PDA

Επιστροφή στο Forum : ηλιον για μπαλονια

marilina
03-07-10, 12:56
κοριτσια γεια σας,
ξερετε να πουλανε σε καποια περιοχη της Αθηνας ηλιον για να φουσκωσουμε τα μπαλονια της βαπτισης? εβαλα στην μηχανηη αναζητησης μα μου βγαζει θεσσαλονικη μονο και πατρα...αν ξερετε πειτε μου..
ευχαριστωω

marag
03-07-10, 13:32
για δες εδώ
http://www.balonokosmos.gr/FialesHlio.htm

petalouditsa
03-07-10, 13:57
μαριλινα αν πάρεις τηλ να ρωτήσεις πες μας κ εμας ποσο νοικιάζουν τη φιάλη?

marilina
03-07-10, 18:15
βρε παιδια ειμαστε σοβαροι?πρεπει να ενοικιασω και τον εξοπλισμο δινοντας εγγυηση 150 ευρω..και 35 το ιλιον 185..μετα λεει οταν επιστρεφεις τον εξοπλισμο σου δινουν τα 150 πισω...και εχει ενοικιο 1 ευρω την μερα..εμας η βαπτιση θα γινει σε επαρχια..καλα αντε γεια ηλιον...τρομπα θα χρησιμοποιησω κ οτι γινει..

dimiourgies
06-07-10, 18:51
σε ποιο μέρος θα κάνετε την βάφτιση σας;

konka
09-07-10, 17:09
Εγω πήγα και ρώτησα ένα μαγαζί που φτιάχνει μπαλόνια και τέτοια, μου είπαν ότι δε συμφέρει να νοικιάσω τη φιάλη αλλά μπορεί να μου φουσκώσει τα μπαλόνια που θα της πάω εγώ με 0,80 ευρώ! Καλά μου φάνηκαν και έτσι θα το κάνω...γιατί δεν πάς και εσύ να ρωτήσεις ένα μαγαζί να δείς τι θα σου πούνε?

marilina
10-07-10, 00:02
σε ποιο μέρος θα κάνετε την βάφτιση σας;

στο Καρπενησι

#ΕΛΕΝΑ#
13-07-10, 14:44
βρε παιδια ειμαστε σοβαροι?πρεπει να ενοικιασω και τον εξοπλισμο δινοντας εγγυηση 150 ευρω..και 35 το ιλιον 185..μετα λεει οταν επιστρεφεις τον εξοπλισμο σου δινουν τα 150 πισω...και εχει ενοικιο 1 ευρω την μερα..εμας η βαπτιση θα γινει σε επαρχια..καλα αντε γεια ηλιον...τρομπα θα χρησιμοποιησω κ οτι γινει..

μηπως να μην βαλεις καθολου τοτε μπαλονια ,γιατι σκεψου σαν εικονα πως θα ειναι αν τα φουσκοσεις μονη σου,,,,η βαλε καλυτερα φαναρακια και υφασμα μονο...
αν δεν κανω λαθος το ενα μπαλονι με ηλιον εχει 1 ευρω αν θελεις μονο μπαλονια παρε ετοιμα και θα σου βγουν πιο οικονομικα,απο το να νοικιασεις εξοπλισμο.... στην επαρχια υπαρχου και εκει μαγαζια αν δεν εχεις κοντα στο σημειο που θα γινει η βαπτιση παρε μια μερα πριν δεν ξεφουσκωνουν ευκολα...

bebebo
13-07-10, 15:03
απο το http://www.perfectparty.gr παρει για τα πρωτα γενεθλια του γιου μου κατι ασπρα καλαμακια ποθ στερεωνες απανω μπαλονια .εχει και τα τζαμπο αλλα νομιζω μονο χρωματιστα

MaryT
01-08-10, 15:29
κοριτσια γεια σας,
ξερετε να πουλανε σε καποια περιοχη της Αθηνας ηλιον για να φουσκωσουμε τα μπαλονια της βαπτισης? εβαλα στην μηχανηη αναζητησης μα μου βγαζει θεσσαλονικη μονο και πατρα...αν ξερετε πειτε μου..
ευχαριστωω

Είχα προτείνει σε μια άλλη φίλη που έψαχνε να βρει συσκευή με ήλιο για να φουσκώσει μπαλόνια, το παρακάτω:

Δες εδώ, το 4ο εικονίδιο από την αρχή είναι συσκευή για 30 μπαλόνια.

http://www.freezefire.gr/index.php?t...category_id=40 (http://www.freezefire.gr/index.php?target=categories&category_id=40)

koalalou
03-03-11, 13:34
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΕΡΙΟ ΗΛΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΩ ΤΙΣ ΒΑΛΟΝΕΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!! ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 150 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΒΑΛΟΝΕΣ!!! ΜΗΠΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΒΑΛΟΝΙΑ????

demi
03-03-11, 13:38
ΒΡΗΚΕς ΑΕΡΙΟ?τα μπαλονια ειναι απλα και μπορεις να βρεις απο www.nextstore.gr

katrinoula
03-03-11, 15:31
Μπες στο site: www.balonokosmos.gr (http://www.balonokosmos.gr)

koritsaki9200
03-03-11, 16:14
μετά από αρκετό ψάξιμο, γιατί θέλω να κάνω κι εγώ στολισμό με μπαλόνια για τη βάφτιση του μικρού μου βρήκα ένα site που λέει ότι έχει μια φιάλη που γεμίζει 100 μπαλόνια μεγάλα με 40 ευρώ (δεν ξέρω αν είναι ακριβά).

εγώ έκανα μια δοκιμή να φτιάξω μια κατασκευή, και αγόρασα μπαλόνια από τα jumbo. για τη δοκιμή ήταν οκ. Νομίζω πως θα προτιμήσω να αγοράσω επώνυμα μπαλόνια, ειδικά για κατασκευές, (βρήκα στο εξωτερικό) για να μην έχω κανένα πρόβλημα στα βαφτίσια!

Έχετε να προτείνετε τίποτα πιο οικονομικό;

PEPI1979
03-03-11, 17:41
και εγώ εχω ψαξει αρκετα και μια θελω να τα κανω μονη μου μια θελω να μου τα κάνει ειδικός ...

koalalou
03-03-11, 19:58
μετά από αρκετό ψάξιμο, γιατί θέλω να κάνω κι εγώ στολισμό με μπαλόνια για τη βάφτιση του μικρού μου βρήκα ένα site που λέει ότι έχει μια φιάλη που γεμίζει 100 μπαλόνια μεγάλα με 40 ευρώ (δεν ξέρω αν είναι ακριβά).

εγώ έκανα μια δοκιμή να φτιάξω μια κατασκευή, και αγόρασα μπαλόνια από τα jumbo. για τη δοκιμή ήταν οκ. Νομίζω πως θα προτιμήσω να αγοράσω επώνυμα μπαλόνια, ειδικά για κατασκευές, (βρήκα στο εξωτερικό) για να μην έχω κανένα πρόβλημα στα βαφτίσια!

Έχετε να προτείνετε τίποτα πιο οικονομικό;
ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΚΕΣ ΤΗ ΦΙΑΛΗ!!!! ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΠΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ!!!

mama xrysa
03-03-11, 20:53
θα βρειτε σε μαγαζια που εχουν φιαλες υγραεριου

koritsaki9200
03-03-11, 21:55
koalalou (http://parents.gr/forum/member.php?u=14674) σου στελνω πμ

cristina112
03-03-11, 22:00
και εγώ εχω ψαξει αρκετα και μια θελω να τα κανω μονη μου μια θελω να μου τα κάνει ειδικός ...

PEPI και όσες κοπέλες θέλετε να τα κάνετε μόνες σας,να προσέξετε πολύ και να κάνετε δοκιμές,γιατί πολλές φορές έχω δει σε βαφτίσεις να ξεφουσκώνουν κεφάλια,πόδια,χέρια,από τις φιγούρες που ετοίμασε ο ειδικός και να τον φωνάζουν να τους φέρει άλλα.Πάντα έρχεται βέβαια,αλλά το έχω δει τουλάχιστον 3-4 φορές.Οπότε να κοιτάξετε να έχετε και μερικά εφεδρικά κομμάτια μαζί σας και αν είναι δυνατόν και την φιάλη,για κάθε ενδεχόμενο.

koritsaki9200
03-03-11, 22:04
PEPI και όσες κοπέλες θέλετε να τα κάνετε μόνες σας,να προσέξετε πολύ και να κάνετε δοκιμές,γιατί πολλές φορές έχω δει σε βαφτίσεις να ξεφουσκώνουν κεφάλια,πόδια,χέρια,από τις φιγούρες που ετοίμασε ο ειδικός και να τον φωνάζουν να τους φέρει άλλα.Πάντα έρχεται βέβαια,αλλά το έχω δει τουλάχιστον 3-4 φορές.Οπότε να κοιτάξετε να έχετε και μερικά εφεδρικά κομμάτια μαζί σας και αν είναι δυνατόν και την φιάλη,για κάθε ενδεχόμενο.

χαχα! πλάκα έχει!!!

Εγώ μάλλον θα αφήσω την ιδέα του ηλιου...
Θα τα γεμίσω με αέρα... Έχω ήδη κάνει πρόβες σε σχέδια κλπ.
Θα αγοράσω και τα επαγγελματικά μπαλόνια...
Εεεε .... δεν νομίζω πια να είμαι τόοοοοοσο άτυχη, και να είμαι με την τρόμπα παρέα σε όλη τη βάπτιση!!!!!;)

smilymama
03-03-11, 23:06
φιαλη με ηλιο που γεμιζει μπαλονια εχει στο μεγαλο περιπτερο απεναντι απο το νοσοκομειο Παιδων. εκει ειδα προσφατα εχει και μπαλονια τετοιου τυπου εξω στο περιπτερο. δεν ξερω αν σε βολευει η περιοχη εκει ομως εχω δει. δεν γνωριζω ποσο τα χρεωνει εμεις αγορασαμε ενα μπαλονι φουσκωμενο και μας προσθεσε τον αερα επι τοπου.

PEPI1979
04-03-11, 11:21
χαχα! πλάκα έχει!!!

Εγώ μάλλον θα αφήσω την ιδέα του ηλιου...
Θα τα γεμίσω με αέρα... Έχω ήδη κάνει πρόβες σε σχέδια κλπ.
Θα αγοράσω και τα επαγγελματικά μπαλόνια...
Εεεε .... δεν νομίζω πια να είμαι τόοοοοοσο άτυχη, και να είμαι με την τρόμπα παρέα σε όλη τη βάπτιση!!!!!;)
ποια εχεις υποψη σου ?και εγω με αερα θα τα γεμισω με τρομπες χειροκινητες / ειναι πρακτικες ?

koritsaki9200
04-03-11, 11:43
pepi να σου πω την αλήθεια, πήρα μια η οποία είναι πολύ μικρή, ειδική για τα μακρόστενα μπαλόνια. Με βόλεψε πολύ στα μακρόστενα! Βέβαια παιδεύτηκα αρκετά στα άλλα και τελικά κατέληξα να τα φουσκώνω με το στόμα. Δεν είχα πρόβλημα, παρόλο που φούσκωσα περίπου 100!!!! Πάντως αν πάρεις την κανονική τρόμπα, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα!

PEPI1979
04-03-11, 12:53
pepi να σου πω την αλήθεια, πήρα μια η οποία είναι πολύ μικρή, ειδική για τα μακρόστενα μπαλόνια. Με βόλεψε πολύ στα μακρόστενα! Βέβαια παιδεύτηκα αρκετά στα άλλα και τελικά κατέληξα να τα φουσκώνω με το στόμα. Δεν είχα πρόβλημα, παρόλο που φούσκωσα περίπου 100!!!! Πάντως αν πάρεις την κανονική τρόμπα, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα!
εγω θελω 40 .... αληθεια ποσες μερες κρατανε φουσκωμενα ? Δυο μερες πριν τα φτιαχνουμε ή μια ??

koritsaki9200
04-03-11, 16:15
Νομίζω δεν θα εχεις πρόβλημα, αρκεί να τα κλείσεις καλά τα μπαλόνια. Σίγουρα θα χάουν λίγο αέρα, αλλά δε νομίζω να σου κάνει καμιά διαφορά στο όλο στήσιμο!
Τα μακρόστενα εμένα μου ξεφούσκωσαν πιο έυκολα όμως! Θα τα φτιάξω την προηγούμενη μέρα για να είμαι σίγουρη. Κάνε μια δοκιμή και θα καταλάβεις!:D

paul-beba
05-03-11, 23:31
φουσκωσα 27 μπαλονια με τη τρομπα βεβαια τα βαλαμε σε στικ κ τα πηγαμε στο σχολειο για τ γενεθλια του γιου μου!απο την περασμενη Κυριακη δεν ξεφουσκωσαν αυτα που χω σπιτι! κρατησα μερικα για προβα για τη βαπτιση τησ μπεμπας που θα φουσκωσω αμετρητα!τι τραβαμε κ εμεισ οι μωρομανες!χαχαχα!

koritsaki9200
08-03-11, 10:08
Τέλεια!!!!!!!!!!
Τα στρογγυλα μπαλόνια δεν έχουν πρόβλημα αν τα φουσκώσεις μερικές μέρες νωριτερα!!! Εμένα ακόμα φουσκωμένα είναι! Τι σχέδιο θα κάνεις για τη βάφτιση;

ellain
08-03-11, 12:33
για αεριο, δειτε κι εδω http://www.flyballoons.gr/cat.php

"φασολακι"
06-05-11, 10:52
ξερει καποια/ος που μπορω να βρω ηλιον για να φουσκωσω εγω μπαλονια?
πηγα σε μαγαζι με μπαλονια και οι τιμες ειναι λιγο υπερβολικες...
το πιο απλο μπαλονι στοιχιζει 1,5ευρω!
υπαρχει καποιο σαιτ που να μπορω να παραγκειλω?

"φασολακι"
06-05-11, 11:35
εχει στα τζαμπο? (τωρα ειδα οτι υπηρχε το θεμα)

MaryT
16-05-11, 21:52
ξερει καποια/ος που μπορω να βρω ηλιον για να φουσκωσω εγω μπαλονια?
πηγα σε μαγαζι με μπαλονια και οι τιμες ειναι λιγο υπερβολικες...
το πιο απλο μπαλονι στοιχιζει 1,5ευρω!
υπαρχει καποιο σαιτ που να μπορω να παραγκειλω?

Αγαπητό "φασολάκι",

για δες εδώ μήπως σου κάνει αυτή η συσκευή.
http://www.freezefire.gr/index.php?target=products&product_id=396

STAUROULA
17-05-11, 10:36
ειχα παρει και εγω τηλεφωνο σε αυτο το μαγαζι αν θυμαμαι καλα εχει την συσκευη 60 ευρω και εχει και μεσα 30 μπαλονια