριδης κ Λυμπεροπουλος) που μου ελεγαν να μην κανω ακομα εξωσωματικη χωρις διαγνωση κ θεραπεια του σπερματος)...
Επιδει σιγουρα θα εχω ακομα εντεροκοκο σιγουρα με βλεπω για 3μηνες αντιβιωση (εχω παρει ειδι 1μηνα + 7 μερες) eviol συνεχιζω κ παιρνω κ οτι αλλο μου δωσουν να χαπακαθω.....:lol::lol::lol:
Απο το κανονικο τσιγαρο εχω παει στο ηλεκτρονικο (δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθηση) κ γενικος κανο μια προσπαθει οσο μπορω......

Gemini85
31-08-11, 15:55

Αστα να πάνε με τις ορμόνες!!! Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Κι εγώ οταν έκανα τις ενέσεις ήμουν πολύ χαρούμενη γιατί ένιωθα οτι πλησιάζω στο "όνειρο". Όμως δυστυχώς το μυαλό μου ήταν κολλημένο εκεί και δεν ήθελα να κάνω τίποτα άλλο. Ούτε καν βόλτες να φανταστείς... Τι να κάνουμε? Όπως κι αν είσαι, έτσι αισθάνεσαι και προσπάθησε να το περάσεις όσο πιο ανώδυνα γίνεται...

enio
31-08-11, 16:50
Η θεραπεια οριζεται απο τα αποτελεσματα που θα δωσουν οι εξετασεις σε ειδικο κεντρο σπερμολογιας (σπερμοδιαγραμα (εχω κανει 9) καλιεργια σπερματος (εχω κανει 1) διαγνωση μικροβιων κ καποια αλλα που δεν τα γνωριζω καν) καριοτυπος κτλ....
Αναλογα με το προβλημα κ η θεραπεια.....τωρα αν ρωτας τι ειχα εγω....
Βαρια ασθενοσπερμια (16.000.000 με 1%κινητικοτητα οπου μετα απο 7 μερες EVIOL, TABRIN, CILICINE ειχα 20.000.000 με 10% κινητικοτητα) με εντεροκοκο στο σπερμα (καλλιεργια σπερματος) τον οποιο δεν καταπολεμησα οπως κ ωφειλα μιας κ ο εξωσωματικος στο αττικο νοσ. (ο πονηρος) μου ειπε να μην ασχοληθο (αντιθετα με τον ουρολογο κ τον μικροβιολογο (Λεκκας, Sperm Lamb κος Βουλγαριδης κ Λυμπεροπουλος) που μου ελεγαν να μην κανω ακομα εξωσωματικη χωρις διαγνωση κ θεραπεια του σπερματος)...
Επιδει σιγουρα θα εχω ακομα εντεροκοκο σιγουρα με βλεπω για 3μηνες αντιβιωση (εχω παρει ειδι 1μηνα + 7 μερες) eviol συνεχιζω κ παιρνω κ οτι αλλο μου δωσουν να χαπακαθω.....:lol::lol::lol:
Απο το κανονικο τσιγαρο εχω παει στο ηλεκτρονικο (δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθηση) κ γενικος κανο μια προσπαθει οσο μπορω......

και εμενα ο συζηγος μου ειχε ακριβως τα ιδια ο% κινητικοτητα και εντεροκοκο το σπερμοδιαγραμμα στο δικο σου εντοπιστηκαν πυοσφαιρια απο εκει βρηκατε την φλεγμονη γιατι εμεις απο εκει τις βρησκαμε ..?

tsiglas
01-09-11, 09:18
και εμενα ο συζηγος μου ειχε ακριβως τα ιδια ο% κινητικοτητα και εντεροκοκο το σπερμοδιαγραμμα στο δικο σου εντοπιστηκαν πυοσφαιρια απο εκει βρηκατε την φλεγμονη γιατι εμεις απο εκει τις βρησκαμε ..?

Ποια φλεγμονη?????αφου οπως εγραψα τα παρατησα κ προχωρισα σε εξωσωματικη.....μονο εντεροκοκος εντοπιστηκε κ μαλιστα σε μεγαλες ομαδες...πυοσφαιρια δεν ξερω καν τι ειναι...οι εξετασεις εδειξαν τα νουμερα που προαναφερα κ ετσι πηρα 1 μηνα tabrin αντιβ. συμφωνα με τον ουρολογο κυρσοκοιλες δεν ειχα....ολα αυτα που αναφερω εγιναν 4 μηνες πριν.Μετα την εβδομαδα πριν την ωοληψια μου εδωσε ο Παντος να παρω για 7 μερες tabrin,eviol k cilichine...Η εξωσωματικη πετυχε αλλα προφανος παλυνδρομισε κ σημερα εχω ραντεβου με sperm lamb για νεο κυκλο εξετασεων με σκοπο να ολοκληρωσω την θεραπεια κ βλεπουμε....

Ο συζυγος σου σε ποιο σταδιο βρισκεται τωρα????

Holly
01-09-11, 16:50
Τsiglas κι εμεις εχουμε μια απο τα ιδια και χειροτερα ακομη.Σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια(παιζουμε απο 1 μεχρι και 7 εκατ/ml) με πολυ μετρια κινητικοτητα.Καθε φορα εχουμε και αυτο το μικροβιο τον εντεροκοκο.Ο αντρας μου πηρε αρκετες φορες αντιβιωση και βιταμινες αλλα το μικροβιο εκει ακλονητο!Απο το κεντρο εξωσωματικης που καναμε τις προσπαθειες στη Θεσσαλονικη μας ειπαν πως δεν μας ενοχλει το μικροβιο γιατι το καθαριζουνε το σπερμα,ετσι καναμε σ'αυτους δυο ωραιες αποτυχημενες προσπαθειες.Οταν πηγα στο νοσοκομειο αφου τελειωσαν τα λεφτα για ιδιωτικα κεντρα πια, μου ειπανε πως παιζει και παραπαιζει ρολο το σπερμα να ειναι καθαρο απο μικροβια πριν ξεκινησεις μια εξωσωματικη.Τωρα τα συμπερασματα δικα σας..

Evg
01-09-11, 22:48
Τsiglas κι εμεις εχουμε μια απο τα ιδια και χειροτερα ακομη.Σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια(παιζουμε απο 1 μεχρι και 7 εκατ/ml) με πολυ μετρια κινητικοτητα.Καθε φορα εχουμε και αυτο το μικροβιο τον εντεροκοκο.Ο αντρας μου πηρε αρκετες φορες αντιβιωση και βιταμινες αλλα το μικροβιο εκει ακλονητο!Απο το κεντρο εξωσωματικης που καναμε τις προσπαθειες στη Θεσσαλονικη μας ειπαν πως δεν μας ενοχλει το μικροβιο γιατι το καθαριζουνε το σπερμα,ετσι καναμε σ'αυτους δυο ωραιες αποτυχημενες προσπαθειες.Οταν πηγα στο νοσοκομειο αφου τελειωσαν τα λεφτα για ιδιωτικα κεντρα πια, μου ειπανε πως παιζει και παραπαιζει ρολο το σπερμα να ειναι καθαρο απο μικροβια πριν ξεκινησεις μια εξωσωματικη.Τωρα τα συμπερασματα δικα σας..

Νομίζω το'χω ήδη γράψει αλλά θα το ξαναπώ. Κ γω έκανα εξωσ χωρίς επιτυχία, κ κατεψυγμένο κύκλο πάλι χωρίς επιτυχία, ούτε καν θετικό αποτέλεσμα κ τελικά πήγαμε δημόσιο νοσοκομείο για οικονομικούς λόγους κ μας 'έκατσε' η σπερματέγχυση. Τώρα κάνουμε πάλι εξετάσεις κ ετοιμαζόμαστε για το δεύτερο :-)

mrt
02-09-11, 11:52
.Ο αντρας μου πηρε αρκετες φορες αντιβιωση και βιταμινες αλλα το μικροβιο εκει ακλονητο!Απο το κεντρο εξωσωματικης που καναμε τις προσπαθειες στη Θεσσαλονικη μας ειπαν πως δεν μας ενοχλει το μικροβιο γιατι το καθαριζουνε το σπερμα,ετσι καναμε σ'αυτους δυο ωραιες αποτυχημενες προσπαθειες.

παιζει και παραπαιζει ρολο !!! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως πρεπει να καθαρισει το σπερμα
και μετα να κανετε εξωσωματικη !!!!
και πες στον ξυπνιο που στο ειπε στην Θεσ/κη, οτι απο την στιγμη που δεν
φευγει με βαρβατα αντιβιωτικα θα φυγει στο εργαστηριο με ενα ξεπλυμα????
μην ακουω μαλ@@## που μας τις ειχαν πει κ εμας καποια στιγμη !!!
ο ιδιος ο Παντ. μου ειπε "θα καθαρισει το σπερμα απο το μικροβιο και μετα
θα κανεις εξωσωματικη ... αφου δεν εχει φυγει με τα ισχυρα φαρμακα δεν θα
φυγει με εμας που εμεις του βαζουμε κατι πολυ ελαφρυ "..

mrt
02-09-11, 11:53
τελικα εχετε αποψη για τον Σφακιανουδη ???

μπορω να ζητησω πχ υπερηχο ή ωοληψια τον Μπαθρελλο πχ ???

newbie G
02-09-11, 11:59

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε ΠΜ σε ποιο κέντρο σας το είπαν αυτό;

karkinaki
02-09-11, 12:31
apo to στομα μου το πηρες newbie g!!!!!!!!

παρακαλω στειλτε και εμενα πμ για το κεντρο

γιατι αυτο που ειπαν στην κοπελα ειναι τρομακτικη γκαφα και θελω να τους αποφυγω...μονο ελπιζω να μην ειναι αυτο που ενδιαφερομαι γιατι θα σαλταρω...:shock:

Holly
02-09-11, 12:35
Κι εγω ετσι πιστευω κοριτσια οτι επαιξε το ρολο του το μικροβιο που δεν πιασαμε και τις δυο φορες και για να σας πω και τη συνεχεια mrt kai Evg για τις αποτυχιες δεν ειχανε να δωσουνε καποια εξηγηση παρα μονο πως πρεπει στην επομενη προσπαθεια να παρουνε το σπερμα με βιοψια για καλυτερες πιθανοτητες το οποιο σπερμα ειπαμε πως κυμαινεται απο 1 εκατ στα χειροτερα του μεχρι 7 εκατ/ml.E οταν το ακουσανε κι αυτο απο δημοσιο νοσοκομειο γελασανε.Δεν υπαρχει λογος απο τη στιγμη που ο αντρας σου εχει σπερμα(εστω αυτο που εχει) να κανει βιοψια μας ειπανε.Εχει φοβηθει το ματι μου αλλα λεει ο ενας αλλα λεει ο αλλος!!

newbie G
02-09-11, 12:37
apo to στομα μου το πηρες newbie g!!!!!!!!

παρακαλω στειλτε και εμενα πμ για το κεντρο

γιατι αυτο που ειπαν στην κοπελα ειναι τρομακτικη γκαφα και θελω να τους αποφυγω...μονο ελπιζω να μην ειναι αυτο που ενδιαφερομαι γιατι θα σαλταρω...:shock:

Δε νομίζω καλό μου, δεν τους έχω κόψει για τόσο ανεύθυνους.

Holly
02-09-11, 12:53
Τελος παντων να δω θετικο αποτελεσμα απο καπου θελω και μια θετικη χοριακη γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ με εξετασεις και κοντρα εξετασεις..

newbie G
02-09-11, 12:56
Τελος παντων να δω θετικο αποτελεσμα απο καπου θελω και μια θετικη χοριακη γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ με εξετασεις και κοντρα εξετασεις..

με το καλό! :grin:

Holly
02-09-11, 13:05
karkinaki σου εστειλα και πμ,το οτι δεν επιασα εγω στο συγκεκριμενο κεντρο δεν σημαινει πως δεν πιανουν και οι υπολοιποι!!Αλοιμονο να θελουν να εχουν αποτυχιες μονο!!

linaraki
02-09-11, 13:39
Κορίτσια καλημέρα. Γιατί όταν θές να περάσουν γρήγορα οι μέρες δεν περνάνε; Περιμένω πως και πως σήμερα να αδιαθετήσω για να κάνω αύριο οιστραδιόλη και FSH για να αρχίσω και το δεύτερο πακέτο ενέσεων. Άντε να περάσουν οι μέρες!!!

karkinaki
02-09-11, 14:09
Δε νομίζω καλό μου, δεν τους έχω κόψει για τόσο ανεύθυνους.

ΚΙ ΟΜΩΣ NEWBIE!!!! BI N G O ! Ειναι το γνωστο κεντρο με τη γνωστη εμβρυολογο!!! στο τελος θα καραφλιασω! :shock::shock::shock:δεν αντεχω πια! :evil:

μου φαινεται θα αρχισω να πηγαινω μια βολτα απεναντι να δω τι θα μου πουν.......

titikoyla
02-09-11, 14:20
κοριτσια γεια σας!!
την Κυριακη 28/8/2011 εκανα τεστ και βγηκε θετικο
τελευταια περιοδο ειχα στις 31/7/2011
χτες 1/9/2011 πηγα στο γυναικολογο καναμε υπεριχο αλλα δεν ειδαμε κατι.. ειμαι ειπε οριακα και δεν περιμενε να δει..
Σημερα ομως που εκανα β-χοριακη η τιμη ειναι 1840
βρε κοριτσια βοηθηστε εχω αγχοθει.. :confused: μηπως επρεπε να δουμε κατι; πχ σακο; ειναι νωρις ; ειμαι πρωτη φορα εγκυος και ασχετη
ευχαριστω εκ των προτερων :o

titikoyla
02-09-11, 14:26
συγνώμη αν μπήκα σε λαθος συζητηση αλλα αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα πολυ!!

karkinaki
02-09-11, 14:26
κοριτσια γεια σας!!
την Κυριακη 28/8/2011 εκανα τεστ και βγηκε θετικο
τελευταια περιοδο ειχα στις 31/7/2011
χτες 1/9/2011 πηγα στο γυναικολογο καναμε υπεριχο αλλα δεν ειδαμε κατι.. ειμαι ειπε οριακα και δεν περιμενε να δει..
Σημερα ομως που εκανα β-χοριακη η τιμη ειναι 1840
βρε κοριτσια βοηθηστε εχω αγχοθει.. :confused: μηπως επρεπε να δουμε κατι; πχ σακο; ειναι νωρις ; ειμαι πρωτη φορα εγκυος και ασχετη
ευχαριστω εκ των προτερων :o

συγχαρητηρια και καλη εγκυμοσυνη να χεις!
καταρχην εισαι τοσο νωρις που ηταν πολυ λογικο να μην ακουσετε καρδια κλπ!
μετα την 7 η βδομαδα απ οτι ξερω ακουνε καρδια
η χοριακη σου ειναι μια χαρα, χαλαρωσε κανε μια χοριακη σε 2 μερες για να δεις αν διπλασιαζεται..απο τα νουμερα νομιζω οτι εισαι παρα πολυ καλα!:lol:

newbie G
02-09-11, 14:29
ΚΙ ΟΜΩΣ NEWBIE!!!! BI N G O ! Ειναι το γνωστο κεντρο με τη γνωστη εμβρυολογο!!! στο τελος θα καραφλιασω! :shock::shock::shock:δεν αντεχω πια! :evil:

μου φαινεται θα αρχισω να πηγαινω μια βολτα απεναντι να δω τι θα μου πουν.......

Ναι, μου το έστειλε η κοπέλα το όνομα του κέντρου σε ΠΜ κι έμεινα έκπληκτη κι εγώ. Καλά, μη νομίζεις ότι κι απέναντι όλα τα βρεις τέλεια. Λάθη πάντα γίνονται. Πάντως δε χάνεις τίποτα να πας.

titikoyla
02-09-11, 14:29
συγχαρητηρια και καλη εγκυμοσυνη να χεις!
καταρχην εισαι τοσο νωρις που ηταν πολυ λογικο να μην ακουσετε καρδια κλπ!
μετα την 7 η βδομαδα απ οτι ξερω ακουνε καρδια
η χοριακη σου ειναι μια χαρα, χαλαρωσε κανε μια χοριακη σε 2 μερες για να δεις αν διπλασιαζεται..απο τα νουμερα νομιζω οτι εισαι παρα πολυ καλα!:lol:

Σε ευχαριστώ πολυ!! ευχομαι συντομα και σε σενα μεσα απο την καρδια μου!
απλα σε μια συζητηση διαβασα οτι πανψ απο 1800 βλεπεις σακο και ανησυχησα που εμενα δεν ειδε τπτ
Μου πε να παω σε 10 μερες και δε μου πε να ξανακανω χοριακη ομως

newbie G
02-09-11, 14:34
Σε ευχαριστώ πολυ!! ευχομαι συντομα και σε σενα μεσα απο την καρδια μου!
απλα σε μια συζητηση διαβασα οτι πανψ απο 1800 βλεπεις σακο και ανησυχησα που εμενα δεν ειδε τπτ
Μου πε να παω σε 10 μερες και δε μου πε να ξανακανω χοριακη ομως

Λογικά βλέπουν σάκο όταν η χοριακή είναι πάνω από 2000, αλλά εσύ βρε καλό μου είχες μόνο λίγες μέρες καθυστέρηση, τι σάκο να δεις; Κάνε λίγη υπομονή, κάτι ξέρει ο γιατρός που σου λέει να πας αργότερα.

titikoyla
02-09-11, 15:30
Λογικά βλέπουν σάκο όταν η χοριακή είναι πάνω από 2000, αλλά εσύ βρε καλό μου είχες μόνο λίγες μέρες καθυστέρηση, τι σάκο να δεις; Κάνε λίγη υπομονή, κάτι ξέρει ο γιατρός που σου λέει να πας αργότερα.

εχεις δίκιο δε ξερω τι με επιασε και αγχοθηκα..
ευχαριστω παντως και τις δυο σας και ευχομαι συντομα και στα δικα σας καλα νεα!!!

cherry09
04-09-11, 22:45
να κανω μια ερώτηση???ας πούμε οτι τα λεφτά τα έχουμε...πόσος καιρός περναει απο την στιγμή που αποφασίζεις οτι θες να κανεις εξωσωματική μεχρι και την στιγμη που την κανεις?

salvation
05-09-11, 08:37
να κανω μια ερώτηση???ας πούμε οτι τα λεφτά τα έχουμε...πόσος καιρός περναει απο την στιγμή που αποφασίζεις οτι θες να κανεις εξωσωματική μεχρι και την στιγμη που την κανεις?

Γεια σου cherry! Εγώ που είχα εξετάσεις πέρα από αυτές που ζητάνε σε όλες, χρειάστηκα 4 μήνες. Αλλιώς νομίζω θα χρειαζόμουν 2 μήνες το πολύ.

cherry09
05-09-11, 10:51
ευχαριστω για την απάντηση...

linaraki
05-09-11, 11:13
Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα. Επιτέλους αδιαθέτησα εχτές το απόγευμα, πήρα τέτοια χαρά! Πήγα σήμερα το πρώι για οιστραδιόλη και FSH και περιμένω τα αποτελέσματα για να δώ αν θα ξεκινήσω και την puregon. Άντε όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο πολύ χαίρομαι που θα φτάσει η στιγμή της εμβρυομεταφοράς αν όλα πάνε καλά.

vivoula26
05-09-11, 13:33
linaraki ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΙ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΕΣ!ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :D:D:D

Evg
05-09-11, 15:11

Αν οι εξετάσεις γίνουν σε ιδιωτικό κέντρο κ πάρεις τα αποτελέσματα κ είναι όλα οκ τότε ίσως κ λιγότερο από 2 μήνες

linaraki
05-09-11, 16:01
Vivoula 26 τα πήρα τα αποτελέσματα και είναι μιά χαρά και αρχίζω σήμερα και τις puregon και Παρασκευή πάω και για υπέρηχο. Η χαρά μου δεν περιγράφεται είμαι έτοιμη να αρχίσω να χοροπηδάω!!!!

vivoula26
05-09-11, 18:16
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ:D:D:D

Evg
05-09-11, 20:56
linaraki καλή επιτυχία, σε λιγότερο από μήνα εύχομαι να πάρεις το πιο θετικό αποτέλεσμα:D

Evg
05-09-11, 21:01
Αύριο είναι κ το δικό μου ραντεβού στο νοσοκομείο (ξεκίνησα να γράφω εδώ γιατί έκανα εξωσ στο γένεσις πριν 3 χρόνια) να δείξω τις εξετάσεις κ βλέπουμε πώς θα κινηθούμε. Αν είναι όλα οκ περιμένω να αδιαθετήσω σε 2-3 μέρες κ ίσως αρχίσω θεραπεία:D, αλλιώς τον επόμενο μήνα:(

AGELIK
06-09-11, 09:30
καλημερα κοριτσια!! Γυρισα...Περασα πολυ ωραια.Περιμενα πως και πως να μπω και να διαβασω τα νεα σας.Ευχομαι ολες σας να ειστε καλα.Εμενα ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω προς 20-22 Σεπτεμβριου διοτι η περιοδος ηρθε προς τελος Αυγουστου και μπορει να μην ήταν ανοιχτα το κεντρο και ετσι θα ξεκινησω τοτε.Φιλια σε ολες σας!
http://parentscafe.gr/images/statusicon/user_online.gif http://parentscafe.gr/images/buttons/report.gif (http://parentscafe.gr/report.php?p=1174047) http://parentscafe.gr/images/misc/progress.gif

AGELIK
06-09-11, 09:33
tsigias, χαιρηκα με τα νεα σου , δοξα το θεο ολα καλα πανε, μπραβο! vasiliki83 μου, τα νεα σου? Το μωρακι ? Το ειδατε? Χαιρομαι πολυ για σενα γιατι το αξιζεις.Σε ευχαριστω που με πειρες τηλ. Χαρηκα πολυ που με σκεφτηκες.Να πανε ολα τελεια.Φιλακια!

linaraki
06-09-11, 11:17
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και μας εύχομαι σε όλες να έχουμε πολύ σύντομα το πιο ευχάριστο αποτέλεσμα που υπάρχει στο κόσμο!!! Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ για να γράψω τις εξετάσεις που πρέπει να έχουμε όταν θα γίνει η ωοληψία και μου έγραψαν και για τη κυστική ίνωση την οποία δεν την κάνουν στο ΙΚΑ και μου είπαν να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο και πήρα τηλέφωνο σε 2 νοσοκομεία και δεν ήξεραν ούτε αυτοί να μου πουν ακριβώς τι πρέπει να κάνω. Αν είναι ποτέ δυνατόν! Τελικά κατέληξα ότι για να βγάλω άκρη θα πρέπει να πάω απο εκεί γιατί αλλιώς δεν το βλέπω, μπάς και γλητώσω τα 240 ευρώ που στοιχίζει η εξέταση αν θα την κάνω ιδιωτικα. Αν την έχει κάνει καμία απο εσάς και μπορεί να με βοηθήσει ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ

vivoula26
06-09-11, 11:41
linaraki EΓΩ ΤΗΝ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΡΕΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΝΟΜΙΖΩ...ΠΑΡΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ:-)

linaraki
06-09-11, 11:54
Σ'ευχαριστώ πολύ vivoula 26 για τη βοήθειά σου.

vivoula26
07-09-11, 18:13
linaraki TI EKANEΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΕΓΩ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΤΟΙΜΑ:mad:

linaraki
07-09-11, 20:58
linaraki TI EKANEΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΕΓΩ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΤΟΙΜΑ:mad:

Vivoula 26 καλησπέρα. Τελικά πήγα στο Ρεα σήμερα το απόγευμα και την έκανα μαζί και με μία άλλη που παρ'όλο που μου την έγραψε ο γιατρός στο ΙΚΑ δεν την έκαναν στη κοσμάρα τους είναι όλοι μονο να τα πέρνουν ξερουν. πήγα και το πρωί και μου πήραν πάλι αίμα για κάτι άλλες εξετασεις. οποτε συνολικά σήμερα είχα 4 τσιμπιματακια σουροτηρι έχω γίνει αλλα τι να κανουμε ο σκοπος ειναι ιερός και αξίζει κάθε πόνο και κάθε θυσία. Εσύ μην αγχώνεσαι και θα αδιαθετήσεις το άγχος είναι το χειρότερο.

vivoula26
07-09-11, 21:22
ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΕΓΩ Κ ΟΛΕΣ ΒΕΒΑΙΑ....ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!ΑΣΧΕΤΟ.....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΩΡΑΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΟ ΡΕΑ?ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ!

vasiliki83
07-09-11, 22:09
tsigias, χαιρηκα με τα νεα σου , δοξα το θεο ολα καλα πανε, μπραβο! vasiliki83 μου, τα νεα σου? Το μωρακι ? Το ειδατε? Χαιρομαι πολυ για σενα γιατι το αξιζεις.Σε ευχαριστω που με πειρες τηλ. Χαρηκα πολυ που με σκεφτηκες.Να πανε ολα τελεια.Φιλακια!

σημερα πηγαμε αγαπη μου και το ειδαμε....κανονικο ανθρωπακι!!!κουνουσε χερακια ποδαρακια ηταν πολυ ζωηρο....εκανα και την αυχενικη και το papp-a μια χαρα!!!ολα καλα.....αντε με το καλο να ξεκινησεις κι εσυ κοριτσακι μου.....

linaraki
07-09-11, 22:43
ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΕΓΩ Κ ΟΛΕΣ ΒΕΒΑΙΑ....ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!ΑΣΧΕΤΟ.....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΩΡΑΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΟ ΡΕΑ?ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ!

Ώντος είναι πολύ ωραίο και εγώ εκεί θα γεννήσω όταν θα έρθει εκείνη η ώρα. Και τώρα αναμονή μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα και τη Παρασκευή πάω για το πρώτο υπέρηχο να δούμε τι θα δούμε.

vasiliki 83 φαντάζομαι πρέπει να είναι απίστευτο συναίσθημα να βλέπεις αυτό το πλασματάκι που είναι δημιούργημα δικό σου και του άντρα σου. Σου έυχομαι να έχεις μία πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

AGELIK
08-09-11, 07:16
καλημερα vasiliki83 .Μπραβο χαρα μου.Μπραβο! Ετσι ολα καλα να πηγαινουν! Ανθρωπακι λοιπον ε? Φανταζομαι την χαρα σας.Θα ειναι απιστευτο να βλεπεις το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου απο κουκιδουλα να γινεται ανθρωπος .Εγω θα τα ειχα μπηξει τα κλαματα.Ειναι πολυ σημαντικη η αυχενικη και δοξα το θεο ολα τελεια.Ετσι παντα να ειναι στην ζωη σου.Εμενα πραγματι περιεργα ηρθαν, ηταν να γινει Ιουλιο δεν προλαβα.Τωρα ηταν να γινει και ειπε οτι ειναι πολυ νωρις και το κεντρο δεν θα ειναι ετοιμο.Ξερεις αυτο οσο να ειναι με τρεναρει και ειμαι μεσα στην ανυπομονησια.Θελω να αρχισω επιτελους.Αντε να περασουν οι μερες...
Να προσεχεις το μωρακι στην κοιλιτσα πανω απο ολα.Φιλακια πολλα!

vasiliki83
08-09-11, 13:23
καλημερα vasiliki83 .Μπραβο χαρα μου.Μπραβο! Ετσι ολα καλα να πηγαινουν! Ανθρωπακι λοιπον ε? Φανταζομαι την χαρα σας.Θα ειναι απιστευτο να βλεπεις το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου απο κουκιδουλα να γινεται ανθρωπος .Εγω θα τα ειχα μπηξει τα κλαματα.Ειναι πολυ σημαντικη η αυχενικη και δοξα το θεο ολα τελεια.Ετσι παντα να ειναι στην ζωη σου.Εμενα πραγματι περιεργα ηρθαν, ηταν να γινει Ιουλιο δεν προλαβα.Τωρα ηταν να γινει και ειπε οτι ειναι πολυ νωρις και το κεντρο δεν θα ειναι ετοιμο.Ξερεις αυτο οσο να ειναι με τρεναρει και ειμαι μεσα στην ανυπομονησια.Θελω να αρχισω επιτελους.Αντε να περασουν οι μερες...
Να προσεχεις το μωρακι στην κοιλιτσα πανω απο ολα.Φιλακια πολλα!

αχ ειναι το ωραιοτερο συναισθημα.....δεν ηξερα τι να κανω....βλεπαμε το μωρακι μας να κουνιεται και δεν το πιστευαμε!!!ολα καλα προς το παρων!!! αντε κοριτσακι μου να ξεκινησεις κι εσυ και να χεις τα καλυτερα αποτελεσματα.... και μην αγχωνεσαι ολα στην ωρα τους θα γινουν....εγω ειμαι πολυ σιγουρη για σενα κοριτσακι μου!!!

vasiliki83
08-09-11, 13:25
Ώντος είναι πολύ ωραίο και εγώ εκεί θα γεννήσω όταν θα έρθει εκείνη η ώρα. Και τώρα αναμονή μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα και τη Παρασκευή πάω για το πρώτο υπέρηχο να δούμε τι θα δούμε.

vasiliki 83 φαντάζομαι πρέπει να είναι απίστευτο συναίσθημα να βλέπεις αυτό το πλασματάκι που είναι δημιούργημα δικό σου και του άντρα σου. Σου έυχομαι να έχεις μία πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

ειναι απιστευτο αυτο που νιωθεις....!!!εχω απο χθες ενα χαμογελο συνεχεια.... και σκεφτομαι το μωρακι μου και μου φαινεται απιστευτο!!!καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε!!

AGELIK
08-09-11, 13:39
vasiliki83 μου να εισαι καλα για τα καλα σου λογια που μου δινουν κουραγιο.Λες οπως εγω τοτε πραγματικα ενιωθα σιγουρη για σενα και πραγματι ολα πηγαν καλα, να νιωθεις το ιδιο εσυ για μενα.Αχ ας γινει πραγματικοτητα το ονειρο...........
Οσο για την στιγμη που βλεπατε το μωρακι σας σε καταλαβαινω απολυτα.Να χαρεις αυτην την υπεροχη περιοδο της εγκυμοσυνης γιατι ειναι μοναδικη.Φαντασου οταν θα αρχισει να κουνιεται στην κοιλιτσα σου .............Τελεια..

linaraki
09-09-11, 16:04
Κορίτσια καλησπέρα. Πάω σήμερα για το πρώτο υπέρηχο να δούμε τι θα δούμε. Χαίρομαι πάρα πολύ γιατί σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρεσ.

linaraki
09-09-11, 16:10
ειναι απιστευτο αυτο που νιωθεις....!!!εχω απο χθες ενα χαμογελο συνεχεια.... και σκεφτομαι το μωρακι μου και μου φαινεται απιστευτο!!!καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ελπίζω να πάνε όλα καλά!

vivoula26
09-09-11, 16:29
linaraki ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!:grin:

linaraki
09-09-11, 16:41
linaraki ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!:grin:

Θα ενημερώσω μην ανησυχείς! Εσύ τι έγινε αδιαθέτησες τελικά?

vivoula26
09-09-11, 17:55
ΝΑΙ linaraki ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΘΕΣ!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ,ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ,ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ CYCLACUR!ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ:lolΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ....ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ:confused:ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.....

linaraki
09-09-11, 20:43
ΝΑΙ linaraki ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΘΕΣ!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ,ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ,ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ CYCLACUR!ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ:lolΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ....ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ:confused:ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.....

ΑΝΤΕ ΩΡΑΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΨΙΛΟΠΟΝΕΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.

vivoula26
09-09-11, 20:50
linaraki ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΔΙΕΓΕΡΣΗ:rolleyes:ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!:lol:

linaraki
09-09-11, 21:01
linaraki ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΔΙΕΓΕΡΣΗ:rolleyes:ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!:lol:

ΑΑΑΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ! ΣΤΙΣ 10:30 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ :sad::confused:

linaraki
10-09-11, 09:53
Καλημέρα vivoula 26 όλα πολύ καλά στο γιατρό. πολλά αυγουλάκια και είναι στα 11 χιλιοστά, μου μείωσε τη δόση στην puregon και τη Δευτέρα το απόγευμα θα πάω να μου ξανακάνει υπέρηχο και πιθανόν προς το τέλος της επόμενης εβδομάδας να γίνει η ωοληψία. Αχ είμαι πολύ χαρούμενη επιτέλους πλησιάζει η ώρα!!!!

vivoula26
10-09-11, 11:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ LINARAKI!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ:grin::grin::grin:ΜΠΡΑΒΟ!ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ!

Gemini85
10-09-11, 16:15

Με το καλό!!! Εγώ σήμερα έιμαι στην 12η μέρα με cyclacur. χτες μετρήσαμε και ενδομήτριο και είναι πολύ καλο (9,7). Το θέμα έιναι οτι θα τα βάλουμε λέει Πέμπτη η Παρασκευή. Δεν κατάλαβα τον λόγο, επειδή έιναι βλαστοκύστες και πρέπει να μιμηθούμε το φυσικό κύκλο, κατι τέτοιο... Τα νέυρα μου σπάνε με τοση αναμονή...και τα cyclacur δεν τα συμπαθώ καθόλου και παίρνω 6 πανάθεμά τα!!!!

vivoula26
11-09-11, 00:01
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ GEMINI85!ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 6?ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ 1 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ:confused:ANYWAY....ΕΣΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

linaraki
11-09-11, 15:14
ΚΑΛΗΜΕΡΑ LINARAKI!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ:grin::grin::grin:ΜΠΡΑΒΟ!ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ!

Vivoula26 απο το στόμα σου και στου θεού τ'αυτί!!!!

Gemini85
11-09-11, 19:58
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ GEMINI85!ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 6?ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ 1 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ:confused:ANYWAY....ΕΣΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Λογικά θα κάνεις εξέταση Ε2, Υπέρηχο δεν έιχα κάνει τόσο νωρίς, αλλά την 10η μέρα. Βέβαια δεν έιμαστε στο ιδιο κέντρο :oops:.
κι εγώ τις πρωτες 5 μέρες έπαιρνα ένα πρωι κι ένα βράδυ. σήμερα ξεκίνησα και τα utrogestan... Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο!!! Πλησιάζω ενώ έχω ξεκινήσει την εξωσωματική από τέλος Ιουνίου. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να πάνε όλα καλά...

AGELIK
12-09-11, 07:40
καλημερα κοριτσια! linaraki μπραβο κοριτσι μου πολλα αυγουλακια ,πολυ καλο αυτο, και το ενδομητριο πολυ καλο.Να πανε ολα τελεια.
vivoula26 ολα θα πανε πολυ καλα και μην αγχονεσαι καθολου .Αισιοδοξια! Οι ενεσεις θα περασουν και θα ερθει το ονειρο γιαυτο υπομονη πρεπει να κανουμε κοριτσια.
Μπραβο Gemini85 πολυ καλο ενδομητριο.Σε καταλαβαινω οτι η αγωνια ειναι μεγαλη και καθως πλησιαζει η ωρα ισως και πιο μεγαλη.Αλλα ολα θα πανε τελεια και θα μεινεις εγκυος με το καλο, αυτο να σκεφτεσαι.Φιλια!

linaraki
12-09-11, 13:21
Κορίτσια καλημέρα. Έχω αρχίσει και πονάω σήμερα όλη μέρα χαμηλά σα πόνους περιόδου μάλλον επειδή μεγαλώνουν τα αυγουλάκια θα είναι. Άμα το είχε και κάποια άλλη ας μου δώσει τα φώτα της. Thank you

Evg
12-09-11, 13:46
Μάλλον αυτό είναι γιατί κ γω πονάω πολύ λίγο κ έκανα μόνο 400 μονάδες puregon μέχρι σήμερα. Ο υπέρηχος σήμερα έδειξε ένα 11 κ ένα 16 χιλιοστά κ πολλά μικρά. Υπολόγιζα Παρασκευή αλλά μάλλον πιο νωρίς θα έρθει η μεγάλη μέρα. Καλή επιτυχία σε όλες τις προσπάθειες.

vivoula26
12-09-11, 20:21
linaraki ΚΙ ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.....ΜΗ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ!

salvation
12-09-11, 21:58
Κορίτσια καλημέρα. Έχω αρχίσει και πονάω σήμερα όλη μέρα χαμηλά σα πόνους περιόδου μάλλον επειδή μεγαλώνουν τα αυγουλάκια θα είναι. Άμα το είχε και κάποια άλλη ας μου δώσει τα φώτα της. Thank you

Ναι linaraki, κι εγώ είχα πονάκια. Καλή συνέχεια!!!

AGELIK
13-09-11, 07:16
καλημερα κοριτσια! Linaraki μην ανησυχεις συμβαινουν πολυ συχνα αυτα τα πονακια σε αυτο το σταδιο .Καλη επιτυχια!
Evg ποσες μοναδες puregon κανεις την ημερα? Καλη επιτυχια και με το καλο κοριτσια να ακουσουμε τα ευχαριστα!

linaraki
13-09-11, 10:24
Κορίτσια καλημέρα. Πολλές με πονάκια τελικά!! χι χι Πήγα πάλι στο γιατρό μου εχτές για υπέρηχο όλα πάνε πολύ καλά μου μείωσε πάλι τη δόση της puregon και θα πάω και σήμερα και αύριο για να με παρακολουθεί καλύτερα και το Σάββατο μάλλον θα γίνει η ωοληψία. Είμαι απίστευτα χαρούμενη που επιτέλους πλησιάζουν οι μέρες που θα μου βάλουν ένα φασολάκι στι κοιλίτσα μου!!! Αχ μακάρι να πιάσει με τη πρώτ αυτό μόνο εύχομαι και τίποτε άλλο!!!

AGELIK
13-09-11, 10:34
linaraki θα δεις ολα θα πανε καλα και σε λιγο καιρο θα εισαι εγκυος, να σκεφτεσαι θετικα και ολα καλα θα πανε ,στο ευχομαι ολοψυχα.Αντε και με το καλο η αυγολομαζωξη.

Evg
13-09-11, 16:12
Ξεκίνησα με 100 μονάδες γιατί είμαι για σπερματέγχυση. Από χθες ξεκίνησα κ orgalutran κ λογικά Παρασκευή θα την κάνω. Χθες είχα ένα 11 κ ένα 16 χιλιοστά, τα άλλα μικρούλια. Αύριο πάλι υπέρηχο κ αίμα κ βλέπουμε.

Gemini85
13-09-11, 20:09
Κορίτσια καλημέρα. Πολλές με πονάκια τελικά!! χι χι Πήγα πάλι στο γιατρό μου εχτές για υπέρηχο όλα πάνε πολύ καλά μου μείωσε πάλι τη δόση της puregon και θα πάω και σήμερα και αύριο για να με παρακολουθεί καλύτερα και το Σάββατο μάλλον θα γίνει η ωοληψία. Είμαι απίστευτα χαρούμενη που επιτέλους πλησιάζουν οι μέρες που θα μου βάλουν ένα φασολάκι στι κοιλίτσα μου!!! Αχ μακάρι να πιάσει με τη πρώτ αυτό μόνο εύχομαι και τίποτε άλλο!!!

Βάλε με κι εμένα στη λίστα με τα πονάκια;) Είναι γιατί μεγαλώνουν τα ωάρια. Ευχομαι όλα λα σου πάνε καλά και να έχουμε καλά αποτελέσματα όλες μας!!!

AGELIK
14-09-11, 10:23
καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Τι μου κανετε ? linaraki -Evg- Gemini85 -Vivoula26 πως τα πατε που βρησκετε στην προσπαθεια? Ολα καλα? Αντε κοριτσια να εχουμε ευχαριστα αποτελεσματα ολες μας με το καλο ,οπως η αγαπημενη μου vasiliki83, σε εχω προτυπο.Φιλακια σε ολες.Εγω αναμενω να ερθει η περιοδος.

linaraki
14-09-11, 10:35
Καλημέρα σε όλες. AGELIK σήμερα δεν είμαι και στα πολύ καλά μου. Όλα βέβαια πάνε πολύ καλα τα αυγουλάκια μεγαλώνουν μια χαρά και το Σάββατο λογικά θα τα πάρουν. Αλλά εγώ έχω αρχίσει και κουράζομαι και να αγχώνομαι για το αν όλα θα πάνε καλά και φοβάμαι και δεν θέλω να μου βάλουν ούτε 3 ούτε 2. Το συζήταγα εχτές με το γιατρό μου και τα 3 του το απέκλεισα τελείως, τώρα για τα 2 δεν ξέρω ακόμα αλλά φοβάμαι γιατί έχω ακούσει διάφορα. Θα δούμε θα δείξει.

AGELIK
14-09-11, 10:54
Γιατι ανησυχεις linaraki? Τι εχεις ακουσει?

tsiglas
14-09-11, 10:54
tsigias, χαιρηκα με τα νεα σου , δοξα το θεο ολα καλα πανε, μπραβο!

Μαλλον κατι εχεις χασει....διαβασε την προιγουμενη σελιδα ξανα...εγω ουτε να στα πω δεν μπορο....απλα και για μας το ονειρο τελιωσε αργα κ ασχημα...ευτυχος ομως εχουμε βρει παλι το χαμογελο μας....κ προχωραμε μπροστα....
Οι νεες εξετασεις που εκανα αυτη την φορα δεν εδειξαν εντεροκοκο στο σπερμα....αλλα μικρη ποσοτητα χλαμιδιων...κ ειμαι σε θεραπεια με αντιβιωτικα....γενικος η εικονα του ηταν βελτιωμενη απο καθε αλλη φορα...ισως επιδει εφυγε ο εντεροκοκος...τωρα τα χλαμιδια ισως ειναι κ η εξηγηση στην Παληνδρομη τελικα που ειχαμε μιας κ αυτοι προκαλουν παληνδρομησεις....πειμενουμε τα αποτελεσματα για χλαμιδια στην σηζυγο κ προχωραμε....

linaraki
14-09-11, 11:10
Γιατι ανησυχεις linaraki? Τι εχεις ακουσει?

Το ότι υπάρχει μία επικινδυνότητα στις πολύδυμες κυήσεις αυτό είναι γνωστό. Απλά μια φίλη μου που της είχαν βάλει 3 και έπιασαν και τα 3 μετά έκαναν μείωση και αυτό δεν το απορόφησε ο οργανισμός της με αποτέλεσμα τελικά να χάσει και τα άλλα 2 το οποίο δεν υπάρχει πιο ψυχοφθόρο πράγμα. Αλλά και 2 να είναι και πες ότι κάτι έχει το ένα (να χτυπάμε ξύλο βέβαια) και πεθάνει πρίν ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη μπαίνει σε κίνδυνο και το άλλο. Όλα τα αρνητικά σκέφτομαι σήμερα δεν ξέρω τι έχω πάθει!

AGELIK
14-09-11, 11:15
καλημερα tsiglas.Συγνωμη που δεν το ειχα διαβασει.Διαβασα την ιστορια σου.Πραγματικα σε καταλαβαινω απολυτα.Πηρατε την χαρα και μετα Αστα.Το ιδιο επαθα και εγω αν θυμασαι στην 1η εξ. Παληνδρομηση-βιοχημικη..Πιο πολυ ειχα στεναχωρηθει στην 1 εξ παρα στην δευτερη που ειχα αρνητικο αποτελεσμα.Ολα ειναι ενας αγωνας.Ομως δεν πρεπει να το βαζουμε με τιποτα κατω.Θα ερθει η ωρα που θα γινουμε γονεις , να εισαι σιγουρος για αυτο.Ευτυχως που οι νεες εξετασεις σου ειναι καλες.Κανε οτι λεει ο γιατρος και ολα καλα θα πανε καλα.Θα δεις, μετα την θεραπεια ολα θα πανε τελεια.Αυτο που καταλαβα ειναι οτι πραγματικα πρεπει να το πιστεψουμε οτι θα πετυχουμε,για να γινει πραγματικοτητα.Τι καταλαβα που την δευτερη φορα προχωρησα την προσπαθεια και δεν ημουν αισιοδοξη? Τιποτα.Γιαυτο σου λεω πρεπει να σκεφτομαστε πολυ αισιοδοξα και να δεις που ολα θα γινουν.Για αυτο να εισαι σιγουρος.Ετσι οπως τα λες ειναι .Πρεπει να προχωραμε μπροστα και να μην βλεπουμε πισω.Εδω ειμαστε για να δινει ο ενας κουραγιο στον αλλο.Για οτι θες ειμαστε διπλα σου.Φιλια.

AGELIK
14-09-11, 11:24
linaraki νομιζω οτι σε εχει πιασει λιγο πανικος.Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου.Σκεψου θετικα ,ολα θα πανε καλα και θα μεινεις εγκυος με μια τελειομενη καλη εγκυμοσυνη.Τωρα οσο για αυτα που λες η φιλη σου ειναι μια περιπτωση .Υπαρχουν και πολλες αλλες που ενω ειχαν βαλει π.χ. 3 πιαστηκαν τα 2 και μετα εφυγε το 1, αλλα εμεινε ευτυχος το αλλο, για φαντασου να ειχαν βαλει μονο 1 και να μην επιανε καθολου? Δεν ξερω ειναι τελιος δικια σου αποφαση αλλα ο γιατρος τι λεει? Η εξωσωματικη νομιζω γινεται για να μπουν περισσοτερα εμβρυα ωστε να εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες.Αν ηταν να εβαζαν 1, γιατι δεν καναν φυσικο κυκλο ώστε να μην παιρνουμε και ορμονες? Για θυμησε μου ποσο χρονων εισαι( αν θες μου λες) και η 1η εξωσωμ δεν ειναι?
Ηρεμησε και ακου και λιγο το γιατρο.Αυτος τι λεει?

linaraki
14-09-11, 11:33
linaraki νομιζω οτι σε εχει πιασει λιγο πανικος.Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου.Σκεψου θετικα ,ολα θα πανε καλα και θα μεινεις εγκυος με μια τελειομενη καλη εγκυμοσυνη.Τωρα οσο για αυτα που λες η φιλη σου ειναι μια περιπτωση .Υπαρχουν και πολλες αλλες που ενω ειχαν βαλει π.χ. 3 πιαστηκαν τα 2 και μετα εφυγε το 1, αλλα εμεινε ευτυχος το αλλο, για φαντασου να ειχαν βαλει μονο 1 και να μην επιανε καθολου? Δεν ξερω ειναι τελιος δικια σου αποφαση αλλα ο γιατρος τι λεει? Η εξωσωματικη νομιζω γινεται για να μπουν περισσοτερα εμβρυα ωστε να εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες.Αν ηταν να εβαζαν 1, γιατι δεν καναν φυσικο κυκλο ώστε να μην παιρνουμε και ορμονες? Για θυμησε μου ποσο χρονων εισαι( αν θες μου λες) και η 1η εξωσωμ δεν ειναι?
Ηρεμησε και ακου και λιγο το γιατρο.Αυτος τι λεει?

31 είμαι και είναι η πρώτη εξωσωματική. Ο γιατρός όταν ρώτησα τη γνώμη του μου είπε 3, αλλά για 3 είμαι κάθετη δεν υπάρχει περίπτωση φοβάμαι πολύ. Τώρα για 2 θα δούμε θα το ξανασυζητήσουμε και μαζί με τους γεννετιστές.

vivoula26
14-09-11, 11:34
linaraki Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΕ....ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ!:rolleyes:

AGELIK
14-09-11, 11:46
linaraki καταλαβα, επειδη εισαι μικρη φοβασαι μηπως ειναι διδυμη ή και παραπανω.Αλλα και εγω 31 ειμαι και εχω κανει 2 εξ με αρνητικα αποτελεσματα και με 3 εμβρυα καθε φορα.Τιποτα δεν ειναι απολυτο.Εσυ γνωριζεις μια ιστορια , υπαρχουν και χιλιαδες αλλες που μπορεσαν και επιασαν παιδι εξαιτιας οτι τους εβαλαν 3.Και εγω συμφωνω με την vivoula26 οτι πρεπει να ακουσεις τον γιατρο σου και οτι ψυχολογικα πρεπει να εισαι πολυ καλα.Κοριτσια ο τωρινος γιατρος μου ειπε οτι ο πρωτος λογος για να πετυχεις ειναι η ψυχολογια και μετα το σωμα.Ηρεμησε ολα καλα θα ερθουν , μην σκεφτεσαι τα αρνητικα αλλα τα θετικα.Εγω θελω διδυμακια.Μενα σπαρο δυο τρυγονια.Γιατι δεν σκεφτεσαι και αυτο? Ξερεις ποσες κοπελες εχουν διδυμακια και ειναι ευτυχισμενες?

linaraki
14-09-11, 11:54
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που προσπαθείτε να με κάνετε να νιώσω καλύτερα. Ξέρω ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική απλά όλα τα σκέφτομαι. Όσο για τα διδυμάκια θα προτιμούσα να μην κάνω δίδυμα αλλά ένα ένα γιατί ψιλοέχουμε και πρόβλημα χώρου στο σπίτι που μένουμε τώρα που είναι προσορινό και σκέφτομαι και αυτό και οτι κάπου θα λαλήσω και με τα 2. Δεν ξέρω μάλλον δεν είναι καλή μέρα σήμερα!

Evg
14-09-11, 12:16
Τα παιδιά είναι ευτυχία, έχω ήδη ένα κ ξέρω, κ θέλω σαν τρελή κ άλλα. Όλοι οι καλοί χωράνε. Ξέρω πως δ'ιδυμα/τρίδυμα είναι πιο δύσκολη εκγυμοσύνη αλλά αν έρθουν να κάνεις κάθε μέρα το σταυρό σου κ όλα θα πάν καλά. Κ μένα θα με τρομάξει μια πολύδυμη κύηση αν έρθει με το καλό αλλά νομίζω ότι η χαρά μου θα είναι διπλή/τριπλή. Βέβαια μιλάω εκ του ασφαλούς μιας κ δεν έχουμε δάνειο ούτε ενοίκιο (το σπίτι 2 υπνοδωμάτια έχει, δλδ άνετο για 1-2 παιδιά)κ η πεθερά μου μένει από πάνω, έχουμε άριστες σχέσεις κ με βοηθάει σε οτιδήποτε χρειαστώ. Ότι σε φωτίσει ο Θεός να κάνεις αλλά άκουσε κ το γιατρό σου. Καλή επιτυχία. Λογικά θα έχουμε αποτέλεσμα με 1-2 μέρες διαφορά.

linaraki
14-09-11, 12:27
Τα παιδιά είναι ευτυχία, έχω ήδη ένα κ ξέρω, κ θέλω σαν τρελή κ άλλα. Όλοι οι καλοί χωράνε. Ξέρω πως δ'ιδυμα/τρίδυμα είναι πιο δύσκολη εκγυμοσύνη αλλά αν έρθουν να κάνεις κάθε μέρα το σταυρό σου κ όλα θα πάν καλά. Κ μένα θα με τρομάξει μια πολύδυμη κύηση αν έρθει με το καλό αλλά νομίζω ότι η χαρά μου θα είναι διπλή/τριπλή. Βέβαια μιλάω εκ του ασφαλούς μιας κ δεν έχουμε δάνειο ούτε ενοίκιο (το σπίτι 2 υπνοδωμάτια έχει, δλδ άνετο για 1-2 παιδιά)κ η πεθερά μου μένει από πάνω, έχουμε άριστες σχέσεις κ με βοηθάει σε οτιδήποτε χρειαστώ. Ότι σε φωτίσει ο Θεός να κάνεις αλλά άκουσε κ το γιατρό σου. Καλή επιτυχία. Λογικά θα έχουμε αποτέλεσμα με 1-2 μέρες διαφορά.

Το ξέρω ότι τα παιδιά είναι ευτυχία και γι'αυτό θέλω να κάνω όσο τίποτε άλλο στο κόσμο. Όμως αυτό δε σημάινει ότι δεν σκέφτομαι και όλα τα υπόλοιπα.

marax23
14-09-11, 16:12
κοριτσια καλησπερα λοιπον οι περισσοτερεσ με ξερετε ηδη αλλα οσεσ δεν με ξερουν θα ξαναπαρουσιαστω ειμαι η αγγελικη 23 ετων και........τωρα αρχιζω...μετα απο ενα απαισιο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου μου 400,000 αριθμο σπερματοζωαριων και κινητικοτητα 88%ακινητα...και μια μικρη κιρσοκοιλη καταληξαμε στην εξωσωματικη βεβαια ο συζυγοσ μου πηρε και μια αντιβιωση που του εδωσε ο γιατροσ και κατι βιταμινεσ τωρα περιμενω περιοδο για να κανω κατι ορμονολογικεσ και σαλπιγγογραφια το κακο ειναι οτι εχω καθυστερηση αν και δεν ειμαι ποτε σταθερη στον κυκλο απλα τωρα εχω ξεφυγει αρκετα...(39 μερεσ απο 35)ο γιατροσ μου ειπε οτι θα γινει στο γεννεσισ ..θα ηθελα σασ παρακαλω καθε πληροφορια γι αυτο το κεντρο.....

molis ekana emvriometafora! oli tin diadikasia tin ekana sto genesis kai exo meinei poli efxaristimeni mexri tora kai apo to prosopiko kai apo ton giatro mou fisika

Gemini85
14-09-11, 18:45
linaraki θα συμφωνήσω κι εγώ με την agelik και τη vivoula... Μην αγχώνεσαι από τώρα για τέτοια πράγματα γιατί το μόνο που κάνουν είναι να επιβαρύνουν την ψυχολογία σου. Συζήτησε τα πάντα με το γιατρό σου, αυτός ξέρει. Υπάρχουν ένα σωρό ιστορίες που μπορείς να διαβάσεις για δίδυμες ή μη κυήσεις που κάτι συμβαίνει. Αν πηγαίναμε όμως με αυτό το σκεπτικό δε θα μέναμε καθόλου έγκυες. Οτι είναι να ρθει, θα ρθει και θα ναι για καλό...

Φυσικά και αν το νιώθεις τόσο πολύ "βάρος" την τοποθέτηση πάνω από ενος εμβρύου, τότε κάνε οτι νομίζεις γνωρίζοντας οτι αυτή την απόφασή σου θα πρέπει να τη στηρίξεις και μέσα σου ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.

linaraki
15-09-11, 12:30
Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα η αλήθεια είναι είμαι καλύτερα, εχτές ήμουν τελείως φρικαρισμένη ξαναμίλησα με το γιατρό μου είπε ότι θέσ θα κάνουμε αλλά πιστεύει ότι πρέπει να βάλουμε 2 και η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει να το ψιλοσκέφτομαι. Το Σάββατο πάω για την ωοληψία να δούμε πόσα θα γονημοποιηθούν και απο εκεί και πέρα βλέπουμε. Πάντως σας ευχαριστώ όλες για τη βοήθεια!

ΜΑΡΙΑ-24
15-09-11, 16:39
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ...ΕΙΜΑΙ 24ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΠΛΙΓΓΕΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΕΞΩΣΞΜΑΤΙΚΗ. ΣΤΙΣ 23 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ...ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΕΜΒΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ ΠΟΝΑΕΙ???

vivoula26
15-09-11, 18:09
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ!ΒΛΕΠΩ Κ ΑΛΛΗ ΜΙΚΡΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ!ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.:pΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!:D

ΜΑΡΙΑ-24
15-09-11, 18:20
Ευχαριστω πολυ βιβουλα ευχομαι το ιδιο και σε εσενα!!!! Που την εκανες εσυ; εγω στο μητερα εχεις ακουσει τιποτα; ποσο περιπου σας ειπε ο γιατρος θα στοιχοιση;

vivoula26
15-09-11, 20:36
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3500 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΧΑΛΑΛΙ:pΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ....ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ!

AGELIK
16-09-11, 07:32
καλημερα σε ολα τα κοριτσια.Καλωσορησες στην παρεα μας Μαρια24, ολα θα πανε καλα και με το καλο να γινεις μανουλα.
linaraki πολυ χαιρομαι για εσενα , που πλεον το βλεπεις καπως αλλιως.Μην εισαι καθετη , σκεψουτο και θα παρεις την σωστη αποφαση μαζι με τον γιατρο.Για να λεει 2 ξερει αυτος.Το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι χαλαρωσες λιγο.Ετσι δεν ειναι? Πρεπει να ειμαστε ηρεμες.Το λεω βεβαια για να το ακουω και εγω, γιατι φτανουν οι μερες σιγα , σιγα και για μενα και ειμαι λιγο ανησυχη , αλλα προσπαθω να το καταπολεμησω.Φιλια

AGELIK
16-09-11, 07:34
Gemini καλη επιτυχια για σημερα.Ολα να πανε τελεια.Χαλαρωσε και ξεκουρασου.Περιμενουμε νεα σου .Φιλια πολλα!

linaraki
16-09-11, 13:00
καλημέρα κορίτσια. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλύτερα να είσαι ήρεμος!!! Αύριο το πρώι θα πάμε να πάρουν τα αυγουλάκια και την Τρίτη μάλλον θα μου βάλουν τα γονιμοποιημένα. Ο γιατρός είναι πολύ θετικός και λέει πως όλα θα πάνε καλά και αυτό ελπίζω και εγώ!!!

AGELIK
16-09-11, 13:29
Μπραβο linaraki .Καλη αυγουλομαζοξη και ολα να πανε τελεια.Το να εισαι ηρεμη ειναι πολυ βασικο και σημαντικο.Ο γιατρος μου λεει για να πιασεις παιδι το Ν1 ειναι η ψυχολογια-ηρεμια.Σου ευχομαι καλη επιτυχια και σε λιγες μερες να ακουσουμε τα ευχαριστα που ειμαι σιγουρη οτι θα εχουμε , Φιλια πολλα μελλοντικη μανουλα.

ΜΑΡΙΑ-24
16-09-11, 13:39
Καλημερα κιριτσια...εγω γιατι δεν βρισκω αυτη την ηρεμια;;; χθες πηγαμε απλα για να μιλησουμε και με το που μπηκα μεσα με επιασαν τα κλαματα παρολο που ο γιατρος ειναι πολυ θετικος!!τι να κανω ολο αυτο σκεφτομαι:x

enio
16-09-11, 14:33
Γεια σας κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες !!! Εγω την αλλη Παρασκευη ξεκιναω πρωτοκολο για τοποθετηση κατεψυγμενων εμβρυων (βλαστοκυστες ) ευχομαι να ειναι και η τελευταια μου φορα αν και ποια δεν εχω πολλες ελπιδες γιατι λογο κακου dna σπερματος δεν δημιουργουνται καλης ποιοτητας εμβρυα. Οποια ξερει κατι για την διαδικασια των κατεψυγμενων θα ηθελα να μου πει γιατι ειναι μια διαδικασια που δεν ξερω καθολου.!

ΜΑΡΙΑ-24
16-09-11, 16:07
Καλη επυτηχια λιρνακι για αυριο περιμενουμε νεα..στειλε να μας πεις γιατι εγω εχω αγχωθει πριν καν αρχισω

vasiliki83
16-09-11, 16:12
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ...ΕΙΜΑΙ 24ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΠΛΙΓΓΕΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΕΞΩΣΞΜΑΤΙΚΗ. ΣΤΙΣ 23 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ...ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΕΜΒΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ ΠΟΝΑΕΙ???

καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσακι....σου ευχομαι καταρχην να ξεκινησεις με το καλο και να χεις τα καλυτερα αποτελεσματα!!!προσπαθησε οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι ολες που εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο ξερουμε πως νιωθεις ομως να εισαι αισιοδοξη και να εισαι σιγουρη πως θα γινεις κι εσυ μανουλα οπως πολλες τα καταφεραμε.....η εμβυομεταφορα δεν ποναει καθολου και διαρκει 5-10 το πολυ λεπτα ουτε που θα το καταλαβεις.....εγω να σου πω την αληθεια δεν καταλαβα τπτ....να σκεφτεσαι θετικα η καλη ψυχολογια ειναι το παν!!!:)

Gemini85
16-09-11, 16:16
Καλημερα κιριτσια...εγω γιατι δεν βρισκω αυτη την ηρεμια;;; χθες πηγαμε απλα για να μιλησουμε και με το που μπηκα μεσα με επιασαν τα κλαματα παρολο που ο γιατρος ειναι πολυ θετικος!!τι να κανω ολο αυτο σκεφτομαι:x

Καλέ μην αγχώνεσαι τόσο!!!!!! Σκέψου έτσι τι καταφέρνεις???? Αλλάζεις κάτι??? Τώρα ξεκινάς την προσπάθεια και θέλει αρκετή υπομονη. Εχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και ολα θα πάνε καλα. Λογικό είναι να το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου, αλλά να το βλέπεις σαν ένα χαρούμενο γεγονος που θα σε βοηθήσει να γίνεις μανούλα:D:D

linaraki
18-09-11, 11:52
Κορίτσια καλημέρα. Πήγαμε εχτές για την ωοληψία και όλα πήγαν τέλεια. Μου πήραν 29 αυγουλάκια και σήμερα με ειδοποίησαν ότι γονημοποιήθηκαν όλα, πολύ καλα και χαίρομαι πολύ!!! τα 12 μου είπαν θα τα καταψήξουν και τα υπόλοιπα θα τα προχωρήσουν για βλαστοκύστες και η εμβυομεταφορά θα γίνει τη Παρασκευή. Είμαι πολύ χαρούμενη που όσο περνάνε οι μέρεσ βρίσκομαι και πιο κοντά στο όνειρο! Πολύ φάρμακο όμως ρε κορίτσια φαρμακαποθήκη θα γίνει το στομάχι μου αλλά δε πειράζει χαλάλι αξίζει το κόπο.

ΜΑΡΙΑ-24
18-09-11, 12:05
Καλημερα λινακι μπραβο παρα πολυ χαιρομαι..οταν εγω θα ξεκηνησω εσυ θα κανεις την εμβρυομεταφορα ..δεν μας ειπες ομως πονεσες;;πως ηταν η ολοι διαδικασια;

vivoula26
18-09-11, 15:51
ΜΠΡΑΒΟ ΛΙΝΑΡΑΚΙ!ΤΟ ΟΤΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!:grin::grin::grin:

Sunty
18-09-11, 16:12
Μπράβο Linaraki. Υπερπαραγωγή ωαρίων. Αντε και να σου δώσουν υγιέστατα μωράκια.

linaraki
18-09-11, 19:30
Μαρία 24 δεν πόνεσα καθόλου εκείνη την ώρα γιατί ήμουν κοιμισμένη δεν κατάλαβα τίποτα και αφού ξύπνησα παλι μιά χαρά ήμουν μόνο λίγο πόνο είχα χαμηλά όπως είναι ο πόνος περιόδου σα μια ευαισθησία θα το έλεγα.

Vivoula 26 μακάρι να έχουμε πλήρη επιτυχία και να βγεί και η χοριακή θετική όταν θα έρθει η ώρα της!!!

Sunty το ίδιο ακριβώς μου έιπε και ο γιατρός μου ότι ήμουν υπερπαραγωγή του Χόλιγουντ χα χα.

Holly
18-09-11, 23:00
linaraki τι δοσολογια ειχες στην puregon και εκανες τοσα ωαρια???μπραβο!!

Gemini85
19-09-11, 00:59
Κορίτσια καλημέρα. Πήγαμε εχτές για την ωοληψία και όλα πήγαν τέλεια. Μου πήραν 29 αυγουλάκια και σήμερα με ειδοποίησαν ότι γονημοποιήθηκαν όλα, πολύ καλα και χαίρομαι πολύ!!! τα 12 μου είπαν θα τα καταψήξουν και τα υπόλοιπα θα τα προχωρήσουν για βλαστοκύστες και η εμβυομεταφορά θα γίνει τη Παρασκευή. Είμαι πολύ χαρούμενη που όσο περνάνε οι μέρεσ βρίσκομαι και πιο κοντά στο όνειρο! Πολύ φάρμακο όμως ρε κορίτσια φαρμακαποθήκη θα γίνει το στομάχι μου αλλά δε πειράζει χαλάλι αξίζει το κόπο.

Τέλεια τα νέα σου!!! Και να γονιμοποιηθούν όλα?! Μπράβο!!!!
Με το καλό η μεταφορά τώρα και έυχομαι όλα να πάνε καλά! Που θα πάνε δηλαδή με τόσα ωάρια....προετοίμαζε και τα αδελφάκια ;);)

AGELIK
19-09-11, 07:54
καλημερα κοριτσια! Μπραβο linaraki .Ολα πηγαν τελεια.Και πολλα αλλα το πιο σημαντικο για να γονιμοποιηθηκαν ολα αυτο σημαινει και καλα ωαρια και σπερματοζωαρια.Ολα θα ερθουν οπως τα θες και το ονειρο θα πραγματοποιηθει.Εγιναν με μικρογονιμοποιηση ή οχι?

linaraki
19-09-11, 11:32
Κορίτσια καλημέρα. Holly είχα ξεκινήσει με 200 μονάδες στην Puregon και μετά απο 3 μέρες άρχισε να μου το μειώνει κάθε μέρα που μου έκανε υπέρηχο και με έβλεπε. AGELIK για αυτό που με ρωτάς για τη μικρογονημοποίηση νομίζω ότι έτσι έγινε. Τώρα αναμονή μέχρι τη Παρασκευή που θα γίνει η εμβρυομεταφορά, άντε να περάσουν γρήγορα οι μέρες!!!!

linaraki
19-09-11, 15:03
Κορίτσια πάλι έχουν αρχίσει και με τρώνε οι σκέψεις. Μήπως αφου θα τα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες να έβαζα ένα και να μην έβαζα 2?

Gemini85
19-09-11, 17:32
Κορίτσια πάλι έχουν αρχίσει και με τρώνε οι σκέψεις. Μήπως αφου θα τα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες να έβαζα ένα και να μην έβαζα 2?

Γιατί καλέ να μη βάλεις 2???????????? Και η δίδυμη κύηση ναι μεν είναι πιο δύσκολη αλλά δε νομίζω να είναι πολύ πιο επικίνδυνη από μια κανονική κύηση. Ούτως ή άλλως αν σκέφτεσαι το τι μπορεί να συμβεί θα τρελαθείς...
Εγώ τι να πω που έχω βάλει 3?????????
Εκτός αν έχεις δει κανα όνειρο οτι θα κάτσει σίγουρα και θες τα παιδάκια σου ένα ένα :cool: (χωρίς παρεξήγηση ε?)

Holly
19-09-11, 22:24
Δύο linaraki,δύο!!:p

Sunty
19-09-11, 22:49
linaraki, σε καταλαβαίνω απόλυτα που δε θες δίδυμη κύηση. Και μένα είναι το μεγάλο άγχος μου αυτό που προσπαθώ να τιθασεύσω γιατί απλά δε με παίρνει λόγω του ότι προσπαθώ με εξωσωματική. Εμένα μου έβαλαν τρία και τσακώθηκα με το γιατρό κ εμβρυολόγο ο οποίος λόγω ηλικίας ήθελε να μου βάλει 4 ενώ εγώ ήθελα 2. Μου είπε στην ηλικία σου είναι δύσκολο να πιάσεις δίδυμα ή τρίδυμα. Ναι αλλά του λέω γιατρέ υπάρχουν και εξαιρέσεις και γω ξέρω αρκετές. Εβαλα τρία και περιμένω να μου συμβεί το θαύμα, να πιάσω δηλ ένα μωράκι.
Γι΄ αυτό κορίτσια μη μας εύχεστε πολλά μωράκια. Ενα και καλό!

AGELIK
20-09-11, 07:23
καλημερα κοριτσια! Linaraki ηρεμησε, γιατι οσο εισαι πιεσμενη δεν ειναι καλο αυτο , το ξερεις.Απο την μια καταλαβαινω οτι μπορει να μην θες διδυμη απο την αλλη θα σου θυμισω οτι εχουμε την ιδια ηληκια και εγω στην 1η εξ πηγα με το οτι το προβλημα το εχει μονο ο ανδρας και ομως εχουν γινει 2εξ με 3 γονιμ ωαρια(βλαστοκυστες) καθε φορα και αποτυχια και της 2 φορες.Δεν σημαινει οτι θα πετυχει 100%.Πρεπει να καταλαβεις οτι βαζωντας 2 προσπαθει ο γιατρος να εχεις παραπανω πιθανοτητες ,για να εχεις μωρακι.Αυτο σκεψου και ηρεμησε για να πανε ολα καλα.Φιλια!

newbie G
20-09-11, 07:36

Να ακούσεις τον γιατρό σου, αυτός ξέρει καλύτερα. Όταν κάνεις εξωσωματική, δεν υπάρχει εγγύηση επιτυχίας. Αν πιάνονταν τόσο εύκολα τα δίδυμα, τότε σε ολες θα βάζανε 1 μόνο έμβρυο και όχι παραπάνω. Σου βάζουν δύο για να αυξήσεις τις πιθανότητες.

linaraki
20-09-11, 09:51
Κορίτσια καλημέρα. Το ξέρω ότι βάζουν περισσότερα για να έχουν περισσότερες πιθανότητες. Τώρα όμως πήραμε μια παράταση. Επειδή απο τη Κυριακή και μετά είμαι πρισμένη και πονάω πήγα εχτές το βράδυ να μου κάνει έναν υπέρηχο για να σιγουρευτούμε οτι δεν έχω κάτι. Και όντως έτσι ήταν και μου πρότεινε να μην κάνουμε την εμβρυομεταφορά τη Παρασκευή αλλά να αφήσουμε να αδιαθετήσω και να το κάνουμε στον επόμενο κύκλο για να ηρεμήσει λιγάκι ο οργανισμός μου γιατί μετά την εμβρυομεταφορά πάλι θα πριστώ και θα είμαι μόνιμα έτσι. Σα μπαλόνι έχω γίνει και εκτός αυτού έχω και τους πόνους που με δυσκολεύουν.

Gemini85
20-09-11, 10:09
Κορίτσια καλημέρα. Το ξέρω ότι βάζουν περισσότερα για να έχουν περισσότερες πιθανότητες. Τώρα όμως πήραμε μια παράταση. Επειδή απο τη Κυριακή και μετά είμαι πρισμένη και πονάω πήγα εχτές το βράδυ να μου κάνει έναν υπέρηχο για να σιγουρευτούμε οτι δεν έχω κάτι. Και όντως έτσι ήταν και μου πρότεινε να μην κάνουμε την εμβρυομεταφορά τη Παρασκευή αλλά να αφήσουμε να αδιαθετήσω και να το κάνουμε στον επόμενο κύκλο για να ηρεμήσει λιγάκι ο οργανισμός μου γιατί μετά την εμβρυομεταφορά πάλι θα πριστώ και θα είμαι μόνιμα έτσι. Σα μπαλόνι έχω γίνει και εκτός αυτού έχω και τους πόνους που με δυσκολεύουν.

Ακριβώς το ιδιο έπαθα κι εγώ. Είναι ήπια υπερδιέγερση από τα πολλά ωάρια. Αφησα ένα κύκλο και την Παρασκευή που μας πέρασε έκανα τη μεταφορά με κατεψυγμένα...Ενώ στην αρχή εκνευρίστηκα με την αναβολή, είναι το καλυτερο γιατί σ αυτό το διάστημα θα ξεφουσκώσεις και δε θα πονάς. Αντίθετα, αν κάνεις τη μεταφορά και τελικά πετύχει το πρήξιμο θα φύγει πόλύ πολύ αργότερα...

Gemini85
20-09-11, 10:12
καλημερα κοριτσια! Linaraki ηρεμησε, γιατι οσο εισαι πιεσμενη δεν ειναι καλο αυτο , το ξερεις.Απο την μια καταλαβαινω οτι μπορει να μην θες διδυμη απο την αλλη θα σου θυμισω οτι εχουμε την ιδια ηληκια και εγω στην 1η εξ πηγα με το οτι το προβλημα το εχει μονο ο ανδρας και ομως εχουν γινει 2εξ με 3 γονιμ ωαρια(βλαστοκυστες) καθε φορα και αποτυχια και της 2 φορες.Δεν σημαινει οτι θα πετυχει 100%.Πρεπει να καταλαβεις οτι βαζωντας 2 προσπαθει ο γιατρος να εχεις παραπανω πιθανοτητες ,για να εχεις μωρακι.Αυτο σκεψου και ηρεμησε για να πανε ολα καλα.Φιλια!

Δύο εξωσωματικές με βλαστοκύστες και δεν πέτυχαν ε?? Ο γιατρός σου τι είπε? Πω πω αγχώθηκα λίγο τώρα... Νομίζω η πρώτη ήταν βιοχημική ε? Δηλαδή έκανες την πρώτη χοριακή και ήταν καλή, και η επομενη άρχισε να πέφτει??? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!!
Σου έυχομαι πραγματικά να ξεκινησεις την τρίτη και τελευταια!!!

vivoula26
20-09-11, 11:24
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΙΝΑΡΑΚΙ!ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ!ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΟΥ!

Sunty
20-09-11, 12:41
Είναι πολύ καλή λύση αυτή Linaraki. Na ηρεμήσει ο οργανισμός και να τα βάλεις τον επόμενο μήνα με το καλό.

AGELIK
20-09-11, 13:06
Linaraki μην αγχωνεσαι καθολου, ισως να ειναι και καλυτερα για να ηρεμησει ο οργανισμος σου.
Gemini85 μην αγχωνεσαι καθε περιπτωση ειναι και διαφορετικη.Ναι πραγματι εγιναν 2 εξ με 3 βλαστωκιστες καθε φορα , η πρωτη βιοχημικη δηλ στην πρωτη β χοριακη (10 ημερα απο εμβρυομ)εδειξε 43 και στην επομενη 30 και μετα επεφτε.Αλλα τωρα παμε με αλλο προγραμμα αλλο γιατρο .Ο τωρινος γιατρος λεει οτι μπορει να εφταιγε η μεγαλη ποσοτητσ φαρμακων 375 μοναδες την ημερα που δημιουργησαν πολλα (25) ωαρια αλλα οχι τοσο καλης πιοτητας, διοτι εχω και πολυκιστικες.Γιαυτο θελουμε λιγα και καλα. Ευχομαι να πετυχουμε ολες μας.

Gemini85
20-09-11, 15:02
Linaraki μην αγχωνεσαι καθολου, ισως να ειναι και καλυτερα για να ηρεμησει ο οργανισμος σου.
Gemini85 μην αγχωνεσαι καθε περιπτωση ειναι και διαφορετικη.Ναι πραγματι εγιναν 2 εξ με 3 βλαστωκιστες καθε φορα , η πρωτη βιοχημικη δηλ στην πρωτη β χοριακη (10 ημερα απο εμβρυομ)εδειξε 43 και στην επομενη 30 και μετα επεφτε.Αλλα τωρα παμε με αλλο προγραμμα αλλο γιατρο .Ο τωρινος γιατρος λεει οτι μπορει να εφταιγε η μεγαλη ποσοτητσ φαρμακων 375 μοναδες την ημερα που δημιουργησαν πολλα (25) ωαρια αλλα οχι τοσο καλης πιοτητας, διοτι εχω και πολυκιστικες.Γιαυτο θελουμε λιγα και καλα. Ευχομαι να πετυχουμε ολες μας.

Μάλιστα! Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά... μακάρι να φουσκώσει η κοιλίτσα από όλες μας;)

linaraki
20-09-11, 15:17
Σίγουρα κορίτσια και εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να περιμένω δεν έγινε και τίποτα με ένα μήνα ακόμα αλλά αρκεί να ξεφουσκώσω τώρα γιατί κοντεύω να σκάσω σα μπαλόνι έχω γίνει!!!

vivoula26
20-09-11, 17:53
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΙΝΑΡΑΚΙ!ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ:rolleyes:

AGELIK
21-09-11, 07:18
καλημερα κοριτσια!
Gemini85 πρεπει να ειμαστε αισιοδοξες για να πετυχουμε ,και σιγουρα ολες θα πετυχουμε αν σκεφτομαστε ετσι.
Linaraki πολυ σωστα το αντιμετωπιζεις δεν εγινε και τιποτα για ενα μηνα , ισως ειναι και καλυτερα καθε εμποδιο για καλο, και ο οργανισ μος σου μπορει να ηρεμησει.Το φουσκωμα θα σου περασει μην αγχωνεσαι.Φιλια σε ολες!