PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ

Σελίδες : [1] 2

irev
16-05-10, 03:54
Γεια σας μανουλες

Μπορειτε να με βοηθησετε να βρουμε πρωτοτυπο θεμα για τη μπουμπου μου?
Αν και ειναι νωρις ακομα... Επειδη στο γιο μου το ειχα αργησει το πραγμα...αναγκαστηκα να παρω ετοιμα πολλα πραγματα---που θα μπορουσα να ειχα φτιαξει (κατι που μου αρεσει πααααααρα πολυ.........και θα γλιτωνα κι αλλα χρηματα...)

Μου αρεσουν πολυ οι πεταλουδες και οι νεραιδες αλλα εχω βαρεθει να τις βλεπω πια!
Το παρατσουκλι της απο οταν γεννηθηκε ειναι "τοσοδουλα"...Σκεφτηκα λοιπον την ηρωιδα του παραμυθιου, αλλα πιστευω θα ειναι δυσκολο να βρω σχετικα πραγματακια
Επισης μου αρεσει κ το θεμα μπαλαρινες, μπαλετο, πουεντ... αλλα παλι νομιζω θα δυσκολευτω. Βρηκα καποιες σχετικες δημοσιευσεις με αυτο το θεμα...αλλα δεν ξερω αν το εκανε τελικα καποια μανουλα, ωστε να δουμε το αποτελεσμα και κατα ποσο δυσκολευτηκε.

Λοιπον.......περιμενω την αποψη κ τη βοηθεια σας για αυτα τα 2 θεματα ή φυσικα αν εχετε κατι αλλο πρωτοτυπο να προτεινετε

Ευχαριστω πολυ

maria- elpida
16-05-10, 09:55
εμενα θα μου αρεσε και ως θεμα καποιο φρουτο, οπως κερασια ή φραουλες αν ειναι στην εποχη τους βεβαια.
μπορεις να κανεις πολλα πργματα με φρουτα.
Επισης ενα ωραιο θεμα ειναι και οι καραμελες.

Καλες ετοιμασιες και να χαιρεσαι τα παιδακια σου.

irev
16-05-10, 15:59
Οι καραμελες δεν με ενθουσιαζουν, απο την αποψη οτι θα ηθελα κατι πιο "θηλυκο" ας πουμε
Τα φρουτα ειναι πολυ ωραια ιδεα
Ειχα σκεφτει τα κερασακια...και γενικα τα χρωματα να ηταν κοκκινα για να ξεφθγω το πολυφορεμενο ροζ...αλλα Γεναρη μηνα......κερασια???...χλωμο

Ολα δικα μου τα θελω εεε....

Καμια αλλη μανουλα, καμια ιδεα? Δεν σας ερχετε τιποτα βρε κοριτσια?

vickygirl79
16-05-10, 16:29
xm.....ιανουαριος=κρυο μπορεις να κανεις με θεμα τις χιονονιφαδες,χιονανθρωπακια,πατιναζ στον παγο,παγωμενους σταλακτιτες κ να εχεις τη μικρη σου ντυμενη στα λευκα με ενα γουνακι σαν χιονουλα δε ξερω αν σου αρεσει η ιδεα!!!!

irev
16-05-10, 18:34
Πολυ ωραια ιδεα

Δε θα ειναι ομως λιγο μονοτονο? Παραδειγμα...αν η κολυμπηθρα και ο στολισμος του διαδρομου ειναι λευκα τουλια με λευκα στολιδια πανω (αφου μιλαμε για χιονανθρωπακια, σταλακτιτες κλπ...) νομιζω οτι δε θα θα "δειχνει" καθολου Και κυριως σε φωτο κ βιντεο...

Εκτος αν το σκεφτεσαι καπως αλλιως...εχω κολλησει τωρα

vickygirl79
16-05-10, 20:03
μπορεις να το "σπασεις" με ασημενιο (κορδελες,φτερα,μπαλονια) η για να δωσεις κοντραστ με φουξ η οποιο αλλο χρωμα σου αρεσει θα σκεφτς και αλλα κα θα σου πω

fairy's mom
16-05-10, 22:22
Επισης μου αρεσει κ το θεμα μπαλαρινες, μπαλετο, πουεντ... αλλα παλι νομιζω θα δυσκολευτω. Βρηκα καποιες σχετικες δημοσιευσεις με αυτο το θεμα...αλλα δεν ξερω αν το εκανε τελικα καποια μανουλα, ωστε να δουμε το αποτελεσμα και κατα ποσο δυσκολευτηκε.

Ίσως και να μην είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις. Πήγαινε σε μεγάλα παιχνιδάδικα πχ τζάμπο και δες τι έχουν σε παιδικές στολές μπαλαρίνας ή σε κατάστημα που πουλάνε είδη χορού για να κάνεις την λαμπάδα και το κουτί.
Προσκλητήρια εγώ τα έφτιαξα μόνη μου. Το καθένα ήταν διαφορετικό, σε άλλα είχα σχέδια λουλούδια, σε άλλα καραμέλες, μπαλετο, τσίρκο... Τα αυτοκόλητα τα βρήκα σε στίκερς, που πιστεύω είναι εύκολο να βρεις. Και για τις μπουμπουνιέρες αν δεν βρεις κάτι σε κρεμαστούλι πχ παπουτσάκια μπαλαρίνας, μπορείς να πάρεις ένα κουτάκι και να ζωγραφίσεις κάτι εσύ σχετικό με το θέμα.
Γενικά κάνε από τώρα μία έρευνα και μετά αποκλεισέ το. Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Όταν έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου, προσέχεις πολύ περισσότερο και συνήθως βρίσκεις αυτό που ψάχνεις - συχνά εκεί που δεν το περιμένεις.

irev
17-05-10, 03:14
μπορεις να το "σπασεις" με ασημενιο (κορδελες,φτερα,μπαλονια) η για να δωσεις κοντραστ με φουξ η οποιο αλλο χρωμα σου αρεσει θα σκεφτς και αλλα κα θα σου πω

Σωστα...θα μπορουσα για παραδειγμα να εχω τα τουλια του στολισμου, και τα κουτακια-πογκακια της μπομπονιερας φουξια για να φαινονται πανω τα στολιδια... Ετσι θα μπορουσαμε να εχουμε και τα βαπιστικα σε φουξια χρωμα... Με τα μπαλονια ομως...
Παραδειγμα στο γιο μου που ειχα χρωματα λαχανι-πορτοκαλι, ειχα μπαλονια σε αυτο το χρωμα αλλα και 2 "ηρωες" κουνελια (που ηταν το θεμα) ...εδω τι θα μπορουσα να βαλω στα μπαλονια? Θελει ψαξιμο αλλα ειναι καλη σαν ιδεα

fairy's mom...... Για τη λαμπάδα και το κουτι ακομα κι αν δε μπορεσω να τα κανω (αλλωστε η μαμα ειμαι, αυτα ειναι της νονας) σιγουρα απο εκει που ψωνισαμε στη βαπτιση του γιου μου θα μπορουσε να ου φτιαξει κατι η κοπελα κατοπιν παραγγελιας. Αυτο που με ανησυχει περισσοτερο ειναι η μπομπονιερα γιατι εψαξα λιγο στο ιντερνετ και κανα δυο ωραιες που βρηκα με παπουτσακια πουεντ στοιχιζαν 3 ευρω!!! Δεν το συζητω δηλαδη...
Οσο για τα προσκλητήρια θα κανω φωτο σιγουρα! Ετσι ειχα κανει και στο γιοκα μου...φωτογραφιση με το θεμα μας παντα! Θελει ψαξιμο...

Παντως εκτος απο αυτα τα δυο θεματα δεν μου ερχεται κατι αλλο...Εσας????
Η τοσοδουλα που σκεφτομουν δε νομιζω πως θα πετυχει γιατι απο οτι εψαξα...θα παραπεμπει γενικα σε νεραϊδα----------που μου αρεσει αλλα το θεωρω πολυφορεμενο πια

fairy's mom
17-05-10, 09:10
Όχι από το internet! Αν είναι να κατέβεις κάτω στο κέντρο και να ψάξεις εκεί για στολιδάκια που θα είναι πιο φτηνά.

Η τοσοδούλα κι εγώ νομίζω ότι θα παραπέμπει σε νεράιδα, η οποία προσωπικά και όπως όλοι έχετε καταλάβει μου αρέσει τρελά :p αλλά αν το θεωρείς πολυφορεμένο, καλύτερα ξέχνα το.

Αν σου αρέσουν τα φρούτα, μπορείς να κάνεις την φρουτοπία, με καφάσια, γλυφειτζούρια με σχέδια φρούτων κλπ, και κάθε μπομπουνιέρα ένα διαφορετικό φρούτο. Αυτό όμως πάλι δεν το θεωρώ θηλυκό, αλλά unisex.

Θα το σκεφτώ όμως καλύτερα κοριτσάκι και αν μου έρθει κάποια ιδέα θα σου πω!

κατια81
17-05-10, 10:32
Αν και νεραιδα θα σου πω θεμα με την Tinkerbell!!!Την λατρευω και θα ειναι και το θεμα ζωγραφικης που θα κανουμε στο δωματιο της μπεμπουλας μου,οταν με το καλο ερθει!!

Αλλο ενα θεμα που μ αρεσει πολυ ειναι με κορωνες!!!Παντου κορωνες για την μικρη πριγκιπισα!!

Ολα βεβαια εχουν να κανουν με το γουστου του καθενος!!:)

irev
17-05-10, 12:06
Σιγουρα θα κατεβω και στα μαγαζια στην Αθηνα. Το ειχα κανει και στο γιο μου...κυριως γιατι το θεμα που ειχα διαλεξει (κουνελι) αποδειχτηκε ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ... ολα παρεπεμπαν σε λαγο πασχαλινο........ Τελικα βεβαια τα καταφερα και τα βρηκα ΟΛΑ οπως ηθελα (100% κουνελακι δηλαδη) --- αλλα δεν πηρα τιποτα απο τα μαγαζια κατω, κυριςω γιατι τελιακ δεν προλαβαινα να φτιαξω και τις μπομπο. Μονο τα γλυκα ειχα κανει. Γι αυτο και τωρα το ψαχνω απο νωρις το θεμα

Η Tinkerbell κ μενα μου αρεσει---και ειναι και μικροκαμωμενη..μιας και το χαιδευτικο της μπεμπας μου οπως ειπα ειναι "τοσοδουλα" Αλλα πρωτον φοβαμαι οτι ως τη βαφτιση θα ειναι φουσκιτσα (πολυ φαϊ βρε κοριτσια) και δευτερον φοβαμαι οτι δε θα τη βρω σαν ηρωιδα για ολα οσα χρειαζονται κ παλι θα καταληξω να χρησιμοποιω κοινες νεραϊδες

irev
17-05-10, 12:08
Ααα οσο για τις κορωνες νομιζω ειναι λιγο αγοριστικο
Εκτος αν εννοεις στεματα--------που δεν εχω δει πουθενα... Εχει παρει το ματι σου κατι? Αρχιζοντας με αυτη την ιδεα...θα μπορουσε να ειναι πριγκιπισα-στεμα το θεματακι ε?

κατια81
17-05-10, 12:33
Ααα οσο για τις κορωνες νομιζω ειναι λιγο αγοριστικο
Εκτος αν εννοεις στεματα--------που δεν εχω δει πουθενα... Εχει παρει το ματι σου κατι? Αρχιζοντας με αυτη την ιδεα...θα μπορουσε να ειναι πριγκιπισα-στεμα το θεματακι ε?

Ναι το ιδιο εννοουμε......στεματα και πριγκιπισσες!!
Εχω δει σε τοπικο καταστημα αρκετα με στεματα.
Μπρελοκ που το βαζεις πανω σε κουτακι ή πουγγι και κρεμετε το στεμα....
Κουμπαραδες σε σχημα κορωνας ακομη και κορνιζουλες!!!
Θελει λιγο ψαξιμο παντως.....και για την Tinkerbell εχω δει...σε μπρελοκ περισσοτερο!!

vicky1980
18-05-10, 21:08
κορτσια καλησπερα...βαπτιζω και εγω την μπομπου μου τον σεμπτεμβρη και ολα μου φαινονται τα ιδια,,,,θελω κατι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. επισης με τιποτα κωρωνες και νεραιδες....ειναι πολυφορεμενα τωρα πια...Μηπως ξερετε σε ποιους δρομους στην αθηνα εχει αποθηκες για βαπτιση?:p

irev
20-05-10, 08:23
Εγω παντως περσι ειχα κατεβει Συνταγμα με το μετρο, πηγα στη Ρομβης που ειναι ο Μαμμωνας κι αλλοι 2-3 μαζεμενοι...κι απο κει και περα, γυρνουσα γυρω γυρω τα στενα

Αν σου ερθει καμια πρωτοτυπη ιδεα...ριξ'τη κι απο δω!

Ααα κοιτα και στη σελιδα με τα μαγαζια στο dorum http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=23256

eirinibyronas
31-05-10, 01:06
Αυτά που σκεφτηκα είναι τα εξης :
- κουζινικά
- αξεσουαρ ( παπουτσια -τσαντες - καπελα)
-λουλουδια
- φορεματακια
π.χ. πολυ ωραιες μπομπονιερες τσαντουλες και παπουτσακια εχω δει στο "αν αγαπας"( για να πάρεις ιδεες γιατι οι τιμές είναι τσουχτερες) και σε αυτο το θέμα εχω δει προσκλητηρια τσαντουλες απο κάποιες κοπέλες καθως και μπομπονιερες παπουτσακια
Αυτό είναι κάτι που μπορεις να το κανεις και σε μπισκοτακι και cupcake
Νομίζω ότι είναι ενα θεματακι που μπορεις να βρεις πολλές ιδεες και να κανεις και συνδυασμούς(π.χ. προσκλητηριο τσαντουλα και μπομπονιερα παπουτσακι ασορτι)
θα είναι σε μικρογραφίες άρα θα ταιριαζει με το "τοσοδούλα";)

Αν σου αρεσει καποια απο τις ιδεες πες μου για να το σκεφτω και να επικεντρωσω σε αυτό που σου αρεσει
Δε ξερω και πως να βαλω και εικονες για να σου δειξω κατι :oops:

ΥΓ Γιατι δε φαινεται το δευτερο τικεράκι μου ; μπορεί καποιος να με κατατοπίσει;

dora
31-05-10, 02:28
Μπομπονιερα παπουτσακι πηρα χτες.. ηταν πολυ ομορφη.. κ μαλιστα επειδη ηταν διδυμα πηραμε ενα ροζ κ ενα γαλαζιο..
Από τι μου ειπε τα πηρε πολυ οικονομικα κ μαλιστα on line.. δεν ξερω απο που... θα ρωτησω.

Anastasia1
31-05-10, 09:50
Εμενα θα μου αρεσε σαν θεμα η Σταχτοπουτα.
Εχω δει και κατι καταπληκτικες μπομπο γοβακι....
Με τα χρωματα παιζεις....

Coraline
31-05-10, 10:09
Πως σου φαίνεται σαν θέμα η μικρή γοργόνα; θαλασσινό και fantasy. Έχω bookmarks από ένα πάρτυ που είχε κάνει μια φίλη, άμα σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω.

eirinibyronas
31-05-10, 11:10
Μια αλλη ιδεα που μου ήρθε είναι το κουκλοσπιτο Εβαλα στο googe τη λέξη κοκλοσπιτο και είδα ωραία πραγματα επεσα τυχαια και στο blogspot της Φιλιως ( Φιλιω και Ασημενια) , η δικη μας Φιλιω πρεπει να είναι , νομιζω , και είχε θεμα με κουκλοσπιτο
Ισως να μπορει να σε βοηθησει και να σου δωσει ιδεες !
Ειναι φανταστικη και πολύ δημιουργικη !!!

Aggeloudia
01-06-10, 15:28
Για κοριτσάκι μου αρεσει πολύ το λευκο-κοκκινο και η φράουλα...αλλά και τα παπουτσάκια μπαλέτου.Εχω δει στολισμό τραπεζιου και μπομπο που εχω πάθει πλάκα...
Ειμαι και του παστέλ...!!!!

ngeo23
02-06-10, 12:51
και εμενα παπουτσακια μπαλετου μου αρεσουν παρα πολυ!!!!
γενικα σε λευκο η εκρου μαζι με ροζ απαλο, σαν παραμυθι!

ismeni
02-06-10, 12:56
Γεια σας μανουλες

Μπορειτε να με βοηθησετε να βρουμε πρωτοτυπο θεμα για τη μπουμπου μου?
Αν και ειναι νωρις ακομα... Επειδη στο γιο μου το ειχα αργησει το πραγμα...αναγκαστηκα να παρω ετοιμα πολλα πραγματα---που θα μπορουσα να ειχα φτιαξει (κατι που μου αρεσει πααααααρα πολυ.........και θα γλιτωνα κι αλλα χρηματα...)

Μου αρεσουν πολυ οι πεταλουδες και οι νεραιδες αλλα εχω βαρεθει να τις βλεπω πια!
Το παρατσουκλι της απο οταν γεννηθηκε ειναι "τοσοδουλα"...Σκεφτηκα λοιπον την ηρωιδα του παραμυθιου, αλλα πιστευω θα ειναι δυσκολο να βρω σχετικα πραγματακια

Λοιπον.......περιμενω την αποψη κ τη βοηθεια σας για αυτα τα 2 θεματα ή φυσικα αν εχετε κατι αλλο πρωτοτυπο να προτεινετε

Ευχαριστω πολυ

εγω ειχα μπαλαρινες θεμα. ειχα βρει μπομπονιερες point shoes και προσκλητήριο και η νονά ειχε βρει τα υπόλοιπα

εχεις δικιο ειναι πολυφορεμένο θεμα

ΓΙΟΥΤΖΙΝ
02-06-10, 13:31
Για κοριτσάκι μου αρεσει πολύ το λευκο-κοκκινο και η φράουλα...αλλά και τα παπουτσάκια μπαλέτου.Εχω δει στολισμό τραπεζιου και μπομπο που εχω πάθει πλάκα...
Ειμαι και του παστέλ...!!!!

Απ'οτι ακουω φέτος ειναι πολύ της μοδας τα θεματα με φρουτα γενικότερα και δεν ειναι ακομα πολυφορεμενο. Εχω δει θεμα με φραουλες και ηταν σούπερ, καθως επίσης και με μήλα... Τι λές?

Aggeloudia
02-06-10, 13:44
Ειδα σε περιοδικό, ολοκληρα καφάσια με ψευτικα φρουτα, πάνω σε ψευτικο γκαζόν, και απο πισω απο το τραπέζι 2 μεγάλα δεντρα με τις μπομπο που για κουφετα ειχαν φρουτάκια...ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!!

Αν το εχω κρατησει το περιοδικό να στο σκαναρω να το ανεβασω...

eirinibyronas
03-06-10, 13:20
Πολυ όμορφα τα φρουτα !!!και επισης θα μπορούσες να επικεντρωσεις στα κοκκινα φρουτα: μηλα, φραουλες ,κερασια, φραμπουαζ
Ετσι μπορεις να παρεις και ιδεες για το γλυκο: γλυκό του κουταλιου ή μαρμελαδα ή ταρτακια
επίσης ετσι ξεφευγεις και απο το ροζ , φουξια , κλπ

sleeping beauty
04-06-10, 00:17
Εγώ εχω να σου προτεινω σαν θέμα βαπτισης μαργαρίτες ή ζερμπερες που εχουν πιο χρώμα.Μπορεις το προσκλητηριο να το κανεις με μαργαριτες (κοιτα αυτο http://www.gamos-shop.gr/prosklitiria-vaptisis?start=20 το 032β),μπομπονιερα ενα πουγκι στολισμενο με το αντιστοιχο λουλουδι (http://123-mpomponieres.gr/c.Mpomponieres-Vaptisis.53358.html BVPL80085)στολισμος τραπεζιου γυαλα με νερο και μαργαριτες ,μπορεις ακομα και το φορεμα της μικρης να ειναι στο ιδιο concept καθως και για γλυκακια να φτιαξεις μονη σου μαργαριτες με αμυγδαλοπαστα,τα εχω φτιαξει και δεν ειναι δυσκολα!Συγνωμη αν σε κουρασα!Ελπιζω να σε βοήθησα

katerinak
04-06-10, 00:42
αφου ειναι ιανουαριο βαλε την αμυγδαλια,ειναι αισιοδοξο

irene77
05-06-10, 15:29
Για κοριτσακι για Οκτωμβριο?χζεχεχε

bebebo
05-06-10, 15:45
εμενα θα μου αρεσε σαν θεμα η τοσοδουλα ειναι προτοτυπο

irev
17-06-10, 19:11
Κοριτσακια...χαθηκα γιατι ειχα μεινει χωρις pc...
μπηκα τωρα και ειδα πολλες ιδεες σας

Τα φρουτα δεν με τρελλαινουν σαν ιδεα.
Περισσοτερο μου αρεσει το θεμα μπαλετο (πουεντ...κλπ...) αλλα και
- αξεσουαρ ( παπουτσια -τσαντες - καπελα)
οπως ειπε η eirinibyronas
Για πες τιποτα πιο συγκεκριμενο...

Μπομπονιερα παπουτσακι πηρα χτες.. ηταν πολυ ομορφη.. κ μαλιστα επειδη ηταν διδυμα πηραμε ενα ροζ κ ενα γαλαζιο..
Από τι μου ειπε τα πηρε πολυ οικονομικα κ μαλιστα on line.. δεν ξερω απο που... θα ρωτησω.
Μηπως ρωτησες απο που τα πηρε?

εγω ειχα μπαλαρινες θεμα. ειχα βρει μπομπονιερες point shoes και προσκλητήριο και η νονά ειχε βρει τα υπόλοιπα
εχεις δικιο ειναι πολυφορεμένο θεμα
Εχεις ανεβασει πουθενα φωτο ???
Πες μου περισσοτερα αν μπορεις σε παρακαλω...Απο που τα πηρες, τιμες...κλπ...

Danai81
27-06-10, 21:00
Γεια σου irev! Θα ήθελα να μου πεις αν τελικά σκεφτηκες τιποτα για την βάπτιση της μικρής σου...Εγώ έχω καιρό ακόμα μιας και η βάπτισης θα γίνει περίπου Σεπτέμβρη αλλά διαβάζοντας τις τόσο όμορφες ιδέες των κοριτσιών είπα σιγά- σιγά να αρχίσω να ψάχνω για να τα οργανώσω όλα τέλεια!
Άλλωστε είναι το πρώτο μου μωράκι και δεν έχω πείρα....
Για πείτε βρε κορίτσια καμία ιδέα....Πως βρίσκω τι θέμα ταιριάζει?
Από χρώματα θα μου άρεσε να κυριαρχεί το λευκό και το κουφετί....Μήπως όμως είναι πολυφορεμένο?:?:?:

irev
30-06-10, 14:33
ποιο Σεπτεμβρη καλε? τωρα το 2010?
και λες εχεις καιρο...

Ετσι ελεγα στο γιο μου κ τελικα ετρεχα τελευταια στιγμη... εγω θα σου ελεγα να οργανωθεις

Κοιτα τωρα, οσο αφορα το θεμα, στο γιο μου για παραδειγμα επειδη το τραγουδακι "αχ κουνελακι" τον ηρεμουσε απο το μαιευηριο ακομα...Κι επειδη κι ενα απο τα πρωτα του παρατσουκλια ηταν το "κουνελος" Του ειχα κανει θεμα κουνελι
Τωρα οσον αφορα τα χρωματα, ειχα κανει λαχανι-πορτοκαλι απλα γιατι βαριεμαι να βλεπω ολο γαλαζιο στις αγοριστικες βαφτισεις

Επισης, νομιζω οτι παιζει ρολο κ η εποχη
Για παραδειγμα εγω θα βαφτισω τη μικρη Γεναρη κι ενω μου αρεσει σαν θεμα τα φρουτα δεν το προτιμω λογω εποχης

kornilia
07-07-10, 00:12
γεια σου irev. ειμαι στην ιδια φαση με σενα. απο τωρα ψαχνομαι για το θεμα και τα χρωματα της βαφτισης της κορης μου. φαντασου οτι εμενα θα γινει κατα το Μαϊο. εγω κατεληξα σαν θεμα τα αγγελακια και χρωματα λευκο και χρυσο. θελω να τα φτιαξω ολα μονη μου με τις νονες της. η βαφτιση θα γινει σ' ενα εκκλησακι και μετα το μυστηριο θα εχω catering στον ιδιο χωρο. ετσι λοιπον σκεφτομαι τη διακοσμηση του χωρου να την κανω μονη μου κι αυτη. ειναι δυσκολο, σχετικα θεμα, αλλα ελπιζω αν δυσκολευτω πολυ να βρω υλικα τη περιοδο των χριστουγεννων. την ιδεα τη πηρα απο το evendi.gr και σου παραθετω το συνδεσμο να το δεις.

http://www.evendi.gr/D91A0BED.el.aspx

Danai81
08-07-10, 01:51
ποιο Σεπτεμβρη καλε? τωρα το 2010?
και λες εχεις καιρο...

Ετσι ελεγα στο γιο μου κ τελικα ετρεχα τελευταια στιγμη... εγω θα σου ελεγα να οργανωθεις

Κοιτα τωρα, οσο αφορα το θεμα, στο γιο μου για παραδειγμα επειδη το τραγουδακι "αχ κουνελακι" τον ηρεμουσε απο το μαιευηριο ακομα...Κι επειδη κι ενα απο τα πρωτα του παρατσουκλια ηταν το "κουνελος" Του ειχα κανει θεμα κουνελι
Τωρα οσον αφορα τα χρωματα, ειχα κανει λαχανι-πορτοκαλι απλα γιατι βαριεμαι να βλεπω ολο γαλαζιο στις αγοριστικες βαφτισεις

Επισης, νομιζω οτι παιζει ρολο κ η εποχη
Για παραδειγμα εγω θα βαφτισω τη μικρη Γεναρη κι ενω μου αρεσει σαν θεμα τα φρουτα δεν το προτιμω λογω εποχης

Γεια σου irev! Ναι για αυτόν τον Σεπτέμβρη λέγαμε ή Οκτώμβρη...Ακόμα δεν έχουμε κάνει τίποτα!! Αγχώθηκα τώρα!! :shock::shock::oops:

Η αλήθεια είναι ότι δυστυχώς δεν έχω κανέναν να με βοηθήσει και να με ενημερώσει πάνω σε τέτοια θέματα...Ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες, η μητέρα μου μένει επαρχία οπόε μου είναι δύσκολο με το μωρό να τρέχω....
Το μόνο που ξέρω είναι ότι η κολλιτή μου για την βάπτιση του μπέμπη της το κανόνισε ένα μήνα πριν και ήταν οκ...Αλλά βέβαια τα ανέθεσε σχεδόν όλα σε εταιρία.

Γλυκούλι το θέμα που είχες για τον μικρούλη σου! Μήπως όμως λόγω της δυσκολίας του σε καθυστέρησε χρονικά....?

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω....Βέβαια δεν με δεσμέυει κάτι μιας και δεν έχω κλείσει τίποτα ούτε εκκλησία, απλά ήταν μία σκέψη γιατί θα είναι σε καλή ηλικία το μικρούλι μου και επίσης δεν θα ήθελα να μας προλάβει ο χειμώνας....
Και τώρα τι κάνω??? από που ξεκινάνε???:oops:

kornilia
08-07-10, 11:51
[/QUOTE]Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω....Βέβαια δεν με δεσμέυει κάτι μιας και δεν έχω κλείσει τίποτα ούτε εκκλησία, απλά ήταν μία σκέψη γιατί θα είναι σε καλή ηλικία το μικρούλι μου και επίσης δεν θα ήθελα να μας προλάβει ο χειμώνας....
Και τώρα τι κάνω??? από που ξεκινάνε???:oops:[/QUOTE]

το πρωτο πραγμα που εχεις να κανεις ειναι να κλεισεις ημερομηνια στην εκκλησια που θελεις. μπορει να δυσκολευτεις να βρεις για Σεπτεμβριο - Οκτωβριο, γιατι τοτε πεφτουν μαζεμενες οι βαπτισεις. καλο τρεξιμο απο δω και περα κι ο,τι χρειαστεις ρωτα εμας, τους βετερανους του ειδους!

elenada
14-07-10, 18:03
Γεια σου irev! Ναι για αυτόν τον Σεπτέμβρη λέγαμε ή Οκτώμβρη...Ακόμα δεν έχουμε κάνει τίποτα!! Αγχώθηκα τώρα!! :shock::shock::oops:

Η αλήθεια είναι ότι δυστυχώς δεν έχω κανέναν να με βοηθήσει και να με ενημερώσει πάνω σε τέτοια θέματα...Ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες, η μητέρα μου μένει επαρχία οπόε μου είναι δύσκολο με το μωρό να τρέχω....
Το μόνο που ξέρω είναι ότι η κολλιτή μου για την βάπτιση του μπέμπη της το κανόνισε ένα μήνα πριν και ήταν οκ...Αλλά βέβαια τα ανέθεσε σχεδόν όλα σε εταιρία.

Γλυκούλι το θέμα που είχες για τον μικρούλη σου! Μήπως όμως λόγω της δυσκολίας του σε καθυστέρησε χρονικά....?

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω....Βέβαια δεν με δεσμέυει κάτι μιας και δεν έχω κλείσει τίποτα ούτε εκκλησία, απλά ήταν μία σκέψη γιατί θα είναι σε καλή ηλικία το μικρούλι μου και επίσης δεν θα ήθελα να μας προλάβει ο χειμώνας....
Και τώρα τι κάνω??? από που ξεκινάνε???:oops:

γεια σου δαναη!κι εμεις βαφτιζουμε την μικρη μας στις 4 σεπτεμβρη κι εχω ηδη κλεισει την εκκλησια,το τραπεζι,τα βαπτιστικα,τις μπομπονιερες και τις προσκλησεις.να ξερεις οτι ο αυγουστος δεν μετραει γιατι ειναι κλειστα τα μαγαζια.οποτε εχεις μονο τον ιουλιο και τον σεπτεμβρη,μονο αν την κανεις τελος σεπτεμβρη.δες κι εδω μια λιστα με το τι χρειαζεσαι για την βαφτιση και καλες ετοιμασιες!
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=64982

Danai81
31-08-10, 23:54
Elenada σε ευχαριστώ πολύ! Μιας και δεν μας περιόριζε κανείς για την ημερομηνία (εκτός απο τον καιρό που φοβάμαι για να πω την αλήθεια) , έκλεισα για τέλος Νοεμβρίου! Νομίζω τώρα θα είμαι πιο άνετα, ήδη έχω ψάξει κιόλας λίγο. Σ ευχαριστώ πολύ για το λινκ που μου έστειλες με το τι χρειάζομαι!
Προς το παρόν είμαι ακόμα σε αναζήτηση λίγο πιο συγκεκριμένου θέματος...Εχω σχεδόν αποφασίσει ότι θα επικρατεί το κόκκινο, προς την πιο έντονή του απόχρωση μιας και μου αρέσει για χειμώνα και έχω βαρεθεί λιγααακι και το ροζ...
Εκτός απο τα φρούτα όμως δεν μου έρχεται κάτι άλλο!

Irev τι κάνεις? Πως τα πας εσύ με τις ετοιμασίες?Αποφάσισες τελικά θέμα? :-D

kornilia
01-09-10, 10:07
Προς το παρόν είμαι ακόμα σε αναζήτηση λίγο πιο συγκεκριμένου θέματος...Εχω σχεδόν αποφασίσει ότι θα επικρατεί το κόκκινο, προς την πιο έντονή του απόχρωση μιας και μου αρέσει για χειμώνα και έχω βαρεθεί λιγααακι και το ροζ...
Εκτός απο τα φρούτα όμως δεν μου έρχεται κάτι άλλο! :-D

μια σκεψη ειναι και οι καρδουλες, αλλα μαλλον θα θυμιζει την ημερα του αγιου βαλεντινου.
μια δευτερη σκεψη, που τη βρισκω και πρωτοτυπη ειναι να κανεις σαν θεμα το πουα. ολα σε κοκκινο φοντο με λευκο πουα και οι μπομπο σου να ειναι καπελακια, φορεματακια και παπουτσακια, ή απλως ενα ωραιο κουτακι.

irev
03-09-10, 00:35
Τι κανετε κοριτσακια?

Ετομασιες ακουω και τρελλαινομαι...και απο χαρα...αλλα και απο αγχος, γιατι θυμαμαι τι τρεξιμο ειχα ριξει!

Τα αγγελακια ειναι οντως πρωτοτυπα και το evendi απο οτι ειδα το ειχε κανει σε πληρη αρμονια...αν και μενα με παραπεμπει λιγο σε Χριστουγεννα...αλλα βεβαια, γουστα ειναι αυτα
Παντως ειναι ωραια εναλλακτικη και απο αποψη χρωματων γιατι θα συμφωνησω με τη Δαναη εχω ψιλο-βαρεθει ροζ για κοριτσια και σιελ για αγορια
Στο γιο μου ειχα κανει λαχανι-πορτοκαλι και θεμα κουνελι! Κι εκει ηθελε προσοχη οπως κ σε σενα κορνηλια γιατι εβρισκα πολλα πραγματα που εμοιαζαν με πασχαλινο λαγο.

Λοιπον εγω ειμαι αναμεσα σε 2 θεματα:
ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ...φουξια-λαχανι
ΧΙΟΝΑΤΗ...κοκκινο-κιτρινο
Και στα 2 εχω προβλημα με τα μπαλονια και θελει αρκετο ψαξιμο Αλλα γενικα η μπαλαρινα βγαινει πιο ευκολα γιατι στις μπομπο εχω πολλεεεεεες λυσεις και οικονομικες σε σχεση με τη χιονατη. Επισης, στο θεμα της χιονατης θα ηθελα ιδανικα να μοιρασω για γλυκο καραμελωμενο μηλο γλειφιτζουρι σαν αυτα που εχουν στα πανηγυρια και δεν εχω βρει πουθεναααα. ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ?

kornilia
03-09-10, 08:21
Επισης, στο θεμα της χιονατης θα ηθελα ιδανικα να μοιρασω για γλυκο καραμελωμενο μηλο γλειφιτζουρι σαν αυτα που εχουν στα πανηγυρια και δεν εχω βρει πουθεναααα. ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ?

τι φοβερη ιδεα;! οντως τωρα που το λες εχουν χαθει αυτα τα μηλαρακια απο το προσκηνιο. μπορεις να ρωτησεις καποιον πλανοδιο με ποπ κορν, μαλλι της γριας ή ξηρους καρπους μηπως μπορεσει να σε βοηθησει. εγω ρωτησα τις προαλλες εναν για μαλλι της γριας που θελω εγω και μου εδωσε το τηλεφωνο του. σου το στελνω με π.μ.

irene77
03-09-10, 12:54
Look http://www.amyscandykitchen.com/

kornilia
03-09-10, 13:04
ειναι πραγματι φοβερα, αλλα μηπως η κυρια το παρακανει με τις τιμες; ενα που ειδα εγω το εχει 19 δολαρια το τεμαχιο! παντως ειναι απιθανα και πολυ πρωτοτυπα για βαφτιση.

elenaki123
03-09-10, 13:11
Εγώ την Κυριακή πήγα σε μια βάφτιση και μας κέρασαν παγωτό χωνάκι. Μου άρεσε πάρα πολύ και τα παιδιά τρελάθηκαν.

irev
04-09-10, 23:25
Συνονοματη σε ευχαριστω, αλλα ειναι οντως Π Α Ν Α Κ Ρ Ι Β Α !!!!!!!!!
Χρειαζομαι 170-200.........Μην τρελλαθουμε κι ολας!

Οσο για το παγωτο χωνακι ειναι ωραιο σαν ιδεα, αλλα δεν μου αρεσει που περιμενει ο κοσμος ετσι στην ουρα...σαν σισιτιο... Ασε που εμας θα ειναι Γεναρης!

Κορνηλια σε ευχαριστω για το τηλ.

Επισης μια κοπελα βρηκε εδω
http://www.candyswirls.co.uk/prod_cat/category_16_toffee_apples.html
πολυ καλαααααααα Απαλ σκεφτομαι τι γινεται αν ετθουν κ δνε ειναι "οπως τα περιγραφουν"...

Σας ευχαριστω ολες!

Aggeloudia
05-09-10, 21:06
Και γιατί δεν τα φτιάχνεται μονες σας...
Απλή συνταγή για γλυφιτζουρια απο το internet , μηλαράκια πλημενα και μερικά καλαμακια για σουβλάκια
Σακουλάκια απο τον Μπαρκα ή το κεντρο , κορδελάκια για το κλεισημο και ...ετοιμα!!!!!!!!!!!

mxv
05-09-10, 22:34
Είναι όντως πολύ ωραία και δε νομίζω πως αξίζει να παραγγείλεις (£18.00 έχουν τα 20 μηλαράκια όχι το 1)

kornilia
05-09-10, 23:49
(£18.00 έχουν τα 20 μηλαράκια όχι το 1)

εχεις δικιο, αλλα εσυ αναφερεσαι στο δευτερο link. εγω μιλουσα γι' αυτο:
http://www.amyscandykitchen.com/page.cfm/751

MaryT
06-09-10, 00:06
Οι καραμελες δεν με ενθουσιαζουν, απο την αποψη οτι θα ηθελα κατι πιο "θηλυκο" ας πουμε
Τα φρουτα ειναι πολυ ωραια ιδεα
Ειχα σκεφτει τα κερασακια...και γενικα τα χρωματα να ηταν κοκκινα για να ξεφθγω το πολυφορεμενο ροζ...αλλα Γεναρη μηνα......κερασια???...χλωμο

Ολα δικα μου τα θελω εεε....

Καμια αλλη μανουλα, καμια ιδεα? Δεν σας ερχετε τιποτα βρε κοριτσια?

Αγαπητη irev,

δεν ξέρω αν έχεις καταλήξει στο θέμα.

Θα σου πρότεινα το ΡΟΔΙ ως θέμα που και κόκκινο είναι και φρούτο του χειμώνα είναι και που λόγω εορτών μπορείς να βρεις και διακοσμητικά ρόδια σε πολύ ωραία βαθυκόκκινα χρώματα για να χρησιμοποιήσεις τόσο σε μπομπονιέρες όσο και σε προσκλητήρια.

irev
06-09-10, 00:09
Να φτιαξω μονη μου 170-200 γλειφιτζουρια????
Εργαζομενη γυναικα με 2 μωρα στο σπιτι? Τι ειμαι καλε? Υπερηρωας?......χαχαχα

Αλλο να τα συσκευασω και αλλο να τα "μαγειρεψω" κι ολας. Και στο γιο μου ειχα κανει γλυκο κουταλιου, αλλα δεν μαγειρεψα και το γλυκο---το πηρα σε 5κιλα, το εβαλα σε βαζακια, κουταλακια, τυπωσα καρτελακια, κορδελιτσες κλπ... αλλα ως εκει αντεχω. Ασε που αυτη τη φορα μαλλον θα φτιαξω και τις μπομπο...

Λοιπον, ηρθαν οι νονες μας σημερα και καταληξαμε στο θεμα:
ΧΙΟΝΑΤΗ με κοκκινο-κιτρινο...οποτε ξερετε κοριτσια...ψαχνοντας για τα δικα σας, οπου πεσει το ματι σας σε κατι σχετικο βαζετε λινκ!!!
χιονατη, μηλο, καθρεφτης, 7 νανοι...φορεματακι κοκκινο ή κιτρινο...κλπ

σας ευχαριστωωωωωωωωωω

kornilia
06-09-10, 09:40
http://neraidamit.blogspot.com/search/label/%CE%9C%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%8C%CE%BD%20%CE%9A%CE%BF%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B1-%CE%A7%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CF%84%CE%B7-%CE%9A%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%A3%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1%20%CE%B6%CE%B1%CF%87%CE%B1%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC-%CE%A7%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B5%CF%84%CF%8C%CF%82
http://www.zirgon.gr/proionta.html?category_id=17&page=shop.browse&limit=25&start=35
http://www.fasarias.gr/3.asp
http://www.mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=&catid=28&id=432318&func=view
http://www.mammyland.com/kunena/onoma-baftisi/465631-keimeno-baftisis-xionati
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55690
http://www.koufetaki.gr/Product/315/Page/183/el/

αυτα βρηκα για αρχη. αν βρω και τιποτα αλλο θα σε ενημερωσω.

Danai81
11-09-10, 14:32
Irev εγώ τελικά αποφάσισα το κεράσι! Ωραία η ιδέα σου με τη χιονάτη, χαρούμενα και ασυνήθιστα χρώματα αλλά μου φαίνεται δύσκολο!!
Εγώ παλι πήγα προς κάτι πιο εύκολο, και σταμάτησα να πονοκεφαλιάζω. Έκανα και κάποιο δείγμα από προσκλητήριο μόνη μου και έχω αρχήσει να κοιτάω για μπομπονιέρες. Μου φαίνεται - αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα- ότι είδα από μαγαζί που τις ετοιμάζει όμως γιατί δεν ψάχνω για υλικά- μπομπονιέρα νάνο κουμπαρά. Σ ενδιαφέρει?
Τα μηλαράκια τέλεια ιδέα, και πάλι πρωτότυπο! Βρήκες τίποτα? Δυστυχώς δεν έχω δει πουθενά....:(

Danai81
11-09-10, 14:34
μια σκεψη ειναι και οι καρδουλες, αλλα μαλλον θα θυμιζει την ημερα του αγιου βαλεντινου.
μια δευτερη σκεψη, που τη βρισκω και πρωτοτυπη ειναι να κανεις σαν θεμα το πουα. ολα σε κοκκινο φοντο με λευκο πουα και οι μπομπο σου να ειναι καπελακια, φορεματακια και παπουτσακια, ή απλως ενα ωραιο κουτακι.

Κορνηλία -τέλειο όνομα!- σ ευχαριστώ πολύ! Κατέληξα αντί για πουά (που να σου πω την αλήθεια το προτιμούσα) σε καρό! Μου αρέσει και αυτό πολύ, και μου φάνηκε πιο εύκολο απο αυτά που έχω δει ώστε να κινηθώ πιο εύκολα!

irev
11-09-10, 20:42
Εμενα παλι το καρο μου αρεσει περισσοτερο!
Το κερασι ειναι πουλ ωραιο, κι εμας μας αρεσε η φραουλα σαν φρουτο (ολο φραουλιτσα τη λεει η μαμα μου απο οταν γενηθηκε) αλλα μες το χειμωνα...με χαλαει λιγο

Θα εχετε κοκκινο φορεματακι? Εχω κολλησει ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ γιατι ολα οσα βλεπω ειναι ροζ.............ελεος........οχι αλλο ροζ!

kornilia
12-09-10, 08:44
Κορνηλία -τέλειο όνομα!- σ ευχαριστώ πολύ! Κατέληξα αντί για πουά (που να σου πω την αλήθεια το προτιμούσα) σε καρό! Μου αρέσει και αυτό πολύ, και μου φάνηκε πιο εύκολο απο αυτά που έχω δει ώστε να κινηθώ πιο εύκολα!

σ' ευχαριστω κι εγω για τα καλα σου λογια, αν και προκειται μονο για το ψευδονυμο μου. χαιρομαι που σε βοηθησα.

Danai81
12-09-10, 16:42
Εμενα παλι το καρο μου αρεσει περισσοτερο!
Το κερασι ειναι πουλ ωραιο, κι εμας μας αρεσε η φραουλα σαν φρουτο (ολο φραουλιτσα τη λεει η μαμα μου απο οταν γενηθηκε) αλλα μες το χειμωνα...με χαλαει λιγο

Θα εχετε κοκκινο φορεματακι? Εχω κολλησει ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ γιατι ολα οσα βλεπω ειναι ροζ.............ελεος........οχι αλλο ροζ!

Και εμένα μου αρέσει πολύ η φράουλα και το σκεφτόμουν, αλλά το κεράσι μου κολλάει πιο καλά στη διακόσμηση αλλά φυσικά και στο γλυκάκι.
Έχω ρίξει και μία ματιά για τα φορεματάκια, αλλά φυσικά περιμένω και τη νονά μας να τα δούμε. Ευτυχώς έχουμε το ίδιο γούστο και πιστεύω θα συμφωνήσουμε. Το σκέφτηκα και εγώ για κόκκινο αλλά φοβάμαι ότι θα κάνει...πολύ μπαμ! Είναι έντονο χρώμα και θέλει προσοχή. Έτσι τείνω προς το λευκό με κόκκινες λεπτομέρειες ή ακόμα καλύτερα με κόκκινα κερασάκια. Έχω βρει και ένα μαγαζί που μου το φτιάχνει ακριβώς όπως θέλω, και μου προτείνανε κόκκινα κεντημένα κερασάκια, αλλά πρέπει να το δω με τη νονά.
Εμένα πιο πολύ με αγχώνουν αυτά που θα κάνω μόνη μου, προσκλητήρια και διακόσμηση. Γι αυτά που θα αγοράσουμε θα το ψάξουμε οσο πιο καλά μπορούμε! Ευτυχώς υπάρχει και η λίστα στο φόρουμ με τα καταστήματα και περίπου ξέρω που κατευθύνομαι. Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου πες μου!
Το φορεματάκι σας πως το σκέφτεσαι εσυ?

Danai81
12-09-10, 16:45
Πείτε μου σας παρακαλώ και τη γνώμη σας....
http://yfrog.com/jcprosklitiriompempasj (http://yfrog.com/jcprosklitiriompempasj)
Είναι το προσχέδιο μόνο βέβαια....Θα γίνει σε ανάγλυφο χαρτί, λευκό, σε μορφή κάρτας. Μέσα με καρό κόκκινο - λευκό πλαίσιο και διάσπαρτα κερασάκια....Στο εξώφυλλο σκέφτομαι στο κοτσανάκι απο τα κερασάκια να δέσω κάποιο κορδελάκι...Πως σας φαίνεται η ιδέα?Θα φαίνεται ερασιτεχνικό λετε?

μαριγια
12-09-10, 23:28
Αφου το θεμα σου ειναι η χιονατη, ειναι τελεια η ιδεα του μηλου για κερασμα ή για μπομπονιερα! Γισ δες αυτη την σελιδα, ισως να μπορει να σε βοηθησει η κοπελια, εχω πορωθει μαζι της (ολο για τις δημιουργιες της μιλαω!), κανει πολυ ωραια πραγματα. http://artisticake.blogspot.com
ακου μια αλλη ιδεα, αν εχεις αρκετα παιδακια στον κυκλο σου (φιλοι, συγγενεις κλπ), θα μπορουσες να διαλεξεις 7 αγορακια, να τα ντυσετε με στολες νανων και να κρατανε αυτα τις λαμπαδες.. ελπιζω μονο να μην εχει προβλημα ο παπας!

kornilia
12-09-10, 23:44
Πείτε μου σας παρακαλώ και τη γνώμη σας....
http://yfrog.com/jcprosklitiriompempasj (http://yfrog.com/jcprosklitiriompempasj)
Είναι το προσχέδιο μόνο βέβαια....Θα γίνει σε ανάγλυφο χαρτί, λευκό, σε μορφή κάρτας. Μέσα με καρό κόκκινο - λευκό πλαίσιο και διάσπαρτα κερασάκια....Στο εξώφυλλο σκέφτομαι στο κοτσανάκι απο τα κερασάκια να δέσω κάποιο κορδελάκι...Πως σας φαίνεται η ιδέα?Θα φαίνεται ερασιτεχνικό λετε?

ειναι πολυ ωραιο. προσωπικα δεν το βρισκω καθολου ερασιτεχνικο. φαινεται οτι περιεχει την αγαπη και το μερακι της μανουλας.

xainti
28-09-10, 21:44
η caddy caddy πως σας φαίνεται σαν θέμα αν και δεν ξέρω τι μπορώ να βάλω για μπομπονιέρα και γενικά για στολισμό.

greenchoco
02-10-10, 20:47
η caddy caddy πως σας φαίνεται σαν θέμα αν και δεν ξέρω τι μπορώ να βάλω για μπομπονιέρα και γενικά για στολισμό.

Η candy candy είναι πολύ ωραία αλλά επειδή είναι παλιό κινούμενο σχέδιο, λίγο ξεπερασμένο κατά τη γνώμη μου.
Εγώ τις πήρα από το edit admin , ζήτησα ροζ πουγκί με αντίστοιχο πάνινο κοριτσάκι και μου βγήκε πάρα πολύ φθήνά.. Μου ήρθαν ταχυδρομικά και ούτε χρειάστηκε να βγω από το σπίτι για τις μπομπονιέρες της μικρής μου.. :)

bebebo
03-10-10, 20:38
Η candy candy είναι πολύ ωραία αλλά επειδή είναι παλιό κινούμενο σχέδιο, λίγο ξεπερασμένο κατά τη γνώμη μου.
Εγώ τις πήρα από το edit admin , ζήτησα ροζ πουγκί με αντίστοιχο πάνινο κοριτσάκι και μου βγήκε πάρα πολύ φθήνά.. Μου ήρθαν ταχυδρομικά και ούτε χρειάστηκε να βγω από το σπίτι για τις μπομπονιέρες της μικρής μου.. :)

λοιπον μια που εχετε μαγαζι η candy candy ειναι ξεπερασμενη σαν καρτουν αλλα οχι σαν στολισμο σε βαπτιση .

Danai81
09-10-10, 16:40
ειναι πολυ ωραιο. προσωπικα δεν το βρισκω καθολου ερασιτεχνικο. φαινεται οτι περιεχει την αγαπη και το μερακι της μανουλας.

Να εισαι καλα Κορνηλια μου! Τελικα το προχωρησα ετσι, με τις λεπτομερειες που ειπα! Θα ανεβασω φωτο απο το συνολικο αποτελεσμα. Εχω κανονισει για το τραπεζι μετα, εκλεισα και μπομπονιερες, πηγαμε με τη νονα για σταυρο και για το βαπτιστικο πακετο! Ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμενη!!!!!:D:D:D
Εσεις πως τα πατε με τις ετοιμασιες?

Danai81
09-10-10, 16:43

Πρωτότυπο και πολυ γλυκο! Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να βρεις στολισμο κτλ. Τι ακριβως εχεις στο μυαλο σου?
Ασχετο αλλα στο μαγαζι που εκλεισα μπομπονιερες και ενω κοιταγαμε για το πακετο της νονας, βρηκαμε το θεμα τοσοδουλα!! Ουτε αυτο το ειχα σκεφτει και μου αρεσε πολυ πολυ!

kornilia
09-10-10, 16:44
εμεις ακομα αργουμε. τα οικονομικα ειναι στεναχωρα και προς το παρον αποταμιευουμε. λεμε για Ιουνιο ή Σεπτεμβριο. με το καλο η βαφτιση σας. να ειναι παντα γερο και καλοτυχο το παιδακι σου.

Danai81
09-10-10, 16:46
Τοτε εχεις χρονο αρκετο...Νομιζα οτι ησουν και εσυ για χειμωνα!
Σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, πανω απ ολα να ειμαστε καλα εμεις και τα παιδακια μας και τα υπολοιπα γινονται! ;)

xainti
09-10-10, 22:47
και εμείς αργούμε πολύ λέμε για Μαιο μάλλον θα εγκαταλείψω την ιδέα αυτή γιατί είναι δύσκολη. Σαν μπομπονιέρα πάντως θέλω να έχω μικρές τσάντες και για τους άντρες θα δω δεν έχω καταλήξει ακόμα.

kornilia
09-10-10, 23:12
και γιατι να κανεις καλε αλλες για αντρες; αν καταλαβα καλα εχεις κοριτσακι. σε κοριτσιστικη βαφτιση, κοριτσιστικη μπομπονιερα θα παρουν. δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ασχημο να μοιρασεις την ιδια σε ολους. αλλωστε τι νομιζεις; θα κρατανε το τσαντακι με χαρη; χα! χα!

χωρις πλακα τωρα. μην αγχωνεσαι. εχω δει πολλες κοριτσιστικες βαφτισεις που ειχαν την ιδια μπομπονιερα για ολους και δεν ηταν αποκρουστικο το θεαμα να την κραταει ενας αντρας. παντως αν μας καλεσεις, να ξερεις. ο αντρας μου κραταει απο fendi και πανω! χα! χα!

xainti
09-10-10, 23:55
θα το έχω υπόψιν μου έχετε βέβαια λίγο ακριβά γούστα αλλά τι να σας κάνω. Μάλλον θα κάνω μόνο τις τσαντούλες αλλά ψάχνω να βρω και δεν έχω βρει ακόμα να πουλάνε κάπου για να τισ φτοιάξω μόνη μου. Μήπως έχεις υπόψιν σου κάτι εκτός από fendi βέβαια

kornilia
10-10-10, 20:44
για κοιτα στο www.narlis.gr. τα κοριτσια του φορουμ λενε οτι εχει τη μεγαλυτερη ποικιλια και τις καλυτερες τιμες.

xainti
11-10-10, 21:18
ευχαριστώ kornilia μπήκα στο site αν και αργεί λίγο να κατέβει ο κατάλογος έχει όντως πάρα πολλές μπομπονιέρες αλλά δεν ξέρω έχω κολλήσει με αυτές που έχω δει στο an-agapas. Γιατί να είναι τόσο ακριβές?

Danai81
13-10-10, 00:40
Χαιντι, ρωτα και εδω για μπομπονιερες.
http://eflam.wordpress.com/ Εκλεισα και εγω τις δικες μου. Εχουν καλες τιμες και ποικιλια, πολλα δεν τα εχουν στην σελιδα τους ομως. Ισως μπορουν να σου φτιαξουν κατι σαν και αυτο που θες....
τελικα με το θεμα σου τι σκοπευεις να κανεις;

xainti
13-10-10, 15:03
Χαιντι, ρωτα και εδω για μπομπονιερες.
http://eflam.wordpress.com/ (http://eflam.wordpress.com/) Εκλεισα και εγω τις δικες μου. Εχουν καλες τιμες και ποικιλια, πολλα δεν τα εχουν στην σελιδα τους ομως. Ισως μπορουν να σου φτιαξουν κατι σαν και αυτο που θες....
τελικα με το θεμα σου τι σκοπευεις να κανεις

ναι το είδα και βρήκα αυτό που ήθελα έχεις τις τσαντούλες που έχω κολλήσει τρελά βέβαια και είναι και στα νότια προάστια και θα πάω να τις δω και από κοντά να μάθω και τη λυπητερή. Θέμα δεν θα κάνω θα παίξω με τα χρώματα μου αρέσει πολύ το φούξια και μάλλον θα το συνδιάσω και με το πράσινο(δεν μου έρχεται η ακριβή ονομασία του τώρα όχι ακριβώς το πράσινο το πιο ανοιχτό του). Ελπίζω να καταλάβατε

kornilia
13-10-10, 15:10
το λαχανι μαλλον εννοεις

xainti
13-10-10, 21:17
μπράβο kornilia ευχαριστώ πολύ αλλά είμουνα στη δουλειά και είχα κολλήσει τελείως

kornilia
13-10-10, 21:33
παντως αν εχεις το χρονο και τη διαθεση μπορεις να τις φτιαξεις και μονη σου τις μπομπο για να σου ερθουν και πιο οικονομικα. τα τσαντακια ειναι πολυ της μοδας και θα βρεις σιγουρα στα αντιστοιχα καταστηματα.

peny
11-11-10, 23:35
Θα σας βάλω σύντομα κορίτσια! Χαιντι πως τα πας? Που χάθηκες εσύ βρε?

Μη μου πεις ότι τελικά τα χρώματα είναι κόκκινο με άσπρο??????

Danai81
13-11-10, 16:38
Γεια σου Πέννυ μου! Ναι, λευκό με κόκκινο και σαν θέμα κυρίως τα κερασάκια!
28 του μήνα είναι η βάπτισή μας και ανυπομονώ!! Θα έχουμε και εμεις φωτογραφική μηχανή εκτός απο τον φωτογράφο για να αποθανατίσω τη διακοσμηση, τα πραγματα ολα ολα και να σας τα δείξω να μου πειτε!ανυπομονω να ερθει η ωρα, έχω ένα αγχος....!!!!

cristina112
13-11-10, 18:57
Γεια σου Πέννυ μου! Ναι, λευκό με κόκκινο και σαν θέμα κυρίως τα κερασάκια!
28 του μήνα είναι η βάπτισή μας και ανυπομονώ!! Θα έχουμε και εμεις φωτογραφική μηχανή εκτός απο τον φωτογράφο για να αποθανατίσω τη διακοσμηση, τα πραγματα ολα ολα και να σας τα δείξω να μου πειτε!ανυπομονω να ερθει η ωρα, έχω ένα αγχος....!!!!

Tί μπομπονιέρα διάλεξες τελικά??Άντε,ανυπομονούμε να δούμε!!

xainti
14-11-10, 20:14
Εδώ είμαι και εγώ χάθηκα γενικά γιατί εδώ και εβδομάδες μας αφήνει μια ίωση και μας πιάνει άλλη. Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με τίποτα απλά είδα στο jumbo ότι πουλάνε πουγκιά η δεκάδα έχει 1,50 ευρώ αλλού σίγουρα θα είναι φθηνότερα πιστεύω. Ωραίο θέμα το κερασάκι θέλουμε περισσότερες λεπτομέρειες. Πιστεύω ότι θα έχεις κάνει φοβερή δουλειά με το καλό σου εύχομαι.

irev
23-11-10, 17:58
Γεια σας μανουλες....

χαθηκα κι εγω...αλλα με δουλεια, σπιτι και 2 μαμουνια...πού να βρεθει χρονος?

Περιμενουμε φωτο με το κερασοθεμα!!!!!! ;)

Εμεις καταληξαμε για 6 Μαρτη (κατα τις 15 Δεκεμβρη θα κλεισω την εκκλησια) και θεμα... ΧΙΟΝΑΤΗ!!!!!!!!!!!!! χρωματα: κοκκινο-κιτρινο

Στην Ειρηνη (eflam....) που αναφερετε εκανα μπομπο και αλλα, στου γιου μου τη βαπτιση, πριν εναμιση χρονο. Ενω ειχα αποφασισει να φτιαξω μονη μου τις μπομπο------η γυναικα μου τις εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΑ και σε τιμη που τελικα δε συμφερε να ασχοληθω εγω...
Βεβαια επειδη τοτε ειχαμε δυσκολο θεμα (λες και τωρα ειναι ευκολο :lol: ) Η νονα ειχε παρει απο αλλου το κουστουμι και απο αλλου τη λαμπαδα!

Danai81
11-12-10, 17:13
Γεια σας μανουλες....

χαθηκα κι εγω...αλλα με δουλεια, σπιτι και 2 μαμουνια...πού να βρεθει χρονος?

Περιμενουμε φωτο με το κερασοθεμα!!!!!! ;)

Εμεις καταληξαμε για 6 Μαρτη (κατα τις 15 Δεκεμβρη θα κλεισω την εκκλησια) και θεμα... ΧΙΟΝΑΤΗ!!!!!!!!!!!!! χρωματα: κοκκινο-κιτρινο

Στην Ειρηνη (eflam....) που αναφερετε εκανα μπομπο και αλλα, στου γιου μου τη βαπτιση, πριν εναμιση χρονο. Ενω ειχα αποφασισει να φτιαξω μονη μου τις μπομπο------η γυναικα μου τις εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΑ και σε τιμη που τελικα δε συμφερε να ασχοληθω εγω...
Βεβαια επειδη τοτε ειχαμε δυσκολο θεμα (λες και τωρα ειναι ευκολο :lol: ) Η νονα ειχε παρει απο αλλου το κουστουμι και απο αλλου τη λαμπαδα!

Βρε, που χάθηκες εσύ?Καταλαβαίνω βέβαια, εδώ δεν έχω εγώ χρόνο με ένα ....μαμουνι!!!!
Πολύ μου αρέσει το κιτρινο κόκκινο, δύκολο πάλι θέμα αλλά μ αρέσει!
Με το καλο, θα μπαινω να βλεπω νεα σας! Είμαι λίγο down αυτη την περίοδο και δεν πολυμιλάω αλλα που θα πάει...θα περάσει και αυτό!
Φιλάκια πολλά, θα τα ξαναπούμε!:D

irev
08-01-11, 02:07
Εμεις υποτιθεται οτι 6 Μαρτη θα βαφτισουμε τη μικρη (26χρονιζει) και κανονικα θα επρεπε αυτες τις μερες να κλεισω την εκκλησια/φωτογραφο και γενικα ετοιμασιες...
Που θα βω τα λεφτα ομως για να τα κανω ολα αυτα δεν ξερω!!!!!!!!!!!????????!!!!!!!!

θα τρελλαθωωωωωωωω

kornilia
08-01-11, 09:46
μην τρελενεσαι! καταρχην για να κλεισεις εκκλησια δεν χρειαζεται χρηματα. μια ληξιαρχικη πραξη γεννησεως της μικρουλας και τις ταυτοτητες σας χρειαζεται. επειτα για φωτογραφο, αν δεν εχεις χρηματα, βαλε καποιον με τη δικη σας μηχανη να τραβηξει τις φωτογραφιες.

cristina112
09-01-11, 22:41
Πέτυχα βάφτιση με θέμα κοριτσάκι-φραουλίτσα.Όχι την κλασική,αυτή που έχουν πάνω τα κυπελλάκια των προφιτερόλ.Η μπομπονιέρα ήταν κεραμικά κοριτσάκια-φραουλίτσες σε δύο σχέδια,το γλυκό των παιδιών διάφορα ζαχαρωτά τυλιγμένα σε σχήμα καραμέλας και πάνω κολλημένη μια τσόχινη φράουλα και ο στολισμός μπαλόνια σε χρώματα φραουλί και πράσινο!Μου άρεσε πάρα πολύ και δεν το έχω ξαναδεί πουθενά.

irev
13-01-11, 00:45
Κοριτσια ευχαριστω για τη συμπαρασταση αλλα δεν μπορω να μην αγχωνομαι
Βεβαια ειμαι κι αγχωτικος τυπος απο μονη μου...τωρα γινονται κ ολα αυτα...

Για το θεμα δε σας ειπα? ΧΙΟΝΑΤΗ!!!!!!!

αααα και τελικα 13Μαρτη γιατι 6 που λεγαμε ειναι το τριημερο της Καθαρας Δευτερας και αρκετοι θα λειπουν
Εκανα αιτηση στα ΚΕΠ για τη ληξ πραξη γεννησης γιατι δεν βρηκα καμια στο σπιτι
Ελπιζω ως την Παρασκευη να ερθει για να κλεισω εκκλησια κ φωτογραφο

Επισης κορτισια, η αληθεια ειναι πως σκεφτομαι οτι η μικρη μου θα ειναι ριγμενη σε σχεση με τον αδερφο της
Οχι οτι εκει εκανα υπερπαραγωγες, αλλα τουλαχιστον ενα στολισμο με τουλια μεσα (μονη μου), μπαλονια εξω (εταιρεια) και μια ανιματερ που μοιραζε δωρακια στα παιδακια...τα ειχα...
Τωρα δε με βλεπω να καταφερνω παρα μεσα στολισμο που θα κανω παλι μονη μου...

Πειτε αν βρειτε κατι για χιονατη
ή κανενα εντυπωσιακο φορεματακι για τη μικρη σε λευκο με κοκκινο

φιλιααααααα

cristina112
13-01-11, 00:46
Μπομπονιέρες βρήκες??

irev
13-01-11, 01:16
οχι καλε
τιποτα δε βρηκα ακομα
κι επειδη οπως ειπα τα οικονομικα ειναι πιο σκ@τα απο ποτε
Μαλλον μονη μου θα τις φτιαξω

Ψαχνω μηπως βρω φιγουρα χιονατης σε μεταλλικο για να τις κανω κρεμαστες
Αν τυχον δε βρω ή ειναι πανακριβα, θα βαλω μαλλον μηλο Αλλα χιονατη θα ηταν το τελειο βεβαια

cristina112
13-01-11, 01:40
οχι καλε
τιποτα δε βρηκα ακομα
κι επειδη οπως ειπα τα οικονομικα ειναι πιο σκ@τα απο ποτε
Μαλλον μονη μου θα τις φτιαξω

Ψαχνω μηπως βρω φιγουρα χιονατης σε μεταλλικο για να τις κανω κρεμαστες
Αν τυχον δε βρω ή ειναι πανακριβα, θα βαλω μαλλον μηλο Αλλα χιονατη θα ηταν το τελειο βεβαια

Σε ρώτησα γιατί πριν λίγο καιρό είδα σε κατάστημα με κοσμήματα μια καταπληκτική ασημένια χιονάτη με δερματάκι και στην πάνω πλευρά του λαιμού(όταν φορεθεί)ήταν το μήλο!Ήταν πραγματικά τέλειο!!Αλλά κόστιζε 45 ευρώ,γιατί ήταν και χειροποίητο.Πάντως και το μήλο να βρεις,πολύ ωραίο θα είναι.Και ευκολοφόρετο.

cristina112
13-01-11, 01:42
Υπάρχουν και πολύ ωραία μπρελόκ σε σχήμα μήλου,με στρασάκι.Δεν ξέρω αν θα σε ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

stavroulitsa
13-01-11, 11:53
Σου βρήκα χιονάτη με τον πρίγκιπά της. Μπορείς να το βάλεις πάνω σε πουγγάκι ή κουτάκι και έτοιμο το παραμύθι σου.

http://img210.imageshack.us/img210/6503/xionati1.jpg (http://img210.imageshack.us/i/xionati1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Κάτι τέτοιο ψάχνεις;

cristina112
13-01-11, 14:28
[QUOTE=stavroulitsa;1862194]Σου βρήκα χιονάτη με τον πρίγκιπά της. Μπορείς να το βάλεις πάνω σε πουγγάκι ή κουτάκι και έτοιμο το παραμύθι σου.

Τέλειο είναι!!!Πού το βρήκες??Μόνο μη μου πεις στον Νικολή,που τα πουλάει μόνο σε μεγάλες ποσότητες...

irev
13-01-11, 14:56
Σε ρώτησα γιατί πριν λίγο καιρό είδα σε κατάστημα με κοσμήματα μια καταπληκτική ασημένια χιονάτη με δερματάκι και στην πάνω πλευρά του λαιμού(όταν φορεθεί)ήταν το μήλο!Ήταν πραγματικά τέλειο!!Αλλά κόστιζε 45 ευρώ,γιατί ήταν και χειροποίητο.Πάντως και το μήλο να βρεις,πολύ ωραίο θα είναι.Και ευκολοφόρετο.
Μου κανεις πλακα ετσι?
45 ευρώ???????!!!!!!!! Δε με λενε Χριστινα (Ωναση........χαχαχα)

Σου βρήκα χιονάτη με τον πρίγκιπά της. Μπορείς να το βάλεις πάνω σε πουγγάκι ή κουτάκι και έτοιμο το παραμύθι σου.
http://img210.imageshack.us/img210/6503/xionati1.jpg (http://img210.imageshack.us/i/xionati1.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Κάτι τέτοιο ψάχνεις;
Εννοειιιιιται!!!!!!!!!!!
Βασικα τη συγκεκριμενη φιγουρα τη βρηκα σε ετοιμη μπομπο επισμαλτωμενη κι εκανε 5,20 ευρω Κρεμαστη ηταν το σχεδιο
Σαν σκετο μου το δινει 2,60 αν θυμαμαι καλα
Αλλα με το σμαλτο ανεβαινουν και οι τιμες
Αν το βρω σκετο οπως στη φωτογραφια που ανεβασες πιστευω θα ειναι πιο οικονομικο αλλα πουυυυυυ?
Για βοηθειστε βρε κοριτσια

cristina112
13-01-11, 15:02
Μου κανεις πλακα ετσι?
45 ευρώ???????!!!!!!!! Δε με λενε Χριστινα (Ωναση........χαχαχα)

Καλέ δεν είπα να κάνεις τέτοια για μπομπονιέρα!!Και εμένα που μου άρεσε, δεν το πήρα,γιατί και εμένα μόνο Χριστίνα με λένε!!Βέβαια,αν με λέγανε και Ωνάση,δεν θα ζούσα για να μιλάμε τώρα!!

Εννοειιιιιται!!!!!!!!!!!
Βασικα τη συγκεκριμενη φιγουρα τη βρηκα σε ετοιμη μπομπο επισμαλτωμενη κι εκανε 5,20 ευρω Κρεμαστη ηταν το σχεδιο
Σαν σκετο μου το δινει 2,60 αν θυμαμαι καλα
Αλλα με το σμαλτο ανεβαινουν και οι τιμες
Αν το βρω σκετο οπως στη φωτογραφια που ανεβασες πιστευω θα ειναι πιο οικονομικο αλλα πουυυυυυ?
Για βοηθειστε βρε κοριτσια

Αν δεν βαριέσαι,μπορείς να το χρωματίσεις εσύ.Αυτό κάνουνε και σε πολλά μαγαζιά και ανεβάζουνε την τιμή.

irev
13-01-11, 20:48
Το θεμα δεν ειναι αν βαριεμαι
ειναι αν προλαβω με 2 μωρα και δουλεια
αλλα και το βασικο ερωτημα
ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΚΑΛΕΕΕΕΕ????????????

cristina112
13-01-11, 21:32
Την βρήκα την Χιονάτη και μάλιστα βαμμένη,έτοιμη μπομπονιέρα από 2,45 έως 5,20,ανάλογα με το σχέδιο.Αν σε ενδιαφέρει,θα σου στείλω πμ,γιατί είναι blog και μάλλον θα το διαγράψουν(αν και έχει αναφερθεί και στο παρελθόν).

kornilia
13-01-11, 21:52
irev για δες αυτα. αν σου αρεσει καποιο, επικοινωνησε με τον πωλητη λεγοντας του να σου δωσει την καλυτερη τιμη που μπορει για τα τεμαχια που θες και ποια θα ειναι τα εξοδα αποστολης. ακομα κι αν λεει οτι δεν στελνει Ελλαδα, μπορει να σου τα στειλει επειδη προκειται για μεγαλη παραγγελια. αν χρειαστεις βοηθεια μου λες. εγω το εχω κανει για τα μαρτυρικα της κορης μου.

http://cgi.ebay.com/Disney-Heart-HM-Pin-Princess-Snow-White-Butterfly-/300512247425?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item45f7ecfe81#ht_1890wt_1139

http://cgi.ebay.com/Disney-Sparkle-Princess-Series-Snow-White-Trading-Pin-/130472510904?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e60c485b8#ht_1006wt_1139

http://cgi.ebay.com/N86-Cute-pendant-necklace-snow-white-/300513939083?pt=Handcrafted_Artisan_Jewelry&hash=item45f806ce8b#ht_5646wt_905

http://cgi.ebay.com/Disney-Pin-Prince-Charming-carring-Snow-White-arms-/110632931136?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c23c8f40#ht_3364wt_1139

http://cgi.ebay.com/SNOW-WHITE-Disney-Princess-Charm-Necklace-/180608296316?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a0d17e57c#ht_4517wt_905

http://cgi.ebay.com/10-Disney-snow-white-pink-skirt-Metal-Charms-Pendants-/270691333150?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f0675f41e

http://cgi.ebay.com/8-Disney-Princess-Snow-White-Metal-Figure-Charm-Pendant-/350430411503?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519747baef#ht_1103wt_905

http://cgi.ebay.com/St-Silver-Pl-Snow-White-Charm-European-Clip-Charm-/380307522496?pt=AU_Womens_Jewellery&hash=item588c1843c0#ht_1037wt_905

http://cgi.ebay.com/Disney-Snow-White-Reading-Book-Pin-/160530851750?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25606267a6#ht_1331wt_1139

http://cgi.ebay.com/Disney-Snow-White-Princess-Puzzle-Piece-Pin-/250753603928?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a62145958#ht_500wt_922

http://cgi.ebay.com/Snow-White-Belle-Ariel-Cinderella-Necklace-Earrings-/150533525952?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item230c7f51c0#ht_500wt_1156

http://cgi.ebay.com/DISNEY-PARIS-PRINCESS-SPARKLE-DRESS-SNOW-WHITE-2009-PIN-/120670075323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c187f39bb#ht_1548wt_1139

http://cgi.ebay.com/10-Disney-snow-white-pink-skirt-Metal-Charms-Pendants-/280615328408?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4155fa1a98#ht_2453wt_1139

http://cgi.ebay.com/Disney-Princess-SNOW-WHITE-wire-photo-holder-/140498444695?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b65c2197#ht_1108wt_1139 (αυτα τα σκεφτηκα σε περιπτωση που κανεις δεξιωση, να βαλεις φωτο της μικρης και να τα στολισεις σε καθε τραπεζι)

http://cgi.ebay.com/Snow-White-Holding-Flower-Basket-Pin-/140500082164?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b6751df4#ht_500wt_1156

http://cgi.ebay.com/Disney-SNOW-WHITE-Christmas-Ornament-/320642210563?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa7c3db03#ht_861wt_1139

http://cgi.ebay.com/DISNEY-PRINCESS-SNOW-WHITE-GENUINE-JIBBITZ-SHOE-CHARM-/130299944273?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e567b5d51

cristina112
13-01-11, 22:13
Κορνηλία έγραψες πάλι!!!Όλα είναι πανέμορφα!!Εγώ που έχω ώρες ώρες έναν παλιμπαιδισμό,θα το φορούσα άνετα στον λαιμό!!
(Και επίσης πολλά χρόνια θα ζήσεις,γιατί πριν 5 λεπτά σε σκέφτηκα!!Άντε, μπαίνε πιο συχνά!!)

kornilia
13-01-11, 22:36
κι ομως ξεκινησα. εκλεισα την εκκλησια, παρελαβα τα σκουλαρικια-μαρτυρικα και τη κουκλα για τη λαμπαδα, πηραμε το σταυρο, τα υλικα για τις μπομπονιερες και σχεδιασα το προσκλητηριο. τωρα, λογω εκπτωσεων, θα κοιταξω μηπως βρω και τι θα βαλω.

thirgini
13-01-11, 22:38
Πέτυχα βάφτιση με θέμα κοριτσάκι-φραουλίτσα.Όχι την κλασική,αυτή που έχουν πάνω τα κυπελλάκια των προφιτερόλ.Η μπομπονιέρα ήταν κεραμικά κοριτσάκια-φραουλίτσες σε δύο σχέδια,το γλυκό των παιδιών διάφορα ζαχαρωτά τυλιγμένα σε σχήμα καραμέλας και πάνω κολλημένη μια τσόχινη φράουλα και ο στολισμός μπαλόνια σε χρώματα φραουλί και πράσινο!Μου άρεσε πάρα πολύ και δεν το έχω ξαναδεί πουθενά.

Μηπως εχεις κρατησει για να το φωτογραφησεις? όπως σας ειπα ψαχνω να βαφτισψ την κορη μου με θεμα το κερασι ή την φραουλιτσα στα χρωματα ασπρο κοκκινο.

cristina112
13-01-11, 22:50
κι ομως ξεκινησα. εκλεισα την εκκλησια, παρελαβα τα σκουλαρικια-μαρτυρικα και τη κουκλα για τη λαμπαδα, πηραμε το σταυρο, τα υλικα για τις μπομπονιερες και σχεδιασα το προσκλητηριο. τωρα, λογω εκπτωσεων, θα κοιταξω μηπως βρω και τι θα βαλω.

Kαλέ εσύ έχεις κάνει πάρα πολλά!Τα βασικότερα δηλαδή.Μπράβο σου,τις μπομπονιέρες φυσικά δεν είναι ανάγκη να τις φτιάξεις από τώρα.Έχεις πάρα πολύ χρόνο μπροστά σου.

cristina112
13-01-11, 22:58
Τώρα που το θυμήθηκα avirginia,το καλοκαίρι του 2009 είχα πάει σε βάφτιση με θέμα άσπρο-κόκκινο,χωρίς να είναι φράουλα ή κεράσι. Μπομπονιέρα κουτάκι κόκκινο με λευκό πουά,που μέσα είχε ένα δερμάτινο βραχιολάκι,από αυτά που φτιάχνουμε εύκολα όσοι ασχολούμαστε με το κόσμημα.Στολισμό δεν πολυθυμάμαι,αλλά είχε καρότσι παγωτατζή,το οποίο είχε κόκκινη τέντα και έμοιαζε λίγο με αυτά που βλέπεις στην Ιταλία. Μπορείς δηλαδή να παίξεις με το χρώμα,χωρίς να έχεις συγκεκριμένο θέμα.

kornilia
13-01-11, 23:16
κι εμενα μου αρεσει αυτη η ιδεα. ειδικα αν ειναι ολα σε πουα κοκκινο-ασπρο τρελλαινομαι!

cristina112
13-01-11, 23:27
Και μαρτυρικά σταυρουδάκι μαζί με μια κόκκινη γυάλινη καραμελίτσα(ένα ένα τα θυμάμαι,αλλά πάλι καλά να λέω).

irev
14-01-11, 00:59
Κοριτσακια εφαγα φλασια!!!

Μεσα στην εκκλησια θα βαλω τουλια στην κολυμπηθρα και στα κολωνακια
Τι θα μπορουσα να κρεμασω επανω???

cristina112
14-01-11, 01:20
Κοριτσακια εφαγα φλασια!!!

Μεσα στην εκκλησια θα βαλω τουλια στην κολυμπηθρα και στα κολωνακια
Τι θα μπορουσα να κρεμασω επανω???

Μικρές όμορφες συνθέσεις με φύλλα,κλαδιά και μηλαράκια???
Ή κάθε έναν από τους 7 νάνους??Σε πολύ μικρό μέγεθος φυσικά.Αν σε αφήσουν βέβαια.

kornilia
14-01-11, 07:47
Κορνηλια
ειναι πολυ ωραια
Κι εγω ειχα ψαξει αλλα ειχα βρει τα μισα

Το προβλημα ειναι πως οσα μου αρεσαν περισσοτερο δεν στελνουν Ελλαδα βεβαια...

cristina112 εννοειται πως περιμενω πμ ;)

μην σε ανησυχει αν λεει οτι δεν στελνει Ελλαδα. κι εμενα ετσι ελεγε, αλλα οταν του ειπα οτι θελω 100 κομματια δεχτηκε χωρις κουβεντα!

kornilia
14-01-11, 08:45
Κοριτσια ευχαριστω για τη συμπαρασταση αλλα δεν μπορω να μην αγχωνομαι
Βεβαια ειμαι κι αγχωτικος τυπος απο μονη μου...τωρα γινονται κ ολα αυτα...

Για το θεμα δε σας ειπα? ΧΙΟΝΑΤΗ!!!!!!!

αααα και τελικα 13Μαρτη γιατι 6 που λεγαμε ειναι το τριημερο της Καθαρας Δευτερας και αρκετοι θα λειπουν
Εκανα αιτηση στα ΚΕΠ για τη ληξ πραξη γεννησης γιατι δεν βρηκα καμια στο σπιτι
Ελπιζω ως την Παρασκευη να ερθει για να κλεισω εκκλησια κ φωτογραφο

Επισης κορτισια, η αληθεια ειναι πως σκεφτομαι οτι η μικρη μου θα ειναι ριγμενη σε σχεση με τον αδερφο της
Οχι οτι εκει εκανα υπερπαραγωγες, αλλα τουλαχιστον ενα στολισμο με τουλια μεσα (μονη μου), μπαλονια εξω (εταιρεια) και μια ανιματερ που μοιραζε δωρακια στα παιδακια...τα ειχα...
Τωρα δε με βλεπω να καταφερνω παρα μεσα στολισμο που θα κανω παλι μονη μου...

Πειτε αν βρειτε κατι για χιονατη
ή κανενα εντυπωσιακο φορεματακι για τη μικρη σε λευκο με κοκκινο

φιλιααααααα

δεν θελω να σε αγχωσω, αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κλεισεις τη συγκεκριμενη ημερομηνια, γιατι πεφτει μεσα στη Σαρακοστη!

kornilia
14-01-11, 09:10
επισης ξεχασα να σας πω οτι τυπωσα και υγρα μαντηλακια που θα τα δινω μαζι με το γλυκο! μου στοιχισαν 65 ευρω με τα μεταφορικα. απλα επρεπε να παρω το λιγοτερο 500 κομματια.

irev
14-01-11, 10:49
Καλημερα!

Μικρές όμορφες συνθέσεις με φύλλα,κλαδιά και μηλαράκια???
Ή κάθε έναν από τους 7 νάνους??Σε πολύ μικρό μέγεθος φυσικά.Αν σε αφήσουν βέβαια.
Ωραια ιδεα
Εχεις δει πουθενα τιποτα σχετικο?

δεν θελω να σε αγχωσω, αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κλεισεις τη συγκεκριμενη ημερομηνια, γιατι πεφτει μεσα στη Σαρακοστη!
Οχι εχω ρωτησει
Γαμους δεν κανουν τη σαρακοστη

kornilia
14-01-11, 10:54
καλημερα. ευτυχως, γιατι νομιζα οτι δεν κανουν και βαπτισεις. με τα καραμελωμενα μηλαρακια βρηκες τιποτα; μου αρεσε παρα πολυ αυτη η ιδεα!

cristina112
14-01-11, 13:19
Γεια σας κοριτσάρες!!
Κορνηλία μου,η ιδέα σου με τα υγρά μαντηλάκια είναι τέλεια!!Πού την έκανες,αν επιτρέπεται???
Να σας πω ότι βαφτίσεις γίνονται σίγουρα μέσα στην Σαρακοστή,διότι πήγα σε δύο μάλιστα την προηγούμενη χρονιά,σε αυτή την περίοδο.
Για τις συνθέσεις που είπα για μέσα στην εκκλησία...έχω δει κατά καιρούς κάτι ψεύτικα καραμελωμένα μηλαράκια,αλλά δεν θυμάμαι πού...ίσως βρεις σε μαγαζιά με είδη συσκευασίας,που έχουν και διάφορα τέτοια στολίδια.Θα μπορούσες να βάλεις κάποια κλαδιά σαν βάση,λίγα φύλλα,ας είναι και ψεύτικα για να σου μείνουνε και επάνω να κολλήσεις με σιλικόνη τα μήλα. Ή να τα σταθεροποιήσεις με πολύ λεπτό σύρμα.Αν βρεις και καμιά μικρή ξύλινη φιγούρα νάνου και ταιριάζει,την βάζεις κι αυτή.Και φυσικά πολλές κορδέλες στα χρώματα της Χιονάτης.Φωτογραφίες δεν έχω να βάλω,γιατί το έβγαλα από το μυαλό μου,αλλά θυμάμαι ότι κάπου εδώ μέσα έχει διακόσμηση με μήλα,από γνωστή επιχείρηση.
Ρώτα καλού κακού στην εκκλησία προτού τα φτιάξεις...μήπως και πέσεις σε τίποτα περίεργους και δεν αφήνουν...

irev
14-01-11, 13:26
Κορνηλια μαλλον μονη μου θα τα φτιαξω...
Βρηκα καποιες συνταγες απλα η ανησυχια μου ειναι ποσο διατηρουνται
Επισης, μου ειπαν σε ζαχαροπλαστειο ου τα ειχαν κανει μια φορα Οτι υγροποιηθηκαν μεσα στο σελοφαν, πανιασε το μηλο κι ετρεχε η καραμελα
Γι αυτο λεει κ δεν τα ξανακανουν Κι αυτο με ανησυχησε βεβαια
Σαν δευτερη λυση σκεφτηκα μπισκοτα μηαλο με κοκκινη ζαχαροπαστα σε στικακι
Πως σας φαινεται?

Χριστινα, Στην εκκλησια οταν ρωτησα για στολισμο μου λεει ο παππας "Δεν εχουμε εμεις εδω τετοια προβληματα κοριτισ μου"
Ακομα κι εκει που ειχα κανει του Στελιου που δεν ηθελαν τρελλα πραγματα. Τουλια στην κολυμπηθρα κ στα κολωνακια με ειχαν αφησει

cristina112
14-01-11, 13:39
Aφού δεν έχουν πρόβλημα με τον στολισμό,κάνε ότι σου αρέσει.
Τα μπισκότα σαν ιδέα μου αρέσουν πάρα πολύ...και είναι σίγουρο ότι θα διατηρηθούν και κυρίως ότι θα τα φάνε όλοι.Πάντως μπορείς να κάνεις και λίγα μηλαράκια σαν μέρος του στολισμού και όποιος θέλει,ας τα φάει και αυτά!

kornilia
14-01-11, 13:42
τα μαντηλακια τα εφτιαξα εδω http://www.xxfresh.gr/.

irev αυτο που σου ειπαν στο ζαχαροπλαστειο μπορει να συνεβει καλοκαιρι. αν δεν βαλεις σελοφαν; οι πλανόδιοι νομιζω οτι τα πουλουσαν σκετα. παντως και τα μπισκοτακια ειναι πολυ ωραια ιδεα. κοιτα κι εδω http://www.chocolategraphics.gr. φτιαχνουν σοκολατες με λογοτυπο και κειμενο, τα οποια μπορεις να ντυσεις με κοκκινα και κιτρινα πουγκια απο οργαντζα

cristina112
14-01-11, 13:53
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία Κορνηλία μου!!
Πάντως μεγάλη ποσότητα είναι τα 500...πρέπει να δίνεις 2-3 στον καθένα...ή μπορείς να βάλεις και δίπλα στο πιάτο τους στο τραπέζι,αν θα κάνεις.

kornilia
14-01-11, 14:18
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία Κορνηλία μου!!
Πάντως μεγάλη ποσότητα είναι τα 500...πρέπει να δίνεις 2-3 στον καθένα...ή μπορείς να βάλεις και δίπλα στο πιάτο τους στο τραπέζι,αν θα κάνεις.

το μεγαλο γελιο ειναι οτι εγω κατεληξα με 700! ηρθε η παραγγελια και μου ειχαν βαλει αλλο αρωμα απο αυτο που τους ειχα ζητησει και ο κυριος εκει προθυμοποιηθηκε να μου τα αντικαταστησει. εγω του ειπα πως δεν ειναι και σοβαρο το λαθος και πως δεν υπηρχε λογος. και σε δυο ημερες μου ερχονται αλλα 200 με το σωστο αρωμα δωρο! ετσι κι αλλιως δεν θα τα επαιρνα μετρημενα, μηπως και καποιος θελει και δευτερο. τωρα βεβαια θα βαλω και στο τραπεζι. μηπως ομως δεν θα φανει ωραιο; για πειτε και πως σας φαινεται. ωραιο;

http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/SOFOU.jpg

cristina112
14-01-11, 14:34
ΤΕΛΕΙΟ!!!Και το σχεδιάκι με το αγγελάκι είναι απίθανο!!Εσύ του το έδωσες ή είχε αυτός διάφορα και διάλεξες??Πάντως μπράβο του για την κίνηση που έκανε...να τα βάλεις και στο τραπέζι...θα αρέσει πολύ σε όλους και θα θελήσουν να το κρατήσουν και για αναμνηστικό.Να δεις που δεν θα σου μείνει ούτε ένα στο τέλος!

kornilia
14-01-11, 14:40
το αγγελακι του το εδωσα εγω σε αλλο χρωμα κι εκεινος απλα το εκανε χρυσο.

cristina112
14-01-11, 14:51
Για στολισμό τί έχεις σκεφτεί??

kornilia
14-01-11, 14:57
το μονο που εχουμε αποφασισει ειναι να βαλουμε δυο πολυ μεγαλα φτερα αγγελου στις δυο κολωνες που εχει η εκκλησια πριν την εισοδο και απο εκει να ξεκινανε δυο μακρια χρυσα υφασματα που θα φτανουν μεχρι κατω και θα σχηματιζουν και το διαδρομο. τα υπολοιπα θα τα αναλαβει το ανθοπωλειο. μεσα στην εκκλησια σκεφτομαι να στολισω μονο τη κολυμπηθρα. καθε ιδεα ευπροσδεκτη απο εκει και περα.

irev
14-01-11, 15:09
τα μαντηλακια τα εφτιαξα εδω http://www.xxfresh.gr/.

irev αυτο που σου ειπαν στο ζαχαροπλαστειο μπορει να συνεβει καλοκαιρι. αν δεν βαλεις σελοφαν; οι πλανόδιοι νομιζω οτι τα πουλουσαν σκετα. παντως και τα μπισκοτακια ειναι πολυ ωραια ιδεα. κοιτα κι εδω http://www.chocolategraphics.gr. φτιαχνουν σοκολατες με λογοτυπο και κειμενο, τα οποια μπορεις να ντυσεις με κοκκινα και κιτρινα πουγκια απο οργαντζα
Τι να σου πω, μπορει να ηταν καλοκαιρι Η αληθεια ειναι οτι και στους παγκους δεν τα βλεπω πια. Οσο για τα σοκολατενια πολυ ωραια αλλα σιγουρα πανακριβα για την τσεπη μου

kornilia ωραια η πετσετα/μαντηλακι Οσο για το στολισμο νομιζω πως θα ειναι τελεια οπως τα περιγραφεις. Και δλδ τα υφασματα θα απλωνονται στα σκαλια? Και τι θα βαλεις πανω? Κερια ?...

Σκεφτηκα επισης εξω να φτιαξω μια μεγααααλη μηλια απο φελιζολ
Δεν ξερω αν θα τα καταφερω βεβαια... Πως σας φαινεται σαν ιδεα? Και φελιζολ που θα μπορουσα ν απρω τοσο μεγαλο κομματι?

cristina112
14-01-11, 15:47
Σκεφτηκα επισης εξω να φτιαξω μια μεγααααλη μηλια απο φελιζολ
Δεν ξερω αν θα τα καταφερω βεβαια... Πως σας φαινεται σαν ιδεα? Και φελιζολ που θα μπορουσα ν απρω τοσο μεγαλο κομματι?

Μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ είπε ότι τα πιο φτηνά τα έχει ένα μαγαζί στην στοά Άνθιμου Γαζή 9,στο κέντρο της Αθήνας.Και έχει όλα τα μεγέθη,από πολύ μικρό μέχρι πολύ μεγάλο.

Danai81
14-01-11, 15:56
Να ΄μαι και εγώ!!
Κορνηλία μου, μου αρέσουν πολύ τα μαντηλάκια σου! Και εννοείται ότι μπορείς να τα βάλεις και στο τραπέζι. Μια χαρά θα φαίνονται! Άσε που αρωματικά μαντηλάκια για μετά το φαγητό δίνουν σε πολλά καλά εστιατόρια, οπότε μου φαίνεται και όμορφη και κυριλάτη ιδέα!! ;-)

Danai81
14-01-11, 15:58
Irev για τη διακόσμηση σου σκέφτηκα, σύνθεση από κανέλα και ψεύτικα μηλαράκια! Σίγουρα θα έχεις δει, που βάζουν τις κανέλες (ξυλαράκια) διαγώνια ας πούμε και στη μέση ένα μηλαράκι. Άσε που με τις κανέλες θα μοιρίζει και πολύ ωραία! Τι λες?
Όσο για το γλυκάκι σου, η ζαχαρόπαστα μου φαίνεται πιο ασφαλής σαν ιδέα! Θα υπάρχουν και πολλές συνταγες φαντάζομαι για να τα φτιάξεις!

Danai81
14-01-11, 16:01
Η ιδέα για μηλιά μου φαίνεται πολύ καλη επίσης αλλά και πολύ δύσκολη...Δεν μπορώ καν να φανταστώ πως γίνεται να φτιαχτεί... :-(
Πάντως για τον ανιματέρ που λες, δεν θα μπορούσε να ντυθεί κάποια φίλη σου ή συγγενής χιονάτη?Η στολή δεν είναι και τόσο δύσκολη!
Μην σκέφτεσαι ότι το κοριτσάκι σου θα είναι ριγμένο, και τα δύο τα αγαπάς το ίδιο και θα το ξέρουν αυτό. Άσε που οι ανταγωνισμοί στην πραγματικότητα θα αρχίσουν κατά την εφηβεία, με ρούχα παιχνίδια εξόδους κτλ ;-) Μέχρι τότε έχουμε χρόνο!!!

irev
14-01-11, 19:21
Καλως τη
μην παραπονιεσαι βρε...μαλλον ηταν μεσημερι και λιγο-πολυ ολες ξεκουραζομασταν ;)
Για το μεγαλο δεντρο, αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι απο τι θα μπορουσα να κανω τον κορμο?...
Το υπολιπο πιστευω πως θα το καραφερνα

cristina112
14-01-11, 19:29
Για το μεγαλο δεντρο, αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι απο τι θα μπορουσα να κανω τον κορμο?...
Το υπολιπο πιστευω πως θα το καραφερνα

Λοιπόν,σε άλλο τόπικ που το συζητούσαμε αυτό,κάποια κοπέλα πρότεινε μεγάλα στικ κανέλας.Και κολλάνε με το μηλαράκι σαν ιδέα και κάνουν δουλειά.Και δεν φαντάζεσαι σε τι μέγεθος και πάχος μπορείς να βρεις.Έχω δει σε γάμο κάτι τεράστια,που δεν πίστευα ότι υπάρχουν τέτοια...(για στικ κανέλας μιλάω πάντα...;))

cristina112
14-01-11, 19:31
Irev διάβασε λίγο πιο κάτω το θέμα "Δεντράκια με λουλουδένιες μπάλες" και θα πάρεις ένα σωρό ιδέες.Νομίζω ότι είναι ακριβώς αυτό που θέλεις να κάνεις.

irev
15-01-11, 00:31
Κοριτσια

θα με πειτε τρελλη αλλα φανταζομαι κατι σε 2 μ υψος
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

peny
15-01-11, 10:10
Τι πρωτότυπα θέματα βλέπω εδω?????
Η μηλιά μου αρέσει πολυ!!!!!!
Για κορμό μπορείς να βάλεις πολλές κανέλλες μαζί.Στο κέντρο της Αθήνας μπορείς να βρείς τεράστιες!!
Μπορείς επίσης να παίξεις πολύ με το κόκκινο καρώ να κρεμάσεις από τα μήλα κόκκινες κορδελες που να κρεμονται.
Τα μήλα και εμένα με φοβίζουν!!Αφού στο είπε και επαγγελματίας...Πάντως αν επιλέξεις τα μπισκότα εγώ θα έλεγα να φτιάξεις νάνους και όχι μήλα (εκτός και αν δεν τα πάρεις έτοιμα όποτε αλλάζει το θέμα)
Για τα τραπέζια μπορείς να βάλεις γλαστράκια που έχει το Τζαμπο με νάνους (νομίζω εκεί το ειδα) και να φυτέψεις έναν βασιλικό.
Μπορείς για ντεκόρ στην εκκλησία κάτω από την μηλιά να βάλεις moss (αυτά τα βρύα που βάζουν στις γράστρες ) και να δημιουργήσεις επίπεδα και να βάλεις τους νάνους πάνω ανάμεσα σε μανιτάρια, βελανίδια, φύλλα
Να στρώσεις βρύα πάνω σε ένα ξύλινο τραπέζι και όλα τα ζαχαρωτά κλπ να τα βάεις μέσα σε ξύλινα κουβαδάκια με ξύλινες ταμπελίτσες από πάνω με περιγραφή "το μήλο που έφαγε η χιονάτη μας" (αν βρεις μήλα μαρσμαλλοους)
Να ρίξεις κάτω γάζα σε πράσινο λαδί χρώμα και από πάνω να βάλεις ένα κουβά ξαπλωτό που να βγαίνουν πολλά μήλα από μέσα.Σαν κουβάς που να αδειαζει δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις...Μπορείς να βάλεις και κισσό μέσα .Ισως και απέξω να ήταν ένας καθρέφτης ασημένιος και μια χτένα και καλά της Χιονατης...
Αν δεν βρείς ξύλινα κουβαδάκια μπορείς να ραψεις τσουβαλάκια από λινάτσα και να βάλεις τα ζαχαρωτά
Μπορείς κάπου να φτάξεις μια ταμπέλα με το παραμύθι της χιονάτης που να ναι σαν πάπυρος
Αν έχεις και δέντρα μπορείς να κρεμάσεις μήλα και από τα δέντρα ακόμα ανάμεσα σε καρώ και κόκκινες και λευκές κορδελες.
Μπορείς ακόμα να βάλεις γυαλες με νερό και μέσα μήλα και τα πράσινα και τα κόκκινα.

christy28
15-01-11, 13:41
κι εγω την χιονατη σκεφτομουν για θεμα, μιας και ειναι το θεμα του δωματιου της μικρης! τα βαφτιστικα πως τα φανταζεστε? πρεπει να πηγαινουν ασορτι με το θεμα?

cristina112
15-01-11, 13:56
κι εγω την χιονατη σκεφτομουν για θεμα, μιας και ειναι το θεμα του δωματιου της μικρης! τα βαφτιστικα πως τα φανταζεστε? πρεπει να πηγαινουν ασορτι με το θεμα?

Ε δεν θα την ντύσεις και Χιονάτη...(λες???)
Αρκεί να έχουν κάποιες πινελιές από τα χρώματα του θέματος.Που νομίζω πως είναι κόκκινο,γαλάζιο και κίτρινο.

kornilia
15-01-11, 14:18
κι εγω νομιζω οτι ενα κοκκινο φορεμα θα ειναι ο,τι πρεπει.
peny τρομερες οι ιδεες σου!

cristina112
15-01-11, 19:39
Κόκκινο φόρεμα και καμιά κορδελίτσα ή κοκαλάκι στα μαλλάκια με μηλαράκι!!!:D

peny
16-01-11, 10:21
Μερικά από αυτά που σου έγραψα θέλουν απλά μια βόλτα στη λαική.Θα προσπαθήσω να σκεφτώ πιο οικονομικές λύσεις!! Μπορεις να πάρεις κάποιες ιδέες και να τις προσαρμόσεις στο μπατζετ σου!!
Τι νακάνω όμως που το μυαλό μου πάει όλο στα φρούφρού?????

kornilia
16-01-11, 10:28
peny την ξερεις την παροιμια που λεει "τωρα που βρηκαμε παπα, να θαψουμε 5-6";

για πες καμμια ιδεα και για μενα. το θεμα μας ειναι το αγγελακι-κοριτσακι και τα χρωματα λευκο και χρυσο.

peny
16-01-11, 11:02
peny την ξερεις την παροιμια που λεει "τωρα που βρηκαμε παπα, να θαψουμε 5-6";

για πες καμμια ιδεα και για μενα. το θεμα μας ειναι το αγγελακι-κοριτσακι και τα χρωματα λευκο και χρυσο.

Εχεις δει ένα αντίστοιχο θέμα που υπάρχει???
Καταρχήν ψώνισες μέσα στα Χριστούγεννα που έιχε πολλά αγγελάκια?????
Πολύ ρομαντικό θεματάκι γι αυτό μπορείς να πάιξεις πολύ με την δαντέλα!!!Αν έχει κολώνες η εκκλησία μπορείς να στερεώσεις φτερά αγγέλων κα από εκεί να σέρνονται γάζες, κορδέλες και δαντέλες λευκές
Μπορείς να φτιάξεις καδράκι με αγγελάκι πάνω σε καβαλέτο με το όνομα της μικρής σου και να στερεώσεις ένα φωτοστέφανο να κάθεται στον αερα.
Κυκλοφορούν πολλά αγαλματάκια vintage με αγγελάκια να βάλεις σε τραπέζι με κουφέτα και ζαχαρωτα. Να δέσεις κόμπους από σαντούκ ή ταφτά σε μπεζ χρυσό (όχι πολύ έντονο γιατί κάνει μπαμ) που να σέρνεται στο πάτωμα στο πλαι και να βάλεις πάνω φαναράκια με λευκά λουλούδια και ενδοιαμεσα αγαλματάκια. Τα ζαχαρωτά μπορείς να τα βάλεις σε τσουβαλάκια ή αν έβρισκες κάτι που να μοιάζει με σύννεφο . Και καλά ο ουρανός κα ενδοιάμεσα τα αγγελακια. Σεσουλίτσες με δεμένες φούντες,πολλές δαντέλες και κορδελίτσες.
Μου αρέσουν πάρα πολύ τα κλουβια που θα μπορούσαν να στολίζουν τα τραπεζια στο κέντρο. Φαντάσου λοιπόν ένα κλουβί με παλ χρώματα λουλουδια και ένα αγαλματάκι μεσα.Κλουβια θα βρεις στο Τζάμπο. Και από πάνω που έχει κρικο για να το κρεμάς να δέσεις πολλές κορδέλες και δαντέλες.
Στην κολυμπήθρα θα μου άρεσε πολύ σαντούκ πλούσιο σε μπέζ χρυσό με δύο φιόγκους δεξια και αριστερα που να έχουν και δαντέλα κολλημένα πάνω αγγελάκια (αρκουδακια μικρά ισως ή κάτι παιδικό) και ραφτά συννεφάκια.
Αυτά με μια πρώτη σκέψη

kornilia
16-01-11, 11:16
ευχαριστω πολυ! κι εγω πανω κατω αυτα σκεφτομουν. εχω κανει ηδη καποια ψωνια και μαλιστα χαζευα κι εγω αυτα τα κλουβακια στα τζαμπο. το μονο που εχουμε αποφασισει ειναι να βαλουμε φτερα αγγελου στις δυο εξωτερικες κολωνες κι απο εκει να ξεκινανε δυο χρυσα υφασματα που θα καταληγουν κατω μεχρι την εισοδο του προαυλιου χωρου, σχηματιζοντας ενα διαδρομο. αυτο που ηθελα να μου διευκρινισεις ειναι τι ειναι το σαντουκ. δεν το εχω ξανακουσει.

cristina112
16-01-11, 11:25
Γεια σου Κορνηλία μου!!Το σαντούκ είναι ένα πάρα πολύ όμορφο ύφασμα, το οποίο δεν είναι διάφανο σαν την οργάντζα.Κάνουν πολλά τέτοια πουγκιά για μπομπονιέρες γάμου.Σίγουρα θα έχεις ένα τέτοιο,αλλά δεν ξέρεις ότι το λένε έτσι.
Για αγγελάκια που σου είπε η Πένυ,έχω κάτι καλούπια για γύψο,σε μικρό και μεγάλο μέγεθος.Τα μικρά είναι 4 διαφορετικά σχέδια και τα μεγάλα 2.Αν θέλεις, μπορώ να τα φτιάξω και να σου τα στείλω.Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας.Μόνο που δεν ξέρω να βάζω φωτό και έχω χάσει και το καλώδιο της μηχανής.Θα πρέπει να στα στείλω στο κινητό,να δεις αν σου αρέσουν.:D

kornilia
16-01-11, 11:31
Χριστινακι σ' ευχαριστω πολυ. θα κοιταξω πρωτα να δω τι μπορει να μου κανει το ανθοπωλειο και σε τι τιμες κι αν ειναι θα σου πω. η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι πολυ στην ιδεα του να περιμενω στη τριχα με το τακουνι να ξεστολισει η προηγουμενη βαφτιση και να τρεξουμε να στολισουμε τα δικα μας, ενω παραλληλα θα αρχισει να καταφθανει ο κοσμος και να πρεπει να τους χαιρετισω. παντως αμα ακουσω τιποτα τρελλες τιμες, θα το κανω!

cristina112
16-01-11, 11:39
Χριστινακι σ' ευχαριστω πολυ. θα κοιταξω πρωτα να δω τι μπορει να μου κανει το ανθοπωλειο και σε τι τιμες κι αν ειναι θα σου πω. η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι πολυ στην ιδεα του να περιμενω στη τριχα με το τακουνι να ξεστολισει η προηγουμενη βαφτιση και να τρεξουμε να στολισουμε τα δικα μας, ενω παραλληλα θα αρχισει να καταφθανει ο κοσμος και να πρεπει να τους χαιρετισω. παντως αμα ακουσω τιποτα τρελλες τιμες, θα το κανω!

Έχεις απόλυτο δίκιο...
Δεν έχεις τίποτα φίλες ή συγγενείς που να μπορούν να βοηθήσουν??Θα έχεις κάνει ένα πλάνο,θα έχετε πάει και κάποιες μέρες πριν και θα τους έχεις δείξει πού ακριβώς θα βάλουν το κάθε πράγμα.Εγώ αν έμενα κοντά θα ερχόμουν τρέχοντας!!!(νομίζω το ίδιο ισχύει και για την Πένυ...είναι να μην το τραβάει ο οργανισμός παιδί μου...!)

peny
16-01-11, 12:20
Έχεις απόλυτο δίκιο...
Δεν έχεις τίποτα φίλες ή συγγενείς που να μπορούν να βοηθήσουν??Θα έχεις κάνει ένα πλάνο,θα έχετε πάει και κάποιες μέρες πριν και θα τους έχεις δείξει πού ακριβώς θα βάλουν το κάθε πράγμα.Εγώ αν έμενα κοντά θα ερχόμουν τρέχοντας!!!(νομίζω το ίδιο ισχύει και για την Πένυ...είναι να μην το τραβάει ο οργανισμός παιδί μου...!)

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν το συζητάω!!!!Ψοφάω!!!
Είναι δύσκολο στις πόλεις που γίνονται πολλές βαφτίσεις στην ίδια εκκλησία!Εδώ εμείς που δεν έιχαμε αλλη βάφτιση και τρέχαμε 10 άτομα σαν τους τρελούς!!
Σαντούκ έιναι ένα ύφασμα μεταξωτό που κάνει κάτι σαν κόμπους στην υφή του. Είναι λίγο ακριβούτσικο αλλά χαρίζει πολύ.Εξαλλου μπορείς κάτι να το κάνεις μετά (μαξιλάρια κλπ) Είμαι πολύ της ανακύκλωσης εγω!!!Πάντως προσεξε το ύφασμα το χρυσό που θα βάλεις να μην είναι πολύ χτυπητό γιατί με τα φτερά αγγελου θα παραπέμπει σε Χριστουγεννιάτικη διακόσμηση το νταλα κατακαλόκαιρο.Προτίμησε το μπεζ χρυσό

kornilia
16-01-11, 14:16
κι εγω προς το μπεζ χρυσο προσανατολιζομαι και για το λογο που λες και γιατι μου αρεσει περισσοτερο. ευχαριστω πολυ κοριτσια!

thirgini
20-01-11, 14:35
irev, λοιπον κοιτα τι βρηκα:
http://neraidamit.blogspot.com/2009/04/blog-post_6192.html
ελπιζω να σου αρεσει...

irev
22-01-11, 00:57
irev, λοιπον κοιτα τι βρηκα:
http://neraidamit.blogspot.com/2009/04/blog-post_6192.html
ελπιζω να σου αρεσει...

Ναι οπως ειπε κ η Χριστινα τα εχω δει
αλλα πανακριβο βρε κοριτσια! Μονο το μοτιφακι μου το αφηνε 2,90 ευρω (για 160 τμχ)
Μετα μου ειπε οτι θα βαλει και αλλα Μπηκα χτες κι εβαλαν το κεφαλι της χιονατης
http://neraidamit.blogspot.com/2010/04/blog-post_18.html
που το βρισκω αθλιο!!!!!! Δε ρωτησα καν τιμη!

Εχω βρει ωραια χιονατη και με κοκκινο σμαλτο (στα χρωματα μας δηλαδη) Αλλα το σκεφτομαι πρωτον γιατι εχει υψος 3,3εκ (υπολογιζα να βρω γυρω στα 5εκ) και δευτερον ειναι Κρητη και δεν εχουν σε στοκ για να μου στειλουν δειγμα...θα τα παραγγειλουν λεει για μενα Κι ανησυχω για το αποτελεσμα

irev
22-01-11, 21:09
Γεια σας κοριτσια

Εχω ευχαριστα νεα μιας και μετα απο αρκετο ξεποδαριασμα σημερα στο κεντρο, βρηκα οτι ηθελα για τις μπομπο και θα πανε συνολικα γυρω στο 1μιση ευρω
Θα μπορουσα να τις κανω και γυρω στο 1,10 αλλα θα επρεπε να βαλω τελειως ψευτικες/πλαστικες χαντρες και δε μου αρεσαν καθολου
Ειπαμε να γλιτωσουμε λεφτα (γιατι για να μου τις φτιαξουν αυτες ζητουσαν γυρω στα 3μιση ευρω...) αλλα μη βγουν και "δευτερες"
Μη σας πω οτι με τα 3μιση ευρω που μου ζητουσαν, θα εβαζαν χειροτερης ποιοτητας χαντρες

kornilia
22-01-11, 22:59
μπραβο, χαιρομαι που τελικα βρηκες αυτο που ηθελες. ειδα και στο blog της peny τα δεντρακια που ελεγες. κι εγω μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα διακοσμητικο με 60 λεπτα, το οποιο ειναι στικακι και θα κρεμασω χρυσα κουφετα τυλιγμενα σε λευκη δαντελα.

irev
23-01-11, 22:18
Κορνηλια ειμαστε και οι δυο σε καλο δρομο λοιπον ;)

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια...το κειμενο πως σας φαινεται?

Είμαι τόσο δα μικρούλα
αλλά είμαι ζωηρούλα
κι αν στην κολυμπήθρα κλάψω
υπομονή, θα ησυχάσω
Οι νονές μου όνομα, γλυκό θα μου χαρίσουν
κι οι νάνοι υποσχέθηκαν, να μην το μαρτυρήσουν
Ελάτε όλοι στο δάσος, τη βουτιά να δείτε
ν' ακούσετε το όνομα, και να μου ευχηθείτε

Σας περιμένω την Κυριακή 13 Μαρτίου 2011 στις 12 π.μ.
στην Αγία Αναστασία Περισσού

βασικα το πρωτο κομματι ειναι απο αυτα που κυκλοφοορυν και το δευτερο προσπαθησα να το κανω σχετικο με τη χιονατη...
Καμια ιδεα? Ακομη κ για το πρωτο κομματι --- όχι μονο το δικο μου

ευχαριστωωωωωωω

kornilia
24-01-11, 08:42
για μενα πιο ομορφο θα ηταν να κανεις το κειμενο σαν μικρο παραμυθακι της Χιονατης. αυτα τα ποιηματακια των προσκλητηριων νομιζω οτι εχουν "παραφορεθει". θα το δουλεψω κι εγω στο μυαλο μου, μηπως μπορεσω και σε βοηθησω.

kornilia
24-01-11, 09:12
"Μια φορα κι εναν καιρο ηταν μια πριγκιπισσα που την ελεγαν Χιονατη. Ειχε ομως μια κακια μητρια που ρωτουσε καθε μερα τον μαγικο της καθρεφτη: "Καθρεφτη, καθρεφτακι μου, ποια ειναι η πιο ομορφη;" κι εκεινος της απαντουσε: "Εσυ βασιλισσα μου!". Μια μερα ο καθρεφτης της απαντησε πως ηταν η Χιονατη και η βασιλισσα απο το θυμο της διεταξε εναν κυνηγο να τη σκοτωσει. ο κυνηγος ομως τη λυπηθηκε και την αφησε στο δασος. εκεινη βρηκε καταφυγιο στο μικρο σπιτακι των 7 νανων που την καλοδεχτηκαν και την περιποιηθηκαν. μια μερα ομως ο καθρεφτης ειπε στη κακια βασιλισσα πως η Χιονατη ζει και μενει στο σπιτι των νανων. μεταμορφωνεται λοιπον σε φτωχη γριουλα παιρνει κι ενα καλαθι με δηλητηριασμενα μηλα και χτυπαει την πορτα της. "σε παρακαλω κοριτσι μου, ειμαι φτωχη. παρε ενα μηλο να με βοηθησεις". και η καλοκαρδη πριγκιπισσα παιρνει το μηλο, το δαγκωνει και λιποθυμα. οταν επεστρεψαν οι νανοι τη νομιζαν για νεκρη και την εβαλαν σε ενα γυαλινο φερετρο. εκεινη την ωρα ενας ομορφος πριγκιπας διεσχιζε το δασος. ειδε τη Χιονατη και θαμπωθηκε απο την ομορφια της. εσκυψε τη φιλησε κι αμεσως τα μαγια λυθηκαν. η Χιονατη κι το πριγκιποπουλο παντρευτηκαν μετα απο λιγο καιρο. κι εζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα."

καπως ετσι το φανταζομαι και το προσκλητηριο σου να ειναι διπτυχο, σαν παραμυθακι κι απ' εξω μπορεις να κανεις φωτομονταζ το προσωπο της κορης σου πανω στης Χιονατης. μεσα απο τη μια μερια θα γραφει το παραμυθι κι απο την αλλη, ενα λιτο κειμενο του τυπου "θα ηταν χαρα μας να παρεβρεθειτε στη βαπτιση της κορης μας κλπ"

irev
24-01-11, 09:37
Καλημερα

το προσκλητηριο θα ειναι φωτογραφια
η μπεμπα με στεμα κ τσαντακι χιονατης, κρατωντας ενα μηλο
και φοντο πισω το δασος με το σπιτακι των νανων και γυρω γυρω της οι 7 νανοι
Το εχω ηδη αρχισει να το δουλευω

Απλα θελω να "κολλησω" ενα σχετικο ποιηματακι

kornilia
24-01-11, 10:02
ωραιο ακουγεται! προσαρμοσε μονο το ποιηματακι οσο γινεται στο παραμυθι κατα τη γνωμη μου.

irev
24-01-11, 18:11
ωραιο ακουγεται! προσαρμοσε μονο το ποιηματακι οσο γινεται στο παραμυθι κατα τη γνωμη μου.

Ευχαριστω βρε φιλεναδα
γι αυτο ζηταω τη βοηθεια σας!
Στερεψα..........
ηθελα να λεω καπου και για τον πριγκηπα κ το μηλο........και να εβγαζα το πρωτο 4στιχο που ειναι απο τα ετοιμα!

ladycat
24-01-11, 18:23
http://disney.photomontager.com/main/upload?eff=1616
εδω το προσκλητηριο εαν σου αρεσει

kornilia
24-01-11, 18:36
"εχουμε μια πριγκιπισσα που Χιονατη τη φωναζαμε εως τωρα και για το ονομα της το κανονικο ηρθε η ωρα.
μηλο μαγεμενο δαγκωσε και κοιμηθηκε γλυκα, μα ο πριγκηπας τη φιλησε και ξυπνησε ξανα.
στο ομορφο δασος με τους 7 νανους γιορτη θα στησουμε, να ειστε ολοι εκει να μας δειτε να τη βαπτιζουμε"

πως σου φαινεται;

irev
24-01-11, 21:59
kornilia Το κειμενακι πολυ ωραιο...θελει επεξεργασια βεβαια :roll:
Αλλα μπορω να στηριχτω σε αυτο Σ ευχαριστω για τις ιδεες

ladycat Οσο για το προσκλητηριο, οπως ειπα, αρχισα να το δουλευω...
αλλα δεν ξερω που να το ανεβασω για να καταλαβετε τι εννοω...
Μπορειτε να μου πειτε, εσεις που ανεβαζετε?

kornilia
24-01-11, 22:08
αν το εχεις στον υπολογιστη σου, θα το ανεβασεις στο photobucket ή σε καποιο παρομοιο site και θα αντιγραψεις εδω τον κωδικο που αρχιζει απο [img]. μολις βαλει διαφημισεις το νησι θα σας ανεβασω και το δικο μου

kornilia
24-01-11, 22:28
http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/parents.jpg

αυτο ειναι. πως σας φαινεται;

irev
25-01-11, 00:49
εννοειται οτι θελει πολυ σενιαρισμα ακομα
και οτι τη μπουμπου θα τη φωτογραφισω με στεμα κ τσαντακι χιονατης
και κρατοντας μηλο

http://s1213.photobucket.com/albums/cc470/krevi/prosklitiria/?action=view&current=xionati.gif

kornilia
25-01-11, 07:09
αν θες μπορω να σου δωσω το mail μου να μου τη στειλεις και στην ανεβαζω εγω.

kornilia
25-01-11, 22:16
νομιζω οτι πρεπει να βρεις μια Χιονατη και να προσαρμόσεις το προσωπο της μικρης πανω της. κατσε να δω αν μπορω να σου βρω τιποτα...

kornilia
25-01-11, 22:17
http://www.faceinhole.com/us/search-results/?SearchCriteria=snow+white

για δες εδω

stavroulitsa
27-01-11, 09:26
Βρε Κορνηλία μου τί ωραίο site είναι αυτό. Πού πάτε και τα ξετρυπώνετε δεν μπορώ να καταλάβω. Μάλλον δουλεύετε και για όλες εμάς που δεν σκαμπάζουμε από τέτοια!!!

kornilia
27-01-11, 13:43
δεν ειναι τελειο; εγω εχω τρελλα με τα site που τροποποιεις φωτο και τετοια. το δικο μου προσκλητηριο το εφτιαξα μονη απο την αρχη. μου φαινεται οτι το ιδιο εχει κανει και η irev.

cristina112
27-01-11, 17:41
Κορνηλία μου,το προσκλητήριό σας είναι απίστευτο!!Πάρα πολύ ρομαντικό!!
Τώρα το είδα,γιατί έλειπα τόσες μέρες.
Irev,o γιος σου είναι ένας κούκλος!!

irev
28-01-11, 23:08
Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα

οντως χαθηκα......... στο διαστημα...:tongue:

Πολυ τρελλα κ κουραση ... με 2 παιδια, δουλεια κι ενα σπιτι που ολο δουλειες θελει...
Περιμενω να παρω λεφτα απο τη δουλεια (μου χρωσταει εναμιση μισθο ο τυπος...μεγαααλη ιστορια...) για να παρω τα υλικα για τις μπομπο κ να αρχισω "να δημιουργω'

Οσο για τη φωτογραφια, σορρυ αλλα δε μου αρεσει να βαλω μονο το προσωπακι της
Φανταζομαι κατι αντιστοιχο με του Στελιου

Αυριο το πρωι θα παω και στο φωτογραφο να ακουσω την καμπανα!!!χιχι Τον εκλεισα τηλεφωνικα να μαι σιγουρη οτι τον καβατζωσα (με ξερει 15 χρονια) απλα πρεπει να παω να μου πει για τα μπικικινια και να συνεοηθω για τα προσκλητηρια

Αυτα κοριτσαρες
φιλακια στα μωρουλια σας!

kornilia
12-02-11, 13:34
κοριτσακια τι κανετε; εγω φτιαχνω μανιωδως μαρτυρικα! πως σας φαινεται;

τα κρικακια θελουν λιγο φτιαξιμο βεβαια...

http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/009.jpg

christy28
12-02-11, 15:20
πωπω απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!!!! μπραβο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μηπως εχεις βρει κατι σχετικο με την χιονατη. εχω αρχισει να απογοητευομαι!!!

glitter
12-02-11, 15:28
κοριτσακια τι κανετε; εγω φτιαχνω μανιωδως μαρτυρικα! πως σας φαινεται;

τα κρικακια θελουν λιγο φτιαξιμο βεβαια...

http://i906.photobucket.com/albums/ac269/kornilia31/009.jpg

Πολύ όμορφα! Αυτό το φανταστικό αγγελάκι που το βρήκες??

kornilia
12-02-11, 16:45

μην ανησυχεις, κατι θα βρω και για σενα!

Πολύ όμορφα! Αυτό το φανταστικό αγγελάκι που το βρήκες??

τα βρηκα στο ebay. βασικα ηταν σκουλαρικια και ο πωλητης μου τα αφησε μιση τιμη λογω ποσοτητας.

τελεια τα μαρτυρικα!!!!

σ' ευχαριστω πολυ! ολες σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!

kornilia
12-02-11, 17:01
christy28 για δες εδω:

http://cgi.ebay.com/10-Disney-Princess-Figure-Pendant-Charm-Snow-White-B503-/220732150408?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3364a95288#ht_2920wt_914

http://cgi.ebay.com/2-SNOWWHITE-PRINCESS-JIBBITZ-SHOE-CROCS-CLOG-CHARM-/130471939026?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e60bbcbd2#ht_2338wt_1139

http://cgi.ebay.com/2-x-princess-snow-white-shoe-charm-charms-clog-bracelet-/260736238751?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item3cb517449f#ht_649wt_1139

christy28
12-02-11, 19:09
αχ ειναι πολυ ωραια. λες τα πρωτα ναμπορω να τα χρησιμοποιησω για τα μαρτυρικα?
εαν και κατι αλλο να με εχεις υποψην σου!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

kornilia
12-02-11, 19:27
τα μεταλλικα σιγουρα μπορεις. τα αλλα ειναι πιο ομορφα, αλλα τα σκοτωνει που ειναι πλαστικα νομιζω. παντως μην ανησυχεις. ο,τι αλλο πεσει στην αντιληψη μου θα σε ενημερωσω. θα σου πω που θα πας και για τα υπολοιπα. (παραμανες, σταυρουδακια και κρικακια). παντως στειλε κανενα μηνυμα στους πωλητες, να τους πεις τι ποσοτητα θες, για να σου δώσουν προσφορα. αν δεν εχεις λογαριασμο στο ebay, μπορω να το κανω εγω για σενα.

kornilia
12-02-11, 19:30
και κατι τετοιο θα μου αρεσε για το θεμα της Χιονατης

http://cgi.ebay.co.uk/5pcs-Lucite-Tinted-Red-Apple-Charms-19x24mm-/350428899299?pt=UK_Crafts_Beads_CA&hash=item519730a7e3#ht_3549wt_905

edit τα συγκεκριμενα μολις ειδα οτι ειναι πολυ μεγαλα για μαρτυρικο, αλλα υπαρχουν αλλα πολλα παρεμφερη, αν σου αρεσει σαν ιδεα.

cristina112
12-02-11, 20:24
Κορνηλία μου,τα μαρτυρικά σας είναι τα πιο όμορφα που έχω δει μέχρι στιγμής!!!Μπράβο σου!!Σφίξε καλά τα κρικάκια,είναι κρίμα να χαθεί αυτό το υπέροχο αγγελάκι!!:D

irev
13-02-11, 00:37
Καλησπερα μανουλες

κατ αρχην να σας πω τα νεα μου
Αλλαξα το φωτογραφο και δεν θα παω σε αυτον που ειμαστε πελατες 20 χρονια γιατι με βαρεσε στα αυτια ο τυπος!!! Και παρ ολο που του την ειπα, δεν μου εκοψε τπτ
Τεσπα, βρηκα αλλο γνωστο σε πολυ καλυτερη τιμη κ με μεγαλυτερες φωτο

kornilia μπραβο για τα μαρτυρικα

Εχω χασει τη μπαλα μαλλον..........Κι εσυ θεμα χιονατη θες να κανεις?
Εχω βρει πολλααααα πραγματα και αναλογως και τι εχεις να διαθεσεις (εγω παραδειγμα πολλα τα απερριψα λογω τιμης, αλλα για σενα μπορει να ειναι οκ)

Κορνηλια, οι χιονατουλες απο το ebay, συγνωμη κι ολας αλλα κατα τη γνωμη μου οι περισσοτερες ειναι παραμορφωμενες (κινεζικα)
Και τα μηλαρακια που εβαλες στο τελος τα φερνει κ στην Κρητη
http://ftiaxtomonosou.forumotion.net/t380-topic
εγω παρειγγηλα τα δαγκωμενα (ειναι μικρουλικα) για να τα βαλω στις μπομπο εκτος απο τις χαντρες Το κεντρικο θεμα θα ειναι χιονατη-πριγκηπας μεταλλικο (σαφως μεγαλυτερο)
ΠΡΟΣΟΧΗ αν παραγγειλετε απο αυτον κανει καμια 20αραι μερες μες το νερο να τα στειλει (κι ας λεει 10-14) Ειχα παραγγειλει και στου γιου μου τη βαφτιση απο αυτον και τοσο εκανε Και τωρα ειναι ηδη 16μερες που περιμενω Οποτε να το κανετε πολυυυυυ νωρις

irev
13-02-11, 00:44
Κριστυ
τωρα θυμηθηκα
αυτο το μεγεθος νομιζω κανει για μαρτυρικο
http://ftiaxtomonosou.forumotion.net/t747-topic#1712

kornilia
13-02-11, 08:48
Χιονατες καλημερα. υπαρχει κι αυτη η ιδεα, που μπορειτε να το κολλησετε πανω σε πουγκι ή κουτι.

http://cgi.ebay.com/PC49-Disney-Snow-White-Princess-Cinderella-Patch-Motif-/370413560222?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item563e5e619e#ht_610wt_905

christy28
13-02-11, 11:08
Ευχαριστω βρε κοριτσια!

Ναι irev μου κ εγω χιονατη με τους 7 νανους θελω να κανω αλλα εχω απογοητευτει γιατι δεν βρισκω πολλα πραγματα. νειραδουλα και πριγκιπισσα ειναι πολυφορεμενο.

Αυτο το φτιαξτο μονος σου τι ειναι? πως εκανες της παραγγελια? εγω εκανα ερωτηση στο φορουμ αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη. μπορω να δω καπου τα προιοντα του. αν λεω να διαθεσω γυρω στο 1.5 ευρω για τις μπομπονιερες και να τις φτιαξω μονη μου βεβαια. αν εχεις βρει κιαλλα σε καλη τιμη στειλε μου. Ειδα στο εβαυ κατι χιονατες μεταλλικες που κρεμας στο κινητο αλλα ειναι τσιμπημενες. ελπιζω να βρω κατι απο το φτιαξτο μονος σου. αυτες οι χιονατες δεν ειναι μικρες για μπομπο?

christy28
13-02-11, 11:11
Κριστυ
τωρα θυμηθηκα
αυτο το μεγεθος νομιζω κανει για μαρτυρικο
http://ftiaxtomonosou.forumotion.net/t747-topic#1712

αυτα τα πλαστικα τι ειναι δεν εχω καταλαβει, ειναι πολυ ωραια κ σε πολυ καλη τιμη

christy28
13-02-11, 11:15
Χιονατες καλημερα. υπαρχει κι αυτη η ιδεα, που μπορειτε να το κολλησετε πανω σε πουγκι ή κουτι.

http://cgi.ebay.com/PC49-Disney-Snow-White-Princess-Cinderella-Patch-Motif-/370413560222?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item563e5e619e#ht_610wt_905
βρισκω κι εγω καποια (μεταλλικα κυριως ειχα ψαξει) αλλα ηταν διαθεσιμα σε μικρη ποσοτητα ή πρεπει να κανεις bit. λες να επικοινωνησω με τον πωλητη να τον ρωτησω τιμη και εαν εχει διαθεσιμη ποσοτητα? εχω λογαριασμο στο ebay.

kornilia
13-02-11, 16:52
βρισκω κι εγω καποια (μεταλλικα κυριως ειχα ψαξει) αλλα ηταν διαθεσιμα σε μικρη ποσοτητα ή πρεπει να κανεις bit. λες να επικοινωνησω με τον πωλητη να τον ρωτησω τιμη και εαν εχει διαθεσιμη ποσοτητα? εχω λογαριασμο στο ebay.

οπωσδηποτε. ειδικα αν ειναι απο honk kong κατα 90% θα εχει ποσοτητα. λι εμενα τα αγγελακια σε δημοπρασια ηταν.

irev
13-02-11, 22:05
Ευχαριστω βρε κοριτσια!

Ναι irev μου κ εγω χιονατη με τους 7 νανους θελω να κανω αλλα εχω απογοητευτει γιατι δεν βρισκω πολλα πραγματα. νειραδουλα και πριγκιπισσα ειναι πολυφορεμενο.
Αυτο το φτιαξτο μονος σου τι ειναι? πως εκανες της παραγγελια? εγω εκανα ερωτηση στο φορουμ αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη. μπορω να δω καπου τα προιοντα του. αν λεω να διαθεσω γυρω στο 1.5 ευρω για τις μπομπονιερες και να τις φτιαξω μονη μου βεβαια. αν εχεις βρει κιαλλα σε καλη τιμη στειλε μου. Ειδα στο εβαυ κατι χιονατες μεταλλικες που κρεμας στο κινητο αλλα ειναι τσιμπημενες. ελπιζω να βρω κατι απο το φτιαξτο μονος σου. αυτες οι χιονατες δεν ειναι μικρες για μπομπο?
Αυτες που σου ειπα ειναι μικρες για μπομπο (κι εγω γι αυτο τις απερριψα). Νομιζα οτι θες κι εσυ για μαρτυρικα οπως η Κορνηλια

αυτα τα πλαστικα τι ειναι δεν εχω καταλαβει, ειναι πολυ ωραια κ σε πολυ καλη τιμη
Αυτα ειναι pvc. Σαν λαστιχιενια. Αν εχεις δει κατι μπρελοκακια τετοια που εχει στο τζαμπο με gummy bear κ ζωακια... Δε νομιζω οτι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις καπου.
Εγω τα εχω παραγγειλει για να στολισω το καφασακι με τα γλυκα.

Κι αυτο ειναι υφασματινο. Αυτο θα πηγαινε ωραια ραμενο σε πουγκι.

Επισης
http://neraidamit.blogspot.com/2010/04/blog-post_18.html
αυτο το εχει χωρις σμαλτο και ο ελξις γυρω στο 1ευρω και μου ειπε οτι το φτιαχνει κ με σμαλτο
Αυριο ομως θα παω απο εκει γιατι μου ειπε χτες οτι βρηκε 2 σχεδια ακομα, να δω δειγμα.
Ποσα κομματια μπομπο θες εσυ?

christy28
13-02-11, 22:47
που ειναι το καταστημα? αν βρεις ωραια θα παω κι εγω. εγω θελω τουλαχιστον 200 κομματια. δεν εχω αποφασισει βεβαια αν θα θα κανω αλλλη για μεγαλους αλλη για μικρους.
Αυτο που λες με την χιονατη και τον πριγκιπα απο το ελξις το βρηκες?

Βρηκα αυτ τα καθρεφτακια. πως σου φαινονται ταιριαζουν? και καλα "καθρεφτη καθρεφτακι μου ποια ειναι ποιο ομορφη?"
http://www.narlis.gr/new_site/catalog/product_info.php?cPath=21_24_123&products_id=6004&osCsid=0a06830c7fb1ff29da1f8fc615919826

αν και δεν μου πολυαρεσουν γιατι ειναι ξυλινα, τα μεταλλικα ομως ειναι πανακριβα.

τι ειναι το σμαλτο? ειμαι και ασχετη τρομαρα μου!!!!

irev
13-02-11, 23:31
που ειναι το καταστημα? αν βρεις ωραια θα παω κι εγω. εγω θελω τουλαχιστον 200 κομματια. δεν εχω αποφασισει βεβαια αν θα θα κανω αλλλη για μεγαλους αλλη για μικρους.
Αυτο που λες με την χιονατη και τον πριγκιπα απο το ελξις το βρηκες?

Βρηκα αυτ τα καθρεφτακια. πως σου φαινονται ταιριαζουν? και καλα "καθρεφτη καθρεφτακι μου ποια ειναι ποιο ομορφη?"
http://www.narlis.gr/new_site/catalog/product_info.php?cPath=21_24_123&products_id=6004&osCsid=0a06830c7fb1ff29da1f8fc615919826

αν και δεν μου πολυαρεσουν γιατι ειναι ξυλινα, τα μεταλλικα ομως ειναι πανακριβα.

τι ειναι το σμαλτο? ειμαι και ασχετη τρομαρα μου!!!!

Ειναι πολυ ωραια
Τα ειχα βρει κι εγω. Αλλα γινονται εισαγωγη ακριβως στα χρωματα που τα βλεπεις. Δε μπορουσα να παρω κοκκινο-κιτρινο μονο
Τα μεταλλικα που λες που τα ειδες?

Το ελξις ειναι στα Ιλισια (δουλευω κοντα) Ποτε ειναι η βαφτιση σας?
Ααα σμαλτο ειναι αυτο το χρωμα που βαζουν πανω το μεταλικο και το βαφουν.
Στο γιο μου ειχα κουνελακια με σμαλτο και να φανταστεις το εχω 2 χρονια στα κλειδια μου και δεν εχει παθει τιποτα. Υπαρχουν ομως και κακες ποιοτητες και θελει προσοχη γιατι στα χρεωνουν πολυ χωρις να αξιζουν.

christy28
14-02-11, 15:53
Ειναι πολυ ωραια
Τα ειχα βρει κι εγω. Αλλα γινονται εισαγωγη ακριβως στα χρωματα που τα βλεπεις. Δε μπορουσα να παρω κοκκινο-κιτρινο μονο
Τα μεταλλικα που λες που τα ειδες?

Το ελξις ειναι στα Ιλισια (δουλευω κοντα) Ποτε ειναι η βαφτιση σας?
Ααα σμαλτο ειναι αυτο το χρωμα που βαζουν πανω το μεταλικο και το βαφουν.
Στο γιο μου ειχα κουνελακια με σμαλτο και να φανταστεις το εχω 2 χρονια στα κλειδια μου και δεν εχει παθει τιποτα. Υπαρχουν ομως και κακες ποιοτητες και θελει προσοχη γιατι στα χρεωνουν πολυ χωρις να αξιζουν.
τα μεταλλικα δεν θυμαμαι που τα βρηκα, θυμαμαι ομως την τιμη 5.30 ευρω το ενα!!!!! εννοειται πως δεν διαθετω τοσα γι'αυτο και δεν το συγκρατησα.

Εσυ την μπομπο σου απο το ελξις θα την φτιαξεις?

Η βαφτιση θα γινει μεσα στον Σεπτεμβριο

irev
14-02-11, 23:12
τα μεταλλικα δεν θυμαμαι που τα βρηκα, θυμαμαι ομως την τιμη 5.30 ευρω το ενα!!!!! εννοειται πως δεν διαθετω τοσα γι'αυτο και δεν το συγκρατησα.
Εσυ την μπομπο σου απο το ελξις θα την φτιαξεις?
Η βαφτιση θα γινει μεσα στον Σεπτεμβριο

Α καλααααααα το μονο σιγουρο ειναι πως ουτε εγω διαθετω τοσα!
Με τσαντισε σημερα γιατι δεν εφερε τις χιονατες...τωρα καλη Τεταρτη
κατα τα αλλα τα υλικα του, κορδελες, τουλια, κουφετα ειναι πολυ φτηνα Απο εκει θα τα παρω

irev
17-02-11, 23:21
Γεια σας κοριτσια

kornilia βεβαια ειναι πολυ νωρις...τα κουφετα θα σπανε δοντια...χιχι
Εχεις χρονο ;)

christy ο ελξις τελικα με εκνευρισε οσο δεν παει αλλο! Καθε μερα τηλεφωνιομαστε 10 μερες τωρα, για να καταληξει σηεμρα να μου πει οτι βρηκε αλλα ειναι μικρες. Βεβαια εσενα ισως σε ενδιαφερουν για μαρτυρικα, δεν ξερω
Και το φτιαξτομνοσου ΑΦΑΝΤΟΣ!!!!!!!! Ουτε καν μου απανταει
Ρε δεν πανε να ....νανανανα...που λεει και ο Παπακωνσταντινου Τα εχω παρει μιλαμε
Αν δε θες να πουλησεις κυριε, κλειστο το ρημαδι σου
Τεσπα Παρειγγηλα απο http://www.derismetal.com/ και θα τα εχω την Τεταρτη. Εσυ ομως που εχεις ακομα χρονο περιμενε γιατι μου ειπε μες το μηνα θα βγαλει κι αλλες χιονατες

Αυτααααα
Παρελαβα κ τα προσκλητηρια και το σ/κ εχουμε ετοιμασιες
Το επομενο θα ξεκινησουμε τις μπομπο

καλο βραδυ

christy28
18-02-11, 15:56
christy ο ελξις τελικα με εκνευρισε οσο δεν παει αλλο! Καθε μερα τηλεφωνιομαστε 10 μερες τωρα, για να καταληξει σηεμρα να μου πει οτι βρηκε αλλα ειναι μικρες. Βεβαια εσενα ισως σε ενδιαφερουν για μαρτυρικα, δεν ξερω
Και το φτιαξτομνοσου ΑΦΑΝΤΟΣ!!!!!!!! Ουτε καν μου απανταει
Ρε δεν πανε να ....νανανανα...που λεει και ο Παπακωνσταντινου Τα εχω παρει μιλαμε
Αν δε θες να πουλησεις κυριε, κλειστο το ρημαδι σου
Τεσπα Παρειγγηλα απο http://www.derismetal.com/ και θα τα εχω την Τεταρτη. Εσυ ομως που εχεις ακομα χρονο περιμενε γιατι μου ειπε μες το μηνα θα βγαλει κι αλλες χιονατες

τι πηρες τελικα? δεν ειδα τιποτα σχετικο με χιονατη η στραβη? απο τιμες τι λεει?

christy28
18-02-11, 16:03
κι εμενα ο φτιαξτο μονος σου δεν μου απανταει γιαυτο δεν θα ξανασχοληθω. πως σας φαινε3ται η ιδεα της κουπας? δεν ειναι λιγο κοινοτυπη?

irev
19-02-11, 18:44
Γεια σας κοριτσια

μεχρι αυριο τελειωνω τα προσκλητηρια Την επομενη βδομαδα να τα μοιρασουμε λεω...
Εεε μεχρι 25 του μηνα να τα εοχυν ολιο καλα δεν ειναι? Τι λετε? (θυμιζω οτι 13 Μαρτη βαφτιζομαστε)

Πεμπτη παραλαμβανω και τα υλικα για μπομπο.

Κριστυ, απο τιμες ειναι πολυ καλος Οσο για τις κουπες...δεν καταλαβα... το χασα Για μπομπο λες?

christy28
19-02-11, 19:49
Κριστυ, απο τιμες ειναι πολυ καλος Οσο για τις κουπες...δεν καταλαβα... το χασα Για μπομπο λες?
ναι για μπομπο. δεν ειναι πολυ κοινοτυπες?

kornilia
19-02-11, 20:01
η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυφορεμενες και πολυ ογκωδεις.

irev
21-02-11, 12:11
Ναι...κ μενα οι κουπες δεν μου πολυαρεσουν Σορρυ κι ολας
Μονο σαν εξτρα δωρακι για τα μικρα παιδακια αν ηταν στο θεμα σου θα ου αρεσαν

Εχετε δει πουθενα νανακια? Κεραμικ, μαγνητακια ή στικ?
Τα σκεφτομουν για τα παιδακια

christy28
21-02-11, 20:00
και μενα οι κουπες δεν με ενθουσιαζουν γιαυτο το απεκλεισα, απογοητευτηκα ομως που δεν βρισκω τιποτα με θεμα την χιονατη για μπομπο και κουτι βαφτιστικων που σχεδον εχω αποφασισει να αλλαξω θεμα παροτι μου αρεσει πολυ! μαλλον θα κανω πριγκιπισσα αλλα με προβληματιζει παλι η μπομπο, τι θα δωσω στα αγορακια..
καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!

joan7
22-02-11, 07:00
κουτι βαπτιστικών μπορεις να παρεις ενα κουτι και να κολλησεις πανω την χιονατη.
το δικο μου ας πουμε ηταν ασπρο κουτι και ειχε πανω το καρουσελ και το ονομα του μικρου μου σε χαρτονι.ειναι απλο και πολυ ομορφο.
για μπομπονιερες δεν ξερω θα το ψαξω και θα σου πω

irev
23-02-11, 10:07
Καλημερα

Κριστυ για μπομπο εχω βρει χιονατουλες οπως σου ειπα σε μεταλλικο στοιχειο. Το βαζεις σε πουγκι, σε κουτι ή οπου αλλου θες
Επισης, αφου αργειτε ακομη, θα μπορουσες να περιμενεις και το Μαρτη που θα φερει κι αλλα σχεδια

Για το κουτι βαπτιστικων κ τη λαμπαδα ειναι οντως δυσκολο Ακομα το παλευουμε με τη νονα
Αλλα αυτα εσυ θα τα κανεις? Δε θα τα κανει η νονα?
Και η πριγκιπισα βεβαια ειναι ωραιο θεμα και σαφψς πιο ευκολο αφου κυκλοφορουν τοσα πραγματα
Και τι εννοεις μπομπο για τα αγορακια? Αλλη θα δινεις στους μεγαλους, άλλη στα κοριτσακια κι αλλη στα αγορακια?...ειμαι κι αγουροξυπνημενη...χαχα

kornilia
23-02-11, 10:32
irev για το κουτι αν θες (το εχω πει και στη christy) εχω εναν ξαδερφο που ζωγραφιζει παιδικα δωματια και κουτια βαπτισης. τον ρωτησα και μου ειπε 100 ευρω και το κουτι δικο σου. αν σε ενδιαφερει να σου στειλω π.μ. τα στοιχεια του για να δεις και τη δουλεια του.

για τη λαμπαδα μια ιδεα ειναι να τη ντυσεις με κιτρινο τουλι και να ραψεις εδω και κει μηλαρακια σαν αυτα:

http://cgi.ebay.co.uk/WHOLESALE-40pcs-Lucite-Tinted-Red-Apple-Charms-19x24mm-/350428900108?pt=UK_Crafts_Beads_CA&hash=item519730ab0c#ht_3549wt_905

kornilia
23-02-11, 11:30
κι αλλη τρελλη ιδεα για τη λαμπαδα. αν ντυσεις τη λαμπαδα με στολη της χιονατης; καπως ετσι:

http://cgi.ebay.co.uk/Disney-M-S-Snow-White-fancy-dress-up-costume-BNWT-5-6yo-/260695390978?pt=UK_Clothes_Children_sFancyDress_RL&hash=item3cb2a7fb02#ht_2923wt_905

christy28
23-02-11, 15:47
Καλημερα

Κριστυ για μπομπο εχω βρει χιονατουλες οπως σου ειπα σε μεταλλικο στοιχειο. Το βαζεις σε πουγκι, σε κουτι ή οπου αλλου θες
Επισης, αφου αργειτε ακομη, θα μπορουσες να περιμενεις και το Μαρτη που θα φερει κι αλλα σχεδια

Για το κουτι βαπτιστικων κ τη λαμπαδα ειναι οντως δυσκολο Ακομα το παλευουμε με τη νονα
Αλλα αυτα εσυ θα τα κανεις? Δε θα τα κανει η νονα?
Και η πριγκιπισα βεβαια ειναι ωραιο θεμα και σαφψς πιο ευκολο αφου κυκλοφορουν τοσα πραγματα
Και τι εννοεις μπομπο για τα αγορακια? Αλλη θα δινεις στους μεγαλους, άλλη στα κοριτσακια κι αλλη στα αγορακια?...ειμαι κι αγουροξυπνημενη...χαχα
απο το deris metal το βρηκες? δεν βρισκω κατι σχετικο στο σαιτ του, πηγες απο το καταστημα και το βρηκες? ποσο σου στοιχεσε?

η νονα θα τα κανει αλλα ειμαστε κολλητες και θα βρουμε μαζι το σχεδιο. κι εγω κατι σε ζωγραφια ή αυτοκολλητο πανω σε κουτι σκεφτομουν. υπαρχουν κατι κουτια που εχουν στεμα πανω και σκεφτομαι να κολλησω ή να ζωγραφισω(αποφασιζει η νονα αναλογα με τα χρηματα που θελει να διαθεσει) την λαμπαδα σκεφτομουν να βαλω κοκκινο τουλι και να κρεμονται μεταλλικα μηλαρακια και τα βαφτιστικα να τα παρω ασπρα με καποια κοκκινη λεπτομερια (πχ κορδελα).και η ιδεα της κορνηλιας για την στολη ειναι ολη πολυ πρωτοτυπη, βγαινει και σε μικροτερη!

ολα αυτα αν κανω χιονατη.....

cristina112
23-02-11, 16:03
Για το κουτί,μπορείς να βρεις κάποιο ωραίο χαρτί με την Χιονάτη και να το κολλήσεις με την τεχνική του ντεκουπάζ.Θα φαίνεται πολύ όμορφο και θα βγει και οικονομικό.
Για την λαμπάδα,η ιδέα της Κορνηλίας με την στολή μου αρέσει πολύ!
Αρκεί να μην πέσεις σε κανέναν περίεργο παπά,που δεν αφήνει και πολλά πολλά...

koullam
29-08-11, 13:20
Γειά σας κορίτσια

Θα βαφτήσουμε σε λίγο καιρό εγώ και ο άντρας μου ένα κοριτσάκι. Η μαμά του μωρού δεν έχει πρόβλημα με το θέμα μας είπε να κάνουμε ότι θέλουμε !
Πείτε μου ιδέες για θέμα εύκολο που να μπορώ να φτιάξω μόνη μου μπομπονιέρες, δωράκια μωρών και οτιδήποτε άλλο για να μου έρθει πιο φθηνά

swanocean
29-08-11, 13:24
Πότε είναι η βάφτιση για να ξέρουμε περίπου την εποχή

koullam
29-08-11, 13:25
Κάποια θέματα που σκέφτηκα είναι
1. Πεταλούδα
2. Λουλούδια
3. Πριγκίπισσα
4. Νεράιδα
5. Μπαλαρίνα

koullam
29-08-11, 13:27
Είναι μετά τα Χριστούγεννα αλλά είπα να προετοιμαστώ σιγά σιγά από τώρα για να μην μου έρθουν όλα μαζεμένα !

Λέτε να την κάνουμε με θέμα Χριστουγέννων την βάφτιση αλλά τι να κάνουμε σαν μπομπονιέρα και γενικά διακόσμηση και πάνω στα ρουχαλάκια ?

swanocean
29-08-11, 13:31
Αν κάνεις χριστουγεννιάτικο θέμα εγώ θα έβαζα νιφάδες χιονιού στη μπομπονιέρα και στα ρουχαλάκια εννοείται γουνάκι.Η θα μπορούσες να κεντήσεις (ή κάποιος άλλος) νιφάδες χιονιού πάνω στα λαδόπανα.Αλλά το μόνο μείον είναι ότι θα είναι άσπρη η νιφάδα και δε θα πολυφαίνεται εκτός κ αν την κάνεις σε άλλο χρώμα για να κάνει αντίθεση με το άσπρο.

swanocean
29-08-11, 13:32
Να κάτι σαν αυτό http://www.mypartyplanner.com/products/let-it-snow-foil-hanging-decorations-pkg-8.html#

cristina112
29-08-11, 13:35
Εσύ δεν είχες κάνει μια υπέροχη βάφτιση,όπου ήταν όλα χειροποίητα??
Βασικά θυμάμαι τα δεντράκια!
Αν τα κάνεις χριστουγεννιάτικα θα είναι πολύ όμορφα,όχι τόσα πολλά βέβαια.Και για μπομπονιέρες,στολίδια για το δέντρο.
Γιατί όμως αυτά είναι δική σου δουλειά??Μήπως η μαμά είναι από Β.Ελλάδα και γι'αυτό θα τα πληρώσεις εσύ που είσαι η νονά?

Και η μπαλαρίνα μου αρέσει πολύ και τελικά δεν είναι και πολυφορεμένο. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω πάει σε τέτοια βάφτιση.

koullam
29-08-11, 13:37
Αν κάνεις χριστουγεννιάτικο θέμα εγώ θα έβαζα νιφάδες χιονιού στη μπομπονιέρα και στα ρουχαλάκια εννοείται γουνάκι.Η θα μπορούσες να κεντήσεις (ή κάποιος άλλος) νιφάδες χιονιού πάνω στα λαδόπανα.Αλλά το μόνο μείον είναι ότι θα είναι άσπρη η νιφάδα και δε θα πολυφαίνεται εκτός κ αν την κάνεις σε άλλο χρώμα για να κάνει αντίθεση με το άσπρο.

Το θέμα είναι όπως είπες και εσύ ότι θα είναι όλα άσπρα και δεν θα φαίνονται και η νιφάδα πάει να είναι άσπρη δεν μπορεις να την κάνεις ροζ ή φούξια δεν θα είναι ωραίο ! Κάτι άλλο με θέμα χριστογεννιάτικο είναι η νεράιδες αλλά έχετε κάτι άλλο υπόψη με χριστουγεννιάτικο θέμα ?

koullam
29-08-11, 13:45
Εσύ δεν είχες κάνει μια υπέροχη βάφτιση,όπου ήταν όλα χειροποίητα??
Βασικά θυμάμαι τα δεντράκια!
Αν τα κάνεις χριστουγεννιάτικα θα είναι πολύ όμορφα,όχι τόσα πολλά βέβαια.Και για μπομπονιέρες,στολίδια για το δέντρο.
Γιατί όμως αυτά είναι δική σου δουλειά??Μήπως η μαμά είναι από Β.Ελλάδα και γι'αυτό θα τα πληρώσεις εσύ που είσαι η νονά?

Και η μπαλαρίνα μου αρέσει πολύ και τελικά δεν είναι και πολυφορεμένο. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω πάει σε τέτοια βάφτιση.

cristina εγώ είμαι που τα έκανα χειροποίητα όλα τα δεντράκια και γενικά όλη την βάφτιση αλλά ήμουν η μητέρα. Τώρα θα είμαστε οι νονοί και απλά θα κάνω ρουχάκια, μπομπονιέρες, δωράκια μωρών, τούρτα, μπαούλο και αυτά την διακόσμηση θα την κάνει η μαμά και τις προσκλήσεις και τα κεραστικά απλά κοιτάζουμε να βρούμε θέμα και επειδή θέλει την γνώμη μου στην διακόσμηση για αυτό ρωτάω.

cristina112
29-08-11, 13:48
cristina εγώ είμαι που τα έκανα χειροποίητα όλα τα δεντράκια και γενικά όλη την βάφτιση αλλά ήμουν η μητέρα. Τώρα θα είμαστε οι νονοί και απλά θα κάνω ρουχάκια, μπομπονιέρες, δωράκια μωρών, τούρτα, μπαούλο και αυτά την διακόσμηση θα την κάνει η μαμά και τις προσκλήσεις και τα κεραστικά απλά κοιτάζουμε να βρούμε θέμα και επειδή θέλει την γνώμη μου στην διακόσμηση για αυτό ρωτάω.

Εσύ νεράιδες είχες??Για να μην φτιάχνεις πάλι τα ίδια.Αν διαλέξεις θέμα,θα δούμε και τα υπόλοιπα.
Ποιά τούρτα εννοείς ότι θα κάνεις εσύ,αυτήν που θα κεράσουν στο τραπέζι?Και οι μπομπονιέρες στην Αθήνα των γονιών δεν είναι βρε κορίτσια?

swanocean
29-08-11, 13:51
Και η τούρτα κ οι μπομπο είναι των γονιών εκτός κ αν έχουν συμφωνήσει κάτι άλλο οι κουμπάρες.

koullam
29-08-11, 13:54
Εσύ νεράιδες είχες??Για να μην φτιάχνεις πάλι τα ίδια.Αν διαλέξεις θέμα,θα δούμε και τα υπόλοιπα.
Ποιά τούρτα εννοείς ότι θα κάνεις εσύ,αυτήν που θα κεράσουν στο τραπέζι?Και οι μπομπονιέρες στην Αθήνα των γονιών δεν είναι βρε κορίτσια?

Ναι την τούρτα που κερνούν στο τραπέζι και τις μπομπονιέρες οι νονοί τις κάνουν εδώ.

Απλά το θέμα θέλω να δώ κάτι σε χριστουγεννιάτικα να δω αν μαρέσει κάτι.
Ναι εγώ νεράιδες είχα αλλά αν κάνω το ίδιο θέμα θα κάνω άλλου είδους νεράιδες κάπως διαφορετικά και τον στολισμό που θα τον κάνει η μαμά δεν θα κάνει δεντράκια σιγουρα αλλά κάτι αλλο

swanocean
29-08-11, 13:59
Αχ εγώ επιμένω στις νιφάδες γιατί βρήκα αυτό είναι η δεύτερη εικόνα http://www.bestweddingdecor.info/113-latest-winter-wedding-table-decorations-ideas.html

cristina112
29-08-11, 14:17
[QUOTE=koullam;2123114]Ναι την τούρτα που κερνούν στο τραπέζι και τις μπομπονιέρες οι νονοί τις κάνουν εδώ.

Και την τούρτα την κάνουν οι νονοί??:shock:
Για ποιό μέρος μιλάμε,αν επιτρέπεται??

cristina112
29-08-11, 14:19
Αχ εγώ επιμένω στις νιφάδες γιατί βρήκα αυτό είναι η δεύτερη εικόνα http://www.bestweddingdecor.info/113-latest-winter-wedding-table-decorations-ideas.html

Στην δεύτερη εικόνα έχει κάτι χιονανθρωπάκια,οι νιφάδες που βλέπω είναι στα πιάτα.
Στο παρελθόν είχα πάει σε μια χριστουγεννιάτικη βάφτιση και είχαν για τους μεγάλους μια μεταλλική νιφάδα σε ασημί χρώμα,οπότε αποφεύγεις το άσπρο.Για τα παιδάκια είχαν ξύλινα μεγάλα στολίδια για το δέντρο.

swanocean
29-08-11, 15:12
Ναι ήθελα να δείξω τις νιφάδες που είναι σε μπλε χρώμα αλλά και το ασημί θα δείχνει πολύ ωραία.

LA LATINA
29-08-11, 15:13
ελα ρε παιδια που σας φαινεται περιεργο
και εμεις ετσι το εχουμε
οι μπομπονιερες ειναι του νονου
και το γλυκο που τις συνοδευει ειναι των γονιων
αμαν πια θα με τρελλανετε Αθηναιες!!!!!!!
χαρτι γαμου δε σας ζητανε για τη βαφτιση του παιδιου σας
μπομπονιερες κανουν οι γονεις
σε λιγο θα πειτε και το σουβλακι........καλαμακι!

(χιχιχι δεν πιστευω να παρεξηγηθειτε ε? μη χανουμε και το χιουμορ μας)

swanocean
29-08-11, 15:28
boyboom κ εγώ από σέρρες είμαι αλλά πρώτη φορά ακούω ότι την τούρτα την κάνει ο νονός.Γενικά ξέρω ότι είναι προαιρετική.Τις μπομπο τις κάνουν οι νονοί.Σε άλλα μέρη τις μπομπο τις κάνουν μισές με τους γονείς.Εδώ Αθήνα όμως τις κάνουν οι γονείς.Κάθε τόπος έχει και τα δικά του.

kourkoumpini
29-08-11, 15:30

4 χρονια στην αθηνα, δεν εμαθα να παραγγελνω σε σουβλατζιδικο. ο αντρας μου ευτυχως εμαθε αμεσως αι ετσι μπορουσαμε να παραγγειλλουμε:lol::lol::lol:

στο θεμα τωρα, η χριστουγεννιατικη βαφτιση ειναι ωραια σαν ιδεα και μπρεις να χρησιμοποιησεις και πολλα χρωματα. επισης μπορεις να αξιοποιησεις πολλα θεματα. ξωτικα, χιονανθρωποι, "χριστουγεννιατικα δεντρα", στολιδια για το δεντρο μπορουν να ειναι οι μπομπο και εινια και παιχνιδακι κατευθειαν και δεν χρειαζεται να εχεις και κανονικε ςκαι παιδικες), αγιος βασιλης, ελκυθρο (στολισμος και καλαθι για μπομπο), ταρανδοι, ελαφακια, κουδουνακια, τριγωνακια. και επισης μπορεις να εχεις οχι το κλασικο ροζ σαν χρωμα αλλα να βαλεις και πρασινο και κοκκινο και γενικα να εχεις ποικιλια χωρις παρα πολλες δεσκευσεις. αλλα θα πρεπει να προσεξεις να μην γινει κιτς. μπορεις ακομα και φαναρακια κοκκινα μικρα να εχεις που τα κρατανε τα μικρα για τα καλαντα υποτιθεται η ο αγιος βασιλης. ακομα και για γλυκο μπορειτε να βαλετε χιονουλες, κουραμπιεδες, μπεζεδες που ειναι ασπρα και ταιριαζουν. θα ηταν ωραιο να εχεις ρουχαλακια κοκκκινα και ασπρα για τη μικρη για παραδειγμα. και οι πετσες λαδοπανα κτλ να μην ειναι ασπρα αναγκαστικα ωστε να φαινονται κοι οι νιφαδες που θες να βαλεις

swanocean
29-08-11, 15:37
Ψάχνοντας βρήκα αυτό http://www.emthrace.org/shop/toys/723-xlina-kouti.html
κι αυτό http://www.emthrace.org/shop/toys/725-xlina-kouti.html
Για ιδέες το δείχνω

kourkoumpini
29-08-11, 15:43
Κάποια θέματα που σκέφτηκα είναι
1. Πεταλούδα
2. Λουλούδια
3. Πριγκίπισσα
4. Νεράιδα
5. Μπαλαρίνα

πριγκιπισσα, νεραιδα νομιζω ειναι συνηθες.
λουλουδια μπορεις να βαλεις τα αλεξανδρινα που ειναι εκεινης της εποχης. ειναι ωραια, κοκκινα και μπορεις να τα εχεις και για στολισμο. τωρα που τοσ σκεφτομαι μπορεις να τα εχεις για στολισμο και στη χριστουγννιατικη βαφτιση.

kourkoumpini
29-08-11, 15:50
Τόπικ για Χριστουγεννιάτικες Bαπτίσεις ! (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=29810&highlight=%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E9%E1%F4%E9%EA%E7+%E2%E1%F6%F4%E9%F3%E7)

edit admin εξαιτίας συγχώνευσης

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...!!! (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30323&highlight=%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E9%E1%F4%E9%EA%E7+%E2%E1%F6%F4%E9%F3%E7) (http://www.parents.gr/forum/images/misc/multipage.gif 1 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30323&highlight=%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E9%E1%F4%E9%EA%E7+%E2%E1%F6%F4%E9%F3%E7) 2 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30323&page=2&highlight=%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E9%E1%F4%E9%EA%E7+%E2%E1%F6%F4%E9%F3%E7) 3 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30323&page=3&highlight=%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E9%E1%F4%E9%EA%E7+%E2%E1%F6%F4%E9%F3%E7) 4 (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=30323&page=4&highlight=%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E9%E1%F4%E9%EA%E7+%E2%E1%F6%F4%E9%F3%E7))

δεν ξερω τι απο ολα υατ θα σε βηθησει ςπιθανον.

Συντονιστής Περιεχομένου
29-08-11, 15:51
Γειά σας,
για χριστουγεννιάτικες βαπτίσεις μπορείτε επίσης να δείτε κι εδώ
τόπικ για χριστουγεννιάτικες βαπτίσεις (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=29810)
βοηθεια με το θεμα της βαπτισης (http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=43281&highlight=%E2%DC%F0%F4%E9%F3%E7+%F6%FE%F4%E1)

swanocean
29-08-11, 15:53
Η ιδέα του μελομακάρονου για γλυκό πάντως μ'αρέσει πάρα πολύ.

kourkoumpini
29-08-11, 15:56
Η ιδέα του μελομακάρονου για γλυκό πάντως μ'αρέσει πάρα πολύ.

κι εμενα. μπορειτε να εχετε μια πιατελα χριστουγεννιατικη στο στολισμο, στο τραπεζι με μπομπο η στο τραπεζι υποδοχης με μελομακαρονα και κουραμπιεδες (αν και λενε ολοι οτι θα εχουν πηξει στο μελομακαρονο και στον κουραμπιε). και για γλυκο ενισχυμενο σε διαστασεις μελομακαρονο με το ονομα της μπεμπας γραμμενο με γλασο αν κα θα βγει ακριβο ετσι. αλλιως σκετο μελομακαρονο στη ζελατινη

cristina112
29-08-11, 18:16
ελα ρε παιδια που σας φαινεται περιεργο
και εμεις ετσι το εχουμε
οι μπομπονιερες ειναι του νονου
και το γλυκο που τις συνοδευει ειναι των γονιων
αμαν πια θα με τρελλανετε Αθηναιες!!!!!!!
χαρτι γαμου δε σας ζητανε για τη βαφτιση του παιδιου σας
μπομπονιερες κανουν οι γονεις

Kαι εγώ στην Θεσσαλονίκη μεγάλωσα,αλλά ποτέ δεν θα σταματήσει να μου φαίνεται κάπως το γεγονός ότι πρέπει ο νονός να χρεωθεί και τις μπομπονιέρες.Α...και χαρτί γάμου δεν ζητάνε κορίτσι μου,μόνο για τον γάμο του νονού ενδιαφέρονται.Χτες ήμουν μπροστά,την ώρα που ζητούσαν από την μαμά τα χαρτιά της μπέμπας και τίποτα άλλο.

Για χριστουγεννιάτικο γλυκό που να ξεφεύγει κάπως από τα κλασικά που θα έχουν φάει όλοι με το κιλό,προτείνω τα σοκολατένια αγιοβασιλάκια,με το πολύχρωμο περιτύλιγμα,το έχω ξαναγράψει παλιότερα.Και έχει κάθε εποχή πολύ φτηνά στα τζάμπο,από γνωστή εταιρεία,που σημαίνει ότι τρώγονται μια χαρά.Αν όχι για όλους,τουλάχιστον για τα μικρά πιστεύω ότι θα είναι τέλεια.

LA LATINA
29-08-11, 18:37
boyboom κ εγώ από σέρρες είμαι αλλά πρώτη φορά ακούω ότι την τούρτα την κάνει ο νονός.Γενικά ξέρω ότι είναι προαιρετική.Τις μπομπο τις κάνουν οι νονοί.Σε άλλα μέρη τις μπομπο τις κάνουν μισές με τους γονείς.Εδώ Αθήνα όμως τις κάνουν οι γονείς.Κάθε τόπος έχει και τα δικά του.

ναι για τουρτα δεν ξερω δε νομιζω να ανεφερα τουρτα

LA LATINA
29-08-11, 18:39
[QUOTE=cristina112;2123419]Kαι εγώ στην Θεσσαλονίκη μεγάλωσα,αλλά ποτέ δεν θα σταματήσει να μου φαίνεται κάπως το γεγονός ότι πρέπει ο νονός να χρεωθεί και τις μπομπονιέρες.Α...και χαρτί γάμου δεν ζητάνε κορίτσι μου,μόνο για τον γάμο του νονού ενδιαφέρονται.Χτες ήμουν μπροστά,την ώρα που ζητούσαν από την μαμά τα χαρτιά της μπέμπας και τίποτα άλλο.

και μενα την περασμενη βδομαδα η ξαδερφη μου αλλαξε ενορια γιατι στη δικη της ο παπας ηθελε χαρτι γαμου ενω στο διπλανο χωριο οχι (παπαδες ειναι οτι θελουνε κανουνε!)

LA LATINA
29-08-11, 18:40
κι εμενα μου φαινεται καπως να χρεωθει ο νονος τις μπομπονιερες, δεν ειπα οτι συμφωνω, για το εθιμο μιλησαμε απλα που διαφερει απο τοπο σε τοπο

swanocean
29-08-11, 18:54
ναι για τουρτα δεν ξερω δε νομιζω να ανεφερα τουρτα

Α συγνώμη εγώ μπερδεύτηκα :oops:

swanocean
29-08-11, 18:56
Για χριστουγεννιάτικο γλυκό που να ξεφεύγει κάπως από τα κλασικά που θα έχουν φάει όλοι με το κιλό,προτείνω τα σοκολατένια αγιοβασιλάκια,με το πολύχρωμο περιτύλιγμα,το έχω ξαναγράψει παλιότερα.Και έχει κάθε εποχή πολύ φτηνά στα τζάμπο,από γνωστή εταιρεία,που σημαίνει ότι τρώγονται μια χαρά.Αν όχι για όλους,τουλάχιστον για τα μικρά πιστεύω ότι θα είναι τέλεια.

Αυτά τα σοκολατένια έχουν παχύνει πολύ κόσμο χαχαχαχα. Και το τζάμπο είναι γεμάτο τέτοιες εποχές.

koullam
30-08-11, 09:36
Βρε κορίτσια αχ δεν αποφασιζω το θέμα σκέφτομαι κάτι χριστουγεννιάτικο αλλά πάνω στα μυρόπανα θα μπορούν να μου βάλουν κάτι χριστουγεννιάτικο ? Δεν ξέρω βασικά δεν θέλω να γυρισω πολύ να βρω κάποιον που να μου τα κάνει αυτά τώρα για διακόσμηση εύκολο είναι κάτι θα βρεις χριστουγεννιάτικο αλλά εγώ σκέφτομαι πάνω στο βαπτιστικό φορεματάκι το κουτί τα μυρόπανα τί θα βάλουν ?

Δεν βρήκα και μια σελίδα στο ιντερνετ να βρω να πάρω καμιά ιδέα !

Πάλυ σκεφτόμουν θέμα φορεματάκι, παπουτσάκια αχ μωρέ δεν ξέρω ειμαι πολύ μπερδεμένη

kornilia
30-08-11, 09:43
μπορεις να κανεις θεμα τα αγγελακια. εγω αυτο εκανα στη κορη μου τον Ιουνιο σε λευκο-χρυσο χρωμα

koullam
30-08-11, 09:49
μπορεις να κανεις θεμα τα αγγελακια. εγω αυτο εκανα στη κορη μου τον Ιουνιο σε λευκο-χρυσο χρωμα

Δεν θα ειναι πολύ αγχρωμο όμως ? Εγώ ήθελα να έβαζα μέσα χρώμα ήθελα ζωή γιατί είναι γεγονός χαράς

Eli-0411
30-08-11, 10:44
Καλημέρα!
εδώ είδες ?
http://www.evendi.gr/D207AC27.el.aspx
http://www.evendi.gr/66ED753E.el.aspx?splitter_Images_offset=0

kornilia
30-08-11, 11:13
τι τρομερα πραγματα που κανουνε οι ανθρωποι! απο αυτους ειχα εμπνευστει και τη δικη μας βαφτιση.

cristina112
30-08-11, 11:39
Καλημέρα!
εδώ είδες ?
http://www.evendi.gr/D207AC27.el.aspx

Αν δεις στην δεύτερη σελίδα που έχει τις μπομπονιέρες,θα βρεις και την μεταλλική νιφάδα που σου είπα.Αυτήν ακριβώς έχω,αλλά με άσπρη κορδέλα.

cristina112
30-08-11, 11:43
Δεν θα ειναι πολύ αγχρωμο όμως ? Εγώ ήθελα να έβαζα μέσα χρώμα ήθελα ζωή γιατί είναι γεγονός χαράς

Η βάφτιση που έκανε η Kornilia ήταν από τις πιο σικάτες που έχω δει.Καλό και ωραίο το χρώμα,αλλά ο συνδυασμός δαντέλας και χρυσού χρώματος ήταν κάτι που ξέφευγε από τα συνηθισμένα.Αν θέλεις οπωσδήποτε χρώμα, θα βρεις και ξύλινα αγγελάκια σε κόκκινο,πράσινο,κλπ.

Για τα λαδόπανα που λες πιο πάνω,μπορείς να κεντήσεις ένα μικρό αγγελάκι.Δεν νομίζω ότι χρειάζονται πολλά πράγματα επάνω,ούτως ή άλλως δεν είναι ρούχα για να φαίνονται.

cristina112
30-08-11, 11:45
Πάλυ σκεφτόμουν θέμα φορεματάκι, παπουτσάκια αχ μωρέ δεν ξέρω ειμαι πολύ μπερδεμένη

Αυτό το θέμα μου αρέσει και εμένα.Να το συνδυάσεις και με καπελάκια και τσαντάκια.Το κακό είναι ότι θα θέλουν όλοι από όλα!

cristina112
30-08-11, 11:47
τι τρομερα πραγματα που κανουνε οι ανθρωποι! απο αυτους ειχα εμπνευστει και τη δικη μας βαφτιση.

Ο δικός σας στολισμός στην είσοδο της εκκλησίας ήταν πολύ πιο ωραίος.
Αυτός έβαλε μόνο τα φτερά.

koullam
30-08-11, 13:35
Αχ μωρέ είναι όλα υπέροχα σε αυτό το site απλά θέλω ένα θέμα που να βρίσκουμε εύκολα υλικό αχ μωρέ δεν ξέρω αν έχετε και άλλες ιδεες ή δικές σας προσωπικές φωτογραφίες από τις δικές σας βαπτίσεις να πάρουμε ιδέες είναι καλοδεχούμενες.

Την λαμπάδα λέω να την φτιάξω μόνη μου και σκεφτόμουν και το κουτί να έπερνα ένα σκέτο άσπρο και να το διακοσμήσω η ίδια το έκανε καμιά αυτό ?

koullam
30-08-11, 13:38
Αν κάναμε χριστογεννιάτικο θέμα για μπομπονιέρα θα μου άρεσε χιονόμπαλα μικρή ή μικρό καρουζελάκι αλλά δεν ξέρω από την άλλη ήθελα να κάνω κάτι πιο χρήσιμο όπως βαζάκι με γλυκό ή πετσετούλλα και τέτοια

Μια σκέψη που πέρασε τώρα από το μυαλό μου είναι τα παιδικά δωράκια να είναι μικρές πετσετούλες δεμένες καραμμέλα

Eli-0411
30-08-11, 13:42
Αχ μωρέ είναι όλα υπέροχα σε αυτό το site απλά θέλω ένα θέμα που να βρίσκουμε εύκολα υλικό αχ μωρέ δεν ξέρω αν έχετε και άλλες ιδεες ή δικές σας προσωπικές φωτογραφίες από τις δικές σας βαπτίσεις να πάρουμε ιδέες είναι καλοδεχούμενες.

Την λαμπάδα λέω να την φτιάξω μόνη μου και σκεφτόμουν και το κουτί να έπερνα ένα σκέτο άσπρο και να το διακοσμήσω η ίδια το έκανε καμιά αυτό ?

εγώ έκανα λαμπάδα μπάλα,

http://imageshack.us/f/17/10631205.jpg/

& νομίζω ότι & με άσπρα τούλια θα είναι εντυπωσιακή (αν θελήσεις θα σου πώ ότι θες)
& το άσπρο κουτί θα είναι super με καλή διακόσμηση, νομίζω...

kourkoumpini
30-08-11, 14:25
Απο τις ιδεες που σου εδωσαν τα κοριτσια και απο το σαιτ που βαλατε 1) τα αγγελακια ειναι οντως παρα πολυ σικ και καθολου τετριμμενα και θα παιξεις με το χιονι
το κοκκινο ειναι επισης πανεμορφο, πιοχριστουγεννιατικο, εχει χρωμα (που το θελεις) και τα ρουχα θα ειναι σε κοκκινο μπορντο. και θα μπορεις να δωσεις τα πολυχρωμα σοκολατακια στα μικρα. και εχουν και μελομακαρονο για γλυκο. και τα τζαμπο εχουν και τα γλυφιτζουρια

koullam
30-08-11, 14:49
Απο τις ιδεες που σου εδωσαν τα κοριτσια και απο το σαιτ που βαλατε 1) τα αγγελακια ειναι οντως παρα πολυ σικ και καθολου τετριμμενα και θα παιξεις με το χιονι
το κοκκινο ειναι επισης πανεμορφο, πιοχριστουγεννιατικο, εχει χρωμα (που το θελεις) και τα ρουχα θα ειναι σε κοκκινο μπορντο. και θα μπορεις να δωσεις τα πολυχρωμα σοκολατακια στα μικρα. και εχουν και μελομακαρονο για γλυκο. και τα τζαμπο εχουν και τα γλυφιτζουρια

Ναι μαρεσε και μένα πολύ το κόκκινο που θέλω και χρώμα αλλά στα ρουχάκια δεν μπορεί να μπει πολλή κόκκινο μόνο ένα μικρό σχεδιάκι γιατί ο παπάς θα φωνάζει είναι και έντονο χρώμα βασικά δεν θέλει τίποτα πάνω στα ρουχάκια αλλά κάτι μικρό σε απαλά χρώματα τα δέχεται. Θα μιλήσω και με την μαμά να δούμε αν εγκρίνει χριστουγεννιάτικη βάφτιση

koullam
30-08-11, 14:51
εγώ έκανα λαμπάδα μπάλα,

http://imageshack.us/f/17/10631205.jpg/

& νομίζω ότι & με άσπρα τούλια θα είναι εντυπωσιακή (αν θελήσεις θα σου πώ ότι θες)
& το άσπρο κουτί θα είναι super με καλή διακόσμηση, νομίζω...

απο εδώ δεν μου ανοίγει το λινκ γιατί είμαι δουλειά θα το δω από σπίτι !
Ασπο σκέττο κουτί που μπορώ να βρω αν ξέρετε ?

kornilia
30-08-11, 15:10
δες εδω http://www.eimaimama.gr/2011/06/24_30.html τα πραγματα απο τη δικη μας βαφτιση μηπως παρεις ιδεες. κουτι σκετο μπορεις να βρεις, αλλα δεν υπαρχει κατι οικονομικο. το φθηνοτερο που ειχα βρει ηταν στα 80 ευρω. μετα μπορεις να δεις κατι σε τσαντα ή σε χαρτινο

Eli-0411
30-08-11, 15:15
δεν ξέρω αν τη βλέπεις έτσι...

http://media.glitterfly.com/users/20110830/vdmhgo418r.gif (http://www.glitterfly.com)

άσπρο κουτί μήπως άτλας? εγώ από εκεί τα πήρα όλα, που θα γίνω νονά.