PDA

Επιστροφή στο Forum : μαστολογος

eliana_1976_
10-12-08, 09:06
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Η ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ?? ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!

mariadi
10-12-08, 09:18
Καλημερα! Ο μαστολογος που με παρακολουθει λεγεται Παναγοπουλος Μανωλης και ειναι διευθυντης στον τομεα χειρουργικης μαστου στον Αγιο Σαββα. Παρε τηλ στο νοσοκομειο να κλεισεις ραντεβου ή αν θελεις το κινητο του, στειλε μου πμ.

Ελπιζω ολα να πανε καλα!!

bp-IOLH
10-12-08, 10:56
Συμφωνώ κι εγώ. Στον Άγιο Σάββα να πας, γιατί έχει άριστους γιατρούς. Κι εγώ στον Άγιο Σάββα παρακολουθούμαι. Επέλεξε είτε το γιατρό που σύστησε η mariadi, είτε κάποιον άλλο. Ο δικός μου λέγεται Ζόμπολας. Επίσης, εκεί είναι μια κυρία Μιχαηλίδου, η οποία είναι άριστη, αλλά έχει τόσο κόσμο που δε σου κλείνουν ραντεβού αμέσως.
Και μην ανησυχείς για την κύστη. Εμένα το στήθος μου είναι γεμάτο κύστες, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι άνευ σημασίας εύρημα. Απλώς πρέπει να πηγαίνω μια φορά το χρόνο για ψηλάφιση.

eliana_1976_
10-12-08, 11:42
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!

eliana_1976_
10-12-08, 11:44
Η ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ ??? ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ??? ΕΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ?

zouzounel
10-12-08, 22:46
Κοιτα... γενικά στον Άγιο Σάββα γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ! Πρέπει να οπλιστείς με πολύυυ υπομονή, έχει πολύ κόσμο, όλοι με ραντεβού, αλλά δε μπαίνεις στην ώρα σου. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε δει αν έχεις ραντεβού, απλά οι γιατροί αφιερώνουν χρόνο στον κάθε ασθενή, ακόμα και αν φύγουν στις 10 το βράδυ και δυστυχώς είναι πολύς κόσμος που υποφέρει :cry: . Πάντως είναι το μοναδικό νοσοκομείο που (απ' όσα έχω δει δλδ) οι γιατροί είναι και άνθρωποι.
Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

MSM2
11-12-08, 08:52
Συμφωνώ για τον ΑΓ Σάββα έχει πολύ καλούς γιατρούς αλλά μπορεί να περιμένεις μήνες η μητέρα μου που είχε ανακαλύψει ένα μικρό ογκίδιο και ανησυχούσε δεν είχε υπομονή να περιμένει τόσο καιρό.
Πήγε σε μία πολύ καλή μαστολόγο στο Αλεξάνδρα έχει και αυτή πολυ δουλειά αλλά κλείνεις ραντεβού πιο εύκολα μείναμε απόλυτα ικανοποιημένη και απο το χειρουργείο ( τελικά ήταν καλοήθης) και από το νοσοκομείο και την γιατρό.
Αν σε ενδιαφέρει να σου στειλώ τα στοιχεία της

bp-IOLH
11-12-08, 16:53
Η ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ ??? ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ??? ΕΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ?

Ναι, στον Άγιο Σάββα είναι. Αν πάρεις σήμερα όμως, θα σου κλείσουν ραντεβού μετά από 2-3 μήνες.
Δοκίμασε να κλείσεις με τον Ζόμπολα σε απογευματινό ιατρείο (στον Άγιο Σάββα). Δίνεις 60 ευρώ βέβαια, αλλά νομίζω ότι παίρνεις μετά από το ταμείο σου τα 20, αν έχεις υπομονή να τρέξεις. Εγώ προσωπικά βαριόμουν να τρέχω για 20 ευρώ.

eliana_1976_
12-12-08, 23:14
καλά όταν είναι θέμα υγείας δεν σκέφτομαι τα χρήματα όσα και αν είναι. Μου είπαν ακόμα και για το Τσικίνη στο ΕΛΕΝΑ. Εχει χειρουργήσει την αδερφή τησ πεθεράς μου και έχω ακούσει και από άλλες γυναίκες πολύ καλά λόγια. Εχω πάρει όμως πάμπολα τηλ στο ΕΛΕΝΑ για απογευματινό ραντεβού, περιμένω στην αναμονή αρκετή ώρα και κανεις μα κανείς από τη γραμματεία δεν σηκώνει το τηλ για να κλείσω ραντεβού. Στον Αγ. Σάββα δε θέλω να πάω γιατί υπάρχουν βαριά περιστατικά και φοβάμαι ότι θα πέσω ψυχολογικά.

bp-IOLH
13-12-08, 14:48
eliana76, τα βαριά περιστατικά είναι στους θαλάμους. Εσύ θα πας σε απογευματινό ιατρείο. Εγώ πέρσι που πήγα, δεν βρήκα κόσμο. Ένα άτομο ήταν πριν από μένα. Ξαναπήγα μετά από 10 μέρες σε πρωινό για επανεξέταση και πάλι δεν είδα βαριά περιστατικά. Ρώτησα τη μαμά μου και τη θεία μου που πηγαίνουν κάθε 6 μήνες και δεν έχουν δει τέτοιο περιστατικό ποτέ στο απογευματινό και φαντάσου ότι πηγαίνουν ήδη 7-8 χρόνια.
Μην ανησυχείς.

eliana_1976_
13-12-08, 16:36
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡ

barbie2000
13-12-08, 19:24
H κ. Μιχαηλίδου είναι απίστευτη, απλά δεν είναι πλέον στον αγ. Σάββα. Αν θέλετε τα στοιχεία του ιατρείου που έχει ευχαριστως να σας τα πω.

Dinaki
13-12-08, 21:14
Ειναι πολυ καλη και η κα Τσιώνου Χριστινα δεν ειναι ομως σε καποιο νοσοκομειο δημοσιο ειναι γυναικολογος μαστολογος.

yls
14-12-08, 01:35
Εγώ πήγα τώρα τον Σεπτέμβριο στην Λύδια Ιωαννίδου Μουζάκα. Δεν είναι σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά εμένα δεν με πείραζε. Η υγεία είναι πάνω απ΄όλα.

bp-IOLH
14-12-08, 16:15
H κ. Μιχαηλίδου είναι απίστευτη, απλά δεν είναι πλέον στον αγ. Σάββα. Αν θέλετε τα στοιχεία του ιατρείου που έχει ευχαριστως να σας τα πω.

barbie, αυτό δεν το ήξερα. Η κ. Μιχαηλίου παρακολουθεί τη μαμά μου και τη θεία μου εδώ και χρόνια.
Αν θες, μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του ιατρείου της? Ίσως να μην το ξέρει η μαμά μου και μπορεί να θέλουν να πηγαίνουν πλέον στο ιατρείο.

Angel_Bill
14-12-08, 18:31
Καλησπέρα,

αυτους που ξερω εγω γιατι προσφατα πήγα σε δυο για αντιστοιχο προβλημα είναι η Κα Καρυδά Ειρήνη η οποία είναι διευθυντρια του Κεντρου Μαστού στο ''ΥΓΕΙΑ'' και έχει και ιατρείο στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας.Επίσης πήγα και σε δευτερο γιατρό τον κο Πατέρα Χαρίλαο που είναι στο Ιατρικο Κέντρο Ψυχικού. Οι γιατροι αυτοί ήταν παλια στον Αγιο Σαββα...
Αν ενδιαφερεσε πέσμου να σου στειλω διεθυνσεις και τηλ.

Πάντως κορίτσια εγώ κάηκα από τον Ζομπολα που λέτε εδώ....Μακριά...Καλύτερα να επιλέξετε τον Κο Μισιντζή στον Αγ. Σάββα...

Μια απορία...η κα Μιχαηλίδου νόμιζα ότι είναι γενική χειρούργος (προφανώς κάνω λάθος ) και ότι δεν ειναι μαστολόγος...Μπορείτε να μου στείλετε το τηλ. της σας παρακαλώ?

barbie2000
15-12-08, 08:39
Η κα. Μιχαηλίδου Αμαλία είναι χειρούργος μαστολόγος.

jkv
29-07-09, 14:31
Κορίτσια διάβασα τα μηνύματά σας, με βοήθησαν ιδιαιτέρως!

Εγώ τελικώς εξετάσθηκα από την κα Μιχαηλίδου Αμ. στο Ιατρείο της, κοντά στο Λαϊκό νοσοκομείο & στο Παίδων (αφού όντως δεν εργάζεται πια στον Άγιο Σάββα), και έχω να προσθέσω ότι πέρα από ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΙΑΤΡΟΣ είναι και καταπληκτικός άνθρωπος, δεν αισθάνθηκα καθόλου άβολα, μου απάντησε όλες μου τις ερωτήσεις.
Εντυπωσιάστηκα δε από τον πολύ κόσμο που περίμενε να εξετασθεί και όπως είδα στην κάρτα της είναι χειρουργός μαστολόγος (μάλιστα μέχρι πολύ πρόσφατα ήταν και Διευθύντρια στον Άγιο Σάββα).

Όσο για τους άλλους ιατρούς που αναφέρετε, μια μικρή έρευνα που έκανα πριν κλείσω ραντεβού μεταξύ γνωστών και συναδέλφων με αποθάρρυνε!!!

bp-IOLH
04-08-09, 10:48
Είχα ξεχάσει ότι υπήρχε αυτό το θέμα στο φόρουμ και τώρα που το είδα είπα να γράψω την εμπειρία μου.
Πριν από 2 μήνες είχα ένα πρόβλημα στον αριστερό μαστό. Πανικοβλήθηκα κι έψαξα και βρήκα το τηλέφωνο της κ. Μιχαηλίδου. Με είδε άμεσα στο ιατρείο της, με έστειλε για υπέρηχο υψηλής ευκρίνειας και για ψηφιακή μαστογραφία και ευτυχώς ήταν όλα καλά. Με ψηλάφισε και μου είπε να ξαναπάω το Σεπτέμβριο να με δει, γιατί πρέπει να παρακολουθούμαι ανά 3 μήνες. Η μητέρα μου και η θεία μου παρακολουθούνται εδώ και χρόνια από την κ. Μιχαηλίδου και μου είχαν πει τα καλύτερα λόγια. Τώρα που τη γνώρισα κι εγώ έχω να πω με τη σειρά μου τα καλύτερα. Είναι καταπληκτικός άνθρωπος και πολύ καλή γιατρός.

Codert
05-08-09, 14:50
Καλησπέρα σε όλους,

Ενδιαφέρομαι για ένα καλό μαστολόγο για την γυναίκα μου. Δεν με απασχολεί το οικονομικό παρά μόνο να είναι καλός. Ο καλύτερος αν είναι δυνατόν. Απ' ότι βλέπω λέτε πολύ καλά λόγια για την κυρία Μιχαηλίδου. Θα σας ήμουν υπόχρεος αν κάποια/ος από εσάς θα μπορούσε να μου δώσει τα στοιχεία της το συντομότερο δυνατόν μια που είναι μάλλον επείγουσα περίπτωση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων πάρα πολύ.

bp-IOLH
05-08-09, 21:28
Καλησπέρα σε όλους,

Ενδιαφέρομαι για ένα καλό μαστολόγο για την γυναίκα μου. Δεν με απασχολεί το οικονομικό παρά μόνο να είναι καλός. Ο καλύτερος αν είναι δυνατόν. Απ' ότι βλέπω λέτε πολύ καλά λόγια για την κυρία Μιχαηλίδου. Θα σας ήμουν υπόχρεος αν κάποια/ος από εσάς θα μπορούσε να μου δώσει τα στοιχεία της το συντομότερο δυνατόν μια που είναι μάλλον επείγουσα περίπτωση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων πάρα πολύ.

Codert, τα στοιχεία της κ. Μιχαηλίδου είναι τα εξής:

Αμαλία Μιχαηλίδου-Ζαχαριάδη
Χειρουργός - Μαστολόγος
τ. Αν. Δ/ντρια Κλινικής Μαστού Νοσ. "ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ"

Ιατρείο:
Δ/νση: Μικράς Ασίας 55 - Γουδί (50μ. από Λαϊκό Νοσοκομείο).
Τηλ.: 210-7709425

Christie
06-08-09, 09:50
Πολυ καλος ειναι και ο Παλλης στο Ελενα.. Ειχα κι εγω κι εχω κυστες στο στηθος και εχω προσωπικη εμπειρια...

Codert
06-08-09, 12:42
Codert, τα στοιχεία της κ. Μιχαηλίδου είναι τα εξής:

Αμαλία Μιχαηλίδου-Ζαχαριάδη
Χειρουργός - Μαστολόγος
τ. Αν. Δ/ντρια Κλινικής Μαστού Νοσ. "ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ"

Ιατρείο:
Δ/νση: Μικράς Ασίας 55 - Γουδί (50μ. από Λαϊκό Νοσοκομείο).
Τηλ.: 210-7709425

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

Codert
06-08-09, 12:45
Πολυ καλος ειναι και ο Παλλης στο Ελενα.. Ειχα κι εγω κι εχω κυστες στο στηθος και εχω προσωπικη εμπειρια...

Σε ευχαριστώ Christie!

jkv
21-08-09, 14:45
Για την κα Μιχαηλίδου Αμ. ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας είναι το κινητό της τηλέφωνο εγώ έτσι κλείνω ραντεβού μαζί της, διότι στο ιατρείο της είναι συγκεκριμένες ημέρες.

jkv
21-08-09, 14:45
Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

makari na pane ola kala!

ΟΛΓΑ79
21-08-09, 15:13
Εχω και γω έναν πολύ καλό μαστολόγο,που με έχει χειρουργήσει κιόλας.Τον Μπρεδάκη Νικόλαο στο ΙΑΣΩ.Αλλα βλέπω ότι η Μιχαηλίδου είναι στον ΑΓ. ΣΑΒΒΑ΄οπότε σίγουρα θα είναι πολύ καλή

marilina
15-04-10, 12:58
κοριτσια γεια σας. δεν ξερω αν πρεπει να γραψω σε αυτο το τοπικ, αν δεν πρεπει εδω συγχωρεστε με..Η μανουλα μου πριν 2 εβδομαδες ψηλαφισε κατι στο στηθος της και εκανε μαστογραφια πριν 3 μερες και το ευρημα χαρακτηριστηκε ως εντονως υποπτο που πρεπει να αφαιρεθει..περα απο το ψυχολογικο σοκ που εχουμε υποστει ολη η οικογενεια ψαχνουμε να βρουμε εναν καλο μαστολογο..εχουμε κλεισει ραντεβου στην κ Μιχαηλιδου που παλια ηταν στον Αγ. Σαββα και στον κ Πατερα που ειναι στο Ιατρικο κεντρο ψυχικου..οι γιατροι αυτοι ομως ειναι ιδιωτες..ξερετε ποσο κοστιζει μια τετοια επεμβαση? κανεναν καλο μαστολογο στον Αγ. Σαββα ξερετε?
Σας παρακαλω βοηθηστε με αν γνωριζετε γιατι παω να τρελλαθω..δεν θελω να παθει τιποτα η μαμα μου...

fairy's mom
15-04-10, 13:48
κοριτσια γεια σας. δεν ξερω αν πρεπει να γραψω σε αυτο το τοπικ, αν δεν πρεπει εδω συγχωρεστε με..Η μανουλα μου πριν 2 εβδομαδες ψηλαφισε κατι στο στηθος της και εκανε μαστογραφια πριν 3 μερες και το ευρημα χαρακτηριστηκε ως εντονως υποπτο που πρεπει να αφαιρεθει..περα απο το ψυχολογικο σοκ που εχουμε υποστει ολη η οικογενεια ψαχνουμε να βρουμε εναν καλο μαστολογο..εχουμε κλεισει ραντεβου στην κ Μιχαηλιδου που παλια ηταν στον Αγ. Σαββα και στον κ Πατερα που ειναι στο Ιατρικο κεντρο ψυχικου..οι γιατροι αυτοι ομως ειναι ιδιωτες..ξερετε ποσο κοστιζει μια τετοια επεμβαση? κανεναν καλο μαστολογο στον Αγ. Σαββα ξερετε?
Σας παρακαλω βοηθηστε με αν γνωριζετε γιατι παω να τρελλαθω..δεν θελω να παθει τιποτα η μαμα μου...

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον συγκεκριμένο στον Άγιο Σάββα, αλλά σου στέλνω πμ με τα στοιχεία της μαστολόγου που πήγα πρόσφατα και μου έκανε εξαιρετκά καλή εντύπωση ο τρόπος που με εξέτασε και γενικότερα είναι κορυφαία γιατρός.

Niki81
15-04-10, 14:34
Για αφαιρεση ινοαδενοματος απο το στηθος με κανονικη επεμβαση(ολικη αναισθησια) και βιοψια πριν 9 χρονια στο ΙΑΣΩ πληρωσα 500.000 δραχμες συνολικα χωρις να χρειαστει να μεινω μεσα.
Τωρα με τα ευρω δεν ξερω ποσο και αν διαφοροποιειται η τιμη.
Παντως ευχομαι να πανε ολα καλα για τη μανουλα σου.

marilina
15-04-10, 15:24
σας ευχαριστω κοριτσια...μακαρι να ειναι απλως ενας καλοηθης ογκος...

ellain
15-04-10, 15:37
marilina μου στο μαιευτηριο Ελενα Βενιζελου υπαρχει το κεντρο μαστου που κανουν πολυ καλη δουλεια. Υπαρχουν πολλοι γιατροι εκει, εμενα με παρακολουθει ο κ. Τσικκινης. Σου παραθετω πληροφοριες απο την ιστοσελιδα τους οπου θα βρεις και τα τηλεφωνα http://www.hospital-elena.gr/klinikes/kmastou.html. Μακαρι να σας πανε ολα καλα και να ειναι γρηγορα περαστικα.

marilina
16-04-10, 11:03
κοριτσακια τελικα ειναι κακοηθης...ετσι μας ειπαν, σιγουρα...η Μιχαηλιδου χειρουργει στο Μητερα και στο Νεον Αθηναιον το οποιο ειναι και συμβεβλημενο με ΙΚΑ που εχει η μαμα μου..την Δευτερα θα παμε και στον Πατερα και οπου αποφασισει η μαμα μου..παντως η επεμβαση θα γινει σιγουρα την μεθεπομενη εβδομαδα..

σας ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον σας

ellain
16-04-10, 15:11
marilina μου ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην, να τελειωσουν γρηγορα και η μαμα σου να ειναι σιδερενια.

smartaki09
16-04-10, 15:14
Περαστικα στη μανουλα σου και να πανε ολα καλα ευχομαι.

taspaa
16-04-10, 16:27
κοριτσακια τελικα ειναι κακοηθης...ετσι μας ειπαν, σιγουρα...η Μιχαηλιδου χειρουργει στο Μητερα και στο Νεον Αθηναιον το οποιο ειναι και συμβεβλημενο με ΙΚΑ που εχει η μαμα μου..την Δευτερα θα παμε και στον Πατερα και οπου αποφασισει η μαμα μου..παντως η επεμβαση θα γινει σιγουρα την μεθεπομενη εβδομαδα..

σας ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον σας

περαστικα να ειναι ολα και να εχετε καλη τυχη σας ευχομαι..

κοριτσια,συγνωμη κιολας για την αλλαγη του θεματος αλλα εχω μια απορια.ξερετε τι μπορει να ειναι το υγρο που εκρρινεται απο το στηθος πιεζοντας το?μια φιλη, μου ειπε οτι ειναι προλακτινη και οτι συμβαινει και σε εκεινη.το θεμα ειναι οτι εμενα δεν ειναι διαφανες το υγρο οπως εκεινη αλλα πρασινο..αν γνωριζετε κατι,βοηθηστε με!

2411konmar
16-04-10, 23:52
marilina να σου ζήσουν τα μωράκια σου και να τα χαίρεσαι. Οσο για την μητερα σου να μην στενοχωριεσαι και να της μεταδίδεις θετική ενέργεια . Πριν 15 χρόνια είχε χειρουργηθει και η δικιά μου μαμά στο ΥΓΕΙΑ στον κυρ Λινο ο οποίος είναι αυτη τη στιγμη κορυφαιος χειρούργος στην Ελλαδα κατα την γνώμη μου. Δεν ξερω την διαφορά του μαστολογου και αν είναι το ίδιο. Να γνωρίζεις ομως πως στο Αγ.Σαββα υπάρχουν πολύ καλοι και πεπειραμένοι γιατροί. Ολα θα πάνε καλα με την μαμά σου θα το δεις. Ειναι πολύ θετικό που το εντοπισε νωρίς .Ετσι εγινε και με την δικιά μου και εζησε τοσα χρόνια .Ηταν 38 ετων οταν χειρουργηθηκε και τωρα είναι 53.
Καλή επιτυχια ευχομαι και ολα θα πανε καλά να το θυμόσαστε.

fairy's mom
17-04-10, 01:11
ξερετε τι μπορει να ειναι το υγρο που εκρρινεται απο το στηθος πιεζοντας το?μια φιλη, μου ειπε οτι ειναι προλακτινη και οτι συμβαινει και σε εκεινη.το θεμα ειναι οτι εμενα δεν ειναι διαφανες το υγρο οπως εκεινη αλλα πρασινο..αν γνωριζετε κατι,βοηθηστε με!

Πριν μείνω καν έγκυος είχα κι εγώ υγρό που το έψαξα με εξετάσεις που μου είπε ο ενδοκρινολόγος και όλα καλά. Αλλά κι εμένα ήταν διάφανο. Καλό είναι να πας σε έναν μαστολόγο να σε εξετάσει. Εμένα η τελευταία μαστολόγος που πήγα εκτός από ψηλάφιση μου πήρε και δείγμα από το υγρό για εξέταση και κατάλαβα ότι είναι τυπική διαδικασία της επίσκεψης. Μην αγχώνεσαι, αλλά και μην το αμελήσεις.. Πήγαινε άμεσα!

Marilina και πάλι εύχομαι καλή επιτυχία και δύναμη!!!

marilina
17-04-10, 12:45
σας ευχαριστω κοριτσια πολυ για την θετικη σας ενεργεια!προσπαθω να ειμαι ανεβασμενη και να μεταδιδω στην μανουλα μου ολη την θετικη μου ενεργεια..οταν φευγει ομως το βραδυ για να παει σπιτι της(μενουμε σχεδον διπλα)στεναχωριεμαι και κλαιω...δεν θελω να την χασω..

amalia-artemis-maria
17-04-10, 13:04
Εχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για έναν μαστολόγο που είναι στο Ιασώ. Εαν ενδιάφερεσαι λέγεται Γρηγόρης Ξεπαπαδάκης. Μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά!

marilina
19-04-10, 13:55
σας ευχαριστω ολες σας..ειλικρινα

zouzounel
19-04-10, 14:25
Κοριτσάκι περαστικά στη μαμά σου, να είσαι δυνατή και να της δίνεις κουράγιο!
Ο καρκίνος του μαστού ειναι ιάσιμος, μη χάνεις τις ελπίδες σου. η γιαγιά του άντρα μου έχει αφαιρέσει και τα δυο στήθη (προ 30ετιας) και πάει αισίως στα 90!
Όλα καλά σας εύχομαι και σύντομα να την ξεχάσετε αυτή την περιπέτεια!

bouboukakia
19-04-10, 16:07
Κοριτσάκι περαστικά στη μαμά σου, να είσαι δυνατή και να της δίνεις κουράγιο!
Ο καρκίνος του μαστού ειναι ιάσιμος, μη χάνεις τις ελπίδες σου. η γιαγιά του άντρα μου έχει αφαιρέσει και τα δυο στήθη (προ 30ετιας) και πάει αισίως στα 90!
Όλα καλά σας εύχομαι και σύντομα να την ξεχάσετε αυτή την περιπέτεια!
Και η νονά της μαμάς μου με μαστεκτομή στα 30 περίπου μας "άφησε" στα 90φεύγα, κοντά 100! Από άσχετη αιτία, εννοείται!:)
Περαστικά κι αγύριστα να είναι.

TXARA
01-05-10, 16:32
Και οι δυο γιατροι ειναι παρα πολυ καλοι.Την Μιχαηλιδου την επισκεφτηκα πριν δυο μερες εχει χειρουργησει μια φιλη μου τρεις φορες, οσο για τον Πατερα χειρουργησε μια γνωστη μου.Γνωριζω οτι και οι δυο ειναι παρα πολυ καλοι.Εγω [ροτιμησα να κανω επεμβαση πιθανον την αλλα εβδομαδα σε ενα χειρουργο που δεν ειναι μαστολογος χειρουργοσ αλλα γενικος χειρουργος.Απλα για μενα ειναι κορυφη και αυτο ειναι κατι πολυ υποκειμενικο για τον καθε ενα.Ευχομαι να πανε ολα καλα και γρηγορα ολα να ειναι μια αναμνηση πικρη.

marilina
26-06-10, 16:58
κοριτσια τελικα η μαμα μου χειρουργηθηκε στον Αγιο Σαββα απο τον κ. Μισιντζη. Ο ογκος ειναι κακοηθης αλλα δεν της εχει κανει μετασταση πουθενα. Προοληπτικα ης προτειναν να κανει 6 χημειοθεραπειες...ετσι ξεκιναμε απο την επομενη Δευτερα..η αληθεια ειναι πως αυτο ειναι το πιο δυσκολο κομματι...θα χασει και τα μαλλακια της..

natmanou
26-06-10, 17:23
γεια σου Μαριλίνα και περαστικά στη μανούλα σου. Δεν είναι απαραίτητο να χάσει τα μαλάκια της η μαμά σου, αναλόγως τα φαρμακα που θα πάρει, κάποια δεν το κάνουν, αλλά αν είναι αναγκαίο, τι να κάνεις. Καλό θα ηταν χωρίς να θέλω να σε αγχώσω να πατε και σε άλλο ογκολόγο να παρετε γνωμη για την χημειοθεραπεία, έτυχε σε γνωστό μου, να τον πειράξει πολύ και δεν συνέχισε τις θεραπείες. Βέβαια ήταν και καποιας ηλικίας, μάλλον η μαμά σου δεν είναι τόσο μεγάλη. Στο δεύτερο γιατρό που πηγε του είπε οτι κακως ειχαν χορηγηθεί τέτοια φάρμακα χημειοθεραπείας στην περίπτωσή του, λόγω ηλικίας. Πάντως τα μαλλιά του όταν ξαναβγήκαν (δεν άργησαν και δεν έπεσαν όλα) ήταν πολλά περισσότερα από πριν. Και παλι περαστικά και να ξέρεις ότι η καλή ψυχολογία μετράει πολύ.

leol
26-06-10, 18:29
κοριτσακι εγω μαλλον ειμαι η πλεον ειδικη στο θεμα μιασ κ τη δευτερα κανω την 5η θεραπεια ευτυχωσ κ γω το προλαβα εκανα μονο εκτομη ογκου χωρισ κατι αλλο στο αρεταιειο ο γιατροσ μου ειναι ο αρκαδοπουλοσ εξαιρετικοσ επιστημων κ ανθρωποσ την θεραπεια μου κανει ο κοσ γεννατασ γινεται πολυ γρηγορα κ απλα σε 20 λεπτα τα μαλλια μου παρολο που απο φοβο τακοψα δεν πεσανε καθολου μονο την περασμενη φορα ειχα ναυτια [εχω ομωσ κ ευαισθητο στομαχι]κ για 2-3 μερεσ μετα τρωσ ελαφρα αυτα κ ολα θαναι συντομα παρελθον:D:D:D

marilina
26-06-10, 19:32
leol περαστικα σου κοριτσακι! εμενα της μαμας μου της ειπαν οτι παρολο που ειναι ελαφρια η συγκεκριμενη χημειοθεραπεια απο την δευτερη και μετα θα της πεσουν τα μαλλια...σταδιακα βεβαια θα αρχισουν να της αραιωνουν..τι να πω, και μενα η μαμα μου πηγε και τα εκοψε σημερα κιολας αρκετα κοντα για να μην της κακοφανει...

marilina
26-06-10, 19:34
γεια σου Μαριλίνα και περαστικά στη μανούλα σου. Δεν είναι απαραίτητο να χάσει τα μαλάκια της η μαμά σου, αναλόγως τα φαρμακα που θα πάρει, κάποια δεν το κάνουν, αλλά αν είναι αναγκαίο, τι να κάνεις. Καλό θα ηταν χωρίς να θέλω να σε αγχώσω να πατε και σε άλλο ογκολόγο να παρετε γνωμη για την χημειοθεραπεία, έτυχε σε γνωστό μου, να τον πειράξει πολύ και δεν συνέχισε τις θεραπείες. Βέβαια ήταν και καποιας ηλικίας, μάλλον η μαμά σου δεν είναι τόσο μεγάλη. Στο δεύτερο γιατρό που πηγε του είπε οτι κακως ειχαν χορηγηθεί τέτοια φάρμακα χημειοθεραπείας στην περίπτωσή του, λόγω ηλικίας. Πάντως τα μαλλιά του όταν ξαναβγήκαν (δεν άργησαν και δεν έπεσαν όλα) ήταν πολλά περισσότερα από πριν. Και παλι περαστικά και να ξέρεις ότι η καλή ψυχολογία μετράει πολύ.

η μαμα μου κοριτσακι ειναι 60 ετων και αφαιρεσε μονο τον ογκο, δεν της εκαναν μαστεκτομη. Ο γιατρος που μας τις συνεστησε ειναι γνωστος γνωστου μας και δεν θελω να τον αμφισβητησω..αλλωστε της ειπε πως ειναι στο χερι της αν θα τις κανει, δεν την αναγκασε απλως της ειπε πως θα ηταν καλυτερα να τις κανει..

#ΕΛΕΝΑ#
03-07-10, 02:16
κοριτσια νομιζω πως ειναι καλο το θεμα αυτο και νομιζω δεν ειμαι off topic εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο αλλο τεσπα...
θελω να ρωτησω αν καποια ξερει η αδερφουλα μου ειναι 32 ετων γεννησε πριν 1 χρονο αγορακη το θηλασε κανονικα και συνεχιζει, ομως εχει εδω και λιγα χρονια ενα κοκκινο σημαδι πανω στο μαστο σαν κοκκινλα λεει εμφανιζεται φευγει και ξανα εμφανιζεται μηπος ξερει καμια τι μπορει να ειναι,,, δεν ξερω αν ειναι κατι αλλο! αλλα σαν καρκινος μου φαινεται ξερει καμια? η ποιες εξετασεις να κανει?ειχε κανει μαστογραφια δεν εδειξε κατι...

leol
03-07-10, 08:44
κοριτσακι καλο θα ηταν να το κοιταξει αν θεσ στειλε πμ για στοιχεια γιατρου

marilina
29-07-10, 15:58
κοριτσακια γεια σας και παλι...η μαμα μου εχει ξεκινησει χημειοθεραπειες και πριν καν κανει την δευτερη της επεσαν σχεδον ολα τα μαλλακια της...συνεπεσε με την βαπτιση των διδυμων(μια μερα νωριτερα ηταν αγνωριστη)..ευτυχως ειχε παρει κοντα την περουκα της..την ημερα της βαπτισης ομως εκλαιγα οταν θυμομουν την προηγουμενη που την ακουγα να κλαιει γοερα κλεισμενη στο δωματιο...

maria77777
29-07-10, 16:20
να μην στεναχωριεσαι,ολα θα πανε καλα θα δεις.εγω το εζησα με τη μαμα μου πριν 13 χρονια.η μαμα μου τουρμπο τωρα που μιλαμε.σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ γιατι κοντεψα να σαλταρω τοτε,ομως γρηγορα συνηδειτοποιησα οτι πρεπει να παλεψω.ξαι το εκανα.παραπονιοταν καμια φορα με τις χημειοθεραπειεςς και της ελεγα"μην κανεις ετσι,ειμαστε σε καλο δρομο"και αλλα τετοια(αν με ακουγε καποιος τριτος θα πιστευε οτι ημουν αναισθητη).επαιζα θεατρο για να παρει τα πανω της .τωρα σου ειπα ολα πανε καλα,η ετησια εξεταση της βγαινει σουπερ.κανε κουραγιο και θα το περασουμε τοζορι.

marilina
29-07-10, 18:22
σε ευχαριστω Μαρια...μακαρι να ειναι και η μαμα μου απο αυτες τις περιπτωσεις!Γενικα ομως μας ειπαν οτι παμε πολυ καλα και οτι το προλαβαμε..στεναχωριεμαι ομως που πρεπει να περασει απο το μαρτυριο των χημειοθεραπειων...και η καημενη το λεει και μονη της..το ξερω μου λεει οτι ειναι ματαιοδοξια να κλαιω για τα μαλλια μου μπροστα στην υγεια μου αλλα κοιταζω ενα ειδωλο στον καθρεφτη που δεν το αναγνωριζω...
και γω δεν σου κρυβω πως εχω παθει σοκ με το κεφαλακι της που ειναι αδειο απο μαλλακια.. η μαμα μου ειναι και δεν το αλλαζει αυτο οι τριχες των μαλλιων αλλα με στεναχωρει να την βλεπω να στεναχωριεται...

2411konmar
30-07-10, 00:25
σε ευχαριστω Μαρια...μακαρι να ειναι και η μαμα μου απο αυτες τις περιπτωσεις!Γενικα ομως μας ειπαν οτι παμε πολυ καλα και οτι το προλαβαμε..στεναχωριεμαι ομως που πρεπει να περασει απο το μαρτυριο των χημειοθεραπειων...και η καημενη το λεει και μονη της..το ξερω μου λεει οτι ειναι ματαιοδοξια να κλαιω για τα μαλλια μου μπροστα στην υγεια μου αλλα κοιταζω ενα ειδωλο στον καθρεφτη που δεν το αναγνωριζω...
και γω δεν σου κρυβω πως εχω παθει σοκ με το κεφαλακι της που ειναι αδειο απο μαλλακια.. η μαμα μου ειναι και δεν το αλλαζει αυτο οι τριχες των μαλλιων αλλα με στεναχωρει να την βλεπω να στεναχωριεται...

marilina μου ειναι δύσκολο και για σενα και για εκεινη το καταλαβαινω γιατι το εχουμε περάσει κι εμεις και μάλιστα όταν έχασε τα μαλλιά της η δικιά μου μαμά ημουν έγκυος και έκλαιγα κρυφα θυμαμαι ... Ειχαμε βρει ομως απο πριν μια περουκα απο φυσικη τριχα η οποια της ταίριαζε πολύ και αληθινα δεν φαινοταν πως΄είναι περούκα ... Αυτο της ανεβαζε το ηθικο πάρα πολύ , εμεις συνεχως της λεγαμε ποσο ωραια της πάει και πως τωρα θα είναι συνέχεια χτενισμένη και την εμψύχωνε περισσότερο αυτο.. Βεβαια το καλοκαρι θα ζεσταινεται πολύ η γυναικα αλλα μπορει να φορά και μαντηλι .
Τα μαλλια να θυμασαι πως βγάινουν πολύ γρήγορα και συντομα θα μπορει να κυκλοφορεί με τα δικά της. Επισης να το θεωρει ευλογια που κανει χημειοθεραπεια γιατι έτσι το παλευει , ορισμενα άτομα ειναι τόσο εξασθενημενα που δεν αντεχουν την χημειοθεραπεια και το παλευουν με άλλους τροπους λιγότερο αποτελεσματικούς ..

maria77777
30-07-10, 01:02
σε καταλαβαινω απολυτα και ειναι λογικο να στεναχωριεσαι γιια τα μαλλακια της.η δικη μου μανουλα σε αυτο ηταν τυχερη,δεν τα εχασε,αλλα αυτο το ειδαμε στην πορεια γιατι οι γιατρος μας ειχε πει οτι πρεπει να ειμαστε ετοιμοι για κατι τετοιο.να προσεχετε πολυ την διατροφη της γιατι οι χημειοθεραπειες και ακτινοβολιες ριχνουν τα επιπεδα σιδηρου αν θυμαμαι καλα.οτι μα οτι χρειαστεις μη διστασεις.και θα το ξαναπω:θα τα καταφερει το πιστευω το ελπιζω το προσευχομαι με ολη μου την ψυχη.και τα μαλλακια θα ξαναβγουν και θα τη δεις να ειναι παλι ομορφη και δραστηρια οπως πριν και θα σκεφτεσαι"το ζησαμε ολο αυτο?'.στο λεω γιατι περασαμε στην αλλη οχθη και απο δω το ποταμι -ζωη φαινεται πολυ πιο ομορφο και ορμητικο απο ποτε!θα φτασετε και εσεις και θα με θυμηθεις.

marilina
01-08-10, 20:06
σε ευχαριστω πολυ Μαρια..ολες σας σας ευχαριστω...παιρνω δυναμη απο εσας και την μεταφερω και στην μαμα μου..
αληθινα πιστευω πως ολα θα πανε καλα και μερικες φορες λεω μηπως δεν πρεπει να ειμαι τοσο αισιοδοξη?αλλα οταν την βλεπω να κλαιει κ να στεναχωριεται πραγματικα νιωθω τοσο ανημπορη..αυτη ηταν παντα το στηριγμα μας σε ολα...τωρα πρεπει εγω να γινω το στηριγμα της..
σας ευχαριστω για την συμπαρασταση...
σας φιλω ολες γλυκα!

fouskitsa
01-08-10, 21:49
εχασα την μαμα μου στις 2 αυγουστου το 2008 4 μερες αφου ειχα μαθει οτι ειμαι εγκυος.ειχε κανει μαστεκτομη χημειοθεραπειες ακτινοβολιες υποτοποιαζε συνεχως στο ιδιο σημειο.τα εχω δει ολα.ειχε γιατρο τον κυριο αραβαντινο εναν απο τους κορυφαιους γιατρους στην ελλαδα.οταν επεσαν τα μαλλια της ειχε οντως αλλαξει γιατι αυτο που το κανει τοσο τρομακτικο ειναι ηαπωλεια φρυδιων και βλεφαριδων.θελωομως νασου πω οτι απο την μαστεκτομη μεχρι να την χασω περασαν 20 χρονια.αυτο που εχω να σου πω ειναι ναμην στεναχωριεται η μαμα σου.ο ψυχολογικος παραγοντας παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο.μακαρι ολα να πανε καλα να ειναι περαστικα και να δεις που του χρονου τετοια μερα θα ειναι ολα μια κακη αναμνηση

latiatoula
02-08-10, 10:26
Μαριλίνα (κι όσες κοπέλες έχετε κάποια δική σας κυρία που έχει νοσήσει από καρκίνο του μαστού), θα σας πρότεινα να επικοινωνήσετε με την οργάνωση "Άλμα Ζωής". Έχει συσταθεί από κυρίες που έχουν εμφανίσει καρκίνο του μαστού κι η υποστήριξη που παρέχουν είναι απίστευτη! Είναι μέλος μία πολύ στενή μου συγγενής, η οποία αρρώστησε όταν ήταν 29 ετών κι έκανε ογκεκτομή.....και φυσικά, κι ακτινοβολίες και χημειοθεραπείες, όλη τη θεραπεία κομπλέ! Μπορώ κι εγώ να πω στοιχεία του γιατρού που την χειρούργησε, αλλά με π.μ., αν θέλει κάποια κοπέλα. Στο γιατρό αυτόν πάω κι εγώ γιατί είχα ένα αδένωμα (καλοήθες) και το αφαίρεσα πριν από 12 χρόνια, κι έκτοτε κάθε χρόνο πάω για την τακτική μου παρακολούθηση.
Εύχομαι ολόψυχα, όλες οι γυναίκες που έχουν χτυπηθεί από αυτή τη νόσο να θεραπευτούν. Πάντως, υπάρχει ελπίδα και στην Ελλάδα πλέον γίνεται πολύ καλή δουλειά. Και κυρίως, να μην ξεχνάμε, ότι η πρόληψη σώζει ζωές!

marilina
02-08-10, 21:15
20 χρονια ε?...
ταλαιπωρηθηκε τοσο ομως η καημενουλα ε?..
θα ηθελα να ζησει και η μαμα μου τοσα χρονια και παραπανω ακομα αλλα να μην ταλαιπωρηθει τοσο..μαλλον ζηταω πολλα ε?
λυπαμαι για την απωλεια σου...

marilina
16-08-10, 17:44
ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΤΑΝΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΥΠΕΣΤΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΛΦΡΥ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΑΙ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΦΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ..Η ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..ΡΕ ΓΜΤ ΟΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΤΗΣ ΗΛΘΑΝ ΤΗΣ ΚΑΗΜΕΝΗΣ......ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ...ΟΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ?

maria77777
16-08-10, 17:51
αχ βρε καρδουλα μου...πως ειναι τωρα?απ΄οτι καταλαβα ακομη στο νοσοκομειο ειναι,η κανω λαθος?

marilina
16-08-10, 21:30
ΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ...ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ Η ΟΧΙ...ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΥΚΑ, ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΧΗΜΕΙΟ..
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΤΟ 2010...

maria77777
17-08-10, 19:24
μην το βαζεις κατω,θα τα καταφερετε,σε παρακαλω...δυναμη κοριτσακι μου δυναμη και πιστη...βγηκατε σημερα τελικα?

marilina
18-08-10, 00:05
οχι δεν βγηκαμε...μας ειπανε η αυριο η μεθαυριο..η χημειοθεραπεια αναβληθηκε για την επομενη εβδομαδα..

mamvas
18-08-10, 10:45
Κορυφη ειναι και ο Πολυχρονης διευθυντης κεντρου μαστου στο 6ο νοσοκομειο ΙΚΑ. Φανταζομαι τωρα εχετε ηδη διαλεξει γιατρο. Χημειοθεραπεια σχημα ποιος σας δινει; Τον Τσιλιακο τον εχετε ακουστα;

marilina
19-08-10, 23:48
το σχημα της χημειοθεραπειας μας την εδωσε ο κ Αρδαβανης, θεωρειται απο τους κορυφαιους παθολογους-ογκολογους!

maria77777
23-08-10, 14:17
πως εισαστε σημερα κοριτσακι?

2411konmar
24-08-10, 00:15
Κορυφη ειναι και ο Πολυχρονης διευθυντης κεντρου μαστου στο 6ο νοσοκομειο ΙΚΑ. Φανταζομαι τωρα εχετε ηδη διαλεξει γιατρο. Χημειοθεραπεια σχημα ποιος σας δινει; Τον Τσιλιακο τον εχετε ακουστα;
O κυρ Τσιλιακος παρακολουθούσε την μαμα μου πολλα χρόνια . Τωρα εχει βγει στην σύνταξη όμως . Πολύ καλος επιστήμονας και ανθρωπος με πολύ χιούμορ που σε ανέβαζε και ψυχολογικά ...

Μαριλινα μου πολύ λυπαμαι για την μανούλα σου.. Μην στενοχωριεσαι για την χημειοθεραπεια θα την κάνει μολις ανεβει λιγό ο οργανισμος της . Οσο για τα λευκά αν εχουν πέσει πολύ μπορει να κανει ενεσάκια για να τις ανέβουν. Ευχομαι περαστικά και να βγει σύντομα απο το νοσοκομειο .

marilina
24-08-10, 14:30
τελικα την καναμε χθες την χημειοθεραπεια και σημερα καναμε και ενεση για τα λευκα της. η επομενη χημειοθεραπεια θα ειναι πιο βαρια και της εχουν δωσει οδηγιες με φαρμακα...

maria77777
24-08-10, 14:34
καλη δυναμη κουκλα μου!εχετε βγει απο το νοσοκομειο,καλα καταλαβα?

marilina
24-08-10, 14:39
ναι βγηκαμε!εκατσε και 3 μερες σπιτι και συνηλθε καπως και την καναμε και την χημειο..εσεις καλα?

maria77777
24-08-10, 14:50
καλα ειμαστε καρδουλα μου.εσεις να μη χασετε το κουραγιο σας ,αυτο μετραει τωρα.οι προσευχες μου μαζι σας,και να δεις που θα τα καταφερετε κι ολα καλα θα πανε!

yorkshire
25-08-10, 15:27
Marilina καλο κουραγιο κοπελα μου ολα θα πανε καλα να εχετε πιστη στο Θεο και ολα θα γινουν η Παναγια μαζι σας.

lizac
30-08-10, 22:39
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια σας γνωριζει τον μαστολογο Γεωργιο Αργυροπουλο που βρισκεται στο Συνταγμα. Μου το συστησανε για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω προσφατα και μου ανεφερε οτι θα πρεπει να χειρουργηθω. Θα ηθελα να ξερω αν ειναι καλος γιατρος και αν καποια /ος εχει συνεργαστει μαζι του.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

TXARA
30-08-10, 23:16
Η ΚΥΡΙΑ Μιχαηλιδου δεν ειναι εδω και μηνες στον αγιο σαββα αλλα μονο στο μητερα και στην αθηναικη κλινικη.

Μηλίτσα
06-09-10, 15:38
περαστικα να ειναι ολα και να εχετε καλη τυχη σας ευχομαι..

κοριτσια,συγνωμη κιολας για την αλλαγη του θεματος αλλα εχω μια απορια.ξερετε τι μπορει να ειναι το υγρο που εκρρινεται απο το στηθος πιεζοντας το?μια φιλη, μου ειπε οτι ειναι προλακτινη και οτι συμβαινει και σε εκεινη.το θεμα ειναι οτι εμενα δεν ειναι διαφανες το υγρο οπως εκεινη αλλα πρασινο..αν γνωριζετε κατι,βοηθηστε με!
taspaa μου,τελικα τι ηταν? Πηγες σε γιατρο? Τι σου ειπε?Με ενδιαφερει,γιατι ακριβως το ιδιο εχω κι εγω. Σημερα τυχαια διαβασα την απαντηση σου,επειδη εψαχνα
μαστολογο...

DFR
08-09-10, 17:44
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Η κυρία Καρυδά θεωρώ ότι είναι η καλύτερη.Πήγαινε η κολλητή μου και το μονό που είχαμε να πούμε είναι γιατι αργήσαμε να την βρούμε.Καλησπέρα,

αυτους που ξερω εγω γιατι προσφατα πήγα σε δυο για αντιστοιχο προβλημα είναι η Κα Καρυδά Ειρήνη η οποία είναι διευθυντρια του Κεντρου Μαστού στο ''ΥΓΕΙΑ'' και έχει και ιατρείο στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας.Επίσης πήγα και σε δευτερο γιατρό τον κο Πατέρα Χαρίλαο που είναι στο Ιατρικο Κέντρο Ψυχικού. Οι γιατροι αυτοί ήταν παλια στον Αγιο Σαββα...
Αν ενδιαφερεσε πέσμου να σου στειλω διεθυνσεις και τηλ.

Πάντως κορίτσια εγώ κάηκα από τον Ζομπολα που λέτε εδώ....Μακριά...Καλύτερα να επιλέξετε τον Κο Μισιντζή στον Αγ. Σάββα...

Μια απορία...η κα Μιχαηλίδου νόμιζα ότι είναι γενική χειρούργος (προφανώς κάνω λάθος ) και ότι δεν ειναι μαστολόγος...Μπορείτε να μου στείλετε το τηλ. της σας παρακαλώ?

glorybox
09-11-10, 02:11
Κορίτσια, ψάχνω κι εγώ για μαστολόγο γιατί δυστυχώς η πρώτη μου μαστογραφία έδειξε ύποπτες μικροαποτιτανώσεις και έχω φρικάρει. ( Είχε καμιά από σας παρόμοια εμπειρία; )

Όποια μπορεί ας μου στείλει τα στοιχεία της κ. Μιχαηλίδου και της κ. Καρυδά, από τις οποίες, απ'ό,τι διάβασα, είστε ευχαριστημένες. Ευχαριστώ!

rikiki1
09-11-10, 09:24
ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 192Β, 11521, ΑΘΗΝΑ
Τηλέφωνο: 2106428895
Ειδικότητα: ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

Είναι τα στοιχεία της Καρυδάς Τα βρήκα απο το νετ. Με είχε χειρουργήσει και εμένα πριν 4 χρόνια Είχα ένα οινοαδένωμα στο μαστό. Την είχα βρει μέσω μιας φίλης μου που θεράπευσε την μαμά της. Είναι πολύ καλή γιατρός Όσες φορές πήγα στο ιατρείο της όλοι την δόξαζαν αλλά δυστυχώς πολύ ακριβή...

Σου εύχομε πολλά περαστικά και όλα να πάνε καλά για όλες

glorybox
10-11-10, 00:50
Σ'ευχαριστώ πολύ rikiki1! Εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα για σένα και για όσες κοπέλες αντιμετωπίζουν πρόβλημα.

Alice6
10-11-10, 08:04
Κορίτσια γνωρίζω κι εγώ έναν πολύ καλό μαστολόγο (ήταν και διευθυντής της μονάδας μαστού στο 401), πάρα πολύ έμπειρο, έχει εξαιρετική φήμη και έχει παρακολουθήσει αρκετές γνωστές μου. Έχει ιατρείο κάπου στην Πανόρμου, Γκόνης λέγεται. Εάν κάποια θέλει στοιχεία, ας μου στείλει π.μ.

daskala
25-01-11, 22:29
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΛΟΓΟ-ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ?ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΙΝΑΔΕΝΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

katerinak
25-01-11, 22:44
εχω κ εγω.αν δεν ειναι μεγαλα τα αφηνουν ετσι κ τα αφαιρουν μονο αν χρειαστει.παω στην τομπρου στο αιγαλεω.ειναι εξαιρετικη.δεν ξερω αν χειρουργει.δεχεται κ δημοσιο.καλα λογια εχω ακουσει κ για την καρυδά

Λάρα_Κροφτ
26-01-11, 09:58
Πολύ καλός είναι ο Μισιτζής στον Αγιο Σάββα.

daskala
26-01-11, 15:41
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΗΣ?ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΜΑΣΤΟΛΟΓΟΣ? ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΓΕΝΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ.

daskala
26-01-11, 15:45
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΦΗΜΕΣ!ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ:-(

kalliopaki
26-01-11, 15:49
Στην Αθήνα είσαι?

TARA
26-01-11, 15:55
Πολύ καλός είναι ο Μισιτζής στον Αγιο Σάββα.

Συμφωνω!

ΜΑΡΙΑΛ 2
26-01-11, 16:07
η κυρία καρυδα είναι πολύ καλή, έχει σπάνια παρατηριτηκότητα
και τσουχτερή επίσεις: 120 ευρώ η επίσκεψη

daskala
26-01-11, 16:20
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΜΕΝΩ!

katerinak
26-01-11, 17:41
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΦΗΜΕΣ!ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ:-(

σε μενα ειναι ενταξει μεχρι τωρα δεν αλλαξαν στην εγκυμοσυνη.εννοω στο ιατρειο δεχεται δημοσιο,δεν ξερω αν χειρουργει.θες να της τηλ;πηγαινε αν θες να τη δεις απο κοντα.μου αρεσε που εξηγουσε επακριβως οτι εβλεπε στο στηθος

patousitses
26-01-11, 17:47
χειρουργος μαστολογος γυναικα :Φιοριτα πουλακακη ειναι στο metropolitan κανει ιατρειο εκει και κανει και στη γλυφαδα αν δεν κανω λαθος..αν θες περισσοτερες πληροφοριες στειλε μου πμ

daskala
26-01-11, 20:10
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ 4 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣΤΟΛΟΓΟΥΣ:!:

daskala
04-02-11, 18:54
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΙΝΟΑΔΕΝΩΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ?ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

tsibouri
10-02-11, 20:10
ο κος παναγοπουλος στον αγιο σαββα που χειρουργησε την μητερα μου βγαινει σε συνταξη
μια φιλη εχει τον κο Ζομπολα.τον ειχα πετυχει μια φορα σε θαλαμο....
καποιΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ μαστολογου?

Sunty
30-06-11, 13:36
H κα Μιχαηλίδου ξερετε πόσα παιρνει επίσκεψη;

artcode
30-06-11, 13:49
H κα Μιχαηλίδου ξερετε πόσα παιρνει επίσκεψη;

παιρνει 80 ευρω, πηγα πριν 1 μηνα, οντως καλη! περιμενα βεβαια αρκετη ωρα μετα το ραντεβου να με δει. ειναι στην πλατεια του Αγ.Θωμα στο Γουδι.

ΑΝΝΑ4
30-06-11, 14:20
καλησπερα πριν περιπου 5χρονια εκανα κ εγω αφιρεση ινοαδενωματος.τοτε το ειχα ψαξει κ τελικα κανενας δεν μου ελεγε αν πρεπει να το αφαιρεσω.ομως επειδη εμενα αυτο με τρελλαινε αποφασισα να το κανω ωστε να μην το σκεφτομαι συνεχεια,αλλωστε ολοι μου ελεγαν οτι σε περιπτωση εγκυμοσυνης μαλλον θα μεγαλωσει.
η επεμβαση κρατησε ουτε 30λεπτα με τοπικη ναρκωση κ αμεσως πηγα σπιτι μου.το μονο ασχημο ηταν οτι μετα για 1μηνα θα επρεπε να φοραω συνεχεια σουτιεν ακομα κ στον υπνο μου....αυτο ηταν ζορι για μενα αλλα τελικα ολα καλα κ απο σημαδι εμεινε ενα ελαχιστο!!!
ο γιατρος μου για θεσσαλονικη ειναι ο κυριος Αντωνιτσης(κορυφη!!!!) κ η πεμβαση εγινε στον Α.Λουκα!

Sunty
30-06-11, 14:56
Σε ευχαριστώ. Υπάρχει καποιος που δε θα περιμένω πολύ;

marilina
30-06-11, 15:36
εμενα με παρακολουθει η κ. Ποπη Καπριδακη στο ιατρικο κεντρο Αθηνων. Πολυ καλη γυναικα, δεν σε αγχωνει καθολου! 50 ευρω παιρνει στην επισκεψη.

barbie2000
01-07-11, 11:17
Kαλημέρα και καλό μήνα! Εγώ πήγα στην Μιχαηλίδου πριν 2 μήνες (για μία ακόμη γνώμη) και έπαιρνε 80 (με απόδειξη) και 60 χωρίς απόδειξη...δεν περιμένεις πολύ στην συγκεκριμένη γιατρό (απο άποψη χρόνου)
Πηγαίνω όμως συστηματικά στον Αγ. Σάββα για παρακολούθηση.

Fiorella
10-09-11, 01:27
Καλησπέρα, εγω ένα έχω να πω η κα Μιχαηλίδου είναι εξαιρετικη γιατρος! Με παρακολουθει Χρόνια, απο όταν ήταν αν. Διευθύντρια της κλινικής μαστού του Αγιου Σάββα. Παρακολουθει και τη μητέρα μου Χρόνια αλλα και τη θεία μου, την οποία μάλιστα και χειρουργησε πριν απο δύο Χρόνια . Συμπτωματικά με εξέτασε και πρόσφατα στο ιατρείο της και ενω ήταν κλεισμενα όλα τα ραντεβού της, εξετάστηκα κανονικά την ώρα που είχα ραντεβού.

Fiorella
10-09-11, 01:34
Δυστυχώς για την Καρυδα έχω ακούσει αρνητικά σχόλια απο τη θεία μου, η οποία τελικώς και ευτυχώς χειρουργηθηκε απο την κα Μιχαηλίδου πριν απο περίπου δύο Χρόνια στο Νέον Αθηναιον.

neraida11
10-09-11, 13:15
Για μαστολόγο δε μπορω να πω , για χειρουργό μαστού όμως εχω να πω τα καλύτερα για τον κ. Πολυχρόνη που περισυ ηταν στο Ντυναν. Ευχομαι να μη σας χρειαστει ποτε

Fiorella
12-09-11, 00:43
Νομίζω έχεις μπερδευτεί... Μαστολογος και χειρουργός μαστού είναι το ίδιο πράγμα! Οι μαστολογοι χειρουργουν παθήσεις μαστού εάν το κρίνουν αναγκαίο.
Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι πρέπει η καθεμιά μας να εξετάζεται απο γιατρό με τον οποίο αφενός αισθάνεται άνετα και αφετέρου τον εμπιστεύεται ως επιστήμονα λόγω γνώσεων που προέρχονται κυρίως απο εμπειρία και σχετικά με αυτο το νοσοκομείο Ντυναν και άρα οι γιατροί που ασχολούνται με το συγκεκριμένο αντικείμενο (μαστος) στο νοσοκομείο δεν Νομίζω ότι έχουν αξιόλογη εμπειρία... Προσοχή! Σημασία έχει να εξετάζεται ουσιαστικά και ΌΧΙ τυπικά !!!

Fiorella
12-09-11, 00:55
Δυστυχώς για την Καρυδα έχω ακούσει αρνητικά σχόλια απο τη θεία μου, η οποία τελικώς και ευτυχώς χειρουργηθηκε απο την κα Μιχαηλίδου πριν απο περίπου δύο Χρόνια στο Νέον Αθηναιον.

Μάλιστα ενώ της είχαν πει ότι επρεπε να κάνει ολική αφαίρεση του μαστού η κα Μιχαηλίδου ακολούθησε άλλη μέθοδο και διατήρησε το στήθος της ,κάτι το οποίο βοήθησε αρκετά τη θεία μου ψυχολογικά και μάλιστα της έκανε θαυμάσια τομή με αποτέλεσμα δυο χρόνια μετα να μη φαίνεται σχεδόν τίποτα (αργότερα έμαθα ότι η κα Μιχαηλίδου) είχε ειδικότητα Μαστλογου και Πλαστικης Χειρουργού. Η θεία μου πάντως μόνο εικόνισμα δεν την έχει κάνει!!!

miriki
21-09-11, 21:50
Γνωρίζει κάποια/ος τον Παπαευθυμίου στο Έλενα;

miriki
28-09-11, 13:48
Τον συνάντησα τελικά και είναι ένας πολύ ήπιος και συζητήσιμος άνθρωπος. Καθησυχαστικός και υπέρ του θηλασμού και του φυσικού αποθηλασμού.

ζώπυρον
30-12-11, 20:41
Καλησπέρα.

Ξέρετε τον χειρούργο-μαστολόγο Κονδύλη στο Μεταξά? Ή κάποιον καλό μαστολόγο στο νοσοκομείο Αττικόν?

daskala
31-12-11, 12:32
Καλημερα και καλη χρονια! Ξερω στο αττικο τον δικο μου γιατρο που με παρακολουθει και το καλοκαιρι μου αφαιρεσε ενα ινοαδενωμα. Ειναι ο Αθανασας.

ζώπυρον
02-01-12, 21:23
Καλή Χρονιά!

daskala, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έμεινες ικανοποιημένη από τον Αθανασά? Σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος? Πως τον βρίσκει κανείς - μέσω 1535?

Κάποιο άλλο κορίτσι για τον χειρούργο-μαστολόγο Κονδύλη στο Μεταξά?

kostas12345
09-01-12, 03:52
ποια η γνωμη σας για τους μαστολογους του αγιου σαββα....ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι?

kostas12345
09-01-12, 03:57
ποια η γνωμη σας για τους μαστολογους του αγιου σαββα....ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι?

TARA
09-01-12, 09:09

Ολοι ειναι πολυ καλοι. Εχω φιλο γιατρο που εργαζεται στο νοσοκομειο, και παντα πηγαινω εκει για να κανω τσεκ απ. Κορυφη θεωρειται ο Σιμιτζης, ο οποιος ειναι και πολυ συμπαθης ως ανθρωπος.

margi@
27-01-12, 17:34
Καλησπέρα,

με λένε Μαργαρίτα και είμαι 33 ετών και νέα μαμά...

Τον τελευταίο καιρό έχω ψηλαφίσει κάτι στον δεξί μου μαστό και θέλω να απευθυνθώ σε κάποιον μαστολόγο στην περιοχή της Αθήνας. Μήπως κάποιος από εσάς έχει να μου προτείνει κάτι?

Ευχαριστώ πολύ.....

DFR
27-01-12, 18:55
Καρυδά ειρήνη
Λ.Αλεξάνδρας 192 β ( κοντά στο μετρό στάση αμπελόκηποι)
2106428895

Ειναι και στο υγεία στο κέντρο μαστού και είναι πραγματικά πάρα πάρα πολύ καλή. Να φανταστεις όταν είχαμε πάει στο ιατρείο της είχε ασθενείς που έρχονταν από επαρχία για αυτή.

Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό

margi@
28-01-12, 18:38
Ευχαριστώ πάρα πολύ,

θα το ψάξω,
ελπίζω και εγώ να μην είναι κάτι σοβαρό....

kleiodouka
28-01-12, 20:05
Καλησπέρα,

εγώ με την μητέρα μου απευθυνθήκαμε στην κυρία Αναστασάκου Κορνηλία. Η μητέρα μου έπιανε κάτι στον αριστερό μαστό της και βρήκαμε την γιατρό στο internet, μας μίλησε για βιοψία χωρίς χειρουργείο πράγμα που κάναμε και εμείς. Της έκανε τη βιοψία στο ιατρείο της με τοπική με μια ειδικη βελονα και ένα πιστόλι, χωρίς ολική νάρκωση, βλέποντας τον ογκο στον υπερηχο. Δεν την πονεσε καθόλου, την επόμενη μέρα είχαμε κιόλας τα αποτελέσματα. Ήταν καρκίνος, την χειρούργησε και της έκανε ογκοπλαστική και εκτός αυτού της έκανε λεμφαδένα φρουρό που είναι η σύγχρονη μέθοδος και έτσι γλιτώσαμε την μαστεκτομή. Λίγο καιρό αργότερα έκανα και εγώ βιοψία με πιστόλι στο ιατρείο της αλλά ευτυχώς είναι ένα απλό ινοαδένωμα, φυσικά δεν χρειάστηκε χειρουργείο.. Μας είπε πως ο σύγχρονος τρόπος είναι πρώτα η βιοψία με πιστόλι και μετά αν χρειάζεται το χειρουργείο, μας ενέπνευσε μεγάλη εμπιστοσύνη και θα την συνέστηνα ανεπιφύλακτα!

Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να μην είναι κάτι σοβαρό....

kat76
01-02-12, 17:35
Καλησπερα

θελω να κανω επαναληπτικο υπερηχο μαστου και να το δει και ειδικος μαστολογος. Θα βρισκομαι στην Αθηνα γυρω στις 21-23/2 αλλα επειδη δεν εχω ιδεα απο γιατρους Αθηνων δεν ξερω που ν απευθυνθώ. Μενω επαρχεια (σε νησι) και δεν υπαρχει μαστολογος εδω. Διαβασα για διαφορα ονοματα στο topic αλλα δεν εχω σχηματισει αποψη. Μπορει καποια να με βοηθησει? Ειχα κανει στη Θεσ/νικη τον Αυγουστο 2011 την 1η μου μαστογραφια (καθαρη) και συνοδευτηκε απο υπερ/μα μαστων (καποιες κυστες και 1 ιναδενωμα) και τοτε ο μαστολογος τα βρηκε αναξιολογα αλλα μου ειπε επαναληψη υπερηχου σε 6 μηνες. Δεδομενου οτι το Μαρτιο θελω να κανω τη 2η εξωσωματικη, θελω να ξερω αν ολα καλα με το μαστο. Καποιοσ καλοσ αλλα οχι ακριβος μαστολογος κατα προτιμηση στους Αμπελοκηπους ή καπου κεντρο? Σκεφτηκα και απο οικονομικη αποψη να κλεισω ραντεβου στον Αγ. Σαββα που διαβασα στις απαντησεις σας οτι εχει καλους γιατρους. Πως γινεται? θα πληρωσω τον υπερηχο και την επισκεψη εκει? θα μου κλεισουν για το διαστημα που θελω? Ή ν απευθυνθω σε ιδιωτη για να μην ταλαιπωρουμαι με τα νοσοκομεια και την αναμονη?

kat76
02-02-12, 17:19
Αποφασισα να μη μπλεξω με τα νοσοκομεια, μια που θα βρισκομαι εκτακτως προς το τελος Φεβρουαριου στην Αθηνα γι αλλεσ δουλειες, και να παω σε ιδιωτη μαστολογο. Ημουν αναμεσα στις Μιχαηλιδου και Καρυδα. Τελικα εκλεισα στην πρωτη καί απο οικονομικη αποψη (80ευρω/επισκεψη) αλλα και επειδη, απ οτι μου ειπε η γραμματεας της, αν χρειαστω επαναληψη υπερηχου θα το κρινει η ιδια μετα την εξεταση και το ιστορικο μου και με στελνει, λεει, αμεσα σε ιδιωτ. διαγνωστικο που συνεργαζεται. Ξερετε ποιο ειναι αυτο το ακτινοδιαγνωστικο και που βρισκεται? Ενω η Καρυδα παιρνει 120ευρω/επισκεψη και μου ειπε να εχω μαζι μου τον επαναληπτικο υπερηχο. Σε ποιο νοσοκομειο ειναι τωρα η Μιχαηλιδου? Παλιοτερα ηταν στο αντικαρκινικο, Αγ. Σαββα? Πιστευω να επελεξα σωστα!

barbie2000
02-02-12, 20:51
Αποφασισα να μη μπλεξω με τα νοσοκομεια, μια που θα βρισκομαι εκτακτως προς το τελος Φεβρουαριου στην Αθηνα γι αλλεσ δουλειες, και να παω σε ιδιωτη μαστολογο. Ημουν αναμεσα στις Μιχαηλιδου και Καρυδα. Τελικα εκλεισα στην πρωτη καί απο οικονομικη αποψη (80ευρω/επισκεψη) αλλα και επειδη, απ οτι μου ειπε η γραμματεας της, αν χρειαστω επαναληψη υπερηχου θα το κρινει η ιδια μετα την εξεταση και το ιστορικο μου και με στελνει, λεει, αμεσα σε ιδιωτ. διαγνωστικο που συνεργαζεται. Ξερετε ποιο ειναι αυτο το ακτινοδιαγνωστικο και που βρισκεται? Ενω η Καρυδα παιρνει 120ευρω/επισκεψη και μου ειπε να εχω μαζι μου τον επαναληπτικο υπερηχο. Σε ποιο νοσοκομειο ειναι τωρα η Μιχαηλιδου? Παλιοτερα ηταν στο αντικαρκινικο, Αγ. Σαββα? Πιστευω να επελεξα σωστα!

H Mιχαηλίδου ήταν παλαιότερα στον Αγ. Σάββα και συγκεκριμένα Αν. Διευθύντρια της κλινικής μαστού του Αγ. Σάββα.
Είναι αρκετά καλή στη δουλειά της (ΔΕΝ το αμφισβητώ) απλά είναι αρκετά φιλοχρήματη θα έλεγα και σε "συστήνει" εκεί που θέλει!!!! για εξετάσεις περαιτέρω. Όμως ΔΕΝ αμφισβητώ ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου την εμπειρία της και και και....εξάλλου έχω πάει και εγώ και πολύ δικά μου κοντινά άτομα.
Σου εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά!!!!!!!!!!!!!!!

kat76
02-02-12, 22:34
Σ ευχαριστω πολυ Barbie για την αμεση απαντηση. Σιγουρα θα ειναι εμπειρη, λογω Αγ.Σαββα και απ οσα εχω διαβασει γι αυτην απο δω μεσα, αλλα και με βολευει να με στειλει αμεσα σε διαγνωστικο που εμπιστευεται για να μην ψαχνομαι μονη μου. Αλλωστε δεν ειναι η μονη που συστηνει. Οσο για τα χρηματα , το χω παρει αποφαση οτι για την υγεια μας δουλευουμε. Ας ειναι καλοι επιστημονες αλλα και ανθρωποι οι γιατροι στους οποιους εμπιστευομαστε την υγεια μας, και ολα τ αλλα βρισκονται... Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο!

barbie2000
03-02-12, 12:31
KAT76, Είναι αλήθεια ότι όταν έχουμε ένα πρόβλημα δεν υπολογίζουμε τα χρήματα και το ξέρω , γιατί και εγώ το κάνω....

Περιμένουμε να μας πεις ευχάριστα νέα!!!!!

marilina
08-02-12, 23:34
Οντως ο Μισιτζης(ετσι λεγεται, ειναι γιατρος της μαμας μου)θεωρειται κορυφη αλλα μονο συμπαθης δεν ειναι..!φωναζει συνεχεια και προσβαλει τις γυναικες!ενταξει μπορει να βλεπει πολλες και η καθεμια να ειναι το μακρυ της και το κοντο της αλλα δεν πρεπει να μιλαει ετσι..Παρολαυτα ειναι κορυφη ο ανθρωπος, δεν πιανεται!η μαμα μου χειρουργηθηκε πριν 2 χρονια, της εκανε ογκεκτομη και αφαιρεση 5 λεμφαδενων και ειναι μια χαρα!Ασε που της εκανε και πλαστικη και δεν φαινεται τιποτα ουτε απο το μαγιω!!!
και επειδη ΓΙΑΤΡΟ τον θελουμε και οχι φιλο σαν γιατρος λοιπον ειναι αψογος!

margi@
09-02-12, 11:54
Καλημέρα,

έψαξα στο internet την Κορνηλία Αναστασάκου όπως μου συνέστησες και πήγα την Δευτέρα.. Μου ενέπνευσε όντως μεγάλη εμπιστοσύνη, αφού μου μίλησε για όλες τις σύγχρονες μεθόδους που ακολουθεί. Μου πήρε ένα πλήρες ιστορικό και με είδε στον υπέρηχο, το ογκίδιο που πιάνω μου είπε πως ανήκει στην κατηγορία τρία και έτσι μου πρότεινε να κάνουμε βιοψία με πιστόλι και τοπική αναισθησία για να δούμε γρήγορα και σίγουρα περί τίνος πρόκειται. Έχω κλείσει ραντεβού για την βιοψία στο ιατρείο της την Δευτέρα που μας έρχεται και ελπίζω να πάρω τα αποτελέσματα που επιθυμώ...

lianakleopatra
09-02-12, 12:32
Καλησπέρα.

Ξέρετε τον χειρούργο-μαστολόγο Κονδύλη στο Μεταξά? Ή κάποιον καλό μαστολόγο στο νοσοκομείο Αττικόν?
Γνωρίζω απο άτομα που εργάζονται μέσα στο Μεταξά ότι πρόκειται για έναν απο τους καλύτερους μαστολόγους. Επειδή έχω και εγώ ένα θεματάκι, μου τον πρότειναν ανεπιφύλακτα και αν χρειαστεί θα τον επισκεφτώ.

danel
09-02-12, 14:22
Εγώ σας προτείνω τον δικό μου, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΞΕΠΑΠΑΔΑΚΗΣ!

della
10-02-12, 23:34
Καλησπερα σας.Θα ηθελα να καταθεσω και τη δικια εμπειρια.Σε ενα ψηλαφητο ογκιδιο που ειχα στον αριστερο μαστο καναμε απαραιτητες εξετασεις.Μου συστησαν δυο γιατρους,εναν στον Αγιο Σαββα και μια στην Ευρωκλινικη.Στον Αγιο Σαββα τον Μισιτζη οπου α σχολια που μου ειπαν ειναι ακριβως ιδια με αυτα που γραφει η Μarilina,ακριβως ομως.Επελεξα την Φαλιακου στην Ευρωκλινικη.Χειρουργηθηκα πριν λιγες μερες και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη.Ευτυχως ηταν καλα τα αποτελεσματα μου.

margi@
16-02-12, 21:47
Καλησπέρα,

όπως είχα πει πήγα για την βιοψία στην Αναστασάκου.. Ήταν ευτυχώς ανώδυνο, έγινε με τοπική αναισθησία και δεν κατάλαβα τίποτα, μου το έδειχνε και στον υπέρηχο ταυτόχρονα. Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα όπου δεν έδειξαν κάτι ανησυχητικό. Γλίτωσα από ένα άσκοπο χειρουργείο που σίγουρα θα μου κόστιζε πολλά. Μου άρεσε η συμπεριφορά της και το γεγονός ότι εξατομίκευσε την περίπτωση μου και φυσικά το ότι μου απάντησε όλες μου τις απορίες. Την πρότεινα και σε μια συνάδελφο που μου ανέφερε σχετικό θέμα.. Ελπίζω και εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες...

Jarett
19-02-12, 15:02
κορίτσια έχει κάνει καμία εξέταση στο στήθος που λέγεται ΕΛΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ?

και αν ναι, που την κάνατε και πόσο κοστίζει?

maan
19-02-12, 16:01
κορίτσια έχει κάνει καμία εξέταση στο στήθος που λέγεται ΕΛΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ?

και αν ναι, που την κάνατε και πόσο κοστίζει?

στο ιασώ 80ευρώ έκανε μια φίλη μου. 80 δλδ έκανε η ψηφιακή μαστογραφία κ δεν της χρέωσαν τπτ για την ελαστογραφία μαστού

Jarett
19-02-12, 17:31
Μήπως ξέρεις αν ήταν λόγω του γιατρού της π.χ. ή απλώς έχει τέτοια πολιτική το ιασώ?
Μαστογραφία + δωρεάν ελαστογραφία?
(πως λέμε 1+1 δώρο:D)

maan
19-02-12, 19:14
τη ρώτησα μόλις, κ μου είπε ότι δεν είχε κπ συγκεκριμένο γιατρό (έκανε πριν 6-7 μήνες) απλά έκλεισε ραντεβού για μαστογραφία-ελαστογραφία. Και της χρέωσαν μόνο την μαστογραφία...οπότε μάλλον είναι δωρεάν ή τουλάχιστον ήταν τότε.

kat76
19-02-12, 19:47
Τι ειναι η ΕΛΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ?

della
21-02-12, 16:49
Ειναι υπερηχος που ανιχνευει ποσο ελαστικος ειναι ενας ογκος δηλ.ποσο μαλακος η σκληρος κι ετσι αποφαινονται για καλοηθεια η οχι.

anna09
23-02-12, 00:46
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε τον γιατρο ζωγραφος γεωργιος μαστολογος χειρουργος στο ιποκρατειο αθηνων ειναι καλος ξερετε??

mariapap826
24-02-12, 10:51
Έχω πάει και εγώ στην Αναστασάκου, πριν από περίπου δυο χρόνια. Ήμουν έγκυος και ψηλάφισα κάτι στον δεξί μου μαστό και μετά από προτροπή της προϊσταμένης μου έκλεισα ραντεβού μαζί της και πήγα.. Μετά από βιοψία με πιστόλι και τοπική αναισθησία μου είπε πως ήταν ένα ινοαδένωμα, το οποίο και αφαίρεσα πολύ αργότερα και έτσι γλίτωσα από ένα χειρουργείο και μια νάρκωση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου. πριν από λίγο καιρό πήγε η εξαδέλφη μου η οποία δυστυχώς είχε καρκίνο. της έκανε ογκοπλαστική και λεμφαδένα φρουρό σ' ένα πολύ δύσκολο σημείο, χωρίς ούτε καν να σκεφτεί την μαστεκτομή, κάτι που αρκετοί της είχαν προτείνει πιο πριν. έχουν περάσει τέσσερις μήνες, συνεχίζει την ακτινοθεραπεία και όλα πηγαίνουν πολύ καλά. Στη γυναίκα αυτή μας εντυπωσίασε η σύγχρονη οπτική της καθώς και ο λεπτός χειρισμός που δείχνει στα πράγματα. Έχω κάνει μεγάλη έρευνα γύρω από το θέμα γιατί είναι πλέον τόσο συχνό όσο και το κρυολόγημα και διαπίστωσα πως η συγκεκριμένη ακολουθεί όλους τους σύγχρονους τρόπους που ακολουθούνται και στο εξωτερικό. Έκανες πολύ καλή επιλογή...

vanelia
01-03-12, 20:10
Καλησπέρα γνωρίζει καμία την Κα Μουζάκα μαστολόγο? τι γιατρός είναι? πως είναι σαν άνθρωπος κτλ? είναι επείγον αν μπορούσε κάποια να μου πει μια γνώμη?

della
05-03-12, 00:12
Vanelia, την ειχα δει μια φορα σε μια συνεντευξη στην τηλεοραση(στη Στεφανιδου).Φαινοταν πολυ καλη και φαινοταν να εχει γωσεις.Τωρα βεβαια στην τηλεοραδη τι θα εδειχνε;θελω να πιστευω ομως οτι σε ενα τοσο ευαισθητο ζητημα του μαστου δεν θα εφερναν και τον πρωτο τυχαιο γιατρο.Μακαρι να ηξερα κατι περισσοτερο να σε βοηθουσα!

vasso7
22-04-12, 02:30
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον καλό χειρουργό στον Άγιο Σάββα. Έκλεισα ραντεβού με τον κ. Καραιτιανο αλλά δεν έχω ακούσει κάποιο σχόλια για αυτόν (θετικό ή αρνητικό).

lial
27-04-12, 00:17
Καλησπέρα,

όπως είχα πει πήγα για την βιοψία στην Αναστασάκου.. Ήταν ευτυχώς ανώδυνο, έγινε με τοπική αναισθησία και δεν κατάλαβα τίποτα, μου το έδειχνε και στον υπέρηχο ταυτόχρονα. Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα όπου δεν έδειξαν κάτι ανησυχητικό. Γλίτωσα από ένα άσκοπο χειρουργείο που σίγουρα θα μου κόστιζε πολλά. Μου άρεσε η συμπεριφορά της και το γεγονός ότι εξατομίκευσε την περίπτωση μου και φυσικά το ότι μου απάντησε όλες μου τις απορίες. Την πρότεινα και σε μια συνάδελφο που μου ανέφερε σχετικό θέμα.. Ελπίζω και εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες...

margi@ θα ήθελα πραγματικά την βοήθεια και γνώμη σου για αυτή την βιοψία με το πιστόλι. Δεν πόνεσε; Το έβλεπες να σε τρυπάει και δεν ένιωσες φόβο ή πόνο; Σε ρωτώ γιατί η μητέρα μου έκανε εχθές μαστογραφία όπου φάνηκαν άμορφες αποτιτανώσεις. Στο Μητέρα - όπου έκανε την μαστογραφία, και μεγεθυντική - ο ακτινολόγος πρότεινε βιοψία και μας μίλησε για τις 2 μεθόδους της βιοψίας (1.με βελόνα και 2.με χειρουργείο και ολική νάρκωση). Πήρα δεύτερη γνώμη από τον Μπρεδάκη στο Ιασώ και πρότεινε επίσης βιοψία αλλά με χειρουργείο και ολική νάρκωση γιατί αυτή τη μέθοδο εφαρμόζουν στο Ιασώ και αυτή ξέρει να κάνει και γιατί αν κατάλαβα σωστά ενδείκνυται για αυτό που έχει η μαμά μου. Τώρα χρειάζομαι μια τρίτη γνώμη για να καταλήξω κάπου. Μια γνωστή που έκανε με τη βελόνα ταλαιπωρήθηκε πολύ - δεν ξέρω με ποιο γιατρό. Πιστεύεις ότι αν απευθυνθώ στην Αναστασάκου Κορνηλία θα με καθοδηγήσει σωστά για τον καλύτερο τρόπο βιοψίας για την δική μας περίπτωση;
Επίσης, τόσο στο Μητέρα όσο και στο Ιασώ μας είπαν ότι τα αποτελέσματα της βιοψίας βγαίνουν σε 10 περίπου μέρες. Πώς η Αναστασάκου τα βγάζει σε 1 μέρα;
Τα στοιχεία επικοινωνίας μαζί της τα βρήσκω από το site της που φαίνεται πολύ καλό.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

νεος
27-04-12, 21:10
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζετε κάποιον μαστολόγο στην Πάτρα?

margi@
29-04-12, 20:54
Καλησπέρα Lial,
δεν πόνεσα καθόλου, πρώτα μου έβαλε μια κρέμα και στην συνέχεια με μια πολύ μικρή βελόνα μου έκανε τοπική αναισθησία. το μόνο που ένοιωσα ήταν λίγο τσούξιμο από το φάρμακο, αλλά μόνον αυτό. Η αλήθεια είναι πως κοιτούσα απο την άλλη μεριά, χωρίς φόβο ή πόνο όμως. Κάνει πολύ σύγχρονα πράγματα που λίγοι τα κατέχουν. από αυτά που μου λες νομίζω πως θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει και να σε βοηθήσει για τα επόμενα βήματά σας. Εύχομαι ότι το καλύτερο...

lial
30-04-12, 20:11
Καλησπέρα Lial,
δεν πόνεσα καθόλου, πρώτα μου έβαλε μια κρέμα και στην συνέχεια με μια πολύ μικρή βελόνα μου έκανε τοπική αναισθησία. το μόνο που ένοιωσα ήταν λίγο τσούξιμο από το φάρμακο, αλλά μόνον αυτό. Η αλήθεια είναι πως κοιτούσα απο την άλλη μεριά, χωρίς φόβο ή πόνο όμως. Κάνει πολύ σύγχρονα πράγματα που λίγοι τα κατέχουν. από αυτά που μου λες νομίζω πως θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει και να σε βοηθήσει για τα επόμενα βήματά σας. Εύχομαι ότι το καλύτερο...
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την ευχή σου. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού.

eleana1879
30-04-12, 22:38
ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 192Β, 11521, ΑΘΗΝΑ
Τηλέφωνο: 2106428895
Ειδικότητα: ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

Είναι τα στοιχεία της Καρυδάς Τα βρήκα απο το νετ. Με είχε χειρουργήσει και εμένα πριν 4 χρόνια Είχα ένα οινοαδένωμα στο μαστό. Την είχα βρει μέσω μιας φίλης μου που θεράπευσε την μαμά της. Είναι πολύ καλή γιατρός Όσες φορές πήγα στο ιατρείο της όλοι την δόξαζαν αλλά δυστυχώς πολύ ακριβή...

Σου εύχομε πολλά περαστικά και όλα να πάνε καλά για όλες

Εχω παει κι εγω στην ιδια γιατρο και εχω ενα ινοαδενωμα και μου ειπε οτι πρεπει να το βγαλω.Ποσα σου πηρε για την εγχειριση?

eleana1879
01-05-12, 00:15
Γεια σας, πρεπει να αφαιρέσω ενα ινωαδενωμα και με παρακολουθει η κ.Καρυδα.Ξερετε μηπως ποσο κοστίζει μια τετοια αφαίρεση αν την κανω στο ΥΓΕΙΑ?

Skybeam
01-05-12, 00:48
Aν δεν ξέρει καμία κοπέλα να σε βοηθήσει, μπορείς να τους πάρεις ένα τηλ. να ρωτήσεις.
http://www.hygeia.gr/default.aspx

Katerina22
06-05-12, 14:37
Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από σας. Μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει η εγχείρηση(περίπου) για την αφαίρεση του όγκου από το στήθος; Ξέρω ότι τα ιδιωτικά νοσοκομεία είναι αρκετά ακριβά, αλλά έχω ακούσει και μεγάλα ποσά για το δημόσιο.(Η μαμά μου έχει ΙΚΑ)
Η μαμά μου χρεάζεται εγχείρηση (δεν μας δευκρίνησαν ακόμη εάν είναι καλοηθής ή όχι), και ταυτόχρονα πρέπει να ξέρουμε για τις τιμές για να μπορούμε να υπολογίσουμε σε ποίο νοσοκομείο θα πάμε. Σας ευχαριστώ πολύ.

κατερινα83
08-05-12, 23:23
Καλησπέρα! Είμαι και εγω ακριβως στην ιδια φαση με τη μαμα μου. πρεπει να γινει αφαιρεση αμεσα. η επεμβαση θα γινει σε ιδιωτικο και περιπου ολα μαζι θα κοστισουν 3000 euro. εχετε καταληξει σε γιατρο?

lial
09-05-12, 23:18
Επισκεφτήκαμε την κ.Αναστασάκου. Μας εκανε καλή εντύπωση. Ασχολήθηκε πολύ μαζί μας και μου έλυσε κάθε απορία. Συμπερασματικά είπε ότι: επειδή είναι πολύ μικρές οι αποτιτανώσεις δεν ενδείκνυται η μέθοδος με το πιστόλι (ή την βελόνα), άρα πάμε για χειρουργείο. Συμφώνησε δηλαδή με την γνώμη του προηγούμενου. Ωστόσο υποστήριξε ότι οι αποτιτανώσεις πρέπει να αφαιρούνται ακόμη κι αν είναι καλοήθεις - σε αντίθεση με τον προηγούμενο. Μας ζήτησε κι έναν υπέρυχο που κάναμε στο ιατρικό στην κ. κάρμεν ντουμιτρίου και αποδείχτηκε χρήσιμος μιας κι εντόπισε και κάποιο μικρό ογκίδιο που δεν είχε βρεθεί νωρίτερα. Βέβαια το κόστος για την επέμβαση είναι αρκετά υψηλό.
Μετά από αυτή την επίσκεψη κρίναμε σκόπιμη και μια τρίτη γνώμη από ιατρό του αγιου Σάββα. Κλείσαμε απογευματινό με τον κ.Ζόμπολα - σε αυτόν είχε πάει κάποια γνωστή των γονιών. Εγώ, διαβάζοντας από εδώ μέσα, ήθελα τον κ. Μισιτζή, αλλά οι γονείς μου επέμεναν για τον άλλον.
Τελοσπάντων πήγαμε σήμερα. Σε 2 λεπτά μου είπε συμπερασματικά αυτά που η κ.Αναστασάκου μου είχε πει σε 2 ώρες... Τα ραντεβού πήγαιναν το ένα 7 λεπτά μετά το άλλο. Πολύ γρήγορος ή πολύ .... Το θετικό είναι συμφώνησε σε όλα μαζί της, οπότε είμαι βέβαιη ότι είναι σωστά αυτά που κάνουμε. Επίσης βέβαια, ότι δεν κινδυνεύει η ζωή της. Μας είπε να κάνουμε εκεί την επέμβαση και μας εδωσε εισιτηριο. Οι γονείς μου αποφάσισαν τελικώς να κάνει αυτός το χειρουργείο. Ελπίζω να αποδειχτεί η σωστή επιλογή...

rikiki1
18-05-12, 15:41
Εχω παει κι εγω στην ιδια γιατρο και εχω ενα ινοαδενωμα και μου ειπε οτι πρεπει να το βγαλω.Ποσα σου πηρε για την εγχειριση?

Καλησπέρα τώρα είδα το μύνημα σου. Πέρασαν αρκετά χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 2000. Αλλά την ίδια περίοδο που έκανα την ίδια επέμβαση και μια αλλή γνωστή μου στο Ιασω της είχε κοστίσει τα μισά λεφτά(θυμάμαι που το είχαμε σχολίασει). Με το καλό και περαστικά

lial
28-06-12, 11:25
Σε συνέχεια του τελευταίου μηνύματός μου...
Κάναμε εισαγωγή στον Άγ.Σάββα, για μια εβδομάδα - εφόσον μένουμε στην Αθήνα - επέστρεφε η μητέρα μου στο σπίτι και κάθε πρωί πήγαινε στο νοσοκομείο όπου έκανε και μια εξέταση.... ρυθμοί χελώνας. Μία εξαιρετικά δυσάρεστη εμπειρία ήταν ότι πριν το χειρουργείο, έπρεπε να της βάλει ένας γιατρός στο στήθος ένα σύρμα για να καθοδηγήσει τον χειρουργό. Αυτός ο γιατρός ήταν του ΙΚΑ, ένα χιλιόμετρο από τον Αγ. Σάββα, το κάνει χωρίς αναισθησία και δεν διαθέτει το ικα τον ψηφιακό μαστογράφο για να βλέπει τις αποτιτανώσεις για να ξέρει που βάζει το σύρμα! Οπότε το βάζει στην τύχη... εννοείται ότι χρειάστηκε αρκετές φορές να το βάλει και βγάλει, γιατί πόσο να βοηθήσει κι αυτή η τύχη.... Και ακόμη, επειδή στην δική μας περίπτωση ήταν και πολύ βαθιά, δεν έφτασε ούτε το μήκος του σύρματος! (σημείωση: γερμανικό κι αυτό!) Έτσι, με το σύρμα στο στήθος, επιστρέψαμε στον Αγ.Σάββα.
Η επέμβαση πήγε καλά. Η ταχεία βιοψία ήταν αρνητική. Σε δύο μέρες έφυγε η μαμά μου από το νοσοκομείο και πήγαινε κάθε 3-4 μέρες για αλλαγή και κόψιμο ραμμάτων στο τέλος. Στην αρχή πονούσε λίγο, μετά όχι. Η τομή έγινε από το πλάι, οπότε δεν φαίνεται κάτω από σουτιέν. Επίσης, ο κ. Ζόμπολας είχε πει πριν την επέμβαση ότι θα αφαιρέσει μεγάλο κομμάτι για να είναι βέβαιος ότι θα αφαιρεθούν οι αποτιτανώσεις καθώς και γιατί το σύρμα δεν ήταν ακριβώς εκεί που έπρεπε. Πάντως δεν μπορώ να πω ότι φαίνεται κάποιο βαθούλωμα. Πριν λίγες μέρες βγήκε η κανονική βιοψία και είναι αρνητική. Ευτυχώς όλα καλά. Ηρεμήσαμε όλοι.
Κάτι άλλο που θα ήθελα να πω είναι ότι η μεγάλη πλειοψηφία των εργαζομένων στο νοσοκομείο αυτό είναι "άνθρωποι" και καλοί επαγγελματίες. Για κάποιους λίγους θα έλεγα ότι είναι απλά αδιάφοροι.
Καλή επιτυχία και τύχη σε όλους....

Basilfe
11-07-12, 16:26
Καλησπερα κυριες μου

Διαβαζω με προσοχη τα μηνυματα σας και εχοντας μια μικρη εμπειρια θα ηθελα να σας πως τα κατωθι:

Γνωριζω αρκετους απο τους ιατρους μαστολογους που αναφερετε
Για μερικους απο εμας μερικοι ειναι καλοι και για αλλους μετριοι εως κακοι.
Οι προσωπικες μου εμπειριες με μερικους απο αυτους πηγαζουν απο το πως συμπεριφερθηκαν ή τι διεγνωσαν ή τι προτειναν στην συζυγο μου η οποια διεγνωσθει το 2006 και σημερα ειναι επιζουσα φλεγμονωδους καρκινου μαστου, μιας σπανιας μοφης η οποια εμφανιζεται με συμπτωματα μαστιτιδας, πολλες φορες χωρις καποιο ογκιδιο και με προγνωστικα κατα 50 % κατω απο ολα τα αλλα ειδη.
Στην ατυχια της ειχε την τυχη να επισκεφθουμε το MD Anderson στο Houston οπου οχι μονο την εσωσε ο εκει ειδικος ο οποιος εχει αφιερωσει την ζωη του σε αυτο το ειδος αλλα και να προτεινει θεραπειες οι οποιες ηταν τοτε για τους εδω συναδελφους του "καινα δαιμονια"
Καποια για παραδειγμα χρειαστηκε να διαβασει την γνωματευση τουτ συγκεκριμενου κεντρου για να αλλαξει γνωμη οσον αφορα το χειρισμο (χειρουργικο) - ευτυχως διοτι εαν ακολουθουσε την προταση της υπηρχε 30% πιθανοτητα επανεμφανηση της νοσου
Καποια αλλη εκανε αρνητικα σχολια για τους συναδελφους της και μαλιστα καταξιωμενους κατι το οποιο το θεωρω αντιδεοντολογικο
Ο κος Ζωγραφος καθηγητης χειρουργικης ειναι εκπληκτικος γιατρος και ανθρωπος αν και δεν την χειρουργησε αυτος

Για τους αλλους δεν μπορω να εκφερω γνωμη

Μεσα απο τις εμπειριες που απεκτησα μπορω να σας πω οτι υπαρχουν ιατροι οι οποιοι και χαμηλο προφιλ κρατουν, και ανθρωποι ειναι και εξαιρετικοι επιστημονες.

Εκεινο που δεν με απασχολησε ποτε ηταν το κοστος.

Σιγουρα ομως διαλεξαμε ιατρους οι οποιοι εργαστηκαν σαν ομαδα με μοναδικο σκοπο την υγεια της συζυγου μου, εδιναν σημασια στην λεπτομερεια (διοτι ο καλος απο τον αριστο διαφερουν στις λεπτομερειες) και ποτε δεν ειχαν/εχουν το "εγω" να υπερισχυει ( εχω παραδειγμα καθηγητη ιατρου με 2 διδακτορικα σε διαφορετικους τομεις -ιατρικη / πολυτεχνειο - βραβευμενο στην ευρωπη ο οποιος δεν διστασε να ασπασθει την γνωμη αλλου συναδελφου του -λογω καλυτερης επιχειρηματολογιας).

Συνεπως προτεινω να διαλεγετε ιατρους βασιζομενοι στην κριση σας και εχοντας σαν γνωμονα αυτη και μονο αυτη...διοτι εαν για παραδειγμα σκεφθητε τι κρυβει ο χαρακτηρισμος " φιλοχρηματος" τοτε σιγουρα θα διαλεγατε καποιον αλλο...τι εννοω
"Γιατρε με το 2-βραχιονο μεσοπλευριο νευροτι κανεις" και παιρνω την απαντηση "΅Μια και μου το ειπες ειναι ενα τεταρτο παραπανω δουλεια να το παρασκευασω!!!!" καταλαβαινεις οτι στα 3-4 νευρα κερδιζεις μια ριζικη τροποποιημενη μαστεκτομη (46-60 λεπτα διαρκεια ητοι 5000 Ευρω
Τα οποια σχολια συμπερασματα δικα σας

ΥΓ
Ο ιατρος που το ειπε δεν εχει αναφερθει ....

Φιλικα
Βασιλης

buffon85
12-09-12, 02:16
καλησπερα σας! εχω 4 ινοαδενωματα. εχω επισκεφτει 2 μαστολογους. ο πρωτος μου ζητησε 2500 και μου προτεινε να βγαλω μονο το μεγαλο ενω στα αλλα να παρει υλικο για εξεταση. μου ενεπνευσε εμπιστοσυνη και να σημειωσω δεν μου πηρε επισκεψη
ο δευτερος μου ζητησε 1500 αλλα στην κυριολεξια με ξεπεταξε, μονο το ποτε θα κανονιζαμε το χειρουργιο τον απασχολησε. μου ειπε να τα βγαλω ολα ακομα και τα μικρα αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν πρεπει να πετσοκοψω και τα 2 στηθη(γυναικολογος και υπερηχολογος μου ειπαν να βγαλω μονο το μεγαλο). αυτος πηρε 80 επισκεψη. αποδειξη δεν πηρα αλλα φταιω εγω που ειμαι κοροιδο.
τωρα θελω να παω και σε τριτο κυριως για μια ακομα γνωμη για το αν πρεπει να βγαλω ολα τα ινοαδενωματα. δυστυχως ειμαι ανασφαλιστη οποτε οποιαδηποτε πληροφορια για το ποσο που ζηταει ο γιατρος που θα μου συστησετε θα μου ηταν ιδιαιτερα χρησιμη. φυσικα πανω απο ολα ειναι το ενδιαφερον που δειχνει στον ασθενη.
πιστευετε οτι πριν να επισκεφτω τον γιατρο θα μπορουσα να τον ρωτησω ποσα περιπου ζηταει για την αφαιρεση ινοαδενωματων ωστε να μην κανω μια τζαμπα επισκεψη?

αnna
12-03-13, 19:36
Γεια σας

Μου εγινε διαγνωση προ λιγω ημερων για ινοαδενωμα 2 εκ. στο δεξιο μαστο.Ειμαι πολυ προβληματισμενη και στεναχωρεμενη συναμα.Ογιατρος μου μού προτεινε να το αφαιρεσουμε. Εαν εχει καποια κυρια σχετικη περιπτωση με τη δικη μου θα ηθελα την αποψη της και πως το χειριστηκε. Επισης ποιον γιατρο μου προτεινεται;

DESPOINA.GER
12-03-13, 19:56
http://www.ivf-embryo.gr/ta-panta-gia-ton-masto ριξε μια ματια εδω!

FEHKO
12-03-13, 21:31
Δεν εχω σχετικη εμπειρια , αλλα ενας καλος μαστολογος που με ειχε εξετασει καποια φορα, αρκετα χρονια πριν, ειναι ο ΚΟΤΣΙΦΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ – Χειρουργός, εξειδικευμένος Μαστολόγος Συνεργάτης του Μορτακη- Γυναικολογου.

Δεν ξερω ομως περισσοτερα, τι περιστατικα αντιμετωπιζει. Αν κρινω ομως απο τον κοσμο που εχει ο Μορτακης , σιγουρα θα εχει μεγαλη εμπειρια, γιατι αυτος αναλαμβανει τον ελεγχο του μαστού.

Μια φιλη μου πηγε προσφατα σε αυτον και εμεινε πολυ ευχαριστημενη.

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

buffon85
16-04-13, 04:24
αν και βλεπω οτι το μηνυμα με το ινοαδενωμα ειναι σχετικα παλιο θα σου απαντησω.
κατ αρχας να μην στενοχωριεσαι καθολου, δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο αλλα δεν ειναι κατι που θα σου δημιουργησει προβλημα.
εγω τελικα πηγα στον κ.Φιλοπουλο στον αγιο σαββα, μου ζητησε να κανουμε παρακεντηση στα δυο μεγαλα μου(ενα σε καθε στηθος), το πιο μεγαλο οπως μου ειπε και η κυτταρολογος που το κοιταξε μπροστα μου ειχε την ταση να μεγαλωνει γρηγορα, και ο κ.Φιλοπουλος μου ειπε πως πρεπει να το βγαλουμε, κανονισαμε χειρουργιο, μπηκα και βγηκα την ιδια ημερα και πηρα ενα ντεπον μονο και αυτο προληπτικα. και αισθητικα μου εκανε πολυ καλη δουλεια, η ουλη μου χανεται στην θηλη.

αυτες τις μερες θα παω για υπερηχο και εκλεισα ραντεβου στον αγιο σαββα να μου τον κοιταξουν επειδη εχω και τα αλλα ινοαδενωματα, απο εδω και περα πρεπει να προσεχω, αλλα δεν με χαλαει καθολου γιατι ετσι θα προλαβω και ο,τι αλλο τυχον προκυψει:D

να προσθεσω βεβαια οτι δεν εχω κανενα παραπονο απο τους ανθρωπους στον αγιο σαββα, ακομα και ο καρδιολογος επειδη ειχα ενα μικροθεματακι στην καρδια με προσεξε παρα πολυ, ο κ.Φιλοπουλος πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος ακομα και για την κυτταρολογο και τις νοσηλευτριες εχω τις καλυτερες εντυπωσεις

danel
17-04-13, 13:08
Επειδή έχω ψιλαφήσει εδώ και 10μέρες κάτι που με πονάει στο στήθος αλλά διαθέσιμο γιατρό και μαστογραφία βρίσκω σε μία εβδομάδα..έχω αρχίσει λίγο να ανησυχώ.
Μήπως πρέπει να βιαστώ περισσότερο άραγε ή να περιμένω στο ραντεβού μου;

michel
29-04-13, 17:02
//ψαχνω και εγω για μαστολογο!!!μια κυστη που ειχε ανακαλυψει ο γυναικολογος το 2008,και που την παρακολουθει καθε χρονο με την μαστογραφια που κανω,διαπιστωσα πριν λιγες μερες οτι πλεον την νιωθω σαν καρυδι,στην ψηλαφιση,ενω τοσα χροναι δεν την καταλαβαινα καθολου,..νομιζω οτι ποναει,με ενοχλει,και βαραινει το στηθος μου......κοιταω τις εκθεσεις απο τις μαστογραφιες και βλεπω,το 2008-ηταν 2,08...το 2009-2,50,το 2010-3,5,το 2011-4,12,και το 2012-5,12 ......μεγαλωνει και κανεις δεν ανησυχει....και εγω πηρα την αποφαση να το ψαξω.Ηδη σημερα το απογευμα θα κανω καινουργιο υπερηχο στον ακτινολογο...και ταυτοχρονα,ψαχνω μαστολογο,να μου πει τι γινεται...........
/////////////////////////..
..............episis na rotiso...sxetizontai ayta,me tis ormones eksosomatikis?..

ΜΑΡΙΑΛ
29-04-13, 17:35
//ψαχνω και εγω για μαστολογο!!!
μην το αφήσεις είναι εξαιρετικά ανησυχητικό που μεγαλώνει ο όγκος

michel
10-05-13, 18:18
..........παει και αυτο....ξεμπερδεψα και με αυτο!!!!η επεισκεψη μου σε μαστολογο-χειρουργο,πραγματοποιηθηκε,ολα καλα!!!!
..δεν ειναι κατι που θα πρεπει να ανησυχω...μου την αδειασε-2 μπουκαλακια εβγαλε απο εκει-,και ελπιζουμε τωρα μην ξαναγεμισει....δεν καταλαβα τιποτα,ουτε πονο,ουτε τσουξιμο...τιποτα!κοιτουσα ολη την ωρα πως αδειαζει....τωρα ειμαι στην αναμονη των αποτελεσματων,τα οποια ελπιζω να ειναι καλα....

kyrianata
12-05-13, 18:36
Γεια σας

Μου εγινε διαγνωση προ λιγω ημερων για . στο δεξιο μαστο.Ειμαι πολυ προβληματισμενη και στεναχωρεμενη συναμα.Ογιατρος μου μού προτεινε να το αφαιρεσουμε. Εαν εχει καποια κυρια σχετικη περιπτωση με τη δικη μου θα ηθελα την αποψη της και πως το χειριστηκε. Επισης ποιον γιατρο μου προτεινεται;
ειχα και εγω ενα ινοαδενωμα 2 εκ και μου συστησανε ενα φοβερο επιστημονα πρωτα απο ολα και κατα δευτερο ανθρωπο. τελικα το γλιτωσα το χειρουργειο και ειταν ενα τιποτα. ο γιατρος λεγεται στεφανος ζερβουδης και ειναι το ιατρειο του στην γλυφαδα και συνεργαζεται με το Ρεα .λπιζω να την γλυτωσεις οπωσ και εγω

michel
16-05-13, 19:31
...ola kala ,i biopsia edeikse arnitiko gia kakoitheia,opote telos kalo-ola kala,gia tin ora!!!!
......eyxaristo!!!!

ΜΑΡΙΑΛ
16-05-13, 22:22
Τέλεια μισελ...

ada9
25-04-14, 22:12
Ξέρετε έναν Μπουλούκο Κωνσταντίνο ?Μου τον πρότειναν για Μαστολόγο..
Επίσης την Πουλακάκη Φιορίτα ?Χειρουργεί και στο αττικό ή μόνο στο Μετροπόλιταν? Εχει καμια κοπέλα εμπειρία? αν είναι καλή και πόσα παίρνει?
Τέλος αν έχει κάνει κάποια κοπέλα αφαίρεση οζιδίου με βιοψία στο αττικό, ας μου πει την εμπειρία της, πόσο στοίχισε, με πιο γιατρό κλπ.
Αν δε θέλετε να πείτε δημόσια για τιμες στείλτε μου σε πμ
Ευχαριστώ

sofi@p
25-04-14, 23:48
την 1η Απριλίου διαγνώστηκε καρκίνος δεξιού μαστού στη μητέρα μου. στις 10 Απριλίου έκανε μαστεκτομή με τον κο Ζόμπολα και τον κο Ρήγα στον Αγ. Σάββα. επειδή ο άντρας μου εργάζεται σε αυτό το νοσοκομείο μας πήγαν συστημένους σε αυτούς τους γιατρούς γιατί εκτός από καλοί γιατροί είναι και καλοί άνθρωποι. ο Μισιντζής είναι πολύ καλός γιατρός αλλά έχει τη φήμη του απότομου και μισογύνη και σε αυτή τη φάση χρειάζεσαι και κάποιον που δε θα σου ρίχνει την ψυχολογία.
τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της ιστολογικής και της βιοψίας για να προχωρήσουμε με ογκολόγο. φοβάμαι πολύ για το μέλλον...

Cacao
26-04-14, 00:46
Sofi@p ευχομαι να πανε ολα καλα με τη μανουλα σου!

sofi@p
26-04-14, 09:25
Sofi@p ευχομαι να πανε ολα καλα με τη μανουλα σου!
σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου. Με το καλο να παρεις αγκαλια το μωρακι σου

αυτο που μας στενοχωρησε πιο πολυ ηταν οτι ο ογκος φαινοταν και στην περυσινη και στην προπερσινη μαστογραφια αλλα κανεις δεν το πηρε χαμπαρι, ουτε ο ακτινολογος ουτε ο γυναικολογος της. Φετος εκανε τη μαστογραφια την αλλου κι εκει το ειδαν...
παντα λοιπον σε μαστολογο για αξιολογηση της μαστογραφιας...

ada9
26-04-14, 10:39
Καλή Χρονιά!

daskala, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έμεινες ικανοποιημένη από τον Αθανασά? Σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος? Πως τον βρίσκει κανείς - μέσω 1535?

Κάποιο άλλο κορίτσι για τον χειρούργο-μαστολόγο Κονδύλη στο Μεταξά?

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω για τον Αθανασά και γενικά για τη διαδικασία του χειρουργείου στο αττικό.

Sofi@P εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μητέρα σου!

sofi@p
26-04-14, 10:41
Κι εγώ θα ήθελα να μάθω για τον Αθανασά και γενικά για τη διαδικασία του χειρουργείου στο αττικό.

σε ευχαριστώ πολύ!!

ΜΑΡΙΑΛ
26-04-14, 16:36
σε ευχαριστώ πολύ!!
μετα απο πολλύ ψάξιμο έχω βρει τον τέλειο ογκολόγο αν θες όνομα πεσ μου

sofi@p
26-04-14, 17:15
μετα απο πολλύ ψάξιμο έχω βρει τον τέλειο ογκολόγο αν θες όνομα πεσ μου
καλησπερα. Αν θελεις στειλε μου τα στοιχεια του. Σε ευχαριστω πολυ!

ada9
28-04-14, 12:04
Ξέρετε έναν Μπουλούκο Κωνσταντίνο ?Μου τον πρότειναν για Μαστολόγο..
Επίσης την Πουλακάκη Φιορίτα ?Χειρουργεί και στο αττικό ή μόνο στο Μετροπόλιταν? Εχει καμια κοπέλα εμπειρία? αν είναι καλή και πόσα παίρνει?
Τέλος αν έχει κάνει κάποια κοπέλα αφαίρεση οζιδίου με βιοψία στο αττικό, ας μου πει την εμπειρία της, πόσο στοίχισε, με πιο γιατρό κλπ.
Αν δε θέλετε να πείτε δημόσια για τιμες στείλτε μου σε πμ
Ευχαριστώ

Καμια Απάντηση ?? :-( :-(

ΜΑΡΙΑΛ
28-04-14, 20:29
καλησπερα. Αν θελεις στειλε μου τα στοιχεια του. Σε ευχαριστω πολυ!
το όνομα της ογκολόγου είναι ευαγγελία ραζή
το τηλ του ιατρείου της για ραντεβού είναι: 210 6815855, 2107216993
το σαιτ της: http://www.oncologists.gr/

ISI
29-04-14, 09:33
Καλημέρα, εγω εβγαλα ινοαδενωμα στις 31/3/14 στο Μητερα με την κ. Τσιώνου Χριστίνα. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη , πολύ καλός ανθρωπος, ήρεμη, και καλή γιατρός από ότι ξέρω. Πάντως όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω η μαστογραφία θα πρέπει να γίνεται ΠΑΝΤΑ σε κέντρο μαστού και μετά να την βλέπει μαστολόγος και όχι γυναικολόγος, απο την εμπειρία μου να σας πω ότι μια μαστογραφία μόνη της δεν λεει και πολλά θέλει και υπέρηχο μαστων ώστε να έχουν ολοκληρωμένη άποψη.

sofi@p
29-04-14, 09:42
ΜΑΡΙΑΛ σε ευχαριστώ και πάλι!

να προσθέσω ότι εκτός από ψηφιακή μαστογραφία και υπέρηχο μαστών πρέπει να γίνεται και ψηλάφιση πάντα από μαστολόγο.
και μια φορά το μήνα ψηλαφούμε κι εμείς ό,τι μπορούμε..
επίσης, εμείς που έχουμε ιστορικό πρέπει να κάνουμε υπέρηχο κάθε εξάμηνο.

Aimee
29-04-14, 09:48
Σόφη, εύχομαι καλή ανάρρωση στη μαμά! Καλή δύναμη σε όλους σας!

sofi@p
29-04-14, 09:49
Σόφη, εύχομαι καλή ανάρρωση στη μαμά! Καλή δύναμη σε όλους σας!
να΄σαι καλά κι εσύ κι όσοι αγαπάς! σε ευχαριστώ πολύ!

Nena2007
30-04-14, 23:45
Και για τους δύο στο νοσοκομείο ΜΕΤΑΞΑ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια άλλοι γυναικολόγοι συστήνουν τον ένα άλλοι τον άλλον. Ο Κονδύλης είναι μεγάλος σε ηλικία και έτσι δεν τον θεωρούν αρκετά ενημερωμένο στις τελευταίες τεχνικές. Προσωπικά δεν έχω πάει σε κανέναν αλλά παρακολουθώ το θέμα λόγω ιστορικού.

evima
03-05-14, 13:43
καλημερα !γνωριζει καποια να μου πει που εκανε επεμβαση με συρματινο οδηγο στο στηθος στη θεσσαλονικη!ειναι μια μεθοδος οταν υπαρχουν αποτιτανωσεις στο στηθος που δεν ειναι ορατες στον υπερηχο!

mimitsi
03-07-14, 10:37
Kαλημερα.ειμαι απο το βολο και εδω και λιγες μερες εχω μπει στη διαδικασια να ψαχνω για μαστολογο γιατι κατι ειδε ο ακτινολογος στη μαστογραφια και στον υπερηχο και θελει επαναληψη σε εξι μηνες.Δεν εχω παει ποτε σε μαστολογο και φυσικα δεν προκειται να περιμενω ενα εξαμηνο.Aποφασισα να δειξω τις εξετασεισ μου σε εναν ειδικο.Εδω στο βολο τιποτα δεν υπαρχει και λεω να παω στην αθηνα.Διαβασα με προσοχη ολα τα μυνηματα και εχω μπερδευτει περισσοτερο.Να παω με τις υπαρχουσες στον αγιο σαββα η να παω σε ιδιωτη για να μου κανει και υπερηχο?η μηχαιλιδου που λετε κανει υπερηχο στο ιατρειο της ?

sofi@p
03-07-14, 10:53
Kαλημερα.ειμαι απο το βολο και εδω και λιγες μερες εχω μπει στη διαδικασια να ψαχνω για μαστολογο γιατι κατι ειδε ο ακτινολογος στη μαστογραφια και στον υπερηχο και θελει επαναληψη σε εξι μηνες.Δεν εχω παει ποτε σε μαστολογο και φυσικα δεν προκειται να περιμενω ενα εξαμηνο.Aποφασισα να δειξω τις εξετασεισ μου σε εναν ειδικο.Εδω στο βολο τιποτα δεν υπαρχει και λεω να παω στην αθηνα.Διαβασα με προσοχη ολα τα μυνηματα και εχω μπερδευτει περισσοτερο.Να παω με τις υπαρχουσες στον αγιο σαββα η να παω σε ιδιωτη για να μου κανει και υπερηχο?η μηχαιλιδου που λετε κανει υπερηχο στο ιατρειο της ?

στο πανεπιστημιακο της Λαρισας δεν υπαρχει μαστολογος?

στον Αγ. Σαββα τα ραντεβου αργουν.

mimitsi
03-07-14, 13:29
Δυστυχως μια απο τα ιδια και εκει.Επειδη προσφατα περασα και μια περιπετεια με το ματι μου πηγα σεναν πολυ γνωστο για τη θεσσαλια οφθαλμιατρο στο πανεπιστημιακο στα απογευματινα ραντεβου.Δε μπορω να πω ,ειχε γνωσεις ,ομως για καλυτερα με εστειλε στην αθηνα.ακριβως τα λογια του ηταν...εγω θα πηγαινα σαυτον (εναν οφθαλμιατρο)αν ειχα αυτο το προβλημα..Οποτε καλυτερα στην αθηνα κατευθειαν.Μιλησα με τη μηχαιλιδου πριν λιγο και θα παω την αλλη εβδομαδα.Ευχαριστω!

Katerina1406
10-07-14, 01:55
Καλησπέρα, πρόσφατα ανακάλυψα ενα Ινοαδενωμα στον ενα μαστο περίπου 4 εκατοστά κ ψάχνω χειρουργό μαστού. Έχω ακούσει καλά λόγια για την κ καρυδα. Εχει κάποια απο σας εμπειρία απο την συγκεκριμένη γιατρό και αν γνωρίζετε ποσο κοστίζει η επέμβαση. Ευχαριστω..

Hara1978
05-08-14, 16:27
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την γνώμη σας για έναν καλό γιατρο σε δημόσιο νοσοκομείο. Η μητέρα μου έχει διαγνωστεί με καρκινο του μαστού (φλεγμονωδης τυπος) και αυτη την περίοδο κάνει χημειοθεραπείες. Δεν έχει κάνει επέμβαση ακόμα επειδή αυτός ο τύπος επιβάλλει να όλοκληρωθούν ολες οι θεραπείες πρώτα ( αυτό είναι διασταυρωμένο απο δύο 3 μαστολόγους). Υπολογίζουμε ότι πρέπει να κάνει την επέμβαση γύρω στο Νοέμβρη. Η γιατρός της είναι η Κα Πουλακάκη Φιορίτα αλλά είναι στο Μετροπόλιταν και οικονομικά δεν μπορούμε να ανταπεξέλθουμε δυστυχώς. Επειδή ο συγκεκριμένος τύπος είναι ιδιόμορφος χρειζόμαστε έναν εξειδικευμένο χειρουργό μαστολόγο και όχι γενικό χειρουργό. Σας ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.Αναμένω τις απαντήσεις σας.