PDA

Επιστροφή στο Forum : ολη η βαπτιση για τους νονους με 500 ευρω γινεται?? κι ομως!!

κατερινα κωστας
29-03-11, 22:34
αγαπητα μου κοριτσακια
εμεις δεν θα κανουμε σκετη βαπτιση αλλα γαμο κ βαπτιση μαζι
και σας εχω τις οικονομικοτερες λυσεις...

βαπτιση!!

ψαχνωντας ολο το φορουμ πηγα σε πολλα μα πααααααρα πολλα μαγαζια...
ενα πακετο βαπτισης 18 τεμ δηλαδη τα βαπτιστικα ρουχα -παπουτσια-κουτι-λαδοπανα-λαμπαδες-μαρτυρικα (50 τεμ)- καραμελα για μαρτυρικα-σετ λαδιου-πετσετες ολα μαζι 250 ευρω απο ενα μαγαζι στην αγιου μαρκου η επιλογη ειναι δικη σας σε οτι επιλεξετε με οτι θεμα κ αν εχετε...εμεις εχουμε πειρατες ετσι θα μας τα κανει ολα πειρατικα.. αν ομως επιλεξετε καποιο αλλο κουτι η τιμη ανεβαινει συν 80 ευρω.. αν παλι δεν σας αρεσουν τα ρουχα-παπουτσια κ θελετε να παρετε απο αλλου η τιμη για ολα τα υπολοιπα ειναι 150 ευρω...
το σαιτ ειναι www.vaptisi.gr (http://www.vaptisi.gr) αγιου μαρκου 29 τηλ 2103216365 μαριλεν λεγεται το καταστημα ζητηστε τον κυριο βασιλη

σταυρο βρηκα απο ενα σαιτ (το οποιο δεν μου γεμιζε το ματι αρχικα μιας κ δεν ειχε ποικιλια) αλλα επειδη ηταν κοντα στην αγιου μαρκου (Ευαγγελιστρίας 22 & Ρόμβης 13 6ος όροφος Τηλ 210 3224707 )
πηγα απο εκει...
ο τυπος μου βρηκε τον σταυρο που ηθελα..εναν λευκοχρυσο 14κ εντελως απλο που οπουδηποτε αλλου ειχα κοιταξει ηταν στα 500 ευρω ..στα 250 ευρω ΜΕ την αλυσιδα..ειναι κατασκευαστης ο ιδιος κ κανονικα πουλαει μονο χονδρικη... (με ρωτησε 2 φορες πως τον βρηκα!!)

δειτε μια φωτο για να δειτε το στυλ αλλα εγω το πηρα σε λευκοχρυσο!!
http://www.rouvasjewellery.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=17

ο ανθρωπος μας εξηγησε τις διαφορες στις τιμες μιας κ ενας ιδιος σταυρος ειχε διαφορετικες τιμες... (μασιφ- κουφιος-ημικουφιος -διαφορα στα καρατια κτλ κτλ)

για βιβλιο ευχων εφτιαξα μονη μου κ μου στοιχησε 7 ευρω!! πηρα απο το τζαμπο ενα αλμπουμ φωτογραφιων με κατι πειρατες που ειχε απ εξω (ξερετε αυτα τα παλια με την κολλα κ το χαρτι που τις κολλας τις φωτογραφιες)
εσκισα τα σελοφαν κ κολλησα με κολλα χαρτια γαλαζια κ λευκα στο σημειο που εμπαιναν οι φωτο να καλυπτουν ολη την σελιδα..) εβαλα ματακια αυτα που ειναι για χειροτεχνιες τα κινουμενα..στα ματια των πειρατων..κορδελες χαντρες.. κ καμπανακια ..βγηκε σουπερ!!

μπομπονιερες οπως ειπα κ σε ενα αλλο σαιτ ειδα στον ναρλη οτι ηθελα κ μετα τις εκλεισα στις ιδιες τιμες στον παπανικολαου στο περιστερι
του ειπα πως στην καβαλα βρηκα αυτες τις τιμες με αυτους τους κωδικους απο αυτον τον προμηθευτη κ για να μην με χασει μου εκανε τις ιδιες τιμες
πχ εγω εκλεισα κατι κρεμαστρες με πειρατες που ειδα αρχικα στον ναρλη απ τον ιδιο προμηθευτη με 0,85 τελικη τιμη κ χωρις να πληρωσω μεταφορικα οοοολεεεε!!!
Παπανικολαου παναγη τσαλδαρη 93 περιστερι 210 5711720 αυτος δεν εχει σαιτ να σας τις δειξω αλλα δειτε τες απο αλλου... που εχουν πιο ακριβα οι ιδιες χωρις να ειναι με τα κουφετα κ
http://www.123-mpomponieres.gr/p.KREMASTRES-PEIRATES-GIA-MPOMPONIERES-VAPTISIS-KOD-M5514-PR-77050.370862.html

τα προσκλητηρια τα εκλεισα απο τον ναρλη www.narlis.gr (http://www.narlis.gr) Τηλ. 2510.834706 αλλα δεν τα εχει στο σαιτ του μου τα εστειλε με μειλ
διαλεξα ενα κοινο για γαμο κ βαπτιση μαζι
(κ γι αυτο θα σας το δειξω απο αλλο σαιτ)
http://www.123-mpomponieres.gr/p.PROSKLITIRIO-KOD-M233-EM-PROSKLITIRIA-GAMOU.231349.html
στο σαιτ που εβαλα το ειχε 2,40 ενω το ιδιο ακριβως προσκλητηριο το πηρα απ τον ναρλη 0,44 χωρις ομως τα κορδελακια που αν ηθελα μου τα εδινε με
0,49.. (τονιζω ιδια ποιοτητα ιδια εταιρια!! ) συν 50€ η εκτυπωση

οσο αναφορα τα γλυκα τωρα... βρηκα στο biscottino του περιστεριου Παν. Τσαλδάρη 54, Αιμ. Βεάκη 17 τηλ 2105776076 σφηνακια με οτι γευση θελουμε με 13€ το κιλο που σημαινει ανα τεμαχιο περιπου 0,87 λεπτα αλλα βρηκα κ μεσω της γλυκιας μου CHRISAS ενα παγωτατζη με 300 ευρω για 250 ατομα με 3 γευσεις κ σιροπακι... ειναι στην καλλιθεα αλλα δεν εχω καταληξει ακομα σε ποιον θα κλεισω το τηλ του ειναι 6939682939 κ τον λενε κωνσταντινο...

τι αλλο??? δεν μου ρχετε τωρα στερεψα!! αν ειναι θα επιστρεψω.. ελπιζω να βοηθησα λιγουλακι!!!:-P

κατερινα κωστας
29-03-11, 22:50
αυτη την τσαντα διαλεξα αντι για κουτι (συμπεριλαμβανετε μεσα στην τιμη των 250 που σας ειπα ) αλλα σε λαχανι καθοτι ειμαστε παναθηναικοι βλεπεις χαχα
http://www.vaptisi.gr/photos/gamebox_boy3.jpg
αυτα τα παπουτσακια μιας κ τον μπεμπη θα τον πουμε τζωρτζη κ λενε πανω giorgino.. :p
http://www.vaptisi.gr/photos/shoes_boy2.jpg
το κοστουμακι δεν το εχει να σας το δειξω αλλα ειναι λευκο με λαχανι σιριτια κ κουκουλα κ ειναι επωνυμο παρακαλω..
αυτα τα μαρτυρικα αλλα πηρα μονο 50 γιατι ηθελα κ βραχιολακια αλλα δεν μου αρεσαν κ πολυ οποτε θα τα παρω απο αλλου...
http://www.vaptisi.gr/photos/crosses.jpg
κ τα υπολοιπα (κερακια κολυμπηθρας-λαδοπανα κτλ) δεν τα εχει στο σαιτ αυτα που διαλεξα...
ουφ ιδρωσα!!!!:lol:

nenapant
29-03-11, 23:45
τελικα αμα ψαχνεις βρισκεις,και οι καιροι ειναι δυσκολοι οποτε ο αλλος θακανει τα παντα για μα μην σε χασει απο πελατη..να χαιρεσαι το μικρο σου και με το καλο η βαφτιση..Το αλμπουμ σιγουρα αφου το εφτιαξες με τοση αγαπη θα ειναι πολυ ωραιο!

koritsaki9200
30-03-11, 19:04
Ποιον σταυρό από όλους πήρες με 250 ευρώ;
Η τιμή για τα βαπτιστικά είναι με φπα (δηλαδή απόδειξη;)
Μπράβο σου για όλη την προετοιμασία!!!:)

salvia:)
30-03-11, 19:53
μπραβο για την ερευνα που εκανες! :)

να ρωτησω ομως κατι που το εχω απορια? αν καποιος αντι να παει να παρει ολο το σετακι απο τα εξειδικευμενα μαγαζια, παει και τα παρει ξεχωριστα απο μαγαζια κανονικα με ρουχαλακια πετσετακια παπουτσακια κοκ δεν συμφερει περισσσοτερο?

κατερινα κωστας
30-03-11, 20:38
Ποιον σταυρό από όλους πήρες με 250 ευρώ;
Η τιμή για τα βαπτιστικά είναι με φπα (δηλαδή απόδειξη;)
Μπράβο σου για όλη την προετοιμασία!!!:)

τον st124 αλλα σε λευκοχρυσο..

η τιμη για τα βαπτιστικα ειναι με αποδειξη ναι!! κ η προσφορα ισχυει για ολο τον χρονο...

κατερινα κωστας
30-03-11, 20:41
μπραβο για την ερευνα που εκανες! :)

να ρωτησω ομως κατι που το εχω απορια? αν καποιος αντι να παει να παρει ολο το σετακι απο τα εξειδικευμενα μαγαζια, παει και τα παρει ξεχωριστα απο μαγαζια κανονικα με ρουχαλακια πετσετακια παπουτσακια κοκ δεν συμφερει περισσσοτερο?

μωρε αν εχεις την διαθεση πολλα μπορεις να κανεις... κ τα ρουχαλακια ειναι το πιο απλο...λαδοπανα ομως δεν θα βρεις αλλου.. αρα αναγκαστηκα θα τα παρεις απο εκει κ απο μονα τους σαν τιμες κυμενονται απο 35-75 ευρω
Ας υποθεσουμε πως εχεις τον χρονο να φτιαξεις κ τα μαρτυρικα που στην τελικη θα σου βγουν μια η αλλη γιατι θα στοκαρεις κορδελες που θα περισσεψουν... κερακια θα βρεις παπουτσια θα βρεις φφφφφφφ δεν ξερω κουραστηκα ηδη χαχαχαχαχαχα

kormiti
30-03-11, 20:44
thanks! και να χαιρεστε το παιδακι σας! θησαυρος το τοπικ σου!

κατερινα κωστας
30-03-11, 20:48
χαχαχα να σαι καλα αλλα ο μονος λογος που τα εβαλα ολα τοσο αναλυτικα ειναι επειδη βαρεθηκα να ψαχνω.... σελιδες επι σελιδων... κ να ζηταω πμ απο την καθε μια κοπελιτσα που ειχε βρει κατι φτηνο αλλα που να βλεπεται κι ολας...
βεβαια τα γουστα του καθε ανθρωπου διαφερουν...
Τωρα βεβαια ψαχνω για να κανω τον εξωτερικο στολισμο μονη μου ..ξερω τι θελω αλλα δεν εχω προλαβει να παω να ψαξω για τιμες... (εχω ψιλοχαζεψει στα τζαμπο κατι φαναρια με 7,99€) αλλα οτι μαθω θα σας το πω κι εσας...

κατερινα κωστας
30-03-11, 20:53
τελικα αμα ψαχνεις βρισκεις,και οι καιροι ειναι δυσκολοι οποτε ο αλλος θακανει τα παντα για μα μην σε χασει απο πελατη..να χαιρεσαι το μικρο σου και με το καλο η βαφτιση..Το αλμπουμ σιγουρα αφου το εφτιαξες με τοση αγαπη θα ειναι πολυ ωραιο!

θα στο εδειχνα κ ισως να το κανω αλλα δεν ξερω πως....:?:

30-03-11, 20:54
μωρε αν εχεις την διαθεση πολλα μπορεις να κανεις... κ τα ρουχαλακια ειναι το πιο απλο...λαδοπανα ομως δεν θα βρεις αλλου.. αρα αναγκαστηκα θα τα παρεις απο εκει κ απο μονα τους σαν τιμες κυμενονται απο 35-75 ευρω
Ας υποθεσουμε πως εχεις τον χρονο να φτιαξεις κ τα μαρτυρικα που στην τελικη θα σου βγουν μια η αλλη γιατι θα στοκαρεις κορδελες που θα περισσεψουν... κερακια θα βρεις παπουτσια θα βρεις φφφφφφφ δεν ξερω κουραστηκα ηδη χαχαχαχαχαχα

:lol:δικιο εχεις!!
παντως χαρα στη δυναμη σου να τα κανεις ολα μονη σου! εγω εναν γαμουλη θα κανω και ψαχνω σε ποιον να το φορτωσω!:oops::rolleyes:

kormiti
30-03-11, 20:58
χαχαχα να σαι καλα αλλα ο μονος λογος που τα εβαλα ολα τοσο αναλυτικα ειναι επειδη βαρεθηκα να ψαχνω.... σελιδες επι σελιδων... κ να ζηταω πμ απο την καθε μια κοπελιτσα που ειχε βρει κατι φτηνο αλλα που να βλεπεται κι ολας...
βεβαια τα γουστα του καθε ανθρωπου διαφερουν...
.

επειδη ως νονα ειμαι ακριβως σε αυτη την φαση και ξερω ποσο κοπο και χρονο χρειαζεται το καλο ψαξιμο εκτιμω πολυ την προσπαθεια σου και το οτι το μοιραστηκες μαζι μας.
σκεφτομαι μηπως πρεπει να σου προτινω εναντι αμοιβης να αναλαβεις και την δικια μας βαπτιση:p

κατερινα κωστας
30-03-11, 20:58
:lol:δικιο εχεις!!
παντως χαρα στη δυναμη σου να τα κανεις ολα μονη σου! εγω εναν γαμουλη θα κανω και ψαχνω σε ποιον να το φορτωσω!:oops::rolleyes:

τι ψαχνεις ??? τι στυλ θα ειναι το νυφικο σου? τι χρωματα εχεις επιλεξει?τι εχεις κλεισει? θα κανεις τραπεζι?? μπομπονιερες βρηκες? θες περιεργες η απλες??στεφανα κ τετοια ψαχνεις η θα αφησεις τους κουμπαρους? που μενεις???ακουω....!!!!

κατερινα κωστας
30-03-11, 21:37
οκ ας κανω ενα μονολογο παλι αλλα αυτη την φορα για ΓΑΜΟ με πραγματα που αρεσαν σε εμενα

μπομπονιερες με 0,86 με ΦΠΑ κατι φυλλα απο ριζοχαρτο θα τις βρητε σε αυτο το σαιτ
http://www.weddingland.gr/index.php?option=com_eshop&task=view&id=275&Itemid=9&PHPSESSID=acb1b438c3ad95028d2c467d9891beb1
αλλιως βρες οτι σ αρεσει στον ναρλη κ βουρ για τον παπανικολαου στο περιστερι (δειτε πιο πανω για να μην τα ξαναγραφω)

νυφικο με 600 ευρω ενοικιαση μαζι με 2 παρανυφακια (αν κανεις την δυσκολη) απο την mikelina εχει κ μπομπονιερες κ τετοια αλλα ειναι ακριβη.. ειδικα στα κουτια βαπτισης βαραει στα αυτια!!!( σε σχεση με τις τιμες που ειδα στον ναρλη)
http://www.mikelina.gr

βερες στον ιδιο με τον σταυρο που ανεφερα παραπανω για την βαπτιση απο 100 ευρω οι απλες κ καπως ψιλες... μεχρι 300.. οι τιμες αλλαζουν αναλογα με το που βρισκεται η τιμη του χρυσου...(για ακομη πιο οικονομικη λυση κ αυτους που δεν τις πολυφορανε μπορει να φτιαξει ασημενιες βερες με επιχρυσωση εξωτερικα το ζευγαρι 50€)
http://www.rouvasjewellery.gr

παπουτσια σιγουρα στην αγιου μαρκου... απο 30 ευρω νυφικα σχεδια... χαλασμος κυριου...

κομμωτρια με 100 ευρω κ χτενισμα κ μακιγιαζ...(η κοπελα μενει περιστερι δεν ξερω μεχρι που μπορει να φτασει!! )
6971992632 χριστινα..

γαμπριατικο στο bertolucci ειναι στοκαδικο στην λενορμαν 254, τηλ. 210 5152576 με 70€

δωρα κουμπαρων για ρολογια κ τετοια
http://www.e-oro.gr απο 56 ευρω χρονογραφος casio βεβαια αλλα οκ το κομματι σου το κανεις....
ή στο http://www.oroloi.gr
ακομα καλυτερα μπες κ στο http://www.skroutz.gr κ συγκρινε τιμες κ προιοντα

λουλουδια δεν εχω να προτεινω γιατι θα παρω τουλιπες κ θα τις δεσω μονη μου καπως ετσι http://www.papasotiriou-flowers.gr/view_cat.php?cat_id=100015&page=2 σαν την πρωτη φωτο με αλλο υφασμα ή κορδονι χοντρο...το ιδιο κ με τον στολισμο του αυτοκινητου http://www.shopflowers.gr/wedding_car.htm σαν το 1ο στην 2η σειρα..
(μανι μανι γλυτωσα 200 ευρω)

στολισμο εξωτερικο σαν αυτον http://www.4uthesite.com/products.php?pid=16889&pc=1168 με 80 ευρω
φαναρακια απο τα jumbo κ τουλια απο 3,40€ τα 10 μετρα οι τιμες παιζουν

τι αλλο? για βοηθηστε!!!:oops:

30-03-11, 22:08
τι ψαχνεις ??? τι στυλ θα ειναι το νυφικο σου? τι χρωματα εχεις επιλεξει?τι εχεις κλεισει? θα κανεις τραπεζι?? μπομπονιερες βρηκες? θες περιεργες η απλες??στεφανα κ τετοια ψαχνεις η θα αφησεις τους κουμπαρους? που μενεις???ακουω....!!!!

αχ τελεια!! θα φορτωσω σε σενα το γαμο μου!!8-):grin:
λοιπον για νυφικο ηθελα να ειναι σε στυλ αρχαιοελληνικο και να κανω και το μαλλι αναλογα.. αλλα επειδη ο γαμος ειναι το νοεμβρη φοβαμαι το κρυο και σκεφτομαι για πιο βαρια υφασματα οποτε δεν εχω αποφασισει για νυφικο.:sad:
χρωματα σκεφτομαι εκτος απο το ασπρο να εχω κρεμ, σαμπανιζε και κατι αναμεσα σε σομον χρυσο-πορτοκαλι και ελαφρια μοκα..
το μονο που εχω κλεισει ειναι η εκκλησια. και εχω παρει προσφορα απο ενα ξενοδοχειο (το γκολντεν ειτζ) 30-35 ε το ατομο αναλογα το μενου!
τσιμπιμενη η τιμη ε?
μπομπονιερες θα παρουμε ειτε κατι απλο ειτε αυτο που μου αρεσει εμενα που ειναι σαν κρεμαστο που βαζουν στις πορτες και κανει γκλιν γκλιν!
στεφανα θελω απλα αλλα δεν νομιζω να τα αφησω σε κουμπαρους γιατι δεν εχουμε ακομα ζητησει απο κανεναν να γινει κουμπαρος μας...
μενω αθηνα-παγκρατι!:D

koritsaki9200
30-03-11, 22:32
να σαι καλά βρε κατερίνα!
άλλη μια ερώτηση! αυτός με τα βαπτιστικά, έχει και άλλα σχέδια εκτός από αυτά της φωτο; Ψάχνω κάτι σε ναυτικό στυλ... Είχα κατέβει το σαββατο σ' εκείνη την περιοχή αλλά δεν μπόρεσα να κοιτάξω γιατί ήμουν με τον σύζυγο... οπότε καταλαβαίνεις! Θέλω να ξαναπάω να δω κι εκεί που μου είπες!

ΥΓ. Στολισμό αυτοκινήτου είχα κάνει με 50 ευρώ (ήθελα να στολίσω και 2ο αμάξι) και ήταν και καλύτερος από τον κανονικό που τον χρησοπλήρωσα κιόλας!

κατερινα κωστας
31-03-11, 10:02
να σαι καλά βρε κατερίνα!
άλλη μια ερώτηση! αυτός με τα βαπτιστικά, έχει και άλλα σχέδια εκτός από αυτά της φωτο; Ψάχνω κάτι σε ναυτικό στυλ... Είχα κατέβει το σαββατο σ' εκείνη την περιοχή αλλά δεν μπόρεσα να κοιτάξω γιατί ήμουν με τον σύζυγο... οπότε καταλαβαίνεις! Θέλω να ξαναπάω να δω κι εκεί που μου είπες!

ΥΓ. Στολισμό αυτοκινήτου είχα κάνει με 50 ευρώ (ήθελα να στολίσω και 2ο αμάξι) και ήταν και καλύτερος από τον κανονικό που τον χρησοπλήρωσα κιόλας!

ναι γλυκια μου εχει πολλα σχεδια αλλα επειδη εψαχνα κατι που να εχει λαχανι δεν μπηκα σε αυτο το τριπακι να δω αν εχει ναυτικο σχεδιο..παρε τηλ καλυτερα πριν πας να μην τρεχεις αδικα... αν θες ομως κατι που να κανει το ζουζουνι σου να μοιαζει με ναυτη γιατι δεν πας σε μια μοδιστρα? κ μοναδικο θα ειναι το κομματι κ οπως θες εσυ... οι συνοικιακες ειναι πολυ φτηνες!

οσο για το αμαξι που λες ετσι θα το κανω κ εγω 8-) ιδια υφασματα με το εξωτερικο της εκκλησιας... κ μερικα λουλουδια.. το πιο πιθανο στο πισω μερος να μπλεξω λουλουδια με φυλλα ελιας κ μετα την ιδια γιρλαντα να την βαλω στην κολυμπηθρα...:razz:

κατερινα κωστας
31-03-11, 10:09
λοιπον για νυφικο ηθελα να ειναι σε στυλ αρχαιοελληνικο και να κανω και το μαλλι αναλογα.. αλλα επειδη ο γαμος ειναι το νοεμβρη φοβαμαι το κρυο και σκεφτομαι για πιο βαρια υφασματα οποτε δεν εχω αποφασισει για νυφικο.:sad:
χρωματα σκεφτομαι εκτος απο το ασπρο να εχω κρεμ, σαμπανιζε και κατι αναμεσα σε σομον χρυσο-πορτοκαλι και ελαφρια μοκα..
το μονο που εχω κλεισει ειναι η εκκλησια. και εχω παρει προσφορα απο ενα ξενοδοχειο (το γκολντεν ειτζ) 30-35 ε το ατομο αναλογα το μενου!
τσιμπιμενη η τιμη ε?
μπομπονιερες θα παρουμε ειτε κατι απλο ειτε αυτο που μου αρεσει εμενα που ειναι σαν κρεμαστο που βαζουν στις πορτες και κανει γκλιν γκλιν!
στεφανα θελω απλα αλλα δεν νομιζω να τα αφησω σε κουμπαρους γιατι δεν εχουμε ακομα ζητησει απο κανεναν να γινει κουμπαρος μας...

οκ θα ψαξω μολις βρω χρονο κ για να μην τους ζαλιζουμε ολους θα στα στελνω προσωπικα.. αυτα που κανουν γκλιν γκλιν λεγονται μελωδοι χιχιχι
το τραπεζι το θες σε στυλ δεξιωσης αν δεν κανω λαθος.. να κοιταξεις οι τιμες να περιλαμβανουν κ τα ποτα-αναψυκτικα ... γιατι αλλιως η τελικη τιμη θα σου βγει μπιππππππππππππππ :oops: οσο για τα στεφανα ειτε το θες ειτε οχι καποιος θα σας παντρεψει κ πες τους πως με 150 ευρω τα παιρνει ολα εκτος απο το δισκο κ το ποτηρι.. που κ παλι βρισκει φτηνα ή πολλες φορε το παρεχει κ η εκκλησια...
σμουτς!!!

no doubt
31-03-11, 10:14
Αυτά τα μαγαζιά στην Αγίου Μάρκου τα είχα δει κι εγώ. Είναι και κανά δύο ακόμα. Όμως πιο ωραία ποικιλία βρήκα στην Αιόλου και Σωκράτους στον ευσταθίου που βρίσκεται σε όροφο (δεν φαίνεται από κάτω).
www.e-efstathiou.gr νομίζω αλλά δεν είναι πολύ ενημερωμένο.
Και οι τιμές του εκεί παίζουν 250ευρώ όλα.

Εγώ βάπτισα ένα κοριτσάκι και μου πήγε πολύ φθηνά.
Πήρα ένα πακέτο υπέροχο από την Έλενα Μανάκου (www.elenamanakou.gr) από τα σάιτ που βγάζουν προσφορές στα 140ευρώ. Βαπτιστικά πήρα από το ebay ολομέταξα επώνυμα μόνο 10ευρώ, και παπουτσάκια δερμάτινα (babywalker) προσφορά στις εκπτώσεις στα 15 ευρώ.
Σταυρό πήρα από ένα χρυσοχόο 150 ο σταυρός (6γρ.) και 60 η αλυσίδα σε λευκόχρυσο.

κατερινα κωστας
31-03-11, 10:19
Σταυρό πήρα από ένα χρυσοχόο 150 ο σταυρός (6γρ.) και 60 η αλυσίδα σε λευκόχρυσο.

πες μου οτι λες απο ενα μαγαζι στο κερατσινη... θα παω αυτη την βδομαδα να δω.. η οδος ειναι αγωνιστων στρατοπεδου 7

no doubt
31-03-11, 10:28
πες μου οτι λες απο ενα μαγαζι στο κερατσινη... θα παω αυτη την βδομαδα να δω.. η οδος ειναι αγωνιστων στρατοπεδου 7
Δεν θυμάμαι διεύθυνση γιατί πάμε έτσι :p. Ψωνίζουμε από εκεί.
Λέγεται Μακρής αν βοηθάει. Νομίζω είναι κερατσίνι...
Αν πας πήγαινε απόγευμα γιατί είναι εκεί ο ίδιος κι όχι ο γιος του και κάνει καλύτερες τιμές. :wink:

κατερινα κωστας
31-03-11, 10:37
Δεν θυμάμαι διεύθυνση γιατί πάμε έτσι :p. Ψωνίζουμε από εκεί.
Λέγεται Μακρής αν βοηθάει. Νομίζω είναι κερατσίνι...
Αν πας πήγαινε απόγευμα γιατί είναι εκεί ο ίδιος κι όχι ο γιος του και κάνει καλύτερες τιμές. :wink:

ακυρο ακυρο γραψε ακυρο!!! η οδος ειναι Θυμάτων Κατοχής 6, Κερατσίνι - Αμφιάλη, 18757, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο :
2104318395 2104006121 ΧΡΥΣΕΜΠΟΡΙΚΗ (Μακρής Ελευθέριος Σ.)

το ιδιο λεμε οεο!!

no doubt
31-03-11, 10:43
ακυρο ακυρο γραψε ακυρο!!! η οδος ειναι Θυμάτων Κατοχής 6, Κερατσίνι - Αμφιάλη, 18757, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο :
2104318395 2104006121 ΧΡΥΣΕΜΠΟΡΙΚΗ (Μακρής Ελευθέριος Σ.)

το ιδιο λεμε οεο!!
ναιιιιιιι :p
Είχα δει κι ε΄δω για σταυρούς www.e-kosmimatopolio.gr

31-03-11, 14:44
οκ θα ψαξω μολις βρω χρονο κ για να μην τους ζαλιζουμε ολους θα στα στελνω προσωπικα.. αυτα που κανουν γκλιν γκλιν λεγονται μελωδοι χιχιχι
το τραπεζι το θες σε στυλ δεξιωσης αν δεν κανω λαθος.. να κοιταξεις οι τιμες να περιλαμβανουν κ τα ποτα-αναψυκτικα ... γιατι αλλιως η τελικη τιμη θα σου βγει μπιππππππππππππππ :oops: οσο για τα στεφανα ειτε το θες ειτε οχι καποιος θα σας παντρεψει κ πες τους πως με 150 ευρω τα παιρνει ολα εκτος απο το δισκο κ το ποτηρι.. που κ παλι βρισκει φτηνα ή πολλες φορε το παρεχει κ η εκκλησια...
σμουτς!!!

κοριτσακι μου σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! και την διαθεση να βοηθησεις! οποτε θες στειλε μου πμ.. και μονο που ενδιαφερθηκες να σου τα πω ενιωσα πολυ ξαλαφρωμενη!:D
παλι καλα που μου ειπες πως λεγονται τα γκλιν γκλιν γιατι φαντασου να τα ζηταγα ετσι στο μαγαζι:oops:!:lol: μελωδοι λοιπον....

ας παραμεινουμε στο θεμα της βαπτισης εδω και θα τα λεμε με πμ!:grin:
φιλιαα!

iwannaf
31-03-11, 15:16
Κορίτσι είσαι θυσαυρός !!!!
Ετοιμάζομαι και εγω για γάμο βάφτιση και εχω κλείσει κάποια πράγματα , αλλα εχω πολλές εκρεμότητες ακόμη .
Οποτε με βοηθάς !!!
Στα βαφτιστικά και στου κουμπάρου λέω να μην ανακατευτώ γιατί κατάλαβα οτι θέλουν να τα διαλέξουν μόνες τους και εξάλλου ο χρόνος με πιέζει .
Εχω όμως τις εξής εκκρεμότητες :
1. Προσκλητήρια (αν θέλεις μπορεις να μου προωθήσεις το μαιλ του ναρλή , σου στέλνω πμ με το μαιλ μου, γιατι τους παίρνω και δεν το σηκώνουν αυτή τη στιγμή)
2. παππούτσια νυφικά που θέλω να είναι άνετα και με 5 πόντους τακούνι . Που στην Αγίου Μάρκου εννοείς ?
3. κομμωτρια - μακιγιάζ . Είναι καλή ? Δοκιμασμένη ?
3. Ο στολισμός σίγουρα με ενδιαφέρει γιατι θα τον κάνω εγω
4. Δώρα κουμπάρων , αν και λέω εκεί να μην τσιγκουνευτώ . Ισως είναι και καλή ιδέα να πάω για κόσμημα χρησιμοποιώντας τις διευθύνσεις που παραθέτεις
5. οταν λες φωτογράφο , εννοείς μαζι με το βίντεο που θα τραβήξει ή μονο φωτογράφο ? Βασικά επειδη εχω βρει φωτογράφο , ψάχνω πιο πολυ κάποιον για να τραβήξει το βίντεο .

κατερινα κωστας
31-03-11, 16:06
1. Προσκλητήρια (αν θέλεις μπορεις να μου προωθήσεις το μαιλ του ναρλή , σου στέλνω πμ με το μαιλ μου, γιατι τους παίρνω και δεν το σηκώνουν αυτή τη στιγμή)
δες το σαν προσκλητηριο εδω...
http://www.123-mpomponieres.gr/p.PROSKLITIRIO-KOD-M233-EM-PROSKLITIRIA-GAMOU.231349.html
ο κωδικος του ναρλη ειναι M233 κ η εταιρεια η enalia mare..παρε τηλ ξανα κ ζητα να σε συνδεσουν στα προσκλητηρια
δουλευουν ως τις 4...

2. παππούτσια νυφικά που θέλω να είναι άνετα και με 5 πόντους τακούνι . Που στην Αγίου Μάρκου εννοείς ?
εγω μπηκα σε πολλα εκει κ πηρα ενα ασημενιο με στρας με 12 ποντους αλλα απο μπροστα ειναι χοντροσολο κ ειναι σαν 8.το μαγαζι δεν το θυμαμαι πεταξα την σακουλα σνιφ σνιφ

ναιιιιιιιιι

:D
4. Δώρα κουμπάρων , αν και λέω εκεί να μην τσιγκουνευτώ . Ισως είναι και καλή ιδέα να πάω για κόσμημα χρησιμοποιώντας τις διευθύνσεις που παραθέτεις
ειναι κατι κλασικο αυτο αν θες παρε ψηφιακες κορνιζες,φωτογραφικες μηχανες,ρολογια η οτι τραβαει η ψυχη σου

5. οταν λες φωτογράφο , εννοείς μαζι με το βίντεο που θα τραβήξει ή μονο φωτογράφο ? Βασικά επειδη εχω βρει φωτογράφο , ψάχνω πιο πολυ κάποιον για να τραβήξει το βίντεο .
μαζι βρεεεεεε χρυσο μου παιδι μαζι!! 8-)8-)8-)

iwannaf
31-03-11, 16:25

δες το σαν προσκλητηριο εδω...
ο κωδικος του ναρλη ειναι M233 κ η εταιρεια η enalia mare..παρε τηλ ξανα κ ζητα να σε συνδεσουν στα προσκλητηρια
δουλευουν ως τις 4...

δηλ ειναι ενα το προσκλητήριο που εχει για γαμοβαφτιση .

εγω μπηκα σε πολλα εκει κ πηρα ενα ασημενιο με στρας με 12 ποντους αλλα απο μπροστα ειναι χοντροσολο κ ειναι σαν 8.το μαγαζι δεν το θυμαμαι πεταξα την σακουλα σνιφ σνιφ

οκ θα κοιταξω

ναιιιιιιιιι

σουπερ

:D

ειναι κατι κλασικο αυτο αν θες παρε ψηφιακες κορνιζες,φωτογραφικες μηχανες,ρολογια η οτι τραβαει η ψυχη σου

θα κοιταξω και γιαυτα καθοτι στο κοσμημα μπορει να μην ταιριαζουν και τα γουστα μας , ενω στην τεχνολογία πιστευω δεν θα υπάρχει τετοιο προβλημα

μαζι βρεεεεεε χρυσο μου παιδι μαζι!! 8-)8-)8-)

και εγω που θελω μονο για βιντεο ? εχεις να μου προτείνεις ? γιατι τον φωτογραφο (σκετο) τον εκλεισα .

σε ευχαριστω παντως και η ωρα η καλή !!!!!

κατερινα κωστας
31-03-11, 16:34
ειχε πολλα προσκλητηρια.. αλλα αυτο το ειχα δει κ εκει ειχα καταληξει εξ αρχης..εντελως τυχαια ηταν κ το πιο φτηνο...

οσο για σκετο βιντεο δεν ξερω... τι να σου πω??? κ κλεισε οσο ειναι νωρις γιατι μετα θα τρεχεις...
κ σε σενα η ωρα η καλη κοριτσακι μου!!

agapoulini
31-03-11, 16:52
τσιμπιμενη η τιμη ε?

καλησπερα και απο μενα. αυτα τα γκλιν γκλον που ψαχνεις για μπομπονιερα, τα εχω βρει μεχρι 2,40 ευρω ετοιμη! δεν ξερω ποσο την βρηκες εσυ,αλλά θεωρω ότι ειναι αρκετα φτηνη!

κατερινα κωστας
31-03-11, 16:59
καλησπερα και απο μενα. αυτα τα γκλιν γκλον που ψαχνεις για μπομπονιερα, τα εχω βρει μεχρι 2,40 ευρω ετοιμη! δεν ξερω ποσο την βρηκες εσυ,αλλά θεωρω ότι ειναι αρκετα φτηνη!

κανα σαιτ? καμια φωτο να το δουμε??

agapoulini
31-03-11, 17:01
κανα σαιτ? καμια φωτο να το δουμε??

δεν εχω σαιτ. ειναι μια κοπελα που εφτιαξε του μικρου μου τις μπομπονιερες. μου τις εδειξε οταν ψαχναμε σε φωτο

agapoulini
31-03-11, 17:15
530 εννοεις μονο για φωτογραδφιες και οχι δνδ;

31-03-11, 17:26

απο οσο εχω δει σε διαφορα σαιτ τετοιους μελωδους συνηθως βαζουν σε μπομπονιερες βαπτισης και οχι γαμου.
2,40 ετοιμη ειναι οντως πολυ καλη τιμη γιατι εγω εχω δει τιμες απο 2,80 και πανω. επισης σε αλλα σαιτ ειδα και να πουλανε σκετους τους μελωδους για να τα ενσωματωσεις καπως στην μπομπονιερα και κοστιζουν 1,30.

agapoulini
31-03-11, 17:35
απο οσο εχω δει σε διαφορα σαιτ τετοιους μελωδους συνηθως βαζουν σε μπομπονιερες βαπτισης και οχι γαμου.
2,40 ετοιμη ειναι οντως πολυ καλη τιμη γιατι εγω εχω δει τιμες απο 2,80 και πανω. επισης σε αλλα σαιτ ειδα και να πουλανε σκετους τους μελωδους για να τα ενσωματωσεις καπως στην μπομπονιερα και κοστιζουν 1,30.

δεν εχω δει σκετο μελωδο σε 1.30!! και δεν ξερω και για τι μεγεθος αναφερεσαι. αυτα που ειχε η κοπελα ηταν με 4 σχεδια τα οποια διαθετονται μαζι και καλα σε μεγεθος

31-03-11, 20:56
δεν εχω δει σκετο μελωδο σε 1.30!! και δεν ξερω και για τι μεγεθος αναφερεσαι. αυτα που ειχε η κοπελα ηταν με 4 σχεδια τα οποια διαθετονται μαζι και καλα σε μεγεθος

http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=217

1.34 λεει κοστιζει. αλλα οντως δεν φαινονται και πολυ καλοι...

agapoulini
31-03-11, 21:01
http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=217

1.34 λεει κοστιζει. αλλα οντως δεν φαινονται και πολυ καλοι...

ναι, δεν ειναι τοσοι ωραιοι αυτοι! εκεινοι που εχει η κοπελα φαντασου οτι ειναι πιο παιδικοι και πιο ομορφοι.αν θελεις εχω μαιλ

31-03-11, 21:17
ναι, δεν ειναι τοσοι ωραιοι αυτοι! εκεινοι που εχει η κοπελα φαντασου οτι ειναι πιο παιδικοι και πιο ομορφοι.αν θελεις εχω μαιλ

κανει και για γαμους τετοιες μπομπονιερες? γιατι εγω δεν ψαχνω για βαπτιση..

cristina112
31-03-11, 22:43
Δεν έχω δει ποτέ μελωδό σε γάμο,γιατί συνήθως έχουν πολύ παιδικά σχέδια.Αν βρεις όμως κάτι απλό,σίγουρα θα είσαι η πρώτη που θα έχει τέτοια μπομπονιέρα!:D

agapoulini
31-03-11, 23:41
κανει και για γαμους τετοιες μπομπονιερες? γιατι εγω δεν ψαχνω για βαπτιση..

δεν ξερω, τι να σου πω...

κατερινα κωστας
01-04-11, 00:17
και επειδη ειναι δικο μου το τοπικ κ οτι θελω κανω... βρηκα πως μπορουμε να βαψουμε μονες μας το ρυζι κ να το κανουμε χρωματιστο!!!!!(αυτο ναι ειναι μονο για γαμο)
θελουμε 2 κιλα ρυζι για βαψιμο (οτι μας αρεσει πχ νυχακι,καρολινα κτλ κτλ)
κ χαρτια γκοφρε (ναι αυτα που ειναι για χειροτεχνιες) το μονο που θα κοιταξετε ειναι να ειναι λιγο σκουρα σαν χρωματα

κ τι κανουμε?
παιρνουμε μια κατσαρολα με νερο κ κοβουμε μεσα τα χαρτια γκοφρε κ τα αφηνουμε κανα μισαωρο ή λιγοτερο αν μας αρεσει το χρωμα που εβγαλαν ..
αφαιρουμε τα χαρτια κ ριχνουμε μεσα το ρυζι... που θελουμε να βαψουμε
τα αφηνουμε περιπου 40-45 λεπτα κ τα στραγγιζουμε.. βεβαια θελει 3 μερουλες να στεγνωσει αλλα οκ... κανεις χρωματιστο ρυζι με 50 λεπτα που στοιχιζει το χαρτι γκοφρε....

σουπερ??????????:cool::cool:

zouzoupina
02-04-11, 14:31
Κατερίνα, είσαι αστέρι

μαφι
02-04-11, 22:46
και επειδη ειναι δικο μου το τοπικ κ οτι θελω κανω... βρηκα πως μπορουμε να βαψουμε μονες μας το ρυζι κ να το κανουμε χρωματιστο!!!!!(αυτο ναι ειναι μονο για γαμο)
κ χαρτια γκοφρε (ναι αυτα που ειναι για χειροτεχνιες) το μονο που θα κοιταξετε ειναι να ειναι λιγο σκουρα σαν χρωματα

κ τι κανουμε?
παιρνουμε μια κατσαρολα με νερο κ κοβουμε μεσα τα χαρτια γκοφρε κ τα αφηνουμε κανα μισαωρο ή λιγοτερο αν μας αρεσει το χρωμα που εβγαλαν ..
τα αφηνουμε περιπου 40-45 λεπτα κ τα στραγγιζουμε.. βεβαια θελει 3 μερουλες να στεγνωσει αλλα οκ... κανεις χρωματιστο ρυζι με 50 λεπτα που στοιχιζει το χαρτι γκοφρε....

Νομίζω ότι πρέπει να γίνεις σύμβουλος του Παπακωσταντίνου, να δεις πως θα εξοικονομίσει το κράτος χρήματα!

stavroulitsa
02-04-11, 23:23

κ τι κανουμε?

Έτσι είχα κάνει και εγώ το ρύζι για το γάμο μου. Και για να μην περιμένετε, βάλτε το σε δόσεις μέσα στο ρηχό ταψί του φούρνου και βάλτε το στους 50 βαθμούς για να στεγνώσει.

stavroulitsa
02-04-11, 23:23
Απλά ανά διαστήματα να το ανακατεύετε

ballou
02-04-11, 23:24
Μπράβο σου Κατερίνα πολύ καλή δουλειά έχεις κάνει!!!
Εύχομαι η ώρα η καλή και να χαίρεστε το παιδάκι σας!

Να αναφέρω και εγώ ένα κατάστημα χονδρικής και λιανικής για γάμο και βάφτιση με μπομπονιέρες, στέφανα, και πακέτα βάφτισης. Δεν θυμάμαι ακριβως την οδό αλλά είναι καθώς διανύεις την Ιερά Οδό προς το κέντρο της Αθήνας, ένα στενό πριν βγεις την Πειραίως κάνεις αριστερά έιναι στα 20 μέτρα στο αριστερό σου χέρι ένα γωνιακό κτήριο με αυλίτσα. Αν θυμηθώ πως λέγεται ο δρόμος θα σας το γράψω, αλλά σίγουρα αριθμό δεν θυμάμια πια.

Από εκεί είχα πάρει τις μπομπονιέρες του γιου με 1,00 ενώ τις ίδιες είχα δει στην Νοταρά στον Πειραιά με 2,40. Επίσης πήρε η νονά μου γιου μου αλλά και εγώ σαν νονά που έγινα πριν 2 χρόνια, λαδόπανα, εσώρουχα, πετσέτες, μαρτυρικά, ξύλινο κουτί, λαμπάδα, κεράκια, μπουκάλι για λάδι και τα συναφή τέλος πάντων με 100 Ευρώ!!!

Ελπίζω να βοήθησα σίγουρα όχι την Κατερίνα γιατί είναι πανέτοιμη:D αλλά κάποια άλλη κοπέλα που ψάχνει.

ballou
02-04-11, 23:36
Λοιπόν Αγησιλάου λέγεται η οδός για όσες ενδιαφέρονται.

agapoulini
03-04-11, 00:01
αφου ενημερωνουμαι για γαμοβαφτιση, εμεις φτιαξαμε τις μπομπονιερες σε μια κοπελα στη Ν.Ιωνία και μας βγηκε και εμας πολυ φτηνα. οι δικες μας ειχαν 1,25 ετοιμη μπομπονιερα με παιχνιδι. σιγουρα θα εχει και αλλα...;);)
οποιος θελει, στελνω τηλ.

κατερινα κωστας
03-04-11, 11:01
Νομίζω ότι πρέπει να γίνεις σύμβουλος του Παπακωσταντίνου, να δεις πως θα εξοικονομίσει το κράτος χρήματα!

:lol: αμα πεσω σε τετοια κλικα..μαλλον κ γω δεν θα εχω να προτεινω κατι που συμφερει εσας αλλα την δικη μου τσεπη...:lol: ασε που ο μονος παπακωνσταντινου που με ενδιαφερει ειναι ο βασιλης....:wink:

κατερινα κωστας
03-04-11, 11:03
Μπράβο σου Κατερίνα πολύ καλή δουλειά έχεις κάνει!!!
Εύχομαι η ώρα η καλή και να χαίρεστε το παιδάκι σας!

να σαι καλα γλυκια μου..οτι μπορω κανω μπας κ γλυτωσει καμια κοπελιτσα την ταλαιπωρια εδω μεσα... πολυ αγχος για το τιποτα...

κατερινα κωστας
03-04-11, 11:25
οριστε κ τα παραμυθια..!!
http://img830.imageshack.us/img830/3694/jpgpd.jpg

κατερινα κωστας
03-04-11, 11:42
και αυτο ειναι το ευχολογιο που σας ειπα πως εφτιαξα :grin:
http://img852.imageshack.us/img852/4030/dsc02965.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/6931/dsc02964c.jpg

agapoulini
04-04-11, 15:12
Φυσικά και να το γράψεις και να μας περιγράψεις και την δική σου μπομπονιέρα.;)

η κοπελα ειναι αθηνα-ν.ιωνια, καπου εκει- σας γραφω το μαιλ bonboniera24@yahoo.gr το τηλεφωνο αν θελετε με πμ καλυτερα! εγω εφτιαξα γυρω στις 500 μπομπονιερες, και ηταν διαφορα πραγματακια, δεν ηταν ενα σχεδιο... το θεμα ειναι οτι ηταν αρκετα πιο φτηνα απο τα μαγαζια που ρωτουσα. εξω τα εβρισκα 2,5 και 3 ευρω και εκει απο 1 ευρω βρισκεις μπομπονιερα!! και εδειχνε και πλουσια μπομπονιερα! μεσω Η/Υ σου στελνει καποιες προσφορες και αν θελεις κατι αλλο που εχεις στο μυαλο σου το ψαχνει! ειναι ευγενικη και εξυπηρετικη κοπελιτσα!

cristina112
04-04-11, 17:16
Έχει και ξύλινες μπομπονιέρες??:)

agapoulini
04-04-11, 20:45
Έχει και ξύλινες μπομπονιέρες??:)

αυτες που παρηγγειλα εγω ηταν ξυλινες

κατερινα1
05-04-11, 22:22
κοριτσια καλησπερα, τον Ιουνιο βαπτιζω την κορη μου,αν γνωριζει καποια για πολυ καλες τιμες σε μπομπονιερες και ρουχα ας μου κανει πμ σας παρακαλω. μενω θεσσαλονικη

kornilia
05-04-11, 22:27
νομιζω οτι στις μπομπονιερες ο πιο οικονομικος ειναι ο Ναρλης στην Καβαλα. κανει και αποστολες.

κατερινα1
05-04-11, 22:38
μεσα στην καβαλα η σε καποιο χωριο διπλα?

kornilia
05-04-11, 22:43
νομιζω μεσα στην Καβαλα οτι ειναι. δες εδω: http://www.narlis.gr/

zouzoupina
05-04-11, 23:01
και αυτο ειναι το ευχολογιο που σας ειπα πως εφτιαξα :grin:
http://img852.imageshack.us/img852/4030/dsc02965.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/6931/dsc02964c.jpg

κατερινα ειναι πολυ ομορφο!!!!!!!!!!!ελατε ας ξαναμπουμε στο θεμα;-)

κατερινα1
05-04-11, 23:05
κορνηλια οντως εχει ωραια πραματα αυτος και φθηνα.και να φανταστεις οτι μπορω και να παω απο κοντα γιατι το περισσοτερο σοι μας απο καβαλα ειναι.σευχαριστω

κατερινα1
05-04-11, 23:11
η βαπτιση θα γινει σε μοναστηρι της δραμας γιατι το εκανα ταμα οταν ημουν εγκυος.δεν θελουν με ειπανε εκει το ρουχο της μικρης να εχει χρωμα.μονο ασπρο.ουτε στολισμους. ενταξει δεν με πειραζει απλα πρεπει να βρω κατι φθηνο για την κουμπαρα γιατι δουλεια δεν εχει.για τον σταυρο εχεις να μου προτεινεις κατι καλο και φθηνο απο πουθενα?

kornilia
05-04-11, 23:22
δυστυχως Στη Θεσσαλονικη δεν ξερω κατι. μονο καποιο e-shop μπορω να σου βρω, αν σε εξυπηρετει.

glitter
05-04-11, 23:37
η βαπτιση θα γινει σε μοναστηρι της δραμας γιατι το εκανα ταμα οταν ημουν εγκυος.δεν θελουν με ειπανε εκει το ρουχο της μικρης να εχει χρωμα.μονο ασπρο.ουτε στολισμους. ενταξει δεν με πειραζει απλα πρεπει να βρω κατι φθηνο για την κουμπαρα γιατι δουλεια δεν εχει.για τον σταυρο εχεις να μου προτεινεις κατι καλο και φθηνο απο πουθενα?

Ρούχα μπορεί να μην πάρει τα κλασικά βαπτιστικά που είναι και πιο τσιμπιμένα, αλλά ένα ''καλό'' φόρεμα από μαγαζί με ρούχα, σίγουρα θα είναι φθηνότερο!

κατερινα1
05-04-11, 23:48
και γω ετσι λεω θα βρω κατι φθηνο.τωρα κοιταω στου ναρλη την σελιδα και βλεπω εχει ωραια πραματα

glitter
05-04-11, 23:53
και γω ετσι λεω θα βρω κατι φθηνο.τωρα κοιταω στου ναρλη την σελιδα και βλεπω εχει ωραια πραματα

Εγώ δεν έχω πάρει κάτι από εκεί, αλλά έχω διαβάσει πολλές θετικές γνώμες για το Ναρλή. Λένε ότι έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση. Και καλές τιμές!

nikol1981
05-04-11, 23:54
τσιμπιμενη η τιμη ε?

κ γω αρχαιοελληνικο γαμο εκανα . στεφανα πηραμε απο χρυσοχοιο απλη βεργα χρυση ματ 130 ευρω , μπομπο ειχα κουτακι πλεξι γκλασ ιβουαρ κορδελα 1 εκ κ σταφανακι χρυσο κ μεσα τουλι κουφετα.πολυ ωραια μπομπο κανενας δεν την πεταξε κ πριν 2 χρονια ειχε 1,3 νομιζω καπου εκει θα σου βγει κ τωρα.σε γαμο με αυτο το θεμα δεν ταιριαζουν τα γκλιν γκλιν!!!!!αρχαιοελληινκοο νυφικο δες στο www.pepebotellanovias.com (http://www.pepebotellanovias.com) τα φερνουν τα sposa moda. http://sposamoda.gr/sposamoda.asp?LANG=GR
το νυφικο μου ειναι στις σελιδες 24-25-26 επελεξε την συλλογη pepebotella κ μετα το αλλες collection κατω αριστερα ειναι το νο 3132

glitter
05-04-11, 23:55
Κατερίνα 1 επίσης για οικονομία, αλλά και δημιουργία, μπορείτε να φτιάξετε με την κουμπάρα σου τη λαμπάδα με τα κεράκια, το λαδομπούκαλο και μαρτυρικά! Και να στολίσετε ένα απλό κουτί με το γούστο σας!

κατερινα1
05-04-11, 23:59
μπα δυσκολα glitter να το κανουμε αυτο.και με τα δυο παιδια μου δεν θα βρουμε ησυχια.και δεν εχω σε καποιον να ταφησω δυστυχως,οποτε θα μας βγει λιγο παραπανω πιστευω

nikol1981
06-04-11, 00:01
κ κατι ακομα.η κουμπαρα μου μου πηρε ενα ωραιοτατο ανοξοιδωτο δισκο κ ενα ποτηρι απο υαλοπωλειο απλο με χρυσο ματ ποδι οπως στα στεφανα.επισης μια καραφα κ την οποια δεν πηγα στην εκκλησια.τον δισκολ τον ειχε στολισει μονη της με ρυζι κουφετα ανθακια το ειχε κλεισει σε σελοφαν αλλα ο παπας ταα εβγαλε ολα γτ δεν επιτρεποταν ο στολισμος.τπυλαχιστον δεν πηγε χαμενος ο στολισμος.αυτα τα ετοιμα παντως τα σετακια δισκος καραφα ποτηρι σορρυ αλλα τα θεωρω λιγο κιτς.

glitter
06-04-11, 00:10
μπα δυσκολα glitter να το κανουμε αυτο.και με τα δυο παιδια μου δεν θα βρουμε ησυχια.και δεν εχω σε καποιον να ταφησω δυστυχως,οποτε θα μας βγει λιγο παραπανω πιστευω

Ναι, θέλει χρόνο.. Δεν πειράζει, λίγο ψάξιμο και θα βρείτε κάτι στα μέτρα σας!

κατερινα κωστας
10-04-11, 10:51
αυτα τα ετοιμα παντως τα σετακια δισκος καραφα ποτηρι σορρυ αλλα τα θεωρω λιγο κιτς.

λες να παρω ενα ποτηρι με καλαμακι ..ξερεις αυτα τα στριφογυριστα.. να μην χαλασει κ το κραγιον χαχαχαχαχα:lol::lol:

agapoulini
10-04-11, 13:34
λες να παρω ενα ποτηρι με καλαμακι ..ξερεις αυτα τα στριφογυριστα.. να μην χαλασει κ το κραγιον χαχαχαχαχα:lol::lol:

εμας δεν μας επετρεψαν να εχουμε την καραφα και το δισκο. μονο το ποτηρι και παλι οχι στολισμενο

zouzoupina
10-04-11, 16:11
εμας δεν μας επετρεψαν να εχουμε την καραφα και το δισκο. μονο το ποτηρι και παλι οχι στολισμενο

εγω οτι ρωτουσα τον παπα μου ελεγε ξερετε εσεις να ειναι λιτα;)
τωρα το λιτα ειναι σχετικο ε?

nikol1981
10-04-11, 16:32

:p:p::p:p:p
εμενα παντως ο παπας με γουρλωσε με το κρασι κοντεψα να του το φτυσω στα μουτρα......γι αυτο καλη λυση το καλαμακι :p

κατερινα κωστας
10-04-11, 19:38
λιτα σημαινει τιποτα απο ολα αυτα που εχουμε συζητησει...
απαγορευονται στολισμοι στην κολυμπηθρα..μπαλονια απ εξω.. στολισμος εκκλησιας... επισης λιτα σημαινει απλα θα μοιρασεις τις μπομπονιερες σου κ τα γλυκακια σου κ τπτ αλλο :evil:

agapoulini
11-04-11, 13:01
λιτα σημαινει τιποτα απο ολα αυτα που εχουμε συζητησει...
απαγορευονται στολισμοι στην κολυμπηθρα..μπαλονια απ εξω.. στολισμος εκκλησιας... επισης λιτα σημαινει απλα θα μοιρασεις τις μπομπονιερες σου κ τα γλυκακια σου κ τπτ αλλο :evil:

εξαρταται τον παπα παντα! αυτο εχω καταλαβει τελικά

iwannaf
21-04-11, 11:36
Κορίτσια πλησιάζει η μέρα για τα γαμοβαφτίσια . Το βιβλίο ευχών πως πρέπει να είναι ? Πείτε ιδέες .

κατερινα κωστας
21-04-11, 12:04
τι θεμα εχεις στην βαπτιση? κ τι χρωματα?
βασικα δεν ειναι τι "πρεπει" ,ειναι τι σ αρεσει...

iwannaf
21-04-11, 21:02
Είναι γαμοβάφτιση και δεν εχει θέμα . Τα χρώματα είναι λευκο, ροζ . Εννοώ αυτο το βιβλίο είναι τελείως λευκό μέσα ? Κενές σελίδες και ο καθένας γράφει τις ευχές του ?
Σορυ , αλλα δεν εχω ιδέα .........

κατερινα κωστας
22-04-11, 11:22
κοριτσακι μου πρωτα απ ολα με το καλο...
δεν εχει σημασια αν θα εχει λευκες σελιδες ή αν θα βαλεις μεσα αυτοκολλητα ή κορδελες ή οτι αλλο σου κανει κεφι..!!!σημασια εχει να σου αρεσει..εξωτερικα μπορεις να το κανεις ιδιο με το προσκλητηριο σας..
μπορεις να κανεις 2 ξεχωριστα ευχολογια ενα για καθε μυστηριο.. μολις ευκαιρισω θα σου ανεβασω μερικες φωτο.. φιλακια

iwannaf
23-04-11, 14:34
Πολυ ομορφα ειναι ολα . Δηλαδη αν φτιάξω ενα ομορφο εξώφυλλο και δεν γράψω τίποτα μέσα , είναι οκ ?

cristina112
23-04-11, 15:57
Πολυ ομορφα ειναι ολα . Δηλαδη αν φτιάξω ενα ομορφο εξώφυλλο και δεν γράψω τίποτα μέσα , είναι οκ ?

Μια χαρά θα είναι.Μπορείς να κάνεις ένα εξώφυλλο σαν αυτό που σου έβαλε η Κατερίνα,με το γαμπριάτικο κοστούμι και το νυφικό και να προσθέσεις και ένα ροζ φορεματάκι,για την μπέμπα σας.Ή να έχεις 2 άσπρες καρδιές και μία ροζ.Έτσι θα τα συνδυάσεις και τα δύο.

nemo26
10-05-11, 18:54
Αρχιζοντας να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Κατερινα Κωστας γιατι με βοηθησες παρα μα παρα πολυ!!!!
Θα σας γραψω κ τις δικες μου εμπειριες απο το ψαξιμο!!!

1. Βαπτιστικα!!! ολη η Αγιου Μαρκου εχει μαγαζακια που χοντρικα το πακετο ειναι στα 250 ευρω. Εμεις τα πηραμε απο το bebe lena ειχε πολυ ποικιλια μας χρεωσε 20 ευρω τα εξτρα 50 μαρτυρικα (εμεις πηραμε αλλα 100 οποτε μας χρεωσε 40 ευρω) απο κουτι ανοιξαμε ενα καταλογο και διαλεξαμε ενα τεραστιο σεντουκι απο δερματινη κ με τρουκσ επανω, μεσα ειχε κι αλλο ενα μικρο σεντουκι για το λαδι και το σαπουνι, ο στολισμος ολων ηταν πολυ ωραιος με πειρατες καραβακια αστεριες κοχυλακια. Παπουτσια ειχε τη μαρκα giorgino μας ανοιξε το φετεινο καταλογο κ διαλεξαμε ενα σχεδιο που δεν το ειχε στο μαγαζι!!!μας εκανε δωρο κι ενα παλτο για το χειμωνα!!!!

2.Για σταυρο πηγαμε και στου Μακρη αλλα ειχε πολυ λιγα σχεδια κι ετσι καταληξαμε στο Βιτοπουλο στο Ελληνικο που μας ανοιξε γυρω στις 15 κασετινες με σταυρους κ πηραμε ενα διχρωμο στα 5,6 γρ 200 ευρω και την αλυσιδα παλι διχρωμη στα 6,3 γρ στα 210 ευρω

3.Φωτογραφο εκλεισα εναν στον αλιμο στα 800 ευρω το πακετο περιλαμβανει 1 μεγαλο ψηφιακο για τους γονεις και αλλα 3 για παππουδες και νονα 4 dvd επεξεργασμενα, index, k σε cd υψυλης αναλυσης κ χωρις λογοτυπο ολες οι φωτογραφιες για να τις εκτυπωσουμε οπου κ οταν θελουμε κ το κυριωτερο φθηνα (στην Καλλιθεα που τις παω εγω θα μου βγουν γυρω στα 9-10 λεπτα!! το μεγεθος 10χ15 ματ)

4.μπομπονιερες πηγα στην Τσαλδαρη αλλα αυτα που τους ζηταγα ειτε δεν τα ειχαν ειτε δεν τα βρησκαμε στην τιμη οποτε πηρα κουπες αριθμητηρι απο το elxis με 1,04 τουλια και διχτια απο το jumbo (σε γαλαζιο χρωμα) smarties απο το elxis 7 eυρω το κιλο εβαλα 15 σε καθε μπομπο και μια κορδελα οργατζα γαλαζια τα 100 μετρα 4,5 ευρω

5. προσκλητηρια μου πηγαν λιγο ακριβα αλλα τα γουσταρα τοσο πολυ κ πηραμε τοσα μπραβο που χαλαλι τους , πηραμε απο το elxis σημειωματαριο-μπλοκακι οχι μαγνητακι με πειρατες 1,25 και χαρτια γαλαζια περλε (1 ευρω τα 10 α4) απο το πλαισιο τα οποια τα εκτυπωσα και τα εκοψα με κοφτη φωτογραφιων (12 ευρω απο το πλαισιο) εφτιαξα και χαρτακια μικρα με το ονομα των καλεσμενων κ τα κρεμασα με κορδελα απο το σπιραλ του σημειωματαριου κ ηταν τελειο

6.παγωτατζη τον Κωσταντινο ο οποιος για 100-120 ατομα πηρε 200 ευρω κι ας ειχαμε τελικα περισσοτερο κοσμο, γυρω στους 150!!!α!!αν καποια τον προτιμησει αντι για βανιλια να βαλει στρατσιατελα ειναι πολυ πιο ωραια

7. τουρτα πηραμε απο τον κωσταντινιδη στον Αγιο Δημητριο με 13.8 το κιλο σε γευση biscotino, την κεντρικη την ειχαμε κανει με nemo για να σβησει ο μικρος το 1ο του κερακι!!!η τουρτα ισως να σας φανει ακριβη αλλα ηταν φανταστικη δεν εμεινε κομματι ολοι ζηταγαν και δευτερο!!!!

8. τραπεζι καναμε σε ενα κουτουκακι στον Αλιμο πισω απο τη Θεομητωρος γι αυτο ομως επειδη ειναι των γονιων του αντρα μου ουτε τιμη εχω να σας γραψω καθως μας το εκαναν δωρο αλλα ουτε κ διευθυνση μη φαω καμμια καρτα για διαφημιση!!!!

9.μπαλονια κλεισαμε σε ενα μπαλοναδικο στην ομηριδου σκυλιτση στον Πειραια αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη καθως τα μισα μπαλονια δεν τα φουσκωσαν ποτε (για καποιο λογο που δεν καταλαβα) και καποια απο τις στηλες που ειχα κανει μετα το μυστηριο ειχαν ξεφουσκωσει, πληρωθηκαν μονο την προκαταβολη κι αν τους εβλεπα κ μετα θα τους ζηταγα και τα υπολοιπα πισω, οι απαραδεκτοι, να βασιζεσαι πανω τους μια τετοια μερα κ να σε κρεμανε!!!!

10. κομμωτρια-μακιγιεζ ηρθε μια κοπελα στο σπιτι που ολοι μου ειπαν οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια!!πηρε 60 ευρω (Βικυ 6974793769)

11.νυχια ειχα αγορασει ενα κουπονι απο τα site με τις προσφορες κ πηγα την προηγουμενη μερα κ με 9 ευρω εκανα spa μανικιουρ-πεντικιουρ γαλλικο σε πολυθρονα μασαζ!!!

12. στολισμο στο μαγαζι τον ανελαβαν αλλοι εγω το μονο που εκανα πηρα απο το JUMBO κατι κασπω με ενα αγορακι που κραταει ενα μπαλονι (2 ευρω) κ μεσα πηρα λουλουδια απο φυτωριο γυρω στο 1 ευρω, ανεμομυλους απο το jumbo γαλαζιους 50 λεπτα και κατι sticks με πειρατες απο το elxis με 1 ευρω

φιλια πολλα!!!!κ καλα κ οικονομικα βαφτισια!!!!

kornilia
10-05-11, 19:20
να σου ζησει καταρχην και να τον δεις οπως επιθυμεις. ακουγονται ολα παρα πολυ ωραια και μπραβο σου που το εψαξες και δεν χρυσοπληρωσες τιποτα. βαλε μας καλε και καμμια φωτο να τα δουμε!

κατερινα κωστας
11-05-11, 10:17
να σου ζησει κοριτσαρα μου... κ οντως βαλε καμια φωτο να δουμε :p

koritsaki9200
13-05-11, 21:59
Αρχιζοντας να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Κατερινα Κωστας γιατι με βοηθησες παρα μα παρα πολυ!!!!
Θα σας γραψω κ τις δικες μου εμπειριες απο το ψαξιμο!!!

1. Βαπτιστικα!!! ολη η Αγιου Μαρκου εχει μαγαζακια που χοντρικα το πακετο ειναι στα 250 ευρω. Εμεις τα πηραμε απο το bebe lena ειχε πολυ ποικιλια μας χρεωσε 20 ευρω τα εξτρα 50 μαρτυρικα (εμεις πηραμε αλλα 100 οποτε μας χρεωσε 40 ευρω) απο κουτι ανοιξαμε ενα καταλογο και διαλεξαμε ενα τεραστιο σεντουκι απο δερματινη κ με τρουκσ επανω, μεσα ειχε κι αλλο ενα μικρο σεντουκι για το λαδι και το σαπουνι, ο στολισμος ολων ηταν πολυ ωραιος με πειρατες καραβακια αστεριες κοχυλακια. Παπουτσια ειχε τη μαρκα giorgino μας ανοιξε το φετεινο καταλογο κ διαλεξαμε ενα σχεδιο που δεν το ειχε στο μαγαζι!!!μας εκανε δωρο κι ενα παλτο για το χειμωνα!!!!

Μάλλον το ίδιο πακέτο πήραμε ακριβώς!!! και από το ίδιο μαγαζί και με το ίδιο δώρο!!! κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από κει!!!!!!!

μαμαλευτερακι
13-05-11, 22:24
ουαουυυυυυυ πολυ καλη δουλειαααααααα

μαμαλευτερακι
13-05-11, 22:27
τι ρουχακι πηρε σγια βαφτιστικο απο ποιοτητεσ ? καλο ?

μαμαλευτερακι
13-05-11, 22:38
http://www.ekklisiastika-eidi.gr/index.php?instance=products&pcid=4&category_id=10 εγω πηρα εικονεσ απο εδω και θα τισ κανω μπομπονιερεσ πολυ εξυπηρετικοσ ο κυριοσ και μου εστηλε κ δειγματα δωρεαν να διαλεξω ;)

στελλαμ
14-05-11, 06:57
Κορίτσια που ψωνίσατε από την Αγία Μάρκου, να σας ρωτήσω κάτι που ίσως να σας φανεί χαζό αλλά με προβληματίζει?Τα βαφτιστικά που αγοράσατε από εκεί, πχ λαμπάδες, βαπτιστικά κουτιά, κτλ, σας τα στέλνουν σπίτι όταν έρθει η ώρα? Ή πρέπει να κατεβείτε με αυτοκίνητο στο κέντρο?

κατερινα κωστας
14-05-11, 10:47
στελα οι νονοι τα πηραν μονοι τους τα δικα μας μετα απο 3 μερες γιατι δνε ειχε ετοιμοπαραδωτα τα παπουτσακια που ηθελα... δεν ξερω ομως..νομιζω πως εχω βαλει το τηλ του μαγαζιου μπορεις να παρεις κ να ρωτησεις... 8-)

μαφι
19-05-11, 12:27
Παιδιά οι δικές μου νονές ξεπαραδιάστηκαν (με δική τους πρωτοβουλία) και μέχρι τώρα έχουν δώσει 1080 ευρώ και ακόμα μας λείπει το μπουφανάκι και το καπελάκι του μικρού! Νοιώθω εγώ άσχημα για αυτές αλλά εκείνες δεν τις πειράζει. Μόνο ο σταυρός έκανε 500 ευρώ (φιλική τιμή) και δε ξέρω αν ο μικρός μεγαλώνοντας θα τον βάλει.

cristina112
19-05-11, 12:34
Παιδιά οι δικές μου νονές ξεπαραδιάστηκαν (με δική τους πρωτοβουλία) και μέχρι τώρα έχουν δώσει 1080 ευρώ και ακόμα μας λείπει το μπουφανάκι και το καπελάκι του μικρού! Νοιώθω εγώ άσχημα για αυτές αλλά εκείνες δεν τις πειράζει. Μόνο ο σταυρός έκανε 500 ευρώ (φιλική τιμή) και δε ξέρω αν ο μικρός μεγαλώνοντας θα τον βάλει.

Δεν πειράζει,αφού εκείνες μπορούν και το χαίρονται.Εύχομαι να είναι έτσι όχι μόνο στα δώρα,αλλά και στα αισθήματά τους για το παιδάκι σου!

κατερινα κωστας
21-05-11, 09:51
νομιζω πως οτι κ να κανεις σε μια βαπτιση ποτε δεν ειναι αρκετο οταν προκειτε για το παιδι σου... αλλα αναγκαστηκα παμε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μας...

μαφι
27-05-11, 22:34
Εμένα δυστυχώς η δική μου τσέπη δεν είναι και στα καλύτερα της αλλά και να ήταν κάποια έξοδα μου φαίνονται υπερβολικά. Για παράδειγμα το παντελονάκι του μικρού έκανε 100 ευρώ και το πουκάμισο του 76 ευρώ. Ούτε εγώ δεν έχω πάρει για τον εαυτό μου τόσο ακριβό παντελόνι.
Συμφωνώ Χριστίνα μου μαζί σου για άλλη μια φορά ότι η αγάπη τους μετράει απέναντι στο παιδί.

κατερινα κωστας
28-05-11, 04:15
δεν εχεις κ αδικο...

SEAGULL11
09-06-11, 18:32
Κορίτσια καλησπέρα.

Βρήκα ένα μαγαζί που έχει υλικά, αλλά φτιάχνουν κιόλας.
Τα βαφτιστικά ρούχα από 300 ευρώ, μπομπονιέρες, προσκλητήρια, κλπ. Το σύνολο από ότι μου είπαν πάει από 500,00 ευρώ.
λέγεται xray και είναι στο Καματερό. Έχουν και site: xraympomponieres.gr

velissa
06-07-11, 16:56
ενα πακετο βαπτισης 18 τεμ δηλαδη τα βαπτιστικα ρουχα -παπουτσια-κουτι-λαδοπανα-λαμπαδες-μαρτυρικα (50 τεμ)- καραμελα για μαρτυρικα-σετ λαδιου-πετσετες ολα μαζι 250 ευρω απο ενα μαγαζι στην αγιου μαρκου η επιλογη ειναι δικη σας σε οτι επιλεξετε με οτι θεμα κ αν εχετε...εμεις εχουμε πειρατες ετσι θα μας τα κανει ολα πειρατικα.. αν ομως επιλεξετε καποιο αλλο κουτι η τιμη ανεβαινει συν 80 ευρω.. αν παλι δεν σας αρεσουν τα ρουχα-παπουτσια κ θελετε να παρετε απο αλλου η τιμη για ολα τα υπολοιπα ειναι 150 ευρω...
το σαιτ ειναι www.vaptisi.gr (http://www.vaptisi.gr) αγιου μαρκου 29 τηλ 2103216365 μαριλεν λεγεται το καταστημα ζητηστε τον κυριο βασιλη
Σήμερα πήραμε τα βαπτιστικά του μικρού μας από αυτό το μαγαζί. Είχε όντως πολύ μεγάλη ποικιλία και πολύ ωραία πράγματα. Ευχαριστούμε Κατερίνα :)
Απλά να πω ότι στο πακέτο των 250 ευρώ συμπεριλαμβάνεται οποιοδήποτε κουτί (εμείς πηραμε μπαουλάκι λευκό κροκό με καραβάκια) και δεν ισχύει η επιβάρυνση των 80ευρώ.

κατερινα κωστας
09-07-11, 10:48
με το καλο λοιπον...χαιρομαι που βοηθησα...
οσο για την επιβαρυνση ελεγα για τα κουνηστα αλογακια κ αυτα... τα απλα κουτια κ οι βαλιτσουλες συμπεριλαμβανονται στα 250 :p

elenik
05-08-11, 13:23
νομιζω πως οτι κ να κανεις σε μια βαπτιση ποτε δεν ειναι αρκετο οταν προκειτε για το παιδι σου... αλλα αναγκαστηκα παμε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μας...
Μην μπαινετε σε τρυπακια παιδια και μην φτανετε την τσεπη σας στα ορια της . Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να ειμαστε λιγο μαζεμενοι.
Ειναι ενα μυστηριο. Ενα ιερο μυστηριο που οι τυμπανοκρουσιες δεν του δινουν τιποτα παραπανω.
Ας τα κανει ο διπλα και ο παραδιπλα . Εμεις μαζεμενα εχοντας το γνωθις εαυτον (αν δεν γραφετε ετσι προσπεραστε το :lol:).

Εδω εχει προσφορές για την βαπτιση συγκεντρωμένες http://www.vaptizo.gr/index.php?p=1_30_ και γενικα ειναι μια περιοδο προσφορων και κυκλοφορουν παμπολες. Μερικοι βεβαια λενε εκπτωση αλλα παλι μου φευγει το μαλλι οταν βλεπω την τιμη . Τι να πω. :evil:

Φωτογραφο οποια θελει παντως αυτος που εβαλα στην βαπτιση του Γιαννη ηταν πολυ καλος (και καθυστερησα να τον ξοφλησω τον Χριστιανο και κουβεντα δεν ειπε) . Κοριαλας λεγεται και ειναι στο Ιλιον.
Το τονιζω γιατι τις φωτογραφιες και το video του γαμου ακομα τα βλεπω και σκαω (μα μια θεα να με δειχνει.... :lol:).

galios56
11-08-11, 11:22
Μην μπαινετε σε τρυπακια παιδια και μην φτανετε την τσεπη σας στα ορια της . Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να ειμαστε λιγο μαζεμενοι.
Ειναι ενα μυστηριο. Ενα ιερο μυστηριο που οι τυμπανοκρουσιες δεν του δινουν τιποτα παραπανω.

Συμφωνώ αλλά κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αποφύγεις.Δεν θα πάρεις μπομπονιέρες; Δεν θα μοιράσεις προσκλητήρια;Δεν θα στολίσεις την εκκλησία;Δεν θα κλείσεις φωτογράφο; Άμα έχεις γεννήσει πρόσφατα και δεν σου μπαίνει τίποτα δεν θα πάρεις ένα φόρεμα; Και τα πιο φτηνά πράγματα να αγοράσεις, πάλι κοστίζουν:(

ngeo23
16-09-11, 22:13
εμεις πηραμε βαφτιστικα alviero martini 165 ευρω απο την ρογκοτη στη θεσσαλονικη απο το on line καταστημα καθως και λαδοπανα 60€ και λαμπαδα 60€ συνολο 285 κουτι παραγγειλαμε απο drimon (ηλεκτρονικο καταστημα) 50€ μεγαλο γαλαζιο μαρτυρικα 15€ τα 50 απο
http://www.vaptisishop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=380&category_id=36&option=com_virtuemart&Itemid=56
βεβαια πηραμε πολλα
κερακια εκανα μονη μου 0,6€ τα 4 (να εχω ενα εφεδρικο) και αντε κανενα 5ευρω τα υλικα που θα τα βαλω και στο μπουκαλακι του λαδιου καρω ασπρο-γαλαζιο με κορδελα γαλαζια τυλιχτη, τι αλλο;;;
350€ αλλα δεν ξερω τι σταυρο επελεξε να παρει, τον ειδα ειναι πολυ βαρυς αλλα δεν ξερω τιμη φανταζομαι πανω απο 400€ αλλα αυτο ηταν που λεγαμε οτι αξιζει.
παντως οσον αφορα την εξυπηρετηση απο τα παραπανω καταστηματα ειμαστε παραπανω απο ευχαριστημενοι, απο τα βαφτιστικα προσφερθηκε να μου στειλει καλαθια για τις μπομπο δωρεαν γιατι τις κανω μονη μου καδρακια ζωγραφισμενα με τρενακι ή αυτοκινητακι ή αεροπλανακι με το ονομα του παιδιου και μου βγηκαν περιπου 1,70 μαζι με τα υλικα και το τελαρο που ηταν ακριβο στο 1€ και οι προσκλησεις απο το myikona με χρηση κουπονιου groupon μου βγηκαν κατι λιγοτερο απο 18 λεπτα το ενα και ειναι αυτο
http://www.myikona.gr/default.aspx?catid=214&id=293

τα παπουτσια ξεχασα λεμε να παρουμε ενα κανονικο παπουτσι να το βαλει και μετα

με το καλο ολες οι βαφτισεις

marroz90
02-11-11, 15:16
250 ευρώ όλο το πακέτο(ρούχα, παπούτσια, λαδόπανα, λαμπάδα, κεράκια, τσάντα ή κουτί, πετσέτες,μαρτυρικά) από Χαλάνδρι..Ο σταυρός που μας πήρε ο νονός έκανε 300 ευρώ.

md7976
08-03-12, 11:53
Μάλλον το ίδιο πακέτο πήραμε ακριβώς!!! και από το ίδιο μαγαζί και με το ίδιο δώρο!!! κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από κει!!!!!!!

kalimera sas.eimai kainourgio melos kai tha ithela na po kai ego tin apopsi mou.vaptizoume tin mikri mas 13 mai kai molis proxthes kleisame ta vaptistika apo to bebe lena.koitaxame me tin nona sta magazia toy kentrou alla telika katalixame ekei giati itan to mono me toso omorfa pragmata kai megali poikilia.episis itan to mono magazi pou zitisame i lampada kai to kouti na exei thema to aerostato kai dextikan na mas to ftiaxoun xoris alli xreosi eno ola ta proigoumena magazia mas elegan oti den kanoun kati tetoio kai oti den exei sxesi to thema tis vaptisis me ta vaptistika kai tin lampada.evgenestato prosopiko,poloi exipiretikoi kai vevea mas proteinan kai gia stavro pou na vroume.ase pou sou kanoun kai doro paltoudaki gia to mpempeki sou....teleia!

vaselengeo
31-03-12, 13:31
κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργια στο forum και προκειτε να γινω νονα σε λιγους μηνες...οποτε διαβασα το αρθο με μεγαλη προσοχη και οφειλω να ομολογησω οτι χαρηκα παρα πολυ με το πακετο των 250 ευρω...το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και μου ειναι σχεδον αδυνατο να κατεβω Αθηνα για τα βαπτιστικα...ειδα το site vaptisi.gr και μου αρεσαν παρα πολλα πραγματα οποτε ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα τα παρω ολα απο εκει....μπορει να μου πει καποια απο σας η οποια εχει παρει ρουχαλακια απο εκει..τι μαρκα ειναι??για να βρω τον καταλογο και να διαλεξω απο εκει'αφου η παραγγελια μου θα γινει τηλεφωνικα...γιατι ειπαμε εχει πολυ ωραια πραγματα και λιγες φωτογραφιες σε σχεση με την πικοιλια που ειναι τεραστια και δυστυχως για αγοριστικα εχει ακομα λιγοτερες φωτογραφιες...ευχαριστω πολυ

mairy23
31-03-12, 16:33
κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργια στο forum και προκειτε να γινω νονα σε λιγους μηνες...οποτε διαβασα το αρθο με μεγαλη προσοχη και οφειλω να ομολογησω οτι χαρηκα παρα πολυ με το πακετο των 250 ευρω...το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και μου ειναι σχεδον αδυνατο να κατεβω Αθηνα για τα βαπτιστικα...ειδα το site vaptisi.gr και μου αρεσαν παρα πολλα πραγματα οποτε ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα τα παρω ολα απο εκει....μπορει να μου πει καποια απο σας η οποια εχει παρει ρουχαλακια απο εκει..τι μαρκα ειναι??για να βρω τον καταλογο και να διαλεξω απο εκει'αφου η παραγγελια μου θα γινει τηλεφωνικα...γιατι ειπαμε εχει πολυ ωραια πραγματα και λιγες φωτογραφιες σε σχεση με την πικοιλια που ειναι τεραστια και δυστυχως για αγοριστικα εχει ακομα λιγοτερες φωτογραφιες...ευχαριστω πολυ

καλησπεραααα κοιτα επειδη κ εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε θα βαπτισουμε το μωρο και η κουμπαρα που εχει ψαξει μου ειπε πως εχει με 250 πακετο βαπτισης καλαμαρια πεζοδρομο και κεντρο απο τα λιγα που ειδε....

Nikkki
31-03-12, 17:40
Δεν ξέρω αν σας αρέσει η ιδέα ή αν το έχετε σκεφτεί καν, αλλά μπορείτε για χρυσαφικά να ψάξετε να βρείτε κάποιο φθηνό ενεχυροδανειστήριο κ να ζητήσετε ν'αγοράσετε. Εγω έχω επισκευθεί μερικά, δεν έχουν όλοι τις ίδιες τιμές αλλά αν καταφέρετε να βρείτε κάποιον οικονομικό, μπορείτε να πάρετε σε πολύ καλές τιμές κ να γλιτώσετε πολλά χρήματα. Κι αν νομίζετε οτι θα φαίνεται μεταχειρισμένο το χρυσαφικό, μπορείτε να το πάτε μετά σε κάποιον επιδιορθωτή, σας κάνει ένα γυάλισμα κ γίνεται καινούριο!!! ;);)

tina28
03-04-12, 23:24
Κορίτσια ξέρετε από πού μπορώ να προμηθευτώ φτηνά λαδόπανα?Πόσο είναι τα πιο φτηνά 30?Και να μου τα στείλουν και με μηδέν ή λίγα έξοδα επαρχία???

kornilia
03-04-12, 23:39
Κορίτσια ξέρετε από πού μπορώ να προμηθευτώ φτηνά λαδόπανα?Πόσο είναι τα πιο φτηνά 30?Και να μου τα στείλουν και με μηδέν ή λίγα έξοδα επαρχία???

γιατι δεν ρωτας και μια μοδιστρα ποσο θα σου παρει να σου τα ραψει; μπορει να σου βγει πολυ οικονομικα.

vaselengeo
06-04-12, 20:03
καλησπεραααα κοιτα επειδη κ εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε θα βαπτισουμε το μωρο και η κουμπαρα που εχει ψαξει μου ειπε πως εχει με 250 πακετο βαπτισης καλαμαρια πεζοδρομο και κεντρο απο τα λιγα που ειδε....
εχει εχω δει και εγω αλλα οχι οοολο το πακετο...δεν περιλαμβανει κουτι μαρτυρικα και ορισμενα αλλα πραγματα.....γιαυτο ενδιαφερομαι για το vaptisi.gr

vivista20
06-04-12, 21:34
νομίζω ότι τα πιο φτηνά λαδόπανα τα έχει το pink-blue.gr
ρίξε μια ματιά!
Με το καλό!!!:grin:

NASIA
21-08-12, 14:26
Κορίτσια,εσείς που έχετε προμηθευτεί σταυρούς από την Χρυσεμπορική ξέρετε αν δέχονται κάρτες ή αν κάνουν δόσεις με κάρτες;