PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

panther2002
21-11-10, 13:35
Kαλημερα κι απο μενα!!!!!
Πως ειστε σημερα? Ωραια μερα για βολτιτσα, για οσες μπορουν!!!!
Λιν παρε τον γιατρο, δικιο εχουν τα κοριτσια..
Τελικα ξερει καμια σας σχετικα με την αδεια?
ποσες μερες δικαιουμαστε μετα απο εμβρυομεταφορα?
ρωτησα κ χθες κ καμια δεν απαντησε:(:(:(.

Να εχετε ολες μια πολυ ομορφη κυριακη, οτι κ αν κανετε!!!!!

Καλημέρα marrilou9!!
Δεν είχα δει το ερώτημά σου!!
Εμένα στις προηγούμενες προσπάθειες που έχω ΙΚΑ, ο εξωσωματικός μου είχε γράψει 15 μέρες συνολικά (δηλ. μέχρι τη χοριακή).
Νομίζω ότι ο ανώτερος αριθμός είναι 15. Δεν γνωρίζω τι ταμείο έχεις, αλλά αν έχεις ΙΚΑ, μπορεί να σου δώσει μέχρι 15 και απλώς να κλείσεις ραντεβού να περάσεις από επιτροπή, για να πληρωθείς.

Φιλιά σε όλες

marrilou9
21-11-10, 14:16
Καλημέρα marrilou9!!
Δεν είχα δει το ερώτημά σου!!
Εμένα στις προηγούμενες προσπάθειες που έχω ΙΚΑ, ο εξωσωματικός μου είχε γράψει 15 μέρες συνολικά (δηλ. μέχρι τη χοριακή).
Νομίζω ότι ο ανώτερος αριθμός είναι 15. Δεν γνωρίζω τι ταμείο έχεις, αλλά αν έχεις ΙΚΑ, μπορεί να σου δώσει μέχρι 15 και απλώς να κλείσεις ραντεβού να περάσεις από επιτροπή, για να πληρωθείς.

Φιλιά σε όλες

Σ ευχαριστω για την απαντηση. ικα εχω.
εχω ακομη μια βδομαδα απο την κανονικη μου αδεια
που θα την χρησιμοποησω τοτε. αν μου γραψει 1 βδομαδα ακομα
θα ειμαι οκ. το ραντεβου φανταζομαι θα πρεπει να το κλεισω νωριτερα
γιατι καθυστερουν.. θα ρωτησω τοτε.

esys
21-11-10, 14:18
kat_pms δεν έχω να γράψω πολλά. Περιμένω ακόμη τα αποτελέσματα των εξετάσεων από το παίδων. Και ο Πάντος ήταν κατηγορηματικός αν δεν τις κάνω δεν ξεκινάω :?. Αν βγουν αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσω άμεσα πιστεύω με την περίοδο αλλιώς τον άλλο μήνα. Όμως εγώ δε θα κάνω αμέσως εμβρυομεταφορά. Επειδή δεν κάνω πολλά ωάρια θα κάνω δυο ή τρεις φορές διέγερση θα καταψύξουν ότι έμβυο δημιουργηθεί και αφου κάνουμε επαρκή αριθμό εμβρύων θα προχωρήσουμε σε βλαστοκύστες και μετά σε εμβρυομεταφορά. Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή :oops:. Επομένως εγώ το πιθανότερο είναι να αργήσω αρκετά. Τώρα να είμαι τόσο τυχερή που με την πρώτη διέγερση να κάνω πολλά ωάρια. Μακάρι, αλλά η πείρα έχει αποδείξει το αντίθετο μέχρι σήμερα :roll:
Αλήθεια υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα από δώ που της έχει προταθεί κάτι τέτοιο; :confused:

mrt μου εμείς έχουμε περάσει ανά καιρούς από διάφορα μικρόβια. Ο πρωτέας ήταν το κυριότερο και αυτό που εμφανίζεται συχνότερα :twisted:. Το e-coli το συναντήσαμε στην τελευταία καλλιέργεια. Πήραμε και οι δυο αντιβίωση για κάθε ενδεχόμενο και στη συνέχεια καλλιέργεια έδειξε καθαρή αλλά ξέρουμε ότι κάθε δυο τρεις μήνες θα εμφανίσουμε και κάποιο καινούργιο μικρόβιο :twisted: :twisted: :twisted:. Ελπίζω με τη δυνατή αντιβίωση να εξαφανιστεί εντελώς το μικρόβιο και να μην ταλαιπωρηθείτε εσείς περισσότερο

Angel Gabriel χαίρομαι για τα αποτελέσματα της βιοψίας σου :D. Είδες που φοβόσουνα; Όσον αφορά στην αισιοδοξία που βγάζουν προς τα έξω οι άντρες μας αναρρωτιέμαι μήπως είναι μέσα από την προσπάθεια να μας κάνουν να τα βλέπουμε εμείς πιο ρόδινα τα πράγματα εφόσον η αισιοδοξία παίζει ρόλο και στην εμφύτευση :rolleyes:; Παρόλα αυτά, γενικότερα μιλώντας, θα συμφωνήσω ότι οι άντρες είναι πιο αναίσθητοι από τις γυναίκες σε όλα τα θέματα και είναι γεγονός ότι κοιμούνται με το που πέσουν στο κρεβάτι, ενώ εγώ στριφογυρίζω σαν τη σβούρα μέχρι να κοιμηθώ :lol: :lol:

tzouka τα συμπτώματά σου είναι χαρακτηριστικά για το πολυπόθητο :wink:. Άντε με το καλό να μας κοινοποιήσεις κι επισήμως τα ευχάριστα :D

yesiamtroubled εμείς στο Λυμπερόπουλο κάναμε πάντα και κατάτμιση και μας κόστιζε κανένα τρακοσάρι όλα περίπου. Δε χάνεις τίποτε να πάρεις τηλέφωνο και να σε ενημερώσουν για το κόστος. Πάντως και η λύση που διάβασα για τη Εuromedica που κάνεις τις εξετάσεις με κρατικό τιμολόγιο νομίζω ότι είναι εξαιρετική. Ψάξε το γιατί με τόσα χρήματα που πρέπει να δώσουμε δεξιά και αριστερά καλό είναι να βρίσκουμε και κάπου που δε θα μας κοστίζει ο κούκος αηδόνι :oops:

ΛΙΝ Καλή επιτυχία και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα :D. Πάντως η ξάπλα είναι ξάπλα, είτε οριζόντια είτε στο πλαι. Όμως απέφυγε το μπρούμιτα. Όσο για τους πόνους πάρε το γιατρό να σε κατατοπίσει καλύτερα

panther2002 ξέρω ότι ο Πάντος δίνει ηπαρίνες στις περισσότερες εγκυμοσύνες προληπτικά. Όμως καλό είναι να έχεις και τη γνώμη του αιματολόγου. Εγώ έκανα εξονυχιστικό έλεγχο για τη θρομβοφιλία και ένα κάρο εξετάσεις μετά την παλλίνδρομη και βγήκαν διάφορα. Η γυναικολόγος που με παρακαλουθούσε τότε με έστειλε σε αιματολόγο του ΙΑΣΩ. Λένε ότι είναι εξαίρετη. Απλά εμένα δε μου έκανε το κλικ. Ο οδοντίατρός μου, μου είπε να πάω στο Λαϊκό που έχει εξαιρετικούς αιματολόγους. Έτσι πήγα εκεί. Παρόλο που ο γιατρός είναι λίγο σκληρός και περίεργος με έκανε να νιώσω εμπιστοσύνη ως προς τη διάγνωσή του. Δυστυχώς η θροβμοφιλία τώρα μας δημιουργεί πρόβλημα στην εγκυμοσύνη όμως μετά την εμμηνόπαυση θα υπάρχει γενικότερος κίνδυνος για την υγεία μας και θέλει ειδική παρακολούθηση και φάρμακα :(

candybaby συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εύχομαι να είναι καλή και τελειόμηνη :D Πάντως το "σύστημα" με το λάπτοπ στο κρεβάτι το έχω υιοθετήσει κι εγώ ακόμη και τώρα που δεν είμαι έγκυος. Σκεφτόμουν μήπως η ακτινοβολία κάνει γενικότερο κακό στις ωοθήκες και αποφεύγω να βάζω το κομπιουτερ απευθείας πάνω μου :rolleyes:. Όμως ξέρω και γυναικολόγο που το απαγορεύει εντελώς κατά την εγκυμοσύνη. Ουτε σε τραπεζάκι ούτε σε τραπέζι για το πρώτο τρίμηνο :shock:

Angel Gabriel και στα δικά ΜΑΣ όχι απλά "σας" που έγραψες. Μην αφήνεις τον εαυτό σου έξω :cool:

mazi με το καλό η εμβρυομεταφορά. Χάρηκα πραγματικά με τα νέα σου :D

marrilou9 απ'ότι ξέρω ο γιατρός του ΙΚΑ γράφει γύρω στις 9 μέρες αλλά επειδή δεν είμαι στο ΙΚΑ και σου απαντώ απ'ότι έχω διαβάσει σε φόρουμ, καλό είναι να πάρεις απάντηση και από κάποια άλλη κοπέλα που γνωρίζει καλύτερα. Νομίζω ότι αν ψάξεις στο φόρουμ υπάρχουν σχετικά τόπικ με το θέμα που αναφέρεις και σίγουρα θα βρεις όλες τις απαντήσεις που χρειάζεσαι ;) Δες κι αυτό http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=65203

ΛΙΝ
21-11-10, 15:45
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙΝ.ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ Κ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ.ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΝΤΟΣ.Ο ΠΟΝΟΣ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΩΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΗΣΤΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΗΜΟΥΝ 5-6 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ Κ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ.ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΔΙΑΚΑ. ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΙΚΑ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΠΑΝΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙ ΠΙΟ ΣΙΓΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΣΟΥ. ΠΟΣΑ ΩΑΡΙΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ?ΕΓΩ 22 ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΙΣΑΙ?
ΚΟΡΙΝΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΕΚΑΝΑ 15 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Η 2η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΚΑΠΑΤΑΝΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ DEPON ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΩ.

KORINA80
21-11-10, 16:14
ΚΟΡΙΝΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΕΚΑΝΑ 15 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Η 2η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΚΑΠΑΤΑΝΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΩ DEPON ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΩ.

εγω δεν επαιρνα φαρμακα..απλα απο την ωοληψια μεχρι και σημερα(και θα συνεχισω μεχρι να μου πουν) δεν τρωω καθολου αλατι και αλμυρα γιατι κανουν κατακρατηση υγρων και φουσκωνουν περισσοτερα και τρωω 3 ασπραδια αυγων καθε μερα και γενικα πολυ ψαρι, κοτοπουλο. η λυση σε αυτην την περιπτωση ειναι λευκωματουχος διαιτα και αρκετα υγρα και σιγα σιγα θα το αποβαλλει ο οργανισμος σου.εμενα αυτα με συμβουλευσε ο παντος και οντως ετσι ειναι. αλλα και τον γιατρο μου μου που ρωτησα(γιατι ειμαι απο επαρχια) και στο νοσοκομειο ολοι αυτο με συμβουλευσαν.να φανταστεις στο νοσοκομειο δεν μου εδιναν φαρμακα απλα σκετο ορο για ενυδατωση κ απλα με παρακολουθουσαν αν θα υποχωρησει ή θα φουσκωσω κι αλλο. τελικα αυτο ηταν σημερα εχει υποχωρησει κατα 80% αλλα μου πηρε περιπου 10μερες. βεβαια εξαρταται και το ποσο εχεις πρηστει εγω για παραδειγμα επαθα μεσαια υπερδιεγερση. γενικα παντως προσεχε κ την διατροφη σου.

koumar
21-11-10, 18:29
[QUOTE=mazi;1800005]Κορίτσια, έχω μέρες να μπω και είμαι τελείως αδιάβαστη :oops:

Στην προηγούμενη σελίδα διάβασα για την νέας εγκυούλα μας και χάρηκα πάρα πολύ!!!

Θέλω να ευχηθώ σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Κορίτσια, την Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορά!
Την μέρα της ωοληψίας, έκανε ο άντρας μου βιοψία και καταφέραμε να ΒΡΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑ!!!!!!!!! Το θαύμα έγινε!!!! Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεός να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!!

Θέλω να σας ευχαριστήσω από καρδιάς για όλη την στήριξη που μου έχετε προσφέρει όλον αυτό τον καιρό! Ειδικά τα πιο παλιά κορίτσια (Κυριακή, Zitamar, Αγγελική, Κat κ.α.)(μην μου θυμώσετε αν ξέχασα κάποια:oops:, άλλωστε είναι τόόόσο μεγάλη η παρέα μας) με στήριξαν σε πολύ δύσκολες στιγμές...
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!!

Μετά την εμβρυομεταφορά δεν θα καταφέρω να ξαναμπώ, γιατί "φοβάμαι" την καρέκλα και θα προσπαθήσω να είμαι μόνο κρεβάτι.

Σας ευχαριστώ πολύ για όλα!
Καλή επιτυχία και, πάντα με την βοήθεια του Θεού, και καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες μας![/QUOTE

mazi καλη συνεχεια ναχεις και ολα να σου πανε καλα......!!ειμαι σιγουρι ποσ τηα τα καταφερεις!!!αλιθεια πωσ τα πηγες με την ωοληψεια?ευκολη η διαδικασια τελικα?

virgi
21-11-10, 22:04
Καλησπερα κοριτσακια !!
Χαιρομαι με τα νεα σας φαινεται οτι ολα προχωρανε καλα συγχαρητηρια στις εγκυουλες κ στη Μαζι καλη επιτυχια !

Εσυς μου αυτο που κανεις εσυ το εχω ακουσει απο αλλα κοριτσια σε φυσιολογικους κυκλους ομως χωρις διεγερση !!! Οπως κ να χει θα κανεις το καλυτερο για σενα !!!!Κ αυτο ειναι που μετραει γιατι στο τελος θα δικαιωθεις !!!!

Για την αδεια που ρωτησατε. εμενα μου εγραψαν απο το κεντρο 15 μερες μεχρι την χοριακη κ μετα με το θετικο αποτελεσμα παιρνω συνεχως αδεια δεν εχω παει για δουλεια γιατι δεν θελει ακομα ο γιατρος !
Το Ικα στην αρχη δινει ειδικα σε εμας της εξωσωματικης κ κυριως αν τσαμπουκαλευτεις κ πεις οτι εχω δωσει τοσα λεφτα κ δεν ρισκαρω για τιποτα !

Αυτα κοριτσακια εγω ειμαι καλα προχωραμε...την Πεμπτη ειδαμε παλι το μωρακι...ετοιμο ανθρωπακι φαινοταν...μολις 9 εβδομαδων κ αυτο μας εκανε ναζακια ειχε σκυψει το κεφαλι κατω και εβαζε τα χερακια του στο προσωπο....λιωσαμε !!!!!!!!!

Συντομα ολες μα ολες να ζησετε αυτο κοριτσακια.......

Καλη επιτυχια !!!!!!!
Να προσεχετε !!!

Φιλια.........!!

panther2002
21-11-10, 22:29
Περιμένω ακόμη τα αποτελέσματα των εξετάσεων από το παίδων. Και ο Πάντος ήταν κατηγορηματικός αν δεν τις κάνω δεν ξεκινάω :?. Αν βγουν αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσω άμεσα πιστεύω με την περίοδο αλλιώς τον άλλο μήνα. Όμως εγώ δε θα κάνω αμέσως εμβρυομεταφορά. Επειδή δεν κάνω πολλά ωάρια θα κάνω δυο ή τρεις φορές διέγερση θα καταψύξουν ότι έμβυο δημιουργηθεί και αφου κάνουμε επαρκή αριθμό εμβρύων θα προχωρήσουμε σε βλαστοκύστες και μετά σε εμβρυομεταφορά. Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή :oops:. Επομένως εγώ το πιθανότερο είναι να αργήσω αρκετά. Τώρα να είμαι τόσο τυχερή που με την πρώτη διέγερση να κάνω πολλά ωάρια. Μακάρι, αλλά η πείρα έχει αποδείξει το αντίθετο μέχρι σήμερα :roll:
Αλήθεια υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα από δώ που της έχει προταθεί κάτι τέτοιο; :confused:

panther2002 ξέρω ότι ο Πάντος δίνει ηπαρίνες στις περισσότερες εγκυμοσύνες προληπτικά. Όμως καλό είναι να έχεις και τη γνώμη του αιματολόγου. Εγώ έκανα εξονυχιστικό έλεγχο για τη θρομβοφιλία και ένα κάρο εξετάσεις μετά την παλλίνδρομη και βγήκαν διάφορα. Η γυναικολόγος που με παρακαλουθούσε τότε με έστειλε σε αιματολόγο του ΙΑΣΩ. Λένε ότι είναι εξαίρετη. Απλά εμένα δε μου έκανε το κλικ. Ο οδοντίατρός μου, μου είπε να πάω στο Λαϊκό που έχει εξαιρετικούς αιματολόγους. Έτσι πήγα εκεί. Παρόλο που ο γιατρός είναι λίγο σκληρός και περίεργος με έκανε να νιώσω εμπιστοσύνη ως προς τη διάγνωσή του. Δυστυχώς η θροβμοφιλία τώρα μας δημιουργεί πρόβλημα στην εγκυμοσύνη όμως μετά την εμμηνόπαυση θα υπάρχει γενικότερος κίνδυνος για την υγεία μας και θέλει ειδική παρακολούθηση και φάρμακα :(

Καταρχήν, εύχομαι να βγουν γρήγορα οι εξετάσεις που περιμένεις και να ξεκινήσεις άμεσα! Λεπτομέρειες πολλές δεν γνωρίζω γι' αυτό που ξεκινάς, όμως γνώρισα μία κοπέλα που πήγε στον Π.... (43 χρονών) και είναι έγκυος σε δίδυμα. Μου είπε, λοιπόν, πως επειδή δεν έκανε αρκετά ωάρια, πήγε με φυσικό τροποποιημένο (δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, μ' αυτό που λες), ξεκίνησε τον Γενάρη και τον Μάιο έκανε την εμβρυομεταφορά. Δεν θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό (νομίζω: 1-2-1-1 ωάρια), από τα οποία της έβαλε 3 βλαστοκύστες, παρακαλώ!! και πέτυχε δίδυμη εγκυμοσύνη. Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση!!
Σου εύχομαι καλή επιτυχία, κοπέλα μου!!!! Θα τα καταφέρουμε! Ολες!!:p:p

Οσο για μένα, σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! Κι εγώ από εβδομάδα, έχω ραντεβού στο Λαϊκό, σε έναν αιματολόγο που μου σύστησαν (λες να είναι ο ίδιος??) και μου είπαν ότι είναι πολύ καλός. Θα δούμε... Αυτό που γράφεις για μετά την εμμηνόπαυση, δεν μου το είπαν! Θα το ρωτήσω κι αυτό!!;)

ΛΙΝ
22-11-10, 11:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΚΟΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ Ο ΠΟΝΟΣ, ΕΙΝΑΙ Η 3η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΒΡΙΑΚΙΑ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ? ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ? ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΦΙΛΑΚΙΑ

marrilou9
22-11-10, 15:00
Kαλησπερα!!!
Λιν μου δεν ξερω να σου απαντησω τα υπολοιπα κοριτσια σιγουρα θα σου απαντησουν..
κουμαρ καλη επιτυχια!! να πανε ολα τελεια!!
βιρτζι ησουν πολυ κατατοπιστικη σχετικα με το ικα!!
χαιρομαι που το μωρακι σου ειναι καλα!!!
κ σας εκανε κ παιχνιδακια εεε????
σημερα ηταν να ξεκινησω με τις ενεσεις αλλα δεν το κανω για να μην πεσω μεσα στις γιορτες. ουτε κ στον επομενο κυκλο θα προλαβω μαλλον
γιατι θα πεφτει πρωτοχρονια (εχω πολυ μικρο κυκλο)
οποτε για μεσα με τελος γεναρη με κοβω..!!!!!
οι υπολοιπες πως ειστε?? ευχομαι καλα!!!!
καλο απογευμα!!!!

koumar
22-11-10, 15:26
Kαλησπερα!!!
Λιν μου δεν ξερω να σου απαντησω τα υπολοιπα κοριτσια σιγουρα θα σου απαντησουν..
κουμαρ καλη επιτυχια!! να πανε ολα τελεια!!
βιρτζι ησουν πολυ κατατοπιστικη σχετικα με το ικα!!
χαιρομαι που το μωρακι σου ειναι καλα!!!
κ σας εκανε κ παιχνιδακια εεε????
σημερα ηταν να ξεκινησω με τις ενεσεις αλλα δεν το κανω για να μην πεσω μεσα στις γιορτες. ουτε κ στον επομενο κυκλο θα προλαβω μαλλον
γιατι θα πεφτει πρωτοχρονια (εχω πολυ μικρο κυκλο)
οποτε για μεσα με τελος γεναρη με κοβω..!!!!!
οι υπολοιπες πως ειστε?? ευχομαι καλα!!!!
καλο απογευμα!!!!

seuxaristo marillou!!!makari na pane ola kala kai gia mena kai gia sena kai gia ola ta koritsia....!!!:lol:

KORINA80
22-11-10, 17:49
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΚΟΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ Ο ΠΟΝΟΣ, ΕΙΝΑΙ Η 3η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΒΡΙΑΚΙΑ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ? ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ? ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΦΙΛΑΚΙΑ

ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛ?ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ..ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΤΕΛΙΚΑ?

ΛΙΝ
22-11-10, 20:07
ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛ?ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ..ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΤΕΛΙΚΑ?
ΚΟRINAKI! TON ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΙΧΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΠΗΡΕ ΠΟΛΛΑ ΩΑΡΙΑ(10) ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΟΝΑΩ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΝΤΕΠΟΝ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΠΙΑ ΕΙΝΑ ΤΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΥΠΕΡΔΙΕΡΓΕΣΙΣ? ΜΟΝΟ ΦΟΥΣΚΟΜΑ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΣΥΜΑΔΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟ ΜΗΠΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΒΡΙΑΚΙ?? ΕΧΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ 3 Μ ΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΑΛΗΣΗ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΝΑΠΕ ΣΥΚΟΝΟΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΕΧΡΙ 3 ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.

Angel Gabriel
23-11-10, 01:30
Λιν θα σε μαλώσω...

1.Πως κάνεις έτσι, από την γραμματοσειρά και μόνο και από τα Bold καταλαβαίνει κανείς πως έχεις πάθει υστερία.Τι είναι αυτό το πράγμα;;;Και εκεί να είναι τα εμβρυάκια σου και να έχουν γατζωθεί που όλοψυχα στο εύχομαι, τους κάνεις φοβερό κακό....

2. Ο Καπετανάκης δεν είναι κανένας τυχαίος αν δεν τον εμπιστεύσαι είναι σοβαρό πρόβλημα για σένα. Δεν μπορεί να μην ξέρει τι σου λέει. Κατ'αρχάς ποιός σου είπε να είσαι 15 μέρες ξάπλα, Ο Πάντος εμένα μου είπε 4 μέρες και αυτό και ανακαθισμένη και σε πολυθρόνα και σε καρέκλα για λίγο και να κάνω ντούζ και να φάω στο τραπέζι και μετά την 5η μέρα να κάνω χαλαρά εννοείται ότι θέλω, αλλά να μην σηκώνω βάρη και τέτοια.

3. Και ανεκτά να πονάς με την ψυχοσύνθεση που έχεις το επιδεινώνεις.

4. Και αν στο χειρότερο σενάριο δεν πετύχει, που δεν στο εύχομαι, τι έγινε δηλαδή; Έχεις , κούφια η ώρα καμιά ανίατη αρρώστια, και στην τελική τι είχες και τι έχασες γέρη να είσαι να ξαναπροσπαθήσεις μέχρι που να καταφέρεις το σκοπό σου, για όνομα του θεού κάνεις κακό στον εαυτό σου!

Angel Gabriel
23-11-10, 01:38
Λινάκι ηρέμησε και όλα καλά θα πάνε θα δείς!!!

Esys δεν κάνεις πολλά ωάρια γιατί μετά τα 35 εκτός από σπάνιες εξαιρέσεις δεν παίζουν αυτά τα νούμερα. Και εγώ τώρα ενισχυμένο φυσικό κύκλο θα κάνω, μετά φυσικό καμιά δυό φορές και μετά και κανένα μακρύ πρωτόκολλο αν χρειαστεί να μαζέψουμε τπτ μπας και δουμε κανένα φώς στο τούνελ.Να ξέρεις πως δεν εισαι μόνη σου...ότι και να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Candy Baby πως είσαι κοριτσάκι.

mazi και Κοumar καλή επιτυχία.

Εγκυούλες πως πάνε τα μπεμπέ; virgi πολύ γλυκά τα νέα σου!

pantheraki , yesiamtroubled, Κορινάκι και Μαριλλού, πως είστε;

mrt εσύ;

Συγχωρέστε αν κάποια ξεχνώ, είναι μεγάλη η παρέα μας...

ΛΙΝ
23-11-10, 08:58
Λιν θα σε μαλώσω...

1.Πως κάνεις έτσι, από την γραμματοσειρά και μόνο και από τα Bold καταλαβαίνει κανείς πως έχεις πάθει υστερία.Τι είναι αυτό το πράγμα;;;Και εκεί να είναι τα εμβρυάκια σου και να έχουν γατζωθεί που όλοψυχα στο εύχομαι, τους κάνεις φοβερό κακό....

2. Ο Καπετανάκης δεν είναι κανένας τυχαίος αν δεν τον εμπιστεύσαι είναι σοβαρό πρόβλημα για σένα. Δεν μπορεί να μην ξέρει τι σου λέει. Κατ'αρχάς ποιός σου είπε να είσαι 15 μέρες ξάπλα, Ο Πάντος εμένα μου είπε 4 μέρες και αυτό και ανακαθισμένη και σε πολυθρόνα και σε καρέκλα για λίγο και να κάνω ντούζ και να φάω στο τραπέζι και μετά την 5η μέρα να κάνω χαλαρά εννοείται ότι θέλω, αλλά να μην σηκώνω βάρη και τέτοια.

3. Και ανεκτά να πονάς με την ψυχοσύνθεση που έχεις το επιδεινώνεις.

4. Και αν στο χειρότερο σενάριο δεν πετύχει, που δεν στο εύχομαι, τι έγινε δηλαδή; Έχεις , κούφια η ώρα καμιά ανίατη αρρώστια, και στην τελική τι είχες και τι έχασες γέρη να είσαι να ξαναπροσπαθήσεις μέχρι που να καταφέρεις το σκοπό σου, για όνομα του θεού κάνεις κακό στον εαυτό σου!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ANGEL ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙΣ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΦΑΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ) ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΗ. Ο ΠΟΝΟΣ ΥΠΟΧΩΡΙΣΕ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΤΡΕΛΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ANGEL!

tzouka
23-11-10, 10:09
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ANGEL ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙΣ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΦΑΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ) ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΗ. Ο ΠΟΝΟΣ ΥΠΟΧΩΡΙΣΕ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΤΡΕΛΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ANGEL!

Λινάκι μου,

Καλημέρα!!!
Κι εγώ στην αναμονή είμαι και καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις!!! Κάνω υπομονή τιτάνια μέχρι την Παρασκευή που είναι η χοριακή.
Κι εμένα το μυαλό μου φτιάχνει ένα σωρό σενάρια γι αυτό επινόησα αυτή τη φορά (που είναι η 5η και ελπίζω η τυχερή μου) κάτι να ξεχνιέμαι: πήρα και πλέκω ένα κασκόλ και είναι πολύ αγχολυτικό...
Κάνε υπομονή Λινάκι κι ό,τι είναι για καλό μας θα γίνει.
Εξάλλου σκέψου πως ως τώρα ό,τι έκανες (που ήταν μεγάλος αγώνας) ήταν επιτυχές!!!

Πολλά φιλιά
Τζούκα:D:D:D:D

Κατερίνα31
23-11-10, 10:48
Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρο.Σας εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα,να κρατήσετε όλες τα μπεμπάκια σας στα χέρια σας.κι εγώ θα ξεκινήσω στον πάντο για ιανουάριο λέμε με μικρογονιμοποιηση γιατι έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα.αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να με βοηθήσετε είναι αν μπορώ να πάρω τις ενέσεις από τώρα να τις έχω ή αν θα πρέπει να είναι κοντά στισ μέρες εκείνες που θα ξεκινήσω.υπολογίζω με βάση την περίοδο,κατα το τέλος ιανουαρίου για την πρώτη ένεση.

tzouka
23-11-10, 11:16
Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρο.Σας εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα,να κρατήσετε όλες τα μπεμπάκια σας στα χέρια σας.κι εγώ θα ξεκινήσω στον πάντο για ιανουάριο λέμε με μικρογονιμοποιηση γιατι έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα.αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να με βοηθήσετε είναι αν μπορώ να πάρω τις ενέσεις από τώρα να τις έχω ή αν θα πρέπει να είναι κοντά στισ μέρες εκείνες που θα ξεκινήσω.υπολογίζω με βάση την περίοδο,κατα το τέλος ιανουαρίου για την πρώτη ένεση.

Κατερινάκι,

καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σ'ό,τι κάνεις!!!
Λοιπόν, γι αυτό που ρωτάς εξαρτάται από το ταμείο στο οποίο είσαι ασφαλισμένη. Εγώ έχω δημόσιο και τις ενέσεις τις πήρε όπως κάθε άλλο φάρμακο. Για το ΙΚΑ είναι διαφορετική νομίζω η διαδικασία. Καλά κάνεις και το ψάχνεις από τώρα. Τι ταμείο είσαι;

Με το καλό να αρχίσεις
Φιλιά
Τζούκα

Κατερίνα31
23-11-10, 11:21
στο ΙΚΑ είμαι.αλλά θα προσπαθήσω να τις πάρω με τη βοήθεια μιας κυριας ώστε να αποφύγω την επιτροπή.

Κατερίνα31
23-11-10, 11:25
tzouka κι εσενα σου ευχομαι να εχεις μία τεράστια χοριακη!!!!!!

kat_pms
23-11-10, 11:32
Κατερίνα31, καλωσόρισες και καλή επιτυχία με το καλύτερο αποτέλεσμα!!!
Τις ενέσεις καλύτερα να τις πάρεις εκεί κοντά, βέβαια εξαρτάται από τον τρόπο που θα τις πάρεις.
Πάντως ότι κι αν είναι, μην ξεχνάς ότι θα μεσολαβίσουν τα Χριστούγεννα, που σημαίνει ότι οι υπηρεσίες θα υπολειτουργούν. Εύχομαι και πάλι όλα να πάνε καλά.
esys, μην απογοητεύεσαι, θα έρθει κι εσένα η σειρά σου. Τι κι αν αργήσεις λιγάκι, άλλωστε λένε πως το καλό πράγμα αργεί!!! Οπλίσου με υπομονή, επιμονή και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά!!!
mazi μου!!!!!!!!!!!! Περιμένω με αγωνία νέα σου!

Για όσες έχουν πάθει υπερδιέγερση, σας μιλάει ο master πια!!! Θέλει εντελώς ανάλατα φαγητά, 3 ασπράδια αυγών την ημέρα, ηρεμία, χαλάρωση και λίγο υπομονή στους πόνους. Δεν είναι τίποτα, αρκεί βέβαια να μην είναι αφόρητοι. Αν μπορείτε να αποφύγετε τα παυσίπονα κάντε το. Κι όσον αφορά το φούσκωμα, εμένα έφυγε 2 εβδομάδες πριν (η ωοληψία μου ήταν στις 22/9!!!). Υπομονή, η ανταμοιβή είναι το λιγότερο ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ!!!

Εμείς χθες κάναμε υπέρηχο! Είμαστε 3,22 εκατοστά!!! Κουνούσε τα χέρια του, έκανε τούμπες, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που δεν έχουν δει ακόμη το/τα θαυματάκια τους, πολύ σύντομα να νοιώσουν το συναίσθημα που νοιώσαμε εμείς χθες!
Κορίτσια , πιστέψτε το και θα γίνει!!!

Angel Gabriel
23-11-10, 11:51
Κατερίνα31 καλώς ήρθες. Καλά θα κάνεις να μην πάρεις τα φάρμακα από τώρα. Από 01/01 πέφτει το ΦΠΑ στα φάρμακα από 12% στο 6% και άρα θα το έχεις κέρδος, επομένως δεν σε συμφέρει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.

tzouka το πόσο περιμένω την Παρασκευή δε σου, λεώ.....να δεις θα έχεις καλά νέα.:pΕιδες εσένα ξέχασα χθες βράδυ.....Καλημέρα...

Candyyyyyyyy είσαι καλά;;;

Λινάκι προσπάθησε να τρώς μικρά συχνά και ελαφριά γεύματα και να ησυχάσεις και να ξέρεις πως ότι και να γίνει σημασία έχει να είσαι γερή. Ναυτία πιθανόν έχεις από τα φάρμακα και γενικά όλη την αναταραχή στην κοιλίτσα σου. Είναι η πρώτη σου προσπάθεια; Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η τελευταία , όποια και αν είναι αλλά χαλάρωσε!

Τα νέα σου Κατ είναι πολύ ωραία. Με το καλό το μπεμπεδάκι σου.

Κατερίνα31
23-11-10, 13:54
κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.κι εγώ περιμενω πως και πως να ξεκινήσω τη διαδικασια.καλή τυχη σε όλες σας!!!!

candybaby
23-11-10, 14:09
[QUOTE=Angel Gabriel;1803342]Λινάκι ηρέμησε και όλα καλά θα πάνε θα δείς!!!

Esys δεν κάνεις πολλά ωάρια γιατί μετά τα 35 εκτός από σπάνιες εξαιρέσεις δεν παίζουν αυτά τα νούμερα. Και εγώ τώρα ενισχυμένο φυσικό κύκλο θα κάνω, μετά φυσικό καμιά δυό φορές και μετά και κανένα μακρύ πρωτόκολλο αν χρειαστεί να μαζέψουμε τπτ μπας και δουμε κανένα φώς στο τούνελ.Να ξέρεις πως δεν εισαι μόνη σου...ότι και να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Candy Baby πως είσαι κοριτσάκι.

αντζελινα ουτε και συ εισαι μονη σου ολα θα πανε καλα θα το δεις εστω και λιγο πιο μετα εγω καλα ειμαι αν εξειρεσεις την ζαλαδα και οτι τρωωωω αστο αυτο σημερα πηγα για β¨'β χοριακη ορμονες και θυροειδη γιατι θα βαρεσει κοκκινο με την ανακαταταξη τωρα και περιμεεενω απαντησεις να δουμε η χοριακη ανεβηκε?

candybaby
23-11-10, 14:14
κοριτσια πως ειμαι με την εντυπωση οτι αυριο παει καποια για χοριακη?παει καποια? και γω εχω μεγαααλη αγωνια για την παρασκευη αλλα τωρα κουτουλαω απ την νυστα και τα αποτελεσματα αργουν πολυ

ΛΙΝ
23-11-10, 16:26
[QUOTE=tzouka;1803499]Λινάκι μου,

Καλημέρα!!!
Κι εγώ στην αναμονή είμαι και καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις!!! Κάνω υπομονή τιτάνια μέχρι την Παρασκευή που είναι η χοριακή.
Κι εμένα το μυαλό μου φτιάχνει ένα σωρό σενάρια γι αυτό επινόησα αυτή τη φορά (που είναι η 5η και ελπίζω η τυχερή μου) κάτι να ξεχνιέμαι: πήρα και πλέκω ένα κασκόλ και είναι πολύ αγχολυτικό...
Εξάλλου σκέψου πως ως τώρα ό,τι έκανες (που ήταν μεγάλος αγώνας) ήταν επιτυχές!!!

Πολλά φιλιά
Τζούκα:D:D:D:D τζουκα μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου την παρασκευη που θα πας για τη χοριακη να ειναι πολυ αυξημενη και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! :D (να σε ρωτησο κατι? εσυ με την εμβριομεταφορα ειχες πονους στην κοιλια? η΄ χαμιλα? η' κατι παρομοιο?)

ΛΙΝ
23-11-10, 16:33
Κατερίνα31 καλώς ήρθες. Καλά θα κάνεις να μην πάρεις τα φάρμακα από τώρα. Από 01/01 πέφτει το ΦΠΑ στα φάρμακα από 12% στο 6% και άρα θα το έχεις κέρδος, επομένως δεν σε συμφέρει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.

tzouka το πόσο περιμένω την Παρασκευή δε σου, λεώ.....να δεις θα έχεις καλά νέα.:pΕιδες εσένα ξέχασα χθες βράδυ.....Καλημέρα...

Candyyyyyyyy είσαι καλά;;;

Λινάκι προσπάθησε να τρώς μικρά συχνά και ελαφριά γεύματα και να ησυχάσεις και να ξέρεις πως ότι και να γίνει σημασία έχει να είσαι γερή. Ναυτία πιθανόν έχεις από τα φάρμακα και γενικά όλη την αναταραχή στην κοιλίτσα σου. Είναι η πρώτη σου προσπάθεια; Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η τελευταία , όποια και αν είναι αλλά χαλάρωσε!

Τα νέα σου Κατ είναι πολύ ωραία. Με το καλό το μπεμπεδάκι σου.
ANGEL MOY ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑΡΑΚΟΥΝΙΕΜΕ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΕΙΝΑΙ Η 4η εξωσωματικη ελπιζω και η τελευται

esys
23-11-10, 17:11
Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια, εγκυούλες και μέλλουσες εγκυούλες :D

virgi μου τι ωραίες εικόνες μας μεταφέρεις από την εγκυμοσύνη σου :D. Μας κάνεις να χαμογελάμε και να ονειρευόμαστε :D. Ελπίζω όλα τα κορίτσια εδώ μέσα να τα δούμε και να τα περιγράφουμε κι εμείς σε λίγο καιρό ;)

panther2002 μου κι εγώ το ελπίζω αν και έχω "προεόρτια" περιόδου οπότε δεν μας βλέπω να κάνουμε τίποτε και τώρα. Πιστεύω όμως ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα τις έχω στα χέρια μου τις εξετάσεις. Η ιστορία με την κοπέλα που είναι έγκυος σε δίδυμα 43 χρονών μου αναπτέρωσε το ηθικό :D :D :D. Να σαι καλά. Ο δικός μου γιατρός στο Λαϊκό είναι ο Βλαχ....πουλος

ΛΙΝ μου κουράγιο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ για την 4η ετοιμάζομαι. Φυσικά εγώ δε φοβάμαι για υπερδιέγερση γιατί λόγω ηλικίας αυτά δε μπορούν να συμβούν σε μένα. Όμως κάνε κουράγιο καλή μου και "ντόπαρε" τον εαυτό σου με θετικές σκέψεις. Προσπάθησε, όσο αυτό είναι δυνατό, να μην έχεις το μυαλό σου κολλημένο σε αυτό. Δες αστείες ταινίες στο dvd και διάβασε αστεία κόμικς. Θα αλλάξει η διάθεσή σου ;)

Angel Gabriel δεν έχω καταλάβει το νόημα του ενισχυμένου φυσικού κύκλου. Γιατί να μας δώσουν φάρμακα για να κάνουμε ένα ωάριο που θα κάναμε έτσι κι αλλιώς :confused:; Το μακρύ πρωτόκολλο βοηθάει σε όσες είναι πάνω από 38 ;

tzouka είμαστε κοντά σου και περιμένουμε καλά νέα. Αυτή τη φορά θα είναι η τυχερή σου να το δεις. Κουράγιο, δυο μέρες μείνανε. Το γάιδαρο το φάγαμε που έλεγε κι η γιαγιά μου :D

Κατερίνα31 καλώς όρισες στην παρέα μας. Είμαστε πολλές που αργούμε να ξεκινήσουμε τη διαδικασία. Μέχρι τότε θα μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τους φόβους μας και θα πανηγυρίζουμε με τα κοριτσάκια μας που φέρνουν θετικές χοριακές και μας δίνουν κουράγιο ;). Εγώ τα φάρμακα τα έχω ήδη πάρει

kat_pms και οι δικές σου παραστάσεις που μας μετέφερες από τον υπέρηχο μου άρεσαν. Ειδικά αυτο το "κουνούσε χέρια πόδια" ήταν γλυκίτατο :D
Όσο για μένα, καλή μου, κάνω υπομονή. Αλλά από το Σεπτέμβριο ελπίζω να ξεκινήσω και στο τέλος με βλέπω ότι θα φτάσω το Γενάρη. Γι'αυτό είμαι στα κάρβουνα :roll: Αλλά σίγουρα ας γίνει σωστά κι ας καθυστερήσει.

candybaby περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής σου. Όλα θα πάνε καλά, κοπέλα μου :D

virgi
23-11-10, 17:34
Εσυς μου..πιστεψε το και θα γινει !!! Δεν πειραζει να καθυστερει λιγακι ! Το μονο που μας νοιαζει ειναι να πας με οσο το δυνατον καλυτερα δεδομενα !

Λιν μου...χαλαρωσε βρε ! Μονο κακο κανεις αυτη τη στιγμη !!!
Εγω στη φαση της αναμονης εκανα τον εαυτο σχεδον να πιστεψει οτι υπαρχει εγκυμοσυνη κ ελεγα οτι αν ειναι κατι αρνητικο εχω ολο το χρονο μετα να το αντιμετοπισω...αυτο με βοηθησε να περασουν πιο ηρεμα οι 10 μερες κ στο τελος ανταμειφθηκα !!!

Κατ μου λιωνω με τα νεα σου...... εμενα δεν εκανε τουμπιτσες ομως ! Ελπιζω ν ακανει την επομενη !!!!!

Καντυ τι εγινε τις πηρες τις απαντησεις σου ? ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι σουπερ !

Κατερινα εχεις χρονο ακομα για τις ενεσεις μην αγχωνεσαι !
Αχ αυτη η κυρια που τα κανονιζει ολα εκει στο κεντρο μας και μας τρωει και 120 Ευρω για την πλακα της ! Αφου ο αντρας της τα γραφει ! Αλλα τελος παντων ! Πεφτουμε στην αναγκη της !

Εγω σημερα το πρωι καθως ημουν και απο τον υπνο...κατι ενιωσα εκει χαμηλα κ μεσα στον υπνο μου φυσικα νομιζα οτι εδωσε σημα το νινι !
Μεχρι να καταλαβω τι σκεφτηκα λεω ..."συνελθε ηλιθι@ εισαι μολις 10 εβδομαδων !!!"

χαχαχαχαχαα.....τρομαρα μου...αλλα ενιωσα τοσο ομορφα που νομιζα πως ηταν το μικρο...που τελος παντων σκεφτομαι πως θα αντιδρασω μετα αν οντως το νιωσω!!!
Μαλλον θα βγω στην ομονοια με την ντουντουκα κ θα πανηγυριζω !!!! χαχαχαχχα!!!Τρελλα !!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tzouka
23-11-10, 17:44
[QUOTE=ΛΙΝ;1804409][QUOTE=tzouka;1803499]Λινάκι μου,

Καλημέρα!!!

Πολλά φιλιά
Τζούκα:D:D:D:D τζουκα μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου την παρασκευη που θα πας για τη χοριακη να ειναι πολυ αυξημενη και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! :D (να σε ρωτησο κατι? εσυ με την εμβριομεταφορα ειχες πονους στην κοιλια? η΄ χαμιλα? η' κατι παρομοιο?)

Λιν μου,

ναι είχα πολλούς πόνους παρόλο που δεν είχα υπερβολικά ωάρια (8 μου πήρε).
Για την ακρίβεια πονούσα για μια εβδομάδα και μάλιστα 7 μέρες μετά πόνεσα τόσο που νόμισα πως θα αδιαθετήσω...
Πάντως να ξέρεις πως τα συμπτώματα της υπερδιέγερσης τα εντείνει μια εγκυμοσύνη.... οπότε:D:D:D:D για χαμογέλα κι έχε πίστη!!!!!!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς :D:D:D:D
Τζούκα

yesiamtroubled
23-11-10, 18:29
Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!

ΛΙΝ, καλά στα έγραψε η Angel, πρέπει να ηρεμίσεις για το καλό των μπεμπέ σου! Μόνο και μόνο που διάβασα τα κεφαλαία που έγραψες, φρίκαρα!!!! Προσπάθησε να διοχετεύσεις αλλού την ενέργειά σου κατά την τυραννική αυτή περίοδο.... Το πλέξιμο δεν είναι και άσχημη ιδέα....

Τzouka, είμαι σίγουρη ότι θα ακούσουμε καλά νέα την Παρασκευή, θα έχουμε πάλι διαδικτυακό πάρτυ!!! Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!

Candy, πότε θα κάνεις την επαναληπτική χοριακή?

Ααααααααααααααα ώστε η τύπισσα στο κέντρο ζητάει 120 ευρώ για να γράψει τα φάρμακα??? Καλά που μου το'πατε, γιατί έχω κλείσει ραντεβού μαζί της αυτή την Πέμπτη... Και εγώ νόμιζα ότι μας κάνει χάρη...

Αngel, τα δικά μου νέα μέχρι στιγμής είναι ότι βγήκαν όλες οι αιματολογικές εξετάσεις μου και είναι πολύ καλές. Ούτε κυστική ίνωση έχω, ούτε aids, oύτε στίγμα... Μου μένουν μόνο οι κολπικές εξετάσεις (πως βαριέμαι να πάω να τις κάνω δεν λέγεται...). Μέσα στην βδομάδα θα πάει και ο άντρας μου για τις δικές του να τελειώνουμε...

Αν όλα πάνε καλά θα αρχίσω τις ενέσεις λίγο πριν τα Χριστούγεννα.

Πολλά φιλιά σε όλες, θα ξαναμπω αργότερα για να μιλήσω και με τις υπόλοιπές σας γιατί τώρα είμαι ακόμη στη δουλειά και βιάζομαι...

kat_pms
23-11-10, 18:32
Angel και esys, σας ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι πολύ γρήγορα να διαβάζουμε και τις δικές σας περιγραφές!!!
virgi, υπομονή! Την επόμενη φορά να δεις τι θα σου κάνει! Έχω τώρα αγωνία να το ξαναδώ σε 2 εβδομάδες, που θα πάμε για την αυχενική διαφάνεια! Εκεί, λένε, ότι το βλέπεις καλύτερα!!! Εσύ πότε πας για αυχενική;
ΛΙΝ, ηρέμησε και απόλαυσέ το. Εγώ να δεις τι πόνους είχα που είχα πάθει και υπερδιέγερση! Όλα καλά θα πάνε! Απλά πίστεψέ το!

mrt
23-11-10, 19:24
mrt εσύ;

Εγω ΑNGEL εδω προσπαθω να την παλεψω..ειμαι σε αγωνια να δω , θα φυγει το παλιομικροβιο για να ξεκινησω τον επομενο μηνα ? αχ !!παλι στο παρα πεντε θα ειμαι και
θα σκασω βρε κοριτσια.. εχω κουραστει .. :(

Εμείς χθες κάναμε υπέρηχο! Είμαστε 3,22 εκατοστά!!! Κουνούσε τα χέρια του, έκανε τούμπες, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που δεν έχουν δει ακόμη το/τα θαυματάκια τους, πολύ σύντομα να νοιώσουν το συναίσθημα που νοιώσαμε εμείς χθες!
Κορίτσια , πιστέψτε το και θα γίνει!!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Κατερινακι μου !!!!! πολυ καλα τα νεα σου !!! χαιρομαι παρα πολυ
για σενα κουκλα μου !!!
θα ειναι το καλυτερο δωρο που σου εκαναν ποτε στην γιορτη σου , το φετινο !!!!

Στις υπολοιπες εγκυουλες που βλεπουν τα μωρακια τους να μεγαλωνουν συγχαρητηρια
και σε οσες βρισκονται σε αναμονη για χοριακη ευχομαι αυτη η εβδομαδα να ειναι η τυχερη τους !!!

kat_pms
23-11-10, 19:32
mrt μου, να είσαι καλά κοπέλα μου. Όσο για το δώρο είναι το καλύτερο, όπως λες! Έχω χαζέψει με τις εικόνες από τον υπέρηχο!
Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να δεις κι εσύ αυτό το πλασματάκι να μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου! Κάνε υπομονή! Το καλό πράγμα αργεί! ;-)

koumar
23-11-10, 20:52
koritsia geia sas!!!mauta pou akouo exo mia aporia.....tin yperdiegersi tin pathaineis prin h meta thn oolipsia?exo mperdeutei.......sorry!

marrilou9
23-11-10, 21:28
Kαλησπερα, τι κανετε?
Λιν εχουν δικιο τα κοριτσια σε οτι σου ειπαν, σκεψου μονο θετικα
απο δω κ περα κ ολα θα πανε καλα!!
yesiamtroubled αυτη η κυρια μου κανονισε κ μενα με τα φαρμακα
κ μου τα στειλε κ σπιτι γιατι δεν ειμαι απο αθηνα. διαφορετικα θα πηγαινα 2 φορες επιτροπη θεσ/νικη.
τα 120Ε τα ζηταει για τον ελεγκτη αλλα δεν εχει σημασια.
σημασια εχει να γινει η δουλεια μας. ειναι ευγενεστατη κ εξυπηρετικη κατα τα αλλα. αν θες να πας μονη σου θα τα παρεις τα φαρμακα αλλα εχει περισσοτερη φασαρια. ποσα κουτια σου εγραψε? εμενα 5 αλλα πηρα μονο 3 (γκοναλ)γιατι αυτα μου ειπε δικαιολογουν, αν πας επιτροπη ισως παρεις κ παραπανω. τις αρβεκαπ θα τις αγορασω. σε μια αλλη κοπελα εδωσε κ τις αρβεκαπ αν κ ξερω οτι δεν τις δινουν. ρωτησε την γι αυτο.
κατερινα εγω εχασα 1 κυκλο γιατι καθυστερησαν να μου τα στειλουν
κ τωρα θα περιμενω για μετα τις γιορτες. τα εχω τα φαρμακα στο ψυγειο απο τωρα. καλυτερα να τα εχεις νωριτερα παρα να τρεχεις τελευταια στιγμη. οσο για το φπα που θα μειωθει δεν κερδιζουμε τιποτα αφου ειναι δωρεαν. τα 120Ε τα δινουμε ετσι κ αλλιως για τους γιατρους του ικα.
ελπιζω να βοηθησα...
να χαιρετησω κ τα υπολοιπα κοριτσια!
παρασκευη περιμενουμε χοριακη απο την τζουκα??
να ειναι τεραστια ευχομαι!!

marrilou9
23-11-10, 21:31
koritsia geia sas!!!mauta pou akouo exo mia aporia.....tin yperdiegersi tin pathaineis prin h meta thn oolipsia?exo mperdeutei.......sorry!

κουμαρ κ εγω εχω μπερδευτει με αυτο.
παντως μια κοπελα σε καποιο αλλο φορουμ επαθε
μετα την εμβρυομεταφορα κ μαλιστα υποβληθηκε σε χειρουργειο
γι αυτο το λογο αλλα αυτο δεν επηρεασε το αποτελεσμα
που ευτυχως ηταν θετικο..

yesiamtroubled
23-11-10, 21:43
[QUOTE=mrt;1804705]Εγω ΑNGEL εδω προσπαθω να την παλεψω..ειμαι σε αγωνια να δω , θα φυγει το παλιομικροβιο για να ξεκινησω τον επομενο μηνα ? αχ !!παλι στο παρα πεντε θα ειμαι και
θα σκασω βρε κοριτσια.. εχω κουραστει .. :(
QUOTE]

Θα φύγει κοριτσάκι μου και θα είμαστε μαζί!!! Ετσι δεν έχουμε κανονίσει????

[QUOTE=marrilou9;1804836]Kαλησπερα, τι κανετε?

yesiamtroubled αυτη η κυρια μου κανονισε κ μενα με τα φαρμακα
κ μου τα στειλε κ σπιτι γιατι δεν ειμαι απο αθηνα. διαφορετικα θα πηγαινα 2 φορες επιτροπη θεσ/νικη.
τα 120Ε τα ζηταει για τον ελεγκτη αλλα δεν εχει σημασια.
σημασια εχει να γινει η δουλεια μας. ειναι ευγενεστατη κ εξυπηρετικη κατα τα αλλα. αν θες να πας μονη σου θα τα παρεις τα φαρμακα αλλα εχει περισσοτερη φασαρια. ποσα κουτια σου εγραψε? εμενα 5 αλλα πηρα μονο 3 (γκοναλ)γιατι αυτα μου ειπε δικαιολογουν, αν πας επιτροπη ισως παρεις κ παραπανω. τις αρβεκαπ θα τις αγορασω. σε μια αλλη κοπελα εδωσε κ τις αρβεκαπ αν κ ξερω οτι δεν τις δινουν. ρωτησε την γι αυτο.
QUOTE]

Ναι η αλήθεια είναι ότι στο τηλέφωνο είναι ευγενέστατη... Και όταν της είπα ότι αγχώνομαι για τα φάρμακα, μου είπε ότι καλή διάθεση να υπάρχει και όλα γίνονται! Εδώ που τα λέμε να'ναι καλά, γιατί με τις γραφειοκρατίες της χώρας μας που να βγάλεις άκρη... Αλλά γιατί δεν σου έγραψε τις αρβεκαπ δεν κατάλαβα... Εσύ δεν της είπες ή σου είπε ότι δεν γίνεται? Είναι ακριβές οι αρβεκαπ?

marrilou9
23-11-10, 21:48
μου ειπαν οτι δεν τις δικαιολογει το ικα.
οι αρβεκαπ 0,1 εχουν 70Ε τα 2 κουτια που θα χρειαστω.
μια αλλη κοπελα τις πηρα κανονικα. τι να πω??
δεν ειναι ακριβες σε σχεση με τις γκοναλ.
εσενα τι σου εγραψε ο παντος?

candybaby
23-11-10, 22:05
καλησπερα σε οοοοολλλλααα τα κοριτσια μα καμια δεν ειναι εδω για κουβεντα?η χοριακη πηρε τον ανηφορο ακαθεκτη στα υψη β΄β χοριακη 804 απ οτι μου ειπαν και απ οτι αλλα κα μου ειπαν η χοριακη εχει πολυ καλη αυξηση εγω υπολογισα σωστα και εχω αυξηση σταθερη καθε δυο μερες επαναληπτικο τριπτυχο την παρασκευη

ενα εχω να σας πω να ειστε σταθερες θετικες και προσυλομενες στο σκοπο σας
και θα ειναι θετικο οσα και να περασετε οσο και να χετε κουραστει και ξερω καλα τι σημαινει οσα βασανιστηρια και αν σας κανουν αξιζει τον κοπο και με τιποτα στον κοσμο δεν συγκρινεται η φραση ειστε εγκυος που ηχει ακομα στα αυτια μου και δεν μπορω με τιποτα να συνειδητοποιησω υπομονη και πεισμα τιποτ αλλο και θα ναι θετικο

ΛΙΝ
23-11-10, 22:29
κοριτσια μιλησα με τον καπετανακη του ειπα αυτα που νιωθο και ειπαι οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Του ειπα οτι η κοιλιτσα μου ειναι πρυσμενη και μου ειπαι να μην κανω αυριo την PREGNYL 15000 ( τεταρτη και μια το σαββατο και παλι ειπαι να τον παρω τηλ. και βλεπουμε για τιο σαββατο) ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΟΛΑ? ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΗΝ ΠΡΕΓΚΝΗΛ??? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ??? ΣΕ ΤΗ ΒΟΗΘΑΗ Η PREGNYL???? STH SYLHPSH???? KALHNYXTA FILIAKIA!

Angel Gabriel
23-11-10, 22:32
Μπράβο Candy είδες που όλα καλά; Άδικα ανησυχούσες...Σου είπαν μήπως κάτι; Πόσα μωράκια μπορεί να είναι;Όλα καλά θα πάνε, θα δεις....Αλλά μην τρελαθείς στο κοκορέτσι....Εντάξει;;;Γιατί μετά θα σου κάνει δίαιτα ο γιατρός και καθόλου δεν θα σου αρέσει!!!!Πολλά φιλιά.

αγγελικι
23-11-10, 22:41
ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΒΛΕΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ candybaby!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΣΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΑΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...ΧΑΧΑΧΑ.....ΑΑΑΑ! ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓ.ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΑ ΟΥΤΡΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΥΓΡΑ ΜΠΕΖΟΚΑΦΕ ΟΧΙ ΚΑΦΕ ΕΝΤΟΝΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ?

Angel Gabriel
23-11-10, 22:49
Ρε κορίτσια ποιά Κυρία, τι φάρμακα σας γράφει και την πληρώνετε;;;;;;; Τι λέτε;;;;; Εγώ τα έχω χάσει;;;;;;:confused::confused:

Esys με τον ενισχυμένο φυσικό , δεν κάνεις μόνο ένα ωάριο,κάνεις συνηθώς περισσότερα, αν όλα πάνε καλά.Κοίτα για να καταλάβεις ένα από τα πολύ άσχημα που μας δίνουν είναι η Arvekap αυτή τι κάνει, σταμάταει τις δικές μας λειτουργίες εντελώς, μας ακυρώνει. Και αφού ο μηχανισμός μας δεν λειτουργεί πια μας μπουστάρουν με ορμονες, gonal, puregon, menopur κτλ....

Angel Gabriel
23-11-10, 22:59
...στον ενισχυμένο φυσικό, δεν σου δίνουν Arvekap δεν ακυρώνουν τις δικές σου λειτουργίες, κάνεις κανονικά το δικό σου ωάριο και σου δίνουν clomiphene (χάπια )και menopur (ενέσεις)που προκαλούν περισσότερα ωοθυλάκια και άρα πιο πολλά ωάρια, δύο ή τρία. Κατάλαβες τώρα;

Λιν, εγώ θα είμαι τελικά το πρόσωπο που θα μισείς ,και εγώ σε συμπαθώ, αλλά οι αντιδράσεις σου κοριτσάκι μου καθόλου δε σε βοηθάνε....

Τι θα πει να μην κάνεις την pregnyl, και ρωτάς εμάς; Ποιά θα σου πει τι θα κάνεις με φάρμακα; Δεν είμαστε γιατροί! Θα κάνεις αυτό που σου είπε ο γιατρός σου δεν θα κάνεις του κεφαλιού σου....Είσαι γιατρός; Γιατί πήγες σε αυτόν τον άνθρωπο αφού δεν το εμπιστεύεσαι, ή καλύτερα γιατί δεν κάνεις δική σου αγωγή; Μα είναι δυνατόν;

Η pregnyl δυναμώνει το ενδωμήτριο και βοηθάει πολύ να γαντζωθεί ένα έμβρυο, και έχω να σου πω πως και εγώ πονούσα και μου είχαν πάρει μόνο ένα...

ΣΥΝΕΛΘΕ!!!!

Και στις προηγούμενες σου προσπάθειες έτσι έκανες; Για όνομα του Θεού, τι είναι αυτά τα πράγματα.

Angel Gabriel
23-11-10, 23:00
Virgi αν ακούσω στις ειδήσεις εγκυμονούσα πανηγύριζε φωνασκούσα στην Ομόνοια , θα ξέρω ποιά ήταν. Να είστε καλά και εσύ και το μπεμπεδάκι...:):):)

Angel Gabriel
23-11-10, 23:03
....και Λιν αν πάλι σου είπε να μην την κάνεις και πάλι ξέρει καλύτερα....Ησύχασε!!!
Και αυτός ο γιατρός έχει πολλές επιτυχίες να ξέρεις!!!!

Angel Gabriel
23-11-10, 23:29
mrt κάνε υπομονή κοριτσάκι θα περάσει, στο χέρι του είναι να μην περάσει.

yesiamtroubled μη βαρίεσαι να κάνεις εξετάσεις, ακόμη δεν έχεις δεί τίποτα και που να φτάσεις στο στάδιο που θα αρχίσουν να σου ψάχνουν και τα νύχια γιατί εμένα μόνο αυτό έχει μείνει νομίζω, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι...

α! και esys θεωρητικά το μακρύ πρωτόκολλο προτιμάται σε μικρότερες ηλικίες αλλά δεν είναι απόλυτο εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό, υπάρχουν γυναίκες που σε αυτό το σχήμα αντιδρούν καλύτερα γιατί είναι ελεγχόμενη χαμηλότερη δόση, θεωρητικά καλύτερα απορροφήσιμη , ο Πάντος, πάντως από ότι κατάλαβα προτίθετε να το δοκιμάσει και αυτό πάνω μου...

Angel Gabriel
23-11-10, 23:31
pantheraki πήγες στο γιατρό;

Αγγελικούλα φαντάζομαι πως αυτό το καφετούλι που είδες δεν θα είναι κάτι....

yesiamtroubled
24-11-10, 08:46
ΛΙΝ να κάνεις ακριβώς ό,τι σου είπε ο γιατρός και να μην τον αμφισβητείς...

Angel θα σου στείλω πμ για την 'κυρία', μου κάνει εντύπωση που δεν το ξέρεις...Εσύ πως παίρνεις τα φάρμακα, έχεις περάσει επιτροπή?
Καλά μην νομίζεις ότι δεν μου έχουν ψάξει και τα νύχια, τόσα χρόνια αυτή τη δουλειά κάνω... Απλά κουράστηκα με τις γυναικολογικές ιστορίες, άντε γδύσου άντε άνοιξε άντε ντύσου...Βλέπω στο σούπερ μαρκετ στον πάγκο με τα τυριά τον κύριο με την άσπρη ποδιά και μου 'ρχεται να γδυθώ για να με εξετάσει, είναι κατάσταση αυτή???:lol:

Marilou μου έχει γράψει αρβεκαπ για 12 μέρες και 5 μέρες γκοναλ. Είναι η πρώτη σου? Σορρυ αν το έχεις ξαναγράψει, αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ...

ΛΙΝ
24-11-10, 11:04
...στον ενισχυμένο φυσικό, δεν σου δίνουν Arvekap δεν ακυρώνουν τις δικές σου λειτουργίες, κάνεις κανονικά το δικό σου ωάριο και σου δίνουν clomiphene (χάπια )και menopur (ενέσεις)που προκαλούν περισσότερα ωοθυλάκια και άρα πιο πολλά ωάρια, δύο ή τρία. Κατάλαβες τώρα;

Λιν, εγώ θα είμαι τελικά το πρόσωπο που θα μισείς ,και εγώ σε συμπαθώ, αλλά οι αντιδράσεις σου κοριτσάκι μου καθόλου δε σε βοηθάνε....

Τι θα πει να μην κάνεις την pregnyl, και ρωτάς εμάς; Ποιά θα σου πει τι θα κάνεις με φάρμακα; Δεν είμαστε γιατροί! Θα κάνεις αυτό που σου είπε ο γιατρός σου δεν θα κάνεις του κεφαλιού σου....Είσαι γιατρός; Γιατί πήγες σε αυτόν τον άνθρωπο αφού δεν το εμπιστεύεσαι, ή καλύτερα γιατί δεν κάνεις δική σου αγωγή; Μα είναι δυνατόν;

Η pregnyl δυναμώνει το ενδωμήτριο και βοηθάει πολύ να γαντζωθεί ένα έμβρυο, και έχω να σου πω πως και εγώ πονούσα και μου είχαν πάρει μόνο ένα...

ΣΥΝΕΛΘΕ!!!!

Και στις προηγούμενες σου προσπάθειες έτσι έκανες; Για όνομα του Θεού, τι είναι αυτά τα πράγματα.
ANGEL, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ! ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ PREGNYL. SHMERA ΝΙΩΘΟ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΩΧΛΕΙΣΗΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ??????????? ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΕ ΤΗΣ ΑΝΟΙΣΙΕΣ ΜΟΥ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΗ!!

kuriaki
24-11-10, 11:09
Καλημέρα και καλή τύχη σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν! Λιν με τρομάζει και μένα αυτή η αγωνία σου. Ελπίζω να μην τρομάζουν και τα μικρά σου! Αυτές τις απορίες που έχεις μόνο γιατρός μπορεί να στις λύσει και όχι εμείς.
Αγγελικούλα θα ήθελα να σου πω τα εξής. Εγώ απ την αρχή της θετικής χοριακής, έχω 2-3 σταγόνες καφέ καθημερινά! Τα σερβιετάκια τα καθημερινά δεν τα αποχωρίζομαι! Και την προηγ Κυριακή είχα πολύ μπορντω και μετά κομμάτι καφέ... Εϊχα φρικάρει. Σκεφτόμουν ότι το ένα απ τα 2 ίσως να το χασα...
Χτες όμως πήγα για τον υπέρηχο της 8ης εβδομάδας και είδα ότι όλα είναι τέλεια και χτυπούσαν πάλι οι καρδούλες τους και μου ανέλυσαν το κάθετι και με καθησύχασαν. Θα στα πω και σένα για να ησυχάσεις...
Μου είπαν ότι εφόσον έφτασα την 8η εβδομάδα από εδώ και πέρα να μην φοβάμαι παλινδρόμηση. Αν ήταν, θα συνέβαινε την 6η έως 7η εβδομάδα.
Το καφέ αυτό μου είπαν ότι ίσως να οφείλεται στο ότι επειδή υπάρχουν άπειρα αιμοφόρα αγγεία στην περιοχή, ίσως να υπάρχει μια μικρή αποκόλληση από 2-3 αγγεία, που είναι όμως άνευ σημασίας, με τα τόσα χιλιάδες που υπάρχουν. Αν είναι αυτή η περίπτωση, η μικρή αυτή αποκόλληση δεν μπορεί να φανεί ούτε υπερηχογραφικά... Ωστόσο μου συνέστησαν όταν βλέπω αιματάκι να ξαπλώνω. Αυτό το θεωρώ σημαντικό και το εφαρμόζω, γιατί θέλω να συνεχιστούν να πηγαίνουν όλα καλά βέβαια...
Απ ό,τι κατάλαβα αυτό που δεν είναι καλό και πρέπει να ειδοποιείς είναι όταν έχεις κόκκινο αίμα, που καμιά φορά δίνουν την ένεση την προλουτόν.
Αυτά! Μην ανησυχείς γιατί εγώ έχω περισσότερο καφέ, από εσένα. Τα έχουν αυτά οι εγκυμοσύνες. Απλά θέλει ξεκούραση. ΦΙλιά!

koumar
24-11-10, 12:12
γεια σου κυριακη!!σου εθχομαι να ολοκληρωθει με επιτυχια η εγκυμοσυνη σου........μια που εισαι online μπορεις να μου λυσεις μια απορια ποθ εχω?την υπερδιεγερση την παθαινει κανεις πριν η μετα την ωοληψια?

koumar
24-11-10, 12:24
lin mipos mporeis na mou peis esi?

kat_pms
24-11-10, 12:57
koumar, θα σου πω τη δική μου περίπτωση, αλλά να θυμάσαι ότι κάθε μια είναι διαφορετική. Εμένα η υπερδιέγερση ξεκίνησε λίγο πριν την ωοληψία. Λόγω, φυσικά πολυκυστικών ωοθηκών, έκανα πολύ λίγες μονάδες gonal, να φανταστείς η μεγαλύτερη ήταν 150 και έφτασα να κάνω 75! Όταν πήγα για ωοληψία ήμουν σαν 4-5 μηνών έγκυος. Είχα τρομάξει αρκετά, γιατί δυσκολευόμουν να κοιμηθώ στο πλάι, οι πνεύμονες είχαν αρχίσει να μαζεύουν υγρό. Ο Πάντος μου είχε πει ότι μπορεί να μου καθυστερούσε την εμβρυομεταφορά ένα μήνα. Όπως καταλαβαίνεις έπαθα σοκ! Ακολουθούσα όμως κατά γράμμα τις οδηγίες τους, καθόλου αλάτι, 3 ασπράδια αυγών καθημερινά, όλα τα φάρμακα κλπ, έτσι μετά από 6 μέρες ήμουν λίγο καλύτερα. Όχι ότι είχα ξεπρηστεί ή δεν πονούσα, απλά εκείνος με βρήκε καλύτερα και έκανε την εμβρυομεταφορά. Το αποτέλεσμα; Ξεπρήστηκα πριν 2 εβδομάδες (εμβρυομεταφορά έκανα στις 28/9) αλλά το μωράκι μου είναι μια χαρά!!!!
Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, μείνε ήρεμη και κοντά στο κέντρο (αν είσαι από επαρχία) και όλα θα πάνε καλά!

Angel Gabriel
24-11-10, 13:01
Κορίτσια καλημέρα....Λιν δεν υπάρχουν κοριτσάκι συμπτώματα η καθεμία είναι ένας μοναδικός οργανισμός που λειτουργεί διαφορετικά.Δεν ξέρεις αν είναι κάτι καλό ή κακό.Χαίρομαι που είσαι καλύτερα.

yesiamtroubled έχω πεθάνει στα γέλια με την άσπρη μπλούζα....η Κύρια είναι του ΙΚΑ; Εγώ είμαι εκπαιδευτικός ανήκω στον ΟΠΑΔ στο ταμείο του δημοσίου και απλά μου γράφουν στην γραμματεία τα φάρμακα, πήγαινω στον ΟΠΑΔ, μου τα εγκρίνουν και εγώ μετά πληρώνω στο φαρμακείο το 25%.

Και θορυβήθηκα με αυτό που γράφετε γιατί μίλησα με το " Γένεσις εχθές και μου είπαν να βρώ μια συγκεκριμένη κ. την Αναστασία,έτσι λένε την Κυριά στην οποία αναφέρεστε; που εγώ τουλάχιστον κατάλαβα οτι είναι νοσηλεύτρια για να μου γράψει κάτι menopur τώρα με ένα τύπο θεραπευτικής γνωμάτευσης, γιατί ο ΟΠΑΔ δεν μου καλύπτει φάρμακα εξωσωματική παρά μόνο αφού έχει περάσει ένα τετράμηνο.

Angel Gabriel
24-11-10, 13:05
Πείτε μου σας παρακαλώ γιατί δεν με κόβουνε 120 να τα δώσω σε καμία κυρία.Στην τελική πληρώνω και τα φάρμακα μου αν είναι.

ΛΙΝ
24-11-10, 13:34
[QUOTE=koumar;1805600]lin mipos mporeis na mou peis es meta thn embryometafora

virgi
24-11-10, 14:32
αυτη η κυρια Α.Τσ. εχει τον αντρα της γυναικολογο στο Ικα !!!!! Κ τα γραφει αυτος !

Εμενα για να γραψω τα φαρμακα μου ειπε ο Π. θα πας σε αυτην αφου δεν εχεις περασει αποεπιτροπη κ θα στα γραψει !
Πηγα κ στο τελος μας πηρε 120 ευρω κ στην ουσια εκανε μονο οτι θα μπορουσα να κανω κ γω ! Κ μετα που χρειαστηκα κ αλλο κουτι δεν μου τα εγραφε η βλ@μ%νη και αναγκαστηκα να ζητηζω απο κοριτσια ! Ημαρτον !

Αν μπορειτε να την αποφυγετε καλως ! Τσαμπατζιδικα λεφτα παιρνει κοριτσια !

kuriaki
24-11-10, 14:41
koumar αυτή τη φορά, έπαθα μικρή ευτυχώς υπερδιέγερση μετά την ωοληψία. Αλλα νομίζω την πρώτη φορά είχα πάθει από πριν. Να σου πω την αλήθεια δεν πολυθυμάμαι για την πρώτη φορά...

αγγελικι
24-11-10, 14:55
Καλημέρα και καλή τύχη σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν! Λιν με τρομάζει και μένα αυτή η αγωνία σου. Ελπίζω να μην τρομάζουν και τα μικρά σου! Αυτές τις απορίες που έχεις μόνο γιατρός μπορεί να στις λύσει και όχι εμείς.
Αγγελικούλα θα ήθελα να σου πω τα εξής. Εγώ απ την αρχή της θετικής χοριακής, έχω 2-3 σταγόνες καφέ καθημερινά! Τα σερβιετάκια τα καθημερινά δεν τα αποχωρίζομαι! Και την προηγ Κυριακή είχα πολύ μπορντω και μετά κομμάτι καφέ... Εϊχα φρικάρει. Σκεφτόμουν ότι το ένα απ τα 2 ίσως να το χασα...
Χτες όμως πήγα για τον υπέρηχο της 8ης εβδομάδας και είδα ότι όλα είναι τέλεια και χτυπούσαν πάλι οι καρδούλες τους και μου ανέλυσαν το κάθετι και με καθησύχασαν. Θα στα πω και σένα για να ησυχάσεις...
Μου είπαν ότι εφόσον έφτασα την 8η εβδομάδα από εδώ και πέρα να μην φοβάμαι παλινδρόμηση. Αν ήταν, θα συνέβαινε την 6η έως 7η εβδομάδα.
Το καφέ αυτό μου είπαν ότι ίσως να οφείλεται στο ότι επειδή υπάρχουν άπειρα αιμοφόρα αγγεία στην περιοχή, ίσως να υπάρχει μια μικρή αποκόλληση από 2-3 αγγεία, που είναι όμως άνευ σημασίας, με τα τόσα χιλιάδες που υπάρχουν. Αν είναι αυτή η περίπτωση, η μικρή αυτή αποκόλληση δεν μπορεί να φανεί ούτε υπερηχογραφικά... Ωστόσο μου συνέστησαν όταν βλέπω αιματάκι να ξαπλώνω. Αυτό το θεωρώ σημαντικό και το εφαρμόζω, γιατί θέλω να συνεχιστούν να πηγαίνουν όλα καλά βέβαια...
Απ ό,τι κατάλαβα αυτό που δεν είναι καλό και πρέπει να ειδοποιείς είναι όταν έχεις κόκκινο αίμα, που καμιά φορά δίνουν την ένεση την προλουτόν.
Αυτά! Μην ανησυχείς γιατί εγώ έχω περισσότερο καφέ, από εσένα. Τα έχουν αυτά οι εγκυμοσύνες. Απλά θέλει ξεκούραση. ΦΙλιά!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕΣ!!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ Η ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΟΥΡΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΜΕΧΡΙ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΥΦ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΝΣΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΩ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ!!!!ΝΑΙ ΝΑΙ!!!!!!!:lol::lol::lol:

kuriaki
24-11-10, 14:59
Αχ Αγγελικούλα μου μακάρι να σουν χτες στο δωμάτιο να τους άκουγες! Μου έδωσαν πολύ κουράγιο! Και με ησύχασαν όσο δεν πάει! Ειδικά αυτή η κοπέλα η μαία η Μαρία δεν ξέρω αν την θυμάσαι, είναι ευγενέστατη και λαλίστατη! Αφού καμιά φορά, λέω φτάνει, να σηκωθώ να φύγω. Ηρέμησα πολύ! Θα σου πανε όλα καλά να μην ανησυχείς!

marrilou9
24-11-10, 15:03
Angel Gabriel ειναι διαφορετικη τελειως η διαδικασια με τον οπαδ.
στο ικα δεν πληρωνουμε συμμετοχη ειναι δωρεαν.
αλλα για να τα παρεις χρειαζεται να περασεις απο επιτροπη.
αυτο που κανει αυτη η κυρια ειναι οτι παρακαμπτει αυτο το κομματι
(δεν πας δηλαδη σε καμια επιτροπη) κ σου γραφει τα φαρμακα σε συνταγη
κ τα παιρνεις απο το φαρμακειο του ικα κ οχι απο ιδιωτικο.
Yesiamtroubled τα ιδια φαρμακα εδωσε κ σε μενα με τη μονη διαφορα οτι οι αρβεκαπ θα ειναι για 10 μερες. 1η μου προσπαθεια θα ειναι.

koumar
24-11-10, 16:22
marrilou να εχεις υποψην οτι οι αρβεκαπ μπορει να χρειαστει να γινουν για παραπανω απο 10 μερες....εγω για παραδειγμα εκανα 20 μερες αρβεκαπ επειδη αργησα να αδιαθετησω.....

candybaby
24-11-10, 17:26
καλησπερα και απο μενα
σημερα με χει παρει απο κατω και δεν ειμαι πολυ καλα
φοβουνται και φοβαμαι
αλλα μου τσακισει τα νευρα η ανημπορια μου και ακομα δεν εχω δει τιποτα
ξερω οτι αυτο μπορει να κανει κακο στα φασολακια λογο στεναχωριας αΛΛΑ τρελαινωμαι οτι δεν μπορω να κανω τιποτα και ειμαι απολυτα εξαρτημενη και θαμαι για πολυ καιρο ακομα
πραγματικα τρελαινομαι και μουρχεται να βαλω τα κλαμματα απ την αλλη λεω μηπως ειναι οι μεταπτωσεις της εγκυμοσυνης και δεν ξερω τι μου γινεται..

Silia2002
24-11-10, 17:41
αυτη η κυρια Α.Τσ. εχει τον αντρα της γυναικολογο στο Ικα !!!!! Κ τα γραφει αυτος !

Εμενα για να γραψω τα φαρμακα μου ειπε ο Π. θα πας σε αυτην αφου δεν εχεις περασει αποεπιτροπη κ θα στα γραψει !
Πηγα κ στο τελος μας πηρε 120 ευρω κ στην ουσια εκανε μονο οτι θα μπορουσα να κανω κ γω ! Κ μετα που χρειαστηκα κ αλλο κουτι δεν μου τα εγραφε η βλ@μ%νη και αναγκαστηκα να ζητηζω απο κοριτσια ! Ημαρτον !

Συγνωμη που παρεμβαινω ,αλλα η κυρια αυτη σας περνει λεφτα για να σας γραψει φαρμακα μεσω ΙΚΑ?Εαν εχω καταλαβει σωστα,ειναι για εισαγγελεα η τυπισσα.Λοιπον για να μην σας κοροιδευουν,εαν δεν εχετε περασει επιτροπη ΙΚΑ,μπορει γυναικολογος του ΙΚΑ να σας γραψει μεχρι 5 puregon για προκληση ωορηξιας και στο βιβλιαριου του συζηγου 1 puregon /μηνα ,δηλ.σε 2 μηνες 2 κλπ.(ουρολογος)για ολιγοασθενοσπερμια.Και πατε και τα παιρνετε απο το φαρμακειο του ΙΚΑ χωρις να πληρωσετε.

koumar
24-11-10, 17:53
γεια σου candybaby!!τι σου συμβαινει?αποτι θυμαμαι πηγαιναν ολα καλα......αγχος ειναι ολο αυτο?

αγγελικι
24-11-10, 18:02
καλησπερα και απο μενα
σημερα με χει παρει απο κατω και δεν ειμαι πολυ καλα
φοβουνται και φοβαμαι
αλλα μου τσακισει τα νευρα η ανημπορια μου και ακομα δεν εχω δει τιποτα
ξερω οτι αυτο μπορει να κανει κακο στα φασολακια λογο στεναχωριας αΛΛΑ τρελαινωμαι οτι δεν μπορω να κανω τιποτα και ειμαι απολυτα εξαρτημενη και θαμαι για πολυ καιρο ακομα
πραγματικα τρελαινομαι και μουρχεται να βαλω τα κλαμματα απ την αλλη λεω μηπως ειναι οι μεταπτωσεις της εγκυμοσυνης και δεν ξερω τι μου γινεται..

ΑΧ ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΝΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΛΕΩ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ...ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!

candybaby
24-11-10, 18:04
Συγνωμη που παρεμβαινω ,αλλα η κυρια αυτη σας περνει λεφτα για να σας γραψει φαρμακα μεσω ΙΚΑ?Εαν εχω καταλαβει σωστα,ειναι για εισαγγελεα η τυπισσα.Λοιπον για να μην σας κοροιδευουν,εαν δεν εχετε περασει επιτροπη ΙΚΑ,μπορει γυναικολογος του ΙΚΑ να σας γραψει μεχρι 5 puregon για προκληση ωορηξιας και στο βιβλιαριου του συζηγου 1 puregon /μηνα ,δηλ.σε 2 μηνες 2 κλπ.(ουρολογος)για ολιγοασθενοσπερμια.Και πατε και τα παιρνετε απο το φαρμακειο του ΙΚΑ χωρις να πληρωσετε.
silia για σου
καταλαβαινω την αγανακτηση σου κΑΙ δικαιολογημενα
θα μιλησω ομως μονο για μενα επειδη ειμαι ενα χρονο σχεδον στο κεντρο και τυχαινε σχεδον παντα οταν ξεκιναγαμε προγραμμα να θελω τις ενεσεις και τα χαπια χτες για να αρχισω κατεφευγα σ αυτην την λυση καποια φαρμακα αν γραφοντουσαν ηθελαν το χρονο τους για να γραφτουν 20 μερες εγω ηθελα τα φαρμακα αυριο και δοξα το θεο εχω δοκιμασει ουκ ολιγα κοκτειλ φαρμακων gonal menopur cetrodide κλπ και κατεφυγα και σε γνωστους για να γραφτουν καποια γιατι το ικα δεν τα δικαολογει δεν προλαβαινα οχι επιτροπη να περασω αλλα ουτε τα φαρμακα να γραψω

αγγελικι
24-11-10, 18:05
Αχ Αγγελικούλα μου μακάρι να σουν χτες στο δωμάτιο να τους άκουγες! Μου έδωσαν πολύ κουράγιο! Και με ησύχασαν όσο δεν πάει! Ειδικά αυτή η κοπέλα η μαία η Μαρία δεν ξέρω αν την θυμάσαι, είναι ευγενέστατη και λαλίστατη! Αφού καμιά φορά, λέω φτάνει, να σηκωθώ να φύγω. Ηρέμησα πολύ! Θα σου πανε όλα καλά να μην ανησυχείς!

ΑΧ ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΜΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΤΗΣ ΛΕΝΕ ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΛΕΣ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΠΡΑΣΣΙΝΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΗΡΕΜΕΙΣ..ΤΕΛΙΚΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ!

candybaby
24-11-10, 18:11
γεια σου candybaby!!τι σου συμβαινει?αποτι θυμαμαι πηγαιναν ολα καλα......αγχος ειναι ολο αυτο?
κουμαρ ανχος στεναχωρια οπως θες πεσ το δεν μπορω να κανω τιποτα και με τρελαινει αυτο μου δινει στα νευρα να βλεπεις οτι πρεπει να γινει αυτο η εκεινο να μαζευτει ετουτο και συ να σε σαι απολυτα εξαρτημενη τρελλα μιλαμε

candybaby
24-11-10, 18:26
ΑΧ ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΝΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΛΕΩ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ...ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!
ax αγγελικουλα εχεις τοσο δικιο
μα καλα εγω θα πρεπε να σε λεω κοριτσακι μου :pχιχι ;)
και οχι εσυ εμενα εχεις δικιο αλλα να με περνει απο κατω
περιμενω και γω με αγωνια την παρασκευη για το τριπτυχο το επαναληπτικο
και περνανε τοσα απ το μυαλο μου και περιμενω με αγωνια καπου μεσα στην αλλη εβδομαδα τον πρωτο υπερηχο ηδωμεν

mrt
24-11-10, 20:16
Θα φύγει κοριτσάκι μου και θα είμαστε μαζί!!! Ετσι δεν έχουμε κανονίσει????

Ναι κοπελα μου ετσι εχουμε πει !!παρεα η μια στην αλλη !! αχ μακαρι !!! δεν ξεκιναω χωρις εσενα :D

yesiamtroubled τις αρβεκαπ θα τις αγορασω. σε μια αλλη κοπελα εδωσε κ τις αρβεκαπ αν κ ξερω οτι δεν τις δινουν. ρωτησε την γι αυτο.

γιατι να τις αγορασεις? πας σε γυναικολογο του Ικα , στις γραφει και τις παιρνεις ΑΜΕΣΑ απο ενα οποιοδηποτε φαρμακειο με συμμετοχη 25% .. το εχω κανει τοσες φορες.
Και πριν 20 ημερες πηρα ετσι arvecap..

Ποσο δικιο εχεις !!! τσαμπα λεφτα ! αυτο που κανει μπορει να στο κανει k ο γυναικολογος του ΙΚα κ τα φαρμακα εγω που ειμαι απο επαρχια ερχονται μεσα σε 5-7 εργασιμες μερες !!
με αυτην εκανα 1,5 μηνα να τα παρω αυτην την φορα!! γιατι θεωρησα πως θα ξεμπλεκα
αλλα που? εμπλεξα χειροτερα ! κ επρεπε εγω να της βρω παγοκυστες κ κουτι να τις στειλει !! ελεος ! ας ειναι καλα η Κat pms που τα εδωσε!!

candybaby
24-11-10, 20:30
Ποσο δικιο εχεις !!! τσαμπα λεφτα ! αυτο που κανει μπορει να στο κανει k ο γυναικολογος του ΙΚα κ τα φαρμακα εγω που ειμαι απο επαρχια ερχονται μεσα σε 5-7 εργασιμες μερες !!
με αυτην εκανα 1,5 μηνα να τα παρω αυτην την φορα!! γιατι θεωρησα πως θα ξεμπλεκα

ΜΡΤ den ξερω βρε κοριτσια τι λετε σιγουρα εχετε δικιο αλλα εγω με το ικα και τους γυναικολογους τους φως δεν ειδα χριαζομουν αμεσα τα φαρμακα εκτος το ραντεβου θα πηγαινε 16 μερες μετα
εισεπραξα και ενα κι εγω τι να σου κανω ερθεις δεν ερθεις εδω η στο γραφειο μου εγω δεν μπορω να κανω τιποτα πρεπει να περασεις επιτροπη και να δοοοουυυυμε τι μου το λες εμενα και με ζαλιζεις κονως σε γυναικολογο του ικα που ειχα πρωτοπαει και ειχε δεχτει να με αναλαβει αναστατωσα το ικα ολο
και βρεθηκα σε γνωστη γνωστης μου που ειχε θεση στο ικα και αφου ψαξαμε ολο το ικα γιατι ο γιατρος απουσιαζε για μπρεικ δεχτηκε να γραψει κατι ειπατε κατι? εχετε δικιο οτι αργει η κ.ΤΣ αλλα μπορεις να τα παρεις αμεσα απο το φαρμακειο παραδιπλα και τους πας το χαρτι μετα

Angel Gabriel
24-11-10, 20:53
candy baby, δεν μπορώ καθόλου να σε παρακολουθήσω, ποίοι φοβούνται, και τι φοβάσαι και εσύ;;;;;; Και από τι είσαι εξαρτημένη; δεν σε καταλαβαίνω, τι αγωνία είναι αυτή; Σου συμβαίνει κάτι; ανησύχησα!

candybaby
24-11-10, 21:14
candy baby, δεν μπορώ καθόλου να σε παρακολουθήσω, ποίοι φοβούνται, και τι φοβάσαι και εσύ;;;;;; Και από τι είσαι εξαρτημένη; δεν σε καταλαβαίνω, τι αγωνία είναι αυτή; Σου συμβαίνει κάτι; ανησύχησα!

ela angel να σε ξεμπερδεψω
φοβουνται η οικογενεια για μενα
αλλα φοβαμαι και γω μην συμβει κατι
αυτο ομως δεν με κανει λιγοτερο εξαρτημενη απο κεινους
μην ανυσυχεις ολα ειναι καλα
νιωθω απλα να πνιγομαι απο καιρου εις καιρον

panther2002
24-11-10, 21:14
pantheraki πήγες στο γιατρό;
..

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Angel Gabriel, πήγα στο δικό μου γιατρό, το γυναικολόγο. Μου είπε ότι ήταν από την ωορηξία, έκανε και υπέρηχο. Εχω ακόμα αγωνία γιατί (παρόλο που με καθησύχασε), επειδή πονάω σε ένα συγκεκριμένο σημείο (χαμηλά, αριστερά)... Φοβήθηκα είναι η αλήθεια, και τον ρωτούσα αν υπάρχει πιθανότητα να πάθω 3ο εξωμήτριο.:( Μου είπε ότι αφού λείπουν οι σάλπιγγες, δεν είναι πιθανό... Αλλά, διάβασα διάφορα σήμερα στο Internet (τι το'θελα!!) και αγχώθηκα πιο πολύ, γιατί έγραφε ότι μπορείς να πάθεις εξωμήτριο και σε άλλα σημεία (ελάχιστη πιθανότητα 3%!!). Και ο νους μου από εκείνη την ώρα, όλο εκεί γυρίζει με τον παραμικρό πόνο!! Οποιος έχει "καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι" που λένε!! Να... εγώ το έπαθα!!
Τέλος πάντων... έχω χάσει τα νέα σας... είμαι αδιάβαστη!! Θα κάνω μια βόλτα, να διαβάσω και θα τα ξαναπούμε!!
Φιλιά σε όλες

ΥΓ. By the way, δεν ήξερα ότι και η γιατρός Τσ..... που συνεργάζεται ο Π......, θέλει και 120 ευρώ για να γράψει τα φάρμακα!!:confused: Καλά που το αναφέρατε!!

Angel Gabriel
24-11-10, 21:23
Candy να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε, πίστεψε με αφού το νιώθω και είμαι έντονα διαισθητική να το ξέρεις.Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα. Το αιματάκι σου σταμάτησε; Είσαι ακόμη ξαπλωμένη;

pantheraki μου, μην ανησυχείς να δείς που σύντομα θα αποκτήσεις και εσύ ένα μπεμπάκι. Να δεις εμείς θα μείνουμε μαζί...

panther2002
24-11-10, 21:25
pantheraki μου, μην ανησυχείς να δείς που σύντομα θα αποκτήσεις και εσύ ένα μπεμπάκι. Να δεις εμείς θα μείνουμε μαζί...

Αχχχχχχ κοριτσάρα μου!!! Να' σαι καλά!!! Αντε, να κλείσουμε και τη σουίτα που λέγαμε στο μαιευτήριο, με τα μπεμπάκια μας, μαζί!!!!χαχαχα!
;);) ;);)

panther2002
24-11-10, 21:31
ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΒΛΕΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ candybaby!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΣΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΑΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...ΧΑΧΑΧΑ.....ΑΑΑΑ! ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓ.ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΑ ΟΥΤΡΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΥΓΡΑ ΜΠΕΖΟΚΑΦΕ ΟΧΙ ΚΑΦΕ ΕΝΤΟΝΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ?

Αγγελική μου, όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου!! Απλώς, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ξαπλώνεις (δεν ξέρω αν δουλεύεις), αν ναι, μήπως καλύτερα, να έπαιρνες άδεια. Αλλά, έχω ακούσει από φίλες μου, στην αρχή πολλές κοπέλες βλέπουν λίγο μπεζ ή καφέ, και μετά όλα πηγαίνουν θαυμάσια. Μας παιδεύουν λίγο τα μωρά μας ε??;) Δεν πειράζει!! Αξίζει τον κόπο, το θαύμα!!! Φιλιά πολλά, στη μανούλα και στο ζουζούνι!!! :p:p

Angel Gabriel
24-11-10, 21:32
Θα δεις όλα καλά θα πανε, μη σκέφτεσαι χαζομάρες, το μυαλό μας, μας κάνει παιχνίδια, ασε που μέχρι και να σε κάνει να πονάς μπορεί, μεγάλο πράγμα το ψυχολογικό pantheraki.

panther2002
24-11-10, 21:33
κοριτσια μιλησα με τον καπετανακη του ειπα αυτα που νιωθο και ειπαι οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Του ειπα οτι η κοιλιτσα μου ειναι πρυσμενη και μου ειπαι να μην κανω αυριo την PREGNYL 15000 ( τεταρτη και μια το σαββατο και παλι ειπαι να τον παρω τηλ. και βλεπουμε για τιο σαββατο) ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΟΛΑ? ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΗΝ ΠΡΕΓΚΝΗΛ??? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ??? ΣΕ ΤΗ ΒΟΗΘΑΗ Η PREGNYL???? STH SYLHPSH???? KALHNYXTA FILIAKIA!

Λινάκι μου, έχουν δίκιο τα κορίτσια! Δεν κάνει καλό τόσο στρες!! Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου, όσο μπορείς (το ξέρω είναι δύσκολο) με διάφορα άλλα πράγματα! Διάβασε βιβλία, παίξε παιχνίδια στο Ιντερνετ, οτιδήποτε για να μην σκέφτεσαι τα ίδια κ τα ίδια και αγχώνεσαι περισσότερο!! Σε κατανοώ, ξέρω ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό, αλλά και με το στρες, δεν κάνεις καλό, ούτε στα εμβρυάκια σου, ούτε στον εαυτό σου!!

panther2002
24-11-10, 21:41
ela angel να σε ξεμπερδεψω
φοβουνται η οικογενεια για μενα
αλλα φοβαμαι και γω μην συμβει κατι
αυτο ομως δεν με κανει λιγοτερο εξαρτημενη απο κεινους
μην ανυσυχεις ολα ειναι καλα
νιωθω απλα να πνιγομαι απο καιρου εις καιρον

Υπομονή candybaby μου!! Ηρεμία και υπομονή τώρα! Και όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη!!:p Θα δεις τα μπεμπέ σου και θα ηρεμήσεις!!;)
Τελικά, κορίτσια, από την ώρα που προσπαθούμε να κάνουμε παιδί, μέχρι κ να γίνουμε γριούλες, 100 παιδιά να έχουμε γεννήσει, μου φαίνεται δεν θα ησυχάσουμε ποτέ από το άγχος!!! Το έλεγε μια φίλη, και είναι τελικά πολύ σωστό!!

panther2002
24-11-10, 21:44
Θα δεις όλα καλά θα πανε, μη σκέφτεσαι χαζομάρες, το μυαλό μας, μας κάνει παιχνίδια, ασε που μέχρι και να σε κάνει να πονάς μπορεί, μεγάλο πράγμα το ψυχολογικό pantheraki.

Ναι, όντως, αυτό με το παιχνίδι του μυαλού...:confused: άστο... :confused:τι βάσανο??
έχω κουραστεί να σκέφτομαι!! χαχαχ

Εσύ, πως είσαι?? έχουμε κάτι νεότερο??

Angel Gabriel
24-11-10, 21:46
Εγώ λογικά θα αδιαθετήσω στις 30-11 και ξεκινάω ενισχυμένο φυσικό κύκλο, με clomiphene και ενέσεις menopur τη δεύτερη μέρα, μήπως και μαζέψουμε κανένα ωάριο και δούμε καμιά άσπρη μέρα.

Angel Gabriel
24-11-10, 21:48
και εγώ σκέφτομαι πολύ, και γρήγορα και με κουράζει και καταλαβαίνω απολύτως τι λες...

yesiamtroubled
24-11-10, 21:51
Κορίτσια, τώρα μπερδεύτηκα πολύ και θέλω τα φώτα σας......
Δηλαδή μου λέτε ότι τα φάρμακα που γράφει η κυρά στο κέντρο γίνεται να μου τα γράψει ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος του ΙΚΑ??? σίγουρα γίνεται? διότι αύριο έχω ραντεβού με την κυρά και τυχαίως μου έχει κλείσει και ένα ραντεβού η μαμά μου την Παρασκευή το πρωϊ με γυναικολόγο του ΙΚΑ μπας και γλυτώσω κάνα ευρώ από τις εξετάσεις που έκανα... Δηλαδή μήπως μου τα γράψει αυτός??? Και τις αρβεκαπ και τις γκονάλ?

Και τι είναι αυτό που λέτε ότι η κυρά στο κέντρο τα κάνει έτσι ώστε να καθυστερούν τα φάρμακα????

Αν μπορείτε απαντήστε μου, ούτως ώστε να ακυρώσω το αυριανό ραντεβού με την κυρά και να φάμε μαζί σε καφέδες τα 120 ευρώ, το υπόσχομαι!

αγγελικι
24-11-10, 22:04
Αγγελική μου, όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου!! Απλώς, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ξαπλώνεις (δεν ξέρω αν δουλεύεις), αν ναι, μήπως καλύτερα, να έπαιρνες άδεια. Αλλά, έχω ακούσει από φίλες μου, στην αρχή πολλές κοπέλες βλέπουν λίγο μπεζ ή καφέ, και μετά όλα πηγαίνουν θαυμάσια. Μας παιδεύουν λίγο τα μωρά μας ε??;) Δεν πειράζει!! Αξίζει τον κόπο, το θαύμα!!! Φιλιά πολλά, στη μανούλα και στο ζουζούνι!!! :p:p

ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΣΗ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΥΓΡΑ???ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ!!!!!!ΑΝ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΛΕΕΙ????ΑΣΕ ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΜΕ!!!

panther2002
24-11-10, 23:11
Εγώ λογικά θα αδιαθετήσω στις 30-11 και ξεκινάω ενισχυμένο φυσικό κύκλο, με clomiphene και ενέσεις menopur τη δεύτερη μέρα, μήπως και μαζέψουμε κανένα ωάριο και δούμε καμιά άσπρη μέρα.
και εγώ σκέφτομαι πολύ, και γρήγορα και με κουράζει και καταλαβαίνω απολύτως τι λες...

Sorry, ελειψα για λίγο, αλλά είχα επικοινωνία με το γιατρό (πάλι είχα τα ίδια:(:(πόνο -λίγο ροζ) και μου είπε, αν δεν υποχωρήσουν τα συμπτώματα, να με ξαναδεί!! Ουφ... δεν πρέπει να ησυχάζουμε ποτέ?????

Καλή επιτυχία Angel Gabriel μου!!! Ολα θα πάνε τέλεια! Διατηρούμε την αισιοδοξία και τη ψυχραιμία μας, για να είναι ολα θετικά!!!!!!!! (Τουλάχιστον το παλεύουμε)!!!:cool::cool:

panther2002
24-11-10, 23:15
ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΣΗ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΥΓΡΑ???ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ!!!!!!ΑΝ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΛΕΕΙ????ΑΣΕ ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΜΕ!!!

Από τη μία είναι καλό να μην εργάζεσαι για να είσαι πιο ήρεμη και άνετη στο σπίτι, από την άλλη, όπως και νά'χει ξεχνιέσαι λίγο με τη δουλειά και δεν σκέφτεσαι διαρκώς!!!
Δεν πειράζει θα μας παιδέψουν λίγο, αλλά σκέψου σε λίγο καιρό.... σελτεδάκια, μπιμπερό, ρουχαλάκια, κουδουνίστρες, πατουσάκια, αχ τι ωραίαααααααααααα!!!!!!!!:):):)
Να προσέχεις τον εαυτό σου και το μπεμπε σου!! Και να του δώσεις φιλιά από τις .... "θείες του" εδώ στο φόρουμ!!!!! χαχα;);)
φιλιά κοριτσάκι...

panther2002
24-11-10, 23:48
Δηλαδή μου λέτε ότι τα φάρμακα που γράφει η κυρά στο κέντρο γίνεται να μου τα γράψει ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος του ΙΚΑ??? σίγουρα γίνεται? διότι αύριο έχω ραντεβού με την κυρά και τυχαίως μου έχει κλείσει και ένα ραντεβού η μαμά μου την Παρασκευή το πρωϊ με γυναικολόγο του ΙΚΑ μπας και γλυτώσω κάνα ευρώ από τις εξετάσεις που έκανα... Δηλαδή μήπως μου τα γράψει αυτός??? Και τις αρβεκαπ και τις γκονάλ?

Και τι είναι αυτό που λέτε ότι η κυρά στο κέντρο τα κάνει έτσι ώστε να καθυστερούν τα φάρμακα????

Αν μπορείτε απαντήστε μου, ούτως ώστε να ακυρώσω το αυριανό ραντεβού με την κυρά και να φάμε μαζί σε καφέδες τα 120 ευρώ, το υπόσχομαι!

Δυστυχώς, το μόνο που γνωρίζω πολύ καλά να σου πω είναι η διαδικασία πριν και μετά την επιτροπή του ΙΚΑ (όπου παίρνεις την απόφαση για τις 2 +2 εξωσωματικές), γιατί έχω περάσει 2 φορές.
Ομως τα κορίτσια εδώ, σίγουρα θα ξέρουν πιο πολλές λεπτομέρειες...
Αλλά, θα σου πρότεινα, πριν ακυρώσεις το ραντεβού με την Τσ...... να σιγουρευτείς, για το αν ο γυναικολόγος του ΙΚΑ, γράφει συνταγή για γκονάλ (κ μέχρι πόσες μονάδες) κ αρβεκαπ. Οχι, τιποτα άλλο, γιατί είναι πολυ μυστήριοι οι ΙΚΑτζήδες:rolleyes::rolleyes: και δεν διστάζουν να δημιουργήσουν πρόβλημα με το παραμικρό!!!
Υπομονή... εύχομαι να την βρεις την άκρη κ να μην χρειαστεί να πληρώσεις και τα 120 στην Τσ.....

virgi
25-11-10, 09:11
Καλημερα κοριτσια !!!
Λοιπον ! Επιτροπη δεν εχετε περασει ολες ειμαι σιγουρη ! Περνανε συνηθως οσες χρειαζονται απο 3000 μοναδες και πανω !!!!!

ΑΝ δεν εχετε περασει επιτροπη, οταν θα πατε στον γυναικολογο του Ικα να σας γραψει τα φαρμακα σε καμια περιπτωση δεν λετε γεια σας θα κανω εξωσωματικη και θελω αυτα !!!! Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να σας τα γραψει ετσι !!!

Θα μπενετε μεσα ανετες κ θα λετε θα κανω προκληση ωορηξιας( που λογικα αυτο θα πρεπει να γραφει και ο Παντος σαν δικαιολογια στο χαρτι με τη συνταγη) και χρειαζομαι αυτα ! Αν σας ρωτησει το οτιδηποτε κανετε τις κινεζες και το πολυ πολυ λετε δεν κανω μονη μου ωορηξια και γι αυτο ! Εγω την πρωτη φορα με αυτο το παραμυθι πηγα κ δεν συναντησα προβλημα ! Προσοχη ομως το χαρτι του ΠΑΝΤΟΥ να μην γραφει εξωσωματικη !

Ενας γιατρος που τσεκαρισμενα τα γραφει ειναι ο κ.Ζαμπας στο Ικα Παγκρατιου !
Οσες ειστε κοντα κ θελετε τα φαρμακα τωρα αξιζει να πατε μονες σας απο το να δωσετε 120 ευρω στην κυρια για το τιποτα ! Γκρρρρρρρ !!!!!
Επισης αυτος ειναι πολυ καλος γιατρος και τα ραντεβου απ οσο θυμαμαι κλεινονται και την επομενη μερα !!!!!!!!!!!!!

ΞΑΝΑΚΕΩ ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ

Κ οσες κοπελες πατε αργοτερα για συνταγη αν δειτε οτι σαν γραφουν απο το κεντρο του για εξωσωματικη ζητηστε μονες σας να το περασουν σαν προσκληση ετσι ωστε να γλυτωσετε τα ευρωπουλακια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επλιζω να μην σας μπερδεψα...πολυ......

zitamar
25-11-10, 10:02
Κορίτσια καλημερα. Εγω έλεγα στο ικα ότι θέλω να κανω σπερματέγχυση (εως 4 φορες επιτρέπεται αν θυμαμαι καλα) και μου τα έγραφε εκτος βεβαια την gonal. όταν δεν μπορουσα να γραψω αλλα για να μην περασω επιτροπη,πηγα στην Τσ.. μου έγραψε ένας γνωστος της (νομίζω ο αντρας της ειναι στο ΙΚΑ) όσα μπορουσε στο βιβλιάριο του ικα μου και τις Gonal μου της έγραψε στο βιβλιάριο του άντρα μου δημοσιου με αιτιολογία ολιγοσπερμία,απλα μου τα έφερε εκείνη απο φαρμακείο εκεί κοντα μου είπε μετα απο 1 εβδομαδα και πληρωσα το 25% του δημοσιου.Τελικά καλυτερα που πληρωσα το 25% γιατι με τοσα χαρτια και ταλαιπωρία στο ΙΚΑ να πω δεν ήμουν σε ψυχολογια να το αντέξω και αυτο!

Vivianaki
25-11-10, 10:56
Κοριτσια καλημερα. Να ρωτησω κατι σχετικά με το ΙΚΑ? Το χαρτι του κεντρου ή του γυναικολογου θα γραφει μονο προκληση ωορηξιας και τα φαρμακα που χρειαζονται? δεν θα γραφει αιτιολογία? και αν πω για σπερματεγχυση δεν θα χρειαστει να δει σπερμοδιάγραμμα? ο γυναικολογος του ικα σε εξετάζει και ο ίδιος?
ευχαριστώ

Κατερίνα31
25-11-10, 11:13
Κορίτσια καλημερα. Εγω έλεγα στο ικα ότι θέλω να κανω σπερματέγχυση (εως 4 φορες επιτρέπεται αν θυμαμαι καλα) και μου τα έγραφε εκτος βεβαια την gonal. όταν δεν μπορουσα να γραψω αλλα για να μην περασω επιτροπη,πηγα στην Τσ.. μου έγραψε ένας γνωστος της (νομίζω ο αντρας της ειναι στο ΙΚΑ) όσα μπορουσε στο βιβλιάριο του ικα μου και τις Gonal μου της έγραψε στο βιβλιάριο του άντρα μου δημοσιου με αιτιολογία ολιγοσπερμία,απλα μου τα έφερε εκείνη απο φαρμακείο εκεί κοντα μου είπε μετα απο 1 εβδομαδα και πληρωσα το 25% του δημοσιου.Τελικά καλυτερα που πληρωσα το 25% γιατι με τοσα χαρτια και ταλαιπωρία στο ΙΚΑ να πω δεν ήμουν σε ψυχολογια να το αντέξω και αυτο!

κι εγώ σκέψου ότι πριν ακόμα ξεκινήσω με έχουν πιάσει τα νεύρα μου με τόσες εξετάσεις και διαδικασίες που θέλει οπότε δεν νομίζω να αντέξω κι αλλη ταλαιπωρια με το ΙΚΑ και λέω να πάω κατευθείαν σε αυτήν την κυρία.να σε ρωτήσω.καταρχήν το 25% για τισ gonal πόσο είναι δηλαδή?και αυτά σου τα φέρνει αυτή ή μπορείς να τα πάρεισ και μόνη σου με την συνταγή?γιατί μου είπανε ότι αν πας και παρεις φάρμακα απο το φαρμακείο του Ικα που είναι νομιζω καπου στην Αθήνα δεν πληρώνεις και καθολου συμμετοχή.

Angel Gabriel
25-11-10, 11:30
Κοριτσάκια η πρόκληση ωορυξίας δικαιολογεί gonal, menopur, puregon, και τέτοια; Γιατί έχω και εγώ ένα αντίστοιχο θεματάκι, όχι με το Ικα αλλά με το δημόσιο. Δεν θα μου δικαιολογήσουν και άλλη εξωσωματική αν δεν έχουν περάσει 4 μήνες και αυτό σημαίνει για μένα Ιανουάριος του 2011 και κοιτάζω και εγώ τώρα πως αλλιώς μπορούμε να τις περάσουν μήπως και τις εγκρίνουν από τον ΟΠΑΔ.

KORINA80
25-11-10, 13:48
κοριτσια καλησπερα!
εγω σημερα ειμαι χαρουμενη γιατι χτες που πηγα στον γιατρο ειδαμε το σπορακι μας που αναβοσβηνε η καρδουλα του. ολα καλα κ φυσιολογικα μας ειπε ο γιατρος. να ξαναπαμε σε 2 εβδομαδες να την ακουσουμε τοτε την καρδουλα. πως θα περασουν αυτες οι εβδομαδες για το ξαναδω. μας εδωσε και cd απο την εξεταση και φαινεται καθαρα μεσα στον σακο που φλασαρει η καρδουλα του.χτες το βλεπαμε συνεχως με τον αντρα μου...φανταζομαι τι θα κανουμε στην συνεχεια...
κοριτσια καλη συνεχεια σε ολες και ολα θα πανε καλα..

Silia2002
25-11-10, 14:56
Λοιπον σας γραφω πως πηρα εγω τα φαρμακα για τις 4 σπερματεγχυσεις και την μια εξωωσματικη χωρις να περασω απο επιτροπη ΙΚΑ.
Τα altermon,puregon και τις ενεσεις καταστολης(ειναι διαφορε μαρκες και δεν σας τις γραφω τωρα),σας τις γραφει γυναικολογς του ΙΚΑ ,αρκει να πειτε οτι τις θελετε για ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ.Ουτε σπερματεγχυση,ουτε εξωσωματικη.Δηλαδη,πως νομιζεται οτι κανει η κυρια που σας περνει 150 ευρω?Αυτο κανει.Η διαφορα με το να εχεις περασει επιτροπη,ειναι οτι στις puregon σου γραφει μεχρι 5 κουτια(δηλ.3000 μοναδες),ενω αν περασεις επιτροπη εχεις δικαιωμα να παρεις παραπανω.
Ομως,ετσι κι αλλιως,μπορουν να γραψουν 1 puregon/μηνα και στον αντρα σας και καλα για ολιγασθενοσπερμια.Εμεις γραψαμε 1 στον αντρα μου ,5 σε μενα και την αλλη μερα πηγαμε στο φαρμακειο του ΙΚΑ και τις πηραμε.

candybaby
25-11-10, 15:02
[QUOTE=Angel Gabriel;1806685]Candy να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε, πίστεψε με αφού το νιώθω και είμαι έντονα διαισθητική να το ξέρεις.Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα. Το αιματάκι σου σταμάτησε; Είσαι ακόμη ξαπλωμένη;

καλημερα αντζελινα
καλα ειμαι το αιμα σταματησε αλλα μια μαια που ρωτησε ο συζηγος ειπε προσοχη και αν δεν σταματαγε το αιμα μεχρι τουαλετα γενικα ειμαι ξαπλα οχι οτι μπορω να κανω κατι εξαντληση και κουραση νιωθω

marrilou9
25-11-10, 15:47
Καλησπερα σε ολες!!
Κατερινα εμεις του ικα δεν πληρωνουμε τιποτα για τις γκοναλ.
Αngel gabriel μπορεις τα συγκεκριμενα φαρμακα να τα παρεις κ για σπερματεγχυση.
τωρα το ικα για να στα δωσει για προκληση ωορηξιας χρειαζεται
μια σαλπιγγογραφια, 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορα 3 μηνων μεταξυ τους,
υπερηχο με γνωματευση απο γυναικολογο(οχι απαραιτητα του ικα).
οταν πηρα στην επιτροπη εξωσωματικης μου ζητουσαν ορμονικες εξετασεις,
ληξιαρχικη πραξη γαμου + ολα τα παραπανω.
γι αυτο κ δεν πηγα καθολου, προτιμησα να δωσω 120+30 Ε να μου τα στειλουν γιατι περισσοτερα θα πληρωνα για τις ορμονικες.
αν ειστε απο αθηνα μπορειτε να πατε σε γυναικολογο του ικα κ να δειτε
τι θας πει. αν σας εξυπηρετησει θα γλιτωσετε αυτα τα χρηματα.
σε καθε περιπτωση δεν πληρωνουμε συμμετοχη.
ελπιζω να μη σας μπερδεψα χειροτερα...

Angel Gabriel
25-11-10, 15:57
Γειά σου Candy γιατί όμως νιώθεις έτσι; Σου είπαν; Πάντως, είναι πολύ καλό που σταμάτησε το αίμα!!:)

Πότε δηλ. σου είπαν πως μπορείς να σηκωθείς;

Angel Gabriel
25-11-10, 15:57
Ευχαριστώ για την απάντηση Μαριλού....

marrilou9
25-11-10, 16:01
mrt μου σ ευχαριστω. δεν μου τις γραφει ο γιατρος αλλα θα προσπαθησω.
ξερω οτι γινεται αλλα ειναι βλ@κ@ς ο συγκεκριμενος.
με ποια αιτιολογια θα μου τις γραψει? εσυ τι του ειπες
κ τι εγραψε σαν διαγνωση στη συνταγη?
κορινα μου, μπραβο κοπελα μου!!
οτι καλυτερο απο δω κ περα σου ευχομαι!!!

marrilou9
25-11-10, 16:02
Ευχαριστώ για την απάντηση Μαριλού....

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

zitamar
25-11-10, 16:39
κι εγώ σκέψου ότι πριν ακόμα ξεκινήσω με έχουν πιάσει τα νεύρα μου με τόσες εξετάσεις και διαδικασίες που θέλει οπότε δεν νομίζω να αντέξω κι αλλη ταλαιπωρια με το ΙΚΑ και λέω να πάω κατευθείαν σε αυτήν την κυρία.να σε ρωτήσω.καταρχήν το 25% για τισ gonal πόσο είναι δηλαδή?και αυτά σου τα φέρνει αυτή ή μπορείς να τα πάρεισ και μόνη σου με την συνταγή?γιατί μου είπανε ότι αν πας και παρεις φάρμακα απο το φαρμακείο του Ικα που είναι νομιζω καπου στην Αθήνα δεν πληρώνεις και καθολου συμμετοχή.

Σε εμένα τουλαχιστον δεν με άφησε να τα παρω απο το φαρμακείο που είχα και γνωστη αλλα μου είπε ότι θα μου τα φέρει εκείνη απο το φαρμακείο εκεί κοντα που συνεργάζεται (αφου φυσικά θα παίρνει μίζα αλλιως γιατί να το κάνει???) και την πληρωσα τα χρηματα που μου ζητησε για τα κουτια Gonal τωρα το ποσο δεν το θυμαμαι γιατι εχουν περασει 8 μηνες νομίζω περιπου 500ε (ισως και παραπάνω). Οντως απο το φαρμακείο του ικα στην αθηνα δεν πληρωνεις αλλα θα πρεπει να τα παρεις μεσω ΙΚΑ όχι δημοσίου

mrt
25-11-10, 20:04
Δηλαδή μου λέτε ότι τα φάρμακα που γράφει η κυρά στο κέντρο γίνεται να μου τα γράψει ένας οποιοσδήποτε γυναικολόγος του ΙΚΑ??? σίγουρα γίνεται?

ΑΝ δεν εχετε περασει επιτροπη, οταν θα πατε στον γυναικολογο του Ικα να σας γραψει τα φαρμακα σε καμια περιπτωση δεν λετε γεια σας θα κανω εξωσωματικη και θελω αυτα !!!! Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να σας τα γραψει ετσι !!!

Θα μπενετε μεσα ανετες κ θα λετε θα κανω προκληση ωορηξιας( που λογικα αυτο θα πρεπει να γραφει και ο Παντος σαν δικαιολογια στο χαρτι με τη συνταγη) και χρειαζομαι αυτα ! Αν σας ρωτησει το οτιδηποτε κανετε τις κινεζες και το πολυ πολυ λετε δεν κανω μονη μου ωορηξια και γι αυτο ! Εγω την πρωτη φορα με αυτο το παραμυθι πηγα κ δεν συναντησα προβλημα ! Προσοχη ομως το χαρτι του ΠΑΝΤΟΥ να μην γραφει εξωσωματικη !

Συμφωνω με την Virgi .. ακριβως αυτο κανω!!

mrt μου σ ευχαριστω. δεν μου τις γραφει ο γιατρος αλλα θα προσπαθησω.
ξερω οτι γινεται αλλα ειναι βλ@κ@ς ο συγκεκριμενος.
με ποια αιτιολογια θα μου τις γραψει? εσυ τι του ειπες
κ τι εγραψε σαν διαγνωση στη συνταγη?

Λοιπον εγω ειμαι απο επαρχια κ πηγα στον γυναικολογο του ΙΚΑ με τα δικαιολογητικα που επρεπε να εχω μαζι . Δηλαδη μια σαλπιγγογραφια, ενα σπερμοδιαγραμμα κ ενα κολπικο υπερηχο .Ειχα κ την συνταγη του τοτε εξωσωματικου που ελεγε οτι για την εξωσωματικη θα χρειαστουμε τα ταδε φαρμακα.Αυτα της καταστολης (daronda), utrogestan, inohep ktl μου τα εγραψε κατευθειαν σε συνταγη κ πηγα και τα πηρα.Οσο για τις gonal , κρατησε τα δικαιολογητικα που σας ειπα , εγραψε κ αυτος καποια αλλα χαρτια και τα εστειλε στο τοπικο ΙΚΑ. Μετα απο 1 εβδομαδα με πηραν απο το τοπικο Ικα κ πηγα και τα πηρα απο το ψυγειο τους.
Να σημειωσω οτι ο γιατρος του ΙΚα με ηξερε και ηξερε καλα την περιπτωση μου.οποτε τι αντιρρηση να φερει?
και τωρα αυτην την φορα που τα εδωσα στην Τσ. και του το ειπα μου εβαλε τις φωνες γιατι δεν του πηγα τα χαρτια να τα φτιαξει αυτος και τα εστειλα σε αυτην και με ταλαιπωρησε..

Silia2002
25-11-10, 20:15
Καλησπερα σε ολες!!
τωρα το ικα για να στα δωσει για προκληση ωορηξιας χρειαζεται
μια σαλπιγγογραφια, 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορα 3 μηνων μεταξυ τους,
...

Μια διορθωση,ΔΕΝ χρειαζονται 2 σπερμοδιαγραμματα για να παρεις να φαρμακα εαν γραψεις οτι ειναι για προκληση ωορηξιας.

Απο το site του ΙΚΑ:

Πρόκληση ωοθυλακιορρηξίας

Για να συνταγογραφηθούν από τον γυναικολόγο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ τα φάρμακα που απαιτούνται για την πρόκληση ωοθυλακιορρηξίας, η ασφαλισμένη έχει την υποχρέωση να προσκομίσει τα εξής δικαιολογητικά:

υπερηχογράφημα
σπερμοδιάγραμμα από μικροβιολόγο και
γνωματευμένη σαλπιγγογραφία τελευταίας διετίας όπου θα φαίνεται ότι δεν υπάρχει σαλπιγγικός παράγων (Δεν νοείται πρόκληση και πιθανόν σπερματέγχυση με σπερμοδιάγραμμα κάτω των 1.000.000/ml ή με κλειστές σάλπιγγες

KORINA80
25-11-10, 20:19
κοριτσια κι εγω απο επαρχια ειμαι και ειμαι στο ικα. οταν αποφασισα να κανω εξωσωματικη πηγα στον γιατρο του ικα του εδειξα το χαρτι του παντου και μου λεει οκ πρεπει να περαεις επιτροπη στην θεσ/νικη καθε πεμπτη. πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου και εκλεισα για μετα απο δεκαπεντε μερες.μαζεψα ολα αυτα τα δικαιολογητικα και πηγα. η επιτροπη ουτε καναν τα κοιταξε ολα τα χαρτια, μονο το σπερμοδιαγραμμα ειδαν με ρωτησαν γιατι κανω εξωσωματικη και εφυγα.ολη η διαδικασια 5 λεπτα κρατησε. μετα πηγα το χαρτι με τα φαρμακα και αυτο της επιτροπης στο ικα στον γιατρο του ικα στην πολη μου και ο γιατρος μου τα εγραψε κατευθειαν.καποιες ενεσεις τις πηρα απο το φαρμακειο του ικα σε 5-7μερες και τα υπολοιπα φαρμακα απο το φαρμακειο με 25%συμμετοχη. παντως ακομα και τωρα που τελικα εμεινα εγκυος και χρειαζομαι τις ενεσεις innοhep παω στον γιατρο του ικα με το ιδιο χαρτι και μου τα γραφει...γατι φοβαστε την επιτροπη του ικα κ δεν πατε?γνωμη μου ειναι να πατε οσες μπορειτε δεν ειναι τοσο φοβερο οσο ακουγεται.εγω μετα την εξωσωματικη πηγα την αποδειξη στο ικσ κσι πηρα κ 352 ευρω πισω. τωρα θα μου πειτε ψιχουλα μπροστα σε αυτα που πληρωσα αλλα γιατι να τους τα χαρισω?τοσες μηνιαιες κρατησεις εχουμε απο το ικα...α!οταν ειχα παει στην θεσ/νικη πηρα και κατι ψιλα απο το ικα για τα οδοιπορικα απο την πολη μου ως την θεσ/νικη. οτι μπορω να παρω το παιρνω...αυτη ειναι η δικια μου ιστορια με την επιτροπη κ τα φαρμακα

Silia2002
25-11-10, 20:21
Oπως σας ξαναεγραψα,σας δικαιολογει μεχρι 5 puregon που σας δινει το φαρμακειο του ΙΚΑ,τα υπολοιπα σας τα γραφουν σε ξεχωριστη συνταγη και τα αγοραζετε απο οποιοδηποτε φαρμακειο πληρωνοντας συμμετοχη.
Εαν χρειαζεστε επιπλεον μοναδες puregon,σας τις γραφουν στο βιβλιαριο του συζηγου για ολιγασθενοσπερμια(εαν δεν εχει ,παρακαλεστε στο κεντρο εξωσωματικης που πηγαινετε να βρουν ενα χαλια σπερμοδιαγραμμα και να κοτσαρουν το ονομα του αντρα σας,δεν ειναι τιποτα γι αυτους)αρκει το σπερμοδιαγραμμα να εχει την σφραγγιδα του γιατρου ή της εμβρυολογου.

Silia2002
25-11-10, 20:23
κοριτσια κι εγω απο επαρχια ειμαι και ειμαι στο ικα. οταν αποφασισα να κανω εξωσωματικη πηγα στον γιατρο του ικα του εδειξα το χαρτι του παντου και μου λεει οκ πρεπει να περαεις επιτροπη στην θεσ/νικη καθε πεμπτη. πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου και εκλεισα για μετα απο δεκαπεντε μερες.μαζεψα ολα αυτα τα δικαιολογητικα και πηγα. η επιτροπη ουτε καναν τα κοιταξε ολα τα χαρτια, μονο το σπερμοδιαγραμμα ειδαν με ρωτησαν γιατι κανω εξωσωματικη και εφυγα.ολη η διαδικασια 5 λεπτα κρατησε. μετα πηγα το χαρτι με τα φαρμακα και αυτο της επιτροπης στο ικα στον γιατρο του ικα στην πολη μου και ο γιατρος μου τα εγραψε κατευθειαν.καποιες ενεσεις τις πηρα απο το φαρμακειο του ικα σε 5-7μερες και τα υπολοιπα φαρμακα απο το φαρμακειο με 25%συμμετοχη. παντως ακομα και τωρα που τελικα εμεινα εγκυος και χρειαζομαι τις ενεσεις innοhep παω στον γιατρο του ικα με το ιδιο χαρτι και μου τα γραφει...γατι φοβαστε την επιτροπη του ικα κ δεν πατε?γνωμη μου ειναι να πατε οσες μπορειτε δεν ειναι τοσο φοβερο οσο ακουγεται.εγω μετα την εξωσωματικη πηγα την αποδειξη στο ικσ κσι πηρα κ 352 ευρω πισω. τωρα θα μου πειτε ψιχουλα μπροστα σε αυτα που πληρωσα αλλα γιατι να τους τα χαρισω?τοσες μηνιαιες κρατησεις εχουμε απο το ικα...α!οταν ειχα παει στην θεσ/νικη πηρα και κατι ψιλα απο το ικα για τα οδοιπορικα απο την πολη μου ως την θεσ/νικη. οτι μπορω να παρω το παιρνω...αυτη ειναι η δικια μου ιστορια με την επιτροπη κ τα φαρμακα
Απλα μερικα κοριτσια,οπως εγω ,δεν προλαβαιναμε να περασουμε απο επιτροπη.και το πιο βασικο ,εμεις δεν ειχαμε 2 σπερμοδιαγραμματα με διαστημα 4 μηνων που ζηταει η επιτροπη.Γι αυτο πηγαμε απο την "πλαγια οδο"!!

yesiamtroubled
25-11-10, 21:58
κορίτσια καλησπέρα
Καταρχήν ευχαριστώ όλες για τις πληροφορίες, βοηθήσατε πολύ!

Λοιπόν γύρισα από την κυρά Τσ., είμαι κουρασμένη πτώμα, όχι σωματικά αλλά ψυχολογικά. Ηταν η πρώτη φορά που πήγα στο κέντρο απόγευμα, δεν γινότανε πανζουρλισμός και έτσι περιμένοντας την γιατρό διάβασα στις αφιερώσεις στις φωτογραφίες με τα μωρά στον τοίχο και όπως καταλαβαίνετε έπαθα ψυχικό λαλά, ήθελα να κλαίω και να χτυπιέμαι...Αχχχχχχχχχχχχχχ τεσπα

Λοιπόν η τύπισσα τελικά είναι γιατρός και δουλεύει με τον Π. 23 χρόνια. Μου είπε όλες τις π@π@#ρες (π@π@#ρες) για τους ελεγκτές και τις αμοιβές τους, έκανα ότι είμαι χάπατο, τεσπα, το διαταύτα είναι ότι το ΙΚΑ μπορεί να μου δικαιολογήσεις 3 κουτιά γκοναλ (χωρίς συμμετοχή) και τα άλλα 2 θα τα γράψω στο βιβλιάριο του άντρα μου που είναι στο Δημόσιο (25% συμμετοχή). Τα αρβεκαπ και την οβιτρελ θα μου την γράψει στο δικό μου βιβλιάριο και θα τα πάρω από οποιοδήποτε φαρμακείο. Τις γκονάλ μόνο από το φαρμακείο του ΙΚΑ.

Το μόνο που μου λείπει είναι το υπερηχογράφημα, έχω ένα αναλυτικό από το 2009 και ξέχασα να ρωτήσω αν της κάνει... Ολα τα άλλα που έχω είναι μόνο 'φωτογραφίες', χωρίς διάγνωση...

Αυτά τα νέα κοριτσάκια. Πάντως εγώ δεν προλάβαινα να περάσω επιτροπή, δεν είχα τα σπερμοδιαγράμματα. Συν του ότι εδώ στην Αθήνα οι τύποι της επιτροπής του ΙΚΑ είναι λίγο μυστήριοι για να μην βρίσω πάλι...

virgi
25-11-10, 22:05
Για να περασεις απο επιτροπη θελει μπολικο χρονο !
Εδω παιρνεις τηλεφωνο και το ραντεβου ειναι μετα απο ενα μηνα και δεν ξερεις αν θα σε περασουν !

Αν θεωρησουν οτι μπορεις να πετυχεις με σπερματεγχυση δεν σου δινουν εγκριση και ας τους πεις οτι εχεις κανει σπερματεγχυση τοσες φορες !
Την πατησε μια φιλη μου ετσι κ της εκοψαν τα φτερα της !!!!

οσο για το Ικα τα δικαιολογητικα που χρειαζεται για να παρετε τα φαρμακα ως προκληση ωορηξιας ειναι αυτα που εγραψε η Σιλια αλλα εννοειται οτι θα πρεπει να εχετε σφραγιδα ελεγκτη !

Οταν τα γραψετε δλδ πατε κατευθειαν εκει στον ελεγκτη κ τα σφραγιζει ολα !!!!!

marrilou9
25-11-10, 22:08
Yesiamtroubled αφου εβγαλες ακρη οκ.
γκοναλ 900 σου εγραψε? ποσες μοναδες θα κανεις?
εμενα 225 τη μερα. οποτε τα 3 κουτια που εχω ειναι για 12 μερες.
πιστευω να μου φτασουν.
ποτε ξεκινας? κ συ γεναρη??

marrilou9
25-11-10, 22:11
γεια σου virgi! εσυ ποσα κουτια ειχες παρει?
ποσες μερες εκανες διεγερση? κ ποσες μοναδες?
ελπιζω να μη σε κουραζω με τις πολλες ερωτησεις!

yesiamtroubled
25-11-10, 23:28
Yesiamtroubled αφου εβγαλες ακρη οκ.
γκοναλ 900 σου εγραψε? ποσες μοναδες θα κανεις?
εμενα 225 τη μερα. οποτε τα 3 κουτια που εχω ειναι για 12 μερες.
πιστευω να μου φτασουν.
ποτε ξεκινας? κ συ γεναρη??
marilou ξεχνάω τώρα πόσες μονάδες, θα το δω και θα σου πω..Πάντως μου είπε η γιατρός ότι θέλω 5 κουτιά, άρα σίγουρα θα κάνω περισσότερες μονάδες από σενα. Λογικά θα ξεκινήσω πριν τα Χριστούγεννα τις ενέσεις, εσύ?

yesiamtroubled
25-11-10, 23:30
Να ρωτήσω κάτι? Πόσες κοπέλες από εδώ πέτυχαν με την πρώτη? Και οι κοπέλες που έχουν παραπάνω από πάνω προσπάθειες, υπήρχε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα? σορρυ για την ανάκριση, αλλά έχω μία ψυχολογική ανισορροπία...

by the way, ήταν καμία από εσάς στο γένεσις σήμερα το απόγευμα????????

Κατερίνα31
26-11-10, 08:31
κορίτσια καλησπέρα
Καταρχήν ευχαριστώ όλες για τις πληροφορίες, βοηθήσατε πολύ!

Λοιπόν γύρισα από την κυρά Τσ., είμαι κουρασμένη πτώμα, όχι σωματικά αλλά ψυχολογικά. Ηταν η πρώτη φορά που πήγα στο κέντρο απόγευμα, δεν γινότανε πανζουρλισμός και έτσι περιμένοντας την γιατρό διάβασα στις αφιερώσεις στις φωτογραφίες με τα μωρά στον τοίχο και όπως καταλαβαίνετε έπαθα ψυχικό λαλά, ήθελα να κλαίω και να χτυπιέμαι...Αχχχχχχχχχχχχχχ τεσπα

Λοιπόν η τύπισσα τελικά είναι γιατρός και δουλεύει με τον Π. 23 χρόνια. Μου είπε όλες τιςπ@π@#ρες για τους ελεγκτές και τις αμοιβές τους, έκανα ότι είμαι χάπατο, τεσπα, το διαταύτα είναι ότι το ΙΚΑ μπορεί να μου δικαιολογήσεις 3 κουτιά γκοναλ (χωρίς συμμετοχή) και τα άλλα 2 θα τα γράψω στο βιβλιάριο του άντρα μου που είναι στο Δημόσιο (25% συμμετοχή). Τα αρβεκαπ και την οβιτρελ θα μου την γράψει στο δικό μου βιβλιάριο και θα τα πάρω από οποιοδήποτε φαρμακείο. Τις γκονάλ μόνο από το φαρμακείο του ΙΚΑ.

Το μόνο που μου λείπει είναι το υπερηχογράφημα, έχω ένα αναλυτικό από το 2009 και ξέχασα να ρωτήσω αν της κάνει... Ολα τα άλλα που έχω είναι μόνο 'φωτογραφίες', χωρίς διάγνωση...

Αυτά τα νέα κοριτσάκια. Πάντως εγώ δεν προλάβαινα να περάσω επιτροπή, δεν είχα τα σπερμοδιαγράμματα. Συν του ότι εδώ στην Αθήνα οι τύποι της επιτροπής του ΙΚΑ είναι λίγο μυστήριοι για να μην βρίσω πάλι...

Δηλαδή αν μου τα γράψει κι εμένα έτσι ο άντρας μου που είναι στο Ικα κι αυτός δεν θα πληρώσει συμμετοχή?Εσένα σου είπε να τα πάρεις μόνη σου ή θα σου τα φέρει αυτή?Ξέρετε τί φοβάμαι?μήπως εκτόσ απο τα 150 που δίνουμε σε αυτήν παίρνει και το 25% στην τσέπη της από τα φάρμακα.μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ότι τα φέρνει αυτή και δεν αφήνει να τα πάρεις μόνη σου.

yesiamtroubled
26-11-10, 08:47
Δηλαδή αν μου τα γράψει κι εμένα έτσι ο άντρας μου που είναι στο Ικα κι αυτός δεν θα πληρώσει συμμετοχή?Εσένα σου είπε να τα πάρεις μόνη σου ή θα σου τα φέρει αυτή?Ξέρετε τί φοβάμαι?μήπως εκτόσ απο τα 150 που δίνουμε σε αυτήν παίρνει και το 25% στην τσέπη της από τα φάρμακα.μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ότι τα φέρνει αυτή και δεν αφήνει να τα πάρεις μόνη σου.
καλημερα!
Φαντάζομαι ότι τα 2 επιπλέον κουτιά θα στα γραψει στου άντρα σου κ' δεν θα πληρωσεις τπτ!
Οπως καταλαβες, πρόκειται για βιομηχανία, αλλα τι να κάνουμε που βαρεθήκαμε τις ταλαιπωρίες κ΄την γραφειοκρατία??? Θα με παρει τηλ. την Δευτέρα, δεν ξέρω πως θα τα κανονίσει.
Εσυ ποτε αρχιζεις? Η πρώτη σου??

Κατερίνα31
26-11-10, 08:55
καλημερα!
Φαντάζομαι ότι τα 2 επιπλέον κουτιά θα στα γραψει στου άντρα σου κ' δεν θα πληρωσεις τπτ!
Οπως καταλαβες, πρόκειται για βιομηχανία, αλλα τι να κάνουμε που βαρεθήκαμε τις ταλαιπωρίες κ΄την γραφειοκρατία??? Θα με παρει τηλ. την Δευτέρα, δεν ξέρω πως θα τα κανονίσει.
Εσυ ποτε αρχιζεις? Η πρώτη σου??

Eγώ έλεγα να ξεκινήσω Ιανουάριο αλλα χθές βγήκαν και οι τελευταίες εξετάσεις μου κι ενώ ολεσ είναι πολύ καλές βρέθηκε από την καλλιέργεια ότι έχω ουρεόπλασμα.απ'ότι διάβασα θα πάρω μάλλον αντιβίωση.δεν ξέρω θα τους πάρω σήμερα τηλέφωνο.απλά φοβάμαι μήν καθυστερήσω κι άλλο.

yesiamtroubled
26-11-10, 09:03
Eγώ έλεγα να ξεκινήσω Ιανουάριο αλλα χθές βγήκαν και οι τελευταίες εξετάσεις μου κι ενώ ολεσ είναι πολύ καλές βρέθηκε από την καλλιέργεια ότι έχω ουρεόπλασμα.απ'ότι διάβασα θα πάρω μάλλον αντιβίωση.δεν ξέρω θα τους πάρω σήμερα τηλέφωνο.απλά φοβάμαι μήν καθυστερήσω κι άλλο.
τι διάλο? ολος ο κόσμος έχει ουρεοπλασμα.. Κ' δεν έχω κάνει ακόμα αυτή την εξέταση..

Κατερίνα31
26-11-10, 09:07
τι διάλο? ολος ο κόσμος έχει ουρεοπλασμα.. Κ' δεν έχω κάνει ακόμα αυτή την εξέταση..

θα σου πρότεινα να την κάνεις νωρίς γιατί αν χτύπα ξύλο έχεις κανένα μικρόβιο δεν θα μπορείς να ξεκινήσεις.και νομίζω πρέπει να πάρεις αντιβίωση κανένα μήνα.

yesiamtroubled
26-11-10, 09:17
θα σου πρότεινα να την κάνεις νωρίς γιατί αν χτύπα ξύλο έχεις κανένα μικρόβιο δεν θα μπορείς να ξεκινήσεις.και νομίζω πρέπει να πάρεις αντιβίωση κανένα μήνα.
Ηθελα να την κάνω να ξεμπερδεύω, αλλά μου ξεφούρνησαν ότι πρέπει να την κάνω μετά την περίοδο.. Τώρα εγώ είμαι πριν την περίοδο, 23η μέρα, άρα σκεφτόμουν να την κάνω μετά.. Μήπως να την κάνω τη Δευτέρα (αν δεν μου ρθουν καφέ) και να ξεμπερδεύω? γιατί μετά τραβάει πολύ σε μέρες....:confused:

Κατερίνα31
26-11-10, 09:39
Ηθελα να την κάνω να ξεμπερδεύω, αλλά μου ξεφούρνησαν ότι πρέπει να την κάνω μετά την περίοδο.. Τώρα εγώ είμαι πριν την περίοδο, 23η μέρα, άρα σκεφτόμουν να την κάνω μετά.. Μήπως να την κάνω τη Δευτέρα (αν δεν μου ρθουν καφέ) και να ξεμπερδεύω? γιατί μετά τραβάει πολύ σε μέρες....:confused:

Εμένα απλά μου είχανε πει να την κανω χωρίς να έχω περίοδο.νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα και τη δευτέρα να την κάνεις.δεν είναι τίποτα.απλά σου βάζουν στον κόλπο μία μπατονέτα και παίρνουν λίγο υγρό.αλλά για καλό και για κακό πάρε ένα τηλ.στο μικροβιολογικο και ρώτα τους αν είναι εντάξει να πάς δευτέρα.

ΛΙΝ
26-11-10, 12:20
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ'ΜΕΝΑ, ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΥΡΕΑΠΛΑΣΜΑ. ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΟΥΡΕΑΠΛΑΣΜΑ ΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ(ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ) ΕΙΧΑ ΑΝΓΧΟΘΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΙΣΥΧΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ ( ROULID 150mg) ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΟΧΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΩΝΤΟΣ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΕΙΘΗΣΑ ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ. (ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ PREGNYL) ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΗ!!!

virgi
26-11-10, 13:39
γεια σου virgi! εσυ ποσα κουτια ειχες παρει?
ποσες μερες εκανες διεγερση? κ ποσες μοναδες?
ελπιζω να μη σε κουραζω με τις πολλες ερωτησεις!

γεια σου και σενα !!:p:p:p
εμενα μου ειχαν προτεινει απο το κεντρο να παρω 4 αλλα μου εδωσε η κυρια Τσ. 3 μονο, και αναγκαστηκα να ζητησω απο κοπελα του φορουμ να μου δωσει αλλο ενα !

Εκανα 300 μοναδες ημερισιως για 10 η 11 μερες ! Δεν θυμαμαι ακριβως !!!!

Παντως 13/9 ξεκινησα διεγερση κ 25/9 εκανα ωοληψια !!!!!!!!

Κατερίνα31
26-11-10, 13:43
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ'ΜΕΝΑ, ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΥΡΕΑΠΛΑΣΜΑ. ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΟΥΡΕΑΠΛΑΣΜΑ ΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ(ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ) ΕΙΧΑ ΑΝΓΧΟΘΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΙΣΥΧΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ ( ROULID 150mg) ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΟΧΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΩΝΤΟΣ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΕΙΘΗΣΑ ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ. (ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ PREGNYL) ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΗ!!!

Λιν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μου έφυγε ένα βάρος.εγώ τους έστειλα τις εξετάσεις με φαξ και περιμένω το γιατρο να με πάρει τηλ.

ΛΙΝ
26-11-10, 14:37
Λιν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μου έφυγε ένα βάρος.εγώ τους έστειλα τις εξετάσεις με φαξ και περιμένω το γιατρο να με πάρει τηλ.
ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

Κατερίνα31
26-11-10, 14:43
ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

Λιν μου σε ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα,να πάνε όλα καλά μην αγχώνεσαι πότε πας για χοριακή?

ΛΙΝ
26-11-10, 15:04
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΔΕΞΙΑ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ

marrilou9
26-11-10, 15:13
marilou ξεχνάω τώρα πόσες μονάδες, θα το δω και θα σου πω..Πάντως μου είπε η γιατρός ότι θέλω 5 κουτιά, άρα σίγουρα θα κάνω περισσότερες μονάδες από σενα. Λογικά θα ξεκινήσω πριν τα Χριστούγεννα τις ενέσεις, εσύ?

Μαλλον λιγο μετα τα χριστουγεννα θα ξεκινησω..
κοντα θα ειμαστε..

tzouka
26-11-10, 15:16
Κορίτσια,

δυστυχώς...απέτυχε και η 5η προσπάθεια...
είμαι πολύ χάλια, αλλά την παλεύω...
Ευχαριστώ για την συμπαράσταση...

Φιλιά
Τζούκα

marrilou9
26-11-10, 15:19

Κατερινα, καταρχην χρονια πολλα για χθες εστω κ λιγο καθυστερημενα..
οτι καλυτερο ευχομαι, να πανε ολα καλα!!!!
κ εγω χθες εστειλα τις εξετασεις με φαξ αλλα δεν με πηρε ο γιατρος,
μιλησα με την κων/να. να μας πεις οταν εχεις νεοτερα.

virgi σ ευχαριστω για την απαντηση.

marrilou9
26-11-10, 15:22
Κορίτσια,

Φιλιά
Τζούκα

Τζουκα λυπαμαι ειλικρινα.. μιλησες με το γιατρο, τι ειπε?
μακαρι να ναι το τελευταιο αρνητικο αποτελεσμα.
μην το βαζεις κατω, να το παλεψεις οσο μπορεις..
οτι χρειαστεις θα ειμαστε κοντα σου!

koumar
26-11-10, 16:14
tzouka tin epomeni tha petyxeis sigoura!etsi na skeftesai kai sinexise gera!!mia fili mou ekane didimakia me tin ekti!!!ypomoni xreiazetai kai oxi stenaxoria....!filia!!

candybaby
26-11-10, 16:18
Κορίτσια,

Φιλιά
Τζούκα

τζουκα μου λυπαμαι πολυ
ολες ξερουμε και ολες καταλαβαινουμε
κουραγιο και πιστη
ειμαστε εδω
η σκεψη μου κοντα σου
φιλια

kat_pms
26-11-10, 17:33
Κορίτσια,

Φιλιά
Τζούκα

Tzouka, υπομονή και κουράγιο! Και βέβαια δεν το βάζουμε κάτω!
Άλλωστε το καλό πράγμα αργεί!!! Θα έρθει κι εσένα το θαυματάκι σου, απλά σας παιδεύει λιγάκι! Η επόμενη θα είναι και η τυχερή!

ΛΙΝ
26-11-10, 18:24
Λιν μου σε ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα,να πάνε όλα καλά μην αγχώνεσαι πότε πας για χοριακή?
Κατερινακη για χοριακη θα παω την αλλα Παρασκευη.

αγγελικι
26-11-10, 18:46
ΤΖΟΥΚΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ...ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Η ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΩ ΤΑ ΣΙΚΛΑΚΟΥΡ ΑΛΛΑ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΗ...ΒΙΡΤΖΙΝΑΚΙ ΕΣΥ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝΕ?ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝΕ 90 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 65 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΥΧΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ.

kuriaki
26-11-10, 20:28
αγγελικούλα μου στον Πάντο πάντως, πάνω από 60 το θεωρούν οκ νομίζω. Εγώ έχω καιρό σταματήσει και τα σικλακούρ και τα ουτρο. δεν είναι και τραγική η τιμή της. Όντως όμως και να τα συνεχίζεις όσο τα χρειαζεσαι δεν πειράζει μην ανησυχείς.

Angel Gabriel
26-11-10, 21:36
Τζούκα μου εγώ απλά σου στέλνω μια αγκλίτσα...δεν θα σου πω κάτι....απλά αναρωτιόμουν και οι πέντε σου προσπάθειες είναι με τον Πάντο;

Χρόνια πολλά στις Κατερίνες έστω και καθυστερημένα, και αν έχουμε και καμιά Στελίτσα επίσης. Σας εύχομαι ότι επιθυμείτε από την ψυχή μου.

Candy μου τι κάνεις, είσαι καλύτερα;

Λινάκι μου εσύ, πως νιώθεις;

Μαριλού και yesiamtroubled, καλή σας επιτυχία όποτε και να ξεκινήσετε.

Οι υπόλοιπες εγκυούλες τι κάνουν;

Angel Gabriel
26-11-10, 21:40

έχετε υπόψιν σας πάντως κορίτσια ότι ο Πάντος γράφει πάντα περισσότερα κουτιά ενέσεις από ότι χρειαζόμαστε το έχω παρατηρήσει και παίζει κατά μέσο όρο σε δύο κουτιά παραπάνω.

Angel Gabriel
26-11-10, 21:42

Ρε κορίτσια αυτό το ουρεόπλασμα που φαίνεται; Με τι εξετάσεις εννοώ;

candybaby
26-11-10, 21:43
kaλησπερα και απο μενα
πηγα και γω για το τριπτυχο της γ χοριακης σημερα
η χοριακη ειναι σουπερ 3416 δεν μου ειπαν κατι για τα αλλα (ορμονες)σου λενε αν πεφτει η ανεβαινει μια ορμονη?γιατι την προηγουμενη μου αυξησαν τα σικλακουρ αυτη μονο η αλλαγη μου

Angel Gabriel
26-11-10, 21:44
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΔΕΞΙΑ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ
Λιν εγω τον έχω μόνιμα, μπορεί και να είναι έντερο, μην πανικοβάλεσαι. Πόσο εύχομαι να είσαι έγκυος!:razz:

candybaby
26-11-10, 21:53
Τζούκα μου εγώ απλά σου στέλνω μια αγκλίτσα...δεν θα σου πω κάτι....απλά αναρωτιόμουν και οι πέντε σου προσπάθειες είναι με τον Πάντο;
Χρόνια πολλά στις Κατερίνες έστω και καθυστερημένα, και αν έχουμε και καμιά Στελίτσα επίσης. Σας εύχομαι ότι επιθυμείτε από την ψυχή μου.

Καλησπερα αντζελινα
καλα ειμαι
υπνηλια εχω ξυπναω και σκεφτομαι ποτε θα παω για υπνο για πολυ υπνο μιλαμε
η ζαλαδα ζαλαδα
κατα τα αλλα καλα η χοριακη σουπερ
και την αλλη εβδομαδα θα παω να δουμε τα φασολακια

ξερει καμια αν πληρωνουμε τον 'Α υπερηχο εγκυμοσυνης?
η αν συνεχιζουμε να πληρωνουμε τους αλλους υπερυχους? η παμε σε πακετο οπως πριν?

Angel Gabriel
27-11-10, 00:08
candy baby κάνε υπομονή λένε πως μόλις μπείς στον 3ο μήνα τελειώνουν αυτά τα συμπτώματα, θα τα καταφέρεις τέλεια , είμαι σίγουρη, να είσαι καλά και να προσέχεις...;)

irene333
27-11-10, 09:43
Κορίτσια καλημέρα! κοιμάστε όλες ε!!! συγχαρητήρια στις κοπέλες με τις θετικές χοριακές!! ο θεούλης έκανε στο θαύμα του!
tzouka οτι και να πουμε ειλικρινά δεν θα απαλύνει τον πόνο σου..το περάσαμε όλες...απλά το αφήνεις πίσω και προχοράς μην τα βάζεις κάτω...και εγώ προσωπικά μετά απο περιπέτεια που πέρασα με κίνδυνο και τη ζωή μου ήρθα στον Πάντο (απο Κύπρο είμαι) και θα άρχιζα την προσπάθεια Δεκεμβριο αλλά τελικά επειδή βρήκαμε θυροειδή είπαμε να τον κατεβάσουμε πρώτα..

ξέρει κάποια απο εσάς τι χρειάζεται για αναθεώρηση τον φαρμάκων στο Δημόσιο;;; απλά πάμε εκει και το υπογράφουν;; Αν ξέρετε ......
Καλή μέρα σε όλες!!

panther2002
27-11-10, 10:00

Καλημέρα σε όλες!!!

Αngelaki μου, το ουρεόπλασμα φαίνεται καταρχήν στην καλλιέργεια κολπικού υγρού που θα κάνεις, πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία. Ελέγχουν αν υπάρχουν μικρόβια του τύπου μυκόπλασμα, ουρεόπλασμα, χλαμύδια.
Υπάρχει κ μια άλλη εξέταση που τη ζητά ο γιατρός αν υποψιαστεί κάτι ή αν υπάρχουν στο ιστορικό παλλινδρομες κυήσεις ή εξωμήτρια. Είναι η PCR με ιστό περιόδου που την κάνεις τη 2η - 3η του κυκλου. Ελπίζω να μην σε μπερδέψω περισσότερο...

Candybaby μου υπομονή τώρα μέχρι να δεις τα μωράκια σου στο υπέρηχο!! Τι όμορφες στιγμές!!! Μαγεία!! :p:p

Irene333 δυστυχώς δεν έχω βιβλιάριο δημοσίου και δεν γνωρίζω να σου απαντήσω!
Λιν μου, δεν νομίζω να είναι τίποτα ο πόνος στα πλευρά... Ισως από έντερο, όπως λέει κ η Angel Gabriel.

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι κ τόσο καλά. Είχα πολύ αίμα σαν περίοδο αυτές τις δύο μέρες με πόνο αριστερά. Πήγα τελικά στον Π.... και μου είπε ότι έχω δύο κύστες 4 εκ. και 3 εκ στην αριστερή ωοθήκη. Οπότε, δεν μπορώ να μπω ούτε σε αυτόν τον κύκλο στη διαδικασία...:sad::sad: Δεν γνωρίζει να μου πει πως προέκυψαν, ενώ πριν 1 μήνα δεν είχα τίποτα!! Μου είπε ότι συμβαίνουν κι αυτά...
Δύο πράγματα μπορουν να γίνουν: Η να γίνει παρακέντηση στις κύστες κ να προχωρήσω, ή να πάρω αντ/κα και μόλις απορροφηθούν να ξεκινήσω!!
θα με ξαναδεί μετά την κανονική περίοδο και εκεί θα αποφασίσει, γιατί θέλει να δει πως θα πάω αυτές τις μέρες. Απλως, μου είπε να προσέχω, να μη σηκώνω βάρος, να μη σκύβω, να είμαι ξαπλωμένη, γιατί είναι επικίνδυνο για να μην γίνει συστροφή της ωοθήκης...:-( Ε, ρε τι τραβάμε......
Αυτά τα νέα μου, την καλημέρα μου σε όλες!!:p
Σας φιλώ

panther2002
27-11-10, 10:05
Κορίτσια,

Φιλιά
Τζούκα

Τζούκα μου, δεν ξέρω τι να σου πω...
Είναι οι πιο δύσκολες, αυτές οι στιγμές... Το έχουμε περάσει και ξαναπεράσει, δυστυχώς οι περισσότερες, αν όχι όλες, εδώ... κ ξέρω ότι δεν υπάρχουν λόγια.
Πάρε το χρόνο σου... εμείς εδώ είμαστε μαζί σου, σύμμαχοι στην ανηφόρα!!!
Να'σαι καλά, η Παναγιά κοντά σου, κορίτσι μου.

ΛΙΝ
27-11-10, 11:32
ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΦΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΥΓΡΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΤΕΣΤ_ΠΑΠ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΕ ΒΡΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕ.

ΛΙΝ
27-11-10, 11:45
Λιν εγω τον έχω μόνιμα, μπορεί και να είναι έντερο, μην πανικοβάλεσαι. Πόσο εύχομαι να είσαι έγκυος!:razz:
ΑNGEL MOY MAKARI!!!!!!!!!!!

ΛΙΝ
27-11-10, 12:03

ΑΝGEL MOY KAΛΑ ΝΙΩΘΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΝΟ ΦΟΥΣΚΟΜΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΦΣΡΜΑΚΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΝΩΧΛΕΙΣΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙ. ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ? ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!

candybaby
27-11-10, 14:46
[

Candybaby μου υπομονή τώρα μέχρι να δεις τα μωράκια σου στο υπέρηχο!! Τι όμορφες στιγμές!!! Μαγεία!! :p:p

Δεν γνωρίζει να μου πει πως προέκυψαν, ενώ πριν 1 μήνα δεν είχα τίποτα!! Μου είπε ότι συμβαίνουν κι αυτά...
Δύο πράγματα μπορουν να γίνουν: Η να γίνει παρακέντηση στις κύστες κ να προχωρήσω, ή να πάρω αντ/κα και μόλις απορροφηθούν να ξεκινήσω!!
θα με ξαναδεί μετά την κανονική περίοδο και εκεί θα αποφασίσει, γιατί θέλει να δει πως θα πάω αυτές τις μέρες. Απλως, μου είπε να προσέχω, να μη σηκώνω βάρος, να μη σκύβω, να είμαι ξαπλωμένη, γιατί είναι επικίνδυνο για να μην γίνει συστροφή της ωοθήκης...

kalimera panther ιτσα
μην παθαινεις κατι
dont panic
αν δεν γινει αυτον υπομονη για τον επομενο και προπαντων πιστη
το ιδιο ειχα παθει και γω με φοβερους πονους ουτε και μενα ξεραν την αιτια η μια εσπασε με επαφη δεν με ειχαν ενημερωσει δεν ηξερα η αλλη πηρα χαπακια οτι σου ειπε ο γιατρος ξεκουραση οχι ορθοστασια οχι βαρη και μεις ειμαστε κοντα σου θα νικησουμε θα το δεις και γω μετραω τις μερες για το πρωτο μας βιντεο να δω τα φασολακια ο συζηγος θα χρειαστει υπογλοσιο αν ειναι πανω απο 2 εκεινος θελει η 2 η 4 στα αστεια παντα

panther2002
27-11-10, 14:55
[

kalimera panther ιτσα
μην παθαινεις κατι
dont panic
αν δεν γινει αυτον υπομονη για τον επομενο και προπαντων πιστη
το ιδιο ειχα παθει και γω με φοβερους πονους ουτε και μενα ξεραν την αιτια η μια εσπασε με επαφη δεν με ειχαν ενημερωσει δεν ηξερα η αλλη πηρα χαπακια οτι σου ειπε ο γιατρος ξεκουραση οχι ορθοστασια οχι βαρη και μεις ειμαστε κοντα σου θα νικησουμε θα το δεις και γω μετραω τις μερες για το πρωτο μας βιντεο να δω τα φασολακια ο συζηγος θα χρειαστει υπογλοσιο αν ειναι πανω απο 2 εκεινος θελει η 2 η 4 στα αστεια παντα

Candybaby, το πιστεύεις ότι ήμουν μια χαρά πριν πάω?? Με άγχωσε ένας γιατρός που με είδε πριν τον Π.... Αρχισε να μου λέει για συστροφή της ωοθήκης, και να προσέχω να μην χάσουμε την ωοθήκη, και μόλις δω πολύ αίμα ή αρχίσω να πονάω πολύ, να πάω κατευθείαν, για να μην πάθω περιτονίτιδα και διάφορα τέτοια!:( Κ με έπιασε πανικός! Φοβάμαι να κάνω δουλειές, φοβάμαι να κινηθώ, με άγχωσε ο βλάκας!:confused::confused:
Αλήθεια, όταν σου έσπασε η μία κύστη που δεν το ήξερες, έκανες χειρουργείο??
Τι είναι τελικά καλύτερο? Να πάρω τα χαπάκια για 2-3-4 μήνες ή κάνω παρακέντηση? Ο Π..... δεν μου έχει απαντήσει ακόμα, πάνω σ' αυτό!
Πειτε μου, όμως, κι εσείς τη γνώμη σας!

candybaby
27-11-10, 16:25
Candybaby, το πιστεύεις ότι ήμουν μια χαρά πριν πάω?? Με άγχωσε ένας γιατρός που με είδε πριν τον Π.... Αρχισε να μου λέει για συστροφή της ωοθήκης, και να προσέχω να μην χάσουμε την ωοθήκη, και μόλις δω πολύ αίμα ή αρχίσω να πονάω πολύ, να πάω κατευθείαν, για να μην πάθω περιτονίτιδα και διάφορα τέτοια!:( Κ με έπιασε πανικός! Φοβάμαι να κάνω δουλειές, φοβάμαι να κινηθώ, με άγχωσε ο βλάκας!:confused::confused:
Αλήθεια, όταν σου έσπασε η μία κύστη που δεν το ήξερες, έκανες χειρουργείο??
Τι είναι τελικά καλύτερο? Να πάρω τα χαπάκια για 2-3-4 μήνες ή κάνω παρακέντηση? Ο Π..... δεν μου έχει απαντήσει ακόμα, πάνω σ' αυτό!
Πειτε μου, όμως, κι εσείς τη γνώμη σας!

πανθηρητσα μου καταρχην ηρεμησε και μην σε πιανει πανικος και ανχος αν δεν προχωρησεις αυτον τον μηνα θα πας τον επομενο σημασια ειναι το σωμα σου και η διαθεση σου να ειναι στο οσο καλυτερα θετικο γινεται και ας πας και λιγο μακρυτερα. η ταπεινη μου γνωμη ειναι να μην κουραζεσαι αυτον τον καιρο και οχι βαριες δουλειεες και ξεκουραση, οι δουλειες μπορουν να περιμενουν καλη η εργασιοθεραπεια αλλα με μετρο μεχρι να δεις τι ειναι να γινει.οσο για μενα που ρωτας η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη εγω πηγα αφου εσπασε και εκει ειδαμε την δευτερη και υποθεσαμε 'η με ευρηματα ειδαμε οτι υπρχε και πρωτη και πηρα χαπακια μετα οχι δεν εκανα χειρουργειο εσυ να προσεχεις να κανεις υπομονη λιγες μερες μεινανε( δεν εισαι δα αδιαθετη και 10 μερες) και να ακολουθησεις πιστα οτι σου πει ο γιατρος αυτος ξερει και θελει το καλυτερο για σενα ειμαστε εδω οκ?

panther2002
27-11-10, 17:21
πανθηρητσα μου καταρχην ηρεμησε και μην σε πιανει πανικος και ανχος αν δεν προχωρησεις αυτον τον μηνα θα πας τον επομενο σημασια ειναι το σωμα σου και η διαθεση σου να ειναι στο οσο καλυτερα θετικο γινεται και ας πας και λιγο μακρυτερα. η ταπεινη μου γνωμη ειναι να μην κουραζεσαι αυτον τον καιρο και οχι βαριες δουλειεες και ξεκουραση, οι δουλειες μπορουν να περιμενουν καλη η εργασιοθεραπεια αλλα με μετρο μεχρι να δεις τι ειναι να γινει.οσο για μενα που ρωτας η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη εγω πηγα αφου εσπασε και εκει ειδαμε την δευτερη και υποθεσαμε 'η με ευρηματα ειδαμε οτι υπρχε και πρωτη και πηρα χαπακια μετα οχι δεν εκανα χειρουργειο εσυ να προσεχεις να κανεις υπομονη λιγες μερες μεινανε( δεν εισαι δα αδιαθετη και 10 μερες) και να ακολουθησεις πιστα οτι σου πει ο γιατρος αυτος ξερει και θελει το καλυτερο για σενα ειμαστε εδω οκ?

Δεν είμαι αγχωμένη επειδή δεν θα κάνω εξωσωματική σ' αυτόν τον κύκλο. Ουτως ή άλλως για τον επόμενο πηγαίναμε! Δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι ότι έχω αιμορραγία (είναι η 24η μέρα) κ πόνο αρκετό, και μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν είναι από την κύστη ή περίοδος. Αυτό θα φανεί τις επόμενες μέρες... Και απλώς έχω αγωνία... Τέλος πάντων! Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες!
Εσύ, κοίτα να ξεκουράζεσαι, όσο μπορείς, να δειτε τα μωράκια σας την άλλη εβδομάδα! Λες να'ναι πάνω από δύο??? χαχαχα Ε, ρε γλέντια!!!!! :p:pΘα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Να μας δίνεις ελπίδες!!!
φιλιά

yesiamtroubled
27-11-10, 17:34
tzouka γλυκιά μου, λυπήθηκα πολύ.. Τι γκαντεμιά ρε γμτ... Ψηλά το κεφάλι, δυστυχώς σε εμάς έχει τύχει αυτό το πικρό λαχείο, αλλά θα το παλέψουμε. Σίγουρα θα γίνουμε όλες μάνες, μας το χρωστάει ο Θεός άλλωστε... Τι σου είπαν από το κέντρο?

virgi
27-11-10, 18:06
Tzouka μου λυπαμαια ειλικρινα ομως οι πιο πολλες εδω εχουμε αποτυχιες .... και σε καταλαβαινουμε!

εγω προσωπικα σου διαβεβαιωνω οτι τωρα θα κλαψεις θα ξεσπασεις αλλα σε λιγο θ αβγει παλι ενας ομορφος ηλιος και για σενα που θα σε κανει να ξεχασεις τις οσες αποτυχιες κ να θες να προχωρησεις παρακατω !

Σου υπογραφω πως οσα και αν περναμε αξιζει ν απαλευουμε !
Μην το βαλεις κατω !

Αγγελικουλα μου ακομα παιδευεσαι με μετρησεις βρε ?
Δε νομιζω πως υπαρχει λογος πραγματικα !
Εγω εκανα μονο 2 μετρησεις σε προγεστερονη η οποια την τελευταια φορα ηταν 70 και κατι!

Συνεχιζω και παιρνω ουτροτζεσταν χωρις εννοειται να μετριεμαι !
Θα τα σταματησω περιπου στην αυχενικη !

mrt
27-11-10, 19:47
Tzoyka οτι και να πω κοριτσι μου ξερω πως δεν θα απαλυνει τον πονο σου.. ενα μονο θα σου πω "ο χρονο ειναι ο καλυτερος γιατρος" ..παρε λοιπον χρονο και ξεκουρασου κ γινε δυνατη για την επομενη προσπαθεια κοπελα μου ..

έχω δύο κύστες 4 εκ. και 3 εκ στην αριστερή ωοθήκη. Οπότε, δεν μπορώ να μπω ούτε σε αυτόν τον κύκλο στη διαδικασία...:sad::sad: Δεν γνωρίζει να μου πει πως προέκυψαν, ενώ πριν 1 μήνα δεν είχα τίποτα!! Μου είπε ότι συμβαίνουν κι αυτά...
θα με ξαναδεί μετά την κανονική περίοδο και εκεί θα αποφασίσει, γιατί θέλει να δει πως θα πάω αυτές τις μέρες. Απλως, μου είπε να προσέχω, να μη σηκώνω βάρος, να μη σκύβω, να είμαι ξαπλωμένη, γιατί είναι επικίνδυνο για να μην γίνει συστροφή της ωοθήκης...:-( Ε, ρε τι τραβάμε......
Αυτά τα νέα μου, την καλημέρα μου σε όλες!!:p
Σας φιλώ

Λοιπον Πανθηριτσα μου ακου σε με προσεκτικα .. γιατι οι γιατροι μονο να φοβιζουν ξερουν..
Οι κυστες ειναι ωαρια που δεν ωριμασαν κια δεν εσπασαν.Μεγαλωσαν και εγιναν κυστικα ωοθυλακια.. Λοιπον αυτα μερα με την ημερα λογικα μικραινουν μεχρι να φυγουν τελειως..
εγω ειχα ενα στην αρ.ωοθηκη πριν 2 μηνες αλλα ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ!! ηταν 8 εκ !!!
επαθα πανικο , με πανικοβαλλε και ο γιατρος "μην σπασει , μην σηκωνω βαρη κτλ" ..Τελικα δεν ηταν για πανικο βρε κοριτσια.. πηγαινα καθε 3 ημερες κ μου εκανε υπερηχο.Η διαφορα ηταν τεραστια .. μικραινε συνεχεια μεχρι που εκανε κ ωορρηξια και εφυγε.. απλα δεν σηκωνα βαρη και δεν εσκυβα πολυ εντονα.. αα κ προσεχα στις επαφες..αυτο.
μου ειχε πει κ μενα για αντισυλ. αλλα αφου ειδαμε οτι εφευγε δεν χρειαστηκε.Οσο για την αναρροφηση ειμαι κατα γιατι απο την στιγμη που μπορει να φυγει μονο του γιατι να παρεμβεις? απλα κ μονο για να ξεκινησεις σε αυτον τον κυκλο?
εγω θα προτεινα να πας σε 4-5 μερες ξανα για υπερηχο να δεις αν μικραινουν..

ΛΙΝ
27-11-10, 19:47
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΩ ΑΝΓΧΟΘΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΧΩ 37 ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΟ :-( MHΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ PREGNYL? ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΕΣΑΣ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΜΠΟΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΜΟΝΟ. ΦΙΛΑΚΙΑ!

Κατερίνα31
28-11-10, 05:33
marrilou εγώ έστειλα τα φαξ την παρασκευή και μίλησα με την χριστίνα η οποια μου είπε ότι ο γιατρός θα με πάρει απο βδομάδα τηλέφωνο.αρα κάθομαι και περιμένω.μόλις έχω νέα θα σου πω.

λιν νομίζω από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι είναι φυσιολογικό να κάνεις λίγο πυρετό.μην αγχωνεσαι.να δεις που όλα καλά θα πάνε.

τζούκα μου λυπάμαι ειλικρινά.κάνε κουράγιο και μην το βαζεις κάτω.

panther2002
28-11-10, 05:34
Λοιπον Πανθηριτσα μου ακου σε με προσεκτικα .. γιατι οι γιατροι μονο να φοβιζουν ξερουν..
Οι κυστες ειναι ωαρια που δεν ωριμασαν κια δεν εσπασαν.Μεγαλωσαν και εγιναν κυστικα ωοθυλακια.. Λοιπον αυτα μερα με την ημερα λογικα μικραινουν μεχρι να φυγουν τελειως..
εγω ειχα ενα στην αρ.ωοθηκη πριν 2 μηνες αλλα ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ!! ηταν 8 εκ !!!
επαθα πανικο , με πανικοβαλλε και ο γιατρος "μην σπασει , μην σηκωνω βαρη κτλ" ..Τελικα δεν ηταν για πανικο βρε κοριτσια.. πηγαινα καθε 3 ημερες κ μου εκανε υπερηχο.Η διαφορα ηταν τεραστια .. μικραινε συνεχεια μεχρι που εκανε κ ωορρηξια και εφυγε.. απλα δεν σηκωνα βαρη και δεν εσκυβα πολυ εντονα.. αα κ προσεχα στις επαφες..αυτο.
μου ειχε πει κ μενα για αντισυλ. αλλα αφου ειδαμε οτι εφευγε δεν χρειαστηκε.Οσο για την αναρροφηση ειμαι κατα γιατι απο την στιγμη που μπορει να φυγει μονο του γιατι να παρεμβεις? απλα κ μονο για να ξεκινησεις σε αυτον τον κυκλο?
εγω θα προτεινα να πας σε 4-5 μερες ξανα για υπερηχο να δεις αν μικραινουν..

Mrt μου, χίλια ευχαριστώ, κορίτσι μου!!!
Ναι, όντως, με άγχωσε πιο πολύ η συμπεριφορά του γιατρού που με είδε πριν τον Π..... Και ήταν κάθετος για αντισ/κα ή παρακέντηση, (ούτως ή άλλως δεν προλαβαίναμε σ' αυτόν τον κύκλο, λόγω θρομβοφιλίας, εκείνοι το είπαν αρχικά), ενώ ο Π..... μετά, μου είπε να το δούμε και την επόμενη εβδομάδα και μετά να αποφασίσουμε! Κι εγώ έτσι πιστεύω μωρέ. Οτι θα φύγουν μόνες τους.
Σε ευχαριστώ πολύ, με ξεάγχωσες!! Να'σαι καλά!!!:):)

mrt
28-11-10, 07:13
Mrt μου, χίλια ευχαριστώ, κορίτσι μου!!!
Ναι, όντως, με άγχωσε πιο πολύ η συμπεριφορά του γιατρού που με είδε πριν τον Π..... Και ήταν κάθετος για αντισ/κα ή παρακέντηση, (ούτως ή άλλως δεν προλαβαίναμε σ' αυτόν τον κύκλο, λόγω θρομβοφιλίας, εκείνοι το είπαν αρχικά), ενώ ο Π..... μετά, μου είπε να το δούμε και την επόμενη εβδομάδα και μετά να αποφασίσουμε! Κι εγώ έτσι πιστεύω μωρέ. Οτι θα φύγουν μόνες τους.
Σε ευχαριστώ πολύ, με ξεάγχωσες!! Να'σαι καλά!!!:):)

τιποτα κοπελα μου!! γι αυτο ειμαστε εδω.. για να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας και να βοηθαμε η μια την αλλη. ετσι το βλεπω..
οτι αλλο χρειαστεις ξερεις.. εδω ειμαι !!

φιλακια πολλα πολλα

marrilou9
28-11-10, 07:29
Kαλημερα σας!!!!!
Πως ειστε?? Ευχομαι να ειστε καλα κ να εχετε μια ομορφη Κυριακη!!!!

Καλε τι ωρα ξυπνησατε???????:confused:

αγγελικι
28-11-10, 20:21
Tzouka μου λυπαμαια ειλικρινα ομως οι πιο πολλες εδω εχουμε αποτυχιες .... και σε καταλαβαινουμε!

εγω προσωπικα σου διαβεβαιωνω οτι τωρα θα κλαψεις θα ξεσπασεις αλλα σε λιγο θ αβγει παλι ενας ομορφος ηλιος και για σενα που θα σε κανει να ξεχασεις τις οσες αποτυχιες κ να θες να προχωρησεις παρακατω !

Σου υπογραφω πως οσα και αν περναμε αξιζει ν απαλευουμε !
Μην το βαλεις κατω !

Αγγελικουλα μου ακομα παιδευεσαι με μετρησεις βρε ?
Δε νομιζω πως υπαρχει λογος πραγματικα !
Εγω εκανα μονο 2 μετρησεις σε προγεστερονη η οποια την τελευταια φορα ηταν 70 και κατι!

Συνεχιζω και παιρνω ουτροτζεσταν χωρις εννοειται να μετριεμαι !
Θα τα σταματησω περιπου στην αυχενικη !

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΡΙΞΑ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΑΙ ΒΡΕ ΒΙΡΤΖΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ.ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ...ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΓΩ ΕΧΩ 10 ΔΕΚΕΜΒ.ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ..ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΛΑ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΟΡΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΕΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ...:???:

virgi
29-11-10, 06:14
Kαλημερα !!! Κ καλη εβδομαδα να εχουμε!

Αγγελικουλα μου μην φοβασι τιποτα απο τη στιγμη που παιρνεις προγεστερονη οση και να ειναι..δε νομιζω οτι μπορει να γινει κατι κακο !

Εισαι 10 εβδομαδων........ειμαστε ενα βημα πριν φυγει το δυσκολο τριμηνο......γι αυτο μη σκας με την προγεστερονη σου !

Κ γι αμενα κακως σου κανει μετρηση γιατι ολα αυτα αγχωνουν !
Εγω καποια στιγμη που ειχα κατι συσπασουλες....τον πηρα τηλεφωνο και μου αυξησε κατα 3 τα ουτρο ! Τον ρωτησα να παω για μετρηση? Κ μου λεει δεν υπαρχει λογος, !
Εμενα με νοιαζει ο υπερηχος !

Οποτε χαλαρωσε και απολαυσε !!!!

Κατα τα αλλα ειμαι χαλια χαλια χαλια !!!
Ολο εξαγωγες ...γκρρρρρρ.....

Φιλακια σε ολες !!!
Περιμενουμε καποια χοριακουλα??? Αν ναι καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kuriaki
29-11-10, 10:08
Κορίτσια γεια σας και από μένα! Αγγελική μου, μου τα σταμάτησαν αρκετά νωρίς αλλά σταδιακά γιατί παραήταν υψηλές οι ορμόνες μου. Ένας αιματολόγος που είχε δει τις τιμές μου, μου είχε πει ότι δεν χρειαζόταν να τα παίρνω ούτε για αυτό το λίγο...
Εγώ προχτές έκανα λίγο εμετό πρώτη φορά... Γενικά πάντως δεν έχω συμπτώματα. Οι βαριές μυρωδιές μόνο με τρελαίνουν και προχτές που έκανα εμετό ήταν γιατί μύρισα τσιγάρο. Αυτό είναι το χειρότερό μου...
Εγώ λίγο πριν τα Χριστούγεννα για αυχενική. Λες να δουν το φύλο? Καλή επιτυχία εύχομαι και στις δυο σας!

ΛΙΝ
29-11-10, 11:29
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!! ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΟ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ, ΤΑ ΦΑΡΜΑΤΑ ΜΠΩΡΗ ΝΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ? ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΩ.

αγγελικι
29-11-10, 12:53
ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΜΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΔΙΕΡΓΕΣΗΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ 20% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 8 ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΑ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΛΕΝΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΥΡΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ...

candybaby
29-11-10, 13:30
καλημερα και απο μενα εγω δοξα το θεο αν και δεν ξερω αν ειναι πολυ νωρις μονο το θεμα με τις μυρωδιες εχω κατατα αλλαμονο ζαλαδες και ολη την ωρα πειναααω αλλα απο εξωσεις και αναταραξεις ουτε λογος θα παω για α υπερηχο την παρασκευη και ορμονες ειχα ξαναρωτησει και απαντηση δεν πηρα τον πρωτο υπερηχο τον πληρωνουμε αν ναι ποσο?πως και δεν συνεχιζει το σχημα να πληρωνουμε μονο μικροβιολογικες?ξερει καποια? με τα φαρμακα συνεχιζω ακαθεκτη δεν ξερω ποτε θα σταματησω

ΛΙΝ
29-11-10, 16:01
ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΜΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΔΙΕΡΓΕΣΗΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ 20% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 8 ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΑ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΛΕΝΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΥΡΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ...
ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΘΑ ΠΡΩΣΠΑΘΕΙΣΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΑΝΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΗΣ. ΕΥΧΟΜΕ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΕΡΟ!!!! ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΗΔΕΡΕΝΙΟ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ!

kuriaki
29-11-10, 19:07
candy κάθε υπέρηχος στο Γέννεσις κοστίζει 120. Αρκετά ακριβά... Αλλά εγώ δεν έχω αλλο γυναικολόγο και επειδή έχω και δίδυμα και έχουν εμπειρία στις δίδυμες κυήσεις συνεχίζω εκεί...

αγγελικι
29-11-10, 20:20
ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ Π.Μ

luck
29-11-10, 20:44
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.
ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΜΑΙ 37 ΕΤΩΝ,ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ.ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ [ 9/2008 ] ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΟΚΟΛΑΤΟΕΙΔΟΥΣ ΚΥΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΩΟΘΗΚΗ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΜΕΝΩ. ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕ SERPAFAR ΤΟ [ 3/2009 ] ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΡΟΠΟ , ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝΕΜΒΡΥΙΚΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΞΕΣΗ. Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΥΨΗΛΟ [CA] ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 ΣΥΝΗΘΩΣ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ GEN....IS ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ Κ. ΠΑ...ΤΟ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ [ ΜΙΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ] ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΣΤΙΩΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΗ 2010.ΑΥΤΑ ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ :D :D :D

LUCK

yesiamtroubled
29-11-10, 21:15
luck, καλωσήρθες!
Σου είπε ο γιατρός ότι υπάρχει θέμα ενδομητρίωσης και ότι γι'αυτό δεν πέτυχαν οι δύο προσπάθειές σου? Ολες οι άλλες σου εξετάσεις είναι εντάξει?

candybaby
29-11-10, 21:24
candy κάθε υπέρηχος στο Γέννεσις κοστίζει 120. Αρκετά ακριβά... Αλλά εγώ δεν έχω αλλο γυναικολόγο και επειδή έχω και δίδυμα και έχουν εμπειρία στις δίδυμες κυήσεις συνεχίζω εκεί...

kuriaki ευχαριστω για την πληροφορια μια απ τα ιδια ειμαι και γω δεν εχω εξω γυναικολογο πρωτον και δευτερον μαλλον να δωσει ο θεος μιλαμε για διδυμα και πανω γιατι ειχα υψηλες χοριακες και οχι δεν εχω κανει υπερηχο γι αυτο λεμε πρωτα ο θεος θα παω την πεμπτη για πρωτο υπερηχο και βλεπουμε τι θα δουμε

luck
29-11-10, 21:32
ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΒΡΗΚΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΧΙ. ΔΙΟΤΙ ΤΟ [CA] MOY EINAI 30 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΣΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΤΗΣ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ [ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ] ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ

ΦΙΛΙΑ
LUCK ;)

marrilou9
29-11-10, 21:45
Καλησπερα σας!!
Luck καλη επιτυχια να εχεις απο δω κ περα σε οτι κ αν αποφασισεις να κανεις.
Αυτο για το CA που γραφεις εννοεις CA 125? εμενα ηταν 15 περιπου.
Υπαρχει περιπτωση η εξωσωματικη να αποτυχει απο την ενδρομητριωση?
δεν το εχω ξανακουσει. εγω ηθελα να κανω λαπαροσκοπηση κ δεν με αφησε ο γιατρος μου. μου ειπε αντι γι αυτο να παω κατευθειαν σε εξωσωματικη κ
να μην ταλαιπωρουμαι. ασε κου κοστιζει 4000Ε, οσο κ η εξωσωματικη δηλ.
Πολλα φιλακια κ στα υπολοιπα κοριτσια!!!!

luck
29-11-10, 21:59
Καλησπερα σας!!
Luck καλη επιτυχια να εχεις απο δω κ περα σε οτι κ αν αποφασισεις να κανεις.
Αυτο για το CA που γραφεις εννοεις CA 125? εμενα ηταν 15 περιπου.
Υπαρχει περιπτωση η εξωσωματικη να αποτυχει απο την ενδρομητριωση?
δεν το εχω ξανακουσει. εγω ηθελα να κανω λαπαροσκοπηση κ δεν με αφησε ο γιατρος μου. μου ειπε αντι γι αυτο να παω κατευθειαν σε εξωσωματικη κ
να μην ταλαιπωρουμαι. ασε κου κοστιζει 4000Ε, οσο κ η εξωσωματικη δηλ.
Πολλα φιλακια κ στα υπολοιπα κοριτσια!!!!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ marrilou9
ΝΑΙ ΤΟ CA-125 ΕΝΝΟΩ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10 ΜΟΝΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΤΙΜΗ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΣΤΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΤΡΟΠΙΑΣΗ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 15.ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΣΑΙ?ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ?

marrilou9
29-11-10, 22:05
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ marrilou9
ΝΑΙ ΤΟ CA-125 ΕΝΝΟΩ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10 ΜΟΝΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΤΙΜΗ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΣΤΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΤΡΟΠΙΑΣΗ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 15.ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΣΑΙ?ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ?

Eκανα 2 φορες, τη μια 12 κ την αλλη 15.
Τον γεναρη θα κανω την 1η μου εξωσωματικη με τον παντο..
5 σπερματεγχυσεις εχω κανει συνολικα.

marrilou9
29-11-10, 22:09
το χαρτι απο το εργαστηριο παντως γραφει οτι φυσιολογικη τιμη ειναι
καθε τιμη μικροτερη απο 35.
υπαρχει περιπτωση η ενδομητριωση να επηρεασει το αποτελεσμα
της εξωσωματικης? εσυ δεν εισαι στο γεννεσις?

luck
29-11-10, 22:16
Eκανα 2 φορες, τη μια 12 κ την αλλη 15.
Τον γεναρη θα κανω την 1η μου εξωσωματικη με τον παντο..
5 στερματεγχυσεις εχω κανει συνολικα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ

luck
29-11-10, 22:30
το χαρτι απο το εργαστηριο παντως γραφει οτι φυσιολογικη τιμη ειναι
καθε τιμη μικροτερη απο 35.
υπαρχει περιπτωση η ενδομητριωση να επηρεασει το αποτελεσμα
της εξωσωματικης? εσυ δεν εισαι στο γεννεσις?

ΝΑΙ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΕΙΜΑΙ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ 0-30 ΚΑΙ ΑΠΟ 0-40 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 32. ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑ..ΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ.ΑΥΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ.

αγγελικι
29-11-10, 23:37
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΥΠΕΡΥΧΩΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΝΕΣΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΚΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΩ 3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ??????ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΝ ΘΕΛΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ......ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΡΘΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑΖΑΚΙΑ ΕΒΑΖΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΚΑΛΕ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΤΙ ΚΑΙ ΓΑΜΠΑ ΚΑΙ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΕΓΧΡΩΜΟ ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!!!

virgi
30-11-10, 09:09
Εγχρωμο?? Απο τωρα ? Αχ λιωνω !! τι καλα Αγγελικουλα ! Συγχαρητηρια κουκλα μου !
Εγω περιμενω την αυχενικη στις 11 του μηνα ! Πως κ πως !!!!

Luck καλως ηρθες κοπελα μου και καλη επιτυχια στην επομενη προσπαθεια σου !!!!!!

Κατερίνα31
30-11-10, 09:29
Καλημέρα κορίτσια!!!!
Αγγελική μου πολύ χαίρομαι για σένα!!

Luck καλη τύχη σου εύχομαι.

marrilou τί έγινε?σε πηρε ο γιατρός??εμένα δεν με έχει πάρει ακόμα.

kuriaki
30-11-10, 09:32
Αχ αγγελική μου έχεις δίκιο, αλλά νομίζεις δεν θα στα βάλει αυτά στο συνολικό λογαριασμό? Ποιος βλέπει και εξετάζει τζάμπα? Μπορεί να παίρνει πολλά στον τοκετό και να ισοφαρίζει εκεί... Τελοσπάντων σου απάντησα, το Γέννεσις είναι το πιο ακριβό κέντρο που υπάρχει και το ξέραμε απ την αρχή...
Κάντυ σου εύχομαι να έχεις στην κοιλίτσα όσα μωράκια επιθυμείς. Εγώ έκανα έναν υπέρηχο 10 μέρες μετά την επανάληψη της τρίτης χοριακής που είδα 2 σακους (τότε νόμιζα ότι ήταν 2 έμβρυα). Μετά στην 6η εβδομάδα όπου είδαμε 2κουκίδες (τα έμβρυα) μέσα σε 2 σακουλάκια και στην 8η εβδομάδα επιτέλους μωράκια σχηματισμένα! Μετά την 8η μου είπαν κατευθείαν 12η εβδ για αυχενική... Κάπως έτσι είναι η σειρά...
Πολλα φιλιά και καλή συνέχεια!

ΛΙΝ
30-11-10, 11:28
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 11η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΗ Η΄ ΚΑΚΟ?

αγγελικι
30-11-10, 11:48
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΑΝΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΔΙΚΛΙΝΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ...ΛΙΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΚΕΧΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!!!!!!!!!!ΒΙΡΤΖΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΕΓΧΡΩΜΩ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΣΕ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΕΓΧΡΩΜΟ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΚΑΛΕ ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΤΙ ΚΑΙ ΓΑΜΠΑ ΚΑΙ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙΑ.......ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ....ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΧΩ 10 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ...

candybaby
30-11-10, 16:32
Κάντυ σου εύχομαι να έχεις στην κοιλίτσα όσα μωράκια επιθυμείς. Εγώ έκανα έναν υπέρηχο 10 μέρες μετά την επανάληψη της τρίτης χοριακής που είδα 2 σακους (τότε νόμιζα ότι ήταν 2 έμβρυα). Μετά στην 6η εβδομάδα όπου είδαμε 2κουκίδες (τα έμβρυα) μέσα σε 2 σακουλάκια και στην 8η εβδομάδα επιτέλους μωράκια σχηματισμένα! Μετά την 8η μου είπαν κατευθείαν 12η εβδ για αυχενική... Κάπως έτσι είναι η σειρά...
Πολλα φιλιά και καλή συνέχεια![/QUOTE]
κυριακη σ ευαριστω πολυ εισαι πολυυυ κατατοπιστικη
εγω θα παω μολις στην 6η μερα μετα την 3 χοριακη εκανα γ χοριακη στης 26/11 και παω για υπερηχο 2/11 λυσε μου αλλη μια αποριΑ οι 2 σακκοι δεν δηλωνουν και 2 εμβρυα? πως μπορει σε μας τουλαχιστον αργοτερα να φανει να υπαρχει σε ενα σακκο 2 εμβρυα? στον υπερηχο δεν σου λενε κατι? καποιος? η περιμενουν και αυτοι τον επομενο υπερηχο για να ξεκαθαρισει και να σου πουν? ο Π..ς κανει παντα τον πρωτο υπερηχο? ισχυει?

luck
01-12-10, 15:57
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 11η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΗ Η΄ ΚΑΚΟ?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΙΝ.
ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ , ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΙΚΙΛΟΥΝΕ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ.

LUCK :wink:

ΛΙΝ
01-12-10, 17:37
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΙΝ.
ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ , ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΙΚΙΛΟΥΝΕ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ.

LUCK :wink:
KAΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΟΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΦΑΣΗ ΒΡΗΣΚΕΣΑΙ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ, ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ.

yesiamtroubled
01-12-10, 19:38
γειά σας κορίτσια μου και καλό μήνα!!!

Θέλω τη βοήθειά σας (και πάλι!).. Αύριο πρέπει να πάω να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του νοσοκομείου Γεννηματάς, αλλά κάτι έγινε με την κωλοδουλειά και δεν μπορώ να πάω η ίδια... Μπορεί να πάει η μαμά μου? Θα της τα δώσουν τα φάρμακα ή πρέπει να πάω αυτοπροσώπως??????

Σας φιλώ όλες!

mrt
02-12-10, 08:30
καλημερα.. θα της τα δωσουν..
εμενα ειχε παει ο θειος μου και τα πειρε..

yesiamtroubled
02-12-10, 09:17
καλημερα.. θα της τα δωσουν..
εμενα ειχε παει ο θειος μου και τα πειρε..

Ευχαριστώ γλυκιά μου για την απάντηση! Εσύ τι γίνεσαι?
Καλημέρα!:p

virgi
02-12-10, 09:22
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΑΝΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΔΙΚΛΙΝΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ...ΛΙΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΚΕΧΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!!!!!!!!!!ΒΙΡΤΖΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΕΓΧΡΩΜΩ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΣΕ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΕΓΧΡΩΜΟ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΚΑΛΕ ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΤΙ ΚΑΙ ΓΑΜΠΑ ΚΑΙ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙΑ.......ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ....ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΧΩ 10 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ...

Απιστευτο Αγγελικουλα μου...... θα ζητησω και γω στο γιατρο να μου το κανει...αλλα επειδη εργαζεται κ στη διαγνωση εκει θα μου κανει την αυχενικη κ δεν ξερω αν ειναι τοσο μπροστα οι υπερηχοι τους !!!:?
Θα δουμε !!!!

Αγωνιω να φτασω στην αυχενικη!!!!

Την Καλημερα μου σε ολα τα κοριτσια της παραιας !!!!!!!!!!:p

ΛΙΝ
02-12-10, 10:46
καλημερα!! αυριο θα παω για τη β χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 100??

enio
02-12-10, 11:12
καλημερα!! αυριο θα παω για τη β χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 100??

ευχομαι ολοψυχα να σου ειναι ολα τελεια και χοριακη να ειναι τεραστια...!

αγγελικι
02-12-10, 12:50
λινακι καλημερα εγω ξεκινησα με 68 χοριακη και αλλα κοριτσια που εχω διαβασει ξεκινησαν και με 35 γι αυτο μην αγχωνεσαι...βιρτζινακι καλημερα ναι αν το εχει θα το δεισ και θα τρελαθεισ!!!!!!!!ειναι απιστευτο συναισθημα!!!!φιλια και την καλημερα μου σε ολεσ

ΛΙΝ
02-12-10, 13:07
λινακι καλημερα εγω ξεκινησα με 68 χοριακη και αλλα κοριτσια που εχω διαβασει ξεκινησαν και με 35 γι αυτο μην αγχωνεσαι...βιρτζινακι καλημερα ναι αν το εχει θα το δεισ και θα τρελαθεισ!!!!!!!!ειναι απιστευτο συναισθημα!!!!φιλια και την καλημερα μου σε ολεσ
Αγγελικουλα σε ευχαριστω πολυ!! για την πληροφορια. φιλακια!!

ioanna81
02-12-10, 13:08
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Οταν κανατε την ωοληψια ειχατε μετα πονους? δεν ξερω αν εχει γραφτει καπου αλλου τετοιο θεμα και συγνωμη αν ειναι λιγο ασχετο

ΛΙΝ
02-12-10, 13:12
πριν την χοριακη ειχες καποια συμπτωματα?? π.χ ζαλαδες, εμμετους η΄ κατι αλλο??

ΛΙΝ
02-12-10, 13:21
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Οταν κανατε την ωοληψια ειχατε μετα πονους? δεν ξερω αν εχει γραφτει καπου αλλου τετοιο θεμα και συγνωμη αν ειναι λιγο ασχετο
ioanna τωρα προσφατα που εκανα δεν ειχα καθολου πονους της αλλες φορες ειχα ηπιους. σου εδωσε και αντιβιωση?

ioanna81
02-12-10, 13:27
ioanna τωρα προσφατα που εκανα δεν ειχα καθολου πονους της αλλες φορες ειχα ηπιους. σου εδωσε και αντιβιωση?

να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι για αντιβιωση γιατι εχουν περασει καποια χρονια αλλα θυμαμαι οτι την πρωτη μερα ποναγα πολυ σε σημειο να μην μπορω να περπατησω και τις επομενες μερες ποναγα λιγο οταν καθομουνα στην αριστερη ωοθηκη ή οταν εκανα αποτομη κινηση

ΛΙΝ
02-12-10, 13:43
να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι για αντιβιωση γιατι εχουν περασει καποια χρονια αλλα θυμαμαι οτι την πρωτη μερα ποναγα πολυ σε σημειο να μην μπορω να περπατησω και τις επομενες μερες ποναγα λιγο οταν καθομουνα στην αριστερη ωοθηκη ή οταν εκανα αποτομη κινηση
σε ποιον γιατρο? αν επιτρεπετε?

αγγελικι
02-12-10, 13:51
πριν την χοριακη ειχες καποια συμπτωματα?? π.χ ζαλαδες, εμμετους η΄ κατι αλλο??

οχι λινακι μου μονο ελαχιστουσ πονους περιοδου πολυ λιγους αφου σου λεω ειμουνα σιγουρη οτι δεν ημουνα εγκυοσ και γι αυτο πηγα απο την 8 μερα για χοριακη γιατι ηθελα να σηκωθω να βγω εξω!!!

zitamar
02-12-10, 13:57
ΛΙΝ σου εύχομαι αύριο το όνειρο σου να γίνει πραγματικότητα,και αυτα τα Χριστουγεννα να είναι μαγικά για σένα !!!
ΙΟΑΝΝΑ81 συνηθως κατι ψιλοπονάκια μπορει να υπάρχουν αλλα παίζει ρόλο και πόσα ώαρια σου πήραν αλλιως δηλ αν σου πήραν 4 και αλλιως κοπέλες που τις πήραν 20..

ioanna81
02-12-10, 14:03
σε ποιον γιατρο? αν επιτρεπετε?

κανει να το πω δημοσιως?

ioanna81
02-12-10, 14:04
ΛΙΝ σου εύχομαι αύριο το όνειρο σου να γίνει πραγματικότητα,και αυτα τα Χριστουγεννα να είναι μαγικά για σένα !!!
ΙΟΑΝΝΑ81 συνηθως κατι ψιλοπονάκια μπορει να υπάρχουν αλλα παίζει ρόλο και πόσα ώαρια σου πήραν αλλιως δηλ αν σου πήραν 4 και αλλιως κοπέλες που τις πήραν 20..

πρεπει να ηταν καπου στα 16

ΛΙΝ
02-12-10, 15:26
κανει να το πω δημοσιως?
αν θελεις το λες, εγω πηγαινω στον καπετανακη.

ioanna81
02-12-10, 15:52
Κωσταρας λεγοτανε

stellakt
02-12-10, 16:03
ΟΧΙ, ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ .ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΤΑ!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

koumar
02-12-10, 17:17
κοριτσια καλησπερα!!!!αυρι οθα μετρησω οιστραδιολη και θα κανω κι εναν υπερηχο....μαλλον θα μου πουν πως ςειμαι ετοιμη για ωοληψια,,,για κυριακη την βλεπω.....!κοριτσια φοβαμαι πολυ τη μεθη και την ολη φαση...ποτε δεν εχω κανει ναρκωση η κατι παρομοιο........θεωρω πωσ ειναι η πιο δυσκολη φαση της εξωσωματικης......μου κανει εντυπωση που ολες αναφερετε οσες κανατε ωοληψια δεν γραψατε κατι αρνητικο για την ολη διαδικασια....σας παρακαλω εσεις που εχετε κανει πειτε μου σν ειναι κατι τρομακτικο....ποση ωρα κοιμηθηκατε?κρατησε πολυ/.ειχατε αγχος....help!!!!!please!!!

marrilou9
02-12-10, 17:47
κοριτσια καλησπερα!!!!αυρι οθα μετρησω οιστραδιολη και θα κανω κι εναν υπερηχο....μαλλον θα μου πουν πως ςειμαι ετοιμη για ωοληψια,,,για κυριακη την βλεπω.....!κοριτσια φοβαμαι πολυ τη μεθη και την ολη φαση...ποτε δεν εχω κανει ναρκωση η κατι παρομοιο........θεωρω πωσ ειναι η πιο δυσκολη φαση της εξωσωματικης......μου κανει εντυπωση που ολες αναφερετε οσες κανατε ωοληψια δεν γραψατε κατι αρνητικο για την ολη διαδικασια....σας παρακαλω εσεις που εχετε κανει πειτε μου σν ειναι κατι τρομακτικο....ποση ωρα κοιμηθηκατε?κρατησε πολυ/.ειχατε αγχος....help!!!!!please!!!

koumar καταρχην καλη επιτυχια κ ολα να πανε καλα!!
δεν εχω κανει ωοληψια αλλα μεθη εχω κανει.
δεν καταλαβαινεις τιποτα, διαρκει λιγο. αυτο που θυμαμαι ειναι
οτι δεν ηθελα να ξυπνησω κ μετα ολη τη μερα νυσταζα..
μην το φαβασαι καθολου!!!!!
κανουν την κυριακη ωοληψιες?

esys
02-12-10, 18:15
Καλησπέρα
έχω καιρό να μπω και να γράψω στο φόρουμ καθόσον διάφορα προβλήματα υγείας μελών της οικογενείας μας έχουν κάνει να τρέχουμε σε νοσοκομεία :(. Δεν έχω καιρό να διαβάσω τα προηγούμενα και να πω την άποψή μου στα θέματα που θέσατε και αναπτύχθηκαν. Θα σας πω εν τάχει τα νέα μου. Εγώ λοιπόν ξεκίνησα την φάση της διέγερσης την περασμένη βδομάδα. Τα φάρμακα μου έχουν φέρει φούσκωμα σε όλο μου το σώμα παρατηρώντας ότι από την πρώτη μέρα που έκανα ένεση μέχρι σήμερα η ζυγαριά ανεβαίνει περίπου 200 με 300 γραμμάρια τη μέρα ενώ η δυσκοιλιότητα μου χτύπησε την πόρτα δημιουργώντας μου δυσφορία :evil:. Νομίζω ότι μέχρι την ωοληψία θα πάρω τουλάχιστον 3 κιλά :twisted:. Ελπίζω ρε κορίτσια να χάνονται μετά και να μη μένουν στο σώμα γιατί θα τρελαθώ. Ήδη δεν είχα καταφέρει να χάσω τα 3 κιλά του καλοκαιριού και έχω πάρει την ανιούσα :rolleyes:. Φυσικά αν το αποτέλεσμα είναι καλό, χαλάλι. Όμως όπως σας είπα εγώ θα κάνω περισσότερες από μια διεγέρσεις και αρχίζω και τρομάζω με τα κιλά αυτά. Αν δε φύγουν και πρέπει να κάνω πάνω από 3 διεγέρσεις πριν την εμβρυομεταφορά θα ψωνίζω από κατάστημα για υπέρβαρες :roll: :roll: :roll:.

Θα απαντήσω στην Koumar που είδα ότι ανησυχεί για τη μέθη. Έτσι φοβόμουν κι εγώ πριν κάνω την πρώτη υστεροσκόπηση το 2009. Αποτέλεσμα ήταν να μη με πιάνει το φάρμακο της μέθης και να μου βάλουν τρεις φορές φάρμακο για να κοιμηθώ :oops:. Έκτοτε βέβαια έκανα άλλες δυο υστεροσκοπήσεις και 3 ωοληψίες. Σε όλες πήρα μέθη. Να ξέρεις ότι μόλις ξυπνήσεις από τη μέθη θα ρωτήσεις χίλια δυο πράγματα. Ότι απάντηση και να σου δώσουν θα την ξεχάσεις και θα τα ξαναρωτήσεις όλα μετά. Μη σε ανησυχεί τίποτε. Άλλωστε η μέθη είναι πολύ ελαφρά αναισθισία και κρατάει γύρω στα 15 με 20 λεπτά

Λιν καλή επιτυχία για αύριο. Πριν λίγες μέρες έμαθα ότι μια στενή φίλη είναι έγκυος σε δίδυμα και σήμερα μια άλλη φίλη είχε θετική χοριακή, η σειρά σου κοπέλα μου ;).

Την καλησπέρα μου και τα φιλιά μου στις εγκυούλες και τις μέλλουσες εγκυούλες του φόρουμ :D

zitamar
02-12-10, 18:54

Μην ανησυχείς καθόλου,για μενα το πιό δύσκολο κομματι της εξωσωματικής να σου πω την αληθεια ήταν οι ενέσεις,οι δόσεις και το άγχος μου.Το πιο εύκολο η εμβρυομεταφορά. Τωρα η ωοληψία δεν είναι δύσκολη φάση αφου σου κάνει μέθη δεν θα καταλάβεις σχεδόν τίποτα,ολα θα πανε καλα και σκεψου ότι τωρα έχεις φαει τον γαίδαρο και είσαι στην ουρά....:lol:

mrt
02-12-10, 19:19
Ευχαριστώ γλυκιά μου για την απάντηση! Εσύ τι γίνεσαι?
Καλημέρα!:p
Καλησπερα κοπελα μου .. εγω την αλλη εβδομαδα περιμενουμε να κανουμε επαναλληπτικη καλλιεργεια κια αν βγει καθαρη ξεκιναω μακρυ πρωτοκολλο μεσα στον Δεκεμβρη και ολοκληρωνεται τον Γεναρη.. Εσυ ποτε ξεκινας?

Μην φοβασαι , οπως ειπαν τα κοριτσια δεν πονας.. εμενα το καλυτερο μου ειναι η μεθη!!!
Αγαπαω μεθη!!! κοιμασαι δεν καταλαβαινεις τιποτα , ξυπνας κια ολα καλα!!!

Κι εγω αναρωτιεμαι για την Κυριακη που ειπες.. κανουν ωοληψιες Κυριακες?

koumar
02-12-10, 19:34
αχ κοριτσια,σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες σας!!να στε ολα καλα και να σας πανε ολα καλα!!!αυριο θα παρω τα αποτελεσματα και θα μιλησω με τις συντονηστριες.....ι γυναικολογος μου παντως ειπε πως κανουν καθε μερα ωοληψια..........παντα καποιοι εφημαραευουν......τι να πω ...αυρι θα ξερω σιγουρα και θα σας πω......

ΛΙΝ
02-12-10, 19:42
koumar μην ανυσηχεις με τη μεθη δεν θα καταλαβεις τιποτα μπορει να αισθανθης μια "γλυκια" ζαλη μεχρι να το καταλαβεις θα εχεις κοιμηθη και σε μιση ωρα το πολυ θα εχει ξυπνηση και το μονο που μπορει να νιωσης χαμηλα, πονο οπως οταν εχουμε περιοδο. σου διηγιθηκα με λιγα λογια τη δικι μου εμπειρια. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ!!!!!! ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!:):)

koumar
02-12-10, 19:47
koumar μην ανυσηχεις με τη μεθη δεν θα καταλαβεις τιποτα μπορει να αισθανθης μια "γλυκια" ζαλη μεχρι να το καταλαβεις θα εχεις κοιμηθη και σε μιση ωρα το πολυ θα εχει ξυπνηση και το μονο που μπορει να νιωσης χαμηλα, πονο οπως οταν εχουμε περιοδο. σου διηγιθηκα με λιγα λογια τη δικι μου εμπειρια. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ!!!!!! ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!:):)

λιν σευχαριστω πολυ !! ευχομαι αυριο να παρεις μια μεγαλη χοριακη και να σου πανε ολα καλα!!!
;-)

ΛΙΝ
02-12-10, 20:36
λιν σευχαριστω πολυ !! ευχομαι αυριο να παρεις μια μεγαλη χοριακη και να σου πανε ολα καλα!!!
;-)
ax! makari elpizw na einai auksimenh giati an den petixo kai auth th fora tha ta parathso exw apogoiteuti para poli. to thelw toso poli to paidi!!!!!!!!!!!! oso tipota ston kosmo. makari o theoulis auth th fora na mou to steilh. den tha antekso alli apotixia tha sas pw.... aurio. kalhnuxta se olles kai polla filakia!!!!!

Angel Gabriel
02-12-10, 22:19
Κορίτσακια γειά σας.

Κατ'αρχάς Λίν μου από την ψυχή μου σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή.

Κουμαρ μου μη φοβάσαι τίποτα δεν είναι όλα καλά θα πάνε. Θα νιώθεις μετά πόνο περιόδου και ίσως είσαι λίγο ζαβλακωμένη όμως δεν είναι τπτ.

Να πω καλώς ήρθατε στα καινουρια κορίτσια....Με το καλό να ευοδώσουν οι προσπάθειες σας.

Να σας πω και τα δικά μου νέα. 1. Έπαθα υπερκόπωση πονάνε φρικτά τα πόδια μου το σώμα μου έχω μια ζάλη , νιώθω αδύναμη και όλο κλαίω. Νιώθω φρικτά κουρασμένη.

Σήμερα ξεκίνησα πρώτη μέρα την νέα μου προσπάθεια με χαπάκια clomiphene και από αύριο clomiphene & menopur μαζί και inohep (χωρίς τις ηπαρίνες δεν πάω πουθενά.

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την σκέψη μου...Δεν ελπιζω τπτ έχω αποκαρδιωθεί, απλά το κάνω και ότι θέλει ας γίνει...Για μέρες απέφευγα και να το σκεφτώ αλλά τώρα που άρχισε η αγωγή αναγκαστικά το σκεφτομαι και να σας μιλήσω ειλικρινά, κουράστηκα ,δεν αντέχω άλλα τρυπήματα και φοβάμαι, φοβάμαι πάλι την αποτυχία...

Συγνώμη αν σας κούρασα , εύχομαι να είστε όλες καλά....

Πανθεράκι μου , πως πάει....

Η Τζούκα χάθηκε, ελπίζω πως έχει καπως συνέλθει...

Candy μου πως είσαι;

yesiamtroubled εσύ;

Esys εύχομαι περαστικά στους ασθενείς σου. Όλα καλά να πάνε....

koumar
02-12-10, 23:37
angel gabriel δεν θελω να απογοητευεσαι....εσυ δινεις κουραγιο σε ολες εδω μεσα....γιατι σκεφτεσαι αρνητικα για τον εαυτο σου?θα πρεπει να εισαι αισιοδοξη και να πιστεψεις οτι θα τα καταφερεις με οποινδηποτε τροπο.....φιλικια!!

esys
03-12-10, 01:31
Να σας πω και τα δικά μου νέα. 1. Έπαθα υπερκόπωση πονάνε φρικτά τα πόδια μου το σώμα μου έχω μια ζάλη , νιώθω αδύναμη και όλο κλαίω. Νιώθω φρικτά κουρασμένη.
Σήμερα ξεκίνησα πρώτη μέρα την νέα μου προσπάθεια με χαπάκια clomiphene και από αύριο clomiphene & menopur μαζί και inohep (χωρίς τις ηπαρίνες δεν πάω πουθενά.
Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την σκέψη μου...Δεν ελπιζω τπτ έχω αποκαρδιωθεί, απλά το κάνω και ότι θέλει ας γίνει...Για μέρες απέφευγα και να το σκεφτώ αλλά τώρα που άρχισε η αγωγή αναγκαστικά το σκεφτομαι και να σας μιλήσω ειλικρινά, κουράστηκα ,δεν αντέχω άλλα τρυπήματα και φοβάμαι, φοβάμαι πάλι την αποτυχία...
Καλή μου κοπέλα σε νιώθω όσο δε μπορείς να φανταστείς. Κι εγώ σε αυτές που έχουν πλέον κουραστεί συγκαταλέγομαι. Από την άλλη σκέφτομαι και κάποια φίλη που έχει κάνει εννιά εξωσωματικές μέχρι να μείνει έγκυος. Τι ψυχικό σθένος είχε αυτή η κοπέλα; Εμείς ήδη κουραστήκαμε; Εκείνη είχε παραοπίδες στο στόχο της. "Έπεφτε και ξανασηκωνώταν" και προχωρούσε. Έλεγε θα γίνει. Το ΘΕΛΩ και θα ΓΙΝΕΙ. Αυτή η κοπέλα ας γίνει παράδειγμα για όλες μας, ότι και να έχουμε περάσει όσες αποτυχίες και να είχαμε. Καμία εδώ μέσα δεν έχει τραβήξει όσα εκείνη. Φυσικά όλες μας βλέπουμε το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ως βουνό. Αλλά ας πάρουμε θάρρος από πιο δύσκολες περιπτώσεις που φτάσανε στο τέρμα και ας προχωράμε.
Γλυκιά μου κοπέλα καλή επιτυχία σου εύχομαι και μη χάνεις το κουράγιο σου. Δες τα πάντα πιο όμορφα και πες ότι "θα πετύχω, ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα θα πετύχω". Είμαστε κοντά σου για να σε στηρίζουμε όπως μας στηρίζεις και μην ξαναπείς ότι μας κουράζεις

zitamar
03-12-10, 10:03
καλημερα κορίτσια

Λιν περιμένουμε νέα σου!

Angel Gabriel
03-12-10, 12:14
Καλημέρα....

Εsys και Koumar σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

Λινάκι έχω μεγάλη αγωνία για τα αποτελέσματα σου....Μακάρι.

Ζιταμαρ περιμένουμε και τον δικό σου υπέρηχο.;)

Angel Gabriel
03-12-10, 12:16
Ωστόσο εξακολουθώ να νιώθω χάλια....Έχω μια θλίψη και έχω και την υπερκόπωση...η βιταμίνη και ο ύπνος μου έχουν γίνει must. Τι παθαίνει ο άνθρωπος!!

αγγελικι
03-12-10, 12:20
κοριτσια καλημερα σε ολεσ!!!λινακι περιμενουμε νεα σου!!!!αγωνιουμε!!!!!!!!!!

yesiamtroubled
03-12-10, 14:22
ΛΙΝ περιμένουμε τα καλά τα νέα!

Angel, κάνε κοριτσάκι μου υπνοθεραπεία να χαλαρώσει το σώμα σου και να μην σκέφτεσαι πολύ... Θα πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς...

Τα δικά μου νέα... Πήρα τις κολπικές εξετάσεις σήμερα και έχω μύκητες Candida... Koντεύω να τρελαθώ... Ξέρει καμιά σας τι σημαίνει αυτό για την προσπάθειά μου??? Γμτ τι γκαντεμιά με δέρνει...

luck
03-12-10, 14:59
ΛΙΝ περιμένουμε τα καλά τα νέα!

Angel, κάνε κοριτσάκι μου υπνοθεραπεία να χαλαρώσει το σώμα σου και να μην σκέφτεσαι πολύ... Θα πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς...

Τα δικά μου νέα... Πήρα τις κολπικές εξετάσεις σήμερα και έχω μύκητες Candida... Koντεύω να τρελαθώ... Ξέρει καμιά σας τι σημαίνει αυτό για την προσπάθειά μου??? Γμτ τι γκαντεμιά με δέρνει...

προφανως θα εχεις συμβουλευτει τον γιατρο σου?? θα ειναι η κλασσικη κολπιτιδα εχω παρει και εγω pevaryl [υποθετα κολπικα] για μια εβδομαδα και sporanox [καψουλες απο το στομα , 3 πηρε και ο ανδρας μου] για ποια γκαντεμια λες?? ειμαστε αγωνιστριες και αυτο δεν θα αλλαξει ;) καλη συνεχεια θα ειμαστε σε επαφη.
ΛΙΝΑΚΙ περιμενουμε τα νεα σου
φιλια
luck [βασιλικη]

marrilou9
03-12-10, 15:41
Καλησπερα σας!!!! Μπηκα να δω τα νεα της Λιν αλλα τιποτα.
τα υπολοιπα κοριτσια καλα ειστε?
θα μπω το βραδυ να μαθω τα νεα!
πολλα φιλακια!

koumar
03-12-10, 16:51
τελικα κοριτσια ειχατε δικιο....δεν κανουν κυριακη ωοληψιες....δευτερα πρωι θα με παρουν........σημερα εκανα τελευταια μερα τισ ενεσουλες μου και ευριο θα κανω ovitrelle.αντα να περνανε οι μερες να τελειωνω κι εγω.....!!
λιν τελικα ολες ανυπομονουμε να μαθουμε νεα σου....

αγγελικι
03-12-10, 18:14
μπραβο κουμαρ καλη επιτυχια κοριτσακι μου με το καλο να υποδεχτεισ τα μωρακια μου!!!!!!!καλε με το λινακι τι εγινε μαλλον το γιορταζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχα!!!!!!

panther2002
03-12-10, 18:43
Πανθεράκι μου , πως πάει....
.

Γειά σας κορίτσια.
Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί πέθανε η πεθερά μου από ανακοπή, πριν 3 μέρες... Καταλαβαίνετε.... Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει τι έχει συμβεί... Νομίζω ότι μιλάω για έναν ξένο άνθρωπο! Ηταν ξαφνικό, γιατί δεν είχε προβλήματα καρδιας και ήταν 69 ετών. Ο άντρας μου χάλια, κομμάτια... δεν μπορεί να το συνειδητοποιήσει, όπως και όλοι μας...

Οσο για το άλλο θέμα με την κύστη, τη μέρα που "έφυγε" η πεθερά μου, πριν το μάθουμε, με έβαλαν έκτακτο χειρουργείο στο Γ.....ις, πήγαμε γύρω στις 6.30 π.μ., είχα φοβερούς πόνους, γιατί έγινε συστροφή της ωοθήκης. Γλίτωσα στο παρά ένα το ανοιχτό χειρουργείο, χάρη στον Π...... τον οποίο συμπάθησα ακόμα πιο πολύ... που, μόνο με μέθη, όχι μόνο καταφερε να κρατήσει την μία κ μοναδική ωοθήκη που έχω, αλλά παρακέντησε και την κύστη. Μου έδωσε αντισ/κα που θα πάρω για αρκετό καιρό και θα με βλέπει κατά διαστήματα, να δει πως πηγαίνω!
Ουτως ή άλλως στην κατάσταση που βιώνουμε τώρα, ούτε θελω να σκέφτομαι για εξωσωματική...

Angel να κοιτάς τον εαυτό σου!! Και όλα θα πάνε καλά! Σήκωσε, αγάπη μου, ψηλά το κεφάλι, και πες δυνατά! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!! Γιατί είναι βέβαιο ότι θα γίνει!! θα το δεις... είμαστε σε καλά χέρια!

Εύχομαι σε όλες, καλή συνέχεια και με το καλό. Και κυρίως με υγεία!! Υγεία κορίτσια!!! Μόνο αυτό να ευχόμαστε!! Και όλες θα τα καταφέρουμε!!
Φιλιά

ΛΙΝ
03-12-10, 19:03
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ!!! Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ 30 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ 2η ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

αγγελικι
03-12-10, 19:06
μπραβο λινακι μου συγχαρητηρια ολα καλα θα πανε θα το δεισ!!!!!!!!!κατσε στο κρεββατι να ξεκουραστεισ!!!!!!!!!!!!!!πανθερακι συλληοητηρια βρε κοριτσακι μου αν ειναι δυνατον τοσο νεα η γυναικα...και σε εσενα τι ηταν αυτο με χειρουργειο αμαν βρε κοριτσι μου κανε κανενα ευχελεο!!!ημαρτον!!

ΛΙΝ
03-12-10, 19:09
[QUOTE=αγγελικι;1819615]μπραβο λινακι μου συγχαρητηρια ολα καλα θα πανε θα το δεισ!!!!!!!!!κατσε στο κρεββατι να ξεκουραστεισ!!!!!!!!!!!!!!πανθερακι συλληοητηρια βρε κοριτσακι μου αν ειναι δυνατον τοσο νεα η γυναικα...και σε εσενα τι ηταν αυτο με χειρουργειο αμαν βρε κοριτσι μου κανε κανενα ευχελεο!!!ημαρτον!![/QU

yesiamtroubled
03-12-10, 21:47
λιν, μπράβο κορίτσι μου!!!!!!! εύχομαι μόνο χαρές από δω και πέρα!!!!

Πανθεράκι, λυπάμαι πολύ γλυκιά μου και για το κακό που σας βρήκε με την πεθερά σου, αλλά και για τα τραβήγματά σου... Κράτα γερά κοριτσάκι μου και σύντομα θα έρθει η σειρά σου και θα πάνε όλα καλά...

luck, ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Τελικά με πήρε τηλ. μία συντονίστρια, μου είπε ότι θα βάλω κολπικά υπόθετα και χάπια, αλλά μου είπε ότι θα με πάρει τηλ. ο Π... Ο οποίος τελικά με πήρε αργότερα και μου είπε να πάρω μόνο σπορανοξ για 3 μέρες, δύο την ημέρα... χωρίς υπόθετα... Μυστήρια πράγματα...

marrilou9
03-12-10, 22:03
Καλησπερα, μπηκα να μαθω για την Λιν.
Συγχαρητηρια κοπελα μου, ολα να πανε καλα.
Ευχομαι τη δευτερα η χοριακη να ειναι τεραστια!

Πανθερακι μου, συλληπητηρια.
ολα μαζι σας τυχαν? ευτυχως ολα πηγαν καλα
με την επεμβαση.

καλο βραδυ σε ολες!!

luck
03-12-10, 22:25
συγχαρητηρια λινακι σου ευχομαι την δευτερα να παρεις μια χοριακη πολυ μεγαλ......ηηηηηηηηηη.περιμενουμε τα καλα σου νεα.

συλλυπητηρια πανθερ για την απωλεια που βρηκε την οικογενεια σας.να εισαι αισιοδοξη και να εχεις πιστη μετα την περιπετειωδη επεμβαση που ειχες νομιζω οτι σου ανοιγει ο δρομος για τα καλυτερα.

γεια σου μαριλου9

φιλια

luck
[βασιλικη]

koumar
03-12-10, 22:58
γεια σας κοριτσια!!!
λιν πολυ χαρηκα για τα νεα σου!!!ευχομαι τη δευτερα να μεγαλωσει πολυ η χοριακη σου....!!!
panthear υπομονη και κουραγιο.....δωσε χρονο στον εαυτο σου να ηρεμησεις και να συνελθεις...δεν ειναι λιγο οτι συναιβει....
φιλια σε ολες!!!

candybaby
03-12-10, 23:10
καλησπερα κοριτσια
εχουμε καλα νεα
εχτες πηγαμε για την πρωτη μας φωτο
(υπερηχο)ειμαστε 7 εκατοστα ειδαμε τον σακο και ειδαμε στο μονιτορ
την καρδουλα να αναβοσβυνει σχηματισε καρδουλα! ο γιατρος ενθουσιασμενος
που ολα πανε καλα και ειδαμε καρδια νωρις και ο αντρας μου κατουρημενος
ενα μυνημα για ολες να μην το βαζετε και να μην το βαλετε κατω για κανενα λογο μονος στοχος και σκοπος το οραμα σας τιποτ αλλο και μην ξεχνατε οτι και σε μενα οπως και σ αλλες κοπελες καποιοι θελησαν να μας κανουν να πιστεψουμε οτι δεν μπορουμε να κανουμε παιδια και ομως πηγαμε στην κλινικη και με πιστη και υπομονη τα καταφεραμε οπως θα τα καταφερετε ολες σας μην το ξεχνατε ποτε αυτο φιλια

marrilou9
04-12-10, 09:23
Καλημερα!!! Να εχετε ενα ομορφο σ/κ!!!

kuriaki
04-12-10, 09:41
Μπράβο κάντυ πολύ ενθαρρυντικά τα νέα σου και το μήνυμα που περνάς, έτσι είναι. Θυμάμαι και τις δικές μου φοβίες, μήπως δεν τα καταφέρουμε ποτέ και μετά προσπαθούσα να σκεφτώ τρόπους να είμαι ευτυχισμένη και χωρίς παιδί (όχι ότι δεν γίνεται και αυτό). Πόσες ψυχολογικές διακυμάνσεις...
Ωστόσο μάλλον έχεις κάνει λάθος για το μέγεθος... Μήπως εννοείς 7 εκ ο σάκος? Στην 8η εβδομ τα μωρά είναι περίπου 2 εκ και ζυγίζουν 1 γραμ!
Καλό Σαββατοκύριακο και από μένα κορίτσια! Και εύχομαι θετικά νέα και από τις υπόλοιπες!

mrt
04-12-10, 10:46
Kαλημερα κοριτσια !!

Λιν συγχαρητηρια κοπελα μου !!! με το καλο την δευτερα η επαναλληψη!

Τα δικά μου νέα... Πήρα τις κολπικές εξετάσεις σήμερα και έχω μύκητες Candida... Koντεύω να τρελαθώ... Ξέρει καμιά σας τι σημαίνει αυτό για την προσπάθειά μου???
εγω κοπελα μου επειδη καθε φορα που παιρνω αντιβιωση βγαζω μυκητες και καθε
φορα παιρνω canesten η dactarin .παλαιοτερα επαιρνα κ pevaryl .ολα κολπικες κρεμες
γιατι δεν μου αρεσουν τα υποθετα.. αλλα ειναι ακυνδινα..φαντασου τα ειχα παρει
και σε εγκυμοσυνη

Πανθηριτσα μου λυπαμαι για ολα αυτα που περασες.. κριμα για την γυναικα, συλληπητηρια..
Κ για το χειρουργειο τι να πω? εμεινα αφωνη.. υπομονη κοπελα μου .. παρε τον
χρονο σου να συνελεθετε κ μετα κοιτατε κ τα αλλα..

φιλια σε ολες

αγγελικι
04-12-10, 10:49
καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και σε ολα τα μπεμπακια μας!!!!καντυ μου υπεροχα τα νεα και οπωσ λεει η κυριακουλα μαλλον 7 εκατ ειναι ο σακοσ γιατι εμενα το μωρακι μου τελευταια που ειχα παει ηταν 3.50 εκατοστα και θεωρητε και μεγαλο γιατι κανονικα επρεπε να ειναι γυρο στα 3...δεν πειραζει ομωσ δεν σε παρεξηγουμε γιατι καταλαβαινουμε οτι εισαι μια τρελομαμα πλεον οπωσ ολεσ μασ!!!χαχα και η συμβουλη σου απιστευτη οντωσ ετσι εινια!!!!!!τελικα ενα ητανε?

ΛΙΝ
04-12-10, 13:24
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗ 13η μερα ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 30 ΜΟΝΑΔΕΣ ( κανονικα επρεπε σημερα ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ 7 ΜΕΡΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΑΙΒΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ Η΄ ΜΠΩΡΗ ΝΑ ΠΕΣΗ??? ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΜΕ 30 ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ???? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΡΟ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.. ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!! ΦΙΛΑΚΙΑ!!

αγγελικι
04-12-10, 13:35
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗ 13η μερα ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 30 ΜΟΝΑΔΕΣ ( κανονικα επρεπε σημερα ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ 7 ΜΕΡΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΑΙΒΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ Η΄ ΜΠΩΡΗ ΝΑ ΠΕΣΗ??? ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΜΕ 30 ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ???? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΡΟ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.. ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!! ΦΙΛΑΚΙΑ!!

λινακι μου η αληθεια ειναι οτι ειναι μικρη για 13 μερα αλλα οπωσ σου ειπα διαβασα εδω στο φορουμ δεν θυμαμαι που ακριβωσ θα ψαξω να το βρω οτι με 35 χοριακη και μια χαρα γεννησε το μωρακι της θελει πιστη κοριτσακι μου και υπομονη ηρεμησε και μεινε ξαπλωμενη γιατι μπορει τωρα να εμφυτευεται..ο γιατροσ τι σου ειπε?

αγγελικι
04-12-10, 13:39
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=65455 δεσ το λινακι