PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΩΝ.

boukie17
30-04-10, 15:20
Γειά σας! θα ήθελα να μου πειτε αν ξέρετε κάποια καλή βιοτεχνία βαπτιστικών (ρουχαλάκια,παπουτσάκια,και τα εσώρουχα που φοράνε στην βάπτιση) στην αθήνα με τιμές χονδρικής και λιανικής.
σας ευχαριστώ πολύ !

ANNA27!
30-04-10, 15:36
http://eflam.wordpress.com/

από δω ψωνίσαμε εμείς. καλές τιμές, περίπου 550 τα πάντα. σου φτιαχνει ό,τι θες.

boukie17
30-04-10, 16:26
anna 27 σε ευχαριστώ πολύ !!!

casperαki
30-04-10, 16:59
Υπαρχει κ το www.adorex.gr ειναι στο Αιγαλεω.
Εχει και καταλογο να δεις τα πραγματα.Πηρα παο εκει σημερα αρκετα πραγματα καλες τιμες.
Παραδειγμα λαδοπανα 40 ευρω.Το ιδιο και τα παπουτσια.
Αλλα δεν εχει παρα πολλα πραγματα.ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ

evikat
30-04-10, 17:23
Εχετε καμια ιδέα για κάτι αναλογο στην Θεσσαλονικη?

GEMAKOAL
07-05-10, 01:54
Γειά σας! θα ήθελα να μου πειτε αν ξέρετε κάποια καλή βιοτεχνία βαπτιστικών (ρουχαλάκια,παπουτσάκια,και τα εσώρουχα που φοράνε στην βάπτιση) στην αθήνα με τιμές χονδρικής και λιανικής.
σας ευχαριστώ πολύ !

υπαρχει μια βιοτεχνια στο χαλανδρι ...εκλεισε η συνηφαδα μου πακετο ολα, με δερματινη τσαντα παρακαλω, μονο 400 ευρω !!!!!
για να μην θεωρηθει ουι κανω διαφημιση , αν σε ενδιαφερει ακομα , στειλε μου πμ να σου πω που ειναι

dora
07-05-10, 02:11
υπαρχει το mikelina στο περιστερι.. ολα τα πακετα του δεν ξεπερνανε τα 400-500 ευρω αλλα κ παλι πολλα μου φαινονται..
γενικοτερα "πακετα" φτηνοτερα ειναι δυσκολο να βρεις γιατι ακομα κ οι βιοτεχνιες δεν μπορουν να δωσουν λιανικη πολυ φτηνοτερα απ ότι δινουν οι πελατες τους.Αλλιως ολοι θα πηγαινουν στις βιοτεχνιες κ τα μαγαζια δεν θα δουλευουν..

vasso st
07-05-10, 07:11
και εμενα μου ειπε μια φιλη που βαπτιζει τον Ιουλιο το ζουζουνι της για μια βιοτεχνια καπου στην Ελευσινα(?). Θα πηγαινε χθες να δει πραγματα κ τιμες.Θα την ρωτησω και θα επανελθω!:)

vasso st
08-05-10, 20:00
...ακυρο τελικα...η φιλη μου, μου ειπε οτι ηταν σχεδον ιδιες οι τιμες στη βιοτεχνια με αλλα μαγαζια που ειχε κοιταξει. Μονο η μπουμπουνιερα ηταν -ειπε- λιγο πιο φθηνα. Παρολα αυτα, αν ενδιαφερεται καποια μανουλα ή νονα μπορω να μαθω λεπτομερειες!:)

hellena
08-05-10, 21:37
...ακυρο τελικα...η φιλη μου, μου ειπε οτι ηταν σχεδον ιδιες οι τιμες στη βιοτεχνια με αλλα μαγαζια που ειχε κοιταξει. Μονο η μπουμπουνιερα ηταν -ειπε- λιγο πιο φθηνα. Παρολα αυτα, αν ενδιαφερεται καποια μανουλα ή νονα μπορω να μαθω λεπτομερειες!:)

Είναι και στην Αργυρούπολη το κατάστημα λιανικής απο τα nstasia αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω την διεύθυνση

ΧΡΙΣΤΙΝΑ31
08-05-10, 22:21
Υπάρχει η βιοτεχνία Κάστορας στην Αιόλου. Περίπου 300 ευρώ το πακέτο.

vasso st
11-05-10, 07:08
Είναι και στην Αργυρούπολη το κατάστημα λιανικής απο τα nstasia αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω την διεύθυνση
Ευχαριστω πολυ!!! Εγω το εγραψα μηπως ηταν καλη περιπτωση η βιοτεχνια στα Μεγαρα κ βοηθουσα τελικα καποια μαμα. Εμενα η φιλη μου τελικα εκλεισε και οσο για μενα -που ακομα δεν εχω νινακι- θα αργησω να χρειαστω τις πληροφοριες:):) Παντως και παλι ευχαριστω προσωπικα και οοοταν θα χρειαστω, σιγουρα εδω θα ανατρεξω!!!!!

mariadi
11-05-10, 08:57

θα μπορουσες να μου στειλεις διευθυνση;;

marag
11-05-10, 09:40

αν μπορεις πες και σ'εμενα τη διευθυνση

Kiki
11-05-10, 11:38
έχει και ένα μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας που είχα πάρει τα βαπτιστικά της κόρης μου τον Νοέμβριο και έιχαμε δώσει 350 ευρω με 150 μαρτυρικα και γούνινο παλτό. Αν θέλει κάποιος λεπτομέρειες, πολύ ευχαρίστως να του πω.

ΡΙΑ
21-05-10, 20:48
σας παρακαλω βοηθεια για μαγαζι με βαπτιστικα στον Πειραια?

DaF
21-05-10, 22:39
στη βιοτεχνια μπορεις να αγορασεις ξεχωριστα μονο καπελο πχ, ή μονο ζακετακι; η πρεπει σετ οπωσδηποτε;:confused:

katerinak
21-05-10, 22:45
στη βιοτεχνια μπορεις να αγορασεις ξεχωριστα μονο καπελο πχ, ή μονο ζακετακι; η πρεπει σετ οπωσδηποτε;:confused:

εγω πηρα απο τον αλεξανδρο στην καλλιθεα μονο αυτα που ηθελα.τα σχεδιαζει αυτος κ τα δινει κ σε αλλου που ειναι φυσικα πιο ακριβα.προσωπικα εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ απο ποιοτητα κ απο εξυπηρετηση

ΚατερίναΒ
21-05-10, 22:59
Και εγώ έκλεισα όλα τα υπόλοιπα της βάπτισής μας από το happy hippie. Εχει και site στο ίντερνετ. Πολύ ωραία χειροποίητα κομμάτια και ξεφεύγει απο τα πακέτα που έχουν όλα σχεδόν τα μαγαζιά.

DaF
21-05-10, 23:09
ευχαριστω!!:D

peony
22-05-10, 12:51
Και εγώ έκλεισα όλα τα υπόλοιπα της βάπτισής μας από το happy hippie. Εχει και site στο ίντερνετ. Πολύ ωραία χειροποίητα κομμάτια και ξεφεύγει απο τα πακέτα που έχουν όλα σχεδόν τα μαγαζιά.

To happy hippie το είδα στο fb, έχει τρομερά πράγματα!
Με ενδιαφέρει για τη βάφτιση της μπέμπας, από Νοέμβριο. Από τιμές πώς πάει όμως;

Ένα άλλο ωραίο που βρήκα πάλι τυχαία στο facebook είναι το www.lemonfresh.gr. Τιμές πάλι δεν ξέρω.

ΚατερίναΒ
22-05-10, 15:55
Peony σε χάσαμε απο τους ροκάδες!!!!!!!!!! Πότε ήσουν έγκυος, πότε γέννησες τη μπουμπού, όλα σε χρόνο dt! (Σόρυ για το οφ τόπικ!)
Οσον αφορά το HappyHippie και τις τιμές, εντελως προσωπική μου άποψη, και είμαι άνθρωπος που σκέφτομαι και το παραμικρό σεντ αν δεν αξίζει να το δώσω, για αυτά που προσφέρει οι τιμές είναι νορμάλ. Τεσπα, δεν κάνω διαφήμιση, αλλά αξίζει μόνο να πας να επισκεφτείς το εργαστήριο της κοπέλας, σου φτιάχνει τη διάθεση. Αν χρειαστείς πληροφορίες σου στέλνω πμ.
Να μου φιλήσεις τα πατουσάκια της μικρούλας!!!! Η μεγάλη σου σε λίγο θα γίνει 2? Ουφ, περνάει ο καιρός! (Ξανά σορυ για το οφ!)

peony
23-05-10, 11:51
Σ'ευχαριστώ! Να χαίρεσαι και συ τη μικρή σου, βλέπω ότι έγινε κι αυτή 2 (αχ αυτά τα terrible twos με έχουν τσακίσει)!!!

Ναι μωρέ, χάθηκα....να δούμε πότε θα επανακάμψω :D (άσχετο λέω να πάω στους Rammstein, αλλά φοβάμαι μήπως αναβληθεί, όπως είθισται στο terravibe και φάω άκυρο).

Οκ, όταν έρθει η ώρα θα σε ενοχλήσω για το happyhippie. Πέρα από τη βάφτισή μας, γίνομαι και νονά το Σεπτέμβρη, οπότε θα μου χρειαστούν οι πληροφορίες.

peony
23-05-10, 11:55
Ένα άλλο ωραίο που βρήκα πάλι τυχαία στο facebook είναι το www.lemonfresh.gr (http://www.lemonfresh.gr). Τιμές πάλι δεν ξέρω.

Παιδιά, γράψτε λάθος, www.lemonfish.gr (http://www.lemonfish.gr)

ΚατερίναΒ
23-05-10, 18:33
Αααααααα!!!!!!!!Πέονυ Σούπερ φορεματάκια και το λεμονόψαρο!!!!
Με το καλό κοπέλα μου οι βαπτίσεις σας! Και εγώ νονά θα γίνω! Οποτε θες με ρωτάς!
(Βασικά και εγώ θα πήγαινα, αλλά πια γέρασα για να τρέχω μαλακάσα)

Anastasia1
23-05-10, 19:28
Εχετε καμια ιδέα για κάτι αναλογο στην Θεσσαλονικη?

Μπες ολα για βαπτιση στην Θεσσαλονικη.
Στην Φραγκων υπαρχουν πολλες βιοτεχνιες με 400 ευρω ολο το πακετο. Αν θες επωνυμα γυρω στα 550 εχουμε γραψει ολες απο που τα πηραμε .

peony
23-05-10, 21:21
(Βασικά και εγώ θα πήγαινα, αλλά πια γέρασα για να τρέχω μαλακάσα)
Aυτό ακριβώς - και να αγχώνομαι μήπως και αναβληθεί ύστερα από μια ώρα ποδαρόδρομο... άσε καλύτερα - χάθηκε να ήταν σε κανένα ΟΑΚΑ...

Σόρρυ για το οφφ!

mommy natassa
24-05-10, 14:28

Κατερίνα σου έστειλα πμ, σ'ευχαριστώ

mariab
25-05-10, 14:57

Ξέρω ένα πάρα πολύ καλό κατάστημα στον Πειραιά. Δεν είναι στο κέντρο, αλλά στην Καλλίπολη και λέγεται Πανδαισία. Από εκεί κάναμε τα βαφτιστικά της κόρης μου. Εχει φανταστικά κομμάτια και μακράν τις καλύτερες τιμές που βρήκαμε στον Πειραιά.
Εάν σε ενδιαφέρει ακόμη, στείλε μου π.μ. για να σου πω πού ακριβώς είναι.

spyni
25-05-10, 15:38
http://eflam.wordpress.com/

από δω ψωνίσαμε εμείς. καλές τιμές, περίπου 550 τα πάντα. σου φτιαχνει ό,τι θες.

απο εκει πηραν οι νονες μας της κορουλας μας, εχει ομορφα σχεδια αλλα εχω να πω οτι τα κορδονακια απο τα λαδοπανα κοπηκαν πριν καν ολοκληρωθει το μυστηριο, τα παπουτσακια-πανακριβα και επωνυμα- ειχαν κρυσταλλακια zwarovsky τα οποια μας εγκατελειψαν πολυ νωρις-ενα μηνα μετα στα γενεθλια μας, και γενικα ενω το ειχα στα υποψην για το αγορακι που θα βαπτισω σε μερικους μηνες, δε νομιζω να παω...
τι να πω, ισως ημασταν εμεις οι ατυχοι!!

ΚατερίναΒ
25-05-10, 21:41
Ρια και το Happyhippie είναι Πειραιά και κοντά μας κιόλας! Και η ιδιοκτήτρια ειναι νικαιώτισα!

nicolai
03-08-10, 13:04
παρακαλω βοηθεια για Βιοτεχνειεσ βαπτιστικών Θεσσαλονικη

floraM
04-08-10, 10:40
υπαρχει μια βιοτεχνια στο χαλανδρι ...εκλεισε η συνηφαδα μου πακετο ολα, με δερματινη τσαντα παρακαλω, μονο 400 ευρω !!!!!
για να μην θεωρηθει ουι κανω διαφημιση , αν σε ενδιαφερει ακομα , στειλε μου πμ να σου πω που ειναι

Αν μιλάμε για την ίδια βιοτεχνία, πήρα από εκεί της μικρής μου. Όλο το πακέτο, με ξύλινο κουτί 380euro.

gianis
09-08-10, 13:40
Καμιά βοήθεια για Ηράκλειο Κρήτης?

barbita
09-08-10, 13:48
Αν μιλάμε για την ίδια βιοτεχνία, πήρα από εκεί της μικρής μου. Όλο το πακέτο, με ξύλινο κουτί 380euro.

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποιο μαγαζί είναι αυτό στο Χαλάνδρι?
ευχαριστώ!!

floraM
09-08-10, 17:40
Ναι φυσικά ειναι η http://www.newlifegarments.com/ εγώ πήρα το http://www.newlifegarments.com/photos/2010/14023.jpg είναι πολύ πιο ωραίο από κοντά. Το έχει και σκέτο, χωρίς την σειρά με στρας και σε άσπρο. Είναι απλό όπως το ήθελα. Πάντως στην συγκεκριμένη βιοτεχνία δεν ξεπερνάς τα 430 euro.

gianis
16-08-10, 18:39
:-|:-|:-|Καμιά βοήθεια για Ηράκλειο Κρήτης?

evi_81
17-08-10, 01:00
Στη Φράγκων, Κωνσταντινίδης. Κατέβα τη Λέοντος Σοφού και στρίψε δεξια στη Φράγκων. Στο αριστερό χέρι σε όροφο. Δε θυμάμαι τον αριθμό.

evi_81
17-08-10, 01:02
παρακαλω βοηθεια για Βιοτεχνειεσ βαπτιστικών Θεσσαλονικη
Συγνώμη αναφερομουν στη Θεσσαλονικη.
Στη Φράγκων, Κωνσταντινίδης. Κατέβα τη Λέοντος Σοφού και στρίψε δεξια στη Φράγκων. Στο αριστερό χέρι σε όροφο. Δε θυμάμαι τον αριθμό.