PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!

adnihor1
23-05-11, 11:35
καλημερα σας εχω ενα μωρακι 3 μηνων κ κατι ,απο την στιγμη της γεννησης μας αντιμετωπιζουμε ενα σωρο προβληματα καθε φορα κ κατι διαφορετικο μας συμβαινει
οταν γεννηθηκαμε παρουσιασαμε ταχυπνοια κ ενα φυσημα στην καρδια η γιατρος εκρινε οτι πρπει να νοσηλευτουμε για την ταχυπνοια κ να παρακολουθουμε το φυσημα.μειναμε 8 μερες στην μοναδα νεογνων κ επειτα απο πολλες εξετασεις που δεν εδιξαν κατι γυρισαμε επιτελους σπιτι μας!!
20 μερες μετα η μικρουλα μας παρουσιασε γοπ( αν κ θηλαζα το γαλα δεν ηταν αρκετο κ περναμε συμπληρωμα το οπιο ηταν περισσοτερο απο το μητρικο )η γιατρος μας συνεστησε αντιαναγωγικο, ταλαιπωρηθηκαμε με αρκετα γαλατα για να καταληξουμε παλι σε φριζολακ απλο κ να προσπαθουμε να παλεψουμε τις αναγωγες φτασαμε να περνουμε ικανοποιητικο βαρος κ ετσι ολα καλα.
στους 2,5 μηνες περιπου κολησαμε ρινιτιδα η οποια εξελιχθηκε σε βροχιολιτιδα που μας ταλαιπωρησε μια εβδομαδα. στις επισκεψεις αυτες η γιατρος παρατηρησε οτι το κεφαλακι της μπεμπας γερνει απο την δεξια πλευρα την εξετασε αλλα δεν δωθηκε περαιτερο διασταση μιας κ με το θεμα της βροχιολιτιδας η μικρη δεν ετρωγε καθολου! 20γρ ανα 4ωρο κ εστιασαμε εκει.εφτασα σε απελπιστικο σημειο να συμπληρωσω οτι η μικρη εκανε κ στοματιτιδα κ ισως αυτος να ηταν ο λογος που δεν ετρωγε.με σιροπακι λοιπον καταφεραμε να ξεπερασουμε την στοματιτιδα.
λιγες μερες τωρα παρατηρουσα οτι η μικρη παλι γερνει το κεφαλι δεξια κ οταν εγω πηγαινω απο την αριστερη πλευρα δεν μπορει να γυρισει το κεφαλι της παρα μονο τα ματια της για να με δει πλαγια.
οταν εγω της γυρναω το κεφαλακι της αριστερα γκρινιαζει σαν να ποναει.
σημερα πρωι την πηγα παλι στον παιδιατρο κ ξανακοιταξε το κεφαλακι της κ με την εξεταση δεν ειδε κατι που να δικαιολογει τον λογο που γερνει το κεφαλακι της κ με παρεπεμψε σε παιδορθοπαιδικο ο οποιος θα μας δει αυριο το πρωι.
η παιδιατρος μου ανεφερε κ το γεγονος να μην οφειλεται σε ορθοπαιδικο προβλημα αλλα σε νευρολογικοκ απο κει κ περα θα πρπει να εισαχθουμε σε νοσοκομειο για να γινουν οι απαραιτητες εξετασεις μαγνιτικη κ εκτιμιση απο παιδονευρολογο.
εχω κυριολεκτικα σαστισει πιστευα οτι αφου καταφερα κ γεννησα μετα απο τοσες αναποδιες κ ταλαιπωριες 4 χρονια τωρα θα ηταν ολα οκ
το μωρο μου εχει ταλαιπωρηθει απιστευτα κ νιωθω ενοχες γιαυτο μηπως εγω δεν εκανα κατι σωστα μηπως φταιω εγω που το παιδι μου ταλαιπωρειται τοσο μηπως με το παραμικρο φερνω την καταστροφη κ ταλαιπωρω το μωρο με γιατρος μηπω μηπως μηπως!!!!!!

ΑΝΝΑ4
23-05-11, 11:40
κοριτσακι να ζου ζησει η μπεμπα σου,παντα γερη κ δυνατη κ ολα να ειναι περαστικα!!!δεν εχω παιδια,αλλα μπορω να σεκαταλαβω...επειδη κ εγω εχω φαει αρκετες σφαλιαρες στο θεμα ''θελω να γινω μανουλα'' σου λεω οτι ειμαι σιγουρη οτι δεν φταιες σε τιποτα..πιστεψε με οταν με το καλο γινω μανουλα τα ιδια θα κανω,θα ψαχνω το καθε τι!!!εσυ κοιτα την μικρη σου οπως κανεις κ μην φοβασαι τιποτα!!!!

adnihor1
23-05-11, 11:55
σε ευχαριστω αννα4 με το καλο να γινεις μανουλα!
κ γω μεχρι να καταφερω να γινω μανουλα περασα πολλα τωρα ομως φανταζουν λιγα μπροστα στο γεγονος να ειναι καλα το μωρο μου!
ειναι 3,5 μηνων περιπου κ εχει παλαιπωρηθει πολυ με γιατρους εκτος απο παιδιατρους κ παιδοκαρδιολογους ευτηχως εκει τα πραγματα ολα καλα
πριν 10 μερες καναμε εμβολιο κ μου ανεβασε 39 πυρετο κ αλλη ταλαιπωρια το μωρακι γιαυτο λεω απο τοτε που γεννηθηκαμε οοοοοολο προβληματα

eirini
23-05-11, 13:29
Καταρχήν να σου ζήσει το μπεμπάκι σου κ όλα να πάνε καλά!!!

Κάπως έτσι είχα φρικάρει κ γω με τη δικιά μου όταν γεννήθηκε. Δεν κατάφερα να θηλάσω, για μήνες ολόκληρους είχαμε απίστευτα προβλήματα με δυσανεξίες σε γάλατα, με τρομερούς κολικούς, ασταμάτητες διάρροιες, δεν έπαιρνε το βάρος που έπρεπε, εγώ είχα πάθει κατάθλιψη κ όλα μου φαίνονταν χάλια!

Μετά άρχισαν οι ασταμάτητες ουρολοιμώξεις, αντιβιώσεις, εξετάσεις ούρων κάθε τρεις κ λίγο. Μέχρι που νοσηλεύτηκε κ στο νοσοκομείο 3 μέρες γιατί ήταν πολύ μικρή κ έπρεπε η αντιβίωση να δοθεί ενδοφλεβίως.

Μετά βγάλαμε τον αγκώνα μας στα καλά καθούμενα κ τρέχαμε πάλι στα νοσοκομεία!!!

Υπήρξε περίοδος που μου έκανε κάποιες ξαφνικές κ αδικαιολόγητες εκρήξεις θυμού κ ανησυχήσαμε όλοι... Μας καθησύχαζε ο γιατρός!

Με όλα αυτά θέλω να πω, πως είναι στο ρόλο των γονιών να ανησυχούν , να τρελαίνονται κ να αγχώνονται. Έπειτα είναι στο ρόλο των γιατρών να ψάχνουν, να εξετάζουν κ να ενημερώνουν...
Ο ρόλος του γονιού δεν είναι εύκολος...Είναι συνεχώς μες στο άγχος κ κυρίως όταν είσαι νέος γονιός!
Εγώ ολόψυχα σου εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ να χαίρεσαι το παιδί σου!

adnihor1
24-05-11, 11:07
καλημερα!!!!!!!!
μολις γυρισαμε απο τον γιατρο,τελικα η μικρουλα εχει πιαστει επειδη γυριζε μονο απο ενα μερος κ εχει ατροφισει ο μυς.μου εδιξε κατι ασκησουλες κ σε ενα μηνα θα μας ξαναδει ειμαι πολυ χαρουμενηπαω να της φιαξω γαλα γιατι δεν κρατιεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

derbybaby
24-05-11, 11:16
αχ βρε κοπελα μου μπραβο!διαβασα το μην σου εχθες κ σας σκεφτομουν!περαστικα της να ειναι κ να ηρεμησετε με τους γιατρους!

ΚΙΤΤΥ.
24-05-11, 11:42
καλημερα!!!!!!!!
μολις γυρισαμε απο τον γιατρο,τελικα η μικρουλα εχει πιαστει επειδη γυριζε μονο απο ενα μερος κ εχει ατροφισει ο μυς.μου εδιξε κατι ασκησουλες κ σε ενα μηνα θα μας ξαναδει ειμαι πολυ χαρουμενηπαω να της φιαξω γαλα γιατι δεν κρατιεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Βρε Ανδριανη ,

κατα τυχη το ειδα .

μια χαρα ειναι η μπουμπούκα σου !!!!!!!! και μην ξανασκεφτείς οτι φταις για κατι !!!! εσυ έκανες κ κανεις οτι καλυτερο !!!!!

adnihor1
24-05-11, 11:57
ευχαριστω κοριτσια μολις φαγαμε 170γρ κ πεσαμε ξερες
της εκανα κ την ασκησουλα γκρινιαξε αλλα ολα οκ
κιττυ μου να ξερες ωρες ωρες τι περναει απο το μυαλο μου!

eleni2008
24-05-11, 12:15
Mπράβο σας! Είδες που άδικα ανυσηχούσες;
Για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα νομιζω πως μπορείτε να δείτε και κάποιον φυσιοθεραπευτή.

marcella
24-05-11, 12:16
Και η κόρη μου όταν ήταν σε αυτή την ηλικία και λίγο μεγαλύτερη, έγερνε το κεφαλάκι της από τη μια μεριά. Κάναμε υπέρηχο στερνοκλειστομαστοειδούς και όλα καλά. Προφανώς το πρόβλημα είχε προκληθεί επειδή την βάζαμε να κοιμάται από την ίδια μεριά συνήθως. Της βάζαμε μαξιλάρια από την πλευρά που έγερνε όταν την είχαμε στο ριλάξ και πολύ σύντομα εξαφανίστηκε το πρόβλημα. Να σου ζήσει η μικρή!

efi25
24-05-11, 12:20
ετσι ειναι...περνανε δυστηχως ολα απο το μυαλο σου.μα αυτο ειναι φυσιολογικο.ολα να ειναι καλα και περαστικα και να ειναι το τελευταιο.και μενα η μπεμπα ειναι 3 μηνων πριν απο μια εβδομαδα εκανε βρογχιολιτιδα και τη παλευαμε με μασκες και εχθες μας εκανε και ωτιτιδα και δε τη γλιτωσαμε την αντιβιωση.ειμαι να σκασω αλλα μου ειπε ο γιατρος αν και μικρη το αντιμετωπιζει τελεια και το οτι θηλαζω εχει κανει καλο στο ανοσοποιητικο της.ετσι ειναι δυστηχως τα μικρακια μας πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι θα αρρωσταινουν κιολας.απλα να ειναι ολα περαστικα.;)

adnihor1
24-05-11, 12:23
Mπράβο σας! Είδες που άδικα ανυσηχούσες;
Για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα νομιζω πως μπορείτε να δείτε και κάποιον φυσιοθεραπευτή.
αχ εδω που βρισκομαι λιγο δυσκολο να εχει αλλα θα το ψαξω σε ευχαριστω ;)

adnihor1
24-05-11, 12:27
Και η κόρη μου όταν ήταν σε αυτή την ηλικία και λίγο μεγαλύτερη, έγερνε το κεφαλάκι της από τη μια μεριά. Κάναμε υπέρηχο στερνοκλειστομαστοειδούς και όλα καλά. Προφανώς το πρόβλημα είχε προκληθεί επειδή την βάζαμε να κοιμάται από την ίδια μεριά συνήθως. Της βάζαμε μαξιλάρια από την πλευρά που έγερνε όταν την είχαμε στο ριλάξ και πολύ σύντομα εξαφανίστηκε το πρόβλημα. Να σου ζήσει η μικρή!
ευχαριστω μαρσελα
δεν μας εκανε υπερυχο ειπε δεν χρειαζεται μονο ισχυων καναμε μιας ειμασταν εκει αφου μας το ζητησε
αυτο μας ειπε κ ο γιατρος να της περιοριζουμε να γυρναει δεξια

adnihor1
24-05-11, 12:37
ετσι ειναι...περνανε δυστηχως ολα απο το μυαλο σου.μα αυτο ειναι φυσιολογικο.ολα να ειναι καλα και περαστικα και να ειναι το τελευταιο.και μενα η μπεμπα ειναι 3 μηνων πριν απο μια εβδομαδα εκανε βρογχιολιτιδα και τη παλευαμε με μασκες και εχθες μας εκανε και ωτιτιδα και δε τη γλιτωσαμε την αντιβιωση.ειμαι να σκασω αλλα μου ειπε ο γιατρος αν και μικρη το αντιμετωπιζει τελεια και το οτι θηλαζω εχει κανει καλο στο ανοσοποιητικο της.ετσι ειναι δυστηχως τα μικρακια μας πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι θα αρρωσταινουν κιολας.απλα να ειναι ολα περαστικα.;)
αμαν πια με αυτη την βροχιολιτιδα η γιατρος ηταν κατηγορηματικη οτι την κολησε καποιος που την φιλησε
μια απλη καταροη να εχει ο αλος μου λεει στο βρεφακι μπορει να συμαινει μεχρι κ πνευμονια αφου δεν εχει αντισωματα
εμας μας κολησαν το πασχα μιας κ στην πεθερα μου ειχαν μαζευτει καμια 40ρια ατομα κ δεν την αφηναν σε υσηχια αλλαξε ολα τα χερια στο τελος δεν ετρωγε τπτ κ εκλαιγε κ γω να θελω να πεθανω κ να μην καταλαβαινουν ρε παιδι μου με τιποτα οι αθλιοι κ με μια απορια να ρωτανε καλα τι εχει το παιδι κ κλαιει? α!!!! το χεις μαθει να θελει μονο εσενα γιαυτο γκρινιαζει στους αλλους,μην το χεις συνεχεια κολλημενο πανω σου:evil::evil::evil::evil::evil::evil:τι να πεις !!!!!!!!@

efi25
24-05-11, 12:52
δυστηχως τη κολλησα εγω.και ειχα ενα σωρο τυψεις.ημουν αρρωστη και ουτε αγκαλια δεν την επερνα μονο να τη θηλασω.τελικα κολλησε.ημουν που ημουν χαλια και εκλαιγα μετα μου την ειπε και η πεθερα μου και πως δε την εσφαξα.αυτοι οταν ειναι συναχωμενοι πως γινεται παντα να ειναι απο αλλεργια.....?και ερχονται συνεχεια!εμενα μου εβαλε τις φωνες λες και ειναι δικο της το παιδι!:evil:

adnihor1
24-05-11, 13:01
ρε συ δεν παιζονται λεμε
κ μεις γιναμε μαλλια κουβαρια καποιος ειχε ερθει αρρωστος κατω αλλα δεν ξερω ποιος κ εκτος απο την μπεμπα κολλησε κ η πεθερα κ αλλες δυο θειες κ ηταν κ αυτες οπως η μπεμπα με κορτιζονη κ εισπνοες αλλα το παιδι δεν κολλησε εκει κολλησε απο την κουμπαρα μου μου ειπε αφου εκει δεν ηταν κανενας αρρωστος τηλεφωνησα στην κουμπαρα μου κ ολοι ηταν μια χαρα
αφου ειδε οτι δεν την επερνε να επιμενει ρωτησε λεει το γιατρο της κ της ειπε οτι αυτο που εχει η μπεμπα δεν λεγεται απλα ρινιτιδα αλλα αλεργικη ρινιτιδα κ κολλαει με τον αερα της λεω η παιδιατρος μου ειπε οτι το παιδι καποιος το κολλησε δεν κολησε απο τον αερα
κ μου λεει να αλλαξετε γιατρο μαλακιες σας λεει ρωτησα εγω αλεργικη ρινιτιδα λεγεται κ το τονιζε παω ξανα στον γιατρο να δει ξανα την μπεμπα κ της το λεω κ η γυναικα εφριξε ποιος γιατρος μου λεει της το ειπε αυτο?σε 2,5 μηνων βρεφος αλεργικη ρινιτιδα?κ εκανε το σταυρο της αυτου του ειδους ρινιτιδες τις παθαινουν μεγαλες ηλικιες κ οχι βρεφοι
οταν της το ειπα της πεθερας κ αφου δεν ειχε τι αλο να πει μου λεει ε τοτε κ συ να μην το πηγαινεις το παιδι οπου να ναι:shock::shock::shock:τι της λες μετα?

efi25
24-05-11, 13:10
υπομονη τι να πεις?κι εγω εκλαψα νευριασε.της μιλησε και ο αντρας μου και προς το παρον αγγελουδι.ας ξανατολμησει....και θα βλεπει το παιδι απο φωτογραφια.

adnihor1
24-05-11, 13:12
να μην θυμηθω οτι ειχε ερθει ενας συμπεθερος ο οποιος ηταν συνεχεια πανω απο το καροτσι κ φυλαγε τα χερια της μπεμπας κ ετρεχα να τα πλυνω καθε λιγο κ οταν εγω ειπα οτι μαλλον απο αυτον θα κολλησε εγινε πανικος οχι μονο απο την πεθερα αλλα κ απο τις δυο θειαδες που ηταν συγγενεις τους κ οριονταν κ κει με αυτο που με σοκαρε. τι λες παιδακι μου μου λεει η θεια με ενα υφος να μη πω! ο ταδε εχει κανει ολες τις εξετασεις του κ ειναι μια χαρα κ τα φαρμακα του περνει!τι φαρμακα περνει ρε θεια?της λεω τα φαρμακα για τα νευρα του μου λεει!!!!!!!!!!!!!!!!
εκεινη την στιγμη με χτυπησαν 10 εγκεφαλικα καλα της λεω αφησατε ανθρωπο με προβληματα τετοια να ειναι συνεχεια πανω απο το καροτσι του παιδιου?(κ κεινη την στιγμη μου ερχονταν στο μυαλο που ειχα την μικρη μεσα μονη της γιατι εμεις καθομαστν εξω κ μπαινοβγαινα να την βλεπω αφου κοιμοταν κ αυτος ηταν μονιμα πανω απο το καροτσι!)τι λες μου λεει ο ανθρωπος ειναι μια χαρα παιρνει ολα τα φαρμακα του αφου δουλευει κιολας!κ αμα δεν τα χε παρει εκεινο το πρωι εσυ το ξερεις? της λεω πεσαν πανω μου να με φανε οτι τους εθιξα τον συγγενη κ οι 3 αλλα αυτη που με πειραξε ηταν η πεθερα που ειναι εγγονι της η μικρη κ εδιξε τετοια ανευθηνοτητα κ στο τελο τσαντιστηκε κιολας για καποιον που δεν το ειχε τπτ!
γιαυτο θα την βλεπουν τωρα μια φορα το μηνα κ αυτο κατω απο την επιβλεψη μου

adnihor1
24-05-11, 13:12
υπομονη τι να πεις?κι εγω εκλαψα νευριασε.της μιλησε και ο αντρας μου και προς το παρον αγγελουδι.ας ξανατολμησει....και θα βλεπει το παιδι απο φωτογραφια.
μη μου βαζεις ιδεες κ τις εχω βγαλει πολλες!!!!!!1:lol::lol::lol::lol:

efi25
24-05-11, 13:28
μα εχουν την εντυπωση οτι ειναι περισσοτερο παιδι τους παρα δικο μου.και το παιδι λεει δε καταλαβαινει τη μαμα του οποιος το παρει αγκαλια το ιδιο ειναι.και οταν εκλαιγε σε μενα να και στη μαμα του κλαιει...και το μωρο παει στη μαμα μονο για να φαει(επειδη θηλαζω).και το παιδι οταν το εχουν αυτοι ειναι παντα ηρεμο!μα ποιοι νομιζουν οτι ειναι...πεθερος και πεθερα!

kourkoumpini
24-05-11, 13:30
"αμαν πια με αυτη την βροχιολιτιδα η γιατρος ηταν κατηγορηματικη οτι την κολησε καποιος που την φιλησε
μια απλη καταροη να εχει ο αλος μου λεει στο βρεφακι μπορει να συμαινει μεχρι κ πνευμονια αφου δεν εχει αντισωματα
εμας μας κολησαν το πασχα μιας κ στην πεθερα μου ειχαν μαζευτει καμια 40ρια ατομα κ δεν την αφηναν σε υσηχια αλλαξε ολα τα χερια στο τελος δεν ετρωγε τπτ κ εκλαιγε κ γω να θελω να πεθανω κ να μην καταλαβαινουν ρε παιδι μου με τιποτα οι αθλιοι κ με μια απορια να ρωτανε καλα τι εχει το παιδι κ κλαιει? α!!!! το χεις μαθει να θελει μονο εσενα γιαυτο γκρινιαζει στους αλλους,μην το χεις συνεχεια κολλημενο πανω σου:evil::evil::evil::evil::evil::evil:τι να πεις !!!!!!!!@ "

περαστικουλια σας και ολα πανε καλα και η μπεμπα μια χαρα εφαγε χιχιχι.
και εμας ο μικος ειχε ια ταση γυρω στους 4,5 μηνες να γερνει το κεφαλακι απρολο που τον εβαζα να κοιμαται μια ετσι και μια αλλιως και οχι στο ιδιο πλευρο. αλλα μονο του περασε και ουτε εξετασεις καναμε. Ειναι απο το ρηλαξ ή το καρεκλακι αυτοκινητου. αυτο με τα γαλατα το γλιτωσσ αγιατι πατησα ποδι στην παιδιατρο και εδωσα αλλα γαλα εκτος απο φριζολακ απλο με το οποιο βγηκαμε απο το μαιετυητριο και το επινε και του εστρωνε γιατι με τα περα δωθε και τις επισκεψεις που να θηλασεις:evil::evil::evil::evil:. πηγα να την πατησω και εγω, μου ειπε να δωσω αλλαο και μια μερα το εδωσα και το παιδι επαθε κολικο και μονη μου το εκοψα, το γυρισα παλι στο γαλα του και ησυχασαμε. Ότι τρωει και οτι του στρωνει.
αυτο με το σοι απαραδεκτο. εινια πολυ βρεφακι ακομα αλλα και μεγαλυτερο δεν κανει να ειναι με τοσα ατομα ηλικιωμενα και να το φιλανε. εγω μολις αρχισαν αυτα και να το παιρνουν αγκαλια και να το κανει γυρω γθρω η πεθερα μου λες και ειναι κουκλα (και μονο σε αυτην, στον πεθερο μου και στην κουνιαδα μου) γιατι για το σοι της το ξεκοψα απο την κλινικη, φρικαρα και μετα μαλωσα γιατι ειχε παρει πολυ ψηλα τον αμανε. αλλα δυστυχως το μαλωμα δεν το γλιτωνεις. το μωρο ακομα δεν εχει αντισωματα και εχει εσενα για προστασια. πες "τωρα το επαθα και εμαθα". ευτυχως η μπεμπα εινια τελεια και τα ξεπερναει ολα. και ολα εινια μια χαρα. να σου ζησει και να τη χαιρεσαι

adnihor1
24-05-11, 13:46
κ νομιζα οτι ημουν η μονη!!!!!!!!!!!!!
εμεις με το που γεννηθηκαμε νοσηλευτηκαμε στην μεθ για τους λογους που εχω γραψει παραπανω
εγω επειδη μενω μακρια απο την πατρα περιπου 20χλμ προτιμησα να μενω στην αδερφη μου οταν βγηκα απο την κλινικη για να μην πηγαινοερχομαι μιας κ ημουν απο καισαρικη.εχω παει τωρα με τον ανδρα μου να δουμε την μπεμπα ο γιατρος ακομα δεν ειχε ερθει κ την εχουμε αγκαλια περνει τηλ η πεθερα ντρινννννν μεσα στην μοναδα οι μαιες με μισο ματι να μας κοιταν. τι κανει το παιδι?κατσε ρε μανα της λεει ο αντρας μου τωρα ηρθαμε κλεισε θα σε παρω εγω. δεν περναν 2 λεπτα ντρινννννν το παιδι ειναι καλα?
κλεισε ρε μανα μην ξαναπαρεις λεμε θα σε παρω εγω
ερχεται ο γιατρος κ αρχιζουμε να μιλαμε ντριννννννννννννν τι εγινε τι σας ειπε ο γιατρος? της το κλεινει ευγενικα ο αντρας μου μιας κ ο γιατρος ηταν εκει να μην ακουσει μπινελικια
τελειωνει την ενημερωση ο γιατρος κ γω προσπθω να βγαλω με το θηλαστρο γαλα ντρινννννννννν ξανα εκει της τα εχωσε κ της το εκλεισε μας εκαναν κ την παρατηρηση που μιλαγε στο τηλ ο αντρας μου
βγαινοντας απο την μεθ την παιρνει τηλ της λεει δεν σου ειπα θα σε παρω εγω τι μου σκοτισες ολη την ωρα
αυτη να χει βαλει τα κλαματα κ σεις δεν το αγαπατε το παιδι οσο εγω να λεει κ γω το ποναω περισσοτερο απο ολους κ κατι τετοια κουλα κ να κλαιει με αφηνει ο αντρας μου στην αδερφη μου κ φευγει για το χωριο εγινε πανικος κατω οτι δεν την ενημερωνουμε ελεγε (τωρα μιλαμε για καθε 10 λεπτα τηλ )εμενα που ημουν απο καισαρικη δεν με πηρε ουτε ενα τηλ να δει αν ποναω κ μαλιστα μετα οταν την πηρα εγω γιατι την λυπηθηκα μου μιλαγε ψυχρα
η φαση ειναι οτι με το που γυρησαμε σπιτι η πεθερα αρρωστησε 10 μερες κ δεν μπορουσε να ερθει να την δει χαχαχαχα

adnihor1
24-05-11, 13:50
κουρκουμπινι εκτος απο την θεση που θα την εχω μου ειπε καθε τοσο να της κραταω με το ενα χερι τον ωμο κ με το αλο να τραβαω στην αντιθετη πλευρα το κεφαλι για να ξεπιαστει ο μυς αν σε μια εβδομαδα δεν δω διαφορα θα αναγκαστω να ψαξω να βρω φυσιοθεραπευτη που εδω δεν νομιζω να εχει αλλα τι να κανουμε οπυ κ να ναι θα παμε
ευχαριστω ολες σας για τις ευχες

efi25
24-05-11, 13:55
τι τραβας κι εσυ..αν επιτρεπεται απο που εισαι?στειλε πμ αν δε θες να το πεις φανερα.ειναι και η μαμα μου απο καπου εκει και ολοι οι συγγενεις μου.οσο για τα πεθερικα το εχουν.στο μαιευτηριο οταν γεννηθηκε η μπουμπου και την βγαλανε να τη δουνε χαλαρωσανε ολοι εκτος απο τους δικους μου γιατι εγω ημουν μεσα ακομα και ειπε ο πατερας μου στο πεθερο μου οτι ολα καλα ελλα εγω εχω και το παιδι μου μεσα και ανδε βγει κι αυτο καλα δε προκειτε να ησυχασω.οχι τους καναμε παιδι και μετα μας γραφουν κιολας!

adnihor1
24-05-11, 14:02
σου εστειλα πμ!
οσο για την ωρα που ημουν στο χειρουργιο (εκει ριχνω ευθηνη κ στο μαιευτηριο)
ειχε μαζευτει η πεθερα μου η μανα μου η θεια κ ο αντρας μου κ βλεπαν απο το τζαμακι κ η μια κραταγε την αλλη να μην λυποθυμησουν ο αντρας μου που επεμενε να ειναι μεσα δεν αντεξε ουτε απο το τζαμακι να βλεπει κ βγηκε εξω
οταν μου το ειπαν τους ειπα γιατι δεν φωναζατε κ αλλους να αρχισετε να μοιραζετε κ ποπ κορν?

efi25
24-05-11, 14:04
ασ'τα απο οτι φαινεται βγαλαμε εις περας την αποστολη μας και τωρα δε μας χρειαζονται κατι αλλο.

DALIA
24-05-11, 14:08
λιγες μερες τωρα παρατηρουσα οτι η μικρη παλι γερνει το κεφαλι δεξια κ οταν εγω πηγαινω απο την αριστερη πλευρα δεν μπορει να γυρισει το κεφαλι της παρα μονο τα ματια της για να με δει πλαγια.

Kαλημέρα, και ο δικός μου όταν ήταν μωράκι έκανε ακριβώς το ίδιο και ο μόνος λόγος ήταν ότι σχεδόν πάντα κοιμόταν από την ίδια πλευρά...( κάτι σα πιάσιμο )
Θεωρώ ότι η παιδίατρος έπρεπε να το είχε καταλάβει κάτι τέτοιο και να μην σε ταλαιπωρεί/αγχώνει...

adnihor1
24-05-11, 14:08
ναι καλα ας κανουν ορεξη!
το χειροτερο απο ολα ειναι οτι το παιδι δεν μου εχει παρει τπτ κ ειναι ολοιδια η πεθερα μου δεν θες να σου πω πως καυχιεται ολη μερα κ μετα πεταει κ ενα νταξη μοιαζει κ στην μανα του ταχα για να μην στεναχωριεμαι
αυτη η γυναικα μεχρι να κανω παιδι δεν μιλαγε καθολου κ αν μιλαγε της την ελεγα τωρα με το παιδι εχει μεταμορφωθει ρε γμτ εχει κανει αλλες 3 νυφαδες κ παλι πανω μου κολλαει
χιχιχιχι νομιζω οτι βρισκομαστε σε λαθος τοπικ τωρα στις πεθεροπλικτες επρεπε να ειμασταν

adnihor1
24-05-11, 14:10
Kαλημέρα, και ο δικός μου όταν ήταν μωράκι έκανε ακριβώς το ίδιο και ο μόνος λόγος ήταν ότι σχεδόν πάντα κοιμόταν από την ίδια πλευρά...( κάτι σα πιάσιμο )
Θεωρώ ότι η παιδίατρος έπρεπε να το είχε καταλάβει κάτι τέτοιο και να μην σε ταλαιπωρεί/αγχώνει...
νταλια μου αυτο μου ειπε αλλα για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν συμβαινει κατι αλο κ μεις το περναμε για πιασιμο να το δει κ παιδορθοπαιδικος
εγω στεναχωριεμαι γιατι ειναι 3,5 μηνων κ δεν μπορει να στερεωσει ισια το κεφαλι της ενω τα ξαδερφακια της που ειναι με μερες διαφορα γεννημενα το στερεωνουν για ωρα

kourkoumpini
24-05-11, 14:54
λογικα θα δεις διαφορα με τις ασκησουλες. Ηρεμια θελει το μωρο, ξεκουραση και μια χαρα ειναι.[[ καλα εμενα ηρθε και αυτοτραπεζωθηκε οικογενειακως 2 μερες που βγηκα απο την κλινικη με την κοιλια ανοιχτη απο την καισαρικη]]. αλλα ειπαμε αλλο θεμα αυτο.
για το κεφαλακι μην ανησυχεις. το καθε παιδακι ωριμαζει οπως θελει. ο δικος μας το στηριξε νωρις 2,5 μηνω. το ανηψακι μου επειδη ειναι αφρατουλης το στηριξε στους 4. Η δικια σου ταλαιπωρηθηκε πολυ απο τα σογια και τις αρρωστιες και τις αντιβιωσεις και τις εξετασεις. θελει το χρονο της.
ξεχασα να πω οτι εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει οτι οσο ειναι μωρα μωρα σπο νεογεννητα και κατι θελουν ηρεμια και οχι ατομα τριγυρω γιατι εκνευριζονται ακι δεν κοιμουνται ακι δεν τρωνε και ισχυε. Αυτο επαθε και εσενα που εκλαιγε το ερμο και δν ετρωγε και δεν κοιματαν. μια χαρα ειανι η μπουμπου

adnihor1
24-05-11, 15:01
δεν χρειαζεται να εχεις γνωσεις για να καταλαβεις οτι ενα μωρο θελει ηρεμια αλλα που να καταλαβουν!εμενα δεν μπορουσε να ερθει αλλιως εδω θα κοιμοταν κ το θεικο που λεει εγω δεν ανακατευομαι χαχαχαχα

margori
24-05-11, 15:24
κοριτσια, γεια σας και απο εμενα! να σας ζησουν τα μωρακια σας!! σας διαβαζω και ειναι σαν να ξαναζω τον πρωτο καιρο μετα που γεννησα!!! νομιζω λιγο πολυ ολες τα περναμε αυτα (και για τις πεθερες, και για τα πρωτα προβληματα του μωρου...). η μικρη μου τωρα ειναι 14 μηνων. στην αρχη ειχε λιγο ικτερο, μετα τσιμπλες στα ματακια, μετα ατοπικη δερματιτιδα, μετα σπυρακια στο μετωπο και στα μαγουλα, μετα αιμαγγειωματα, μετα αναγωγες, μετα εγερνε το κεφαλι της προς τη μια πλευρα, μετα βρογχιολιτιδα!!! και γω να σκεφτομαι: μα ειναι δυνατον, ολο κατι εχει αυτο το μωρο (γιατι ο μεγαλος εκτος απο τις τρελες αναγωγες και την ατοπικη δερματιτιδα δεν ειχε τιποτε αλλο!!!!)!!! αλλα ολα αυτα περνανε και μετα δε θυμασαι τιποτα!!! στους 6-7 μηνες ειναι περδικια τα μωρακια!!

για το κεφαλι, δεν καναμε τιποτα. την παρατηρουσα και ελεγα, μπα, ιδεα μου ειναι. δεν ηταν ομως! γιατι οταν την αλλαζα μερια στην αγκαλια μου, δε μπορουσε να γυρισει το κεφαλι της προς το μερος μου! αλλα εφυγε μονο του! ειναι απο την πλαγιαστη σταση υπνου χωρις μαξιλαρι.

akamatra
24-05-11, 16:47
Να σου ζήσει η μπέμπα σου.
Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αλλά για το θέμα με το κεφαλάκι που πάντα γυρίζει από τη μια πλευρά.
Το είχαμε και εμείς. ο παιδίατρος μου είπε να τη βάζω πότε από τη μια πλευρά και πότε από την άλλη. όμως αυτή πάντα γυριζε το κεφάλι της στη δεξια πλευρά. όταν το είπα στο γιατρό μου έδειξε πως να της κάνω μασαζ-γυμναστική (για να γυρίζει το κεφαλάκι της). όταν του είπα ότι φοβάμαι μου δήλωσε ότι αν δεν το κάνω θα έχουμε τρεξίματα.
Τελικά το έκανα και όλα εντάξει.

EvaBar
24-05-11, 17:33
δεν χρειαζεται να εχεις γνωσεις για να καταλαβεις οτι ενα μωρο θελει ηρεμια αλλα που να καταλαβουν!εμενα δεν μπορουσε να ερθει αλλιως εδω θα κοιμοταν κ το θεικο που λεει εγω δεν ανακατευομαι χαχαχαχα

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, αλλά πρέπει να σου πω πως απο τη στιγμή που γινόμαστε γονείς, όλο ανησυχούμε και δυστυχως όλο και κάτι τυχαίνει...
Τόσο στο γιό μου όσο και τώρα στην μπέμπα μου όλο και υπάρχουν προβλήματα. Ο γιος μου έκανε ταχύπνια και ήταν θερμοκοιτίδα με οξυγόνο οταν γεννηθηκε για 6 μέρες. Είχε πρόβλημα στο πόδι του και έκανε εγχείρηση 6 μηνών. 3 μηνών επαθε βρογχιολίτιδα. Η μικρή, προχθες βγήκε απο το νοσοκομείο. Εγω έπαθα μαστιτιδα με πυώδεις εκρύσσεις και ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ κι απο τη γέννα... Ολο κάτι τυχαίνει λοιπόν, αλλά αυτός δεν είναι λόγος για να απογοητεύεσαι και να τρελένεσαι.
Οι μανούλες είμαστε πολύ δυνατές και μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα ΠΑΝΤΑ (κυριολεκτικά!) για τα αγγελούδια μας!
Να εισαι αισιοδοξη και όλα θα πάνε καλά! Να σαι καλά και συ και το μωράκι σου!

adnihor1
24-05-11, 20:29
Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, αλλά πρέπει να σου πω πως απο τη στιγμή που γινόμαστε γονείς, όλο ανησυχούμε και δυστυχως όλο και κάτι τυχαίνει...
Τόσο στο γιό μου όσο και τώρα στην μπέμπα μου όλο και υπάρχουν προβλήματα. Ο γιος μου έκανε ταχύπνια και ήταν θερμοκοιτίδα με οξυγόνο οταν γεννηθηκε για 6 μέρες. Είχε πρόβλημα στο πόδι του και έκανε εγχείρηση 6 μηνών. 3 μηνών επαθε βρογχιολίτιδα. Η μικρή, προχθες βγήκε απο το νοσοκομείο. Εγω έπαθα μαστιτιδα με πυώδεις εκρύσσεις και ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ κι απο τη γέννα... Ολο κάτι τυχαίνει λοιπόν, αλλά αυτός δεν είναι λόγος για να απογοητεύεσαι και να τρελένεσαι.
Οι μανούλες είμαστε πολύ δυνατές και μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα ΠΑΝΤΑ (κυριολεκτικά!) για τα αγγελούδια μας!
Να εισαι αισιοδοξη και όλα θα πάνε καλά! Να σαι καλά και συ και το μωράκι σου!
γονεις............ωραιο που ακουγεται!το ξερω μωρε οτι τα παιδια εχουν τρεξιμο αλλα οπως ειπα κ η αδερφη μου γεννησε κ η νυφη μου κ ακομα δοξα το θεο δεν εχουν περασει τπτ!ενω η μικρη εχει ταλαιπωρηθει η ψυχουλα μου κ πολλες φορες απο την αγνοια μου
οταν γεννησα δεν ειχα σταγονα γαλα
κ την εβαλαν οι μαιες σε ξενο εγω να πιεζω τον εαυτο μου να βγαλει γαλα αλλα τπτ να ερχεται η γυναικολογος να το πιεζει να βγαζει μια σταγονα κ να λεει μεχρι αυριο θα χεις να ερχεται η μαια να το ζουλαει μια σταγονα μεχρι αυριο θα εχεις ειχαν κανει το στηθος μου παιχνιδι το ελατε να ζουλιξετε μπορειτε!αλλα γαλα δεν τι με θηλαστρο τπτ οι περισσοτεροι με αποθαρηναν να θηλασω κ οτι δεν ειμαι η πρωτη κ να το αφησω με την επιμονη μου καταφερα να θηλασω οχι αποκλειστηκα ομως για δυο μηνες να εχω ην μικρη στο στηθος ωρες ατελειωτες αλλα η περισσοτερη αντηληση με θηλαστρο ηταν 100γρ κ ειχα ωρες να το βγαλω τις περισσοτερες φορες 50μλ η μικρη δεν επιανε στην αρχη κ με πολυ κοπο τα καταφεραμε
με επισαν να το κοψω κακος τους ακουσατο εχω σκυλομετανιωσει ψαχνοντας στο ιντερνετ βρηκα τροπους να αυξησω την παραγωγη αλλα ηταν αργα ειχα παρει χαπι αν δεν τους ακουγα κ συνεχιζα τωρα μπορει να μην ειχε περασει βροχιολιτιδα η μικρη η περιοδος του θηλασμου ηταν πολυ αγχωτικη κ παραλληλα πολυ ομορφη στο επομενο δεν θα ακουσω κανεναν

adnihor1
24-05-11, 20:31
να πω επισης οτι στην μικρη μου την επομενη μερα που νοσηλευτηκε στην μεθ της εκαναν παρακεντηση επειδη σηκωσε ενα 37,3 μολις το εμαθα κοντεψα να λιποθυμησω γιαυτο το παιδακι μου με το παραμικρο πεταγεται εκει που παει να κοιμηθει πεταγεται στον αερα κ αν βηξω ακομα αν κουνηθω πολλες φορες που την εχω αγκαλια

kourkoumpini
26-05-11, 08:51
Πως τα πατε με τις ασκησουλες;

adnihor1
26-05-11, 12:26
κουρκουμπινι κανουμε ασκησουλες αν κ πρωτα δεν εδιχνε να ποναει τοσο ισως να της εκανα ζημια που επεμενα τοσο σημερα εχουμε κανει λιγες αυριο εχω κλεισει ραντεβου με παιδιφυσικοθεραπευτη μιλησα μαζι με το κεντρο αυτο κ μου ειπαν οτι αυτο σιγουρα προυπηρχε δεν εγινε τωρα συνηθως απο την γεννηση.μου ειπε θα την πηγαινουμε 2 φορες την βδομαδα κ τις υπολοιπες μερες θα μου δειξουν κατι ασκησεις να τις κανω εγω σπιτι κ οτι δεν ειναι τπτ
εμενα ομως κατι με διαολιζει πιστευω οτι κατι αλο συμβαινει κ δεν ειναι ραιβοκρανο γιατι κ απο τις δυο μεριες γυρναει η μπεμπα αλλα οταν ειναι ορθια πρεπει να της το γυρναω εγω δεν μπορει μονη της οταν ειναι ξαπλα μια χαρα το γυρναει
μακαρι να βγω ψευτρα κ να ειναι αυτο που μου ειπαν!αλλα νομιζω οτι δεν εδωσαν στο καραμανδανειο την πρεπουσα σημασια 2 λεπτα εξεταση εκαναν πως μπορεσαν να δουν ποσες κινησεις μπορει να κανει το παιδι ισα που την ψιλαφησαν στο λαιμο

adnihor1
26-05-11, 12:29
κοριτσια, γεια σας και απο εμενα! να σας ζησουν τα μωρακια σας!! σας διαβαζω και ειναι σαν να ξαναζω τον πρωτο καιρο μετα που γεννησα!!! νομιζω λιγο πολυ ολες τα περναμε αυτα (και για τις πεθερες, και για τα πρωτα προβληματα του μωρου...). η μικρη μου τωρα ειναι 14 μηνων. στην αρχη ειχε λιγο ικτερο, μετα τσιμπλες στα ματακια, μετα ατοπικη δερματιτιδα, μετα σπυρακια στο μετωπο και στα μαγουλα, μετα αιμαγγειωματα, μετα αναγωγες, μετα εγερνε το κεφαλι της προς τη μια πλευρα, μετα βρογχιολιτιδα!!! και γω να σκεφτομαι: μα ειναι δυνατον, ολο κατι εχει αυτο το μωρο (γιατι ο μεγαλος εκτος απο τις τρελες αναγωγες και την ατοπικη δερματιτιδα δεν ειχε τιποτε αλλο!!!!)!!! αλλα ολα αυτα περνανε και μετα δε θυμασαι τιποτα!!! στους 6-7 μηνες ειναι περδικια τα μωρακια!!

για το κεφαλι, δεν καναμε τιποτα. την παρατηρουσα και ελεγα, μπα, ιδεα μου ειναι. δεν ηταν ομως! γιατι οταν την αλλαζα μερια στην αγκαλια μου, δε μπορουσε να γυρισει το κεφαλι της προς το μερος μου! αλλα εφυγε μονο του! ειναι απο την πλαγιαστη σταση υπνου χωρις μαξιλαρι.
εγω αναγκαζομαι να την βαζω πλαι γιατι εχουμε αναγωγες εν το μεταξυ σημερα αρχισαμε παλι τα ιδια να μην τρωμε δηλ κ κοντευω να σκασω!

kourkoumpini
26-05-11, 12:36
εχεις να φας σκασιμο με το φαι:?. μην αγχωνεσαι με την ποσοτητα γαλακτος. θα φαει. θα την τρωει περισσοτερες φορες απο λιγοτερη ποσοτητα. το 24ωρο μετραει. και μην περιμενεις οτι θα τρωει το ιδιο παντα. μπορει τωρα να φαει 150 και μετα να φαει 50 και μετα παλι 120.
ολα θα πανε καλα. θα το δεις. παντως καλα κανεις και την προσεχεις και την παρατηρεις και την ψαχνεις. ολες ετσι κανουμε. να μας πεις πως πατε:lol:

adnihor1
26-05-11, 12:52
με το ζορι φτανουμε τα 700γρ την μερα πανω που πηγαιναμε καλα ειχε αρχισει να τρωει
μαρεσει που στην μεθ την ελεγαν χοντρουλα κ οτι θα γινει παχυ παιδι
η την ματοιασανε η το παιδι μου προσπαθει να μου πει οτι καποιος πρπει να κανει διαιτα εδω μεσα!εννοειται αυριο θα σας ενημερωσω

adnihor1
27-05-11, 19:00
καλησπερα κοριτσια!
εμεις σημερα πηγαμε στο παιδοφυσιοθεραπευτη κ μας ειπε οτι η μπεμπουλα ειναι μια χαρα θα χρειαστει 2-3 φυσιοθεραπιες μονο κ οτι με την διαταση που της εκανα στο σπιτι βοηθησε στο να εχουμε καλιτερευση τις εκανε κ κατι αλλες ασκησεις εκει που δεν γινεται να τις κανω εγω στο σπιτι αυτα τα νεα μας!ειμαι πολυ χαρουμενη που δεν ειναι κατι μονιμο γιατι στο ιντερνετ διαβαζα διαφορα μεχρι κ για χειρουργεια κ ειχα πανικοβληθει
το μονο προβλημα μας τωρα ειναι το φαι δεν τρωει το σκατουλι κ με στεναχωρει 120μλ καθε4 ωρες κ κανει 5 γευματα ε! δεν ειναι φαι αυτο!

kourkoumpini
27-05-11, 21:36
βρε μια χαρα φαι ειναι. νομιζω οτι τωρα για την ηλικια της χρειαζεται 120 μλ ανα κιλο βαρους. εχει και προγραμμα. Αφου τα πατε μι9α χαρα με τις ασκησουλες και καθεται να της κανει και ο φυσιοθεραπευτης μια χαρα εινια το μωρο. ειδες που ολο καλα πανε; περιμενουμε νεα σας

adnihor1
29-05-11, 00:28
κοριτσια καλησπερα!
ειμαι να σκασω η μικρη σημερα ολη μερα γκρινια ημασταν στην πεθερα μου δεν εφαγε σχεδον καθολου ηταν να φαει τελευταιο 11.30 κ εφαγε 20γρ πλανταξε στο κλαμα μου μεινε στα χερια επειδη πνιγηκε κ δεν μπορουσα να την συνεφερω φοβηθηκα παρα πολυ της εδωσα λιγο ντεπον μηπως ποναει καπου κ κοιμηθηκε δεν θα αντεξω να ξαναπερασω τα ιδια δεν παει μηνας που με την βροχιολιτιδα κ την στοματιτιδα εκανε να φαει 1 βδομαδα λετε να ξαναπαθε στοματιτιδα? δεν βλεπω ασπρη την γλωσσουλα της . ειμαι αυπνη κ πολυ αγχωμενη

kourkoumpini
29-05-11, 15:15
Πιστευω οτι δεν εφαγε απο την αλλαγη περιβαλλοντος. Τωρα οδσο μεγαλωνει μπορει να σου βγαζει χουγια με το φαι.
Αλλα καλο ειναι αν το πειςσ την παιδιατρο σου. Επισης τι εννοεις οτι σου πνιγηκε. Επαθε σπασμο απο το κλαμα ή πνιγηκε απο 5το μπιμπερο; γιατι αμα πνιγηκε απο το μπιμπερομλογικο εινια μετα να φοβηθηκε και να μην ηθελε να φαει. και αυτο ομως καλο ειναι να το πεις στην παιδιατρο. Επισης ισως κουραστηκε, ηθελε να κοιμηθει, δεν μ πορουσε και γιαυτο δεν εφαγε κιολας

adnihor1
29-05-11, 19:17
Πιστευω οτι δεν εφαγε απο την αλλαγη περιβαλλοντος. Τωρα οδσο μεγαλωνει μπορει να σου βγαζει χουγια με το φαι.
Αλλα καλο ειναι αν το πειςσ την παιδιατρο σου. Επισης τι εννοεις οτι σου πνιγηκε. Επαθε σπασμο απο το κλαμα ή πνιγηκε απο 5το μπιμπερο; γιατι αμα πνιγηκε απο το μπιμπερομλογικο εινια μετα να φοβηθηκε και να μην ηθελε να φαει. και αυτο ομως καλο ειναι να το πεις στην παιδιατρο. Επισης ισως κουραστηκε, ηθελε να κοιμηθει, δεν μ πορουσε και γιαυτο δεν εφαγε κιολας
απο το μπιμπερο πνιγηκε εκεινη την ωρα!
περασα ενα βραδι μαρτυριο μετα απο δυο ωρες υπνου κ ενω κοιμοταν ακομα σταματησε να αναπνεει για λιγα δευτερολεπτα κ εκανε εναν θορυβο προσπαθοντας να παρει ανασα φοβηθηκα πολυ
κ μετα απο κανα δυωρο την σηκωσα για να την αλλαξω κ τα ματακια της τα χε μισανοιχτα κ πηγαιναν προς τα πανω κ συν της αλλης ειχε μια στραβη κλιση το σωμα της ετρεχα σαν την τρελη μεσα στο σπιτι σηκωθηκε ο αντρας μου κ την πηρε κ αυτη που ξυπναει με το παραμικρο δεν πτοηθηκε καθολου την εβαλε στο κρεβατι μας κ συνεχισε τον υπνο της δεν εχω κοιμηθει λεπτο συνεχεια την κοιταω να δω αν αναπνεει σημερα βεβαια ειναι μια χαρα κλασικα ομως τρωμε λιγο
μπορει να σας φανει αστειο αλλα εγω το ξερα οτι δεν θα κοιμηθω απο την ωρα που πατησαμε το ποδι μας στην πεθερα
ηταν εκει ο αδερφος του πεθερου μου που εχει ενα ματι απαπαπαπα!!!!!!οσες φορες εχει δει την μπεμπα ποτε δεν εχουμε κοιμηθει βραδι ολο κατι τετοια μας κανει εβαλα κ λιβανησα κ μετα επεσε σε λιθαργο η μπεμπα
κ το πα της πεθερας μου οταν πηγα παρε το παιδι μεσα κ οχι εκει που καθονται αλλα λες κ της ειπα πηγαινε να το βαλεις μπροστα στα μουτρα του!σημερα ομως τα κουσε της ειπα οτι αν ξαναπαω στο χωριο κ δω το αυτοκινητο του θειου στην αυλη πηρα στροφη κ εφυγα!
πειτε με προοληπτικη αλλα καθε φορα που τον πετυχαινουμε εκει το βραδι δεν κοιμομαστε ενω οταν δεν ειναι εκει ολα μια χαρα παμε συχνα στο χωριο κ το χει συνηθισει το περιβαλλον εκει

efi25
29-05-11, 20:17
παλι βρε παιδακι μου...αφου δε τη σηκωνει τη μπεμπα το περιβαλλον της πεθερας μη τη πας καθολου!κατι θα ξερει το παιδι...;)

efi25
29-05-11, 20:18
ελπιζω παντως ολα να ειναι περαστικα!παρε και τη παιδιατρο και ανεφερε αυτη τη περιεργη συμπεριφορα ισως εχει να σου πει τιποτα και να ησυχασεις και εσυ λιγο!

adnihor1
29-05-11, 21:58
ελπιζω παντως ολα να ειναι περαστικα!παρε και τη παιδιατρο και ανεφερε αυτη τη περιεργη συμπεριφορα ισως εχει να σου πει τιποτα και να ησυχασεις και εσυ λιγο!
ωρες ωρες νομιζω οτι μας εχουνε μουτζωσει μα δεν εχει περασει βδομαδα χωρις κατι να εμφανιστει ελεος!!!
οσο για το περιβαλλον της πεθερας εδω που τα λεμε μπορει να μην αποσπαει κ να μην ξενερωνει την μπεμπα αλλα ξενερωνει εμενα!οποτε θα αραιωσουμε τις επισκεψεις πρπει να κρατησω το ηθικο μου ακμαιο
οσο για την παιδιατρο καθε βδομαδα εκει ειμαστε θα εχει σιχτρησει η γυναικα που μας ανελαβε θα την αφησω κ αυριο να δω πως θα ειμαστε κ αν μου το ξανακανει θα την παρω!

kourkoumpini
29-05-11, 22:00
παλι βρε παιδακι μου...αφου δε τη σηκωνει τη μπεμπα το περιβαλλον της πεθερας μη τη πας καθολου!κατι θα ξερει το παιδι...;)

χαχαχα πολυ καλο:lol:

adnihor1
29-05-11, 22:00
εχω μια απορια οι ορμονες μου τωρα δεν θα επρεπε να εχουν φτιαξει? γιατι ειμαι μεσα στα νευρα κ καμια μερα θα ακουσουν ασχημα λογακια!κ ναι ειναι του τυπου μου!!!!!!!!!!!!!

adnihor1
29-05-11, 22:02
αφου παει κοντα στο παιδι κ αρχιζει να τσιριζει....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ?!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ? η μπεμπα σαστιζει κ μετα βαζει τα κλαματα κ μετα η πεθερα......... δεν μπορω να καταλαβω γιατι κλαιει!!

kourkoumpini
29-05-11, 22:06
Και εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερα να την πατε αυριο μια βολτα στην παιδιατρο να τη δει και να της πεις αναλυτικα (πολυ αναλυτικα) τα καθεκαστα. Να σας δει και με τις ασκησουλες πώς τα πατε και αν της περασε της μπεμπας το πιασιμο. Περιμενουμε νεα σας

adnihor1
29-05-11, 22:10
αυριο το απογευμα παλι εχουμε φυσιοθεραπευτη θα χρειαστει μερικες μου ειπε
επισης ειπε να συνεχισω τις ασκησεις στο σπιτι το θεμα ειναι οτι με τις διατασεις αρχισε να γερνει απο την αλλη τωρα μαλλον συνηθισε επειδη την βαζω συνεχεια αριστερα κ αυτο που μου την σπαει ειναι οτι το πλουσιο μαλλι μας μας αποχαιρετα φευγει τουφες τουφες καραφλη θα βαφτηστει κ ελεγα θα κανουμε κοτσιδακια γιατι γεννηθηκε με πολλα μαλλια

kourkoumpini
29-05-11, 22:11
εχω μια απορια οι ορμονες μου τωρα δεν θα επρεπε να εχουν φτιαξει? γιατι ειμαι μεσα στα νευρα κ καμια μερα θα ακουσουν ασχημα λογακια!κ ναι ειναι του τυπου μου!!!!!!!!!!!!!

οι ορμονες σου θα αργησουν ακομα να αποκατασταθουν. Νευρα εχεις απο πολλα πραγματα, απο τις ορμονες, την κοπωση, την ξερολιαση ολων, την αυπνια, τις αυξημενες αναγκες σε νοικοκυριο, την ελλειψη κατανοησης των γυρω σου, το αγχος για το μωρο κτλ. Τα νευρα ειναι φυσιολογικα και ολες ειχαμε και εξανκολουιθουμε να εχουμε νευρα. Ειδικα ομως τον πρωτο καιρο η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη για μια πρωτομανα. Εχει αναγκη απο ξεκουραση, κατανοηση, εχει αναγκη να μαθει το μωρο της και να μαθει να καλυπτει τις ανγκες του οι οποιες προηγουνται ολων. ΚΑι ολοι κοιτανε να ικανοποιει τις δικες τους αναγκες εις βαρος δικο της και εις βαρος του μωρου. Ε καποια στιγμη ολες λιγο πολυ μαλωσαμε, διφωνησαμε, ξεσπαθωσαμε, βαλαμε καπως τα πραγματα στη θεση τους κτλ.

kourkoumpini
29-05-11, 22:14
αφου παει κοντα στο παιδι κ αρχιζει να τσιριζει....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ?!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ? η μπεμπα σαστιζει κ μετα βαζει τα κλαματα κ μετα η πεθερα......... δεν μπορω να καταλαβω γιατι κλαιει!!

Ελα μπου ντε; Γοιατι άραγε; εινια αποριας αξιον πραγματικα. Τελος παντων θα πατησεις λιγο παραπανω ποδι, οσο μπορεις

kourkoumpini
29-05-11, 22:18
αυριο το απογευμα παλι εχουμε φυσιοθεραπευτη θα χρειαστει μερικες μου ειπε
επισης ειπε να συνεχισω τις ασκησεις στο σπιτι το θεμα ειναι οτι με τις διατασεις αρχισε να γερνει απο την αλλη τωρα μαλλον συνηθισε επειδη την βαζω συνεχεια αριστερα κ αυτο που μου την σπαει ειναι οτι το πλουσιο μαλλι μας μας αποχαιρετα φευγει τουφες τουφες καραφλη θα βαφτηστει κ ελεγα θα κανουμε κοτσιδακια γιατι γεννηθηκε με πολλα μαλλια

εννοειται πως το μαλλακι σας θα πεσει. Το παιδι αλλαζει μαλλι φυσιολογικα. Μαλιστα θα βγαλει μαλλακι αργοτερα και θα ειναι και στο χρωμα της. Μπορει δηλαδη το αρχικο χρωμα να αλλαξει. Καραφλη μια φορα δεν θα μεινει. αλλα εμενα για παραδειγμα εβγαλε μαλλι και μαλιστα ξανθο κοκκινο σαν εμενα αποτους 9 μηνες και μετα, ενω γεννηθηκε με μαυρο σαν τον μπαμπα μας.

kourkoumpini
29-05-11, 22:19
την παιδιατρο ομως να την ενημερωσεις, μην το αμελησεις και συντομα καλυτερα. να τη ρωτησεις και να σου πει. μπορει να θελει και να τη δει

adnihor1
29-05-11, 22:23
προσπαθω δεν προσπαθω αλλα μαλλον δεν ακουγομαι!τεσπα δεν ειμαι η μονη κ αυτο ειναι παρηγορο!αλλα πολλες φορες μου την σπανε κ ιδιαιτερα η αγαπημενη πεθερα που μου κανει συνεχως υποδιξεις στο πως να την μεγαλωσω κ φυσικα κ να συμφωνω μαζι της δεν της το λεω ετσι για το γαμωτο!!!!!!!!!!!!

adnihor1
31-05-11, 01:36
καλησπερα κοριτσια
σημερα πηγαμε παλι στην φυσιοθεραπευτρια κ καναμε τις ασκησουλες μας αλλα ριξαμε κ κατι κλαματα εμ... μας ματιασε ολη την ωρα τι υσηχο κ τι υσηχο βασικα εκλαιγε την ωρα που της τραβαγε το κεφαλι δεξια αριστερα κ την κραταγε ο αλος γιατρος απο τους ωμους
το καλο ειναι οτι σημερα μου εφαγε πολυ καλα το μικροτερο γευμα μας ηταν 130μλ κ το μεγαλητερο 180 ηταν καλο κοριτσακι σημερα
την γιατρο την πηρα τηλ κ μου ειπε οτι το πιο πιθανο ηταν να μην ηταν κατι κ να εκτιμησα λαθος αν το ξανακανει να την παω αμεσως εκει αλλα ειπε οτι αδικα πανικοβληθηκα μπορει απλα να τεντονοταν κ επειδη κοιμοταν κ την ξυπνησα να προσπαθουσε να ανοιξει τα ματια της κ απο την νυστα να μην μπορουσε τι να πω μπορει να χω γινει υπερβολικη ειμαι νεα μαμα κ μονη της ολημερις!αυτα τα νεακια μας α!πηραμε κ καθισμα αυτοκινητου τωρα θα πηγαινουμε πιο πολλες βολτες(αλλα οχι στην πεθερα χαχαχαχχαχα)

adnihor1
01-06-11, 12:45
καλημερα κοριτσια
το πρωι πηγαμε παιδιατρο γιατι η μικρη εχει μπουκωμα κ λιγο βηχα κ φοβηθηκα για βροχιολιτιδα παλι.τελικα μου ειπε να τις κανω πλυσεις με ορους κ πρωι βραδι οτριβιν δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλο δεν μπορει να μου εγγυηθει οτι δεν θα εξελιχθει βεβαια σε βροχιολιτιδα θα το παρακολουθουμε
της ειπα αναλυτικα για το προχθεσινο κ μου ειπε οτι μπορει να ηταν κ βρεφικος σπασμος επειδη ομως δεν μπορουσα να εκτιμησω σωστα την κατασταση επειδη βρισκομουν σε πανικο μπορει απλα να αναγκλαδιζοταν μου ειπε να την παρακολουθω στενα κ αν το ξανακανει εννοειται να την παρω τηλ αμεσως οτι ωρα κ να ναι!(παντως εγω δεν πιστευω οτι αναγκλαδιζοταν) αλλα επειδη δεν μου το ξαναεκανε απο προχθες λεει αφηνει ενα ερωτιματικο κ βλεπουμε μου λεει αν την ξυπνησα κ αν μου χαμογελασε η ηταν χαμενη το θεμα ειναι οτι η μικρη ειχε πεσει σε λιθαργο κ οταν την ξυπνησα αυτη με κοιταγε περιεργα πραγματικα σαν να ηταν χαμενη μετα μου χαμογελασε κ επεσε ξερη
επισης ειπε οτι μετα απο ενα τετοιο επεισοδειο ακολουθει υπνηλια
δεν ξερω κοριτσια ειληκρινα εχω σαστισει

eleni2008
01-06-11, 13:07
Αμάν βρε κορίτσι μου! Τι πέρασες....
Γιατί δεν το βλέπει το μωρό μετά από αυτό το επεισόδιο; Αυτή ειναι η γιατρός όχι εσύ για να κάνεις διάγνωση...
Σ'εμας, η παιδίατρός μας, όταν την ρώτησα πως είναι οι σπασμοί και μου εξήγησε, έπαθα σοκ!!! Και μου είπε πως σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο, να μην χάσω χρόνο τηλεφωνόντας της αλλά να πάμε την ίδια στιγμή στο νοσοκομείο!
Εύχομαι να μην ήταν κατι.... Περαστικά!

adnihor1
01-06-11, 13:42
Αμάν βρε κορίτσι μου! Τι πέρασες....
Γιατί δεν το βλέπει το μωρό μετά από αυτό το επεισόδιο; Αυτή ειναι η γιατρός όχι εσύ για να κάνεις διάγνωση...
Σ'εμας, η παιδίατρός μας, όταν την ρώτησα πως είναι οι σπασμοί και μου εξήγησε, έπαθα σοκ!!! Και μου είπε πως σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο, να μην χάσω χρόνο τηλεφωνόντας της αλλά να πάμε την ίδια στιγμή στο νοσοκομείο!
Εύχομαι να μην ήταν κατι.... Περαστικά!
ο αντρας μου πιστευει οτι ειμαι υπερβολικη κ η παιδιατρος οτι ισως να μην εκτιμησα σωστα κ οτι αφηνει ενα ερωτιματικο
ο αντρας μου ομως επαιρνε τον πεμπτο(υπνο εννοω;))κ η παιδιατρος ηταν σπιτι της η αληθεια ειναι οτι με ανησυχησε φοβηθηκα πολυ το παιδι συνεχεια αναγκλαδιζεται δεν κανει ομως οπως προχθες το βραδι τελος παντως ευχομαι μεσα μου να ειμαι εγω η υπερβολικη
κ να πω οτι ηρθε στο μαιευτηριο ο μητσοτακης να μου ευχηθει!τι να πεις!

eleni2008
01-06-11, 13:53
Πάντως αν το ένστικτό σου λέει πως κάτι συμβαίνει μην το αφήσεις να περάσει έτσι κι ας σε λένε υπερβολική...

adnihor1
01-06-11, 13:59
δεν ξερω τι να κανω εχει ηδη ταλαιπωρηθει με πολλους γιατρους μην αρχισω να την τρεχω παλι προς το παρον λεω να την αφησω να ηρεμησει κ αν μου το ξανακανει τοτε να ψαχτω περισσοτερο οχι για μενα αλλα για το μικρουλι μου να μην ταλαιπρωρειται

eleni2008
01-06-11, 14:11
Τότε παρακολούθησέ το και ενεργείς ανάλογα!

efi25
01-06-11, 14:52
τι να πω περαστικα να ειναι κι αυτα και να μην ειναι τιποτα!ελπιζω να μη στο ξανακανει...πο πο σε καταλαβαινω...αυτο το αγχος!!!

adnihor1
08-06-11, 23:12
καλησπερα κοριτσια
ελπιζω ολες καλα
εμεις παλι δεν θα πω το ιδιο σημερα γυρισαμε απο το καραμανδανειο που ειμασταν 2 μερες για παρακολουθηση η μικρη εκανε αλλα δυο επισοδεια που οπως τα περιεγραψα στους νευρολογους εμοιαζαν με βρεφικους σπασμους χωρις αυτο να ειναι βεβαιο καναμε εγκεφαλογραφημα υπερυχο εγκεφαλου κ υπερυχο για παλινδρομιση κ ολα ηταν καλα
κανενας δεν μου εγγυαται οτι δεν θα ξανασυμβει σε 15 μερες ξανα εγκεφαλογραφημα κ ισως μαγνητικη
δεν νομιζω οτι υπαρχουν λογια να περιγραψω την ψυχολογια μου ειμαι μονιμος σε τρομο φοβαμαι για την μικρουλα μου πολυ
δεν εχω αλλα δακρυα αυτη την στιγμη
αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι ολα αυτα που με απασχολουσαν τοσο καιρο ειναι ενα τιποτα μπροστα σε αυτο δεν μπορω να γραψω αλλα νιωθω πολυ κουρασμενη ψυχολογικα!παρακαλαω τον θεουλη να μας εχει καλα!αυριο που θα μαι πιο ηρεμη θα σας τα πω αναλυτικα
φιλια!!!

kourkoumpini
09-06-11, 16:13
Ελα βρε κοριτσι. τι παθατε; τι σας ειπαν οι γιατροι; το καημενοι το μπεμπακιι σου ταλαιπωρηθηκε παλι. Πανω πουηθελα να σε ρωτησω ανα τελειωσατε τις φυσικοθεραπειες, βγηκαν τα νοσοκομεια. Κανε κουραγιο. Σε καταλαβαινω απολυτα.

adnihor1
09-06-11, 17:34
δεν αντεχω αλο.φοβαμαι κ να την ακουμπησω μηπως κ το ξανακανει
οι γιατροι δεν ειπαν τιποτα αφου δεν βρηκαν τιποτα
το μονο που μου ειπαν ειναι οτι μπορει να το ξανακανει σε μια μερα σε δεκα η κ ποτε ξανα. δεν διαγνωσθηκε επιληψια απο το εγκεφαλογραφημα αλλα δεν αποκλειστηκε κιολας, ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα πολλες περιπτωσεις που ολες οι εξετασεις ηταν καθαρες αλλα τα επισοδεια συνεχιζονταν εμενα μου φαινεται οτι η μικρη μου εχει αλλαξει οτι ειναι πιο υποτονικη αλλα ολοι με λενε τρελη η πεθερα μου δε κ ο αντρας μου ακομα δεν εχουν δεχτει αυτο που συνεβει κ πιστευουν οτι παιδεψα το παιδι τζαπα
συγκεκριμενα ηρθε στο νοσοκομειο να μας δει κ μου λεει δεν εχει τπτ το παιδι μια χαρα ειναι ολο βλακιες λενε οι γιατροι ετσι κανουν τα παιδακια
εκεινη την στιγμη με επιασε κ μενα μια κριση η αληθεια ειναι δεν με πειραζει τι σκεφτεται αλλα επηρρεαζει κ τον συζηγο καθησυχαζοντας τον οτι δεν εχει τπτ το μωρο κ οτι να μην το τρεχουμε στους γιατρους
δεν εμεινε στα δικα τους χερια ομως στα δικα μου εμεινε
στο τριτο επισοδειο το μωρακι μου ηταν ξυπνιο γυριζει το σωματακι του τρομαρα μου με κοιτουσε στα ματια κ εκλαιγε με λιγμους σαν να μου ζητουσε βοηθεια κ δεν μπορουσα να κανω τιποτα παρα μονο να την χαιδευω να ηρεμησει
ειναι στιγμες που θελώ να πηδηξω απο το μπαλκονι κρατιεμαι ομως για το μωρακι μου που αυτη την στιγμη με εχει τοσο αναγκη!

kourkoumpini
09-06-11, 21:46
να μη φοβασαι και να εισαι δυνατη για το μπεμπακι σου. Ολα θα πανε καλα. Ειναι ταλαιπωρημενο το νινι σου. Θελιε ξεκουραση. Ολα καλα θα πανε. Ιατρικα δεν μπορω να σε συμβουλευσω. Μακαρι να μπορουσα. Αλλα σα μανα θα σου πω να ακους το ενστικτο σου και να μην ακους κανενα. Καλυτερα να σε λενε παραλογη και υπερβολικη παρα να μην προλαβεις κατι.
Υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται αυτο με τις φυσικοθεραπειες; Λογικα οχι, αλλα ετσι ρωταω. Επισης, θυμηθηκα οτι ο γιατρος στην κλινικη μας ειχε πει να βαζουμε αρωματα και γενικα να μην υπαρχουν εντονες μυρωδιες στο σπιτι, ουτε να λιβανιζουμε κτλ γιατι μπορει να πειραξει τα μωρακια.
Τη μικρη την εχεις στο ιδιο δωματιο με σενα ή σε άλλο; Μηπως για λιγο καιρο να την κρατησεις μαζι σου στο δωματιο για να την παρακολουθεις;

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Και εγω προσευχομαι για το νινι σου

Αναστασί
10-06-11, 00:13
Σώπα κοπέλα μου:::::::::
Όλα καλά θα πάνε...μην τρελαθούμε κι όλας........... να τους πεις να πάνε να........
Άντε μην πω κανένα πιο χοντρό...
Να τρέξεις με το παραμικρό...ασε τους να κουρεύονται.
Κατέβασε ρολά...
Άλλωστε δικό σου παιδί είναι, όχι δικό τους...
Τρέξτο ψάξτο............μην το αφήνεις καθόλου, αν το ξανακάνει...
Και ναι κατά τη γνώμη μου πρέπει να είσαι πολύ παρατηρητική, ας είσαι και υπερβολική ρε αδερφέ.......για το καλό του μωρού.
Η γνώμη μου είναι να της κάνεις τακτικές εξετάσεις....με την αιτιολογία αυτή. Να λες δηλαδή ότι το ψάχνεις γιατί το και το ....

αυτά κοπέλα μου και να δεις που όοοοοοολα θα φτιάξουν.
Έχει πίστη.
Θα σε σκέφτομαι...

fouskitsa
10-06-11, 01:07
διαβασα ολα τα ποστς σου και εχω παθει πλακα.δεν μπορω να καταλαβω πως ενα τοσο μικρο μωρο αρρωστησε τοσες φορες?θα σου πω οτι εισαι λιγο υπερβολικη με την πεθερα σου χωρις βεβαια να εχεις αδικο αλλα και μονη σου εγραψες οτι προσπαθουσες 4 χρονια για μωρο.ειμαι σιγουρη οτι ολα τα κανει απο αγαπη ΑΛΛΑ ο,τι δε σου αρεσει κοψτο απο την αρχη για να μην εχεις μετα σουξου μουξου!για τους σπασμους που λες δεν εχω ιδεα κοιτα ομως εσυ να μην ψαχνεις και ψαχνεις στο ιντερνετ γιατι στο τελος θα τρελαθεις.αφου οι γιατροι λενε ολα καλα τοτε απλα εχε το νου σου και μη βαζεις ασχημα πραγματα στο μυαλο σου.αυτο με το πιασιμο στον σβερκο μου το ειχε πει και η δικη μας παιδιατρος να προσεχω και καθε 2 ωρες που ετρωγε ο γιος μου τον αλλαζα πλευρα.ευτυχως εμεις δεν ειχαμε τετοιο θεμα.ελππιζω ολα να πανε καλα με το παιδακι σου και παν ωαπο ολα ηρεμησε γιατι ολη την ενταση που εχεις την καταλαβαινει απολυτα το μωρο και μονο καλο δεν της κανει!!!

adnihor1
10-06-11, 08:55
καλημερα κοριτσια σας ευχαριστω ολες!
κουρκουμπινι το μωρακι κοιμαται στο δωματιο μου εξαρχης ετσι κ αλλιως
αναστασια μου εννοειται οτι δεν με νοιζει τι λενε αλλα δεν φτανει που χω την πικρα μου εχω να με ζαλιζουνε κ με τις βλακιες τους
φουσκιτσα μπορει να μαι υπερβολικη αλλα οχι παντα πιστεψε με μπορει να το κανει απο αγαπη δεν λεω αλλα με λαθος τροπο
τεσπα λιγο με νοιαζει τωρα!
το κακο ειναι οτι ειμαι μονομος σε τρομο μην ξανασυμβει χθες βραδι στα καλα καθουμενα αρχισε να τσιριζει απο το κλαμα λες κ την ειχαμε μαλωσει κ δεν μπορουσα να την υσηχασω κ ημουν μονη μου γυρνουσα ωρες στο σπιτι εχοντας την αγκαλια κ ετσι ηρεμησε
λετε να καταλαβαινει το πως αισθανομαι κ να φοβαται κ αυτη?

kourkoumpini
10-06-11, 09:13
καλημερα κοριτσια σας ευχαριστω ολες!
κουρκουμπινι το μωρακι κοιμαται στο δωματιο μου εξαρχης ετσι κ αλλιως
αναστασια μου εννοειται οτι δεν με νοιζει τι λενε αλλα δεν φτανει που χω την πικρα μου εχω να με ζαλιζουνε κ με τις βλακιες τους
φουσκιτσα μπορει να μαι υπερβολικη αλλα οχι παντα πιστεψε με μπορει να το κανει απο αγαπη δεν λεω αλλα με λαθος τροπο
τεσπα λιγο με νοιαζει τωρα!
το κακο ειναι οτι ειμαι μονομος σε τρομο μην ξανασυμβει χθες βραδι στα καλα καθουμενα αρχισε να τσιριζει απο το κλαμα λες κ την ειχαμε μαλωσει κ δεν μπορουσα να την υσηχασω κ ημουν μονη μου γυρνουσα ωρες στο σπιτι εχοντας την αγκαλια κ ετσι ηρεμησε
λετε να καταλαβαινει το πως αισθανομαι κ να φοβαται κ αυτη?

Εννοειεται οτι καταλαβαιενι πώς ακριβως αισθανεσαι και φοβαται κι αυτην. Το κλαμα μπορει να οφειλεται σε πολλα. Μαλλον, εν προκειμενω, ειναι απο την κουραση. Το μικρο σου ταλαιπωρηθηκε πολυ. Ηρεμηστε και ξεκουραστειτε και οι δυο.
Να την πηγαινεις βολτα με το καροτσι αν μπορεις, τωρα που ανοιξε και ο καιρος, να της μιλας πολυ, να την χαιδευεις και να της λες οτι εινια μια χαρα ολα. Γενικα να την παιζεις (θα μου πεις δν κανεις και τιποτε αλλο ολη μερα) γενικα ασε τις δουλειες τις πολλες στο σπιτι και φροντισε οχι πολλα ατομα στο μωρο να το κουραζουν, μειωση των επισκεψεων και ασε να λενε. Το παιδι ειναι δικο σου και εσυ ξερεις καλυτερα. Με το ιντερνετ θα συμφωνησω. Μην το ψαχνεις τοσο γιατι θα πανικοβαλεσαι χειροτερα. Λιγοτερα πραγματα να βλεπεις. Ολα θα πανε καλα.

Marirena
10-06-11, 21:37
adnihor1 μου εύχομαι να είστε καλά και σε λίγο από τώρα να τα θυμάσαι αυτά και να χαμογελάς ξένοιαστη και ευτυχισμένη μανούλα!
Θα έλεγα να προσπαθήσεις να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται (όσο γίνεται) και από εκεί και πε΄ρα να μην ακούς κανέναν (ούτε εμάς που γράφουμε εδώ...) Εννοώ ακολούθα το ένστικτό σου. Π.χ το να σερφάρεις επί ώρες στο ίντερνετ ψάχνοντας αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, πιο ενημερωμένη κ.λ.π κάνε το. Γενικώς, συνέχισε να κάνεις αυτό που κάνεις, δηλαδή το καλύτερο για το μωράκι σου, και θα δεις πως όλα αυτά θα περάσουνε πολύ σύντομα!
Εγώ είμαι ακόμα πιο φρέσκια μανούλα από εσένα και ήδη βλέπω πως σε καποια πράγματα έκανα πάρα πολύ καλά και αγια που δεν άκουσα πεθερές, μανάδες, θειάδες, ακόμα και τη γιατρό μας!
Ευχές για μια πολύ γλυκιά και ήρεμη νύχτα

Νατασούλα
12-06-11, 00:57
Καλή μου κοπέλα, διάβασα όλα τα πόστ σου και στενοχωρήθηκα. Εσύ και το μωράκι σου έχετε περάσει μεγάλη ταλαιπωρία μέχρι στιγμής :(!!!!!!!!
Λοιπόν, άκου. Όταν γεννήθηκε η κορούλα μου διαγνώστηκε πώς είχε φύσημα στην καρδούλα της. Είχα τρομοκρατηθεί τότε γιατί μετά από μια όχι και τόσο ευχάριστη εγκυμοσύνη, περίμενα όλα να είναι ρόδινα. Ευτυχώς μετά από τη σχετική ταλαιπωρία, το φύσημα εξαφανίστηκε (κλείνει στις περισσότερες περιπτώσεις αλλά το έμαθα κατόπιν εορτής) μετά από 8-10 μήνες.
Το πιάσιμο στον αυχένα, το είχε και το δικό μου κοριτσάκι. Με τις κατάλληλες ασκήσεις που τις έκανα 5-6 φορές την ημέρα, μέσα σε ένα τρίμηνο περίπου δεν υπήρχε τίποτα.
Επειδή η μικρή δεν χόρταινε με τον θηλασμό, δεν έβαζε βάρος και έκλαιγε συνέχεια γιατί πεινούσε. Η παιδίατρος (μιλάμε για πολύ άσχετη) με έβαλε να κάνω στο 21 ημερών μωρό εξετάσεις ούρων και κοπράνων με αποτέλεσμα να κολλήσει ίωση (έντονο συνάχι) στο μικροβιολογικό περιμένωντας ώρες για να τα συλλέξουμε (τα ούρα εννοώ). Άλλη ταλαιπωρία μετά με το συνάχι.......
Σαφώς και η δική σου περίπτωση είναι πολύ πιο σοβαρή αλλά το παν είναι να παραμένεις ήρεμη. Στο λέω από προσωπική εμπειρία, όταν ήμουν εκνευρισμένη ήταν και το μωρό μέσα στη γκρίνια και στα κλάματα.
Επίσης θα συμφωνήσω με τις άλλες μανούλες, μην ψάχνεις στο διαδίκτυο γιατί θα τρελαθείς!!!!!!!! Μιλάω πάλι εκ πείρας.
Θα συμφωνήσω και με τη Marirena να ακούς το ένστικτό σου!!!!!!!!!!! Αυτό είναι πολύ σημαντικό.
Και τέλος, να απομακρύνεις όποιους και όποιες σε εκνευρίζουν είτε λέγονται φίλοι, είτε γονείς, είτε πεθερικά. Στην παρούσα φάση θέλετε μαμά και κόρη ηρεμία και με πεθερά να μπλέκεται μέσα στα πόδια σου, δεν μπορείτε να την έχετε.
Είμαι σίγουρη πώς όλα θα πάνε καλά και στο επόμενο μήνυμά σου θα μας γράψεις καλύτερα νέα :p!!!!!
Φιλικά - Νατάσα.

adnihor1
14-06-11, 00:34
καλησπερα κοριτσια!
ευχαριστω για τις απαντησεις σας!η μπεμπουλα ειναι καλα ως ωρας κ προσευχομαι να συνεχισει ετσι,αν κ φοβαμαι μηπως εχει γινει τπτ την ωρα που κοιμαμαι κ δεν το χω παρει χαμπαρι.απο φυχολογια δεν ειμαι κ πολυ καλα γιατι νιωθω πολυ κουρασμενη ψυχολογικα την παλευω ομως.οσο για το ενστικτο μου αυτη την στιγμη δεν το εμπιστευομαι γιατι απο τον φοβο μου βλεπω κ πραγματα που δεν υπαρχουν ολο νομιζω οτι δεν κανει τα πραγματα που εκανε κ κει που παω να τρελαθω εκει μου τα ξαναρχιζει .δυστηχως εχω τον χειροτερο συμβουλο......τον πανικο μου!ειχα την μαμα μου 3 μερες εδω κ χθες ολη μερα τις αδερφες μου οι οποιες μου τονιζαν συνεχως οτι εχω χασει την πιστη μου κ εχω χαθει στα ιατρικα κ δεν εχουν κ αδικο εκει ομως που παω να ηρεμησω κ να πω ολα καλα θα πανε κ ο θεος θα με βοηθησει εκει με ξαναπιανει φοβος.
την βλεπω να κοιμαται ηρεμη κ λεω τωρα θα πεταχτει κ τωρα θα πεταχτει με αποτελεσμα να γινομαι πιο χαλια!
αυριο εχουμε εμβολιο θελω να ρωτησω κ την γιατρο κ κατι αλο που με ανυσηχει η μικρουλα κανα δυο -τρεις φορες εχει κανει περα δωθε το κεφαλακι της πολυ γρηγορα λες κ την χτυπαει ρευμα κ φοβαμαι μην της αφησε κανα κουσουρι η ειναι φυσιολογικο ?αυτα τα νεα μας. α!σημερα πηγαμε κ στην παραλια κ ηπιαμε τον καφε μας κ περασαμε πολυ ωραια!

efi25
14-06-11, 01:39
καλησπερα κοριτσια!
ευχαριστω για τις απαντησεις σας!η μπεμπουλα ειναι καλα ως ωρας κ προσευχομαι να συνεχισει ετσι,αν κ φοβαμαι μηπως εχει γινει τπτ την ωρα που κοιμαμαι κ δεν το χω παρει χαμπαρι.απο φυχολογια δεν ειμαι κ πολυ καλα γιατι νιωθω πολυ κουρασμενη ψυχολογικα την παλευω ομως.οσο για το ενστικτο μου αυτη την στιγμη δεν το εμπιστευομαι γιατι απο τον φοβο μου βλεπω κ πραγματα που δεν υπαρχουν ολο νομιζω οτι δεν κανει τα πραγματα που εκανε κ κει που παω να τρελαθω εκει μου τα ξαναρχιζει .δυστηχως εχω τον χειροτερο συμβουλο......τον πανικο μου!ειχα την μαμα μου 3 μερες εδω κ χθες ολη μερα τις αδερφες μου οι οποιες μου τονιζαν συνεχως οτι εχω χασει την πιστη μου κ εχω χαθει στα ιατρικα κ δεν εχουν κ αδικο εκει ομως που παω να ηρεμησω κ να πω ολα καλα θα πανε κ ο θεος θα με βοηθησει εκει με ξαναπιανει φοβος.
την βλεπω να κοιμαται ηρεμη κ λεω τωρα θα πεταχτει κ τωρα θα πεταχτει με αποτελεσμα να γινομαι πιο χαλια!
αυριο εχουμε εμβολιο θελω να ρωτησω κ την γιατρο κ κατι αλο που με ανυσηχει η μικρουλα κανα δυο -τρεις φορες εχει κανει περα δωθε το κεφαλακι της πολυ γρηγορα λες κ την χτυπαει ρευμα κ φοβαμαι μην της αφησε κανα κουσουρι η ειναι φυσιολογικο ?αυτα τα νεα μας. α!σημερα πηγαμε κ στην παραλια κ ηπιαμε τον καφε μας κ περασαμε πολυ ωραια!
κοριτσακι μου ολα περαστικα να ειναι!εχω στεναχωρηθει πολυ και σε καταλαβαινω.οσο για τους αλλους γραψτους.κοιτα το μπεμπακι σου εσυ κι ολα καλα θα πανε!μη μου στεναχωριεσαι!το φανταζομαι οτι εισαι μεσα στο αγχος αλλα χαλαρωσε...σκεψου οτι οι εξετασεις ειναι καθαρες και αυτο σιγουρα ειναι καλο!δυναμη και πιστη!ξερω και το νιωθω οτι και το πιο απλο να εχουν τα μωρακια μας τρελαινομαστε ποσο μαλλον να μη ξερεις και τι σου γινεται!:(:(:(σου στελνω θετικη σκεψη και πολλα φιλια στη μικρη σου!

adnihor1
14-06-11, 10:24
καλημερα!
εφακι να σαι καλα κ να χαιρεσε την οικογενεια σου.
εμεις καναμε το εμβολιο σημερα ρωτησα κ την γιατρο πως βλεπει την μικρη μου ειπε οτι την βλεπει μια χαρα κ να ηρεμησω .
εγω της ελεγα δεν κανει αυτο δεν κανει εκεινο κ την εξεταζε κ αυτη η σουρτουκω στην γιατρο τα εκανε ισα να με βγαλει ψευτρα χαχαχαχ γιαυτο αυτη την στιγμη οπως σας ειπα δεν εμπιστευομαι το ενστικτο μου .οσο για τα επισοδεια μου ειπε οτι μπορει να ξανακανει μπορει κ να μην ξανακανει αυτο το ξερει μονο ο θεουλης δεν ειναι κατι που μπορουμε να προβλεψουμε κ στην τελικη δεν ξερουμε αν αυτα που εκανε η μικρη ηταν οντως βρεφικοι σπασμοι, αυτοι κινουνται συμφωνα με τα δικα μου λεγομενα κ οχι με κατι που ειδαν αυτοι!τρελη σιγουρα δεν ειμαι τα ειδα αυτα που λεω απο την αλλη ευχομαι να βγω ψευτρα αυτα τα νεα μας φαγαμε κ το εμβολιο μας αλλα ημασταν κυριες δεν δωσαμε δικαιωματα!!!!!!!!χαχαχαχ

adnihor1
14-06-11, 10:27
οσο για το κεφαλακι μας που το κανουμε περα δωθε σαν να μας χτυπαει ρευμα μου ειπε οτι αφου δεν συνοδευεται με κανενα συμπτωμα αλο δεν ειναι τπτ συνεχιζουμε τις φυσιοθεραπιες για το ρεβοκρανο κ προσπαθουμε οσο μπορουμε να εχουμε πιστη οτι ολα θα πανε καλα

kourkoumpini
14-06-11, 11:43
Αχ βρε κοριτσι, τι τραβατε και εσεις.
Και ενστικτο εχεις και πανικο εχεις και ειναι φυσιολογικο. Απλα προσπαθησε καπως τον πανικο να νικησεις, οσο γινεται, και ολα θα πανε καλα. Και οσο μπορεις να τη βγαζεις εξω βολτα να ξεσκατε και οι δυο. Θα μου πεις τις δουλειες ποιος θαθ τις κανει; Ε... Κουραγιο και θα γινουν και οι δουκλειες. Η θαλασα ομως και η ηρεμια θα σας βοηθησουν και τις δυο σας και για να μην αφηνω και το μπαμπα σας απ' εξω και τους τρεις σας.
Ποσες φυσικοθεραπειες μεινανε;
Το κεφαλακι μπορει να το τιναζει και για ασχετους λογους. Πχ να ξεπιανεται. Αλλα ολα τα μωρακια κανουν "σπαστικες" κινησεις. Κλοτσανε, χτυπανε τα χερακια τους, γενικα κανουν διαφορα γιατι ετσι οδηγειται το νευρικο τους συστημα στην ωριμανση.
Μη στεναχωριεσαι για τον υπνο. Μια χαρα θα την ακουσεις. Εδω την αναπνοη τους ακουμε, το στριφογυρισμα στο κρεβατι για να αλλαξουνε πλευρο. Και να σκεφτεσαι θετικα:lol:

efi25
14-06-11, 13:02
καλημερα!
εφακι να σαι καλα κ να χαιρεσε την οικογενεια σου.
εμεις καναμε το εμβολιο σημερα ρωτησα κ την γιατρο πως βλεπει την μικρη μου ειπε οτι την βλεπει μια χαρα κ να ηρεμησω .
εγω της ελεγα δεν κανει αυτο δεν κανει εκεινο κ την εξεταζε κ αυτη η σουρτουκω στην γιατρο τα εκανε ισα να με βγαλει ψευτρα χαχαχαχ γιαυτο αυτη την στιγμη οπως σας ειπα δεν εμπιστευομαι το ενστικτο μου .οσο για τα επισοδεια μου ειπε οτι μπορει να ξανακανει μπορει κ να μην ξανακανει αυτο το ξερει μονο ο θεουλης δεν ειναι κατι που μπορουμε να προβλεψουμε κ στην τελικη δεν ξερουμε αν αυτα που εκανε η μικρη ηταν οντως βρεφικοι σπασμοι, αυτοι κινουνται συμφωνα με τα δικα μου λεγομενα κ οχι με κατι που ειδαν αυτοι!τρελη σιγουρα δεν ειμαι τα ειδα αυτα που λεω απο την αλλη ευχομαι να βγω ψευτρα αυτα τα νεα μας φαγαμε κ το εμβολιο μας αλλα ημασταν κυριες δεν δωσαμε δικαιωματα!!!!!!!!χαχαχαχ
ψυχουλα μου....εχει σχεδον την ηλικια της μπεμπας μου!!!!μη μου στεναχωριεσαι μπορει αυτα που ειναι φυσιολογικα να μας αγχωνουν γιατι δε τα ξερουμε!ειμαστε και φρεσκομανες!κι εγω αγχωνομαι για το παραμικρο.προσπαθησε να τα ξεχασεις ολα ζησε μαζι της καθε στιγμη και οι δουλειες στο σπιτι δε μας νοιαζουν το παιδακι σου να ειναι καλα!που θα ειναι το πιστευω!!!!!!!!!!!μη μου στεναχωριεσαι!!!!!σε καταλαβαινω απολυτα αλλα το ζουζουνι σου θα σε διαψευσει και θα σου δειχνει καθε μερα ποσο καλο ειναι!;):)

adnihor1
16-06-11, 18:58
κοριτσια μπηκα να σας πω τα νεα μας!ειμαστε πιο καλα απο ποτε φτου μη μας ματιαξω!
η μικρουλα εχει ξεθαρεψει πολυ ολο παιζει το κεφαλακι μας το στηριζουμε τελεια η γιατρος ειπε οτι εκανα πολυ καλη δουλεια στο σπιτι η αληθεια ειναι δεν την αφησα σε χλωρο κλαρι .ευτηχως δεν εχουμε αλο επισοδειο κ παρακαλαμε να συνεχισουμε ετσι
καθε μερα παρακαλαω τον θεουλη να μου την κραταει γερη
βεβαια εχουμε μια μυτη τοσο βουλωμενη που καθε δυο ωρες βαζω διπλους ορους αλλα δεν με νοιαζει καθολου!περιεργο ε?κ γω απορω με τον εαυτο μου αυτα τα νεα μας φιλια πολλααααααααααααα

kourkoumpini
17-06-11, 09:05
Φτου σας φτου σας φτου σας. Μη σας ματιαξουμε. Καθολου απιθαναο δεν εινια. οσο την προσεχεις και περνατε καλα, κανετε μαζι πραγματακαι ξεκουραζεστε και ηρεμειτε θα δεις οτι ολα θα εινια μια χαρα. χαρηκα παρα πολυ για τη μπεμπουλα σου:lol::lol:

eleonoritsa
17-06-11, 13:32
Κορίτσι μου, διάβασα όλα τα posts και μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!! Γέννησα πριν 14 μήνες (στην 36η εβδομάδα) ένα κοριτσάκι στο οποίο διαγνώστηκε φύσημα μεσοκοιλίας και η παιδοκαρδιολόγος σύστησε να πάρει διουρητικά και να πίνει επιπλέον γάλα της Nestle με περισσότερες θερμίδες...γιατί ήταν και λιποβαρής. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι από εκεί που πετούσα σε ροζ συννεφάκια βρέθηκα ξαφνικά στη γη να κλαίω και να χτυπιέμαι... Εκείνη την περίοδο τσακώθηκα κυριολεκτικά με όλους!! Δεν άκουγα κανένα παρά μόνο τους γιατρούς (γυναικολόγο, παιδοκαρδιολόγο και παιδίατρο) οι οποίοι συνεργάστηκαν με εμένα άψογα και με βοήθησαν πάααρα πολύ...
Εγώ είχα πόλεμο και από τη μαμά μου, την πεθερά μου και τον άντρα μου...δλδ όλοι τους μου έλεγαν ότι είμαι υπερβολική, ότι "πως κάνεις έτσι!! τίποτα δεν έχει το παιδί!!" και άλλα τέτοια...όντως και ευχαριστώ το Θεό η μικρή μου μετά από 5 μήνες έγινε καλά, το φύσημα εξαφανίστηκε!!! όμως εγώ είχα ένα συνεχή φόβο, έβηχε και έκλαιγα...έκανα να κοιμηθώ κανονικά πάνω από 10 μήνες!!! όμως πιστεύω ακράδαντα ότι της έδωσα όλη την προσοχή και την αγάπη που χρειαζόταν σε αυτή την τόσο ευάλωτη φάση της ζωής της που μόλις είχε ξεκινήσει...δεν μετανιώνω για τίποτα, ούτε που ξυπνούσα την παιδίατρο μες στη νύχτα, ούτε που έπαιρνα τηλέφωνο τον γυναικολόγο μου και έκλαιγα...ούτε για τίποτα!!! Έκανα ό,τι θεωρούσα σωστό για το παιδί μου!!!!
Με αυτά τα λίγα θέλω να σου πω ότι πρέπει να νιώσεις δυνατή και να έχεις εμπιστοσύνη στο ένστικτό σου... Η μπέμπα σου σε χρειάζεται και πρέπει να είσαι σταθερή και να επιβάλλεσαι σε όσους προσπαθούν να σε πείσουν για κάτι που δεν πιστεύεις!!!
Εύχομαι και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!!!!!!!
Να δώσεις ένα μεγάλο φιλί στο κοριτσάκι σου!!!!!!!

Mammy in love
17-06-11, 14:53
κοριτσια μπηκα να σας πω τα νεα μας!ειμαστε πιο καλα απο ποτε φτου μη μας ματιαξω!
η μικρουλα εχει ξεθαρεψει πολυ ολο παιζει το κεφαλακι μας το στηριζουμε τελεια η γιατρος ειπε οτι εκανα πολυ καλη δουλεια στο σπιτι η αληθεια ειναι δεν την αφησα σε χλωρο κλαρι .ευτηχως δεν εχουμε αλο επισοδειο κ παρακαλαμε να συνεχισουμε ετσι
καθε μερα παρακαλαω τον θεουλη να μου την κραταει γερη
βεβαια εχουμε μια μυτη τοσο βουλωμενη που καθε δυο ωρες βαζω διπλους ορους αλλα δεν με νοιαζει καθολου!περιεργο ε?κ γω απορω με τον εαυτο μου αυτα τα νεα μας φιλια πολλααααααααααααα
Γεια και από μένα:-)!Διάβασα όλα τα ποστ και αυτό που θέλω να σου πω μέσα από την καρδιά μου είναι να είσαι καλά εσύ και η μπεμπούλα σου και να τελειώσουν εδώ τα τρεξίματα σας στους γιατρούς. Δυστυχώς πολλά έχουμε να αντιμετωπίσουμε.Εγώ όταν γέννησα είπα ωραία έκανα ένα υγιές μωρό!Μετά αρχίσαμε πρόβλημα με τον δακρυϊκό πόρο ,ο ένας όρχεις δεν είχε κατέβει ,είχαμε ίκτερο...Ξεπερνάμε το ίκτερο ,μετά από λίγο συνέρχεται και το ματάκι μας :D ,κατεβαίνει ο όρχεις και τελικά εντελώς τυχαία τον εξετάζει μια άλλη παιδίατρος και δεν έβρισκε εύκολα τον όρχι και μου είπε να το κοιτάξουμε το θέμα:sad:.Μετά είχαμε πρόβλημα με τον σίδηρο και τον αιματοκρίτη ,πρόσφατα κάναμε κάποιες εξετάσεις στο Παίδων και περιμένουμε αποτελέσματα:|.Όμως όση ώρα ήμουν στο Παίδων ξέρεις τι διαπίστωσα;Έχουμε πολλά ακόμα να δούμε και να τραβήξουμε ,πολλές στενοχώριες και πολλά προβλήματα ,άλλα μεγάλα και άλλα μικρά:neutral:.Θα πρέπει να είμαστε δυνατές και δίπλα στα μικρά μας και όλα θα ξεπεραστούν:smile:.Να χαίρεσαι την μπεμπούλα σου και κουράγιο σε όλες μας:rolleyes:...

efi25
17-06-11, 15:46
μπραβο παντα ετσι καλα να εισαστε και ολα να περασουν οσο για το μπουκωμα ειναι το λιγοτερο και καλα κανεις που δεν αγχωνεσαι γι αυτο!να εισαι παντα καλα με τη μπουμπου σου και οσο υπερβολικη θες εξαλλου εσυ εισαι η μαμα του(θελουν δε θελουν)και μπορεις να κανεις οτι θες με το παιδι σου και οτι θεωρεις σωστο!!!!φιλακια πολλα!

adnihor1
18-06-11, 11:04
ειληκρινα σας ευχαριστω ολες!εγω γεννησα σε κλινικη κατι που δεν θα ξανακανω γιατι το μωρακι μου απο κει παιδευτηκε εκανε ταχυπνοια γιατι η παιδιατρος που κακως ασκει ακομα το επαγγελμα δεν την καθαρισε καλα οταν βγαλανε την μικρη δεν εκλαψε κ την πηραν αμεσως απο το χειρουργειο κ δεν ελεγαν κουβεντα του αντρα μου την ταισαν μαλλον την στραβοταισαν οπως μας ειπε ο διευθηντης της παιδιατρικης της μοναδας μεθ οπου νοσηλευτηκε δεν ειχε κανει κ κακα της κ λογικο ειναι να ειχε ταχυπνια το επομενο πρωι της γεννας ηρθε στο δωματιο κ αρχισε να την εξεταζει κ κει που περιμενω οτι θα μου πει ολα καλα αρχιζει να λεει οτι το παιδι εχει φυσημα που επρεπε να ειχε κλεισει ως τωρα απο την ωρα της γεννησεις εννοουσε κ με ενα βλεμα πανικου η ιδια που με ανυσηχησε το μεσημερι που ενω εγω κοιμομουν ηρθαν κ μου πηραν το παιδι χωρις να γνωριζω τπτ κ το πηγαν στην θερμοκοιτιδα κ δεν βρισκοταν εκει ουτε η μανα μου να ρωτησουν ηταν στο κυλικειο να παρει εναν καφε καθοτι ηταν αυπνη ολο το βραδι αφου μπηκα για καισαρικη αργα το βραδι το παιδι μου ταλαιπωρηθηκε μετα παρα πολυ στο νοσοκομειο απο μια ασχετη το καταλαβαινετε?με ειδε στο δρομο κ εκανε οτι δεν με γνωριζε δεν της μιλησα γιατι αν το εκανα θα νοσηλευοταν η ιδια τωρα στο ορθοπαιδικο τμημα του νοσοκομειου που εστειλε το παιδι μου
εγω μεσα στον πανικο για το φυσημα μεχρι που μας ειπε ο ανθρωπος (ο παιδιατρος)οτι εκεινος εχει 10 παιδια στην μαιευτικη που τα 6 ειναι με αυτο το φυσημα κ οτι δεν ειναι λογος ανυσηχιας

Mammy in love
18-06-11, 12:36
Ρε τι άσχετοι άνθρωποι κυκλοφορούν:mad:;Βρε να πάρει με ένα μωράκι έχεις να κάνεις πρόσεχε:mad:...Κουράγιο κοριτσάκι μου και καλό ψάξιμο με τους γιατρούς και ας μας λένε παράξενες ,για τα μωρά μας πρόκειται θα κάνουμε το καλύτερο!

kourkoumpini
21-06-11, 07:50
Αχ βρε κοριτσι, ο,τι και να πεις εχεις δικιο. Απλα οσο το σκεφτεσαι τοσο συγχυζεσαι και συγχυζεται και το μωρο. μπραβο σας που στηριζετε το κεφαλακι και ολα ειναι μια χαρα.
Τι κανετε; πώς τα πατε με το μπουκωμα;

adnihor1
21-06-11, 10:51
καλημερα κοριτσια
το μπουκωμα καλα κρατει
τωρα μας αρχισε κ νεα κολπα τσατιζεται δεν θελει να ναι καθολου κατω την βαζω στο ριλαξ κ την δενω κ κλαιει την λυνω να μην ζοριζεται με τις ζωνες κ την βρισκω κατω απο το ριλαξ τσακωνομαστε ολη μερα μανα κ κορη χαχαχαχ αλλα χωριστα δεν κανουμε χθες τι να την παιζει ο αντρας μου τι να την κανακευει κ να την κανει βολτες οπως της αρεσει αυτη εμενα κοιταγε κ φωναζε με παραπονο αγουυυυυυυυυυυυυυ
χαχαχαχαχ μπορει να με φαγανε στην στροφη στο που μοιαζει αλλα οι αδυναμιες φαινονται!!!!!!!!!!!1

adnihor1
22-06-11, 08:02
καλημερα μανουλες κ μελουσες!σε λιγο φευγουμε για να παμε να κανουμε το δευτερο εγκεφαλογραφημα που οπως μας ειπαν ειναι εξισου.. ισως κ πιο σημαντικο απο το πρωτο κ εχω πολυ αγχος μετα εχουμε φυσιοθεραπεια κ μετα αν τηρησει το λογο του ο μπαμπας μας θα μας παει παραλια για φαγητο
ελπιζω να στε ολες καλα κ σεις κ τα νινακια σας!

nikolio
22-06-11, 08:14
καλημερα μανουλες κ μελουσες!σε λιγο φευγουμε για να παμε να κανουμε το δευτερο εγκεφαλογραφημα που οπως μας ειπαν ειναι εξισου.. ισως κ πιο σημαντικο απο το πρωτο κ εχω πολυ αγχος μετα εχουμε φυσιοθεραπεια κ μετα αν τηρησει το λογο του ο μπαμπας μας θα μας παει παραλια για φαγητο
ελπιζω να στε ολες καλα κ σεις κ τα νινακια σας!
καλημέρα μανούλα.όλα καλά θα είναι να το δείς..να πάτε και στην παραλία να ξεσκάσετε και περιμένουμε νέα σας,αν και εγώ είμαι σίγουρη πως δεν θα έχετε τίποτα άσχημο να μας πείτε;)φιλιά στην κούκλα σου!

adnihor1
22-06-11, 17:39
γυρισαμε!!!!!!!
κ το δευτερο εγκεφαλογραφημα ηταν καλο ευτηχως ο γιατρος ειπε να ξαναπαμε σε 3 μηνες απλα για μια εξεταση νευρολιγικη εκτος αν μας ξανατυχει κατι.τον ρωτησα ποτε θα ηρεμησω να μην φοβαμαι οτι θα το ξανακανει στην αρχη αστιευτηκε λεγοντας μου σε καμια 15 χρονια αλλα μολις με ειδε που γουρλωσα το ματι μου ειπε οτι αν μεσα σε ενα εξαμηνο δεν ξανακανει κατι κ με τις εξετασεις που εχουμε μπορω σιγα σιγα να αρχισω να ηρεμω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα το ξανακανει ποτε στην ζωη της

nikolio
22-06-11, 20:19
γυρισαμε!!!!!!!
κ το δευτερο εγκεφαλογραφημα ηταν καλο ευτηχως ο γιατρος ειπε να ξαναπαμε σε 3 μηνες απλα για μια εξεταση νευρολιγικη εκτος αν μας ξανατυχει κατι.τον ρωτησα ποτε θα ηρεμησω να μην φοβαμαι οτι θα το ξανακανει στην αρχη αστιευτηκε λεγοντας μου σε καμια 15 χρονια αλλα μολις με ειδε που γουρλωσα το ματι μου ειπε οτι αν μεσα σε ενα εξαμηνο δεν ξανακανει κατι κ με τις εξετασεις που εχουμε μπορω σιγα σιγα να αρχισω να ηρεμω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα το ξανακανει ποτε στην ζωη της
μπράβο στο κορίτσι μας.να συνεχίσει έτσι...μανούλα ηρέμησε και εσύ τώρα και κάντε κανένα μπανάκι;)

kourkoumpini
22-06-11, 22:21
Μπραβο σας και φτου φτου φτου σας:lol::lol::lol:

Ειδες μολις ηρεμησατε; Καλε ποτε τελειωνουν οι φυσικοθεραπειες;

adnihor1
23-06-11, 01:30
καλησπερα1
τις φυσιοθεραπειες τις τελειωσαμε σημερα ειπε η κοπελα να παμε κ την επομενη εβδομαδα για μια τελευταια φορα απλα να την δει κ να μας βγαλει κ φωτο
ειμαστε πολυ καλα αλλα απο το μεσημερι πολυ γκρινια λεμε την εχω ταραξει κ γω στους ορους κ τις ξεκινησα κ σταγονες κορτιζονης γιατι παει να κανει παλι βροχικα ελπιζω να την γλυτωσουμε αλλα κ να μην την γλυτωσουμε δεν πειραζει ειμαστε συνηθισμενες αυτα περνανε αλλωστε πρωτη φορα δεν με νοιαζει καθολου
εκανα κ μια βλακεια πριν ηταν να της δωσω φαρμακο κ δεν ειχε ξυπνησει το βαλα στην συριγγα κ την πατησα με δυναμη κ πνιγικε τοσο πολυ που τα χρειαστηκα δεν συνερχοταν με τιποτα επαθα κ εμαθα ομως ποτε ξανα τπτ στο στομα οταν κοιμαται

adnihor1
23-06-11, 13:27
κοριτσια μια ερωτηση
οταν βαζω την μικρη στο κρεβατι μας καθε λιγα δευτερολεπτα κανει σαν αντανακλαστικο χερια κ ποδια στην αναταση μαζευει τα ποδια της για να τα βαλει στο στομα κ μετα απο 3-4 δευτερα τα ξανανοιγει αποτομα χερια ποδια στην διαταση αυτο το κανει μονο στο κρεβατι μας ειναι φυσιολογικο? μου θυμισε το πως την εξεταζει η παιδιατρος για να δει τα αντανακλαστικα της το κανει επαναλαμβανομενα ομως

kourkoumpini
23-06-11, 13:45
κοριτσια μια ερωτηση
οταν βαζω την μικρη στο κρεβατι μας καθε λιγα δευτερολεπτα κανει σαν αντανακλαστικο χερια κ ποδια στην αναταση μαζευει τα ποδια της για να τα βαλει στο στομα κ μετα απο 3-4 δευτερα τα ξανανοιγει αποτομα χερια ποδια στην διαταση αυτο το κανει μονο στο κρεβατι μας ειναι φυσιολογικο? μου θυμισε το πως την εξεταζει η παιδιατρος για να δει τα αντανακλαστικα της το κανει επαναλαμβανομενα ομως

Πιθανοτατα παιζει. Ισως να το θυμαται και απο την παιδιατρο και να εξασκειται. Αλλα παιζει. Στο κρεβατι της δεν μπορει, ειναι τα καγκελα, η παντα, η κουνουπιερα. Ενω στο δικο σας έχει άπλα και του δινει και καταλαβαινει.

nikolio
23-06-11, 14:10
κοριτσια μια ερωτηση
κλαιει όταν το κάνει?αυτό που οτι και να κάνουν τα παιδιά μας κάπως μας φαίνεται είναι για γέλια...και εγώ τα ίδια κάνω...χαλάρωσεεεεεεεεε

adnihor1
23-06-11, 14:16
οχι δεν κλαιει διχνει να παιζει αλλα οποιος εχει καει στον χυλο φυσαει κ το γιαουρτι
κ εχει μια γκρινια σημερα αλο πραγμα θελει ολη την ωρα αγκαλια η μεση μου με εχει παιθανει

nikolio
23-06-11, 14:58
οχι δεν κλαιει διχνει να παιζει αλλα οποιος εχει καει στον χυλο φυσαει κ το γιαουρτι
κ εχει μια γκρινια σημερα αλο πραγμα θελει ολη την ωρα αγκαλια η μεση μου με εχει παιθανει
άμα δεν κλαίει είναι καλά;)όσο για το χυλό ,σε νοιώθω...δίκαιο έχεις και εσύ!!
όσο για την γκρίνια η δικιά μου σήμερα κλαίει από το πρωί ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ...
θα νομίζουν οτι το μαστηγώνω...΄μετά από πόσες ώρες κουράζονται???:lol::lol:(κάνω και χιούμορ τρομάρα μου)

adnihor1
23-06-11, 18:26
άμα δεν κλαίει είναι καλά;)όσο για το χυλό ,σε νοιώθω...δίκαιο έχεις και εσύ!!
όσο για την γκρίνια η δικιά μου σήμερα κλαίει από το πρωί ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ...
θα νομίζουν οτι το μαστηγώνω...΄μετά από πόσες ώρες κουράζονται???:lol::lol:(κάνω και χιούμορ τρομάρα μου)
αν σου πω οτι απο την ωρα που ποσταρισα το μνμ μεχρι τωρα την ειχα αγκαλια κ εκλαιγε θα το πιστεψεις?τι ντεπον της εδωσα τι νερο μηπως διψαει τι την αλλαζα καθε μιση ωρα μηπως ζεσταινεται απο το παμπερς τιποτα τωρα υσηχασε κ κοιμηθηκε κ κει που ειχα ανοιξει ενα σωρο δουλειες δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα
οσο για τις ωρες δεν ξερω αν εχουν ορεξη ισως κ εικοσιτετραωρο
αντεχεις ομως?:confused::confused::confused::confused:

nikolio
23-06-11, 18:30
αν σου πω οτι απο την ωρα που ποσταρισα το μνμ μεχρι τωρα την ειχα αγκαλια κ εκλαιγε θα το πιστεψεις?τι ντεπον της εδωσα τι νερο μηπως διψαει τι την αλλαζα καθε μιση ωρα μηπως ζεσταινεται απο το παμπερς τιποτα τωρα υσηχασε κ κοιμηθηκε κ κει που ειχα ανοιξει ενα σωρο δουλειες δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα
οσο για τις ωρες δεν ξερω αν εχουν ορεξη ισως κ εικοσιτετραωρο
αντεχεις ομως?:confused::confused::confused::confused:
εγώ τα έχω παίξει σήμερα...γλώσσα δεν βάζει μέσα και κλασσικά θα πάμε στο γιατρούλη μας να μας δώσει κανένα ματζούνι(να μας πει οτι είναι γυναίκα=γκρινιάρα:lol::lol:)....παρέα η μια στην άλλη κάνει?εμένα δεν σταματάει ούτε με την αγκαλιά....:confused:

efi25
23-06-11, 21:04
αχ σας καταλαβαινω και μενα μια απο τα ιδια δε καθετε πουθενα και εκει που ελεγα οτι θα μεγαλωσει λιγο και θα ασχολειτε και με τα παιχνιδια της...τιποτα...ολο αγκαλια.φταινε και οι παπουδες οταν λεω οχι πολλες αγκαλιες γινομαι σκυλα και κακια και δε καταλαβαινουν.με εχει πιασει και ψυξη στα πλευρα δυο μερες τωρα και μου κανει και βασανιστηρια τι να κανεις......?ειναι ζουζουνακι ομως.μολις τη σηκωνω ολο γελια ειναι και τα ξεχναω ολα!!!!!!!

nikolio
23-06-11, 21:15
και δεν έχει και πανσέληνο να πούμε οτι φταίει το φεγγάρι:lol::lol::lol:τα δόντια είναι απαραίτητα?:lol::lol::lol::lol::lol:2μαζί βγάζουμε:mad::mad:

adnihor1
24-06-11, 14:24
κ πανω που πηγα να γραψω ευτηχως σημερα ειναι ηρεμη ξεκινησε οταν ηρεμησει θα ξαναμπω

nikolio
27-06-11, 21:28
τι κάνει η κούκλα μας?ελπίζω να σε ταλαιπωρεί ευχάριστα!!

adnihor1
28-06-11, 09:25
kalhmera σε ολες
νικολιο μου η μικρουλα μας ταλαιπωρησε μαλλον την ταλαιπωρησαμε απο την παρασκευη το απογευμα που ειχαμε κ αλλα επισοδεια αλλα δεν εμοιαζαν με τα αλλα κ λογο ιστορικου καναμε εισαγωγη γιατρος πουθενα μονο ειδικευομενοι κ ασχετοι εντολη του νευρολογου μεχρι να ερθει αυτος απο παρασκευη-δευτερα δηλαδη το παιδι πηρε σπασμολιτικα ενδοφλεβια το κατεγραψα σε βιντεο εδω στο σπιτι κ το εδιξα ενας κυριος που αναθεμα ποιος του εδωσε το διπλωμα του γιατρου(διευθηντης παιδοπαθολογικης παρακαλω) κ εχει δωσει κ ορκο στον ιπποκρατη ο μπινες, αφου εφερα τουμπα το νοσοκομειο κ δεν με ακουσε ολη η πατρα ηρθε εκτακτα να δει το παιδι(που δεν το εξετασε ποτε)ο διαμαντοπουλος ελειπε κ δεν μπορουσε να ηταν πατρα κ κοιταει αυτος το βιντεο κ μου λεει το παιδι σου εμφανος εχει επισοδεια το βλεπουμε εδω στο βιντεο εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να του δωσουμε φαρμακα μεχρι να ερθει ο γιατρος (γιατι γιαυτο το λογο εκανα την μεγαλη φασαρια πως δηλαδη χωρις να την εξετασει νευρολογος πηρε σπασμολυτικατο παιδακι μου σαν μαστουρωμενο ολο το σαββατοκυριακο.) κ συνεχιζει ο ξεφτιλας κ λεει κατα την εμπειρια μου βλεποντας το βιντεο το παιδι εχει βρεφικους σπασμους η ανηκει στην ομαδα Ε γουρλωσα τα ματια κ τα χα χασει κοριτσια δεν μπορουσα να φυγω απο το γραφειο του του λεω δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλο?να ευχεσε να μην ειναι κατι αλο μου λεει κ εφυγε !μεχρι να ερθει ο γιατρος μου χθες ειχα πεθανει τελικα για να ερθω στο διαταυτα το παιδι μου δεν εχει νευρολογικο προβλημα απλα για καποιο λογο που δεν ξερουμε ακομα κ μαλλον χρειαζεται υπερυχο υποτροπιαζει το ραιβοκρανο κ χρειαζομαστε ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ να κανουμε υπερυχο να δουμε το τυπο κ να αρχισουμε καταλληλη θεραπεια αυτααααααααααααααααααααααααα
τωρα ετοιμαζομαι να φυγω να παμε να δουμε τον ορθοπαιδικο φιλια κ θα σας πω τα νεα μου οταν ερθω

efi25
28-06-11, 12:22
kalhmera σε ολες
νικολιο μου η μικρουλα μας ταλαιπωρησε μαλλον την ταλαιπωρησαμε απο την παρασκευη το απογευμα που ειχαμε κ αλλα επισοδεια αλλα δεν εμοιαζαν με τα αλλα κ λογο ιστορικου καναμε εισαγωγη γιατρος πουθενα μονο ειδικευομενοι κ ασχετοι εντολη του νευρολογου μεχρι να ερθει αυτος απο παρασκευη-δευτερα δηλαδη το παιδι πηρε σπασμολιτικα ενδοφλεβια το κατεγραψα σε βιντεο εδω στο σπιτι κ το εδιξα ενας κυριος που αναθεμα ποιος του εδωσε το διπλωμα του γιατρου(διευθηντης παιδοπαθολογικης παρακαλω) κ εχει δωσει κ ορκο στον ιπποκρατη ο μπινες, αφου εφερα τουμπα το νοσοκομειο κ δεν με ακουσε ολη η πατρα ηρθε εκτακτα να δει το παιδι(που δεν το εξετασε ποτε)ο διαμαντοπουλος ελειπε κ δεν μπορουσε να ηταν πατρα κ κοιταει αυτος το βιντεο κ μου λεει το παιδι σου εμφανος εχει επισοδεια το βλεπουμε εδω στο βιντεο εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να του δωσουμε φαρμακα μεχρι να ερθει ο γιατρος (γιατι γιαυτο το λογο εκανα την μεγαλη φασαρια πως δηλαδη χωρις να την εξετασει νευρολογος πηρε σπασμολυτικατο παιδακι μου σαν μαστουρωμενο ολο το σαββατοκυριακο.) κ συνεχιζει ο ξεφτιλας κ λεει κατα την εμπειρια μου βλεποντας το βιντεο το παιδι εχει βρεφικους σπασμους η ανηκει στην ομαδα Ε γουρλωσα τα ματια κ τα χα χασει κοριτσια δεν μπορουσα να φυγω απο το γραφειο του του λεω δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλο?να ευχεσε να μην ειναι κατι αλο μου λεει κ εφυγε !μεχρι να ερθει ο γιατρος μου χθες ειχα πεθανει τελικα για να ερθω στο διαταυτα το παιδι μου δεν εχει νευρολογικο προβλημα απλα για καποιο λογο που δεν ξερουμε ακομα κ μαλλον χρειαζεται υπερυχο υποτροπιαζει το ραιβοκρανο κ χρειαζομαστε ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ να κανουμε υπερυχο να δουμε το τυπο κ να αρχισουμε καταλληλη θεραπεια αυτααααααααααααααααααααααααα
τωρα ετοιμαζομαι να φυγω να παμε να δουμε τον ορθοπαιδικο φιλια κ θα σας πω τα νεα μου οταν ερθω
δηλαδη αν καταλαβα καλα αυτο δημιουργειτε απο το προβλημα που ηδη ειχατε και κανατε τις αναλογες θεραπειες!ετσι?τι να πω τωρα για τους γιατρους οτι ειναι για δεσιμο?και γιατι δωσανε σπασμολυτικα αφου δε παιζει ρολο το νευρολογικο?πρεπει να βρεις καποιον αξιοπιστο να σε κατατοπισει.οι ανθρωποι δε παιζονται.τουλαχιστον να ειναι μονο αυτο!

nikolio
28-06-11, 12:27
κάτσε γιατί κάπου το χάνω..αυτές οι κινήσεις τελικά τι ήταν και τι σχέση έχει με το ραιβοκρανο??(τι είναι αυτό??)πως ένας παθολόγος δίνει φάρμακα που δεν είναι στην αρμοδιότητα του?θα μας τρελάνουν?και αν έκανε κρίσεις γιατί δεν περίμεναν το γιατρό να σιγουρευτούν?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!!ο γιατρός σας τι είπε για τις κινήσεις?περιμένω νέα σας...??τι να πω ρε κοπέλα μου...

adnihor1
29-06-11, 00:00
καλησπερα!
να πω οτι οτι εγραψα παραπανω αφορουν τα επισοδεια που ειχαμε τωρα κ οχι αυτα που ειχαμε στις αρχες του μηνα αυτα εγιναν κ μπορει να μην ξαναγινουν εφοσον το παιδι εχει καλη ψυχοκινητικη ανπτυξη
το πορισμα των γιατρων ειναι το εξης
θεωρουμε οτι το κυριο προβλημα του βρεφους ειναι το ραιβοκρανο που εμφανιστηκε σε ηλικια 2 μηνων για το οπιο δεν εχει εντοπισθει αιτιολογια.διαχρονικα το ραιβοκρανο αυτο εχει μετρια βαρυτητα ειναι ευκολο διορθουμενο ενεργητικα κ παθητικα δεν πιθανολογουμε οτι υποκρυπτεται νευρολογικο προβλημα για το συγκεκριμενο προβλημα συνεστηθη συνεχισει φυσικοθεραπειας κ επανεκτιμιση απο ορθοπαιδικους

adnihor1
29-06-11, 00:10
ο νευρολογος εδωσε εντολη για σπασμολυτικα οχι ο παθολογος αυτο ο ηληθιος μου ειπε βλεποντας το βιντεο οτι αυτο που βλεπει ειναι επιληπτικο επισοδειο
βλεπετε επεσε σαβατοκυριακο κ ολα υπολειτουργουσαν γιαυτο κ ολη αυτη η ταλαιπωρια
ο ορθοπαιδικος σημερα μου ειπε οτι ειναι συγγενες ραιβοκρανο κ οτι θελει πολυ δουλεια για μηνες κ οτι πρεπει ολη η δουλεια να γινει απο μενα το θεμα ειναι οτι εγω δεν πηρα σαφης απαντηση για τον λογο που υποτροπιαζει το ραιβοκρανο εφοσον δεν ειναι νευρολογικο τοτε γιατι αφου το φιαχνουμε ξαναγυριζει παλι?
στην επαεισαγωγη γραφει
επαναεισαγωγη λογω υποτροπης ραιβοκρανου μετα το τελος των φυσιοθεραθειων και ταυτοχρονα στιγμιαιας διαρκειας συμβαντα με υπερτονικη καμψη του κορμου προς τα δεξια χωρις απωλεια επαφης με το πελιβαλλον και με συνοδο κλαμα
κ λεω εγω τωρα η ασχετη απο που προερχονται αυτες οι υπερτονιες ΟΕΟ?
βγαλαμε κ ακτινογραφια τιποτα κ κει ειδαμε δυο ορθοπαιδικους ο ενας εξωτερικος ο παιδοορθοπαιδικος του καραμανδανειου μου ειπε το πρωι οτι ειναι σφιχτο το παιδι κ ο αλος δεν μπορουσε να καταλαβει γιατι δεν γυρνουσε αφου δεν ηταν σφιχτη κ με ξαναριξε στις σκεψεις των σπασμων του ειπα οτι ο γιατρος ειπε οχι κ μου λεει καλα αφου το ειπε αυτος κατι θα ξερει τι του λες μετα?

adnihor1
29-06-11, 00:17
νικολιο το ραιβοκρανο ειναι στραβο κεφαλι γερνει δηλαδη απο την μια πλευρα σε μας γερνει απο δεξια κ συγγενες ο τυπος του γιατι δημιουργηθηκε κατα την ενδομητρια ζωη της μπεμπας πιεζοταν δηλαδη . κ ενω το σκασμενο το φιαξαμε παλι τα ιδια εγω τους λεω καθε φορα οτι το παιδι οτι επισοδειο μου εχει κανει μεχρι σημερα ειναι οταν του αλλαζω θεση η στην τωρινη φαση οταν πηγαινα να την αφησω στο κρεβατι οχι απο μονη της στα ξαφνικα ας πουμε δεν εδιξαν να τους απασχολει αυτο δεν μπορει ομως να ειναι τυχαιο αυτο γιατι δεν το κανει κ οταν δεν την εχω ακουμπησει προηγουμενος? μηπως της πιεζω τον μυ κ αφου ειναι ευαισθητος ξαναγυριζει?

kourkoumpini
29-06-11, 08:34
Αχ βρε κοριτσι, καθε φορα που χανεσαι κατι συμβαινει. Τι τραβαει το μωρο και εσεις μαζι. Το ραιβοκρανο δεν το πηρατε χαμπαρι με τους υπερηχους;
δεν ξερω τι ακριβως γιατροι σας ειδαν αλλα θα σου πω τη γνωμη μου. Ωε προς τα ιατρικα δεν μπορω να εχω γνωμη γιατι δεν ειμαι γιατρος. αλλα στην Πατρα το νοσοκομειο ειναι Πανεπιστημιακο και εχει ιατρικη σχολη. Σκεφτηκα μηπως να πηγαινατε και σε καποιους καθηγητες Πανεπιστημιου στο ιατρειο τους να εβλεπαν τη μπεμπα, μαζι με ολες τις εξετασεις και το βιντεο. (Τι ψυχραιμια εδειξες και το τραβηξες η μανα). Και σκεφτηκα οτι ισως θα μπορουσατε να τη φερετε και στην Αθηνα σε καποιον Πανεπιστημιακο απο το Αγιας Σοφιας αρμοδιο για το ραιβοκρανο να παρετε και 2 γνωμη. Και αυτο γιατι υποτροπιαζει. Δεν ξερω κανεναν να σου προτεινω αλλα και μεσω ιντερνετ και μεσω φορουμ και μεσω της παιδιατρου σου μπορεις να βρεις ονοματα.
Αφου το παρατηρεις να συμβαινει συγκεκριμενες φορες πιστευω εγω προσωπικα οτι σχετιζεται με τη σταση υπνου ή με το πώς την ακουμπας εκει σε κεινο το σημειο. Και να συνεχισεις τις ασκησεις αν στο ειπαν. Μακαρι τουλαχιστον να εντοπιστηκε το προβλημα επακριβως, να μην βγαλει αλλο θεμα. Αλλα μαλλον αυτο ειναι. Η υπερτονια ειναι το σφιξιμο. Αλλα με τοσους γιατρους, τοσα νοσοκομεια, τοση ταλαιπωρια το μωρο... Το οτι εχει επαφη με το περιβαλλον εινια πολυ σημαντικο.
Τα επεισοδια τα πρωτα ηταν ιδια με αυτο το τελευταιο;

efi25
29-06-11, 11:17
εχει μια λογικη αυτο που λες οτι το κανει οταν την αφηνεις η οταν τη γυρνας.μπορει εκεινη τη στιγμη να ποναει.σκεψου οταν εμας μας πιανει ψυξη και δε μπορουμε να γυρισουμε το κεφαλι μας πως κανουμε αν κανουμε καποιθα κινηση κατα λαθος.δε ξερω πως μπορει να εκανε το κοριτσακι σου αλλα συγκρινε το να δεις αν θα ταιριαζε καποια τετοια συμπεριφορα.μη το αφησεις ομως πηγαινε τη σε καποιον που να ειδικευεται μονο σε αυτο να σε κατατοπισει γιατι αν εχεις μπλεξει με ασχετους δε βρισκεις ακρη.ελα και στο παιδων αν ειναι.στο πανεπιστημιακο στο ριο δεν εχουν καποιον να πας εκει?μη μενεις με την ανασφαλεια!

nikolio
29-06-11, 22:40
κοριτσάκι μου καλησπέρα.θα συμφωνήσω με τις άλλες μανούλες.δεν πας και σε κανέναν άλλο γιατρό?εγώ όπως τα διαβάζω βλέπω ένας παθολόγο να κάνει διάγνωση για βρεφικούς σπασμούς(αδιανόητο για μενα)και έναν νευρολόγο να δίνει αγωγή δια τηλεφώνου..
πήγαινε σε κάποιον που έχει πήρα με το ραιβόκρανο να σου πεί τι να κάνεις γιατί εκεί θα σε τρελάνουν.και΄για να μην τρελαθούμε τελείως να σού πω πως ΑΝ(να μη γίνει ποτε)το μωρό κάνει βρεφικούς θα χάσει επαφή με το περιβάλλον και τα εγκεφαλογραφήματα ΔΕΝ θα είναι καλά...έλεος δηλαδή!!!!
κοίτα το προβληματάκι που έχει το μωράκι σου,κάνε την φυσικοθεραπεία και όλα καλά θα πάνε...

adnihor1
30-06-11, 00:04
νικολιο μου ο παιδονευρολογος μου ειπε οτι κ ατομα με πιστοποιημενη βαρια επιλιψια μπορει να εχουν καθαρο εγκεφαλογραφημα
το θεμα ειναι οτι τα δυο πρωτα επισοδεια τα εκανε ενω κοιμοταν κ μπορει να μην προλαβε να ξυπνησει ωστε να καταλαβω αν εχει επαφη με ο περιβαλλον το τριτο ειχε επαφη κ εκλεγε σαν να την επιασε κραμπα κ τα υπολοιπα τωρα ετσι ηταν σαν να την επιασε ξαφνικη κραμπα την ωρα που την εβαζα στο κρεβατι δεν εχασε επαφη

adnihor1
30-06-11, 00:08
στο πορισμα γραφει στιγμιαια συμβαντα υπερτονια του κορμου προς τα δεξια το λογο δεν μου εξηγησαν περιμενω αυριο τηλεφωνο απο την παιδιατρο να μου πει τι της ειπε ο ιδιος κ να την ρωτησω κ γω αν το ξανακανει τι να κανω εφοσον δεν ειναι νευρολογικο το θεμα μας να καθομαι να την καμαρωνω ελεος πια μας στουμπωσαν φαρμακα κ στο τελος απαντηση δεν πηραμε

nikolio
30-06-11, 09:59
νικολιο μου ο παιδονευρολογος μου ειπε οτι κ ατομα με πιστοποιημενη βαρια επιλιψια μπορει να εχουν καθαρο εγκεφαλογραφημα
το θεμα ειναι οτι τα δυο πρωτα επισοδεια τα εκανε ενω κοιμοταν κ μπορει να μην προλαβε να ξυπνησει ωστε να καταλαβω αν εχει επαφη με ο περιβαλλον το τριτο ειχε επαφη κ εκλεγε σαν να την επιασε κραμπα κ τα υπολοιπα τωρα ετσι ηταν σαν να την επιασε ξαφνικη κραμπα την ωρα που την εβαζα στο κρεβατι δεν εχασε επαφη
καλημέρα κοπέλα μου.σωστά τα λες εσύ -όπως στα είπε ο νευρολόγος-αλλά επειδή είμαι λίγο βλ@μμένη ρωτώ ξανά.έχει διαγνωστή η μικρή με βαρειά επιληψία ώστε να ισχύουν όλα αυτά που λέει ο νευρολόγος?ΟΧΙ απαντώ μόνη μου σαν βλ@μμένη που είμαι.
ψάχτω λίγο παραπάνω.επειδή είμαι καμμένη από γιατρούς στα λέω όλα αυτά και συγνώμη αν γίνομαι κουραστική....αλλά δεν μπορώ να ακούω μ@λ@κίες...(θα φάω μπαν στο τέλος αλλά ΕΛΕΟΣ!!!!)
περιμένουμε νέα σου κούκλα μου...

adnihor1
30-06-11, 13:41
μιλησε η παιδιατρος μου με τον ιδιο πριν 30 λεπτα κ μου ειπε οτι ειναι σιγουρος οτι το παιδι δεν εχει κανενα νευρολογικο προβλημα δεν εχει την παραμικρη αμφιβολια κ ειναι επισης σιγουρος οτι ουτε κ στα πρωτα ειχε χασει επαφη με το περιβαλλον κ οτι λογο του ραιβοκρανου γινεται ολο το θεμα συσπαται ο παθητικος μυς κ ολογος που συσπαται ειναι οτι το παιδι δεν ειναι ετοιμο απο τις φυσιοθεραπειες κ μεις τις σταματαμε η αληθεια ειναι οτι εφου εγω εβλεπα οτι το παιδι το στηριζε το κεφαλι σταματουσα της εκανα μια φορα την μερα καμια διατασουλα ο παιδοορθοπαιδικος μου ειπε οτι εχω μηνες σκληρης δουλειας κ αν δεν το προσεξω θα χω προβλημα ελεγα να ερθω στην αθηνα στον γιουρουκο να παρω μια δευτερη γνωμη θα αφησω την μικρη να ηρεμησει προς το παρον δεν θελω να την ταλαιπωρησω αλο θα την αφησω κ βλεπουμε

nikolio
30-06-11, 13:59
μιλησε η παιδιατρος μου με τον ιδιο πριν 30 λεπτα κ μου ειπε οτι ειναι σιγουρος οτι το παιδι δεν εχει κανενα νευρολογικο προβλημα δεν εχει την παραμικρη αμφιβολια κ ειναι επισης σιγουρος οτι ουτε κ στα πρωτα ειχε χασει επαφη με το περιβαλλον κ οτι λογο του ραιβοκρανου γινεται ολο το θεμα συσπαται ο παθητικος μυς κ ολογος που συσπαται ειναι οτι το παιδι δεν ειναι ετοιμο απο τις φυσιοθεραπειες κ μεις τις σταματαμε η αληθεια ειναι οτι εφου εγω εβλεπα οτι το παιδι το στηριζε το κεφαλι σταματουσα της εκανα μια φορα την μερα καμια διατασουλα ο παιδοορθοπαιδικος μου ειπε οτι εχω μηνες σκληρης δουλειας κ αν δεν το προσεξω θα χω προβλημα ελεγα να ερθω στην αθηνα στον γιουρουκο να παρω μια δευτερη γνωμη θα αφησω την μικρη να ηρεμησει προς το παρον δεν θελω να την ταλαιπωρησω αλο θα την αφησω κ βλεπουμε
μάλλον ο ορθοπαιδικός είναι ο κατάλληλος να σε καθοδηγήσει..μίλα μαζί του να σου δώσει οδηγίες για να συνεχίσεις..γνώμη μου είναι να βρείς και έναν καλό φυσικοθεραπευτή.γιατρός δεν είμαι αλλά μάλλον είσαι μακρυά απο σπασμούς..ωστόσο αν χρειαστεί να δείς κάποιον πες μου να σου στείλω πμ να πας σε κάποιον εδώ στην Αθήνα..και όλα να πάνε καλά...κοίτα το ραιβόκρανο όμως κοριτσάκι μου...

efi25
30-06-11, 14:04
δε ξερω αν πρεπει να χαρω και αν ειναι λογικο αλλα χαιρομαι που ειναι αυτο!μακαρι να μην ηταν ουτε κι αυτο αλλα απο αυτα που σκεφτοσουν ειναι το καλυτερο!!!θα φτιαξουν ολα λιγη ταλαιπωρια παραπανω αλλα θα διορθωθουν!!!ολα καλα!!!!

adnihor1
30-06-11, 17:33
να χαιρεσε εφη μου γιατι εχω χοροπηδαω που ειναι αυτο αν ηξερες τι σαββατοκυριακο περασα θα καταλαβαινες γιατι νιωθω ευτηχισμενη ξερεις τι ειναι να σου λενε οτι το μωρο σου εχει επιληψια κ θα παιρνει μπορει κ για ολη της την ζωη φαρμακα?καθε φορα που της εριχναν εκεινο το φαρμακο το μωρο μου ηταν σαν μαστουρωμενο με κοιταγε στα ματια με ενα βλεμα απλανες κ γω να θελω να πεσω απο το παραθυρο αυτος ο παθολογος ηταν ενα καθαρμα κ ειμαι 100%σιγουρη οτι αυτα μου τα ειπε γιατι σηκωσα το νοσοκομειο στο ποδι γιατι δεν ηταν γιατρος εκει ο παιδονευρολογος ελειπε απο την πατρα κ φωναξαν εναν ηληθιο να το παιξει γιατρος ηταν κ διευθηντης κλινικης τρομαρα του ειληκρινα νιωθω τετοιο θυμο μεσα μου που θελω να παω εκει να τον βαρεσω τελος παντων να ναι καλα το μωρο μου κ να πανε να ξεκολιαστουνε

efi25
01-07-11, 17:51
να χαιρεσε εφη μου γιατι εχω χοροπηδαω που ειναι αυτο αν ηξερες τι σαββατοκυριακο περασα θα καταλαβαινες γιατι νιωθω ευτηχισμενη ξερεις τι ειναι να σου λενε οτι το μωρο σου εχει επιληψια κ θα παιρνει μπορει κ για ολη της την ζωη φαρμακα?καθε φορα που της εριχναν εκεινο το φαρμακο το μωρο μου ηταν σαν μαστουρωμενο με κοιταγε στα ματια με ενα βλεμα απλανες κ γω να θελω να πεσω απο το παραθυρο αυτος ο παθολογος ηταν ενα καθαρμα κ ειμαι 100%σιγουρη οτι αυτα μου τα ειπε γιατι σηκωσα το νοσοκομειο στο ποδι γιατι δεν ηταν γιατρος εκει ο παιδονευρολογος ελειπε απο την πατρα κ φωναξαν εναν ηληθιο να το παιξει γιατρος ηταν κ διευθηντης κλινικης τρομαρα του ειληκρινα νιωθω τετοιο θυμο μεσα μου που θελω να παω εκει να τον βαρεσω τελος παντων να ναι καλα το μωρο μου κ να πανε να ξεκολιαστουνε
περασμενα να ειναι και να ειναι καλα το βλασταρι σου!!!!περιμενω μηνυμα να πεις πως τα παει.φιλακια πολλα!

adnihor1
07-07-11, 10:02
καλημερα κοριτσια
πως ειστε?
εμεις αν εξαιρεσουμε την παρασκευη που πηγαμε για τα της βαφτησης κ η μικρη μου εκανε κατι σκηνικα κ με ακουσε ολη η πατρα τωρα ειμαστε καλα η παιδιατρος το απεδωσε στην ταλαιπωρια που ειχε η μικρη κ το γεγονος οτι απο την αποτομη ζεστη την εβαζα σε ερκοντισιον κ το αντιστροφο
εγω ομως βγαζω απο το μυαλο μου ολα αυτα που εχουμε περασει?πηγα 4 μερες στην καλη μου πεθερουλα (που οπως λεει μια καλη φιλη ο θεος να μου κοβει μερες κ να της δινει χρονια.......γιατι οποτε λεω κατι για την καληηηηη μου πεθερουλα ολο κατι γινεται!)γιατι αν γινοταν κατι εδω κ ημουν μονη μου θα τρελαινομουν ολα καλα ομως κ μπορει οντως να ηταν απο τις εναλλαγες θερμοκρασιας γιατι μου λεει η γιατρος τα μωρα δεν μπορουν να μεταβολισουν πανω απο 10 βαθμους κ γιαυτο η εντονη δυσφορια κ το οτι ενιωθα οτι θα μου λυποθυμησει αυτα τα νεα μας

efi25
07-07-11, 15:25
τι σκηνικα σου εκανε δηλαδη?παρομοια με τα προηγουμενα?

adnihor1
13-07-11, 11:08
καλημερα!
εφι μου οχι ιδια με τα προηγουμενα καμια σχεση οπως ειπα την ειχα ταλαιπωρησει πολυ κ μια ζεστη μια κρυο την ταραξα κ γω κ ετσι αφησα τα της βαφτησης σε αλλους να κατσω με το μωρο μου εγω
να σου δωσω να καταλαβεις την ενιωσα σα να χανεται της μιλουσα κ μου εκανε ενα μικρο αγου κ μου χαμογελασε λες κ ηταν ετοιμη να λιποθυμησει ε δεν ηθελα κ πολυ εγινα ρεζιλι στο μαγαζι απο τις φωνες βγηκα στο δρομο φωναζα την μανα μου που ηταν στο αμαξι να φερει την τσαντα της η μανα μου επιμενει οτι ειμαι υπερβολικη κ το παιδι απλα ηθελε να κοιμηθει απο την κουραση μου την πηρε απο τα χερια αμεσως κ της μιλουσε ενω εκεινη ειχε μισανοιχτα τα ματια κ της γελαγε εμφανως ταλαιπωρημενη μετα αποκοιμηθηκε κ ξυπνησε λιγη ωρα μετα για να φαει επαιξε γελασε κ ολα καλα κ μου το ξαναεκανε μεσα στο ταξι οταν πηγαιναμε στην φυσιοθεραπευτρια που ειχα μαζι κ την αδερφη μου η οπια με θεωρησε πολυ υπερβολικη αλλα οποιος εχει καει στο χυλο φυσαει κ το γιαουρτι η φυσιοθεραπεφτρια μου ειπε οτι αυτα τα παιδακια μετα απο επισοδειο δεν εχουν ορεξη δεν παιζουν δεν γελανε ενω η δικη μου τα εκανε αυτα τεσπα δεν μου ξαναεκανε κατι κ ελπιζω να ηταν οντως απο την αποτομη εναλλαγη θερμοκρασιας οπως ειπε η παιδιατρος γιατι αν ηταν λεει κατι το παιδι δεν εχει επαφη εκεινη την ωρα ενω το δικο μου γελαγε εστω κ ταλαιπωρημενα

adnihor1
13-07-11, 11:18
στα τωρινα μας τωρα γιατι εγω εχω φαει μουτζα λεμε η μικρη εχει διαροια 1 βδομαδα τωρα τι της αλλαξα γαλα τι της το εφιαξα με ρυζονερο τπτ ο πωπος της ειναι τρομαρα μου κοκκινος σαν πασχαλινο αυγο κ καθε πρωι αλλαζουμε 4-5 φορες πανα σε διαστημα μισης ωρας πλενω τα ξανακανει ξαναπλενω ξανα μανα τα ιδια γαλα δεν πινει κ η παιδιατρος ανυσηχει γιατι εχουμε υψιλες θερμοκρασιες κ δεν γινεται να μην παιρνει υγρα προσπαθησα να της παρω ουρα με σακουλακια αδυνατο αφου κανει κακα καθε τοσο εγω πλενω συνεχεια με μηδεν αποτελεσμα οποτε το φησαμε προς το παρον κ καναμε καλλιεργεια κοπρανων που ηταν πιο ευκολο αλλα ο ηληθιος ο μικροβιολογος εκανε εξεταση για σαλμονελα κ συγγελα αν το λενε ετσι κ οχι για ιους κ λεει του αντρα μου οτι φαινεται οτι κατι εχει το παιδι γιατι τα κακα ειναι πρασινα κ με μυξες χαιρω πολυ γιαυτο του τα πηγαμε μα τοσο ηληθιος σε βρεφος για σαλμονελα?η παιδιατρος μου λεει δεν μπορουμε να περιμενουμε επομενη καλλιεργεια γιατι αν ειναι αυριο θα βγει παλι κ το παιδι εν το μεταξυ υποφερει μαλλον γαστρεντεριτιδα ειναι γιατι ποναει η κοιλιτσα της πολυ κ εχει κ αερια κ μας εδωσε ενα φαρμακακι που δυστηχως ειναι ποσιμο κ πρεπει να το δυαλισω σε διακοσια γρ νερο εδω δεν πινει ουτε 150 γαλα πως θα της δωσω 200 νερο?μαλλον θα της το βαλω στο γαλα κ σε δυο μερες θα διξει αν ειναι απο αυτο αλλιως αναγκαστηκα καλλιεργεια ουρων πως σκατα να της τα πιασω?το μεσημερι που δεν κανει πολλες κενωσεις ειναι κλειστο το μικροβιολογικο κ δεν δεχονται ουρα απογευμα κ ουτε να εχει περασει μιση ωρα απο την ωρα που τα πιασαμε

vassiliki67
13-07-11, 12:17
Γλυκειά μου μανούλα καταλαβαίνω τι περνάς όπως και όλες οι μανούλες. Οπλίσου με δύναμη και όλα θα περάσουν. Μάλλον γαστρεντερίτιδα περνάτε τώρα. Κρατάει μερικές μέρες αλλά περνάει. Το ALMORA σου έδωσε η παιδίατρος;; Διαλύσέ το σε νερό και δίνε το λίγο-λίγο γουλίτσα-γουλίτσα.
Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ με το Κουρκουμπίνι. Πήγαινε και στο Ρίο που είναι Πανεπιστημιακή κλινική ή στην τελική έλα Αθήνα στο Παίδων που όλοι οι γιατροί είναι εξειδικευμένοι σε όλες τις παθήσεις των παιδιών.Ηρέμησε, μείνε κοντά στο παιδάκι σου κι όλα θα πάνε καλά. Η σκέψη μου είναι μαζί σου. Υπομονή!!!

adnihor1
13-07-11, 18:45
βασιλικη μου το ιντρασεκ μου εδωσε το θεμα ειναι οτι πως να της δωσω τοσα ml νερο οταν δεν πινει καθολου νερο?κ εχει μια γκρινια απιστευτη ρε γμτ ολα σε μας?κ ενω ειχαμε φιαξει το κεφαλακι παλι τωρα ξαναγερνει ενω δεν εχω σταματησει τις φυσιοθεραπιες κ διχνει να εχει σφιξει παλι εχουν σπασει τα νευρα μου αλλα κ τα δικα της δεν θελει με τπτ να της κανω διατασεις κ εχει βρει τροπους η σκατουλα την ωρα που της τις κανω να μου χαλαει την ασκηση στην μεση γυρνοντας το κεφαλι προς τα πισω κ εχω κ τους αλλους να μου λενε να μην την βασανιζω λες κ γω θελω να την κανω ετσι τωρα οσο αφορα το ριο το ξερω καλα μιας κ μανα μου δουλευε 21 χρονια εκει το καραμανδανειο ειναι νοσοκομειο παιδων ενω το ριο πανεπιστημιακο κ το μονο που θα καταφερω ειναι να την κανουν πειραματοζωο για να μαθουν οι φοιτητες εγω μια φορα πηγα σε πρωινο ιατρειο για μια γυναικολογικη εξεταση κ μαζευτηκαν 30 φοιτητες να δουνε μολις τους ειδα αρνηθηκα να κατσω κ ειπα φευγω κ ο γιατρος απλα εδιωξε τα αγορια κ εμειναν καμια 15 κοριτσια ασε καλιτερα αν ειναι να κανω καμια επαναλιπτικη εξεταση θα την κανω μαλλον στην αθηνα στον γιουρουκο που ειναι κορυφη ο παιδονευρολογος εδω ειναι κ αυτος ενανς στους 5 στην ελλαδα που εχουν πληρη ειδικοτητα κ απο την αθηνα ακομα μου ειπαν να μην φυγω απο εδω κ να μεινω σε αυτον
πηγα πριν μια εβδομαδα στο παιδων εδω για τον ορθοπαιδικο κ συναντησα τον παιδονευρολογο κ με διαβαιβεωσε οπως κ την παιδιατρο πως δεν υπαρχει θεμα νευρολογικο κ να μην αγχωνομαι

kourkoumpini
13-07-11, 20:51
αχ βρε κοριτσι καθε φορα που χανεσαι, παθαινετε και κατι. τι να πουμε πια; περαστικα να ειναι. το μωρο ειναι απιστευτα ταλαιπωρημενο, το ιδιο και εσυ.
το φαρμακο θα το δινεις με υπομονη, στον υπνο της... θα σου φτυνει το μισο αλλα τι να κανεις. σιγα σιγα και οσο πιει. ας πιεκι και 150 μλ, απο το καθολου

adnihor1
13-07-11, 21:38
αχ βρε κοριτσι καθε φορα που χανεσαι, παθαινετε και κατι. τι να πουμε πια; περαστικα να ειναι. το μωρο ειναι απιστευτα ταλαιπωρημενο, το ιδιο και εσυ.
το φαρμακο θα το δινεις με υπομονη, στον υπνο της... θα σου φτυνει το μισο αλλα τι να κανεις. σιγα σιγα και οσο πιει. ας πιεκι και 150 μλ, απο το καθολου
κ μετα κατηγορουσα τον φωσκολο οτι ηταν υπερβολικος στα σεναρια του τεσπα νομιζω οτι ελλατωθηκαν οι διαροιες εχει να κανει απο το απογευμα που ξυπνησε κανονικα το πρωι θα διξει που μεχρι σημερα καθε πρωι κανει επι μιση ωρα συνεχεια κακα της δεν προλαβαινω να αλλαζω μπεμπιλινα εχω ενα σπιτι αχουρι τα ασιδερωτα ρουχα εχουν φτασει το ταβανι κ δεν μου τι σπαει τπτ περισσοτερο απο τον αντρουλη μου που οχι μονο δεν βοηθαει τα θελει ολα στο χερι κ κανει κ τις παρατηρησεις του τι του λες μετα?

Κοριτσομανα
13-07-11, 22:27
κ μετα κατηγορουσα τον φωσκολο οτι ηταν υπερβολικος στα σεναρια του τεσπα νομιζω οτι ελλατωθηκαν οι διαροιες εχει να κανει απο το απογευμα που ξυπνησε κανονικα το πρωι θα διξει που μεχρι σημερα καθε πρωι κανει επι μιση ωρα συνεχεια κακα της δεν προλαβαινω να αλλαζω μπεμπιλινα εχω ενα σπιτι αχουρι τα ασιδερωτα ρουχα εχουν φτασει το ταβανι κ δεν μου τι σπαει τπτ περισσοτερο απο τον αντρουλη μου που οχι μονο δεν βοηθαει τα θελει ολα στο χερι κ κανει κ τις παρατηρησεις του τι του λες μετα?

Περασες δυσκολες στιγμες και περνας ακομα... Ελπιζω να ειστε καλυτερα!

Απο οσα εγραψες, ειδα οτι οι αλλοι ειναι περα βρεχει και εσυ καθολου υπερβολικη και μην ακους κανεναν. Οι μαμαδες εχουν ενστικτο και σωζουν την υγεια των παιδιων. Εξ αλλου το ενδιαφερον δεν ειδα ποτε να δημιουργει προβλημα, μονο η αδιαφορια δημιουργει και η υπεραισιοδοξια!

Οσο για τον αντρα σου και τις δουλειες και εγω ειχα προβλημα μια και ειναι υπερ το δεον τακτικος και εφερα γυναικα. Δεν ξερω τα οικονομικα σου αλλα εαν μπορεις να φερεις για 3 ωρες, ενα εικοσαρικο θα σου φτιαξει το σιδερο και θα εισαι βασιλισσα.

Εισαι ακομη στα ντουζενια σου με την πεθερα αλλα οπως και οι αλλες θα σου πω να μην τη δινεις σημασια, φαινεται οτι εχει θεμα ανταγωνισμου μεσα της αλλα ειναι προβλημα της. Τυπικα και το δικο σου προγραμμα να κανεις αυτο που εσυ θελεις, ωστε να μενει μονη με την γκρινια της. Σε φορτωνει και αλλα ενω εχεις τοσα στο νου σου...

Ο Θεος να σε δινει κουραγιο, βρες το γιατρο που σε ταιριαζει και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουνε. Το βιντεο και εγω το σκεφτηκα αλλα ειδα οτι με προλαβες, καλα εκανες, μη σε βγαζουν και τρελη.

adnihor1
13-07-11, 23:44
Περασες δυσκολες στιγμες και περνας ακομα... Ελπιζω να ειστε καλυτερα!

Απο οσα εγραψες, ειδα οτι οι αλλοι ειναι περα βρεχει και εσυ καθολου υπερβολικη και μην ακους κανεναν. Οι μαμαδες εχουν ενστικτο και σωζουν την υγεια των παιδιων. Εξ αλλου το ενδιαφερον δεν ειδα ποτε να δημιουργει προβλημα, μονο η αδιαφορια δημιουργει και η υπεραισιοδοξια!

Οσο για τον αντρα σου και τις δουλειες και εγω ειχα προβλημα μια και ειναι υπερ το δεον τακτικος και εφερα γυναικα. Δεν ξερω τα οικονομικα σου αλλα εαν μπορεις να φερεις για 3 ωρες, ενα εικοσαρικο θα σου φτιαξει το σιδερο και θα εισαι βασιλισσα.

Εισαι ακομη στα ντουζενια σου με την πεθερα αλλα οπως και οι αλλες θα σου πω να μην τη δινεις σημασια, φαινεται οτι εχει θεμα ανταγωνισμου μεσα της αλλα ειναι προβλημα της. Τυπικα και το δικο σου προγραμμα να κανεις αυτο που εσυ θελεις, ωστε να μενει μονη με την γκρινια της. Σε φορτωνει και αλλα ενω εχεις τοσα στο νου σου...

Ο Θεος να σε δινει κουραγιο, βρες το γιατρο που σε ταιριαζει και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουνε. Το βιντεο και εγω το σκεφτηκα αλλα ειδα οτι με προλαβες, καλα εκανες, μη σε βγαζουν και τρελη.
κοριτσομανα μου ουκ ολιγες φορες εχω παρει γυναικα μια συγκεκριμενη δηλ που την εμπιστευομαι να την αφησω μονη της στο σπιτι αλλα δεν με καλυπτει κ πολυ ειναι ελαυφρος αρπακολα πολλες φορες αναγκαζομαι να ξανακανω τις δουλειες της απο την αρχη αλλα πια αλλη να εμπιστευτω μπορει να ειμαι ιδιοτροπη αλλα προτιμω να κανω τις δουλειες μου μονη μου για να ξερω πως τις κανω μονο ετσι αισθανομαι καθαρο το σπιτι.πολλες φορες παω την μικρη διπλα στην συνηφαδα μου κ κανω τις δουλειες μου οπως θελω με τοσα ομως που εχουμε περασει απο αρχες ιουνιου ουτε στην μαμα μου που λεει ο λογος δεν θελω να την αφηνω .ασε που ειμαι σιγουρη οτι κ να κανει κατι το παιδι στα χερια τους δεν θα πουν τπτ για να μην το τρεχω οπως λενε στο νοσοκομειο η θα το θεωρησουν φυσιολογικο οπως μου λενε συχνα οτι ετσι κανουν τα παιδακια!κ μου αναβουν τα λαμπακια κ θελω να αρχισω να ριχνω μπουνιες
τωρα εχω αλο θεμα λενε οτι εχω παθει εξαρτηση με το παιδι κ οτι στο τελος θα αρρωστησω κ γω κ θα αρρωστησω κ αυτο ταχα οτι με το ζορι θελω να το βγαλω αρρωστο αλλα οταν σε καλουν στο γραφειο των γιατρων κ σου ανακοινωνουν οτι το παιδι σου εχει προβλημα νευρολογικο εστω κ αν ηταν παθολογος κ οχι ο νευρολογος εσυ ησυχαζεις?επειτα ο νευρολογος σου λεει παρτο κ πηγαινε σπιτι δεν εχει τπτ κ συ αναρωτιεσε ποιος σκατα ειχε δικιο!αποτι εμαθα απο καπια γνωστη μου εκει μεσα ηρθαν σε μεγαλη αντιπαραθεση ο παθολογος με τον νευρολογο ο πρωτος ειπε οτι εκανε λαθος διαγνωση κ οτι συντομα θα ξαναπαμε εκει κ ο νευρολογος του ειπε να κοιταει την δικη του την δουλεια κ οχι την δουλεια που κανει αυτος!
το παρηγορο ειναι οτι αυτος ο ******ς ο παθολογος ουτε που ειδε το παιδι καμια φορα δεν το εξετασε ενω ο παιδονευρολογος κ τις δυο φορες την εξεταζε ωρες κ συνεχεια με ρωτουσε κ με ξαναρωτουσε κ εστελνε κ αλλους γιατρους να με ξαναρωτησουν αφου καποια στιγμη οταν με ρωτησε η πεθερα μου να της τα ξαναπω ορκιζομαι οτι ηθελα να την πιασω απο το λαιμο!ομολογω πως τα νευρα μου τον τελευταιο καιρο δεν ειναι κ στα καλιτερα τους αλλα ρε κοριτσια δεν εχω περασει κ λιγα ειληκρινα περα απο αυτο το κομματι που μας απασχολησε το νευρολογικο τπτ αλο δεν με νοιαζει αποσα περασαμε κ ουτε τωρα που ειναι κρυωμενη παιδακι ειναι θα τα περασει ολα τα περνανε αλλα το να ζεις με την υποψια οτι εχει κατι νευρολογικο το παιδι σου κ να περιμενεις μερα με την μερα να δεις αν κανει πραγματα που πρεπει για την ηλικια του δεν παλευεται δεν ημουν που δεν ημουν ο πιο ψυχραιμος ανθρωπος τωρα απογινα!

vassiliki67
14-07-11, 07:17
Καλημέρα, σε είχα όλη μέρα στο μυαλό μου, τι κάνετε σήμερα;; Σιγά, σιγά θα περάσει, μην ανησυχείς και χέστο το σίδερο, θα γίνει στην ώρα του, όπως κι όλα.Κι επίσης χέστους όλους. Πάνω απ'όλα το παιδάκι μας. Έχεις δίκιο για το Ρίο τώρα που το ξανασκέφτομαι. Έλα στην Αθήνα, έτσι για να σου φύγει η ιδέα. Το παιδάκι μας τίποτα δεν έχει κι όλα θα πάνε καλά. Σιγά-σιγά. Μια γλυκιά καλημέρα και μια ζεστή αγκαλιά σε σένα και τη μπεμπούλα. Περιμένουμε νέα σου.

adnihor1
14-07-11, 12:01
σημερα ειμαστε πολυ καλιτερα καναμε 3 κενωσεις κ μονο μια με βλενες αλλα πολυ γκρινια ρε κοριτσια.γυμναστικη ουτε λογος να της κανω μαλλον υα θανααρχισουμε εξω φυσιοθεραπιες τις ειχαμε κοψει γιατι μας ειπε η κοπελα οτι δεν χρειαζεται να πηγαινουμε αλο εκει αφου ξαναγυρισε στην θεση του το κεφαλι της να τις κανω εγω λιγες στο σπιτι ελα μου ομως που το ξαναστραβωσε κ κει που οταν στραβωνε πολυ της το εφιαχνα σε 4 μερες τωρα εχει στραβωσει λιγο κ την παλευω 5-6 μερες κ τπτ ασε που κανει σαν υστερικο οταν καταλαβαινει οτι παω να της κανω διαταση

adnihor1
14-07-11, 12:12
σημερα ειμαστε πολυ καλιτερα καναμε 3 κενωσεις κ μονο μια με βλενες αλλα πολυ γκρινια ρε κοριτσια.γυμναστικη ουτε λογος να της κανω μαλλον υα θανααρχισουμε εξω φυσιοθεραπιες τις ειχαμε κοψει γιατι μας ειπε η κοπελα οτι δεν χρειαζεται να πηγαινουμε αλο εκει αφου ξαναγυρισε στην θεση του το κεφαλι της να τις κανω εγω λιγες στο σπιτι ελα μου ομως που το ξαναστραβωσε κ κει που οταν στραβωνε πολυ της το εφιαχνα σε 4 μερες τωρα εχει στραβωσει λιγο κ την παλευω 5-6 μερες κ τπτ ασε που κανει σαν υστερικο οταν καταλαβαινει οτι παω να της κανω διαταση

vassiliki67
14-07-11, 13:34
Μπράβο κοριτσάκια μου. Είδες που σου είπα, σιγά-σιγά θα περάσει η γαστρεντερίτιδα. Όσο για το κεφαλάκι άρχισε να την πηγαίνεις πάλι έξω για να γίνει η δουλειά καλύτερα και γρηγορότερα. Φιλάκια πολλά κοπελούδες μου και στις δύο.

kourkoumpini
14-07-11, 13:56
ευτυχως που εισαστε καλυτερα. αντε μακαρι μεχρι αυριο να κρατησει. εινια και καυσωνας και αφυδατωνονται ευκολα τα ερμα.
Το κεφαλακι γιατι υποτροπιαζει συνεχεια; τωρα μεγαλωσε και καταλαβαινει και θα σε δυσκολευει. δεν θά σε αφηνει να την πιανεις. υπομονη.

vassiliki67
14-07-11, 21:55
Που είστε κοριτσάκια;; Τι κάνετε;; Περιμένουμε νέα σας. Καλό και ήσυχο βράδυ.

adnihor1
15-07-11, 10:03
καλημερα!!!!
η μικρουλα χθες συνεχισε τις κενωσεις καμια 5 φορες ακομα μια ηταν πρασινες μια ζαχαρη(ωραια περιγραφη ε?)μαλλον το φαρμακο δεν δουλεψε οσο πιστευα η παιδιατρος φοβοταν μηπως φτασουμε στο αλο ακρο την δυσκοιλιοτητα αλλα που!φαγητο σταματησε να τρωει 100γρ με το ζορι κ κλαμα!5,30 το πρωι την ακουω να κανει κακα της φτου λεω σηκωνομαι την αλλαζω παλι ψιλοδιαροια τα νευραμουυυυυυυυυυ!την εκανα μπανακι κ αυτη γελαγε που αν ηταν αλο θα μας ακουγε ολη η πολυκατοικια το πρωι καταφερα να πιασω ενα σακουλακι ουρα αλλα θελει κ δευτερο σημερα πως να το κανω αφου δεν πινει πολλα υγρα γμτ κ το επομενο γευμα μας ειναι 12 το μεσημερι μεχρι να τα πιασω κ να τα παω θα εχει κλεισει μου ειπε η γενικη σημερα θα ναι ετοιμη η καλλιεργεια δευτερα αλλα κακα δεν εχει κανει τωρα που τα χρειαζομαι να τα στειλω στην γιατρο να τα δει που τα ζητησε μαλλον το παιδι μου με εχει καταλαβει κ με κοροιδευει!χθες δωσαμε κ κρεμα βανιλια πρωτη φορα στην αρχη την κατεβασε την πρωτη κουταλια χωρις να το καταλαβει μετα εβγαζε την μιση αλλα για κακη της τυχη της την εδινε η γιαγια της κ κει δεν ειχε περιθωρια για κονξες εφαγε 5 κουταλιες κ μετα ηπιε 100γρ γαλα κ μετα εγω η εξυπνη της εδωσα νερο κ εκανε εμετο!αυτα εν το μεταξυ 36 μερα κυκλου κ περιοδος γιοκ κ ποναω απο την 24 εγω υπολογισα τον προηγουμενο κυκλο που ηταν 27 κ εκανα ελευθερα στην 23 μερα του κυκλου μακαρι να ειναι απο το αγχος που περασα κ μερικες μερες οσο ημασταν στο νοσοκομειο δεν πηρα το χαπι του θυρεοειδη

vassiliki67
15-07-11, 10:35
Καλημέρα. Το φαρμακάκι είναι για να μην πάθει αφυδάτωση.Η διάρροια κρατάει μερικές μέρες αλλά θα περάσει. Με το κεφαλάκι πως τα πάτε;;

adnihor1
15-07-11, 12:15
basilikh ειναι φαρμακο για γαστρεντεριτιδες κ σταματαει τις διαροιες αλλα ακομα δεν εχουν σφιξει πολυ κ εχουν πολλες μιξες κ μου ειπε οτι τις βγαζει γιατι με την γαστρεντεριτιδα δεν μπορει το εντερο να μεταβολισει την λακτοζη η κατι τετοιο τελος παντων δεν καταλαβα κ πολλα γιαυτο κ αλλαξαμε γαλατακι κ περνουμε χωρις λακτοζη.τωρα με το κεφαλακι........................πικρη ιστορια πολυ κλαμα πολυ γκρινια δεν καθεται με τπτ κ ηθελα να την αποφυγω την φυσιοθεραπευτρια γιατι ειναι 30χλμ απο εδω που μενω κ μεσα στην ζεστη να πηγαινουμε ταλαιπωριεται κ το μικρο αφου μεχρι τωρα τα καταφερνα μια χαρα αλλα εγινε εξυπνουλα τωρα η κορη μου κ εμαθε να ξεφευγει τωρα την πιεσα πολυ κ μας ακουσε ολη η γειτονια θα νομιζουν οτι το βαραω!

adnihor1
15-07-11, 13:04
μολις πηρα την γενικη ουρων λευκωμα κ 6-8 πυοσφαιρια η γιατρος λεει κατι διχνει αλλα θα περιμενουμε την καλλιεργεια την δευτερα μιας κ δεν ειναι πολυ αυξημενα μηπως δεν ειχε γινει καλος καθαρισμος της περιοχης τωρα να πω οτι δεν τα χω παρει θα πω ψεματα αν ειναι ουρολοιμωξη θα φαμε μια βδομαδα με 10 μερες μεσα στο νοσοκομειο

vassiliki67
15-07-11, 14:56
Γιατί να μπείτε νοσοκομείο για την ουρολοίμωξη;; Συνήθως με αντιβίωση περνάει. Τι τραβάς βρε κοπέλα μου!!!! Θα περάσει κι αυτό. Υπομονή είπαμε, υπομονή, θα μεγαλώσει η μπεμπούλα, θα δυναμώσει κι όλα θα περάσουν, θα σου φαίνεται σαν ένα κακό όνειρο. Φιλιά πολλά και γράφε νέα σου.

adnihor1
15-07-11, 20:10
βασιλικη σε τοσο βρεφακια δινουν ενδοφλεβια γιαυτο κ θα πρπει να νοσηλευτουμε αν βρεθει μικροβιο οταν ημασταν μεσα την προηγουμενη φορα διπλα μας ειχαμε ενα βρεφακι 2,5 μηνων που ειχε ουρολοιμωξη κ καθισε μεσα 10 μερες
μακαρι να μην βρεθει κατι μιας κ τα πυοσφαιρια ειναι μεν πανω απο το φυσιογικο αλλα οχι πολλα κ δεν βρεθηκε ουτε αιμα αλλα 6-8 πυοσφαιρια μου ειπε κατι διχνουν ενδεχεται ομως να μην εγινε καλη συλλογη για να δουμε!εν το μεταξυ δεν τρωει ολη μερα σημερα 430γρ γαλα εχει πει κ εχει αλο ενα γευμα που σιγα μην πιει πανω απο 120 συνολο 550 πολυ λιγο αφου δεν πρεπει να πεφτουμε τα 700 με τουτο τον καυσωνα

kourkoumpini
15-07-11, 23:06
βαζε το μπιμπερο οταν κοιμαται για να παιρνιε υγρα ειδικα τωρα με τον καυσωνα.
και οσο πιει. μη νομιζεις ολα ξεπεφτουν σε ποσοτητες με τη ζεστη. εγω να φανταστεις σημερα τρια γαλατα εδωσα γιατι δεν ετρωγε φαι.
μακαρι να εινια προβληματικη συλλογη. βεβαια θα ξανασυλλεξεις οπως καταλαβαινεις και μονη σου. αρκει να βγουν καλα τα αποτελεσματα. γιατι αλλιως εχεις δικιο για το νοσοκομειο. μεχρι 6 μηνων τα κανουν εισαγωγη (απανια σε πολυ ανεπτυγμενα παιδια δινουν αντιβιωση χωρις εισαγωγη και σε πολυ εξαιρετικες περιπτωσεις). εσενα και με το ιστορικο της παει για καραμπινατη νοσηλεια.
αχ βρε παιδι μου, τι εχετε τραβηξει μανα και κορη. ποση υπομονη να εχεις.

εγω θα σου ελεγα τωρα που δεν εινια καλα το παιδι, ειναι εκνευρισμενο και αδιαθετο να μην δωσεις στερεες. καλυτερα τις στερεες να τις ξεκινησιες οταν θα ειναι πολυ ευδιαθετη και εν ειδει παιχνιδιου για να μην τις φοβηθει και να θελει να δοκιμαζει και να τρωει. αλλα αφου στο ειπε η παιδιατρος τι να κανεις, δινεις.

τελικα δεν καταλαβα και συγνωμη που ξαναρωταω, το κεφαλακι γιατι ενω γινεται καλα μετα παλι υποτροπιαζει;

adnihor1
15-07-11, 23:23
βαζε το μπιμπερο οταν κοιμαται για να παιρνιε υγρα ειδικα τωρα με τον καυσωνα.
και οσο πιει. μη νομιζεις ολα ξεπεφτουν σε ποσοτητες με τη ζεστη. εγω να φανταστεις σημερα τρια γαλατα εδωσα γιατι δεν ετρωγε φαι.
μακαρι να εινια προβληματικη συλλογη. βεβαια θα ξανασυλλεξεις οπως καταλαβαινεις και μονη σου. αρκει να βγουν καλα τα αποτελεσματα. γιατι αλλιως εχεις δικιο για το νοσοκομειο. μεχρι 6 μηνων τα κανουν εισαγωγη (απανια σε πολυ ανεπτυγμενα παιδια δινουν αντιβιωση χωρις εισαγωγη και σε πολυ εξαιρετικες περιπτωσεις). εσενα και με το ιστορικο της παει για καραμπινατη νοσηλεια.
αχ βρε παιδι μου, τι εχετε τραβηξει μανα και κορη. ποση υπομονη να εχεις.

εγω θα σου ελεγα τωρα που δεν εινια καλα το παιδι, ειναι εκνευρισμενο και αδιαθετο να μην δωσεις στερεες. καλυτερα τις στερεες να τις ξεκινησιες οταν θα ειναι πολυ ευδιαθετη και εν ειδει παιχνιδιου για να μην τις φοβηθει και να θελει να δοκιμαζει και να τρωει. αλλα αφου στο ειπε η παιδιατρος τι να κανεις, δινεις.

τελικα δεν καταλαβα και συγνωμη που ξαναρωταω, το κεφαλακι γιατι ενω γινεται καλα μετα παλι υποτροπιαζει;
κοιτα στραβο στραβο δεν ειναι αλλα γερνει αρκετα δεξια δεν ειναι αυτο το θεμα μου ομως θα το εφιαχνα αν καθοταν να τις κανω ασκησεις αλλα ειληκρινα δεν γινεται η διαταση πρεπει να γινει αριστερα κ να ειναι ισο το κορμι αυτη σηκωνει το λαιμο της παει δεξια το κεφαλι της η δεν θελει να την ακουμπαω γενικος γιατι ειναι νευροσπασμα η την ποναει δεν ξερω μαλλον στο παιδορθοπαιδικο θα την παω γιατι με τις συμβουλες της φυσιοθεραπευτριας να αραιωσω τις ασκησεις γιατι ειναι οκ κ να μην την παιδευω ξαναγυρισαμε ενω ο ορθοπαιδικος ηταν καθετος ολη μερα συγκεκριμενα οταν τον ρωτησα ποσες φορες μου ειπε 752!

adnihor1
15-07-11, 23:31
οσο για στερεες τροφες χθες εδωσα κρεμα βανιλια ρυζαλςυρο αλλα αυτο εχει γαλα μεσα κ αφου εμεις περνουμε ειδικο γαλα τωρα χωρις λακτοζη μηπως δεν κανει λεω λεει γαλα η συσκευασια αλλα λακτοζη δεν γραφει αλλα μηπως εννοειται αυτο αφου εχει γαλα?

kourkoumpini
16-07-11, 07:34
εχουν βρεφικο γαλα μεσα ολες οι κρεμες. ναι εχει κανονικα λακτοζη οση εχει ενα γαλα βρεφικο που δεν εινια ειδικο.
σιγα μωρε την ποσοτητα που θα φαει τωρα το μωρο σε κρεμα και σε λακτοζη.
εγω για το ψυχολογικο κομματι ελεγα. να μην συνδεσει τις στερεες με πονο και ασθενεια. να τις συνδεσει με κατι ευχαριστο, πχ με βολτα η να της δωσεις να δοκιμασει απο το δαχτυλο σου ενω εισαστε και οι δυο χαρουμενες. να εινια ευχαριστη η πρωτη φορα που θα φαει. γιατι οπως ειναι και δυσκολη στο φαι ουτε τα κατσαρολικα θα σου φτανουν μετα, ουτε τα παιδικα στην τηλεοραση, ουτε οι βολτες στο παρκο ουτε τιποτα.

αρα το κεφαλακι ξαναστραβωνει επειδη πρεπει να της κανεις συνεχεια τις ασκησεις. καλα τωρα θα τσιριζει, δεν θα καθεται, θα θες βοηθεια για να την κανετε καλα.

vassiliki67
16-07-11, 09:07
Καλημέρα!!!
Ελπίζω να μην είναι τίποτα και να πάνε όλα καλά. Αλλά η ουρολοίμωξη δεν κάνει και πυρετό;; Όπως λέει και το κουρκουμπίνι τώρα με τον καύσωνα δίνε γάλα κι όσο πιει. Άντε κοπέλα μου κουράγιο. Εδώ είμαστε εμείς, δεν είσαι μόνη σου. Θα τα καταφέρεις!! Ότι θέλεις εδώ είμαστε. Φιλιά πολλά και ιδιαίτερα στη μπεμπούλα μου!!!

adnihor1
16-07-11, 10:47
καλημερα!σημερα μου εκανε 3 κενωσεις σχετικα καλες κ μια πριν λιγο νερο σκετο κ πρασινες μυξες .γαλα δεν πινει καθολου τσια δεν βλεπω λιγα κ σκουροχρωμμα η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι που δεν πινει υγρα αφου σημερα αγανακτησα της εδωσα κρεμα εφαγε 5-6 κουταλιες

adnihor1
16-07-11, 10:49
στα βρεφη βασιλικη ο πυρετος στην ουρολοιμωξη δεν ειναι απαραιτητος
ουρολοιμωξη μπορει να σημαινει μονο κ η αρνηση τροφης η κ η διαροια που εχουμε ηδη!

adnihor1
16-07-11, 11:09
πηρα τηλ την παιδιατρο να της πω οτι ακομα δεν τρωει κ μου ειπε οτι αν μεχρι το απογευμα δεν φαει τουλαχιστον για να μην αφυδατωθει θα μας δωσει στο σπιτι μια αντιβιωση ευρεως φασματος μεχρι την δευτερα που θα βγει η καλλιεργεια κ αναλογα με το τι θα διξει θα πραξουμε αν διξει μικροβιο
θα μπουμε μεσα αν οχι θα παρουμε λιγες μερες ακομα αντιβιωση στο σπιτι
ειμαι σιγουρη οτι θα εχει μετανοιωσει που μας ανελαβε δεν την εχουμε αφησει σε υσηχια .καλα ειχε πει καποτε ο γυναικολογος μου αντε να γεννησεις να υσηχασουμε εμεις οι γυναικολογοι να αρχισουν να βασανιζονται οι παιδιατροι

vassiliki67
16-07-11, 12:04
Μην αγχώνεσαι. Γι' αυτό είναι οι παιδίατροι, δεν παθαίνει τίποτα. Η δουλειά της είναι. έτσι είναι τα παιδάκια. Αρρωσταίνουν. Τι να κάνουμε; Το ξέρει κι αυτή απ' τη στιγμή που επέλεξε να γίνει παιδίατρος όλα είναι μεσα στο πρόγραμμα.Μωρέ εμείς δεν είχαμε πάθει ποτέ ουρολοίμωξη γι' αυτό δεν ξέρω. Δίνε της νεράκι.
Κι όταν σου λέω είμαστε κοντά σου το εννοώ. Είμαι κι εγώ πονεμένη μάνα. Θα τα πούμε άλλη φορά τα δικά μου, να ξεμπερδέψεις πρώτα με τη μπεμπούλα και να γίνει καλά. Δώσε της πολλά φιλάκια κι ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μη χρειαστεί εισαγωγή. Μένεις πολύ έξω από την Πάτρα;Εγώ έχω καταγωγή από την Αμαλιάδα και κάθε χρόνο κατεβαίνω λίγες μέρες.

Κοριτσομανα
17-07-11, 16:36
Πως ειστε;
Χρησιμοποεις συριγγα για το νερο; Γιατι με το μπιμπερο θα το βγαζει. Σαν ονειρο θα τα θυμασαι αυτα, θα περασουν.

adnihor1
17-07-11, 20:44
καλησπερα κοριτσια
τα νεα μας ειναι οτι αρχισαμε αντιβιωση αλλα παρολαυτα δεν τρωει μολις τωρα ηταν να φαει κ εφαγε με το ζορι 60γρ κ τωρα κλαιει

adnihor1
18-07-11, 22:27
καλησπερα κοριτσια.
σημερα ειμαστε πολυ καλιτερα οι ουροκαλλιεργειες βγηκαν καθαρες κ αφου αντιδρα στην αντιβιωση μαλλον μικροβιο ηταν μου ειπε η παιδιατρος αν εκανε σωστη δουλεια ο μικροβιολογος δεν θα ταλαιπωριομασταν τοσο σημερα αρχισαμε να τρωμε σχετικα καλα φαγαμε κ κρεμα το βραδι κ αλλαξαμε γαλα της πηρα το ναν μια κ το νατιβα δεν το επινε κ αφου τα κακα μας σημερα ηταν οκ δεν παιζει θεμα αλλεργιας.
το αλο το κουλο τωρα η μπεμπα βγαζει πρωτα τα πανω δοντια κ θα σκασουν σε καμια 20αρια μερες κ τα δυο κ τα αλλα διπλα εχουν φουσκωσει ενω κατω ακομα τιποτα δεν φαινονται καν απο βαρος δεν πηραμε πολυ αλλα αφου περασαμε τετοια ταλαιπωρια μου ειπε να μην αγχωνομαι εχουμε παρει 4 ποντους αυτο το μηνα γιναμε γυναικαρες λεμε!απο βδομαδα θα αρχισω να μοιραζω κ προσκλητηρια για τα βαφτησια κ να βρω κ φορεμα το θεμα ειναι οτι ειμαι στην 38 μερα του κυκλου δεν ξαναχα ποτε τοσο μεγαλο κυκλο κ νιωθω φουσκωμενη πολλη τι φορεμα να βαλω που ειμαι λες κ ειμαι παλι εγκυος

kourkoumpini
18-07-11, 23:32
Κοπελουδες μπραβο σας. τα νεα σας ειναι καταπληκτικα. :lol::lol::lol:

με το καλο και η βαφτιση.

γιατι δεν κανεις ενα τεστ, απλα ετσι;

vassiliki67
19-07-11, 07:10
Καλημέρα!!!!
Είδες που πέρασαν όλα;; Άντε με το καλό η βάφτιση. Πότε είναι;;Μπορεί από το άγχος σου και την ταλαιπωρία να έχεις καθυστέρηση, αλλά κάνε και το τεστ απλά για να σου φύγει η απορία και για να ξέρεις σίγουρα. Φουστάνι θα βρεις και θα είσαι μια όμορφη μανούλα.
Πολλά φιλιά.

adnihor1
19-07-11, 10:21
καλημερα κοπελιες
με προλαβε πρωι πρωι η περιοδος οσο καιρο ειχα τρεχαματα με την μπεμπα δεν επερνα το χαπι του θυρεοειδη γιαυτο μπορει αυτη η ανωμαλια!
βαφτηση εχουμε ανημερα της παναγιας

adnihor1
20-07-11, 11:23
κοπελιες καλημερα
εμεις κ σημερα ειμαστε μια χαρα αν εξεραισουμε λιγη γκρινια που ειναι λογικο αφου σε 3 βδομαδες το πολυ θα μας σκασει δοντακι η δοντακια αντε να βγουνε να φαει καμια μπριζολα γιατι καθε φορα που τρωμε εμεις μας κοιταει κ της πεφτουν τα σαλια χαχαχαχαχα
κοριτσια ο χρονος για τα βαφτησια τελειωνει κ γω δεν εχω παει ακομα για φορεμα ο φωτογραφος μαλλον δεν θα μπορει μου ειπε χθες κ βλεπω να τραβαω φωτο μονη μου απο το κινητο

vassiliki67
20-07-11, 13:03
Μπράβο, κάθε μέρα και καλύτερα νέα. Για φουστάνι μια χαρά προλαβαίνεις, όσο για το φωτογράφο δεν υπάρχει άλλος;;

adnihor1
20-07-11, 13:42
παλι καλα οκ με φωτογραφο(η αληθεια ειναι οτι μου την εσπασε γιατι λες κ θα μας εκανε χαρη τελος παντων ειναι κ περιεργη η μερα που διαλεξαμε κ δεν εχω πολλες απαιτησεις) τωρα εμειναν κομμωτρια, φουστανι κ να μοιρασω προσκλητηρια κ ενα σωρο μικροδουλειες που θα ναι για εκεινες τις μερες .κοριτσια να πω την αληθεια μου μου φαινεται σαν ονειρο <<εγω>>να βαφτηζω παιδι ως τα τωρα πηγαινα σε αλλων βαφτησια κ τωρα ναι το μπουμπουκακι μου γινεται 6 μηνων κ θα παρει κ ονομα

adnihor1
20-07-11, 14:52
file:///C:/Users/A891%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-12.png

kourkoumpini
20-07-11, 17:22
με το καλο η βαφτιση. ολα θα πανε καλα και θα ειναι πολυ ωραια. οι ψιλοδουλειες της τελευταιας εβδομαδας ειναι σκοτωμα. αμα αποφασισες χτενισμα δεν χρειαζεσαι δοκιμαστικα με τις ωρες και τις μερες. ειδικα αμα ξερεις και την κομμωτρια και επικοινωνειτε, δηλαδη καταλαβαινει τι θες. φορεματα τωρα με τις εκπτωσεις ενα σωρο. σε ενα πρωι αντε βαρια σε δυο θα βρεις. αμα εχεις ετοιμα και παππουτσια και τσαντα, τελος και απο αυτα. τα προσκλητηρια θελουν λιγο τρεξιμο για το μοιρασμα, αλλα μπορεις να δωσεις μαζεμενα σε συγγενεις και να δινουν και αυτοι. νυχια, αποτριχωση τελευταιες μερες πριν τη βαφτιση. αμα κανονισες και το γλυκο και τις μπομπο (ειδικα αμα στις φερουν αυτοι στην εκκλησια) ακομα καλυτερα. Απ' οτι καταλαβα εχεις χερια για βοηθεια οποτε για τα ψιλολογια χωσε και λιγο κοσμο, μαμα, αδερφη, πεθερικα τα δικα τους προσκλητηρια και τελος.

adnihor1
23-07-11, 13:45
κοριτσια γεια σας! η μπεμπουλα με την αντιβιωση εστρωσε δεν κανουμε διαροια
το θεμα μου ειναι αλο το κεφαλακι μας γερνει παλι τωρα αριστερα εχουν σπασει τα νευρα μου εχω σταματησει να κανω φυσιοθεραπιες διοτι δεν ξερω πλεον απο πια μερια να κανω υποτιθεται οτι εχουμε δεξι ραιβορανο στις 4-5 μερες φιαχνει ερχεται ισα αλλα εγω πρπει να συνεχισω να το κανω μεχρι η μπεμπα να περπατησει γιατι οταν σταματαγα ξαναγυρνουσε αποτομα δεξια κ μεις πιστευαμε οτι ειναι σπασμοι .συνεχιζοντας ομως το παιδι γερνει αριστερα δεν ξερω τι αλο να κανω εκλεισα για την δευτερα σε αλον φυσιοθεραπευτη πιο ειδικο αποτι μου ειπαν εγω πιστευω οτι δεν ειναι ραιβοκρανο γιατι κ πρωτα εγερνε κ απο τις δυο μεριες με μια προτιμηση στα δεξια βρε κοριτσια πηγα να ης κανω μασαζ στον αυχενα κ ουρλιαξε απο τον πονο οχι διαταση απλο μασαζ ο ανθρωπος που μιλησα μου ειπε να μην την πειραξω μεχρι να την δει αυτος η παιδιατρος μιλησε για κακη εξοδο απο την κοιλια κατα την καισαρικη δηλ λαθος γιατρου για να βγει γρηγορα το παιδι να μην παρει ναρκωση για να δουμε!

BLUBLU
24-07-11, 00:46
Καλη μου να χαιρεσαι το παιδάκι σου!
Διαβασα σημερα ολη σου την ιστορια κ ομολογω οτι εχετε ταλαιπωρηθει αρκετα. Χωρις να θελω να σε προσβάλλω θεωρω οτι σε μερικά σημεια δινεις περαν του δεοντος προσοχη. Στα λεω γιατι τα έκανα κ εγω στις μικρες μου κ το μετάνιωσα. Κοιτα να απολαυσεις το μωρο σου γιατι ειναι μια πολυ ομορφη περιοδος αυτη.

Κανε κ ενα δευτερο μπεμπάκι κ εκει θα χαλαρωσεις!
Πολλλα φιλια! Κ συγγνωμη αν ειπα κατι που σε εκανε να νιωσεις ασχημα!:p

Κοριτσομανα
24-07-11, 12:49
Οταν υπαρχουν ενδειξεις για κατι, ειναι ανευθυνο να δειχνει καποιος αδιαφορια. καλυτερα να τρεχει αδικα και να γελα μετα παρα να παραμελησει την κατασταση και μετα να του βγει πικρο...Δε θελω ουτε εγω να σε στεναχωρησω BLU-BLU , ελπιδοφορα τα λογια σου και μακαρι να ειναι ετσι, η φιλη μας να ειναι υπερβολικη.

Λογω ειδικοτητας ομως και γι' αυτο παιρνω το θαρρος να σε απαντησω,εχω δει πολλες παραμελημενες περιπτωσεις που μετα εφεραν δυσκολιες διορθωσης. Και αυτο ειτε γιατι οντως κατι υπηρχε και δεν εδωσαν οι γονεις σημασια λογω αρνησης-αρνηση οτι στο παιδι μου ειναι δυνατον να του συμβαινει κατι- ειτε ηταν κατι ελαχιστο οποτε αυτο παρεμεινε ή χειροτερεψε.
Οποτε οι προσεκτικες ενεργειες που κανει η φιλη μας ειναι κατα την αποψη μου παντα, αξιολογες.

adnihor1,νομιζω οτι πρεπει να δεις το νεο γιατρο που σε λενε. Να διευκρινιστει τι εχει το παιδακι σου για να γινουν και αναλογες θεραπειες. Ενας γιατρος που δε φοβαται να σε πει τι συμβαινει ή ακομη οτι δε συμβαινει τιποτε. Νομιζω ομως οτι πρεπει να πας παλι σε καποιον με την ειδικοτητα που θα σε πει ο παιδιατρος για να συστησει θεραπεια. Οι φυσικοθεραπευτες απο οτι ξερω δεν κανουν διαγνωσεις. Γνωμες εκφερουν συμφωνα με την πειρα τους και εφαρμοζουν την αναλογη της διαγνωσης θεραπεια. πρεπει ομως να υπαρχει διαγνωση, ας μας πει και καποιος φυσικοθεραπευτης που διαβαζει το θεμα. Εγω οσο συνεργαστηκα με αυτην την ειδικοτητα, εβλεπα οτι εκαναν θεραπεια συμφωνα με τις οδηγιες και τη διαγνωση του γιατρου της αναλογης ειδικοτητας. Δε νομιζω να αλλαξε αυτο.

Καλη αναρρωση τωρα πλεον αφου τελειωσε και αυτο το βασανο της διαρροιας, ευχομαι να ειναι σιδερενια η μικρη! Αισιοδοξια, εισαι κοντα στο παιδι και κατι να εχει θα το αντιμετωπισεις θετικα αλλα μακαρι να αποδειχτει οτι δεν εχει τιποτε!

adnihor1
24-07-11, 12:52
BLUBLU μακαρι να ειναι τζαπα ταλαιπωρια το κεφαλακι μας ομως γερνει αρκετα ποτε απο την μια κ ποτε απο την αλλη οι γιατροι μιλησαν για ραιβοκρανο δεξι διοτι παρουσιαζει υπερτονιες της δεξιας πλευρας ,απεκλεισαν το νευρολογικο
οταν ομως κανουμε φυσιοθεραπιες γυριζει αριστερα γερνοντας αισθητα.ειναι 5,5 μηνων κ θα πρεπε να ειναι σε ορθη θεση.διαβαζοντας στο διαδυκτυο για ραιβοκρανο που μεταβαλλεται διαβασα πραγματα που με τρομαξαν πολυ.γιαμωρακι δευτερο ειναι νωρις γιατι ειμαι απο καισαρικη η αληθεια ειναι οτι θα θελα κ αλο τωρα αλλα εχουμε ταλαιπωρηθει κ θελω να ηρεμησει το μωρακι μου πρωτα να της δωσω την σημασια που της αξιζει να χαρουμε πραγματα οι δυο μας κ μετα να της χαρισω αδερφακι.
ολες οι γνωμες κ οι αποψεις ειναι δεκτες κ δεν παρεξηγω καμια καμια φορα οι απεξω βλεπουν καλιτερα!σε ευχαριστω για την απαντηση σου

adnihor1
24-07-11, 12:56
κοριτσομανα αυριο πρωι εχουμε εμβολιο θ συζητησω με την παιδιατρο κ θα μου πει κ αυτη την γνωμη της οι παιδορθοπαιδικοι μιλησαν για συγγενες ραιβοκρανο αλλα οταν αυτο μεταβαλλεται ποτε δεξια ποτε αριστερα μιλαμε παλι για το ιδιο?γιατι οπως προειπα διαβασα στο ιντερνετ για ογκο συριγγομελια.επιστρεφω σε λιγο παω να κοιταξω το φαι μην καει

BLUBLU
24-07-11, 14:07
Κοριτσομανα μαλλον παρερμηνευσες τα λογια μου. Δεν εννοω να παραμελησει το παιδι, προς Θεου, ουτε αν βλεπει οτι γέρνει το κεφαλάκι ναμην το παει στο ιατρο. Δηλ. απο τις γραμμες που έγραψα καταλαβες οτι εννοω πως η κοπελα ειναι υπερβολικη? Δεν χρησιμοποιησα τέτοια λέξη...ολες μανουλες ειμαστε κ στο θεμα παιδι γινομαστε υπερπροστατευτικες. Αυτο που ειπα ειναι οτι πέρασε πολλα κ μπορει να την στεναχωρει ακομη κ το μπουκωμα του παιδιου, κατι το οποιο το παθαινουν ολα τα παιδάκια, οποτε να κοιτάξει να χαιρεται το παιδάκι της κ να παει οπου χρειαστει αν δει οτι κατι ειναι σοβαρο.

Αν επιτρεπεται κοριτσομανα τι ειδικοτητα είσαι? Α, πιστεψε με δεν με στεναχωρεσες καθολου!Εκτιμω παντα την ευγενεια!:cool:

Κοριτσομανα
24-07-11, 15:53
Οντως παρεξηγησα, νομιζα οτι εννοουσες την κατασταση γενικα, χιλια συγνωμη...
Εχω ειδικοτητα Ειδικη Φυσικη Αγωγη, οπως δηλαδη καποιοι παιρνουν μπασκετ για ειδικοτητα στο τελευταιο ετος, εγω πηρα ειδικη φυσικη αγωγη ειδικοτητα.

adnihor1
εχω συγγενη παθολογο γιατρο συνταξιουχο-που σημαινει πεπειραμενο ανθρωπο- αλλα λειπει και μαλλον αυριο θα μπορεσω να τον ρωτησω εκτος αν εδω σε διαβαζει καποια-ος γιατρος και βοηθησει αμεσα. Εγω δε θελω να παιξω ενα ρολο που δεν ειμαι οποτε φοβαμαι οτι δε θα σε διαφωτισω ιδιαιτερα, αφου και εμεις με διαγνωσεις απο γιατρους δουλευαμε.

kourkoumpini
24-07-11, 17:46
Και εγω ηθελα να σου πω ξανα, μετα τη βαφτιση αν αυτο ειναι εφικτο, ας τη δει και στην Αθηνα καποιος γιατρος ππιο εμεπειρος και ειδικος στο ραιβοκρανο. Μπορει να σου βαλει καποιες επιπελον εξετασεις, μπορει να σου πει κατι καθησυχαστικο. γενικα μια αδευτερη γνωμη ας την παρεις ακομα και σα γνωμη μονο.

με τη βαφτιση και τις ετοιμασιες ολα καλα;

adnihor1
24-07-11, 22:14
μα βρε κορκουμπινι την εχουν δει εδω 3 παιδορθοπαιδικοι κ ολοι ειπαν οτι ειναι λειτουργικο το προβλημα κ μονο διατασουλες εγω ομως πηγα για καλιτερα εξω μερικες φορες σκεφτομαι μην της εχω κανει ζημια εγω μην βαζω πολυ δυναμη δηλαδη.δεν ξερω τι να υποθεσω εχω κουραστει ψυχολογικα η αγνοια με εχει κουρασει δηλαδη. μπορει να σκεφτομαι λαθος αλλα μεσα μου υποβοσκει η σκεψη του να μην εχει γινει καλη διαγνωση.ο νευρολογος που μας ειδε θεωρειται κορυφαιος.ελεγα να ερθω στον γιουρουκο αλλα ο ιδιος ειπε οτι αν ενα παιδι το παρακολουθει ο διαμαντοπουλος ειναι σαν να το παρακολουθει κ ο ιδιος.μιλησα με την φυσιοθεραπευτρια κ μου ειπε φερτην να την δω αλλα τι να λεει της λεω οπως κ σε τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσους αλλους γιατρους οτι η μπεμπα κανει ενα γρηγορο τιναγμα στο κεφαλι περα δωθε σαν να την χτυπαει ρευμα 3-4 φορες την μερα κ μετα γερνει παλι το κεφαλακι απο κει πιστευω οτι στραβωνει η δουλεια.στους γιατρους του καραμανδανειου που το ειπα δεν εδωσαν ιδιαιτερη σημασια το ιδιο κ η παιδιατρος ρωταω κ ξαναρωταω τι ειναι αυτο γιατι εγω προσωπικα δεν εχω δει αλο παιδακι να κανει ετσι κ απαντηση δεν παιρνω μου λενε μπορει κ να μην σημαινει τπτ ναι!αλλα μπορει κ να σημαινει κ κατι τι στην ευχη μπορει να ειναι?ψαχνω στο γκουγκλ αλλα δεν βρισκω κατι αυριο που θα παω για εμβολιο δεν υπαρχει περιπτωση θα την ξαναρωτησω κ θα περιμενω μια πιο σαφη απαντηση.εν το μεταξυ με βαζει κ σε διαφορες σκεψεις η ιδια για δυο υπολευκες που εχει η μπεμπα λεει δυνατα την σκεψη της κ μετα πεταει ενα αλλα εσεις εχετε κανει υπερυχο εγκεφαλου οποτε.............κ μετα τπτ!μωρε αυριο θα κατσω εκει κ δεν φευγω αν δεν παρω τις απαντησεις που θελω

adnihor1
24-07-11, 22:23
να πω την αληθεια μου εχουμε πολλες εκρεμμοτητες ακομα με την βαφτηση αλλα ολα θα γινουν δεν αγχωνομαι μια φορα +4 κιλα ειμαι κ θα μαι γουρουνιτσα αλλα κ παλι δεν με απασχολει το θεμα αυτο τωρα εχασα 12 κατι ειναι.προχθες ειχα παει να μεινω στην μαμα μου κ ηταν κ η αδερφη μου κ η νυφη μου με τα μωρα τους που γεννησαμε μαζι τα μωρακια τους μια χαρα κ μεις να γερνουμε αριστερα αισθητα να πω οτι δεν στεναχωρεθηκα?εκλαψα μα δεν βγηκε κατι δεν βοηθαω ετσι το παιδι μου προσπαθω να μαι δυνατη μα δεν θελω να διχνω την αντοχη της δυναμης μου σε περιπετιες με το μωρο μου καθε βραδι παρακαλαω τον θεο να μην μου ξανακανει κατι κ ολο λεω μεσα μου αντριανη κ την προηγουμενη φορα παλι το ιδιο προσευχηθηκες αλλα παλι εγινε οποτε οπλισου με δυναμη μαζεψε οσο κουραγιο εχεις κ προχωρα!

adnihor1
24-07-11, 22:25
Οντως παρεξηγησα, νομιζα οτι εννοουσες την κατασταση γενικα, χιλια συγνωμη...
Εχω ειδικοτητα Ειδικη Φυσικη Αγωγη, οπως δηλαδη καποιοι παιρνουν μπασκετ για ειδικοτητα στο τελευταιο ετος, εγω πηρα ειδικη φυσικη αγωγη ειδικοτητα.

adnihor1
εχω συγγενη παθολογο γιατρο συνταξιουχο-που σημαινει πεπειραμενο ανθρωπο- αλλα λειπει και μαλλον αυριο θα μπορεσω να τον ρωτησω εκτος αν εδω σε διαβαζει καποια-ος γιατρος και βοηθησει αμεσα. Εγω δε θελω να παιξω ενα ρολο που δεν ειμαι οποτε φοβαμαι οτι δε θα σε διαφωτισω ιδιαιτερα, αφου και εμεις με διαγνωσεις απο γιατρους δουλευαμε.
να σαι καλα βρε κοπελια οποτε μπορεις ρωτα τον!

nikolio
24-07-11, 23:09
καλησπέρα και από εμας..χάθηκα αλλά δεν είμαι και στα καλύτερα μου.κοριτσάρα μου να σε ρωτήσω κάτι?η μικρή κρατάει το κεφάλι?

adnihor1
24-07-11, 23:16
το κραταει νικολιο μου μερικες φορες το φερνει κ ισια οταν στηριζεται στα ποδαρακια της ισα λιγο που γερνει τοτε αλλα αρκετες φορες το αφηνει να πεφτει στο πλαι σαν να κουραζεται.ηταν φορες που δυο μερες το κραταγε ολοισια αλλα μετα τα τιναγματα περα δωθε που κανει αρχισε σιγα σιγα να γερνει ποτε απο την δεξια που ηταν κ σφιγμενη κ τωρα αριστερα αφου καναμε διατασεις κ ολο την ειχα αριστερα αλλα εκει δεν ειναι σφιγμενη μονο οταν παω να της το φερω εγω στα ισια διχνει να ποναει

nikolio
24-07-11, 23:20
το κραταει νικολιο μου μερικες φορες το φερνει κ ισια οταν στηριζεται στα ποδαρακια της ισα λιγο που γερνει τοτε αλλα αρκετες φορες το αφηνει να πεφτει στο πλαι σαν να κουραζεται.ηταν φορες που δυο μερες το κραταγε ολοισια αλλα μετα τα τιναγματα περα δωθε που κανει αρχισε σιγα σιγα να γερνει ποτε απο την δεξια που ηταν κ σφιγμενη κ τωρα αριστερα αφου καναμε διατασεις κ ολο την ειχα αριστερα αλλα εκει δεν ειναι σφιγμενη μονο οταν παω να της το φερω εγω στα ισια διχνει να ποναει
μίλησες με ορθοπαιδικό και τι σου είπε?φυσικοθεραπείες συνεχίζετε ε?

adnihor1
24-07-11, 23:29
τελευταια φορα που μιλησα με παιδορθοπαιδικο ηταν πριν 2 βδομαδες οταν πηγα την μπεμπα να την δει αυτος που μας ειχε δει οταν ημασταν μεσα για να δει οπως μου ειχε πει τι δουλεια εκανα κ δεν ηταν εκει μας ειδε ενας αλος κ μου ειπε φερτην ξανα σε δυο βδομαδες που θαναι ο συγκεκριμενος κ ως τοτε συνεχισε οτι σου ειπε το θεμα ειναι οτι ηδη τοτε εγερνε αριστερα αφου στις 4 μερες την ειχα φερει στα ισια μονη μου η φυσιοθεραπευτρια ειπε οτι δεν χρειαζεται να την ξαναπαω εκει κ οτι ειναι οκ!κ μετα απο λιγες μερες αρχισε να γερνει.αυτος που μας ειδε τελευταια ειπε οτι εχει φυσιολογικο ευρος κινησης κ δεν εδιξε να τον απασχολει το οτι γερνει απο την αλλη μερια παρα μονο μας ειπε ελατε σε δυο βδομαδες να δειτε τον αλο γιατρο .φυσιοθεραπιες σταματησα να της κανω γιατι δεν ξερω πλεον απο πια μερια να της κανω μιλησα με εναν πιο εξειδικευμενο που θα μας δει αυριο το απογευμα κ ο ιδιος ειπε βεβαια μην την πειραζετε μεχρι να την δω αφου ποναει

nikolio
24-07-11, 23:34
τελευταια φορα που μιλησα με παιδορθοπαιδικο ηταν πριν 2 βδομαδες οταν πηγα την μπεμπα να την δει αυτος που μας ειχε δει οταν ημασταν μεσα για να δει οπως μου ειχε πει τι δουλεια εκανα κ δεν ηταν εκει μας ειδε ενας αλος κ μου ειπε φερτην ξανα σε δυο βδομαδες που θαναι ο συγκεκριμενος κ ως τοτε συνεχισε οτι σου ειπε το θεμα ειναι οτι ηδη τοτε εγερνε αριστερα αφου στις 4 μερες την ειχα φερει στα ισια μονη μου η φυσιοθεραπευτρια ειπε οτι δεν χρειαζεται να την ξαναπαω εκει κ οτι ειναι οκ!κ μετα απο λιγες μερες αρχισε να γερνει.αυτος που μας ειδε τελευταια ειπε οτι εχει φυσιολογικο ευρος κινησης κ δεν εδιξε να τον απασχολει το οτι γερνει απο την αλλη μερια παρα μονο μας ειπε ελατε σε δυο βδομαδες να δειτε τον αλο γιατρο .φυσιοθεραπιες σταματησα να της κανω γιατι δεν ξερω πλεον απο πια μερια να της κανω μιλησα με εναν πιο εξειδικευμενο που θα μας δει αυριο το απογευμα κ ο ιδιος ειπε βεβαια μην την πειραζετε μεχρι να την δω αφου ποναει
ελπίζω να πάρεις μια απάντηση στο τι είναι καλύτερο για τη μικρή σου..μην το αφήσεις.σίγουρα κάπως πρέπει να κινηθείς..αν αποφασίσουν οι γιατροί να λειτουργήσουν όπως πρέπει...περιμένουμε νέα σου..άντε πλησιάζει και η βάφτισή σας και όλα θα πάνε τέλεια..;)(το βίντεο στο φεισ το είδες?ηρέμισες?)

adnihor1
24-07-11, 23:41
το ειδα αλλα ειδα κ πολλα αλλα που διεφεραν μεταξυ τους να σου πω την αληθεια μπερδευτηκα κ το παρατησα ασε που καθομουν πανω απο την μπεμπα ολη μερα κ περιμενα να δω αν θα κανει κατι απο αυτα!αυτο που συνηδιτοποιησα ειναι οτι υπαρχει πολυ δυστηχια στον κοσμο!

adnihor1
24-07-11, 23:45
ενας αλος παιδιατρος που μας ειδε(πηγα κ σε αλον γιατι επεμεναν να παρω κ αλλη γνωμη απο της παιδιατρου μου)μου ειπε οτι αν ηταν βρεφικοι σπασμοι θα φαινοταν σιγουρα στο εγκεφαλογραφημα αν υπαρχει επιληψια κ δεν την διχνει ειναι ενα 10% υπαρχουν επιληψιες ειπε μικρες που δεν αφηνουν καταλοιπα κ φευγουν με το περας του χρονου ο ιδιος δεν πιστευει οτι εχει κατι το παιδι γιατι λεει θα ειχε κ αλλα συμπτωματα τι να πω κ γω προσπαθω να τους πιστεψω για να μην τρελαθω

adnihor1
24-07-11, 23:47
δυσκολο τελικα να σαι γονιος!μια φιλη μου μου ειπε ΤΩΡΑ!εγινες μαμα
κ αυτη ταλαιπωρηθηκε πολυ αλλα ολα καλα

adnihor1
26-07-11, 10:06
καλημερα κοριτσια.
χθες καναμε εμβολια κ ολα καλα πηραμε κ εναν ποντο μεσα στην βδομαδα κ 300γρ
ειμαστε ομως ακομα λιγο ανυσηχες.
λοιπον η παιδιατρος χωρις να ειναι ειδικοτητα της ειπε θεωρει οτι με τις φυσιοθεραπιες ο μυς παιρνει το μεγαλητερο ευρος κ μετα συσπαται για να ξαναγυρισει γιαυτο κ το τιναγμα,μου ειπε οτι αυτο σου το λεω χωρις να ειναι ειδικοτητα μου κ οτι πρπει για να ειμαστε σιγουροι να το πει ορθοπαιδικος .οταν πηγαμε στο ιατρειο της η μπεμπα απο δυο-τρια τιναγματα που ειχαν προηγηθει μεσα στην μερα ειχε ερθει σχεδον ευθεια με μια μικρη κλιση προς αριστερα πλεον.το απογευμα που λετε πηγα στον φυσιοθεραπευτει τον καινουριο η μπεμπα ειχε ερθει σε ευθεια ο ανθρωπος την εξεταζε 1,5 ωρα οτι του ελεγα δε του φαινοταν κουλο.δεν την βρηκε πουθενα σφιγμενη κ ειπε οτι ειναι απολυτα φυσσιολογικη στις κινησεις της(εγω βεβαια του ειπα οτι ειναι παραπλανητικο το οτι το εχει ευθεια τωρα)ραιβοκρανο μου ειπε δεν νομιζει να ειναι μαλλον συγγενες γιατι θα φαινοταν απο την γεννηση της γιατι ετσι γεννηθηκε δεν ειναι δυνατον να εμφανιστηκε μετα,στην παιδιατρο που την πηρα κ της το ειπα ειπε οτι κανει λαθος κ οτι μας το ειπαν 3 παιδορθοπαιδικοι οτι ειναι αυτο κ ενας νευρολογος οτι δεν τιθεται θεμα νευρολογικο.το μονο που μου ειπε σωστα ο ανθρωπος χθες ειναι οτι αν μου εκαναν κ μετα ασκησεις οπως κανω εγω την μπεμπα κ θα ποναγα κ δε θα μου αρεσε καθολου μου εδιξε ποσο σιγα να την κανω κ οχι να την τραβαω λες κ θελω να την ξεχειλωσω γιατι της κανω κακο κ το παιδι γιαυτο κλαιει αυτα αν καταλαβατε εσεις να μου πειτε κ μενα γιατι ειμαι ακομα πιο μπερδεμενη τουλαχιστον τωρα ειναι ευθεια .εγω τους ειπα οτι αν την αφησω ετσι με τα τιναγματα θα ξαναεπανελθει αλλα κ παιδιατρος κ φυσιοθεραπευτης ειπαν να αποτανθω ξανα στον ειδικο δηλ τον ορθοπαιδικο

adnihor1
03-08-11, 13:17
καλημερα κοριτσια!
εμεις ειμαστε μια χαρουλα πηγαμε κ στον ορθοπαιδικο ο οποιος ειπε οτι αριστερα γερνει η μικρουλα γιατι ειναι πολυ μαλακια ακομα κ οτι αυτο ειναι καλο γιατι εχουμε περιθωρια να το φιαξουμε χωρις τεχνητα μεσα.μου ειπε συγκεκριμενα μια χαρα ειναι το παιδακι σου μολις σταθει θα φιαξει κ μονο του κ θα μας δει ξανα αρχες σεπτεμβρη.τωρα οσον αφορα το τιναγμα μας ειπε οτι δεν ειναι ορθοπαιδικο το αιτιο μαλλον νευρολογικο κ αυτο να το συζητησω με τον νευρολογο αλλα δεν πιστευει οτι ειναι κατι μιας κ ολες οι εξετασεις μας ειναι καλες.πηρα τηλ την παιδιατρο κ της ειπα να μιλησει με τον νευρολογο να δουμε τι θα κανουμε κ μου ειπε αν μπορω να το τραβηξω βιντεο ,ε! αρχισα κ γω να γραφ βιντεο λεω δεν μπορει καπια στιγμη θα το κανει κ δεν με αργησε στο 1,5 λεπτο το εκανε πηγα το βιντεο κ το ειδε κ μου ειπε οτι δεν πιστευει οτι ειναι κατι δεν το κανει συνεχομενα σαν τικ που λεμε κ το κανει ελεγχομενα ,εν το μεταξυ το μεσημερι μου το εκανε 3 φορες απανωτα κοκκινισε κ εκανε εμμετο κ οταν της το ειπα μου λεει αυτο που μου περιγραφεις ειναι το συνδρομο σαντιφερ (γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση)το οποιο αποκλεισαμε με τον υπερυχο που της καναμε.τεσπα την ιδια δεν την ανυσηχησε αυτο που ειδε μου ειπε ομως να μην σβησω το βιντεο κ αν το συνεχισει κ τωρα που μπαινουμε σε στερεες τροφες τοτε το διχνουμε στον νευρολογο αυτα τα νεα μας ετοιμαζομαστε πυρετωδος για την βαφτιση

kourkoumpini
03-08-11, 14:27
Και να φανταστεις οτι το πρωι ηθελα να σε ρωτησω που εξαφανιστηκες και αν εισαστε καλα.
αντε μπραβο σας. εσυ γενικα ξαναγραψτην σε βιντεο οποτε μπορεις.

οι ετοιμασιες πανε καλα; τωρα λογικα σου μειναν τα ψιλολογια, αλλα εινια πολλα κι αυτα. φορεμα βρηκες;

adnihor1
04-08-11, 01:53
καλησπερα
κ σημερα το μεσημερι μου το ξαναεκανε 2-3 φορες μαζεμενες την σηκωσα αρχισε να ρευεται κ εβγαλε ρουκετα το γαλα εν το μεταξυ ρευεται καθε 5 λεπτα λες κ εχει φαει ενα αρνι μονη της κ δεν το εχει χωνεψει αυριο θα παρω τηλ την παιδιατρο να μου δωσει αλο γαλα ετσι κ αλλιως τωρα θα αλλαξουμε απο 1ης βρεφικης ηληκιας μπαινουμε στο δευτερης να παρω ενα πιο ευπεπτο σημερα φαγαμε κ πατατα βραστη αλλα την μιση την εφαγε ο καναπες κ την αλλη μιση τα ρουχα της δεν της αρεσε καθολου.φορεμα βρηκα αν κ αλο μου αρεσε αλλα ειπα να μην βαλω κοκκινο ηταν τελειο ομως κοκκινο με χρυσο μπουστο τεσπα αυτο ποου πηρα τωρα ειναι μακρυ ασπρο σατεν κ λουλουδια στις ακρες αυριο βαφω μαλλι εκλεισα κ κομμωτρια τωρα νυχια εμειναν απο μενα κ ολα κομπλε .στον αντρα μου πηρα μονο γραβατα οχι οτι δεν ειχε αλλα ειπα κτι να του ψωνισω μωρε του κακομοιρου αφου κοστουμι εχει καινουριο.εν το μεταξυ μαζευτηκαν πολλα τα ατομα για το βαφτησι εγω υπολογιζα 130-140 κ βγηκαν 180 αυτα κοριτσακια παω για υπνο βρυκολακιασα παλι

Κοριτσομανα
04-08-11, 02:10
adnihor1, δε σε ξεχασα...Δεν εμεινε μαζι μας ο πατερας μου να το ρωτησω,ελειψα μετα...Ωστοσο σημερα που ηρθε δεν μπορεσα να τον πεισω να κανει διαγνωση απο περιγραφη. Θα προσπαθησω παλι στις επομενες μερες οταν ξαναερθει, θα τα αποστηθισω και θα του τα πλασαρω με τη συζητηση. Το μονο που ειπε οταν ξεκινησα να λεω την αρχη (πηγα να του διαβασω απο τη σελιδα) ειναι οτι το προβλημα πρεπει να ειναι νευρολογικο και οτι ο παιδιατρος πρεπει να κανει τη διαγνωση αλλα δεν καθησε να συνεχισω. Δε συνηθιζει να κανει διαγνωσεις απο προφορικη εξεταση...Θα ξαναπροσπαθησω ομως. ;)

Χαιρομαι που εισαστε καλυτερα, χαλαρωσες λιγο οπως βλεπω. Μακαρι να ειναι ασημαντα ολα αυτα! Με το καλο η βαπτιση.

ελενανικολ
04-08-11, 02:44
να σου ζησει κοπελα μου το παιδακι σου! γερο να ειναι... ετσι εννωμενες που ειμαστε τι ωραια δινουμε δυναμη η μια στην αλλη! να εισαι καλα, με το καλο η βαπτιση? πως θα την πειτε? δεν το συγκρατησα αν το εγραψες! να ειναι γερο και ευτυχισεμνο, ολα να ξεπεραστουν κι αλλες αγωνιες αν μην εχεις μανουλα!
αυτο που εγραψες για τη βαπτιση ειναι αληθεια.. εχω παει σε τοοοσες βαπτησεις κι εγω οταν τελικα μπορεσω να βαπτισω το μωρο μου, θα ειμαι στη βαπτιση του δικου μου παιδιου!!!!!!!!!!!!!! δεν ειναι απιστευτο?!!!!
γι αυτο ολα θα πρεπει να τα κανω οπως επιθυμω εγω κι οχι οι αλλοι, σωστα!?

adnihor1
06-08-11, 15:08
κοριτσομανα σε ευχαριστω!μην αγχωνεσε κ για μενα τωρα την μικρη ετσι κ αλλιως την παρακολουθει στενα η παιδιατρος χθες μλησαμε παλι για νααλλαξουμε γαλα να μπουμε στο 2 βρεφικης κ με ρωτησε γιατα τιναγματα τα οποια καλα κρατουν προσπαθησε να με καθησυχασει λεγοντας μου οτι δεν βλεπει κατι παραξενο σε αυτο,ναι μεν δεν πρεπει να το κανει αλλα δεν θεωρει οτι ειναι κατι σοβαρο σημερα εκανε ενα τιναγμα την ωρα που την κρατουσε ηπεθερα μου κ ενω κοντεψε να της φυγει απο τα χερια εγω ημουν η υπερβολικη που καθομαι κ ψιριζω στο τι κανει το παιδι.τεσπα,εγω θα επιμεινω να παω το βιντεο να το δει ο νευρολογος μακαρι να μπορουσα να το ανεβασω να το δειτε κ σεις αλλα με την τεχνολογια δεν τα παω πολυ καλα
μιλησα οπως σας ειπα με την παιδιατρο κ μου ειπε οτι αφου κανει κ αναγωγες με τα τιναγματα αυτα(οχι παντα)!κλεινει στο συνδρομο της παλινδρομησης αφου της λεω καναμε υπερυχο κ μου απαντησε οτι στην ιατρικη δεν ειναι ασπρο-μαυρο υπαρχουν κ εξαιρεσεις κ εφοσον κατα την διαρκεια των τιναγματων εχει πληρει επαφη δεν θεωρει οτι ειναι κατι κακο.αυτα τα νεα μας!
α!με μια ξαδερφη μου παθολογο που μιλουσα μου ειπε οτι οι αναγωγες μπορει να ειναι απο δυσανεξια στο αγελαδινο η το συγκεκριμενο γαλα να ειναι δυσπεπτο γιατι η μικρη μετα απο καθε γευμα ρευεται λες κ εχει φαει αρνι κ δεν μπορει να το χωνεψει για ωρες πολλες φορες κ μεχρι το επομενο γευμα
ρωτησα την παιδιατρο τι γαλα να της δωσω να ειναι πιο ευπεπτο αλλα μου ειπε οτι ολα τα γαλατα σχεδον ιδια ειναι εκτος των υποαλεργικων κ αντιαναγωγικων μαλλον θα παρω το νοβαλακ2 κ βλεπουμε

adnihor1
06-08-11, 15:12
να σου ζησει κοπελα μου το παιδακι σου! γερο να ειναι... ετσι εννωμενες που ειμαστε τι ωραια δινουμε δυναμη η μια στην αλλη! να εισαι καλα, με το καλο η βαπτιση? πως θα την πειτε? δεν το συγκρατησα αν το εγραψες! να ειναι γερο και ευτυχισεμνο, ολα να ξεπεραστουν κι αλλες αγωνιες αν μην εχεις μανουλα!
αυτο που εγραψες για τη βαπτιση ειναι αληθεια.. εχω παει σε τοοοσες βαπτησεις κι εγω οταν τελικα μπορεσω να βαπτισω το μωρο μου, θα ειμαι στη βαπτιση του δικου μου παιδιου!!!!!!!!!!!!!! δεν ειναι απιστευτο?!!!!
γι αυτο ολα θα πρεπει να τα κανω οπως επιθυμω εγω κι οχι οι αλλοι, σωστα!?
Μαρια-Ειρηνη θα την πουμε κ θα την φωναζουμε μαρακι την δευτερη κοινωνια μας λεμε να ερθουμε να την παρουμε στην Αγια Ειρηνη την χρυσοβαλαντο πρπει ομως να βρω το τηλ της μονη να μαθω τι ωρα πρπει να ειμαι εκει μη χασουμε κ την λειτουργια ειμαστε λιγο μακρυα θα πρπει να ξεκνησουμε χαραματα.οσο για τις ετοιμασιες φυσικα οπως θελει η μαμα κ ο μπαμπας ,αν κ εγω τα ανεθεσα σε αλλους γιανα ειμαι κοντα στην μπεμπα αφου δεν θελει κανεναν μονο εμενα την εχω σκατομαθει αλλα τι να κανω ενα το χω

adnihor1
17-08-11, 16:36
γεια σας κοριτσια
ειμαστε καλα αν κ ακομα στραβωνουμε το κεφαλακι μας ποτε δεξια ποτε αριστερα για κανα δυο μερες πιανουμε κ ισια
προχθες βαπτιστηκαμε ειμαστε κ επισημα στο δρομο του θεου δεν κλαψαμε καθολου ημασταν κυριες το μονο που με εκνευρισε ηταν οτι εβγαζε συνεχως την γλωσσα εξω κ την βυζαινε ταυτοχρονα κ εκανε σαν να μασαει εσπασαν τα νευρα μου δεν μου το ειχε ξανακανει αυτο μετα μου ειπε ο αδερφος μου οτι ηταν ακριβως πισω απο την πεθερα μου κ της εκανε τετοιες γκριματσες κ αυτη ανταποκρινοταν κανοντας το ιδιο η σκατουλα καταταλλα περασαμε τελεια

Marirena
17-08-11, 16:44
Mπράβο σας κοριτσάκια!
Υ.Γ Μαρία Ειρήνη λένε κι εμένα!

kourkoumpini
17-08-11, 22:05
Να σας ζησει η νεοφωτιστη μαρια-ειρηνη, να τη χαιρεστε και να τη δειτε οπως επιιυμειτε. να ειναι γερη και καλοτυχη

Ellemphriem
17-08-11, 23:02
Διαβαζω.....σε εχουν κανει λαστιχο οι γιατροι ε?.....δεν ξερω. Αν θες να σου συστησω παιδιατρο δικη μου να το πας ολο απο την αρχη μπας και ξεκαθαρισει πες μου, γιατι βλεπω μπερδεμενα πραγματα. Ο ενας λεει οτι φταιει αυτο, ο αλλος το αλλο. Παντως εχετε κατα-ταλαιπωρηθει. Ελπιζω να ηρεμησετε γρηγορα........

adnihor1
17-08-11, 23:28
ευχαριστω για τις ευχες σας κοριτσια να στε καλα
ακομα κ σημερα ειναι σαν λαδομενος ποντικος αυριο θα την κανω μπανιο απ την δευτερα τρομαριτσα μου κολλαει ολοκληρη κ ειναι σαν γυφτακι χαχαχαχα

adnihor1
17-08-11, 23:36
Διαβαζω.....σε εχουν κανει λαστιχο οι γιατροι ε?.....δεν ξερω. Αν θες να σου συστησω παιδιατρο δικη μου να το πας ολο απο την αρχη μπας και ξεκαθαρισει πες μου, γιατι βλεπω μπερδεμενα πραγματα. Ο ενας λεει οτι φταιει αυτο, ο αλλος το αλλο. Παντως εχετε κατα-ταλαιπωρηθει. Ελπιζω να ηρεμησετε γρηγορα........
τωρα να πω οτι εχεις αδικο?τι να κανω ουτε κ γω ξερω τι εχει η τι δεν εχει ουτε εγω καταλαβα αφου σταματησα επιτηδες να της κανω γυμναστικη να δω τι θα κανει κ κανει παλι το ιδιο μενει λιγες μερες απο την μια πλευρα σαζει μετα ερχεται ισα κ ξανα στραβα απο την αλλη
τωρα εκτος του οτι μενω πατρα να παω σε αλλη παιδιατρο να εξηγεισω τι?ουτε εγω δεν μπορω να δωσω μια σειρα στα πραγματα μιλουσα με μια γιατρο σημερα οχι παιδιατρο κ μου ειπε οτι μπορει να ειναι μια μυικη ατονια κ σιγα σιγα να περασει,τωρα θα μου πεις μενεις σε αυτο?οχι αλλα ποσους αλλους γιατρους να γυρισω μας ειδαν πανω απο 10 παιδιατροι μπορει κ παραπανω 4 παιδορθοπαιδικοι κ ενας απο τους καλιτερους κατα τα λεγομενα παιδονευρολογους κ ολοι λενε εχεις ενα υγιειεστατο μωρο κ να ηρεμησω το κεφαλακι ειναι αυτο που μας χαλαει
ενα τιναγμα που εκανε το εδιξα κ στην αδερφη μου που εχει κ αυτη μωρο κ μου ειπε οτι κ ο δικος της το ιδιο κανει κ να μην ανυσηχω
μακαρι να ηταν ευκολα ολα οσο τα λενε

adnihor1
24-09-11, 13:50
καλημερα σε ολες τις μανουλες επειτα απο πολυ καιρο σας ξαναγραφω τα νεα μου δεν ειναι καθολου καλα πηγα την μικρη σε εναν αλον παιδιατρο να δει το κεφαλακι μας που ακομα γερνει αυτος μας ειπε σε κανα μην αν δεν φιαξει τοτε θα κανουμε μια μαγνητικη να αποκλεισουμε το θεμα του ογκου φευγοντας απο το νοσοκομειο πριν προλαβουμε να βγουμε εξω μου εκανε ενα επεισοδειο πολυ μεγαλο γυρισαμε γρηγορα στον γιατρο ο οπιος μας ειπε οτι αυτο ειναι νευρολογικο την επομενη μερα καναμε την μαγνητικη η οπια ηταν καλη κ καθισηχαστηκαμε οτι τουλαχιστον δεν ειναι ογκος
μετα απο δυο μερες καναμε εισαγωγη στο παιδων κ καναμε ΗΕ που βγηκε παθολογικο βρεφικη επιληψια ιδιοπαθους αιτιολογιας κ ξεκινησαμε αγωγη περασαν 23 μερες κ το κεφαλακι ακομα μια απο εδω μια απο εκει αποφασισα λοιπον να την δει κ αλος νευρολογος γιατι η απαντηση του νευρολογου που μας παρακολουθει ειναι οτι ειναι θεμα προτιμησης κατι που δεν με καλυψε
τα χειροτερα ομως μας τα ειπε εχθες ο νεος νευρολογος
οτι δεν θεωρει οτι ειναι θεμα προτιμησης κ οτι το παιδι πρπει να κανει μια εξεταση ουρων vma που ειναι για νευροβλαστωμα (ογκος που δεν φαινεται στην μαγνιτικη)επεισης το ενα ματακι μας φευγει κ πρπει να την δει οφθαλμιατρος μας ειπε οτι πιστευει οτι το παιδι δεν εχει επιληψια διοτι το ΗΕ δεν εδιξε κ κατι φοβερο
ειμαι να παιθανω αν εχει το παιδι μου νευροβλαστωμα δεν ειναι καθολου καλα τα πραγματα η εξεταση ουρων θελει καπια διαδικασια για να γινει κ θα μας παρει πανω απο βδομαδα κοιταω συνεχως το παιδι μου κ τρελαινομαι στην ιδεα οτι θα παθει κατι αν βγει καθαρη η εξεταση αυτη πιθανολογει οτι εχουμε η καλοηθεις παροξυσμικο ραιβοκρανο το οπιο εχει αυτα τα συμπτωματα η οφθαλμικο ραιβοκρανο το οπιο με χειρουργει στα ματια θα φιαξει.
κατα την εξεταση της μικρης ελεγε κ ξαναλεγε οτι φοβαται οτι το μονο προβλημα του μωρου ισως δεν ειναι η επιληψια κ αρκετες φορες ειπε εγω σε αυτο το παιδι θα εκανα την εξεταση ουρων
οταν ειδε οτι φρικαρα τελειως μου πεταξε ενα κατα 99%δεν εχει τπτ το παιδι αλλα κ μια πιθανοτητα να υπαρχει εγω θελω να την αποκλεισω
οσο για το τιναγμα που κανει ειναι μη επιληπτικο παροξυσμικο επεισοδειο κ λεγεται suder attackts κ να μην με ανησυχει
μα ολα στο δικο μου παιδι????? γιατι?.............................

Κοριτσομανα
24-09-11, 15:04
Μη σκεφτεσαι το χειροτερο! Ο γιατρος καλα κανει που αποκλειει καθε πιθανη αλλα και απιθανη περιπτωση, τη δουλεια του κανει και την κανει καλα. Δε σημαινει οτι οντως θα εχει ολες αυτες τις παθησεις, αλλωστε ακομη δεν κανατε ολες τις εξετασεις,αποδειξεις δεν εχετε αλλα ενδειξεις.

Το καλο ειναι οτι και να ειναι, επειδη το παρακολουθειτε απο νωρις, θα το ελεγξετε πιο γρηγορα και πιο αποτελεσματικα. Σκεψου θετικα,ακομη και μια επιληψια δεν ειναι τοσο τρομερη και ελεγχεται αν οντως τελικα ειναι αυτο και νευρολογικα να μην εχει κατι σοβαρο και ουτε καν να χρειαστει επεμβαση. Μη σκεφτεσαι το 1%. Ολα θα πανε καλα, μην πανικοβαλλεσαι.

marcella
24-09-11, 17:05
Οι γιατροί με το να εξετάζουν διάφορα και να αποκλείουν καταφέρνουν να βγάζουν διάγνωση. Κάθε εξέταση που σου ζητούν να κάνεις στο παιδί σου, δεν σημαίνει και άσχημο αποτέλεσμα. Μην ξεχνάς ότι κάποιοι γιατροί που είδαν το παιδάκι σου, σου είπαν ότι είναι άριστο νευρολογικά, οπότε και να υπάρχει κάτι, θα είναι πολύ ελαφρύ.
Σου μιλάει μια μαμά που επίσης την έχουν τρελλάνει οι γιατροί (αν δεις τα προηγούμενα θέματα που έχω ανοίξει θα καταλάβεις πόσο τρελλαμένη ήμουν πριν 1,5 χρόνο) και πλέον τίποτα από αυτά δεν θυμίζει τις παλιές μου ανησυχίες.
Και σκέψου ότι ανησυχούσα για αυτισμό, νοητική στέρηση, γενετικά σύνδρομα, νανισμό, υποθυρεοειδισμό κλπ. Κι όλα αυτά, λόγω κάποιων γιατρών.

adnihor1
24-09-11, 17:16
Οι γιατροί με το να εξετάζουν διάφορα και να αποκλείουν καταφέρνουν να βγάζουν διάγνωση. Κάθε εξέταση που σου ζητούν να κάνεις στο παιδί σου, δεν σημαίνει και άσχημο αποτέλεσμα. Μην ξεχνάς ότι κάποιοι γιατροί που είδαν το παιδάκι σου, σου είπαν ότι είναι άριστο νευρολογικά, οπότε και να υπάρχει κάτι, θα είναι πολύ ελαφρύ.
Σου μιλάει μια μαμά που επίσης την έχουν τρελλάνει οι γιατροί (αν δεις τα προηγούμενα θέματα που έχω ανοίξει θα καταλάβεις πόσο τρελλαμένη ήμουν πριν 1,5 χρόνο) και πλέον τίποτα από αυτά δεν θυμίζει τις παλιές μου ανησυχίες.
Και σκέψου ότι ανησυχούσα για αυτισμό, νοητική στέρηση, γενετικά σύνδρομα, νανισμό, υποθυρεοειδισμό κλπ. Κι όλα αυτά, λόγω κάποιων γιατρών.
marcela σαν ταλαιπωρημενη μαμα κ συ θα ξερεις οτι δεν καθησυχαζεσε για τπτ μεχρι να βγουν καλες οι εξετασεις
τον ειδα να ανυσηχει πολυ λεγοντας στην φυσιοθεραπευτρια που ειχε ερθει μαζι μας φοβαμαι οτι η επιληψια δεν ειναι το μονο προβλημα του βρεφους κ αργοτερα οτι σε αυτο το παιδι εγω θα ηθελα αυτη την εξεταση.φοβαμαι μηπως ειδε κ κατι στην κλινικη εξεταση που της εκανε κ οταν του ειπα αν οντως ειναι κατι τετοιο τι γινεται κ μου λεει δεν θα το συζητησω μαζι σου αυτο κ οτι μιλαμε για ενα πολυ σοβαρο πραγμα
το κακο ειναι οτι ειναι ο μονος που μου εδωσε απαντησεις σε ερωτηματα που 10αδες γιατροι δεν ηξεραν τι να πουν η δεν εβλεπαν κατι κ με εβγαζαν τρελη οπως το τιναγμα που κανει στο κεφαλακι σαν να την χτυπαει ρευμα
την κοιταω που κοιμαται κ φοβαμαι μηπως την χασω κ αυτο δεν παλευεται στους δικους μας δεν εχουμε πει κατι μεχρι να βγει η εξεταση κ δεν εχω να το μοιραστω με κανεναν μονο με σας γιατι ο αντρας μου δεν θελει να το συζηταμε φοβαται κ αυτος πολυ κ μπαινοντας εγω στο ιντερνετ να δω τι γινεται αν μας συμβαινει κατι τετοιο διαβαζω ολο ασχημα πραγματα κ του τα λεω κ μου φωναζει

marcella
24-09-11, 17:54
Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ακριβώς τα ίδια έχω περάσει.
Η κόρη μου έχει μικροκεφαλία (εκτός καμπύλης), και όποτε έκανα αναζήτηση στο ίντερνετ μου έβγαζε σαν αποτέλεσμα "βαριά νοητική στέρηση", οπότε φαντάσου πως ένιωθα εγώ. Τελικά η κόρη μου όμως μια χαρά εξελίσσεται, με μία μικρή καθυστέρηση στο λόγο.

Τότε όμως δεν μπορούσα να το δω. Νόμιζα ότι μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις, θα μπορώ να βγάλω μόνη μου τη διάγνωση από το ίντερνετ.

Λυπάμαι για το χρόνο που διέθεσα για όλα αυτά, και χαλούσα μόνη μου την ψυχολογία μου. Θυμάμαι κοίταζα την κόρη μου και νόμιζα ότι έχει κάποιο γενετικό σύνδρομο, με μειωμένη διάρκεια ζωής (σύνδρομο Ρετ, σύμφωνα με κάποια νευρολόγο που πέταξε την ιδέα) και πλάνταζα στο κλάμα. Κοιτούσα το προσωπάκι της, και ενώ θεωρούσα ότι έχω ένα πανέμορφο παιδί (μαμά κουκουβάγια) μέσα σε ένα πρωί μια νευρολόγος με έκανε να πιστεύω ότι το παιδί μου έχει συνδρομικά χαρακτηριστικά στο πρόσωπο, και τρελλαινομουν ακόμα περισσότερο.
Για ενάμιση χρόνο δεν μπορούσα να χαρώ το παιδί μου 100%. Με βασάνιζα αυτές ιδέες. Είναι κρίμα γιατί ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω. Την αισιοδοξία μου την έδωσε ένας άλλος γιατρός, ο οποίος θεωρείται κορυφή, αλλά και το ίδιο το παιδί με την πρόοδο που έκανε.

Κράτα ότι σου λένε οι γιατροί στο πίσω μέρος του μυαλού σου, αλλά μην ξεχνάς ότι και εκείνοι κάνουν λάθοι, καμιά φορά σκέφτονται φωναχτά και εμείς τα παίρνουμε τοις μετρητοίς, και δεν έχουν έκτη αίσθηση για να ξέρουν τι γίνεται μέσα σε ένα κεφαλάκι. Οι εξετάσεις θα το δείξουν και οι γιατροί θα διαβάσουν τα αποτελέσματα.

neraida11
24-09-11, 20:50
ειναι τοσο δυσκολο αυτο που περιγραφεις , κανε ομως μια μεγαλη προσπαθεια να μην κανεις διαγνωση απο το ιντερνετ και χαλας την ψυχολογια σου γλυκια μου.
ευχομαι ο Θεος να σε απαλλαξει απο καθε αγωνια και να χαρεις το παιδακι σου χωρις εγνοιες

Tinsey
24-09-11, 21:03
δεν εχω να το μοιραστω με κανεναν μονο με σας γιατι ο αντρας μου δεν θελει να το συζηταμε φοβαται κ αυτος πολυ κ μπαινοντας εγω στο ιντερνετ να δω τι γινεται αν μας συμβαινει κατι τετοιο διαβαζω ολο ασχημα πραγματα κ του τα λεω κ μου φωναζει
Επειδή έχω κι εγώ περάσει κάτι ανάλογο, έχω να πω ότι έχεις δίκιο που ανησυχείς (πώς να μην ανησυχείς; μια κουβέντα είναι...) και φυσικά δίκιο έχεις που ψάχνεσαι στο ίντερνετ κ.λπ. αλλά κι αυτό που λέει η Marcella είναι σωστό, ότι δηλαδή ψάχνοντας στο ίντερνετ ζουρλαίνεσαι, ειδικά αν δεν έχεις ιατρικές γνώσεις και δεν ξέρεις τι να αποκλείσεις και τι όχι. Σκέψου το κι αλλιώς: αν ήταν τόσο εύκολο να βρεις τι έχει το παιδί μέσω ίντερνετ, θα στο είχαν πει οι γιατροί αμέσως κοιτώντας κι αυτοί το ίντερνετ, δεν θα έκαναν εξετάσεις! Πιστεύω κι εγώ ότι ό,τι και να φταίει, θα είναι κάτι ελαφρύ ή αν είναι βαρύ θα το προλάβετε πολύ γρήγορα.

Οι γιατροί όντως καμιά φορά μιλάνε τις σκέψεις τους και σε τρομάζουν αυτά που ακούς. Έχω μια φίλη οδοντίατρο που το κάνει, και αν ακούσεις τι λέει σε ένα απλό σφράγισμα θα τρελαθείς! Αφού της το έχω πει ότι είναι καλή χρυσή (και τέλεια οδοντίατρος) αλλά αυτό το πράγμα που ακούς τις σκέψεις της ανά πάσα στιγμή είναι πάρα πολύ τρομακτικό. Πόσο περισσότερο αυτά που θα βγουν από το στόμα ενός νευρολόγου που εξετάζει το παιδί σου!!!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και αν σε βοηθάει βεβαίως να μπαίνεις και να τα συζητάς μαζί μας αντί να φορτώνεις τον άντρα σου, που κι αυτός θα είναι σίγουρα τρομαγμένος και ανήσυχος. Εύχομαι τέλεια αποτελέσματα στις εξετάσεις σας και μια ομαλή συνέχεια.

adnihor1
26-09-11, 11:36
καλημερα μανουλες!χθες εφυγα απο το σπιτι γιατι δεν αντεχα αλλα κ κει που πηγα χειροτερα ημουν
μιλησα με την πυρινικο που θα μας κανει την εξεταση κ μου ειπε απο αυριο να κανω συλλογη μεχρι να μαζεψω πανω απο 100μλ ουρων κ θα ναι ετοιμη παρασκευη απογευμα
εχετε δικιο οτι δεν μου κανει καλο να μπαινω κ να διαβαζω αλλα δυστηχως στην δικη μας περιπτωση δεν ειναι οτι διαβαζω κατι αλο κ ειναι κατι αλο το νευροβλαστωμα ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο
η ψυχολογια μου ειναι στον πατο προσπαθω να ειμαι καλα για την μικρουλα μου που οταν με βλεπει να κλαιω με κοιταει λες κ ειμαι εξωγηινος κ θα σκεφτεται καλα αυτη η μανα μου τρελλη ειναι αφου μια χαρα ημασταν πριν λιγο!δεν εχω μυαλο να σκεφτομαι τπτ αλο με τον αντρα μου δεν το συζηταω καθολου γιατι μου φωναζει
μακαρι να μπορουσα να κανω θετικες σκεψεις αλλα οσες φορες εκανα στραβα πηγαν τα πραγματα
εφτασε να φανταζει στα ματια μου η επιληψια το καλιτερο που θα μπορουσε να μας εχει τυχει
ο παιδονευρολογος μας ειχε δωσει πολλες ελπιδες οτι στα δυο χρονια θα εχουμε σταματησει κ την αγωγη κ ολα θα ειναι ενταξη κ τωρα νιωθω χαμενη!
τωρα θα μου πειτε κατσε να βγει η εξεταση κ μετα ξεκινα να κανεις σαν υστερικη δεν ειμαι καθολου ηρεμο ατομο κ πανικοβαλομαι με το παραμικρο ποσο μαλλον με αυτο
σας ευχαριστω για τα μνμ μου δινουν κουραγιο

xanp
26-09-11, 12:37
Ανδριανή μου εύχομαι μέσα από την καρδιά να πάρετε τα καλύτερα αποτελέσματα και σε λίγο καιρό όλα αυτά να είναι ένα κακό όνειρο για εσάς...Μην κλαις πάνω από το παιδί προσπάθησε να είσαι ήρεμη μαζί της το ξέρω είναι δύσκολο αλλά για την μικρή σου κάνε μια προσπάθεια.

marchalina
26-09-11, 12:40
Προσπαθησε να σκεφτεσαι το 99% που σου ειπε ο γιατρος
Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι το μικρουλι σου να ειναι υγιεστατο!

adnihor1
26-09-11, 12:52
σας ευχαριστω κοριτσια να ειστε καλα κ σεις κ οι οικογενειες σας κ μεσα απο την καρδια μου καμια μανουλα να μην ερχεται σε αυτη την θεση κ γω να μην βρεθω στην θεση καποιας αλλης κ να ναι ολα μια κακια αναμνηση .προσευχομαι συνεχεια για το μικρο μου
ριχνω ευθηνες στον γιατρο που αρχισε να μιλαει για το παιδι μου λες κ δεν ημουν μπροστα δεν ξερω τι ειχε στο μυαλο του το απογευμα θα δουμε κ οφθαλμιατρο εξω κ την τεταρτη εκει που μας εκλεισε αυτος ο γιατρος
προσευχηθειτε για μας!!!

eleni_k
26-09-11, 14:01
Ανδριανουλα μου, το εχουμε ξαναπει, μην προδικαζεις τα αποτελεσματα και το κυριοτερο, ΚΟΨΕ την συνδεση με το διαδικτυο, σε εχει καταστρεψει!
Κανε αυτο που πρεπει να κανεις, ολες τις εξετασεις που σου ζητηθηκαν προκειμενου να αποκλεισεις πιθανοτητες και συγκεντρωσου στο Μαρακι σου!
Προσευχομαι κι εγω για την μικρουλα, ειμαι ομως σιγουρη οτι ολα ειναι καλα!
Να μου την φιλησεις στα μπουτακια!

adnihor1
26-09-11, 23:05
Ανδριανουλα μου, το εχουμε ξαναπει, μην προδικαζεις τα αποτελεσματα και το κυριοτερο, ΚΟΨΕ την συνδεση με το διαδικτυο, σε εχει καταστρεψει!
Κανε αυτο που πρεπει να κανεις, ολες τις εξετασεις που σου ζητηθηκαν προκειμενου να αποκλεισεις πιθανοτητες και συγκεντρωσου στο Μαρακι σου!
Προσευχομαι κι εγω για την μικρουλα, ειμαι ομως σιγουρη οτι ολα ειναι καλα!
Να μου την φιλησεις στα μπουτακια!
ρε λενακι δικιο εχεις αλλα ποια απο εδω μεσα δεν εψαξε στο διαδικτυο οταν τυχαινε κατι στα παιδια της?
δεν προδικαζω καταστασεις απλα δεν εχω ψυχρεμια να τις αντιμετωπισω κ δω δεν μιλαμε για ενα απλο κρυολογημα!τα θεματα μας ειναι ηδη σοβαρα κ το ξερεις.τεσπα να πω οτι πηγα σημερα στον αφθαλμιατρο κ η μικρη δεν εχει στραβισμο αλλα υπερτελορισμο νομιζω μας το ειπε . δηλ εκει που ειναι ο δακρυκος πορος εχουμε πιο πολυ δερματακι κ κρυβεται το ματακι μας θα μας ξαναδει σε 6 μηνες απο αυριο το πρωι αρχιζω την συλλογη των ουρων!

marcella
29-09-11, 17:46
Όταν η κόρη μου ήταν ενός έτους, της κάναμε μαγνητική εγκεφάλου για να δούμε γιατί δεν μεγαλώνει το κεφαλάκι της (έχει μικροκεφαλία). Η νευρολόγος μας είχε πει ότι μάλλον υπάρχει κάποια δυσπλασία στον εγκέφαλο που δεν τον αφήνει να αναπτυχθεί, ή κάποιος όγκος.
Έκλαιγα συνέχεια και ευχόμουν να έχει η κόρη μου κρανιοσυνοστέωση και να διορθωθεί με χειρουργείο.
Το ενδεχόμενο να έχει μια απολύτως φυσιολογική μαγνητική, δεν το σκεφτόμουν καν. Και αυτό ήταν. Μια φυσιολογική μαγνητική. Ένας φυσιολογικός εγκέφαλος!

Καταλαβες τι έγινε Adnihor; Με άγχωσε τόσο πολύ η νευρολόγος, που παρακαλούσα το Θεό, να έχει η κόρη μου μια πάθηση που χρειάζεται χειρουργείο, μόνο και μόνο επειδή σκεφτόμουν ότι αν υπάρχει ανατομική ανωμαλία στον εγκέφαλο, πιθανό να μη διορθώνεται.

Θα μας τρελλάνουν οι γιατροί!!!!!!!!!!

xazomama2010
29-09-11, 23:21
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σου δωσει πάρα πολύ δύναμη, να μην είναι αυτό που φανταζονται οι γιατροί και όλο αυτο να το ξεπεράσετε. Το κοριτσάκι σου να είναι γερό και δυνατό και παντα χαμογελαστό. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Καλά κάνεις κι επιμένεις και ψάχνεις και να μην ακους κανένα που σε λέει υπερβολική καμία μάνα δεν είναι υπερβολική γιατί είναι μάνα και θέλει το καλύτερο για το παιδί της.

MarcoPolo
29-09-11, 23:45
Χιλια δικια εχεις που ανησυχεις κοριτσι μου αλλα κρατα την ψυχραιμια σου στο βαθμο που γινεται για το μωρακι σου,ολα καλα να πανε ευχομαι και τιποτα να μην συμβαινει σοβαρο. Κορυφαιος και με τεραστια πειρα στο κεφαλι ειναι ο Νευροχειρουργος Προδρομου διευθυντης στο Παιδων Αγ,Σοφια. Τον προτεινω γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα χειρουργησε τον αδερφο μου με ογκο στο κεφαλι δυο χρονων οταν ηταν. Αν κατεβεις Αθηνα προσπαθησε να παρεις γνωμη για το τι συμβαινει.

Ολα καλα να πανε και να τελειωσει η αγωνια σου.

Tinsey
30-09-11, 01:58
ρε λενακι δικιο εχεις αλλα ποια απο εδω μεσα δεν εψαξε στο διαδικτυο οταν τυχαινε κατι στα παιδια της?
δεν προδικαζω καταστασεις απλα δεν εχω ψυχρεμια να τις αντιμετωπισω
Δίκιο έχεις να θέλεις να ψάξεις, αλλά αφού βλέπεις ότι δεν έχεις την ψυχραιμία ούτε τις ιατρικές γνώσεις (ποια τις έχει άλλωστε, εδώ ακόμα και οι γνώμες των ειδικών διίστανται) να αξιολογήσεις αυτά που διαβάζεις, μήπως πρέπει ηθελημένα να απέχεις; Γιατί μου φαίνεται ότι στην ουσία περισσότερο κακό κάνεις με το να ψάχνεις, και σε σένα αλλά και στο παιδί σου. Άσε που δεν αλλάζει τίποτα με το ψάξιμο... ό,τι είναι θα το δείξουν οι εξετάσεις.

adnihor1
30-09-11, 11:58
σας ευχαριστω ολες κ να ξερετε οτι μου δινεται πολυ κουραγιο
τωρα στα δικα μας σημερα βγηκε η πρωτη εξεταση(εχουμε δωσει 2 δειγματα προς αναλυση)κ ειναι πεντακαθαρη ειμαι πολυ πολυ πολυ ευτηχισμενη δεν με νοιαζει το αγχος που περασα με νοιαζει που το αποτελεσμα ηταν καλο ,αναμενεται βεβαια κ η επομενη εξεταση αλλα εχοντας καλη την πρωτη εξεταση εχω καθησυχαστει

eleni_k
30-09-11, 12:00
Μπραβο μπουμπου!!!!!!!!
Ειδες??? Ολα καλα ειναι κοριτσακι μου, συγκεντρωσου στην μικρουλα σου τωρα και δωσε της πολλα φιλια!
Σουπερ νεα, μπραβο, μπραβο, ΜΠΡΑΒΟ!!!

adnihor1
30-09-11, 12:08
θελω να το ρουφηξω αλλα κοιμαται καναμε εμβολιο κ της επεσε βαρυ
ελενη μου νιωθω οτι εφυγε απο πανω μου μια νταλικα τριτη θα βγει κ η αλλη εξεταση εγω αυριο απογευμα θα ανεβω αθηνα κ για να κοινωνησω την μικρη στην Αγια ειρηνη

adnihor1
30-09-11, 12:17
Χιλια δικια εχεις που ανησυχεις κοριτσι μου αλλα κρατα την ψυχραιμια σου στο βαθμο που γινεται για το μωρακι σου,ολα καλα να πανε ευχομαι και τιποτα να μην συμβαινει σοβαρο. Κορυφαιος και με τεραστια πειρα στο κεφαλι ειναι ο Νευροχειρουργος Προδρομου διευθυντης στο Παιδων Αγ,Σοφια. Τον προτεινω γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα χειρουργησε τον αδερφο μου με ογκο στο κεφαλι δυο χρονων οταν ηταν. Αν κατεβεις Αθηνα προσπαθησε να παρεις γνωμη για το τι συμβαινει.

Ολα καλα να πανε και να τελειωσει η αγωνια σου.
σε εχω διαβασει σε αλλα ποστ!κ γνωριζω ποσο σας βοηθησε εκει που αλλοι δεν. εννοειται οτι θα την παω κ στην αθηνα γιατι ο ενας νευρολογος θεωρει οτι εχει επιληψια κ ο αλος οχι κ εχω μπερδευτει ακολουθουμε αγωγη στις 13 μερες που επερνε αγωγη εκανε επισοδεια αλλα μας ειχαν πει οτι για 15 μερες δεν ειμαστε καλυμενοι μεχρι να κανει επιπεδα το φαρμακο εχουν περασει 20 μερες κ δεν εχει κανει κατι αν περασουν 2-3 μηνες χωρις να κανει κατι τοτε παει να πει οτι εδρασε το φαρμακο κ εχει δικιο ο πρωτος αν οχι τοτε το παιδι δεν κανει επιληπτικα επισοδεια κ ειναι κατι αλο γιατι ο δευτερος ξεχωρα του οτι δεν ειδε κατι τραγικο στο εγκεφαλογραφημα ωστε να καταληξει σε τετοια διαγνωση κ τα βιντεο που εχω τραβηξει δεν τον επεισαν οτι ειναι επιληπτικα επεισοδεια

adnihor1
30-09-11, 12:19
Δίκιο έχεις να θέλεις να ψάξεις, αλλά αφού βλέπεις ότι δεν έχεις την ψυχραιμία ούτε τις ιατρικές γνώσεις (ποια τις έχει άλλωστε, εδώ ακόμα και οι γνώμες των ειδικών διίστανται) να αξιολογήσεις αυτά που διαβάζεις, μήπως πρέπει ηθελημένα να απέχεις; Γιατί μου φαίνεται ότι στην ουσία περισσότερο κακό κάνεις με το να ψάχνεις, και σε σένα αλλά και στο παιδί σου. Άσε που δεν αλλάζει τίποτα με το ψάξιμο... ό,τι είναι θα το δείξουν οι εξετάσεις.
η αληθεια ειναι απο την τριτη που αρχισα την συλλογη των ουρων σταματησα να διαβαζω στο ιντερνετ γιαυτο κ αρχισα να μπαινω στα πιο ασχετα θεματα του παρεντς κ να γραφω κ ετσι ηρεμησα λιγο

adnihor1
30-09-11, 12:20
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σου δωσει πάρα πολύ δύναμη, να μην είναι αυτό που φανταζονται οι γιατροί και όλο αυτο να το ξεπεράσετε. Το κοριτσάκι σου να είναι γερό και δυνατό και παντα χαμογελαστό. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Καλά κάνεις κι επιμένεις και ψάχνεις και να μην ακους κανένα που σε λέει υπερβολική καμία μάνα δεν είναι υπερβολική γιατί είναι μάνα και θέλει το καλύτερο για το παιδί της.
σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ολα τα μωρακια του κοσμου να ναι γερα κ καμια μανουλα να μην ποναει!

adnihor1
30-09-11, 12:25
Όταν η κόρη μου ήταν ενός έτους, της κάναμε μαγνητική εγκεφάλου για να δούμε γιατί δεν μεγαλώνει το κεφαλάκι της (έχει μικροκεφαλία). Η νευρολόγος μας είχε πει ότι μάλλον υπάρχει κάποια δυσπλασία στον εγκέφαλο που δεν τον αφήνει να αναπτυχθεί, ή κάποιος όγκος.
Έκλαιγα συνέχεια και ευχόμουν να έχει η κόρη μου κρανιοσυνοστέωση και να διορθωθεί με χειρουργείο.
Το ενδεχόμενο να έχει μια απολύτως φυσιολογική μαγνητική, δεν το σκεφτόμουν καν. Και αυτό ήταν. Μια φυσιολογική μαγνητική. Ένας φυσιολογικός εγκέφαλος!

Καταλαβες τι έγινε Adnihor; Με άγχωσε τόσο πολύ η νευρολόγος, που παρακαλούσα το Θεό, να έχει η κόρη μου μια πάθηση που χρειάζεται χειρουργείο, μόνο και μόνο επειδή σκεφτόμουν ότι αν υπάρχει ανατομική ανωμαλία στον εγκέφαλο, πιθανό να μη διορθώνεται.

Θα μας τρελλάνουν οι γιατροί!!!!!!!!!!
αυτο ακριβως! αν διαβασεις πιο πανω θα δεις που γραφω οτι εφτασε στα ματια μου η επιληψια να φανταζει το πιο ιδανικο σεναριο
υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι δεν θα ειμαι μεσα στην μηρλα ολη μερα οπως ημουν οταν μας εδωσαν την διαγνωση της επιληψιας κ τελικα υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα προβληματα απο αυτο κανω τον σταυρο μου στο θεο που ολα πηγαν καλα περιμενω κ την αλλη εξεταση για να το γιορτασω να στε ολες καλα κ σας ευχαριστω για την συμπαρασταση δεν εχετε ιδεα ποσο καλα με εκαναν να αισθανομαι τα λογια σας
κερναω γλυκο!!!!!!:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

zoivrana
30-09-11, 12:46
agnihor1, εμας ο μικρός της αδερφής μου εγερνε το κεφαλακι και εβαλε κολλάρο . 6 μηνων ηταν. φορουσε ενα κολλαρακι μικρουτσικο... πλακα ειχε να το βλέπεις. φανταζομαι για το μωρο δεν θα ειχε καθόλου πλακα αλλα αυτο ήταν. ισιωσε το κεφαλάκι. το φορουσε καποιες ώρες τη μέρα και δε θυμαμαι για πόσο καιρο. Εσενα δε σου εκαναν καθολου λόγο για κολαρο?

xazomama2010
30-09-11, 13:13
Δεν ξέρεις πόσο χέρομαι με τα νέα σου. Ευχομαι και τα υπόλοιπα αποτελέσματα να είναι τέλεια και να ανακουφιστήτε. Να της δώσεις ένα μεγάαααααλο φιλί και να είστε όλοι γεροί και δυνατοί να τα ξεπεράσετε όλα.
Και εγώ ανησυχώ για το παιδάκι μου πολλές φορές και με λενε υπερβολική κυρίως το ακούω απο άτομα που δεν έχουν παιδιά ακόμα (φίλους-ξαδέρφια-αδερφια) και από άτομα που έχουν μεγαλώσει παιδιά εδώ και χρονια και νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα (γονείς - πεθερικα-θειοι):???: στους μεν απαντάω "όταν θα κανεις παιδί έλα να τα ξαναπούμε" και στους δε "εσυ κοιτα το δικό σου παιδί και εγώ το δικό μου" και ετσι τους το κοβω.
Με τον άντρα μου δεν έχω προβλημα γιατι κανα δυο φορες που με είπε υπερβολική το παιδι τελικά έκανε βρονχιολιτιδα και μία άλλη φορά που εκλαιγε όταν ετρωγε και μου έλεγε οτι απλά δεν θέλει να φάει τελικά είχε κρυφή γοπ και είχε κάνει πλυγές στον οισοφάγο οπότε πλέων ότι πω είναι νόμος. Απλά αυτό που θέλω να σου πω είναι κλείσε τα αυτιά σ αυτούς που σε λένε υπερβολική και να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά στο παιδί σου και να κάνεις οτι νομιζεις εσυ οτι είναι σωστο γι αυτο. Εγώ και στην εγκυμοσυνη και τωρα αυτό έλεγα "θα κάνω οτι νομιζω εγω σωστο" (είχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη).
Να είναι καλά πανω απ όλα το παιδι και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς.:p

kourkoumpini
30-09-11, 13:14
Κοριτσι τι να πω; Μονο να πανε ολα καλα. Υπομονη, ψυχραιμια και κουραγιο. και αγκαλιτσες στην ταλαιπωρημενη μπεμπουλα... Προσευχομαστε μαζι

adnihor1
30-09-11, 13:14
agnihor1, εμας ο μικρός της αδερφής μου εγερνε το κεφαλακι και εβαλε κολλάρο . 6 μηνων ηταν. φορουσε ενα κολλαρακι μικρουτσικο... πλακα ειχε να το βλέπεις. φανταζομαι για το μωρο δεν θα ειχε καθόλου πλακα αλλα αυτο ήταν. ισιωσε το κεφαλάκι. το φορουσε καποιες ώρες τη μέρα και δε θυμαμαι για πόσο καιρο. Εσενα δε σου εκαναν καθολου λόγο για κολαρο?
κατω απο 2 χρονων μας ειπαν απαγορευεται το κολαρο.
αν υποθεσουμε οτι ειναι καλοηθες παροξυσμικο ραιβοκρανο(ειναι αυτο που εχει την ταση να μεταβαλεται )το κεφαλακι θελει 2 χρονια να σαξει μπορει να με ενοχλει να το βλεπω να γερνει αλλα το γεγονος οτι εχουμε καλες εξετασεις με καθησυχαζει κ κανω υπομονη κ γω κ η μικρη που οταν εχει σταρβο κεφαλι δεν μπορει να κανει πραγματα με την ευκολια που τα κανει οταν ειναι ισιο

zoivrana
30-09-11, 13:59
κατω απο 2 χρονων μας ειπαν απαγορευεται το κολαρο.
αν υποθεσουμε οτι ειναι καλοηθες παροξυσμικο ραιβοκρανο(ειναι αυτο που εχει την ταση να μεταβαλεται )το κεφαλακι θελει 2 χρονια να σαξει μπορει να με ενοχλει να το βλεπω να γερνει αλλα το γεγονος οτι εχουμε καλες εξετασεις με καθησυχαζει κ κανω υπομονη κ γω κ η μικρη που οταν εχει σταρβο κεφαλι δεν μπορει να κανει πραγματα με την ευκολια που τα κανει οταν ειναι ισιο

πανε 6 χρονια που ηταν ο μικρος μας 6 μηνων και φορουσε κολαρο. ισως τωρα να απαγορευτηκε. η επιστημη προχωρα. αλλα εσας εφοσον τη μια ειναι ισιο και την άλλη λοξο το κεφαλάκι αρα θα ειναι διαφορετικό απο του μικρου. εμας ο μικρος ηταν μονιμα ελαχιστα λοξο.... ελα όλα καλα θα πάνε. μην ανυσηχεις και έχε στο νου σου οτι τα μωρα νοιωθουν πολυ καλα πως νοιωθει η μαμα. οποτε φροντισε να μη της μεταφερεις αγχος και φόβο. φιλια στη μπουμπου σου. και περαστικα..

adnihor1
01-10-11, 09:26
Δεν ξέρεις πόσο χέρομαι με τα νέα σου. Ευχομαι και τα υπόλοιπα αποτελέσματα να είναι τέλεια και να ανακουφιστήτε. Να της δώσεις ένα μεγάαααααλο φιλί και να είστε όλοι γεροί και δυνατοί να τα ξεπεράσετε όλα.
Και εγώ ανησυχώ για το παιδάκι μου πολλές φορές και με λενε υπερβολική κυρίως το ακούω απο άτομα που δεν έχουν παιδιά ακόμα (φίλους-ξαδέρφια-αδερφια) και από άτομα που έχουν μεγαλώσει παιδιά εδώ και χρονια και νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα (γονείς - πεθερικα-θειοι):???: στους μεν απαντάω "όταν θα κανεις παιδί έλα να τα ξαναπούμε" και στους δε "εσυ κοιτα το δικό σου παιδί και εγώ το δικό μου" και ετσι τους το κοβω.
Με τον άντρα μου δεν έχω προβλημα γιατι κανα δυο φορες που με είπε υπερβολική το παιδι τελικά έκανε βρονχιολιτιδα και μία άλλη φορά που εκλαιγε όταν ετρωγε και μου έλεγε οτι απλά δεν θέλει να φάει τελικά είχε κρυφή γοπ και είχε κάνει πλυγές στον οισοφάγο οπότε πλέων ότι πω είναι νόμος. Απλά αυτό που θέλω να σου πω είναι κλείσε τα αυτιά σ αυτούς που σε λένε υπερβολική και να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά στο παιδί σου και να κάνεις οτι νομιζεις εσυ οτι είναι σωστο γι αυτο. Εγώ και στην εγκυμοσυνη και τωρα αυτό έλεγα "θα κάνω οτι νομιζω εγω σωστο" (είχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη).
Να είναι καλά πανω απ όλα το παιδι και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς.:p
καλημερα!
να πω οτι το ενστικτο της μανας δεν γελιεται κ μενα μου ελεγαν οτι ειμαι υπερβολικη κ μονο που δεν ηρθε ολο το σοι με την προνοια να μου το παρουν!την μερα που εκλεινα μπουμπουνιερες για την βαπτηση εκανε ενα επεισοδειο μεσα στο μαγαζι εγω ετρεχα σαν την τρελλη κ φωναζα γιατι τετοιο επεισοδειο δεν μου ειχε ξανακανει ειχε χασει σχεδον επαφη με το περιβαλλον εγω την ταρακουναγα κ αυτη μου εβγαλε ενα ξεψυχισμενο αγκου κ χαμογελουσε φαινοταν οτι δεν ηταν καλα η μαμα μου ομως επεμενε οτι το μωρο νυσταζε κ οτι δεν ειχε κατι αλο κοιμηθηκε 5 λεπτα πανω μου κ επειτα ξυπνησε κ ηταν σαν να μην ειχε συμβει τπτ μου το ξανακανε το ιδιο απογευμα μεσα στο ταξι που πηγαιναμε στην φυσιοθεραπευτρια μπροστα στην αδερφη μου αλλα κ κεινη το ιδιο η ανδριανη η υπερβολικη κ δεν με αφησαν να παω το παιδι στο νοσοκομειο
να ομως που το εκανε μπροστα σε γιατρο κ πολυ μεγαλητερο επεισοδειο κ ο ανθρωπος το επιβαιβεωσε οτι ειναι νευρολογικο
αυτο που ειπε ειναι οτι δεν ειναι οι τυπικοι σπασμοι κ οτι δεν εχει ξαναδει κατι τετοιο γιαυτο κ μας κατεταξαν συμφωνα κ με το εγγκεφαλογραφημα βεβαια στην ιδιοπαθη επιληψια τωρα αν ειναι πιο ελαφρια η πιο βαρια δεν το γνωριζω επεισοδεια δεν κανουμε συχνα μπορει 1-2 το μηνα κ παντα διαφερουν μεταξυ τους γιαυτο κ ο νεος νευρολογος δεν ειναι σιγουρος θεωρει οτι ειναι νευρολογικο αλλα δεν πιστευει οτι ειναι επιληψια τωρα ειδωμεν!!!!!

adnihor1
01-10-11, 09:34
Κοριτσι τι να πω; Μονο να πανε ολα καλα. Υπομονη, ψυχραιμια και κουραγιο. και αγκαλιτσες στην ταλαιπωρημενη μπεμπουλα... Προσευχομαστε μαζι
κουρκουμπινι μου σε ευχαριστω το οτι σχεδον αποκλεισαμε το νευροβλαστωμα ειναι το μονο που με νοιαζει ολα τα αλλα διορθωνονται περιμενω την τριτη με αγωνια
σημερα ταξιδευω για αθηνα θελω να την κοινωνησω στην Αγια Ειρηνη αυριο κ φοβαμαι πολυ πρωτον γιατι οταν κουραστει κ στρεσαριστει μου κανει επεισοδεια κ δευτερον εχουν περασει 20 μερες χωρις να κανει κ συνηθως μεσα στο μηνα μου κανει βεβαια περνουμε αγωγη κ σε συνθηκες τετοιες θα διξει αν μας κανει το φαρμακο δεν παυει ομως να φοβαμαι γιατι καθε επειδοδειο για μενα ειναι σαν να ναι το πρωτο!σημερα βρηκε κ το σκατουλι να μου κανει εμμετο 5 λεπτα αφου της εδωσα το φαρμακο κ μαλλον το εβγαλε
πιστευω η Αγια Ειρηνη θα μας βοηθησει να φτασουμε καλα!!!!

adnihor1
01-10-11, 09:48
πανε 6 χρονια που ηταν ο μικρος μας 6 μηνων και φορουσε κολαρο. ισως τωρα να απαγορευτηκε. η επιστημη προχωρα. αλλα εσας εφοσον τη μια ειναι ισιο και την άλλη λοξο το κεφαλάκι αρα θα ειναι διαφορετικό απο του μικρου. εμας ο μικρος ηταν μονιμα ελαχιστα λοξο.... ελα όλα καλα θα πάνε. μην ανυσηχεις και έχε στο νου σου οτι τα μωρα νοιωθουν πολυ καλα πως νοιωθει η μαμα. οποτε φροντισε να μη της μεταφερεις αγχος και φόβο. φιλια στη μπουμπου σου. και περαστικα..
μπορει να ειναι αυτο που λες να προχωρησε η επιστημη(λεμε τωρα!!)αλλα μας ειδαν 4 παιδοορθοπαιδικοι κ ελεγαν οτι ειναι ραιβοκρανο συγγενες να ομως που δεν ηταν γιατι το ραιβοκρανο ειναι συσπασμενος ο μυς απο την μια πλευρα κ δεν μεταβαλεται οταν του ξαναπηγα την μικρη κ του ειπα οτι τωρα γερνει απο την αλλη πλευρα μου ειπε οτι το παδι ειναι μαλακο κ γιαυτο το κανει αυτο βλακιες δηλ.οταν τον ξαναβρηκα οταν νοσηλευομασταν κ του ο ειπα μου λεει οχι ρε γμτ του λεω τι κανουμε με το κεφαλακι μου λεει εφοσον δεν υπαρχει υποβαθρο μεσα μην αγχωνεσε θα το δουμε 500 γιατροι αλλα ελεγε ο ενας αλλα ο αλλος συμφωνησαν μονο οτι εγω φταιω που τους αποπροσανατολησα με το θεμα του κεφαλιου ναι αλλα εγω μπορει να τους ελεγα οτι το παιδι χρειαζεται χειρουργειο αυτοι θα το εκαναν?κ συν της αλλης αυτοι μιλησαν για ραιβοκρανο εγω δεν ηξερα καν την ορολογια αυτη το παιδι εκανε υπερτονιες της μιας πλευρας οταν ηταν ισιο κ μετα στραβωνε κ αυτο ιδεα μου ηταν αφου το εκανε κ μπροστα τους τεσπα εμενα με μπερδεψαν το παιδι μου το ταλαιπωρησαν κ τι βγηκε τπτ ειναι κ απο πανω τωρα!

marcella
01-10-11, 09:56
Πολύ χάρηκα για τα καλά σας αποτελέσματα και εύχομαι και τα αποτελέσματα της Τρίτης να είναι το ίδιο καλά!

Μία συμβουλή!
Απολαύστε το Σαββατοκύριακό σας στην Αθήνα και κάνετε μία προσπάθεια από κοινού με τον άντρα σου να μην αναφέρετε τις ανησυχίες σας για τη μικρή αυτές τις μέρες. Σαν να μην σας απασχόλησε ποτέ! Έχετε ανάγκη να ξεχαστείτε λίγο!

Φιλικά πάντα!!!

xanp
01-10-11, 10:05
Μπράβο στην κουκλίτσα μας.Τα αποτελέσματα της Τρίτης να είναι επίσης πεντακάθαρα...
Ανδριανή αν έχετε χρόνο κάνε ένα τηλ να σας δούμε αν θέλετε μένω κοντά στην Αγία Ειρήνη...

adnihor1
01-10-11, 10:47
Μπράβο στην κουκλίτσα μας.Τα αποτελέσματα της Τρίτης να είναι επίσης πεντακάθαρα...
Ανδριανή αν έχετε χρόνο κάνε ένα τηλ να σας δούμε αν θέλετε μένω κοντά στην Αγία Ειρήνη...
ξανθουλα μου γιατι οχι στειλε μου πμ το τηλ σου
αυτο που δεν ξερω ειναι τι ωρα να παμε στα μοναστηρια ξερω κοινωναν νωρις να παω κατα της 7,30 καλα ειναι?

adnihor1
01-10-11, 10:49
Πολύ χάρηκα για τα καλά σας αποτελέσματα και εύχομαι και τα αποτελέσματα της Τρίτης να είναι το ίδιο καλά!

Μία συμβουλή!
Απολαύστε το Σαββατοκύριακό σας στην Αθήνα και κάνετε μία προσπάθεια από κοινού με τον άντρα σου να μην αναφέρετε τις ανησυχίες σας για τη μικρή αυτές τις μέρες. Σαν να μην σας απασχόλησε ποτέ! Έχετε ανάγκη να ξεχαστείτε λίγο!

Φιλικά πάντα!!!
εννοειται εχω σκοπο να διξω τον κοσμο στην μικρουλα μου
κοριτσια το σκατο κανει ναζια μονο στον πατερα της εγω την μαλωνω κ γελαει κ αν την μαλωσει ο μπαμπας της κλαιει με αναφιλητα μετα μολις ηρεμησει κολλαει επανω του κ του κανει ναζια σε μενα τπτ!!!!

nikolio
01-10-11, 21:45
Ανδριανή μου διάβασα τα νέα σας.το μην σου το διάβασα πριν λίγες μέρες.είμασταν στο Παίδων και εμείς 3 βδομάδες.επειδή 18 μήνες τρέχω από γιατρό σε γιατρό και έχω μάθει τι είναι,αυτό που έχω να σου πώ αν δεν προλάβω να σε πάρω τηλ ,γιατί μάλλον θα ξαναμπούμε Παίδων, είναι οτι παιδονευρολόγοι είναι λίγοι και στην παρούσα φάση κάποιον από δάφτους χρειάζεσαι.στο έχω ξαναπεί 2 είναι οι άνθρωποι και θα σε συμβούλευα να ανέβεις Αθήνα να σας δεί ένας από αυτούς.όσο για τις εξετάσεις που σου λένε μην σκάς.(όσο γίνεται βέβαια)πολλά θα πούν σε λίγα θα πέσουν μέσα.θα προσπαθήσω να σε πάρω τηλ να σου πώ πάλι τα ονόματα και κάνε μου τη χάρη και πήγαινε σε έναν απ' αυτούς.έχω μιλήσει με πάρα πολύ κόσμο και έχω καταλήξει γι'αυτό και προτείνω γιατρούς.όλοι καλοί μ@!@!@!κες είναι αλλά τουλάχιστον κάποιοι ενδιαφέρονται παραπάνω και δεν κοιτάνε την τσέπη.
Να μου φιλήσεις το κουκλάκι σου και εύχομαι όλες οι εξετάσεις σας να είναι καλές.το φαρμακάκι σας το πέρνουμε και εμείς.κράτα γερά μάνα..σε φιλώ γλυκά

zoivrana
03-10-11, 08:50
Ειμαι σίγουρη οτι η Αγία Ειρήνη θα σας βοηθήσει. Και μόνο που πάρα την ταλαιπώρια τη δίκη σας και του παιδιού, κάνατε τον κόπο να την επισκεπτείτε σίγουρα δε θα σας αφήσει έτσι. Μεγάλη η Χάρη της!!!

adnihor1
03-10-11, 16:10
γεια σας κοπελιες
εμεις γυρισαμε στην βαση μας χθες βραδι τα νεα μας ειναι κ καλα κ κακα
τα καλα ειναι οτι κ η δευτερη εξεταση ειναι καλη
τα κακα ειναι οτι χθες φευγοντας απο το μοναστηρι πηγαμε καπου για καφε κ κει η μικρουλα εχασε για λιγα δευτερολεπτα επαφη κ τρομαξαμε σημερα καναμε κατι αλλες εξετασεις αιματος για το φαρμακο που περνουμε κ πηγαμε κ στον νευρολογο κ μας αυξησε την δοση απο 1,5 μλ μας πηγε στα 2
τελικα στο μοναστηρι αν δεν εισαι παλαιοημερολογιτης η βρεφος δεν κοινωνας αυτο δεν μου πολυαρεσε επιτρεπεται να αφηνουμε τα λεφτα μας αγοραζοντας αλλα οχι να κοινωνησουμε?χαρακτηριστηκα μια κυρια ειπε εσεις δεν κοινωνατε εισαστε απο τους αλλους δηλ εμεις χριστιανοι δεν ειμαστε?τεσπα αφου κοινωνησε το αρκουδακι μου ολα καλα αυτα τα νεα μας!

vassiliki67
07-11-11, 14:05
Ανδριανή τι κάνετε; Έχουμε πολύ καιρό να μάθουμε νέα σου. Όλα καλά;;

adnihor1
09-11-11, 01:11
καλησπερα.εμεις χαθηκαμε αλλα ευτηχως ειμαστε καλα αλλα πολυ μπερδεμενες
οπως σας ειπα ειχαμε παει κ σε νεο παιδονευρολογο ο οποιος δεν ηταν σιγουρος οτι η μικρη εχει επιληψια ταυτοχρονα η μικρη μου εκανε κατι τεντωματα που με ανυσηχησαν τα εγραψα σε βιντεο κ πηγα να τα δει φοβουμενη για westαυτος μου ειπε οχι αλλα οτι μοιαζει με δυστονια κ τον προβληματισε πολυ το γεγονος να εχει τοσα διαφορετικα προβληματα το παιδι κ μηπως υποκρυπτεται κατι αλο μας μιλησε για παρακεντηση να δουμε αν εχει χαμηλο ζαχαρο στο νοτιαιο υγρο κ κει οφειλονται ολα μας τα προβληματα ευτηχως η μικρη οταν γεννηθηκε της ειχαν κανει παρακεντηση κ το ειχαν μετρησει κ ηταν οκ μας μιλησε λοιπον για μια αλλη παιδονευρολογο που ειναι πολυ καλη στα κινητικα προβληματα στο Αγιας σοφιας κ ετσι πηγαμε στην μεγαλουπολη μας ειδε ειδε κ τα βιντεο κ μας ειπε οτι μοιαζει με δυστονια αλλα δεν ειναι μου ειπε επισης οτι η ψυχοκινητικη εξελιξη της μικρης ειναι κατι παραπανω απο αριστη το θεμα της επιληψιας δεν το αγγιξε πολυ ειπε μονο οτι δεν ενθουσιαστηκε με το εγκεφαλογραφημα μπορει να ειναι μπορει κ οχι υπαρχει μονο μια αιχμη σε ολο το εγκεφαλογραφημα που το κανει παθολογικο να συνεχισουμε ην θεραπεια μας ειπε δεν κανει κακο το φαρμακο κ βλεπουμε ζητησε ομως να κανουμε πεχαμετρια γιατι θεωρει οτι καποια απο αυτα που κανει οφειλονται σε γαστροοισοφαγικη παλινδρομιση της ειπα οτι καναμε υπερυχο αλλα ειπε δεν ειναι αξιοπιστος τεσπα να καταληξω οτι η εξεταση δεν γινεται εδω κ ο εδω παιδονευρολογος θεωρει οτι ειναι δυσκολη εξεταση διοτι ειναι 24ωρη κ το παιδι θα ταλαιπωρηθει πολυ μας συστησε να μας δει ενας παιδογαστρεντερολογος κ εχουμε ραντεβου το πρωι.στο μονο που συμφωνησαν κ οι δυο νευρολογοι ειναι οτι αυτα που κανει η μαρια δεν τα εχουν ξαναδει θεωρουν οτι ειναι καλοηθης κ με το χρονο θα φυγουν κ οτι δεν υπαρχει κατι παθολογικο
ο εδω νευρολογος βεβαια λεει να σταματησουμε το φαρμακο οτι το παιρνει τζαπα αλλα εμεις αποφασισαμε να το συνεχισουμε διοτι δεν μας εχει ξανακανει κατι η μικρη η εδρασε το φαρμακο κ οντως ειναι επιληψια η απλα σταματησε να κανει αυτα που εκανε δεν ρισκαρω ομως να σταματησω το φαρμακο .κατα τα αλλα ολη μερα μας εχει στο ποδι θελει να περπαταει εχει βγαλει δυο κοφτερα δοντακια κ ολο μας δαγκωνει χωρευει κ παιζει ολη μερα μεχρι να εξαντληθω αυτη εχει ντουρασελ.διχνει αδυναμια στους αντρες κ δεν ξεκολλαει απο πανω τους αυτα τα νεα μας λιγο μπερδεμενα οπως ολη η κατασταση φιλια πολλα σε ολες

vassiliki67
09-11-11, 09:08
Ανδριανή μου, μου φαίνεται το Μαράκι θα τους βάλει να σκίσουν τα πτυχία τους όλοι.Δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Σίγουρα δεν είναι τίποτα και θέλει το χρόνο του. Το θέμα είναι να μην ταλαιπωρείται το παιδάκι. Ψυχούλα μου!!!. Μια ζεστή αγκαλίτσα και πολλά φιλάκια και στις δύο.

adnihor1
11-11-11, 12:49
καλημερα!πηγαμε τελικα σε παιδογαστρεντερολογο κ σε συμφωνια με τον παιδονευρολογο αποφασησαν να ξεκινησουμε θεραπεια με nexium για 2 μηνες κ να μην προβουμε σε καποια εξεταση αν σε αυτους τους δυο μηνες δουμε καλιτερευση με το κεφαλακι τοτε το στραβωνε απο την παλινδρομιση εγω του ειπα οτι καναμε υπερυχο κ ειπε οτι δεν ισχυει διοτι μπορει να μην εκανε εκεινη την στιγμη που εκανε τον υπερυχο κ να εκανε 5 λεπτα μετα παλινδρομιση ειναι ειπε οταν η τροφη ξανα ανεβαινει επανω αυτο δεν χρειαζεται υπερυχο οταν η τροφη βγαινει απο την μυτη οπως εμας το βλεπουμε ηδη για να δουμε αν κ δεν το πιστευω οτι γερνει γιαυτο το κεφαλακι μας αλλα ας το δουμε κ αυτο να μαστε σιγουροι

adnihor1
04-11-13, 00:48
Ανδριανή μου, μου φαίνεται το Μαράκι θα τους βάλει να σκίσουν τα πτυχία τους όλοι.Δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Σίγουρα δεν είναι τίποτα και θέλει το χρόνο του. Το θέμα είναι να μην ταλαιπωρείται το παιδάκι. Ψυχούλα μου!!!. Μια ζεστή αγκαλίτσα και πολλά φιλάκια και στις δύο.
κ ναι βασιλικη η μαρια μου τους τα εσκισε τα πτυχια ,μεγαλωνουμε φυσιολογικοτατα,επεισοδειο 2 χρονια κανενα κ απο τον φλεβαρη δεν γερνει το καφαλακι της.χωρις να το παινευτω εχω 2 πανεμορφες κορες γιατι στην παρεα προστεθηκε κ νεο μελος.
ο λογος που εγραψα ξανα μετα απο 2 χρονια ειναι για να κλεισει η ιστορια οποιος διαβαζει να βρει κ αυτος απαντησεις με ιδιες εμπειριες να ξερει οτι η δικη μας ιστορια εχει αισιο τελος.(τουλαχιστον τα πραγματα αυτα διχνουν προς το παρον;))

vassiliki67
04-11-13, 10:03
Ανδριανή μου τέλεια νέα αν και από άλλα ποστ σου είχα καταλάβει ότι όλα πάνε καλά. Να χαίρεσαι τα ζουζουνάκια σου και να τα καμαρώνεις πάντα.