PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ

kallia11
16-05-10, 11:02
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ (ΟΧΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ UTROGESTAN, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΚΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ.....

baila
16-05-10, 11:15
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ (ΟΧΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ UTROGESTAN, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΚΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ.....

κι εγω ειχα αιμα (ροζ-καφε) στο σκουπισμα για 10 μερες στην 5η με 6η εβδομαδα
τωρα εχει σταματησει και προχωραμε κανονικα
ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ και μην ανησυχεις
εγω ειμαι στη 8η ειμαστε μαζι

hope@
16-05-10, 12:33
κοριτσακι κι εγω ειχα αρκετο αιμα στην εγκυμοσυνη μου λιγες μερες αφοτου το εμαθα.κι προς εκπληξη μου ηταν μια μικρη αποκοληση που τορα πλεον εχει επουλωθει.το αιμα συνεχιζει?ποσοτητα?ειναι κοκκινο ζωηρο η καφε?

kallia11
17-05-10, 11:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ... ΑΦΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΥΠΝΗΛΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΩ...

kallia11
17-05-10, 19:37
ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!! ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ. ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ...

hope@
18-05-10, 09:58
τελεια!!!συγχαριτηρια!!!!!!ειδες που ολα πηγαν καλα...προσοχη λοιπον..και θετικη σκεψη!!!!

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
18-05-10, 10:14
Eγω ειμαι στην εκτη εβδομαδα κυησης και εχω αιμα... ξεκινησα utrogestan αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι η χαμηλη χοριακη που εχω. Θα παω σημερα για υπερηχο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη...
kallia συγχαρητηρια!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω και περα...

kallia11
18-05-10, 11:30
Eγω ειμαι στην εκτη εβδομαδα κυησης και εχω αιμα... ξεκινησα utrogestan αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι η χαμηλη χοριακη που εχω. Θα παω σημερα για υπερηχο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη...
kallia συγχαρητηρια!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα απο εδω και περα...

τελεια!!!συγχαριτηρια!!!!!!ειδες που ολα πηγαν καλα...προσοχη λοιπον..και θετικη σκεψη!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΥΓΙΗ!!!
ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΑΣΗ.

siderenia
18-05-10, 13:26
Στην 6η εβδομάδα παρουσίασα και γω αίμα.Ξεκίνησα ουτροζεσταν οπως εσύ. και στην περιπτωση μου δεν φαινόταν αποκόλληση στον υπέρηχο. Απλά να προσέχεις. Οχι κούραση, δουλειές και όσο μπορείς να ξαπλώνεις!

Ραπουνσελ ευχομαι αν έχεις καλά νέα! Μην σε αγχώνει η χαμηλή χοριακή. Μπορεί να είναι μικρή η κύση. εχεις κάνει και δευτερη να δεις αν αυξηθηκε?

domnina
18-05-10, 13:40
Κάλλια μπράβο κοριτσάκι μου..

Τώρα δεν θέλει κούραση, στενοχώρια και άγχος..

Ραπουνζέλ περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα αποτελέσματα!

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
18-05-10, 20:16
Τελικα ολα καλα πηγαν στον υπερηχο... ακουσαμε και καρδια και ολα φαινονται ενταξει!!! Βεβαια εχω ακομα περισσοτερο αιμα τωρα και θα παω παλι σε 2 μερες. Περιπου ενα χρονο πριν ειχα παλλινδρομη κυηση και γι αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικη ακομα...
Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

wannabemummy
19-05-10, 11:44
Τελικα ολα καλα πηγαν στον υπερηχο... ακουσαμε και καρδια και ολα φαινονται ενταξει!!! Βεβαια εχω ακομα περισσοτερο αιμα τωρα και θα παω παλι σε 2 μερες. Περιπου ενα χρονο πριν ειχα παλλινδρομη κυηση και γι αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικη ακομα...

ΑΧ,ΩΡΑΙΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΑΙΜΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΚΟΚΚΚΙΝΟ Η ΚΑΦΕ?ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΖΙ?

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
19-05-10, 11:48
Ναι τωρα πλεον ειναι κοκκινο το αιμα σαν περιοδου και εχθες ειχα και πονους περιοδου.Μιλησα με τον γιατρο μου και εκανα και χοριακη παλι για να δω... αυριο εχω να κανω παλι υπερηχο.

wannabemummy
19-05-10, 11:54
Ναι τωρα πλεον ειναι κοκκινο το αιμα σαν περιοδου και εχθες ειχα και πονους περιοδου.Μιλησα με τον γιατρο μου και εκανα και χοριακη παλι για να δω... αυριο εχω να κανω παλι υπερηχο.
ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ Η ΧΟΡΙΑΚΗ?Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ?

kallia11
19-05-10, 12:00

Πήρες τα πρώτα καλά νέα και ελπίζω και τα επόμενα να είναι ευχάριστα!!!

wannabemummy
19-05-10, 12:01
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ), Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΚΑΘΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 15). ΑΠΟ ΤΙς 8 ΜΑΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 1η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΒΟΛΗΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.
ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ 1-2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ...............!!!!!!!!!!!!
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=1568000) ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ), Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΚΑΘΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 15). ΑΠΟ ΤΙς 8 ΜΑΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 1η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΒΟΛΗΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.
ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ 1-2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ...............!!!!!!!!!!!!
http://www.parents.gr/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.parents.gr/forum/images/buttons/report.gif (http://www.parents.gr/forum/report.php?p=1568000) ΕΓΩ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΠΑΘΑ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ, ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΘΟΥΣ, ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ) ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ. ΣΤΗΝ 3η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ, ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΛΥ ΑΧΝΟ ΡΟΖ. ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ (ILLA TEST) KAI ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ, ΑΛΛΑ Η ΡΟΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ παλι!!!!!!!

wannabemummy
19-05-10, 12:02
κατι εκανα λαθος. θα τα διαβασετε 2-3 φορες να τα εμπεδωσετε. σορυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

kallia11
19-05-10, 12:04
Στην 6η εβδομάδα παρουσίασα και γω αίμα.Ξεκίνησα ουτροζεσταν οπως εσύ. και στην περιπτωση μου δεν φαινόταν αποκόλληση στον υπέρηχο. Απλά να προσέχεις. Οχι κούραση, δουλειές και όσο μπορείς να ξαπλώνεις!

Ραπουνσελ ευχομαι αν έχεις καλά νέα! Μην σε αγχώνει η χαμηλή χοριακή. Μπορεί να είναι μικρή η κύση. εχεις κάνει και δευτερη να δεις αν αυξηθηκε?

Εμένα μου είπε πως μπορεί να συνεχίσω να έχω καφέ κηλίδες για περίπου 10 μέρες (όπως κι έχω) αλλά ακόμα κι αυτές με τρομάζουν λίγο... Είχες κι εσύ; Τις δουλειές όσο μπορώ τις έχω αφήσει αλλά με 2 παιδιά για πόσο ακόμα???

kallia11
19-05-10, 12:08
wannabemummy μίλησες με το γιατρό σου; Αυτός θα σου πει πιο σίγουρα.

domnina
19-05-10, 12:10
Κάλια και Ραπουνζέλ πολύ χαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά!

Μακάρι να συνεχίσετε έτσι και το αίμα να σταματήσει.. θα περιμένουμε εναγωνίως νέα σας..

Mommy μου δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Ο πλέον αρμόδιος να απαντήσει είναι ο γιατρός σου..

Ελπίζω να σου πει τα καλύτερα!

wannabemummy
19-05-10, 12:13
wannabemummy μίλησες με το γιατρό σου; Αυτός θα σου πει πιο σίγουρα.
ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΑΛΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ?

παντελινο
19-05-10, 12:18
[QUOTE=wannabemummy;1572070]ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ (26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ), Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΠΑΣΕ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΚΑΘΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΥΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 15). ΑΠΟ ΤΙς 8 ΜΑΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 1η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΒΟΛΗΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.

εγωωωωωω!ειχα αποβολη ,μου ρθε περιοδος και εμεινα εγκυος με την πρωτη!!!γιατι φοβασαι;οταν δεν γινεται αποξεση και καθαριζεις μονη,εισαι ετοιμη απο τον επομενο κυκλο να μεινεις εγκυος:wink:...μην αγχωνεσαι ευχομαι ολα καλα να πανε αυτη την φορα!!!;-)

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
19-05-10, 12:26
[[QUOTE][/QUOTE
Η χοριακη μου αυξηθηκε απο 1100 σε 2580 (μετα απο 10 μερες) αλλα και παλι ειναι χαμηλη για 45 μερες μετα την περιοδο. Τωρα περιμενω την καινουρια γιατι τα συμπτωματα που εχω δειχνουν δυστυχως αποβολη...

domnina
19-05-10, 12:30
Ραπουνζέλ,

Μακάρι η καινούργια χοριακή σου να είναι όσο ανεβασμένη πρέπει και όλα να πάνε καλά.. Υπομονή, ελπίδα και κουράγιο κοριτσάκι μου..

παντελινο
[[QUOTE][/QUOTE
Η χοριακη μου αυξηθηκε απο 1100 σε 2580 (μετα απο 10 μερες) αλλα και παλι ειναι χαμηλη για 45 μερες μετα την περιοδο. Τωρα περιμενω την καινουρια γιατι τα συμπτωματα που εχω δειχνουν δυστυχως αποβολη...

μην το βαζεις κατω:(...ξερω ακριβως πως νοιωθεις

kallia11
ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΑΛΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ?

Την πρώτη μέρα που είδα ήταν καφέ και την επόμενη κατακόκκινο. Από εκείνη τη μέρα παίρνω τα χάπια και έιναι πάλι καφέ.

wannabemummy
19-05-10, 14:05
Την πρώτη μέρα που είδα ήταν καφέ και την επόμενη κατακόκκινο. Από εκείνη τη μέρα παίρνω τα χάπια και έιναι πάλι καφέ.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΠΟΙΟ "ILLA TEST". ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ? ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ Η ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?

wannabemummy
19-05-10, 14:07
ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ

wannabemummy
19-05-10, 14:08
[[QUOTE][/QUOTE
ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ?

wannabemummy
19-05-10, 17:58
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ. ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΑ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΧΟΡΗΓΗΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΓΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙς 26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΙΣ 21.

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
19-05-10, 23:16
Δυστυχως η χοριακη εχει πεσει (1790) αλλα περισσοτερα νεα θα εχω αυριο που θα κανω παλι υπερηχο... για να δουμε εαν υπαρχει ακομα ελπιδα.

kallia11
20-05-10, 10:02
ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ

Όχι, πόνους δεν είχα. Τώρα όμως ώρες ώρες νοιώθω την κοιλιά μου βαριά. Δεν ξέρω αν είναι απ'τα χάπια.

domnina
20-05-10, 13:54
Ραπουνζέλ κοριτσάκι μου,

Στον προηγούμενο υπέρηχο που κάνατε είπες ότι όλα πήγαν καλά.. ακούσατε και καρδούλα. Αποκόλληση δεν είδε ο γιατρός; τι σου είπε; από που μπορεί να προέρχεται το αίμα;

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά η πτώση της χοριακής δεν είναι καλό σημάδι..

Ενημέρωσέ μας τι έγινε στον υπέρηχο σήμερα...

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
20-05-10, 22:57
Τελικα ο υπερηχος εδειξε αποκολληση... αυριο θα προχωρησω σε αποξεση για πληρη καθαρισμο. Στον προηγουμενο υπερηχο ηταν οντως ολα καλα και δεν ειχε καθολου αποκολληση. Τωρα τι να πω λιγες ωρες μετα απο αυτο ειχα αιμα περιοδου... Ευτυχως εχω μια κορη 4 ετων που με βοηθαει να το ξεπερασω!
Ευχομαι ευχαριστα νεα απο ολες τις αλλες κοπελες!!!

kallia11
21-05-10, 11:28
ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ. ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ... ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ...

ladycat
21-05-10, 11:51
καλη δυναμη κουκλα κ ευχομαι γρηγορα μ ενα νεο μπεμπε

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ
21-05-10, 13:34
Eυχαριστω κοριτσια για την δυναμη που μου δινετε! Η αληθεια ειναι οτι προς το παρον δεν σκεφτομαι για επομενη εγκυμοσυνη (ξερω ειναι νωρις ακομη).

domnina
21-05-10, 15:07
Ραπουνζέλ κοριτσάκι μου,

Το έχω ζήσει κι εγώ αυτό πολύ πρόσφατα και προσπαθώ να το ξεπεράσω..

Με το καλό να αναρρώσεις, να γίνεις πάλι γερή και δυνατή και όλα θα βρουν το δρόμο τους..

Τη μια στιγμή όλα καλά και την άλλη... μαύρα... και το ανάποδο...είναι απίστευτο...

Σε φιλώ!