PDA

Επιστροφή στο Forum : Βάπτιση και τραπέζι στο Χαλάνδρι κοντά - βοηθεια

Giota
18-05-10, 17:00
Κορίτσια, τα φώτα σας!

Το Σεπτέμβρη βαφτίζω και δεν έχω κάνει τίποτα. Ουτε εκκλησία ούτε τραπέζι.
Τι μου προτείνετε;

Μένω στο Παράδεισο Αμαρουσίου και ψάχνω....... δεν ξέρω τι θέλω. Κάτι οικονομικο σίγουρα γιατί με 3 παιδιά, ότι και να δώσεις το σκέφτεσαι!

Είχα και μια ιδεα μπας και βρω καμια ομορφη εκκλησία με χωρο και αφήνει να γινει catering εξω. Ουτως ή αλλως θα έχω καμιά 40ρια και λιγότερα, άτομα.

Για τραπέζι εναλλακτικά; Πού να πάω; Στα 2 άλλα μου παιδιά είχα πάει σε χτήμα...

talou
18-05-10, 23:44
εμεις το τραπεζι της βαπτισης το καναμε στο Χρυσο πεταλο που ειναι συνορα Χαλανδρι με Πεντελη. Ριξε μια ματια στο internet γιατι δεν θυμαμαι διευθυνση. Ταβερνα ειναι με καλες τιμες. Αν χρειαστεις καποια αλλη πληροφορια πες μου

Marigoula
19-05-10, 18:15
Αυτό που μου έρχεται πρωτο στο μυαλό είναι το το "1920" μπυραρία-εστιατόριο στο Χαλάνδρι, εχει όμορφο κήπο και καλό φαγητό, έχω πάει 2-3 φορές, ξέρω ότι κανει βαφτίσεις απλώς δεν θυμαμαι τιμές αν και είχα ρωτήσει για τη βάπτιση της κόρης μου πέρσι. Από αυτά που έχω παέι μου αρέσει πολύ ο Τζιτζικας και ο Μερμηγκας (πολύ καλή κουζίνα), το "Εσύ ό,τι πεις" φαϊ συμπαθητικό αλλα ωραίος κηπος και η μπυραρία Ζυθος, συμπαθητική επίσης. Φθηνά δεν τα λες, γενικα όμως το Χαλάνδρι είναι τίγκα στα μεζεδοπωλεία και τις ταβέρνες, τα περισσότερα έχουν κήπο, δεν κανεις καμιά βόλτα;
Επίσης στο Πολύδροσο Χαλανδρίου πολύ καλή ταβέρνα με κρεατικά ο "Ηλίας", έχω τυχει να έχουν βάφτιση στον εσωτερικό χώρο του μαγαζιου, έξω όμως έχει ωραία αυλή με μουριές και αξίζει περισσότερο.

LIA78
11-06-10, 09:44
Και εμεις κανουμε την βαπτιση τον Σεπτεμριο στο χαλανδρι..Δεν θα καλεσουμε πολυ κοσμο και ετσι ειπαμε να κανουμε την βαπτιση στην Ζ.πηγης ενα πολυ μικρο εκκλησακι,που μαλιστα αν κανει καλο καιρο η βαπτιση ειναι εξω στον προαυλιο χώρο...
Λουλουδια βρηκαμε,το σαββατο θα παμε για προσκλητητρια κτλ
Τβερνα και φωτογραφος μας εμεινε...
Αν ξερει κανεις καποιον νορμαλ σε τιμες στην γυρω περιοχη ας μου πει
SEAGULL11 και εγω θα ηθελα μια προσφορούλα :-)

Για ταβερνα μπορειτε να ρωτησετε στον Ηλια στο Πολυδροσο που ειναι ομορφα και με καλο φαγητο.
Για φωτογράφο εχω να σου προτεινω την κοπελα που είχαμε στον γαμο μας και θα εχουμε και στη βαπτιση. Πολυ καλη και με καλες τιμες. Δες το site αν θες:
http://www.novia.gr/index.php.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13
11-06-10, 10:09
Για ταβερνα μπορειτε να ρωτησετε στον Ηλια στο Πολυδροσο που ειναι ομορφα και με καλο φαγητο.
Για φωτογράφο εχω να σου προτεινω την κοπελα που είχαμε στον γαμο μας και θα εχουμε και στη βαπτιση. Πολυ καλη και με καλες τιμες. Δες το site αν θες:
http://www.novia.gr/index.php.

Για ταβέρνα θα συμφωνήσω για τον "Ηλια". Πολύ καλή σχέση ποιότητας-τιμής. Εκέι έκανα και τις 2 βαφτίσεις οικονομικότατα.

Giota
30-06-10, 23:18
Ναι βρε παιδια, ψαχνω ενα χωρο πιο δροσερο για τη βαφτιση, με κήπο, χώρο για τα παιδακια να παιξουν ισως (και να μην τα κυνηγαμε).
Στον Ηλία πάμε σχεδον καθε Κυριακη κ θα μου κακοφανει να πάω κ για τη βαφτιση...

Catalina
03-07-10, 01:10
Καλησπέρα και από εμένα.
Κι εγώ δίνω ψήφο στον Ηλία, τον θεωρώ πολύ καλή περίπτωση. Εμείς βαφτίζουμε αύριο και τραπέζι θα έχουμε στο "νεοελληνικόν" επί της Αγίας Παρασκευής. Θα σας πω εντυπώσεις μεθαύριο.
Επίσης καλή περίπτωση είναι ο "Μπαρμπα Θανάσης" σε μια παράλληλη της λεωφόρου Πεντέλης, ξέρω ότι έχει καλό φαγητό, εμείς θα το κάναμε εκεί, αλλά δεν μπορούσε να μας κλείσει για σαβατόβραδο. Γενικώς με τα σαβατόβραδα έχουν όι περισσότεροι θέμα. Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε πάει σε βάφτιση στο "περί ουσίας" και ήταν αρκετά καλά, με συμπαθητικό κήπο έξω.
Αυτά είχα να προτείνω, ό,τι άλλο μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως.

iwanna81
06-03-12, 21:56
επαναφερω μετα απο 2 περιπου χρονια το θεμα γιατι με καιει...ψαχνω μεζεδοπωλειο ή ταβερνα στα β.προαστια για τη βαπτιση του γιου μου τον ιουνιο.ψαχνω κατι με ανοιχτο χωρο , κατι σε αυλη δηλαδη, γιατι και ζεστη θα κανει μαλλον αλλα και εχω πολλους καλεσμενους που καπνιζουν.καμια ιδεα;;;

kala
07-03-12, 18:56
επαναφερω μετα απο 2 περιπου χρονια το θεμα γιατι με καιει...ψαχνω μεζεδοπωλειο ή ταβερνα στα β.προαστια για τη βαπτιση του γιου μου τον ιουνιο.ψαχνω κατι με ανοιχτο χωρο , κατι σε αυλη δηλαδη, γιατι και ζεστη θα κανει μαλλον αλλα και εχω πολλους καλεσμενους που καπνιζουν.καμια ιδεα;;;

Αν θες κοίταξε και εδω
www.otelis.gr

mariata
07-03-12, 22:31

Υπάρχει ένα πολύ καλό Κρητικό στην Μεσογείων(Αγία Παρασκευή). "Τα Ρωμανάκια". Δίδυμα αδέρφια με αυτό το επίθετο, νεαροί, μαγειρεύουν οι ίδιοι. Πολύ καλές τιμές, μεγάλες μερίδες, ποικιλία και αυθεντικό κρητικό(έχουμε ένα κόλλημα με τον άντρα μου αν και δεν είμαστε από Κρήτη!).
Είναι σε μια πλατεϊτσα και μόλις φτιάχνει ο καιρός βγάζει τραπέζια έξω. Δεν είναι χώρος δεξιώσεων, μαζικά.
Αν θες πιο συγκεκριμένες πληροφορίες, πες......

kxristina
09-03-12, 11:30
Εκανα τη βάφτιση του γιου μου το Νοέμβριο στο sette στο Χαλάνδρι και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη. Είχα κι εγω 40-45 άτομα και είχαμε κλείσει όλο το μαγαζί , οπότε είμασταν άνετα . Είναι στην πλατεία απέναντι απο την εκκλησία , πίσω απο την παιδική χαρά, αν δεν το ξέρεις