PDA

Επιστροφή στο Forum : ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ????

Dimitra83
29-08-10, 16:04
προφανως εισαι εγκυος:p κ εγω το ειχα κανει το σελφ κλιαρ 10 μερες μετα την επαφη κ ειχε βγει θετικο.χωριακη εκανα 2 μερες πριν τη μερα περιοδου κ ειχε βγει θετικη.πηγαινε αυριο για χοριακη!τα αλλα τεστ σιγουρα θα βγουν αρνητικα γιατι δεν εχεις ακομα καν καθυστερηση οποτε μη σκορπας αδικα τα λεφτα σου!

sunny_
29-08-10, 16:57
ax dimitra s euxaristw para poli...alla exw endiasmous gt1) otan ekana to test k vgike thetiko (self clear) meta ekana xoriaki dld 6 meres meta tin silipsi k vgike 0.1 arnitiki alla m eipan oti einai pl nwris2)ekana k alla self clear p vgikan arnitika .....aurio pou tha paw ksana prepei na vgei panw apo 0.5 swsta?pantws i mesi mou m exei pethanei oli mera koimamai kai ponaei i koilia mou san tous ponous periodou oxi sinexeia pou kai pou...den kserw eimai mesa stin amfivolia..

Dimitra83
29-08-10, 18:12
ax dimitra s euxaristw para poli...alla exw endiasmous gt1) otan ekana to test k vgike thetiko (self clear) meta ekana xoriaki dld 6 meres meta tin silipsi k vgike 0.1 arnitiki alla m eipan oti einai pl nwris2)ekana k alla self clear p vgikan arnitika .....aurio pou tha paw ksana prepei na vgei panw apo 0.5 swsta?pantws i mesi mou m exei pethanei oli mera koimamai kai ponaei i koilia mou san tous ponous periodou oxi sinexeia pou kai pou...den kserw eimai mesa stin amfivolia..

εγω που ειχα κανει χοριακη 2 μερες πριν την περιοδο ειχε βγει 24.ξερεις ποια μερα εγινε η συλληψη?εμενα ειχε γινει 15 μερες πριν τη χοριακη

sunny_
29-08-10, 18:16
12-14 meres i pithani silipsi.....ti simptwmata eixes otan ekanes xoriaki?

Dimitra83
29-08-10, 18:28
12-14 meres i pithani silipsi.....ti simptwmata eixes otan ekanes xoriaki?

ειχα πονους περιοδου κ στη μεση κ πολυ πρισμενο στηθος.επισης κ πολλα υγρα

sunny_
29-08-10, 18:31
polla igra nai ponous sti mesi nai....sixnoouria nai..alla prismeno stithos oxi oute ponaei to stithos mou katholou....esu ti pisteueis?aurio les na vgei thetiki ?

Dimitra83
29-08-10, 18:39
polla igra nai ponous sti mesi nai....sixnoouria nai..alla prismeno stithos oxi oute ponaei to stithos mou katholou....esu ti pisteueis?aurio les na vgei thetiki ?

εγω ειμαι αισιοδοξη επειδη ειπες οτι ειχες ενα θετικο σελφ κλιαρ...κ τα συμπωματα που αναφερεις ειναι μια χαρα...το πρισμενο στηθος μη σε απασχολει δεν ειναι παντα ολα τα συμπτωματα στανταρ...
ευχομαι να εισαι παντως...ααα κ μη ξεχασεις να μας πεις τι εγινε τελικα!:D

sunny_
29-08-10, 18:40
egw pali eimai 50-50.....den to perimena gia na eimai ilikrinis(eimai molis 20)alla an exei eerthei kalos na orisei :)...tha sas enimerosw lpn...:) euxaristw poli!

Dimitra83
29-08-10, 18:45
egw pali eimai 50-50.....den to perimena gia na eimai ilikrinis(eimai molis 20)alla an exei eerthei kalos na orisei :)...tha sas enimerosw lpn...:) euxaristw poli!

ναι μικρουλα εισαι.εγω εναμισι χρονο πιο μεγαλη απο σενα εμεινα εγκυος στη κορη μου!μια χαρα θα τα καταφερεις!

sunny_
29-08-10, 18:58
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.....ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ SELF CLEAR ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ (ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ)ΕΠΕΙΤΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΑΛΛΑ ΤΕΣΤ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ.ΝΑ ΚΑΝΩ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ?ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΚΟΜΗ.ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΙΣ 12 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥKAI ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΩΜΑΤΟΣ 37.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΝ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ?Η ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?:confused::confused::confused::confused::confused:

sunny_
30-08-10, 11:05
dimitra telika pristike kai to stithos m twra p to eida to prwi ponaei kai exoun megalosei kai oi thiles arketa.....i mesi sinexizei...na doume to apogeuma ti tha pei i xoriaki

Dimitra83
30-08-10, 12:50
dimitra telika pristike kai to stithos m twra p to eida to prwi ponaei kai exoun megalosei kai oi thiles arketa.....i mesi sinexizei...na doume to apogeuma ti tha pei i xoriaki

αυτα ειναι καλα δειγματα:p περιμενω νεα σου!

sunny_
30-08-10, 13:05
ante na doume :)

Dimitra83
30-08-10, 13:53
εκανες την εξεταση κ περιμενεις αποτελεσμα?

sunny_
30-08-10, 14:07
nai k poli agxos

L250807
30-08-10, 15:23
με το καλο κοριτσάκι μου!!

tab
30-08-10, 15:26
με το καλο κοριτσάκι μου!!

συμφωνω με την σχηματαρεα ιχιχιχιχι

sunny_
30-08-10, 17:16
koritsia vgike arnitiki k pali i xoriaki :).....den eimai egios :) opote mallon ta simptwmata einai periodou....sas euxaristwwwwwwww :)

ntinti
31-08-10, 15:51
Καλησπέρα κορίτσια!
να σας ρωτήσω....με μία επαφή την 15η μέρα και με κύκλο σχετκά ασταθή που κινείται από 25 έως 29 μέρες...τι ποσοστά υπάρχουν για πιθανή εγκυμοσύνη??:rolleyes:

*tingerbell*
31-08-10, 16:03
μονο με λιγη υπομονη μπορεις να μαθεις.οτι υπαρχει πιθανοτητα,υπαρχει,τωρα σε τι ποσοστο...σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι?

ntinti
31-08-10, 16:10
μονο με λιγη υπομονη μπορεις να μαθεις.οτι υπαρχει πιθανοτητα,υπαρχει,τωρα σε τι ποσοστο...σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι?

με την πρώτη...?!? :grin: και την κόρη μου που είναι 15 μηνών με την πρώτη την έπιασα.....και θεώρησα ότι είναι θεμα τύχης....τον κρίνο μυρίζω!?:shock:

η επαφή εγινε 15η μέρα.(μετράει η ίδια μέρα??ή όχι?)
τώρα είμαι 19η μέρα.η σημερινή μέρα δηλαδή είναι αυτή.

*tingerbell*
31-08-10, 17:12
με την πρώτη...?!? :grin: και την κόρη μου που είναι 15 μηνών με την πρώτη την έπιασα.....και θεώρησα ότι είναι θεμα τύχης....τον κρίνο μυρίζω!?:shock:

η επαφή εγινε 15η μέρα.(μετράει η ίδια μέρα??ή όχι?)
τώρα είμαι 19η μέρα.η σημερινή μέρα δηλαδή είναι αυτή.

καλη μου δε σου λεω οτι εισαι,λεω απλα οτι φυσικα και υπαρχει πιθανοττα απλα δεν μπορω να γνωριζω το ποσοστο αυτης!να σου ζησει η κορουλα σου!
ε θα περιμενεις 10 μερουλες και θα δεις τι γινεται,μπορει το ωαριο να ειχε ηδη πεσει και να μην εισαι.αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σου κανει τοση εντυπωση,και με μια μονο επαφη μια γυναικα μπορει να μεινει εγκυος,απλοι νομοι της φυσης!σου ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που επιθυμεις!

ntinti
31-08-10, 18:30
Δεν θα αρνιόμουν μία εγκυμοσύνη αυτή την στιγμή αν και στην συγγεκριμένη φάση θα την κυνηγούσα σε κανα 4μηνο.Αν έρθει όμως πιό νωρίς...καλώς να ορίσει!!:rolleyes:

σίγουρα και με μία φορά μπορεί να μείνει έγκυος μία γυναίκα,απλά αν είμαι και τώρα έγκυος θα μου φαινόταν περίεργο...2 στα 2!συνήθως το να μείνεις έγκυος αμέσως θεωρείται πιά....θέμα τύχης και μόνο...

Dimitra83
31-08-10, 20:04
λοιπον...η εγω ειμαι πολυ καρπερη η ο αντρας μου αλλα κ τα 3 παιδια τα επιασα με μια ελευθερη επαφη την μερα της ωορηξιας:rolleyes: βεβαια εχω κ σταθεροτατο κυκλο 28 ημερων .απο 11.5 χρονων μου ηρθε κ απο τα 12 που σταθεροποιηθηκε μεχρι τα 27 μου 4-5 φορες μου εχει αργησει για 2-3 μερες.παντα στην ωρα του:p ο σταθερος κυκλος απο οσο ξερω βοηθαει περισσοτερο στο να μεινεις εγκυος

*tingerbell*
31-08-10, 20:50
μπορει να σε εχει προικισει η φση με εξτρα γονομοτητα!φανταζεσαι να χεις 2 στα 2 με 1 επαφη καθε φορα?σουπερ!καλα αποτελεσματα!
δημητρα ακομα να μου ερθει...να κανω ενα τεστ αυριο η ειναι πολυ νωρις?υπενθυμιζω οτι περιμενα την παρασκευη.

Dimitra83
31-08-10, 20:56
μπορει να σε εχει προικισει η φση με εξτρα γονομοτητα!φανταζεσαι να χεις 2 στα 2 με 1 επαφη καθε φορα?σουπερ!καλα αποτελεσματα!
δημητρα ακομα να μου ερθει...να κανω ενα τεστ αυριο η ειναι πολυ νωρις?υπενθυμιζω οτι περιμενα την παρασκευη.

περιμενες παρασκευη κ δεν εκανες ακομα τεστ?????????πως αντεξες καλε!!!αυριο η τεστ η χοριακη επιτοπου!περιμενω νεα εεε...
απαπα εγω δε θα αντεχα!εχω κανει τεστ κ 10 ηωρα τη νυχτα απο την αγωνια μου:lol::lol:

ntinti
31-08-10, 20:57
Σίγουρα βοηθάει ο σταθερός κύκλος. Εγώ έχω από 24 έως 29 μέρες κύκλο και καμια φορά άμα του την βιδώσει κάνει και 31 μέρες. την κόρη μου την έπιασα με τον πρώτο μήνα προσπαθειών.και επειδή ξέρω ότι οι επαφές καλύτερα είναι να γίνονται μέρα παρά μέρα είχαμε προσπαθήσει στις γόνιμες μέρες 13η,15η και 17η...μία από αυτές ήταν η τυχερή...
αλλά και πάλι σου λέω ότι αν δεν ξέρεις κάθε μήνα τι κύκλο θα έχεις είναι πολύ δυσκολο να ξέρεις πότε περίπου γίνεται η ωορηξία..οπότε στα τυφλά και στο περίπου. δεν θέλει και πολύ μελετη γιατί δεν απολαμβάνεις και τίποτε στο τέλος....αν είναι να ερθει καλώς να ορίσει!:rolleyes:

*tingerbell*
31-08-10, 21:05
το μερα παρα μερα λεει το καταργησανε και συστηνουν πλεον καθε μερα γιατι λενε πως το σπερμα κατ'αυτον τον τροπο ανανεωνεται και ειναι πιο...δραστικο!αλλα μαλλον εσυ κατι τετοια δεν τα χρειαζεσαι,φτου φτου!
βρε δημητρα με εκανες και γελασα,ε να σκεφτηκα μηπως ειναι πολυ νωρις για τεστ...
τελοσπαντων,περιμενω σε λιγο τον αντρα μου και του ειπα να φερει και ενα τεστακι να το κανω το πρωι,αν τυχον βγει θετικο παω και για μια χοριακη να το επιβεβαιωσω:)

Dimitra83
31-08-10, 21:11
το μερα παρα μερα λεει το καταργησανε και συστηνουν πλεον καθε μερα γιατι λενε πως το σπερμα κατ'αυτον τον τροπο ανανεωνεται και ειναι πιο...δραστικο!αλλα μαλλον εσυ κατι τετοια δεν τα χρειαζεσαι,φτου φτου!
βρε δημητρα με εκανες και γελασα,ε να σκεφτηκα μηπως ειναι πολυ νωρις για τεστ...
τελοσπαντων,περιμενω σε λιγο τον αντρα μου και του ειπα να φερει και ενα τεστακι να το κανω το πρωι,αν τυχον βγει θετικο παω και για μια χοριακη να το επιβεβαιωσω:)

ναι ναι καντο πρωι πρωι με τα πρωτα ουρα.τι τεστ του ειπες να φερει?ελπιζω να ειναι κλιαρ μπλου η σελφ κλιαρ!κ ειδικα ΟΧΙ πρεντικτορ που κ περιοδο να εχεις αν το κανεις θα σου βγει θετικο:shock:

*tingerbell*
31-08-10, 21:15
self clear η clear blue του ειπα να φερει και τονισα οχι predictor!

Dimitra83
31-08-10, 21:17
self clear η clear blue του ειπα να φερει και τονισα οχι predictor!

ΣΩΣΤΗ!:lol:

*tingerbell*
31-08-10, 21:22
εχω ακουσει διαφορα εδω μεσα για τα τεστ οποτε αυτα τα 2 φαινονται σαν τα δυο καλυτερα,ουφ!αγχωθηκα τωρα!

Dimitra83
31-08-10, 21:44
μην αγχωνεσαι καλε!αυριο το πρωι θα ξερεις!!!αντε γιατι λιγο θελω κ γω για να σκασω:rolleyes::-P

*tingerbell*
31-08-10, 22:07
αυριο το πρωι λοιπον!εμειναν μολις λιγες ωρες!θα ενημερωσω wish me luck!

Dimitra83
31-08-10, 22:13
σου ευχομαι λοιπον ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!περιμενω νεα το πρωι!:-D

*tingerbell*
31-08-10, 22:15
ααα ευχαριστω!μακαρι να εχω καλα νεα!

ntinti
31-08-10, 23:39
*tingerbell* στο εύχομαι ολόψυχα!!;););)

*tingerbell*
01-09-10, 14:03
κοριτσια μου ειχα ενα πεντακαθαρο αρνητικο clear blue!δεν πειραζει αρκει ομως να μην συνεχιστει αυτη η καθυστερηση γιατι μου κανει τα νευρακια τσαταλακια!
σας ευχαριστω για τις ευχες και την υποστηριξη,να χαιρεστε τα μπουρμπουλακια σας κι εσυ δημητρα με το καλο να γεννησεις και το τριτο σου ζουζουνακι!

Dimitra83
01-09-10, 14:22
παντως αν δε σου ερθει μεχρι παρασκευη πηγαινε κ για καμια χοριακη καλου κακου!ευχαριστω για την ευχη καλη μου σου ευχομαι συντομα με ενα μωρουλινι στην αγκαλιτσα!

*tingerbell*
01-09-10, 20:32
να 'σαι καλα βρε δημητρουλα μου!αν συνεχιστει η καθυστερηση θα παρω και τον γιατρο μου ενα τηλεφωνο μηπως πρεπει να κανω τιποτα ορμονολογικες γιατι ο κυκλος μου ειναι πολυ σταθερος και σημερα ειμαι αισιως στην 5-6 μερα καθυστερησης.εκτος κι αν το τεστ επεσε τελειως εξω κατι το οποιο δεν θελω καθολου να το σκεφτομαι και να παιρνω αερα!θα δουμε!

ntinti
02-09-10, 10:32
ααχ και εγώ από ότι βλέπω το πάω για περίοδο...δεν το βλέπω να έχω καθυστέρηση...την έχω πέσει στα γλυκά,και η κατακράτηση υγρών έχει αρχίσει να γίνεται πολύ εμφανής.Τόσο που αποκλείω το θέμα εγκυμοσύνης πριν ακόμα τελειώσει ο κύκλος....
και για να πω την αλήθεια αν και ακόμα δεν το κυνηγάμε για να κάνουμε δεύτερο μωράκι,αλλά το αφήνουμε στην τύχη του,δεν περίμενα να με δυσαρεστήσει το γεγονός ότι δεν έμεινα έγκυος αυτή την φορά...:roll:
δεν πειράζει...next month και αν είναι τυχερό...!:rolleyes:

sunny_
02-09-10, 23:15
koritsia sos...paizei na exw meinei egios tis meres p exw kathisterisi?????????

Dimitra83
02-09-10, 23:16
τιποτα δεν ειναι απολυτο!ισως ναι ισως οχι...ποσες μερες εχεις καθυστερηση???

sunny_
02-09-10, 23:21
peripou 4...alla eixa epafi mesa s autes tis 4.....kai xoris profilaksi k fovamai mipws emeina twra egios....prepei na perimenw alles 10 meroules an dn m exei erthei g nea xoriaki swsta?

Dimitra83
02-09-10, 23:24
γενικα εχεις σταθερο κυκλο η εχει σκαμπανεβασματα?

sunny_
02-09-10, 23:43
den exw stathero.....28 30 35 40 ekei ax pali agxos :(

Dimitra83
02-09-10, 23:48
το κακο με τον ασταθη κυκλο ειναι οτι ποτε δε ξερεις ποτε εχεις ωορηξια!αν πχ εχεις σταθερο κυκλο 28 ημερων ξερεις οτι πχ την 12-14η μερα εχεις ωορηξια
τωρα στη δικη σου περιπτωση τιποτε δεν ειναι σιγουρο...
αν δε θες μια εγκυμοσυνη γιατι δεν παιρνεις τα καταλληλα μετρα βρε κοπελα μου?

sunny_
03-09-10, 00:21
eimai aprosekti....makari ola na pane kala!

sunny_
04-09-10, 00:56
koritsia eimai egios....to apogeuma vgike i xoriaki p viastika men na tn kanw kai bgike 14 thetiki peripou 6 meres meta tn silipsi.............:)

Dimitra83
04-09-10, 00:59
ποσες φορες εκανες χοριακη????πριν 4 μερες δεν ειχες ξανακανει?

sunny_
04-09-10, 01:14
otan ekana xoriaki itan poli poli nwris m eipan g auto den fanike.....nomizw prin 5 meres k auti vgike oriaka thetiki..twra den kserw tha ksanakan s mia vdomada...twra prwto iperixografima pote tha kanw?se 20 meres?

Dimitra83
04-09-10, 01:15
otan ekana xoriaki itan poli poli nwris m eipan g auto den fanike.....nomizw prin 5 meres k auti vgike oriaka thetiki..twra den kserw tha ksanakan s mia vdomada...twra prwto iperixografima pote tha kanw?se 20 meres?

αντε βρε συγχατητηρια!ποτε σου ειχε ερθει περιοδος τελευταια φορα?θα σου πω για υπερηχο

sunny_
04-09-10, 01:18
aaa den thimamai akrivos....exw astathi kiklo opote ti na metraw....nomizw 27 iouliou 25 ekei....alla otan irtha s epafi tis teleutaies meres nomiza oti den ginete na meinw egios stin kathisterisi :( ekana lahtos...ax...pes m g tn iperixo exw poli agxos ti pws pote pws ginete eimai 20 k dn kserw tpt :(

Dimitra83
04-09-10, 01:21
aaa den thimamai akrivos....exw astathi kiklo opote ti na metraw....nomizw 27 iouliou 25 ekei....alla otan irtha s epafi tis teleutaies meres nomiza oti den ginete na meinw egios stin kathisterisi :( ekana lahtos...ax...pes m g tn iperixo exw poli agxos ti pws pote pws ginete eimai 20 k dn kserw tpt :(

βρε καλο μου πρεπει να ξερεις ποτε σου ηρθε περιοδος για να ξερεις κ ποσων εβδομαδων εισαι!
αν σου ηρθε 25.7 αρα εισαι 6 εβδομαδων περιπου!μπορεις απο βδομαδα να κανεις υπερηχο κ να δεις εμβρυακι.αλλα πρεπει να θυμηθεις ποτε ειχες περιοδο!

Dimitra83
04-09-10, 01:23
ο υπερηχος μεχρι 12η εβδ γινεται κολπικα.δεν ποναει μη φοβασαι:p απο την 6η εβδ μπορεις να ακουσεις καρδουλα κ να δεις εμβρυακι.κανεις υπερηχο καθε 4 εβδομαδες!μετα τη 12η 13η εβδ ο υπερηχος γινεται πανω απο την κοιλια.

sunny_
04-09-10, 01:24
mia fili m leei oti eixa 1 augoustou to thimate gt dn pigame thalassa.....egw pali den thimamai katholou nomizw 27...ax eprepe na thimamai :( alla dn exw stathero kiklo exw anomalies stin periodo kai sto mina 2 fores periodo arketes fores :(

Dimitra83
04-09-10, 01:27
δεν εχει σημασια αν εχεις σταθερο κυκλο πλεον.απλα πρεπει να ξερεις την τελευταια φορα που σου ηρθε!αν σου ηρθε 1.8 τοτε εισαι 5 εβδομαδων.αν κανεις υπερηχο θα φανει μονο σακος.καλυτερα περιμενε 7 μερες κ μετα κανε υπερηχο για να εισαι κ σιγουρη!ο γιατρος αναλογα με το εμβρυο που θα φανει θα υπολογισει στο περιπου κ σε ποια εβδ εισαι

sunny_
04-09-10, 02:17
ax auta ta endokolpika fovamai

Dimitra83
04-09-10, 08:18
τι φοβασαι καλε στα ενδοκολπικα?και γιατι?

sunny_
04-09-10, 13:25
apo pleuras ponou..

tab
04-09-10, 14:22
apo pleuras ponou..

δεν εχεις ξανακανει ποτε σου κολπικο?

ntinti
04-09-10, 16:37
μα ο ενδοκολπικός υπέρηχος δεν πονάει!:rolleyes:

mimika68
04-09-10, 16:44
μα ο ενδοκολπικός υπέρηχος δεν πονάει!:rolleyes:

Όχι κορίτσι μου... Δεν πονάει. Μην σε αγχώνει αυτό.

sunny_
04-09-10, 17:04
oxi den exw kanei....

ntinti
04-09-10, 17:23
Όχι κορίτσι μου... Δεν πονάει. Μην σε αγχώνει αυτό.

Το ξέρω!:) δεν με αγχώνει! για την sunny το λέω να μην ανυσηχεί! τίποτε δεν είναι! πραγματικά τίποτε!

Dimitra83
04-09-10, 17:32
καλε δε καταλαβαινεις τιποτα απο τον ενδοκολπικο!πονας οταν μπαινει κατι...ΑΛΛΟ???ε ακομα πιο λιγο απο αυτο το καταλαβαινεις:rolleyes::rolleyes::p

annoula1987
04-09-10, 18:16
καλε δε καταλαβαινεις τιποτα απο τον ενδοκολπικο!πονας οταν μπαινει κατι...ΑΛΛΟ???ε ακομα πιο λιγο απο αυτο το καταλαβαινεις:rolleyes::rolleyes::p

Χαχαχαχα!!!Δήμητρα είσαι ΘΕΑ!!!!:lol:
sunny,δεν είναι τίποτα!Μην το σκέφτεσαι καν!!;)

Dimitra83
04-09-10, 18:33
ναι βρε αννουλα ετσι δεν ειναι?ειναι ενα μαραφετι που μοιαζει με....καταλαβες τωρα αλλα ειναι πιο λεπτο:rolleyes: κ δε στο βαζει ολο αλλα μονο το μπροστινο κ με ενα τζελ που γλυστραει.
ε φαντασου λοιπον ποοοοοσο μπορει να πονεσει:rolleyes: αλλα κ αλλα που μπαινουν κ ολοκληρα δε πονανε:p
αμαν σανυ μου αμα αρχισες να φοβασαι απο τωρα...ζητω που καηκαμε βρεεεεεεεεεε

GEORGIACH
04-09-10, 18:57
ναι βρε αννουλα ετσι δεν ειναι?ειναι ενα μαραφετι που μοιαζει με....καταλαβες τωρα αλλα ειναι πιο λεπτο:rolleyes: κ δε στο βαζει ολο αλλα μονο το μπροστινο κ με ενα τζελ που γλυστραει.
ε φαντασου λοιπον ποοοοοσο μπορει να πονεσει:rolleyes: αλλα κ αλλα που μπαινουν κ ολοκληρα δε πονανε:p
αμαν σανυ μου αμα αρχισες να φοβασαι απο τωρα...ζητω που καηκαμε βρεεεεεεεεεε

δημητρα εισαι απιστευτη!!!!!!οποτε διαβαζω τις απαντησεις σου πεφτω κατω απο τα γελια!!!!!!!εισαι απιθανη!!!!!!με το καλο να ερθει το τριτο σου αγγελουδι.

Dimitra83
04-09-10, 19:01
να σαι καλα κοπελα μου κ εσυ να χαιρεσαι τις κουκλες σου.να ευχηθω για τριτο η δεν ??:p

sunny_
04-09-10, 23:19
koritsia mou eipe kai mia fili p exei 3 paidakia oti dn ponaei katholou....opote arxizw na to apodexomai siga siga oti den ponaei kai apovalw to agxos...deutera prwi tha paw na to dw...tin kardoula tou se poses evdomades tha tin akousw?

Dimitra83
04-09-10, 23:24
καλε εμεις τι λεμε τοση ωρα?οτι δεν ποναει?απαπα!
στις 6 εβδ την ακους την καρδια.τελικα βρηκες ποτε ειχε ςπεριοδο???:p

sunny_
04-09-10, 23:30
ara sto telos tou mina :) :).....27 eixa telika oute 1 augoustou oute 2 pou nomiza..to eixa grapsei se ena xartaki k to vrika smr...paizei na einai to pio omorfo sinesthima n akous tn kardia tou e?

ntinti
05-09-10, 08:32
Sunny, βρε κοριτσάρα μου μην ανυσηχείς ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥ!!! ο υπέρηχος είναι το πιό ανώδυνο και απλό πράγμα που μπορεί να κάνει μία γυναίκα σε ένα γυναικολόγο.
Ούτε ΚΑΝ να το συζητάς να αγχώνεσαι!!!
είναι ένα μαραφέτι μακρουλό....σαν....ξέρεις τώρα μην μπω σε λεπτομέρειες!:oops: πολύ πιό λεπτό ,του βάζει ο γιατρός ένα προφυλακτικό γιατί είπαμε....κάθε επαφή θέλει και τις...προφυλάξεις της!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: και το πολύ πολύ ...το πααααραπολύ δηλαδή να νιώσεις το κρύο τζελ που θα βάλει ο γιατρός για να τοποθετήσει το μαραφέτι! άκουσέ μας! μην το σκέφτεσαι καθόλου!:grin:;);)

Dimitra83
05-09-10, 08:48
ara sto telos tou mina :) :).....27 eixa telika oute 1 augoustou oute 2 pou nomiza..to eixa grapsei se ena xartaki k to vrika smr...paizei na einai to pio omorfo sinesthima n akous tn kardia tou e?

αρα σε 2-3 μερες κλεινεις την 6η εβδ.οποτε μαλλον θα μπορεσεις να δεις εμβρυακι κ να ακουσεις καρδουλα!αντε σου ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη κ με το καλο το νινι σου!

sunny_
05-09-10, 13:42
:).....asxeto alla apo xthes arxisa na kanw aimeto 2 fores ekana...alla auto dn eprepe na t pathenw pio nwris?einai kako p to exw twra?

Dimitra83
05-09-10, 14:18
:).....asxeto alla apo xthes arxisa na kanw aimeto 2 fores ekana...alla auto dn eprepe na t pathenw pio nwris?einai kako p to exw twra?

οχι καλη μου πιο νωρις...απο τωρα κ μετα το παθαινεις...!!!συνηθως αμα ξεκινησεις με εμετους κρατανε μεχρι τις 12 εβδ...εγω σαυτη την εγκυμοσυνη ειχα ακριβως απο την 6η εβδ μεχρη την 14η σχεδον!μιλαμε για απιστευτους εμετους μεχρι κ 7 φορες την ημερα!για να μη μπω για μονιμη ναυτια αναγουλα κ υπνηλια.σα μαστουρωμενο ημουν.

GEORGIACH
05-09-10, 17:56
να σαι καλα κοπελα μου κ εσυ να χαιρεσαι τις κουκλες σου.να ευχηθω για τριτο η δεν ??:p

μακαρι........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σε ευχαριστω!!!

Dimitra83
05-09-10, 18:06
μακαρι........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σε ευχαριστω!!!

οκ τοτε αντε σου ευχομαι κ με τον γιο!:p

sunny_
05-09-10, 22:11
egw simera ksana ekana 3 fores..kai koimamai oli mera ;)

Dimitra83
05-09-10, 22:13
φυσιολογικα ειναι αυτα.εμενα παντως με ειχαν κανει χωμα...ισως επειδη ειχα κ αλλα 2 παιδια να κοιταξω κ ετσι δε μπορουσα ουτε να ξαπλωνω ουτε να κοιμαμαι.με σενα θα ειναι πιο ευκολο.

sunny_
05-09-10, 22:15
egw twra eimai stin pethera kai m exei prixei prwto tis egoni kai mou kanei ta panta....:)

Dimitra83
05-09-10, 22:31
ονομα θα θελει:rolleyes::p ακου κ τις εμπειρες!:cool:

sunny_
05-09-10, 22:33
les e?den katalabe....entometaxi apo panw ftiaxnoume kai to spiti pou tha meinoume k dn mporw na koimithw to prwi haha ti gourouna p eimai :P..i mama mou pantws den me prosexei oso i pethera twwra pou mathane g tin egimosini...isws epeidi exei 4 kores :P

Dimitra83
05-09-10, 22:37
πανω κατω θα ειστε με την πεθερα?κουραγιο κοριτσι μου!!!

sunny_
05-09-10, 22:41
nai nai auti ston prwto k emeis 6o 7o.....einai kali mwre kai dn einai kotsompola twra 3 xronia p tn kserw dn exw parapono...m agapaei nomizw....:) :) i sinifada einai ligo strigla k ziliara :P m eipe :eixes dn eixes emeines egios apo ta 20 ahhahahahahaha les k edwsa paragelia

Dimitra83
05-09-10, 22:56
μη δεινεις σημασια σε τετοια..απο δω κ περα θα τα εχεις συχνα πυκνα.αν ειναι να σκας απο τωρα ζητω που καηκαμε.κ γω εναμισι χρονο πιο μεγαλη απο σενα εμεινα εγκυος κ ακουγα απο το τηλ βεβαια γιατι ημασταν γερμανια κατι του τυπου ''τον τυλιξες'' απο κατι τριτες στο σοι του κ αλλα τετοια ωραια.κ καλα τα ελεγαν για πλακα ...!αν κ ειχαμε 3 χρονια σχεση με τον αντρα μου οταν εμεινα εγκυος...

sunny_
05-09-10, 23:01
k egw etsi 3 xronia mazi...alla den einai k kana mwro 28 einai an einai dinaton....vsk den asxoloume exw tosi zali ipnilia k anagoula 2 meres twra pou tin grafw...:)..dn m les dimitra ppote tha kanw tn kampili zaxarou me tin glikozi ekeini tn aidia?

Dimitra83
05-09-10, 23:06
ουυυ κατσε εχεις ακομη καιρο.στις 30 εβδομαδες ειναι.ο γιατρος μου ευτυχως την αλλαξε την αηδια εκεινη κ εφερε ενα αλλο που ειναι σα χυμος βυσσινο.επειδη λεει πολλες γυναικες ξερνουσανε μολις το πινανε:p
εκτος κ αν εχεις πολλα περιτα κιλα τοτε ο γιατρος συστηνει να την κανεις νωρις.αν το βαρος σου ειναι οκ τοτε στις 30 εβδ την κανεις

sunny_
05-09-10, 23:08
57 kila eimai m 1.82 ahahhaaha alla trww poli prama

Dimitra83
05-09-10, 23:10
α μια χαρα καλε ισα ισα κ 25 κιλα να βαλεις μια χαρα θα εισαι:rolleyes: εγω ξεκινησα 48 κιλα κ ειμαι 62...αχ...:rolleyes:
για το υψος σου τι να πω!ακου 1.82!δωσε κ σε μας τις καψερες κατι! 1.60 ειμαι:evil:

sunny_
05-09-10, 23:12
ase me koroideuoun oi files m me lene oti to paidi m tha genithei 1 metro haha..gt o antras m einai 1.99 k egw genithika 57 ekatosta haahahaha.kala einai ta kila mou dn lew...oi aderfes mou genisan oles me peripou +12 kila k egw dn thelw parapanw..esu posa eixes parei?

Dimitra83
05-09-10, 23:15
στο πρωτο παιδι 25!
στο δευτερο 9!
στο τριτο ως τωρα 13 κ κατι κ εχω αλλους 2 μηνες.αλλα 3 κιλα τα εχω σιγουρα...
αλλα οκ τα χανεις ευκολα μετα.εννοειται αν κοψεις τη μασα:p εγω μετα απο τις γεννες επανερχομουν ευκολα παντως.

sunny_
05-09-10, 23:29
e egw trww dn lew kai poli..alla vazw metro...twra eisai ston 7o?agori to 3o?

Dimitra83
05-09-10, 23:31
οχι τον εκλεισα τον 7ο.εχω μπει στον 8ο!στις 3 οκτωβριου μπαινω στον 9ο κ στις 3 νοεμβριου που κλεινω τον 9ο υποτιθεται γενναω.αν κ τα 2 παιδια τα εκανα πιο νωρις απο την ΠΗΤ.το πρωτο μια βδομαδα νωριτερα κ το 2ο 15 μερες νωριτερα!
μπεμπα εχουμε!:p

sunny_
05-09-10, 23:33
koritsi eeeeeeeeeee :P..egw thelw agori.....:)

Dimitra83
05-09-10, 23:36
δεν ειχα προβλημα με το φυλο σε κανενα παιδι.ο αντρας μου στο πρωτο ηθελε αγορι.τελικα εγινε κοριτσακι κ παλαβωσε τοσο που το 2ο το ηθελε κοριτσι:rolleyes: το οποιο φυσικα ειναι αγορι:mrgreen: δε τον χαλασε...αλλα οκ οταν ειναι με τον γιο του το παιζει κ πολυ αντρας:rolleyes: το τριτο τωρα το ηθελε παλι κοριτσι κ τα εχει κανει πανω του που θα ειναι μπεμπα.
ας ειναι υγειεστατα και δε με πειραζει.τοσα κ τοσα ακουμε που γινονται....

sunny_
05-09-10, 23:38
emeis exoume istoriko k me didima i mama m i giagia m k i pethera m th deixei

Dimitra83
05-09-10, 23:39
εχουν διδυμες αδερφες???ελεος!!!δε την γλυτωνεις!!!!:razz:

sunny_
05-09-10, 23:41
nai k i aderfi m tridima 2 koritsia 1 agori k 3 kila t kathena igiestata

Dimitra83
05-09-10, 23:50
τριδυμα με κανονικη συλληψη η με τεχνιτη?

sunny_
06-09-10, 00:00
me kanoniki gonimopoiisi..alla genise me kaisariki

Dimitra83
06-09-10, 00:04
αυτο ελειπε να γεννησει κ κανονικα 3 μωρα!απαπα ρε παιδακι μου προσεχε μην εχεις τετραδυμα εσυ τωρα!:p

sunny_
06-09-10, 00:06
oxiii didima nai tridima oxi :P....vsk gero-a na nai

sunny_
06-09-10, 11:50
akousa kai tin kardia tou simera fanike kanonika 6i evdomada eipe o giatros :) se 3 vdomades tha ksanapawwwwwwww :P

Dimitra83
06-09-10, 13:23
αντε μπραβο ωραια.με το καλο!

ntinti
06-09-10, 16:19
Καλησπέρα!
κορίτσια να ρωτήσω κάτι....
έχω ακούσει ότι όταν το γονιμοποιημένο ωάριο παίρνει το δρόμο και εγκαθίσταται στην μήτρα,νιώθουμε κάποια πονάκια σαν αυτά της περιόδου για 2-3 μέρες,εκεί γύρω την 19η με 20η μέρα του κύκλου.
ισχύει??ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει?:shock:

εγώ είχα κάτι πονάκια τέτοια την 19η με 22η μέρα και έτυχε να έχω και δυσκοιλιότητα εκείνες τις μέρες και αναρωτιέμαι....:confused::confused:

newbie G
06-09-10, 16:31
Καλησπέρα!
κορίτσια να ρωτήσω κάτι....
έχω ακούσει ότι όταν το γονιμοποιημένο ωάριο παίρνει το δρόμο και εγκαθίσταται στην μήτρα,νιώθουμε κάποια πονάκια σαν αυτά της περιόδου για 2-3 μέρες,εκεί γύρω την 19η με 20η μέρα του κύκλου.
ισχύει??ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει?:shock:

εγώ είχα κάτι πονάκια τέτοια την 19η με 22η μέρα και έτυχε να έχω και δυσκοιλιότητα εκείνες τις μέρες και αναρωτιέμαι....:confused::confused:

Ναι, λένε πως έχεις κάτι τσιμπηματάκια επειδή γίνεται η εμφύτευση στη μήτρα. Όμως εγώ το έχω πάθει πολλές φορές και δεν ήταν κάτι τέτοιο τελικά. Παίζει να είναι καθυστερημένη ωορρηξία, ή κάποιο κρύωμα. Μην αγχώνεσαι, κάνε υπομονή και θα δείξει. Η δυσκοιλιότητα μάλλον ήταν συμπτωματική.

sunny_
06-09-10, 22:32
koritsia mou ti zali einai auti...................ti emetos exw liwsei......kathe mera kai xeirotera..kai me travaei to dexi podi poli

ntinti
07-09-10, 00:42
Ναι, λένε πως έχεις κάτι τσιμπηματάκια επειδή γίνεται η εμφύτευση στη μήτρα. Όμως εγώ το έχω πάθει πολλές φορές και δεν ήταν κάτι τέτοιο τελικά. Παίζει να είναι καθυστερημένη ωορρηξία, ή κάποιο κρύωμα. Μην αγχώνεσαι, κάνε υπομονή και θα δείξει. Η δυσκοιλιότητα μάλλον ήταν συμπτωματική.

Ωορρηξία καθυστερημένη να ήταν αποκλείεται.κρύωμα ίσως...δεν ξέρεις από που θα σου έρθει...αλλά πάλι κρύωμα με πόνους περιόδου για 3 μέρες και μετά τίποτε??δεν στέκει.πόνους είχα.όχι τσιμπήματα ...πόνο διάχυτο σε κοιλιά-μέση.
όπως και ναχει ... εγώ το έχω πάρει απόφαση.Σίιιιιιγα μην είμαι έγκυος.Περιμένω την περίοδο μου κανονικά και τελείωσε το θέμα.Εξάλλου για να μείνω έγκυος με μία επαφή μέσα στις γονιμες μέρες ,την 15η μέρα και με άστατο κύκλο...εεεε πρέπει αν μη τι άλλο να είμαι ποοοοολύ κωλόφαρδη! :sad::sad:

άααντε καλό βράδυ κορίτσια! τα λέμε πάλι αύριο!:roll:

Dimitra83
07-09-10, 00:44
μπα μη το λες κ εγω με μια επαφη τη μερα της οωρηξιας εμεινα εγκυος αν κ με σταθερο κυκλο.περιπου 10 ωρες μετα την επαφη και για 3 μερες ειχα σουβλιες και πονακια στην δεξια οωθηκη μεχρι πισω τη μεση

ntinti
07-09-10, 01:03
μπα μη το λες κ εγω με μια επαφη τη μερα της οωρηξιας εμεινα εγκυος αν κ με σταθερο κυκλο.περιπου 10 ωρες μετα την επαφη και για 3 μερες ειχα σουβλιες και πονακια στην δεξια οωθηκη μεχρι πισω τη μεση

μπααα......:(:( εγώ δεν είχα ούτε σουβλιές,ούτε τσιμπήματα,ουτε πρισμένο στηθος,ούτε τίποτε από όσα είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη και εδειχναν ότι κάτι τρέχει. Είχα μόνο από τη 19η μέχρι και την 22η μέρα που και που μέσα στην μέρα πόνους περιόδου διάχυτους ανάμεσα σε μέση και κοιλιά.και απλά μου έκανε εντύπωση που τους είχα τόσο νωρίς. την κόρη μου την έπιασα και εγώ στον πρώτο μήνα προσπαθειών. αλλά βλέπεις δεν είναι κάθε μερα του αγ.γιωργιού...:|

Dimitra83
07-09-10, 01:05
μπααα......:(:( εγώ δεν είχα ούτε σουβλιές,ούτε τσιμπήματα,ουτε πρισμένο στηθος,ούτε τίποτε από όσα είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη και εδειχναν ότι κάτι τρέχει. Είχα μόνο από τη 19η μέχρι και την 22η μέρα που και που μέσα στην μέρα πόνους περιόδου διάχυτους ανάμεσα σε μέση και κοιλιά.και απλά μου έκανε εντύπωση που τους είχα τόσο νωρίς. την κόρη μου την έπιασα και εγώ στον πρώτο μήνα προσπαθειών. αλλά βλέπεις δεν είναι κάθε μερα του αγ.γιωργιού...:|

ειναι πως δεν ειναι!κ τα 3 με την πρωτη τα επιασα!αφου πιανεις ευκολα ισως κ να εμεινες!ποτε ειπες οτι περιμενεις?

ntinti
07-09-10, 07:41
ειναι πως δεν ειναι!κ τα 3 με την πρωτη τα επιασα!αφου πιανεις ευκολα ισως κ να εμεινες!ποτε ειπες οτι περιμενεις?

Την κόρη μου την έπιασα στο πρώτο μήνα προσπαθειών όταν μέσα στις γόνιμες μέρες οι απόπειρες ήταν 3. Τώρα επειδή κόλισα γαστρεντερίτιδα από την μικρή μου,οι απόπειρες στις γόνιμες μέρες μειώθηκαν στις...μια! σήμερα είναι η 26η μέρα του κύκλου με κύκλο.....πόοτε 25 πόοοτε 28 πόοτε 30...άντε βγάλε άκρη...!:shock::shock::shock:

marimar80
07-09-10, 12:05
Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα! είμαι νέα στο forum σας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Τα τελευταία 9 χρονιά παίρνω αντισυλληπτικά λόγω άστατου κύκλου. Φέτος τον Μάιο κατάλαβα ότι θα είχα περίοδο στις διακοπές και free camping με ταμπόν δεν πολύ πάνε μαζί. έτσι μίκρυνα τον κύκλο μου για να έχω περίοδο νωρίτερα. τον Ιούνιο μου ήρθε στις28/06 με κύκλο 14 ημερών τον Ιούλιο στις 19/07 με κύκλο 22ημερων και τον Αύγουστο στις 13/08 με κύκλο 26ημερων.το θέμα είναι ότι τον Αύγουστο μετά την περίοδο δεν πήρα τα χάπια για αποτοξίνωση. είπαμε με τον άντρα μου ότι καλό θα μου κάνει…..ήρθαμε σε επαφή στις 18/08, 25/08, 26/08, 27/08, 29/08, 30/08.στις 01/09 έτσι χωρίς λόγο και χωρίς να είμαι άρρωστη(σίγουρο αυτό με πεθερό γιατρό και πεθερά φαρμακοποιό) έκανα εμετό μια φορά. από τότε έχω κάτι σαν αναγούλα και με ενοχλεί το τσιγάρο. στις 03/09 έκανα ένα τεστ yes or no και ήταν αρνητικότατο! θέλω πολύ ένα bebe και σήμερα που είναι η 26ημερα του κύκλου και δεν μου χει έρθει έχω ενθουσιαστεί. Τι λέτε είμαι η όχι????????? μηπως έχω ψιλομπερδευσει τον οργανισμό μου με τις χαζομάρες που έκανα με τα χάπια? Τι πιθανότητες έχω????? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την πολυλογία μου……

Dimitra83
07-09-10, 12:55
ειδικα το οτι σε ενοχλει το τσιγαρο ειναι καλο σημαδι.εισαι καπνηστρια?εγω καπνιζα κ οταν εμεινα εγκυος στην 6η εβδ εβλεπα τσιγαρο κ εφευγα τρεχοντας για εμετο..:p και ακομη το σιχαινομαι!

sunny_
07-09-10, 14:14
marimar80....k egw pou eimai stin 7h evdomada me enoxlei paara poli..kai liges meres meta tin silipsi miriza tsigaro k ekana anagoula amesos....kalo simadi simfwnw me tn dimitra makari an to thes na eisai egios :)...alla afou exeis kathisterisi pane gia xoriaki tha deixei amesos an eisai i dn eisai

marimar80
08-09-10, 09:23
marimar80....k egw pou eimai stin 7h evdomada me enoxlei paara poli..kai liges meres meta tin silipsi miriza tsigaro k ekana anagoula amesos....kalo simadi simfwnw me tn dimitra makari an to thes na eisai egios :)...alla afou exeis kathisterisi pane gia xoriaki tha deixei amesos an eisai i dn eisai
καλημερα!ειμαι μια μανιακη καπνιστρια για αυτο μου φαινεται περιεργο οτι με ενοχλει!συνηθωσ με ενοχλει το βραδυ!σημερα 2 μερα καθυστερησησ!δυστυχωσ για χωριακη θα παω την παρασκευη οποτε περιμενουμε και ελπιζουμε!

yulunga
08-09-10, 10:05
Την κόρη μου την έπιασα στο πρώτο μήνα προσπαθειών όταν μέσα στις γόνιμες μέρες οι απόπειρες ήταν 3. Τώρα επειδή κόλισα γαστρεντερίτιδα από την μικρή μου,οι απόπειρες στις γόνιμες μέρες μειώθηκαν στις...μια! σήμερα είναι η 26η μέρα του κύκλου με κύκλο.....πόοτε 25 πόοοτε 28 πόοτε 30...άντε βγάλε άκρη...!:shock::shock::shock:

καλημερα!
διαβαζα αυτα που εγραψες για τον πονο την19η μερα ως την 22η μερα.
αυτο το ειχα και εγω σε αυτον τον κυκλο. βεβαια νιωθω χαζη που παλι ασχολουμε με συμπτωματα...ειχα βγει απο αυτο το τρυπακι και πλεον ξεκιναω εξωσωματικη με το που θα αδιαθετησω αλλα βλεπεισ η ελπιδα ποτε δεν πεθαινει.... τι να πω...
λοιπον ειχα ακριβωσ αυτο που περιγραφεισ πονουσ περιοδου γυρω στην 25η μερα και για 3 μερεσ περιπου. ακι μετα τιποτα. τωρα ειμαι στην 29η και χθες βραδυ ξυπνησα απο εντονο πονο στη μεση που συναιχιζεται και κατα διαστηματα ολεσ αυτεσ τισ μερεσ εχω υγρα αοσμα..ξαφνικα εκει που καθομαι νιωθω κατι να τρεχει και τρεχω να δω μηπωσ αδιαθετησα...εγω εχω αστατο κυκλο συνιθωσ απο 30 -33 ερχεται αλλα υπαρχουν και οι φορεσ που εχει αργησει παραπανω. και επιπλεον δεν προσπαθησαμε πολυ αυτη τη φορα εν οψη εξωσωματικησ...
σασ κουρασα... και ξαναλεω νιωθω χαζη που τα ψανχω αυτα ατ συμπτωματα..αν ηταν θα ειχα μεινει 18 μηνερς τωρα που προσπαθω και οχι στον τελευταιο κυκλο μου!

ntinti
08-09-10, 10:14
καλημερα!
διαβαζα αυτα που εγραψες για τον πονο την19η μερα ως την 22η μερα.
αυτο το ειχα και εγω σε αυτον τον κυκλο. βεβαια νιωθω χαζη που παλι ασχολουμε με συμπτωματα...ειχα βγει απο αυτο το τρυπακι και πλεον ξεκιναω εξωσωματικη με το που θα αδιαθετησω αλλα βλεπεισ η ελπιδα ποτε δεν πεθαινει.... τι να πω...
λοιπον ειχα ακριβωσ αυτο που περιγραφεισ πονουσ περιοδου γυρω στην 25η μερα και για 3 μερεσ περιπου. ακι μετα τιποτα. τωρα ειμαι στην 29η και χθες βραδυ ξυπνησα απο εντονο πονο στη μεση που συναιχιζεται και κατα διαστηματα ολεσ αυτεσ τισ μερεσ εχω υγρα αοσμα..ξαφνικα εκει που καθομαι νιωθω κατι να τρεχει και τρεχω να δω μηπωσ αδιαθετησα...εγω εχω αστατο κυκλο συνιθωσ απο 30 -33 ερχεται αλλα υπαρχουν και οι φορεσ που εχει αργησει παραπανω. και επιπλεον δεν προσπαθησαμε πολυ αυτη τη φορα εν οψη εξωσωματικησ...
σασ κουρασα... και ξαναλεω νιωθω χαζη που τα ψανχω αυτα ατ συμπτωματα..αν ηταν θα ειχα μεινει 18 μηνερς τωρα που προσπαθω και οχι στον τελευταιο κυκλο μου!

Να μην νιώθεις καθόλου χαζή! και εγώ είχα πει ότι δεν θα το ξανασκεφτώ ούτε θα το ξανασυζητήσω αλλά μέσα μας βαθιά η κρυφή ελπίδα υπάρχει πάντα! Λοιπόν από εκείνες τις μέρες που είχα αυτά τα πονάκια,μέχρι και σήμερα δεν ξαναεμφανίστηκε κανένα σύμπτωμα.Ούτε στήθος πρισμένο,ούτε κατακράτηση υγρών βρε αδερφέ,να δω τουλαχιστον ότι έρχεται η περίοδος! Τι διάολο....περίοδος και εγκυμοσύνη συνωμότησαν να με τρελάνουν αυτό το μήνα?!:rolleyes::rolleyes:
Ααα αυτό που λες ότι νιώθεις σαν κάτι να τρέχει από κάτω ,και πας να δεις αν αδιαθέτησες,το έχω και εγώ!! αλλά δεν βλέπω τίποτε! ούτε τιποτε φοβερά υγρά!εδώ είναι η πλάκα! Και να μην απογοητεύεσαι!!
φυσικά και είναι πιθανό να μείνεις έγκυος τώρα!δεν παίζουν ρόλο οι 18 μήνες! Μπορεί αντιθέτως και ακριβώς λόγω εξωσωματικής να χαλάρωσες,να μην το σκέφτηκες καθόλου με την λογική ότι "άλλος ένας μήνας έτσι...σιγά μη συμβεί" αλλά αυτή η φορά να είναι η τυχερή.Δεν το ξέρεις.Ανετα κάθε γυναίκα μπορεί να μείνει έστω και με μία επαφή στις γόνιμες μέρες.Την μικρή μου την συνέλαβα αμέσως με 3 απόπειρες στις γόνιμες μέρες,με ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά συμπτώματα!τα είχα μαζέψει ΟΛΑ πάνω μου!:) Τώρα μου τα χαλάει το γλυκό......:roll::roll::roll:

yulunga
08-09-10, 10:18
Να μην νιώθεις καθόλου χαζή! και εγώ είχα πει ότι δεν θα το ξανασκεφτώ ούτε θα το ξανασυζητήσω αλλά μέσα μας βαθιά η κρυφή ελπίδα υπάρχει πάντα! Λοιπόν από εκείνες τις μέρες που είχα αυτά τα πονάκια,μέχρι και σήμερα δεν ξαναεμφανίστηκε κανένα σύμπτωμα.Ούτε στήθος πρισμένο,ούτε κατακράτηση υγρών βρε αδερφέ,να δω τουλαχιστον ότι έρχεται η περίοδος! Τι διάολο....περίοδος και εγκυμοσύνη συνωμότησαν να με τρελάνουν αυτό το μήνα?!:rolleyes::rolleyes:
Ααα αυτό που λες ότι νιώθεις σαν κάτι να τρέχει από κάτω ,και πας να δεις αν αδιαθέτησες,το έχω και εγώ!! αλλά δεν βλέπω τίποτε! ούτε τιποτε φοβερά υγρά!εδώ είναι η πλάκα! Και να μην απογοητεύεσαι!!
φυσικά και είναι πιθανό να μείνεις έγκυος τώρα!δεν παίζουν ρόλο οι 18 μήνες! άνετα κάθε γυναίκα μπορεί να μείνει έστω και με μία επαφή στις γόνιμες μέρες.Την μικρή μου την συνέλαβα αμέσως με 3 απόπειρες στις γόνιμες μέρες,με ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά συμπτώματα!τα είχα μαζέψει ΟΛΑ πάνω μου!:) Τώρα μου τα χαλάει το γλυκό......:roll::roll::roll:

απο την πρωτη εγκυμοσυνη σου θυμασαι τιποτα συμπτωματα απο τοσο νωρισ? ναι και εγω ετσι οπωσ τα περιγραφεισ..σημερα εχω λιγο σφιγμενο το στομαχι μου αλλα πιστευω οτι εχει να κανει και με την δυσκοιλιοτητα :oops: γιατι αυτες τισ μερεσ παρουσιασα και αυτο.τι να πω θα περιεμνω λιγο και μετα αν ειναι κανω την εξεταση γιατ ιεπειδη θα αρχισω φαρμακα θελω να ειμαι σιγουρη οτι δεν παιζει εγκυμοσυνη. αλλα αν θεσ πιστεψε το δεν την κανω ακομη για να εχω να ελπιζω μεχρι να αδιαθετησω..ενω αν βγει αρνητικ οκαι δεν ερχεται και η σιχαμενη τοτε θα τρελαθω!
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

ntinti
08-09-10, 10:27
απο την πρωτη εγκυμοσυνη σου θυμασαι τιποτα συμπτωματα απο τοσο νωρισ? ναι και εγω ετσι οπωσ τα περιγραφεισ..σημερα εχω λιγο σφιγμενο το στομαχι μου αλλα πιστευω οτι εχει να κανει και με την δυσκοιλιοτητα :oops: γιατι αυτες τισ μερεσ παρουσιασα και αυτο.τι να πω θα περιεμνω λιγο και μετα αν ειναι κανω την εξεταση γιατ ιεπειδη θα αρχισω φαρμακα θελω να ειμαι σιγουρη οτι δεν παιζει εγκυμοσυνη. αλλα αν θεσ πιστεψε το δεν την κανω ακομη για να εχω να ελπιζω μεχρι να αδιαθετησω..ενω αν βγει αρνητικ οκαι δεν ερχεται και η σιχαμενη τοτε θα τρελαθω!
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Όλα μαζεμένα πάνω μου τα είχα!!τι να πρωτοθυμηθώ!!!! και αυτό είναι που με τρελαίνει τώρα!! δεν βλέπω ΤΙΠΟΤΕ!! αλλά φυσικά και αυτό παίζει έτσι?? δεν είναι απαραίτητο να έχουμε συμπτώματα! απλά είναι σπαστικό!!
Είχα πρν ακόμα καλά καλά τελειώσει ο κύκλος πρισμένο στήθος που πονούσε όσο περνούσαν οι μέρες,είχα τόσα νεύρα που ο καλύτερος μου φίλος μέσα στο σπίτι ήταν....το κουζινομάχαιρο!:lol::lol::lol: είχα πολύ λιπαρά μαλλιά (το έχω και τώρα αλλά πιστεύω λόγω περιόδου....εχω χάσει ελπίδες), είχα πόνους περιόδου διάχυτους ανάμεσα σε μέση και κοιλιά που όσο περνούσαν οι μέρες γίνονταν πιό επίμονοι και πιό σπαστικοί σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ την νύχτα και να λέω μα πότε θα σταματήσουν??? που εγώ έχω πόνους 1 μέρα πριν την περίοδο. Είχα υπογλυκαιμία και κατακράτηση υγρών. Ενιωθα ότι κάτι δεν είναι όπως τις άλλες φορές που περίμενα περίοδο. Ο κύκλος μου είναι άστατος..25,29,31,27.....άντε βγάλε άκρη με τις γόνιμες μέρες....

τι να πω...τώρα είναι το θέμα που δεν έχω πάρει μυρωδιά τι μου γίνεται! σήμερα είναι η 27η μέρα και δεν ξέρω που πατάω και που βρίσκομαι.και αυτο είναι το πιό σπαστικό....έχω χάσει ελπίδες δεν ξέρω....άντε να έρθει τουλάχιστον να μην περιμένω άλλο.

φυσικά και να περιμένεις!!! να μην πάρεις φάρμακα! παίζει η εγκυμοσύνη ποτέ μην είσαι σίγουρη για τιποτε!!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ
08-09-10, 13:15
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: επειδή ο γυναικολόγος μου διέγνωσε ενδομητρίωση, έκανα θεραπεία με 2 τρίμηνες arvekap (1η ένεση: 01/01/2010 & 2η ένεση: 14/04/2010). Σήμερα διανύω την 150η μέρα μετά τη 2η ένεση αλλά ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει. Λέτε να οφείλεται στον πελαργό, ή μήπως στην επίδραση του φαρμάκου?

Περιμένω με ανυπομονησία απάντησή σας.....

yulunga
08-09-10, 13:32
δυστυχως δεν γμωριζω καθολου.
ο γιατροσ τι σου ειχε πει? δε θα σ εεβλεπε μετα απο καποιο διαστημα?παντωσ αν διαρκει 3 μηνες εχει περασει αρκετοσ καιροσ γιατι δεν κανεισ ενα τεστακι?

ntinti
08-09-10, 13:40
Και για μεγαλύτερη σιγουριά κάνει μια χωριακή,να μην παιδεύεσαι.Θα μάθεις σίγουρα και θα δεις τι συβαίνει τελικά.

yulunga
08-09-10, 13:47
παντωσ εγω σημερα εχω χαλια στομαχι.. με το που ξυλνησα και συνεχιζει.... τι να πω... ισωσ αυριο κανω κανενα τεστακι αν και θεωρω οτι ειναι νωρισ.... αλλα δεν μπορω πρεπει να ξερω

ntinti
08-09-10, 14:12
παντωσ εγω σημερα εχω χαλια στομαχι.. με το που ξυλνησα και συνεχιζει.... τι να πω... ισωσ αυριο κανω κανενα τεστακι αν και θεωρω οτι ειναι νωρισ.... αλλα δεν μπορω πρεπει να ξερω

Κάνε ένα τεστάκι..μπορεί να έχεις αρπάξει και κανένα μικρόβιο δεν αποκλείεται.συνήθως οι αναγούλες ξεκινάνε μετά την 6η εβδομάδα εγκυμοσύνης δηλαδή πολύ μετά την καθυστέρηση.Και συνοδεύονται από "έντονη όσφρηση" και απέχθεια γενικώς για τα φαγητά και τις γεύσεις ενώ παράλληλά υπάρχει το αίσθημα πείνας.Δεν νιώθεις δηλαδή άρρωστη όπως όταν έχουμε γαστρεντερίτιδα.Εϊναι διαφορετική αναγούλα.Αλλά...αναγούλα παραμένει!:mrgreen:

sunny_
08-09-10, 15:46
koritsia mou....anakateuomaii para poli 1 xapi ti mera mou eipe gia tin anagoula alla den tin paleuw.......kanw aimeeto pleon 5 fores ti mera...k exasa 2 kila....eimai poli adinati..ti na kanw?exei tixei se kamia???????????

ntinti
08-09-10, 15:50
koritsia mou....anakateuomaii para poli 1 xapi ti mera mou eipe gia tin anagoula alla den tin paleuw.......kanw aimeeto pleon 5 fores ti mera...k exasa 2 kila....eimai poli adinati..ti na kanw?exei tixei se kamia???????????

έχει τύχει αμέεεε!! υπομονή να κάνεις! τι άλλο.....

κοίτα δοκίμασε αν αντέχεις τα ξυνά,να βάλεις σε ένα ποτήρι (εγώ τα είχα κάνει παγάκια) 2 παγάκια λεμόνι και νερό κρύο και να το πίνεις σιγά σιγά.Εμένα με βοηθούσε ΠΑΡΑΠΟΛΫ!!
αν οι εμετοί συνεχιστούν για μέρες και είναι υπερβολικοί τότε θα πας στο γιατρό σου να το συζητήσεις.

sunny_
09-09-10, 19:37
oxi entaxei kalutera eimai...........

Maria110610
10-09-10, 15:55

Κοριτσακι μου σε καταλαβαινω ειμαι 2 μερες πριν μπω στην 15 η εβδομαδα και και σταματησαν οι αναγουλες και οι εμμετοι πριν 2 μερες εχτες αρχισα να το νιωθω κιολας το μωρο και εχω χασει 6 κιλά και σχεδον τα μισα μου μαλλια εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?
Εμενα αργησαν λιγο τα συμπτωματα να σταματησουν αλλα σταματησαν Δοξα το Θεο!
Θα δεις κανε υπομονη και θα στρωσει η κατασταση!
Συμβουλη προσπαθησε να τρως πολυ πολυ λιγο ανα 2 ωρες και να μην εχουν πολλα υγρα οι τροφες που καταναλωνεις ουτε να ειναι οξινες θα δεις θα βοηθησει προσπαθησε μην οχυρωνεσε στο αχ κανω εμμετο δεν τρωω ή τρωω μια φορα την μερα και μετα κανω 6 εμμετους!
Α και οταν τρως να μην ξαπλωνεις μετα να κινεισαι θα βοηθησει!

sunny_
11-09-10, 18:54
stn 7i evdomada eimai nwris einai mexri tn 12 eipe o giatros oti tha kanw ipomoni.

μαρινιω
12-09-10, 21:33
TELIKA TA SELF CLEAR EINAI ANAKSIOPISTA!!!A RE NEURIAZW!!!KAI KALA DEIXNOUN 99%!!!!
POSES KOPELES VGHKAN THETIKA KAI TELIKA TIPOTA!!!
KAI EGW EKANA 2 SELF CLEAR THETIKA KAI ARNHTIKH XORIAKH THN ALLH MERA!!!!!!!!!
MHN TA EMPISTEUESTE TA TEST!!!KALYTERA APO THN ARXIKH XORIAKH!!!OXI NA KATHOMASTE NA KOITAME TIS GRAMMOULES NA PETAME STA OURANIA KAI META TI???????
THN PSYXOLOGIKH MAS HTA POIOS THN METRAEI E????????POOIOS?????????

sunny_
12-09-10, 22:30
einai anaxiopista nai..alla emena i deuteri xoriaki m vgike thetiki gt tin prwti tn ekana poli nwris kai den edeixe

sunny_
27-09-10, 12:54
koritsia thelw tin gnwmi sas gia ena thema pali pithanis egimosinis...kai gfafo ek merous mias filis i opoia dn gnwrizei apo Η/Y alla perimenei na tis metaferw tis apopseis sas g to thema pou tin talanizei :)...loipon den exei stathero kiklo kai tin 19 mera tou kiklou tis o opoios einai giro stis 38 imeres eixe to prwi para polla igra k ligo elaxisto aima oute mia stagona sxedon m eipe alla sinexws eixe igra....kai tin idia mera to apogeuma eixe kanoniki sexoualiki epafi xoris profilaxi kai ola ta parelkomena...iparxei pithanotita na einai egios?kai an nai to oti eixe polla igra ekeini ti mera simenei oti eixe oorixia?

eirini ag
09-10-10, 01:01
Καλησπερα!Η μαλλον καλημερα!Εχω αγχωθει τρομερα...Τι πιθανοτητες εχω να εχω μεινει εγκυος?Αν και θηλαζω εχω σταθερο κυκλο καθε 30 μερες.Ειχαμε ελευθερα επαφες την 12η και 14η προς 15η μερα.Δεν εγινε σκοπιμα,μπερδεψα τις ημερομηνιες...ειναι βεβαια ευπροσδεκτο!Αλλα σκεφτομαι πως θα τα βγαλω περα με αυτη τη ζωηρη μπεμπουλα και μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη.Στην πρωτη δεν ειχα βοηθεια,ουτε τωρα θα εχω.Σκεφτομαι το 1ο τριμηνο αν εχω παλι εμετους???Θα σκασω μεχρι να μαθω!!!:confused:

fofii
26-10-10, 16:41
κορίτσια έχω μια ερώτηση χαζή αλλα με αγωνια. εχω κυκλο 23 ημερών δηλαδη προτελευταια περιοδος ηταν 16 σεπτεμβριου και τελευταια 9 οκτωβριου. εκτος απο οτι θα ηθελα να με βοηθησετε ποια είναι η μερα οωρεξιας απο ενα απλο ψαξιμο κατεληξα οτι ηταν η 17/10. καναμε στις 14,20 και εχθες 25/10 υπάρχει περιπωση να αποκτησω και εγω το μωρακι μου?περιμενω στην 1η τουμηνα περιοδο.

pani10
26-10-10, 16:51
κορίτσια έχω μια ερώτηση χαζή αλλα με αγωνια. εχω κυκλο 23 ημερών δηλαδη προτελευταια περιοδος ηταν 16 σεπτεμβριου και τελευταια 9 οκτωβριου. εκτος απο οτι θα ηθελα να με βοηθησετε ποια είναι η μερα οωρεξιας απο ενα απλο ψαξιμο κατεληξα οτι ηταν η 17/10. καναμε στις 14,20 και εχθες 25/10 υπάρχει περιπωση να αποκτησω και εγω το μωρακι μου?περιμενω στην 1η τουμηνα περιοδο.
βεβαιως και υπαρχει πιθανοτητα :Dεφοσον εχεις ελευθερες επαφες παντα υπαρχει μην σταματησεις τωρα τις προσπαθειες ομως εγω με κυκλο 27 ημερων εμεινα την 22 (το ειπα πολλες φορες στις συζυτησεις αλλα δεν πειραΖΕΙ)περιμενουμε νεα σου!!

fofii
26-10-10, 16:54
σε ευχαριστω για την απαντηση σου αυτο ευχομαι και εγω..να σου ζήσει το παιδακι σου.

pani10
26-10-10, 16:58
:Dσε ευχαριστω για την απαντηση σου αυτο ευχομαι και εγω..να σου ζήσει το παιδακι σου.
ευχαριστω πολυ και στα δικα σου συντομα κια σε ολες τις κοπελες που περιμενουν!

fofii
27-10-10, 10:35
καλημερα κοριτσια στο χθεσινο μηνυμα εγραψα λαθος τις ημερες επαφης ηταν 17,20 κ 25/10.ρε κοριτσια ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα εχω μεγαλη αγωνια ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων και ειπα να το παρω χαλαρα τρομαρα μου θα αδιαθετησω λογικα σε 5 ημερες αν εκανα μια χωριακη σημερα υπαρχει περιπτωση να εδειχνε κατι;

fofii
27-10-10, 10:44
καλημερα κοριτσια στο χθεσινο μηνυμα εγραψα λαθος τις ημερες επαφης ηταν 17,20 κ 25/10.ρε κοριτσια ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα εχω μεγαλη αγωνια ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων και ειπα να το παρω χαλαρα τρομαρα μου θα αδιαθετησω λογικα σε 5 ημερες αν εκανα μια χωριακη σημερα υπαρχει περιπτωση να εδειχνε κατι

pani10
27-10-10, 14:25
καλημερα κοριτσια στο χθεσινο μηνυμα εγραψα λαθος τις ημερες επαφης ηταν 17,20 κ 25/10.ρε κοριτσια ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα εχω μεγαλη αγωνια ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων και ειπα να το παρω χαλαρα τρομαρα μου θα αδιαθετησω λογικα σε 5 ημερες αν εκανα μια χωριακη σημερα υπαρχει περιπτωση να εδειχνε κατι
μπορει να δειξει μπορει και οχι αν μπορεις κανε λιγο υπομονη

fofii
27-10-10, 14:30
την εκανα και μου ειπε αρνητικη και οτι η χωριακη δειχνει απο την τεταρτη ημερα της συλληψης. δεν πειραζει αν και απογοητευτηκα λιγακι πρωτος μηνας ειναι δεν πρεπει να κανω σαν τρελλη θα δειξει. σε ευχαριστω πολυ..

ΕΛΛΗ 2
27-10-10, 14:39
foffi μου καλησπερα, διαβασα τα μηνυματα σου απο εχθες, μην αγχωνεσαι απο τωρα, πανω απο ολα θελει ηρεμια και οχι αγχος.απολαυσε το με τον αντρα σου.

pani10
28-10-10, 15:45
την εκανα και μου ειπε αρνητικη και οτι η χωριακη δειχνει απο την τεταρτη ημερα της συλληψης. δεν πειραζει αν και απογοητευτηκα λιγακι πρωτος μηνας ειναι δεν πρεπει να κανω σαν τρελλη θα δειξει. σε ευχαριστω πολυ..
φωφη μου δε θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες αλλα μπορει και να μην εδειξε:)εμενα δεν ειχε δειξει 7 μερες μετα 13 μερες μετα ομως ναι!

Popisofia
05-09-12, 11:50
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 29/7-2/8 ΣΤΙΣ 24/8-26/8 ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ. ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΥΠΟΠΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 30/8 ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΝΑΥΤΙΕΣ Κ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΝΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ? ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.

mariapap82
05-09-12, 11:55
Σοφια για πες μας κι αλλες πληροφοριες! Τι κυκλο εχεις? Ποτε εχεις καθυστεριση?Το αιμα ηταν πολυ λιγο?

Popisofia
05-09-12, 12:07
24-25 ΚΥΚΛΟ ΔΗΛ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ 22/8 ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΟΧΙ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΙΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ.

Μαρία_thess
05-09-12, 12:19
Σοφία μου,εύχομαι ολόψυχα να είναι αυτό που λαχταράς!Πολλές γυναίκες,στην αρχή της εγκυμοσύνης τους,είχαν ίχνοι αίματος!Από την άλλη πολλές φορές είτε τα τέστ,είτε η χοριακή,μπορεί να μην δείξει καθαρά,οπότε θα πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 10 μερες μετα την καθυστέρηση,για να ξανακάνεις χοριακή!Θα σου δωσω σαν παραδειγμα την κουνιαδα μου,οπου το τεστ που ειχε κανει εδειχνε λιγο εγκυος!!!!!!Ισα που διαγραφόταν η γραμμή,και η χοριακη της ηταν πολυ χαμηλη!Γνωριζεις ποια ειναι η τιμη της χοριακης?

mariapap82
05-09-12, 12:41
24-25 ΚΥΚΛΟ ΔΗΛ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ 22/8 ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΟΧΙ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΙΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ.

Δηλαδη δεν ηταν περιοδος αυτο αποτι καταλαβα! Αλλα αμα ηταν να αδιαθετησεις στις 22 και 8 μερες μετα η χοριακη ηταν μηδεν τοτε δεν νομιζω οτι εισαι εγκυος μιλα με το γιατρο σου μηπως συμβαινει κατι αλλο!

Popisofia
05-09-12, 13:04
Σοφία μου,εύχομαι ολόψυχα να είναι αυτό που λαχταράς!Πολλές γυναίκες,στην αρχή της εγκυμοσύνης τους,είχαν ίχνοι αίματος!Από την άλλη πολλές φορές είτε τα τέστ,είτε η χοριακή,μπορεί να μην δείξει καθαρά,οπότε θα πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 10 μερες μετα την καθυστέρηση,για να ξανακάνεις χοριακή!Θα σου δωσω σαν παραδειγμα την κουνιαδα μου,οπου το τεστ που ειχε κανει εδειχνε λιγο εγκυος!!!!!!Ισα που διαγραφόταν η γραμμή,και η χοριακη της ηταν πολυ χαμηλη!Γνωριζεις ποια ειναι η τιμη της χοριακης?
<0.100 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΜΟΥΝ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ.

Μαρία_thess
05-09-12, 13:44
Η χοριακη δε δειχνει εγκυμοσυνη!Θα σου προτινα και γω,οπως και η mariapap,να επισκεφτεις εναν γυναικολογο!Και σιγουρα να κανεις μια γενικη εξεταση αιματος(ισως εχεις χαμηλο αιματοκριτη)!Παντως,να μην αγχωνεσαι γενικως!Το αγχος σιγουρα ειναι κακο στοιχειο σε οσες προσπαθουν να κανουν παιδι!Ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου!

Ευη@
05-09-12, 15:30
λογικά αν στις 24 ήταν περίοδος σε περίπου 12 μέρες περιμένεις πάλι?

Popisofia
05-09-12, 19:17
ΝΑΙ. ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΝ Κ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟ...

Ευη@
05-09-12, 23:16
Μήπως αυτό ήταν περίοδος και τα υπόλοιπα συμπτώματα είναι απλά μια ίωση και τσαμπα ανησυχείς?

Κατερίνα Αν.
11-09-12, 11:20
Καλημέρα!Έχω κ εγώ μια ερώτηση.Ήμουν στη 13η μέρα του κύκλου μου,ο οποίος είναι 30 ημερών.Κάναμε έρωτα με το αγόρι μου και στο τέλος είδαμε ότι είχε σπάσει το προφυλακτικό.Μέσα σε 3,5 ώρες πήρα το χάπι της επόμενης μέρας και επίσης ξεκίνησα και τα αντισυλληπτικά gynofen 35 για σιγουρια..παρόλα αυτα,εχθές το βράδυ ένιωσα ένα τσιμπημα σαν αυτό της ωορρηξίας..Γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?:confused:

M@rin
11-09-12, 14:49
Καλημέρα!Έχω κ εγώ μια ερώτηση.Ήμουν στη 13η μέρα του κύκλου μου,ο οποίος είναι 30 ημερών.Κάναμε έρωτα με το αγόρι μου και στο τέλος είδαμε ότι είχε σπάσει το προφυλακτικό.Μέσα σε 3,5 ώρες πήρα το χάπι της επόμενης μέρας και επίσης ξεκίνησα και τα αντισυλληπτικά gynofen 35 για σιγουρια..παρόλα αυτα,εχθές το βράδυ ένιωσα ένα τσιμπημα σαν αυτό της ωορρηξίας..Γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?:confused:

Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Αλλα αν πήρες πρώτη φορά αντισυλληπτικά την 13μερα της περιόδου (καλα κατάλαβα?) έχω την αίσθηση ότι δεν έκανες καλα. Αν θυμάμαι καλα, γιατί έχω χρόνια να πάρω, την πρώτη φορά που ξεκινάς αντισυλληπτικά είναι η πρώτη μέρα του κύκλου κ μετα παει κυκλικα, δενωτα παίρνεις οπότε να ναι. Περίμενε να σου απάντηση κ άλλη κοπέλα ομως σχετικά με τα χάπια.
Πάντως για εγκυμοσύνη δε νομίζω ότι πρέπει να φοβάσαι...

milky
12-09-12, 08:16
Καλημέρα σας,
Η περιπτωση μου εχει ως εξης:Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με διαρκεια κυκλου απο 28-35 ημερες.Το τελευταιο τετραμηνο εχει σταθεροποιηθει στις 29 ημερες χωρις χαπια.Τελευταια περιοδος 5-8-2012.Αναμενομενη περιοδος 3-9-2012.Επαφες απο 10η-24η ημερα του κυκλου σχεδον καθε μερα.Τελευταια επαφη 28-8.Χοριακη 3-9-2012,αρνητικη.Συμπτωματα ταχυκαρδιες,πονος στο εντερο(πολλα αερια(συγνωμη κοριτσια)),σπυρακια,πρησμενο στηθος.Σήμερα το πρωι χοριακη.Αναμενω αποτελεσματα...Ερώτηση:υπαρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή τσαμπα ελπιζω?Καο ολα αυτα περιμενωντας να αδιαθετησω για να αρχισω εξωσωματικη.....Ελεος!!!!!!

milky
12-09-12, 08:18
Καλημέρα σας,
Η περιπτωση μου εχει ως εξης:Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με διαρκεια κυκλου απο 28-35 ημερες.Το τελευταιο τετραμηνο εχει σταθεροποιηθει στις 29 ημερες χωρις χαπια.Τελευταια περιοδος 5-8-2012.Αναμενομενη περιοδος 3-9-2012.Επαφες απο 10η-24η ημερα του κυκλου σχεδον καθε μερα.Τελευταια επαφη 28-8.Χοριακη 3-9-2012,αρνητικη.Συμπτωματα ταχυκαρδιες,πονος στο εντερο(πολλα αερια(συγνωμη κοριτσια)),σπυρακια,πρησμενο στηθος.Σήμερα το πρωι χοριακη.Αναμενω αποτελεσματα...Ερώτηση:υπαρχει περιπτωση να είμαι εγκυος ή τσαμπα ελπιζω?Καο ολα αυτα περιμενωντας να αδιαθετησω για να αρχισω εξωσωματικη.....Ελεος!!!!!!

M@rin
12-09-12, 10:21
Καλημέρα σας,

Καλημέρα! Αφού η χοριακη σου 3/9 βγήκε αρνητική λίγο δύσκολο να είσαι έγκυος εκτός κ αν είχες πολυ καθυστερημένη σύλληψη, στις 28 για παράδειγμα που είχες επαφη. Θα μάθεις σε λίγο άλλωστε, οπότε μην αγχωνεσαι. Αυτο που ήθελα να σε ρωτήσω είναι, γιατί κατευθείαν στην εξωσωματικη? προσπαθείς καιρο? έχεις προσπαθήσει κάτι άλλο? κι εγω πολυκυστικες έχω γιαυτο σε ρωτάω.

milky
12-09-12, 10:34
Προσπαθουμε 2 χρονια.Δοκιμασαμε 2 φορες clomiphane χωρις αποτελεσμα,οποτε το επομενο βημα ειναι η εξωσωματικη...Δυστυχως αρχισα να ποναω χαμηλα,οποτε μαλλον το βλεπω για περιοδο.

milky
12-09-12, 12:56
Και ομως ειναι θετικη!!!!!!!!245 μοναδες!!!!!τι σημαινει αυτο κοριτσια?

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
12-09-12, 13:04

Ότι είσαι έγκυος βέβαια! Φοβερό. Συγχαρητήριαααααααα...... ρε κορίτσι. Μπράβο,μπράβο,μπράβο:lol::lol::lol::lol:

milky
12-09-12, 13:14
Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!Αν διαβασες το προηγουμενο μνμ μου,θα ειδες οτι περιμενα να αδιαθετησω για να ξεκινησω εξωσωματικη!!!!Οποτε η χαρα μου ειναι διπλη!!!!Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν,να μη χανουν το κουραγιο τους.Εγω τον τελευταιο μηνα ειχα απελπιστει και δεν ηλπιζα σε τιποτα.Ηταν ομως και ο μηνας που δε με ενοιαζε καθολου.Και ομως θαυματα γινονται!!!!!:smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile:

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
12-09-12, 13:16
Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!Αν διαβασες το προηγουμενο μνμ μου,θα ειδες οτι περιμενα να αδιαθετησω για να ξεκινησω εξωσωματικη!!!!Οποτε η χαρα μου ειναι διπλη!!!!Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν,να μη χανουν το κουραγιο τους.Εγω τον τελευταιο μηνα ειχα απελπιστει και δεν ηλπιζα σε τιποτα.Ηταν ομως και ο μηνας που δε με ενοιαζε καθολου.Και ομως θαυματα γινονται!!!!!:smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile:

Δεν μας είπες όμως τον λόγο για τον οποίο θα έκανες εξωσωματική; Ναι, το είχα διαβάσει το μνμ σου.

milky
12-09-12, 13:17
Δεν μας είπες όμως τον λόγο για τον οποίο θα έκανες εξωσωματική; Ναι, το είχα διαβάσει το μνμ σου.

Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με ανωρρηκτικους κυκλους.

ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ
12-09-12, 13:40
Μικροπολυκυστικες ωοθηκες με ανωρρηκτικους κυκλους.

Μάλιστα! Γλίτωσες λοιπόν. Να σου πάνε όλα καλά και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιές μωράκι.:p

M@rin
12-09-12, 13:46

Συγχαρητήρια!! Είσαι ΠΟΛΥ εγκυος!!! Με το καλο!! Εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη!:p

PRAYER
12-09-12, 14:03

Συγχαρητήρια γλύκο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα να σου πάνε τέλεια!!!!!!!!!!!

milky
12-09-12, 14:06
Ευχαριστω!Ειμαι τοσο επιφυλακτικη ,που δεν μπορω να χαρω....
Ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια!!!και γρηγορα μανουλες!!!!!:-P

roubies
12-09-12, 14:24
Ευχαριστω!Ειμαι τοσο επιφυλακτικη ,που δεν μπορω να χαρω....
Ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια!!!και γρηγορα μανουλες!!!!!:-P

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!!!!!:razz:
Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!

milky
12-09-12, 14:53
Μιλησα με τον γιατρο μου!Ουτε αυτος το πιστευει.Την Παρασκευη επαναληψη χοριακης και προγεστερονη.Σε 2 εβδομαδες υπερηχος.Ειδωμεν.....

mariaVdr
12-09-12, 14:55
Μιλησα με τον γιατρο μου!Ουτε αυτος το πιστευει.Την Παρασκευη επαναληψη χοριακης και προγεστερονη.Σε 2 εβδομαδες υπερηχος.Ειδωμεν.....
Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.:p

Ευη@
12-09-12, 23:48

Συγχαρητήρια milky!!!!!!

zouzounaki12
13-09-12, 12:55
συγχαρητηρια κοριτσαρα μου για την εγκυμοσυνη σου!!:p:p ολα να σου πανε τελεια!!!! βλεπω οτι ειμαστε σε παρομοια περιπτωση:!::!: κι εγω μολις πηρα τα φαρμακα μου για την εξωσωματικη διαπιστωσα οτι ημουν εγκυος...... φυσικα και γινονται θαυματα:lol::lol::lol:

milky
13-09-12, 18:14
Σας ευχαριστω ολες για τα μνμ μας.Ομως εχω την εξης απορια.Σημερα ολη την ημερα εχω τσιμπηματα κατω αριστερα.Υπαρχει περιπτωση να ειναι εξωμητριο?ο γιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο,αλλα εγω εχω αγχωθει...

ArielK
18-10-12, 12:18
Καλημέρα κορίτσια !!
Διαβάζω εδώ και ένα μήνα περίπου το φορουμ και με έχει βοηθήσει αρκετά.
Εδώ και κάποιους μήνες έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες με τον άντρα μου για μωράκι .
Στις αρχές του Σεπτέμβρη πήγα στο γιατρό μου να δούμε κάποια πράγματα. Μου είπε να πάρω duphaston από την 18η έως την 25η ημέρατου κύκλου μου.
Στο προηγούμενο κύκλο μόλις τα σταμάτησα αδιαθέτησα μετά πό δύο ημέρες.
Σε αυτόν τον κύκλο, τα πήρα πάλι από την 18η έως την 25η ημέρα, όμως την 28η ημέρα είδα λίγο κοκκινοκαφέ αίμα και την 29η ημέρα πάλι καφεκόκκινες εκκρισεις. Σήμερα (30η ημέρα) δεν έχω αδιαθετήσει. Σκέφτομαι να κάνω τεστ εγκυμοσύνης.
όταν πήρα τηλ. τον γιατρό μου μου είπε να το θεωρήσω κανονική περίοδο.
Αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχω αίμα, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Είμαι λιγάκι στην αγωνία.
Μήπως μπορεί καμία να με βοηθήσει?
Εχει συμβεί σε κάποια από εσάς κάτι παρόμοιο?
Ευχαριστώ πολύ!

mama22
13-11-12, 15:40
κοριτσια καλησπερα!!θελω τη βοηθεια σας!!!δεν εχω ποτε σταθερο κυκλο αλλα τους 3 τελευταιους μηνες ερχεται καθε 28.αυτο το μηνα ειχα ελευθερη επαφη την 4 μερα(μονο καφετια)πιστευωντας οτι δεν μενω εγκυος.αν καταλαβα καλα απο τα συμπτωματα η ωορρηξια μου ηταν γυρω στην 9 μερα.τωρα ειμαι στην 19 κ νιθω μια απιστευτη κουραση κ εχω μονο οταν σκουπιζομαι εδω κ 2 μερες καφε υγρα.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυουλα???εχει καμια κατι παρομοιο???

vsofi
15-12-12, 15:43
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μου πείτε την άποψή σας γιατί δεν βγάζω άκρη.20η-22η μέρα του κύκλου μου ήρθαμε σε έπαφη με το φίλο μου χωρίς προφυλάξεις αλλά και χωρίς να ολοκληρώσει μέσα μου. Έχω ήδη έξι μέρες καθυστέρησης και δεν ξερω αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσυνής.(κύκλος 28-30 μέρες)

jessica_rabbit
24-12-12, 14:25
καλησπέρα και χρόνια πολλά.είναι κανείς online?

Penny1978
24-12-12, 14:27
Kαλησπέρα Jessica! Χρόνια πολλά!

XRYS
24-12-12, 14:31
καλησπέρα κούκλες χρόνια πολλά

Penny1978
24-12-12, 14:35
Λοιπόν ας σας πω τη δική μου απορία...Σήμερα είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου, ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου 3 μέρες συνεχόμενες στην ωορυξία κατόπιν συμβουλή του γιατρού μου μετά από υπέρηχο. Από χθες έχω δέκατα, μέχρι 37,6, λευκά πηκτά υγρά, λίγα πονάκια στη κοιλιά και πρήξιμο στήθους. Λέτε να είμαι έγκυος? Είναι δυνατόν να έχω τόσο σύντομα συμπτώματα? Με τα δέκατα δεν αισθάνομαι αδιαθεσία, μόνο πονοκέφαλο αισθάνθηκα χθες βράδυ. Για πείτε βρε κορίτσια!

jessica_rabbit
24-12-12, 14:37
ειμαι καινούρια στο forum(για την ακρίβεια μόλις γραφτηκα)! εχω γενικά σταθερό κυκλο 30 ημερών το πολύ 31 ημερών! βρισκομαι στην 4η μέρα καθυστέρησης.εχω πελαγώσει! έκανα πριν λίγο 2 τεστ (clearblue) και βγήκαν αρνητικα! συμπτωματα περιοδου εχω(πρηξίματα,πόνους στη κοιλιά κλπ).υπάρχει πιθανότητα να είμαι εγκυος? με τον φίλο μου χρησιμοποιούμε προφυλάξεις(διεισδυση χωρις προφυλακτικο εχει υπάρξει αλλα για λιγο)

Penny1978
24-12-12, 14:39
ειμαι καινούρια στο forum(για την ακρίβεια μόλις γραφτηκα)! εχω γενικά σταθερό κυκλο 30 ημερών το πολύ 31 ημερών! βρισκομαι στην 4η μέρα καθυστέρησης.εχω πελαγώσει! έκανα πριν λίγο 2 τεστ (clearblue) και βγήκαν αρνητικα! συμπτωματα περιοδου εχω(πρηξίματα,πόνους στη κοιλιά κλπ).υπάρχει πιθανότητα να είμαι εγκυος? με τον φίλο μου χρησιμοποιούμε προφυλάξεις(διεισδυση χωρις προφυλακτικο εχει υπάρξει αλλα για λιγο)
Μήπως αλλάζει ο κύκλος σου? Κάνε μια αιματολογική για να είσαι σίγουρη, αν και πιστεύω ότι τα clearblue είναι αξιόπιστα.

jessica_rabbit
24-12-12, 14:40
είμαι εκτος Αθηνών (χωρίς βιβλιάριο υγείας μαζί μου) !μπορώ να κάνω οπουδήποτε αιματολογική?

XRYS
24-12-12, 14:42

jessica μην αγχώνεσαι πολύ δύσκολα ως απίθανο να έχεις μείνει αν προσέχετε και πόσο μάλιστα που τα τεστ βγήκαν αρνητικά.Χαλάρωσε γιατί μάλλον από το άγχος δεν σου έρχεται περίοδος

Penny1978
24-12-12, 14:44
[QUOTE=jessica_rabbit;2506463]Θα πας σε ένα μικροβιολογικό κέντρο ή σε νοσοκομείο, καλύτερα σε μικροβιολογικό. Χωρίς βιβιλιάριο μπορείς να την κάνεις, δεν στοιχίζει πολλά πάντως. Β Χοριακή θα ζητήσεις να κάνεις.Μετά από 2-3 ώρες θα σου πουν τηλεφωνικά τα αποτελέσματα. Θα σου πουν πόσες μονάδες είναι η χοριακή σου και από εκεί θα καταλάβεις.

jessica_rabbit
24-12-12, 14:45
προσέχουμε απλα εχω ακούσει οτι και με τα αρχικά αντρικά υγρα υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ακομα και αν δεν εκσπερματώσει !σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!καλες γιορτες!

jessica_rabbit
24-12-12, 14:46
σ ευχαριστω πολύ! δυστυχως λόγω εορτων (χριστουγεννα αυριο δεν νομιζω να βρω μικροβιολογικο ανοιχτο) η αγωνία μου θα παραταθει!!!καλές γιορτές και ο,τι επιθυμείς!

Penny1978
24-12-12, 14:48
Προτείνω μα χαλαρώσεις και θα δεις ότι θα αδιαθετήσεις! Απόλαυσε τις γιορτές! Χρόνια πολλά με υγεία!