PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΡΑΠΕΖΙ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

misspigi
03-01-11, 18:38
καλη χρονια σε ολες και ολους. τον Ιουνιο βαπτιζουμε το μωρακι μας. ισως ειναι λιγο νωρις, αλλα θα ηθελα να ρωτησω οποιον ξερει να μου πει πού να παω τους 80-100 περιπου (δεν εχουμε βγαλει ακριβως το τελικο νουμερο) καλεσμενους μου για τραπεζι μετα την βαπτιση. να σημειωσω οτι μενω Ανω Λιοσια, οποτε η Παρνηθα ειναι σε αποσταση αναπνοης, οπως και η Βαρυμπομπη. δεν θελουμε κατι εξωφρενικο μεχρι 30 ευρω το ατομο. μας εχουν πει για τις αιθουσες του Καβαλλαρη (Parnis hotel, κλπ) ομως δεν ξερω ουτε την ποιοτητα του φαγητου, ουτε αν τα ποτα ειναι μεσα στην τιμη και διαφορες μικρες αλλα ουσιαστικες λεπτομερειες. αν καποιος ξερει συγκεκριμενα να μου πει αλλα και να προτεινει κατι θα το εκτιμησω ιδιαιτερα. να αναφερω τελος οτι η Παρνηθα και η Βαρυμπομπη δεν ειναι δεσμευτικες τοποθεσιες (ιδιως η δευτερη). μου ειπαν για το Ιδρυμα Θεοτοκος οτι κανει τραπεζι για μυστηρια και πηγα και ειδα το μερος. ανοιχτο με γκαζον και παιδικη χαρα διπλα απο τα τραπεζια. συμπαθητικο αλλα αν υπολογισω το κετερινκ (30-35 ευρω), τη μουσικη καλυψη (400-700) και διαφορα αλλα πραγματα, εχουμε ξεφυγει παρα πολυ απο τον προϋπολογισμο μας. οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη. ευχαριστω εκ των προτερων.

nitsa_ge
03-01-11, 18:40
misspigi, σου στέλνω pm!

misspigi
03-01-11, 18:49
μαλλον εχω προβλημα. δεν εχω λαβει το πμ. βοηθεια!!

nitsa_ge
03-01-11, 18:52
Δες τώρα. Μόλις το έστειλα

misspigi
03-01-11, 19:05
ωχ!! αυτο ακριβως που δεν θελω με τιποτα. εχω παει σε βαπτιση στην Παρνηθα με λουλουδουδες αναμεσα στον κοσμο λες και εισαι στα μπουζουκια. σκετη απογοητευση. ευχαριστω για την αμεση απαντηση και περιμενω και αλλες προτασεις.

my billy
03-01-11, 19:14
ωχ!! αυτο ακριβως που δεν θελω με τιποτα. εχω παει σε βαπτιση στην Παρνηθα με λουλουδουδες αναμεσα στον κοσμο λες και εισαι στα μπουζουκια. σκετη απογοητευση. ευχαριστω για την αμεση απαντηση και περιμενω και αλλες προτασεις.
σου εστειλα π.μ
οσο για λουλουδουδες κ τα σχετικα η αιθουσες που σου προτεινω ειχαν..... αλλα επειδη ημουν υποψιασμενη ειχα ζητησει να μην ερθει εκεινη την μερα ουτε κ φωτογραφος. εξαλλου κλεινεις την αιθουσα αρα οτι γουσταρεις κανεις!!!!!!!!;) απλα ζητα το!

misspigi
03-01-11, 19:18
σου εστειλα π.μ
οσο για λουλουδουδες κ τα σχετικα η αιθουσες που σου προτεινω ειχαν..... αλλα επειδη ημουν υποψιασμενη ειχα ζητησει να μην ερθει εκεινη την μερα ουτε κ φωτογραφος. εξαλλου κλεινεις την αιθουσα αρα οτι γουσταρεις κανεις!!!!!!!!;) απλα ζητα το!

δεν ειχα ιδεα οτι μπορεις να ζητησεις να μην εχεις φωτογραφο και λουλουδουδες!!! ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια, μου ανοιξατε τα ματια, γιατι πηγαινω σε διαφορα μυστηρια και χαλιεμαι παρα πολυ με αυτα τα πραγματα. καταλαβαινω οτι ολοι πρεπει να δουλεψουν, αλλα δεν ξερω, δεν μου αρεσουν γενικα αυτες οι καταστασεις.

nitsa_ge
03-01-11, 20:46
Φυσικά μπορείς να το ζητήσεις αλλά δεν είναι πάντα σίγουρο δυστυχώς οτι ο επαγγελματίας θα το σεβαστεί. Δυστυχώς πολλοί ποντάρουν στο οτι εκείνη την ώρα δε θα θες να κάνεις φασαρία και να χαλάσεις το κέφι σου και θα το καταπιείς. Σε περίπτωση που ξέρω, στο χώρο που σου έγραψα στο pm, παρά το οτι το είχε ζητήσει το ζευγάρι ξεκάθαρα και είχε επιμείνει οτι δε θέλει ούτε λουλουδούδες ούτε φωτογράφους, ο ιδιοκτήτης τους έγραψε κανονικά, έφερε φωτογράφο/λουλουδούδες και αναγκάστηκε να κάνει ανακοίνωση η νύφη στο μικρόφωνο και να ζητήσει να μην αγοράσει κανείς ούτε λουλούδια ούτε φωτογραφίες.
Επίσης κάποιοι απαράδεκτοι ζητούν χρήματα έξτρα για να μη φέρουν λουλουδούδες κλπ, εκβιαστικά.
Θέλει προσοχή και καλό είναι να το γράψεις και στο συμφωνητικό.

misspigi
03-01-11, 21:04
ξεφυσαω αγχωμενη απο τωρα. φανταστειτε τι θα γινει μεχρι τον Ιουνιο. ευχαριστω και παλι για τις εξαιρετικα κατατοπιστικες απαντησεις σας. ισως ακουστει λιγο χαζο, αλλα θα ρωτησω το εξης: δεν υπαρχουν αιθουσες που να μην ειναι μπουζουκλερι και να μην θελουν ολη την ακινητη και κινητη περιουσια μας, αλλα να εχουν αξιοπρεπες φαγητο; ζηταω πολλα;

peny
03-01-11, 21:49
Εγώ να σου κάνω πρόταση για κέντρο συγκεκριμένο δεν μπορώ μιας και δεν μένω Αθήνα. Μπορώ όμως να σου δώσω μια συμβουλή.Επειδή βλέπω ότι η βάφτιση θα γίνει Ιουνιο άν επιλέξεις εξωτερικό χώρο για το τραπέζι φρόντισε να υπάρχει κάποια εναλλακτική σε περιπτωση βροχής. Περυσι τον Ιούνιο πήγα σε μια βάφτιση που το τραπέζι έγινε σε ταβέρνα που είχε φοβερό εξωτερικό χώρο αλλά εσωτερικά δεν χώραγε όλους τους καλεσμένους.Εκείνη την ημέρα έριξε τέτοια βροχή που στα παιδιά τα χάλασε όλα!!!! Στην ταβέρνα δε οι μισοί ακναγκάστηκαν να κάτσουν μέσα οι άλλοι μισοί έξω κάτω από υπόστεγο που όμως είχε τέτοια υγρασία και κρύο που οι καλεσμένοι έφυγαν πολύ νωρίς, όπως ήταν αναμενόμενο!!Επειδη θα ξοδέψεις ενα τεράστιο ποσο για το τραπεζι τουλαχιστον να περάσετε καλά και να μην είσαι με το αγχος του καιρού

ζώπυρον
05-01-11, 19:18
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Πένυ, να έχετε δηλαδή κατά νου το ενδεχόμενο βροχής. Είναι πολύ σημαντικό!

Τώρα, στα δυτικά προάστια έχω πάει σε αρκετά τραπέζια. Από Πάρνηθα μέχρι Χαιδάρι. Αυτή την στιγμή, δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί στο μυαλό μου. Αν θυμηθώ, θα επανέλθω.

Αυτό που κάναμε εμείς ήταν να πάρουμε σβάρνα τα μαγαζιά και να ρωτάμε. Αυτά που μας κάθησαν καλύτερα (χώρος, τιμές, άνθρωποι), τα ξαναεπισκεφτήκαμε και φάγαμε κιόλας εκεί. Μετά, έμειναν ακόμη λιγότερα και πάει λέγοντας. Όπου και καταλήξαμε.

Να έχεις υπόψη σου ότι πολλοί μαγαζάτορες, σε προσκαλούν σε άλλη βάφτιση που διοργανώνουν για να δεις και να σχηματίσεις άποψη από μόνη σου.

Σου εύχομαι, καλή αναζήτηση!

aria78
12-01-11, 00:22
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΕς ΤΙς ΠΕΡΙΟΧΕς.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΩΡΑΙΟ ΧΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΒΙΒΑ ΣΤΗΝ ΒΑΡΥΜΠΟΜΠΗ.ΚΑΙ Η ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΛΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΣΑΜΠΑΝΙΕΣ.

xiaouita
12-01-11, 23:20
ειμαστε και κοντοχωριανες;) Εδω δεν υπαρχει τιποτα και απο Παρνηθα μερια ειναι ολα λιγο πολυ μπουζουκλερι! Πολυ ωραια εχω περασει σε μια ταβερνα στην Βαρυμπομπη στον Αρη. Πολυ απλος χωρος, καλο φαγητο, και απο οτι εμαθα πολυ καλη τιμη. Εχει και κουνιες για τα παιδακια. Γιατι δεν πατε μια Κυριακη μεσημερι να φατε και να ενημερωθητε για ολα...
Αν σε ενδιαφερει Περιστερι και Ιλιον ξερω δυο μεζεδοπωλεια καλα και με καλες τιμες!
Παντως δεν ειναι πολυ νωρις για να ψαχνεις...
Καλη επιτυχια και με το καλο!:)

aria78
13-01-11, 00:02
ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΤΟΝ ¨ΑΡΗ¨.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΡΓΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.

evi3
01-04-11, 00:32
εγω παλι που θελω για Περιστερι.............για βοηθηστε βρε κοριτσια!!!!!!!!!!
:)

irene2
15-04-11, 00:06
καλησπερα και απο μενα ειμαι νεα στο site και θελω την βοηθεια σας.βαφτιζω τον μικρουλη μου τον σεπτεμβρη στο αλσος φιλαδελφειας και ψαχνω για τραπεζι εχει παει κανεις στο τσιπουραδικο σε βαφτιση?επισης αν γνωριζετε καποιο αλλο μερος με οικονομικες τιμες με ενημερωνετε.ευχαριστω.

foteinoula1986
16-04-11, 16:00
Kαλημέρα!

όταν λες τσιπουραδικο εννοείς αυτό που είναι πάνω στην Πίνδου;Θα μου άρεσε για βάφτιση ο "λεμονόκηπος" και το "Πέραν" προς τη Χαλκηδόνα πάνω στη Δεκελείας αλλά δε ξέρω από τιμές πως βγαίνει.

misspigi
16-04-11, 16:35
κοριτσια θελει πολυυυ τρεξιμο. οι μαγαζατορες ζητανε οσα τους λειπουνε!! σε αρκετα μαγαζια που εψαξα οι τιμες ηταν απο 18-25 ευρω αναλογως τα κρεατα που θα βαλεις. το καλύτερο ομως ηταν η ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ: 30 ευρω χωρις ΦΠΑ!!!!! ΟΧΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

irene2
16-04-11, 21:47
φωτεινουλα το τσιπουραδικο ειναι επι τησ δεκελειας διπλα εχει και την παιδικη χαρα του αλσους το λεμονοκηπο τον ειδα στο site φαινεται να εχει ωραιο κηπο το περαν δεν το γνωριζω εσυ εχεις παει σε καποιο απο αυτα?

foteinoula1986
18-04-11, 15:12
Το τσιπουράδικο δεν μου έρχεται ποιο είναι... Στα άλλα δύο έχω πάει και έχουν ωραίο φαγητό. Κάνε μια κρούση να δεις τι θα σου πουν και από τιμές και αν σ αρέσουν. Ο λεμονόκηπος είναι ιδανικός για εκδηλώσεις. Πότε είναι η βάφτιση σας;

irene2
18-04-11, 23:18
4 σεπτεμβρη θα παω μετα το πασχα γιατι θα φυγουμε και δεν θα προλαβω να παω μεσα στη βδομαδα οταν παω θα σας ενημερωσω για τις τιμες

Nidri
18-04-11, 23:28
εγω παλι που θελω για Περιστερι.............για βοηθηστε βρε κοριτσια!!!!!!!!!!
:)

Ξέρεις το "Προ του '55" στο Ιλιον; Κάναμε εκεί τη βάπτιση και ήταν πολύ όμορφα γιατί έχει πολυ ωραία αυλή γεμάτη δέντρα και λουλούδια, νόστιμο και ποιοτικό φαγητό αλλά και πολύ οικονομικές τιμές.. Μάλιστα άνοιξε και 2ο μαγαζί δύο στενά πιο πέρα, σε ένα νεοκλασικό κτίριο με αυλή.. Τσεκαρέ τα και τα δύο.. Θα σου αρέσουν..

tamar
17-01-12, 08:32
Στο Προ του '55 εχει πάει καμία πρόσφατα σε γάμο/βαφτιση;Πώς είναι ως χωρος, φαγητό και τιμες;