PDA

Επιστροφή στο Forum : καθυστερουμενη εκσπερματιση....γιατι και αυτο σε μας????

kriskris
23-03-10, 09:58
κοριτσια γεια σας κι απο μενα..γραφω καιρο αλλα πρωτη φορα ανοιγω θεμα..για οσες δεν με ξερουν η ιστορια εχει ως εξης..ενα χρονο παντρεμενη,πριν αρχισουμε προσπαθεια για παιδακι αρχισαν να εμφανιζονται προβληματα..ο αντρας μου χαμηλης κινητικοτητας σπερμα με κυρσοκυλες αμφω,εγω ενδομητριωση..με τα πολλα,κανω λαπαροσκοπικη επεμβαση αφαιρεσης κυστης κ 6 μηνες μετα διακοπη περιοδου.ο αντρας μου δεν εκανε την επεμβαση για τις κυρσοκυλες μιας κ η αποτελεσματικοτητα της ειναι αμφιλεγομενη,κ απλα παιρνει καρνιτινη για να δυναμωσει το σπερμα..κ ερχομαστε στο τωρα..κι ενω πλεον εχω ξανα περιοδο κι ειπαμε θα αρχισουμε μια προσπαθεια μονοι μας για μωρακι,κ μετα βλεπουμε..διαπιστωνω ενα προβλημα που παντα υπηρχε αλλα ποτε μα ποτε δεν το εδωσα σημασια..ο αντρας μου δεν μπορει να "ολοκληρωσει" μεσα μου..το ηξερα,το εβλεπα,χρονια ειμαστε μαζι,αλλα δεν μας πειραζε αφου η πραξη γινοταν μια χαρα..απλα εκει στο τελος..γινοταν με τον αλλο τροπο..κι οχι παντα,αλλα κατα ενα 90%..τωρα ομως...τωρα τι κανω ρε κοριτσια?δεν ξερω ειλικρινα..ειμαι στα χαμενα εντελως..δεν ξερω πως να το χειριστω,δεν ξερω πως να μιλησω κ στον ιδιο...κ δεν ειναι θεμα αγχους για το παιδι που προσπαθουμε..αν ηταν ετσι θα χαλαρωνα θελω δεν θελω κ θα βρισκαμε μια σειρα..δυστυχως το προβλημα προυπηρχε..κ τι κανω τωρα?υποτιθεται αυτη η περιοδος μετα την εμμηνοπαυση,θα ειναι γονιμη..τι κανω ρε κοριτσι...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

elerina
23-03-10, 13:25
Δεν καταλαβα τι θες να πεις ... Οταν λες οτι δεν μπορει να ολοκληρωσει μεσα σου τι εννοεις? Οτι ''τραβιεται'' και ολοκληρωνει εξω η δεν ολοκληρωνει καθολου?

Moments
23-03-10, 13:29
Kriskris μου είδα την απάντησή σου στο άλλο καφέ και ήρθα από δω που ίσως να νιώθεις πιο άνετα να το μιλησεις ανοικτά...Ούτ'εγω΄κατάλαβα...έχω την ίδια απορία με την elerina...

kriskris
23-03-10, 13:29
Δεν καταλαβα τι θες να πεις ... Οταν λες οτι δεν μπορει να ολοκληρωσει μεσα σου τι εννοεις? Οτι ''τραβιεται'' και ολοκληρωνει εξω η δεν ολοκληρωνει καθολου?
εχει μαθει να βγαινει κ να ολοκληρωνει μονος του..βρηκα σχετικα ιατρικα αρθρα στο ιντερνετ..πως ειναι η πρωωρη εκσπερματιση?ε,το αντιθετο..ολοκληρωνει παντα,αλλα με χειρα βοηθειας..δεν το εχεις ακουσει κοριτσι μου,ε?αχ..να δω εγω τι αλλο θα ακουσω...

kriskris
23-03-10, 13:31
Kriskris μου είδα την απάντησή σου στο άλλο καφέ και ήρθα από δω που ίσως να νιώθεις πιο άνετα να το μιλησεις ανοικτά...Ούτ'εγω΄κατάλαβα...έχω την ίδια απορία με την elerina...
για να μην το καταλαβαινετε κοριτσακια μου,προφανως δεν σας εχει συμβει!ευτυχως!κι ομως,αποτι διαβασα ειναι γεγονος,συμβαινει...πολυ διαβαζω ομως κι αυτο με κανει ακομα πιο σκ...

domnina
23-03-10, 13:35
Κρις κρις μου,

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι από μικρός είχε μάθει να τελειώνει έτσι διότι προφανώς κάποιος στην τρυφερή ηλικία της εφηβείας του τον είχε δασκαλέψει να τελειώνει έτσι ούτως ώστε αφενός μεν να μη χάνει την απόλαυση της επαφής αλλά και αφετέρου να αποφεύγει την περίπτωση ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης. Είναι δύσκολο να ξεριζώσει βιώματα χρόνων από μέσα του αλλά ίσως σιγά σιγά με τον καιρό αν του εξηγήσεις πως τώρα ήρθε η ώρα να γίνετε γονείς και με πολύ αγάπη και υπομονή από μεριά σου καταφέρεις να δεις βελτίωση.

kriskris
23-03-10, 13:36
η καθυστερουμενη εκσπερματιση,ετσι το βρηκα να γραφεται,εχει να κανει με το ιστορικο του αντρα..πχ οταν εχει εξασκηθει στον αυνανισμο απο μικρος,δεν βρισκει την ιδια ευχαριστηση στον κολπο της γυναικας..επισης το χρονιο αγχος να αποφυγει τυχον ατυχημα που θα φερει εγκυμοσυνη,τον εκανε να ειναι εγκρατεης με αποτελεσμα να ειναι δυσκολο τωρα να αλλαξει συνηθεια..το θεμα χρηζει βοηθειας..σεξολογου κλπ..αλλα κι εκει βοηθεια ρε γ....εχουμε γυναικολογο,ουρολογο,χειρουργο..ελεος..ΕΛΕΟΣ.....ψαχνω πιο πρακτικες και αμεσες λυσεις..αλλα βλεπω οτι δεν σας εχει τυχει..ειμαι απο τις λιγες τυχερες..

domnina
23-03-10, 13:38
Με λίγο κρασάκι δεν χαλαρώνει κάπως; Εμένα μερικές φορές με βοηθούσε αυτό όταν ήμουν πιεσμένη ή στην τσίτα...

Όταν του το αναφέρεις τι σου λέει; καταλαβαίνει ότι αυτό είναι πρόβλημα ή όχι;

kriskris
23-03-10, 13:40
Κρις κρις μου,

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι από μικρός είχε μάθει να τελειώνει έτσι διότι προφανώς κάποιος στην τρυφερή ηλικία της εφηβείας του τον είχε δασκαλέψει να τελειώνει έτσι ούτως ώστε αφενός μεν να μη χάνει την απόλαυση της επαφής αλλά και αφετέρου να αποφεύγει την περίπτωση ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης. Είναι δύσκολο να ξεριζώσει βιώματα χρόνων από μέσα του αλλά ίσως σιγά σιγά με τον καιρό αν του εξηγήσεις πως τώρα ήρθε η ώρα να γίνετε γονείς και με πολύ αγάπη και υπομονή από μεριά σου καταφέρεις να δεις βελτίωση.
γλυκια μου εγκυουλα..τα εγραψες ολα πριν τα γραψω κι εγω..ποσο μεσα επεσες...μα θελει ο καλος μου παιδακι..κ θελει να το αλλαξει..κ το αντιμετωπιζει ολο με μια αισιοδοξια..ασχετα αν τωρα 2 μερες που προσπαθουμε δεν τα καταφερνουμε..ειναι παντα με το χαμογελο..ειναι πολυ καλο παιδι..κι εγω απο διπλα,να δινω τον καλυτερο μου εαυτο..πεφτω καποιες ωρες ομως κ μου φαινεται..πεφτω γιατι περιμενα πως κ πως να ξαναεχω περιοδο για να προσπαθησουμε..πεφτω γιατι τοσο καιρο δεν ασχοληθηκαμε με αυτο το θεμα να το λυσουμε....

elerina
23-03-10, 13:43
Τωρα καταλαβα κοπελα μου τι εννοεις... Τι να πω... Δεν το ειχα ξανακουσει... Παντως προσπαθωντας αν μπω στην ψυχολογια του αντρα ισως και να μπορω να τον καταλαβω... Φαντασου να γινεται κατι για χρονια και να πρεπει ξαφνικα να αλλαξει...
Να προτεινω κατι? χμμμ.. Αν χρησιμοποιουσατε για καποιο διαστημα προφυλακτικο... Δλδ δεν ειχε τον φοβο αν τελειωσει μεσα σου... Μηπως ετσι θα μπορουσε να αποκτησει μαι εξικοιωση?
για αρχη εστω...?

kriskris
23-03-10, 13:43
Με λίγο κρασάκι δεν χαλαρώνει κάπως; Εμένα μερικές φορές με βοηθούσε αυτό όταν ήμουν πιεσμένη ή στην τσίτα...

Όταν του το αναφέρεις τι σου λέει; καταλαβαίνει ότι αυτό είναι πρόβλημα ή όχι;
καταλαβαινει..και πολυ καλα μαλιστα..αλλα δεν το παραδεχεται ευθεως..ξερεις,ειναι κ αντρας..σε καποια φαση πηγε να το ριξει κ πανω μου,οτι δεν ειμαι εγω θερμη..μα ναι τωρα τελευταια ισως..στην αρχη που ημασταν στις καψες μας ομως,αυτος παλι το ιδιο εκανε..αρα?.....:|

kriskris
23-03-10, 13:44
Τωρα καταλαβα κοπελα μου τι εννοεις... Τι να πω... Δεν το ειχα ξανακουσει... Παντως προσπαθωντας αν μπω στην ψυχολογια του αντρα ισως και να μπορω να τον καταλαβω... Φαντασου να γινεται κατι για χρονια και να πρεπει ξαφνικα να αλλαξει...
Να προτεινω κατι? χμμμ.. Αν χρησιμοποιουσατε για καποιο διαστημα προφυλακτικο... Δλδ δεν ειχε τον φοβο αν τελειωσει μεσα σου... Μηπως ετσι θα μπορουσε να αποκτησει μαι εξικοιωση?
για αρχη εστω...?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

domnina
23-03-10, 13:46
Η αλήθεια είναι ότι αφού δεν το θεωρούσατε ως πρόβλημα μέχρι τώρα γι' αυτό ακριβώς δεν ασχοληθήκατε και με τη λύση του. Τώρα όμως που έχετε και οι δύο συνειδητοποιήσει ότι πρέπει να καταβάλετε προσπάθεια για να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα και αφού είναι διατεθειμένος να το πολεμήσει σίγουρα θα βρείτε τον τρόπο να το καταφέρετε. Μη βιάζεσαι... δεν γίνεται μέσα σε ένα μήνα να αλλάξουν συνήθειες χρόνων.. Δώσε του λίγο χρόνο και να δεις που όλα θα φτιάξουν.

Αφού αγαπιέστε όλα θα γίνουν. Το πρόβλημα το μεγάλο θα ήταν αν αρνείτο ότι έχει πρόβλημα και δεν ήθελε να αλλάξει... αλλά αφού είναι διατεθειμένος να προσπαθήσει έχει το δικαίωμα να έχει μια περίοδο χάριτος...

elerina
23-03-10, 13:47
Καταλαβα.... Δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλα πραγματα απο μερους σου που να μπορεις να κανεις.. Μονο υπομονη και συζητηση με τον καλο σου.. Αφου και αυτος καταλαβαινει οτι κατι τετοιο αποτελει προβλημα και προσπαθει να το διορθωσει ειναι μια καλη αρχη...
Δεν εχει ολοκληρωσει ποτε ''κανονικα''? Η το εχει κανει μετα απο πολλες προσπαθειες και υστερα παλι τα ιδια?

Moments
23-03-10, 13:50
Μάλιστα τώρα κατάλαβα...Κοίτα πάντως το θέμα του προφυλακτικού θα είναι μάταιο γιατί αυτό θα τον περιορίζει...έτσι δεν λένε; Τι να πω; Ενας ειδικός θα ήταν ο κατάλληλος αλλά κάτσε να τον πείσεις σαν αντρας που είναι να κάνει κάτι τέτοιο...Για να το δούμε από την αντίθετη μεριά...τις φορές που έτυχε να τελειώσει κανονικά, μέσα σου, γιατί το έκανε; Σε τι διάθεση ήταν; Τι διαφορετικό υπήρχε εκείνες τις στιγμές;

Niki81
23-03-10, 13:57
Εδω...εγώ παρουσα που σε καταλαβαινω.Οταν γνωρισα το μωρο μου ηταν αρκετα χρονια μονος του...οποτε οπως καταλαβαινεις ειχε εξασκηθει αρκετα!!!!Γιατι εκει ειναι το προβλημα και οχι στη φοβια.Προσωπικα μου το παραδεχτηκε και μονος του...χωρις ωστοσο να το αντιμετωπιζουμε σα προβλημα.Λοιπόν...θα σου πω ενα πραγμα....οπως κατι οταν το κανεις συχνα συνηθιζεις...ετσι και αν σταματησεις να το κανεις ξεσυνηθιζεις.Εξασκηση θελει και πολυ πολυ σεξ και ολα θα στρωσουν.
Ποτε δε μπηκα σε καβγαδες και συζητησεις ωρων,ποτε δε σκεφτηκα γιατρους και σεξολογους.Αγαπαω τοσο πολυ τον αντρα μου...που το πηρα τοσο πεισμωτικα και ειπα θα το αλλαξω.Θελει υπομονη...και πολλες αντοχες;)!!!

kriskris
23-03-10, 13:58
Καταλαβα.... Δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλα πραγματα απο μερους σου που να μπορεις να κανεις.. Μονο υπομονη και συζητηση με τον καλο σου.. Αφου και αυτος καταλαβαινει οτι κατι τετοιο αποτελει προβλημα και προσπαθει να το διορθωσει ειναι μια καλη αρχη...
Δεν εχει ολοκληρωσει ποτε ''κανονικα''? Η το εχει κανει μετα απο πολλες προσπαθειες και υστερα παλι τα ιδια?
ξερεις ποτε γινεται αυτο κ αμα παλι...οταν υπαρχει πολυ παθος!αλλα πολυ ομως..ε αυτο ρε κοριτσια δεν μπορω να το διασφαλισω..πως να το κανουμε καποιες μερες ειναι πιο...super!και μαλιστα οταν οι προσπαθειες γινονται πιο εντατικες λογω της επιθυμιας εγκυμοσυνης..ε μπορεις να διασφαλισεις μερα παρα μερα τρελο παθος,τρελες ορεξεις κ γενικα...να καινε τα πατωματα?συγχωρεστε με,εγω δεν μπορω...

PASOUMI
23-03-10, 13:59
επειδη αμα το πατε ψυχολογικα το θεμα θα αργησει, μαλλον, να υπαρξει πρόοδος κ απ οτι καταλαβαινω εσυ γενικα επειγεσαι, αυτο που μου ηρθε τωρα, οπως κ αν ακουστει, ειναι οταν " τελειωνει" ο αντρας σου να περνεις το σπερμα με μια συριγγα κ να το τοποθετεις μεσα σου.
δεν ξερω αν γινεται πρακτικα αλλα αυτο σκεφτηκα.

kriskris
23-03-10, 14:01
Εδω...εγώ παρουσα που σε καταλαβαινω.Οταν γνωρισα το μωρο μου ηταν αρκετα χρονια μονος του...οποτε οπως καταλαβαινεις ειχε εξασκηθει αρκετα!!!!Γιατι εκει ειναι το προβλημα και οχι στη φοβια.Προσωπικα μου το παραδεχτηκε και μονος του...χωρις ωστοσο να το αντιμετωπιζουμε σα προβλημα.Λοιπόν...θα σου πω ενα πραγμα....οπως κατι οταν το κανεις συχνα συνηθιζεις...ετσι και αν σταματησεις να το κανεις ξεσυνηθιζεις.Εξασκηση θελει και πολυ πολυ σεξ και ολα θα στρωσουν.
Ποτε δε μπηκα σε καβγαδες και συζητησεις ωρων,ποτε δε σκεφτηκα γιατρους και σεξολογους.Αγαπαω τοσο πολυ τον αντρα μου...που το πηρα τοσο πεισμωτικα και ειπα θα το αλλαξω.Θελει υπομονη...και πολλες αντοχες;)!!!
ναι αγαπουλα μου..μονο που εμεις αργησαμε λιγο να ασχοληθουμε με το θεμα..κ τωρα που ειναι μια πολυ γονιμη περιοδος για μενα,δυστυχως πρεπει να την χασω,προσπαθωντας να βρουμε εναν ...ρυθμο...κριμα δεν ειναι?εσυ τελικα τα καταφερες?εχεις καποιον τροπο να μου προτεινεις?πηρε χρονο κοπελαρα μου?α ρε κοριτσια..τι αλλο πια..τι αλλο....

kriskris
23-03-10, 14:03
επειδη αμα το πατε ψυχολογικα το θεμα θα αργησει, μαλλον, να υπαρξει πρόοδος κ απ οτι καταλαβαινω εσυ γενικα επειγεσαι, αυτο που μου ηρθε τωρα, οπως κ αν ακουστει, ειναι οταν " τελειωνει" ο αντρας σου να περνεις το σπερμα με μια συριγγα κ να το τοποθετεις μεσα σου.
δεν ξερω αν γινεται πρακτικα αλλα αυτο σκεφτηκα.
το σκεφτηκα κι εγω..ξερεις τι αλλο καναμε ανεπυτυχως?αχ πολυ το αναλυω αλλα επιτελους μιλαω με καποιες φιλες!!!ειπαμε να βγαινει,να προσπαθει μονος κ να μπαινει στο τελος..ε,τιποτα τζιφος..:?

Moments
Σιγά μην μπορούμε να μαστε μες το πάθος με όλα αυτά...και με το άγχος των προσπαθειών και με όλα...Νομίζω αυτά που λέει η Niki ίσως σε βοηθήσουν αφού το πέρασε ήδη η κοπέλα...

Ιολη
καλησπέρα και απο εμένα

Κριςκρις
μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε το ενδεχόμενη της σπερματέγχυσης?

kriskris
23-03-10, 14:04
Η αλήθεια είναι ότι αφού δεν το θεωρούσατε ως πρόβλημα μέχρι τώρα γι' αυτό ακριβώς δεν ασχοληθήκατε και με τη λύση του. Τώρα όμως που έχετε και οι δύο συνειδητοποιήσει ότι πρέπει να καταβάλετε προσπάθεια για να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα και αφού είναι διατεθειμένος να το πολεμήσει σίγουρα θα βρείτε τον τρόπο να το καταφέρετε. Μη βιάζεσαι... δεν γίνεται μέσα σε ένα μήνα να αλλάξουν συνήθειες χρόνων.. Δώσε του λίγο χρόνο και να δεις που όλα θα φτιάξουν.

Αφού αγαπιέστε όλα θα γίνουν. Το πρόβλημα το μεγάλο θα ήταν αν αρνείτο ότι έχει πρόβλημα και δεν ήθελε να αλλάξει... αλλά αφού είναι διατεθειμένος να προσπαθήσει έχει το δικαίωμα να έχει μια περίοδο χάριτος...
κι αν η περιοδο χαριτος πεφτει πανω στην πιο γονιμη (θεωρητικα..) δικη μου περιδο?...παντως ημουν τοσο σιγουρη για την δικη σου εγκυμοσυνη..ΜΑ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!

kriskris
23-03-10, 14:07
καλησπέρα και απο εμένα

Κριςκρις
μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε το ενδεχόμενη της σπερματέγχυσης?
τωρα ισως να καταλαβες ιολακι που το πηγαινα με τα μηνυματα μου..ναι,το εχουμε σκεφτει παααρα πολυ σοβαρα.ειπαμε ενα τριμηνο να το παλεψουμε ομως μονοι,ετσι για το γα...γιατι ποτε δεν μας δοθηκε η ευκαιρια μεχρι τωρα..ολο κατι προεκυπτε..αλλα ετσι οπως παμε..ισως δεν πρεπει να χασουμε αλλο χρονο....

Ιολη
23-03-10, 14:11
τωρα ισως να καταλαβες ιολακι που το πηγαινα με τα μηνυματα μου..ναι,το εχουμε σκεφτει παααρα πολυ σοβαρα.ειπαμε ενα τριμηνο να το παλεψουμε ομως μονοι,ετσι για το γα...γιατι ποτε δεν μας δοθηκε η ευκαιρια μεχρι τωρα..ολο κατι προεκυπτε..αλλα ετσι οπως παμε..ισως δεν πρεπει να χασουμε αλλο χρονο....

προσωπικη μου άποψη πάντα
είναι οτι απο τη στιγμή που είσαι "καθαρή" τώρα
δεν πρέπει να χάσεις χρόνο
αλλιώς είναι να προσπαθείς επι της ουσίας για παιδί
αλλά με το προβληματάκι αυτό που αντιμετωπίζει ο σύζυγος (που καλά σου λένε οι κοπέλες δεν είναι κάτι ιδιαίτερο απλά θέλει δουλειά πολύ και χρόνο που όμως τώρα δεν έχετε) ίσως είναι η καλύτερη λύση για να σου φύγει και το άγχος
και αν μη τι άλλο να μην μπουν σύννεφα και ενοχές στις σχέσεις σας μετά

elerina
23-03-10, 14:11
το σκεφτηκα κι εγω..ξερεις τι αλλο καναμε ανεπυτυχως?αχ πολυ το αναλυω αλλα επιτελους μιλαω με καποιες φιλες!!!ειπαμε να βγαινει,να προσπαθει μονος κ να μπαινει στο τελος..ε,τιποτα τζιφος..:?

χμμμμμ.... Δλδ οταν εχει βγει και ολοκληρωνει δεν μπορeι εκεινη την ωρα να ξαναμπει ? Κοβεται αν το προσπαθησει η δεν το προσπαθει καν?

mpap
23-03-10, 14:12
Κοριτσι μου εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις και ενα τηλεφωνο εδω http://www.emas.gr/Content.aspx?C=106

(τηλ. 210-6777070) Εταιρεία Μελέτης Ανθρώπινης Σεξουαλικότητας (Ε.Μ.Α.Σ.) ιδρύθηκε το 1998 από μια ομάδα επιστημόνων (γιατροί, ψυχολόγοι, ψυχίατροι, κοινωνιολόγοι κ.λπ.), ανήκει στις Μ.Κ.Ο.(Αστική Μη Κερδοσκοπική Εταιρία) και ειδικεύεται στη μελέτη της ανθρώπινης σεξουαλικότητας, με σκοπό:

-την ενημέρωση,

-την πρόληψη,

- την αντιμετώπιση

- και τη θεραπεία

των σεξουαλικών προβλημάτων που εμφανίζονται σε άνδρες και γυναίκες.

Είναι επιστημονες και εχεμυθοι..και πιστευω πως σε βοηθησουν με καποιο τροπο....θα σου ''δειξουν'' το δρομο....δεν χανεις τιποτα..ενα τηλεφωνημα ειναι :wink:

Σου ευχομαι οτι καλυτερο !!!!

kriskris
23-03-10, 14:16
προσωπικη μου άποψη πάντα
είναι οτι απο τη στιγμή που είσαι "καθαρή" τώρα
δεν πρέπει να χάσεις χρόνο
αλλιώς είναι να προσπαθείς επι της ουσίας για παιδί
αλλά με το προβληματάκι αυτό που αντιμετωπίζει ο σύζυγος (που καλά σου λένε οι κοπέλες δεν είναι κάτι ιδιαίτερο απλά θέλει δουλειά πολύ και χρόνο που όμως τώρα δεν έχετε) ίσως είναι η καλύτερη λύση για να σου φύγει και το άγχος
και αν μη τι άλλο να μην μπουν σύννεφα και ενοχές στις σχέσεις σας μετά
πρεπει να μιλησω αμεσα με τον γυναικολογο μου..ισως πρεπει να επισπευσω τις διαδικασιες..αφου το βλεπω..ειναι ματαιο να προσπαθουμε υπο αυτες τις συνθηκες...εχεις κ παλι δικιο..η σχεση κραταει καλα,γιατι υπαρχει κι απτους 2 διαθεση..εγω λιγο..παρεκκλινω..πεφτω ψυχολογικα...

Ιολη
23-03-10, 14:19
πρεπει να μιλησω αμεσα με τον γυναικολογο μου..ισως πρεπει να επισπευσω τις διαδικασιες..αφου το βλεπω..ειναι ματαιο να προσπαθουμε υπο αυτες τις συνθηκες...εχεις κ παλι δικιο..η σχεση κραταει καλα,γιατι υπαρχει κι απτους 2 διαθεση..εγω λιγο..παρεκκλινω..πεφτω ψυχολογικα...

μίλα ανοιχτά με τον γιατρό σου
πες του το πρόβλημα και τους προβληματισμούς σου
και φυσικά μίλα και με το σύζυγο

και μετά πράξε ότι πιστεύεις για σας καλύτερο

και χρησιμοποίησε και τα τηλέφωνα που σου έδωσε η κοπέλα
για να σε βοηθήσουν γενικά για τη λύση του "προβλήματος"

kriskris
23-03-10, 14:19
χμμμμμ.... Δλδ οταν εχει βγει και ολοκληρωνει δεν μπορeι εκεινη την ωρα να ξαναμπει ? Κοβεται αν το προσπαθησει η δεν το προσπαθει καν?
σχεδον πεφτει....το προσπαθει ο καημενος,κ ξαναμπαινει,αλλα δεν εχουμε καταφερει κατι μεχρι τωρα..μονο παλευουμε με τα κυμματα..φανταζομαι κι αυτος ποσο πιεσμενος νιωθει εκεινη τον ωρα..σφιγγεται η καρδια μου...

kriskris
23-03-10, 14:20
Κοριτσι μου εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις και ενα τηλεφωνο εδω http://www.emas.gr/Content.aspx?C=106

(τηλ. 210-6777070) Εταιρεία Μελέτης Ανθρώπινης Σεξουαλικότητας (Ε.Μ.Α.Σ.) ιδρύθηκε το 1998 από μια ομάδα επιστημόνων (γιατροί, ψυχολόγοι, ψυχίατροι, κοινωνιολόγοι κ.λπ.), ανήκει στις Μ.Κ.Ο.(Αστική Μη Κερδοσκοπική Εταιρία) και ειδικεύεται στη μελέτη της ανθρώπινης σεξουαλικότητας, με σκοπό:

-την ενημέρωση,

-την πρόληψη,

- την αντιμετώπιση

- και τη θεραπεία

των σεξουαλικών προβλημάτων που εμφανίζονται σε άνδρες και γυναίκες.

Είναι επιστημονες και εχεμυθοι..και πιστευω πως σε βοηθησουν με καποιο τροπο....θα σου ''δειξουν'' το δρομο....δεν χανεις τιποτα..ενα τηλεφωνημα ειναι :wink:

Σου ευχομαι οτι καλυτερο !!!!
σε ευχαριστω τοσο πολυ γλυκεια μου..να εισαι καλα,κι ο,τι επιθυμεις...

kriskris
23-03-10, 14:21
μίλα ανοιχτά με τον γιατρό σου
πες του το πρόβλημα και τους προβληματισμούς σου
και φυσικά μίλα και με το σύζυγο

και μετά πράξε ότι πιστεύεις για σας καλύτερο

και χρησιμοποίησε και τα τηλέφωνα που σου έδωσε η κοπέλα
για να σε βοηθήσουν γενικά για τη λύση του "προβλήματος"
thanks ιολακι..ευχαριστω οοοοολα τα κοριτσια για την συμπαρασταση.....

bourbou
23-03-10, 14:22
δεν το βρίσκω παράξενο να μην του αρέσει να τελειώνει μέσα. Σε πολλούς άντρες δεν αρέσει και ο δικός μου είναι ένας από αυτούς. Προτιμάει να τραβιέται και να τελειώνει έξω (με δική μου βοήθεια βεβαίως). Φυσικά όταν αποφασίσαμε να κάνουμε παιδί το κάναμε κανονικά, έμεινα έγκυος και συνεχίσαμε όπως πριν. Δεν με ενοχλεί, γιατί το θέμα είναι να ευχαριστούμε ο ένας τον άλλον. Το παράξενο είναι οτι ο δικός σου άντρας δεν μπορεί να λειτουργήσει κανονικά, ενώ στη δική μας περίπτωση είναι θέμα προτίμησης.

Niki81
23-03-10, 14:24
Καλα εννοειται θελει χρονο και υπομονη...λαθος που τοσο καιρο δεν κανατε κατι.Τωρα οσο για το παθος...εννοειται δε γινεται να εισαι μονιμως μεσα στο παθος...που τετοια τυχη!!!Αρχικα μη νευριαζεις...στο λεω γιατι ειμαι σιγουρη οτι νευριαζεις.Εγω απλα ημουν εκει για τον αντρα μου...και αυτο με ενοιαζε και με νοιαζει...να ξερει οτι εγω ειμαι παντα εκει χωρις να γκρινιαζω,να νευριαζω και να τον αγχωνω λες και περιμενω ντε και καλα απο πανω του να δω το επιθυμητο αποτελεσμα αλλιως θα τον μαλωσω.Χαδακια,αγκαλιτσες και σεξ και χρονο.Θελει προσπαθεια.Δεν εχω να σου προτινω κατι αλλο.Κατα καιρους το ξαναπαθαινει...ειδικα αν αγχωνεται...αλλα γενικως νομιζω πως το οτι με βλεπει χαλαρη τον βοηθαει.Αλλα κι εμενα με βοηθησε το οτι μου το παραδεχτηκε μονος του απο την αρχη κιολας...εννοειται χωρις να κατηγορησει ποτε εμενα.

Τωρα αν επειγεσαι τοσο για εγκυμοσυνη..ισως και η σπερματεγχυση να ηταν μια λυση...νομιζω το προτινε και καποια κοπελα.Εγω τουλαχιστον θα το εκανα.

kriskris
23-03-10, 14:26
δεν το βρίσκω παράξενο να μην του αρέσει να τελειώνει μέσα. Σε πολλούς άντρες δεν αρέσει και ο δικός μου είναι ένας από αυτούς. Προτιμάει να τραβιέται και να τελειώνει έξω (με δική μου βοήθεια βεβαίως). Φυσικά όταν αποφασίσαμε να κάνουμε παιδί το κάναμε κανονικά, έμεινα έγκυος και συνεχίσαμε όπως πριν. Δεν με ενοχλεί, γιατί το θέμα είναι να ευχαριστούμε ο ένας τον άλλον. Το παράξενο είναι οτι ο δικός σου άντρας δεν μπορεί να λειτουργήσει κανονικά, ενώ στη δική μας περίπτωση είναι θέμα προτίμησης.
δεν εχω κι εγω κανενα προβλημα κοριτσακι,ας τελειωνει οπως θελει,μια χαρα περναμε κατα τα αλλα..αλλα αυτην την περιοδο πρεπει να γινεται αλλιως..ο δικος σου αντρουλης ετσι ευκολα το γυρισε απο την μια μεθοδο στην αλλη?γιατι εμενα αποτι εδειξε μεχρι τωρα..δεν μπορει....προσπαθει,το βλεπω,αλλα δεν μπορει..μακαρι αυριο να σας λεω αλλα...

mpap
23-03-10, 14:28
δεν εχω κι εγω κανενα προβλημα κοριτσακι,ας τελειωνει οπως θελει,μια χαρα περναμε κατα τα αλλα..αλλα αυτην την περιοδο πρεπει να γινεται αλλιως..ο δικος σου αντρουλης ετσι ευκολα το γυρισε απο την μια μεθοδο στην αλλη?γιατι εμενα αποτι εδειξε μεχρι τωρα..δεν μπορει....προσπαθει,το βλεπω,αλλα δεν μπορει..μακαρι αυριο να σας λεω αλλα...

πάρε ενα τηλεφωνο εκει που σου ειπα....και τωρα αν μπορεις να και εχεις χρονο να μιλησεις....θα σε κατευθυνουν ειδικοι για την αντιμετωπιση του ''προβληματος''.....όλα λυνονται....;););)

Ιολη
23-03-10, 14:28
Καλα εννοειται θελει χρονο και υπομονη...λαθος που τοσο καιρο δεν κανατε κατι.Τωρα οσο για το παθος...εννοειται δε γινεται να εισαι μονιμως μεσα στο παθος...που τετοια τυχη!!!Αρχικα μη νευριαζεις...στο λεω γιατι ειμαι σιγουρη οτι νευριαζεις.Εγω απλα ημουν εκει για τον αντρα μου...και αυτο με ενοιαζε και με νοιαζει...να ξερει οτι εγω ειμαι παντα εκει χωρις να γκρινιαζω,να νευριαζω και να τον αγχωνω λες και περιμενω ντε και καλα απο πανω του να δω το επιθυμητο αποτελεσμα αλλιως θα τον μαλωσω.Χαδακια,αγκαλιτσες και σεξ και χρονο.Θελει προσπαθεια.Δεν εχω να σου προτινω κατι αλλο.Κατα καιρους το ξαναπαθαινει...ειδικα αν αγχωνεται...αλλα γενικως νομιζω πως το οτι με βλεπει χαλαρη τον βοηθαει.Αλλα κι εμενα με βοηθησε το οτι μου το παραδεχτηκε μονος του απο την αρχη κιολας...εννοειται χωρις να κατηγορησει ποτε εμενα.

Τωρα αν επειγεσαι τοσο για εγκυμοσυνη..ισως και η σπερματεγχυση να ηταν μια λυση...νομιζω το προτινε και καποια κοπελα.Εγω τουλαχιστον θα το εκανα.

συμφωνώ με τη κοπέλα
άλλωστε ΕΣΕΙΣ θα κάνετε ένα παιδί
και να εσείς δεν είστε καλά και κοντά
κανένα παιδί δεν θα σας φέρει

το να κάνεις σπερματέγχυση δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις και σεξ
και ίσως και με πιο ηρεμία και ησυχία και απο τη στιγμή που γνωρίζετε το πρόβλημα
με ήσυχο το κεφαλάκι σας ίσως το άλλο κεφαλάκι λειτουργήσει και πολύ καλύτερα
χαχαχαχ

μην αγχώνεσαι
αυτός για σένα και εσύ για έκείνον
και αν χρειαστεί και ο γιατρός για ένα παιδί
χαχαχα

με φιλικό τόνο τα παραπάνω
πάνω απο όλα να είστε καλά και αγαπημένοι
και όλα θα έρθουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο

ότι χρειαστείς είμαι εδώ

kriskris
23-03-10, 14:29

χμμμ...να μη νευριαζω ε?αχ το ποσο νευριαζω δεν περιγραφεται..αλλα δεν του το λεω..καποιες φορες φαινεται ομως..κι εγω θελω να ειμαι εκει γιαυτον κ δεν τον αλλαζω με τιποτα..εχεις δικιο που λες για τα χρονια που χασαμε..κ μιλαμε για χρονια..6..αλλα βλεπεις κατα τα αλλα μια χαρα πηγαινε το θεμα..δεν κολλουσαμε σε αυτην την λεπτομερεια..σιγουρα πρεπει να μιλησω με τον γιατρο μου....

bourbou
23-03-10, 14:31
ναι αμέσως. Να φανταστείς οτι δεν είχε τελειώσει ποτέ μέσα μου (βέβαια ως τότε δεν είχαμε πει για παιδί, και αυτό το είχαμε ως μέθοδο αντισύλληψης). Όταν το αποφασίσαμε τελείωσε κανονικά μέσα, έμεινα έγκυος από την 1η προσπάθεια και μετά το κάνουμε όπως πριν. Όταν τον ρώτησα μου είπε οτι προτιμάει να τελέιώνει έξω (με φιλάκια - το πιάσατε το υπονοούμενο ε;). Εύχομαι πάντως να γίνει και με σένα. Πρέπει να το δει χαλαρά - οτι το κάνετε και κάποιες φορές έτσι ώστε να μείνεις έγκυος

kriskris
23-03-10, 14:33
με φιλικό τόνο τα παραπάνω
πάνω απο όλα να είστε καλά και αγαπημένοι
και όλα θα έρθουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο

ότι χρειαστείς είμαι εδώ
ναι κοπελα μου..αγαπημενοι ειμαστε..κ ερωτευμενοι..τα προβληματα μας γονατιζουν λιγο..εμενα δηλαδη..χανω την γη κατω απτα ποδια..ειναι ευπροσδεκτες οι γνωμες σας..τις ρουφαω κυριολεκτικα..μπορειτε να μου μιλατε οσο χυμα θελετε..ειστε οι μονες που το συζηταω..κ ξαλαφρωνω λιγο...

kriskris
23-03-10, 14:34
ναι αμέσως. Να φανταστείς οτι δεν είχε τελειώσει ποτέ μέσα μου (βέβαια ως τότε δεν είχαμε πει για παιδί, και αυτό το είχαμε ως μέθοδο αντισύλληψης). Όταν το αποφασίσαμε τελείωσε κανονικά μέσα, έμεινα έγκυος από την 1η προσπάθεια και μετά το κάνουμε όπως πριν. Όταν τον ρώτησα μου είπε οτι προτιμάει να τελέιώνει έξω (με φιλάκια - το πιάσατε το υπονοούμενο ε;). Εύχομαι πάντως να γίνει και με σένα. Πρέπει να το δει χαλαρά - οτι το κάνετε και κάποιες φορές έτσι ώστε να μείνεις έγκυος
με το καλο καμαρι μου να ερθει το μωρο σας..απο την μικρη μας εμπειρια εδω κ λιγες ημερες..δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...δεν καταφεραμε κατι...

Niki81
23-03-10, 14:38
Α και κατι πρακτικο...που σκεφτηκα.Οταν κανετε ζουζουνιες το βραδυ δοκιμασε να ειναι τα φωτα τελειως κλειστα...απολυτο σκοταδι..θα δεις οτι ετσι θα χαλαρωσετε και οι δυο περισσοτερο και θα το ευχαριστηθειτε.
Η δοκιμασε να το κανετε το πρωι με το που θα ξυπνησετε...ως γνωστων οι αντρες το πρωι παντα ειναι σε "καλη διαθεση" για παιχνιδι.

Ιολη
23-03-10, 14:39
με το καλο καμαρι μου να ερθει το μωρο σας..απο την μικρη μας εμπειρια εδω κ λιγες ημερες..δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...δεν καταφεραμε κατι...

μανάρι υπάρχει άγχος και πίεση
δεν είναι χαζός καταλαβαίνει τις αγωνίες σου
και με το βάρος της ευθύνης δεν είναι εύκολο να
λειτουργήσει
πως να το κάνουμε

χρόνο και ηρεμία θέλει

kriskris
23-03-10, 14:42
Α και κατι πρακτικο...που σκεφτηκα.Οταν κανετε ζουζουνιες το βραδυ δοκιμασε να ειναι τα φωτα τελειως κλειστα...απολυτο σκοταδι..θα δεις οτι ετσι θα χαλαρωσετε και οι δυο περισσοτερο και θα το ευχαριστηθειτε.
Η δοκιμασε να το κανετε το πρωι με το που θα ξυπνησετε...ως γνωστων οι αντρες το πρωι παντα ειναι σε "καλη διαθεση" για παιχνιδι.
μα 6.30 η ωρα βρε πουλακι μου??αυτο θα ηταν...βαναυσο!!αλλωστε δεν ειναι πρωινος τυπος...αλλα τα σκοταδια ειναι μια λυση!!!

kriskris
23-03-10, 14:43
πάρε ενα τηλεφωνο εκει που σου ειπα....και τωρα αν μπορεις να και εχεις χρονο να μιλησεις....θα σε κατευθυνουν ειδικοι για την αντιμετωπιση του ''προβληματος''.....όλα λυνονται....;););)
για να μιλησω..πρεπει να απομονωθω!!τωρα..δυσκολα..αλλα διαβαζω ηδη την σελιδα,σέυχαριστω και παλι..

mpap
23-03-10, 14:45
για να μιλησω..πρεπει να απομονωθω!!τωρα..δυσκολα..αλλα διαβαζω ηδη την σελιδα,σέυχαριστω και παλι..

οποτε μπορεσεις :wink:
μην ξαναπεις ευχαριστω....:wink:

domnina
23-03-10, 14:50
Σ' ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης! Είναι πολύτιμη!

βασω79
23-03-10, 15:03
λοιπον...ειχαμε και εχουμε ακριβως το ιδιο θεμα!!!
ειμαστε ερωτευμενοι και αυτη η κατασταση μας εφερε σε αμηχανια πριν λιγους μηνες.απο την αρχη της σχεσης μου ειχε φανει παραξενο,αλλα επειδη κατα τα αλλα ολα πηγαιναν μια χαρα δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια,ηταν και μια μεθοδος αντισυλληψης αφου δεν μπορουσε με προφυλακτικο με τιποτα.ηρθε η ωρα που θελαμε και οι δυο μπεμπε...και τωρα?σκεφτηκα...καπως θα γινει!για να μη σε κουραζω εγινε ως εξης και πετυχε!τη στιγμη που ηταν ετοιμος να ολοκληρωσει ξαναεμπαινε...αλλες φορες ειχε επιτυχια και αλλες οχι.μετα απο 5 μηνες προσπαθειας με τον τροπο αυτο τα καταφεραμε!!!θελει υπομονη...αλλα ειναι εφικτο.καλη επιτυχια!

kriskris
24-03-10, 09:17
λοιπον...ειχαμε και εχουμε ακριβως το ιδιο θεμα!!!
ειμαστε ερωτευμενοι και αυτη η κατασταση μας εφερε σε αμηχανια πριν λιγους μηνες.απο την αρχη της σχεσης μου ειχε φανει παραξενο,αλλα επειδη κατα τα αλλα ολα πηγαιναν μια χαρα δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια,ηταν και μια μεθοδος αντισυλληψης αφου δεν μπορουσε με προφυλακτικο με τιποτα.ηρθε η ωρα που θελαμε και οι δυο μπεμπε...και τωρα?σκεφτηκα...καπως θα γινει!για να μη σε κουραζω εγινε ως εξης και πετυχε!τη στιγμη που ηταν ετοιμος να ολοκληρωσει ξαναεμπαινε...αλλες φορες ειχε επιτυχια και αλλες οχι.μετα απο 5 μηνες προσπαθειας με τον τροπο αυτο τα καταφεραμε!!!θελει υπομονη...αλλα ειναι εφικτο.καλη επιτυχια!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ...να σαι καλα εγκυουλα μου γλυκια!!μου δινεις τοσο θαρρος κ ελπιδα!!με το καλο να ερθει το μωρουλινακι σου...μα ξερεις,ενιωθα σαν alien,οτι μονο σε μας συμβαινουν αυτα..κ συμφωνω σε οσα λες,ηταν κ ειναι μια καλη μεθοδος αντισυλληψης κ κατα τα αλλα εχουμε μια χαρα ερωτικη ζωη..οσο για την μεθοδο που προτεινεις..κοιταξε πως εχουν τα ποσοστα..3 φορες το προσπαθησαμε,τις δυο ηταν αποτυχια,την αλλη (χθες) νομιζω κατι καναμε!!!!μακαρι να εχουμε κι εμεις ενα θετικο αποτελεσμα,αν κ λογω των υπολοιπων προβληματων μας (χαμηλη πολυ κινητικοτητα σπερματος,εγω ενδομητριωση θεραπευμενη μονο προς το παρον κ δεν ξερω για ποσο...) μας βλεπω να προχωραμε γρηγορα,πολυ γρηγορα σε αλλες μεθοδους..να πχ χθες συζητησαμε με τον αντρουλη κ ειπαμε μετα το πασχα να προχωρησουμε σε καμια σπερματεγχυση..οχι τιποτα αλλο..να μη μας προλαβουν τα γεγονοτα...(βλεπε υποτροπη ενδομητριωσης..).σέυχαριστω κ παλι..μου εδωσες ελπιδα κ χαρα πρωινιατικα!!!!:lol:

kalliroi.
24-03-10, 11:24
kris kris, γιατί δεν πας μια βολτίτσα σε ένα sex shop, σίγουρα θα βρεις πραγματάκια που θα τον βοηθήσουν (ψάξε κάτι τύπου δαχτυλίδι που να κρατάει την περιοχή σφιχτά όπως έχει συνηθίσει) ίσως αυτό να είναι πιο άμεση και απλή λύση και να τα συνδυάσετε όλα!

kriskris
24-03-10, 12:32
kris kris, γιατί δεν πας μια βολτίτσα σε ένα sex shop, σίγουρα θα βρεις πραγματάκια που θα τον βοηθήσουν (ψάξε κάτι τύπου δαχτυλίδι που να κρατάει την περιοχή σφιχτά όπως έχει συνηθίσει) ίσως αυτό να είναι πιο άμεση και απλή λύση και να τα συνδυάσετε όλα!
ειδες κοριτσακι τι παθαμε?λιγο αργα το καταλαβαμε βεβαια..μετα απο 6 χρονια!μα η στυση του ειναι κανονικοτατη,δεν χρειαζεται βοηθεια τετοιου ειδους..το τελειωμα μας προβληματιζει..το θελει ετσι,ετσι τον βολευει,τι να πω?ευτυχως η βασουλα μου ειπε οτι συμβαινει,οπως κ αλλα κοριτσια εδω μεσα..γιατι ενιωθα οτι ο,τι στραβο κ περιεργο πανω μας το εχουμε..σαν να εχει ενωθει ολη η αρνητικη ενεργεια του πλανητη κ επεσε πανω μας....:twisted:

mkp
24-03-10, 12:55
σχεδον πεφτει....το προσπαθει ο καημενος,κ ξαναμπαινει,αλλα δεν εχουμε καταφερει κατι μεχρι τωρα..μονο παλευουμε με τα κυμματα..φανταζομαι κι αυτος ποσο πιεσμενος νιωθει εκεινη τον ωρα..σφιγγεται η καρδια μου...

kriskris μου κι εγώ συμφωνώ με την Ιόλη, ίσως η σπερματέγχυση να είναι καλή λύση ώστε να μην χάνετε χρόνο και νιώθεις ότι περνάει αυτή η ''γόνιμη'' περίοδος. Αλλά κυρίως πιστεύω ότι πρέπει να το συζητήσετε με τον γιατρό σας.

kounelitsa
24-03-10, 13:28
Καλησπερα και από εμένα!!! Απότι διαβασα ταλαιπωρειστε ήδη 6 χρόνια και υπάρχουν και άλλα προβλήματα (χαμηλή κινητικότητα κλπ), λοιπόν δε βρίσκω το λόγο να στρεσάρεσαι τόσο ψυχολογικά...συμφωνώ ότι θέλεις να τον στηρίξεις αλλά με τόσο άγχος μπορέι να έχετε και τα αντίθετα αποτελέσματα...
Θα πρέπει να το προσπαθήσει και μόνος του και από τη στιγμή που θέλετε να κάνετε παιδί αφήστε λίγο τα υπόλοιπα στην άκρη...κατά τη γνώμη μου προχωρήστε σε σπερματέγχυση να σας φύγει το άγχος (μη δημιουργήσετε και προβλήματα στη σχέση σας χωρίς λόγο από τη στιγμή που ο τρόπος αυτός σας ικανοποιεί κατά τα άλλα και τους δύο...είναι δύσκολη η ψυχολογία του άνδρα σε αυτά τα θέματα..αμα πιεστεί ή νιώσει ότι κάτι κάνει λάθος μπορεί να γυρίσει και ανάποδα!) Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα...θα του έλεγα οκ δεν έγινε και τίποτα (για να τον ανεβάσω...) αφού υπο άλλες συνθήκες μας αρέσει και στους δύο, αλλά αγάπη μου επειδή είχαμε και άλλα προβληματάκια μην το αφήσουμε στην τύχη....ας βοηθήσουμε κι εμείς λίγο και ο γιατρός μαζί!!!!

katerina2
24-03-10, 13:34
Kriskris, καταλαβαίνω ότι το θέμα σου είναι επείγον λόγω του ότι μόλις τώρα τελείωσες με την καταστολή και ο οργανισμός σου είναι σε μαγάλη φόρμα για πιθανή σύλληψη, οπότε χρειάζεσαι δραστικές γρήγορες λύσεις. Δεν έχω να σου προτείνω κάτι. Μόνο να πω ότι η σπερματέγχυση θα μου φαινόταν ως κατάλληλη λύση εφόσον η ουσιαστική λύση του θέματός σας θα χρειαστεί αρκετό χρόνο.
.....................................
Κατά τα άλλα, συγγνώμη αν κάνω κατάχρηση του θέματός σου, αλλά θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όλες τις μαμάδες (και πιθανούς μπαμπάδες που υπάρχουν ανάμεσά μας) κυρίως αγοριών αλλά και κοριτσιών να συμβουλεύουν τα παιδιά τους ορθολογικά σχετικά με την αντισύλληψη και όχι να προτείνουν μεθόδους που μπορεί να καταλήξουν σε τέτοια προβλήματα αργότερα. Το προφυλακτικό είναι διαπιστωμένα η καλύτερη αντισυλληπτική μέθοδος και αυτό θα έπρεπε να είναι η μόνη πρόταση των γονιών προς τα παιδιά τους.

kriskris
24-03-10, 13:46
Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα...θα του έλεγα οκ δεν έγινε και τίποτα (για να τον ανεβάσω...) αφού υπο άλλες συνθήκες μας αρέσει και στους δύο, αλλά αγάπη μου επειδή είχαμε και άλλα προβληματάκια μην το αφήσουμε στην τύχη....ας βοηθήσουμε κι εμείς λίγο και ο γιατρός μαζί!!!!
με το καλο να ερθει η μπεμπα σας κοριτσακι!!κοιτα,6 χρονια ειμαστε μαζι,κι εβλεπα τον τροπο που ολοκληρωνει κ δεν καναμε κατι να το αλλαξουμε..κατα τα αλλα 1 χρονο εχει που προσπαθουμε για παιδι αλλα κ παλι δεν προσπαθησαμε επι της ουσιας γιατι εκανα λαπαροσκοπιση κ μετα ειχε διακοπει η περιοδος μου για 6 μηνες..πριν την επεμβαση επαιρνα αντισυλλυπτικα για κατι κυστες που ειχα..αρα?δεν προσπαθησαμε ουσιαστικα ΚΑΘΟΛΟΥ..περιμενα το τωρα,κ τωρα που ηρθε η ωρα εντοπισα κ αυτο το θεματακι..σιγουρα θα προχωρησουμε σε αλλη μεθοδο,οπως ειπα λεμε για μετα το πασχα...οσο για την μεταξυ μας σχεση..δεν χαλασε καθολου αλλα τον βλεπω κι αυτον τον δολιο που προσπαθει κ πιεζεται..ομως προσεξε,δεν το κανει μονο για μενα!εχει την ιδια σχεδον επιθυμια για παιδι,οποτε βαζει τα δυνατα του..λειτουργει υπο πιεση,αλλα πιεση νιωθει γιατι κι αυτος περιμενει να ερθει η επιθυμητη εγκυμοσυνη (σιγουρα βλεπει ομως κι εμενα αγχωμενη,να τα λεμε αυτα..)!!βεβαια δεν εχω σκοπο να μας αφησω να το περναμε ολο αυτο για πολυ ακομα..αλλα μια προσπαθεια,κουτσα-στραβα,ας την κανουμε,ετσι για το γ...!!!τοσο καιρο το περιμεναμε πια....:lol:

kriskris
24-03-10, 13:49
Κατά τα άλλα, συγγνώμη αν κάνω κατάχρηση του θέματός σου, αλλά θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όλες τις μαμάδες (και πιθανούς μπαμπάδες που υπάρχουν ανάμεσά μας) κυρίως αγοριών αλλά και κοριτσιών να συμβουλεύουν τα παιδιά τους ορθολογικά σχετικά με την αντισύλληψη και όχι να προτείνουν μεθόδους που μπορεί να καταλήξουν σε τέτοια προβλήματα αργότερα. Το προφυλακτικό είναι διαπιστωμένα η καλύτερη αντισυλληπτική μέθοδος και αυτό θα έπρεπε να είναι η μόνη πρόταση των γονιών προς τα παιδιά τους.
συμφωνω κ επαυξανω..σε τετοιες περιπτωσεις θεωρω οτι παντα απο πισω υποβοσκει μια λαθος διαπαιδαγωγιση..μια λαθος πληροφοριση..δεν πρεπει απλα να κανουμε παιδια..πρεπει να τα μεγαλωνουμε κ σωστα..τωρα οσο για μας...οπως ειπα πιο πανω..θα προσπαθησουμε για πολυ λιγο μονοι κ μετα τις γιορτες θα ζητησουμε βοηθεια απο ειδικους...:roll:

kounelitsa
24-03-10, 15:30
με το καλο να ερθει η μπεμπα σας κοριτσακι!!κοιτα,6 χρονια ειμαστε μαζι,κι εβλεπα τον τροπο που ολοκληρωνει κ δεν καναμε κατι να το αλλαξουμε..κατα τα αλλα 1 χρονο εχει που προσπαθουμε για παιδι αλλα κ παλι δεν προσπαθησαμε επι της ουσιας γιατι εκανα λαπαροσκοπιση κ μετα ειχε διακοπει η περιοδος μου για 6 μηνες..πριν την επεμβαση επαιρνα αντισυλλυπτικα για κατι κυστες που ειχα..αρα?δεν προσπαθησαμε ουσιαστικα ΚΑΘΟΛΟΥ..περιμενα το τωρα,κ τωρα που ηρθε η ωρα εντοπισα κ αυτο το θεματακι..σιγουρα θα προχωρησουμε σε αλλη μεθοδο,οπως ειπα λεμε για μετα το πασχα...οσο για την μεταξυ μας σχεση..δεν χαλασε καθολου αλλα τον βλεπω κι αυτον τον δολιο που προσπαθει κ πιεζεται..ομως προσεξε,δεν το κανει μονο για μενα!εχει την ιδια σχεδον επιθυμια για παιδι,οποτε βαζει τα δυνατα του..λειτουργει υπο πιεση,αλλα πιεση νιωθει γιατι κι αυτος περιμενει να ερθει η επιθυμητη εγκυμοσυνη (σιγουρα βλεπει ομως κι εμενα αγχωμενη,να τα λεμε αυτα..)!!βεβαια δεν εχω σκοπο να μας αφησω να το περναμε ολο αυτο για πολυ ακομα..αλλα μια προσπαθεια,κουτσα-στραβα,ας την κανουμε,ετσι για το γ...!!!τοσο καιρο το περιμεναμε πια....:lol:

Μια χαρά θα τα πάτε κουκλίτσα μου!!!! Αντε ε το καλό θα περιμένουμε να δούμε ανακοίνωση της εγκυμοσύνης σου!!!!:p:p:p:p

kriskris
26-03-10, 09:07
Μια χαρά θα τα πάτε κουκλίτσα μου!!!! Αντε ε το καλό θα περιμένουμε να δούμε ανακοίνωση της εγκυμοσύνης σου!!!!:p:p:p:p
με το καλο να ερθει η μπεμπουλα σας κοριτσαρα μου..εμεις..εχουμε ακομα δρομο!!!