PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ???

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6

pontikaki
16-03-11, 22:42
Λαγουδακι μου καλο καλες τρελλες!!!!!!! Δωστου να καταλαβει!!! Οσο για τα υγρα μπορει αυριο να δεις ;)
Εγω πηγα στο γιατρο εχω ενα μεγαλο αβγο και θα ξαναπαω την Παρασκευη!!!!
Εσυ ποσες φορες πηγες στο γιατρο να δειτε τα αβγα σου γιατι εγω παω καθε 2 μερες και οικονομικα ειναι λιγο πικρα.........

lagudaki
17-03-11, 09:16
κοριτσια καλημερα
ειμαι αρκετα απογοητευμενη και στεναχωρημενη σημερα
οταν πηγαμε στο γιατρο την τριτη και καναμε τον υπερηχο, ειδε οτι εχω μπολικα κ μεγαλα αυγουλακια, μου κανε και την πρεγκνιλ και μου ειπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΦΕΣ, τεταρτη πολυ αργα μετα τις 12 τα μεσανυχτα και πεμπτη πρωι πρωι 5.30-6.00
το βραδυ της τεταρτης ειχαμε επαφες οκ ολα κανονικα, αλλα το πρωι δεν εγινε...το προσπαθησαμε αλλα ηταν αδυνατο μιας και ο αντρουλης μου φευγει στις 6 για δουλεια:(, ειχε πολυ αγχος, να προλαβει, να εχουμε επαφη, να ετοιμαστει και τζιφος η δουλεια:(
οποτε παει χαμενη η γονιμη μου μερα και συγκεκριμενα η γονιμη μου ωρα..
τωρα αισθανομαι κατι πονακια κατω χαμηλα, ισως σπασαν τα αυγα δε ξερω..
και ο αντρουλης μου χαλια κι αυτος ψυχολογικα..
αυτες οι προγραμματισμενες επαφες, δυστυχως αυτα εχουν!
ποντικακι εγω μια φορα πηγα για υπερηχο τη 12 μερα, μετα δεν ξαναπηγα.
αισθανομαι οτι παλι αποτυχαμε, τζαμπα τα χαπια,τζαμπα η ενεση..
εσεις τα νεα σας?
οταν παιρνατε κλομιφαινη και ειχατε ωορηξια πονουσατε καθολου?
εγω αισθανομαι βαρια την κοιλιτσα μου και χαμηλα πονακια.

pontikaki
17-03-11, 11:18
Καλημερα χα! βρε Λαγουδακι μου κριμα οπως ειπες αυτα εχουν οι προγραμματισμενες επαφες εμας λογος που δεν κανω την ενεση και οταν την κανω ο αντρας μου λειπει υπηρεσια τι γινεται????? Μην ειστε τοσο χαλια ομως γιατι χθες το βραδυ ειχατε επαφη.Οποτε δεν αποτυχατε ουτε ολα πηγαν χαμενα οπως ειπες.
Να ρωτησω και κατι αλλο οταν σπασουν τα αβγα θυμαται καμια ποση ωρα ''ζουν''?
Και γω αισθανομαι πονο χαμηλα εδω και 3 μηνες τις γονιμες μερες και αυτον που πηρα τα χαπια αισθανομαι και βαρια την κοιλιτσα μου

lagudaki
17-03-11, 11:47
pontikaki μου γεια σου!
τι κανεις, πως εισαι εσυ?
πωπω αρχισα να ποναω αρκετα. επειδη παιρνω ΠΡΩΤΗ φορα τα κλομιφαιν, τα κοριτσακια που ηδη τα εχουν παρει ειχαν πονο κατα τη μερα της ωορηξιας τους και βαρος στην κοιλιτσα τους...
εχω αρχισει να κανω σεναρια, οτι τα αυγα μου εσκασαν και μετατραπηκαν σε κυστες και καποια αλλα εχουν μεγαλωσει πολυ σα μπαλονι...ουφ προβληματισμοι πρωινο πεμπτης!
δε ξερω ποσο ζουνε τα ωαρια μας, θα το δω στο γκουγκλ και θα σε ενημερωσω.

lagudaki
17-03-11, 11:52
ποντικακι μου στο μεταφερω ακριβως οπως το διαβασα:

Το ωάριο ζει στη σάλπιγγα περίπου 24-36 ώρες και είναι έτοιμο για γονιμοποίηση. Εάν σ’αυτό το χρονικό διάστημα υπάρξει σεξουαλική επαφή, τα σπερματοζωάρια που φτάνουν στη σάλπιγγα θα έρθουν σε επαφή με το ωάριο και κάποιο από αυτά θα εισχωρήσει σ’αυτό, επιτυγχάνοντας τη γονιμοποίηση. Φυσιολογικά ένα μόνο σπερματοζωάριο μπαίνει μέσα στο ωάριο. Το γονιμοποιημένο ωάριο (ζυγώτης) ξεκινά τις κυτταρικές διαιρέσεις και παράλληλα αρχίζει να προωθείται προς τη μήτρα με τη βοήθεια των περισταλτικών κινήσεων της σάλπιγγας. Το έμβρυο παραμένει στη σάλπιγγα για τις επόμενες 5-6 ημέρες και όταν φτάνει στη μητρική κοιλότητα αποτελείται από 60-120 κύτταρα (στάδιο βλαστοκύστης). Στο στάδιο αυτό εμφυτεύεται στο ενδομήτριο και συνεχίζει την ανάπτυξή του.

ευχομαι να σου ελυσα τις αποριες

pontikaki
17-03-11, 12:02
Λαγουδακι μου ευχαριστω πολυ πολυ! Μη μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια ειναι κριμα να χαλας τη διαθεση σου με τετοιες σκεψεις. Θετικη σκεψη για να πανε ολα καλα.

astage
17-03-11, 12:04
Βρε Λαγουδακι μου μην στεναχωριεσαι δεν χαθηκε τιποτα αφου ειχατε επαφη το βραδυ.Ζουνε οι κολυμβητες αρκετες ωρες οποτε για 6 ωρες που μεσολαβησαν απο την τελευταια επαφη δεν νομιζω να πειραζουν...Τωρα για τους πονους κι εγω ειχα πολλους αν θυμασαι σαν περιοδου οποτε αυτο ειναι καλο...Μην μου στεναχωριεσαι λοιπον ολα καλα θα πανε και μην απογοητευεσαι καλα???
Ποντικακι αντε ενα και καλο αυτο χρειαζομαστε!!!
Οσο για τα δικα μου αλλες 4 μερες εμειναν θα περασουν...Ακομα εχω 37 αλλα δεν με ποναει τιποτα μονο σημερα αρχισαν να με πονανε λιγο οι ρωγες μου!!!Αρα μαλλον ειναι κοντα η ατιμη...
Την καλημερα μου και στα αλλα κοριτσακια μας...

angelvoice
17-03-11, 12:10
lagudaki ειναι φυσιολογικο να εχεις ποναλακια..αυτο σημαινει οτι κανεις ωορηξια..εγω ειχα ποναλακια εντονα για 3 μερες και με σιγουρη ωορηξια αφου ειχα κανει υπερηχο...Καλη επιτυχια σου ευχομαι..

lagudaki
17-03-11, 12:13
astage αφου πονανε οι ρωγες τοτε εισαι!
εχω διαβασει οτι αν οι ρωγες ειναι ευαισθητες κ πονανε χωρις να ποναει το υπολοιπο στηθος τοτε ειναι σημαδι αρχικης εγκυμοσυνης...αχ μακαρι!
οκ αφου ολες τα νιωθατε τα πονακια θα σταματησω να προβληματιζομαι εκτος κι αν συνεχιστει ο πονος πανω απο 2 μερες.
μακαρι να αντεξαν οι κολυμβητες, μακαρι χριστουλη μου και γινει το θαυμα..
ρε παιδια οταν σας ηρθε η περιοδος μετα απο κλομιφαιν ειχατε περισσοτερη ροη απο το κανονικο?
σκεφτομαι οτι με τοσα αυγουλακια που εκανα θα γινει χαμος, ή δε παιζει ρολο?
αχ αstagaki καρδιακες θα μας κανεις, ως την κυριακη...!
δευτερα πρωι πρωι να μας ενημερωσεις.τακους??????
λενακι μου εσυ πως εισαι????ψυχολογικα?η γιατρος σου τι λεει?συνεχιζεις τα κλομιφαιν και για 3 κυκλο?

lagudaki
17-03-11, 12:15
angelvoice ευχαριστω, μακαρι να ειναι απο την ωορηξια..τα ποναλακια μου.
αλλα αφου ειχατε οι περισσοτερες τοτε μαλλον ετσι θα ειναι!
απλα επειδη πηρα πρωτη φορα κλομιφαιν γιαυτο ανησυχησα λιγακι

pontikaki
17-03-11, 12:18
Βρε Λαγουδακι μου ειπαμε βγαλε αυτες τις σκεψεις απο το μυαλο σου! Τπτ κακο δε θα γινει εγω δευτερη νερα που εχω ενοχλησεις και χθες πηγα στο γιατρο αν ητανε κατι κακο δε θα το εβλεπε? Αρα εσυ γιατι να κανεις κυστες? Δυο επαφες σου ειπε για μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας αυτο δε σημαινει οτι με τη μια εχεις αποτυχια, τα σπερματοζωαρια δε ζουνε μονο ενα λεπτο ;)

lagudaki
17-03-11, 12:23
Ποντικακι μου ευχαριστω!
σταματαω τις κακες σκεψεις...
ποναω επειδη εχω ωορηξια και επειδη εμεινα χτες εγκυος:)

pontikaki
17-03-11, 12:26
Ετσι μπραβο τωρα μαλιστα!!!

rlita
17-03-11, 13:03
κοριτσια καλημερα
ειμαι αρκετα απογοητευμενη και στεναχωρημενη σημερα
οταν πηγαμε στο γιατρο την τριτη και καναμε τον υπερηχο, ειδε οτι εχω μπολικα κ μεγαλα αυγουλακια, μου κανε και την πρεγκνιλ και μου ειπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΦΕΣ, τεταρτη πολυ αργα μετα τις 12 τα μεσανυχτα και πεμπτη πρωι πρωι 5.30-6.00
το βραδυ της τεταρτης ειχαμε επαφες οκ ολα κανονικα, αλλα το πρωι δεν εγινε...το προσπαθησαμε αλλα ηταν αδυνατο μιας και ο αντρουλης μου φευγει στις 6 για δουλεια:(, ειχε πολυ αγχος, να προλαβει, να εχουμε επαφη, να ετοιμαστει και τζιφος η δουλεια:(
οποτε παει χαμενη η γονιμη μου μερα και συγκεκριμενα η γονιμη μου ωρα..
τωρα αισθανομαι κατι πονακια κατω χαμηλα, ισως σπασαν τα αυγα δε ξερω..
και ο αντρουλης μου χαλια κι αυτος ψυχολογικα..
αυτες οι προγραμματισμενες επαφες, δυστυχως αυτα εχουν!
ποντικακι εγω μια φορα πηγα για υπερηχο τη 12 μερα, μετα δεν ξαναπηγα.
αισθανομαι οτι παλι αποτυχαμε, τζαμπα τα χαπια,τζαμπα η ενεση..
εσεις τα νεα σας?
οταν παιρνατε κλομιφαινη και ειχατε ωορηξια πονουσατε καθολου?
εγω αισθανομαι βαρια την κοιλιτσα μου και χαμηλα πονακια.

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λένε τα κορίτσια..(θα τα διαβάσω αφού σου απαντήσω)...
Θα σε μαλλώσω μικρό μου λαγουδάκι....απο την στιγμή που ήρθατε σε επαφή εχθές το βράδυ δεν παίζει ρόλο το σήμερα το πρώι.....ένα σπερματοζωάριο ζεί έως και 30 κάτι ώρες...οπότε σταμάτα να προκαλείς άγχος στον εαυτό σου...όπως και τα ωάρια διατηρούνται 24- κάτι ώρες που πάλι δεν θυμάμαι ακριβώς...οπότε όταν έρθει ο αντρούλης σου απο την δουλειά βάλτον κάτω και μην σκέφτεσαι τίποτα!!
Οσο για τους πόνους που αναφέρεις είχα και τις δύο φορές πόνους(τη πρώτη περισσότερους). Μάλιστα και στο μεγάλωμα των ωοθηλακίων αλλά και στην ωορρηξία τώρα εμείς που κάνουμε και τις ενεσούλες ίσως παίζουν ρόλο και αυτές ως προς το βάρος και το πρήξιμο, δεν πήρα ποτέ χαπάκια χωρίς την ενεσούλα επομένως δεν μπορώ να ξέρω πως θα ήταν χωρίς αυτήν ή ακόμη αν αυτή δημιουργεί τα παραπανω!!!

rlita
17-03-11, 13:05
pontikaki μου γεια σου!
τι κανεις, πως εισαι εσυ?
πωπω αρχισα να ποναω αρκετα. επειδη παιρνω ΠΡΩΤΗ φορα τα κλομιφαιν, τα κοριτσακια που ηδη τα εχουν παρει ειχαν πονο κατα τη μερα της ωορηξιας τους και βαρος στην κοιλιτσα τους...
εχω αρχισει να κανω σεναρια, οτι τα αυγα μου εσκασαν και μετατραπηκαν σε κυστες και καποια αλλα εχουν μεγαλωσει πολυ σα μπαλονι...ουφ προβληματισμοι πρωινο πεμπτης!
δε ξερω ποσο ζουνε τα ωαρια μας, θα το δω στο γκουγκλ και θα σε ενημερωσω.

Θα σου πω το εξής...είχα έντονα πονάκια και νόμιζα και εγώ ότι κάτι δεν πήγαινε σωστά...δηλαδή αυτό που λες με τις κύστες...πράγμα που δεν συνέβει όμως...ηρέμησε

rlita
17-03-11, 13:07
Βρε Λαγουδακι μου μην στεναχωριεσαι δεν χαθηκε τιποτα αφου ειχατε επαφη το βραδυ.Ζουνε οι κολυμβητες αρκετες ωρες οποτε για 6 ωρες που μεσολαβησαν απο την τελευταια επαφη δεν νομιζω να πειραζουν...Τωρα για τους πονους κι εγω ειχα πολλους αν θυμασαι σαν περιοδου οποτε αυτο ειναι καλο...Μην μου στεναχωριεσαι λοιπον ολα καλα θα πανε και μην απογοητευεσαι καλα???
Ποντικακι αντε ενα και καλο αυτο χρειαζομαστε!!!
Οσο για τα δικα μου αλλες 4 μερες εμειναν θα περασουν...Ακομα εχω 37 αλλα δεν με ποναει τιποτα μονο σημερα αρχισαν να με πονανε λιγο οι ρωγες μου!!!Αρα μαλλον ειναι κοντα η ατιμη...
Την καλημερα μου και στα αλλα κοριτσακια μας...

astagaki μου έλα μην ακούω τέτοια...όσο για τις ρώγες θετικό το βλέπω....:grin:

rlita
17-03-11, 13:09
lagudaki ειναι φυσιολογικο να εχεις ποναλακια..αυτο σημαινει οτι κανεις ωορηξια..εγω ειχα ποναλακια εντονα για 3 μερες και με σιγουρη ωορηξια αφου ειχα κανει υπερηχο...Καλη επιτυχια σου ευχομαι..

γεια σου angelvoice...βλέπω το τικεράκι σου...νομίζω οτι οι γάμοι μας γίναν πολύ κοντά....:oops::oops:

rlita
17-03-11, 13:10
Το λενάκι μας κορίτσια είναι καλά??????

lenaki87
17-03-11, 15:11
Να'μαι ξανα.. Βρε λαγουδι τι αγχωνεσε κ στεναχωριεσαι αδικα! Δεν ξερεις οτι το σπερμα επιβιωνει για καποιες μερες μεσα μας? Ολα καλα δεν εγινε κ τιποτα! Καθεσε κ αγχωνεσε αδικα. Εγω ειμαι μια χαρα,κ ψυχολογικα κ σωματικα. Σαφως κ συνεχιζω κ τριτο κυκλο. Ηδη αρχισα το χαπακωμα! Χιχι! Εγω ειμαι χαρουμενη που εφτιαξε ο κυκλος μου κοριτσια γι'αυτο δεν με πηρε απο κατω που δεν ειμαι εγκυος! Ειναι ζορικο το θαυματακι μου,τι κανω. Ρλιτακι τι κανεις εσυ? Πως θα λειτουργησεις τωρα? Πας για εξωσωματικη? Ειχα γραψει για μενα στην προηγουμενη σελιδα τα νεα τα δικα μου...

rlita
17-03-11, 15:17
Να'μαι ξανα.. Βρε λαγουδι τι αγχωνεσε κ στεναχωριεσαι αδικα! Δεν ξερεις οτι το σπερμα επιβιωνει για καποιες μερες μεσα μας? Ολα καλα δεν εγινε κ τιποτα! Καθεσε κ αγχωνεσε αδικα. Εγω ειμαι μια χαρα,κ ψυχολογικα κ σωματικα. Σαφως κ συνεχιζω κ τριτο κυκλο. Ηδη αρχισα το χαπακωμα! Χιχι! Εγω ειμαι χαρουμενη που εφτιαξε ο κυκλος μου κοριτσια γι'αυτο δεν με πηρε απο κατω που δεν ειμαι εγκυος! Ειναι ζορικο το θαυματακι μου,τι κανω. Ρλιτακι τι κανεις εσυ? Πως θα λειτουργησεις τωρα? Πας για εξωσωματικη? Ειχα γραψει για μενα στην προηγουμενη σελιδα τα νεα τα δικα μου...

Τα διάβασα τα νέα σου αλλά δεν φάνηκες άλλο..δεν μας έχεις συνηθήσει έτσι....όχι προς το παρόν τίποτα....:-(

lagudaki
17-03-11, 15:26
κοριτσακια ολα αυτα περι σπερματος τα γνωρίζω μια χαρα..αλλα επειδη μου ειπε ο γιατρος επαφη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τεταρτη κ πεμπτη πρωι-πρωι γιαυτο αγχωθηκα..επειδη δεν εγινε την ωρα που επρεπε!
Με την πρεγκνιλ εκτος απο τη γονιμη μερα ξερεις και τη γονιμη ωρα, ε εμεις τη γονιμη ωρα μπορει και να τη χασαμε..
Κατα ταλλα ειμαι καλα, ηδη περιμενω τις 30/3 για να μαθω εαν τελικα ειμαι εγκυουλα.
λενακι το θαυματακι σου παιχνιδακια σου κανει, ειναι θεμα λιγων μηνων να το αποκτησεις.
rlitaki μου ρωτησες το γιατρο σου για εξωσωματικη χωρις φαρμακα(σε φυσικο κυκλο)?

lenaki87
17-03-11, 15:32
Η αληθεια ειναι οτι θα με ξεσυνηθισετε λιγακι γιατι σημερα επεστρεψα το λαπτοπ κ εχω το κινητο μονο τωρα. Δεν θα μπορω να μπαινω πολλες φορες την ημερα,κ καθε μερα. Οσο για εσενα εμενα η γνωμη μου ειναι να αφησεις 2 κυκλους να ξεκουραστεις κ να χαλαρωσεις κ να ηρεμηΣει κ το σωμα σου απο τα φαρμακα,να εχετε ελευθερες επαφες σε φυσικους κυκλους κ αν δν ερθει συζητας με τονα γιατρο Σου για την εξωσωματικη που θα σε οδηγησει ενα βημα πριν το θαυματακι σου... Ολα θα πανε καλα κ θα το δεις.

rlita
17-03-11, 15:36
Όχι λαγουδάκι μου ακόμη δεν έχω πάει στον γυναικολόγο...όπως λέει και το λενάκι θέλουμε να ηρεμήσουμε λίγο από όλο το στρες αυτό και ίσως να κάνω και 3η σπερματέγχυση και μετά να δούμε και τα υπόλοιπα...προς το παρόν μπαίνω και διαβάζω εσάς.....

astage
17-03-11, 22:10
Όχι λαγουδάκι μου ακόμη δεν έχω πάει στον γυναικολόγο...όπως λέει και το λενάκι θέλουμε να ηρεμήσουμε λίγο από όλο το στρες αυτό και ίσως να κάνω και 3η σπερματέγχυση και μετά να δούμε και τα υπόλοιπα...προς το παρόν μπαίνω και διαβάζω εσάς.....

Καλα θα κανετε να χαλαρωσετε λιγο και να ξεχαστειτε οσο μπορειτε βεβαια...Εγω εχω γεμισει σπυρακια στο προσωπο περισσοτερα απο καθε αλλη φορα!!!Και κατι ασπρα υγρα εχω οποτε οι ελπιδες μου σιγα σιγα χανονται...

rlita
18-03-11, 08:04
Καλα θα κανετε να χαλαρωσετε λιγο και να ξεχαστειτε οσο μπορειτε βεβαια...Εγω εχω γεμισει σπυρακια στο προσωπο περισσοτερα απο καθε αλλη φορα!!!Και κατι ασπρα υγρα εχω οποτε οι ελπιδες μου σιγα σιγα χανονται...

καλημέρα...δεν θέλω χαζά να ακούω....τα συμπτώματα που λες δεν σημαίνουν και περίοδο, μπορεί και το ακριβώς αντίθετο, άντε άντε δεν θέλω τέτοια...
Ρε κορίτσια το τικεράκι μου τι έπαθε?????????????:confused:

lagudaki
18-03-11, 10:08
καλημερα συνταξιδιωτισσες(ολες εχουμε τον ιδιο προορισμο, το μπεμπε)
astage εχω να πω οτι τα ασπρα υγρα ειναι κι αυτο ενδειξη εγκυμοσύνης...οποτε οι ελπιδες αυξανονται, οχι εξαφανιζονται...δε θελω ηττοπαθειες!
rlitaki μου τι εγινε το τικερακι σου?πειραξες κατι?ή απο μονο του πηρε πρωτοβουλια και βγηκε?:)
λενακι-ποντικακι-blu τι κανετε κοριτσια.
εμεις ειχαμε και χτες επαφη, αλλα απο σημερα οι γονιμες εχουν περασει, οποτε θα κανουμε μονο για την ευχαριστηση μας.
rlitaki η σπερματεγχυση ποναει?
τον μεθεπομενο μηνα σκεφτομαι να κανω...

BLu
18-03-11, 11:21
Κοριτσάκια μου καλημέρα, τι μου κάνετε? Εγώ μια χαρά, τελικά χτες μου ήρθε κανονικά και με το νόμο η ακατανόμαστη! Αλλά δεν το βάζω κάτω, ήδη πήρα το γιατρό τηλέφωνο και του το είπα, και πάμε για τέταρτο μήνα με κλομιφαίνη, μου αύξησε και τη δόση, μου είπε να παίρνω 3 την ημέρα μπας και κάνω καλύτερη παραγωγή ωαρίων! Κυριακή θα τα ξεκινήσω.
Astage περιμένουμε τα ευχάριστα! Τα υπόλοιπα κοριτσάκια καλα?

astage
18-03-11, 11:39
Κοριτσάκια μου καλημέρα, τι μου κάνετε? Εγώ μια χαρά, τελικά χτες μου ήρθε κανονικά και με το νόμο η ακατανόμαστη! Αλλά δεν το βάζω κάτω, ήδη πήρα το γιατρό τηλέφωνο και του το είπα, και πάμε για τέταρτο μήνα με κλομιφαίνη, μου αύξησε και τη δόση, μου είπε να παίρνω 3 την ημέρα μπας και κάνω καλύτερη παραγωγή ωαρίων! Κυριακή θα τα ξεκινήσω.
Astage περιμένουμε τα ευχάριστα! Τα υπόλοιπα κοριτσάκια καλα?

Βlu μου δεν πειραζει με την ακαλεστη θα το παλεψουμε παλι...Αληθεια σου ειπε να συνεχισεις και 4ο μηνα γιατι εμενα μου ειχε πει οτι μονο 3 μηνες μπορω να παρω.Βεβαια υπαρχουν και κοπελες που λενε οτι τα παιρνουν και 6μηνο.
Εσεις περιμενετε τα ευχαριστα εγω περιμενω τα δυσαρεστα για να μην ενθουσιαζομαι!!!Θα δουμε υπομονη τωρα...

astage
18-03-11, 11:46
καλημέρα...δεν θέλω χαζά να ακούω....τα συμπτώματα που λες δεν σημαίνουν και περίοδο, μπορεί και το ακριβώς αντίθετο, άντε άντε δεν θέλω τέτοια...
Ρε κορίτσια το τικεράκι μου τι έπαθε?????????????:confused:
Ναι ξαναπερναω την εφηβεια μου στα 32 μου και εχω γινει σπυριαρα!!!!χαχαχα αφου ο αντρας μου λεει οτι εχω γινει ιδια με τους μαθητες μου!!!Να ναι καλα το μακιγιαζ που τα καλυπτει.Το ξερω οτι δεν πρεπει να κοιταω συμπτωματα αλλα εγω τα κοιταω προς το χειροτερο τουλαχιστον οχι για το καλυτερο για να μην απογοητευτω...Αντιστροφη ψυχολογια περιμενουμε τα χειροτερα για να μας ερθουν τα καλυτερα!!!Κατα τ'αλλα ειμαι μια χαρα ουτε πονακια ουτε τιποτα.Χαιρομαι παντως για σενα που σε διαβαζω χαλαρη.Τωρα στο σπιτι σας τι γινεται δεν ξερω αλλα δεν πιστευω να εισαι μην εισαι χαλια διαφορετικα τι κανουμε εμεις εδω???
Αυτα κοριτσακια μου ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

BLu
18-03-11, 11:50
Βlu μου δεν πειραζει με την ακαλεστη θα το παλεψουμε παλι...Αληθεια σου ειπε να συνεχισεις και 4ο μηνα γιατι εμενα μου ειχε πει οτι μονο 3 μηνες μπορω να παρω.Βεβαια υπαρχουν και κοπελες που λενε οτι τα παιρνουν και 6μηνο.
Εσεις περιμενετε τα ευχαριστα εγω περιμενω τα δυσαρεστα για να μην ενθουσιαζομαι!!!Θα δουμε υπομονη τωρα...

Γιατί να περιμένεις τα δυσάρεστα καλέ! Τίποτα να μην σκέφτεσαι, απλά χαλάρωσε, μην κάνεις αρνητικές σκεψεις, και ότι είναι να γίνει θα γίνει!
Εμένα δεν μου είπε ότι μόνο 3 μήνες μπορώ να τα πάρω, όχι μόνο συνεχίζουμε και 4ο μήνα αλλά αυξήσαμε και τη δοση! Αντε να δούμε τι αυγά θα πιάσουμε! :D

pontikaki
18-03-11, 12:05
κοριτσια μου καλημερα μολις γυρισα απο το γιατρο!! το αβγουλακι μου ειναι ετοιμο!! αλλα υπαρχει ενα θεμα ο αντρας μου σημερα λειπει σε υπηρεσια οποτε οτι γινει αυριο και φυσικα ειχαμε επαφη και χθες! ποσο σε νοιωθω τωρα λαουδακι μου απο τη μια χαιρομαι και απο την αλλη ειμαι να σκασω θα προλαβω η τσαμπα τα χαπια τσαμπα οι υπερηχοι και η αγωνια??????

pontikaki
18-03-11, 12:07
Blu δεν πειραζει αφου θα παρεις μεγαλυτερη δοση περισσοτερες πιθανοτητες θα το πιασεις το σπορακι τον επομενο μηνα δε θα σου ξεφυγει ;)
astage μη διαβαζω ηττοπαθειες θετικη σκεψη ανασουλες και θα εχεις το αποτελεσμα που εσυ θελεις! ;)

lagudaki
18-03-11, 12:20
pontikaki είδες?
οσο να ναι τρελαινεσαι, γιατι λες προσπαθεις ενα μηνα με χαπια, υπερηχους ενεσεις και τελικα χανεις την επιμαχη μερα..:(
παρολαυτα ευχομαι να μην εχει υπηρεσια και να γινει η δουλεια!
εμενα τα κλομιφαιν ανταποκριθηκαν πολυ καλα, γιατι εκανα αυγα και μεγαλα, ο οργανισμος μου ειναι πραγματικα παρθενος γιατι δεν παιρνω ουτε ενα ντεπον σχεδον ποτε!
θα δοκιμασω ενα μηνα ακομα και αμα δεν καταφερουμε τιποτα ισως κανω σπερματεγχυση.
θελω πραγματικα πολυ να μεινω εγκυος και αισθανομαι τοσο εντονα οτι ο χρονος περναει...
χτες στην ετ3 ειχε ενα πολυ ωραιο ντοκιμαντερ για την εγκυμοσυνη, για εξωσωματικη, για την ηλικια που νιωθει ετοιμη μια γυναικα να γινει μανουλα κτλ..την ειδε καμμια σας?

pontikaki
18-03-11, 12:25
Λαγουδακι μου οπως τα λες ειναι.δεν την ειδα την εκπομπη γιατι θα με επηρεαζε αρνητικα :(
Δυστυχως εχει υπηρεσια σημερα αυτο δεν αλλαζει απλα ελπιζω στη βοηθεια απο πανω να κανουν τα χθεσινα και να προλαβουμε και αυριο! τι λεω θεε μου.......
καποιος θα θελει να βγει πρωταθλητης σε αυτον τον αγωνα δε μπορει μονο εμεις το θελουμε?

lagudaki
18-03-11, 12:33
ποντικακι οχι το ντοκιμαντερ ηταν πολυ γλυκο, μου αφησε μια πολυ ομορφη εικονα..
οσο για το αν γινει η δουλεια σας, αν τα σπερματοζωαρια ειναι καλοι κολυμβητες και γρηγοροι τοτε δε θα χετε προβλημα!ολα θα πανε καλα και θα το δεις..ειπαμε ειναι ανθεκτικα!
ποσο τυχερη εισαι που εχεις ηδη ενα παιδακι..τουλαχιστον ξερεις οτι μπορεις να συλλαβεις..

pontikaki
18-03-11, 12:38
Ναι το παιδακι μου ειναι δωρο θεου!!! ειμαι πολυ ευτυχισμενη και πολυ περηφανη για εκεινον!!!!
Ολες μπορουμε να γινουμε μανουλες ομως εμενα δε με νοιαζει ο τροπος και γι αυτο πηρα τα χαπια και δεν περιμενα οτι αλλο χρειαστει θα το κανω δε με νοιαζει μανουλα θελω να ξαναγινω και αφου δε μπορω απο μονη μου περνω τη βοηθεια του κοινου γι αυτο υπαρχει αλλωστε ;)

rlita
18-03-11, 12:41
Ναι ξαναπερναω την εφηβεια μου στα 32 μου και εχω γινει σπυριαρα!!!!χαχαχα αφου ο αντρας μου λεει οτι εχω γινει ιδια με τους μαθητες μου!!!Να ναι καλα το μακιγιαζ που τα καλυπτει.Το ξερω οτι δεν πρεπει να κοιταω συμπτωματα αλλα εγω τα κοιταω προς το χειροτερο τουλαχιστον οχι για το καλυτερο για να μην απογοητευτω...Αντιστροφη ψυχολογια περιμενουμε τα χειροτερα για να μας ερθουν τα καλυτερα!!!Κατα τ'αλλα ειμαι μια χαρα ουτε πονακια ουτε τιποτα.Χαιρομαι παντως για σενα που σε διαβαζω χαλαρη.Τωρα στο σπιτι σας τι γινεται δεν ξερω αλλα δεν πιστευω να εισαι μην εισαι χαλια διαφορετικα τι κανουμε εμεις εδω???
Αυτα κοριτσακια μου ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

Πρώτων και που ξέρεις ότι τα clomiphene δεν σου προκάλεσαν τα σπυράκια??? Θα σου πω το εξής...συνήθως πριν την περίοδο βγάζω το ένα και μοναδικό σπυράκι της περιόδου..(όπως το έχω ονομάσει εγώ..:confused:)..Αυτό διαφέρει απο όλα τα υπόλοιπα...και τις δύο φορές τώρα με τις ορμόνες...γέμιζα σπυράκια....:evil:..οπότε άστο...αν και να το σκεφτείς και αντίθετα...και οι εγκυούλες γεμίζουν σπυράκια απο τις ορμόνες...:shock:
Δυστυχώς χαλαρή δεν είμαι...αυτή είναι η αλήθεια αλλά κάθε μέρα που περνάει πιστεύω θα είμαι καλύτερα..

rlita
18-03-11, 12:43
κοριτσια μου καλημερα μολις γυρισα απο το γιατρο!! το αβγουλακι μου ειναι ετοιμο!! αλλα υπαρχει ενα θεμα ο αντρας μου σημερα λειπει σε υπηρεσια οποτε οτι γινει αυριο και φυσικα ειχαμε επαφη και χθες! ποσο σε νοιωθω τωρα λαουδακι μου απο τη μια χαιρομαι και απο την αλλη ειμαι να σκασω θα προλαβω η τσαμπα τα χαπια τσαμπα οι υπερηχοι και η αγωνια??????

Να μην αγχώνεσαι καθόλου ποντικάκι όπως τα έχουμε πεί είσαι εντός ορίων.. το άγχος στο κάτω-κάτω είναι ο ΕΧΘΡΟΣ της σύλληψης, ηρέμησε κοριτσάακιιιιιιιι....:D

rlita
18-03-11, 12:45
Γιατί να περιμένεις τα δυσάρεστα καλέ! Τίποτα να μην σκέφτεσαι, απλά χαλάρωσε, μην κάνεις αρνητικές σκεψεις, και ότι είναι να γίνει θα γίνει!
Εμένα δεν μου είπε ότι μόνο 3 μήνες μπορώ να τα πάρω, όχι μόνο συνεχίζουμε και 4ο μήνα αλλά αυξήσαμε και τη δοση! Αντε να δούμε τι αυγά θα πιάσουμε! :D

blu κοπέλα μου και 4ο γύρω???:shock::shock::shock:...μήπως θα έπρεπε να ηρεμήσει το σώμα σου απο τις ορμόνες βρε καλή μου?? με άγχωσες...3μήνες τα παίρνουμε τα χαπάκια αυτά!!

rlita
18-03-11, 12:54
καλημερα συνταξιδιωτισσες(ολες εχουμε τον ιδιο προορισμο, το μπεμπε)
astage εχω να πω οτι τα ασπρα υγρα ειναι κι αυτο ενδειξη εγκυμοσύνης...οποτε οι ελπιδες αυξανονται, οχι εξαφανιζονται...δε θελω ηττοπαθειες!
rlitaki μου τι εγινε το τικερακι σου?πειραξες κατι?ή απο μονο του πηρε πρωτοβουλια και βγηκε?:)
λενακι-ποντικακι-blu τι κανετε κοριτσια.
εμεις ειχαμε και χτες επαφη, αλλα απο σημερα οι γονιμες εχουν περασει, οποτε θα κανουμε μονο για την ευχαριστηση μας.
rlitaki η σπερματεγχυση ποναει?
τον μεθεπομενο μηνα σκεφτομαι να κανω...

λαγουδάκι μου το τυκεράκι μου τα τίναξε μαζί με εμένα...:shock::shock::shock:..χαχαχα.
Ο πόνος της σπερματέγχυσης ε????? κοίτα οι περισσότερες γυναίκες δεν πονάνε απλά έχουν κάποια ενόχληση την ώρα εκείνη...πχ ο κολποδιαστολέας είναι μια ενόχληση όπως το τεστ παπ.... Εγώ πόνεσα αρκετά την πρώτη φορά...:shock::shock: λόγω σκληρού τράχηλου, με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο γιατρός να βάλει το καθετηράκι στη μήτρα...:shock::shock:...και χρειάστηκε τελικά να μου τραβήξουν τον τράχηλο.......Την δεύτερη φορά επειδή πλέον το ξέραμε τραβήξε τον τράχηλο κατευθείαν οπότε λιγότερο πόνο είχα...α και ακόμη τη πρώτη φορά κατάλαβα και την έγχυση του σπέρματος στη μήτρα...είναι ένας μικρός πόνος, την δεύτερη φορά δεν το κατάλαβα ιδιαίτερα..αλλά όλα αυτά είναι μερικά λεπτά οπότε........κάνεις τα κουράγια σου...μετά έχεις κάποιες συσπάσεις και κράμπες..

pontikaki
18-03-11, 14:03
Να μην αγχώνεσαι καθόλου ποντικάκι όπως τα έχουμε πεί είσαι εντός ορίων.. το άγχος στο κάτω-κάτω είναι ο ΕΧΘΡΟΣ της σύλληψης, ηρέμησε κοριτσάακιιιιιιιι....:D

Ειμαι βρε rlita μου αλλα ξερεις να κανιες τοσα και οταν ερθει η ωρα που περιμενεις και ψαχνεις να μην ειναι ο συντροφος σου στο σπιτι για επαφη :shock::shock::shock::shock::shock::shock: ειναι τρελλα. Ελπιζουμε, εχουμε καλη διαθεση και αισιοδοξουμε!!!

astage
18-03-11, 14:17
Πρώτων και που ξέρεις ότι τα clomiphene δεν σου προκάλεσαν τα σπυράκια??? Θα σου πω το εξής...συνήθως πριν την περίοδο βγάζω το ένα και μοναδικό σπυράκι της περιόδου..(όπως το έχω ονομάσει εγώ..:confused:)..Αυτό διαφέρει απο όλα τα υπόλοιπα...και τις δύο φορές τώρα με τις ορμόνες...γέμιζα σπυράκια....:evil:..οπότε άστο...αν και να το σκεφτείς και αντίθετα...και οι εγκυούλες γεμίζουν σπυράκια απο τις ορμόνες...:shock:
Δυστυχώς χαλαρή δεν είμαι...αυτή είναι η αλήθεια αλλά κάθε μέρα που περνάει πιστεύω θα είμαι καλύτερα..

Βρε ολα καλα θα πανε...Μην μου στεναχωριεσαι...Κανε τωρα κουρα ομορφιας και χαλαρωσης,αδειασε το μυαλο σου και θα ερθει

astage
18-03-11, 14:22
Blu δεν πειραζει αφου θα παρεις μεγαλυτερη δοση περισσοτερες πιθανοτητες θα το πιασεις το σπορακι τον επομενο μηνα δε θα σου ξεφυγει ;)
astage μη διαβαζω ηττοπαθειες θετικη σκεψη ανασουλες και θα εχεις το αποτελεσμα που εσυ θελεις! ;)

Προσπαθω να ειμαι θετικη...Απ'οτι βλεπω απο τα τικερακια σου και τα παιδακια μας κοντα ειναι και οι γαμοι μας!!!

pontikaki
18-03-11, 14:44
Ενταξει δε σου λεμε και να εισαι με τη σιγουρια και το τουπε απλα να προσπαθεις να εισαι οπως ειπες θετικη!!! Αχ! ναι τωρα το ειδα που το ειπες μακαρι να ειναι και τα δευτερα παιδακια μας κοντα ηλικιακα!

astage
18-03-11, 15:44
Rlita να σε ρωτησω κατι...Κι εσυ ειχες κυκλο 26 με 28 ημερες τα χαπια σου ρυθμισαν την περιοδο στις 28 μερες just??Γιατι εγω σημερα ειμαι στην 26η και σχεδον παντα μου ερχεται την 26η και καμια φορα την 25η.Μονο τον προηγουμενο μου ηρθε την 28η προς 29η.Ρωταω γιατι εχω αρχισει και ανεβαινω με την ελλειψη πονων και τις θερμοκρασιες μου κτλ μην πεσω αποτομα και μετα με μαζευετε....

astage
18-03-11, 15:45
Ενταξει δε σου λεμε και να εισαι με τη σιγουρια και το τουπε απλα να προσπαθεις να εισαι οπως ειπες θετικη!!! Αχ! ναι τωρα το ειδα που το ειπες μακαρι να ειναι και τα δευτερα παιδακια μας κοντα ηλικιακα!

Βρε κοντα θα ειναι θα το δεις....

lagudaki
18-03-11, 15:50
astage μου οτι γραφεις υποδηλωνει εγκυμοσυνη...πιστευω οτι εισαι εγκυουλα, δε θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα ΕΙΣΑΙ:)

astage
18-03-11, 17:10
astage μου οτι γραφεις υποδηλωνει εγκυμοσυνη...πιστευω οτι εισαι εγκυουλα, δε θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα ΕΙΣΑΙ:)

Αχ Βρε Λαγουδακι μου εσυ!!!Αν ομως δεν ειμαι θα ερθεις να με μαζευεις καλα???Μακαρι βρε κουκλιτσα μου κι εσυ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ τον αλλο μηνα θα μπεις και θα χοροπηδας απο την χαρα σου!!!

lagudaki
18-03-11, 18:24
astage μου σε περιπτωση που δεν εισαι εγκυουλα, ο ωμος μου ειναι διαθεσιμος για κλαμματα:)
θα σε παρηγορω ολοοο το μηνα, μεχρι να μεινεις εγκυουλι:)
αλλα δε θα χρειαστει, για ΕΙΣΑΙ!
Κοριτσακια μου σας αγαπω πολυ, εχετε γινει κομματι μου:)

rlita
18-03-11, 18:36
Rlita να σε ρωτησω κατι...Κι εσυ ειχες κυκλο 26 με 28 ημερες τα χαπια σου ρυθμισαν την περιοδο στις 28 μερες just??Γιατι εγω σημερα ειμαι στην 26η και σχεδον παντα μου ερχεται την 26η και καμια φορα την 25η.Μονο τον προηγουμενο μου ηρθε την 28η προς 29η.Ρωταω γιατι εχω αρχισει και ανεβαινω με την ελλειψη πονων και τις θερμοκρασιες μου κτλ μην πεσω αποτομα και μετα με μαζευετε....

Ο κύκλος μου είναι 26-28 σπάνια μου έρχεται και ακάλεστη στις 25...αλλά όχι δεν μου ρύθμισε κύκλο...την πρώτη φορά είχα καθυστέρηση αλλά δεν ήταν απο τα κλομιφέν ήταν απο την προγεστερόνη στάνταρ...τη δεύτερη φορά, δηλαδή τώρα μου ήθρε στις 27μέρες:evil::evil:....
Πας πολύ καλά ειμαι πολύ αισιόδοξη σου λέεεεεεεεεωωωωωωωω

rlita
18-03-11, 18:37
κορίτσια πριν πόσο καιρό είχε γράψει κάποια απο εσάς....θα μείνετε εγκυούλες όλες ενώ εγώ όχι...δεν θυμάμαι ποια το είχε πει και την μαλλώσαμε....ΜΗΝ με μαλλώσετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε αλλά και εγώ τώρα αυτό πιστεύω!!!

lagudaki
18-03-11, 18:38
ρλιτακι μου επαιρνες utrogestan?

rlita
18-03-11, 18:40
ρλιτακι μου επαιρνες utrogestan?

Ναι 3 την ημέρα και δεν μου πήγε καθόλου αυτό το φάρμακο, τόσο που δεν το πήρα τη δεύτερη φορά με συμφωνία του γιατρού.

lagudaki
18-03-11, 18:40
rlita κι εγω το πιστευω αυτο για μενα...πιστευω οτι δε μπορω να συλλαβω...:(
ειναι αδικο..με ποιον να τα βαλω, με μενα ?με το θεο?με τη φυση..?
αχ δε ξερω απογοητευομαι πολυ ωρες ωρες

rlita
18-03-11, 18:42
rlita κι εγω το πιστευω αυτο για μενα...πιστευω οτι δε μπορω να συλλαβω...:(
ειναι αδικο..με ποιον να τα βαλω, με μενα ?με το θεο?με τη φυση..?
αχ δε ξερω απογοητευομαι πολυ ωρες ωρες

Αχ εσύ το έλεγες πουλάκι μου και σε μαλώναμε??? Αχ τι να σου πω ότι νιώθω και εγώ το ίδιο απο πολλές απόψεις??? Να σου πω ότι πριν ήρθα απο το γιατρό και μου μέτρησε πίεση 15???? άστα να πάνε.

lagudaki
18-03-11, 18:46
ρλιτακι νομιζω οτι το ελεγε το ποντικακι, ελεγε οτι ειναι μεγαλη κτλ και μεις τη μαλωναμε..:)
15 πιεση?πωπω ρε πουλακι μου τραβας κι εσυ τα ζορια σου, να μιλας να μην τα κρατας μεσα σου...κι εγω εδω εσας εχω..το θεμα της υπογονιμοτητας μου δεν το γνωριζει κανεις..παρα μονο η αδερφη μου...και εσεις!
σε ολους λεω οτι δε θελω παιδι..αλλα η αληθεια ειναι οτι δε μπορω:(

rlita
18-03-11, 18:52
ρλιτακι νομιζω οτι το ελεγε το ποντικακι, ελεγε οτι ειναι μεγαλη κτλ και μεις τη μαλωναμε..:)
15 πιεση?πωπω ρε πουλακι μου τραβας κι εσυ τα ζορια σου, να μιλας να μην τα κρατας μεσα σου...κι εγω εδω εσας εχω..το θεμα της υπογονιμοτητας μου δεν το γνωριζει κανεις..παρα μονο η αδερφη μου...και εσεις!
σε ολους λεω οτι δε θελω παιδι..αλλα η αληθεια ειναι οτι δε μπορω:(

Aσε λαγουδάκι μου, να φανταστείς είμαι υποτασική και όλη αυτή τη βδομάδα δεν ένιωθα καλά...μούδιαζε το χέρι μου, πονούσα κτλ....ε πήγα σε καρδιολόγο γιατί δεν μου περνούσε και τελικά να μια πίεσηηηη απο τα σύννεφα έπεσα.......ΑΓΧΟΣ και μόνο ΑΓΧΟΣ τόσους μήνες τώρα....λογικό το βρήκα....είναι δύσκολο το θέμα τι να πω.....

b.hope
18-03-11, 18:56
rlita ξερω οτι θα εχεις βαρεθει να το ακους,αλλα το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος για ΟΛΑ..
Προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν για να ξεχνιεσαι..
Σορυ που μπηκα σφηνα στην συζητηση σας..:wink:

rlita
18-03-11, 18:59
rlita ξερω οτι θα εχεις βαρεθει να το ακους,αλλα το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος για ΟΛΑ..
Προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν για να ξεχνιεσαι..
Σορυ που μπηκα σφηνα στην συζητηση σας..:wink:

Αχ το ξέρω b.hope μου αλλά κάποιες φορές κατακλίζομαι απο άγχος. Ειδικά και αυτήν τη φορά απογοητεύτηκα πολύ...άλλα πιστεύω θέλω χρόνο όπως όλες μας που βγαίνουμε μέσα απο αποτυχίες.....

lagudaki
18-03-11, 18:59
εννοειτε rlitaki απο το αγχος δημιουργουνται και ολες οι αρρωστιες..δε θα σου πω να χαλαρωσεις και να ηρεμησεις γιατι και μενα μου το λενε και απλα δε γινεται.
εγω αυτο που κανω και με βοηθαει ειναι να σκεφτομαι θετικα, καθε εμποδιο για καλο και οτι μετα τη βροχη βγαινει παντα ο ηλιος..
σκεφτομαι οτι εχω την υγεια μου, οτι ειμαι καλα με τον αντρα μου και οτι απλα δοκιμαζομαστε..μια πεφτω, μια σηκωνομαι..
μακαρι το 2011 να εχουμε ενα παιδακι,τιποτα αλλο δε ζητω!

rlita
18-03-11, 19:02
εννοειτε rlitaki απο το αγχος δημιουργουνται και ολες οι αρρωστιες..δε θα σου πω να χαλαρωσεις και να ηρεμησεις γιατι και μενα μου το λενε και απλα δε γινεται.
εγω αυτο που κανω και με βοηθαει ειναι να σκεφτομαι θετικα, καθε εμποδιο για καλο και οτι μετα τη βροχη βγαινει παντα ο ηλιος..
σκεφτομαι οτι εχω την υγεια μου, οτι ειμαι καλα με τον αντρα μου και οτι απλα δοκιμαζομαστε..μια πεφτω, μια σηκωνομαι..
μακαρι το 2011 να εχουμε ενα παιδακι,τιποτα αλλο δε ζητω!

Και εγώ λαγουδάκι μου θέλω να πιστεύω ότι θα έρθει κάποια στιγμή. Τώρα το πότε δεν ξέρω και δεν λέω γιατί τόσα χρόνια ...αυτό λέω... Μακάρι να είχαμε ένα ραβδάκι τώρα και όλες αυτές τις γυναίκες που ταλαιπωρούνται τώρα σε αυτό το φόρουμ να τις κάναμε εγκυούλες....:D

b.hope
18-03-11, 19:06
rlita
Και εγώ λαγουδάκι μου θέλω να πιστεύω ότι θα έρθει κάποια στιγμή. Τώρα το πότε δεν ξέρω και δεν λέω γιατί τόσα χρόνια ...αυτό λέω... Μακάρι να είχαμε ένα ραβδάκι τώρα και όλες αυτές τις γυναίκες που ταλαιπωρούνται τώρα σε αυτό το φόρουμ να τις κάναμε εγκυούλες....:D

Οταν το βρεις το θελω....!:wink::wink::wink:

rlita
18-03-11, 19:08
rlita

Οταν το βρεις το θελω....!:wink::wink::wink:

χαχαχαχαχ βρε με μια κίνηση θα σας κάνω όλες......

lagudaki
18-03-11, 19:09
πωπω τελειο θα ήταν!
ή να επαιρνες ενα χαπακι και να εμενες εγκυουλα...
να εμενες εγκυος οποτε ηθελες..:)
θυμαμαι τοσα χρονια (πριν παντρευτω) το ποσο πολυ προσεχα...μην τυχον και μεινω εγκυος, εκανα παντα με προφυλαξη, και φοβομουν τοσο πολυ...που να ξερα τι παιχνιδια θα μου παιζε η μοιρα...
ουφ παω να αναψω ενα κερακι, εχει χαιρετισμους σημερα!
ρλιτακι μου θα αναψω και για σενα ενα κερακι..
ολα καλα θα πανε, πιστεψε το(κι εγω αυτο θα κανω) και θα γινει:)

rlita
18-03-11, 19:12
πωπω τελειο θα ήταν!
ή να επαιρνες ενα χαπακι και να εμενες εγκυουλα...
να εμενες εγκυος οποτε ηθελες..:)
θυμαμαι τοσα χρονια (πριν παντρευτω) το ποσο πολυ προσεχα...μην τυχον και μεινω εγκυος, εκανα παντα με προφυλαξη, και φοβομουν τοσο πολυ...που να ξερα τι παιχνιδια θα μου παιζε η μοιρα...
ουφ παω να αναψω ενα κερακι, εχει χαιρετισμους σημερα!
ρλιτακι μου θα αναψω και για σενα ενα κερακι..
ολα καλα θα πανε, πιστεψε το(κι εγω αυτο θα κανω) και θα γινει:)

Λαγουδάκι κοντεύουμε στα 10χρόνια με τον άντρα μου συνολικά έτσι??? 6 ολόκληρα χρόνια προσέχαμε....πόσες φορές το σκέφτομαι και λέω που να ήξερες καημένη....
Ναι ξέρω και εγώ θα πάω.,....να είσαι καλά βρε γλυκό μου λαγουδάκι...θα ανταποδώσω.....

muriam
18-03-11, 20:34
ριτακι μου λαγουδακι μου!!!!!!!καλεσ μου φιλεναδες...τι κανετε?εγω ετρεχα πολυ αυτον τον καιρο με τιν δουλεια εξετασεις υπερηχους κλπ.τελικα το μωρακι μου ειναι καλα κ σχετικα εχω καλη εγκυμοσυνη με λιγες αναγουλες κ πολυ υπνηλιΑ.λοιπον ριτακι μιν σε ξανακουσω 15 πιεση θα σε μαλωσω....εγω με τον αντρα μου ειμαι 9 χρονια συνολο κ 5 παντρεμενη κ γω προσεχα κλπ.κ αν θυμασαι οταν εκανα σαλπιγγογραφια ειπα σιγα μιν μεινω απο τωρα οποτε παρατησα κ τα τεστ οωρηξιας κ το θερμμομετρο το εβαζα οποτε να ναι κ επαφεσ οποτε ναναι ειχαμε κλπ κ ελεγα αντε ποτε θα ερθει περιοδος να παρω κλομιφαιν κ να που τα καταφερα!!!βοηθησε ο θεουλης η παναγιτσα κ η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!!!!!!λαγουδακι μου κ ριτακι μου σας ευχομαι συντομα εγκυουλες!!!!!!!!!!!!αν εχετε κανει ολες τις εξετασεις κ ειναι καλες συντομα θα ερθει το μπεμπε!!!!!!!!αν μενετε αθηνα να πατε στο μοναστηρι τις αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου να παρετε μηλαρακι λαδακι κ αγιασμο κ ολα θα πανε καλα κοριτσια!!!!!!!σας φιλω κ ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

lagudaki
18-03-11, 20:55
muriam!γεια σου βρε φιλεναδα σε χασαμε!
τα λογια σου μας δινουν κουραγιο και δυναμη να συνεχισουμε, μακαρι να γινουν ετσι πως τα λες..
χαιρομαι που εχεις καλη εγκυμοσυνη και ευχομαι να ειναι τελειομηνη και ολα να πανε καλα.
και παλι ευχαριστουμε για το παρήγορο χτύπημα στην πλατη, νομιζω οτι το χαμε αναγκη:)

pontikaki
18-03-11, 22:59
Βρε κοριτσια τι ειναι αυτα που λετε σας ειπε ο γιατρος σας οτι δε μπορειτε να κανετε παιδακι? Αν οχι τοτε γιατι λετε τετοιες κουβεντες? ταλαιπωρουμεστε κλαιμε χαπακονομαστε και ολα αυτα τα κανουμε για να βοηθηθουμε να κανουμε παιδακι δεν ξερω ποσο καιρο θα παρει αλλα μαμαδες θα γινουνε και θα ξαναγινουμε ολες οσες το θελουμε και το παλευουμε.
Να σας πω και κατι αλλο αν εχετε λαδακι απο καμια εκκλησια σταυρωστε την κοιλιτσα σας καλο θα σας κανει εγω εχω απο τον Αγ.Ραφαηλ της Μυτιληνης.

pontikaki
18-03-11, 23:07
Να σας πω και κατι αλλο εχω ακομη πονακια και τωρα πιο εντονα λετε να μην εκανα ακομη οωρρηξια και να προλαβω την αυριανη μερα? Παντως δεν εχω κατι που να μου δινει σημαδι οτι εγινε δηλ υγρα οπως ειχα και το πρωι λογω των χαπιων.
Αν εκανα ο πονος θα εφευγε ετσι δεν ειναι?

rlita
19-03-11, 08:07
ριτακι μου λαγουδακι μου!!!!!!!καλεσ μου φιλεναδες...τι κανετε?εγω ετρεχα πολυ αυτον τον καιρο με τιν δουλεια εξετασεις υπερηχους κλπ.τελικα το μωρακι μου ειναι καλα κ σχετικα εχω καλη εγκυμοσυνη με λιγες αναγουλες κ πολυ υπνηλιΑ.λοιπον ριτακι μιν σε ξανακουσω 15 πιεση θα σε μαλωσω....εγω με τον αντρα μου ειμαι 9 χρονια συνολο κ 5 παντρεμενη κ γω προσεχα κλπ.κ αν θυμασαι οταν εκανα σαλπιγγογραφια ειπα σιγα μιν μεινω απο τωρα οποτε παρατησα κ τα τεστ οωρηξιας κ το θερμμομετρο το εβαζα οποτε να ναι κ επαφεσ οποτε ναναι ειχαμε κλπ κ ελεγα αντε ποτε θα ερθει περιοδος να παρω κλομιφαιν κ να που τα καταφερα!!!βοηθησε ο θεουλης η παναγιτσα κ η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!!!!!!λαγουδακι μου κ ριτακι μου σας ευχομαι συντομα εγκυουλες!!!!!!!!!!!!αν εχετε κανει ολες τις εξετασεις κ ειναι καλες συντομα θα ερθει το μπεμπε!!!!!!!!αν μενετε αθηνα να πατε στο μοναστηρι τις αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου να παρετε μηλαρακι λαδακι κ αγιασμο κ ολα θα πανε καλα κοριτσια!!!!!!!σας φιλω κ ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Πού είσαι βρε εγκυούλααααααα????? Το κοριτσάκι μας το μοναδικό μέχρι τώρα που είναι εγκυούλα.... χαίρομαι πάρα πολύ που τα πάς καλά....σε σκέφτομαι συχνά πυκνά για το πως είσαι...φιλάκια πολλά και να προσέχεις....

rlita
19-03-11, 08:08
Να σας πω και κατι αλλο εχω ακομη πονακια και τωρα πιο εντονα λετε να μην εκανα ακομη οωρρηξια και να προλαβω την αυριανη μερα? Παντως δεν εχω κατι που να μου δινει σημαδι οτι εγινε δηλ υγρα οπως ειχα και το πρωι λογω των χαπιων.
Αν εκανα ο πονος θα εφευγε ετσι δεν ειναι?

Τίποτα δεν είναι απόλυτο..εσύ συνέχισε τις επαφές....:oops:

muriam
19-03-11, 09:48
λαγουδακι μου κ ριτακι μου προσπαθειες οχι ανχος κ ολα θα πανε καλα!!!!!!!!σας ευχαριστω κ γω για τα κσαλα σασς λογια!!!!!!θα τα πουμε το βραδυ!!!!!!!

lagudaki
19-03-11, 12:51
καλημερα απο ενα πολυ ταλαιπωρημενο λαγουδακι!!!
κοριτσακια χτες ειχα περιπετειες, το βραδυ ενω καθομασταν και λυναμε σταυρολεξο:) καταληξαμε να εχουμε επαφη...με το που τελειωσαμε με επιασε φρικτος πονος κατω χαμηλα, ο πονος ηταν οξυς και επωδυνος, ο αντρουλης μου εκανε ενα χαμομηλακι μπας και ησυχασω αλλα τιποτα...ειδαμε πιο νοσοκομειο εφημερευε και πηγαμε!
εκανα γενικη αιματος και υπερηχο, ενα απο τα ωοθηλακια εσπασε κατα την επαφη και το υγρο πηγε στο δουγλασειο χωρο(καπου κοντα στη μητρα δηλαδη), επισης δημιουργηθηκαν και μικρες κυστουλες(οι οποιες θα αποροφηθουν απο τον οργανισμο), μου συνεστησαν ξεκουραση, αποχη απο τις επαφες και ντεπονακι για τους πονους!
Σημερα το πρωι μιλησα και με το γιατρουλη μου,με καθησυχασε,μου ειπε οτι μου ειπε και ο γυναικολογος του νοσοκομειου..να μην ανησυχω και οτι τετοια φαινομενα μπορει να εχουμε λογω των κλομιφαιν..
Εαν συνεχιστουν οι πονοι ως τη δευτερα θα παω να με δει..σημερα ειμαι αρκετα καλυτερα, ποναω μεν αλλα υποφερτα..δε σας κρυβω οτι φοβηθηκα παρα πολυ!
τελος καλο ολα καλα και παμε παρακατω με αισιοδοξια!
ακομα δεν πιστευω οτι το εζησα εγω αυτο...

astage
19-03-11, 14:43
Ρε κοριτσια μια μερα εκανα να μπω και τι παθατε ολες????
Λαγουδακι μου πρωτα απο ολα περαστικα σου!!!Και για να ελαφρυνω το κλιμα τι εγινε το καψαμε το μηχανημα??Πλακα κανω ετσι...Μην μου στεναχωριεσαι τιποτα δεν ειναι αυτο που επαθες ολα καλα θα πανε!!!Κνε τωρα λιγη αποχη να περασουν οι πονοι και μετα προς την δοξα τραβας παλι...
Rlita τωρα ηρθε η σειρα σου....Κατι για πιεση διαβασα κατι για δεν μπορω να κανω παιδια και κατι τετοιες ΑΗΔΙΕΣ.Καλα παμε καλα?θα παθουμε δηλαδη επειδη εχουμε μια δυσκολια?Ποιος ειπε οτι δεν μπορειτε να κανετε παιδια και σε σενα και στο λαγουδακι?Εχετε κανει καμια συμφωνια με τον Θεο ή με την μητρα σας???Ενταξει καταλαβαινω οτι υπαρχει στεναωρια απογοητευση και αγχος.Και?Τι κταφεραμε ετσι?Να μας ανεβαινει η πιεση 29 χρονων κοπελα!!Ξεσπασε αλλου,πανε κανε αλλαγες στο σπιτι στα μαλλια καπου οχι στην υγεια σου.Ριξε κανα καυγα στον δρομο με το αμαξι αν οδηγεις!!!Εγω οταν εχω νευρα βγαινω μια εθνικη βαζω μουσικη και αν γινει και τιποτα με κανεναν ριχνω και κανα γαλλικο και μετα τζουμπ ΗΡΕΜΙΑ...
Muriam κοριτσακι μου πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα μακαρι να περασει ετσι ολος ο καιρος και συντομα να ερθει το νινι σου!!!
Ποντιακι συνεχισε τις επαφες τι εχεις να χασεις?Ισα ισα καλα θα περασεις...

Αυτα με τα μαλωματα λοιπον....Εγω σημερα ειμαι ακομα καλα δηλαδη δεν εχει ερθει αν και η θερμοκρασια επεσε στο 36,7 και τα σπυρακια υποχωρησαν...αρα τι να πω θα δουμε.
ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?????
Φιλακια κοριτσακια μου και θελω χαμογελα πολλα πολλα πολλα απο ολες σας.....

lagudaki
19-03-11, 15:20
astage το οτι δε σου ηρθε ειναι πολυ πολυ θετικο...εγω στη θερμοκρασια δεν εδωσα ουδεποτε βαση!εχω τοσες ελπιδες για σενα, μακαρι κοριτσακι μου!
αααα ξεχασα να πω οτι το μονο καλο σαυτη την υποθεση ηταν ενα!
λογω την πρεγκνιλ που εκανα, για 10 μερες το σωμα μου εχει γοναδοτροπινη(την ορμονη της εγκυμοσυνης)και η χοριακη που εκανα στο νοσοκομειο βγηκε 156:)
χαρηκα που το ειδα κι ας ηταν ψεμματα, μιας και οσες χοριακες εχω κανει ηταν 0,1 μου αρεσε αυτο που ειδα κι ας ηταν ψεμμα(οπως λεει και ο χατζηγιαννης)
ρλιτακι πως εισαι σημερα?καλυτερα?ασε τον καρδιολογο και πηγαινε σε κομμωτη!
astage κι εγω γελαω τωρα γιατι σκεφτομαι οτι ξινη μου βγηκε η επαφη...τι ωραια καθομασταν και λυναμε το σταυρολεξακι μας..:)τι ηθελα η γυναικα βραδιατικα?
ποντικακι πως εισαι?πονας?
εμενα οι πονοι δε σταματησαν δυστυχως...:(αλλα τους υποφερω

astage
19-03-11, 15:23
astage το οτι δε σου ηρθε ειναι πολυ πολυ θετικο...εγω στη θερμοκρασια δεν εδωσα ουδεποτε βαση!εχω τοσες ελπιδες για σενα, μακαρι κοριτσακι μου!
αααα ξεχασα να πω οτι το μονο καλο σαυτη την υποθεση ηταν ενα!
λογω την πρεγκνιλ που εκανα, για 10 μερες το σωμα μου εχει γοναδοτροπινη(την ορμονη της εγκυμοσυνης)και η χοριακη που εκανα στο νοσοκομειο βγηκε 156:)
χαρηκα που το ειδα κι ας ηταν ψεμματα, μιας και οσες χοριακες εχω κανει ηταν 0,1 μου αρεσε αυτο που ειδα κι ας ηταν ψεμμα(οπως λεει και ο χατζηγιαννης)
ρλιτακι πως εισαι σημερα?καλυτερα?ασε τον καρδιολογο και πηγαινε σε κομμωτη!
astage κι εγω γελαω τωρα γιατι σκεφτομαι οτι ξινη μου βγηκε η επαφη...τι ωραια καθομασταν και λυναμε το σταυρολεξακι μας..:)τι ηθελα η γυναικα βραδιατικα?
ποντικακι πως εισαι?πονας?
εμενα οι πονοι δε σταματησαν δυστυχως...:(αλλα τους υποφερω

Αντε τελος καλο ολα καλα!!!Εγω παλι χαιρομουνα οταν εβλεπα θετικο τεστ στα τεστ ωορηξιας!!!"τι ωραιες 2 γραμμουλες"ποτε θα γινουν και στο αλλο?"....

lagudaki
19-03-11, 15:25
astagaki οι ρωγες συνεχιζουν να πονανε?τα ασπρα υγρα εξακολουθουν?
αισθανεσαι κατι αλλο?δευτερα αν δε σου ρεθι θα κανεις χοριακη?

astage
19-03-11, 15:29
astagaki οι ρωγες συνεχιζουν να πονανε?τα ασπρα υγρα εξακολουθουν?
αισθανεσαι κατι αλλο?δευτερα αν δε σου ρεθι θα κανεις χοριακη?

Οι ρωγες ναι πονανε αλλα υποφερτα αλλα μονο αυτες οχι το γυρω γυρω.Τα ασπρα δεν μπορω να πω πως τα εχω και πολυ...Κατα τάλλα τιποτα αλλο δεν αισθανομαι.Αν δεν μου ερθει και την Δευτερα μαλλον θα παω για χοριακη...

lagudaki
19-03-11, 15:33
α χρυσο οχι μαλλον...θα πας σιγουρα, θες να ρθω να σε πιασω απο το μαλλι και να σε παω σηκωτη για χοριακη...?
ειπαμε οτι εχουμε εναποθεσει τις ελπιδες μας σε σενα..:)
το οτι πονανε οι ρωγες ειλικρινα ειναι το καλυτερο σημαδι!
αχ θα περιμενω πως κ πως τη δευτερα astagaki μου

astage
19-03-11, 15:37
α χρυσο οχι μαλλον...θα πας σιγουρα, θες να ρθω να σε πιασω απο το μαλλι και να σε παω σηκωτη για χοριακη...?
ειπαμε οτι εχουμε εναποθεσει τις ελπιδες μας σε σενα..:)
το οτι πονανε οι ρωγες ειλικρινα ειναι το καλυτερο σημαδι!
αχ θα περιμενω πως κ πως τη δευτερα astagaki μου

Βρε ας περασει και η Κυριακη και μετα θα ηρεμησουμε ολες μας.¨Η κανα τεστ θα παω να παρω ή θα παω για χοριακη γιατι εχω κι εναν Γωγο που να τον τραβαω κι αυτον τον δολιο πρωινιατικα...

lagudaki
19-03-11, 15:41
ωρα για λιγο υπνακο τωρα, να ηρεμησω λιγακι!
θα τα πουμε το απογευματακι, φιλακια σε ολα τα κοριτσακια:)
astage μου η σκεψη μου θα ειναι μαζι σου..!

rlita
19-03-11, 16:18
:shock::shock::shock:Βρε λαγουδάκι μου τί έπαθες?? Πετάχτηκαν τα μάτια μου...Περαστηκά βρε κοπέλα μου...πως είσαι τώρα??Δεν έχω λόγια....Αχ τι ωραίο το θετικό αποτέλεσμα..τουλάχιστον το είδες.....
Astagaki μου μη μας μαλώνεις...:(:( Άντε να δούμε και την δική σου χοριακή να ησυχάσουμεεεε..καλά εννοείται ότι περιμένουμε Θετική χοριακή.....:D

pontikaki
19-03-11, 17:32
Καλησπερα κοριτσια μου
Λαγουδακι μου περαστικα σου αφου σου ειπαν καιοι δυο γυναικολογοι να μην ανησυχεις να τους ακουσεις. Πονας ακομη εστω και υποφερτα?
Astage μου να κανεις μια χοριακη εγω τον μπομπο μου δυο φορες το πηρα μαζι μου στο γυναικολογο τι να τον εκανα η χοριακη ενα λεπτο υποθεση ειναι δε θα ταλαιπωρηθει.
Rlita εσυ πως εισαι?
Εγω ποναγα χθες μεχρι αργα και το βραδυ αλλα οχι πολυ και ειχα ενοχλησεις και σημερα το πρωι αλλα απο τη δεξια πλευρα ενω απο την αριστερη ειχα ετοιμο αβγο.Και σκεφτηκα μηπως ειχα και απο τη δεξια κανενα και δεν το εδωσε σημασια ο γιατρος. Εγω το ''χρεος'' μου το εκανα ;) θα δειξει αν πετυχαμε το στοχο μας ;)

lagudaki
19-03-11, 19:47
rlitaki-astagaki ευχαριστω για τα καλα σας λογια..:)
κι εγω ακομη δε μπορω να πιστεψω τι εζησα χτες..πωπω το λαγουδακι στο νοσοκομειο!
ποντικακι μου ναι ακομη συνεχιζω συνεχιζω να εχω πονακια,και αισθανομαι βαρια την κοιλιτσα μου.
θα το σκεφτω να ξαναεχω επαφες...αυτο που τραβηξα χτες ουτε στον εχθρο μου!
σας φιλω:)

rlita
19-03-11, 22:25
rlitaki-astagaki ευχαριστω για τα καλα σας λογια..:)
κι εγω ακομη δε μπορω να πιστεψω τι εζησα χτες..πωπω το λαγουδακι στο νοσοκομειο!
ποντικακι μου ναι ακομη συνεχιζω συνεχιζω να εχω πονακια,και αισθανομαι βαρια την κοιλιτσα μου.
θα το σκεφτω να ξαναεχω επαφες...αυτο που τραβηξα χτες ουτε στον εχθρο μου!
σας φιλω:)

Εχθές δεν ήταν η μέρα μας..η μια βρέθηκε με πίεση και η άλλη στο νοσοκομείο...:shock::shock::shock::shock:

astage
19-03-11, 23:15
:shock::shock::shock:Βρε λαγουδάκι μου τί έπαθες?? Πετάχτηκαν τα μάτια μου...Περαστηκά βρε κοπέλα μου...πως είσαι τώρα??Δεν έχω λόγια....Αχ τι ωραίο το θετικό αποτέλεσμα..τουλάχιστον το είδες.....
Astagaki μου μη μας μαλώνεις...:(:( Άντε να δούμε και την δική σου χοριακή να ησυχάσουμεεεε..καλά εννοείται ότι περιμένουμε Θετική χοριακή.....:D

Σας μαλωνω λιγο γιατι σας νοιαζομαι!!!Δεν μπορω να ακουω οτι δεν θα τα καταφερετε και να πεφτετε ετσι ασχημα.Ειδικα εσενα που ανεβασες και πιεση...Ξερω οτι ισως να σκεφτεστε πως εγω εχω ηδη τον μικρο και δεν σας καταλαβαινω αλλα δεν ειναι αληθεια!!!Σας καταλαβαινω απολυτα και ξερω την αγωνια σας απλα εχω μια "πισινη"(Θεε μου τι λεω για το παιδι μου)Ειπαμε κι εσυ θα δεις ενα ωραιοτατο θετικο αποτελεσμα και μια τεραστια χοριακη και πολλους υπεροχους υπερηχους που????Στο ψυγειο κολλημενους οπως ειπαμε...
Λαγουδακι μου ολα καλα?Ελπιζω να περασανε λιγο οι πονοι σου γιατι εισαι και ασυγκρατητη εσυ...
Ποντικακι και σε σενα το ιδιο ευχομαι...
Παω για μπανακι και μετα νανι
Καληνυχτα κοριτσακια μου και σας φιλω ματς μουτς....

pontikaki
19-03-11, 23:44
Καλα τους τα λες astage μου συμφωνω σε ολα οτι εχουμε ενα παιδακι δε κανει μικροτερη τη λαχταρα μας για ενα δευτερο παιδακι ουτε το αγχος τη μη συλληψης λιγοτερο.
Ακους εκει νεα κοπελα και ανεβασε πιεση!! Οσο για το λαγουδακι εχω την εντυπωση οτι εχει αρχισει να την περνει λιγο απο κατω αλλα με τοσο μαλωμα θα βρει τον εαυτο της παλι ε?
Καλο βραδυ και καλη ξεκουραση

muriam
20-03-11, 02:49
λαγουδακι μου τι κανεις?εισαι καλυτερα?ριτακι μου εσυ ολα καλα ενταξει με τιν πιεση?αστατζ μου να κανεισ χωριακη κ ευχομαι να βγει ενα νουμερακι πολυ πολυ μεγαλο!!!!!!!!!!θα περιμενω απο ολεσ σασ νεα!!!!!!!φιλια πολλα!!!!!!!!!

muriam
20-03-11, 02:51
θελω να σασπω κ κατι αλλο η θερμομετρηση ειναι σημαντικη εγω απο εκει καταλαβα τιν εγκυμοσυνη ειχα για μερες δεκατα κ πονουσ στο στηθοσ κ στισ ρωγες κ κραμπεσ ειχα στα δαχτυλα των ποδιων.φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.κ συντομα ολες να κολησετε!!!!!!!!

rlita
20-03-11, 09:24
Σας μαλωνω λιγο γιατι σας νοιαζομαι!!!Δεν μπορω να ακουω οτι δεν θα τα καταφερετε και να πεφτετε ετσι ασχημα.Ειδικα εσενα που ανεβασες και πιεση...Ξερω οτι ισως να σκεφτεστε πως εγω εχω ηδη τον μικρο και δεν σας καταλαβαινω αλλα δεν ειναι αληθεια!!!Σας καταλαβαινω απολυτα και ξερω την αγωνια σας απλα εχω μια "πισινη"(Θεε μου τι λεω για το παιδι μου)Ειπαμε κι εσυ θα δεις ενα ωραιοτατο θετικο αποτελεσμα και μια τεραστια χοριακη και πολλους υπεροχους υπερηχους που????Στο ψυγειο κολλημενους οπως ειπαμε...
Λαγουδακι μου ολα καλα?Ελπιζω να περασανε λιγο οι πονοι σου γιατι εισαι και ασυγκρατητη εσυ...
Ποντικακι και σε σενα το ιδιο ευχομαι...
Παω για μπανακι και μετα νανι
Καληνυχτα κοριτσακια μου και σας φιλω ματς μουτς....

Καλημέρα...καταρχάς astage πες μας πως είσαι???? Πως νιώθεις κτλ...Κυριακή σήμερα!!!!!!!!!!
Λαγουδάκι μου τί έγινε, σου πέρασαν οι πόνοι????
Τώρα καταρχάς astage και μετά ποντικάκι....(που συμφωνήσατε)...
Δεν σκέφτηκα ούτε μια στιγμή..τι μου λέει αυτή ενώ έχει ένα παιδάκι...
διαβάζοντας το μήνυμά σου λοιπόν έχω να σας πω...Δεν πίστεψα ποτέ ότι επειδή έχετε ήδη ένα παιδάκι, δεν καταλαβαίνετε εμάς που δεν έχουμε...
Πιστεύω οι γυναίκες μεταξύ μας και κυρίως οι γυναίκες που έχουν θέματα με την σύλληψη παιδιού καταλαβαινόμαστε όλες πολύ καλά..
Έχω ξαναπεί ότι το άγχος, ο πόνος της απογοήτευσης κτλ είναι ίδια είτε έχεις ένα είτε όχι...η διαδικασία είναι η ίδια...και βέβαια το πώς το βιώνει καθεμιά μας είναι άλλο θέμα..εννοώ ότι μπορεί κάποια να έχει ένα παιδάκι και για το δεύτερο να πέφτει στα πατώματα...
Όσο για την πισινή που λες οκ είναι ένα θετικό όπως και να το κάνουμε βρε κορίτσια, μη κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας, άλλο να σκέφτεσαι ότι ίσως μείνεις με το ένα και άλλο με το κανένα...Το όλο θέμα είναι η συνειδητοποίηση....
Αλλά σας ξαναλέω ότι...εδώ είμαστε για έναν και μόνο σκοπό...τη απόκτηση παιδιού..είτε του ενός, του δευτέρου κτλ...Το άγχος μας κάθε μήνα είναι το ίδιο..Απλά κάποιες γυναίκες (δεν μιλάω για εσάς ) που έχουν ένα παιδί..και είναι συνειδητοποιημένες ίσως να το δουλεύουν καλύτερα, δηλαδή να το χειρίζονται πιο καλά το θέμα από ότι γυναίκες που δεν έχουν παιδί και αυτό για τους λόγους που σας έγραψα παραπάνω....
Ποιος θα πει σε μια γυναίκα στην τελική πόσα παιδιά πρέπει να αποκτήσει???
Αυτές..(εσείς) που έχετε ένα η και δύο παιδάκια δεν έχετε το δικαίωμα για ένα ακόμη?? Προς Θεού...Δεν θέλω να ακούω χαζά...και μην νιώθετε έτσι....
Είμαστε ένα παρεάκι...astage μου εμείς απο την αρχή μάλιστα...οπότε κορίτσια...λήγει το θέμα αυτό και προχωράμε στον κοινό μας στόχο...

rlita
20-03-11, 09:26
θελω να σασπω κ κατι αλλο η θερμομετρηση ειναι σημαντικη εγω απο εκει καταλαβα τιν εγκυμοσυνη ειχα για μερες δεκατα κ πονουσ στο στηθοσ κ στισ ρωγες κ κραμπεσ ειχα στα δαχτυλα των ποδιων.φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.κ συντομα ολες να κολησετε!!!!!!!!

muriamaki πόσο μηνών είσαι τώρα κοριτσάρα μου???..

pontikaki
20-03-11, 09:47
Καλημερα rlita μου σωστα ολα οσα λες δε συμφωνησα με την astage για να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου. Ειπαμε ολες για τον ιδιο λογο παλευουμε ;)
Σημερα απο την ωρα που ξυπνησα με πονανε πολυ οι θηλες μου οχι το στηθος, καλα τα χαπια με τσακισανε τοσο πολυ δεν το περιμενα εσεις δεν εχετε τπτ ε? Ολα σε μενα ηρθανε και καλα οταν τα περνω αλλα ολο το μηνα ετσι θα παμε?

lagudaki
20-03-11, 10:59
καλημερα κουτσούνες μου!
βρε κοριτσια εχω ερωτηση, οι παρενεργειες απο τα κλομιφαιν συμβαινουν το διαστημα που τα παιρνουμε ή και μετα??
εγω αισθανομαι βαρια πολυ την κοιλια μου, σα να εχω πετρες, εχω πονο ακομα...τι της ηθελα τις επαφες...

astage
20-03-11, 12:08
Καλημερουδια!!!!!Αντε βρε νομιζω οτι το βαρυναμε το κλιμα και δεν πρεπει!!!
Rlitaki συναγωνηστρια και βετερανε μου εδω μεσα εχεις δικιο εμεις μαζι ξεκινησαμε και να το ξερεις μαζι θα τελειωσουμε με κατι μηνες διαφορα!!!!Κια μετα ολα θα ειναι μια αναμνηση...
Λαγουδακι μου θα περασει οπονος κι εγω αισθανομουν βαρια την κοιλια μου αφου ειχα τελειωσει με τα χαπια...
Ποντικακι μου καλα κανεις κι εσυ και πονας νομιζω ειναι φυσιολογικο αλλα δεν ειναι και τρομερος ο πονος ε?
Οσο για μενα ναι ηρθε η Κυριακη και ακομα τιποτα αλλα ειναι ακομα πρωι και περιμενω μεχρι το βραδυ...Εχω και τον αντρα μου που μου λεει για σπασιμο κατσε θα σου ερθει μεχρι το βραδυ αλλα ετσι κανουμε ολο εμεις μπριζονουμε ο ενας τον αλλο δεν το κανει απο κακια ξερω απο μεσα του βραζει αλλα μου το παιζει χαλαρος για να μπορεσει να με συνεφερει μετα...

Αυτα κοριτσαρες μου και να μην ξαναβαρυνοθμε την συζητηση ε??Βεβαια εγω το αρχισα και Sorry αν σας στεναχωρησα αλλα ετσι ειμαι αν νοιαζομαι για καποιον στεναχωριεμαι οταν στεναχωριεται και μετα τσατιζομαι αν δεν μπορω να βοηθησω...ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

lagudaki
20-03-11, 12:34
astagaki βρε χαζουλι δεν το βαρυναμε το κλιμα, απλα πεσαν λιγες ατυχιες, μια το νοσοκομειο μου, μια η πιεση της ριτας μας...ηρθε κι εδεσε το γλυκο..!
δηλαδη τα συμπτωματα απο τα κλομιφαιν τα ειχες οταν τα τελειωσες?
αχ χαιρομαι για σενα, που μαλλον ΕΙΣΑΙ εγκυουλα!

rlita
20-03-11, 12:59
Καλημερουδια!!!!!Αντε βρε νομιζω οτι το βαρυναμε το κλιμα και δεν πρεπει!!!
Rlitaki συναγωνηστρια και βετερανε μου εδω μεσα εχεις δικιο εμεις μαζι ξεκινησαμε και να το ξερεις μαζι θα τελειωσουμε με κατι μηνες διαφορα!!!!Κια μετα ολα θα ειναι μια αναμνηση...
Λαγουδακι μου θα περασει οπονος κι εγω αισθανομουν βαρια την κοιλια μου αφου ειχα τελειωσει με τα χαπια...
Ποντικακι μου καλα κανεις κι εσυ και πονας νομιζω ειναι φυσιολογικο αλλα δεν ειναι και τρομερος ο πονος ε?
Οσο για μενα ναι ηρθε η Κυριακη και ακομα τιποτα αλλα ειναι ακομα πρωι και περιμενω μεχρι το βραδυ...Εχω και τον αντρα μου που μου λεει για σπασιμο κατσε θα σου ερθει μεχρι το βραδυ αλλα ετσι κανουμε ολο εμεις μπριζονουμε ο ενας τον αλλο δεν το κανει απο κακια ξερω απο μεσα του βραζει αλλα μου το παιζει χαλαρος για να μπορεσει να με συνεφερει μετα...

Αυτα κοριτσαρες μου και να μην ξαναβαρυνοθμε την συζητηση ε??Βεβαια εγω το αρχισα και Sorry αν σας στεναχωρησα αλλα ετσι ειμαι αν νοιαζομαι για καποιον στεναχωριεμαι οταν στεναχωριεται και μετα τσατιζομαι αν δεν μπορω να βοηθησω...ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

astageeeeee μήπως το βραδάκι να κάναμε ένα τεστάκι??? λέω εγώ τώρα....:oops::D:D

rlita
20-03-11, 13:01
astagaki βρε χαζουλι δεν το βαρυναμε το κλιμα, απλα πεσαν λιγες ατυχιες, μια το νοσοκομειο μου, μια η πιεση της ριτας μας...ηρθε κι εδεσε το γλυκο..!
δηλαδη τα συμπτωματα απο τα κλομιφαιν τα ειχες οταν τα τελειωσες?
αχ χαιρομαι για σενα, που μαλλον ΕΙΣΑΙ εγκυουλα!

τι τραβάμε και εμείς...........βρε λαγουδάκι λες να την πάθαμε απο την πρεγκνύλ??? λέω εγώ τώρα!!

rlita
20-03-11, 13:02
Καλημερα rlita μου σωστα ολα οσα λες δε συμφωνησα με την astage για να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου. Ειπαμε ολες για τον ιδιο λογο παλευουμε ;)
Σημερα απο την ωρα που ξυπνησα με πονανε πολυ οι θηλες μου οχι το στηθος, καλα τα χαπια με τσακισανε τοσο πολυ δεν το περιμενα εσεις δεν εχετε τπτ ε? Ολα σε μενα ηρθανε και καλα οταν τα περνω αλλα ολο το μηνα ετσι θα παμε?

ποντικάκι εσύ σε ποια μέρα είσαι μετά τα χάπια και έχεις τέτοια συμπτώματα?

lagudaki
20-03-11, 13:08
rlita δε νομιζω να τα επαθα απο την πρεγκνιλ μιας και ειχα ξανακανει σε φυσικο κυκλο χωρις κλομιφαινη και δεν ειχα ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, ουτε πονακια, ουτε ενοχλησεις..
μαλλον η πρεγκνιλ σε συνδιασμο με τα κλομιφαιν να με εχει επηρεασει!
εσυ πως εισαι, ποτε σου τελειωνει η περιοδος?
το astagaki μαλλον για εγκυουλι το κονω με ολα αυτα που μας λεει και ιδιαιτερα με την απουσια της περιοδου!
μακαρι ρε συ, για να παιρνουμε σειρα:)

rlita
20-03-11, 13:12
rlita δε νομιζω να τα επαθα απο την πρεγκνιλ μιας και ειχα ξανακανει σε φυσικο κυκλο χωρις κλομιφαινη και δεν ειχα ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, ουτε πονακια, ουτε ενοχλησεις..
μαλλον η πρεγκνιλ σε συνδιασμο με τα κλομιφαιν να με εχει επηρεασει!
εσυ πως εισαι, ποτε σου τελειωνει η περιοδος?
το astagaki μαλλον για εγκυουλι το κονω με ολα αυτα που μας λεει και ιδιαιτερα με την απουσια της περιοδου!
μακαρι ρε συ, για να παιρνουμε σειρα:)

περίοδος τέλος...έχω μικρό κύκλο έτσι και αλλιώς, σήμερα είμαι στην 7μέρα κύκλου!!!!
Δεν ξέρω τι να πω...φάρμακα είναι παρενέργειες θα έχουν, εδώ έχει η ασπιρίνη δεν θα έχουν οι ορμόνες???
Ναι έχω μεγάλη αγωνία για το astagaki μας...:D

pontikaki
20-03-11, 14:32
Ειμαι μια μερα μετα την οωρρηξια στη 16η μερα του κυκλου και στη 11η ημερα μετα τα χαπια και νοιωθω και γω την κοιλια μου βαρια ασε που χθες ενοιωθα πολυ περιεργα σαν κατι να γινοτανε μεσα στην κοιλια-στομαχι μου και χαμηλα δεν εχω ξανανοιωσει ετσι.
Εγω λεω αυριο να κανεις οτι αποφασισεις τεστ η χοριακη Astage.Αν και γω εχω μια σιγουρια οτι εισαι εγκυουλα ;)

lagudaki
20-03-11, 14:54
rlita κλομιφαιν θα παρεις και σαυτον τον κυκλο?
ποντικακι αχ περναμε τα ιδια..και γω αυτο πιστευω κατι περιεργο συμβαινει στην κοιλια μου!

pontikaki
20-03-11, 17:04
Εγω λαγουδακι μου πιστευω οτι ειναι απο τα χαπια ορμονες εινα αυτες............ ειμαστε και εμεις στη τσιτα το τρελαναμε το σωμα μας!

rlita
20-03-11, 18:04
rlita κλομιφαιν θα παρεις και σαυτον τον κυκλο?
ποντικακι αχ περναμε τα ιδια..και γω αυτο πιστευω κατι περιεργο συμβαινει στην κοιλια μου!

Όχι τίποτα δεν θα πάρω.......:D

lagudaki
20-03-11, 18:12
ρλιτακι κι ργω αυτο το μηνα θα πω στο γιατρουλη μου να μη παρω τιποτα...
και να τσεκαρουμε με υπερηχο την ωορηξια μου..στην τελικα ας κανω μια πρεγκνιλ σε φυσικο κυκλο..
ασε που αυτο που επαθα ειναι συνδρομο υπερδιεγερσης ωοθηκων..σε ηπια μορφη:(
ακομη η κοιλια τουμπανο και βαρια...

astage
20-03-11, 18:17
Όχι τίποτα δεν θα πάρω.......:D

καλα θα κανεις ξεκουραση τωρα.Αχ πιστεψε με ειναι η μονη φορα που ολοι μου λενε κανε ενα τεστ κι εγω λεω οχι!!!Δεν ξερω γιατι αλλα απλα θελω να περασει και αυτη η μερα μη σου πω και η αυριανη να πω οτι εχω και επισημα καθυστερηση και μετα να κανω κατι.Πιστευω οτι αν δω παλι μονο μια γραμμη θα χαλαστω και δεν θελω.Ειναι καλη αυτη η αγωνια που εχω δεν εχω τρελαθει πολυ ακομα.Απλα παντα εκανα τεστ και τσουπ ερχοταν στα καπακια συναμενη κουναμενη...
Λαγουδακι μου ναι εμενα οταν τελειωσα τα χαπια αισθανομουν καπως περιεργα λες και με ειχαν τρομπαρει οπως ειχα πει και παλιοτερα...Οταν τα επαιρνα ειχα μονο κατι αναγουλες αλλα χαπια και καφες και αφαγια γινεται?Δεν γινεται...
Σημαδια ερχομου δεν εχω εκανα τωρα και ενα μπανακι χλιαρο αμα ειναι ή που θα την βοηθησω να ερθει ή που θα την διωξω...ΟΥΣΤΤΤ
Παντως οτι και να γινει θα ειστε οι οι τριτες που θα το μαθετε!!!Δευτερος θα ειναι ο αντρας μου και πρωτος ο μικρος μου!!!:rolleyes::rolleyes:

lagudaki
20-03-11, 18:23
astage θα μας τρελανεις!αλλα σε καταλαβαινω που κρατιεσαι..κι εγω ετσι καθε φορα και τελικα ερχεται η καταραμενη.οποτε ας περασει η σημερινη μερα και αυριο κανε ενα τεστακι ή μια χοριακη.
εμενα τελικα δε μου πηγαν και τοσο τα κλομιφαιν, ισως να εκανα παραπανω αυγα, ισως να μη σπασαν στην ωρα τους, ισως χιλια δυο..
λενακι που χαθηκες εσυ?αντε πηγαινε σε κανα ιντερνετ καφε ή δανεισου παλι κανα λαπ τοπ, ποντικακι μου εσυ ποτε περιμενεις περιοδο?
rlita την καλυτερη δουλεια θα κανεις που δε θα παρεις τιποτα..να ηρεμησει ο οργανισμος σου!

lenaki87
20-03-11, 18:54
Φιλεναδες τι κανετεεεε?
Χαθηκα εγω παει!!!
Ειμαι αρρωστουλικο το ερημο αλλα βγηκα για καφεδακι με τον καλο μου γιατι θα παθαινα καταθλιψη στο σπιτι.Τι κανετε?

lagudaki
20-03-11, 19:20
lenaki μου τι επαθες πουλακι μου?γριπη?περαστικουλια βρε..
τα δικα μου τα διαβασες ε?
κι αναρωτιομουν που χαθηκες..περιοδος σου τελειωσε?τα χαπακια ολα οκ?
ειχες καμια ενοχληση στην κοιλιτσα σου?

lenaki87
20-03-11, 19:28
Αχ βρε λαγουδακι μου τι σε βρηκε κι εσενα βρε πουλακι μου....τα διαβασα!!!Νιωθεις καλυτερα τωρα????Περαστικουλια σου γλυκο μου!!!
Εγω ναι σημερα καθαρισα εντελως απο την χαζη.Τελειωα και τα χαπια και την Πεμπτη παω γιατρο!!!Πονακια δεν εχω ιδιαιτερα!!!Μονο τα κλασσικα τραβηγματα στις ωοθηκες!!!
Με ταλαιπωρει κι αυτη η ιωση η χαζη!!!!Ολα μου φταινε απο χθες!!!:-?

lagudaki
20-03-11, 19:33
λενακι υπομονη κ θα περασει η ιωση, και ο αντρουλης μου σαν κι εσενα αρρωστουλης κι αυτος..
εισαι τυχερη που δεν εχεις παρενεργειες απο τα κλομιφαιν,εμενα τελικα με ρημαξαν, κατοπιν εορτης...οχι οταν τα επαιρνα!
αλλα ολα γινονται για καλο σκοπο!
μαλλον το αστατζακι ειναι εγκυακι, ακομη δεν της ηρθε περιοδος!

lenaki87
20-03-11, 19:50
Τωρα διαβασα ολα τα ποστ των κοριτσιων!!!!Καλλλλλεεεεεεε ασταζακιιιιιι???????Αυριο μακαρι να εχουμε γιορτουλα για εσενα αγαπη μου μακαρι!!!!!
Και η ρλιτα?????Παιδι μου τι πιεση ειν'τουτη????Χαλαρωσε λιγο καρδια μου.....ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!

λαγουδακι σχετικα με τις παρενεργειες αυτην την φορα δεν καταλαβα τιποτα απολυτως απο παρενεργειες!!!!Και κοιμομουν ευκολα και ψυχολογικα ημουν ενταξει και νευρα δεν ειχα!!!Αρχισε να τα συνιθιζει το σωμα μου μαλλον!!!!Ευτυχως!!!!
Εσενα σε χτυπησανε αλλιως!!!Τουλαχισον μακαι ολα να ειναι για καλο!!!

lagudaki
21-03-11, 09:56
καλημερα κοριτσακια!
καλη βδομαδα να χουμε!
λενακι μου πως πας με την ιωση σου?
ποντικακι εσύ με τα πονακια σου και τα συμπτωματα?ποτε περιμενεις?
αστατζακι εφτασε η μεγαλη μερα, σου καναμε τη χαρη και περιμεναμε ενα ολοκληρο σκ, σημερα θα μας κανεις εσυ τη χαρη και θα κανεις τεστ ή χοριακη!
ριτακι, ζεις τον ερωτα σου εχοντας επαφες χωρις χαπια?
εγω σημερα ειμαι λιγακι αρρωστακι, εχω 37.8, αλλα μπορει να ειναι και απο την πρεγκνυλ τι να πω..
ευχομαι να ακουσω ευχαριστω νεα σε λιγο!

pontikaki
21-03-11, 10:41
Καλημερα και καλη εβδομαδα και απο μενα.
Λαγουδακι μου περαστικα απ οτι και να ειναι ειτε ιωση ειτε απο την ενεση.
Περιμενω απο 29/3 μεχρι 4/4
Astage μου τι εγινε ενημερωσε μας καλε περιμενουμεεεεεεεεεεεεεε!!!

lagudaki
21-03-11, 10:59
αχ βρε ποντικακι μαζι περιμενουμε, κι εγω απο τις 30/3 μεχρι τις 4/4...αντε να δουμε!
αν και δεν εχω ελπιδες με ολα αυτα που επαθα, αλλα ποτε δεν ξερεις!
θα μας φαει η περιεργεια για την astage σημερα...
αντε μαρσι, ακομα να ξυπνησεις????τι εγινε?καμια εξελιξη?

astage
21-03-11, 11:23
αχ βρε ποντικακι μαζι περιμενουμε, κι εγω απο τις 30/3 μεχρι τις 4/4...αντε να δουμε!
αν και δεν εχω ελπιδες με ολα αυτα που επαθα, αλλα ποτε δεν ξερεις!
θα μας φαει η περιεργεια για την astage σημερα...
αντε μαρσι, ακομα να ξυπνησεις????τι εγινε?καμια εξελιξη?

Ελα καλε ξυπνησα αλλα τεστ δεν εκανα ακομα ξερω ξερω θα με βρισετε αλλα ειλικρινα ΦΟΒΑΜΑΙ!!!Θελω και τον αντρα μου διπλα και τωρα ειναι στην δουλεια οποτε θα κανω το βραδυ οταν θα γυρισω κι εγω απο την δουλεια!Ουτε κι εγω ξερω τι επαθα ειλικρινα δεν μπορω να το δω μονη μου οτι κι αν ειναι το αποτελεσμα!!Μη μου θυμωσετε ξερω σας εχω πρηξει κι εσας αλλα θα το κανω μεχρι αυριο που θα παει...

pontikaki
21-03-11, 11:25
Καλε γιατι να σε βρισουμε εξαλλου αφου δεν ειχες επισκεψη ειμαστε σιγουρες για το αποτελεσμα απλα την επιβεβαιωση περιμενουμε! Υπομονη λοιπον μια μερα η μερικες ωρες ακομη ;)

lagudaki
21-03-11, 11:33
βρε astage τι φοβος σε εχει κυριευσει?γιατι εισαι ετσι?
χαλαρωσε, απλα οσο νωριτερα το κανεις, τοσο καλύτερα..για να ξερεις τι σου γινεται!
η αγνοια δε σε βοηθαει..μακαρι να ειμασταν κοντα σου να σου καναμε ολες μια μεγαλη αγκαλια..!
μαλλον εισαι τοσο κοντα στο στοχο σου και ακομη δεν το πιστευεις..
οταν νιωσεις ετοιμη και το κανεις θα μαστε διπλα σου οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα!
ποντικακι κι εμεις μαζι θα τα ανακοινωσουμε τα νεα μας!

rlita
21-03-11, 12:34
astageee ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
Καλημέρα κορίτσια...λαγουδάκι και πυρετό??? βρε μήπως και εσύ είσαι έγκυος και άρχισες τα δέκατα???

lagudaki
21-03-11, 12:59
rlita, ειχα αρκετα ψηλη θερμοκρασια το πρωι 37.8 τωρα που ξαναβαλα εχω 37.παιρνω ποτε ποτε και ντεπονακι..για εγκυουλι δε μπορω να καταλαβω αν ειμαι μιας και οι πρεγκνιλ θα ναι για 10 μερες στον οργανισμο μου..εχω και τα συμπτωματα απο το συνδρομο που με επιασε και ειμαι για να μαι!

lenaki87
21-03-11, 13:25
Μπορει να ειμαι μπουκωμενη αλλα μου μυριζει εγκυμοσυνη εδω μεσα!!!χΙχι!ασταζακι ερχετε το μωρακι λεμε!!! Τι κανετε οι υπολοιπες?Λαγουδακι κ συ αρρωστο? Εγω ευτυχως ειμαι καλυτερα!επρεπε να βγω χθες να καπνισω 3 τσιγαρα για να πεσει ο πυρετος.Σημερα εμεινε η μυτη-βρυση κ ο γαιδουροβηχας! Ρλιτακι μου τι κανεις εσυ?

lagudaki
21-03-11, 14:24
lenaki μου ναι ειμαι λιγο αρρωστουλι, χτες ειχα λιγο ριγος και λιγο πυρετο και σημερα το πρωι που μετρηθηκα ειχα 37.8..
αλλα θα συνελθω που θα παει!
astage????????ακομα?????????????

lagudaki
21-03-11, 15:49
astage μπαινω και ξαναμπαινω μπας και μαθω νεα σου αλλα τιποτα!!!!!!
αχ θα μας σκασεις:)

rlita
21-03-11, 15:59
Μπορει να ειμαι μπουκωμενη αλλα μου μυριζει εγκυμοσυνη εδω μεσα!!!χΙχι!ασταζακι ερχετε το μωρακι λεμε!!! Τι κανετε οι υπολοιπες?Λαγουδακι κ συ αρρωστο? Εγω ευτυχως ειμαι καλυτερα!επρεπε να βγω χθες να καπνισω 3 τσιγαρα για να πεσει ο πυρετος.Σημερα εμεινε η μυτη-βρυση κ ο γαιδουροβηχας! Ρλιτακι μου τι κανεις εσυ?

Καλώς το, το μικρό το κορίτσι μας, περαστικά και σε εσένα καλή μου...εγώ καλά εδώ...τίποτα προς το παρον!!!!!!!!!!!

lagudaki
21-03-11, 16:07
καλως το rlitaki μας!
τι γινεται,πως εισαι?προσπαθειες θα κανετε αυτο το μηνα ή κανεις απο ολα αποχη:)

rlita
21-03-11, 16:10
καλως το rlitaki μας!
τι γινεται,πως εισαι?προσπαθειες θα κανετε αυτο το μηνα ή κανεις απο ολα αποχη:)

Σε σκεφτόμουν τώρα..διάβαζα την ερώτησή σου στο τζιν..... καλέ επαφές έχω κανονικά απο εχθές...αυτές δεν τις κόβω...πως είσαι? η astage μας έχει αφήσει σε μεγάλη ανησυχία αν και εγώ πιστεύω ότι είναι..:D

lagudaki
21-03-11, 16:13
ειδες μια σε διαβαζω εγω μια εσυ..!
κι εγω αυτο πιστευω οτι ειναι εγκυουλα, το χρυσο μας και πολυ θα το χαρω!
εγω κατι πονακια τα εχω η αληθεια ειναι, τα δεκατα εξακολουθουν, αλλα ειμαι καλυτερα απο το πρωι.
συνεχισε εσυ τις επαφες και δε ξερεις...πολλες φορες ερχεται απο κει που δεν το περιμενουμε, εχω διαβασει πολλες ιστοριες με αισιο τελος, που μου δινουν κουραγιο να συνεχισω!

rlita
21-03-11, 16:16
ειδες μια σε διαβαζω εγω μια εσυ..!
κι εγω αυτο πιστευω οτι ειναι εγκυουλα, το χρυσο μας και πολυ θα το χαρω!
εγω κατι πονακια τα εχω η αληθεια ειναι, τα δεκατα εξακολουθουν, αλλα ειμαι καλυτερα απο το πρωι.
συνεχισε εσυ τις επαφες και δε ξερεις...πολλες φορες ερχεται απο κει που δεν το περιμενουμε, εχω διαβασει πολλες ιστοριες με αισιο τελος, που μου δινουν κουραγιο να συνεχισω!

Η μια διαβάζει την άλλη..;)..άντε κάθε μέρα που περνάει θα είσαι πιο καλά...και θα τα πάρεις πάλι επάνω σου λαγουδάαακιιι!!!! Ε εντάξει όσο για το άλλο που λες χλωμό αλλά τις επαφές δεν τις κόβω...:lol:

lagudaki
21-03-11, 19:07
astage?????????????????που εισαι????????καρδιοχτυπαμε:)
rlitaki καλα κανεις και δε χανεις επαφη..ετσι ετσι:)τυχερουλι!

lagudaki
21-03-11, 21:17
ρε κοριτσια που ειστε χαμενες σημερα κ μαφησατε μοναχουλι...

rlita
21-03-11, 23:03
ρε κοριτσια που ειστε χαμενες σημερα κ μαφησατε μοναχουλι...

Τι έγινε τίποτα η astage?? κανένα σημείο ζωής??????????
εγώ εδώ είμαι καλή μου........

pontikaki
21-03-11, 23:07
Και γω εδω ειμαι μπαινω και σας διαβαζω!!! Απλα δεν ειχα κατι να πω.Ετοιμαζω και τα πραματα μας σιγα σιγα γιατι την Πεμπτη φευγουμε με αδεια και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!!
Αυριο το πρωι θα εχουμε νεα απο την astage!!!!!!!!!!

lagudaki
22-03-11, 09:25
καλημερα κοριτσια!
τι κανετε πως ειστε σημερα?
ποντικακι τι ακουω θα μας φύγεις κι εσυ?
λενακι συνηρθες απο την ιωση?
astage τι εγινε χρυσο μου?εχεις τα ψυχολογικα σου και φοβασαι να κανεις το τεστ?βρε κοριτσακι μου ηρεμησε και καντο...εμεις ειμαστε διπλα σου οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα!
ριτακι μου πως εισαι?συνεχίζεις ακαθεκτη τις επαφες σου?
εγω κοριτσια μετα απαυτο που επαθα, επαφη θα εχω μετα την περιοδο μου, φοβαμαι παρα πολυ, γιατι κατι ενοχλησουλες τις εχω οσο ναναι!

pontikaki
22-03-11, 10:19
Καλημερα
Χαρα στο κουραγιο σου astage μου που κρατιεσαι ακομη!!!!εμεις εδω οπως θα διαβασες εχουμε σκασει!!!
Ναι λαγουδακι μου θα φυγουμε το περιμενω πως και πως θα παμε μια εβδομαδα στα πεθερικα μου και μετα εγω με τον μικρο μου θα παμε στους δικους μου μεχρι το πασχα!!!!! Ολο το χειμωνα δεν φυγαμε και μας κακοφανηκε θελουμε να ξεφυγουμε λιγο!!!
Οσο για τις επαφες να κανεις οποτε νοιωσεις εσυ καλα ειπαμε οτι πανω απ ολα απολαμβανουμε τις στιγμες με τον συντροφο μας και κανουμε μονο οταν το θελουμε δηλ παντα χαχαχαχαχαχαχα

lagudaki
22-03-11, 10:24
pontikaki τωρα που θα λειπεις δε θα εχεις προσβαση σε υπολογιστη?δε θα μπαινεις να μας λες τα νεα σου?

cazolin
22-03-11, 11:30
Καλημερα κοριτσια κιαπο μενα!!!!

Κατ'αρχην θελω απο την καρδια μου να ευχηθω σε ολες σας γρηγορα μανουλες!!!!!!!
Ειμαι καινουριο μελος και ηθελα να σας ρωτησω κατι και οσο μπορειτε κιεσεις φυσικα να μου δωσετε μια γνωμη...
Εχω ανοιξει και αντιστοιχο ποστ... Πηρα αυτο το μηνα τα σερπαφαρ και την Πεμπτη το βραδυ ο γιατρος μου εκανε την ενεση. Δυστυχως ομως Παρασκευη πρωι πηραν τον αντρα μου πως πρεπει να μπαρκαρει αμεσα(ειναι ναυτικος) κιετσι ειχαμε μονο μια επαφη την Παρασκευη το βραδυ.Σαββατο πρωι εφυγε. Το θεμα ειναι οτι την ωορρηξια την ενιωσα Κυριακη απογευμα με ελαφρια πονακια και λιγο πυρετο και Δευτερα πρωι με πιο εντονους πονους και υγρα.
Δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβαμε τιποτς ε???
Το σκεφτομαι και το θεωρω απιθανο αν σκεφτω πως ετσι κιαλλιως ολες τις αλλες φορες καναμε συνεχεια μεχρι τη 16η μερα αλλα ποτε δεν εμεινα.
Απλα ελεγα μηπως εγινε κατι πιο τρανταχο τωρα με τα χαπια???.....

Ξερω πως δεν ειστε ουτε Θεοι ουτε γιατροι αλλα ισως καποια απο σας ειχε μια εμπειρια και θα με βοηθουσε!! Βεβαια τωρα πια ο,τι εγινε εγινε!!!
Το καλυτερο ειναι να περιμενω απλα θα ηθελα να ημουν λιγακι αισιοδοξη γιατι απογοητευτηκα...Μπηκα σε μια διαδικασια να παρω ορμονες και ενιωσα απιστευτη στεναχωρια οταν για 1-2 μερες ο αντρα μου επρεπε να φυγει!! Αδικια .....:-(

Σας ευχαριστω εκ των προτερω και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!!!!!

astage
22-03-11, 11:41
Καλημερα κοριτσια αχ το εκανα χθες το βραδυ και απο το αχ θα καταλαβατε οτι ηταν αρνητικο!!!Τι να πω δεν ξερω μαλλον λαγουδακι θα εχω τα δικα σου τα καλα θα ξερω πως δεν ειμαι και δεν θα ερχεται κιολας...Πονους δεν εχω συμπτωματα δεν εχω αχ τι να πω μου χαλασε η ψυχολογια!!Πριν ελεγα να μην ερθει τωρα λεω αφου θα ερθει ας μην με πρηζει κιολας.Ο αντρας μου λεει οτι ισως επειδη το καναμε βραδυ και ισως δεν απιασε αλλα ρε κοριτσια αν ημουν εστω και μια αχνη γραμμη θα φαινοταν...Μονο 2 φορες ειχα καθυστερηση στην ζωη μου και τις 2 ημουν εγκυος ασχετα που μονο η μια προχωρησε...Τοσο γκαντεμια πια?Αυριο θα παω στον γιατρο ουτως ή αλλως γιατι θελει να τον δει μια φιλη μου που κι αυτη προσπαθει εδω και καιρο αρα θα τον ρωτησω να δω τι θα μου πει...
Α θερμοκρασια 37 θα σαλταρωωωωωωω
Αυτα τα νεα μου σκτα βεβαια αλλα αυτα ειναι....κλαψ κλαψ

lagudaki
22-03-11, 11:42
cazolin καταρχην καλως ορισες στην παρεα μας!
κι εγω ειχα παρομοια εμπειρια με σενα, επαιρνα τα κλομιφαιν(ιδια με τα serpafar) εκανα την ενεση pregnyl στις 15/3 και ο γατρος μου ειπε 16 και 17/3 επαφες, στις 16 ειχαμε αλλα στις 17 οχι...αλλα ελπιζω οτι εστω και με τη μια μερα να καναμε κατι!τα σπερματοζωαρια αλλωστε ειναι ανθεκτικα και παραμενουν μεσα μας για πολλες ωρες!
ευχομαι καλη επιτυχια και γρηγορα να κραταμε τα μπεμπακια μας αγκαλια!

lagudaki
22-03-11, 11:44
astage χρυσο μου κανε χοριακη...τα τεστ δεν τα εμπιστευομαι!
λες να παθες κι εσυ οτι κι εγω που ειχα μια βδομαδα καθυστερηση?
τι να πω...!

astage
22-03-11, 11:50
astage χρυσο μου κανε χοριακη...τα τεστ δεν τα εμπιστευομαι!
λες να παθες κι εσυ οτι κι εγω που ειχα μια βδομαδα καθυστερηση?
τι να πω...!

Βασικα τα εχω παρει αγρια ας στον διαο...δεν κανω τιποτα ας γινει οτι θελει δεν μπορω να δω τωρα και αρνητικη χοριακη!!!Τουλαχιστον εχω θυμωσει τωρα ποτε θα ερθει και η καταθλιψη θα δουμε...

rlita
22-03-11, 12:25
Καλημέρα κοριτσάκια μου...
astage..άσε τι λένε τα τέστ, δεν τα εμπιστεύομαι...έχεις και σταθερό κύκλο πάντα, τώρα χάλασε??? τα νεύρααααα μου, τι περνάμε και δεν το μαρτυράμε...καταλαβαίνω ότι δεν θέλεις να κάνεις χοριακή, και εγώ αυτό το μήνα έτσι ήμουν άσχετα που δεν πρόλαβα καν...αχ περιμένουμε τά νέα σου....
cazolin θα συμφωνήσω με το λαγουδάκι, τίποτε δεν είναι απόλυτο, ότι ήταν να κάνεις το έκανες, δεν γινόταν και αλλιώς, καλή επιτυχία σου εύχομαι!!
ποντικάκι θα κάνεις ταξίδι αναψυχής διαβάζω...πολύ καλά θα κάνεις, να ξεφύγει λίγο και το μυαλό...
λαγουδάκι έχεις πμ σε λίγο...

rlita
22-03-11, 12:29
Βασικα τα εχω παρει αγρια ας στον διαο...δεν κανω τιποτα ας γινει οτι θελει δεν μπορω να δω τωρα και αρνητικη χοριακη!!!Τουλαχιστον εχω θυμωσει τωρα ποτε θα ερθει και η καταθλιψη θα δουμε...

είμαστε εδώ, κοκόνες όλες μαζί να παρηγορούμε η μία την άλλη...και για τα καλά αλλά και για τα κακά, δεν είμαστε μόνες μας σε αυτόν το πλανήτη και ούτε οι μοναδικές που αντιμετωπίζουμε αυτά τα συναισθήματα...σίγουρα κάθε μια μας θέλει λίγο το χρόνο της όταν έρχεται αυτό το γ..αρνητικό, αλλά είμαστε εδω......

lagudaki
22-03-11, 12:39
κοριτσια τελικα αυτα τα χαπια μας κατεστρεψαν...αυτο συμπεραινω!τι να πω...

lenaki87
22-03-11, 12:48
Φιλεναδιτσες γεια σας κ απο εμενα.τι κανετε?astage μου ναι μεν ηταν αρνηνιτικο αλλα η καθυστερηση σου ειναι υποπτη.Δεν θελω να σε μπριζωσω τωρα αλλα εμενα 2 φιλες μου μεα ρνητικα τεστ η μια εχει τωρα μια μπουμπου 2 χρονων,κ η αλλη μπηκε στον μηνα της για να γεννησει.Μετα απο αυτα εχω παψει να τα εμπιστευομαι τα τεστ.Μια χοριακη θα σε ηρεμουσε 100% να δεις σιγουρα αν εισαι η οχι!
λαγουδακι μου καλα ειμαι σημερα.Μονο λιγο μπουκωμα κ βηχα εχω.Εσυ πως εισαι?
Cazolin καλως ηρθες στο παρεακι μας.Συντομα κ συ με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου γλυκια μου.

lenaki87
22-03-11, 12:56
κοριτσια τελικα αυτα τα χαπια μας κατεστρεψαν...αυτο συμπεραινω!τι να πω...

Γλυκο μου με τα χαπια αυτα κανεις δεν ειπε οτι θα μεινουμε εγκυος σιγουρα!Απλα με τα χαπια κανουμε σιγουρα ωορηξια με ενα 'η παραπανω ωαρια,κ αυτο μας οδηγει απλα πιο κοντα στο ονειρακι.Εσυ τα πηρες μια φορα μονο.ΑΣχετα μ'αυτο που επαθες λειτουργησαν μια χαρα.εκανες αυγουλακια κ με την ενεση σκασανε.Κ οτι το υγρο πηγε στην κοιλια σου μπορει να ηταν τυχαιο.Μην αγχωνεσε.Την επομενη φορα μπορει να μην παθεις τιποτα!

rlita
22-03-11, 12:57
Φιλεναδιτσες γεια σας κ απο εμενα.τι κανετε?astage μου ναι μεν ηταν αρνηνιτικο αλλα η καθυστερηση σου ειναι υποπτη.Δεν θελω να σε μπριζωσω τωρα αλλα εμενα 2 φιλες μου μεα ρνητικα τεστ η μια εχει τωρα μια μπουμπου 2 χρονων,κ η αλλη μπηκε στον μηνα της για να γεννησει.Μετα απο αυτα εχω παψει να τα εμπιστευομαι τα τεστ.Μια χοριακη θα σε ηρεμουσε 100% να δεις σιγουρα αν εισαι η οχι!
λαγουδακι μου καλα ειμαι σημερα.Μονο λιγο μπουκωμα κ βηχα εχω.Εσυ πως εισαι?
Cazolin καλως ηρθες στο παρεακι μας.Συντομα κ συ με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου γλυκια μου.

lenaki μου τι κάνεις κοπέλα μου??? Εσύ ξεκίνησες πάλι χαπάκια?? που βρίσκεσαι??

lenaki87
22-03-11, 13:57
lenaki μου τι κάνεις κοπέλα μου??? Εσύ ξεκίνησες πάλι χαπάκια?? που βρίσκεσαι??

Ρλιτακι μου καλα ειμαι μια χαρα.Τελειωσα ηδη τα χαπια μου απο την Κυριακη.Μεθαυριο ειναι η 10η μερα κ παω για υπερηχο να δω τι εγινε εκει κατω.Κ αν ειναι οπως τον προηγουμενο μηνα,την κυριακη θα κανω την ενεσουλα.Αυτα!Εσυ τελικα θα πας φυσικα σε αυτον τον κυκλο ε?καλα θα κανεις.Ισως ειναι ο τυχερος σου,μιας κ θα ηρεμησεις.

astage
22-03-11, 13:59
Καλημέρα κοριτσάκια μου...
astage..άσε τι λένε τα τέστ, δεν τα εμπιστεύομαι...έχεις και σταθερό κύκλο πάντα, τώρα χάλασε??? τα νεύρααααα μου, τι περνάμε και δεν το μαρτυράμε...καταλαβαίνω ότι δεν θέλεις να κάνεις χοριακή, και εγώ αυτό το μήνα έτσι ήμουν άσχετα που δεν πρόλαβα καν...αχ περιμένουμε τά νέα σου....
cazolin θα συμφωνήσω με το λαγουδάκι, τίποτε δεν είναι απόλυτο, ότι ήταν να κάνεις το έκανες, δεν γινόταν και αλλιώς, καλή επιτυχία σου εύχομαι!!
ποντικάκι θα κάνεις ταξίδι αναψυχής διαβάζω...πολύ καλά θα κάνεις, να ξεφύγει λίγο και το μυαλό...
λαγουδάκι έχεις πμ σε λίγο...

Μιλησα και με τον γιατρο μου και μου ειπε να κανω και ενα τεστ με τα πρωινα ουρα αυριο πριν παω για να ειμαστε σιγουροι.Εμενα μου μπηκα ψιλοι στα αυτια μην τυχον εκανα καμια κυστη και γι'αυτο τελικα να μου παιζει παιχνιδια η ηλιθια...Θα το κανω και αυτο αυριο το πρωι θα φαω την κρυαδα μου πρωινιατικα και μετα θα του πω να κανουμε κατι αλλο γιατι εχω παθει...ΑΠΟΧΗ απο ολα και απο σεξ και απο ολα να ξερω τουλαχιστον οτι θα ερθει σιγουρα και δεν με παιζει!!!
Αλλα της το ποντικακι παμε ταξιδακι?Καλα να περασετε και να χαλαρωσετε!!!
Cazolin καλως μας ηρθες!!!Δεν σε χαιρετησα πριν γιατι ημουν συγχησμενη αλλα τωρα που ηρεμησα ¨καπως" μην αγχωνεσαι για τιποτα τελικα αυτο εχω μονο να σου ευχηθω και ολα θα πανε καλα!!!!
Λενακι μου περαστικα σου!!!
Λαγουδακι μου αυτο με τον ωμο σου ισχυει ετσι???
Ουφ βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια το ξερω οτι ειστε διπλα μου τουλαχιστον και σας ευχαριστω γι'αυτο!!!!!ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!

rlita
22-03-11, 14:21
Ρλιτακι μου καλα ειμαι μια χαρα.Τελειωσα ηδη τα χαπια μου απο την Κυριακη.Μεθαυριο ειναι η 10η μερα κ παω για υπερηχο να δω τι εγινε εκει κατω.Κ αν ειναι οπως τον προηγουμενο μηνα,την κυριακη θα κανω την ενεσουλα.Αυτα!Εσυ τελικα θα πας φυσικα σε αυτον τον κυκλο ε?καλα θα κανεις.Ισως ειναι ο τυχερος σου,μιας κ θα ηρεμησεις.

Ωραία λενάκι..εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά αυτή...:D

rlita
22-03-11, 14:22
Μιλησα και με τον γιατρο μου και μου ειπε να κανω και ενα τεστ με τα πρωινα ουρα αυριο πριν παω για να ειμαστε σιγουροι.Εμενα μου μπηκα ψιλοι στα αυτια μην τυχον εκανα καμια κυστη και γι'αυτο τελικα να μου παιζει παιχνιδια η ηλιθια...Θα το κανω και αυτο αυριο το πρωι θα φαω την κρυαδα μου πρωινιατικα και μετα θα του πω να κανουμε κατι αλλο γιατι εχω παθει...ΑΠΟΧΗ απο ολα και απο σεξ και απο ολα να ξερω τουλαχιστον οτι θα ερθει σιγουρα και δεν με παιζει!!!
Αλλα της το ποντικακι παμε ταξιδακι?Καλα να περασετε και να χαλαρωσετε!!!
Cazolin καλως μας ηρθες!!!Δεν σε χαιρετησα πριν γιατι ημουν συγχησμενη αλλα τωρα που ηρεμησα ¨καπως" μην αγχωνεσαι για τιποτα τελικα αυτο εχω μονο να σου ευχηθω και ολα θα πανε καλα!!!!
Λενακι μου περαστικα σου!!!
Λαγουδακι μου αυτο με τον ωμο σου ισχυει ετσι???
Ουφ βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια το ξερω οτι ειστε διπλα μου τουλαχιστον και σας ευχαριστω γι'αυτο!!!!!ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!

Σε διαβάζω λίγο καλύτερα τώρα..χαίρομαι πολύ!!!

lagudaki
22-03-11, 14:24
astage μου εννοειτε χρυσουλι μου, ο ωμος μου ειναι διαθεσιμος!διανυκτερευει ολο το 24ωρο:)
μα και κυστουλα να εκανες(οπως κι εγω) δε θα ειχες καθυστερηση αλλα θα ειχες πονο, οποτε ακομα δεν απορριπτουμε τιποτα!ειλικρινα ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ τα τεστ!
αν σας πω εγω προσωπικα πριν 3 μηνες τι ειχα παθει, ειχε βγει αχνη γραμμη θετικο σενα τεστ που εκανα και τρελαθηκα απο χαρα..αλλα οταν εκανα χοριακη και πηρα το μηδενικο προσγειωθηκα!
αμα δε δω μηδενικη χοριακη ελπιζω ακομα το ακους astage?
ρε κοριτσακια εμενα μου αρχισαν πονακια σαν περιοδου απο τωρα(και περιμενω 30/3 με 4/4)
περιεργο δεν ειναι?δε μπορω να κανω και χοριακη αφου θα βγει θετικη(λογω πρεγκνιλ)
βασικα ουτε κι εγω ξερω τι αισθανομαι μιας και μετα την περιπετεια μου δεν ξερω αν ποναω απο το υγρο που εχω ή απο περιοδο:(

rlita
22-03-11, 14:34
astage μου εννοειτε χρυσουλι μου, ο ωμος μου ειναι διαθεσιμος!διανυκτερευει ολο το 24ωρο:)
μα και κυστουλα να εκανες(οπως κι εγω) δε θα ειχες καθυστερηση αλλα θα ειχες πονο, οποτε ακομα δεν απορριπτουμε τιποτα!ειλικρινα ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ τα τεστ!
αν σας πω εγω προσωπικα πριν 3 μηνες τι ειχα παθει, ειχε βγει αχνη γραμμη θετικο σενα τεστ που εκανα και τρελαθηκα απο χαρα..αλλα οταν εκανα χοριακη και πηρα το μηδενικο προσγειωθηκα!
αμα δε δω μηδενικη χοριακη ελπιζω ακομα το ακους astage?
ρε κοριτσακια εμενα μου αρχισαν πονακια σαν περιοδου απο τωρα(και περιμενω 30/3 με 4/4)
περιεργο δεν ειναι?δε μπορω να κανω και χοριακη αφου θα βγει θετικη(λογω πρεγκνιλ)
βασικα ουτε κι εγω ξερω τι αισθανομαι μιας και μετα την περιπετεια μου δεν ξερω αν ποναω απο το υγρο που εχω ή απο περιοδο:(

Συμφωνώ απόλυτα με το λαγουδάκι.......
Λαγουδάκι μη δίνεις σημασία στα πονάκια, το πιθανότερο είναι απο αυτά που έπαθες να έχεις όλες αυτές τις ενοχλήσεις...εκτός και αν κάτι μας μαγειρεύεις εκεί μέσα...........:D

lagudaki
22-03-11, 14:51
rlitaki μακαρι να ειναι απο το μπεμπε οι πονοι!χαλαλι του:)
αλλα πολυ αμφιβαλλω γιατι δεν ειχα τις επαφες που ηθελα να εχω...
υπομονη, αλλωστε δεν κανουμε και κατι διαφορετικο ε?
ειλικρινα ποσο χαιρομαι ρε κοριτσια που εχουμε η μια την αλλη εστω και με αυτο τον τροπο ειναι μεγαλη παρηγορια..

astage
22-03-11, 15:07
Βρε Λαγουδακι μου με τα τοσα που περασε ο οργανισμος σου πως να μην εχεις πονακια οτι κι αν ειναι αυτα....
Ρε κοριτσια εχω τετοια συχνοουρια που εχω τρελαθει!!!Καμια ουρολοιμωξη με κυνηγαει τι στο καλο...
Ναι Rlita μου ειμαι λιγο καλυτερα τωρα αλλα παλι το μυαλο μου εκει τριγυρναει απλα τωρα ειμαι στην δουλεια και εχω να διορθωσω καμια 20αρια τεστ οποτε μεχρι το βραδυ θα εχω να απασχολω το μυαλο μου!!!

lagudaki
22-03-11, 15:21
astage θα περιμενουμε νεα σου αυριο το πρωι μη μας ξεχασεις...τετοιο καρδιοχτύπι ουτε πανελληνιες να διναμε βρε κοριτσι:)

pontikaki
22-03-11, 15:22
astage. μου τα ιδια θα σου πω και γω που σου ειπαν τα κοριτσια δεν εμπιστευομαι τα τεστ και ειδικα που τπ εκανες βραδυ κανε χοριακη η πηγαινε στο γιατρο,αν ειχες κυστη θα ποναγες οπως το λαγουδακι οποτε παρε το μυαλο σου απο κει και η συχνοουρια ειναι απο την αγωνια!!!!!!
Α! εχω και γω δυο ωμους αν θελεις!!! ;)
cazolin εισαι η τριτη στη σειρα που δεν ειχε τις επαφες που ηθελε αυτο το μηνα και μαλιστα τις ωρα της οωρρηξιας αλλα εχουμε θετικη σκεψη και ελπιζουμε οτι το θαυματακι θα γινει!
λαγουδάκι τα πονακια λογικα ειναι απο την ταλαιπωρια που ειχες μη βασανιζεσαι ;)

Κανονικα δεν θα εχω ιντερνετ αλλα ισως παρω για ενα μηνα το ασυρματο αν δω οτι με συμφερει οικονομικα γιατι οταν θα ειναι να αδιαθετησω τι θα κανω? σε ποιον θα λεω τον πονο μου? μονη μου δε γινεται να το περασω :-(

lagudaki
22-03-11, 15:26
ποντικακι καταρχην ΔΕΝ θα αδιαθετησεις και κατα δευτερον ΘΑ παρεις ιντερνετ εστω και ασυρματο...δε μπορουμε να στερηθουμε το παρεακι επειδη εσυ θα τριγυρνας απο δω κι απο κει:)
καλα να περασεις κουκλι!

rlita
22-03-11, 16:43
Βρε Λαγουδακι μου με τα τοσα που περασε ο οργανισμος σου πως να μην εχεις πονακια οτι κι αν ειναι αυτα....
Ρε κοριτσια εχω τετοια συχνοουρια που εχω τρελαθει!!!Καμια ουρολοιμωξη με κυνηγαει τι στο καλο...
Ναι Rlita μου ειμαι λιγο καλυτερα τωρα αλλα παλι το μυαλο μου εκει τριγυρναει απλα τωρα ειμαι στην δουλεια και εχω να διορθωσω καμια 20αρια τεστ οποτε μεχρι το βραδυ θα εχω να απασχολω το μυαλο μου!!!

....:rolleyes: ύποπτη η συχνουρία...πάντως χωρίς ενόχληση ουρολοίμωξη δεν είναι...κάτι άλλο παίζει εδώ, εύχομαι να μην είναι απο το άγχος σου αλλά απο κάτι ααααλλο!!!!!!!

rlita
22-03-11, 16:44
rlitaki μακαρι να ειναι απο το μπεμπε οι πονοι!χαλαλι του:)
αλλα πολυ αμφιβαλλω γιατι δεν ειχα τις επαφες που ηθελα να εχω...
υπομονη, αλλωστε δεν κανουμε και κατι διαφορετικο ε?
ειλικρινα ποσο χαιρομαι ρε κοριτσια που εχουμε η μια την αλλη εστω και με αυτο τον τροπο ειναι μεγαλη παρηγορια..

....:shock::shock::shock:

astage
22-03-11, 17:00
....:rolleyes: ύποπτη η συχνουρία...πάντως χωρίς ενόχληση ουρολοίμωξη δεν είναι...κάτι άλλο παίζει εδώ, εύχομαι να μην είναι απο το άγχος σου αλλά απο κάτι ααααλλο!!!!!!!

Με τιποτα δεν μπαινω στο τριπακι να ειναι κατι αλλο αλλα με τιποτα λεμεεεε

rlita
22-03-11, 17:03
Με τιποτα δεν μπαινω στο τριπακι να ειναι κατι αλλο αλλα με τιποτα λεμεεεε

Αχ βρε γλυκό μου astagaki η ελπίδα η ρουφιάνα πεθαίνει πάντα τελευταία, αλλά να σκέφτεσαι όπως εσύ νομίζεις και όπως σε κάνει να νιώθεις καλύτερα κοριτσάκι μου...

lenaki87
22-03-11, 17:37
Αν δν σου ερθει μεχρι την πεμπτη,την παρασκευη πανε στον γιατρο σου astage μου!

astage
22-03-11, 18:41
Αν δν σου ερθει μεχρι την πεμπτη,την παρασκευη πανε στον γιατρο σου astage μου!
Τον πηρα τηλ για να κλεισω ραντεβου για μια φιλη μου και αυτος μου ειπε να κανω και αυριο το πρωι ενα τεστ με τα πρωινα ουρα(Ναι που σιγουρα θα δειξουν κατι...τριχες)και αφου θα παω μαζι με την φιλη μου αυτος μου ειπε να με δει.Σιγα μην πηγαινα αλλιως.Φαγαμε την απογοητευση να φαμε κι αλλη εγω ουτε τεστ αλλο δεν θελω να κανω!Εξαλλου δεν μπορει να δει και τιποτα απλα μου λεει ευκαιρια ειναι να σε δω.Αυτα απο μενα
ΑΑ ολα τα ειχε η μαριορη η ληστει της ελειπε.Εκανα μαθημα και χτυπησε το κινητο μου οτι χτυπουσε ο συναγερμος απο το σπιτι...ειναι κοντα το σπιτι απο το φροντιστηριο φευγω τρεχοντας και μας ανοιξαν το παραθυρο!!!!αλλα ευτυχως δεν προλαβαν να μπουν γιατι χτυπησε ο συναγερμος και εφυγαν!!!Τι συγχησεις περναω η γυναικα Θεε μου!!!!Ασχετο αλλα επρεπε να το πω...Σορρυ

lagudaki
22-03-11, 18:53
astage αυτο που λες δεν ειναι τιποτα, εμας μας κλεψανε το σπιτι οσο εμεις κοιμομασταν!!!:)
οποτε ολα καλα να σκεφτεσαι:)
κανε μια χοριακη για χαρη μου!
και κατι ακομα, εχεις κανει προσφατα σαλπιγγογραφία?
θα σου πω γιατι, γιατι η κολλητη μου ενω ειχε ενα κοριτσακι προσπαθουσε ματαια για δευτερο!μετα απο χρονια εκανε σαλπιγγογραφια και οι σαλπιγες ειχαν κλεισει!ποσο καιρο προσπαθεις για δευτερο?

astage
22-03-11, 18:59
astage αυτο που λες δεν ειναι τιποτα, εμας μας κλεψανε το σπιτι οσο εμεις κοιμομασταν!!!:)
οποτε ολα καλα να σκεφτεσαι:)
κανε μια χοριακη για χαρη μου!
και κατι ακομα, εχεις κανει προσφατα σαλπιγγογραφία?
θα σου πω γιατι, γιατι η κολλητη μου ενω ειχε ενα κοριτσακι προσπαθουσε ματαια για δευτερο!μετα απο χρονια εκανε σαλπιγγογραφια και οι σαλπιγες ειχαν κλεισει!ποσο καιρο προσπαθεις για δευτερο?

Αμαν βρε παιδι μου που ζουμε!!!Εμεις τωρα μετακομισαμε εδω για να ειμαστε πιο κοντα στις δουλειες μας και το σπιτι εμεις το χτισαμε ειναι δικο μας και φυσικα το χρωσταμε!!!Αν μας κλεβανε κιολας ωρε τι καντηλια θ πεφτανε!!!
Παμε τωρα στα δικα μας.Εδω και 18 μηνες βαλαμε μπροστα για δευτερο στην αρχη πιο χαλαρα βεβαια στον χρονο πηγα στον γιατρο γιατι οταν ειχα παει στο 6μηνο με εδιωξε!!οταν κλεισαμε χρονο μου ειπε για τα χαπια πρωτα και αν σε 3 μηνες νινι γιοκ τοτ θα ακολουθησουμε αλλη μεθοδο.Εχω εναν ακομα μηνα λοιπον με χαπια και μετα βλεπουμε αλλα που ειναι η ατιμη να τελειωνουμε οεοοοοο

lagudaki
22-03-11, 19:07
astage μου ρωτησε το γιατρο σου για σαλπιγγογραφια παντως, δε χανεις και τιποτα!
επισης ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο τελευταιος, γιατι που ξερεις αυτη τη στιγμη που μιλαμε να εχεις ενα σπορακι!
οσο για σε τι κοσμο ζουμε, μη χειροτερα, να κλειδωνεις το σπιτι και συναγερμο απαραιτητα:)
καλη συνεχεια με τα μαθηματα σου...!

rlita
22-03-11, 21:25
Αμάν βρε astage τι λες τώρα?? και λαγουδάκι και σε εσένα ενώ κοιμόσασταν??? Εγώ έχω σκύλο...σκύλαρο δηλαδή.....

lagudaki
22-03-11, 21:36
rlita τα λατρευω τα σκυλια!!!!!
ευτυχως αν και το εζησα αυτο με τη ληστεια το χω ξεπερασει πληρως..:)
εχεις κι αλλο pm!

rlita
22-03-11, 21:42
rlita τα λατρευω τα σκυλια!!!!!
ευτυχως αν και το εζησα αυτο με τη ληστεια το χω ξεπερασει πληρως..:)
εχεις κι αλλο pm!

Βρε λαγουδάκι μπαινοβγαίνεις σαν το φάντασμα...δεν σε προλαβαίνω...χαχαχ

lagudaki
22-03-11, 21:59
ριτακι οντως μπαινοβγαινω...λες να ναι παρενεργεια απο τα κλομιφαιν?
χαχαχ:)

cazolin
22-03-11, 22:50
Κοριτσακια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!!!
Astage μου, μην ανησυχεις. Ευχομαι ολοψυχα ολα να βγουν ετσι οπως τα επιθυμεις!!!!! Κιαν οχι τωρα την επομενη φορα!!!!!
Λαγουδακι μου, ακριβως στα ιδια ειμαστε ε???? Αχ, μακαρι!!! Δεν ειναι τοσο οτι θελω παιδι εδω και τωρα αλλα η απωλεια του χρονου και της ευκαιριας που εχουμε με τον ναυτικο μου. Ειναι δυσκολο κοριτσια...Λειπει πολυ μεγαλα διαστηματα. Μακαρι να εγινε κανα θαυματακι...Αν και με 60% βιωσιμοτητα σπερματος δεν ξερω ποσο εφικτο θα ειναι αυτο που επιθυμω πολυ...
Τεσπα, ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε ολες σας να γινετε γρηγορα μανουλες!!!

Ευχαριστω πολυ γαι το καλωσορισμα σας!!!!!!!

astage
23-03-11, 09:05
σνιφφ σνιφφ καλημερα κοριτσια!Σημερα μαζι με το αιμα ηρθε και η καταθλιψη!!!
Σηκωθηκα αφου ειχα πει καμια 20 προσευχες να κανω το τεστ και πριν το ανοιξω να το και το αιματακι στο χαρτι(παλι καλα που δεν το εκανα και να ερχοταν μετα να βριζω και για τα λεφτα)Αμαν ρε κοριτσια ΒΑΡΕΘΗΚΑ τα ιδια και τα ιδια!!!Λαγουδακι μαλλον τα δικα σου καλα περασα κι εγω αντε περνα τωρα μια βολτα απο Σαλονικα μερια να μου δανεισεις τον ωμο σου Ποντικακι επισης και οποιος αλλος ενδιαφερεται ας περασει μια βολτα απο το σπιτι...
Rlitaki μου παει και για μενα αυτος ο μηνας κλαψ κλαιω απο το πρωι και θα παω και στον γιατρο σε λιγο ελπιζω να με συνεφερει αυτος...(Ασχετο κι εμεις εχουμε εναν σκυλαρο εναν μολοσσο και μια κοπριτουλα επισης αλλα δεν πτοηθηκαν οι ατιμοι)
Αυτα λοιπον τα νεα μου!Μολις γυρισω θα σας πω τι μου ειπε γιατι μαλλον θα του πω οτι δεν θελω κι αλλον κυκλο με χαπια...

astage
23-03-11, 09:08
Α και τι σκαρωνετε εσεις οι δυο (Λαγουδακι και rlita) με αυτα τα π.μ.???Μυστικα βρε απο μας???

lagudaki
23-03-11, 09:10
astage?????καλημερα!
ειχαμε καμια εξελιξη?δυσαρεστη-ευχαριστη?κατι βρε αδερφε...?
cazolin ναι ακριβως τα ιδια παθαμε, απλα ελπιζουμε, μακαρι να σταθουμε τυχερες:)
τα αλλα κοριτσακια δεν ξυπνησανε ακομα?ριτακι?τι εγινε, ποντικακι, ελενιτσα?

lagudaki
23-03-11, 09:15
astagaki προφανως γραφαμε την ιδια ωρα...
οταν ανακοινωνες την περιοδο εγω αναρωτιομουν αν σου ηρθε!!!
λοιπον κοιταξε να δεις, η κολλητη μου οπως σου ελεγα, ενω ειχε γεννησει δε μπορουσε να κανει δευτερο, βρε τι κλομιφαιν με πρεγκνιλ εκανε, τι προσπαθειες εκανε τιποτα και τελικα εκανε σαλπιγγογραφια και ειδαν οτι το υγρο δεν περνουσε γιατι ο τραχηλος της ηταν κλειστος!οποτε μη χασεις αλλο χρονο με τα χαπια, προφανως δεν ειναι η θεραπεια που σου ταιριαζει!
καλε δε λεμε μυστικα με τα πμ, καποιες πληροφοριες ανταλλαξαμε ασχετες με το θεμα:)
αν τα γραφαμε εδω θα μας το κλειναν το ποστακι!
ειμαι διαθεσιμη astage μου για πασης φυσης παρηγορια, ωμος,αγκαλιτσα:)

astage
23-03-11, 09:15
astage?????καλημερα!
cazolin ναι ακριβως τα ιδια παθαμε, απλα ελπιζουμε, μακαρι να σταθουμε τυχερες:)
Διαβασε βρε παρακατω!!!

astage
23-03-11, 09:19
astagaki προφανως γραφαμε την ιδια ωρα...
οταν ανακοινωνες την περιοδο εγω αναρωτιομουν αν σου ηρθε!!!
λοιπον κοιταξε να δεις, η κολλητη μου οπως σου ελεγα, ενω ειχε γεννησει δε μπορουσε να κανει δευτερο, βρε τι κλομιφαιν με πρεγκνιλ εκανε, τι προσπαθειες εκανε τιποτα και τελικα εκανε σαλπιγγογραφια και ειδαν οτι το υγρο δεν περνουσε γιατι ο τραχηλος της ηταν κλειστος!οποτε μη χασεις αλλο χρονο με τα χαπια, προφανως δεν ειναι η θεραπεια που σου ταιριαζει!
καλε δε λεμε μυστικα με τα πμ, καποιες πληροφοριες ανταλλαξαμε ασχετες με το θεμα:)
αν τα γραφαμε εδω θα μας το κλειναν το ποστακι!
ειμαι διαθεσιμη astage μου για πασης φυσης παρηγορια, ωμος,αγκαλιτσα:)

Κι εγω αυτο πιστευω οτι δεν μου ταιριαζει αυτη η θεραπεια θα μιλησω μαζι του και θα σς πω...Πλακα σας κανω βρε για τα πμ...Παω να ντυθω να συρθω καλυτερα πρεπει να πω γιατι εχω τα μαυρα μου τα χαλια τιποτα δεν θελω να κανω...

rlita
23-03-11, 09:34
Καλημέρα κοριτσάκια μου....
astagaki μου γλυκό....:(:(:(:(:(, στεναχωρέθηκα...ξέρω όμως ότι είσαι δυνατός χαρακτήρας, οπότε μην αφήσεις να σε πάρει απο κάτω, μπόρεσες μια φορά έτσι θα μπορέσεις και 2η ο κόσμος να χαλάσει.....

rlita
23-03-11, 09:38
σνιφφ σνιφφ καλημερα κοριτσια!Σημερα μαζι με το αιμα ηρθε και η καταθλιψη!!!
Σηκωθηκα αφου ειχα πει καμια 20 προσευχες να κανω το τεστ και πριν το ανοιξω να το και το αιματακι στο χαρτι(παλι καλα που δεν το εκανα και να ερχοταν μετα να βριζω και για τα λεφτα)Αμαν ρε κοριτσια ΒΑΡΕΘΗΚΑ τα ιδια και τα ιδια!!!Λαγουδακι μαλλον τα δικα σου καλα περασα κι εγω αντε περνα τωρα μια βολτα απο Σαλονικα μερια να μου δανεισεις τον ωμο σου Ποντικακι επισης και οποιος αλλος ενδιαφερεται ας περασει μια βολτα απο το σπιτι...
Rlitaki μου παει και για μενα αυτος ο μηνας κλαψ κλαιω απο το πρωι και θα παω και στον γιατρο σε λιγο ελπιζω να με συνεφερει αυτος...(Ασχετο κι εμεις εχουμε εναν σκυλαρο εναν μολοσσο και μια κοπριτουλα επισης αλλα δεν πτοηθηκαν οι ατιμοι)
Αυτα λοιπον τα νεα μου!Μολις γυρισω θα σας πω τι μου ειπε γιατι μαλλον θα του πω οτι δεν θελω κι αλλον κυκλο με χαπια...

:D:D ο σκυλάκος μου είναι η μεγάλη μου παρηγοριά...είναι ημιαιμο λαμπραντόρ στα 30κάτι κιλά με δίαιτα..:shock::shock:,απο τον δρόμο τον μαζέψαμε...είναι πάρα πολύ άγριος..μόνο εμένα και τον άντρα μου δέχεται, σε όλους τους άλλους πέφτει δάγκωμα.....!!!!!!

rlita
23-03-11, 09:39
astage?????καλημερα!

Καλημέρα λαγουδάκι..πως είσαι σήμερα??

lagudaki
23-03-11, 09:54
καλημερα rlitaki μου!
κατι πονακια τα εχω, πιο πολυ σαν πονακια περιοδου!
αλλα μη φανταστεις και αφορητα!
παντως με τα ενδοκολπικα utrogestan δεν εχω καταλαβει απολυτως τιποτα!
εμενα αμα με εβλεπε ο σκυλος σου θα με αγαπουσε ,ολα τα σκυλακια με αγαπανε, γιατι καταλαβαινουν οτι τους αγαπω κι εγω:)
εχω κι εγω σκυλακι!ημιαιμο μεσαιου μεγεθους:)

lagudaki
23-03-11, 13:02
pontikaki εχεις πονακια περιοδου???
εγω ναι ολη μερα...:(

astage
23-03-11, 13:52
Γεια σας και παλι...Γυρισα απο τον γιατρο και τα νεα ειναι και ετσι κι ετσι.Μου ειπε οτι δεν εχω κυστες και να τα παρω ενα μηνα ακομα αφου δεν με πειραξαν και να παω να με δει την 10η ή 11η μερα να δουμε πως παμε απο ωορηξια.Μετα αν δεν??τον ρωτησα...Μετα μου λεει μια ειναι η οδος για την δικια μου περιπτωση λαπαροσκοπηση για να δουμε μηπως ξαναεμφανιστηκε η ενδομητριωση που ειχα στο παρελθον!!!Σοκ επαθα γιατι ειλικρινα δεν μπορω να το ξαναπερασω αυτο οχι την εγχειρηση αυτο δεν ηταν τιποτα σε 2 ημερες ημουν πισω στην δουλεια αλλα αν οντως υπαρχει ξανα δεν μπορω ξανα τις ενεσεις και το κοψιμο της περιοδου για 9 μηνες ξανα!!!Τα νευρα τις εξαψεις κτλ γιατι το χασιμο χρονου που το πας?αν την κανω σε κανα μηνα και μετα η θεραπεια και μετα ξανα αρχη προσπαθειων ουυυυυ εφυγε το τρενο θα εχω γινει 33-34 και μετα θα αρχισουν αλλα.ΑΑΑ και του λεω που οφειλετε αυτη η καθυστερηση που εγω ποτε δεν ειχα για τοσες μερες?Μου ειπε στα χαπια και στο γεγονος οτι δεν ειμαι και 20 χρονων αλλα οτι οταν περναμε τα 30 αρχιζει ο κυκλος και αλλαζει.Αυτα μου κοπηκαν τα φτερα οχι αποτομα αλλα μαχαιρι....
Φιλακια κοπελαρες μου και σορρυ για το σεντονι μηνυμα

lagudaki
23-03-11, 13:58
astage μην απελπιζεσαι ακομα, δοκιμασε και αυτο το μηνα με τα κλομιφαιν και μπορει να σου βγουν σε καλο!που ξερεις?τριτη και τυχερη φορα:)
για την ενδομητριωση απευχομαι να ξανασυμβαινει, γιατι ολη αυτη η διαδικασια ειναι ψυχοφθορα...
αχ μετα τα 30 ολα αλλαζουν τελικα, μεταβολισμος, ορμονες,σωμα...:(

astage
23-03-11, 14:00
astage μην απελπιζεσαι ακομα, δοκιμασε και αυτο το μηνα με τα κλομιφαιν και μπορει να σου βγουν σε καλο!που ξερεις?τριτη και τυχερη φορα:)
για την ενδομητριωση απευχομαι να ξανασυμβαινει, γιατι ολη αυτη η διαδικασια ειναι ψυχοφθορα...
αχ μετα τα 30 ολα αλλαζουν τελικα, μεταβολισμος, ορμονες,σωμα...:(
Βρε μην ειναι 3η και φαρμακερη και την ξαναδω την ακατανομαστη για αλλη μια φορα και φαρμακωθω κανονικα...

lagudaki
23-03-11, 14:03
astage μου οχι σκεφτομαστε θετικα και αισιοδοξα!
αυτα περι ενδομητριωσης ειναι απλα εικασιες, ακομα δεν ξερεις...μην κανουμε σεναρια που μπορει να μη πραγματοποιηθουν ποτε!
πιστευουμε οτι τα κλομιφαιν θα βοηθησουν και οτι σε ενα μηνα θα μας ανακοινωνεις οτι εχεις το αδερφακι του γιωργακη στην κοιλιτσα σου:)

lagudaki
23-03-11, 14:09
αρε κοριτσακια ξερετε τι σκεφτομαι...οτι κατι συνεβη σε ολες μας, εγω νοσοκομειο με το συνδρομο υπερδιεγερσης, η ριτα με την αποτυχημενη σπερματεγχυση, η λενιτσα με την ιωση, astage μου τωρα εσυ με το γιατρο...τι να πω.
ευχομαι να ναι τα τελευταια δυσαρεστα που ακουμε!

pontikaki
23-03-11, 15:04
Ηρθα και γω τρεχω και δεν φτανω μαζευω και μαζευω και δεν λεω να τελειωσω φορτηγο θελουμε με τοσα πραματα που πρεπει να παρουμε. Ασχετο αλλα επρεπε να το πω
Λαγουδακι μου εγω δεν εχω τπτ οπως καθε αλλη φορα αλλα απο χθες εχω υγρα σαν και αυτα της οωρρηξιας, και σημερα εχω εναν πονοκεφαλο θα σπασει το κεφαλι μου ελπιζω να ειναι απο την κουραση και οχι ο κλασικος πονοκεφαλος της περιοδου αν και ειναι πολυ νωρις ακομη.
Αstage μου να κανεις οτι σου πει ο γιατρος και μην απελπιζεσαι με την ηλικια και εγω που ειμαι 33μισο τι πρεπει να κανω να πεθανω??????????????? συνηθως λεω 33 αλλα για να σε πεισω ειπα την αληθεια 33μισο χαχαχαχαχαχα

rlita
23-03-11, 15:25
αρε κοριτσακια ξερετε τι σκεφτομαι...οτι κατι συνεβη σε ολες μας, εγω νοσοκομειο με το συνδρομο υπερδιεγερσης, η ριτα με την αποτυχημενη σπερματεγχυση, η λενιτσα με την ιωση, astage μου τωρα εσυ με το γιατρο...τι να πω.
ευχομαι να ναι τα τελευταια δυσαρεστα που ακουμε!

Ασε καήκαμε όλες αυτό το μήνα.....!!! που είστε χαμένες???

rlita
23-03-11, 15:39
Γεια σας και παλι...Γυρισα απο τον γιατρο και τα νεα ειναι και ετσι κι ετσι.Μου ειπε οτι δεν εχω κυστες και να τα παρω ενα μηνα ακομα αφου δεν με πειραξαν και να παω να με δει την 10η ή 11η μερα να δουμε πως παμε απο ωορηξια.Μετα αν δεν??τον ρωτησα...Μετα μου λεει μια ειναι η οδος για την δικια μου περιπτωση λαπαροσκοπηση για να δουμε μηπως ξαναεμφανιστηκε η ενδομητριωση που ειχα στο παρελθον!!!Σοκ επαθα γιατι ειλικρινα δεν μπορω να το ξαναπερασω αυτο οχι την εγχειρηση αυτο δεν ηταν τιποτα σε 2 ημερες ημουν πισω στην δουλεια αλλα αν οντως υπαρχει ξανα δεν μπορω ξανα τις ενεσεις και το κοψιμο της περιοδου για 9 μηνες ξανα!!!Τα νευρα τις εξαψεις κτλ γιατι το χασιμο χρονου που το πας?αν την κανω σε κανα μηνα και μετα η θεραπεια και μετα ξανα αρχη προσπαθειων ουυυυυ εφυγε το τρενο θα εχω γινει 33-34 και μετα θα αρχισουν αλλα.ΑΑΑ και του λεω που οφειλετε αυτη η καθυστερηση που εγω ποτε δεν ειχα για τοσες μερες?Μου ειπε στα χαπια και στο γεγονος οτι δεν ειμαι και 20 χρονων αλλα οτι οταν περναμε τα 30 αρχιζει ο κυκλος και αλλαζει.Αυτα μου κοπηκαν τα φτερα οχι αποτομα αλλα μαχαιρι....
Φιλακια κοπελαρες μου και σορρυ για το σεντονι μηνυμα

Έλα ρε astagaki...πρώτον θετικό ότι είσαι μια χαρά απο την άποψη των χαπιών...
δεύτερον και τους δύο μήνες με τα κλομιφέν νομίζω δεν έκανες υπέρηχο, έχω δίκιο?? Αρα μπορεί απλά να μην ανταποκρίνεσαι!!
Τρίτον πολύ θετικό ότι αυτόν τον κύκλο θα τον πας ταυτόχρονα υπερηχογραφηκά..θα ξέρεις ακριβώς τι γίνεται και πότε!!!
Τέταρτον ακόμη και αν ανταποκρίνεσαι στα κλομιφέν ποιός είπε ότι δεν είναι απλά τυχαίο ότι δεν έμεινες έγκυος??
Πέμπτον..κοριτσάκια μου αγαπημένα ΜΗΝ ξεχνάτε τα ανεξηγήτως υπογόνημα ζευγάρια που φτάνουν μέχρι τις εξωσωματικές και καταλήγουν να μην συλλαμβάνουν ούτε εκεί και να μένουν φυσιολογικά έγκυες μετά απο αυτές...ΑΓΧΟΣ-bad timing!
Έκτον..νομίζω οτι το λαγουδάκι σου μίλησε για την σαλπιγγογραφία έτσι δεν είναι?? Ίσως θα έπρεπε να το συζητήσεις με τον γιατρό σου αυτό και να το βάλετε στο πρόγραμμα καθώς επίσης και ορμονικές εξετάσεις...
Έβδομον..Τι είναι τα χειρουργία ρε παιδιά και μιλάνε με τόση ευκολία οι γιατροί...κάντε ότι είναι δυνατόν πριν να καταλήξετε εκεί..οι επεμβάσεις είναι η τελευταία λύση πάντα! Και σαν άσχετη να ρωτήσω κάτι, δηλαδή η διάγνωση της ενδομητρίωσης γίνεται μόνο λαπαροσκοπικά??? Κάτι άλλο δεν γίνεται?? Κάποιο πιο εμφανή σημάδι? Κάποια εξέταση? ή ακόμη και υπερηχογραφικά??
Τέλος έχω να σου πω ναι μεν είναι δύσκολο να μη τα σκέφτεσαι όλα αυτά που ανέφερες αλλά βήμα-βήμα κοριτσάκι....ότι έρχεται το αντιμετωπίζουμε ένα-ένα. Στο τέλος με όλα αυτά που σκέφτεσαι τώρα και με το άγχος που έχεις φάει και τίποτα να μην έχεις ξέρεις πως είναι ανασταλτικός παράγοντας για σύλληψη.....

rlita
23-03-11, 15:42
Βρε μην ειναι 3η και φαρμακερη και την ξαναδω την ακατανομαστη για αλλη μια φορα και φαρμακωθω κανονικα...

Και κάτι ακόμη...αν ΔΕΝ αισθάνεσαι έτοιμη ή ότι δεν θα μπορέσεις να έρθεις αντιμέτωπη με ένα τυχόν ακόμη αρνητικό αποτέλεσμα( που εννοείται ότι το απεύχομαι)..take your time...άσε ένα μήνα και προχώρα τον επόμενο...αυτό μου έλεγε και ο γιατρός μου!!!

lagudaki
23-03-11, 15:45
ριτακι εγω εδω ειμαι μπαινω βλεπω οτι δε γραφει καμμια και ξαναβγαινω, δεν εχω και δουλεια και καταλαβαινεις:(
αυτο το bad timing που λες το μισω, μα ποτε θα γινει good timing ρε παιδι μου:)
αγχος το μεγα αντισυλληπτικο!αλλα πως φευγει ειναι το ζητουμενο...!ουφ
μεχει πιασει ενα ριγος, μαλλον με τριγυριζει ιωση.

rlita
23-03-11, 15:48
και κοριτσάκια όσον αφορά τις ηλικίες μας..που πάιζουμε και όλες πολύ κοντά 3πάνω-3κάτω..4 χρόνια τώρα ήταν το μόνιμο άγχος μου εφόσον έβλεπα ότι ο χρόνος περνά και το νινί άφαντο..ημουν νέα και γέρασα ένα πράγμα...Τελικά αυτές οι σκέψεις μόνο αρνητικές μπορούν να είναι και μόνον, μιας και εφόσον με σταυρωμένα χέρια δεν καθόμαστε ούτε έχουμε επαναπαυτεί στη μητέρα φύση....δεν μας πήραν τα χρόνια, ούτε θα ξυπνήσουμε στα 50 και θα είμαστε ακόμη έτσι..Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο..ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ! γιαυτό λοιπόν γιααααα μπήτε όλες στην θέση σας, σας παρακαλώ...νιώθω ότι πρέπει να πάρω εγώ αυτόν τον ρόλο τώρα και να σας ταρακουνήσω λίγο...αιντεεεε και σας τα λέει αυτά η πιο καμένη ανάμεσά σας...για να σοβαρευτούμε...(μου πάει το άγριο ε???)

rlita
23-03-11, 15:49
ριτακι εγω εδω ειμαι μπαινω βλεπω οτι δε γραφει καμμια και ξαναβγαινω, δεν εχω και δουλεια και καταλαβαινεις:(
αυτο το bad timing που λες το μισω, μα ποτε θα γινει good timing ρε παιδι μου:)
αγχος το μεγα αντισυλληπτικο!αλλα πως φευγει ειναι το ζητουμενο...!ουφ
μεχει πιασει ενα ριγος, μαλλον με τριγυριζει ιωση.

...κόλλησες απο τον λενάκι???...:confused::confused:

lagudaki
23-03-11, 15:52
αχ καλε τι αγριαδα ηταν αυτη:)
ναι ναι πολυ σου παει αυτος ο ρολος.
εμενα μεχουν πιασει πονακια περιοδου απο τωρα και το ριγος...
λενακι μαλλον με κολλησες και θα σε μαλωσω:)
ολες μια χαρα ηλικια εχουμε δεν καταλαβα δηλαδη!απραγες δε μενουμε οποτε ολα ΚΑΛΑ!

rlita
23-03-11, 15:55
αχ καλε τι αγριαδα ηταν αυτη:)
ναι ναι πολυ σου παει αυτος ο ρολος.
εμενα μεχουν πιασει πονακια περιοδου απο τωρα και το ριγος...
λενακι μαλλον με κολλησες και θα σε μαλωσω:)
ολες μια χαρα ηλικια εχουμε δεν καταλαβα δηλαδη!απραγες δε μενουμε οποτε ολα ΚΑΛΑ!

χαχαχ είδες..είναι να μην τα πάρω...:shock::shock:...κοριτσάκι μου νωρίς δεν είναι για να έχεις πόνους περιόδου?? Αχ δεν ξέρω τι να πω πια με αυτούς τους πόνους...τώρα κάτω απο 8 άντε 10 μέρες πριν την περίοδο δεν νομίζω να είναι πόνοι περιόδου!

lagudaki
23-03-11, 15:58
αυτο λεω κι εγω περιεργο να εχω πονους περιοδου απο τωρα...οπως και περιεργο ειναι να ειναι απο οτιδηποτε αλλο...και συλληψη να ειχε γινει ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ νωρις για οποιοδηποτε συμπτωμα, μπορει να ειναι απο το συνδρομο και να τα εχω μπερδεψει στο μυαλο μου..
υπομονη και χαμογελο, ερχεται και τριημερακι σε λιγο τελεια θα ναι:)

rlita
23-03-11, 16:03
αυτο λεω κι εγω περιεργο να εχω πονους περιοδου απο τωρα...οπως και περιεργο ειναι να ειναι απο οτιδηποτε αλλο...και συλληψη να ειχε γινει ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ νωρις για οποιοδηποτε συμπτωμα, μπορει να ειναι απο το συνδρομο και να τα εχω μπερδεψει στο μυαλο μου..
υπομονη και χαμογελο, ερχεται και τριημερακι σε λιγο τελεια θα ναι:)

Λοιπόν η άποψή μου είναι η εξής...λόγω του ότι έπαθες και ΣΥΩ, αν νομίζεις ότι οι πόνοι είναι ενοχλητικοί να κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου...Δεν μπορώ να σου απαντήσω με καμμιά σιγουριά γιατί και στους δύο κύκλους με την σπερματέγχυση είχα και τις 14 μέρες ενοχλήσεις στην κοιλιά...οι οποίες όσο κόντευε η περίοδος γίνονταν πολύ πιο αισθητοί...οπότε :confused::confused::confused:

lagudaki
23-03-11, 16:06
ριτα μου τα πονακια δεν ειναι ενοχλητικα, ειναι τα κλασσικα πριν την περιοδο, οχι οτι ποναω και δεν αντεχω κτλ...θα κανω υπομονη μια βδομαδα κι αν δε μου ρθει θα κανω μια χοριακη..οσο το σκεφτομαστε τοσο χειροτερο ειναι μωρε...

lenaki87
23-03-11, 17:34
Γεια σας φιλεναδιτσες τι κανετε?
astagaki μου λυπαμαι που ηρθε η βλαμμενη...αλλα απο την αλλη δεν πειραζει ισως ειναι ο επομενος ο τυχερος σου μηνας που θα ειναι και ο τελευταιος με τα χαπια!!!ΚΑι μακαρι να μην εχεις ενδομητριωση ρε γαμωτο αμαν !!!Δεν ειμαστε για τετοια τωρα!!!!

Λαγουδακι μου ακομα δεν εστρωσες απο το κρυωμααα???Διωχτω το χαζο...Εγω ειμαι περδικι ευτυχως!!!

Ρλιτακι ομολογω οτι σου παει πολυ το σοβαρο υφος!!!Εισαι η αφεντρα μας!!!8-):lol:
Τα αλλα κοριτσακια τι κανετε?Τρωκτικουλη για ταξιδακι ετοιμαζεσε ε?Αντε σουπερ!!!

Εγω ηρθα στο πατρικο μου κοριτσακια μεχρι την Κυριακη ..Θα εχω τον υπολογιστουλη μου τωρα και θα μπαινω πιο συχνα αυτες τις μερες!!!:D
Α και επειδη ειχατε μια σκυλοσυζητηση πριν να πω κι εγω???Εχω και γω 2 μπουμπουκακια ομορφα στο σπιτι μου εδω στο πατρικο μου και μαλιστα μεσα στο σπιτι!!
Χαιρομαι που ειστε κι εσεις σκυλομανουλες!!:lol:

cazolin
23-03-11, 18:20
Kαλησπερα κιαπο μενα κοριτσια!!!

Astagaki μου λυπαμαι παρα πολυ για τον ερχομο της ηλιθιας. Ευχομαι η επομενη να ειναι η τελευταια κ τυχερη!!!
Λαγουδακι μου, εχω κιεγω κατι πονακια σημερα ελαφριας εως ανυπαισθητης εντασης αλλα φοβαμαι δυστυχως οτι μπορει να ειναι της περιοδου...:-( Σημερα ειναι η 21η μερα του κυκλου και συνηθως μου ερχεται 27η με 28η. Αρα αναμενω...τι αλλο να κανω εξαλλου??....
Αχ γιατι τα τραβαμε ολα αυτα???? Γιατι τοση δυσκολια για ενα τοσο ομορφο πραγμα???

astage
23-03-11, 18:43
Rlita μου γεια σου αγριο κοριτσι που πηρες για λιγο την θεση μου και μας μαλωνεις και καλα κανεις εδω που τα λεμε!!Και ογιατρος μου ειπε να χαλαρωσω αμα θελω και να κανουμε λαπαροσκοπηση πιο μετα αν δεν θελω αμεσως και για μενα αυτη ειναι η πρωτη αντιμετωπιση γιατι εχω ηδη μια ενδομητριωση δτο ενεργητικο μου και πολυ πιθανον να ξαναεμφανιστηκε γιατι θεωρητικα δεν ειμαστε απο τα μη γονιμα ζευγαρια εχοντας ηδη παιδι.Δυστυχως αυτη η ασθενεια δεν φαινεται ουτε με υπερηχο ουτε με εξετασεις μονο με εγχειρηση οποτε και να εχεις δεν την αποφευγεις αφου μονο ετσι μπορεις να ξερεις.Δικιο εχεις δεν με εχει εξετασει αλλη φορα με υπερηχο τωρα μονο θα παω.Του ειπα για σαλπιγγογραφια και ειπε οτι δεν χρειαζεται αφου παλι θα φανει και με την΄λαπαροσκοπηση αφου θα δει καλυτερα ετσι ολο το συστημα...Αρα μαλλον μονοδρομος αν δεν γινει τιποτα αυτον τον μηνα που πολυ φοβαμαι πως δεν...

rlita
23-03-11, 18:44
Kαλησπερα κιαπο μενα κοριτσια!!!

Astagaki μου λυπαμαι παρα πολυ για τον ερχομο της ηλιθιας. Ευχομαι η επομενη να ειναι η τελευταια κ τυχερη!!!
Λαγουδακι μου, εχω κιεγω κατι πονακια σημερα ελαφριας εως ανυπαισθητης εντασης αλλα φοβαμαι δυστυχως οτι μπορει να ειναι της περιοδου...:-( Σημερα ειναι η 21η μερα του κυκλου και συνηθως μου ερχεται 27η με 28η. Αρα αναμενω...τι αλλο να κανω εξαλλου??....
Αχ γιατι τα τραβαμε ολα αυτα???? Γιατι τοση δυσκολια για ενα τοσο ομορφο πραγμα???

cazolin μακάρι να μην είναι περιόδου τα πονάκια σου, τώρα αυτό το ΓΙΑΤΙ είναι πικραμένη ιστορία..........

rlita
23-03-11, 18:47
Rlita μου γεια σου αγριο κοριτσι που πηρες για λιγο την θεση μου και μας μαλωνεις και καλα κανεις εδω που τα λεμε!!Και ογιατρος μου ειπε να χαλαρωσω αμα θελω και να κανουμε λαπαροσκοπηση πιο μετα αν δεν θελω αμεσως και για μενα αυτη ειναι η πρωτη αντιμετωπιση γιατι εχω ηδη μια ενδομητριωση δτο ενεργητικο μου και πολυ πιθανον να ξαναεμφανιστηκε γιατι θεωρητικα δεν ειμαστε απο τα μη γονιμα ζευγαρια εχοντας ηδη παιδι.Δυστυχως αυτη η ασθενεια δεν φαινεται ουτε με υπερηχο ουτε με εξετασεις μονο με εγχειρηση οποτε και να εχεις δεν την αποφευγεις αφου μονο ετσι μπορεις να ξερεις.Δικιο εχεις δεν με εχει εξετασει αλλη φορα με υπερηχο τωρα μονο θα παω.Του ειπα για σαλπιγγογραφια και ειπε οτι δεν χρειαζεται αφου παλι θα φανει και με την΄λαπαροσκοπηση αφου θα δει καλυτερα ετσι ολο το συστημα...Αρα μαλλον μονοδρομος αν δεν γινει τιποτα αυτον τον μηνα που πολυ φοβαμαι πως δεν...

χμμμμμμμμμμμμμμμμμμ καπνούς βγάζω τώρα...δηλαδή αυτός το έχει πάρει μονόδρομο την λαπαροσκόπηση....δηλαδή βρε ασταζάκι μου, αν και θα το ψάξω το θέμα γιατί είμαι άσχετη όπως προείπα....δηλαδή όλες εμείς οι γυναίκες για να δούμε αν, αννννν λέω έχουμε ενδομητρίωση πρέπει να προβούμε σε λαπαροσκόπηση?? Και αυτό θα το συμπεράνουμε λόγω υπογονημότητας???

rlita
23-03-11, 18:48
:rolleyes::rolleyes:απο την ένταση μου σήμερα και απο την βιασύνη μου ορθογραφικά σκίζωωω....

rlita
23-03-11, 18:49
:rolleyes::rolleyes:απο την ένταση μου σήμερα και απο την βιασύνη μου ορθογραφικά σκίζωωω....

Δεν πιστεύω να είπε καμμιά σας κάτι...........:evil:..(αστειεύομαι)

rlita
23-03-11, 18:52
λοιπόν στο φτερό τώρα να τι βρήκα....
Πώς γίνεται η διάγνωση

Η κλινική εξέταση μπορεί να προσφέρει απλώς ενδείξεις για την ύπαρξη ενδομητρίωσης.

Η εξέταση του τραχήλου της μήτρας με κολποσκόπιο παρέχει τη δυνατότητα ανεύρεσης γαλαζωπών ή κοκκινωπών εστιών πάνω στον τράχηλο ή στην οπίσθια επιφάνεια του θόλου του κόλπου. Και στις δύο περιπτώσεις, είναι απολύτως εφικτή η λήψη ιστού με οπτικό έλεγχο.
Η ψηλάφηση του κόλπου ενδέχεται να αναδείξει μία μήτρα σε οπίσθια κάμψη, δηλαδή στραμμένη προς τα πίσω και σε τυπική σταθερή θέση. Η κλινική εξέταση προκαλεί συνήθως ευαισθησία μόλις ψηλαφείται ο τράχηλος.
Η υστεροσαλπιγγογραφία (ακτινογραφία της μήτρας και των σαλπίγγων) που διενεργείται από ακτινολόγο στην αρχή του εμμηνορυσιακού κύκλου, μπορεί να αναδείξει προσβολή των σαλπίγγων ή μία μήτρα σε οπίσθια κάμψη (ιδιαίτερα στραμμένη προς τα πίσω προς το ορθό).
Το κοιλιακό υπερηχογράφημα (με γεμάτη ουροδόχο κύστη) και το διακολπικό υπερηχογράφημα (με άδεια ουροδόχο κύστη) επιτρέπουν την ανεύρεση κυστών στις ωοθήκες (μεγέθους άνω των 3 εκατοστών). Υπάρχει ενίοτε δυσκολία να διακριθεί από τις λειτουργικές κύστεις.
Η ενδομητρίωση μπορεί να διαγνωστεί μόνον με λαπαροσκόπηση μετά από ιστολογική εξέταση του ιστού (πραγματοποιείται σε χώρο χειρουργείου με χρήση γενικής αναισθησίας στα πλαίσια σύντομης, μονοήμερης ή διήμερης, εισαγωγής σε νοσοκομείο). Επιπλέον μπορεί να προσδιοριστεί ο βαθμός εξάπλωσης της ενδομητρίωσης και να αντιμετωπιστεί άμεσα χειρουργικά ή νόσος.
Μπορούν ενδεχομένως να γίνουν κα άλλες εξετάσεις όπως μαγνητική τομογραφία, διορθικό υπερηχογράφημα, προκειμένου να εντοπισθούν με μεγαλύτερη ακρίβεια οι εστίες της ενδομητρίωσης.

astage
23-03-11, 19:19
λοιπόν στο φτερό τώρα να τι βρήκα....
Πώς γίνεται η διάγνωση

Η κλινική εξέταση μπορεί να προσφέρει απλώς ενδείξεις για την ύπαρξη ενδομητρίωσης.

Η εξέταση του τραχήλου της μήτρας με κολποσκόπιο παρέχει τη δυνατότητα ανεύρεσης γαλαζωπών ή κοκκινωπών εστιών πάνω στον τράχηλο ή στην οπίσθια επιφάνεια του θόλου του κόλπου. Και στις δύο περιπτώσεις, είναι απολύτως εφικτή η λήψη ιστού με οπτικό έλεγχο.
Η ψηλάφηση του κόλπου ενδέχεται να αναδείξει μία μήτρα σε οπίσθια κάμψη, δηλαδή στραμμένη προς τα πίσω και σε τυπική σταθερή θέση. Η κλινική εξέταση προκαλεί συνήθως ευαισθησία μόλις ψηλαφείται ο τράχηλος.
Η υστεροσαλπιγγογραφία (ακτινογραφία της μήτρας και των σαλπίγγων) που διενεργείται από ακτινολόγο στην αρχή του εμμηνορυσιακού κύκλου, μπορεί να αναδείξει προσβολή των σαλπίγγων ή μία μήτρα σε οπίσθια κάμψη (ιδιαίτερα στραμμένη προς τα πίσω προς το ορθό).
Το κοιλιακό υπερηχογράφημα (με γεμάτη ουροδόχο κύστη) και το διακολπικό υπερηχογράφημα (με άδεια ουροδόχο κύστη) επιτρέπουν την ανεύρεση κυστών στις ωοθήκες (μεγέθους άνω των 3 εκατοστών). Υπάρχει ενίοτε δυσκολία να διακριθεί από τις λειτουργικές κύστεις.
Η ενδομητρίωση μπορεί να διαγνωστεί μόνον με λαπαροσκόπηση μετά από ιστολογική εξέταση του ιστού (πραγματοποιείται σε χώρο χειρουργείου με χρήση γενικής αναισθησίας στα πλαίσια σύντομης, μονοήμερης ή διήμερης, εισαγωγής σε νοσοκομείο). Επιπλέον μπορεί να προσδιοριστεί ο βαθμός εξάπλωσης της ενδομητρίωσης και να αντιμετωπιστεί άμεσα χειρουργικά ή νόσος.
Μπορούν ενδεχομένως να γίνουν κα άλλες εξετάσεις όπως μαγνητική τομογραφία, διορθικό υπερηχογράφημα, προκειμένου να εντοπισθούν με μεγαλύτερη ακρίβεια οι εστίες της ενδομητρίωσης.

Aρα καλα στα ειπα οτι η ενδομητριωση μονο λαπαροσκοπηκα αφου ετσι διαγνωστηε σε μενα και την πρωτη φορα πηγα να βγαλω μια κυστη που αντι να μικραινει μεγαλωνε και μου την εβγαλε και μου βρηκε και την ενδομητριωση.Και τωρα που διαβασα και τα αλλα εχω και την μητρα μου με οπισθια καμψη αυτο το καταλαβαμε οταν εμεινα εγκυος και στις αρχες το ψαχναμε το σπορι με κολπικο υπερηχο γιατι με αυτον απο πανω δεν φαινοταν οταν ηταν στις αρχες γι'αυτο διαβασα καπου οτι η σκυλισια σταση(Θεε μου τι λεω!!) βολευει καλυτερα σ'αυτες τις περιπτωσεις.

astage
23-03-11, 19:24
χμμμμμμμμμμμμμμμμμμ καπνούς βγάζω τώρα...δηλαδή αυτός το έχει πάρει μονόδρομο την λαπαροσκόπηση....δηλαδή βρε ασταζάκι μου, αν και θα το ψάξω το θέμα γιατί είμαι άσχετη όπως προείπα....δηλαδή όλες εμείς οι γυναίκες για να δούμε αν, αννννν λέω έχουμε ενδομητρίωση πρέπει να προβούμε σε λαπαροσκόπηση?? Και αυτό θα το συμπεράνουμε λόγω υπογονημότητας???

Σε καποιες γυναικες η υπογονημοτητα ναι μπορει να οφειλετε σε ενδομητριωση στο λεω γιατι τοτε το εψαξα τρελα.Τα εμφανη ας το πουμε μονο δειγματα ειναι εντονοι πονοι στην περιοδο που εγω τους ειχα αλλαδεν μπορουσαμε αλλιως να το διαπιστωσουμε.Τωρα η ενδομητριωση εμποδιζει το ωοριο να κολλησει στην μητρα γιατι κραταει υπολοιματα αιματος απο την περιοδο αν τα λεω καλα.Γι'αυτο οι ενεσεις σου κοβουν την περιοδο για να καθαρισει εντελως το περιβαλλον εκει και να γινει η συλληψη,

lenaki87
23-03-11, 21:52
Εγω θα σου στειλω ολη την θετικη μου ενεργεια να πανε ολα καλα και να μην εχεις ενδομητριωση γλυκο μου astagaki.
Ειναι κριμα να χασεις ρε γμτ 9 μηνες ετσι!Αχ!Ολα για εμας τις γυναικες!Υπομονη!

Λαγουδακι εσυ πως πας?Η κοιλιτσα?Το κρυωμα?

astage
23-03-11, 22:22
Εγω θα σου στειλω ολη την θετικη μου ενεργεια να πανε ολα καλα και να μην εχεις ενδομητριωση γλυκο μου astagaki.
Ειναι κριμα να χασεις ρε γμτ 9 μηνες ετσι!Αχ!Ολα για εμας τις γυναικες!Υπομονη!

Λαγουδακι εσυ πως πας?Η κοιλιτσα?Το κρυωμα?
Μακαρι βρε Λενακι μου τι να πω οντως ολα για μας ειναι οπως λεει και η παροιμια οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδια ο Θεος γελαει...Ας περασει και αυτος ο μηνας θα κανουμε παλι τιςπροσπαθειες μας και ελπιζουμε.Προς το παρον δεν ειμαι αισιοδοξη αλλα σε λιγες μερες θα ειμαι καλυτερα ελπιζω...

lenaki87
23-03-11, 22:30
Κανε αυτο που λεει ο γιατρος σου!Παρε ακομα ενα μηνα τα χαπια και αν δεν γινει παλι τιποτα(να γινει!!!!) μετα χαλαρωνεις κ αφηνεις λιγο καιρο να ηρεμησεις...και μετα ακολουθεις την συμβουλη του γιατρου σου!

Ειναι λογικο να μην εισαι αισιοδοξη,ουτε εγω θα ημουν..απλα συνεχισε για οσο εσυ θελεις και μετα κανε την λαπαροσκοπηση αν δεν πετυχεις τιποτα!
Αλλωστε δεν ειναι σιγουρο ενδομητριωση οτι εχεις κατι τετοιο παλι,μπορει να ειναι ολα απλα θεμα αγχους και χρονου!

astage
23-03-11, 22:36
Κανε αυτο που λεει ο γιατρος σου!Παρε ακομα ενα μηνα τα χαπια και αν δεν γινει παλι τιποτα(να γινει!!!!) μετα χαλαρωνεις κ αφηνεις λιγο καιρο να ηρεμησεις...και μετα ακολουθεις την συμβουλη του γιατρου σου!

Ειναι λογικο να μην εισαι αισιοδοξη,ουτε εγω θα ημουν..απλα συνεχισε για οσο εσυ θελεις και μετα κανε την λαπαροσκοπηση αν δεν πετυχεις τιποτα!
Αλλωστε δεν ειναι σιγουρο ενδομητριωση οτι εχεις κατι τετοιο παλι,μπορει να ειναι ολα απλα θεμα αγχους και χρονου!
Αντε πειτε τα δικα σας φτανει με μενα τι κανετε εσεις κοριτσαρες μου διαβασα κρυωματα πονακια κτλ ολα καλα τωρα παμε να δουμε αυγουλακια μεγαλα?Πειτε τα δικα σας να μην σκεφτομαι τα δικα μου για να περασει αυτος ο μηνας γιατι αλλιως χανομαστε...

lenaki87
23-03-11, 22:42
Εγω astagaki μου ειμαι καλα μου περασε το κρυωμα μονο ενα λιγο μπουκωμα μου εμεινε.Επεισης αυριο θα παω για υπερυχο να δω τι εκαναν τα χαπια αυτον τον μηνα εκει κατω..παντως νιωθω οτι εχω και στις 2 πλευρες...
Αυτα απο εμενα!:grin:

lagudaki
23-03-11, 22:55
γεια σας κοριτσακια...ειμαι τοσο κουρασμενη...δουλεια, ψωνια, γιογκα, δουλειες στο σπιτι ουφ...
εχω λιγο ριγος, λιγα δεκατα και λιγα πονακια περιοδου..μυστηριος μηνας!
απο αυριο και για 3 μερουλες θα χαθω μιας και θα εχω φιλοξενουμενους οποτε δε θα μπορω να ειμαι on line για πολυ:)
η κοιλια μου απο τα utrogestan αρχισε λιγακι να πρηζεται:(
εσεις ολα καλα?

lenaki87
23-03-11, 23:03
Καλα λαγουδακι μου μια χαρα...εγω παλι μεχρι την Κυριακη θα ειμαι πιο συχνα ον,ηρθα στον υπολογιστουλη μου...:D
Πινε κανενα φυσικο χυμο πορτοκαλι και κανενα χαμομηλακι γιατι σε τριγυρναει ιωσουλα-κρυωμα απ'ου=τι καταλαβαινω.Εκτως αν φταινε τα χαπια...:confused:

cazolin
23-03-11, 23:10
Koριτσια μου, συγγνωμη που σας κουραζω και σας βομβαρδιζω με ερωτησεις και αποριες ολη την ωρα. Εχετε κιεσεις τα δικα σας αλλα δεν ξερω κιεγω που αλλου να απευθυνθω... Ουτε η ιδια μου η μητερα δεν μπορει να με καταλαβει.... Ξερετε η μαλλον προσπαθειστε να φανταστειτε να προσπαθειτε για παιδι να μη μπορειτε να πιασετε και συναμα να φευγει κιο αντρας σας για 6, 7 , 8 μηνες!!!!! Κοντευω να τρελαθω στην ιδεα οτι μπορει να περασω αιωνια ταλαιπωρια....
Τελος παντων, αυτο που ηθελα να σας ρωτησω μιας που εχετε παρει κιεσεις τα σερπαφαρ, σας προκαλεσαν πολλους πονους?? Εγω κοριτσια νομιζα πως θα εκραγω...συγκεκριμενα Πεμπτη βραδυ εκανα την ενεση και παρασκευη βραδυ που ηρθαμε σε επαφη νομιζα πως με εσφαζαν με μαχαιρια. Αφου κρατηθηκα για να τελειωσει ο αντρας μου παλι καλα!!! Σκεφτομουν οτι θα εμενα στον τοπο απο τον πονο αλλα απτην αλλη ειχαμε μονο αυτη τη στιγμη να εκμεταλλευτουμε γιατι μετα απο λιγες ωρες εφυγε...
Οι πονοι συνεχιστηκαν μεχρι και κυριακη βραδυ οπου ηρεμησα....
Πονουσατε κιεσεις ετσι κοριτσια η ειναι τιποτε αλλο??? Μηπως γνωριζετε αν οφειλοταν στην υπεριεγρση των αυγων η ωορρηξιας???

Σας ευχαριστω και παλι!!!!!!!
Ειστε ολες τοσο καλες και νιωθω τοσο ανακουφιση οταν ξερω πως υπαρχουν κιαλλες κοπελες που βιωνουν παρομοιες καταστασεις...
Γιατι δυστυχως οι φιλες μου γεννανε ολες με τη μια( καλα να ειναι βεβαια ολες τους) και δε σας κρυβω πως με πιανει μια στεναχωρια...μια ζηλεια...

lagudaki
23-03-11, 23:19
cazolinaki οταν διαβασα αυτα που εγραφες ειναι οτι εζησα πριν μια εβδομαδα!!!
κι εσυ κι εγω παθαμε το συνδρομο υπερδιεγερσης ωοθηκων...κι εγω μετα την επαφη πεθανα απο τους πονους με αποτελεσμα να παω νοσοκομειο(το γραφω και παραπανω)
κατα την επαφη μας, εσπασε καποιο αυγο και το υγρο πηγε στην κοιλιτσα μας..ξεκουραση, πολλα νερα, πρωτεινες και αυγα αυτα συνηστουν σε τετοιες περιπτωσεις!
ευχομαι τουλαχιστον να εγινε η δουλεια μας και χαλαλι ο πονος μας βρε παιδι:)

lenaki87
23-03-11, 23:22
cazolin μου το ξερω οτι μονο εμεις θα σε καταλαβουμε κι εγω ετσι νιωθω πολλες φορες.

Οσο για τους πονους εγω δεν πονουσα καλη μου τοσο πολυ οπως το περιγραφεις εσυ.
Εγω ενιωθα τσιμπηματα μιγο πριν την ενεση και μετα την ενεση ενιωθα παλι ετσι οταν σκαγανε τα ωοθυλακια και ενιωθα ενα βαρος στις ωοθηκες μου που εφυγε μολις εγινε η ωορηξια!!!Ποτε δεν πονενα τοσο πολυ.Τον γιατρο σου τον ρωτησες?

cazolin
23-03-11, 23:24
Αχ λαγουδακι μου τι καλη που εισαι!!!
Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!!!!
Μακαρι να ειναι τυχερο και για τις δυο μας που περασαμε ακριβως τα ιδια αλλα και σε ολες τις κοπελες!!!

Μακαρι να ειμαι κιας ποναω στην κοιλιτσα και τους 9 μηνες!!
Εχεις καθολου πονακια???Ξερεις σαν αυτα της περιοδου???
Εμενα ξεκινησαν σημερα 20η μερα. Ευχομαι να ειναι για καλο...

cazolin
23-03-11, 23:28
Σ'ευχαριστω Λενακι μου για την απαντησουλα σου! Ναι τον ρωτησα και μου ειπε οτι ηταν αναμενομενο γιατι ειχαν μεγαλωσει παρα πολυ τα αυγα.
Αχ μακαρι να εγινε το θαυμα!!!! Μακαρι να μη χρειαστει να πρεπει να περιμενω για προσπαθειες παλι το σεπτεμβρη που θα ερθει.
Ειναι σκληρο....

lenaki87
23-03-11, 23:34
Εσυ καλη μου εχεις και το θεματακι με τον αντρουλη που λειπει για καιρο.Αλλα να ξερεις οτι ο καλος Θεουλης ξερει ποτε θα σου το στειλει το μωρακι και ισως ερθει και εκει που δεν το περιμενεις!Και με μια επαφουλα εαν ειναι να γινει θα γινει!
Στο ευχομαι ολοψυχα γιατι ειναι κριμα να λειπει και ο αντρουλης σου φανταζομαι πως αισθανεσαι.

Κοριτσια πριν παρετε τα χαπακια κανατε ορμονικο ελεγχο?

cazolin
23-03-11, 23:40
Σ'ευχαριστω καλο μου για τα καλα λογακια σου.
Εγω οχι. Αλλα θα τις κανω τωρα αν αδιαθετησω(που το απευχομαι)
Εσυ κοριτσι μου;; τις εκανες;;
να σε ρωτησω κ κατι αλλο...προσπαθειτε καιρο;;

lenaki87
23-03-11, 23:48
Εμεις προσπαθουμε απο τον Αυγουστο αλλα πιο εντατικα απο τον Νοεμβριο.
Επεισης εχω κανει και ορμονικο ελεγχο ναι.Πριν ξεκινησω τα χαπια.Ξερω οτι για να ξεκινησεις φαρμακα διεγερσης ωοθηκων πρεπει να εχει προηγηθει ορμονικος ελεγχος οπωσδηποτε και ο γιατρος αναλογως φτιαχνει και την δοση για την καθε περιπτωση.Γι'αυτο ρωτησα αμεσως αν κανατε γιατι ισως ηταν μεγαλη η δοση για το σωμα σας.
Νομιζω η ορμονη που κοιταει ειναι η Ε2-οιστραδιολη .

cazolin
23-03-11, 23:58
Να'σαι καλα για τις πληροφοριες κοριτσι μου!!
Δεν εκανα αλλα ετσι κιαλλιως ο γιατρος ενα χαπακι μου εδωσε να παιρνω.
Οπως κ ναχει τωρα που σου γραφω ποναει πολυ η κοιλια μου και πρεπει να αρχισω να απογοητευομαι. Δεν ελπιζω τιποτα ειναι ακριβως ιδιοι πονοι με οοοοοοολες τις αλλες φορες.

Και παλι ευχαριστω!!

lenaki87
24-03-11, 00:04
Μην το λες.Απ'οτι ξερω απο αυτα που ακουω και διαβαζω εδω τα πονακια της εγκυμοσυνης ειναι τα ιδια με της περιοδου!Μην αποκλειεις τιποτα,τιποτα δεν ειναι δεδομενο!
Αν ερθει η περιοδος τοτε μονο σταματαμε να ελπιζουμε.Αλλιως ελπιζουμε....

rlita
24-03-11, 08:38
Aρα καλα στα ειπα οτι η ενδομητριωση μονο λαπαροσκοπηκα αφου ετσι διαγνωστηε σε μενα και την πρωτη φορα πηγα να βγαλω μια κυστη που αντι να μικραινει μεγαλωνε και μου την εβγαλε και μου βρηκε και την ενδομητριωση.Και τωρα που διαβασα και τα αλλα εχω και την μητρα μου με οπισθια καμψη αυτο το καταλαβαμε οταν εμεινα εγκυος και στις αρχες το ψαχναμε το σπορι με κολπικο υπερηχο γιατι με αυτον απο πανω δεν φαινοταν οταν ηταν στις αρχες γι'αυτο διαβασα καπου οτι η σκυλισια σταση(Θεε μου τι λεω!!) βολευει καλυτερα σ'αυτες τις περιπτωσεις.

Καλημέρα κορίτσια....ασταζάκι μου ναι οκ τα καταλαβαίνω όλα αυτά που λες και σίγουρα γιατρός ΔΕΝ είμαι αλλά από ότι κατάλαβα μπορεί να γίνει και μαγνητική...ε???????

rlita
24-03-11, 08:43
Σε καποιες γυναικες η υπογονημοτητα ναι μπορει να οφειλετε σε ενδομητριωση στο λεω γιατι τοτε το εψαξα τρελα.Τα εμφανη ας το πουμε μονο δειγματα ειναι εντονοι πονοι στην περιοδο που εγω τους ειχα αλλαδεν μπορουσαμε αλλιως να το διαπιστωσουμε.Τωρα η ενδομητριωση εμποδιζει το ωοριο να κολλησει στην μητρα γιατι κραταει υπολοιματα αιματος απο την περιοδο αν τα λεω καλα.Γι'αυτο οι ενεσεις σου κοβουν την περιοδο για να καθαρισει εντελως το περιβαλλον εκει και να γινει η συλληψη,

οκ τα καταλαβαίνω και αυτά σίγουρα η ενδομητρίωση είναι ανασταλτικός παράγοντας για μια σύλληψη, αλλά δεν σημαίνει ότι πάντα έχουμε κάτι τέτοιο...αυτό λέω!!! Τώρα για τους πόνους που λές..εγώ έχω τρελούς πόνους την πρώτη μέρα της περιόδου απο τότε που μου ήρθε η ρουφιάνα...έτσι ήταν και είναι και η μαμά μου...έχω κουβαληθεί πολλές φορές στα νοσοκομεία γι'αυτό το πράγμα, αλλά μου έχουν πει απλά δυσμηνόρροια!

rlita
24-03-11, 08:55
Εμεις προσπαθουμε απο τον Αυγουστο αλλα πιο εντατικα απο τον Νοεμβριο.
Επεισης εχω κανει και ορμονικο ελεγχο ναι.Πριν ξεκινησω τα χαπια.Ξερω οτι για να ξεκινησεις φαρμακα διεγερσης ωοθηκων πρεπει να εχει προηγηθει ορμονικος ελεγχος οπωσδηποτε και ο γιατρος αναλογως φτιαχνει και την δοση για την καθε περιπτωση.Γι'αυτο ρωτησα αμεσως αν κανατε γιατι ισως ηταν μεγαλη η δοση για το σωμα σας.
Νομιζω η ορμονη που κοιταει ειναι η Ε2-οιστραδιολη .

Κορίτσια ο γιατρός ενδιαφέρεται άμεσα όσον αφορά τις ορμονικές εξετάσεις στις εξής ορμόνες: 1) την οιστραδιόλη-Ε2 2) την Θυλακιοτρόπο ομόνη-FSH 3) την Anti-mullerian hormone.. αυτές είναι οι βασικές, μου τις είχε εξηγήσει αλλά καταλαβαίνετε ότι δεν τις θυμάμαι...έπειτα η προλακτίνη-prl γιατί αν είναι ανεβασμένη έχουμε θέμα σύλληψης,τεστοστερόνη,ωχρινοτρόπος ορμόνη και DHEA-S και φυσικά τ4-τ3 και TSH
Nα σκεφτείτε ότι την δευτέρα που πήγα να τον βρώ για πολλοστή φορά..:evil: μου είπε ότι ακόμη και στην εξωσωματική οι 3 πρώτες ορμόνες που σας ανέφερα παίζουν ρόλο στο τι ποσότητες ορμονών θα πάρει μια γυναίκα και γενικά τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσει!!!!

rlita
24-03-11, 08:57
Αυτά κορίτσια ...καλημέρα σε όλες σας!!!

lagudaki
24-03-11, 09:52
κοριτσια καλημερα!
εγω δεν εχω κανει ορμονικο ελεγχο, οσες φορες κι αν το εχω ζητησει μου ειπε οτι δε χρειαζεται και οτι αυτο το κανουν σε περιπτωσεις που δεν εχεις σταθερη περιοδο!
παρολαυτα εχω ελεγξει ορμονικα το θυροειδη μου και ειναι φυσιολογικα!
αμα μου ρθει θα παω κι εγω να κανω...αποτι ξερω ειναι ακριβες και τα αποτελεσματα αργουν?
τοση ψυχραιμια αυτος ο γιατρος μου..τι να πω...:(
το καλο μαυτον ειναι οτι συζηταμε πολυ κι οτι δεν με αγχωνει ποτε, οτι ειναι να μου το πει θα το πει.για να μην μου το χει ζητησει αυτος, κατι παραπανω δεν ξερει?
να τις κανω μονη μου χωρις να μου το εχει ζητησει αυτος?τι λετε βρε κοριτσια!

rlita
24-03-11, 09:57
κοριτσια καλημερα!
εγω δεν εχω κανει ορμονικο ελεγχο, οσες φορες κι αν το εχω ζητησει μου ειπε οτι δε χρειαζεται και οτι αυτο το κανουν σε περιπτωσεις που δεν εχεις σταθερη περιοδο!
παρολαυτα εχω ελεγξει ορμονικα το θυροειδη μου και ειναι φυσιολογικα!
αμα μου ρθει θα παω κι εγω να κανω...αποτι ξερω ειναι ακριβες και τα αποτελεσματα αργουν?
τοση ψυχραιμια αυτος ο γιατρος μου..τι να πω...:(
το καλο μαυτον ειναι οτι συζηταμε πολυ κι οτι δεν με αγχωνει ποτε, οτι ειναι να μου το πει θα το πει.για να μην μου το χει ζητησει αυτος, κατι παραπανω δεν ξερει?

Λαγουδάκι μου δεν τις έγραψα για να σε αγχώσω...οι ορμονικές δεν γίνονται μόνο για το αν έχεις σταθερό ή όχι κύκλο...και εγώ σταθερό έχω....
Ότι σου λέει ο γιατρός θά κάνεις, εμείς γιατροί δεν είμαστε, κάτι παραπάνω θα ξέρουν αυτοί..
Τα αποτελέσματα ναι αργούν κυρίως για μια ορμόνη απο ότι θυμάμαι..οι τιμές παίζουν..ανάλογα το εργαστήριο..αλλά ξεκινάνε...απο 250Ε τουλάχιστον αυτές που έκανα εγώ έτσι???

lagudaki
24-03-11, 10:16
μεχρι στιγμης τον εμπιστευομαι τον γιατρουλη μου,τοσα χρονια που τον εχω δε εχω δει κατι αρνητικο, σιγουρα κατι παραπανω θα ξερει! εφοσον μου χει πει δεν χρειαζεται τον ακουω...!
ειδωμεν..
ριτακι μου οχι κοριτσακι μου δε με αγχωσες καθολου!

cazolin
24-03-11, 11:08
Καλα Λαγουδακι τα χω παιξει!!!! Μηπως εισαι το cazolin κιεγω το λαγουδακι???? χιχιχι!!! κιεδω ιδιες ειμαστε!!!
Ο γιατρος μου κιεμενα δε μου ειπε να της κανω για τον ιδιο λογο της σταθεροτητας αλλα κ γιατι μου εδωσε την μικροτερη δοση. Μου ειχε πει πως αν επρπε μετα να παρω μεγαλυτερη δοση θα εκανα καποιες εξετασουλες!!!!
Αυτα!! Ευχομαι να ειναι ιδια κ ΘΕΤΙΚΗ και η εξελιξη της ιδιας καταστασης μας!!!!!!

lagudaki
24-03-11, 11:15
βρε cazolinaki μου ακριβως τα ιδια!λες να χουμε τον ιδιο γιατρο???:)
και παθαμε και τα ιδια..
μακαρι να εχουμε και το ιδιο ευχαριστω αποτελεσμα(αν και για μενα δεν το πιστευω!)
παντως διαβασα για πολλες περιπτωσεις που ειχαν το συνδρομο και ηταν και εγκυουλες!μακαρι!

cazolin
24-03-11, 12:52
Γιατι το πιστευω για μενα βρε λαγουδακι μου???? Κανενα συμπτωμα δεν εχω....Τιποτα μονο ο παλιοπονος στην κοιλια που ειναι ιδιος με της περιοδου!!!!
Ποτε περιμενεις ( που να μην ερθει η ηλιθια!!! ) ???
Εγω 29-30/3. καπου εκει... Μη μου πεις οτι κιεσυ τοτε???
Αν κ με σενα πολυ πιθανο να ειναι κιαυτο ιδιο!!! :D:D:D

Κιαν δε σε ξερω, ευχομαι απο την καρδια μου να εμεινες κοριτσακι μου!!!! Το ευχομαι σαν να ημουν εγω γιατι ξερω ποσο πολυ το θελουμε ολες!!

lagudaki
24-03-11, 13:07
cazolin μου περιμενω 30/3-4/4
κι εγω εχω πονακια περιοδου ελαφρα, αλλα τιποτα αλλο!
ποσο καιρο προσπαθείτε?εχεις ηδη ενα παιδακι ή οχι?
καλυτερα να πιστευουμε οτι δεν ειμαστε και να μας ερθει η ευχαριστη εκπληξη:)
εσυ τουλαχιστον δικαιολογεισαι που εχεις το ναυτικο, εγω που τον εχω σπιτι και παλι τιποτα
μακαρι να πανε ολα καλα για ολα τα κοριτσακια που περιμενουμε και λαχταραμε!

lagudaki
24-03-11, 13:09

κοριτσακια πιο πανω που γραφω αυτο, στο τι λετε βρε κοριτσια εννοω οτι θελω τη γνωμη σας, οχι οτι σας την λεω:)
τωρα το διαβασα και μου ακουστηκε καπως!

rlita
24-03-11, 13:14

κοριτσακια πιο πανω που γραφω αυτο, στο τι λετε βρε κοριτσια εννοω οτι θελω τη γνωμη σας, οχι οτι σας την λεω:)
τωρα το διαβασα και μου ακουστηκε καπως!

χαχαχαχαχ δεν παίζεσαι μιλάμε....όντως ακούγεται κάπως..!!! Βρε καλύτερα να το συζητήσεις μαζί του, εμένα αυτή είναι η γνώμη μου!!! Αλλά απο την άλλη πιστεύω η γυναίκα όταν έχει θέμα με σύλληψη θα πρέπει να έχει στα χέρια της υστεροσπαλπιγγογραφία και ορμονικές...γνώμη μου κοριτσάρες έτσι??

lagudaki
24-03-11, 13:28
ριτα κι εγω πολυ γελασα ετσι πως το εγραψα!μιας και δεν εβαλα ερωτηματικο , αλλα θαυμαστικο:)
εχεις pm!
κοριτσακια τι αλλα νεα εσεις?

lenaki87
24-03-11, 14:14
Γεια σας και χαρα σας κουκλες μου τι κανετε?Μολις επεστρεψ κι εγω στο σπιτακι μου.Πηγα γιατρο σημερα να δουμε αυγουλακια αλλα ειναι μικρα ακομα...το μεγαλυτερο ειναι 11χιλ ακομα.Οποτε απο Δευτερα ξανα τωρα.

Σχετικα με τις ορμονικες και γω θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικες!!!Ολες ειναι αυτες που εγραψε το ρλιτακι σημαντικες,και γω τις εκανα και η μονη που ηταν οριακα μεν αλλα παραπανω απο το νορμαλ ηταν η LH.Πολυκυστικες ειναι αυτες..:D

Επεισης δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δινουν οι γιατροι αυτα τα χαπια σε γυναικες που κανουν κανονικα ωορηξια και εχουν μια χαρα κυκλο....υποτιθετε οτι αυτα τα χαπια ειναι για να διορθωσουν τον ακανονιστο 'η μη ωορηκτικο κυκλο!:?:
Δεν ξερω....τι να πω...
Anyway...

Πως ειστε σημερα κοκονες μου?Τι εχετε κατα νου για το 3ημερο?

lagudaki
24-03-11, 14:22
γεια σου λενακι μου!
εγω να πω οτι ΔΕΝ εχω πολυκυστικες ωοθηκες, επισης με τα κλομιφαιν εκτος απο αυτα που αναφερεις, αυξανονται οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης μιας και δημιουργουνται περισσοτερα ωοθυλακια:)
αχ ρε κοριτσακια, μακαρι να μεινουμε εγκουλες και ολα αυτα να τα σκεφτομαστε σαν ενα κακο ονειρο!
λενακι ως τη δευτερα θα μεγαλωσουν συντομα τα αυγουλακια σου, θα το δεις!

rlita
24-03-11, 14:24
Γεια σας και χαρα σας κουκλες μου τι κανετε?Μολις επεστρεψ κι εγω στο σπιτακι μου.Πηγα γιατρο σημερα να δουμε αυγουλακια αλλα ειναι μικρα ακομα...το μεγαλυτερο ειναι 11χιλ ακομα.Οποτε απο Δευτερα ξανα τωρα.

Σχετικα με τις ορμονικες και γω θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικες!!!Ολες ειναι αυτες που εγραψε το ρλιτακι σημαντικες,και γω τις εκανα και η μονη που ηταν οριακα μεν αλλα παραπανω απο το νορμαλ ηταν η LH.Πολυκυστικες ειναι αυτες..:D

Επεισης δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δινουν οι γιατροι αυτα τα χαπια σε γυναικες που κανουν κανονικα ωορηξια και εχουν μια χαρα κυκλο....υποτιθετε οτι αυτα τα χαπια ειναι για να διορθωσουν τον ακανονιστο 'η μη ωορηκτικο κυκλο!:?:
Δεν ξερω....τι να πω...
Anyway...

Πως ειστε σημερα κοκονες μου?Τι εχετε κατα νου για το 3ημερο?

Καλώς την, την πέρδικα...μην αγχώνεσαι τα αυγουλάκια σου σίγουρα θα μεγαλώσουν....:D
Τα χαπάκια αυτά τα δίνουν απλά για να αυξήσουν τις πιθανότητες...κάνοντας απλά περισσότερα ωάρια...κατα τα άλλα για κανέναν άλλον λόγω..!! καθώς και κάθε μήνα το ωάριο που κάνουμε δεν είναι πάντα καλό...

lagudaki
24-03-11, 14:27
ριτα ειμαστε αδερφες ψυχες:)
τα ιδια γραψαμε στο λενακι!!!!!!!
δεν παιζομαστε

rlita
24-03-11, 14:31
ριτα ειμαστε αδερφες ψυχες:)
τα ιδια γραψαμε στο λενακι!!!!!!!
δεν παιζομαστε

......:oops::oops::oops:

rlita
24-03-11, 14:32
astage που είσαι σήμερα?????

lenaki87
24-03-11, 14:34
Το ξερω οτι τα δινουν για να δημιουργηθουν περισσοτερα ωοθυλακια και να μεγαλωσουν οι πιθανοτητες.Τουλαχιστον ομως θα πρεπει να προηγουνται εξετασεις γιατι ειναι χαπια υπογονιμοτητας και αυτα και μια υπερδιεργεση ωοθηκων θα ηταν το τελειως αντιθετο και ανεπιθυμητο αποτελεσμα που καμια δεν θα ηθελε απο εμας!
Τεσπα...οι γιατροι σιγουρα ξερουν καλυτερα!

Σχετικα με τα eggs μου δεν αγχωνομαι καθολου μονο ελπιζω να μεγαλωσουν οποτε θελουν αρκει να ειναι καλα!Εστω κι ενα αλλα καλο!:grin:

cazolin
24-03-11, 15:46
Λαγουδακι μου, προσπαθουμε 8 μηνες περιπου( αν αθροισεις τα διαστηματα που ειναι εξω βγαινουν 8 μηνες αλλα με 4 κανονικες προσπαθειες απο 8η μερα μερα παρα περα κλπ) και δεν εχω αλλο παιδακι.

Εχετε απολυτο δικιο στο οτι πρεπει να γινονται οι εξετασεις αλλα εμπιστευομαι κ τον γιατρο.Βεβαια αυτη τη φορα ηταν πολυ πιεσμενα τα πραγματα γιατι οταν μου αναηρθε η ρημαδα πηγαμε κατευθειαν να τον βρουμε για να μας δωσει μια λυση ξεροντας πως ο αντρας θα εφευγε σε λιγες μερες. Ετσι πηγα την 1η μερα του κυκλου μου και μου ειπε να τα ξεκινησω την επομενη(2η δηλαδη) για 5 μερες 1 χαπακι την ημερα.
Τωρα βεβαια αν αδιαθετησω θα παω να τις κανω ετσι ωστε την επομενη φορα που θα βγει ο αντρας μου να ειμαστε καλλυμενοι κιαπο αυτο.

Ηθελα να σας ρωτησω κατι... Την 12η μερα που πηγα για υπερηχο τα αυγα ειχαν μεγαλωσει παρα πολυ συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου. Για την ακριβεια ηταν length 30.1 k width 35.3 η δεξια και length 29.4 k width 27.4 η αριστερη.
Τη 14η μερα που ξαναπηγα δεν ειχαν σπασει και το ενδομητριο μου ειπε οτι ειχε τελειο παχος 11 χιλ.
Το θεμα ρε κοριτσια ειναι οτι εγω εχω σταθερο κυκλο κ παντα αισθανομουν την ωορρηξια μου μεταξυ 12ης και 14ης μερας.
Υπαρχει περιπτωση τελικα ολο αυτο να προκαλεσε κατι αντιθετο απο αυτο που θελαμε?? Γιατι δεν ειχαν σπασει απο μονα τους??

Σας ευχαριστω πολυ που ανταποκρινεστε τοσο γρηγορα και ευχομαι να εκαναν δουλιτσα σε ολες!!!!!

lenaki87
24-03-11, 16:03
:shock: Τοσο μεγαλα ηταν τα αυγα σου???Πωπω πρωτη φορα ακουω τετοιο μεγεθος απ'οσο γνωριζω τα ωαρια σπανε οταν φτασουν 19-21χιλ...οχι παραπανω.Μετα απλα μεγαλωνουν και 'η δεν σπανε καθολου και γινονται κυστεις 'η σκανε αλλα δεν ειναι σωστο το μεγεθος για γονιμοποιηση!Υπερλειτουργει η ορμονη FSH στην περιπτωση σου γι'αυτο μεγαλωσανε τοσο τα αυγα.Τι σου ειπε ο γιατρος?Ηταν ενταξει κατα την γνωμη του ?

Μην αγχωθεις με οσα εγραψα ..δεν ξερω 100% τι ισχυει!!

cazolin
24-03-11, 16:12
Λενακι μου, οταν πηγα ξανα την Πεμπτη και ειδε πως δεν ειχαν σπασει μου ξανατονισε οτι εχουν μεγαλωσει παρα πολυ και αμεσως μου εκανε την ενεση!!!
Ειναι ανησυχητικο που ειχαν μεγαλωσει τοσο/?? Αν τελικα δεν εχω μεινει εγκυος, ξερει καμια αν αυτη η υπερδιεγερση μου προκαλεσει καμια αλλη ανωμαλια??

Ο γιατρος μου γενικα ηταν πολυ κουλ...
Αλλα εγω ειχα στεναχωρηθει που δεν ειχαν σπασει απο μονα τους. Αλλες φορες πως σπανε??? Εκτος κιαν ολο αυτο μου νομιζα τοσο καιρο για ωορρηξια δεν ηταν ωορρηξια.
Τι να πω;; Τουλαχιστον να ειναι ολα καλα... ΅Ευχομαι να εσπασαν.

Κοριτσια και κατι ακομα περιεργο που παρατησα... απο την Κυριακη μεχρι σημερα εχω υγρα...αρκετα...αλλες φορες δεν ειχα. Ειναι ασπρα (οχι πηχτα) προς διαφανη και αοσμα. (Πωπω χιλια συγγνωμη για τις αηδιαστικες περιγραφες!!) Κοριτσια μου ξερει καμια γιατι? σας εχει συμβει?? Λετε να εχω καμια παρενεργεια???
Οπως βλεπετε δεν ειμαι καθοοοοοοοοοοοοολου αγχωδης!!! :rolleyes::confused: