PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΟΚ: ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ;

marlen
29-01-11, 19:26
Διάβασα το παρακάτω και πραγματικά θορυβήθηκα!
http://listverse.com/2009/05/10/top-10-hidden-images-found-in-cartoons/
Πρόκειται για τα υποσυνείδητα μηνύματα που εμπεριέχονται σε πολύ γνωστά κινούμενα σχέδια που βλέπουν σχεδόν όλα τα παιδιά.
Βασικά μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά μιας και χρειάστηκα αρκετή ώρα να εντοπίσω τα περ'ιεργα νοήματα.... απ΄την άλλη όμως ποιός ο λόγος ύπαρξής τους;
τί λέτε κι εσείς;

itsme
29-01-11, 19:46
Το οτι το παιδί θα εντοπίσει το σχήμα φαλλού στο κτίριο και όχι μόνο αυτό, αλλά υποσυνείδητα θα το θελήσει κιόλας..
Ναι... οκ...
Εγώ απορώ με αυτούς τους ανθρώπου που κάθονται και ψάχνουν τις ταινίες για να βρουν "μηνύματα"... Με ψυχοφάρμακα θα ήμουν..

Εμένα τελευταια μου έστειλαν αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=2FAqKQrf95s
Ούτε σε χίλια χρόνια δεν θα το πρόσεχα

malecon
29-01-11, 19:54
Αυτά που δειχνει είναι πιο τραβηγμένα και από τις περιπτώσεις που εμφανίζονται εικόνες αγίων στα νερά της λίμνης, στα σύννεφα, στα τζάμια από συγκεκριμένη γωνία όταν το φως πέσει πάνω τους ακριβώς στις 18.05'.32'', στα δέντρα κλπ κλπ κλπ. Πήρε τώρα ο τύπος κάποια σχήματα και κατάφερε περιστρέφοντας, αλλάζοντας θέση και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο να βγάλει την λέξη sex... Αυτή ηθελε να βγάλει και το έκανε. Δεν σημαίνει ότι υπήρχε εκεί

Dimitra_83
29-01-11, 20:01
ειδικα εκει στο παλατι που λεει οτι εχει μια κολονα το σχημα του πεους ελεος.εδω εγω στραβωθηκα κ ακομα δε μπορεσα να το δω:shock: κ θα το εντοπισει ο 3 ετων γιος μου η η 5 ετων κορη μου κ οχι μονο θα το εντωπισει αλλα θα παρει κ υποσυνειδητο μυνημα οεο:razz:

marlen
29-01-11, 20:03
μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε κορίτσια!
αυτό θέλω και εγώ, να βλέπουν τα παιδάκια μας αυτά που τους αρέσουν με ασφάλεια!!!

malecon
29-01-11, 20:03
Τώρα θυμήθηκα που έλεγαν κάτι αντίστοιχο για τα πεντοχίλιαρα. Ε όσες φορές και αν κοίταξα πεντοχίλιαρο δεν είδα τίποτα :D Πού το έβλεπαν οι άλλοι δεν ξέρω...

Dimitra_83
29-01-11, 20:06
κ μετα την μπεμπε λιλη πιασανε τον ντοναλτ ντακ!!!ο οποιος ειναι ρατσιστης λεει.ενω ο πορκυ πιγκ θα ειναι ο γκευ της παρεας

Dimitra_83
29-01-11, 20:07
Τώρα θυμήθηκα που έλεγαν κάτι αντίστοιχο για τα πεντοχίλιαρα. Ε όσες φορές και αν κοίταξα πεντοχίλιαρο δεν είδα τίποτα :D Πού το έβλεπαν οι άλλοι δεν ξέρω...

δε το θυμαμαι αυτο με το 5χιλιαρο.τι ελεγαν?

itsme
29-01-11, 20:09
δε το θυμαμαι αυτο με το 5χιλιαρο.τι ελεγαν?
Κι εκεί είχε ένα φαλλικό απ'όσο θυμάμαι...

Ο ντοναλντ γιατί είναι ρατσιστής?

Dimitra_83
29-01-11, 20:14
γιατι διαβαζει ενα βιβλιο με τον αγκυλωτο σταυρο μαλλον.μου εχει κολλησει η σελιδα κ δε μπορω να διαβασω.αν οι γονεις του παιδιου ειναι ρατσιστες δε του περνανε τετοια μυνηματα?ο ντοναλτ ντακ θα τους κανει ρατσιστες.ολοι με ντοναλτ ντακ μεγαλωσαμε .δηλαδη αν δεν ειναι αυτο το καρτουν δε θα υπηρχε ρατσιστης πουθενα

malecon
29-01-11, 20:20
γιατι διαβαζει ενα βιβλιο με τον αγκυλωτο σταυρο μαλλον.μου εχει κολλησει η σελιδα κ δε μπορω να διαβασω.αν οι γονεις του παιδιου ειναι ρατσιστες δε του περνανε τετοια μυνηματα?ο ντοναλτ ντακ θα τους κανει ρατσιστες.ολοι με ντοναλτ ντακ μεγαλωσαμε .δηλαδη αν δεν ειναι αυτο το καρτουν δε θα υπηρχε ρατσιστης πουθενα
Το ότι είναι ξεβράκωτος δεν τους πειράζει???? :D:D:D:D Αλλά όταν κάνει μπάνιο φοράει πετσέτα γύρω από την μέση του :D:D:D

Dimitra_83
29-01-11, 20:24
Το ότι είναι ξεβράκωτος δεν τους πειράζει???? :D:D:D:D Αλλά όταν κάνει μπάνιο φοράει πετσέτα γύρω από την μέση του :D:D:D

χαχαχαχ ναι γιατι οι παπιες που βλεπουν τα παιδια μας στις λιμνουλες φορανε ρουχα ρε παιδι μου!:razz:

marlen
29-01-11, 20:25
σας βρίσκω πολύ χαλαρές ρε κορίτσια.
τα κοιτώ ξανά και ξανά. ναι μεν υπερβολή και ξεστραβώθηκα να δω αλλά κι απ΄την άλλη για ποιο λόγο να δωθεί τέτοιο σχήμα στον πύργο. ή η γυμνόστηθη στο παράθυρο.... προσπαθώ να το αγνοήσω αλλά δυσκολεύομαι... και σύμφωνα με τους ψυχολόγους στο υποσυνείδητο καλλιεργείται μια κατάσταση σιγά σιγά έτσι ώστε όταν έρθει η ώρα να τη δεις με τα ίδια σου τα μάτια σε όλο της το μεγαλείο (πραγματικότητα) να την αποδεχτείς φυσιολογικά. κάτι που ενδεχομένως να μην έκανες αν δεν είχε καλλιεργηθεί το έδαφος με τα κρυφά μηνύματα....
κι αυτό μας έλειπε τώρα να καλλιεργούμε και στα κινούμενα σχέδια σεξουαλικά και ομοφυλοφυλλικά υπονοούμενα!!!
έχουμε το μεγαλείο της ελληνικής τηλεόρασης που καλλιεργεί τέτοια ένστικτά καθόλη τη δια΄ρκεια της ημέρας και όχι κρυφά αλλά φόρα παρτίδα!!

itsme
29-01-11, 20:28
Ναι, και ο μπομπ ο σφουγγαράκης είναι gay...

Το έχετε ακούσει αυτό? είναι από την ραδιοφωνική ελληνοφρένεια:
http://www.youtube.com/watch?v=66UvK_ASfkQ

"Και στο κάτω κάτω και ο μπομπ ο σφουγγαράκης δίνει δικαιώματα! Τόσες τρύπες!" ΛΟΛ! Ακούστε το, έχει γέλιο

malecon
29-01-11, 20:30
Marlen αν θες να δεις φαλλό αντί για πύργο θα τον δεις. Και όχι μόνο εκεί αλλά και σε πολλά άλλα σημεία, όχι μόνο των παιδικών ταινιών. Αν θες να αποδείξεις οτι ένα τραγούδι έχει σατανιστικά μηνύματα και ανάποδα θα το παίξεις, και σε άλλες στροφές και τελικά θα τα ακούσεις επειδή αυτό θες. (όχι εσύ προσωπικά, ο οποιοσδήποτε) Η γυμνόστηθη που είπαμε ότι είναι?

Dimitra_83
29-01-11, 20:32
στο βιντεακι με την ωραια κ το τερας στο 01.42 λεπτο
λεει κ καλα οτι τα δεντρα σχηματιζουν τη λεξη σεξ.που την βλεπετε ρε παιδια την λεξη σεξ?θα μου κολλησουν τα ματια στο λαπτοπ

itsme
29-01-11, 20:35
Αυτό που έβαλα παραπάνω το είδατε? Είναι από τη διαφήμιση της vodafone που μετά από πιέσεις αφαίρεσαν κάποιες σημαίες από τη διαφήμιση.. Δείτε το..

http://www.youtube.com/watch?v=2FAqKQrf95s

Marigoula
29-01-11, 20:35
Βλέποντας αυτά που τα links που βάλατε παραπάνω βρήκα και αυτό που παει ακόμα πιο μακριά, συνδεει το Disney Club με τη μαγεία και τον...Αντίχριστο...!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=8Y8JIrLdgB4&feature=related
Δηλαδή....έλεος!!!!

marlen
29-01-11, 20:48
Βλέποντας αυτά που τα links που βάλατε παραπάνω βρήκα και αυτό που παει ακόμα πιο μακριά, συνδεει το Disney Club με τη μαγεία και τον...Αντίχριστο...!!!!
Δηλαδή....έλεος!!!!

μπα σε καλό σου! με αγρίεψες!!!:shock:
δε μου φτανε το παραπανω τώρα έχω κι αυτό!

τί να σας πω εμένα δε με αφήνουν αδιάφορη...:(

ladycat
29-01-11, 20:49
παντως απο τα παιδικα μου χρονια μεχρι σημερα βλεπω κινουμε σχεδι κ ειδικα τις ντισνευ εχω τρελλη αδυναμια αυτος που εκατσε κ εψαξε κ τα βρηκε ολα αυτα εχει πιο βρωμικο μυαλο απο οτι εμεις κ τα παιδια μας ελεος τι παθατε ολοι εσεις που βλεπατε κινουμενα σχεδια βρε παιδια γιανατε σεξιστες η ρατσιστες μην ξεχναμε κ στα ανιμεσιον ολα ζωγραφιζονται οποτε λιγο να ξεφυγε το χ=σχεδιο να ο φαλος δλδ στην περσια που ολα τα [παλατια ειναι ετσι τι πρεπει να κανουνε να γκρεμμισουν τα κτηρια μην γινομαστε υπερβολικες συγνωμη για την παρεμβαση

marlen
29-01-11, 20:49
διάβασα κι αυτό με την κρ'ητη!!!
αυτό πάλι τί είναι; κι αυτό τυχαίο;:roll:

Dimitra_83
29-01-11, 20:51
γιαυτο στην ελλαδα ειναι οι ταρατσες.γιατι δε παραπεμπουν σε σχημα φαλλου:razz: ενω στη γερμανια που ειναι οι σκεπες ειμαστε στο σατανικο προτζεκτ με την πυραμιδα κ το ματι.(ματι= το παραθυρο στο κυρτο μερος της σκεπης:razz::razz::razz:)

Dimitra_83
29-01-11, 20:52
Αυτό που έβαλα παραπάνω το είδατε? Είναι από τη διαφήμιση της vodafone που μετά από πιέσεις αφαίρεσαν κάποιες σημαίες από τη διαφήμιση.. Δείτε το..

οντως αυτο μου κανει κατι σε προπαγανδα.ποιος θελει να ανεξαρτητοποιηθει η κρητη?:shock: πρωτη φορα το ακουσα αυτο

Aeriko
29-01-11, 20:53
Σοβαρευτείτε! Κάθεστε και επηρεάζεστε από την ανοησία του κάθε αργόσχολου :lol:

malecon
29-01-11, 20:55
οντως αυτο μου κανει κατι σε προπαγανδα.ποιος θελει να ανεξαρτητοποιηθει η κρητη?:shock: πρωτη φορα το ακουσα αυτο
Μα είναι η σημαία της Κρήτης? Ή μήπως είναι της...Ρουριτανίας?

Dimitra_83
29-01-11, 21:03

δε ξερω ποια ειναι η σημαια της ρουριτανιας:shock:

itsme
29-01-11, 21:04
Μα ποιος το πρόσεξε μου λες??? Αλλά και η vodafone που τις αφαίρεσε επειδή βρέθηκε ένας τύπος με μεγάλη παρατηρητικότητα, απεριόριστο ελεύθερο χρόνο και τρελή φαντασία... Μέντες έκλασαν στη vodafone όμως... λολ

malecon
29-01-11, 21:09
δε ξερω ποια ειναι η σημαια της ρουριτανιας:shock:
Δες το "the prisoner of Zenda" με τον Peter Sellers :D

malecon
29-01-11, 21:11
Μα ποιος το πρόσεξε μου λες??? Αλλά και η vodafone που τις αφαίρεσε επειδή βρέθηκε ένας τύπος με μεγάλη παρατηρητικότητα, απεριόριστο ελεύθερο χρόνο και τρελή φαντασία... Μέντες έκλασαν στη vodafone όμως... λολ
Γι'αυτο μας έχουν πρήξει τα α.....ια στα blogs να ανεξαρτητοποιηθεί η Κρήτη:rolleyes:

Dimitra_83
29-01-11, 21:16
κ τι θα καταλαβουν αν ανεξαρτητοποιηθει?θα νομιμοποιησουν τις φυτιες στα ζωνιανα?:cool::roll:

Marigoula
29-01-11, 21:17
Δηλαδή....έλεος!!!!
μπα σε καλό σου! με αγρίεψες!!!:shock:
δε μου φτανε το παραπανω τώρα έχω κι αυτό!
τί να σας πω εμένα δε με αφήνουν αδιάφορη...:(

Σκεψου ότι αυτοί που κάθονται και παρατηρουν/κατασκευάζουν/δεν ξέρω τι άλλο αυτά τα δήθεν υποσυνείδητα μηνύματα είναι ψυχάκηδες χωρίς άλλο. Αν το πιστέψεις αυτό δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι παραπάνω...απλώς καποιοι άνθρωποι εχουν πολύ μα πολύ ελεύθερο χρόνο...:) :) :)

mom
29-01-11, 21:18
Είχα παρακολουθήσει και το θέμα που είχε προκύψει με την Μπεμπέ Λιλύ. Στην αρχή, πριν δώ το βίντεο, είπα "Υπερβολές!!" μετά όμως, κοιτάζοντας το πιο προσεκτικά, κάποια πράγματα δεν μου κολλούσαν. Τι δουλειά είχαν οι γκομενίτσες με τα μπούτια έξω που έκαναν σταυροπόδι σε κοντινό πλάνο και τις έσπρωχνε η μικρή στην άκρη για να μιλήσει σε παιδικό τραγουδάκι? ή γιατί η Μπεμπέ λιλύ λέει έλα να με πάρεις αγκαλίτσα, όπως κάνουν ο μπαμπας με τη μαμά και δείχνει τις μπάμπουσκες που φιλιούνται, τρίβονται και κάνουν παιδάκια? και πολλά άλλα, να μην τα λέω ένα ένα......

Το ότι πολλά κρυφά μηνύματα κρύβονται μέσα στις διαφημίσεις ταινίες κλπ... είναι γεγονός. Δεν είναι ανακάλυψη της εποχής. Χρόνια γίνεται... Πως νομίζετε πως εξαπλώθηκε το κάπνισμα? Έβαλαν τους διασημότερους ηθοποιούς να καπνίζουν στις ταινίες... ε δεν ήθελε πολύ ....είτε γιατί ο ηθοποιός ήταν ο Γκάρυ Κούπερ, μάγκας και καρδιοκατακτητής είτε γιατί ήταν η Ρίτα Χέιγουορθ, όμορφη και μοιραία γυναίκα που έπαιζε τους άνδρες στα δάχτυλα..... έγιναν πρότυπο αλλά και πέρασαν το μήνυμα ότι το κάπνισμα δεν είναι κάτι κακό. Ίσα ίσα που είναι cool.. ;)

Εγώ έχω παρατηρήσει κρυφό μήνυμα σε ένα κινούμενο σχέδιο με τίτλο Sharktale ή Καρχαριομάχος. Εκεί λοιπόν, ο Αρχηγός της οικογένειας καρχαριών, τύπου "Νονός" (τον υποδύεται ο Ντε Νίρο για να καταλάβετε :-P) έχει δύο γιούς. Ο ένας είναι ο κλασσικός αιμοβόρος καρχαρίας, σαν τον μπαμπά, που δεν αφήνει ζωντανό ψάρι, με μπάσα φωνή και πολύ attitude. Ο άλλος γιος έχει φωνούλα απαλή, είναι χορτοφάγος (δεν θέλει να φάει ψάρια, τα λυπάται) και γεμάτος ευαισθησίες και ευγένεια. Βάζει τα κλάμματα κλπ. Ο πατέρας, αρνείται να τον δεχτεί, προσπαθεί να τον αλλάξει, να τον κάνει σκληρό κλπ. Με τα λίγα και τα πολλά, στο τέλος, ο πατέρας αποδέχεται πλέον ...- τον gay ολοφάνερα - γιό του, όπως είναι. ;)

Και αυτό με την vodafone. Υπάρχει κάποιος που βρίσκει εντελώς λογικό, το να έχει φτιάξει, αγοράσει και διακοσμήσει κάποιος το γραφείο του με την σημαία της ανεξάρτητης Κρήτης σε συνδυασμό κιόλας με αυτή των νήσων Marshall που έγιναν ανεξάρτητες με την βοήθεια των Αμερικανών το 1979!!!! (εγώ ούτε που την είχα ξαναδεί, ούτε που γνώριζα την ύπαρξη της) και εντελώς τυχαία, αυτές οι σημαίες να έχουν μπει σαν σκηνικό στην διαφήμιση???:confused:

Dimitra_83
29-01-11, 21:25
γιατι οι μπαρμπι που παιζαμε παλια κ που παιζουν κ τωρα οι κορες μας τα μπουτια εξω δε τα εχουν?εχετε δει καμια μπαρμπι χοντρη κ αβαφη?ολες με τις κοιλιες κ τα μπουτια εξω ειναι.η μηπως δε τις σκορπουσαμε οπως η μπεμπε λιλη?:rolleyes::razz: επισης αυτο με την αγκαλια που δειχνει 2 κουκλες να φιλιουνται...δε ξερω για την ελλαδα αλλα στη γερμανια εχει κυκλοφορισει βιβλιο σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης απο 5 εως 8 ετων κ το εχω παρει κιολας.κ δειχνει ζωγραφιες κ ενα ζευγαρι να φιλιεται κ να ειναι στο κρεβατι γυμνοι απο τη μεση κ πανω ενω απο τη μεση κ κατω σκεπασμενους τους εχουν ζωγραφισει κ δειχνει σπερματοζωαρια κ ωαρια κλπ.δεν εννοω πως η μπεμπε λιλη κανει σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση αλλα υπαρχουν τετοιες εικονες σε παιδικα επιμορφωτικα βιβλια.αυτο θελω να πω.η κορη μου απο τα 3 ξερει τι ειναι η περιοδος.αφου με ειδε να βαζω σερβιετα κ με ρωτησε της ειπα την αληθεια.κ περισι εμαθε πως γινονται τα παιδια.
η εκδοση αυτου του βιβλιου κυκλοφορει κ για παιδια απο 8 εως 11 ετων που δειχνει σε ζωγραφια ομοφυλοφιλους να φιλιουνται ωστε να καταλαβει απο μικρο το παιδι αυτη τη διαφορετικοτητα κ να μην αντιμετωπιζει ρατσιστικα παριομοιες καταστασεις.μαλιστα σαυτο το βιβλιο(απο 8 εως 11)εχει ζωγραφια ενα ζευγαρι (ετεροφυλοφιλων )που εχει ερωτικη επαφη κ το εχουν ζωγραφισει κανονικοτατα.μεχρι κ την στυση.
αυτο δηλαδη τι ειναι?σεξιστικη προπαγανδα?αυτα τα θεωρουμε επιμορφωτικα ενω την μπεμπε λιλη που εριξε τις κουκλες κατω την θεωρουμε.....αντε να μη το πω:mrgreen:

itsme
29-01-11, 21:25
Είχα παρακολουθήσει και το θέμα που είχε προκύψει με την Μπεμπέ Λιλύ. Στην αρχή, πριν δώ το βίντεο, είπα "Υπερβολές!!" μετά όμως, κοιτάζοντας το πιο προσεκτικά, κάποια πράγματα δεν μου κολλούσαν. Τι δουλειά είχαν οι γκομενίτσες με τα μπούτια έξω που έκαναν σταυροπόδι σε κοντινό πλάνο και τις έσπρωχνε η μικρή στην άκρη για να μιλήσει σε παιδικό τραγουδάκι? ή γιατί η Μπεμπέ λιλύ λέει έλα να με πάρεις αγκαλίτσα, όπως κάνουν ο μπαμπας με τη μαμά και δείχνει τις μπάμπουσκες που φιλιούνται, τρίβονται και κάνουν παιδάκια? και πολλά άλλα, να μην τα λέω ένα ένα......

Αντε πάλι η λιλή! :D Εν τω μεταξύ δε λέει καν αυτο.. Λέει "Παππού πότε θα έρθεις να με πάρεις αγκαλιά όπως μ'αγκαλιάζει ο μπαμπάς και η μαμά"..
Δε λέει "όπως χαμουρεύονται μεταξύ τους" :mrgreen:
Το ότι πολλά κρυφά μηνύματα κρύβονται μέσα στις διαφημίσεις ταινίες κλπ... είναι γεγονός. Δεν είναι ανακάλυψη της εποχής. Χρόνια γίνεται... Πως νομίζετε πως εξαπλώθηκε το κάπνισμα? Έβαλαν τους διασημότερους ηθοποιούς να καπνίζουν στις ταινίες... ε δεν ήθελε πολύ ....είτε γιατί ο ηθοποιός ήταν ο Γκάρυ Κούπερ, μάγκας και καρδιοκατακτητής είτε γιατί ήταν η Ρίτα Χέιγουορθ, όμορφη και μοιραία γυναίκα που έπαιζε τους άνδρες στα δάχτυλα..... έγιναν πρότυπο αλλά και πέρασαν το μήνυμα ότι το κάπνισμα δεν είναι κάτι κακό. Ίσα ίσα που είναι cool.. ;)
Αυτό είναι άλλο.. Μαύρη διαφήμιση.. Γιατί η Coca Cola που είναι πανταχού παρούσα?
Αλλά είναι άλλο πράγμα αυτό

ladycat
29-01-11, 21:26
εμενα παλι μου θυμιζει το τραγουδι το σαν θα λευτερωθει η κρητη

malecon
29-01-11, 21:30
Σχετικά με την vodafone πάω στοίχημα πως και ναυτικές σημαίες (τις λέω σωστά) να έβαζαν πάλι κάποιος θα ανακάλυπτε πως είναι η σημαία κάποιας περιοχής και θα γινόταν ο ίδιος ντόρος, ή θα έλεγαν πως είναι "παραποιημένη" σημαία που προσβάλλει κλπ κλπ

mom
29-01-11, 21:34
Συμφορουμίτισες :mrgreen: δεν είμαι "μέσα" για "αντιπαραθέσεις".:p Κατέθεσα απλά την άποψη μου και τώρα πάω να δώ ταινία. Τα ποπ κορν είναι έτοιμααα!!!
Καλό βράδυυυ! :D

itsme
29-01-11, 21:36
Συμφορουμίτισες :mrgreen: δεν είμαι "μέσα" για "αντιπαραθέσεις".:p Κατέθεσα απλά την άποψη μου και τώρα πάω να δώ ταινία. Τα ποπ κορν είναι έτοιμααα!!!
Καμία αντιπαράθεση.. Ειλικρινά! ;)
Καλές προβολές! :D

malecon
29-01-11, 21:39
Πρόσεξε μην έχει κρυμμένα μηνύματα :D:D:D (πλακίτσα κάνω, μην μου παρεξηγηθείς;))

Active Member
29-01-11, 21:40
κ τι θα καταλαβουν αν ανεξαρτητοποιηθει?θα νομιμοποιησουν τις φυτιες στα ζωνιανα?:cool::roll:

γιατι? παρανομες ειναι? απο ποτε? :mrgreen:

Dimitra_83
29-01-11, 21:40

χαχαχαχαχααχ :razz::razz::mrgreen:

ladycat
29-01-11, 22:02
οχι βρε συ καθολου πρανομες

katerinakriti
29-01-11, 23:43
δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί ανεγκέφαλοι που θα το ήθελαν αυτό. και δυστυχώς αρκετοί είναι και νέα παιδιά..:cry::cry:

gioli
30-01-11, 00:09
Κορίτσια με το θέμα βονταφον και ανεξαρτησία της Κρήτης, βούιξαν τα μπλόγκ και η βόνταφον ζήτησε συγνώμη οτι και καλά δεν έγινε επι σκοπού. Η σημαία απεσύρθει απο τη διαφήμιση. Απο την άλλη δε μπορώ να προσπεράσω την τόπλες κυριά στο παιδικό με τα ποντικάκια. Εγω πιστεύω οτι σε πολλές περιπτωσεις υπάρχουν κρυφά μηνύματα.

Thaumataki
30-01-11, 12:42
Ακόμη ξεσταβώνομαι και τίποτα δε βλέπω! Πόσο μάλλον τα μωρά που είναι και αθώα!
Βλακείες είναι αυτά, απλά για να προκαλέσουν.
Όσο για τη διαφήμιση της της Vodafone, όντως υπήρξε; Πολύ τραβηγμένο μού κάνει...

gioli
30-01-11, 15:37
Ακόμη ξεσταβώνομαι και τίποτα δε βλέπω! Πόσο μάλλον τα μωρά που είναι και αθώα!
Βλακείες είναι αυτά, απλά για να προκαλέσουν.
Όσο για τη διαφήμιση της της Vodafone, όντως υπήρξε; Πολύ τραβηγμένο μού κάνει...
Βεβαίως και υπήρξε, καθόλου παρατραβηγμένο. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να τη βρώ. Οσο για τα μωρά που είναι αθώα πιστεύω οτι σε αυτό στοχεύουν να περάσουν κάποια πράγματα χωρις να πονηρεύεται κανείς. Και καλά για τα υπόλοιπά όλοι ξεστραβωθήκαμε νομίζω αλλά για την τόπλες κυρία στο παράθυρο δεν σου κάνει εντύπωση; Και στη τελική γιατί να υπάρχουν εκεί αυτά τα περίεργα πράγματα;

malecon
30-01-11, 15:40
Βεβαίως και υπήρξε, καθόλου παρατραβηγμένο. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να τη βρώ. Οσο για τα μωρά που είναι αθώα πιστεύω οτι σε αυτό στοχεύουν να περάσουν κάποια πράγματα χωρις να πονηρεύεται κανείς. Και καλά για τα υπόλοιπά όλοι ξεστραβωθήκαμε νομίζω αλλά για την τόπλες κυρία στο παράθυρο δεν σου κάνει εντύπωση; Και στη τελική γιατί να υπάρχουν εκεί αυτά τα περίεργα πράγματα;
Πρόκειται για ένα μικρό τμήμα από ένα καρέ, που αν το μεγενθύνεις x100 τότε μόνο εμφανίζεται κάτι που μοιάζει με γυμνόστηθη γυναίκα. Αξίζει τόσο πολύ να το συζητάμε?

marlen
30-01-11, 15:56
η εκδοση αυτου του βιβλιου κυκλοφορει κ για παιδια απο 8 εως 11 ετων που δειχνει σε ζωγραφια ομοφυλοφιλους να φιλιουνται ωστε να καταλαβει απο μικρο το παιδι αυτη τη διαφορετικοτητα κ να μην αντιμετωπιζει ρατσιστικα παριομοιες καταστασεις.μαλιστα σαυτο το βιβλιο(απο 8 εως 11)εχει ζωγραφια ενα ζευγαρι (ετεροφυλοφιλων )που εχει ερωτικη επαφη κ το εχουν ζωγραφισει κανονικοτατα.μεχρι κ την στυση.

πες μου ότι αστειεύεσαι καλή μου! θα αρχίσω να τραβώ τα μαλλιά μου!:shock::shock::shock:

ζώπυρον
30-01-11, 15:58
Κορίτσια, στα βίντεο που βάλατε εδώ έριξα μόνο μια πρόχειρη ματιά, οπότε δεν έχω σχηματίσει άποψη, εκτός από της βόνταφον που βγάζει μάτι...

Για τα υπόλοιπα, την δύναμη του υποσυνείδητου και τα κρυφά μηνύματα, θα σας παραθέσω τις απόψεις μου (τις είχα γράψει στην ενότητα θεατρικές παραστάσεις) από την επίσκεψη με το νηπιαγωγείο του γιού μου τον Νοέμβρη στο disney on ice.

1) Πριν ξεκινήσει το κυρίως πρόγραμμα, βγαίνει ένας άνθρωπος και ζητάει για κανά 5λεπτο από τα παιδιά να πουν την μαγική λέξη για να βγουν οι ήρωες. Κι αντί για το γνωστό (μάσκα μούσκα μίκυ μάους - πως το λένε τέλος πάντων), ακούω τον κύριο να προτρέπει να παιδιά να φωνάξουν το όνομα (προφανώς) του χορηγού της παράστασης. Όπως και έγινε, πολλάκις. Και το στάδιο σειόταν υπό τις ιακχές των παιδιών (και του δικού μου) από το όνομα του χορηγού. Επιεικώς απαράδεκτο.

2) Το σκετσάκι με τα φαντάσματα, τα κεριά και τα συναφή, το βρήκα παντελώς άσχετο με τα μίκυ μάους. Από το σχολείο μας δε, τα περισσότερα παιδιά είχαν ψιλοαπορήσει-ψιλοσοκαριστεί με την συγκεκριμένη ιστορία και δύο παιδάκια έβαλαν και τα κλάμματα.

3) Εξίσου περίεργο να πω, βρήκα και το γεγονός ότι η κακιά μάγισσα είχε στρατό. Αρκετά άτομα, με κερατάκια στο κεφάλι, κάτι σαν διαβολάκια. Η έκθεσή τους και το χορευτικό τους μου φάνηκαν υπερβολή.

4) Σε ένα σκετσάκι, μία ράφτρα (δεν θυμάμαι το όνομά της) είχε γυναικεία φιγούρα αλλά μίλαγε σαν τον Ψινάκη. Δεν έχω τίποτα με τον άνθρωπο ούτε με το ότι εκπροσωπεί. Αλλά σε παιδική παράσταση μίκυ μάους, να ακούω συνέχεια "αγάπες μου..." με τον γνωστό τρόπο, μου προκάλεσε ναυτία.

5) Και βέβαια, η κακιά μάγισσα στο τέλος δεν νικήθηκε οριστικά. Έφυγε όρθια πάνω στο άρμα της, υποσχόμενη ότι θα ξαναγυρίσει...

Θεωρείτε ότι όλα αυτά είναι συμπτωματικά?

marlen
30-01-11, 16:01
βρήκα κι αυτό. είναι στα ελληνικά και με κάποιες επιπλέον πληροφορίες για τη ντίσνει!!!!
http://orthodoxigynaika.blogspot.com/search?q=disney

και ύστερα από αυτό ποιός θα με πείσει ότι δεν υπάρχει σκοπισμότητα;;;;:?

και για ποιό λόγο αν έκανα ανάλυση στο παραθυράκι να μην έβλεπα πχ ένα ελεφαντάκι... ή αντί για τη λέξη σεξ να μην ήταν η λέξη γεια!! περισσότερο παιδικά δεν ακούγονται;;; από 2 μαστούς ή ένα πέος σε στύση;;;;:roll:

itsme
30-01-11, 16:06
βρήκα κι αυτό. είναι στα ελληνικά και με κάποιες επιπλέον πληροφορίες για τη ντίσνει!!!!
http://orthodoxigynaika.blogspot.com/search?q=disney

και ύστερα από αυτό ποιός θα με πείσει ότι δεν υπάρχει σκοπισμότητα;;;;:?

και για ποιό λόγο αν έκανα ανάλυση στο παραθυράκι να μην έβλεπα πχ ένα ελεφαντάκι... ή αντί για τη λέξη σεξ να μην ήταν η λέξη γεια!! περισσότερο παιδικά δεν ακούγονται;;; από 2 μαστούς ή ένα πέος σε στύση;;;;:roll:
Αν κάνεις ανάλυση σε άλλα καρέ θα βρεις και ελεφαντάκια και λεοπαρδάλεις..
Και στα σύννεφα έχω δει να σχηματίζονται πέη... Υπάρχει σκοπιμότητα από το σύμπαν?

malecon
30-01-11, 16:10
Αν κάνεις ανάλυση σε άλλα καρέ θα βρεις και ελεφαντάκια και λεοπαρδάλεις..
Και στα σύννεφα έχω δει να σχηματίζονται πέη... Υπάρχει σκοπιμότητα από το σύμπαν?
Έχεις σκεφτεί μήπως ισχύει αυτό που λένε "ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται?" :D:D:D:D:D

marlen
30-01-11, 16:12
μ΄αυτά που συνεχώς ανακαλύπτω τί άλλο να σκεφτώ; :(

malecon
30-01-11, 16:12
Στο βιβλίο “Deeper Insights into the Illuminati Formula” οι Fritz Spingmeier και Cisco Wheeler αναφέρουν: «Είναι γνωστό ότι η Disneyland και η Disneyworld είναι σημαντικά κέντρα όπου οι Ιλουμινάτι δημιουργούν σκλάβους. Η Disneyland είναι ένα μέρος που λαμβάνουν μέρος πολλές σατανιστικές τελετές και πορνογραφικές δραστηριότητες. Οι Ιλουμινάτι είχαν ανάγκη από ένα μέρος όπου θα έρχονταν άνθρωποι από όλο τον κόσμο χωρίς να προκαλούν υποψίες, ώστε να έχουν απόλυτη κάλυψη για τις δραστηριότητές τους..."
:shock::shock::shock::shock:
Και επειδή το έγραψε αυτός ο Spingmeier εγώ πρέπει να το πιστέψω...

itsme
30-01-11, 16:17
Έχεις σκεφτεί μήπως ισχύει αυτό που λένε "ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται?" :D:D:D:D:D
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχχχααχαχα... :lol::lol::lol:

μ΄αυτά που συνεχώς ανακαλύπτω τί άλλο να σκεφτώ; :(
Ναι, αλλά βλέπεις πως υπάρχουν και στη φύση.. Σε σύννεφα, σε δέντρα... Εκεί γιατί τα θεωρείς τυχαία και δε θεωρείς πως είναι απόρροια μιας τεράστιας συμπαντικής συνωμοσίας?
Ζουν ανάμεσά μας, Λιακόπουλος :lol::lol:

kiknaki
30-01-11, 16:21
Εμένα με ενοχλεί περισσότερο τι φαίνεται και όχι τι θα μπορούσε να φαίνεται αν κάνεις μεγέθυνση, ανάλυση κτλ.:roll:
Για παράδειγμα οι σκηνές βίας που προβάλλονται σε ορισμένα παιδικά και μεταφέρουν το μνμ οτι η βία είναι η λύση του προβλήματος με ενοχλεί πολύ περισσότερο από τα παραπάνω.

marlen
30-01-11, 16:25
παράλληλα με το πόσο έχω σοκαριστέι μ΄ αυτά που αποκαλύπτονται, και προσπερνούν τη γυμνόστηθη κτλ μου κάνει απίστευτη εντύπωση η απάθειά σας κορίτσια. πως είναι δυνατόν να προσπερνάτε τέτοια πράγματα που έστω και αληθινά να μην είναι, η υποψία κ μόνο ότι κάτι υπόγειο συμβαίνει επρεπε να σας βάζει ψυλλους στα αυτιά! και μια μικρή δόση αλήθειας να έχουν τότε μιλάμε για ολοκληρα κυκλώματα ανα τον κόσμο με απώτερο σκοπό τη διαμόρφωση περίεργων ενηλίκων... μιας κ το έργο τους αρχίζει από τα παιδικά χρόνια... κ φυσικά το έχουν διαβάσει πολύ καλά το μάθημά τους... οι παιδικές ψυχούλες είναι εύπλαστες.... και βέβαια αν έβαζαν μια γυμνόστηθη φόρα παρτίδα και όχι κάπου κρυμμένη τότε όλες οι μαμάδες θα φωνάζαμε κ θα διαμρτυρόμασταν... τώρα όμως που το τρώμε στη μάπα κατα αυτόν τον τρόπο, ούτε γάτα ούτε ζημιά...

marlen
30-01-11, 16:33
Εμένα με ενοχλεί περισσότερο τι φαίνεται και όχι τι θα μπορούσε να φαίνεται αν κάνεις μεγέθυνση, ανάλυση κτλ.:roll:
Για παράδειγμα οι σκηνές βίας που προβάλλονται σε ορισμένα παιδικά και μεταφέρουν το μνμ οτι η βία είναι η λύση του προβλήματος με ενοχλεί πολύ περισσότερο από τα παραπάνω.

τί ορισμένα καλέ; δε λες όλα καλύτερα; ειδικά αυτά τα αγορίστικα δεν έχουν προηγούμενο!!!με κάτι φιγούρες μου βλέπω τύπου γκορμίτι κλπ μου προκαλείται έντονη ναυτία!:shock:

malecon
30-01-11, 16:34
παράλληλα με το πόσο έχω σοκαριστέι μ΄ αυτά που αποκαλύπτονται, και προσπερνούν τη γυμνόστηθη κτλ μου κάνει απίστευτη εντύπωση η απάθειά σας κορίτσια. πως είναι δυνατόν να προσπερνάτε τέτοια πράγματα που έστω και αληθινά να μην είναι, η υποψία κ μόνο ότι κάτι υπόγειο συμβαίνει επρεπε να σας βάζει ψυλλους στα αυτιά! και μια μικρή δόση αλήθειας να έχουν τότε μιλάμε για ολοκληρα κυκλώματα ανα τον κόσμο με απώτερο σκοπό τη διαμόρφωση περίεργων ενηλίκων... μιας κ το έργο τους αρχίζει από τα παιδικά χρόνια... κ φυσικά το έχουν διαβάσει πολύ καλά το μάθημά τους... οι παιδικές ψυχούλες είναι εύπλαστες.... και βέβαια αν έβαζαν μια γυμνόστηθη φόρα παρτίδα και όχι κάπου κρυμμένη τότε όλες οι μαμάδες θα φωνάζαμε κ θα διαμρτυρόμασταν... τώρα όμως που το τρώμε στη μάπα κατα αυτόν τον τρόπο, ούτε γάτα ούτε ζημιά...
Μα δεν έχω την παραμικρή υποψία ότι συμβαίνει κάτι υπόγειο όχι μόνο στις συγκεκριμένες περιπτώσεις αλλά και σε πολλές άλλες. Και όπως είπε και το κυκνάκι υπάρχουν πολύ χειρότερα παιδικά πχ αυτά τα γιαπωνέζικα που δείχνουν σε star & alter

kiknaki
30-01-11, 16:43
τί ορισμένα καλέ; δε λες όλα καλύτερα; ειδικά αυτά τα αγορίστικα δεν έχουν προηγούμενο!!!με κάτι φιγούρες μου βλέπω τύπου γκορμίτι κλπ μου προκαλείται έντονη ναυτία!:shock:

Υπάρχουν και κάποια που δεν έχουν σκηνές βίας αρκεί να τα ψάξεις.
Με μια αναζήτηση στην παλιά καλή εποχή που είμασταν εμείς παιδιά θα βρεις πολλά.;)

ζώπυρον
30-01-11, 18:08

Θα συμφωνήσω με την kiknaki. Αλλά και η Μαρλέν - μπορεί να είναι λίγο υπερβολική - αλλά δεν έχει άδικο. Δεν ξέρω αν είναι υπόγειος πόλεμος ή σημεία των καιρών, πάντως τα μηνύματα δεν είναι καλά...
Σας είπα, εγώ το παρατήρησα έντονα στην παράσταση του disney on ice. Και σε πόσα άλλα βέβαια που αρχικά δεν δίνουμε σημασία...

Dimitra_83
30-01-11, 18:28

δεν εχουμε απαθεια οπως ειπες.απλα ολα αυτα ειναι υπερβολικα.κ εμενα με βλεπουν γυμνοστηθη τα παιδια μου οταν θηλαζω τη μικρη κ τι παει να πει αυτο?το γυμνο στηθος απο μονο του δεν ειναι κατι ντροπιαστικο.εμεις οι μεγαλοι με τα πονηρα μυαλα το καναμε ντροπιαστικο.ποτε δε με εκριναν τα παιδια μου επειδη με βλεπουν με το στηθος εξω.δηλαδη αν πας στην πλαζ με το παιδι σου κ η διπλανη κανει τοπλες τι θα κανεις?θα την υποχρεωσεις να το κρυψει η θα σηκωθεις να φυγεις?γιατι να δημιουργουμε στα παιδια μας ενοχες για το σωμα?αν ψαξεις θα βρεις πως ποτε δε πρεπει να κρινουνε αρνιτηκα το γυμνο μπροστα στα παιδια μας.ακομα κ αν καταλαθος μας πιασουν σε μια ''ακαταλληλη σκηνη΄΄ θα πρεπει να το αντιμετωπισουμε σα να μη συμβαινει τιποτα κ να μη δειξουμε μπροστα τους οτι παθαμε σοκ η οτι ειδαν κατι που δεν επρεπε.
μια αλλη λυση ειναι να κοψεις την τηλεοραση τα ντιβιντι τα ντισνευ παραμυθια κ γενικα οτι εχει σχεση με καρτουν .πχ τετραδια ντισνευ τσαντες ντισνευ κλπ
αν μπορεις να το κανεις τοτε οκ.εγω δε μπορω.
το μονο που εχω παρατηρησει οσο ο γιος μου κοιτουσε το βιντεο με τον μικυ μαους(εκει που και καλα εχει στο πατινι του σατανικη ζωγραφια) ηταν οτι ο μικρος ετρωγε ολο το φαι του τη στιγμη που το κοιτουσε :mrgreen:

itsme
30-01-11, 19:01
Υπάρχουν και κάποια που δεν έχουν σκηνές βίας αρκεί να τα ψάξεις.
Με μια αναζήτηση στην παλιά καλή εποχή που είμασταν εμείς παιδιά θα βρεις πολλά.;)
Μεγάλο θέμα! Δε γίνεται το παιδί σου να βλέπει TEN-TEN ενώ τα υπόλοιπα βλέπουν GORMITI για παράδειγμα..
Θα το "απομονώσουν"...
Δηλαδή τα υπόλοιπα παιδάκια θα συζητάνε για τα GORMITI και το δικό σου δεν θα ξέρει καν τι είναι..
Το ίδιο και με το playstation.. τα παιδάκια θα συζητάνε σε ποια πίστα είναι και το δικό σου δε θα ξέρει τι είναι!
Ε, δεν θα το παίζουν... Θα είναι εκτός... Και το ίδιο θα νιώθει άσχημα που δεν τα ξέρει..

malecon
30-01-11, 19:10
Θα συμφωνήσω με την kiknaki. Αλλά και η Μαρλέν - μπορεί να είναι λίγο υπερβολική - αλλά δεν έχει άδικο. Δεν ξέρω αν είναι υπόγειος πόλεμος ή σημεία των καιρών, πάντως τα μηνύματα δεν είναι καλά...
Σας είπα, εγώ το παρατήρησα έντονα στην παράσταση του disney on ice. Και σε πόσα άλλα βέβαια που αρχικά δεν δίνουμε σημασία...
Δεν έχω δει την παράσταση που αναφέρεις, αλλά είσαι σίγουρη πως έχει σχέση με τις ταινίες του disney? Μήπως είναι απλά εμπνευσμένη από τον disney? Και τι φταίνε οι ταινίες αν ο σκηνοθέτης είχε συγκεκριμένη "άποψη" για την απόδοση της συγκεκριμένης παράστασης? Ή με το ότι τα παιδιά φώναζαν το όνομα του χορηγού? Μάλλον πρόκειται για μια κακή παράσταση και τίποτα παραπάνω

kiknaki
30-01-11, 19:53
Μεγάλο θέμα! Δε γίνεται το παιδί σου να βλέπει TEN-TEN ενώ τα υπόλοιπα βλέπουν GORMITI για παράδειγμα..
Θα το "απομονώσουν"...
Δηλαδή τα υπόλοιπα παιδάκια θα συζητάνε για τα GORMITI και το δικό σου δεν θα ξέρει καν τι είναι..
Το ίδιο και με το playstation.. τα παιδάκια θα συζητάνε σε ποια πίστα είναι και το δικό σου δε θα ξέρει τι είναι!
Ε, δεν θα το παίζουν... Θα είναι εκτός... Και το ίδιο θα νιώθει άσχημα που δεν τα ξέρει..

Ένα παιδί που δεν ξέρει gormiti κτλ μπορεί να γίνει φίλος με τα άλλα παιδιά. Τα παιδιά συνήθως δεν επιλέγουν φίλους σύμφωνα με τις τηλεοπτικές προτιμήσεις.Όμως ένα παιδί επιθετικό επηρεασμένο από τις σκηνές βίας που βλέπει στις ταινίες δεν θα γίνει ποτέ φίλος με τα άλλα παιδιά. Πάντα θα το αποφεύγουν.
Δεν είμαι υπέρ της απαγόρευσης αλλά υπέρ της επιλογής. Θα δει και τον GORMITI αλλά όχι μόνο αυτό.

Ελπίζω να σου έκανα καταναοητή την άποψη μου γιατί δεν θέλω να επεκταθώ άλλο γι'αυτό σε αυτό το θέμα, είμαστε οφ τόπικ. Σε άλλο θέμα πολύ ευχαρίστως.

ζώπυρον
30-01-11, 22:08
Δεν έχω δει την παράσταση που αναφέρεις, αλλά είσαι σίγουρη πως έχει σχέση με τις ταινίες του disney? Μήπως είναι απλά εμπνευσμένη από τον disney? Και τι φταίνε οι ταινίες αν ο σκηνοθέτης είχε συγκεκριμένη "άποψη" για την απόδοση της συγκεκριμένης παράστασης? Ή με το ότι τα παιδιά φώναζαν το όνομα του χορηγού? Μάλλον πρόκειται για μια κακή παράσταση και τίποτα παραπάνω

malecon,

η παράσταση είναι παραγωγή της εταιρείας disney... Από όσα είπα για το μόνο που δεν φέρουν (απόλυτη) ευθύνη είναι οι ζητωκραυγές για τον χορηγό.

Κατά τ' άλλα, μην επαναλαμβάνομαι - σε πολλά σημεία, ανεξήγητα μυστηριακό / σατανιστικό σενάριο. Και πίστεψέ με, δεν κυνηγάω φαντάσματα...

Aeriko
30-01-11, 22:19
Καλά ειδικά για το γυμνό συμφωνώ με τη Δήμητρα! Θέλω το παιδί μου να ξέρει ότι δεν πρέπει να ντρέπεται επουδενί για το σώμα του και να μην σοκάρεται στη θέα του γυμνού σώματος! Για χιλιάδες χρόνια αυτό ήταν δεδομένο... κάτι λίγα τελευταία γίναμε πουριτανοί στο συγκεκριμένο θέμα και πολύ κακώς! Ευτυχώς κάποιοι τελευταίοι αγνοί λαοί εκεί κάτω στην Αφρική μας θυμίζουν πως ζούσαμε και ποια ήταν τα απολύτως απαραίτητα!

gioli
30-01-11, 22:29
Ρε κορίτσια δεν είναι το θέμα αν τα παιδάκια μας θα σοκαριστούν απο τη θέα του γυμνού στήθους της μαμάς. Το θέμα είναι γιατί σε μια παιδική ταινία υπάρχει αυτό. Εδω μη πάμε μακριά. Ο αγαπητός στα περισότερα παιδια γκαμι μπεαρ χορεύει και όταν τον δείχνει απο πίσω έχει κατέβει λίγο το σλιπάκι του και φαίνετε το κωλ@ρ@κι του. Τα μυαλα των παιδιών είναι σαν σφουγγάρι, τους πασάρουν καλυμένα κάποια πράγματα που αργότερα θα τα θεωρούν φυσιολογικά.

Aeriko
30-01-11, 22:33
Προτιμάς να σοκαριστεί ξαφνικά το παιδί στην παραλία που θα δει τον κώλο του άλλου ή της άλλης έξω και θα πρέπει να κάθεσαι να εξηγείς εσύ γιατί;

gioli
30-01-11, 22:39
Ε τότε φόρα παρτίδα όλα για να μη σοκαριστούν τα παιδιά μας στη παραλία. Αν μου τύχει λοιπόν κάτι τέτοιο που προσπαθώ εκεί που πάω να μην χρειαστεί να αντιμετωπίσω τέτοια φαινόμενα απλά θα πάρω τα παιδιά μου και θα φύγω και να ερωτηθώ γιατι η κυρία έβγαλέ το κώλο της έξω θα της απαντήσω όπως ξέρω καλύτερα. Αλλά με την σκέψη οτι θα σοκαριστούν αν δουν κάπου ένα ζευγάρι να βγάζει τα μάτια του σε κοινη θέα γιατι να μην τους δείξουμε και καμια τσόντα και να το συζητήσουμε μαζί τους;

ζώπυρον
30-01-11, 22:41
Βρε κορίτσια, το θέμα μας δεν είναι το γυμνό (που κατά τη γνώμη μου πρέπει να απενεχοποιηθεί αλλά όχι και να επιβληθεί ως μοντέλο ζωής)...

Αερικό, γρήγορα από κει, σε περιμένει η γνωστή άγνωστη!

Dimitra_83
30-01-11, 23:02
εσυ το πας στο αλλο ακρο.δεν ειναι τσοντα να σε δει το παιδι σου να κανεις μπανιο.εγω ακομα κανω μπανιο με θεατες:rolleyes: δε μπορω να το αποφυγω ετσι κιαλλιως.κ δε με κοιταζουν κ καθολου παραξενα.σα να μη συμβαινει τιποτα μπαινοβγαινουν στο μπανιο:razz:δεν ειπαμε να τους δειξεις τσοντα με 69.η μπαρμπι δηλαδη που παιζει η κορη μου η η κορη σου κ ολα τα κοριτσακια δεν εχει στηθος?γιατι εκει δε λεμε κατι κ τους τις αγοραζουμε?αλλα μας πειραξε που το ειδαμε σε ενα παιδικο

Active Member
30-01-11, 23:03
εσυ το πας στο αλλο ακρο.δεν ειναι τσοντα να σε δει το παιδι σου να κανεις μπανιο.εγω ακομα κανω μπανιο με θεατες:rolleyes: δε μπορω να το αποφυγω ετσι κιαλλιως.κ δε με κοιταζουν κ καθολου παραξενα.σα να μη συμβαινει τιποτα μπαινοβγαινουν στο μπανιο:razz:δεν ειπαμε να τους δειξεις τσοντα με 69.η μπαρμπι δηλαδη που παιζει η κορη μου η η κορη σου κ ολα τα κοριτσακια δεν εχει στηθος?γιατι εκει δε λεμε κατι κ τους τις αγοραζουμε?αλλα μας πειραξε που το ειδαμε σε ενα παιδικο

τις φαγαμε τις καρτουλες μας χρυση μου!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Aeriko
30-01-11, 23:12
Ε τότε φόρα παρτίδα όλα για να μη σοκαριστούν τα παιδιά μας στη παραλία. Αν μου τύχει λοιπόν κάτι τέτοιο που προσπαθώ εκεί που πάω να μην χρειαστεί να αντιμετωπίσω τέτοια φαινόμενα απλά θα πάρω τα παιδιά μου και θα φύγω και να ερωτηθώ γιατι η κυρία έβγαλέ το κώλο της έξω θα της απαντήσω όπως ξέρω καλύτερα. Αλλά με την σκέψη οτι θα σοκαριστούν αν δουν κάπου ένα ζευγάρι να βγάζει τα μάτια του σε κοινη θέα γιατι να μην τους δείξουμε και καμια τσόντα και να το συζητήσουμε μαζί τους;

Αντιπαρέρχομαι την τελευταία πρόταση που απλώς δεν βοηθάει σε εποικοδομητικό διάλογο (μιας και πάει στο άλλο άκρο) και σου απαντώ πως με την ίδια λογική που θα έφευγες από την παραλία δεν θα αφήσεις τα παιδιά σου να βλέπουν τηλεόραση ή θα προσέχεις πολύ τι βλέπουν και πόσο. Όταν όμως θα φτάσει στο top η περιέργειά τους και θα το ψάξουν live το θέμα μέσω των συνομήλικών τους και μακριά από τον έλεγχό σου τότε μάλλον θα είναι αργά για να αναρωτηθείς (όχι εσύ προσωπικά αλλά κι εγώ και οι άλλες ;)) αν έπραξες/α/πράξαμε σωστά.... :roll:

gioli
30-01-11, 23:17
Αγαπητη Δήμητρα νομίζω οτι το ξεκαθάρισα το θέμα με το μητρηκό στήθος. Αλλωστε και εμένα τα παιδιά μου με βλέπουν πολλές φορές να κάνω μπάνιο, δε μιλώ για πράγματα που γίνονται στο πλαίσιο της ιδιωτικότητας του χώρου μας. Απλά δε μπορώ να δεχτώ το έλα μωρέ και τι έγινε που στο εν λόγω τραγουδακι ο ακρούδος κατεβάζει το σλιπάκι και φάινεται ο κωλαράκος του αφου μπορεί να το δουν και στη παραλία και για αυτό πρέπει να είναι ενημερωμένα. Σαφώς και δεν τα εννοώ αυτά περι τσόντας. Και άλλο είναι μια κούκλα που έχει το σχήμα στήθους και άλλο ενα παιδικο που περνάει στα γρήγορα ένα κανονικό στήθος μιας άγνωστης κυρίας. Ε στη τελική με υποψιάζει ακόμα παραπάνω αυτό το πολύ γρήγορο πλάνο. Αφου είναι τόσο οκ και φυσιολογικο να το βλέπουν τα παιδιά μας γιατι να μην είναι ευδιάκριτο;

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:19
και ρωταω εγω τωρα που ειναι η καντυ καντυ; που ειναι ο τεν τεν; που ειναι ο αστυνομος σα'ι'νης; που ειναι ο χοντρος λιγνος που πεθαινα στο γελιο;
που ειναι τα ωραια χρονια της αθωοτητας που ουτε μηνυματα περνουσαν στα παιδια ουτε τιποτα; νιωθω τυχερη που καποτε εζησα και εγω ετσι...:confused:

Aeriko
30-01-11, 23:21
ε την κάντυ κάντυ δεν την λες και αθώο καρτούν :lol: μπορείς να την βρεις στο youtube πάντως για να την δεις υπό το πρίσμα της ενήλικης και θα δεις ότι μόνο αθώο δεν ήταν με βάση τα όσα συζητάμε εδώ :lol:

gioli
Αντιπαρέρχομαι την τελευταία πρόταση που απλώς δεν βοηθάει σε εποικοδομητικό διάλογο (μιας και πάει στο άλλο άκρο) και σου απαντώ πως με την ίδια λογική που θα έφευγες από την παραλία δεν θα αφήσεις τα παιδιά σου να βλέπουν τηλεόραση ή θα προσέχεις πολύ τι βλέπουν και πόσο. Όταν όμως θα φτάσει στο top η περιέργειά τους και θα το ψάξουν live το θέμα μέσω των συνομήλικών τους και μακριά από τον έλεγχό σου τότε μάλλον θα είναι αργά για να αναρωτηθείς (όχι εσύ προσωπικά αλλά κι εγώ και οι άλλες ;)) αν έπραξες/α/πράξαμε σωστά.... :roll:
Συγνώμη αλλά σε ποιές ηλικίες αναφέρεσαι; Αν μιλάμε για παιδάκια 5,6,7 χρονών και να έχουν περιέργεια, και να δουν το σώμα ενώς συνομίικου τους θα δουν απλά το σώμα ενος παιδιού και όχι τα μεμέδια κάποιας λάγνης γυναίκας. Τωρα αν μιλάμε για παιδιά μεγαλύτερα σαφώς η κάθε μαμά προσπαθεί να τους ενημερώσει για κάποια πράγματα.

Dimitra_83
δε καταλαβαινω γιατι δε πρεπει να μας ενοχλει το στηθος μιας κουκλας που παιζει ενα παιδι ολη μερα μαζι της κ το βλεπει συνεχεια αλλα να μας πειραζει το πλανο τους 1 δευτερολεπτου σε ενα παιδικο.
κ συμφωνω με την αερικο στο ποστ που εκανε ποιο πανω.ναι και εμας οι γονεις μας καπως ετσι ηταν.πουριτανοι σαυτο το θεμα.κ θυμαμαι τον αδερφο μου 10 ετων να κρυφοκοιταει το βασικο ενστικτο γιατι δεν ειχε δει γυμνο στηθος ως τοτε!το θεωρουσε κατι πονηρο κ γιαυτο κρυβοταν για να το δει.επισης εγω οταν αρχισα να κανω στηθος καμπουριαζα σαν τον κουασιμοδο για να μη φουσκωνει η μπλουζα κ ενιωθα απιστευτα χαλια γιατι το θεωρουσα κατι ντροπιαστικο.(αυτη την εντυπωση μου εδωσαν απαγορευοντας με να δω κατι παρομοιο σε περιοδικο η σε τηλεοραση)τι ειναι καλυτερο αραγε?

Aeriko
30-01-11, 23:22
gioli μου δεν ξέρω πόσο χρονων ειναι τα παιδάκια σου... αν μιλήσεις με μητέρες νηπίων για τη σεξουαλικότητα των παιδιών... θα εκπλαγείς!

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:24
ε την κάντυ κάντυ δεν την λες και αθώο καρτούν :lol: μπορείς να την βρεις στο youtube πάντως για να την δεις υπό το πρίσμα της ενήλικης και θα δεις ότι μόνο αθώο δεν ήταν με βάση τα όσα συζητάμε εδώ :lol:
γιατι; επειδη τυγχανω και λιγο χαζορομαντικη δεν το καταλαβα...περναει και αυτη μηνυματα; μηπως εξαιτιας της εγινα κλαψιαρα και με μια υποβοσκουσα καταθλιψη; μηπως;:shock::mrgreen:

Aeriko
30-01-11, 23:25
:lol: μήπως; :lol:

Dimitra_83
30-01-11, 23:25

με τα δεδομενα που μιλαμε τωρα η καντη ηταν η τοπ ....πως να το πω...ιεροδουλη!!ποσους γκομενους ειχε αλλαξει?:rolleyes: ασε που συζουσε κ με τον τερι χωρις καν να ειναι αρραβωνιασμενοι!!!

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:26
με τα δεδομενα που μιλαμε τωρα η καντη ηταν η τοπ ....πως να το πω...ιεροδουλη!!ποσους γκομενους ειχε αλλαξει?:rolleyes: ασε που συζουσε κ με τον τερι χωρις καν να ειναι αρραβωνιασμενοι!!!
αααααααααααααααα! αισχος!:mrgreen:

Aeriko
30-01-11, 23:27
Είδες δήμητρα που άμα θες είσαι πως να το πω.... εντός κανόνων; :lol:

ladycat
γιααυτο πρεπει να μπει στα σχολεια η σεξαυαλικη διαπαιδαγωγηση κ οχι να σκεφτομαστε τι κανει κ τι δεν κανει να δουν τα παιδια μας για σκεφτειτε το λιγο

Dimitra_83

θα το μαθω που θα παει.ειμαι κ θερμη εγω.σα την καντυ ενα πραγμα!

koufetaki
μα δεν με αρεσε ποτε η καντυ!!!μου την εδινε στα νευρα.χαιντι ομως εβλεπα....τωρα τελυταια πετυχα τον παραμυθα στην ετ και τρελαθηκα.

gioli
30-01-11, 23:28
gioli μου δεν ξέρω πόσο χρονων ειναι τα παιδάκια σου... αν μιλήσεις με μητέρες νηπίων για τη σεξουαλικότητα των παιδιών... θα εκπλαγείς!
Εχω μια κόρη 4ων και έναν γιό 17 μηνών. Η κόρη μου πέρα απο το μανούλα οταν θα μεγαλώσω θα φοράω και εγω σουτιέν δεν έχει μέχρι στιγμής καμιά ενδειξη για κάτι άλλο. Δεν έχω καμιά διαφωνια οτι τα παιδιά πρέπει να ενημερώνονται, αλλά να ενημερώνονται και όχι να περνά μια γρήγορη σκηνή μπροστά τους που δε ξέρω ση τελική τι εξυπερετεί. Αν θές βέβαια μου λες την άποψή σου γιατί αφου υπάρχει αυτή η σκηνή, και απο ΄οτι βλέπω δεν ενοχλεί ιδιαίτερα πολλές κοπελές απο εδω, γιατι λοιπόν την περνάν τόσο μουλωχτα και όχι στα φανερά; Αυτο είπα οτι με υποψιάζει.

gioli
30-01-11, 23:29
μα δεν με αρεσε ποτε η καντυ!!!μου την εδινε στα νευρα.χαιντι ομως εβλεπα....τωρα τελυταια πετυχα τον παραμυθα στην ετ και τρελαθηκα.
Τέλειος ο παραμυθάς. Η κόρη μου επίσης ξετρελένεται με του κουτιού τα παραμύθια. Θυμάσαι τη Παρασκευούλα;

Dimitra_83
30-01-11, 23:30
τωρα που το σκεφτομαι η καντυ φταιει που συζουσα με τον αντρα μου πριν παντρευτουμε:shock: μου περασε υποσυνειδητα το μυνημα οταν ημουν 5 ετων :shock::confused::p

ηλιαχτιδα 78
ναι ναι καλα..ας μπει κανενας να την τσιτωσει και θα σου πω εγω...μαυρο φιδι που τον εφαγε...αν μιλουσε η δημητρα στην τηλεοραση οταν εχει φορτωσει ολο μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ θα ακουγοταν τιποτα αλλο..
δημητρα πλακα κανω ετσι;:razz:

ζώπυρον
Τώρα εμένα που ΑΚΟΜΗ μου αρέσουν πολύ

- το μικρό σπίτι στο λιβάδι

και

- η Χάιντι,

είμαι σοβαρά γιατρέ μου?

Active Member
30-01-11, 23:31

και

- η Χάιντι,

είμαι σοβαρά γιατρέ μου?

πρωι-βραδυ ενα παυσιπονο και θα εισαι ενταξει....

myrto
30-01-11, 23:31
Καλά αν θέλουμε να βρούμε υποσυνείδητα μυνήματα δεν είναι ανάγκη να πάμε μακριά, τα παιδικά παραμύθια, κοκκινοσκουφίτσα, χιονάτη τίγκα στο υπονοούμενο....Έχουν κι έχουν γίνει αναλύσεις....

Εγώ αναρωτιέμαι...τι ακριβώς μύνημα περνάει δηλαδή ότι κάπου κάτι γράφει τι λέξη ''σεξ''...Τα κάνει να σκέφτονται το σεξ, να θέλουν σεξ, να ρωτάνε για το σεξ, τι; Μήπως είναι φοβίες και εμμονές ανθρώπων όλα αυτά που έχουν δαιμονοποιήσει οτιδήποτε περιστρέφεται γύρω απ'αυτό;

Πέραν του ότι το θεωρώ εξαιρετικά υπερβολικό ότι μπορεί να έχει οποιαδήποτε σημασία για ένα παιδί ότι σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου θα δει μια γυμνόστηθη...
Δεν αναρωτιόμαστε καλύτερα για τα μυνήματα που παίρνει από την τηλεόραση καθημερινά, από τις διαφημίσεις παιδικων παιχνιδιών για παράδειγμα κάργα σεξιστικές-πολύ με εκνευρίζουν, παρά καθόμαστε και αναρωτιόμαστε για το χιλιοστό του δευτερολέπτου.....

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:32
τωρα που το σκεφτομαι η καντυ φταιει που συζουσα με τον αντρα μου πριν παντρευτουμε:shock: μου περασε υποσυνειδητα το μυνημα οταν ημουν 5 ετων :shock::confused::p
ειδες; ειδες; ε να αυτα βλεπουμε απο μικρα και υστερα παιρνουμε τον στραβο τον δρομο...αχ αχ τι να πω...ατιμη κενωνια...αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τους κατεβαζεις!:mrgreen:

Dimitra_83
30-01-11, 23:32

και

- η Χάιντι,

είμαι σοβαρά γιατρέ μου?

το μικρο σπιτι στο λιβαδι?
που η λωρα ηταν 16 κ τα εφτιαξε με τον αλματζο 10 χρονια μεγαλυτερος?:razz:
η μηπως η χαιντι που ετρεχε ανεμελα στα λιβαδια με το κοντο φουστανακι κ τον αλλο τον πιτσιρικα πισω της?
εισαι πολυ σοβαρα μπορω να πω
:roll:

Dimitra_83
30-01-11, 23:34
ναι ναι καλα..ας μπει κανενας να την τσιτωσει και θα σου πω εγω...μαυρο φιδι που τον εφαγε...αν μιλουσε η δημητρα στην τηλεοραση οταν εχει φορτωσει ολο μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ θα ακουγοταν τιποτα αλλο..

αρχισα γιογκα.οοοομμμμμμμμ

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:34

και

- η Χάιντι,

είμαι σοβαρά γιατρέ μου?
εγω παντως γουσταρα πολυ τον μπαμπα απ το μιρο σπιτι στο λιβαδι...ε οταν μεγαλωσα εννοειται...:oops:

Dimitra_83
30-01-11, 23:35
εγω παντως γουσταρα πολυ τον μπαμπα απ το μιρο σπιτι στο λιβαδι...ε οταν μεγαλωσα εννοειται...:oops:
κιεγω:oops::oops::oops:

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:35
αρχισα γιογκα.οοοομμμμμμμμ
δεν παιζεσαι!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:38
εγω εβλεπα μικρη και ενα βραζιλιανικο μεταγλωτισμενο που το ελεγαν καρουζελ...στην ερτ2 ητανε θυμαμαι...ωραιο..εδειχνε και τις τρομερες οικονομικες διαφορες στις δυο ταξεις και τους φτωχους και τους πλουσιους...

katerinakriti
κιεγω:oops::oops::oops:
βάλτε με κι εμένα στο φαν κλάμπ του μπαμπά!:wink:

Active Member
Καλά αν θέλουμε να βρούμε υποσυνείδητα μυνήματα δεν είναι ανάγκη να πάμε μακριά, τα παιδικά παραμύθια, κοκκινοσκουφίτσα, χιονάτη τίγκα στο υπονοούμενο....Έχουν κι έχουν γίνει αναλύσεις....

Εγώ αναρωτιέμαι...τι ακριβώς μύνημα περνάει δηλαδή ότι κάπου κάτι γράφει τι λέξη ''σεξ''...Τα κάνει να σκέφτονται το σεξ, να θέλουν σεξ, να ρωτάνε για το σεξ, τι; Μήπως είναι φοβίες και εμμονές ανθρώπων όλα αυτά που έχουν δαιμονοποιήσει οτιδήποτε περιστρέφεται γύρω απ'αυτό;

Πέραν του ότι το θεωρώ εξαιρετικά υπερβολικό ότι μπορεί να έχει οποιαδήποτε σημασία για ένα παιδί ότι σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου θα δει μια γυμνόστηθη...
Δεν αναρωτιόμαστε καλύτερα για τα μυνήματα που παίρνει από την τηλεόραση καθημερινά, από τις διαφημίσεις παιδικων παιχνιδιών για παράδειγμα κάργα σεξιστικές-πολύ με εκνευρίζουν, παρά καθόμαστε και αναρωτιόμαστε για το χιλιοστό του δευτερολέπτου.....

Να συμφωνησω! Και για να επαυξανω....και μιας και ειχε πολυ ωραια εκπομπη το κουτι της πανδωρας σημερα (σε επαναληψη)...να προσθεσω...

δλδ τα παραμυθια, που δινουν το προτυπο οτι μια κοπελα(με ξανθα παντα μαλλια και γαλαζια ματια) περιμενει το το πριγκηπα πανω στο αλογο, για να τη παντρευτει (και να ζησουν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα), μπας και σωθει απο τη μιζερια της μητριας (με μαυρα παντα μαλλια) και των θετων αδερφων της, ειναι καλυτερο?

Που απο που να το πιασω και που να το αφησω αυτο το παραμυθι.....Στην αδυναμη, απροστατευτη -αλλα πανεμορφη λογω ξανθου μαλλιου, γαλαζιου ματιου- κοπελα? Στο οτι ο σκοπος της γυναικας ειναι ο γαμος και τιποτα αλλο? Στο οτι ο ιδανικος συζυγος πρεπει να ειναι πλουσιος? (μονο πριγκηπες...κανενας φτωχος χωρικος?), στο οτι αν πεθανει η μαμα ενος παιδιου...τερμα! Αυτο ηταν! Θα του κανουν βασανιστηρια? Θα προσπαθησουν να το δολοφονησουν? (βλεπε χιονατη και δηλητηριασμενο μηλο).

Καλα...μη σας παω και στη μουσικη, που κουβαλαω και τρελα πανω μου....

Dimitra_83
30-01-11, 23:41
εγω εβλεπα μικρη και ενα βραζιλιανικο μεταγλωτισμενο που το ελεγαν καρουζελ...στην ερτ2 ητανε θυμαμαι...ωραιο..εδειχνε και τις τρομερες οικονομικες διαφορες στις δυο ταξεις και τους φτωχους και τους πλουσιους...

κιεγω το εβλεπα το καρουζελ!να πω ομως οτι κρυβει ρατσιστικα μυνηματα γιατι η μαρια χουακινα δεν ηθελε τον συριλο που ηταν νεγρος αλλα τον χορχε ντε σαλτο που ηταν ξανθος γαλανοματης!κοροιδευαν και τον κ τον τροφαντο πως τον ελεγαν ρεεεε ααααααα χαιμε παλιγιο!χαχαχ!επισης πονηρευαν τα παιδια γιατι η βαλερια τα ειχε με τον δαυιδ μιλαμε τιγκα στο γκομενικο ηταν:mrgreen:

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:42
Να συμφωνησω! Και για να επαυξανω....και μιας και ειχε πολυ ωραια εκπομπη το κουτι της πανδωρας σημερα (σε επαναληψη)...να προσθεσω...

δλδ τα παραμυθια, που δινουν το προτυπο οτι μια κοπελα(με ξανθα παντα μαλλια και γαλαζια ματια) περιμενει το το πριγκηπα πανω στο αλογο, για να τη παντρευτει (και να ζησουν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα), μπας και σωθει απο τη μιζερια της μητριας (με μαυρα παντα μαλλια) και των θετων αδερφων της, ειναι καλυτερο?

Που απο που να το πιασω και που να το αφησω αυτο το παραμυθι.....Στην αδυναμη, απροστατευτη -αλλα πανεμορφη λογω ξανθου μαλλιου, γαλαζιου ματιου- κοπελα? Στο οτι ο σκοπος της γυναικας ειναι ο γαμος και τιποτα αλλο? Στο οτι ο ιδανικος συζυγος πρεπει να ειναι πλουσιος? (μονο πριγκηπες...κανενας φτωχος χωρικος?), στο οτι αν πεθανει η μαμα ενος παιδιου...τερμα! Αυτο ηταν! Θα του κανουν βασανιστηρια? Θα προσπαθησουν να το δολοφονησουν? (βλεπε χιονατη και δηλητηριασμενο μηλο).

απλα μην ξεχναμε τιςεποχες που γραφτηκαν τα παραμυθια...τοτε τα πραγματα ηταν δυστηχως ετσι...αν πεθαινε μια μανα το παιδι το ετρωγε η μαρμαγκα..και ο σκοπος την γυναικας ηταν ο γαμος...τι να ηταν το διδακτορικο; και μη πει καμια για τιποτα οργια με τους νανους! ελεος!:mrgreen:

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:43
κιεγω το εβλεπα το καρουζελ!να πω ομως οτι κρυβει ρατσιστικα μυνηματα γιατι η μαρια χουακινα δεν ηθελε τον συριλο που ηταν νεγρος αλλα τον χορχε ντε σαλτο που ηταν ξανθος γαλανοματης!κοροιδευαν και τον κ τον τροφαντο πως τον ελεγαν ρεεεε ααααααα χαιμε παλιγιο!χαχαχ!επισης πονηρευαν τα παιδια γιατι η βαλερια τα ειχε με τον δαυιδ μιλαμε τιγκα στο γκομενικο ηταν:mrgreen:
καλα ρε δημητρα που τα θυμασαι τα ονοματα; εγω δεν θυμαμαι τι εφαγα χθες!:rolleyes:

ζώπυρον
30-01-11, 23:43
Θα συμφωνήσω απόλυτα και με τη Μυρτώ και με τη Ράννια! Μεγάλη ιστορία τα παραμύθια...
Εμένα βέβαια δεν μ' αρέσει ούτε το άλλο άκρο - οι 3 σωματοφυλακίνες - γυναίκες παντοδύναμες - και... τρεις για όλες και όλες για μία...

Active Member
30-01-11, 23:45
απλα μην ξεχναμε τιςεποχες που γραφτηκαν τα παραμυθια...τοτε τα πραγματα ηταν δυστηχως ετσι...αν πεθαινε μια μανα το παιδι το ετρωγε η μαρμαγκα..και ο σκοπος την γυναικας ηταν ο γαμος...τι να ηταν το διδακτορικο; και μη πει καμια για τιποτα οργια με τους νανους! ελεος!:mrgreen:

σωστο εν μερει! αλλα ακομα και σημερα αυτα τα παραμυθια δε λενε στα κοριτσακια? Ομως! Και οι μυθοι του Αισωπου σκεφτειτε ποτε γραφτηκαν (?), αλλα μια χαρα διδακτικα μηνυματα εχουν....δεν ειναι θεμα παλαιοτητας!

ειχα παει τις προαλλες να παρω κατι για το γιο μου...και εφριξα! ολο το ιδιο story! ολο χρυσοσκονη και απο ουσια....μηδεν!

Dimitra_83
30-01-11, 23:46
καλα ρε δημητρα που τα θυμασαι τα ονοματα; εγω δεν θυμαμαι τι εφαγα χθες!:rolleyes:

αφου σου λεω οτι τα μυνηματα εχουν περαστει βαθεια μεσα μου:p

kiknaki
30-01-11, 23:46
myrto και Ράννια πόσο δίκιο έχετε!!

ηλιαχτίδα 78 τα παραμύθια μπορεί να γράφτηκαν πριν χρόνια αλλά πολλές από εμάς επιλέγουμε να τα διαβάζουμε στα παιδιά μας σήμερα.

Dimitra_83
30-01-11, 23:48
σωστο! αλλα ακομα και σημερα αυτα τα παραμυθια δε λενε στα κοριτσακια? ειχα παει τις προαλλες να παρω κατι για το γιο μου...και εφριξα! ολο το ιδιο story! ολο χρυσοσκονη και απο ουσια....μηδεν!

η μητερα της κουμπαρας μου εστειλε για χριστουγεννα κατι για τα παιδια κ μεσα σαυτα ηταν κ 2 παραμυθια τα οποια τα πεταξα.
1. ο πινοκιο που μεγαλωνει η μυτη του κ τον καταπινει μια φρικιαστικη φαλαινα(εχει κ την ζωγραφια) επισης παει σε λουνα παρκ κ γινεται γαιδαρος με ανθρωπινο κεφαλι:shock:
2. τα 3 γουρουνακια που τα κυνηγαει ο λυκος για να τα κατασπαραξει κ τελικα τον βουτανε στο καφτο νερο οπου γινεται ο πισινος τους μπεν μαρι
ωραιοτατα παραμυθια ε?

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:49

ηλιαχτίδα 78 τα παραμύθια μπορεί να γράφτηκαν πριν χρόνια αλλά πολλές από εμάς επιλέγουμε να τα διαβάζουμε στα παιδιά μας σήμερα.
συμφωνω...εγω τωρα τελευταια παιρνω απο την δανειστικη βιβλιοθηκη παραμυθια απο την ανατολη και ειναι πραγματικα θαυμασια...επισης βρηκα απο μια εταιρεια παραμυθια που ηταν μαζι με παιχνιδι και ειναι γραμμενα απο ιταλο συγγραφεα και της διαβαζω αυτα...τα αλλα τα σκυλοβαρεθηκε!:rolleyes:

ΜΑΡΙΑΛ 2
30-01-11, 23:51
κορίτσια προσέχετε τι βλέπουν τα παιδιά..... δείτε το (και γω σκιάχτικα)
http://www.youtube.com/watch?v=DMX2eyvMj78

σοοοοοκ

gioli
30-01-11, 23:52

Η χιονάτη είχα μαύρα μαλλιά:lol:

ηλιαχτιδα 78
30-01-11, 23:53
η μητερα της κουμπαρας μου εστειλε για χριστουγεννα κατι για τα παιδια κ μεσα σαυτα ηταν κ 2 παραμυθια τα οποια τα πεταξα.
1. ο πινοκιο που μεγαλωνει η μυτη του κ τον καταπινει μια φρικιαστικη φαλαινα(εχει κ την ζωγραφια) επισης παει σε λουνα παρκ κ γινεται γαιδαρος με ανθρωπινο κεφαλι:shock:
2. τα 3 γουρουνακια που τα κυνηγαει ο λυκος για να τα κατασπαραξει κ τελικα τον βουτανε στο καφτο νερο οπου γινεται ο πισινος τους μπεν μαρι
ωραιοτατα παραμυθια ε?
ποτε δεν μου αρεζαν αυτα τα παραμυθια που ο κακος λυκος ηθελε να κανει παντα κακο ντε και καλα...και η κορη μου ποτε δεν πολυηθελε αυτα τα παραμυθια...μαλλον υποσεινηδητα επειδη και εγω της εξηγουσα οτι ο λυκος δεν ειναι κακο ζωο οπως τον παρουσιαζουν...
παντως απο μια ηλικια και μετα καλο ειναι να διαβαζουμε στα παιδια μας ακι ελληνικη μυθολογια...εμεις καπου καπου διαβαζουμε...τωρα μαθαμε τον οδυσσεα..

Active Member
30-01-11, 23:56
Η χιονάτη είχα μαύρα μαλλιά:lol:

σιγουρα οταν την "πηρε" (παντρευτηκε εννοω!!!! αντε!) ο πριγκηπας , θα εκανε ντεκαπαζ! χαχαχα

Χωρις πλακα τωρα....

Στην εκπομπη που ανεφερα παραπανω, ελεγε, οτι στους λαικους μυθους, η ομορφια δεν οριζοταν απο κατι αντικειμενικο(χρωμα μαλλιων κλπ). Δλδ, δεν περνουσε στερεοτυπα ομορφιας (με ο,τι επακολουθο εχει αυτο...βλεπε, νευρικες ανορεξιες, σιλικονες κλπ κλπ). Αλλα, ελεγε " Το κοριτσακι ηταν τοσο ομορφο, οσο η πρωτη μερα της Ανοιξης...."

Δεν ειναι πολυ ωραιο αυτο?

ηλιαχτιδα 78

σοοοοοκ
ευτυχως τετοιες βλακειες δεν της αρεσουν...αν ειναι δυνατον μικρα παιδια να βλεπουν τετοια καρτουν!

Dimitra_83

σοοοοοκ

αυτο ναι.αυτο ειναι τρομακτικο.αυτο επρεπε να μας πειραζει κ οχι αν φαινεται ενα στηθος για ενα δευτερολεπτο στην αριελ τη μικρη γοργονα(παραδειγμα)

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:00
επισης πολυ τρομακτικη παιδικη ταινια ειναι το monster house...τυπου παιδικου θριλερ...παω μηπως το βρω...

Active Member
31-01-11, 00:01
τι δειχνει ρε παιδια? φοβαμαι να το δω γιατι ειμαι και φοβιτσιαρα...

Dimitra_83
31-01-11, 00:02
δε τα ξερω αυτα τα παιδικα.εγω εχω νοβα κ τους βαζω μονο ενα καναλι που βαζει παιδικα ντισνευ σαν τα παλια που βλεπαμε εμεις.

Dimitra_83
31-01-11, 00:03

ενα ''φαντασμα να το πω?'' χωρις κεφαλι που κραταει μια μασκα με ενα κονταρι κ την βαζει μπροστα στον κομμενο λαιμο του!:shock:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:03
"http://www.youtube.com/embed/WpKl460xJtA"

ΜΑΡΙΑΛ 2
31-01-11, 00:04
μια φορά ήμουν στο παίδον και έδειχνε στην τηλ το μανστερ χαουζ ήμουν η μόνη μαμά που έκλεινα τα μάτια του παιδιού.....

Dimitra_83
31-01-11, 00:06
τι βλακεια ειναι αυτη?ρε δε παμε καλα...μαυτα επρεπε να ασχολουμαστε.προτειμω να δουν ενα βυζι για μισο δευτερολεπτο(κ αν το δουν)παρα αυτο.:evil:

gioli
31-01-11, 00:07
Αυτά τα παιδικά που λές είναι προφανώς πασιφανέστατο το πόσο τρομακτικά είναι και το πόσο κακό κάνουν. Απλά επιλέγεις να μη τα δει το παιδάκι σου. Ενώ για τα άλλα που μιλάγαμε απλά δεν το ξέρεις....και τα βλέπεις άφοβα.

kiknaki
31-01-11, 00:07

σοοοοοκ

συγνώμη τώρα αλλά υπάρχει γονιός που θα συναινέσει ώστε να βλέπει το παιδί του τέτοια πράγματα?:roll:

ΜΑΡΙΑΛ 2
31-01-11, 00:09
συγνώμη τώρα αλλά υπάρχει γονιός που θα συναινέσει ώστε να βλέπει το παιδί του τέτοια πράγματα?:roll:
για να υπάρχουν σίγουρα υπάρχουν γονεις που συναινούν....

Dimitra_83
31-01-11, 00:09
ω ναι υπαρχουν πολλοι που θα εκαναν τα παντα μονο κ μονο για να σκασει το παιδι να γκρινιαζει κ να κατσει φοβισμενο κ κοκκαλωμενο να κοιταει αυτο τον τρομο!ξερεις πως τους βολευει?μετα μπορουν να το φοβεριζουν κιολας.
''κατσε καλα γιατι θα ερθει το ακεφαλο φαντασμα να σε φαει!''
μιλαμε για 2 σε 1 φαση!

ΜΑΡΙΑΛ 2
31-01-11, 00:10
Αυτά τα παιδικά που λές είναι προφανώς πασιφανέστατο το πόσο τρομακτικά είναι και το πόσο κακό κάνουν. Απλά επιλέγεις να μη τα δει το παιδάκι σου. Ενώ για τα άλλα που μιλάγαμε απλά δεν το ξέρεις....και τα βλέπεις άφοβα.
συμφωνώ με αυτό

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:11
αν λες για μενα...δειχνει εναν παρα πολυ κακο παππου που δεν αφηνει να παει κανενας στο σπιτι του ιδιως τα μικρα παιδακια..αυτος εχει ενα σπιτι τερας που καταπινει οποιον το πλησιασει...και με τα πολλα μαθαινουν τα παιδακια αργοτερα οτι οταν χτιζοταν το σπιτι η γυναικα αυτουνου απεσε μεσα στα θεμελια του σπιτιου και επεσε απο πανω το τσιμεντο και τσιμεντωθηκε! και φυσικα το χτισιμο συνεχιστηκε κανονικα και στο υπογειο υπηρχε ο τσιμεντωμενος σκελετος της γυναικας για αυτο στοιχιωσε τι σπιτι...
την συγκεκριμενη ταινια μας την εφεραν δωρο στα γενεθλια της κορης μου και οταν καταλαβα τι παιζει μου σηκωθηκε η τριχα...φυσικα δεν την ξαναεβαλα ποτε!:evil:

Active Member
31-01-11, 00:11
καλα, μη μπερδευεται τα καρτουν οτι ειναι παιδικα. κι αλλα καρτουν υπαρχουν (Simpsons, Family guy, clivelant show, south park, llife & time of tim, στα οποια ειμαι και φανατικη! ) αλλα δεν ειναι για παιδια....

kiknaki
31-01-11, 00:13
Ναι και μετά τα τρέχουν σε παιδοψυχολόγους και αναρωτιούνται που βρίσκεται το πρόβλημα.
Δεν πάμε καλά..

Dimitra_83
31-01-11, 00:14
αν λες για μενα...δειχνει εναν παρα πολυ κακο παππου που δεν αφηνει να παει κανενας στο σπιτι του ιδιως τα μικρα παιδακια..αυτος εχει ενα σπιτι τερας που καταπινει οποιον το πλησιασει...και με τα πολλα μαθαινουν τα παιδακια αργοτερα οτι οταν χτιζοταν το σπιτι η γυναικα αυτουνου απεσε μεσα στα θεμελια του σπιτιου και επεσε απο πανω το τσιμεντο και τσιμεντωθηκε! και φυσικα το χτισιμο συνεχιστηκε κανονικα και στο υπογειο υπηρχε ο τσιμεντωμενος σκελετος της γυναικας για αυτο στοιχιωσε τι σπιτι...
την συγκεκριμενη ταινια μας την εφεραν δωρο στα γενεθλια της κορης μου και οταν καταλαβα τι παιζει μου σηκωθηκε η τριχα...φυσικα δεν την ξαναεβαλα ποτε!:evil:
δεν ειμαστε καλα!εφεραν δωρο στο παιδι ΑΥΤΟ???:evil::evil::evil::evil::evil: κ ακομα δε τον εβρισες?:evil:

Active Member
31-01-11, 00:15

μα καλα...κουβαλανε καθολου μυαλο στο κεφαλι τους ή το εχουν για να βαζουν τα γυαλια τους? :evil::evil::evil::evil:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:15
ο ποπα'ι' που ειχε πιπα πειραζει;:oops:

ΜΑΡΙΑΛ 2
31-01-11, 00:16
καλα, μη μπερδευεται τα καρτουν οτι ειναι παιδικα. κι αλλα καρτουν υπαρχουν (Simpsons, Family guy, clivelant show, south park, llife & time of tim, στα οποια ειμαι και φανατικη! ) αλλα δεν ειναι για παιδια....
καλά γενικώς πολλά παιδικά .... δεν είναι παιδικά, με την ένοια ότι δεν είναι κατανοητά
τώρα με τα αστεία του νέμο ή του σρεκ εγώ λύνομαι στα γέλια.... τα μικρά βαριούνται και να τα δουν, ή με ρωτάν ''μαμά γιατί γελάς;''

Active Member
31-01-11, 00:16

χμ...χμ...χμ....αφου δεν την ειχε η ολιβ (την πιπα!)....δε πειραζει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dimitra_83
31-01-11, 00:17
:lol:ο ποπα'ι' που ειχε πιπα πειραζει;:oops:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τωρα τι λες!ο ποπαι ειναι για εξτριμ καταστασεις!!!παρεπιπτωντως ειναι απο τα αγαπημενα του γιου μου!:mrgreen:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:17
δεν ειμαστε καλα!εφεραν δωρο στο παιδι ΑΥΤΟ???:evil::evil::evil::evil::evil: κ ακομα δε τον εβρισες?:evil:
η συγκεκριμενη οικογενεια το ξυλο και την βια την εχουν αναποσπαστο κομματι της ζωης τους...για αυτο και αραιωσαμε...ηταν γειτονας...και μαθαμε τι παιζει...

Dimitra_83
31-01-11, 00:18
χμ...χμ...χμ....αφου δεν την ειχε η ολιβ (την πιπα!)....δε πειραζει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

χαααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχα θεααααααααααααα

kiknaki
31-01-11, 00:18

Γιατί να πειράζει?? Που έχει την πίπα ή γιατί καπνίζει?

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:19
εμεις παντως ειμαστε φανατικοι της τιγκερμπελ...νερα'ι'δες και πεταλουδες!

Dimitra_83
31-01-11, 00:20
κ για τα 2!γιατι φυσικα το παιδι δε θα μαθει να καπνιζει επειδη βλεπει τον μπαμπα η τη μαμα η την θεια το θειο κλπ αλλα επειδη βλεπει τον ποπαι!! κιεγω επειδη εβλεπα ποπαι αρχισα το τσιγαρο.οχι επειδη καπνιζαν κ οι 2 γονεις μου!

ΜΑΡΙΑΛ 2
και η μάγισσα στην ωραία κοιμωμένη ή στη χιονάτη είναι πολύ τρομακτική.... εγώ δεν τα φήνω να τα δούνε....
και στο τόυ στόρυ 3 η μαιμού και το μωρό μποντιγκαρντ είναι αρκετά σκέρι.... και τα μυνήματα σεξ μεταξύ μπάρπι και κεν ολοφάνερα....

kiknaki

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:22
Γιατί να πειράζει?? Που έχει την πίπα ή γιατί καπνίζει?
ε και για τα δυο...εμενα δηλαδη πως να στο πω...το τσιγαρο ποτε δεν μου αρεζε...αρα μου εδωσε το συγκεκριμενο καρτουν το μηνυμα οτι η πιπα ειναι πιο υγεινη....!:oops:

Dimitra_83
31-01-11, 00:22
εμεις παντως ειμαστε φανατικοι της τιγκερμπελ...νερα'ι'δες και πεταλουδες!

της ραφαελας της αρεσουν τα παιδικα με μπαρμπι που βαζει το αλτερ καθε ΣΚ(εκει να δεις τσουπωτο στηθος!φατσα φορα:razz:) ντορα η εξερευνητρια(τωρα που το λεμε ο μπουτς εχει καποιο υπονοουμενο στο ονομα του?:rolleyes:) κ μετα στο καναλι της νοβα τομ και τζερι
ο αλεξανδρος θελει ποπαι τομ και τζερι και μπαγκς μπανι!

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:23
κ για τα 2!γιατι φυσικα το παιδι δε θα μαθει να καπνιζει επειδη βλεπει τον μπαμπα η τη μαμα η την θεια το θειο κλπ αλλα επειδη βλεπει τον ποπαι!! κιεγω επειδη εβλεπα ποπαι αρχισα το τσιγαρο.οχι επειδη καπνιζαν κ οι 2 γονεις μου!
ναι ναι για αυτο αρχισα και εγω την πιπα λογω του ποπα'ι'!:mrgreen:

Dimitra_83
31-01-11, 00:25
ε και για τα δυο...εμενα δηλαδη πως να στο πω...το τσιγαρο ποτε δεν μου αρεζε...αρα μου εδωσε το συγκεκριμενο καρτουν το μηνυμα οτι η πιπα ειναι πιο υγεινη....!:oops:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα με εχεις λιωσειιιιιιιιιι:lol::lol::lol::lol::lol:

Active Member

χαχαχαχ ναι! κι εγω!

χαρα ο αντρας μου!!!

ηλιαχτιδα 78
της ραφαελας της αρεσουν τα παιδικα με μπαρμπι που βαζει το αλτερ καθε ΣΚ(εκει να δεις τσουπωτο στηθος!φατσα φορα:razz:) ντορα η εξερευνητρια(τωρα που το λεμε ο μπουτς εχει καποιο υπονοουμενο στο ονομα του?:rolleyes:) κ μετα στο καναλι της νοβα τομ και τζερι
ο αλεξανδρος θελει ποπαι τομ και τζερι και μπαγκς μπανι!
ωραιος ειναι ο μπαγκς μπανι και εμεις τον βλεπουμε...την μπαρμπι την βαρεθηκε...εχει μαθει ολους τους διαλογους απο εξω...!

Dimitra_83
31-01-11, 00:26
σας αφηνω.παω να μοστραρω το στηθος μου στην μπεμπα περνωντας της το μυνημα οτι ειναι ωρα για μαμ!!! φιλια!!!

kiknaki
31-01-11, 00:26

και απολαυστική συγχρόνως....θυμάστε πόσο την απολάμβανε ο ποπάι.
Πάλι καλά που δεν ζήτησε και η Ολιβ, εκεί να δείτε μπέρδεμα.:mrgreen:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:27
σας αφηνω.παω να μοστραρω το στηθος μου στην μπεμπα περνωντας της το μυνημα οτι ειναι ωρα για μαμ!!! φιλια!!!
καλη ορεξη!:p

Κοριτσομανα
31-01-11, 00:33

Μην σκεφτομαστε αθωα...Στο σχολειο μου σας πληροφορω, δεν ειναι τυχαιο οτι μου ερχοντουσαν τα κοριτσακια σχεδον ξεβρακωτες, με τη σχισμη τους-ας μην ντρεπομαστε, αλιμονο- να φαινεται, το στηθος απεξω και σε καθε κινηση να πεταγεται και τα αγορια να τους βγαινει το ματι. Απο την αλλη τα αγορια, με φορμα που επεφτε και τα αποκρυφα τους οπως και στα κοριτσια ηταν θεμα χρονου να αποκαλυφθουν. Και την κατασταση αυτη τη θεωρουσαν φυσιολογικη, χωρις να ντρεπονται και χωρις να συμμαζευονται.

Αυτο το θεμα βεβαια το τακτοποιησα και τωρα μου ερχονται ευπρεπως τα παιδακια, τουλαχιστον στο μαθημα της γυμναστικης.

Αλλα χαθηκε η δημοσια αιδως γιατι χαθηκε και απο τα παιδικα και απο τις κουκλες...Δεν ειναι τυχαιο που στο σχολειο ενω εχω γυμνασιοπαιδα, βλεπω γυναικες ολοκληρωμενες... Κοριτσια, εγω ανησυχω γιατι τα βλεπω. Σε λιγο θα ερχονται γυμνες οι κορες μας στα σχολεια. Εμενα με πειραζει και με προβληματιζει, στεναχωριεμαι για το ποσο αλλαξαν τα παιδια, το βλεπω καθε μερα στο σχολειο.

Aeriko
31-01-11, 00:34

Είναι καινούργιος αυτός ο παραμυθάς ;)

Aeriko
31-01-11, 00:36
Εχω μια κόρη 4ων και έναν γιό 17 μηνών. Η κόρη μου πέρα απο το μανούλα οταν θα μεγαλώσω θα φοράω και εγω σουτιέν δεν έχει μέχρι στιγμής καμιά ενδειξη για κάτι άλλο. Δεν έχω καμιά διαφωνια οτι τα παιδιά πρέπει να ενημερώνονται, αλλά να ενημερώνονται και όχι να περνά μια γρήγορη σκηνή μπροστά τους που δε ξέρω ση τελική τι εξυπερετεί. Αν θές βέβαια μου λες την άποψή σου γιατί αφου υπάρχει αυτή η σκηνή, και απο ΄οτι βλέπω δεν ενοχλεί ιδιαίτερα πολλές κοπελές απο εδω, γιατι λοιπόν την περνάν τόσο μουλωχτα και όχι στα φανερά; Αυτο είπα οτι με υποψιάζει.

Αν ήταν πιο φανερή η εικόνα θα δημιουργούσε ερωτηματικά. Μια τόσο γρήγορη εικόνα βοηθάει στο να μην τους κάνει εντύπωση ;) Ο Gummy Bear ας πούμε αν είχε ολο τον κώλο έξω δεν θα τα ξένιζε να αναρωτηθούν γιατί δεν φοράει βρακί; Το δικό τους βρακί δεν τους πέφτει;

Aeriko
31-01-11, 00:36

Η Λιάνα Κανέλλη του παρεντς :lol: :lol: :lol:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:37
Μην σκεφτομαστε αθωα...Στο σχολειο μου σας πληροφορω, δεν ειναι τυχαιο οτι μου ερχοντουσαν τα κοριτσακια σχεδον ξεβρακωτες, με τη σχισμη τους-ας μην ντρεπομαστε, αλιμονο- να φαινεται, το στηθος απεξω και σε καθε κινηση να πεταγεται και τα αγορια να τους βγαινει το ματι. Απο την αλλη τα αγορια, με φορμα που επεφτε και τα αποκρυφα τους οπως και στα κοριτσια ηταν θεμα χρονου να αποκαλυφθουν. Και την κατασταση αυτη τη θεωρουσαν φυσιολογικη, χωρις να ντρεπονται και χωρις να συμμαζευονται.

Αυτο το θεμα βεβαια το τακτοποιησα και τωρα μου ερχονται ευπρεπως τα παιδακια, τουλαχιστον στο μαθημα της γυμναστικης.

Αλλα χαθηκε η δημοσια αιδως γιατι χαθηκε και απο τα παιδικα και απο τις κουκλες...Δεν ειναι τυχαιο που στο σχολειο ενω εχω γυμνασιοπαιδα, βλεπω γυναικες ολοκληρωμενες... Κοριτσια, εγω ανησυχω γιατι τα βλεπω. Σε λιγο θα ερχονται γυμνες οι κορες μας στα σχολεια. Εμενα με πειραζει και με προβληματιζει, στεναχωριεμαι για το ποσο αλλαξαν τα παιδια, το βλεπω καθε μερα στο σχολειο.
εχεις δικιο 1000% και εγω προβληματιζομαι..εχω κοριτσι και ξερω τι με περιμενει...εδω ρε παιδια 13 χρονων κοριτσακια και πανε βαμμενα στο σχολειο με τσιγαρο στο χερι και το χαμηλοκαβαλο λιγο πριν το τριχωτο ας μου επιτραπει η εκφραση...ελεος δηλαδη..που ειναι αυτοι οι γονεις;:evil:

Aeriko
31-01-11, 00:37

A γεια σου!

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:38
Η Λιάνα Κανέλλη του παρεντς :lol: :lol: :lol:
ομιλειτε ελληνικα;:lol::lol::lol:

Aeriko
31-01-11, 00:40

όπως και τα καρτούν άλλωστε!

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:41
να προτεινω ενα ωραιο καρτουν; ο βασιλιας των λιονταριων!
χωρις πλακα ειναι απο τα αγαπημενα μου...

Aeriko
31-01-11, 00:45
Ε κάτι θα βρουν και σ' αυτό :lol:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:45
επισης υπαρχουν και σε ντιβιντι σε μορφη καρτουν ολη η ελληνικη μυθολογια..και διασκεδαση και εκπαιδευση!:wink:

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 00:49
επισης μου αρεζαν και τα στρουμακια αλλα που υπονοουμενο βρε παιδι μου...στρουμφιτα κολγκερλ...μπαμπαστρουμφ νταβατζης...μελενιος αδερφη κραγμενη...δεν λεει!:shock::mrgreen:

gioli
31-01-11, 00:59
Αν ήταν πιο φανερή η εικόνα θα δημιουργούσε ερωτηματικά. Μια τόσο γρήγορη εικόνα βοηθάει στο να μην τους κάνει εντύπωση ;) Ο Gummy Bear ας πούμε αν είχε ολο τον κώλο έξω δεν θα τα ξένιζε να αναρωτηθούν γιατί δεν φοράει βρακί; Το δικό τους βρακί δεν τους πέφτει;
Κατα τη γνώμη μου λοιπόν μια τόσο γρήγορη εικόνα βοηθάει στο να μη κάνει εντύπωση στις μαμάδες αλλά να καταγράφετε στο υποσυνείδητο των παιδιών. Και εξακολουθώ να έχω την απόρεια που ούτε και εσύ μάλλον μπορείς να τη λύσεις. Τι εξυπηρετεί λοιπόν η εικόνα αυτή; Απο την άλλη ο γκάμι μπεαρ αν ρε φόραγε βρακί απλώς θα έλεγα στο παιδί μου οτι τα αρκουδάκια δεν φορουν ρούχα. Ενώ με αυτή την εικόνα δείχνει πόσο κούλ είναι να φαίνεται η σχιστή του κωλαρίκου μας. Η γνώμη μου πάντα.

gioli
31-01-11, 01:01
επισης υπαρχουν και σε ντιβιντι σε μορφη καρτουν ολη η ελληνικη μυθολογια..και διασκεδαση και εκπαιδευση!:wink:

Και σε βιβλία επίσης. Πολύ καλή πρόταση ηλιαχτίδα.

Κοριτσομανα
31-01-11, 01:13
Κατα τη γνώμη μου λοιπόν μια τόσο γρήγορη εικόνα βοηθάει στο να μη κάνει εντύπωση στις μαμάδες αλλά να καταγράφετε στο υποσυνείδητο των παιδιών. Και εξακολουθώ να έχω την απόρεια που ούτε και εσύ μάλλον μπορείς να τη λύσεις. Τι εξυπηρετεί λοιπόν η εικόνα αυτή; Απο την άλλη ο γκάμι μπεαρ αν ρε φόραγε βρακί απλώς θα έλεγα στο παιδί μου οτι τα αρκουδάκια δεν φορουν ρούχα. Ενώ με αυτή την εικόνα δείχνει πόσο κούλ είναι να φαίνεται η σχιστή του κωλαρίκου μας. Η γνώμη μου πάντα.

Σημερα πετυχαν τα διδυμα μου το αρκουδακι αυτο και παιδια 4 χρονων, με δηλωσαν οτι ''αυτο το αρκουδακι ειναι που φαινεται ο ποπος του''. Δεν εδωσα συνεχεια εκεινη τη στιγμη, αλλα να που εχεις δικαιο, ποτε δεν το ειπανε αυτο σε παιδικα με ζωακια. Τις εκανε εντυπωση...

Καληνυχτα!Ποιος ξυπναει αυριο χαραματα, τετοια ωρα που κοιμομαστε;;;
Δεν ειναι να μπω στο φορουμ! ;)

ηλιαχτιδα 78
31-01-11, 01:23
καληνυχτα σε ολες!

gioli
31-01-11, 01:26
Καληνύχτα και απο μένα.

Thaumataki
31-01-11, 13:13
Αχ, δε πρόσεξα για τη topless κυρία που αναφέρεις. Κατά τη γνώμη μου δεν είναι τόσο κακό, αρκεί να μην είναι χυδαίο και πρόστυχο. Ας εκπέμπει κάτι το χιουμοριστικό ή το αθώο...
Εμένα με απασχολεί περοσσότερο η βία στα κινούμενα σχέδια.....

γιααυτο πρεπει να μπει στα σχολεια η σεξαυαλικη διαπαιδαγωγηση κ οχι να σκεφτομαστε τι κανει κ τι δεν κανει να δουν τα παιδια μας για σκεφτειτε το λιγο

Και πρίν τα σχολεία μπορώ να πω. Τη περασμένη βδομάδα μία εφημερίδα, έδινε ένα βιβλιαράκι για νήπια 3+ και εξηγούσε για τη σεξουαλικότητα. Το αγόρασα, για να το διαβάσουμε με το μικρό όταν φτάσει σε αυτή την ηλικία. Είναι απολύτως φυσιολογικό και δε πρέπει να υπάρχουν ταμπού...

malecon
31-01-11, 13:19
Αχ, δε πρόσεξα για τη topless κυρία που αναφέρεις.
Μα πού να την προσέξεις????? Σε ένα καρέ, αν μεγενθύνεις ένα τμήμα του δεν ξέρω και εγώ πόσο τότε θα δεις κάτι που μοιάζει :shock::shock::shock:

marlen
01-02-11, 12:16
για να ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν εσείς πιστεύετε ότι δεν τρέχει τίποτα με αυτά τα μην΄ματα πίσω από τα κινούμενα σχέδια, είναι καθ΄όλα αθώα, βρέθηκαν σεξουαλικά υποννοούμενα σε ακουδοκουνελάκια μάλλον τυχαία και εν τέλει δεν πρόκειται να επηρεάσει τα παιδιά μας, μιας κ δεν επηρέασε και εμάς τόσο χρόνια....

εγώ πάλι δε συμφωνώ με το παραπάνω, κ πιστέυω ότι κ βέβαια έχουμε επηρεαστεί κ εμείς οι ίδιοι με τα παιδικά της δικής μας γενιάς... αλλιώς δήμητρα-83 αν κ εσύ δεν έίχες υποστεί αυτή τη μυστική πλύση εγκεφάλου δε νομίζω να έβρισκες φυσιολογικό το βιβλίο που δείχνεις στο γιο σου που προανέφερες πως έχει σκηνή με ομοφυλόφυλους...αυτό δε νομίζω ότι εμπεριέχεται στον όρο σεξουαλική διαπαιδέγωγηση και μάλιστα τρίχρονων παιδιών... μάλλον κατευθυντήριο εργαλείο θα το έλεγα εγώ κ θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις ειδικά εσύ που έχεις κ γιο!!!:-(
(χωρίς παρεξήγηση ε;:wink:)

επίσης δε συμφωνώ καθόλου με την αποψη ότι βρώμικο είναι το μυαλό αυτού που ασχολήθηκε με τα μηνύματα αυτά κι όχι αυτού που σκέφτηκε να βάλει έστω κ σε σμίκρυνση μέσα στα καρτούνς τέτοιο υλικό... και μάλιστα όχι μόνο σιχαμερό κ βρώμικο μυαλό θα το χαρακτήριζα αλλά πρόκειται κ για ένα άτομο κομπλεξικό με έντονα τα στοιχεία του φαλλοκράτη (παράδειγμα με πύργο και πέος σε στύση), του μπανιστή (βλέπε παράθυρο με γυμνόστηθη) και γενικότερα διαστροφικό μιας και όπουδήποτε τριγύρω του βλέπει τη λέξη σεξ!
εκεί καταλήγω ύστερα απόλη αυτή τη συζήτηση και μια γενικότερη αναζήτηση που έκανα αυτές τις μέρες!
χαίρομαι που το άνοιξα το θέμα, τελικά αποκόμισα κάτι απόλο αυτό.

και πρακτικά αποφάσισα πως δεν προσφέρει το παραμικρό το να προτρέπω το παιδί μου να βλέπει αυτά τα κινούμενα σχέδια!!! ευτυχώς γενικώς δεν ήμουν κ πολύ της τηλεόρασης.

ξεμπροστιάστε μου τωρα τη ντόρα κ τη φραουλίτσα να δείτε που θα βρεθούν κι αυτά τα dvd!!!:lol::lol::lol:

malecon
01-02-11, 12:23
επίσης δε συμφωνώ καθόλου με την αποψη ότι βρώμικο είναι το μυαλό αυτού που ασχολήθηκε με τα μηνύματα αυτά κι όχι αυτού που σκέφτηκε να βάλει έστω κ σε σμίκρυνση μέσα στα καρτούνς τέτοιο υλικό... και μάλιστα όχι μόνο σιχαμερό κ βρώμικο μυαλό θα το χαρακτήριζα αλλά πρόκειται κ για ένα άτομο κομπλεξικό με έντονα τα στοιχεία του φαλλοκράτη (παράδειγμα με πύργο και πέος σε στύση), του μπανιστή (βλέπε παράθυρο με γυμνόστηθη) και γενικότερα διαστροφικό μιας και όπουδήποτε τριγύρω του βλέπει τη λέξη σεξ!

Marlen μου εδώ είναι που διαφωνούμε. Εσύ (και πολλές μαζί με εσένα) πιστεύεις ότι κάποιος τα έβαλε, ενώ εγώ (και πολλές μαζί με εμένα) ότι κάποιος ήθελε να τα δει και μάλιστα επέμεινε τόσο που πήρε ένα καρέ και το μεγένθυνε πόσες φορές ώστε να αποδείξει ότι τάχα υπάρχουν πράγματα που μοιάζουν με φαλλούς, γυμνόστηθες, σατανάδες κλπ κλπ

Dimitra_83
01-02-11, 13:26
δηλαδη οταν τα παιδια μας πανε σχολειο κ τα πανε σε κανενα μουσειο που ειναι γεματο κουρους τι παει να πει αυτο?οτι οι δασκαλοι ειναι διαστροφικοι κ θελουν να τους δειξουν τα πεη(εστω κ κομμενα!αλλα οι ορχεις φαινονται μια χαρα:rolleyes:) η τις γυμνοστηθες αρχαιες?:razz:
επισης θελετε να δειτε κ αλλους φαλλους?
παλατι με σχημα φαλλου σε στυση
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://places.mongabay.com/india/edifice_00.jpg&imgrefurl=http://world.mongabay.com/greek/travel/files/p5947p.html&usg=__9h-jYXqeX13l13geVb7-OVHd2yA=&h=375&w=500&sz=30&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=qXKVpB1vLbYNDM:&tbnh=130&tbnw=173&ei=BO1HTdXLGoKxtAabo-j7Ag&prev=/images%3Fq%3D%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=482&vpy=511&dur=169&hovh=194&hovw=259&tx=128&ty=99&oei=BO1HTdXLGoKxtAabo-j7Ag&esq=1&page=1&ndsp=35&ved=1t:429,r:23,s:0

κιαλλος φαλλος
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://s.enet.gr/resources/2010-02/khiva001-thumb-large.jpg&imgrefurl=http://www.enet.gr/%3Fi%3Dnews.el.article%26id%3D133854&usg=__D7NQtZTf_ftBx66LWtyzKS51R_4=&h=402&w=610&sz=43&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=b8qBMlAnCVa2iM:&tbnh=103&tbnw=156&ei=KO1HTZLID8mytAaPvYXpAg&prev=/images%3Fq%3D%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CF%2580%25CE%25B5%25CF%2581%25CF%2583%25CE%25B9%25CE%25B1%25CF%2582%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839 %26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1053&vpy=231&dur=120&hovh=182&hovw=277&tx=205&ty=98&oei=KO1HTZLID8mytAaPvYXpAg&esq=1&page=1&ndsp=35&ved=1t:429,r:13,s:0

μεχρι κ σε παιδικα παιχνιδια!!
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://toysshop.gr/components/com_eshop/product_images/230563466%255B2%255D.jpg&imgrefurl=http://toysshop.gr/eshop/basiliko-palati/689.html&usg=__wf0NtrfkV-oV09PmGle19MHz7nw=&h=500&w=500&sz=131&hl=el&start=153&zoom=1&tbnid=O-gbyvO06dI7RM:&tbnh=177&tbnw=177&ei=U-1HTfv2CIjo4gaSvv3sBQ&prev=/images%3Fq%3D%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CF%2580%25CE%25B5%25CF%2581%25CF%2583%25CE%25B9%25CE%25B1%25CF%2582%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839 %26tbs%3Disch:10,4345&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1105&vpy=114&dur=849&hovh=225&hovw=225&tx=140&ty=170&oei=KO1HTZLID8mytAaPvYXpAg&esq=9&page=7&ndsp=26&ved=1t:429,r:6,s:153&biw=1371&bih=839

επισης η αγια σοφια ειναι γεματη πεη σε στυση!
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://4.bp.blogspot.com/_QZzEhEwFmV4/TMQ_Lpl_DAI/AAAAAAAABM0/76LAQzIROLY/s1600/3113_AgiaSofia.jpg&imgrefurl=http://ksamiotakis.blogspot.com/2010/10/blog-post_3148.html&usg=__U-hhIGFKKewuJvymcN-DkdiHWO8=&h=596&w=852&sz=119&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=FM_LRXxlyI5qYM:&tbnh=155&tbnw=145&ei=eu1HTbvbIMW1tAa5oMHgAg&prev=/images%3Fq%3D%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CF%2583%25CE%25BF%25CF%2586%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CE%25BA%25CF%2589%25CE%25BD%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B1%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9% 25CE%25BD%25CE%25BF%25CF%2585%25CF%2580%25CE%25BF%25CE%25BB%25CE%25B7%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=345&vpy=135&dur=382&hovh=166&hovw=237&tx=126&ty=70&oei=eu1HTbvbIMW1tAa5oMHgAg&esq=1&page=1&ndsp=23&ved=1t:429,r:1,s:0

ΕΛΕΟΣ!
Σοβαρολογουμε τωρα η παιζουμε??
και η κορη μου εχει σεντονι-μαξιλαροθηκη με παλατια.αρα με πεη σε στυση!
το ανωμαλο μυαλο βλεπει ενα πεος.ενα νορμαλ μυαλο βλεπει απλως παλατια με στυλους!!
το ανωμαλο μυαλο κ ενα καροτο σαν πεος σε στυση θα το βλεπει:rolleyes:

Ellemphriem
01-02-11, 13:35

Ναι πως λεγεται δεν θυμαμαι. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινια......την λατρεψα. Μη συμβατη με την ηλικια της μικρης μου φυσικα και δεν θα της την βαλω, συμβατοτατη με την προγονη μου (11) την εχουμε δει μαζι πολλακις και μαλιστα στο τελος κλαιγαμε κιολας.....:smile:

Thaumataki
01-02-11, 15:43
δηλαδη οταν τα παιδια μας πανε σχολειο κ τα πανε σε κανενα μουσειο που ειναι γεματο κουρους τι παει να πει αυτο?οτι οι δασκαλοι ειναι διαστροφικοι κ θελουν να τους δειξουν τα πεη(εστω κ κομμενα!αλλα οι ορχεις φαινονται μια χαρα:rolleyes:) η τις γυμνοστηθες αρχαιες?:razz:
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://places.mongabay.com/india/edifice_00.jpg&imgrefurl=http://world.mongabay.com/greek/travel/files/p5947p.html&usg=__9h-jYXqeX13l13geVb7-OVHd2yA=&h=375&w=500&sz=30&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=qXKVpB1vLbYNDM:&tbnh=130&tbnw=173&ei=BO1HTdXLGoKxtAabo-j7Ag&prev=/images%3Fq%3D%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=482&vpy=511&dur=169&hovh=194&hovw=259&tx=128&ty=99&oei=BO1HTdXLGoKxtAabo-j7Ag&esq=1&page=1&ndsp=35&ved=1t:429,r:23,s:0

κιαλλος φαλλος
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://s.enet.gr/resources/2010-02/khiva001-thumb-large.jpg&imgrefurl=http://www.enet.gr/%3Fi%3Dnews.el.article%26id%3D133854&usg=__D7NQtZTf_ftBx66LWtyzKS51R_4=&h=402&w=610&sz=43&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=b8qBMlAnCVa2iM:&tbnh=103&tbnw=156&ei=KO1HTZLID8mytAaPvYXpAg&prev=/images%3Fq%3D%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CF%2580%25CE%25B5%25CF%2581%25CF%2583%25CE%25B9%25CE%25B1%25CF%2582%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839 %26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1053&vpy=231&dur=120&hovh=182&hovw=277&tx=205&ty=98&oei=KO1HTZLID8mytAaPvYXpAg&esq=1&page=1&ndsp=35&ved=1t:429,r:13,s:0

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://toysshop.gr/components/com_eshop/product_images/230563466%255B2%255D.jpg&imgrefurl=http://toysshop.gr/eshop/basiliko-palati/689.html&usg=__wf0NtrfkV-oV09PmGle19MHz7nw=&h=500&w=500&sz=131&hl=el&start=153&zoom=1&tbnid=O-gbyvO06dI7RM:&tbnh=177&tbnw=177&ei=U-1HTfv2CIjo4gaSvv3sBQ&prev=/images%3Fq%3D%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CF%2580%25CE%25B5%25CF%2581%25CF%2583%25CE%25B9%25CE%25B1%25CF%2582%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839 %26tbs%3Disch:10,4345&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1105&vpy=114&dur=849&hovh=225&hovw=225&tx=140&ty=170&oei=KO1HTZLID8mytAaPvYXpAg&esq=9&page=7&ndsp=26&ved=1t:429,r:6,s:153&biw=1371&bih=839

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://4.bp.blogspot.com/_QZzEhEwFmV4/TMQ_Lpl_DAI/AAAAAAAABM0/76LAQzIROLY/s1600/3113_AgiaSofia.jpg&imgrefurl=http://ksamiotakis.blogspot.com/2010/10/blog-post_3148.html&usg=__U-hhIGFKKewuJvymcN-DkdiHWO8=&h=596&w=852&sz=119&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=FM_LRXxlyI5qYM:&tbnh=155&tbnw=145&ei=eu1HTbvbIMW1tAa5oMHgAg&prev=/images%3Fq%3D%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CF%2583%25CE%25BF%25CF%2586%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CE%25BA%25CF%2589%25CE%25BD%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B1%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9% 25CE%25BD%25CE%25BF%25CF%2585%25CF%2580%25CE%25BF%25CE%25BB%25CE%25B7%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1371%26bih%3D839%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=345&vpy=135&dur=382&hovh=166&hovw=237&tx=126&ty=70&oei=eu1HTbvbIMW1tAa5oMHgAg&esq=1&page=1&ndsp=23&ved=1t:429,r:1,s:0

ΕΛΕΟΣ!
το ανωμαλο μυαλο βλεπει ενα πεος.ενα νορμαλ μυαλο βλεπει απλως παλατια με στυλους!!
Μαρη κεραυνοβολοχτυπημένη πού τα βλέπεις εσύ τα πέη;;;;;
Τι στο καλό τόσο αθώα είμαι ή αυτά που έχω δει εγώ έχουν άλλο σχήμα;;;;;:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dimitra_83
01-02-11, 15:45
Μαρη κεραυνοβολοχτυπημένη πού τα βλέπεις εσύ τα πέη;;;;;
Τι στο καλό τόσο αθώα είμαι ή αυτά που έχω δει εγώ έχουν άλλο σχήμα;;;;;:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΧΑΧΑΧΑ αυτο ειναι το θεμα χριστινακι.δεν υπαρχουν πεη!απλα ενα ανωμαλο μυαλο θα τα ελεγε πεη:rolleyes: εγω ακομα δε μπορω να δω το πεος στο συγκεκριμενο κινουμενο σχεδιο!ειναι απλα μια στυλη ενος παλατιου!

marlen
01-02-11, 19:09
Marlen μου εδώ είναι που διαφωνούμε. Εσύ (και πολλές μαζί με εσένα) πιστεύεις ότι κάποιος τα έβαλε, ενώ εγώ (και πολλές μαζί με εμένα) ότι κάποιος ήθελε να τα δει και μάλιστα επέμεινε τόσο που πήρε ένα καρέ και το μεγένθυνε πόσες φορές ώστε να αποδείξει ότι τάχα υπάρχουν πράγματα που μοιάζουν με φαλλούς, γυμνόστηθες, σατανάδες κλπ κλπ

μα ακριβώς αυτό είναι το χειρότερο. ότι αυτός που μεγέθυνε το παιδικό ψάχνοντας να βρει κάτι, μάλλον για κάποιο λόγο είχε υποψιαστεί και ξεκίνησε την έρευνα. και όπως είδατε δε χρειάστηκε να δυσκολευτεί πολύ μιας κ βρήκε πρόσφορο έδαφος. το να μην πιστεύεις ότι υπάρχει σκοπιμότητα είναι δικαίωμά σου αλλά το να μή θέλεις να παραδεχτείς ότι αυτό που βλέπεις είναι αυτό που είναι, με κάνει πραγματικά να διερωτώμαι:confused:!!!!

κιαλλος φαλλος

ΕΛΕΟΣ!

το παράδειγμα με τα αρχαία αγάλματα θα το χαρακτηρίσω επιεικώς ατυχές. όσο για τα υπόλοιπα δυδτυχώς δε έχω τόσο βρώμικο μυαλο να βλέπω τις κολώνες της αγίας σοφίας ως περίεργα σχήματα. καθώς κ σε κανένα παράδειγμά σου δεν νομίζω ότι απεικονίζεται κάτι αναλογο!!! επίσης όσο κ να πληρώσουμε εκείνον που μεγεθύνει τα καρέ παρά το πρόστυχο μυαλό του, κι εκείνος άτυχος θα στεθεί στα παραδείγματά σου.

εδώ όμως
το ανώμαλο μυαλό μου εντοπίζει σημεία που παραπέμπουν σε σεξουαλικά υποννοούμενα...
οπότε να χετε το νου σας εδώ μέσα γιατί μαζί με μένα μπορεί να κυκλοφορούν κι άλλοι ανώμαλοι....:shock: τί είναι κι αυτό το διαδίκτυο.... μιλάτε τόση ώρα με μένα την ανώμαλη....

κ κάτι που μόλις σκέφτηκα: αν κάποιος αστυνόμος ας πούμε, αποκαλύψει ένα αποτρόπαιο έγκλημα, και ύστερα από εντατική έρευνα αποκαλυψει μέχρι κ τις πιο ανατριχιαστικές λεπτομέρειες του συμβάντος, το βρώμικο μυαλό δεν είανι ο φονιάς αλλά ο αστυνόμος;;;;:roll:

Dimitra_83
01-02-11, 19:15
δηλαδη επιμενεις οτι το σχεδιο 8 δειχνει ενα πεος:shock: οκ τοτε ειμαι τυφλη κ εγω κ ο αντρας μου κ αλλα 2 ατομα που το εδειξα:shock::shock:
1ον δεν ειπα εσενα ανωμαλη αλλα αυτον που εκανε την ερευνα οτι κ καλα σε εναν στυλο ενος παλατιου βλεπει ενα πεος:shock:
2ον ο αστυνομος δε θα ειναι ανωμαλος γιατι θα εντοπισει κατι το οποιο υπαρχει.
εδω μιλαμε για κατι το οποιο δεν υπαρχει(μιλαω για τη συγκεκριμενη εικονα)
και πριν ενα λεπτο εδειξα το σχεδιο στην κορη μου κ της λεω τι βλεπεις κ μου απαντησε ''ενα καστρο'' δεν ειπε ενα τσουτσουνι!μαλιστα της εδειξα κ με το δαχτυλο αυτο που ειναι κυκλωμενο κ μου λεει ''ποσες φορες θα στο πω!Κ Α Σ Τ Ρ Ο !!!'':rolleyes:

malecon
01-02-11, 19:20
Marlen δεν με καταλαβαίνεις :( Αν μεγενθύνεις ο,τιδήποτε και όχι μόνο μερικα cartoon τότε θα καταφέρεις να βρεις κάτι που να μοιάζει με φαλλό. Αυτό λεω...

marlen
01-02-11, 19:22
ρε συ δήμητρα μην τα δείχνεις στη μικρή αυτά! καλά καλά κάστρο είναι αρκεί να μην το ξαναδείξεις στη μικρή σου. και στο κα΄τω κα΄τω ΄τι περίμενες να σου πει το τετράχρονο αν θυμάμαι καλά.... το περίεργο θα ήταν να στο πει... έχει ξαναδεί για να ξέρει κ τί έιναι;
και τελοσπάντων εγώ δε θέλω να λογομαχήσω μαζί σου ούτε κ με καμιά αλλη εδώ μέσα. απλά έκρινα ότι θα είναι ενδιαφέρον για μερικές μανούλες εδώ μέσα... τώρα εσένα δε σε άγγιξε οπότε πάω πάσο!;)

ladycat
01-02-11, 19:30
παντως κοριτσια για να λεμε του στραβου το δικιο οποιος το εψαξε αυτο το θεμα με τα κινουμε σχεδια πρεπει να ηταν πολυ αργοσχολος η απο αντιπαλη εταιρια της ντισνευ δεν μπορω να το εξηγησω διαφορετικα με πιο σκεφτικο πηρε τα κινουμε σχεδια ενας ενηλικας να κατσει να τα αναλυση καρε καρε ημαρτον θεε μου τι αλλο θα δουμε για τον ανταγωνισμο μου θυμιζει οταν καναμε θρησκευτικα που μας ελεγαν για τα μηνυματα που μας περναν τα τραγουδια χαρακτηριστικα θυμαμαι ενα το hotel califrornia ειχε λυσαξει η θρησκευτικου

Dimitra_83
01-02-11, 19:58
ρε συ δήμητρα μην τα δείχνεις στη μικρή αυτά! καλά καλά κάστρο είναι αρκεί να μην το ξαναδείξεις στη μικρή σου. και στο κα΄τω κα΄τω ΄τι περίμενες να σου πει το τετράχρονο αν θυμάμαι καλά.... το περίεργο θα ήταν να στο πει... έχει ξαναδεί για να ξέρει κ τί έιναι;
και τελοσπάντων εγώ δε θέλω να λογομαχήσω μαζί σου ούτε κ με καμιά αλλη εδώ μέσα. απλά έκρινα ότι θα είναι ενδιαφέρον για μερικές μανούλες εδώ μέσα... τώρα εσένα δε σε άγγιξε οπότε πάω πάσο!;)

ειναι σχεδον 5,5.για ποιο λογο να μη της το δειξω.αδερφο εχει λες να μην εχει ξαναδει τσουτσουνι?:razz: η μηπως τιποτε αλλο δε μοιαζει με τσουτσουνι?απο τοτε που γεννηθηκε ειναι μαζι με το μικρο μιας φιλης μου που εχουν 3 μηνες διαφορα.απο βρεφος δηλαδη εχει δει τι υπαρχει κ στο αντιθετο φυλλο.δε της ειναι κατι αγνωστο.επισης μια φορα εχει μπει κ στην κρεβατοκαμαρα οταν ντυνοταν ο αντρας μου μετα το μπανιο κ βγηκε απο κει μεσα εντελως αδιαφορη.δεν λεω οτι περπαταμε ξεβρακωτοι μεσα στο σπιτι.απλα εκανε μπανιο πηγε να ντυθει με κλειστη πορτα κ η μικρη μπηκε.αλλα τον ειχα δασκαλαψει απο παλια.αν ποτε κατα λαθος δει τετοιο θεαμα καποιο παιδι δε θελω να αντιδρασεις.θα κανεις σα να μη συμβαινει τιποτα.κ ετσι η ραφαελα μπηκε ειδε κ απηλθε!σα να μη συμβαινει τιποτα!το καστρο θα της περασει μηνυματα?δε νομιζω!ξερεις ποιο θα ηταν το κακο?
αν της ελεγα ''μη βλεπει το τσουτσουνακι του αδερφου σου δεν ειναι σωστο!!!'' '' μη μπαινεις μεσα στο μπανιο οταν ειμαι εγω δεν πρεπει να με δεις χωρις ρουχα!!!'' η ''ααααααα ειδες τον μπαμπα σου γυμνοοοοοοοοο ααααααα τι εκανεεεεεες'' ναι αυτο θα ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ.
δε λογομαζω μαζι σου αλλα δε ξερω πως αλλιως να στο εξηγησω για να το καταλαβεις...αν μεγενθυνεις πχ μια ζωγραφια στανταρ θα βρεις κατι που να μοιαζει!κ καποιος μπορει να πει ''αυτη η ζωγραφια εχει επανω ενα πεος!!!αν το κανεις ζουμ 600% α το δεις!''

PASOUMI
01-02-11, 20:08
πιθανων να ειναι κ ανταγωνισμος αλλα σιγουρα αυτο που λενε οτι οποθ υπαρχει καπνος υπαρχει κ φωτια ισχυει. Για να κατσει να ψαξει καποιος κατι τετοιο, σημαινει οτι ειναι υποψιασμενος απο κατι.

malecon
01-02-11, 20:11
πιθανων να ειναι κ ανταγωνισμος αλλα σιγουρα αυτο που λενε οτι οποθ υπαρχει καπνος υπαρχει κ φωτια ισχυει. Για να κατσει να ψαξει καποιος κατι τετοιο, σημαινει οτι ειναι υποψιασμενος απο κατι.
Δεν νομίζω ότι κάθησε, έψαξε και βρήκε. Μάλλον δημιούργησε εντυπώσεις

gioli
01-02-11, 20:46
Ok ρε κορίτσια, το πέος δεν υπάρχει. Είναι διαστροφή αυτού που το βλέπει ως πέος. Η κυρία με το τόπλες μη μου πείτε οτι δε το βλέπετε. Και γιατί υπάρχει αυτό εκεί; Ποιός ο λόγος σε ένα παιδικό να υπάρχει αυτή το κρυμμένη εικόνα. Τουλάχιστον να υποψιάζει όλο αυτό θα έπρεπε.

ladycat
01-02-11, 20:59
που ειναι βρε παιδια το λινκ με την τοπλες κυρια γα να βαλω τον ντρα μου να την δει χωρις να του πω τιποτα να δω τι θα μπου απαντηση

Dimitra_83
01-02-11, 21:03
κιεγω το θελω γιατι τα μπερδεψα κ δε θυμαμαι ποιο ειναι

gioli
01-02-11, 21:05
που ειναι βρε παιδια το λινκ με την τοπλες κυρια γα να βαλω τον ντρα μου να την δει χωρις να του πω τιποτα να δω τι θα μπου απαντηση
είναι το 2ο (προς το τέλος) αυτό με τα ποντικάκια. Τρέξε το βίντεο και θα το δείς. Δεν είναι κάτι που το βλέπεις έτσι απλά, το δείχνει σε πολύ αργή κίνηση. Αλλά το πρόβλημά μου είναι γιατι υπάρχει αυτό εκεί. Τι εξυπηρετεί; Δες το και εσυ και πες μας την άποψή σου:)

Dimitra_83
01-02-11, 21:10
χμ το ειδα.κ ποιος μου λεει εμενα οτι αυτος που εκανε το βιντεο απλα δε το προσθεσε απο μονος του εκει επιτειδες :rolleyes:

ladycat
01-02-11, 21:15
συγνωμη βρε κοριτσια αλλα αυτο εσεις το βλεπετε για γκομενα γυμνοστηθη εγω θα παω αυριο το πρωι στον οφθαλιμιατρο ουτε χερια εχει ουτε κεφαλι απο που καταλαβαινουμε οτι ειναι μια γυμνοστηθη δλδ κ εαν ειναι γυμνοστηθη τις λειπει το ενα της στηθος θα το δειξω κ στον αντρα μου αλλα πιστευω οτι κανει λαθος ο τυπος

ladycat
01-02-11, 21:16
μην σας πω οτι μου μοιαζει με την μπαρμπι αποκεφαλισμενη

Dimitra_83
01-02-11, 21:18
φροσω οντως υπαρχει αλλα αλλο χρωμα ειναι το κεφαλι αλλο το στηθος κ αλλο η μεση.επισης διπλα στο κεφαλι εχει ακομα ενα.μαλλον καποιος την εβαλε ατσουμπαλα με κακο προγραμμα:rolleyes:ποιο παιδικο ειναι?εγω θα το ψαξω κ θα βρω τη σκηνη αυτη:rolleyes:

gioli
01-02-11, 21:19
Οκ, κορίτσια μου. Ο καθένας μπορεί να το δεί όπως θέλει. Κρατήστε όμως μια πισινή. Και για άλλα πράγματα γενικά λέγαμε, σιγα ρε συ μη συμβαίνει κάτι τέτοιο και στη πορεία είδαμε οτι το σενάριο επιβεβαιώθηκε. Εγω έχω τις αμφιβολίες μου.

ladycat
01-02-11, 21:28
παντα κραταω μια πισινη απλα με προβληματιζει οτι ολα τα κινουμενα ειναι απο την ντσνευ κ κανενα απο την γουορνερ μπροσ η αλλη μεγαλη εταιρια που βγαζει παιδικα εκει ειναι που μου δημιουργουνται οι αμφιβολιες δεν ειδα να λενε για τον τουιτι η τον σιλβεστερ τον ταζ η τον μπακσ μπανυ αυτο ειναι που με κανει να βλεπω τον δολο δλδ ειναι αθωος ο κουνελος που τρωει το καροτο η ο σαμ που κυκλοφορει με οπλο

Dimitra_83
01-02-11, 21:50
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
το βρηκα το παιδικο κ μαλιστα την εκδοση οπως λεει κ στο λινκ με την υποτιθεμενη γυμνοστηθη.η σκηνη ειναι εδω
http://www.youtube.com/watch?v=W8c4t9EIwmo&feature=related
αν βρητε γυμνοστηθη εγω θα πηδηχτω απο το παραθυρο.η σκηνη ειναι στο τελος στο 14.06 λεπτο κ δειχνει ακριβως κ τα 2 παραθυρα μονο που δεν υπαρχει τιποτα!!
σας το ειπα οτι καποιος καλοθελητης το εβαλε μεσα στο βιντεακι επιτηδες:rolleyes:

ladycat
01-02-11, 21:56
λοιπον το ειδα εαν παρατηρησεις καλα το βιντεο λειπει 14:08 σκηνη εαν δεν κανω λαθος γιατι δεν εχω κ καλη συνδεση

ladycat
01-02-11, 22:04
http://www.youtube.com/watch?v=wA6pv0Hhl0I
εδω ειναι η σωστη σκηνη κ παλι λειπει η τοπλες κυρια

ladycat
01-02-11, 22:05
αρα αυτος που εψαξε τοσο πολυ το εργο μαλλον μονταρισε την κυρια απο πισω που βγαινει τοπλεσς

Dimitra_83
01-02-11, 22:06
ναι μαρη αυτην εβαλα αλλα απο αλλο λινκ την ιδια βαλαμε:rolleyes:

Dimitra_83
01-02-11, 22:08
λοιπον το ειδα εαν παρατηρησεις καλα το βιντεο λειπει 14:08 σκηνη εαν δεν κανω λαθος γιατι δεν εχω κ καλη συνδεση

οχι σε μενα το δειχνει κανονικα.το οτι μονταρισμενη η γυμνοστηθη κανει μπαμ απο το αλλο βιντεο.δε θελει να εχεις κ χακεριστικες γνωσεις

ladycat
01-02-11, 22:08
ναι αλλα η δικια μου ειναι πιο λεπτομερη μαρη δημητρα

Dimitra_83
01-02-11, 22:12
ναι αλλα η δικια μου ειναι πιο λεπτομερη μαρη δημητρα

χαχαχαχα καλα δε θα της μετρησουμε κιολας:rolleyes: σημασια εχει οτι απο 2 διαφορετικα λινκς η τοπλες λειπει.κ το οτι ειναι μονταζ βγαζει ματι οτι κ καλα υπαρχει γυμνοστηθη.μονο απο τα χρωματα το καταλαβαινεις.

Thaumataki
01-02-11, 22:19
http://www.youtube.com/watch?v=wA6pv0Hhl0I
εδω ειναι η σωστη σκηνη κ παλι λειπει η τοπλες κυρια
Σωστή κι εσύ και η Δήμητρα!

Δεν υπάρχουν πρόστυχες εικόνες, αλλά πρόστυχα μυαλά.....:roll:

ladycat
01-02-11, 22:20
κ βρηκα κ το κορυφαιο οτι δειχνει οτι υπαρχει καποιος που μισει πολυ την ντισνευ
http://www.youtube.com/watch?v=AOZxlwSJptw&feature=related

Thaumataki
01-02-11, 22:22
κ βρηκα κ το κορυφαιο οτι δειχνει οτι υπαρχει καποιος που μισει πολυ την ντισνευ
http://www.youtube.com/watch?v=AOZxlwSJptw&feature=related
Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα προσεξα μέσα στα τόσα ''κακά'' που έχει η Disney και τη λέξη feminism!
Χαχαχαχαχα πολύ κακός ο φεμινισμός, lol!:p:p

Thaumataki
01-02-11, 22:24
Α και το Rock n' Roll!

Άρα είμαι επιρεασμένη από τα παιδικά βιώματα και τα κινούμενα που έβλεπα κάθε ΣΚ!
Έτσι εξηγούνται όοοολα λοιπόν....

malecon
01-02-11, 22:30
Μονταζ λοιπόν η γυμνόστηθη? :D Μην πει μια ....βλακεία κάποιος αμέσως να τον πιστέψουμε. Μην είστε τόσο ευκολόπιστες, δεν παίζουν σώνει και καλά συνομωσίες

Dimitra_83
01-02-11, 22:32
κ εφοσον ειναι μονταζ η γυμνοστηθη μηπως λεω ΜΗΠΩΣ ειναι κ ολα τα αλλα βιντεακια κ εικονες που εχει ο εξυπνακιας στη σελιδα του?λεω μηπως? καθομαστε κ σκαμε τοση ωρα επειδη καποιος βλακας ειχε τη φαεινη ιδεα να μονταρει πεη κ βυζια:rolleyes:

Aeriko
01-02-11, 22:37
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ευτυχώς που δεν είμαι έγκυος!

Dimitra_83
01-02-11, 22:38
ποτε δεν ειναι αργα!δειτε κανενα παιδικο της ντισνευ να φτιαχτητε κ βαλτε μπρος για το 2ο!!!τοσα στηθη και πεη:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

malecon
01-02-11, 22:40
ποτε δεν ειναι αργα!δειτε κανενα παιδικο της ντισνευ να φτιαχτητε κ βαλτε μπρος για το 2ο!!!τοσα στηθη και πεη:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
:D:D:D:D:D:D

Thaumataki
01-02-11, 22:46
Aυτό το κυκλωμένο κάστρο-πέος, είναι από το παραμύθι της Σταχτοπούτας;

gioli
01-02-11, 23:03
Η αλήθεια είναι οτι δε βλέπω και εγω κάτι στο βιντεο που παραθέσατε.

Aeriko
01-02-11, 23:07
Κάτι για μικρή γοργόνα λέει Θαυματάκι....

Thaumataki
01-02-11, 23:17
Κάτι για μικρή γοργόνα λέει Θαυματάκι....
Έχω κρατήσει όλα μου τα παραμύθια από μικρή. Βρήκα τη μικρή γοργόνα και βρήκα και το κάστρο. Δεν υπάρχει τίποτα!!!!!
Θα προσπαθήσω να το βγάλω φωτογραφία και να σας το παραθέσω....

Dimitra_83
01-02-11, 23:20
Έχω κρατήσει όλα μου τα παραμύθια από μικρή. Βρήκα τη μικρή γοργόνα και βρήκα και το κάστρο. Δεν υπάρχει τίποτα!!!!!
Θα προσπαθήσω να το βγάλω φωτογραφία και να σας το παραθέσω....

ναι περιμενουμε *(τελικα ολα ειναι μονταζ.αφου ηταν το 1 θα ειναι κ τα αλλα:rolleyes:)

ioanna.gr
02-02-11, 02:18
λοιπόν, στρατευμένα καρτούν πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν όπως και τα πάντα στη ζωή. πχ ο αθώος Τεν Τεν που λέτε είναι δημιούργημα της γαλλικής αντικατασκοπίας κατά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο και προπαγανδίζει τον αγώνα κατά των Γερμανών και σατυρίζει τους άγγλους (οι δυο ίδιοι κύριοι με τα καπέλα και τα μπαστούνια). υπάρχουν πολλές τέτοιες περιπτώσεις.

έπειτα, τα καρτούν αναπόφευκτα αντανακλούν με παιδικό τρόπο την κοινωνική ζωή. Εξελίσσονται μαζί με την κοινωνία. πχ ας δούμε την Ραπουνζελ που από μια κοπέλα που καθόταν αβοήθητη και περίμενε τον πρίγκηπα τώρα έγινε δυναμική. Τα καρτούν είναι ένα είδος τέχνης για παιδιά, ψυχαγωγούν, τροφοδοτούν την φαντασία και την σκέψη και παρουσιάζουν από ένα πρίσμα την πραγματικότητα

σχετικά με τα παραδείγμα των "διαστροφών" (sic) θεωρώ ότι αυτός που έκανε αυτή τη δουλειά αλλοίωσε και παραμόρφωσε με τον μεγεθυντικό φακό τα καρτούν, για να δείξει αυτό που ήθελε. Άλλωστε, δεν μπορω να καταλάβω ποιο είναι αυτό το μυστικό κέντρο που στρατολογεί τους γραφίστες για να παιρνάνε τέτοια (τι τέτοια?) μηνύματα και με ποιο σκοπό. Οι υποψιασμένες αν θέλουν ας μου απαντήσουν θετικά και όχι με αόριστες θεωρίες συνωμοσίας.
Επί της ουσίας, σχετικά με την γύμνια και την σεξουαλικότητα, την θεωρώ απολύτως φυσιολογική και είναι στρεβλό και εσφαλμένο να την παρουσιάζουμε διαφορετικά στα παιδιά. πρόβλημα για μένα δεν είναι η σεξουαλικότητα των παιδιών σε οποιαδήποτε ηλικία μεταξύ τους, αλλά η διαστροφή των ενηλίκων

Το σημαντικότερο, εστιάζοντας σε τέτοιες (μη ουσιαστικές - πραγματικές ) πλευρές των καρτούν, αποπροσανατολίζουμε από το πραγματικό πρόβλημα που είναι (όπως και άλλες κοπέλες είπαν) τι είδους συμπεριφορές καλλιεργούν τα καρτούν, τι είδους χαρακτήρες, σχέσεις, βία κλπ

Dimitra_83
02-02-11, 09:03
το θεμα κ η ουσια ειναι οτι αποδειχτηκε πως στη σιγκεκριμενη σελιδα ολα ειναι φεικ!ταχα μου γυμνοστηθη κ φαλλικο παλατι κ αντε μη πω πρωινιατικα:rolleyes::p

ladycat
02-02-11, 20:24
xxaxaxa τι αλλο θα δω

Σνουφελ μου
03-02-11, 12:56
Κοριτσια μηπως αυτος που τα δημοσιευει αυτα το κανει για να μπαινουν στη σελιδα του ατομα κ να γραφει επισκεπτες ωστε να τα βλεπουν εταιριες κ να πασαρουν τα προιοντα τους απο κει?Λεω μηπως...γιατι δε μπορω να μπω να δω τη σελιδα.Παντως παιζιε κι αυτο...πολλοι το κανουν...

Thaumataki
18-02-11, 23:59
Εν κατακλείδι, η Τζασμίν τα είχε με ένα βρώμικο άστεγο παιδί, που το έλεγαν Αλαντίν. Η Χιονάτη έμενε στο ίδιο σπίτι με 7 άντρες. Ο Πινόκιο ήταν ψεύτης. Ο Ρομπέν των Δασών ήταν κλέφτης. Ο Ταρζάν γυρνούσε χωρίς ρούχα. Ένας περαστικός φίλησε την ωραία κοιμωμένη και αυτή τον παντρεύτηκε και η Σταχτοπούτα βγήκε κρυφά το βράδυ για να πάει σε πάρτυ.

my billy
19-02-11, 00:02
Εν κατακλείδι, η Τζασμίν τα είχε με ένα βρώμικο άστεγο παιδί, που το έλεγαν Αλαντίν. Η Χιονάτη έμενε στο ίδιο σπίτι με 7 άντρες. Ο Πινόκιο ήταν ψεύτης. Ο Ρομπέν των Δασών ήταν κλέφτης. Ο Ταρζάν γυρνούσε χωρίς ρούχα. Ένας περαστικός φίλησε την ωραία κοιμωμένη και αυτή τον παντρεύτηκε και η Σταχτοπούτα βγήκε κρυφά το βράδυ για να πάει σε πάρτυ.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: και ζησαν αυτοι καλα κ εμεις καλυτερα!!!!!!!!:wink:

Mara-76
23-02-11, 19:04

yeahhhh!!!! :p

παντως...πειτε μου οτι κανουμε πλάκα.. έτσι? δλδ ΔΕΝ Παιζει να τα παιρνουμε αυτα στα σοβαρα ε?ε?ε?

Thaumataki
23-02-11, 19:51
yeahhhh!!!! :p

παντως...πειτε μου οτι κανουμε πλάκα.. έτσι? δλδ ΔΕΝ Παιζει να τα παιρνουμε αυτα στα σοβαρα ε?ε?ε?
Εγώ πάντως βλέπω την αστεία πλευρά....:D