PDA

Επιστροφή στο Forum : 'Εχουμε πήξει στην πατάτα και το μακαρόνι!

kounelitsa
21-05-11, 12:52
Βρε κορίτσια ανοίγω θέμα γιατί πραγματικά έχουμε πήξει στην πατάτα και το μακαρόνι (ααα και το κοτόπουλο). Δεν ξέρω από πού αλλού θα κόψουμε πια, έχω απογοητευθει...
Μόνο για το γάλα, τα γιαουρτάκια και τα φρούτα της μικρής (ζωή να έχει το πουλάκι μου) χαλάμε όσα χαλούσαμε συνολικά την εβδομάδα για όλους μας. Τί άλλο να κάνουμε πια? Να μαζεύω το νερο της βροχής για να πλενόμαστε? (μπλιαχ)...
Πείτε μου αν νιώθετε κι εσεις έτσι γιατί πραγματικά έχω σαλτάρει....

Μαριρενα
21-05-11, 13:59
τα ψωνια για το φαγητο πλεον κοστιζει ακριβα αν επαιρνες φυτα οπως φασολακια αγγουρια ντοματες μελιτζανα κολοκυθι 3-4 φυτα απο το καθε ειδος φτανουν για την καλυψη μιας οικογενειας θα μπορουσες καλιστα να τρως ολο το καλοκαιρι και το φθινοπορο
αυτο το καναμε περισυ σε εναν μικρο κηπακο αλλα μπορεις να τα βαλεις και σε γλαστρα
επισης μπορεις να παρεις δεντρα π.χ μια δαμασκηνια η μια αχλαδια κανουν 6-7 ευρο το ενα και αναλογα το υψος την επομενη χρονια θα τρως και φρουτα
αλλο φρουτο που σου προτινω ειναι η φραουλα στο μπαλκονι σου κραταει 2-3 χρονια το φυτο και τρως φραουλες νοστιμες
το ενα φυτο κοστιζει 0.30 απο λαικη αν βρεις εως 0.50 σε καταστημα εξιδεικευμενο

(προσοχη στο ποτισμα μονο μην σας ερθει φουσκωμενος ο λογαριασμος του νερου)
με ποτηστηρι πρωι πρωι η βραδακι που να κραταει τη υγρασια

sogni d'oro
21-05-11, 14:37
τα ψωνια για το φαγητο πλεον κοστιζει ακριβα αν επαιρνες φυτα οπως φασολακια αγγουρια ντοματες μελιτζανα κολοκυθι 3-4 φυτα απο το καθε ειδος φτανουν για την καλυψη μιας οικογενειας θα μπορουσες καλιστα να τρως ολο το καλοκαιρι και το φθινοπορο
αυτο το καναμε περισυ σε εναν μικρο κηπακο αλλα μπορεις να τα βαλεις και σε γλαστρα
επισης μπορεις να παρεις δεντρα π.χ μια δαμασκηνια η μια αχλαδια κανουν 6-7 ευρο το ενα και αναλογα το υψος την επομενη χρονια θα τρως και φρουτα
αλλο φρουτο που σου προτινω ειναι η φραουλα στο μπαλκονι σου κραταει 2-3 χρονια το φυτο και τρως φραουλες νοστιμες
το ενα φυτο κοστιζει 0.30 απο λαικη αν βρεις εως 0.50 σε καταστημα εξιδεικευμενο

(προσοχη στο ποτισμα μονο μην σας ερθει φουσκωμενος ο λογαριασμος του νερου)
με ποτηστηρι πρωι πρωι η βραδακι που να κραταει τη υγρασια

Σωστή!! Αλλά γλάστρες με μπέμπη που σε λίγο θα περπατάει πάει?

Μαριρενα
21-05-11, 15:40
στο μπαλκονι παει μεσα δεν νομιζω θα τα τσουρομαδησει!!!!

kounelitsa
21-05-11, 16:11
Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί....και με τις αρρώστιες που πιάνουν τα φετά τί γίνεται?
μηπως να κλείσω το πίσω μπαλκόνι και να βάλω και καμια κοτούλα??

annoula1987
21-05-11, 16:25
Αχ κι εμείς είμαστε μακαρόνια,ρύζι,πατάτες...Κι εγώ άρχισα να φρικάρω...Έχουμε έναν μικρό κήπο αλλά είμαι άσχετη με κηπουρική και ότι κι αν έχω φυτέψει...Δεν φύτρωσε!!Μήπως να ανοίγαμε ένα θέμα με συμβουλές κηπουρικής??;)

rkt
21-05-11, 19:36
Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί....και με τις αρρώστιες που πιάνουν τα φετά τί γίνεται?
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Θα πουλάς και τα αυγά. Μια χαρά.:lol:
Παιδί και φυτά, δεν πάει. Εγώ που πάντα όλοι θαύμαζαν το μπαλκόνι μου, από τότε που τα παιδιά περπάτησαν, δεν μου αφήνουν ούτε ..κοτσάνι.:rolleyes: Οτι κι αν εχω πει, ότι και αν έχω κάνει. Το πήρα απόφαση πλέον. Ελάχιστα λουλούδια και φυτά γενικώς. Σε κάνα δυό χρόνια βλέπουμε.

underage
21-05-11, 21:46

για 15 κότες που έχουμε θέλω περίπου 30 ευρώ το τρίμηνο-τετράμηνο για το στάρι/ καλαμπόκι, συν ότι βγάζουμε από την κουζίνα μας, δεν πετάμε τιποτα!!! αλλα τρώμε το φρέσκο αυγουλάκι μας

φλούδες από εσπεριδοειδή, μπανάνες, πατάτες που ΔΕΝ τα τρώνε οι κότες τα ρίχνουμε στα δέντρα.
Πορτοκάλια, λεμόνια, βερύκοκα, μούσμουλα δεν αγοράζουμε. Φέτος βγάλαμε και αρκετές ελίτσες.

Φύτεψε κάποια ζαρζαβατικά ο σύζυγος, αλλά μόλις φύτρωσαν τα έφαγαν τα σαλιγκάρια, κι εμείς θα φάμε τα σαλιγκάρια και θα είμαστε οκ!!!!!!!

fistikaki
21-05-11, 21:51
εμεις ειπαμε να κοψουμε το χαρτι πολυτελειας για την τουαλεττα, και να παιρνουμε το φτηνο...

αλλα ο αντρας μου εβαλε βετο...
'δουλευω σαν τον μ@@@κα, δε παω πουθενα, προσωπικα εξοδα μηδεν... αλλα ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΣΤΩ ΜΕ ΓΥΑΛΟΧΑΡΤΟ...'

οποτε, μπορει να ψοφησουμε της πεινας... αλλα ο κωλος μας ειναι μαλακος, βελουδινος...

Μαρια2010
21-05-11, 22:13
εμεις ειπαμε να κοψουμε το χαρτι πολυτελειας για την τουαλεττα, και να παιρνουμε το φτηνο...

'δουλευω σαν τον μ@@@κα, δε παω πουθενα, προσωπικα εξοδα μηδεν... αλλα ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΣΤΩ ΜΕ ΓΥΑΛΟΧΑΡΤΟ...'

οποτε, μπορει να ψοφησουμε της πεινας... αλλα ο κωλος μας ειναι μαλακος, βελουδινος... αυτο με το χαρτι το ειχα κανει κιεγω αλλα δεν συμφερει,κακης ποιοτητας χαρτι κακο σκουπισμα αρα ξοδευεις περισσοτερο για να σκουπιστεις καλα,αρα τελειωνει γρηγορα αρα παιρνεις καινουριο πιο γρηγορα παρα αν χρησιμοποιουσες καλο χαρτι:oops::oops:τωρα για τα υπολοιπα ο πεθερος μου εχει μποστανι δικο του και μας φερνει φρεσκα ζαρζαβατικα,και φρουτα εχει απολλα ειδικα λουλουδια κοριτσια πανεμορφα,

rkt
21-05-11, 22:29

οποτε, μπορει να ψοφησουμε της πεινας... αλλα ο κωλος μας ειναι μαλακος, βελουδινος...
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Δεν σε καταλαβαίνω.... Λίγο το έχεις??:lol:

Φύτεψε κάποια ζαρζαβατικά ο σύζυγος, αλλά μόλις φύτρωσαν τα έφαγαν τα σαλιγκάρια, κι εμείς θα φάμε τα σαλιγκάρια και θα είμαστε οκ!!!!!!!
:lol::lol::lol::lol:
Κορίτσια, φέτος βάλαμε και εμείς σε ένα χωραφάκι που έχουμε λίγο έξω από την πόλη μας ζαρζαβατικά. Ντοματούλες, πιπερίτσες, μελιτζάνες, κολοκύθια, πεπόνια κλπ. Για να δούμε τι θα δούμε.... Θα φάμε τίποτα, ή .....
Πάντως ο σύζυξ το έχει πάρει πατριωτικά το θέμα....
Εγώ περιμένω απλώς ...να φάω. Αν δε φάω, κάηκε....

Skybeam
21-05-11, 22:36
Aν είχα έστω και μπαλκονάκι θα είχα βάλει σίγουρα ντομάτες κι ένα δυο οπωροφόρα δεντράκια σε γλάστρα!

ΝΕΦΕΛΗ_1
21-05-11, 22:44
πιανουν σε γλαστρα τα ζαρζαβατικα??? δηλαδη τι προτεινετε να φυτεψω στο μπαλκονι μου? κατι που να δω και αποτελεσματα δηλαδη, μην παει τσαμπα ο κοπος και δεν φυτρωσει τιποτα:lol::lol::lol:

Skybeam
21-05-11, 22:47
πιανουν σε γλαστρα τα ζαρζαβατικα??? δηλαδη τι προτεινετε να φυτεψω στο μπαλκονι μου? κατι που να δω και αποτελεσματα δηλαδη, μην παει τσαμπα ο κοπος και δεν φυτρωσει τιποτα:lol::lol::lol:

Δείτε εδώ:
http://fyta.createforumhosting.com/
με αναζήτηση ή στα σχετικά θέματα.

ΝΕΦΕΛΗ_1
21-05-11, 22:56
Δείτε εδώ:
http://fyta.createforumhosting.com/
με αναζήτηση ή στα σχετικά θέματα.

ααααα τελειο!!!! ευχαριστουμε

pashalitsa
21-05-11, 23:41
Τις προάλλες πήγα στην κουνιάδα μουσ το Αγρίνιο και είδα που έξω από το σπίτι, είχε φτιάξει πολύ απλά ένα μποστάνι. Το είχε συρματοπλέξει, και είχε βάλει ντοματιές, πιπεριές, φραουλιές, μελιτζανιές, μαρούλια, σπανάκι, άνιθο, μαϊντανό και διάφορα άλλα! Τα κοιτούσα εμβρόντητη, δε φανταζόμουν ότι είναι τόσο απλό, σε ένα χώρο 15 τετραγωνικά χώμα είχε μιλάμε τα πάντα!

arleta
21-05-11, 23:47
εμεις περυσι πρωτη φορα σε χωριο και πρωτη φορά με κήπο δικο μας!!!!!!!
για 2 μηνες το καλοκαίρι δεν αγοράσαμε λαχανικα!!!!!!!!!!!

όσο για τις κότες δεν εχουμε.... δε τις γουστάρω καθόλου.....

rkt
22-05-11, 08:38
Ενώ bounitsa, αν τις γούσταρες θα τις έβαζες στο μπαλκόνι σου???:shock::lol::lol:
Σε καλό σας.
Ζαρζαβατικα σε γλάστρες πιάνουν, είχα βάλει πριν λίγα χρόνια σε μεγάλες ζαρτινιέρες, ντομάτες, πιπεριές, αγγούρια!! Α και μαρούλια. Μια χαρά τα φάγαμε. Βέβαια, δεν έχουν τηναπόδοση που θα είχαν στο χώμα, αλλά, αν δεν έχεις χώμα.... τι να κάνουμε.
Ρε, όχι ζαρζαβατικά θα βάλουμε αντί για τριαντάφυλλα, τρέμω μήπως αναγκαστούμε να βάλουμε και κοτούλες. Ερθουν αυτές? Φεύγω εγώ....:rolleyes:
Bounitsaaaaa!!!!:lol::lol:

Μαριρενα
22-05-11, 08:48
οχι σπορους μονο φυτο ετοιμο
οσο για τις αρρωστιες και εγω τωρα αρχισα να μαθαινω σιγα σιγα
το εδειχνα στον πεθερο η στο καταστημα που πουλαει φυτοφαρμακα
επισης αν δεις στο φυτο αν εχει λουλουδακια ειναι θετικο

elachl
22-05-11, 08:50

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

maria1976
22-05-11, 09:18

ακου να δεις φιλεναδα και εμενα ο αντρας μου πηγε μια μερα στο σουπερ μαρκετ και δεν πηρε το χαρτι που παιρνω αλλα ενα ''γυαλοχαρτο'' για οικονομια και τα πηρα στο κρανιο!!!!!
τον αφησα αφωνο τον ανθρωπο!

maria1976
22-05-11, 09:21
εμεις εχουμε κοτες αλλα τα εχει αναλαβει η πεθερα μου....εγω δεν μπορω
θυμαμαι οταν επιστρεψαμε απο την Αθηνα πριν λιγα χρονια μου ελεγε ο αντρας μου (για πλακα) αντε τωρα που θα ειμαστε κοντα στο χωριο θα παρουμε και ζωα και θα φυτευσουμε κλπ
του ειπα εγω δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθω οτι θες κανε...
κοιτα πως τα φερνει η ζωή με βλεπω σε λιγο καιρο με την τσαπα και να το χαιρομαι κιολας!

Messinia
22-05-11, 15:01
Μεγαλωσα σε ενα μικρο χωριο και πραγματικα ενα μερος απο αυτα που καταναλωναμε ηταν προιοντα που εμεις φροντιζαμε να καλλιεργουμε!
Παντα θυμαμαι να εχω ενα δικο μου μικρο κηπο -διπλα στον κηπο του πατερα μου!Ειχα πεντε μαρουλακια,πεντε ντοματουλες....μικρες ποσοτητες...αλλα ηταν απιστευτη η φροντιδα και η αγαπη για τα φυτα μου.Ποτε δεν το ειδα σαν αγγαρεια και λαχταρω παντα να ξανααποκτησω το δικο μου μικρο κηπακο!!!!

kounelitsa
24-05-11, 14:00
Αχ κορίτσια.. πείτε στους άντρες σας ότι στο τέλος με εφημερίδες θα σκουπιζόμαστε...μην σνομπάρουν τα "γυαλόχαρτα"..
Ωραία λοιπόν θα φυτέψω κανα ζαρζαβατικό (εγώ που δύο γλάστρες έχω και πάντα ξερένονται γιατί ξεχνάω να τις ποτίσω...)
Μήπως να φυτέψω και κανένα μοσχαράκι? Να φυτρώσει να ταίζω και τη μικρη!!

ΤΙΓΡΑΚΙ
24-05-11, 14:22
ακου να δεις φιλεναδα και εμενα ο αντρας μου πηγε μια μερα στο σουπερ μαρκετ και δεν πηρε το χαρτι που παιρνω αλλα ενα ''γυαλοχαρτο'' για οικονομια και τα πηρα στο κρανιο!!!!!
τον αφησα αφωνο τον ανθρωπο!

εμεις πιο παλια ειχαμε τσακωθει για αυτο το θεμα και ενα διαστημα ειχαμε δυο χαρτια πανω στο πλυντηριο ο καθενας το δικο του:lol:
καταλαβε οτι ειχε λαθος και επανηλθαμε:lol:

Nefelirene
24-05-11, 14:29
Συγνώμη κοριτσια αλλά εγω απο την ελιτσα που φυτεψα πέρσι στο μικρό μου μπαλκονάκι φέτος η μικρή βόυτηξε ελίτσες τις ξέπλυνε στο νερακι και της καταβρόχθισε έτσι απλα.Μη φανταστειτε εκπληκτικές ποσότητες είπαμε μπαλκονάτη εινα η ελίτσα ,πάντως οι ντομάτες που έιχα βάλει πέρσι δεν μου γίνανε θα "κλέψω " ενα καφασάκι και θα της βάλω στην ταράτσα γιατι θελουν πολύ ήλιο :rolleyes:

kounelitsa
24-05-11, 14:45
φέτος η μικρή βόυτηξε ελίτσες τις ξέπλυνε στο νερακι και της καταβρόχθισε έτσι απλα. :rolleyes:
Αφού τις ξέπλυνε κι όλας...σωστή τη βρίσκω!!!:lol::lol::lol::lol:

XΡΙΣΤΙΝΑ
24-05-11, 17:41
Ειναι ωραια να εχεις τα δικα σου ζαρζαβατικα.Κι εμεις βαζουμε πολλα καθε χρονο.Εχουμε βαλει και διαφορα οπορωφορα, τριτη χρονια φετος, τωρα αρχιζουν να βγαζουν καρπους.Εχουμε καποια στρεμματα στα οποια εχουμε βαλει κληματα πολλα.Εκει εχουμε βαλει και καμια 40ρια οπωροφορα δεντρα.Περυσι βαλαμε πρωτη φορα ζαρζαβατικα εκει.Αλλιως τα ειχαμε στην ταρατσα του σπιτιου μας.Τα προτιμω στην ταρατσα γιατι γλυτωνουμε απο τα σαλιγκαρια.Εννοειτε πως ολα αυτα εχουν πολυυυ δουλεια.Αξιζει ομως.
Φυσικα αυτα ειναι τα καλα της επαρχειας.Παντως και στην ταρατσα και στο μπαλκονι μπορεις να κανεις πολλα πραγματα.Δυοσμο-σελινο-μαιντανο-κρεμμυδι-σκορδο γινοντε πανευκολα σε γλαστρα

underage
24-05-11, 20:55
Αν έβλεπε ο Γιωργάκης τον συγκεκριμένο τίτλο θα έβαζε και σε αυτά 23% ΦΠΑ :evil: :evil:

gavrias
24-05-11, 22:46

:lol::lol::lol: μπορείς να το αντικαταστήσεις και με εφημερίδα!!! (είναι όμως κομματάκι πιό ακριβή,εκτός κι αν την κόψεις σε μέγεθος γραμματόσημου).:idea:

fistikaki
25-05-11, 00:32
:lol::lol::lol: μπορείς να το αντικαταστήσεις και με εφημερίδα!!! (είναι όμως κομματάκι πιό ακριβή,εκτός κι αν την κόψεις σε μέγεθος γραμματόσημου).:idea:

κοιτα, η νονα μου κατω στη κρητη ειχε ενα τεραστιο κτημα, κι ολη μερα ηταν στα ζωα και στα χωραφια της... δεν ειχε χρονο για τουαλετες, ηταν ομως τιγκα το κτημα στα πλατυφυλλα δεντρα και μ αυτα σκουπιζε τον ετσι της (μπορω να τον πω 'ετσι', ή θα φαω καρτα και γι αυτο?)

εγω παλι, που δεν εχω προσβαση σε συκιες και πλατανους, -τιγκα στους κακτους η γειτονια μου, δε λεει!!!!-
λεω να στοκαρω Α4.... (μην παρετε ιλουστρασιον, δεν λεει... θα γλυστρησει το κακακι, κι αντε να το βρεις μετα.... αν εχεις μωρο δε, που μπουσουλαει... στανταρ θα στο βρει εκεινο!!!!! :? εμοτικον αηδια... :? )

kounelitsa
25-05-11, 10:32
Αν έβλεπε ο Γιωργάκης τον συγκεκριμένο τίτλο θα έβαζε και σε αυτά 23% ΦΠΑ :evil: :evil:

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό...:!:Θα αλλάξω στον τίτλο σε "Πήξαμε στο χαβιάρι και τη σαμπάνια"

apricot
25-05-11, 10:43
εδω και 2 χρονια εχουμε κηπο. ζουμε βεβαια σε μονοκατοικια και ειναι ευκολοτερο. μεγαλη οικονομια.μπαμιες κολοκυθες ντοματες αγοουρια ντοματινια μελιτσανες και φασολακια.!!! νοστιμα και χωρις χημικα....

korina1974
25-05-11, 10:51
Εμείς δόξα το Θεό έχουμε απ' όλα. Ας είναι καλά τα πεθερικά μου. Λαχανικά, λεμόνια, πορτοκάλια άφθονα για να πίνει το παιδάκι μου κάθε μέρα πορτοκαλάδα φρεσκοστιμμένη. Κοτόπουλα, αυγά. Μόνο το κρέας και τα γαλακτοκομικά αγοράζουμε. Επίσης έχουμε καταπληκτικό κρασάκι, σταφυλάκια, καρπούζια, βερύκοκα και φτιάχνει η πεθερά μου ένα ψωμάκι ζυμωτό, να γλείφεις τα δάχτυλά σου.
Α, και ντομάτες, αγγουράκια και μαρουλάκια με καταπληκτική γεύση, όχι να τα πληρώνουμε πανάκριβα και να είναι και άνοστα.

Nefelirene
25-05-11, 12:06
Εμείς δόξα το Θεό έχουμε απ' όλα. Ας είναι καλά τα πεθερικά μου. Λαχανικά, λεμόνια, πορτοκάλια άφθονα για να πίνει το παιδάκι μου κάθε μέρα πορτοκαλάδα φρεσκοστιμμένη. Κοτόπουλα, αυγά. Μόνο το κρέας και τα γαλακτοκομικά αγοράζουμε. Επίσης έχουμε καταπληκτικό κρασάκι, σταφυλάκια, καρπούζια, βερύκοκα και φτιάχνει η πεθερά μου ένα ψωμάκι ζυμωτό, να γλείφεις τα δάχτυλά σου.
Α, και ντομάτες, αγγουράκια και μαρουλάκια με καταπληκτική γεύση, όχι να τα πληρώνουμε πανάκριβα και να είναι και άνοστα.

Κορίνα μήμπως να μας φιλοξενείς εναλλάξ την καθε μια ανα βδομάδα οικογενειακώς:lol::lol::lol::lol:Ποσο σε ζηλευω δεν λέγεται.:-(

korina1974
25-05-11, 13:09
Κορίνα μήμπως να μας φιλοξενείς εναλλάξ την καθε μια ανα βδομάδα οικογενειακώς:lol::lol::lol::lol:Ποσο σε ζηλευω δεν λέγεται.:-(

Πολύ ευχαρίστως Nefelirene μου, μάλλον έτσι θα πρέπει να κάνουμε για να μπορέσουμε να επιζήσουμε. Φαντάσου ότι παρόλο που εμείς έχουμε όλα αυτά και δεν αναγκαζόμαστε να τα πληρώνουμε καθημερινά, και πάλι δύσκολα τα βγάζουμε τα έξοδα.

elenik
28-05-11, 00:27
κοιτα, η νονα μου κατω στη κρητη ειχε ενα τεραστιο κτημα, κι ολη μερα ηταν στα ζωα και στα χωραφια της... δεν ειχε χρονο για τουαλετες, ηταν ομως τιγκα το κτημα στα πλατυφυλλα δεντρα και μ αυτα σκουπιζε τον ετσι της (μπορω να τον πω 'ετσι', ή θα φαω καρτα και γι αυτο?)

εγω παλι, που δεν εχω προσβαση σε συκιες και πλατανους, -τιγκα στους κακτους η γειτονια μου, δε λεει!!!!-
λεω να στοκαρω Α4.... (μην παρετε ιλουστρασιον, δεν λεει... θα γλυστρησει το κακακι, κι αντε να το βρεις μετα.... αν εχεις μωρο δε, που μπουσουλαει... στανταρ θα στο βρει εκεινο!!!!! :? εμοτικον αηδια... :? )

Εχω λυθει στο γελιο με το παραπανω λεμε :lol::lol::lol:

Νομιζα πως ειμαι μονο εγω που δεν βρισκω τι να μαγειρεψω αυριο. :lol: (ασχετο με το πλατυφυλο αυτο αλλα σχετικο με τον τιτλο)
Το μονο καλο ειναι οτι τα παιδια μου ως κλασικοι μακαρονο-παταταδες το απολαμβανουν οποτε δεν εχω διαμαρτυριες αλλα χειροκροτηματα.

Χθες εκανα και μακαρονοπιτα.

Παντως παιδια η μαναβικη ειναι αστα να πανε. Καλυτερα να παρεις κρεας παρα να πεις θα φτιαξω ενα ιμαμ ή ενα γεμιστο.

Αντε να δουμε που θα παμε ....:-?

Αυτο το πηρατε ειδηση? ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ; Θα απαγορευτούν τα μποστάνια!!! (http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CFcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fkefaloniapress.gr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D18959%26Itemid%3D38&ei=xhXgTaDHJcnJsgaQ1c3ZBQ&usg=AFQjCNE0b_Ouu83J6f3dAXltURGAVFut4A)

Οποτε σσσσσ... εχω λαθραια ντοματια στην βεραντα (ε ρε που καταντησαμε. θα φυτευω νομιμα φουντιτσα αλλα οχι κολοκυθιά ....)