PDA

Επιστροφή στο Forum : DVD και επιλογες ταινιων

vouraikos
11-02-10, 15:40
Μην μου πειτε οτι δεν βαζετε ενα DVD την ημερα να χαλαρωσουν λιγο...
το μεσημερι που δεν θελουν να κοιμηθουν, γυριζοντας απο το σχολειο και αφου φανε, βαζουμε μια ταινια και μετα κλεινει η Tv και μπαινει μουσικη,
εχουμε κολλησει σε καποιες ταινιες , που τις θεωρω πολυ καλες οπως το toy story και θα ηθελα αλλες ιδεες για καλες ταινιες χωρις τερατα και αηδιες οπως spaiderman και τετοια, με τα οποια ο γιος μου ειναι κολλημενος αλλα μονο σαν εικονες, δεν βλεπουμε τα αντιστοιχα dvd γιατι τα θεωρω φρικτα.

ας πεσουν λοιπον ιδεες για καλε ταινιες.....
Toy story
lion king
cars
nemo
ποντικομικρουλης

ακουω ιδεες

fistikaki
11-02-10, 16:03
εγω κατεβασα το 'σουσσαμι ανοιξε' δεν ξερω αν το θυμασαι, πολυ παλια σειρα, μεγαλωσαν γενιες και γενιες....

και τωρα κατεβαζω το μαπετ σοου..

agentP
11-02-10, 17:09
Από τ' αγαπημένα μας, εκτός από cars, nemo και toy story είναι οι Αριστόγατες και ο Ρατατούης.

Μαριρενα
11-02-10, 17:17
πολυ ωραιο θεμα πειτε εσεις να παιρνω και εγω αργοτερα ιδεες!!!!!!!:D:D
αυτο που θα κατεβασω ειναι ολες οι ταινιες με την μπαρμπι μπαρμπι και το διαμαντενιο καστρο
αλλα μεχρι να αρχισει να καταλαβαινει θελω ακομα ενα χρονο8)
επισης πολυ καλη ταινια ειναι η εποχη των παγετωνων 1 και 2 (ice age)

vouraikos
11-02-10, 17:19
εγω κατεβασα το 'σουσσαμι ανοιξε' δεν ξερω αν το θυμασαι, πολυ παλια σειρα, μεγαλωσαν γενιες και γενιες....

υπαρχει το μαπετ στα ελληνικα???
ωραια ιδεα για μας, αλλα το χιουμορ του θα το καταλαβαινει ενα παιδι 4χρονων???
το σουσαμι ανοιξε δεν το πολυθυμαμαι , παντως το εβλεπα .....αλλα αλτσχαιμερ!!!!!

vouraikos
11-02-10, 17:22

ναιιιιιιιιιιιι εχεις δικιο
το ειδα στο Youtube .....πωπωπω τι μου θυμισες!!!!

αλλα το blue -white που κατεβαζω δεν το εχει , απο που το κατεβαζεις!?

_mpoumpou_
11-02-10, 21:53
happy feet
μπαμπουλας ΑΕ

:D :D

vouraikos
11-02-10, 22:36
happy feet
μπαμπουλας ΑΕ

:D :D

το μπαμπουλας ναι , αν και δεν το θεωρω και πολυ παιδικο, δεν θελω αφυσικες φυγουρες, το happy feet , το σκυλοβαρεθηκα ...........δεν μου αρεσε καθολου, καλα γουστα ειναι αυτα βεβαια, ιδεες να πεφτουν στο "τραπεζι"

saxpa
11-02-10, 22:45
kung-fu panda
up
xorton
the polar express
η αγαπημενη ολων dora

kimi
12-02-10, 00:09
εμεις εχομε φαει κολλημα με BOLT
αλλα πολυ περισσοτερο με τους μικρους αινσταιν!!!μου αρεσουν πολυ πιο πολυ απο ΝΤΟΡΑ,,προχθες εκανα δουλειες κ τον επιασα να τραγουδαει ΜΠΕΤΟΒΕΝ το νιανιαρο κ πολυ το χαρηκα,

TARA
12-02-10, 00:47
Eχω κολλησει απιστευτα. Πριν πολλα χρονια, ειχα δει μια ταινια με ηρωες μια οικογενεια ποντικων που μεταναστευουν απο τη Ρωσια στην Αμερικη, και οταν φτανουν εκει χανονται τα παιδια. Μετα απο πολλες περιπετειες, βρισκουν τους γονεις τους. Μου αρεσε παρα πολυ, και ειχε και ωραια μουσικη, αλλα δε θυμαμαι τον τιτλο. Εψαξα στον γουγλη για american story, american history, μου εβγαζε αλλες ταινιες. Μηπως την εχετε δει?

DALIA
12-02-10, 08:51
vouraikos και ο δικός μου 4 ετών είναι.....
του άρεσαν πολύ οι 3 ταινίες Εποχή των παγετώνων, gforce ( έχει όμως λίγη βία ), ψηλά στον ουρανό

mama_ari
12-02-10, 08:51
Αυτό που ψάχνεις λέγεται "An American Tail"! Δες εδώ: http://www.imdb.com/title/tt0090633/

TARA
12-02-10, 09:18
Αυτό που ψάχνεις λέγεται "An American Tail"! Δες εδώ: http://www.imdb.com/title/tt0090633/

Σ΄ευχαριστω παρα πολυ! Δε μπορεις να φανταστεις ποσο καιρο το ψαχνω!!!:D

Ο γιος μου που ειναι 3, βλεπει τους μικρους Einstein, τον Μικυ (αυτα που δειχνει η ΕΤ1), τη Ντορα (γκρρρρρ...!), και τα σ+κ βλεπουμε καμια ταινια ολοι μαζι. Αυτο το σ+κ θα δουμε το Μαδαγασκαρη.

mama_ari
12-02-10, 09:27
Χαίρομαι που βοήθησα! Εμένα ο δικός μου βλέπει Μικυ πολύ και ντοκιμαντερ με δεινόσαυρους και καρχαρίες!!! Ξέρω οτι είναι πολύ μικρός για ντοκιμαντερ αλλά του αρέσουν πολύ...

DALIA
12-02-10, 09:33
Ναι ντοκιμαντέρ τα ξέχασα...
ο δικός μου τρελλένεται για ένα στο ΣΚΑΙ 10 most extreme
και επίσης όσο περίεργο και αν ακούγεται για δελτίο καιρού

mama_ari
12-02-10, 09:40
Κι εγώ νόμιζα οτι θα τον φοβίζουν αληθινοί καρχαρίες κτλ. αλλά τελικά πιο πολύ φοβάται "το μεγάλο jet" στους μικρούς αινστάιν!!!

vouraikos
12-02-10, 10:40
εμεις εχομε φαει κολλημα με BOLT
αλλα πολυ περισσοτερο με τους μικρους αινσταιν!!!μου αρεσουν πολυ πιο πολυ απο ΝΤΟΡΑ,,προχθες εκανα δουλειες κ τον επιασα να τραγουδαει ΜΠΕΤΟΒΕΝ το νιανιαρο κ πολυ το χαρηκα,

"θα παμε εκδρομη με ρουκετα φοβερη ως τον ουρανο........."

καλα αυτο δεν ειναι κολλημα και ο μεγαλος μου και η μικρη τωρα ειναι αρρωστια!!!!!!

fistikaki
12-02-10, 10:43
ναιιιιιιιιιιιι εχεις δικιο
το ειδα στο Youtube .....πωπωπω τι μου θυμισες!!!!

αλλα το blue -white που κατεβαζω δεν το εχει , απο που το κατεβαζεις!?

απο το youtube κατεβαζω, και ενα αλλο, που κατεβαζει ο αντρας μου που εχει τα παντα, θα σου πω σε λιγο -δεν θυμαμαι πως λεγεται

vouraikos
12-02-10, 10:43
vouraikos και ο δικός μου 4 ετών είναι.....
του άρεσαν πολύ οι 3 ταινίες Εποχή των παγετώνων, gforce ( έχει όμως λίγη βία ), ψηλά στον ουρανό

το ψηλα στον ουρανο ειναι με τον παππου που ειναι σαν το ζαχο χατζηφωτιου????

θα το κατεβασω

το g-force ποιο ειναι δεν ξερω, λιγη βια?? εδω τον κραταω με τα ζορια να μην δει ben10 και spiderman αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα.

Αληθεια ρε παιδια , γιατι τα αγοριστικα τα παιδικα , πρεπει να εχουν τερατα, αιματα, βια και λοιπα???

vicky222
14-02-10, 02:12
Του δικού μου , 3 ετών, τα αγαπημένα εκτος απο κλαμπ μικυ και αινσταιν, απο ταινίες,
Μόγλης, Μπάμπι το ελαφάκι, Ντάμπο, Αριστόγατες, Οι τρεις σωματοφύλακες με τον Μίκυ, και κυρίως η λαίδη και ο αλήτης.Ολα βέβαια από disney και οχι τα κακογραμμενα του jambo.Δεν του αρέσουν τα cars,Μαδαγασκάρη, Ραταούλης και τέτοια. Νομίζω και εγώ ότι απευθύνονται σε λίγο μεγαλύτερα. Είναι και αυτά βέβαια εξίσου ωραία αλλά δεν καταλαβαίνει το χιόυμορ και την υπόθεση καλά

agentP
14-02-10, 10:22
Πριν χρόνια, είχε δώσει "το παιδί μου κι εγώ" dvd με το Woofy, το σκύλο που έκανε το μπιμπελό. Ήταν πάρα πολύ ωραία σειρά, αλλά από το πολύ παίξιμο (και το τρίψιμο στο πάτωμα) χαλάσαμε τα dvd. Αν τα ξανάβρισκα θα τα αγόραζα.
Ο Γούφι είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=hYTRkRTF_Ns&feature=PlayList&p=DA427219DFCE99F4&playnext=1&playnext_from=PL&index=78

ALIKOYLA
14-02-10, 10:41
Πριν χρόνια, είχε δώσει "το παιδί μου κι εγώ" dvd με το Woofy, το σκύλο που έκανε το μπιμπελό. Ήταν πάρα πολύ ωραία σειρά, αλλά από το πολύ παίξιμο (και το τρίψιμο στο πάτωμα) χαλάσαμε τα dvd. Αν τα ξανάβρισκα θα τα αγόραζα.
Ο Γούφι είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=hYTRkRTF_Ns&feature=PlayList&p=DA427219DFCE99F4&playnext=1&playnext_from=PL&index=78

αχ κι εμεις το εχουμε αυτο και το εχουμε λιωσει!!!!!ειναι τελειο!!!!αν το βρεις ειδοποιησε γιατι θα ηθελα να βρω κι αλλα επεισοδια!

ultraviolet
14-02-10, 11:44
τη μαδαγασκαρη βλεπει πολυ, τον ιμπυ το δεινοσαυρακι, ολα τα ζουζουνια, τσαρλυ και μιμο και τελεταμπις που κατεβασαμε απο youtube.

Aggeloudia
14-02-10, 14:00
Η Μαδαγασκάρη το 1 και το 2 δεν ξερω τι διάρκεια εχουν αλλά ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΛΕΜΕ ΟΛΟ....

ΤΡΕΛΛΛΛΛΛΛΟΟΟΟΟΟ ΚΟΛΛΗΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφία Τ.
14-02-10, 17:10
Η κορη μου ειναι στα 4 και (δυστυχως) βλεπει πανω απο 3 ταινιες την μερα γιατι γενικα βαριεται τα παντα πολυ ευκολα.Εχουμε κατεβασει τα παντα:

Σταχοπουτα Ι, ΙΙ και ΙΙΙ
Xιονατη
Πενταμορφη και το Τερας Ι και ΙΙ
Η λαιδη και ο αλητης Ι και ΙΙ
Τα 101 σκυλια της δαλματιας Ι και ΙΙ
Το βιβλιο της ζουγκλας Ι και ΙΙ
Μουλαν Ι και ΙΙ
Ποκαχοντας
Ψαχνοντας τον Νεμο
Οι αριστογατες
Η Παναγια των Παρισιων Ι και ΙΙ
Cars
Χορτον
Robots
Τινκερ Μπελ
Πητερ Παν Ι και ΙΙ
Ice Age I και ΙΙ
Ο παπουτσομενος γατος
Μαδαγασκαρη Ι και ΙΙ
Dumbo
Πολλες ταινιες Barbie
Ο βασιλιας των λιονταριων Ι και ΙΙ
Η Γκουφοταινια
Η Αλικη στην Χωρα των Θαυματων
Η μικρη γορνονα Ι και ΙΙ
Φαντασια 2000
Νιλς Χολγκερσον
Bratz
Aladin Ι και ΙΙ
Kung-fu Panta
O Ρομπεν των Δασων
Βambie Ι και ΙΙ
Ταρζαν Ι και ΙΙ
Χριστουγεννα με τα Looney Tunes
Το Πολικο Εξπρες
Η λιμνη των Κυκνων
Ο μολυβενιος στρατιωτης
Donkey Hote
O αδερφος μου ο αρκουδος Ι και ΙΙ
Ο ηρωας του βυθου
Αναζητωντας τη χωρα του χειμωνα
Πινοκιο
Η ζωη και οι περιπετειες του Αη Βασιλη
Πολλα με τον Μικυ και τη παρεα του
Ρατατουλης
Η ωραια κοιμωμενη
Τhe sword in the stone
Η πριγκιπισσα και το μπιζελι
Μια τρελη-τρελη φαρμα
H αληθινη ιστορια του Αη Βασιλη
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως καταλαβαινετε εχουμε μια πληρη ταινιοθηκη και ψαχνουμε ιδεες!

marilu
14-02-10, 18:28
Sorry κορίτσια, ούτε συνεννοημένοι να είμασταν με το woofy, κατά λάθος το έβαλα σε άλλο θέμα (βιντεοθήκη), αν μπορεί o administrator ας το διαγράψει απο εκεί!

Εμείς το έχουμε λιώσει το dvd το βλέπουμε πρωί και βράδυ συνέχεια, δεν ξεκολάει. Όπου και αν έχουμε ψάξει δεν έχω βρεί πουθενά άλλα επεισόδια. Ξέρω ότι είναι γαλλικό αλλά πραγματικά δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μας ενημερώσει.

MARGIO
16-02-10, 15:01
O βασιλιας των λιονταριων
Το κοτοπουλακι
Bee movie
O καρχαριομαχος.
Εγω βεβαια εχω κορες και ειμαστε πιο πολυ φαν της Barbie αλλα αυτα αρεσουν εξισου και στα κοριτσια και στα ανιψια μου.

marh
16-02-10, 18:12
εμένα του αρέσει πολύ ο Καρχαριομάχος (sharktales) το έχει μάθει σχεδόν απέξω αλλά΄πάντα γελάει!

ζιζελ
17-02-10, 00:17
Το κινούμενο κάστρο
Το μαγικό δάσος
Ασμάρ και Αζούρ

Αυτές τις τρείς ταινίες τις είδαμε τον τελευταίο μήνα και είναι καταπληκτικές ,άν και όχι τόσο γνωστές (έχουν τιμήθεί με βραβεία κιν.σχεδίων στην Ευρώπη).

Φυσικά να τις δείτε με τα παιδιά σας.

MinasC
17-02-10, 03:44
Έχω σχεδόν τα πάντα από (τα γνωστά τουλάχιστον) έργα κινουμένων σχεδίων, τουλάχιστον όσα αναφέρθηκαν παραπάνω (εκτός από αυτά που ανέφερε η ζιζέλ). Έτσι, ελλείψει άλλων, άρχισα να κατεβάζω πιο παλιά κινούμενα σχέδια σε σειρές ή σε ταινίες, όπως ο νιλς χόλγκερσον και οι θάντερκατς, για όσους τα θυμούνται. οι γιοι μου έχουν πάθει πλάκα, τα βλέπουν συνέχεια.

agentP
25-02-10, 17:07
Αγόρασα το "ψηλά στον ουρανό" και το έβαλα πρώτη φορά σήμερα, σκέτη καταστροφή :smile: Εγώ βούρκωσα με τον παππού που χήρεψε, ο μεγάλος και η ανηψιά μου, εκεί με τους σκύλους, φώναζαν φοβάμαι, φοβάμαι κι ο μεσαίος δεν έλεγε τίποτα, αλλά όταν τελείωσε μου είπε ν' αλλάξουμε παντελόνι, γιατί είχε κατουρηθεί απ' το φόβο του :lol::-(. Άμα τους ρωτήσεις πάντως θα πουν ότι τους άρεσε... Θα το έλεγα κατάλληλο για άνω των 8.

vouraikos
25-02-10, 19:39
Αγόρασα το "ψηλά στον ουρανό" και το έβαλα πρώτη φορά σήμερα, σκέτη καταστροφή :smile: Εγώ βούρκωσα με τον παππού που χήρεψε, ο μεγάλος και η ανηψιά μου, εκεί με τους σκύλους, φώναζαν φοβάμαι, φοβάμαι κι ο μεσαίος δεν έλεγε τίποτα, αλλά όταν τελείωσε μου είπε ν' αλλάξουμε παντελόνι, γιατί είχε κατουρηθεί απ' το φόβο του :lol::-(. Άμα τους ρωτήσεις πάντως θα πουν ότι τους άρεσε... Θα το έλεγα κατάλληλο για άνω των 8.

χαχαχαχαχαχα ρε συ ζεττα πολυ γελασα με αυτο το "να αλλαξουμε παντελονι!!!!"
Ωραια, μολις με γλυτωσες απο λεφτα ή χωρο στον σκληρο......

Ξεχασα να πω πως τα δυο τα δικα μου εχουν κολλησει με το
βιβλιο της ζουγκλας (την παλια εκδοση απο ντισνευ)
Το σπαθι του βασιλια αρθουρου (ειναι για λιγο πιο μεγαλα , αλλα παντα απο την παλια εκδοση)
και καταπληκτικο ειναι και τον Ρομπεν των δασων (με μεταγλωτιση παλια που παιζει ο Βασιλης Διαμαντοπουλος.....κα-τα-πλη-κτι-κο...........

elenik
25-02-10, 22:22
Το κινούμενο κάστρο
Το μαγικό δάσος
.
Αυτες οι 2 ειναι οντως υπεροχες.:D
Υπαρχουν αλλες αντιστοιχες αλλα μεταγλωτισμενες?

Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε ταινιες με Ηθοποιους στυλ Harry Potter ή Πολικο εξπρες - που ειναι κατι εκτος καρτουν τελειως αλλα με μεταγλωτιση?
Ειναι τοσο κριμα να υπαρχουν τοσες παιδικες αλλα ολες με υποτιτλους...

Επισης με πμ απο που κατεβαζετε θα ηταν χρησιμο

agentP
25-02-10, 22:33
και καταπληκτικο ειναι και τον Ρομπεν των δασων (με μεταγλωτιση παλια που παιζει ο Βασιλης Διαμαντοπουλος.....κα-τα-πλη-κτι-κο...........
Αυτό που είναι κινούμενα σχέδια και ο βασιλιάς είναι λιοντάρι κι ο κακός φίδι; Ψάχνω να το βρω και δεν το έχω δει στα μαγαζιά, είναι από τα αγαπημένα μου! Όταν ήμουν μικρή έδιναν χαρτάκια με τις φιγούρες στις τσίχλες, ακόμα μου έρχεται άρωμα τσιχλόφουσκας όταν το θυμάμαι!

vouraikos
25-02-10, 23:00
Αυτό που είναι κινούμενα σχέδια και ο βασιλιάς είναι λιοντάρι κι ο κακός φίδι; Ψάχνω να το βρω και δεν το έχω δει στα μαγαζιά, είναι από τα αγαπημένα μου! Όταν ήμουν μικρή έδιναν χαρτάκια με τις φιγούρες στις τσίχλες, ακόμα μου έρχεται άρωμα τσιχλόφουσκας όταν το θυμάμαι!

Ναι ναι αυτο! ειναι απιθανο. εγω τωρα με τα παιδια μου το ανακαλυψα.
Το κατεβασα απο το blue-white

elenik
26-02-10, 00:33
Το κατεβασα απο το blue-white τι ειναι αυτο?

vouraikos
26-02-10, 18:58
http://www.blue-whitegt.com

ειναι site me torrents , αλλα πρεπει να εχεις λογαριασμο για να κατεβασεις....
ανοιγουν συχνα οι εγγραφες και εχει πολλα πραγματα

alan
26-02-10, 19:15
Η κορη μου ειναι στα 4 και (δυστυχως) βλεπει πανω απο 3 ταινιες την μερα γιατι γενικα βαριεται τα παντα πολυ ευκολα.Εχουμε κατεβασει τα παντα:

Σταχοπουτα ΙΙΙ
Πενταμορφη ΙΙ
Πητερ Παν ΙΙ

επειδη εχουμε και εμεις πολλα, αλλα προσωπικα εχω ενα ΚΟΛΛΗΜΑΤΑΚΙ με την ποιοτητα προτιμω σχεδον αποκλειστικα Νιτσνευ (εδω που τα λεμε σπανια εχω δει κατι αλλο που μου αρεσε, και αυτες τις μπαρμπι τωρα κανενα μηνα μου τις ξεκινησε και τις ...καταπινω διοτι εχουν κλασσικη μουσικη και αντε κομματια να γινει)

ΟΜΩΣ ΤΑ 3 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΩ.
Ειναι Ντισνευ ή οχι?
που τα βρηκες?
ποτε βγηκαν?
υπαρχουν και σε βιντεο κλαμπ?
αξιζουν?

επισης θα προτεινα ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΗΝ ΜΑΙΡΗ ΠΟΠΙΝΣ :D

elenik
27-02-10, 01:11
Πήτερ Παν 2: Επιστροφή στη Χώρα του Ποτέ
Αυτο το εχουμε δει - ουκ ολιγες φορες καθοτι κολημενος με τον Πητερ Παν.
Ειναι Disney και ειναι πολυ καλο ;)

TARA
27-02-10, 09:47
Εχετε βρει καπου τον Ντιεγκο, αυτο το αγορακι που ειναι σαν τη Ντορα? Μεταγλωττισμενο εννοειται.

elenik
27-02-10, 12:31
Οχι αλλα πες αν βρεις :D:D:D

alan
27-02-10, 17:06
επισης προ ολίγου ειδα και το "ψηλα στον ουρανο" και το προτεινω ανεπιφυλακτα (το πρωτο 10λεπτο ημουν συνέχεια βουρκωμένη).
Μου αρεσε τοσο πολυ που θα παω να το παρω (το νοικιασαμε απο το βιδιοκλουμπ)

Χαριτωμένη είναι και η Τινκερ Μπελ και ο Χαμένος Θυσαυρος

elenik
27-02-10, 22:14
Kαι το επομενο της τινκερμπελ ειναι καλο.:D

elenik
27-02-10, 22:16
επισης προ ολίγου ειδα και το "ψηλα στον ουρανο" και το προτεινω ανεπιφυλακτα (το πρωτο 10λεπτο ημουν συνέχεια βουρκωμένη).
Μου αρεσε τοσο πολυ που θα παω να το παρω (το νοικιασαμε απο το βιδιοκλουμπ)
για λεγε υποθεση?
Μεταγλωτισμενα παιδικα λεμε ε?:cool:

TARA
28-02-10, 01:14
για λεγε υποθεση?
Μεταγλωτισμενα παιδικα λεμε ε?:cool:

http://www.cinemad.gr/content/view/2376/7/

MARGIO
01-03-10, 10:08
To Σαββατο πηγα με την κορη μου και ειδα το "Βρεχει κεφτεδες".Πολυ καλο,ειχε γελιο.Αν το βρειτε σε κανενα σαιτ κατεβαστε το.

βασούλα7
01-03-10, 11:19
καλημέρα! Τέλεια ταινία είναι "ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΕΣ" όπως επίσης και ο "ΤΖΑΜΑΛ & C-BEAR". επίσης, πολύ ενδιαφέρον έχει και ο πατροπαράδοτος καραγκιόζης, με τη συμμετοχή μας όμως για να τους εξηγούμε ότι δεν καταλαβαίνουν!

alan
01-03-10, 22:53

Ζετα μου γιατι φοβηθηκαν τα μικρα τους σκύλους? αφου ο κακος εχει την γελιοδεστερη φωνη ever. Η δική μου "χαιζεται" με τις κακιες μαγισες και μητριες στη Χιονατη, Σταχτοπουτα, Κοιμωμένη αλλα αυτο ουτε που το φοβηθηκε και είναι 4 ετων. Μηπως τα δικα σου είναι πιο μικρουλακια? Η αλήθεια είναι οτι οταν αρχισε να μιλαει με πιασαν κατι γελια και ισως η δικη μου το πηρε πιο αναλαφρα.
Ας πουμε στον Νεμο τη σκηνη με τον καρχαρία την εβλεπε με το ενα ματι χωμενη ολοκληρη κατω απο τν μασχάλη μου. Με υποχρεωσε να δουμε την σκηνη καμια 50αρια φορες (κατω απο την μασχάλη) και μετα ουτε γατα ουτε ζημια.
Βεβαια εσενα είναι 3 οποτε καποιο θα χωθει κατω απο την φουστα μαλλον :lol::lol::lol:

agentP
01-03-10, 23:06
Ζετα μου γιατι φοβηθηκαν τα μικρα τους σκύλους? αφου ο κακος εχει την γελιοδεστερη φωνη ever. ...
Το ξαναείδαν σήμερα και ... είχαμε το ίδιο αποτέλεσμα... :mrgreen:
Κάθισα μαζί τους για να τους μιλάω και να μην φοβούνται, στη φάση που τους κυνηγάει ο κακός και παίρνει φωτιά το σπίτι το "έτρεξα" αλλά εκείνες οι σκηνές που πετάγονται οι σκύλοι μου φάνηκαν κι εμένα τρομακτικές, νομίζω ότι είναι απείρως πιο τρομακτικό από το νέμο, αλλά αυτά είναι υποκειμενικά... έχει και σκηνές που γελάνε πάρα πολύ.
Είναι πιο μεγάλοι οι δικοί μου 6 ο μεγάλος και 4,5 ο μεσαίος. Ο μικρός δεν συμμετέχει ακόμα, ευτυχώς.

Το χειρότερο όλων ήταν ένα γιαπωνέζικο που είχε δώσει μια εφημερίδα πριν χρόνια, με την Τσιχίρο, εκεί μιλάμε για φόβο και τρόμο, πολύ ωραίο για μεγάλους, τρομακτικό για μικρούς, μουτζωνόμουνα που το έβαλα χωρίς να το δω πρώτα.

marilu
02-03-10, 09:50
Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, εμένα που είναι 3 μήπως είναι μικρή για νεράιδες κλπ?Την Barbie δεν την πολυβλέπει, βλέπει το woofy που είναι για αυτές τις ηλικίες, και τις σειρές απο το channel 9, την Μπο και την Φράνυ. Τώρα για να της πάρω dvd με tinker bell κλπ δεν είναι λίγο μικρή ή όχι? Μια φορά είδε λίγο το nemo και τρόμαξε με τους καρχαρίες λίγο.

Το κουφό ειναι πως της αρέσει πολύ ο scooby doo που είναι όλο με φαντάσματα και αρχίζει τους εφιάλτες ορισμένες νύχτες οτι θα έρθει το φάντασμα. Πρέπει να της το σταματήσω μου φαίνεται

alan
04-03-10, 17:58
Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, εμένα που είναι 3 μήπως είναι μικρή για νεράιδες κλπ?Την Barbie δεν την πολυβλέπει, βλέπει το woofy που είναι για αυτές τις ηλικίες, και τις σειρές απο το channel 9, την Μπο και την Φράνυ. Τώρα για να της πάρω dvd με tinker bell κλπ δεν είναι λίγο μικρή ή όχι? Μια φορά είδε λίγο το nemo και τρόμαξε με τους καρχαρίες λίγο.

Το κουφό ειναι πως της αρέσει πολύ ο scooby doo που είναι όλο με φαντάσματα και αρχίζει τους εφιάλτες ορισμένες νύχτες οτι θα έρθει το φάντασμα. Πρέπει να της το σταματήσω μου φαίνεται

ο Σκουμπι Ντου εχει αυτα τα αποτελεσματα ....... και μου αρεσει και χ...ζομαι απο τον φοβο μου :(

Νομίζω οτι στην δικια σου θα αρεσει πολυ πολυ ο Γουϊνι το αρκουδακι, η Μαγια η μέλισσα και φυσικα η Ντορα (εγγυηση σε αυτες τις ηλικίες).
Θα τα βρεις στα βιντεο κλαμπ

Παντως δεν χανεις και τπτ να νοικιασεις την Τινκερμπελ και βλεποντας και κανοντας:D

marilu
05-03-10, 10:57
Σ'ευχαριστώ πολύ, όντως δεν είχα σκεφθεί τη Μάγια μέλισσα και τον winnie.

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ
05-03-10, 20:53

Σταχοπουτα Ι, ΙΙ και ΙΙΙ
Xιονατη
Πενταμορφη και το Τερας Ι και ΙΙ
Η λαιδη και ο αλητης Ι και ΙΙ
Τα 101 σκυλια της δαλματιας Ι και ΙΙ
Το βιβλιο της ζουγκλας Ι και ΙΙ
Μουλαν Ι και ΙΙ
Ποκαχοντας
Ψαχνοντας τον Νεμο
Οι αριστογατες
Η Παναγια των Παρισιων Ι και ΙΙ
Cars
Χορτον
Robots
Τινκερ Μπελ
Πητερ Παν Ι και ΙΙ
Ice Age I και ΙΙ
Ο παπουτσομενος γατος
Μαδαγασκαρη Ι και ΙΙ
Dumbo
Πολλες ταινιες Barbie
Ο βασιλιας των λιονταριων Ι και ΙΙ
Η Γκουφοταινια
Η Αλικη στην Χωρα των Θαυματων
Η μικρη γορνονα Ι και ΙΙ
Φαντασια 2000
Νιλς Χολγκερσον
Bratz
Aladin Ι και ΙΙ
Kung-fu Panta
O Ρομπεν των Δασων
Βambie Ι και ΙΙ
Ταρζαν Ι και ΙΙ
Χριστουγεννα με τα Looney Tunes
Το Πολικο Εξπρες
Η λιμνη των Κυκνων
Ο μολυβενιος στρατιωτης
Donkey Hote
O αδερφος μου ο αρκουδος Ι και ΙΙ
Ο ηρωας του βυθου
Αναζητωντας τη χωρα του χειμωνα
Πινοκιο
Η ζωη και οι περιπετειες του Αη Βασιλη
Πολλα με τον Μικυ και τη παρεα του
Ρατατουλης
Η ωραια κοιμωμενη
Τhe sword in the stone
Η πριγκιπισσα και το μπιζελι
Μια τρελη-τρελη φαρμα
H αληθινη ιστορια του Αη Βασιλη
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως καταλαβαινετε εχουμε μια πληρη ταινιοθηκη και ψαχνουμε ιδεες!

Δεν παίζεστε!
Λοιπόν ωραίο έργο είναι το BOLT (με σκύλο-ήρωα),το DESPERAUX (με πριγκίπισσες, καλά ποντίκια και κακούς αρουραίους),THE WORLD OF PETER THE RABBIT (σειρά με επεισόδια με γλυκούτσικα ζωάκια του αγρού) και φυσικά ο αγαπημένος μας SHREK...
Επίσης ένα ωραίο έργο είναι το WALL-E (ρομποτάκι με ιστορία αγάπης και οικολογικά μηνύματα).
Τέλος κάτι άσχετο με τα παραπάνω είναι οι σειρά των DVD BRATZ GIRLS...Εκεί θα δεις την κόρη σου να μεταμορφώνεται σε μικρομέγαλο και να θέλει να βαφτεί κτλ...
Ένα ωραίο έργο που ειπώθηκε και από άλλη μαμά είναι η ταινία ΜΠΑΜΠΟΥΛΑΣ Α.Ε.Την έχουμε δει εκατομμύρια φορές και θα παραμείνει από τις αγαπημένες μας!

Φιλιά!

ekotsifi
05-03-10, 22:41
λοιπόν κατέχουμε όλες τις ταινίες disney στα ελληνικά και αγγλικά (100 ταινίες)και επισόδια που παίζονται στο κανάλι disney της Nova, ( bob the builder, micky fun house, little einsteins και πολλά αλλά διότι ενημερωνώμαστε από τα ξένα κανάλια αλλης χώρας. κατέχουμε όλες τις ταινίες barbie ελληνικά και αγγλικα 12 τανίες .Εχουμε όλες τις Dora και Diego season 1-6 κύρίως στα αγγλικα, έχω ακόμμαααααα.......................θα γράφω όλο το βράδυ, δεν κάνω πλάκα.

elenik
09-05-10, 16:52
Σημερα για 1η φορα ο γιος μου δακρυσε μπροστα στην τηλεοραση ..
με το "Νταμπο το Ελεφαντακι"
Μεχρι και εγω εκλαιγα....