PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ-ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ

HELEN80
01-05-10, 21:57
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM, ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΕΣ.ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ,ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΦΥΓΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΑΡΧΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΕΙΜΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΧΩΡΙΑΚΗ 5100 ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΠΟ 43....34 ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ, ΕΚΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΙΧΕ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. Η ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΗ.ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ?ΕΑΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

margi
02-05-10, 00:59
Helen, πέρασα κι εγώ από αυτόν τον Γολγοθά...οπότε μπορώ να σου πω ένα δυο πραγματάκια. Καταρχήν λυπάμαι πολύ για αυτό που έπαθες. Ξέρω ότι είναι δύσκολο.Εμένα μου αφαίρεσαν την αριστερή σάλπιγγα και την ώρα του χειρουργείου έκαναν τεστ διαβατότητας στην άλλη. Βρισκόταν σε καλή κατάσταση και ο γιατρός έιπε να κάνω σαλπιγγογραφία μετά από 6 μήνες αποτυχημένων προσπαθειών. Εσένα δεν σου έκανε το τεστ διαβατότητας;;Να το ρωτήσεις στο γιατρό σου. Αν δεν έκανες τέστ, λέω να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία. Δεν είναι τίποτα φοβερό και να μην ανησυχείς. Πονάει ελάχιστα. Δεν ξέρω τι γίνεται αν υπάρχουν συμφύσεις. Θα σου πει ο γιατρός. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

HELEN80
02-05-10, 13:19
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ margi ΜΟΥ.ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙΣ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΤΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΔΙΑΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ, ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΚΛΕΙΝΩ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΙΑΛΛΙΩΣ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ. margi ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ?

margi
02-05-10, 16:54
Helen, 20 μέρες μετά αδιαθέτησα και από τότε ( κοντεύει ένας χρόνος) ο κύκλος είναι σταθερός 28-30μέρες. Εκανα σαλπιγγογραφία και δεν πόνεσα καθόλου...΄Πριν κάνω τη σαλπιγγ όμως πέρασα μία πολύ δύσκολη ψυχολογική περίοδο. Μία βδομάδα δεν κοιμόμουν από το άγχος μην μου τη βρουν με πρόβλημα. Σου έυχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά. Εγώ δυστυχώς δεν ξανάμεινα έγκυος από τότε. Προσπαθούμε αλλά δεν...

HELEN80
02-05-10, 17:27
Margi, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕ 30 ΗΜΕΡΩΝ. ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΝΑ ΘΕΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΛΑΧΕΙΟ"? ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΔΙΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΥΠΙΚΗ..ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΣΥΧΝΑ, ΚΑΙ ΚΟΛΠΙΚΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ, ΠΟΤΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ, ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΕ............ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΣΠΟΥΔΑΖΕΙΣ,ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ,ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ..............................ΟΛΑ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ? ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΟΥΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΜΕΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΗΕΡΕΜΗΣΕ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ,ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΕ ΜΟΥ.ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ Μargi? ΜΟΝΟ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ? ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ? ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ,ΕΚΑΝΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΡΗΚΑΝ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ...............ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕ ΤΟΥΡΛΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΖΗΛΕΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΗ ΕΙΜΑΙ?

tazoula82
02-05-10, 17:43
ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΗ ΕΙΜΑΙ?[/QUOTE]

Αυτο Hellen να μην το ξαναπεις.Φυσικά και σενα θα ρθει η στιμή που θα κρατας το μωράκι σου αγκαλίτσα.Και δεν στα λεω αυτα ετσι απλα για να σε παρηγορήσω γιατί και γω περασα μεχρι και περίοδο κατάθλιψης γιατι δεν ερχόταν ενα μωρό και μαλιστα μετα απο 5 χρονια γάμου, όχι 10 μήνες.Τελικά λογω προβλήματος στο σπέρμα του άντρα μου καταφύγαμε σε εξωσωματική και ήρθε επιτελους το μωράκι μου που τοσο πολύ το περίμενα όλα αυτα τα χρόνια.Τώρα όσον αφορά την σαλπιγγά σου κοίτα πρωτα να κάνεις την σαλπιγγογραφία σου η οποία δεν πονάει πολύ παρά μόνο μια μικρή ενοχληση σαν πονο περιοδου θα νιωσεις.Μακαρι να είναι μια χαρά και συντομα να μας πεις τα νεα σου.

HELEN80
02-05-10, 18:20
ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Tazoula ΜΟΥ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ., ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΙΛΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΥΤΑ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ (ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΩΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ.ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.

margi
02-05-10, 23:53
Helen, η απογοητευση είναι ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μου, ειδικά τώρα που πλησιάζει χρόνος και ξαναθυμάμαι όλα όσα πέρασα. Κι εγώ έχω πολύ συχνά κρίσεις θυμου: γιατί να μου τύχει, γιατί τέτοια ατυχία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, γιατί, ενώ έγινε, δεν μπορώ να μείνω έγκυος. Ολο τέτοια σκέφτομαι. Υστεροσκόπηση δεν έκανα ακόμα. Θα κάνω όμως γιατί ο γιατρός στον προηγούμενο υπέρηχο που έκανα το Μαρτη μου είπε πως πολύ πιθανόν να υπάρχει κάποιος πολύποδας....Ολο γκαντεμιές, τι να πω....Αυτή τη βδομάδα σκέφτεται και ο άντρας μου να κάνει σπερμοδιάγραμμα. Μέχρι τώρα δεν έκανε γιατί η πρώην γαιτρός έλεγε ότι αφού έμεινα έγκυος, πάει να πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε σπέρματος, ούτε ωορρηξίας. Η νέα μου γιατρός έχει αντίθετη άποψη. Είπε πως δεν θα μου κάνει καμία άλλη εξέταση, αν πρώτα δεν δούμε σπέρμα. Ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα, γιατί δεν μπορώ άλλη στενοχώρια.

HELEN80
03-05-10, 01:42
Margi, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ, ΕΣΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΗΝΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΙΝΕ.ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.............ΕΦΟΣΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΚΑΙ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ? ΕΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ(2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ 3 ΕΓΩ), ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΙΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΙΔΗΡΟ(5 ΚΟΥΤΙΑ ΠΗΡΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΑΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΦΥΛΙΚΟ ΟΞΥ? ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ?

margi
03-05-10, 14:21
Μόνο κολπικο υγρό και υπερηχο έκανα. Ο γιατρός μου είχε δώσει κι εμένα αντιβίωση και σίδερο όταν βγήκα από χειρουργείο. Μετά από 6 μήνες έκανα σαλπιγγο και τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση. Ο πολύποδας δεν κολλάει από τον άντρα. Τον βγάζει ο οργανισμός και μπορεί να εμποδίζει στη σύλληψη.

HELEN80
03-05-10, 15:22
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ 3Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ(ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ),ΟΠΩΣ FSH,ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ,TSH,FT3 KAI ΑΛΛΕΣ.ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. Μargi ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΝΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΣΤΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ(9 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ,ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΣΥΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ) ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ?ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΚΙΑ?

HELEN80
06-05-10, 17:14
margi,ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ? ΠΗΓΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ?ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ?

margi
06-05-10, 17:42
helen, ολα καλά τελικά. Δεν έχω πολύποδα. Συνέστησε σπερμοδιάγραμμα και υστεροσκόπηση στην περίπτωση που το σπερμοδιάγραμμα βγει καλό. Μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα με το σπέρμα γιατί αγχώνομαι. Την άλλη βδομάδα θα το κάνει.

HELEN80
06-05-10, 20:53
ΜΠΡΑΒΟ margi, ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ. ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ 28 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΠΟΤΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ): ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ, ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Ή ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.

margi
06-05-10, 23:06
Ναι, Ελένη μου! Κι εγώ αυτό προσπαθώ να λέω καθε φορά στιν εαυτό μου. Είανι φορές που με παίρνει από κάτω κι άλλες πάλι που είμαι πολύ αισιόδοξη. Σκαμπανεβάσματα απίστευτα. Να, τώρα είμαι down! Δεν ξέρω γιατί....Σε΄πόσο καιρό θα ξεκινήσετε προσπάθειες; Εγώ είχα ξεκινήσει μετά την τρίτη περίοδο, αν και πολλοί γιατροι μου είχαν πεί και από τη δεύτερη ακόμα. Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μείνεις έγκυος πολύ γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθείς με καμία άλλη εξέταση. Η επόμενη φορά που θα πας στο νοσσοκομείο να είναι για να γεννήσεις.

HELEN80
07-05-10, 00:41
ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ, ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΟΜΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ. ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΗΝΙΚΗ ΕΦΥΓΑ ΑΔΕΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΞΩ, ΟΛΕΣ ΦΕΥΓΑΝΕ ΜΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ 2 ΑΝΘΟΔΕΣΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ.Γ.....Α.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΜΑΣ.

ziguli
08-05-10, 18:43
Καλη δυναμη κ συνεχεια στην προσπαθεια σου σε καταλαβενω γιατι κ γω η πρωτη μου εγκυμοσυνη με φυσικο τροπο ηταν εξωμητριο κ γω εκανα ανοιχτο χειρουργειο τυπου καισαρικης,τελικα αφαιρεσα κ την αλλη σαλπιγγα γιατι ηταν υδροσαλλπιγγα με λαμπαροσκοπιση εκει ειδαμε οτι ειχα κ ενδομητριοση οπου κ καυτηριαστικαν οι εστιες.πραγματικα σου ευχομαι να βρεις το σωστο δρομο κ γιατρο για να γινεις συντομα μανουλα θα σου προτεινα να κανεις και καποιες αλλες εξετασεις οπως για ουρεοπλασμα μυκοπλασμα χλαμυδια με ιστο περιοδου κ θρομβοφιλιας γενικα ολο το πακετο για καθ εξιν αποβολες κ φυσικα υστεροσκοπηση καλη επιτυχια

HELEN80
09-05-10, 12:21
ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ziguli, ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΣΑΦΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΑ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΜΠΕΜΠΕ, ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...............ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ, ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΟΜΟΡΦΑ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.

ziguli
09-05-10, 22:22
Σ ευχαριστω HELEN80 κ γω σου ευχομαι το συντομοτερο να βρεθεις με το μωρακι σου αγκαλιτσα, οχι δεν εχω μωρακι αλλα συντομα θα κανω την 11 προσπαθεια εξωσωματικη κ ελπιζω αυτη τι φορα να κανω την σωστη θεραπεια για την θρομβοφιλια κ τα νκ που εχω και αυτη την φορα να μην παλινδρομηση!!!Αν χριαστεις καποια πληροφορια ή οτιδιποτε μην διστασεις να ρωτησεις, αλλα πραγματικα εχε το νου σου για τον ποιον θα εμπιστευτεις.

margi
10-05-10, 16:50
ziguli, καλή επιτυχία κοπέλα μου!Εύχομαι αυτή τη φορά να τα καταφέρεις. Πέρασες πάρα πολλα! Μακάρι, μακάρι να μείνεις έγκυος και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

HELEN80
10-05-10, 17:17
ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ziguli, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ, ΠΟΛΥΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΗΤΕΡΕΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.

ziguli
10-05-10, 22:29
margi και HELEN80 σας ευχαριστω εκ βαθους ψυχης κ ευχομαι σε ολες να τα καταφερουν το συντομοτερο!!! Ο Θεολης θα μας βοηθησει.

HELEN80
13-05-10, 15:34
Γειά σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? Σήμερα πήρα ταποτελέσματα απο τις ορμονικές εξετάσεις που έκανα. Δεν πήρα ακόμη τον γιατρό μου τηλέφωνο, αλλα μου είπε ο μικροβιολόγος οτι έχω ανεβασμένη προλακτίνη. Να σας πώ λίγο τις τιμούλες? εσείς γνωρίζετε και περισσότερα απο εμένα. FSH:13,70 LH:3,58 Ε2:28,49 PRL(προλακτίνη):57,42 ολική τεστοστερόνη:0,51 ελεύθερη τεστοστερόνη:1,7 προγεστερόνη:0,7 DHEA-S:2,2 TSH:2,52 FT3:4,58 FT4:12,64. Τις έκανα την 3η ημέρα του κύκλου μου όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου.
margi μου κάνατε σπερμοδιάγραμμα? ολα καλά κοπέλα μου?

margi
14-05-10, 00:09
δεν ξέρω καθόλου να σου πω για τις τιμές της εξέτασης που έκανες, helen. Δεν το κάναμε το σπερμοδιάγραμμα. Θα προσπαθήσω κι αυτό το μήνα και αν δεν γίνει κάτι, θα το κάνουμε μόλις αδιαθετήσω. Η ψυχολογία μου χάλια....Με τόσο άγχος πού να τα καταφέρω!

HELEN80
14-05-10, 18:01
και εγώ απο χθές δεν είμαι και πολύ καλά, η διάθεση μου δεν είναι και στα πάνω της. Σκέφτηκα σήμερα το πρωί που ξύπνησα οτι θα έμπαινα στον 5ο μήνα απο την πρώτη μου εγκυμοσύνη που παλλινδρόμησε..........βλέπεις δεν ξεχνιούνται. Τελοσπάντων, που θα πάει θα γίνουμε και εμείς μανούλες κάποια στιγμή. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και δώστου να καταλάβει...............που θα πάει θα πιαστεί. καλη επιτυχία κοπέλα μου.

ziguli
15-05-10, 15:35
Γειά σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? Σήμερα πήρα ταποτελέσματα απο τις ορμονικές εξετάσεις που έκανα. Δεν πήρα ακόμη τον γιατρό μου τηλέφωνο, αλλα μου είπε ο μικροβιολόγος οτι έχω ανεβασμένη προλακτίνη. Να σας πώ λίγο τις τιμούλες? εσείς γνωρίζετε και περισσότερα απο εμένα. FSH:13,70 LH:3,58 Ε2:28,49 PRL(προλακτίνη):57,42 ολική τεστοστερόνη:0,51 ελεύθερη τεστοστερόνη:1,7 προγεστερόνη:0,7 DHEA-S:2,2 TSH:2,52 FT3:4,58 FT4:12,64. Τις έκανα την 3η ημέρα του κύκλου μου όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου.
margi μου κάνατε σπερμοδιάγραμμα? ολα καλά κοπέλα μου?

Δεν ειμαι γιατρος αλλα οντως η προλακτινη ειναι ανεβασμενη κ επισης η TSH γενικα για την εξωσωματικη την θελουμε κατω απο 2 εγω θα σου ελεγα να πας σε εναν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης κ οχι σε εναν τυχαιο ενδοκρινολογο,για τις υπολοιπες τιμες δεν ξερω για να σου πω!
Φιλακια!

HELEN80
26-05-10, 04:32
κοριτσάκια μου τι μου κάνετε? θέλω πολύ να μάθω νέα σας. πήγα στον γιατρό μου την παρασκευή, του έδειξα τις εξετάσεις μου, μου είπε οτι όντως η προλακτίνη μου και η TSH είναι ανεβασμένες. θα τις ξαναεπαναλάβω αυτές τις 2 μόνο, στην επόμενη περίοδο, είπε οτι αυτές οι 2 ορμόνες παράγονται απο τον εγκέφαλο και είναι σιγουρος οτι την επόμενη φορά θα βρίσκονται σε φυσιολογικά επίπεδα, διότι είναι απο άγχος και στενοχώρια ( όταν είχα πάει στον μικριβιολόγο για να μου πάρει αίμα πανικοβλήθηκα και έβαλα τα κλάματα, θυμήθηκα καταστάσεις απο την κλινική που μου με είχαν τρυπίσει γύρω στις 30 φορές τότε με το εξωμήτριο). η ιστολογική εξέταση ήταν καλοηθεις, και το εξωμήτριο ήταν λόγω συμφύσεων.την κυριακή μπαίνω 21 του κύκλου μου και θα ξανακάνω για προγεστερόνη. μου είπε επίσης και συγνώμη αν σας κούρασα οτι σαλπιγγογραφία μπορώ να κάνω και μετά απο 3 μήνες μετά απο την επέμβαση, εσείς τι λέτε? εχω διαβάσει οτι γίνεται μετά απο 6 μήνες. ο καλός μου ο γιατρός είναι πολυ αισιόδοξος και οτι την τρίτη φορά που θα μείνω εγκυούλα όλα θα πάνε καλά, μακάρι θΕΕ ΜΟΥ όλες μας να αποκτήσουμε τα μωράκια μας.φιλάκιαααα

margi
26-05-10, 17:32
ελένη μου, να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία για να ξέρεις ποια ακριβώς είναι η κατάσταση της σάλπιγγας. Τι κι αν την κανεις σε 3 μήνες αντί για 6! Τόσο το καλύτερο για σενα. Θα ηρεμήσεις όταν δεις ότι όλα θα πάνε καλά. Σε φιλώ.

HELEN80
26-05-10, 17:44
margi μου εσύ τι κάνεις κοριτσάκι μου, καλά μου είσαι? απλά ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει πρόβλημα να την κανω σε 3 μήνες. αν και έκανα χειρουργείο χωρίς λαμπαροσκόπηση, ρώτησα τον γιατρό για το πως ήταν η άλλη σαλπιγγούλα μου και μου είπε οτι εξωτερικά που την είδε είναι μια χαρά, εσωτερικά δεν ξέρει στην σαλπιγγογραφία θα δούμε.

margi
26-05-10, 23:13
Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να την κάνεις σε τρεις μήνες. Εγώ την έκανα μετά από 8 μήνες. ( 2μήνες δεν προσπαθούσαμε καθόλου),αλλά εμένα στο χειρουργείο μου έκανε τεστ διαβατότητας ο γιατρός και είχε δει το εσωτερικό της σάλπιγγας, η οποιί έιχε πει ότι ήταν καλή. Μου είπε όμως πως αν δεν μείνω έγκυος σε 6 μήνες να κάνω σαλπιγγογραφία, γιατί εν τω μεταξύ μπορεί να γίνονταν συμφύσεις. Να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία αν δεν είδατε το εσωτερικό της.
Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για ακόμη μια φορά ( 9η στη σειρα). Δεν έχω ελπόδες για εγκυμοσύνη γιατί έχω πονάκια περιόδου ίδια με αυτά που έχω κάθε μήνα πριν αδιαθετήσω. Σύντομα θα πάει και ο σύζυγος για σπερμοδιάγραμμα. Εκεί αγχώνομαι πολύ και φοβάμαι μην έχουμε τίποτα παρατράγουδα. Ελένη, πόσο χρονών είσαι; Εγώ έκλεισα τα 35! Εχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου....

HELEN80
26-05-10, 23:34
μην μου στενοχωριέσαι, θα δείς που όλα θα πάνε καλά για όλες μας. οι συμφύσεις απότι ξέρω μπορούν να δημιουργηθούν απο αποξέσεις, χειρουργεία, απο φλεγμονές,σκωληκοειδίτη, γιαυτό ίσως να σου είπε να την ξανακάνεις. είναι και το άγχος μωρέ κοριτσάκι μου.το καλό μεμένα είναι ότι χθές έκανα έρωτα με τον άντρα μου μετά απο 3 μήνες και δεν το είχα στο μυαλό μου, πάλι καλά. άσχετα εάν το σάββατο είχα πάλι ξεσπάσματα με κλάματα. είμαι 30 ετών. όλοι έχουμε ελπίδες για ένα παιδάκι μην το ξαναπείς αυτό και με στενοχωρείς. όταν έχω και εγώ κρίσεις πανικού λέω στον εαυτό μου για να το πιστέψω οτι με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο θαποκτήσω κιεγώ το δικό μου σποράκι.

ziguli
27-05-10, 01:45
Μακαρι κοριτσια να γινουμε συντομα ολες μανουλες!!
Οι κρισεις κ ο πανικος δυστυχως μερικες φορες μας ερχονται οταν δυστυχως παιρνας πολλα τοτε το σφιξημο στο στηθος ερχεται αλλα δεν πρεπει να το αφηνουμε να μας καταβαλει πρεπει να το διωχνουμε. Εγω μολις εκλεισα τα 34 κ οντως εχω ανχωθει!!!

HELEN80
27-05-10, 01:51
μακάρι ziguli, μακάρι να γίνουμε μανούλες. το ωραίο είναι και γελάω καμιά φορά είναι οτι είμαστε 10 χρόνια με τον αντρα μου και πάντα φυλαγόμασταν για να μην μείνω έγκυος. τι να πώ όλα στην ώρα τους.

margi
27-05-10, 10:50
Κι εγώ γελάω όταν σκέφτομαι πως πάντα παίρναμε προφυλάξεις μην τυχόν και μείνω έγκυος όταν τα είχα με τον άντρα μου. Ακόμα και τώρα όταν καμία φορά παίρνω αντιβιώσεις, προσέχω πάρα πολύ μην γίνει κανα ατύχημα και μείνω έγκυος ( τρελο ε;).
Μακάρι κορίτσια μου να τα καταφέρουμε σύντομα.

ziguli
29-05-10, 00:51
Ετσι κ μεις 10 χρονια δεσμο απο 14 εγω κ απο 17 εκεινος συν τα 3 πρωτα χρονια του γαμου που επισης προσεχαμε! Και οταν τελικα καναμε ελευθερα εμεινα με εξωμητριο ετσι απο τοτε εδω κ 7 χρονια εξωσωματικες!! Με τα γνωστα παλινδρομη κ βιοχημικες!
Και τα χρονια περνανε....

margi
29-05-10, 09:59
ziguli μου, πού θα μας πάει....Θα γίνει το θαύμα και σε μας.

ziguli
30-05-10, 02:37
ziguli μου, πού θα μας πάει....Θα γίνει το θαύμα και σε μας.

Μακαρι να μας ακουσει ο Θεολης κ να γινει το θαυμα:D

HELEN80
31-05-10, 14:47
ζουζουνιτσες μου τι μου κανετε, καλα ειστε? χθες ηταν 21η ημερα του κυκλου μου και επρεπε να κανω την εξεταση τησ προγεστερονης. ανοιξε ο μικρβιολογος για παρτη μου, τι να κανει ο ανθρωπος εμπλεξε με μενα χιχιχιχι. σημερα βγαινουν ταποτελεσματα. θα ξαναμπω το βραδυ για να σας πω και ταποτελεσματα.ξεχασα να σας πω οτι μετα την παλλινδρομη κυηση που ειχα, εκανα παλι για προγεστερονη και ηταν 0,80 χαλιαααααααααα μετα ειχα καθυστερηση και ημουν εγκυος με το εξωμητριο.(ΘΕΕ ΜΟΥ θυμαμαι καταστασεις και τρελλαινομαι). αντε να δουμε σημερα πως θα ειναι. φιλακια κοριτσακια μου.

margi
31-05-10, 21:29
helen, ποια είναι τα νέα; Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Να ρωτήσω κάτι; Για ποιο λόγο κάνεις εξέταση προγεστερόνης; Σκέφτομαι να κάνω κι εγώ ορμονικές εξετάσεις. Σε ποια μέρα του κύκλου πρέπει να γίνουν; Α, αδιαθέτησα πάλι. Είμαι στη δευτερη μέρα. Ελπίζω να μην την ξαναδώ την κακούργα την περίοδο!

HELEN80
31-05-10, 21:35
margi μου, μολις ηρθα σπιτακι μου,να και ενα καλο μετα απο παρα πολυ καιρο, η προγεστερονη μου ειναι 25,89, ελαχιστα τσιμπιμενη μου ειπε ο μικροβιολογος. την κανεις την 21η ημερα του κυκλου σου.αυτο σημαινει οτι εκανα ωορηξια,και επισης η προγεστερονη ειναι ορμονη που βοηθα το ενδομητριο για να εμφυτευθει το σπορακι μας στη μητρα. δεν εχεις κανει ποτε?

HELEN80
31-05-10, 21:40
να φανταστεις μετα απο την παλλινδρομη κυηση που μου ηρθε περιοδος, πηγα την 21η του κυκλου μου να κανω για προγεστερονη και ηταν 0,80 χαλια τιμη, υποτιθεται οτι με αυτη τη τιμη δεν μενεις εγκυος...................και εγω εμεινα εγκυος.και στις 2 μου εγκυμοσυνες μου επειδη η προγεστερονη μου ηταν χαμηλη επαιρνα ουτροτζεσταν για να βοηθησουμε το ενδομητριο.

HELEN80
31-05-10, 21:48
δεν πειραζει margi μου, που σου ηρθε περιοδος, να λεμε παλι καλα που εχουμε γιατι εχω ενα πολυ κοντινο μου ατομο, που εχει τεχνιτα περιοδο εδω και 6 χρονια με αντισυλληπτικα αλλιως δεν της ερχεται απο ζημια γιατρου, με αποτελεσμα να εχει παει σε 10 γιατρους και να της λενε οτι θα κανεις παιδια με δανεικα ωαρια. εμεις τουλαχιστον margi μου γλυκια αφου εχουμε μεινει εγκυες θα ξαναμεινουμε κοριτσακι μου. μην απογοητευσε.το σπορακι θα δεις θα μπει στην κοιλιτσα σου.

margi
31-05-10, 22:43
Ελένη, πριν δύο χρόνια είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο. Θυμάμαι που όλα ήταν μια χαρά! Μετά από ένα χρόνο έμεινα έγκυος. Τότε με έβαλε ο γιατρός να κάνω προγεστερόνη. Ηταν 28.5 ενώ ήμουν έγκυος, πράγμα που σχεδόν επιβεβαίωσε το γιατρό ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά. Εκτοτε δεν έκανα κανέναν έλεγχο. Θα πω στηγιατρό να μου γράψει εξετάσεις να τις κάνω αυτό το μήνα. Πολλά φιλιά! Κι εγώ πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά.

ziguli
01-06-10, 01:31
Kοριτσια καλη επιτυχια με τις εξετασεις σας κ φυσικα συντομα μια τελιομηνη κυηση!!!!

HELEN80
02-06-10, 14:39
margiiiiiiiii.............ziguli..............που ειστε κοριτσακια μου???? σας εχασα. ταποτελεσματα απο την προγεστερονη ειναι 25,89. μια χαρα μου ειπε ο γιατρος μου εκανα λεει ωοθυλακιορρηξια. τωρα την στης 6/6 κλεινω 28 ημερες του κυκλου μου και περιμενω να αδιαθετησω. οποτε απο βδομαδα την 3η ημερα του κυκλου μου θα ξαναεπαναλαβω προλακτινη και FSH. εσεις τι κανετε???εχουμε τιποτα καινουριο???φιλακιαααααααααααα

iliostalaktipappa
05-12-10, 04:22
Margi, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ, ΕΣΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΗΝΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΙΝΕ.ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.............ΕΦΟΣΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΚΑΙ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ? ΕΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ(2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ 3 ΕΓΩ), ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΙΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΙΔΗΡΟ(5 ΚΟΥΤΙΑ ΠΗΡΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΑΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΦΥΛΙΚΟ ΟΞΥ? ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ?
HELEN80,ΓΕΙΑ ΣΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ.ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ?ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ?ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ?ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ PCR ΣΕ ΙΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.Η ΑΠΛΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ VIBRAMYCIN TVN 100.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΤΑΝΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ , ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

HELEN80
05-12-10, 14:01
HELEN80,ΓΕΙΑ ΣΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ.ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ.ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ?ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ?ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ?ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ PCR ΣΕ ΙΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.Η ΑΠΛΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ VIBRAMYCIN TVN 100.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΤΑΝΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ , ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα κοριτσακι...........:-P