PDA

Επιστροφή στο Forum : σχολες χορου θεσσαλονικη!

ioannaco
25-04-10, 22:51
Γεια σας!Ελπιζω να γραφω στην σωστη κατηγορια!Λοιπον,θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε καποια σχολη χορου στο κεντρο ή προς ανω τουμπα κλπ που να κανει μαθηματα συγχρονου χορου και σε ενηλικες!Αν παει το παιδακι σας σε καποια μηπως θα μπορουσατε να ρωτησετε αν υπαρχει τετοιο τμημα??Οποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει!
Ευχαριστω πολυ πολυ!!

ismeni
26-04-10, 09:47
deborah hill ΠΛΑΤΩΝΟΣ 70, ΚΟΥΦΑΛΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
χρύσα ψωμιάδου FULL OUT, ΙΟΥΣΤΙΝΙΑΝΟΥ 8 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΕΝΑ ΧΑΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΧΑΝΘ 54621
LIZ SHAW-ΚΡΥΤΣΟΛΗ, "Χοροδημιουργίες", Δορυλαίου 86 - Κ.Τούμπα, Θεσσαλονίκη
"ARABESQUE" Σ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - Α.ΚΟΥΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ: ΚΟΜΝΗΝΩΝ 36 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.346064
ΜΑΝΤΖΙΑΡΗ ΦΥΛΛΙΣ: Λ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1Α, ΠΕΡΑΙΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 23920.76060
γκουντης θωμάς ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 71 ΑΝΑΛΗΨΗ 2310 856111

οι παραπάνω ακολουθούν το σύστημα εκπαιδευσης και διδασκαλίας rad, που με βρίσκει σύμφωνει για να ξεκινησει ενα παιδί. μπορέις σε ολες να ρωτήσεις για το σύγχρονο που θέλεις, γιατί τετοιες λεπόμέρειες... δεν τις γνωρίζω.

ΣΙΑΝΟΥ ΒΙΚΗ: ΠΕΤΡΟΥ ΣΥΝΔΙΚΑ 7 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.849392
άσπα φούτση ΒΟΓΑ ΚΙΜ. 6 2310 827006
πολυζου χριστινα ΙΟΥΣΤΙΝΙΑΝΟΥ 6 2310 272968

ioannaco
26-04-10, 14:58
Ευχαριστω πολυ!
Να ρωτησω και κατι αλλο,ξερει καποιος την σχολη χορου "Χαλικια" ή καπως ετσι που βρισκεται στην 17 νοεμβρη πανω απο την γρ.λαμπρακη?

ismeni
27-04-10, 09:34
Ευχαριστω πολυ!
Να ρωτησω και κατι αλλο,ξερει καποιος την σχολη χορου "Χαλικια" ή καπως ετσι που βρισκεται στην 17 νοεμβρη πανω απο την γρ.λαμπρακη?

μιλάμε για θεσ/νίκη;
ειναι σχολή χορού ή μπαλέτου; ακολουθεί το εκπαιδευτικό συστημα της rad ή vaganova;
πες μου μερικές λεπτομέρειες, αν ξέρεις, για να μάθω πράγματα...

ioannaco
27-04-10, 18:35
ismeni μου νομιζω οτι ειναι σχολη μπαλετου..Ποιο συστημα ακολουθει δεν ξερω και ναι ειναι στην θεσσαλονικη τερμα ανω τουμπας,αρχες Πυλαιας,διευθυνση 17 νοεμβρη 30...Και μιας που ξερεις,μηπως μπορεις να μου πεις αν υπαρχουν διαφορετικα εκπαιδευτικα συστηματα και στον συγχρονο χορο?Γιατι εχω δει χορογραφιες με πολυ ενταση,αλματα,δυναμικη μουσικη και τετοια και αλλες πολυ ηρεμες με πολλα στοιχεια απο μπαλετο...(Προσωπικα προτιμώ τη 1η κατηγορια!)
Και κατι αλλο..ειμαι 20 εχω κανει 2 χρονια μπαλετο οταν ημουν μικρη και 7 χρονια μοντερνο μεχρι τα 16 μου...Θελω να ξεκινησω συγχρονο αλλα αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω!Ευλυγισια γενικα εχω απο φυσικου μου αλλα δυσκολευομαι να το παρω αποφαση αν και μ'αρεσει πολυ...Λεω μηπως ειμαι πολυ μεγαλη...Καθε συμβουλη ευπρόσδεκτη!!!

ismeni
28-04-10, 08:54
ismeni μου νομιζω οτι ειναι σχολη μπαλετου..Ποιο συστημα ακολουθει δεν ξερω και ναι ειναι στην θεσσαλονικη τερμα ανω τουμπας,αρχες Πυλαιας,διευθυνση 17 νοεμβρη 30...Και μιας που ξερεις,μηπως μπορεις να μου πεις αν υπαρχουν διαφορετικα εκπαιδευτικα συστηματα και στον συγχρονο χορο?Γιατι εχω δει χορογραφιες με πολυ ενταση,αλματα,δυναμικη μουσικη και τετοια και αλλες πολυ ηρεμες με πολλα στοιχεια απο μπαλετο...(Προσωπικα προτιμώ τη 1η κατηγορια!)
Και κατι αλλο..ειμαι 20 εχω κανει 2 χρονια μπαλετο οταν ημουν μικρη και 7 χρονια μοντερνο μεχρι τα 16 μου...Θελω να ξεκινησω συγχρονο αλλα αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω!Ευλυγισια γενικα εχω απο φυσικου μου αλλα δυσκολευομαι να το παρω αποφαση αν και μ'αρεσει πολυ...Λεω μηπως ειμαι πολυ μεγαλη...Καθε συμβουλη ευπρόσδεκτη!!!

δεν ξερω καθόλου από θεσαλονίκη. μπορείς να ρωτήσεις βεβαια να μαθεις και να μου πεις.

βεβαίως υπάρχουν και συστηματα στο σύγχρονο χορό. αρχικα θα ελεγα το σύστημα graham, limone, cannigham, peter goss, istd, release, horton κλπ κλπ

ο χορός δεν εχει ηλικία, οπως ο αθλητισμός ή η ενόργανη ή η ρυθμική. μπορείς να κάνεις χορό σε οποια ηλικία και να 'σαι. ούτε η ευλυγισία παίζει ρόλο. ο χορός είναι έκφραση συναισθημάτων του ανθρωπου! αυτό τα λέει όλα.

ioannaco
28-04-10, 22:30
[QUOTE=ismeni;1546541]

βεβαίως υπάρχουν και συστηματα στο σύγχρονο χορό. αρχικα θα ελεγα το σύστημα graham, limone, cannigham, peter goss, istd, release, horton κλπ κλπ
QUOTE]
ismeni μου ελπιζω να μην σ'εχω πρηξει αλλα θελω να ρωτησω αλλο ενα πραγμα!Απο τα συστηματα αυτα που μου ειπες,ποιο ταιριαζει περισσοτερο με την περιγραφη που σου εκανα?Δηλαδη εντονες κινησεις και αλματα,οχι τοσο φανερα τα στοιχεια του μπαλετου δυναμικη μουσικη και τετοια?Ωστε να μπορω να ρωτησω στις σχολες ποιο συστημα ακολουθουν και να επιλεξω...

koufetaki
28-04-10, 23:12
η κορη μου φετος κανει hip hop.και εχω μια ερωτηση αν και γενικα δεν ειμαι και πολυ ενθουσιασμενη απο την σχολη.ποσο κοστιζει ο χρονος εγω εδωσα φετος 580 ευρο.

ismeni
29-04-10, 09:43
[QUOTE=ismeni;1546541]

QUOTE]
ismeni μου ελπιζω να μην σ'εχω πρηξει αλλα θελω να ρωτησω αλλο ενα πραγμα!Απο τα συστηματα αυτα που μου ειπες,ποιο ταιριαζει περισσοτερο με την περιγραφη που σου εκανα?Δηλαδη εντονες κινησεις και αλματα,οχι τοσο φανερα τα στοιχεια του μπαλετου δυναμικη μουσικη και τετοια?Ωστε να μπορω να ρωτησω στις σχολες ποιο συστημα ακολουθουν και να επιλεξω...

στην επαγγελματική σχολή που σπούδασα, διδάχτηκα μόνο Limone και goss. μετα πήγα στην αμερική και εκανα graham.
αυτό που σιγπυρα ξέρω είανι της istd που μοιάζει (αν μπορώ να το πω) με jazz και ειναι πιο εντονο.
γενικά, ολα εχουν στοιχεία έντονα και δυναμικά.
μπορείς να ζητησεις να κανεις κανα δυο δοκιμαστικά μαθήματα και να δεις τι τελικά σου ταιριάζει.

ismeni
29-04-10, 09:44
η κορη μου φετος κανει hip hop.και εχω μια ερωτηση αν και γενικα δεν ειμαι και πολυ ενθουσιασμενη απο την σχολη.ποσο κοστιζει ο χρονος εγω εδωσα φετος 580 ευρο.

η τιμή των διδάκτρων εξαρταται από τα λειτουργικά έξοδα (ενοίκιο, δεκο, αμοιβή δασκάλας κλπ) καθε σχολής και πόσες ωρες την εβδομαδα κανουν μαθήματα.

ioannaco
02-05-10, 19:44
Πηγαινοντας σε μια παρασταση χορου βρηκα οτι οι σχολες που ταιριαζουν περισσοτερο στο γουστο μου ειναι της Χαλικιας Ελευθεριας οδος 17 Νοεμβρη 30,Πυλαια, και της Πριγγοπουλου Βασιλικης "Εκφραση" οδος Αγαπης 3(στην οποια νομιζω κανουν istd).Γνωριζετε κατι για αυτες τις σχολες?Στην δευτερη η τιμη ειναι 70 ή 80 ευρω τον μηνα για 2 μαθηματα τη βδομαδα δεν ειναι πολλα??

ismeni
03-05-10, 12:24
Πηγαινοντας σε μια παρασταση χορου βρηκα οτι οι σχολες που ταιριαζουν περισσοτερο στο γουστο μου ειναι της Χαλικιας Ελευθεριας οδος 17 Νοεμβρη 30,Πυλαια, και της Πριγγοπουλου Βασιλικης "Εκφραση" οδος Αγαπης 3(στην οποια νομιζω κανουν istd).Γνωριζετε κατι για αυτες τις σχολες?Στην δευτερη η τιμη ειναι 70 ή 80 ευρω τον μηνα για 2 μαθηματα τη βδομαδα δεν ειναι πολλα??

προσωπικά κα΄μία συνάδελφο δεν γνωρίζω. αν όμως η Πριγγοπούλου διδάκσει rad και istd θα ήταν κα΄λό να πας εκεί την κόρη σου.
για τα δίδακτρα... θα σου πω... οτι είναι ανάλογα με τα λειτουργικά έξοδα κάθε σχολής.

θα σου πω την προσωπικη μου άποψη. θεωρω οτι είναι πολλά για μικρά παιδιά, ειδικά τη σημερινή εποχή. οι γονείς θελουν να πηγαίνουν τα παιιδά για μπαλέτο, ετσι....για να περνάνε καλά και δεν θελουν να πληρώνουν πολλά.
αλλά... αν τα εξοδα των σχολών είναι πολλά, θα εχουν ακριβά δίδακτρα αναγκαστικά.

koufetaki
03-05-10, 12:41
η δικια μου κανει δυο φορες την εβδομαδα απο μια ωρα δηλ. 2ωρες την βδομαδα.την παρασκευη στις 30 του μηνα ηταν η παγκοσμια μερα χορου και ειχαν πολλες σχολες εδω θεσ/νικη παρασταση στο θεατρο-κινηματογραφο Αθηναιον.ηταν παρα πολυ ωραια χαζεψα με τα παιδια απο την προτυπη σχολη χορου της καλαμαριας(πριν τα χορευτικα ανακοινωναν τις σχολες που χορευαν)παρα πολυ ωραια, φοβερη δουλεια,και φυσικα με την κορουλα μου.

Nantia
03-05-10, 12:46
[QUOTE=ioannaco;1551549]Πηγαινοντας σε μια παρασταση χορου βρηκα οτι οι σχολες που ταιριαζουν περισσοτερο στο γουστο μου ειναι της Χαλικιας Ελευθεριας οδος 17 Νοεμβρη 30,Πυλαια,

Η κορη μου παει δυο χρονια τωρα στην σχολη που αναφερεις.

Δηλαδη ξεκινησε απο 4 χρονων (μολις ειχε αρχισει τα προνηπια)

τα μαθηματα ειναι 2 ωρες την εβδομαδα και κοστιζει το μηνα 60 ευρω

Την σχολη αυτην την εχουν δυο κοριτσια γυρω στα 27 που εχουν κανει χρονια χορο με πολλα πτυχια και η μια κιολας ειναι αποφοιτη των ΤΕΦΑΑ
εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και νομιζω και η κορη μου το ιδιο.

koufetaki
03-05-10, 12:50
[QUOTE=ioannaco;1551549]Πηγαινοντας σε μια παρασταση χορου βρηκα οτι οι σχολες που ταιριαζουν περισσοτερο στο γουστο μου ειναι της Χαλικιας Ελευθεριας οδος 17 Νοεμβρη 30,Πυλαια,

Την σχολη αυτην την εχουν δυο κοριτσια γυρω στα 27 που εχουν κανει χρονια χορο με πολλα πτυχια και η μια κιολας ειναι αποφοιτη των ΤΕΦΑΑ
ναντια ειχε διαφορα μεγαλη αυτο που ειδα με τις υπολοιπες σχολες!δηλ. 600 ευρο στους 10 μηνες.να σου πω ομως τα παιδια ΧΟΡΕΥΑΝ.που ακριβως ειναι?του χρονου αν θελει και η δικια μου προτιμω να την στειλω εκει!δηλ. ημασταν στο αθηναιον και οι δυο την παρασκευη?ααα καλοοο:D

ismeni
03-05-10, 12:51
η δικια μου κανει δυο φορες την εβδομαδα απο μια ωρα δηλ. 2ωρες την βδομαδα.την παρασκευη στις 30 του μηνα ηταν η παγκοσμια μερα χορου και ειχαν πολλες σχολες εδω θεσ/νικη παρασταση στο θεατρο-κινηματογραφο Αθηναιον.ηταν παρα πολυ ωραια χαζεψα με τα παιδια απο την προτυπη σχολη χορου της καλαμαριας(πριν τα χορευτικα ανακοινωναν τις σχολες που χορευαν)παρα πολυ ωραια, φοβερη δουλεια,και φυσικα με την κορουλα μου.

μπραβο στη θεσαλλονίκη και σε οποιον το οργανωσε ολο αυτό!
μπραβο! μπραβο!

ismeni
03-05-10, 13:02

για να ανοίξεις σχολή μπαλέτου πρέπει να έχει δίπλωμα ανώτερης επαγγελαμτικής σχολής χορού. φανταζομια τα κορίτσια αυτά, κάποια τετεοια σχολή θα εχουν τελειώσει (ανεξάρτητα από τα τεφαα).
μήπως ξέρεις ποια σχολή; (πέτροβα, κονταξάκη, γρηγοριάδου, κρατική, μάνου, δημοτική σχολή λάρισας κλπ κλπ;)

ismeni
03-05-10, 13:04
[QUOTE=Nantia;1552323]
ναντια ειχε διαφορα μεγαλη αυτο που ειδα με τις υπολοιπες σχολες!δηλ. 600 ευρο στους 10 μηνες.να σου πω ομως τα παιδια ΧΟΡΕΥΑΝ.που ακριβως ειναι?του χρονου αν θελει και η δικια μου προτιμω να την στειλω εκει!δηλ. ημασταν στο αθηναιον και οι δυο την παρασκευη?ααα καλοοο:D

δεν αρκεί να ΧΟΡΕΥΟΥΝ εινια και το πως χορεύουν. να μάθουν σωστή τεχνική! αυτες είανι οι σωστες σχολές μπαλετου, αυτές που διδάσκουν τεχνική. αυτες να ψαχνετε για τα παιδιά σας!

Nantia
03-05-10, 13:11
[QUOTE=koufetaki;1552329]

δεν αρκεί να ΧΟΡΕΥΟΥΝ εινια και το πως χορεύουν. να μάθουν σωστή τεχνική! αυτες είανι οι σωστες σχολές μπαλετου, αυτές που διδάσκουν τεχνική. αυτες να ψαχνετε για τα παιδιά σας!

ολα ωραια αυτα που λες Ισμηνη μου αλλα οταν δεν ξερουμε απο τεχνικη εμεις πως θα ψαξουμε τεχνικη για τα παιδια μας ?
χααχααχ

Για πες μας λιγο για αυτην την τεχνικη????

koufetaki
03-05-10, 13:12

στα νιατα μου εκανα λιγο χορο αλλα πως μπορω να το καταλαβω?αυτο που ειδα ηταν αψογο απο την προτυπη σχολη!εγω ας πουμε βλεπω την δικια μου για το ειδος χορου που κανει ειναι κλειδωμενο το σωμα της και εκανε ταεκβοντο πριν εχει ανοιγματα δεν λεω αυτο ειναι που πρεπει ο καθηγητης να την πει πως αυτο εννοεις μαλλον γτ εγω δεν θελω να παρεμβω μην δωσω λαθος συμβουλες!που ειναι ρε κοριτσια αυτη η σχολη θα την παω του χρονου εκει δεν θελω να την αφησω εδω που ειναι παντα βεβαια αν θελει και η μικρη

Nantia
03-05-10, 13:13
[QUOTE=Nantia;1552323]

για να ανοίξεις σχολή μπαλέτου πρέπει να έχει δίπλωμα ανώτερης επαγγελαμτικής σχολής χορού. φανταζομια τα κορίτσια αυτά, κάποια τετεοια σχολή θα εχουν τελειώσει (ανεξάρτητα από τα τεφαα).
μήπως ξέρεις ποια σχολή; (πέτροβα, κονταξάκη, γρηγοριάδου, κρατική, μάνου, δημοτική σχολή λάρισας κλπ κλπ;)

Χμ νομιζω κρατικης αλλα δεν ειμαι και σιγουρη αυριο που θα παω θα ριξω μια ματια στα πτυχια που ειναι κορνιζομενα στον τοιχο ;)

Nantia
03-05-10, 13:16
[QUOTE=Nantia;1552323]

Κουφετακι μου λοιπον αυριο η δικια μου εχει μαθημα 6-7 θελεις να ρθεις να κανεις ενα μαθημα δοκιμαστικο δηλαδη οχι εσυ η κορη σου :D

Λοιπον ειναι στα κωνσταντινοπολιτικα αναμεσα στην ανω τουμπα και πυλαια

Αν ξερεις καθολου απο εκει κοντα στο ζαχαροπλαστειο Ξαιδος

koufetaki
03-05-10, 13:22

Κουφετακι μου λοιπον αυριο η δικια μου εχει μαθημα 6-7 θελεις να ρθεις να κανεις ενα μαθημα δοκιμαστικο δηλαδη οχι εσυ η κορη σου :D

Λοιπον ειναι στα κωνσταντινοπολιτικα αναμεσα στην ανω τουμπα και πυλαια

Αν ξερεις καθολου απο εκει κοντα στο ζαχαροπλαστειο Ξαιδος
το λεω στην κορη μου και αν θελει ερχομαστε αλλα τα παιδια τωρα ειναι προχω πως θα νιωσει η δικια μου?ειναι και ντροπαλη...μηπως να το κανα εγω το δοκιμαστικο να παρει θαρρος η κορη μου με αυτα που θα δει και ξεψαρωσει?...χιουμορ....το 30 με βολευει αλλα πολυ μακρια ρε γμτ.

Nantia
03-05-10, 13:25
[QUOTE=Nantia;1552411]
το λεω στην κορη μου και αν θελει ερχομαστε αλλα τα παιδια τωρα ειναι προχω πως θα νιωσει η δικια μου?ειναι και ντροπαλη...μηπως να το κανα εγω το δοκιμαστικο να παρει θαρρος η κορη μου με αυτα που θα δει και ξεψαρωσει?...χιουμορ....το 30 με βολευει αλλα πολυ μακρια ρε γμτ.

:D:D:D:D:D:D:D:D:

Η σταση του 30 μεχρι την σχολη ειναι μακρια ομως θελει να παρεις και αλλο λεωφορειο το 14....

koufetaki
03-05-10, 13:29
[QUOTE=koufetaki;1552422]

:D:D:D:D:D:D:D:D:

Η σταση του 30 μεχρι την σχολη ειναι μακρια ομως θελει να παρεις και αλλο λεωφορειο το 14....
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020459.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)μισο λεπτο να σου στειλω με πμ την περιοχη που μενω....και θα πρεπει να το κανω αυτο δυο φορες την βδομαδα ...με 3 παιδια...μες στον χειμωνα....χωρις διπλωμα αυτοκινητου?....

(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

Nantia
03-05-10, 13:31
[QUOTE=koufetaki;1552440][QUOTE=Nantia;1552430]
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020459.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)μισο λεπτο να σου στειλω με πμ την περιοχη που μενω....και θα πρεπει να το κανω αυτο δυο φορες την βδομαδα ...με 3 παιδια...μες στον χειμωνα....χωρις διπλωμα αυτοκινητου?....

μηπως κουφετακι μου πρεπει να ξεκινησεις απο το διπλωμα αυτοκινητου??/?:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

koufetaki
03-05-10, 13:39
[QUOTE=koufetaki;1552440][QUOTE=Nantia;1552430]

μηπως κουφετακι μου πρεπει να ξεκινησεις απο το διπλωμα αυτοκινητου??/?:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020468.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)λες να μην το ξερω?εδω και χρονια αλλα ολο κατι βγαινει και παει πισω τωρα ηθελα να βγαλω και το βλεπω λιγο χλωμο αλλα εχω ζορισει τον αντρα μου γτ το πρωι με παει στην δουλεια και θα βγαλω μονο για μηχανακι τελικα. καταλαβες τζαμπα τα σηματα θα δωσω ξανα μετα για το τουτου!!αλλα ειναι μια 1000αρα μηχανακι και αμαξι μαζι.γμ τα λεφτα μας!!!!και ο μεγαλος του χρονου δευτερα λυκειου να τα ιδιαιτερα και θα παρει το 3ο νταν στο ταεκβοντο να και στις ομοσπονδιες ασε να σταματησω γτ μια σελ. δεν μου φτανει να γραφω.και φσικα ξερω πως οπως εγω και ολος ο υπολοιπος κοσμος!!και μου λεγε η μανα μου παντρεψου αντρα με λεφτα αισθηματα ...εγω τους ερωτες κοιτουσα...στερνη μου γνωση ....φαε ερωτα τωρα και πηγαινε με τα ποδια.

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

ioannaco
03-05-10, 15:06

Nantia μου να σε ρωτησω,εγω ενδιαφερομαι να κανω συγχρονο χορο,ξερεις αν εχει τμηματα συγχρονου για ενηλικες στην χαλικια και ποσο κοστιζει?Η μηπως θα μπορουσες να μαθεις?Ευχαριστω
Α και στην παρασταση στο Αθηναιον ημουν και εγω!

Nantia
03-05-10, 15:14
Nantia μου να σε ρωτησω,εγω ενδιαφερομαι να κανω συγχρονο χορο,ξερεις αν εχει τμηματα συγχρονου για ενηλικες στην χαλικια και ποσο κοστιζει?Η μηπως θα μπορουσες να μαθεις?Ευχαριστω
Α και στην παρασταση στο Αθηναιον ημουν και εγω!

γεια σου λοιπον εχει τμηματα ενηλικων.
Εγω περυσι εκανα λατιν
και φετος για κανα 3ημηνο εκανα μοντερνο χορο κοστιζει 60 ευρω το μηνα για ενα 2ωρο.

ioannaco
03-05-10, 15:34
γεια σου λοιπον εχει τμηματα ενηλικων.
Εγω περυσι εκανα λατιν
και φετος για κανα 3ημηνο εκανα μοντερνο χορο κοστιζει 60 ευρω το μηνα για ενα 2ωρο.
ευχαριστω πολυ!Το μοντερνο σου αρεσε?Ωρες εχει βραδινες στα τμηματα ενηλικων?

ioannaco
03-05-10, 23:09
Να ρωτησω και κατι αλλο...Γνωριζει καποιος κατι για την Ερασιτεχνικη σχολη χορου δημου θεσσαλονικης?Καλλιτεχνικη διευθυντρια είναι η Δ.Κορωναίου.Δεν ξερω ουτε που βρισκεται ουτε πως λειτουργει,είναι σαν ιδιωτικη σχολη?Οποια πληροφορια ευπρόσδεκτη!

koufetaki
03-05-10, 23:14
μποτσαρη με μαντηνιας εχει ενα παραρτημα του δημου και κανουν χορο απο οσο ξερω το τηλ. ειναι 2310822200 παρε και θα σε κατατοπισουν οι υπαλληλοι!την παρασκευη που τους ειδα παντος και επειδη ο γιος μου παει στον δημο ταεκβοντο 10χρονια τωρα και στις εκδηλωσεις τους βλεπω ηταν μια απο τα ιδια οχι το φυτοριο του μπαλετου!ο μοντερνος που κανουν με λιγες παραλαγες.καλα ειναι οχι ομως αυτο που ειδα απο την προτυπη της καλαμαριας!!

ioannaco
04-05-10, 12:55
Ευχαριστω κουφετακι μου!Η προτυπη καλαμαριας που ειναι ακριβως?Αν και μου πεφτει λιγο μακρυα!!

koufetaki
04-05-10, 14:57
βρηκα την διευθυνση κομνηνων 58 και ενα τηλ.2310493259 απο εδω http://www.ekp.gr/index.php?module=catalog&cat=8&rg=903 εγω προσωπικα δεν το ψαξα για εκει ακομη

ioannaco
06-05-10, 12:36

Ναντια μου,μιας που ανεφερες οτι η κορη σου παει στην Χαλικια,μηπως ξερεις αν θα κανουν καποια παρασταση,ωστε να μπορεσω να δω αν ειναι του...γουστου μου η σχολη?
ευχαριστω!

Nantia
06-05-10, 12:53
[QUOTE=Nantia;1552323]
Ναντια μου,μιας που ανεφερες οτι η κορη σου παει στην Χαλικια,μηπως ξερεις αν θα κανουν καποια παρασταση,ωστε να μπορεσω να δω αν ειναι του...γουστου μου η σχολη?
ευχαριστω!

ioannaco μου στο τελος της χρονιας η σχολη δινει παντα μια παρασταση στην οποια περνουν μερος ολα τα τμηματα της σχολης και παιδιων και ενηλικων. Περυσι ηταν στο κλειστο θεατρο των συκεων τελη Ιουνιου. Φετος θα γινει αρχες Ιουνιου αλλα δεν ξερω ακομα το μερος θα ρωτησω αν ειναι ακριβως ποτε και που και θα σου πω.

:rolleyes:Επομενως επανερχομαι!!!

ioannaco
06-05-10, 13:30
[QUOTE=ioannaco;1556320]

ioannaco μου στο τελος της χρονιας η σχολη δινει παντα μια παρασταση στην οποια περνουν μερος ολα τα τμηματα της σχολης και παιδιων και ενηλικων. Περυσι ηταν στο κλειστο θεατρο των συκεων τελη Ιουνιου. Φετος θα γινει αρχες Ιουνιου αλλα δεν ξερω ακομα το μερος θα ρωτησω αν ειναι ακριβως ποτε και που και θα σου πω.

Ωραία! Θα περιμένω...!!
Ευχαριστω...!!!:D

ioannaco
14-05-10, 20:41

Nantia μου ελπιζω να μη σε πρήζω:oops:,αλλα μηπως ειχαμε κανενα νεο για την παράσταση? :D