PDA

Επιστροφή στο Forum : ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ

stafroditi2353
25-02-11, 00:29
το μπουμπουκακι μου σε δυο μηνες-17 απριλη γινεται ενος!!!!πως περναει ο καιρος βρε κοριτσια!!!σαν χθες μου φαινεται!!!:)δεν εχω ιδεα απο παιδικο παρτυ και θελω νωρις νωρις να οργανωθω και φυσικα θελω την πολυτιμη βοηθεια σας σε ολα τα θεματα.λοιπον τα γενεθλια μας πεφτουν την κυριακη των βαιων-να τα κανουμε πρωι ή απογευμα???το σκεφτομαστε. επισης σκεφτομουν να τα κανω στο σπιτι και απο οικονομικης αποψης αλλα και επειδη η μικρη μου δεν προκειται να διασκεδασει σε παιδοτοπο. παλι μαζι μου θα ειναι. στο σπιτι πιστευω θα νιωθει πιο ανετα και οικεια. ωστοσο εχω θεμα χωρου, δεν ειναι και τεραστιο αλλα και πως θα απασχοληθουν τα παιδακια, αφου δεν εχουμε παιχνιδια για μεγαλυτερα του ετους παιδια. απο καλεσμενους λεω να καλεσω μονο αυτους που εχουνε παιδακια, δηλαδη δυο γειτονες που εχουμε σχεσεις και φιλους. απο μεγαλυτερους λεω οχι και γιατι δεν χωραμε και γιατι θελω να ειναι παιδικο παρτυ και ετσι και αλλιως εχει γιορτη μια εβδομαδα μετα και θα ερθουν τοτε αυτοι. συμφωνειτε???επισης σκεφτομαι να κανω και νηστισιμα φαγητα λογω νηστειας , αν εχετε καμμια ιδεα , δεκτη...αυτα κοριτσακια. επισης το θεμα????τι λετε να ειναι ???μου αρεσει ηιδεα του 1 ή και το μπεμπε....σορυ για το μεγαλο ποστ

beloved
25-02-11, 00:59
κι εμεις σα θεμα το 1 θα εχουμε στον ιωαννη μας! ειναι πολυ ομορφο και υπαρχουν πολλα ειδη on line για να ψωνισεις. καλα θα κανεις και θα καλεσεις μονο οικογενειες με παιδακια εφοσον οι φιλοι σας θα ερθουν στη γιορτη της. αφου πεφτει νηστεια εχεις δικιο που σκεφτεσαι να φτιαξεις και νηστισιμα φαγητα.μη σε ανησυχει για τα παιχνιδια που ειναι μεχρι ενος ετους. κατι θα βρουνε να παιξουν...εμενα στα 3α γενεθλια της κορης μου δεν εδωσαν καμια σημασια στα παιχνιδια. τα πεταξαν ολα στο πατωμα και μπηκαν μεσα στη ντουλαπα της γκρεμιζοντας το ραφι!!!τα απειρα παιχνιδια στο πατωμα απλα τα προσπερασαν!!!!:mad:

stafroditi2353
25-02-11, 08:19
δεν καταλαβες , τα παιδακια ειναι μεγαλυτερα απο 10 μηνων μεχρι 11-12 ετων , εμεις εχουμε μονο παιχνιδια για μωρα , γιαυτο δεν ξερω πως να τα απασχολησεω. θα ειναι 15 περιπου παιδακια και 15 μεγαλοι. δεν ξερω ποσο παιρνουν οι κλοουν ή κατι παραπλησιο για να απασχοληθουν καθως μενω επαρχια

LA LATINA
25-02-11, 10:30
o καθενας βοηθαει οπως μπορει ετσι? κατ αρχην με το καλο!!!
οι κλοουν οι πιο φθηνοι που ξερω θελουν 80 ευρω για ενα μισαωρο
το παρτυ καλυτερα γνωμη μου παντα να γινει απογευμα
τα εδεσματα ναι καλυτερα και νηστισιμα και οχι
επισης τα παιδακια που λες ειναι πολυ μικρα για παιδοτοπο νομιζω
και τωρα η δικη μου συνεισφορα! ποιηματακι για προσκλητηριο θελετε????

Η μικρη μου η μπουμπουκα
εγινε 1 χρονω
και διοργανωνει παρτυ
με παιδια ενα σωρο!!!
Θελει λεει να το γλεντησει
με τραγουδι και χορο
το κερακι της να σβησει
να κερασει και γλυκο!
Οποιος θελει να περασει
Κυριακη ξεχωριστη
μία λυση εχει μονο
στο παρτακι μας να'ρθεί!!!

stafroditi2353
25-02-11, 22:12
πολυ καλο.ευχαριστω...

beloved
25-02-11, 22:42
δεν ειναι απαραιτητο να παρεις διασκεδαστη!!!φουσκωσε μπαλονια και αστα να παιζουν. κι εγω ειχα μεγαλα παιδακια και επαιζαν με τα παιχνιδια της μικρης μου!!!

stafroditi2353
25-02-11, 23:19
ναι μαλλον ετσι θα κανω γιατι και αυτοι θελουν αρκετα, και δεν ειναι καιρος για πολλα εξοδα!!!!απο θεμα τι προτιματε???το μπεμπε με πιπιλες, μπιμπερο κλπ(ειδα μια τουρτα τετοια κ μου αρεσε) ή το 1??η κατι αλλο??

beloved
26-02-11, 00:00
προτιμω το 1!!!

Lola Bunny
26-02-11, 00:39
για τα μεγαλυτερα παιδακια μπορεις να εκτυπώσεις εικονες από το ιντερνετ και να παρεις και μαρκαδορους και να τα βαλεις να ζωγραφισουν σε μια ακρη....απλή και οικονομική λύση...

cristina112
26-02-11, 00:46
ναι μαλλον ετσι θα κανω γιατι και αυτοι θελουν αρκετα, και δεν ειναι καιρος για πολλα εξοδα!!!!απο θεμα τι προτιματε???το μπεμπε με πιπιλες, μπιμπερο κλπ(ειδα μια τουρτα τετοια κ μου αρεσε) ή το 1??η κατι αλλο??

Μπορείς να έχεις τούρτα με το 1 και γύρω-γύρω ή πάνω του να έχεις διάφορα στολιδάκια από ζαχαρόπαστα,που να είναι πιπίλες,παπουτσάκια, μπιμπερό,κλπ.Έτσι συνδυάζεις και τα δύο!!;)

glitter
26-02-11, 02:35
Δυστυχώς είναι ακριβοί οι διασκεδαστές. Και για μένα δεν έχει και νόημα να πάρεις, μόνο και μόνο για να ευχαριστήσεις τα μεγαλύτερα παιδιά, το δικό σου είναι μικρό και δε θα καταλάβει σχεδόν τίποτα.. Αν μπορείς όμως, πάρε κανένα επιτραπέζιο ή παζλ ή και τράπουλα (θα σου μείνουν κιόλας) για να απασχοληθούν μια χαρά! Να σου πω πως εγώ δεν είχα βγάλει παιχνίδια στα πρώτα μας γενέθλια, τα παιδάκια ήταν 5-10 χρονών, χάζεψαν κάτι βιβλιαράκια που είχα και μετά πλακώθηκαν να παίζουν με τα ''πολύχρωμα χαρτάκια'', όπως τα λέω εγώ, πώς το λένε, κομφετί (?) που ''εκτοξεύσαμε''. Πραγματικά ενθουσιάστηκαν! (Αυτό δυστυχώς είχε γίνει και στο γάμο μου, που είχαμε ρίξει πληθώρα χαρτακίων!) Βέβαια εννοείται ότι το σπίτι έγινε άνω κάτω, για μέρες μαζεύαμε χαρτάκια πίσω από τα έπιπλα..

stafroditi2353
27-02-11, 20:22
προτιματε το πρωι ή το απογευμα??

stafroditi2353
03-03-11, 20:23
??????

stafroditi2353
18-03-11, 16:56
κοριτσια βοηθεια!!!!1 μηνας εμεινε και με αυτα και με τουτα, δεν εκανα τιποτα

Marigoula
18-03-11, 17:16
κοριτσια βοηθεια!!!!1 μηνας εμεινε και με αυτα και με τουτα, δεν εκανα τιποτα

Don't panic Αφροδίτη, 1 μήνας είναι αρκετός καιρός για όλα!!
Να καταλήξεις καταρχήν στο θέμα για να προχωρήσεις στη διακόσμηση, πιατάκια κλπ, δες τούρτες και αποφάσισε, και τα 2 ωραία είναι!
Προσωπικά προτιμώ τα απογευματινά παρτυ γιατι η κόρη μου ξυπνάει αργά και αν το πάρτυ μας ήταν π.χ. στις 12 το μεσημέρι δεν θα προλάβαινα με την καμία να ετοιμαστώ. Κατά τις 6 το απόγευμα μια χαρούλα είναι!
Από νηστήσιμα φαγητά, είδα σημερα στο Σκαϊ, στο Chef στον Αέρα, χαλβά μέσα σε σφολιάτα με σταφίδες, πολυ καλό φαινόταν και εύκολο, ψάξε το στο ιντερνετ. Επίσης, η Ντίνα Νικολάου (Νηστικοί Πράκτορες) έφτιαξε ωραίο χαλβά σε φόρμα για κέικ.

stafroditi2353
19-03-11, 21:40
οποια μπορει ας μου στειλει καμμια φωτο απο τουρτα μπεμπε για κοριτσακι . μου εδειξε ο ζαχαροπλαστης αλλα θελω και κατι αλλο. μουπε βεβαια οτι αν του παω φωτο, μπορει να μου φτιαξει οτι θελω. επισης μου εδειξε τουρτα πεταλουδα και ηταν ωραια. τι απο τα δυο προτιματε ????

melaya
20-03-11, 09:34
Αναφορικά με το θέμα του πρωινού ή απογευματινού πάρτυ, καλό θα είναι να δεις αν το μικράκι είναι πιο ξεκούραστο το πρωι ή το απόγευμα.
Το απόγευμα βολεύει πολύ στα μεγαλύτερα παιδιά, αλλά καμιά φορά στα τόσο μικρά είναι δυσκολότερο. Αντιλαμβάνονται την ταραχή της ημέρας, δεν κοιμούνται το μεσημέρι και αυτό έχει ως αποτέλεσμα το απόγευμα να κλαίνει σε όλη τη διάρκεια του πάρτυ. Φυσικά για κάποιο παιδάκι μπορεί να ισχύει και το αντίθετο. Αυτό μόνο οι γονείς του κάθε παιδιού το γνωρίζουν.

μφχ

stafroditi2353
20-03-11, 20:34
τι τελεια που τα εκανες ολα πενυ μου!!!συγχαρητηρια!!εμενα που δεν πιανουν καθολου τα χερια μου????!!!!αν βρεις ψαχνοντας γενικα καμμια ωραια φωτο με τουρτα στειλτη μου. οταν λες μεσημερι, τι ωρα τα εκανες δηλαδη???λεπτομερεια αλλα το εχω απορια-σερβιτσια πλαστικα για ολους , εκτος πιρουνια βεβαια, ή μονο για τα παιδακια????δεν ξερω απο που να αρχισω και αγχονομαι!!!!προσκλητηρια δεν θα κανω, θα τους παρω τηλ.αλλος μενει εδω αλλος στην διπλανη πολη, κλπ.

peny
20-03-11, 21:01
τι τελεια που τα εκανες ολα πενυ μου!!!συγχαρητηρια!!εμενα που δεν πιανουν καθολου τα χερια μου????!!!!αν βρεις ψαχνοντας γενικα καμμια ωραια φωτο με τουρτα στειλτη μου. οταν λες μεσημερι, τι ωρα τα εκανες δηλαδη???λεπτομερεια αλλα το εχω απορια-σερβιτσια πλαστικα για ολους , εκτος πιρουνια βεβαια, ή μονο για τα παιδακια????δεν ξερω απο που να αρχισω και αγχονομαι!!!!προσκλητηρια δεν θα κανω, θα τους παρω τηλ.αλλος μενει εδω αλλος στην διπλανη πολη, κλπ.

Εγώ το έκανα 12.Ειχαν αρχίσει και μαζεύονταν από τις 11 σιγά σιγά.Φαγαμε κατά τις 1.30
Νομίζω ότι στους μεγάλους καλύτερα να βάλεις κανονικα σερβίτσια και στα παιδάκια παιδικά.

melaya
21-03-11, 19:58
<<λεπτομερεια αλλα το εχω απορια-σερβιτσια πλαστικα για ολους , εκτος πιρουνια βεβαια, ή μονο για τα παιδακια????>>

Καλησπέρα,
για μικρές ηλικίες θα πρότεινα πλαστικά για όλους, παιδικά σερβίτσια για τα παιδιά και καλής ποιότητας πλαστικά για τους μεγάλους (υπάρχουν διαφανή πολύ προσεγμένα). Ο λόγος είναι ότι αν πρόκειται για θηριάκια σαν τα δικά μου υπάρχει φόβος για σπασίματα (κανείς δεν ενδιαφέρεται για το πιάτο, αλλά μπορεί να κοπούν), και επίσης είναι πιο εύκολο να ξεφορτωθείς τα πλαστικά πιάτα από τη μέση μόλις τελειώσει ο καθένας.

μφχ

stafroditi2353
30-03-11, 22:52
οπως ανεφερα και σε αλλο θεμα, ο αντρας μου επηρεασμενος απο συναδελφους, λεει να τα κανουμε σε παιδοτοπο, γιατι με 15 παιδια στο σπιτι(3 εκ των οποιων μωρα) θα γινει χαμος!!!!πηγαμε σημερα σε παιδοτοπους και βρηκαμε απο 110-150 με πατατακια , γαριδακια για παιδια, καφεδες για μεγαλους . επισης τα νηστισιμα θα τα φτιαξω εγω για τους μεγαλους.τι λετε???εγω ειπα επειδη ειναι τα πρωτα να τα κανω σπιτι, να παρω και μπαλες και αν τα κανω πρωι, να τα βγαλω και στο μπαλκονι αν ευνοει ο καιρος.δεν ξερω, δεν ξερω!!!τιποτα δεν εχω κανει!!!!μονο τουρτα κατεληξα. δοκιμασα σημερα νηστισιμη παστα απτον ζαχαροπλαστη μας. ωραια ηταν. αυτη θα γινει τουρτα, ωστε να φανε ολοι και απο πανω ροζ μπεμπε με μπιμπερο, μωρακια κλπ.κατα τα αλλα, τιποτα!!!

stafroditi2353
31-03-11, 09:19
βοηθεια κοριτσια μου!!!!περιμενω γνωμες γιατι πρεπει να καταληξω!!!εμειναν δυο εβδομαδες!!!τι μανα ειμαι εγω!!!ουφφ...απελπιστηκα τωρα!!!εχει κανει καμμια σας γενεθλια με θεμα μπεμπε για κοριτσι να παρω καμμια ιδεα????εσεις τι προτιματε???

ολγακι
31-03-11, 15:57
βοηθεια κοριτσια μου!!!!περιμενω γνωμες γιατι πρεπει να καταληξω!!!εμειναν δυο εβδομαδες!!!τι μανα ειμαι εγω!!!ουφφ...απελπιστηκα τωρα!!!εχει κανει καμμια σας γενεθλια με θεμα μπεμπε για κοριτσι να παρω καμμια ιδεα????εσεις τι προτιματε???
καταρχας να το χαιρεσαι..εγω στα πρωτα της γενεθλια προτιμησα να εχω θεμα τη μινι και μπαλονακια..η τουρτα ηταν με τη μινι και ειχε πανω μπαλονακια ,καροτσακια,αλογακια..και μετα πιατακια στολισμος ηταν μερικα μινι και μερικα με μπαλονια...

Raw_Shooter
31-03-11, 18:15
stafriditi καλησπέρα!Μην αγχώνεσαι καλέ,όλα θα τα προλάβεις!Εγώ είχα κάνει τα πρώτα γενέθλια της μικρής μου με θέμα μπε-μπε.Αν θες ρίξε μια ματιά στο ποστ Τα πρώτα γενέθλια της Δομινίκης .Εκεί έχω βάλει φώτο που ελπίζω να σε βοηθήσουν.Φιλιά!!!

stafroditi2353
31-03-11, 22:50
ωραια τα εκανες ολα!!!συγχαρητηρια!!!εξω τα εκανες η στο σπιτι???ουτε για αυτο δεν εχω καταληξει. επειδη δεν φαινεται καλα, τι δωρακια ειχες στα παιδια???γενικα τι προτεινετε για δωρακια???

stafroditi2353
01-04-11, 18:19
δωστε μου γνωμες κοριτσακια...προτιματε σπιτι η παιδοτοπο για πρωτα γενεθλια???

bellissima
02-04-11, 09:39
Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα στο σπίτι, αφού είναι τα πρώτα της γενέθλια. Είναι μικρή για να την πας στο παιδότοπο. Η μικρή σου δεν θα ευχαριστηθεί τίποτα. Βέβαια εσύ θα γλυτώσεις από την φασαρία και το καθάρισμα, αλλά από την άλλη τα πρώτα γενέθλια τα θεωρώ σημαντικά και προτιμώ το σπίτι. Εμείς τα είχαμε κάνει στο σπίτι, τούρτα είχαμε το νούμερο 1, αλλά σαν θέμα το Winnie the Pooh.
Μπορείς να φουσκώσεις πολλά μπαλόνια και να βάλεις διάφορα διακοσμητικά. Για διασκεδαστή θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή και δεν θα καταλάβει τίποτα, μπορεί να φοβηθεί κιόλας.

stafroditi2353
02-04-11, 13:28
και εγω ετσι λεω. να τα κανω σπιτι αν και ο αντρας μου βαριεται την φασαρια και θελει εξω. λεω μαλιστα να μειωσω και τον κοσμο για να χωρεσουμε. ε???αλλα πρεπει να καταληξω σε πρωι η απογευμα....τωρα αν εχετε καμμια νηστισιμη συνταγη για μεγαλους, πειτε μου, εκτος απο σπανακοπιτες, κλπ. κατι αλλο σε σαλατα πχ. ειδα και κατι ετοιμα ταρτακια στα lidl.ελεγα να τα επαιρνα και να τα γεμιζα, αλλα με τι???

bellissima
02-04-11, 23:51
και εγω ετσι λεω. να τα κανω σπιτι αν και ο αντρας μου βαριεται την φασαρια και θελει εξω. λεω μαλιστα να μειωσω και τον κοσμο για να χωρεσουμε. ε???αλλα πρεπει να καταληξω σε πρωι η απογευμα....τωρα αν εχετε καμμια νηστισιμη συνταγη για μεγαλους, πειτε μου, εκτος απο σπανακοπιτες, κλπ. κατι αλλο σε σαλατα πχ. ειδα και κατι ετοιμα ταρτακια στα lidl.ελεγα να τα επαιρνα και να τα γεμιζα, αλλα με τι???
Για μένα όπως ανέφερα παραπάνω καλύτερα στο σπίτι. Τώρα για πρωί ή απόγευμα εγώ προτιμώ το απόγευμα και αυτό γιατί το πρωί συνήθωε το χρησιμοποιώ για τις ετοιμασίες, διακόσμηση και όλα τα σχετικά. Πιστεύω ότι γύρω στις 5 με 6 είναι καλή ώρα (προσωπική άποψη). Εξαρτάται βέβαια και από τις ώρες ύπνου της μικρής σου). Όσο για το μενού, θα μπορούσες να κάνεις ρύζι με λαχανικά, μανιτάρια γεμιστά με σπανάκι, σαλάτες (πράσινη και αγγουρι/ντομάτα), πατάτες στον φούρνο και κάποιες σπανακόπιτες. Αυτά σκέφτομαι για τους μεγάλους. Για τα παιδάκια μπορείς να κάνεις φατσούλες τοστάκια, διάφορα σφολιατοειδή, καλαμάκια με λουκάνικα, κεφτεδάκια, πατατούλες, ντοματίνια, μοτσαρέλες στρογγυλές. Κάποια σάντουιτς, πιτσάκια. Τα γαριδάκια, πατατάκια δεν τα πολυσυμπαθώ!

Αννικο
03-04-11, 00:10
οποια μπορει ας μου στειλει καμμια φωτο απο τουρτα μπεμπε για κοριτσακι . μου εδειξε ο ζαχαροπλαστης αλλα θελω και κατι αλλο. μουπε βεβαια οτι αν του παω φωτο, μπορει να μου φτιαξει οτι θελω. επισης μου εδειξε τουρτα πεταλουδα και ηταν ωραια. τι απο τα δυο προτιματε ????

εγω είχα κάνει αυτήν στην κόρη μου
http://i279.photobucket.com/albums/kk140/ioannyo/moro008.jpg
αλλά αν δεις σε αυτό το site θα πάθεις πλάκα....
http://cakecentral.com/modules.php?name=gallery&aid=60&pageID=01

agapoulini
03-04-11, 00:31

στου μικρου το παρτυ εκανα για οσους δεν νηστευαν σπανακοτυροπιτα, σαντουιτσακια με τυρι και σαλαμι αερος (οχι ψημενα), λουκανικοπιτακια, φατσουλες με τυρακι (χαμογελα και μυτη με πιπερια,ματια απο ψιλοκομμενο πα;ριζακι), πιτσες με ψωμι του τοστ και οσοι νηστευαν εφτιαξα καναπεδακια με φαβα και παπατοσαλατα

agapoulini
03-04-11, 00:35

προτιμω γενικα το σπιτι! μ'αρεσει να ερχονται και να τους περιποιουμε πόσο μάλλον για το γιο μου... δωρακια εφτιαξα μονη μου: πηρα απο τζαμπο μολυβακια, γομες, φιρφιρια, μπαλονια, γλειφιτζουρια, αεροπλανακια, σφραγιδουλες και τα εφτιαξα σε ωραιο περιτυλιγμα. ειχα φτιαξει επισης και ευχουλες που βαλαμε σε καθε δωρο.

beloved
03-04-11, 14:23
εγω είχα κάνει αυτήν στην κόρη μου
http://i279.photobucket.com/albums/kk140/ioannyo/moro008.jpg
αλλά αν δεις σε αυτό το site θα πάθεις πλάκα....
http://cakecentral.com/modules.php?name=gallery&aid=60&pageID=01
τι πανεμορφη τουρτα?απο που????στειλε μου αν μπορεις σε παρακαλω τα στοιχεια!!!

stafroditi2353
03-04-11, 23:38
πολυ ωραια τουρτα!!!!μηπως ναβαζα και εγω πεταλουδες???!!!!λοιπον η αποφαση παρθηκε.το παρτυ θα γινει στο σπιτι την κυριακη.ακομη δεν ξερω ωρα αλλα μαλλον απογ για να προλαβω.παιδακια 15 μεγαλοι 22. θα φτιαξει η μαμα μου τυροπιτα, σπανακοπιτα, λουκανοπιτακια και τρουφακια πολυχρωμα, η πεθερα μου λαχανοπιτα ή χορτοπιτα, και εγω κλαμπ, σουβλακια με κεφτεδακι και πατατα, σου (με τι να τα γεμισω??κατι να ειναι και νηστισιμο λεω-πειτε καμμια ιδεα), κρεπες (και αυτες δεν ξερω με τι), σαλατα πρασινη και ντοματα. αυτα ως τωρα. να φτιαξω και πεννες με τυρια η ρυζι με λαχανικα???πως σας φαινονται???θελετε να προσθεσετε η να αφαιρεσετε κατι???

bellissima
03-04-11, 23:53
πολυ ωραια τουρτα!!!!μηπως ναβαζα και εγω πεταλουδες???!!!!λοιπον η αποφαση παρθηκε.το παρτυ θα γινει στο σπιτι την κυριακη.ακομη δεν ξερω ωρα αλλα μαλλον απογ για να προλαβω.παιδακια 15 μεγαλοι 22. θα φτιαξει η μαμα μου τυροπιτα, σπανακοπιτα, λουκανοπιτακια και τρουφακια πολυχρωμα, η πεθερα μου λαχανοπιτα ή χορτοπιτα, και εγω κλαμπ, σουβλακια με κεφτεδακι και πατατα, σου (με τι να τα γεμισω??κατι να ειναι και νηστισιμο λεω-πειτε καμμια ιδεα), κρεπες (και αυτες δεν ξερω με τι), σαλατα πρασινη και ντοματα. αυτα ως τωρα. να φτιαξω και πεννες με τυρια η ρυζι με λαχανικα???πως σας φαινονται???θελετε να προσθεσετε η να αφαιρεσετε κατι???
Εγώ θα έκανα κανένα τοστάκι φατσούλα για τα πιτσιρίκια αφού θα είναι 15 (τους αρέσουν αυτά), ίσως και κάποια σαλάτα ζυμαρικών ή και το ρύζι για τους μεγάλους!!!

stafroditi2353
05-04-11, 00:10
καταρχας να το χαιρεσαι..εγω στα πρωτα της γενεθλια προτιμησα να εχω θεμα τη μινι και μπαλονακια..η τουρτα ηταν με τη μινι και ειχε πανω μπαλονακια ,καροτσακια,αλογακια..και μετα πιατακια στολισμος ηταν μερικα μινι και μερικα με μπαλονια...

εχεις καμμια φωτο να βαλεις σε παρακαλω???

stafroditi2353
05-04-11, 00:13
προτιμω γενικα το σπιτι! μ'αρεσει να ερχονται και να τους περιποιουμε πόσο μάλλον για το γιο μου... δωρακια εφτιαξα μονη μου: πηρα απο τζαμπο μολυβακια, γομες, φιρφιρια, μπαλονια, γλειφιτζουρια, αεροπλανακια, σφραγιδουλες και τα εφτιαξα σε ωραιο περιτυλιγμα. ειχα φτιαξει επισης και ευχουλες που βαλαμε σε καθε δωρο.

τι περιτυλιγμα εφτιαξες???εγω θα βαλω απο μια σοκολατα, γλυφοτζουρι και λεω να παρω και απο ενα κουμπαρα. πως σας φαινεται??η να βαλω μολυβια, μπαλονια, γομες???

stafroditi2353
05-04-11, 00:16
συνεχιζω το ψαξιμο στο ιντερνετ για συνταγες και ιδεες διακοσμησης. καθε αλλη σας προταση δεκτη. παντως σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες και τις προτασεις σας και επισης να ευχαριστησω παρα πολυ την πολυ καλη κοπελα aggeloudia, που με βοηθαει τοσο πολυ με τις σοκολατες!!!ναστε καλα!!!ελπιζω να καταφερω να κανω ενα τελειο παρτυ για την πριγκιπεσσα μου ..

stafroditi2353
05-04-11, 20:31
λοιπον μετα απο ερευνα που εκανα για πιατακια, ποτηρακια, διακοσμητικα, βρηκα μεγαλυτερη ποικιλια και καλυτερες τιμες στα jumbo.ωστοσο κατι σχετικο με μπεμπε δεν βρηκα.εχει ενα σετ με θεμα ολο μπαλονια, ενα happy birthday-αυτα τα δυο εχουν διαφορα χρωματα, ξερετε. τωρα σε ροζ, ειχε ενα σετ με λουλουδια και ενα με πεταλουδες και λιγα λουλουδακια. και μετα τα σκετα ροζ. τι λετε???λεω για μεγαλους να παρω σκετα ροζ. η να παρω αυτα για ολους???

stafroditi2353
06-04-11, 00:25
τι λετε κοριτσακια????

bellissima
06-04-11, 07:42
λοιπον μετα απο ερευνα που εκανα για πιατακια, ποτηρακια, διακοσμητικα, βρηκα μεγαλυτερη ποικιλια και καλυτερες τιμες στα jumbo.ωστοσο κατι σχετικο με μπεμπε δεν βρηκα.εχει ενα σετ με θεμα ολο μπαλονια, ενα happy birthday-αυτα τα δυο εχουν διαφορα χρωματα, ξερετε. τωρα σε ροζ, ειχε ενα σετ με λουλουδια και ενα με πεταλουδες και λιγα λουλουδακια. και μετα τα σκετα ροζ. τι λετε???λεω για μεγαλους να παρω σκετα ροζ. η να παρω αυτα για ολους???
Σε αυτό το site έχει όμορφα πιατάκια για το πρώτο πάρτυ. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά. http://www.perfectparty.gr/index.php?target=categories&category_id=458
Εαν πάλι δεν σου αρέσει κάτι τέτοιο μπορείς να πάρεις τα σκέτα ροζ...

stafroditi2353
06-04-11, 08:32
το εχω δει αλλα μηπως ειναι λιγο ακριβουτσικα???ε???υπαρχει κανενε αλλο σαιτ πιο οικονομικο???για δωρακια τι λετε??

bellissima
06-04-11, 08:45
το εχω δει αλλα μηπως ειναι λιγο ακριβουτσικα???ε???υπαρχει κανενε αλλο σαιτ πιο οικονομικο???για δωρακια τι λετε??
Η αλήθεια είναι ότι δεν πρόσεξα τις τιμές. Εννοείτε ότι αν είναι ακριβό και δεν σε συμφαίρει να κοιτάξεις να πάρεις αυτά που είδες, τα ροζ. Και άλλες κοπέλες εδώ έχουν αναφέρει ότι το τελευταίο πράγμα που κοιτάνε οι καλεσμένοι είναι τα πιατάκια, ποτηράκια και τα συναφή.
Για δωράκια εγώ θα πρότεινα να πάρεις κάτι αντιπροσωπευτικό της ηλικίας τους. Για παράδειγμα για μωράκια κάποιες υφασμάτινες κουδουνίστρες, για άλλα παιδάκια μπρελόκ, αυτοκινητάκια μινιατούρες, για κοριτσάκια μπορείς να πάρεις όμορφα μπλοκάκια και στυλό...

stafroditi2353
06-04-11, 17:34
ναι ειναι λιγο τσιμπημενα και θεωρω οτι δεν αξιζει γιατι θα πεταχτουν μετα. λεω να τα παρω απο το τζαμπο, ειναι φθηνοτερο και απο ο τα σουπερ μαρκετ. λεω να παρω η μονοχρωμα ροζ η αυτα με τα λουλουδακια. οσο για διακοσμητση λεω να παρω ροζ τουλι και να βαλω στο τραπεζι πανω απο το τραπεζομαντηλο ασπρο. και να φτιαξω και κανενα φιογκο για την πορτα. τι λετε???προτιματε καποιο αλλο υλικο εκτος απο το τουλι???

cristina112
06-04-11, 23:18
Πάρε καλύτερα γάζα,στρώνει πολύ ευκολότερα από το τούλι.;)

stafroditi2353
06-04-11, 23:55
λες ε???για δωρακια τι λετε???καπου ειδα οτι μια κοπελα ειχε φτιαξει διαφανη χωνακια με ζαχαρωτα.πως τα κανεις??τα κολλας καπως???

stafroditi2353
07-04-11, 23:01
τελικα το παρτυ θα γινει κυριακη πρωι.λοιπον ξεκινησα τα μαγειρεματα!!!εφτιαξα τα σου σημερα.ωραια εγιναν. αν εχετε καμμια ωραια αλμηρη γεμιση , πειτε μου. το μενου ς εχει ως εξης:τυροπιτα
σπανακοπιτα
κεκακια με λευκο γλασο
λουκανοπιτακια
σουβλακια με κεφτεδακι, ντοματινι, αγγουρακι(στηριζεται καλυτερα σε λαχανο η πορτοκαλι??)
κρεπες μαλλον αλμηρες (η μηπως μισες μισες??)
σουδακια
κλαμπ σαντουιτς
ταραμοκεφτεδες
τρουφακιια
κεικ νηστισιμο (ισως και να μην το κανω γιατι και τα τρουφακια ειναι νηστισιμα)
.αυτα προς το παρον. λεω να μην φτιαξω κρεας, πχ ρολο, μιας και ειναι νηστεια. πως τα βλεπετε???τι αλλο να κανω???επισης περιμενω και γνωμες για τα δωρακια που ελεγα παραπανω αλλα και ιδεες διακοσμησης

Αννικο
08-04-11, 00:45
τι πανεμορφη τουρτα?απο που????στειλε μου αν μπορεις σε παρακαλω τα στοιχεια!!!
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια άλλα μόνη μου την έκανα :rolleyes:γιατί και μου αρέσει η όλη διαδικασία άλλα και επειδή την ήθελα νηστίσιμη

pasxalitsa v
08-04-11, 11:24
Anniko Μου τελεια η τουρτα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
χρυσοχερα κι εσυ!!!!!!!!!!!!!
αχ,εγω να δω τι θα κανω η ασχετη.....

stafroditi2353
08-04-11, 11:37
και εγω θα την παραγγειλω σημερα. τι λετε για το μενου μου???ειπα να μην κανω κατι σε κρεας οπως ρολο πχ, μιας και ειναι νηστεια . τι λετε???μηπως να εκανα και μια σαλατα???αλλα ειπα επειδη θα ειναι πρωι να το αποφυγω. για διακοσμηση τι προτεινετε??

stafroditi2353
09-04-11, 00:07
εεεε????

stafroditi2353
09-04-11, 15:37
λοιπον ειμαι πολυ χαρουμενη κοριτσια. βρηκα πολυ ωραιες μπεμπε χαρτοπετσετες σε ενα συνοικιακο μαγαζακι εντελως τυχαια.θα παω να παρω και ροζ πιατακια και ειμαι ετοιμη. ξερετε τι θελω τωρα???πως μπορω να φτιαξω ετικετες για τα φαγητα του μπουφε??

pasxalitsa v
10-04-11, 18:40
λοιπον ειμαι πολυ χαρουμενη κοριτσια. βρηκα πολυ ωραιες μπεμπε χαρτοπετσετες σε ενα συνοικιακο μαγαζακι εντελως τυχαια.θα παω να παρω και ροζ πιατακια και ειμαι ετοιμη. ξερετε τι θελω τωρα???πως μπορω να φτιαξω ετικετες για τα φαγητα του μπουφε??
Μεσω word...αν τις εκτυπωσεις σε λιγο χοντρο χαρτι θα ειναι μια χαρα...
αλλιως παρε καρτες ετοιμες σε φυλλα...

ολγακι
10-04-11, 23:23
εχεις καμμια φωτο να βαλεις σε παρακαλω???
αχ δεν ξερω πως να την ανεβασω εδω...δηλ να την παρω και να την βαλω εδω...θα προσπαθησω

TESERA
12-04-11, 01:36
συγνώμη αλλα δεν υπαρχει περίπτωση στο σπιτι Πάρτυ παιδια....

stafroditi2353
12-04-11, 09:04
καλημερα κοριτσια . οι σοκολατες με την βοηθεια της μαριας-την ευχαριστω παααρρααα πολυυυυ_τελειωσαν και εγιναν πολυ καλες. δεν ξερω ακομη αν θα βαλω δωρακι. το σκεφτομαι. θα ηθελα ιδεες διακοσμησης τωρα. tesera γιατι το λες αυτο???μονο ευχομαι να μην μου αρρωστησει το μπουμπουκακι , γιατι ξυπνησε με συναχι σημερα!!!!

vaskokkal
12-04-11, 17:32
Μπορώ κ εγώ παρακαλώ να έχω τις πολύτιμες συμβουλές σας; Ο Γιαννάκης έχει γενέθλια 3 Μάη. Θέλω να ρωτήσω επειδή αναφέρετε συνέχεια για μπόμπα τι είναι ακριβώς αυτό. Επίσης τι προτείνεται για πρόσκληση γενεθλίων;

ολγακι
13-04-11, 00:58
Μπορώ κ εγώ παρακαλώ να έχω τις πολύτιμες συμβουλές σας; Ο Γιαννάκης έχει γενέθλια 3 Μάη. Θέλω να ρωτήσω επειδή αναφέρετε συνέχεια για μπόμπα τι είναι ακριβώς αυτό. Επίσης τι προτείνεται για πρόσκληση γενεθλίων;μπομπα ειναι τοστακια που φτιαχνεις το ενα πανω στο αλλο και γινεται σαν πυργος,το τυλιγεις γυρω γυρω με αλουμινοχαρτο και το κοβεις το καθ υτοστακι τριγωνακι ωστε να μπορουν να παρουν το μισο

stafroditi2353
16-04-11, 16:34
οι ετοιμασιες προχωρανε!!!!να κανω μια χαζη ερωτηση???ειναι πρωι τα γενεθλια μας, ερχονται,σερβιρονται και μετα κοβεται η τουρτα???η πρωτα η τουρτα και μετα ολα τα αλλα????

stafroditi2353
16-04-11, 17:13
ηθελα να την σβησουμε στις 13.15, την ωρα που γεννηθηκε αλλα μηπως ειναι λιγο αργα???το παρτυ ειναι στις 11. με απογοητευσαι παντως ο καιρος γιατι βρεχει συνεχεια κοριτσια!!!!και αποτι ειδα και στο ιντερνετ θα βρεχει και αυριο ολη μερα!!!και ηθελα να βγαλω τα μικρα και στο μπαλκονι να παιξουν λιγο-πηραμε ενα φουσκωτο σαν τσουλιθρα-και να βγουνε και καποιοι μεγαλοι για να ειμαστε πιο ανετα.εχω τυπωσει σημερα ζωγραφιες αλλα φοβαμαι μηπως βαρεθουν..

cristina112
16-04-11, 21:08
Απ'όσο θυμάμαι,πρώτα τρώνε τα διάφορα και μετά κόβουν την τούρτα.
Να την κόψεις την ώρα που θέλεις,ούτως ή άλλως,μέχρι να έρθουν όλοι,να πούνε καμιά κουβέντα,να φάνε κάτι,θα έχει περάσει η ώρα.
Καλά να περάσετε και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!:D

stafroditi2353
16-04-11, 23:06
ευχαριστω πολυ πολυ!!!οι υπολοιπες τι λετε???

glitter
16-04-11, 23:55
Kαλέ όπως σας αρέσει να κάνετε! Όπως σας βολεύει! Εμείς στα πρώτα μας γενέθλια κεράσαμε πρώτα ποτό ή αναψυκτικό και αφού μαζεύτηκαν όλοι, σβήσαμε το κεράκι μας. Είχαμε πει ώρα προσέλευσης γύρω στις 8 και σβήσαμε το κεράκι κατά τις 9 και κάτι. Μετά φάγαμε τα φαγητά και μετά από αρκετή ώρα σερβίραμε την τούρτα.

stafroditi2353
19-04-11, 13:27
λοιπον το παρτυ εγινε με μεγαλη επιτυχια και πολυ θετικα σχολια. εκτος του καιρου , που μας τα χαλασε και εβρεχε συνεχεια!!- ολα ηταν υπεροχα. ο κοσμος αρχισε να ερχεται στις 11 και οι τελευταιοι φυγανε στις 4. τα παιδακια επαιξαν πολυ, χορεψαν, ζωγραφισαν. ο μπουφες εντυπωσιασε, οπως και οι σοκολατες . η τουρτα βγηκε παρα πολυ καλη, οπως και η διακοσμηση του σπιτιου. την παρασταση βεβαια εκλεψε η μικρη μου πριγκιπεσσα!!!η οποια επαιξε με ολους, χαριζε απλοχερα αγκαλιες και χαμογελα και χορευε συνεχως!!χαρηκε πολυ το παιδακι μου και εγω φυσικα ημουν πανευτυχης μεσα σε ολη αυτη την ατμοσφαιρα. θα προσπαθησω να βαλω και φωτο αργοτερα. αντε και του χρονου !!!σας ευχαριστω παρα παρα πολυ ολες για τις προτασεις, τις συμβουλες και τις ιδεες σας

Aggeloudia
19-04-11, 22:26
:p:p:p:p:p:p;);)

mamymamy
05-02-14, 16:36
Αχ!

Λοιπόν εμείς θα έχουμε 14 παιδάκια.
Ηλικίες 3-6, μόνο 1 παιδάκι είναι 9, 1 παιδάκι 12 και 2 παιδάκια 1 χρονών.
Και περίπου 35 μεγάλους.

Το σαλόνι είναι μικρό, ενιαίο με την κουζίνα.
Το πάρτυ θα γίνει τέλος Μαρτίου, άρα στο τεράστιο μπαλκόνι αποκλείεται....

Το δωμάτιο της θα το κλειδώσω...!

Ναι δεν θέλω να το διαλύσουν...'Αλλο να ήταν ακι εκείνη μεγάλη και να έπαιζε μαζί τους...

Οπότε θα τα αμαλύσω στο σαλόνι αφού φυσικά βγάλω όλα τα έπιπλα!
Δεν ξέρω πως θα το κάνω, θα κολλήσω τους καναπέδες στον τοίχο και τα υπόλοιπα άγνωστο....

Πως θα απασχολήσω τόσα παιδιά;
Σκέφτηκα και κάποιον κλόουν....Και ας μην καταλάβει η μπέμπα, απλά θα βγάλουμε φωτογραφίες, θα απασχολήσει τα υπόλοιπα...Αλλά τα λεφτά πολλά....

Άλλες ιδέες;

Aimee
06-02-14, 00:04
Αχ!

Λοιπόν εμείς θα έχουμε 14 παιδάκια.
Ηλικίες 3-6, μόνο 1 παιδάκι είναι 9, 1 παιδάκι 12 και 2 παιδάκια 1 χρονών.
Και περίπου 35 μεγάλους.

Το σαλόνι είναι μικρό, ενιαίο με την κουζίνα.
Το πάρτυ θα γίνει τέλος Μαρτίου, άρα στο τεράστιο μπαλκόνι αποκλείεται....

Το δωμάτιο της θα το κλειδώσω...!

Ναι δεν θέλω να το διαλύσουν...'Αλλο να ήταν ακι εκείνη μεγάλη και να έπαιζε μαζί τους...

Οπότε θα τα αμαλύσω στο σαλόνι αφού φυσικά βγάλω όλα τα έπιπλα!
Δεν ξέρω πως θα το κάνω, θα κολλήσω τους καναπέδες στον τοίχο και τα υπόλοιπα άγνωστο....

Πως θα απασχολήσω τόσα παιδιά;
Σκέφτηκα και κάποιον κλόουν....Και ας μην καταλάβει η μπέμπα, απλά θα βγάλουμε φωτογραφίες, θα απασχολήσει τα υπόλοιπα...Αλλά τα λεφτά πολλά....

Άλλες ιδέες;

Για το δωμάτιο, πολύ καλά κάνεις. Πάντα πρέπει να υπάρχει μια νησίδα τάξης και καθαριότητας μετά τη χαρούμενη αναστάτωση ενός πάρτι.

Αλλά πολύ δύσκολο το μίγμα ηλικιών. Τι μπορεί να κάνει ένας κλόουν εκτός από face painting; Τα τρίχρονα διασκεδάζουν με εντελώς διαφορετικό τρόπο από τα εξάχρονα... Και για τα παιχνίδια, τα 3χρονα κινδυνεύουν από τα μεγαλύτερα.
Αυτό που μπορώ να προτείνω είναι να κάνεις προβολή μια ωραία ταινία της Disney. Είναι το μόνο νομίζω που μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον τόσο διαφορετικών ηλικιών μέσα σε διαμέρισμα.

mamymamy
06-02-14, 09:22
Βρήκα ένα πρόγραμμα με κλόουν, baby clown λέγεται...
Είναι δηλαδή νεαρά άτομα και όχι μεγάλοι σε ηλικία και για αυτό κοστίζει 30 ευρώ + 15 ευρώ επειδή είμαι μακριά.

Δείτε τι μου πρότειναν:

Το πρόγραμμα για τις μικρές ηλικίες είναι ποτ πουρί και εμπεριέχει παραδοσιακά παιχνίδια (πχ περνά περνά η μέλισσα), λίγο κουκλοθέατρο, αφήγηση παραμυθιού, απλά ταχυδακτυλουργικά κόλπα, απλές κατασκευές με πλαστελίνες, ζωγραφική, face painting και μπαλονοκατασκευές.

Πως σας φαίνονται;

TSIKO
06-02-14, 23:11
θα σου απαντουσα οτι δε χρειαζεται να κανεις ολοκληρη μετακομιση ,για να κανεις ενα παρτυ και ποσο μαλλον την ηλικια αυτη.....Ναι θα μπορουσες να βαλεις στην ακρη ολα τα μικροαντικειμενα και τα υπολοιπα ασε τα στην κλοουν.εχω αναφερθει και παλαιοτερα σε σιγκεκριμενη αιτερια εαν θελεις να σου γραψω....οσο για αυτο που εγραψες δε το εχω ξανακουσει.εαν το κανεις γραψε μας και την τιμη και αν το κανεις γραψε εντυπωσεις στην διαθεση σου.;)

mamymamy
07-02-14, 10:06
Πρέπει να μετακομίσω τα έπιπλα αλλιώς 15 παιδάκια και 35 μεγάλοι περίπου θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο...Αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό...

Το baby clown μου το είπαν από τα δελφινάκια...Το clown είναι κάτι σχετικό, αναφέρονται σε νεαρά άτομα και το ονομάζουν έτσι, μπορεί να φορέσει ότι θέλεις...

Μου άρεσαν και οι σφυριχτούλες που μίλησα με μία κυρία στο τηλ., πολύ καλή μου φάνηκε.

Και οι δύο μου είπαν ότι καλύτερα επειδή είναι μικρό και το μωρό αλλά και τα άλλα παιδάκια να ντυθεί πριγκίπισσα ή νεράιδα για να μην τρομάξει.

Στις σφυριχτούλες όταν είναι να κοπεί η τούρτα ο διασκεδαστής ντύνεται με ένα κοστούμι ολόσωμο όποιου ήρωα θες και πηγαίνει την τούρτα στο παιδάκι...Εδώ κοστίζει 60 ευρώ η ώρα και 75 η 1 1/2....Το σκέφτομαι...Από τα χρήματα είμαστε οκ γιατί θα της το κάνει δώρο η αδερφή μου η θεία του μωρού....Είναι κάτι ξεχωριστό μιά και τα χριστούγεννα γεμίσαμε παιχνίδια και το καλοκαίρι έχουμε τη βάπτιση και θα πάρει και άλλα...

Θα μου πείτε θα το θυμάταιl; Οχι βέβαια αλλά ελπίζω να δώσει έστω λίγη σημασία, όσο γίνεται να βγάλουμε φωτογραφίες και βίντεο....

Δεν ξέρω τι να διαλέξω από τα δυο....

κοκκινοσκουφίτσα
07-02-14, 14:37
Πρέπει να μετακομίσω τα έπιπλα αλλιώς 15 παιδάκια και 35 μεγάλοι περίπου θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο...Αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό...

Το baby clown μου το είπαν από τα δελφινάκια...Το clown είναι κάτι σχετικό, αναφέρονται σε νεαρά άτομα και το ονομάζουν έτσι, μπορεί να φορέσει ότι θέλεις...

Μου άρεσαν και οι σφυριχτούλες που μίλησα με μία κυρία στο τηλ., πολύ καλή μου φάνηκε.

Και οι δύο μου είπαν ότι καλύτερα επειδή είναι μικρό και το μωρό αλλά και τα άλλα παιδάκια να ντυθεί πριγκίπισσα ή νεράιδα για να μην τρομάξει.

Στις σφυριχτούλες όταν είναι να κοπεί η τούρτα ο διασκεδαστής ντύνεται με ένα κοστούμι ολόσωμο όποιου ήρωα θες και πηγαίνει την τούρτα στο παιδάκι...Εδώ κοστίζει 60 ευρώ η ώρα και 75 η 1 1/2....Το σκέφτομαι...Από τα χρήματα είμαστε οκ γιατί θα της το κάνει δώρο η αδερφή μου η θεία του μωρού....Είναι κάτι ξεχωριστό μιά και τα χριστούγεννα γεμίσαμε παιχνίδια και το καλοκαίρι έχουμε τη βάπτιση και θα πάρει και άλλα...

Θα μου πείτε θα το θυμάταιl; Οχι βέβαια αλλά ελπίζω να δώσει έστω λίγη σημασία, όσο γίνεται να βγάλουμε φωτογραφίες και βίντεο....

Δεν ξέρω τι να διαλέξω από τα δυο....
Εγώ θα σου πρότεινα το http://www.polyparty.gr που & καλύτερη τιμή έχουν 50€ & είναι παιδαγωγοί & έχουν μεγάλο βεστιάριο & μπορείς να διαλέξεις ότι στολή θέλεις.!!!! Εγώ πάντως τους πήρα & έμεινα πολύ ευχαριστημένη. ;)

mamymamy
07-02-14, 14:51
Πήρα ακόμα πιο ακριβά 85 ευρώ το 2ωρο και 60 η ώρα λόγω απόστασης....

κοκκινοσκουφίτσα
08-02-14, 10:21
Πήρα ακόμα πιο ακριβά 85 ευρώ το 2ωρο και 60 η ώρα λόγω απόστασης....
Γιατί που μένεις...επαρχία.????..άρα 60 η ώρα, 75 για μιάμισυ & 85€ για δίωρο ???? τα ίδια λεφτά ζητάνε. Εμένα μια φίλη που τους πήρε στην Ανάβυσσο της έβαλαν 10€ & εκείνης επιπλέον. Βλέπεις είναι η απόσταση & αν είναι Αθήνα μπορούν να πάνε σε άλλο πάρτυ στην συνέχεια.....

νεφουλα
08-02-14, 15:56
γεια σας κι απο μενα!!!
mamymamy δεν ξερω το baby clown, για τα δελφινακια παντως δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα...δεν εχω ομως προσωπικη αποψη σ αυτο. εγω το www.polyparty.gr ξερω κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη και νομιζω οτι ειναι σχετικα οικονομικο και πολυ ποιοτικο. εμενα ομως μου εκαναν εντυπωση καιποια πραγματα π σου ειπαν γενικοτερα
α. ''Το πρόγραμμα για τις μικρές ηλικίες είναι ποτ πουρί και εμπεριέχει παραδοσιακά παιχνίδια...ζωγραφική, face painting και μπαλονοκατασκευές.'' ολα αυτα για να γινουν θελουν τουλαχιστον 2ωρες...και δεν στο λεω τυχαια,ειμαι νηπιαγωγος.
και
β. πολυ σωστα σου ειπαν οτι καλυτερα μια στολη νεραιδας κτλ γτ τον κλοουν μπορει να τον φοβηθει,αλλα μου κανει εντυπωση π σου προτειναν στολη μασκωτ...αυτο δε θα το φοβηθει το παιδακι? τον κλοουν τον φοβαται λογω βαψιματος ειναι κατι τελειως διαφορετικο απ αυτα π χει συνηθισει,αλλα κι η αλλη η στολη νομιζω θα ναι εξισου τρομαχτικη για το μωρακι,εδω 5χρονα και παθαινουν ενα σοκ στην αρχη...

LALALOOPSY
08-02-14, 17:03
Καλησπέρα στις μανούλες της παρέας...mamymamy μην αγχώνεσαι καλή διάθεση να υπάρχει και όλοι θα περάσουνε τέλεια...όλοι οι καλοί χωράνε...χαχαχα....δεν χρειάζεται μεγάλος χώρος για να περάσουνε καλά τα παιδιά...το περασμένο σ/κ είχα πάει σε πάρτυ με την κόρη μου-β΄ δημοτικού-και η νεραϊδούλα που είχανε κράτησε είκοσι παιδάκια μέσα σε ένα παιδικό δωμάτιο και οι μεγάλοι δεν τα πήραμε είδηση...φαντάσου και μιλάμε για παιδιά ζωηρής ηλικίας...υπήρχανε και αρκετά προσχολικής ηλικίας....η κοπελιά ήταν από το www.polyparty.gr την εταιρεία που σου προτείνει η νεφούλα αν θυμάμαι καλά...και τα δελφινάκια δεν είναι κακά έχω δει πάρτυ τους αλλά είναι πολύ ακριβοί βρε παιδί μου....στο κάτω κάτω όσο είναι μωρό το παιδάκι σου μπορείς πειραματιστείς...να το χαίρεσαι και καλά να περάσετε

mamymamy
10-02-14, 09:44
Να τα ξαναπω γιατί σας μπέρδεψα...

Αφήνω τα δελφινάκια

Είμαι άναμεσα στις σφυριχτρούλες με 60 την ώρα, 75 την 1 1/2 και 90 το 2ωρο. Δεν χρεώνουν άλλα για την απόσταση.

Το polyparty χρώνει 60 την ώρα και 85 το 2ωρο. Θα ήταν -10 ευρώ αν ήμουν πιο κοντά....

Και στα δυο θα ντυθεί νεράϊδα η κοπέλα απλά από τις σφυρ. την ώρα μόνο της τούρτας θα ντυθεί κάποιο καρτούν....

Κάποιο θα πάρω, θα μου το κάνει δώρο η αδερφή μου...

marw st.
10-02-14, 12:14
ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ
θα γινουν 1 μαρτη(κανονικα 7 τα εχει ομως αλλα θα τα κανουμε 1 που εχει και ο αντρας μου γενεθλια και θελουμε να τα κανουμε μασκε πριν τη νυστεια) θεμα θα ειναι tinkerbell.εχω και μια φιλη μοδιστρα που θα της φτιαξει τη στολη της tinkerbell γιατι του εμπορειου δεν μ'αρεσουν..τα δωρακια των παιδιων ειναι καμβαδες που πανω εχω ζωγραφισει τον αγαπημενο παιδικο ηρωα του καθε παιδιου..της προσκλησεις της εχω επιμεληθει ιδιαιτερως και ειναι απλα εντυπωσιακες ειναι φτερα και μεσα γραφω κατι που εχω βγαλει εγω..!θα ανεβασω φωτογραφιες για ολα αυτα που εχω φτιαξει για να παρεται ιδεες. ραβδακια,καμβαδες,προσκλησεις,νεραιδοκαστρο,χωνακια για ποπ κορν και ζαχαρωτα κλπ κλπ .

marw st.
10-02-14, 12:16
μονο βρε κοριτσια πείτε μου πως θα σας ανεβάσω φωτογραφίες γιατι δεν ξερω