PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΟΛΙΣ........ 630 ΓΡ

Σελίδες : [1] 2 3 4 5

pegg
19-01-11, 09:49
Να σας πω και γω την ιστορια μου που μπορει κάποιες να την ξέρετε ήδη!!!Μετά από 2 εξωσωματικές κατάφερα να έχω τρίδυμη κύηση και αποφασισα να τα κρατήσω και να μη προχωρησω σε μείωση όπως μου πρότεινε ο γιατρός μου.Μετα απο μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα η ζωή μου άλλαξε μεσα σε μια εβδομαδα.Μπήκα στο παπαγεωργίου της Θεσσαλονικης 14/12 και 20/12 έμαθα οτι το ένα κοριτσακι μου (ειχα 2 κοριτσια και ενα αγόρι) δε τρεφεται σωστα.Το αποτέλεσμα? Το ιδιο βραδυ να έχω ενδομητριο θανατο του αγοριου μου και 21/12 να μπω εσπευσμενα για καισαρικη. Ημουν μόλις 26w+6.Γέννησα το αγορι νεκρο βέβαια, τη μικρουλα μου 430γρ η οποία μετά από 3 ημέρες ζωης κατέληξε και μου εμεινε το μικρο μου κοριτσακι 630 γρ.Ειμαστε ήδη 30 ημερων και ακομη δε ξερουμε αν το μωρο μας θα ζησει.¨Ολοι οι γιατροι μας δινουν αισιοδοξα μυνηματα μας ειπαν οτι δεν εχουμε αναπνευστικο πρόβλημα,ούτε προβλημα στο κεφαλάκι ουτε στο στομαχι αλλά κανένας δε μπορει να μας πει οτι ξεπερασαμε τον κινδυνο.Από τη μια το βλέπω λογικο από την άλλη θελω και γω από κάπου να κρατηθω.Πηγαίνω καθε μερα 2 φορες τη μερα στο νοσοκομειο της πηγαινω γαλατάκι που και εγώ απορω πως εχω μετά απο τόση στεναχωρια, και περιμενω καθε μερα να μου πουν οτι ξεπερασαμε τον κινδυνο.Το άγχος όπως ξέρετε οσες εχετε τα μωρακια σας στη βιτρινα και οι ψυχολογικες μεταπτωσεις ειναι μεγαλες.Η μικρή δείχνει οτι ειναι αγωνίστρια αλλα φοβάμαι απιστευτα γιατι ειναι πολυ μικρουλα........Αυτη ειναι η ιστορία μου εν ολίγοις και τώρα παλεύουμε.........Οποιαδηποτε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη

culte
19-01-11, 09:53
peggούλα μου όλα θα πάνε καλά!!!!

σου το εύχομαι και μην αγχώνεσαι για το γαλατάκι σου..όποτε σκέφτεσαι την μικρη σου αυτό θα συνεχίζει να κατεβαίνει......

ravT
19-01-11, 09:55
Δεν έχω πολλά να σου πω κορίτσι μου... Ένα μόνο. Όσο είναι δυνατόν, να μη σκέφτεσαι τα αγγελάκια που έφυγαν αλλά αυτό το ζουζουνάκι που παλεύει να σε γνωρίσει. Όπως αγωνίζεται εκείνη, να αγωνιστείς και εσύ. Κάνε υπομονή και κουράγιο και θα την κρατήσεις στην αγκαλιά σου! Εύχομαι να μας έχεις σύντομα πολυ πολυ ευχάριστα νέα!

pegg
19-01-11, 10:00
το να τη κρατησω στην αγκαλια μου μου φαινεται τοσο μακρινο.........ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.Δεν εχω καταλάβει ακόμα οτι έγινα μάνα επειδη δεν την εχω παρει ακόμα αγκαλιτσα.ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

alexele
19-01-11, 10:01
Pegg μου δυστυχώς δεν έχω κάποια συμβουλή να σου δώσω, γιατί σε κάποιες περιπτώσεις τα λόγια είναι πολύ φτωχά. Κουράγιο, δύναμη και υπομονή και ελπίζω σύντομα να τελειώσει αυτός ο γολγοθάς σας με τα καλύτερα τέλη!!!!
Εύχομαι να βγείτε νικητές και η μικρούλα σας να καταφέρει να κερδίσει αυτή τη μάχη που απ' ότι φαίνεται από μικρή είναι ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ!
Να προσέχεις όσο μπορείς τον εαυτό σου γιατί η κορούλα σου σε έχει μεγάλη ανάγκη, έστω και μέσα από τη βιτρίνα, έχει απόλυτη ανάγκη την αγάπη & τη φροντίδα σου!

lianakleopatra
19-01-11, 10:02
Σου εύχομαι καλή δύναμη και πίστη ότι θα το πάρεις το μωρό σου πολύ σύντομα στην αγκαλιά σου γερό και δυνατό! Είσαι ήδη μάνα. Να σου ζήσει!

my billy
19-01-11, 10:03
το να τη κρατησω στην αγκαλια μου μου φαινεται τοσο μακρινο.........ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.Δεν εχω καταλάβει ακόμα οτι έγινα μάνα επειδη δεν την εχω παρει ακόμα αγκαλιτσα.ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
θΑ συμβει! εχε πιστη στο μικρο θαυματακι σου. θα την δεις να γινεται κ 6 κ 16 κιλα κ μεγαλη κοπελα.

Aeriko
19-01-11, 10:04
Μου άρεσε ο όρος βιτρίνα :) Μ' αρέσει που διατηρείς το χιούμορ σου :) Είναι τόσο όμορφη η κόρη σου που κάνει τα πρώτα της βήματα για μοντέλο :D

Από ανάπτυξη πως πάει πέγκυ; Έχει πάρει κανά γραμμάριο;

Εγώ είμαι σίγουρη απο την πρώτη στιγμή ότι η μικρή θα έρθει στο σπίτι και δεν θα χορταίνεις να την κρατάς αγκαλιά... Μπορεί να αργήσει γιατί πρέπει να διανύσει το διάστημα που θα ήταν στην κοιλίτσα της μαμάς στην βιτρίνα... αλλά θα έρθει σπίτι σας :)

AZIA
19-01-11, 10:07
Πραγματικα συμφωνω με την ravT. Δεν υπαρχει περιπτωση να ξεχασεις ποτε τα δυο σου αγγελουδια, αλλα επικεντρωσου αυτην την στιγμη στο κοριτσακι σου που αγωνιζεται, για την ζωουλα του. Δεν ειναι ωρα για πενθος. Οχι τωρα, αλλα ουτε και ποτε, αφου υπαρχει η μικρουλα αγωνιστρια. Σιγουρα ειναι δυσκολο για εσενα, αλλα μαζεψε τα κουραγια σου και μεινε στο πλευρο της μικρης, γεματη ελπιδα. Σε χρειαζεται....

Να δεις που θα τα καταφερετε και σε λιγο καιρο θα την εχει στην αγκαλιτσα σου και στο σπιτακι σας....

Η Παναγιτσα μας θα σε βοηθησει καλη μου, δεν θα στερηθεις την μικρουλα σου, θα το δεις....

Εχεις τις ολοθερμες ευχες μου, να πανε ολα τελεια....

pixie
19-01-11, 10:09
Koυράγιο κουκλίτσα μου!!! Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου όλα να πάνε καλά.

pegg
19-01-11, 10:11
Μου άρεσε ο όρος βιτρίνα :) Μ' αρέσει που διατηρείς το χιούμορ σου :) Είναι τόσο όμορφη η κόρη σου που κάνει τα πρώτα της βήματα για μοντέλο :D

Από ανάπτυξη πως πάει πέγκυ; Έχει πάρει κανά γραμμάριο;

Εγώ είμαι σίγουρη απο την πρώτη στιγμή ότι η μικρή θα έρθει στο σπίτι και δεν θα χορταίνεις να την κρατάς αγκαλιά... Μπορεί να αργήσει γιατί πρέπει να διανύσει το διάστημα που θα ήταν στην κοιλίτσα της μαμάς στην βιτρίνα... αλλά θα έρθει σπίτι σας :)

Εχουμε φτασει 710 και ξαναπεσαμε στα 680 τωρα!!!Το καλο ειναι οτι τρωει το ανωτερο που μπορεί να φαει για τα κιλά της 10ml. Εννοειται οτι θα γινει μοντελο εδω τη βλεπει πλαστικος απο τωρα.Εκανε μια πληγητσα στη μυτη απο το cpap αλλα η πλαστικος ειπε οτι παροτι ειναι βαθια θα κλεισει μονη της.Σε μιση ωρα θα παω να τη δω

ΑΝΝΑ4
19-01-11, 10:12

αχ κοριτσακι μου ποσο σε νιωθω...........μπορεις να μην το καταλαβαινεις αλλα εισαι μανα με Μ κεφαλαιοοοοοοοοο!!!!!!!!!ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα κατ'ευχην!!!!!!!!!!!!!!αλλωστε η μικρη ειναι 630γρ κ ευτυχως μετα την 24 εβδομαδα.θα ειναι ενα δυσκολο ταξιδι αλλα στο τελος θα χεις την μικρη σου αγκαλιτσα!!!!!

pegg
19-01-11, 10:14
σας ευχαριστω για τις ευχούλες σας κοριτσια!!!Εχω όντως επικεντρωθει στη μικρη δεν εχω άλλα περιθωρια ετσι κ αλλιως.αΠΛΆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟΥΆ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ μωρα να τα εχουν καταφερει.Χαιρομαι τουλαχιστον που οι γιατροι ειναι αισιοδοξοι κ ικανοποιημενοι με τη πορεια μας

MarcoPolo
19-01-11, 10:16
Σφιξε τα δοντια και συγκεντρωσου μονο στην κορη σου και ολα θα πανε καλα θα δεις!!!!!! Κανε κουραγιο και θα ερθει η μερα που θα βγει η μικρη απο την βιτρινα και θα γεμισει η αγκαλια σου και η ζωη σου!!!!!!!!!!!!!!

Σε καταλαβαινω απολυτα και σου στελνω ολες τις ευχες και τις δικες μου αλλα και του ομορφου μου που εζησε και αυτος αρκετες ημερες της ζωης του στην ιδια βιτρινα αλλα σημερα ειναι ενα αγορι μουρλια και υγειεστατο παρα τις ταλαιπωριες.

Θα περασουν ολα και θα τριβεις τα ματια σου βλεποντας ποση δυναμη εχει η μικρη σου!!!!!!

ΑΝΝΑ4
19-01-11, 10:19
σας ευχαριστω για τις ευχούλες σας κοριτσια!!!Εχω όντως επικεντρωθει στη μικρη δεν εχω άλλα περιθωρια ετσι κ αλλιως.αΠΛΆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟΥΆ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ μωρα να τα εχουν καταφερει.Χαιρομαι τουλαχιστον που οι γιατροι ειναι αισιοδοξοι κ ικανοποιημενοι με τη πορεια μας

οταν γεννησα εγω στην 23 εβδομαδα(δυστυχως) η μικρη μου ηταν 430γρ...εμεις δεν τα καφαραμε αλλα οι γιατροι μου ελεγαν αν ειχε αλλη μια εστω εβδομαδα ή ακομα καλυτερα αν ειχαμε πιασει τις 26 σιγουρα θα τα ειχε καταφερεις!!!μεσα στην εντατικη υπηρχε κ ενα αγορακι 25 εβδομαδων περιπου 600γρ κ εμαθα προσφατα πως πλεον ειναι σπιτακι του απολυτα υγιεις!!!!!μην χανεις το κουραγιο σου,η Παναγιτσα ειναι διπλα σας!!!!!

christiana08
19-01-11, 10:26
Οταν νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο,γνωρισα μια κοπελιτσα η οποια και εκεινη γεννησε ενα αγορακι 680 γρ και μαλιστα σε πιο πρωιμη εβδομαδα απ εσενα (25η).
Ολοι λεγανε πως δεν θα τα καταφερει,πιο πολυ πειδη ηταν αγορι και τα αγορια δεν εχουν τοσο γερη κραση,οπως τα κοριτσακια.
Το αγορακι τα καταφερε μια χαρα και γυρισε και αυτο σπιτι του πριν λιγες μερες.
Ολα θα πανε μια χαρα με την μικρουλα σου!!!!!!

Τις καλυτερες μου ευχες!!!!!

alexele
19-01-11, 10:26
Επειδή κι' εμένα ο μικρός μου νοσηλεύτηκε στη ΜΕΝΝ του Ιασώ, πέρασα πολλές ώρες στην αίθουσα αναμονής του. Εκεί υπάρχουν φωτογραφίες από μωράκια που τα κατάφεραν μια χαρά, τα οποία γεννήθηκαν 400-500-600-900 γρ.
Τα δύο αγγελάκια σου θα φροντίσουν την αδελφούλα τους από εκεί που βρίσκονται!!!

fistikaki
19-01-11, 10:32
http://www.growingyourbaby.com/2008/10/25/amillia-taylor-turns-2/

το πιο μικρο προωρακι του κοσμου, εκλεισε τα 2 του χρονια... ειναι μια χαρα!

(γεννηθηκε 21 εβδομαδων!!!)

εντιτ, το αρθρο εινια παλιο.. το παιδακι ειναι 4 τωρα!)

fysalida
19-01-11, 10:34
κοριτσι μου η συμβουλη που σου δινω ειναι να εισαι αισιοδοξη....αφου τα νεα που ακουτε απο τους γιατρους ειναι καλα...να εισαι αισιοδοξη..και να γελας...οταν ερχεσαι σε επαφη με το μικρουλη σου να του μιλας...
εχω περασει απο το σταδιο της θερμοκοιτιδας στο 2 παιδι μου και ξερω ποσο σημαντικη ειναι η καλη ψυχολογια εφοσον τα νεα ειναι καλα...

ειδα περιπτωσεις εκει μεσα με παιδακια πολυ μικρουλια που τα καταφεραν μια χαρα...
και το δικο σου θα τα καταφερει..στο ευχομαι απο καρδιας...υπομονη και αισιοδοξια...

loukomamy
19-01-11, 10:35
Κορίτσι μου, φαντάζομαι οτι είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό, αλλά πραγματικά πρέπει να πάρεις κουράγιο απο το μωράκι σου και να σταθείς στα πόδια σου. Προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο την μικρή σου πριγκίπισσα, να παίρνεις κουράγιο απο τα ματάκια της και να της δίνεις ζωή με το χαμόγελό σου.

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου, να γυρίσετε γρήγορα στο σπίτι σας με την μικρούλα σας.

natasa2002
19-01-11, 10:48
Pegg λυπάμαι πραγματίκα για ότι πέρασες, και εύχομαι η μικρούλα σου να ξεπεράσει όλα τα εμπόδια και να την παρείς σύντομα στην αγκαλία σου.
Να έχεις πίστη και υπομονή................

demi
19-01-11, 10:51
ΠΕΓΓ το ποσο με εχετε ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ δεν λεγετε..τα χριστουγεννα το 2010 σημαδευτηκαν απο την ιστορια σου..
ειμαι τοσο πολυ σιγουρη οτι θα νικησει η αγωνιστρια σου που ξερεις οταν γινει η βαπτιση....ΧΑΜΟς θα γινει..ολα θα πανε πολυ καλα κανε κουραγιο κοπελα μου.

Vann
19-01-11, 10:58
Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα για το κοριτσακι σου,κ να την παρεις γρηγορα αγκαλιτσα

baila
19-01-11, 10:59
pegg μου σου ευχομαι καλη χρονια με το μωρακι σου αγκαλια συντομα

πριν 9 χρονια γεννησα την κορουλα μου 900 γρ 28η εβδ που για τοτε ηταν απο τα πολυ μικρα μωρακια
το σημαντικο ηταν οτι δεν ειχα καποια επιπλοκη οπως και η δικια σου και απλα περιμεναμε να παρει βαρος για να την παρουμε στο σπιτι
τωρα εχω μια κοπελαρα πανεξυπνη και πανεμορφη!

κανε υπομονη και πολλες προσευχες
η αγωνια σου ειναι μεγαλη αλλα ολα θα περασουν
οταν την πηρα σπιτι γυρω στα 1900 γρ ολους τους φαινοταν πολυ μικρη κι εμενα μου φαινοταν γιγαντας!

δε βιαζομουν να την παρω μονο ευχομουν να την παρω στο σπιτι υγιη

σου στελνω πολλη θετικη ενεργεια και ολα να πανε καλα οπως σε μας

annathi
19-01-11, 11:07
ΑΧΧΧ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!! ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!! ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ...

marchalina
19-01-11, 11:07
Εσυ καλη μου πρεπει να πιστεψεις οτι το μωρο σου θα ζησει και θα ειναι καλα Καλλιεργησε μεσα σου την ωρα και τη στιγμη που θα ερθει σπιτι Αρπαξου απο αυτες τις εικονες και δωσε της οσα μπορεις με τη φωνη σου και με το χαδι σου Ειναι πολυ μικρη ακομα αλλα ειναι πολυ θετικο οτι ειναι καθαρο το κεφαλακι και οτι παει καλα με το αναπνευστικο Προσεχε τον εαυτο σου να τρως καλα και να ζητας οτι εχεις αναγκη απο την οικογενεια ή τους φιλους

PEPI1979
19-01-11, 11:12
Το άγχος είναι σίγουρα για το παιδάκι σου που σε έχει ανάγκη ... Να προσέχεις τον εαυτό σου γιατί αυτό το μικρούλι σε χρειάζεται ...

boulou
19-01-11, 11:38
εγω θα σου μιλησω ως πρωορομανα..κ θα σου πω μονο οτι εχεις τη δυνατοτητα να συνεχισεις να μεγαλωνεις το μωρακι σου στην καλυτερη θερμοκοιτηδα του κοσμου..μεσα σου!!!
πως θα το κανεις αυτο;συνεχισε παση θυσια να αντλεις γαλα..κ να διατηρησεις τη γαλουχια κ να του προσφερεις το καλυτερο δυνατο ενισχυτικο...αγαπης κ αντισωματων...
το γαλα του προωρου ειναι εξειδικευμενο για να το βοηθησει να ανταπεξελθει στις δυσκολες συνθηκες που αντιμετωπιζει..
κρατα γερα..μην κανεις πισω..σε χρειαζεται κ ειναι κατι που μπορεις να κανεις..
(αντλω κ εγω τωρα κ 19 μηνες...) ..καλη συνεχεια...υπομονη κ η παναγια μαζι σας!

zwza
19-01-11, 11:41
κουράγιο και πίστη κοριτσάκι μου και όλα καλά θα πάνε. Λυπάμαι πολύ για ότι συνέβη , είναι πολύ άδικο..
Η μικρή σου είναι αγωνίστρια και θα τα καταφέρει.
Εχω και εγώ να σου πω για την κόρη της φίλης μου που γεννήθηκε 700γρ στην 26η εβδομάδα. Είχε νοσηλευτεί στο πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης για αρκετό καιρό και τώρα είναι 10 χρονων κοπελίτσα.
Πρόσεχε τον εαυτό σου, το μικρούλι σου σε χρειάζεται.

ria22
19-01-11, 12:12
Ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδουλα μου η γλυκουλα σου να τα πηγαινει καλυτερα οχι μερα με τη μερα αλλα καθε λεπτο.............

maeleni
19-01-11, 12:12
Κοριτσάκι η μικρή σου είναι αγωνίστρια θα το δεις! Ολα θα πάνε καλά!
Εσύ να κοιτάς να είσαι εκεί δίπλα της με το γαλατάκι σου που της κάνει πολύ πολύ καλό! Μην σκεφτείς άσχημα ούτε για μια στιγμή!
Ξέρω περίπτωση μωρού με αρκετά μικρότερο βάρος από το δικό σας, που είναι τώρα μια κούκλα 3 ετών, αν σε παρηγορεί αυτό!
Κι εμείς προωράκια είμαστε! Και κάτι ξέρω από "βιτρίνα"!
Ολα θα πάνε καλά και θα περιμένουμε με αγωνία να μας λες κι εσύ ότι σε άφησαν να τη χαϊδέψεις, να την πάρεις αγκαλίτσα, να την ταϊσεις!
Ολα θα γίνουν στην ώρα τους! Και μόνο που πηγαίνεις εκεί είναι πολύ θετικό γι' αυτήν! Να της μιλάς, να ακούει τη φωνή σου, τον γνωστό της ήχο!
Και μόλις σε αφήσουν ή να το ζητήσεις κι εσύ να της χαϊδέψεις την πλατούλα, το χεράκι, να καταλάβει ότι υπάρχει και κάποιος που την ακουμπάει για καλό και με στοργή και αγάπη! Είναι πολύ σημαντικό!
Ολα θα πάνε καλά!!!!!!

gavramid
19-01-11, 12:19
Κουράγιο κορίτσι μου ,ευχομαι ολα να παν καλα και μην σταματας να ελπιζεις.Να δεις του χρονου τετοια μερα θα είσαι σπιτι σου με το παιδακι σου να φωνάζει και να γελαει ,να μπουσουλαει και να πεφτει ,και δεν θα θυμάσαι τίποτα απο ολον αυτο τον εφιαλτη...

atyo
19-01-11, 12:19
Δεν ήξερα την ιστορία σου καθως ειμαι νέο μέλος αγαπητη μου pegg.

Λυπάμαι για τα αγγελούδια σου, αλλα πιστεύω πως η μικρη ειναι μεγαλη αγωνιστρια οπως και η μαμα της αλλωστε..
Δείξε της πως να αγωνιζεται περισσότερο απο τωρα δινοντας της την πιο μεγαλη αγαπη της μανας το γαλα της με ολα τα πολυτιμα στοιχει απου αυτο εχει και θα δεις θα μεγαλωσει και θα γινει ολοκληρη κοπελαρα..
Ευχομαι συντομα να την παρετε σπιτι και να έχετε μια ευτυχισμένη και γερη οικογένεια!!!!:p

apricot
19-01-11, 12:31
καλη δυναμη κοριτσι μου. το κοριτσακι σου το παλευει και θα νικησει!!! θα σε παρει ολες τις αγκαλιες του κοσμου και θα γεμισει και τις αλλες δυο που λειπουν...
κουραγιο και υπομονη !

Lucy
19-01-11, 12:36
Εύχομαι τα καλύτερα για τη μικρή σου!!!

pegg
19-01-11, 12:50
MOΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΝΕ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!!ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ (ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ)ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.Χαρηκα πολυ για τα ματακια μας παρα πολυ ομως!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω όλες για τα λογια σας βρε κοριτσια και ξερω οτι με καταλαβαίνετε γιατι πολλές απο σας ειχαν μωρακια στην εντατικη και καταλαβαινετε και τι λεω και τι αισθανομαι

ΑΝΝΑ4
19-01-11, 12:52
MOΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΝΕ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!!ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ (ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ)ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.Χαρηκα πολυ για τα ματακια μας παρα πολυ ομως!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω όλες για τα λογια σας βρε κοριτσια και ξερω οτι με καταλαβαίνετε γιατι πολλές απο σας ειχαν μωρακια στην εντατικη και καταλαβαινετε και τι λεω και τι αισθανομαι

αχ τι ομορφα νεα!!!!μπραβο στην μικρη κ χιλια μπραβο στους γονεις που αν κ εχουν δρομο μπροστα τους αντεχουν κ χαμογελουν!!!!!:D:D:D:D:D

maeleni
19-01-11, 12:54
Μπράβο σας που μια μια οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ!
Οσο για τη λοίμωξη....τι να πω. Θέλει προσοχή και όχι μόνο από σας φαντάζομαι.
Ολα καλά θα πάνε καλή μου! Ολα καλά!
Μην βάζεις κακό στο μυαλό σου ούτε για μια στιγμή!!!! Μα ούτε μια όμως!
Αχ και μόλις την πάρετε στο σπίτι!!!
Σε βλέπω να την κακομαθαίνεις στις αγκαλίτσες και στα φιλάκια.......

gio_kx
19-01-11, 13:37
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΔΕΙΣ!!!!!!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΝΤΛΗΣΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΕ!!!!), ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!!!!ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΑΣ!!!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ (αν θες να διαβασεις για τον δικό μου ήρωα των 26+2 εβδομάδων δες εδω http://parents.gr/forum/showthread.php?t=37741).ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ 2+ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ!!!!!ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!!ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΝ!!!!!!

Niki81
19-01-11, 13:44
Κοπελα μου ευχομαι ολα να πανε καλα και να βγειτε νικητριες!!!!Η Παναγια να σας δινει δυναμη καθε μερα.

Μια γνωστη μου πριν χρονια περασε κατι παρομιο.Το παιδι γεννηθηκε 700 γραμμαρια αν θυμαμαι καλα.Μαλιστα απο το σοκ της η κοπελα δεν ηθελε καν να το βλεπει στην αρχη τοσο μικρουλι που ηταν.Αυτη τη στιγμη το παιδι ειναι μια ομορφη δεσποινιδα 15 χρονων.Παντα ηταν πολυ αδυνατο κοριτσακι αλλα δεν ειχχε κανενα απολυτως προβλημα υγειας.

AZIA
19-01-11, 13:45
Aντε μπραβο ευχαριστα λοιπον τα νεα σας...

Να σκεφτεσαι θετικα, μην βαζεις κακο στο νου σου, ακομη και για την λοιμωξη...

Thaumataki
19-01-11, 13:46
Με συγκίνησε η ιστοριούλα σου....
Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!!!!!! Είναι μεγάλη μαχήτρια η κοράκλα σου, θα το δεις :D..... Θα σου μεγαλώσει μόλις βγείτε από τη ''βιτρίνα'' σας και θα απορείς με την εξέλιξή της!
Εξάλλου, μη ξεχνάς πως οι κούκλες μπαίνουν στη βιτρίνα!;););)

lianakleopatra
19-01-11, 13:51
Pegg να μας ενημερώνεις για την πορεία της υγείας του παιδιού.

kat05
19-01-11, 14:01
Pegg εύχομαι τα καλύτερα για το κοριτσάκι σου και σύντομα να πάτε στο σπίτι σας.
Όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, υπάρχουν παραδείγματα μωρών πιο πρόωρων και με μικρότερο βάρος από το δικό σου, που τα κατάφεραν μια χαρά (υπάρχουν και οι μανούλες τους στο φόρουμ να σου το επιβεβαιώσουν).
Καλή δύναμη!

demi
19-01-11, 14:10
μπραβο κοριτσι μου τελεια νεα!!!!!!!!!!

babystar
19-01-11, 15:14
Δεν μπορώ να σε καταλάβω...Δεν μπορώ να σε νιώσω...Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να γεννάω ΤΩΡΑ, που και πάλι έχουμε ξεπεράσει το κιλό και σίγουρα είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα...Και ακόμα και αυτή η φαντασία μου, δεν με βοηθά να σου πω λόγια παρηγοριάς...(που σε αυτή τη φάση μπορεί να είναι και άχρηστα...)

Θα κάνω μόνο μια ευχή για τη μικρή...Να είναι γερή, να είναι δυνατή και να παλέψει με όλες της τις δυνάμεις που θα αντλήσει και από εσένα, για να βρεθεί στην αγκαλιά σου...

....And if He felt He had to direct you
Then direct you into my arms...

(http://www.youtube.com/watch?v=PgXvKurJq2Q)

RATATOULI
19-01-11, 17:30
Γλυκούλα pegg όλα θα πάνε μια χαρά! Η μικρή πριγκήπισα σου σου ετοιμάζει έκπληξη!!!!!!!!!!!! Περιμένει να γίνει ακόμα πιο δυνατή, για να πάτε σπίτι και να ζήσετε παραδεισένιες στιγμές, που μόνο εσύ ξέρεις πόσο τις αναμένεις! Η γλυκιά Παναγίτσα να είναι προστάτιδα στο σπιτικό σας! Όλες οι δυσκολίες σας θα μετατραπούν σύντομα σε χαρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wink:

Σνουφελ μου
19-01-11, 20:55
Θελω κι εγω να σου ευχηθω να πανε ολα καλα και να βγειτε παααααρα πολυ γρηγορα!Να της δινεις το πολυτιμο γαλα σου κ μη φοβασαι για τιποτα...ολα καλα θα πανε!Απλα υπομονη και σε λιγο καιρο μερα νυχτα αγκαλιτσα...Επιβιωσε γιατι ειναι δυνατη οποτε δε κανει πισω!!!
Να μας γραφεις νεα σας...

Σνουφελ μου
19-01-11, 20:57
Να προσευχεσε στον αγιο Στυλλιανο προστατη των παιδιων κ θα δεις ολα καλα θα πανε!

miracle
19-01-11, 21:06
Εχω όντως επικεντρωθει στη μικρη δεν εχω άλλα περιθωρια ετσι κ αλλιως.αΠΛΆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟΥΆ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ μωρα να τα εχουν καταφερει.

Ουτε εγω το ηξερα, αλλα "γνωρισα" αρκετα που τα ειχαν καταφερει με αγωνα βεβαια, αλλα τα καταφεραν να πανε υγιη και δυνατα στα σπιτια τους. Περασαμε και εμεις απο τις... βιτρινες, δεν ειμασταν τοσο μικρουλια, αλλα ειδα τοσα θαυματα να συμβαινουν στις διπλανες απο τις δικες μας βιτρινες.

Να της μιλας πολυ, να την χαιδευεις, αν σας επιτρεπουν, να της τραγουδας, να πλησιαζεις ο προσωπο σου κοντα στο δικο της και να της χαμογελας και να εχεις εμπιστοσυνη στους γιατρους. Παντα να εισαι με το χαμογελο, να την χαιρετας οταν πας και οταν φευγεις και να της λες ποσο την αγαπας. Γενικα να εχεις μονο θετικη ενεργεια. Δεν ξερεις ποσο καλο τους κανει οταν οι γονεις ειναι αισιοδοξοι!

Θα περασει ο καιρος θα ερθει στο σπιτι σας γερη και δυνατη.
Υπομονη, δυναμη και πιστη! Αυτο ξερουν καλυτερα απο ολα οι μανουλες και εσυ εισαι πια μια απο αυτες.

Dimitra-
19-01-11, 21:27
κοριτσακι μου ευχομαι ολα καλα να πανε με την πριγκιπησσουλα σου αν και ετσι δειχνουν ολα!μενω στη γερμανια κ πριν καιρο κοντα στην πολη που μενω γεννηθηκε μωρακι μολις 270 γρ κ εζησε!
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artid=318481&dt=05/03/2010
αυτο ειναι το αρθρο!!

θα δεις οτι θα γινει μια μπεμπα τελεια!θα τριβεις τα ματια σου!
πολυ χαρηκα με την εξελιξη σας!να μας ενημερωνεις!

maria- elpida
19-01-11, 22:41
pegg μου, περιμενα καιρο να διαβασω νεα απο την μικρη σου νεραιδουλα!!
καλη δυναμη να εχεις και πιστη, ολα θα πανε καλα!
σου στελνω τις ολοθερμες ευχες μου..

Σνουφελ μου
19-01-11, 22:47
[QUOTE=miracle;1870751]
Να της μιλας πολυ, να την χαιδευεις, αν σας επιτρεπουν, να της τραγουδας, να πλησιαζεις ο προσωπο σου κοντα στο δικο της και να της χαμογελας και να εχεις εμπιστοσυνη στους γιατρους. Παντα να εισαι με το χαμογελο, να την χαιρετας οταν πας και οταν φευγεις και να της λες ποσο την αγαπας. Γενικα να εχεις μονο θετικη ενεργεια. Δεν ξερεις ποσο καλο τους κανει οταν οι γονεις ειναι αισιοδοξοι.

Συμφωνω....το παιδακι σου να ξερεις οτι σε νιωθει κ του δινεις δυναμη ακομη κ με τη φωνη σου.Εχει πολυ δικιο...να τα κανεις ολα αυτα

mama xrysa
19-01-11, 23:22
Κοριτσακι μου καταρχην σου ευχομαι να πανε όλα καλά,κοραγιο και υπομονη θελει!ετυχε προχθες και ειδα ενα βιντεο για ενα προωρακι 350 γραμμαρια... http://www.socialtv.gr/video-zone/portal/το-θαύμα-της-ζωής δες το λιγο και θα σου δωσει πολύ κουραγιο!να μας γραφεις να μαθαινουμε νεα σου!!!!

sternchen
19-01-11, 23:22
Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά, όσο περισσότερο θα το πιστεύεις τόσο περισσότερη θετική ενέργεια θα εισπράττει το μωράκι σου.
Να της μιλάς, τα αισθάνεται όλα, το γαλατάκι σου είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να της δώσεις μετά την αγάπη σου!
Να μας γράφεις τα νέα σας!!!

Dimitra-
19-01-11, 23:32
Κοριτσακι μου καταρχην σου ευχομαι να πανε όλα καλά,κοραγιο και υπομονη θελει!ετυχε προχθες και ειδα ενα βιντεο για ενα προωρακι 350 γραμμαρια... http://www.socialtv.gr/video-zone/portal/το-θαύμα-της-ζωής δες το λιγο και θα σου δωσει πολύ κουραγιο!να μας γραφεις να μαθαινουμε νεα σου!!!!

πολυ συγκινητικο το βιντεακι!γεννηθηκε μολις 350 γρ κ εγινε μια μπουλουκα κουκλα!

agentP
19-01-11, 23:34
Υπομονή, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και φέτος τον Δεκέμβριο που θα γιορτάζετε τα πρώτα γενέθλιά της να σου φαίνεται αυτό που περνάς τώρα, ένα μακρινό όνειρο.

Όταν είχα το μικρό μου στην ΜΕΝΝ, του κεντούσα μια μαξιλαροθήκη για να ηρεμώ, ένιωθα ότι κάνω κάτι για αυτόν, έλεγα όταν τελειώσει το κέντημα θα βγει το μωρό μου από κει...

ΣΤΕΓΙΑ
20-01-11, 03:16
Κοριτσάρα μου με συγκίνησε η τροπή της ιστορίας σας!!!
σας ευχόμαστε όλα να πάνε καλά και να πάρετε το μοντέλο σας γρήγορα σπίτι!!!!

pegg
20-01-11, 09:25
ΚΑΤΑΡΧΗΝ TO videaki τελειο ελπιδοφορο και συγκινητικο.

Κοριτσια χθεσ το απογευμα που πηγα στη μπουμπου μας ειπαν οτι ανεβηκε λιγο ο δεικτης λλοιμωξης και επειδη ειναι σε κατασταση εκτακτου ανάγκης η μοναδα γιατι κυκλοφορουν 2 σοβαρές λοιμωξεις μας πηραν καλλιεργεια και θα βγει τη Παρασκευη.Δε μας αφηνουν να ακουμπαμε τα μωρα.Χθες μαζεψε ολους τους γονεις ο διευθυντης και μας ενημερωσε οτι οι λοιμωξεις αυτες ειναι τοσο δυνατες που δεν πιανει κανενα αντιβιωτικο.Ας ελπισουμε πως η μικρη εχει κατι αλλο και οχι αυτες τις λοιμωξεις γιατι ειναι πολυ μικρουλα!!!!!Πανω που πηγαμε να ανεβουμε παλι πισω θα γυρισουμε.Πολυ ψυχοφθορο ρε κοριτσια.Ας ελπισουμε πως ολα θα πανε καλα και ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ

my_Kelly
20-01-11, 09:29
Κουράγιο κούκλα μου... Να είσαι εκεί όσο μπορείς και να της μιλάς να σε ακούει, να μην νιώθει μόνη..
Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο.:)

AZIA
20-01-11, 09:34
Υπομονη, πιστη και ελπιδα κοριτσακι μου. Δυστυχως δεν ειναι κατι που μπορεις να κανεις εσυ και δεν το κανεις....
Η Παναγιτσα μας, θα βαλει το χερακι της, και θ αβοηθησει το παιδακι σου, να εισαι σιγουρη....

Καλο κουραγιο... υπομονη κοπελα μου...

derbybaby
20-01-11, 09:44
κουραγιο και καλη τυχη στο μωρακι σου! ευχομαι να το ξεπερασετε γρηγορα! καλη δυναμη!

natasa2002
20-01-11, 10:35

Κοριτσια χθεσ το απογευμα που πηγα στη μπουμπου μας ειπαν οτι ανεβηκε λιγο ο δεικτης λλοιμωξης και επειδη ειναι σε κατασταση εκτακτου ανάγκης η μοναδα γιατι κυκλοφορουν 2 σοβαρές λοιμωξεις μας πηραν καλλιεργεια και θα βγει τη Παρασκευη.Δε μας αφηνουν να ακουμπαμε τα μωρα.Χθες μαζεψε ολους τους γονεις ο διευθυντης και μας ενημερωσε οτι οι λοιμωξεις αυτες ειναι τοσο δυνατες που δεν πιανει κανενα αντιβιωτικο.Ας ελπισουμε πως η μικρη εχει κατι αλλο και οχι αυτες τις λοιμωξεις γιατι ειναι πολυ μικρουλα!!!!!Πανω που πηγαμε να ανεβουμε παλι πισω θα γυρισουμε.Πολυ ψυχοφθορο ρε κοριτσια.Ας ελπισουμε πως ολα θα πανε καλα και ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ

Η μικρούλα σου είναι όντως αγωνίστρια, όλα να πάνε καλά.

FANI
20-01-11, 11:00
Να σας πω και γω την ιστορια μου που μπορει κάποιες να την ξέρετε ήδη!!!Μετά από 2 εξωσωματικές κατάφερα να έχω τρίδυμη κύηση και αποφασισα να τα κρατήσω και να μη προχωρησω σε μείωση όπως μου πρότεινε ο γιατρός μου.Μετα απο μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα η ζωή μου άλλαξε μεσα σε μια εβδομαδα.Μπήκα στο παπαγεωργίου της Θεσσαλονικης 14/12 και 20/12 έμαθα οτι το ένα κοριτσακι μου (ειχα 2 κοριτσια και ενα αγόρι) δε τρεφεται σωστα.Το αποτέλεσμα? Το ιδιο βραδυ να έχω ενδομητριο θανατο του αγοριου μου και 21/12 να μπω εσπευσμενα για καισαρικη. Ημουν μόλις 26w+6.Γέννησα το αγορι νεκρο βέβαια, τη μικρουλα μου 430γρ η οποία μετά από 3 ημέρες ζωης κατέληξε και μου εμεινε το μικρο μου κοριτσακι 630 γρ.Ειμαστε ήδη 30 ημερων και ακομη δε ξερουμε αν το μωρο μας θα ζησει.¨Ολοι οι γιατροι μας δινουν αισιοδοξα μυνηματα μας ειπαν οτι δεν εχουμε αναπνευστικο πρόβλημα,ούτε προβλημα στο κεφαλάκι ουτε στο στομαχι αλλά κανένας δε μπορει να μας πει οτι ξεπερασαμε τον κινδυνο.Από τη μια το βλέπω λογικο από την άλλη θελω και γω από κάπου να κρατηθω.Πηγαίνω καθε μερα 2 φορες τη μερα στο νοσοκομειο της πηγαινω γαλατάκι που και εγώ απορω πως εχω μετά απο τόση στεναχωρια, και περιμενω καθε μερα να μου πουν οτι ξεπερασαμε τον κινδυνο.Το άγχος όπως ξέρετε οσες εχετε τα μωρακια σας στη βιτρινα και οι ψυχολογικες μεταπτωσεις ειναι μεγαλες.Η μικρή δείχνει οτι ειναι αγωνίστρια αλλα φοβάμαι απιστευτα γιατι ειναι πολυ μικρουλα........Αυτη ειναι η ιστορία μου εν ολίγοις και τώρα παλεύουμε.........Οποιαδηποτε συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη

αυτό που θα σου πω για να σε γεμίσω αισιοδοξία ειναι το εξης.
φιλη μου γέννησε λόγω ανεπάρκειας τραχήλου το κοριτσάκι της 5μιση μηνών.όλοι της έλεγαν ότι δεν θα ζήσει κτλ κτλ. λίγο η τύχη λίγο η πίστη η Μαρία μας είναι σήμερα 8 ετών και πέρα από έναν μικρό στραβισμο στο ματάκι της που διορθώθηκε με εγχειρηση είναι υγειεστατη και κουκλα.πριν εναμιση χρονο έφερε και το αδερφάκι της μαριας στον κοσμο τελειομηνο και κουκλος.σου ευχομαι να πάνε όλα καλά.

demi
20-01-11, 11:16
ΑΠΑΠΑ..παλι κλαιω στη δουλεια με το βιντεο..δεν υπαρχει θα με διωξουν...
οο ημουν εγκυος ελεγα οι ορμονες..τωρα....τι να πω..
αχ πεγγουλα σε σκεφτομαστε και σας αγαπαμε πααααααααααραααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυ!

Ellemphriem
20-01-11, 13:39

αχ βρε κοριτσι μου σας ευχομαι ολα να πανε καλα και με υγεια να βγειτε γρηγορα απο το νοσοκομειο! Τα καλυτερα ερχονται μπροστα σας ειμαι σιγουρη.....:-D

ANDEDANTINOS
20-01-11, 13:39

Pegg καλημερα ειχα και εγω την μικρη μου 12 μερες στην θερμοκοιτιδα και μπορω ( οσο μπορω να σε νιωσω )
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ( ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ )
Μηπως θα μπορουσατε να την πατε σε αλλο νοσοκομειο .Δεν ξερω εαν εισαι στην ΑΘΗΝΑ .....Γιατι δεν τους το προτεινετε .......Μιλα με καποιο δικο σου παιδιατρο ............Δεν θελω να σου βαλω υποψιες αλλα παιζονται πολλα στα ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ

sternchen
20-01-11, 14:21
ΑΠΑΠΑ..παλι κλαιω στη δουλεια με το βιντεο..δεν υπαρχει θα με διωξουν...
οο ημουν εγκυος ελεγα οι ορμονες..τωρα....τι να πω..
αχ πεγγουλα σε σκεφτομαστε και σας αγαπαμε πααααααααααραααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυ!

Καλά κι εγώ χθες το βράδυ το έβλεπα και τα δάκρια τρέχανε από μόνα τους. Πολύ συγκινητικό βιντεάκι.
Πεγκούλα μου περαστικά στο μικρουλάκι μας, αμάν πια με αυτές τις λοιμώξεις, μακριά από όλα τα παιδάκια.
Θα έχω λιγάκι άγχος μέχρι αύριο, αλλά θα σκεφτόμαστε όλες θετικά για να βοηθήσουμε την μικρή μαχήτρια!!!

Βίκη76
20-01-11, 14:30
Πέγκυ, πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! (είναι κάτι που δεν μου είπε κανείς όταν γέννησα πρόωρα. Ούτε εγώ περίμενα ευχές, άλλωστε. Είχα σοβαρότερα θέματα, και επίσης δεν είχα καταλάβει καν ότι είχα γεννήσει. Η Μαριάννα μου είναι 1 έτους τώρα.)

Γέννησα στις 26 εβδομάδες και 6 μέρες ακριβώς (σου θυμίζει κάτι, νομίζω). Το βάρος της κόρης μου ήταν λίγο παραπάνω από το δικό σας. Δεν αναφέρω συγκεκριμένο νούμερο, γιατί σίγουρα η προσοχή σου θα μείνει σε αυτό και θα κάνεις τη σύγκριση, ενώ δεν πρέπει. ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΠΕΡΙΦΗΜΑ, απλώς θέλουν πίστωση χρόνου.
Από τη μικρή μου εμπειρία, μια ταπεινή γνώμη. Τα δεδομένα της κόρης σου είναι πάρα πολύ καλά:
-αναπνευστικό οκ. Καίριο θέμα, μας το τόνιζαν συνεχώς. Ανέφερες το c-pap. Είναι το ελαφρύτερο. Μπράβο σας. Εμείς, για να φτάσουμε να μειώσουμε τόσο πολύ την υποστήριξη από οξυγόνο, κάναμε 1,5 μήνα!
-από εγκεφαλική αιμορραγία τίποτα. Επίσης μπράβο. Εμείς είχαμε μια β' βαθμού που τελικά την απορρόφησε χωρίς κατάλοιπα.
-μάτια οκ. Πολύ σημαντικό. Αλλά και να είχε πρόβλημα, οι χειρουργοί πλέον το διορθώνουν.
-Το ότι μόνο αυτή επιβίωσε σημαίνει όχι μόνο ότι το παιδί έχει τσαγανό(!), αλλά και ότι είναι προορισμένο από τη φύση του για να αντέξει. Η κόρη μου με διέψευσε πανηγυρικά όσες φορές λιποψύχησα. Εκείνη δεν το έβαλε κάτω ούτε μία στιγμή.
-Λοιμώξεις: ναι, είναι πρόβλημα. Αλλά εμείς περάσαμε 2 απλές (με 10ημερα σχήματα αντιβίωσης) και 1 σοβαρότατη, την οποία κανείς δεν μπορούσε να διαγνώσει με ακρίβεια. Έτρεχα με μπουκαλάκι αίματός της στο Πανεπιστημιακό εργαστήριο για εξέταση... Απόγνωση. Τελικά, οι γιατροί, με συνεχείς αλλαγές αντιβίωσης, την πέτυχαν και αυτή. (Εμείς είχαμε και άλλα: χειρουργείο στα 1200 γρ. για να κλείσει ένα θωρακικό αγγείο -βοτάλλειος πόρος- που είχε μείνει ανοιχτό λόγω προωρότητας. Εκεί να με δεις! Τελική σούμα: βγήκαμε όταν ήταν η προβλεπόμενη ημερομηνία τοκετού μου. Όμως: ίδιες περιπτώσεις με τη δική μου βγήκαν στον 1 μήνα. Η δική μου ήθελε να το περάσει μετ' εμποδίων. Η περιπέτεια είναι στο αίμα της οικογενείας μας...)
Συμπέρασμα από τη δική μου εμπειρία, αν μου επιτρέπεις:
Έχε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου. Δεν έχουμε άλλωστε άλλη επιλογή από το να τους δείξουμε εμπιστοσύνη. Απλώς με τις μέρες η παρατηρητικότητά σου θα ενταθεί. Έτσι, θα μπορείς να διακρίνεις (και να επισημαίνεις διακριτικά, αν χρειαστεί...).

Μη φοβηθείς. Οι μεταπτώσεις συναισθημάτων (Δόξα σοι ο Θεός-Βοήθα Παναγιά μου και αντίστροφα) είναι μέσα στο παιχνίδι. Όπως μου είχε πει μια γιατρός (καλή της ώρα): Τα πρόωρα που νοσηλεύονται επί μακρόν είναι γεμάτα απογοητεύσεις. Αλλά τελικά τα καταφέρνουν.-

demi
20-01-11, 14:43
Πέγκυ, πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! (είναι κάτι που δεν μου είπε κανείς όταν γέννησα πρόωρα. Ούτε εγώ περίμενα ευχές, άλλωστε. Είχα σοβαρότερα θέματα, και επίσης δεν είχα καταλάβει καν ότι είχα γεννήσει. Η Μαριάννα μου είναι 1 έτους τώρα.)

Γέννησα στις 26 εβδομάδες και 6 μέρες ακριβώς (σου θυμίζει κάτι, νομίζω). Το βάρος της κόρης μου ήταν λίγο παραπάνω από το δικό σας. Δεν αναφέρω συγκεκριμένο νούμερο, γιατί σίγουρα η προσοχή σου θα μείνει σε αυτό και θα κάνεις τη σύγκριση, ενώ δεν πρέπει. ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΠΕΡΙΦΗΜΑ, απλώς θέλουν πίστωση χρόνου.
Από τη μικρή μου εμπειρία, μια ταπεινή γνώμη. Τα δεδομένα της κόρης σου είναι πάρα πολύ καλά:
-αναπνευστικό οκ. Καίριο θέμα, μας το τόνιζαν συνεχώς. Ανέφερες το c-pap. Είναι το ελαφρύτερο. Μπράβο σας. Εμείς, για να φτάσουμε να μειώσουμε τόσο πολύ την υποστήριξη από οξυγόνο, κάναμε 1,5 μήνα!
-από εγκεφαλική αιμορραγία τίποτα. Επίσης μπράβο. Εμείς είχαμε μια β' βαθμού που τελικά την απορρόφησε χωρίς κατάλοιπα.
-μάτια οκ. Πολύ σημαντικό. Αλλά και να είχε πρόβλημα, οι χειρουργοί πλέον το διορθώνουν.
-Το ότι μόνο αυτή επιβίωσε σημαίνει όχι μόνο ότι το παιδί έχει τσαγανό(!), αλλά και ότι είναι προορισμένο από τη φύση του για να αντέξει. Η κόρη μου με διέψευσε πανηγυρικά όσες φορές λιποψύχησα. Εκείνη δεν το έβαλε κάτω ούτε μία στιγμή.
-Λοιμώξεις: ναι, είναι πρόβλημα. Αλλά εμείς περάσαμε 2 απλές (με 10ημερα σχήματα αντιβίωσης) και 1 σοβαρότατη, την οποία κανείς δεν μπορούσε να διαγνώσει με ακρίβεια. Έτρεχα με μπουκαλάκι αίματός της στο Πανεπιστημιακό εργαστήριο για εξέταση... Απόγνωση. Τελικά, οι γιατροί, με συνεχείς αλλαγές αντιβίωσης, την πέτυχαν και αυτή. (Εμείς είχαμε και άλλα: χειρουργείο στα 1200 γρ. για να κλείσει ένα θωρακικό αγγείο -βοτάλλειος πόρος- που είχε μείνει ανοιχτό λόγω προωρότητας. Εκεί να με δεις! Τελική σούμα: βγήκαμε όταν ήταν η προβλεπόμενη ημερομηνία τοκετού μου. Όμως: ίδιες περιπτώσεις με τη δική μου βγήκαν στον 1 μήνα. Η δική μου ήθελε να το περάσει μετ' εμποδίων. Η περιπέτεια είναι στο αίμα της οικογενείας μας...)
Συμπέρασμα από τη δική μου εμπειρία, αν μου επιτρέπεις:
Έχε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου. Δεν έχουμε άλλωστε άλλη επιλογή από το να τους δείξουμε εμπιστοσύνη. Απλώς με τις μέρες η παρατηρητικότητά σου θα ενταθεί. Έτσι, θα μπορείς να διακρίνεις (και να επισημαίνεις διακριτικά, αν χρειαστεί...).

Μη φοβηθείς. Οι μεταπτώσεις συναισθημάτων (Δόξα σοι ο Θεός-Βοήθα Παναγιά μου και αντίστροφα) είναι μέσα στο παιχνίδι. Όπως μου είχε πει μια γιατρός (καλή της ώρα): Τα πρόωρα που νοσηλεύονται επί μακρόν είναι γεμάτα απογοητεύσεις. Αλλά τελικά τα καταφέρνουν.-

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑς!!!!ΜΑΜΑ και κορη συγχαρητηρια που τα καταφερατε...και που τωρα δινετε κουραγιο στην πεγγουλα μας.

tarirs
20-01-11, 14:43
Λοιπον ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα κ το κοριτσακι να ζησει οπως τα ψηλα βουνα...εχω να σου πω κατι να σε ανεβασει το ηθικο...

Εγω γεννηθηκα το 1976 και ημουν αγορακι (θα σου πω γιατι το αναφερω...) και ημουν μολις 5 μηνων και 680 γραμμαρια τα κοριτσια να ξερεις επιβιωνουν ποιο ευκολα διοτι αναπνεουν και απο ''κατω'',λοιπον πριν 40 μερες γεννηθηκε η κορη μας και εκατσα διαβασα το ιστορικο μου (απο περιεργεια) και επαθα πλακα...(για πολυ καιρο το ειχα παρατημενο στην ντουλαπα..)ειχα παθει 5 απνοιες και το τελειωτικο ηταν η μεταγγιση αιματος ηταν μολυσμενο....

Οι γιατροι ειπαν ''παει τελειωσε ως εδω...'' και ξαφνικα μετα απο την μεταγγιση αιματος σε 15 μερες επερνα τα 1τα μου γραμμαρια....

Απο την αρχη οι γιατροι ηταν αρνητικοι στους γονεις μου και με ειχαν πεταξει ναι καλα ακουτε σε ενα καλαθι ''αχρηστων''...και με πηρε ο πατερας μου και τους επεισε να με κρατησουν..και ολα αυτα το 1976 που δεν ειχαν τα μεσα....

Τελικα δεν εχω κανενα ''κουσουρι'' που ελεγαν...και μετα απο 30 χρονια πηγα και ειδα το γιατρο το μαιευτηρα της μητερας μου και ειπε στον πατερα μου...''η αποβολη τι κανει ζει...?
Τον χτυπαω στον ωμο και του λεω...''ειμαι ακριβως διπλα σου'':mrgreen:

Το μονο που εχεις να κανεις ειναι υπομονη και επιμονη κ σου ευχομαι ολα θα πανε καλα....θα δεις...αυτα τα λιγα απο εμενα και συγγνωμη αν σας κουρασα....

Aeriko
20-01-11, 14:49
πηγα και ειδα το γιατρο το μαιευτηρα της μητερας μου και ειπε στον πατερα μου...''η αποβολη τι κανει ζει...?
Τον χτυπαω στον ωμο και του λεω...''ειμαι ακριβως διπλα σου'':mrgreen:

ΘΕΟΣ!

ηλιαχτιδα 78
20-01-11, 17:12
μπραβο στα μωρακια που αγωνιζονται και τα καταφερνουν...ετσι θα ειναι και για το δικο σας μωρακι...ειναι αγωνιστρια και θελει να μεγαλωσει για να ερθει γρηγορα σπιτακι σας...ολα να πανε καλα μεσα απο την καρδια μου!
μια προσευχη απο μενα για σας! Η Παναγιτσα να την φυλαει...να ερθει γρηγορα στο σπιτι σας!:p

eirini ag
20-01-11, 18:17
Αχ Pegg,κανε κουραγιο,σκεψου θετικα για το ζουζουνακι σου...σε χρειαζεται στον αγωνα που δινει!!!:)

mariakr
20-01-11, 18:19
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και πολύ σύντομα να είστε όλοι μαζί στο σπίτι!!! Τις θερμότερες ευχές και από εμένα....

pegg
21-01-11, 15:32
ΤΟ Πρωι μας ενημερωσαν οτι η καλλιεργεια ηταν αρνητικη ευτυχως (αν και εχει λιγο ανεβασμενο δεικτη λοιμωξης).Πηγε 730γρ (μεγαλωνουμε σιγα σιγα) και σημερα γιναμε 1 μηνα (εχουμε γεννεθλια).Ξανακαναμε υπερυχο στο κεφαλακι και ολα καλα μας ειπαν αλλα απο την αριστερη πλευρα εχει μια ηχογενεια η οποια δεν ειναι καθολου ανυσηχητικη γιατι θεωρειται συνηθως φυσιολογικη στα προωρακια.Βέβαια θα ξανακανουμε σε 2 εβδομαδες υπερηχο αλλα ο διευθυντης που μας εκανε τον υπερηχο δεν ανυσηχησε καθολου.Αρα ολα καλα.Πιο πολυ ομως χαρηκαμε που δεν εχει μικροβιο η μπουμπου και μεγαλωνει:p:p:p:p:p:p

AZIA
21-01-11, 15:36
Aντε μπραβο, ολα καλα λοιπον......

Ειναι κιολας 1 μηνα? Μπραβο - μπραβο, πολυ χαιρομαι, που τα παει καλα η μικρουλα....

Εσυ ξερεις.... υπομονη - υπομονη - υπομονη και πανω απ΄ολα ΕΛΠΙΔΑ....

culte
21-01-11, 15:36
pegg μου έφτιαξες το ΣΚ και ας είναι βροχερό!!!!!!

alexele
21-01-11, 15:41
Να είστε γεροί και να φτάσετε και τα 7300 Kg, μπράβο της, μπράβο σας!!!!!!!!!!

marag
21-01-11, 16:07
Τι καλά ! μπράβο σας
Είμαι σίγουρη ότι κάθε φορά θα μας λες όλο και όμορφα νέα
Να δεις που θα έρθει η μέρα που θα μας πεις ‘’ τη πήρα σπίτι ‘’

poukis
21-01-11, 16:38
Καλησπερα κ απο μενα pegg,ειναι η πρωτη φορα που γραφω αλλα το παρακολουθω το θεμα σου.Ειλικρινά χαρηκα πολυ για τα αποτελεσματα των εξετασεων σας κ ευχομαι γρηγορα να πατε σπιτι.

ζώπυρον
21-01-11, 16:44
pegg,

ώστε σήμερα έχετε τα πρώτα σας "μικρά" γενέθλια? Εύχομαι να τα χιλιάσετε σε χρόνια!

Και κάθε μέρα, να μπαίνεις και να μας γράφεις όλο και καλύτερα ώσπου να υποδεχτείτε τη μικρή σας πριγκήπισα στο σπίτι!

Φιλιά!

mama xrysa
21-01-11, 17:30
ΤΟ Πρωι μας ενημερωσαν οτι η καλλιεργεια ηταν αρνητικη ευτυχως (αν και εχει λιγο ανεβασμενο δεικτη λοιμωξης).Πηγε 730γρ (μεγαλωνουμε σιγα σιγα) και σημερα γιναμε 1 μηνα (εχουμε γεννεθλια).Ξανακαναμε υπερυχο στο κεφαλακι και ολα καλα μας ειπαν αλλα απο την αριστερη πλευρα εχει μια ηχογενεια η οποια δεν ειναι καθολου ανυσηχητικη γιατι θεωρειται συνηθως φυσιολογικη στα προωρακια.Βέβαια θα ξανακανουμε σε 2 εβδομαδες υπερηχο αλλα ο διευθυντης που μας εκανε τον υπερηχο δεν ανυσηχησε καθολου.Αρα ολα καλα.Πιο πολυ ομως χαρηκαμε που δεν εχει μικροβιο η μπουμπου και μεγαλωνει:p:p:p:p:p:p

Mπραβο κοριτσακι μου!!!!πολύ ωραια νεα!!χαρουμενα μηνογενεθλια και με το καλό σπίτι σας!!!!είδες που ξαναπήρε βαρος;πίνει αρκετο γαλα τωρα;

derbybaby
21-01-11, 19:00
καταπληκτικα τα νεα σας! με το καλο κ ολες οι υπολοιπες εξετασεις να ειναι καλες κ να ηρεμησετε!

small bart
21-01-11, 19:28
Καλησπερα.Ειχα δειαβασει και το προηγουμενο θεμα σου αλλα δεν μπορεσα να σου απαντησω.Καταρχην να σου ζησει η κορουλα σου!Χαιρομαι πολυ που διαβασα πως πατε τοσο καλο.Απο τη μικρη μου εμπειρια το μονο που εχω να σου πω ειναι πως πρεπει να πιστεψεις οτι θα γινει καλα και θα συμβει.Ειμαι σιγουρη οτι το κοριτσακι σου θα βαλει τα δυνατα του να μην σε διαψευσει.Ευχομαι να μας γραφεις μονο ευχαριστα νεα και συντομα να την εχετε σπιτακι σας.

χρύσα08
21-01-11, 19:50
Κορίτσι μου, με όλη μου την ψυχή σου εύχομαι τα καλύτερα για την κορούλα σου! Να πάνε όλα καλά και να μας γράφεις μόνο ευχάριστα! Υπομονή, οι προσευχές μας είναι μαζί σας!

mantinop
21-01-11, 20:26
Κοπέλα μου με το καλό να κλείσει και έναν αιώνα η ζουζούνα σου:D
Εύχομαι όλα να πάνε καλά και με το καλό να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου:D και γρήγορα σπίτι σας:D

Σνουφελ μου
21-01-11, 20:54
Χρονια σας πολλα...και καλα...με τη κορακλα σας αγκαλια!Να μας γραφεις συνεχεια νεα σας...μεχρι να χρονισει :D γιατι δεν αργει....Πολυ χαρικα με τα νεα σας....

Elma09
21-01-11, 21:37
Κι εγω πρωτη φορα γραφω, αν και το παρακολουθω το θεμα σου. Εγινε 1 μηνος!! Μπραβο τη μουμπουκα! Ηρθε αποφασισμενη να ζησει και θα ζησει! Με τετοια μαμα διπλα της και το πολυτιμο μανογαλα της ειμαι σιγουρη οτι θα γινει θεα!!!Οσο σου επιτρεπεται, να τη χαιδευεις, γιατι λενε πως ειναι ευεργετικο για την αναπτυξη το αγγιγμα για τα νεογεννητα, που ειναι σε τετοια κατασταση. Εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια και, απο ο,τι βλεπω, ειναι μπολικη.......καλη συνεχεια......;)

natasa2002
21-01-11, 21:47
Μπράβο στην μικρούλα, τα νέα σας ειναι υπέροχα!!!!!!!!!!!
Να τα χιλιάσει και να την έχεις σύντομα στην αγκαλίτσα σου.

sternchen
21-01-11, 21:59
Μπράβο κοριτσάκι μου, τα νέα σας είναι μια χαρά και χάρηκα πάρα πολύ πολύ :D!!!

mitsi1
21-01-11, 22:33
η ιστορια σου ειναι πολυ συγκινητική....εύχομαι ολόψυχα να πανε ολα περίφημα με τη μικρή σου αγωνίστρια και πολύ πολύ σύντομα ολά αυτά να είναι μια ανάμνηση...ως μανούλα με μωρό στη "βιτρίνα" συμμερίζομαι απόλυτα την αγωνία σου και την ψυχολογία σου...ομως να έχεις πίστη και να είσαι νοερα δίπλα στη μικρή σου και να πηγαινεις συνεχεια για να σε νιώθει...ευχομαι και πλάλι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!

pashalitsa
21-01-11, 22:52
Αχ κοπέλα μου... Όλα να πάνε καλά εύχομαι, η κόρη σου είναι αγωνίστρια και εσύ συναγωνίστρια!!!!! Να μας γράφεις νέα σου, περιμένω με αγωνία!!!

alex1979
21-01-11, 22:58
Κι εγώ πρώτη φορά σου γράφω, να σας ζήσει το κοριτσάκι σας και με το καλό να την πάρετε στο σπίτι σας!!!
Να τους εκατομμυριάσει τους μήνες!!!
Πραγματικά είναι αγωνίστρια, κι εσείς μαζί με εκείνη!
Ο Θεός να σας δίνει δύναμη και σύντομα όλα αυτά να είναι μια ανάμνηση! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σας!

ΜΑΤΘΙΛΔΗ
21-01-11, 23:51
Δόξα το θεό!!!! Όλα καλά θα πάνε...
Υπομονή κοριτσάρα μου θα περάσει ο καιρός....τώρα που άρχισε να πέρνει τα πάνω της;;;!!!!...;)

demi
22-01-11, 08:10
pegg τι γινετε στο παπαγεωργιου?τα πηγαν αλλου τα μωρα?πες νεα σου ανησυχω παλι.

pegg
22-01-11, 09:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!με συγκινειτε παρα πολυ που ενδιαφερεστε για το κοριτσακι μου πραγματικα διαβαζω τις ευχουλες σας και δακρυζω.

Ντεμι χθες που πηγα αποστειρωναν μια αιθουσα δε ξερω για πιο λογο ακριβως απλα ξερω οτι τα μωρα που γεννιουνται προωρα θα πηγαινουν στο ιπποκρατειο γιατι η λοιμωξη αρχισε να θεριζει.Ακομα ευτυχως για μας κραταμε δεν εχουμε κολλησει αλλα ειμαστε με την αγωνια.Χθες πεθανε το πρωτο μωρο απο αυτο και βουιξαν τα καναλια και οι εφημεριδες.Και να σκεφτεις οτι ειχε παει το μωρακι στη διπλανη αιθουσα και ηταν ετοιμο να φυγει:(:(:(Τι να πω!!!! Γενικά τα μετρα ειναι ειναι τωρα πολυ αυστηρα μονο οι γονεις για 5λεπτα μονο και φυσικα δεν αγγιζουμε.

Θα παω στις 11 και θα σας ενημερωσω!!!Ελπιζω να ειναι ολα καλα

marcella
22-01-11, 09:31
Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά με το κοριτσάκι σου pegg. Μπράβο!!! Είχα γνωρίσει πριν λίγους μήνες μία μαμά, που το κοριτσάκι της είχε γεννηθεί 700 γρ από δίδυμη κύηση, όπου το ένα παιδάκι δεν τα κατάφερε. Θυμάμαι το κοριτσάκι ήταν τότε 13 μηνών, ένα γλυκύτατο παιδάκι, που χαμογελούσε, μας χαιρετούσε και προσπαθούσε να κάνει τα πρώτα του βήματα.
Τι άλλο να ζητήσει κανείς;!

BLUBLU
22-01-11, 09:37
Pegg μου είστε κ οι δυο αγωνιστριες! Σας θαυμάζω! Ευχομαι όλα να πάνε καλά! Καλή δυναμη! Ο Αγ. Εφραιμ να σας βοηθησει!

pegg
22-01-11, 12:20
ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ:p:p:p:pΗ μπουμπου ειναι 760γρ (πηρε άλλα 30) και μεγαλωνει σιγα σιγα.......Το καλυτερο???????Την άκουσα να κλαιει πρώτη φορα!!!ΑΚΟΥΣΑ ΤΗ ΦΩΝΟΥΛΑ ΤΗΣ............Η μαμα μου την ειχε ακουσει στο χειρουργειο μολις γεννηθηκε (ήταν μεσα) αλλα εγω ζητησα να κοιμηθω για να μη βλεπω και να μην ακουω (λόγω των καταστασεων)και σημερα την ακουσα:p:p:p:pΑπεκτησε δυναμη η μικρουλα μου και βγαζει φωνουλα αδυναμη μεν.....αλλά την ακουσα:p:p:p

baila
22-01-11, 12:22
ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ:p:p:p:pΗ μπουμπου ειναι 760γρ (πηρε άλλα 30) και μεγαλωνει σιγα σιγα.......Το καλυτερο???????Την άκουσα να κλαιει πρώτη φορα!!!ΑΚΟΥΣΑ ΤΗ ΦΩΝΟΥΛΑ ΤΗΣ............Η μαμα μου την ειχε ακουσει στο χειρουργειο μολις γεννηθηκε (ήταν μεσα) αλλα εγω ζητησα να κοιμηθω για να μη βλεπω και να μην ακουω (λόγω των καταστασεων)και σημερα την ακουσα:p:p:p:pΑπεκτησε δυναμη η μικρουλα μου και βγαζει φωνουλα αδυναμη μεν.....αλλά την ακουσα:p:p:p

τελεια τα νεα σου
συντομα να ταραζει και το σπιτι σας απο τις φωνες!

Thaumataki
22-01-11, 13:29
Pegg μου είστε κ οι δυο αγωνιστριες! Σας θαυμάζω! Ευχομαι όλα να πάνε καλά! Καλή δυναμη! Ο Αγ. Εφραιμ να σας βοηθησει!

Ο Αγ. Εφραιμ τί προστάτης είναι; 1000 συγγνώμη για το off topic μου!:(

mama xrysa
22-01-11, 13:52

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!!!τελεια νεα!!!!!!είδες η κοράκλα σου;;;;παλευει γερα!!!εχεις να ακουσεις φωνες σε λίγο καιρό που θα λες "καλέ σταματα, πονοκεφαλος με έπιασε!!"

marandnik
22-01-11, 14:12
Καλή μου pegg, δεν παίζει να μπορούσατε να πάτε τη μικρούλα σας σε κανένα άλλο νοσοκομείο;
Δεν θα σας δεχτούν, θα είναι επικίνδυνη η μεταφορά; Δεν ξέρω κι εγώ απο αυτά τα πράγματα...
Αλλά γιατί να διακινδυνεύσουν οι γιατροί έστω και μία στο εκατομμύριο να μολυνθεί κάποιο μωρό σ' αυτές τις συνθήκες;
Γιατί τα κρατάνε εκεί τα υπόλοιπα μετά από αυτό που συνέβει και διώχνουν μόνο τις καινούργιες περιπτώσεις;

Δεν θέλω να σε αγχώσω κιόλας, εύχομαι να πάνε όλα καλά... και όντως τα θηλυκά βρέφη είναι απείρως πιο ανθεκτικά, επιστημονικά τεκμηριωμένο.:wink:

Αλλά δεν χάνετε και τίποτα να το ψάξετε...

Φιλιά πολλά σε σένα και στη μικρούλα σου!

pegg
22-01-11, 14:22
Καλή μου pegg, δεν παίζει να μπορούσατε να πάτε τη μικρούλα σας σε κανένα άλλο νοσοκομείο;
Δεν θα σας δεχτούν, θα είναι επικίνδυνη η μεταφορά; Δεν ξέρω κι εγώ απο αυτά τα πράγματα...
Αλλά γιατί να διακινδυνεύσουν οι γιατροί έστω και μία στο εκατομμύριο να μολυνθεί κάποιο μωρό σ' αυτές τις συνθήκες;
Γιατί τα κρατάνε εκεί τα υπόλοιπα μετά από αυτό που συνέβει και διώχνουν μόνο τις καινούργιες περιπτώσεις;

Δεν θέλω να σε αγχώσω κιόλας, εύχομαι να πάνε όλα καλά... και όντως τα θηλυκά βρέφη είναι απείρως πιο ανθεκτικά, επιστημονικά τεκμηριωμένο.:wink:

Αλλά δεν χάνετε και τίποτα να το ψάξετε...

Φιλιά πολλά σε σένα και στη μικρούλα σου!

θΑ μας δεχτουν δεν υπαρχει τετοιο θεμα αλλα η μεταφορα της μικρουλας 1.ειναι επικινδυνη και 2 δε μας εγγυαται κανεις οτι την αλλη εβδομαδα δε θα κυκλοφορησει στο ιπποκρατειο αυτη η λοιμωξη.Γενικα η ολη κατασταση ειναι λιγο ρισκο αλλα θελω ν πιστευω οτι εχουν παρει τα μετρα τους.Που θα παει θα ξεφυγουμε!!!!!!Μακαρι να πανε ολα καλα

marandnik
22-01-11, 14:35
θΑ μας δεχτουν δεν υπαρχει τετοιο θεμα αλλα η μεταφορα της μικρουλας 1.ειναι επικινδυνη και 2 δε μας εγγυαται κανεις οτι την αλλη εβδομαδα δε θα κυκλοφορησει στο ιπποκρατειο αυτη η λοιμωξη.Γενικα η ολη κατασταση ειναι λιγο ρισκο αλλα θελω ν πιστευω οτι εχουν παρει τα μετρα τους.Που θα παει θα ξεφυγουμε!!!!!!Μακαρι να πανε ολα καλα

Στο ευχομαι ειλικρινα!!
Οποτε, περιμενουμε τα καλά νέα σας!

eleni_k
22-01-11, 14:42

:D:D:D:D:D
Έτσι, έτσι!!!
Μπράβο σας κοριτσάκια μου, να μεγαλώνετε και να τσιρίζετε!!! Μάνα και κόρη!

Όσο για το νέο άγχος που δυστυχώς προστέθηκε στην ζωή σας, να πάνε όλα καλά και να τελειώσει το θέμα σύντομα...

ΜΑΡΙΑΛ 2
22-01-11, 15:02
εύχομαι και γω να πάνε όλα καλά...

lovely people
22-01-11, 23:19
Tι κάνει το μικρό "μας" κοριτσάκι??????? Ελπίζω όλα καλά και περιμένουμε να ακούσουμε τα καλά σας νέα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μαριλίνα
23-01-11, 10:02

Πεγγ,
δεν έχω γράψει κάποιο καιρό, αλλά παρακολουθώ την εξέλιξη της μικρούλας σου!!! Μπράβο στη μικρή αγωνίστρια, σίγουρα πολύ γρήγορα θα είστε αγκαλίτσα στο σπιτάκι σας!!! Χαίρομαι πολυ που τα νέα είναι ολο και καλύτερα!!!

demi
23-01-11, 10:07
μπραβο κοριτσι μου..αντε λιγα γραμμαρια ακομα ,λιγο κουραγιο ακομα ..μολις βγειτε παρτυ θα κανουμε ολες εδω μεσα..
βρε τι περιπετεια ηταν αυτη..του χρονου τα χριστουγεννα θα τα θυμομαστε και θα λεμε παει περασε και αυτο...
καρδουλες μου σας σκεφτομαστε και σας στελνουμε ενα τεραστιο φιλι...μουτσς.........
και πες την κορη σου μην κανει φασαρια και μην κλαιει θα ξυπνησουν τα υπολοιπα παιδια.....

mama xrysa
23-01-11, 17:05
pegg τι κανει σημερα η μικρούλα;

marilia12
23-01-11, 17:37
oυτε εγω σου εχω γραψει τοσο καιρο παρόλο που παρακολουθω λεξη προς λεξη την ενημερωση σου.
Μου ηταν αδυνατο....
Εχω περασει και εγω απο την ΜΕΝΝ οχι λογω προωροτητας αλλα επειδη ειχαμε σοβαρο προβλημα υγειας.
Αρχικα μετα απο την πρωτη εγχειρηση προσπαθησαν να μας προετοιμασουν οτι θα φυγει.....Ειχαμε πολυ λιγε πιθανοτητες ομως τα καταφερε.... σημερα υγιεστατη....

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να την δεις οπως την επιθυμεις.

lineal
23-01-11, 19:04
ευχομαι και γω να πανε ολα καλα και να την εχεις συντομα αγκαλιτσα σου:)
ειχα και γω το ζουζουνι μου στη θερμοκοιτιδα λογω αναπνευστικου και ολα πηγαν μια χαρα.
σιγουρα το ιδιο θα γινει και με σας.
οσο για τα αλλα δυο μωρακια σου λυπαμαι παρα πολυ και εχω να πω,εισαι πολυ αξια μητερα!

pegg
23-01-11, 19:50
καλησπεραααααααααα!!!Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ 770ΓΡ!!!!!!!!Μεγαλωνουμε αργα και σταθερα κατι εικτες λοιμωξης που ειχαν ανεβει ελαχιστα πεφτουν και αυτοι:p:p και αυξησαμε το γαλατακι απο 10 σε 11ml πειναλεα η μικρουλα μου!!!!!Παμε πολυ καλα με λιγα λογια ευτυχως!!!!Τωρα το μονο που με ανυσηχει ειναι αυτη η ηχογενεια που ειδαν στο κεφαλακι (επανεξεταση την αλλη εβδομαδα).Βεβαια ο γιατρος δεν ανυσηχησε καθολου και ειπε ειναι συνηθισμενο δεν ειναι τιποτα αλλα οσο ναναι........Εχω πιστη ομως δε θα ειναι τιποτα.:D

culte
23-01-11, 19:51
μπράβοοοοοοοοο η κοριτσάρα !!!

τι είναι η ηχογένεια βρε peggούλα??

ΑΝΝΑ4
23-01-11, 19:56
μπραβο στην μικρουλα,μπραβο κ σε εσας!!!!!!!!!!ειμαι σιγουρη πως θα πανε ολα καλα!!!!

maria1976
23-01-11, 20:01
Μπραβο η κοριτσαρα σου αντε βρε Πεγκουλα και οσο πιο γρηγορα γινεται σπιτι με την κορακλα σου.

Δήμητρα Π.
23-01-11, 20:09
Μακαρι βρε κοριτσακι μου να πανε ολα καλα για σενα και το μωρακι σου! Δε μπορω, βουρκωνω οταν σκεφτομαι μανουλες να στενοχωριουνται και νεογεννητα μωρακια να ταλαιπωριουνται. Χαλια εγινα παλι βραδιατικα....

mama xrysa
23-01-11, 20:40
καλησπεραααααααααα!!!Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ 770ΓΡ!!!!!!!!Μεγαλωνουμε αργα και σταθερα κατι εικτες λοιμωξης που ειχαν ανεβει ελαχιστα πεφτουν και αυτοι:p:p και αυξησαμε το γαλατακι απο 10 σε 11ml πειναλεα η μικρουλα μου!!!!!Παμε πολυ καλα με λιγα λογια ευτυχως!!!!Τωρα το μονο που με ανυσηχει ειναι αυτη η ηχογενεια που ειδαν στο κεφαλακι (επανεξεταση την αλλη εβδομαδα).Βεβαια ο γιατρος δεν ανυσηχησε καθολου και ειπε ειναι συνηθισμενο δεν ειναι τιποτα αλλα οσο ναναι........Εχω πιστη ομως δε θα ειναι τιποτα.:D

Μπράβο!!!!Αυτη η βρωμολοιμωξη ηταν ο μεγαλυτερος μου φόβος αυτες τις μερες.Αφού οι δείκτες πέφτουν τελεια!!!!

pegg
23-01-11, 21:02
ελα ντε τΙ ΕΙΝΑΙ Η ΗΧΟΓΈΝΕΙΑ??μάλλον κατι υπαρχει και αντανακλά στον υπέρηχο αλλα μας ειπαν οτι δεν ειναι ανησυχητικο και ειναι συνηθισμενο στα προωράκια!!!!Απλά πρεπει να το ξαναδουμε.Ο γιατρος που εκανε τον υπερηχι δεν ανησυχησε καθολου οποτε δεν αγχωνομαι

maria- elpida
23-01-11, 21:06
αχ! μικρο μου κοριτσακι ετσι μπραβο!!!
αντε παρε οσο περισσοτερο βαρος μπορεις και βαλε τα δυνατα σου να πας γρηγορα στο σπιτακι με την γλυκια σου μανουλα!!!!

Peggουλα μου, καθε μερα σου ευχομαι να εχεις ευχαριστα να μας λες.....

sternchen
23-01-11, 21:08
Πεγγάκι αυτή σου η αισιοδοξία είναι δύναμη για την μικρή αγωνίστρια.
Σας έχουμε όλες εδώ μεγάλη έννοια!!!
Φιλάκια!!!

souzi201
23-01-11, 21:39
pegg μου, σου γράφω πρώτη φορά, διάβασα όλο το θέμα από την αρχή. Καταρχάς να σου ζήσει η κοράκλα σου, εύχομαι να βγείτε όσο το δυνατόν γρηγορότερα από κει μέσα (έχω κι εγώ εμπειρία για αρκετό διάστημα). Είναι φοβερή η μικρή σου, είστε εξαιρετικά καλά από υγεία, να μην ανησυχείς για τίποτα, το μόνο αν μπορέσεις και τα καταφέρεις, να της πηγαίνεις το δικό σου γαλατάκι ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ για τις λοιμώξεις και για όλα. Εκτός αυτού, θα σε βοηθήσει να νοιώσεις ότι μπορείς να έχεις έναν έλεγχο, ότι της προσφέρεις κάτι (εκτός βέβαια από τη σκέψη και την αγάπη σου) σε όλη αυτή την κατάσταση.
Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου, όποτε μπορείς να μας ενημερώνεις;)

mantinop
23-01-11, 22:35
Μπράβο στην μικρούλα που πήρε βάρος:D
Κουράγιο...όλα θα πάνε καλά:D

iliostalakti
24-01-11, 00:48
Εύχομαι τα πράγματα να συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά για τη μικρή σας αγωνίστρια και σύντομα να την πάρετε σπιτάκι σας!

lilianna
24-01-11, 01:40
μεχρι να φτασω στο τελος να δω τι γινεται με την μικρη σου ειχα απιστευτη αγωνια.ευχομαι το καλυτερο και πολυ γρηγορα να πατε σπιτακι σας.ειναι αγωνιστρια η μικρουλα και θα τα καταφερει.λυπαμαι πολυ για τα αλλα παιδακια σου...αντεξε οσο μπορεις να της δινεις το γαλατακι σου.ειναι το καλυτερο φαρμακο οπως λενε και οι αλλες κοπελες!η παναγια να ειναι διπλα της παντα!

apricot
24-01-11, 11:28
ολα θα πανε καλα!!! η μικρη ειναι καταπληκτικη και θα τα καταφερει σιγουρα!!! μπραβο μπραβο να μας γραφεις νεα...

mamy-g
24-01-11, 21:11
όλα θα πάνε καλά, θα γίνει μια κοράκλα ........ μη φοβασαι είναι αγωνίστρια, πιστεψε στη δύναμή της και σε λίγο θα έρθει σπιτακι σας

pashalitsa
24-01-11, 21:17
Τί κάνει η μικρή μας ζουζουνίτσα σήμερα;;;;; Το πίνει το γαλατάκι της;;;:D

natasa2002
24-01-11, 22:19

Μπράβο την μικρούλα......... φαγανούλα................ άντε να περάσει ο καιρός και να΄ναι γερό το μωράκι.

mama xrysa
24-01-11, 22:58
pegg μου σημερα δεν εχουμε νεα;

demi
25-01-11, 09:44
ANTE στα 800 γρ τωρα...αντε καρδουλα μου ..

Chemin
25-01-11, 10:58
Peggoula καλή συνέχεια!!
Απ' ότι βλέπω πάτε καλά! Αυξήσατε και το γαλατάκι :D! Φτου φτου.. Έτσι να συνεχίσετε!
Να ξέρεις ότι σε σκεφτόμαστε κάθε μέρα.
Πολλά φιλάκια!

pegg
25-01-11, 11:48
Κοριτσια καλημερα!!!!Η μπουμπου παει πολυ καλα ειμαστε 790γρ:p:p:p:pτρωμε όλο το γάλα μας και μεγαλωνουμε.Σημερα ήρθε ο γιατρος ειπε "Δεν εχω να πω τιποτα απολυτως"και χαμογελασε.Εχθες μου ειχε πει "Οταν δεν εχω κατι να πω σημαίνει οτι όλα λειτουργουν ρολοι"οπότε ειμαστε άψογα μεχρι στιγμης.Παναγιτσα μου να παρω την αγωνίστριά μου σπιτι και τίποτα άλλο δε θέλω.Και το αστειο της υποθεσης:Χθες επειδη την ειχαν 2-3 μερες από τη μια πλευρα διπλωθηκε το αυτακι της και όταν πηγα την ειχαν γυρισει από την άλλη και το αυτάκι πετουσε.Ηταν γλύκα σας λεω έσκασα στα γέλια.Ρωτησα τη γιατρο αν θα επανελθει ειπαι ναι αλλα και να μην επανελθει θα βάλουμε χαρτοταινια να τα διαμορφωσει ή καλυτερα κορδελιτσα μιας και ειναι κοριτσακι χαχαχαχαχα..Το αυτακι ειναι το τελευταιο που με νοιαζει τωρα ας τη παρω εγω και ειπαμε μοντελο θα την κάνω;);)

culte
25-01-11, 11:49
μπράβο peggάκι!!

και μένα το αυτάκι της πέταγε όταν ήταν μωράκι και της το πίεζα να πάει προς τα πίσω...

τώρα δεν φαίνεται καθόλου πια επανήθλε μόνο του!!!!

pegg
25-01-11, 11:52
μπράβο peggάκι!!

και μένα το αυτάκι της πέταγε όταν ήταν μωράκι και της το πίεζα να πάει προς τα πίσω...

τώρα δεν φαίνεται καθόλου πια επανήθλε μόνο του!!!!

Όταν την ειδα γελουσα μόνη είχε πολύ πλάκα!!!Μου φάνηκε περιεργο το πεταχτο αυτακι σε τοσο δα μωρακι:p

marchalina
25-01-11, 11:54
Κοριτσια καλημερα!!!!Η μπουμπου παει πολυ καλα ειμαστε 790γρ:p:p:p:pτρωμε όλο το γάλα μας και μεγαλωνουμε.Σημερα ήρθε ο γιατρος ειπε "Δεν εχω να πω τιποτα απολυτως"και χαμογελασε.Εχθες μου ειχε πει "Οταν δεν εχω κατι να πω σημαίνει οτι όλα λειτουργουν ρολοι"οπότε ειμαστε άψογα μεχρι στιγμης.Παναγιτσα μου να παρω την αγωνίστριά μου σπιτι και τίποτα άλλο δε θέλω.Και το αστειο της υποθεσης:Χθες επειδη την ειχαν 2-3 μερες από τη μια πλευρα διπλωθηκε το αυτακι της και όταν πηγα την ειχαν γυρισει από την άλλη και το αυτάκι πετουσε.Ηταν γλύκα σας λεω έσκασα στα γέλια.Ρωτησα τη γιατρο αν θα επανελθει ειπαι ναι αλλα και να μην επανελθει θα βάλουμε χαρτοταινια να τα διαμορφωσει ή καλυτερα κορδελιτσα μιας και ειναι κοριτσακι χαχαχαχαχα..Το αυτακι ειναι το τελευταιο που με νοιαζει τωρα ας τη παρω εγω και ειπαμε μοντελο θα την κάνω;);)
Pegg μου πολυ χαιρομαι για το κοριτσακι σου!!!!!!!!!!!!!! Μπραβο της !!! Εχει παρει πολυ βαρος Πιστευω οτι καποια παιδακια δειχνουν απο την αρχη οτι θα πανε πολυ καλα σαν το δικο σου Θυμαμαι στην μενν ολα τα παιδακια που το πρωτο 20ημερο τη βγαζαν καθαρη μετα ολα ηταν θεμα χρονου και μονο!! Ολα θα πανε καλα για τη μικρη σου Πολλα φιλια και να τρως καλα για να αντεχεις τα πηγαινε ελα !!

mama xrysa
25-01-11, 12:12

Πολύ ευχαριστα νεα!!δεν πειραζει καλε για το αυτακι, να δεις που το εκανε επίτηδες η πιτσιρίκα για να σκασεις στα γελια και να σου φτιαξει το κεφι!!!

demi
25-01-11, 12:18
μοντελο θα γινει....εδω στο next top μodel εχει φτασει μια κοπελα με μια μυτη μπουγατσομαχαιρο οχι τωρα το συτακι της αγωνιστριας μας..
κουκλινι μου πινε το γαλατακι σου και ολα θα πανε σουπερ..

chrisa1980
25-01-11, 12:26
ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!Δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ χαίρομαι!!!!Θα πάνε όλα μια χαρά,θα δεις.Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να έχεις τον αγγελό σου μέσα σε βιτρίνα (έτσι έλεγα και εγώ) και να μην μπορείς να τον αγκαλιάσεις.Θα έρθει η μέρα όμως που θα γεμίσει η αγκαλιά σου,θα γεμίσει το σπίτι σου και θα δείς να σου χαμογελά με τα φαφούτικα τα δόντια και θα λιώνεις.Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία.Σας φιλώ και τις δύο και όταν θα πας να την δείς να της πείς πως έχει ήδη έναν γαμπρό έκει εξω που την περιμένει!:D

lovely people
25-01-11, 12:36
Μπράβο στην μπουμπουκίτσα...άντε και εις ανώτερα!!!

marios08
25-01-11, 12:47
ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!Δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ χαίρομαι!!!!Θα πάνε όλα μια χαρά,θα δεις.Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να έχεις τον αγγελό σου μέσα σε βιτρίνα (έτσι έλεγα και εγώ) και να μην μπορείς να τον αγκαλιάσεις.Θα έρθει η μέρα όμως που θα γεμίσει η αγκαλιά σου,θα γεμίσει το σπίτι σου και θα δείς να σου χαμογελά με τα φαφούτικα τα δόντια και θα λιώνεις.Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία.Σας φιλώ και τις δύο και όταν θα πας να την δείς να της πείς πως έχει ήδη έναν γαμπρό έκει εξω που την περιμένει!:D

α σε παρακαλώ!!!μπορεί να μην μιλάω αλλά την Αγωνίστρια την έχουμε "καπαρώσει" εδώ και πολύ καιρό με την γυκαίκα μου...
έπρεπε να είχαμε μιλήσει ποιο μπροστά!!!
όλα θα πάνε καλά και ας μαλώνουμε ποιος θα την πάρει!!!

my_Kelly
25-01-11, 13:01
Μπράβο σας! Πολύ χαίρομαι:p
Κι εσύ κάνε κουράγιο κούκλα μου, θα περάσει ο καιρός και θα την έχεις συνέχεια αγκαλιά, θα δεις!!!
Όταν η μικρή μου γεννήθηκε χρειάστηκε να μείνει κάποιες μέρες στη ΜΕΝΝ μέχρι να φύγουμε. Επειδή δεν είχαμε πρόβλημα ουσιαστικά, αλλά ήταν εκεί για παρακολούθηση απλά, την τάιζα μια μέρα κι έκανε τους ήχους της λαιμαργίας. Ήταν εκεί μια μανούλα που το δικό της κοριτσάκι ήταν προωράκι, 910 γρ ήταν τότε. Μας κοίταζε και λέει "αχ πώς κάνει έτσι, σαν γουρουνάκι! Το δικό μου πότε θα κάνει άραγε έτσι??". Της απαντάω "κάνε υπομονή και να δεις που κάποτε θα τους λέμε να μη φάνε να μην παχύνουν". Με την κοπέλα αυτή κρατήσαμε επαφές και πριν μια εβδομάδα μου είπε πως ο παιδιάτρός τους τους είπε να μην την ταϊζει τόσο πολύ γιατί "παραπήρε"!!!!
Πάω στοίχημα πως έτσι θα γίνει και με τη δική σου;);)

pegg
25-01-11, 13:05
ΜΠΡΑΒΟ ΖΗΤΗΣΗ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΟΥ:p:p:p:p:p:p:pΑχ βρε παιδαι μακάρι να πανε καλα και αμα βγει αμα βγει............θα κανω τρικουβερτο γλεντι:p:p Εδω λεω θα κανω γλεντι οταν φτασει το κιλό!!!!Μόνο να την παρω αγκαλιτσα.. δε θα την αφηνω μετα

maria1976
25-01-11, 13:17
μπραβο η ζουζουνα και αισθηση του χιουμορ απο γεννησιμιου!!!! βρε θα σκοτωνονται παλικαρια σε λιγο καιρο!!!!!! αντε γρηγορα σπιτακι σας Peggoula να της δωσεις πολλα πολλα φιλια στο αυτακι!!!!

Aeriko
25-01-11, 13:24
Και πολύ καλά θα κάνεις και δεν θα την αφήνεις! Αγκαλιά, αγκαλιά και πάλι αγκαλιά :D

Το ίδιο λέω και στην ξαδέρφη μου που βγήκαν επιτέλους από τις εντατικές μετά από 3 μήνες!

demi
25-01-11, 14:00
α σε παρακαλώ!!!μπορεί να μην μιλάω αλλά την Αγωνίστρια την έχουμε "καπαρώσει" εδώ και πολύ καιρό με την γυκαίκα μου...
έπρεπε να είχαμε μιλήσει ποιο μπροστά!!!
όλα θα πάνε καλά και ας μαλώνουμε ποιος θα την πάρει!!!

να με συγχωρει η χαρη σας αλλα ειναι δεσμευμενη με τον γιο μου...
σας παρακαλω πολυ........

ΑΝΝΑ4
25-01-11, 14:05

μπραβοοοοοοοοο μανουλαααααααααα τι υπεροχα νεα ειναι αυτα,τετοια να ακουμε καθε μερα!!!!!!!!!!!αντε λιγο ακομα κ θα πιασουμε το κιλοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!φιλακια πολλα,κ να ξερεις ειστε στις προσευχες μας!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

elsaki...
25-01-11, 14:12
Όταν την ειδα γελουσα μόνη είχε πολύ πλάκα!!!Μου φάνηκε περιεργο το πεταχτο αυτακι σε τοσο δα μωρακι:p

Pegg μου καλό μου κορίτσι... διάβασα τώρα όλες τις σελίδες με τις αγωνίες σου... Τι πέρασες κι εσυ...!!
Είδες όμως που έχουν αρχίσει τα ευχάριστα...??? Με το καλό να την πάρεις σπίτι και να σου ζήσει υγειές και ευτυχισμένο!!
Πότε υπολογίζουν οι γιατροί να φύγει απο τη βιτρινούλα και να την πάρεις σπιτάκι της?

eirini ag
25-01-11, 15:36
Μπραβοοοο στη μικρουλα σου!!!:grin:Αντε συντομα σπιτακι σας!!!Για το αυτακι μη σε απασχολει,θα στρωσει απο μονο του κατα πασα πιθανοτητα.:lol:Φιλακια και στις δυο σας!!!:-D:-D:-D

madrid05
25-01-11, 15:40
Κορίτσάκι μου, διαβάζω το θέμα σου αυτές τις μέρες αλλά δεν σου έχω ξαναγράψει.Εχω συγκινηθεί τόσο πολύ.
Ευχομαι γρήγορα- πολύ πολύ πολύ γρήγορα- να πάρεις στην αγκαλίτσα σου την κούκλα σου!!!
Να ξέρεις οτι είμαστε πολλές μανούλες που παρακολουθούμε την περιπέτεια σας,σας σκεφτόμαστε και περιμένουμε κάθε μερα νέα σας!
Να είσαι πάντα καλά και δυνατή!:D

MarcoPolo
25-01-11, 16:03
Μπραβο με το καλο κοριτσι μου να βγειτε και να τελειωσει η αγωνια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μην στενοχωριεσαι για το αυτακι θα επανελθει το ιδιο ειχαν κανει και στο δικο μου προωρακι και επανηλθε το αυτακι μην ανησυχεις!!!!!!!!!!!!

Ioan B
25-01-11, 16:33
Φαντάσου Pegg αν έχει τη δύναμη αυτή τώρα που είναι τόσο μικρή τι έχει να κάνει όταν μεγαλώσει...θα μεγαλουργήσει το αγγελούδι σου...:)
Υπομονή κορίτσια και όλα θα πάνε καλά!!!

beloved
25-01-11, 16:33
ευχομαι να την παρετε το συντομοτερο στο σπιτι σας και υγειεστατη. ειναι μια μικρη αγωνιστρια και σιγουρα θα τα καταφερει!!!!

ΝΟΥΝΟΥ
25-01-11, 17:01
peggουλινι σε θυμαμαι οταν πριν κανενα ενα μιση χρονο μιλουσαμε μεσω πμ για τους τροπους γονιμοποιησης..τοτε ειχες κανει μια σπερματεγχυση.Μολις ειδα οτι γεννησες...ηθελα να ρθω στο παπαγεωργιου να σε κανω μια αγκαλια ...αλλα κρατιεμαι..περιμενω με αγωνια τη μικρη αγωνιστρια να βγει και τοτε να δεις ποσες θα θελουμε να ερθουμε να σε "αγκαλιασουμε"....οσο για τα προξενια εεεπ την εχω κλεισμενη...εχουμε και δυο γιους να παντρεψουμε ντε!φιλακια και να ξερεις ολα θα πανε καλα!

pashalitsa
25-01-11, 18:47
Χαίρομαι τόοοοοσο πολύ με την πρόοδό σας!!!!:D:D:D

pegg
25-01-11, 19:22
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!!ευχαριστω και για να απαντησω στο elsaki δε ξερω ποτε θα τη πάρουμε δε μας λενε αλλα μια γενικη αρχή του Παπαγεωργιου ειναι σίγουρα 34 εβδομάδων και σίγουρα 1500γρ.Από εκει και πέρα θα πρέπει να αρχίσουν με το μπιμπερό να μαθει να τραβάει με μπιμπερο κλπ κλπ.Να σου πω υπολογιζω να τη παρω κατά την ΠΗΤ 26/3/11 αν βέβαια πανε όλα ρολόι και δεν εχουμε κάτι εκτακτο φυσικά:p

kolibigi
25-01-11, 19:59
Έχω συγκινηθεί πολύ με την ιστορία σου.
Εύχομαι να περάσει ο καιρός σαν νεράκι μέχρι να πάρετε το κοριτσάκι σας σπίτι !

mantinop
25-01-11, 20:07
Η κοπελάρα αυτή θα πιάσει μπιμπερό και πολύ σύντομα:D

Τέλεια τα νέα σας....με το καλό να την πάρεις σπίτι σας:D

lineal
25-01-11, 22:50
πολυ χαιρομαι για τη μπεμπουλα σου:)
θυμαμαι και τα δικα μου και συγκινουμαι...
αντε να περασουν οι μερες να δυναμωσει κι αλλο να τρωει μπολικο γαλατακι και μετα δε θα την αφηνεις απο την αγκαλια σου.
ετσι εκανα και γω και ολοι με λεγαν οτι θα μαθει και δε κανει να τον εχω ολο αγκαλια.
δε με νοιαζει εγω ηθελα να τον κανω κακομαθημενο;)
ανυπομονω να μαθαινω νεα σου:)

Μαριλίνα
26-01-11, 09:29
Πάντα τέτοια καλή μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με το καλό γρήγορα πρώτα στην αγκαλιά σου και μετά γρήγορα σπιτάκι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

demi
26-01-11, 10:38
PEGG ΕΧΟΥΜΕ ενα σοβαροτατο θεμα εδω και δεν βλεπω να παιρνεις θεση......
και εγω εχω 2 γιους να παντρεψω και βλεπω την νυφη να την προξενευεις αλλου.....
σε παρακαλω δηλ....
χαχα φιλακια κοριτσαρα μου κρεμομαστε απο τα χειλη σου για να μαθουμε νεα για το μωρο....

G.STONE
26-01-11, 10:40
Μπράβο στην μικρούλα! θα γίνει μια κοπελάρα αυτή που θα την βλέπουν όλοι και θα ντρέπονται!!:oops: να το θυμάσαι αυτό.

pegg κάνε λίγο υπομονή κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά, θετικές σκέψεις μόνο βοηθάνε. Είδες πόσο δύναμη κρύβει μέσα του αυτό το πλασματάκι; ξέρει ότι την περιμένει η μανούλα της και κάνει ότι μπορεί!

pegg
26-01-11, 13:01
καταρχήν καλημερα!!!! 1 εχω να πω:ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ CPAP ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
σημερα που πήγαν μου ετοιμασανε έκπληξη:p:p:pΕιδα τη μικρουλα μου πρωτη φορα χωρις τσιρότα στο πρόσωπο χάρηκα απίστευτα.Κατα τάλλα μεγαλώνουμε και παίρνουμε βάρος.Μας κάνανε πάλι καλλιεργεια και μας πηραν αίμα να κάνουν έλεγχο για δείκτες λοίμωξης γιατί τα χαζομικρόβια ακόμα κυκλοφορούν.Το απόγευμα θα ξέρω για τους δεικτες (Είναι και οι δείκτες απο την απλή λοίμωξη που είχαμε που ήταν σε πτωτική πορεία) η καλλιεργεια θα αργησει.Ας ελπίσουμε να μην έχει τίποτα:rolleyes:Σήμερα την καταχάρηκα πάντως:p:p:p:pΤο απόγευμα μπορει να ξαναβάλουμε cpap αλλά αυτά ειναι συνηθισμένα αρκεί που κάναμε την αρχή.Το καλύτερο είναι που η μικρή το έβγαλε μόνη της το βράδυ και την αφήσανε χωρίς και άντεξε.Απο μικρή τζαναμπέτισα μας βγήκε άρα οι γαμπροί να το ξανασκεφτουν χαχαχαχαχ

culte
26-01-11, 13:03
σε περιμενα πώς και πώς!!!!!!

μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AZIA
26-01-11, 13:05
Mπραβο, ολο και καλυτερα λοιπον.....

lovely people
26-01-11, 13:07
Μπραβο στην κοπελάρα μας..δεν την σταματάει τίποτα την δικιά σου...σκληρό καρυδάκι η μπουμπου!!!! Σκεφτείτε το η μέλλουσες πεθερές...μέχρι κ μουστάκι θα τον βάλει (τον γαμπρό) να ξυρίσει :-))

demi
26-01-11, 13:07
mpraaaaavo!!!!!!!!!!!!!

demi
26-01-11, 13:08
Μπραβο στην κοπελάρα μας..δεν την σταματάει τίποτα την δικιά σου...σκληρό καρυδάκι η μπουμπου!!!! Σκεφτείτε το η μέλλουσες πεθερές...μέχρι κ μουστάκι θα τον βάλει (τον γαμπρό) να ξυρίσει :-))

θα με πεθανετε....χαχαχαχαχαχαχ

Lucy
26-01-11, 13:10
Μπράβο! Πολύ χαίρομαι!!!

ΜΑΤΘΙΛΔΗ
26-01-11, 13:44
Μπράβο μωρέ στην κοριτσάρα σου!!!

PEPI1979
26-01-11, 14:50
τα καλύτερα για το ζουζούνι σου !!!!!!

fistikaki
26-01-11, 14:53
το παιδι θελει και τα μπαλονια του, μην ξεχνομαστε!!!!!

ο μπαμπας τι λεει, τρελαμενος με την μικρη σερβαιβορ?????

chrisa1980
26-01-11, 15:50
Τέλεια τα νέα σας!!!Μπράβο στην μπουμπου!!!!!!!Α Α Α Α Α και για μην ξεχνιόμαστε πρώτοι εμείς την καπαρώσαμε την κούκλα και αν δούμε οτι δεν μας πολυ θέλει θα δώσουμε και προίκα εν ανάγκη,που θα βρούμε τόσο δραστήρια νύφη;
Με το καλό να βγεί το κοριτσάκι σου και θα δείς πως η ευτυχία θα καλύψει όλες τις αγωνίες και τις στεναχώριες που περνάς τωρα.

pegg
26-01-11, 15:50
το παιδι θελει και τα μπαλονια του, μην ξεχνομαστε!!!!!

ο μπαμπας τι λεει, τρελαμενος με την μικρη σερβαιβορ?????

ο μπαμπάς εχει ξεφύγει αστον είναι σε άλλη διάσταση:p:p:p:p

fistikaki
26-01-11, 16:01
πωπω, για σκεψου αυτον τον ανθρωπο, τον μπαμπα της μικρης...................

να ερθει κανας περιεργος σε καμια 15ρια χρονια, να παρει τη μικρη βολτα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

κανας μαλλιας, με τιποτα σκουλαρικια :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχετε σκεφτει ονομα για τη μικρη??? για πες, για πες!!! ψοφαμε για τετοια!!

loukomamy
26-01-11, 16:16
Ελπίδα!!! Αυτό το όνομα θα μου άρεσε για τη μικρή!!!! (τώρα εγω γιατί πετάχτηκα???? :-))

culte
26-01-11, 16:17
Ελπίδα!!! Αυτό το όνομα θα μου άρεσε για τη μικρή!!!! (τώρα εγω γιατί πετάχτηκα???? :-))

Ζ Ω Η ._

loukomamy
26-01-11, 16:19
Ζ Ω Η ._

Κοίτα που εμείς θα βγάλουμε το όνομα της μικρής!!!! Νονοί : Parents.gr

mama xrysa
26-01-11, 17:11
μπραβο ρε κοριτσαρα!!!τελεια νεα!!!!μαφιόζος η μικρα!!!Οσο για τα ονόματα εγκρινω!!!και το Ελπίδα και το Ζωη!

lovely people
26-01-11, 17:15
Νίκη, Σωτηρία, και το Ζωή και το Επλίδα ακόμα καλύτερα!!! Τσουπ τσουπ σαν τα πουλάκια πεταγόμαστε...;)

my_Kelly
26-01-11, 17:16
Βικτώρια (για να'μαστε και μοδέρνες;))

fistikaki
26-01-11, 19:21
Νίκη

ο καθενας ευλογει τα γενια του :-P:-P:-P

ζώπυρον
26-01-11, 19:27
ΖΩΗ

ΧΑΡΑ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

μπράβο πεγκ, μπράβο!!!!!!!

maria- elpida
26-01-11, 20:11
βρε αμα φτασαμε τα ψαχνουμε ονομα τοτε Peggουλα μου ολα θα πανε καλα!!!
πολυ χαιρομαι που διαβαζω συνεχεια ευχαριστα.
οπως ειπε και το Φιστικακι, ας ευλογησω και εγω λιγο τα γενια μου, ψηφιζω Ελπιδα και Βικτωρια..

Σνουφελ μου
26-01-11, 20:36
Πολυ χαρηκα με τα νεα σας....Ελπινικη να τη πειτε...απο την Ελπιδα...εγινε...Νικη!:DΜπραβο στη μπουμπου!Χιλια χρονια να ζησει!

mazitafagate
26-01-11, 22:44
Διάβασα όλα σου τα μηνύματα και ειλικρινά συγκινήθηκα.Τί να πεις σε έναν άνθρωπο που περνάει ψυχολογικά και σωματικά την επώδυνη διαδικασία της εξωσωματικής χάνει τα δυο του μωρά και παλεύει για το τρίτο; Και μετά γκρινιάζουμε για την επισκληρίδιο τον ορό τον καθετήρα που το μωρό πίνει 60 ml αντί για 65 και ξεχνάμε τα χειρότερα.Εύχομαι η υγεία του μωρού σου να συνεχίσει να καλυτερεύει και σύντομα να την πάρετε σπίτι σας γερή και δυνατή.Το ονομα είναι το λιγότερο αλλα μιας και συζητιέται δεν ξέρω τί δεσμούς έχεις με τη θρησκεία αλλά αν πιστεύεις μετά απο αυτό ίσως θα ήταν καλό και ελπιδοφόρο να την τάξεις στην Παναγία και να της δώσεις το ονομα της. Όλα να πηγαίνουν απο το καλό στο καλύτερο για τη μικρή σας.

lilianna
26-01-11, 22:50
Διάβασα όλα σου τα μηνύματα και ειλικρινά συγκινήθηκα.Τί να πεις σε έναν άνθρωπο που περνάει ψυχολογικά και σωματικά την επώδυνη διαδικασία της εξωσωματικής χάνει τα δυο του μωρά και παλεύει για το τρίτο; Και μετά γκρινιάζουμε για την επισκληρίδιο τον ορό τον καθετήρα που το μωρό πίνει 60 ml αντί για 65 και ξεχνάμε τα χειρότερα.Εύχομαι η υγεία του μωρού σου να συνεχίσει να καλυτερεύει και σύντομα να την πάρετε σπίτι σας γερή και δυνατή.Το ονομα είναι το λιγότερο αλλα μιας και συζητιέται δεν ξέρω τί δεσμούς έχεις με τη θρησκεία αλλά αν πιστεύεις μετά απο αυτό ίσως θα ήταν καλό και ελπιδοφόρο να την τάξεις στην Παναγία και να της δώσεις το ονομα της. Όλα να πηγαίνουν απο το καλό στο καλύτερο για τη μικρή σας.
:!::!::!::!::!:

mama xrysa
26-01-11, 22:52
Παντως αν το εχεις ταξει στην Παναγια ωραιο όνομα είναι και το Μαρία Ζωη (οπως θα βγαλω εγω την μικρή μου)μιας και μιλάμε για γένια!!

souzi201
26-01-11, 23:40
καταρχήν καλημερα!!!! 1 εχω να πω:ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ CPAP ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
σημερα που πήγαν μου ετοιμασανε έκπληξη:p:p:pΕιδα τη μικρουλα μου πρωτη φορα χωρις τσιρότα στο πρόσωπο χάρηκα απίστευτα.Κατα τάλλα μεγαλώνουμε και παίρνουμε βάρος.Μας κάνανε πάλι καλλιεργεια και μας πηραν αίμα να κάνουν έλεγχο για δείκτες λοίμωξης γιατί τα χαζομικρόβια ακόμα κυκλοφορούν.Το απόγευμα θα ξέρω για τους δεικτες (Είναι και οι δείκτες απο την απλή λοίμωξη που είχαμε που ήταν σε πτωτική πορεία) η καλλιεργεια θα αργησει.Ας ελπίσουμε να μην έχει τίποτα:rolleyes:Σήμερα την καταχάρηκα πάντως:p:p:p:pΤο απόγευμα μπορει να ξαναβάλουμε cpap αλλά αυτά ειναι συνηθισμένα αρκεί που κάναμε την αρχή.Το καλύτερο είναι που η μικρή το έβγαλε μόνη της το βράδυ και την αφήσανε χωρίς και άντεξε.Απο μικρή τζαναμπέτισα μας βγήκε άρα οι γαμπροί να το ξανασκεφτουν χαχαχαχαχ

μπράβο peggoulini μου! :DΌλα καλά θα είναι τίποτα δεν θα έχει. Θέλω να σου πω ότι μην ανησυχήσεις αν της το ξαναβάλουν για λίγο κάποια στιγμή (υποθετικά μιλώντας) , δεν σημαίνει κάτι θα στο πουν κι εκείνοι. Μην στενοχωρηθείς, τους ενδιαφέρει να μην κουράζεται το μωρό. Απλά στο αναφέρω γιατί μας είχε συμβεί εμάς και είχα κατα-ανησυχήσει και μόλις ήρθε ο γιατρός δεν έδωσε καμία σημασία! Κι επειδή κάτι διάβασα για ονοματάκια, κι εμεις τη ζουζούνα μας θα την πούμε ΖΩΗ! -ο άνδρας μου είπε να σου το γράψω γιατί λέει μας πήγαν όλα καλά εμάς και να σου το πω να την βγάλεις κι εσύ έτσι!:D

mazitafagate
27-01-11, 00:07
:!::!::!::!::!:

Ίσως δεν εκφράστηκα σωστά όταν έγραψα Το όνομά Της εννοούσα Παναγιώτα Μαρία κλπ.:oops:

lilianna
27-01-11, 00:11
Ίσως δεν εκφράστηκα σωστά όταν έγραψα Το όνομά Της εννοούσα Παναγιώτα Μαρία κλπ.:oops:

οχι βρε.μια χαρα το ειπες:D με τα θαυμαστικα που εβαλα εννοω οτι συμφωνω και επαυξανω:D:D

Ανδρομέδα
27-01-11, 00:44
panta geri k maxitria na nai

pegg
27-01-11, 07:40
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!Τα ονόματα που μας προτεινετε είναι τέλεια αλλά εδώ θα σας απογοητεύσω λίγο λέγοντας οτι τη μικρούλα την αεροβαφτίσαμε ήδη 1 μερα μετά τη γέννησή της μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που έφυγε.Την είπαμε ιωάννα-χριστίνα.Το δεύτερο όνομα λόγω χριστουγέννων μιας και γεννήθηκε 21/12:pΤην άλλη την είχαμε πει Θεανώ -Κυπριάνα.Την ιωαννούλα πάντως 7/1 της είπαμε και χρόνια πολλά το γιορτάσαμε φέτος το κορίτσι μου:p:p:p:p

mama xrysa
27-01-11, 08:37
Ωραια ονόματα!!!!Μπραβο πεγκουλα μου!!περιμενουμε και σημερα νεα σας οταν γυρίσεις ε;μην μας ξεχασεις!

Aeriko
27-01-11, 09:32
Το φαντάστηκα ότι το Χριστίνα θα έπαιζε ;) Γι' αυτό και δεν το πρότεινα :D Να την γιορτάζετε όμως Ιωάννα γιατί δεν λέει γενέθλια και γιορτή τόσο κοντά :lol: θα χάνει δώρα το παιδί!!! Εκτός και αν... ως Χριστίνα την γιορτάζετε 24/7 και το καθιερώσετε για τότε ;) Μιλάει η πείρα τώρα :lol: Έτσι δεν θα χάνει και τα έξτρα δώρα των Χριστουγέννων :lol:

lovely people
27-01-11, 09:41
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!Τα ονόματα που μας προτεινετε είναι τέλεια αλλά εδώ θα σας απογοητεύσω λίγο λέγοντας οτι τη μικρούλα την αεροβαφτίσαμε ήδη 1 μερα μετά τη γέννησή της μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που έφυγε.Την είπαμε ιωάννα-χριστίνα.Το δεύτερο όνομα λόγω χριστουγέννων μιας και γεννήθηκε 21/12:pΤην άλλη την είχαμε πει Θεανώ -Κυπριάνα.Την ιωαννούλα πάντως 7/1 της είπαμε και χρόνια πολλά το γιορτάσαμε φέτος το κορίτσι μου:p:p:p:p

Eδω κολλάει το τρεις (13-23) γαιδαροι, μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!! Πολύ ωραία τα ονόματα της μικρής. Να είναι πάντα γερή η Ιωαννούλα και να γίνει μια κοπελάρα ωωωωωωωωως εκει πάνω...

sternchen
27-01-11, 12:16
Πεγγούλα πολύ χαίρομαι που πάτε τόσο καλά!!!
Μπράβο στην μικρή αγωνίστρια!!!

elsaki...
27-01-11, 12:52
Σε παρακολουθώ pegg μου με αγωνία κι εγω... ελπίζω να είναι καλά και σήμερα και κάθε μερα η μικρή Ιωάννα...! Αν μπορείς μου λες σε παρακαλώ τι είναι αυτο το CPAP?

demi
27-01-11, 13:06
αντε η νυφουλα μου ιωαννα...τελειο...

lianakleopatra
27-01-11, 13:12
Ενημερώνομαι καθημερινά για την υγεία της μικρούλας σου μέσα απο δω. Εχω τη μανούλα μου στην εντατική διασωληνωμένη και νιώθω την αγωνία σου. Βέβαια, δεν είναι το ίδιο, εδώ μιλάμε για μια ψυχούλα που μόλις ξεκινά τον αγώνα της στη ζωή. Να είναι μαζί της ο Χριστούλης και η Παναγιά και να της δίνουν υγεία και δύναμη και σε σένα δύναμη και θετική ενέργεια.

AZIA
27-01-11, 13:19
Ενημερώνομαι καθημερινά για την υγεία της μικρούλας σου μέσα απο δω. Εχω τη μανούλα μου στην εντατική διασωληνωμένη και νιώθω την αγωνία σου. Βέβαια, δεν είναι το ίδιο, εδώ μιλάμε για μια ψυχούλα που μόλις ξεκινά τον αγώνα της στη ζωή. Να είναι μαζί της ο Χριστούλης και η Παναγιά και να της δίνουν υγεία και δύναμη και σε σένα δύναμη και θετική ενέργεια.

Kαλο κουραγιο και υπομονη στις δυο σας λοιπον...

Ολα θα πανε καλα.... εχετε την θετικη ενεργεια ολων μας...

SOULA33
27-01-11, 13:26
Ευχομαι ότι καλύτερο για το κοριτσάκι σου!!!!
Δεν εχω προσωπική εμπειρία αλλα μια κοπέλα που ενω θα γενουσαμε μαζι Ιουνιο γέννησε την κορούλα της Φεβρουαριο!
Η μικρή είναι μια κουκλίτσα ζωγραφιστή γεματη ζωη και χαμόγελα, πανεξυπνη .
Γεννηθηκε μόλις 470 γρ.
Τα θαυματα συμβαινουν.

pegg
27-01-11, 13:33
elsaki to cpap είναι μια μασκουλα που φοράνε στο μωρό για να δωσουν λίγο δύναμη στην αναπνοή του.Αναπνεει μόνο του αλλά έχει μια δόση βοήθειας στη δύναμη.Με λίγα λόγια ελαφρύτερη μορφή οξυγόνου

lianakleopatra λυπάμαι για τη μανούλα σου και ελπίζω να γίνει σύντομα καλά.Καλό κουάγιο και σε σένα

Τα σημερινά μου νέα δεν ειναι τόσο καλά.Εχουμε ένα δείκτη λοίμωξης που είναι δυστηχως στα ύψη.Παίρνουμε και τρίτο αντιβιωτικο.Υποθέτουν μύκητες αλλά δεν ειναι σίγουροι θα δούμε. Η καλλιέργεια θα βγει από την άλλη εβδομάδα.Αύριο όμως που θα είναι και εδώ ο αντρας μου το πρωι θα πάμε να βρούμε τον διευθυντη να μας ενημερωσει, να του κάνουμε και κάποιες άλλες ερωτησεις που έχουμε.Δε θέλω να ανυσηχω αλλά από την αρχή η μπέμπα έχει τρελαθεί στις λοιμωξεις και τα αντιβιωτικά η καημενούλα.Είναι και τα χαζομικρόβια που κυκλοφορούν στη μονάδα ακόμη και τρέμω.Ας ελπισουμε να το ξεπεράσει και αυτο.Ο γιατρός είπε οτι κλινικα ειμαστε καλα αλλά εργαστηριακά όχι.Αντέχουμε ακόμη χωρίς cpap (κάποια στιγμή γνωρίζω οτι θα γυρισει βέβαια) και πήραμε κιάλλο βάρος.Τρώμε κανονικά και βλέπουμε

mama xrysa
27-01-11, 13:39
πεγκούλα μην ανησυχεις ενα παραπάνω εμπόδιο προς τον πολυπόθητο στοχο!θα το ξεπερασει και αυτό η μικρή σου αγωνιστρια!!απο όσο ξερω στις εντατικες (και κυριως των νεωγνων) είναι συνηθισμενο.Ολα καλα θα πάνε!
λιανακλεοπατρα καλη δυναμη ευχομαι και τις καλυτερες ευχες μου!ολα καλά να πάνε!!!

AZIA
27-01-11, 13:40
Εννοειται οτι θα το ξεπερασει και αυτο.... εσυ βλεπεις καλυτερα ποσο... δρομο εχει διανυσει εως τωρα, λιγακι υπομονη ακομη, αλλωστε εχεις και την δικη μας θετικη ενεργεια...

fistikaki
27-01-11, 16:26
ιωαννα :p:p:p:p:p:p

we like!!! :p:p:p:p:p:p

elsaki...
27-01-11, 17:03
elsaki to cpap είναι μια μασκουλα που φοράνε στο μωρό για να δωσουν λίγο δύναμη στην αναπνοή του.

Peggoula μου ελπίζω να έρθει σύντομα η μέρα που θα ξεχάσεις τι σημαίνουν όλες αυτές οι ορολογίες που έχεις μάθει το τελευταίο διάστημα!!! Βάστα γερά...!

Σνουφελ μου
27-01-11, 17:05
Πολυ καλα τα νεα σας!Αφου τα καταφερε ως τωρα ολα καλα θα πανε θα δεις!Να της μιλατε κκαι οι δυο συνεχεια κ να τη χαιδευεται οπως ειπαμε!Απο δω κ περα μονο καλα νεα να μας λες:D

Ioan B
27-01-11, 17:06
Καλά τέλειο το Χριστίνα αλλά και το Ιωάννα ακόμη τελειότερο...
Τα φιλιά μου στην συνωνόματη μαχήτρια και να της πείς ότι έχει την θετική ενέργεια και σκέψη πολλών ανθρώπων από εδώ μέσα...!
Θα το ξεπεράσετε γρήγορα και αυτή την λοίμωξούλα..

2αγοράκια
27-01-11, 20:56
Pegg μας σημερα καταφερα να διαβασω την ιστορια σας.
Υπομονη και θα πανε ολα καλα.:grin:

ΑΝΝΑ4
27-01-11, 21:02

τι καλα που την αεροβαπτ,η χαρη του Κυριου μας θα την κανει καλα κ γρηγορα μαλιστα!!!!!!!ασε που τα ονοματα ειναι υπεροχα ΙΩΑΝΝΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ!!!!!!!!!!εχω μια φιλη που την εχουν βαπτιση ετσι κ την φωναζουμε Χριστιαννα!

lineal
27-01-11, 21:43
Τα σημερινά μου νέα δεν ειναι τόσο καλά.Εχουμε ένα δείκτη λοίμωξης που είναι δυστηχως στα ύψη.Παίρνουμε και τρίτο αντιβιωτικο.Υποθέτουν μύκητες αλλά δεν ειναι σίγουροι θα δούμε. Η καλλιέργεια θα βγει από την άλλη εβδομάδα.Αύριο όμως που θα είναι και εδώ ο αντρας μου το πρωι θα πάμε να βρούμε τον διευθυντη να μας ενημερωσει, να του κάνουμε και κάποιες άλλες ερωτησεις που έχουμε.Δε θέλω να ανυσηχω αλλά από την αρχή η μπέμπα έχει τρελαθεί στις λοιμωξεις και τα αντιβιωτικά η καημενούλα.Είναι και τα χαζομικρόβια που κυκλοφορούν στη μονάδα ακόμη και τρέμω.Ας ελπισουμε να το ξεπεράσει και αυτο.Ο γιατρός είπε οτι κλινικα ειμαστε καλα αλλά εργαστηριακά όχι.Αντέχουμε ακόμη χωρίς cpap (κάποια στιγμή γνωρίζω οτι θα γυρισει βέβαια) και πήραμε κιάλλο βάρος.Τρώμε κανονικά και βλέπουμε
ας κρατησουμε τα θετικα,τρωει κανονικα!!!
πηρε βαρος!!!
ειναι μια χαρα κλινικα.
τωρα τα εργαστηριακα θα τα περιμενετε δεν ειναι σωνει και καλα ασχημα.
θα το ξεπερασει κι αυτο η ζουζουνα,
οπως ειπε η λενα να της μιλατε και αν επιτρεπετε να την χαιδευετε...σιγουρα θα σας καταλαβει.
αντε και περιμενουμε νεα:)

kikileuteris
27-01-11, 22:37
Παρόλο που δεν έχω γράψει μέχρι τώρα, έχω διαβάσει την ιστορία σου!!

Όλα καλά θα πάνε!!!Η μαχήτρια σου θα βγει δυνατή και σε λίγο καιρό θα μας λες τα νέα από τις πρώτες μέρες στο σπίτι!!!

Και το Παπαγεωργίου έχει πολύ καλή μονάδα βρεφών, εκεί γέννησα κι εγώ.

Moments
27-01-11, 22:48
Γεια σας και από΄μένα!!!

Peggoula μου εμείς τα λέγαμε από καιρό αλλά πλέον αφού μπαίνεις εδώ αποφάσισα να μπαίνω εδώ για να μαθαίνω νέα της μικρούλας σου....

Σήμερα είναι η πρώτη φορά που γράφω...Συγκινήθηκα με το όνομα της μικρούλας γιατί έτσι λένε ακριβώς και τη βαφτιστικιά μου που γεννήθηκε μια βδομάδα πριν το μωράκι σου, 5 χρόνια πριν...Σου εύχομαι λοιπόν η Ιωάννα Χριστίνα σου να είναι καλά και υγιέστατη σαν τη δικιά μου Ιωάννα Χριστίνα! Και έίμαι σίγουρη πώς έτσι θα γίνει!!!

Υπομονή...Ήδη μας δίνει μαθήματα ζωής η μικρούλα και είμαι σίγουρη πως τόσο δυνατή ψυχούλα που είναι θα περάσει και τη λοίμωξη η οποιά απλά ένα εμπόδιό είναι που θα φύγει κι αυτό όπως και όλα τ 'αλλα...

demi
28-01-11, 11:00
KAI αυτην την μαχη θα την νικησει...τρωει και παιρνει βαρος...πολυ θετικο αυτο...
υπομονη και η παναγια μαζι σας..

viki35
28-01-11, 14:26
Pegg μου δεν εχουμε 3αναμιλησει εμεις , παρακολουθησα την ιστορια σου ομως και εχω συγκινηθει πολυ , και η δικη μου σκεψη σας και στο κοριτσακι σου που παλευει και βγαινει νικητρια μερα με τη μερα . Ειπα και στον αντρα μου για την περιπετεια σας και εκεινος συκγινηθηκε , ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε μερικους μηνες να γυρησεετε οι 3 σας σπιτι και να ξεκινησει μια υπεροχη ζωη .

AZIA
28-01-11, 14:30
Ειχαμε κανενα νεοτερο σημερα?

demi
28-01-11, 14:47
εχω την εντυπωση οτι η πεγγουλα παει 11 το πρωι και 5 το απογευμα..ισως το βραδακι μας γραψει νεα της...

AZIA
28-01-11, 14:55
Επειδη υπαρχει συνηθως πρωινη ενημερωση και σημερα δεν ειδα κατι, ειπα μηπως γνωριζει καμμια κοπελα κατι.

Ευχομαι τουλαχιστον να ειναι ολα καλα..

virgi
28-01-11, 16:12
Peggaki μου ! Τωρα πηρα ειδηση οτι γραφεις απο δω !!!!!!!!

Κοριτσακι μου ολα θα πανε καλα με τη μικρη σου αγωνιστρια ! Διαβασα οσα εχεις γραψει κ ειμαι απολυτα βεβαιη οτι η μικρη σου θα σου χαρισει το μεγαλυτερο χαμογελο του κοσμου συντομα !

Να εχεις πιστη κοριτσακι μου !
Μας λειπεις !!!!!!

mama xrysa
28-01-11, 17:53
pegg κανενα νεο;πως είναι η μικρουλα;

Σνουφελ μου
28-01-11, 18:15
Γραψε μας νεα σας...

pegg
28-01-11, 21:28
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!Δεν προλαβα να γραψω σήμερα γιατι από το πρωί τρέχω.Πηγα στα 2 αγγελούδια μου πρωι πρωι και έκανα ένα τρισάγιο.Πρωτη φορά πάω μετά απότι έγινε και σήμερα ένιωσα έτοιμη να πάω και πήγα.Με ηρέμησε αυτή μου η κίνηση.Κατά τ'αλλα η μικρή μου είναι καλά κόψαμε τα 2 από τα 3 αντιβιωτικά και τώρα παίρνει αντιβίωση για μήκυτες που μπορεί να έχει (και τη προηγούμενη φορά έτσι είπαν αλλά δεν είχε τιποτα τελικά).Από τα σκληρά μικρόβια τη γλιτώσαμε ευτυχώς.Η γιατρός είπε οτι απλά περιμενουμε να μεγαλωσει και όλα πάνε καλά.:D:D

mama xrysa
28-01-11, 21:36
μπραβο βρε κοριτσακι,αντε και ειχα ανησυχησει...Καλα εκανες και πήγες στα αγγελουδια σου!Αφου ενιωσες ετοιμη, θα σου εκανε καλο ε;τους είπες να προσεχουν την αδερφούλα τους;
μπράβο και για το κοριτσακι μας!αφου ξεπέρασε τα δυσκολα όλα καλά!!!!

PEPI1979
28-01-11, 22:10
Να είσαι καλά να σταθείς στο ζουζούνι που σε χρειαζεται ... όποτε διαβάζω συγκινούμαι ..όλοι μας!!

chrisa1980
28-01-11, 22:14
Αχ να μας λες τόσο ωραια νέα πάντα!!!!Και εγω είχα αγχωθεί λίγο επειδή δεν μας εγραψες όλη μέρα αλλα τελικά ηταν για καλό.Φιλια στην μαμά και στην μπουμπού!

Σνουφελ μου
28-01-11, 23:14
Μπραβο βρε pegg,ολα καλα...ετσι να ειναι απο δω κ περα!Που θα ειναι...αντε το μονο ποθ μενει ειναι να τελειωνει κ το προγραμμα παχυνσης:D!Αν ξεπερασε ολους τους ιους να δεις τωρα θα παιρνει κ περισσοτερα γραμμαρια,τη πηγανε πισω ολα αυτα αλλα τωρα...!Να αναπαυσει η ψυχη των μικρων σου κ ναναι καλα εκει ψηλα τα αγγελουδακια που ξενυχτανε στο κεφαλακι της μικρης ηρωηδας.Καλα εκανες κι εδωσες χρονο στον εαυτο σου κ πηγες σημερα.Φιλακια κ χαδακια στη μπουμπουκαυ

demi
29-01-11, 08:57
χαριζω εγω κατι κιλακια που εμειναν απο την γεννα.....

pegg
29-01-11, 12:31
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΣΗμερα συνεχίζουμε να ειμαστε καλα αν και χάσαμε 10 γραμμάρια αλλά μας είπαν οτι μπορει να μη ζυγιστικε στην ιδια ζυγαρια κι να μη κοιταμε καθε μερα τα γραμμαρια γιατί παίζουν μέρα με τη μέρα.Αυτοί τα αξιολογούν ανά εβδομαδα.Ειμαστε πολύ καλά όμως.Δε μας αφηνουν να τα ακουμπάμε και αυτό που κατάλαβα είναι οτι μόνο στο δικό μας θάλαμο δεν αφήνουν γιατι διπλα τα πιάνουν τα μωρα.Αν βγει και η καλλιεργεια με τη μυκητιαση και ειναι αρνητικη θα ζητησω να μας αλλάξουν θαλαμο γιατι εκεί μάλλον κυκλοφορουν οι χαζολοιμώξεις:rolleyes::rolleyes:

culte
29-01-11, 13:49
μπράβοοοοοοοοοο.....φιλιά!

mama xrysa
29-01-11, 15:39
Μπράβο!!!ετσι να ακουμε καθε μερα οτι η μικρούλα πάει όλο και καλύτερα!

ΑΝΝΑ4
29-01-11, 20:54
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΣΗμερα συνεχίζουμε να ειμαστε καλα αν και χάσαμε 10 γραμμάρια αλλά μας είπαν οτι μπορει να μη ζυγιστικε στην ιδια ζυγαρια κι να μη κοιταμε καθε μερα τα γραμμαρια γιατί παίζουν μέρα με τη μέρα.Αυτοί τα αξιολογούν ανά εβδομαδα.Ειμαστε πολύ καλά όμως.Δε μας αφηνουν να τα ακουμπάμε και αυτό που κατάλαβα είναι οτι μόνο στο δικό μας θάλαμο δεν αφήνουν γιατι διπλα τα πιάνουν τα μωρα.Αν βγει και η καλλιεργεια με τη μυκητιαση και ειναι αρνητικη θα ζητησω να μας αλλάξουν θαλαμο γιατι εκεί μάλλον κυκλοφορουν οι χαζολοιμώξεις:rolleyes::rolleyes:

Μπραβο μανουλα μια χαρα τα καταφερνει η μικρη ηρωιδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!κ συντομα ευχομαι να μπορεσετε να την παρετε αγκαλιτσα!!!!

souzi201
30-01-11, 00:12
Μπράβο βρε pegg, είναι η μικρή σου μαχήτρια, είσαι όμως κι εσύ φοβερή.. μας δίνεις μαθήματα ζωής. Έκανες καλά που μπόρεσες και πήγες στα αγγελουδάκια σου είναι πολύ σημαντικό, ο θεός να αναπαύσει την ψυχούλα τους.
Για την μικρή Ιωάννα πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Μην ανησυχείς για τα 10 γραμμάρια, όντως παίζουν, το σημαντικό είναι ότι τρώει καλά κι ότι δεν έχει τα χαζομικρόβια ;) Τα υπόλοιπα είναι πολύ συνηθισμένα (αντιβίωση, cpap, κ.λπ.) Ναι, να το ρωτήσεις για το αν μπορείτε να την πιάσετε, είναι καλό για το μωράκι να σε νοιώσει κι εσύ εκείνο :-)

pegg
30-01-11, 12:08
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!Συνεχιζουμε ακαθεκτοι αλλα απογοητεύτηκα γιατί μου είπαν οτι πρεπει στο 10ημερο να παιρνουμε 100-150γρ και μεις πηραμε 100 το κατωτατο δηλαδη.Αυτο σημαινει οτι θα αργησω πολυ να τη παρω αγκαλιτσα:(:(:(:(Υπολογιζω κανενα 3μηνο περιπου Αντε να δουμε

XΡΙΣΤΙΝΑ
30-01-11, 12:14
υπομονη κοριτσακι μου..
σου ευχομαι να περασει ο καιρος πολυ πολυ γρηγορα και να παρεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου...στο ευχομαι ολοψυχα.
Μην απογοητευεσαι οσο μεγαλωνει και δυναμωνει θα περνει πιο ευκολα βαρος..που ξερεις το επομενο 10ημερο μπορει να παρει τα διπλα..:-D

Aeriko
30-01-11, 12:22
πεγκούλα σε οποιαδήποτε περίπτωση θα υπολογίζεις ότι θα την πάρεις γύρω στην κανονική ΠΗΤ σου ;) Το ότι πήρε 100 μόνο αυτό το 10ήμερο δεν σημαίνει ότι δεν θα πάρει 180 κάποιο από τα επόμενα... έχε πίστη και εμπιστοσύνη στην κοπελάρα σου :D

natasa2002
30-01-11, 12:23
Yπομονή γλυκιά μου θα περάσει ο καιρός...................

mama xrysa
30-01-11, 18:54
ελα βρε Πεγκουλα, σας είπε ο γιατρος οτι απλά περιμενετε να παρει βαρος και εσυ κολλας στις λεπτομερειες;Καταλαβαινω την λαχταρα σου αλλα σκεψου πως όλα αυτα γινονται για καλό!και όπως ειπε και το αερικο πιο πανω θα υπάρχουν περιοδοι που θα παιρνει πολύ!!!!μα παρα πολύ βαρος!χαίρομαι να ακουω ευχαριστα νεα!Υπομονη θελει τωρα μεχρι να δυναμωσει η μικρούλα!!

pashalitsa
30-01-11, 18:58
Πρέπει να είσαι πολύ χαρούμενη που πήρε τα 100γρ και που όλα πάνε καλά με τα μικρόβια που κυκλοφορούν!!!! Να βλέπεις το ποτήρι μισογεμάτο και όχι μισοάδειο! Άσε που εσένα είναι σχεδόν ξέχειλο! Στη θέση σου θα ήμουν πολύ πολύ αισιόδοξη και χαρούμενη, αλήθεια!!!!

xrysa1982
30-01-11, 19:11
Παρακολουθω την ιστορια σου απο την αρχη.απλα να ευχηθω κι εγω υπομονη και ο θεος μαζι σας

Moments
30-01-11, 20:59
Xαίρομαι που τα νέα σου pegg μου είναι καλά...Μπαίνω με μια αγωνία άλλο πράμα...και διαβάζω και μέχρι να δω που εμφανίζεσαι κτυπάει η καρδιά μου σαν τρελή...Αντε έτσι καλά νέα να ακούμε κάθε μέρα...Λίγο καλύτερα κάθε μέρα και όλα καλά θα πάνε...
Ο θεούλης ας αναπαύσει την ψυχή των δύο σου μικρούλικων αγγέλων...Και απ ότι φαίνεται τα δυο αγγελάκια προσέχουνε την αδερφουλα τους...
Πραγματικά είναι τόσα πολλά συναισθήματα που μας προκαλεί η ιστορία σου...
Ψιτ! Δεν είσαι μόνη ε! Κοίτα πόσες πολλές είμαστε εδώ μαζί σου!!!
Να'σαι καλά...
Θα περιμένουμε νεότερα!

souzi201
30-01-11, 21:32
μην ανυσηχείς όπως είπε και η aeriko δεν σημαίνει ότι θα παίρνει πάντα 100, είναι αρχή ακόμη θα δεις μετά θα πάρει μπρος, και σκέψου ότι λίγο κάποιες φορές θα μένει στάσιμη, π.χ. όταν βγει ο ορός και περάσει στο μπιμπερό, think pink όλα πάνε πολύ καλά :D
moments δεν μπορούσες να τα πεις καλύτερα..

mariakriti
30-01-11, 21:34
Σου έυχομαι ολόψυχα το μωράκι σας να δυναμώσει και να βγεί απο κει μέσα δυνατό και γερό. Κάνε υπομονή και να σκεφτεσαι θετικά. Έιχα και εγώ μια παρόμοια περιπέτεια. Εγώ γέννησα δίδυμα, στην 28+6 εβδομάδα, το κοριτσάκι 1350 γρ. το οποίο το χάσαμε σε δυο μέρες και το αγοράκι 1050 γρ. το οποίο έμεινε στην θερμοκοιτίδα 66 μέρες, και τώρα είναι 5,5 μηνών κι είναι μια χαρά γερός και δυνατός. Να είσαι δυνατή κι όλα θα πανε καλά.

Σνουφελ μου
30-01-11, 22:03
pegg ταλαιπωρηθηκε το καημενο αυτες τις μερες λογικο ειναι...απο δω κ περα θα δεις τι γινεται.Αλλα μην ανχωνεσε,αφου πηρε εστω κ το κατωτατο καλα ειναι...εχε πιστη κ ολα καλα θα πανε.Καλυτερα να αργησει να παρει πολυ βαρος κ να ειναι καλα παρα να μη παρει ουτε το κατωτατο.Εχεις ενα μικρο θαυματακι!

lovely people
30-01-11, 22:25
Pegg περιμένουμε νέα σου...Οι ευχές μας μαζί σου!!!!!

pegg
31-01-11, 13:38
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!κΟΡΙΣΑΡΕς ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ γίνομαι αχάριστη και δε θα έπρεπε μετά από τόση περιπέτεια :cool::cool::cool:Η μπεμπούλα συνεχιζει να πηγαινει καλα και πηρα σημερα.....................60 ολόκληρα γραμμάρια.Ελπίζω αύριο να μη μειωθούν:D:D:DΠάντως της μειώσαν λιγο το φαγάκι γιατι άφησε κάτι υπόλοιπα αλλά σημερα ή αύριο θα το ξαναανεβάσουν.Το θετικο είναι οτι ανεβαίνουμε και γίνομαι όλο και πιο χαρούμενη

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δινετε και για ολα οσα μου λετε και φυσικα που με επαναφερετε στη πραγματικοτητα επιβέβαιωσα τη παροιμία "μας χαριζουν γάιδαρο και το κοιτάμε στα δόντια":p:p:pΗ μπεμπα είαναι ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!

pashalitsa
31-01-11, 13:44
Μπράβο, μπράβο κι εσύ είσαι μια σούπερ μαμά!!! :D

culte
31-01-11, 14:43
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!κΟΡΙΣΑΡΕς ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ γίνομαι αχάριστη και δε θα έπρεπε μετά από τόση περιπέτεια :cool::cool::cool:Η μπεμπούλα συνεχιζει να πηγαινει καλα και πηρα σημερα.....................60 ολόκληρα γραμμάρια.Ελπίζω αύριο να μη μειωθούν:D:D:DΠάντως της μειώσαν λιγο το φαγάκι γιατι άφησε κάτι υπόλοιπα αλλά σημερα ή αύριο θα το ξαναανεβάσουν.Το θετικο είναι οτι ανεβαίνουμε και γίνομαι όλο και πιο χαρούμενη

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δινετε και για ολα οσα μου λετε και φυσικα που με επαναφερετε στη πραγματικοτητα επιβέβαιωσα τη παροιμία "μας χαριζουν γάιδαρο και το κοιτάμε στα δόντια":p:p:pΗ μπεμπα είαναι ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!

μπράβο η κοριτσάρα μας!!!!!!!!