PDA

Επιστροφή στο Forum : αγχος για πιθανη εγκυμοσυνη!

victoria.
03-09-10, 20:54
γεια σε ολους σας!τις τελευταιες δυο εβδομαδες ειμαι πολυ αγχωμενη επειδη φοβαμαι μηπως ειμαι εγκυος,αυτος ηταν και ο λογος που γραφτηκα στο forum σας για να μου δωσετε μερικες πληροφοριες σχετικα με το θεμα!ειμαι 18 χρονων και ολοκληρωσα για πρωτη φορα με το αγορι μου πριν απο 2,5 βδομαδες!Δυστυχως η πρωτη φορα εγινε χωρις προφυλακτικο γιατι ξεκινησε σαν "δοκιμη", βεβαια το αγορι μου τραβηχτηκε γρηγορα κ τελειωσε εξω απο το κολπο μου.Παρ'ολα αυτα εγω εχω αγχωθει παρα πολυ,ιδιαιτερα τη τελευταια βδομαδα και αρκετες φορες νιωθω ναυτια χωρις να εχω εμετους.Υπαρχει ενδεχομενο να εχω μεινει εγκυος με αυτο το τροπο και απο την πρωτη μου φορα;Ακομα υπαρχει περιπτωση να νιωθω ναυτια λογω ψυχολογικων λογων?Και κατι ακομα εχω παρει ενα τεστ εγκυμοσυνης predictor αλλα γραφει μεσα οτι πρεπει να γινεται μετα τη πρωτη ημερα καθυστερησης λετε να παιζει ρολο αν το κανω τωρα(περιμενω να αδιαθετησω σε 3-5 ημερες?σας παρακαλω απαντηστε μου συντομα!

Dimitra83
03-09-10, 21:05
το πρεντικτορ που πηρες να το πεταξεις.ειναι ολα ελατωματικα.μαλλον θα σε βγαλει οτι εισαι εγκυος κ χωρις να εισαι.παρα πολλες την πατισανε ετσι.ειτε ηταν εγκυες κ της εβγαλε αρνητικο ειτε δεν ηταν κ τις εβγαλε θετικο.σπανια επεσε μεσα παντως:rolleyes:
2ον
ναι υπαρχει περιπτωση να μεινει μια κοπελα εγκυος αν κανει σεξ χωρις προφυλαξη ακομη κ την πρωτη της φορα
3ον
ναι και παλι υπαρχει περιπτωση να εχει μεινει μια κοπελα εγκυος κ ας μην τελειωσει μεσα ο συντροφος γιατι υπαρχουν κ τα προσπερματικα υγρα
4ον αν θες σιγουρο τεστ κ δεν αντεχεις να περιμενεις παρε ενα σελφ κλιαρ κ καντο πρωι μολις ξυπνησεις με τα πρωτα ουρα
και τελος πες μου αν θες ποτε ειχες περιοδο τελευταια φορα
ποτε εγινε η πραξη κ ποσες μερες κραταει ο κυκλος σου κ αν ειναι σταθερος!

victoria.
03-09-10, 21:11
Nαι το ξερω και εγω για το προσπερματικα υγρα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ σπανιο να μεινεις εγκυος απο αυτα.Οσο για το τεστ η φαρμακοποιος με ρωτησε αν εχω καθυστερηση και της ειπα οτι το θελω προληπτικα,παρ'ολα αυτα μου το εδωσε!η τελευται μου περιοδος ηταν στις 10 ολοκληρωσα στις 17 κ ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος τους τελευταιους μηνες κραταει απο 26 μεχρι και 29 μερες.και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος μου επειδη ηταν η πρωτη μου φορα;

ultraviolet
03-09-10, 21:12
φυσικα και μπορει να εχεις ναυτια λογω αγχους.. ασε που οι ναυτιες συνηθως δεν ξεκινουν τοσο νωρις!!! υπαρχουν και τεστ εγκυμοσυνης οχι καθυστερησης αλλα πιθανης ημερας συλληψης.. δηλαδη το κανεις ακομη και μια μερα μετα τη συλληψη.. δεν ξερω ομως ποσο αξιοπιστα ειναι.. κανε μια ερωτηση σε ενα φαρμακειο.

victoria.
03-09-10, 21:13
Ειπα στη φαρμακοποιο οτι δεν εχω καθυστερηση και οτι το θελω προληπτικα και ομως μου εδωσε αυτο!

katerinak
03-09-10, 21:14
Nαι το ξερω και εγω για το προσπερματικα υγρα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ σπανιο να μεινεις εγκυος απο αυτα.Οσο για το τεστ η φαρμακοποιος με ρωτησε αν εχω καθυστερηση και της ειπα οτι το θελω προληπτικα,παρ'ολα αυτα μου το εδωσε!η τελευται μου περιοδος ηταν στις 10 ολοκληρωσα στις 17 κ ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος τους τελευταιους μηνες κραταει απο 26 μεχρι και 29 μερες.και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος μου επειδη ηταν η πρωτη μου φορα;

οιι πιθανοτητες ειναι μικρες να γινει την 7η μερα αλλα οχι απιθανο.ισως εισαι ετσι απο το αγχος.καλυτερα να παιρνεις το χαπι της επομενης μερας

lineal
03-09-10, 21:14
αχ βρε βικτορια χωρις προφυλακτικο επειδη κανατε δοκιμη...τι θα πει αυτο;παντα με προφυλακτικο,τι θα πει δοκιμη;;;
υπαρχουν και αρρωστιες.
παντως για εγκυμοσυνη δε νομιζω να εμεινες αφου δεν τελειωσε μεσα αλλα κανε κανα τεστ για καλο και κακο .
αντε και την επομενη φορα προσοχη και ΠΑΝΤΑ με προφυλακτικο

Dimitra83
03-09-10, 21:19
οκ δεν ησουν σε γονιμη μερα οταν ολοκληρωσες!σε κυκλο 28 ημερων να υπολογιζεις γονιμες μερες απο 11η μεχρι 17η χωρις να σημαινει βεβαια οτι τις υπολοιπες μερες μπορεις να κανεις σεξ χωρις προφυλαξη!ναι ειναι σπανιο να μεινεις με προσπερματικα υγρα αλλα η κολλητη μου ετσι εμεινε κ εχει αγορακι 5 ετων:p ποτε ξανα χωρις προφυλακτικο ΠΟΤΕ!
οντως λογο ψυχολογιας μπορει να εχεις ναυτιες.ο κυκλος σου ισως αλλαξει.ισως κ οχι.εμενα παντως δεν ειχε αλλαξει μετα τη σεξουαλικη πραξη

φυσικα και μπορει να εχεις ναυτια λογω αγχους.. ασε που οι ναυτιες συνηθως δεν ξεκινουν τοσο νωρις!!! υπαρχουν και τεστ εγκυμοσυνης οχι καθυστερησης αλλα πιθανης ημερας συλληψης.. δηλαδη το κανεις ακομη και μια μερα μετα τη συλληψη.. δεν ξερω ομως ποσο αξιοπιστα ειναι.. κανε μια ερωτηση σε ενα φαρμακειο.
ναι ειναι τα σελφ κλιαρ που ειπα να παρει.δε δειχνουν την επομενη μερα της συλληψης αλλα 5 μερες μετα την συλληψη.δηλαδη αν κανεις σημερα σεξ κ το κανεις μετα απο 5 μερες μπορει να σου βγαλει αν εισαι εγκυος.επειδη ομως η συλληψη μπορει να γινει εως κ 3 μερες μετα την επαφη αρα παμε στις 8 μερες.εγω το εκανα το σελφ κλιαρ σαυτη την εγκυμοσυνη 9 μερες μετα την επαφη το πρωι μολις ξυπνησα με τα πρωτα ουρα κ ειχε βγει θετικο

Dimitra83
03-09-10, 21:20
οιι πιθανοτητες ειναι μικρες να γινει την 7η μερα αλλα οχι απιθανο.ισως εισαι ετσι απο το αγχος.καλυτερα να παιρνεις το χαπι της επομενης μερας

το χαπι της επομενης μερα δε το συστηνουμε τοσο ευκολα ρε συ κατερινα.ειναι παρα πολυ επικυνδινο,το εχω παρει στην ηλικια της κοπελας πριν 9 χρονια δηλαδη.κ κοντεψα να παω στον αλλο κοσμο.εχει τρομερες παρενεργιες.δε το σηκωνει κκ καθε οργανισμος!

katerinak
03-09-10, 21:26
το χαπι της επομενης μερα δε το συστηνουμε τοσο ευκολα ρε συ κατερινα.ειναι παρα πολυ επικυνδινο,το εχω παρει στην ηλικια της κοπελας πριν 9 χρονια δηλαδη.κ κοντεψα να παω στον αλλο κοσμο.εχει τρομερες παρενεργιες.δε το σηκωνει κκ καθε οργανισμος!

δεν το συστηνω σαν γιατρος.αν ενδιαφερθει η κοπελα να το παρει θα ρωτησει πρωτα

victoria.
03-09-10, 21:26
Και εγω δεν το σκεφτηκα για το χαπι της επομενης ημερας γιατι το αγορι μου το θεωρησε απιθανο να εχω μεινει εγκυος γιατι πολλοι γνωστοι μας κανουν το ιδιο που συνεβη και σε εμας και παρ'ολα αυτα δεν εχει τυχει σε κανεναν απο αυτους εγκυμοσυνη!

victoria.
03-09-10, 21:28
το σκεφτηκα και εγω οτι δεν ημουν σε γονιμη μερα αλλα αυτο δεν λεει και πολλα...να μου πεις δεν ημουν σε γονιμη μερα δεν τελιωσε κανονικα ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες να εχω μεινει αλλα το αγχος παραμενει!ευχαριστω παντως!

katerinak
03-09-10, 21:29
Και εγω δεν το σκεφτηκα για το χαπι της επομενης ημερας γιατι το αγορι μου το θεωρησε απιθανο να εχω μεινει εγκυος γιατι πολλοι γνωστοι μας κανουν το ιδιο που συνεβη και σε εμας και παρ'ολα αυτα δεν εχει τυχει σε κανεναν απο αυτους εγκυμοσυνη!

μην στηριζεσαι σε κατι που θα σου πει η το αγορι σου η η φιλη σου.αν κατι παει στραβα μονη σου θα το περασεις. η αποφαση ειτε για χαπι ειτε για ελευθερο θα ναι δικη σου

#ΕΛΕΝΑ#
03-09-10, 21:30
μην ανγχωνεσαι μονο γιατι ξερω απο την δικια μου εμπειρια οτι οσο αγχωνομαι εχω ναυτιες και φυσικα καθυστερηση και μολης κανω τεστ μου ερχεται κ η περιοδος και δεν εχω πια συμπτωματα...τωρα το πρεντικτορ σεμενα εκανε πολυ καλη δουλεια μονο αυτο παιρνω και κανω σχεδον μηνα παρα μηνα τεστ και οταν εμεινα εγκυος δεν περιμενα να εχω καθυστερηση για να κανω...και στις δυο φορες οταν ημουν εγκυος βγηκε θετικο και αλλες αρνητικο(οταν δεν ημουν) απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι πρεπει να ειμαι εγκυος εκανα δεν περιμενα να εχω καθυστερηση και απλα η γραμμουλα ηταν αχνη οχι πολυ ροζ αλλα ισα ισα αυτο επειδη ηταν τεταρτη μερα μετα την επαφη...καλυτερα πηγαινε σενα γυναικολογο να σου κανει κολπικο υπερηχο να εισαι 100% σιγουρη...

victoria.
03-09-10, 21:31
αχ βρε βικτορια χωρις προφυλακτικο επειδη κανατε δοκιμη...τι θα πει αυτο;παντα με προφυλακτικο,τι θα πει δοκιμη;;;
υπαρχουν και αρρωστιες.
παντως για εγκυμοσυνη δε νομιζω να εμεινες αφου δεν τελειωσε μεσα αλλα κανε κανα τεστ για καλο και κακο .
αντε και την επομενη φορα προσοχη και ΠΑΝΤΑ με προφυλακτικο

Ευτυχως το αγορι μου δεν ειχε ουτε αυτος αλλες ολοκληρωμενες σχεσεις πιο πριν,γι αυτο τον αφησα αλλωστε!οσο για το τεστ θα πρεπει να περιμενω 5 μερες ακομα για να το κανω!

Dimitra83
03-09-10, 21:31

αχ ρε βικτωρια τι παει να πει πολοι το κανουν αυτο?ειναι δικιολογια αυτο?μπορεις να μεινεις απο προσπερματικα υγρα επειδη περιεχουν σπερματοζωαρια αν κ σε πολυ μικρη ποσοτητα.φυσικα εσυ δεν ησουν καν σε γονιμη μερα ΑΛΛΑ ποτε δε ξερεις!μη το ξαναρισκαρεις!παντα προφυλαξη κ για να αποφυγεις εγκυμοσυνη κ για να αποφυγεις μολυνσεις αλλα κ για να μην εχεις το αγχος καθε φορα ''ειμαι η δεν ειμαι''
το χαπι της επομενης μερα μη το σκεφτεσαι καν για το μελλον.σου λεω κοντεψα να μεινω.λες κ μου εδωσαν καμια 10 ναρκωτικα χαπια ημουν.ουτε οταν με πηγαν για ολικη ναρκωση οταν χρειαστικα αποξεση δεν ημουν ετσι σε τετοια φαση.εβλεπα οραματα!αστο καλυτερα σου λεω...!
κ ειπαμε δε θα κοιτας ''α το εκανε ο αλλος θα το κανω κ εγω'' ειναι ανευθυνο αυτο!
σου ειπα η φιλη μου εκανε ετσι κ εμεινε εγκυος.

Dimitra83
03-09-10, 21:33
Ευτυχως το αγορι μου δεν ειχε ουτε αυτος αλλες ολοκληρωμενες σχεσεις πιο πριν,γι αυτο τον αφησα αλλωστε!οσο για το τεστ θα πρεπει να περιμενω 5 μερες ακομα για να το κανω!

δεν ειναι μονο οτι μπορει να ειχε σεξουαλικες επαφες απο πριν ,πραγμα που ειναι κ σημαντικο αλλα μπορει να κολλησει καποιος(οχι για το αγορι σου αλλα γενικως)βακτηριο απο τουαλετα η απο οτιδηποτε αλλο η να βγαλει ερπη γεννητικων οργανων !κ αλλα τοσα!μη κολλας μονο στις σεξουαλικες επαφες!

victoria.
03-09-10, 21:34
μην ανγχωνεσαι μονο γιατι ξερω απο την δικια μου εμπειρια οτι οσο αγχωνομαι εχω ναυτιες και φυσικα καθυστεριση και μολης κανω τεστ μου ερχεται κ η περιοδος και δεν εχω πια συμπτωματα...τωρα το πρεντικτορ σεμενα εκανε πολυ καλη δουλεια μονο αυτο παιρνω και κανω σχεδον μηνα παρα μηνα τεστ και οταν εμεινα εγκυος δεν περιμενα να εχω καθυστεριση για να κανω...και στις δυο φορες οταν ημουν εγκυος βγηκε θετικο και αλλες αρνητικο(οταν δεν ημουν) απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι πρεπει να ειμαι εγκυος εκανα δεν περιμενα να εχω καθιστεριση και απλα η γραμμουλα ηταν αχνη οχι πολυ ροζ αλλα ισα ισα αυτο επειδη ηταν τεταρτη μερα μετα την επαφη...καλυτερα πηγαινε σενα γυναικολογο να σου κανει υπερηχο να εισαι 100% σιγουρη...
Μηπως μπορεις να μου πεις τη συμπτωματα ειχες τις πρωτες βδομαδες οταν ησουν εγκυος;εγω αισθανομαι μονο πονο στο στομαχι και ναυτια...δεν εχω ουτε πρηξιμο στο στηθος ουτε νιωθω κουρασμενη!(αυτα εχω διαβασει πως ειναι μερικα απ τα συμπτωματα!)

ninaki.f
03-09-10, 21:36
καταρχην χαλαρωσε η ναυτια μαλλον ειναι ψυχολογικη γιατι ειναι και καπως νωρις για συμπτωματα! απο τις περισοτερες που εχω ακουσει +εμενα μεσα το πρωτο συμπτωμα ηταν σαν της περιοδου, το πρησμενο στηθος! αρχικα αφου ειχες απο την αρχη αυτη την ανησυχια επρεπε να παρει χαπι επομενης μερας. μην κανει απο τωρα το τεστ σιγουρα θα παει αδικα αν περιμενεις περιοδο σε 3-5 μερες καντο με τα πρωινα ουρα της 6ης για να ειναι πιο ασφαλες. υπολογισε ομως οτι μπορει λογο ανχους να σου καθυστερησει η περιοδος χωρις αλλο λογο και απλα να σε μπερδεψει (ειλικρινα το εχω παθει)! με το που σιγουρευτεις οτι δεν εισαι η οτι εισαι ραντεβου σε γυναικολογο η για να σου πει πως εχουν τα πραγματα η για να σου γραψει αντισυληπτικα (για να μην τρεχεις αλλη φορα και ως υποσημειωση τα καινουργια αντισυλληπτικα δεν παχαινουν πια, σιγουρο αυτο παιρνει και η κολλητη μου) . εκτος αυτου μην περιμενεις γενικα μονο απο τον φιλο σου για προφυλακτικο αγορασε και κρυψε στην τσαντα σου και εσυ καναδυο! μονο το αντισυλληπτικο δεν καλυπτει οχι μονο για εγκυμοσυνη αλλα και για πολλα αλλα(ευτυχως δεν το εχω παθει και μακρυα απο ολες μας) καταλαβαινεις νομιζω! παντως οτι προλαβει να τραβηχτει δεν λεει κατι εμεις ετσι την πατησαμε εαν και εν γνωση μας πια μετα απο 2 χρονια μαζι το διακυνδινευαμε αλλα τωρα ειμαστε στα συννεφα για το μωρακι μας που ερχετε(ασχετο)! παντως χαλαρωσε και αρχισε να απολαμβανεις τον ερωτα σου(με ασφαλεια οπως ειπαμε) με τον φιλο σου! στειλε μου πμ οταν θα ξερεις η για οτι αλλο γενικα θελεις! α και μια ακομα εξτρα συμβουλη τα 18 ειναι η καλυτερη ηλικια εκμεταλευσου την στο επακρον εννοειτε χωρις υπερβολες! ελπιζω ουτε να σε ανχωσα ουτε να σε ζαλισα!

victoria.
03-09-10, 21:38
αχ ρε βικτωρια τι παει να πει πολοι το κανουν αυτο?ειναι δικιολογια αυτο?μπορεις να μεινεις απο προσπερματικα υγρα επειδη περιεχουν σπερματοζωαρια αν κ σε πολυ μικρη ποσοτητα.φυσικα εσυ δεν ησουν καν σε γονιμη μερα ΑΛΛΑ ποτε δε ξερεις!μη το ξαναρισκαρεις!παντα προφυλαξη κ για να αποφυγεις εγκυμοσυνη κ για να αποφυγεις μολυνσεις αλλα κ για να μην εχεις το αγχος καθε φορα ''ειμαι η δεν ειμαι''
το χαπι της επομενης μερα μη το σκεφτεσαι καν για το μελλον.σου λεω κοντεψα να μεινω.λες κ μου εδωσαν καμια 10 ναρκωτικα χαπια ημουν.ουτε οταν με πηγαν για ολικη ναρκωση οταν χρειαστικα αποξεση δεν ημουν ετσι σε τετοια φαση.εβλεπα οραματα!αστο καλυτερα σου λεω...!
κ ειπαμε δε θα κοιτας ''α το εκανε ο αλλος θα το κανω κ εγω'' ειναι ανευθυνο αυτο!
σου ειπα η φιλη μου εκανε ετσι κ εμεινε εγκυος.
εχεις δικιο!εννοειται πως δεν θα ξαναγινει χωρις προφηλαξεις!απλα προσπαθω να αποκλεισω καποιες πιθανοτητες!

Dimitra83
03-09-10, 21:41
μην ανγχωνεσαι μονο γιατι ξερω απο την δικια μου εμπειρια οτι οσο αγχωνομαι εχω ναυτιες και φυσικα καθυστερηση και μολης κανω τεστ μου ερχεται κ η περιοδος και δεν εχω πια συμπτωματα...τωρα το πρεντικτορ σεμενα εκανε πολυ καλη δουλεια μονο αυτο παιρνω και κανω σχεδον μηνα παρα μηνα τεστ και οταν εμεινα εγκυος δεν περιμενα να εχω καθυστερηση για να κανω...και στις δυο φορες οταν ημουν εγκυος βγηκε θετικο και αλλες αρνητικο(οταν δεν ημουν) απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι πρεπει να ειμαι εγκυος εκανα δεν περιμενα να εχω καθυστερηση και απλα η γραμμουλα ηταν αχνη οχι πολυ ροζ αλλα ισα ισα αυτο επειδη ηταν τεταρτη μερα μετα την επαφη...καλυτερα πηγαινε σενα γυναικολογο να σου κανει κολπικο υπερηχο να εισαι 100% σιγουρη...

4η μερα μετα την επαφη εκανες πρεντικτορ κ βγηκε θετικο?στο κουτι λεει απο την πρωτη μερα καθυστερησης!δεν ειχε καν εμφυτευτει το κυταρο στη μητρα βρε...απο την 5η 6η μερα κ μετα...παντως παρα πολλες εδω μεσα εκαναν λογο για θετικο πρεντικτορ κ αρνητικη χοριακη
τελος παντων ακομα κ ο υπερηχος για να δειξει κατι πρεπει να εισαι πανω απο 4 εβδ δηλαδη να εχει ηδη καθυστερηση για να τον κανει.εγω ειχα κανει υπερηχο 3 εβδ κ 4 ημερων κ δεν εδειχνε τιποτα.μονο με τη χοριακη ειχε δειξει

ninaki.f
03-09-10, 21:43
οσο για το χαπι της επομενης μερας ενας υπευθυνος γιατρος που ξερει το ιστορικο της ασθενους του κρινει αν μπορει η δεν μπορει να της το δωσει. εμενα για παραδειγμα δεν μου εδωσε αντισυλληπτικα ο γυναικολογος μου οταν του ειχα ζητησει γιατι υπηρχε θεμα θρομβωσης στο αιμα μου και με τα αντισυλληπτικα θα μου γινοταν προβλημα!

Dimitra83
03-09-10, 21:44
οντως κ ειδικα αν καπνιζεις καλυτερα να μη παιρνεις αντισυλληπτικα

victoria.
03-09-10, 21:45
καταρχην χαλαρωσε η ναυτια μαλλον ειναι ψυχολογικη γιατι ειναι και καπως νωρις για συμπτωματα! απο τις περισοτερες που εχω ακουσει +εμενα μεσα το πρωτο συμπτωμα ηταν σαν της περιοδου, το πρησμενο στηθος! αρχικα αφου ειχες απο την αρχη αυτη την ανησυχια επρεπε να παρει χαπι επομενης μερας. μην κανει απο τωρα το τεστ σιγουρα θα παει αδικα αν περιμενεις περιοδο σε 3-5 μερες καντο με τα πρωινα ουρα της 6ης για να ειναι πιο ασφαλες. υπολογισε ομως οτι μπορει λογο ανχους να σου καθυστερησει η περιοδος χωρις αλλο λογο και απλα να σε μπερδεψει (ειλικρινα το εχω παθει)! με το που σιγουρευτεις οτι δεν εισαι η οτι εισαι ραντεβου σε γυναικολογο η για να σου πει πως εχουν τα πραγματα η για να σου γραψει αντισυληπτικα (για να μην τρεχεις αλλη φορα και ως υποσημειωση τα καινουργια αντισυλληπτικα δεν παχαινουν πια, σιγουρο αυτο παιρνει και η κολλητη μου) . εκτος αυτου μην περιμενεις γενικα μονο απο τον φιλο σου για προφυλακτικο αγορασε και κρυψε στην τσαντα σου και εσυ καναδυο! μονο το αντισυλληπτικο δεν καλυπτει οχι μονο για εγκυμοσυνη αλλα και για πολλα αλλα(ευτυχως δεν το εχω παθει και μακρυα απο ολες μας) καταλαβαινεις νομιζω! παντως οτι προλαβει να τραβηχτει δεν λεει κατι εμεις ετσι την πατησαμε εαν και εν γνωση μας πια μετα απο 2 χρονια μαζι το διακυνδινευαμε αλλα τωρα ειμαστε στα συννεφα για το μωρακι μας που ερχετε(ασχετο)! παντως χαλαρωσε και αρχισε να απολαμβανεις τον ερωτα σου(με ασφαλεια οπως ειπαμε) με τον φιλο σου! στειλε μου πμ οταν θα ξερεις η για οτι αλλο γενικα θελεις! α και μια ακομα εξτρα συμβουλη τα 18 ειναι η καλυτερη ηλικια εκμεταλευσου την στο επακρον εννοειτε χωρις υπερβολες! ελπιζω ουτε να σε ανχωσα ουτε να σε ζαλισα!

σε ευχαριστω πολυ νινακι για τις συμβουλες σου!θα σας ενημερωσω με το καλο!

ninaki.f
03-09-10, 21:45
το πρεντικτορ αμα το αφησεις εστω και δευτερολεπτο πανω απο αυτο που λεει βγαινει σχεδον παντα θετικο καλυτερα μια χωριακη σε εναν μικροβιολογο κανει τα ιδια χρηματα και ειναι σιγουρα τα αποτελεσματα

ninaki.f
03-09-10, 21:49
οντως κ ειδικα αν καπνιζεις καλυτερα να μη παιρνεις αντισυλληπτικα

αυτο δεν το ειχα ξανακουσει για το καπνισμα και αντισυλληπτικα :-? σε μια γνωστη μου της ειχαν δωσει και ας καπνιζε λετε να ειναι σε κανεναν γιατρο χασαπη???? ανησυχησα τωρα θα την παρω τηλ αμεσως

#ΕΛΕΝΑ#
03-09-10, 23:08
4η μερα μετα την επαφη εκανες πρεντικτορ κ βγηκε θετικο?στο κουτι λεει απο την πρωτη μερα καθυστερησης!δεν ειχε καν εμφυτευτει το κυταρο στη μητρα βρε...απο την 5η 6η μερα κ μετα...παντως παρα πολλες εδω μεσα εκαναν λογο για θετικο πρεντικτορ κ αρνητικη χοριακη
τελος παντων ακομα κ ο υπερηχος για να δειξει κατι πρεπει να εισαι πανω απο 4 εβδ δηλαδη να εχει ηδη καθυστερηση για να τον κανει.εγω ειχα κανει υπερηχο 3 εβδ κ 4 ημερων κ δεν εδειχνε τιποτα.μονο με τη χοριακη ειχε δειξει

ναι βγηκε θετικο και μετα απο 9 μηνες γεννηθικε ο μπεμπης μας... γενικα ποτε δεν κανω τεστ μετα απο καθηστεριση μολης με πιανει ανγχος....

#ΕΛΕΝΑ#
03-09-10, 23:10
το πρεντικτορ αμα το αφησεις εστω και δευτερολεπτο πανω απο αυτο που λεει βγαινει σχεδον παντα θετικο καλυτερα μια χωριακη σε εναν μικροβιολογο κανει τα ιδια χρηματα και ειναι σιγουρα τα αποτελεσματα

κοριτσια μιλαμε γιατο πρεδικτορ το σομον κουτι??? διοτι παντα τα τεστ τα κραταω τουλαχιστος μια ωρα να ειμαι σιγουρη και ατο θετικο ποτε δεν φευγει η ροζ γραμμουλα και στο αρνητικο ποτε δεν εμφανιζεται ξανα...

Rasputin
03-09-10, 23:12
εχεις δικιο!εννοειται πως δεν θα ξαναγινει χωρις προφηλαξεις!απλα προσπαθω να αποκλεισω καποιες πιθανοτητες!

Τον κάψατε τον κακομοίρη τον φίλο της :evil:

#ΕΛΕΝΑ#
03-09-10, 23:15
οσο για τα συμπτωματα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα προβλημα με το ψυγειο:lol: (μου μυριζε) και πολυ πρυξιμο το στηθος ομως προσεχε αυτα τα ειχα στο δευτερο μηνα... στο μπεμπη δεν ειχα το στηθος επειδη θηλαζα ακομα... ουτε μυρωδιες,,, οσο για τις ναυτιες ειναι αυτο που ειπε καποια κοπελα πιο πανω οσο το σκεφτομουν ειχα εμετους οταν το ξεχνουσα ημουν μια χαρα.(ψυχολογικο)..καλυτερα στο γιατρο καλη μου να εισαι 100% σιγουρη η παρε τουλαχιστον τηλ..αλλα σιγουρα θα θελει εξεταση..

Dimitra83
03-09-10, 23:49
αυτο δεν το ειχα ξανακουσει για το καπνισμα και αντισυλληπτικα :-? σε μια γνωστη μου της ειχαν δωσει και ας καπνιζε λετε να ειναι σε κανεναν γιατρο χασαπη???? ανησυχησα τωρα θα την παρω τηλ αμεσως
δεν κανει.ψαξε στο γκουκλ αντισυλληπτικα κ καπνισμα.υπαρχει κινδυνος θρομβωσης και καρδιακων προβληματων

κ τι ηθελες να τις πουμε δηλαδη?α μπραβο καλα εκανες κ εκανες σεξ χωρις προφυλακτικο συγχαρητηρια αυτο να κανεις παντα μπραβο μπραβο εμοτικον που χειροκροταει!αυτα θα λες στην κορη σου?καταλαβα!

Rasputin
03-09-10, 23:50
δεν κανει.ψαξε στο γκουκλ αντισυλληπτικα κ καπνισμα.υπαρχει κινδυνος θρομβωσης

κ τι ηθελες να τις πουμε δηλαδη?α μπραβο καλα εκανες κ εκανες σεξ χωρις προφυλακτικο συγχαρητηρια αυτο να κανεις παντα μπραβο μπραβο εμοτικον που χειροκροταει!αυτα θα λες στην κορη σου?καταλαβα!

Η κόρη μου είπαμε. Παρθένα μέχρι τα 19! :-D

katerinak
03-09-10, 23:51

29 καλυτερα!!

Dimitra83
03-09-10, 23:53

ολοι ετσι λετε...:rolleyes:

Dimitra83
03-09-10, 23:56
κ βασικα τι σχεση εχει αυτο?δηλαδη μετα τα 19 θα της λες να κανει σεξ χωρις προφυλακτικο?θες πολυ ενημερωση αγαπητε μου ...τι παει να πει τον καψαμε τον φιλο της?αντρικη αλλυλεγυη παιζει?προσπαθουμε απλα να προφυλαξουμε ενα κοριτσακι απο ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη κατι το οποιο συνεπαγεται κ εκτρωση κ αρα τη ζωη ενος εμβρυου-ανθρωπου
επισης ποτε δε ξερεις τι κουβαλαει ο καθε ενας.κ δε μιλαμε μονο για τον φιλο της.σημερα μπορει να ειναι ο κωστας αυριο ο γιωργος.18 χρονων ειναι.εχει ακομα μελλον.ουυυυ....μη κοιτας εγω που τον γνωρισα στα 18 κ τον παντρευτικα κιολας:p υπαρχουν κ τετοιες περιπτωσεις οκ αλλα το ΞΕΡΕΙΣ?ΟΧΙ! πως λοιπον σαρκαζεις κ ειρωνευεσαι ενα τετοιο θεμα που της λεμε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕΞ ΧΩΡΙς ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!για πιο λογο?που καναμε λαθος?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Rasputin
03-09-10, 23:59
κ βασικα τι σχεση εχει αυτο?δηλαδη μετα τα 19 θα της λες να κανει σεξ χωρις προφυλακτικο?θες πολυ ενημερωση αγαπητε μου ...τι παει να πει τον καψαμε τον φιλο της?αντρικη αλλυλεγυη παιζει?προσπαθουμε απλα να προφυλαξουμε ενα κοριτσακι απο ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη κατι το οποιο συνεπαγεται κ εκτρωση κ αρα τη ζωη ενος εμβρυου-ανθρωπου
επισης ποτε δε ξερεις τι κουβαλαει ο καθε ενας.κ δε μιλαμε μονο για τον φιλο της.σημερα μπορει να ειναι ο κωστας αυριο ο γιωργος.18 χρονων ειναι.εχει ακομα μελλον.ουυυυ....μη κοιτας εγω που τον γνωρισα στα 18 κ τον παντρευτικα κιολας:p υπαρχουν κ τετοιες περιπτωσεις οκ αλλα το ΞΕΡΕΙΣ?ΟΧΙ! πως λοιπον σαρκαζεις κ ειρωνευεσαι ενα τετοιο θεμα που της λεμε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕΞ ΧΩΡΙς ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!για πιο λογο?που καναμε λαθος?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Είπαμε. Ποστάρω εδώ μέσα αλλά άντρας είμαι.

Το παιδί ακούγεται πολύ καλό και υγειές. Προτείνω αντισυληπτικά.

Dimitra83
04-09-10, 00:04

το παιδι ακουγεται καλο κ υγειες:shock::shock: πες που απο που το εβγαλες το συμπερασμα αυτο...θελω απτες αποδειξεις!!!ε βεβαια αντισυλλιπτικα θα προτεινες εσυ..τι αλλο???γιατι να χασει ο αντρας το βολεμα του???να ξεφορτωθει ΚΑΙ αυτη την υποχρεωση!να μη βαζει καν προφυλακτικο!κ προτεινει κ αντισυλληπτικα χαπια!πολυ ευκολα χαπακωνεις τον κοσμο!ξερεις οτι μιλαμε για χαπια κ οχι για καραμελες:rolleyes: αλλα βεβαια χ@στικατε...εσεις θα τα παιρνετε?ισα ισα θα κανετε κ πιο ανετα τη δουλεια σας.αυτο δε θελετε παντα?:rolleyes:

Rasputin
04-09-10, 00:08
το παιδι ακουγεται καλο κ υγειες:shock::shock: πες που απο που το εβγαλες το συμπερασμα αυτο...θελω απτες αποδειξεις!!!ε βεβαια αντισυλλιπτικα θα προτεινες εσυ..τι αλλο???γιατι να χασει ο αντρας το βολεμα του???να ξεφορτωθει ΚΑΙ αυτη την υποχρεωση!να μη βαζει καν προφυλακτικο!κ προτεινει κ αντισυλληπτικα χαπια!πολυ ευκολα χαπακωνεις τον κοσμο!ξερεις οτι μιλαμε για χαπια κ οχι για καραμελες:rolleyes: αλλα βεβαια χ@στικατε...εσεις θα τα παιρνετε?ισα ισα θα κανετε κ πιο ανετα τη δουλεια σας.αυτο δε θελετε παντα?:rolleyes:

Είναι στη φύση του ανθρώπου να θέλει να κάνει πιο άνετα τη δουλειά του! :) ΤΑ προφυλακτικά μπορεί να σπάσουν ή μπορεί να μη βρίσκεις στο μεγεθός σου!

Dimitra83
04-09-10, 00:13
Είναι στη φύση του ανθρώπου να θέλει να κάνει πιο άνετα τη δουλειά του! :) ΤΑ προφυλακτικά μπορεί να σπάσουν ή μπορεί να μη βρίσκεις στο μεγεθός σου!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
να σαι καλααααααααα φοβαμαι μη ξυπνησω κ τα παιδια απο το γελιο!
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Danielaki
04-09-10, 01:01
ε βεβαια για αλλη μια φορα τον αντρα θα υποστηριξεις..χοι την κοπελα που παιζει να ειναι εγκυος!!κορακας κορακου ματι δε βγαζει..
οσο για την κορη στα 19,ολοι οι πατεραδες τα ιδια ξερετε..ο,τι σας αφηνουν να ξερετε δλδ..

Dimitra83
04-09-10, 01:02
ε βεβαια για αλλη μια φορα τον αντρα θα υποστηριξεις..χοι την κοπελα που παιζει να ειναι εγκυος!!κορακας κορακου ματι δε βγαζει..
οσο για την κορη στα 19,ολοι οι πατεραδες τα ιδια ξερετε..ο,τι σας αφηνουν να ξερετε δλδ..

AYTO!

Danielaki
04-09-10, 01:04
σιγα ρε γκουσγκουνη..κατουρα και λιγο!!
το οτι υπαρχουν και τα ΣΜΝ δεν παιζει κανεναν ρολο..μια χαρα υγιεις φαινονται ολοι μεχρι να την παθουν τη ζημια..και για τα 2 φυλα ισχυει αυτο..αλλα το βολεμα βολεμα..οι αρρωστιες γιατρευονται...:rolleyes::rolleyes:

Dimitra83
04-09-10, 01:07
σιγα ρε γκουσγκουνη..κατουρα και λιγο!!
το οτι υπαρχουν και τα ΣΜΝ δεν παιζει κανεναν ρολο..μια χαρα υγιεις φαινονται ολοι μεχρι να την παθουν τη ζημια..και για τα 2 φυλα ισχυει αυτο..αλλα το βολεμα βολεμα..οι αρρωστιες γιατρευονται...:rolleyes::rolleyes:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

angel25
04-09-10, 03:22
μην αγχωνεσε κοριτσακι πηγενε στο γυναικολογο κ αυτοσ θα σου πει τι να κανεισ, με το να σου λενε οτι δεν εισαι εγγυοσ στα σιγουρα γιατι δεν ειχεσ ωοριξια κτλ αυτα ειναι μπαρουφες, τραβα στο γιατρο κ πεσ του το κ θα σου πει να κανεισ χωριακη, αντε καλη τυχη!

τον
28-09-10, 10:45
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ..........ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΓΑΠΑ ... ΕΛΠΙΖΩ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ .ΕΓΩΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΤΑ 19 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΓΟΝΗΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...ΕΓΩ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΟΛΑ Σ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ........ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΗΣ ΔΙΟΤΙ ΜΙΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΗ ΟΛΟΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ.....................

veronica080896
30-09-10, 13:51
koritsia eimai 16 xronon kai eimai egguos den 3erw pws na to pw stous dikous mou tha me voithisete..??

veronica080896
30-09-10, 14:02
:sad:

ΜΑΓΔΑ....
30-09-10, 15:18
ειναι πολυ απλο κοριτσακι μου...
θα πεις μαμα-μπαμπα ειμαι εγκυος...
γιατι βρε κοριτσια δεν προσεχετε??????

gioli
30-09-10, 15:20
koritsia eimai 16 xronon kai eimai egguos den 3erw pws na to pw stous dikous mou tha me voithisete..??
Δεν νομίζω τώρα πλέον να μπορούμε να σε βοηθίσουμε σε κάτι πέρα απο το να σου πούμε να πάρεις όλο σου το θάρρος και να μιλήσεις κατά τη γνώμη μου και στους δύο μαζί. Μη φορτώσεις τη μητέρα σου με ένα μυστικό που δε θα μπορεί ίσως να το διαχειριστεί μόνη της. Οι γονείς είναι δυο και πρέπει και οι δυο απο κοινού να βοηθούν τα παιδιά τους. Προς θεού όμως μην κάνεις κάτι απο μόνη σου χωρίς να λάβεις τη βοήθειά τους. Μαγικοί τρόποι δεν υπάρχουν για να τους το πεις ούτε πλαγίως, ουτε να μη σοκαριστούν και αυτό είναι κάτι που πράπει να το αντιλιφθείς. Μετα το πρώτο τους σοκ είμαι σίγουρη οτι θα σε βοηθίσουν να βρείτε τη καλύτερη λύση βάση των δικών σου θέλω. Εσυ τι θέλεις να κάνεις με αυτό το παιδί;

doraki
30-09-10, 16:00

1)Αν η ημερομηνία που γράφεις δίπλα στο όνομά σου είναι η ημ.γέννησης,τότε μάλλον είσαι 14,και όχι 16.
2)Προφυλακτικό?????Ξέρεις τι είναι και σε τι χρησιμεύει??
3)Πρέπει να το πεις στους γονείς σου το συντομότερο.

Danielaki
30-09-10, 16:42
εγω δεν πιστευω πως ειναι εγκυος 16 χρονων..

doraki
30-09-10, 16:52
εγω δεν πιστευω πως ειναι εγκυος 16 χρονων..

ούτε εγώ αλλά το μωρό μου κοιμόταν πριν και βαριόμουν!!!

Ζoe
30-09-10, 20:37
βρε victoria.!!! μακαρι να πανε όλα καλα...τι να πω.....εμεις το κυνηγαμε κατι μηνες και εσυ με την πρωτη τσουπ...εγω σου λεω να μην αγχονεσαι...και επισης μη κανεις το λαθος που κανουν ολα τα κοριτσια στην ηλικια σου...ΜΗ ΤΡΕΞΕΙΣ ΣΕ ΦΙΛΕΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!τι παραπανω απο εσενα μπορει να ξερει ενα κοριτσακι 19 χρονων σαν εσενα..τι συμβουλη μπορει να σου δωσει και τι βοηθεια;;; πες το στους δικους σου...εισαι δεν εισαι σιγουρη ωστε να εχεις ενα στηριγμα!! πιστευω θα σε βοηθησει... όσο για εσενα veronica080896 και εγω δεν το πολυ πιστευω αλλα και ετσι να ειναι....τωρα αν πω να προσεχες θα ειναι λιγο κακιουλα...πες το και εσυ στους δικους και οτι σε φωτησει κανε...

* Maraki *
30-09-10, 22:26
Το καλύτερο απ' όλα θα ήταν να το πεις στους γονείς σου .. Είτε ντρέπεσαι , είτε φοβάσαι πάρε δύναμη και θάρρος και να τους το πεις. Μπορείς να τους πεις ότι όλοι κάνουμε λάθη στη ζωή μας κι εσένα αυτό ήταν λάθος σου αλλά έγινε και δε μπορείς να γυρίσεις το χρόνο πίσω και να το αλλάξεις . Να τους πεις ότι τους αγαπάς και όσο και να τους ντρέπεσαι , είναι οι μόνοι που σ' αγαπάνε περισσότερο από κάθε άλλον σε αυτή τη ζωή και ξέρεις ότι θα σε βοηθήσουν όσο μπορούν . Να το πεις και στους δυο .
Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά αλλά ρε κορίτσια προσέχετε!!

Λιζα Ν.
01-10-10, 10:41

Ακουγεται (?!) υγιες?

Φιλε rasputin καλο το χιουμορ (το οποιο παραδεχομαι οτι απο αλλα ποστ σου που εχω διαβασει, διαθετεις) αλλά αν μου επιτρεπεις σε τετοια θεματα, τα οποια ενδεχομενως διαβαζουν πολλοι εφηβοι και μπορει να παρουν...ιδεες, πρεπει να δειχνουμε και καποια υπευθυνοτητα.

Εχω εργαστει σε κεντρο με εφηβους οι οποιοι ειχαν κολλησει ενα σωρο ασθενειες λογω μη χρησης προφυλακτικου.... ειναι απαραδεκτο σημερα να χανονται νεα παιδια, επειδη δεν πανε μεχρι το περιπτερο. Οπως ειναι απαραδεκτο να μπαινουν νεες κοπελες σε περιπετειες με εγκυμοσυνες για το τιποτα. Τωρα για τις δικαιολογιες για τη χρηση του, ε! Υπαρχουν σε πολλους τυπους και σε...ολα τα μεγεθη. Ετσι, πληροφοριακα το λεω...

stin@
03-10-10, 09:39
Ακουγεται υγιές!!!!! χαχαχαχαχαχααχα πολυ καλό!!!!
Σορυ που γελάω, αλλά ο φίλος μας με βοήθησε πολύ!!! Βλέπετε είμαι Τεχνολόγος -Μικροβιολόγος και βρήκα μια νέα τεχνική και πολύ οικονομική!!! ¨οταν θα μου έρχονται στο εργαστήριο για ανάλυση για HIV και ηπατίτιδες θα τους λέω " τι να σε τρυπάω βρε παιδί μου τώρα ,κάτσε καλύτερα να τα πούμε , να σε ακούσω κι ολας και θα σου πω!!!!"
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα γελάσαμε πρωί πρωί!!!

Πέρα απ την πλάκα παιδιά ΕΛΕΟΣ, θέλει προσοχή το θέμα, δεν είναι αστείο, ρωτιστε με κι εμένα που έπρεπε να πω σε ανθρώπους ότι "συγνώμη αλλά είστε θετικός για hiv" και να είναι τόση η άγνοια μερικών που να με ρωτάνε αν περνάει με αντιβίωση.....
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!!!

Αγγελικη17
12-12-10, 15:55
Εχω σχεση τον τελευταιο ενα χρονο.... Προσφατα αποφασισαμε να κανουμε σεξ χωρις προφυλαξη τις μερες που περιμενα περιοδο... Θεμα νοσηματων δεν τιθεται γιατι ηταν η πρωτη μας φορα.... Δεν εκσπερματισε μεσα, προσεχαμε πολυ... Υπαρχει περιπτωση να εχει παει κατι στραβα;;;; Απαντηστε μου γρηγορα γιατι κοντευω να πεθανω απ το αγχος μου!!!!!

katerinak
12-12-10, 18:21
υπαρχει αλλα ελαχιστες οι πιθανοτητες..την επομενη καλυτερα με προφυλαξη η συμβουλεψου γιατρο για τι χαπι της επομενης μερας

Αγγελικη17
12-12-10, 18:31
Νομιζω πως δεν ειναι τοσο καλο να παρω το χαπι... τωρα μπορω να κανω κατι;;;

katerinak
12-12-10, 18:54
μπα..μην ανησυχεις τοσο ομως.

gioli
13-12-10, 00:58
Κορίτσι μου γλυκό, αφου γνώριζες οτι μετά την ελεύθερη πράξη θα έχεις αυτό το άγχος γιατί μπήκες σε αυτή τη διαδικασία; Σε ευχαριστεί η κατάσταση και το άγχος που βιώνεις (πιθανότατα χωρίς λόγο βέβαια); Δε σε μαλώνω γλυκιά μου αλλά θέλω να σκεφτείς λίγο και η έπόμενη σου φορά να είναι πιο υπεύθυη. Οσο για τα νοσήματα ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να έχει ο άλλος. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

athina18
26-02-11, 12:32
GEIA SAS,ME LENE ATHINA.H9ELA NA KANW MIA ERWTHSH DIOTI EXW POLU ANXOS ME AUTO TO 9EMA.PRIN 3 MERES EKANA ERWTA ME TO AGORI MOU.DEN HTAN H PRWTH MOU SEXOUALIKH EPAFH KAI 3ERW PWS PANTA PREPEI NA XRISIMOPOIOUME PROFULAKTIKO.DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?EPISHS 9ELW NA PW PWS PERIMENW MERIODO SE MIA EVDOMADA PERIPOU..EXW POLU ANXOS..EUXARISTW...:confused::roll:

Marirena
26-02-11, 17:54
DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?

Εξαρτάται τί εννοείς απερισκεψία ακριβώς... Αν και, εφόσον δεν τελείωσε μέσα, είναι σχεδόν απίθανο - όχι όμως αδύνατο.

mouris
26-02-11, 17:58
GEIA SAS,ME LENE ATHINA.H9ELA NA KANW MIA ERWTHSH DIOTI EXW POLU ANXOS ME AUTO TO 9EMA.PRIN 3 MERES EKANA ERWTA ME TO AGORI MOU.DEN HTAN H PRWTH MOU SEXOUALIKH EPAFH KAI 3ERW PWS PANTA PREPEI NA XRISIMOPOIOUME PROFULAKTIKO.DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?EPISHS 9ELW NA PW PWS PERIMENW MERIODO SE MIA EVDOMADA PERIPOU..EXW POLU ANXOS..EUXARISTW...:confused::roll:

Θα σου πω την αληθεια...ναι υπαρχει περιπτωση να εγινε και χωρις να το καταλαβει.Ολοι οι αντρες σε καποιες φασεις της ζωης του εχουνε προωρη εκσπερματωση.Μακαρι να μην ειναι η τυχαιρη σας....Καλα θα κανετε να μη παιζετε με τετοια θεματα....Θα ηθελες σε λιγο καιρο να βρεθεις παντρεμενη με παιδι απο το πουθενα?Η να στο κρεβατι χειρουργειου με κινδυνο να μη κανεις ποτε παιδια στο μελλον?Η αληθεια ειναι ωμη....Μακαρι να μην εχετε κατι τετοιο και να το ξανασκεφτεις καλυτερα την επομενη φορα....μια στιγμη φτανει για να αλλαξει μια ζωη.

malecon
26-02-11, 18:06
Οι περισσότερες πιθανότητες για να μείνεις έγκυος είναι 14 μέρες πριν την περίοδο. Νομίζω λοιπόν πως είναι δύσκολο να έχεις μείνει έγκυος. Αλλά μην πάρεις θάρρος, πάντα προφυλακτικό ;)
?Η να στο κρεβατι χειρουργειου με κινδυνο να μη κανεις ποτε παιδια στο μελλον?
Υπάρχει αυτός ο κίνδυνος? :confused: Νόμιζα πως ίσχυε για πιό παλια...

lucky-sylvester
26-02-11, 18:49
Αφού στα τυφλά γίνεται. Δε χρησιμοποιεί ο γυναικολόγος υπέρηχο την ώρα της έκτρωσης... Και πέρα απ'αυτό, είναι η διακοπή μιας φυσιολογικής για το γυναικείο σώμα διαδικασίας. Πάντα το παρα φύσιν έχει μεγαλύτερους κινδύνους, ακόμα και στις μέρες μας...

beloved
26-02-11, 20:02
οι μερες κοριτσια δεν ειναι σταθερες που μπορει να γινει η συλληψη. το γιο μου τον επιασα την 26 μερα του 32 ημερων κυκλου μου!!!!
εαν δε θες να εχεις παρατραγουδα να μηνκανεις τετοιες απερισκεψιες!!!ειναι μια ζωη!!!

DeaLuna
22-03-11, 22:07
Κοριτσια!!!!! Σας παρακαλω μην απαντατε σε τετοιες βλακειες! Βαριουνται καποιοι κ γραφουν οτι τους κατεβει! Μυαλο οντως πολλες δν εχουν αλλα τι να κανουν γνωριζουν! Ενα τεστ κ συζητηση με τους γονεις δν χρειαζεται να τους τα πουμε εμεις Αντε γιατι τσαντιζομαι!

anastasia121
03-10-12, 19:41
γεια σας..έχω μια απορία που με προβληματίζει πάρα πολύ..είμαι 20 χρονών. τις προάλλες ήμουν με τον φίλο μου και νόμιζα ότι μου πήρε την παρθενιά με δάχτυλο. δεν έβγαλα αίμα όμως εκείνη τη μέρα. επίσης ακούμπησε το μόριο του πάνω στο δικό μου μόνο επιφανειακά, χωρίς ποτέ να μπει μέσα μου, παρά τα πολλά υγρά και από τη μεριά μου και από τη δική του μεριά. μετά από κανά 2 μέρες πάλι με δάχτυλο χωρίς να πονέσω και χωρίς τίποτα έβγαλα περισσότερο αίμα, που διήρκησε 2 εικοσιτετράωρα. πονάνε οι θηλές μου ελαφρώς και σήμερα έβγαλα κόκκινες κηλίδες, σημάδια που διάβασα ότι μπορεί να σημαίνουν εγκυμοσύνη..σε 2 με 4 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω, αλλά δεν μπορώ να περιμένω για να ρωτήσω..υπάρχει περίπτωση χωρίς να υπάρχει ολοκλήρωση στην σεξουαλική πράξη, και απλά με εξωτερική επαφή και υγρά να μείνω έγκυος;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων.

marymarymary
02-11-12, 16:38
Αναστασία εάν στο δάχτυλό του υπήρχε σπέρμα τότε ναι γίνεται να μείνεις έγκυος. Αλλά μου φαίνεται απίθανο οπότε ουδέν λόγος...
Να θυμάσαι ότι η αντισύλληση δεν είναι ο μοναδικός λόγος για χρήση προφυλακτικού. Το πιο απλό είναι να έχει ο άλλος κανένα κονδύλωμα (σαν σπυράκι) και έστω με την επαφή, με τα δάχτυλα, με το σάλιο εκεί... να το κολλήσειςςςςς....Ψάξε και διάβασε γι' αυτά μη κάνω ανάλυση εδώ.

polina26
02-11-12, 20:48
γεια σας..έχω μια απορία που με προβληματίζει πάρα πολύ..είμαι 20 χρονών. τις προάλλες ήμουν με τον φίλο μου και νόμιζα ότι μου πήρε την παρθενιά με δάχτυλο. δεν έβγαλα αίμα όμως εκείνη τη μέρα. επίσης ακούμπησε το μόριο του πάνω στο δικό μου μόνο επιφανειακά, χωρίς ποτέ να μπει μέσα μου, παρά τα πολλά υγρά και από τη μεριά μου και από τη δική του μεριά. μετά από κανά 2 μέρες πάλι με δάχτυλο χωρίς να πονέσω και χωρίς τίποτα έβγαλα περισσότερο αίμα, που διήρκησε 2 εικοσιτετράωρα. πονάνε οι θηλές μου ελαφρώς και σήμερα έβγαλα κόκκινες κηλίδες, σημάδια που διάβασα ότι μπορεί να σημαίνουν εγκυμοσύνη..σε 2 με 4 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω, αλλά δεν μπορώ να περιμένω για να ρωτήσω..υπάρχει περίπτωση χωρίς να υπάρχει ολοκλήρωση στην σεξουαλική πράξη, και απλά με εξωτερική επαφή και υγρά να μείνω έγκυος;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων.

απίθανο

mariaaa
13-11-12, 15:29
κοριτσια γεια σας! θελω πραγματικα την βοηθεια σας! λοιπον μεχρι τωρα ο κικλοσ μου ηταν σταθερος! εβλεπα περιοδο καθε 27 μερες! τις 2 τελευταιες φορες που αδιαθετισα αλλαξε και τωρα εχει 2 συνεχομενες φορες που βλεπω καθε 23 μερες! στην αρχη πιστευα οτι ηταν λογω της αλλαγης κλιματοσ και χωρασ επειδη εφυγα για σπουδες αλλα αφου την επομενη φορα παλι αδιαθετισα στις 23 μερες! Πριν λιγες μερες επεστρεψα ελλαδα και ηρθα σε επαφη με τον φιλο μου! Με τον κικλο των 23 μερων ημουν στην 17 μερα οταν ηρθαμε σε επαφη! αλλα φοβαμαι μηπως αλλαξε παλι και εγινε 27 μερες! αν εγινε αυτο τοτε ΗΜΟΥΝ ακριβως στις κρισιμες μου μερες! Λοιπον στην αρχη μπηκε για πολυ λιγο μεσα χωρις προφυλακτικο αλλα στην συνεχεια εβαλε και τελιωσε μεσα στο προφιλακτικο αφοθ τραβηχτικε! Συμφωνα με τις 23 μερε; περιμενω σημερα να μου ερθει περιοδος αλλα ακομα τιποτα! αγχωθικαα πολυ! πεστε μου την γνωμη σας! ευχαριστω! :cry:

polina26
13-11-12, 20:05
κοριτσια γεια σας! θελω πραγματικα την βοηθεια σας! λοιπον μεχρι τωρα ο κικλοσ μου ηταν σταθερος! εβλεπα περιοδο καθε 27 μερες! τις 2 τελευταιες φορες που αδιαθετισα αλλαξε και τωρα εχει 2 συνεχομενες φορες που βλεπω καθε 23 μερες! στην αρχη πιστευα οτι ηταν λογω της αλλαγης κλιματοσ και χωρασ επειδη εφυγα για σπουδες αλλα αφου την επομενη φορα παλι αδιαθετισα στις 23 μερες! Πριν λιγες μερες επεστρεψα ελλαδα και ηρθα σε επαφη με τον φιλο μου! Με τον κικλο των 23 μερων ημουν στην 17 μερα οταν ηρθαμε σε επαφη! αλλα φοβαμαι μηπως αλλαξε παλι και εγινε 27 μερες! αν εγινε αυτο τοτε ΗΜΟΥΝ ακριβως στις κρισιμες μου μερες! Λοιπον στην αρχη μπηκε για πολυ λιγο μεσα χωρις προφυλακτικο αλλα στην συνεχεια εβαλε και τελιωσε μεσα στο προφιλακτικο αφοθ τραβηχτικε! Συμφωνα με τις 23 μερε; περιμενω σημερα να μου ερθει περιοδος αλλα ακομα τιποτα! αγχωθικαα πολυ! πεστε μου την γνωμη σας! ευχαριστω! :cry:

ηρέμησε.. απίθανο να είσαι έγκυος ...
περίμενε 4 με 5 ημέρες γιατί πάλι μπορεί να έχει αλλάξει ο κύκλος σου ..

mariaaa
14-11-12, 15:45
αγχωνομαι γιατι αν πραγματι ημουν στις κρισιμες μου μερες δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης απο τα προσπερματικα υγρα?

mariaaa
18-11-12, 12:55
κοριτσια χρειαζομαι πραγματικα την βοηθεια σας! μπορειται να μου απαντησετε στο πιο κατω μηνυμα? ακομα να αδιαθετησω! ευχαριστω :sad:¨

polina26
18-11-12, 13:18
αγχωνομαι γιατι αν πραγματι ημουν στις κρισιμες μου μερες δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης απο τα προσπερματικα υγρα?

πολύ σπάνια..
τώρα για να είσαι σίγουρη γιατί δεν παίρνεις ένα τεστ ή γιατί δεν κάνεις μια β-χοριακή???
αυτά θα δείξουν σίγουρα

mariaaa
18-11-12, 13:49
θα περιμενω μεχρι την τεταρτη και αν οχι θα κανω τεστ! αλλα εχει μια εβδομαδα που το στηθος μου ειναι φουσκωμενο ομως τιποτα ακομα

polina26
18-11-12, 14:00
θα περιμενω μεχρι την τεταρτη και αν οχι θα κανω τεστ! αλλα εχει μια εβδομαδα που το στηθος μου ειναι φουσκωμενο ομως τιποτα ακομα

όσο αγχωνεσαι τόσο δεν θα σου έρχετε.. ηρέμησε και θα δεις σε 1-2 μέρες θα σου έρθει..
μπορεί να είναι και απο την αλλαγή του καιρού..
εμένα μου ήρθε με το που άλλαξε ο καιρός 6 μέρες νωρίτερα

mariaaa
18-11-12, 15:59
ειλικρινά σε ευχαριστω πολυ! εχεις δικαιο ,πρεπει να ηρεμησω! θα σε ενημερωσω για οποιαδηποτε νεα :)

polina26
18-11-12, 17:07
ειλικρινά σε ευχαριστω πολυ! εχεις δικαιο ,πρεπει να ηρεμησω! θα σε ενημερωσω για οποιαδηποτε νεα :)

άντε και να δεις όλα καλά θα πάνε..
ενημερωσέ μας.. φιλάκια

mariaaa
20-11-12, 14:41
ολα καλα!! αδιαθετησα εχθες και ειμαι πολυ χαρουμενη;-) ευχαριστω για ολα!! :)

polina26
20-11-12, 15:07
ολα καλα!! αδιαθετησα εχθες και ειμαι πολυ χαρουμενη;-) ευχαριστω για ολα!! :)

αντε ωραία ειδες όλα πηγαν μια χαρά

αναστασια2345
05-05-13, 06:58
Γεια σας!!! Ειμαι η αναστασια 19 χρονων... και θα ηθελα πολυ τις γνωσεις σας.. εχω κα9υστεριση τρεις μερες ... περιττο να πω οτι το αγχος μου εχει φτασει στα ουρανια.. διοτι ο κυκλος μ ειναι παντα στα9ερος.. λετε να αλλαζει??? Δεν ειχαμε κανενα ατυχημα με το αγορι μου.. αλλα πως γινεται να αργει τοσο.. το αγορι μ ειναι πλ υπευθυνο ατομο και το εμπιστευομαι μ λεει να μην αγχονομαι και οτι ολα ειναι καλα.. αλλα δεν 3ερω ρε παιδια.. σημειωση ηταν να μ ερ9ει στις 2 του μηνα και στην 1η του μηνος πηγα για μπανιο και το νερο παγακι.. μηπως μ κοπηκε η περιοδος? Αχ σας παρακαλω απαντηστε μου.. καλες γιορτες και καλη ανασταση σε ολες σας!!!

Koalaki
05-05-13, 10:19
Γεια σας!!! Ειμαι η αναστασια 19 χρονων... και θα ηθελα πολυ τις γνωσεις σας.. εχω κα9υστεριση τρεις μερες ... περιττο να πω οτι το αγχος μου εχει φτασει στα ουρανια.. διοτι ο κυκλος μ ειναι παντα στα9ερος.. λετε να αλλαζει??? Δεν ειχαμε κανενα ατυχημα με το αγορι μου.. αλλα πως γινεται να αργει τοσο.. το αγορι μ ειναι πλ υπευθυνο ατομο και το εμπιστευομαι μ λεει να μην αγχονομαι και οτι ολα ειναι καλα.. αλλα δεν 3ερω ρε παιδια.. σημειωση ηταν να μ ερ9ει στις 2 του μηνα και στην 1η του μηνος πηγα για μπανιο και το νερο παγακι.. μηπως μ κοπηκε η περιοδος? Αχ σας παρακαλω απαντηστε μου.. καλες γιορτες και καλη ανασταση σε ολες σας!!!

Καλημερα.....εαν οπως δεν συνεβη καποιο "ατυχημα" κατα την διαρκεια του σεξ....τοτε πολυ πιθανον να αλλαξες ο κυκλος σου λογω του "σοκ" που υπεστει απο το πολυ κρυο νερο....ειναι καθαρη αντιδραση του οργανισμου λογω αλλαγης συνθηκων....μην στεναχωριεσαι...χριστος ανεστη και καλο πασχα!!!!!

louloukos
07-05-13, 14:25
geia sas kai apo emena kai xronia polla!eimai 28 kai edw kai mia evdomada eimai kapws!adiathetw 29 maiou alla exw kapoia sumptwmata pou den mporw na katalavw an einai pithanh egkumosunh h oxi!exw kaoures kai tash gia emeto thelw sunexeia na komamai h na kathomai enw egw pote den hmoun etsi panta koimomoun vrady kai tis upoloipes wres ths hmeras hmoun mesa sthn yperentash!to oti den eimai kala to parathrhse mia filh mou kai me evale sto trypaki na to psaxw mias kai egw pote den koimomoun meshmeri kai anarwtithike ti exw!ektos autou epina 3 kafedes thn hmera kai ekana arketa tsigara shmera me to zori ekana 1 tsigaro kai auto to petaxa mias kai h geysh kai h myrwdia me ekanan na thelw na kanw emeto!to stomaxi mou einai sunexeia kapws alla auto pou me provlhmatizei pio polu einai oti to sthithos mou exei pristei kai me ponaei elafra kai exoun petaxtei kai kapoies fleves pou prwta den tis eixa!mporei kapoia na mou apanthsei ti na kanw?

anastasia88
07-05-13, 15:11
geia sas kai apo emena kai xronia polla!eimai 28 kai edw kai mia evdomada eimai kapws!adiathetw 29 maiou alla exw kapoia sumptwmata pou den mporw na katalavw an einai pithanh egkumosunh h oxi!exw kaoures kai tash gia emeto thelw sunexeia na komamai h na kathomai enw egw pote den hmoun etsi panta koimomoun vrady kai tis upoloipes wres ths hmeras hmoun mesa sthn yperentash!to oti den eimai kala to parathrhse mia filh mou kai me evale sto trypaki na to psaxw mias kai egw pote den koimomoun meshmeri kai anarwtithike ti exw!ektos autou epina 3 kafedes thn hmera kai ekana arketa tsigara shmera me to zori ekana 1 tsigaro kai auto to petaxa mias kai h geysh kai h myrwdia me ekanan na thelw na kanw emeto!to stomaxi mou einai sunexeia kapws alla auto pou me provlhmatizei pio polu einai oti to sthithos mou exei pristei kai me ponaei elafra kai exoun petaxtei kai kapoies fleves pou prwta den tis eixa!mporei kapoia na mou apanthsei ti na kanw?

εχω μπερδευτει λιγο..ειναι να αδιαθετησεις 29 μαιου?τι κυκλο εχεις?

Koalaki
07-05-13, 15:11

Καλησπερα....χριστος ανεστη...
Καταρχην δεν καταλαβα καλα...ειναι να διαθετησεις 29 μαιου????? απαντησε μου σε αυτο πρωτακαι θα σου οω τα υπολοιπα....και γραψε μουν εαν ειχες αυτο το διαστημα επαφες για να καταλαβω τι συμβαινει ακριβως....

Koalaki
07-05-13, 15:13
εχω μπερδευτει λιγο..ειναι να αδιαθετησεις 29 μαιου?τι κυκλο εχεις?

Και εγω μολις αυτο ρωτησα γιατι μπερδευτηκα....

anastasia88
07-05-13, 15:18
Και εγω μολις αυτο ρωτησα γιατι μπερδευτηκα....

μαλλον θα εγραψε λαθος την ημερομηνια,δεν εξηγειτε αλλιως!

Koalaki
07-05-13, 15:19
Γιατι εαν ειναι να αδιαθετησεις 29 μαιου και εφοσον εχεις σταθερο κυκλο αυτο σημαινει οτι μεχρι πρωτινος ειχες περιοδο....οποτε τι σε προβληματιζει???? ειχε επαφες και τον προηγουμενο μηνα και φοβασαι μην εισαι εγκυος?????

maria04
31-03-14, 01:14
Καλησπερα!! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!! Ειμαι 18 χρονων ο κυκλος μου συνηθως δεν ηταν σταθερος αλλα τους τελευταιους μηνες σταθεροποιηθηκε καθε 20 μερες! Ηρθα σε επαφη με τον συντροφο μου χωρις προφυλαξη 18 μερες μετα την πρωτη ημερα της περιοδου μου εκεινος βεβαια τραβηχτηκε..τωρα εχω 20 ημερες καθυστερησης και πρισμενο στηθος!! Τι να κανω??? Και παλια ειχα ενα μηνα καθυστερηση και γενικα η περιοδος μου κανει διαφορα περιεργα...εχω σημαδια περιοδου αλλα τιποτα ακομα! Πριν λιγες μερες οταν ουρησα εβγαλα λιγο αιμα!! Τι συμβαινει???? Εχω τρελαθει απο το αγχος μου!!!!!:confused:

Μανούλα για πάντα!
31-03-14, 10:32
Χωρίς να είμαι ειδικός,έχω την εντύπωση ότι κύκλος κάτω των 21 ημερών είναι ανωορρηκτικός.Επομένως,σε κάθε περίπτωση,χρειάζεσαι συμβουλή γυναικολογου.

BabyCute
31-03-14, 19:43
Σιγουρα θα έχεις γυναικολόγο , μπορείς να πας να σε δει;
Και κανε και ενα τεστ καλου κακου

nefeli97
22-04-14, 17:03
Γειά σας. Είμαι καινούργια στο forum οπότε πιστεύω να γράφω στο σωστό ποστ. Είμαι 17 χρονών, και πρόσφατα ολοκλήρωσα με το αγόρι μου. Το πρόβλημα είναι πως δεν το είχαμε σχεδιάσει και δεν είχαμε προφυλακτικό. Η όλη πράξη διήρκησε σχεδόν 3 λεπτά. Παρόλο που ήμουν αρκετά ενημερωμένη για το θέμα της αντισύλληψης και για το σεξ εκείνη την στιγμή παρασύρθηκα και δεν σκεφτόμουν καθαρά. Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει, αφού συνήλθα και του είπα να σταματήσει. Αυτό συνέβη 8 μερες πριν και από τότε έχω χάσει ειλικρινά τον ύπνο μου. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ γιατί ξέρω ότι υπάρχει κίνδυνος εγκυμοσύνης μόνο από τα προσπερματικά υγρά. Έχω ψάξει πολύ για αυτό το θέμα και αλλού διαβάζω ότι γίνεται να μείνεις έγκυος από τα υγρά αυτά μόνο εαν ο άντρας έχει εκσπερματώσει νωρίτερα και δεν έχει ουρήσει. Αλλού διαβάζω ότι οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος έτσι είναι πάρα πολλές. Το αγόρι μου μού είπε πως είχε εκσπερματώσει το πρωί, αλλά τι στο καλό;! Δεν θα είχε πάει τουαλέτα για 12 ολόκληρες ώρες;! Αυτό που με καθησυχάζει είναι πως διαβάζω περιπτώσεις γυναικών που είχαν τέτοιο φόβο, αλλά τελικά δεν ήταν έγκυες και πως το αγόρι μου είπε πως έχει δοκιμάσει αυτή την μέθοδο αρκετές φορές, αλλά δεν υπήρξε "ατύχημα" και πως εκείνος δεν βγάζει ποτέ τα υγρά, πράγμα που δεν πιστεύω πως είναι δυνατόν αλλά τέλος πάντων. Ο κύκλος μου δεν είναι καθόλου σταθερός, αλλά τον μάρτιο μου ήρθε περίοδος στις 20, τώρα είναι 22 απρίλη και δεν έχει έρθει ακόμη! Ούτε συμπτώματα περιόδου έχω! Είναι πιθανόν η περίοδός μου να καθυστερεί λόγω άγχους; Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποια, να μου πει αν οι πιθανότητες να είμαι έγκυος είναι υψηλές. Από πότε μπορώ να κάνω το τεστ και να είναι έγκυρο; Πραγματικά έχω πολύ άγχος, έχω πολύ μεγαλύτερα όνειρα από το να γίνω μαμά στα 17 μου! Έχω σκοπό να μιλήσω στη μητέρα μου για να επισκεφθούμε γυναικολόγο, αλλά θα με σκοτώσει αν είμαι έγκυος.

skountoufla
22-04-14, 23:20
Είναι πιθανόν η περίοδός μου να καθυστερεί λόγω άγχους; Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποια, να μου πει αν οι πιθανότητες να είμαι έγκυος είναι υψηλές. Από πότε μπορώ να κάνω το τεστ και να είναι έγκυρο;
Ειναι πιθανο να καθυστερει λογω αγχους.
Ειναι υψηλές και οι πιθανοτητες να εισαι έγκυος.
Μετρα πόσο ηταν ο μεγαλύτερος κύκλος που ειχες και κανε τεστ την επόμενη μερα, κατά προτίμηση αιματολογικό.