PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

αγγελικι
09-02-10, 00:31
κοριτσια καλησπερα λοιπον οι περισσοτερεσ με ξερετε ηδη αλλα οσεσ δεν με ξερουν θα ξαναπαρουσιαστω ειμαι η αγγελικη 23 ετων και........τωρα αρχιζω...μετα απο ενα απαισιο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου μου 400,000 αριθμο σπερματοζωαριων και κινητικοτητα 88%ακινητα...και μια μικρη κιρσοκοιλη καταληξαμε στην εξωσωματικη βεβαια ο συζυγοσ μου πηρε και μια αντιβιωση που του εδωσε ο γιατροσ και κατι βιταμινεσ τωρα περιμενω περιοδο για να κανω κατι ορμονολογικεσ και σαλπιγγογραφια το κακο ειναι οτι εχω καθυστερηση αν και δεν ειμαι ποτε σταθερη στον κυκλο απλα τωρα εχω ξεφυγει αρκετα...(39 μερεσ απο 35)ο γιατροσ μου ειπε οτι θα γινει στο γεννεσισ ..θα ηθελα σασ παρακαλω καθε πληροφορια γι αυτο το κεντρο.....

xrysa3w
09-02-10, 00:49
ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΩΝ?ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΠΑΝΤΟ?

carijeza
09-02-10, 01:13
Εγώ δεν έχω κάνει ακόμη εξωσωματική αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το κέντρο. Θα κλείσω ραντεβού τον Απρίλιο. Περιμένουμε τη γνώνη σου αφού θα μας προλάβεις. Καλή επιτυχία

xrysa3w
09-02-10, 03:55
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΤΕΛΟΣ ΜΑΗ ΤΟΥ 2008!ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΛΥ....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΙΣ 7/2 ΕΓΙΝΑΝ 1 ΕΤΟΥΣ Κ ΛΕΩ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ.

xrysa3w
09-02-10, 04:29
ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΟ.ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΠΟΛΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥΣ Κ ΣΥΜΠΟΝΕΤΙΚΟΥΣ.Κ ΤΙΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΕΣ ΤΙΣ ΕΒΡΙΣΚΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΑ.ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΝΤΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ...ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΕΙΛΤΕ Η ΕΔΩ Η ΠΜ.

maryspain
09-02-10, 07:19
κοριτσια καλησπερα λοιπον οι περισσοτερεσ με ξερετε ηδη αλλα οσεσ δεν με ξερουν θα ξαναπαρουσιαστω ειμαι η αγγελικη 23 ετων και........τωρα αρχιζω...μετα απο ενα απαισιο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου μου 400,000 αριθμο σπερματοζωαριων και κινητικοτητα 88%ακινητα...και μια μικρη κιρσοκοιλη καταληξαμε στην εξωσωματικη βεβαια ο συζυγοσ μου πηρε και μια αντιβιωση που του εδωσε ο γιατροσ και κατι βιταμινεσ τωρα περιμενω περιοδο για να κανω κατι ορμονολογικεσ και σαλπιγγογραφια το κακο ειναι οτι εχω καθυστερηση αν και δεν ειμαι ποτε σταθερη στον κυκλο απλα τωρα εχω ξεφυγει αρκετα...(39 μερεσ απο 35)ο γιατροσ μου ειπε οτι θα γινει στο γεννεσισ ..θα ηθελα σασ παρακαλω καθε πληροφορια γι αυτο το κεντρο.....

καλημερα Αγγελικη. Αν εννοεις στο Γενεσις Θεσσαλονικης ναι μπορω να σου δωσω πληροφοριες γιατι εκει εκανα την πρωτη μου και επιτυχιμενη προσπαθεια και τωρα μπαινω για το αδελφακι με εμβρυομεταφορα την Τεταρτη.

bellezza81
09-02-10, 23:27
maryspain καλησπερα,
σε παρακαλω αν μπορεις να μου πεις πληροφοριες για το γενεσις για εξωσωματικη.
Απο τον επομενο μηνα λεμε να βαλουμε μπροστα για τεχνητη γονιμοποιηση με το αντρα μου και δεν ξερω σε ποια κλινικη να απευθυνθω.
Στο γνεσις σ δεχονται αμεσως ή υπαρχει αναμονη?
και ποσο ειναι το κοστος?
δωσε μου σε παρακαλω λεπτομερεις..
παιδευομαι 2,5 χρονια να κανω παιδι εχοντας και 3 αποβολες στο ιστορικο μου..
περιμενω απαντηση σου..'
και αν μπορεις να μου πεις τι ηταν αυτο που την εκανε επιτυχημενη εξωσωματικη?απλα ετυχε ή κατι αλλο?
Σε ευχαριστω

αγγελικι
09-02-10, 23:52
κοριτσια καλησπερα στο γεννεσισ αθηνων λεω εγω δεν ξερω αν θα με αναλαβει ο παντοσ παντωσ μου ειπε και ο γιατροσ μου πωσ το περιβαλλον εκει ειναι τελειο και πωσ αν ηταν η γυναικα του και αυτοσ εκει θα την πηγαινε...περιμενω να αδιαθετισσω και ακομα τιποτα να δω αντε να τελειωνουμε...

xrysa3w
09-02-10, 23:55
κοριτσια καλησπερα στο γεννεσισ αθηνων λεω εγω δεν ξερω αν θα με αναλαβει ο παντοσ παντωσ μου ειπε και ο γιατροσ μου πωσ το περιβαλλον εκει ειναι τελειο και πωσ αν ηταν η γυναικα του και αυτοσ εκει θα την πηγαινε...περιμενω να αδιαθετισσω και ακομα τιποτα να δω αντε να τελειωνουμε...

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...

adnihor1
10-02-10, 00:09
αγγελικουλα μου τι κανεις η ανδριανη ειμαι λοιπον θα σου πω μια συντομη ιστοριουλα δεν αφορα εμενα αλλα εναν πολυ δικο μου ανθρωπο.προσπαθουσε να μεινει εγκυος 4 χρονια η ιδια δεν ειχε καποιο προβλημα αλλα ο συζηγος ενα σπερμδιαγραμμα χαλια κανει θεραπεια ο συζηγος ξανα σπερμοδιαγραμμα 3%κινητικοτητα την πρωτη ωρα τις επομενες ωρες καταλαβαινεις 0%η κοπελα να πεσει να παιθανει απο την στεναχωρια παει την εξεταση στον γυναικολογο κ μολις την βλεπει της λεει ουτε με εξωσωματικη(επειδη αυτο συνεβει πριν 8 χρονια δεν υπηρχε η εξελιξη στην ιατρικη οπως τωρα για αυτο τολογο της το απεκλεισε). να τονισω οτι ειχε λιγες μερες καθηστεριση φευγει μεσα στα κλαματα κ παει σε μια συγγενη κ της λεει τι εγινε αλλα οτι δεν φτανουν οσα ειχε χαλασε κ ο κυκλος της ε τοτε η κοπελα η αλλη της λεει αφου ηταν πιο ψυχρεμη να παρουμε τεστ να δεις αν εισε εγκυος της λεει με κοροιδευεις δεν ακους τι σου λεω ουτε με εξωσωματικη μπορω εν τελει το εκανε κ ηταν θετικο τωρα εχει ενα αγορακι 7 ετων κ μετα απο δυο χρονια ξαναμεινε εγκυος παλι μονη της κ εκανε κ ενα κοριτσακι 4 ετων σημερα με αυτο το σπερμα που δεν μπορουσε ουτε με εξωσωματικη ν

maryspain
10-02-10, 10:05
maryspain καλησπερα,
σε παρακαλω αν μπορεις να μου πεις πληροφοριες για το γενεσις για εξωσωματικη.
Απο τον επομενο μηνα λεμε να βαλουμε μπροστα για τεχνητη γονιμοποιηση με το αντρα μου και δεν ξερω σε ποια κλινικη να απευθυνθω.
Στο γνεσις σ δεχονται αμεσως ή υπαρχει αναμονη?
και ποσο ειναι το κοστος?
δωσε μου σε παρακαλω λεπτομερεις..
παιδευομαι 2,5 χρονια να κανω παιδι εχοντας και 3 αποβολες στο ιστορικο μου..
περιμενω απαντηση σου..'
και αν μπορεις να μου πεις τι ηταν αυτο που την εκανε επιτυχημενη εξωσωματικη?απλα ετυχε ή κατι αλλο?
Σε ευχαριστω

Σου εστειλα πμ κοπελα μου, ελπιζω να βοηθησα

αγγελικι
10-02-10, 17:16
αγγελικουλα μου τι κανεις η ανδριανη ειμαι λοιπον θα σου πω μια συντομη ιστοριουλα δεν αφορα εμενα αλλα εναν πολυ δικο μου ανθρωπο.προσπαθουσε να μεινει εγκυος 4 χρονια η ιδια δεν ειχε καποιο προβλημα αλλα ο συζηγος ενα σπερμδιαγραμμα χαλια κανει θεραπεια ο συζηγος ξανα σπερμοδιαγραμμα 3%κινητικοτητα την πρωτη ωρα τις επομενες ωρες καταλαβαινεις 0%η κοπελα να πεσει να παιθανει απο την στεναχωρια παει την εξεταση στον γυναικολογο κ μολις την βλεπει της λεει ουτε με εξωσωματικη(επειδη αυτο συνεβει πριν 8 χρονια δεν υπηρχε η εξελιξη στην ιατρικη οπως τωρα για αυτο τολογο της το απεκλεισε). να τονισω οτι ειχε λιγες μερες καθηστεριση φευγει μεσα στα κλαματα κ παει σε μια συγγενη κ της λεει τι εγινε αλλα οτι δεν φτανουν οσα ειχε χαλασε κ ο κυκλος της ε τοτε η κοπελα η αλλη της λεει αφου ηταν πιο ψυχρεμη να παρουμε τεστ να δεις αν εισε εγκυος της λεει με κοροιδευεις δεν ακους τι σου λεω ουτε με εξωσωματικη μπορω εν τελει το εκανε κ ηταν θετικο τωρα εχει ενα αγορακι 7 ετων κ μετα απο δυο χρονια ξαναμεινε εγκυος παλι μονη της κ εκανε κ ενα κοριτσακι 4 ετων σημερα με αυτο το σπερμα που δεν μπορουσε ουτε με εξωσωματικη ν
καλα μιλασ σοβαρα???αυτο και αν ειναι θαυμα...μακαρι τι να πω...σου απαντησα στο π.μ

αγγελικι
10-02-10, 17:20
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...

μακαρι γιατι ενω νιωθω ολα τα συμπτωματα δεν ερχεται και αυτη να τελειωνουμε τωρα που την χρειαζομαι δεν ερχεται..παντωσ κοριτσια σασ ευχαριστω ειλικρινα ολεσ μεσα απο την καρδια μου ποτε δεν περιμενα οτι μεσα απο μαι οθονη θα εβρισκα τετοια συμπαρασταση...ευχαριστω ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου..

adnihor1
10-02-10, 17:25
σου απαντησα αγγελικη

ΦΙΛΟΥΔΙ
10-02-10, 21:54
γεια σας κοριτσια.

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι?
το γενεσις θεσσαλονικης και το γενεσις αθηνων ειναι το ιδιο κεντρο? εγω ξερω οτι οντως ο κ παντος ειναι πολυ εξεχων επιστημονας με πολλες επιτυχιες και ειναι στο γενεσις αθηνων. εγω ακομα ειμαι σε φαση που κανω ενεσεις (σας ζαλησα ε?) αλλα οπου να ναι τελειωνουν και επειδη ψαχνομαι βρηκα και πολλες πληροφοριες για τον παντο. προσφατα μαλιστα τον ειχαν ολοκληρο δημοσιευμα στον ΑΝΤ1 γιατι καταφερε να ολοκληρωσει μια εξωσωματικη διαδικασια σε μια κυρια 40 ετων η οποια ηταν στην 13τη προσπαθεια (ολες εξωσωματικες) σε ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια στην Αμερικη αλλα καταφερε να αποκτησει το παιδακι που τοσα χρονια ποθουσε με την βοηθεια του Παντου, μαλιστα για να ευχαριστησει τον γιατρο (Κωνσταντινος Παντος) εμεινε μεχρι και τον τοκετο στην Ελλαδα. Γεννησε ενα υγιεστατο μωρακι, εκανε διακοπουλες στην Ελλαδα και κατοπιν εφυγε για την Αμερικη οπου ζει μονιμα. εχω και τηλ και διευθυνσεις απο τον γιατρο.
συγνωμη αν σας κουρασα αλλα πιστευω οτι αξιζε τον κοπο.

αγγελικι
11-02-10, 23:27
και εγω τον ειχα δει στον αντενα καλη επιτυχια κοριτσακι μου

xrysa3w
11-02-10, 23:31
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ? ΣΟΥ ΗΡΘΕ....Η' ΑΚΟΜΑ?

αστεριας
11-02-10, 23:53
γεια σου αγγελικουλα μου!Ο Κων.Παντος ειναι ο κορυφαιος στο ειδος του!εκει πηγε και μια γνωστη μου και τωρα μαντεψε....εχει οχι 1,ουτε 2 αλλα τριδυμα κοριτσακια!!!!!αλλα δεν μας ειπες τελικα σου ηρθε ή δεν θα προλαβεις να πας στο γεννεσης?;-)

ΦΙΛΟΥΔΙ
12-02-10, 22:13
ευχαριστωωωωωωωωω πολυυυυυυυυυυυυυυ

αγγελικι
13-02-10, 16:19
κοριτσια οχι ακομα και νευριαζω πολυ γιατι ειμαι πρισμενη στο φουλ και τιποτα προχθεσ εκανα ενα πρεντικτορ αλλα αρνητικο...τα νευρα μου!!!

αγγελικι
13-02-10, 16:19
γεια σου αγγελικουλα μου!Ο Κων.Παντος ειναι ο κορυφαιος στο ειδος του!εκει πηγε και μια γνωστη μου και τωρα μαντεψε....εχει οχι 1,ουτε 2 αλλα τριδυμα κοριτσακια!!!!!αλλα δεν μας ειπες τελικα σου ηρθε ή δεν θα προλαβεις να πας στο γεννεσης?;-)

αληθεια ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!μακαρι παιδια εγω εχω πει μακαρι να με αξιωσει ο θεοσ και να κανω πολλα μωρακια....

αστεριας
13-02-10, 22:55
κοριτσια οχι ακομα και νευριαζω πολυ γιατι ειμαι πρισμενη στο φουλ και τιποτα προχθεσ εκανα ενα πρεντικτορ αλλα αρνητικο...τα νευρα μου!!!
βρε αγγελικουλα και εσυ πρεντικτορ βρηκες να κανεις?δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους!αν δεν ερθει μεχρι την τριτη δεν κανεις μια χοριακουλα καλυτερα,να εισαι και απολυτως σιγουρη?

xrysa3w
13-02-10, 23:11
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΑ PREDICTOR ΔΕΝ ΦΗΜΙΖΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΟΙΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ..ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ 2.5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ 1 ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΕΙΣ.....!ΧΑΛΑΡΩΣΕ Κ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙΣ 1 Β-ΧΟΡΙΑΚΗ!ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ....ΤΟ ΞΕΡΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ!

ΦΙΛΟΥΔΙ
13-02-10, 23:30
αγγελικη μου οπως λενε τα κοριτσια κανε μια χοριακη για να βγεις εγκαιρα και σιγουρα πο την περιεργεια...
ολα θα πανε καλα...

αγγελικι
14-02-10, 23:56
βρε κοριτσακια μου το ξερω οτι δεν προκειται να συμβαινει κατι τετοιο γιατι λογω των πολυκυστικων παντα εχω σκαμπανευασματα στον κυκλο απλα τωρα που την θελω την ατιμη δεν ερχεται...........

αστεριας
17-02-10, 10:17
καλημερα αγγελικουλα!τελικα τι εγινε σου ηρθε 'η οχι ακομα?μας εχεις αφησει στην αγωνια!

ΣΟΦΙΑ3
17-02-10, 12:01
Για το Βιογεννεσις θεσσαλονικης τι εχετε να πειτε?
Εγω εχω ξεκινήσει για εξωσωματικη μικρογονιμοποιηση εκει.

αγγελικι
17-02-10, 21:02
αστερακι μου τιποτα ακομα μιλησα σημερα με τον γιατρο μου και μου ειπε τα γνωστα να παρω ντουφαστον για 4 μερεσ και μετα θα αδιαθετισσω..αυριο θα παω να τα παρω αλλα πριν θα ξανακανω ενα κλεαρ μπλου...αυτα θα σασ ενημερωνω...φιλακια

mazi
17-02-10, 22:54
Καλησπέρα κορίτσια.
Ενδοιαφέρομαι και εγώ για να μάθω πληροφορίες για το Γένεσις.

Αν είμαστε τυχεροί θα προχωρήσουμε και εμείς σε εξωσωματική. Το δικό μας πρόβλημα είναι λίγο πιο περίπλοκο καθώς ο άντρας μου πάσχει από αζωοσπερμία μετά από μαγουλάδες που πέρασε σε μεγάλη ηλικία. Όταν το μάθαμε ήθελα αμέσως να απευθυνθούμε στον κο Πάντο αλλά λόγω της κακής μας ψυχολογίας αποφασίσαμε να αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός για να κάνουμε πιο ψύχραιμες κινήσεις.

Το μόνο που έχω να σας πω για το συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι δύο γνωστές μου αφού περιπλανήθηκαν αρκετά κατέληξαν σε αυτόν και απέκτησαν και οι δυο παιδάκι με την πρώτη τους προσπάθεια. Δυστυχώς, από εκεί δεν μπορώ να μάθω περισσότερες πληροφορίες.

Η αλήθεια είναι, ότι εκτός όλων των άλλων, με τρομάζει λίγο το κοστός. Ξέρει κάποια από εσάς να με πληροφορήσει σχετικά?

Ελπίζω και εύχομαι να κάνουμε όλες τις καλύτερες επιλογές και να κατορθώσουμε να ζήσουμε το όνειρο...

xrysa3w
17-02-10, 22:59
Καλησπέρα κορίτσια.
Ενδοιαφέρομαι και εγώ για να μάθω πληροφορίες για το Γένεσις.

Αν είμαστε τυχεροί θα προχωρήσουμε και εμείς σε εξωσωματική. Το δικό μας πρόβλημα είναι λίγο πιο περίπλοκο καθώς ο άντρας μου πάσχει από αζωοσπερμία μετά από μαγουλάδες που πέρασε σε μεγάλη ηλικία. Όταν το μάθαμε ήθελα αμέσως να απευθυνθούμε στον κο Πάντο αλλά λόγω της κακής μας ψυχολογίας αποφασίσαμε να αφήσουμε να περάσει λίγος καιρός για να κάνουμε πιο ψύχραιμες κινήσεις.

Το μόνο που έχω να σας πω για το συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι δύο γνωστές μου αφού περιπλανήθηκαν αρκετά κατέληξαν σε αυτόν και απέκτησαν και οι δυο παιδάκι με την πρώτη τους προσπάθεια. Δυστυχώς, από εκεί δεν μπορώ να μάθω περισσότερες πληροφορίες.

Η αλήθεια είναι, ότι εκτός όλων των άλλων, με τρομάζει λίγο το κοστός. Ξέρει κάποια από εσάς να με πληροφορήσει σχετικά?

Ελπίζω και εύχομαι να κάνουμε όλες τις καλύτερες επιλογές και να κατορθώσουμε να ζήσουμε το όνειρο...ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΥΣΑ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΔΥΜΟΜΑΜΑ!ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΤΟ 2008 ΗΤΑΝ 3700.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2030.

xrysa3w
17-02-10, 23:02
αστερακι μου τιποτα ακομα μιλησα σημερα με τον γιατρο μου και μου ειπε τα γνωστα να παρω ντουφαστον για 4 μερεσ και μετα θα αδιαθετισσω..αυριο θα παω να τα παρω αλλα πριν θα ξανακανω ενα κλεαρ μπλου...αυτα θα σασ ενημερωνω...φιλακια
ΒΡΕ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ?ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ?ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 1 ΤΕΣΤΑΚΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΝ Κ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!

mazi
17-02-10, 23:55
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΥΣΑ 25 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΔΥΜΟΜΑΜΑ!ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΤΟ 2008 ΗΤΑΝ 3700.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2030.

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Και θέλω να σου πω και κάτι ακόμα: ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ !!!
Σε θαυμάζω γιατί βλέπω πως έχεις πολλή δύναμη μέσα σου. Έχεις ήδη δυο παιδάκια και παρ΄όλα αυτά θέλεις να παλέψεις και για τρίτο. Μπράβο σου!

Εμένα μου φαίνεται γολγοθάς... Είναι μεγάλο το ψυχολογικό κόστος. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα το παλέψουμε. Φυσικά και θα το παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις και ας μας λυπηθεί ο Θεός. Ήδη όμως πονάει η ψυχή μου...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!!

xrysa3w
18-02-10, 00:38
Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Και θέλω να σου πω και κάτι ακόμα: ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ !!!
Σε θαυμάζω γιατί βλέπω πως έχεις πολλή δύναμη μέσα σου. Έχεις ήδη δυο παιδάκια και παρ΄όλα αυτά θέλεις να παλέψεις και για τρίτο. Μπράβο σου!

Εμένα μου φαίνεται γολγοθάς... Είναι μεγάλο το ψυχολογικό κόστος. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα το παλέψουμε. Φυσικά και θα το παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις και ας μας λυπηθεί ο Θεός. Ήδη όμως πονάει η ψυχή μου...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ Κ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΜΑΛΛΙΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΙΝΑΞΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΛΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑΞΕ Κ ΘΑ ΕΧΕΙ 2Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΙΣΩΣ 1 ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΓΜΗ ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ....!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ!

αγγελικι
19-02-10, 16:28
κοριτσακια μου καλησπερα λοιπον ξεκινησα τα ντουφαστον κανονικα την κυριακη τα τελειωνω και μετα περιμενω να αδιαθετισσω...χρυσα να εισαι καλα μασ δεινεισ πολυ δυναμη και να χαιρεσαι τα διδυμακια σου...εμενα μου ειπε γυρω στισ 3000 ευρω θα μασ κοστισει...αλλα κοριτσια εγω το εχω πει μακαρι αν με εχει καλα ο θεοσ και θα κανω και 3 και 4.......mazi καλη επιτυχια κοριτσακι μου και σε εσενα..εσεισ σε τι φαση εισαστε?

xrysa3w
19-02-10, 18:42
κοριτσακια μου καλησπερα λοιπον ξεκινησα τα ντουφαστον κανονικα την κυριακη τα τελειωνω και μετα περιμενω να αδιαθετισσω...χρυσα να εισαι καλα μασ δεινεισ πολυ δυναμη και να χαιρεσαι τα διδυμακια σου...εμενα μου ειπε γυρω στισ 3000 ευρω θα μασ κοστισει...αλλα κοριτσια εγω το εχω πει μακαρι αν με εχει καλα ο θεοσ και θα κανω και 3 και 4.......mazi καλη επιτυχια κοριτσακι μου και σε εσενα..εσεισ σε τι φαση εισαστε?
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ....ΟΛΕΣ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ........ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ....:p:p:p:p
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!

mazi
20-02-10, 19:35
Αγγελικούλα σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και γρήγορα!!!

Εμείς θα περιμένουμε να περάσει ένα τρίμηνο ακόμα για να κάνουμε και νέο σπερμοδιάγραμμα μήπως έχει βελτιωθεί κάτι. Βλέπεις, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...
Στην συνέχεια θα επισκευτούμε τον κο Πάντο.
Όλοι μας έχουν πει πως η μόνη λύση είναι η βιοψία όρχεων, μήπως βρεθεί εκεί κάποιο υλικό, αλλά και αυτό είναι αμφίβολλο. Τι να πω? Ελπίζω ο Πάντος να έχει να μας προτείνει κάποια καλύτερη λύση. Η αλήθεια είναι πως την φοβάμαι λίγο την βιοψία γιατί, από ότι έχω διαβάσει, ο ιστός που πέρνουνε δεν αναπληρώνεται και ίσως στο μέλλον να επηρεάστει η σεξουαλική του ζωή. Ούτε να το σκέφτομαι δεν αντέχω... Άλλωστε και ο άντρας μου είναι κάπως αρνητικός σε αυτή την διαδικασία. Η μόνη μου ελπίδα είναι ο Θεός...

Αυτό το τρίμηνο της αναμονής φαίνεται αιώνας στα μάτια μου αλλά ίσως έτσι να είναι καλύτερα για να ηρεμήσει και ο άντρας μου και να σκεφτούμε πιο ψύχραιμα.

Μακάρι να μας έχεις σύντομα καλά νέα και μην ξεχνάς ότι είμασρε πάντα εδώ για να σε ακούμε!

αγγελικι
21-02-10, 13:05
κοριτσακι μου να μην στεναχωριεσαι καθολου γιατι και εγω τα περασα αυτα..εμενα μεχρι να παει να κανει το πρωτο σπερματοδιαγραμμα μου ειχε βγει η πιστη να τον ψησω...μετα μολισ μαθαμε τα αποτελεσματα μονο που δεν χαλασαμε το σπιτι μιασ και κρητικοσ παραδοσιακοσ ο συζυγοσ του πεσανε τα φτερα...δεν φανταζεσαι ποσο και εμεισ 10.3 θα κανουμε το δευτερο σπερματοδιαγραμμα οχι οτι θα εχει αλλαξει κατι γιατι ειμαστε σε αθλια κατασταση αλλα μηπωσ με κατι βιταμινεσ που πινει ανεβασουμε λιγο τον αριθμο αν και ο γιατροσ μου με συνεφερε λιγο λεγοντασ μου οτι μην περιμενω καμια αλλαγη...σημερα ειπια το τελευταιο ντουφαστον και περιμενω περιοδο...αλλα ρε κοριτσια ειναι στιγμεσ και εμενα που δεν περναει με τιποτα ο καιροσ το θελω τοσο πολυ που πιστευω με καταλαβαινετε...και να σκεφτει κανεισ οτι ειμαι 23 ετων και μπαινω σε μια τοσο δυσκολη διαδικασια αλλα για το/τα παιδι/παιδια μου θα εκανα τα παντα μα τα παντα...φιλια σε ολεσ και σασ ευχαριστω παρα πολυ που τετοιεσ κοπελεσ και χωρισ να τισ ξερεισ καν σου συμπαραστεκονται καλυτερα και απο την οικογενεια σου...θα σασ ενημερωνω

mazi
22-02-10, 09:46
Αγγελική μου είμαι σίγουρη ότι θα σου πάνε όλα καλά! Άλλωστε εσύ έχεις έναν πολύ ισχυρό σύμμαχο. Την ηλικία σου! Είσαι τόσο πολύ μικρή που έχεις άπλετο χρόνο μπροστά σου για να κυνηγήσεις το όνειρο... Σκέψου ότι εγώ είμαι 32 και ακόμα ψάχνομαι με τους γιατρούς χωρίς να έχω καταλήξει στο ποιά πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση.
Μην αγχώνεσε λοιπόν και όλα θα πάνε καλά!

ιππόκαμπος
22-02-10, 12:50
ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΤΩ,ΚΑΝΑΜΕ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ,ΑΦΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΕΤΥΧΑΝ,ΚΑΝΑΜΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 22.000.000 ΚΑΙ 16% ΚΙΝΗΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ (ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ),ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ 3 ΒΑΘΜΟΥ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ,ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ (ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ 4,5 ΒΑΘΜΟΥ),ΠΕΡΑΣΑΝ 6 ΜΗΝΕΣ,ΤΑ ΙΔΙΑ 32.000.0000 ΜΕ 20 % ΚΙΝΗΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΗΝ Κ.ΖΕΡΒΑΚΑΚΟΥ ,ΓΕΝΝΗΣΑ 10 ΩΑΡΙΑ,ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 9 ,ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΨΥΞΑ 6 ΕΜΒΡΥΑ (ΤΟ 1 ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ),ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ,ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΙΔΕΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ.2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ.

mazi
22-02-10, 13:11
2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ.

Τι ακριβώς εννοείς?
Ότι πήρανε σπέρμα από δότη ή ότι έκαναν κάποια θεραπεία οι άντρες τους και τα κατάφεραν? Και με ποιόν γιατρό? Με τον Πάντο?
Με ενδοιαφέρει γιατί εμένα ο άντρας μου έχει αζωοσπερμία.

li7476
22-02-10, 14:17
ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΤΩ,ΚΑΝΑΜΕ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ,ΑΦΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΕΤΥΧΑΝ,ΚΑΝΑΜΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ 22.000.000 ΚΑΙ 16% ΚΙΝΗΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ (ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ),ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ 3 ΒΑΘΜΟΥ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ,ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ (ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ 4,5 ΒΑΘΜΟΥ),ΠΕΡΑΣΑΝ 6 ΜΗΝΕΣ,ΤΑ ΙΔΙΑ 32.000.0000 ΜΕ 20 % ΚΙΝΗΤΗΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΗΝ Κ.ΖΕΡΒΑΚΑΚΟΥ ,ΓΕΝΝΗΣΑ 10 ΩΑΡΙΑ,ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 9 ,ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ 2 ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΨΥΞΑ 6 ΕΜΒΡΥΑ (ΤΟ 1 ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ),ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ,ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΙΔΕΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ.2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΙΔΥΜΑ ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΥΣ.
γεια σας κοριτσια....ειμαι καινουρια και θα θελα να με πειτε για την ζερβακακου στο γενεσις αν ειναι καλη.2 χρονια προσπαθω εχω πολλυκιστικεσ εκανα 2 σπερματεχυσεις στην πρωτη επαθα υπερδιεγερση και δεφτερη απετυχε.....εχω παρει πολλα φαρμακα .....δεν αντεχω αλλο...θα κανουμε εξωσωματικη τον σεπτεμβρη και ηθελα να μαθω για την ζερβακακου..ειναι καλη?

ιππόκαμπος
22-02-10, 15:00
Τι ακριβώς εννοείς?
Ότι πήρανε σπέρμα από δότη ή ότι έκαναν κάποια θεραπεία οι άντρες τους και τα κατάφεραν? Και με ποιόν γιατρό? Με τον Πάντο?
Με ενδοιαφέρει γιατί εμένα ο άντρας μου έχει αζωοσπερμία.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝΕ ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 0,ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ''ΣΥΣΤΗΜΑ''(ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ Κ.Α.),ΕΧΕΙ ΣΠΕΡΜΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΑΝΕ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ,ΚΑΝΑΝΕ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΑΝΕ.ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ,ΒΕΒΑΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΩΡΑΚΙΑ.Η ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΡΒΑΚΑΚΟΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟΝ ΠΡΑΠΑ (********).ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΑΝΤΡΑ.ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟ ΣΑΣ.http://www.parents.gr/forum/images/icons/icon12.gif

ιππόκαμπος
22-02-10, 15:05
γεια σας κοριτσια....ειμαι καινουρια και θα θελα να με πειτε για την ζερβακακου στο γενεσις αν ειναι καλη.2 χρονια προσπαθω εχω πολλυκιστικεσ εκανα 2 σπερματεχυσεις στην πρωτη επαθα υπερδιεγερση και δεφτερη απετυχε.....εχω παρει πολλα φαρμακα .....δεν αντεχω αλλο...θα κανουμε εξωσωματικη τον σεπτεμβρη και ηθελα να μαθω για την ζερβακακου..ειναι καλη?

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΖΕΡΒΑΚΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΙΝΑΝΕ ΕΓΚΥΕΣ,ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΙΟΛΟΓΟ.(ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ),ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ,ΕΥΓΕΝΙΚΗ.

li7476
22-02-10, 15:32
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΖΕΡΒΑΚΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ,ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΙΝΑΝΕ ΕΓΚΥΕΣ,ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΙΟΛΟΓΟ.(ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ),ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ,ΕΥΓΕΝΙΚΗ.
σε ευχαριστω πολυ...καλη επιτυχια σου ευχομαι..:-)

ιππόκαμπος
23-02-10, 10:40
ευχαριστω,και σε ολα τα κοριτσια ευχομαι το καλυτερο!!!

xrysa3w
23-02-10, 13:26
κοριτσακι μου να μην στεναχωριεσαι καθολου γιατι και εγω τα περασα αυτα..εμενα μεχρι να παει να κανει το πρωτο σπερματοδιαγραμμα μου ειχε βγει η πιστη να τον ψησω...μετα μολισ μαθαμε τα αποτελεσματα μονο που δεν χαλασαμε το σπιτι μιασ και κρητικοσ παραδοσιακοσ ο συζυγοσ του πεσανε τα φτερα...δεν φανταζεσαι ποσο και εμεισ 10.3 θα κανουμε το δευτερο σπερματοδιαγραμμα οχι οτι θα εχει αλλαξει κατι γιατι ειμαστε σε αθλια κατασταση αλλα μηπωσ με κατι βιταμινεσ που πινει ανεβασουμε λιγο τον αριθμο αν και ο γιατροσ μου με συνεφερε λιγο λεγοντασ μου οτι μην περιμενω καμια αλλαγη...σημερα ειπια το τελευταιο ντουφαστον και περιμενω περιοδο...αλλα ρε κοριτσια ειναι στιγμεσ και εμενα που δεν περναει με τιποτα ο καιροσ το θελω τοσο πολυ που πιστευω με καταλαβαινετε...και να σκεφτει κανεισ οτι ειμαι 23 ετων και μπαινω σε μια τοσο δυσκολη διαδικασια αλλα για το/τα παιδι/παιδια μου θα εκανα τα παντα μα τα παντα...φιλια σε ολεσ και σασ ευχαριστω παρα πολυ που τετοιεσ κοπελεσ και χωρισ να τισ ξερεισ καν σου συμπαραστεκονται καλυτερα και απο την οικογενεια σου...θα σασ ενημερωνω
Αγγελικουλα μου γεια σου....μην στενοχωριεσαι ο καιρος θα περασει...κ εγω στα 24 εκανα την εξωσωματικη...κ σκεφτομουν πολυ θετικα κ ελεγα αξιζει τον κοπο...κ πραγματικα οταν ερχονται τα μωρα ή το μωρο αποζημιωνεσαι.....ευχαριστως θα ξανατρυπιωμουν με ολες αυτες τις ορμονες.....για 1 ακομα μωρακι.....θετικη σκεψη σε ολες τις κοπελες.....για ολες μας εχει ο θεος....

αγγελικι
23-02-10, 16:15
κοριτσια καλησπερα πηγα χθεσ στον γυναικολογο μου για να κανει παπ τεστ η αδερφη μου και δεν εχασα και εγω την ευκαιρια να του κανω ερωτησεισ μου ειπε οτι θα γινει εμβρυομεταφορα οπωσ τα υπολογιζει γυρω στισ 15 μαιου γιατι μασ πηγε πισω η καθυστερηση με την περιοδο μου και μου ειπε πωσ ξαπλα θα κατσω μονο τισ 10 μερεσ μεχρι την χοριακη καλε μονο τοσο?????????

αγγελικι
23-02-10, 16:19
χρυσακι μου με το καλο και να κανεισ πολλα μωρακια ακομα..........και να σου ζησουν τα ζουζουνια σου εμενα μου λεει χθεσ ο γιατροσ τελικα μηπωσ θεσ και τριδυμα οχι καλε γιατρε του λεω ασ ερθουν με το καλο τα διδυμακια μου γιατι διδυμα θε ειναι το εχω παρει αποφαση και μετα κανουμε το τριτο παντωσ λεει ο γιατροσ μου με τα τριδυμα δεν θα μπορω να σε φανταστω με την τεραστια κοιλια...πολυ γελιο μιλαμε αχ κατι τετοια μου λεει και ανυπομονω πιο πολυ να φτασει ο καιροσ......θε γινω τρελομαμα και ο αντρασ μου πιο τρελομπαμπασ...αχαχαχαχ θα τρελαθω!!!

xrysa3w
23-02-10, 17:08
χρυσακι μου με το καλο και να κανεισ πολλα μωρακια ακομα..........και να σου ζησουν τα ζουζουνια σου εμενα μου λεει χθεσ ο γιατροσ τελικα μηπωσ θεσ και τριδυμα οχι καλε γιατρε του λεω ασ ερθουν με το καλο τα διδυμακια μου γιατι διδυμα θε ειναι το εχω παρει αποφαση και μετα κανουμε το τριτο παντωσ λεει ο γιατροσ μου με τα τριδυμα δεν θα μπορω να σε φανταστω με την τεραστια κοιλια...πολυ γελιο μιλαμε αχ κατι τετοια μου λεει και ανυπομονω πιο πολυ να φτασει ο καιροσ......θε γινω τρελομαμα και ο αντρασ μου πιο τρελομπαμπασ...αχαχαχαχ θα τρελαθω!!!
Στο ευχομαι....μεσα απο την καρδια μου.......κ σε ευχαριστω για τις ευχες σου.....οσο για την τεραστια κοιλια θα σου πω οτι καθε φορα που πηγαινα γυναικολογο πρωτα εμπαινε η κοιλια στο δωματιο κ μετα εγω κ καθε φορα ακουγα την ιδια ατακα.."αμαν ρε χρυσα,που θα παει αυτη η κοιλια σου...κοντευει να βγει απο το παραθυρο!:lol::lol::lol:

αγγελικι
23-02-10, 22:43
Στο ευχομαι....μεσα απο την καρδια μου.......κ σε ευχαριστω για τις ευχες σου.....οσο για την τεραστια κοιλια θα σου πω οτι καθε φορα που πηγαινα γυναικολογο πρωτα εμπαινε η κοιλια στο δωματιο κ μετα εγω κ καθε φορα ακουγα την ιδια ατακα.."αμαν ρε χρυσα,που θα παει αυτη η κοιλια σου...κοντευει να βγει απο το παραθυρο!:lol::lol::lol:

χαχαχαχχαχα μακαρι δεν εχω κανενα προβλημα μακαρι να εχω μια τερρρρρρραααααααααασσσσσσσσττττια κοιλια...

xrysa3w
23-02-10, 22:58
χαχαχαχχαχα μακαρι δεν εχω κανενα προβλημα μακαρι να εχω μια τερρρρρρραααααααααασσσσσσσσττττια κοιλια...
Να δεις θα την εχεις κ συντομα κοριτσακι μου......:-P

li7476
24-02-10, 01:38
χρυσα που εκανες εξωσωματικη? και με ποιον γιατρο?

xrysa3w
24-02-10, 02:46
χρυσα που εκανες εξωσωματικη? και με ποιον γιατρο?
Στο Γεννεσις με τον Παντο.

ιππόκαμπος
24-02-10, 10:01
κοριτσια καλησπερα πηγα χθεσ στον γυναικολογο μου για να κανει παπ τεστ η αδερφη μου και δεν εχασα και εγω την ευκαιρια να του κανω ερωτησεισ μου ειπε οτι θα γινει εμβρυομεταφορα οπωσ τα υπολογιζει γυρω στισ 15 μαιου γιατι μασ πηγε πισω η καθυστερηση με την περιοδο μου και μου ειπε πωσ ξαπλα θα κατσω μονο τισ 10 μερεσ μεχρι την χοριακη καλε μονο τοσο?????????

εγω που εκανα εξωσωματικη,εμεινα 2 μερες ξαπλωμενη (οχι τεζα-πηγαινα wc,ετρωγα στο τραπεζι,καθομουνα στον καναπε), αλλα ΟΧΙ βαρος, ουτε σακουλα.πεμπτη το ειχα κανει,πεμπτη,παρασκευη,σαββατο χαλαρα σπιτι ψιλοξαπλα,κυριακη πηγα βολτα,δευτερα οδηγησα και πηγα στην δουλεια.οταν εννοω δουλεια,χαλαρη δουλεια,οχι ορθοστασια,οχι πιεση.και εμεινα εγκυος.εκτος αν προκυψει καμια επιπλοκη τοτε εισαι ξαπλα,οπως μια φιλη μου 15 μερες ξαπλωνε.

maryspain
24-02-10, 10:27
και εγω εξωσωματικη στο Γεννεσις μονο που ο γιατρος μου ειναι ο Ταρλατζης. Αριστουργημα γιατρος! Τον Δεκεμβρη του 2007 εκανα icsi δηλαδη μικρογονιμοποιηση βαλαμε 2 εμβρυακια 5 κυτταρων κρατηθηκε το ενα και βγηκε το αγγελουδι μου. Κρατησαμε και παγωτινια 9 στον αριθμο . Στις 10 /2 φετος δηλαδη πηγαμε και για αδελφακι μου βαλανε 2 εμβρυακια των 9 κυτταρων και η χοριακη μου υστερα απο 12 μρες εδειξε 502,8 Μαλλον διδυμα το κοβω Για να δουμε! Ειμαι πολυ χαρουμενη και πολυ ικανοποιημενη απο ολο το team του γιατρου. Να ειναι καλα ο ανθρωπος. Για την διαδικασια FET ( ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑ) πληρωσαμε 850 συν οι αιματολογικες. Καλη επιτυχια σε ολες.

ιππόκαμπος
24-02-10, 14:34
και εγω εξωσωματικη στο Γεννεσις μονο που ο γιατρος μου ειναι ο Ταρλατζης. Αριστουργημα γιατρος! Τον Δεκεμβρη του 2007 εκανα icsi δηλαδη μικρογονιμοποιηση βαλαμε 2 εμβρυακια 5 κυτταρων κρατηθηκε το ενα και βγηκε το αγγελουδι μου. Κρατησαμε και παγωτινια 9 στον αριθμο . Στις 10 /2 φετος δηλαδη πηγαμε και για αδελφακι μου βαλανε 2 εμβρυακια των 9 κυτταρων και η χοριακη μου υστερα απο 12 μρες εδειξε 502,8 Μαλλον διδυμα το κοβω Για να δουμε! Ειμαι πολυ χαρουμενη και πολυ ικανοποιημενη απο ολο το team του γιατρου. Να ειναι καλα ο ανθρωπος. Για την διαδικασια FET ( ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑ) πληρωσαμε 850 συν οι αιματολογικες. Καλη επιτυχια σε ολες.

σου ευχομαι καλη επιτυχια,εγω θα κανω εμβρυομεταφορα 9 απριλιου περιπου,στο γενεσις στην ζερβακακου.ο ταρλατζης ξερω οτι δεν συμετεχει στην διαδικασια μονο στο τελος για την πληρωμη,το τeαm του τα κανει ολα.εμενα η ζερβακακου με ζητησε πιο πολλα,αλλα επειδη εκανα και την εξωσωματικη εκει,και επιασα (αλλα παλινδρομησε),την ξερει και η γυναικολογος μου λεω να συνεχισω μαζι της και βλεπουμε.

domnina
24-02-10, 14:39
Μαίρη μου συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

Πρέπει να αισθάνεσαι πολύ όμορφα τώρα.. Την πρώτη φορά έπιασες αμέσως και τώρα που ξαναπροσπάθησες πάλι με την πρώτη... Χαίρομαι πολύ για σένα... Χαλαρά τώρα λοιπόν και σε λίγο καιρό μπορεί να έχεις και τα διδυμάκια σου...

Ιπποκαμπάκι μην αγχώνεσαι... όλα καλά θα πάνε, ο καιρός κυλάει σα νερό... πότε θα φτάσει ο Απρίλης ούτε που θα το καταλάβεις..

ιππόκαμπος
25-02-10, 10:33
σ'ευχαριστω, domnina , εσυ σε τι σταδιο βρισκεσαι?

αγγελικι
25-02-10, 11:08
κοριτσιααααααααααααααααααα καλημεραααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη αδιαθετισσα!!!!!!!!!!!!(οχι ακομα φουλ βεβαια αλλα θα ερθει που θα παει_)εκλεισα την παρασκευη για σαλπιγγογραφια!!!!!!

αγγελικι
25-02-10, 11:09

συγχαρητηρια κοριτσακι μου με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου γιατι το αισθανομαι ναι ναι διδυμα θα ειναι!!!!!!!;):-P:-P

αγγελικι
25-02-10, 11:12
σου ευχομαι καλη επιτυχια,εγω θα κανω εμβρυομεταφορα 9 απριλιου περιπου,στο γενεσις στην ζερβακακου.ο ταρλατζης ξερω οτι δεν συμετεχει στην διαδικασια μονο στο τελος για την πληρωμη,το τeαm του τα κανει ολα.εμενα η ζερβακακου με ζητησε πιο πολλα,αλλα επειδη εκανα και την εξωσωματικη εκει,και επιασα (αλλα παλινδρομησε),την ξερει και η γυναικολογος μου λεω να συνεχισω μαζι της και βλεπουμε.

δεν πειραζει κοριτσακι μου να σκεφτεσαι θετικα και να λεσ καθε εμποδιο για καλο...με το καλο η καινουρια διαδικασια...περιμενουμε νεα σου!!!

ιππόκαμπος
25-02-10, 11:16
κοριτσιααααααααααααααααααα καλημεραααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη αδιαθετισσα!!!!!!!!!!!!(οχι ακομα φουλ βεβαια αλλα θα ερθει που θα παει_)εκλεισα την παρασκευη για σαλπιγγογραφια!!!!!!

ετοιμαζεσαι για εξωσωματικη? η σαπλιγγογραφια ποναει λιγο,να ξερεις,που θα την κανεις?

αγγελικι
25-02-10, 12:55
ετοιμαζεσαι για εξωσωματικη? η σαπλιγγογραφια ποναει λιγο,να ξερεις,που θα την κανεις?

ναι κοριτσακι μου γυρω στισ 15,5 λεμε για εμβρυομεταφορα αν ολα πανε καλα...στο λητω θα την κανω τι εννοεισ ποναει???:cry:μου ειπε ο γιατροσ μου να παρω 2 μπουσκοπαν μια ωρα πριν..

domnina
25-02-10, 13:15
Aggeliki μου,

Μην πανικοβάλλεσαι άδικα. Εντάξει, δεν είναι και η πιο ευχάριστη εξέταση στον κόσμο αλλά κρατάει μόνο 10 λεπτάκια το πολύ.. Τώρα ο πόνος είναι τελείως υποκειμενικό θέμα.. Εγώ π.χ. εντάξει, πονέσα λιγάκι αλλά κανείς δεν σε εμποδίζει να εκφραστείς ελεύθερα.. εγώ φώναζα λίγο αλλά αισθανόμουν καλύτερα έτσι...

Άλλες κοπέλες λένε ότι δεν πόνεσαν καθόλου...

Μην το σκέφτεσαι προκαταβολικά και πας προκατειλημμένη...

Όλα καλά θα πάνε..

ιππόκαμπος
25-02-10, 13:55
ναι κοριτσακι μου γυρω στισ 15,5 λεμε για εμβρυομεταφορα αν ολα πανε καλα...στο λητω θα την κανω τι εννοεισ ποναει???:cry:μου ειπε ο γιατροσ μου να παρω 2 μπουσκοπαν μια ωρα πριν..

καλη επιτυχια στην εξωσωματικη,εγω στην σαπλιγγογραφια βογγηξα,μου ειπανε οτι ειναι σαν πονους περιοδου,αλλα εγω δεν ποναω ποτε στην περιοδο και δεν ηξερα.αλλα στην εξωσωματικη εισαι χαλαρη,μονο πρεπει να εχεις καλες σχεσης με τις ενεσεις γιατι θα βαλεις πολλες,εγω παλια δεν τις ηθελα καθολου,και τωρα οταν μου τις βαζουν (αλλοι εννοειτε),γυρναω το κεφαλι και βαζω και μαξιλαρι.αλλα αξιζει...

αγγελικι
25-02-10, 15:07
εγω παλι στην περιοδο ποναω παρα πολυ ειδικα τισ 2 πρωτεσ μερεσ ειμαι χαλια...αρα πιστευω να μην πονεσω τοσο και στην σαλπιγγογραφια οσο για τισ ενεσεισ παλι καλα δεν εχω προβλημα ουτε τισ λαχταραω αλλα ουτε τισ φοβαμαι...το προβλημα μου ειναι αλλο τωρα το πρωι που σηκωθηκα σκουπιστηκα και ειδα αιμα λεω αδιαθετισσα αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα αλλο δεν εχω αλλα ψιλοποναω και πρεπει να επαθα και ωτιτιδα γιατι το αυτι μου ειναι χαλια εχω βαλει λαδι τωρα μπασ και ηρεμησει..μιλαμε σημερα ειμαι σαραβαλο........

maryspain
26-02-10, 00:03

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι πραγματικά καλή επιτυχία να έχεις με την προσπάθειά σου. Είμαι βέβαιη οτι αυτη τη φορά όλα καλά θα πάνε. Οσο για τον Ταρλατζη κανει μόνο την εμβρυομεταφορα ο ίδιος απλά τις απλές επισκέψεις υπερήχου τις κάνει άλλος γυναικολόγος αλλά στον Ταρλατζη καταλήγουν όλα τα αποτελέσματα και αυτός μετά δίνει στο team του οδηγίες και με ενημερώνουν. Δε με ενοχλεί καθόλου αυτό . Μου αρκεί που όποτε τον χρειάστηκα του μίλησα απευθείας και με βοήθησε πολύ. Απαντούσε με υπομονή σε όλες μου τις ερωτήσεις και γένικα μου φέρθηκε ανθρώπινα. Αυτά, και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα.

ιππόκαμπος
26-02-10, 09:46
Κοριτσάκι μου σου εύχομαι πραγματικά καλή επιτυχία να έχεις με την προσπάθειά σου. Είμαι βέβαιη οτι αυτη τη φορά όλα καλά θα πάνε. Οσο για τον Ταρλατζη κανει μόνο την εμβρυομεταφορα ο ίδιος απλά τις απλές επισκέψεις υπερήχου τις κάνει άλλος γυναικολόγος αλλά στον Ταρλατζη καταλήγουν όλα τα αποτελέσματα και αυτός μετά δίνει στο team του οδηγίες και με ενημερώνουν. Δε με ενοχλεί καθόλου αυτό . Μου αρκεί που όποτε τον χρειάστηκα του μίλησα απευθείας και με βοήθησε πολύ. Απαντούσε με υπομονή σε όλες μου τις ερωτήσεις και γένικα μου φέρθηκε ανθρώπινα. Αυτά, και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα.

καλημερα,τι θεραπεια πηρες πριν την εμβρυομεταφορα?εμενα μου εδωσε suprefact(ενεσεις),divina(χαπια),ξεκιναω 21η μερα περιοδου,και κανει 1 μηνα.στην ζερβακακου δεν εχει ομαδα,αυτη εξεταζει,αυτη κανει ωοληψια και εμβρυομεταφορα.εγω φοβαμαι λιγο μηπως δεν πιασουν τα κατεψυγμενα,ξερω οτι ειναι καλα και ανα 2.και μετα απο την παλλινδρομηση φοβαμαι ακομα πιο πολυ.

maryspain
26-02-10, 19:00
καλημερα,τι θεραπεια πηρες πριν την εμβρυομεταφορα?εμενα μου εδωσε suprefact(ενεσεις),divina(χαπια),ξεκιναω 21η μερα περιοδου,και κανει 1 μηνα.στην ζερβακακου δεν εχει ομαδα,αυτη εξεταζει,αυτη κανει ωοληψια και εμβρυομεταφορα.εγω φοβαμαι λιγο μηπως δεν πιασουν τα κατεψυγμενα,ξερω οτι ειναι καλα και ανα 2.και μετα απο την παλλινδρομηση φοβαμαι ακομα πιο πολυ.

Ενέσεις δεν έκανα . Έπερνα τα Divina , και τα Dιrmestril αυτοκόλλητα. Μετά τη εμβρυομεταφορά προσθέσαμε και τα Utrogestan . Οσο για τα κατεψυγμενα λένε οτι είναι πιό μαχητές. Ολα θα πάνε καλά.

αγγελικι
26-02-10, 20:56
κοριτσακια μου τελικα ολα καλα αδιαθετισσα κανονικοτατα και με τον νομο μαλλον με τα ντουφαστον χαχαχαχ..παρασκευη πρωι παω για σαλπιγγογραφια αχ χαιρομαι πολυ προχωραμε!!!

Μηλίτσα
26-02-10, 22:59
μπραβο,αγγελικουλινι μου,επιτελους! Αχ,τοσες μερες διαβαζα τα νεα σου με αγωνια...Τη σαλπιγγογραφια μην τη φοβασαι,να σκεφτεσαι πως κρατα μονο λιγα λεπτα! Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια κι οι προσπαθειες σου να αποδωσουν γρηγορα. Και ολων των κοριτσιων που προσπαθουν... Θα περιμενω νεα σου την Παρασκευη. Πολλα φιλακια...

αγγελικι
26-02-10, 23:47
μπραβο,αγγελικουλινι μου,επιτελους! Αχ,τοσες μερες διαβαζα τα νεα σου με αγωνια...Τη σαλπιγγογραφια μην τη φοβασαι,να σκεφτεσαι πως κρατα μονο λιγα λεπτα! Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια κι οι προσπαθειες σου να αποδωσουν γρηγορα. Και ολων των κοριτσιων που προσπαθουν... Θα περιμενω νεα σου την Παρασκευη. Πολλα φιλακια...

ευχαριστω πολυ μηλιτσα μου για τισ ευχεσ σου δεν θα σκεφτομαι μονο οτι κραταει λιγα λεπτα θα σκεφτομαι οτι πλησιαζω στο ονειρο μου το μωρακι μου....:-P και βεβαια θα σασ ενημερωνω για την αλλη παρασκευη βεβαια μιλαμε οχι αυριο..

xrysa3w
26-02-10, 23:59
κοριτσακια μου τελικα ολα καλα αδιαθετισσα κανονικοτατα και με τον νομο μαλλον με τα ντουφαστον χαχαχαχ..παρασκευη πρωι παω για σαλπιγγογραφια αχ χαιρομαι πολυ προχωραμε!!!
Αντε κοριτσακι..με το καλο....Ειδες που περναει ο καιρος?Κ για την σαλπιγγογραφια μην φοβασαι..εγω προσωπικα ενιωσα 1 μπουκωμα στη μητρα!Κ για να γελασεις κ αλλο εκτος απο το μπουκωμα ειχα και εναν πονοκεφαλο τεραααααααστιο.......γιατι οπως πηγα να ανεβω σε αυτο το κρεβατι τελοσπαντων...χτυπησα το κεφαλι μου πανω στο μηχανιμα που σου βαζουν πανω απο την κοιλια για να βγει η ακτινογραφια...ρεζιλι τελειως..:oops::oops::oops::oops:χαχαχα

αγγελικι
28-02-10, 13:14
χαχαχαχα πολυ γελιο χρυσακι μου αντε περνανε οι μερεσ αυριο παω να κανω τισ ορμονολογικεσ αιματοσ!!!περναει ο καιροσ κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

margi
28-02-10, 16:29
Αγγελικούλα σου εύχομαι κάθε επιτυχία. Σύντομα να μάθεις τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου.

xrysa3w
28-02-10, 18:08
χαχαχαχα πολυ γελιο χρυσακι μου αντε περνανε οι μερεσ αυριο παω να κανω τισ ορμονολογικεσ αιματοσ!!!περναει ο καιροσ κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αντε....αντε....κοντευεις.....;););)
Περιμενω νεα σου......:D

αγγελικι
28-02-10, 20:02
ναι ναι!!!!!!!!εννοειτε πωσ θα σασ ενημερωνω τωρα που σασ βρηκα σασ χανω εγω???????ε???ποτε!

αγγελικι
04-03-10, 11:43
κοριτσακια μου καλημερα λοιπον βγηκαν οι ορμονολογικεσ ολα μια χαρα απο οτι βλεπω ρε κοριτσια στισ τιμεσ αναφορασ εχω ειμαι στα ορια τησ παραγωγικησ τι ειναι η παραγωγικη?αυριο σαλπιγγογραφια!!!!!!τρεμω απο τον φοβο μου

adnihor1
04-03-10, 11:56
να μην αγχωνεσε αγγελικη εχω κανει δεν ειναι κ κατι τραγικο ποναει λιγο στα τοσα που εχουμε κανει αυτο δεν ειναι τιποτα ασε που παιρνεις απαντηση αμεσως κ δεν περιμενεις να εχεις κ αγωνια τι θα διξει

xrysa3w
04-03-10, 12:41
κοριτσακια μου καλημερα λοιπον βγηκαν οι ορμονολογικεσ ολα μια χαρα απο οτι βλεπω ρε κοριτσια στισ τιμεσ αναφορασ εχω ειμαι στα ορια τησ παραγωγικησ τι ειναι η παραγωγικη?αυριο σαλπιγγογραφια!!!!!!τρεμω απο τον φοβο μου
Αγγελικουλα μου καλημερα!Δεν ξερω τι ειναι η παραγωγικη να σου πω αλλα αφου εισαι μεσα στα ορια ειναι καλο λογικα!Αντε καλη επιτυχια κ στην σαλπιγγογραφια!;)

αγγελικι
04-03-10, 14:28
ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου ολεσ θα σασ ενημερωσω αυριο..φιλια

domnina
04-03-10, 15:29
Η παραγωγική είναι είτε η παραγωγική ηλικία της γυναίκας (13-45) ή η παραγωγική φάση του οργανισμού που παράγει το ωάριο πριν την ωορρηξία. Δεν τα έχω μπροστά μου για να το θυμηθώ. Πάντως αν είναι κοντά στις ανώτατες τιμές πάει να πει ότι έχεις ωάρια και μάλιστα καλής ποιότητας.

αγγελικι
04-03-10, 16:18
ευχαριστω πολυ ντομινα μου να εισαι καλα γιατι ο γιατροσ μου ακομα να επικοινωνισει μαζι μου μαλλον θα εχει χειρουργειο..

αγγελικι
05-03-10, 14:12
κοριτσαρεσ καλημερα λοιπον απο τισ 9 η ωρα το πρωι που ητανε να παω για σαλπιγγογραφια μπηκα σπιτι πριν λιγο και οχι γιατι περιμανα στο λητω αλλα απο την κινηση!!!ολα καλα ορθανοικτεσ οι σαλπιγγεσ πονεσα ελαχιστα αλλα βγηκε αλλο στην φορα ενα μικρο δοντακι στην μητρα το οποιο πρεπει να γινει υστεροσκοπηση αρα περιμενω περιοδο και προχωραμε δεν πειραζει καθε εμποδιο για καλο..στην εξεταση δεν πονεσα και πολυ γιατι σκεφτομουνα το μωρακι που τοσο πολυ θελω να ερθει...αυτα προσ το παρον για καθε τι νεο θα σασ ενημερωνω

Μηλίτσα
05-03-10, 22:29
αγγελικουλα μου ειχα την εννοια σου σημερα! Μπραβο,ειναι πολυ ευχαριστο που ειναι κι οι δυο σαλπιγγες ορθανοιχτες! Το αλλο ειναι πταισματακι. Δοντακι;δεν εχω ξανακουσει κατι τετοιο. Οτι και ναναι ομως,διορθωνεται! Χαιρομαι που εισαι τοσο αισιοδοξη. Κλεινω με αυτο που ειπες,καθε εμποδιο για καλο. Πολλα φιλακια...

xrysa3w
06-03-10, 00:01
κοριτσαρεσ καλημερα λοιπον απο τισ 9 η ωρα το πρωι που ητανε να παω για σαλπιγγογραφια μπηκα σπιτι πριν λιγο και οχι γιατι περιμανα στο λητω αλλα απο την κινηση!!!ολα καλα ορθανοικτεσ οι σαλπιγγεσ πονεσα ελαχιστα αλλα βγηκε αλλο στην φορα ενα μικρο δοντακι στην μητρα το οποιο πρεπει να γινει υστεροσκοπηση αρα περιμενω περιοδο και προχωραμε δεν πειραζει καθε εμποδιο για καλο..στην εξεταση δεν πονεσα και πολυ γιατι σκεφτομουνα το μωρακι που τοσο πολυ θελω να ερθει...αυτα προσ το παρον για καθε τι νεο θα σασ ενημερωνω
Μπραβο κοριτσι μου....ολα καλα!:pΕιδες..?Δεν ηταν τιποτα!Αναμενοθμε νεοτερα....:p:p:p

αγγελικι
06-03-10, 23:32
δοντακι μου το ειπε ο γιατροσ για να το καταλαβω καλυτερα...ειναι ενα διαφραγμα πολυ μικρο τησ μητρα οπου σε φυσιολογικη συλληψη δεν θα εμποδιζε καθολου αλλα στην εξωσωματικη εμποδιζει μου ειπε οτι μπορει οταν το δω με την καμερα απο πιο κοντα(υστεροσκοπηση)να μην χρειαστει να κανουμε κατι αλλα το πιο πιθανο ειναι να το κοψουμε..μου ειπε οτι διαρκει 10λεπτα η ολη διαδικασια γινεται με ναρκωση και σε 1ωρα παω σπιτι μου..τι να πω θα περασει και αυτο κατα τισ 22 του μηνοσ θα παρω ντουφαστον παλι αν δεν εχω αδιαθετισει και μολισ τελειωσω την περιοδο θα γινει η επεμβαση..κοριτσια ειλικρινα σασ ευχαριστω πολυ ολεσ σασ για τον ενδιαφερον..εδω θα ειμαστε να τα λεμε..φιλια πολλα

αγγελικι
16-03-10, 01:04
κοριτσακια μου καλησπερα καιρο εχουμε να τα πουμε αλλα δεν σασ ξεχασα..σημερα καναμε και το δευτερο σπερματοδιαγραμμα και την πεμπτη περιμενουμε αποτελεσματα θα σασ ενημερωσω...

maria- elpida
16-03-10, 08:27
αγγελικι μου καλημερα,
εχω κανει και εγω υστεροσκοπηση για λυση διαφραγματος και εμενα ηταν πολυ μεγαλο και μεχρι κατω.
να την κανεις δεν ειναι τιποτα, δεν ποναει και δεν εχεις αιμα μετα.
με την υστεροσκοπηση βλεπεις τα παντα και ο γιατρος εχει πληρη εικονα για την μητρα σου.
και εγω φοβομουν αλλα τωρα ευγνομονω τον γιατρο μου.
παιρνω τωρα τα συσκλακουρ για να θρεψει το ενδομητριο και μετα απο δυο μηνες θα δουμε για συλληψη.
ολα καλα να σου πανε κοριτσακι μου..

αγγελικι
17-03-10, 18:39
ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου εσυ εκανεσ εξωσωματικη?γνωριζεισ μετα απο ποσο καιρο μπορουμε να ξεκινησουμε κανονικα την διαδικασια η με παει πισω η υστεροσκοπηση?

maria- elpida
17-03-10, 23:00
ο γιατρος μου ειπε πως οταν ειναι επεμβατικη η υστεροσκοπηση, δηλαδη να σου αφαιρεσουν κατι πρεπει να κανεις θεραπεια για να θρεψει η μητρα.
αν ειναι διαγνωστικη μπορεις να μεινεις απο τον επομενο κυκλο.
δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα μαλλον για εκει παω λογω στιγματος που εχουμε με τον αντρα μου.
καλη επιτυχια ο,τι και αν κανεις..

αγγελικι
17-03-10, 23:46
εμενα μου ειπε οτι βλεπει ενα πολυ μικρο διαφραγμα που ακομα δεν ξερουμε αν θα γινει η επεμβαση απλα με την υστεροσκοπηση θα δει το μεγεθοσ του δεν θα αντεξω να με παει και αλλο πισω ολο αυτο...θα δουμε...σου ευχομαι καλη επιτυχια...σε ευχαριστω πολυ

maria- elpida
18-03-10, 12:05
δεν σε παει τιποτα πισω, ολα να ξερεις γινονται στην ωρα τους..
εγω ειμαι παντρεμενη 1 χρονο παραπανω απο εσενα και εχω δυο αποβολες ηδη.
ομως κανω υπομονη για να εχω μια καλη εγκυμοσυνηκαι γιατι πρεπει να φερω ενα υγειες παιδακι στον κοσμο.
γι αυτο πρεπει να μην βιαζομαστε..
υπομονη κοριτσακι και ολα θα γινουν, αρκει να γινουν ΣΩΣΤΑ!!
τα ξαναλεμε..:D

αγγελικι
18-03-10, 13:27
κοριτσαρεσ καλημερα αν και εμενα δεν ξεκινησε καλα η μερα μου το σπερματοδιαγραμμα βγηκε ακομε πιο χαλια παρολο που καναμε αγωγη με βιταμινεσ ξεκινησα ντουφαστον περιμενω περιοδο και κανω την υστεροσκοπηση και ξεκιναω και αμεσωσ ενεσεισ....για την εξωσωματικη.την δευτερα εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο μου..θα σασ ενημερωνω..μαρια-ελπιδα σε ευχαριστω παρα πολυ

Κικ
18-03-10, 17:00
Και απο μενα καλη επιτυχια!!!!!!!Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα εχει κανει εξωσωματικη στον Μαστρομηνα!!!Ειμαστε στο σταδιο για εξωσωματικη και δεν εχουμε καταληξει καπου!!!Ας βοηθησει καποια κοπελα που εχει κανει να δω τι παιζει με τον συγκεκριμενο!!!!:roll:

litga
18-03-10, 18:33
Αγαπητή Κικ. Τον Ιουνιο του 2008 έκανα την 1η εξωσωμ στον Μαστρομήνα η οποία ήταν απολύτως επιτυχής. Δίδυμα. Τον Σεπτ. 2008 από πρ'οβλημα παθολογικό των εμβρύων (όχι του ιατρού) έπρεπε να γίνει έκτρωση. Μετα από 3 μήνεσ έκανα την 2η προσπάθεια με επιτυχία πάλι. Τώρα η κορούλα μου είναι 5 μηνών και δεν χορταίνω να την βλέπω. Για μένα είναι κορύφή ο γιατρός. Βέβαια δεν ξέρω τι προβλημα έχετε εσείς. Εμείσ μόνο με σπέρμα, εγώ ήμουν οκ. Δηλαδή η περίπτωση μασ ήταν εύκολη.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σε εσένα. Καλή επιτυχία! Ότι άλλο θέλεις να με ρωτησεισ για αυτό το κέντρο στείλε μου pm.

zafeiroula30
18-03-10, 22:41
Κοριτσια ειμαι πολύ καινουργια στο forum και ειδα σχετικη συζητηση για εξωσωματικη γονιμοποιηση.
Ειναι μικρο το διαστημα όπου ένας δευτερος γιατρος μου διέγνωσε ότι μόνο κατοπιν εξωσωματικής θα μπορέσω να τεκνοποιησω (λόγω ολιγοσπερμιας του συζηγου).
Ζω και εργάζομαι στη Θεσσαλονικη και θα ήθελα κάποιες από τις εμπειρίες σας και πληροφορίες σχετικά με κέντρα και γιατρους εδώ.
Σας ευχαριστω πολυ και ευχομαι συντομα να πάρω τουλάχιστον κάποιες απαντησεις.:idea::(:(:(:?::?:

αγγελικι
20-03-10, 15:58
καλησπερα ζαφειρουλα εγω ειμαι απο αθηνα και δεν μπορω να σε βοηθησω σιγουρα υπαρχει καποια αλλη κοπελα που σιγουρα θα μπορει π[αντωσ σου ευχομαι καλη επιτυχια....

zafeiroula30
20-03-10, 19:38
Aggelikh se eyxaristv poly...

Αγγελική30
25-03-10, 17:11
Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα :D.
Είμαι 30 ετών και έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα. Εχω κάνει ήδη μια εξωσωματική, ήταν θετική, όμως τελικά παλλινδρόμησε και ταυτόχρονα είχα και εξωμήτρια κύηση. Η συμπεριφορά του κέντρου που βρισκόμουν δεν ήταν καθόλου καλή σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή και αποφάσισα να αλλάξω όλους τους γιατρούς και σκέφτομαι να πάω στο Γέννεσις με τον κ. Πάντο. Θα ήθελα οποιαδήποτε πληροφορία θετική ή αρνητική για το συγκεκριμένο κέντρο, αλλά και για οποιονδήποτε γιατρό σας έχει βοηθήσει να έχετε ένα πετυχημένο αποτέλεσμα. Το ξέρω ότι με καταλαβαίνετε, πολλές κοπέλες έχουν ταλαιπωρηθεί αρκετά και πολύ περισσότερο από εμένα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και σας εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου. Επίσης, αν κάποια κοπέλα έχει επιτυχία με φυσικό κύκλο την παρακαλώ να με ενημερώσει. :D:D

domnina
25-03-10, 19:02
Αγγελική μου θα βρεις τις λεπτομέρειες και τις πληροφορίες που θες στην υποκατηγορία "Κέντρα Εξωσωματικής Γονιμοποίησης".

Λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να περάσεις κάτι τέτοιο και ακόμα περισσότερο λυπάμαι για την αντιμετώπιση που έλαβες..

Καλή σου επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια!

Αγγελική30
25-03-10, 20:11
Σ' ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι τα καλύτερα. Δυστυχώς υπάρχουν και τέτοιοι 'μεγαλογιατροί'... Μετά από χρόνο συνήλθα, γιατί πέρασα μεγάλο σοκ. Μακάρι καμία γυναίκα να μην το περάσε, αν και όπως έχω δει υπάρχουν πολύ χειρότερα. Ευχομαι να σταματήσουν για όλες σύντομα.

ladida
25-03-10, 22:09
Aggeliki mou ego ekana ekei mia proti epafi gia na exo sto myalo mou kai deutero giatro. I proti eikona itan thetiki. Ekana kai salpiggographia ekei. Kali epityxia sou eyxomai. An theleis mou stelneiw to onoma tou giatrou pou se talaiporeisai? Opos syllego thetika sxolia etsi kai ta arnitika einai simantika!

Αγγελική30
25-03-10, 22:38
Καλησπέρα ladida και σ' ευχαριστώ για την απάντηση, σου στέλω π.μ.

αγγελικι
27-03-10, 10:03
αγγελικουλα συνονοματη ξερω ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περασεσ και οτι και να σου πουμε ξερω πωσ δεν υπαρχουνε λογια για μια τετοια κατασταση εγω σου το συνηστω ανεπιφυλακτα το γεννεσισ εγω τωρα ειμαι στην διαδικασια τησ εξωσωμ.στο γεννεσισ με πολυ χαλια σπερμα επισησ...με τον γιατρο μου εχουμε αριστεσ σχεσεισ και μου ειπε πωσ και την γυναικα του αν χρειαζοτανε θα την πηγαινε στο γεννεσισ ειναι λιγο πιο ακριβο αλλα ειναι απο τα καλυτερα και μην καιγεσαι να εισαι μονο με τον παντο γιατι οσο να ναι ειναι ο διαευθυντησ και γινεται λιγο ψιλοχαμοσ εχει τοσουσ συνεργατεσ και αριστουσ στην δουλεια τουσ...ευχομαι καλη επιτυχια σε λιγο καιρο θα εχω περισσοτερα νεα να σε ενημερωσω..

Αγγελική30
27-03-10, 20:52
Αγγελική σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Περιμένω να μου πεις τη γνώμη μου και στη συνέχεια, αλλά κυρίως σου εύχομαι να τα καταφέρεις γρήγορα και να χαρεις πολλά μωράκια. :p:p

αγγελικι
28-03-10, 01:30
ευχαριστω πολυ αγγελικουλα και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο...και συντομα να εχουμε ευχαριστα νεα σου..

αγγελικι
30-03-10, 21:30
καλε γιατι δεν εμφανιζονται τα μηνυματα μου?

αγγελικι
06-04-10, 19:16
κοριτσαρεσ καλησπερα σασ και χρονια πολλα χριστοσ ανεστη!!σημερα πηγα για την υστεροσκοπηση τελικα δεν εγινε επεμβατικη εκανε αποξεση λεει δεν χρειαζοτανε επεμβαση αλλα σημερα ποναω και ειμαι ακομα ζαλισμενη απο την ναρκωση..σε 20 μερεσ ξεκιναω ενεσεισ χαρηκα πολυυυυυυυυυ!!!!!!πλησιαζουν οι μερεσ μου για το νινι μου η τα νινια μου.....χεχε..φιλια σε ολεσ

marikaki
06-04-10, 20:09
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 8 ΕΤΟΙΜΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!
ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ!

αγγελικι
06-04-10, 21:25
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 8 ΕΤΟΙΜΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!
ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ!

μαρικακι μου χρονια πολλα χριστοσ ανεστη και να χαιρεσαι τον γιοκα σου...αν επιτρεπεται γιατι προβηκατε στην εξωσωματικη δηλαδη ηταν προβλημα του συζυγου?γιατι εμασ ειναι προβλημα του συζυγου και θα κανουμε μικρογονοιμοποιηση και μαλλον στον ιδιο γιατρο...

xrysa3w
07-04-10, 03:02
Αγγελικουλα χρονια πολλα αληθως ανεστη κ με το καλοοοοο....

αγγελικι
07-04-10, 10:19
Αγγελικουλα χρονια πολλα αληθως ανεστη κ με το καλοοοοο....

ευχαριστω πολυ χρυσακι μου πλησιαζουν οι μερεσσσσσσσσσσ!!!!!!!!:mrgreen::D:p

marikaki
07-04-10, 18:58
μαρικακι μου χρονια πολλα χριστοσ ανεστη και να χαιρεσαι τον γιοκα σου...αν επιτρεπεται γιατι προβηκατε στην εξωσωματικη δηλαδη ηταν προβλημα του συζυγου?γιατι εμασ ειναι προβλημα του συζυγου και θα κανουμε μικρογονοιμοποιηση και μαλλον στον ιδιο γιατρο...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ. ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

Μάγκι Σ.
08-04-10, 09:02
Καλημέρα κορίτσια!Πήγα στον κύριο Πάντο (μετά από τέσσερις αποτυχημένες προσπάθειες στη Θεσσαλονίκη) και έμεινα έγκυος!!!Είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη!Εννιά χρόνια προσπαθούσαμε και τρέχαμε σε γιατρούς.Μου έβαλε τέσσερα έμβρυα, αύριο θα πάμε να δούμε σάκους και τέσσερα καταψύξαμε!!!!!Εμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένοι.Εχει τους καλύτερους εμβυολόγους στην Ελλάδα!!!Είναι κορυφή!!

ιππόκαμπος
08-04-10, 09:32
Καλημέρα κορίτσια!Πήγα στον κύριο Πάντο (μετά από τέσσερις αποτυχημένες προσπάθειες στη Θεσσαλονίκη) και έμεινα έγκυος!!!Είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη!Εννιά χρόνια προσπαθούσαμε και τρέχαμε σε γιατρούς.Μου έβαλε τέσσερα έμβρυα, αύριο θα πάμε να δούμε σάκους και τέσσερα καταψύξαμε!!!!!Εμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένοι.Εχει τους καλύτερους εμβυολόγους στην Ελλάδα!!!Είναι κορυφή!!

καλημερα,που τις εκανες τις 4 αποτυχημενες στην θεσ/νικη? στειλε μου π.μ.

αγγελικι
08-04-10, 11:55
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ. ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

μαρικακι μου εμεισ εχουμε πολυ χαλια σπερμα και ωσ προσ τον αριθμο 300,000 ανα μλ και κινητικοτητα επισησ χαλια και εμεισ μικρογονοιμοποιηση θα κανουμε και αγχωνομαι λιγο..πιστευω να πανε ολα καλα μολισ σημερα εμαθα πωσ και μια γνωστη μου με κλειστεσ σαλπιγγεσ ειναι εγκυοσ με εξωσωματικη και χαρηκα πολυ...:p

nextaria
12-04-10, 19:28
ΑΧ ΑΓΓΕΛΙΚΗ!!! ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΣΤΙΣ 350.000 ΑΝΑ ml και ΑΠΟ ΚΙΝΗΣΗ... 0. Μόνο επιτόπια κινούνται.
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ; Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ; ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ Η ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ;

ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ. Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ Η ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ.
ΤΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΣΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ;
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ;
ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥ Η ΤΟ ΒΡΑΧΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ;
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΜ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

μαρικακι μου εμεισ εχουμε πολυ χαλια σπερμα και ωσ προσ τον αριθμο 300,000 ανα μλ και κινητικοτητα επισησ χαλια και εμεισ μικρογονοιμοποιηση θα κανουμε και αγχωνομαι λιγο..πιστευω να πανε ολα καλα μολισ σημερα εμαθα πωσ και μια γνωστη μου με κλειστεσ σαλπιγγεσ ειναι εγκυοσ με εξωσωματικη και χαρηκα πολυ...:p

αγγελικι
12-04-10, 19:53
ΑΧ ΑΓΓΕΛΙΚΗ!!! ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΣΤΙΣ 350.000 ΑΝΑ ml και ΑΠΟ ΚΙΝΗΣΗ... 0. Μόνο επιτόπια κινούνται.
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ; Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ; ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ Η ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ;

ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ. Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ Η ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ.
ΤΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΣΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ;
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ;
ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥ Η ΤΟ ΒΡΑΧΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ;
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΜ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
γλυκια μου νεκταρια αρα με καταλαβαινεισ για τα καλα..λοιπον εκανα σαλπιγγογραφια και ειδε λεει ενα πολυ μικρο δοντακι το οποιο επρεπε λεει να κανουμε υστεροσκοπηση για να το δει καλυτερα.εκανα την υστεροσκοπηση και τελικα δεν ητανε επεμβατικη δηλαδη δεν χρειαστηκε καθολου να μου το πειραξει η μητρα μου ητανε ολοστρογγυλη ειπε αρα σε 21 μερεσ απο την υστεροσκοπηση ξεκιναω με το καλο ενεσεισ αν ητανε επεμβατικη θα μου εβαζε μου ειχε πει ενα σπιραλ και μετα αφου εβγαζα το σπιραλ και ξανααδιαθετουσα τοτε θα ξεκιναγα τισ ενεσεισ...εσυ εχεισ κανενα προβλημα η μονο του συζυγου ειναι?και αν επιτρεπεται η πρωτη εξωσωματικη μικρογονιμοποιηση που εκανεσ την εκανεσ στον παντο?πετυχε?ααα και καναμε σπερματοδιαγραμμα στον λυμπεροπουλο 2 κιολασ...ευχομαι και σε εσενα καλη επιτυχια περιμενω νεα σου αν θεσ και με π.μ.

αγγελικι
14-04-10, 13:01
κοριτσια καλημερα πηρα σημερα τισ ενεσουλεσ μου και ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο περιμενω τηλ.απο τον γιατρο να μου πει ποτε ακριβωσ ξεκιναμε μαλλον 27/4...

Αγγελική30
14-04-10, 21:22
κοριτσια καλημερα πηρα σημερα τισ ενεσουλεσ μου και ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο περιμενω τηλ.απο τον γιατρο να μου πει ποτε ακριβωσ ξεκιναμε μαλλον 27/4...

Αγγελικούλα μου καλή αρχή και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Ολα να πάνε καλά. :p

αστεριας
14-04-10, 23:41
καλη αρχη αγγελικουλα μου!!!εισαι πολυ κοντα στο/στα νινι/νινικια σου!!!:Dμεσω ικα τα πηρες τα φαρμακα?ειχε πολυ τρεξιμο?

αγγελικι
15-04-10, 10:55
καλημερα ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου...ναι αστερακο ετρεξα αρκατα αλλα δεν περασα επιτροπη με βοηθησε πολυ ο γιατροσ μου...εσυ σε τι φαση εισαι?

αγγελικι
21-04-10, 13:35
κοριτσαρεσ καλη μερα σασ τι κανετε?εγω ειμαι πολυ χαλια σημερα ειμαι μεσ τα νευρα γιατι την τριτη ητανε να ξεκινησω τισ ενεσεισ μπασ και τελειωνουμε και με αυτο και τωρα που μιλησα με τον γιατρο μου λεει να σκεφτομαι να ξαναδιαθετισεισ και μετα απο 21 μερεσ να τισ ξεκινησουμε..ενω μου ειχε πει οτι την 21 πρωτη μερα του κυκλου μετα την υστεροσκοπηση μιασ που δεν ητανε επεμβατικη να ξεκινουσαμε και τωρα μου τα αλλαζει παλι..γιατι ρε γαμωτο μου?μου ειπε θα με παρει τηλ.να μου ειπε τι να πω?απο την μια μασ αγχωνει γιατι λεει το σπερμα ειναι πολυ χαλια και ενω πηρε θεραπεια μειωνεται παλι και απο την αλλη λεει μην βιαζεσαι με δουλευει?

αστεριας
24-04-10, 09:31
καλημερα ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου...ναι αστερακο ετρεξα αρκατα αλλα δεν περασα επιτροπη με βοηθησε πολυ ο γιατροσ μου...εσυ σε τι φαση εισαι?
καλημερα αγγελικουλα μου!!τι κανεις?
εγω ειμαι στη φαση που θα παρω φορα και θα κοπανισω το κεφαλι μου στον τοιχο!!:(αλλα δεν ξερω ακομα σε ποιον απο ολους!!
ισως εχεις διαβασει οτι εχει προκυψει προβλημα με την ωορρηξια μου,τον προηγουμενο μηνα δεν εσπασαν καν τα ωοθυλακια παρολο που ειχακανει ενεση γι'αυτο!δεν εδωσαπολυ σημασια στην αρχη αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος απο αυτην την ενεση για να σπασουν οποτε καταλαβαινες.......παρακολουθω και αυτο το μηνα και ευχομαι να γινει κατι και να σπασουν!το χειροτερο ειναι οτι αυτη την ενεση χρησιμοποιουν και στην εξωσωματικη για να παρουν τα ωαρια:(:(οποτε αν ο οργανισμος μου δεν ανταποκριθει πολυ φοβαμαι οτι την εχω βαμμενη...
εσυ τουλαχιστον ξερεις τι γινεται και ή στις 27 ή λιγο αργοτερα θα τα καταφερεις!μακαρι να σου πανε ολα καλα κοριτσακι μου!και θα σου πανε θα το δεις!!!θα ειμαι εδω για να μου πεις σε λιγο καιρο τα ευχαριστα νεα σου μπας και παρω κουραγιο!
φιλακια!

αγγελικι
24-04-10, 12:37
αστερακι μου ασε και εγω σε μια τετοια κατασταση αγχουσ ειμαι εκει που ελεγα οτι τελειωνω τωρα πρεπει να αδιαθετισσω και μετα να ξεκινησω ενεσεισ εκτοσ απο αυτο επαθα και ουρολοιμοξη και ειμαι σε μια φαση κρισησ απο τα νευρα μου..ευχομαι σε λιγο καιρο να ειμαστε με φουσκωμενεσ τισ κοιλιτσεσ μασ και να τα σκεφτομαστε ολα αυτα και να γελαμε προσπαθησε οσο μπορεισ να κανεισ πραγματα και να ξεχνιεσαι εδω θα ειμαστε να τα λεμε.φιλια

αστεριας
24-04-10, 15:53
ουρολοιμωξη??αχ βρε κοριτσι μου!να ξερεις οτι για να ηρεμησεις απο την ουρολοιμωξη πρεπει να πινεις παρα πολυ νερο!8 ποτηρια την ημερα το λιγοτερο!και θελει πολυ βιταμινη C.παλιοτερα παθαινα πολυ συχνα και τελικα ηρεμησα μετα απο πολυ καιρο,επινα 1 μηνα ισχυρη αντιβιωση,ετρωγα γιαουρτι(μπλιαχ) και επινα 1,5 λιτρο νερο στην καθισια μου.Τωρα πινω μονο το νερο ,δεν κανω τα υπολοιπα.
ευχομαι αυτο να ειναι το τελευταιο που παθαινεις!φιλακια!

Μηλίτσα
24-04-10, 16:22
αγγελικουλα μου,παρακολουθω καθε μερα τα νεα σου. Μη χανεις την αισιοδοξια σου. Καθε εμποδιο για καλο,ετσι δεν ειπες; συμφωνω με την αστερια,να πινεις πολυ νερο. Αστερια μου,εχεις πμ στο παρεντςκαφε αλλα σε λιγο θα σου στειλω αλλο ενα σε αυτο το παρεντς. Αχ βρε κοριτσακια μου,ονειρευομαι τη μερα που θα ανοιξουμε θεμα για να σας συγχαρουμε για την εγκυμοσυνη σας. Νιωθω πως πλησιαζει η μερα αυτη.

Μηλίτσα
24-04-10, 16:29
αγγελικουλα μου,παρακολουθω καθε μερα τα νεα σου. Μη χανεις την αισιοδοξια σου. Καθε εμποδιο για καλο,ετσι δεν ειπες; συμφωνω με την αστερια,να πινεις πολυ νερο. Αστερια μου,εχεις πμ στο παρεντςκαφε αλλα σε λιγο θα σου στειλω αλλο ενα σε αυτο το παρεντς. Αχ βρε κοριτσακια μου,ονειρευομαι τη μερα που θα ανοιξουμε θεμα για να σας συγχαρουμε για την εγκυμοσυνη σας. Νιωθω πως πλησιαζει η μερα αυτη.

domnina
25-04-10, 08:58
Αστερία μου ποιά ένεση έκανες; την Pregnyl; ρωτάω διότι υπάρχει μια ένεση που φέρνει παρόμοια αποτελέσματα με την Pregnyl. λέγεται Ovitrelle. Μήπως να δοκιμάσεις και αυτή; ρώτα το γιατρό σου αν θες..

magda TS
25-04-10, 09:04
Καλημέρα, διαβασα για ουρολήμωξη και πηρα το θάρρος να γράψω, ειμαι και εγω στις προσπάθειες και πριν απο 2 μηνες επαθα ουρολήμωξη και μάλιστα δεν εφευγε με αντιβίωση τελικά για 2 εβδομάδες επινα ενα ποτηρι νερό με 1 λεμόνι και λιγη μαγειρικη σόδα(αν θελεις και ζάχαρη) ο γιατρος μου το ειπε να το πίνω μετα το φαγητό!! τελικά εφυγε η ουρολήμωξη. Καλή επιτυχία κορίτσια στις προσπάθειες σας!!!

αστεριας
25-04-10, 18:10
Αστερία μου ποιά ένεση έκανες; την Pregnyl; ρωτάω διότι υπάρχει μια ένεση που φέρνει παρόμοια αποτελέσματα με την Pregnyl. λέγεται Ovitrelle. Μήπως να δοκιμάσεις και αυτή; ρώτα το γιατρό σου αν θες..
καλα που μου το ειπες!σ'ευχαριστω!την pregnyl εκανα.μακαρι να βρεθει μια λυση.αυριο που θα παω παλι για υπερηχο θα μιλησω μετα με το γιατρο(τον παιρνω τηλ γιατι μενω επαρχια)και θα τον ρωτησω.

domnina
26-04-10, 07:54
Αλοίμονο αστερία μου.. Εδώ είμαστε για να βοηθάμε η μία την άλλη. Μακάρι να σε βοηθήσει όντως η Ovitrelle. Περιμένω ενημέρωση!

αγγελικι
26-04-10, 17:43
κοριτσακια μου καλησπερα το ξερω οτι χαθηκα οτι και να πειτε εχετε δικιο!!!καταρχην ευχαριστω πολυ για ολα σασ τα μηνυματα με την ουρολοιμοξη ολα καλα περασε αλλα πινω αντιβιωση μεχρι και την πεμπτη ναι πινω πολυ νερο και γενικα παθαινω συχνα γιατι πριν καιρο ειχα καταστρεψει το phμου απο την πολυ χλωρινη που χρησιμοποιω (τι να κανω συγχαινομαι)αλλα τωρα προχωραμε μιλησα με τον γιατρο μου ειπε οτι μιασ και ετυχε και η ουρολοιμωξη να αδιαθετισσω και μετα να ξεκινησω τισ ενεσεισ απο μερα σε μερα περιμενω το νιωθω ποναω πολυ και στηθοσ τουμπανο!εντωμεταξυ ειχα κλεισει και ενα παντεβου με τον Π@@@@@κο και μου ειπε ο γιατροσ μου για την περιπτωση σου μην πασ εκει κατι ξερει για να το λεει και το ακυρωσα βεβαια μου φανηκε και πολυ καπωσ απο το τηλ.και ειχα ψιλοξενερωσει..αυτα με εμενα..αστερακι και εγω μαζι με την γκοναλ και την αβερκαρπ μου εδωσε και την Ovitrelle.ρωτα τον γιατρο σου πρεπει να ειναι καλη..μαγδα μου αυτο για την σοδα δεν το ηξερα ειλικρινα ευχομαι την επομενη φορα που "δεν θα ξαναπαθω"(γιατι ειναι μαρτυριο)θα το δοκιμασω.φιλια

zitamar
27-04-10, 17:27
κοριτσια καλημερα.Ειμαι κανουργια στην παρεα σας και ειπα να σας γραψω μηπως μπορείτε να με βοηθησετε,σε 10 ημερες ξεκιναω ξανα της ενεσεις για εξωσωματικη και επαθα οιρολοιμωξη,πινω αντιβιωση εδω και 3 ημερες, λέτε μηπως πρεπει να μην ξεκινησω αυτο το μηνα? :cry:

argyro30
09-05-10, 14:36
κοριτσακια μου καλησπερα το ξερω οτι χαθηκα οτι και να πειτε εχετε δικιο!!!καταρχην ευχαριστω πολυ για ολα σασ τα μηνυματα με την ουρολοιμοξη ολα καλα περασε αλλα πινω αντιβιωση μεχρι και την πεμπτη ναι πινω πολυ νερο και γενικα παθαινω συχνα γιατι πριν καιρο ειχα καταστρεψει το phμου απο την πολυ χλωρινη που χρησιμοποιω (τι να κανω συγχαινομαι)αλλα τωρα προχωραμε μιλησα με τον γιατρο μου ειπε οτι μιασ και ετυχε και η ουρολοιμωξη να αδιαθετισσω και μετα να ξεκινησω τισ ενεσεισ απο μερα σε μερα περιμενω το νιωθω ποναω πολυ και στηθοσ τουμπανο!εντωμεταξυ ειχα κλεισει και ενα παντεβου με τον Π@@@@@κο και μου ειπε ο γιατροσ μου για την περιπτωση σου μην πασ εκει κατι ξερει για να το λεει και το ακυρωσα βεβαια μου φανηκε και πολυ καπωσ απο το τηλ.και ειχα ψιλοξενερωσει..αυτα με εμενα..αστερακι και εγω μαζι με την γκοναλ και την αβερκαρπ μου εδωσε και την Ovitrelle.ρωτα τον γιατρο σου πρεπει να ειναι καλη..μαγδα μου αυτο για την σοδα δεν το ηξερα ειλικρινα ευχομαι την επομενη φορα που "δεν θα ξαναπαθω"(γιατι ειναι μαρτυριο)θα το δοκιμασω.φιλια
Κοριτσακι,σε ειχα χασει τελευταια αν και δεν μπαινω τοσο συχνα πια και τωρα διαβαζω τα νεα σου.Η καλυτερη λυση για σας ανεπιφυλαχτα ηταν η εξωσωματικη και χαρηκα που ολες οι εξετασεις σου ηταν πολυ καλες!!!...ολα τα υπολοιπα ειναι περαστικα!!!Ευχομαι ολα με το καλο και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!Δυναμη και πιστη και θα τα καταφερετε!!!!!!!!!!!

αγγελικι
09-05-10, 18:56
καλησπερα η αληθιεα ειναι οτι και εγω δεν πολυ μπαινω μαλλον σασ διαβαζω αλλα δεν γραφω.ναι αυριο εχω ραντεβου με τον κ μπαθρελλο στο γεννεσισ τελοσ του μηνα ξεκιναω...

αγγελικι
29-05-10, 23:13
κοριτσαρεσ μου καλησπερα σημερα εκανα την πρωτη μμου ενεση και ειμαι τρισευτιχισμενη που να μου βαλουν και τα εμβρυακια μου θα τρελαθω!!!

kuriaki
31-05-10, 10:35
Kαλή επιτυχία κοριτσάκι!!

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ1
31-05-10, 12:18
καλησπερα κοριτσι μου τι κανεις?πήγες στον παντο?αν οχι ρωτα με οτι θες να σου απαντησω.....εγω σημερα εμαθα πως ειμαι εγκυος και εχω κανει εκει την εξωσωματικη...

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ1
31-05-10, 12:19
το μνμ πηγαινε προς την mazi

zitamar
31-05-10, 13:56
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ πολυ χάρηκα κορίτσι μου,μου έδωσες πολύ αισιοδοξία εγώ σημερα έκανα ωοληψία εκεί και ελπίζω..
καλη εγκυμοσύνη να έχεις !!!:D

αγγελικι
31-05-10, 16:24
καλησπερσ κοριτσαρεσ ευχαριστω πολυ ολεσ για τισ ευχεσ σασ..σταυρουλα να εχεισ μια υπεροχη εγκυμοσυνη

αστεριας
02-06-10, 22:01
καλη επιτυχια,καλη επιτυχια,καλη επιτυχια οοοο!!!!!!!!!!!!
ολα να πανε τελεια!!!!!!!!!!και θα πανε σιγουρα!!!!!!!
ψηφιζω διδυμα δαγκωτο!!!
θα περιμενω τα νεα σου κοριτσακι μου!!!!φιλακια!

αγγελικι
02-06-10, 23:32
καλη επιτυχια,καλη επιτυχια,καλη επιτυχια οοοο!!!!!!!!!!!!
ολα να πανε τελεια!!!!!!!!!!και θα πανε σιγουρα!!!!!!!
ψηφιζω διδυμα δαγκωτο!!!
θα περιμενω τα νεα σου κοριτσακι μου!!!!φιλακια!

ευχαριστω πολυ αστερακο μου και εγω ψηφιζω διδυμα δαγκωτο αλλα και ενα να ειναι δεν θα με χαλασει καθολου!!!!!!!!!:mrgreen::mrgreen:φιλια

anastasia82
03-06-10, 00:32
κοριτσακια καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας.θελω και εγω να ξεκινησω προσπαθεια με κατεψυγμενα και ο θεος βοηθος...
πριν παω στο κεντρο ξερετε πρεπει να κλεισω ραντεβου?το προγραμμα το πηρα τηλεφωνικαι,αλλα δεν βλεπω μεγαλη ανταποκριση,γραψιμο θα το ελεγα.. πρεπει να κανω καποιες εξετασεις? δεν με εχουνε κατατοπισει και ειμαι μεσα στην αμφιβολια..

tania78
03-06-10, 02:09
αγγελικη και εγω στο γεννεσις παω στον παντο ομως. την τριτη εχω ε2 και υπερηχο εκει. μαλλον μαζι θα την κανουμε. υπολογιζω ωοληψια 10-11 ιουνη.

αγγελικι
03-06-10, 15:16
ωραια τανια μου εγω δευτερα θα κανω ε2και μετα ξεκιναω γκοναλ δεν θα την κανω στο γεννεσισ την ε2 γιατι πεφτει λιγο μακρια θα παω εδω σε καποιο μικροβιολογικο..μαζι ειμαστε αντε καλη μασ επιτυχια!!!!!!!

αγγελικι
03-06-10, 15:18
κοριτσακια καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας.θελω και εγω να ξεκινησω προσπαθεια με κατεψυγμενα και ο θεος βοηθος...
πριν παω στο κεντρο ξερετε πρεπει να κλεισω ραντεβου?το προγραμμα το πηρα τηλεφωνικαι,αλλα δεν βλεπω μεγαλη ανταποκριση,γραψιμο θα το ελεγα.. πρεπει να κανω καποιες εξετασεις? δεν με εχουνε κατατοπισει και ειμαι μεσα στην αμφιβολια..

αναστασια μου δεν γνωριζω καθολου να σου πω γιατι και σε μενα να σου πω την αληθεια τα κανονιζει ο γυναικολογοσ μου..γιατι δεν παιρνεισ τηλ.το γιατρο σου?το καλυτερο θα ητανε αυτο νομιζω!:p

anastasia82
03-06-10, 15:55
αγγελικη μου σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση -αλλα υστερα απο κατι ατυχιες που ειχα τον αλλαξα τον γιατρο που ειχα και ψαχνω για αλλο.
στο κεντρο εξωσωματικης που ειχα παει περσυ εχω κρατησει κατεψυγμενα και λεω να ξεκινησω σιγα,σιγα.
σκεφτομαι να ξαναπαρω τηλεφωνο εκει να μιλησω με καμια συντονιστρια και να αφησω μηνυμα με τις αποριες μου για να τις διαβιβασουνε.

zitamar
03-06-10, 19:35
anastasia μου από οτι ξέρω κλείνεις ραντεβού στο γένεσις και μάλιστα σου κλείνουν συνήθως πολύ πρωί μιλάμε απο τις 7:00 ξεκινάνε τα ραντεβού γιατί είναι εκεί ο Πάντος από νωρίς(αν μιλάς για αθήνα). Καλύτερα γράψε τις απορίες σου σε ένα χαρτί για να μιλήσεις με το προηγούμενο κέντρο και αφού πας στο γένεσις και βεβαιωθείς οτι θέλεις να πας εκεί για αυτή την προσπάθεια σου θα πρέπει να κανονίσεις την μεταφορά.
Κορίτσια εκ πείρας όταν κάνεις οιστροδιόλη στο γένεσις (25 Ε) τουλάχιστον εμένα πάντα αργούν να μου απαντήσουν,δηλ καλό απόγευμα ενω σε μικροβιολογικό ίσως πάρετε πιο νωρίς τα αποτελέσματα ώστε να κανονίσετε την δόση που κάνετε.
φιλια !!

kuriaki
03-06-10, 23:14
Ζιταμαρ τώρα είδα ότι στις 31 έκανες την ωοληψία!!! Είσαι πολύ κόντά πια στο όνειρο ε? τώρα δηλαδή θα κάνεις και την εμβρυομεταφορά ή την έχεις κάνει ήδη? Εγώ πάντα προχωρώ με κατεψυγμένα οπότε έχω και άλλη καθυστέρηση εκεί... Καλή συνέχεια σου εύχομαι!

tania78
04-06-10, 02:15
κοριτσια καλη επιτυχια σε οσες κανουμε προσπαθεια. σχετικα με το γεννεσις ετσι ειναι οπως τα λενε πας πρωι πρωι για υπερηχο. αντε να δω και εγω την τριτη ποσα αυγουλακια θα εχω γιατι καθε φορα με το σταγονομετρο τα κανω!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

zitamar
04-06-10, 19:01
KURIAKI σήμερα έκανα την εμβρυομεταφορά,όλα καλά,δυστυχώς στις προηγούμενες προσπάθειες δεν είχα για κατάψυξη,τώρα μου είπε η εμβρυολόγος ότι την κυριακή θα μου πεί την εξέλιξη των υπολοίπων (είχα κάνει 7) και μετά θα δουμε για κατάψυξη.Ευχομαι να μην χρειαστεί βεβαια και όλα να πάνε καλα..

kuriaki
04-06-10, 19:12
Ζιταμαρ αυτό είναι υπέροχο! Να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Καλή ξεκούραση. Αλλά μην λες χαζά! Και καλά να πάνε τα πράγματα και πάλι να κρατήσεις έμβρυα αν εξελιχθούν καλά! Θέλουμε και άλλες εγκυμοσύνες έτσι δεν είναι? Καλή ξάπλα!!!

zitamar
04-06-10, 20:20
απο ξεκουραση τίποτα άλλο καναπέ -κρεβάτι-τουαλέτα...ευτυχώς πήρα βιβλία και έχω τον ΗΥ.το μονο που σκέφτομαι είναι ότι θα κάτσω μερικές μέρες και σκέφτομαι τι θα κανω με την δουλειά...

zitamar
04-06-10, 20:26
βρε κορίτσια μου εδωσε να κανω 2 ενεσεις pregnyl για την επομενη εβδομαδα μηπως ξερετε γιατί?μετα απο εμβρυομεταφορα pregnyl?

tania78
05-06-10, 00:42
δεν ξερω γιατι τις δινουν και εμενα ομως μου ειχε δωσε 3 pregnyl ανα 2 η 3 μερες εκανα μια!

eleni kalamata
05-06-10, 08:10
καλημερα κοριτσια! εχει πιασει μια βροχη..
οσον αφορα την pregnyl που σου εδωσε, εχω ακουσει οτι την δινουν καποιοι γιατροι για καλυτερη εμφυτευση. τωρα τι να σου πω...

zitamar
05-06-10, 13:19
βρε κορίτσια εγώ που έκανα εμβρυομεταφορα την παρασκευη ο γιατρός μου είπενα κανω την pregnyl δευτερα και πεμπτη ενω στο χαρτί που μου έγραψε η νοσοκομα λέει τριτη-παρασκευη.μηπως θυμαστε σε ποσες μερες είπε σε εσάς????:?:

tania78
05-06-10, 13:22
zitamar λογικα δευτερα και πεμπτη θα πρεπει να τις κανεις. γιατι δεν παιρνεις τηλ να σου πουν σιγουρα?

eleni kalamata
05-06-10, 13:37
zitamar καλυτερα να παρεις τον γιατρο στο κινητο. δεν ειναι να εχεις αβεβαιαοτητα σε τετοια θεματα...πως εισαι σημερα;

zitamar
05-06-10, 14:01
τους πηρα τωρα τηλέφωνο και η συντονίστρια μου είπε ααα,αν σας είπε ο γιατρός δευτέρα κάντε τη δευτέρα τότε.... δεν μου άρεσε σαν απάντηση και σκέφτομαι την δευτέρα να τους ξανακαλέσω,και ας με θεωρήσουν χαζή,να μιλήσω με άλλη συντονίστρια.Παιδιά με τον ίδιο τον γιατρό δεν μιλάς ποτε μονο τον βλέπεις στο πρωτο ραντεβου και στην εμβρυομεταφορα.

tania78
05-06-10, 14:10
zitzmar αν την εχεις κανει στο γεννεσις στον Παν... μπορεις να πεις οτι θελεις να του μιλησεις και σε παιρνει εκεινος αργα το βραδυ. και τωρα που ειδα τα χαρτια μου καθε 3 μερες ειναι η πρεγκνιλ οποτε καλα σου ειπε δευτερα και πεμπτη. εμενα μου κανει ο ιδιος τους υπερηχους γιατι εχω και προβλημα με κυστες και σου κανει και την ωοληψια.

jackrussel
05-06-10, 16:20
ευχομαι να πανε ολα καλα εγω εκανα εξωσηματικη στο γενεσις με τον παντο με προβλημα του συζυγου και τα καταφεραμε με την πρωτη. τωρα που γραφω τον θηλαζω. το κεντρο ειναι πολυ καλο. τα καταφεραν και 2 ξαδερφες μου εκει με την πρωτη και αυτες

zitamar
05-06-10, 20:29
Ax,βρε κορίτσια μου δίνεται πολύ θαρρος,εμένα άλλος μου έκανε την ωοληψία αλλα ο ίδιος την εμβρυομεταφορά.Οταν μου είπε καλη επιτυχία του είπα γιατρέ είναι η τρίτη προσπάθεια και η τυχερή ελπίζω και μου λέει ναι αλλα στο κεντρο μου είναι η πρωτη!! ετσι λες και με καθησύχασε παρόλο που σαν ανθρωπος στο πρωτο και μοναδικό ραντεβου που τον είδα δεν μου εκανε το κλικ..

zitamar
05-06-10, 20:30
zitzmar αν την εχεις κανει στο γεννεσις στον Παν... μπορεις να πεις οτι θελεις να του μιλησεις και σε παιρνει εκεινος αργα το βραδυ. και τωρα που ειδα τα χαρτια μου καθε 3 μερες ειναι η πρεγκνιλ οποτε καλα σου ειπε δευτερα και πεμπτη. εμενα μου κανει ο ιδιος τους υπερηχους γιατι εχω και προβλημα με κυστες και σου κανει και την ωοληψια.

TANIA μου σε ευχαριστώ που μπήκες στο κοπο να ψάξεις τα χαρτιά σου !!!
καλη τυχη σε όλες μας;-)

αγγελικι
05-06-10, 23:36
κοριτσια καλησπερα ζιταμαρ καλη επιτυχια ευχομαι!γλυκοσ με καθυσυχασεσ πολυ εμενα γιατι και εμενα προβλημα ο συζυγοσ εχει και ανυσυχουσα..κοριτσια οι ενεσεισ σασ προκαλουν νευρα?γιατι εμενα παρα πολυ και ζεσταινομαι..

zitamar
06-06-10, 07:53
αγγελικη μου εμένα μου έφερνε νεύρα η όλη διαδικασία γιατί εκτός από τις ενέσεις τις εξωσωματικες έκανα και κανω 2 ενέσεις πρωι-βράδυ αντιπηκτικές αυτές με εκνεύριζαν πιο πολύ γιατί δεν είχα χώρο αλλο στην κοιλια και εχω μια κοιλιτσια μωβ!
Να σου πω την μόνη λύση που βρήκα είναι οι βραδυνές βολτίτσες και η εργασιομανεία μου,αλλά σκέψου οτί όλη αυτή η διαδικασία θα σε φέρει στο πιο επιθυμητο αποτέλεσμα σε 1 και γιατί όχι 2 μωράκια !!:razz::razz:

eleni kalamata
06-06-10, 08:31
καλημερα zitamar μου! πρωινη πρωινη ε;;πως εισαι; εμενα οι ενεσεις που εφερναν μονο νευρα ωρες ωρες και ζεσταινομουν πολυ!

zitamar
06-06-10, 10:09
καλημερα ελενίτσα,εγω απο νευρα μμμμ,καλα,μόλις με ενημερωσε το κεντρο ότι κανενα απο τα υπολοιπα 4 δεν συνέχησαν και ετσι δεν μένει κανένα για καταψυξη. Οσο για την ζέστη παρόλο που ο καιρός δεν είναι πολυ καλος εχω ανοιξει όλα τα παραθυρα και σκαω απο την ζέστη,απίστευτο για μενα που όλο παραπονιέμαι οτι κρυωνα πρίν.
Οσο για το πρωινό μου ξύπνημα καθε πρωι πρέπει 6 30 να κανω την αντιπηκτικη και αναγκαστικα βάζω ξυπνητήρι και δεν μπορώ να ξανακοιμηθω βλέπεις καθε μερα κανονικα ξυπναω 6 για να φυγω 630 για δουλεια και το είχα προγραμματίσει έτσι,τωρα δεν μπορω να το αλλαξω. εσυ πως τα πας με τα πονακια?

αγγελικι
06-06-10, 13:15
καλημερα κοριτσια ααα καταλαβα αρα δεν ειμαι η μονη που μου φταινε ολα ταλικα...ναι οι βραδινεσ βολτιτσεσ που το επιδιωξα κανα δυο φορεσ με το συζυγο με ηρεμησανε πολυ αλλα δεν γινεται καθε μερα αυριο παω για ε23 και τριτη ξεκιναω γκοναλ...ααα οσο για τισ μελανιεσ η πρωτη μου ειναι σημερα μετα την χθεσινη ενεση που μαλλον την εκανα στο ιδιο σημειο με καποια αλλη...αυτα..φιλια σασ ευχαριστω ολεσ..

zitamar
06-06-10, 13:47
μπραβο αγγελικουλα,συνέχισε τις βολτίτσες εγω και η ελενη θα σε ζηλεύουμε. Αντε πλησιάζει ο καιρός και για σένα...

eleni kalamata
06-06-10, 13:52
αγγελικη αντε καμια βολτα γιατι η δικη μας ειναι απο δωματιο σε δωματιο...
zitamar δε πειραζει που δεν καταψυξατε. ισως ειναι για καλο! οποτε μαλλον δεν θα χρειαστει...ουτε και σε μας καταφεραμε να καταψυξουμε. εγω 6 ξυπναω και μετα γυρναω οποτε σηκωνομια. δεν μπορω να καθομαι ετσι...σημερα εχει συννεφια και το μοβω για βροχη..αυριο θα παω για 2-3 μερες στην μαμα μου απλα να αλλαξω οαραστασεις...τι να κανω...οταβ τλειωνει και ο αντρας μου την δουλεια θαερχεται εκει.βλεπεις δε το ξερει κανεις ουτε τα πεθερικα μου οποτε....καλυτερα!οσο λιγοτεροι τοσο καλυτερα!!!

αγγελικι
06-06-10, 16:40
μιλησα με το γιατρο μου πριν λιγο και μου ειπε πωσ αν δεν αδιαθετισσω να μην ξεκινησω τισ γκοναλ αν και την τεταρτη τελειωσα τα ντουφαστον λογικα απο μερα σε μερα θα ερθει η ατιμη..ελενη σε καταλαβαινω γιατι και εγω μιλησα σημερα με τα παθερικα μου και λεει ο πεθεροσ μου που θα ερθει 3/7 θα παμε μαζι λεει στον γαμο σε εναν που εχουμε και λεω που ναξερεσ οτι εγω τοτε ελπιζω να ειμαι ξαπλα στην μανα μου..αλλα οταν ερθει κατι θα βρω να του πω...υπομονη βρε κοριτσια τι να κανουμε θα περασει και αυτο ακι σε λιγο καιρο θα μιλαμε με τισ φουσκωμενεσ κοιλιτσεσ μασ ειναι και αυτοσ ο καιροσ σημερα που με ριχνει πολυ....

zitamar
06-06-10, 17:52
βρε κορίτσια εγώ χαίρομαι που είναι έτσι ο καιρός διότι αν ήταν καλός,με ήλιο θα είχα φρικάρει να καθομαι μέσα και να μην είμαι έξω για καφέ...
τουλάχιστον απο αύριο θα κινούμαι εντός σπιτιού γιατί εκτος τις οδηγίες του γιατρού έχω τον αντρούλη μου που δεν θέλει να κανω τίποτα (τελικά όσο ωραίο ακούγεται είναι κουραστικό μετα απο 3 ημερες).

tania78
06-06-10, 18:47
κοριτσια και εμενα οι ενεσεις μου φερνουν νευρα και ζεστη και οι αντιπηκτικες μελανιτσες στην κοιλιτσα, ομως τι να κανουμε. και εγω ηθελα να το κρατησω μυστικο απο πεθερικα ομως στο χειρουργειο που ειχα μπει για αφαιρεση κυστης τελικα μου βγαλανε τη σαλπιγγα και τους ενημερωσε ο γιατρος οσους ηταν απεξω( πεθερικα γονεις αδερφη κουνιαδες). δεν πειραζει ομως με εβγαλε απο τη δυσκολη θεση να το πω εγω! το κακο ηταν οτι εγω το εμαθα τελευταια!!!

zitamar
06-06-10, 20:26
ΤΑΝΙΑ μου εγώ βάζω για τις μελανιες, HEMERAN GEL (περίπου 2Ε) εμένα με βοήθησε.

eleni kalamata
06-06-10, 20:32
zitamar μου εισαι ακομα κατω στο κρεβατι; εμενα μου ειπαν κινουμαι φυσιολογικα μεσα στο σπιτι χωρις βεβαια κουραση, βαρη κλπ. οχι συνεχεια ξαπλα..αυριο παω στους γονεις μου για 3 μερουλες γιατι ηταν η γιαγια μου αρρωστη και επειδη οι δικοι μου ηταν στο χωριο φοβηθηκαν μην εχουν παρει κανενα ιο και τον παρω..οποτε ημουν σπιτι αυτες τις μερες...

mazi
06-06-10, 22:33
Κορίτσια καλησπέρα.
Είχα καιρό να μπω στη παρέα σας και διάβασα τα νέα σας με πολύ ενδιαφέρον. Σας εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά από εδώ και στο εξής και να έχετε καλά αποτελέσματα. Ξεκουραστείτε τώρα όσο μπορείτε γιατί σε λίγους μήνες θα ξενυχτάτε ταΐζοντας και αλλάζοντας (τι καλά!!!).

Τα δικά μου νέα: Εμείς θα πάμε την Πέμπτη να κάνουμε καινούργιο σπερμοδιάγραμμα, στον Λυμπερόπουλο αυτή τη φορά. Στη συνεχεία, με αυτά τα αποτελέσματα θα πάμε για πρώτη φορά στον κο Πάντο και αναλόγως τις συμβουλές του θα πράξουμε. Διάβασα ότι υπάρχουν αρκετά ζευγάρια που τα κατάφεραν σε αυτό το κέντρο ενώ παρουσιαζόταν το πρόβλημα στον άντρα…
Σε εμάς το πρώτο σπερμοδιάγραμμα ήταν 0, στο δεύτερο βρέθηκαν 45.000 σύνολο αλλά όλα ακίνητα και τώρα μετά από κάποια θεραπεία με βιταμίνες που έχει κάνει ελπίζουμε να είναι καλύτερα τα αποτελέσματα. Κορίτσια, δεν ζητάω πολλά… 1 μόνο να μπορέσουμε να βρούμε… 1 φτάνει για να γίνει το θαύμα!!!
Σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να μπει ο αντρούλης μου στο χειρουργείο για να κάνει βιοψία όρχεων. Αχ, να ξέρατε πόσο φοβάμαι… Και τι δεν θα έδινα για να αποφύγει αυτή την ταλαιπωρία το αγοράκι μου... Ο Θεός ας μας βοηθήσει!!!

Όπως καταλαβαίνετε είμαι πολύ φορτισμένη ψυχολογικά. Και ξέρω πως είστε οι μόνες που με καταλαβαίνετε. Θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχει σε αυτό το κέντρο ουρολόγος-ανδρολόγος-χειρούργος που να κάνει βιοψία όρχεων? Ή πρέπει να την κάνουμε σε άλλο γιατρό εκτός κέντρου? Και γενικά όποια κοπέλα έχει παρόμοια εμπειρία σχετικά με το Γένεσσις και την αντρική υπογονιμότητα ας με βοηθήσει. Οποιαδήποτε πληροφορία είναι πολύτιμη για μένα…

Μακάρι να είμαστε όλες τυχερές και να απολαύσουμε το θαύμα της μητρότητας.
Να είστε καλά κοριτσάκια μου και σας εύχομαι καλά αποτελέσματα και καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες στις εγκύους της παρέας μας!!!

tania78
07-06-10, 00:55
ζιταμαρ σε ευχαριστω πολυ για την κρεμα:D
mazi σου ευχομαι σε αυτο το σπερμοδιαγραμμα να πανε ολα καλα και να μην χρειαστει να κανεις τιποτα !!!

zitamar
07-06-10, 07:37
Ελενίτσα καλημέρα.Και εγώ αν δεν είχα τον άντρα μου σίγουρα θα γύρναγα γύρω-γύρω στο σπίτι,ευτυχώς σήμερα που πήγε στην δουλεια θα κινουμε κανονικότατα και βεβααι θα συνεχίσω απο σήμερα κανονικά.Βεβαια περιττο να σου πω ότι όλο το σαβ/κο με τρέλαναν στα τηλέφωνα φίλοι,(οχι επειδη ξέρουν κάτι) αλλα λόγω επαγγελματος μου θέλουν να τους κανω δηλώσεις(δεν μπορείς να φανταστείς τι ψέματα είπα) αλλα βλέπω ότι απο αύριο δεν θα γλυτώσω τις επισκέψεις,και την δουλεια στο σπίτι. Καλά να περάσεις στην μαμα σου,θα έχεις εκεί ιντερντετ?

zitamar
07-06-10, 08:00
mazi και εγω πηγαίνω τώρα στο γενεσις με πρόβλημα ολιγοσθενοτερατοσπερμία του συζύγου,πρίν τον Πάντο θα σε δεί γιατρός που θα γράψει το ιστορικό σας καλό είναι να έχεις όλα τα χαρτια και των 2 σας και όλα τα σπερματοδιαγραμα και γραμμένες κάπου όλες τις απορίες σας,ο γιατρός που μας είχε δεί δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα του (μαλλον Κωνσταντακόπουλος αλλα΄δεν είμαι καθόλου σίγουρη) και ήταν ειδικός από ότι κατάλαβα στο θέμα>Μετά σε στέλνουν στον Πάντο και μιλάς μαζί του και σου κάνει και υπέρηχο.Τώρα για τα αποτελέσματα δεν ξέρω να σου πω γιατί είναι η 1η φορά που κάνω σε αυτό το κέντρο,θα σου πω σε 2 εβδομαδες. Η μόνη απορία που έχω ότι μετά από την θεραπεία ο σύζυγος δεν έκανε άλλο πρόσφατο σπερμοδάγραμμα?καλό είναι να έχεις πρόσφατο για να βγάλει μία άκρη,έτσι και αλλιώς θα σου δώσει να κάνει και άλλες εξετάσεις κυστική ίνωση,ηπατίτιδες κ.α. (ρώτα τιμές για να συγκρίνεις με άλλα μικροβιολογικά)
Πιστεύω να μην σε κούρασα:razz:

mazi
07-06-10, 09:01
Να με κούρασες??? Τι λες τώρα!!!
Ίσα-ίσα που με κατατόπισες. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Ένα μόνο δεν κατάλαβα: Όταν θα πάρω τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού να μην ζητήσω τον Πάντο? Ή να κλέισω ραντεβού μαζί του και αυτός θα με παραπέμψει στον αρμόδιο γιατρό πρώτα?

eleni kalamata
07-06-10, 09:18
καλημερα κοριτσακι! εμενα ευτυχως ειναι γεωπονος οποτε και το σαβ/κο δουλευε λογω δημοσιων εργων οποτε γλιτωσα την απολυτη ξαπλα.
εισαι λογιστρια απο οτι καταλαβα ε; εγω ειμαι γεωπονος.
σημερα απο τις 6 εχω ξυπνησει..αστα..πως εισαι σημερα; θα με παει αργοτερα ο αντρας μου ή θα ερθει ο μπαμπας μου να με παρουν γιατι δεν θελω να οδηγησω...αστο τωρα..θα το τακτοποιησω το ιντερνετ γιατι δεν γινεται να μην μαθαινω νεα σας...

zitamar
07-06-10, 09:24
Παίρνεις τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού με τον Πάντο έτσι και αλλιώς θα σε ρωτήσουν αν είνη η πρώτη συνάντηση.Απλα όταν πας εκεί (φαντάσου ο Πάντος είναι εκεί απο τις 7 το πρωι για τα ραντεβου,βλεπει παντα πρωι),λόγω πολυκοσμίας θα συμπληρώσεις κάποιο τυπικό έγγραφό,ξέρεις τηλεφωνο,ημερομηνία γάμου,ΑΔΤ κα και μετα θα σε δεί γιατρός για να περάσει το ιστορικό σου στον ΗΥ ώστε να μην καθυστερήσει ο Παντος με αυτα και μετα θα σε πάνε στον Παντο οπου βλεπει το ιστορικό σου και σε εξετάζει. (180 Ε η επίσκεψη στο γράφω για να είσαι προετοιμασμένη). Παρε μαζί σου όλες τις αιματολογικές εξετάσεις που έχεις για΄να μην στα ξαναζητήσουν, αν θυμάμαι καλα αν είναι εντός 6μηνου τις δέχονται. οτι αλλο θες ρωτησε με. Πιστευω να βγαλεις ακρη..

zitamar
07-06-10, 09:30
ΕΛΕΝΙΤΣΑ ξυπνησαμε νωρίς ? ετσι μπραβο να μου κανεις παρεα.. αντε βρε θα πας στην μαμα θα σε προσέχει,θα σου μαγειρεύει,εγω δυστυχώς επειδή δεν έχω κανέναν είπα στον αντρα μου κατα τις 2:30 που γυρίζει σπίτι να φέρει κατι έτοιμο (για να καταλάβεις μου είπε μην τολμήσω να κάνω έστω μια μακαροναδα και σηκώσω την κατσαρόλα....)
Οσο για το επαγγελμα άστα σε λάθος εποχή γίνονται οι δηλώσεις!! δουλεύω σε λογιστήριο εταιρείας αλλά όλοι οι φίλοι με θυμούνται πάντα βλεπεις φυσικά δεν μπορώ να τους πάρω $ αλλά και αυτή η πίεση ξέρεις όλοι λένε τώρα το θυμήθηκα και λήγει αύριο...τι να κανω και εγω η γυναίκα??? λεω εχω πρόβλημα μεσης για λίγες μέρες αλλά δεν το γλυτώνω! φιλακια

eleni kalamata
07-06-10, 09:36
και εμενα δεν ξερει κανεις τιποτα απο φιλους..τι βλακεις λεω και εγω..ασε! τι μεση με εχει πιασει και πρεπει να προσεχω κλ΄π....τι να κανουμε!!
απλα να ξερεις οτι και εγω μπορει να κινουμαι φυσιολογικα μεσα στο σπιτι αλλα προσεχω να μην σηκωνω βαρη, να μην χτυπησω σε καμια γωνια την κοιλια μου και τετοια

zitamar
07-06-10, 09:40
αντε ελενίτσα μπηκε η νεα εβδομαδα,περνάνε οι μέρες θα έρθει και το Σάββατο (αυτό το σάββατο δεν είναι να πας για χοριακή?)

eleni kalamata
07-06-10, 09:53
ναι ναι....λογω βλαστοκυστεων γλυτωσα καποιες μερες αναμονης..αχ...

mazi
07-06-10, 11:05
Φυσικά και περνάνε οι μέρες!
Καλά αποτελέσματα να έχετε!!!

eleni kalamata
07-06-10, 11:11
να σαι καλα mazi..

zitamar
07-06-10, 16:22
ευχαριστουμε mazi,σήμερα μετα τα αρνητικό αποτέλεσμα της eva21 με έριξε ψυχολογικά και πρέπει τελικα να προχωράμε, καμιά φορά χάνουμε την μάχη αλλα όχι τον πολεμο...

zitamar
07-06-10, 16:24
κορίτσια πήρα τελικά το κέντρο και όντως είχε κανει λάθος η συντονίστρια την pregnyl πρέπει να την κανω σήμερα και την Πέμπτη και όχι την Τρίτη και Παρασκευη που μου έγραψαν κατα λάθος. Τι συμβαίνει καμιά φορα..

αγγελικι
07-06-10, 23:02
Παίρνεις τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού με τον Πάντο έτσι και αλλιώς θα σε ρωτήσουν αν είνη η πρώτη συνάντηση.Απλα όταν πας εκεί (φαντάσου ο Πάντος είναι εκεί απο τις 7 το πρωι για τα ραντεβου,βλεπει παντα πρωι),λόγω πολυκοσμίας θα συμπληρώσεις κάποιο τυπικό έγγραφό,ξέρεις τηλεφωνο,ημερομηνία γάμου,ΑΔΤ κα και μετα θα σε δεί γιατρός για να περάσει το ιστορικό σου στον ΗΥ ώστε να μην καθυστερήσει ο Παντος με αυτα και μετα θα σε πάνε στον Παντο οπου βλεπει το ιστορικό σου και σε εξετάζει. (180 Ε η επίσκεψη στο γράφω για να είσαι προετοιμασμένη). Παρε μαζί σου όλες τις αιματολογικές εξετάσεις που έχεις για΄να μην στα ξαναζητήσουν, αν θυμάμαι καλα αν είναι εντός 6μηνου τις δέχονται. οτι αλλο θες ρωτησε με. Πιστευω να βγαλεις ακρη..
συμφωνω απολυτα σε ολα με την ζυταμαρ και καλο θα ειναι ενασ απο τουσ δυο σασ να εχει κανει για κυστικη ινωση γιατι εμενα μου το ζητησε ο γιατροσ...εμενα σημερα η ε2 βγηκε ανεβασμενη 78 αλλα μου ειπαν μαλλον επειδη περιμενω να αδιαθετισσω αν μεχρι την τεταρτη δεν εχω αδιαθετισει θα παω για υπερυχο μηπωσ εχω καμια κυστη αν και δεν το νομιζω

mazi
07-06-10, 23:48
πρέπει τελικα να προχωράμε, καμιά φορά χάνουμε την μάχη αλλα όχι τον πολεμο...

Πόσο δίκαιο έχεις!
Εννοείται ότι πρέπει να προχωράμε, να κοιτάμε μπροστά και να χαμογελάμε!
Στο τέλος όλες θα τα καταφέρουμε!

zitamar
08-06-10, 07:09
καλημερα κορίτσια μου εγω βλέπετε είμαι πρωινή-πρωινή αλλα μόλις ξεκινήσω την δουλειά θα γίνω απογευματινη,χι,χι.

zitamar
08-06-10, 07:15
mazi επειδη η εξέταση για κυστική ίνωση είναι ακριβή (περίπου 220-250 Ε/το ατομο είχαμε πληρώσει,εχω διαβάσει ότι το κέντρο μεσογειακής αναιμίας στους αμπελοκηπους 210-7456120 κανουν δωρεαν αυτη την εξέταση.Επίσης δεν χρειάζεται να κάνετε και οι δύο συνήθως το κάνει ο άντρας.μόνο αν βγει θετικό κάνει ο άλλος.

tania78
08-06-10, 09:56
ζιταμαρ απο λαθη αλλο τιποτα εμενα να φανταστεις στην προηγουμενη εξωματικη ξεχασανε να με παρουν να μου πουν ποτε θα παω για εμβρυομεταφορα και πηγα μονη την 6η μερα γιατι το ηξερα απο τις προηγουμενες φορες !!!!

zitamar
08-06-10, 10:09
ζιταμαρ απο λαθη αλλο τιποτα εμενα να φανταστεις στην προηγουμενη εξωματικη ξεχασανε να με παρουν να μου πουν ποτε θα παω για εμβρυομεταφορα και πηγα μονη την 6η μερα γιατι το ηξερα απο τις προηγουμενες φορες !!!!

ΤΑΝΙΑ78 και εγω αυτό έπαθα ακριβώς στο προηγουμενο κέντρο !!!επεφτε Κυριακή μου είπαν θα με πάρουν τηλ να ξεκινήσω μετα τις 7 30 απο το σπίτι και τελικά όταν επικοινωνησα σε κινητο που βρήκα κατα τις 10 30 μου ζητήσαν συγνωμη ότι η εμβρυολόγος που επρεπε να με παρει μπερδεψε το ονομα και ξεχασε να με καλεσει. Δεν φανταζεσαι τι εγινε μετα,μεχρι να παω,αγχος,μας ζητησε συγνωμη η εμβρυολογος και ένας γιατρός που βρεθηκε εκει..φυσικα ενω ήμουν πολυ ευχαριστημένη απο το κεντρο (εκτος αυτο που εγινε) αποφασισα με τον αντρα μου να αλλαξω κέντρο!

tania78
08-06-10, 10:19
τι να τους πεις απο τη μια ανθρωποι ειναι και αυτοι λαθη κανουν απο την αλλη αν δεν πηγαινα και εχανα τα εμβρυα τι θα μου λεγαν? ειχα αλλαξει ηδη 2 κεντρα απο 3 εξωσ στο καθενα και στο γεννεσις ηταν η πρωτη μου ξαναπαω ομως εκει γιατι τον εμπιστευομαι παααααααρα πολυ τον παντο

zitamar
08-06-10, 10:38
να σου πω και εγω πρωτη φορα κανω τωρα στον Παντο αν και δεν μου αρεσει σαν συμπεριφορα,λίγο απόμακρος με τοσα που εχω ακουσει τον εμπιστευομαι,αν θελω ας κανω και αλλιως...

tania78
08-06-10, 10:50
εμενα ειναι ο 3ος εξωσωματικος που παω. πιστεψε με οι αλλοι ηταν χειροτεροι. στο κατω κατω δεν θελουμε γλυκες και αγαπες αποτελεσμα θελουμε.;)

eleni kalamata
08-06-10, 14:43
γεια σας κοριτσακια!ολα καλα;zitamar μου πως εισαι;

domnina
08-06-10, 15:19
Κοριτσάκια,

Απλά να σας ενημερώσω ότι στο Κέντρο Μεσογειακής Αναιμίας μπορεί να είναι δωρεάν η εξέταση της κυστικής ίνωσης όμως δεν την κάνουν σε ζεύγος και ανιχνεύει μόνο το 75% των μεταλλάξεων. Στο Χορέμειο (το οποίο βρίσκεται στο Παίδων Αγ. Σοφίας) κάνουν την εξέταση και στους δύο, στοιχίζει 150 Ευρώ το άτομο αλλά ανιχνεύει το 90% των μεταλλάξεων, οπότε είναι πιο έγκυρο. Απλά σας λέω ότι ο άνδρας μου την έκανε εκεί και του βρήκαν μια μετάλλαξη η οποία βρέθηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα! Έτσι αναγκαστικά την έκανα κι εγώ εκεί ξανά, διότι πρώτα την είχα κάνει στο Κέντρο Μεσογειακής Αναιμίας, αλλά ήθελα να είμαι σίγουρη για το υπόλοιπο 15% των περιπτώσεων..

zitamar
08-06-10, 18:49
eleni μου σήμερα πολύ καλά βεβαια δεν βγήκα καθόλου έξω αλλα νιώθω πιο ελευθερη ...εκτος καναπε. Πονάκια είχα χθες σήμερα τίποτα εκτος καποια στιγμή ένιωσα χαμηλά για 2-3' ένα δυνατό πονο που μου πέρασε άμεσα. Ασε που είμαι όλο το πρωινό μονη μου και μιλάω στα μωρακια μου σαν...τρελή μήπως με ακούσουνε βρε τα άτιμα !!

dormina πολυ καλες οι πληροφορίες σου διότι εγώ που δεν το ήξερα,(τοτε δεν ήξερα και το parents για να μορφωθώ η ασχετη)τα χιλιοπληρώσαμε και δεν λέω μονο γι'αυτη την εξέταση αλλα για πολλές άλλες,

αγγελικι
11-06-10, 22:36
κοριτσια ξεκινησα σημερα γκοναλ ξερετε περιπου ποσο καιρο θα τισ κανω πανω κατω ογιατροσ μου ειπε να παω την εβδομη μερα για υπερυχο

zitamar
11-06-10, 22:48
αγγελικι εγω είχα 3 κουτια γκοναλ (απο 300μονάδες την ημερα) η δόση που μου έδωσαν μου πήρε 12 ημέρες. Βεβαια θα πας να σου κανουν υπερυχο και οιστροδιόλη την έβδομη μέρα και μετα ξανά συνήθως μετα απο 2 ημέρες. η δόση βεβαια εξαρτάται απο κάθε οργανισμό.

αγγελικι
12-06-10, 11:11
ζιταμαρ μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση εγω λογω πολυκυστικων μου ειπαν οτι θα αντιδραση γρηγορα ο οργανισμοσ μου τωρα δεν ξερω εμενα μου ειπε μονο για υπερυχο την εβδομη μερα εγω κανω 225 μοναδεσ.

zitamar
12-06-10, 11:28
αγγελικι μου απο ότι ξερω εγω όλες παμε 7η με 8η ημέρα για τον πρωτο υπερυχο για να δουμε και τα ωάρια και την οιστροδιολη και μετα σχεδόν καθε 2 με 1 ημερα μας ξαναζητάνε να παμε,τωρα τι να σου πω μπορεί καθε περίπτωση να είναι διαφορετική,παντος όσες κοπελες είμασταν εκει το ίδιο έκανε σε όλες.

αγγελικι
12-06-10, 13:36
κανονικα δεν επρεπε να μου ειπε οτι θα κανω οιστροδιολη για να ειμαι και νηστικη πριν παω δεν ξερω πριν παω θα τον ξαναπαρω ενα τηλεφωνο..ευχαριστω παντωσ.

zitamar
12-06-10, 13:51
ουτε εμενα μου το είχαν πει πιο πριν.

tania78
12-06-10, 15:05
κοριτσια καλησπερα. για την οιστραδιολη δεν πρεπει να εισαι νηστικη. οποτε φαε το πρωινο σου ανετα. καλο μεσημερι!!!

αγγελικι
13-06-10, 14:10
ααα ωραια τανια μου ηρεμησα τωρα αν και λεω εγω την τεταρτη να παω να μετρησω μια οιστροδιολη εδω στο κοντινο μου μικροβιολογικο για να μην περιμενω την πεμπτη εκει

tania78
13-06-10, 15:01
καλητερα να την κανεις εκει. δεν περιμενεις να την παρεις σε παιρνουν αυτοι τηλ νομιζω. εγω την εκανα στο λητω (γιατι μου επεφτε πιο κοντα) γιατι το μικροβιολογικο μου την εβγαζε την επομενη μερα. θα κανεις οιστραδιολη για να ξεκινησεις gonal? εισαι 10η μερα αρβεκαπ?

zitamar
13-06-10, 15:34
αγγελικι μου θα συμφωνησω και εγω να την κανεις στο γενεσις,νομιζω οτι θελουν την ιδια μερα με τον υπερηχο να μετρανε την οιστροδιόλη,το μονο κακο είναι ότι ψιλοαργούν να σε καλέσουν δηλαδή συνηθως αργα μεσημέρι με απογευματακι (για τον υπερυχο δεν πληρωνεις τιποτα,για οιστροδιολη 25Ε)΄.

αγγελικι
13-06-10, 18:31
οχι τανια μου ειδη εχω ξεκινησει τισ γκοναλ και την πεμπτη ειναι η εβδομη μερα ο γιατροσ μου ειχε πει οτι σε μιση ωρα στην βγαζουνε απλα εγω ελεγα να παω απογευμα μαλλον γιατι μπορει να μην εχω αμαξι και εδω στο μικροβιολογικο πασ το πρωι και το απογευμα ειναι ετοιμη..

tania78
13-06-10, 20:44
δεν θα κανεις και υπερηχο? λογικα πρεπει να σου εχουν πει και υπερηχο, οποτε καντα μαζι μην βασανιζεσαι.

αγγελικι
14-06-10, 11:39
ναι θα κανω και υπερυχο ναι τελικα λεω να τα κανω ολα μαζι..ευχαριστω πολυ..

mazi
16-06-10, 09:35
Κορίτσια γειά σας. Τι κάνετε? Πως πάει ο αγώνας σας?

Εγώ δεν έχω καλά νέα.
Πήραμε εχθές τα αποτελέσματα από το καινούργιο σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου.
Δεν βρέθηκε τόποτα. Έδειξε 0.
Θα χρειαστεί να το επαναλάβουμε και μετά πάμε για βιοψία όρχεων.

Είμαι πελαγωμένη. Τόσος πόνος και τόση απόγνωση πως χώρεσαν σε μια κόλλα χαρτί???
Κορίτσια ξέρετε αν στο κέντρο εξωσωματικής του Πάντου κάνουν και βιοψία όρχεων? Σας παρακαλώ βοηθείστε με...

αγγελικι
16-06-10, 11:20
Κορίτσια γειά σας. Τι κάνετε? Πως πάει ο αγώνας σας?

Εγώ δεν έχω καλά νέα.
Πήραμε εχθές τα αποτελέσματα από το καινούργιο σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου.
Δεν βρέθηκε τόποτα. Έδειξε 0.
Θα χρειαστεί να το επαναλάβουμε και μετά πάμε για βιοψία όρχεων.

Είμαι πελαγωμένη. Τόσος πόνος και τόση απόγνωση πως χώρεσαν σε μια κόλλα χαρτί???
Κορίτσια ξέρετε αν στο κέντρο εξωσωματικής του Πάντου κάνουν και βιοψία όρχεων? Σας παρακαλώ βοηθείστε με...

μαζι μου δεν πρεπει να στεναχωριεσαι και να ανυσυχεισ τοσο ξερω ποσο δυσκολο ειναι και ολεσ σε καταλαβαινουμε γιατι κατι τετοιο(η συζυγου η δικο μασ)μασ εφτασε σε αυτο το σημειο πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και να λεμε μεσα μασ πωσ ολα θα πανε καλα.το γεννεσισ κανει βιοψια αν θεσ οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ειμαι εδω να σε βοηθησω

mazi
17-06-10, 09:29
Αγγελική μου σε ευχαριστώ πολύ.

Πριν μερικά χρόνια μια γνωστή μου προσπαθούσε να αποκτήσει παιδάκι με εξωσωματική γονιμοποίηση. Τότε, που έβλεπα τον αγώνα που κάνει και τις αγωνίες που περνάει, έλεγα πως εγώ ποτέ δεν θα μπορούσα να το ζήσω και να το αντέξω όλο αυτό.

Τώρα, ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ να βρούμε σπέρμα στον άντρα μου για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική!!!
Βλέπετε πως αλλάζουν τα πράγματα και τα δεδομένα??? Αυτό που κάποτε μου φαινόταν Γολγοθάς και δεν ήθελα ποτέ να συμβεί σε μένα, τώρα είναι το πιο μεγάλο όνειρό μου!!!

Δυο πράγματα ζητάω μόνο από τον Θεό:
ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ
ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ !!!!

tania78
17-06-10, 12:47
mazi Μου ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο.......... νομιζω οτι υπαρχει μια μεθοδος οπου παιρνουν σπερμα απο τους ορχεις και το ωριμαζουν στο εργαστηριο, ρωτα το. αν αυτο δεν γινετε τοτε μην δυστασετε να παρετε ξενο. παλι δικο σας παιδι θα ειναι και δεν ειναι αναγκη να το μαθει και κανενας!!!!!

αγγελικι
17-06-10, 13:35
μαζι μου σε καταλαβαινω απολυτα και εγω τα ελεγα αυτα που ακουγα για εξωσωματικη ελεγα πω πω τι περνανε και να που και εγω ειμαι στο χορο αλλα τι να κανουμε καμια μασ πιστευω δεν το ηθελε αυτο αλλα ολεσ θελουμε τοσο πολυ εστω και 1 παιδακι..εγω ξερεισ τι λεω η παναγια πρπει να με αγαπαει πολυ γιατι μου δινει συνεχεια δυναμη να συνεχιζω και να ειμαι πολυ δυνατη!!!και ειλικρινα χαιρομαι γι αυτο!!υπομονη δεν μπορεισ να κανεισ τιποτα αλλο βρε κοριτσακι μου!εγω πηγα σημερα στο γεννεσισ εχω πολλα αυγα πανω απο 20 και εγω μια πολυ μικρη υπερδιεργεση να τρωω λεει ασπραδια και θα μειωσω την δοση δευτερα θα με ξαναδει και απο τριτη η τεταρτη μαλλον ωοληψια!!

mazi
17-06-10, 13:48
πάνω από 20 !!! Τι καλά !!!
Με το καλό και καλή επιτυχία !!!

αγγελικι
17-06-10, 14:56
ευχαριστω μαζι!!!αν και αυγα εχουμε σπερμα δεν εχουμε!!!!ποναει πολυ η κοιλια μου και νιωθω ενα βαροσ δεν μπορω να καθισω καλα καλα!!!

anastasia82
17-06-10, 16:20
αγγελικη ευχομαι να παε ολα καλα!
αφου προκειται να εχεις πανω απο 20 αυγα,μονο να προσεξεις οτι αφου τελειωσεις απο την ωοληψια θα σου κανουνε προταση για να δωρισεις ωαρια..στο λεω απλα να το ξερεις -γιατι εμεις δεν το ειχαμε καθολου σκεφτει αυτο το θεμα (μου ειχανε παρει 25) και ειχα την ζαλαδα απο την μεθη και δεν εκανα τις ερωτησεις που επρεπε για να μαθω σχετικα με συγγενειες κλπ θεματα....

αγγελικι
17-06-10, 18:13
αγγελικη ευχομαι να παε ολα καλα!
αφου προκειται να εχεις πανω απο 20 αυγα,μονο να προσεξεις οτι αφου τελειωσεις απο την ωοληψια θα σου κανουνε προταση για να δωρισεις ωαρια..στο λεω απλα να το ξερεις -γιατι εμεις δεν το ειχαμε καθολου σκεφτει αυτο το θεμα (μου ειχανε παρει 25) και ειχα την ζαλαδα απο την μεθη και δεν εκανα τις ερωτησεις που επρεπε για να μαθω σχετικα με συγγενειες κλπ θεματα....

δηλαδη αναστασια μου τι εννοεισ λιγο πιο ξεκαθαρα να ξερω?αν θεσ στειλε μου π.μ.

Μηλίτσα
19-06-10, 16:32
αγγελικουλα μου,εχεις νεοτερα? Τι κανεις? Ποτε θα κανεις ωοληψια?η εμβρυομεταφορα? Καλη επιτυχια και παλι...

αγγελικι
21-06-10, 12:55
καλησπερα κοριτσια γεια σου μηλιτσα μου τωρα ηρθα απο τον γιατρο μαλλον πεμπτη θα κανω ωοληψια περιμενω να με παρουν τηλεφωνο για να βγει η οιστροδιολη και να μου πουνε....θα σασ ενημερωσω!!

αγγελικι
21-06-10, 16:45
κοριτσια μολισ με πηρανε απο το γεννεσισ 4,368 οιστροδιολη την τεταρτη το πρωι κανω ωοληψια πεταω απο την χαρα μου σασ ευχαριστω πολυ ολεσ!!!!!!!!!!!!!!

zitamar
21-06-10, 18:26
αντε κορίτσι μου με το καλο !!!

argyro30
21-06-10, 18:57
Αγγελική μου σε ευχαριστώ πολύ.

Πριν μερικά χρόνια μια γνωστή μου προσπαθούσε να αποκτήσει παιδάκι με εξωσωματική γονιμοποίηση. Τότε, που έβλεπα τον αγώνα που κάνει και τις αγωνίες που περνάει, έλεγα πως εγώ ποτέ δεν θα μπορούσα να το ζήσω και να το αντέξω όλο αυτό.

Τώρα, ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ να βρούμε σπέρμα στον άντρα μου για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική!!!
Βλέπετε πως αλλάζουν τα πράγματα και τα δεδομένα??? Αυτό που κάποτε μου φαινόταν Γολγοθάς και δεν ήθελα ποτέ να συμβεί σε μένα, τώρα είναι το πιο μεγάλο όνειρό μου!!!

Δυο πράγματα ζητάω μόνο από τον Θεό:
ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ
ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ !!!!
Καλησπερα και κουραγιο σε ολες μας γιατι σιγουρα θα τα καταφερουμε καποια στιγμη.Θα συμφωνησω με την Τανια,εχω διαβασει κι εγω σε καποια site για αυτη την μεθοδο οπου παιρνουν σπερμα απο τους ορχεις.Εχει μεινει εγκυος κοπελα απο εδω μεσα με αυτο τον τροπο.Δεν γνωριζω το μεγεθος της δυσκολιας σας,αλλα δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις τον γιατρο σου...καλη δυναμη!!

argyro30
21-06-10, 19:03
κοριτσια μολισ με πηρανε απο το γεννεσισ 4,368 οιστροδιολη την τεταρτη το πρωι κανω ωοληψια πεταω απο την χαρα μου σασ ευχαριστω πολυ ολεσ!!!!!!!!!!!!!!
Αγγελικουλα εχουμε ξανα μιλησει στις πρωτες σου ανησυχιες πριν ξεκινησετε εξετασεις και ενιωσα την αναγκη να σου ευχηθω να εχεις τα πιο ευχαριστα αποτελεσματα...εισαι σε πολυ καλα χερια και με τετοια χαρα:lol::lol: και αισιοδοξια που εχεις,μονο ολα πολυ καλα μπορουν να πανε!!!Καλη επιτυχια!!

mazi
21-06-10, 19:37

Αγγελικούλα μου με το καλό!!!
Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!!!
Φαντάζομαι την χαρά σας!!!
Να είστε καλά και καλά αποτελέσματα να έχετε!!!

kuriaki
21-06-10, 19:37
Άντε Αγγελική επιτέλους βρε κορίτσι μου έφτασε και για σένα η ώρα, μετά απο τόση αναμονή! Να πάνε όλα καλά στην ωοληψία! Τις καλύτερες ευχές μας!

mazi
21-06-10, 19:46
Σε εμάς έχουν προκύψει και νέα δεδομένα.
Την Πέμπτη το βράδυ που κάναμε τριπλέξ οσχέου, είδαμε ότι υπάρχει κιρσοκήλη 2ου βαθμού στον δεξί όρχη και 4ου βαθμού στον αριστερό. Ο ουρολόγος που τον παρακολουθεί, μας είπε ότι πρέπει να χειρουργηθεί γιατί με αυτή την εικόνα και βιοψία όρχεων να κάνει, δεν θα βρούμε σπερματοζωάρια. Κάποιες κοπέλες από το forum μου είπαν ότι στα 35 δεν έχει επιτυχία αυτή η επέμβαση.
Τι να κάνω? Ψάχνω να βρώ έναν πολύ καλό Ουρολόγο-Χειρούργο για να μας συμβουλέψει. Ή μήπως πρέπει να πάω κατευθείαν στον Πάντο? Να του πούμε όλο το ιστορικό και να αποφασίσει εκείνος?
Αγγελικούλα, μου είχες πει ότι βιοψία όρχεων κάνουν εκεί. Να κάνουν άραγε και επεμβάσεις κιρσοκήλης?
Τι να κάνουμε Θεέ μου ????

Μάγκι Σ.
21-06-10, 20:17

:):)Μπράβο Αγγελική μου, καλή επιτυχία που θα την έχεις σίγουρα!
Είσαι στο καλύτερο κέντρο, στα καλύτερα χέρια!!!!
Να μας ενημερώνεις!!!!!!:p:p:p

tania78
22-06-10, 01:21
mazi εγω στη θεση σου θα το ελεγα στον παντο γοα να με καθοδηγησει εκεινος. σιγουρα θα εχει καποιον πολυ καλο συνεργατη.

mazi
22-06-10, 08:46
mazi εγω στη θεση σου θα το ελεγα στον παντο γοα να με καθοδηγησει εκεινος. σιγουρα θα εχει καποιον πολυ καλο συνεργατη.

Τάνια μου αυτό σκέφτηκα και εγώ, αλλά με προβληματίζει ότι στην ομάδα του δεν υπάρχει κανένας ουρολόγος. Φαντάζομαι βέβαια οτι θα συνεργάζεται με κάποιον εξωτερικό.

αγγελικι
22-06-10, 10:33
καλημερα σασ ευχαριστω πολυ ολεσ σασ για τισ ευχεσ σασ μα πανω απο ολα σασ ευχαριστω για την δυναμη και την συμπαρασταση που μου εετε δωσει σημερα θα ελεγα οτι ποναω αρκετα αλλα αυριο φτανει ημεγαλη μερα οποτε υπομονη...μαζι μου θα σου ελεγα να μην κανετε τωρα την επεμβαση που εισαστε σε αυτο το σταδιο γνωμη μου δεν θελω να σε επηρεασω γιατι και εμενα εχει κιρσοκοιλη στον αριστερο ορχει και ο γιατροσ μου ειπε οχι ακομα επεμβαση αν δεν γινει η εξωσωματικη μετα βλεπουμε αν και μου ειπε οτι ποσοστο επιτυχιασ ειναι πολυ μικρο εωσ και μηδαμηνο στο γεννεσισ σιγουρα θα σου προτεινουν το καλυτερο αλλα ο γιατροσ μου συνεργαζεται και με εναν απο τουσ καλυτερουσ ουρολογουσ δεν θα αναφερω ονομα αν θεσ να σου στειλω π.μ. και του γιατρου μου το τηλ..ευχομαι σε ολεσ σασ οτι καλυτερο!

mazi
23-06-10, 13:58
Αγγελικούλα, τι κάνεις? Πήγες για την ωοληψία? Πως είσαι?

αγγελικι
23-06-10, 18:38
καλησπερα μαζι μου ναι πηγα ολα καλα πηγανε αυριο περιμενω νεα θα σασ ενημερωσω φιλια πολλα!!

jackrussel
23-06-10, 19:20
αγγελικι
και εμεις με παρομοιο προβλημα του συζυγου περθσι τετοια εποχη τρεαχαμε στο γενεσις
τα καταφεραμε με την πρωτη...σημερα κραταω τον 3 μηνων γιο μου

σου ευχομαι τα καλυτερα.....ειναι πολυ καλα εκει

θα πανε ολα καλα θα δεις

αγγελικι
24-06-10, 18:49
makari glykos se eyxaristv poly gia ta kala soy logia kai na soy zhsei o giokas soy egv ponav para poly kai exv synexeia anagoyles epatha iperdiergesi kai klaio apo toys ponous alla elpizo na pane ola kla ekana 40 oaria..

mazi
25-06-10, 13:25
Αγγελική, πως είσαι σήμερα? Πονάς ακόμα? Τι σου είπε ο γιατρός?

domnina
25-06-10, 15:40
Βρε Αγγελική... είναι δυνατόν; 40 ωάρια; έλεος πια... καλά χαμπάρι δεν πήραν;

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι στο συγκεκριμένο κέντρο αφήσαν μια κοπέλα να φτάσει σε αυτό το σημείο....

Ελπίζω να γίνεις γρήγορα καλά και να μη χρειαστείς νοσηλεία...

αγγελικι
26-06-10, 18:54
καλησπερα κοριτσια τα ωαρια μετα τα 20 ειναι δυσκολο να τα μετρησουνε ειχαμε μειωσει πολυ την δοση και μεγαλωσαν πολυ γρηγορα λογο των πολυκυστικων εχω πεθανει στουσ πονουσ και στουσ εμετουσ πηγα χθεσ και σημερα και κανω αναροφηση γιατι εχω μαζεψει υγρο και θα ξαναπαω δευτερα παλι ακυρωνεται η εμβρυομεταφορα θα την κανω αφου αδιαθετισω πρωτα γιατι ειμαι πολυ χαλια...

domnina
28-06-10, 18:24
Αγγελική μου περαστικά κοριτσάκι μου και μακάρι σύντομα να αισθανθείς πολύ καλύτερα..

Γίνε εσύ καλά και όλα θα γίνουν...

kuriaki
28-06-10, 18:58
Αγγελική μου έχω σοκαριστεί λίγο... Είμαι και εγώ στο ίδιο κέντρο και ετοιμάζομαι για εξωσωμ. και στο παρελθόν έκανα και υπερδιέγερση με 25 ωάρια... Θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα και όταν είσαι σε θέση βέβαια απαντάς... Πόσες μονάδες γκονάλ σου είχαν πει να κάνεις? Στις πόσες ημέρες έκανες τον πρώτο υπέρηχο και πότε τον επανέλαβες? Θέλω να πω σε έβλεπαν συχνά???
Κορίτσια στις πολυκυστικές μας δίνουν πολύ χαμηλή δόση γιατί παίρνουν πολύ δύσκολα μπρος αλλά όταν παίρνουν, πατάνε γκάζι και μεγαλώνουν τα ωάρια και πολλαπλασιάζονται τόσο γρήγορα που δεν τα παίρνουν είδηση. Αυτό μου έχουν πει και αυτή είναι η αλήθεια.
Ωστόσο μου φαίνεται απαράδεκτη η όλη κατάσταση και έχω ακούσει ότι σε τέτοιες περιπτώσεις το αντιμετωπίζουν με έντονη καταστολή...
Μην στενοχωριέσαι Αγγελική μου για την εμβρυομεταφορά θα αδιαθετήσεις θα ηρεμήσει το σώμα σου και μετά. Αν στα έβαζαν τώρα δεν θα πετύχαινε στα σίγουρα.
Σου εύχομαι να ξανα βρείς την υγεία σου σύντομα...Με όλη μου την καρδιά... Και δυστυχώς αρκετές κοπέλες σε καταλαβαίνουν γιατί τα έχουμε περάσει...